Kauza Čunek - sledujeme umírání právního státu

08. 06. 2007 | 10:15
Přečteno 17773 krát
V dnešních novinách můžete najít poměrně nenápadnou informaci. Kauzu místopředsedy vlády Čunka předalo Nejvyšší státní zastupitelství jinému státnímu zástupci. Co to ve skutečnosti znamená? Těsně před podáním žaloby na místopředsedu vlády ve věci podezření z korupce byla pravomoc podat žalobu zásahem z Prahy odebrána okresnímu státnímu zastupitelství v Přerově ( a dosavadnímu žalobci Obstovi) a předána kamsi do Jihlavy. Zatímco podle všeho přerovský státní zástupce směřoval k podání obžaloby, v Jihlavě může být najednou všechno jinak. Proč k tomu došlo? Je chyba, že předseda vlády Topolánek neodvolal místopředsedu vlády Čunka okamžitě po sdělení obvinění. Tak, jak se to děje ve vládách civilizovaných demokratických zemí s právní kulturou. Nyní kauza Čunek ohrožuje samu existenci vlády. Skupina lidoveckých poslanců Topolánka v podstatě vydírá tím, že v případě Čunkova odvolání hrozí vystoupením z koaličního tábora. Ministr zahraničí se nechal včera slyšet, že pokud Čunek zůstane ve vládě po podání žaloby, odejde z vlády on. Předseda vlády Topolánek potřebuje krizi překonat a je tedy v jeho zájmu, aby žaloba na Čunka nakonec podána nebyla. V tuto chvíli mu přichází na pomoc nejvyšší státní zástupkyně Vesecká, zasahuje zcela mimořádným způsobem do věci a předává celý případ do Jihlavy. Věc vyšetřování podezření z korupce se minimálně zdrží, odloží ( až po hlasování o tzv. reformě) nebo, což je nyní nejvíce pravděpodobné, v tichosti vyšumí do ztracena a nikdy se před soud nedostane. Jsem přesvědčen, že pro náš demokratický právní stát je naprosto nutné, aby o případné vině Jiřího Čunka ( skutečně to nechci předjímat či hodnotit) rozhodl nezávislý soud. Ne senátorská imunita, ne tlaky opozice, ne zákulisní tahy premiéra či jeho okolí, nebo kohokoli jiného, jen soud. Zdálo by se to jako normální a zcela civilní požadavek. Realita Topolánkova vládního období z toho najednou činí věc nesmírně obtížnou. A tak myslím, že začínáme on-line sledovat postupné umírání demokratického právního státu. Vyšetřování trestné činnosti přestává být nezávislé. Jako občan protestuji. I tímto komentářem. Zákony už neplatí pro všechny, lze manipulovat trestním řízení, pokud je tlak či politická objednávka. Nevím, co přijde příště. Ale nic dobrého to nebude.

P.S.
Včera, tj. v úterý, jsem se večer zúčastnil jednání sněmovního ústavně právního výboru a poslouchal pozorně paní Veseckou. Musím bohužel konstatovat, že mé pochybnosti svým vystoupením nerozptýlila. Na otázku, v kolika případech v minulých třech letech rozhodlo nejvyšší státní zastupitelství v obdobné věci způsobem, kdy věc odebralo dozorujícímu státnímu zástupci, odpověděla že to bylo celkem pětkrát. To opravdu není mnoho podobných případů. Jedná se tedy o nástroj, který nejvyšší státní zastupitelství používá jen velmi opatrně. Proč tomu tak bylo právě v kauze Čunek, zdůvodňovala Vesecká jen velmi nepřesvědčivě. Dnešní ČTK pak přinesla zprávu o tom, že šéfka Krajského státního zastupitelství v Ostravě Zlatuše Andělová nepřipouští, že by se policejní vyšetřovatel Milan Šošovička i žalobce Radim Obst při vyšetřování kauzy Jiřího Čunka dopustili procesních chyb či nestandardních postupů. Tvrdí, že Krajské státní zastupitelství celou dobu případ kontrolovalo.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hv napsal(a):

Ano, pani Vesecka nikdy nezpivala noty dle CSSD:

http://www.ct24.cz/index_vi...
http://zpravy.idnes.cz/zalo...
08. 06. 2007 | 10:39

vocas napsal(a):

Možná jste si toho všimnul až teďka - tak naivní snad opravdu nejste, ale zákony už dlouhou dobu neplatí pro všechny!
08. 06. 2007 | 10:41

Tupelo napsal(a):

Topolanek a jeho parta, vedomy si krehkosti vlady, udelaji asi cokoliv, co jim umozni byt u moci co nejdyl. Cunek (protentokrat) ztratil moznost se ocistit pred soudem, ten strach z provaleni korupce je ocividny. Bud ma skutecne strach z provaleni vlastni trestne cinnosti a nebo nema duveru v nezavisle soudy - to je docela alarmujici u clena vlady.
08. 06. 2007 | 10:45

Franta napsal(a):

Obst mel byt vymenen jiz pri prvnich pochybnostech o jeho minulosti. Co rikate pane Sobotko na pripad Michala Krause z CSSD a jeho kakaove boby. Jak byste ten pripad kakao hodnotil? To nebylo poslapani pravniho statu, to byl vysmech lidem, ze!!
08. 06. 2007 | 10:46

novota napsal(a):

Je úžasné, že tak mladý člověk bez jakýchkoliv praktických zkušeností rozumí naprosto všemu od práva po finance. Bože chraň nás před takovými, už předvedli, jak rozházet cokoliv a odměnit se za cokoliv mezi sebou.
08. 06. 2007 | 10:47

lok napsal(a):

Pane Sobotko spousta lidí si této informace všimla a jsou překvapeni. Je také podivné, že Vesecká na žádné otázky nereaguje, je to vše podezřelé.
08. 06. 2007 | 10:48

Lucka napsal(a):

Tak teda článek o umírání právního státu od člena strany, která předvádí,že právo pro ni neznamená než cár papíru, to je fakt na silný žaludek!Až splatíte všechny své dluhy jako strana, blábolte teprve o právu,ano?Za vaší vlády se tu z práva stal prázdný pojem již úplně,tak se jím neohánějte,buďte tak laskav projednou.
08. 06. 2007 | 10:49

Honza Svab napsal(a):

I když věcně s Vámi souhlasím, je tragikomické , že podobné věci vykřikuje do světa někdo, za jehož vlády se zametalo pod koberec o sto šest ( viz pět na stole v českých apod.) Chápu, že je to snadný cíl pro opoziční útoky, ale trochu seberexlexe by opravdu neškodilo.
08. 06. 2007 | 10:50

Salto Mortale napsal(a):

Pan JUDr. si dělá srandu - jen namátkou: Berdychův gang, soudce Berka, Český dům... Prodej Unipetrolu, Berdár a jeho střílení atd. ODS jsou hajzlíci, ale v tomto případě se ozvala potrefená husa, pane Sobotko!
08. 06. 2007 | 10:55

JaJa napsal(a):

Bohoušek Sobotka, právník-teoretik a odborník na všechno... Prosím, již nikdy více!!!
08. 06. 2007 | 10:56

Franěk napsal(a):

Přichází legrační doba a je
příznačné, že pánové novota a franta a spol., které by měl především právní stát ochraňovat, protože s ohledem na svoji neměřiteklnou inteligenci samostatně v podstatě nejsou schopni existovat, nejvíce protestují proti p. Sobotkovi, který právě pro ně právní stát hájí.
08. 06. 2007 | 10:57

Na tebe jsem šedesát let čekal! napsal(a):

Jaképak "kamsi" do Jihlavy.
Jihlava není žádné "kamsi" - křivozube jeden namyšlený...
08. 06. 2007 | 10:58

Lorinka napsal(a):

Asi to skončí tím, že pan Čunek se desetkrát pomodlí Otčenáš, vyzpovídá se panu faráři a bude zametíno.A pan Obst se bude modlit také, ale jinak.
08. 06. 2007 | 10:58

Český synek Nguyen napsal(a):

Buhahaha pane Sobotko.
Socanská mafie volá chyťte zloděje!!!!
08. 06. 2007 | 11:00

Irco napsal(a):

Pane Sobotko, především si uvědomte, že díky vládám ČSSD tady demokratický natož právní stát nikdy nebyl !!!
08. 06. 2007 | 11:02

Ivan napsal(a):

Právní stát tu nebyl a není ,platí ,že ten ,kdo má prachy ,tak je i v právu.Dodat k tomu lze ještě ,že ode dneška ještě přibylo- ten ,kdo má prachy či moc ! My normální lidé už ,pane poslanče Sobotko ,ani neprotestujeme ,víme,že s váma ve Sněmovně to stejně nehne,tak se laskavě rozčilujte sám,nás dole máte stejně "na háku" ,Havel nebo Pavel,je to jedno!
08. 06. 2007 | 11:06

hv napsal(a):

Vzhledem k chovani CSSD a kauzam za jejich vlady, se tyto vykriky o umirani pravniho statu jevi zcela ucelove a neverohodne, jde o to co nejhlasiteji kricet a kopat. A k tomu davate pekne na prdel pravnimu statu uz tim, ze chcete aby se premier zodpovidal za to, co dela nejvyssi statni zastupkyne.
08. 06. 2007 | 11:06

Honza V. napsal(a):

Aférka pana Čunka se dostala na svět pár dní poté, co Čunek odmítl uzavřít koalici s Paroubkem - jistě náhoda. Chudou sekretářku Urbanovou, která aférku iniciovala zastupuje jeden z nejlepších a nejdražších advokátů v Česku - jistě také náhoda. Proti Čunkovi se po celé zemi objevila spousta ironizujících drahých bilboardů, ideově zcela v duchu loňské předvolební monstrkampaně ČSSD "ODS-mínus" - jistě také náhoda.
Těžko se udržuje právní stát v zemi, kde existuje politická strana - ČSSD, která má nesrovnatelně víc peněz na propagandu než všechny zbylé strany dohtomady.
08. 06. 2007 | 11:07

Petr Zatřepálek napsal(a):

Právní stát u nás zemřel v r 1938. Od té doby je tady jen bordel - a to i díky Vám, pane Sobotko!
08. 06. 2007 | 11:11

MURDOC napsal(a):

No ale Pane Sobotko vzpomente si na kauzy CSSD napr. Grossuv byt. Jak muzete mluvit o vysumeni do ztracena? To se stalo presne u Grosse. Ste smesny cela CSSD. Vy, Paroubek, Hasek a Gross ste banda mafianu a vy tady rikate neco o umirani pravniho statu? Jestli umrel pravni stat tak to bylo pred dvema lery pri czteku kdy ste vasimi komunistickymi praktikami nechali zmlatit nevine lidi!!! Byl sem tam osobne a vim tedy o co slo, jen o to zmlatit lidi od zacatku do konce!! STE UBOZAK
08. 06. 2007 | 11:19

Dudu napsal(a):

Bohužel přiznivci modroptáků si nechtějí uvědomit, že s Topolánkem a jeho Dalíkem, začíná u nás nová totalita !!!! Bůch s námi !!!
08. 06. 2007 | 11:21

Hana napsal(a):

Pane Sobotko, za Vaší vlády existoval právní stát.?? ČČSD pod vedením Paroubka si dělala co chtěla a hlavně do všeho zasahovala - cenzura tisku, televize ap.!! Co Vy nám můžete vykláda!! ČSSD ještě chvíli vládnout a máme tu policení stát jak vyšitý. Paní Vesecká určitě pod žádnou taktovkou nejedná.
08. 06. 2007 | 11:22

BM napsal(a):

Pane Sobotko, být vámi, držel bych hubu. Tolik kaus (Unipetrol, Kavanovy aféry, vražda Mrázka, Krausovo kakao, ale i konspirační akce Zemana), které vaše rodná strana zametla pod stůl a zamotala tak, aby je už nikdo nerozmotal, to by žádná jiná neudělala a ani nestihla udělat ani za 20 funkčních období. Takže je pikantní, že právě mafiánům vašeho ražení se nelíbí odvolání velmi kontroverzního státního zástupce z této kauzy. Nehledě na spoustu podivuhodností, které se v dosavadním vyšetřování udály (např. mejly ¨hlavní svědkyně - hlavní vyšetřovatel). Tím nechci říct, že mi je Čunek sympatický ( i když určitě víc než vy a banda šejdířů kolem Paroubka) a že jsem přesvědčen o jeho nevině. Jen si myslím, že svěřit případ někomu, kdo není v této kauze zaangažován je rozumný krok. Na tomto mém přesvědčení nezmění nic ani vaše bláboly a výkřiky potrefené husy, ani váš gaunersko přiblblý škleb, který máte v hlavičce blogu.
08. 06. 2007 | 11:26

Darien napsal(a):

Nevím, co přijde příště, ale pevně doufám, že ne vláda ČSSD s její takzvanou sociální spravedlností, jinými slovy s metodou, jak od lidí, kteří léta studovali, vzdělávali se a nyní zastávají kvalitně ohodnocená místa - přerozdělit peníze k flákačům, lemplům a neschopným jedincům, kteří ale díky tomu budou volit sociální demokraty.
A ne, nemluvím tu o šéfech bank, ředitelích velkých podniků. Mluvím o normálních vzdělaných zaměstnancích malých firem. Mluvím tím i o sobě. Tento daňový systém mne každý měsíc okrádá o třetinu mého platu a rozpouští se v nekonečných sociálních dávkách.

Váš názor pane Sobotko pro mne tudíž není vůbec směrodatný. Pevně doufám, že se na ministerské křeslo budete navždy dívat jen z dálky.
08. 06. 2007 | 11:30

mafilipes napsal(a):

V podstate uz tu bylo vse receno. A nikdy mne neprestane prekvapovat Vase drzost, kdyz po vsech socdemkauzach, zejmena pri vzpomince jak se paroubek zastaval Krause, ze nic zleho neudelal, kdyz mu pry na ulici nejaky clovek pred bankou dal 50 000$, aby je poslal na konto do ghany pres ucet sve maminky .... P. Sobotko, vy opravdu po tom vsem budete kazat o cistote cssd ?
08. 06. 2007 | 11:37

Pavel Šůra napsal(a):

Souhlasím s poznámkou Hany. Navíc bych se Vás chtěl zeptat, jak dlouho si myslíte, že můžete veřejně plkat ty svoje účelově zaujaté nesmysly. Celá ta Vaše parta se předhání, jak za poslanecký plat neudělat vůbec žádnou práci a soutěžíte o největší nehoráznost, co kdo z Vás vyplodí. S tím vaším absolutně negativistickým postojem ke všemu jste dohonili v rétorice KSČ, která taky spoléhá na to, že ji nikdo k práci nepustí a podle toho její návrhy vypadají.
Jelikož pořád platí, že každý cikán hádá podle své planety, případně že ten kdo nejvíc křičí, od toho to fičí - je z Vašich námitek zřejmé, co se dělo v zákulisí vaší praktické politiky. Je mi z vás zle.
08. 06. 2007 | 11:40

Libor napsal(a):

Tak a teď toho mám tak akorát dost!
Moderní právní stát je založen na přísném oddělení moci zákonodárné (parlament), výkonné(vláda) a soudní. S tímto konceptem přišli již před asi 250 lety francoužští osvícenci. Bez koncepce právního státu není možná existence moderní demokracie a uspořádání společnosti.
Přenesení trestní věci minnistra z působnosti jednoho státního orgánu na jiný za dané politické situace je jednoznačným porušením těchto principů. V podstatě se tím Česká republika vrací do časů feudální Byzance. Nevím, co jste zač, ale pokud nejste schopni tento naprosto jednoznačný fakt připustit, musíte být buď neskutečně tupí, nebo Vám fanatismus a indoktrinace nedovoluje uznat skutečnost. Je mi Vás upřímně líto.
PS pro BM, Hanu, Murdoc a podobné výtečníky:
Neobhajuji ČSSD, ale uveďte konkrétně alespoň jednu kauzu, kdy by Nejvyšší státní zastupitelství za bývalých vlád přesunulo těsně před podáním obžaloby trestní věc z jednoho místa na jiný a přitom se jednalo o exponenta vládní politické strany.
08. 06. 2007 | 11:43

LiborM napsal(a):

Právní stát umírá kvůli postupu ČSSD. Je jasné že případ Čunek je na politickou objednávku. Podle mě je obvinění smyšlené, dobře že se mění žalobce. Proč se nepostupuje tvrdě proti zločincům jako je např. Stanislav Gross? Čunkovi fandím, má správné názory a je sympaťák.
08. 06. 2007 | 11:43

Petr napsal(a):

Bohouši to jsi si toho všiml brzy, modré straky sice nesnáším, ale vzpomeň si na Grosse, tohle to mi tu jeho kauzu silně připomíná. Co se týká justice v naší zemi tak je to dnes asi tak, že kdo má peníze (ale hodně)nebo politickou moc tak je v podstatě beztrestný.
Howg.
08. 06. 2007 | 11:44

Václav napsal(a):

Co ty socany tak rozlítilo? Určitě je to počasí. Užijí si pěkné počasí. Kauzy byly, kauzy budou. Pane Sobotko! Váš ksicht u mě opravdu vyvolává stejný pocit jako když jsem byl svědkem homosexuální akce. Vidět líbat s rozkoší muže dodnes u mě vyvolává silný pocit zhnusení.
08. 06. 2007 | 11:56

Romeo napsal(a):

Dobrý den,
myslím, že výšplechty s. Sobotky zde byly již dostatečně (a asi právem) zkritizovány. Daleko horší je ale skutečnost, že ze serveru Aktuálně se stala hlásná trouba ČSSD.
08. 06. 2007 | 11:56

silspok napsal(a):

A co rikate na sdeleni pani Kosinove, kterou hospodsky Paroubek nazyva Kozinovou, ze CSSD se snazila ovlivnovat nektere kauzy? Zlodej krici, chytte zlodeje ... je mi z Vas spatne.
08. 06. 2007 | 11:57

Mirek napsal(a):

Už se přestaňte všelijakými kauzami zabývat. Vždyť za dva roky bude rozpočet stačit sotva na mandatorní výdaje! A z čeho potom bude žít školství,zdravotnictví a opravíme silnice? Začněte se pořádně zabývat věcmi(ne se jen hádat), které mají důležitost desetinásobnou!
08. 06. 2007 | 12:00

silspok napsal(a):

Nema cenu vubec chodit k volbam ... jak je patrne take z dnesnich zprav, tak poslanci ani nevedi, o cem hlasuji. Tahnete se hadat do hospody.
08. 06. 2007 | 12:03

rob napsal(a):

Gross a byt, Lansky a konto, Zgarba a lazne, Fencl a pozemky, Svoboda a Snopkova... nekdo chybi, pane Sobotko?

Od te doby co nejste ministr branite danove poplatniky jako drak :), co takhle uhradit z Vaseho uroky z Vami pozdrzenych penez SNK? Ukazte se ... :)

Mimochodem k reforme: Vase zpochybnovani efektu snizeni dani... Za sveho pusobeni ve verejne sprave /ukoncene po nastupu Grosse do vlady/ jsem mel tu cest zazit na vyboru Senatu Vase vysvetlovani Lafferova efektu. Slabe jak caj, ale tehdy se Vam hodil, dneska je popiran? Ale jednu vec uznavam, namestky jste mel solidni, o tom zadna. A to neni vytka, vybrat dobre lidi neni lehke. Jen to politicke zadani kdyby meli jine...
08. 06. 2007 | 12:04

hv napsal(a):

Pane Sobotko, jake si mam udelat predstavu o tomto statnim zastupci v Prerove, ktery ma "hajit zajmy statu?"

http://www.svedomi.cz/aktua...
08. 06. 2007 | 12:06

Libor napsal(a):

Pro jmenovce
Mně je vlastně Čunek také sympatický, ale nesouhlasím s Vámi. I kdyby Čunkovo obvinění bylo sebevíce smyšlené, to co se nyní stalo je opravdu jednoznačně nepřípustné.
Na základě čeho pak soudíte, že Gross je zločinec? Máte snad nějaké důkazy? Opět, nikoho neobhajuji, ale zároveň se mi z duše příčí, když čtu ty neskutečné výšplechty. které tady fanatici předvádí. Je to hra s ohněm.
08. 06. 2007 | 12:07

Václav napsal(a):

Vážený pane Sobotko právní stát neumírá - pravě naopak.
Myslíte, že je spravedlivé, když je pouze na podkladě svědectví jedné osoby, které je navíc rozporuplné, obžalován jakýkoliv občan kteréhokoliv státu? Myslíte, že nemůže být politickou objednávkou rozpad vlády postavený na udání typu "jedna paní povídal"?
Mě je 65 let, takže si dovolím Vám poradit. Přečtěte si román M. Šolochova "Bránili svou zemi", kde je popisována doba v tak zvané aféře maršála Tuchačevského. Tenkrát se na základě nijak nepodložených udáních od jedné osoby doslova zlikvidovali celé vesnice.
08. 06. 2007 | 12:07

vlkman napsal(a):

Vsechno co jsem chtel napsat,
tak uz bylo napsano. Tak snad jenom.

PANE SOBOTKO PISTE DAL, NENECHET SE ODRADIT, JDE VAM TO, POTOM CO JSTE NAPSAL MUSI BYT KAZDEMU JASNE CO JSTE ZAC.

Doufam ze to pochopi i volici KSCSSD.
08. 06. 2007 | 12:15

jana napsal(a):

Vážený pane Sobotko, připadá mi, že nemáte (opozice) v současnoti jiné starosti, než uštvat pana Čunka. Nežijete už asi mezi lidmi, ona je tato aféra už vážně nezajímá a pro jejich životy existují mnohem důležitější témata, o kterých se ale raději tolik nemluví. Zároveň také totiž tak nějak všichni "tuší", že Čunkovi političtí kolegové jsou mnohem obratnější a chamtivější a rozhodně by je neuspokojilo nějakých pět set tisíc. Tato štvanice je stejně ubohá jako štvanice na Grosse - vidíte, je mi úplně jedno, jestli jde o levicového nebo pravicového obětního beránka, princip je stále stejný a účel jediný, odpoutat pozornost od vlastních lumpáren.
08. 06. 2007 | 12:17

občan valašský napsal(a):

pro p.Sobotku: Vy sami kážete vodu a pijete víno, bando lhářů a zlodějů, Vy socani umíte jedině rozhazovat peníze a kupovat si tím volební hlasy, podívejte se, jaký dluh po Vašem účinkování zůstal !!!
Buďte zticha a ani nedutejte, i se svými přátely Parou...Škrom...Haš...atd. a styťe se !!!
08. 06. 2007 | 12:19

jenda napsal(a):

PIŠ DÁL KLAUNE!
08. 06. 2007 | 12:21

Dostál napsal(a):

Sobotka trefil do vosího hnízda. Držíme Vám palce a těch modrých komoušů si nevšímejte!
08. 06. 2007 | 12:22

Mišák napsal(a):

Skoro to vypadá, že pan Sobotka už ani z toho práva moc neumí. Každý vyšetřovaný má přece právo se bránit a žádat o výměnu podjatých vyšetřovatelů, zvláště když tajně čile komunikují s jedinou a velmi nevěrohodnou svědkyní. A o právu v ČR nerozhoduje ČSSD. Naštěstí!
08. 06. 2007 | 12:31

dr napsal(a):

Co pořád vy tupci mluvíte o nějakém dřívějším"zametání pod koberec, nebo o aférách ČSSD, přece jde o to tomu zabránit do budoucna, ale jak je vidět tak to pokračuje a to daleko silněji a intenzivněji když se jedná o člena vlády.....
08. 06. 2007 | 12:34

Mgr. Pavel Fical napsal(a):

Konečně víme, kdo stojí za kauzou Čunek. Tak přece jsou to socani:-) Copak, že jste odhodili mimikry??? Myslím, že většině národa vláda české SS demokracie úplně stačila, pane Sobotko!
08. 06. 2007 | 12:35

Ivan napsal(a):

S váma,vy modří tupci se diskutovat asi nedá,co to tady čtu za hovadiny ,to člověk žasne! Vy jste tak vykrámovaní,že nechápete ani rozdíl mezi soudním rozsudkem-Gross , odloženou věcí -Kraus ,a pravomocným odsouzením-Svoboda ,Snopková! Jste jen uřvaní pitomci-prostě plebs !!!!
Vám přeju Topolánka .Dálíka i reformu,já natom vydělám a vy se pose.ete.A jelikož asi ani peníze nemáte,natož moc,budete jen trpět ! Jó .jó, jak se říká -blbý ,ale náš!!!! Cha-cha!!
08. 06. 2007 | 12:42

Tomek napsal(a):

Nejste o nic lepší pane Sobotko, Paroubku, Rathe, ...
Řekl bych dokonce, že jste ještě horší, což jste za těch svých 8 let naprosto jasně dokázali. Vy nemáte právo kritizovat. Tak mlčte.
08. 06. 2007 | 12:43

DAN napsal(a):

Vážený pane Sobotko, jsem nestraník, ale Vás si vážím, jste můj nejoblíbenější politik, pište dál, Vaše článku rád čtu. Já vím, že jste chytrý a nenecháte se otrávit těmi komentáři, které nejsou na úrovni, pravděpodobně jak se říká "jaký komentář takový pán".Přeji Vám klidný a hezký den.
08. 06. 2007 | 12:43

Bohuslav ZHNUSEN napsal(a):

Vyměňte prosím na stránkách ty vysmáté tváře, smějí se jen nám, je mi z toho nevolno a článek nemohu ani dopsa, spěchám na WC...
08. 06. 2007 | 12:50

VF napsal(a):

Bez důkazu zase jen plácáte. A měla by se nad sebou ČSSD (tedy nikoli jen její vedení) zamyslet zda si tímhle Sobotkou, Rathem, ... tak trochu neškodí.
08. 06. 2007 | 12:52

lui napsal(a):

Ivanovi:opravdu některé zprávy jsou hrozné.Plně s tebou souhlasím,apřeji našemu státu diktaturu modrej ptáků.Potom snad lidé konečně prozří.
08. 06. 2007 | 12:54

ferda napsal(a):

Pro Ivana.Čím dutější hrnec, tím víc zní.To se přesně hodí na váš příspěvek.Souhrn socanských přešlapů by dal minimálně obvod země po rovníku.Opakovat je nemá cenu.
08. 06. 2007 | 12:57

JC napsal(a):

Pane Sobotko, Vy o tom co je to právní stát nemáte ani páru. Jinak byste se neodvažoval zpochybňovat kroky nezávislé justice. Chtěl bych připomenou případ"Hučín", kdy váš premiér Gross v kotli prohlásil "to ještě uvidíte co se dozvíte o panu Hučínovi"/ sákra jak to mohl vědět dopředu vy právní státe ?/.
08. 06. 2007 | 13:00

ferda napsal(a):

Lidem jako Sobotka,Dráth, Paroubek je zbytečné něco říkat a vyzývat je k pokoře. Jednak nevědí co to je a ani si svoji bezostyšnost ke spoluobyvatelům této zemičky nepřipouštějí.Tento příspěvek neni neslušný ale stejně si ho pan Sobotka nevezme k srdci.Kdyby ano tak zaleze pod stůl a tiše opakuji tiše bude přemítat na svoji ...
08. 06. 2007 | 13:02

Taťána napsal(a):

Pred par tydny jsem napsala fejetonek, ktery popisuje status quo v nynejsi vlade. Viz http://www.postreh.com/phpr...
Jinak s autorem B. Sobotkou naprosto souhlasim. A take, se pane doktore, domnivam, ze se kauzy dle TR CR projednavaji bud dle mista bydliste obvineneho, nebo dle mista spachani trestneho cinu. Mozna, ze se mylim - jsem jen soudni tlumocnice, nikoliv pravnicka. Ale spis ne, nemylim se. I proto je predani kauzy kamsi do Jihlavy vice nez prapodivne.
08. 06. 2007 | 13:03

clock napsal(a):

Dalik, zda se, pracuje...
08. 06. 2007 | 13:04

Stýblo napsal(a):

Je zajímavé pozorovat,
účelovost jednání.
Co je blokování sněmovny jiného
než hrubý politický nátlak
na nezávislou instituci.
Takové praktiky vrhají světlo
na postupy ČSSD a ukazují,
zejména s výkoky soudruha Paroubka o ztrátě vlivu na polii, že na Kubiceho zprávě
určitě něco bylo
08. 06. 2007 | 13:04

clock napsal(a):

Styblo, presne pro takove lidi jako jste vy to ten Dalik s Kubicem delaji. S vami se da velmi lehce manipulovat :-(
08. 06. 2007 | 13:06

Jeník napsal(a):

Já bych neřešil jestli je pan Sobotka hloupej nebo křivej, víc nebo míň něž někdo jinej. On je prostě, jako všichni rudí, hnědí, zelení, modří nebo černí zvyklej na to, že pitomci jsme my. On je ten všemocnej a vševědoucí táta a tak práská bičem nebo maže med ... podle potřeby.

Důležitější je abych nebyl hloupej nebo křivej já, ty ... my ostatní. Vládnout nám, dovoluje takovýmhle lidem jen TUPOST nás, voličů.

Každej komu ještě funguje paměť vidí jak celá kauza Čunek probíhala, jaký kreatury ji rozjely a drží v chodu. To je umírání právního státu - jakýkoliv gauner sesmolí proti vám kriminální story a vy pak strávíte zbytek života dokazováním, že to tak nebylo. V právním státě by lidi kteří tak flagrantně šli např. po Hučínovi už měli zákaz působit ve státní správě. U nás je to folklor, ti spící konfidenti moci, kteří se najednou probudí a před očima celého národa plní úkoly za které jsou placení. A my to žerem a v příštích volbách dostanou bolševici ve všech dresech zase 50%.

Můj ale ne, pane Sobotko.
08. 06. 2007 | 13:07

Hippo napsal(a):

Ani se mi nechce věřit pane Sobotko, že máte pravnické vzdělání. Jakkoliv je to možná pro vás nepříjemné, je to vše v mezích zákona. Jenže: tentokrát to není ČSSD která využívá všechny zákonné možnosti k řešení krize. Z toho všecho plyne, že vaše výše uvedené horování o umírání právního státu vypadá přinejmenším farizejsky. Aby nedošlo k mýlce nejsem příznivcem ODS, ale ani žádné jiné strany. Ve volbách volím vždy nejsilnější stranu v opozici (pokud to nejsou komunisti). Nevěřím totiž politikům bez rozdílu, ale nechci komunistickou vládu (i vláda ČSSD je lepší :-). O to víc je mi za vás trapně...
08. 06. 2007 | 13:13

Pepe napsal(a):

Já myslím,že právní stát konečně začíná vznikat.Fakta: Vesecká předala případ na základě obvinění obhájců Čunka s podjatosti p.Obsta.p.Obst má pestrou komunistickou minulost a je zadobře s p.Paroubkem a ČSSD.Policejní vyšetřovatel se před oficiálním výslechem domlouvá maily se svědky co a jak mají vypovídat.Policejní vyšetřovatel takto zjevně podjatý dál podává trestní oznámení na vypovídající svědky.Svědci jasně prohlásili,že Čunek nemohl úplatek přebrat.V době údajného převzetí úplatku nebyl ve Vsetíně.To potvrdili 3 věrohodní a nezávislí svědci.
Je tedy dobře v rámci objektivity a nezávislosti justice,předat případ k jinému soudci do jiného města.Není to vůbec ojedinělý případ a je to běžná praxe,když je vysloveno podezření z podjatosti soudu.Naopak je to důkaz o nezávislosti justice....
Právní stát zde přestal existovat s nástupem ČSSD k moci a k ovlivňování police p.Grossem,Paroubkem a dokonce ČSSD ústy Paroubka hodnotila práci soudů a "doporučovala"soudům,jak mají soudit....p.Veseckou doporučil do funkce Paroubek....
08. 06. 2007 | 13:18

Šejna napsal(a):

Víte pane Sobotko,právní řád tady není od té doby,co mrtvoly a sponzoři cpali prachy panu Klausovi a nic se /mimo snad jednoho ODS/ nikomu nestalo.A vaše strana hold v tom bordelu pokračovala
08. 06. 2007 | 13:19

Vik napsal(a):

Inteligence příznivců ODS se tady ukázala v pravém světle.
A tihle to tady chtějí dát do pořádku ? Víc než směšné.
08. 06. 2007 | 13:20

lupa napsal(a):

Máte 10% pravdu.Bohužel tento morální marasmus odstartovala ČSSD,když navrhla Zemana na prezidentský post a potom ho sama nevolila. Následuje Pohanka a Melčák, zase ČSSD. ČSSD se bohužel stává onucí.
08. 06. 2007 | 13:20

Zuzka napsal(a):

Asi nikdy mě nepřestanou udivovat křiklouni, kteří nechápou, že právo nelze používat účelově jen proto, že zrovna teď slouží jim...Trochu krátkozraké ? Na čem pak chcete stavět dál ? ...Pane Sobotko, naprostý souhlas a nedejte se odradit nenávistnou sprostotou zdejších "kovaných demokratů"...
08. 06. 2007 | 13:23

fany napsal(a):

Pane Sobotko, když si to tu přečtete, tak si možná položíte otázku: Proč mě můj lid nemá rád?

Napovím vám, protože vám většina nevěří. Už jste toho napáchali dost a i kdybyste každému nesl modré (oranžové, růžové....) z nebe, tak by to stejně nikdo nechtěl. Děkujeme a odejděte. Ne jen na protest, ale na vždy.
08. 06. 2007 | 13:30

JC napsal(a):

Šejna - Ano pokladník ODS osoba odpovědná za finance strany byla odsouzena a šla si sednout. Pro vás obhájce "rudého práva" je to důkazem neexistence prévního státu. Vy byste zavřel všechny členy ODS a stranu zakázal.
08. 06. 2007 | 13:33

JC napsal(a):

Zuzka - fanynka ? No s tím se nedá nic dělat.:-))
08. 06. 2007 | 13:34

raabbit napsal(a):

nooo sobotka, si se opet predved... o jakým právním státu to mluvíš pls..?? jako že za vás tady byl..? )))))) no u tebe v obejváku možná... Helé čéče prostě děláte to tam všichni a nikdy to nebylo jinak... (a já to akceptuju).. ale do voleb ste alespon vsichni svorně byli ticho a ticho je jediná dosažitelná, jak teď rádi říkáte "politická kultura"... každopádně by to chtělo kompletní parlametní "facelift", teď už tam jste opravdu rozhádání až do statutů fyz. osob. nikoliv jen kůli pol. orientaci a určitě si i občas objedete báwí klíčema nebo hodíte nějáký to trestní (čunko) oznámeníčko... závěrem... prosím věnujte se více práci (i když vy osobně raději ne)
08. 06. 2007 | 13:37

JC napsal(a):

Vik - Ne, v pravém světle se ukazuje inteligence představitelů a voličů ČSSD, kteří kauzu Čunek/KDU-ČSL/ spojují s ODS. Udělejte si uý konečně jasno kdo je kdo.
08. 06. 2007 | 13:39

Blanka napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
každý člověk má právo na spravedlivé prošetření případu. Jak jsem slyšela, došlo k závažnému procesnímu pochybení, i jednání vyšetřovatele bylo díky tomu, že se radil s jedinou svědkyní na otázkách pro vyšetřovaného podivné. Předpokládám, že jste se nestal socialistou natolik, aby Vám začalo být jedno, zda se někde stala procesní chyba, nebo ne. I pan Čunek má svoje práva, ale Vy se mu je snažíte odepřít. Z toho vyplývá, že pro Vás spravedlnost nemá žádnou váhu a kdybyste se dostal k moci, budete jednat dle toho. Někdo má a někdo práva nemá, dle toho, jak se mi to právě hodí. To je to nejhorší, co jsem od Vás zatím kdy slyšela. Upravovat si práva lidí, podle toho, jak se to hodí sociálně demokratické straně. V kauze pana Čunka je zajímavá jedna věc. Celá je podložena jen výpovědí jediné svědkyně, která nemá v ruce žádný důkaz. Každý jiný případ by už byl dávno odložen. Jak by se Vám líbilo, kdyby Vás někdo obvinil z něčeho nekalého, bez důkazů a Vy, jen proto, že jste sociální demokrat byste byl odsouzen bez důkazů? Ne, Vás se to přece netýká, jste sociální demokrat, Vy přece soudíte, vy nejste souzeni. Tak si spravedlnost představujete?
08. 06. 2007 | 13:40

S-H napsal(a):

Na to je snad jediná odpověď - "PODLE SEBE SOUDÍM TEBE" a připadá mi to, že za vlád ČSSD to bylo normální, aby se dávaly příkazy státním úředníkům samozřejmě prostřednictvím nastrčených lidí. Jen doufám , že tyto praxe J.P. už skončily, protože ODS by musela být úplně blbá aby v této situaci něco takovýho dopustila, vždyť by to byla sebevražda.
08. 06. 2007 | 13:40

JC napsal(a):

Blanka - Hezky jste mu to napsala.
08. 06. 2007 | 13:42

hawk napsal(a):

pane Sobotko, vy mi připadáte opravdu jako by se vaše strana už sloučila s Marťany nebo jste dnes špatně vstával? Tohle, co se děje v policii, vyhledávání státních nepřátel je práce KSČSSD, tedy vaší strany, je to nekulturní dědictví po vládě Soc. skorodemokracie, které napravit bude trvat ještě léta, tedy pokud by celý policejní sbor nebyl vyhozen á block. A Vaše další výlevy k ekonomice státu jsou též úsměvné, vy vlastně nekritizujete opozici, ale sám sebe, jen to asi nevíte nebo vám připadám, že občané této republiky jsou všichni duševně nemocní.
08. 06. 2007 | 13:43

Jan napsal(a):

Kdyz ctu komentare zde nebo na Seznamu, ptam se, proc je v nich tolik nenavisti. Predevsim: Za normalnich okolnosti by tato kauza vubec nebyla. Pravni stat v Cesku nomohl zacit umirat, kdyz vlastne jeste nezacal.
08. 06. 2007 | 13:45

Volicp napsal(a):

Někteří pisatelé čtou asi jenom něco protože by jinak věděli, že v některých uměle vyvolaných kauzách se nikomu nic nedokázalo a řešilo se to už za této vlády. Byly to pouze blafy na zmatení veřejnosti. Vjadřováním a hrubostí se opět vyčlenila řada pisatelů, která někam patří. Víte dobře za kým stojíte.
08. 06. 2007 | 13:45

JC napsal(a):

Jan - To co se děje tady se se seznamem, tedy novinkami nedá vůbec srovnávat. Tam je to samá pi**,ku***,ču*** a další vyjmenovaná slova.
:-(((
08. 06. 2007 | 13:48

hawk napsal(a):

hele Voclip, je to rétorika "republiku si rozvracet nedáme" že? To už tu bylo, vymysli něco lepšího. Socani zmrvili úplně všechno, je to banda lhářů, Paroubkových pucfleků a patolízalů. Sos dem. neexistuje, je jen Paroubek a jeho mančaft, prober se.
08. 06. 2007 | 13:48

petrof napsal(a):

Ale Bohouši. teď jsi si ale hodně zapřeháněl !! Ty náš malej konspirativče. Že Ty jsi se domluvil s tím blbem Ráthem a předkládáte nám každý den nějaké katastrofické scénáře ?? Měl by ses dát radši na psaní scénářů. Taková nová bondovka, nabo pokračování Harryho Pottera by se hodilo. Jen jsi v tom svém fantazírování zapomněl, že první, kdo začal vyvíjet tlak na soudní moc, byly Vaše socdem. vlády a hlavně Džordžíno !!!
08. 06. 2007 | 13:51

JC napsal(a):

hawk - s tím bych také souhlasil
08. 06. 2007 | 13:51

Michals napsal(a):

Zdejší kritici pana Sobotky upozorňují na kauzy: kakao, 5 v českých, Kavanův Český dům, atd., všechny tyto kauzy se týkaly členů ČSSD v době vlády ČSSD. Mám takovou optázku. Odkud o těchto kauzžch víme a jaktože o nich víme?
Je to, protože všechny tyto kauzy byly vyšetřovány již za vlád ČSSD. To co se dnes děje s kauzou Čunkovy korupce však vede k tomu, že se státní zástupci a policisté budou bát prošetřovat kauzy vládních politiků. Již se o žádných nových nedozvíme - bude to opravdu znamenat, že nejsou?
08. 06. 2007 | 13:52

hawk napsal(a):

JC - já vím, že je to pravda, vědí to i voliči socanů, ale bohužel si myslí, že ty jejich rádoby kecy o sociálním státě mají reálný základ a neuvědomují si, že jejich děti a vnuci na tyhle hlouposti doplatí, protože z hlouposti se stane tragédie.
08. 06. 2007 | 13:53

sur napsal(a):

No "Blanka" ty jsi snad spadla z hrušky. Zpochybňuješ svědeckou výpověď? jako jeden z důkazů??, tak tu svědeckou výpověď vyvrať a dokaž, že ta svědecká výpověď není pravdivá? slepice hloupá.
08. 06. 2007 | 13:54

Michals napsal(a):

...mimochodem, je správné, že kauzu čunkovy korupce, zde mnozí srovfnávají s kauzou Grossova bytu.
Gross odstoupil z funkce poté co mlžil kolem původu svých peněz.
08. 06. 2007 | 13:55

JC napsal(a):

Michals - naivní ? Víme o nich od hlídacích psů demokracie. Nebo si vybavujete, že by Kraus dobrovolně předstoupil před národ a prohlásil "podepsal jsem se jako director"? :-)))
08. 06. 2007 | 13:56

hawk napsal(a):

Gross byl naivní chlapeček, který byl odstoupen, trvalo mu to skoro rok. Ale dokázal pokřivit práci policie, to se mu zase musí nechat.
08. 06. 2007 | 13:58

hřebíček napsal(a):

demagogie a míchání jablek ne s hruškami, ale s melouny a rybízem, to je pane Sobotka vář příspěvek. Bludy a bludy.
08. 06. 2007 | 14:02

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý den
pane Sobotko, kde chcete hledat koaličního partnera, v případě, že volby vyhrajete?
Nechápu, proč se snažíte uhnat Čunka za každou cenu. Nikdo neví, zda Čunek vzal nějaký úplatek a to ještě před pěti lety. Už to bylo napsáno stokrát, celá kauza založená na zhrzené sekretářce je podivná od začátku. Tím, jak situaci hrotíte podporujete tezi, že za kauzou stojí ČSSD. Oko za oko, zub za zub.
Lidovci zradili starou koalici, uhnali Grosse, tak jim to vrátíme.
Myslíte, že se vám bude jednat lépe s Kalouskem? Nebo s Bursíkem? Pak už zbývá pouze KSČM. To může vyhovovat Zaorálkovi, ale vám snad ne.

Divná je na tom pouze jedna věc.Proč Vesecká odvolala Obsta den před podáním žaloby a ne dříve.
V tom máte možná pravdu. Ale jen naivka může uvěřit tomu, že ČSSD nevyvíjí tlak z druhé strany.Co vám to, kromě pocitu pomsty, přinese v delším časovém horizontu?
08. 06. 2007 | 14:04

Pavel M. napsal(a):

Pane Sobotko,souhlasím s Vámi,právní stát se nemá takhle chovat,nemělo by se zasahovat do jakéhokoli sporu,nebo obvinění mocí vyšší a to snad i na popud nějakého zamindrákovaného tzv.senátora štětiny,který si nedovede ani sám vysvětlit své nekonstruktívní jednání.Podežřelé je na tom,že dnes poslední den termínu na ukončení lhůty pro seznámení se spisem obviněného Čunka,který dle médií již předem prohlásil,že se k tomu vůbec nedostaví.Můj osobní názor je,že je tento přpad dosti manipulován vyšší mocí,jinak je jasné,že by se vláda vysoce pravděpodobně rozpadla.Neumím si přestavit vůbec v podobném případě situaci,pokud bych se do ní dostal já,určitě,bych neměl na právníky věhlasných jmen a pravděpodobně bych byl již dávno odsouzen.
Pane Sobotko i Vy jako člen parlamentu a odborník na ekonomiku,jistě nejste chudobný,Vaše příjmy za odvedenou práci,jsou výsměchem všech poctivých pracovitých odborníků a to zejména u nás na severní moravě.Kritika je to sice velmi hezká,blokace parlamentního jednání bude asi neůčinné a snad i směšné,jako trucující děcko.Navrhuji Vám,jelikož Vás uznávám ,jako politika na patřičné vysoké ůrovni--Zbavte se v nejblžší době pana Paroubka,je to nabubřelý člověk a působí vysoce negativně i na většinu voličů asympatizantů Vaší strany.
Urážky ze strany jiných komentujících ,berte jako,že jsou bez charekteru a jako bezpohlavní jedinci,kteří kritizujou všechno,to co se jimnehodí.

Zdravím všechny poctivé POLITIKY
08. 06. 2007 | 14:04

hawk napsal(a):

pepa řepa, k tomu se nedá říct nic, než SOUHLAS
08. 06. 2007 | 14:05

Sedlák napsal(a):

Jaké umírání? Jakého právního státu? Já tu žiju již 50 let, ale že by tu někdy byl právní stát, tak to si tedy nepamatuji. Je tu někdo, kdo něco takového pamatuje?
08. 06. 2007 | 14:07

K4my napsal(a):

a tak preci pan premier je jednicka a nevidim duvod proc by nemel svym clenum neduverovat... na co odvolavat kdyz ma z cunka provizi...
08. 06. 2007 | 14:09

Prostějovák napsal(a):

Vážený pane Sobotko, doopravdy
musí mít skoro každý politik, a vy a p.Paroubek jste v tom opravdoví mistři, naprosto jasný názor na základě článku v novinách nebo na internetu a hned k tomu dát kvalifikovaný rozbor.
Kdyby jste někdy působil v privátní sféře, každý normální nadřízený by Vás s tímto naprosto tendečním rozborem bez faktů vyhodil.
08. 06. 2007 | 14:12

Rolf napsal(a):

Dobrý den pane Sobotko, Váš článek je výborný a máte pravdu.Úplně s Vámi souhlasím, je to právní bída. Začala komplotem plukovníka Kubice a nyní dále kontinuálně pokračuje za pokřiku modrých neobolševiků.
08. 06. 2007 | 14:12

juraj napsal(a):

V naší postsametové době "pravdy a lásky, která zvítězí nad lží a nenávistí" (...ale kdy, proboha?...) je zejména případ povýšení komunistického právníka JUDr. A. Salichova obzvláště hořký, trpký a pikantní: Byl to právě soudruh Arif Salichov, který nelítostně pronásledoval na sklonku Husákova totalitního prosovětského režimu naše demokratické aktivisty z Charty 77 - i mimo ni - na svou vlastní přičinlivou prorežimní zodpovědnost koncem 80. let. Pak přišel tzv. "něžný samet", čili z dnešního pohledu jednoznačně předem komunisty (mezitím nalezlými do ODS, ODA, ČSSD atd.) připravený "Vítězný 17. listopad 1989", po kterém se soudruh Salichov načas umírnil, aby začal bolševicky řádit v naší justici nanovo již začátkem 90. let, což vyvrcholilo na jaře roku 1995, kdy JUDr. Arif S. nechal novináře Milana K. totalitním komandem zatknout, svázat do pozice "medvěda" a v těžkých poutech zavřít na pozorování na jihlavské psychiatrii, odkud si Milan alespoň vymohl po čase přesun do PLČ Brno, a odkud byl nakonec po dalším čase propuštěn pod nátlakem novinářské, televizní a občanské kolegiality na ředitele PLČ v Brně. Zdálo by se, že se jedná časově buď o středověk či alespoň o bolševická 50. či 60. léta, jenže omyl, píší se léta 90. a s nimi naše současná "sametově revoluční" transformace naší společnosti, zvaná slovanskými jazyky nejdříve "perestrojka" a pak "přestavba", jež se však naší zbolševizované justice zřejmě zatím nedotkla...

Jak jinak si vysvětlit doslova obnovené justiční k
08. 06. 2007 | 14:15

Michals napsal(a):

pro Hawk: no, Gross odstoupil za cca tři měsíce, nikoli za rok (rok podle mne nebyl ani ve funkci- pokud si to ještě dobře pamatuju)
Na příspěvcích mne zaráží, že většina argumentů říká: "manipulace začali socani, tak co?" ale vždyť o to přece nejde - jestli nějakej socan ohrožoval nezávislost státních zástupců - ať je potrestán, prostožed je to skandální - teď gto, ape vidíme v přímén přenosu....
To jako chcete říct: "socani beztak taky manipulovali, tak ať si teď zase trošku zamanipuluje ODS?
08. 06. 2007 | 14:16

Cyberturtle napsal(a):

Bez se najist Bozku, blouznis z hladu..
08. 06. 2007 | 14:19

Rolf napsal(a):

Pro PAVLA M: Známá fráze modrého neobolševika, aby se socialisti zbavili předsedy strany Paroubka. Jak dojemná starostlivost o ČSSD.
08. 06. 2007 | 14:21

honza napsal(a):

Tady nejde o to kdo manipulace zacal, ale o to, kdo je provadi. V tomto clanku jich je nekolik. Neni zmineno, ze o zmenu pozadal Cunkuv obhajce pro podezreni z podjatosti policie a statniho zastupce. Pan Radim Obst, statni zastupce je v tomto pripade totiz osobou velice podivnou. Postup policie byl take podivny. Skutecnost, ze se kauza Cunek vytahla na svetlo pote, co pan Cunek zrovna nevysel CSSD v cele s Paroubkem vstric. Kdyz se manipulatori a technokrati moci(jako napr. pan Paroubek a Rath) biji za pravni stat, je zjevne nutne se mit na pozoru!
08. 06. 2007 | 14:27

hawk napsal(a):

Michals - zapomněl jsi, že Staník chlapec byl i ministrem vnitra, že?
08. 06. 2007 | 14:27

Miloš napsal(a):

Na koho vlastně blokováním sněmovny děláte nátlak, na nezávislou justici? Myslím, že Vás odezva na Váš článek moc netěší. Jestli si myslíte, že jsme všichni zapoměli na poměry za Vaší vlády, tak nás vlastně urážíte. Veřejnost není hloupá, jen v období mezi volbami dost bezmocná. A vy jste volby prohráli. To je prostě fakt. Mohli jste svou úžasnost během osmi let dokázat. To je dost dlouhá doba. Raději opravdu mlčte.
08. 06. 2007 | 14:28

hawk napsal(a):

prostějovák - jsem rád, že se přidávají další, kteří nejsou z Prahy. A souhlas:-)
08. 06. 2007 | 14:28

Milan napsal(a):

Lidovec Čunek by se spřáhl i s ďáblem aby unikl soudnímu líčení. Když nepomohl pokus o uplacení bývalé sekretářky, ani několik falešných svědků, tak přichází na pořad dne tvrdší kafe: odvolání státního zástupce. Pane Čunek kdybyste byl nevinný, tak byste šel dobrovolně před soud a nepokoušel se skrze Langra, Pospíšila a Veseckou vyhnout se soudu. Ale je to jen mlácení prázdné slámy, největší ....(doplň si sám invektiva) je Topolánek, který jen aby nepadla vláda tak se k podržení obviněného Čunka neštítí použít jakéhokoliv podrazu a zločinu.
08. 06. 2007 | 14:29

Michals napsal(a):

pro Hawk: nene...v politice obecně byl dlouho, ale po provaleni kauzy šel za tři měsíce (ten rok jsem psal spíš jako upozornění, že na nejvyšší funkci už to šlo rychle:))
08. 06. 2007 | 14:30

Dave napsal(a):

Je to komicky tohle slyset od Socialistu, kteri za sve vlady vyhodili tolik schopnych lidi, jen, proto, ze si tam potrebovali dodat sveho cloveka viz. Tvrdik CSA atd. ...navic Paroubkova cenzura kdy si nikdo nemohl ani dovolit neco rici proti nemu a kdyz tak mel velke problemy aby vubec mohl delat svoji praci dal...byt Socialisty radsi drzim hubu a hlidam si jestli nahodou nekazu vodu a pritom piji vino.
08. 06. 2007 | 14:31

hawk napsal(a):

Miloš - oni socani kritizují sami sebe, ne opozici, už jsem to Paroubkovu pucflekovi Sobotkovi psal:-)Jen holt o tom nevědí, protože si nepamatují, že do krize a bídy rozpočtů přivedli tuto zemi za 8 let vládnutí oni. A pucflekův zde popsaný spravedlivý hněv taky míří nejdřív k sociální demokracii a pak už si ani nepamatuje, že Čunek je z KDU:-)
08. 06. 2007 | 14:31

hawk napsal(a):

michals - trvalo to dýl, první kočkování měl Standa už jako ministr vnitra, právě, ale ono je to jedno, ne? Hlavně že je v pr.... a celá komunistická soc.dem. s ním.
08. 06. 2007 | 14:33

Stýblo napsal(a):

clock, jen jsem si přečetl
o blokování sněmovny.
mám říci, že pro Vás to zase dělají Paroubek, Rath.
to je blbost, že.
tak nestraně a nepodceňovat ostatní.
každému právo na názor
08. 06. 2007 | 14:34

hawk napsal(a):

Dave - jo, to není komické, ale naprosto přiblblé a myslí si, že lidi v téhle republice jsou degenerovaní blbci a nic si nepamatují. A tvrdík se prý teď se sobotkou střídá v čištění bot Paroubkovi:-) Tam nic nezkazí...i když onmožná jo:-)
08. 06. 2007 | 14:35

Michals napsal(a):

tady přece nejde o nic jiného, než že Čunek se měl prostě sebrat a odstoupit už dávno (stejně jako Gross, kdy šlo o méně a i ty tři měsíce byly krutě dlouho...)
08. 06. 2007 | 14:36

hawk napsal(a):

jenže čunek je lidovec, ti neodcházejí, ti musí umřít:-)))
08. 06. 2007 | 14:37

MadMaxII napsal(a):

Pokud Cunek neprokazal odkud tech 500tis Kc ma a tvrdil ze jsou to uspory, mel vysetrovatel pravomoc prosetrit a posoudit jestli jeho drivejsi prijmy odpovidali jeho tvrzeni... Pokud Cunek nic neprovedl a bylo to realne tak se preci NEMA ceho obavat zkoumanim jeho historie, p. Vesecka uz to ma nejake pomotane......;)
08. 06. 2007 | 14:41

Michals napsal(a):

pro Dave:
prosím, nešlo by být trošku korektní - říct, že ČSA jsou příkladem toho, že vyhodíte schopného člověka, aby bylo místo pro kámoše Tvrdíka je trošku moc - tím se nezastávám Tvrdíka, ale jeho předchůdce přivedl ČSA na pokraj krachu - pravda je, že tam měl přijít manažer-zachránce a ne Tvrdík.
Ale takhle je to tady se vším - přece neplatí, že jestliže mi něco vadí na socanech, tak musím ODS tolerovat sebevětší prasárnu.
08. 06. 2007 | 14:41

janzjanova napsal(a):

Pane Sobotko, držím palce a jen tak dál. Pravda vždycky bolí, a proto tolik záští a nenávisti vůči vaši osobě. Držte se a jen tak dál.
08. 06. 2007 | 14:44

nedělka napsal(a):

Čunek měl odstoupit, s tím bych souhlasil. Ale celá ČSÁD v čele s Paroubkem, Sobotkou, Tvrdíkem a dalšími pitomci by měla spíše držet hubu, větší banda proklientskejch šmejdů tu nevládla. Unipetrol jste prodali za 139,kč za akcii a navíc jste ho předtím nechali vysávat tři roky Babišem, hovada jedna. Sobotko, jdi se udat.
08. 06. 2007 | 14:45

Zuzka napsal(a):

Pro Jc:
Fanynka ? No, pokud jsi tím chtěl říci, že fandím nestrannosti a padni komu padni, pak máš určitě pravdu.Páč odvolání v okamžiku ukončení vyšetřování a ve chvíli, kdy se schyluje k možnému rozložení vlády není něčím, co bych fanaticky a slepě obhajovala.Pokud v tom slovu snad nabízíš jiné odstíny, je to spíš výpovědí o tobě , než o mě...
08. 06. 2007 | 14:46

hawk napsal(a):

janzjanova - už jsem psal, že rétorika typu "republiku si rozvracet nedáme" NEFUNGUJE. Aspoň na lidi ne, na Lid možná jo.
08. 06. 2007 | 14:47

hawk napsal(a):

nedělka - neboj, oni na to socani doplatí, boží mlejny melou pomalu, ale jistě
08. 06. 2007 | 14:48

,jen tak... napsal(a):

Pane Sobotko,už před několika hodinami jsem tady na webu napsal v podstatě totéž.Píšu proto že souhlasím se vším co jste tady napsal.Skutečně nám pocit že je to umírání demokracie u nás.A vůbec.Celá tato vláda a ODS zvlášť má tvrdě nakročeno k prosazování a prosazení totality. Je úsměvné že pravě toto už tolik let odsuzují u komunistů.Je směšné když tvrdí že jenom oni jsou ti praví hlídači demokracie v této zemi.
08. 06. 2007 | 14:49

Michals napsal(a):

nejvtipnější na tom je, že ODS a ČSSD volilo každoiu skoro 2 mil. lidí a teď jsou schopni se do krve servat, jestli bude nebo nebude normálně souzenej jeden pán, kterej asi trošku rád bral a kterej má za sebou čtrnáct poslanců...
08. 06. 2007 | 14:50

T.H. napsal(a):

Myslím, že je od tak významného představitele opozice jakým je pan B. Sobotka velmi nešťastné zpochybňovat předání Čunkova procesu "kamsi do Jihlavy" a naznačovat nestandardní kroky vlády.Je tím vlastně tvrzeno, že soudy pracují na vládní objednávku.
Myslím, že daleko podivnější je chování "korunní svědkyně" celého případu, která celou dobu mlčela a nyní si detailně vybavuje veškeré okolnosti předání údajného úplatku. Nabízí se otázka, proč své podezření nesdělila policii jakožto uvědomělá občanka okamžitě? Na co celá ta léta čekala? Celý případ působí jako vhodně načasovaná kauza, s cílem znevěrohodnit Čunka ve chvíli, kdy se stal úspěšným politikem a vyřídit si tak s ním staré účty. Pokud by tomu bylo jinak, šla by nynější "korunní svědkyně" na policii již dříve. Jelikož tak neučinila, měla by být rovněž obviněna za napomáhání trestnému činu.
Nyní se Čunek pochopitelně brání odstoupit, je si jist svou nevinou. Je přece nad slunce jasnější, že pokud by podal demisi, velmi těžko by se zpět do svého úřadu dostával a to i přesto, že je veřejně některými činiteli deklarován opak.
Je jen zvláštní, že představitelům opozice nevadí vzájemná e-mailová korespondence vyšetřovatele se svědkyní, prostřednictvím které je svědkyně informována o obsahu otázek, které jí budou kladeny. To není ovlivňování výsledku soudního řízení?Jak může nyní veřejnost věřit, že celá "aféra Čunek" není jen politickou kauzou s cílem zdiskreditovat politika, který by těm stávajícím nadělal "nepořádek" v jejich rybníce?
08. 06. 2007 | 14:51

nikdy ani neobziv napsal(a):

Jo pane poslance, pravni stat bohuzel nikdy ani nestih vstat z mrtvych - co rikate treba na tudle vyberovou kauzu:

http://www.users.qwest.net/...
08. 06. 2007 | 14:54

mech napsal(a):

Nejlepší na tom je, vrabci na střeše (poslanci v parlamentu a senátu) si povídají, že celá kauza je lidoveckej (Kalousek vs. Čunek) vnitrostranickej boj.
08. 06. 2007 | 14:56

Michals napsal(a):

pro T.H.:
nevím, proč si myslíte, že Sobotka naznačuje, že soudy pracují nma politickou objednávku. Já mám spíš pocit, že zde upozorňuje na to, že na politickou objednávku může pracovat nejvyšší státní zástupkyně (která je jmenována a odvolávána vládou - tedy mimo jiné panem Čunkem) a to proto, aby k soudu, který by mohl nezávisle rozhodnout, vůbec nedošlo.
08. 06. 2007 | 14:56

JC napsal(a):

Zuzka - A ty jsi kdo ? Sama spravedlnost,že zpochybňuješ rozhodnutí nejvyšší státní zastupkyně?
Prober se děvucho, dokud je čas.
08. 06. 2007 | 14:57

Michals napsal(a):

pro JC a další:
pokud by se celá kauza dostala k soudu, tak by se zvýšila šance, že se podaří zjistit, zda je Čunek vinnen nebo ne, zda jeho kauzu někdo manipuloval, zda Urbanová lže atd. Pokud se k soludu nedostane, bude to všechno dál smrdět.
Souhlasíte?
08. 06. 2007 | 15:00

MadMaxII napsal(a):

pro T.H.: A Vam se nezda dvne ze p.Cunek si nekolikrate "zarucene" vzpomel ze to bylo jinak s temi penezi? To Vas nezarazila ani ta verze "ze to byly nasporene celozivotni uspory" a manzelka o nich nevedela...?! Trochu premyslejte nez zacnete soudit....;)
08. 06. 2007 | 15:00

hv napsal(a):

Michals: pani Vesecka byla jmenovana kym?
http://www.bbc.co.uk/czech/...
08. 06. 2007 | 15:03

Michals napsal(a):

pro MadMaxll:
myslím si, že děláte stejnou myšlenkovou chybu, jako zastánci Čunka - tohle všechno jsou dohady - pokud dojde k soudu, tak se o nich rozhodne, pokud ne - budou pokračovat tyto spekulace...
08. 06. 2007 | 15:05

Michals napsal(a):

pro hv:
proradnou sociálnědemokratickou vládou, kmterá do funkcí zásadně instalovala politicky ovlivnitelné lidi, proč se ptáte?
08. 06. 2007 | 15:06

Emil 40 napsal(a):

Urážky, nadávky a ignorance prostupují portál.Jestli by to měl být nějaký vzorek naši společnosti, tak je to víc nežli špatné.Z některých přízpěvků kape neskrývaný fanatismus, který jsem už po éře komunismu nečekal v takové intenzitě.Jsou to takový miniaturní Biľakové v obráceném gardu.Vypadá to na to, že pravda a láska nikdy nezvítězí nad lží a nenávistí.To je můj názor.Děkuji za pochopení.
08. 06. 2007 | 15:09

nojo napsal(a):

"Pokud se potvrdí, že ta kauza byla skutečně odebrána příslušnému státnímu zastupitelství, je to vážné porušení demokratických principů právního státu, k jakému v České republice nedošlo od listopadu 1989," řekl první místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
Zase tu máme puče, agenty přisluhovače... socani kvičí jak prasátka... žijeme ve všivé době, když takový všehoschopný socialistický jeliman řídil státní finance
08. 06. 2007 | 15:09

JC napsal(a):

Michals - Moje pocity ve věci nejsou vůbec důležité.Pokud hodlám respektovat právní stát musím respektzovat všechna rozhodnutí nezávislé justice. Domnívám se,že nejvyšší státní zástupce je jeho představitelem.Všechno ostatní je irelevantní.
P.S.Nejsem voličem KDU-ČSL takže pan Čunek mi může být s prominutím ukradený.Další věcí je,že stále ještě v našem státě platí presupce neviny.Co se týče vztahu Čunka ke koalici potažmo ODS je mi to celkem šuma fuk, protože bych přivítal předčasné volby....Tak asi tak.
08. 06. 2007 | 15:10

hv napsal(a):

V tomto pripade by biti na poplach iniciovane CSSD a propagovane zde v blogu vyznelo naprosto smesne. Nicmene pani Vesecka v nekterych pripadech nebyla zrovna servilni k tem, kteri ji jmenovali, proto musime pripustit i moznost, ze zjistila, ze s vysetrovanim pana Cunka nebylo vsechno v poradku a zabranila dalsi manipulaci s vysetrovanim.
08. 06. 2007 | 15:15

Michals napsal(a):

pro JC:
nedomnívám se, že nejvyšší státní zástupce je reprezentantem nezávislé justice. Myslím si spíše, že je to představitel orgánu činného v trestním řízení, který je součástí moci výkonné (podobně jako pan Čunek).
Mám pocit, že je tomu je asi měsíc, co skupina státních zástuců prověřujících kauzu Kubice konstatovala, že se podezření v ní obsažená nepotvrdila. Četl jsem zde řadu komentářů (možná Vašich, možná jen podobných), které tvrdili, že je to jen výkřik skupinky socany instalovaných o místa se třesoucích lidí...
08. 06. 2007 | 15:16

Krutohled napsal(a):

Pakáž nalevo i napravo, kdo dopustil aby ten primitivní buran Topolánek promrdal všechny volební preference, zpackal volby, zkurvil dohody o vládě a vytvořil vládu jedniček, Parkanových, Džamil, Kucht a Čunků. To to nikdo v ODS nevidí, že je úplně blbej?
08. 06. 2007 | 15:17

Krutohled napsal(a):

Pakáž nalevo i napravo, kdo dopustil aby ten primitivní buran Topolánek promrdal všechny volební preference, zpackal volby, zkurvil dohody o vládě a vytvořil vládu jedniček, Parkanových, Džamil, Kucht a Čunků. To to nikdo v ODS nevidí, že je úplně blbej?
08. 06. 2007 | 15:20

JC napsal(a):

Michals - S tím státním zástupcem máte pravdu, měl bych si doplnit vzdělání - omlouvám se
08. 06. 2007 | 15:23

Honza napsal(a):

Právní stát znamená, že se dodržují zákony. Pokud tedy nejvyšší státní zástupce koná v souladu se zákonem a odejme případ, protože je postupováno procesně chybně, pak se nejedná o soumrak právního státu, ale o jeho možný začátek. To může některým vadit.
08. 06. 2007 | 15:23

Michals napsal(a):

pro JC:
...omlouvat se nemusíte, o to nejde. Spíš mne mrzí, že mnoho lidí se na tyto případy dívá výhradně skrze své politické sympatie a málokdo stojí o opravdu spravedlivé soudní rozhodnutí...
08. 06. 2007 | 15:26

Michals napsal(a):

pro Honza:
pokud budou zřetelně a jasně popsány ty chyby a ukáže se, že v pžípadech jiných obdobných pochybení je postupováno stejně, tak budete mít pravdu.
Pokud ne, tak má pravdu pan Sobotka.
08. 06. 2007 | 15:28

Karel napsal(a):

Ale, ale pane Sobotko, ze byste ztratil nervy. To, ze statni zastupce je vymenen pro podjatost (mimo jine, pan Obst mel udajne styky se stani bezpecnosti a doufejme, ze se dozvime vic) stejne jako policista, ktery porusuje zakladni principy vysetrovani (telefonaty s hlavni svedkyni atd) je naopak znakem pravniho statu. Mel byste to naopak privitat a nechat nestrannemu vysetrovani volny prubeh.
08. 06. 2007 | 15:34

smutná napsal(a):

Opravdu jsem smutná, a to z vulgárního vyjadřování mnohýc pisatelů. My, "obyčejní lidé"sledujeme vše jen zprostředkovaně, ale politici se vzájemně znají a "víc si vidí do karet". Ať je p. Čunek vinný nebo ne, hned zpočátku měl odstoupit a nedělat nám ostudu. Jenže to by musel zapracovat p. Topolánek. Ten má sle strach, že se mu rozsype vláda. Takže je to jeden propletenec nečestností, lží, machinací a intrik. Závěr: ODS začíná být horší než kdysi totalitní KSČ. A to jsem měla za min. režimu s touto stranou nemálo problémů. Také ti kritici poměrů v ČSSD zapomněli, co všechno Ods zapříčinila pod vedením p. Klause a jak byla republika v devadesátých letech rozkradena.
Všem poctivým lidem přeji krásné léto a trochu optimismu a sociálního cítění.

Pane Sobotko, nevšímejte si urážek, i když je to těžké!
08. 06. 2007 | 15:36

Ivan napsal(a):

Nemohu si pomoci, a je mi z toho smutno, máte pravdu pane Sobotko, takto se v právním státě nejedná. Bylo by, ale třeba jasně k tomuto říct, proč blokace sněmovny. Že nemá nic společného, s kauzou v právní poloze, ale se zodpovědnosti premiéra a celé vlády.
08. 06. 2007 | 15:38

Michals napsal(a):

celá kauza je posunutá do absurdní polohy.
Pan Čunek měl odstoupit v okamžiku, kdy mu bylo sděleno obvinění - tím by se omezila možnost spekulovat o politických tlacích, dnes už je to prostě politikum se vším všudy. Pokud nedojde k obžalobě a nebude tak umožněno, aby o věci rozhodl soud - nezávislý narozdíl od st. zastupitelství na vládě-, tak navždy zůstane stín pochybnosti nad tím, jak bylo postupováno.
U soudu se totiž začíná nanovo a případné manipulace a podobně by se vyjevily. Pan Čunek by tedy měl šanci stát na veřejnosti jako nevinný, v případě, že nevinný je.
Pokud nový státní zástupce věc zastaví, tak pan Čunek nebude, pro značnou část veřejnosti, již nikdy nevinný, ale pouze "neodstíhaný".

Pokud
08. 06. 2007 | 15:43

Hovorka Jan napsal(a):

Tak jsem myslel, že v ČSSD je ještě pár slušnějších lidí, ale touha po moci je asi silnější. Škoda.
08. 06. 2007 | 15:45

Michals napsal(a):

zaplaťpánbůh, že alespoň ti lidovci na moc kašlou...
08. 06. 2007 | 15:47

vilík napsal(a):

To co předvádí soc. demokracie pod Paroubkem se bude napravovat několik let. Pomalu se stáváte extremisty. Co z vás ten Paroubek udělal?
08. 06. 2007 | 15:48

Milrena napsal(a):

Dobrý den, pane Sobotko. Výborný článek, nelze nic jiného, než s ním souhlasit. Kéž by takových hlasů bylo více a především byly pořádně slyšet.
08. 06. 2007 | 15:50

JuDr vodrážka Michal napsal(a):

Nemohu se zbavit dojmu, že politikum z celé záležitosti dělá právě soc. demokracie.
08. 06. 2007 | 15:50

Michals napsal(a):

pane doktore, nezlobte se, ale co nepolitického lze vidět na trestním stíhání místopředsedy vlády?
08. 06. 2007 | 15:51

dem napsal(a):

Rozdíl mezi pravičákem a levičákem je ten, že dacani jsou oba ale pravičák si nehraje na filantropa.
08. 06. 2007 | 15:52

Michals napsal(a):

pro dem:
...ale na zachránce státu.
08. 06. 2007 | 15:53

Demokrat napsal(a):

Nezbývá nic jiného než souhlasit. Je mi z toho špatně, jak se u nás za této vlády zachází s demokracií. V některých praktikách se současná vláda vrací před listopad 1989.
08. 06. 2007 | 15:53

evoš napsal(a):

Že Čunek neodstoupil je trestuhodné ale stejně varovné je že vaše politická strana se snaží celou věc politizovat.
08. 06. 2007 | 15:54

hawk napsal(a):

demokrat - před listopad se vrátila Paroubkova vláda a vláda chlapečka Standy. Teď se to bude dlouho, ale velmi dlouho napravovat.
08. 06. 2007 | 15:55

vodák napsal(a):

Pane Sobotko,
předpokládám, že právní vzdělání nemáte o nic větší než drtivá většina čtenářů. Vyjadřujete se tedy k věci, které nerozumíte a vyjadřujete názor člověka, který není pravděpodobně dostatečně obeznámen, tak jako my všichni, kteří jsme informováni sděl. prostředky. I tak by jste měl vědět, že státní zástupce Obst, ať oprávněně nebo ne, byl naprosto nedůvěryhodný a jako takový měl být, právě v zájmu spravedlnosti, vyměněn již dávno. O vyšetřovateli ani nemluvě. Jsem přesvědčen, že kdyby vyšetřování vedli tito lidé, tímto způsobem, v případě člena Vaší strany, skákali by jste s velitelem Paroubkem až do stropu. Jestli něco narušuje právní stát, jsou to Vaše a podobná vyjádření, která zpochybňují rozhodnutí nejvyššího státního zástupce. Jsem přesvědčen, že pro náš demokratický právní stát je naprosto nutné, aby se politici do případu nepletli, nezpochybňovali rozhodnutí nezávislých orgánů. Jestliže jako občan protestujete a mluvíte o zákulisních tazích premiéra, napište konkrétně čím pan Topolánek ovlivňoval tuto kauzu. Jinak jste jen žvanil. Stačí, jakou paseku jste udělal, při získávání praxe, jako ministr financí. Nechte prosím posouzení viny pana Čunka na nezávislých orgánech, kterým to přísluší. Nic víc pro právní stát udělat nemůžete.
08. 06. 2007 | 15:55

hawk napsal(a):

nepolitického na stíhání místopředsedy vlády lze spatřovat náš právní řád, který v tr. stíhání plně vychází ze zásady práva a to je presumpce neviny. To dacani socani tohle nectí a tak z toho dělají politikum
08. 06. 2007 | 15:58

Hnzd napsal(a):

Vesecká má pravdu:

1) Státní zástupce Obst = Stbák
2) Svědkyně Urbanová a vyšetřovatel
Šošovička = nadstandardní vztahy,
Urbanová mailem radí vyšetřovateli,
co má dělat.
Správné rozhodnutí paní Vesecké.
08. 06. 2007 | 15:58

JP napsal(a):

Čtu si tady Vaše komentáře pro i proti.Je to smutné čtení. Neustálá korupce a snaha těch co se dostanou k moci nebo na výhodné funkce na ministerstvech a těch všech rozkrást a ukrást co se dá a nahrabat jen do svých kapes ze státního je do nebe volající a nemá konce.Pro mě osobně, pane Sobotko, skončil právní stát v ČR v r.1995 a dnes mám stížnost až ve Štrasburku. Ale zvykejme si.Právního státu vyspělých demokracií sotva kdy dosáhneme.Na druhé straně buďme rádi,že nežijeme jako obyčejní lidé v jiných zemích v neustálém strachu o život jako třeba na Blízkém východě,v zemích Latinské Ameriky nebo i v USA nebo neumíráme hlady a žízní v Africe,KLDR nebo v přelidněných oblastech Asie.Ale časem vše může být nakonec ještě přece jen úplně jinak.Protože jak zpívá Pepa Nos "Země je kulatá".Dost důležitou otázkou nakonec zůstává i to jak dlouho nás všechny tato Země na sobě bude trpět.Zatím má trpělivost fakt svatou.
08. 06. 2007 | 15:58

hawk napsal(a):

voliči prohlédnou a snad už bude od socialistických bolševiků pokoj, s jejich scestnými vizemi. Všem hezký víkend
08. 06. 2007 | 16:06

bajaja napsal(a):

Nevím jak někdo může současnou politickou kulturu srovnávat s osmdesátými lety. Je to mnohem horší. Když toto je předsedou vlády, je jediná možnost emigrace:
http://zpravy.idnes.cz/nast...
08. 06. 2007 | 16:13

David238 napsal(a):

Drahý pane Sobotko, chápu, že si jako člen ČSSD neumíte vůbec představit, že někdo někoho neovlivňuje. To jde zcela mimo logiku uvažování sociální demokracie. Ale. Vy ani nechápete, že toto může být krok státní zástupkyně právě vedoucí k odsouzení pana Č. Kdyby se tyto chyby objevily u soudního projednávání, tak by se mohlo klidně stát, že by soud musel rozhodnout ve prospěch pana Č, ať by vina byla či nebyla prokázána. To jen dokazuje Vaši zaslepenost a zlou vůli.
08. 06. 2007 | 16:21

jid napsal(a):

"Bajaja" tak jsem shlédl rozhovor s pí. Jílkovou a Topolánkem. No to je síla. Takto se snad nechová ani osoba z nejzaostalejší vesnice. A jak odpovídal na otázky? zdálo se mi, že snad ani neví co mluví.Lidi zajímá co mají v peněžence, no samozřejmě, ale právě, že většímu procentu lidí ty peníze právě navrhovaná reforma sebere. Jak může mít takto inteligentní národ tak lh...eho premiéra.
08. 06. 2007 | 16:30

Ing. Ferdinand Němec,Vítězná 1568,Slaný napsal(a):

Vážený pane bývalý ministře. Před časem jsem se na Vás i Vaše kolegy z vlády i ČSSD opakovaně obracel a poukazoval na podvody, které se dějí v souvislosti s konkurzy a na nichž se mnohdy, jako významní aktéři podílejí i úředníci Finančních úřadů. Pokud chcete tvrdit, že tehdy tu ještě byl "právní stát" je to od Vás opravdu nechutné a neomalené.
08. 06. 2007 | 16:47

Radomíra napsal(a):

vážený pane Sobotko,
on je problém v tom, že většina lidí u nás neví, co to je demokratický právní stát, nejsou to občani, jinak by už byli v ulicích třeba jako ve Francii, kde by měl vrcholný politik problém sedět ve vládě na krku s podezřením z korupce...
vypadá to, že raný kapitalismus se nejlépe buduje na troskách degenerovaného komunismu, který vychoval lidi ustrašené, lokajské, servilní a zbabělé...jak moc bych se chtěla mýlit...nepůjdou do ulic, ani když jim bude hrozit sociální propad - viz reforma - nikdo si tu nechce uvědomit, že na Západě si museli občané své vyprotestovat, vydemonstrovat, že jim právně silný stát a relativně vysoký životní standard nikdo nevyseděl v hospodách nebo doma u televize...
08. 06. 2007 | 16:54

Leonard napsal(a):

Proč štvete mladý, praxí nepostižený muži. Od Vás bych čekal něco na téma Unipetrol, Čáp na ČKA a 500 mil Kč, kakao, ...... je toho mnoho.
Nedělejte ze sebe univerzála co rozumí všemu, copak nemáte v ČSSD nějakého právníka, který Vám to vysvětli? Nebo všichni přeběhli k ODS?
08. 06. 2007 | 17:03

Necunek napsal(a):

Jen obhajujte, odeesesaci, Cunka, jen obhajujte. A za 30 let muzete zase kricet na namesti, jak jste trpeli pod totalitou jedne strany. Tim to totiz jen zacina. Primy zasah do vysetrovani, naprosto bez zabran a odeesak rika,ze tak to ma byt. Kde to zijem? Bananistan.
08. 06. 2007 | 17:31

Pepa Řepa napsal(a):

Pro značku Michals
Včera citovala ČT vyjádření Tonyho Blaira ke kauze úplatků britské firmy vyrábějící JAS GRIPPEN.
Nemohu přesně citovat, ale vyznění bylo: Jestli budete do toho šťourat, ohrozíte desetitisíce pracovních míst v Británii. Úplatek byl tuším poukázán členu saudské král. rodiny.Číslo konta je známo, suma několik set mil. dolarů, kdy z konta čerpal taky.
A je ticho po pěšině.
Jak si myslíte, že to proběhlo u nás? Zadarmo? Na druhou stranu, proč si myslíte, že se nechal Žantovský vozit v F 16? Zadarmo?
Znáte někoho, kdo má stavební firmu? Tak se ho zeptejte, jak to chodí? Až bude u vás v Hornídolní opravovat zábradlí, kolik procent se dává.
Najděte si na netu losování miliardové zakázky firmy Siner, pro Karlovovarský magistrát. Stojí to za to. Trvá to minuty, než se nahmátne správná firma, směje se i notářka.
Co tím chci říct? Neobhajuji úplatky, dokonce si nemyslím, že Čunek musel vzít. Ta zhrzená dáma je schopná všeho.
Vadí mi pokrytectví. Koukejte jak to zvíře z druhého tábora bere. A když je to našinec? To nic, to je roztomilý.
Politickou stranu si dosa´dte jakou chcete.
08. 06. 2007 | 17:32

raDEK napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
děkuji za Váš komentář k současné (a vpravdě neúnosné už) situaci - politické, právní, společenské a de facto i kulturní. Možná, že kritikové Vaší strany i Vaší osoby mají částečně pravdu v tom, že za vlád ČSSD docházelo k různým kauzám atd., ale přesto. Na oněch "kritických" komentářích mě udivuje hned několikero věcí, uvedu celkem jen dva:
1) Neschopnost rozlišovat různou míru závažnosti sociálních jevů, nastolování "křivých rovnic" a zavádějících analogií, jako např. kauza Gross = kauza Čunek. Jenže ony se ty dva případy zdaleka nerovnají: u pana Čunka už TRESTNÍ STÍHÁNÍ došlo téměř k OBŽALOBĚ. Ano, téměř - to téměř teď bylo nestandardním zásahem paní Vesecké zase pěkně oddáleno. Případ pana Grosse byl, pokud mě paměť neklame, odložen, neboť ke stíhání zkrátka nebyl shledán věcný důvod. (Jakpak se dnes cítí pan Kalousek, který tehdy v poslanecké sněmovně hřímal o bordelu? Jak vychází se svým nynějším předsedou?)
2) Druhá věc,která mě na oněch pseudokritických výplodech komentátorů Vašeho aktuálního blogu zaráží, je to, že jsou zcela OSOBNÍ, nikoli VĚCNÉ. Tato eristika (viz Schopenhauer, pro méně vzdělané) však není korektní způsob argumentace. Je to naopak způsob rétoriky, jakou používali např. nacističtí žurnalisté ve 30. letech ve Třetí říši. Prosím, aby si je tito vaši "kritikové" laskavě prostudovali, aby věděli, do jaké společnosti vlastně náleží nebo k jaké špíně se svými výplody sami řadí. Ovšem za předpokladu, že ovládají němčinu a jsou schopni dojít do německých archivů.
Vůbec se mi zdá, jako by někteří lidé toužili po jakémsi obecném střetu, sociálním konfliktu, který by měl druhou stranu úplně zlikvidovat. Klausova slova o studené občanské válce měla něco do sebe, i když on je posléze relativizoval, když viděl, jak mu politická konstelace pojednou hraje do karet.
Úhrnem vzato, pane Sobotko: je smutné tolik let po tzv. sametové revoluci číst tyto "kritiky", která ve skutečnosti není ničím jiným než sprostou dehonestací ne protivníka - ale snad parnera v diskusi, ne? Jen ta kauza Čunek - tedy věc sama! - se z toho poněkud vytrácí..
08. 06. 2007 | 17:36

VLK napsal(a):

Vrchni statni zastupkyni nezbyvalo nic jineho nez rozhodnout jak rozhodla.
Jeslize se policejni vysetrovatel domlouval se svedkyni na vypovedi, pak nejde jen o poruseni zakonnych ustanoveni vysetrovaciho radu, ale muze jit i o trestny cin - v uvahu by pri padalop krive obvineni ze strany Urbanove .. ...a vysetrovateli dle dalsich moznych okolnosti u cast na trestnem cinu, napomahani trestnem u cinu, coz je trestny cin, ä i pripadne nadrzovani (pokud radil aktivna svedkyni jak zametat stopy trestneho cinu kriveho obvineni). A dale pak je zde otazka kdo trestny cin inicioval, a zde muze padnout velmi vazne obvineni proti vedoucim cinitelum C-SS-D a KSCM a pripadne dalsi nelegal ni extremistick e komunisticke skupine. A take muze padnout obvineni vuci nekterym cinitelum BIS, kteri z zatajili ci kamuflovali v setreni minulosti statniho zuastupce Obsta materialy jeho bezpecnostni proverky. Tyto materialy navrzene panem senatorem Stetinou musi byt odkryty, a pokud tam nejsou zavazne strategicke informace, tak rovnez odtajneny.
Causa Cunek vypada jako bod scenare promoskevskeho komunistickeho prevratu ...obvinit politika koalice, a na jeho obvineni vytvorit pomoci levici ovl adanych masmedii atmosferu celonarodni nenavisti vedouci k vyjadreni neduvery vlade a naslednym predcasnym volbam, ve kterych zmanupulovane masy budou volit KSCM a C-SS-D jak v roce 1947. Takovy scenar pripravo vala v Polsku postsovetska GRU, a jedna z polskych k kolegyn pani Urbanove pujde za krive obvi neni sedet. Pani Urbanove radim, aby kapla o vsem verejne bozskou, kdo ji navedl a i nicioval ....kolik j i za to zaplatil, jakou karieru slibil, ci s kym se z a prislob kariery pripadne vyspala....Protoze pokud se rada veci provali, mafie - jakou levice je - a jaka stoji dnes priovi vlade u celove intelektualne Bohuzel ne prilis silne, muze zaridit zmizeni panu Urb anove. Asi zmizeni. Autonehoda ci sebevrazda by byly podezrele. Sadd am Hussajn, jehoz tajna sluzba byla skolena v SSSR jako rezidua tajnych sluzeb CSSR, n echal rozpozustet od purce v koncentrovane kyseline sirove. A klidne nekam splachnout.....Pani Urb anova by mela radeji kapnout bozskou drive nez bude pozde!
VLK
08. 06. 2007 | 18:00

Tupelo napsal(a):

konto firmy podezdrele z korupce: - pul milionu;

....za par chvil na to....

konto Cunka podezdreleho z korupce: + pulmilionu (bez 2000);

Neni to divne, stejne jak nejsou divne vymluvy jak se tam ty penize vzaly (prej si sporil od detstvi :).. nebo uz zas plati jina verze??)

Tesne pred pravdepodobnym obvinenim z korupce je cela akce stornovana a zacina se od zacatku (to se o pripadnem pochybeni policie nevedelo driv?), opravdu usmevne...
08. 06. 2007 | 18:10

neu.p napsal(a):

Hippo

Bajecny princip, zprava a doleva, pak zase zpet..
08. 06. 2007 | 18:21

Pobavený napsal(a):

Hele VLK, nemíváte někdy záchvaty? Hlavně takhle k večeru, nad klávesnicí počítače...
08. 06. 2007 | 18:48

ascari napsal(a):

Právní stát umírá již delší dobu, zejména po nástupu Vašeho stranického kolegy Grosse na ministerstvo vnitra.Jediné co mně zaráží, že v případě Čunek to procházelo tak dlouho. nevím jestli je vinen nebo ne, jedno ale vím zcela jistě. Mailová konsultace vyšetřovatele a korunní svědkyně( oznamovatelky trestného činu) je nepřípustná!!!Konsultace soudní znalkyně s korunní svědkyní je nepřípustna!!!Zvláště za situace, kdy jiný znalec v téže věci , jehož posudek vyznívá ve prospěch obviněného je promptně obviněn z falešného znaleckého posudku.Mluví li "exelentní právník a ještě exelentnější ekonom"o doržování právního řádu, tak by měl vědět, že veškeré otázky svědkům může podle trestního řádu klást vyšetřovatel(přesněji policejní rada) jen u řádného výslechu( NE MAILEM) jehož termín je oznámen s dostatečným předstihem obhákjci obviněného!!!Pokud tyto základní pravidla trestního řádu pan Sobotka nechápe, ať vrátí diplom a navyrábí nesmyslné slinty na blogu.Jestli je Čunek vinen, tak svým protizákonným neprocesním postupem bylo jeho usvědčení výrazně zkomplikováno.
08. 06. 2007 | 19:19

Karel napsal(a):

Číst tyto komentáře je opravdu zábava.Zde člověk vidí opravdu IQ populace.
08. 06. 2007 | 19:51

Michals napsal(a):

doporučuji komentář pod značkou VLK - tam jsou detailně popsány argumenty proti způsobu práce vyšetřovatelů kauzy Čunek.
Kdo věří tomuto, tak samozřejmě nemůže souhlasit s argumenty Sobotky - ostatní snad ano.
08. 06. 2007 | 19:56

koumák napsal(a):

Mrazí člověka v zádech a postupně po celém těle.Číst různé rádoby oduševnělé plky,primitivnosti a hlavně samé politické kecy,obvinění,urážky.Prostě ,když Vy,tak proč ne my?
Je to smutné čtení,těch náhod.Pár dní před obžalováním-je odvolán st.zástupce(jak krásné nepolitické vyřešení případu,že).
A prostý člověk doslova "čumí" a už tomu ani krapet nerozumí.Prostě,jak říkal můj děda-politika je svinstvo a všichni Ti,co jí dělají jsou.....Čest dědovo památce.
Obyčejný člověk
08. 06. 2007 | 20:28

Dan napsal(a):

Nestačím se divit, kolik je tu hloupých a naivních názorů ve prospěch Čunka,naprosto odtržených od reality , viz. například Blanka. To se skutečně v životě stává, že kriminálnímu jednání je přítomen pouze jeden svědek, někdy dokonce i není žádný svědek a přesto se věc vyšetřuje a případně i soudí. Až Vás samotnou někdo v temném koutě znásilní, zmrzačí či dokonce oboje a nějaký policista či státní zástupce Vám řekne, že ho to nezajímá, že jste sama kdo něco tvrdí a jiné svědky nemáte, jak byste se pak tvářila?? Ještě se zeptám : Kolik očitých svědků si myslíte, že bývá běžně přítomno při korupci, 20 nebo 30 ? Mě osobně stačí jedna výpověď očité svědkyně pokud je nezávisle podpořena dalšími důkazy z jiného zdroje ( shodné převody na bankovních účtech, znalecký posudek, který říká, že stavební společnost od radnice získala vysoce lukrativní zakázky na úkor města a konkurence, telefonát z Čunkovy kanceláře na telefon manželky v době kdy tvrdí že v úřadě vůbec nebyl - to si také podle Vás vymyslela Urbanová ??? Naopak za věrohodné důkazy nepovažuji svědectví zřejmě podplacených svědků, kteří byli prokazatelně jinde než uváděli do protokolů či korupčníka Vaškuje, který si dovolí pokusit se uplatit svědkyni.Nedívejte se prosím pouze přes modré brýle a občas přemýšlejte a dávejte si věci do souvislostí.
08. 06. 2007 | 20:57

Michals napsal(a):

o čunkově vině by měl rozhodnout soud, nikoli názory lidí. Pokud tento postup povede k tomu, že Čunek před soudem nestane, bude navždy člověkem podezřelým z korupce...
08. 06. 2007 | 21:08

LEVAK napsal(a):

Předseda vlády agrárník Švehla ve třicátých letech při podobné aféře,která byla nazývaná "pražcová" prohlásil "proboha když už žerou tak ať při tom nemlaskaj!"
08. 06. 2007 | 22:01

LEVAK napsal(a):

Fašisti dávali na vstupy do koncentráků nápis "Arbeit macht frei!".Měli by jsme nechat vyměnit prezidentskou zástavu a místo hesla "Pravda vítězí" tam nechat vyšít "Geld macht frei!" Ostatně si myslím,že Vesecká a její melody boys mohou za to,že naše republika je na poli korupce velmi nízko hodnocená!
08. 06. 2007 | 22:06

Novotná Jitka napsal(a):

Vážení, tak si myslím, že tu děláte všichni, včetně pana Sobotky . možná i předčasné zíávěry! Vezměme v úvahu, že to bylo fakt tak jak paní Vesecká říká, že tam nějaká chybička se vloudila, které se dalo takto využít. Počkáme si na to, jak to vyřeší Jihlava! Pak uvidíme, jak to s tou naší demokracii a právním státem vypadá v praxi. Na bordel a výkřiky je ještě dost času, proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, teď možná i několik měsíců odložen, neříkám, že se to možná někomu nehodilo do krámu, ale říkám, že my si počkáme, uvidíme a pak budeme věci řešit, budeme si dobře pamatovat, jak kdo v této věci jednal. Co říkáte vážení spoluobčané, počkáme ještě chvilku, vždyť už nás tahají za nos tak dlouho, tak tu chvilku ( možná 1/2 roku) počkáme.!
08. 06. 2007 | 22:24

pavel napsal(a):

Vážený pane Sobotko, vy a ještě pár vychytralých z KSČSSD by chteli poučovat o právním státu. Je to jako Grebeníčkovo poučování ČR o demokracii. Sbalte si fidlátka a zmizte s Paroubkem k čertu i s tou socanskou klikou která si tady dělala léta co chtěla a u toho ještě nasekali nesplatitelné dluhy. Mám problé nepsat vulgárně když vidím vaší arogantní tvář!
08. 06. 2007 | 22:39

Tom napsal(a):

Pro Dan. Naprosto souhlasím. V jednoduchosti je krása. Všechny ty spiklenecké teorie mají jen zmást stopy a odvrátit pozornost
08. 06. 2007 | 22:54

Tom napsal(a):

Pro Michals. Nedělejste si iluze o soudcích. Kdo to je soudce? Člověk z masa a kostí, který má taky třeba občas zácpu a doma nevěrnou manželku. Soudce je ovlivnitelný a nenese za své rozhodnutí důsledky A to mi vadí. My všichni, počínaje např. řidičem autobusu, pokud se vybourá, půjde do vězení, zedník postaví křivě zeď, bude zbourána nebo nedostane zaplaceno, lékař zanedbá péči, bude žalován, neseme za své činy odpovědnost. Soudce rozhodl, pokud špatně, je možnost odvolání. Ne do nekonečna. Ale žádná postih. Koukněte na případ Pitra. Kauce 15 milKč. Proč zrovna 15milKč, proč né víc. Mělo to být 50milKč, nebo 100milKč, aby se panu Pitrovi nevyplatilo se schovávat. Ale soudce je z toho venku, jemu se za špatné rozhodnutí nic nestane. Chce to jiné mechanizmy ve společnosti, nebýt pasivní a jít např. do ulic. Jsme národ srabů, kteří se tady vykřičí na netu, zanadávají si a tím to končí. Jsme sráči
08. 06. 2007 | 23:01

Radomír napsal(a):

Naprosto souhlasím s Danem a Tomem. (Dan určitě taky od fochu - jak prosté že?)
08. 06. 2007 | 23:56

honza napsal(a):

Pane Pavle,vy jste tak arogantní a přesto nevidím vaši tvář.
09. 06. 2007 | 00:07

honza napsal(a):

Paní Novotná,aby nás netahali za nos,jako s Kubiceho zprávou.Již je to rok a nic se nepotvrdilo.
09. 06. 2007 | 00:10

A co tohle Bohusi? napsal(a):

- Ministr Kavan a jeho trezor
- Biolíh
- Kakaová aféra
- Unipetrol
- "Pet na stole v ceských"
- Útek a smenky Radovana Krejcíre
- Byt Stanislava Grosse
- Podnikání Šárky Grossové
- Tajný policejní tým Mlýn
- Lidový dum
- Lesy CR a jejich smlouvy
- Skandál kolem soudce Jirího Berky
- Diag Human
- Rath a LOK
- Nepruhledné zakázky na ministerstvu obrany - transportéry, padáky, stany, stíhacky...
- Policejní zakázky - nekvalitní pouzdra na pistole a podobne
- Zpronevera fondu z EU - 229 milionu zmizelo
- Podvod na ministerstvu financí - 46 milionu splátka dluhu z Peru zmizela
- Proverky NBÚ
- IPB - záruky za 11 miliard
- Arbitráž s CME
- Internet do škol
- Tunelování podniku Liberta
- IZIP
- Srba
- D47
- "Investicní pobídky" - Philips Hranice, Huyndai Nošovice, TPCA Kolín - miliardy s efektem nižším než náklady; investice které neprodukují nic s vysokou pridanou hodnotou (v podstate jen montovny)
- Pozemkové aféry - Ruzyne, Uhríneves a tak dále
- CEZ - 16 miliard cistý zisk státního podniku a stále se zvyšující cena elektriny; opce na akcie pro vedení (monopolní státní podnik a opce na akcie???)
- Elektronické mýtné
- CKA
- První mestská banka
- Dolezel a Peta
09. 06. 2007 | 01:30

TK napsal(a):

To: MAVA
Pokud to s tín utrápeným národem atd, nebyl vtip, ani to není psáno někým z ČSSD-pohůnků, tak se nedá napsat nic jiného než: "Ó ty svatá prostoto, samozřejmě ducha ...!"
09. 06. 2007 | 02:03

Vendelin Aksal napsal(a):

Dosud velice vazeny pane mistopredsedo!! Jako absolvent pravnicke fakulty, jako VY, se nyni ptam, zda jsme ji kazdy nestudoval v jinem state s jinou pravnim kulturou a pravnim radem. Svym vyroky jste se zcela pasoval do role uboheho politika s neznalosti prava!! BOHUZEL jste mi potvrdil, ze jste neprekonal dobu minuleho vlivu vlad CSSD do nezavisleho postupu organu Policie, Statniho zastupitelstvi a Soudu a proto se snazite bezet v zabehlych kolejich, ze jsou to Vasi podrizeni.
Jsem velice rad a budme radi vsichni, ze uz tomu tak neni.
Nezapomente napsat e-mail Vasim vlivovym postrkovacum, ze za 5 milionu toho v dane veci moc neudelali a Jardovi s Jirkou hold reknete, ze to musite zkusit nekde jinde. Hold zruseni Ufkosu bude jeste bolet .:-)
VL
09. 06. 2007 | 09:07

Pavel M. napsal(a):

pro ROLFA

Zdravím Vás a jsem rád ,že máte vlastní názory,které,ovšem nelze v této dizkuzi komentovat jinak,než -prdelkování.
Snad jistě a tak dále a podobně.
Nepovažuji se modrého neobolševika,jak jste mě nazval,ale děkuji Vám za přínos do slovníku češkých novotvarů.Zdraví Vás ještě jednou Pavel.M
09. 06. 2007 | 10:01

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!! napsal(a):

Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy.(přepis článku "Bratři socialisté, změňte stranické právníky" od advokáta V.Vlka)
09. 06. 2007 | 12:00

Právní stát zničila zejména ČSSD!!!! napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
Máte dozajista pravdu, že zákony nepatří pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdáním Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto nelýchané, co si diktátor Paroubek dovoluje!!! Co se týče Krejčíře, nechali jste ho nejprve pláchnout vy, nikoliv ODS! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Na jednoho poslance za ČSSD připadá totiž v současnosti několik desítek voličů ČSSD, tak holt jejich hlasy propadly kvůli Paroubkovo mafii, která se cíleně řítila do spáru KSČM. Pokládám tedy krok M+P za státotvorný, neboť zcela nezištně zachránili stát od socialistické devastace. Jak řekl pan Melčák, na rozdíl od Paroubka mu nešlo o koryta a moc. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset p.Sobotko daňoví poplatníci zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit ze slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu. Jste zločinci pane Sobotko!!!
09. 06. 2007 | 12:18

Právní stát zničila zejména ČSSD!!!! napsal(a):

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!:
Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy.(přepis článku "Bratři socialisté, změňte stranické právníky" od advokáta V.Vlka)
09. 06. 2007 | 12:28

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!! napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
Máte dozajista pravdu, že zákony nepatří pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdáním Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto nelýchané, co si diktátor Paroubek dovoluje!!! Co se týče Krejčíře, nechali jste ho nejprve pláchnout vy, nikoliv ODS! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Na jednoho poslance za ČSSD připadá totiž v současnosti několik desítek voličů ČSSD, tak holt jejich hlasy propadly kvůli Paroubkovo mafii, která se cíleně řítila do spáru KSČM. Pokládám tedy krok M+P za státotvorný, neboť zcela nezištně zachránili stát od socialistické devastace. Jak řekl pan Melčák, na rozdíl od Paroubka mu nešlo o koryta a moc. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset p.Sobotko daňoví poplatníci zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit ze slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu. Jste zločinci pane Sobotko!!!
09. 06. 2007 | 12:29

Jana J napsal(a):

Ad fanklub pana Čunka - velmi ubohé! Ideolpgie namísto faktů. Nenávist vůči ČSSD. Srovnávání nesrovnatelného. Pan Sobotka jistě není bez chyb, také kryl kámoše, ale tohle si nedikázal představit ani v nejbujnějším snu. Asi vám uniká mezinárodní ostuda, která je zřejmě mimo vaše jazykové schopnosti. A co dělají naši "hlídací psi demokracie", tedy novináři? Protože Čunek není socan, zvolili zcela jiný metr než u Grosse. Připadá jim zřejmě normální, že někteří jsou si před zákonem "rovnější". Pro všechny kryptofašisty - oblečte se do hnědého a jděte demonstrovat za zproštění viny pana Čunka - ať vidíme, kolik vás je.
09. 06. 2007 | 12:34

pepa napsal(a):

Sobotka Drath Pablbek a Švejk z Drásova
popisují jak to dělali oni a podle toho posuzují že to tak dělají i ostatní
09. 06. 2007 | 19:16

Právní stát zničila zejména ČSSD!!!!!!!! napsal(a):

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!:
Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy.(přepis článku "Bratři socialisté, změňte stranické právníky" od advokáta V.Vlka)
09. 06. 2007 | 20:51

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!! napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
Máte dozajista pravdu, že zákony neplatí pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdáním Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto nelýchané, co si diktátor Paroubek dovoluje!!! Co se týče Krejčíře, nechali jste ho nejprve pláchnout vy, nikoliv ODS! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Na jednoho poslance za ČSSD připadá totiž v současnosti několik desítek voličů ČSSD, tak holt jejich hlasy propadly kvůli Paroubkovo mafii, která se cíleně řítila do spáru KSČM. Pokládám tedy krok M+P za státotvorný, neboť zcela nezištně zachránili stát od socialistické devastace. Jak řekl pan Melčák, na rozdíl od Paroubka mu nešlo o koryta a moc. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset p.Sobotko daňoví poplatníci zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit ze slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu. Jste zločinci pane Sobotko!!!
09. 06. 2007 | 20:52

Pro Janu J napsal(a):

Jaka mezinarodni ostuda? V Canade, Anglii, USA, Australii nikdo ani netusi kdo Cunek je! Ale kdyz Paroubek prirovnal svobodne volby ke komunistickemu puci, o tom se psalo i tam!! Paroubkovi rikali sore loser.
09. 06. 2007 | 22:55

Roubíček napsal(a):

ad předchozí příspěvek : pravičák nemusí být přeci nekritický - mohl byste uvést nějakou známou vládu, kde několik měsíců vyšetřují ministra za zlodějnu a nic ?
09. 06. 2007 | 23:19

Jana J napsal(a):

Ale v Evropě se to ví.
10. 06. 2007 | 13:59

Právní stát zničila zejména ČSSD!! napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
Máte dozajista pravdu, že zákony neplatí pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdáním Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Topolánek v někdejší Nedělní partii připomněl "Puchejřovi", že udržuje styky s pražským podsvětím viz Kočka. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto nelýchané, co si diktátor Paroubek dovoluje!!! Co se týče Krejčíře, nechali jste ho nejprve pláchnout vy, nikoliv ODS! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Na jednoho poslance za ČSSD připadá totiž v současnosti několik desítek voličů ČSSD, tak holt jejich hlasy propadly kvůli Paroubkovo mafii, která se cíleně řítila do spáru KSČM. Pokládám tedy krok M+P za státotvorný, neboť zcela nezištně zachránili stát od socialistické devastace. Jak řekl pan Melčák, na rozdíl od Paroubka mu nešlo o koryta a moc. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset p.Sobotko daňoví poplatníci zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit ze slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu. Jste zločinci pane Sobotko!!!
10. 06. 2007 | 14:41

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!! napsal(a):

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!:
Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy.(přepis článku "Bratři socialisté, změňte stranické právníky" od advokáta V.Vlka)
10. 06. 2007 | 14:42

Polaris napsal(a):

Nechápu pane Sobotko, co má postupné uhnívání zbytku SocDem společného s osudem státu.

Myslíte, že až vaše menažerie skončí, bude to znamenat pro stát větší bezpečí před levicovými experimenty? Nikoli. Jsem přesvědčený, že se objeví další reinkarnace komunistů, nejste poslední.

Musíme holt čekat, až vymřete.
10. 06. 2007 | 18:05

Petr napsal(a):

Sobotko, koukni co se dělo v době tvého ministrování, tvoje snaha ovlivňovat ve prospěch tunelářů, tvoji "poradci", tvůj náměstek Prouza, který byl obviněn. Si klasický komunista, který ničemu nerozumí, ale do všeho se plete, a chce ovlivňovat státní zastupitelství.
Za Pospíšila a Langera se konečně začíná zlepěovat dosavadní nefunkční estébácko bolševická justice a to ti přirozeně vadí
10. 06. 2007 | 19:19

karel napsal(a):

Spousta lidí to tady vidí dobře.
Socani jsou jeden velký skandál za druhým. Pane Sobotko....vraťte se na zem. Přemýšlejte a necintejte takový hovadiny. Styďte se!
Nevypadáte na debila i když se tak chováte.
10. 06. 2007 | 20:55

hv napsal(a):

Dalsi zajimavy prispevek dnes prinesla CT v poradu 168 hodin. Vlada premiera Spidly se snazila ovlivnovat setreni v kauze IPB "zvlastni pozornosti" a vycleneni zvlastnich prostredku na vysetrovani. Pan Sobotka, byvaly ministr teto vlady si zjevne uz na nic nevzpomnel. Sledujeme umirani pravniho statu - jak trefne. Uz dlouhou dobu a nekdy se to dovidame i se zpozdenim.
10. 06. 2007 | 22:02

Evžen napsal(a):

a co mění nové debaty o převzetí IPB, oblíbené bance ODS na tom, že zásah NSZ byl nepochopitelný ?
Tahle snaha udržet čunka co nejdéle ve vládě aby nepadla koalice je už v daleko větším srabu než kd ybyla kauza Grose (kterému mimochodem také nikdy nic nedokázali, ale alespon odstoupil).
10. 06. 2007 | 22:53

Jáchym napsal(a):

Sobotka, víte Vy, které je nevyholenější přirození v ČR? Pokud to nevíte, tak se koukněte do zrcadla. Možná uvidíte i největšího ekonomického deboše a pravníckého všeználka. Takové lidi jako vy, kteří ještě nikdy nepracovali patří z parlamentu vyhnat.
11. 06. 2007 | 00:03

Anba napsal(a):

Už jsem napsala k blogu p. Zaorálka na stejné téma, že jsem si přečetla trestní řád a podstatnou část zákona o st.zastupitelství. Nejvyšší st. zástupitelství má pravomoce jen k vrchnímu st.zastupitelství, nikoliv k okresnímu. Nesmí vstupovat do otevřených kauz, jen do ukončených. Pokud jde o případnou podjatost vykonávajícího st.zástupce, pak na základě stížnosti rozhoduje na odvolání opět nejblíže vyšší SZ, t.j. vůči okresnímu krajské SZ. 90% příspěvků zde je stupidních, sprostých a hlupáckých. Kdyby došlo k obžalobě, Čunek by musel odstoupit, nebo Topolánek konečně jednat, krachla by mu vláda a reformy. To je celý smysl. Nemusel to být politický nátlak, ale něco jako autocenzura, třeba autotlak.
Nakonec, Vám kteří tak podporujete Čunka, rasistu a populistu, já vám tu reformu přeju, jen si ji užijte, ještě budete na vlády ČSSD vzpomínat.
11. 06. 2007 | 02:30

K4my napsal(a):

to Anba: ;) presne tak jako by em nekdo mluvil z duse
11. 06. 2007 | 06:26

Richard napsal(a):

Vážený soudruhu Sobotko, byl jste nadějný, mohl jste být moderním sociálním demokratem, ale vy jste si řekl NE!, a stal jste se podržtaškou soudruha Paroubka a hlásnou troubou socialismu. Demokracie neumírá nyní, ale určite umře pod vedením ČSSD, ve spojení s KSČM, a lidí jako jste vy.
11. 06. 2007 | 08:15

hv napsal(a):

Anba: Jeste jednou si prectete prispevek v blogu, at vite, na co odpovidate. Jestli nekdo pochybil, tak jsou to vysetrovatel, statni zastupce a mozna i pani Vesecka. Obvinen je vsak Topolanek a jeho vlada "protoze jemu se to hodi", bez jedineho dukazu. CSSD neprinesla jediny dukaz, jenom kope a krici a rika "to je prece jasne a zjevne". Ohani se pravni statem, ktery ji byl vzdy u zadni casti cloveka, coz je zde ukazovano na spouste kauz, ktere byly jiz zmineny. Proste to je jen velky vysmech a snaha ocernit za kazdou cenu Topolankovu squadru a tvarit se jaky my jsme andilci a jak bojujeme za pravni stat.
11. 06. 2007 | 08:17

vw napsal(a):

Nechci věřit svým očím, co tady mnozí z Vás píší. Asi jsme už opravdu rezignovali na právní stát!!! Copak Vám připadá normální argumentace, že když s zametalo pod koberec za minulých vlád je normální, aby si zazametali i Topolánkovi hoši?
11. 06. 2007 | 08:35

K4my napsal(a):

to hv: dobre hajis ODS, odmyslime li si ale tuto kauzu, ODS proste neobhajis... tahle strana zde nema co delat... a nevim co mas proti KSCM... kazda strana co se prida proti ODS je strana rozumnych lidi, a pokud to statu prospeje budu komunistum klidne i dekovat!!! ze vam neni hamba takhle odsuzovat 15% obyvatelstva!!! stydim se za takove extremisty, nedaleko od fasisty jako jste vy FUJ....
11. 06. 2007 | 10:05

hv napsal(a):

Pro K4My: Vas prispevek se neda oznacit za diskusni, pouze vykrik. Neda se
diskutovat s lidmi, kteri vidi veci cernobile a zkreslene (pokud to nevite, tak neplati, ze kritizuji CSSD = obhajuji ODS). Od svobodnych voleb v nasi zemi jsem volil ODS pouze jednou a v zadnem pripade ji nehajim. Pouze davam
najevo nesouhlas s jednanim strany, jejimz mistopredsedou je autor blogu.

Pokud si zde pan Sobotka stezuje, ze kauza vysumi do ztracena (jeste se
tak nestalo - ale vysetrovani se pravdepodobne zpozdi), proc kdyz je takovy zastance pravniho statu, mu nevadi, ze se tak jiz stalo v pripade kakaovych bobu nebo kauzy Grossova bytu. Proc se mu nepricilo, ze predchozi vlada vyvijela silny tlak na NSZ a ted z tehoz obvinuje Topolankovu vladu (bez
dukazu)? Pokud uznava pravo na spravedlivy soud tak nemuze nevidet spoustu podivnych veci (od podivneho nacasovani, kdy hlavni svedkyne pet let mlcela az po jeji emailovou komunikaci s vysetrovatelem a okamzitem obvineni svedku svedcicich ve prospech p.Cunka). I kdyby byl pan Cunek vinen a prijal uplatek, tak pochybnosti o soucasnem vedeni vysetrovani jsou znacne.

Je videt opravdu velky politicky tlak ze strany CSSD v teto kauze, naposledy
kdy clenka strany Marie Benesova kritizuje svoji nastupkyni za toto rozhodnuti.
Pro nazor nezavisleho odbornika se podivejte na patecni Udalosti komentare
http://www.ct24.cz/vysilani... na nazor Vojtech Cepla http://cs.wikipedia.org/wik...
11. 06. 2007 | 13:53

mach napsal(a):

Honza Trezor Kavan, Michal Kakao Kraus, Standa Reality Gross, Jirka Kocka Paroubek, David Casopis Diplom Pronajem Rath, Ivo Kocarek Svoboda + rada dalsich, opravdu si Bohousku myslis, ze tady nekdy byl pravni stat???
11. 06. 2007 | 15:25

Michals napsal(a):

pro mach:
všechny tyto vtipné púřezdívky jste mohl vymyslet zejména, protože NSZ nevyměňovalo státní zástupcve, kdykoli narazili na podezřelého socana...pokud budou pokračovat současné praktiky, obávám se, že už si moc legrace s přezdívkami neužijete...
11. 06. 2007 | 19:47

Michals napsal(a):

...i když, jak jsem pochopil vyjádření pana Dalíka (BUDEME zavírat socany), tak možná socanům jich ještě pár vymyslíte, ale pro ODS a ty, kteří jsou ochotni s nimi spolupracovat - pro ty asi moc námětů nebude...
11. 06. 2007 | 19:52

radek napsal(a):

Pane Sobotko.
Na to, že nám umírá právní stát,máte poměrně veselý výraz.Skoro bych se nebál říci, že se tomu tlemíte.
Chápu. Vždyť i vy jse v tomto směru udělali veliký kus práce.
Také nevím co přijde příště, ale pokud to bude ČSSD,souhlasím s Vaším závěrem.
11. 06. 2007 | 23:29

B.Sobotka napsal(a):

Dobrý den, jsem opravdu rád, že můj příspěvek vyvolal tak velkou diskusi. Zdá se, že krok paní Vesecké přece jen nepatří k těm, které se u nás dějí jako na běžícím pásu, tedy po každé, když o to advokát obviněného požádá( jak říká paní Vesecká: " jen jsem vyhověla návrhu"). Možná by nám paní Vesecká měla sdělit, kdy naposledy ona sama či některý z jejích předchůdců takový razantní zásah do vyšetřování udělal. Já si na žádnou takovou situaci za vlády ČSSD nevzpomínám, ale možná se pletu. Hlavní problém je ale jinde. Pan Čunek totiž může odvolat nejvyšší státní zástupkyni paní Veseckou. Je první místopředseda vlády, řídí vládu v nepřítomnosti premiéra. Vláda podle zákona jmenuje a odvolává nejvyšší státní zástupkyni. A pan Čunek sedí ve vládě s obviněním z korupce na krku. Autoři příslušného zákona patrně nepředpokládali, že politická kultura v naší zemi může klesnout tak hluboko, aby ve vládě, která jmenuje nejvyššího státního zástupce, působili trestně stíhaní lidé. Za Topolánkovy vlády ale klesla ( zajímavé je, že někteří tomu i tleskají a vidí v tom sílu a pestrost demokracie, no já tedy ne). Myslím, že hlavním viníkem situace není paní Vesecká ( ta je jen pod politickým tlakem vládní garnitury), ale pan Čunek, který včas nerezignoval, a předseda vlády Topolánek, který ho neodvolal po sdělení obvinění. Jen díky tomu nastala poprvé od roku 1989 (předchozí předsedové vlád drželi laťku politické kultury o pár desítek metrů výše) současná absurdní situace, která umožňuje řadu spekulací o politickém ovlivňování této trestně právní kauzy.
Jinak všem, kdo v diskusi spolu s Dalíkem volají po zavírání socanů sděluji,že to není nic originálního, v historii se to často opakuje, většinou je to projev či příznak starokomunistického nebo fašistického totalitního myšlení.
Děkuji za všechny věcné (tedy i kritické) reakce.
12. 06. 2007 | 08:16

hv napsal(a):

Z nepravdivych argumentu se daji vyvozovat nepravdive zavery, predevsim pak je tu stale omilana opakovana lez, ze "to zpunktovala pani Vesecka". Tady si prectete prepis nedelni diskuze http://www.ceskatelevize.cz... kde rika, ze se jednalo o rozhodnuti odboru trestniho rizeni NSZ. (pan Zaoralek ji za to nazval socialistickym prokuratorem). Vy z toho zase vyvozujete, ze je pod tlakem soucasne vladni garnitury. Pokud by to byla pravda, bylo to take chybou vasi predchozi vlady, ktera ji jmenovala a zaroven se tesila duvery vaseho predsedy (viz jeden muj odkaz vyse) a muze vzniknout opravnena spekulace, ze minula vlada mohla stejneho mechanismu ovlivnovani pouzivat.

Na jedne strane souhlasim s tim, ze pan Cunek mel odstoupit ze svoji vladni funkce, na druhe strane to lze chapat z te lidske stranky, pokud je nevinny. Obvineni postavene na vypovedi ne prilis duveryhodne svedkyne (ktera jej nejdrive z pleziru obvini ze sexualniho obtezovani), podivne vedeni vysetrovani kauzy stare pet let, jez se objevi dva dny po jeho zvoleni predsedou strany atd. Jenze u nas je takova politicka kultura zatim v nedohlednu a u vsech politiku s nejakym skraloupem doslo k rezignaci zpusobem "byl odejit" svym nadrizenym nebo medialnim tlakem. I proto by takova rezignaci u nas byla spise chapana jako priznanim viny, nikoliv jako cestne jednani. Jedinou svetlou vyjimkou, kterou ja pamatuji, je Jiri Skalicky, byvaly predseda ODA, jez rezignoval kvuli zjistenemu nepruhlednosti financovani vlastni strany.
12. 06. 2007 | 10:13

Jojo napsal(a):

Umíráni právního státu registruji od doby kdy do politiky vstoupil Paroubek s Rathem. U Sobotky bych to spíš nazval nekompetentností.
12. 06. 2007 | 11:55

Eva napsal(a):

Je zajímavé sledovat, jak policie před volbami zavírala lidi na počkání, jen aby tkzv. neovlivňovali svědky (Švarcová, Kafková, Jourová- dodnes nebyla žádná z nich obžalována, u Švarcové dokonce konstatoval ústavní soud nezákonnost vazby), zatímco Čunek běhá vesele po svobodě a ovlivňuje svědky ( jeho kamarád Vaškůj a spol)jen proto, že je místopředseda Topolánkovy vlády. Právní stát na úrovni Burkina Faso.
12. 06. 2007 | 12:18

LQ napsal(a):

Sobotko, je vidět, že těmto problémům alespoň trochu rozumíš. Prosím řeš tedy pouze tyto problémy (tam nic nepokazíš), ale již prosím tě nic nepočítej, neplánuj a nerozpočtuj, neboť tomu nerozumíš vůbec. Neljépe když zmizíš s politiky. Jo a vem sebou bradavici Paroubka i s DrRáthem.
12. 06. 2007 | 13:07

luigi.hhh napsal(a):

Myslím si, že právní stát u nás byl skutečně naposled někdy v roce 38 min.století. Je téměř jedno, která strana byla po 89 u moci, manipulace, uplácení, výhružky a zastrašování, nejasné kauzy- provází vlády ať pravicové tak levicové a nic se nemění. Já osobně už nevím, co dělat, nejsem ani v pravo ani vlevo, je mi to úplně jedno..Hlavně mi je na blití, když vidím furt ty samé ksichty, zkorumpovaní nenažranci přetahující se o provaz, který pomalu slábne. Bylo by nejlepší, kdyby se porvali a provaz nechali na pokoji a vzali to do rukou odborníci, specialisté, akademici, atd..Proč třeba nemůžu volit i menší strany??? To je fakt volba, buď dementní Kasal s pitomou Vlastou, ruďoši, zeleňoši-zodpovídající se bůhví komu a nebo ty dva tábory mafiánů. Hmm, tak už aby byly volby, už se těším...Nacpu se párkama a gulášem, beztak je to za naše prachy a půjdu domů..Do urny bych hodil celou koalici a opozici do druhé!!!!!!
12. 06. 2007 | 13:17

JC napsal(a):

Pane Sobotko,
Problém ČSSD je ten,že to všechno zůstává v poloze "jedna paní povídala" viz vystoupení vašeho kolegy Ratha v TV.To bylo samé "představte si a kdoví jak to bylo,co když" pod.Račte laskavě přinést důkaz o tom, že vláda nějak NSZ ovlivňuje.Jinak flagrantní zasahovaní do věcí policie ČR v minulosti přinesla právě vaše vláda a jsou na to důkazy.Vzpomenu jen dva a doufám,že mi je vysvětlíte. 1.Paroubek si u ministra Bublana v přímém přenosu objednal rasantní zásah proti technařům. 2.Nedávno vám v TV předložili kopii dokumentu vašeho ministerstva, ve které jste hodlal metodicky řídit jakým způsobem se má postupovat při vyšetřování lidí okolo IPB. Přesto, že na dokumentu figuruje vaše jméno na nic si nepamatujete.
12. 06. 2007 | 14:00

JP napsal(a):

k: "A co tohle Bohousi?"
Díky za perfektní výčet, i když není zdaleka konečný. Na vojně jsme tomum říkali KOPVSB = kam oko pohlédne všude samý bordel....
12. 06. 2007 | 14:01

Bobumil napsal(a):

Sobotko děláš machra a hajzl máš na chodbě
12. 06. 2007 | 14:27

vw napsal(a):

Pane Bohumile, vy si s panem Sobotkou tykáte? Je tu sice demokracie, ale jak to vypadá, tak jste si svoje návyky přinesl z dob nedávno minulých. Tehdy si taky všichni tykali
12. 06. 2007 | 15:48

Igor napsal(a):

My a právní stát? Bude ještě trvat 100 let, než se tak stane a vyhubíme zcela bolševiky. Ve kterém právním státě se anonymní oznámení bere již jako trestní čin a je z toho kauza???
12. 06. 2007 | 15:52

vw napsal(a):

pro Mach:
dobrý výčet, ale sahá tak max do roku 2000. A co ty desítky supertunelových kauz z dob do roku 1997?
Ach ta historická paměť!!!
12. 06. 2007 | 15:52

vw napsal(a):

pro Igora:
svádět to na bolševiky, to se dalo tak 10 max 15 let po revoluci. Teď už je to spíše zoufalý výkřik zakrývající neschopnost současné vládní garnitury
12. 06. 2007 | 15:57

vw napsal(a):

Je tu vůbec někdo ochoten dikutovat k věci? Bez zášti a urážek? Skoro se začínám obávat, že si tady někteří naši spoluobčané léčí svoje mindráky.
12. 06. 2007 | 16:00

JC napsal(a):

vw - Pokud počítáte i občana Sobotku tak souhlas.
P.S.K těm supertunelovým kauzám - A nedostali se náhodou socialisté k moci jen díky tomu, že tvrdili/zajímalo by mě jak to věděli dopředu?/,že všechny tuneláře pozavírají ? Měli na to 8 let a kolik jich skončilo za mřížemi? Nějaký Svoboda - ministr financí ČSSD a paní Snopková.
P.S.Růžové brýle ???
12. 06. 2007 | 16:22

pepin napsal(a):

Vrcholem ubohosti a demagogie je věta "Možná by nám paní Vesecká měla sdělit, kdy naposledy ona sama či některý z jejích předchůdců takový razantní zásah do vyšetřování udělal." No nikdy, Sobotko, protože předtím vládla NSZ vaše stranická kámoška, pavlačová řečnice Benešová a ta přece neměla zájem žádné zásahy dělat ve vyšetřování/nevyšetřování kauz vašich kumpánů a tak se samozřejmě nic nevyšetřovalo. Doufám, že teď na to dojde - např. 300 Mega za Poštu pro ČSOB. A rád bych, kdyby se vyšetřily i okolnosti cíleně prohrané arbitráže s CME za 10 miliard - tenkrát tomu ansámblu, který to měl v péru, šéfoval nějaký Sobotka........?
12. 06. 2007 | 16:25

Gerojka napsal(a):

Co dodat? Snad jen, že ve vyspělých demokratických zemích by politik typu pana Čunka už při prvním podezření dávno sám odstoupil, popřípadě by rychle zareagovali jeho političtí souputníci a k rezignaci jej přinměli. Premiér Topolánek v případě pana Čunka postupoval přesně opačně. Držel jej nad vodou, přes svá občasná silácká vyjádření, až do prapodivného zásahu nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké do případu. Nyní si může premiér topolánek i pan Čunek mnout spokojeně ruce. Případ díky bezprecedentímu zásahu NSZ míří do ztracena. Právo v České republice je bito jako žito v zájmu zachování vládních místeček pro pány z ODS, KDU-ČSL i Strany zelených.
12. 06. 2007 | 16:39

A.Simonides napsal(a):

Je mi lito "vzdelanych"lidi z ODS,kteri pisi jak jsou chytri a vzdelani a jak moc pracuji.V mnoha pripadech je to naopak.Myslim,ze podle toho jak tady pisi,tak hlavne vynikaji v hulvatsvi a hrubosti.Je bohuzel smutne,ze nevidi zlociny teto vlady.Skoro kazdy clen teto vlady je lump nebo podvodnik.Namatkove:Langr,Topolanek,Kalousek,Riman,Cunek a.t.d.Tito lide se zase obklopuji kriminalniky jako Vidim, Dalik a.pod.
A s panem Sobotkou muzu jen souhlasit!!!!!!
12. 06. 2007 | 18:07

Michals napsal(a):

nejzajímavější na této diskuzio je, že řada diskutérů vůbec nestojí o poctivé prošetření této kauzy. většina kritických příspěvků vpodstatě říká - socani jsou špatní a proto je Čunek nevinný! (říkají to sprostěji, ale nemusím citovat vše)
Mohl by mi někdo vysvětlit, jak souvisí úspěchy, či neúspěchy soc.dem. vlád s touto kauzou?
12. 06. 2007 | 20:03

Maja napsal(a):

"Prokousala" jsem se diskuzemi až sem a nemohu napsat víc,než že velmi souhlasím s posledními třemi příspěvky.Ale někdo je "holt" přesvědčený jen o své pravdě,škoda...
12. 06. 2007 | 20:41

JC napsal(a):

Simonides,nežvaň nesmysly a utíkej na tz lumpy a podvodníky z vlády podat trestní oznámení.
P.S.Srejnej buran jako ten váš guru Roko.Plná huba keců a skutek utek.
12. 06. 2007 | 22:34

hv napsal(a):

Michals: Tak to, ze by tu rada lidi nestala o prosetreni teto kauzy jsem si nevsiml, asi spatne vidim. Spise se tu kritizuje drive a nyni pouzivane praktiky socialni demokracie v souvislosti s jejim chovanim v teto kauze. Na vasi otazku jak souvisi jednani socdem vlad s kauzou Cunek vam mohu odpovedet napr. timto clankem, kde se vlada snazila ovlivnit vysetrovani:
http://www.lidovky.cz/cssd-...
Je to opet dalsi z rady nahod? Nebo vyrok predsedy strany, ze CSSD by mela byt ve vlade, aby dostala policii pod kontrolu?
12. 06. 2007 | 23:19

Michal napsal(a):

Sobotko, Sobotko, chtěl jsem napsat, že jste komik, ale vy jste spíš tragikomik. Vše ostatní již bylo řečeno, takže nebudu házet....
13. 06. 2007 | 10:52

František z Asisi napsal(a):

Jenom krátce.Nejvíce tunelářů,kteří nakradli stovky miliard,bylo za vlády ctihodného Václava KLAUZE,kdy krachovala jedna banka za druhou.Povzbudil je pámátný výrok " že nezná špinavé peníze"můžete hádat autora tohoto výroku!Paní Vesecká udělala kardinální chybu,když nenechala kauzu dotáhnout do konce v původním složení.Soud by jistě prověřil námitky pana Čunka včetně povolání nových svědků.
Lituji vás paní nejvyšší státní zástupkyně,protože tato kauza bude vaše noční můra není vám ke cti a potáhne se s vámi několik roků.
Jinak do minulého týdne jsem vám držel palce.
JINAK SOUHLASÍMS PANEM SOBOTKOU.
Lidovci si s touto bezvýraznou podporou pana Čunka vysloužili klesající podporu"viz klesající volební preference.Tady se jim nevyplatila jejich servilita být zadobře s ODS.Je smutné,že vloni prosadili vysoké sociální podpory a teď,bez jakéhokoliv studu,budou hlasovat na příkaz ODS pro jeich zrušení.Měli -by se přejmenovat ANTILIDOVÁ STRANA,protože to co dělají je proti rodinám s dětmi.JEN JEDEN POSLANEC TÉTO STRANY MÁ ROZUM,JEN ABY VYTRVAL.
13. 06. 2007 | 11:40

František z Asisi napsal(a):

Opravuji:správně má být CTIHODNÉHO VÁCLAVA KLAUSE.
13. 06. 2007 | 11:44

hawk napsal(a):

Ach Sobotko, Sobotko, ty Paroubkův pucfleku. Vždyť socany už nikdo nebere vážně, to nevíš? Takovej blbec, pane Bože.... Jak rychle zapomně, že za 8 let vlády socanů tu šlo všechno do prdele a kauzy nadělali sami, nikoho k tomu nepotřebovali.
13. 06. 2007 | 15:43

hawk napsal(a):

Dodatk: Mrkněte se na obhájce socanů a bolševiků, jsou to stále stejná jména, až mě překvapuje, že když si KSČSSD platí lidi na stránky, že si občas jména nezmění:-) Třeba to pak neumějí zapracovat do pracovních výkazů:-))
13. 06. 2007 | 15:45

Fanda Ratha napsal(a):

Bohusi? Kde jsi ziskal ekonomicke vzdelani? Kolik let jsi studoval ekonomii?
13. 06. 2007 | 18:08

Fanda Ratha napsal(a):

Pro Frantu z Asisi. Tolik pismenek! A nic noveho. Ale jsi se snazil obhajit Sobotku. Cloveka ktereho i Zeman obdivoval. Bohuzel se Bohus stal jen carem pod vedenim Paroubka. Je smutne pozorovat tu zmenu.
13. 06. 2007 | 18:13

Michals napsal(a):

pro hv:
přešetl jsem si ten článek v LN, na který jste mne upozornil. Myslím si, že z něj vyplývá:
a) buďto je pravdivý a pak pan Obst nemá být státním zástupcem - nebo si myslíte, že na obyčejné občany je dobrý, to jen Čunek si zaslouží lepšího?
b) nebo je nepravdivý a pak je zřejmé, že autor článku je součástí jakési skupiny lidí, kteří mají zájem ho zdiskreditovat.
c) článek je jasným důkazem, že se významný ústavní činitel a představitel současné vládní strany dlouhodobě snaží ovlivnit, kdo a jak bude vyšetřovat kauzu korupce místopředsedy vlády Čunka. Nebo ne?
13. 06. 2007 | 20:53

Fanda Ratha napsal(a):

Kdyz se ptas Michals. Mozky z pravnicke fakuly UK se teto kauze smeji. Vis proc? Asi nevis, jinak by jsi nekopiroval to co rika blb Rath a Zaoralek.
13. 06. 2007 | 23:03

Michals napsal(a):

pro Fanda Ratha:
nemyslím si, že bych po někom něco opakoval...co máte na mysli?
13. 06. 2007 | 23:30

hv napsal(a):

Michals: Dovolim si malou vsuvku. Tento clanek psal pan Jaromir Stetina http://www.jaromirstetina.c...
Samozrejme, ze jsou teoreticky mozne vsechny varianty a i dalsi (jako napr. ze se nechal oklamat byvalym dustojnikem BIS). Nicmene, pan Stetina je znamy jako valecny reporter a aktivista v boji za lidska prava nejen v CR, ale ziskal za to i oceneni (napr. citovano zde http://www.gymplfilm.cz/pre... ). Pro me ma tento clovek vetsi moralni kredit nez vetsina zde pisicich politiku dohromady.
14. 06. 2007 | 08:27

Michals napsal(a):

pro hv:
Jaromír Štetina je především významný představitel vládní strany, který se od samého začítku snaží využívat svoji politickou pozici k tomu. aby ovlivnil kdo a jak bude vyšetřovat korupční kauzu.
Při jeho posuzování prosím nezapomeňte na to, že součástí jeho morálního kreditu je i to, že v době, kdy byla naše země okupována SSSR, působil jako svazácký redaktor v SSSR.
To jen proto, aby bylo jasné, že pan Štětina prochází názorovým vývojem, který nápadně kopíruje střídání vládních garnitur...
14. 06. 2007 | 09:38

hv napsal(a):

Michals: Takze k tem argumentum
a) Predevsim neni clen zadne stran, ale kandidoval za SZ jako senator
b) v roce 1968 mu bylo 25 let a zil v totalitni dobe, kde jen deti stesteny meli pristup k nezavislym zdrojum a informacim. Od roku 1968 svoje nazory radikalne nemeni a muzete se presvedcit o jeho nazorech v tom co za ta leta vytvoril. Takze vase tvrzeni ze prochazi nazorovym vyvojem podle stridani vladnich garnitur je mirne receno nepresne.
14. 06. 2007 | 10:15

Anna napsal(a):

Jedna drobná poznámka k zajímavé výměně názorů mezi značkami hv a Michals.
Nepřijde vám podivné, že den po Vesecká vystoupí Otakar Motejl, se zprávou o tom, jak pochybila Vsetínská radnice při vystěhování romů. Na vyjádření měl půl roku. Vím, je to starší člověk, rád si zdřímne, ale že se náhodně probral zrovna v tu správnou chvíli?
14. 06. 2007 | 13:47

lol napsal(a):

z těch víc jak 200 komentářů jsem napočítal 2, které alespoň trochu souhlasí s článkem. Pane Sobotko dobrá práce, alespoň máte jemný přehled o tom, co si o vaší hysterii myslí veřejnost.
14. 06. 2007 | 15:30

Vlastimil napsal(a):

Sobotko a co těch 500 miliónů korun ukradených z dcery České konsolidační agentury. Zločince Čápa jste tam dosadil Vy. Tak musíte nést spoluzodpovědnost. Vy jste jmenoval zloděje generálním ředitelem. Jste viník. A že se to neřeší zařídíla Vaše bolševická strana aby nebyl další průser pro ČSD.
14. 06. 2007 | 17:08

Kikina napsal(a):

To je ale nádhera, poslat do prdele poslance, vynadat mu do čuráků, anonymně se odreagovat, z toho jsem málem zvlhla.
Kurva to je svoboda, ještě ta vejplata.
14. 06. 2007 | 17:20

fafnir napsal(a):

ještě jedna zajímavá věc.Z křivého svědectví jsou policií obviněni svědci,kteří ještě nesvědčili u soudu.A ta až křečovitá snaha socdem na odstoupení pana Čunka,ta nezavání,ta je nátlakem.Kdo ví ,který šibal v tom zase jede.
14. 06. 2007 | 17:45

MartinK. napsal(a):

Jednou to na Veseckou, Němce a Topolánka praskne, jako dneska na Kubiceho. Sedm vyšetřovatelů potvrdilo, že na ně nikdo žádný politický nátlak nevyvíjel. Kubice to celé účelově zmanipuloval.Čunek ani Topolánek do vlády nepatří.
14. 06. 2007 | 18:43

Podívej se do zrcadla!!! napsal(a):

Jiří Paroubku! V roce 1989 jsem si Tě ve výběrovém řízení prosadil za ekonomického náměstka. Tvou kvalifikací bylo, že jsi byl chlap, měl vysokoškolské ekonomické vzdělání a dělal jsi u RaJ ekonomického náměstka. Za pár měsíců se ukázalo, že nejsi rebel, ale remcal, u ČSS už jsi sice nebyl, ale osvojil sis bolševické manýry. Tvou VŠE jsem nezpochybnil, ale přes Tvou ekonomickou praxi u RaJ Tě ženské z účtáren v odbornosti strčily do kapsy. Z oněch společných měsíců ve firmě Obuv Praha, kterou jsem vedl, si vybavuji Tvé sklony k autoritářství, schopnost veškerou odpovědnost za vlastní chyby svalovat na podřízené, neschopnost slyšet i jiný než vlastní názor a Tvůj zvučný baryton, kterým ses snažil překřikovat oponenty. Pamatuji se, že jsem společnou poradu vedení firmy, které se tehdy říkalo 'gremiálka', musel nejméně jednou přerušit, protože jsi mlel tzv. svou a nebylo s Tebou žádné pořízení. Ano, ještě jsme se náhodně potkali krátce po ukončení Jubilejní výstavy, která skončila na tehdejší dobu s neuvěřitelným schodkem deset miliard korun, kde jsi vykonával pro mne tajuplnou poradenskou činnost a chlubil ses, jak sis finančně na výstavě pomohl. Sakra, jak to, že nikoho Tvé 'poradenství' na úkor výstavy nezajímalo? Ani ČSOB, která dluhy z výstavy převzala?! Jiří, vůbec ses nezměnil - mé hodnocení je: jsi stále ten stejný neumětel, buran z páté cenové skupiny RaJ.
http://paroubek.pise.cz/180...
14. 06. 2007 | 20:42

Vy devastujete stát, Sobotko!! napsal(a):

Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy (přepis názoru advokáta V.Vlka)
http://www.cak.cz/scripts/d...
14. 06. 2007 | 20:43

Jste zločinci!!!!! napsal(a):

Vážení socani,
Máte dozajista pravdu, že zákony neplatí pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdání Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Topolánek v někdejší Nedělní partii "Puchejřovi" důrazně připomněl, že udržuje styky s pražským podsvětím viz Kočka. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto neslýchané, co si diktátor Paroubek v "právním" státě dovoluje!!! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset lidé opět zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit se slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu!
14. 06. 2007 | 20:43

guru napsal(a):

"Pro NOVOTA"
Pan Sobotka je názorným demonstrátorem Marxisticko-leninské definice pleše.
V jeho podání je i uměle vytvořená pleš přeměnou hlavy v prdel, nejdříve co do formy a posléze i co do obsahu. Proto jsem přesvědčen, že se vrcholné řídící funkce nedočká, protože ho dožene druhá fáze uvedené poučky, zblbne.
15. 06. 2007 | 00:01

guru napsal(a):

"Pro Vy devastujete stát, Sobotko!!"
Vážený pane, doporučuji Vám znovu se vátit do školních let a ve volném čase si přečíst sebrané spisy Z.Jičínského včetně jeho výkladů k nim. Tím myslím Ústavy ČSR, ČSSR, ČSFR a ČR. Mají jedno společné, žádná nefunduje tak, aby vytvořila fundament pro reálnou vymahatelnost práva a aplikaci rovnosti. O jeho pseudo-zákonech, které stvořil nebo jich byl účasten ani nemluvím. Ony se těžce vyměšují myšlenky, když musíme v požehnaném věku a v poslanecké lavici zadržet vyměšování tekutin.
15. 06. 2007 | 00:15

Smart napsal(a):

To že tady nastala modrá totalita není nic nového. tuto zemi de facto i de iure řídí dalík s Kubicem, Topolánek je jen nastrčená figura. I kauza Čunek jasně ukazuje, že když někdo sahá na mocipány, je odstaven na vedlejší kolej. Viz odvolání vyšetřovatele. Nová modrá totalita je již v plné síle!
15. 06. 2007 | 00:31

danny napsal(a):

jo jo porad se neco deje....
15. 06. 2007 | 06:14

Pavel Brož napsal(a):

Za prvé si myslím, sněmovna by se do toho případu neměla vůbec vměšovat, takže by si ani pí Veseckou neměli zvát do sněmovny. Dále jestli se nepletu, tak o p. Čunkovi se hovoří již hodně dlouho a nikdo do teď s žádný obviněním nepřišel, což znamená dvě věci. buď někdo dělá špatně svoji práci, nebo na tom případu něco nehraje a p. čunek je oběď.

DÁLE DĚKUJI VŠEM, CO PÍŠÍ SILNÉ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKEM A ANI SE MACHŘI NEUMÍ PODEPSAT. aLE TO JE PROBLÉM A VELKÁ CHYBA BLOGU. HOLT TO DĚLÁ JEJICH VIZITKU, KDYŽ TOMU NEZABRÁNÍ.
15. 06. 2007 | 09:31

Michals napsal(a):

pro Pavel Brož:
souhlasím zejména s tím, že Čunek je "oběď". A taky si myslím, že Topolánek je igelitent.
18. 06. 2007 | 18:37

Bimbo napsal(a):

Pane Sobotko, ukol splnen. Jirka bude rad, ze v tom pliti ohne neni sam.
Vubec Vam neverim, yslim, ze ste zklamal uz nekdy kolem roku 2002.
22. 06. 2007 | 06:53

Jiří napsal(a):

Pokud si ČSSD pod pojmem "právní stát" představuje stát, s nímž oni mají právo bezmezně manipulovat, takový stát opravdu umírá. A je to dobře. Pane Sobotko, Vy jste špatným hospodařením zavinil například, že neplníme na rozdíl od Slovenska a baltských zemí kritéria pro Euro. Tak bych prosil trochu pokory!
22. 06. 2007 | 08:08

Fanouš napsal(a):

Právní stát umřel po osmi letech socanování, pane Sobotko.
22. 06. 2007 | 08:30

Bohuslav Tyc napsal(a):

Mlady pane magistre Sobotko, nemiluji pane Cunka, nemiluji lidovce a uz vubec nemiluji Bratra Kalouska. Budu si jej ale nadosmrti pamatovat jako muze, jenz vykopal z vlady vaseho Pritele, bezpecnostniho poradce vasi partaje, ctihodneho advokata Stanislava Grosse. Prozkoumejte si nejdrive danova priznani jeho a ctihodne podnikatelky, pani Grossove a zodpovezte laskave na otazku, kde vzali na sve bydleni, vybaveni bytu, kdo je Rod, Simkanic, stryc Vik atd.
22. 06. 2007 | 10:07

Jirka Pavel napsal(a):

Zacnu otazkou: "Na kterem to prsticku vas ma HER Paroubek navleceneho?" Lzete s usmevem, jste jako ekonom pro mne laika absolutne neschopny a vystupovanim se blizite arogantnimu frackovi co neumi do 5 pocitat... Vas clanek jsem ani nedocetl, protoze je jak pres kopirak (kecy prazdne kecy) od kolegy Ratha. Coz je, a to vas slechti, daleko vetsi hajzl a krivak nez vy.(viz. cokoliv rekne, udela a jak se u toho tvari UFOun) Vy jste jen to zminovane priblblo ;-) Asi odsud utecu jestli budou delat politiku vam podobni EXPERTI a je jedno z jake strany....(nejsem vyhrazen) O kauze Cunek je brzo si neco myslet nez se vyresi...Vy by jste se k tomu absolutne nemel-i vyjadrovat je to vec policie a ne vlady PROBOHA!!! Ale to jak vznikla a jak se vyviji tlak CSSD je podivne a ukazuje to spise na praktiky, ktere nam ukazuje delsi dobu vas, jiz zminovany, kolega Rath a nejen on... Treba ten vas nevyssi Jirka Pcko tomu to keca a dal a dal a dal nez vlada padne - to je Z*RD, ale rozhodne ma vznesene cile... (a dobre kamarady paane Kockovi o kterych se tak nejak vy, ze do podsveti maji dvere otevrene)atd.... Docela by se mi libilo, kdyby Jirku nekdo skripnul jako Grosse a on pak zacal kopat kolem sebe - ja ne to on ja sem cistej jak Prazskej herak :-D Jinak, kdyz to vidim, drzim p.Cunkovi palce a proti rozhodnuti zastupitelstvi nemam vubec nic, protoze co to podle vas ma jako olivnit??? Jo a vy o pravnim state nemluvte!! Z vasi ust zni pojem pravni stat jako SPROSTE SLOVO ;-)
22. 06. 2007 | 12:39

MadMaxII napsal(a):

Dle meho nazoru pociny p. Vesecke by meli byti po zasluze odmeneni ustavni stiznosti nebo zalobou. to uz preci neni mozne co si dovoluje.... Kdyby to byla clenka vlady tak to pochopm, ale ona zastava funkci v NEZAVISLYM urade a nema jen pravomoci ale take POVINOSTI....!!!
22. 06. 2007 | 12:56

deabajo@deabajo.com napsal(a):

O umirani pravniho statu se tu snad ani neda mluvit, Ceska republika nikdy pravnim statem nebyla, za tech 15 let co existuje muzeme sledovat pomerne velke mnozstvi pripadu, ktere existenci prava, resp. jeho uplatnovani u nas popiraji, Pripady jako je Krejcir, Pitra, pres Cunka, Topolanka, Langra az po Katarskeho prince a dirigenta Kulinskeho... Spravedlnost totiz v cechach nema oci zavazane, ale vypichnute...
22. 06. 2007 | 13:52

PetrN napsal(a):

A co takhle prokázané ovlivňování vyšetřování kauzy Hučín, vy plešatý socanský zloději! :-(((
22. 06. 2007 | 13:59

Michals napsal(a):

Tak sleduji, že kritika pana Sobotky nadále setrvává v mantinelech konstatování, že je:
plešatej, blbec a hovado.
Argumenty ve prospěch ODS a setrvání pana Čunka ve vládě pak většinou setrvávají v mantinelech:
Čunek je nevinej, protože socani jsou prasata. Topolánek je dobrej, protože socani jsou hovada.
Myslím si, že na základě těchto argumentů a jejich srovnání s tím co píše Sobotka, není těžké vytvořit si názor...
25. 06. 2007 | 14:19

KROKODÝL napsal(a):

Tak to se povedlo.Neúspěšný právník ze Slavkova u Brna stihl zašantročit stamiliardy korun z peněz ukradeným našim rodinám formou daní,člověk,který místo aby na postu ministra financí hlídal rozmařilosti socanů,rozdával plnými hrstmi lemplům a lenochům,nemakačenkům a cikorkám.Vaše drzost je bezbřehá,pane Sobotko.Vy a celá ta zlodějská socialistická parta loupeživých přerozdělovačů radši držte nikoliv ústa,ale své nevymáchané huby.
27. 06. 2007 | 12:59

Svatopluk napsal(a):

Pane Sobotko, co myslíte, že by šlo v ČR ročně pořídit za těch 30 miliard, které musíme ročně ze státního rozpočtu splácet na úrocích z vámi nesmyslně a zbytečně zvýšeného státního dluhu?
23. 07. 2007 | 23:53

Svatopluk napsal(a):

Ještě se Vás zeptám, pane Sobotko, kdo kdy viděl ekonoma, který považuje za ekonomicky zdravé vytrvalé a rychle se prohlubující zadlužování země?

Díky
23. 07. 2007 | 23:55

Honza napsal(a):

Že o právní stát nejde, dokazují neodsouzené zločiny komunismu, nepotrestané tunelování a další hospodářské delikty. Soudci jsou z 80% ještě z komunismu, první Čunkův státní zástupce má estébáckou minulost, komunisti kromě KDU rozlezlí všude. Tak co? Jinak buďte v klidu. Sobotku mám rád i když ČSSD nevolím, ale teď je úplně mimo. Chová se stejně účelově a podléhá politickému zkreslování jako většina našich politiků. Je tu jeden fakt: Čunek nic neukradl, tak proč by měl být souzen?
Kdo ho zná, tomu je to jasné.
Honza.
P.S.: A nepište, ze jsem jeho nekritický obdivovatel. Nejsem.
16. 08. 2007 | 21:34

Pat a Mat napsal(a):

Honzovi díky. Je totiž moc zajímavé, že tzv. úplatkářské aféry pana Čunka spatřily světlo Boží takřka ihned po jeho vypořádání se s romskou otázkou ve Vsetíně. Připadá mi to taky hodně účelové. Zajímavé je taky to, že nejdříve ho obtěžovali kvůli půl milionu, kterým se údajně chlubil, kde mohl a když se to neprokázalo, tak se objevil úplatek další, tentokrát dvoumilionový. Skoro se mi chtělo smát, jak jeho odpůrci zvyšují kalibr. Vidím to tak: Nebýt přestěhování Romů, neexistovaly by úplatky.(Vymyšlené). Kdo neví, co Romové dokážou, se ho snaží z politiky vystrkat. Kdo vedle nich žil, ho chápe a fandí mu. Proč myslíte, že má na vsetínsku a nejen tam takovou podporu mezi obyčejnými lidmi?
10. 10. 2007 | 12:13

hamar napsal(a):

Co nebylo, nemůže zemřít ...
21. 11. 2007 | 11:27

Prix Bonson napsal(a):

Právní stát, demokracie, svoboda atd., jen obskurní slova, s kterými se dá mlátit prázdná politická sláma. Na světě neexistuje soudní moc, výkonná moc atp. v podobě, že byste si na ni mohli sáhnout. Je to jen mentální konstrukce, která kryje určitý počet pracovníků s přidělenou činností a přikázanými pravidly pro tuto činnost. Otázka není, zda tu je, či byl nějaký právní stát, demokracie, ale zda se tito lidé chovají tak, aby mentální konstrukce těchto oblačných kategorií byla alespoň zčásti některými lidmi považována za reálnou. Rovnost před zákonem, jak ji máme v Ústavě, spočívá v tom, že neexistuje (neměl by existovat) zákon, který bezdůvodně upřednostňuje určitý druh fyzických osob před ostatními. To, že se to v praxi děje, plyne právě ze skutečnosti, že tyto dogmatické termíny pouze zahrnují činnost a výsledky takové činnosti určité skupiny pracovníků, vůči kterým existují neformální vazby klientelismu, mající původ v bohatých vrstvách establishmentu a v politice. A Čunek je vrcholný politik a navíc takový, který vypomůže bohatým podnikatelům. Pokusit se ho postavit v takové situaci před soud s kauzou, která nikdy neměla šanci na úspěch a následně rozpoutat mediální honbu s cílem, aby se úspěch dostavil, to je křečovitá snaha o nabuzení dojmu právního státu(k mocným budeme ještě přísnější), která zákonitě ale musí prokázat opak. Je to fraška, kde se dvě strany přetahují o šťastný konec a která skončí tragedií jedinců z řad komparzu
30. 01. 2008 | 11:55

Mirek ne ten modrý napsal(a):

Redaktoři Aktuálně jasou placeni za svinstva proti politikům. Je záhadou, jak se dostali na modrou výplatní listinu?Nedalo to mnoho práce to zjistit.
09. 02. 2009 | 13:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy