Topolánek většině lidí příští rok zvýší daně

14. 06. 2007 | 09:27
Přečteno 9475 krát

Běžní občané s průměrnými a podprůměrnými příjmy zaplatí na základě navržených změn zákonů příští rok na daních o 16 miliard korun víc než letos. I po avizovaném "snížení" daně z příjmů. Bohužel. A přitom to ještě v loňském roce právě touhle dobou vypadalo z pohledu ODS tak slibně.

Ve smlouvě ODS s voliči „ Společně pro Českou republiku“ z června roku 2006, podepsané osobně a slavnostně současným předsedou vlády, se uvádí: „Daně klesnou 100% daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky. Daňové přiznání bude možné podávat na jednom listu. Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70% zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií)“. Tolik citace, kdo nevěří, může si ověřit a dočíst do konce na www.ods.cz. Realita prvního roku po tzv. reformách ( pokud projdou) však bude zcela jiná. Vláda Mirka Topolánka porušila předvolební sliby ODS. V roce 2008 se zvýší snížená sazba daně z přidané hodnoty, spotřební daň z tabákových výrobků a přibudou nové ekologické daně. Daň z příjmů se přitom znatelně sníží jen lidem s nejvyššími příjmy. Je tedy jasné, že většinu lidí ve skutečnosti v příštím roce postihne celkově vyšší daňová zátěž (s těžištěm v oblasti nepřímých daní). Zvyšování daňové zátěže občanů v roce 2008 demonstrují následující údaje z vládních návrhů zákonů a materiálu „Příprava státního rozpočtu“:

Vyšší DPH + 25,6 mld. do rozpočtu
Nové ekologické daně + 4,3 mld. do rozpočtu
Vyšší spotřební daň z tabákových výrobků: + 5,7 mld. do rozpočtu
Nižší daň z příjmů fyzických osob – 19 mld (očekávaný výpadek příjmů)

Celkem zvýšení daní pro občany v roce 2008 : + 16,6 mld. Kč

Skryté zvýšení odvodové zátěže ve skutečnosti představuje také snížení dávek nemocenského pojištění v situaci, kdy vláda současně odpovídajícím způsobem nesnižuje povinně odváděné pojistné. Díky tomuto opatření získá Topolánkova vláda na nemocenském pojištění v roce 2008 do státního rozpočtu od pojištěnců navíc 9,1 miliardy korun, aniž by je vyplatila zpět na dávkách nemocenského pojištění. Tyto prostředky pak použije na financování jiných výdajů. Zvláštní formou „nové daně“ jsou vlastně i slibované poplatky ve zdravotnictví. I tady se počítá řádově s miliardami.

Faktické zvýšení daňové zátěže pro občany v roce 2008 ovšem nebude rozloženo rovnoměrně ani spravedlivě. Uniknou mu lidé s příjmy nad 40 tisíc a zejména nad 80 tisíc korun měsíčně hrubého. Právě těmto lépe situovaným skupinám vláda uleví zavedením rovné daně (23%) a stropů na odvody sociálního a zdravotního pojištění ve výši čtyřnásobku průměrné mzdy.

Na financování tzv. rozpočtové stabilizace se tak díky vyššímu zdanění budou podílet především ekonomicky neaktivní starobní a invalidní důchodci kteří neplatí daň z příjmu, zaměstnanci a živnostníci se středními a nízkými příjmy, středně příjmové rodiny s dětmi a díky zvýšení spotřební daně speciálně a velmi také kuřáci.

Všechny ale při tom může hřát pomyšlení, že vláda má dostatek zdrojů na to, aby pokračovala ve snižování daní pro právnické osoby, které tak v roce 2010 ušetří až 33 miliard korun. Tato skutečnost ovšem zajistí, že celková daňová zátěž v České republice do roku 2010 statisticky o něco klesne.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hawk napsal(a):

Ty jsi prostě, Sobotko, Paroubkův pucflek a nějak jsi zapomněl, že do bídy jsi přivedl svým rozhazováním tuhle republiku ty se svými socany. Teď to někdo musí napravit, ač to není populární a ještě u toho lžeš.
14. 06. 2007 | 09:40

veverka napsal(a):

Aktuálně - Rudé právo
14. 06. 2007 | 09:42

m&m napsal(a):

Už to zase začíná, tady dnes ještě poteče odeesácké sprostoty...
14. 06. 2007 | 09:56

Pavel Kolář napsal(a):

Pro "hawka" .... ty jsi ale zarytý modroptáčník . Přesvědč nás na konkrétních případech, že Sobotka nemá pravdu a potom urážej. Jenže při tvém IQ ......
14. 06. 2007 | 09:59

karel napsal(a):

To, že vláda z kapes občanů plánuje příští rok vytáhnout o 16 miliard korun více na daních, stojí přímo v Kalouskově materiálu z ministerstva financí. Nejde tedy o žádnou novinku.
14. 06. 2007 | 10:06

student VSE napsal(a):

CSSD: jen kritizuje, kritizuje a kritizuje,8 let tu byla a nic se nedelo, ted ma najednou plnou hlavu reforem, byla to CSSD, ktera zacala vyjednavat s USA o radaru, ted mu rika NE..jsou to jen trapni populisti, kam ver. mineni tam socani :-( co se tyce predvolebnich slibu mili pane Sobotko, moc dobre si pamatuji na slib prispevku na nakup automobilu a jine vyplody socbolsevicke demagogie. Ani se nebudu ptat, zda jste tomuto a jinym slibum dostali..Jdete se vycpat, ackoli nesouhlasim se vsim, co ODS rika, budu ji volat dal.
14. 06. 2007 | 10:13

Student PedF napsal(a):

Sobotka ma pravdu, ODS pred volbami lhala, pry nebudou poplatky ve zdravotnictvi...haha, pry rovna dan 15 procent, misto toho se pocita ze superhrube mzdy - podvod jako remen (dan bude 23 procent), danove priznani na jede list papiru, hahaha, bude jeste rozsahlejsi nez dnes...........a to ten delnik na billboardech pred volbami mel tak smutne oci....
14. 06. 2007 | 10:17

PetrK napsal(a):

Sobotko, jděte s těmi vašimi kecy do ..., za 8 let jste dovedl naše finance (za podpory vymaštěných premiérů) na pokraj krachu a teď máte tu drzost lézt lidem na oči. Ale vy jste, stejně jako všichni socani, splachovací.
14. 06. 2007 | 10:18

fuj napsal(a):

Ano primitive "hawk" presvědč nás o opaku, abychom věřili tobě a ne panu Sobotkovi, který svá tvrzení podkládá dokázanými čísly.
14. 06. 2007 | 10:21

tycka66 napsal(a):

Sobotka ma velmi dobre ekonomicke vzdelani:-)
14. 06. 2007 | 10:23

JaJa napsal(a):

Ach jo, právník-teoretik, odborník na všechno a Jyrkův pucflek, Bohoušek Sobotka, opět zamořuje ovzduší svými bláboly... Proboha, prosím, Bohoušku, už opravdu néééééééééééééé...
14. 06. 2007 | 10:23

student VSE napsal(a):

to fuj :-D dokazana cisla? jako, ze socani napujcovali penize a ted je nechtej vracet a dokonce rikaj, ze ani nemusej? a ze jsou to populisticky dobytci, to nemuze nikdo rozporovat, kam ver. mineni, tam sosani...jsem zvedavej, az provede nejaka agentura pruzkum o zaniku samotne CSSD, jak se tomu kluci v lidovym dome postavej :-D
14. 06. 2007 | 10:24

mach napsal(a):

to Student PedF: radeji dostuduj PedF a na ekonomiku zapomen, co je spravedliveho na tom, kdyz nekdo, kdo vydelava vice penez, z nich odvadi vyssi procento dani, to neni spravedlnost jak tvrdi pan Sobotka, ale solidarita, otazka je, zda si ji vsichni prijemci zaslouzi
14. 06. 2007 | 10:25

martin napsal(a):

m&m
Vážený pane, doporučuji přečíst si diskuse, zejména na Seznamu a vyjde Vám naprostá většina sprostých a vulgárních příspěvků, nikoliv příznivců ODS.
14. 06. 2007 | 10:27

Pavel napsal(a):

Velice zajímavé. Podle Hawka a Petra K socani dovedli zemi na pokraj krachu. Nezaměstnanost téměř na nule, ekonomika rekordně roste, průměrná mzda též. Chtěl bych se zeptat, jak by tedy podle vás správně vedená ekonomika měla vypadat? Jako balíčky po ODSáckých experimentech v 90. letech?
14. 06. 2007 | 10:31

rr napsal(a):

Co se Sobotko divíš. Pokud jste lidem s vyššími příjmy zvyšovali daňovou zátěž 8 let, tak se nediv, že se jim teď snižuje. Tak už to bývá - vy tvrdíte, že společnost musí být rovnostářská, oni, že musí lidi stimulovat aktivitě - vzdělání.... Pravda je samozřejmě někde uprostřed. Nejhorší však je,když to lidi s vyšššími příjmy místo k placení daní stimuluje k nadbytečným odpočtům a odpisům (kup. zbyt.drahých aut, ulívání peněz, kde se dá) - jenže k tomu jste vy svým chováním je právě stimulovali.
14. 06. 2007 | 10:32

Sobotka - ekonomický Jasánek napsal(a):

Je zbytečné číst jakékoliv ekonomiky se týkající se články od B. Sobotky - je to takový vojín Jasánek, co ekonomii nikdy nestudoval, plete si promile a procenta, neví co je Lafferova křivka. Nejhorší je, že v životě NIKDY NEPRACOVAL - z VŠ rovnou do parlamentu.
14. 06. 2007 | 10:32

mach napsal(a):

uvazujicim je jasne, ze reforma verejnych financi, ktera je diky rozhazovani CSSD nezbytna, neni o snizovani dani, ale komplexni zmene hospodareni s verejnymi prostredky tak, abychom jako spolecnost nezili neustale na dluh a nezivili obrovske mnozstvi parazitu, ktere se bohuzel v posledni dobe uspesne dari populistum z CSSD mobilizovat k volbam
14. 06. 2007 | 10:34

JT napsal(a):

Z předstírání reformy od současné koalice jsem zklamaný, ale aby to měl drzost kritizovat Sobotka potom co předvedl on, tak to je fakt hroší kůže.
14. 06. 2007 | 10:36

mach napsal(a):

to Pavel: Mily Pavle, pokud jsi opravdu presvedcen o tom, ze prosperujici ekonomika je zasluhou vlady CSSD, pak je i na tobe bohuzel videt, jak ucinna je na prosty lid se stadovitymi sklony soucasna agresivni demagogicka propaganda pana Paroubka a jeho rychleseucicich nohsledu, jako je treba prave p. Sobotka s timto clankem.
14. 06. 2007 | 10:41

TNT napsal(a):

Sobotka ekonomiku nestudoval, stejne jako Tlusty, ktery vystudoval mechanizaci na Zemedelce a Kalouskovi, ktery studoval chemii.........tady nevidim zadny rozdil, jediny expert na ekonomii je docent Jiri Havel
14. 06. 2007 | 10:43

rr napsal(a):

J.Havel?? Není nad to mít teoretika v praxi a ještě navíc v politické straně, aby viděl jen to co chce a snažil se za každou stranu prosadit své pojetí a teorie. To už tu bylo a jak se ukazuje vede to je do extrému (exkrementu).
14. 06. 2007 | 10:46

veverka napsal(a):

na všech zpravodajských serverech je od rána hlavní zprávou tato:
Sedm vyšetřovatelů popřelo Kubiceho tvrzení o nátlaku

...NA VŠECH,KROM AKTUÁLNĚ .CZ a iDNES. Čím to asi bude?
http://www.ct24.cz/index_vi...
http://www.ceskenoviny.cz/i...
http://www.ihned.cz/c4-1011...
http://www.novinky.cz/krimi...
14. 06. 2007 | 10:47

Pavel napsal(a):

Ja vazne nechapu jak muze byt nekdo takova lidska svine jako jsou ti z prvni linie socanu. 8 let vedou zem do naprosty riti, ucej lidi penize schovavat, ulejvat, sami si pujcujou kde muzou aniz by je chteli vracet, a ted, kdyz nekdo chce udelat aspon neco malo pro aspon o neco rozumnejsi hospodareni statu, tak maji plnou hubu kecu jak je to spatne. Sami za 8 let neudelali nic jinyho nez ze rozdavali nase penize sockam, ktere nechteji makat...ale co, hlasovaci pravo maji...
14. 06. 2007 | 10:47

vasik napsal(a):

Sobotka je jeden z nejvetsich demagogu CSSD jakeho znam a nema moc cenu s nim polemizovat. Ale vzdycky se rad divam na jeho interpretace skutecnosti. Je fakt, ze me ODS taky nas*ala, kdyz z 15% dane je najednou 23 a sliby chyby, ale je to asi maximum co se da za tohohle politickeho rozlozeni a za katastrofalni situace statnich financi (podedenych po panu demagogovi Sobotkovi) prosadit...
14. 06. 2007 | 10:49

Rolf napsal(a):

Článek je výborný. Není k tomu co dodat. ODS s úsměvem rostrhala svoje sliby a hodila do koše. Co je pravda to je pravda. Modří neobolševici spílají, je to úsměvné a těší se až budou mít nižší měsíční mzdu a jejich děti budou platit u lékaře.
14. 06. 2007 | 10:54

Radek napsal(a):

S předchozím názorem ( autor JT ) nelze než souhlasit. Na naší současné politické scéně ( té vrcholné ) se mi z těch partají nelíbí ani jedna a sympatie chovám leda tak k pár jedincům. Ale je fakt, že socdem by si teď měli dát voraz a počkat až lidi zapomenou na ty jejich kopance. Nebude to trvat dlouho, každý, kdo se dívá vidí, že člověk český krátkou paměť má.
Ještě k tomu co napsal Pavel : nechci se nikoho zastávat ale myslím, že ODS v 90tých letech měla tu pozici přece jenom trošku obtížnější.
14. 06. 2007 | 10:54

Aileron napsal(a):

Vazeni, prestante si tu navzajem spilat a uvedomte si, ze kazdy z nas mel stejnou moznost vydat se toutez cestou, jako pan Sobotka. Jen zjevne nikdo z nas zde diskutujicich nema ten nedostatek charakteru a naprostou absenci zabran, aby se choval tak nizce, jako on. Vazte si sebe navzajem, at uz jste zastanci jakekoli strany, nevazte si vychytraleho lumpa, ktery v zivote nesahl na praci a penize (nemale, socialista)vydelava jen a pouze primitivnim osocovanim svych oponentu. Uvedomte si, ze mozna ani nesouhlasi s tim, co hlasa, jen mu to nese. Tudiz, proc by to nedelal?
14. 06. 2007 | 10:56

Radek napsal(a):

Sobotko, kde berte tu drzost jeste vubec neco zvastat. Dostat jste nas s tou vasi partaji do takoveho pruseru, ze na vas jeste nase deti budou vzpominat. Neotravujte tedy vasimi keci lidi, kteri ted budou muset vic makat a vic odevzdavat statu, aby ty vase dluhy zaplatily.
14. 06. 2007 | 10:58

martin napsal(a):

Pane Rolfe,
nepapouškujte prosím nepravdivá rčení. Připomínám, že název bolševik vznikl v roce 1903 při hlasování ruských soc,dem o časopis Jiskra. Leninovo křídlo zvítězilo. odtud název bolševici. Nic společného s pravicí.
14. 06. 2007 | 10:58

vasik napsal(a):

Ja si dokonce myslim, ze tomu co pan Sobotka tvrdi, obcas nemuze kolikrat verit ani on sam, ale proste politicky je motivovany si za tim stat. Jinak to snad neni mozne....Jinak solidarita a socialni spravedlnost jsou hezke pojmy, ale nesmi dusit ekonomiku a nutit lidi vyhybat se danim,coz se dnes deje.Kolik podnikatelu plati dane?Kolik vysoce prijmovych zamestnancu je na fiktivnich smlouvach o poskytovani sluzeb? Dnes mame jednu z nejvyssich danovych progresi v Evrope, jedny z nejhure hospodaricich statnich financi v Evrope, a to vse za rekordne rostouci ekonomiky, neni tam neco spatne? Co se stane az ekonomika prestane slapat a bude potreba ji povzbudit statnimi investicemi a vydaji...
14. 06. 2007 | 10:58

mafilipes napsal(a):

P.Sobotko vase pokrytectvi opravdu nezna mezi, dovoluji si vam pripomenout vase ( CSSD )volebni sliby z roku 2002:
Zařídíme plošné přídavky na děti a porodné ve výši 50 tisíc korun za jedno dítě. Platy učitelů dosáhnou 130 procent průměrné mzdy, vytvoří se 200 tisíc nových pracovních míst. Na dálnice půjde nejméně 50 miliard korun, Ústecko a Ostravsko se mohou dohromady těšit na 40 miliard, aby mohly revitalizovat zničenou krajinu. Mladí dostanou novomanželské půjčky na zařízení první domácnosti a také tím se umožní dostavět dvakrát víc bytů než dosud - až 50 tisíc bytů ročně. Staří budou mít zadarmo léky a každý motorista 90 tisíc korun na nákup nového auta.

Také díky těmto slibům ČSSD vyhrála volby.

Prosil bych volicum CSSD pro osvezeni napr. clanek
http://aktualne.centrum.cz/...

Vzkaz pro nadavajici :
Nadavkami na ODS mne neurazite.
Dekuji.
14. 06. 2007 | 11:01

Karel IV. napsal(a):

Bez ohledu na blog Sobotky mne skutečně rádoby pravičáci přesvědčují o svém IQ. Napadání všeho od Sobotky bez protiargumentů (ta tupost vše za 8 let zkritizovat a nevidět ty předchozí privatizační lumpárny, balíčky atd.) je skutečně ale skutečně ubohé a vypovídající o pisatelích. Patřím do kategorie lidí, kteří se nad těch 80 000,-Kč dostanou - ale nikterak mne to vůči té naprosté většině, tj. i mých dětí netěší. Co ale nikdy Špidlovi nezapomenu (potažmo socanům) je jejich příspěvek pro výpočet důchodů. Díky němu, teď i ti co odvádí obrovské daně si odnesou důchod okolo 10 000,-Kč. Děkuji Ti ČSSD a pane Špidlo Tobě zvlášť. Hodně si Ty pošťácký specialisto užij za svoji odbornost těch 600 000,-Kč měsíčně. Takže když to shrnu je potřeby vyčistit politické ovzduší, najít nové lidi s novou politickou stranou a všechny tyto politické staříky napříč politickým spektrem poslat do Špidlova důchodu.
14. 06. 2007 | 11:06

Pavel Šůra napsal(a):

--- Oranžové partaji ruku v ruce s komunistickým předvojem se vcelku úspěšně podařilo naočkovat jednodušší část národa myšlenkou, že by na reformě měla vydělat.
Rád bych, aby mi někdo vysvětlil, kde se mají vzít peníze, chybějící v příjmech státního rozpočtu, když by zaměstnanci měli dostávat stejně, nebo víc. Z probíhající diskuse o „Reformě veřejných financí“ se mi zdá, že vůdčí myšlenkou je potřeba zvýšit zdanění zaměstnavatelů a tím se to všechno vyřeší.
Zdaníme – li „modré straky“ a přinutíme je nějakými zákony, aby museli zaměstnancům platit mzdu, zabezpečující důstojný život, zvednou se jim prudce náklady a tudíž se sníží jimi placené daně. Modré straky nejsou blbé a rády všechno rozdají, jen aby nemusely daně platit. Za pár let už nebudou muset ani podnikat, protože už budou mít nahrabáno až do konce života.
Jestliže zaměstnavatelem je zaměstnanec (viz všechny státní instituce, placené ze státního rozpočtu), věřím, že rád bude prosazovat „důstojnou“ mzdu, buď protože jeho peníze to nejsou, nebo si zákonem zajistí navýšení mzdových prostředků. Zdá se mi, že tím se ale nároky na státní rozpočet zvednou, nikoli sníží.

Díky tomu, že jednodušší část národa utratí všechno, co dostane do ruky, vrátí se do státního rozpočtu část peněz ve formě daní z příjmu, spotřebních daní a DPH. Z toho logicky plyne, že pokud zaměstnanci utratí víc než vydělají, státní rozpočet konečně poroste. Ale vzhledem tomu, že tato logická smyčka je úplná pitomost, pořád ty rostoucí příjmy státního rozpočtu nikde nevidím.
Nevím, školy sice mám, ale tomuhle problému pořád jaksi nerozumím.
Kde se tedy vezmou ty chybějící peníze, když se nikde nebude šetřit? Myšlenka rozdat si navzájem to, co zabavíme modrým strakám je sice lákavá, ale k cíli taky nevede, protože tyto zdroje jsou konečné a my jsme rozežraní a je nás na to moc.

P.S. : Pod pojmem „jednodušší část národa“ není automaticky myšleno ti blbější, v této skupině naopak jsou bohužel i velmi vzdělaní lidé. Ale jsou to ti s menšími starostmi. Například ti, kdo nemusí mít nápad, co vyrobit, aby se to dalo prodat s takovým ziskem, aby se z něj dalo zaplatit:
-úvěr na materiál, výrobní zařízení, výrobní prostory a následné splátky úvěru, výplaty zaměstnancům a činnost odborové organizace, odvody do státního rozpočtu. A když mu na konci náhodou ještě něco zbude, tak z toho zaplatit daň z příjmu, odvody na dávky pojištění .......
A celou dobu k tomu poslouchat hraběcí rady užitečných idiotů, jak se to má správně dělat.
14. 06. 2007 | 11:17

krasomila napsal(a):

Rolfe, ty oranžový troubo - roztrhat se píše se "Z" !!! Místo Tvých jistě oblíbených seriálů, jako Ordinace, Vztahy, atd. - protože to je tak Tvoje úroveň - se večer doučuj gramatiku, ty hlavo skopová . . . .
14. 06. 2007 | 11:19

bajka napsal(a):

Žilo bylo 10 pánů, kteří spolu chodili každý den do restaurace na oběd. Za oběd měli pokaždé zaplatit dohromady přesně 1000 korun. Pánové se dohodli na tom, že se na té tisícovce budou podílet tak, jak platí daně.

Takže první čtyři, ti nejchudší, neplatili nic. Pátý zaplatil 10 korun, šestý 30 korun, sedmý 70 korun, osmý 120 korun, devátý 180 korun a desátý, ten nejbohatší, 590 korun. Takhle to šlo celé roky a nikdo si nestěžoval.

Až jednou hostinský přišel s tím, že jim dá slevu a bude po nich chtít každý den za oběd jen 800 korun místo 1000, protože jsou to stálí zákazníci. To bylo od něho moc hezké. Jak si ale rozdělit těch ušetřených 200 korun?

Kdyby každý z deseti pánů platil o 20 korun méně, prvních pět pánů by dokonce dostávalo peníze za to, že chodí na oběd. Hostinský jim navrhl podělit se o úsporu tak, v jakém poměru platí za oběd.

Vzal si papír a tužku a začal počítat. Vyšlo mu toto:
Pátý pán už také nebude muset platit nic, stejně jako doposud první čtyři, takže 100% úspora. Šestý bude platit 20 korun, místo 30, ušetří 33%. Sedmý bude platit 50 místo 70 korun, ušetří 28%. Osmý pán zaplatí 90 místo 120 korun a ušetří 25%. Devátý zaplatí 140 místo 180 korun, takže ušetří 22%. Desátý pán, nejbohatší, bude platit 490 místo 590 korun. Úspora 16%. Každý z těch šesti na tom bude lépe, než předtím, a ti první čtyři mohou i nadále jíst zadarmo.

Jak se ale vzápětí ukázalo, velké nadšení ten návrh nevyvolal.
"Takže já z těch 200 korun dostanu jen 10?", křičel šestý pan, ukázal na desátého, nejbohatšího, a pokračoval: "A tenhleten dostane hned 100!" "To je pravda!", křičel pátý pán, "Já taky ušetřím jen 10 korun, ale on desetkrát víc!". "Opravdu!", přidal se sedmý, "takže jemu stovku a mně jen dvacku?!". Rozkřičeli se i první čtyři pánové: "A my nedostaneme vůbec nic? Jak k tomu přijdeme? Zase jsou na tom nejhůř ti nejchudší, jako vždycky!" A všech devět se vrhlo na toho desátého a ztloukli ho.

Příštího dne se desátý pán u oběda neobjevil. Nijak jim to nevadilo, prostě si sedli a jedli bez něho.
14. 06. 2007 | 11:19

Karel napsal(a):

Tento nýmand s nulovou životní a profesní prakcí dovedl naše hospodaření k bilionovému schodkua a teď místo toho aby nějakm zalezl a dlouho se neukázal bude dávat rozumy? Vážený pane,kdybyste nebyl pucflek soudruha agenta ROKA,tak byste mohl řídit tak maximálně stánek s novinama,ale daňovou evidenci svěřit raději člověku který umí počítat...
14. 06. 2007 | 11:21

pointa? napsal(a):

Když ale došlo k placení, zjistili zajímavou věc: Všichni dohromady neměli ani na polovinu sumy, kterou zrovna projedli. A pokud mezitím neumřeli hlady, tak se tomu diví dodnes.
14. 06. 2007 | 11:21

LQ napsal(a):

Vážení v tom článku chybí jedna velmi důležitá věc a to je vysvětlení přímé a nepřímé daně. Jak znám Sobotku je to záměrně. Pak může blábolit takové nesmysly, které mu lidé sežerou (bohužel).Jinak v ekonomice bych ho nenechal ani si prdnout.Je to prostě machomejt.Nesnáším lidi, kteří ze školy skončili v parlamentu potažmo ve vládě. To o jeho úrovni hovoří samo za sebe.To znamená jako politický demagog za 1, jako ekonom za -5.
14. 06. 2007 | 11:23

deflorant napsal(a):

.. a teď jednu Bohouškovi a všem sockám na dobrou noc :

Pohádka o solidaritě :
Žili v jedné krásné zemi dva muži.
Pro lepší představu – oba byli soustružníci a oba pracovali ve stejné továrně.
Nejenže měli vedle sebe své soustruhy, ale měli vedle sebe i své domečky se zahrádkou.
A doma milé ženy a hodné děti.
Pan První chodil do práce do továrny jen na jednu směnu.
Pan Druhý chodil na dvě směny.
Pan První skončil práci ve dvě hodiny a šel domů pracovat na svou zahrádku.
Pan Druhý ale chtěl pro své děti více peněz a tak pracoval i druhou směnu. Skončil v deset večer a zahrádka mu zarůstala.
Pan První dostával plat, který byl malý a tak se také danil nejmenší sazbou. Stát mu ještě doplatil do životního minima.
Pan Druhý dostal zaslouženě dva platy, jenže vinou progresívní daňové sazby zaplatil na daních více a tak jeho čistý hodinový výdělek byl menší. Také neměl posekanou zahrádku a jeho děti ho tolik nevídaly, jako pana Prvního.

Pohádka má smutný konec :

Ačkoliv pan První i pan Druhý hlasovali ve volbách pro solidaritu, dodržel ji jen pan Druhý. Přispěl do sytému více, mj. také proto, aby pan První mohl dostat sociální dávky.
Pan První ale nebyl už tak solidární, aby panu Druhému posekal zahradu, zasadil zeleninu atd.

Pokud to takhle půjde dál, buď přestane pan Druhý pracovat na ty, co o solidaritě jen mluví, nebo se přestěhuje tam, kde se z víc odvedené práce platí stejně, nebo méně na daních.
( Einstein kdysi řekl, že daň z práce je vlastně zločin . . . ).
14. 06. 2007 | 11:26

Blanka napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
kdyby byla ČR v takové situaci, že by si mohla dovolit zásadní snižování daní, tak by to jistě pan Topolánek udělal. Je to přece populární krok, zavděčil by se voličům a ti by ho na oplátku volili. Jenže bohužel, není to v naší situaci možné. Je třeba zastavit zadlužování. Zastavit růst sociálních nákladů. Kdybyste se přestal tak smát z Vaší fotografie a začal pracovat na tom, aby se lidé měli v budoucnosti lépe. Tím myslím spolupracovat v parlamentu s opozicí, vymyslet společně co nerychlejší úpravy a stabïlizaci, místo neustálé kritiky a strašení. Nikdy jsem program ODS nečetla, předvolební sliby jsou jen reklama. Vždy závisí na konkrétní situaci a ta je nyní taková, že se musí šetřit, dobře hospodařit, nerozhazovat plnými hrstmi z něčeho, co nemáme. Naštěstí si to udědomují. Narozdíl od Vás. Místo takovéto kritiky začněte pracovat na návrzích, jak zastavit zadlužování a kde ušetřit. Najděte ty díry, kudy utíkají finance. Vždyť jste byl ministrem financí, musíte ten systém znát dobře. Všude se dá hospodařit lépe, jen se musí chtít. Kritika je na nic, když nic nepřináší. Pane Sobotko, začněte pro naši zemi pracovat. Prosím. Ukažte že jste chlap, jak s oblibou říká Váš předseda. Je větší odvahou začít spolupracovat, než jen kritizovat práci druhých.
14. 06. 2007 | 11:29

LQ napsal(a):

add nenechal bych ho řešit ani obyčejný rodinný rozpočet. To by ty rodiny již ani nežily, nebo by čekaly na exekuci.Bohužel exekuci na svou rodnou stranu s bradavicí a DrRáthem asi přežijí.Škoda pro lid této země.
14. 06. 2007 | 11:30

Igor napsal(a):

Je skutečně zábavné pozorovat, jak modří ptáci zuří nad prostou pravdou, kterou popsal Sobotka, totiž že ODS vyhrála volby slibem snížit všem daně a místo toho dělá Tupolánek pravý opak. Naše vláda je jen banda lhářů.
14. 06. 2007 | 11:36

pravičák napsal(a):

Bohouši, ten Tvůj koňský úsměv mě vždycky dostane. Já se asi dám k ČSSD, abych Ti byl na blízku ?? Zatím ale zůstanu u ODS. Tak brzo pa, Ty šmudlo.
14. 06. 2007 | 11:39

Franěk napsal(a):

Souhlasím plně s komentářem pana Sobotky. Jen se divím sprostým urážkám příznivců koalice. Místo konkretních údajů jen mlží a nadávají.
14. 06. 2007 | 11:44

ovo napsal(a):

Vážení diskutující. Všichni jste dokonalí ekonomové. Každý z vás rozumí fiskální politice. Jste prostě dokonalí, že i hlavní ekonom této provincie je proti vám úplný laik. Ani jeden z vás neví o daňové problematice zhola nic. Přečíst nebo dokonce prostudovat daňové zákony a předpisy s nimi související je pro vás takřka nemožné. Ale kecat a nádavat Sobotkovi, který se ve fiskálu vyzná, to je to jediné co dokážete. Nejsem Sobotkův obdivovatel, ale provádím audity.
14. 06. 2007 | 11:45

Pavel napsal(a):

Panu Sobotkovi k jeho argumentům Deficit veřejných financí v ČR, SR a EU (15) v (% HDP)
Země/Rok 2001 2002 2003 2004
Česko -5,9 -6,8 -11,7 -3,0
Slovensko -6,0 -5,7 -3,7 -3,3
EU(15) -1,1 -2,2 -2,8 -2,6

Státní zadlužení ČR, SR a EU (15) v (% HDP)
Země/Rok 2001 2002 2003 2004
Česko 27,2 30,7 38,3 37,4
Slovensko 18,7 43,3 42,6 43,6
EU(15) 63,3 62,7 64,3 64,7

Vývoj míry nezaměstnanosti v R, SR a EU (15) (meziroční změna v %)
Země/Rok 1999 2000 2001 2002 2003 2004
ČR 8,6 8,7 8,0 7,3 7,8 8,3
Slovensko 16,7 18,7 19,4 18,7 17,5 18,0
EU(15) 8,5 7,6 7,2 7,6 8,1 8,1

Zdrojem všech dat je Eurostat
14. 06. 2007 | 11:46

darkhalf napsal(a):

Sobotka - ministr financí, který ekonomii nikdy nestudoval. Podle toho to tak vypadá - některé věci jsou pro něj španělská vesnice a co mu nenakukají poradci, to neodpapouškuje. Demagog, populista a Paroubkův poskok je ale solidní (i když, Rath, Hašek a Zaorálek ho asi trumfli).
14. 06. 2007 | 11:46

Prosek-tvor napsal(a):

Ani jeden věcný příspěvek od Sobotkových kritiků. Pouze zlostné útoky, naprosto typické pro modré fanatiky pod dalšími blogy a pod články na zpravodajských webech. Zejména příspěvky od studenta VŠE dávají opravdu naději na skvělou budoucnost :-)
14. 06. 2007 | 11:47

mafilipes napsal(a):

Igor: tady ti dovolim nabidnout, jakym zpusobem se vyhraly volby v roce 2002:
http://aktualne.centrum.cz/...
14. 06. 2007 | 11:49

K4my napsal(a):

to darkhalf: tohleto tve tvrzeni podloz nejakymi fakty. Do ty doby ses sasek co se ohani slovicky o kterych ani jejich vyznam.
14. 06. 2007 | 11:49

marx napsal(a):

Bylo by už dobré ,kdyby národ dostal rozum a všechny strany ,co jsou v parlamentu při volbách zlikvidoval.Ne proto ,že bych nesouhlasil ze snižovaním zadluženosti ,ale protože ani jedná /nepočitám komunisty/strana se nezajíma o obyčejného člověka ,ale všechny se staraji pouze o své kapsy,/viz nejnovší zvyšeni svého malého všimného/. Prosím nevolit nikoho z nynějších garnitůr,protože své sliby nikdy nesplnili a pouze předváději svou aroganci a moc nad námi.Děkuji za pozornost.
14. 06. 2007 | 11:50

mafilipes napsal(a):

Bylo by fer, kdyby se Sobotka se stejnym zapalem pustil do hodnoceni neuskutecnenych predvolebnich slibu CSSD ( 50 tkc porodne, 90 tkc pro kazdeho motoristu ) pred volbami 2002.
14. 06. 2007 | 11:51

mafilipes napsal(a):

zapomnel jsem na bezplatne leky pro seniory nad 70 let !!! Ve skutecnosti doslo samozrejme k narustu leku, ze.
14. 06. 2007 | 11:52

K4my napsal(a):

to mafilipes: tomu rikam podklad. Jen ale dodam, podivej se na program ODS ;), zkus porovnat co slibilo ODS a splnilo, a zkus porovnat co tehda slibilo CSSD a splnilo, pak zjistis, pri pohledu do minulosti, ze spousta navrhu ze strany CSSD by se splnit dala, ovsem ODS delala uspesnou barieru, chvala CSSD ze dokazala stat zavest do ekonomicke stabilizace.... Slava ODS ze zavadi stat do uspesne likvidace
14. 06. 2007 | 11:53

neo napsal(a):

Pane Sobotko, přeji dobrý den.

Mě se strašně líbí, jak sociální demokracie nyní kritizuje reformy ODS, ale po celou dobu vlády nebyla schopná předložit jedinnou reformu. Kalouskova reforma je jen kompromis koalice s ústupky opozici. zajímalo by mě, jak byste kritizoval, kdyby prosazovali původní návrh 15% daně. To jste taky řvali, tak co chcete? navíc, i tato reforma sníží daně všem (ty z příjmu) a jako bývalý m.fin. byste měl vědět, že to tolik kritizované zvýšení DPH (4%) se jen těžko nějak zásadně projeví na vzrůstu cen. DPH jak jistě víte není jediný faktor ovlivňující cenu a už vůbec ne ten hlavní faktor. Trochu soudnosti a méně populismu. I ten radar je práce vlády předchozí...popřete, že jste s tím nezačali a přesvědčovali ODS a Komunisty aby souhlasili.
14. 06. 2007 | 11:59

deflorované krasomile se stejným nickem: napsal(a):

A proč by pan První měl Druhému obdělávat ještě zahradu, když mu ve volném čase obdělával manželku a hrál volejbal s jeho dětmi? Pan Druhý se brzy udře a pan První jej lehce nahradí. Vidíte, jak je snadné se vysmívat?
Do roka a do dne, pokud projdou tzv. reformy, vás všechny chci vidět, jak se vám povede. Pokles příjmů 80% občanů se objeví na poklesu tržeb vašich podniků, tím i na poklesu daní, celkového HDP, zvýší se nezaměstnanost, tím i soc. dávky pro nezaměstnané a roztočí se krizová spirála. Vždyť 2/3 růstu ekonomiky táhne spotřeba domácností.
14. 06. 2007 | 12:04

Socan napsal(a):

Škoda pane Sobotko, že jste se stal levicovým plitikem až po odejití Grose, Buzikové a ostatních co nic neznali a ODS lezli do pr.ele. Máte nálepku špatného ministra s volbou generálního ředitele ČKA. Teď svými články vystupujete jao levičák. Lze Vám věřit? Neobrátíte se opět?
Proč se obklopujete jidmi jako Vlček, bejček Březina a pod. Dbejte na čistotu svého okolí.
14. 06. 2007 | 12:08

mafilipes napsal(a):

k4my: jasne,obe strany si proste nemaji co vycitat. Jen mi pripada pokrytecke, kdyz Sobotka porad v jednom blogu za druhym komentuje nesplneni slibu ODS a sama CSSD mela pred volbami v roce 2002 naprosto nesmyslne a nesplnitelne sliby, ktere taky z duvodu koalicnich a doufejme i racionalnich, stejne jako ODS nemohla splnit. To by byla jedna vec. K soucasnemu stavu si myslim, ze zaticmo jedna strana po 8 letech tvrzeni, ze vse je v poradku a netreba nic menit do budoucna, tak druha rika, ze mame a budeme mit problem se duchody, se zdravotnictvim a socialnim zabezpecenim a s tim souhlasim, protoze pri soucasnem zneuzivani a navyku na zneuzivani si jen clovek s hodne silnymi ruzovymi brylemi muze myslet, ze je vse v poradku.
14. 06. 2007 | 12:09

Radek napsal(a):

Rád bych, kdyby si čtenáři po přečtení článku B. Sobotky položili otázku, zda je rozhodující to co píše než kdo to píše. Pokud si odpoví, že směrodatné je to, kdo to píše a nepodstatné, co píše, tak asi nemá smysl s takovými lidmi diskutovat. Všechny strany (občané) mají možnost navštívit web mfcr.cz a z něj čerpat data. Je toho tam docela dost.
Pro přispěvatele píšící o Lafferově křivce bych jen poznamenal, že je to pouze dílo ekonomické teorie a že nikde není uvedeno, jak tato křivka vypadá pro Českou republiku a i kdyby nakrásně pro ni byla shotovena, nebylo by jisté, kde se na ni právě nacházíme.
14. 06. 2007 | 12:16

rr napsal(a):

to Radek: 1)Článek jsme četli velmi dobře. Můj názor je takový - pokud příliš rovnostářský přístup vede k neúměrnému trendu zadlužení je třeba jej změnit.
2) On se sice ohání vyšším zdaněním, ale zapomíná, že byly vloni zvýšeny rodičovské dávky(mimo program stran). Ve skutečnosti jen klame - po jejich loňském zvýšení se změny prostě provádět musí.
3) Zdanění v nejvyšším pásmu se zvyšovalo od roku 2000 (díky růstu mezd) a zavedení slevy na dani ho jen prohloubilo.
14. 06. 2007 | 12:26

josef napsal(a):

Při vší úctě Vaše sdělení nečtu, ale s kamarády se bavíme jak po nepřesvědčivé stranické volbě Vašeho "guru" jste se s panem Škromachem odvázali (trocha kritiky) a jak jste potom šli rychle na brzdy. Slzíme jak ta hodně nepříjemná sdělení tlumočíte s p. Škromacem za p. Paroubka. Pravidelná okénka ve zprávách: "kdo by měl momentálně odstoupit ...". Pokud přímo sdělení nepřednášíte, tak Vaše výrazy (s p. Škromachem, nikoho nenechávají na pochybách)Dojemná, loajalita (sakra s tou kritikou jsme to prve přehnali) !!!
14. 06. 2007 | 12:35

laco napsal(a):

Normální lidi to vědí,blbové na to přijdou.
14. 06. 2007 | 12:38

laco napsal(a):

Normální lidi to vědí,blbové na to přijdou.
14. 06. 2007 | 12:38

Pepe napsal(a):

Jsem středněpříjmový a plat mi po schválení reforem vzroste o 800Kč (plat a přídavky na dítě podle věku) měsíčně (přepočet podle vzorce zde na "aktuálně")nekouřím a i kdyby zdražení cigaret začalo za vlád ČSSD a chce ho hlavně EU.Část spotřební daně jde do fondů EU.Přímo se mě dotkne jen vyšší daň z 5 na 9 % a to u rohlíku o 8 haléřů,mléka o 40 haléřů,másla o 80 haléřů a masa o 4 Kč.....měsíčně asi o 100 - 150 Kč.Dále vodné a stočné mi udělá 60 Kč na osobu za 3 měsíce,tedy 20 Kč za měsíc.....Poplatky ve zdravotnictví (za recept 30Kč a návštěvu lékaře 30 Kč) asi 180 Kč ročně asi 15 Kč měsíčně.Ať počítám jak počítám pořád budu mít 500 Kč měsíčně navíc.Nevím a neznám nikoho,kdo na reformu doplatí.Podotýkám,že jsem středně příjmový občan.
14. 06. 2007 | 12:40

AKUBES napsal(a):

Jistže s mnoha věcmi, které se v rámci reformi provádí, stejně tak ze způsobem reformy můžeme nesouhlasit, ale s to, že reforma zbídačené st. pokladny, kterou měl na starosti pan chytrý (pro natvrdlé Sobotka), musí přijít, snad uzná každý, kdo se naučil počtům na základní škole. Je proto navýsost trapné, drzé až neuvěřitelné, když reformu kritizuje pan chytrý (nejchytřejší dělá předsedu jeho partaje). Co je ale ta tom celém nejsmutnější, že mu mnozí přizvukují. Nemusí souhlasit, ale proboha ať neargumentují tím, že má Sobotka pravdu.
14. 06. 2007 | 12:41

Zuzka napsal(a):

Milá Blanko, tolik demagogie v jednom článku se jen tak někomu nepovede.Začala bych s tou radou o spolupráci.
Jak konkrétně by podle tebe měla vypadat ? Asi tak, že opozice, jejíž pohled na finance a jejich spravování je odlišný, má zvednout ruku pro cokoli, co je proti jejich volebnímu programu ? Proč by měl zanechat kritiky ? Vždyť i ty ji tu provozuješ a navíc dáváš "dobré rady ".Jistě pracuješ jako makroekonický expert.Pokud vnímáš předvolební sliby jako reklamu a nevyžaduješ jejich plnění, na základě čeho potom volíš ? Podle barvy kravaty, používání anglického slovníku, módy, příklonu k nacistické ideologii či ...? Nedávno jsem sledovala debatu s panem Kalouskem a bylo zde řečeno a jím potvrzeno (i když nerad), že velikost zadlužení, které se uvádí jako podklad pro "reformu" je politické číslo hozené jen tak do luftu panem Bémem.Prostě virtuální realita, která je podána v zájmu určité skupiny a té jsou přizpůsobeny i argumenty...
14. 06. 2007 | 12:48

mafilipes napsal(a):

pepe: ale tak jak si to spocitaty vy nebo ja, tak to dela par lidi a zbytek proste podlehne hysterii, kterou zacal sirit Paroubek unorovym projevem po prohranych volbach. CSSD zvolila taktiku roznecovani vasni mezi volici obou stran.
14. 06. 2007 | 12:50

B. SOBOTKA v r. 2003 ke nesplněným slib. napsal(a):

"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na něčem, co není ekonomicky reálné, a tlačili zemi do větších schodků jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvětlil už v roce 2003 deníku MF Dnes ministr financí Bohuslav Sobotka.
14. 06. 2007 | 12:51

honza napsal(a):

Včera jsem měl možnost se zúčastnit posezení českým občanem,který již delší dobu žije a podniká za velkou louži.Doporučuji všem těm nespokojeným ať to zkusí venku a pak mohou něco vykládat o podnikání,daních a porovnávat.
14. 06. 2007 | 12:53

Soc. dem. r. 2002 před volbami napsal(a):

-reforma důchodů
-samostatná důchodová pojišťovna oddělená od st. rozpočtu
-příspěvek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytů formou neziskových spol.
-příspěvek 50 tisíc pro každé narozené dítě
-plošné přídavky na děti
racionalizace a zlevnění st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatků
.......
14. 06. 2007 | 12:56

neo napsal(a):

to:pepe a mafilipes:

s vámi souhlasím. Pepe, ty výpočty DPH se mi ale nezdají. Jak jste k nim dospěl? Když se zvýší DPH o 4% to neznamená, že se cena produktu zvýší o 4%. a + je tu konkurence, takže to s cenami zrovna nepohne:)) viz. výše
14. 06. 2007 | 12:58

laborp@mujbox.cz napsal(a):

Bez ohledu na to,jestli pohne nebo nepohne,vzal jsem průměrné ceny potravin a zvýšil o 4%.Aby socky nemohly řvát....
14. 06. 2007 | 13:02

Levicova spravedlnost napsal(a):

卐卐卐ODS卐卐卐
14. 06. 2007 | 13:08

Levicova spravedlnost napsal(a):

Ať žije náš Führer Topol卐, Heil!
14. 06. 2007 | 13:11

neo napsal(a):

měli by tě zavřít za propagaci nacismu, jdi si heilovat jinam chcípáku
14. 06. 2007 | 13:15

laco napsal(a):

Pro Pepeho

Zapomněl si že se bude zdražovat elektřina,bezín a nafta a to má vliv na vstupy výrobků,tak že se všechno zdraží mnohem více než si spočítal.Další věc je,že slyším jak se musí šetřit a důchodci v senátu si chtějí přidat jenom 9 milionů na bydlení to prý nejsou žádné peníze.Poslanci si chtějí také něco přidat.Na nemocné děti pak nemají peníze tak se musí dělat sbírky.Dělají si z nás srandu a my se tady dohadujem.
14. 06. 2007 | 13:19

Blanka napsal(a):

Vážená paní Zuzko,
Demagogie: využívání zkreslených zjednodušených argumentů, působících zejména na city a předsudky, k ovlivňování jednotlivců a skupin. To mě připomíná spíš článek úplně nahoře.
Ve svém příspěvku jsem vyjádřila prosbu, nic víc. Nepoužila jsem vůbec žádné argumenty. Představte si, že jste v zaměstnání, je pracovní porada: je tam pět pracovníků, každý má nějaký návrh na řešení nějaké situace. Každý z nich se snaží přesvědčit ty ostatní, že ten jeho je nejlepší. Je nanejvýš pravděpodobné, že se podaří na nějakém řešení domluvit. Firma funguje, když funguje jeho vedení, jeho zaměstnanci a spolupracují. V politice opozice má za úkol hlídat koalici, aby neprováděla něco nepřijatelného pro stát a jeho obyvatele (samozřejmě strašně zjednodušeně řečeno). Ale pokud se nějaká věc udělat musí, měla by se i opozice dokázat zapojit konstruktivně do jednání a pomoci k vypracování co nejlepší strategie. Vždyť by jim mělo jít oběma (opozici i koalici) v konečném důsledku o totéž, spokojenost obyvatelů této republiky.
14. 06. 2007 | 13:23

neo napsal(a):

laco:

benzín se zdraží vlivem zvýšení snížené sazby DPH??? jakých 9milionů si přidali? pouze zvýšili o 3000 příspěvek na byty v Praze, ty nájemní, takže částka 9milionů je vymyšlená a nesmyslná.
14. 06. 2007 | 13:23

Opitz napsal(a):

Je vidět pane Sobotko, že jste právník... a obratný manipulátor... co třeba znamená slovní spojení "běžný občan s průměrným či podprůměrným příjmem"? Kolik takových "běžných občanů" znáte a kolik jich v České republice žije? 5 miliónů? Nebo pouhé dva milióny? Pokud je to 5 miliónů, pak se každý znich podílí na oněch 16 miliardách 3200Kč,- za rok... to jest 266 Kč,- měsíčně... Pokud někdy vyrazíte s manželkou na večeři v Praze, zaplatíte asi víc... I za rodinný výlet do kina zaplatíte víc...

jak říkám, jste opravdu zdatný manipulátor, jak jinak byste také mohl přežít Zemana, Špidlu, Grosse i Paroubka...

Dnes bezdětný "běžný občan" s příjmem 20 000 korun hrubého má daň z příjmu ve výši 2405,- , zdravotní tzv. "pojištění"(hahaha, vždyť je to daň.. ale psssst...) a sociální zaplatí 900,-, resp. 1600(!!),-

Bezdětný "běžný občan" s příjmem 10 000 korun hrubého má daň z příjmu ve výši 825,- Kč, zdravotní tzv. "pojištění" a sociální zaplatí 450, resp. 800...

A takový "nebežný občan" s příjmem 40 000 hrubého zaplatí daň 6879,-, zdrav 1800 a soc. 3200...

Naprosto "nebežný občan" s příjmem 80 000 hrubého zaplatí daň 18079,-, zdrav. 3600,- a soc. 6400,-...

a to nepočítám, co zaplatí za tyto lidi státu jeho zaměstnavatel...

holt "sociální spravedlnost"... v podobném duchu jako "běžný občan"....
14. 06. 2007 | 13:24

sr napsal(a):

Jo modrým nevymáchaným hubám se ještě teď žije, protože pořád funguje a roste ekonomika, kterou vybudovala ČSSD. Dnešní vláda nic nedělá, žádné protiopatření, ekonomiku nereguluje, nerozuměj tomu. Nejsem nevěřící, ale přesto někdy v zoufalství říkám potěšnásbůh co nás čeká s dnešním vedením do budoucna. Jinak pane Sobotku článek je výstižný jako každý Váš článek. Hezký den.
14. 06. 2007 | 13:26

mafilipes napsal(a):

sr: opravdu to sedi, sproste vyjadrovani a nadavani je domenou volicu CSSD. Mel byste si uvedomit, ze tim spise skodite sve strane.
14. 06. 2007 | 13:30

neo napsal(a):

sr:

zásahy státu do ekonomiky mají negativní vliv na ekonomiku. čím méně stát zasahuje, tím lépe.
14. 06. 2007 | 13:32

mafilipes napsal(a):

laco: pokud dobre rozumim, tak vy si myslite, ze koalice muze i za zdrazeni elektřiny,bezínu a nafty. Prosim, vysvetlete mi to, opravdu mne zajima, v cem vsem ma koalice prsty.
14. 06. 2007 | 13:34

Opitz napsal(a):

sr - jak může vláda regulovat ekonomiku?
14. 06. 2007 | 13:35

Opitz napsal(a):

Pan Sobotka vás chce prostě přesvědčit, že těch 16 miliard zaplatí ti s podprůměrnými a průměrnými platy, ale je přeci každému jasné jakým dílem přispívají oni ze svých platů a jakým dílem ze svých platů přispívají ti druzí "nebežní" občané... Je to prostě lež, zase na těch 16 miliard přispějí více ti, co více vydělávají a ti méně placení zaplatí méně...

Sobotka je prostě politik, který vstoupil do vysoké české "politiky" jako student a v životě nepracoval v nějaké firmě...

Chce to sr zákon - alespoň jednoho sociálního demokrata do vedení všech soukromých firem ... jedině tak lze regulovat ekonomiku téhle země... ale jedině k horšímu...
14. 06. 2007 | 13:43

Opitz napsal(a):

Jen takový dovětek pro voliče ČSSD - nezajímá vás radši komentář vašich politiků, kteří zde píšou(Sobotka, Rath, Havel, Zaorálek) k prohře levice ve Francii... A nějaký závěr či poučení se z jejích chyb?
14. 06. 2007 | 13:50

darkhalf napsal(a):

to K4my: Člověk, který má psaný projev na tvé úrovni, nezná velká písmena a interpunkci, ten snad ani nestojí za ztrátu času.
A pokud mu Sobotkovy sliby (nesplněné) z doby, kdy ČSSD vládla, nepřipadají jako ryzí populismus a lži, tak to opravdu nemá smysl něco řešit, protože je to ztráta času. Aspoň pro mě určitě, přesvědčovat tě o ničem nepotřebuju.
14. 06. 2007 | 13:51

JC napsal(a):

Každá, opakuji každá hospodyně, které ráno ve výplatní den zůstane v peněžence nějaká ta koruna na svačinu pro děti a manžela, na lístky na tramvaj do školy a práce a zpět je lepší ekonom než slavný pan Sobotka.
14. 06. 2007 | 13:59

Honza napsal(a):

Zavedením rovné daně se pouze zastaví nerovnoměrné a nespravedlivé přerozdělování. Nepřekvapuje mě, že "ekonom" Sobotkových kvalit nepochopí, že i tak člověk s vyššími příjmy na daních odvede více, než člověk s příjmy nižšími...
14. 06. 2007 | 14:15

vasik napsal(a):

Vzdycky kdyz nahodou zabrousim do takove diskuse, tak je mi smutno jak jsou lide hloupi a nepristupni logickym argumentum, a to jak napravo, tak nalevo si stoji za svoji politickou linii a nejsou vubec ochotni pripustit nejakou chybu nebo pravdu druhe strany. Je samozrejme jednodussi nalakat lidi bez vetsiho vzdelani, kteri maji nizsi prijmy a kterych je vic nez dost. Potom volby vypadaji tak jak vypadaji a neda se s tim moc delat. Resenim by mohlo byt treba odstupnovani sily volebnich hlasu podle dosazeneho vzdelani, coz je ale v soucasnem svete nepruchodne, takze se budem dal placat v bahne pretvarovani a lavirovani mezi "socialni spravedlnosti", rovnostarstvim a ekonomickou prosperitou...Na jedne strane politicke strany potrebuji hloupe masy, aby mely hlasy, tak jim musi slibit chleb a hry, ale na druhe strane potrebuji ekonomicky silne vrstvy, ktere to zaplati a potrebuji k tomu odpovidajici prostredi...
14. 06. 2007 | 14:20

Opitz napsal(a):

Honza, samozřejmě, že máš pravdu, ale o co jde socialistům je to, že při rovné dani, zaplatí člověk s vyššími příjmy MÉNĚ než je tomu dnes. Ideový problém levice nebo řekněme socialistů je ten, že jdou proti přirozenosti lidské bytosti... můžou zavést nespravedlivý systém na deset, dvacet nebo padesát let, ale lidé chtějí žít ve svobodné a pozor "spravedlivé" společnosti... Levice dnes prohrává dokonce i ve svém hnízdě - ve Francii a to už teda něco musí být, když i tam levice prohrává... Ovšem naše socialisty(z valné většiny bývalí komunisté(tzn. marxisté-leninisté)) to ale nezajímá, sociální demokraté už ani konstruktivně nabízejí cestu, která ve Francii neuspěla... Dnes jim stačí jenom křičet, lhát, manipulovat, vymýšlet si, jen z jediného důvodu - aby se opět dostali k moci a oddálili potřebné reformní kroky, za které obyvatelstvo nebude odsuzovat reformátory, ale ty, kteří to způsobili... Protože ve volbách byl výsledek levice vs. pravice vlastně remíza, tak stále bojují o vítězství a účel světí prostředky... ovšem to nejpodstatnější české levici chybí - alternativa k neoliberalismu, který prosazuje ODS, a jež sociálně regulují lidovci a Zelení...
14. 06. 2007 | 14:27

LQ napsal(a):

To: Igor
Je mně líto, že jsi neprokoukl tento demagogický článek. Na druhé straně při tvých argumentech v příspěvku se tomu ani nedivím.
Ano skutečně se nad tebou bavím.
14. 06. 2007 | 14:31

Terry napsal(a):

Mě stačilo, když Sobotka prohlásil v souvislosti s Altnerem:
"Není důvod smlouvu plnit, když soud ještě nerozhodl, že ji plnit musíme."

Tím dal Sobotka všem halzlům jasný návod, že žádná smlouva se vlastně plnit nemusí a poškozený nechť na dosažení svých práv abslovuje martýrium našeho soudnictví.

ČESKÝ POLITIK = ŠKODNÁ !!!
14. 06. 2007 | 14:34

petr napsal(a):

Sobotko ,Sobotko
Tahle blbneš lidi.Ta Vaše oranžáda naslibuje lidem přídavky za to že nebudou tahat těd je tam někdo kdo to chce změnit a vy se mužete p....t.Kdy Vám dojde že i ten malej podnik když bude mít o něco měnší daně bude mít větší peníze na rozvoj a potom bude odvádět víc protože víc utrží a né ho podle vás rujnovat aby jste měly Vy peníze na Vaše voliče protože ty se většinou rekrutujou z lidí kteří hojně využívají vaší rozhazovačnou politiku.
14. 06. 2007 | 14:34

ego napsal(a):

opičáku, trochu rozumu, v případě povolebního patu přichází hlavní zbraň pravice - korupce, přetahování poslanců, potom ulice, kupodivu u nás vyhledávaná zbraň opět ODS.
14. 06. 2007 | 14:34

laco napsal(a):

Pro mafilipsa

To jistě ne,ale tím,že se cena zvýší tak 9% DPH na potraviny bude daleko více,protože se bude počítat z jiného základu.A myslím si,že za potraviny utratí každý z nás největší část výplaty ne?A další věc je,že daň z příjmu chtějí počítat ze superhrubé mzdy,tak že je to ve skutečnosti daleko více %než uvádějí.
14. 06. 2007 | 14:41

volič napsal(a):

Ještě, že už nezvyšuje daně Sobotka ... to by byly teprve nárůsty (na pokrytí rozhazování růžových kavalírů)
14. 06. 2007 | 14:45

Opitz napsal(a):

Stačí si jen rozšířit obzor z české kotliny na Evropu a hlavně si všímat společenské změny ve Francii... Francouzská levice(socialisté) byla motorem evropské socialní demokracie. Tady nejde o strany, o funkcionáře, o Lidové domy, tady jde o ideje - a socialistických idejí mají dnes už dost ve Francii... položte si otázku, jak je to možné? no odpověď je jednoduché - tyto ideje nepřinesly to, co slibovaly, ale naopak vytvořili nové sociální problémy, které dřív nebyly... a na tyto problémy socialisté samozřejmě nemohou mít lék, protože jak je vidět i u nás - nejsou schopni sebereflexe, ale vinu vidí všude jinde než ve vlastních řadách...
14. 06. 2007 | 14:45

rr napsal(a):

Ano za potraviny utratíme v průměru 4-7 tis jenže 4% dělají 160 -280Kč na měsíc. To i za nárůst PHM dáváme skoro víc.
14. 06. 2007 | 14:48

mafilipes napsal(a):

ego: promin, nerozumim, kdo z ODS byl obvinen z korupce. Vzpominam si jen, ze pred volbami byl obvinen z korupce poslanec, ktery odstoupil a soud jen ocistil. Za to si vzpominam v souvislosti s korupci na Dolezela, Petu a Srbu a podobne vykuky, ale ti myslim byli z CSSD. K pretahovani poslancu je zvlastni, ze minule vlade nevadil pri hlasovani poslanec Kotek presunuvsi se z ODS do koalicni Unie svobody, pamet je kratka. Co ti konkretne na navrhovane reforme a zmenach vadi ?
14. 06. 2007 | 14:49

Opitz napsal(a):

ego - to prostě není pravda. není to takhle schématicky jednoduché a černobílé... povolební pat nastal díky tomu, jak je nastaven náš volební systém a který se ukazuje jako kontraproduktivní. pravice má mandát vládnout a ten mandát dostala proto, protože voliči chtěji ve vládě někoho, kdo začne s nutnými reformama...
ono se můžou socialisté s pravičáky ještě pár let dohadovat a přetahovat o jednoho poslance, lidi můžou ještě dalších pár let nadávat na poměry a přitom se mít relativně dobře, ale pak přijde chvíle, kdy už skončí legrace a kdy současný systém nebude udržitelný. prostě ho jako občané nezaplatíme(všichni občané co platí daně - ať pravičák, levičák nebo komunista).
Předpokládám vznik či posílení reformních křídel jak v ODS tak i v ČSSD, kdy do politického důchodu budou odejiti pánové typu Rath, Sobotka, Paroubek, nebo Topolánek, kteří se nedokáží na ničem dohodnout a jde jim více o vlastní blaho než o blaho téhle země...
14. 06. 2007 | 14:52

mafilipes napsal(a):

laco: nezlob se, ale opravdu nerozumim te vete:"ale tím,že se cena zvýší tak 9% DPH na potraviny bude daleko více,protože se bude počítat z jiného základu". Zaklad prece zustava stejny, jen se nebude danit 5%, ale 9%. Spotrebni balik, ve kterem je zbozi v soucasne 5% DPH, tvori asi jen 30% celkovych vydaju, tzn. ze v tom kosi je 70% zbozi zatizeno 19%. Zkus si dnes spocitat, kolik davas za zbozi v 5% DPH penez a mozna budes prekvapen, jak malo to je a kolik povyku pro nic z toho nadelas.
14. 06. 2007 | 14:55

mafilipes napsal(a):

laco: uz jsem te pochopil. Rohlik dnes stoji 1.80. k tomu 5% DPH a jsme na necelych 2 Kc. Jenze zdrazi elektrika, nafta, plyn a mozna rohlik bude stat 2 Kc bez DPH a ted navic tech strasidelnych 9% z toho udela, ze rohlik bude stat 2,20 kc.
14. 06. 2007 | 14:58

knihomol napsal(a):

To, co jeden prožere, Sobotko, zase druhej musí vybrat na daních. Kdo se diví, je buď vůl nebo Sobotka. Pa.
14. 06. 2007 | 15:00

B.Sobotka napsal(a):

Dobrý den, nechci nijak rušit slibně se rozvíjející diskusi. Opravdu mne mrzí, že Topolánkova vláda příští rok zvýší daně o 16 miliard, dopadne to především na chudší občany, ale je to prostě tak. Já si to nevymyslel, jen našel a spočítal ve vládních návrzích zákonů, které mám ve Sněmovně jako poslanec na stole. Tyto vyšší daně zaplatíme státu ve vyšších cenách zboží a služeb, ano, jde především o nepřímé daně. S vyššími výnosy už Topolánkova vláda kalkuluje ve svých rozpočtových plánech. Když byla ČSSD ve vládě, opozice nám vyčítala zvyšování daní, i když jsme daně snižovali - až na 34,4% složené daňové kvoty v roce 2006. Nevidím nic mimořádného na tom, pokud opozice upozorní na to, že vláda daně zvyšuje, ačkoli tvrdí, že je snižuje. A pokud jde o různá hodnocení naší rozpočtové situace po 8 letech vlády ČSSD, chtěl bych upozornit, že jsem svým nástupcům nechal na účtech státu více než 68 miliard korun v hotovosti v rezervních fondech ( když jsem přišel na mf roce 2002, tak ve fondech bylo něco kolem 5 mld.). Vláda je nyní vesele a v tichosti rabuje na nejrůznější výdajové účely, přitom by o ně klidně mohla alespoň z části snížit deficit v roce 2007 tak, aby se vyhla kritice EK.
14. 06. 2007 | 15:00

ekonom napsal(a):

Pane Sobotko, pletete si únor s úterým a lžete jako malý kluk. S Vámi bych tedy nekamáradil. Pamatuji si Vaše vystoupení k reg.pokladnám, povinným paragonům a pod. Jeden den jste tvrdil, že je to nezbytné a druhý den, že to vlastně není dobré, Jste lhář.
14. 06. 2007 | 15:10

LQ napsal(a):

Vida Sobotko, konečně jsi se chytil. S těma 16-ti mld máš pravdu (něco ještě počítat umíš). Zaplať Pán Bůh, že to tak je (alespoň o to bude menší dluh). Zbytek je zase tvoje demagogie. Prostě na rodinný rozpočet nemáš.A prosím vysvětli všem přispěvovatelům co jsou přímé a nepřímé daně a jak se to pak ve skutečnosti chová ve výběru dní a kdo nejvíce na daních zaplatí!! Pravdu, bez demagogie!!
14. 06. 2007 | 15:10

Opitz napsal(a):

Pane Sobotko vy ale opravdu matete lidi... Ve své reakci na naši diskuzi píšete, že zvýšení daní dopadne především na chudší občany, v podobě nepřímých daní a vyšších cen zboží a služeb... Poté přejdete do plurálu, že to zaplatíme "my"... kdo je to "my"? My všichni nebo jen ti chudí a pokud jen chudí, proč se řadíte mezi tyto chudé, když jste poslanec a funkcionář a chudobou jistě netrpíte...
Každopádně to není vlastně důvod proč vám odepisuji, spíše by mě zajímala vaše reakce na můj příspěvek týkající se prohry levicových idejí ve Francii a co z toho jako nositelé stejných idejí pro sebe vyvozujete? Jak vidíte budoucnost evropských socialistů, mezi které patří i vaše strana?
14. 06. 2007 | 15:10

Honza napsal(a):

Milý pane Sobotka, co je moc, to už je příliš. Máte asi trochu krátkou paměť, že jste zapomněl, jak to bylo se schvalováním rozpočtu na rok 2007 a kdo že jej dal dohromady s takovým schodkem, že se Česko nevyhlo kritice EK? Nebyla to náhodou "vaše" ČSSD?
14. 06. 2007 | 15:18

Libor napsal(a):

V dnešním příspěvku se vyjadřím k neustálým vulgaritám a urážkám, které zde "modří" pronášejí, již jen velmi krátce. "Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví", řekl již Karel Čapek. To sedí dodnes, a kdyby měl Čapek možnost číst některé poznámky diskutujících, které pracovně nazývám slovy "Vzdělaní a Inteligentní", věřím tomu, že by se i rozplakal.
Neustálé výzvy a volání po předkládání protiargumentů se také jaksi míjí účinkem. Dosud jsem nepřečetl jediný nesouhlasný příspěvek, který by měl na víc než jen omílat skutečnými výsledky stokrát vyvrácené lži a kydy o zadlužování a rozporu mezi solidaritou a úspěchem. Dost málo. Pomalu se začínám smiřovat s myšlenkou, že neoliberální pravice (Smith a Ricardo by také plakali) na nic víc nemá. Škoda.
14. 06. 2007 | 15:26

rr napsal(a):

Nedá mi to nenapsat dotaz na navýšené rodičovské dávky. Jednou větou (v jiném článku) tvrdíte, že neměli být (že je prosadila ODS,KDU) a druhou větou tvrdíte, že se něčí situace zhorší zaplatí více. Tak měly ty dávky před rokem být rodinám zvýšeny nebo ne? To, že dle reformy zaplatí rodiny více je sice pravda, na druhou stranu je též pravda, že se ty dávky navýšily(pokud by to nebylo vloni, těžko by to bylo letos ať už by tam byl kdokoliv)
14. 06. 2007 | 15:27

Opitz napsal(a):

Libore, můžeš se smiřovat s jakoukoliv myšlenkou, ale smíř se hlavně s tím, že levice v Evropě ve formě sociální demokracie či socialistů je v defenzívě a i kdyby ČSSD nějakým hlasováním o důvěře sesadila vládu pravice, tak by ve volbách více procent než naposledy prostě nedostala.
A k tvé poznámce, že "modří" neoponujou fakty, ale lhaním a kydama... Zvláštní forma morálního apelu... Modří žačněte dávat protiargumenty, místo kydů a lží... ;) Nediv se, že tě nikdo z "modrých" nebere vážně...
Jinak jsem si nevšimnul, že zrovna v této diskuzi je přehršel nadávek a urážek smerem k panu Sobotkovi...
Jen doufám, že se pochlapí a napíše do svého blogu reflexi současného politického dění ve Francii a co z toho pro budoucnost Evropy vyplývá... Aspoň by to byla trošku změna...
14. 06. 2007 | 15:34

LUK napsal(a):

Je to marné pane Sobotko, ti co nechtějí hrát fair play ODS podporují a budou podporovat, protože ona to také nechce a dělá vše pro podporu mafiánského prostředí.
14. 06. 2007 | 15:35

rr napsal(a):

Ještě jeden dotaz nezapočítávají se do složené daňové kvóty náhodou sociální dávky? Nemyslíte si snad, že člověk bez nároku na sociální dávky má složenou daňovou kvótu 34%, když jen soc. a zdrav. včetně příspěvků zam. dělá skoro stejná procenta. Pro lidi, kteří žádné dávky nepobírají jsou tyto čísla naprosto nepravdivá.
14. 06. 2007 | 15:37

Xaran napsal(a):

I kdyby měl deviant Sobotka pravdu, tak proč ne?.... Copak někdo z vás co sem píše ( určitě v pracovní době a z pracovního PC ) má pod 40.000.-Kč ?
Lidi pod 40.000.-Kč nemají čas číst tyhle blogy.
14. 06. 2007 | 15:42

Tupelo napsal(a):

Diky pane Sobotko, skoro se divim ze reagujete na prispevky, vzdyt skoro neni na co, argumentacni prazdnota Vasich oponentu je zarazejici a skutecnych, neideologickych protivniku tu moc nenajdete...
14. 06. 2007 | 15:45

neo napsal(a):

Pane Sobotko, přeji dobrý den.

Mě se strašně líbí, jak sociální demokracie nyní kritizuje reformy ODS, ale po celou dobu vlády nebyla schopná předložit jedinnou reformu. Kalouskova reforma je jen kompromis koalice s ústupky opozici. zajímalo by mě, jak byste kritizoval, kdyby prosazovali původní návrh 15% daně. To jste taky řvali, tak co chcete? navíc, i tato reforma sníží daně všem (ty z příjmu) a jako bývalý m.fin. byste měl vědět, že to tolik kritizované zvýšení DPH (4%) se jen těžko nějak zásadně projeví na vzrůstu cen. DPH jak jistě víte není jediný faktor ovlivňující cenu a už vůbec ne ten hlavní faktor. Trochu soudnosti a méně populismu. I ten radar je práce vlády předchozí...popřete, že jste s tím nezačali a přesvědčovali ODS a Komunisty aby souhlasili.
14. 06. 2007 | 16:09

Opitz napsal(a):

Tupelo já třeba nechápu, proč sociální demokracie chce zase něco řešit kvůli vyšetřování Čunka a pokud to vládní strany nepodpoří, tak hrozí tím, že vyvolají hlasování o nedůvěře vladě...
Jaký to má význam? Když říkají socialisté A, ať také řeknou B... Co bude pak? Předčasné volby? A co tato akce vlastně vyřeší? Že Čunek teda opravdu skončí ve vězení, ať už se to dostane k soudu nebo ne?
Toto ti nepřijde prázdné? Je to mnohem desktruktivnější jednání a chování než zdejší příspěvky... Copak si skutečně myslíš, jako volič ČSSD, že kvůli PODEZŘENÍ z braní úplatku jednoho člena vlády před pěti lety, mají být předčasné volby? Zaplatíš tyhle šaškárny z vlastní kapsy?
14. 06. 2007 | 16:13

LQ napsal(a):

To: Libor
Taky jsem se nad tebou téměř rozplakal. Nemoralizuj, nemáš na to. Vyjádři se k argumentům, ty tam jsou v hojném počtu. Pokud je nevidíš je mi tě líto. Asi ten rodinný rozpočet neumíš sestavit jako to neumí i Sobotka. Přečti si noviny o zadlužení osob a rodin v ČR. To jsou ty výsledky vašeho uvažování se Sobotkou. Prostě donekonečna na dluh žít nelze.Mít vše ze soc. dávek prostě nelze.Já jsem dávky nikdy nebral a na co nemám (nebo nebudu mít) taky si nedovolím.
14. 06. 2007 | 16:13

Zuzka napsal(a):

Vážená paní Blanko, demagogie vašeho příspěvku leží v sémantice.Ač oceňuji absenci vulgaruity tak obvyklé ve zdejších příspěvcích, v podtextu tvrdíte, že žábou na prameni je opozice se svou kritikou. Co se třeba zamyslet nad postoji vlády k interpelacím a lidem vůbec.Co je to něco, co se udělat musí ? To, co je běžně nazývané reformou ? Zázračná reforma, kde se vzala tu se vzala, stejně jako úspěch zelených. Najednou už o její potřebnosti nikdo nepochybuje, stejně jako nepochybuje o její struktuře.Kde máte jistotu, že čísla uváděná ODS a jejich satelity jsou pravdivá ? Ani trochu nepochybujete o sděleních lidí, jejichž lídr už před volbami říkal, kdybych lidem říkali pravdu, nikdy by nás nevolili...Stará dobrá otázka : komu to slouží ?
14. 06. 2007 | 16:23

Jarda napsal(a):

Nechtěl byste se pane Sobotka přestěhovat, už konečně, na nějaké jiné stránky, kde na vaše názory čekají a budou je nedočkavě hltat ? Tady věčně spouštíte hrůzu co nás čeká a nemine, ale že po vás zůstala spoušť a dluhy, to už nevidíte. Teď jen vaše strana využívá negativních plodů vaší politiky ke strašení lidí. Dělejte už konečně něco konstruktivního a přestaňte negovat všechno, co se v této zemi děje bez vaší účasti ve vládě(zaplaťbůh).
14. 06. 2007 | 16:25

Mot napsal(a):

Vážený pane Sobotko, upřímně. Že si z nás děláte srandu? V televizních diskusích si s oponenty vykáte, jste na sebe jízliví, urážíte se apod. Ale v kuloárech jedne velký kamarádšoft. Jakmile přijdne na řadu nějaký zákon, kterým si máte zvýšit své výdobytky, napříč pol spektrem to schválite, naposledy náhrady na bydlení. Jakmile se má jednat o věcech, co by prospěly nám všem ostatním, tak na scénu vstupuje populismus. Vy a Vaši souputníci jistě máte sociální cítění, ano, s Vašimi příjmy, tomu nikdo nevěří. Vám jde jenom o koryta. Smutné je, že Vy i někteří diskutující věří, že za Vaší vlády jste něco výrznéhoi dokázali, že se snad žilo lépe. Pokud by jste měli vládnou s vyrovnaným rozpočtem, tak jste v prd.... A argumenty typu, že naše země je nejméně zadlužená, co to je za přirovnání, za argument? To jako zadlužujme se, však ono to nějak dopadne, dluhy se platit nemusí (viz Altner), hlavně že Vy budete u moci. Jste banda podvodníků, všichni, po roce 1989 jsme chtěli "vládu odborníků", jaký Vy jste odborník přes finance, máte jako právník "dobré sedací nervy", dovedete se vše nabiflovat, jako většina humanitně zaměřených lidí, abstraktní myšlení a matematické uvažování je Vám vzdáleno. To neplatí jen pro Vás, ona taková Parkanová, dříve ministryně spravedlnosti, teď obrany, to je výsměch, Gandalovič (rozvoj x zemědělství), Kalousek (náměstek MO x min. financí) atd. Jako za starých časů (Bilak, Jakeš - dělničtí kádři) či Štrougal (min. zemědělství x vnitra). Nechci hájit ODS, Čunkem to Topolánek podělal, Vesecká mě zklamala, jediné, co lze ODS, resp. pravici přičíst k dobru je to, že nechce nastolil rovnostářství, tedy víc pracuji, víc si chci vydělat. Rozdíly mezi lidmi prostě budou. Váš daňový systém, kdy více vydělávám, tím větší mám daňovou sazbu, jde proti zvyklostem běžných v obchodě. Měl by jste si otevřít třeba trafiku a zkusit opravdu podnikat v malém, uviděl by jste, že v podnikání dodavatelé nabízejí různé marže, slevy za odběr více zboží atd. Proč by to nemělo platit i ve státních financích. Více vydělám, budu daněn nižší sazbou, čili relativně budu platit méně, ale v absolutních číslech, a o ty dle mého jde především, budu přispívat více do systému. Ale hlavně je to motivující systém. Čím jste a Vám podobní motivováni k vyšším výkonům. Ničím. Jednodušše zvednete parouru a odhlasujete si vyšší platy, když ty Vaše jsou Vám již malé. Bez vazby na výkonnost ekonomiky. Opravdu musíte mít hroší kůži, když čtete např. v tomto blogu, jak Vás lidé urážejí, jak Vám nemohou přijít na jméno. Vám je to jedno, každého slušného člověka by to otrávilo. Takže na závěr jednu otázku: Jak by jste sestavil rozpočet, kdyby měl být vyrovnaný? Napište to prosím někdy příště bez vytáček. Děkuji
14. 06. 2007 | 16:34

Zn.: Hledám minéra pro Lidový dům napsal(a):

Na Čunka šil boudu Paroubek se socany. Teď se v tom ale Vesecká začala šťourat, a potrefená husa začala okamžitě kejhat. Nachlup stejná situace jako v kauze Kubice.
Socani maj staženou prdel, protože ji šlápli na kuří oko! K ďasu s nimi!
14. 06. 2007 | 16:36

Tupelo napsal(a):

@Opitz:ano, za soucasneho stavu, kdy
- se vlada dostala k moci necistym zpusobem (Kubice)
- zadna ze stran se nevyjadrila k radaru pred volbami (pro me osobne velmi dulezita otazka)
- dalsi veci jako velmi slaby mandat (vlada oprena o prebehliky), neplneni vol. programu (i kdyz to je mi jedno, ja ods nevolil), Cunek,...
jsem skutecne pro predcasne volby.

Hlavnim duvodem je pro me radar, to je velmi dulezita otazka, takze pokud ne referendum, tak predcasne volby, at mohou volici promitnout i tento aspekt do sveho rozhodnuti.

Mimochodem nejsem volic CSSD (zatim ne... ;) ).
14. 06. 2007 | 16:52

radek napsal(a):

Pane Sobotko !
Co jste měl z počtů ?
Vy jste je vlastně vůbec neměl, jinak si to Vaše plácání neumím vysvětlit.
Neustále melete, o co všechno přijdou pojištěnci na tom nebo onom,a zapomínáte, že už za Vás na to neměli nárok, protože jste si na to půjčovali.
Co se týká bohatých, tak ty zaplatí větší daň ve větší spotřebě právě skrze DPH. Jinak etrémě bohatí lidé, jako jste například Vy, tak Ti mají náš daňový systém v prde.., protože mají účty v daňových rájích,a tomu Vašemu tvzení o reformě pro bohaté se jenom smějí.Naopak, zvýšené DPH je zdaní, ať mají účty kde chtějí, pokud samozřejmě žijí u nás.Možná právě proto socani tak řvou, protože na ně konečně došlo. Rádi o daních mluví ale naradi je platí.
14. 06. 2007 | 16:56

neo napsal(a):

pro Tupelo:

neplnění programu (důsledek kompromisu koalice a silné opozice)
radar: podívejte se více do minulosti, která vláda přišla s radarem a od ODS a komunistů chtěla souhlas:)

a pokud jste volič, který volí na základě nějakých Kubiceho zpráv, tak k volbám radši nechoďte
14. 06. 2007 | 17:01

jojo napsal(a):

Už sis byl vybrat zvýšené náhrady za kancl a bydlení, bohouši? Ono to zní od člověka, který má tuplovaný náhrady na všechno, trošku směšně, že nám, plebsu, někdo zvýsí daně. Máme snad příště volit tvýho tátu paroubka? Zase k smíchu.
14. 06. 2007 | 17:06

Tomáš napsal(a):

Pane Sobotko, VY jste takový odborník, prosím o vysvětlení této mé úvahy. Někdě jsem se dočetl, že financování mýtného systému bude během následujících 10 let stát 22mildKč. Výběr činí cca 12milKč/den, tedy za rok cca 4,5mildKč. Za 10 let stát tedy získá 45mildKč - 22mildKč, tedy cca 23mildKč.
Pokud by se zavedla silniční daň ve výši např. 1000Kč/rok za osobní automobil a 10.000Kč/rok za automobil nákladní, tak při 4mil aut a 0,5mil nákladních aut a autobusů /dle statistiky), by roční příjem činil 9mildKč. (ono 1000Kč/rok je cca 80Kč/měs, krabička cigaret, žádná dramatická částka, zvlášť, pokud by se ty peníze opravdu použili na naše silnice). Zahraniční kamiony by platily za průjezd dálniční známky, taže ta částka by byla ještě vyšší
Za deset let 90mildKč. Díky mýtnému systému ale stát vydělá 23mildKč, možná o něco více, jak se zavede systém i na silnice I nebo II třídy. Každopádně Vy jste prosadili mýtný systém. Ptám se proč? Jsou mé odhady špatné? Včem se pletu? Vysvětlení mám dvě:
1)Zavedení silniční daně je pro Vás sociálně neprůchodné, přeci nezatížíte ty průměrné občany, ty pracující, že? Podnikatelé již silniční daň platí. To, že zavedením mýta nastaly stejně dopady na ty Vaše průměrné občany, např. tím, že se zvedly ceny v autobusech, zdražila automobilová doprava, to už je Vám asi jedno, protože tohle zdražení už neprovádí vláda socdem, ale ti "všiví kapitalisti = podnikatelé"
2)Je to přeci job, taková státní zakázka, kdopak se asi nakapsoval, že byla takovým "průhledným" způsobem právě vybrána firma Kapch.
14. 06. 2007 | 17:07

Tupelo napsal(a):

@neo:
- ona opozice nejak zasahuje do vladniho prohlaseni? ODS snad cekala vic nez 50% hlasu?
- ja nevim kdo to inicioval (nedavno BL psaly ze snad nekdo z ODS), v jakem stadiu byla jednani za vlady CSSD, pro me je dulezite nevolit stranu, ktera bude podporovat militarizaci nasi zeme.
- dekuji za rady, ale rad si ponecham rozhodnuti zda jit/nejit k volbam a take koho volit.
14. 06. 2007 | 17:09

Ford napsal(a):

To se člověk pobaví nad nářky přisluhovačů ČSSD jak oni jsou slušní, milí, ohleduplní narozdíl od těch z ODS,kteří jsou hnusní, sprostí, vulgární požírači malých dětí.
Jinak bych připomenul oranžovým troubům, že jejich soudruzi pro chudé zvýšili DPH 3.8x a bohatým zrušili nejvyšší zdaňovací pásmo! Ze solidarity, jak jinak! Takže jste za pěkné pitomce!
14. 06. 2007 | 17:37

Ales napsal(a):

Demagog Sobotka promluvil. Pane Sobotko, vy ted uz bohuzel (pro nas diky bohu) nemate do financi teto zeme co mluvit. Uz si muzete vest jen tenhle blog a zde plakat nad tim, ze nekdo chce napravit to, co jste vy za 8 let znicili. Pokracujte ve svych utocich na tuto zem a vladu, to vam jde lepe ne vladnuti samotne.
14. 06. 2007 | 18:01

Pavel napsal(a):

Rovna dan je spravedliva, kdo ma vetsi plat, bude i tam odvadet mnohem vice. Jen ho proste stat bude skubat mene nez doposud. Vzdy me pobavi diskutujici, kteri si stezuji, ze nekdo s platem 80.000 bude odvadet po reforme o nekolik tisic mene. No a co? Vzdyt tenhle clovek da za mesic na danich statu tolik, co jini za cely rok. Tohle nikomu nevadi, ze oni davaji 20.000 i vice mesicne na danich a ted po reforme, budou davat uz "jen" 16.000 mesicne statu, to se muze kazdy zblaznit. Zacnete se vzdelavat a poctive pracovat, nevolte CSSD a budete. Nejaky cas napravovani skod po minule vlade potrva, ale potom se to vrati a bude lip.
14. 06. 2007 | 18:06

... napsal(a):

Tak, tak, Pavlíku. A kdo je k nápravě přílišného růstu a nízké nezaměstnanosti povolanější, než ODS. V roce 1997 přece dokázali, že to dokážou. :o)
14. 06. 2007 | 19:53

Libor napsal(a):

Pane Opitzi,
Oceňuji, že mi přiznáváte právo na vlastní názor, já Vám také, ale jinak Vás pouze stěží chápu. Na základě čeho jste proboha dovodil, že levice v Evropě je v defenzívě a hlavně že soc-dem by v příštích volbách stejně více hlasů neziskala? Tomu se říká "přání jako otec myšlenky", nic víc. Hodně málo, škoda. Brát vážně mi nemusíte, o to vůbec nestojím. Mně bohatě stačí, že jste si můj příspěvek přečetl a chvilku se nad ním zamyslel. Výsledky Vašeho rozmyšlení jsou sice nevalné (alespoň z mého pohledu), nicméně lepší něco než nic. Zároveň musím opětovně použít slovo škoda, že jste si nevšiml mnou zmiňované přehršle nadávek a vulgarit na p.Sobotky. Víte, osobně považuji levicový koncept rozvoje společnosti za rozumnější a propracovanější než pravicový, protože v něm shledávám méně chyb, nedomyšleností a rozporů. Zároveň ale uznávám, že někdo druhý může mít opačný názor. To ale neznamená, že budu před některými fakty zavírat oči a popírat je, když se mi to právě "nehodí do krámu."
Douška pro I.Q.
P.Opitz se mnou polemizuje, jeho myšlenkové pochody jsou poněkud zvláštní, ale je třeba mu přiznat jistou inteligenci. U vás mi jakýkoli náznak intelektu bohužel schází. Vždyť vy jste si ani nestačil povšimnout, že ODS opustila nesmyslnou, avšak pro hlupáky zřejmě účinnou tezi o stejnosti rodinného a státního rozpočtu. Jinak děkuji za zájem o můj rodinný rozpočet. Ujde to. Aktiva značná, pasiva (pro vás na vysvětlenou dluhy) žádné, celkový objem typuji na několikařádový násobek toho vašeho.
14. 06. 2007 | 20:59

jojo napsal(a):

Toto hovadění sociálkomunistů paroubkovi nepomůže naštěstí. Fýrere, jdi spát.
14. 06. 2007 | 21:04

Merlin napsal(a):

ČSSD jsem volil v roce 2002, loni Zelené, ale Vám pane Sobotko fandím. Vydržte a nenechte se válcovat modrými, ani oranžovými. A Pavle, rovná daň je hovadina, to je myslím už dneska jasné úplně každému.
14. 06. 2007 | 21:13

saltam napsal(a):

Pokud ODS/nedej Bůh/prosadí ty svoje tzv.reformy,bude to přesto k něčemu dobré.Alespoň si prostý lid uvědomí,co to znamená nechodit k volbám a pak nadávat u piva.Snad si na to vzpomenou u dalších voleb,i když jsem značně skeptický.To,že pravice pro 90% lidí nechystá nic dobrého,vychází už ze samé její podstaty a nikdy to nebylo ani nemůže být jiné,To by musela zrušit sama sebe a to se jistě nestane.
14. 06. 2007 | 21:18

jojo napsal(a):

pro saltam: A co by pravice měla pro lidi chystat dobrého? Jak byste snížil nebo zničil státní dluh? Půjčkou? Ten prostý lid už má napůjčováno díky čssd 60 000,- Kč na hlavu, pokud se nemýlím. Co s tím?
14. 06. 2007 | 21:28

hv napsal(a):

Pane Sobotko, vase strana je znama propagaci myslenky solidarity mezi obcany a solidarniho prerozdelovani prostredku.
Na druhou stranu z cizich penez(statniho rozpoctu) se rozdava vzdycky jednoduseji. Zajimalo by mne vsak, kolik jste venoval vy a vase strana na charitativni ucely v tomto roce? Dekuji
14. 06. 2007 | 21:43

salm napsal(a):

JSem rád, jakou tato zpráva vyvolala reakci, žijeme přece ve svobodné zemi? TAk si zkusím zavzpomínat, protože nezapomínám. V roce 1989 jsme patřili k věřitelským zemím, přesto že jsme se, protože jsme byli socialističtí, nemohli stát členy klubu věřitelů. KDoje starší, tak si určitě pamatuje, jak nám Korea cpali výrobky DAEWOO, jak odkoupenou pohledávku za Libii. TAk že jsme na tomnebyli tak špatně. Potom přišla kuponová privatizace, kdy ti "nejlepší" rozkradli republiky, jak v malé tak i velké privatizaci. Jak říkal tehdejší nejchytřejší ekonom "ekonomové musí bý na krok před právníky, a nebvím co to jsou špianvé peníze". Poto přišlo rozdělení a poklesy před úroveň roku 1989 (pokud nevěříte, koukněte na statistický úřad, ten určitě ČSSD neovládá´), následně totální propad ekonomiky a Klausovy balíčky, z kterých se republika pár let vzpamatovávala. A kdy že to přišel hlavním vchodem Zeman do strakovky? Až po slavném sarajevském atentátu. Nějak zapomínáme. Všichni, a paměžt národa je jediné, co každou zemi sune kupředu. Tak nespílejte. Al pokud jste masochisté s mercedesy v miliuonářských vilách, potom chápe Vaše rozčarování, v pačné případě si stěžujte tam, kde jste vychodili základní školu, záklandí matematuiku Vás nenaučili:-)
14. 06. 2007 | 22:17

saltam napsal(a):

Vždy jsem si myslel,že lumpenproletariat tak nějak patřil k levici,četbou některých příspěvků vidím,ža ani pravice se za svůj lumpenproletariát nemusí stydět.
14. 06. 2007 | 22:29

jojo napsal(a):

Řekl saltam, když napsal blábol o prostém lidu.
14. 06. 2007 | 22:46

Smart napsal(a):

Pane Sobotko, hezký článek. reakce zdejších modrých primitiv jen ukazují, že ve Vás vidí schopného a argumentačně vybaveného soupeře. Takže se zmžou jen na modrá neobolševická hesla. To, že ODS slibovala před volbami něco a teď dělá druhé, není žádná novinka. To už předvedla v letech 1992 i 1996 či 1997. Bohužel plno lidí se nechá znova oblbnout modrými populistickými hesly typu:_Daně skoro žádné, bude se dařit lépe všem". P.sobotko, hodně odvahy do další polit. kariéry.
15. 06. 2007 | 00:27

Hawk(originál) napsal(a):

Zdá se, že moda kradení nicků dorazila i sem. Trotlové jsou nezničitelní
15. 06. 2007 | 04:47

danny napsal(a):

chtel bych vystudovat taky pravnickou fakultu jako pan Gross, mozna i Vy, musim vstoupit do CSSD abych mel narok na ten svindlkurz? neboli novodoby VUML?
15. 06. 2007 | 05:56

K4my napsal(a):

to mafilipes: Ja netvrdim, ze je vse v poradku, ale taky netvrdim ze si toho nebyla CSSD vedoma. Ja pokud jsem videl dobre CSSD zacala posledni pul rok jeji vlady tezce pracovat na mistech kde byly nejvetsi trhliny... Podivej se na to z jine stranky, k cemu ti je potencionalne vyssi duchod kdyz kazdy tyden na pravidelnych kontrolach vyhodis 300 sta za prohlidku, a za kazdy pitomy lek budes platit nehorazne sumy.. ja se na to divam pokud mozno pres bryle normalni, ani ne ruzove ale taky ne MODRE... rekneme tem kterym se neda verit vubec! Za posledni roky se cesky stat a hlavne lid zase tak spatne nemel jak mnozi poukazuji, jak si mam vylozit to ze po reformach se i ja jakozto prumerny obcan budu mit hur, venuju se jistym cinnostem a na tech se mi to promitne pomerne hodne, proc bych mel neco takoveho schvalovat. Duchod je sice trhlina, ale bohuzel tem uz jednou okradenym penize nikdo z marsu nevrati, at je tu vlada jakakoliv, to by byl jedine milodar z prepychu ktery bohuzel nemame. A jestli cesky lid potrebuje kvuli ruznym malickostem menit vladu porad dokolecka, cimz se nic nikam nehne ok... Ikdyz pevne verim ze toto neco prineslo dobreho, ODS snad lidem prinesla ukazat ze nic horsiho byt nemuze, ze se nevyplaci v tomto riskovat, a pevne doufam ze vlada brzy padne a ujme se toho nekdo schopnejsi, byt ja sveho favorita mam, to uz je ale vec druha... ODS zatim pro cesky stat v historii nikdy nic pozitivniho neprinesla, mozna za nekolik let az ti stari kumpani klaus a spol nebudou v korytech. pardon za drobny OT, vim ze to tu nepatri.
15. 06. 2007 | 06:53

K4my napsal(a):

kde je ten slib predcasnych voleb. Kdyby tam dostali razantni vetsinu tak jsou za vodou i lid by mlcel, jenze ne panove si musi kontroversne drzet koryto, je na ne vyvijen natlak a ejhle jak se nam vybarvili, chovanim a smutky skutky... to nejsou politici... jasny dukaz ze politiku nemuze delat kazdy...
15. 06. 2007 | 06:57

george napsal(a):

A já přidávám: Socialisti vždy populisticky rozhazují na dluh a vůbec je nazajímá, jak to zaplatí. Po nás potopa, hlavně že jsou u koryta. Jen bych rád věděl, jak vypadá domácnost tohoto lumpa,zda žije také tak na dluh, jak nás nabádá. Drze kritizuje, navíc nemá pravdu a který vůbec není vzdělaný na to, aby o ekonomice vůbec mluvil.
15. 06. 2007 | 07:29

XXX napsal(a):

Pane Sobotko, Vaši šanci na řešení problému financí jste již dostal. Výsledek je obrovská sekera, kterou budu těžce splácet společně s Vámi dovolávanými běžnými občany ještě dlouhá léta.
15. 06. 2007 | 08:44

Opitz napsal(a):

Libore, vy se jistě rád posloucháte, a když s někým "diskutujete", tak spíš vedete sebeoslavný monolog ...
V Evropě je většina obyvatel sociálně zaměřená, v Evropě je většina obyvatel spíše levicového smýšlení... Toto je FAKT, a ne žádné přání. V Čechách například je podle průzkumu levicově smýšlejících lidí přes 60 procent. Jak je možné, že v zemi, kde převládá levicový duch nevítězí levice, ale s pomocí extrémistických komunistů, alespoň remizuje? Jak je možné, že po 20 letech budování socialismu ve Francii dnes Francouzi drtivě posílají levici do opozice? Přemýšlel jste nad tím, čím to je? Je to tím, že jsou ti lidé tak hloupí a mají vymyté mozky temnými silami? Nebo je to tím, že tato politika skutečné problémy neřeší, ale navíc přináší ve střednědobém a dlouhodobém horizontu nové, mnohem složitější sociální problémy(zdravotnictví, penze, imigrace, špatné vzdělání, žádný výzkum, nízký růst HDP apod?)?
Nikdy není nic dané, nikdy není nic napořád... Pokud by u nás nebo ve Francii vládla skutečně moderní levice, problémy by nevytvářela, ale problémy by řešila, jenomže problémy sociálního charakteru se nedají řešit tím, že se tlačí před sebou s tím, že se to jednou vyřeší samo...
Pravicová politika, dejme tomu neoliberalismus nabízí lidem víc než jen ekonomický blahobyt... To je problém levice, současné levice, která nenabízí lidem už několik desetiletí nic nového, jen neustále vytváří více a více zákonů, regulí, předpisů, které mají řešit problémy, které způsobují jiné jejich zákony.
Na závěr - pokud se pravice za první dva roky nesdiskredituje tak, jako ČSSD za osm let, ČSSD volby nevyhraje. A právě proto se ČSSD snaží ODS a vládu zdiskreditovat pomocí Kubiceho, Vesecké, Čunka... a všelijakých jiný pseudoskandálů... Nesoutěží s pravicí programově nebo myšlenkově... Snaha je diskreditovat a pak přijít jako ten jedinej chytrej, kterej nabídne řešení toho všeho... přitom to všechno je výsledek osmiletého vládnutí ČSSD.
15. 06. 2007 | 09:17

Pepa Řepa napsal(a):

Pro Opitz
O Karlu Marxovi se tvrdí, že vše co napsal o kapitalismu je pravda a vše co napsal o komunismu je lež.

Vše co jste výstižně napsal o levici v Evropě, zvláště ve Francii je pravda.I to co jste napsal o České levici.
Vše co jste napsal o pravici v Čechách je zbožné přání. Kéž by tomu tak bylo. Nejsem levicové zaměřen.
Kdybyste mohl upřesnit, co míníte tím, že pravice v Čechách nabízí víc než jen ekonomický blahobyt.
Které hodnoty myslíte?
Děkuji za odpověď.
15. 06. 2007 | 12:07

RA napsal(a):

bohužel po "vládě" ČSSD, která se spíš podobala nájezdu Tatarů, byl rozpočet státu takový, že se musí šetřit, aby to tu nedopadlo jako v Argentině. Tuto situaci snědeného krámu zcela způsobila ČSSD, a teď kritizuje ty, kteří to po ní musí dávat dohromady.
15. 06. 2007 | 12:14

Koment napsal(a):

Pro Opitz. Skvele napsane. Uhodil jste hrebicek na hlavicku. Staci se jen podivat na levici (Liberal Party) v UK. Blair muze byt critizovan za zahranicni politiku, ale neda se mu uprit vyznacne uspechy ve zlepseni ekonomicke situace, zdravotnictvi etc. Ceska CSSD je dinosaurus. Je blize k idealum komunismu nez socialismu.
15. 06. 2007 | 16:22

bajaja napsal(a):

pro RA: Co vás vede k srovnání vlády ČSSD s nájezdy Tatarů??? Myslíte tím snad dosažení trvalého růstu HDP oproti záporným hodnotám z let 90´, nebo snížení inflace z dvouciferných čísel na současný stav, nebo významný růst průmyslové výroby po letech rozkrádání a úpadku, nebo úspěšné plnění podmínek integrace v Evropě,... To vše v kontrastu dekadentního vývoje ekonomiky za vlády ODS, završeného krizí a zavedením "úsporných balíčků" všeuměla Klause. Jistě bych měl i výhrady vůči hospodaření vlády ČSSD. Ty se však stávají v současnosti malichernými proti tomu co předvádí a chystá současná vláda provést s životní úrovní Čechů. Tady si můžete připomenout jak úspěšně naložila ODS s perspektivami ČR za své vlády: http://www.tendence.cz/pick...
15. 06. 2007 | 16:57

Jana J napsal(a):

Pravičáci, počkejte dva roky. Pak se ukáže. Jenže vy to nepřiznáte, jenom budete ještě agresivnější. Teď v Evropě - někde - vítězí pravice, za pár let zase levice a tak to půjde pořád dokola. Po pár letech vlády pravice si lidé obyčejně uvědomí, o co je jim - většině - hůř, tak volí levici. po pár dalších letech se jim zdá, že sice mají dostupnou zdravotní péči a školy, ale platí nějak moc vysoké daně, tak volí pravici, která umí i správně zalahodit na xenofobní strunu. A tak dále, jak u blbejch na dvorečku. Pokud nám tyhle hrátky nezatrhne globalizace, pak bude jedno, koho volíte, protože všechny vlády skáčou, jak nadnárodní společnosti pískají. A jimi placení ekonomové nám budou moudře radit, kterak šetřit, abychom byli konkurenceschopní s asijskými otroky levné práce. To bude žůžo panečku, až se všichni dnešní modří sejdou ve stejném chudobinci s těmi oranžovými sockami!
15. 06. 2007 | 17:41

Pepa Řepa napsal(a):

To Koment
Nemyslel jste Labour Party? Liberálové v UK jsou jiná strana.
Pravdu máte asi v tom, že by se Tony Blair nezbavoval potenciálního koaličního partnera amatérsky zaranžovanou vendetou typu Čunek. Nevymezoval by se proti radaru a proti USA celkově. Zbavil by se neschopných žvanilů typu Zaorálka, nejezdil by pro moudra na Vysočinu. Pana Sobotku by si asi ponechal, to je ta lepší tvář ČSSD. Oslovil by mladší voliče svým osobním příkladem.Vzhledem a přístupem k životosprávě i sportu. Nekamarádil by s komunisty, neorientoval by se na Rusko.
Udělal by spoustu jiných věcí.
V Čechách by po připravované reformě už nyní byl o pět bodů před ODS.
Bohužel nebo bohudík ČSSD nemá Tony Blaira.
15. 06. 2007 | 18:21

LIbor napsal(a):

Panu Opitzovi odpovím zítra. Již jsem unaven, musím jít spát.
15. 06. 2007 | 23:23

Koment napsal(a):

To Pepa repa. Of course I meant Labour party. I tried to say it in Czech,lol. Americans would say Labor. I watch parliament in UK in action. What a breath of fresh air from that nightmare in CR. If nothing else Brits have class and a terrific sense of humor. Czech parliament looks ands sounds like a chamber of horrors . 24 komunists from KSCM and at least same number of members KSC before 1989 that are still members CSSD are waging war against 3 democratic parties. It's a never ending nightmare.
15. 06. 2007 | 23:52

Koment napsal(a):

Pro Janu J. Pocitejme vsechny staty Warsavske smlovy v riti. SSSR v riti. Jak to ta levice podle tebe dokaze? Pocitac s pomoci z Jizni Ameriky? Jsi vyhynulej dinosaurus Jano. A nebo se jen zoufale zmitas ve smrtelnych krecich. It's over,finished! Get real Jano.
15. 06. 2007 | 23:59

Znas tuhle pisnicku Lubosi Sobotko? napsal(a):

27. sjezd CSSD: Bylo schváleno usnesení tohoto znení: "Sjezd potvrzuje platnost záveru hradeckého sjezdu CSSD o neprípustnosti spolupráce sociální demokracie s extremistickými politickými stranami. Vylucuje politickou spolupráci se SPR-RSC, SCK, MNS, KSCM, LB a SDL."

!!! Zaorálek na sjezdu sociální demokracie znovu oživil tzv. bohumínské usnesení, zakazující spolupráci CSSD s KSCM na vládní úrovni.

Tisková konference Ceské strany sociálne demokratické, TOP Hotel Praha, Praha 4, 13. 5. 2006

Jirí Paroubek:

Já myslím, že jste to slyšeli dámy a pánové dneska všichni, takže nebudu dále ješte pokracovat, jen bych Vás chtel upozornit na ty dve tiskové zprávy, které jsme vydali. Jednak k zákoníku práce, jsme pripraveni prehlasovat veto prezidenta republiky, to za prvé a za druhé rezoluci, která byla prijata zdrcující vetšinou delegátu sjezdu, která ríká, že CSSD považuje vládní spolupráci s KSCM vzhledem k její soucasné politické orientaci za neprijatelnou a zavazuje se, že po letošních volbách do PS parlamentu CR s ní nevytvorí vládní koalici, bude li CSSD poverena vytvorením vlády. My jsme to sice rekli asi tisíckrát, ale pro úplnost to takto uzavíráme. Predpokládám, že už nebudou Vaši kolegové v televizních poradech klást tyto otázky, protože tady už jednou pro vždy sice platí bohumínské usnesení, ale jednou pro vždy to zase ríkáme.

Milan Urban, ministr prumyslu a obchodu: 14.5.2006 v poradu Nedelní partie TV Prima.

Tak my jsme vcera zcela zámerne prijali znovu usnesení, které potvrzuje to bohumínské usnesení, ríkáme to každý asi potisícáté, že proste s komunisty do vlády sociální demokracie nikdy nepujde, má k tomu spoustu duvodu, a proste to je zcela jasné a kdo to nechce slyšet, tak to neslyší, ale myslím si, že to ríkáme natolik zretelne a tak zásadne, že to proste jasné je.
16. 06. 2007 | 00:14

LIbor napsal(a):

To Pepa repa
Don´t believe Koment anything, pls. His gloss is typical for promoters of the right-wing party ODS. They speak and write only about matters which are worthwile for them. Nearly the same behaviour as the last Secretary of propagandism in Nazi´s régime Goebels.
In the fact, there are a lot of former communists members of ODS, nowadays, even in Parliament. Alternatively they stem from strong Bolshevistic families. Right-wing ODS was the first party that began to cooperate with KSČ in order to elect his chief Mr. Klaus for president. So did he try to be a member of KSČ when that party was in charge of the country. If you or Koment want, I will sent you a copy of his application form to KSČ.
16. 06. 2007 | 08:12

LIbor napsal(a):

Pane Opitzi,
zřejmě se budu muset nad sebou zamyslet. Nezastírám, byl jsem nabubřelý. Důvodem byl výtečník skrývající se pod nickem L.Q., který aniž by mne jakkoli znal, tak mne obvinil, že stejně jako p.Sobotka nedokáži ani sestavit rodinný rozpočet a právě vlivem jedinců s takovým myšlením se zadlužují domácnosti. Prostě, plácání naprostých nesmyslů. Nezbylo tedy, než si připomenout úsloví "na hrubý pytel hrubá záplata" a podle toho formulovat svou odpověď.
A nyní několik slov k Vám. Považuji Vás za bílou ovci mezi černými. Vaše myšlenky jsou jasné a jste schopen je i formulovat. Potíž, alespoň dle mého názoru, však spočívá v tom, že kvůli ideologickým brýlím (nechci použít slovo zaslepenost), nejste schopen spatřit realitu takovou, jaká je. Ve Vašich vyjádřeních by bylo možno bez sebemenších problémů rozporovat každou větu, každé tvrzení.
Z jakého výzkumu veřejného mínění jste se například dozvěděl, že 60% lidí se považuje za levicové? Já těmto průzkumům už dávno nevěřím. Příznivci pravice by měli údajně být ti vzdělaní a inteligentní. Pak si přečtu jejich příspěvky v blogových diskusích a je mi z té přemíry primitivismu, sprostoty, zášti a nenávisti smutno.
Nevím, kde jste žil, nebo žijete. Na základě čeho například soudíte, že za socialistických vlád roste málo HDP? O kolik rostlo, když byl u moci Klaus, o kolik roste teď? Nevím na základě čeho soudíte, že za všechny současné problematické okruhy (jmenujete například zdravotnictví, penze, špatné vzdělání, atd) může levicový přístup, jež potažmo tyto otázky neřeší? Svět je komplexní ve své složitosti a význam ideologie spočívá pouze v tom, že jej dokáže zjednodušit a tím uchopit. Domněnka, že aplikování ideologických floskulí (čehož jsme například byli svědky začátkem devadesátých let a výsledkem byla téměř katastrofa) je dostatečné pro skutečné řešení problémů je příznakem nevyzrálosti. Omlouvám se, zase budu nabubřelý. Působíte na mne jako mladý člověk který si nedostatek větších životních zkušeností vynahrazuje berličkou ideologie.
Pokud jste dočetl až sem, snad přijmete i moji opravdu dobře míněnou radu. Zkuste alespoň na chviličku vyměnit brýle. Připusťte prosím, že na světě neeexistuje spravedlnost, že ne všichni lidé mají stejné výchozí podmínky a předpoklady. Pak Vám začne být jasné, že skutečným úkolem těch šťastnějších není stále další a další honba za úspěchem měřená dnes majatkem a penězi, nýbrž solidarita, to jest braní ohledů a pomoct těm z méně šťastných, kteří si to zaslouží. Pak začnete vidět svět bez klapek na očích.
S úctou.
16. 06. 2007 | 09:02

Koment napsal(a):

For Libor. Can you tell me how many ODS members that are presently sitting in the Czech Parliament were in fact official members of KSC? Is it 1 or 2? About Melcak I am not sure where to slot him. And how many in CSSD? If i am not mistaken, more than 20 !! Ja pouze konstatuji fakta. Mlzis ty. You may be right about Klaus. There are also documents about STB confidant Rocco alias Paroubek.
16. 06. 2007 | 10:06

Koment napsal(a):

Pro pana Opitz. Mr. Libor ma zajimave argumenty. Nejdrive vas chvali, ze mate na krku zdravou hlavu a pak vam rekne, ze jste pravdepodobne mlady a opirate se o ideologickou berlicku a ze v podstate toho asi moc nevite. Mohl bych se zeptat o jakou ideologickou berlicku se opira pan Libor. Me staci poslouchat psychoticke vylevy Zaoralka a Ratha v PS abych si to domyslel.
16. 06. 2007 | 10:17

LIbor napsal(a):

Komente,
The topic is Paroubek as well as the whole social democracy don´t declare themselves as the only proper and worthful fighters against communism. Eighteen years after political change when it's abolutely clear communism is the blind backstreet in human history I consider this behaviour as immoral.

Jo, a také mi prosím najděte větu, že p.Opitz má na krku zdravou hlavu. Já jsem "pouze" prohlásil, že jeho myšlenky jsou jasné a dobře formulované. To není vůbec málo, ale rozhodně to neznamená že s nimi souhlasím, nebo je přijímám.
Jinak se snažím vystříhat opírání se o jakoukoli ideologickou berličku. Prostě chodím po světě, dívám se a poslouchám, občas si také něco přečtu. Někdy to jde v pohodě, někdy je to fuška. No a také se snažím vystříhat nenávisti vůči jiným lidem, i když s nimi třeba i nesouhlasím.
Tak zase někdy příště.
16. 06. 2007 | 11:13

Pepa Řepa napsal(a):

To Libor a koment
zřejmě žijete v Británii a nevím jak podrobně znáte zdejší politickou scénu.Mně osobně připomíná zdejší společnost staré Skotské klany nebo indiánské kmeny. Příliš se nezkoumá co kdo řekl, ale ke kterému klanu patří.
Považuji se za pravicového člověka, nicméně mám velký problém se ztotožnit s některými kroky ODS a zvláště s některými lidmi z ODS.Postrádám větší míru humanity. Tím rozhodně nemíním podporu lidí, kteří na společnosti parazitují.Každému z nás, se může narodit postižené dítě, objevit zhoubná nemoc. To že se společnost rozdělí na ty úspěšné, kteří si mohou dovolit moderní medicinu a socky, které když na to nemají ať chcípnou, zakládá na nový výstřel z Aurory.Podotýkám, že ekonomické problémy nemám.
U levice je pro mne absolutně nestravitelná zahraniční politika.Z každého vyjádření cítíte stesk po starých dobrých časech. Ne u všech,Sobotka nebo Urban je ta lepší tvář.Pravdou je, že komoušů je v ČSSD víc.Vidíte ale velký rozdíl mezi Vlastíkem Tlustým a Zaorálkem? Nezapomínejte, že některé mladší ročníky pionýrské šátky nestihly.A představte si šátky od Huga Bosse. I leckterý sympatizant ODS by neodolal.
Pravice-levice? Někdy jsou dobré proměny.
Zažil jsem, jak se z komunistobijce Ivana Svitáka z v emigraci v Kanadé stal polobolševik.
Britové? Co by udělal Tony před dvaceti pěti lety, kdyby byl premiér? Asi to co Margareta.
A jsme u toho. Britům nechybí ani humor ano noblesa. Ale hlavně mají kontinuitu společných hodnot, které je potřeba udržovat a bránit.Nechybí nám to? Možná se budeme muset v historii vrátit zpět. Zhruba o dva tisíce let.

Mohu odpovídat i v angličtině, ale budu tam mít asi ještě víc hrubek než v češtině.
16. 06. 2007 | 11:30

Opitz napsal(a):

Libore, váš dojem je mylný, je mi 33 let, mám dostatek zkušeností a o ideologické berličky jsem se nikdy neopíral..

Ten výzkum je známý, ale nemohu vám ho dohledat, ale pokud byste to zadal u STEM, ve formě série nepřímých otázek, byl byste překvapen kolik levičáků(a především komunistů!) se zde vyskutuje a potom byste také kroutil v úžasu hlavou, jak se Paroubokovi povedlo nevyhrát ani jedny volby...
Jinak každá společnost i ideje mají své trendy, jednou je to tak, pak zase naopak. Demokracie je na tomto střídání demokratický idejí postavena... Dokonce někteří tvrdí, že i komunismus byla další průzkumná cesta demokracie, byť skončila ve slepé uličče a stála životy milióny lidí...
Dnes vidím měnící se trend v Evropě a do Čech vše dorazí s menším zpožděním. Situaci levice vidím dost neslavně, protože opravdu nepřináší nic nového, kromě nových zákonů a státem darovaných finančních příspěvků jako pastelkovné, na počítač nebo na rakev...
16. 06. 2007 | 12:13

Koment napsal(a):

Pro Pepu Repu. Ja nejsem pravicak a ani levicak. A ani nejsem Brit. Ja je sleduji politickou kulturu v PS CR. Me ohromuji lide jako Rath a Zaoralek. Jestli si Pepo myslis, ze takto ma vypdat opozice, tak je me lito obcanu tve zeme. A to netvrdim ze by to nemohlo byt naopak. Ale kdyz slysim CSSD KECAT a jinak se to neda nazvat o korupci tak se musim smat. Jak se pustili do Pospisila v kauze Krejcir, ale nak jim uniklo jakj se Krejcir vubec dostal z cr! CSSD prozrana komunisty je tak blizko k KCSM ze to normalnimu cloveku musi nahanet strach.
16. 06. 2007 | 12:13

Koment napsal(a):

Pro pana Libora. Ja jen komentoval vas komentar ke clanku pana Opitz. Byl jste to prave vy kterej ve svem claku mluvil o politickych brejlickach a berlickach. Nic takoveho jsem u Opitz nezaznamenal. Muzete me dat uprimnou odpoved? Jste pane Libore volic CSSD?
16. 06. 2007 | 12:31

Koment napsal(a):

Pro Pepu Repu. V podstate s tebou souhlasim. Je smutne ze CR nema silneho vudce ktery by mel odvahu resit problemy. V soucasne politicke situaci je by s tim asi nikdo nic nemohl udelat. PS je arenou mezi CSSD a ODS. Nic se tam neresi. Je opravdu vzacne kdyz se poslanci dostanou k nejake praci ktera je dulezita. Zatim je PS zamestnana Kubicem, Cunkem..atd. Musim podotknout diky CSSD. Opravdu uzasne. To si opravdu Paroubek mysli ze muze vest volebni kampan neomezene? Na co vubec PS CR je? Aby se tam poslanci predstihali kdo ma vetsi ego? Verim ze kdyby se snizil pocet poslancu o polovinu, tak by to nikdo nepocitil. Tedy mimo te poloviny poslancu co ztratila korytka.
16. 06. 2007 | 12:44

LIbor napsal(a):

Pane Pepo Řepo,
Tak to je skvělý fór. Já jsem se domníval, že jste cizinec (tedy podle jazyka příspěvku Komenta na Vaši adresu) a tak jsem se snažil lámat angličtinu.
Samozřejmě že žiji tady. Plně s Vámi souhlasím. To co píšete je přesně to, co postrádám. Nadhled, noblesa, vlastní názor, schopnost nebrat se vážně a udělat si legraci sám ze sebe.
S Vaším hodnocením politiky v ČR souhlasím s tím rozdílem, že bych politické strany nenazýval ani tak skotskými klany, jako spíše ideologickými sektami. Ve srovnání s masovým stranictvím minulého století mají ty dnešní poměrně málo členů a to jim umožňuje se šikovat v jeden řad a striktně odmítat jakýkoli odlišný, byť třeba i správný názor, protože je od "těch druhých." Výjimkou byla krátce sociální demokracie po odchodu Zemana a málem na tom skončila. Takže teď drží basu stejně jako všichni ostatní.
Mé příjmové poměry jsou též poměrně slušné, spíše však inklinuji k levici. To, co vy nazýváte výrazem humanita, já vyjadřuji slovem solidarita. Stýkám se mnoha lidmi, pro který je průměrný plat nedostižným snem. Nejsou to žádné socky, nefachčenci, lemplové, jenom prostě nemají ono štěstí, podmínky a předpoklady, o kterých mluvím výše. Co jim zbude, až zjistí, že ze svých čtrnácti-, šestnáctitisícových platů si budou muset také šetřit na to, aby v penzi neskomírali na minimálním důchodu, aby si šetřili na skutečně odborné a kvalitní léčení pro případ nemoci, aby odkládali peníze na studia dětí, atd. Jedině střílet z Aurory. Z toho mám obavu. Proto opakovaně přispívám do této diskuse, a proto se ne dost lichotivě vyjadřuji o lidech, kterým egoismus, nebo nedostatek předvídavosti neumožňuje tuto věc vidět.
PS:
A někdy, prosím, prosím, zase něco moudrého napiště.
16. 06. 2007 | 12:59

Dag napsal(a):

Hele ty jseš teda pěknej vykuk. Rychle si namaž hlavu lepidlem a udělej kotrmelec u holiče. příští týden se má zvedat daň na lepidla. Budeš mít krásnou fazonku.
16. 06. 2007 | 13:27

Koment napsal(a):

Pro Libora. No zatim si se snazil vyridit pana Opitz ktery je intelektualne na daleko vyssi urovni nez vy. Ted se poustite do nekoho dalsiho kdo vam opet nevyhovuje. Jsem se ptal pane Libore a ptam se opet. O jakou berlicku se opirate ve volbach? Asi se to nedozvim. Slusne vam chci pane Libore zdelit ze jste zbabelec. Ale hubu velkou mate.
16. 06. 2007 | 13:46

LIbor napsal(a):

Pane Opitzi,
jak vidno, staří latiníci měli pravdu, když tvrdili "Erore humanum est" (mýliti se je lidské. Vaše názory jsou skutečně dobře srozumitelné, zmátla mne však jejich, z mého úhlu pohledu který nikomu nevnucuji, jistá nevyzrálost. Také děkuji za poučení ohledně průzkumu veřejného mínění, zase jsem o něco chytřejší.
Zřejmě se neshodneme, zda levicocý koncept je překonaný, či nikoli. Víte, já si myslím, že snaha a touha po sociální spravedlnosti je vlastní sestrou nerovnosti mezi lidmi. A dokud nezmizí tato nerovnost což si vlastně vůbec nepřeji), vždy se najde dost těch, kteří se budou snažit rozdíly a sociální nerovnosti mezi lidmi snižovat a tím otupovat hroty. Proto mi daleko důležitější než rozjímání nad otázkou, co je nebo není přežilé spíše přijde starat se, aby se vždy jednalo o nenásilné procesy v rámci demokratických pravidel.
Pane Opitzi, po pošmourném dopoledni za okny konečně vysvitlo sluníčko. Navrhuji se rozejít s tím, že oba si ponecháme své názory, které nakonec můžeme respektovat, i když s nimi nesouhlasíme.

Ještě dovětek pro Komenta:
A je to důležité?
16. 06. 2007 | 13:49

LIbor napsal(a):

Komente,
ty urážky si vyprošuji! S hulváty se nebaví.
16. 06. 2007 | 13:51

Koment napsal(a):

Pro Libora
ty urážky si vyprošuji! S hulváty se nebaví. Kdo? S kym?

Ale protoze mas rad latinu...Diligentia maximum etiam mediocris ingeni subsidium..vem si z toho ponauceni Libore.
16. 06. 2007 | 14:56

Koment napsal(a):

Pro Libora."Pane Opitzi,
jak vidno, staří latiníci měli pravdu, když tvrdili "Erore humanum est" (mýliti se je lidské. Vaše názory jsou skutečně dobře srozumitelné, zmátla mne však jejich, z mého úhlu pohledu který nikomu nevnucuji, jistá nevyzrálost."

A vy se pane Libore povazujete za vyzraleho? Co vam dava pravo k vasim domenkam? A nebo jste stejny jako Rath a Zaoralek "Jacks of all trades and masters of none"? Osobne se priklanim k te posledni tezi. Jste demagog co rad pouziva hodne slov a rika nic.
16. 06. 2007 | 15:07

Koment napsal(a):

Rad bych se zeptal. Pane Sobotko ktery jste nemel zadne economicke vzdelani, jak jste se vubec stal ministrem financi? Hazelo se kostkama ci minci? Jeste ze vasi pozici nedostal Zaoralek.
16. 06. 2007 | 18:47

Libor napsal(a):

Komente,
snad jsem to již vyjádřil dostatečně. Na urážky a osobní napadání se reaguje vždy pouze jednou, a to striktním odmítnutím. Necítím sebemenší potřebu o čemkoli s Vámi dále diskutovat a nic na mém rozhodnutí nezmění, ani kdybyste zde přepsal třeba celé Ovidiovy Proměny a nádavkem přidal veškeré anglické idiomy.
16. 06. 2007 | 22:45

Karel Cepko napsal(a):

Zde sem cetl"co je spravedliveho na tom ze nekdo plati vic nez jiny jen proto ze je bohaty". Je to proto ze napriklad studuje stejne jako ten chudy zadarmo misto toho aby za t omusel platit a chudy dostal stipendium. Je to proto, ze muze vyuzit zdravotniho systemu zdarma misto aby za nej platil atd. A kdo rekne, ze je to prece zdarma tak si prave odpovedel. Rozdilne sazby dane pro ruznoprijmove skupiny nam ulehcuje takove systemy jako granty pro chude a dava stejne prilezitosti vsem.
17. 06. 2007 | 12:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

Zabanoval jsem IP adresu člověka (tj. znemožnil jsem mu přístup z konkrétního počítače), který publikuje neustále stejné texty v různých diskusích s odkazem na texty pana ministra Ivana Langera. Nicméně se objevil znovu. Zřejmě používá více IP adres. Budu jeho příspěvky mazat, je však poměrně neodbytný a bude mít přede mnou vždy náskok.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 06. 2007 | 16:39

Pepa Řepa napsal(a):

Pro Libora
já si myslím, že slovo solidarita se zprofanovalo.Kolik jsme slyšeli keců o solidaritě mezi národy za bolševika.Když mi někdo řekne, abych byl solidární s bezdomovcem ze Sherwoodu, tak mám pocit, že chce abych si vedle něj lehnul nebo mu koupil sto krabic Dona Simona.Slovo humanita je asi archaismus.Když pominu renesanci, tak si zase vybavím Masarykovy Ideály humanitní.Právníci mají termín: V souladu s dobrými mravy.

Problém je v tom, že jsme jaksi pozapomněli co to dobré mravy jsou. Ne moralizování nebo pokrytecké puritánství. To je prostě to, že se něco nedělá. Když dostanu míč deset centimetrů do kurtu, tak nezařvu out.Když si půjčím prachy, měl bych je vrátit. Když to nejsou moje prachy, nemám na ně sahat.Když něco slíbím, mám to dodržet. Nebejt šmejd.
Lidi nemůžou mít stejně peněz, mají být placeni podle schopností. Vůbec nevím jestli byl pravičák nebo levičák jakýsi Hlávka ani nevím co přesně postavil. Ale vydělal prachy a byl takovej frajer, že založil nadaci, na kterou se ještě dnes jezdí studovat ven.
Kellner postavil Babice. Proč ne. Máš prachy, jsi snob, zaplať si.Ale dalších sto, který na to nemají neplatí školné.To jsou výjimky.
Co Krejčíř? Koupí si radši pět žraloků. Predátor predátora.Mrázek, Pitr,Koláček, Babiš? Ten je obzvlášť štědrej.
Máme málo frajerů, zato o šmejdy nouze není. Napravo, nalevo.
18. 06. 2007 | 12:08

Michals napsal(a):

nějak mi není jasné, kde se bere v lidech, kteří přispívají svými komentáři k těmto blogům, tolik nenávisti. V naší zemi již lidé zažili vlády ODS i ČSSD - ani jedna z těchto stran neusilovala v době své vlády o destrukci demokracie. Obě občas využili komunistů (ODS - volba prezidenta, ČKA,..., ČSSD - zákoník práce,...), prostě asi z toho důvodu, že se nedokázaly domluvit spolu a koministé se jim ve vhodnou chvíli nabídli. Ne, že by se mi to líbilo, ale je to zřejmě politická realita.
ODS odcházela od vlády, poté co zemi přivedla do ekonomické krize a její koalice i onma sama se rozpadla, kvůli korupční skandálům.
ČSSD za osm let těch skandálů taky pár nasbírala, prošla si svoje a nakonec po dvou volebních obdobích prohrála volby.
ODS teď vládne a opozice ji tvrdě kritizuje.
Je velmi pravděpodobné, že jednou volby zase prohraje a bude to naopak.
Zkuste mi někdo napsat, jak jinak byste si tu demokracii vlastně představovuzovaali?
A zkuste se, prosím, zamyslet nad tím, jestli vám to, že v naší zemio existují dva silné politické proudy, opravdu stojí za to, aby to ve vás vzbuzovalo tak silné emoce a museli jste být sprostí...
18. 06. 2007 | 18:20

Opitz napsal(a):

Libore,
mě naprosto tvůj názor nijak neomezuje ani mi nebrání v žití si podle svých měřítek a hodnot, tak tedy klidně můžeš žít se svými názory a klidně se můžeme rozejít.
Píšeš o solidaritě - ale jistě uznáš, že solidarita nemůže být nucená, nebo dokonce povinná... 40 let zde solidaritu propagovali komunisti a výsledkem je to, že dneska se lidi nestarají o nic jiného než o sebe... Někdo někoho mlátí nebo okrádá na ulici? Není to můj problém... Je vymlácený sklo ve vstupních dveřích paneláku, ať to spraví někdo jiný... Výsledkem nucení k solidaritě je přesně opačné chování - lhostejnost a sobeckost... A stačí se podívat kolem sebe - lhostejný jsi dokonce i prodavačům v obchodě. To je výsledek aplikované povinné solidarity...

V USA například můžeš jít do jakéhokoliv muzea zdarma - existují tam spousta soukromých muzeí, také zdarma... ty muzea si na provoz "vydělávají" jinak. Především z darů od sponzorů, firem, bohatých Američanů, které do těchto darů nikdo nenutí. U nás si zaplatíš vstupné stovku, vidíš tam vlastně velké kulové, a ještě na toto "muzeum" přispívá město a ministerstvo kultury... povinně na to tedy přispívají všichni, ale nikdo z těchto lidí nemá naprostou možnost kontroly nebo možnost ovlivnit, jak budou sbírky prezentovány atd...
lidé této země musí mít dobrého lídra, státníka, který jim umožní budovat své domovy, rodiny, hospodářství, firmy, blahobyt... to je jediné, co po 40 letech komunistických pokusů na lidech tato společnost potřebuje - potřebuje více prostoru - nižší daně, lépe vymahatelná práva, nižší korupci. musí se zde začít vyplácet být slušný a pracující člověk, který myslí i na budoucnost svou ale i své ulice, svého města i vlasti.
A co nabízí Paroubek? Jenom neustále kydy v médiích, neustálé vyhrocování sociálního smíru, neustále skandalizování, neustálý BOJ a neustále šíření STRACHU, že bez jejich vlády všichni, kromě bohatých, dopadnou špatně... Tudy cesta nevede, ale "moderní" sociální demokracie u nás de facto vede třídní boj a neustále pouze šíří strach mezi méně soběstačnými a méně inteligentními občany této země.
Ale boží mlýny melou pomalu, ale jistě a i vůči této politické zhovadilosti a manipulaci se jednou vytvoří ve společnosti morální odpor... poté bude Paroubek zase hodný strýček, který chtěl být hodný vždycky, jen nemohl, protože za to může ODS.
19. 06. 2007 | 11:06

Fanda Ratha napsal(a):

Je smutne pozorovat pokles pana Sobotky do zumpy Paroubkove CSSD. Je to smutne videt schopneho politika se zmenit na ohlasnou troubu jeho vudce.
20. 06. 2007 | 19:13

Otazka pro Bohumira Sobotku napsal(a):

Jake mate ekonomicke vzdelani pane Sobotko? Muzete sem dat nejakou akreditaci?
20. 06. 2007 | 23:17

Michals napsal(a):

pro Fande Ratha:
z čeho tak soudíte? Já jsem si kvůli Vám článek pana Sootky znovu přečetl a přišel mi:
a) slušný
b) věcný
c) provokující
zatím se nikomu nepodařilo vysvětlit jak je možné, že vláda:
a) tvrdí, že snižuje daně
b) tvrdí, že bude mít vyšší příjem z daní
c) tvrdí, že ve svých výpočtech nepočítá s Laferovým efektem.
Mohl bych poprosit některého z příznivců předložené reformy o vysvětlení?
21. 06. 2007 | 10:53

Kdosi Kdesi napsal(a):

Bohužel, zase jen polopravdy... stejně od koalice, jako od opozice - jedná se o podobnou hru, jakou s námi hrála 40-let KSČ. Politici vytahují jen tu část, která se mu hodí do krámu a čísla se dají kroutit všelijak! Pane Sobotko - i my si pamatujeme nesplněné sliby ČSSD! Bohužel na rozbor by prostor komentáře nestačil. Stačí tak akorát apel: "Lidi používejte vlastní selský rozum!"
21. 06. 2007 | 21:39

hawk. napsal(a):

Pan Sobotka je naprostý diletant a lhář. Zcela zapomněl na své sliby a na sliby socanů, když byli u moci oni. Tady pořád kde kdo chce důkazy o špatném hospodaření socánků za jejich vlády. Těžko to zde popisovat, chytrým napovím. Máte internet, podívejte se na statistická čísla sami. Myslím, že další období vlády socánků by nezachránili ani Marťani, Paroubkův předvolební trumf. Cest vaší práci, oranžoví komunisté.
22. 06. 2007 | 09:42

Michals napsal(a):

hm, takže věcná kritika zase nikde....koukal jsem na ta statistická čísla - růst HDP solidní, kurz koruny šel taky vcelku hezky nahoru, daňová kvóta proti kalusovi nižší, jinak se tak nějak držela,obchodní bilance se zlepšovala, reálné mzdy taky.
Deficity mírně klesaly, v roce 2006 deficit opět vzrostl, celkově však asi tak stejné, jako plánované deficity po reformě ODS (socani si ty deficity původně taky plánovali nižší).
Co pane hawku z těch čísel podle Vás má vyplývat?
22. 06. 2007 | 10:58

Michals napsal(a):

Pardon, ten pán se nejmenoval Kalus, ale Klaus - překlep
22. 06. 2007 | 10:59

Petr napsal(a):

Sociální stát podle ČSSD = nepracovat, pobírat dávky jako cikáni (pardon, romové) a stále si na něco stěžovat (nejlépe na to, že soused pracuje a má se lépe).
22. 06. 2007 | 15:02

Kdosi Kdesi napsal(a):

to Michals:
Problém je, nakolik byl růst ekonomiky výsledkem politiky ČSSD a zda byl zdravý - na hospodářský růst mělo vliv více faktorů:
1. vstup do EU
2. růst ekonomiky v Evropě a především "nádech" Německa
3. časem se zvyšující znalost zahraničních podnikatelů o možnostech investování v ČR (stabilita nastoupené demokracie, resp. snahy o demokratický stát atp.) - z toho vyplývající výhody včasného vstupu na trh a vyšších výnosů (např. výnosy v realitách se začínají blížit výnosům ve starých zemích EU a tak lze očekávat možný odliv...)

a dále "hospodaření" ČSSD:
4. umělá zaměstnanost ČSSD, kdy přibylo mnoho dalších úřednických tj. státních a poradenských tj. nestátních pozic (spletitost a nárust legislativních předpisů byl tak obrovský, že se v tom normální člověk nemá šanci vyznat a tak si musí najímat různé poradce - některé pozice jsou dány přímo ze zákona - např. koordinátor BOZP při výstavbě ap.)
5. raketové zvýšení zadluženosti státu (když někam nalévám peníze, tak to je v každém případě znát)

Bohužel se mi jeví, že poslední body - tzn. ty, za které může ČSSD - jsou velmi kontraproduktivní a zcela v opačný čas, než jak by potřebovala zdravá ekonomika! Když ekonomika šlape, měl by stát spíše vydělávat, než se dále zadlužovat - na státní intervence a pobídky bude čas, až se opět objeví recese (ovšem je otázkou, jestli nám potom někdo půjčí :-( )
27. 06. 2007 | 21:14

aiewellb napsal(a):

コーチ クラシック バッグ 楽天 コーチ ショルダー コーチ レディース 長財布 コーチ アウトレット 違い コーチ ピンク バッグ
コーチ バッグ 黒 コーチ 並行輸入 長財布 コーチ コーチ 紳士 バッグ コーチ 財布 セール
コーチ バッグ タグ コーチ最新財布 コーチ 長財布 楽天 コーチ ハンドバッグ 人気 コーチオフィシャルサイト
コーチ 二つ折り財布 メンズ リュック コーチ コーチオンラインショップ コーチ 商品一覧 コーチ トートバッグ
<a href="http://www.sumayya.in/css/lv-c-8.html">http://www.sumayya.in/css/lv-c-8.html</a>
コーチ公式ホームページ コーチ人気ランキング コーチ バッグ シグネチャー コーチ 財布 最新 コーチのハンドバッグ
コーチ 紳士 バッグ コーチ シグネチャー トート アウトレット コーチ コーチ 財布 アウトレット コーチ 財布 二つ折り
<a href="http://www.kryogas.rs/templates/chanel_bags.html">http://www.kryogas.rs/templates/chanel_bags.html</a>
コーチ 財布 中古 トートバッグ コーチ メンズ コーチ バッグ マディソン コーチメンズプラザ コーチ アウトレット 財布 メンズ
コーチアウトレットモール コーチ トートバッグ 黒 激安コーチショルダーバッグ 楽天コーチバッグ コーチ 価格
<a href="http://www.technology-alliance.com/aspnet_client/newbalance_jp.html">http://www.technology-alliance.com/aspnet_client/newbalance_jp.html</a> コーチ 鞄 値段 コーチ レガシー 楽天 コーチ ショルダー コーチ メッセンジャー メンズコーチ
コーチ かごバッグ 財布 コーチ レディース コーチ 財布 コーチ新作トートバッグ コーチ アウトレット メンズ
長財布 レディース コーチ コーチアウトレットモール コーチ レザーバッグ メンズ コーチシグネチャーショルダーバッグ コーチ 旅行バッグ
コーチ アウトレット 価格 コーチ アウトレット 佐野 コーチ アウトレット 違い アマゾンコーチバッグ コーチ ショルダー
コーチ idカードケース コーチ アウトレット コーチ poppy バッグ コーチ オンライン コーチ人気財布
コーチ ブリーカーレガシー コーチ アウトレット ショルダーバッグ コーチ お財布 コーチ バッグ 楽天 コーチ バッグ 新作 2013
<a href="http://www.arquivodosmundiais.com/outros/newbalance_mens.html">http://www.arquivodosmundiais.com/outros/newbalance_mens.html</a> コーチ ホームページ コーチ 鞄 値段 コーチ 財布 買取 amazon コーチ バッグ メンズコーチショルダーバッグ
<a href="http://www.arquivodosmundiais.com/outros/newbalance_574.html">http://www.arquivodosmundiais.com/outros/newbalance_574.html</a> ブランド コーチ コーチのバッグ新作 コーチ 長財布 マディソン トートバッグ コーチ メンズ 長財布 コーチ
コーチ メンズ コインケース コーチ 斜めがけ コーチ ブレス コーチ人気バッグ コーチアウトレット アメリカ
コーチ ショルダーバッグ アウトレット コーチのトートバック コーチ アウトレット専用 コーチ メッセンジャー メンズ コーチ 鞄 値段
コーチ メンズ バック コーチ メンズ トート アウトレット コーチ ピンク バッグ コーチ 財布 買取 コーチ アメリカ アウトレット
コーチ メンズ コーチ オンライン セール コーチ アウトレット 楽天 amazon コーチ バッグ コーチシグネチャーショルダーバッグ
コーチ新作キーケース コーチ メンズ トート コーチ ショップ コーチ バック コーチ カードケース メンズ

<a href=http://www.arquivodosmundiais.com/outros/newbalance_m1400.html>http://www.arquivodosmundiais.com/outros/newbalance_m1400.html</a> <a href=http://www.iivr.org.in/temp/coach-c-8.html>http://www.iivr.org.in/temp/coach-c-8.html</a> <a href=http://www.arquivodosmundiais.com/outros/newbalance_574.html>http://www.arquivodosmundiais.com/outros/newbalance_574.html</a> <a href=http://www.nstech.resource.com.tw/inc/chanel-c-10.html>http://www.nstech.resource.com.tw/inc/chanel-c-10.html</a> <a href=http://www.tnsanalysis.com/log/newbalance-c-19.html>http://www.tnsanalysis.com/log/newbalance-c-19.html</a>

http://www.boards2go.com/boards/board.cgi?action=postnew&user=veritaius&page=3
http://tiger.gmc.globalmarket.com/products/details/philips-energy-saving-bulbs-lvd-emc-ul-4862251.html
http://andpreciousmetals.org/how-to-buy-gold-and-precious-metals/
27. 04. 2014 | 20:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy