Jak jsem se stal Husákem!

08. 03. 2010 | 09:00
Přečteno 5752 krát
Inzeráty ODS zveřejňují v posledních dnech dvě fotografie. Jedna z nich zachycuje komunistu Klementa Gottwalda v rozhovoru s jiným komunistou Gustavem Husákem a komunistou Antonínem Zápotockým. Černobílá fotografie je datována k roku 1948. Druhá fotografie je barevná, s datem roku 2010. Jsou na ní komunista Vojtěch Filip v rozhovoru se sociálním demokratem Bohuslavem Sobotkou a sociálním demokratem Jiřím Paroubkem. Byla získána během zasedání Poslanecké sněmovny. Z rozmístění jednotlivých osob na fotografiích je zřejmé, že záměrem ODS bylo přirovnat Filipa ke Gottwaldovi, Sobotku k Husákovi a Paroubka k Zápotockému.

Těžko říci, jak jsem se stal zrovna Husákem. Pravděpodobně proto, že nosím brýle. Opravdu promyšlená propaganda. (Narodil jsem se v roce 1971 a tak si na Gustáva Husáka od dětství pamatuji. Nešlo si ho vážně nevšimnout. Od první třídy základní školy jsme se dívali na jeho podobiznu, umístěnou vedle školní tabule. Jako prezident a pohlavár KSČ byl celebritou zpravodajství na černobílé obrazovce domácího televizoru Tesla. Snad kvůli velmi tlustým brýlím a divné češtině mi jako dítěti připadal trošku legrační. Pak už tolik ne (když jsem zjistil, že existují dějiny, rok 68 a normalizace). V těch letech by mne opravdu nikdy nenapadlo, že se stanu Husákem. A ani nikdy potom…)

Srovnání snímků má u čtenářů inzerátu vzbudit dojem, že s Jiřím Paroubkem ( alias Zápotockým) plánujeme komunistický puč, stejně jako Gottwald se svými soudruhy na historické fotografii z roku 1948. V textu ODS sugestivně varuje : Nezapomínejme. Jakoby mocenský převrat v roce 1948 provedli sociální demokraté!

Mirek Topolánek má vojenskou střední školu a vysokoškolské vzdělání technického typu. Obojí vystudoval v době komunistického režimu. Nechci mu tedy vyčítat, že dobře nezná moderní dějiny. Ale jeho špatné vzdělání neomlouvá hrubou mediální manipulaci.

V únoru 1948 provedla v Československu „ústavní“ puč komunistická strana podporovaná Moskvou. Demokraté neměli šanci. V roce 1946 získala komunistická strana ve volbách 40% hlasů, měla silnou společenskou podporu. Rozhodl ale fakt, že USA a Velká Britanie souhlasili s tím, že Československo bude po roce 1945 ponecháno v sovětské sféře vlivu. A také skutečnost, že komunisté už před rokem 1948 plánovitě ( s využitím rad sovětských poradců) ovládli bezpečnostní složky a významnou část armády. Zápas se tehdy odehrával formálně na půdě demokratických institucí a ústavních procedur, fakticky rozhodl mocenský vliv Stalina a bezpečnostních složek. Komunisté měli své organizované spojence ve všech tehdy povolených demokratických politických stranách, včetně Fierlingrova křídla v sociální demokracii. A ve všech politických stranách měli také své zásadní nepřátele. V ČSSD odpůrce spolupráce s komunisty nejvýrazněji reprezentoval proud místopředsedy strany Václava Majera, k němuž se tehdy hlásil i mladý Jiří Horák - mnohem později první předseda obnovené ČSSD v letech 1990-1993. Na posledním sjezdu ČSSD v roce 1946 dokonce odpůrci komunistů porazili při volbě vedení Fierlingerovo křídlo.

To, že ODS svou aktuální inzercí obviňuje sociální demokraty z podílu na převratu v únoru 1948 je neuvěřitelná lež. Sociální demokracie se jako strana stala první obětí poúnorových poměrů. Byla násilně a nelegálně sloučena s komunisty. Ti sociální demokraté, kteří proti tomu protestovali a nestačili emigrovat, skončili ve vězení. Navzdory nátlaku si většina předúnorových sociálních demokratů komunistickou knížku nikdy nevyzvedla. Později trpěly stovky českých sociálních demokratů, stejně jako lidovců i socialistů v komunistických kriminálech. Někteří byli přímo posláni na popraviště. Jiní zemřeli ve vězení. Současná ČSSD přímo navazuje na činnost exilových sociálních demokratů. Ti z nich, kteří ještě žijí, jsou našimi členy.

To, co předvádí ODS je nejen zkreslování historické pravdy, ale i urážka všech obětí komunistického režimu z řad členů sociální demokracie. Mirek Topolánek by se měl za tuto inzerci veřejně omluvit.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Pane Sobotko,

když ty rudý ****** (dosaďte dle libosti) nebudete tahat k moci, nikdo Vás s nimi spojovat nebude.

Máte podobné "ušlechtilé" programové cíle, pododnou rétoriku(zvláště pan předseda)a úplně stejně rozeštváváte lidi a podporujete třídní boj.

Co jako čekáte? Že vás přirovnaji k Masarykovi?Možná ta pleška a brýle k tomu svádí....
08. 03. 2010 | 09:06

radek napsal(a):

Kde není program, nastupuje demagogie a pomluvy...

Vždyť je to pořád stejné a já osobně očekávám další kubiceho zprávu týden před volbami...
08. 03. 2010 | 09:11

vasja napsal(a):

To já bych vás vyved u koryta s pomejema.
08. 03. 2010 | 09:15

Doug Badman napsal(a):

S Husákem máte společného mnohem víc než jenom brýle. A to, že to nechápete, ne tom vůbec nic nemění.
I když jeden rozdíl tady je: Husák si svoje bydlení znárodnil a Sobotka si na něj nakradl.
08. 03. 2010 | 09:20

yara ze země krys napsal(a):

Bohušú,ten Husák ale nebyl vůbec
hloupý chlap. Byl to hajzlík,ale
měl za ušima. Takže je to pro Vás vlastně pochvala, když ho s Vámi někdo srovnává. Měl byste tady přestat blogovat a jít si jako budoucí ministr přes ekonómiku ČR udělat VŠE. Je to na nám. W.Churchilla v Praze 3.
Do Plzně nejezděte, tam to mají
obšancovaní kluci a holky z ODS.
08. 03. 2010 | 09:27

Jája napsal(a):

A co si myslíte, že z hlav a úst chytrého Topolánka a spol může vypadnout něco hodnotného. Stálo by za zkoušku, přirovnat Topola, Langera, Tluchoře a Vondru k Hitlerovi, Goebelsovi, Himlerovi a Göringovi, jak by reagovali, určitě slušně, jako vždy. Ta podobnost u nich je čistě náhodná.
08. 03. 2010 | 09:27

Mistr XXL napsal(a):

"To, že ODS svou aktuální inzercí obviňuje sociální demokraty z podílu na převratu v únoru 1948 je neuvěřitelná lež."

A co je tedy na tom ta lež?

Že se sociální demokracie posléze stala i obětí má nějak dokazovat, že minimálně část nekolaborovala s komunisty?

Možná byste měl vrátit diplom, když jste na téma historie socdem psal diplomku.
08. 03. 2010 | 09:30

Mistr XXL napsal(a):

A ptal jsem se u Křečka - ale bez odpovědi. Když vám to tak vadí, už se sociální demokracie omluvila Zemanovi za tu mediální manipuplaci v podobě plakátu Zemana potřásajícího si ruku s Topolánkem?
08. 03. 2010 | 09:33

Mat napsal(a):

Tak Bohoušku,
ještě tu o třech prsátkách.
08. 03. 2010 | 09:46

Expert napsal(a):

Mistře XXL, myslíte tu Zemanovu a Topolánkovu fotku ze včerejšího večera, nebo některou dřívější.
A manipulaci Mistře XXL vidíte v tom, že si Zeman s Topolánkem ve skutečnosti potřásali ne rukou, ale nohou?
08. 03. 2010 | 09:46

DJ napsal(a):

Radku, to byla autospekce?

Jájo, všeci co jste je jmenovala byli také levicového původu(Socialisté, dělníci, komunisté a Hitler byl kdysi dokonce bezdomovec.)
08. 03. 2010 | 09:53

Pocestny napsal(a):

Bohoušku,
je to hnus...

Vždyť my všichni víme, jak je to doopravdy....
http://mecholupy.unas.cz/rs...
08. 03. 2010 | 10:01

Mistr XXL napsal(a):

Experte, jedná se o fotku z fóra Zlatá koruna, kde předseda Paroubek na poslední chvíli odřekl účast a kde bylo zneužito fotografie Zemana a Topolánka, na kterou nebyla řádně zakoupena práva. Z fotografie byla vyretušováno logo ZK a byl k tomu přilepeno heslo "Chci škodit ČSSD".

http://zpravy.idnes.cz/cssd...

"Osud snímku je skutečně zajímavý. Agentura zajišťující kampaň ČSSD ho sháněla u organizátorů fóra. Ti by jej poskytli, ovšem jako podmínku si dali, že ho ČSSD nesmí takzvaně ořezat, tedy odstranit části, které se jí nehodí. To agentura odmítla a snímek si stáhla z volně přístupného webu v mnohem horší kvalitě. Ořízla pak část nápisu "Finanční fórum...".
08. 03. 2010 | 10:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

Bohuslav Sobotka
Tlustá Berta vyjede až těsně před volbami. Ale lidi jsou už zas o něco chytřejší.
A tak budou spíš volit toho, na koho bude Tlustá Berta střílet a ne toho , kdo na ní pojede.

Volím VV. Uvidíme.

Léčím se jako schizofrenik v Bohnicích . Pan primář mi řekl, že kdybych volil ČSSD, ODS, či Nývlta s Macháněm,
mohla by se moje choroba zhoršit. A podle Ústavy má každý o své zdraví pečovat.Tak se podle toho zařidím.
08. 03. 2010 | 10:03

JC napsal(a):

Bohušu,
Místo vysedávání u PC bys měl chodit na hřiště a trénovat sprint na 1/4 míle.
Myslím, že by se ti to tak za 2 -3 roky mohlo hodit.
08. 03. 2010 | 10:17

hoven napsal(a):

já si myslim, že to ODS vystihla celkem přesně.
08. 03. 2010 | 10:28

hoven napsal(a):

husák byl také právník, ale neměl tu drzost jako slaveček řídit finance.
08. 03. 2010 | 10:29

ali napsal(a):

Do Husáka jste se, při své samolibosti, pasoval sám..u fotky nebylo psáno nic o tom, že jste jako Husák..to ani omylem..vy jste horší Husáka..a jestlo ODS zkresluje historii, vy jí tvrdě nastolujete do reality..postupně, vlezle, odporně a zbaběle..klamáním voličů a rozdáváním z veřejných peněz, lhaním a korupcí kam se podíváš, klasickým bolševickým způsobem..vstříc lepším zítřkům a navrhuji, abyste zase zavedli pětiletku..
08. 03. 2010 | 10:32

PatientO.T. napsal(a):

Pane Sobotko,
myslíte si, že např. níže uvedený výtvor ČSSD je méně blbý?

http://ateo.cz/f/storage/bl...
08. 03. 2010 | 10:49

Ládik napsal(a):

Bohušu, proč brečíš?
08. 03. 2010 | 10:52

ali napsal(a):

přečtěte si článek vašeho vševědy kolegy Havla Kdo nemá VUML a pak pište o zkreslování a urážení, vy chytrolíne v Šalamounových trenclí
08. 03. 2010 | 10:53

wiki napsal(a):

Mistr XXL: Ano, stala se chyba, a IMHO bude diskutovaná fotka nahrazena touto:

http://media.novinky.cz/490...
08. 03. 2010 | 11:10

mladý a naivní napsal(a):

To co, tady Sobotka napsal je připomínka skutečných dějinných událostí. Sociální demokracie hrála v poválečném období skutečně nešťastnou roli a řada jejích představitelů byla souzena a odsouzena v poúnorových procesech, včetně procesu s Miladou Horákovou. Ta zmiňovaná fotka je do nebe volající drzost způsobená patrně kombinací ignorance a zoufalství volebního týmu ODS. Počínaje tím, že na té fotce z r. 48 jsou představitelé jedné strany a na té z r. 2010 se odésácká propaganda snaží dát dohromady představitele dvou zcela různých stran a konče tím, že zatímco trojlístek komunistických potentátů pravděpodobně tehdy plánoval nějakou obludnost, Filip, Paroubek a Sopbotka během jednání ve Sněmovně těžko diskutovali o budoucí těsné spoluprácui, neřku-li sloučení ČSSD a KSČM. Vůbec jakékoliv narážky na účast KSČM v případné vládě soc. dem. jsou systematicky vyvraceny veškerými představiteli ČSSD a já nemám důvod jim nevěřit. Pokud k tomu po volbách dojde, budu první, který sem panu Sobotkovi napíše, co si o tom myslí. Do té doby jsou prvoplánové a ničím nepodložené výžblepty typu "nevolte KSČSSD" jenom produkty namodralého rosolu, který zřejmě mají jejich tvůrci místo šedé kůry...
08. 03. 2010 | 11:12

mladý a naivní napsal(a):

A propos, Mistr XXL: Co takhle jednu nezmanipulovanou fotečku, kde se Zeman objímá se svými kamarády Mirkem Topolánkem a Mirkem Kalouskem? (dnešní Právo, str. 2) Nebo že by ji tam taky narafičila soc. dem.?
08. 03. 2010 | 11:14

Radek napsal(a):

4Pane poslanče, opět jste prokázal že jste velmi inteligentní manipulátor.
Tím jste rozhodně velmi podobný panu Husákovi, právní vzdělání je jen okrajová záležitost, ikdyž je pravda že na toto studium se většinou hlásí velmi ambiciózní jedinci, v tom lze také hledat jistou podobu. Proč píši o Vašich manipulátorských schopnostech? Protože velmi zdařile a účelově mícháte fakta, domněnky a lži a na druhé straně jiná fakta mlžíte a zamlčujete.
Nejprve k Vašim vzpomínkám na Vaše dětství, jsem o rok starší, proto by mohly být podobné. V něčem jsou, v něčem nejsou a hlavně závěry z této doby jsme na základě našich dětských zkušeností udělali každý jiné.
Ano Husák byl do jisté míry směšný, jenže v té době 70. let reprezentoval režim kterého se většina bála, tento režim trval až do roku 1989, v té době jste Vy vstupoval na VŠ, na studium práv. Protože jsem sám v této době dělal příjmací řízení na VŠ /na jinou a úspěšně/ vím co znamenalo dostat se na práva za komunistického režimu, 1. velmi dobrý kádrový profil, 2. konformní přístup a loajalita k režimu
3. plné vědomí toho že vstupuji na dráhu služby tomuto režimu.
Ano to platilo obecně samozřejmě byly vyjímky, ale obávám se že Vy jste to nebyl.
A nyní k Vašemu historickému exkurzu, máte pravdu v tom že většinově po roce 1948 členové soc.dem. strany odmítali sloučení s komunisty a mnozí nesli důsledky vemi tvrdě, pan Horák patřil mezi ně, stejně je pravda že pan Horák soc.dem. obnovoval a snažil se o její obrození, problém je v tom že se mu to nepovedlo, ono Horákovo křídlo dnes neexistuje takže nechápu jak se k něčemu takovému můžete odvolávat, je to právě dnešní vedení soc. demokracie, které tento proud fakticky zlikvidovalo a ke kterému patříte i Vy, pod vedením pana Horáka by se jistě nestalo možné spolupracovat s komunisty na jakékoliv úrovni, je to Vaše vedení, které pod vidinou moci spolupracuje s kýmkoliv,ať s komunisty nebo s ODS na krajské úrovni.
Jestli jste někdy dávno vstupoval do politiky s ideály tak dnes je po mém soudu nemáte a v tom jste opět velmi podobný panu Husákovi. V přechodu od ideálů k realpolitice a touze po moci. Neberte to jako obhajobu ODS, spíše zamyšlení nad tím co nám zde píšete Vy.
08. 03. 2010 | 11:24

stále rebel napsal(a):

Potomci nenesou vinu svých rodičů, ale jablka nepadají daleko od stromu.
http://www.blisty.cz/2009/8...
08. 03. 2010 | 11:25

občan napsal(a):

Pane Sobotko, ono to Vaše povídání má malinkou chybičku. Ostatně jako všechna "povídání" čelných představitelů - není tak úplně pravdivé. Stejně jako 15000 důchody od Škromacha a používání citátů Vaším předsedou. Jen konec je vždy skoro stejný - kontatování, že tak to je, ale to nevadí nebo, že slib nebyl v ekonomických možnostech.
Víte ona taková polopravda je někdy horší než lež. Ale především něco vypovídá o jejích interpretech...:-(
08. 03. 2010 | 11:28

Rumcajs napsal(a):

Chcete tím snad říci pane Sobotko, že s komančema do koalice nepůjdete ?

To je směšné chachacha, tuze směšné chachacha, odpusťte mi chachacha, že se směju vám"
08. 03. 2010 | 11:29

Mistr XXL napsal(a):

wiki: Klidně ať nahradí. Nicméně, to že ČSSD manipulovala na billboardech na tom nic nezmění. Pak ať si ČSSD nestěžije a nejdříve zamete před vlastním prahem.

mladý a naivní: A objímá se pouze s Kalouskem, Paroubek totiž zase nedorazil, ač byl pozván :-)
08. 03. 2010 | 11:30

jarpor napsal(a):

Pane Sobotko,

vzpomínáte si, jaká byla reakce Vaší partaje na odeesáckou : S námi po modré ?

Připomenu - bylo to ODS mínus.

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, pane poslanče.

Hezký den
P.S.
Pana Zemana moc nemusím, ale jeho : "Kdo nemá svůj program, pomlouvá a uráží své konkurenty"
je pravdivé. Pro všechny strany, Vaši nevyjímaje.
08. 03. 2010 | 11:31

mladý a naivní napsal(a):

Mistr XXL: No tak se možná klátil od jednoho k druhému - ale to je spekulace, nebyl jsem tam, nevím...

Co se týče Paroubka - aspoň mu nebudou vyčítat, že vymetá kdejaký raut, nebo číši vína, aby se mohl zadarmo najíst :-)

A co se týče Zemana - pochybuju, že on má v tuto chvíli co mluvit o programu, zvlášť když to, co zatím SPOZ pustila ven je z části vykradený a lehce modifikovaný program soc. dem.

A poslední poznámka - pražské billboardy místopředsedy Höniga "nechceme další Czechtek", to není útok na konkurenty SPOZ??? Pana Höniga vzhledem k jeho věku možná tehdy z té soukormé louky vyvlekli taky... A pokud ne, chtěl bych ho vidět, kdyby se mu za barákem usalašila banda technařů, zvraceli a káleli mu na jeho louce a rozhazovali svinstvo po celé vsi, kde bydlí. To by byl asi rád, že je někdo z jeho pozemku "uklidí" a to co nejrychleji. Jasně, lidská práva, důstojnost, svoboda shromažďování atd., kdekdo má spoutu keců, těžko pak nějak rozhodnout, aby se člověk všem zavděčil. A protože Paroubek byl tehdy premiérem, tak si Černého Petra vytáhl on. Chtěl bych vidět pana Zemana, jak by takovou situaci řešil on, kdyby byl premiérem? Že by reagoval bonmotem typu: "však ona občas pohnojit potřebuje každá louka..."??? Pochybuju. Udělal by totéž, jako Paroubek a Bublan. Tak ať jeho pohůnci nežvaní...
08. 03. 2010 | 11:50

Reedoc napsal(a):

Pane Sobotka,
obrana proti tomuto inzerátu je prostá a inteligentní člověk nepotřebuje napovídat. To co tady žvachláte o puči v 48. roce v souvislosti s inzercí ODS je blbost hodná nevzdělance. Ruku na srdce, copak nejste na jedné notě s pohrobky KSČ?
08. 03. 2010 | 11:51

mladý a naivní napsal(a):

Omlouvám se, poslední poznámka byla trochu OT.
08. 03. 2010 | 11:52

E.T. napsal(a):

Myslím si,

že Paroubek je novodobý Zdeněk Fierlinger .
08. 03. 2010 | 12:00

Mistr XXL napsal(a):

Krasobruslení moc nerozumím, ale co je to ten Zdeněk Fierlinger? Není to zase nějaký zakuklené ódéesák?
08. 03. 2010 | 12:06

StandaT napsal(a):

Já se pořád divím, kde ti lidi pořád vymýšlí takové hlouposti. Třeba to, proč se Obroda jmenuje Česká strana sociálně demokratická.
08. 03. 2010 | 12:08

ali napsal(a):

No, vždyť Paroubek má poslání od vyšší bytosti..tím chtěl říct, že neklame a opravdu ta vyšší bytost mu dala poslání..to je sranda..to jsou věci..to by ani ten Husák nevyplodit..
08. 03. 2010 | 12:09

E.T. napsal(a):

Paroubek je expert na sporty.

"Jsem sportovní fanoušek, i když krasobruslení příliš nerozumím," uvedl v přímém přenosu po setkání s držitelkou dvou zlatých a jedné bronzové olympijské medaile v rychlobruslení. Vedle stojící Sáblíkové pak předal květiny.
08. 03. 2010 | 12:11

noether napsal(a):

Klídek Bohušů, v ODS prostě jenom sami nevědí, proč by je lidé měli volit ... :-)
08. 03. 2010 | 12:18

noether napsal(a):

V ODS, stejně jako komunisti v padesátých letech, mají pocit, že by měli dostat druhou šanci i přesto, že zklamali na celé čáře ... :-)
08. 03. 2010 | 12:20

Zbyšek napsal(a):

Je logické, že pokud se socdem považuje za levicovou stranu a já jsem si jistý, že socdem moderní levicová strana je, tak s ní asi budou ostatní levicové strany (ať si o nich myslíme cokoliv) jednak hlasovat, jednak prosazovat některé zákony. Pokud by tak nečinily, byly by přece samy proti sobě. A stejně tak socdem bude jako první hledat podporu nalevo, tzn. v naší Sněmovně u KSČM (a opět si o této straně jako takové můžeme myslet cokoliv). S kým asi tak má socdem spolupracovat, aby mohla dělat levicovou politiku a držet se svého programu? S ODS? TOP 09? Kdo nemá v hlavě arašídy, měl by to poměrně snadno pochopit...
08. 03. 2010 | 12:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

Z některých příspěvků vyplývá, že je jasné jak volby dopadnou. Dopadnou totiž opět k plné radosti modrooranžovorudých čeledníků.

Průměrný občan :

"Volím VV. Pan primář říká, že kdybych volil ČSSD nebo ODS(TOP 09), tak se ze své schizofrenie nikdy nevyléčím."
08. 03. 2010 | 12:21

stejskal napsal(a):

Pane neo, zkuste to prosím bez toho komolení jména. Byl bych nerad, kdyby se zde podobné věci ujaly. Díky.

Libor Stejskal
08. 03. 2010 | 12:22

ali napsal(a):

Klídek Bohušu, v ČSSD prostě jenom sami nevědí, kudy kam, tak lžou a hlupáci jim to žerou i s navijákem
08. 03. 2010 | 12:23

ali napsal(a):

ano, noether, máte pravdu, zato ČSSD nám otvírá nový, lepší zítřek..strana poctivých a pravdomluvných lidí..ministrem kultury Jandák a ministrem nově založeného ministerstva sportu Šlégr..
levičák bude odpouštět špínu svým idolům dál..
08. 03. 2010 | 12:28

E.T. napsal(a):

Paroubek je expert na citáty,

Jiří Paroubek s Karlem Schwarzenbergem se při nedělním duelu v ČT přeli v souvislosti s požadavkem na zvýšení české účasti v Afghánistánu také o autora citátu „s bajonety můžete dělat cokoli, jen ne na nich sedět.“
"Tady bych využil slova Napoleona Bonaparta, že není možné dlouho sedět na bodácích,“ citoval nepřesně známý výrok Paroubek. Schwarzenberg ho opravil, s tím, že to neprohlásil Napoleon, ale jeho ministr zahraničí Talleyrand. Paroubek si přesto trval na svém. „Řekl to Napoleon, ale to je jedno,“ uzavřel.
Pravdu měl podle všech dostupných pramenů Schwarzenberg.
08. 03. 2010 | 12:30

Kolář napsal(a):

A ted nám napište jak jste přišel k bydlení.
08. 03. 2010 | 12:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

E.T.
Ano, pravdu měl občan Schwarzenberg. Je to jedno.
08. 03. 2010 | 12:35

dallas napsal(a):

Vazeny pane mlady a naivni, kdyz se tak dusujete, ze CSSD by do koalice s KSC(M) nesla, muzete mi zde uvest jeji jine koalicni partnery? Ja o jinych, kteri maji alespon minimalni sanci se do parlamentu dostat nevim..a to i z toho duvodu, ze jsou permanentne napadani prave celnymi predstaviteli CSSD at uz v tisku, nebo v ruznych debatach. Tak jaky ma podle Vas CSSD koalicni potencial? A je uz jedno jestli by vladla s verejnou nebo tichou podporou KSC. 'M' ani neuvadim protoze to je stale stejna bolsevicka pakaz at se jmenuje jak chce. Dekuji predem za Vasi odpoved.
08. 03. 2010 | 12:35

ali napsal(a):

socan Sobotka obviňuje ODS za zkreslování historie..přitom on sám zkresluje fakt, jak si za pár měsíců nasušil z polaneckých náhrad melony..sám zkresluje fakt o Pandurech a Paroubek si dokonce nic nepamatuje..a sedí tam dál, dál se nic neděje, dál budou sprostě zneužívat tento stát a naše peníze a dál budou tupci čekat na pečený holoubátka..že ta holoubátka jsou imaginární, je fuk..
08. 03. 2010 | 12:47

xx napsal(a):

Mlady a najivni - jestlipak vite kdo program socdem sestavil, nebyl to nahodou Zeman ? Zeman si krade sam sve vlastni myslenky. Co na to autorsky zakon ? :-D

CSSD samozrejme program menila, bohuzel jen k horsimu. Co take cekat od diletantu typu Skromacha, Sobotky nebo Paroubka, ze. Proto se Zemanuv program zda byt jen castecne vykradenym programem CSSD, protoze prece nebude prebirat zmeny tech neumetelu. To by neudelal nejspis ani po dvou lahvich Becherovky.
08. 03. 2010 | 13:01

E.T. napsal(a):

Velké lží ČSSD aneb "Jak Napálit Voliče",

Rozhovor HN se Zdeňkem Škromachem, ve kterém místopředseda ČSSD přiznal, že jeho slib razantně zvýšit důchod byl jenom marketingový tah, upozorňuje na častý jev u ČSSD. Takové sliby nejsou sliby, ale lži.


Martin Pecina slíbil, že potrestá kraje, které proplácením poplatků ve zdravotnictví porušují zákon, ale řízení přerušil do doby než se vyřeší stížnost, kterou kvůli poplatkům podala hejtmanka Vaňhová. Jinými slovy: do voleb se nic nemění. Ministr bude kandidovat do sněmovny za ČSSD - stranu, která na boji proti "třicetikoruně" postavila kampaň. A jeden ze socialistických hejtmanů HN potvrdil, že strana byla s Pecinou na přerušení řízení dohodnuta již měsíc.

V roce 1995 si ČSSD v "bohumínském usnesení" zakázala spolupráci s komunisty. V posledních letech dělají socialisté pravý opak - uzavřeli s nimi koalice v krajích a ochotně s nimi spolupracují v parlamentu. V roce 2006 dokonce Paroubek jako premiér obcházel své vládní kolegy a "předvolební dárečky" tlačil sněmovnou jen za přispění KSČM.


Loni na jaře slibovala ČSSD na billboardech vyšší důchody, rodičovské příspěvky, alimenty nebo podporu v nezaměstnanosti. Nebylo by na tom nic divného, kdyby závazky zaznívaly před volbami do sněmovny. V červnu však občané volili poslance Evropského parlamentu. Bohuslav Sobotka ještě v květnu připustil, že do plnění slibů se ČSSD pustí "až v okamžiku, kdy se ekonomika dostane do fáze hospodářského růstu".

Ach jo.
08. 03. 2010 | 13:03

Carlos V. napsal(a):

jiste, srovnavat Sobotku s Husakem je nesmysl.

Husak byl vzdelany a pracovitz clovek. Projevil osobni statecnost v boji proti fasistum.

Samozrejme, jakmile k tomu dostal prilezitost, vladl tvrdou rukou (i kdyz nesrovnatelne mekci nez vladci pred nim).

Sobotka zadnou pozitivni schopnost neprokazal. A do cela statu s podporou Velkeho bratra se nastesti nedostal, takze nelze mu davat v plusu to, ze nevykonal to spatne co Husak.

Sobotku lze lepe prirovnat k Bilakovi ... byt nevim, jaky je Sobotka pravnik a jaky byl Bilak krejci.
08. 03. 2010 | 13:10

Zbyšek napsal(a):

Už jsem se bál, že tady žádný chtyrák nezmíní ten lapsus předsedy socdem v diskuzi s knížetem Schwarzenbergem a že snad ta diskuze tady bude k věci... Splést se může každý, kromě Paroubka, Sobotky, Škromacha a obecně socdemáků, že? Ti na to právo nemají.
08. 03. 2010 | 13:10

Zbyšek napsal(a):

Mimochodem, některé francouzské zdroje tento výrok (v originále trochu obměněný, při českém překladu věřím, že by ten rozdíl zanikl) připisují i pozdějšímu fr. prezidentu G. Clemenceauovi.
08. 03. 2010 | 13:12

mlady a naivní napsal(a):

dallas:

Já jsem se nedušoval, že ČSSD nepůjde po volbách do koalice s KSČM, já jsem napsal, že pokud k tomu dojde, budu první, který sem panu Sobotkovi napíše, co si o tom myslí...

Někdo tady psal, že je jasné, že KSČM zvedá ruce pro řadu zákonů z dílny ČSSD a částečně to platí i naopak - jsou to oboje levicové strany, tak přece nebudou hlasovat proti sobě - aspoň ne ve věcech, které obsahují programy jak jedné, tak druhé strany. Jistě se najde celá řada rozdílů, kdy komunisti budou hlasovat jinak než ČSSD.
Co se týče koaličního potenciálu, podívejme se na to z druhé strany: mají komunisti možnost podpořit jinou vládu než ČSSD, aniž by se nechtěli vzdát možnosti prosazovat alespoň něco ze svého programu?
08. 03. 2010 | 13:25

xx napsal(a):

Sobotka neni zadny pravnik. Pravnikem se clovek nestane studiem prislusne skoly ale teprve praxi a tu Sobotka jaksi nema. Takze otazka jaky je Sobotka pravnik ma je jednu odpoved, zadny !!
08. 03. 2010 | 13:27

iga napsal(a):

Carlos V.

Bilak byl urcite mizerny krejci.
Pamatuji se, ze sam o sobe kdysi prohlasil, ze "neni na saka".
08. 03. 2010 | 13:31

stále rebel napsal(a):

Hrozbou pro naši dnešní demokracii nejsou ani tak komunisté, jako kovaní odeesáci a jejich příznivci. Politická praxe jako Kubice – Langer, volba prezidenta, vláda za podpory „přeběhlíků“, ekonomické a justiční mafie nebo

„Poslanec ODS Jan Morava byl přistižen při pokusu o vydírání – nechal sledovat dceru poslankyně Olgy Zubové. Její tajně pořízené snímky chtěl využít k zastrašení poslankyně a donutit ji tak, aby nedělala problémy při hlasování o vládních zákonech.“
http://zpravy.idnes.cz/posl...

Na heslech nezáleží, ta musí jít s dobou, ale nátury a praktiky je to, podle čeho poznáte obhájce „demokracie“ a těch správných pořádků.

Kam se hrabou dnešní komunisté na odeesáky a jejich příznivce.
08. 03. 2010 | 13:33

xx napsal(a):

mlady a najivni: mate pravdu, KSCM je proti EU, presto neni liberalni pravici.

Tyhle zkratky ale zavedli sami politici v kratkozrake snaze nejak pospinit a pomluvit oponenty. A tak jsme mohli slychat zhusta z ust CSSD ze Kaluse vlastne zvolili komunisti, ze komunisti voli s ODS a pod.

Je to chyba politiku ze s tim podobenstvim v dilcich hlasovanich zacali takhle zonglovat. Pak se nelze divit ze mene kriticti jedinci to prevzali za sve a nalepkuji takto vse.

Na druhou stranu, vyhrocenou kampani se CSSD de fakto odsoudila ke spolupraci s komunisty, protoze otevrenou i skrytou spolupraci s Top09, ODS nebo Zemanovci by si pod sebou asi uz podrizla vetev, vzhledem k naladam ktere se jim podarilo ve spolecnosti vyvolat. I kdyz, ovcan snese hodne vykalu na sve hlave, tak kdo vi. Po volbach se uvidi.
08. 03. 2010 | 13:33

dallasstars napsal(a):

Mlady a naivni, komunistum je to prece uplne jedno jestli vladu CSSD podpori nebo ne,protoze nenesou zadnou zodpovednost a pouze vyuzivaji moznosti vyhod poslancu za ucast v parlamentu..v okamziku verejne podpory CSSD tomu bude jinak a za to KSC bude neco chtit. Co to asi bude? Ja myslim, ze urcite posty a nemusi to byt hned posty vladni. A potom je balon na starne CSSD aby priznala barvu a rozhodla se co udela. A davate mi za pravdu v tom, ze si CSSD hati a likviduje pripadne koalicni partnery sama svym vystupovanim vuci nim?
08. 03. 2010 | 13:38

xx napsal(a):

stale rebel: ja myslel ze tahle retorika uz je prekonana, proste obnosena vesta. Vidim, ze se ale opet dostava do mody ? No jsem zvedavy jak uspesny to bude navrat.
ostatni: vsimli jste si jak byl Paroubek mily na knizete ? On nakonec mozna nepohrdne nejakou skrytou formou spoluprace s nejlepsim ministrem financi.
08. 03. 2010 | 13:38

E.T. napsal(a):

Bohuslav Sobotka: "Jak jsem se stal Hnusákem!"

K zadlužení země: Skokové růsty zadlužení zažívá naše země od doby, co v ní vládu v roce 1998 převzala ČSSD. A jestli v dobách premiéra Miloše Zemana šlo schodky státního rozpočtu ospravedlnit bojem z tehdy v České republice probíhající finanční krizí, potom CSSD navrhované rozpočtové schodky pro roky 2003 až 2006, kdy byl ministrem financí této země elev Sobotka, jsou zločinem. Bylo to totiž období slušných růstů české ekonomiky, kdy měla odpovědná vláda a ministr financí šetřit na horší časy. A čísla? Zdroj MF ČR: Když v roce 1997 odcházela ODS od vlády, činil státní dluh ČR 173,1 mld. Kč. Když v roce 2002 končila vláda Miloše Zemana (ČSSD), činil státní dluh ČR 395,9 mld. Kč. A konečně Jiří Paroubek předával v roce 2006 zemi vládě Mirka Topolánka s dluhem ve výši 802,5 mld. Kč. Suma sumárum, ODS odevzdávala zemi ČSSD v roce 1998 se státním dluhem ve výši 173,1 mld. Kč. ČSSD odevzdávala zemi ODS v roce 2006 se státním dluhem ve výši astronomických 802,5 mld. Kč! A jen tak mimochodem, Bohuslav Sobotka sám zadlužil podle údajů MF za čtyři roky svého ministrování zemi o 362,7 miliardy Kč (rozpočtové schodky v letech 2003 až 2006). V letech vlád ČSSD žádná globální ekonomická krize nebyla! Myslím, že není třeba se divit současnému ministrovi financí Janotovi, když označil Sobotku za nejhoršího ministra financí od vzniku ČR.
08. 03. 2010 | 13:43

rebeluji stále napsal(a):

Předseda ČSSD a lídr kandidátky sociálních demokratů do květnových voleb do sněmovny v Ústeckém kraji Jiří Paroubek získal na svou kampaň 250.000 eur (asi 6,5 milionu korun).
Finanční dar zaslal dlouholetý příznivec české a rakouské sociální demokracie a Paroubkův spolužák v dětství Tomáš Melich.

Tomáš Melich je přeci Jirkův spolužák a kamarád. Tento českorakouský podnikatel v oboru prodeje ojetých aut v Rakousku a na Ukrajině byl hlavním akcionářem společnosti Eurolotto, která od r.1998 chtěla v Česku konkurovat Sazce. Za tři roky působení se dostala do konkurzu se ztrátou 400 miliónů korun. Pohledávky po společnosti převzala První Pražská banka, jejíž dluhy ve výši 300 miliónů korun na sebe převzal magistrát hl. města Prahy za učinkování právě J.Paroubka. Ovšem tento sponzorský dar je již druhý v pořadí. První dar ve stejné výši od Melicha obdržela ČSSD (údajně na základě přání Melichovy matky) koncem listopadu 2009 jako příspěvek na prosincový kongres ČSSD. Tak se u nás bojuje proti korupci.
Jsem stále rebel.
08. 03. 2010 | 13:56

xx napsal(a):

No kdyz ta ohavna odporna ODS ma tolik penez na kampan, jak by je mohla CSSD premoci, bez podobnych penez. A kde je vzit a nekrast, to je oc tu bezi.
08. 03. 2010 | 14:02

Ládik napsal(a):

Bohušu, vzbuď Škromacha a řekni mu, že má na Aktuálně neomluvené absence. Když vás tu bude víc, nebudete se bát vlka, nic.
08. 03. 2010 | 14:05

Vrták napsal(a):

Slovy dědečka Hříbečka (hovorově pro vzdělance):
kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses mědvědem.
Hochu, hádej kde to bylo?
08. 03. 2010 | 14:10

mirda-nesocan napsal(a):

jako vždy kafemlejnek
doufám že ODS a ČSSD VOLBY PROHRAJÍ
JINAK JE TO NA EMIGRACI
08. 03. 2010 | 14:11

kozoroh napsal(a):

V roce 1921 jste porodili KSČ. Ta vás ve 48. sežrala. Otesánek se znovu rozrodil v roce 1990. Vůbec, pane Sobotko, nechápu, proč se vymezujete vůči své rodině.
P.S.: U nás je na každém rohu na bilbordech Paroubek bojující a slibující. Už tam chybí jen to heslo, které jsem jako dítě čítal u nás na baráku (bylo tam mnoho let): "Volte 1 bez váhání, máte vilu na počkání"! Slib byl splněn. Do ukradených vil se nastěhovaly vaše děti.
08. 03. 2010 | 14:13

mlady a naivní napsal(a):

Mám pocit, že ČSSD se vyhraňuje téměř výlučně vůči ODS a TOP 09, je otázkou, nakolik relevantními partnery budou KDU-ČSL, Zelení (proti nim jsem nazaznamenal žádné ostré výpady ze strany ČSSD, ale možné, že mi něco uniklo), případně SPOZ... To ukáží až volební výsledky. Koalice s KDU-ČSL a zelenými by mohla fungovat (je to podle mě v jiných zemích poměrně časté levostředové uskupení), ale jak jsem říkal, je otázka, kolik mandátů budou lidovci a zelení do takovéto případné koalice schopni přinést...
08. 03. 2010 | 14:22

miro napsal(a):

On pan Sobotka nebyl nidy právníkem, nikdy ekonomem, nikdy pracujícím, byl jen politikem a ti jak je obecně známo mohou kecat do všeho, protže za nic nenesou odpovědnost. On ani nikdy nebyl dosti chytrý, protže by se nikdy nemohl tak ztrapňovat jak se ztrapňuje spolu se svými soudruhy Škromachem a Poubkem a Křečkem.
Z čeho v životě mohl čerpat, jen co poznal. Stranický sekretariát a život v prostředí spřátelených Rath,a výše jmenovaní jo jště Dinum a tem býv. manažer ČSA a min.obrany. Chudák co on ví o životě obyčejných lidí
08. 03. 2010 | 14:30

Jan K. napsal(a):

Tak to nějak vypadá, že "Lenin stále živý" má i následovníka Fierlingra "stále živého", jen mu neříkají Zdeňku ale Jiří.
08. 03. 2010 | 14:35

xx napsal(a):

Maldy a najivni: vypady vuci Zemanovcum jsou take caste. Zeleni jsou mrtvoly a do mrtvol nema smysl kopat, leda pro osobni potechu zvrhliku. KDU bude mit mysli take starosti dostat se do parlamentu. Top09 take a proto nechapu tak silne vypady vuci ni, nejspis proto ze elektorat CSSD je veskrze rozumu mdleho a s potesenim kvituje kdyz jejich predseda pronasi nejapne zerty neumelym stylem jako by to rikali oni sami.

No co mu taky chudakovi zbyva, kdyz rozumny obcan o CSSD ani nezakopne.
08. 03. 2010 | 14:36

hovorka11 napsal(a):

Sobotko, neoblbujte lidi !!! Tohle hraní na nepřátelství s ODS je tak průhledné, že každý si může vaše "nerozborné přátelství" v korupčních kauzách, kde se vzájemně kryjete vyšetřovacími komisemi, které nahrazují specialisty na organizovaný zločin a slouží jako úklidové komando ověřit.
Po úspěšné tunelářské akci dokážete účinně spojit síly s ODS, aby nic neuniklo!!
Ještě
08. 03. 2010 | 14:47

hovorka11 napsal(a):

mlady a naivni:
Zkuste být mlady a zkušený.
Vzájemné slovní útoky mezi ODS, ČSSD a TOP09 je službou protivníkovi a tak se odpoutává pozornost od ostatních stran. Je to dělení s vědomím, že o ostatních radši nemluvit, protože o kom se mluví, ten žije. Myslím, že i Soc. dem. si to už uvědomila s VV.
08. 03. 2010 | 15:11

DJ napsal(a):

Mladý a naivní,

sežeň si informace, jakým způsobem soc.dem. potlačovala pravici v letech 1945-1948 a negeglej tady něco o drzosti.
Socdemáci se totiž podíleli spolu s komunisty na stejných sviňstvech pod rouškou antifašismu. Přitom, nebo právě proto, že mezi nimi byli stejní kolaboranti jako Julda Fučík!
08. 03. 2010 | 15:29

mb napsal(a):

nechci se plést ... ale nekomunistických ministů byla v ´48 většina ... bezpartijní Masaryk a 3 sociálně demokratičtí ministři ...

buržovazních bylo 12 ....

soc dem to tedy táhla s komanči ... provedla převrat / puč / legální přeměnu moci VE SHODĚ SE STRANOU KOMUNISTICKOU, nepodali demisi aby podpořili demokratický tábor...

Sobotko, Sobotko, nechtějte nás opít rohlíkem ....

Sobotko Sobotko, naskytne li se příležitost, potáhnete to s komunisty zas, zase a zas ....

Sobotko Sobotko ......
08. 03. 2010 | 15:52

vidlemístoklíčů napsal(a):

Já myslím, že urážet lidi, kteří byli pronásledováni bolševiky, protože je prásknul Roko nebo Kató to by si snad nedovolila ani ODS. Vy se, prosím, neohánějte nějakými ohledy vůči obětem bolševiků!!!!!!
A drobná připomínka: kampaň založenou nejen na urážkách, ale především na lžích jste ve strachu z VV odstartovali vy - oranžády.
08. 03. 2010 | 16:01

mb napsal(a):

sociální demokracie vytvořila s gottwaldem levicovou vládu zaměřenou na znárodňování ....
08. 03. 2010 | 16:06

mb napsal(a):

Sobotko, vlastně se o vás dá říci, že jste pěkný lhář ...

( a docela mě to sejří, protože jsem vás měl ve škatulce se Špidlou, ale to byla pěkně blbá škatulka .... mea culpa maxima ...)
08. 03. 2010 | 16:10

blue jay napsal(a):

Tak jsem se vratil z Vancouveru,
A dovedel jsem se ze Paroubek se chysta prevzit pod sve mohutna kridla Cesky sport.

Pocitam ze v Soci pod vedenim Paroubka predci CR i tech 14 zlatych medajli Kanady z Vancouveru.

Kdy se v CR opet zacnou zakladat statem sponzorovane sportovni instituty ala NDR?
To bude medajli!
08. 03. 2010 | 16:13

vidlemístoklíčů napsal(a):

To mb: ale to jsi je měl správně ve stejné škatulce. Lidé kolem "smutného muže" ti potvrdí, že za hodinu popřel, co předtím svatosvatě slíbil a ještě tvrdil, že vlastně ani nic neřekl. On jen tak přitrouble neškodně vypadal, ale klamal tělem.
08. 03. 2010 | 16:16

Ládik napsal(a):

Už vím, jak bych nazval jednotku hnusu. Jste u mě jednička.
08. 03. 2010 | 16:16

Pepa Řepa napsal(a):

Jak jste se stal h(n)usákem?

Kdoví.
08. 03. 2010 | 16:19

mb napsal(a):

vidle ... mám dosud spidlu za slusneho politika ( treba se pletu ) ... ale Sobotku uz za slusneho politika povazovat nemohu ( skoda ) ... podobne jako Klaus Sobotka nerespektoval rozhodnutí soudu a zadržoval peníze pro politickou stranu ... ( Kaslovi evropští demokraté ... )

a v tomto blogu se dopouští dokonce očividných lží a manipuluje se skutečností tak, jak se mu to hodí ... holt ´politik´ ...
08. 03. 2010 | 16:20

Ježek 1 napsal(a):

Soudruhu Socbotko, před rokem 1948 existovalo v sociální demokracii prokomunistické Fierlingerovo křídlo a antikomunistické Majerovo. V dnešní ČSSD (b) ovšem žádné antikomunistické křídlo není. Jyrka se svými věrnými nohsledy, mezi něž patříš i ty, stranu zglajchšaltoval a nyní je celá ČSSD (b) stranou komunistickou. Skuteční sociální demokraté se ocitli buď mimo volitelná místa (Foldyna) nebo odešli k Zemanovi (Rusnok).
08. 03. 2010 | 16:35

Hrdlička napsal(a):

Pane Sobotka, to přirovnání k Husákovi není až tak marné. Husák dovedl velmi obratně manipulovat s lidmi což Vy ovládáte nejlépe z celé Paroubkovy družiny. Však také sklízíte za to největší úspěch jako svého času Gross. Po volbách bez podpory komunistů nedáte dohromady žádnou vládu. A komunisti se nikdy nezmění, jen se podívejte, že téměř všichni vzpomínají se slzou v oku na zlaté časy totality. Copak Vy to nevidíte, spíše to nechcete vidět.
08. 03. 2010 | 16:41

mlady a naivní napsal(a):

DJ: Já jsem vlastně zapomněl, že situace v letech 1948 a 2010 je naprosto srovnatelná, že je po válce a že nám za krk z východu funí ledový dech báťuška Stalin. Asi nemám holt takový globální politický rozhled.

Počkat, možná bych jednu paralelu našel - válka přivedla národní hospodářství do krize, stejně jako ti borci, co tu bačovali v 90. letech. Jeden řídí TOP 09, jiný seděl v NERVu, další nám doteď sedí dokonce na Hradě a zbytek si vesele hraje golf a pojídá kaviár a je za vodou. To jsme s nimi ale zatočili, co?

Poslední historicky naivní exkurz: Kam bychom zařadili lidovce, a ČSS, kteří se tetelili na kandidátkách Národní fronty celých 40 let? Ti to s Gottwaldem netáhli, že ne... Když paušalizovat, tak ve velkém...
08. 03. 2010 | 16:57

mlady a naivní napsal(a):

hovorka11:
Jistě, negativní kampaň může být kontraproduktivní. Ale já nejsem volební manažer ČSSD.
08. 03. 2010 | 17:00

ještěonásuslyšíte napsal(a):

Proč sem píšou samí vypatlaní odésáci? Socani sou asi v práci a makaj na modrý zloděje...
08. 03. 2010 | 17:04

neo napsal(a):

ještěonásuslyšíte

spíš neexistujou socdávky na komp:)
08. 03. 2010 | 17:08

Kelt napsal(a):

ET-k dluhům po klausových vládách jste opomenul započíst ztrátu Konsolidační banky ve výši 235,-mld.Kč.
Takže celkový účet za bankovní socialismus činí 408,-mld.Kč
08. 03. 2010 | 17:09

vidlemístoklíčů napsal(a):

To mb: nechci ti brát nějaké ty iluze (možná poslední) o některém politikovi. Zdrojem výše uvedené informace byl člověk, který s ním byl v každodenním styku a byl z toho zoufalý. Nikdo nevěděl, co z toho, co tvrdí za hodinu ještě přizná. Já s ním osobně naštěstí v kontaktu nebyl, protože při takovémto jednání bych byl teď asi v kriminále za vraždu.
08. 03. 2010 | 17:46

vidlemístoklíčů napsal(a):

To: ještěonasuslyšíte!!!!! Buď tak laskav a neurážej diskutující. Je mi fuk, že ti připadají příspěvky jako od "vypatlanců", protože ty mi nepřipadáš jako arbitr inteligence, ale to, že podle tvého primitivního modrooranžového myšlení je každý, kdo Sobotkovi neodsouhlasí jeho kdejaký blábol hned modrák, mne uráží!!!!! Považuji obě strany za stejné lháře, zloděje, korupčníky a mafiány, kteří si pěstují nefungující justici. Stačí? A abys netápal, tak upřesním, že i přes výmysly oranžád volím VV!
08. 03. 2010 | 17:52

papulus napsal(a):

Sobotko koukaj. Moc si myslej. Jich srovnávat s Husákem to přec není možný. To chtěj urazit Husáka. V čtyrycátým osmým to bylo jasný. S podporou sovětů, a dneska bůh ví s čí podporou a jakých šmejdů se děl polistopadový převrat a do dnes děje destabilizace naší malé republiky.
08. 03. 2010 | 18:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lidi , přestaňte se konečně hádat, kdo toho víc rozkrad a jak a vykopejme ty jejich čeledníky z parlamentu oba. Včetně exota, loajálního přicmrnda všech - Janoty.
Ale udělejme to kultivovaně - podle Ústavy.

Vždyť přece nejsme jako oni.

Volím VV.

Jsem totiž stejný schizofrenik jako vy. A pan primář mi řekl, že kdybych volil ČSSD, ODS, či Nývlta s Macháněm, mohla by se moje choroba zhoršit. A podle Ústavy má každý o své zdraví pečovat.
08. 03. 2010 | 18:22

madqwert lže napsal(a):

Vy jenom pomlouváte, jako celá vaše partaj. Program si tvoříte podle nálady obyvatelstva.
Demagogie, zlo, nenávist, populismus,Paroubek, Rath, zadlužování, nemožnost dohody, popírání dohod....
a vůbec, jste béčko Sládka.
08. 03. 2010 | 18:29

Lena napsal(a):

:-) :-) :-)
To je zase výtvor.
Připadá mi, že pan Sobotka je takový malý diverzant. Článek, jak ODS nevyšla stávka, mi připadal jako snaha ukázat ubohost ČSSD a tudíž jí poškodit u voličů. No a dnešní článeček byl snad psán jenom proto, aby se rozvířila debata na téma nechutných agresivních bilboardů, ve kterých ČSSD drží s ODS statečbě krok a se kterými právě ona, pokud si dobře vzpomínám, začala. Hned to tu mnozí diskutéři vytáhli, nic jiného se taky nedalo dělat.
Myslím, že by si měl pan Paroubek na kolegu Sobotku posvítit jako na škodnou.
08. 03. 2010 | 19:01

JuDr.Z Plzně napsal(a):

Náhodou mezi Sobotkou a Husákem je hodně veliký rozdíl:
1).Husák=vzděláním právník s praxi
2).Sobotka=právník bez praxe

1).Husák=vězněn-Leopoldov(SK)
2).Sobotka=na toho exota teprve vězení čeká
08. 03. 2010 | 19:22

stále rebel napsal(a):

Pro Kelt.
Vůdce modrých nestál opodál a přispěl k naplnění účtů v České konsolidační bance.
http://ekonom.ihned.cz/c1-1...

Jestli pak už tehdy věděl, že se to jednou bude hodit jako bič na socany, kteří to museli sanovat a dnes jsou to prý jejich dluhy.
08. 03. 2010 | 19:23

Jeník napsal(a):

Tak jsem se dozvěděli od pana ministra financí Fišerovy vlády, dříve 1 náměstka druhé Topolánkovy vlády, dříve 1 náměstka ministra financí první Topolánkovy vlády, dříve prvního náměstka ministra financí Paroubkovy vlády, dříve 1 náměstka ministra financí Grosovy vlády, dříve 1 náměstka ministra Špidlovy vlády, dříve 1 náměstka ministra financí Zemanovy vlády, dříve prvního náměstka ministra financí Klausovy vlády, dříve 1 náměstka ministra financí Klause pana Janoty dozvěděli, že případné benefity pracujících přijdou na cca 70 milionů korun. No a co, zruší se jeden Pandour, Topolánek se současným ministrem války dostanou nižší provizi a dál se práší za kočárem černým lesem kolem bílých skal.Řekl by pan herec Jan Werich.
08. 03. 2010 | 19:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

stále rebel
Vidíte, ten článek vyšel v roce 2006 a stejně jej lidi volili.
Když má někdo prostor mezi svým pravým a levým uchem vyplněný modrou nebo oranžovou plastelinou místo mozkové tkáně, zbývá jediné : Lobotomie.

Mějte se.
08. 03. 2010 | 19:30

Hlava XXII napsal(a):

Není náhodou propagace komunismu zakázána ? A neměla by ODS nebo jejich PR-íčko jít před soud ?
Jsem si jist, že ano...a proto podávám zítra na Ivana Langera, trestní oznámení.
08. 03. 2010 | 19:46

Martin B. napsal(a):

Tak jako pred kazdymi volbami nas ODS zachranuje pred navratem totality. Kdo by si myslel, ze jde o straseni, tak je na velkem omylu - ODS totiz ma "Reseni misto straseni".
Kdo by si myslel, ze jde o konfrontacni kampan, tak se samozrejme take myli - konfrontacni kampan provadi vyhradne CSSD. To se pochopitelne demokratickym silam v nasi spolecnosti nelibi. Nastesti se pri poslednich eurovolbach podarilo temto demokratickym silam vajickovymi utoky zabranit mnoha konfrontacnim shromazdenim.
08. 03. 2010 | 20:14

Yurri napsal(a):

Mě se líbí,soudruhu Dluhoslave,jak ze sebe programově děláte prosťáčka - pravděpodobně proto,že už jste tak zblblí z cílové skupiny vaší propagandy,rozumněj "z duchovně velice prostých lidí", že už se to projevuje i u vás.. ODS,a upozorňuji,že je volit nebudu - pouze varuje před názorovým a ideovým prorůstání komunistů s vámi - tedy v mnoha případech s "bývalými" komunisty. A kdyby jste si "vygoogloval" počet (bývalých) komunistů sedících v parlamentu za vaši stranu třeba v r. 2006,tak vám asi spadne brada.. ( Osobně se přikláním k názoru,že bývalý komunista znamená asi to samé,,co bývalý černoch.) Btw,ty estébácké manýry vašeho Vůdce na pietním shromáždění v Lánech - nepřipomíná vám to všem něco? Soudruhu Sobotko,přestante škodit této zemi!
http://www.lidovky.cz/parou...
08. 03. 2010 | 20:44

RA napsal(a):

ty obrázky jsou trefné,, soudruzi v družném rozhovoru, Sobotko, tahali jste se s komanči v roce 48 a taháte se s nima i dnes. Už se s Parůbkem klepete na vládu za ůčasti, nebo podpory komančů, v podstatě jde o jedno a to samé. Jste stále stejní, pořád stejné s....
08. 03. 2010 | 21:11

Lena napsal(a):

Hlavo,
pošlete sem pak odkaz, kde jste to TO na Ičko na internetu vyvěsil. Ráda se podívám.
08. 03. 2010 | 21:13

stále rebel napsal(a):

Pro Yurri.
Cituji:
"Mě se líbí,"
"rozumněj "z duchovně velice prostých lidí""
"kdyby jste"

3. pád komu čemu - mně, mi.
rozuměj
kdybyste

Paroubek není žádný sympaťák, ale nabízí školství zadarmo.
Není to náhodou to, co ty tak naléhavě potřebuješ?
08. 03. 2010 | 21:23

Michal Macek napsal(a):

neo:

:DDD
08. 03. 2010 | 21:23

vidlemístoklíčů napsal(a):

Tenco, víš, že tě rád čtu a považuji za názorového spouputníka, ale zamysli se! Jak chceš dělat lobotomii s plastelínou? Pravda, dá se dloubnout a hrát si na to, že přerušuji spoje, tedy spíš spatlání dvou barevných plastelín, ale účinné to asi nebude.
08. 03. 2010 | 21:47

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sem tam je dobré mezi lidmi prohodit nějaký ten absolutní nespis. Z testovacích důvodů, že, neb zapruzení intoši a rozmanité soužky úče okamžitě vybublají.
A hned je jasno s kým že to jedu v autobuse...
Veselé krizování
Jinak jistě vzácný snímeček věčně netlemícího se Bouhouše zde:
http://www.ateo.cz/f/images...
09. 03. 2010 | 09:16

Pocestny napsal(a):

Vzor slušné a korektní sockodiskuse dle pana Mazniceho...

ještěonásuslyšíte napsal(a):
Proč sem píšou samí vypatlaní odésáci? Socani sou asi v práci a makaj na modrý zloděje...
08.03.2010 17:04:31
09. 03. 2010 | 09:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, socani v práci zde...
http://kaifolog.ru/uploads/...
09. 03. 2010 | 10:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

vidlemístoklíčů
Bude to tvůrčí. Vzniklou odpudivě vypadající směsku totiž pošleme do Bruselu.
Aby viděli, že to s českými voliči nebudou mít jednoduché ani oni.

Mějte se.
09. 03. 2010 | 11:13

fuks napsal(a):

Milý Bohušu,
opět jsi zřejmě nepochopil,nebo snad ani nevíš ( jak naivní ), že ČSSD vede takovou bezprogramovou kampaň už dávno.Asi ani číst neumíš, jinak by sis všiml co stojí na vašich inspirujících plakátech, kdo je v hlavní roli Ferdy mravence, kdo slibuje modré z nebe, kdo si dělá z důchodců prdel jako soudruh Škromach. Souhlasím s ostatními, že na soudruha Husáka nemáš ani inteligencí, ani vzděláním.
09. 03. 2010 | 14:31

almost glossed™ napsal(a):

Budu neustále opakovat, že jistý spammer F.A. může jen závidět zde privilegovanějším spammerům.
09. 03. 2010 | 20:11

Charlie napsal(a):

Tencokida Hnuj

tak tady pod tím blogem byste měl práce habaděj.
09. 03. 2010 | 20:13

Martin napsal(a):

no mě by spíše zajímalo jak z člověka stane takový lhář,demagog a populista... jak dlouho se školíte...?
10. 03. 2010 | 16:13

F.Srbek napsal(a):

Po dlouhé době dal o sobě pan Sobotka vědět. Co chtěl říci, nevím. Je se potvrzuje, že je velmi pružný a přizpůsobivý.
Blíží se volby a strašení únorem je přede dveřmi. Strašit únorem je podstatně snadnější jak hovořit o vlastní práci, o chybách. článkem se pan Sobotka připomněl nic méně nic více. Pro mne o důvod víc abych hledal, koho volit. Pokud jde pana Sobotku, praxe v reálném životě by neškodila.
10. 03. 2010 | 16:26

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 06:26

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 06:28

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 08:58

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 08:59

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 10:56

oblečení xxl napsal(a):

Po dlouhé době dal o sobě pan Sobotka vědět. Co chtěl říci, nevím. Je se potvrzuje, že je velmi pružný a přizpůsobivý.
31. 03. 2010 | 21:30

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought aswiss .IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watches So as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 04:35

Cartier watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 09:51

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy