Topolánkův smyšlený „boj“ s hazardem

26. 11. 2009 | 09:30
Přečteno 5573 krát
Myslím, že Mirek Topolánek je nyní příkladný kladný hrdina naší politiky. Za pomoci přátel z Toskánska, Ivana Langera, svého politického objevu Aleše Řebíčka, poradce pro justici Pavla Němce (dříve US) a dalších věrných se pustil do odvážného boje s mafií regionálních kmotrů, ovládajících ODS. Skeptik by možná řekl, že je to boj prohnilých proti prohnilým. Já říkám: držme mu palce, privatizace politiky podnikatelskými skupinami je skutečně nebezpečná věc. Mirek Topolánek o tom jistě ví své.

Není to ovšem jediný zápas dobra proti zlu, kterého se předseda ODS účastní.

V minulých týdnech se pan Topolánek snažil vykreslit v hrdinských barvách svůj údajný pokus o nastolení pořádku v oblasti regulace hazardu. Ve stejnou chvíli, kdy ve všech médiích hrdinně útočil na společnost Sazka, hlasovali poslanci ODS v Poslanecké sněmovně proti mému opakovanému návrhu na projednání novely loterijního zákona, který chce zpřísnit podmínky pro sázky a loterie. Zcela jasně to potvrzuje, jak nevěrohodná je argumentace předsedy ODS v této oblasti. Rovněž v době, kdy byla ODS v opozici, blokovala projednávání zásadní novely loterijního zákona, který jsem ještě jako ministr financí předkládal v letech 2005-2006.

Mirek Topolánek byl tři roky předsedou vlády. Během těch tří let mohl předložit novelu zákona o loteriích či zcela nový zákon, jenž by nejkřiklavější problémy v oblasti nedostatečné regulace hazardu odstranil. Nestalo se tak. Naopak, za jeho vlády přestalo ministerstvo financí zcela respektovat námitky obcí vůči umisťování hracích videoterminálů. Topolánkův ministr financí Kalousek povolil za podivných okolností sázky na internetu. Firmy z oblasti hazardu vesele financovaly několika miliony korun CEVRO, založené Topolánkovým ministrem vnitra Langerem a sloužící jako školící centrum pro funkcionáře ODS. Nevzpomínám si ani na jediný veřejný výrok Mirka Topolánka z let 2006-2009, kterým by deklaroval svou vůli s prostředím hazardních her cokoliv udělat.

Topolánek útočil na Sazku a Sazka se bránila nevkusnými celoplošnými inzeráty. Podstata problému je přitom úplně jinde. Sazka je jen jedním z hráčů na trhu. Nikdo z těchto hráčů nechce být ze strany státu více regulován. Řešením není úkolování BIS ani výzvy NKU ke kontrole Sazky. Problém nedostatečné regulace hazardu vyřeší důsledná změna zákona, prosazená politiky navzdory některým zájmům hazardního průmyslu. S takovým návrhem ovšem ani Topolánek, ani ODS nepřišli. Mimochodem, člověk, který působil tři roky ve funkci předsedy vlády by mohl vědět, že NKU nemá ke kontrole soukromé akciové společnosti Sazka žádné pravomoci.

Navíc současné finanční problémy Sazky se stavem regulace nesouvisí. Tyto problémy si způsobili akcionáři Sazky sami, když v letech 2001-2002 souhlasili s tím, aby výstavba nové hokejové haly odčerpala na dvacet let velkou část disponibilních zdrojů, které by mohly jinak pomáhat při financování sportu. K tomuto rozhodnutí je ale nikdo nenutil, věděli dobře, co činí.

Je ovšem otázka, zda Topolánkův intenzivní zájem o firmu Sazka nebyl inspirován spíše zájmy některé z finančních skupin Sazku pohltit a sebrat ji sportovním svazům, které stále tuto loterijní společnost z plných 100% vlastní. To by ovšem obraz boje dobra se zlem neregulovaného hazardu poněkud rozostřilo.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr z Tábora napsal(a):

A já už myslel, že nás chcete informovat jak šéfové ČSA pánové Tvrdík a Lašák jmenovaní ČSSD je dostali do červených čísel a proč management ČSA za svou špatnou práci dostane podle Vašich regulí 120mil Kč. Což bych u státního podniku považoval za přehnané i kdyby nebyl na pokraji krachu.
26. 11. 2009 | 09:44

vasja napsal(a):

Hazard, hazard, hazard, hazard.............
Neporaňte si při tom mlácení papulou chrup, pane.
26. 11. 2009 | 09:52

Jedla napsal(a):

Špatně se Vám, diskutéři, plive, když fakta jsou na straně autora a jeho argumentace je celkem přesvědčivá....

No tak utečte od tématu a vezměte to osobně. To Vám půjde líp.
26. 11. 2009 | 10:09

Ládik napsal(a):

A co ty, Bohušu, čím ses umazal ty?
26. 11. 2009 | 10:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik obsahující nadávku ("blbec"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 11. 2009 | 10:12

Ford napsal(a):

Bohuslave, Bohuslave zase se snažíš udělat problém kde není. Plácáš páté pře deváte, hlavně, když do toho napasuješ nějak ODS a ještě Topolánka. Problém hazardu je minimální oproti tlupě rudoranžových darmožroutů rozlezlých po celé ČR.
26. 11. 2009 | 10:15

vasja napsal(a):

Já toho Sobotku fakt nechápu. Svět se otepluje, brzo se uvaříme a von tuna řeší takovou cipovinu.
26. 11. 2009 | 10:18

Ladic napsal(a):

http://byznys.lidovky.cz/so...

Sobotka dal manažerům ČSA 120 milionů. Janota zuří
26. 11. 2009 | 10:20

Betonoválobby napsal(a):

Je to tak, mocná ekonomická mafie chce rozhodovat o politice přímo. Je už tak daleko, že nepotřebuje prostředníka (s upadající mocí), sama si bude vybírat, sama řídit (vzor Itálie). Zasáhnou může už jen EU.
26. 11. 2009 | 10:22

Ladic napsal(a):

26. 11. 2009 | 10:23

jarpor napsal(a):

"Mirek Topolánek byl tři roky předsedou vlády. Během těch tří let mohl předložit novelu zákona o loteriích či zcela nový zákon, jenž by nejkřiklavější problémy v oblasti nedostatečné regulace hazardu odstranil."

Bohoušku, snad Vás tak mohu nazvat, jakže dlouho jste byl mincmistrem Vy ? A co udělal s hazardem, když se tak teď rozohňujou ?

A teď je prý ten hazard to nejdůležitější.... Jděte do háje... tedy všichni mincmistři, kteří se "probudili" a prozřeli... Jo a pana Svobodu vezme s sebou...
Pěkně za ručičku a hrajte si... ale bez peněz daňového polatníka...

Mimochodem - když platím řádně daně, co se mi s....e do mého hazardu ?
Posviďte si na ty, co příjem čerpají ze sociálky... aby peníze od státu ten "chudák na podpoře" nemohl prohrát v hazardu a pak se můžem bavit dál.
Kapito ?

Hezký den
26. 11. 2009 | 10:39

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, příkladně kladní hrdinové především zde:
http://images.bugaga.ru/pos...
26. 11. 2009 | 10:41

trouba napsal(a):

/stejskalovi citát českého klasika/
/cit.: „Správně bylo kdysi řečeno, že dobře vychovaný člověk může číst všechno. Nad tím, co jest přirozené, pozastavují se jen největší sviňáci a rafinovaní sprosťáci, kteří ve své nejmizernější lžimorálce nedívají se na obsah a s rozčilením vrhají se na jednotlivá slova.“/
26. 11. 2009 | 10:56

trouba napsal(a):

/wbgardenovi/
/všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdraví, vzrostlé krsáče, a stálý humorný nadhled nad zdejším mlácením na rozdíl od vás prázdné slámy/
26. 11. 2009 | 10:57

Honza napsal(a):

Vy všichni soiální demokraté se vehementně vnutit lidem dojem, že před rokem 2007 tady bylo politické vzduchoprázdno a vše se dělo až po tomto roce. ČSSD - manipulátor s vědomím lidí.
26. 11. 2009 | 11:01

jo napsal(a):

Krásný den, jak se bude vyšetřovat 15 státních miliard co si pan Řebíček dohodil pro svoji firmu co prodal sám sobě na anonymní akcie? Je to obyčejný zločinec!!!! a prosím nemazat.
26. 11. 2009 | 11:01

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, s těma miliardama je třeba okamžitě zaběhnout na nejbližší policejní stanici - občanská povinnost. Tady to asi nevyřešíme. Jinak díky za přání.., a jsou chvíle kdy jednomu ani hazardu netřeba
http://www.ateo.cz/f/images...
26. 11. 2009 | 11:08

Ladic napsal(a):

pane Jo - okamžitě to koukejte hlásit, soudruh Pecina to rád probere, jinak se dopouštíte trestného činu neoznámení.....
26. 11. 2009 | 11:15

Ládik napsal(a):

pane Stejskale,
nešlo by Bohušův obličej z wbgardenova odkazu umístit do "vizitky"?
26. 11. 2009 | 11:31

Starý napsal(a):

Zase je mi zle, z tebe soudruhu sobotko
26. 11. 2009 | 11:33

svidrun napsal(a):

jak muže TOPOLANEK bojovat proti kmotrum,když patři mezi ně.Hamba je jím vlastni jako dychani.
26. 11. 2009 | 11:43

JuDr.Z Plzně napsal(a):

Sobotko Sobotko seber si svoje saky paky i s Paroubkem a už konečně táhni viš kam?Tak já Ti to řeknu úplně přesně jo?Tak podívej táhni do:Abych nebyl smazaný p.Stejskalem tak Sobotko a ostatní Socani táhněte do:Ani do hlavy,ani na paty ale někam mezi tím jasný Sobotko?
26. 11. 2009 | 11:43

bape napsal(a):

JuDr.Z.Plzně

A Vy tam táhněte rovněž. Třeba s Topolem, nebo sám....
26. 11. 2009 | 11:52

RA napsal(a):

Bohuslave, napiš nám raději, s jakými kriterii jsi schválil ty zlaté padáky v ČSA. To by nás víc zajímalo. Navíc, proč už jste hazard dávno nezrušili, vždyť jste byli u vlády 8 slovy osmy let.
26. 11. 2009 | 12:00

RA napsal(a):

soudruhu Sobotko, ozřejmi nám, jak to bylo s odpuštěním 16000000 Kč na daních vašemu kámošovi hotelierovi a zároveń STBákovi Dvořákovi, ještě jsme to od tebe neslyšeli. To je jasné, že pak Dvořák může Paroubkovi udělat zadarmo veselku, viď, ty chloubo sociální.
26. 11. 2009 | 12:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane troubo,

ta Haškova úvaha je myslím velmi přesná (aneb "Pravdu díš, ty píčo"; to je také citát, není myšlen jako nadávka, ale její autor se v jedné z debat o internetových diskusích pokusil ukázat, jak vypadá klasická replika na nemoderovaném webu).

Problém ale je, že v první polovině 20. století ještě neznali internet, tedy prostor, kde se zástupy nevychovaných jedinců vybíjejí ze svých frustrací, a znemožňují tak ostatním, aby si vyměňovali názory (doporučuji podívat se po tuzemském netu, poskytuje velmi zajímavý studijní materiál). Stačilo, když do slušných lokálů či jiných míst, kde se debatovalo, nepouštěli lidi, kteří si dokazují integritu své osobnosti tím, že se snaží druhého praštit židlí (ať už skutečně či jen obrazně).

Pane Ládiku,

to se musíte zeptat autora blogu, fotografie do vizitky si vybírají sami. Ale řeknu Vám, takováto fotomontáž je doslova k popukání ;-)

Libor Stejskal
26. 11. 2009 | 12:25

stejskal napsal(a):

To byl poměrně sofistikovaný pokus o hrubou urážku, paní či pane borůvko. Nicméně hrubé urážky mažu, to už jsem zde tuším někde psal.

Hezký den.

Libor Stejskal
26. 11. 2009 | 12:29

Rumcajs napsal(a):

Pane Stejskale, nebuďte krkoun a nemažte to !

My se chceme taky pobavit.
26. 11. 2009 | 12:38

Petr Bilina napsal(a):

Pane Sobotko,voliči od vás "všech" očekávají něco zcela jiného než mediální kritiku jedněch druhými a "vypovídávání se" v blozích. Ztrácíte tak čas na konstruktivní činnost. Na kabarety a divadla se chodí jinam a jejich aktéři nejsou zdaleka tak dobře placeni jako vy.
26. 11. 2009 | 12:47

Rumcajs napsal(a):

Vidím, že spolek ochotníků LD rozehrál další komedii.
Třeba ta epizoda z Toskánska, ta je dobrá, ale výčet herců tam není úplný pane Sobotko.
Pročpak ?

Jinak si pamatuju na vaše akce "Čisté ruce", nebo "Myslíme to upřímě " a zůstává mě záhadou, jak po tak bombastických akcí vůbec může být ještě něco v naší legislativě špatně ?!

Jinak jsem měl možnost dělat pro firmu Admirál a zůstal jsem tak nějak s hubou otevřenou, když mi řekli,kolik z 1 hracího automatu jde do státní kasy. Už si to bohužel nepamatuju, ale bylo to opravdu dost.

Takže dost pochybuju, že to nějak omezíte. Zvláště když si uvědomíte, že to je parketa, kde se pohybují vaši sponzoři a spolustraníci.
26. 11. 2009 | 12:48

Petr napsal(a):

Pane Svobodo,
zdá se mi, že jste jedním z mála slušných a schopných politiků ve vedení ČSSD. Tak proč ten jednostranný blog?
Na straně jedné máte v něm pravdu, na straně druhé nevidíte, nebo nechcete vidět, nebo dokonce nesmíte vidět miliardy odpuštěné různým spřízněným elitářům na daních, miliardy vyplacených různým kamarádíčům ve funkcích různých presidentů, vicepresidentů, možná že i knížat a hrabat (hrabat by jim šlo) např. v ČSA i jinde. Proč tam nebyli třeba ředitelé? To by se možná i snažili něco dělat, než si hrát na polomonarchy.
Nevidíte, že se za vašich vlád také rozšiřoval hazardní průmysl, předčící celkově i USA, že za Vašich vlád vystudoval Vysokou školu levou zadní předseda vlády, ministr vnitra, předseda ČSSD, poslanec, člen VV ČSSD a nevím co ještě. A to tvrdíte (jako ČSSD) jak je každá z těchto funkcí náročná a musí být finnančně ohodnocena.
Je Vaší stranu slyšet jak se mají mnozí špatně (jsem prduch, nic jsem nezrestituoval a nikoho jsem v životě tzv. nevykořisťoval, jen poctivě denně chodím do práce) a na druhé straně je pro Vaši stranu normální vydělat obratem ruky (čestně) stamilión a koupit si byteček na Floridě ve státě, který dle Vás nám chtěl imperialisticky vnutit rakety.
Tolik tedy pár poznámek k Vám.
26. 11. 2009 | 13:01

Karel 3 napsal(a):

Domníváte se, že každý, kdo uvažuje jinak než "modré pijavice" navázané na veřejné rozpočty musí být sockou či oranžádou ? Buranství, kam se jen člověk podívá
26. 11. 2009 | 13:01

mirek napsal(a):

Klasická demagogie Sobotky z ČSSD. ODS jako strana brání princip volného trhu, který platí pro sázkařské společnosti jako celého odvětví.Topolánek se pustil do jednoho ředitele, který evidentně překročil zákonem stanovené povinnosti při financování sportu, který si i z vlády ČSSD kdysi udělal s výstavbou Sazka arény dobrý den. Je pro Sobotku lrpší pranýřovat politického soupeře, než přiznat svůj negativní podíl na situaci a svou tehdejší porážku od Hušáka. Místo politického tlaku všech poslanců na dodržení zákona licoměrný podraz formou kritiky.
26. 11. 2009 | 13:26

Jirka13 napsal(a):

Ačkoli nejsem ve fanklubu autora, slova "Řešením není úkolování BIS ani výzvy NKU ke kontrole Sazky. Problém nedostatečné regulace hazardu vyřeší jen důsledná změna zákona, prosazená politiky navzdory některým zájmům hazardního průmyslu.", by se dala tesat. Všechno ostatní je PR.
26. 11. 2009 | 13:29

kristusek napsal(a):

jarpor - pokud jste si nevšiml, tak na Vaši otázku "Jak dlouho jste byl micmistrem vy?" autor odpovídá již v blogu. A taky se zmiňuje o tom, proč jím předložený návrh neprošel.
Obvykle býváte všímavější.
Faktem ovšem je, že tady se těžko hledají protiargumenty, proto nejspíš tolik plivanců s tématem nijak nesouvisejících...
26. 11. 2009 | 13:35

toulavej napsal(a):

pane Sobotko, je správné upozornit na lumpárnu, pakliže někde nějaká je. Nejlíp je ale začít u sebe, zamést si před svým prahem. Zkuste napsat článek o tom, jak jste zneužíval poslaneckých náhrad na koupi svého obydlí, jestli to stále ještě děláte a stydíte se za to a hodláte v tom i nadále pokračovat. To by všem ukázalo, jaký jste pravdomluvný a charakterní poslanec, příkladný kladný hrdina naší politiky. Napište to a pak se můžete poohlédnout i jinde. Doufám, že tento komentář souvisí dostatečně s daným tématem, s daným autorem.
26. 11. 2009 | 13:46

Pepa 3 napsal(a):

Ladic:
Ve Vašem odkazu na článek v Lidovkách jsem se dočetl: "Současný systém odměňování manažerů (ČSA) nastavil podle Janoty bývalý ministr financí Sobotka v září 2006." SIC! Jen pro osvěžení paměti: Dne 1.září 2006 (což byl pátek) předal premiér Topolánek prezidentovi republiky seznam nové vlády vzešlé z červnových voleb. Ve stejný den přijal prezident republiky odstupující vládu Jiřího Paroubka, aby se s ní rozloučil. Nová Topolánkova vláda byla prezidentem republiky jmenována v pondělí dne 4.září 2006. Stačí? Pokud ne, tak ještě dodám, že v době ministrování pana Sobotky byl "rozčilující se" ministr Janota jeho prvním náměstkem - a nejsem si jist zda do jeho kompetence nespadal i výkon akcionářských práv v podnicích se státní účastí. Takže plivanec zase nevyšel, že? Kromě toho téma blogu je úplně jiné! K tomu ale asi nemáte co dodat, že?
26. 11. 2009 | 13:55

jarpor napsal(a):

Kristusek

Pokuste se mi vysvětlit, jak, byl-li ve vládě mincmistr Sobotka, a vláda se opírala o parlamentní většinu, mohla ODS blokovat bohulibé úmysly stran hazardu...
Osobně mám pocit, že proti tomu projednávání nutně museli být i ti z té většiny....takže v tomto bodě asi pláče mincmistr Sobotka na cizím hrobě...

Pokud za plivání považujete můj odpor ke každému, kdo má zájem lézt do mých, řádně zdaněných peněz a kázat mi co mám či nemám, nemohu si pomoci. Každý asi stojíme někde jinde.

To, co beru od státu je ovšem jiný příběh. Dotace mají přesně určená pravidla, na co je lze použít. Tak by mělo být i s penězi se sociálky. Pro použití na udržení sociální úrovně života rodiny : učebnice pro děcka, dopravu do školy, jídlo... Ne pro hazard jednoho jejího člena...
Snad se zde shodnem..

Hezký den
26. 11. 2009 | 13:59

Stařeček napsal(a):

to by člověk nevěřil kolik diskutujících tu je nalepených na hazard.
26. 11. 2009 | 14:24

RA napsal(a):

Sobotka chce jen tímto tématem zakrýt kila másla, která má na hlavě. Odpouštění daní spřízněným hotelierům, zároveň STBákům, kamarádům Paroubka /Dvořák/, schvalování zlatých padáků neúspěšným managerům, např. v ČSA, soudruhu Sobotko, vy se řídíte jen jedním heslem, z cizího krev neteče.
26. 11. 2009 | 14:34

socánek napsal(a):

Sobotka,gratuluji.Ono popisovat nešvary dobře,tak to je musí jeden dokonale poznat.A za ta leta,ekonomického samouka v ČSSD, jste se jistě vyučil řádnému svinstvu,za přispění vašich profesorů,jako Kočky,Mrázka,Paroubka,Ďuričky,Krause,Svobody,Ratha,Grosse,Tvrdíka,Drymla a dalších členů tlupy vašich výtečníků.
Holt ,každý nemá to štěstí.Važte si toho,jednou se jistě svezete.
26. 11. 2009 | 14:38

na ex napsal(a):

Pane Sobotko díra v rozpočtu je také vaše práce stejně jako upřednostňování vašich kamarádů,což proběnlo nedávno tiskem.Bylo by zajímavější vést debatu o cenách státních zakázek a blahosklononosti k předražení, nevím zda za vše v minulosti vládnutí ČSSD jste zodpovědný,ale vaše mlčení mluví za vše,stejně jako odvádění pozornosti na druhé s heslem: "Já nic já muzikant".Nechci popsat vše,to by byl výčet vaší práce a za klobouk by ste si to nedal.
26. 11. 2009 | 14:38

shin napsal(a):

O hlouposti pana Sobotky jsem nikdy nepochyboval a vlastně se ani nedivím, že takové slinty plodí..plodí je totiž pro své voliče, tj. sobě rovné...A jinak pane Sobotko, nejlepší by bylo, kdyby jste Sazku privatizoval až Vy jako ministr financí...
26. 11. 2009 | 15:15

Gerhard napsal(a):

To, že jste poslanecké náhrady, které mají být použity pouze na specifické účely použil zaplacení svého bytu z vás dělá obyčejného zloděje vážený.
26. 11. 2009 | 15:25

shin napsal(a):

kdyby jen to Gerharde...co třeba systém odměňování manažerů ČSA, který nastavil pan majitel blogu a na základě kterého jim CSA nyní vyplatí 120mil Kč na rozloučenou...nebude to náhodou tím, že někteří manažeři mají legitimace CSSD či jsou jí kočírováni..?
26. 11. 2009 | 15:34

aa napsal(a):

Zadlužil jste tuto zemi, kde berete tu drzost moralizovat vy bytový hospodáři z poslaneckých náhrad
26. 11. 2009 | 16:15

miro napsal(a):

Vážení, stejně pan Sobotka nastavil odměny v ČEZu, tam jde o stovky milionů. Pan Sobotka je skvělý diskutér v televizi, vždy dokáže jít do potiútoku aby se vyhnul odpovědi a hlavně mluvit o tom jak to ti druzí dělali špatně.
Jak to bylo v tom parlameťě, že si sníží odměny o 20% a pak pro to nehlasovali ani polanci ČSSD, on je hlavní představitel líbivé politiky, Z jeho ministrování jsme dosáhli největšího dluhu přesto že bylo hospodářství v dobré kondici.
Pane Petře pan Sobotka jen dělá že je solidní člověk a bohužel mnoho lidí mu to baští. Jde o člověka, který v životě nepracoval, byl jen student,politik, poslanec, ministr a stále poslanec. Ekonomické vzdělání nemá žádné
26. 11. 2009 | 16:17

Pepa 3 napsal(a):

Miro, shin a další:
Pánové, přečtěte si příspěvek pana Ladiče v 10:20:16 a pak můj příspěvek v 13:55:08! Nevadí vám, že to, co pan Janota účelově vyčítá panu Sobotkovi, a to, co tradičně promodralý tisk této republiky bez jakéhokoliv prověření papouškuje (proč také prověřovat, když se to hodí, že?) tedy nastavení odměn managementu ČSA proběhlo v září 2006, v době, kdy již vládla první vláda Mirka Topolánka? Pane Miro, není vám už hanba stále dokola omílat lež o zadlužení za ministrování pana Sobotky? Podívejte se na strukturu těchto dluhů: např. Kolik je v tom zahrnuto výdajů na sanaci bank po Klausově bankovním socialismu, kolik dříve nezaúčtovaných státních záruk pana Kočárníka, kolik ztrát konsolidační agentury za vytunelované podniky, kolik utratil v rámci "vyrovnaného rozpočtu" pan Klaus z přebytků důchodového pojištění a sociálního systému a pod. Z neustálého omýlání vyplývá jediné: Ta "vzdělanější a inteligentnější" část občanů volících ODS je naprosto hloupá a neví o čem mluví, ale hlavně že mluví.
26. 11. 2009 | 17:45

Rumcajs napsal(a):

Pepa 3:

Jestli tady někdo dokola omýlá lži, tak jste to Vy.

I když je docela možné že nelžete, že tomu jenom rozumíte jako husa petrželi, nebo Sobotka financím.
26. 11. 2009 | 17:53

Pepa 3 napsal(a):

Rumcajs:
Máte něco konkrétního? A nebo jako obvykle pouze vykřikujete? Ještě tak před rokem se s Vámi občas dalo vystupovat. Ale od té doby, co nejdou bagry na odbyt jste nějaký nervní a přestává Vám to myslet. Už začínáte připomínat kafemlejnek. Když jste mne tak striktně odpálil, tak byste snad mohl z mého poměrně dlouhého příspěvku uvést, co je lež! Pokud na to máte...(Mimochodem, vývoj za posledních 14 měsíců a prohlášení jednotlivých aktérů prokázalo, že Sobotka rozumí financím podstatně více, než Kalousek.)
26. 11. 2009 | 18:48

stále rebel napsal(a):

Pro Pepu 3 a Rumcajse.
Pár známých firem z dozorčí rady ČSA

Ing. Eduard Janota
předseda a člen dozorčí rady od 9. dubna 2003 do 18. ledna 2006

MUDr. Pavel Bém
člen dozorčí rady od 25. června 2003 do 10. dubna 2007

Ing. Miroslav Ševčík, CSc.
předseda dozorčí rady od 27. listopadu 2006 do 10. dubna 2007

http://www2.csa.cz/cs/downl...
26. 11. 2009 | 19:38

Matrix napsal(a):

stále rebel
Nevím proč tam cpeš Janotu a Ševčíka. Jen dokazuješ, že ti s tím padákovým svinstvem nemají co dočinění.
26. 11. 2009 | 20:44

Rumcajs napsal(a):

Pepa 3:

Konkrétní údaj dejte Vy.

Vy tvrdíte, že struktura dluhů či schodků byla dána sanací bank atd .

Já Vás teda žádám, ať tu strukturu tady vypíšete. Číselně.
Pěkně mi položkově rozepište, jak se ČSSD dostala k sekeře cca 700 mld.
A připočtete k tomu ještě příjmy z privatizace.

Pokud to nedokážete,jenom jste slepě, řekl bych až hloupě vykřikoval, co jste slyšel v LD.
26. 11. 2009 | 21:58

stále rebel napsal(a):

Pro Matrix.
Nejde o „padáky“, za hospodaří v ČSA před rokem 2006 bývá kritizován jen Tvrdík, ale Janota byl předseda dozorčí rady. Ševčík je kamarád s odeesáky a já jsem nevěděl (asi ani další čtenáři), že se Ševčík angažuje v polostátních podnicích.
26. 11. 2009 | 22:46

Suchec napsal(a):

Rumcajs:

Tak jsem teď vlastně, díky Tobě , zjistil, že oba hloupě vyřikujete.
Tys ale vyhrál, byl jsi první.

A Pepa3 první přišel s otázkou na Tebe, ať zkusíš nějaký konkrétní důkaz.
Odpověď ve stylu protiotázky svědčí jen jednom. Taky nemáš nic na podporu vlastního tvrzení. Teda kromě "víry".

A to, jak jste nestíhali Vlka, tak to bylo taky dobrý.

Vždycky se mi líbí pláč, jak nemáte možnost, ba ani představu, jak si znákladovat veškerý soukromý život přes vlastní firmu (mám na mysli podstatné položky).

To už se raději nauč tu "O perníkové chaloupce". Ale doma bych to neopakoval, protože kdyby se Manka domákla, kolik by mohla mít navíc, asi bys byl o chlebu a vodě. A to by se z Loupežníka stal Nevrlý Loupežník. :-))))))

O švarcsystému ani nedejchám. To je taková prasárna, že se divím, že to je někdo schopen ještě obhajovat.
Jedině hloupý hospodář v čele státu může něco takového tolerovat.

Matrix:
Dozorčí rada ČSA musela všechno toto schvalovat, nebo přinejmenším o tom vědět a tudíž ti panáčci jsou v tom zkoupaní až nad hlavu.
26. 11. 2009 | 23:06

Rumcajs napsal(a):

Suchec:

Bejt takhle napranej večer není ostuda, Suchec. Horší by to bylo přes den.

Copak já mám dávat za Pepana údaje, o kterých píše ? To je trochu postavený na hlavu ne ?
Jinak se stačí opravdu podívat na strukturu SR, a je ti jasný, že Pepan neví o čem mluví. Celá sanace bank byla cca 200 mld. Nevím kolik byl příjem z privatizace za socanů, ale typl bych si že to samé.

Takže veškerý schodek je dán rozhazovačností a nesmyslně nastavenými výdaji. Viz dnešní rozpočet. Struktura výdajů je dána již socany, akorát slípky přestaly snášet zlatá vajíčka a včil je průser. O tom, jak za to může Kalouskofa daňová reforma, to si prosím nech pro nějakou osumnáctileto žabku, kterou budeš chtít někde ohnout za svitu měsíce.

A to jak jsme nestíhali Vlka, to myslíš, jak jsme ho hnali před sebou ?

P.S. Já vůbec nemám potřebu Vlka stíhat. Já mám pro toho dědka slabost a ty jeho stařecké vrtochy mu přehlížím.

No a jak si znákladovat celý soukromá život... tož to zkus chlapče. Můj soused tvrdil to samé. Na pivu byl strašně chytrej, nejradši se motal kolem právníků a rádoby finančníku co měli zaručený recepty ja se státem vyje ..., no a jeho společník šel bručet asi na šest let a nebýt toho, že to celé vzal na seba, tak šel bručet i soused.

No a ještě mě fascinuješ Suchec tím, že švarcsystém prohlásíš za prasárnu a to hned pod tvrzení, že coby podnikatel máš vlastně na růžích ustláno.

Tož radši snad aby jsi už nepil.
26. 11. 2009 | 23:35

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Jen malý test. Představte si, že jste v devadesátých letech udělal sekeru 30 tisíc. Jak by byl tento dluh velký na konci roku 2006 jen díky správě tohoto dluhu?
26. 11. 2009 | 23:52

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Cca 60 tisíc, pokud nebudu platit ani úroky.

Pročpak. Že by dluh narůstal jenom o úroky ?
26. 11. 2009 | 23:57

Suchec napsal(a):

Loupežník:

Trochu mimo, ne?

Já někde tvrdím, že podnikatel má na růžích ustláno? Jsi se po.. v kině, ne?

Nevkládej mi něco, co jsem nenapsal.

To o tom "bručení". No asi si zasloužili.

Ale na svém tvrzení nehodlám změnit ani čárku, protože toho kolem sebe vidím dost a dost. A nářky Loupežníka vnímám jako povinný folklor.

P.S. Co je dobrého na švarcsystému?

Aspoň jeden zargumentovaný důkaz jeho přínosu.
26. 11. 2009 | 23:58

Suchec napsal(a):

Loupežník:

Koukám ale, že když už nějak nevíš, kam uhnout, začneš něco o tom, že je někdo sjete.

Jestli to ale není trochu jinak, co? :-))))))
27. 11. 2009 | 00:01

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Dluh za vlád ČSSD nebyl způsoben jen úroky, ale pokud chcete počítat poctivě tak správu zděděného dluhu musíte přičíst na vrub předcházejících vlád. Prostě dluh 300 miliard z konce devadesátých let není 300 miliard současných. I tu částku na sanaci bank musíte přepočítat.
Na konci roku 2006 byl dluh někde kolem 800 miliard a odhaduji, že na tom nesou asi stejný podíl obě strany.
27. 11. 2009 | 00:07

Suchec napsal(a):

Racoch , člen b.rady ČNB v roce 2002 (Právo 6.12.2002 strana 15) napsal mimo jiné:
Samozřejmě máme některé odhady, ale je třeba vzít v úvahu to, o čem jsem mluvil. Kdybych vzal v úvahu i zmíněné výnosy, odhaduji, že se můžeme dostat někam ke 300 miliardám. Samozřejmě vycházíme jen z odhadů, kolik bude stát případ IPB, což stále nevíme.

* Na 300 miliard odhaduje svoji závěrečnou ztrátu i Česká konsolidační agentura, takže to by odpovídalo.

Ano. Na druhou stranu ale například Mezinárodní měnový fond to odhaduje na zhruba 20 procent hrubého domácího produktu, což se blíží 400 miliardám. A to napsal v r. 2002
Já fakt nevím, jestli člen BR ČNB kecá, anebo ne.
27. 11. 2009 | 00:09

Suchec napsal(a):

SR:
A od r. 2006 vzrostl o 400 mlrd. t.j. 50%, a to tam ještě není letošek celý (230mlrd?).

BTW, ODS má tak vyrovnné hospodaření, že má kontokorent 150mega, a už ze 2/3 vyčerpaný (od září).

A na jaře budou zralí na konkurs.
Z krajů a rychloprivatizace taky nic neplyne, sponzoři nic moc, z vládních kruhů je taky nula. Hmm , a já proč se tak hádají. :-))))
27. 11. 2009 | 00:13

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Klaus předával kolík s dluhem cca 150 mld. a pro spravedlnost udejme , že na počátku transformace, což se s obdobím růstu cca 6% HDP nedá srovnat.

Pokud vím, i Zeman se velmi kriticky vyjádřil k Sobotkovu řádění.
27. 11. 2009 | 00:16

stále rebel napsal(a):

Pro Suchec.
Je potřeba rozlišovat dvě věci.
Škodu, kterou ČR způsobilo bankovní hospodaření v devadesátých letech a částku, kterou musela Zemanova vláda přímo vložit do sanace bank.
27. 11. 2009 | 00:17

Suchec napsal(a):

Loupežník:
A jestli vy jste hnali vlka před sebou?

IMHO, to je jako ODS a filozofie vyrovnaného hospodaření.

Taky o tom každý mluví, v prsa se bije, ale skutečnost je diametrálně odlišná. :-)))))))))
Jen ty cílové stanice pro prachy se liší.
27. 11. 2009 | 00:17

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcaj.
Vládní dluh na konci roku 1998 byl 299,8 miliardy v cenách roku 2000.
27. 11. 2009 | 00:22

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcaj.
Ještě doplním, bylo to 15 % HDP.
27. 11. 2009 | 00:26

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Klaus končil r.96
27. 11. 2009 | 00:30

Rumcajs napsal(a):

Suchec:

Já Ti Vlka neberu. Klidně se na to dívej takhle.
27. 11. 2009 | 00:32

Suchec napsal(a):

SR:

No, celková škoda je jistě ta vyšší položka. Ale k likvidaci soc. státu jako záminka poslouží vždy a spolehlivě. A o to jde, ne? :-)))

Jak třeba vyčíslit škodu způsobenou nesmyslnou privatizací a následným rozvratem i oborů ,které jsou dnes potřeba, ale dnes najednou "nejsou lidi" (viz. atomový průmysl), co to uměli?
Jak by se to teď hodilo, a jak jsme teď šíleně závislí, a jak se dnes pohybují investice?

Jak je třeba vysoká škoda v této oblasti?

Odbočka:
Jo, takový Zajíček , co zprasil datové schránky nastupuje u Kovářové na místo, kde má odpovídat za jejich implementaci v rámci justice.
Znal jsem jednoho Zajíčka, co zprivatizoval fungující fabriku za 750mega tak, že si vzal "provozní úvěr" 1,5Mlrd, který zaručil fabrikou a pozemky u KB (Kolert?), z těch peněz zaplatil 750mega FNM (ten pak s ČKA zachraňoval KB), 2 měsíce vyplácel mzdy a platil odvody, a pak to poslal do kytek (tehdy to ještě šlo, a vyšel čistej, 12 let dostal kůň).
Bance zůstaly nemovitosti , stroje a pozemky, jemu 500 mega, a lidi byli (cca 1800) bez práce na pracáku.

To jsem si jen tak vzpomněl.
27. 11. 2009 | 00:33

Suchec napsal(a):

Rumcajs:
Trochu si to s Klausem popletl.

Praha – V pátek 28. listopadu 1997 předstoupili před novináře vlivní členové ODS Jan Ruml a Ivan Pilip. Přečetli předem připravené prohlášení, v němž vyzvali Václava Klause k odstoupení z čela ODS. A protože Klaus byl zrovna v té době pracovně v Sarajevu, hovoří se o této události jako o tzv."sarajevském atentátu". Právě on odstartoval zatím nejtěžší politickou krizi v historii samostatné České republiky, která vyústila v demisi vlády, sestavení úřednického kabinetu a uzavřela se předčasnými volbami do Poslanecké sněmovny. Po nich ODS uzavřela opoziční smlouvu se svým hlavním rivalem - sociální demokracií v čele s Milošem Zemanem.

Ty volby byly v roce 1998, takže Klaus vládl do konce 1997
Tošovského vláda rozpočet nesestavovala, sestavovala ho (na rok 1998) ještě vláda V.Klause. Takže de-facto vliv jeho vlády skončil ž s rozpočtem na r. 1999.
Stejně jako skončil vliv Paroubbkova kabinetu až s rozpočtem na r. 2008 (a tam se kouzlilo, co?).

Čili s r. 1996 jsi velmi "opatrný". :-)))
27. 11. 2009 | 00:38

Rumcajs napsal(a):

Suchec:

A to si představ, že ještě loni nebylo možné sehnat nikoho, kdo by chtěl pracovat.

Divný, že ?
27. 11. 2009 | 00:38

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcaj.
Od roku 1992 do roku 1998 zastával post předsedy vlády ČR.
http://cs.wikipedia.org/wik...
Rok 1998 jde plně na vrub Klause, i když končil již v lednu.
27. 11. 2009 | 00:39

Suchec napsal(a):

Pardon, samozřejmě 2007, ne 8.
27. 11. 2009 | 00:42

Suchec napsal(a):

Rumcajs:

Nejde oto, že by někdo nechtěl pracovat. Jde takyo to, za kolik, a za jakých podmínek.
27. 11. 2009 | 00:43

Suchec napsal(a):

No, co. Dobrou noc a mír v duši (jak říkával jeden meteorolog).
27. 11. 2009 | 00:45

Rumcajs napsal(a):

Ale jo hoši.

V tomhle máte asi pravdu. To víte stáří !

A teď už skočte do zdi !!!
27. 11. 2009 | 00:48

stále rebel napsal(a):

Poslední příspěvek k danému.
V roce 2002 díky povodních vznikla škoda odhadovaná na 75 miliard, za kterou ČSSD nemohla. I když odhaduji, že obě vlády (skupiny) způsobily přibližně stejnou sekeru do roku 2006, tak mi ODS vychází mnohem hůře. Předává hospodářství v červených číslech, nestará se o růst a sprostě obviňuje opozici i z toho, co způsobila sama. Kdybych byl odeesák, tak bych o dluhu raději mlčel.
27. 11. 2009 | 00:51

Rumcajs napsal(a):

Stále rebel:

Opravuji tedy dluh po ODS na asi 190 mld.

Ale stále srovnáváte nesrovnatelné. Představte si, že Vám předají fabriku, kde musíte všechno překopat.

Myslíte, že to šlo bez dluhů ?
Myslíte, že produkce takové transormované firmy mohla růst bez dočasného poklesu ?

ČSSD převzala již transformovanou zemi a to díky Klaousovi v porovnání s ostatníma i s minimálním dluhem a minimální inflací.
27. 11. 2009 | 01:22

Gekon napsal(a):

Soudruhu dobre nauceny zacku, piste si co chcete. Jedete z vrsku a uz vas nic nezastavi. Co vas ceka pod vrskem jiste vite.
27. 11. 2009 | 09:54

Lena napsal(a):

Petře z Tábora,

mluvíte mi z duše. Možná by ty peníze měl pan Sobotka zaplatit ze svýho. Každý podnikatel taky platy svých zaměstnanců hradí ze svého, když se zrovna nevydělává, takže by se pan Sobotka mohl k té odpovědnosti přihlásit a své "podnikání" v ČSA završit vstřícným gestem daňovým poplatníkům a nenechat je ztráty ze svého podnikání zacvaknout.
Kdybychom se my, volili, dokázali dohodnout, že své politiky necháme uhradit veškeré ztráty z jejich podezřelých rozhodnutí, pak se nám to v politice rychle vymetlo od pijavic a snad by zůstali jen ti, kteří chtějí opravdu něco budovat.
27. 11. 2009 | 13:06

Lena napsal(a):

Oprava:
kdybychom se my, VOLIČI, dokázali...
27. 11. 2009 | 13:07

kristusek napsal(a):

jarpor

Sám dobře víte jak to v parlamentu vypadá - dostat něco na program není jednoduché. Jó to kdyby tam páni museli poctivě docházet, to by byla jiná:-) Takže spíš bych viděl problém v tomhle.
Ovšem nemění to nic na skutečnosti, že váš dotaz zněl "co dělal mincmistr" - a odpověď zní:Předkládal zákony. Tedy alespoň se snažil.
Topolánkova vláda se nejenže ani nepokusila, ale dokonce hazardu otevřela další cesty.

Na tom, že by sociální podpory měly být adresné se samozřejmě shodneme. Taky mě netěší pohled na nezaměstnané indočechy plnící smíchovské herny... (ale zdaleka se to netýká jen jich, o nich mluvím jen proto, že je tady vídám:-))
27. 11. 2009 | 13:20

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Nevím, kde jste vzal ta vaše čísla.

Vládní dluh byl podle ČSU na konci roku 1998, 299,8 miliardy, 15 % HDP.
http://www.czso.cz/csu/reda...$File/HLMAKRO.xls

Veřejný dluh podle Eurostatu 1998, 15 % HDP.
http://epp.eurostat.ec.euro...

Dluh na konci roku 2006, necelých 30 % HDP.

Poctivé by bylo odečíst z dluhu způsobeného v období vlády ČSSD náklady spojené ze sanací bank a správou dluhu způsobeného předchozími vládami. Pozor na nominální hodnoty v dlouhém časovém období, nejlépe je asi pracovat s poměry k HDP.
27. 11. 2009 | 14:53

JAVÍT napsal(a):

Pane Sobotko,
Vy a vaše strana umí pouze kritizovat, slibovat nesplnitelné a zadlužovat tento stát.
Bohužel vám na to skočí prostí lidé, kteří se nechají oblbovat.
Podle vás je ČSSD jediná strana, která dokáže vést tento stát ke světlým zítřkům a prosperitě.
Neslyšeli jsme to již kdysi dávno od jiné, stejně ukecané a neomylné strany ??
27. 11. 2009 | 16:26

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Ve svých úvahách jsem pracoval jen s tím, jako kdyby ODS začínala od nuly, ale tomu tak nebylo. Československo, pokud si správně pamatuji, nebylo na nule, ale bylo věřitelem. Další položku představoval ohromný státní majetek, který někam zmizel. Doufám, že za to jednou ODS někdo vystaví účet.
27. 11. 2009 | 16:33

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Nazdar loupežníku. V roce 1989 HDP (v běžných cenách)759 mld-64,6 tisice na obyvatele.3,6 tisíceUSD na obyvatele-16% úrovně bývalé SRN.Realný kurs paritní kupní síly kolem 10 Kčs za USD. Na tvorbě ND se průmysl,stavebnictví,zemědělství a doprava asi 86%.V roce 1990 ztáta 9 mld-v r.1991- 117 mild-v roce1992 192mld.Za tři roky ztáta 318 miliard.Při pohybu dalších cenových relací etc.Celkový výpadek ND za rok 1990-1994 zhruba 520mld.Na průser bylo zaděláno.To ještě žádné politické strany neexistovaly.(ani ODS ani ČSSD)Pak přišel Klaus s partou komoušů z prognosťáku a vytvořil prostor pro Kožené,Mrázky,Krejčíře Pitry a.t.p.Politické strany se jen přiživovaly.(všechny-nejen ČSSD)Napřed fakta a pak ideologie.Přeji příjemnou sobotu.
28. 11. 2009 | 12:07

Petr napsal(a):

Pane Sobotko, trochu odbočím. Právě čtu, že za vašimi zády došlo ke schválení odměn Lašákovi aspol. za 3.000.000.000,- ztrátu. Jestli to myslíte vážně odejděte co nejdříve z politiky nebo může někomu dojít trpělivost a nepomůže ani váš úsměv! Jste buď hlupák nebo nekompetentní a tím pádem vlastně hlupák, že si neohlídáte věci, které otravují náladu téměř všech lidí
28. 11. 2009 | 12:28

Volim proti Paroubkovi A CELÉ ČSSD napsal(a):

Opravdu toto může napsat jen člověk s ČSSD.
03. 12. 2009 | 09:03

Palivec napsal(a):

"Pravdu díš, ty píčo" blbec vám vadí toto ne, co vy jste sakra za soudruha???
13. 12. 2009 | 13:59

Gail20English napsal(a):

Some specialists say that <a href="http://lowest-rate-loans.co...">credit loans</a> aid a lot of people to live the way they want, just because they can feel free to buy needed stuff. Moreover, various banks offer collateral loan for all people.
27. 05. 2010 | 23:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy