Dienstbier je šancí pro levici

10. 01. 2013 | 08:48
Přečteno 2607 krát
Naše země se nenachází díky chybným reformám pravicových vlád v dobré kondici. Stále více občanů si uvědomuje, že musí přijít zásadní změna. Takovou změnu dnes nejvíce ztělesňuje sociální demokracie s jejím programem na obnovu hospodářského růstu, vzdělanosti, vytváření pracovních míst, posílení sociálních jistot a boje s korupcí.

Nejbližší příležitost pro takovou obnovu země se však nejspíše naskytne až po řádných sněmovních volbách v roce 2014, jakkoli se v opozici opakovaně snažíme, abychom tuto zemi zbavili Nečasovy vlády vyvoláním předčasných voleb. Proto, aby po volbách do Poslanecké sněmovny došlo ke skutečné změně, ale vytváříme podmínky už dnes. Je důležité, aby příštím prezidentem republiky byl člověk, který bude hodnotově blízký levici a pomůže sociálně demokratické vládě realizovat program nápravy pravicových reforem a obnovy fungování státu. Proto ČSSD do prezidentské volby nominovala svého kandidáta Jiřího Dienstbiera, který získal podporu také celé řady osobností jak na levici, tak v liberálním středu, mezi Zelenými i v řadách KSČM.

Kandidát ČSSD Dienstbier je člověk, který má ve všech podstatných ohledech čistý štít. Reprezentuje hodnoty, které naše společnost po šesti letech vlády Topolánkovy, Nečasovy a Kalouskovy pravice potřebuje zdůraznit – sociální spravedlnost, rovnost před zákonem, důsledný boj s korupcí, ohled k životnímu prostředí. Ukázal se při výkonu veřejných funkcí jako člověk pevných zásad, který odmítá pojetí politiky jako pokračování byznysu. Jde o politika ve středním věku, který už ale má dostatek zkušeností a současně potřebnou energii k tomu, aby důsledně prosazoval levicové a občanské priority ve funkci prezidenta republiky.

Dienstbier na Hradě by znamenal zásadní předěl po období současného prezidenta Václava Klause. Znamenal by očištění Hradu od klientelistických vazeb, které sahají svými kořeny do dob divoké privatizace. Myslím, že potřeba skutečně radikální změny v osobě prezidenta republiky a v jeho okolí byla v posledních dnech dostatečně podtržena nepřijatelnou podobou amnestie.

Zvolení Jiřího Dienstbiera by rozbilo předem připravený scénář přímé volby prezidenta republiky, který počítal s tím, že prezidentem bude buď Fischer, nebo Zeman. Už měsíce jsou lidé prostřednictvím výzkumů veřejného mínění a volebních kampaní, které stojí desítky milionů korun, manipulováni k tomu, aby vybírali jen ze dvou jmen. Jakoby nikdo jiný neměl šanci. Zvolení Dienstbiera by v tomto směru znamenalo skutečnou demokratickou revoluci, posílilo by občanské sebevědomí a naplnilo smysl přímé volby hlavy státu, pro kterou poslanci ČSSD hlasovali. Neboť prezidenta republiky by měli vybírat občané, ne bohatí sponzoři nebo kmotři.

Pokud dnes lidé v České republice stále hlasitěji a oprávněně volají po kvalitnější demokracii, omezení korupce, lepším fungování státu, spravedlivější podobě reforem, zkrátka velké změně české politiky k lepšímu, je důležité, aby s ohledem na tyto požadavky důsledně vybírali i příští hlavu státu.

Zdroj: Právo (10.1.2013)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Matrix napsal(a):

No už aby ta váše tlačenka se slávou propadla. Je to tady k nečtení.
10. 01. 2013 | 08:57

Budil napsal(a):

Jiří Diensbier, by měl být "volbou mladých". :-) neboť profláklých dědečků již bylo dost i pro starší.
Ale mladí, NEmaje rozum a zkušenosti s podvodníky, rozmělní svoje hlasy pro p. Franze, který stejně zvolen nebude?
Nahradil ve volbě prezidenta akci: Mádl-Issová?

A komunisti budou volit Klauszemana, Klausfischera a Klausbobošíkovou? :-(
10. 01. 2013 | 08:59

DF napsal(a):

Souhlasím pokud nechceme současné pokračování "České demokracie"je volba jiného kandidáta než Honzy nebo Miloše nutností.
Nemám problém volit Jiřího a asi to opravdu bude on.
10. 01. 2013 | 08:59

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Máte zcela v této záležitosti kolem volby presidenta ČR pravdu pane Sobotka a proto očekávejte nenávistné reakce od tzv: "uvědomělých" modrých svazáků. Ale je jich čím dál tím méně, díky české pravici. Chválabohu.
10. 01. 2013 | 08:59

Jester napsal(a):

Jiří Dienstbier je možná šancí pro levici, ale dle mého pokorného názoru katastrofou pro Českou republiku.

V této chvíli bych si jej dovolil charakterizovat slovy "loajální poslanec". Ano, byl by z něj dobrý úředník. Dobrý ministr. Snad i dobrý premiér a určitě lepší premiér, než jaký by kdy byl z pana Sobotky- Ovšem, teprve až pan Dienstbier získá zkušenosti a nadhled. Ale, pro jeho nevýraznost a celkovou životní nezkušenost by z něj dle mého pokorného názoru nebyl dobrý prezident, tedy alespoň prozatím. Zaslouží si čas dozrát.
10. 01. 2013 | 09:03

george napsal(a):

Bohouši, hodně se snaž a modli, aby se J.D. stal prezidentem, jinak tě čeká trpká možnost, že tě v roce 2014 vyhodí ze sedla a může být premiérem místo tebe. Tak by to také mělo být, J.D. musí národu napřed něco ukázat, což zatím nic nepřevedl.
10. 01. 2013 | 09:09

zloděj napsal(a):

pro george,ale předvedl,ukradl 7mega z poslaneckých náhrad.
10. 01. 2013 | 09:12

Lukáš D napsal(a):

Nevím ale president jako je u nás není zrovna politická jako spíše reprezentativní funkce. Takže moc nechápu to dělení pravice a levice. Stejně tak moc nechápu celkově pojaté kampaně které slibují věci se kterými nemůže president nic dělat. A nyní jsem ve stavu, že bych si žádného z kandidátů nevybral. Nicméně z možných kandidátů není ani jeden, kterého bych na hradě vyloženě nechtěl.

Co mě ale těší je že nominanti současných parlamentních stran jsou spíše ti méně úspěšní. A nakonec jedinou šancí na levicového presidenta jak říkáte je váš bývalý předseda :-D. Kdyby se jeho nástupci od něj něco naučili mohla dnes ČSSD mít 45% hlasů. Docela mě zaráží jak málo jsou česani schopni využít současného tristního stavu vlády a presidentovy boty. Všichni jsou naštvaní na vládu a oni z toho skoro nic nevytěžily. Nakonec bych se ani nedivil kdyby je v příštích volbách nepřeválcovali komunisti.
10. 01. 2013 | 09:12

VašeK napsal(a):

Dienstbier pro získání svého občanství musel pod přísahou složit slib věrnosti USA. V tomto slibu se kromě jiného říká: „Prohlašuji pod přísahou, že se absolutně a zcela zříkám vší oddanosti a věrnosti všem cizím vládcům, mocnářům, státům a vládám, jejichž jsem byl dosud poddaným nebo občanem; že budu podporovat a chránit ústavu a zákony USA…“ V případě zvolení českým prezidentem by ale musel složit prezidentskou přísahu dle ústavy České republiky. V té by se mimo jiné zavázal: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony.”

Pokud se Dienstbier účelově vzdá amerického občanství po dobu prezidentování, byla by to ještě větší ubohost.
10. 01. 2013 | 09:14

Šance napsal(a):

Ve včerejší debatě na čt 24, Franz nabidl Schwarzenbergovi, místo v prezidentské kanceláři? tím jasně uvedl, ve které je stáji?
Profláklý Karel, byl u korupcí a podvodech už i za Topol. a nyní drží zločSpolek!?

Franc= Mádl, Issová?

Mohl by p. Diensbier, ve veřejné debatě, optat Franze, zda by v jeho vládě přijal MK, nebo ředitele Akademie, kde má blízko k mladým?

p. DINSBIER, BY MĚL PROPAGOVAT " VLÁDA PRO LEPŠÍ BUDOUCNOST MLADÝCH." nezapomínaje i na staré? To, že je poměrně mlád, je veliká přednost!? :-)
10. 01. 2013 | 09:16

Baba napsal(a):

Dnes si stačí zaplatit. Pouvažujte o tom.
10. 01. 2013 | 09:17

Vašekšašek napsal(a):

Lepší americko-české občanství, kde je demokracie,
než češi jako poleno, ZAPRODÁVAJÍCÍ SE, A DĚLAJÍCÍ TUNELY, PRO NEDEMOKRATICKÝ VÝCHOD!? Klausfisczeman

a totalita?
10. 01. 2013 | 09:21

Lukr napsal(a):

Bohužel:
Totálně pravicový komunista Jan Fischer
Absolutně levicový pravičák Miloš Zeman
Maximálně středový šlechtic Karel Schwarzenberg
Plnohodnotná substituce za Marthu Issovou a Jiřího Mádla neboli Prof. JUDr. Vladimír Franz.

Fakt je to normální a rozumná volba ANO Jiří Dientsbier je řešení a nejen pro levici.
10. 01. 2013 | 09:29

VFISCHER napsal(a):

SVAZÁKU SOBOTKO ZANECHTE ŽVÁSTŮ ! !

Slabinger všech slabingerů, Bohouš, který nevyrost ze svazáckých trenýrek a v životě nedělal nic jiného, než parazitoval v partajních sekretariátech, s vyjímkou kdy si hrál na ministra financí, aby moh svým kámošům odpouštět placení daní a ruinovat státní rozpočet - káže ! Káže takto - cit.: „ Vše nasvědčuje tomu, že někteří představitelé naší země jsou nadále v područí mnohamiliardových majetků ….“ konec citrace

Za přispění váší partaje byl stát Československo rozkraden a zdevastován na Absurdistán - Kocourkov - Gangsteristán - neokoloniální montovnu plechů - banánistán ovládaný zlodějskými a gangsterskými klany, mezi které zejména patří všechny partajní struktury, jako výtahy k moci a zlodějinám všeho druhu ! ! !

Vedoucími firmami v této džungli zlodějství jsou jak ODS, tak ČSSD, následované všemi parlamentními partajemi ! Proto si také mafiánská oranžáda Palasů, Fenclů, Zgarbů a jiných zlodějských gangsterů pěstuje jako svého pseudošéfa měkýše svazáka Sobotku, zejména proto, že je ze všech možných nejslabší, nejvíc tvárný, neschopný a nejméně nebezpečný ! - Úplně stejně, jako Nečas v ODS ! !

Propagujete svého kandidáta jen z farizejského strachu ! Máte zaťatou zadel, až vás Dientsbier vyšoupne konečně z partajinicko předsednického křesla !!!
10. 01. 2013 | 09:31

Paroubek napsal(a):

Koukám že se z Aktuálně stal stranický plátek ČSSD
10. 01. 2013 | 09:39

Bahňáku napsal(a):

vfischer A PODOBNÝ vzteklouni se již probudili a ZUŘÍ, že zdejší POCHYBNOU VLÁDU I S HRADEM, nemůže ČUT 99% NÁRODA!? cHA CHA:-)))

sice jsem četl jen 1 řádek vašeho NESMYSLU, ale OPAK! JE URČITĚ PRAVDOU!

"UMAZANÝ STRAKY, OSTUDO CELÉHO SVĚTA"!?
10. 01. 2013 | 09:42

honza napsal(a):

Z těchto kandidátů mi také vychází nejlepší volba J.D.
10. 01. 2013 | 09:47

rejpal napsal(a):

Osobně pokládám fakt, že Jiří Dienstbier je kandidátem levicové strany, za největší minus pro jeho prezidentství. Abych to vysvětlil - vůbec mi nevadí, že je jako osoba levičák, dokonce mám pocit, že mírně levicová orientace je vzhledem k tomu, co se od prezidenta obecně očekává, docela namístě - v neideologické rovině. Jako stranický kandidát je však ale bohužel poznamenán tím, že kandiduje za ČSSD. Čímž samozřejmě je obtížně stravitelný pro tu část naší veřejnosti, která ČSSD prostě nemusí. Nebo dokonce pro početné příznivce politických rivalů ČSSD. Osobně jeho přítomnost na Hradě strávím - pokládám ho za slušeného a inteligentního člověka, který to má v hlavě srovnané, ale umím si představit,že u mnoha lidí to bude problém (těžko bych strávil jakéhokoli exponenta ODS). Jiří Dienstbier tak bude prezidentem (bude-li), který zase lidi rozděluje, místo, aby byl tím záchytným bodem, něčím, co symbolizuje Českopu republiku a stojí nad těmi věčnými zákopovými válkami v naší politice. Těžko bude odvracet podezření, že připískává určité části politické scény
Škoda, že do voleb nešel jako nezávislý, s podporou podpisových archů. Asi by měl jinou nástupní pozici. Zdá se to být jedno, ale jedno to není.
10. 01. 2013 | 09:47

Lukáš D napsal(a):

To rejpal :

To lze jen podepsat. Možná by ČSSD udělala nejlépe kdyby si pana Diensbiera zvolila jako předsedu. Jak sám autor říká je to oblíbeny politik s čistým štítem který může znamenat restart ČSSD jako věrohodné strany.
10. 01. 2013 | 09:51

Petr z Tábora napsal(a):

Pane předsedo, chápu, že se ČSSD snaží ovládnout funkce předsedy Senátu, Ústavního soudu, Poslanecké sněmovny a prezidenta. Ač mi je oranžová barva sympatická, tak taková jednobarevnost by nebyla zdravá na oči.
Doufám, že se budete v pondělí rozhodovat koho podpoříte pro druhé kolo.
10. 01. 2013 | 09:54

honza napsal(a):

to rejpal: plně podepisuji, to je handicap Dienstbiera, ale stějně je na tom i kníže, o Sobotkovi asi nemá cenu psát, ten spíš lituje, že do toho za ODS šel.Přesto si myslím, že medii prosazovaní Zeman a Fisher mají za sebou "sponzory", takže jsou pro spoustu lidí nevolitelní.
10. 01. 2013 | 09:55

český maloměšťák napsal(a):

MNo - profesor Franz by si prý za kancléře vzal občana Schwarzenberga /inženýra Kalouska/.
A jsme doma, ne ? Doma u Nečasů, u Peaků. u Parkanových, u KLausů...
10. 01. 2013 | 09:56

Petr B. napsal(a):

Škoda, že v roce 2003 došlo při presidentských volbách vinou Špidly k rozkolu v ČSSD. To se vám tehdy nepovedlo. Dientsbier a Zeman si berou navzájem hlasy. Čím jste tehdy na začátku roku 2003 přemýšleli? Hlavou asi ne. Takhle postoupí do 2. kola oba zástupci pravice - Schwarzenberg a Fischer. Dientsbierovi ještě ubírá T. Fischerova.
10. 01. 2013 | 09:59

český maloměšťák napsal(a):

Petr z Tábora
Jednobarevnost ? Dyť to tady v poho válcuje koala podporovaná Peake a její tunelpartají. /občas přispějí hlasem např. Pekárek či Drobil/
Válcují Klause (jak kdy - via amnestie si s ním naopak rochní) - budou válcovat i Dienstbiera(ten ale takovouto amnestii nevyhlásí- naopak).
10. 01. 2013 | 09:59

Asi ták napsal(a):

Rejpal: Větši hloupost jsem ješté nečet než to, že Dienstbiér Jako stranický kandidát je bohužel poznamenán tím, že kandiduje za ČSSD.
Vždyť ČSSD drtivě vyhrála poslední volby a já ho právě proto budu volit, protože tu šanci má největší . Přece tám nemůžu hodit kandidáta který si zvolil styl tetováni lidojedu z Papuy Nové Gujiney . to bych o ten hlas přišel .
10. 01. 2013 | 10:08

mik napsal(a):

Ac mam vyhrady ke strankam aktualne.cz pro prilisnou reklamu pro prilisne vnucovani zprav pro povinne zavedeni facebooku pokud ctenar chce prispivat do diskuzi i pro ruzne inovace v emailove schrance ktere dle meho spise vedou ke zhorseni nez k uzitku tedy mysleno na centrum.cz tak jsem si velice rad precetl ze aktualne.cz uvedlo vsechna pro i proti a dava svuj hlas Karlu Swarzenbergovi je i podle meho nazoru jedinym kandidatem ktery muze zmenit finale Fischer- Zeman obavam se ale ze tak jak prohral pred 5 lety Svejnar prohraje i Swarzenberg lide rozmelni hlasy kandidatum kteri nemaji sanci a Jiri Dinsbier neziska tolik hlasu aby vyradil nekoho z dvojice Fischer- Zeman mnoho lidi pak k volbam nepujde a vyhraje Zeman tedy pokracovani Klause..
10. 01. 2013 | 10:18

smutný napsal(a):

Kdy konečně dojde všem těm, kteří "ČSSD prostě nemusí", že 99% toho čím nás krmí ODS a propravicová média jsou lži, polopravdy, mýty a pověry aby poškodili ČSSD? Člověk by si myslel, že po tom katastrofickém zadlužení a poklesu ekonomiky už jim dojde, že ODS nehájí zájmy státu a obyčejných lidí, a ono pořád nic.
10. 01. 2013 | 10:21

babočka napsal(a):

Pane Sobotko, volby jste si posrali sami paktováním se s komunisty. Nedovedete se ani zastat mladých lidí, studentů, kteří protestují proti ztrátě paměti vaši ČSSD se Zimolou. Zařídí to snad vaše ČSSD, aby se studenti učili, kdo byl za koumoušů popraven, zavředn do kreminálu nebo musel dřít na uranu. Kdyby komunisti nenechali zlikvidovat tolik našich hrdinů a čestných lidí, nemusel by být dnes v politice takový nebezpečný člověk jako Zeman. Pravičáci maji v hlavě kalkulačku ale vy ....?
10. 01. 2013 | 10:24

rejpal napsal(a):

Asi ták
Asi chápete postavu prezidenta jinak, než já. Nejsme prezidentským státem. Prezident není (jako třeba v USA) hlavou vlády. Jeho úloha je skutečně jednak být jakýmsi strážcem ústavnosti, dále reprezentovat stát (nikoli stranu nebo politický směr), a to nejen venku, ale i doma. Z čehož vyplývá i nepsaný důsledek, že je jakýmsi Bridge Over troubled Water - měl by být tím, kdo spojuje, ne rozděluje. Právě to, co jste napsal, obráceno naruby, mě utvrzuje, že s tímhle bude mít Jiří Dienstbier problém, i kdyby se hodně snažil. Protože tak jako vy přijímáte JD proto že je kandidátem ČSSD, jiní (a vždycky jich bude víc, protože pravičáci ho budou spíš odmítat než přijímat a jak je vidět teď, ani pro levici en bloc není jejich kandidátem). Jistě, část lidí si zvykne, část třeba přesvědčí, ale handicap to je. (Pro ostatní stranické kandidáty platí totéž, ale těmi jsem se nezabýval, protože pro mě mají tolik minusů jiných, že tenhle jsem pominul).
Snad chápete, že to co píšu, není zaměřeno proti JD, ale proti způsobu, jakým byl nominován a proti stranickým vazbám, které tím vznikají. Já s Dienstbierem jako prezidentem mít problém nebudu, ale tohle je jeden ze dvou hlavních důvodů, proč ho v prvním kole volit nebudu. Ten druhý - stále zastávám názor, že Jiří Dienstbier by byl prospěšnější naší politice jako předseda ČSSD s ambicí na post premiéra. Právě tím, že požívá pověst slušného člověka, by ČSSD a její pověsti pomohl možná víc, než si myslíme. A možná by zesílila poptávka i po podobných lidech v jiných stranách. Jestli tedy nejsem přehnaný optimista.
10. 01. 2013 | 10:33

Pazout napsal(a):

ja asi Dienstbiera volit budu, prijde mi tam nejrozumnejsi a nejslusnejsi. Ma zkusenosti ze sveta, neni sprazeny s mafii jako Zeman a Fisher. Franz a Knize um mi prijdou trochu senilni. Roithove jako lekar neodpustim jeji ministrovani
10. 01. 2013 | 10:43

rejpal napsal(a):

smutný
Ve volbách 2010 jsem poprvé volil ČSSD. Důvodem byla snaha vyměnit vládní garnituru, protože jsem dospěl k názoru, že je čas střídání. ČSSD a její způsob volební kampaně si bohužel sama proměnila vysoké vítězství ve vítězství Pyrrhovo (přes mediální tlak, a přesto, že měla i tak dostat šanci pokusit se sestavit vládu). Slabá (a zároveň drahá) volební kampaň, samolibé řeči Paroubka, že je již vyhráno, všichni ti Kočkové a Bendové kolem něj, to nakonec přesvědčilo spoustu potenciálních voličů, aby zůstali doma (nebo volili třeba Zemana). To je za námi, ale jak velkou proměnou prošla ČSSD od té doby? Netvrdím, že žádnou, ale že by zúročila čas v opozici nějak extra výrazně, mi také nepřipadá. Měla by se především snažit, aby její volba nebyla výsledkem poznání, že ty druhé nechci, ale toho, že ČSSD chci.
Co předkládá ODS nebo zbytek koalice, je mi osobně jedno, těmto stranám momentálně nevěřím vůbec nic.
10. 01. 2013 | 10:50

Petr B. napsal(a):

rejpale:
Spíš volili Johna, Kočí a Peake. To byla největší blbost těch voleb 2010 a asi největší voličská blbosz za posledních 23 let.
10. 01. 2013 | 11:02

mik napsal(a):

Aktualni kurz sazkovych kancelari Tipsport Fortuna Sazka je naprosto jednoznacny Zeman Fischer Swarzenberg Dinsbier podivejte se na rozdil v kurzu mezi Swarzenbergem a Dinsbierem a neni o cem uvazovat alespon u tech kteri nechteji na Hrade ani Fischera ani Zemana jedine Swarzenberg to ma moznost zvratit tedy pokud dostanou volici rozum a prestanou snit o Fischerove ci Franzovi a dalsich kteri proste nemaji zadnou sanci
10. 01. 2013 | 11:04

rejpal napsal(a):

Petr B.
Nebo tak. Máte pravdu.
10. 01. 2013 | 11:04

Gustáv Kočí napsal(a):

Hlavně prosimvás nepřestávejte myslet politicky! Nikdo to za vás neudělá! Dneska už ani ta strana, rodná!
10. 01. 2013 | 11:11

smutný napsal(a):

rejpal

Kdo mohl tušit, že lidi opět dají hlas pseudopravicové ODS a jejímu béčku TOP09 po tom, co tady předvedl Topolánek s Kalouskem?? Za to, že to nebylo výraznější vítězství můžeme poděkovat štvavé kampani našich "objektivních" a "nezávislých" médií a lživé kampani ODS (řecká lež) a hlavně našim ovčanům, kteří na to naletěli. Dnešní stav je výsledkem toho, když lidi volí ideologicky a ne racionálně a slepě něčemu věří.
10. 01. 2013 | 11:15

Petr. napsal(a):

Dienstbier by byl šancí pro levici, kdy zuby nehty nechránil geniální studium a nesmírné zbohatnutí křišťálového Standy.
10. 01. 2013 | 11:19

smutný napsal(a):

Petr B.

Veverky a jejich odnož tam jsou jen do počtu aby zvedali ruce pro zákony vzešlé z ODS a TOP09.
Chcete říct, že je chyba, že pomáhají schvalovat "reformy" vymyšlené ODS a TOP09??
10. 01. 2013 | 11:20

smutný napsal(a):

Petr B.

proč by chránila něco co je veřejně známé?? Nebuďte líný si to zjistit.
10. 01. 2013 | 11:22

Miki napsal(a):

Zeman, jak je viděn?

- je upřímný
- když o něčem mluví, má to hlavu a patu
- umí jazyky AJ,RJ, NJ
- zatím spíše více mluvil než vykonal ( mj.neměl dostatek většinu levicových hlasů v parlamentu,pro prosazení zákonů pro lidi)
- vůbec nemluvil za vlády o kořenové příčině postupující rakoviny - zlodějnách a stavu národa a jak s tím bojovat
- umí komunikovat
-

Závěr: funkci hravě zvládne z hlediska mezinárodního působení, ale efektivně bojovat ze své pozice proti korupčním zákonům nebude, jelikož to nečinil ani předtím- Velká nevýhoda i když k tomu má argumenty, ale zatím jen a stále především slovní.

Dientsbier, jak je viděn:

- nemá politickou minulost a je nepošpiněn
- nevíme co od něj můžeme čekat ( nevýhoda kandidáta)
- můžeme jen věřit, že je dobrý manager
- umí AJ, NJ
- je kultivovaný a pravděpodobně vysoce morální
- dává naději na morální obrat
- nepůsobí, že má tah na branku ( raději se nebude pouštět do větších akcí)

Závěr: velmi slušný člověk, morální, ale spíše v pozadí, není dost radikální a zaměřen na výsledek což na druhou stranu společnost potřebuje, prezidenta, který bude průbojný a dokáže aktivně a nekompromisně řešit otázky vadných norem. Spíše bude poslouchat, učut se od svých zkušenějších bratrů Sobotky, Haška.
Pro společnost je potřebný hlavně kandidát, který bude bojovat za republiku, proti korupčním zákonům a aktivně parlament masírovat. Bude především s občany pravidelně komunikovat přes média a prezentovat výsledky práce!

Z těchto kandidátů má k tomu bližší předpoklady pan Zeman než pan Dientsbier, ale zdá se, že oba nejsou zaměřeni na výsledek!

Tudíž se nám nabízí ne-luxusní auta, ale jedna Octávie II generace a druhá Octávie III generace a je třeba vybrat to co se zdá lepší pro národ a co ho tíží a co od kandidáta očekává.
10. 01. 2013 | 11:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 01. 2013 | 11:38

rendl napsal(a):

Franz na hrad!
10. 01. 2013 | 11:41

F.Srbek napsal(a):

Za prvé si nemyslím, že ČSSD je levicová strana. Za druhé bych raději viděl pana Diensbiera na Vašem místě a pokud uspěje, může dojít snadno až na Hrad, ale později. Času má dost.
10. 01. 2013 | 11:45

dalimír napsal(a):

Pane Sobotko levice bude skutečnou levicí až hodíte to stupidní bohumínské usnesení za hlavu a začnete dohromady s komunisty konat dobro pro tuhle kapitalisty zhuntovanou republiku ! A nechci již nikdy slyšet o jakýchkoliv dohodách z neoliberálními pravicovými stranami ! Ty jak sám poznávate zahnaly česko na pokraj záhuby ! Dobře si rozmyslete jak budete do budoucna jako strana hlásící se k levici konat ! Národ a historie si vaše činy a různé lavírovací smlouvy s pravicí dobře pamatuje ! Toto mějte na paměti ! Dl
10. 01. 2013 | 11:48

Martin z Teplic napsal(a):

Dienstbier je šancí i pro nás, chce povolit adopce homosexuálním párům. A proto já a moje manželka Richard budeme volit Dientsbiera.
10. 01. 2013 | 11:53

hyoscia napsal(a):

N+ěmecko-rakousko-církevní kruhy vyslaly do volby o Hrad Schwarzenberga. Izrael Fischera. A sociální demokracie nedumí postavit jiného kandidáta než US občana? Už podruhé? Protože poředtím to zkoušela se Švejnarem. Zeman je starý křupan, Fischerová je tetka a Roithová je šíleně ideologická.
Tak ke zvolení už snad zbývá jen herdekbaba Bobošíková.
10. 01. 2013 | 12:07

Marek napsal(a):

Dienstbier možná, ale to panoptikum co je za ním ho dělá nevolitelným.

Připomeňme si co je to za lidi:
https://www.youtube.com/watch?v=84UzzUSFmgg
10. 01. 2013 | 12:08

Koleda napsal(a):

Včera jsem sledoval debatu na ČT 24, kde byl i Dientsbier. Z jeho vystoupení na mne dýchl ten pravý svazák. Nemohu se zbavit dojmu, že je v nitru komunista stejně jako byl jeho otec i děda.
10. 01. 2013 | 12:58

dalimír napsal(a):

rendl ten kašpar ? Vypadá jako domorodec z bali a chytrostí také nevyniká ! Kdyby se Klaus takhle pomaloval tak budou k nerozeznání ! Dl
10. 01. 2013 | 13:17

Notogea napsal(a):

Další Dienstbier? Fuj.
10. 01. 2013 | 13:45

Pepa Řepa napsal(a):

Máte tam překlep
Dienstbier je šancí pro leváci
10. 01. 2013 | 14:42

WTF napsal(a):

Dienstbier je zákeřná zmije díky které může soc.dem ovládnou néjen post prezidenta, ale i ústavní soud, protože soudce navrhuje prezident a schvaluje Senát. Proto vyzývám všechny kdo chtějí zachovat demokracii aby NEVOLILI DIENSTBIERA
10. 01. 2013 | 18:56

Yosif K napsal(a):

Naše země se nenachází díky chybným reformám pravicových vlád v dobré kondici. Stále více občanů si uvědomuje, že musí přijít zásadní změna. Takovou změnu dnes nejvíce ztělesňuje sociální demokracie s jejím programem na obnovu hospodářského růstu, vzdělanosti, vytváření pracovních míst, posílení sociálních jistot a boje s korupcí.
KONEC CITATU.
Milí levicoví jelimámci, v nedobré kondici se nacházejí všechnz evropské státy, hlavně ty kde dlouhodobě vládli socialisté (Řecko, Španělsko.....0)
11. 01. 2013 | 01:56

Pepi napsal(a):

Pane B.Sobotka, zdravém Vás.
Nějak mi neštimujou ty M.Kalouskovo počty, kdy si v roce 2012
napůjčoval kolem 160-200 mld.Kč (odhaduji)
a státní deficit byl údajně 105mld.Kč... nějak mi to nesedí!
A už zase slibuje církvím na-DLUH... a všechno to to zaplatíme MY
a budoucí vlády po něm!!
-
A jinak v I. kole jsem volil J.Dienstbiera
(i když mě moc nepřesvědčil, tím, že nedoporučil volbu M.Zemana)!
V druhém kole MUSÍM volit (menší zlo) =Miloše Zemana na HRAD,
aby nabylo špatně s náma ... Čechama a Moravou!
-
Kdo objímá na Vysočině s láskou stromy,
tak to nemyslí špatně s Českou a Moravskou zemí.
A proto lidé nedělejte u voleb koniny
a volte kocoura Mikeše,
ZEMANA Miloše z vysočiny.
Já nevolím ze zámku cizí pány,
ti to nemyslí dobře s námi.
ŠláfenBerci ani Česky neumějí
jako kozlové stále mékají...
-
Když Schwarzenberg na Pražský hrad dosedne,
tak Český národ se z poroby dlouho nezvedne!
"Zle, matičko ZLE, šwancenberci zase ZDE".! (K.H.Borovský)
K.Schwarzenberga na HRADě nechci, páč by na něj SRALI MOUCHY (J.Švejk).
A také proto, že by tam měl své rádce: Kradlouska, DRÁBka i Hegra, kteří tady s vládou Nečase dnes škodí ČECHŮM nejvíce..!!
16. 01. 2013 | 13:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy