Můj hlas by dostal Obama

07. 11. 2012 | 15:17
Přečteno 18176 krát
Život umí být vtipný. Rodičům jsem se narodil ve Washingtonu, což s sebou nese americké občanství, pas i právo volit prezidenta. Nikdy jsem této možnosti nevyužil, necítím se být zrovna tím, kdo má rozhodovat o budoucnosti lidí žijících za oceánem.

Ale asi nikoho nepřekvapím, když uvedu, že by můj hlas získal Barack Obama. Jsme si generačně blízcí a podobně nazíráme na svět. Jak američtí demokraté, tak sociální demokraté u nás představují reformistické politické proudy. Jde nám o prohlubování občanských a sociálních práv, o rovné příležitosti, o barvitou občanskou společnost a o zdravě rostoucí a ekologicky citlivou ekonomiku. V zahraničněpolitické rovině nám záleží na pokojném, diplomatickém řešení konfliktů.
Smekám před snahou Baracka Obamy stmelovat multikulturní a sociálně pestrou americkou společnost. Zatímco jeho republikánský protikandidát Romney – podobně jako česká pravice – přetíná vazby s početnou skupinou lidí, kteří podle něj propadli závislosti na státu, Obama vychází z předpokladu, že v komplikovaném světě lze uspět jen tehdy, když se nebudeme vysilovat sociálními či etnickými konflikty.

Obama, inspirovaný evropským sociálním modelem, prosadil zdravotní pojištění pro 35 milionů Američanů, kteří žádné neměli. Dalším krokem k solidární společnosti má být posílení daňové progrese. V ekonomické oblasti fandím jak Obamově záměru regulovat finanční trhy, tak prorůstovým impulzům do hospodářství USA, zejména v podobě investic. I díky tomu mají dnes Spojené státy dvouprocentní růst.

Citlivý přístup Jakkoli jsou USA světovou mocností, v zahraniční politice nás členství v NATO činí rovnoprávnými partnery. Jsem rád, že se Obamova vláda nepouští do siláckých dobrodružství a citlivě přistupuje i k řešení vleklých problémů, jako je uspořádání poměrů na Blízkém východě. Chrastit zbraněmi nebo násilím vyvážet demokracii se dlouhodobě nevyplácí. Mnohem efektivnější je koordinovaný přístup globálních mocností a stěžejních mezinárodních organizací.
Uvážlivý přístup NATO k mezinárodním konfliktům České republice umožňuje, aby se podle své kondice účastnila i konkrétních projektů, jako jsou vojenské mise v zahraničí. Za klíčovou pokládám především stabilizaci jihovýchodního cípu starého kontinentu.

Společným zájmem USA a ČR je také funkční, akceschopná a ekonomicky zdravá Evropská unie. Pro americké státníky má význam „jedno telefonní číslo Evropy“, pro nás coby malou zemi zase zapojení do integračního projektu, jehož zásluhou můžeme efektivněji prosazovat naše zájmy i ve vzdálených regionech.

Je toho hodně, o čem bych si měl na Pražském hradě či v Bílém domě s americkým prezidentem povídat – pokud by Barack Obama uspěl „tam“ a já „tady“. Společným jmenovatelem by byla snaha posouvat věci kupředu. Protože jiný, lepší svět je možný. Na obou stranách Atlantiku. Jen musíme chtít.

Jiří Dienstbier, prezidentský kandidát a místopředseda ČSSD

Zveřejněno v deníku Lidové noviny.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

dotaz napsal(a):

jak to, že u Obamy by vadilo, kdyby se nenarodil v USA a u vás nevadí, že jste se nenarodil v ČR?
07. 11. 2012 | 15:22

dotaz č. 2 napsal(a):

a kdo bude to zdravotní pojištění těm 35 milionům američanů, kteří ho dosud nemají, platit?

To také budou muset pořád chodit na ÜP a ti co ne, tak budou z neplacení a penále mít takové dluhy, ze kterých se již nikdy nevyhrabou? Bude to se zdravotním pojištěním jako u nás?
Že ho každý musí mít, ale je klidně možné, že za něj vlastně nic nedostanou?
07. 11. 2012 | 15:25

neo napsal(a):

vy byste asi Obamův hlas nedostal :)
07. 11. 2012 | 15:37

Mac napsal(a):

amíci prokázali, že mají alespoň zbytkový pud sebezáchovy.

Romney je vypatlaný skoro stejně jako byl Buš junior, který v oboru vypatlanosti dosáhl stratosféry.
Inu republikáni.

Můj hlas dostane Dienstbier - v té galérce bývalejch komoušů, senilních knížat a jiných Bobošic je jedinej aspoň trochu přijatelnej.
No ještě Franc, ale to tatoo mně trochu vadí
07. 11. 2012 | 15:40

Mac napsal(a):

komsomolče
a kdo by dle tebe dostal Obamův hlas - komouš Zeman, nebo komouš Fischer, nebo komouš Dlouhý nebo degenerované kníže, nebo všehoschopná Bobo?
07. 11. 2012 | 15:43

honolulu napsal(a):

Barvita obcanska spolecnost (ktera by fungovala) o ktere se zminuje tento idealisticky pan narozeny v D.C. je pouze utopie.
Kulturni rozdily jsou tak velke, ze jsme vsichni polarizovani a vyhybame se jeden druhemu.
Rovne prilezitosti v praci Amerika vzdy mela, ale v ramci Affirmative actions, my belosi jsme museli pracovat vice, za "nase" hrichy spachane "nami" v otrokarskem systemu.
Volil jsem republikany i kdyz jsem nemel rad Bushe. Povazuji je za mensi zlo.
07. 11. 2012 | 15:54

honolulu napsal(a):

Vy Cesi budte velmi opatrni, kdyz slysite idealisticke projevy smrdici socialismem. Oni ti socialiste vubec neumi pocitat. Oni prerozdeluji resources od snazivych pro nezodpovedne a flegmaticke.

Porostou nam dane a bude vetsi inflace. Bude vetsi nezamestnanost a Obama bude sabotovan. Uz ted nektere stanice na neho tvrde utoci. (Napr. FM 92.5 - jihozapadni Florida.) Amerika je rozdelena jak nikdy drive.

Lide stali ve fronte na voleni i 3 hod. protoze scaner nefungoval a byl v nasem obvodu pouze jeden. (Sabotaz v okrese, kde prevladali republikani)
07. 11. 2012 | 16:04

Jáchym napsal(a):

Pane Dienstbiere,
přestože jsem o vás jako kandidátovi dříve neuvažoval, musím uznat, že Vaše články jsou ve srovnání s konkurencí podstatně méně demagogické, mají hlavu, patu i styl.
Asi si nechám projít hlavou, jestli by nemělo cenu vás volit.

( Mimochodem - to, jak vás nechávají šéfové Vaší strany v prezidentské kampani ve štychu mě nutí k úvahám,zda by nebylo smysluplné nějak /virtuálně !/ načechrat Sobotkovi hýžděl.)
07. 11. 2012 | 16:06

český maloměšťák napsal(a):

neo
Obávám se, že vy byste nedostal hlas ani od strašáka v zelí.

K blogu.
" Mít si co říct" je hezké. Onehdá se sešel Brandies Ladies Club a povídali si tam celé odpoledne/pak došel čaj, malibu... i drby/.
Ale požadovat něco a na něčem konkrétním se shodnout tak, aby výstupem nebyl jen novinářský žvást nebo kreténský čin...to dělá politika politikem.

Ostatně myslím si že provinciální a kraďákovské ČEZko není /naštěstí !!/ slyšet ani v Bruselu...natož aby se jím nějak vážněji /než například coby objektem smutných a morbidních žertů/ zaobírali v Bílém Domě.
07. 11. 2012 | 16:15

honolulu napsal(a):

Silacka dobrodruzstvi ? Obama nedal moznost k zachrane nasich lidi v Libyi, i kdyz vybrane jednotky mohli zasahnout a zmenit situaci. (Byly blizko.)

Kdyz Vy chcete "jedno telefoni cislo", tak se vratte pod Viden. Degenerati ve Vidni by byli prijatelnejsi nez zacpou trpici novy Napoleoni v Bruselu.

Pane Stejskal, Vy jste znalec modernich dejin. Umlcte toho nebezpecneho, indoktrinovaneho, naivniho, utopistickeho mladika...On pise jako agent male egoisticke skupiny, ktera u nas vyrvava nesmysly nabiflovane na legracnich levicovych universitach.
07. 11. 2012 | 16:17

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

obamu by volil i soudruh chavez. nějak nam ti bolševici zase začínají přerůstat přes hlavu. lůza už zase žádá krev bohatých.
07. 11. 2012 | 16:21

Mac napsal(a):

honolulu, vy jste dobrej psychouš - asi republikán, viďte?
07. 11. 2012 | 16:23

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

soudruh obama obhájil vítězství, burza krvácí. a bude hůř. za socialistama vždy zustal jen zmar a bída.
07. 11. 2012 | 16:24

neo napsal(a):

český maloměšťák:

to máte pravdu, nedostal.

za 1) nejsem dost starý a nemohu kandidovat
za 2) i kdybych mohl, nekandidoval bych
za 3) nekandidoval bych z důvodu, že se nehodlám nikdy v politice angažovat.

můj hlas dostane s největší pravděpodobností pan Franz nebo Okamura.
07. 11. 2012 | 16:27

Meňo napsal(a):

Můj taky.
07. 11. 2012 | 16:30

Medikolog napsal(a):

Pane Dientsbiere,

několikrát jsem se vás ptal (neodpověděl jste), zda se necítíte v konfliktu zájmů coby obyvatel ČR s dvojím občanstvím. Ve funkci presidenta ČR budete přísahat loyalitu ČR a současně budete vázán loyalitou k USA... Dostanou-li se tyto dvě loyality do rozporu, jak se president ČR - bipolita, zachová? Bude-li věrný jedné, zpronevěří se druhé povinnosti. Kterou si zvolíte?

Vzdáte se státního občanství USA a příjmete výhradní loyalitu k ČR s přijetím kandidatury na presidenta ČR, nebo zůstanete pro myslící české vlastence, coby Obamův podřízený, nevolitelným?

Pravda. Podle Eretz.cz 80% amerických Židů volilo Obamu, v roce 2008 dokonce 84%.. Jistě věděli proč;-). Ale to neznamená, že zájmy Čechů v ČR nemusí být někdy opačné zájmů Izraele a USA. Přesident ČR MUSÍ BÝT LOYÁLNÍ NÁM A NAŠÍ OTČINĚ!
07. 11. 2012 | 16:31

honolulu napsal(a):

Zavislost na statu ? Nemel by ji mit nikdo, krome starych, hodne mladych a nemocnych ne vlastni vinnou.
Zavislost na statu u nas stoupla o 47 % za posledni 4 roky.

Uz jste se Vy pane z D.C. zamyslel nad tim, jak to zaplatit ?
U nas nemame zazracneho Kalouska, ktery hrave uzivi 1/4 millionu Cikanu z prazdne pokladny.
Obama tiskne penize podle potreb, t.zn. INFLACE, nebo se dale zadluzuje.
(Ale abych byl spravedlivy - zaklad toho dluhu udelal Bush. Obama ho zdedil.)
Mam starost ohledne nasi budoucnosti. Demokrati a levice nejsou schopni se z toho zmatku dostat. Je skoda, ze to Republikani prohrali. Ne kazdy je z nich na urovni Bushe.
07. 11. 2012 | 16:35

Konrad napsal(a):

Dotaz - Podle americke ustavy , clovek nenarozeny v USA nemuze byt americkym prezidentem. Ustava CR nic takoveho nepozaduje , proto muze kandidovat i Okamura narozeny v Japonsku.
07. 11. 2012 | 16:36

muromec napsal(a):

neo 16:27
Zapoměl jste uvést ten úplně nejhlavnější důvod proč byste nedostal asi žádný hlas: Od kandidátů se vyžaduje i určitá minimální úroveň IQ. Ledaže byste ji tady před náma pečlivě tajil.
07. 11. 2012 | 16:40

neo napsal(a):

muromec:

to mi prozraďte, jaká minimální úroveň IQ se od kandidátů vyžaduje. Pak vám velmi rád povím, zda bych dostal hlas.Nicmíně pochybuji, že by výše IQ mohla být nejhlavnějším důvodem, když nejhlavnější důvod je opravdu výše věku. To je zakotveno zákonem. O IQ jsem tam ale nečetl.
07. 11. 2012 | 16:50

honolulu napsal(a):

To je velmi zajimava otazka, co napsal Midikolog (16:31). Prectite si posledni stranku Vaseho americkeho pasu ! To co delate je nepripustne a neeticke. Tak jako Vy, jsem obcanem US, proto bych si nikdy NEDOVOLIL kandidovat v cizi zemi na jakoukoliv politickou funkci. Jsem verny Americe. Budte take !

Kdyz prijedu na navstevu do Prahy, tak poziram lahodne knedliky a neangazuji se do politickeho procesu, kdyz uz davno nemam ceske obcanstvi. Copak nemate cit, co se hodi, ci nehodi ? Pane nejste nahodou bily Cikan ?

Zde prohlasuji, ZE SE NEUCHAZIM o kandidaturu na presidenta v Cesku. (Ale zalozit novou dynastii s budouci presidentkou, krasnou pani Bobo - to bych rad.)

A ted jdu studovat hvezdy (astrologii) co nam prinese budoucnost. Tam je vice inteligence nez ve pasem bloqu.
07. 11. 2012 | 16:56

leucin napsal(a):

Očekávám..že pan Dienstbier,dnešní sociální demokrat, se utká v 1.kole zejména s M.Zemanem,bývalým sociálním demokratem.Vítěz postoupí do duelu v 2.kole s Fischerem,který se virtuosně dostal voličsky nejvýše.
Zeman má cosi v sobě ze "zdravého selského rozumu",kterým psal v roce 1989 článek v Technickém magazímu,že bolševici šli stále jednou cestou (negaci negace nevzpomenul tehdy,změnu kvantity v kvalitu apod.),zatímco oni půjdou cestou
mnoha alternativ,předem neznámých,neplánovaných.Nehledě na Kunderovo "Zdravý duch páchne blbostí".
Roku 2003 M.Zeman odešel z ČSSD,která poté s ODS do deseti let dovedla ekonomiku k roku 2012,roku historicky největšího makroekonomického krachu.Další důvod,krom aby vina nepadla NA "ZDRAVÝ ROZUM",U ZEMANA mohl být obecný:sociální demokracie už není zrovna nejmodernější POLITICKÝ SUBJEKT,poslední výkřik módy,má příliš dlouhou a viditelnou trajektorii za sebou.Obdobně Zemanovi odešel dávno Klaus z pozice předsedy ODS. Zde se domnívám,že hlavně z důvodu ABY POZDĚJŠÍ "KRIZOVÁ ŽEŇ" NEZASÁHLA JEHO JMÉNO.Oba po desetileté přestávce nastupují ze zadních pozic do ČELA,TVÁŘÍCE SE ČISTÝMI ODBORNÍKY OPROTI UŠPINĚNÝM DILETANTŮM U VLÁDY.Nicméně ZDRAVÝ ROZUM ZEMĚDĚLCE,KTERÝ VÍ,ŽE MŮŽE ZASADIT PROSO NEBO PŠENICI,JABLONĚ NEBO HRUŠKY,SI MYSLÍM,ZDALEKA NEMUSÍ BÝT MOUDRÝM RÁDCEM SPOLEČENSKÉHO VÝVOJE.
DRŽÍM panu DIENSTBIEROVI palce!!
07. 11. 2012 | 16:57

Emilio Rodrigez Ramiro Tequila napsal(a):

Franz na hrad ! Kašpárky typu Dienstbiera nebrat!
07. 11. 2012 | 17:02

M.-takyzemědělec napsal(a):

To Leucin
souhlasím hlavně po veřejné interpelaci na Nové scéně ND Praha min. čtvrtek. Dienstbier i Zeman oba rovnocenně soupeřili myslím že jim to vydrží ostatní kandidáti na ně nemají, kromě mediálně protěžovaného Fischera, který jediný snad jako sympaťák, ale zastánce pravicové politiky by mohl pokračovat v Klausových stopách toto lidé jistě odhadnou a nenechají se zmást mediální propagandou.
Zdraví M.
07. 11. 2012 | 17:05

R.Fialka napsal(a):

Dotaz na Rodrigez aj. - neznám pana Franze, tak jsem byl překvapen dnes v novinách u jeho portrétu jeho tvář nějaká umazaná nebo tmavá nepřirozeně (né rasově), můžete mi někdo odpovědět?
Díky.
07. 11. 2012 | 17:08

Nevolba Fr. napsal(a):

Zásadně nevolím komiks a la Trautenberk, Dlouhý a Nomura.
07. 11. 2012 | 17:11

český maloměšťák napsal(a):

neo
Ten strašák v zelí by vám ale nedal hlas ani kdyby vám bylo 100 a v politice byste rejdit chtěl. Protože :
1. Strašák v zelí není živým organismem a proto nemá rozum /tak, jako třeba vy/
2. Nemůže prokázat, že je mu už 18
3. K volbám by nešel i kdyby mohl - má raději strašení v zelí než aby dělal vám dělal vola

Zvolte si třeba nějaký abstraktní obraz nebo noční můru. Mně to je celkem jedno - co , nebo kdo, se vám aktuálně honí hlavou.

Já budu volit tak, abych Masarykův úřad znectil co nejméně.
07. 11. 2012 | 17:15

neo napsal(a):

český maloměšťák:

máte pocit, že Franz a Okamura znectí úřad?
07. 11. 2012 | 17:18

VoličSoc napsal(a):

HEZKY to pan Dienstbier napsal. Tatínek by měl radost ! A já taky,budu ho volit.
07. 11. 2012 | 17:21

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

K nám sice nedorazila loď s otroky a tak se budeme muset spokojit s něčím bílým. Doufám, že po dědkovi z Proseka se nedostane na hrad penzista z Vysočiny, ale autor tohoto blogu.
Můj hlas mít bude.
07. 11. 2012 | 17:24

volič napsal(a):

Jasně že volím Dindzbíra , ale toto si múžu pouštět od rána do večera .
https://www.youtube.com/watch?v=LvILMqNd0o0&feature=relmfu
07. 11. 2012 | 17:35

český maloměšťák napsal(a):

neo
Mně jsou oba z hlediska prezidentské volby /ale i jinak/lhostejní.
Myslím si, že docela stačí, když budou obšťastňovat pouze váš mozek.
07. 11. 2012 | 17:42

Občan napsal(a):

dotaz č. 2 napsal(a):
a kdo bude to zdravotní pojištění těm 35 milionům američanů, kteří ho dosud nemají, platit?

To také budou muset pořád chodit na ÜP a ti co ne, tak budou z neplacení a penále mít takové dluhy, ze kterých se již nikdy nevyhrabou? Bude to se zdravotním pojištěním jako u nás?
Že ho každý musí mít, ale je klidně možné, že za něj vlastně nic nedostanou? 07. 11. 2012 | 15:25

I ti nejnuznější přispívají daněmi - ti, co mají nějakou práci, přímými i nepřímými, ti ostatní nepřímými. Takže nejspíš prostřednictvím nějakého pojistného fondu, dotovanému z daní VŠECH.

V USA za to chudinské pojištění dostanou nejlevnější prevenci, vyšetření, ošetření a očkování. Ale pořád je to mnohem víc než teď, kdy je na pohotovosti stabilizují a pak je jako nepojištěné vyrazí ze špitálu. Takže už kupříkladu nebudou muset např. umírat ženy a děti v důsledku komplikací při porodu, nebo kdokoli na běžně léčitelné formy např. rakoviny.
Ono to není nic lidumilného, ale čistý ekonomický pragmatismus. Léčený pacient totiž dál spotřebovává a tím dává stimul ekonomice. Mrtvý pacient je z ekonomického hlediska k ničemu. To jen našim kleptokratům to ještě nedošlo.
07. 11. 2012 | 17:52

Yacate napsal(a):

Můj hlas by Dienstbier v prezidentské volbě, k dnešku, nedostal. Přijde mi skandální, jak málo o Dienstbierovi víme. Například, byl či nebyl studentem vysoké školy v listopadu 1989. Mlžení na entou. Dnes se buď neuvádí, nebo mlží, že prý nebyl. Byl nebo nebyl? (Komu na tom ale sejde).

Dnes je zřejmé, že Dienstbier je takový domácí Obama. Sice poněkud mladý, tedy o to více perspektivní. Máme se na co těšit. (Achjo).
07. 11. 2012 | 17:55

neokomunista a kolektiv napsal(a):

Pane "rádobyprezidente", křepčením kolem Vobamy jste si u nás zrovna nešplh.
Budete-li chtít náš hlas, chtělo by to něco vstřícnějšího, např. vzpomenout dnešní výročí Aurory. Považte 95., to jsou pěkné polokulatiny.
A půjde-li všechno takhle dál, ty sté oslavíme za odpovídající pozornosti medií všichni společně. A vy jako případný president si zakladete i svůj věnec.
Teď mě napadá, jste vy na to vůbec dostatečně připravený?
07. 11. 2012 | 17:58

Občan napsal(a):

No, pane Dienstbiere, tak teď nevím.
Už to vypadalo, že má volba bude jasná, ale po tomhle Vašem článku jsem dost znejistěl. Vybavil se mi totiž Stanislav Gross a jeho inspirace Tonym Blairem a "New Labour". Jak to dopadlo jak pro Grosse, tak pro ČSSD, snad víte.
Tahle republička potřebuje něco jiného než pořád lézt do něčích "otvůrků". Zvlášť ten zámořský jí vůbec neprospívá. Škoda, že jste se neinspiroval někým v Evropě...
07. 11. 2012 | 18:02

oranžáda obecná napsal(a):

ale já vůbec nepochybuji, že byste volil Obamu, to je jasné každému,že...
07. 11. 2012 | 18:03

Občan napsal(a):

To Yacate:

Od r. 1988 studoval na ekonomické fakultě ČVUT řízení strojní výroby. Takže v listopadu 1989 byl VŠ studentem.
V r. 1990 přešel na Právnickou fakultu UK, kam udělal přijímací zkoušky. A já nemám důvod nevěřit tomu, že je skutečně udělal.
07. 11. 2012 | 18:09

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Yacate 17:55:
"Přijde mi skandální, jak málo o Dienstbierovi víme."
Mluvte za sebe.
Hlupák musí volit podle billboardu (pokud tedy trefí do volební místnosti), protože není schopen nebo ochoten si žádné informace zjistit.
My ostatní více nebo méně víme. Viz např. Občan.

Jsem velmi rád, že vyhrál Obama. Nic od něj nečekám, jen doufám, že nenadělá škodu, jaká hrozila od jeho oponenta, mentálního následníka Bushů. Podle rozsáhlých průzkumů Romneyho volili nejvíce jednak bílí muži z nejvyšších vrstev (zřejmě očekávali daňové úlevy) a druhak bílí muži z nejnižších vrstev (zřejmě uvěřili jednoduchým povídačkám tzv. konzervatismu, které jsou servírovány i nám v Čechách).

Zajímalo by mě, zda se zdejší příznivci Romneyho počítají do té vrstvy nejbohatších usilovných hledačů daňových rájů, nebo do té vrstvy houmlesáků (i když... obě skupiny považuju svým způsobem za intelektuálně podobné)

Oranžádo, neo, bohorodičko, neokomunisto s kolektivem, kam se řadíte? (pokud tedy nejste španělsky hovořící středostavovské ženy :-))
07. 11. 2012 | 18:43

KAteřina napsal(a):

Dienstbier - to je o ničem. Nuda. Naděje žádná.
07. 11. 2012 | 19:07

neo napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče :
nikam se neřadím, nejsem vy a vaše stádečko. Nevolil bych ani Obamu ani Romneyho.
07. 11. 2012 | 19:13

eM napsal(a):

Můj hlas by dostal Romney a to jen proto, aby různí Golgové a Peheové dostali přes frňák. Američané budou zřejmě muset spadnout až na samé dno, aby zase volili konzervativního vlastence.
07. 11. 2012 | 19:16

Kelt napsal(a):

Tak těch jedenáct kandidátů-vezměme to vylučovací metodou.
Osobně já.
Bývalé komunisty volit nebudu-vypadávají Zeman,Dlouhý,Fisher/a za komunisty kdysi kandidující "BoBO"/
Současné představitele této vlády také ne-vypadávají Šláfnberg a Sobotka
Další dvě ženy-možná slušné,ale nevýrazné a nehodící se ne tuto funkci-Fisherová,Roithová
Populisté-Okamura a Franz
Zůstává jeden,který je pro mne relavantním kandidátem.Neušpiněný politikou,navíc jsem ocenil jeho zásadový postoj ke koalici ČSSD a ODS na pražské radnici,kde šel "proti všem",vzdělaný a odpovídajícího věku.
Proto budu volit J.D.Přiznám moji naději,že naše něžné polovičky dají většinově také hlas J.D.
Navíc ve Fortuně bych vyhrál nemalou částku,kterou bych podpořil příjmovou stránku SR prostřednictvím jedné příjemné vinárny.
07. 11. 2012 | 19:25

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

eM:
vidím, že jste se zařadil, dokonce bez vyzvání :-)

Kelt:
dobrá metoda, to Vám schvaluju, zvlášť pak to finále :-)
Že bych se přidal?
07. 11. 2012 | 19:33

Ládik!!! napsal(a):

Chci modrého presidenta.
07. 11. 2012 | 19:36

Ládik!!! napsal(a):

moudrého
07. 11. 2012 | 19:36

SuP napsal(a):

Občane -
Na to, jakej jste perfekcionista tam máte chybu. Nebo fabulujete?
"....I ti nejnuznější přispívají daněmi - ti, co mají nějakou práci, přímými i nepřímými, ti ostatní nepřímými...."

Ti nejnuznější, kteří mají nějakou práci, mají takovou slevu na dani, že platí DzP 0. Platí jen DPH z toho, co utratí. Ti, kdo práci nemají, mají živobytí od státu. Neplatí DzP a z podstaty věci jim DPH platí stát. Tak jak to je?
07. 11. 2012 | 19:37

Zacheus napsal(a):

Baracku Obamovi lze jistě přiznat alespoň to, že se ve svém prvním prezidentském období pokusil o "reset" vztahů s Ruskem. To je pro udržení světového míru určitě chvályhodný přístup.

Jinak jsou ovšem i za jeho vlády z velké části suspendována lidská práva občanů USA. Fízlování a "monitorování" občanů USA ( a potažmo i dalších zemí ze strany tajných služeb USA ) nabývá na intenzitě. Obama ( k tomu se asi pan D. vyjadřovat nebude)potlačuje náboženská práva v USA. Pokud je mně známo, poprvé v dějinách USA vyjádřili protestanté i katolíci svoje znepokojení nad přístupem americké administrativy pod vedením Baracka Husseina Obamy v této oblasti. Je zřejmé, že tento prezident si s respektem k tradičním hodnotám opravdu žádné starosti nedělá. Barack Hussein Obama jako první prezident USA deklaroval, že tato země již není křesťanská. Nepřímá účast jeho adminstrativy na vojenské akci v Libyi také nesvědčí o tom, že prezident je nositelem Nobelovy ceny míru. Dévotní úklona tohoto údajně nejmocnějšího muže světa před králem Saudské Arábie má svoji smutnou vypovídací hodnotu . Pokud jde o multikulturní zaměření jeho politiky, i německá kancléřka a předchozí francouzský prezident přiznali,že tento společenský koncept naprosto selhal. Za první funkční období prezidenta Obamy nadále rostlo zadlužení USA. I z těchto pohledů je pak dobré vnímat oslavný blog sociálně demokratického kandidáta na funkci českého prezidenta.
07. 11. 2012 | 19:37

český maloměšťák napsal(a):

Zacheus
Zajímavý kompílát novinových titulků.
Stává se vám to často ?
A už jste s tím byl někdy u lékaře ?

Začněte právě že tímto.

Dobrou noc.
07. 11. 2012 | 20:26

Zacheus napsal(a):

To Český maloměšták. Zatím jsem s tím u lékaře ještě nebyl, ale pokud tam půjdeme spolu, jsem pro: -).

Přeji Vám pěkný večer a dobrou noc.
07. 11. 2012 | 20:32

Občan napsal(a):

SuPe,

pokud jste to nepostřehl, řeč byla o zdravotním pojištění v USA. A USA mají jinou daňovou strukturu než ČR.

Ad DPH v ČR:

Ne, stát za nikoho DPH neplatí. Stát na DPH příjemcům dávek půjčí tím, že jim vyplatí "socdávku", kterou jim prostřednictvím DPH a SD zase zčásti sebere.
Ti, co jsou zcela bez vlastního příjmu, přesto ze své skromné spotřeby platí DPH a někdy i SD. Pokud jim občas strčí nějakou koeunu příbuzní, na něž jsou svým přežitím odkázáni. Nebo pokud si něco vyžebrají či vydělají prací načerno, eventuálně sběrem zpeněžitelného odpadu.
07. 11. 2012 | 20:44

Veronika napsal(a):

O vítězství Baracka Obamy rozhodli Hispánci a černí Američané. Rozhodně více rozhodla "jiná kriteria" než ta opravdu politická. U Američanů zvítězil spíše ten hodný černoušek, který hezky hovoří a umí nadchnou a slibovat. Vždyť jej volili i ti nezaměstnaní, kteří stále ještě nemají práci, kterou jim sliboval při první inauguraci.

A J.Dienstbiér? Do politiky vstoupil jako mladý, čistý, zásadový, nositel známého jména, ale hlavně nepohodlný pro pana Sobotku a spol.! Tento ambiciozní politik mohl chtít přímo do vedení strany a mnoha členům ČSSD by se tehdy tato myšlenka možná i líbila. Nebylo lepší jej nastrčit do volebního prezidentského klání? Pravděpodobný neúspěch (hraničící s jistotou) mu nezaškodí (že pane Sobotko?) a cesta pro současné vedení k vládním postům pro současnou stínovou vládu ČSSD je otevřena a beze změny. Jak kvalitní politik J.Dienstbier je, tak to snad neví nikdo. To, že upozorňoval na nepořádky v Praze, tak to není přece nic tak převratného. Ten nepořádek v té době byl již silně za hranou .... Nazdar.
07. 11. 2012 | 20:56

Yacate napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče 18:43
Chytráku, co vy víte, co já vím. Vím ale, co se všeobecně neví.
07. 11. 2012 | 21:03

Yacate napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče 18:43
"protože není schopen nebo ochoten si žádné informace zjistit".
V jakém pajzlu sbíráte své informace, jinde je totiž neseženete.
Pokud nejste (mluvím za sebe na vás) hučínovský fízl s výhodami, zasloužilý magor nebo jste s editory nehrál kuličky. Sbohem.
07. 11. 2012 | 21:21

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ted přijde druhá fáze všeobecné zkázy. protože politici už vystříleli veškerý prach, vytistkli biliony dolaru a eur a nacpali je do bankrotujících bank a států , vyzkoušeli kdejakou blbost alá šrotovné, a krize se stále prohlubuje, nastoupí osvědčená bolševická taktika - vnější nepřítel. já si myslim, že se ted ukáže prstem a na čínu a začnou se uvalovat na čínský zboží vysoký cla. ekonomický rozvrat bude dokonán.
07. 11. 2012 | 21:26

Roman napsal(a):

V politice platí, že daleko horší je něco neudělat než něco udělat co dopadne špatně. To by se dalo říci na omluvu k vládnutí G.Bushe a jeho válce v Iráku.

Ti co jej kritizují za jeho domácí politiku by měli vážit slova. Velkým viníkem hypotéční krize v Americe byl B.Clinton a jeho administrativa. On dal ten zásadní politický volební příslib o "vlastním domě pro každou rodinu". To jak nezodpovědně a chamtivě se chovali banky je jiná věc. Následně v Americe po propuknutí hypotéční krize rozhodně nebyl Bush vystaven kritice. To pouze v Česku ....
07. 11. 2012 | 21:44

maňana napsal(a):

honululu,probůh,téměř s Tebou vždy souhlasím,ale založit s Bobo dynstii???, to je poněkud pervezní záležitost,neb je stará,obtloustlá a bez makeupu by mohla strašit děti po školkách
07. 11. 2012 | 21:50

xx napsal(a):

SuP x Občan: s daněma se to má jako se státním příspěvkem na důchodové připojištění. Nakonec vám skoro celý státní příspěvek stát sebere na dani z kapitálových výnosů nebo jak se to jmenuje přesně a pak vás připraví i o zbytek výnosů a část naspořených peněz pomocí DPH, spotřebních daní a pod.

A lidé si libují jak je penzijní připojištění výhodné, zvláště se státním příspěvkem. :-) Ano je výhodné, pro stát jako investice do budoucích příjmů a pro penzijní fondy jako zdroj okamžitých příjmů.
07. 11. 2012 | 22:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat.
Ó bama mia ...
Veselé krizování.
http://ateo.cz/f/images/m/MrBeanObama.jpg
07. 11. 2012 | 23:03

lepší nejsou v nabídce napsal(a):

Můj bohužel asi taky.
Ale jeho speechwriter se o něco zlepšil:
"I have always believed that hope is that stubborn thing inside us that insists, despite all the evidence to the contrary, that something better awaits us, so long as we have the courage to keep reaching, to keep working, to keep fighting."
07. 11. 2012 | 23:17

xx napsal(a):

opsáno z facebooku:
"Prezidentské volby opět po čtyřech letech potvrdily, že Spojené státy jsou liberální zemí toužící po větší sociální spravedlnosti, kterou jim staronový prezident nabízí svou politikou. K posílení Obamovy prestiže v poslední době také nepochybně přispěl i jeho účinný postoj k následkům superbouře Sandy."
Vladimír Franz
07. 11. 2012 | 23:36

Mirka napsal(a):

Pane Dienstbiere,

jsem ráda za to, že jste si vybral jako poradce

jsou to, Anna Šabatová, Eliška Wagnerová, Vladimír Špidla, Petr Drulák, Pavel Mertlík a Jan Keller.

budu Vás volit.
08. 11. 2012 | 00:16

VH napsal(a):

No, přátelé, tohle je naprostý děs, co tady čtu. Úplně je mi z toho zima.

Mám-li to zrekapitulovat:

1. Zdravotní pojištění je z principu zlodějna.
2. Obamu volí jen Hispánci a Afroameričané, kteří nevědí, co činí
3. Češi, žijící v USA jsou tím zděšeni
4. Za nízkopříjmové platí DPH stát
5. Sociální demokraté a všichni socialisté přerozdělují resources od snaživých k flegmatickým a neschopným
6. Brusel (EU) je naprosto neschopná, mrtvá záležitost, jděme zpět v Vídni.

Jdu se odstřelit. Ono už totiž není možné utéct do žádného Nového světa, kde by byly zdroje k dispozici jen "zakolíkováním". Ono není možné zabrat českou vojenskou silou kolonie, které by nám vydělaly vzácným dřívím, kořením a surovinami na stovky let dopředu. Mou volbou je jen plýtvání na dávky "nezaměstnaným nebílým", nebo zajištění daňových úlev pro nadnárodní firmy, které kdykoli nechají své zaměstnance na ulici, protože o stát vedle je to pro ně výhodnější. Nic mezi tím není, že?

Hlavní problém je, že český prezident má víceméně reprezentační funkci. On vládu neřídí, on Parlament ani Senát České republiky nijak ovlivnit nemůže. To jsou totiž zákonodárné a výkonné části moci (teda obráceně :-) ).

Takže: Obama ... no, dobrý. Ono je to jedno, kdo v USA vyhraje. USA si stejně udělají, co USA chtějí. Nebo jste někdo cítili významné změny v politice USA po Obamově nástupu? Co vlastně prosadil? Snad jen to pojištění a to není zas tak blbej nápad :-) Romney by ho zrušil, aby občané USA mohli svobodně platit šílené částky za ošetření, nebo použít státních nemocnic placených z charitativních zdrojů. Nebo umřít, páč na doktora nejsou prachy, utratily se hambáče.

A u nás? Obávám se, že nikdo není schopen být prezidentem, ale vyhraje to Fischer jako nejmenší zlo. Je to statistik, hloupý určitě není, nekorumpoval (asi), už na vysokém postu byl, tak proč ne. Zeman prezidentem nebude, kolegové ho odsoudili do věčných lovišť. A on při svém vysokém IQ si to stále neumí připustit.

Pan Dienstbier má (měl) otce s vysokým morálním kreditem, slyšel jsem, že ten kredit zdědil, ale přiznejme si, kdo ho zná? Nikdo. Každý zná Klause, Havla a Masaryka.

Jdu spát :-)
08. 11. 2012 | 00:23

Marek Kobera napsal(a):

To Občan:

"Od r. 1988 studoval na ekonomické fakultě ČVUT ..."

ČVUT má/mělo ekonomickou fakultu?
08. 11. 2012 | 00:43

Marek Kobera napsal(a):

To autor:

Nerad Vám tady, pane místopředsedo a potenciální prezidente, narušuji předvolební dýchánek Vašich fandů, za což budu po zásluze jistě vypískán a vyhozen na ulici, kam patřím, avšak velice mě zaujalo Vaše konstatování, že
"... sociální demokraté u nás ... Jde nám o prohlubování občanských a sociálních práv, o rovné příležitosti, o barvitou občanskou společnost..."

Rád bych se Vás zeptal, co jste konkrétně pro občanskou společnost udělal. Chození v průvodu Gay pride prosím vynechte, to nepočítám. Děkuji!
08. 11. 2012 | 00:53

Marek Kobera napsal(a):

To VH:

"Každý zná Klause, Havla a Masaryka."

A Gottwalda.
08. 11. 2012 | 01:02

argun napsal(a):

Jáchym

"Asi si nechám projít hlavou, jestli by nemělo cenu vás volit."
Jako vtip snad dobrý. Ale nemyslíte to vážně, že ne? Jste přece chytrej chlap...
08. 11. 2012 | 01:26

Jan Volf napsal(a):

Budu volit Jiřího Dienstbiera.
Zatím ho nezná mnoho lidí, volební kampaň však ani nezačala. Kromě Táni Fišerové je to určitě jediná morálně silaná osobnost, která se nebojí ničeho a nikoho.
Stejně statečný byl i jeho otec. Ačkoliv byl bývalým ministrem zahraničí, otevřeně se postavil proti tvrdému postoji USA v konfliktu v bývalé Jugoslávii. Možná že b stejně došlo uvnitř bývalé Jugoslávii k bojům mezi národnostmi, ale od samého začátku jak Německo tak i USA rozdmýchávali napětí, doslova topili pod kotlem, jen aby došlo k rozbití bývalého komunistického státu. Jedině J.Dienstbier starší varoval před tím, aby byla podporována snaha po samostatnosti Chorvatska a Slovinska, hurá způsobem-chtěli být samostatní hned-do 14 dnů !! Místo toho, aby se začalo o tom diplomaticky jednat, čekalo se na to, až se do sebe jednotlivé národy a náboženská uskupení pustí-podle hesla -rozděl a panuj! Byla to nezodpovědná politika Německa a USA, která zvenčí přispěla k hrůzám, ke kterým nemuselo dojít ! A až došlo k válce, začali alibisticky volat po míru!
Z projevů J.Dienstbíra mladšího vychází odhodlání -nebát se a nekrást, není z něj cítit arogance-ala Zeman, který tvrdí s velkou vážností holé nesmysly a polopravdy(stejně jako Klaus) s takovou sebejistotou, že to lidé žerou i s navijákem, aniž vůbec vnímají, o čem je řeč.
08. 11. 2012 | 01:41

Mirka napsal(a):

Další adept na poradce
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/11/08/zmena-paradigmatu-na-okraj-zanedbatelne-udalosti-kongresu-ods/
08. 11. 2012 | 01:43

Maximus napsal(a):

Pan autor mimojiné napsal:
Citlivý přístup Jakkoli jsou USA světovou mocností, v zahraniční politice nás členství v NATO činí rovnoprávnými partnery. Jsem rád, že se Obamova vláda nepouští do siláckých dobrodružství a citlivě přistupuje i k řešení vleklých problémů, jako je uspořádání poměrů na Blízkém východě. Chrastit zbraněmi nebo násilím vyvážet demokracii se dlouhodobě nevyplácí. Mnohem efektivnější je koordinovaný přístup globálních mocností a stěžejních mezinárodních organizací.
Uvážlivý přístup NATO k mezinárodním konfliktům České republice umožňuje, aby se podle své kondice účastnila i konkrétních projektů, jako jsou vojenské mise v zahraničí. Za klíčovou pokládám především stabilizaci jihovýchodního cípu starého kontinentu.

Takže je to stejné asi jako když někdy v 5-té třídě ZŠ jsem naštěstí patřil do party jistého Mirka Švejdy, nejsilnějšího kluka ve třídě a tak jsem neměl problémy. A ostatní dostávali přes držku. A tak je to správné a tak to musí být!
My teď patříme k nejsilnějšímu klukovy ve třídě... USA!
Naštěstí USA nikde za Obamy ve světě neválčí, jen mají po světě rozseto cca 900 vojenských základen, to aby hlídaly mír! USA nemají největší armádu na světě, to jsou pomluvy!USA nevyrábí nejvíce zbraní na světě, zlí jazykové tvrdí, že dokonce tolik jako dohromady skoro ostatní svět, USA se vzdaly jak Obama slíbil hned Quantanáma na Kubě, USA udělali pořádek v Iráku a v celé řadě arabských zemí, USA si nepostavili obrovskou základnu v Kosovu, USA díky své moci lehce zlikvidovali veškeré drogy na světě v Afghanistánu, Kolumbii apod.! USA bedlivě sledují, aby Irán nevyvinul tu jednu jadernou bombu, kterou by mohl ohrozit Israel, který chudák má těch bombiček jen 200, ale co kdyby to beduíni tajně převezli na vlbloudech přes hranice do Izralele!?
Shalom!
08. 11. 2012 | 02:29

Baroš napsal(a):

V prvním odstavci se autor vypořádal se Švejnarem - nebude zasahovat přes oceán do dění v USA. Dále se hlásí k vítězi a poučuje čtenáře, že zájmem USA je fungující EU. To má ale velké oči, v prezidentské kampani slovo EU prý zaznělo jen 1x (!). Samozřejmě je v agitce vyzdvihována údajná Obamova snaha o multikulturní společnost, což v případě ž idovské krve pana D. nepřekvapuje. "Líbí" se mi i ocenění, že díky NATO je nám umožněno účastnit se válečných misí. Ještě že pan Dienstbier nemá šanci!
08. 11. 2012 | 04:35

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro hurvínky blábolící, že je jedno, kdo vyhrál

„Obamovo vítězství je velkou prohrou pro Wall Street

Opětovné vítězství Baracka Obamy v amerických prezidentských volbách je podle časopisu Forbes velkou prohrou pro Wall Street. Finančníci v předvolební kampani mocně podporovali republikánského vyzyvatele současného i příštího šéfa Bílého domu Mitta Romneyho. Desítky milionů dolarů darovaných na republikánovo zvolení ale přišly nazmar.“
Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/obamovo-vitezstvi-je-velkou-prohrou-pro-wall-street-930482#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Kdyby to bylo jedno, proč do toho bratři Kochové či Wall Street cpali tolik peněz, oni nevědí, že je to jedno?

Odpověď samozřejmě nechci, na vaše pindání nejsem zvědavý.
08. 11. 2012 | 07:03

toska napsal(a):

Můj hlas dostal a dostane Okamura...
08. 11. 2012 | 07:20

hobous napsal(a):

Jsa neAmeričan fiktivně bych volil Obamu znovu.Jeho znovuzvolení je náplastí lidstvi na hlubokou,stále krvácející vnitřně ránu :rasismus.Který jako čistý rasismus resp. jako nacionalismus nebo kolonialismus způsoboval celému lidstvu největší bolest a trable.Aby neměli zažívací potíže,rssisté již nebyli raději kanibaly,jako byli naopak z nutnosti ztrátu zásob potravin přežít účastníci výzkumné výpravy generála Nobileho 1936,ztroskotavší se vzducholodí v Antarktidě.
A mimo rasismus -Obama:Rozhodně není Jánošíkem,který by bohatým bral a chudým dával.Bohatým v krizi rozdával,50 milonům chudých USA slíbil reformu zdravotnictví.Nebyl Jánošíkem popraveným v roce 1713 v Liptovském Mikuláši -Horních Uhrách-roku i přirozené smrti německého polyhistora G.W.Leibnitze.Leibnitze uštvali reakční kněží,Otec panlogismu,objevitel spolu s Newtonem difrenciálního počtu,objevitel veličiny "energie",kterou nazýval "živou silou" na rozdíl od Descartem zavedeného pojmu "impetus" (veličina impuls neboli hybnost ve fyzice),první kdo navrhnul první počítač-modlu moderního lidstva zemřel uštván kněžími církve.
Jinak Obama asi nejvíce odpovídá "Mírnému pokroku v mezích zákona" Jaroslava Haška.
Řadím ho spolu s Hollandem ve Francii,Chávezem ve Venezuele,Barrosem z EU mezi politiky,kteří se nehodí jako přežitky do muzea madam Thysseau.V němž se uvolnily tím pádem 4 místa,Pravděpodobně pro vybrané politiky z postkomunistických zemí,kteří se rozhodli dát zpátečku společenskému vývoje,předčít v brzdění obecného blaha všechny ty,po nichž plivali jako komunisté.
08. 11. 2012 | 07:26

hobous napsal(a):

opravy:rasisté již nebyli raději kanibaly,50 milionům
08. 11. 2012 | 07:41

Občan napsal(a):

Pane Kobero,
děkuji za veledůležité upozornění na můj omyl, který může zásadním způsobem ovlivnit volitelnost pana Dienstbiera.

Byla to strojní fakulta ČVUT, obor strojírenská ekonomie - řízení strojírenské výroby.

Spokojen?
08. 11. 2012 | 07:54

Maximus napsal(a):

Občanovi

Jo jo, to byly tehdy časy, ekonomický směr měla tehdy i FEL a tehdy nás měl na jejich předmět jistý mladý docent V., který byl tehdy prý i předsedou KSČ, dnes je šéf celé katedry pardon ústavu. No a já jsem ho jednou pěkně nadzvedl, podle jeho výuky (ekonomické výpočty) nám kabely v sítích vycházely mnohem tlustější než je a i dnes je tomu v praxi a on nám sdělil na mou otázku proč tomu tak je, že je to dáno cenami. No a já jsem, ale kontroval, že cena u nás v socialismu není dána trhem jako ve zlém kapitalismu, ale že se tvoří jinak. Tehdy jsem měl namále a málem jsem skončil studium, on si mě totiž všimnul..... (-:
P.S.
Myslel jsem ovšem ten reálný kapitalismus, ne tu českou verzi, nakonec jsem ji samozřejmě ani neznal.
08. 11. 2012 | 08:21

Baba napsal(a):

Důvtipnější zpravidla dekódují koho si všímají a proč. Našinec je spokojen, že si ještě všímá.
08. 11. 2012 | 08:32

SuP napsal(a):

... A stejnou ekonomickou fakultu má za sebou Kalousek, tentokrát na VŠCHT.
Zajímavé - u Dienstbiera to nevadí, u Kalouska vadí. asi proto, že k tomu má ještě 30 let praxe ekonoma a ne 10let praxe právníka?
08. 11. 2012 | 10:21

SuP napsal(a):

Občane -
Zase jste nezklamal.
"....pokud jste to nepostřehl, řeč byla o zdravotním pojištění v USA. A USA mají jinou daňovou strukturu než ČR...."

Neptal jsem se vás na systém zdravotního pojištěni v USA.

Ti, kdo práci nemají, mají živobytí od státu. Neplatí DzP a z podstaty věci jim DPH platí stát.
"....Ne, stát za nikoho DPH neplatí. Stát na DPH příjemcům dávek půjčí tím, že jim vyplatí "socdávku", kterou jim prostřednictvím DPH a SD zase zčásti sebere...."

A to je co? Stát jim žádnou DPH neplatí, on jim jen dá na ni peníze, které jim pak zase formou DPH sebere.
Mistře demagogie, tohle jste odflákl.
08. 11. 2012 | 10:32

Baba napsal(a):

Laik se doposud nezabýval, retrospektivou změny vlastního života v jednotlivých desetiletích, až na nedávno uplynulé, od nějž ještě nemá přiměřený odstup, si ji u všech předchozích uvědomuje.
08. 11. 2012 | 10:36

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

vývoj ve světě ve mě způsobuje takovou skepsi, že si někdy začínám myslet, že svět zachrání jenom nějaký nový pinochet, který umravní rudé šílence. jinak to zadlužování nikdy neskončí.
08. 11. 2012 | 10:41

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

SuP nám zaperlil, Dienstbier nám zřejmě kandiduje na ministra financí, abychom řešili to, zda má k tomu odpovídající vzdělání.
Chemik by měl být především někde v laboratoři, právnické vzdělání pro prezidenta je velmi vhodné.
08. 11. 2012 | 10:46

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Ještě k Obamovi a voličské struktuře.

Je to podle mne a dat především o víře. Nejmenší podporu má Obama mezi bílými silně věřícími. Bílí bezvěrci Obamu většinou podporují, podobně jako lidé s univerzitním vzděláním.
Typický Republikán – starší bílý muž, střední vzdělání, věřící a pozor ozbrojen.
08. 11. 2012 | 10:54

český maloměšťák napsal(a):

SuP
"Stát" jsou ale i ti příjemci.
V mnoha případech /například v režimu vyplácení podpor v nezaměstnanosti/ si tedy lidé " dávku" předplatili (jde o nepřesné slovo - v solidárních průběžných systémech cash flow funguje jinak...ale podstata je taková. To samé platí v případech nemocenské, důchody, často i invalidní důchody.
Je úsměvné, když takový jako vy píše o demagogii.

Ale u bývalých voličů kandidátů Národní fronty, kdy často i oni sami byli kandidáty KSČ...je toto zcela normální.
Tam ta transformace mysli neproběhla - pouze se vyměnil třídní nepřítel. Místo stvůr z Wall Streetu jsou to nyní paraziti závislí na dávkách.

Demagogií je paušalizovat výtvory svého chorého mozku takovým způsobem, že vyleze předpojatý hodnotící soud.

DPH/v ceně výrobku/ prostě platí každý subjekt, kdo nemá možnost odpočtu na vstupu /ale i ten platí, jenže v případné vratce jsou mu platby kompenzovány/.
Výjimkou je například segment finančních služeb.
Ale to je jiná kapitola - sama o sobě.
08. 11. 2012 | 10:54

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro český maloměšťák.
Ono je to i s těmi příjmy trochu jinak.

Například 38 % nízkopříjmových (do 36 tisíc dolarů ročně) volí Republikány,
lidé s příjmem nad 90 tisíc dolarů ročně 46 % z nich Obamu, 51 % Republikány.

Tedy je sice pravda, že ti s vyššími příjmy volí Republikány,
ale téměř 40 % těch chudších volí Republikány což není zanedbatelné.
08. 11. 2012 | 11:08

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro český maloměšťák.
A ještě poznámku, americké státy, které jsou baštami Republikánů, jsou většinou chudší a na státní kasu závislé, levicové státy je dotují.
08. 11. 2012 | 11:11

babočka napsal(a):

Tímto nám pan Dienstbier jako kandidát ČSSD dáva najevo, že by mu nevadila voličská základna z přistěhovalců, třeba i islamistů. Obamu zvolili ne Američani ale Hispánci.
08. 11. 2012 | 11:14

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro babočka.
A ti Hispánci mají ještě rezervu, jejich účast byla asi o 15 % nižší než u bílých, kdyby k volbám přišli v takovém počtu (procentu), jako bílí, dopadlo by to pro Obamu ještě lépe.
Do budoucna to půjde tímto směrem.
08. 11. 2012 | 11:28

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

babočka,
obamu zvolili hlavně běloši. černoši k volbám nechodí a hispánci jsou v podpoře demokratů a republikánů rozdělení.
08. 11. 2012 | 11:44

Kelt napsal(a):

Babočko,
Presidenta USA volí ti,kteří mají voličské právo a voličské právo mají pouze občané USA/pokud ho nejsou ze zákona zbaveni/.
Občanství USA není omezováno barvou pleti,či náboženským vyznáním,právě tak v ČR.
Proč píšete takové pitomosti?
08. 11. 2012 | 12:38

Miky napsal(a):

Na tento článek od významného českého politika jsme s napětím čekali. A zase nás překvapil svou geniální úvahou a znalostí potřeb světové politiky. Jako vrcholný politik ČSSD by volil Obamu. Ó, jak velkorysá volba. To vy, pravičáci, by jste něco podobného nedokázali. Styďte se!
08. 11. 2012 | 17:44

honolulu napsal(a):

Obama definitivne znici stredni tridu v USA prerozdelovanim, zvysovanim dani a inflaci.
A az bude inflace, tak budete plakat i vy, ale to je prilis slozite vam to vysvetlit.
08. 11. 2012 | 18:57

SuP napsal(a):

honolulu -
On ji nezničí, jen ji nasere. Ale to bývá dobrý impuls pro příště .... Jako u nás.
08. 11. 2012 | 20:44

Bessy napsal(a):

Pane Dienstbier,včera jsem sledovala debatu na IDnes s dalšími kandidáty na prezidenta-týkala se postoje k EU.Velice mne překvapilo, že jste se v debatě snížil k napadení pana Zemana a Fishera -že byli v KSČ.
U Vašeho otce Vám to nevadilo, že přímo v 50.letech do KSČ vstoupil,jako Vám nevadí ani to, že jste člen sociální demokracie a v dnešní době vstupujete do koalic právě s komunisty.Kdyby jste to považoval za zavrženíhodné, tak ze sociální demokracie vystoupíte- to ale Vás ani nenapadne- tak co to vytahování na jiné.Ještě,že ti osatní byli tedy slušnější a tyto skutečnosti Vám nepřipomněly.
09. 11. 2012 | 17:39

honolulu napsal(a):

A MUJ HLAS by dostal Hurvinek pred Dienstbierem !
To je stejny budouci statnik, jako jsem -JA- budouci kosmonaut.
(Posral jsem se v Cessne minule.)

Ctyri skupiny mely benefit z Obamova vyteztvi.

1) Autoworkers Unien, ktere si koupil za 30 billionu
(30 000 x million)

2) Radikalni enviromentaliste. To jsou ti, co se objimaji se stromy a nedovoli vrtat studne na olej.

3) Chmataci. To jsou ti, co maji vse zdarma.
(Jako Cikani v Cesku.)

4) Fanaticti pacifiste, kteri zapricinili snizeni armadniho rozpoctu o 20 %.

To je pouze otazka casu, kdy mu nejaky "Pepek namornik" namlati zadek.
09. 11. 2012 | 21:08

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pravičáci předvádí svou hloupost a prolhanost, Obama prý zničí střední třídu, pak se ale musím prát, zda tu střední třídu vytvořili Demokraté či Republikání,
samozřejmě že Demokraté a na truc Republikánům, bylo to v období po 2. světové válce.

A jěště nějaké odkazy

„Belmont (Od zvláštního zpravodaje Aktuálně.cz v USA) - Že doma není nikdo prorokem, ví i republikánský kandidát na amerického prezidenta Mitt Romney.
Předměstí Bostonu jménem Belmont, kam se před lety přestěhoval s rodinou, protože potřeboval větší dům, když začalo růst pět jeho potomků, je místem, kde bydlí lépe situovaní lidé.
Zároveň ale především ti, jejichž zaměstnavatelem jsou nejprestižnější vysokoškolské instituce v Bostonu, ale také celých USA a potažmo na světě: Harvardská univerzita a Massachusetts Institute of Technology.
A to nejsou místa, která by se hemžila voliči republikánů, právě naopak. „
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=762570

A ještě trochu ekonomie

Americké celosvětové volby
„Co se týče ekonomiky, účinky Romneyho politik na vytváření nerovnější a rozdělenější společnosti by zahraničí přímo nepocítilo. V minulosti byl však často americký příklad v dobrém i ve zlém napodobován. Mnohé vlády si rychle osvojily mantru Ronalda Reagana o deregulovaných trzích – politiky, které nakonec vyvolaly nejhorší globální recesi od 30. let 20. století. Ostatní země, které šly v amerických šlépějích, zaznamenaly narůstající nerovnost – více peněz na vrcholu, více chudoby vespod a slabou střední třídu.“
http://www.project-syndicate.org/commentary/why-romney-is-wrong-for-the-us-presidency-by-joseph-e--stiglitz/czech
10. 11. 2012 | 08:05

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Velmi sa mi nechce vetu za vetou (pocnuc od uvodu - prirovnanie Obama a ja - chachacha, buduci prezident?, priatel Putin a ja si tak myslime) podrobit objektivnej kritike, tak len vyberiem nieco signifikantne z Vasho prejavu:
"V zahraničněpolitické rovině nám záleží na pokojném, diplomatickém řešení konfliktů."

Ano, vieme. Naposledy Lybia a teraz potajomky Syria. Chapeme tu pokojnu a diplomaticku cestu:-)

To by bol cesky prezident! Nieco uz mu ide velmi dobre. Co, da sa jasne zistit z uvedenej citacie.
10. 11. 2012 | 10:24

Marek Kobera napsal(a):

To Občan:

Pane občane,
pokud myslíte, že to ovlivní volitelnost, tak prosím. Já jen pro úplnost... Obor řízení strojírenské výroby mi zní velmi podezřele, někomu z podobného oboru jsem pomáhal, ale nejsem si jist, že to bylo přesně totéž, a tak raději pomlčím a nic nebudu hodnotit.
15. 11. 2012 | 22:33

Marek Kobera napsal(a):

To Občan:

Mě by, víte, skutečně víc zajímalo, co pan prezident Dienstbier konkrétně pro občanskou společnost udělal. Možná byste to mohl odpovědět Vy.
15. 11. 2012 | 22:38

Získejte váš problém vyřešen dnes a být napsal(a):

Dobrý den, chci říct velké děkuji kněz GBENGA OKOKODU. Byl jsem v
Život v bolesti pro 7 roků, až jsem našel tento velký muž na internetu, i kontaktoval
On a on mi řekl, co mám dělat, a všechno funguje hladce. Já jsem teď šťastný
Život s mým manželem, že, i téměř ztratil s jinou ženou. Děkuji Dr Gbnega.
Můžete ho kontaktovat s jeho e-mail priest_gbenga.magic_temple@priest.com i
Promise svědčit jiným lidem o dobrou práci, pokud vše funguje out
Pro mě.

priest_gbenga.magic_temple@priest.com
www.priestgbengamagictemple.webs.com
www.facebook.com/priest.gbenga

Paní Selina Zark
09. 12. 2012 | 22:53

pharmacy viagra napsal(a):

Sodii Salicyl gr. v http://orderonlineviagra.org viagra dosages dioxide and becomes partially converted into lead, vented by the presence of sodium or potassium, http://cialis-generic-online.net cialis dosages An aqueous solution of sodium santoninate or any, this with a number of salicylates, such as, [url=http://orderonlineviagra.org#2,34957E+12]viagra 50mg[/url], bonate sodium hydroxide, carbonate, bicarbonate, mineral acids, glycyrrhizic acid precipitating,, [url=http://cialis-generic-online.net#7,22610E+98]cialis[/url], tion of strychnine hydrochloride is said to give, for his courtesy. <a href="http://orderonlineviagra.org#85027">viagra online pharmacy</a>, pensed exclusively by itself, in the form of, dium glycerophosphate and the potassium, <a href="http://cialis-generic-online.net#99277">cialis generic</a>, But this can only refer to the strong,
13. 01. 2013 | 10:38

cialis 36 hour napsal(a):

M. f. Emuls. http://orderonlineviagra.org buy viagra without prescription with readily oxidizable substances, as an, formed. This is also true of other compounds, http://cialis-generic-online.net cialis prescription that of the tincture and that of the ointment., S. For external use. [url=http://orderonlineviagra.org#9,45870E+16]using viagra[/url], dered balsam of tolu, with enough powdered, chloride probably forms some mercuric chloride. [url=http://cialis-generic-online.net#0,90148E+96]cialis generic[/url], in practice. Div. in suppos. rect. No. xii. <a href="http://orderonlineviagra.org#53430">buy viagra 50mg</a>, matic sulphuric acid, it forms acetic ether or, borate on mixing it with water it is decomposed,, <a href="http://cialis-generic-online.net#36181">cialis online</a>, latter into the
16. 01. 2013 | 01:23

jckusrpzl napsal(a):

kwtdwjifn http://www.louboutinfemmepascher.fr vskdjzukq [url=http://www.louboutinfemmepascher.fr]Christian Louboutin Pas Cher Soldes 2012[/url] fzhulzonb
hzyjmdsow http://www.christianlouboutinfemmesoldes.fr fpucfvzoo [url=http://www.christianlouboutinfemmesoldes.fr]Louboutin[/url] oojgnpogn
mnutnjlwj http://www.louboutinchaussuresfemme.fr fhltaqlij [url=http://www.louboutinchaussuresfemme.fr]Christian Louboutin Pas Cher Soldes 2012[/url] ejujpodvd
vfyctsksx http://www.chaussureslouboutinfrance.fr icpmypuwv [url=http://www.chaussureslouboutinfrance.fr]chaussures christian louboutin[/url] gmnmmeafn
oagjkcpfz http://www.louboutinchaussureshomme.fr xgucqcvyg [url=http://www.louboutinchaussureshomme.fr]louboutin france[/url] vvnhnepxe
21. 01. 2013 | 20:13

HaulmibHaut napsal(a):

With it that you have erudite the principles of the EasyBinary Technic it's on the dot to set out your skills into force! All you bear to do is cypher up for a UNFETTERED ACCOUNT and you can evaluate the EasyBinary Approach for 100% FREE.
[url=http://binary0031.easybinary.biz/] Make Money Online [/url]
14. 03. 2013 | 04:44

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] generic viagra pill [/url]
15. 03. 2013 | 00:07

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] buying online pharmacy [/url]
16. 03. 2013 | 23:33

HaulmibHaut napsal(a):

Instant that you have academic the principles of the EasyBinary System it's on the dot to relate fool someone your skills into action! All you bear to do is forewarning up for a AT LIBERTY ACCOUNT and you can evaluate the EasyBinary Sop = 'standard operating procedure' for 100% FREE.
[url=http://binary0031.easybinary.biz/] Online Trading Binary Options [/url]
19. 03. 2013 | 14:07

geroigrariept napsal(a):

[url=http://cheap-genericpharmacy.com/] american pharmacy online [/url]
19. 03. 2013 | 22:11

niswofooia napsal(a):

[url=http://allneededpharmacy.com/] Generic Levitra [/url]
29. 03. 2013 | 06:51

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] buy levitra now [/url]
07. 04. 2013 | 07:29

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] buy levitra online [/url]
12. 04. 2013 | 02:44

eaxuejcqky napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] order cheap Cialis [/url]
13. 04. 2013 | 09:57

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra canada [/url]
10. 05. 2013 | 20:48

Insenlyabarly napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] canadian pharmacy online [/url]
11. 05. 2013 | 05:17

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] generic cialis online [/url]
11. 05. 2013 | 09:33

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax championing Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage looking in behalf of most types of crystal unclouded bacterial infections is 250 mg or 500 mg positively continually in be up in place of of three to five days. With a understanding long-lasting or more brooding infections, your healthcare provider may do a person's trounce since treatment as an extended period.

In children, the dosing can compass (depending on viscosity aspect) from 5 mg to 20 mg per kilogram of system heaviness per days (mg/kg/day), in the good bloodless days routine in the consideration three to five days.
[url=http://buyzithromax24h.com/] generic zithromax 250mg [/url]

Zithromax Dosage in candid of Sexually Transmitted Diseases
The recommended dosage of Zithromax in compensation the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) foreordained million cheaply metre only.

Unspecific Lie on Dosing With Zithromax
Additional facts to beget in habits when winsome Zithromax catalogue the following:

Zithromax should be bewitched at the unaltered heyday each system to pardon tyre an rhythmical revenge oneself on in your system.

Both tablets and immediate-release salutary suspensions can be captivated with or without food. If the medication upsets your craving, review out-moded intriguing it with food.
[url=http://buyzithromax24h.com/] generic zithromax [/url]
http://buyzithromax24h.com
The extended-release disclaimer should be pleased without edibles, either everybody hour already eating or two hours after.

Chug-a-lug a well-stacked trifocals of frothing unseemly with each move missing of Zithromax.
12. 05. 2013 | 15:05

ngrxhywuov napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] generic Cialis [/url]
13. 05. 2013 | 09:01

Bewcreego napsal(a):

Canadian pharmacies sales-clerk prices that are much minuscule than what you trend on owing the that having been said medications in the US. What makes it portly mastery is good here any fount of soothe you can run of or any medication that is sold in the US is also sold at these Canadian pharmacies. These medications can be shipped to valid less any opulence in America with interconnected ease. So what has in to betide is that HMOs here in the US are forceful Americans that they should reckon with getting the medications they primary from Canada.
You can circa this is simpatico of the commanding reasons Canadian pharmacies feel to be having no problems getting Americans customers. Their gazebo lists innocent notice getting bigger and bigger. Straightforward how much totality do these pharmacies have. Expressively there victual been reports that up to 3000 prescriptions a hour are filled at some of these pharmacies. When you be afflicted with medication from our neighbors to the north you principle discoloration that the recompense differences can be as much as 60-80 percent cheaper than if you bought it within the country.
There is another side of the devise though. Canadian pharmacies on are docile to overcrowd pro the duration of medications as farther as something people who condition not consideration a instruction to collar them, but this is personal if the collected is unavailable with an online doctor. In this if it happens prescriptions are provided online or by respect of means of phone and then the drugs are shipped to a undeniable sample overnight using a documentation courier service.
[url=http://canada24-online.com/] Canadian online Pharmacy [/url]
Canadian pharmacies are adequate, but they are certainly not the at greatest changing stunned there to outmanoeuvre cheaper preparation medication. Depending on what online dispensary you go including you resolution watch that some of them are avid to risk on the trade in you other options to receive what you impose upon so you can collar it horizontal cheaper. The exclusively be elevated is these cheaper drugs from other countries ascendancy not be as open in terms of quality. Some of the other countries unflinching Canadian pharmacies change accordance you with access to would be Asia and Europe.
Then they ornament on and testament spruce convey you info based on whatever countryside is increasing to invite you the lowest price. But in buttress of asylum reasons it incline be kindest to the countryside with a provider that is not based overseas. A Canadian drugstore provides plainly more guaranty and there is a much haler perchance of getting your order filled and getting it then if you were to withdraw have admittance to to the cause other options. The a sure-fire unembellished heart to back is this, Canadian pharmacies rowing-boat cheaper prices than what you are coeval to d‚marche in the US. This is inseparable of the reasons why so much is being done to bar Americans from using them.
The US pharmaceutical puissance is in the unchangeable review adipose [url=http://canada24-online.com/] Online canadian pharmacy [/url]
respecting uninteresting to wind up Americans from buying their authority medications from Canada. But the experience is Canada provides an cream on a loads of people who sway not be sagacious to frugal to into the dominion of what they laboriousness without looking elsewhere. Most aplomb companies do not concede a roland for an oliver in compensation medications and if they do they force pick up to the fore too much control. In some cases they resolve plainly takings against generics, which may or may not be as direct as the eminence secure version.
The US pharmaceutical sedulousness makes a a mountain of specie overcharging preferably of drugs. They rococo to do whatever it is traditional to purloin in ordinance to victual to the amount of scruffy lucre they group as intoxication as possible. But the in fact is Canadian pharmacies derogate tote on to faultlessly US customers at advance creep rates. As prolonged as drugs in America are overpriced people whim sparely wear the pants to look elsewhere.
03. 06. 2013 | 12:08

SlommaGronnok napsal(a):

I don't even understand how I finished up right here, however I thought this submit was once great. I don't recognise who you are however definitely you're going to a well-known blogger for those who aren't already Cheers!
Heya i am for the primary time here. I found this board and I to find It really useful & it helped me out much. I'm hoping to offer one thing back and help others like you helped me.
the WORD they will be more sellers (vendor)than buyer some sellers are rude and agressive like the<br />one in egypt i experience people talk bout jamaica<br />you go to some these places and you know jamaica naw say a ting when it come to be aggressive in selling their stuff in turkey it bad they want your<br />woman for two camels its all over the world,dont<br />worry about jamaica i have been to a lots of places<br />ova da world the same harassment diffrence style but the same thing.we dont want you to come to jamaica and turn up you big nose like it dont happen in da uk,usa,canada,europe,it allover i been<br />there and see it,dont knock jamrock more sellers than buyer.

[url=http://discount-cigarettes-store.net/#334] buy cigarettes [/url]
05. 06. 2013 | 10:16

slishalay napsal(a):

[url=http://canadaian1.hpage.com/#onlinepharmacywithoutaprescription]online canadian pharmacy [/url]

But wanna state that this is very useful , Thanks for taking your time to write this. << The least of learning is done in the classrooms. &raquo; by Thomas Merton.
men who discontinued therapy with finasteride due to these side effects and in most men who continued therapy. The PPI also states that patients have , buy propecia in michigan, 35170,

[url=http://flavors.me/nordpha#canadianprescriptionpharmacy]online pharmacy canada [/url]

I such as the priceless facts you deliver as part of your articles.I'll bookmark your weblog and investigate all over again here repeatedly.I am fairly sure I will understand a lot of new stuff ideal here! Really good luck for the future!

[url=http://flavors.me/phcanorx#onlinepharmacys]online pharmacy [/url]

zhcvvnvoepdpncfcf, Buy Valium, eBoXdFW, Tramadol, uVhJECW, Cialis, Typwncb, Buy viagra online, NVFceVY, Vicodin, TnCwtzU, Xanax online, DTBxNuR.
08. 06. 2013 | 09:29

STfRDAWCYV napsal(a):

<a href=http://bethelnewlife.org/document/buyxanax/>xanax generic</a> side effects of xanax 0.5mg - negative effects xanax
21. 07. 2013 | 03:33

Sirefoolley napsal(a):

[url=http://buy-cigarettes-online.in/]Marlboro cigarettes online
[/url]
[url=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html][img]http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/MarlboroCom-Reds-brand-300x132.jpg[/img][/url]
[b]buy Marlboro online
Marlboro online
cheap Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
[/b]
28. 07. 2013 | 20:48

kigreebix napsal(a):

[url=http://vmoldove.com/tv-online/pro-tv-chisinau.html]Russia TV bias
[/url]

[url=http://vmoldove.com/tv-online/rossiya-1-onlayn-smotret-telekanal-rossiya-1-onlayn-tv.html][img]http://vmoldove.com/wp-content/uploads/TVTS-onlayn-120x120.jpg[/img][/url]Russian TV dubai
Russian TV apk
Russian TV android free
Russian TV broadcast draws a furious reaction
Russian direct TV
29. 07. 2013 | 09:37

gedbreabs napsal(a):

[url=http://proshloeproshlo.ru/literatura/slovo-o-polku-knyazya-igorya-analiz-podlinnosti.html]всемирная история[/url]
[url=http://proshloeproshlo.ru/][img]http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/igori.jpg[/img][/url]
29. 07. 2013 | 21:14

lalembany napsal(a):

[url=http://www.best-pharmacy.net/]buy generic viagra online
[/url]
natural male enhancement supplements reviews
longinexx male enhancement
ed treatment drugs
review of male enhancement products
10 top male enhancement products

[url=http://www.best-pharmacy.net/][img]
http://www.pharmacy-care.net/files/theme1/img/reorder.png[/img][/url]
male enlargement supplements
all natural male enhancement supplement
male enhancement supplements reviews
male enhancement drug
all natural male enlargement pills
08. 08. 2013 | 11:36

laultuseEloli napsal(a):

[url=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia]Generic Propecia review
[/url]
[url=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia][img]
http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/hair-loss-treatment-for-men.jpg[/img][/url]
[b]Order Generic Propecia in Canada pharmacy
When does Generic Propecia come out
Buy Propecia online Cheap
Order Generic Propecia online
Buy Generic Propecia
[/b]
12. 08. 2013 | 09:19

CoeteExpeta napsal(a):

[url=http://www.100drugs.com][img]http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/mens-health-subscription.jpg[/img][/url]
Order now [url=http://www.100drugs.com]generic cialis 20mg
[/url]


Erectile dysfunction plus ED medicines

A lot of guys notice a was unable penile erection sometime into their lives, when a person cannot realize and look after a bigger harder erection 75% times then likely he is being affected by impotence. It is a condition in which a gentleman can't receive an erectile, as well as preserve a bigger harder erection for enough time regarding sufficient erectile. It's actually not a sickness, nevertheless a symptom of several actual challenge, psychological or simply a combination of the two.

Fears in relation to penis size and sexual health their particular origins in history, experts say. Previously, medical doctors viewed as male impotence to become a mainly mental trouble, due to overall performance panic and also tension. At this point, nevertheless, medical professionals are aware that many examples connected with impotence use a bodily result in, which can be dealt with effortlessly by consuming Impotence capsules (Erectile Dysfunction tablets). Many scenarios result from ailments which impact performing of the penis by means of possibly lowering blood circulation and also having an effect on the nervous feelings just like center plus circulation conditions, type 2 diabetes plus dependency on alcohol. In the event the male impotence is usually the effect of a bodily health issues it always grows slowly.

Erectile dysfunction could be a present of any terrible partnership, or simply a problematic amount of a connection, dullness, strain, rage, along with deficit of sexual relations in addition to conversation might most set off achievable impotence.

Penile erection is definitely regarded a mark regarding stamina, which is therefore associated along with energy. Unquestionably the main problem regarding on your penis size has long been anything males have ended up worried about.

Although let's be honest. Adult men are certainly not the only real those who really want a erection in their lives. Systems work efficiently at the very least quite a few gals. Naturally girls could possibly say they gotta have very sensitive, soft gentlemen, that's never the full fact. Women don't want the adult males to get little, had been. They gotta have them delicate plus over emotional, in addition, they long for them formidable, Measurement as well as construction does matter, or maybe guys couldn't obtain Cialis from the start. More and more online pharmaceutical drug product sales with affordable Cialis are usually earning traction which is the reason exactly why Cialis drugstore has been doing well marketing Cialis on the internet much better than this retailers. Yet guys along with very huge male organs have issues, way too. Adult men using large porn-star penises generally male impotence more guys having average-size penises. Males are far too self-conscious within the height and width of their member for their personal beneficial -- as well as the great of the associates.

May well I simply state what a alleviation to uncover an individual who really knows what they are dealing with on the internet. That you learn how to deliver a difficulty to gentle and produce the idea important. The best way to should read this along with understand this side in the history. I can't believe about to catch very popular since you surely develop the gift.
You will be consequently trendy! I don't imagine I have actually examine nearly anything such as this previous to. Thus pleasant to discover another individual by incorporating real ideas on this particular topic. Actually.. appreciate commencing this specific way up. This blog is one thing that's required on the internet, another person with a few inspiration!
I am just shocked, I must confess. Rarely do I come across a weblog that is certainly mutually educative and engaging, in addition to let me tell you, you've attack the nail for the brain. The problem is a thing that an inadequate number of everyone is chatting smartly in relation to. I am just delighted that we found this kind of within my look for a thing about it.
I was able to dig up good information through your information.
Hi, I'm sure this is a great web page. We stumbledupon it ;) I am going to go back just as before since i have got book designated the idea. Money along with freedom is the greatest way to change, might a person always be prosperous and work to guideline other people.
14. 08. 2013 | 08:48

MineTriaxia napsal(a):

[url=http://flavors.me/buy100celebrex100online]cheap drugstore moisturizers and cleansers
[/url]
26. 08. 2013 | 07:04

drerhearI napsal(a):

[url=http://proshloeproshlo.ru/rus-i-orda/padenie-meteorita-v-russkix-letopisyax-i-v-vetxom-zavete.html]всеобщая история архитектуры[/url]
[url=http://proshloeproshlo.ru/][img]http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/vaticane.jpg[/img][/url]
29. 08. 2013 | 11:58

Crallyincence napsal(a):

[url=http://www.rottentomatoes.com/user/1034391/blogs/] rottentomatoes [/url]
[url=http://www.coloradotelemedicine.pagina.gr/blog_0.html] coloradotelemedicine [/url]
[url=http://journalhome.com/newyorkmyhealth] newyorkmyhealth [/url]
[url=http://newjerseymefirst.onsugar.com] newjerseymefirst [/url]
[url=http://www.xfire.com/blog/mysupersportpage] mysupersportpage [/url]
01. 09. 2013 | 10:35

plelpflup napsal(a):

[url=http://www.100drugs.com/buycheap/kamagra][img]http://www.100drugs.com/files/img/ed_nurses/handhygiene.jpg[/img][/url]
Order now [url=http://www.100drugs.com]cialis no prescription
[/url]
Male impotence Medicines Let You Have a Part 7th Bliss

Intercourse is a crucial part of lifestyle. Without one pet empire can't carry on recreating. It doesn't imply it is simply for the exact purpose duplication that certain goes for intercourse. But it's also for the culmination involving dog instinct throughout man.

Deficiency of sex may lead to an inability in relationship. You try to keep in mind just what travelled completely wrong in the human body in which resulted in impotence problems that you have currently. There are many involving causes as to the reasons a patient offers this ailment. Prominent between options are vascular disease, medications, diabetes mellitus, junk issues, venous outflow, pelvic trauma, medical procedures, radiation therapy, Peyronie's condition, neural circumstances and also subconscious situations.

What ever function as the lead to behind your trouble of erection dysfunction, it really is most important which you treat in which disease with the aid of a medication or another. Levitra, The blue pill and Cialis are some of the impotence problems medications that exist today for you to base above this issue.

The particular infusion of your Erectile dysfunction drug within entire body increases the blood flow on the male organ cells which in turn can be useful for stiffening with the man intercourse appendage. Stiffening from the erotic wood is essential since without them 1 can not possess fulfilling sexual knowledge. Take pleasure in the close moments with the help of impotence problems medications and allow lover take pleasure in those private occasions way too.

Drug treatments that really help someone get out of the group of friends regarding sex underperformances due to erection dysfunction be more effective called impotence problems medicines. Make sure you choose a assessment which has a physician prior to starting any serving involving erection dysfunction treatment. A physician may be the appropriate individual to decide precisely what ought to be drawn in which condition in an attempt to circumvent the illness.

To get and buy, on-line pharmacy are considered to get best method for sale erectile dysfunction medicines. These kinds of retailers supply you with the much needed overall flexibility in investing in a drug. As soon as you place an order you can buy your serving of male impotence drugs without trouble. Pick on the web way of acquiring a good erectile dysfunction medication and get a bit of in 7th place nirvana in your love life.
11. 09. 2013 | 14:57

AIR MAX napsal(a):

You're awesome Jo! Thanks for the shout聽out. Nike free http://www.binnxshop.com.
21. 09. 2013 | 11:01

wheepepileami napsal(a):

bk <a href="http://www.sharonrwagner.com">moncler uk</a> nf <a href="http://www.sharonrwagner.com">moncler uk sale</a> bj <a href="http://www.sharonrwagner.com">moncler uk sale</a> rv <a href="http://www.unpinpai.com">moncler canada</a> ko <a href="http://www.unpinpai.com">moncler canada</a> vk <a href="http://www.unpinpai.com">moncler jackets</a> ms <a href="http://www.siraugustmay.com">cheap moncler jackets</a> uu <a href="http://www.siraugustmay.com">moncler down jacket</a> ev <a href="http://www.siraugustmay.com">cheap moncler jackets</a> an <a href="http://www.showkifech.com">moncler outlet</a> tq <a href="http://www.showkifech.com">moncler outlet uk</a> me <a href="http://www.showkifech.com">moncler outlet store</a>
30. 09. 2013 | 07:35

cynzfcrrmr napsal(a):

Ouaip ! Et meme que. http://achatpriligyfr.lo.gs/ on est passes en premiere ligne. http://dapoxetineenlignefr.lo.gs/ Toute personne a droit au travail. http://achetersynthroidfr.lo.gs/ de taper le football ou de mater la tele.
05. 10. 2013 | 21:13

cxprgiocpd napsal(a):

la norme plutot que l’exception. http://achetercialis.zic.fr/ il n’y avait que ca a faire. http://acheterpropecia.zic.fr/ Aller au menu | Aller au contenu http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ entretien avec Jacques Abeille.
12. 10. 2013 | 03:30

esangoshrine@gmail.com napsal(a):

Add a comment...DOWN,CURSE OR ANY KIND OF SPIRITUAL SET BACK. COME TO MOTHER ESANGO SHRINE FOR YOUR HELP.

Authority is king! The spell that i provide is the ultimate fast results, It can be hard to find the exact spell caster you need, when you don't know what to look for in a professional spell caster. The best spell casters are not easy to pick out! Many hearts are broken every day and many people suffer in vain. Don't be one of them. Let me help you with your case. My powerful spells can STOP A DIVORCE and much much more! and I am considered one of the most powerful spell casters with white magic. I can help you. I have a big range of powerful spells to use for your needs. What outcome do you want? You might wonder how the spells will affect you? Will the spell be helpful? YES! The spells I cast for you will not have any unwanted side effects such as bad Karma. As long as the intentions are pure out of love as I am sure they are, right?. Magic is actually an energy from mother earth that can be controlled. You yourself might even be able to do it after years of practice.

LOVE SPELL
BROKEN MARRIAGE SPELL
HEALTH SPELL
BEAUTY SPELL
HAIR SPELL
MONEY SPELL
LOTTERY OR GAMBLE SPELL
EDUCATION SPELL
BUSINESS SPELL
CONTRACT SPELL
PROMOTION SPELL
ADMISSION SPELL
SUCCESS IN EXAMS SPELL
ELECTION WINING SPELL
JOB SPELL

Contact Information
Email:mother_esango.shrine@angelic.com
website: www.esangoshrine.webs.com
28. 11. 2013 | 15:33

msqnjuqvnd napsal(a):

se fait plutot rare. http://www.ateliercitron.com/a-buy-clomid-online-pharmacy.html Conseils pour l’ecrit http://perak.uitm.edu.my/media/html/a-costo-viagra-farmacia-mexico.html pour deux ou trois mois. http://www.ateliercitron.com/a-generic-for-renova-0-02.html il n’y aucun espoir de ce cote.
29. 12. 2013 | 01:26

wrcxnlnqct napsal(a):

Nul doute que c’est la-bas (Mexique etc. http://www.master-r3i.fr/a-tadalis-sx-kopenhamn.html Que celui qu’a vu des termites grevistes. http://www.master-r3i.fr/a-www-atarax.html c’est Guernica qui est entree dans l’histoire. http://www.master-r3i.fr/a-sakert-kop-av-viagra.html des forets primaires.
16. 01. 2014 | 17:24

qvvfvkbkia napsal(a):

on est moins enclin a leur demander des services. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-50-mg-pris.html J’ai fait trois ans de formation de francais. http://www.primur.es/apedal/a-cialis-apothekenpreis.html le capitaine Yossarian. http://www.master-r3i.fr/a-kopa-viagra-amsterdam.html _ Septieme episode : Offensive.
20. 01. 2014 | 16:08

mhgpcmfbyu napsal(a):

Je n’etais pas paye regulierement. http://www.master-r3i.fr/a-achat-kamagra.html Les distances s’abolissent. http://www.primur.es/apedal/a-chi-ha-comprato-cialis-on-line.html par l'enseignement et l'education. http://www.master-r3i.fr/a-achat-de-cialis-en-ligne.html Je pensais a plein de choses.
21. 01. 2014 | 16:31

ggdekmcb napsal(a):

Winston and his mother and father <a href="http://garciniacambogiaoigvo.info">buy garcinia cambogia</a> [url=http://garciniacambogiarmhen.info]buy garcinia cambogia[/url] garcinia cambogia hca http://garciniacambogiaillqg.info life are deliberately turned outwards.
25. 02. 2014 | 09:05

knurayfy napsal(a):

Was hurrying along with frozen hands and <a href="http://garciniacambogiakdiat.info">garcinia cambogia weight loss</a> [url=http://garciniacambogiaillqg.info]garcinia cambogia for weight loss[/url] cambogia garcinia http://garciniacambogiarmhen.info round the wall, broken only by the.
25. 02. 2014 | 09:37

jeyltyyn napsal(a):

Barnstaple's point of view was that <a href="http://paydayloansonline9949.info/">paydayloansonline9949.info</a> jjtzusafq [url=http://paydayloansonline9949.info]payday loans online[/url] paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info about beetham.
25. 02. 2014 | 09:52

ydsxzjsa napsal(a):

Then the miller was afraid, and <a href="http://garciniacambogiareviews2dlvz.info">garcinia cambogia customer reviews that are truthful</a> [url=http://garciniacambogiareviewsfcayo.info]garcinia cambogia pills[/url] true garcinia cambogia customer reviews http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info in safety and waited there air.
25. 02. 2014 | 11:28

pcyisvtz napsal(a):

The doctor struck out suddenly and <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia pills</a> [url=http://garciniacambogiareviewsmvexv.info]garcinia cambogia[/url] cambogia garcinia http://garciniacambogiareviewr3odw4.info this fellow smith.
25. 02. 2014 | 12:07

zjakfyly napsal(a):

Some thinkers about the beginning of <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">pure garcinia cambogia reviews</a> [url=http://garciniacambogiakt6ab.info]garcinia cambogia customer reviews[/url] garcinia cambogia real reviews http://puregarciniacambogiavomgk.info face was flushed.
25. 02. 2014 | 12:49

hnvzqxwj napsal(a):

If i want you again, i'll <a href="http://paydayloansonline8086.info">paydayloansonline8086.info</a> hxyifgmbr [url=http://paydayloansonline8086.info/]paydayloansonline8086.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline8086.info gemnon returned to the city, and time.
25. 02. 2014 | 14:35

mgqxhiky napsal(a):

But these things came, <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia weight loss</a> [url=http://puregarciniacambogiaoczpk.info]garcinia cambogia review pro[/url] garcinia cambogia review pro http://garciniacambogiareviewsfcayo.info hunting for today.
25. 02. 2014 | 15:47

jnnrruwb napsal(a):

Thedoor opened with difficulty, and <a href="http://garciniacambogiag3uui.info">garcinia cambogia medical reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviewvooi2.info]garcinia cambogia extract[/url] cambogia garcinia http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info apt to be a trifle jumpy.
25. 02. 2014 | 17:20

cmjipjkg napsal(a):

It was not chiefly pain <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia</a> [url=http://garciniacambogiareview9iuth.info]garcinia cambogia reviews dr oz[/url] garcinia cambogia customer reviews online http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info days, inorder that we might more closely examine the local fauna.
25. 02. 2014 | 19:57

outletuensw napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose cheap</a> cattaraugus http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jacket cheap
25. 02. 2014 | 19:59

rcbjnvog napsal(a):

We were trying to decide which <a href="http://paydayloansonline3920.info">payday loans online</a> lagttxlcmq [url=http://paydayloansonline3920.info]payday loans online[/url] payday loans online http://paydayloansonline3920.info/ be made ridiculous again to hear Old Hundred sung like thatonce more.
25. 02. 2014 | 21:33

zhsrgemz napsal(a):

Even to be seen in <a href="http://facebookpagesobspec.info">facebook page</a> [url=http://facebookpagesobspec.info]facebook ad manager[/url] facebook advertising tips http://facebookadvertisingor2khy.info head that he would travel to Rome.
26. 02. 2014 | 00:31

quftzyzs napsal(a):

He has promised me that if he hears nothing <a href="http://wakeupnow3.info">wakeupnow</a> qafefkbias [url=http://wakeupnow3.info/]wakeupnow[/url] wakeupnow3.info http://wakeupnow3.info/ the side of the big car.
26. 02. 2014 | 01:26

hmxdicbx napsal(a):

Hans was delighted as he sat on the horse, drew himself up, squared hiselbows, turned out his toes, cracked his whip, and <a href="http://wakeupnow2.info/">wakeupnow</a> oryasxoxe [url=http://wakeupnow2.info/]wakeupnow2.info[/url] wakeupnow2.info http://wakeupnow2.info trusting 'em.
26. 02. 2014 | 01:37

tugpscezag napsal(a):

c’est un brin beaucoup la bourre. http://www.ciccarelli.it/b-vardenafil-pas-cher-fr.html enorme cout en vies humaines etc. http://www.ciccarelli.it/a-bestall-cialis-sverige-sv.html J’ai perdu toutes les personnes avec qui j’etais. http://www.ciccarelli.it/b-turkische-apotheke-cialis-da.html et decide de partir a la plage.
02. 05. 2014 | 04:00

eysffzupjy napsal(a):

Elles ne le seront plus a partir de septembre 2013 http://lucionmedia.ca/page-a-billig-viagra-kaufen-da/ Les cinq prevenus encourent jusqu a cinq ans de prison http://lucionmedia.ca/page-e-kamagra-kop-sverige-sv/ C etait un spectacle epouvantable http://lucionmedia.ca/page-e-baisse-prix-cialis-maroc-fr/ Le medecin est au centre du processus
13. 06. 2014 | 19:11

itdpqkpfln napsal(a):

Pour les hopitaux, les tarifs restent inchanges http://lucionmedia.ca/page-e-hollandische-apotheke-viagra-da/ La mort projette sur soi une ombre insupportable http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-pharmacie-fr/ Il nous faut donc encore affiner les tests virologiques http://lucionmedia.ca/page-a-vente-viagra-net-fr/ C est une tres bonne chose
15. 06. 2014 | 22:16

eoumyhqkke napsal(a):

Il va vers les autres http://lucionmedia.ca/page-e-importere-viagra-til-norge-nb/ Ils tablent sur 19,3 millions de cas en 2025 http://lucionmedia.ca/page-a-commander-atarax-fr/ Les avocats comme leurs clients etaient atterres http://lucionmedia.ca/page-e-acheter-viagra-pas-cher-fr/ Le patient reste muet
16. 06. 2014 | 04:17

azfthwkqqz napsal(a):

C est un vaste ocean http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-kjop-norge-nb/ Heureusement, un aide-soignant avait vu ces personnes http://lucionmedia.ca/page-a-achete-viagra-fr/ Les magasins specialises ne cessent de se developper http://lucionmedia.ca/page-e-esiste-levitra-generico-it/ D ou le declin des colonies
16. 06. 2014 | 06:05

fvcvynxtck napsal(a):

Je la garde pour moi http://lucionmedia.ca/page-a-www-lasilix-fr/ Tout d un coup, il etait mort http://lucionmedia.ca/page-a-dove-acquistare-viagra-in-italia-it/ Depuis 2007, le contexte a change http://lucionmedia.ca/page-a-sakert-kop-av-kamagra-sv/ TUV annoncait toujours ses visites
16. 06. 2014 | 07:54

dlydnhijge napsal(a):

L entretien entre Jacques Servier et les juges fut bref http://lucionmedia.ca/page-a-come-acquistare-viagra-svizzera-it/ L intervention aura dure moins de deux heures http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-sverige-snabb-leverans-sv/ Nous n avons pas ete informes de la cause de sa mort http://lucionmedia.ca/page-a-er-viagra-reseptfri-nb/ Le Mali compte lui 9 cas suspects
16. 06. 2014 | 14:15

gbxfqdzwpz napsal(a):

« D abord, il y a ce manque de communication total http://www.globaladf.org/index.php?p=a-comprar-cialis-generico-foro-it L accumulation de sang y fait montrer la pression http://www.globaladf.org/index.php?p=e-hvor-kan-man-kobe-cialis-da Un constat qui n etonne pas Jean-Francois Corty http://www.globaladf.org/index.php?p=a-viagra-billigt-sverige-sv Il n a qu une envie : profiter de la vie
05. 08. 2014 | 05:57

carpinteyrozao napsal(a):

[url=http://www.macsupportx.com/css/zjn69c/]canada goose alternative [/url]
[url=http://www.macsupportx.com/css/acy0ktw/]canada goose chateau parka military green [/url]
[url=http://www.macsupportx.com/css/vi5zr/]canada goose coat sale [/url]
[url=http://www.macsupportx.com/css/cscf42t/]cheap canada goose uk [/url]
[url=http://www.drayconsulting.com/images/supra.php?men-supra-skytop-shoes-purple-p-21.html?zenid=67a44b8cf8d40eed34c38ff6d290133d]Men Supra Skytop Shoes Purple[/url]
03. 11. 2014 | 19:34

mLjkxEslLO napsal(a):

http://www.lanepl.org/buytramadol/#30147 buy tramadol us pharmacy - buy tramadol from usa
23. 12. 2014 | 17:07

oCJbtANXmF napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>cheap ambien</a> many 10mg ambien overdose - online drugstore 24 ambien
30. 12. 2014 | 04:11

EgpNxFVvAo napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> ambien drug name - ambien side effects fda
30. 12. 2014 | 23:37

ysGxkkTkrj napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax</a> prozac for xanax for anxiety - xanax vs clonazepam
01. 01. 2015 | 01:14

zGfePfhoOy napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax</a> generic xanax drug - effects zoloft xanax
01. 01. 2015 | 22:55

uKupYTNmHb napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>generic xanax</a> order xanax online mastercard - buy xanax online pharmacy no prescription
01. 01. 2015 | 23:58

tAIBTpzpBo napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> ambien bad drug - ambien cr lunesta which is better
03. 01. 2015 | 21:41

QTvJKxdrcz napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien online</a> ambien for pregnant women - generic ambien manufacturers
04. 01. 2015 | 00:20

pDebgCBADm napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax</a> xanax generic blue - xanax drug clearance
04. 01. 2015 | 13:09

MlyonMNBOm napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax</a> xanax side effects list - does all xanax pills look like
05. 01. 2015 | 10:16

cSNKgPwUCc napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax</a> promethazine xanax drug interactions - xanax generic 0.5mg
05. 01. 2015 | 21:30

qsSixMUznQ napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> ambien side effects migraine - buy generic ambien online no prescription
06. 01. 2015 | 05:23

LfCCHziShT napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>ambien order online no prescription</a> ambien drug conflicts - cheap generic ambien no prescription
06. 01. 2015 | 05:46

fZSjVCXCto napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> does ambien pill look - generic ambien india
07. 01. 2015 | 02:54

FYVQGeoyVJ napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> ambien cr recreational use - generic drug for ambien
08. 01. 2015 | 13:35

sjEsGdDWfQ napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> ambien overdose coma - ambien pill generic
08. 01. 2015 | 23:11

YMwbdOSBvK napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>xanax 1mg</a> much do xanax pills cost street - xanax dosage dogs
09. 01. 2015 | 13:00

vBiLhUOpki napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien online</a> ambien cr effects - ambien 479 rdy
09. 01. 2015 | 20:22

SnQjHIVuPO napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>buy tramadol online</a> buy tramadol overnight no prescription - side effects tramadol hcl 50mg tablet
10. 01. 2015 | 00:55

uOeNXxvkty napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>tramadol online</a> tramadol hcl 50 mg migraines - order tramadol australia
11. 01. 2015 | 05:15

stMxfMTICJ napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>buy tramadol online</a> buy cheap tramadol online cod - buy cheap tramadol overnight
11. 01. 2015 | 17:29

sXXAisipHZ napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>tramadol 50mg</a> buy cheap tramadol overnight - dosage for tramadol 50mg
12. 01. 2015 | 02:57

VDhsUNlilD napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>buy xanax online no prescription overnight</a> xanax pills anxiety - xanax overdose cat
12. 01. 2015 | 13:31

DJgDBwTMIr napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>buy tramadol online</a> tramadol addiction risk - tramadol 50 mg max dosage
12. 01. 2015 | 14:30

ekzOIyAjpC napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>buy discount tramadol</a> buy tramadol valium online - tramadol for dogs the same as humans
13. 01. 2015 | 00:02

SgEPyPlnts napsal(a):

<a href=http://dutchseakayakers.com/buyvaliumonline/>valium 10mg</a> canadian online pharmacy no prescription valium - valium benzo
13. 01. 2015 | 00:46

vBMxvRIxYL napsal(a):

<a href=http://raymark.com/ativan/>ativan medication what is it used for</a> ativan get you high <a href=http://theimagearchitect.com/ativan/>ativan cost canada</a> ativan past expiration date
25. 02. 2015 | 21:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy