Bendlova trubka a logika

11. 04. 2013 | 19:00
Přečteno 3655 krát
Stačí se letmo podívat na tankodromy, ve které se nám mění ulice a cesty s hustějším provozem, a každý si snadno představí, co se děje pod zemí, kde jsou po dlouhá desetiletí zrakům skryty vodovodní a kanalizační trubky. Nejnovější nápad z dílny ministra zemědělství Petra Bendla (ODS), že vlastník domu by měl plně zajišťovat a hradit údržbu a opravy vodovodních přípojek pod veřejným chodníkem a pod veřejnou vozovkou, tak může předcházet úvaze, že i na tu silnici před okny by měl vlastník domu občas přihodit lopatu s asfaltovou směsí. Vždycky cestou na poštu, až si půjde stoupnout do fronty, aby zaplatil příslušný záznam do nějakého nefunkčního vládního registru.

Sociální demokraté odmítají přesouvat problémy soukromých vodárenských a kanalizačních společností na bedra občanů.

Představa ODS o tom, že vlastník domu je odpovědný už i za opravy a údržbu vodovodních a kanalizačních přípojek byla nenápadně pod rouškou úprav podle evropských norem vpašována do projednávaného návrhu novely zákona o vodovodech a kanalizacích. Nyní je ministrem Bendlem prosazován princip, že občan je plně odpovědný i za to, co se děje pod povrchem před okny jeho domu. Není pravda, že to nemá logiku. Přenesení odpovědnosti za přípojky na majitele zbaví totiž této povinnosti většinou soukromé vodárenské a kanalizační společnosti. Ušetří jim tím moc pěkné peníze, které nutně potřebují, protože od revoluce zdražily vodné teprve stokrát a do oprav a výměn potrubí se moc nehrnou. Proč taky, když by tyto opravy mohl vlastně začít hradit někdo úplně jiný – náš občan. Zbude tak víc na výplatu dividend privátním akcionářům, což koneckonců ovlivní výši ročních odměn příslušného tuzemského managementu. A protože tyto odměny se rozhodně neodvíjí od výše minimální mzdy, stojí za to lobbovat za změnu zákona u vládní pravice.

Není to poprvé, kdy politici ODS projevují sympatie soukromým nadnárodním vlastníkům či nájemcům vodovodů a kanalizací. Byla to ODS, která v devadesátých letech prosazovala privatizaci do té doby komunálních vodárenských společností. Že za tím nebyla jen ideologická umanutost všechno zprivatizovat, dokazuje případ bývalého starosty a senátora za ODS Nováka, který si za takovou „privatizaci“ nechal zaplatit desítky milionů korun na svůj soukromý účet. Privatizace vodárenství byla chyba, tento typ infrastruktury má zůstat veřejný a držím palce obcím a městům, které nepodlehly tlaku a korupčnímu vábení a své vlastnické podíly si ve vodovodech a kanalizacích udržely.

Ale vraťme se k novele. To co předvádí ministr Bendl z ODS má jistou logiku i pro tvrdě ždímané a přehlížené občany. Jasně vidí, že jsou těmi posledními, jejichž starosti by vládnoucí politická garnitura brala vážně. Nečasova vláda přímo srší nápady, jak vyhovět okamžitým přáním nějaké soukromé zájmové skupinky, a vůbec si neláme hlavu s tím, že je nemá promyšlené nebo že to nejde dohromady. Vzpomeňme na miliardy vyhozené vládou za nefunkční IT projekty, kolabující systémy výplat sociálních dávek, dopravní a ostatní registry či poslední ostudný hit sezóny – sKarta, která je i po 17 měsících úplně k ničemu. Po čase takové projekty kabinet prostě zruší a vymyslí nám zas něco trochu jiného. Zhruba pět procent nejbohatších Čechů tak stále bohatne, jak hlásí deník Právo, zatímco milión osob v domácnostech s příjmem sedm až devět tisíc hrubého na hlavu už propadá do pásma chudoby.

V nedělních Otázkách Václava Moravce nyní zazněla přehlídka nesplněných plánů vlády, jak ušetřit 8,5 miliardy korun a mnozí diváci si oddechli, že se například nepodařilo prodat zámek Štiřín kamarádům jen za zlomek jeho skutečné ceny nebo že se ministři zalekli šílených nápadů, jak ničit i ty instituce, které v České republice až dosud fungovaly.

Tohle však nenapravíme rozzlobeným křikem na Václavském náměstí, nebo zamčeným autem, postaveným do cesty tramvají před úřadem vlády, i když chápu, jak hluboce lidé rozzlobení jsou. Proto jsme na ostravském sjezdu ČSSD vyzvali všechny potenciální politické partnery k zahájení co nejotevřenějšího dialogu o cílech veřejných politik a způsobech jejich realizace. Stojíme před úkolem systematické rekonstrukce státu, přívětivého lidem, možná nového začátku, který by nás vyvedl ze stezky mafiánského kapitalismu plného soukromých zájmů. To, že tam bloudíme, dokazuje i neomalený pokus s přípojkami.

Podáváme ostatním ruku, abychom se do toho pustili společně, všichni, komu záleží na osudu naší země. A pro začátek by bylo dobře, kdyby Bendlův návrh neprošel a vodárenské firmy hledaly řešení, které nepřenese veškeré náklady na české a moravské domácnosti.

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

fikus napsal(a):

....koukám, že rétorika se nezměnila. Přečetl jsem prpvních 10 řádků a šmytec.
Pátrám v paměti čím osoba B. Sobotky přispěla této zemi.
11. 04. 2013 | 19:12

Yosif K napsal(a):

Bat´ bat´. Trochu mi to připomíná jak Eda Zeman přídil do škol 100 tisíc PC za deset milard Kč a děcka se na PC naučily leda tak hrát Red Dragon Two a Autocont dodnes zaměstnáva bratra hejtmana Tesaříka.

Velkejm firmám holt cpe peníze horem dolem pravice i levice.
11. 04. 2013 | 19:12

SuP napsal(a):

Asi by bylo dobré zveřejnit, kteří poslanci to schválili. Předpokládám, že napříč spektrem, protože nikdo z nich nečte, co schvaluje, pokud v tom nemá nějaký honorovaný zájem.
11. 04. 2013 | 19:29

Yosif K napsal(a):

V nedělních Otázkách Václava Moravce nyní zazněla přehlídka nesplněných plánů vlády, jak ušetřit 8,5 miliardy korun a mnozí diváci si oddechli, že se například nepodařilo prodat zámek Štiřín kamarádům jen za zlomek jeho skutečné ceny...........
KONEC CITATU.

Zprivatizovat zámek Štiřín do rukou pravičáků by byla nenapravitelná škoda. Tento zámek by měl navždy zůstat státní a mělo by tam být muzeum o tom jak se Zaman přes Štiřín pokusil falešně zdiskerditovat Zielence, jak tam Zemanisti šikanovali nesocanský personáol a jak se tam vyznamenal ve službých Zemanovi vrah-socalista-nálezce 30 mega ve škatuli Srba.

Ze Štiřína by se měl udělat Panteon dějin bratrských stran SPOZ a CSSD......
11. 04. 2013 | 19:30

Mac napsal(a):

pane fikus, vyprdněte se na blekotání o rétorice.

Nějakej argument k napsanému by nebyl?
11. 04. 2013 | 19:35

jura napsal(a):

Předsedo, pokud je aspon z poloviny pravda to, co piše ta autorka na britských listech, tak vaši ruku nepřijímám. Buď se razantně a jednoznačně opřete do vlády ať je to vidět, jinak volby za to politikaření pros....te na celé čáře a vládu sestaví kalousek. Začínáte nasírat více lidí než je zdrávo
11. 04. 2013 | 19:37

Mac napsal(a):

Yosifek káčko, umanutej flašinetář, zase ublinkává ty svoje slabomyslný duševně-proletářský krávoviny.

Von by štiřín klidně střelil třeba ňákýmu Řebíčkovi za 20,- Kč....

Holt Yosífek má řešení na vše, ten náš malej Avanti Pappulista
11. 04. 2013 | 19:38

Stařeček napsal(a):

Yosif K, tak to je snad poprvé co s Váma souhlasím. Tak šíleně předražené PC a vůbec nevyužity k výuce ve výpočetní technice a jejího využití v praxi, to se jen tak nevidí. Ty promaštěné kapsy už musí být vidět i z venku. Kdo má ty umaštěné kapsy, to ale nevím.
11. 04. 2013 | 19:39

fikus napsal(a):

Mac napsal(a):
pane fikus, vyprdněte se na blekotání o rétorice.

Nějakej argument k napsanému by nebyl?
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
...ale ano, ale musíte počkat až k jinému autorovi, tomuhle jsem přispěl co jsem chtěl, OK?
11. 04. 2013 | 19:48

socanek napsal(a):

bohuslave kdy vratis ty uloupene nahrady ?
11. 04. 2013 | 19:52

David napsal(a):

"...Zbude tak víc na výplatu dividend privátním akcionářům, což koneckonců ovlivní výši ročních odměn příslušného tuzemského managementu. ..."

-----

Bylo by dobré, aby média udělaly nějaký PŘEHLED velkých soukromých vodárenských společností - jejich ceny za vodu, jejich investice do oprav a hlavně přehled jejich zisků. Třeba máme o jejich ziscích "přehnané" představy.

-----

"...Proto jsme na ostravském sjezdu ČSSD vyzvali všechny potenciální politické partnery k zahájení co nejotevřenějšího dialogu o cílech veřejných politik a způsobech jejich realizace.

...Podáváme ostatním ruku, abychom se do toho pustili společně, všichni, komu záleží na osudu naší země...."

-----

Myslím si, že ODS a TOP 09 zase připravují do předvolebního boje nějaký podraz typu "Kubiceho zprávy", osvědčeného strašení komunisty, útoku na OSVČ apod., protože nemají nic, čím jiným by získaly voliče.

Pokud ČSSD opravdu chce podávat ruku ostatním potenciálním partnerům, tak by bylo užitečné, kdyby podalo ruku TAKY nezávislým odborníkům a dala jim ještě VOLITELNÉ čtvrté pozice na kandidátkách do parlamentních voleb. Získat na kandidátky například takovéto osobnosti by ČSSD velmi pomohlo : Ivan Hoffman, Hana Marvanová, Petr Havlík, Vladimíra Dvořáková, Jan Hnízdil, Ilona Švihlíková. Tady nejde o to, zda je někdo pravicový nebo levicový, tady jde o to, porazit tu současnou vládní koalici, která náš stát tuneluje stylem urvi co můžeš a po nás potopa.
11. 04. 2013 | 19:59

rejpal napsal(a):

socanek
Dohodl se s Nečasem, Schwarzenbergem a Peake, že je vrátí společně.
11. 04. 2013 | 20:19

stoppa napsal(a):

David
"Hana Marvanová, Petr Havlík, Vladimíra Dvořáková, Jan Hnízdil, Ilona Švihlíková"

Prokrista pána!
Marvanová.
Hnízdil.

Davide to už tu propagujete opakovaně: Jste se zbláznil? Nebo jste zaplacený?:
11. 04. 2013 | 20:26

otaznik napsal(a):

rejpale,

Ze se uz tesis az CR povede trubka Sobotka a jeho orchestr ?
Ps. Kdo je Ilona Švihlíková ?
11. 04. 2013 | 20:31

stoppa napsal(a):

otaznik
)
Ahoj mandrake! Alis blue jayi. Alias studente. Ještě pořád studuješ? Nebo kladeš otázky?
11. 04. 2013 | 20:39

Mac napsal(a):

pane fíkus

opravdu ten svůj výkřik považujete za "příspěvek"?
a příspěvek k čemu? pokud se vzmůžete pouze na takovouto "rétoriku" - není lepší držet pysk?
11. 04. 2013 | 20:43

Mac napsal(a):

otazník

Ilona Švihlíková je osoba, která toho má v hlavě stokrát víc než vy, kolego
11. 04. 2013 | 20:45

Mac napsal(a):

jakejkoliv orchestr je lepší než nečaso-kalouskovo brumendo :-)))
11. 04. 2013 | 20:47

Yosif K napsal(a):

otaznik napsal(a):
Ps. Kdo je Ilona Švihlíková ?
11. 04. 2013 | 20:31
Ilona Švihlíková je na utopisticko-anarchistické notě nalevo od CSSD. Nějaký levý mudrolín ji otiskl k blogu o Thatcherový.

Thatcherovou považuje Švihlíková za totalitní mosntrum ketré zabilo úspšný rozvoj britských dolů, hutnictví a strojírenství (BTW před Thatcherovou na 99% ve zparchantělých státních podnicích ovádaných zboklševizovbanými odborářskými parazity, kterým se podařilo rozvrátit pracovní a technologickou disciplínu ve většině firem na úroven Balkánu....)

Ilona Švihlíková jest hlasatelkou "alternativ ku kapitalismu" - na rozdíl od horečnatého blouznivce Víta Klímy však má akademické tituly z VŠE. Asi ji za totáče minula brigáda na nějakém JZD takže šíří fantasmagorické iluze o efektivnosti a demokratičnosti družstevního hospodaření.

Není nad to nemít žádnou prax mezi proletáři....
Dále - kdo neumí učí.....
11. 04. 2013 | 20:50

rejpal napsal(a):

otaznik
No já se především těším, až tenhle orchestr, co je na pódiu, dohraje.
11. 04. 2013 | 20:51

otaznik napsal(a):

Mac,

Ze Vy jste clenem Holesovske Vyzvy? Nejste bratr revolucionare Popelky? Aspon me tak pripadate. Taky parkujete na tramvajovych kolejich jako vas bratr ?
PS. Yosif K. tu uz vysvetlil kdo je Ilona Švihlíková . Ta by se na Popelkove demonstrace opravdu hodila. Mohli by jste ji zaplatit zvlastni vlak. Nechcete ji pozvat Macu?
11. 04. 2013 | 20:57

Yosif K napsal(a):

Stařeček napsal(a):
Yosif K, tak to je snad poprvé co s Váma souhlasím. Tak šíleně předražené PC a vůbec nevyužity k výuce ve výpočetní technice a jejího využití v praxi, to se jen tak nevidí. Ty promaštěné kapsy už musí být vidět i z venku. Kdo má ty umaštěné kapsy, to ale nevím.
11. 04. 2013 | 19:39
Autocont ví že správný strojník musí mazat všechnz kolečka, nalevo i napravo..... Bratr socanského hetmana Tesaříka je jejich největším subdodavatelem - na kšeftech pro Olomoucký kraj. Proto také Olomoucký krasj investuje do software jako divý a všechny soutěže jsou ušity tak aby nikdo kromě Autocontu neměl šanci. Například se dá požadavek na umístění serveru přesně na lokalitu kde má server Autocont a pak se nikdo jiný o tučné zakázky ani nehlásí. Všechno je to ovšem zcela legální, na rozdíl od Ratha nepřesouvají cash ve škatulích, Tesařík je prostě subdodavatel a bohatne a bohatne. Pak že socani nepřejí poctivému podnikání.

Děti si těch počítačů ve škole ohromně užily na hraní - ale co jsem je nenaučil já, to ve škole nepobraly. Účinnost školní výuky základů IT nula celá nula, možná jak na který škole.
11. 04. 2013 | 20:59

otaznik napsal(a):

rejpale,

A co ten pristi? Dechovka vedena Bohusem Sobotkou. Zatancujete si ?
11. 04. 2013 | 21:00

Yosif K napsal(a):

Erudice Švihlíkové mluví sama za sebe:
Komunitní hnutí
UTOPIA.SK
Alternativa Zdola
Spojenectví práce a solidarity

Co chete víc? Docentka universiity Matějě Bely v Banské Bystrici... ted už jen schází aby založila nejaké komunitní sampsávné zemědělské družstvo na pestovanie hydiny, kde by všichni vinou Thatcherosmu pomřely za půl roku hlady. pak z ní udělají i nejmladší profesorku.

To už je větší šajba než velkosběratel funkcí JUDr Hašek
s titulem z ficovského training campu ze Sládkovičova......

Ilona Švihlíková
Doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D. (* 1977) vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze (VŠE), obor mezinárodní obchod a komerční jazyky. Diplomovou práci psala na téma „Postavení Německa ve vývoji evropské ekonomické integrace“. Doktorát získala v roce 2006 za disertaci „Politické aspekty globalizace“. Přednáší na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze, je vedoucí katedry politických, společenských věd a ekonomie. Zaměřuje se na mezinárodní ekonomické vztahy, různé aspekty globalizace, měnové otázky, energetickou bezpečnost a obecně souvislosti mezi ekonomikou a politikou (především daňová problematika). V roce 2010 vyšla její první monografie Globalizace a krize. V roce 2011 dokončila habilitační řízení a získala titul docent.

Je koordinátorkou občanské iniciativy Alternativa Zdola, která si klade za cíl podporu komunitního hnutí v ČR. Více informací na: az.utopia.sk.

Od letošního roku je take jednou z mluvčích Spojenectví práce a solidarity (SPaS www.i-spas.cz).

Hovoří anglicky, německy, italsky a částečně rusky. Mimo odborných sborníků a výstupů z konferencí a grantů publikuje např. na Britských listech, v Pro a Proti či v Deníku Referendum. Publikuje hojně take v zahraničí (Slovensko, Německo, Rakousko, Velká Británie). Účastní se řady veřejných přednášek a seminářů, vystupuje v rozhlase i televizi.

Ráda se učí cizí jazyky, plave, jezdí na kole, tančí a věnuje se svému mouratému kocourovi.
11. 04. 2013 | 21:09

Yosif K napsal(a):

Tohle však nenapravíme rozzlobeným křikem na Václavském náměstí, nebo zamčeným autem, postaveným do cesty tramvají před úřadem vlády, i když chápu, jak hluboce lidé rozzlobení jsou.
KONEC CITATU.
No pane Sobotka, CSSD a SPOZ dohromady vládu pořád ještě nedaj. A pokud jo tak s Haškem a Šloufem a bez bez Vás......

Je třeba proletáře pořádně vyplašit. Hlavně nic moc neprojednávat v parlamentu (kde hnípajícím socanům tato trubní kulišárna také hladce unikla při hlasování) a nenápadně podporovat nějaké přímé akce......
11. 04. 2013 | 21:16

rejpal napsal(a):

otaznik
To ještě netuším. Do jakých mundůrů je orchestr oblečen, je mi dost jedno. Ale mám hudební sluch, takže na falešnou muziku netančím.
11. 04. 2013 | 21:34

Pepa Řepa napsal(a):

pokud jde o trubku já raději Milese Davise než paní docentku Švihlíkovou.
I když občas troubí znamenitě, o tom žádná
11. 04. 2013 | 21:54

berkowitz napsal(a):

Veolia zase převedla své matce do Francie 10 miliard Kč čistého zisku.
Berlín odprivatizoval soukromé vodárenství v onom městě a hle - okamžitě klesla cena vody.
11. 04. 2013 | 22:07

berkowitz napsal(a):

Český stát už neví, jak by soukromým vodárenským monopolům vyšel vstříc, a tak vymyslel, že opravy přípojek budou platit vlastníci domů, ke kterými přípojky vedou. Přesněji tedy vlastníci těch přípojek, které jim stát přidělil zákonem již v roce 2001, ale o nichž vzhledem k tomu, že daně se z nich neplatí, zisky z nich nejsou a do katastru se nezapisují, nemá zřejmě naprostá většina majitelů nemovitostí ani potuchu, že jim de iure patří.

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/04/5444-komu-patri-voda.htm
11. 04. 2013 | 22:10

Baba napsal(a):

Milá Máňo, copak je možné, aby měl člověk doma pravdu? Náš kmen myslí, že to možné je.
11. 04. 2013 | 22:22

dalimír napsal(a):

Pane sobotko je to hezká představa co se Vám honí hlavou do budoucna ale ty škody na národním majetku co tihle soukromí kapitalističtí paraziti napáchali od toho podělaného sametu tak ty už asi nikdo nenapraví ! Ani vaše social demogratická vláda ! Chtělo by to bleskovou revoluční akcí vše znovu z národnit ,darebáky a lumpy co rozkradli stát tak bez milosti pozavírat ! Určitě by se tihle jedinci dali dohledat interpolem všude po světě ! A pak znovu začít od nuly ! Samozřejmě že z demograticky zvolenou zodpovědnou a skutečně pro občany téhle země pracující vládou ve které by již žádné pravicové mafiánské strany neexistovaly tečka !
11. 04. 2013 | 22:47

Ládik!!! napsal(a):

Tak podáváte ruku... jistě levou... a v pravé máte dýku.
11. 04. 2013 | 22:51

eště si dám kennyho dorhama napsal(a):

Echt. Teď jsem dojel Sketches of Spain.
11. 04. 2013 | 23:30

Myšelín napsal(a):

Hmmm...a nenamlel nakonec tu koninu do lasaní ten Bendl?
12. 04. 2013 | 00:48

malalaj napsal(a):

tak se nám začali rojit rudoši. vytvořili národní frontu a už si rozdělují posty. táta dufek z ROH chce měnit ustavu. asi chce vypustit paragraf o nedotknutelnosti soukromeho vlastnictví. na příštím srazu čssd, ksčm, zemanovců a ROH očekávám vytvoření lidových milicí.
12. 04. 2013 | 00:53

Karel napsal(a):

malalaj
pokud nás budou LM chránit před Kalouskovými fackami, pak jsou namístě.
A rudoši už si posty rozdělili po Havlově plyšáku, kdy také nabyli soukromé vlastnictví potmě zprivatizovaným majetkem státu.
Všiml jste si toho pozdě.
12. 04. 2013 | 01:04

naco lidové milice napsal(a):

Bože, co uděláme až zaútočí?!
http://blogs.reuters.com/fullfocus/2013/04/11/editors-choice-19/#a=1
12. 04. 2013 | 01:40

Ládik!!! napsal(a):

U zemního plynu je majitelem přípojky odběratel, a to té části, která je za HUPem, instalovaném na hranici pozemku. HUP nesmí být ve sklepě - ale na veřejně přístupném místě, aby k němu mohli plynaři nebo hasiči v případě průšvihu. Proč by nemohl být HUV ventil se zemní soupravou do 1 metru od baráku? U domku je HUV ve vodoměrné šachtici a přípojka vody za ním je domkařova. Před HUP nebo HUV
není trubka majetkem odběratele.
12. 04. 2013 | 04:53

Ládik!!! napsal(a):

Právě se dívám na vycházející Slunce - krásná podívaná. Je oranžové, a hned zalézá za černý mrak. Není to analogie s Čerpejme Soudruzi Svoje Dotace?
12. 04. 2013 | 06:05

Admirál napsal(a):

Ládik - "Proč by nemohl být HUV ventil se zemní soupravou do 1 metru od baráku?"

Malý problém by se našel. Když mrzne, z vody se stane led.

Né, že by to nebylo technicky řešitelné, ale asi drahé.
12. 04. 2013 | 06:24

jozka napsal(a):

Hele, Ladiku, prestan cucet do Slunce a koukej najit ten Holesov, at nezblbnes :-)
12. 04. 2013 | 07:33

jozka napsal(a):

Admiral:

To bych prosil rozvest, nejak to nechapu.
12. 04. 2013 | 07:34

Kubík napsal(a):

Když jsem viděl včera v ..Máte slovo .. toho Vašeho Haška, tak mě jímá hrůza až tohoto "Švejka" instalujete do vlády. Je to naprosto nekompetentní člověk se kterým si hrál Nečas s pobaveným úsměvem jak kočka s myší. Mám díky tomu neblahý pocit, že jedny diletanty vystřídají noví, jen s jiným praporem.
12. 04. 2013 | 08:08

zemedelec napsal(a):

Pane berkowitz.22:10
Máte pravdu,tohle jsem opravdu nevěděl,že je to v zákoně.
Potřeboval jsem opravit kanalizační přípojku,pochopitelně na druhé straně vozovky,vůbec nechtěli slyšet,že by něco připlatily.Běhání,vyřizování kolem toho a stejně nesmíte sáhnou do vozovky,jedině firma,takže pak cena vám protáčí panenky.Tohle vím u kanalizace,jak je to u vody,zatím jsem nepotřeboval,ale mám dojem,že to uplatňují s placením také.
12. 04. 2013 | 08:24

eurooptimistický oranžový pohůnek napsal(a):

pro Kubík.Haškův věrný pomocník,soudruh odborář se také vyznamenal,prý ví co je to podnikání,staví dětské tábory...bude to špatné,jenom melou o startování ekonomiky ale nikdy neřeknou co to bude,mimo zvedání daní.
12. 04. 2013 | 08:28

buldatra napsal(a):

A proč to nedotáhnout do důsledků?
Proto se ptám: proč by nemohl být celý vodovod domkařův?
Domkař by to všecko pěkně cáloval a vodaři by jenom kasírovali.
Značka ideál.

Hned to zatepla bonznu Kalósovi.
12. 04. 2013 | 08:46

český maloměšťák napsal(a):

Skvěle napsáno...a navíc s humorem / i když povíceru se jedná o humor černý/.

Bendla měl Nečas odvolat v tom momentě, kdy v době vrcholící metylové masové vraždy /MMV/ klábosil v ČRV o tom, že je nepřípustné zveřejňovat odkud může pocházet jedovatý alkohol - naštěstí se na jeho výhružky novináři vyprdli a možná tak zachránili několik lidských životů.
Divím se, že se na to tak nějak zapomnělo.
Protože to již nejde o levicovost nebo pravicovost...nýbržto o zjevnou grázlovitost, ne-li o nepřímou podporu masové vraždy.
A taky se divím, že na něj ze strany pozůstalých nepadají žaloby.
A že vůbec nepadají žaloby...vždyť zde už lidé umírali - zde nešlo o pouhé krádeže majetlu či ohlupování lidí.
12. 04. 2013 | 08:49

krajan napsal(a):

Nemohu si pomoci, ale když projde tento stupidní návrh, budu vehementně žádat, aby v naší ulici byl zákaz vjezdu všech vozidel. Mám totiž blízkého příbuzného z vodárenské branže, takže vím z první ruky, co dělají náklaďáky s trubkami pod povrchem silnice.
P.S. O ceně vodného netřeba mluvit. Je totiž přímo vzorovým příkladem monopolu (že je to v každém městě trochu jinak, je vedlejší) na prodej nezbytného zboží, kdy mohu cenu šroubovat jak chci. Knížku si koupit nemusím, auto ani velocipéd taktéž. Ale příroda mi říká, že přísun tekutiny je pro mé žití nezbytný. Leda, že bych chytal kontaminovanou vodu dešťovou, nebo se přesunul k Bajkalu.
Se Sobotkou to nemá ovšem nic společného.
12. 04. 2013 | 08:50

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Jestli Sobotka drží v pravé ruce dýku stejně dovedně jako Zeman v levé ruce kladivo, není se čeho obávat. Kdo umí, umí.
12. 04. 2013 | 08:55

schlimbach napsal(a):

Pro rozumbrady, kteří zde dehonestují Ilonu Švihlíkovou:

družstevnictví zažilo boom již za první republiky a nebylo to poprve v té době - stačí se trošku vzdělat ... družstvo umožňuje vnést do podnikání další rozměry mezilidských vztahů, motivace a invence .... bohužel, toto kde jaký neoliberální trouba těžko pochopí

Ilona Švihlíková a Holešovská výzva? Moc bych se divil, kdby do takového stupidního, primitivy řízeného vlaku nastoupila :)
12. 04. 2013 | 09:02

Standa M. napsal(a):

Přípojka až po vodoměr v šachtě před domem, nebo v domě je majetkem vodárenské společnosti a to i s vodoměrem, který pravidelně mění. V loni jsme dostavěli dům a provedli výkop přes silnici ( náhodou pár dní před rekonstrukcí ), položili potrubí až do šachty, která byla před domem za silnicí. Dali jsme požadavek na vodárny, aby nám provedli připojení. Bylo nám velice silně vytknuto, že tyto úkony provádí sami, a to i zdůvodu jistoty, že práce byly provedeny dle technologických předpisů o pokládkách takového potrubí. Ujistili jsme je, že se tak stalo, odkryli část, aby viděli že potrubí bylo dáno do písku a zasypáno pískem, označené folií atd. Provedli připojení i s montáží vodoměru, který si dovezli. Nebudu přece nikomu platit opravy cizího majetku. Jsme snad v Kocourkově.
12. 04. 2013 | 09:09

Petr. napsal(a):

Pane předsedo,
dobrý článek, až na tuto nedokončenou větu:

"Podáváme ostatním ruku, abychom se do toho pustili společně, všichni, komu záleží na osudu naší země"

To znamená i křišťálovníkům co to myslí upřímně? To jste jaksi zapomněl napsat.
12. 04. 2013 | 09:27

Krupa Václav napsal(a):

Křivák Bendl nahrává v posledním setu soupeři opět na ideální smeč. Konec zápasu se neúprosně blíží.
12. 04. 2013 | 09:49

MartinO napsal(a):

sclimbach:

Ale však si založte družstvo nebo kolchoz, komunu, kibuc whatever. Třeba společně se Švihlíkovou. Vnášejte si tam navzájem rozměry a všem "neoliberálním troubům" názorně ukažte, že jste výkonnější než oni.
12. 04. 2013 | 09:54

Matrix napsal(a):

A to ti ty plky máme Bohuši věřít? Leda tak pro duté hlavy:

K čemu nám jsou socani ve Sněmovně?

http://www.blisty.cz/art/68142.html
12. 04. 2013 | 10:13

valenta napsal(a):

trunbka
já se těším ,až začneme platít daň z barvy očí,/zdanit dešt již návrh přišel/ ,zdanit kapacitu plic,zdanit nadváhu,zdanit podváhu.připadám sijako v 15 století,ale mám převratný nápad obnovit otroctví,samozřejmě byla by vyjímka vládnoucí vrstva občanů,kteří tak rádi mluví o demokracii a byl by problém vyřešen.
12. 04. 2013 | 10:30

Kelt napsal(a):

Bendl je prototyp pologramotného ideologa této vlády hospodářského rozvratu,který rok před volbami hledá cestičky jak přispět do kapes event.kamarádům a sponzorům.
Pokud bych přijmul ten jeho nápad o převedení přípojek do majetku občanů-majitelů nemovitostí tak bych chtěl znát:

-náklady na opravy a rekonstrukce tohoto předávaného majetku za dejme tomu posledních pět let.
-o kolik z titulu převedení těchto nákladů na občany-majitele dotčených nemovitostí bude snížena cena za vodné a stočné-dle jednotlivých dodavatelských subjektů.
-další eventuelní zvýšení cen za vodné a stočné by podléhalo regulačnímu úřadu
Jelikož se tomu tak nestalo,tak je to jen další tunel na peníze občanů a jejich převedení do kapes majitelů sítí-nic méně,nic více.
Který Bendlův kamarád ,či kamarádi sedí v představenstvech vodátenských spoplečností?
Smrdí to stejně jako těch pět melounů pro kamaráda Vydru.
12. 04. 2013 | 10:48

Sláma napsal(a):

Celý tento posun se dal očekávat. Když nám parlament přidělil zákonem do vlastnictví vodovodní přípojky, jistě to bylo s nějakým záměrem.
Je to samozřejmě další pokus o privatizaci veřejného prostoru, který podkopává jednu z jeho hlavních úloh, tedy zajišťovat veřejně prospěšnou infrastrukturu.
Ovšem současná představa pana Bendla otevírá cestu k modernímu lupičství à la exekuční mafie.
Protože o tom, jestli je či není potřeba oprava přípojky, bude rozhodovat vodovodní podnik. Ten bude rozhodovat o rozsahu prací, o výběru dodavatele, o cenách. Majitelům přípojek tak zbude jen čekat, na jak vysokou fakturu částka přijde. A je jasné, že v takovém prostředí, kdy platící nerozhoduje prakticky o ničem, budou ceny raketově stoupat. A je jasné, že se rychle vytvoří mafie, které se zaměří na sociálně slabší majitele, zpravidla tedy seniory (kteří celý život spláceli hypotéku, aby bydleli ve svém) a napálí jim takové náklady, až oni dotyční zkrachují - a mafie pak levně koupí jejich nemovitosti v podvodné soutěži exekutora.
Měli bychom si uvědomit, že je mnoho nemovitostí v menších městech i ve větších vesnicích, které obývají sociálně slabší senioři, kteří žijí opravdu od důchodu k důchodu a ani se pořádně nenajedí. A když jim jednorázově přijde faktura na několik set tisíc korun mohou se rovnou vystěhovat na dlažbu.
12. 04. 2013 | 11:01

Sláma napsal(a):

Matrix napsal: "K čemu nám jsou socani ve Sněmovně?"
Asi jste si, Matrixi, nestačil všimnout, že socani mají ve sněmovně menšinu a vládní koalice, za pomoci podivného útvaru LIDEM, vzniklého politickou korupcí, válcuje sněmovnou jeden hloupější nápad za druhým.
12. 04. 2013 | 11:04

Sláma napsal(a):

Standa M. napsal: "Přípojka až po vodoměr v šachtě před domem, nebo v domě je majetkem vodárenské společnosti a to i s vodoměrem, který pravidelně mění. "
To jsem si také myslel. Stačil mi jediný telefonát do vodárenské společnosti, abych byl vyveden z omylu. Poslanci v tichosti už před časem převedli zákonem všechny přípojky až k hlavnímu řadu do vlastnictví majitelů nemovitostí.
Je jasné, že to bylo právě s tímto záměrem - dále likvidovat veřejný prostor.
12. 04. 2013 | 11:06

Matrix napsal(a):

Sláma
Trubky čtou jen nadpis.
12. 04. 2013 | 11:21

čert }:o) napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale
omlouvám se včera mě brutálně
přepadl spánek takže odpovídám teď a tady neboť se
mi nechce hledat místo
Po době sledování naší politické scény mě neustále více
přesvědčuje že revoluce byla opravdu fingovaná nejen
u nás ale v celé Východní Evropě
Proč si to myslím? Upřímně mě na to přivedl
před časem nějaký článek s úžasnou debatou
Tak doluju útržky a přidávám myšlenky:
Po revoluci se všudypřítomná jednotná
komoušká strana třídně zakomplexovaná v kádrovém
principu rozdělila aspoň na tři společně fungující strany
A ruku v ruce s vyprodukujícími dizidentskými zálohami
(dnešním příkladem je (nejen) Petruška. Proč ta ženská mi léta
nevoněla vyšlo konečně najevo. Jak funguje intuice a čertovský
instink je boží :o) tyto nové strany falešně a divadelně dodnes
spolu soupeří. Jsou to ty nejlepší stany u nás ;o)
a) KSČM dnes znovuvstoupající do výšin popularity. Nijak se
nevnucují v tichosti vyčkávají všichni ti "užiteční idioti" co věrně
zůstali ve straně a těch skvělých odborech a těší se na šanci
od masy neschopných socek aniž by se byť i jen pokusili založit
alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu
penzijní fond nebo proletářský kibuc (tohle mi utkvělo) :o)
b) Vyčůranější část založila pokryteckou ČSSD kterou kdysi bolševik zničil
c) No a ti nejcyničtější bestie založili pravicovou ODS
Tunelářské firmy Estébácké agentury Hlídací služby a stále nově zakládající
Nacionalistické či protizápadní partaje. Hrají hru levicových a pravicových
škatulat z místa na místo prohozením svých členů např Rath nejznámější to
figurka. Mají v moci média která proplachují lidem mozky Růžovejma ordinacema
nebo která má lepší plastiku či jestli Iveta Bartošová je nemocná. TV zprávy jsou
vedeny jako poctivě ukazující na nespravedlnost a sem tam chytnou lumpa aby
se neřeklo a propírají ho pak léta za hrdelní zločin např namalovaných tykadel
Velkou rybu uloví tehdy kdy je potřeba dát lidem sousto jako Kristus a udávit je
tím. Je jedno kolik toho velká ryba spolykala. Voliči levice a pravice se pak krásně hádají že jedna ryba spolykala víc než druhá tudíž je logicky větší bestie :o)))
A takto je totalitně nevolnicky vychovaný závistivý zápecnický
bezradný a stádovitý volič fackován z více stran jako kibic
v mariáši a může si klidně a svobodně vybrat komu střídavě
skočí na lep a koho bude vlastenecky živit a na koho naopak
žlučovitě prskat na internetu
Funguje v celé EU
Ty státy které byly Západní klesají pod temnou tíhou
bolševizmu a tak se přizpůsobují myšlením tunelováním
a demagogií kterou opravdu skvěle umí B.Sobotka
Hezký den všem normálním kteří nehodlají zobat z koryt
už jen tím že budou přikyvovat všem těmhle lumpům

Hezký den zvláště Vám pane Stejskale
snad večer :o)
12. 04. 2013 | 11:31

čert }:o) napsal(a):

ahoj SuPe
děláš něco nebo provokuješ
zaryté soudruhy =o)
Přijde až z večera tak se drž
12. 04. 2013 | 11:34

rejpal napsal(a):

Matrix
Je to klasická ukázka politikaření, o tom žádná. Jenže. Každá politická strana, která chce příští rok vyhrát volby, by se v tomhle zachovala stejně. ODS se na poslední chvíli snaží trochu vypřáhnout a ukázat voličům "lidskou tvář". Měla na to pět let a doteď to nedělala. Tahanice o ten zákon je zase politikařením ODS a TOP 09, proč by do toho ČSSD měla strkat nos? Když jí ČSSD pomůže, body získá jen koalice a hlavně ODS. Strategické je, nechat tu vládu se znemožnit, když vymýšlí pitomosti. Na konstruktivní opozici je už trochu pozdě, rok před volbami.
12. 04. 2013 | 11:34

Admirál napsal(a):

Pane Sobotko - řešení problému, jak pokrotit nadnárodní vodárenské společnosti a jejich lobbisty je zestátnit zpět vodovody a kanalizace. Nikdy neměli být zprivatizovány.

Bude to chtít trochu odvahy vydat se proti větru.

Máte ho? Nemáte? Běžte od válu. Doba kdy stačily rétorická cvičení a rozdat dětem pastelky končí.
12. 04. 2013 | 11:39

Libertad napsal(a):

Otázka pro nemakačenka B. Sobotku.

Co je lepší? Když cca 1 000 000 živnostníků, kteří se starají sami o sebe, žíví sebe, své rodiny, nečerpají žádné sociální dávky nebo cca 1 000 000 zlikvidovaných živnostníkům, (díky srovnaným daním se zaměstnanci) živících se na černo a pobírající sociální dávky?

Poznámka č.1: živnostníkem není na příklad kamarád (právník) B. Sobotky, který má zajištěny trvale zakázky
od úřadu pana Sobotky.
Poznámka č.2: může někdo, kdo nikdy nebyl v zaměstnaneckém nebo živnostenském poměru se vyjadřovat jakkoliv k živnostníkům.

Bez pozdravu

Sidonio Libertad
12. 04. 2013 | 11:40

Baba napsal(a):

Milá Máňo, copak máš ještě jiné soukromí, než čtyři stěny svého pokoje, když v podstatě není nic, co by o tobě nešlo zjistit?
12. 04. 2013 | 11:50

Lukáš D. napsal(a):

Vodárenské společnosti vám opravy přípojek teď zaúčtují do cen vody takže to zas takový rozdíl nebude. Stejně to nakonec zaplatí zákazník jako vždy. Je pak otázka státu, aby pohlídal aby si vodárenské společnosti neúčtovali to co nedělají.

A jak to tak tady poslouchám tak politika ČSSD je jsme vždy proti bez ohledu na téma :-D
12. 04. 2013 | 12:25

stejskal napsal(a):

Když já na masívní konspirační teorie nevěřím, pane čerte }:o)

Přijde mi, že jakmile nějakou člověk přijme, vnímá jejím prostřednictvím vše okolo sebe (no, oni si to zase upekli bez nás, komunisti, fašisti, neonacisti, neobolševici, tajné služby těchto či jiných, Židé, Američané, Rusové, Marťani, katolíci, iluminátoři, ateisté, včelaři, zahrádkáři...).

Skoro bych řekl, že přijetí těchto všeobjímajícíh konceptů člověku brání přemýšlet (už to nepotřebuje, všechno vymyslel, teď stačí jen bojovat. Nebo rezignovat popř. se blazeovaně pochechtávat na netu ;-)

No, nic, třeba se pletu.

Hezký den.

Libor Stejskal
12. 04. 2013 | 12:31

rejpal napsal(a):

Lukáš D.
Tedy nechci tady dělat obhájce ČSSD ani Sobotky, ale je namístě připomenout, že vládní koalice se již v roce 2010 dohodla, že žádné opoziční návrhy nebude nikdo z nich přijímat. Tři roky s opozicí zametají, a teď by se některým z nich hodila, aby si trochu vylepšili pošramocenou reputaci, a k tomu ještě v boji o uloupení co nejvíce voličů nejen partnerům, ale potažmo i potenciálních opozičních.
Já bych se na ně vykašlal. Ať se o tu kost porvou sami. A sklidil úrodu, kterou sami zaseli.
12. 04. 2013 | 12:35

Lukáš D. napsal(a):

rejpal:

Pochybuji že ČSSD u moci by se s opozicí bavila a brala v potaz její návrhy.

Bohužel to u nás tak nefunguje. Je to jeden korytář vedle druhého. Švédsko je nám stále vzdálené.
12. 04. 2013 | 12:56

Myšelín napsal(a):

Kouzlem nechtěného nám univerzální ministr Bendl vzkazuje, že za shnilé troubelení, které se ukrývá pod povrchem naší parlamentní demokratické selanky, si nesou odpovědnost sami občané a tudíž také za to musí zaplatit.
12. 04. 2013 | 13:08

Petr z Tábora napsal(a):

Velmi pěkný věcný článek pane Sobotko. Ono si spousta lidí neuvědomuje, že se to, třeba přeneseně, týká každého. Není žádný důvod měnit systém nastavený při privatizaci anebo ať stát tyto přirozené místní monopoly opět zestátní, pokud je není schopen uregulovat.
Pan Bendl otevřeně hájí zájmy zisků vodárenských společností - proč asi ? Pan Nečas by ho mohl zastavit - neudělá to - proč ? Nebudu spekulovat, jen je jasné, že zájmy vodárenských soukromých firem jsou z nějakého důvodu ODSce bližší než zájmy občanů.
12. 04. 2013 | 13:32

Yosif K napsal(a):

Lukáš D. napsal(a):
Vodárenské společnosti vám opravy přípojek teď zaúčtují do cen vody takže to zas takový rozdíl nebude. Stejně to nakonec zaplatí zákazník jako vždy. Je pak otázka státu, aby pohlídal aby si vodárenské společnosti neúčtovali to co nedělají.
12. 04. 2013 | 12:25
Na druhý straně chápu že majitel rodinného domku s dlouhou 50 m přípojkou z roku raz dva je z tohoto systemu nervoznější než majitel rodinného domu s přípojkou o délce 3 m z roku 2012.

Za přípojku v tělese ulice opravdu většinou lidé nemohou. Spíše než jako pokus o podraz mi to připadá že někdo něco nedomyslel do důsledků a ted nechce toto přiznat.
12. 04. 2013 | 14:31

čert }:o) napsal(a):

to máte pravdu pane Stejskale
sranda je v tom že na konspirační
teorie taky nevěřím ale co se
týče komunizmu a fašizmu a veškerému
fanatizmu tak už o konspiraci nejde
Tam je možné zcela všechno
No nic třeba se taky pletu :o)
veselý večer
12. 04. 2013 | 18:00

Jáchym napsal(a):

Pane Stejskale,

nad konspiračními teoriemi amatérských záhadologů
dnes a denně vítězí profesionální konspirační praxe
konspirující politické mafie.

Konspirující přesně do okamžiku, než se jí podaří prosadit ten či onen zákon.
Pak se ozve další vítězné troubení.

Jaká je vzdálenost mezi konspirační teorií a dekonspirovanou praxí ?

Jedno parlamentní čtení.
Či jeden "pozměňovací" návrh.

Ale zaplaťpánbu jste si toho za ta léta ještě nejspíš nevšiml a tudíž můžete mít neustále
Hezký Den.
12. 04. 2013 | 19:35

fikus napsal(a):

Mac napsal(a):

kolego Vám říkat nebudu a nemám ve zvyku být osobní, ale co čtu, tak jediné co umíte, je kritizovat druhé za to, co sám děláte, přičemž se neopomenete o ně otírat a urážet je.
Je u Vás všechno v souladu?
12. 04. 2013 | 19:57

Dědeček Schwarzkalousek napsal(a):

K čemu nám jsou trubky a SOBOTKA ve sněmovně:

Poslanec Miroslav Svoboda (ČSSD) chtěl navrhnout (...) jenže na zasedání poslaneckého klubu ČSSD v úterý 9. 4. mu to zakázali předseda poslaneckého klubu Jeroným Tejc a předseda strany Bohuslav Sobotka.
Svoboda při jednání poslaneckého klubu upozornil na to, že v zákoně jsou výše popsané problémy a avizoval předložení pozměňovacích návrhů v rozpočtovém výboru (...)
Měl připravena i čísla o dopadech, ale byl hned v úvodu svého vystoupení, v němž měl referovat o již podaných pozměňovacích návrzích a popsat co chce předložit, „utnut“ Tejcem.
Tejc a SOBOTKA jej ani nenechali dokončit přednesení analýzy zákona pro klub a nařídili, že se „nic předkládat nebude a pro žádný pozměňovák se hlasovat nebude“. Aniž si vyslechli, jaké vlastně pozměňováky jsou ve hře.
Dva na sobě nezávislí poslanci z řad ČSSD potvrdili BL, že důvodem zákazu je politika „hlavně nic neposrat“.
Podle obou poslanců na jednání klubu od vedení strany i poslaneckého klubu zaznělo, že po průšvihu se zákonem O VODOVODECH A KANALIZACÍCH je nyní třeba se do ničeho nemíchat a nechat koalici, ať si ty problémové věci sama odhlasuje. Tedy NECHAT VLÁDĚ VOLNOU RUKU…
Zde je na místě uvést kontext. Na minulé schůzi Sněmovny PROŠLA 1. čtením novela zákona o vodovodech a kanalizacích.
Zpravodaj Sněmovny Ladislav Skopal (ČSSD) NENAVRHL zamítnutí novely!
Zpravodaj má na starosti seznámit poslance, o čem zákon je a podávat doporučující nebo odmítající stanoviska k pozměňovacím návrhům z výboru nebo ze 2. čtení. Vzápětí, po 1. čtení, kdy se ještě o pozměňovacích návrzích nejedná, se do něj i do celé Sněmovny pustily televize s tím, že poslanci NEODHALILI, že v novele je ustanovení, podle něhož by si majitel domu měl platit opravy vodovodní přípojky.

Na co jsou ve Sněmovně SOBOTKOVI socani ?
Autorka nabízí dvě varianty – jednu fekální a druhou ještě horší:
JEDNÁ SE O SCHWARZKALOUSKŮV B-TÝM ?
Ať vám vesele klapají rovnátka, bohunemilý Bohumile ! Hlavně si to s Kalouskem doopravdy nerozházet, že? Styčný poddůstojník Pehe by to jistě nedoporučil.
(viz: http://blisty.cz/art/68142.html)
12. 04. 2013 | 20:07

Baba napsal(a):

Já nevím, že se někteří lidé nenaučí být vstřícnější, i když by mohli. Shodneme se ve zkušenosti, že zatímco jedni před krátkou akcí dlouze rozpráví, jiní před týmž mlčí.
12. 04. 2013 | 20:08

klukrekvlk napsal(a):

Marně pátrám ve své paměti čím přispěl BENDL většině našich lidí, i papátunel šel proti soukmenovci v kauze BUDVAR !!! a to je co říci.
Lidé přemýšlejte !!!
Ať žije MUDr. David ....................................... FIRMÁM, které vzaly údajně úplatky, NIC NEHROZÍ Kde je právo ????
12. 04. 2013 | 23:52

čert }:o) napsal(a):

pane Stejskale
ještě Váš odstavec:
"Přijde mi, že jakmile nějakou člověk přijme, vnímá jejím prostřednictvím vše okolo sebe (no, oni si to zase upekli bez nás, komunisti, fašisti, neonacisti, neobolševici, tajné služby těchto či jiných, Židé, Američané, Rusové, Marťani, katolíci, iluminátoři, ateisté, včelaři, zahrádkáři...)."

je při Vaší inteligenci
natolik ignorantní a
absurdní až to děsí
a je s podivem že jste
tohle dokázal napsat Vy
Veselý den
13. 04. 2013 | 09:36

stejskal napsal(a):

Možná, pane čerte }:o) (a možná jste si to vzal osobně, či jste si to nějak jinak špatně vyložil).

Dtto pane, Jáchyme (to, že se nejrůznější subjekty snaží prosadit cokoliv, co jim vyhovuje, je přirozené. Bylo to tak, je a bude vždy. I Vy patříte do nějaké takové skupiny, já také - dokonce možná oba patříme do stejné. Mým zájmem je, aby se to dělo podle určitých demokratických pravidel. Jiní chtějí, aby se to dělo tak, aby z toho měli co největší prospěch oni sami. Tak to je a vždy bude. Co s tím uděláme, kromě toho, že se budeme pošklebovat na internetu?)

Hezký den zdaleka nezáleží jen na tom, co kolem mne kdo konspiruje, řekl bych.

Takže přeji Vám den, jaký sami chcete :-)

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 13:36

SuP napsal(a):

Chtěl bych vidět toho smělce, který by si přál nehezký den!
13. 04. 2013 | 15:09

kapitál napsal(a):

zaúčtujeme Vám otáčení Země. Shalom.
13. 04. 2013 | 19:36

SuP napsal(a):

čert }:o) -
Milý čerte, s tím celým (12. 04. 2013 | 11:31) souhlasím, asi se vůbec nedivíš. Ale vzhledem k tomu, že ses dopustil obdobného zjednodušování jako obvykle já, má k tomu pan editor své výhrady. Mně sice taky přijde, že všechno zbytečně okecávat, aby se nikdo nemohl cítit poškozen nebo naopak nejmenován, je ztráta času, který dokážeme věnovat čemukoliv užitečnějšímu. Já jsem to řešil pod posledním Holubem. Podle mě jsou debaty od toho, aby se nadhodilo téma a pokud někdo nerozumí, nebo nechápe významově, může se zeptat a vyjasnit si to. Pokud se raději urazí, protože nepochopil, je to jeho chyba. Jako když nastoupí do blbýho vlaku a pak se diví, že jede jinam než chtěl.
Na straně druhé měl pan Stejskal pravdu v tom, když mi neuznal mou teorii o levicových/pravicových občanech. Když jsem se nad tím hluboce zamyslel při pokládce dlažby v koupelně, napadlo mě, že je klidně možné, aby existovali živnostníci s levicovým pohledem na svět a že pravicový podnikatel může taky bejt pěkná svině. A víš, co je toho prapříčinou? Že většina medializovaných levičáků u nás vůbec nejsou občané s levicovým pohledem, ale nechcíplí bolševici. Takže hledat jakékoliv pravidlo (byť maximálně zjednodušené) NELZE.
Přijď zas brzo!
13. 04. 2013 | 22:12

Baba napsal(a):

Smíření asi nebude to nejlepší východisko, jak něčeho dosáhnout. Laik je srozuměn s tím, že nemá chtít víc, než je schopen ubalancovat. Pro dnešek by si přál oči Jejího Veličenstva a bradu Její Excelence.
13. 04. 2013 | 22:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy