Ostnatý drát varuje

22. 12. 2012 | 19:08
Přečteno 9073 krát
Čas od času se mi na chalupě připlete do cesty zvláštní dědictví po tátovi, naprosto originální suvenýr.
Jde o kus ostnatého drátu.

Tu fotku z 23. prosince 1989 u nás zná asi každý: ministři zahraničí ČSSR a SRN Jiří Dienstbier a Hans-Dietrich Genscher symbolicky přestřihují hraniční dráty u Rozvadova. Železná opona padla, Československo se vydalo na cestu obnovy demokratického zřízení a uvolnil se prostor pro prohloubení evropské integrace.

Vzpomněl jsem si na to i nedávno, když jsem počátkem prosince, v předvečer Mezinárodního dne lidských práv, zavítal do Berlína, abych se sešel s německými sociálnědemokratickými partnery, předsedou SPD Sigmarem Gabrielem a Frankem-Walterem Steinmeierem, předsedou frakce této strany ve Spolkovém sněmu.

Pouze schůzce s tátovým přítelem panem Genscherem zabránilo počasí a omezení letového provozu. Za naší západní hranicí jsem si znovu uvědomil, jak velkou odpovědnost nesou čeští i němečtí politici nejen za vzájemné vztahy obou zemí, ale i za uspořádání evropských poměrů.

Za prvé je nezbytné zajistit, aby se standard politických a sociálních práv obyvatel starého kontinentu nesnižoval, ale zvyšoval. Václav Klaus kdysi ve Financial Times psal o suspendování standardů v oblasti zdravotnictví, sociální péče a životního prostředí. V tom s ním zásadně nesouhlasím. Když můj otec s kolegou Genscherem pár dnů po výročí Všeobecné deklarace lidských práv stříhali ony dráty, mysleli na posilování občanského rozměru evropské společnosti. Cílem naší sametové revoluce i sjednocení Německa sotva bylo snižování životní úrovně obyčejných lidí. Naopak. Proto má smysl v národním i evropském rámci usilovat o rovnost lidí před zákonem i o maximální dostupnost veřejných služeb v rámci moderního sociálního státu.

Za druhé ale také potřebujeme bezpečnou a politicky stabilní EU. Jednak kvůli obhajobě evropského životního modelu, zvlášť v kontrastu s režimy, které ďábelsky kombinují omezování lidských a sociálních práv se zaváděním tržního prostředí, jednak kvůli naší schopnosti ustát krizové situace, jako je třeba bouře, která se v současnosti prohání evropskou ekonomikou.

Lidé ve dnešní situaci právem žádají, aby se politici více věnovali prosazování konkrétních opatření na podporu udržitelného hospodářského růstu a zaměstnanosti. Legitimní je ale také volání po ukončení krize demokratické politiky a posilování role občanů členských zemí EU.

Česká vláda i dosluhující prezident se ale bohužel plácají někde mezi pasivitou a sabotérstvím. Hazardují s desítkami miliard ze strukturálních fondů EU, taktizují ve vztahu k bankovní unii, vylučují se z debat o budoucím rázu evropské ekonomiky i o institucionálním uspořádání Unie. Naposledy Václav Klaus odmítl podepsat dohodu o evropském záchranném fondu (Evropský stabilizační mechanismus, ESM).

Fakticky si tak zahráváme se ztrátou své suverenity, k níž by došlo, kdybychom se museli řídit pravidly, která stanovili jiní, aniž bychom využili možnosti o nich spolurozhodovat.

Úplně nejvíc jsem se ale při setkáních s německými politiky musel červenat, když došla řeč na Nobelovu cenu za mír pro EU.
Místo abychom byli pyšní na tuto mezinárodní instituci, která dlouhá desetiletí zajišťuje mír a bezpečí v Evropě, a to i pro tak zranitelné země, jako je ta naše, trousíme hloupé poznámky a vládním politikům byl ceremoniál přebírání ceny ukradený. Příští český prezident bude mít při nápravě naší pověsti za hranicemi co dělat.

pozn. Vydáno v deníku Právo 17.12.2012.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

Úplně nejvíc jsem se ale při setkáních s německými politiky musel červenat, když došla řeč na Nobelovu cenu za mír pro EU.

... vy se přece nemáte za co stydět, ne ?

to je jako kdyby vás vykradl zloděj ( Klaus ) ... a vy byste se za něj ještě navíc styděl ...

když on se není schopen stydět sám za sebe ...

Rocky Balboa je pravý šampion ...

a Jiří Dienstbier je pravý prezident pro lidi ...
22. 12. 2012 | 19:23

student napsal(a):

Nevěřím v ty zkreslené a cinknuté průzkumy, které nám nutí duel Zeman Fischer.

Volím Dienstbiera
22. 12. 2012 | 19:28

bohorodičko napsal(a):

autor,
na lidi, kteří mají odlišný názor, pouze utočíte. EU prosazujete stejně jako komunisti socialismus v 50. letech. musíte se ještě učit demokracii, naslouchat odlišným názorům a durůst. vaši kandidaturu na hrad považuju za špatný vtip.
22. 12. 2012 | 19:35

český maloměšťák napsal(a):

bohorodička
Neměl byste ty drogy brát, bohorodičko. Zkuste je vysadit aspoň přes Vánoce.
Uleví se vám...ale zejména vašemu okolí.
Hezký den.
22. 12. 2012 | 19:42

reppop napsal(a):

Pane Dienstbier,

máte mou důvěru a budu Vás volit jako prezidenta.

Proč? Pokusím se shrnout to hlavní:

Jan Fischer je nepřijatelný, není nic komičtějšího a stupidnějšího než antikomunistický exkomunista, zvláště když vstoupil do KSČ za nejtužší normalizace. Kariéristický oportunista: kdyby nás ovládli Číňani, bude první kdo si udělá plastiku očí.
Nemá cenu ho dál komentovat.

Vy jste naopak charakter (odvahu) prokázal, hned v roce 89 jste organizoval studenty proti totalitnímu režimu. A riskoval přinejmenším vyhazov ze školy. Charakter jste prokázal i v Praze kdy jste odmítl jít do koalice s programovým oponentem stranou ODS a postavil se tak proti oportunistům ve vlastní straně a dost možná i proti jejich kmotrům.

Velmi pozitivní je i to, že patříte v ČSSD ke skupině tzv. "idealistů", kteří kladou na prvním místě důraz na prosazovaní programu strany a nikoliv na obchodování s mocí. Pokud se má v této zemi něco pohnout aspoň trochu k lepšímu, tj. i k lepší politické kultuře, je třeba aby lidé jajko Vy a Sobotka jste táhli za jeden provaz a neházeli si navzájem klacky pod nohy, tj. je třeba aby prezident i možný budoucí premiér spolupracovali. I tak budete mít proti sobě celou současnou penězi po zuby ozbrojenou kmotromafii. A to nejen mimo, ale (v menší míře) i ve vlastní straně.

Pokud se týká Zemana, na něm mi vadí zejména to, že kvůli své ješitnosti po zpackané prezidentské volbě (od které utekl jako malý Jarda a ne jako možný budoucí státník)

úspěšně ŠTĚPÍ OPOZICI PROTI ZKORUMPOVANÉ PRAVICOVÉ MAFII, která ničí tuto zemi víc než nájezdníci Hunové, a tím je POMÁHÁ UDRŹOVAT U MOCI (bez Zemana by dnešní katastrofální vláda zřejmě nebyla!).

Lze předpokládat, že jako prezident v tom bude pokračovat (a s ještě nepoměrně větším vlivem), možná dokonce v kooperaci s Klausem. Lze očekávat rozštěpení ČSSD a podporu oportunistů typu Haška a Škromacha, kteří by se pro udržení u moci dokázali opět spojit s kýmkoliv.

Myslím, že kmotři, kteří vsadili na současnou pravici, už teď chápou, že bude brzy třeba změnit strategii, protože volby se blíží.

Ne že by jim Zeman posloužil přímo, to jistě ne, ale ve své EGozaslepenosti bude pro ně geniální nástroj k eliminaci těch, které by se jim přímo ovládnout nepodařilo, tj. "idealistů" (Sobotkovců) v ČSSD a Vás (to jste právě ukázal už v té Praze, že na Vás se mafiáni spolehnout nemůžou).

Proto je do Zemanovy kampaně investováno tolik prostředků, jde o nejlepší možnou investici kmotrů, jistotu desetinásobku.

Myslím, že lidé jako Jan Keller nebo Vl. Dvořáková to velmi dobře chápou a proto se stali součástí Vašeho volebního týmu, také proto, že jste současně skutečně JEDINÝ "levicový" (přesněji levostředový) kandidát.

Zeman má sice levicovou rétoriku (vyjma Iránu), ale svými skutky v posledních letech podporuje loupeživou pravici. Když to nedokáže ve své EGOzaslepenosti vidět on sám, čekal bych, že aspoň nestupidní sektor společnosti to vnímá.

Rozpor mezi slovy a činy je vždy základním indikátorem buď BANDITISMU nebo STUPIDITY politika.

U Vás jsem tento rozpor nezaznamenal. Díky za naději.
22. 12. 2012 | 19:52

fikus napsal(a):

p. Dienstbier ja Vás volit budu, považuji Vás za slušného člověka a to je v dnešní politice rarita.
Pokud se týká uspořádávání poměrů, je to na Němcích, my nejsme schopni si ordnung udělat na vlastním dvorku a to dlouhodobě. Nejsme dokonce schopni si nastavit ani ty pravidla, která to mají korigovat.
Zajímal by mne Váš vztah k B.Sobotkovi a M.Haškovi. Zřejmě ryze pragmaticko - kolegiální, ale mám dojem že ty dva moc nemusíte.
22. 12. 2012 | 20:05

Papouch napsal(a):

nijak podařená snůška frází a ohlupování, che stronzata, jak by expresivně vyjádřili v Itálii

podstatně zajímavější by bylo získat odpovědi na otázky, které položil dr. Hasenkopf (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-hasenkopf.php?itemid=18429)

Příští rok skončí 9 soudcům Ústavního soudu mandát.

Otázka první:
Koho ze současných soudců Ústavního soudu byste jmenovali, resp. určitě nejmenovali, znovu (a proč)?

Otázka druhá:
Koho nového byste jmenovali soudcem Ústavního soudu (a proč)?

Otázka třetí:
Koho z jmenovaných soudců byste jmenovali předsedou a místopředsedy Ústavního soudu (a proč)?
22. 12. 2012 | 20:14

Jarda napsal(a):

reppop

Výtečně napsáno.
Zeman je oblíbenec Klause a jeho strany, taky z jiného důvodu.
Jako prezident by nikdy nedopustil, aby modří zloději šli sedět.
22. 12. 2012 | 20:17

skeptický napsal(a):

Já bych si tu smlouvu,co Klaus nechce podepsat napřed přečetl.
Že jsou všude v Evropě nahoře zemští škůdci neznamená,že je to správně.Vždycky bych se zeptal,co by tomu říkal tatínek.

Ono hlásat mainstream názor je totéž,jako žádný nemít.To tam může sedět houpací kůň.Těch je výběr.
S tím drátem to zní vizionářsky.To by se dalo domyslet.Kdyby teda skutečně volili lidi.

Jestli si budete kupovat vánoční stromek,kupte si umělý.Dnes jsem se ve zprávách dozvěděl,že prodejci musí mít měřidlo potvrzené z Meteorologického ústavu ,aby nemohli národ okrádat.
22. 12. 2012 | 20:17

Jarda napsal(a):

skeptický

Každý byť svinovací metr, koupený v železářství je měřidlo II. třídy. Schválně se koukněte a určitě tam najdete římskou II, takže k tomu komentáři bych byl skeptický a nějaké kontrolory bych odkázal do patřičných míst.
22. 12. 2012 | 20:24

StandaT napsal(a):

Žebrák u komunistů si vzpoměl na ostnatý drát z hranice? To je ale bláznivá doba.
22. 12. 2012 | 20:25

Jarda napsal(a):

skeptický P.S.

A ne meteorologický, ale metrologický ústav.
22. 12. 2012 | 20:26

PepaS napsal(a):

Pane kandidáte , myslíte si , že by Váš otec podlézal komunistům
a žádal o rudé hlasy pro volbu prezidenta? Myslíte si , že by byl ve straně která na krajkých úrovních inatalovala do řízení krajů rudé bratry a chystá se to udělat v případě vítězství v celostátních volbách? Fuj , že Vám není hanba. Navíc Vy to nemáte zapotřebí dělat ze sebe mouřenína.
22. 12. 2012 | 20:28

kormoran napsal(a):

Soudruhu kandidate , chtel jsem se pouze zeptat(technicka), jak jste daleko s tim zrcadlem - na nesvary.

Uriznute , zabrousene , velikost dostacujici?))))

S onou pasivitou a saboterstvim zacinate skvele ! To v Evrope uz taky bylo .

A fraze o 'zardeni' soudruha jsou ponekud taky vycpele.)))

Kdyby takovy blog napsal v 70' letech nejaky dvacetilety zapaleny essese(mak), rekl bych 'placatku' dolu ,)))) nikoliv klobouk , nebot ten je dle Vas bran , jako znak burzoasie.

Velmi pochybuji , ze neco takoveho by se mohlo stat pesidentem CR. )))
22. 12. 2012 | 20:43

reppop napsal(a):

To PepaS

Máte snad pocit, že by J. Dienstbier podlézal normalizačním komunistům, kteří kolaborovali s vojsky cizí mocnosti, proti nimž se stavěl jeho otec? Tj., že podlézá J. Fischerovi, V. Dlouhému, svazáckému funkcionáři P. Nečasovi nebo funkcionáři Národní fronty M. Kalouskovi? JAK jim podlézá? Můžete uvést konkrétně?
22. 12. 2012 | 20:46

reppop napsal(a):

To Jarda
Díky za pochvalu mého vstupu, vážím si jí.
Taktéž souhlasím s Vašim doplnkem, díky.
22. 12. 2012 | 20:47

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Fandím vám a doufám, že se stanete našim prezidentem.

Toho současného prezidenta si vážit nemohu, ale doufám, že s tím novým se to změní, potřebujeme to všichni.

Je sice pravda, že toho o vás mnoho nevíme, ale spoléhám na to, že jablko nepadá daleko od stromu, a že nebudete daleko od vašeho otce.

Tedy máte můj hlas a doufám, že budete nejlepším prezident, kterého jsme kdy měli.
22. 12. 2012 | 20:54

Jemnický napsal(a):

Autor
"Fakticky si tak zahráváme se ztrátou své suverenity, k níž by došlo, kdybychom se museli řídit pravidly, která stanovili jiní, aniž bychom využili možnosti o nich spolurozhodovat".

Tak už to z eurohujerů leze. O nic jiného v EU nejde, než o totální závislost na Bruselu. Kdo nebude mašírovat podle bruselských bubeníků, tak ztratí suverenitu, nedostane dotace, prostě půjde na buben.

Považuji vás za jednoho z posledních slušných politiků v ČSSD, ale na presidenta je to málo.
22. 12. 2012 | 20:56

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Dienstbiere,

po tom, jakou Vám vyjádřili podporu kolegové, to bude vypadat blbě, ale i já Vás zřejmě budu volit.

Nesouhlasím s Vámi ve všem, dokonce ani neberu bez výhrad tento blog ("Lidé ve dnešní situaci právem žádají.." na můj vkus příliš brnkáte na sociální cítění), ale vaše pozitiva jsou pro mě dostatečná, abych si na Vás vsadil.
22. 12. 2012 | 20:59

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Jemnický.
Cituji tě:
„Považuji vás za jednoho z posledních slušných politiků v ČSSD, ale na presidenta je to málo.“

Jemnický, všichni chápeme, že ty potřebuješ něco zcela jiného.

Jemnický, přemýšlej o Francovi.
Říká se, že člověk nemůže za to, jak vypadá, u France je to jinak.

Franc je inteligentní tak, jak vypadá.

Vy dva jste si souzení,
22. 12. 2012 | 21:11

F.Srbek napsal(a):

Pokládám pan Dienstbiera mladšího za slušného politika. Při volbě prezidenta však tentokrát dám přednost Zemanovi. Dienstbierův čas přijde. Je na čase nejpreve vystřídat pana Sobotku v čele sociální demokracie, která se stala pod jeho vedením "tlachající a neefektivní" stranou.
22. 12. 2012 | 21:16

reppop napsal(a):

Jemnický napsal(a):
Autor
"Fakticky si tak zahráváme se ztrátou své suverenity, k níž by došlo, kdybychom se museli řídit pravidly, která stanovili jiní, aniž bychom využili možnosti o nich spolurozhodovat".

Tak už to z eurohujerů leze. O nic jiného v EU nejde, než o totální závislost na Bruselu. Kdo nebude mašírovat podle bruselských bubeníků, tak ztratí suverenitu, nedostane dotace, prostě půjde na buben.
xxxxxx
Víte, ono se to dá chápat i jinak. Ti "jiní" mohou být taky třeba i nadnárodní korporace, proti nimž malý stát je skoro bezmocný. Velmi doporučuji přednášku prof. Staněka:
https://www.youtube.com/watch?v=CpWK79lEpVs
Mimochodem: tento stav předpověděl již poválečný západoněmecký ministr v Adenaurově vládě, ekonom Ludwig Erhard jako důsledek převládnutí neoliberálního principu "laissez faire", napsal, že tento princip povede k tomu, že národní parlamenty se stanou jen FORMÁLNĚ-demokratickými institucemi a faktické rozhodování bude na nadnárodních korporacích, které je budou držet v šachu.
Jediná cesta proti tomu v dnešním globalizovaném světě je:
"SKUTEĆNÍ politici celého světa, spojte se!"
22. 12. 2012 | 21:18

PepaS napsal(a):

reppop

žádost o podporu při volbě prezidenta není podlézání? Tito komunisté nejsou jiní než ti normalizační jen jsou mladší a chytřejší ,anvíc i ekonomicky silnější. Jinak pokračují v tom co tu dělali 40 let. Nějak jsem si nevšiml , že by se od toho co tu prováděli distancovali .
22. 12. 2012 | 21:23

M.Š. napsal(a):

Jedno je jisté,komunisté se jistě přesvědčili na základě fungováním české a morácké demokratury,že jsou i jiné páky než je ostnatý drát a diktatura,které udrží lůzu v podhradí v poslušnosti.Tato lůza se názýva ovčané a vládnou ji stejní nemakačenkové jako za bolševika...respektive je ovčanstvo živí svou prací a daněmi.Proč se zvýšily daně pro všechny ovčany,proč se okradli o peníze ve formě odpočtu od daně jen pracující důchodci a ne všichni ovčané(..když bere někdo 300 000 a ještě má možnost odečet tak je to tedy pěkná sviňárna...),proto navrhuji(když je panstvo a věrchuška na tom tak špatně...)aby se všem zrušil možný odpočet,tedy 24 500 Kč ročně,v rámci úspor a na podporu zbídačeného státu všem pracujícím ovčanům.S tímto návrhem by mohl přijít nejlepší ministr financí všech dob,celé zeměkoule a vesmíru až po čáru nekonečnosti.Klaus na hradě,než skončí by mu tento bohulibý počin jisto jistě urychleně schválil(24 500*4,5 mil.pracujících ovčanů a bylo by po dluzích...).Vždyť jde o nesystémové odklánění peněz ze státní pokladny do kapes daňových poplatníků a je jisté,že je nesmyslné,aby si každý pracující ovčan odečetl ročně od daně takovou vysokou částku.
Ostatně,jak je v těchto krajích běžné,si nemyslím,že tato opatření jsou pro stát a společnost nějaké terno,jak je zvykem tak se dá jistě obejít každá zhovadilost ze strany vládnoucí kliky a jistě se však projeví jako výrazný moment v důvěře ve stát a společnost a ještě více dojde k nevratnému projevu nedůvěry ve vše pozitivní(nehledě na to,že se vše dá nějakým způsobem obejít a pak se nad výdělkem zapláče),pokud kdy něco pozitivního za posledních několik let se událo.Je také otázkou,vzhledem k tomu co za svoloč v česku vládne,zda nejde o záměr rozeštvávat lidi,pokud pomineme nekonečnou ideologickou blbost,na jejíž základech byly prosazeny bohulibé balíčky v době vánoční a pod vánoční stromeček ovčanům státu českomoráckého.
P.S.
Nemám důvěru v knížete,jelikož také lže jako když tiskne....prý,co bylo ukradeno,tak se musí vráti.To kdyby platilo,tak by kníže přestal dřímat...
22. 12. 2012 | 21:27

kormoran napsal(a):

Ale tatka to myslel uprimn(d)e . Pri koukani do kotle vymyslel "regulovany" kapitalismus do mrte prte. Nejen on.

Akorat soudruhum dela problem- 'demokraticka' - prakticka aplikace onoho a opet bludu.

Dame vsem EU statum 'demokratickou" moznost volit do te doby , az vysledky budou pro nas ! Stranu a vladu pozitivni!)))
22. 12. 2012 | 21:33

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro F.Srbek.
Má to něco do sebe, ale pozor:

1. Zeman je stará strukrůra
2. je nevyzpytatelný

Pro mne osobně by byl asi nejlepším kandidátem na prezidenta Špidla, ale je potřeba posuzovat okolnosti kolem.

V této situaci je to Dinstbier a jestli zklame veřejnost, tak mu dáme přes hubu.
22. 12. 2012 | 21:33

reppop napsal(a):

To PepaS

Víte já posuzuji lidi i politické subjekty pouze podle jejich skutečného postavení ve společnosti a porovnám-li roli KSČM a předlistopadové KSČ a ODSTOP a oné KSČ, tak mohu pouze konstatovat, že pozici bývalé KSČ zde dnes zaujala ODSTOP (už i zavírají a nechávají ponižovat své oponenty a podněcují nedemokratické jednání jihočeských studentů), ne KSČM.
Hlavně ale KSČ byla přece především druhem politicko-ekonomické mafie, kolaborující se zahraničním subjektem.
Totéž přece lze říci dnes i o ODSTOP (nejsou prolezlí komotry se "zlatými řetězy na býčích šíjích"?, nesnížili náhodou zahraničním korporacím daně víc než je obvyklé v civilizovaných zemích? Tj. nekolaborují s nimi?), ale nelze to říct o KSČM.
Takže Vaše argumenty upřímně ani trochu nechápu.
22. 12. 2012 | 21:37

reppop napsal(a):

Ještě To PepaS

Takže lze pouze konstatovat, že pan Dienstbier (stejně jako jeho otec) hledá spojence pro boj proti AKTUÁLNÍ politicko-ekonomické mafii.
Kde je jaký podstatný rozdíl? Nerozumím?
22. 12. 2012 | 21:42

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jarda napsal(a):
reppop

Výtečně napsáno.
Zeman je oblíbenec Klause a jeho strany, taky z jiného důvodu.
Jako prezident by nikdy nedopustil, aby modří zloději šli sedět.
22. 12. 2012 | 20:17
xxxxxxxxx
Taky bych se obával, že zloději dostávají bobky a chtějí si posychrovat případné milosti, které od Zemana můžeme očekávat stejně, jako je uděloval Klaus. Případ jihlavského "podnikatele" Kratochvíla je odstrašující. Nejdříve byl psychicky vyřízen, takže nebyl způsobilý nastoupit trest 5 let vězení natvrdo a firmu ICOM řídila dcera Kateřina. Dnes už je Kratochvíl fit a opět je šéfem. Zadarmo to jistě nebylo, Klausovic stejně nerozeznají špinavé peníze, i když ty od rodiny Kratochvílů jsou humus.
Jestli si voliči vyberou Zemana, dočkáme se mnoha překvapení.
P.S.: Honosné sídlo rodiny Kratochvíla v osadě Hosov na kraji Jihlavy, obehnané zdí a mřížemi naznačuje, že nějakých pár milionů za vykoupení z kriminálu, je nemůže položit. Řidiči autobusů a nákladní dopravy z ICOMU by mohli vyprávět.
22. 12. 2012 | 21:46

PepaS napsal(a):

reppop
,,...ale nelze to říct o KSČM.

Vypadá to ,že žijeme každý někde jinde . Vaše argumenty s kterými se dá souhlasit obratem popíráte. Komunisti jsou od 89 roku celou dobu u lizu v parlamentu , nemají žádnou odpovědnost , takže na ně není tolik vidět. Ale o to čileji se mohou zabývat zákulisními
aktivitami. Loupeživé bandy ODS, TOP , ČSSD skrytě podporují . Nebo snad byla z jejich strany podáno nějaké trestní podání proti
masivnímu rozkrádání státu ? Nevím o žádném . Ba naopak i oni z toho měli užitek . Myslíte , že jsou jiní nejsou protože nemají příleýitost . Chcete příklad - pokus ovlivnit Dolejše při schvalování zákona - jak to dopadlo? Kdybyste nevěděl tak Vám to povím odkázal je aby zaplatili inzerci ve spřáteleném časopise.
22. 12. 2012 | 21:52

Není co řešit napsal(a):

Volím toho kdo má šanci porazit Fišera ,to je Dientsbiér . Škoda každého hlasu vedle . http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/nejoblibenejsi-politik-je-dienstbier-necas-na-historickem-minimu_246259.html
22. 12. 2012 | 22:00

reppop napsal(a):

To PepaS

Vy tu porovnáváte neporovnatelné. Obávám se, že si svět příliš idealizujete a domníváte se, že se volí jen mezi absolutním dobrem a absolutním zlem. Jenže ono se většinou spíš vybírá nejmíň špatná varianta. Který tedy významnější politický subjekt měl Dienstbier požádat o podporu aby měl aspoň minimální šanci se dostat do 2. kola volby?

Zkusím příměr: chemoterapie je metoda léčby, která ničí tělo, ale znáte jinou stejně účinnou léčbu rakoviny?

Nespojil se snad Churchill se Stalinem když bylo nejhůř?

Podle mne už je dost špatně: ekonomika v rozvalu, státní dluh za hranicí maastrichtských kriterií, země prolezlá korupcí, politická kultura zničená a na hranici nedemokratických praktik. Na co ještě chcete čekat? Až se otevře hora Blaník a rytíři začnou skandovat Dienstbier?
Tak čekejte dál. Já nehodlám, proto podporuju Dienstbiera.
22. 12. 2012 | 22:08

kormoran napsal(a):

Taky bych volil Dientsbiera , pokud bych navstivil CR a nekdo do me naleje litr Tuzemaku.

Ja se znam!))) Skelny pohled, srp a kladivo a ty davy! Imhotep, Imhotep.))
22. 12. 2012 | 22:12

reppop napsal(a):

Není co řešit napsal(a):
Volím toho kdo má šanci porazit Fišera ,to je Dientsbiér . Škoda každého hlasu vedle . http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/nejoblibenejsi-politik-je-dienstbier-necas-na-historickem-minimu_246259.html
xxxxxxxx
Ano, souhlasím, i můj dojem je, že Fischerovi a Zemanovi se z ostatních kandidátů je schopen postavit jen Dienstbier. Takže logicky: kdo zásadně nechce ani jednoho z těch 2 pánů, má nejvyšší šanci toho dosáhnout volbou Dienstbiera. To jsou kupecké počty.
22. 12. 2012 | 22:13

PepaS napsal(a):

reppop

Nejsem idealista . Ale již 20 let volíme v tomto státě menší zlo a jak to dopadlo. Naví pan J.D. nemá dostatečnou podporu ani ve vlastní straně. I to něco napovídá . Navíc J.D. před 20 ti lety a nyní asi bude rozdíl , on se totiž časem každý ostrý kamen změní ve valoun . Jinak přeji příjemný pocit z volby .
22. 12. 2012 | 22:15

reppop napsal(a):

kormoran napsal(a):
Taky bych volil Dientsbiera , pokud bych navstivil CR a nekdo do me naleje litr Tuzemaku.
xxxxxxx
Chápu. Notorický alkoholik má bez chlastu absťák a není už pak schopen ve střízlivém stavu jediného rozumného rozhodnutí.
22. 12. 2012 | 22:17

reppop napsal(a):

PepaS napsal(a):
Navíc pan J.D. nemá dostatečnou podporu ani ve vlastní straně. I to něco napovídá .
xxxxxxx
Domnívám se, že to napovídá tolik, že po zkušenosti s ním, že nehodlal v Praze politicky prostituovat s ODS, je pro některé členy ČSSD nepřijatelný. Ti jsou zas nepřijatelní pro mně a o to víc je přijatelný Dienstbier.
22. 12. 2012 | 22:20

kormoran napsal(a):

Repe a Pope , chapu , rozumne rozhodnuti je to , co souzni s vasim.))))
22. 12. 2012 | 22:22

kormoran napsal(a):

P.S. Krome alkoholika jste zapomnel dodat : 'Fasista a fetak'.

Ale to urcite prijde!))))
22. 12. 2012 | 22:24

PepaS napsal(a):

reppop
Najděte si na wikipedii životopis J.D.

cituji,, kvůli ostrakizaci rodičů ... vystudoval střední.. školu
a v roce 1988 začal studovat ČVÚT . Stačí? Komouši nenechali nikoho problematického studovat vysokou školu.
22. 12. 2012 | 22:28

Není co řešit napsal(a):

reppop: Zemán mi ani nevadí ,ale nemá šanci porazit Fišera . Zemanovci u posledních voleb propadli . Věřím volbám a né průzkumům . Proto je lepší volit jistotu .
22. 12. 2012 | 22:29

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

kormoran:

Vaše vystoupení excentrika jsou pro mě příjemným zpestřením, pokračujte :-), reppop je suchar :-)

vysvětlete mi, jak to, že každý týden bydlíte jinde?

Taky nerozumím, že se dvoříte Silvii. U Bobošíkové je mi to naopak jasné, a paní velvyslankyně je díky jediné disponibilní fotce asi někde uprostřed, ne?
22. 12. 2012 | 22:34

reppop napsal(a):

kormoran napsal(a):
P.S. Krome alkoholika jste zapomnel dodat : 'Fasista a fetak'.
xxxxxxx
Proč bych měl? Psal jste tu o Tuzemáku, jak to souvisí s fašismem a feťáctvím?

Ale pokud se tak cítíte sám, rozmlouvat Vám to nebudu. Nepřipadá mi to ROZUMNÉ.
22. 12. 2012 | 22:34

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

ale ne, koukám jsem úplně mimo já, kormoran není honolulu, sorry..
22. 12. 2012 | 22:36

kormoran napsal(a):

Neni treba badat , nebo se zaobirat myslenkou spoluprace komunistu s cssd , bylo otazkou casu , kdy ta cerviva tresen praskne.

Nacelnik Lysa hora se vykouril s rudym nacelnikem Potajmu v odlehlem typi.
22. 12. 2012 | 22:47

kormoran napsal(a):

Repe a Pope , 22. 34 - obvykle nalepky soudruhu , jakoz i utlocitna soudruzska starost o druhe , zda- li se neciti sam!)))
Mel bych?
Soudruzi , mate to v sobe kazdym coulem.
22. 12. 2012 | 22:55

reppop napsal(a):

PepaS napsal(a):
reppop
Najděte si na wikipedii životopis J.D.

cituji,, kvůli ostrakizaci rodičů ... vystudoval střední.. školu
a v roce 1988 začal studovat ČVÚT . Stačí? Komouši nenechali nikoho problematického studovat vysokou školu.
xxxxxxxx
V té době už ano, ale ne na každou VŠ, však on taky šel na ČVUT z nouze, po revoluci teprve mohl studovat co chtěl.
Ale stejně tehdejší "soudruzi udělali chybu", protože jak byl na VŠ, tak hned při první příležitosti se obrátil proti nim.
Ale asi nemá cenu tuto debatu vést dál, Vy mu nevěříte a tím to končí. Přeji tedy šťastnou ruku u Vaší volby.
22. 12. 2012 | 23:02

reppop napsal(a):

kormoran napsal(a):
Repe a Pope , 22. 34 - obvykle nalepky soudruhu , jakoz i utlocitna soudruzska starost o druhe , zda- li se neciti sam!)))
Mel bych?
Soudruzi , mate to v sobe kazdym coulem.
xxxxxxxxx
Nějak jsem tomuto Vašemu vstupu neporozuměl, což mne kvůli Vám mrzí, byl bych nerad kdybyste měl pocit, že Vám nikdo nerozumí a cítil jste se sám...
22. 12. 2012 | 23:07

kormoran napsal(a):

Gregovici ! Ale to je fatalni chyba! Udelejte si(pro priste) na kapesniku pripominajici Benatky uzlik.

Taky by se mohlo stat , ze s vasi' veselou' byste se pri smutnem obradu se zlou potazal.
Predstavte si , ze byste se spletl a pri pohrbu pravdy a lasky zapel v cestine (summer day)
https://www.youtube.com/watch?v=nk8ZDexiOOY
22. 12. 2012 | 23:17

kormoran napsal(a):

Repe a Pope , berte to tak ,jak to je!

Ja jsem Vam soudruzi taky nikdy nerozumel.
22. 12. 2012 | 23:20

reppop napsal(a):

kormoran napsal(a):
Repe a Pope , berte to tak ,jak to je!

Ja jsem Vam soudruzi taky nikdy nerozumel.
xxxxxxx
Já už z toho začínám být úplně nešťastný.
Píšete, že nám soudruhům nerozumíte, ale jak to když se sám označujete za soudruha? Přece oslovením soudruh vždy oslovoval soudruh soudruha, nebo ne? Přece "soudruh" znamená někdo kdo je k Vám v soudružském vztahu, nebo ne?
Vy mne tak trápíte!
Nezapomeňte, že jsem suchar (viz výše) a že si vše hned zabírám!
22. 12. 2012 | 23:26

kormoran napsal(a):

Repope budu o to premyslet !))))

Tak i odpovidam sve pritelkyni , kdyz po me pozaduje vice penez na nakupy, nez je nezbytne nutne!))))
22. 12. 2012 | 23:41

bohorodičko napsal(a):

soudruh dienstbier , stejně jako mladí komsomolci v sovětském svazu, buduje německou unii se stachanovským zápalem v očích. lid bude mít své práva, nebude muset platit pokuty ani pracovat. podniky nebudou řízeny trhem, ale odborama. ještě zbýva doladit poslední detail. kde na to vzít? a pak už v evropě konečně nastane socialismus.
22. 12. 2012 | 23:49

Jarda napsal(a):

Bohorodičko nám tady díky věštecké kouli vyjevil budoucnost a nyní se s námi podělí o jméno svého favorita.
23. 12. 2012 | 00:42

vasja napsal(a):

No a když sem v ráži...
Krom ostnatýho drátu ste na nic jinýho nenarazil? Docela by mne zajmal svazek vašeho pantáty. Někde přece musí bejt.

"2. dubna 1990 ministr Sacher podepsal přísně tajný pokyn k zajištění ochrany údajů v evidencích StB. Pokyn „v zájmu zajištění stability politického vývoje s okamžitou platností“ mimo jiné nařizoval: Vyjmout z ústřední evidence evidenční karty, které se týkají prezidenta republiky, členů federální vlády, vlády České republiky a vlády Slovenské republiky, poslanců Federálního shromáždění, poslanců České národní rady, Slovenské národní rady a předáků politických stran. Vyjmout archivní materiály uložené v operativním archivu, které se vztahují k výše uvedeným osobám."
http://www.lidovky.cz/tajemny-prizrak-sachergate-dfm-/ln_redakce.asp?c=A071115_100912_ln_cteni_nev
23. 12. 2012 | 01:39

vasja napsal(a):

skeptický napsal(a):
Já bych si tu smlouvu,co Klaus nechce podepsat napřed přečetl.
-----------------
Tyhle pochybný móresy sem nerahejte.
23. 12. 2012 | 01:50

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický
já zase mám po tátovi šroubovák.
Že bych ho použil k předvolební agitce, jak byl táta šikovnej?
Nebo vystrašil?
Když mě nezvolíte skončíte za šroubovákem?
23. 12. 2012 | 07:37

zemedelec napsal(a):

Pane reppop.
Také souhlasím z Vaším postojem.
S těch kandidátů,jedině Dienstbier nepůjde Klausovi na ruku.Franc nemá šanci postoupit od něj bych očekával rozhodné slovo i když jeho kandidaturu považuji za vhodnou,rozčeřit smraduté vody našeho rybníka.To že byl Dienstbier u vedení KSČM,určitě ne s prosíkem na kolenou,ale v hodné zjistit jejich názor,opravdu jsou jazýčkem na vahách v této volbě.Spíš se měl zaměřit na jejich voličskou základnu a ta musí uznat,že je nejvhodnějším kandidátem pro zlepšení poměrů v této zemi.Taková Bobo ani nemusí za vedením KSČM,tam je to jasné.
23. 12. 2012 | 07:59

Kamil napsal(a):

Zaujala mne věta: "Příští český prezident bude mít při nápravě naší pověsti za hranicemi co dělat."

Co jako by měl ten příští prezident dělat?? Začít lhát o tom, jak je va naší zemi všechno košer a že minulý prezident to drahé pero nevzal, jen zrekvíroval? Že všichni v naší zemi jsou přešťastni za to, že nám vládne lidská i morální žumpa? (Poznámka: všichni=obyčejní lidé , ne ti žumpaři navrchu), Mají být obyč. lidé odvázaní z toho, jak klesají do bídy světelnou rychlostí? Že naše banky nekradou atd atd

Je mi na bl*tí z téhle země i jejich lidí, co se chovají jako dobytek (ten dobytek bych urazil). Jestli nastane konec světa, tak nastane jen v ČR. Bez platných zákonů, bez řádu,bez morálky, bez LIDSKÝCH elementů tady zhyneme. A můžeme za to poděkovat nejen vládě, ale každému zkorumpovanému a křivému jednotlivci, o kterém se třeba nai nepíše, ale znáte ho/ je ze svého okolí. Nemáme tu Ramba, ani Bruce Willise, ani Cataniho, aby nás zachránili. Máme jen zbytky a trosky lidských jedinců, kteří na tu špinavou práci (odpravit je) nestačí. Hezké svátky všem a šťastnou ruku při vybírání země, kam se slušní lidé odstěhují.
23. 12. 2012 | 08:39

Janda napsal(a):

Proboha Dienstbiere, to už jste vy osobně i celá republika opravdu tak v Pr....., že nemáte fakt nic lepšího než strašení ostnatým drátem od komunistů.
Zoufalé, trapné.
Víte, poučím vás kdo to je vůdčí osobnost. To je už od pravěku ten co viděl hladovou tlupu a zorganizoval lov, poručil aby zaseli a chovali dobytek, aby báby udržovaly ohěň a pořádek. A když ten lov dobře dopadl, byla žranice a nový vůdce měl právo největšího sousta a vybral si nejlepší samici. Do té doby pokud byly ty uspěchy. Pokud ne,starý vůdce na smetiště dějin a musel se vyrojit jiný vůdce.
.
A vy si myslíte že budete vůdci a chtít ta nejlepší sousta za to že nám budete ukazovat 60 let starý ostnatý drát, seberete lidem důchody i stavební spoření, uspoříte na tu žranici (ale jenom pro vás )tím že přestanete platit nemocnici a pohotovost??
Táhněte už někam. A běžte k těm komunistům na školení jak se hospodaří.
23. 12. 2012 | 08:52

Nuba napsal(a):

Pane Dienstbiere

kdybyste byl pragmatik, jak se na dnešního politika sluší a patří, tak byste téma EU ani raději takticky nevytahoval. Naši občané rádi podléhají masážím všeho druhu, nechají sebou s oblibou cloumat ode zdi ke zdi a někdy tomu dokonce i tleskají. No a teď je in na EU plivat. A tak výzkumy veřejného mínění říkají, že opět náš napoleonský komplex zabodoval. Malý národ chce být velký a po vzoru svého prezidenta se musí za každou cenu odlišovat. I kdyby to bylo třeba jen tím, že si zapíchne 50 kroužků do jazyka a bude tím chtít dokladovat svoji výjimečnost.

V době, kdy se politika stala špinavým kšeftem, kdy volat po nějakých vizích, ideálech nebo upozorňovat na nedostatek charakteru je skoro pro smích, jsem Vám za to vděčná. Věřím Vám, že se v zájmu udržení u moci během svého života neukecáte svědomí, aby Vám povolilo udělat něco, čeho byste později litoval. Protože skutečně, i když se to v mládí nezdá, život je moc krátký. A kdo si charakter pokřiví jednou, podruhé, potřetí už mu to nedělá takové potíže a po sté už bude tvrdit, že je to vlastně správné.

Vážila jsem si Vašeho otce, byl jeden z mála velkorysých lidí, kteří se v politice pohybovali a pohybují. Většinou kdo chce moc a politika je moc, tak ten velkorysý být nedokáže, spíš uznává, že účel světí prostředky. Podle toho to u nás také vypadá.

Dnešní styl politiky, zrovna tak jako ekonomické recepty této vlády táhnou naši společnost po sestupné spirále stále níž. Lidé už rezignovali. Pokud budete zvolen a já si to přeji, tak to bude první signál o tom, že pozitivní změna je možná.

Byl by to dobrý krok v novém roce 2013
23. 12. 2012 | 09:07

Alice napsal(a):

Landa má pravdu. Toto není politik a není to vůdce. To je rozmazlený chlapec který nikdy nemusel pracovat a jenom se skrývá za tatínka, jak populisticky střihal dráty
23. 12. 2012 | 09:25

Jožin napsal(a):

Alice
jak se stříhají dráty populisticky ?
23. 12. 2012 | 09:30

Lila napsal(a):

reppop

Jana Fischera s největší pravděpodobností volit nebudu, ale netroufla bych si ho označit za normalizačního komunistu. Za "normalizaci" je považováno období od dubna 1969 po roky 1975, 1976; v roce 1980 (kdy J. Fischer vstoupil do KSČ) byla československá společnost už znormalizovaná do bezvědomí, soudruzi už měli prakticky hotovo. Kádrové čistky a nejtvrdší pronásledování názorových oponentů se odehrávalo zejména v raných 70. letech, i když je pravda, že ještě na konci 70. let se zavíralo (Dienstbier, Havel, Bednářová, Ruml...) a sociální demokrat Rudolf Battěk šel v roce 1980 do vězení na 5,5 roku.

Od roku 1978, kdy byl založen VONS (Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných), už si soudruzi zdaleka nemohli dovolit to, co dříve, protože VONS prostřednictvím světových tiskových agentur (Reuters, AFP, DPA) na konkrétní případy porušování zákonů vytrvale upozorňoval světovou veřejnost a KSČ nechtěla až tolik riskovat mezinárodní ostudu.

A ještě k současné KSČM. Ti schopní a vzdělaní, kteří se dokázali uživit i bez stranické legitimace, stranu po ´89 brzy opustili. Mladší a vzdělanější odešli z KSČM současně s odchodem předsedy Jiřího Svobody a vstoupili do Levého bloku. (Tuto garnituru pamatuji z městského zastupitelstva, na jednání chodili perfektně připravení a vyznačovali se pracovitostí.)
V KSČM až na pár výjimek jako J. Dolejš, zůstalo tvrdé jádro skalních komunistů, k nimž se nově přidalo pár odpudivých existencí (bez vzdělání, bez morálky), které by v KSČ neměly před rokem ´89 vůbec šanci a proti nimž marně protestují i ti skalní.

A idealisté v ČSSD? Pochybuji, že idealisté v jakékoliv straně by si z poslaneckých náhrad zafinancovali stavbu domu, stejně jako je pro mě nepředstavitelné, že Jiří Dienstbier se jde doprošovat podpory k těm, kteří jeho otce šikanovali a věznili. K tomu je zapotřebí opravdu silný žaludek. Použiji analogii: dovedete si představit, že by se bývalý vězeň koncentračního tábora šel doprošovat podpory k esesákům?
Na tom nic demokratického, natož respektuhodného opravdu nevidím.
23. 12. 2012 | 09:31

Lila napsal(a):

Alice

Pro nás bylo ono "populistické" stříhání drátů velmi silným okamžikem. Myslím, že nám tehdy i ukápla nějaká ta slza. Předtím jsme nevěřili, že se toho vůbec někdy dožijeme.
23. 12. 2012 | 09:35

Mava napsal(a):

Dienstbier a Miloš Zeman jsou jedinými dvěma přijatelnými kandidáty. Nejde o jejich "levicovost", ale shodou okolností pravice opět není schopna vytvořit žádnou "osobnost".

Pokud v prvním kole projde Zeman a Fišer, musíme podpořit Zemana.
23. 12. 2012 | 10:02

schlimbach napsal(a):

Obávám se pane Diensbiere, že si protiřečíte, o občanské společnosti v rámci EU nemůže být ani řeči, protože konstrukce EU nemá s demokracií, tím více občansklou společností nic společného. O možnosti podílet se na rozhodování v rámci EU - jistě tuto možnost máme, pokud souhlasíme se starou částí EU, pokud chceme prosadit cokoliv jiného, můžeme si o úspěchu nechat jen zdát - vyplývá to jasně z Lisabonské smlouvy, kterou jsem si cvelou několikrát přečetl, zřejmě na rozdíl od Vás.

EU je projektem totálního vykořenění rodových a kulturních kořenů národů. Tento projekt v současné podobě a plánech parazitů není ve prospěch žádného z národů, který je v EU zastoupen.
S lítostí musím poznamenat, že můj hlas ve volbě prezidenta nedostanete.

To, co jste napsal je povrchní blábol, který mohl napsat pouzte ten, kdo se nikdy nezabýval podrobněji pravými příčinami vývoje v letech 1914 - 1945, ten, kdo nechápe, že v tehdejších plánech se nic nezměnilo, pokračuje se jen jinými prostředky a vše, co se u nás za posledních 23 let událo, včetně ostatních států bývalého východního bloku a Ruska, navazuje na původní záměr. Pomáháte tomu vědomně nebo vám to jen ještě nedošlo?

Aby nevznikla mýlka. Jsem pro EU - společenství suverenních, ekonomicky silných a rovnoprávných národů, řízeného sborem zástupců států, kdy každý z nich má 1 hlas. Na společnou úroveň pak jsou delegovány pouze některé pravomoci, které mohou být ze své podstaty společné - například obrana. Žádný Europarlament, protože žádný euro občan neexistuje a ani existovat nemůže a to z mnoha důvodů. To nic nemění na volném pohybu osob a zboží.

Stávající směr EU jede po koleji vytvoření homogenního, vykořeněného kuluturně i energeticky občana, k obrazu parazitů, kteří nám vládnou.
23. 12. 2012 | 10:17

Jemnický napsal(a):

Nuba

Když oni ti Češi furt zlobí. Jednou nějakej ten Jan z Husi kéruje do papeže a kléru. Pak zase ne a ne lézt do zadku Hitlerovi, když to dělala skoro celá Evropa. Do velkozadku bruselského se jim také nechce, když tam lezou v té EU všichni pěkně spořádaně.
Měli by je už konečně vystěhovat za Ural, jak to chtěl jeden z velkých a nepochopených EevroPánů. Plánoval to se svým šéfem tak na tisíc let dobře čítanejch. Ti zpropadení Češi mu hodí do auta bombu. Jak říkám, za Ural, nevděčníci jedni, ať je v té Entropě už klid. Než odtáhnou, tak by ještě mohli zatáhnout ten řeckej dluh. Však si to své a teď už naše Česko za Ural nevezmou.
Ti Češi určitě můžou za to, že nebyl konec světa.

Možná nás v té Entropě nechají, ale to musíme zvolit J.D. a srovnat krok při EUmarši k cestě do nikam.
23. 12. 2012 | 10:24

takynazor napsal(a):

Já se Dienstbíere spíš stydím za vás ....nesaháte Klausovi a ni po kotníky ....a to přizdisráčství a kecy o pověsti si strčte za kloubouk...Vás za prazidenta ani náhodou.
23. 12. 2012 | 10:37

Nuba napsal(a):

Jemnický
Češi jsou národ jako každý jiný, ani lepší ani horší. Asi mají o něco víc zvalchovaný hřeb, jak tady přes nás častěji cválaly všelijaké hordy, tu z východu, tu ze západu. Tak jsme možná o něco víc ustrašení a opatrní. Ale vyvyšovat bychom se neměli, nemáme proč. Hodně hlupáků si o sobě myslí, že jsou chytřejší než jiní. Při pádu železné opony jsme si taky počkali, až co ostatní. Teď, když už se to může, tak jsme "stateční".
To další o tom Uralu, to už jste si trošku zfanatizovaně přibásnil a taky to s tím koncem světa. Ale vymlouvat Vám halucinace a bludy nebudu.

Jsme součástí Evropy a vždycky budeme a podle toho bychom se měli i odpovědně chovat.

Je směšné a trapné a nejen pro Čechy, ale i pro jakéhokoliv člověka, dávat na vědomí svému okolí, že je chytřejší, možná nejchytřejší. Toho by si měli všimnout právě ti z toho okolí, jinak ta samochvála smrdí a nesvědčí o moc velké inteligenci, právě naopak.

My, lidé, jsme hloupí, ale jen někteří o tom vědí.
23. 12. 2012 | 10:46

schlimbach napsal(a):

Nuba

ano, a ti, kteří o tom nevědí nás zatahují do plánu parazitů, kde jakých válek v e světě a ještě za to dostáváme Nobelovu cenu míru -(
23. 12. 2012 | 10:52

resl napsal(a):

dost čechů si myslí, že na ně svět kouká. nekouká.
23. 12. 2012 | 10:55

Nuba napsal(a):

No počkejte, pane schlimbachu

jsem hloupá, k tomu se, sice ne hrdě, ale hlásím. Tak to mi prosím vysvětlete, jak to myslíte ? Asi máte na mysli vojenské mise, protože jinak by to nedávalo žádnou logiku, protože tady v Evropě máme už víc než 60 roků mír. A doufám, že tomu tak i díky evropské integraci a hospodářské spolupráci bude i nadále. Ohledně misí je to dost komplikované, jsme součástí NATO a máme tam svoje závazky. Nakonec psala jsem to už několikrát, byla bych pro to, abychom měli v rámci EU svoji bezpečnostní strukturu a mohli tak lépe ovlivňovat i mimoevropské záměry a nebyli v tom pouze závislí na USA. Ale obecně řečeno, Vy si skutečně myslíte, že kdybychom byli samostatný stát, tak že bychom se nikde vojensky neangažovali, ani kdyby to bezprostředně souviselo s bezpečností nejen našeho státu, ale hlavně Evropy ? Máte za to, že to místečko uprostřed je zárukou klidu samo o sobě a určitě se nám nic nestane, když nebudeme nikoho dráždit ?

Tak já jsem ta poslední, která by chtěla někde válčit, ale zase nejsem tak naivní, abych si myslela, že takoví jsou všichni ostatní a že bude stačit, když budu schovaná za kamnama a on to třeba někdo vyřeší za mě ?

A teď se omlouvám, spálila jsem kvůli psaní cibulku, smradu tu mám jak v opičárně, budu se věnovat raději smysluplnější práci, rodina má už hlad :)
23. 12. 2012 | 11:07

schlimbach napsal(a):

Nuba

proč byste měla přijmout jako fakt tezi, že jste hloupá? Ke komu se tak poměřujete? Z mého příspěšvku je jasné, že nejsem proti spolupráci v rámci Eu nebo i na širším teritoriu. Ovšem jsem kategoricky proti budování fašistické struktury v rukou parazitů, která je zde za orgastického hýkání "intelektuální elity" budována.

Dívám se na věci hlouběji, což ve škole běžně neučili a pro srovnání například náš národ i ruský národ má velice mnoho společného, ostatně jako všichni Slované. Naše historie byla uměle vytvořena a napsána vítězi, kteří používali stejně hnusné metody v minulosti jako dnes. Že budeme podporovat parazity v destrukci vlastní kultury i národa by mě nikdy nenapadlo. Bohužel množství užiotečných idiotů v našem národě je více než veliké -(

Vojensky se můžeme angažovat pouze v rámci obrany a pomoci spřátelůeným zemím, se kterými máme smlouvu, pokud jsou napadeny. těžko hovořit o vojenských misích jako o něčem pozitivním. Jsme dnes na stranbě agresora, válečných zločinců a rozséváme smrt nevinných lidí na různých kontinentech. Jsme na straně parazitů, aniž bychom si vůbec uvědomovali, mkdo nás zaprodal, kdo nás připravil o naše území, čest i svobodu za 2 světové války. Stejně tak jsme zapomněli pod hýkáním parazitů, kdo nás osvobodil -(

Nic se neděje jen tak náhodou. Vše má svůj smysl. je jen na nás, zda se budeme snažit zachovat si svobodu, suverenitu i čest. S tupouny v našem čele to ale nepůjde, bohužel. S EU dnešního typu zcela rozhodně též ně.
23. 12. 2012 | 11:29

La-dyg? napsal(a):

Pane senátore,přeji Vám Veselé vánoce , šťastný nový rok a vítězství při první přímé volbě presidenta v ČR. DIENSTBIER na hrad
23. 12. 2012 | 11:43

zemedelec napsal(a):

Pane slimbach.11:29
Nemějte obavu,jsme pořád jednou nohou v Rusku,jenom nás nechávají trochu se vystekat,pročistit,řekl bych i vyhladovět.Už to nebude jak za komárů,teď tam vládnou jinačejší kapitalisté.
23. 12. 2012 | 11:52

schlimbach napsal(a):

zemědělec
neměl jsem ani tak na mysli vládnoucí struktury Ruska, jako běžné občany, se kterými máme velice mnoho společného
23. 12. 2012 | 11:54

Kelt napsal(a):

To reppop,
byl jsem pro kapra,vykuchat,zbavit šupin a ploutví,naporcovat a naložit na 12 hodin do mléka,poté vysušit,zakapat citronem a znovu do zítřka do chladu.Hlavy,ocasy a vnitřnosti včetně zeleniny a koření připravit na polévku.
Neměl jsem čas,až nyní.
Takže dík za Vaši perfektní analýzu proč volit J.D.Zvláště mne potěšila skutečnost,že kromě dvou,či tří mentálně retardovaných jedinců,je zde shoda na volbě do presidentské funkce J.D.
Byl by to první a významný krok k pozitivnímu posunu této země směrem k opravdové demokracii a napravení pošramocené reputace u našich sousedů a členů EU.
Přeji Vám i paní Nubě/ta cibulka-to se dá napravit/optimismus a víru v lepší příští.
23. 12. 2012 | 11:55

vasja napsal(a):

mb napsal(a):
Úplně nejvíc jsem se ale při setkáních s německými politiky musel červenat, když došla řeč na Nobelovu cenu za mír pro EU.
... vy se přece nemáte za co stydět, ne ?
to je jako kdyby vás vykradl zloděj ( Klaus )
-------------------------------------------------
Buďte k sobě upřimnej, pane Embé.
Kdyby nebylo Pana našeho prezidenta Václava Klause,
nikdy byste nenapsal tak krásné básně.
23. 12. 2012 | 12:04

mb napsal(a):

ostnatý drát varuje
před politrukem Sloupem
Miloš Zeman varuje
před eminencí Šloufem
diskutéři varují
před servilností před EU
kdybych snad měl jmenovat
vzpomenu si na Pepu ...
23. 12. 2012 | 12:07

mb napsal(a):

... vasja ... ty 2 věci spolu myslím nesouvisí/ejí ... zdravím ... a příjemné svátky ...
23. 12. 2012 | 12:08

Balák napsal(a):

Lilo, nevím co máte s Alicí, ale fakt je ten že po vůdci, tedy i presidentovi, chci aby vedl národ do práce a k úspěchům. Fňukat jak tatínek stříhal dráty před 23 lety je opravdu populistické, i když otevření hranic bylo samozřejmě správné. Ale naučili jsme se jen kecat jak za vše mohou komunisti, Už je to hodně trapné. A výsledek je že po 23 letech nemáme ani někoho kdo by mohl být presidentem, nikdo z kandidátů nepředvedl jedinou moudrou myšlenku jak z toho marastu.
A pak se divíte že lidi volí komanče. Kéž by bylo v zemiPRO VŠECHNY SLUŠNÉ tak dobře jak za nich
23. 12. 2012 | 12:14

mb napsal(a):

Balák ... kdyby kandidoval, byl by nejlepší Oldřich Kužílek ( vyjma dalších, kteří rovněž nekandidují) ... z těch co kandidují, se mi nejlepší zdá Jiří Dienstbier ... přeci tam nedáte Zemana ( se vším co má za sebou a okolo sebe ) anebo mocichtivou amébu Fischera ... to by byla tragedie ...

zdravím ...
23. 12. 2012 | 12:22

vasja napsal(a):

Vám taky, pane Embé :-)
23. 12. 2012 | 12:27

Balák napsal(a):

mbéčko - a mohl byste naznačit jedinou myšlenku čím je Služební puvo lepší a přínosnější než ostatní kandidáti?? Jedinou, bude stačit.
O Zemanovi vím alespoň že řídil stát a jako jeden z mála to měl v hlavě srovnané a uměl to. Ale není také ideální.
Dotaz, kdybyste měl soukromou firmu, nebo vlastnil město jako soukromník a neměl čas to řídit, opravdu byste si najal manažera Dienstbiera. Proč???
23. 12. 2012 | 12:31

aga napsal(a):

Jemnický

A na vás taky Špoka, pane Jemnický. Vy snad nevíte, jak se má správně projevovat duchovno?

Nejmíň duchovní byl jakýsi sv. Jan. Ta jeho Apokalypsa nám tu šíří blbou náladu už hezkých pár stovek let.
23. 12. 2012 | 12:33

český maloměšťák napsal(a):

Balák
Vyjmenujme si tedy pár těch neslušných :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Ob%C4%9Bti_komunistick%C3%A9ho_teroru_v_%C4%8Ceskoslovensku

Zdá se mi, že fňukáte vy. Ale dost možná že jste jen jeden z těch, co byl SLUŠNÝ a co nyní vzdychá po tom, aby se zase SLUŠNÍ měli dobře.
Co tam po těch pár neslušných, že ?

Já osobně bych ten kus ostnatého dtrátu strčil do prdele každému, co tenkrát ty neslušné docela slušně hlídal a nedovolil jim nejen že vyjet za hranice...ale dokonce ani nedovolil , aby přes hranice sem mohly přijít myšlenky /knihy např. /
Přiznám se dokomce k tomu, že bych tím drátem aj párkrát zatočil.
/ne - přeháním...samozřejmě že toto bych nikdy neudělal...ale jako výstraha - ve vztahu k těm slušným.... to není špatné, že ??/
23. 12. 2012 | 12:34

Jitka napsal(a):

Dobrý den pane Dienstbiere,
myslím si, že byste se měl setkat s panem Schlimbachem a probrat s ním jeho postoje, třeba kvůli tomu, abyste viděl ten koláč i zespodu. Jako prezident dobrý, ale sociální demokracie by se v případě vyhraných voleb měla dát pozor na "evropskou" ve skutečnosti celosvětovou měnovou únií.

https://www.youtube.com/watch?v=pHqc-YgbsVg
http://news.e-republika.cz/tiki-read_article.php?articleId=1092

Volím Vás.
23. 12. 2012 | 12:37

mb napsal(a):

to balak ... že nelže ani nemlží ... / viz. pražský magistrát / ... vim, že to jsou takové 2 bazální vlastnosti: nemlžit a nelhat ... ale už to samo je ( bohužel ) to, co jej odlišuje od ostatních kandidátů ...

no a jinak je ukotvenej nalevo/socialne ... to se mi na prezidentovi taky líbí ...

stát není firma a prezident ji neřídí ...

zdravím ...

/ vasja díky ... /
23. 12. 2012 | 12:40

Jitka napsal(a):

http://news.e-republika.cz/article841
23. 12. 2012 | 12:44

český maloměšťák napsal(a):

Balák
http://zpravy.idnes.cz/zeman-a-jeho-vazby-na-sponzory-deq-/domaci.aspx?c=A120920_212842_domaci_brd

http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-38867810-slouf-milose-zemana-obklopime-klukama-a-holkama-a-udelame-z-nej-prezidenta

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Demon-Slouf-o-kauzach-minulosti-Prozradil-neco-na-Buzkovou-i-novinare-240224

A konečně :

http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/1667-miroslav-slouf

Těch obchodních společností v likvidaci je docela dost.
Asi se nedařilo, že.
soatatně akce " Čisté ruce" se jej nedotkla, že. /tak jako tisíců dalších - např. Standy Myslímtoupřímně/
Čistý jak to lilium.
23. 12. 2012 | 12:46

Pepa Řepa napsal(a):

No jo, je to takovej POTÁTA.
Potáta pantáta II.
-------------------------------
Mám drát po tátovi
a fantazii po svém strýci
už dlouho šlapu po světě
a nevím,co mám o něm říci

.......nemám o životě páru
asi tak, embéčko
Čalfa ho vyškolil, ještě proti němu měl kandidovat Mareček Benda
23. 12. 2012 | 12:56

Parabellum napsal(a):

Šlimbuchu, zabíjením Iráčanů a Libyjců se vybojovávala svoboda, a ta svoboda byla vybojována.
Důkazem je, že Emerycký a Evropský proletáři mohoiuz lejt iráckej a libyjskej gas do carů, a libyjcům a iráčanům místo placení podstrkovat zelenočernej a barevjen hajzlpaprír z produkce FED a ECB.

Protože milej Šlimbuchu, kdyby to bylo na iráčanech a libyjcích, tak to jsou arabáči, a ti mají nade vše rádi blondýnky, a jejich apetit je vzhledem k mnohoženství nevyčerpatelný.

Takže milej Šlimbuchu, v Libyi a Iráku se bojovalo za svobodu platit za ropu hajzlpapírem místo blondýnek.

Vy byste ale stejně jako další pomatenci nejsíše asi zadrátovali hranice, mladá blondatá devčata odebrali rodičům a zřídili pro ně chovatelské stanice.

Že byste nejraději zadrátované hranice lze vyčíst z Vašeho programnu.
Zadrátované obchodní hranice jsou totiž totéž, co nekonvertibilní koéruna, čehož jste vy příznivcem.
23. 12. 2012 | 13:02

Josef K. napsal(a):

schlimbach...Opět dojmy pojmy....Je to zvláštní, že Baskové, Katalánci, Skotové, tedy všichni ti, kdo si chtějí zachovat svou osobitou kulturu podporují EU. Ostatně např. Slovensko, Litva...Proč? Protože pro ně je jejich vlastní kultura realitou, na rozdíl od Česka, které už žádnou specifickou kulturu nemá.
Evropa regionů je stále základem politky EU.

Jen majitel starých brýlí na recept, se zabudovanými sovětskými obrázky, píše o EU jako a priori nedemokratické. EU jest a priori demokratická a 35 tisíc úředníků EU jest ani ne 10% úřednictva česko odpovědných antibyrokratických vlád.

Jest však možné, že EU vytváří zakuklenou politiku posílení národní byrokracie a následně i té společné tak, aby dosáhla konečného počtu cca 500 milion.

Schlimbachové jí v tom jsou nápomocni velmi, se svými vždy zdravými postoji.
23. 12. 2012 | 13:02

mb napsal(a):

řepa,

pracoval u čalfy jj ...

... a to je charakterová vada ... ?

zdravím
23. 12. 2012 | 13:03

babočka napsal(a):

Trojice Zeman, Bobošíková a Dienstbier pochtívají podporu u komunistů. Zemanovi vůbec nevadila zvěrstva, která se děla za komoušů a klidně do KSČ vstoupil. Hlavně že má chleba se sádlem. Bobošíkavá je naplácaná krémama a šminkama, zacímco jiné ženy páchly nevinně v kriminálech. Malému Jíříkovi otec jistě nevyprávěl, že mého dědu komouši okradli o koně a krávu. Velký Jiřík je přeci rozený prezident. Příjemné svátky .
23. 12. 2012 | 13:06

schlimbach napsal(a):

parabellum

díky za zasvěcený pohled

Josef.K
beru váš názor, ale nesouhlasím s ním ... brýle se sovětskými obrázky mě pobavily :) Škoda, že jen tak kloužete po povrchu, protože při bližším pohledu byste mohl objevit věci, které dnes pro vás neexistují, protože z dalekého nadhledu nejsou vidět :)
23. 12. 2012 | 13:06

český maloměšťák napsal(a):

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Dienstbier_mlad%C5%A1%C3%AD

Obraz " nemám o životě ani páru" - je obraz falešný. /stejně jako je falešným dilema Fischer-Zeman/
Nicméně zdejší řepný mudrc je znám svým MY (kvazipravičáci) a " ti ostatní" / " ti druzí"/.
O životě ví své.
Umí dobře udávat a šířit pomluvy.
Používá to i dnes - kdy z toho pranic nekouká./možná tak maximálně třicet korun nan hodinu od nějakého hodného strejce z Jánského vršku/
Asi trénuje.
Na zítra či na pozítří.

No - takový Benda by se mu asi líbil víc. Ten ví o životě hodně. Dokonce o životě naspal nějakou práci...a musel upravit řádkování. Aby se mu to tam celé to jeho právnické karierování vešlo. Nebo nevešlo ?
Počkejmě, co nám nyní řepný mudrc odpoví.
Bude to jak ze života.
23. 12. 2012 | 13:08

Josef K. VII. po lahvi Chianti napsal(a):

Jinak, budu volit autora blogu, neboť v tom panoptiku ostatních kreatur , s výjimkou Fischerové, které však těžko svěřit stát, ten sentiment z ní vycházejkící totiž straší, ční značně vysoko jako člověk.
Není nad člověčenství.
Zeman jest lhář, nic nového, plný nevraživotsti a ambicí. Nějak ale pozapomněl na některé své potomky, ve víru plesání s Lukoilem a KGB.
Fischer jest typický produkt normalizace, možná , při jiné době, by byl zajímavý, ale nasál a proplachování bylo málo. Nevím ot om, že by normalizace skončila v roce 76, dle mého o dva roky později...ale znormalizovaných už tehdy bylo na kila. Mirgorodských, dnes mergorodských.
Muž jménem Franz....Děsím se jeho umění, pravdu díc....Tedy v kotlině dobré v rámci Davidů, Janečků a podobného výkvětu, za kotlinou zcela nezajímavé, já ale nedám na best seller product, nečtu ženskou pornografii.
Paní Roithová, ne je zajímavé, že se v ní objevila jistá evropská kultivovanost, ale je příliš spojena s jednou partičkou, a ta kultivovaná není, spíše opak, je nositelm zvláštního buranství...
Jo, dnes píšu za sebe, Josef K. postoje nebyly odsouhlaseny
23. 12. 2012 | 13:12

Pepa Řepa napsal(a):

mb
přece přednost. Dobrá škola ne? Taky je z ČSSD nejvstřícnější ke KSČM.
Dobře ho vyškolil.

maloměšťáku do boudy!
Místo!
23. 12. 2012 | 13:12

Pepa Řepa napsal(a):

Josef K. VII. po lahvi Chianti
Čichám, čichám člověčinu, koho pak tu matko máš?

No přece Potátu Jiříčka, sluníčko moje zlatohlavé.
23. 12. 2012 | 13:15

český maloměšťák napsal(a):

schlimbach
Je to sice trochu jalové...ale pokud byste měl chuť a čas ...dá se to číst :

http://www.opendemocracy.net/od-russia/daniil-kotsyubinsky/what-is-behind-mask-of-revolution-global-separatism-in-russian-context

Zajímavé povídání o možné vazbě výskytu nalezišť ropy na vznik vnitřních konfliktů je pak zde :

http://relooney.fatcow.com/0_NS4053_3.pdf

Mějte se.
--------
Zatím konec vysílání. O dialektice federalizace/lokality v kontextu Evropy později.
23. 12. 2012 | 13:19

Josef K. napsal(a):

schlimbach...Já jen , poslal bych Vám dotazník pro testy úředníka EU. Vsadím se, že ho, test, nevyplníte. Po jeho prostudování pak zjistíte, že ti, kdo tvoří EU, tedy vyplnili úspěšně ten dotazník, by v této zemi museli vytvořit Menzu nad Menzami.
Zkuste si ho najít , požádejte o něho. Z toho dotazníku pochopíte EU lépe než ze zpravodajství normalizované postsovětské demokracie mirgorodských.

Není nad reálné důkazy, zvláště , dkyž se odhrne ta vrstva špíny. Umyl jsem nedávno vlastnoručně dlažbu v chodbě, nevěřil byste, jak ta omytá byla jiná, a to všichni říkali jak se jim líbí špinavá. Vykoukly kousky slídy, prakslinky, barvené gflíčky a svět se rozzářil. Doporučuji občas na kolena a drhnout, drhnout, drhnout, učení se půjde samo...

Pak ještě , také je občas, zvláště v mirgorodském Česko (tedy útvaru vzniklém na půdorysu Bohemie, Českých zemí , Čech a Moravy) vylézt na rozhlednu, nebo vyrazit k sousedům, pokud zrovna silnice není plná policejních vozů , co honí tuzemce v ukradeném automobilu někde v Sasku...Tedy , moje ostuda to je a není, já nekradu, mimo cukroví z komory...
23. 12. 2012 | 13:20

Parabellum napsal(a):

Šlimbuchu,

Pokud chcete svět bez válek, tak se předvedte jako chlap, votevřete šuplík, a z nej výkresy kamen, který budou stát stovku a pálit jen vzduch s nulovými exhalacemi, a tak motoru, kterej nebude jezdit na nic jinýho, než vodu, a další podmínka, je že to musí být všeobecně dostupné, nejlépe, pokud se to bude v dostatečné míře válet na chodnících.

Jinak jsou Vaše populistický kecy irelevantní. Protože zparchantělý evropský obyvatelstvo si drtivou většinu svejch vlastních přírodních zdrojů už vyčerpalo, přičemž apetit po těchto je díky požadavku na blahobyt a socialismus několikanásobnej oproti globálnímu průměru. K tomu se chce Evropanům stále méně vytvářet reálný ekonomický statky, ale přitom v rozporu s tímto jich chtějí Evropané stále více spotřebovávat. Oni místo toho vytváření ekonomickejch statků chce stále větší část politrukovat, žvanit, zaujímat postoje, a zelenomagořit, čímž tu nedostatečnost vlastních zdrojů akorát prohloubí.
23. 12. 2012 | 13:22

mb napsal(a):

řepa, vy skutečně myslíte, že čalfa dienstbiera školil ???

/ odpovězte upřímně ... viz. standa: myslím to upřímně /
23. 12. 2012 | 13:23

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa
Místo ? Místo koho ? Místo vašeho " zkušeného života" ?
Ne - je tam tma a smrdí to tam.
Jdu raději ven.

Hezky tady zatím udávejte a pomlouvejte. Ať nevyjdete ze cviku.
A zkuste tu o šlapce a řepném destaru. To zabere vždycky. Ty mají " zkušené životy" rádi.
23. 12. 2012 | 13:23

Josef K. napsal(a):

český maloměšťák, děkuju za zajímavé odkazy.
23. 12. 2012 | 13:26

Josef K. VII. po lahvi Chianti napsal(a):

Řepa Josef, trčící z pole a čekající na baku, dědky, kočku, myšku a robotický vysavač... Neznám, who is he? or it? Kto eto? Potátu Jiříčka...
23. 12. 2012 | 13:28

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Jdu raději ven.
---------
To je nápad, vyvenčit se, začmuchat.
Ať si páníček vezme pytlík.

Mb
o tom nepochybujte.Kdyby byla fotka v barvě, viděl byste rudá ouška.Dolly Potáta je potátovi. Ten si to ale odčinil u stříhání drátů a zvláště na Balkáně jako zmocněnec OSN.
Budou z toho žít vnoučata?
23. 12. 2012 | 13:32

Balák napsal(a):

Babočko. nechte už toho blábolení. A vám nevadí zvěrstva které napáchaly demokratické státy- od obou světových válek, přes Koreu, Vietnam až po humanitární bombardování Jugoslávie, Irák, Afghanistan,. Irán Lybie, Syrie se taky hezky rozjíždí. Mrtví v mnoha desítkách milionů- Nic???
Až půjdete zbožně na půlnoční o Vánocích, to vám nebudou vadit ty miliony mrtvých od církve za křižáckých válek, v misijní činnosti, inkvizice, doba Kladiva na čarodějnice, za což se církev nikdy neomluvila a nedistancovala se. A v podpoře těch zmíněných válek měli také prsty, finanční, a morální když biskupové žehnali dělům na obou stranách aby co nejvíce zabíjely.
Nechcete už ty komanče nechat na pokoji, alespoň o vánocích nerozeštvávat lidi. Nebo poradte demokratům ať se naučí se tu slušným žilo lépe než za těch komunistů, a lidi na ně rádi zapomenou
23. 12. 2012 | 13:37

mb napsal(a):

jaj řepa zas odpověděl po řepovsku ... tedy kluzce a rádobyvtipně ...

myslim, že čalfa nijak dienstbiera neškolil ...

jestli si myslíte opak: že čalfa dienstbiera školil ve prospěch lásky ke komunistům ... písněte to ...

zatím zdravím ... a hezké svátky ...
23. 12. 2012 | 13:38

ld napsal(a):

Viděl jsem pár prezidentských Hydeparků. Takřka všichni kandidáti jsou nýmandi(ky). Proto může mít autor blogu jakoustakous šanci na II.kolo.
Zemanovo vystoupení bylo vhodné spíš pro úprk voličstva, Fišerovo rovněž, a když připočteme Okamurovu mocenskou diskvalifikaci, tak vyhlídky pro páně autora nemusí být beznadějné.
Akorát nevím, proč Židi nominovali dva kandidáty, totiž F+Z. Možná od toho čekali 2 medaile :-).
23. 12. 2012 | 13:44

schlimbach napsal(a):

Parabellum

kecáte hlouposti - nepotřebujete války, pokud jste schopen obchodovat jako rovný s rovným. Pokud jste tupé hovado, budete podřezávat krky kde komu a ještě si to dokážete omluvit -(

těch vynálezů o kterých píšerte jsaou plné šuplíky, bohužel není zájem to realizovat, protože roppná lobby by přišla o moc -(
23. 12. 2012 | 13:54

McCavity napsal(a):

Josef K.
Zkuste si najít dotazník pro uchazeče o zaměstnání v googlu. Triviání úlohy z kupeckých počtů, dvojznačnosti, nesmyslné chytáky.
Jistě by stálo za analýzu, jak je filtr vlastně nastaven.
Když uvážíte, že google byl rodným hnízdem a zprostředkovatelem arabského jara.

Úřednické zkoušky ve staré Číně byly také nesmírně těžké, jejich účelem a smyslem byla dobrá správa.
To si nelze o EU myslet ani po masívní mozkové příhodě.
23. 12. 2012 | 13:56

McCavity napsal(a):

schlimbach
Stačí úplně okrajové pozorování.
Před rokem 1989 jste většinu nápojů a dokonce i jogurty kupoval ve vratném skle. Mnohonásobné použití, 100% vytížení náklaďáků, které nejezdily zpět prázdné.
Při přípravě na vstup a po vstupu do tak hlasitě proklamovaného "ekologického" evropského spolku si nekoupíte skoro nic (vyjma piva), co by nebylo v jednorázovém obalu.

Myslím, že těžištěm kvalifikace evropského úředníka je vyprávění pohádek.
23. 12. 2012 | 14:03

Kousal napsal(a):

Id- prokrista, vy tam vidíte jen 2 židy???? Jenom se jménem Fischer/ová jsou tam 2, ty ostatní ani nedopočítáte, každý se tím nechlubí
23. 12. 2012 | 14:05

schlimbach napsal(a):

McCavity

máte pravdu
23. 12. 2012 | 14:16

Pepa Řepa napsal(a):

Kousal
já jich napočítal 14.
23. 12. 2012 | 14:18

Parabellum napsal(a):

Šlimbuchu,

Vy si asi myslíte, že fyzika základní školy nefunguje, a že nad touto jsou nadřazeny Vaše ideologické zvratky ne? Vratte se do základní školy, doučte se první a druhou větu termodynamickou, a přestante popírat zákon zachování hmoty.

Milej Šlimbuchu, problém je, že sociální stát v důsledku předražené pracovní síly a byrokracie jaksi nemůže obchodovat s ostatními jako rovný s rovným na svobodném trhu, protože pokud má dražší pracovní sílu a vyší vícenáklady na regeneraci této, tak při stejné technologické úrovni a úrovně kapitálové vybavenosti nutně nemůže být konkurenceschopný. Fungovalo to pouze do doby, kdy měl z doby, kdy v těch zemích byl reálnej kapitalismus vytvořenej kapitálovej a hlavně technologickej náskok.

A co se týče těch Vašich zvratků o ropné lobby a vynálezů v jejích šuplíkách, tak SPROSTĚ LŽETE, protože není větších investorů do výzkumu a vývoje alternativních zdrojů, než jsou ropné společnosti!!!! Můj bývalý zaměstnavatel dal na výzkum alternativních zdrojů jen v roce 2006 - 500 000 000 USD - kolik jste dal VY???

A další, milý hloupý Šlimbuchu, zjistěte si, z čeho se skádá cena pohonných hmot v Evropě - zjiístíte, že 70-75 této tvoří daně!!!! Tedy to, co označujete jako ropnou lobby, jsou ve skutečnosti sociální systémy v západní Evropě!!!!! Teen, kdo na topě vydělává skutečně, nejsou ropné společnosti, ale stát, a to nikoli neoliberální, jako třeba USA či Rusko, ale SOCIÁLNÍ, protože v sociálních státech jsou PHM zdaněny nejvíce.
23. 12. 2012 | 14:21

ld napsal(a):

Kousal,

s tou Fišerovou máte asi pravdu. Chybka se vloudila z toho důvodu, že je to jednoznačný volební autsajdr, proto jsem ji již z pelotonu vytěsnil.
Ale židovští chlubílkové jsou tam vskutku toliko 2. Ti ostatní mají v báglu raději nejenom jarmulku...Taková Bobina tam má pro sichr i indiánskou čelenku.
23. 12. 2012 | 14:26

schlimbach napsal(a):

Parabellum

je sice hezké, že mi podsouváte ideologické zvratky, ale možná jste si nevšiml, že je produkujete vy - tak si je taky ukliďte.

Do školy se vraťe vy a zkuste se něco naučit - a dávejte také dobrý pozor ve výuce, protože potom zjistíte, že zákony oé zachování energie a hmóty se týkají pouze uzavřených systémů, které de facto v reálném životě neexistují a za druhé, existuje celá řada energií, o kterých lidstvo nemělo v době vzniku oněch zákonů ani potuchy.

Potom, až budete schopen vylít to, co máte v hlavě a budete připraven pohltit něco nového a také to bez předsudků promyslet a zpracovat, přečtěte si materiály na www.ekonomickareforma.cz - a potom mi ještě zkuste něco povídat o vztazích ve stávajícím ekonomickém systému a vkládat mi do klávesnice vaše vlastní výplody -(
23. 12. 2012 | 14:28

schlimbach napsal(a):

Parabellum

k té ohromné sumě, kterou jste mi předhodil - kolik stál výzkum Nikoly Tesly za celý jeho život a kdo dovede dnes zopakovat některé jeho práce?

Vážený pane vaše argumentace je značně primitivní a hloupá - chce to ještě chvíli bádat :)
23. 12. 2012 | 14:32

resl napsal(a):

Ze všech čiší touha po moci, postavení, dirigování, mimo T. Fischerové. Všechny volby volím outseidry, tak už u toho zůstanu.
23. 12. 2012 | 14:46

mb napsal(a):

( resl, tak to změňte a pošlete jiřího alespon do druhého kola ... :-))
23. 12. 2012 | 14:58

resl napsal(a):

mb,
v případě, že vypadne T.F., máte to u mě jako pozdní dárek i když trochu natvrdlý, lepší než intrikánský.
23. 12. 2012 | 15:21

Josef K. napsal(a):

McCavity ..Obávám se, že to nejsou ty opravé, soudruhu...pROSTOTĚ SE MEZE NEKLadou.
23. 12. 2012 | 15:26

mb napsal(a):

resl ... :-)
23. 12. 2012 | 15:29

Kousal napsal(a):

Resle, vy kdyžúkoliv něco napíšete, vždy posunete hranice nemožného.
Ze všech čiší touha po moci.??? Bože, od toho je vůdce aby měl moc, Vúdce bez moci není vůdce, jenom by ji měl uplatňovat ne pro své úchylno, ale pro společnost. Vedoucí kteréhokoliv stupně, kterého nebaví dělat vedoucího, je na prd. Asi jako boxer který by nerad někoho udeřil. A pokud se Fischerová tváří že chce být presidentka ale nechce moc, to už je blábol pro dementy, nezlobte se
DRUHÁ VĚC JE ŽE MEZI KANDIDÁTY NENÍ ŽÁDNÝ DOBRÝ. ZEMAN BÝVAL DOBRÝ PREMIÉR , ale neumí diplomacii a zestárl. Ostatní za sebou nemají vůbec nic
Přečtěte si Jandu 8,52. Vyjádřil to geniálně jednoduše
23. 12. 2012 | 16:13

Parabellum napsal(a):

Šlimbuch

Milý Šlimbuchu, nějak se Vám to plete. Pokud například planeta Země tvoří inerciální vztažnou soustavu, tak pro vnitřní využití jaksi můžete využít pouze a jen právě těch vnitřních zdrojů, a jaksi ani čirou náhodou nedokážete využít k energertickému využití například rotaci Země, či pohyb planety ve vesmíru.

A pokud si myslíte, že můžete navíc docílit toho, že energie z prostředí nižší entropie - tedy vnějšku sledované soustavy můžete jaksi bez dalších energetických vstupů přemístit do prostředí s nižší entropií, pak se jedná z Vaší strtany o popření druhé věty termodynamické.

Takže jak říkám milý hloupý Šlimbuchu, vratte se do školy, a doučte se fyziku 7. třídy základní škloly. Mám dojem, že se tam berou i ty inerciální vztažné soustavy.

BTW - zkuste mi říci, jak si asi představujete, že bude někdo obchodovat se zemí, jejíž měna nebude konvertibilní?
23. 12. 2012 | 16:52

Parabellum napsal(a):

Šlimbuch

Asi zhruva stejně, jako magie Davida Kaprfílda či Houdiniho. Na některé slavné podvodníky jsou jejich následovníci krátcí:-)))))

Mimochodem, pokud vím, tak Tesla pouze údajně demonstroval přenos volné energie, ne produkci této z ničeho.

Mimochodem, to, co ten Tesla demontroval, stejně nebyla VYUŽITELNÁ energie.
Stejně tak máme v současné době již několik desetiletí připravenu k ookamžitému nasazení termojadernou fůzi, která všechny sociální a komunální problémy může vyřešit v pěti minutách. Vemte, že na jednom Ohiu je 24 Tridentů 2D5 a každý z nich má 10 krásných 475 kt krásných fůzních špuntovek, připravených na okamžité dodání energie dle sociálistických a komunálistických potřeb lidstva:-)))))
23. 12. 2012 | 17:00

resl napsal(a):

Kousale,
premiér je víc než prezident, ten má mít jen rozum a cit a to je to, co Klaus nikdy neměl a Fischerová to má. Navrhněte koho vy budete volit a proč. Nebojte se vyjádřit. Nejsem si jist, zda si nepletete prezidenta s vojevůdcem. Ten nesmysl, že prezident je nejvyšším velitelem ozbrojených sil, si mohou zákonodárci strčit za klobouk. Víte, že nesnáším uniformy, velení, šikanu, holt každý jsme jiný.
Zeman byl dle vás dobrý premiér, ostatní nemají za sebou nic, tvrdíte.
Podle mě nebyl dobrý premiér, štítím se ho, protože vypadá usmoleně, neumí se chovat, zákeřnost z něj trčí, je stejný narcis jako Klaus, hraje dojemné divadlo se svou dcerou, má problém se svou ženou, jeho vtípky na mě nezabírají a je schopný se svou sebestředností dělat dál ostudu, jako nynější intrikán. Navíc nechci nic, co zavání Sovětským svazem, Šloufem, Lukoilem, to jen aby mezi námi bylo jasno.
23. 12. 2012 | 17:01

Pepa Řepa napsal(a):

Vynálezče lodního šroubu
škoda, že nekandiduje Péťa Pithart. To by byl prezident jako víno. Akční.
Mám to uhlí koupit, nebo nemám, mám ten zákon podepsat nebo nemám, mám toho premiera jmenovat nebo nemám.

Na Hradě by to bylo jako za Rudolfa.Jako v úle. Ráj šarlatánů.
Samej filosof, myslitel. To by se mudrovalo v mudrovně.
Bělohradský, Pehe, Žižek, Cohn-Bendit, Uri Avnery, Just, Sedláček, Josef K z Chelmu,Hořejší, Dolejší, paní beagbeetPepa, pan Stejskal by provozoval Ústav šlechtičen naproti, seshora by to hlídal duch Ernesto.

Posiloven a fitek je plná Praha, chtělo by to mudrovnu.
Proč se republika rozpadla, proč se zeměgula otáčí a tak......
Škoda, přeškoda.
23. 12. 2012 | 17:06

mb napsal(a):

starý drát varuje
občan Sloup vartuje
na stráži
očanka poslušně přiráží ...
23. 12. 2012 | 17:16

schlimbach napsal(a):

Parabellum

bože, vy se překonáváte :)
Kdo stál u zavedení střídavého proudu do praxe, kdo u elektromotorů na střídavý proud, generátory atd atd? Škoda, že nemáte více času probírat se Teslovými patenty, třeba by se vám více rozsvítilo. Uzavřené a otevřené systémy - máte v tom trochu hokej, ale jsem schopen vám to prominout, jsem totiž díky své hlouposti soucitný muž :)

Chápu, že ve skrytu za anonymním nick name se vám ty kecy kydají celkem bez ostychu. To s těmi soustavami je úchvatné počtení, škoda jen, že je to již tak staré a nemoderní :)

No, jsou vánoce, svátky míru, mějte se fajn, užíjte si je :)
23. 12. 2012 | 17:34

Magistr Kelly napsal(a):

Pepa Řepa , ta mudrovna je ZDE :-)
23. 12. 2012 | 17:34

schlimbach napsal(a):

Parabellum

k obchodování s nekonvertibilní měnou - jste skutečně tak natvrdlý a s tak mizivou představivostí? Pokuste se dovtípit, co je to reálná ekonomika a co je v reálné ekonomice zboží. S čím budete obchodovat v reálné ekonomice s měnou nebo se zbožím?

Máte tak málo fantazie, že se domníváte, že to není možné, když se tak i v minulosti dělo i dnes děje? Všechny státy nemají konvertibilní měny, přesto obchodují s kde kým.

Rozhodně nemám v úmyslu vás školit, není to možné. Váš pohár znalostí je plný. Obsah je bohužel shnilý, s tím ale nic nenadělám -(

Začal jste komunikaci stylem Rumcajse, což je samozřejmě tragické stigma pro vás a já vás za to nebudu nadále peskovat. Je to opravdu jen o soucitu.
23. 12. 2012 | 17:38

ld napsal(a):

schlimbach,

Parabellum až tak anonymní človíček není. Jedná se o rozbíječe internetových diskusí jménem Višinský nebo Višňovský. Křestním je tuším Dan. Já jen, že komunikací s ním tratíte čas.
23. 12. 2012 | 17:48

Josef K. napsal(a):

Pepa Řepa. Hele, po té, co zemi vede samý nadsamec Pepa Řepa, krasavec fyzický, co jest negramotný, či snad pologramotný, odchovaný vojínem , co nikdy nebojoval, ale podával kostky na barikády, vyznavačem čistoty, co nikdy neuklízel, mravokárcem, co nikdy nepotkal mravnost, vyrostlý na ruských hlavních a husákovském postmasopústu, jest tak veselo, že by trocha intelektuálů opravdu nezaškodila. Chápu, že Pepa Řepa si při svých duševních schopnostech ani nevšiml, že tu již půl století vládne jeho rodná kasta a že knedlíček, vepřová a sádélko mirgorodské z kanapíčka zalité pivíčkem zalily i toky řek, znečistily je a říčního raka vyhnaly do potrubí chemických závodů, tak čisto je tiu po Pepech Řepských. A vono se to ještě ani nestydí psát veřejně, když mu to smrdí od pera jako z padesát let nemytých úst s vyviklaným chrupem, protože zeleninku to ne, nejvýše prejt a ještě zu nepřátel lidu, zapitý sovětským vyjetým olejem a národovoleckým hnojem...
Pepíčku, zatíém jsi nestačil vylézt ani z té jámy pod suchým záchodkem u chalupy a už bšíříš hygienické moudro?
Vylez, umej se, změń šat, bež se vyučit a pak vstup....do řeznictví. Jinak tě čeká přeštická poráížka, s krizí se i sádlo hodí...
Pokud nerozumíš, pak je porucha na Tvé straně...
23. 12. 2012 | 17:57

Zacheus napsal(a):

Podle mého názoru by každý prezident České republiky - tedy včetně toho budoucího a dokonce i každý odpovědný kandidát na tuto funkci - měl naprosto jednoznačně odmítnout podpis Evropského stabilizačního mechanismu , pokud se nechce zpronevěřit svému ústavnímu slibu prezidenta , případně nechce předem avizovat,že tak v případě svého zvolení učiní.

Dovoluji si ocitovat malou část ze zajímavého článku pana Michala Semína , který vyšel v Lidových novinách dne 12. prosince 2012 s názvem:
" Václav Klaus nepodepisující, bojující"

"Nepochybuji o tom, že na rodzíl od těch, kteří vznik ESM schválili, Václavu Klausovi vadí, že zde vzniká další nadnárodní instituce, jíž budou členské státy eurozóny bezvýhradně podřízeny (...).

Co jiného lze říci o subjektuo subjektu veřejného práva, jemuž se členské státy neodvolatelně a bezpodmínečně zavazují zaplatit jakýkoli kapitálový požadavek, který vůči ním bude ze strany ESM učiněn, a to do sedmi dnů od obdržení požadavku? Co jiného soudit o instituci, jejíž rozhodnutí nebudou moci být soudně napadena, jejíž majetek nebude podléhat kontrole a jejíž uředníci, jejichž činnost nebude podléhat kontrole členskými státy, mají smluvně garantovánu trestněprávní imunitu?"
23. 12. 2012 | 17:57

schlimbach napsal(a):

Zacheus

vsadím se s vámi, že mnoho z těch hýkajících eurohujerů texty schvalovaných dokumentů ani nečetlo -(
Vůbec nechápou, že skutešně, cihlu, po cihle budují nepropustnou zeď fašistické diktatury -(
23. 12. 2012 | 18:03

Vidím zradu ve Vašich očích, Dienstbiere napsal(a):

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/helloween/judas-17656
23. 12. 2012 | 18:10

Parabellum napsal(a):

Šlimbuch

To ze sebe opravdu dělíte tak blbého, nebo jjste opravdu takový ignorant?
Zkuste mi říci JEDINÝ příklad barterového obchodu v podobě, kterou popisujete z posledních 20 let.

Takže hlupáku Šlimbuchu, v reálné ekonomice se platí za zboží penězi. A všechny ekonomické teorie uznávají peníze jako druh zboží. Ve Vašem chorém mozku ignorujícím elementální realitu to funguje jinak, takže je zřejmé, že pokud by výplody Vašeho chorého mozku převedly do reality, pak by to vedlo k ekonomické izolaci v lepším případě- ale nejspíše k nějakému embargu.

Ano, Kuba nemá konvertibilní měnu, stejně jkao Bělorusko nebo Severní Korea. Ani Ukrajinská Hrivna není plně konvertibilní. A máte pravdu, Kuba i Ukrajina obchoduje s kde kým. Obě tyto země ponejvíce vyvážejí levný holky.

A k tomu dalšímu - poradím vám: Zítra je štěsrý den, tak zkopejte manželku, na nafackujte spratkům. To Vašemu chorému zakomplexovanému mozku zneuznalého niemanda, kterého nikdo nebere vážně pomůže daleko víc, než psát nějaké bláboly o tom, jak organizovat život těm, kdož o to nestojí.
Takže si vobujte vokovaný boty, nasadte boxera, a hurá na manželku a děti!!!!!!
23. 12. 2012 | 18:29

skeptický napsal(a):

Princ Harry prý zlikvidoval vůdece talibánu.Je v kolektivu blíben,a vysloužil si prý přezdívku BIG H.,velké H.

Tady by se to dalo také zavést,pro bloggery i diskutující.
Čeština je naštěstí trochu přesnější než anglina,takže velký,velká,velké, by mohlo upřesnit záměr o koho a co jde.

Velký Č.s malým č.

Klidné svátky všem Big ABC...
23. 12. 2012 | 18:29

Zacheus napsal(a):

Schlimbach.
Děkuji za odpověď a souhlasím s Vámi.
Jenom doufám,že tyto dokumenty si přečetli alespoň někteří kandidáti na prezidenta: - ).
Přeji pěkné Vánoce.
23. 12. 2012 | 18:30

Parabellum napsal(a):

Šlimbuch

Lháři šlimbuchu, Tesla byl podvodník, a Vy pochopitelně také. A jestli tvrdíte opak, pak mi udělejte nabídku s tím, že mi dodáte fungující zařízení převádějící volnou energii na využitelnou v nějakém rteálném čase za konkrétní peníze, a s tím, že zaplatíte penále 1 procento za každý den z prodlení.

A jinak Hloupý Šlimbuchu, střídavý prou d o praxe zavedl George Westinghouse - to je překvápčo, co? A co se týče Asynchronního motoru, tak ten skutečně Tesla vynalezl, ale asynchronní motor je zařízení, které pouze převádí elektrickou energii na mechanickou- nic víc, a nic méně. Žádnou meziplanetární energií duchů a šabrušenů na energii využitelnou naší civilizací převést nedokáže, přestože se to tu snažíte nabulíkovat.
23. 12. 2012 | 18:37

resl napsal(a):

Přátelé euroskeptici, sežeňte si Hospodářské noviny z pátku, poslední strana a udělejte si přehled o EU a Norsku, kterým se občas oháníte.
P.Ř.
Tuším, že mluvíte ke mně i když můj nick je jiný. U vás je často zvykem, že si vymyslíte historku, osoby, děj a ten pak polehoučku navlékáte na jinou osobu. Při tom, když se vyjadřujete k někomu přímo, je to daleko lepší a nevoní to tak arogancí. Přesto si myslím, že se mnou v charakteristice Zemana souhlasíte a Klause máte prokouknutého. Máte s ním sice stejný názor na EU a to je tak vše. Jinak se mi zdá, že "U šarlatánů," to vypadá na Hradě už teď. Nebo v mudrovně ?

Kousale, vy jste usnul, nebo už nic nepotřebujete vědět ?
23. 12. 2012 | 18:38

Pepa Řepa napsal(a):

Magistr Kelly
no vidíte magistře, už je jeden mudřec tady. A dokonce tyká jako zamlada na schůzi.
:-)
23. 12. 2012 | 18:41

Pepa Řepa napsal(a):

Zacheus
Hezké Vánoce i půlnoční.
Neberte to zdejší panoptikum tak vážně.
23. 12. 2012 | 18:44

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

Nadkolego

Vidím,že jste konečně kamarádi s místním expertem na humanitární porážky,nedávno posvěcené Bruselem,Big K.
Oběma Vám přeji bohatého Jéžiška.

Už se těším,jak výkvět místní obce křesťanské bude zase vybírat na Vánočním koncertě v Chrámu Páně v přímém přenosu.
23. 12. 2012 | 18:58

český maloměšťák napsal(a):

Josef K
Za málo.

mb
Dienstbiera školili i u Hamburger, Weinschenk, Molnar & Fisher /N.Y.C./.
Ale Pepovi Řepovi to neříkejte - myslel by si , že má Dienstbier něco s MacDonaldem, vinárnami , Slováky a Židy.
Kdo všechne a kde všude školili Pepu Řepu - to nevíme. A ani raději vědět nechceme - neb nastávají svátky smíření a světla.
A navíc komu by se chtělo louskat šifry v azbuce, že.

Mějte se.
23. 12. 2012 | 19:05

český maloměšťák napsal(a):

Apropo :

http://en.trend.az/regions/casia/kazakhstan/2099112.html
23. 12. 2012 | 19:08

schlimbach napsal(a):

Parabellum

pro koho myslíte, že Tesla pracoval? Westinghaus platil, Tesla vymýšlel. Že byl Tesla podvodník? Jste obyčejný hlupák, který ani nedokáže napsat bez chyby mé jméno. Pokud to děláte záměrně, je mi vás líto -(

USA patenty se udělují pouze za funkční zařízení - počtěte si třeba o MEG Toma Beardena, najděte si něco o Testatice atd. To, že něco nevíte nebo nedokážete připustit ještě neznamená, že to neexistuje. Chápu, že nic těžšího než vzduch nemůže létat podle vás, že? Přesto se přepraví stovky milionů lidí každoročně letadly po celém světě.

Měl byste si něco nastuovat o nerovnovážných systémech, o rezonanci atd. nebyl byste za hlupáka tak jako nyní. Přestal jste mě bavit, nechci si znepříjemnit vánoce komunikací s tvorem plným negativní energie, takže končím rozpravu s vámi, neb vaše intelektuální úroveň mi nevyhovuje. Mějte se jak chcete nebo jak dovedete.
23. 12. 2012 | 19:26

schlimbach napsal(a):

Parabellum

ještě reakce k 23. 12. 2012 | 18:29

jste skutečně inteligent -(
23. 12. 2012 | 19:31

george napsal(a):

Pane Dientbiere, necpěte se tam, na co ještě nemáte. Bohouš Sobotků se vás tou kandidaturou dobře zbavil, věděl, že nemáte šanci, ale nezavazíte mu. Raději se ho snažte porazit na místě předsedy a když to budete dělat ve straně dobře, vzhůru na hrad. Sobotka je tlachal a tolik práce vám to zase nedá. Dnes za sebou nemáte celou stranu, polovina vás podšmikne jako tehdy Zemana.
23. 12. 2012 | 19:36

Jemnický napsal(a):

Aga

Myslíte Radomíra Špoka?
Duch si vane svobodně, kam chce, hlupákům vmete písek do očí, moudrým napne plachtu, plachta popožene jachtu ... krásné je žít.
Tak se projevuje Duch.
Apokalypsa sv. Jana je na jinou diskusi na jiném místě, nikoliv zde na diskusním hnojništi, kde trotlové pálí z parabellum po všem, co se pohne, reslové tlučou disputéry po hlavě hospodářskými novinami, ...
Přeji vám klidné a radostné vánoce, první po konci světa.
23. 12. 2012 | 20:58

Obcan napsal(a):

Pane Dienstbiere, každy kandidát na prezidenta ma své mouchy, ale Vy jste mladý, doufám nezkažený, nespojeny s zadnou korupční kauzou, pracoval jste v soukromém sektoru a stojíte si za svým. Chce to mladou krev.
23. 12. 2012 | 21:40

JC napsal(a):

Asi budu volit Bobo,
kvůli kozám, asi
23. 12. 2012 | 21:47

reppop napsal(a):

Lila napsal(a):
...stejně jako je pro mě nepředstavitelné, že Jiří Dienstbier se jde doprošovat podpory k těm, kteří jeho otce šikanovali a věznili. K tomu je zapotřebí opravdu silný žaludek. Použiji analogii: dovedete si představit, že by se bývalý vězeň koncentračního tábora šel doprošovat podpory k esesákům?
Na tom nic demokratického, natož respektuhodného opravdu nevidím.
xxxxxxx
Vy jste Jiřího Dienstbiera st. osobně znal, že se na něj odvoláváte a kážete tu morálku o silných žaludcích?

Odpovím Vám slovy politologa Lukáše Jelínka, který tu čest měl:

Nemám potřebu hájit zde Jiřího Dienstbiera ml. Ozvat se může kdykoli sám. Je mi však smutno kvůli jeho tátovi, kterého jsem měl tu čest dobře poznat. Copak všem těm antikomunistickým mudrlantům, co se jím ohání, nestál ani za to, aby si nastudovali pár jeho článků, hodnot, které vzýval, a principů, jimiž se řídil?

Jiří Dienstbier st. nikdy módní antikomunistické vlně nepodlehl. Když kritizoval „bolševické myšlení“, mínil tím drzé, hrubé a válcovací metody pravicových svazáků, kteří se u nás definitivně zmocnili vlády po roce 1992. Patřil též k nejhlasitějším kritikům tzv. lustračního zákona, který semlel viníky i oběti a způsobil nemálo lidských tragédií.

Dienstbierovo volnomyšlenkářství se nejlépe projevovalo tím, že odmítal stavět bariéry mezi lidmi, s každým byl připravený diskutovat, každému byl ochotný naslouchat. Komunisty nepovažoval za méněcenné či nakažené leprou. O lecčems se s nimi po listopadu 1989 přel, zmiňme třeba česko-německou otázku, ale mnohem více bychom našli styčných bodů v zahraniční politice i v pohledu na sociální stát.

A proč se choval takto, přestože se mohl od pohrobků normalizační KSČ odpudivě odtáhnout? Protože byl demokrat a neměl sklon vylučovat politiky, natožpak jejich voliče, s jinými názory z politické soutěže. Říkal, že na antikomunismus bylo dost času před rokem 1989. Kdo k němu měl ale tehdy odvahu? „Oč jde všem těm bijcům, kteří mlčeli čtyřicet let a dnes se stali profesionálními pronásledovateli komunistů, když je to dovoleno?,“ zeptal se Jiří Dienstbier st. už v roce 1993 v knižním rozhovoru Nadoraz. A kdo jiný než disidenti a jejich tehdy pronásledovaní rodinní příslušníci má právo dnes s komunisty mluvit jako rovný s rovným a třeba se jich i zastávat?

Když Jiří Dienstbier st. na Kladensku kandidoval do Senátu, požádal okresní výbor KSČM o vyjádření podpory. Stál totiž o všechny voliče a věděl, že jsou chvíle, kdy se animozity na levici musejí překonat. Podobně uvažuje i jeho syn.

Je to přístup přirozený, politický, nikoli konjunkturální, vypočítavý. A jak to mysleli Václav Klaus, Jan Švejnar či Petr Pithart, když šli před parlamentní prezidentskou volbou požádat o hlasy na poslanecký klub KSČM? I Václav Havel se nakonec v prosinci 1989 nechal zvolit parlamentem s drtivou komunistickou většinou.

Dělat si z nebožtíků štít, a to i proti jejich nejbližším, nebo si je bezostyšně brát do pusy je nechutné. Nebylo by lepší přečíst si jejich práce a nastudovat si jejich názory? Jenže to by pak zmizela příležitost přidat svoji trošku do užvaněné denunciační kampaně…
(Zdroj: http://www.denikreferendum.cz/clanek/14595-falesne-vzkazy-ze-zahrobi)

Ale Vám samozřejmě o pravdu nejde, Vám jde o propagandu proti Dienstbierovi jr. a to pak každá propagandistická finta dobrá.
Vy jste použil tzv. logický klam, když jste tu uváděl údajnou analogii s vězněm a koncentračním táborem. Využil jste známé skutečnosti, že jednoduchá lež je účinnější než složitější pravda.
Ta složitější pravda spočívá v tom, že pozici bývalé KSČ dnes zaujala ODSTOP (čili tzv. "pravicoví bolševici"), už jsem o tom psal výše, k těm JD logicky prosit o podporu nešel, stejně jakoby nešel jeho otec.
Jinak o propagandistických klamech podrobněji viz: http://www.blisty.cz/art/39049.html
23. 12. 2012 | 22:06

reppop napsal(a):

To Kelt

Díky za podporu mých názorů i za pozdravy. Rovněž zdravím Vás i všechny spřízněné diskutéry a podporovatele J. Dienstbiera.
A těm nespřízněným přeju pevné zdraví abychom je tu mohli svými názory i nadále vytáčet a nemít u toho výčitky, že jim ubližujem.
23. 12. 2012 | 22:14

Parabellum napsal(a):

Šlimbuchu,

Vy jste výše tvrdil, že Tesla vymyslel Perpetuum mobile, a že jej máte schováno v šuplících, a dovedl jste to do funkčního použití, a na základě toho jste sepsal tu svoji ekonomickou reformu, ve které uvádíte, že globálního obchodu sw energiemi nebude třeba. Píšete to jasně černé na bílém mezi řádky, takže Vaše pitomé vytáčky Vám nepomohou.

Jinak pokud tvrdíte, že ty Vaše nesmysly fungují, tak se chopte noře, a probodněte nádrž svýho auta, a nedávejte vydělávat ropné lobby, dále vezměte kjleště, a odstřihněte se od přívodu elektrické energie, a konečně, vezměte pilku na železo, a odřežte trubky s přívody plynu a otopné vody.

Pokud jste to neudělal, pak sám ani nevěříte tomu co píšete, a pouze sprostě lžete, a akorát si hrajete na chytrého.

A na rozdíl od Vás technicky negramotného ignoranta, se opravdu živím mimo jiné konstrukcí energetických zařízení. Pokud tvrdíte, že ty Vámi uváděné nesmysly fungují, a že tomu na rozdíl ode mne dokonale rozumíte, tak sedněte k prknu, chopte se tuštizny, a převedte ty Vaše bláboly do technické praxe.

facit:

Šlimbuch bude tvrdít, že trojfázový asynchronní motor = perpetuum mobile. Zřejmě asi proto, protože si myslí, že ten motor se točí sám od sebe a nepotřebuje žádnou kliku, nebo přívod páry, který by jej roztáčel.
23. 12. 2012 | 22:20

Parabellum napsal(a):

Šlimbuchu,

Nic, nic, nic, ale nic co je těžšího než vzduch samovolně létat nemůže - to máte stoprocentní pravdu.

Žádné letadlo se Vám bez paliva nepohne ani o milimetr, přestože budete kroutit kniplem a vydávat hýkání napodobující motory jako zběsilý. Nebo budete tvrdít, že ano?

Pojdme si Šlimbuchu, když jste tak zběhlý v aerodynamice nízkých a vysokých rychlostí popovídat třeba o poláře profilu, nebo kvazitrojrozměrném proudění v lopatkových stupních.
Je s podivem, že nekterá individua, ač jsou přírodními a technickými vědami tak nedotčená, že nerozeznají trojúhelník od čtverce a šroub od matice, mají potřebu poučovat lidi, kteří se vývojem a konstrukcí technických a technologických zařízení velmi úspěšně živí. Totéž, když Šlimbuch poučuje mne, bejvalýho oilera o tom, jak zaříkávání a zaklínání nahradí primární energetické zdroje.
23. 12. 2012 | 22:28

Parabellum napsal(a):

Šlimbuch

Tak jo, Šlimbuchu, začnewme s tou rezonancí.

1) Napište prosím obecný tvar diferenciální rovnice, která bude popisovat dynamickou soustavu s vlastními kmity,
2) následně tuto doplnte o část, která bude popisovat kmity vybuzené
3) napište podmínku, kdy se tato soustava dostane do rezonance - jinými slovy, uvedte, jak byste postupoval, pokud byste danou soustavu chtěl dostat do rezonance - je úplně jedno, zda se bude jednat o soustavu mechanickou či elektromagnetickou.

Je zcela s podivem, že někteří lidé mají potřebu psát o problematice, o které vědí úplné kiliš.
23. 12. 2012 | 22:34

reppop napsal(a):

To Nuba, Schlimbach

S mým kolegou z práce se domníváme, že Češi (incl. Moraváci) jsou částí hybridního roje (genetického, ale mnohem víc kulturního) mezi Slovany a Germány, druhou částí jsou Rakušáci. Zatímco Češi mluví slovansky, Rakušáci germánsky. Takže bych si myslel, že k Rusům máme stejně daleko jako k Němcům (Francouzům, Dánům, Norům, Švédům), ba možná vzděláním a vědou ještě dál, což souvisí i s geografií a vlivy z toho odvozenými. Takže já bych se rád vrátil ke kořenům, které kdysi idiotsky přetrhali nacisti. Ono to středoevropské hnízdo, kde se Germáni a Slovani míchali, se mohlo směle poměřovat s hnízdem anglosaským (koneckonců Einstein překonal Newtona :-)). Myslím, že je hlavně hloupé ničit to osvědčené, napřed napodobováním Rusů, teď zas Angličanů a Američanů. Vraťme se ke kořenům, vraťme se KONEČNĚ do střední Evropy, zde hledejme své spojence a přestaňme si pořád lokajsky myslet, že musíme někoho mentalitou nám vzdáleného sakumprásk ve všem napodobovat. Proč?
23. 12. 2012 | 22:34

Parabellum napsal(a):

Šlimbuch nám napsal, že letadla ročně přepraví stovky milionů cestujících, aniž se do nich naleje jediná kapka paliva.

Úžasné

Jedinéí, co mu jde opravdu dobře, je oponentovi podstrčit něco, co nenapsal, a pak to následně okomentovat.
23. 12. 2012 | 22:38

Parabellum napsal(a):

reppop

No, podle Starých pověstí českých od levicového, tudíž nezpochybnitelného autora Aloiuse Jiráska, který popisuje, odkud Češi přišli, tak se jeví být realitou, že Češi patří spíše mezi divoké západotatarské kmeny, a co bylo civilizovaného, tak část toho prohnali komínem náckové, část odsunuli sami češi po válce a další část vyhubili v pozdějšícjh létech. A ten zbytek emigroval, jakmile k tomu dostal první příležitost.

Jak chcete to vracení ke kořenům realizovat? Budete budovat šlechtitelské stanice pro echt správné čechoidy?
23. 12. 2012 | 22:43

mb napsal(a):

ostnatý drát pučmidrát
išel sobě zahudrat
dříve jistě bylo lépe
to ví každý trilobit

pro lidi byl malej dvorek
a na lumpy velkej bič
z těchhle zlatejch komo časů
nezbylo už vůbec nic

ale vždy když zavřu oči
přenesu se časem zpět
mohu nechat do se mlátit
nebo rovnou zcepenět ...
24. 12. 2012 | 00:08

Jáchym napsal(a):

reppop:
Sakra, já zase zírám...
Když pomyslím, co už několikrát stála předvolební kampaň ČSSD - která byla navíc zaplacena dvakrát - jednou socdemáky, podruhé nejspíš ODS a spřátelenými kmotry...aby byla co nejvíce kontraproduktivní...

Kdyby nedělali kampaň žádnou, mohli sestavit jednobarevnou vládu.

Kdyby sehnali tři reppopy, měli ústavní většinu.
Jenže to by pak byly volby anulovány, pochopitelně.
Jste dobrej, furt to říkám.
***********************
K Dienstbierovi:
Občas si říkám, jestli ho není na prezidenta škoda.

K Zemanovi:
Na rozdíl od ostatních kandidátů jsem měl kdysi možnost jej osobně poznat.
Pokud bych byl čistý pravičák (!), neváhal bych a volil bych ho.

Je to jednoznačně středopravicový politik s určitou dávkou sociálního cítění. Cynik, pragmatik. Politicky nadaný.
Jeho obrovskou nevýhodou je, že nedokáže mazat med kolem huby lidem, kteří jsou méně inteligentní než on. Což je, želbohu, většina - včetně autora těchto řádků. Ale já mám rád lidi, kteří jsou chytřejší než já.

Když čtu zdejší intelektuální výkvět diskutérů, kteří jej považují za hloupého, musím se chechtat.

Reppope, pište dál, neztrácejte ze zřetele, že vás čte mnohem víc lidí, než sem píše.
*******
Co se týče charakteru kandidátů - Diensbier vede.
Pokud se budu řídit chladným kalkulem - asi dám, nerad, přednost Zemanovi.

Co se týče ostatních: Pokud neodloží volby a nepustí Kájínka (ano, jasně, je to gauner, ale je asi tak tříprocentní naděje, že mu lupne v kouli a polepší se :-)), měla by naději Fischerová a Franz - mám určité zbytky smyslu pro humor.

Ostatní jsou o řád horší.

Schwarzenberg a Fischer jsou dokonalou zárukou rozpuštění a vypuštění republiky.

Bobošíková či ostatní ?
Tak perverzní smysl pro černý či hnědý humor zase nemám !
Nicméně klídek - pokud snad bude hrozit výhra někoho opravdu vlivného a pročeského, zazvoní mezistátní telefon - a volby či kandidáta zrušej. :-(

Demokracie už byla !
24. 12. 2012 | 01:15

schlimbach napsal(a):

Parabellum

musíte to mít těžké, když musíte nejdříve zkonstruovat nějakou kravinu, kterou potom podsunete někomu jinému a potom s tím ještě polemizujete. Žijte v pokoji. Potkat něco takového zrovna ve vánoce, to se může stát opravdu jenom mě :)
24. 12. 2012 | 06:48

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):

Jak chcete to vracení ke kořenům realizovat? Budete budovat šlechtitelské stanice pro echt správné čechoidy?
xxxxxx
Samozřejmě já jediný su reliktní echt čechoid. Takže mi sem posílejte pečlivě vybrané (90-60-90) Slovanky a Germánky, já už zbytek zařídím. Moje eugenika bude prosycena LÁÁÁSKOU...
24. 12. 2012 | 09:35

reppop napsal(a):

Jáchym napsal(a):
Co se týče charakteru kandidátů - Diensbier vede.
Pokud se budu řídit chladným kalkulem - asi dám, nerad, přednost Zemanovi.
xxxxxxx
Přes všechny chvalozpěvy na mou maličkost, se ukazuje, že jsem dost zabedněný, tohle bych potřeboval vysvětlit. (Jste zakuklený pravičák?).

Nějak nechápu. Takže buď mne hodnotíte chybně nebo jste velmi rafinovaný ironik. Nebo jsem ještě tupější než se domnívají moji zdejší oponenti.

PS: Zemana považuji za vysoce inteligentního (ve smyslu vysokého IQ), leč dle Koukolíka a Drtilové to nijak nevylučuje stupidní chování v určité situaci (která právě nastává, řekl bych). Pak právě spojení vysokého IQ se stupidním jednáním má obrovský ničivý potenciál. (http://www.blisty.cz/art/39405.html)

Běží-li člověk po nesprávné cestě, vzdálí se pravdě tím více, čím je schopnější a rychlejší (Francis Bacon)
24. 12. 2012 | 09:47

Josef K. napsal(a):

reppop... Výzva k návratu být tím, kým jsme a nebýt tím, kým nejsme ,je pozitviní a lze jen doufat, že bude zaznívat stále častěji.
Kolem Vánoc si člověk uvědomí tu středoevropskou podstatu češství, objíždí se s rodinou: míhá se to od Bonnu, Brelína, Vídně, Budapešt, Bratislava, Košice,Varšava. Pak se ozvou všichni ti z USA, Brazílie, Austrálie, Číny...
Být středoevropanem je onen skutečný a neměnitelný úděl i privilegium češství. Tedy alespoň pro mne. Mluví německy, slovensky , rusky, anglicky, francouzsky, města mají koloritní středoevropskou atmosféru i lidé se chovají nějak podobně.
Tak jo, jdu na středoevropské kafe v Budapešti a večer si dám bavorského kapříka v české verzi a bílou klobásku s bramborovou kaší a kachničku na švestkách, zapiji rýnským....a maďarskou pálenkou.
24. 12. 2012 | 09:52

Josef K. napsal(a):

Reppop...Pak, samozřejmě, zůstává otázkou, jak tak moudrý muž bude volit někoho, kdo má ke středoevropanství tak daleko, jako soudruh Zeman...Neboť nevolíte jen Zemana, ale celou tu skvadru šloufovskou, to jest jakoby Hájky a Jakly z jiného tábora ale stejného těsta.
24. 12. 2012 | 09:55

mb napsal(a):

jáchym napsal: Co se týče charakteru kandidátů - Diensbier vede.
Pokud se budu řídit chladným kalkulem - asi dám, nerad, přednost Zemanovi.

... to je ovšem vrchol perverze ... myslim ...
24. 12. 2012 | 10:44

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

reppop:

díky za citaci Lukáše Jelínka, s potěšením jsem si přečetl...

"hybridní roj" - velmi zajímavý termín, musím chvíli přemýšlet, do jakých významů by až mohl zabíhat ... :-)

Jáchym 01:15

podle mého míváte výborné úvahy, tentokrát ale nesouhlasím:

a) ti, kteří odmítají Zemana, to většinou nedělají proto, že by ho považovali za mentálně slabého. Určitým způsobem naopak, myslím je odmítán pro jeho racionální ovarově-klausovský oportunismus a osobnostní rysy, a to vesměs inteligentními lidmi (včetně mě :-)). Jména, která ho podporují, mají také velkou vypovídací schopnost: Klaus, Koudelka, Bílá ....

b) nevěřím, že se budete řídit chladným kalkulem - v tom případě byste nešel k volbám vůbec :-)
24. 12. 2012 | 10:54

drzá držka napsal(a):

Služební pivo, voni by byli přijatelnější pro vícero lidí, kdyby se vzdali americkýho občanství. Kterému pánu chtějí sloužit. Lidu USA a nebo lidu ČR.
24. 12. 2012 | 11:28

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

parabellum:

Vám se koukám o vánocích neudělalo dobře, že ?
Nebo to je normální stav po celý rok ?
24. 12. 2012 | 11:29

Zacheus napsal(a):

To Pepa Řepa. Děkuji za přání, také přeji Vám a Vašim blízkým krásné Vánoce a všechno nejlepší do roku 2013. Zacheus
24. 12. 2012 | 12:35

Zacheus napsal(a):

To ostatní diskutující, bloger a redakce Aktuálně cz.
Hezké a radostné Vánoce přeje Zacheus.
24. 12. 2012 | 12:37

ostnatým drátem do oka napsal(a):

Jana Bobošíková na hrad.
25. 12. 2012 | 11:28

reppop napsal(a):

ostnatým drátem do oka napsal(a):
Jana Bobošíková na hrad.
xxxxxxxx
Souhlasím: zazdít.
25. 12. 2012 | 13:23

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Aha, prohrané války křesťanů s muslimy v Evropě se nepočítají, jen tak namátkou Kypr, Kosovo......Srbsko versus Chorvatsko, to byla jen taková pošťuchovaná? Jen se červenejte, máte proč.
EU shnilá zevnitř, řízená a vysávaná globálním kapitálem,občané a drobní podnikatelé šikanovaní a terorizovaní byrokracií ve službách téhož, divím se každému, kdo stojí o to, dělat prezidenta ČR, pokud mu nejde jen o těch třicet stříbrných.
Váš otec si ještě mohl dovolit určitou míru naivity, Vy už byste měl vědět, vo co go, anébo si z nás děláte voháňky?
25. 12. 2012 | 19:41

Tykadlo napsal(a):

No, když někdo neumí nic lepšího než strašit komunistama a ostnatým drátem, měl by zametat a ne dělat presidenta
26. 12. 2012 | 09:42

Koleda napsal(a):

Ostnatý drát varuje! A proto se spojím i s komuisty, jak hlásáte, že? Inu, rodinuou anamnézu nazapřete.
26. 12. 2012 | 12:51

Obcan napsal(a):

Kdo chce navrat tunelářů z 90.let, bude volit Zemana.
26. 12. 2012 | 21:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy