Podvodníky amnestovat a ještě za ně zaplatit?

09. 01. 2013 | 09:45
Přečteno 3132 krát
Zajištění beztrestnosti předním českým tunelářům i těm, kdo v tom s nimi jeli a mohli být odhaleni při případném soudním jednání, tak vnímá veřejnost amnestii prezidenta republiky Václava Klause. Je to tečka za Klausovou érou i klíč, jak ji hodnotit a jak jí rozumět. Včera byla amnestie ještě korunována návrhem, aby stát za osvobozené podvodníky zaplatil náhradu škody jejich obětem.

Je to celé pobuřující nemravnost, která ukazuje, že současná praxe v České republice míří zcela mimo představy o demokracii a právním státě. Navíc jde o společný krok nejen prezidenta, ale také vlády, jejíž předseda Peter Nečas musel amnestii písemně schválit. Na věci nic nezmění ani to, že Nečasovi koaliční partneři tvrdí, že se o amnestii dozvěděli až z Klausova novoročního projevu. To je problém nefunkční koalice, ne občanů. Neobstojí ani překrucování ústavy, tak jak to předvádí ministr financí Kalousek. Ani tvrzení šéfa vládní legislativy, že premiér neměl kvůli ústavní tradici na vybranou. Protože měl!

Vše nasvědčuje tomu, že někteří představitelé naší země jsou nadále v područí mnohamiliardových majetků, jejichž v některých případech velmi pochybný původ amnestie ukázkově nasvítila jako divadelním reflektorem. Jsou obětí doktríny, podle které bohatství nemnohých přináší prosperitu celé zemi, a taky že hodnoty nevznikají z řádné práce, ale prostě a jen z peněz. Měli jsme žít v pohádkovém snu, že, když bude stát co nejmenší, daně co nejnižší a hra tržních sil co nejsvobodnější (laissez-faire), ráj se brzo dostaví. Ukázalo se však, že pravda je poněkud jiná. Ráj se dostavil, ale pouze pro ty vyvolené. Stát se pro ně v řadě případů stává dojnou krávou a přihrává jim kořist v podobě privatizací, dotací a předražených veřejných zakázek. Malý má být stát jen tam, kde chrání práva občanů. Nízké daně zajišťují, že policie a soudy se na pořádnou práci z nedostatku finančních zdrojů třeba na benzín ani nezmůžou. A ona svoboda, také vlastně platí hlavně pro pár oligarchů, kterým to tady jakoby všechno patří, přestože to vytvářely celé generace. Na trh zapomeňte, soutěž skončila. Krást se může, pokud patříte mezi vyvolené. Na ostatní číhá exekutor. Takový je vzkaz odcházející hlavy státu občanům. Takové je poselství amnestie.

Pokud se jí bráníme, tak ne proto, že bychom byli zaťatými politickými protivníky Václava Klause a organizovali nové “Sarajevo”, jak si to myslí pan prezident. Prostě nesouhlasíme s tím, aby naše společnost pokračovala touto nepřijatelnou cestou.

Stačí se podívat na pár čísel, aby bylo jasné, kam nás tato hradní ( i Topolánkova a Nečasova vládní) filozofie dostala. Od roku 2008 nevzrostl HDP ani o korunu, ale státní dluh stoupl o 650 miliard korun. Z čeho se to má zaplatit? Výběr daní pro státní rozpočet byl v loňském roce dokonce o 55 miliard korun menší než roku 2008.

Celostátní výběr daní z příjmů právnických osob se propadl dokonce o 17 miliard korun pod rok 2005! Ovšem pozor - u zaměstnanců je tomu úplně jinak, ti zaplatili o 10 miliard více. Kteří? Když si připomeneme, že roku 2008 bylo zrušeno progresivní zdanění (tj. daně pro bohaté prudce poklesly), je zřejmé, že to všechno táhnou zaměstnanci se středními a nižšími příjmy. K tomu vzrostly DPH a spotřební daně o 50 miliard korun. Ty také více doléhají na nižší než vyšší příjmové skupiny. Snížení daní vlád pravice tedy nepomohlo ekonomice, neulevilo drtivé většině občanů, ale přispělo jen úzké vrstvě, která to nepotřebuje. Ta to projedla, a teď se nemravně brání spravedlivějšímu zdanění. Účet za ní mají zaplatit ostatní, až dojde na splátky dluhů, které nejsou kryty hospodářským růstem.

Je to nespravedlivý, prohnilý systém, kde amnestie je jenom třešničkou na dortu. Slovy “rozpočtová odpovědnost” se označuje bezhlavé drancování státní kasy, slovy “snižování deficitu” prudké zvyšování státního dluhu, který loni naskočil i s církevními restitucemi o dalších 160 miliard korun, slovy “protikorupční” ochrana tunelářů a podvodníků.

Něco z toho je sobecký záměr, ale něco i čirá neschopnost. Když ministr financí Miroslav Kalousek varuje před “růstem na dluh”, zatímco spáchal “pokles na dluh”, připomíná lišku z Ezopovy bajky, která na hrozny nedosáhne, a tak tvrdí, že jsou kyselé.

Situace v Česku je tak zmatená, že se nad ní pozastavuje i vlivný americký ekonomický týdeník Bloomberg Businessweek. Připomíná rozzlobenou reakci voličů na český model kapitalismu, pro který jsou charakteristické tunely a korupce a jehož dvě vlny recese byly ještě prohloubeny rozpočtovými škrty a zvyšováním daní. Týdeník straší návratem komunistů k moci, ale víc se zabývá tím, co by to udělalo s úrokovými sazbami, než tím, co uvádí lidi do varu.

Absurdní Nečasova vláda nás stojí každý den skoro půl miliardy korun nového dluhu. Jména těch, kdo pro ni zvednou ruku při hlasování o nedůvěře v Poslanecké sněmovně vyvolané sociální demokracií, budou hlasy z politického záhrobí. Budou to projevem čiré nemravnosti a nemravnost je nepromlčitelná.

Zástupci vládní TOP 09 nyní navrhli, aby stát odškodnil ty občany, které poškodila Klausova a Nečasova amnestie tím, že jim fakticky znemožnila získat náhradu škody v rámci trestního a následně i civilního řízení. Pokládám tento návrh za populistickou mlhu, která má zakrýt odpovědnost vlády za krajně pochybnou amnestii.

Kalousek a Schwarzenberg fakticky navrhují, aby místo amnestovaných podvodníků a tunelářů platili vzniklé škody všichni daňoví poplatníci. Kruh by se tak uzavřel. Za chybu prezidenta a premiéra, kteří amnestovali i podezřelé z podvodů a tunelování a poškodili tak práva obětí jejich trestné činnosti, by vše blahovolně kompenzoval státní rozpočet. Místo amnestovaných zlodějů a podvodníků, jejichž majetky a peníze by tak zůstaly nedotčeny, by platil stát.

Zástupci TOP 09 se tímto na první pohled líbivým a milosrdným návrhem snaží zakrýt skutečnost, že svým setrváváním v Nečasově vládě spornou podobu amnestie fakticky odsouhlasili a nejsou schopni ze selhání vlády a premiéra vyvodit žádnou politickou odpovědnost.

Rozhodně podporuji právo obětí trestné činnosti na náhradu škody. Toto právo by mělo být realizováno především v rámci řádného trestního či civilního soudního řízení. Škody způsobené trestnou činností by pak měli platit její pachatelé. Do takového trestního řízení by nemělo být zasahováno tak, jak to ve své amnestii učinili prezident a premiér.

Návrh TOP 09 je nejen pokrytecký, ale zřejmě také právně nerealizovatelný. Tam, kde amnestie ukončila procesy s tuneláři bez rozsudku, nelze rozhodnout bez řádného soudního rozhodnutí ani o nároku na odškodnění, natož o jeho výši. Je smutné a odsouzeníhodné, že vláda amnestií dostala řadu poškozených do takto právně komplikované situace.

Poslední salvy prezidenta Václava Klause snad může ještě napravit Ústavní soud. I když to bude velmi obtížné. Toho dalšího prezidenta si mohou lidé naštěstí už brzy zvolit sami a věřím, že voliči zbaví zemi stínů devadesátých let. Že se nenechají zmanipulovat mediální masáží, která se jim za desítky milionů korun, utracených ve volebních kampaních Zemana a Fischera, snaží namluvit, že je možno vybírat jen z těchto dvou jmen minulosti. Měli by se rozhodnout pro takového transparentního kandidáta, který není svázán s velkým byznysem (domácím ani zahraničním) a bude zárukou, že mu nebude otevřeně či skrytě sloužit. Naše země si nezaslouží, aby se podobná situace s amnestií někdy opakovala. Zaslouží si řádného prezidenta, který bude prosazovat spravedlivá a sociálně citlivá řešení. Prezidenta, který bude garancí, že tuneláři, korupčníci a podvodníci budou spravedlivě potrestáni a právo bude v této zemi platit pro všechny.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zubatá napsal(a):

Schwarzenberg a jeho řídící důstojník Kalousek perfektně zneužívají situace tlacháním o náhradě ze strany státu v předvolební kampani KS.
Při tom je to absolutní blbost - pokud soud nerozhodl o výšce škody poškozeného (a to po amnestii nerozhodne) a de jure ani de facto neuzná nárok poškozeného, není objektivně známá výška, v jaké by měl být poškozený odškodněn.
09. 01. 2013 | 09:53

Dopug Badman napsal(a):

Sobotko, Sobotko,
že jsi byl neschopným ministrem financí, to sedalo omluvit tím, že jsi právník. Jenže jak vyplývá z toho, co tady píšeš, ty jsi i nechopný právník.
09. 01. 2013 | 10:15

pop napsal(a):

Kdo podepsal amnestii.Tak at zaplatí ze svého. Cizí peníze se pěkně rozdávají.Ze svého chátro jedna ze svého.Trautnbergu vždyt vy jste jenom loutka.Běžte už do zádele.
09. 01. 2013 | 10:20

Sláma napsal(a):

Kromě vyjádření nedůvěry vládě by měli poslanci a senátoři zahájit proces odvolání prezidenta Klause z funkce. Ačkoliv by se to patrně nestihlo do konce volebního období, byla by to symbolická tečka za jeho neblahou politickou kariérou.
Doufám, že pak naváže i trestní soud a naplní se tak kletba českých prezidentů - každý z nich strávil nějakou dobu ve vězení. Zatím jediný z nich - Emil Hácha - po skončení svého mandátu. Doufám, že už brzy jej Klaus napodobí.
09. 01. 2013 | 10:21

český maloměšťák napsal(a):

Není mi jasné , jak by se případné kompenzace vyčíslily.
To chtějí pánové Nečas , Kalousek a Schwarzenberg - kteří jsou jednak členové moci zákonodárné, jednak moci exekutivní...to chtějí už i moc soudní ?

O amorálnosti a nelogičnosti takového kroku pak ani nemluvě.
Poškozeným samozřejmě kompenzace přeji...ale aby si je platili oni sami ? Ze svých daní ?

Nešíří se náhodou Strakovkou /příznačný název - ve vztahu k tkzv. Ostudě ČR (nynější vláda ČR)/ nějaká nemoc ? Například tunelářská chřipka ?
Co na to Heger a hlavní hygienik ? Vyhlásí prohibici ? Bude se očkovat ? Nebo izolovat ?

MNo - ještě že máme tu Jednotnou kulturní frontu - co nám chtějí zvolit za prezidenta Kalous...ehm tedy občana Schwarzenberga. Ještě že nám tak hezky kompenzují.
Co bychom si bez jejích rad počali, že...
-------------
" Amééérikn Epráááááizl !!"

Hoďte na ně síť , zabalte a pošlete dělat experimenty do Severní Koreje. Ta se tak za čas zhroutí a bude zase o jeden zdroj napětí na světě méně.
Tak to vidíme my - čeští maloměšťáci.
09. 01. 2013 | 10:22

zubatá napsal(a):

Dopug Badman - trochu od věci. Prozraď prosím, volil si ODS, či TOP09?
09. 01. 2013 | 10:22

zubatá napsal(a):

český maloměšťák - jasně, že je to blbost, ty řeči o kompenzaci.
Skončí s tím hned v pondělí, když Karlíček nepostoupí do 2. kola.
To je jen předvolební kampaň a vymyslel to Kalousek.
09. 01. 2013 | 10:23

Pavel napsal(a):

Pane Sobotko,
začněte se chovat jako řádná opozice. Jako levicová opozice.

Mluvte, mluvte nahlas (nejen tady na blozích s min. impaktem), vysvětlujte svůj program, ....
09. 01. 2013 | 10:24

Špatný napsal(a):

Lidi jsou na korupčnický 3spolek tak .......í, že je NEMŮŽE čut 95% všech Nezlodějů!?

Co uděláte, pane Sobotko, s tím, aby prezidentské volby nebyly zmanipulovány na konci? v Praze?

Čím to je, že republika je po volbách oranžová, ale Praha s t á l e Modrá? korupčnická?

a sedí tam ti, které nikdo nechce?(krom zlodějů a trafikantů?)
09. 01. 2013 | 10:28

Doug Badman napsal(a):

Zubatá:
Do sněmovny a do senátu zásadně nevolím nikoho. A koho volíš Ty? KSČM nebo ČSSD?
09. 01. 2013 | 10:28

resl napsal(a):

Sobotka : "Pokud se jí bráníme,/amestii/ tak ne proto, že bychom byli zaťatými politickými protivníky Václava Klause a organizovali nové “Sarajevo”, jak si to myslí pan prezident."

za sebe mohu prohlásit, že jsem jej nikdy a za nic neobdivoval, že jsem mu nikdy nevěřil, takže amnestie nemá na můj názor na zloděje, žádný vliv.
09. 01. 2013 | 10:32

Miki napsal(a):

Pane Sobotko,
tak hlavně nezůstávejte u slov... vše co píšete je samozřejmě pravda, ale neznamená to, že se udělá tlustá čára za nevyřešenými kauzami od roku 1989 - 2013!!!!!!!!!!!!!!!!
Hlavně nedopusťte a nedejte tomu korunu ještě vy, že nevyužijete veškeré možnosti, v konečném důsledku i občanský odpor, nepujde-li to jinak, jak zamezit odškodnění za peníze daňových poplatníků. To by znamenalo, že tunel na občanské peníze bude proveden dvakrát na stejný případ, že vlastně stát ochrání zájmy zločinců....
Prostě II. cl amnestie a myšlenaka na odškodnění, jestli by nedej bůh toto prošlo nebo kdokoliv toto vznese a vznesl (je buďto totálně nekompetentní, nezpůsobilý nebo je zloděj), je na odvolání-strhnutí celé zákonodárné i výkonné moci !
09. 01. 2013 | 10:36

Basa napsal(a):

ANO, NECHŤ ŠKODY AMNESTIE, ZAPLATÍ KLAUS A NEČAS!? to by bylo spravedlivé.
Když nemůže Klaus viset(na zdi), tak mu dejte alespoň Basu!? ať si hraje a netuneluje?

To platí i pro kradousky a neLIDem a nečasům!?
09. 01. 2013 | 10:36

David napsal(a):

"...Včera byla amnestie ještě korunována návrhem, aby stát za osvobozené podvodníky zaplatil náhradu škody jejich obětem...."

-----------------------------------------------------

Že ten účelový a manipulativní tah těch darebáků ještě rozebíráte?

Přece je jasné, že jde o to nahnat tomu senilnímu dědkovi nějaké hlasy. Slibem se přece nezarmoutí. A až bude po volbách, tak už se nějak zase vymluví, že se alespoň snažili.

Že to je sprostá manipulace musí vidět už i hlupák.

Proč se nemluví o tom, že to navrhuje TOP 09, ale prezentuje se to, jako nápad jejich "geniálního" šéfa? To je ubohé.

"ONI" nás stále považují za "malé děti"!

-----------------------

"...Na trh zapomeňte, soutěž skončila. Krást se může, pokud patříte mezi vyvolené. Na ostatní číhá exekutor. Takový je vzkaz odcházející hlavy státu občanům. Takové je poselství amnestie..."

-----------------------

Jediné čestné řešení je DEMISE vlády a předčasné volby!

Bojím se, aby ta jejich neschopnost žádné sebereflexe nakonec neskončila - místo vajíček -

DEFENESTRACÍ!
09. 01. 2013 | 10:39

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu,
ty jsi zvyklý prachy jen brát. Ze svého jsi ještě nikdy nic nekoupil. Všechny prachy máš od daňových poplatníků - tak co meleš?
09. 01. 2013 | 10:40

Miki napsal(a):

Pro Doug Badman napsal(a):
Zubatá:
Do sněmovny a do senátu zásadně nevolím nikoho. A koho volíš Ty? KSČM nebo ČSSD?

No a právě, kvůli takovým lidem, jako jste vy, dojde k tomu, že do parlamentu se dostane další člověk ze strany, kterou VY VY by jste nikdy nevolil!!!
Jinými slovy, tím , že nejdete volit, volíte protistranu a vlastně v konečném důsledku pomáháte tomuto marasmu a neskutečnému bezpráví!!!! U v ě d o m u j e t e si to v ů b e c !!!??? Absurdní je to, že Vy nadáváte vlastně sám na sebe! Tak se opravdu chová jenom Ovčár...

Bůh s námi, nedivím se, že pokud bude takových lidí více, nikdy to v té hloupé republice nepůjde k lepšímu... Probuďte se konečně
09. 01. 2013 | 10:44

DH napsal(a):

To je něco tak zvláštního jak si pane Sobotko stěžujete na špatnou amnestii.
No ale kdo ji právně připravil Blažek,Koudelka.
No a právě ten Koudelka je oním členem Brněnské právní mafie spolu s dalším vaším Haškem.
Takže Blažek, Koudelka, Hašek, Novotný a to opravdu takhle a ne jinak.
Proto si laskavě udělejte pořádek ve své straně a teprve potom kritizujte prezidenta.
Prostě to všechno prezident tahle koalice s opozicí za nic nemůže opravdu to je něco.
09. 01. 2013 | 10:46

český maloměšťák napsal(a):

zubatá
Dag Boudmen ještě nedosrotl do věku, kdy se volí. Respektive dorostl - ale jen do věku fyzického. S tím mentálním mu to úřady naštěstí včas zatrhly. Řekly mu, že má tvrdit že " ze zásady"...kdyby se ho někdo na to ptal.
Víte jak to poznáte ? /mentální nedospělost/
Každému stále tyká....a někdy oslovuje cizí dospělé lidi " stlejdo" či " teto".

Že - stlejdo Boudmene ?
09. 01. 2013 | 10:49

VFISCHER napsal(a):

KÁZÁNÍ SVAZÁKA SOBOTKY

Slabinger všech slabingerů, Bohouš, který nevyrost ze svazáckých trenýrek a v životě nedělal nic jiného, než parazitoval v partajních sekretariátech, s vyjímkou kdy si hrál na ministra financí, aby moh svým kámošům odpouštět placení daní a ruinovat státní rozpočet - káže ! Káže takto - cit.: „ Vše nasvědčuje tomu, že někteří představitelé naší země jsou nadále v područí mnohamiliardových majetků ….“ konec citrace

ANO ! Vše nasvědčuje tomu, že bývalý stát Československo byl rozkraden a zdevastován na Absurdistán - Kocourkov - Gangsteristán - neokoloniální montovnu plechů - banánistán ovládaný zlodějskými a gangsterskými klany, mezi které zejména patří všechny partajní struktury, jako výtahy k moci a zlodějinám všeho druhu ! ! !

Vedoucími firmami v této džungli zlodějství jsou jak ODS, tak ČSSD, následované všemi parlamentními partajemi ! Proto si také mafiánská oranžáda Palasů, Fenclů, Zgarbů a jiných zlodějských gangsterů pěstuje jako svého pseudošéfa měkýše svazáka Sobotku, zejména proto, že je ze všech možných nejslabší, nejvíc tvárný, neschopný a nejméně nebezpečný ! - Úplně stejně, jako Nečas v ODS ! !

A pak se může slintat nědo o závislosti na miliardových majetcích -- to jsou ty paradoxy ! !
09. 01. 2013 | 10:51

Basa napsal(a):

Podvodníky amnestovat, a ještě za ně zaplatit?

Kradouskové, nelidem a nečas, navrch s tunelem, to má být náš vzor?:-( Basa
09. 01. 2013 | 10:51

dočasný občasník napsal(a):

Pane předsedo, Vy si snad děláte legraci ??
Pokud se pamatuji, tak V. Klause zvolila za prezidenta poslanecká sněmovna a senát. Dokonce dvakrát. Volili jej poslanci a senátoři. Přímo jej na Hrad protlačili.
Tedy i Vy a Vaše strana, kterou vedete jste stvořiteli současného presidenta.
Takže máte tři možnosti:
1) Lkát nad tím, jak hluboce jsem se mýlil já, i moje strana
2) Stoupnout si před zrcadlo a tomu ňoumovi, kterého uvidíte od plic vynadat, ale pořádně.
3) Mlčet a dělat, že o nic nejde.
Všechno Vaše ostatní lamentování je jenom pláčem na špatném hrobě.
09. 01. 2013 | 10:58

Petr. napsal(a):

Pane předsedo,
současná amnestie je nemravná a uráží všechny poctivé lidi chodící každodenně do fabrik, polí, stájí, nemocnic, škol, vědeckých ústavů, železničních dep, za volanty kamiónů, sedající za kopkity letadel, fárající do dolů a pod.
Ale Váš blog je apelem pro volbu pana Diensbiera. Pan Diensbier je spolu s Vámi jeden s držitelů klíčů od trezorů v Lidovém domě ukrývající dokumenty o geniálním studiu a nesmírném "poctivém" zbohatnutí Vašeho expředsedy křišťálového Standy. A to je pro mne stejné jako ona amnestie zlodějů, korupčníků, defrandautů a recidivistů.
09. 01. 2013 | 11:06

smutný napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu,
ty jsi zvyklý prachy jen brát. Ze svého jsi ještě nikdy nic nekoupil. Všechny prachy máš od daňových poplatníků - tak co meleš?

Ládíku to co Sobotka mele je bohužel smutná pravda. K tomu poznání ale nesmíte být zaslepeným pravičákem a nesmíte být líný si zjistit ekonomická fakta.
09. 01. 2013 | 11:09

Kelt napsal(a):

Petře,
podejte trestní oznámení na J.D.pro zatajování důkazů/policie odložila 2x šetření/o nezákonném zbohatnutí S.G.,
nebo navštivte psychiatra.
Ta Vaše obsese S.G.a jeho bohatstvím bez odpovídající lékařské péče Vás může přivést do Bohnic.
09. 01. 2013 | 11:15

Madison napsal(a):

To Doug Badman.
Že nechodíš k volbám, tím se moc nechlub. Jsi jedním z těch, kteří souhlasí s dnešním stavem, protože nikoho nevolit, znamená dát vlastně hlas těm, co tam jsou dnes (ODS a TOP9). Právě, že je potřeba jít k těm volbám a volit toho koho chci, nikoliv tady alibisticky potom vykládat že jsi niko nevolil. To není žádné hrdinství, ale jenom lenost zvednout zadek a jít k těm volebním urnám.
09. 01. 2013 | 11:21

Alf napsal(a):

Bobošíková jen opět dělá křoví jako před lety Klausovi, tentokrát Zemanovi. BOBO ani Zemana VOLIT NEBUDU !!!
09. 01. 2013 | 11:31

Almo G™ napsal(a):

Pořád nechápu jednu věc: Proč se tomu nikdo ze státních zástupců, soudců, ředitelů věznic atd. nevzepřel?

V celé republice ani jeden statečný?

Je povinností občana nerespektovat a aktivně sabotovat TAKTO nemravné rozhodnutí.
09. 01. 2013 | 11:33

dalimír napsal(a):

Za vše můžou pravičáčtí neoliberalisté ,zatvrzelé a nenávistné bedny jako je třeba v parlamentu ml.Benda a jemu podobní "experti" na právo a spravedlnost ! Co si tito lidé dovolují navrhovat za odporné zákony to už přesahuje všechny meze slušnosti ! Jsou to všechno patolízalové a špicli vatikánu a zaprodanci západního velkokapitálu ! Nejvyšší čas je odstranit od válu !Dl
09. 01. 2013 | 11:53

Doug Badman napsal(a):

Vážení,
jedna věc je k volbám chodit a druhá věc je někoho volit. Já budu rád někoho volit, jenom nevím koho.
Připadám-li Vám hloupý, nedospělý a nezodpovědný, tak mi prosím pomozte.
Stačí, když mi poradíte, koho bych volit měl.
Děkuji předem.
09. 01. 2013 | 12:03

Volím Dienstbiera v 1. kole napsal(a):

Jiří Dienstbier je jasná volba pro ty, kteří se živí prací a ne tunely.
09. 01. 2013 | 12:03

mudrc napsal(a):

Socani, vždyť vy jste v politice víc jak 20 let a jen kvákáte.
Nic pořádného jste neudělali v boji proti korupci, jen jste jalově žvanili a korupčnický a klientelistický systém vám vyhovoval včetně komunistům.
Kde je vaše majetkové přiznání, omezení imunity, padni komu padni, bůůůů a bůůůůů
se jen ozývá z vaší partaje. Jste stejní zločinci jako odééésááci.
09. 01. 2013 | 12:42

dalimír napsal(a):

Občané také nesmíme zapomínat že partaj ČSSD v níž pan kandidát působí měla v minulosti sklony k lavírování v politice a to není nic chvályhodného ! Před volbami jsou všichni svatoušci a slibují jako židé ale pak je skutečnost jiná ! Já jako obyčejný občan a danový poplatník vůbec žádného prezidenta nepotřebuji ! Protože každý z nich se časem ukázal pro lidi jako zbytečná a nepotřebná figurka !
09. 01. 2013 | 12:49

Chris napsal(a):

ČSSD byla 8 let u koryta a všechny tuneláře nechala běhat po svobodě.
Proč?
09. 01. 2013 | 12:53

Volím Dienstbiera v 1. kole napsal(a):

Mnozí se ptají proč volit Dienstbiera. Z teorie pravděpodobnosti a sociologie je jasné, že jinak se do druhého kola dostanou ti dva pseudoprůzkumy vnucovaní estrádní paňáci nebo mumlající kníže, který již 7 let spí a mlčí ke všem svinstvům představované Topolánkovsko-Kalouskovskou vládou. Já nechci, aby tunely a rozkrádačky jely dál. Budu volit Jiřího Dienstbiera ! Ten vyšetřování korupce a tunelů spát nenechá. A zprávy BIS do koše házet nebude.
09. 01. 2013 | 12:54

ajeto napsal(a):

Máte pravdu, pane Sobotko. Ovšem jste se svými argumenty málo vidět a slyšet, udělejte pro to něco nejen Vy osobě, ale i ostatní. Nejsem levičák ani pravičák. Bohužel však mám ještě smysl pro dobré mravy a spravedlnost a už velice těžce vládnutí této vlády i prezidenta snáším. Kromě toho, že volit chodím, nevidím jako občan ČR dost dalších legálních možností, jak se postavit tomuto obludnému stavu, do kterého se naše společnost dostala. Možná tak mít sen, že nějaký ďábel se o ty největší výtečníky co nejdříve "postará", když to neudělá ten nejvyšší nahoře.
09. 01. 2013 | 13:06

dalimír napsal(a):

Nicku volím Dienstbiera kde bere tu jistotu že vámi navrhovaný kandidát bude jednat dle vašich představ ? Co když přijde zase nějaká nová OPOSMLOUVA ? A on bude nucen ji respektovat ? Co pak ? Budete trpce sklamán ! Politikům se nedá věřit ani nos mezi očima tečka
09. 01. 2013 | 13:06

Sláma napsal(a):

dočasný občasník napsal: "Pokud se pamatuji, tak V. Klause zvolila za prezidenta poslanecká sněmovna a senát ..."
To ano, ale nikoliv hlasy sociální demokracie. V. Klaus byl zvolen hlasy vládní koalice a komunistů. V. Klaus byl první, kdo zde legitimizoval komunistickou stranu.
09. 01. 2013 | 13:20

neo napsal(a):

Sláma:

Máte pravdu napůl.

U tajné první volby nevíte, čí hlasy to byly.
U veřejné volby to nebyly ani hlasy socialistů, ani komunistů.
09. 01. 2013 | 13:27

český maloměšťák napsal(a):

JC napsal(a):
Sobotko-Gottwalde,
Jaký právem, vy komunistický dobytku označujete občany, kteří nebyli pravomocně odsouzeni podvodníky ?
09. 01. 2013 | 13:32
-------------------------
JC napsal(a):
Levouni knučí jak podsviňčata, že jim načapali se spuštěnýma kalhotama lžidoktora, politického turistu, bigamistu, prostě vzor počestnosti a morálky.

Levovruti, ctící zásadně presumpci neviny/mu he he/mají ovšem po ruce okamžitě viníka. Je jím Klaus, Nečas, Kalousek a Kubice.

Rathe ber to z té lepší stránky. Za dvanáct let můžeš v krimu získat 4 výuční listy. Takovou kvalifikaci jsi v životě neměl.
22. 05. 2012 | 16:56

ale :

JC napsal(a):
Twist,

Je to neuvěřitelná sprostota, označit někoho , kdo nebyl pravomocně odsouzen jako kriminálníka. /Pekárek ...pozn. č.m./
07. 11. 2012 | 14:19
-----------------------------------------
Vyhraje Rapid - Čechie jsou saláti !

Prej " dobytku"......
09. 01. 2013 | 14:01

Soc prc napsal(a):

Bohuslave ty podvodníku! Kdy vrátíš náhrady ?
09. 01. 2013 | 14:05

zubatá napsal(a):

Posledních 7-8 let jsem nevolil. To si vymák, LOL. Byl jsem vždycky pryč, nežiju v Česku.
A za vlády komunistů jsem byl v emigraci. Kde jsi byl ty? V mateřské školce?
09. 01. 2013 | 14:05

zubatá napsal(a):

Doug Badman - Posledních 7-8 let jsem nevolil. To si vymák, LOL. Byl jsem vždycky pryč, nežiju v Česku.
A za vlády komunistů jsem byl v emigraci. Kde jsi byl ty? V mateřské školce?
09. 01. 2013 | 14:06

dalimír napsal(a):

JC poprávu to Sobotka píše protože kdyby v česku fungovala justice jak v demog.státě má tak by tito lidé se již dávno šklebili v kryminálu za mříží ! Bohužel tenhle systém pokořuje pracující lidi a na výsluní se derou samí zločinci kteří mají své činy ještě posvěceny zákonem tečka
09. 01. 2013 | 14:11

milos novotný napsal(a):

Vážený pane Sobotko. Pokud byste blok napsal jako svobodný a nezávislý občan, tak s většinou vět souhlasím. Ale vy ho píšete jako politik, který byl aktivním účastníkem velkého rozkrádání našeho státu za vlády vaší strany. Vy se prostě už nedokážete oprostit od stranického nazírání na život. Vždyť vy a vaše strana nemá co vyčítat tzv "pravici", jste úplně stejní. Vždyť na tunelech a podvodech se vaši straničtí bosové podíleli a dodnes podílejí stejně jako ODS. Vy už jste tak hluboce odtržen od života lidí dole, že vám nepřijde blbé stravné a cestovní náhrady použít na stavbu domu a ještě se divit, že se tomu někdo díví. Nezlobte se, ale vaše řeči o nedostatku peněz pro policii a soudy jsou propagandistickými bláboly. Vám politikům a mnohým soudcům nechybí peníze, ale morálka. Souhlasím se slovy MUDr.Jana Hnízdila, že nejvyšší výskyt psychopatů je u politiků.
Volím hraběte nebo Táňu
09. 01. 2013 | 14:19

milos novotný napsal(a):

Vážený pane Sobotko. Pokud byste blok napsal jako svobodný a nezávislý občan, tak s většinou vět souhlasím. Ale vy ho píšete jako politik, který byl aktivním účastníkem velkého rozkrádání našeho státu za vlády vaší strany. Vy se prostě už nedokážete oprostit od stranického nazírání na život. Vždyť vy a vaše strana nemá co vyčítat tzv "pravici", jste úplně stejní. Vždyť na tunelech a podvodech se vaši straničtí bosové podíleli a dodnes podílejí stejně jako ODS. Vy už jste tak hluboce odtržen od života lidí dole, že vám nepřijde blbé stravné a cestovní náhrady použít na stavbu domu a ještě se divit, že se tomu někdo díví. Nezlobte se, ale vaše řeči o nedostatku peněz pro policii a soudy jsou propagandistickými bláboly. Vám politikům a mnohým soudcům nechybí peníze, ale morálka. Souhlasím se slovy MUDr.Jana Hnízdila, že nejvyšší výskyt psychopatů je u politiků.
Volím hraběte nebo Táňu
09. 01. 2013 | 14:19

český maloměšťák napsal(a):

marxík
Nejsem váš kolega. Nikdo z lidí není dobytek - to je slovník váš a slovník JC.
Va rádi soudíte a označujete lidi jako dobytek.

Nevím. Až co soud. A když tak se zeptejte poškozených. Co oni o tom soudí. Já jsem zainteresován jen jako dańový poplatník, občan a člověk. V podstatě jsem tak jen pozorovatelem

Pokud už je někdo dobytek...tak ti, co neuznávají fakt, že Homo sapiens sapiens by měl vyžadovat především pravdě co nejbližsčí popis skutečnosti. Respektive ti, co tomu brání - či ty popisy záměrně zkreslují. Třeba kvůli tomu aby měli dost žrádla pro sebe a ostatní dobytek - anebo aby se mohli pást a kálet všude a tak, jak se jim zamane.
Ale i zde bych příliš tímto slovem neplýtval. Každý se dá napravit - z každého takového dobytku se dá znovu udělat člověk.
09. 01. 2013 | 14:28

Poznámka. napsal(a):

Předseda politické strany by měl vymýšlet vize a programy -- a ne žvanit po blozích jako tahleta intelektová holota!
09. 01. 2013 | 14:35

dočasný občasník napsal(a):

Slámo, Slámo,
trocha paměti by neškodilo nebo si to můžete i vyhledat:
1. volba v roce 2003 Socani vyhráli volby v roce 2002 a měli většinu. Kdyby drželi basu, tak Klaus neměl šanci, jenže se pohádali, porafali, vždyť jsou to socani a začali trucovat a dělat si navzájem naschvály. A jak byli rozhádaní, tak někteří jejich kverulanti volili Klause. Jen proto, aby socan naštval socana.
2. Volba v roce 2008, opět socani nejednotní, není důležité proč. Ale tři socani (Snítilý, Melčák a Pohanka) hlasovali pro Klause. Těm třem pak sice říkali přeběhlíci, ale jako socani Klause zvolili.
To, že ho volili modroptáci se dalo očekávat, ale stranickou disciplinu tehdy neměla ČSSD,tak,jako ji dneska nemá ODS.
Tak to nesvádějte na komanče, když zrovna ve zvolení Klause mají prsty socani.
hned dvakrát !
09. 01. 2013 | 14:40

Doug Badman napsal(a):

Zubatá,
já byl za komunistů tady a k volbám jsem nechodil.
Komunisty jsem k životu nepotřeboval, tak jako teď k životu nepotřebuju ani ODS ani ČSSD o ostatních nemluvě.
Volit někoho jen proto, aby se do parlamentu nedostal někdo jiný, mi nepřipadá jako výraz nějaké zodpovědnosti a už vůbec ne statečnosti.
09. 01. 2013 | 14:40

marxík napsal(a):

maloměšťák
Kolego lituji, ale pan Stejskal si přeje abychom byli kolegové, a jeho přání je pro mě směrodatnější.
Jedinou vyjímku má u mě bývalý kolega neo, protože je nezletilý.
S tím dobytkem máte pravdu, ale zrovna od vás zni toto ponaučení dost nepřesvědčivě. Sám totiž používáte daleko expresivnější výrazy.

Teď k vlastní věci. To co vy si netroufnete odhadnut , dovolím si já, nejen na základě odhadu praktika Sokola, vykládat takto.
Protože by vsechny mediálně známé tunelářské kauzy stejně skončily osvobozujícím verdiktem(úmysl se prokazuje sehr těžko), uvolil se Klaus ( v zájmu zachováni systému, aby nedával našeptávačům munici) vzít celý problém na sebe.
Proto je taky přesvědčen, že jednou se ukáže, že jeho rozhodnuti bylo spravné.
09. 01. 2013 | 15:00

jarporovo černé svědomí napsal(a):

Dagu Bedmene
jsem moc rád, že vás taková mračna za komoušů nechodila k volbám :-))

je jasné, že tu volební účast 99,9% si komouši cucali z prstu, u voleb dle vyjádření místních statečných nemohlo být více než takových 20-30 % :-)))

Dagu, teď vážně, měl jste v 1989 už aspoň občanku?
09. 01. 2013 | 15:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 01. 2013 | 15:10

jarporovo černé svědomí napsal(a):

fakt, pane Stejskale?
09. 01. 2013 | 15:13

neo napsal(a):

marxík:

výjimku mám, protože s komunistama nejsem a nikdy jsem nebyl kolega.

Nezletilý nejsem. Měl byste vědět od kolika let je v české republice občan zletilý.
09. 01. 2013 | 15:19

Doug Badman napsal(a):

Jarporovo černé svědomí,
v roce 1982 se mi narodilo první dítě a já vyměkl a k příštím volbám jsem šel, abych klukovi "nezkazil život". Jako správný český odbojář jsem se ale rozhodl, že komouše vytrestám tím, že se dostavím až deset minut před koncem voleb. Byl tam už jenom policajt a jakýsi ouřada, který vůbec nechápal, co vlastně chci, protože podle jeho záznamů už měli všichni odvoleno.
Abych byl upřímný, jednou jsem přece jenom komunisty dobrovolně volil. To bylo na vojně.
09. 01. 2013 | 15:26

Mac napsal(a):

no vidíte, že to jde :-))

a je to daleko sympatičtější, než to původní hrdinné pozérství :-)))
09. 01. 2013 | 15:31

marxík napsal(a):

neo
Bývalý kolego, to já jsem taky nebyl a nejsem. Že bychom byli zase kolegové?
09. 01. 2013 | 15:31

neo napsal(a):

až si změníte nick a přestanete zastávat komunistické názory :)
09. 01. 2013 | 15:42

petrof napsal(a):

pane učiteli, Plha se hlásí : ...prosím, jak on ten Sobotka může vědět, že jsou to podvodnící, když soudní verdikt ještě nepadl....????
( ukázka z pokračování filmu Marečku, podejte mi pero....)
09. 01. 2013 | 16:29

zubatá napsal(a):

Doug Badman...umíš číst?
Proč mi vysvětluješ tvoje postoje k věci, o které mezi námi nebyla "řeč"?
Nehledě k tomu, že v tom volení menšího zla nejsme ve sporu. Asi to máš mírně popletené. To nic.
09. 01. 2013 | 16:43

Doug Badman napsal(a):

Zubatá,
ptal ses, kde jsem byl a já Ti odepsal, že jsem byl tady.
Můžu se teď já zeptat, kam jsi emigroval Ty?
Z Tvých reakcí bych si tipnul, že asi do Bulharska.
09. 01. 2013 | 16:53

JC napsal(a):

český maloměšťák,

Sice jsme to již probírali jednou, ale šlapka opět mele jako starý kolovrat.

Takže: "Levouni knučí jak podsviňčata, že jim načapali se spuštěnýma kalhotama lžidoktora, politického turistu, bigamistu, prostě vzor počestnosti a morálky."

Nikde nevidím, že bych Ratha nazval kriminálníkem, podvodníkem atd.
Fakta :
1.Byl načapán se spuštěnýma kalhotama/ 7 mega v krabici/ ? Byl
2.Lhal ČLK ohledně délky své praxe ? Lhal
3.Vystřídal více politických stran ? vystřídal
4.Přiznal, že žije ve dvou domácnostech ? přiznal.

"Rathe ber to z té lepší stránky. Za dvanáct let můžeš v krimu získat 4 výuční listy. Takovou kvalifikaci jsi v životě neměl."

Ani tady jsem Ratha nenazval kriminálníkem atd.

Je to jen moje doporučení jak si zkrátit pobyt v krimu "pokud" bude odsouzen
Jestli to ČM nedošlo, tak si to "pokud" může do věty dosadit.
09. 01. 2013 | 18:19

Rumcajs napsal(a):

Jedna věc je co se říká a druhá, neméně důležitá, i to, kdo to říká.

Pokud ukazuje prstem šéf strany, jež se může chlubit celou řadou celebrit jako je Kočka , Benda ,Ďuričko a jiní mafiáni, pak jakákoliv kritika a vznešené výkřiky jsou spíše trapnou groteskou, jež jsou podtrženy samotným zjevem šéfa strany, než jakkoliv vážně míněný názor.

Tímto bych si dovolil připomenout i zásahy ČSSD ve prospěch vytunelovaných bank, jako třeba IPB, kde ČSSD měla úvěr, a tak ji napadlo ji obsadit a za korunu prodat. Díky této akci přišel daňový poplatník o mnohem víc, než by byla případná odškodnění , nad kterými se tady Bohouš pohoršuje.

Nemusíš si nakrást všechno jenom ty Bohouši ! Buď trochu přející a nech taky něco ostatním.
09. 01. 2013 | 18:33

český maloměšťák napsal(a):

ad JC alias šlapka

"Rathe ber to z té lepší stránky. Za dvanáct let můžeš v krimu získat 4 výuční listy. Takovou kvalifikaci jsi v životě neměl."

"Nikde nevidím, že bych Ratha nazval kriminálníkem, podvodníkem atd."

Jste dítě. Dělejte tak aby vás jednou spolu s Rumacjsem neviděli v base.

/Rumcajs se zde přiznal, že největší část jeho tržeb jde z veřejných zakázek, kde došlo k podplacení...ten hlupák se tím dokonce chvástal/
--------------------------------------------------------
Úkoly na zítřek hotové máš, šlapko JC ? Ne - tak mazej do pokojíčku !

Řeč byla o dobytku, že ?

:))
09. 01. 2013 | 19:01

Mac napsal(a):

Řáholeckej

jakej postup byste u IPB navrhoval vy,bankovní odborníku, když po zfixlované idiotské privatizaci , kdy Klaus s Pilipem narvali IPB do chřtánu Nomuře, která vytunelovala z IPB přes České pivo Prazdroj a Radegast a spolu s Tesařem a Procházkou lifrovala aktiva ven přes Kajmanské fondy, stála už v průběhu 1999 IPB před krachem.

Zdůrazňuji, že vytunelovaná byla díky privatizaci Nomuře a taky díky tomu, že Klaus se svým bankovním socialismem a kamarádíčkování s Tesařem a Procházkou šel těmto silně na ruku. (obdoba Saltzman v KB)

Řáholeckej by ji určitě nechal zkrachovat , protože to by bylo tržně čisté. Že by se s krachem IPB svezla třetina naší ekonomiky je věc nepodstatná. Ach ti tržní fundamentalisté.
09. 01. 2013 | 19:02

roman napsal(a):

Vážený pane Sobotko.

Je nad míru jasné, že vyhrajete příští volby. Ale je také nad míru jasné, že pokud se nepoučíte a neuklidníte občany postihem skutečných zlodějů a veksláků, tak jste nadobro skončili jako strana, která má historii. Myslím, že celkově se ve společnosti přitvrzuje, lidé ztrácí víru a trpělivost, navíc začínají bojovat se základními náklady na život, které nemohou nikterak ovlivnit. Tím, že se společnost začíná jednoduše dělit na ty kteří na to mají a kteří na to nemají, tak dochází k tomu, že se i na poctivého živnostníka, obchodníka, politika, kolegu, nebo souseda nahlíží automaticky jako na zloděje. To není normální stav, to je elementární nedůvěra v právo a spravedlnost. Tak, jak se šíří u nás řádění gaunerů, tak se šíří nervozita řádných občanů. Jako mor. Všichni tak nějak cítí, že se musí něco změnit než se začne k moci dostávat opravdový extremismus a vy máte možná historickou šanci být u toho a zamezit tomu. Snad se na to připravujete. Snad budete schopni i ve své straně rozlišit takové lidi, jako je nyní například amnestovaný pan Janečka ze Zlína a jiní mu podobní arogantní a pro společnost nebezpeční jedinci. Snad se vám podaří získat si trochu důvěry i u občanů napravo. Doufám že si uvědomujete jak drsná opozice vás čeká.
10. 01. 2013 | 12:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy