Jak Bursík pomohl "porcovat medvěda"

06. 12. 2007 | 11:06
Přečteno 8201 krát
V létě roku 2006 bylo do Poslanecké sněmovny zvoleno poprvé samostatně 6 poslanců za Stranu zelených. Zelení už před volbami slibovali změnu politického stylu a zásadovou, otevřenější a poctivější demokratickou politiku. Demonstrovali také při každé příležitosti svůj odpor k různým praktikám zavedených politických stran. Tuto rétoriku neopustili ani po volbách. Na podzim roku 2006 se postavili v Poslanecké sněmovně proti zavedené praxi individuálních poslaneckých pozměňovacích návrhů investičního charakteru, tedy proti tzv. porcování medvěda.

6. prosince 2006 v Poslanecké sněmovně Martin Bursík tzv. poslanecké pomníčky tvrdě kritizoval v obsáhlém vystoupení . Cituji jen závěr jeho projevu:“ Tento způsob rozdělování , dámy a pánové, veřejných prostředků, je nesystémový, obchází pravidla, je netransparentní, neefektivní, nelze jej kontrolovat a narušuje rovnou politickou soutěž. A navíc, dámy a pánové, zapáchá. Takže, pokud je čas, pojďme toto nesystémové nakládání s veřejnými prostředky změnit a tuto praxi zrušit.“ Tolik Martin Bursík v prosinci loňského roku.

Letos, ve středu 5. prosince, už seděl při hlasování o státním rozpočtu na rok 2008 jiný Martin Bursík. Když poslanec Svoboda (ČSSD) předložil návrh, který by znemožnil přijetí usnesení rozpočtového výboru ( v němž si poslanci ODS, KDU a také někteří poslanci KSČM rozdělili cca 2 miliardy korun, viz seznam v mém minulém příspěvku na blogu), hlasoval Martin Bursík nejprve se všemi poslanci Zelených pro. Návrh prošel. V hlasování číslo 158 pro něj totiž hlasovali také všichni poslanci ČSSD a skoro všichni poslanci KSČM. V řadách ODS a KDU vzápětí po tomto hlasování vypukla značná panika. Pokud by totiž Svobodův návrh skutečně prošel, všechny připravené dotace poslanců ODS a KDU by spadly pod stůl. V nastalé pauze začal tlak na zelené a komunisty, aby své hlasování přehodnotili. Jako první zareagoval předseda zelených Martin Bursík a předcházející hlasování zpochybnil s tím, že chtěl ve skutečnosti hlasovat jinak. V následujícím hlasování č.160 již bylo skutečně všechno jinak. Tři poslanci zelených, tedy Bursík, Liška a Jacques se přidali k „porcovačům medvěda“, Svobodův návrh v opakovaném hlasování nepodpořili a návrh již tentokrát neprošel.

Stojí za to poznamenat, že návrh poslance Svobody, který ve středu nejprve Bursík podpořil a po té nepodpořil, byl věcně zcela totožný s návrhem, který Bursík přednesl při hlasování o státním rozpočtu v prosinci 2006, tehdy ještě jako předseda strany, která tvrdila, že chce s praxí poslaneckých pomníčků skončit. Během 12 měsíců tak Martin Bursík v této otázce otočil tak zásadně, že dokonce zapomněl, co sám kdysi ve Sněmovně navrhoval.

Tím, že se poslanci ČSSD postavili proti tzv. poslaneckým pomníčkům a rozhodli se podporovat v rámci státního rozpočtu důležitější priority ( například školství), dali zeleným slušnou šanci ukázat, že to tato malá strana myslí se zásadovostí v politice vážně. V tomto příležitostném testu ale zelení smutně selhali. V čele s Martinem Bursíkem.

Uvidíme příště.

PS. Všiml jsem si (v pátek 7.12), že se rozvinula diskuse kolem hlasování číslo 159, které rozhodlo o tom, zda se uzná námitka Martina Bursíka proti hlasování číslo 158. V případě, že některý poslanec zpochybní hlasování, je zvyklostí, že sněmovna umožní opakované hlasování bez ohledu na to, zda jde o vládního či opozičního poslance. Je tedy zcela běžné a pravidelné, že se takové námitce vyhoví a že pro ni hlasují poslanci napříč stranami. Jde o čistě procedurální hlasování. Naopak hlasování číslo 158 a 160 byla hlasování věcná a v podstatě rozhodla o akceptaci usnesení rozpočtového výboru. Celou událost popisuje také redaktor Kopecký v dnešní MF DNES na straně 2.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Prosím vysvětlit, proč se hlasovalo znovu, když první hlasování bylo platné ? Proč se vždy nehlasuje znovu a znovu i v jiných případech ?
06. 12. 2007 | 11:24

petrof napsal(a):

Bohuslave, už jsme si říkali, kde jste se zdržel ?? Už nám ten váš koňský úsměv scházel. Po Paroubkovi, Křečkovi, Havlovi a Rathovi přicházíte také se svou "troškou do mlýna" ??Teď už schází, aby ze sebe něco vypotil "odborník" na zahraniční politiku Zaorálek, a budete kompletní.
06. 12. 2007 | 11:31

Pepa 3 napsal(a):

Pro Petrof (a také do budoucna pro ladic, neo a pod.):
Skutečně věcná připomínka k tématu. Přiznejte se : že vy blog ani nečtete a k úderným a závažným připomínkám Vám stačí pouze jméno autora? Stejným způsobem postupujete i na jiných diskusích. Platí Dalík dobře?
06. 12. 2007 | 11:49

Kočka Šklíba napsal(a):

Petrofe a co tak něco k obsahu? Je to asi na vás moc náročné že? Docela by mě zajímalo co si myslíte o tom, jak zelení "krásně" změnili své předchozí postoje a najednou jsou stejní jako všechny ostatní strany. Měl byste snad hodnotit obsah blogu a ne jeho pisatele.
06. 12. 2007 | 11:52

jirka napsal(a):

Přesně popsaná situace. Při prvním hlasování čekali zelení, že bude víc komoušů hlasovat proti a Bursík se zas bude moci hrdě bušit do své hrudi jak bojuje proti porcování medvěda, ale chyba lávky.
06. 12. 2007 | 11:53

moucha na zdi napsal(a):

Lol petrof,

To vis ze sem Zaoralek prijde. Uz si pripravuje neco o radaru. Ma to nakazane od "gremia".

Ohledne "ekonoma" Sobotky.

Zda se ze je to hrdina. Nechce najednou porcovat medveda. Holt CSSD dostala jen 400 milionu na sve bifteky. V minulych letech na tom byla PODSTATNE lepe. 400 milionu je prece levne za celostatni demagogickou kampan, nemyslis? I on se culi kdyz tvrdi ze CSSD by radsi to "porcovani" dala na vice uzitecne veci. Kdyby dali CSSD opet par miliard (na ktere bli zvykli) ktere si poslanci CSSD mohou odnest do svych regionu , tak by se uz tolik neculil. Je to proste "CSSD SHOW".
06. 12. 2007 | 11:53

JC napsal(a):

Bohušu,
Stran porcování medvěda,poslaneckých prebend a poslanecké imunity jste všichni jak tam sedíte stejná banda.To že jste se toho letos nezúčastnili-uraženi, že se na vás dostalo málo vám body nepřidává, spíše naopak.
06. 12. 2007 | 11:54

petrof napsal(a):

to Kočka šklíba a další: já myslím, že na takové slinty a od takového mamlase se snad nedá ani reagovat.
Pozn. doporučuji včerejší pořad Na vlastní oči a výsledky snahy při porcování u pana Urbana ( 2x 12mio. přes jakési sdružení do stadionu Čáslav ). Tak, co chcete komentovat, socani ???
A přidám něco lepšího :
Upocený Jiří Paroubek včera hřímal od pultíku poslanecké sněmovny, že jeho rádcové nenašli jedinou oblast, ve které je tato vláda úspěšnější, než jeho. Myslím, že je nejvyšší čas, aby vyměnil poradce. A navíc: i kdyby tato vláda neudělala nic jiného, než že odstavila Paroubka od moci, jde o historickou zásluhu a úspěch.
Hezký den.
06. 12. 2007 | 12:09

Deny napsal(a):

Za článek máte bod pane Sobotko. To se nedá okecat.

A teď mi prosím napište, možná to bude zajímat i ostatní, jak si zažádat o prominutí daně včetně penále, třeba ve výši 26milKč. Musím být členem ČSSD, estébákem, komu mám leštit kliku? Prosím o nějakou srozumitelnou "kuchařku", krok za krokem, uveďte to třeba na konkrétním přikladu s panem Dvořákem, aby bylo vše jasné. Rád se poučím. Děkuji
06. 12. 2007 | 12:21

moucha na zdi napsal(a):

To Deny,

Se ptas zbytecnou otazku. Nikdo totiz nic nevi a nebo si nic nepamatuje. Nepamatujes na tu radu co dal Paroubek Sobotkovi? :"Bohusi nenech se nasrat!" Za to co rekl sam velky guru Paroubek me snad Stejskal nevymaze,lol.
06. 12. 2007 | 12:28

moucha na zdi napsal(a):

Taar rad mluvi,

Se ho jen chci zeptat. Odkud ma ten Mikulas brat kazdy rok na nadilky, kdyz mu to cert krade?
06. 12. 2007 | 12:34

entice napsal(a):

Je úsměvné vidět obnažené krčky vašich zubů v úsměvu na portrétu značící srdečný smích, když to jediné co si od vás můžeme přečíst, je vždy znovu a znovu zapšklost. Ale nechtť. Co mě fascinuje, je, s jakou nestydatostí ČSSD vyhlašuje ta či ona témata za utrácení peněz, ožebračování apod. Přesto ta samá ČSSD nespokojená s vládou a mrháním zvedla hned po volbách ruku spolu s kabinetem, pokud šlo o valorizace všelikých příspěvků poslaneckého platu. Nejste pane Sobotko čistší, než kdokoliv v poslanecké sněmovně. Jen jste daleko halasnější ve svém lhaní, toť vše.
06. 12. 2007 | 12:34

Pepa 3 napsal(a):

Pro Denny :
Ministr financí Kalousek prohlásil, že tak jak se seznámil s okolnostmi, tak by Vámi zmiňované odpuštění daní podepsal také. Jinak to vůbec nesouvisí s tématem blogu.
06. 12. 2007 | 12:35

entice napsal(a):

Pro Pepa 3: Ministr financí Kalousek, který seděl v té samé vládní koalici jako Sobotka, těžko může říkat něco jiného - když navíc po volbách chtěl s nimi za podpory KSČM vládu znovu sestavit :-)
06. 12. 2007 | 12:48

consigliery napsal(a):

Řekl bych, že socani jen zjistili, že svoje návrhy neprotlačí, tak zvolili tuhle taktiku. Navíc za osum let stihli sociální poslanci svoje obvody nakrmit více než dost :-) takže dělené dvě miliardy jim asi nepřišli tak zajímavé, jako udělat si oko u veřejnosti. Nicméně s principem porcování nesouhlasím a je s podivem, že to dále funguje. Je třeba změnit systém, kdy ten kdo dotaci potřebuje a má na ni nárok tak ji dostane řádně jinak útrum.
06. 12. 2007 | 12:51

jipindripich napsal(a):

Velice prozaické. Bursík byl ubezpečen, že pro porcování zvedne dostatečný počet komunistů svůj palec.
A ejhle. Pěkně ho v tom vymáchali.
Kdopak ho asi ubezpečoval? Asi někdo z KDU.
No a teď jsi hochu pevně s námi svázán a taky máš cejch pacholka nevychovanýho. Takže Ti nezbývá nic jiného, než výt s námi. Tak bacha. Bacha.
06. 12. 2007 | 13:05

moucha na zdi napsal(a):

Ptam se. Je nekdo tak naivni aby si myslel ze kdyby "ekonom" Sobotka byl dnes ministrem financi a mel by k dispozici par milliard kteryma by si poslanci CSSD meli sanci kupovat hlasy, ze by rikal to co tu dnes populisticky publikuje? Kdo porad veri na UFO,Bigfoot ci poctiveho poslance?
06. 12. 2007 | 13:05

Saliven napsal(a):

mouchanazdi:
Co se týče dřívějšího porcování medvěda. ČSSD jakožto koaliční strana spolunechávala 40 procent z medvěda pro opozici. Nynější koalice je tak nenažraná, že nechává opozici jen 20. A pak kdo uplácí voliče.
06. 12. 2007 | 13:07

Br napsal(a):

Medvěd se v zásadě dělí podle podílů partají v parlamentu. Takže ČSD oželela třetinu médi. Návrh ČSSD požadoval, aby se místo medvěda daly peníze školství. Ministr školství Liška hlasoval proti. Liška peníze nechce. Chce pokles reálné mzdy učitelů. Pane Sobotko, tentokrát díky za přesný článek.
06. 12. 2007 | 13:08

Saliven napsal(a):

Co se týče platů učitelů - u nich platy zvednout nejde, ale je zvláštní, že mzdové prostředky ministerstva pro místní rozvoj se zvýší o 20 procent, školství o 7,7 a vnitra o 7,5 procenta. Taktéž je zajímavé zvýšení prostředků na občerstvení a reprezentaci u ministerstva zahraničí o 6 milionů.
06. 12. 2007 | 13:14

jarpor napsal(a):

Dobré odpoledne,

pane poslanče, máte pravdu, že pan Bursík obrátil. SZ přinesli jinou politiku - politiku alternativních zdrojů a "ekologických" opatření, jinak bych řekl stejnou "politickou kulturu" jen jiným směrem.
Ale kdyby náhodou se Vám podařilo získat SZ na svou stranu, medvěd by se dělil a tento článek by jste nenapsal.
Souhlas s mouchou a entice.
06. 12. 2007 | 13:18

Tomas napsal(a):

to Deny:
Chce to jenom trochu sledovat dění a nebýt apriori zapšklý. V daném případě šlo o rozdíl mezi technickým zhodnocením a opravou při rekonstrukci hotelu (v prvém případě to není nákladem, ale je to odepisováno v průběhu času, v druhém případě je to daňově uznatelný náklad).Při konečném rozhodnutí nehrálo roli subjektivní hledisko ministra, ale doporučeníní zainteresovaných fin. úřadů - s tímto návrhem souhlasil např ředitel FÚ pro Prahu 8 - a ministerské komise. Kapíšto?
06. 12. 2007 | 13:18

Saliven napsal(a):

jarpor:
Porcování medvěda úzce souvisí s rozpočtem ministerstva školství. Máte pravdu. Tenhle článek by skutečně nevznikl, ale ani ne tak kvůli zeleným, ale kvůli tomu, že ČSSD by nedopustila snížení reálných mezd učitelů.
06. 12. 2007 | 13:22

Deny napsal(a):

@Pepa 3
S tématem to jistě souvisí. Dnes pan Sobotka kritizuje porcování medvěda, tedy plýtvání ze státního rozpočtu, což je nesystémové, ale schválil odpuštění daní a penále, což není zcela obvyklé. Penále či část penále FÚ někdy prominou, ale vyměřenou daň?
06. 12. 2007 | 13:25

jarpor napsal(a):

Pro Saliven

Myslím, že ČSSD měla dostatek času na to, aby, pokud má pocit, že nyní nemají učitelé dost, aby s tím něco udělala. Rétoriku kterou teď v této věci dělá, považuji za zcela nevěrohodnou.
Hezké odpoledne.
06. 12. 2007 | 13:26

Saliven napsal(a):

jarpor:
A co prosímpěkně mohla ČSSD dělat proti tomu? Koalice naprosto odmítá s opozicí cokoliv řešit, zřejmě v duchu Bémova: "Kompromis se nesmí stát normou". Též přeji hezké odpoledne.
06. 12. 2007 | 13:28

moucha na zdi napsal(a):

To Saliven,

Nepochybuji ze by CSSD zvedala kazdemu platy, zdravotnictvi by bylo pochopitelne zadarmo a ceny energie nizke. Akorat mam jednu otazku Salivene. Kde by na to vzali??!!
06. 12. 2007 | 13:31

jarpor napsal(a):

Pro Saliven
Pokud si dobře pamatuji, byla zde ČSSD vládní stranou osm let. Jsou-li učitelé podhodnoceni - o tom by se mohlo taktéž velmi dlouho diskutovat - tak to nevzniklo v roce 07 ale je to dlouhodobější situace. proto má replika, co s tím dělala, když jako vládní strana mohla.
Hhezký den.
06. 12. 2007 | 13:32

Roko napsal(a):

Pana magistra Sobotku moc nemusím, ale bohužel má pravdu.
06. 12. 2007 | 13:33

Deny napsal(a):

@Tomas
Rozdíl mezi technickým zhodnocením a opravou bývá někdy velmi malý Příklad. Vyměním v domě jedno okno, je to oprava, vyměním okna v celém baráku, je to možné také brát jako opravu, když tam byla původní okna. Ale nová okna můžou a také mají lepší parametry, např. součinitel prostupu tepla či zvukový útlum. Otázka je,není toto již technické zhodnocení? Vždy záleží na přístupu a výkladu pracovníku FÚ. A pokud je zájem, aby penále vyměřeno nebylo, tak se nevyměří. A ten zájem se projeví např. tím, že příslušný nadřízený pracovník, např. na FŘ, či MF zavolá na příslušné okresní FÚ. A věřte tomu, že ředitel "dobře míněnou radu" nadřízeného neodmítne.
06. 12. 2007 | 13:34

Saliven napsal(a):

jarpor:
Za vlád ČSSD vzrostly v průměry platy učitelů z 90ti na 106 procent průměru platů celkem. Vždy se přitom dařilo zvyšovat platy nad inflaci.
06. 12. 2007 | 13:36

moucha na zdi napsal(a):

Opet to Saliven,
Quote,"
Co se týče dřívějšího porcování medvěda. ČSSD jakožto koaliční strana spolunechávala 40 procent z medvěda pro opozici."

A vy opravdu verite ze kdyby CSSD mela to same porcovani na ktere byla zvykla ze by dnes prohlasovale ze "porcovani medveda" je nemoralne? Spadl jste ze stromu Salivene?
06. 12. 2007 | 13:38

mleziva napsal(a):

Vrah o morálce káže...
06. 12. 2007 | 13:38

jarpor napsal(a):

Pro Deny

Máte naprostou pravdu s příkladem oken i s telefonátem. Bohužel, ten telefonát nedokážete. Přesto bych Váš argument vůči Sobotkovi nepoužil. V tomto připadě souhlasím s vyjídřením Kalouska. Bohužel...
Hezký den.
06. 12. 2007 | 13:39

Saliven napsal(a):

mouchanazdi:
Vy pořád říkáte A, ale už neříkáte B. ČSSD neříká, že porcování medvěda je špatné (to říkal Bursík), ČSSD říká, že je porcování špatné v situaci, kdy klesnou učitelům reálné mzdy.
06. 12. 2007 | 13:39

ujo napsal(a):

pro jarpora:
soudný člověk se předtím, než něco napíše seznámí s fakty - to ale není váš případ. Učitelé stávkovali proti snížení reálných platů vyplývajícího z rozpočtu na r.08 a plánů této vlády na zvyšování nom. platů o pouhých 1,5 % v dalších 2 letech.
06. 12. 2007 | 13:41

jarpor napsal(a):

Pro Salivena

Mám takový hloupý návrh - co takhle počkat na statistiku, jak to s těmi platy bude v r. 08 než teď se přít, co komu klesne, jen na základě "neomylných" argumentů opozice ?
Hezký den.
06. 12. 2007 | 13:43

jarpor napsal(a):

pro ujo

Díky za "poučení". Blog je o porcování medvěda. Buďte "soudný"!
06. 12. 2007 | 13:44

Saliven napsal(a):

jarpor:
Je bohužel opravdu hloupý. Zvýšení platů o 1,5 procenta je jak jistě víte obsaženo v právě schváleném rozpočtů. O tom, že inflace bude vyšší než 1,5 procenta snad doufám pochybovat nechcete (a ani nemůže říct, že to je neomylný argument opozice). Na základě těchto dvou faktů se dá téměř nezvratně tvrdit, že reálné mzdy klesnou, takže proč čekat, když je to tak evidentní?
06. 12. 2007 | 13:46

moucha na zdi napsal(a):

To Saliven,

Pochopitelne! Kdyby to nebyli ucitele tak si najdou neco jineho co by se jim hodilo. Jste tak naivni a opravdu verite tomu co pisete?? Ale zapomel jste me odpovedet na otazku kterou jsem vam uz polozil. Odkud by CSSD brala finance na vysoke mzdy, zdravotnictvi zdarma, perfektni infrastrukturu.atd,atd. A co duchodova refirma? Vzdyt ve svem predvolebnim programu v 2002 CSSD slibovala ze to vyresi. A co ty 50 000 slibovane za kazde narozene dite? Ze se nestidis Salivene!
06. 12. 2007 | 13:49

Saliven napsal(a):

mouchanazdi:
NestYdím. Stejně tak se můžu ptát, kde by ODS vzala na modrou šanci? Opozice to má vždycky jednodušší, to se nedá nic dělat. ODS se nacpala za každou cenu do vlády, tak ať nám ty zázraky ukáže. Zatím dokázala jen všechny rozčílit a zvýšit lidem daně.
06. 12. 2007 | 13:53

jarpor napsal(a):

Pro Salivena
Jak myslíte. Na rozdíl od Vás se domnívám, že učitelé nebudou vyjímkou, že takových skupin, kterým poklesnou reálné platy bude více. Bohužel. Dluhy se totiž MUSÍ platit.
Začali jsem porcováním, a doporučuji u toho skončit.
Hezký den.
06. 12. 2007 | 13:53

Saliven napsal(a):

mouchanazdi:
Vzhledem k tomu, že ODS prohlásila školství za svojí prioritu, tak je její chování prostě zvláštní. Oproti loňsku má školství o 4 miliardy méně. Tohle ale určitě nevíte, že? Stejně jako určitě nevíte, že zatímco mzdy učitelů se zvýší o 1,5 procenta, mzdy úředníků se zvýší o 7,5 procenta. Co Vy na to?
06. 12. 2007 | 13:55

Saliven napsal(a):

jarpor:
Státy jsou na tom s placením dluhů trochu jinak než obyčejní smrtelníci. Vezměte v potaz minimálně 300 miliard transformačních dluhů a také vnitřní dluh ze socialismu co se týče infrastruktury atd. Osobně si myslím, že naše zadlužení je legrační ve srovnání s tím, co tu bylo za marast za socialismu. Navíc nějak nevidím ty úspory v rozpočtech koalice - nebýt zvýšení daní, tak dopadne rozpočet skoro stejně než ty minulé. Jako socan se trochu směju pod fousy, protože ODS vládne hůř než jsem si myslel. Jen lituji jejich voličů, kteří skočili na předvolební sliby.
Vaše přání nepokračovat v diskuzi chápu a též přeji hezký den.
06. 12. 2007 | 13:59

jarpor napsal(a):

Pro Salivena

Odpovím za mouchu : No protože tu chce současná vláda ne lidi vzdělané, ale blbce ! Vzdělané lidi tu chce jen ČSSD! Tak jste to chtěl slyšet ?
06. 12. 2007 | 13:59

Saliven napsal(a):

jarpor:
Od Vás bych čekal více věcnosti...tohle jsem skutečně slyšet nechtěl.
06. 12. 2007 | 14:00

moucha na zdi napsal(a):

To Saliven,

No CSSD se snazi dostat vlady za kazdou cenu. A dela na obcany CR nepretrzite bu,bu,bu. Proto by ji lide meli volit? Co vas vede k myslence ze by CSSD u korytka byla lepsi nez ODS? A nemluvte o socialni soudrznosti. To uz Paroubek a Rath ktery si kupuje soukrome nemocnice omleli do nekonecna. Tomu snad uz verej jen opravdovy primitivove.
06. 12. 2007 | 14:01

moucha na zdi napsal(a):

To Saliven,

Zajimavej seminar, sledoval jste to?

Volici CSSD, kterí jsou na rozdíl od ostatních stran méne sociálne a demograficky ukotveni a vyjadrují nejnižší loajalitu, mají podle prezentovaného pruzkumu spíše strední vzdelání bez maturity, ci jsou vyucení, je jim více než 45 let a jsou to více ženy z Jihomoravského ci Moravskoslezského kraje. Volici sociální demokracie jsou predevším mezi nepracujícími duchodci a ostatními zamestnanci a jejich príjem ve vetšine nepresahuje 12 000 korun.
Stranický pohled prinesl politolog a reditel Masarykovy delnické akademie Lukáš Jelínek. Strana je v soucasnosti, kdy stojí po osmi letech v opozici, dle Lukáše Jelínka a jím prezentovaného výzkumu konfrontována s nekolika problémy: slabším volebním jádrem, neschopností oslovit mladé vzdelané volice a živnostníky, image konzervativní strany bez modernizace spolehající na populistickou rétoriku.
19. 3. 2007

Seminár CEVRO Institutu se zameril na vývoj v nejsilnejší opozicní strane.
06. 12. 2007 | 14:04

Saliven napsal(a):

mouchanazdi:
Za 1. si Rath žádnou nemocnici nekoupil, neboť ČSSD je proti privatizaci nemocnic (ne zdravotnictví, ale NEMOCNIC), za 2. ODS se snažila dostat do vlády za každou cenu poslední dvoje volby - nic proti tomu, vláda je vláda, ze 3. k myšlence, že by ČSSD byla u vlády lepší než ODS mě vede její současné vládnutí a její plány do budoucna - to ale nikomu nevnucuji a spousta lidí to bude určitě chápat jinak, což je v pořádku, neboť absolutní pravda neexistuje. To si myslí jen skalní fandové ODS a KSČ(M).
06. 12. 2007 | 14:04

Ládik napsal(a):

Soudruhu Sobotko,
když jste loni porcoval 8 miliard a přihrál si ,alou domů, to bylo v pořádku?
06. 12. 2007 | 14:07

Saliven napsal(a):

mouchanazdi:
Taky hodím jednu statistiku - voliči ve volbách do poslanecké sněmovny 2002 - VŠ vzdělání: ČSSD - 11 procent (160 tisíc), ODS - 17 procent (190 tisíc), vyučení a základní vzdělaání: ČSSD: 61 procent, ODS - 47 procent. Zas tak extrémní rozdíl to nejni co? Nicméně ve vašem příspěvku zaměňujete příčinu s následkem, takže se zase uchylujete k ubohýmu řazení voličů ČSSD k "sockám". Já jsem kupříkladu podnikatel, mám VŠ vzdělání, jsem člen ČSSD a jsem z JČ kraje, který je baštou ODS.
Mimochodem víte, kdo je spoluzakladatelem CEVRA? Jejich výzkum bych rozhodně nebral za bernou minci. Moje výše uvedená statistika je od STEMu.
06. 12. 2007 | 14:08

moucha na zdi napsal(a):

To Saliven,

Vas musel ucit Paroubek snad kazdy trik. Vy spojujete politiku ODS s politikou KSCM? Vam naopak nepripada ze CSSD a KSCM jsou pod oranzorudym praporem kterym mava Paroubek v podstate k nerozeznani? Asi jste opravdu spadl ze stromu.
06. 12. 2007 | 14:10

Václav napsal(a):

Komentář je "město", diskuze "kanály města". Diskutují jste kanálníci. Aktuálně plánuje zhotovit "blog" pro komentáře "kanálníků". Zajistí kolekturu textu! Změňte se v komentátory! Slušný člověk nečte diskuzi.
06. 12. 2007 | 14:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých textů, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících (ten úplně první pana petrofa jsem nechal, neboť na něj několik disktujících poměrně trefně reagovalo).

Panu petrofovi jsem navíc zabanoval IP adresu (měl ji uvolněnou podmíněně sotva několik dnů, nicméně dál pokračoval v urážení a osočování blogerů a diskutujících).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 12. 2007 | 14:16

moucha na zdi napsal(a):

To Saliven,

CEVRO jen usporadalo ten seminar. Bylo tam hodne politologu ze vsech spekter. Co sem pletete kdo zalozil CEVRO? Kdo zalozil Masarykovou delnickou akademii odkud je pan Jelinek? A ten tvrdi ze bohuzel dnesni CSSD je strana ktera neumi oslovit mlade a vzdelane volice. Mozna jste vyjimkou. Mimochodem, povazujete Paroubka, Ratha..atd za ty co ty volice ktere by CSSD tak rada oslovila, prilaka?
06. 12. 2007 | 14:17

Saliven napsal(a):

mouchanazdi:
Diskuze s vámi je velmi zvláštní - podsouváte mi něco, co jsem nepsal (bylo by na všechno a levná elektrika) ani nedělal (spojování politiky ODS a KSČM). Nejsem zas tak velkou výjimkou jak se lidem jako jste vy snaží různí amatérští sociologové podsunout. To, že převažují starší a sociální slabší je vzhledem k zacílení strany naprosto logické - jak říkám - absolutní pravda a absolutně nejlepší strana neexistuje, i když si to nejspíš Vy myslíte. Operujete tady s nějakými statistikami jako s bičem, čož je podle mého jakýmsi předstupněm sociálního darwinismu - jak jsem psal - zaměňujete příčinu s následkem.
06. 12. 2007 | 14:26

HONZA napsal(a):

Pěkný článek, jenže pan Sobotka zapoměl na 7 miliard, které si loni rozdali mezi své ČSSD, KDU, KSČ a nebožka US.
06. 12. 2007 | 14:27

Dave napsal(a):

Jak je videt tak pamet pana Sobotky je dost chaba , protoze zrejme uz si ani nevzpomina jak on a cela CSSD vesele ,,porcovala medveda za jejich vlady....o to vic trapne je, ze se o tom zminuje zrovna on...holt demagogie nekterych stran je nekonecna.
06. 12. 2007 | 14:33

Michals napsal(a):

celou diskuzi by šlo shrnout do dvou jednosuchých, objektivně formulovaných vět¨:

1. ČSSD v minulosti porcování podporovala a letos ho odmítla s tím, že ušetřené peníze použije na udržení současné výše reálných mezd učitelů.

2. Zelení v minulosti porcování kritizovali a letos ho podpořili.

Je na každém, aby si z toho vybral, co to o uvedených stranách vypovídá...
06. 12. 2007 | 14:33

Lubo napsal(a):

Tak co Bohoušku,kolik tobě zbylo z těch odpuštěných 26.milionů?Nebo jsi musel dát vše Jirkovi?
06. 12. 2007 | 14:36

Michals napsal(a):

pro Honzu:
abychom byli přesní loni už se toho US neúčastnila. Loni to byly: ČSSD, ODS, KDU a KSČM.
Předloni to byly:
ČSSD, ODS, KDU, KSČM a US.
Letos to byly:
ODS, KDU, KSČM a SZ
06. 12. 2007 | 14:36

Dave napsal(a):

To Michals:: ja jsem tim chtel rict jedine ...Medveda porcovali vsichni proto je komicke, ze pan Sobotka se tady o tom zminuje jako kdyby on to za jeho vlady nedelal...a to, ze to kritizuje ted kdyz ve vlade neni to je snad samozrejme...prece nebude rikat, ze vladni koalice to dela spravne...snad nejste tak naivni, ze si myslite, ze CSSD jde o nejake ucitele :-))))proboha proberte se ...toto je politika
06. 12. 2007 | 14:37

Dave napsal(a):

To Michals:: ale tim nechci rict, ze ODS je svata...ODS by se samo. chvala naprosto stejne kdyby byla v opozici...proste to je politika.
06. 12. 2007 | 14:39

Saliven napsal(a):

Dave:
Vy jste zřejmě nepochopil základní věc - ČSSD neříká neporcovat medvěda, jelikož nám dala ODS málo (i když to je pravda), ČSSD říká neporcovat medvěda, abychom mohli přidat učitelům, kterým vláda nepřidá, i když bohatě přidává úředníkům (ministerstvo pro místní rozvoj 20 procent, školství 7,5, vnitra 7,7 procenta).
06. 12. 2007 | 14:40

Dave napsal(a):

TO Saliven:: proboha vy jste opravdu naivni...CSSD samo. nejde o ucitele, ale o to vyuzit stavky ucitelu ve svuj prospech tak jako by to udelala kazda strana...zkuste nekdy uvazovat trochu objektivne a ne jen placat co jste slysel nekde na tiskovce CSSD apod. ...kdyby byla CSSD ted ve vlade myslite si snad, ze by porcovani medveda nebylo provadeno a, ze by misto toho dostali vic ucitele?? :-)))proboha ani sam neverim, ze jste tak naivni.
06. 12. 2007 | 14:43

Dave napsal(a):

To Saliven:: navic ja nerikam, ze se mi tohle libi nelibi se mi to, ale bohuzel realita je takova, ze to dela kazda strana a kazda strana jen vyuziva ruzne stavky k tomu aby argumentovala necim proti vlade to same by delala i ODS a jakakoliv jina strana u nas...nebudte naivni a trochu se zamyslete.
06. 12. 2007 | 14:45

Vaca napsal(a):

Nejde o to, zda Sobotka "porcoval medvěda", ale o to jací jsou politici. Spravedlivý a charakterní Bursík něco jiného říká a opak činí. Jde o koryta, ideje jsou pro masy a přiblblé idealisty. Brzy zelení dosáhnou mistrovství a ve "slizkosti" dostihnou Kalouskovy lidovce
06. 12. 2007 | 14:48

Dave napsal(a):

Vsem nelze dat vsechno, a ja nejsem odbornik na Mistni rozvoj nebo skolstvi a pochybuju, ze vy ano takze nechapu jak muzete z toho, ze na mistni rozvuj prijde 20procent a na skolstvi 7,5 ..ja bych si neco takoveho netroufl komentovat, protoze o tom nikdo znas nema takove podrobnosti a nikdo do tech rezortu nevidi presne a nevidi konkretne do jejich hospodareni. Takze ohanet se tu nejakymi obecnymi cisly bez jakychkoliv konkretnich poznatku o techto rezortech je proste nesmysl.
06. 12. 2007 | 14:49

Dave napsal(a):

Omlouvam se vypadlo mi tam par slov psal jsem to ve spechu..,,nechapu jak muzete z toho, ze na mistni rozvuj prijde 20procent a na skolstvi 7,5 neco konkretniho vyvozovat,, tam melo bejt
06. 12. 2007 | 14:51

Občan napsal(a):

Pane Sobotko, už musím být trochu impertinentní, protože tu píšete jako infantilní spratek. ČSSD 4 roky před Vámi, a další 4 roky přímo Vy, jste mohli v rámci svých kompetencí toto porcování již dávno zrušit a peníze použít na něco inteligentnějšího. Ale bylo třeba kupovat voliče, takže to nešlo. Teď na vás nezbylo a co děláte?? Voláte do světa "my jsme Ti nejlepší a chceme vše jen pro vás". Bohužel jste to za celou dobu vlády nedokázali jinak než podplácením voličů. Teď není z čeho uplácet tak ze sebe děláte hrdiny. Zamyslete se a styďte se.
06. 12. 2007 | 14:58

Vaca napsal(a):

Samozřejmě, že "porcují medvěda" všichni, ale jak chcete tento nešvar zrušit? Vznikají naprosto nesmyslné pomníčky poslanců za miliony, které by se mohly uplatnit jinde. Pan Sobotka ukazuje na příkladu p. Bursíka na bezpáteřnost všech.
06. 12. 2007 | 15:14

Sobotka napsal(a):

Pane poslance, vy jste tak slizky az to z vas kape. Bohuzel slizkou stopu za sebou dokazete rychle a elegantne mazat..
06. 12. 2007 | 15:27

Milan Kuneš napsal(a):

Mě by velevážený pane Sobotko mnohem víc zajímalo, proč jste odpustil daně tomu kámošovi Paroubka? Což abyste ty peníze vrátil ze svýho, co?
06. 12. 2007 | 16:02

hv napsal(a):

Pane Sobotko,

nasi predkove meli takove prislovi:
"Kdo prvni krici, od toho to fici".

Zkuste nam to prosim vyvratit, minule jsem se na vasem blogu ptal, zda byste nam mohl pridat svuj osobni nazor na ty tri polozky medveda z vaseho trvaleho bydliste, Slavkova u Brna, ktere seznam porcovani medveda zahrnuje. Mozna i vite, kdo je tam dostal.

A o pana Bursika myslim nikdo strach nema, tolik stran snad nevystridal zadny jiny clovek ve vysoke politice.
06. 12. 2007 | 16:05

x napsal(a):

kam zmizel můj příspěvek??? nebylo tam nic urážlivého, jen jsem kosnatovalo, že jednání zelených ve zmíněném hlasování nechápu a hluboce mne zklamalo a současně jsem upozorňovalo, že by bylo fér zmínit, že porcování mohli zabránit i komunisté, ale při opakování se zdrželi hlasování stejně jako Bursík.
06. 12. 2007 | 16:10

j.p.š. napsal(a):

Nevážený pane Sobotko,
kdo umožnil svým výletem do Mongolska porcovat medvěda?
Váš poslanec Miroslav Svoboda - jeho obrana, že se pokoušel z Mongolska zavolat o vypárování, jje stejně hloupá, jako Vaše blogy.
06. 12. 2007 | 16:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane či paní x,

Váš text jsem nemazal. Je možné, že se jedná o technickou chybu systému.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 12. 2007 | 16:30

mach napsal(a):

Bohousku, copak letosni postoj k procovani medvidka ze strany CSSD neni po v predchozich 8 letech daleko vetsich medvedech jeste vetsim kotrmelcem, nez je ten Bursikuv. Slysim straslivy kvikot postrelene svine, a to doslova.
06. 12. 2007 | 16:38

Martin napsal(a):

Ke kauze Dvorak, ktera sice s tim jak Zeleni zradili sve sliby moc spolecneho nema, ale bude vlepovana pod kazdy clanek poslancu CSSD je nutno rici i B. Protoze nekteri by porvavali jen A :)

MINISTR FINANCÍ MIROSLAV KALOUSEK (KDU-ČSL):

* Hodně se hovoří o podpisu vašeho předchůdce Bohuslava Sobotky pod rozhodnutím odepsat 26 miliónů korun za dlužné daně a penále hoteliéru Vlastimilu Dvořákovi. Seznámil jste se s tímto případem?

Když se začal tento případ medializovat, nechal jsem si ho prověřit. Nemohu hovořit o podrobnostech. Ale rozhodnutí bylo v souladu se zákonem o správě daní a poplatků. Nevybočovalo ani z vnitřních předpisů a regulí ministerstva financí.

* Kdybyste byl na místě vašeho předchůdce, jak byste rozhodl vy?

Považuji za svoji povinnost říci, že bych postupoval stejně, rozhodnutí bylo v pořádku. Po věcné stránce je skutečně všechno v pořádku.

* Přesto 26 miliónů není malá částka.

Žádost o odpuštění penále a daní nebyla nijak výjimečná, na ministerstvo jich chodí stovky, ministr rozhoduje o desítkách případů, kde se jedná o větší sumy. Každý případ je specifický, ale uvedený případ nijak dramaticky nevybočuje z těch ostatních.
No a jestli nekdo podezira dnesni koalici, ze chce kryt zadek socialnim demokratum a vse byla lumparna, tak to uz je problem jeho paranoidniho pristupu ke svetu. Pokud i Kalousek rika, ze to bylo OK a on by postoupil stejne, tak stekajici karavana musi najit dalsi hovinko k ocuchani. Tohle ji uz chutnat nebude :)
06. 12. 2007 | 16:39

Kelar napsal(a):

Pan Sobotka zapomnel zminit, ze opakovane hlasovani pomohlo protlacit i 8 poslancu CSSD:

Fiala
Martinek
Petr
Seda
Smykal
Sousek
Skromach
Zelenkova

To jen k tomu buseni do hrudi, jak statecni poslanci CSSD jako jeden muz bojovali proti porcovani. Houbeles. Stacilo jim jenom podporit opakovane hlasovani a spolehnout se na komunisty, ze jim penizky zajisti.
06. 12. 2007 | 17:11

Martin napsal(a):

06. 12. 2007 | 17:26

Martin napsal(a):

To je neskutecna drzost, ze opozice nepodporuje vladu a neschvaluje vsechny jeji kroky. To je neskutecna drzost, ze si nekdo dovolil pripomenout, ze nekdo pripomnej jak vcera bursici porusili vsechny sliby a vykriky ohledne porcovani.
06. 12. 2007 | 17:35

Jana J napsal(a):

Tedy tady je sešlost, to je žluči, moucha na zdi a spol., to je tedy spolek.Takže opačně - všechno, co činí tato vláda, činí dobře, ba skvěle.Za všechny problémy až do roku 2030 mohou socani. Topolánek je myslitel, Kalousek dobrodinec národa a Bursík nezištný ekolog. Učitelé žádné zvýšení platů nepotřebují, protože za zo, že pracují čtyři hodiny denně a mají tři měsíce prázdniny, je naprosto v pořádku, že jim platy klesnou, neřádům jedněm. Socani jsou populisti, bolševici a co horšího, dovolují si kritizovat vládu! Neslýchané. Ministr Liška správně usoudil, že peníze patří všemu lidu, nejenom učitelům, tak postaví lidu pár sportovních hal. Kdo si takové pravdomluvné a zásadové politiky dovolí kritizovat, zjevně to nemá v hlavě v pořádku. Tak nějak si představujete konstruktivní diskusi, pánové?
06. 12. 2007 | 17:41

Martin napsal(a):

Jano presne. Jen nechapu, proc zdejsi stekalove a politici ODS nemlceli celych osm let pokorne. Prece opozice kritizovat vladu nesmi. Vlada se musi podporovat :)
06. 12. 2007 | 17:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane McDonalde,

smazal jsem dva Vaše hrubě urážlivé a vulgární texty, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících. Tyto stránky jsou určeny k věcné a korektní diskusi, pokud to nebudete respektovat, znemožním Vám na ně přístup.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 12. 2007 | 17:56

McDonald napsal(a):

Pane Stejskale,
urážlivé je jedině vaše vyjádření. Jak může být korektní diskuze k neroketnímu textu?
Lži, fabulace a sprosté vyjádření - z tohoto je složen výplod pana Sobotky. Smažte tedy blog pana Sobotky!
Já pana Sobotku neurážel, já jen upozornil na jeho "charakter". Váš kodex je mi... Stejně se jím nikdo neřídí.
Nejvíce mě rozesmálo vaše vyjádření, že tyto stránky jsou určeny k věcné a korektní diskuzi :-))
To je jako napsat, že ČSSD myslí na blaho prostých občanů. Jste pokrytec.
06. 12. 2007 | 18:04

Saliven napsal(a):

Dave:
Převedu to trochu jinam - A jsou vaši soukmenovci (souvěrci - jak chcete), fandové ODS odborníci na rozpočet, že kritizují socany za to, že nás zadlužili bilionem korun? Nezasloužila by i tato modrá polopravda trochu rozebrat?

Ale ještě k té naší diskuzi - ne nejsem naivní, nicméně to, že socani odmítají porcovat medvěda úzce souvisí s reformou, přesněji s poklesem výdajů na školství oproti loňsku a s tím související pokles reálných mezd učitelů. Nebýt této skutečnosti, tak bychom se tu neměli o čem bavit. Vedle toho přirozeně socany rozzuřila nenažranost koalice, které opozici proti všem zvyklostem umožnila "rozdat" jen 20 procent, oproti 40ti procentům, které upožňovaly vlády ČSSD opozici v minulosti.
06. 12. 2007 | 18:05

Saliven napsal(a):

Jana J:
Přesně tak si to zřejmě v ODS představují, děkuji za příspěvek, velice mne pobavil :-))
06. 12. 2007 | 18:05

McDonald napsal(a):

Pane cenzore / editore, smažte prosím příspěvky Salivena a paní Jany J - jsou hloupé a pro přemýšlející lidi urážlivé a vulgární. Děkuji
06. 12. 2007 | 18:10

Deny napsal(a):

@ Martin
Když jste řekl B, řekněte i C. Tedy pohovořte o podrobnostech.
To, že rozhodnutí o prominutí daně bylo v souladu se zákonen o správě daní a poplatků, téměř nic neznamená. Čunek je taky čistý, vše v souladu se zákonem, a to pouze díky Salichovovi a Vesecké. Kdyby ti dva se nebáli o svá křesla, mohlo vše být jinak. Obdobně mohl někdo pokroutit, či podat ten "správný výklad" příslušných ustanovení zákona o správě daní a poplatků, tak aby vyhovoval Dvořákovi.

Podle České daňové správy je úleva pro Vlastimila Dvořáka - majitele hotelu Ambassador a mariánskolázeňského hotelu Esplanade - naprosto výjimečná.

V minulých letech promíjel stát daně fyzickým osobám jen v ojedinělých případech. Celková suma prominutých daní z příjmu fyzických osob dosahovala maximálně tří milionů korun ročně. Žádná taková žádost se nedostala až k ministrovi na stůl, ten "promíjí" daně až od sedmi milionů výš.
Ministr Sobotka rozhodl těsně před svým odchodem, že mu stát odpustí 12,5milionovou daň z příjmu fyzických osob + příslušenství. Ten rok to byla jediná taková žádost, které ministr vyhověl.

Exministr nechce říci, proč Dvořák nemusel platit
"Zákon mi ukládá mlčenlivost," omlouvá se Sobotka, proč nemůže konkrétně říct, co ho vedlo k tomu, že daň Dvořákovi odpustil.

Pan Sobotka nechce říci, proč Dvořák nemusel platit
"Zákon mi ukládá mlčenlivost," omlouvá se Sobotka, proč nemůže konkrétně říct, co ho vedlo k tomu, že daň Dvořákovi odpustil
"Měl jsem souhlasná stanoviska finančního úřadu, finančního ředitelství i komise ministerstva financí, takže jsem to nepokládal za nic kontroverzního," brání se.

Dobrá výmluva pane Sobotko, nic nevím, nic si nepamatuji, zákon o mlčenlivosti. Pan Paroubek má v podobných případech ještě jednu výmluvu: Spal jsem.

Pan Dvořák je prostě klikař. Jemu jedinému bylo prominuta částka 12,5milKč, celkově Sobotka ten rok prominul 15,1milKč,

To, že Kalousek říká, že by postupoval stejně, znamená, že si nechce raději pálit prsty s bývalým estébákem, možná na něho taky ví. Každopádně způsoby privatizace hotelů pana Dvořáka byly velice podivné. Např. hotel Ambassador na Václavském náměstí v Praze předal pan Dvořák domnělé restituentce, aby jej o několik dní později odkoupil zpět za sto milionů korun. Policisté později prokázali, že restituentka byla jen nastrčená

Takže hovínko smrdí Martine a pořádně.
06. 12. 2007 | 18:17

stejskal napsal(a):

Pane McDonalde,

jsem možná pokrytec, nicméně na dodržování pravidel, která jsem tu z pověření svého zaměstnavatele nastavil, to nic nemění.

Paní Jana J a pan Saliven diskutují bez urážek a vulgarismů. Pokud Vás úroveň/kvalita jejich textů uráží a neumíte dát svému nesouhlasu průchod jinak než vulgárně a hrubě, běžte si prosím ventilovat své rozhořčení na jiný web. Aktuálně.cz nemá o takto vedenou diskusi zájem a nebude ji poskytovat prostor.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 12. 2007 | 18:19

StandaT napsal(a):

Pokud zákon umožňuje, aby ministr odpustil daně, tak je to v pořádku. Co ale zákon neumožnuje, je dávat státní dotace tomu, kdo má daňové nedoplatky. Výše uvedená "aféra" jen překrývá tu skutečnou.
06. 12. 2007 | 18:34

McDonald napsal(a):

Vážený pane editore, v této diskuzi ventiluje své rozhořčení snad 90% diskutujících. Odmítám, že moje příspěvky jsou vulgární!!! Vaše rozlišovací schopnosti čteného textu jsou pravděpodobně slabší úrovně, protože nedokážete přečtený text správně interpretovat ( pochopit - pro vás ). Některé urážlivé texty ( včetně socialisty Sobotky ) necháváte bez povšimnutí a jiné bohorovně mažete. Už se těším až aktuálně.cz bude tímto způsobem filtrovat vyjádření politiků.
06. 12. 2007 | 18:42

Saliven napsal(a):

McDonald:
Vážený pane - když už neargumentujete a jen tady chcete šermovat cizími slovy, pak vězte, že interpretovat neznamená pochopit.
06. 12. 2007 | 18:50

Vaca napsal(a):

To McDonald
Pane nebo paní McDonalde,
ČSSD skutečně myslí na blaho občanů a vyhraje příští volby. Preference jsou této straně čím dál příznivější a budou stále stoupat. Jde hlavně o to, aby ODS udělala co nejméně nevratných škodlivých změn.
06. 12. 2007 | 18:59

McDonald napsal(a):

já nepochybuji, že slovo interpretovat znamená něco (si)vyložit ( výklad ) - v kontextu mého textu volně a jednoduše přeloženo "pochopit"...
Tím "výkladem" nemyslím prodejní výlohu, abyste se to zase špatně nepochopil...
06. 12. 2007 | 19:14

McDonald napsal(a):

Pane - paní Vaco,
preference opravdu socanům stoupají. I volby možná vyhrají. Nevím, kolid škod může ODS způsobit. Vím jen, že ČSSD zdevastovala tuto zemi a její působení na politické scéně je založené na korupci, rozkrádání, lhaní a lidské hlouposti.
06. 12. 2007 | 19:21

Deny napsal(a):

@ Vaca
Pokud ČSSD vyhraje volby, bude to ostuda, lidé mají krátkou pamět, koukněte pro osvěžení např. na http://www.zastavtekscssd.n...
Snad Vás uklidním, když Vám řeknu, že ODS to dělá taky špatně. Za současného vedení v těchto stranách nelze volit ani jednu z nich
06. 12. 2007 | 19:38

Vaca napsal(a):

@ Deny
Nelze volit žádnou stranu, nejít k volbám, to je řešení? A co bude? Je nutno volit menší zlo. Aféry jsou v obou stranách, podvodníci a korupčníci jsou v obou stranách. Volím tedy podle programu a je mi bližší levicový, nemám rád sobce. Pravičáci mi sympatičtí nejsou. Přitom podotýkán, že nejsem chudý ani závistivý, nepobírám žádné sociální dávky.
Nemám rád fanatiky, myslím si, že je jich více na straně ODS.
06. 12. 2007 | 20:10

McDonald napsal(a):

... říkám, na lidské hlouposti
06. 12. 2007 | 20:19

notblue napsal(a):

To, že se ke schválení porcování 2 miliard na poslanecké pomníčky připojil i nový zelený ministr školství Liška, když tyto 2 miliardy mohly alespoň zneutralizovat propad reálných mezd učitelů, snad ani nepotřebuje komentář. Předpokládám, že učitelé jsou s novým ministrem školství "spokojeni".
06. 12. 2007 | 20:52

Deny napsal(a):

@Vaca
Já neříkám nejít k volbám, říkám jen nevolit žádnou z těchto dvou stran. Menší zlo jsem volil v minulých volbách, tu samou chybu už neudělám. Je třeba dát šanci dalším. Snad se někdo objeví.
PS. Myslíte, že na levici nejsou sobci? Asi ne, tu Sobotka odpustí kamarádovi kamaráda dluh, stb kamarád uspořádá pro kamaráda svatbu, jiní kamarádi exmanželce Paroubka vloží něco do sdružení. Opravdu žádní sobci, vše nezištně, křišťálově čistě.
06. 12. 2007 | 20:54

Lokutus napsal(a):

A proč nám to pane Sobotko říkáte? Abychom věděli, že jste tam všichni bez výjimky prodejné děvky? Ale to my už přeci dávno všichni víme.
A víte co je nejvtipnější? Když zloděj křičí, chyťte zloděje.
06. 12. 2007 | 20:55

zemko napsal(a):

McDonald 06.12.2007 19:21:40

dnes jsem se dozvedel od pritelkyne, pravnicky, oficialni odhad inflace na pristi rok - 6,2 - 6,5% pro ni samotnou to znamena zvyseni najmu - kvuli klauzuli ve smlouve (delanou v dobe kdy inflace nemela kvuli EU prekrocit 3,8%)

dalsi kroky ODS povedou k tomu, ze nase rodina (rodice dohromady stezi daji prurahvamerny plat v CR) si bude muset odtrhavat od huby cim dal vice, nehlede na to, ze me samotneho jeste ceka jedna postremisni chemoterapie v novem roce (placene luzko v nemocnici, vetsinou sem tu kolem 35 dni), zvysi se dane, zvysi se ceny produktu...kde je ta slibovana cesta perspektivy, lepsiho ziti....podivejte se jak to vypada v USA, nepripadaji vam tendence ODS podobne ne-li stejne? nehlede na to, ze nedavno snemovna USA odsouhlasila ciste fasisticky balicek zakonu viz. http://www.matrix-2001.cz/v...

jsem opravdu zvedav zda si polepsi vetsina jak proklamuje ODS nebo jen hornich 10000 jak proklamuje CSSD
06. 12. 2007 | 20:57

Kelar napsal(a):

Martine, ja nelzu, to vy neumite cist, co jsem napsal:

Psal jsem, ze tech 8 socdemaku podporilo Bursikovu zadost o opakovane hlasovani a pak
se uz spolehli na to, ze komuniste napodruhe pomnicky podpori. Viz

http://www.psp.cz/sqw/hlasy...

Tak kdo je tady lhar?
06. 12. 2007 | 21:04

McDonald napsal(a):

To zemko
V životě jsem neslyšel, že by EU určovala míru inflace. To zkrátka ani nejde. Vy jste si to popletl s mírou zadlužení. Ten článek, na který jste odkázal, je na první pohled plný hovadin. Byl jste v USA? Platit za pobyt v nemocnici by měla být samozřejmost. Zadarmo na světě není nic. Pokud ano, je to v té nejmizernější kvalitě a doplácí na to celá společnost. Pokud jde o prosperitu, nic o ní nevypovídá lépe jako kupní síla obyvatelstva. Viděl jste ty obchoďáky narvaný lidma tlačící narvané vozíky? Víte, že máme nejvíce obchodních domů, super-hyper-mega marketů na počet obyvatelstva? Kde to ti lidi berou? Socani vládli 8 let a kde je jejich "severský" blahobyt?
Nikde. To byla jen politická návnada pro voliče. Kradli, lhali, korumpovali...
Tím neříkám, že ODS to dá do pořádku... Já si iluze o politice vůbec nedělám
Vám přeji hodně štěstí a zdraví!!!
06. 12. 2007 | 21:30

Anba napsal(a):

To McDonald: jen malé opakování z Vašeho textu:" socani vládli 8 let ... viděl jste ty obchoďáky narvaný lidma tlačící narvané vozíky?". Vám se to nelíbí? Tak počkejte po Novém roce - ODS bude vládnout rok a půl a vozíky budou o hodně prázdnější.
Iluzi o politice si nedělá snad kromě placených politiků a horních 10 tisíc nikdo, ale jde o lidi v tísni, jako je kupříkladu zemko.
07. 12. 2007 | 01:43

Pavel napsal(a):

Nechapu, CSSD loni porcovala mnohem vetsiho medveda pri mnohem vetsim statnim dluhu a nikomu z rudych muzu to nevadilo? Ale, ale, pane Sobotko. Lzete, mate kratkou pamet, vedome manipulujete s lidmi, nebo kde je tedy pravda?
07. 12. 2007 | 03:45

Otík napsal(a):

Tak Otík říkal, že by snížil shodek státního rozpočtu a já jsem se mohl uchechtat. Ne, ČSSD se volit nedá, jedině ze msty .
07. 12. 2007 | 04:21

Martin napsal(a):

Kelare, lhal jste, protoze slo o urcite konkretni hlasovani, ke kteremu se poslanci vyjadrili tak jak to pan Sobotak popsal. Pokud vam jde o jine hlasovani, tak s tim nemam zadny problem, bohuzel ve veci medveda zeleni si vybrali pozici hajzla. A vase rozmyvani probleu na tom vubec nic nezmeni. Vite ze hlasovali uplne jinak v uplne jinych problemech ?

A Deny, muzete narikat na etnou, faktem je ze cela ohromna bublina s prominutim dluhu splaskla hned jak se objevila. Dokonce i mlada fronta kmne svazaku pochopila, ze jde o normalni proceduru. Ale to vam hykalum nedojde. Predpokladam, ze budete vriskat prinejmensim jeste pul roku se stejnym tematem. Jen cekam na chvili, kdz vam docvakne takovej detail. Lziva negativni propaganda jde jen na plus obeti. :) Uz pul roku rostou preference lidozraveho Paroubka, pracujte s vasi estebackou kampani dal, mozna se preloupne i pres 50 procent popularity :)
07. 12. 2007 | 05:16

RUMCAJS napsal(a):

Bohouši! Ty kluku ušatá!
Nepřijde Ti to tvoje moralizování jako naplnění textu písně od p.J. Kryla, "Vrah o morálce káže"?
Když chceš říkat pravdu, tak ji neříkej půl.
Rozpovídej se i o odpuštěných daní spolumafiánům,o podivných nadacích,čerpání různých fondů atd.
Já myslím, že i mě by úžasem vypadla fajfka z huby, kdyby jsi se trochu rozpovídal.
07. 12. 2007 | 07:31

já napsal(a):

To Rumcajs:
Žádný J.Kryl s písní "Vrah o morálce káže" neexistuje, a ani nikdy neexistoval.
07. 12. 2007 | 08:40

RUMCAJS napsal(a):

Ty:
Píšu o textu, né o názvu.
07. 12. 2007 | 09:23

veverka napsal(a):

Naši "Zelení" jsou banda pokryteckých korytníků.Nedodržují ani svůj vlastní program,nehlasují pro referendum a podporují jako jediní zelení na světě výstavbu nových amerických vojenských základen ve Střední Evropě.Vůbec mě nepřekvapuje že umožnili porcovat medvěda,přestože měli předtím plnou hubu keců jak je to špatné.Prostě taková strana "zelených" pokrytců.
07. 12. 2007 | 09:31

Kelar napsal(a):

Martine, to je pro vas tak tezke priznat chybu?

Nejdriv muj puvodni prispevek:
--------------------------------
Pan Sobotka zapomnel zminit, ze opakovane hlasovani pomohlo protlacit i 8 poslancu CSSD:

Fiala
Martinek
Petr
Seda
Smykal
Sousek
Skromach
Zelenkova

To jen k tomu buseni do hrudi, jak statecni poslanci CSSD jako jeden muz bojovali proti porcovani. Houbeles. Stacilo jim jenom podporit opakovane hlasovani a spolehnout se na komunisty, ze jim penizky zajisti.
--------------------------------------

Takze kazdemu gramotnemu cloveku musi byt jasne, ze pisu o hlasovani c.159, ve kterem se rozhodovalo o tom, jestli se bude hlasovani 'o zakazu porcovani' opakovat.

Viz muj druhy prispevek:
-----------------------------
Martine, ja nelzu, to vy neumite cist, co jsem napsal:

Psal jsem, ze tech 8 socdemaku podporilo Bursikovu zadost o opakovane hlasovani a pak se uz spolehli na to, ze komuniste napodruhe pomnicky podpori. Viz

http://www.psp.cz/sqw/hlasy...

Tak kdo je tady lhar?
-----------------------------

Takze ocekavam bud vasi omluvu,nebo primou citaci, ktera ma veta byla lziva.
Jinak vas budu pokladat za podlou sketu, ktera umi plivat urazky,ale neni schopna se omluvit.

P.S.: A ano, 4 ZELENI se skutecne zachovali jako krivaci. Spolu s 19 poslanci KSCM a temi 8 z CSSD.Na rozdil od poslancu ODS a KDU,kteri byli pri rozkradeni tech 2 miliard zcela konzistentni :-)
07. 12. 2007 | 10:16

Kelar napsal(a):

A abychom byli spravedlivi, meli bychom zduraznit, ze pani poslankyne Jakubkova a Zubova za ZELENE nejsou krivaci, protoze hlasovaly A-N-A, tj. 2x za zakaz rozdeleni tech 2 miliard a proti tomu opakovanemu hlasovani.
07. 12. 2007 | 10:20

x napsal(a):

to Martin: Na tom, jak hanebně se zelení zachovali to sice nic nemění, ale Kelar rozhodně nelhal. Jeho tvrzení není v rozporu s tím co psal Sobotka. Opakované hlasování odsouhlasili jednohlasne ODS (krome Tlusteho) a KDU, jen 2 z 6 zelenych, cca 14 komunistu a 8 CSSD. Bez KSCM a CSSD by se hlasovani neopakovalo. Přitom bylo evidentni, ze se Bursik nespletl, ale jen demonstroval sílu (dost nešťastně, trapně a hlavně nákladně...)
07. 12. 2007 | 10:22

x napsal(a):

to jsem zase reagovalo trochu pozde
07. 12. 2007 | 10:23

x napsal(a):

to Kelar: ad hlasování o opakování a zelení - v tomto hlasování se obě dámy a Liška zdrželi (čili pro hlasovali 3, nikoli 2 - omlouvám se). Pro opakované hlasování je jedno, jestli se hlasuje "Z" nebo "N" ...
07. 12. 2007 | 10:27

Martin napsal(a):

Kelare michate dve uplne jine veci. Jednou je proceduralni hlasovani druhou je konkretni hlasovani. Lzete, protoze nemate jediny dukaz pro sve tvrzeni "ze spolehali na to, ze se komanci se zelenymi zachovaj jako hajzlove".
07. 12. 2007 | 14:50

Deny napsal(a):

@ Martin
Já netvrdím, že odpuštění dluhu bylo protizákonné. Já tvrdím, že pan Dvořák je "klikař" a že svému štěstíčku nějak pomohl, třeba i správným výkladem zákona jeho kamarádů
Zázraky se dějí. Všechny další "daňové odpustky" dělaly v tom roce dohromady 3milKč a pan Dvořák je přebil částkou 12,5milKč + příslušenství. Klikař
A pak je tu další problém, byl mu odpuštěn dluh a bral státní dotace. Možná, že dluh mu byl odpuštěn jako fyzické osobě, dotace dostala jeho firma, nevím, stálo by za to to prověřit. Pokud to byla jedna a táž osoba, pak se tu dělo něco v rozporu se zákonem

Martine dotaz, je Čunek podle Vás čistý?
07. 12. 2007 | 16:33

Martin napsal(a):

U Cunka neni problem jeho cistota ale naprosta neduveryhodnost celeho jednani kde vlada vstupovala do vysetrovani posilanim emisara nemce k pani vesecke.
07. 12. 2007 | 16:37

Deny napsal(a):

@Martin
Aha, takze dle Vás je Čunek čistý, ale padouši jsou Vesecká a Salichov? A proč asi myslíte, že to dělají, když je tak čistý?
07. 12. 2007 | 17:05

Martin napsal(a):

O cistote snad u nas rozhoduji soudy a ne nejake ulicni komunisticke vybory ?
07. 12. 2007 | 23:28

Deny napsal(a):

@ Martin
Takže nesouhlasíte s tím, že Čunek je čistý, přestože byl "očistěn" v souladu se zákony? Jiný státní zástupce měl jiný názor, ten nebyl ale vyslyšen. Ale oficiální stanovisko: Nevinen.
Tímto příkladem Vám chci jen ukázat, že to, že v naší zemi někdo jedná v "souladu" se zákonem ještě neznamená, že to není "levá". Vy hájíte Dvořáka, že vše proběhlo zákonně, já tvrdím, že taky něco smrdí. Kolem pana Dvořáka se děje příliš mnoho náhod
A na závěr pane Martine, pište si, že kdyby Vy jste dlužil státu 12,5milKč v té samé kauze, tak Vám Sobotka nic neodpustí.
Prostě takové mají pokyny finanční úřady, běžte se na nějaký zeptat. Max. odpustí část penále, vyjímečně celé, to asi vše.
07. 12. 2007 | 23:45

Martin napsal(a):

Deny, napsal jsem vam vyse co je problem. Pokud statni zastupce se objevi na natlaky vlady, tak slovo ocisten nebo neocisten tady nemaji co delat.

Deny, Kalousek jasne rekl, ze on by odpustil Dvorakovi taky. Proc nevyuzil situace kopnout Paroubka do .... ?

Proc vsechny noviny prestaly o tom psat, ve chvili, kdy jim Kalousek vysvetlil, ze postup byl naprosto spravny z hlediska ministra ? Proc dokonce Tyden poprve v historii prestal s reklamou na sebe v pulce tydne a uz ten svuj paroubkovsky hit nevytrubuje ?

Muze tam byt jiny problem, a to ten ze Dvorak podmazaval nizsi uredniky. Ale pokud ministr dostane na stul neco o cem vsichni podrizeni tvrdi to je spravne, tak on to ma skrtnout ? Proc na jakem zaklade to nemel podepsat, kdyz jeho zamestnanci to vsechno schvalili ? Jen proto, ze to byl znamy Paroubka a on mel povinnost znat vsechny zname sveho sefa a vedet ze pospolite jmeno Dvorak patri k kamosum vedeni ?
08. 12. 2007 | 00:22

Kelar napsal(a):

@Martin
Ach jo. Doufat v to, ze levicak nekdy prizna, ze se myli, je stejne naivni jako verit, ze certi nosej darky ...

1. necitujete mne spravne. ja psal "spolehnout se na komunisty, ze jim penizky zajisti". >>hajzlove<< do meho slovniku nepatri.

2. vyse zminena veta neni LEZ, ale opravnena HYPOTEZA. Opravnena tim, ze alternativne mne napada uz jenom "tech 8 socdemaku jsou naivove, kteri Bursikovi skutecne uverili, ze se spletl". Dukazem proti teto druhe verzi je ironicky "Dlouhotrvající potlesk z řad opozice" (viz stenozaznam). Kazdy tam vedel,ze tohle 'proceduralni hlasovani' bude mit zcela 'konkretni' dopad.
@everybody

Prijde mi zalostne, ze tahle metoda 'zpochybnovani hlasovani' je ve Snemovne bezna. To se tam nikdo nepozastavi nad tim, ze se _16_ poslancu "spletlo" a hlasovalo napoprve jinak nez napodruhe?? Kdybychom jim to meli verit,tak musime vazne pochybovat nad tim,jestli poslanci zakony skutecne schvaluji tak,jak chteji,nebo jestli se pri tom bezne 'pletou'. Ale nebojte se, oni se nepletou - oni si jenom do oci bezostysne lzou. Bohuzel neni mezi nimi nikdo, kdo by mel odvahu rict to nahlas.
08. 12. 2007 | 00:48

Martin napsal(a):

Kelare, byla to jasna lez, protoze jste vydaval za fakt vase domnenky.
08. 12. 2007 | 00:56

Martin napsal(a):

"Stacilo jim jenom podporit opakovane hlasovani a spolehnout se na komunisty, ze jim penizky zajisti."

Jak mohli JIM zajistit penizky, kdyz CSSD se neucastnila porcovani medveda ? Kdyz penizky si zajistili pro sve obce lidovci, ods a komunisti. Furt budete ze sebe delat hlupaka a opakovat lzi ?
08. 12. 2007 | 00:57

Kelar napsal(a):

@Martin

1. Kazdy gramotny ctenar teto diskuze krome vas nejspis pochopil, co z mych prispevku byla fakta (informace o podivnem hlasovani tech 8 socdem poslancu) a co domnenka (jejich motivace).

2. O absenci vsech poslancu CSSD v porcovani medveda se pochybuje. Jednak vystup z rozpoctoveho vyboru je anonymni, takze neni jasne, ktery poslanec do seznamu co prihodil. Dale je velmi podivne chovani poslance CSSD Miroslava Svobody, ktery ve vhodnou dobu odjel do Mongolska, zapomnel si domluvit 'vyparovani', z Mongolska se pry uz nemohl dovolat, a tak umoznil koalici v rozpoctovem vyboru seznam poslaneckych pomnicku prosadit.

3. Mate nejakou jinou domnenku, proc tech 8 socdemaku podporilo Bursikovu zadost o opakovani hlasovani?
08. 12. 2007 | 01:56

Martin napsal(a):

Kelare, podejte jediny dukaz, ze komuniste JIM zajistili nejake penizky.

Jinak budu tvrdit, ze Topolanek podepsal tajnou koalicni smlouvu s komunisty a ODS je jen modrou dostavbou rude strany. Dukaz samozrejme nedodam, ale to je jasne kdyz ODS si spolu s bolseviky deli medveda.
08. 12. 2007 | 02:25

Kelar napsal(a):

@Martin

viz muj predchozi bod 2 + spekulace v mediich, napriklad aktualne.cz: Poslanci z rozpočtového výboru v neoficiálních rozhovorech s Aktuálně.cz tvrdili, že tím, kdo se o projekt zasadil, byl sociální demokrat Miroslav Svoboda. Ačkoli se přímo na sestavování seznamu nepodílel - ČSSD letošní porcování medvěda oficiálně bojkotovala s argumentem, že peníze je potřeba někde jinde - sehrál přitom stejně klíčovou roli....

Jelikoz nejsem socialni demokrat, tak pripoustim, ze je mozne, abych se mylil ;-)
A na rozdil od vas mne napadla jeste jedna hypoteza vysvetlujici chovani te socdem osmy bez kormidelnika:
CSSD chtela, aby poslanci ODS+KDU+KSCM to porcovani prosadili, a tak se znemoznili v ocich svych volicu. Koukejte na Sobotku, jakou ma radost, ze o tom muze psat! :-)
08. 12. 2007 | 02:44

Martin napsal(a):

Omyl, cele je to polozene na tom, ze nerozlisujete mezi proceduralnim hlasovanim a hlasovanim ke konkretni veci.

U proceduralniho hlasovani se vzdy vyplati mit jista zelizka v ohni aby je druha strana mohla oplatit. U konkretni veci jde uz o program a politiku. Je zajimave, ze neprisel jediny vladni politik s vyrokem, vzdyt vy take jste porcovali medveda. To jsou tak hloupi, ze si nechali ujit politicke body zdarma ?
08. 12. 2007 | 03:10

Kelar napsal(a):

Cele je to zalozene na tom, ze 16 poslancu v podstate lhalo (rozdil hlasovani 160 a 158) a 119 poslancu jim to umoznilo. A nikdo z nich se nepozastavuje nad tim, ze se to tam deje pravidelne ('spletl jsem se','hlasovaci zarizeni ma chybu','ve sjetine je chyba').

Nevim, proc bych mel rozlisovat mezi proceduralnim hlasovanim a hlasovanim ke konkretni veci. Bez toho prvniho by nebylo to druhe a penize mohli dostat treba ti ucitele, nebo mohl byt nizsi schodek. Poslanci jsou tam od toho, aby prosazovali zajmy lidu tehle zeme (viz poslanecky slib) a ne aby spolu hrali nejake spolecenske hry.

Uprimne receno by mne zajimalo, co jste zac, kdyz tomuhle zpusobu 'zelizek v ohni' fandite.
08. 12. 2007 | 04:03

Martin napsal(a):

Jak prokazete, ze se nekdo nespletl ? Ovsem tady se urcite nekteri nespletli, ale prokazat to nikdy nemuzete a musite pocitat, ze se to muze stat i vam. Eticnost chovani jinych vyjde pri opakovanem hlasovani. Proceduralni je jen technickou zalezitosti.
08. 12. 2007 | 04:12

Jana J napsal(a):

Pánové - nevím, jestli víte, jak se zpochybňuje hlasování. Poslanec může žádat o zrušení hlasování s tím, že se spletl. Dělá se to často a často se to samozřejmě zneužívá. Bylo jasné, že medvěd se porcovat bude, tak klidně věřím, že porcovali i socani. Já si je nijak neidealizuji, jak v parlamentě, tak i na místních úrovních bývají součástí stejných mafií jako ODS. A pan Paroubek - no comment. Našel si husu a vedle ní pěkně vynikne jeho bezzásadovost. Chlap je koneckonců vždycky to, co z něj udělá ženská, jak říkala moje babička, a tahle dáma je zřejmě mimořádně nevkusná a jeho nepevný charakter a touha vyrovnat se Topolánkovi vyšla mimořádně trapně najevo. Bohužel, pan Sobotka je pro mě jen menší zlo.Ještě drb - zlí jazykové tvrdí, že když šel pan Bursík zpochybňovat hlasování, byl tak společensky unavený, že se málem netrefil za pult...Přesto tvrdit, že socani zruinovali zemi a ODS to dá do pořádku, to se dá tvrdit jedině za peníze nebo,řekněme, díky nedostatku úsudku.I když se, pravda, činí. Teď, od ledna, nebudou mít nezaměstnané matky nárok na mateřské přídavky. To se ušetří peněz, panečku, hned budeme v černých číslech. Jen tak dál, všechno, co udělala minulé vláda, se musí zničit. Pak tu bude ráj na zemi. Doslova, včetně toho nahého zadku.
08. 12. 2007 | 14:32

LEVAK napsal(a):

Vážení sinice vedené Bursíkem mají až nezdravou touhu po vládních funkcích.Zejména hlavní řasa,která k tomu přičichla za úřednické vlády a projevila se a projevuje mi připadá jako nevyléčený narkoman.Vždyť si všimněte,že z jejich volebního programu nezůstál kámen na kameni!
12. 12. 2007 | 20:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy