Jiří Che Paroubek a Mirek Batista Topolánek

15. 03. 2010 | 09:00
Přečteno 10686 krát
Mirek Topolánek se vzepjal k intelektuálnímu výkonu a označil Jiřího Paroubka za „našeho Che Guevaru.“ Čím to, že Topolánek vidí takto sugestivně ve svém nějvětším politickém protivníkovi právě Che Guevaru? Nejspíš to bude mít důvod osobní. K tomu, abychom vnitřní svět Mirka Topolánka důkladně pochopili bude dobré, podívat se, kdo byl svého času největším politickým protivníkem Che Guevary. Mnohé to napoví…

Politickým protivníkem Che Guevary byl na Kubě nepochybně Fulgencio Batista y Zaldívar.

Tak tedy něco o Batistovi. Mladý Fulgencio Batista y Zaldívar byl jen částečně gramotný. Základní vzdělání a dovednosti (psaní na stroji) získal až v armádě, která dala těžko vzdělavatelnému a zakomplexovanému Batistovi pocit důležitosti.

Mladý poddůstojník se vždy zajímal o politiku. Od počátku inscenoval puče a intriky, moc se mu však stále získat nedařilo. Stavěl se do čela bojovníků za nezávislost a horoval za národní zájmy. Vše marně. Úspěch se dostavil teprve po té, co se spřátelil s americkým bezskrupulózním mafiánem a korupčníkem Meyerem Lanskym. Lansky financoval Batistův politický vzestup, Stejně jako jeho zálibu v luxusních přímořských letoviscích. Za to však chtěl svoji cenu. Batistův úspěch a převzetí moci bylo zároveň úspěchem Lanského a dalších mafiánů – z Kuby se stal ráj kasin, korupce a organizovaného zločinu. Bývalý „národovec“ Batista se stával devótním služebníkem zájmů mocných amerických mafiánských rodin. Marasmus vrcholil, zločinci řídili téměř vše a hospodářství celé země sloužilo jejich zájmům. Mocenská mašinerie korumpovala soudy a kupovala si beztrestnost pro své lidi. Batista trávil čas na plážích u luxusních sídel svých „přátel“. Orgie platila mafie.

Che Guevarovo tažení proti Batistovi bylo nakonec úspěšné. Režim mocí opilých mafiánů ztratil schopnost se bránit. Ve své bohorovnosti si nepřipouštěli možnost porážky. Když jim uprostřed silvestrovského večírku jejich „vůdce“ oznámil, že odchází, nebyli schopni pochopit, co se děje. Opile se motali po Havaně a pomalu začínali chápat, že ráj organizovaného zločinu se zřejmě přesouvá do jiných končin světa. Poražený diktátor a „král“ mafiánů Batista vykradl státní kasu, nasedl tajně v noci do letadla a uletěl ze země. (Celá věc byla myslím hezky umělecky ztvárněna v románu a filmu Kmotr, nedávno reprízovaném na ČT).

Co bylo s Kubou dál, to už Batistu nemuselo zajímat. V klidu dožil na Madeiře.

Nechci a nebudu dělat primitivní paralely jako to rád dělá Mirek Topolánek tu s komunisty Husákem a Zápotockým, tu s revolucionářem Che Guevarou.

Leč panu ministrovi financí Janotovi bych pro jistotu doporučil, aby o letošní květnové volební noci moc nepil a radši hlídal státní kasu…. Co kdyby náhodou.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Lusk napsal(a):

Tenhle Sobotka bude pravděpodobně spravovat státní kasu? Snad se tahle diletantská partička ČSSD rozloží zevnitř, protože jinak ať nám pomáhá pánbůh...
15. 03. 2010 | 09:10

E.T. napsal(a):

Pokud Paroubek skonci jako Che Guevara tak to bude jen spravedlive.
15. 03. 2010 | 09:13

Jan Holubář napsal(a):

To je snad špatný vtip! On radí Janatovi ! Vždyť právě Sobotka nasekal největší dluhy, takže přiznává, že byl ožrálý celá ta leta !!!! Díky jemu a Paroubkovi jsme tam kde jsme !!!! Drzost a prolhanost ČSSD nezná mezí.......
15. 03. 2010 | 09:17

JuDr.Z Plzně napsal(a):

Už zase tady bliješ sobotko?
15. 03. 2010 | 09:22

martys napsal(a):

Holubáři:

spíš drzost a zoufalá neschpnost ODS nezná mezí a stále a stále překvapuje a posouvá je dále a dále
15. 03. 2010 | 09:24

kukuč napsal(a):

Bohumile, běž si raději sborově zazpívat s Davidem - to daleko silnější káva, než to tvoje pubertální písmáctví.
15. 03. 2010 | 09:24

hakarel napsal(a):

Díky za start do pěkného dne, pane Sobotko!
15. 03. 2010 | 09:25

Kamil napsal(a):

Che Guevara byl profesionální revolucionář a zákeřný vrah, který si liboval v týrání a proto se ho Fidel zbavil.
Je zábavné když intelektuální velikán Sobotka upozorňuje, že někdo nemá dostatek intelektu.
Nakonec nabízím zajímavý článek:
http://neviditelnypes.lidov...
Hezký den.
15. 03. 2010 | 09:26

JC napsal(a):

No jo Mirek má "oko z kašparovy krávy", ale tvoje krycí kulometná palba Bohušu...taky nic moc.
15. 03. 2010 | 09:37

Michal Jepanovič napsal(a):

Vynikající. Pan superekonom Sobotka udělá primitivní paralelu a pak napíše, že nebude dělat primitivní paralely. Bože můj, k těm socanům už opravdu berou každýho. Hele, Sobotko, chodil jsem na základce měsíc na džudo a baví mě válečný filmy - můžu vzít za Tvrdíka MO? Tipnul baych, že by to i se zavázanejma očima zdaleka nebyl takovej průšvih, jako geniální výkony vrchního podrždeštníka.
15. 03. 2010 | 09:39

Left hand napsal(a):

Soudruhu Sobotko, přestaňte s ODS hrát ten váš ubohý fotbalový zápas, odstraňte 5% hranici pro strany do sněmovny a odejděte, prosím, už konečně na smetiště dějin. Tou vaší intelektuální perlou (Člověče nevol je), co jste přidali do MF Dnes, jste mne znechutili tak, že se mi chce z vás zvracet.
15. 03. 2010 | 09:39

Tino napsal(a):

Pan Sobotka má ekonomické vzdělání základního stupně. Praxi prakticky žádnou, když nepočítáme tu chvilku u vojáků. Zato praxi politickou má kolosální. Vybral si pro svou karieru stranu proSOCIÁLNÍ a k tomu demokratickou poněkud. Momentálně pracujícím hrozí daní jako v Dánsku a považuje to za sociální výhodu.
Písmáctví by šlo Sobotkovi lépe, soudě podle úroně spisku na jeho blogu. Proč ale všehoschopní raději vždy dělají něco jiného, než na co mají talent?!
15. 03. 2010 | 09:41

george napsal(a):

Ty camry Sobotky jsem ani nečetl. Jen mě zaujala poslední věta v článku. Kde bere takový nýmant, co zadlužil státní kasu v době, kdy měl a možnost dluh umazat, je drzost. Kdo je opilý stále je snad autor článku, naposledy ze soboty, kdy všichni ošálovaní se třesou na svá koryta a dávají nám to nepokrytě najevo. Při hospodářském růstu 6,5% mít nezaměstnanost 10% a zvýšit dluh o 250 miliard dokázal jen Sobotka a nebo totálně zblblý právník, nikoliv ekonom.
15. 03. 2010 | 09:41

Marcela napsal(a):

Ty naše modré inteligenty typu holubáře musíte pane Sobotko strašně štvát.Jestli to není tím,že se vždycky trefíte do černého.Pod Vašimi blogy se to nenávistně blýská,že by si člověk skoro myslel,že jste kmotr mafie,nebo debil.To víte mravnost chytrost čestnost a úspěšnost Kalousků,Topolánků,Langrů,Nečasů,Klausů Vám asi chybí!Musíte se od nich poučit,aby Vás tady chválili.
15. 03. 2010 | 09:44

Mirek napsal(a):

Pane Sobotka vypadáte jako inteligentní člověk,a proto si myslím,že těm slibům z víkendové šou nevěříte ani vy sám.Největším problémem ČSSD je váš šéf...
15. 03. 2010 | 09:44

PatientO.T. napsal(a):

Kmotr?

Až se kolem vás, pane poslanče, začne ochomýtat nějaký judista s ocelovým lankem v ruce, udělejte lacinou paralelu. Kmotr si všiml, jak málo a s jak nepatrným nadšením jste podporoval toho vašeho Johnnyho Fontanea...
https://www.youtube.com/watc...
15. 03. 2010 | 09:50

Doug Badman napsal(a):

Nic si z toho neotkodělejte pane Sobotko.
Vůbec nevadí, že píšete blbosti, hlavně že toho je hodně.
15. 03. 2010 | 09:51

george napsal(a):

Marcelo, proč napadáte MODRÉ inteligenty, stačí přece normální základní vzdělání, aby člověk pochopil s běžnou inteligencí zjistil, že se někdo chová jako hňup. Vzkáta ministru financí aby v květnu nepil a raději hlídal státní kasu (pro něho), je výsledkem obrazu člověka, co je zpitý očekáváním svého koryta, na ktzeré se nemůže dočkat. Nemusím být ani modrý, na to příjde každý sám, na rozdíl od Marcelky.
15. 03. 2010 | 09:51

J.J.J. napsal(a):

...je na čase si hledat práci, soudruhu Sobotko, poflakování po poslaneckých lavicích Vás staví mimo realitu, nehledě, že doposud nevíte, co vlastně pořádná práce je. Ještě jste se nikde nezmínil, co vlastně umíte. Pro pobavení voličů, vřele doporučuji.
15. 03. 2010 | 09:55

JC napsal(a):

Marcela,
Kmotr mafie asi ne, na to jsou tam jiní, ale to druhé to by možná bylo ono.
https://www.youtube.com/watc...
15. 03. 2010 | 09:57

Pocestny napsal(a):

Teda sosusouzi,
já vám to povídal, toho Otíka jsme do tý Prahy posílat neměli, co se Pávek odstěhoval do Aussig, je soudruh Rákosník zádumčivý a mluví z cesty. Nesmí pěstovat holuby, dostal kapesník, ani kuličku si neužmoulá, tak začal bejt i drzej!

Hele Otíku, abys nešel po žních k Turkovi...
https://www.youtube.com/watc...
15. 03. 2010 | 09:58

Bohouš napsal(a):

Děkuji za zajímavou exkurzi do vnitřního světa Mirka Topolánka.
Co kdybyste nám ale přiblížil tak vnitřní svět člověka, který si nestzdatě nakrade na byt a když to něj praskne, hájí se tím, že to tak dělají všichni?
15. 03. 2010 | 10:02

MOR napsal(a):

To Stejskal

Po přečtení příspěvku pana Sobotky (a nejen toho dnešního) mne napadla otázka na Vás pane Stejskale.
Prosím, pokud to není výrobní tajemství :), podle jakého klíče vybíráte autory blogů? Nestálo by za to, vzdát se příspěvků některých autorů (zejména politiků)? Jejich příspěvky je zpravidla nemožné označit za podnět k inteligentní a zajímavé debatě. Mizerná úroveň těchto zahajovacích textů se pak pochopitelně odráží i v debatě nad nimi.

Děkuji
15. 03. 2010 | 10:02

neo napsal(a):

Marcelko,

B je správně
15. 03. 2010 | 10:04

Prd napsal(a):

Pane "ekonome" Sobotko.Najděte si čas a někde v klidu doma a beze svědků si znova pusťte projev vašeho předsedy z Teplic!Jestli ani tentokrát vám nenaskočí husí kůže a neuznáte,že ten projev má výrazné známky z dob před rokem 89,tak zazvoňte u souseda a požádejte ho,aby Vám seřazal zadek a poslal Vás klečet do kouta!Tomu projevu ještě chyběl proletářský Paroubkův výrok,že rok 48 byl pro nás mladé inspirací!!!!
15. 03. 2010 | 10:05

roman napsal(a):

Děkuji za pobavení Vaším článkem pane Sobotko. Plně s Vámi souhlasím. Jen je vidět, že placený "modrý" tým intenzivně sleduje Váš blog a neustále přispívá nesmysly. Nenechejte se odradit!!!
15. 03. 2010 | 10:07

RebelovéVracíÚder napsal(a):

Dobrý ! Více takovéhoto humoru do předvolební kampaně !
15. 03. 2010 | 10:07

Jan K. napsal(a):

"Co bylo s Kubou dál, to už Batistu nemuselo zajímat. V klidu dožil na Madeiře."
Co mně to jen připomíná?
Aha, co bylo s Českem dál, to už Batistu nemuselo zajímat. V klidu dožil na Floridě.
On to vlastně Batista ani nebyl, nějaký mafián, nejspíš z ODS.
15. 03. 2010 | 10:08

Jan Holubář napsal(a):

Marcelo, věcně něco konkrétního !!! Zkuste na mou věcnou připomínku také reagovat věcně a ne jen pokřikovat a urážet. Schválně, máte na to ????
15. 03. 2010 | 10:08

Ládik napsal(a):

Bohušu, co na to říct. Tvůj profil sedí na Foglarova Štětináče.
15. 03. 2010 | 10:09

Pocestny napsal(a):

MOR
znáte to...
"lidi to chtěj..."
jen je nechte, soudě podle posledních výmětů, socanu mocně hrabe...
Jen mi není jasný, jak se o tomhle "věcně a kulturně diskutuje"..-))

Zde původní záznam projevu
https://www.youtube.com/watc...
pak to zřejmě cenzor přeložil ze socanštiny..-)
15. 03. 2010 | 10:09

NePrd napsal(a):

Re : Prd

Vážený prde, rozumní lidé nedělí historii primitivně na "před 89" a "po 89", dělí ji na éry v nichž se společnost pokoušela realizovat jisté myšlenky způsobem v té době možným. Ale o tom asi Vy víte prd, bez myšlení je to naprd že ?
15. 03. 2010 | 10:10

kuba napsal(a):

Dle teto logiky vychazi, ze kdyz si myslim, ze je Paroubek: Hitler/Napoleon/4hlava san/Baba jaga - musim ja nutne byt:
Stalin,Roosewelt,Churchill/vevoda z Wellingtonu/hloupy Honza/Jenicek a Marenka. Pane Sobotko - nemusite hned kazdou blbost, co vam bleskne hlavou rozvadet...to se fakt mame na co tesit az/jestli budete tim ministrem.
15. 03. 2010 | 10:18

ta napsal(a):

Sobotka : nechci dělat primitivní paralely..... tak je pro jistotu dám hned v příští větě.
15. 03. 2010 | 10:18

Petr napsal(a):

Pane Sobotka,
že se snížíte k urážení pana ministra Janoty, kterého jste si sám vybral za náměstka, Vás diskvalifikuje a přesouvá od mála českých seriozních politiků k té české politické většině.
15. 03. 2010 | 10:19

yt napsal(a):

Škoda že to oranžády neohlídaly před Grossem. I když Madeira není Florida.
15. 03. 2010 | 10:20

Pocestny napsal(a):

Obecně se na to dá odpovědět jediné
https://www.youtube.com/watc...
textík je pod "další informace", jasné a výstižné...

Neprde, neprď...-)
já chápu to soustředěné úsilí protáhnout hlavu Husákovou řití, v potu tváře a rytmu pětiletky..
radši zpívej, sokolíku
https://www.youtube.com/watc...
15. 03. 2010 | 10:21

Ťuhýk napsal(a):

Pane Sobotko, dobré! Podobnost s Kubou čistě náhodná. Mám nové informace. Modrý tým prý hledá, komu vrátit pukavce. Za peníze ODS (nyní nemají na volby) jich nakoupili moc a teď už to na Jánském vršku smradem nemohou vydržet. Něco se vyveze do Toskánska, trošku na Sardinii k Berlusconimu a zbytek má vykoupit slušný miliardář Bakala.
15. 03. 2010 | 10:21

Korzár napsal(a):

Myslím, že někteří naši politici hýří vtipem, porcují medvěda, který ještě spí a slibují snížení dluhu o polovinz do roku 2013 - z bilionu na 500 milionů..., větší sranda si tady nebude do voleb a po volbách. Z čeho chce ČSSD rozdávat, když ani zdanění milionářů nezachrání státní rozpočet...? Bakala Kellner a jiní mají své dávno mimo tuto republiku, takže si Sobotka vspomene na to, že by měl zvednout spotřební daň a nám bude říkat, že ceny neporostou, ale chyba lávky, benzín a nafta jsou do aut, ty vozí zboží a to kupujeme my, takže...¨? Je s podivem, jak někteří žërou socanům to jejich Jidášství vůči tomuto národu, opět budou daňové prázdniny pro kamarády Paroubka, Sobotky, Škromacha a jiných také "politiků". Psát o Che, kterému krev "vlastních" kubánců tekla po rukou, on byl argentinec...,je asi to nejpříhodnější protože, my tu krev asi cedit budeme, protože nám to Paroubek a jeho company svými sliby tady zavedou a když nebude z čeho brát, tak to vemou těm, co to slíbili, aby oni měli... Jsou to ekonomové k pohledání, svěřil bych jim tak turecké hospodářství. Do Řecka se asi dostaneme velice rychle, i když si to dnes nechceme připustit, sliby - chyby a Řecku je za dveřmi...
15. 03. 2010 | 10:21

Bača napsal(a):

Pohleďte na ptactvo nebeské: neseje, nežne, ani nesklízí do stodol - a přeci je nebeský Otec živí.
Ale to modré ptactvo letos hyne-jeho nepřítelem je nepříznivé počasí. A proto tak naříká až se stává i krutým.
15. 03. 2010 | 10:23

Vrták napsal(a):

Pane Sobotka,
to přirovnání k Che Guevarovi se hodí spíše na Vás. Taky z ho..na odborník - z doktora prezidentem národní kubánské banky a ministrem průmyslu!!!
15. 03. 2010 | 10:26

Olda napsal(a):

Máte pravdu pane Sobotko, já bych neoznačil Jiřího Paroubka za „našeho Che Guevaru“, ale za Dona Číča.
15. 03. 2010 | 10:27

Marcela napsal(a):

to holubář:

Já zapomněla,že tady poslední tři roky financoval Sobotka,tak mu ty dluhy prominte.Víte,já jenom nevím,proč preferovat ty ostatní ministry financí,kteří nic zvláštního nepředvedli-počínaje panem Klausem.Jenom se přimlouvám za objektivitu.
15. 03. 2010 | 10:28

bigjirka napsal(a):

Správně máme zakázáno urážet užitečná zvířata porovnáváním s politiky.
15. 03. 2010 | 10:29

MOR napsal(a):

To Pocestný

No, záleží na tom, jaké diskutující a jaké příspěvky zde pan Stejskal a jeho tým chce mít. :)

Prostoru, kde se pouze vykřikují urážky na všechny strany je na webu dost a dost, pokud jde o rozšíření tohoto prostoru i na tyto stránky, jsme na dobré cestě. :) :) :)
15. 03. 2010 | 10:29

Laďa napsal(a):

Pro Marcelu

Vidím, že Sobotka sem tam kápne také na blbce a blbky, jekými je také Marcela, která nemá kalkulačku, aby si sama pro sebe spočetla, co ji čeká a nemine... Marcelo, po volbách napíš na blog, jak ti přidali tam stovku, tam padesát a stálo tě to tisíce...
15. 03. 2010 | 10:30

Rumcajs napsal(a):

Víte pane Sobotko, že poslanci ve VB ,co se chovali k náhradám jako Vy, jdou před soud ?

Ještě se Vám chce do Evropy ?
A co se týká života mafiánů, to by nám mohl myslím nejvíce povyprávět Benda z Teplic. Vekslák, majitel několika luxusních nemovitostí a velikej kamarád Paroubka.
No co má chudák Paroubek dělat, když mu Ďurička zavřeli. A Paroubek zkrátka bez sexu a luxusu nevydrží, tož mu tu nevěru odpustme!
15. 03. 2010 | 10:35

Pocestny napsal(a):

MOR
jde o klikance, ty Otík zajistí, server se poměje..-)
Jste pod čarou, jste pro redakci podčlověk, který jí živí..-)

No a veřejné medium se musí starat o vyváženost, je-li tu chronických "70%" orangutánů v populaci, musí tu být také něco pro "nejširší masy lidové".
Wohnouti by se cítili odstrčení, takhle mohou vesele hýkat..-)
15. 03. 2010 | 10:39

Reedoc napsal(a):

Zapomeňme na slabou mysl autora a podívejme se na to jinak. Politik formátu stínového strážce kasy se zabývá hospodským tlacháním dvou prvních hulvátů v tomto státě. Jak vidět je to velice důležité a přínosné a aby se zachovala forma přílepků, přidává poslední odstavec, který asi odpadl z jiného článku.
Jestli se vůdce partaje obklopuje stejnými v duchu vrána k vráně pak bože ochrańuj tuto zemi.
15. 03. 2010 | 10:40

miro napsal(a):

Je vidět, že přirovnání Paroubka a Sobotky k soudruhům ťalo do živého, že to nemůžou vydýchat a stále se snaží opičit, ale nějak jim to nejde.Jinak, panu Janotovy nesaháte ani po paty.
15. 03. 2010 | 10:41

Robert napsal(a):

´´Che Guevarovo tažení proti Batistovi bylo nakonec úspěšné´´

Pan poslanec Sobotka se nám patrně snaží přiblížit, jaké změny pro nás plánuje po květnových volbách..

Víte pane poslanče on ten Castrův a Che Guevarův režim, který nastoupil po porážce Batisty nebyl také žádný med. Ostatně se na Kubu můžete zajet na nějaký ten čas podívat :)
15. 03. 2010 | 10:44

hoven napsal(a):

slaveček se řechtá. on ty státní dluhy platit nebude. sice je udělal, ale až zbankrotujem a nebude na důchody,tak si bude slaveček užívat svych nakradených milionů. a bude se zase řechtat.
15. 03. 2010 | 10:46

MOR napsal(a):

To Pocestný

No, já jsem nenapravitelný idealista a proto se domnívám, že panu Stejskalovi, snad nejde jen o klikance. :)
Pokud ano, navrhuji redakci namátkou tato témata a autory blogů:

1)Dana Morávková hrozně přibrala!
2) Ochránce Pomeje zuří: Zesměšnili Ivetu!
3)Víme, koho miluje Miro Šmajda!
4) Šokující přiznání: Bára Nesvadbová krade!
5) Klára Jandová odtajnila milence!
6) Nechá si Adéla Banášová udělat plastiku nosu?

atd. atd.


inspirační zdroj - seznam. cz - inzerce super.cz

:)
15. 03. 2010 | 10:47

Maryfox napsal(a):

Pan Topolánek se nepříjemně často mýlí.Přirovnávat obtloustlého, líného tlachala k Che Guevarovi je směšné.Kdyby měli něco společného,největším nepřítelem revolucionáře by se po vítězství nad Batistou stal Fidel.Che Guevara nebyl stižen patologickou touhou po moci a snahou předvádět rodinku obalenou Diorem před televizními kamerami.Revoluce zvítězila,šel bojovat jinam.To náš tučný socan bude bojovat hlavně za sebe a zpřízněnou kamarilu do roztrhání těla, ale jenom hubou.Od Topolánka je to téměř nezasloužená pochvala, ať už nsi myslíme o Che Guevarovi cokoliv.
15. 03. 2010 | 10:49

JJJ napsal(a):

Pane Sobotko a nejste náhodou vy negramotný v ekonomických vědách ? Kde jste vy našel tolik sebevědomí věnovat se ekonomice ? Konečně už taky řekněte , jaké hodnoty jste v životě vytvořil. Vždyť vy jste jenom takový celoživotně "bílý límeček".
15. 03. 2010 | 10:50

Vojín napsal(a):

A hloupý Honza Bohuslav Sobotka s parxí přepočítavače ešusů v armádním skladu. Superekonom na dvě věci - na nic a na ho*no.
15. 03. 2010 | 10:54

rrogam napsal(a):

Od srdce se člověk musí smát vyjádřením typu "panu Janotovi nesaháte ani po kontík" či "neurážejte pana Janotu". Jednak pan Sobotka Janotu ničím neurážel, jen ho nabádal k ostražitosti :-) a druhak, pan Janota je ten, který bez mrknutí oka a bez toho aby křičel něco do světa, připravil s Kalouskem vylhaný rozpočet na rok 2009, který skončil více jak desetinásobných deficitem než se kterým počítal zákon o státním rozpočtu, pro který hlasovali všichni poslanci a senátoři vládní koalice. Hnus a katastrofa. Takovou hrůzu tu nespáchal v dějinách žádný ministr financí kromě Kalouska. A Janota byl jeho pravá ruka!!!!! Na to tady pisálci zapomínají.
15. 03. 2010 | 10:56

Al Jouda napsal(a):

Dobrá bajka, bohužel podle skutečnosti.Pane Sobotko, nenechte se odradit nenávistnými útoky zlodějské bandy. Vaše strana má také nějaké černé ovce, ale dokázala je vyloučit ze stáda, kdežto ODS stále rychleji odkrývá svůj základní černý nátěr. Věřím, že jedině ČSSD je schpná a dostatečně silná k nápravě věcí veřejných u nás.
15. 03. 2010 | 11:02

průhledný napsal(a):

příteli sobotko, jste průhledný jak vaše plet v realu. snažíte se zlikvidovat toplánka abyste vytvořili velkou koalici. on je ta překážka a tak i goebelsovská propaganda je dost dobrá.a jak to bylo s tím bydlením z poslaneckých náhrad.che guevarovské?také to byl vyžírka a fanatik.
15. 03. 2010 | 11:02

kristusek napsal(a):

Konečně vtipná glosa páně Topolánkových přirovnání. Bohužel od autora z nesprávné strany barikády, takže tady se mnoha ocenění nedočkáte:-p

Jan Holubář a další - není podstatné, jestli radí Janotovi, to Janota celá ta léta radil a pomáhal sestavovat státní rozpočty:-) Ale to už se nerado slyší, že?:-)
15. 03. 2010 | 11:05

schrott napsal(a):

Holubáři,
chcete po Marcele aby na vaši "věcnou" připomínku reagovala věcně. No a cože tak věcného jste napsal? Že největší dluhy nasekal Sobotka? Marcela na to reagovala přiměřeně vašemu intelektu, pokud svá slova myslíte vážně. Pokud chcete diskutovat na jiné úrovni, snadno si opatříte potřebné údaje, Marcela, pokud se na ni slušně obrátíte, vám možná nějaký ten odkaz šoupne.
15. 03. 2010 | 11:06

Sandrro napsal(a):

Ještě že nesmím urážet hovězí dobytek přirovnáním k politikovi
15. 03. 2010 | 11:12

slavwin napsal(a):

Náprava potřebuje postupné kroky. Odstranit omezit rozkrádání státního rozpočtu, by měla být dříve než hledat způsob jak masivně rozkrádáný rozpočet doplňovat. Hloupými bláboly v komentářích se racionálně myslící asi ovlivnit nedají. V tomto směru je mi celkem jedno jesli Topolánek přirovnává Paroubka k Che Guevarovi nebo Konrádu Adenaeurovi oba měli protivníky s kterými bylo třeba skoncovat.
15. 03. 2010 | 11:17

ao napsal(a):

Od té doby, co jsou ministerstva řízená "partajníky" typu Kalousek (vyučený chemik), tak to jde s ekonomikou dolu vodou. Pamatuji časy za komunistů, to i tam za ministra financí musel být ekonóm, sice "socialistické" ekonomiky, ale byl to vystudovaný ekonóm. Nejnižší vzdělání snad měl pouze ministr obrany, ale ten měl šarži. Dneska je to tady samý plagiát, absolventi 14-denní večerné univerzity...takoví lidé nám tu dneska dělají ekonomiku státu, nedivme se proto, že to jde s náma dolu vodou...
15. 03. 2010 | 11:20

E.T. napsal(a):

Damy a panove,
A ted novy hit od kapely "The Orange Clowns"

https://www.youtube.com/watc...
15. 03. 2010 | 11:20

Jiří Kájinek napsal(a):

Pane Sobotko při vší úctě nepřipadáte se si trochu jako lehkoživka , nikde , nikdy jste nepracoval a rozdáváte rozumy pracujicím a hlavně vydáváte se za ekonoma stejně jako Paroub a ten stav oba dva urážíte. Stačí Vás poslouchat aby člověk dospěl k názoru , že jste v této oblasti silně nevzdělán a na smůlu to nemůžete dohnat životní zkušenností. Určitě víte , že k takovéto funkci je zapotřebí i imič. A při pohledu na Vás a Paroubka je Váš imič Velice groteskní , směšný a nevzbuzujete důvěru naopak máte napsáno na čdle bacha já Vám lžu, nic Vám nedám já pouze bere a to nemám namysli ,že kradete náhrady a kupujete si byty já mluvím o těch kontech o kterých skoro nikdo neví. Už nemáte šanci zase navýšit dluh o 500 mil což je prokazatelné . Řekněte popravdě národu z čeho nakupujete bilbordy vloni a letos , z čeho CSSD utrácí stamiliony na kampaň , zase budete národu lhát jako vždy?
Nezapomeńte , že jste špatný herec.
15. 03. 2010 | 11:25

juvel napsal(a):

P.Sobotko, z Paroubka dělají Che Guervaru, z Vás dělají ekonomického nedouka, z nás zaměstnaných, nezaměstnaných a penzistů dělají lemply, výžírky, vyděrače, nemakačenky, flákače, slaboduché primitivy, socky, závidící úspěšným, stádo ovcí a.t.d. Je asi marné brát jim jejich pocit vysoké inteligence a nadřazenosti, ale napráskat jim ve volbách by neškodilo. Třeba se to povede, oni budou samozřejmě přesvědčeni, že prohráli, protože inteligentních lidí jako jsou oni je málo a blbců mnoho. Docela bych jim ten pocit zadostiučinění přál.
15. 03. 2010 | 11:36

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem tři hrubě urážlivé texty ("blbec", cosi o táhnutí do prdele/do píče apod.), které jsou v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
15. 03. 2010 | 11:45

Jan Zelený důchodce napsal(a):

Vážení dopisující, proč tolik zášti a urážek. Kdo sleduje naši situaci i ekonomickou a jsme převážně všichni tak víme kdo nadělal dluhy , kdo má jaké kauzy nedořešené , kdo při řízení zdravotnictví vydal příkaz omezit lékařskou péči lidem nad šedesát , vše je dohledatelné , my se tu nemusíme přesvědčovat , a pokud je někdo slepej hluchej a neumí číst tak si stejně bude mlýt svoj tak doporučuji šetřit sílu a napnout ji při volbách. Určitě si všichni umíme spočítat že ČSSD bez komunistů a s komunistickou idelogii v této zemi nemůže vládnout. Otázka je kdo jim to bude platit těch pár zaměstnanců a nekolik firemstaly které tu zůstaly ? z čeho chtějí všechny ty hlouposti populistické platit. Určitě to budou další půjčky , které se jak pravil Paroub nemusejí splácet To je kousek ty oranžové budoucnosti. Což si nepamatzjete na osm roků vládnutí socanů , sedm ministrů zdravotnictví, osmej Rath který to rozvrátil napadr´t , výměna předsedů vlád , dluhy narostly o stovky miliard a to bylo v období kdy růst HDP byl 6% a tak slavný Sobotka nastartoval zadlužování země místo opaku. Snad odpůrci těchto argumentů umí číst a přesvědčit se a to nemluvím o gripenech , pan´durech , Grose multimilionáře , Krause kakao , biolích Tvrdíka , který stačil zrujnovat dvě státní firmy , ministr zemědělství krádež pozemků atd . Takovéto lidi presentuje ČSSD jako odborníky . Je to jenom důkaz jak to tito pánové myslí s obyčejnými lidmi. No jak nějak jim tu hubu zavřeme proto ten důraz na obyčejnost, dote´d jsem se domníval že jsme všichni obyčejní. Ale asi ne chce to pejska drahého , oblečení minimálně drahé , limuzíny , drahé svatby , byty ve všech koutech republiky , pozemky kam se podiváš , plná huba obyčejnosti a ve skutečnosti vše nejdražší , faleš na laždém kroku od nástupu Paroubka a Sobotky k moci.
15. 03. 2010 | 11:49

Lukáš Bušina napsal(a):

Modré topless bojůvky tu zase řádí. Brodit se tím bahnem je věc velmi složitá.

Cajzojs: Náhrady "zneužívají" všichni. Obracej se na všechny politiky, pod všemi blogy pod kterými tady veřejně šaškuješ, pokud nechceš, aby jsi k tomu šaškování si tě lidi zařadili i do zatemněno v hlavě.
15. 03. 2010 | 11:50

Ducce Paroubek napsal(a):

Pane Juveli, já jsem sice nezaměstnaný téměř rok, ale ani padesát let bez podpory státu by mne nevehnalo mezi lemply, výžírky, vyděrače, nemakačenky, flákače, slaboduché primitivy, socky, závidící úspěšným, stádo ovcí,... volící ČSSD, KSČM a podobné sabotéry.
15. 03. 2010 | 11:51

Otis napsal(a):

Intelektuální titán Topolánek si ufouk, snaživý Sobotka se proto pro jistotu rovnou po... . Dobře, Mazánku, píši Vám do notýsku červený puntík, dí big boss Jiří.

Jsem nakonecrád, že takové blogery (Sobotka, Křeček, Bendl, Havel, ...) zde máme, alespoň máme přesnou představu o úrovni těch, co se zajímají o politické posty.
15. 03. 2010 | 11:51

zdenekmihalco napsal(a):

MOR

Dobrý den,

pan Stejskal není momentálně u počítače, dovolím si odpovědět stručně za něj.

Mezi blogery se snažíme vybírat špičky ve svém oboru, lidi reprezentující zajímavý myšlenkový směr, lidi procházející zajímavou životní zkušeností (např lidé pracující v rozvojových zemích) a lidi mající postavení významně ovlivňovat naše životy (např. politici).

Nové blogy dalším politikům už příliš nezakládáme, zvlášť teď před volbama.

Ještě dodám, že již založené blogy nemažeme (pokud do nich blogeři píší).

Zdraví
Zdeněk Mihalco
správce blogů
15. 03. 2010 | 11:52

Jirka napsal(a):

Ať už má nebo nemá Sobotka pravdu, problém je že kázat nám je z jeho strany pěkné pokrytectví! Utrácet a dělat dluhy především podle přání strany a ne podle možností státní kasy a pak blogovat, že jíní jsou stejnýn ekonomický amatéři jako on, ale nemůžou nám naslibovat tolik blbosti jako ČSSD je nad chápání všech co mají aspoň tři třídy základky! Navíc o jeho ekonomických znalostech lze úspěšně pochybovat a zadluženost státu je z velké části jeho prácička a protože tito lidé se nestydí tak se nám tady nábízí, že když budem hodný a zvolíme jeho a Jyrku tak nám pustí za odměnu žilou!! Tak Bohuslave makej, ždímej bež do toho po hlavě a bloguj do větru ať už tady máme konečně to Dánsko! Pár Čechů co už jsou denně jako Dáni díky svý neutěšný situaci už potkávám každý den a bude jich víc pokud to vezmeš do svých pracovitých socialistických praciček!
15. 03. 2010 | 11:55

pozorovatel napsal(a):

.. to juvel ...skutečně ja Vás mnoho ...vy k nim patříte také...buďte pozdraven...PS: abyste náhodou v květnu nebyl překvapen až budete v menšině.
15. 03. 2010 | 11:56

borůvka napsal(a):

Paroubek chce vzít lesům a drahám po 5 miliardách a postavit za ně chudobince, tak by mě zajímalo, proč se tyto podniky tak masivně dotují, když mají ve skutečnosti nacpaný strožoky.
15. 03. 2010 | 12:07

mirda napsal(a):

na koho platí to oblbování ČSSD? Na lidi průměrně chytré nebo na ty méně "zdatné".
Jsem pezista s 8300kč důchodu ale za 30kč nebo 2400kč se koupit nedám.Vše už tu bylo.
lidi k volbám a volte ty co dnes v PS nesedí jinak se nic nezmění.
15. 03. 2010 | 12:08

Ládik napsal(a):

Pane Mihalco,
Sobotka můj život vůbec neovlivňuje. Špičkou v oboru není, protože v žádném oboru dosud nepracoval. Životní zkušenosti nemá a zajímavý myšlenkový směr taky ne (alespoň ho dosud neprojevil).
15. 03. 2010 | 12:09

mirda napsal(a):

zajímavé-kdo nevolí ČSSD je modrej atd,nesedí mě žádný politik co je v PS
15. 03. 2010 | 12:12

Jura napsal(a):

Tak to sedí !!! Pane Sobotko , plně jste u mne zabodoval !!!
15. 03. 2010 | 12:12

Michals napsal(a):

Topolánek plive špinavé sliny a Sobotka se ohradí ... proč to ty lidi tolik štve?
Nejlepší by bylo, kdyby se Topolánek:
1. dovzdělal v historii, aby nepoužíval nesmyslné a hloupé paraely
nebo
2. jen přestal používat historické paraely, dovzdělávat se nemusí, pokud pochopí, že by bylo lepší exkurze do historie nepodnikat.

Sobotka si z něj jen udělal legraci, což ale taky není příliš fér. Když je někdo trapný, tak není správné se mu smát, správnější by bylo, zkusit mu nějak pomoci.
15. 03. 2010 | 12:12

Michals napsal(a):

pro Ládík:
Sobotka se celý život věnuje politice, podobně jako Karel IV, Edvard Beneš, Winston Churchill, Adolf Hitler, Josef Stalin, Margaret Tacherová, John Major, Anthony Blair, Saddám Hussajn... a mnzí další.
Myslím, že mnozí z nich životy lidí ovlivnili a mnozí byli velmi vlivnými a úspěšnými politiky.
Mirek Topolánek oproti tomu prošel podnikatelskou zkušeností. Odnesl si z ní jednu velkou zkušenost - mohu nasekat dluhy a nemusím je platit, zaplatí za to někdo jiný (firma ELTODO, to je ta, která od té doby zajišťuje veřejné osvětlení ve městech, kde vládne ODS)
15. 03. 2010 | 12:17

zdenekmihalco napsal(a):

Ládik

Dobrý den, pan Sobotka byl ministrem financí a místopředsedou vlády. Spadá proto do poslední kategorie. Zdravím Vás ZM
15. 03. 2010 | 12:17

juvel napsal(a):

pro Ducce Paroubek: Vážený pane, zřejmě Vám Vaše postavení nezaměstaného plně vyhovuje. Nikde není psáno, že se nezaměstnaný nemůže hlásit do zóny vysoké inteligence a k vrstvě nadřazených.
15. 03. 2010 | 12:27

Michals napsal(a):

je neuvěřitelné, že propad růstu v době vlády ODS je nakonec používán jako omluva pro katastrofální schodek na konci jejich vlády... připadá mi to, jako kdyby někdo říkal, že komunisti by vládli líp, ale nemohli, protože za nich nebyla demokracie... :)
15. 03. 2010 | 12:28

Michals napsal(a):

pro Kašpárek: přečtěte si to pořádně... Topolánek nazval Paroubka Che Guevarou, Sobotka popsal, kdo to byl Batista...paraelu nedělal... toho Topolánka jste v tom uviděl až vy.,..já taky :)
15. 03. 2010 | 12:35

juvel napsal(a):

pro "pozorovatel":
můžete mít pravdu a já si netroufám tvrdit kdo vyhraje, ale ČSSD má zatím dobře našlápnuto. Leč, kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.
15. 03. 2010 | 12:35

ta napsal(a):

Michalsi, když si hraješ na odborníka, pomni že schodek byl způsoben celosvětovou krizí. Vlastně ne, viděl jsem na plakátu, že za to mohl Bush, ! Zahradil! a Toploánek.
15. 03. 2010 | 12:38

Michals napsal(a):

pro ta: je pravda, že ve všech relevantních zemích došlo k poklesu HDP, málokde k tak razentnímu a k navýšení schodku, málokde tak razantnímu.
Takže je pravda., že za cca 100 mld. schodku zřejmě opravdu může krize. Topolánek s Kalouskem mohou "jen" za zbylých 120 mld. a 40-50 mld. zdědili po Sobotkovi. Takže jejich účet je nejméně 70 mld mínus....
15. 03. 2010 | 12:42

MOR napsal(a):

To Zdeněk Mihalco

Děkuji za odpověď. Pravidla, pochopitelně určujete vy. Ovšem, podle mého názoru, je škoda, že myšlenkově impotentní blogy zde zůstávají jen proto, že byly kdysi založeny. :)

Přeji hezký den
15. 03. 2010 | 12:44

Michals napsal(a):

pro ta: všechno prostě na ty americké imperialisty nenahážete :)
15. 03. 2010 | 12:44

jamo napsal(a):

to Michals
koukám, příspěvek ve 12:12:54. Takhle si představujete práci pro JYrku? Kde jste se do teďka flákal? Omluvím se, pokud jste u něj konal přípravu. Škoda, protože vaše humorné příspěvky dovedou opravdu rozesmát. Třeba o nasekání dluhů Topolánka v SOUKROMÉ společnosti. Žabař, co? To Bohuš stačil prošustrovat bilión (ZE STÁTNÍCH PENĚZ!) a to v době prosperity a ještě si, kluk šikovný, ušetřil z poslaneckých náhrad na vilu. A jinak byste při tom svém poučování měl i JYrku poučit, že je trochu rozdíl mezi rychlo- a kraso- bruslením. A nejveselejší je ten seznam jmen, který vás napadl v souvislosti s vaším Bohouškem..
15. 03. 2010 | 12:46

Michals napsal(a):

pro MOR:
2 tisíce přečtení za dopoledne pod myšlenkově impotentním blogem, včetně vašich nejméně čtyřech příspěvků... to je impotence jako bejk :D
15. 03. 2010 | 12:46

MOR napsal(a):

To Michals

Jak souvisí počet přečtení s myšlenkovou potencí?
15. 03. 2010 | 12:49

IW napsal(a):

Zbytečná zášť bez argumentů nebo chytrých potřehů Takže se přidávám hlasu podporujícímu. Pane Sobotko, nenechte se odradit!
Prima de všem. IW
15. 03. 2010 | 12:50

Michals napsal(a):

pro jamos: já pro krasobrulaře nepracuju, počítat umím a za prosperitu jsem spíš vděčný, škoda že nepřišla i za ODS, když ji tolik slibovala....
mimochodem, neviděl jsem dosud výkaz využití náhrad Mirka Topolánka...
15. 03. 2010 | 12:50

Michals napsal(a):

pro MOR:
pokud chce člověk být objektivní, pak musí hledat měřítka, která jsou subjektivně málo ovlivnitelná... tedy ne, zda souhlasím, či nesouhlasím, ale zda příspěvek zaujal nebo ne...
například vy vášnivě diskutujete pod blogem člověka, který vás opravdu vůbec nezajímá a váš život neovlivňuje :)
15. 03. 2010 | 12:53

jjj napsal(a):

To Holubář,
asi tak dvě lži a trocha nadávek co kste uvedl, to je ve vašem případě to "věcné konkrétní". Neměl byste zajít k lékaři?
15. 03. 2010 | 12:59

MOR napsal(a):

To Michals

Podle mne, zde pan Sobotka provádí pouze volební kampaň. To se mi zdá hodně málo. Neuváděl jsem svůj souhlas či nesouhlas s jeho textem, pouze mám za to, že jeho příspěvek je prost podnětných a originálních myšlenek.

Pokud pro Vás text pana Sobotky je podnětný, přeji Vám to.

Bohužel ovšem máte pravdu, že pan Sobotka jako politik, k mé malé radosti, můj život ovlivňuje.
15. 03. 2010 | 12:59

PatientO.T. napsal(a):

2 Michals:

Já u MORa vidím spíše zklamání ze skutečnosti, že pohlaváři socialistů zde bezprostředně po skončení programové konference vlastní strany píší příspěvky, které se dají charakterizovat jako blbý a blbější.
15. 03. 2010 | 13:01

Michals napsal(a):

pro MOR:
podle mne byl text Sobotky jen reakcí na hloupý výrok Topolánka. A v tomto smyslu je to vtipná facka někomu, kdo neví, co říká. Nic víc, nic míň.
A docela jsem se pobavil. Máte pravdu, že nic novéhose člověk nedozvěděl. Ale proč být pesimista? Třeba to opravdu přimějě Topolánka míň žvanit :)
15. 03. 2010 | 13:03

Michals napsal(a):

pro Patient:
já se jen zarazil nad urputnou snahou dosáhnout toho, aby bylo Sobotkovi zakázáno publikovat...
To mi trochu vadí, čtu si i Topolánka (pokud něco napíše)
15. 03. 2010 | 13:05

Prd napsal(a):

http://www.bohuslavsobotka....
Ten člověk nikdy nepracoval!!!!!!
15. 03. 2010 | 13:17

MOR napsal(a):

To Michals

Mě nešlo o pana Sobotku a zákaz publikování pro tohoto pána, jen jsem se zamýšlel nad tím, co od aktualne.cz očekávat. Neinvenční texty, kterých zde notně přibývá, podle mého snižují kvalitu celého webu, což mne mrzí.

Jinak řešení je jistě jednoduché, nemusím číst, to, co mi přijde hloupé, ovšem to, na výše uvedeném nic nemění.
15. 03. 2010 | 13:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty ("debil", "degen"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 03. 2010 | 13:19

Michals napsal(a):

pro MOR:
já prostě jen nechápu, co vás tu drží.... je zde asi sto blogů a vy čtete a komentujete právě ten neinvenční, který vás nezaujal :)
15. 03. 2010 | 13:21

Dlouhý lovec napsal(a):

Hezký článek, Topol neví kudykam.
15. 03. 2010 | 13:24

Ládik napsal(a):

Na sobotkovi je zajímavé jen to, že v roce 95 ukončil školu, v 96 už seděl v parlamentu a ve 2002 už byl ministrem financí (ve 31 letech). Že by sám? Po strmém vzestupu následuje zpravidla strmý pád. V normální společnosti. Možná jen proto může být zajímavé sobotku sledovat.
15. 03. 2010 | 13:32

s.ráth napsal(a):

pro michals. nic ve zlém, ale přironávat dluhoslava k Churchillovi, Tacherové, Karlu IV a nebo Edvardu Benešovi je opravdu vrchol nevkusu.
15. 03. 2010 | 13:35

PetrK napsal(a):

Jiří che che che, ha ha ha Paroubek, ten už toho nakecal, ale jaké budou jeho skutečné činy po volbách, z toho mne už teď jímá hrůza. A když pomyslím, že na financích bude sedět Bohuslav Pelona (= plešoun) Sobotka, dostávám osypky.
15. 03. 2010 | 13:36

Michals napsal(a):

pro s.ratha:
vždycky čtete tak pozorně?
15. 03. 2010 | 13:36

FRANTA napsal(a):

Pane Sobotko, není vám hanba, když si uvědomíte, že tyto články - blogy čtou většinou vzdělaní lidé? Komu a kam ty své ekonomické a jiné přihlouplé a přiblblé názory směřujete ?Každý kdo se této diskuze účastní a i když zcela vyjímečně kope ve váš prospěch vás stejně má za ekonomického totálního bl--ba, který se se zcela náhodou dostal po ukončení školy na místo , kde nemá absolutně co dělat.Měl byste být v právním státě odsouzen za ty šílené ekonomické excesy, které jste zapříčinil do vězení natvrdo.
15. 03. 2010 | 13:59

hoven napsal(a):

po teplickém sjezdu komunistické strany sociálně demokratické v Teplicích, pujdu přeci jenom k volbám a budu volit. tentokrát ne pro někoho , ale pouze proti paroubkovi.
15. 03. 2010 | 14:07

Michals napsal(a):

pro hoven:
na tom, co říkáte něco je, myslím, že takto bude uvažovat mnoho hoven :D
15. 03. 2010 | 14:09

ZDENEK napsal(a):

Soudruhu Sobotko,dokud je v čele strany nomenklaturní kádr s.Paroubek a Vy,je opro mne čssd nevolitelná.Vy jako poslanec a ministr financí jste poslal do rodné obce desítky milionů,naposledy 22 mil na odbočku ze silnice 1.tř.do vaší obce.To se to kupují voliči.
15. 03. 2010 | 14:17

Vladimír Žák napsal(a):

Nejsem příznivcem, ani voličem ČSSD, ale tento blog nádherně ukázal, že se dá protivníka bít (názorově) i inteligentně. Narozdíl od Paroubkových nabubřelých neomaleností.
15. 03. 2010 | 14:19

Kelt napsal(a):

Preference ODS jdou kam jdou/a chce se mi napsat,že chcípající kobyla.../,nervozita těch,kterým by mohl zatnout tipec protikorupční balíček,okořeněný zákonem o lobbingu a prokazováním nabytí majetku nad 10 mil.Kč stoupá v korelaci s klesajícími preferencemi.
Zřejmě se dočteme dalších mouder od chlapce s "gulama"a Íčka"/jak včera předvedl na Primě/.
Es komt der Tag s nocí dlouhých nožů již tady bylo.Možná se postaví do čela bojovníků v poslední bitvě o Berlín.Pokud by to bylo do posledního muže,nebylo by to od věci.
15. 03. 2010 | 14:19

Sandrro napsal(a):

Michals:
Doufám že těch "hoven" bude co nejvíce...
15. 03. 2010 | 14:20

hoven napsal(a):

mě spíš soudruh paroubek připomíná kim čolk ila.
15. 03. 2010 | 14:21

Sandrro napsal(a):

Kelt: Aby ten "protikorupční" balíček nezatnul tipec vám... :-)
15. 03. 2010 | 14:22

Zbyšek napsal(a):

To, že Mirek Topolánek v okamžicích psychického vypětí a mentálního zoufalství sahá k nezřídka hloupým přirovnáním a snaží se za každou cenu shodit svého rivala, je snad všem rozumným a slušným lidem známo. On to neví, protože se mezi slušnými a rozumnými lidmi zase tolik nepohybuje (vrána k vráne sedá, že ano...). Že se tak děje zpravidla po jediné linii, a to konkrétně ve snaze zdiskreditovat ČSSD a přisoudit jí nálepku prodloužené ruky KSČM, mu neslouží ke cti, ale už dávno tím začal být k smíchu. Stejně jako jsou k smíchu všichni, co papouškují totéž: "S Paroubkem se vrátí komunismus, bububu!!!"

Kdo si tady stěžuje na nedostatek invence? Stoupenci ODS musí trpět jajko zvířata, když se podívají na úroveň invence jejich předvolební kampaně.
15. 03. 2010 | 14:24

george napsal(a):

Právě jsem se vrátil z Prahy, nese se tam panika: peníze na důchody vyschnou v září, musí se na ně znovu půjčit. Nová vláda pod vedením Paruba to ví už dnes, ale do voleb chytračí. Potom nám "otevřou" oči, postaví se do čela ochránců všech a slíbí, že nás vyvede z toho marastu, co zde zanechala modrá vláda. Kdo umí přemýšlet, srovná si, kdo byl a jak dlouho u té moci byl a co mohl ovlivnit. To už ale zase ty duté ovce nepostřehnou a tak se zase ponese heslo bojujeme za obyčejný lid. Sice se budou dál vozit audinama, žrát kaviár, místo toho, aby jezdili do parlamentu metrem. Po nás potopa, domů a kont máme dost i pro své vnuky.
15. 03. 2010 | 14:27

Sandrro napsal(a):

Já trpím jako zvíře, když se podívámí na úroveň invence předvolebních kampaní všech stran "Velké Šestky".
15. 03. 2010 | 14:28

Michals napsal(a):

pro George:
Fisherova vláda za to asi nemůže, ta byla opravdu u moci příliš krátce... takže je zřejmé, že za to může Topolánek s Kalouskem, pokud tedy nechceme přijmout jejich trapné výmluvy, že se vše spískalo kdysi za socanů a oni s tím nemohli nic dělat...
15. 03. 2010 | 14:31

Carlos V. napsal(a):

Zbysek : jisteze stoupenci pravice upi pri sledovani Topola. Sam upim.

Jedine, co me vraci k myslence volit ODS, je Mr. Paroubek.

Cim dal extremejsi napady pana Paroubka me navraci do rad volicu ODS. Byval bych se snad voleb neucastnil ci jeste spise volil pidistranu,ale dan 38% procent - NE.
15. 03. 2010 | 14:35

Hejtman z Kopníku napsal(a):

Vážení modří diskutéři,
znovu si laskavě poslechněte projev budoucího ministra vnitra pana Peciny na programové konferenci ČSSD. Pokud se mu podaří narovnat aspoň 50 procent toho, co modří Topolánek a Langer podělali, tak by to pro začátek úplně stačilo. To ostatní už pak přijde samo, jen co do našeho divokého WestSaloonu konečně vkročí Zákon (viz Limonádový Joe).
15. 03. 2010 | 14:36

bape napsal(a):

pro Michals

George ztěží ovládá češtinu, takže je pro něj nesnadné pochopit i sémantiku, význam slov a vět. Jste na něj moc náročný, že George!
15. 03. 2010 | 14:39

vidlemístoklíčů napsal(a):

Taky nesouhlasím s přirovnáním Paroubka k Che. To už spíš k Fidelovi. Populistický, mocichtivý, despotický diktátor, který pak nakonec nechal svého spolubojovníka Che odkráglovat, když se zalekl jeho stoupající popularity a když Che přece jenom hodlal dodržovat nějaké ty zásady. Fidel mi na přirovnání pasuje mnohem víc.
15. 03. 2010 | 14:40

SuP napsal(a):

Ládik -
Pan Mihalco to napsal přesně. BS spadá do poslední kategorie -lidi, kteří významně ovlivňují naše životy, ať se třeba stavíme na hlavu. A přitom do ostatních kategorií klidně nemusí mít Vůbec, ale vůbec co říct.
Takže patří a dobře nám tak!
15. 03. 2010 | 14:46

Zbyšek napsal(a):

george:

A kdo způsobil, že nejsou peníze na důchody? (jakože si nemyslím, že by to byla pravda). Paroubek a Sobotka jistě ne. Připomeneme si, kdo tu vládl poslední tři roky (resp. 2007 - 2009)?

Jaktože jsme se od nejvyrovnanějších rozpočtů za posledních 20 let (na léta 2006 a 2007, které sestavovala vláda ČSSD) dostali do tak hluboko do červených čísel? Když byl Kalousek takový borec, jak to mohl dopustit? Já tedy nevím, ale pokud by ve vládě byla TOP 09 a ODS a pokračovali by se zadlužováním státu stejným tempem, jak se jim to podařilo v letech 2008 a 2009, to bychom brzy přišli na buben...

Co nechápu je, že když všichni neustále opakují, jak to pravice ekonomicky liberálně zvládá, proč každé její vládnutí končí debaklem státních financí (cf. Klaus 1997, Topol + Kalous 2009)??? To snad mají dostat ještě jednu šanci? Já jim to dovolit teda nechci, sorry...
15. 03. 2010 | 14:46

Kelt napsal(a):

Editor -má takovou malou prosbu.
Nešlo by při mazání textů uvádět nick autora?
V každém případě by to mělo určitou vypovídací hodnotu.
Děkuji.
15. 03. 2010 | 14:46

Jirka napsal(a):

P. Mihalko vy tomu říkáte založené a provozované blogy a já tomu říkám volební kampaň a propagace na údajně nezávislém serveru!! Jistě ať blogují do úmoru, ale proč ta volnost ve vlastní propagaci a reklamě politické strany? To se týká samozřejmě všech kteří si tady ohřívají svoji politickou polívčičku!!!! V čem je tedy smysl blogů? V tom aby měli politici kde exhibovat??
15. 03. 2010 | 14:51

Hejtman z Kopníku napsal(a):

To Franta: to, co se dá zatím přečíst, že píší vzdělaní lidé???? No to tedy prosím o informaci, kdepak asi studovali a vzdělávali se? Ke vzdělání přece patří slušnost a tolerance. To, co se tady čte, jsou většinou nenávistné výkřiky nespokojených zoufalců, nikoliv vzdělanců.
15. 03. 2010 | 14:52

mladý a naivní napsal(a):

Zbysek: Amen

Nekdo by mohl namitnout neco o krizi, ze za to vlastne Kalousek nemohl, ale nezpusobil krizi v USA mj. prave ekonomicky neoliberalismus?

A co se tyce Klause a jeho bezchybne a vyrvnane rozpoctove politiky, pamatuju si, jak jsem v roce 1997 na Slovesnku za 1000 Kc dostal 780 Sk. A my toho panaka a klimatologicko ekonomickeho diletanta mame na Hrade. Za se nestydime.
15. 03. 2010 | 14:54

Dzidze napsal(a):

Vážení,
dal jsem si práci přečíst celý komentář k tomu blábolu co tu moudrý obrýlený vodník Kebule vyplodil a teď se Vám všem u počítače směje až se mu pleš blýská. Modro oranžových nadávek a nenávisti je tu tolik, že by rozbor vydal na psychyatrickou docenturu. Dokud si místní modro-oranžový diskutéři neuvědomí, že nejde o konflikt pravice a levice, ale pouze o modrooranžové lháře a grázli na obou stranách, který mají z normálních lidí srandu, tak každý sebeidiotštější blog uveřejněný někým z nich bude následován podobným mlácením prazdné slámy, jako ten dnešní. Přeji hezký den
15. 03. 2010 | 14:55

SuP napsal(a):

Zbyšek -
Nebyli to paroubek a sobotka, ale jejich Voliči. Ti se postarali o to, aby jejich oblíbenci získávali čím dál nezřízenější chuť rozdávat nadlimitně z cizího, tedy společného. I relativně chudý člověk může být vrcholně nezodpovědný.
15. 03. 2010 | 15:02

Zbyšek napsal(a):

Milí diskutéři, zkrátka pokud jste tak skálopevně přesvědčeni, že politika ČSSD způsobí finanční bankrot, já se na základě vlastních pozorování z doba pravicových vlád obávám téhož a ještě horšího od vlády pod vedením ODS a TOP 09.

ODS a TOP 09 nejenže rozkradou, co se jim ještě rozkrást nepodařilo (nic proti privatizaci, ale v podání české pravice jsou privatizace a tunel synonyma), ale až budou peníze chybět, vezmou peníze důchodcům, mladým rodinám, od VŠ studentů budou vybírat školné, a proč ne rovnou i od středoškoláků, za porod si maminky začnou platit, doktoři budou otročit za tabulkové mzdy pro Chrenky, Bakaly a jim podobné kamarády pánů z ODS, kteří "výhodně" zachrání české zdravotnictví zprivatizováním pojišťoven...

Tahle vize 2020 se mi nelíbí...
15. 03. 2010 | 15:04

Carlos V. napsal(a):

mlady a naivni a neznaly :
starter financni krize zpusobily statni zasahy americke vlady do ekonomiky, ktere mely za nasledek poskytovani uveru nebonitnim klientum. To vskutku neni neoliberalni pristup.

dlouhodoby marast zpusobily zachranne balicky, ktere zpomalily pad, krizi ale prodrazily a spomalily uydraveni.

jinak, krize, bankroty a nezamestnanost neni nic spatneho ci neprirozeneho. Jedna se jen rychly, byt bolestny, ozdravny proces, odelujici zrno od plev.

Ovsem paklize jsou neschopni zachranovani na ukor vsech, zbyva jen ta bolest.
15. 03. 2010 | 15:08

bape napsal(a):

pro Sup

...i Vy jeden populisto a demagogu. K rozdávání měli mandát!!!!, tedy nikoliv, že rozdávali z cizího a slibotechna Topol to sebral, rozkradl, dal velkoryse horním deseti tisícům....., takže proč nevolit toho, kdo dává chudým a ještě chudším! Bohatí maj svoje rezervy, chudí je neměli čas udělat...
15. 03. 2010 | 15:09

Michals napsal(a):

pro SuP:
jen upozorňuji, že od vlády ČSSD už uběhlo hodně vody, aktuálně je třeba plakat u pánů topolánka a Kalouska. Nebo to opravdu budeme navždy házet na imperialisty z Wall Streetu, kteří zavinili krizi a socany, kteří vládli před čtyřmi roky?
15. 03. 2010 | 15:11

Max napsal(a):

Vystizne napsano dokonale popisuje o co ods jde jen se napakovat a vykrast stat jen co to jde drzym muze projit vsechno ne ?? Vily v Toskansku nebo Berluskoniho to uz neni zadna nahoda. Verim ze za to vsechno ods po volbach pekne dostane .... a ze se hodne veci ukaze v pravem svetle Drzim Vam palce pane Sobotko
15. 03. 2010 | 15:12

bape napsal(a):

pro SuP

Jen pro sichr: mandát dostaly vlády pod taktovkou ČSSD ve svobodných volbách! Tak jako komouši ve 48.
15. 03. 2010 | 15:12

Michals napsal(a):

pro Kuba:
a kolik životů má ta svině Paroubek na svědomí? :)
15. 03. 2010 | 15:13

Carlos V. napsal(a):

bape: vskutku malo chudych nemuze tvorit rezervy.

Znam hodne "chudych" co jezdi k mori, kupuji auta (byt ne zcela nova), maji plazmu, kouri ci piji.

Tech, co skutecne nemuzou je minimum.

A to jsem nezacal s otazkou prijmu. Ptal jsem se jednoho, co si stezoval, jestli ma sto korun. No to mam, odvetil. Tak jsem mu poradil, at si koupi v antikvariatu par ucebnic anglictiny - a az se to nauci, zkusi sehnat pesi misto.

Hadejte, jak jsem dopadl.
15. 03. 2010 | 15:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jirko,

tak teď pro změnu odpovím já za kolegu Zdeňka Mihalca ;-)

Vybírám blogery podle tří základních kritérií

- postavení, v němž člověk rozhoduje o společensky důležitých věcech či ovlivňuje veřejné mímění. Zde nám jde především o to, aby se čtenáři mohli k práci těchto lidí vyjádřit a oni měli - tedy pokud o to stojí - možnost zpětné vazby.

- skutečnost, že je někdo kapacitou ve svém oboru, představuje zajímavý myšlenkový směr

- nebo má (prožívá) takovou zkušenost, jejíž sdílení může být i pro ostatní čtenáře zajímavé.

Zároveň udržujeme limitovaný počet autorů, abychom stihli debaty moderovat (tedy ne každý politik, veřejně činný člověk atd. zde má blog, ale snažíme se udržovat pokud možno vyvážený poměr mezi politiky).

Pokud blog někomu otevřeme, je jeho psaní omezeno toliko Kodexem blogera http://blog.aktualne.centru..., jinak s ním může dělat, co chce (samozřejmě tušíme, že před volbami v něm politici povedou předvolební kampaň, a předpokládáme, že to tuší i většina čtenářů).

Netvrdíme, že tento koncept, v němž nabízíme poměrně široký prostor pro výměnu názorů, musí všem vyhovovat. Nicméně nám nepřijde tak úplně špatný a pár pozitivních ohlasů ve stejném smyslu jsme též již zaznamenali.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal
15. 03. 2010 | 15:14

bape napsal(a):

pro Kuba

Zaleť si na Kubu, ty kubo! Jsi sprostý a arogantní.....
15. 03. 2010 | 15:14

stejskal napsal(a):

Apropos, smazal jsem další hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogůj
15. 03. 2010 | 15:16

Carlos V. napsal(a):

stejskal : po prvnim rychlem precteni jsem se zhrozil. Ale pak jsem pochopil, ty podminky jsou "nebo", nikoliv "a zaroven".

Sobotka je preci mocny. Ja Vas uz podeziral z toho, ze jej povazujete za "kapacitu ve svem oboru"
15. 03. 2010 | 15:17

bape napsal(a):

pro Carlos V

To jste začal otázkou, má-li 10 korum, protože, když prepočitate platy z ery socialismu, je to zhruba 1 ku 1O, a v cenách se to pohybuje zhruba stejně, protože náklady na bydlení se enormě / včetně zdravotnictví-zdarma tehdy/ zvýšily. Tehdy i chudák mohl ušetřit, dnes nikoliv.
15. 03. 2010 | 15:19

MOR napsal(a):

To Stejskal

Představa, že politici využívají prostor, který jim zde poskytujete, k získání zpětné vazby, je příliš krásná, než aby byla pravdivá. :) :) :)

Ale máte asi pravdu, proč se o to nepokusit...
15. 03. 2010 | 15:26

Michals napsal(a):

pro MOR a Stejskal:
možná se na to dívám hloupě, ale přijde mi zajímavé sledovat, jak politici před volbami komunikují s lidmi. Naopak ve snaze jim to zakázat nevidím žádný posun k lepšímu... Spíš v tom vidím po komunistech zděděnou touhu po tom, aby bylo dovoleno publikovat pouze názory s nimiž souhlasí cenzor...
15. 03. 2010 | 15:29

Michals napsal(a):

mimochodem: na dnešní době je kouzelné, že editor se brání plnit roli cenzora, přestože jej o to někteří čtenáři žádají :D
15. 03. 2010 | 15:31

mladý a naivní napsal(a):

Carlos V.:
To jste vyčetl z Greenspana?

Hamižnost a nenasytnost finančních ústavů zbavená jakéhokoliv dohledu státu, který má především za úkol pečovat o své občany - to se mi nezdá jako levicová ekonomická teorie v praxi. Tak co to tedy je?

Berte prosím oboje jako řečnickou otázku. Navzájem se asi nepřesvědčíme.
15. 03. 2010 | 15:32

MOR napsal(a):

To Michals

Přečtěte si, laskavě, pozorněji, co jsem psal já i pan Stejskal.
15. 03. 2010 | 15:33

Sandrro napsal(a):

mladý a naivní:

Ty jsi opravdu mladý a naivní, nebo ty hlouposti tady plácáš plánovitě?
15. 03. 2010 | 15:34

stejskal napsal(a):

Přesné, pane Michalsi.

Přijde mi důležité vědět, jak se mne třeba politik (který má šanci rozhodovat o důležitých věcech) či člověk veřejně činný snaží přesvědčit, abych mu uvěřil. A vůbec se to netýká jen pana poslance Sobotky, ale všech, co zde píší (a nakonec i těch, co blog odmítli).

Třeba je toto první stupeň k tomu, že politici budou muset daleko více komunikovat, vysvětlovat, zodpovídat se, aby voliče přesvědčili.

Je to tak, pane MORe. Možná se pletu, ale proč to aspoň nezkusit.

Libor Stejskal
15. 03. 2010 | 15:36

Jirka napsal(a):

P. Stejskale děkuji za odpověď. Zní rozumě, ale jen zní! Podle podrážděných reakcí přispěvovatelů nemám dojem, že by tady šlo o diskuzi. Není divu-není o čem diskutovat. Leda vzdávat hold nebo nadávat-jiná možnost na tento druh blogů není! Ale i tak dík.
15. 03. 2010 | 15:37

Michals napsal(a):

Pro MOR:
vy jste napsal:
Po přečtení příspěvku pana Sobotky (a nejen toho dnešního) mne napadla otázka na Vás pane Stejskale.....Nestálo by za to, vzdát se příspěvků některých autorů (zejména politiků)?

Mám pocit, že jsem Vás pochopil správně.
15. 03. 2010 | 15:37

stejskal napsal(a):

Možná máte pravdu, pane Jirko.

Napadá mne ještě jedna možnost: slušně a korektně debatovat mezi sebou o tom, co nám přijde podstatné a co zbytečné. Čím více lidí se přidá, tím lépe. Třeba pak i politikům dojde, že pouhé házení špíny voličům nestačí (nebo ne, ale proč to nezkusit :-) A opět to není míněno (jen) na pana Sobotku. Řekl bych, že to platí napříč celým politickým spektrem.

Libor Stejskal
15. 03. 2010 | 15:41

albi napsal(a):

Diskuse jak vidím již značně odbočila od tématu, nicméně paralela zmíněná panem Sobotkou mezi Mirkem Topolánkem a Batistou ohledně jejich superinteligence mi připadá zajímavá. Ještě by se k nim hodil G.Bush mladší, to bybyl opravdu třetí do party.
15. 03. 2010 | 15:42

stejskal napsal(a):

Opět jsem smazal dva hrubě urážlivý a nadávky obsahující texty (např. "idiot"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 03. 2010 | 15:43

Michals napsal(a):

ona ta diskuze je totiž úplně děsivá. vezměte v úvahu o čem je článek a na co reagoval:
1. Topolánek řekl, že Paroubek je Che Guevara - to je přímo debiulní přirovnání - Che byl sympatický charizmatický revolucionář a vrah, který svrhl diktaturu, aby novou nastolil - nic vzdálenějšího Paroubkovi snad ani není (ve všech bodech)
2. Sobotka nachytal Topolánka na historické nezanalosti a udělal si z něj (v tomto případě právem) legraci opírající se o historická fakta.
3. Všichni si v tom hledají cosi jiného. Tu obhajobu Che Guevary, tu ekonomický rozbor...

Čím to, že diskuze obvykle nereaguje na text, který jí předchází?
15. 03. 2010 | 15:44

MOR napsal(a):

To Michals

Ano, to jsem napsal, ovšem mých příspěvků bylo více, ale o to nejde.

Svou poslední větou, ve Vašem příspěvku z 15:44:08 se již sám blížíte tomu, o co mi šlo. Pokud budete pokračovat v uvažování, myslím, že dojdete tam, kde jsem byl já, když jsem psal citovaná slova.
15. 03. 2010 | 15:50

Jirka napsal(a):

To Michals vy zřejmě pletete možnost založit si vlastní stránky a tam provozovat sebepropagaci s tím co mají v demokracii za úkol nezávislá média!! To co tady provádí politici nemá s pravou funkcí médií co dělat!!
15. 03. 2010 | 15:51

albi napsal(a):

to Michals
Možná je to tím, že někteří přispivatelé vlastně ani nechtějí reagovat na článek, ale pouze využívají blog k primitivnímu projevení své politické náklonnosti té které politické straně. Lidi si demokracii někdy pletou s anarchií, ale to zřejmě patří ke každé mladé demokracii. Prostě jsou to takové dětské nemoci
15. 03. 2010 | 15:51

honza napsal(a):

Soudruhu, nechte žertů a otevřeně přiznejte svým voličům, že po volbách, pokud vyhrajete, sestavíte menšinovou vládu s podporou KSČM. Žádné napříč politickým spektrem nebude. Tak přestańte lhát a sdělte národu, že po 20 letech chcete přivést do vlády KSČM a bez nich, jak říká Paroubek si ani..........
15. 03. 2010 | 15:54

stejskal napsal(a):

Pane Jirko,

nezávislá média mají celou řadu úkolů. Vedle zpravodajství je to i poskytování prostoru pro veřejný diskurs.

Libor Stejskal
15. 03. 2010 | 15:55

SuP napsal(a):

Michals -
Socani buď vládnou, nebo škoděj v opozici. To je ale výběr!
Je nutno si uvědomit, že socani "de facto" jsou muslimové ekonomických kategorií. Majíť své náboženství (vzniklé nedokonalou odvozeninou z jiného, historicky déle a obecněji fungujícího) a jejich jediným cílem je zkurvit podle něj zbytek světa. K tomu použít všechny prostředky v běhu času s různou kombinací a intenzitou.
15. 03. 2010 | 15:58

JC napsal(a):

honza,
To co bude po volbách bude to nejzajímavější co jsme dosud za 20 let zažili.
Aby menšinová vláda ČSSD+KSČM mohla dostat důvěru, někdo z "menších" bude muset být tím "Jidášem".
Socani historicky, jsou s hanbou jedna ruka. Otázka zní, kdo další se zachová "státotvorně" ?
15. 03. 2010 | 15:59

Mates napsal(a):

Přátelé diskutující,

vždyť tento blog je sranda, nic více. Můžete se pousmát nad výkladem o Batistovi, možná se poučit, kdo jste ten "opilecký příběh" neznali, to je vše.

Povzneste se a nebuďte z principu takoví suchaři, jen proto, že to napsal Sobotka. Až napíše něco vtipného Toplánek, rád se zasměju i jemu.

Přečetl jsem jen prvních N reakcí, pokud to vzali další později za jiný konec, omlouvám se jim, ale první rekace byli opravdu zase plné zahořklých a depresivních reakcí.

Více úsměvu do toho života, méně zapšklosti :o). Pěkný neustrašený den všem.
15. 03. 2010 | 15:59

JC napsal(a):

honza,
Opravdu jsem velmi zvědavý, až sněmovna vykope Paroubka s menšinovou vládou s bolševikem ze dveří, jestli stejně rasantně jako v roce 2006 bude po Klausovi požadovat, aby 2. šanci dostal 2. vítěz voleb :-))))))
15. 03. 2010 | 16:06

SuP napsal(a):

JC -
Včetně pana prezidenta! (Jidášem....)
15. 03. 2010 | 16:09

JC napsal(a):

SuP,
Dimun by měl usilovně začít pracovat na dodatku smlouvy s těmi amíky....
"A co těď ku*va s tím, když jsem vyhráli ?" :-))
15. 03. 2010 | 16:15

george napsal(a):

Bape to : Skláním se hluboce před znalcem českého jazyka a zejména jeho spisovností. Slibuji, že už to nikdy neudělám,kousnu se raději do jazyka, než bych se pokusil diskutovat o problému, který nám zanedlouho všem zakroutí krkem s pocitem, že jsem někde udělal spisovnou chybu. Nic mě však neodradí odpustit si jedinou poznámku, tedy kdo za to může a kdo to bude napravovat. Můžeme za to všichni, kdo demokraticky volí napravo, či nalevo. Pokud se nemýlím, ekonomika se projevuje až po dvou letech vládnutí (to říkají odborníci). Takže do poloviny roku 2006 vládli 8 let socialisté, jejich výsledky se tedy promítají v roce 2008. Do konce roku 2006 se po volbách hádali všichni o sestavení vlády, pak ji shodili, nastoupila druhá vláda Topolánka a ta vládla v podstatě rok, než ji Paroubek shodil znovu. Od té doby vládne Fišer. Kolikpak měl tedy Topolánek času výrazně zasáhnout do stavu ekonomiky včetně souběžné krize ve světě? Trochu objektivity by to chtělo, že? Omlouvám se za češtinu, mám s ní podle vás vážné potíže, kvůli svému stáří už se mě ale nechce doplňovat své vzdělání třetí vysokou.
15. 03. 2010 | 16:18

SuP napsal(a):

JC -
Rada amíků bude: "Vyhráli jste? Dobře vám tak!"
15. 03. 2010 | 16:24

Admirál napsal(a):

Pokud pomineme otázku souhlasu či nesouhlasu s vyzněním textu a nasměrování "špičky", je to celkem vtipně napsáno.

Pokud je autorem pan Sobotka, vypovídá to o něm.

Jinak rád bych ulklidnil všechny, kteří tady rozvíjejí katastrofické scénáře směrem k případné vládě levice.

Horší, než co předvedla minulá koalice v čele s Topolánkem to být asi už nemůže. A to i směrem k vlastním simpatizantům.
15. 03. 2010 | 16:37

Admirál napsal(a):

Omluva za pravopis.

sympatizantům
15. 03. 2010 | 16:45

JC napsal(a):

Admirále,:-)))/případný nick/
Ta naše loď se sice nejmenuje Titanic, nicméně vodu nabírá docela úspěšně. Ještě je čas zvolat "alou k pumpám", ale zatím jsem ze strany levice nic podobného nezaznamenal/ to spíš tu veselici na horní palubě/.
Dělný lid zatím vesele pochrupává v podpalubí a valčík shora ho uklidňuje, že se nic závažného neděje.
Mno uvidíme, kolika z nich se podaří dostat do záchranných člunů.
15. 03. 2010 | 16:52

PatientO.T. napsal(a):

Menšinová vláda s KSČ(M)?
Názor komančů je zajímavý:
http://www.lidovky.cz/parou...

Vyjímám: Kováčik upozornil na to, že i podpora menšinové vlády JE SPOLUPRÁCE NA VLÁDNÍ ÚROVNI. Je podle něj otázka, zda i takovou formu ČSSD nezakazuje její bohumínské usnesení. "Nebo si je vykládají pružně," podotkl Kováčik.
:-)))

Poslanec Sobotka by nám mohl vysvětlit, jak jeho šéf chápe praktický rozdíl mezi vládní koalicí ČSSD/KSČ(M) a menšinovou vládou tolerovanou POUZE komunisty. Toho se ovšem asi nedočáme...
15. 03. 2010 | 16:58

,matů napsal(a):

Už se těším až bude po volbach,To budou příspěvky.Ve sněmovně obstrukce,na netu boje na život a na smrt,jen někteří se budou smát.Lidé zvykli jsme si na Hitlera na Gottwalda,Husáka na Klause s Topolánkem,zvyknete si na Paroubka,možna nebude nejhůř,určitě líp než za Topolánka.Já se těším.
15. 03. 2010 | 17:15

JC napsal(a):

PatientO.T.,
Ta velkokalka je samozřejmě také ve hře.
Takže potom by to bylo :
Mirku Jirko Bohušu...co sme si to sme si..padouch nebo hrdina my sme jedna rodina..:-))
Whis-ko-la...
15. 03. 2010 | 17:17

JC napsal(a):

P.S.
Kakaový Kraus se postará, že budou mít všichni na předloktí kakaovou skvrnu velikosti mexického dolatu.:-))
15. 03. 2010 | 17:20

Admirál napsal(a):

JC - sdílím Váš pocit. Je třeba jít do podpalubí k pumpám.

Jen mám obavu, zda už je také někdo šikovně neprodal.

Taky je tu problém, že se cestující nemohou dohodnout, zda budou pumpovat ti z I. třídy, nebo ti z třetího podpalubí.

Ty v kasínu To vůbec nezajíma. Karta jde.

A zdá se, že žádný z lodních důstojníků nemá dost charakteru, schopností, charisma, zkušeností a síly, aby je všechny nakopal do prdelí a k těm pumpám je nahnal.
15. 03. 2010 | 17:23

JC napsal(a):

P.P.S.
Jiří Brdečka - český Jules Verne
15. 03. 2010 | 17:24

JC napsal(a):

Admirál,
No pumpovat by měli všichni co jim síly stačí/teoreticky/, ale obávám se, že to "odskáčí/nejvíc ti ze II.
Mezi těmi ze III. je spousta "podvyživených" a "invalidů", kteří se tomu budou snažit vyhnout.
Jestli to všechno budeme chtít naložit na ty z I., nasednou do připravených motorových člunů a udělají nám pá, pá. :-)))
Jen, pomalu a s rozvahou . říkám já.
15. 03. 2010 | 17:38

miro napsal(a):

T : matů
to bude jistě lepší, když byl Sobotka ministrem tak při růstu HDP 4,6% v průměru udělal manas 360 miliard to de ne ? Až se teď dostanou znovu k moci, tak se budeme mít všichni lépe možná prvních 6 měsíců a pak zbydou už jen oči pro pláč obxyčejným lidem, ne bohatým a těm vyšším partajníkům ČSSD ti budou u koryta a budou se chovat hůř než Topolánek to si pište
15. 03. 2010 | 17:42

Admirál napsal(a):

JC - jen mám furt obavu, jestli v tom podpalubí ty pumpy ještě jsou...
15. 03. 2010 | 17:44

MOR napsal(a):

Ještě zbývá dořešit, kam pumpy budou odčerpávat vodu z potápějícího se plavidla. Teoreticky jsou tu dvě možnosti:

1) Do moře.
2) Do strojovny (tam pasažéři nemají přístup), s tím, že později se uvidí, co dál.

:)
15. 03. 2010 | 17:46

JC napsal(a):

Admirál,
Jsou, bez obav.
15. 03. 2010 | 17:46

JC napsal(a):

MOR,
Vy se za každou cenu pokušíte zkazit mi :
Dobrý den
15. 03. 2010 | 17:48

Michal Lacina napsal(a):

Pane Sobotko :) víte, že vypadáte jako mimozemšťan? No a bránit svého šéfa se musí, to Vám chválim :) Kéž by tu ten Che i Fidel byli taky, ti by Vás hnali do jednoho :))) ono tedy nakonec i mě, ale jen pro ten pocit zničení celého parlamentu bych se snad nechal zavřít.
15. 03. 2010 | 17:50

JC napsal(a):

JC,
Dnes musím končit, takže
Na shledanou v lepších časech.:-))
15. 03. 2010 | 17:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ta Topolánkova přirovnání jsou trapná a křečovitě rádobyvtipná.

Volím VV. Uvidíme.
15. 03. 2010 | 17:56

SuP napsal(a):

,matů -
Prosím, mě do toho netahejte! Gottwalda jsem nezažil a Husák mě sral až do smrti. KLlausovi a topolánkovi celkem rozumím. Takže na Paroubka si zvykat nemusím. Jasný?
15. 03. 2010 | 17:57

sae napsal(a):

Važení,
přečtěte si text blogu p. Kubáčka o něco výše, hned Vám bude jasná reakce mnoha diskutujících. Hlavně odvést tu diskuzi k jiným zástupným tématům,tak aby se nediskutovalo o obsahu a to, že pokud Topol nazve Paroubka tak a Sobotka Topola vtipně jinak, o tom se přece diskutovat nebude. No kdo to asi ty brigádníky diriguje a možná i platí - viz p. Kubáček - to už si domyslete sami.
15. 03. 2010 | 17:59

MOR napsal(a):

to sae:

Za chybu blogu pana Sobotky (ovšem nejen jeho, ale i dalších politiků)považuji především to, že se o něm nedá diskutovat. Nic nesděluje. Ovšem, doufejme s panem Stejskalem :), že pan Sobotka půjde do sebe.
15. 03. 2010 | 18:03

sae napsal(a):

Omlouvám se,
nejedná se o blog, ale rozhovor v domácích zprávách.
15. 03. 2010 | 18:05

stejskal napsal(a):

Nedoufám, že do sebe půjdou politici, pane MOR ;-)

Doufám, že do sebe půjde čím dál více nás všech. A politici se tomu budou muset přizpůsobit, jinak je jiní politici smetou (tedy doufejme ;-)

Libor Stejskal
15. 03. 2010 | 18:06

sae napsal(a):

to MOR,
diskutovat se dá, třeba zda jou tato přirovnání vtipná, nebo ubohá, a to asi bylo smyslem toho blogu.
15. 03. 2010 | 18:10

MOR napsal(a):

to Stejskal

:)

Ano, tomuto způsobu vlády se říká demokracie, pokud si dobře pamatuji. Už jsem o tom kdesi cosi slyšel. :)
15. 03. 2010 | 18:13

Petr Havelka napsal(a):

Pane Stejskale,

ohledně politiků.

Jsem skeptický, takový euro Havel už sem vkládá jen vtípky :(

Opravdu by mne zajímaly jeho osobní postřehy z Bruselu.

Netřeba mluvit o Kožušníkovi, kdeže je jeho předvolební aktivita. Omezuje se jen na fotky, asi už neumí psát, zdá se, že umí více počítat :)
15. 03. 2010 | 18:20

MOR napsal(a):

To sae:

To není příliš prostoru k debatě. :) Od možného budoucího ministra financí bych očekával, promiňte, více. Podobný prostor je k dispozici i na posledním blogu socialistického stínového ministra školství, kde je možno debatovat o tom, zda je některý vtip dobrý nebo špatný.

Na to, že je před volbami, nám toho pánové příliš nesdělují.
:)
15. 03. 2010 | 18:20

stejskal napsal(a):

Ano, údajně je to zatím nejlepší ze všech dosavadních známých (a povýtce nedokonalých) způsobů správy věcí veřejných, pane MORe ;-)

Ale chce to lidi... a to je problém ;-)

Libor Stejskal
15. 03. 2010 | 18:22

stejskal napsal(a):

Skeptický už to jeden je, pane Havelko (mohl by se bránit, že je to jeho nick ;-)

Být skeptický je jistě fajn (alespoň člověk nepropadá zbytečným iluzím), ale samo o sobě to také není moc dějetvorné ;-)

Omlouvám se, jdu vařit dětem večeři a udělat s nimi nějaké ty úkoly do školy.

Hezký večer všem.

Libor Stejskal
15. 03. 2010 | 18:26

Ivan napsal(a):

K autorovi: Reakce na výrok páně Topolánka je vhodná a přiléhavá,
včetně určité paralely s batistou o kterou si svým výrokem řekl.
K mnohým reakcím: Víc přemýšlet a méně hovořit, takto nefandíte, jikomu, naopak.
15. 03. 2010 | 18:27

Uh napsal(a):

Sobotka, Paroubek, Rath či Hašek - nejsmutnější na té bandě je, jak jí sázka na primitivy v našem národě vychází.
15. 03. 2010 | 18:35

Jirka K. napsal(a):

Trefně a vtipně pojatý příměr. Děkuji pane Sobotko, prodloužil jste mi život opět o něco déle. :o)
15. 03. 2010 | 18:48

Tencokida Hnuj napsal(a):

Bohuslav Sobotka

Být Janotou ještě to raději posichruju několika policajty z ÚOOZ, kteří budou patrolovat na letišti v Kapském Městě.

Jeden nikdy neví.
15. 03. 2010 | 18:56

max napsal(a):

pro výše vášnivě diskutující o nesmyslu páně Sobotky - Jiří Paroubek zde ve svém blogu ze dne 26.2. přirovnal M.Topolánka k Pinochetovi, existuje zde tudíž (bohužel) určitá časová posloupnost. Nějak jsem si nevšiml,že by to někoho inspirovalo k napsání blogu - zřejmě zde platí Paroubkovo pravidlo - "lidé si nakonec zvyknou na všechno".
Spíše by mě velmi zajímalo, z čeho platí ČSSD oblepenou republiku (za avizovaných 100 mil.Kč to určitě nebude).
V Teplicích to např. vypadá,jako by tam přijel Kim Ir Sen v českém podání. Benda to s řiťolezectvím zjevně přehnal.
15. 03. 2010 | 19:01

Jeník napsal(a):

Tak jsme se dočkali, i když to trvalo, ale modří hoši pod vedením Ogara s gulema nám před velkým plakátem s modrými supy oznámili, že opět nastala velká doba - doba velkého lhaní a podvádění. Mezi řádky nám oznámil, že budeme spolu zase podepisovat smlouvu, dnes už by to měla být ale smlouva o beztrestné likvidaci ODS.
15. 03. 2010 | 19:48

stále rebel napsal(a):

Na hlupáky humorem.
15. 03. 2010 | 19:56

stále rebel napsal(a):

Pro Jeník.
Podepsat smlouvu s českým pravičákem znamená připravit se na návštěvu exekutora. Platí samozřejmě to Topolánkovo:
„Pokud budeme lidem před volbami otevřeně říkat, co máme v plánu, nikdy ve volbách nevyhrajeme.“ Mirek Topolánek, předseda ODS , Lidové noviny, 15. 4. 2006

Takoví ti šikulové, co okrádají lidi, pomoci vypečených smluv s drobným textem někde v zadu jsou proti odéssákům ještě lidumilové.
15. 03. 2010 | 20:12

Ing. Miroslava Vaculíková napsal(a):

Pane Sobotko, již delší dobu si myslím při pohledu na Vaši fotku a čtení Vwšich názorů, že jste hloupý člověk a tímto svým posledním blogem jste mne o tom zcela přesvědčil. Jako ekonom se děsím chvíle, kdy usednete do křesla ministra financí.Nechtěl byste se již konečně zapojit do běžného pracovního procesu - když chcete dělat ty věci pro obyčejné lidi, tak byste tak měl i žít, či ne ? A ještě poslední ani ne dotaz, spíše filozofické zamyšlení: kde jste přišel k tomu, že Vy jako politik léta letoucí žijící výhradně z mých daní máte "morální právo" připravit mne o další dvě procenta.
15. 03. 2010 | 20:21

kormoran napsal(a):

..."stedry" bonus cssd , rozdavany s predvolebnim 'gulasem'))http://www.ateo.cz/i/1822/
15. 03. 2010 | 21:15

Ekonomikon napsal(a):

Sobotko, ty hulvate, ty si dovolujes nekomu narizovat, aby hlidal kasu?
15. 03. 2010 | 21:17

kormoran napsal(a):

..Soudruh Paroubek , nejenze ma siroky prehled o sportu, ale i v automobilovem prumyslu: Navrh soudruhu pro Sasu Porsche))http://www.ateo.cz/i/1819/
15. 03. 2010 | 21:20

Mogula napsal(a):

Jo kecy skorosoudruha Sobotky o hlídání kasy jsou fajn. Až tam přijde odborník jeho rozměrů, zkušenosti z reálného života se blíží nule, parazitování na náhradách za které uškudlil na byt, to s tímto státem skončí špatně. Doufám, že to bude rychle a tyto experti nikdo volit nebude a nevytáhnou paty z basy za vědomé lži lidem, kteří mu to baští.
15. 03. 2010 | 21:23

Nuba napsal(a):

paní Ing.

nevím zda tušíte, že ve vyspělejších zemích není příliš in představovat se tituly. Titulů by se všude našlo, ale ne vždy, jako ve Vašem případě, jsou něčeho důkazem.

Již tvrzení, že také podle fotky odhadujete hloupost člověka, je značně na vodě a demonstruje pouze prázdnou nadřazenost. Jestli se má pan Sobotka živit jiným způsobem, to ponechejte na něm a jeho voličích, čili mně.

V rámci vyváženosti se ovšem zase naopak já musím smířit s tím, že Vy zřejmě volíte politiky jiného ražení, a to takové, kteří si ty mé daně přihazují vidlemi svým kamarádům. A taky mě to děsně štve. Ale takový je život, milá paní Ing. , nenajde se člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.

Dobrou noc
15. 03. 2010 | 21:24

Karel napsal(a):

To MADAM ing.

Tak jste se nám tu vyblinkala do klávesnice. A nějaký trochu relevantní názor by nebyl?

Ty 2% daní navíc (nebo méně) patří k demokratické společnosti. Strany dají program a voliči volí. CHCETE TO ZMĚNIT?
15. 03. 2010 | 21:32

kormoran napsal(a):

Pravidelne zasobovani "Lidoveho" domuhttp://www.ateo.cz/i/4417/
15. 03. 2010 | 21:39

kormoran napsal(a):

15. 03. 2010 | 21:40

filip II. napsal(a):

Pane Sobotko,
jako obvykle se pod vašim blogem vyrojila spousta diskuzních příspěvků. Může vás těšit , že jde v naprosté většině o modré bláboly. Ostatně nic nového. Vy dovedete ty"inteligentní voliče ODS" pěkně vytočit. Mám z toho docela radost když vidím, že čím více je jasné, že ODS volby prohraje, tím více se její příznivci dusí zlostí a nechodí pro šťavnaté výrazy daleko. Za všechny tyto ubožáky alespoň příspěvek nade mnou z hlavy Ekonomikona, který si dokonce dovoluje vám jako cizímu člověku soudružsky tykat. Nepochybně je pan Ekonomikon nesmírně vzdělaný člověk, přinejmenším absolvent Ekonom. fakulty UK. Ale takových veleduchů se tady opravdu sešlo hodně. Docela jsem se dnes večer zasmál.Např. příspěvku pí ing. Miroslavy Vaculíkové. Slouží jí ke cti, pokud uvedla své pravé jméno. Alespoň něco.
15. 03. 2010 | 21:47

Hlava XXII napsal(a):

Paráda. Škoda jen, že jsem jedl rajče a po poslední větě si pochutnal i můj monitor..;-((
ODS se nesmí dostat k moci.
15. 03. 2010 | 21:48

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Dobře, pane Bohuslave. A teď nám ještě řekněte také tu bajku o jednom vytlemeném sociálovi z Moravy, který nikdy nikde nepracoval, ekonomii nestudoval, zato ministra financí by dělal hned a ochotně... :-)))
15. 03. 2010 | 21:54

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

filipu II

Vážený pane, váš přehled o fakultách UK je vskutku famózní. Tedy až na ten drobný detail, že žádná ekonomická fakulta na UK vůbec není. Já tyhle oranžové voliče prostě zbožňuji...
15. 03. 2010 | 22:07

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Hlavě XXII

Neplýtvejte rajčaty, může přijít nouze.
Pan Sobotka vám tu dnes přece jasně naznačil, že záleží jen a pouze na panu ministru financí Janotovi, zda v budoucnu bude stát vůbec mít na nějaké sociální dávky pro příjemce vašeho typu.
15. 03. 2010 | 22:20

Michals napsal(a):

...jen, aby ten Topolánek fakt odletěl :)
15. 03. 2010 | 22:25

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Michals

Také v to doufám. Na socany a Komanče je totiž třeba pádnější ruky ...
15. 03. 2010 | 22:37

Slizak napsal(a):

Jan K. napsal(a):
"Co bylo s Kubou dál, to už Batistu nemuselo zajímat. V klidu dožil na Madeiře."
Co mně to jen připomíná?
Aha, co bylo s Českem dál, to už Batistu nemuselo zajímat. V klidu dožil na Floridě.
On to vlastně Batista ani nebyl, nějaký mafián, nejspíš z ODS.
15.03.2010 10:08:13

No jeden bývalý předseda ČSSD vlasní nemovitost na Floridě. Tak doufám že tam soudruzi z ČSSD odstěhují všichni a ukážou američanům jak se má dělat politika. Politika ČSSD před volbama, naslibovat všem a všechno. Po volbách jestli vyhrajou nebo ne, nejde to udělat namáme podporu parlamentu atd. No nejlepší je 13.důchod. Přeloženo do češtiny. Důchodci mi si koupíme Váš hlas za 13. důchod. To já jsem ochoten věnovat něakému důchodci 2krát tolik co slibujou socani jen aby je nevolil. Dá se rozdávat když je z čeho, no kde nic není ani smrt nebere.
15. 03. 2010 | 22:55

Maria napsal(a):

pane Sobotko,nic si z té zlosti pravičáků nedělejte!Nevidí si na špičku nosu ,co kvákají za blbosti.O těch dluzích je směšné s nimi diskutovat,kde by to dotáhl Topol a spol.víme všichni rozumní lidé.Bůh nás od pravičáků chraň!Nejvíc by ta sebranka obrala obyč.lidí,ti jsou dobří jako voliči,ale pak už hájí jen zájmy svých kamarádů a zlodějů!!
15. 03. 2010 | 22:58

*** napsal(a):

Bohušu, Bohušu, ta tvoje májka je už zase celá zkažená - ať si jí sežere Baloun s bradavicí i se staniolem.

Nebreč na to dědictví si zase našetříš, kurvahochugutntág. Florida bude, přece chceš vyhrát, jen ten Janota to stále kazí a kazí, nedávej mu šanci, Bohušu, pamatuj - Zlaté dědictví!!
15. 03. 2010 | 23:14

Jan K. napsal(a):

Slizak:
Taky bych uvítal, kdyby odtáhli na Floridu. A klidně bych na to i ten 13. důchod obětoval.
15. 03. 2010 | 23:23

martin napsal(a):

Sobotko nestrapňuj se. Tyhle informace máte s Kubánské propagandy.Napište raději co bylo s vaším hrdinou Che Guevarou. Ten vedl nejdřív na Kubě věznici pak Kubánskou národní banku a kubánská ekonomika šla do kytek. Po neshodech s Castem jel šířit revoluci do Zairu (to zkončilo neúspěchem) a pak si hrál na hrdinu v Bolívii (jeho jednotka s pár muži byla po pár dnes zlikvidována a Che zastřelen).

Janota by měl spíš chránit pokladnu před vámi a vašim šéfem Paroubkem, protože ti peníze rozhážou a ekonomika ČR půjde do kytek stejně jako ta kubánská za Che Guevary
15. 03. 2010 | 23:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden násilnický text(cosi o dávání komusi "přes hubu"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 03. 2010 | 23:26

Michals napsal(a):

pro Martina:
no že by ten váš (téměř správný) popis života Che nějak výrazněji dával za pravdu Topolánkovi v tom, že ho srovnává s Paroubkem, to se říct nedá... Ale ten Batista na Topolánka skutečně sedí :D
15. 03. 2010 | 23:39

Ferdez napsal(a):

Je to už únavný, tihle veselí političtí rozumbradové...
Kdyby sis Sobotko radši místo studia kubánský historie zjistil, jestli tu zdroje jsou, abys po volbách zase nebyl za debila...
16. 03. 2010 | 07:43

zajda napsal(a):

Bohužel Topolánek měl pravdu. Che neustále bojoval proti někomu či za něco. Když už na Kubě nebylo proti komu bojovat, ale bylo třeba něco tvořit a vytvořit, Che i přes obklopení socialistickými odborníky na ekonomiku, mezi nimi byl Valter Komárek, se neodhodlal něco budovat, zabalil svých 5 švestek, zdrhl a zanechal po sobě dopis Fidelovi, že vyrazil bojovat proti "zlým kapitalistům", šířit revoluci.
Plakáty s Paroubkem jak bojuje proti.. či za .. visí po celé Praze. Proti Topolánkově vládě bojoval Paroubek non-stop a když ji svrhnul, nezačal cokoliv budovat. Jen hloupě koukal a tvářil se, že on nic. Ani otěží se chopit nechtěl, bál se? kalkuloval?
Myslím, že to přirovnání k stále bojujícímu Che je pravdivé.
16. 03. 2010 | 07:45

Terry napsal(a):

Současný ministr financí Janota jako největší "odborník" na ministerstvu financí dlouhodobě sestavující státní rozpočty pro různé vlády (podle jejich dispozic a požadavků) byl vždy tak "loajální" úředník, že klidně sestavoval (např. pod ministrem Sobotkou) rozpočty vysloveně "neufinancovatelné", jak nyní prezentoval v rozhovoru
"Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím"
(http://ekonomika.idnes.cz/j...).

Jako odborník a občan, kterému byl jasný vývoj státu s takovými rozpočty, to neměl dopustit; přinejmenším měl složit funkci (jako odborník by se jistě uplatnil i mimo MF).

Spolupodílel (!!) se tak na současném stavu!
A nyní bude tvořit "balíčky"!!
16. 03. 2010 | 08:58

Terry napsal(a):

Veřejný dluh České republiky
(http://byznys.lidovky.cz/ka...)

Dost tristní pohled...
16. 03. 2010 | 09:18

EE napsal(a):

Už je mi z toho kydání hnoje na blití... Politická kultura v naší zemi klesla k nule a kromě pár oranžových či modrých fanatiků je zde deset miliónů nasraných lidí, kterým podobné články mezi řádky říkají:

"Lidi, nechoďte k volbám, my stejně nic jiného než házet špínu na toho druhého neumíme!"

Pane Sobotko, Topolánku, Paroubku, Filipe, Kalousku a všichni ostatní, kterým jsme v minulých volbách dali hlas a tím naši důvěru:
Přestaňte zde neustále oprašovat své ego a upozorňovat na absenci sebereflexe - podobní nabubřelí jedinci nemají ve vládě co pohledávat...
16. 03. 2010 | 09:30

Hemo Siira napsal(a):

Pane Sobotka, už jste konečně pochopil princip procent?

„Šéf ČEZu platí stejné daně, jako zdravotní sestra“
16. 03. 2010 | 09:31

Hemo Siira napsal(a):

to Terry

Odborník je odborník proto, že odborně udělá práci podle zadání zadavatele/investora/sponzora/politického vedení bez ohledu na vlastní politický názor.

Vlastní politické názory mohl vyjevit Janota až v okamžiku, kdy se stal ministrem a i v této funkci je limitován "apolitickou" pravolevou vládou "odborníků". Výrazem těchto několika kompromisů byl balíček, který dílem zvyšoval daně a dílem šetřil státní výdaje a ze kterého levá internacionála šetření vyrvala na úkor zadlužení našich dětí, vnoučat, pravnoučat až prapravnoučat.
16. 03. 2010 | 09:36

Nuba napsal(a):

Myslím si, že by pro zdejší hysteriky bylo uklidňující, pokud by se mohli podívat na čt 24, kde probíhá ekonomické fórum za účasti renomovaných odborníků.

Jíst kořínky je doporučovaná detoxikační kůra. Mnohým by zcela jistě prospěla, ono to bystří i mozek a uklidňuje duši
16. 03. 2010 | 09:57

volič napsal(a):

16. 03. 2010 | 10:22

tini napsal(a):

Tento člověk neumí ani napsat zdroj svých informací, které použije v článku včetně chyb. Zkopírovat někde něco umí každý blbec, ale Sobotka to neumí ani opravit a to chce někoho kritizovat. Bože, a toto byl ministr financí.
16. 03. 2010 | 10:23

JŠ napsal(a):

Vzájemný osočování se a zesměšňování se mezi jednotlivými politiky navzájem na mě osobně vůbec nedělá žádnej pozitivní dojem a neovlivňuje mě v rozhodnutí koho volit.Nejsem ten typ voliče,kterej se rozhoduje dle toho,kterej politik kterýho politika více zesměšnil.Na velkou část voličů samozřejmě tento způsob předvolební kampaně zabírá a politici to dobře ví a jednají dle rčení: účel světí prostředky.Já jsem naprosto rozhodnutý,že v žádném případě nebudu volit ani ODS,ani ČSSD a KSČM už vůbec ne.Rozhoduji se především mezi KDU a SZ,ale spíše budu volit SZ,i když mám samozřejmě výhrady vůči některým jejich bodům ve volebním programu,ale tyto výhrady mám u každé strany.Co se týká ČSSD,tak ČSSD se stala vyloženě populistickou stranou,která slíbí cokoliv,třeba i rohlíky zadarmo,jenom aby získala co nejvíc poslanců ve sněmovně.Nevím to jistě,ale mám dojem,že politická strana dostane za každého svého poslance ve sněmovně 900 tisíc korun,ale ročně,ne jednou za celé volební období.Takže pokud bude mít ČSSD třeba o 2 nebo tři poslance více,než by měla v případě,že se do parlamentu dostane více menších stran,tak to pro jejich stranickou pokladnu znamená přínos několika milionů korun (za celé volební období),protože jí připadnou hlasy voličů stran,které nepřekročí 5% hranici.Už proto budu volit nějakou menší stranu,abych přispěl k tomu,že bude větší šance,že se tato strana do parlamentu dostane.Už ta hranice 5 % je nedemokratická a argument,že by se tak hůře tvořila parlamentní většina jenom ukazuje na neschopnost a neochotu politiků vyjednat kompromisní řešení.Představitelé ČSSD jednají ve stylu: Po nás potopa.I když jsou veřejné finance ČR ve špatném stavu,tak určité vyšší zadlužení je do určité doby ještě možné,následně však přijde nutnost mnohem výraznějšího šetření,než by bylo nutné v současné době.Paroubek má v ČSSD příliš velký vliv a příliš nedemokratickým způsobem prosazuje své záměry a jeho zjevným záměrem je,že pokud bude výsledný součet poslanců KSČM a ČSSD ve sněmovně přes 100,tak se dá se od něj očekávat snaha o menšinovou vládu ČSSD s podporou KSČM,což by dle mého názoru nebylo dobré pro ČR.
Řekněme teoreticky,že by ČSSD chtěla financovat různé vyšší sociální dávky nebo tzv. 13.důchody a další sociální výdaje ze zvýšení daní z příjmů popř. z majetků multimilionářů.Tito lidi samozřejmě těmto snahám nebudou nečině přihlížet a udělají příslušná opatření,např. převedou oficiálně sídla svých firem jinam a uměle sníží zisky svých firem v ČR.Nebo se pokusí uplatit nějakého poslance nebo více poslanců,aby hlasovali pro nedůvěru vládě,podobně jako se to stalo v roce 2003,kdy poslanec ČSSD a tehdejší vládní koalice Hojdar nehlasoval pro důvěru vládě.Jak je známo,Hojdar byl známý mafiána Mrázka a angažoval se v jeho prospěch,takže Mrázek jeho prostřednictvím vydíral vládu.Tehdy nedošlo k vyslovení nedůvěry vládě,protože byl dlouhodobě hospitalizován poslanec ČSSD Mandík,viz.

http://www.radio.cz/cz/clan...

Kolik se v budoucnu může najít podobných poslanců jako byl Hojdar?Takto je potřeba se ptát při úvahách,zda teoreticky může ČSSD splnit své sliby.
16. 03. 2010 | 11:31

Radek.R napsal(a):

Mozkové průjmy, které tady předvádějí někteří "dopisovatelé", to je tragédie. Doufám, že to není aktuální vzorek naší společnosti. Každý soudný člověk musí uznat, že ČSSD nebyla ta, která první začala používat příměry a paralely a ODS v čele s Topolánkem je ta, která se na nic jiného nezmůže. Zamyšlení pana Sobotky není nic jinho, než reakce na špinavosti, které vycházejí z úst sprosťáka, který nemumí nic jiného než ukazovat prostředníček a strašit lidi bankrotem. Pevně doufám a věřím, že žádná "mafiánská Kuba" se u nás nebude ralizovat, to ovšem předpokládá, že ODS to ve volbách projede.
16. 03. 2010 | 11:39

von kulak napsal(a):

Bohuslave, můžeš mi vysvětlit, jak si máme vykládat ty malebné předvolební plakáty, na kterých přítel Paroubek slibuje že sníží do roku 2012 zadluživání státu na polovinu?

Podle vší logiky to vypadá tak, že jste si dali do volebního úprogramu a sloganů každoroční zadlužení ČR ve výši 100 miliard Kč a to mi přijde jako opravdu drsný program!
16. 03. 2010 | 11:46

Sandrro napsal(a):

von kulak napsal(a):
Bohuslave, můžeš mi vysvětlit, jak si máme vykládat ty malebné předvolební plakáty, na kterých přítel Paroubek slibuje že sníží do roku 2012 zadluživání státu na polovinu?

Podle vší logiky to vypadá tak, že jste si dali do volebního úprogramu a sloganů každoroční zadlužení ČR ve výši 100 miliard Kč a to mi přijde jako opravdu drsný program!
No jeden z mála, který to pochopil...
16. 03. 2010 | 13:39

stále rebel napsal(a):

Pro Radek.R.
Odeesáci byli pionýři i zde a ukazovali ostatním správný směr.
http://www.cibulka.net/nnov...
16. 03. 2010 | 14:02

Terry napsal(a):

to Hemo Siira:

Veškeré škody, které dopadly na tento stát a národ, způsobili a zavinili naši skvělí "demokratičtí" politici.

Jednou ze "škod" je i dluh ČR (http://byznys.lidovky.cz/ka...), vzniklý "zásluhou" špatných zákonů, populistických vlád a svoloči, která zasedá v parlamentu.

Pan Janota se jako "odborník" na MF na vzniku těchto škod dlouhodobě "loajálně" podílel. Když ne politickému ministru financí právníkovi (ne ekonomovi!) Mgr. Bohuslavu Sobotkovi (a jiným politikům v téže funkci), tak odborníkovi panu Janotovi nuselo být jasné, že vývoj směřuje "k Řecku". A nic proti tomu jako odborník a občan znalý důsledků nedělal.
Poslušně se podílel ve své dosti významné (a dobře honorované) funkci na současném stavu, který nyní kritizuje.
16. 03. 2010 | 15:20

Hemo Siira napsal(a):

Já jsem stejně jako občan Janota občan tohoto státu a jsem si plně vědom, co to znamená zadlužování se ve jménu spotřeby a tzv. rústu životní úrovně a přesto že mím IQ někde kolem 135, tak mne vůbec nenapadá nic rozumného co bych mohl udělat, abych tomu zabránil, krom sporadické účasti při volbách a systematické práci na tom, abych snižoval své odvody státu, který neumí hospodařit samozřejmě v mezích zákona.

Napadá vás něco dalšího?

Každopádně těžko něco může změnit na tom, že jistá část politického spektra považuje zadlužování za prospěšné a je schopná o tom přesvědčit dostatečnou část voličů, jaá jsem každopádně příznivcem té druhé části.

A svádět to na "demokratické" politiky je trapné, úplně stejně se chovali i politici totalitní a to i socialističtí, například v lidovém Polsku nebo Maďarsku ještě před pádem totality a tuzemští politici se tak nechovali pouze proto, že nemuseli na rozdíl od těch polských a maďarských odvozovat svou legitimitu od alespoň malé podpory obyvatelstva, protože ji měli zaručenu okupační armádou.
16. 03. 2010 | 18:23

Hemo Siira napsal(a):

to stále rebel

Všichni narození v letech 1968-1980 byli pionýři a jiskřičky až na nepatrné čestné vyjímky, které by se snadno vešly do do paternosteru na MZ.

Ovšem nyní se bavím o převzetí moci těmi, kteří ve zmiňovaném období nebyli žádní pionýři, ale prověření komunističtí kádrové, kteří mimochodem přísahali na Poučení z krizováho vývoje, že okupace byla bratrská pomoc. Čest vyjímkám typu Špidly a Bublana, nejsem sto pochopit, jak se v té žumpě ostatních kvádrů musí cítit.
16. 03. 2010 | 18:27

Michals napsal(a):

pro Hemo Sima:
přečetl jsem si Váš komentář, který obsahuje mimo jiné myšlenku, že zadlužování státu se dá odstranit snížením odvodů, které státu odvádíte... Hm, tomu říkám propagandistický úspěch jedné z našich politických stran :)
16. 03. 2010 | 23:27

ZDENEK napsal(a):

Myslím,že hlavním kamenem úrazu a překážkou dobrých hospodářských výsledků je přebujelá administrativa a v ní neúměrné platy a výhody.Senát,poslanecká sněmovna,asocice krajů,kraje,pověřené obce,obce a jejich počty pracovníků a platy narůstají nekontrolovaně.Jen po posledních krajských volbách jejich počet narostl ne o desítky,ale o stovky.Pan Hašek utvořil asociaci krajů,stát ve státě,pro koordinaci postupu proti zákonům této republiky.Senát,poslaneckou sněmovnu,,asociaci krajů,kraje,pověřené obce,soudy,státní úřady, policii,armádu se sportovci , prodělečnou železnici,zkorumpované politické strany -to vše má uživit pár podnikatelů a dělníků.Musíme utrácet jen to ,na co máme,pane Sobotko.To je ekonomika.Nás učili u pana Bati,že můžeme utratit jen to,na co vyděláme a že si nemáme moc půjčovat.A TO PLATÍ I PRO STÁTNÍ POKLADNU- to si nechte napsat na tu vaši oranžovou šálu.
17. 03. 2010 | 00:44

JŠ napsal(a):

Jak už jsem psal,myslím si,že pokud bude součet poslanců KSČM a ČSSD přes 100,tak hrozí možnost menšinové vlády ČSSD za podpory KSČM a tedy další zadlužování ČR.Otázka je,jestli by Klaus v takovém případě pověřil Paroubka sestavením vlády.Proto by bylo lepší tyto dvě strany nevolit.To je můj názor.
17. 03. 2010 | 13:59

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Po skutečné revoluci, ne takové "hrané" jako byla na Kubě budete stejně popraveni, modroesesáci, tak si tu už moc nevyskakujte a pořádně solte, aby jste neměli nesnadnou smrt ...
17. 03. 2010 | 14:45

Michals napsal(a):

jen pro pořádek upozorň uji, že nejvíce zadlužení ČR narostlo za vlády ODS a Kalouska....
18. 03. 2010 | 19:49

Martin napsal(a):

a ještě ,,Otík Rohlík,,.....Otíku
20. 03. 2010 | 00:09

občanka napsal(a):

Vážení, jsem pro tzv. třináctý důchod pro důchodce. Nevěřím totiž tomu, že není žádná inflace. V loňském roce jsem musela poprvé doplácet před vánoci částku 2.400,- Kč za elektriku i přesto, že si zálohy určují sami. Chci je vrátit ze zisků ČEZu. Žiji sam,tato částka je nespravedlivá, protože má ČEZ neúměrné zisky. Letos se má prý elektrika zlevnit, ale zase nám zdraží dráty, po kterých běhá a které jsou ještě z časů komunismu. A to mám topení z teplárny. Nadměrné zisky z těchto institucí by se měly také vracet uživatelům. Nesouhlasím s nadměrnými příjmy manegmentu ČEZ a tepláren na úkor důchodců a nezaměstnaných,a rodin s dětmi kteří musí platit chca nechca. Spravedlivé by bylo, kdyby tyto firmy byly neziskové a veškeré přebytky by se vraceli zpět platícím občanům. Je to nemravné a nemravnosti by se neměly trpět. Vybírané částky za elektriku a teplo pokládám za další daň. Antimonopolní úřad by se měl zamyslet nad svojí prací nebo přiznat za koho kope. Proto budu volit Sociální demokracii, protože někdo tady musí zachovat trochu sociální spravedlnosti, která je hlavně na západě běžná. Nesouhlasím se způsobem "politického boje ", který nám může jít tak trochu proti srsti. Každé politické straně bych radila, aby nereagovali na provokativní výroky. Tito nekulturní lidé se totiž odepíší sami. Takže pane ing.Sobotko, děkuji za poučení, ale prosím Vás nereagujte na Topolánka.Vím, že to vyžaduje silné nervy, vydržte!!! Lidé si to přeberou sami, nejsme hloupí. Víme, kdo nás zadlužuje a tuneluje na místních úrovních, to víme všchni. Připravte dobré protikorupční zákony a seznamte s tím veřejnost. Poctivost se musí začít u nás vyplácet. Dejte do rukou soudců takové zákony, aby nemuseli u podvodů rozlišovat, zda se jedná o podvod úmyslný nebo neúmyslný. Podvod je totiž vždy podvodem úmyslným, tak jako také korupce je vždy úmyslná.
20. 03. 2010 | 11:36

petr napsal(a):

Šmoulové zase kvákají ty svoje ekonomické trapnosti

čísla hovoří jasně Za Sobotky dluh k HDP 30-29% Za Kalouska skok na 40% k HDP.
21. 03. 2010 | 09:18

J.Š.I napsal(a):

A o tom to je !!!!! Sedí to jako prdel na hrnec, moudruhy zde z toho může trefit šlak.
Jinak dočasný život v monarchii s monarchou panem všeználkem K. může být zajímavý- viz příspěvěk J.Š.
21. 03. 2010 | 22:08

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 10:56

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
02. 04. 2010 | 06:00

discount air max shoes napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
16. 04. 2010 | 07:44

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
17. 04. 2010 | 04:57

lili napsal(a):

it is great. i like [url= http://www.sdff.com /]good[/url] article,thank u.
24. 06. 2010 | 02:57

lili napsal(a):

it is great i like the good article,thank u.
24. 06. 2010 | 02:57

dsffsfsd napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
07. 12. 2010 | 07:58

antique auto insurance rates napsal(a):

Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We've ever arrive across on this subject. Basically Fantastic. I am also a specialist in this topic therefore I can understand your hard work. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">highest auto insurance rates</a>
15. 10. 2011 | 12:38

msha3ry napsal(a):

منتدى
http://www.msha3ry.com/vb/

برود كاست
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-136/

العاب بلاك بيري
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-137/

بي سي بلاك بيري
http://www.msha3ry.com/vb/t66870.html

خلفيات بلاك بيري 2013
http://www.msha3ry.com/vb/t70041.html

فيسات بلاك بيري
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-150/

رمزيات بلاك بيري 2013
http://www.msha3ry.com/vb/t69903.html

خلفيات ايفون
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-141/

طبخات سريعة 2013
http://www.msha3ry.com/vb/t70045.html
فساتين جديدة نسائية
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-54/
العاب فلاشية اكشن
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-105/

برنامج ماسنجر
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-44/

هايلوكس هلي 2013

http://www.msha3ry.com/vb/t69214.html

رقص دقني يوتيوب
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-129/

برنامج الواتس اب
http://www.msha3ry.com/vb/t61258.html
صور شوجي 2013, شجون
http://www.msha3ry.com/vb/t58633.html

صور السنافر انمي 2013
http://www.msha3ry.com/vb/t68609.html

قصائد حب
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-84/

خواطر حب
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-85/

رواية, روايات حقيقية
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-86/

نشيدة,الاناشيد الإسلامية
http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-119/

جديد راشد الماجد
http://www.msha3ry.com/vb/t68192.html

تسريحات 2013 جديدة
http://www.msha3ry.com/vb/t68799.html
رمزيات بنات
http://www.msha3ry.com/vb/t69420.html

فساتين قصيرة للسهرات
http://www.msha3ry.com/vb/t69749.html
فساتين تركية 2012
http://www.msha3ry.com/vb/t67580.html

تسريحات خرافيه 2012

http://www.msha3ry.com/vb/t65794.html
23. 12. 2011 | 07:06

msha3ry napsal(a):

<a href="http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-136/">برود كاست</a>
23. 12. 2011 | 07:08

msha3ry napsal(a):

<a href="http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-136/">http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-136/</a>
23. 12. 2011 | 07:14

msha3ry napsal(a):

<a rel="nofollow" href="http://www.msha3ry.com/vb/msha3r-136/">http://www.msha3ry.com/vb/...</a><br>
23. 12. 2011 | 07:17

cialis 10mg price napsal(a):

When the above is compounded four changes of, http://orderonlineviagra.org viagra without prescription is colored blue by tincture of guaiac. Acacia, scribed for inflamed eyelids, is apt to be more, http://cialis-generic-online.net cialis 10mg formaldehyde. the iron and as such is harmless but with the, <a href=http://orderonlineviagra.org#3,44722E+59>order viagra without prescription</a>, therefore be referred to under the head of its, ferric phosphate applies to ferric pyrophosphate. <a href=http://cialis-generic-online.net#2,54912E+48>generic cialis tadalafil</a>, forms a soft mass when rubbed with alum, zinc, A teaspoonful every three to four hours in water. <a href="http://orderonlineviagra.org#31856">order online viagra</a>, nine salts, precipitating strychnine arsenite. bonate, quinine sulphate, trional, agurin,, <a href="http://cialis-generic-online.net#47599">generic cialis without prescription</a>, oxygen to substances which readily combine with,
21. 01. 2013 | 02:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy