České dráhy financují časopis kamarádů předsedy vlády-pokračování

07. 12. 2007 | 09:24
Přečteno 4508 krát
V jednom z minulých komentářů jsem se zamyslel nad tím, proč státní akciová společenost České dráhy inzeruje masivně v časopise 51 PRO, jehož redakční radu tvoří lidé blízcí předsedovi vlády Topolánkovi a jeho ODS - například Marek Dalík, Ladislav Jakl, Karel Kříž, Andor Šándor. O této záležitosti informovaly také Hospodářské noviny a Aktualně.cz.

V této věci jsem odeslal písemný dotaz do 51 PRO a také ministrovi dopravy za ODS Aleši Řebíčkovi. Slíbil jsem, že odpovědi zveřejním na blogu, což nyní činím. Zajímavý je údaj o tom, že v roce 2007 utratily státní ČD a.s. za inzerci v 51 PRO 2 miliony korun a že není vyloučeno další pokračování inzerce v roce 2008.


Nejprve poněkud tajnůstkářská odpověď z 51 PRO:

Vážený pane poslanče

Dopisem ze dne 14.11. t.r. jste požádal časopis 51 PRO o sdělení informace, kolik prostředků získal v roce 2007 díky inzerci Českých drah. Vzhledem k tomu, že akciová společnost Opportunitas, která měsíčník 51 PRO vydává, má na nákup inzerce uzavřenu smlouvu s mediální agenturou, která se zabývá nákupem a umisťováním inzertních ploch, jde o smluvní vztah mezi dvěmi soukromými společnostmi, podléhající standardnímu režimu obchodního tajemství.

Pokud Vás tedy zajímají výdaje akciové společnosti České dráhy spojené s reklamou, nezbývá Vám, než se obrátit přímo na vedení firmy.

S úctou
Marek Stoniš, šéfredaktor 51 PRO


A nyní otevřenější reakce ministra dopravy pana Řebíčka(ODS):

Vážený pane poslanče,

k Vaší interpelaci ve věci inzerce Českých drah, a.s. v časopise 51 PRO Vám, po prověření dané záležitosti, sděluji následující:

Inzerce v časopise 51 PRO je součást marketingových aktivit Českých drah, a.s., které mají za cíl dlouhodobě zlepšit mediální obraz a posílit dobré jméno společnosti a informovat o poskytovaných službách a produktech. Plán marketingových aktivit schvaluje Představenstvo společnosti České dráhy, a.s. a je předkládán Dozorčí radě.

V časopise 51 PRO České dráhy, a.s. inzerují na základě nabídky společnosti Médea, jejíž součástí je i zmíněný časopis. Čtenáři tohoto časopisu, obdobně jako čtenáři EURO, Strategie, Obchodní týdeník, apod., ve kterých České dráhy, a.s. rovněž inzerují, jsou ze strategického hlediska důležitou cílovou skupinou, neboť patří mezi tvůrce názorů a rozhodnutí.

Titul byl rovněž vyhodnocen jako vhodný k realizaci záměru propagovat služby Českých drah, a.s. směrem k municipalitě, neboť je distribuován v nákladu 1 700 kusů magistrátům a radnicím 206 měst a obcí z rozšířenou působností, adresně na téměř 3 800 představitelů zastupitelských sborů na celostátní a krajské úrovni a dalších osobností ovlivňujících veřejné mínění.

Do inzerce v časopise 51 PRO investovaly České dráhy, a.s. v roce 2007 celkem 2 mil. Kč. Pro rok 2008 je mediální plán připravován.

Součástí marketingové strategie je i kvalifikované oceňování efektivnosti kampaní, hodnocení reálného přínosu a průběžné vyhodnocování poskytovaných mediálních informací. Na základě získaných výsledků lze konstatovat, že současná marketingová komunikace Českých drah, a.s. napomáhá spolu se zlepšující se nabídkou služeb a produktů, modernizací nádraží, obnově vozového parku k nárůstu počtu přepravených cestujících a zlepšování kredibility této společnosti.
Vážený pane poslance, věřím, že výše uvedené vysvětlení je vyhovující odpovědí na Vaše otázky a dostatečným zdůvodněním výběru prostředků mediální komunikace Českých drah, a.s.

S pozdravem Ing. Aleš Řebíček, ministr dopravy


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

d. napsal(a):

a ted tu pohadku o tom proc jste pane byvaly ministre podepsal odpousteni dani za 26 MEGA hotalierovi Vlastimilu Dvorakovi.....az budete mozna jednou zase ministr (doufam , ze ne), odpustite je prosim i me a to v mnohem radove mensich cislem ...
07. 12. 2007 | 09:44

RUMCAJS napsal(a):

Ty kujóne. Pěkně šiješ do vrchnosti.
Jen tak dál.
A napiš taky svoji korespondenci s ministerstvem zdravotnictví, když jsi se dotazoval na inzerci dodavatelů léků v časopise Dr.Ratha.
To mě taky moc zajímá.
07. 12. 2007 | 10:01

Al Jouda napsal(a):

Nejlíp se vyhazují peníze za inzerci, když dostávám dotace ze státní pokladny. Žádná inzerce ještě na dráze nic nezlepšila !
07. 12. 2007 | 10:07

Pepa 3 napsal(a):

Pro d. : Vaše otázka je krásným příkladem toho, jak se dělají fámy a háže špína na kdekoho. Takže malá rekapitulace:
1/ S obviněním pana Sobotky přišel časopis Týden.
2/ S chutí tuto informaci přijala i jiná "nezávislá" média.
3/ Na dramaticky znějícím čtení titulku postavil časopis Týden i svoji reklamní kampaň pro tento týden - alespoň pro pondělí a úterý - na ČRo 1 Radiožurnál.
4/ V pondělí prohlásil stávající ministr financí pan Kalousek, že na případu nebylo nic protizákonného ani divného a že za jemu známých okolností by odpuštění podepsal i on.
5/ Nezávislá média v čele MfDnes od úterka z tématu vycouvala a dále se o něm nezmínila.
6/ Od středy změnil časopis týden zcela zásadně svoji reklamní kampaň na ČRo1 (což je u týdeníku zcela neobvyklé).
7/ Od středy se o tomto zmiňují pouze "modří komsomolci" v internetových diskusích, a to ve většině případů zcela odtrženě od tématu, ke kterému diskutují (jak je ostatně jejich zvykem).
Inu "na každém šprochu pravdy trochu", případně stokrát opakovaná lež se stává pravdou.
07. 12. 2007 | 10:57

d. napsal(a):

to pepa: tak fama, znamenat, ze to pan Sobotka nepodepsal? Podepsal a tim to pro me konci...me dane neopusti...
07. 12. 2007 | 11:42

Pepa 3 napsal(a):

Pro d.: Ano fáma, nebo to můžeme nazvat nějak jinak. Každopádně se jedná o překroucení skutečnosti za účelem někoho napadnout a pošpinit.
07. 12. 2007 | 12:12

Rostislava napsal(a):

Pánové, čtete vy vůbec ty články? Nebo jen píšete ty svoje modré "slinty" k jakémukoliv tématu od politiků ČSSD?
07. 12. 2007 | 12:36

kočka šklíba napsal(a):

Přesně, Rostislava zřejmě trefila do černého, mě to taky připadá, že jen čekají co uveřejní Sobotka nebo Rath nebo Paroubek a aniž by to četli, začnou se svými mnohokrát omílanými poznámkami, které často ani nejsou pravdivé, případně jsou hodně překroucené. Ale mě to začíná bavit, vždy si říkám: tak s čímpak přišel dnes ten a ten nick, a nebývám zklamaná, téměř na 100% to vychází. Je to taková moje soukromá tipovací soutěž :D.
07. 12. 2007 | 13:06

Pepa 3 napsal(a):

Rostislava, kočka - plný souhlas. V podstatě to samé jsem psal pod včerejším blogem pana Sobotky cca ve 3/4 na 12.
07. 12. 2007 | 13:45

ferda napsal(a):

Zamyslel - od Vás pane to byl vtip roku.
07. 12. 2007 | 14:35

Glock napsal(a):

A bude pokračování? Bude následovat investigativní akce pana poslance?

Pokud ne, tak jde bohužel o nudnou korespondenci, která nic neříká. Více zápalu, více údernosti, více přesvědčení. Takhle to "nevyhrajete"!
07. 12. 2007 | 15:13

zemko napsal(a):

me by zajimalo v cem vidi CD perspektivnost teto inzerce? nebyt aktualne.cz tak o casopisu 51 Pro nemam ani tuseni, nebylo by opravdu lepsi zkusit radeji inzerci do celostatniho tisku? pripadne do regionalnich deniku? takhle to jsou pro me, jakozto volice, vyhozene dva miliony pro nic za nic ze statniho podniku, ktery nam jenz jezdime vlaky radi nebo casto zneprijemnuje situaci neustalym zdrazovanim, kdyby za ty dva miliony radsi zrekonstruovali nejake nadrazi nebo vagony, hned by to vypadalo lip,
07. 12. 2007 | 15:33

Wéna napsal(a):

kočko šklíbo s tebou za1-souhlasím a za2 bych poseděl u kafe.Omlouvám se za to tykání.
07. 12. 2007 | 15:48

Ivan napsal(a):

07. 12. 2007 | 20:40

Deny napsal(a):

Pane Sobotko, nějak ta bublina splaskla, ne? Pan Řebíček Vám to vysvětlil, není snad vše je OK, ne?

Dovolil jsem si Váš článek mírně upravit. Zaměnil jsem některá slova:

Inzerovat, utratit – ODPOUŠTĚT DLUHY
České dráhy a.s. – MINISTERSTVO FINANCÍ ČR
Časopis 51 PRO – VLASTIMIL DVOŘÁK
Topolánek – PAROUBEK
Časopis Médea - STB
ODS – ČSSD
čtenáři - KAMARÁDI

A nyní k Vašemu textu.

07.12.2007: MINISTERSTVO FINANCÍ ODPOUŠTÍ DLUHY kamarádů předsedy vlády-pokračování
Autor: Bohuslav Sobotka
V jednom z minulých komentářů jsem se zamyslel nad tím, proč MINISTERSTVO FINANCÍ ODPOUŠTÍ masivně VLASTIMILU DVOŘÁKOVI, jehož KAMARÁDI tvoří lidé blízcí předsedovi vlády PAROUBKOVI a jeho ĆSSD

V této věci jsem odeslal písemný dotaz PANU VLASTIMILU DVOŘÁKOVI a také Mgr. SOBOTKOVI. Slíbil jsem, že odpovědi zveřejním na blogu, což nyní činím. Zajímavý je údaj o tom, že v roce 2007 ODPUSTILO MR ĆR a.s. DANĚ PRO VLASTMILA DVOŘÁKA ve výši 26 milionů korun a že není vyloučeno další pokračování ODPOUŠTĚNÍ v roce 2008.
Nejprve poněkud tajnůstkářská ODPOPVĚĎ OD VLASTNIMILA DVOŘÁKA

Vážený pane poslanče

Dopisem ze dne 14.11. t.r. jste mě požádal o sdělení informace, kolik korun mi bylo v roce 2007 díky i MINISTERSTVU FINANCÍ ĆR ODPUŠTĚNO. Vzhledem k tomu, že HOTEL AMBASSADOR, kterÝ BYL DLUŽNÍKEM STÁTU, má na ODPOUŠTĚNÍ POKUT A PENÁLE uzavřenu smlouvu s mediální agenturou, která se zabývá ODPOUŠTĚNÍM POKUT, jde o smluvní vztah mezi dvěmi soukromými společnostmi, podléhající standardnímu režimu obchodního tajemství.
Pokud Vás tedy zajímají ODPUŠTĚNÉ DLUHY SCHVÁLENÉ MGR. SOBOTKOU, nezbývá Vám, než se obrátit přímo na MGR SOBOTKU.
S úctou VLASTIMIL DVOŘÁK
A nyní otevřenější reakce bývalého ministra financí pana SOBOTKY (ĆSSD):

Vážený pane poslanče,

k Vaší interpelaci ve věci ODPUŠTĚNÍ DLUHU PRO PANA DVOŘÁKA Vám, po prověření dané záležitosti, sděluji následující:

ODPUŠTĚNÍ DLUHA A PENÁLE je součást marketingových aktivit MINISTERSTVA FINANCÍ ĆR., které mají za cíl dlouhodobě zlepšit mediální obraz a posílit dobré jméno společnosti a informovat o poskytovaných službách a produktech. Plán marketingových aktivit schvaluje MINISTR MINISTERSTVA FINANCÍ ĆR. a NENÍ NIKAM předkládán

PANU VLASTMILU DVOŘÁKOVI BYLY ODPUŠTĚNY DANĚ na základě nabídky STB, jejíž součástí je i PAN DVOŘÁK. KAMARÁDI tohoto DVOŘÁKA, obdobně jako KAMARÁDI DOLEŽELA, KRAUSE, SRBY, apod., KTERÝM MINISTERSTVO FINANCÍ ODPUSTILO DANĚ, jsou ze strategického hlediska důležitou cílovou skupinou, neboť patří mezi tvůrce názorů a rozhodnutí.

DVOŘÁK byl rovněž vyhodnocen jako vhodný k realizaci záměru propagovat služby MINISTERSTVA FINANCÍ směrem k municipalitě, zejména pro 1 700 ÚPLATKŮ magistrátům a radnicím 206 měst a obcí z rozšířenou působností, adresně na téměř 3 800 představitelů ĆSSD na celostátní a krajské úrovni a dalších osobností ovlivňujících veřejné mínění.

ODPUŠTĚNÍM DANÍ PANU DVOŘÁKOVI investovalo MINISTERSTVO FINANCÍ v roce 2007 celkem 26 mil. Kč. Pro rok 2008 je DALŠÍ ODPUŠTĚNÍ připravováno.

Součástí marketingové strategie je i kvalifikované oceňování efektivnosti kampaní, hodnocení reálného přínosu a průběžné vyhodnocování poskytovaných mediálních informací. Na základě získaných výsledků lze konstatovat, že současná marketingová komunikace MINISTERSTVA FINANCÍ napomáhá spolu se zlepšující se nabídkou služeb a produktů, modernizací HOTELŮ, obnově vozového parku k nárůstu počtu HOTELOVÝCH HOSTŮ a zlepšování kredibility této společnosti.
Vážený pane poslance, věřím, že výše uvedené vysvětlení je vyhovující odpovědí na Vaše otázky a dostatečným zdůvodněním výběru prostředků mediální komunikace MINISTERSTVA FINANCÍ a.s.

S pozdravem MGR. SOBOTKA exministr financí
07. 12. 2007 | 21:06

RUMCAJS napsal(a):

Bohouši !
Ten Deny ja ale pěkně protivnej, viď ?!
Ty se snažíš bejt takovej Mirek Dušín a vono se to vždycky obrátí proti Tobě.
Čím to asi bude čoveče ?
07. 12. 2007 | 22:27

Martin napsal(a):

MINISTR FINANCÍ MIROSLAV KALOUSEK (KDU-ČSL):

* Hodně se hovoří o podpisu vašeho předchůdce Bohuslava Sobotky pod rozhodnutím odepsat 26 miliónů korun za dlužné daně a penále hoteliéru Vlastimilu Dvořákovi. Seznámil jste se s tímto případem?

Když se začal tento případ medializovat, nechal jsem si ho prověřit. Nemohu hovořit o podrobnostech. Ale rozhodnutí bylo v souladu se zákonem o správě daní a poplatků. Nevybočovalo ani z vnitřních předpisů a regulí ministerstva financí.

* Kdybyste byl na místě vašeho předchůdce, jak byste rozhodl vy?

Považuji za svoji povinnost říci, že bych postupoval stejně, rozhodnutí bylo v pořádku. Po věcné stránce je skutečně všechno v pořádku.

* Přesto 26 miliónů není malá částka.

Žádost o odpuštění penále a daní nebyla nijak výjimečná, na ministerstvo jich chodí stovky, ministr rozhoduje o desítkách případů, kde se jedná o větší sumy. Každý případ je specifický, ale uvedený případ nijak dramaticky nevybočuje z těch ostatních.

Jiste, Kalousek a vlada ODS brani jasne provinileho Sobotku a Paroubka. A ted jeste tu o Jenickovi a Marence Deny :)
08. 12. 2007 | 00:38

J. Novák napsal(a):

Modré straky zase lžou. Martin má pravdu! Kalousek říkal, že by to udělal taky, takže je to v pořádku. No přece když to řekne Kalousek - Paroubův velký přítel - tak to přece musí být pravda! Od té doby, co Kalousek brojil před volbami proti komunistům a pak chtěl s nimi vládnout, jsme Kalouskovi nevěřili, ale když se teď zastává ČSSD, tak má Kalousek pravdu. To je jasný.

Vy jste určitě zase příliš podezřívaví a myslíte si, že Paroubkovu kamarádovi Dvořákovi, v jehož hotelu se tuhle ženil, odpustil bývalý ministr financí Sobotka pár dnů předtím, než opustil funkci ministra, 26 milionů na daních proto, že je to prostě Jirkův (a nejen Jirkův) kamarád. Ale tak to určitě nebylo.

To je jen velká náhoda, že se odpouštějí daně příteli Paroubka.
To je jen velká náhoda, že zrovna Dvořákovi, bývalému příslušníkovi StB.
To je jen velká náhoda, že se odpouštějí daně Dvořákovi poprvé a zároveň dva dny před koncem vlády ČSSD.
To je všechno jen velká náhoda. V tom žádná korupce není. Kdepak ČSSD a korupce!

Takovýto postup je ve světě zcela bezprecedentní a stejně tak u nás. Ale jsou lidé (můžeme jim plným právem říkat fanatici), kteří raději věří na pohádky, než aby si přiznali, že strana, kterou volili, je prorostlá korupcí skrz na skrz (ne že by to v jiných stranách bylo o moc lepší).

Ale co čekat od lidí, kteří věří na pohádky o křišťálově čistém premiérovi a bohatém strýčkovi...

Tohle jsou ty jistoty a solidarota, jak je aplikuje ČSSD. Jistota korupce a solidarita se spřátelenými podnikateli.
08. 12. 2007 | 08:20

Libor napsal(a):

Modráci,
to jste se zase jednou vyznamenali. Jděte do sebe a zkuste popřemýšlet, proč vás sociální demokracie válcuje a hlavně co se s tím dá dělat.
Nechápu na základě čeho se domníváte, že jak vy jste chytří, jsou ostatní hloupí. Srovnávat inzerci kupovanou státním podnikem, navíc který vykazuje trvalou ztrátu, v obskurním časopise předsedy vlády s v podstatě standardní procedurou nápravy špatně vyměřené daně může jen naprostý hlupák. Věřit tomu, že na podobný nesmysl někdo naletí, na to snad čeština ani nemá vhodné slovo.
08. 12. 2007 | 11:54

vlk napsal(a):

Martine, kdes sebral ten Kalouskův rozhovor? Nepochybuji, že je reálný. rád bych si to přečetl celé.
Argumentace páněNováková je na úrovni dítěte z mateřské školky!
Nějak mu uniká, že jde o klíčového ministra současné vlády, které se předvčírem pokusili socani marně vyslovit nedůvěru....
Rozkošná argumentace, na mou věru!
08. 12. 2007 | 12:14

J. Novák napsal(a):

vlku, vám zřejmě uniká několik souvislostí:

1. Kalousek je dlouholetý přítel páně Paroubka.
2. Pokusy o vyslovení nedůvěry jsou jen trapné divadlo před voliči, kteří mají nabýt dojmu, kterak jde opozice vládě po krku.
3. Samozřejmě, že byl případ řešen procesně správně, když pdle zákona stačí "správní uvážení". Tady jde o to, že se jedná o ojedinělé rozhodnutí na odpuštění daní (u tohoto člověka poprvé) a to jen pár dní před koncem mandátu a to navíc osobnímu příteli Paroubka.

Kdekoliv na západě by za to padaly hlavy. Tady řekne jiný politik, že by to udělal také, a vám to stačí jako důkaz, že bylo vše v pořádku? A ještě máte tu drzost mě označovat za dítě z mateřské školy...

Libore, ono to bude pro tebe velké překvapení, ale věz, že nejsou jen dvě politické srany a že kritiku ČSSD sklídí nejen od voličů ODS. Tvůj černobílý (modro-rudý) pohled na svět je sice roztomilý, ale příliš zjednodušující. Proč rostou preference ČSSD je jednoznačné - roste počet lidí, kteří chtějí žít na dluh na úkor svých dětí. Ale jen si vzpomeň, jak dopadly preference ČSSD, když je řídil křišťálvě čistý strojůdce s bohatým strýčkem. Teď je tento strojvůdce zpět v ČSSD. To ti nevadí?

Ona i ČSSD má svoje časopisy a fondy a své tajné sponzory, takže si v tomto ohledu nemají co vyčítat. Jen by mě zajímalo, jak jsi přišel na to, že odpuštění daní agentovi StB a výbornému příteli premiéra je standardní. A o žádnou nápravu špatně vyměřené daně se nejdnalo. Nepřestanu se divit, kolik lidí uvěří tomu, že odpuštění 26 milionů zrovna výbornému příteli Paroubka a zrovna poprvé a navíc zrovna pár dní před koncem mandátu je jen náramná náhoda a vůbec v tom není žádná korupce...
08. 12. 2007 | 12:45

vlk napsal(a):

Novákovi
ale jděte! Pokud je známo, z veřejně dostupných zdrojů - Kalousek je naopak velký kamarád a dost dlouho s Topolánkem.
Pokudo vyslovení nedůvěry vládě nebyl žádným trapným divadlem na oko, nýbrž velmi vážně míněnou akcí. S gradací v okamžiku, kdy pronikla zpráva, že Čuně chce znovu do vlády. Jakmile to vyšlo na světlo, socani použili všech dostupných prostředků, aby hlasování posunuli, tak aby jak ODS , tak zejména zelení museli zaujmout stanovisko. Šklo zejména o zelené, kteří jsou z Čunka per plex.
Pokud jde o onen fakt odpuštění daňového nedoplatku dvořákovi, nelíbí s ei to o nic víc než vám. Proto je pro mne velmi překvapující komentář Kalouska a proto bych si ho chtěl přečíst celý. Ale pokud Kalousek konstatuje, že by postupoval stejně, dovozuji z toho jediné - že Dvořákova žádost musela být velmi vypodložena fakty, které dokazovaly oprávněnost této žaloby. Sobotka není žádný Pepek Vyskoč, aby se stal snadným terčem pro nastupující vládu. A pan hotelier není navíc jeho kamarád.
Jinak nezaznamenal jsem na zdejších blozích žádnou vaši rozhořčenou reakci ohledně postupu Vesecké v kauze Čunek, ani například ohledně postupu exministra Tlustého, který zastavil už skončené vyšetřování, které vedl odbor jeho minisstva proti spolenosti Synot rodiny Valentů ohledně podivných praktik v oblasti sázení. Nejen zastavení už skončeného vyšetřování, ale provázeného i vyhazovem šéfa odboru a instalaci bývalého sládkovce Vrzáně do uvolněné pozice. A vztah Tlustého k rodině Valentů? No schvlně, hádejte - přátelé!Osobní přátelé. A navíc Synot si pronajímá prostory v nemovitostech rodiny Tlustých...

No a nakonec kk té replice o mateřské školce. Opět jste mimo jakoukoliv logiku. Já neoznačil vás za dítě z mateřské školky. Játak označil vaši argumentaci. A to je rozdíl. dost zásadní rozdíl. Nemyslíte?Mám si odpovědět sám?
08. 12. 2007 | 13:46

Libor napsal(a):

J.Nováku,

nějak si nevzpomínán, že zrovna my dva bychom spolu cvrnkali kuličky, Takže vaše tykání vůči mé osobě povžuji za výraz vaší nevychovanosti. Ostatně, mám vážnou obavu, že zrovna s vámi bych něchtěl cvrnkat kuličky ani coby roztomilý klučina.

Nabádal jsem vás, abyste se zamysleli, proč soc.dem stoupají preference. Z vaší prvoplánové demagogické odpovědi jsem poznal, že jste naprosto nic nepochopi. Holt myšlení bolí. Zkusím to tedy ještě jednou, s nápovědou. V soc.dem také nejsou žádní výlupci všech ctností. Moc korumpuje, téměř nikdo není imunní. Nicméně, něco nedělali. Nesahali většině lidí na peníze jenom proto, aby se malá skupina těch bohatých měla ještě lépe. V tom tkví jádro pudla.

Ani já nejsem dokonalý, nevím proto kam jste mířil svou glosou ke křišťálovému strojvůdcovi. I když i to je demagogie. Přece jenom si maně vzpomínám na eseje Locka a Motesquie o podstatě demokracie jako způsobu vlády kde jse oddělena moc zákonodárná, výkonná a soudní. Křišťálový mašinfíra nikdy obviněn nebyl, na rozdíl od jistého pána, bývalého a po několik týdnech budoucího ministra. Čunek se nerovná Gross. Tím se Grosse nikterak nezastávám.

Stejně tak demagogické je i vaše tvrzení, že jsem psal o odpuštění daní tomu hoteliérovi jako o standardním. Netykejte mi, nepodsouvejte mi něco, co jsem nenapsal. Napsal jsem pouze, že se jedná o "v podstatě standardní proceduru", což je rozdíl. Okolnosti tohoto konkrétního případu neznám, vím však, jak neznatelná je hranice mezi technickým zhodnocením a opravou a znám několik případů, kdy k přehodnocení původného názoru ze strany správce daně došlo podobně jako v tomto případě. Že by to bylo poprvé je lež. Škoda, že máte potřebu se k podobným lžím uchylovat.

Škoda přeškoda pane Nováku...
08. 12. 2007 | 13:57

J. Novák napsal(a):

Milý vlku,

1. Kalousek je tak velký spojenec s Topolánkem, že po volbách raději zradí slib vlastní strany a usiluje o vládu s komunisty a Paroubkem... :)

2. Vyslovění nedůvěry bylo jen trapné protahování další porážky ČSSD. Vždyť se ani chybějící poslanci nevypárovali...

3. Dvořák je osobní přítel Paroubka a je známo, že v ČSSD všichni skáčou tak, jak Paroubek píská.

4. Já zase z toho, že by Kalousek postupoval stejně, vyvozuju, že je to stejný šibal jako Sobotka.

5. Nevšiml jsem si, že by byla Vesecká osobní přítelkyní Čunka, tak jako je Paroubek přítelem Dvořáka.

6. Proč všichni socialisté obhajují šibaly v ČSSD poukázáním na šibaly v ODS? Copak tohle ej nějaký argument? Cožpak tu nejsou i jiné strany?

7. Ano, to je DOST ZÁSADNÍ ROZDÍL, jestli označujete dítětem mě nebo mou argumentaci. :)
Milý Libore,

1. obvykle platí, že lidé, kteří si říkají jménem, si tykají. Je mi líto, že to nevíte, a proto se za svou do nebe volající drzost, tykat vám, omlouvám.

2. Preference padají každé vládní straně. Na tom není nic divného. Zejména, pokud se jedná o stranu, která se nebojí nutných a nepopulárních reforem, ke kterým se předchozí populistické vlády neodhodlali, byť se k nim zavázali.

3. Ano, v ČSSD skutečně něco nedělali (kromě rekordního zadlužení). Žádnou z nutných reforem nezavedli. Že prý je před volbami a to nepopulární... Například z těchto slibů neudělali vůbec nic:
- reforma důchodů
- samostatná důchodová pojišťovna
- příspěvek 90 tisíc na nové auto
- 45-50 tisíc nových nájemních bytů přes neziskové společnosti
- léky bez doplatku pro lidi nad 70 let
- svěřenecký fond (50 tisíc na každé narozené dítě)
- plošné přídavky na děti
- zisk z fondů EU 60 - 80 mld. ročně
- platy učítelů ve výši 130% průměrné mzdy
- zvýšení přímých daní a snižení nepřímé DPH

4. ČSSD sáhla na peníze lidem velmi citelně, ale tak, že zadlužila několik dalších generací. Teď se musejí dluhy splácet. Takže víte, komu za to můžete poděkovat. Jenom na úrocích ze socialistických dluhů zaplatí každý z nás tento rok 4700 Kč. Pěkný dárek pod stromeček od ČSSD.

5. Snížení daní podnikatelům je jediné možné řešení, jak zabránit tomu, aby své zisky nezačali zdaňovat v nějaké jiné zemi jednotného daňového prostoru.

6. Gross nikdy svůj majetek neprokázal lépe než pohádkou o bohatém strýčkovi. A dnes je zpět v ČSSD. Stejně tak Kraus. Holt dobří holubi se vracejí. To vám nevadí? Nebo těm pohádkám o bohatých strýčkách věříte?

7. V případě Dvořáka došlo k odpuštění dani skutečně poprvé. A pokud věříte tomu, že to byla jen obrovská náhoda, že se odpouštějí daně zrovna výbornému příteli Paroubka a zrovinka pár dní před koncem mandátu, pak je to jen vaše věc.
08. 12. 2007 | 15:52

hv napsal(a):

K te kauze odpusteni dluhu je dobre si precist i tu historii, jak se to pekne vyvijelo, az se to upeklo. Zajimava je i ta skutecnost, ze se to melo hodit na pana Tlusteho.

http://www.tyden.cz/rubriky...

Nevim, nevim, ale Kalousek tomu pro me zadnou duveryhodnost neprida, ten je jedna ruka s kazdym, kdo mu v necem dobre poslouzi.
08. 12. 2007 | 16:00

Deny napsal(a):

@ Martin
Kalousek: Ale rozhodnutí bylo v souladu se zákonem o správě daní a poplatků. Nevybočovalo ani z vnitřních předpisů a regulí ministerstva financí.

§ 55a zákona o správě daní a poplatků. Prominutí daně
(1) Ministerstvo MŮŽE daň zcela nebo částečně prominout z důvodů nesrovnalostí vyplývajících z uplatňování daňových zákonů. U příslušenství daně tak MŮŽE učinit i z důvodu odstranění tvrdosti. K tomuto prominutí MŮŽE dojít v kterémkoli stadiu daňového řízení.

Nikdo nezpochybňuje, že vlastní prominutí daně + příslušenství ve výši 26milKč proběhlo v souladu se zákonem. Důležitý je ale fakt, že ministerstvo MŮŽE, ne že MUSÍ. Pokud by v zákoně bylo napsáno, že MUSÍ, je vše OK. To, že ministerstvo MŮŽE dělá prostor pro korupci. V roce 2006 byl součet všech odpuštěných daní Sobotkou 3milKč, k tomu odpuštění Dvořáka ve výši 12,5milKč. Stálo by za zjištění, kolik žádostí o odpuštění daní bylo ministerstvem financí zamítnuto, když jich chodí na ministerstvo stovky. To snad není tajné, to by mohl pan Sobotka sdělit.

Ten komu vadí korupce v této zemi si klade otázky, komu nevadí, pravděpodobně ji schvaluje, ten kývá a souhlasí
08. 12. 2007 | 16:08

Deny napsal(a):

@ Libor
Kde berete tu jistotu, že daň byla špatně vyměřena? Kdyby byla daň špatně vyměřena, mohl se Dvořák úspěšné hájit a obhájit u soudu a určitě by vyhrál. Tím, že neměl argumenty u soudu, žádal o prominutí daně. A navlíknul to např. z důvodu nesrovnalosti v zákoně či příliš velké tvrdosti. To posuzují finančníci a věřte, že není zájem v ČR odpouštět daně. Běžte se zeptat na kterýkoliv FÚ, je to interní příkaz z ministerstva.
Ale pokud máte na ministerstvu známého, tak máte vyhráno.
Zajímavé je, že dluh Dvořáka vzniknul v polovině devadesátých let. To znamená, že Dvořák dlužil třeba i 10 let. Pravděpodobně celé období, co byla ČSSD u moci. Asi to nebylo dvakrát čisté, že mu daně neodpustili dříve, ale když už Sobotka končil, tak to podškrábnul
08. 12. 2007 | 16:14

pepa napsal(a):

Deny, s lidmi, jako je Martin, opravdu nemá cenu strácet čas...
08. 12. 2007 | 16:16

Deny napsal(a):

@ vlk
Pane vlku, píšete: Dvořákova žádost musela být velmi vypodložena fakty, které dokazovaly oprávněnost této žaloby.

1) Dvořák nepodával žalobu, ale žádost. Pokud by podal žalobu, tak na soud. Pokud by měl argumenty, tak by vyhrál. Právě že tyto argumenty neměl, podal ŽÁDOST. Tedy jinými slovy, PROSIL

2)Dle zákona o správě daní a poplatků, § 55a, odst 4) 4) Rozhodnutí o žádosti o prominutí daně nemusí obsahovat odůvodnění a opravné prostředky proti němu se nepřipouštějí...

Všimnul jste si, žádost nemusí obsahovat ODŮVODNĚNÍ, tedy dle Vašich slov, nemusela být vypodložena fakty

Prostor pro korupci jak hrom, záleží jak se úředník vyspí, co mu šoupnete, či je-li to Váš známý.
08. 12. 2007 | 16:21

Deny napsal(a):

Pánové a dámy, pan Sobotka ve svém článku kritizuje časopis 51 PRO, který je dotován ČD. Dle mého názoru oprávněně, je to sviňárna. ČD jsou státem dotované, z těchto dotací ČD poslaly soukromé firmě 2 milKč, resp. správně řečeno proinzerovaly 2milKč.

Ten samý Sobotka ale odpustil jistému Dvořákovi 26milKč, tedy zkrátil příjem státního rozpočtu o 26milKč.

Je nějaký rozdíl mezi tím, dát někomu peníze nebo odpustit daně? Výsledek je stejný, dotyčný subjekt vydělá.

Ze strany pana Sobotky se jedná o pokrytectví. Kdybych se nebál, že mě pan Stejskal vymaže tento příspěvek pro vulgaritu, napsal bych, že pan Sobotka je POKRYTEC.

Na jedné straně oprávněně kritizuje ODS, resp. redakční radu 51 PRO za inzerci z dotačních peněz ČD ve výši 2milKč, na druhou stranu zkrátil státní rozpočet o 26milKč.

Pan Řebíček inzerci ve svém dopise vysvětlil, můžeme se jí i zasmát, jak je účelová. Pan Sobotka si raději nic NEPAMATUJE, resp. odvolává se na mlčenlivost.

Pokrytectví prvního řádu
08. 12. 2007 | 16:36

Martin napsal(a):

Vlku, je to z Prava ze 4. prosince. Od te doby co byl zverejnen tento rozhovor, vsechny noviny se prestaly venovat celemu tomuto veledulezitemu tematu. Protoze jim doslo. Ze to neni zadna afera a Topolankuv pritel Kalousek, ktery patri do pravicoveho kridla lidovcu, stejne jako ODS, ktera tuto vladu ridi nemaji nejmensi duvod kryt Paroubka.

A Deny, na zaklade ceho vy byste neodpustil jako ministr onech 26 milionu, kdyby vam to vsichni podrizeni schvalili a bylo to naprosto v souladu se zakonem ?
08. 12. 2007 | 16:49

Deny napsal(a):

@ vlk
Pane vlku, pokud si myslíte, že Kalousek je kámoš s Topolánkem, tak se mýlíte, resp. máte pravdu. On bude min. tak velký kamarád i s Paroubkem.
To, že mám pravdu, by se ukázalo v případě, kdyby Zelení odešli z vlády. Co myslíte, že by se stalo? Nové volby, které by vyhrála ČSSD a ta by si jako první namluvila KDU. A věřte, že by Kalousek neodporoval.
Čunek to moc dobře ví, ví to i Zelení, proto už cukají s demisí. Byl by to jejich konec. Takže ODS je v pasti, Čunek do vlády půjde a preference ODS půjdou zase dolů.
Kalousek musí Sobotku podpořit, i v kauze Dvořák, protože to jsou budoucí koaliční partneři - kámoši.
08. 12. 2007 | 16:49

Martin napsal(a):

A Deny, neslo o jednoho urednika, ale o hodnoceni nekolika na sobe nezavislych uredniku, u vsech stejne a jak vite od Kalouska on by na zaklade techto podkladu rozhodl stejne.

Ze ODS mlci ? Ti jsou take ve spiknuti s Paroubkem - sve lidi na financich maji a konec koncu ridi vladu ? :)))) Ta o Jenickovi a Marence fakt nebude ?
08. 12. 2007 | 16:53

Deny napsal(a):

@ Martin
Pane Martine, interní nařízení Ministerstva financí finančním úřadům hovoří jasně o tom, že se daně nemají promíjet včetně příslušenství. Kritéria prominutí jsou natolik přísná, že lze maximálně prominout část příslušenství (tedy penále), a to ještě ve zcela vyjímečných případech.
Martine, Vy nechápete jednu věc. V souladu se zákonem mohl být proces odpuštění, prominutí daně, tedy ministr má na to právo, tedy dle zákona ministerstvo MŮŽE prominout daně. Ale nemusí.

To, že to schválili podřízení ministra, je jen důkaz, že se báli o svá místa. Nevím, zda jste Martine zaměstnanec, ale zkuste někdy odporovat svému šéfovi, kdyby po Vás chtěl nějakou "službičku" na hraně zákona. Pokud máte dobře placené místo, vyhovíte. Bohužel.

Pokud bych já byl ministrem financí, tak bych se držel onoho interního předpisu, neodpouštět. Zvlášť, když v tom roce bych odpustil pouze 3milKč a teď by za mnou přišel kamarád, že potřebuje odmáznout 26 milKč. Zvlášť, kdybych byl ministr za ČSSD, která chce danit podnikatele, co nejvíce. A zvláště, pokud je ve státním rozpočtu sekyra. Připadal bych si jako pokrytec, svině, zvláště když bych věděl, že se to může provalit.
Ale pan Sobotka má hroší kůži.
Martine, rozum do hrsti, Sobotka i Čunek by měli jít pryč. To není o modré či oranžové, to je o slušnosti v politice, to je o tom, aby se odstranila korupce
08. 12. 2007 | 17:03

J. Novák napsal(a):

Martine, už jenom na základě toho, že je to přítel premiéra by mu nikdo v civilizované zemi daně neodpustil, aby nebyl podezírán z korupce. Natož pár dní před koncem mandátu. To pouze češi si nechají všechno líbit. A stačí jim k tomu dokonce jen skutečnost, že tu lumpárnu nějaký jiný šibal posvětí...

Já bych se spíš na to díval jinak:
Je to JEDINÝ Kalousek, který tvrdí, že on by jednal stejně. Ale to už tak pěkně nezní, že?

Ano, šlo o více úředníků, kteří ale po deset let odpuštění daně neschválili! Až se najednou blíží konec vlády ČSSD, tak se to musí ještě rychle všechno stihnout, protože je jasné, že nová vláda by mu daně neodpustila.

Pokud by bylo všechno tak křišťálově čisté, tak by to buď soudruzi podepsali o mnoho let dříve nebo to nechali na další vládu, aby nebyli podezřelí. Jim ale začalo téct do bot a tak pospíchali, protože věděli, že když Dvořákovi neodpustí daně oni, tak nikdo.
08. 12. 2007 | 17:05

Martin napsal(a):

Deny, takze vy byste si na ministerstvu nejdrive udelal seznam vsech znamych politiku a kazde rozhodnuti posuzoval na zaklade teto listiny ? Odhadem kazda vetsi strana ma tak 70 poslancu u kazdeho tak 20 znamych, cili kazde sve rozhodnuti byste kontroloval s vasim lustracnim spisem 1400 jmen abyste jen cirou nahodou neco neodpustil znamemu politika ?

A k cemu vlastne byste tam mel zamestnance, vsechny odbory vam reknou A, ale vy udelate B. Nechtel byste to ridit sam, vybirat dane sam a rozhodovat o vsem sam ? :)

A ty nesmysly o podnikatelich, kterym CSSD zjednodusila dane pausalem a snizila za Sobotky sazby se neohanejte, neni to zadny argument.

Je zahadou, proc ODS kryje Paroubka a Sobotku. Asi se spikli s nimi a jsou to takovi Paroubkovi agenti jako je i stary Topolankuv kamos Kalousek :)
08. 12. 2007 | 17:11

Deny napsal(a):

@ Martina
To, že Kalousek souhlasí, znamená buď jak jsem napsal výše, že se připravuje na koalici s ČSSD nebo se něco podobného Kalousek chystá udělat, pokud to již neudělal. Tedy má máslo na hlavě.
Kalousek opravdu není vrchol cnosti a pravdomluvnosti. Podívejte se jak mlčí ohledně Čunka a jaký to byl bojovník proti Grossovi.

Mýlíte se, že úředníci jsou nezávislí. Ti jsou tak závislí a podělaní, že udělají vše, co jim řekne nadřízený. Ti schopní odešli, podnikají, dělají třeba daňoví poradci, zůstala tam "druhá liga". Věřte mi, že vím o čem mluvím, mám známé na FÚ a vím z jejich vyprávění,jak jsou žhaveny telefony z ministerstva, pokud se má kontrola dělat u někoho jejich známého.
08. 12. 2007 | 17:12

Martin napsal(a):

Deny, to je smutne, ze vsechny strany nas zradily, mlci ODS se svymi namestky, mlci zeleni. Vsichni se ted nechavaji ovladat VSEMOCNYM Paroubkem :))) Ta o Jenickovi by mne fakt bavila vice.
08. 12. 2007 | 17:14

Deny napsal(a):

@ Martin
Martine, je vidět, že nejste podnikatel. Mě se snížení daní přímých za ČSSD prakticky nedotklo, protože daně z příjmů můžete vždy ovlivnit, např. tím, že stále investujete, odepisujete, máte prostě náklady
Ale ČSSD snížila hranici pro plácovství DPH z původních myslím 3milKč ročního obratu na dnešních 1milKč. A to se dotkne téměř kažného podnikatele, protože z toho není úniku. Jen pro Vaši představu, pokud máte dva podnikatele, třeba programátory, jeden má obrat do 1milKč za rok, plátcem DPH být nemusí, ten druhý má obrat třeba 1,05milKč, tedy přeleze o 50.000Kč, tak ten druhý zaplatí státu o 160.000Kč/rok, tedy měsíčně o 13.000Kč. Kromě samozřejmě dalších daní, jako soc a zdra. pojištění, z příjmů atd. A vemte si, kolik takových podnikatelů do toho spadlo a ty peníze, co ČSSD vyinkasovala.

Martine nevěřte tomu, že Sobotka nevěděl, že Dvořák je kámoš Paroubka.
Já bych lustrace pro 1400osob nedělal. Za prvé bych nastavil jasná pravidla pro odpouštění, za druhé bych se modlil, aby nějaký známý nechtěl odpuštění daně, protože bych mohl mít problém a mohl být obviněn z korupce.
08. 12. 2007 | 17:22

Martin napsal(a):

Deny, omyl ohledne toho kym jsem. A 50 procentni pausal pro nekoho s 10 procentnimi naklady je vytecna vec. :) A ted bych mohl napsat, ze nejste podnikatel, kdyz o tom nevite.

DPH je zalezitost EU a i tak mame jeden z nejvyssich limitu, jsou zeme kde se odvadi uz kolem 100 tisic.

Pravidla jsou dana zakonem, podle zakona by vam prislo od podrizenych doporuceni odpustit cloveku X dan. Vy byste vyhodil vsechny podrizene, protoze jejich prace vas nezajima a rozhodoval byste uplne jinak ?
08. 12. 2007 | 17:29

Deny napsal(a):

@ Martin
Martine, vždyť je to jedna banda, všichni jsou parťáci, zalezlí v dozorčích radách, všichni si navzájem tykají, pouze před tel. obrazovkou na nás hrají maňáskové. Jim jde především o jejich koryta a v tom nejsou ve sporu
Občas něco vyplave na povrch, někdo něco napíše jako teď Sobotka, aby to vypadalo, jak jsou čestní, jak bojují za své voliče.
Sundejte si oranžové brýle
Paroubek nás neovládá, zatím, ale hrozně moc se na to těší. Určitě budou v ČSSD i jiní dobří nezkorumpovaní lidé, pokud ČSSD fandíte, odstraňte Paroubka, Sobotku, Krause atd, prostě všechny, co zklamali. Ne nadarmo se říká, kdo zradí jednou, zradí podruhé. A oni lžou, jak když tiskne a vám voličům jejich strany pouze slibují.
Martine, nic není zadarmo, makat se musí a žít na dluh se nedá věčně
08. 12. 2007 | 17:31

Martin napsal(a):

Deny, tito politici zklamali ODS. Protoze vam jsou nesympaticti, tak to jeste neni duvod tvrdit ze obecne vsechny zklamali.

Ale jsem rad, ze jsme se dobrali k zakladnimu faktu, ODS jsou kamosi Paroubka a ted mu kryji zada :) Mohl byste to rozeslat do vsech novin. Nejak si teto zpravy co se hodi na prvni stranky tisku nevsimli.
08. 12. 2007 | 17:35

Martin napsal(a):

Novaku, budes tvrdit, ze nejsi Horakova ? :)
08. 12. 2007 | 17:38

Martin napsal(a):

A jeste jeden dotaz, jestli chces tvrdit, ze nejsi Dvacetilety Hroch :)
08. 12. 2007 | 17:42

Deny napsal(a):

@ Martine
90% nákladů je lepší než 50% paušál, to nevíte?

Elegantně jste odvedl, resp. svedl další daňové zatížení podnikatelů zavedené ČSSD na EU. Tady se Vám EU hodí do krámu. Jsou ale země v EU, kde by takové z politiků typu Paroubek, Sobotka, Čunek i Topolánek, již dávno byly politické mrtvoly.

Martine, pravidla jsou dána sice zákonem, ale výklad dělají úředníci. A v tom je ten problém. Pokud nesouhlasíte s výkladem úředníka, můžete se obrátit na soud.
Už jsem ten příklad tady někde uváděl. Vyměníte okno v domě, je to jednoznačně oprava. Vyměníte všechny okna v domě, může to být taky bráno jako oprava. Ale? Pokud má nějaký úředník názor, že nová plastová okna jsou technicky dokonalejší, mají lepší zvukový útlum, nižší koeficient propustnosti, že jste vlastně budovu zhodnotil, tak Vám opravu neuzná. Doměří daně a penále. Je to věc výkladu.
Jiný úředník řekne, původní okna byla špaletová, což byla běžná okna v době postavení objektu, dnes jsou běžná standardní okna plastová, nejedná se o zhodnocení budovy. Naopak, pokud si necháte dnes udělat nová špaletová okna, vyjde Vás to cenově dráž než okna plastová.
Kdo má pravdu?
Tím, že osadíte plastová okna, zamezíte úniku tepla, ušetříte za energii, ztlumíte hluk z ulice, jednoznačně technicky zhodnotíte nemovitost.
Pokud si necháte udělat původní okna, více zaplatíte, technicky příliš nezhodnotíte.
Kdo rozhodne? Soud. Necháte si udělat posudky atd. Neuspějete, máte špatné právníky, vybral jste si špatné znalce.
Pak zažádáte kámoše ministra a ten svým rozhodnutím právníka přebije všechny odborníky stavařů a daně Vám odpustí.
Pokud takový případ nastane poprvé, měl by třeba ministr daň prominout nebo částečně prominout, ale zároveň by měl podat návrh na změnu zákona nebo vyhlášky, aby toto bylo jasně upraveno, definováno
Ale to by ministr musel chtít a musel makat.
08. 12. 2007 | 17:50

cat napsal(a):

Deny, asi to ještě nevíš, ale Martin je takový maskot zdejších blogů. Přečti si nějaké starší články a zjistíš, že Martin je všude připraven se svou demagogií hájit ČSSD jako by byl za to placen.

Mnoho lidí se už přesvědčilo, že s ním se nedá diskutovat. Také vidíš, že jsi sám, kdo se mu snaží něco marně vysvětlit.
08. 12. 2007 | 17:50

Martin napsal(a):

Jo Deny, a vy si myslite, ze vsichni podnikatele maji 90 procent nakladu ? Dokazete si predstavit, ze nekteri si nekupuji i toaletak "na firmu" a vedou poctive ucetnictvi ? Proc zacal byt novy pausal tak intenzivne vyuzivany ? Zda se mi, ze sebe mate za presny vzor toho jak podnikatel vypada, ci jake ma nazory. Ale to je omyl. Je spousta oboru kde se podnika

Vase mluveni o typech politiku co by byli pryc je jen prazdnou frazi. Pryc by mohli byt za konkretni ciny. Tady ale k takovemu nedoslo. Pracovnici nezavisle na sobe vypracovali nejaky navrh a ministr nemel jediny duvod to nepodepsat. Uvedte jediny konkretni duvod, proc by mel pan Sobotka nepodepsat neco co mu doporucili vsichni jeho podrizeni bez vytazeni dusledku vuci vsem podrizenym oddelenim, kteri to naprosto "chybne" doporuceni napsali ?

Cate, k veci psat asi neumite. Vzdyt jste konec koncu placen PR agenturou pana Dalika za to, abyste napadal ad hominem lidi s jinymi nazory.
08. 12. 2007 | 17:55

Deny napsal(a):

@ Martin
Tady není řeč o sympatii či nesympatii. Může se mi nelíbit fyzicky Ransdorf jako člověk, ale můžu si ho vážit jako vzdělaného člověka, přestože je komouš.
Ale nemůžu schvalovat jak inzerování v 51 PRO ČD, tak netransparentní odpuštění daně Dvořákovi. Ať Dvořák ukáže doklady, bude to pak všem jasné. To on ale neudělá. Vám to nevrtá hlavou, když je tak čistý?

Víte Martine, co je hrozné, kdyby Vám někdo ukradnul auto, tak budete nadávat. A třeba to auto mělo hodnotu jen 200.000Kč. Ale že někdo "ukradnul" ze státního rozpočtu 26milKč, to Vás nechává klidným.
Ano, to nejsou Vaše peníze. Tak Vás ČSSD vychovala. Rozdávat ze státního
Váš případný argument,že ODS taky rozkrádá,nevyvracím, máte pravdu. Nezaslouží si jak ODS, tak ČSSD, být příště volena.
08. 12. 2007 | 18:00

cat napsal(a):

Deny, nechte ho, ať si plácá svoje, když ho to baví.

Není možné argumenty přesvědčit fanatika. Těch důvodů tu již Martin dostal spoustu, ale zřejmě je nečetl. Jenom byste se pustili do kruhové argumentace.

Když je někdo ochotný uvěřit, že tak bezprecedentní odpuštění daní zrovna příteli Parouba a zrovna pár dní před koncem mandátu je jen čirá náhoda, tak ho při tom nechte. Je to jen ztráta času...
08. 12. 2007 | 18:03

Deny napsal(a):

@ Cat
Znám Martinovy příspěvky a reakce. My spolu diskutujeme slušně, tak mi to nevadí, že třeba se mnou nesouhlasí. Naopak, vidím určitý posun v argumentaci Martina, na začátku příspěvků byl takový "vostřejší", ideologický, teď jsem ho snad trochu argumenty přesvědčil, že by se na svět měl dívat trochu šířeji.
Není nad vlastní zkušenost, tu asi Martin nemá, až se jednou dostane do soukolí FÚ, tak možná pochopí.
08. 12. 2007 | 18:05

Deny napsal(a):

@ Martin
Vaše poznámka: Vase mluveni o typech politiku co by byli pryc je jen prazdnou frazi. Pryc by mohli byt za konkretni ciny. Tady ale k takovemu nedoslo.

Ano, Čunka taky nikdo nechytnul za ruku, když bral úplatky. Dokonce naspořil několik milionů, přestože bral dávky, ženu měl na mateřské se čtyřmi, vyžil z 3000Kč/měs. Šikula. To, že v té době pracoval v bytové komisi ve Vsetíně, není sice žádný přímý důkaz o tom, že bral, ale pro mě skončil. Tomu člověku nevěřím

Dále říkáte: Pracovnici nezavisle na sobe vypracovali nejaky navrh a ministr nemel jediny duvod to nepodepsat.

No měl by jste jít někam na stáž do státní správy, viděl by jste tu nezávislost. To Vám nevyvrátím, to musíte zažít na vlastní kůži.
Typickou ukázkou je opět kauza Čunek. Topolánek potřeboval Čunka ve vládě, tak "poprosil" Veseckou, která nemohla neodmítnout, protože by ji Topolánek mohl odvolat a ta si vybrala Salichova, kterého zase může odvolat Vesecká. Opravdu nezávislá státní správa.
Ale není nad osobní zkušenost, doporučuji. Zkuste pořádat třeba o nějakou dotaci k podnikání, pak si napíšem
08. 12. 2007 | 18:19

Martin napsal(a):

Deny, cili shrnuto a podtrzeno. Vy byste ten navrh neprijal a vyhazel vsechny uredniky za nekompetenci. Ty desitky lidi co nezavisle na sobe vypracovali doporuceni odpustit dane v jednom konkretnim pripade Dvorakovi....

Protoze vsechny asi zastrasil Paroubek a ani jeden z tech desitek, kterych se to rozhodovani tykalo dnes nekapne bozskou, protoze se boji Kocek, a spojencu Paroubka jako jsou Kalousek a Topolanek :)

Pochopte, na vasi konstrukci je vic delr nez je v ementalu.
08. 12. 2007 | 18:30

cat napsal(a):

Neuvěřitelné. Ten člověk snad dokonce věří tomu, že doporučení odpustit Dvořákovi daně vypracovaly nezávisle na sobě desítky úředníků. :-)

Je vidět, že opravdu nikdy na žádném ministerstvu nepracoval. A jak bylo řečeno, dokud se sám na vlastní oči nepřesvědčí, tak zřejmě nikdy neuvěří...
08. 12. 2007 | 18:40

Deny napsal(a):

@ Martin
Vůbec nic jste nepochopil Martine, bohužel. Paroubek nikoho nezastrašil. Ani nemusel. On jenom požádal kámoše Sobotku, ten naznačil řediteli příslušného odboru na MF, že by bylo dobré tuto žádost kladně vyřídit. A tato doporučení pak dostali i ti ostatní. Asi nevíte, co to je mít strach o práci. Na FÚ pracují vesměs starší ženský, ty by se jinde asi nechytli, tak za málo peněz dělají to, co se jim řekne. Bohužel, proč by si měly za těch pár korun pálit prsty. Tak ta doporučení raději podepíšou, když to chce jejich vedoucí.
Přeci nejsou tak naivní, aby šly hlavou proti zdi. Pak by je to semlelo.
Nevím, zda jste Martina tak mladý nebo zda si děláte srandu. Ale zkušenosti nemáte žádné, tedy aspoň se státní správou.
08. 12. 2007 | 18:49

Martin napsal(a):

Cate, jiste ty papiry podepsane desitkami uredniku zfalsoval sam velky Kocka. Posledni dobou Dalik zamestnava cim dal tim podprumernejsi lidi :)
08. 12. 2007 | 18:50

Martin napsal(a):

Deny a vy verite, ze tolik lidi dostalo befel shora a nenasel se byt jediny, ktery by treba anonymne poinformoval noviny, ze Sobotka a Kalousek to jsou lhari ? :)

Ja opravdu radej tu o Jenickovi a Marence, tam prinejmensim je carodejnice chce sezrat a ne premysli jak chranit uhlavniho nepritele :)
08. 12. 2007 | 18:52

cat napsal(a):

Deny, ten člověk si tu z vás celou dobu dělá jen srandu a vy mu na to takhle naletíte.

Nebo myslíte, že on sám věří tomu, že desítky úředníků nezávisle na sobě projednávají nějakou žádost, pak předají rozhodnutí ministrovi a ten si pomyslí:
"No, je to sice náš blízký přítel, ale když to posoudili naši nezávislí úředníci, tak to musí být pravda, s tím se nedá nic dělat."

Vždyť ten člověk žije úplně mimo realitu. Tomuhle by snad neuvěřily ani děti na základní škole...
08. 12. 2007 | 19:01

Deny napsal(a):

@ Martin
Ach jo, Martine, jak bylo vysvětleno výše, je to věc výkladu. Úředníci mohli mít jiný názor a protože každý daňový příklad je jiný, tak ho v tomto případě změnili. Proč by někoho bonzovali, nějaký Dvořák jim nic neříkal. To jméno nebylo tak profláknuté, jako dnes.
Přeji Vám, ať se nikdy nespletete v daňovém přiznání a nezapomenete zaplatit daně. Věřte, že takové štěstí jako Dvořák mít nebudete, a to třeba, kdyby jste dlužil jenom 100.000Kč.
PS Koukněte na net, jak pan Dvořák přišel k hotelu Ambassador. Zfalšovaná notářská závěť, neexistující dědička atd. Ale estébáci měly v počátku devadesátých let dlouhé prsty, tak se nic nevyšetřilo.
Prostě pan Dvořák je dítě Štěstěny, ale podvádět na golfu mu neprošlo.
08. 12. 2007 | 19:04

Martin napsal(a):

Aaaa cat je z minuleho rezimu, on nez o necem rozhodne, tak si projizdi kadrovy profil a vsechny pribuzne a zname osoby o ktere rozhoduje.
No ale to vedi vsichni, ze ODS je partaj z mentalitou KSC a Dalikovi zamestnanci se tomu musi podridit.

Ale aspon ze mu uz doslo, ze v teto zalezitosti pracovala spousta lidi nezavisle na sobe. :)
08. 12. 2007 | 19:05

Deny napsal(a):

@ Cat
Máte naprostou pravdu, Martin žije asi s Marťany. Snahu jsem měl, teď už musím zase makat. Více Martina nepřesvědčím, teď už musí on sám.
08. 12. 2007 | 19:07

Martin napsal(a):

Aha, urednici nemaji povinnost znat obycejne jmeno, ale Sobotka musi prolustrovat vsechny zname lidi ze strany a v hlave nosit jejich seznam ?

A mimochodem, ze si ti urednici nevzpomenuli ani dnes kdyz to jmeno je proflaknute ? Kocky utoci ?

A proc ve velkem spiknuti jede nejen Kalousek, ale i ODS a od doby publikace rozhovoru s Kalouskem vsechna ceska media.

Holt Paroubek Allmighty :)

Jen Deny a cat spolu s Dalikovym PR oddelenim kapli na tajemstvi sifry Leonarda./
08. 12. 2007 | 19:08

Martin napsal(a):

Deny, obavam se, ze Martani je Vas problem. Ten svet plny tajuplnych spiknuti, ktere jsou kolem vas dvou je dost smutny. Jen si zjistete, jestli i vase teticka neni paroubkuv agent.
08. 12. 2007 | 19:10

cat napsal(a):

Jak jsem říkal, ztráta času.

Někteří lidé věří na pohádky o bohatých strýčcích, jiní na kakaové directory.

Další zase věří, že bezprecedentní odpuštění daně převyšující osminásobně součet ostatních odpustků v daném roce, které je v rozporu s interním nařízením ministerstva a které je uděleno osobnímu příteli Paroubka, kovanému to StBákovi a které po deseti letech příjde jen pár dní před koncem mandátu, že jen jen OHROMNÁ souhra náhod.

Platí pravidlo, že ke konci mandátu se ukvapená rozhodnutí nepřijímají. Kdyby bylo všechno tak čisté, jak tu Martin prezentuje, tak by Sobotka přenechal rozhodování na svého nástupce a byl by z obliga. Přece to schválily desítky úředníků nezávisle na sobě... :)

Proč ten Sobotka tak spěchal a ušil si na sebe tehle bič, nevíš Martine? Když to bylo všechno tak křišťálově čísté... :)

A ti, co věří na to všecho - to jsou voliči ČSSD. :)

Taky musím makat, ať mají voliči ČSSD co jíst. :)
08. 12. 2007 | 19:21

Martin napsal(a):

Cate, dej si pozor, Paroubek ovlada i tvoji rodinu. Ovlada ODS, ovlada vsechny novinare, ovlada Kalouska, ovlada vsechny uredniky a asi ovlada i tebe. :)

A samozrejme za vsim stoji Sobotka a Kocka.
08. 12. 2007 | 19:29

J. Novák napsal(a):

Martine, kolik let jste dělal na ministerstvu financí, když tak dobře víte, jak to tam funguje?

A jak dlouho jste dělal alespoň na nějakém jiném ministerstvu? Či alespoň vůbec ve státní správě?
08. 12. 2007 | 19:36

Martin napsal(a):

Novaku, proc se nepodepisujes uz jako Horakova nebo Dvacetiletej Hroch ?
08. 12. 2007 | 19:38

J. Novák napsal(a):

Taky odpověď. Ale hlavně že víš nejlépe, jak to na takových ministerstvech chodí, viď...
08. 12. 2007 | 19:45

Martin napsal(a):

Novaku, takze duvod, proc jsi zase zmenil jmeno a pohlavi se nedozvim ? Nebo zase jako zbabelec se k tomu ani nepriznas a zas jinde zmenis jmeno a budes vlepovat po celym netu ten svuj stejny spam ?

Pochop, pro mne spammeri jako ty nejsou a nebudou partnery v diskusi. A zvlast kdyz maj estebacky navyky lozit jinejm do soukromyho zivota :)
08. 12. 2007 | 19:47

m.d. napsal(a):

A pak se divte, Martine, že s vámi nechce nikdo diskutovat...
08. 12. 2007 | 20:23

Martin napsal(a):

M.D. ja si na zajem nestezuji, spis si vsimam, ze vzdy nekdo priskoci, s kym jsem se nikdy nebavil a zacne mi vysvetlovat, jak se mnou nidko nediskutuje. :)

S panem "zrovna dnes Novakem" jde o uplne jinou vec, mimo rozmer blogu na aktualne. Pokud se zrovna on na mne obrati, tak ho poinformuji, ze o nej nemam zajem. A tenhle spammerek mnoha ceskych stranek vi velmi dobre proc (i kdyz nebude mit asi tolik charakteru aby to priznal).
08. 12. 2007 | 20:30

m.d. napsal(a):

Pane Stejskale, dnes vám tu někteří nadělali opravdu hodně práce...
08. 12. 2007 | 20:39

J. Novák napsal(a):

A teď si prosím představte, jak by lidé jako Martin nadskakovali, kdyby třeba Kalousek odpustil pár dní před koncem své funkce 26 milionů na daních Dalíkovi.

Už vidím, jak bych od těch martinů, kterým takové odpuštění v roli ČSSD příjde jako zcela v pořádku, slyšel:

1. Co je na tom divného? Přece nemůže Kalousek znát všechny přítele všech vládních politiků.
2. Vždyť o tom rozhodly desítky nezávislých úředníků na ministerstvu financí, takže to Kalousek musel podepsat.
3. Vždyť se Čunek vyjádřil, že na místě Kalouska by postupoval stejně, tak co ještě chcete slyšet?
4. Vždyť to nebylo v rozporu se zákonem. To myslíte, že všechny ministry zastrašil Dalík?
5. Řekněte mi jediný důvod, proč by Kalousek neměl Dalíkovi odpouštět daně, když se na tom shodli úředníci a bylo to v souladu se zákonem.

atd. atd.

Co, Martine?

Holt někdo má nejdřív hotový závěr a pak teprve vymýšlí argumenty...
08. 12. 2007 | 21:28

Martin napsal(a):

Novaku, Hrochu, Horakova. Cist neumis, to jsi dokazal. A to ze myslet neumis dokazujes pravidelne. Chapes, ze mne diskuse s tebou spammerem celeho internetu nezajima ? Zvlast kdyz nemas ani trochu charakteru a jsi znamy lhar.
08. 12. 2007 | 22:06

J. Novák napsal(a):

Žádná odpověď taky odpověď. :-))))))

Kdopak si to tu stěžoval na argumentaci ad hominem? Už vím... nějaký Martin. Neznáš ho? :-)))))
08. 12. 2007 | 22:18

Martin napsal(a):

Novaku, umis cist ? Kolikrat ti mam opakovat, ze ty jako spammer mne nezajimas. Ja si te laskave nevsimam, tak si laskave nevsimej me osoby.

Az prestanes zamorovat internet svym spamem a lhanim, tak se ozvi.
08. 12. 2007 | 22:25

bigjirka napsal(a):

No to je pěkné... :-)))
Nejhorší na tom je, že vté špičce to jde asi napříč stranami. Kalousek potvrdil Sobotkovi, Paroubek odpustil Topolánkovi, no jasně - jednou tam bude Jyrka, pak zase Myrek, přece si oči nevyškrábou? No tak se kvůli těm pařátům pohádejte... ...brou
08. 12. 2007 | 23:40

J. Novák napsal(a):

Martine, to ty jsi zřejmě nepochopil, že mě nezajímáš. Já jsem chtěl dokázat, že si nevidíš ani na špičku nosu.

A můžeš si říkat co chceš, ale nic nezměníš na tom, že se mi to právě povedlo.
10. 12. 2007 | 15:10

MBlack napsal(a):

Pane Sobotko, už se těším, až se začně policie ČR zajímat, proč a za jakých okolností jste odpustil dluh Vlastimilu Dvořákovi, kamarádíčkovi pana Paroubka z STB. Mám opravdu na vás podat trestní oznámení pro zneužití pravomoci veřejného činitele.
11. 12. 2007 | 07:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy