Přes držku bych od táty nedostal

08. 01. 2013 | 08:57
Přečteno 22278 krát
Ani stokrát opakovaná lež se pravdou nestane. Proto již přecházím opakované poznámky, že by mi otec za moje politické postoje naplácal. Ovšem když toto klišé zopakoval v 29.12. rozhovoru pro MF Dnes i spisovatel a někdejší vězeň svědomí Jiří Stránský, muž veskrze vážený, reagovat musím.

Podle pana Stránského by Dienstbier starší „dal svému synovi přes dršku, kdyby ho viděl, jak se jde bratřit s komunisty jenom proto, aby dostal jejich hlasy. Pro to je nádherný židovský výraz. Je to chucpe.“

Můj otec nesnášel bezpráví, porušování a omezování lidských svobod. Nikdy si ale nedával na štít antikomunismus. Naopak se vysmíval těm, v nichž se antikomunisté jako mávnutím zázračného proutku probudili až po listopadu 1989. Ostatně i někteří z prezidentských kandidátů v době, kdy já dlouhé hodiny jako kluk vlaky cestoval z Prahy do Heřmanic nebo na Bory za tátou do vězení, vysedávali na partajních schůzích.

Co se týká komunistických hlasů, řekl si o ně během své politické dráhy i můj táta – při kandidatuře do Senátu na Kladensku. Nešel se ale tenkrát s komunisty „bratřit“, jak to nazývá Jiří Stránský, nýbrž diskutovat a hledat styčné plochy pro hájení levicového programu. Já se nechovám jinak.

A proč pokládám hájení levicových hodnot solidarity a spravedlnosti, stejně jako obranu sociálního státu, za tak důležité, že vidím spojence i ve voličích komunistické strany? Všímám si, jak se nedemokratické principy uchytávají i ve zdánlivě demokratických stranách. Množí se velrybáři, kmotři a obchodníci s mocí. Privatizují si politické strany a hledají cesty, jak dojit stát. K tomu jim slouží i všemožné velké koalice a opoziční smlouvy. Proto je mi rudý idealista bližší než modrý kmotr.

V Británii si v létě Alžběta II potřásla rukou s mužem, který byl před třiceti lety obávaným vůdcem irské republikánské armády. Dnes je však vicepremiérem Severního Irska. Šlo o událost vskutku přelomovou. Britská královna přistoupila k aktu smíření v zájmu překonávání starých bolestí a soustředění se na současné problémy.

Byl bych rád, kdybychom stejné velkorysosti byli schopni i my v České republice. Jedním dechem ale dodávám, že to vyžaduje vstřícnost obou stran - nekomunistů i komunistů. Politruk pohraniční stráže v karlovarské krajské radě se svými stalinskými postoji se nezamlouvá ani mně. KSČM ale respektuji coby stranu splňující veškeré formální náležitosti demokratického politického subjektu, což dosud nezpochybnila ani žádná z českých vlád. A v prezidentské volbě stojím i o hlasy těch, co dají na doporučení komunistické strany, protože každý člověk v České republice má stejná práva, stejné právo na důstojnost a stejnou možnost podílet se na volbě nového prezidenta.

Panu Stránskému, který v kampani otevřeně podporuje Karla Schwarzenberga, jeho vidění světa neberu. Má na ně - kvůli své drsné životní zkušenosti – právo větší než leckdo jiný. Jen ho prosím, aby nežongloval s názory mého otce, když je evidentně neznal. Táta mne vychoval tak, že jsem sociálním demokratem, nikoli komunistou. A naučil mne také hodnotit lidi nikoli podle barvy stranické knížky, nýbrž podle konkrétních občanských postojů.

(zkrácenou verzi otiskla 7.1.2013 MF Dnes)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jarda napsal(a):

už Vaše vyjadřování je obrázkem pokleslé politiky. Chápu že tímhle slovníkem oslovujete svou voličskou základnu která se sestává především z právě propuštěných. Vás bych nevolil ani kdyby jste byl jediný.
08. 01. 2013 | 09:06

Novinář napsal(a):

Miloš Zeman volí Jiřího Dienstbiera. To to trvalo. Konečně má levicový volič jediného mladého kandidáta.
08. 01. 2013 | 09:10

Pavel Kupka napsal(a):

Správně vysvětleno. Budu Vás volit. Pana Schwarzenberka si vážím, ale to co dělá teď již nejsou kompromisy ale ústupky. Signování Klausovy amnestie premiérem Nečasem byl pro ostatní členy vlády plivanec do tváře. Který šlechtic si nechá plivnout do tváře?
08. 01. 2013 | 09:12

Matylda napsal(a):

I bez tohoto článku jsem vaše volička. Nyní jste mé rozhodnutí ještě umocnil.
08. 01. 2013 | 09:13

Mac napsal(a):

Jarda

blábolíte nesmysly.
Myslím, že zrovna bez vašeho hlasu se Jiří Dienstbier obejde.

S budovatelskou písní na rtech jděte v pátek zvolit některého z bývalých komoušů nebo senilního knížepána s huhňavými vtípky ze 4. cenové.
Salut!
08. 01. 2013 | 09:14

Libertad napsal(a):

"Táta mne vychoval tak, že jsem sociálním demokratem, nikoli komunistou", napsal pan J.D.

A panové ŠTECH, ŠKROMACH, FALBR a nekonečná další řada v ČSSD jsou vychováni jako co? Mně se zdá, že jsou vychováni jako chameleóni.

S pozdravem

Sidonio Libertad
08. 01. 2013 | 09:22

Neudržitelný napsal(a):

Psal už jsem to pod blogem p. Sobotky. Slušně vychovaný člověk nemůže nikdy vstoupit dobrovolně do strany, která se na všech úrovních od místních, městských, krajských, státních, podílí na korupci, uplácení, šlendrijánství, bratříčkování. Celá devastace politické scény, prorůstání podnikatelské mafie do politiky, má dva hlavní aktéry. ČSSD a ODS.
08. 01. 2013 | 09:28

Dienstbierův přítel napsal(a):

"Táta mne vychoval tak, že jsem sociálním demokratem, nikoli komunistou". No, ještě že vás táta nevychoval třeba jako fašistu ;-) Byl byste fašista?

Jaký byl Váš táta víme, byl to člověk, který si zasloužil úctu pro řadu svých postojů (i kdy s ním třeba v něčem nesouhlasil). Ke komunistům by myslím o přízeň žebrat nešel.

Důležitý není, k čemu vás táta vychoval (to něco vypovídá jen o něm, ne o vás), ale jaký jste nyní vy sám. Jestli máte svůj názor, jestli dokážete přemýšlet o důsledcích toho, co děláte, jestli dokážete pochopit, co je to extremismus nebo třeba populismus. Spíš si myslím, že ne.
08. 01. 2013 | 09:35

Petr z Tábora napsal(a):

Pane autore, své schopnosti byste měl nejdříve prokázat ve své straně a v exekutivě.

Neslyšel jsem, kdy se vzdáte amerického občanství ? Asi vidíte, že velké šance ve volbě nemáte. Američan na Hradě by byl proti ústavě USA i ČR - když bychom chtěli brát texty doslova.
08. 01. 2013 | 09:37

rorýs napsal(a):

Každý by měl pokud možno činit co je mu nejbližší.
A snad proto by se někteří měli dále věnovat své hudbě, odpočinku, prognostikování, úředničině za cizí, moralizování, práci v EP, rozjímání, suverinalizaci v obýváku, či obyčejné slušnosti svébytí.
A někteří by měli být prezidentem. Protože na to prostě mají.
Protože mají drive a zdravou chuť.
Nikoliv zálusk.
08. 01. 2013 | 09:37

rejpal napsal(a):

K autorovi:
osobně bych vás raději viděl jako předsedu ČSSD s potenciální ambicí na křeslo premiéra, než na Hradě. Nejen proto, že v této pozici byste byl z mého pohledu užitečnější, ale i proto, že tak jako všichni straničtí kandidáti bude proti vám a priori půlka národa.
Nicméně, pokud postoupíte do druhého kola a proti vám nebude stát jeden ze dvou dalších kandidátů (což se asi nestane), podpořím vás.
08. 01. 2013 | 09:39

J.K napsal(a):

Samozřejmě že byste přes dršku nedostal. Politici jsou pořád stejní, Jakákoliv křivárna je OK, morálka je pro hlupáčky, hlavně když jsme u koryta
08. 01. 2013 | 09:43

Stařeček napsal(a):

o tom, že Vám dáme svůj hlas nemusíte pochybovat!
08. 01. 2013 | 09:44

dezo napsal(a):

Můj otec nesnášel bezpráví, porušování a omezování lidských svobod. Nikdy si ale nedával na štít antikomunismus.
Jak by mohl mit na stitu antikomunismus. V 1958 vstoupil do strany aby bojoval prpti bezpravi, porusovani a omezovani lidskych svobod dokonce na to dohlizel i v USA.
Jeden Vasek Havlu uz tu byl druheho nechci.
Franz na hrad
08. 01. 2013 | 09:52

Martin1 napsal(a):

Všem čestným lidem
Jiří Dienstbier se skvěle zachoval v době tvorby pražské kolalice ODS a ČSSD. Předpokládám, že to bude muž, který se vždy v pravou chvíli zachová čestně a správně. Skoro se mi zdá, že byl ČSSD na funkci prezidenta z ČSSD spíše "vystrčen" (jeho obliba totiž u lidí tehdy raketově stoupala), než že by byl vybrán, aby za tuto stranu kandidoval. Není to muž, který na sebe dokáže upozornit v mezidobí, kdy se nic "zvláštního" neděje. Sám o sobě píše, že se nechce pitvořit a dělat před kamerami komika. V tom by u mne možná zabodoval, kdyby napsal, že to prostě neumí. No nic se neděje. On tam opravdu nebude pro zábavu. On tam na Hradě Jiří Dienstbier bude právě pro takové situace, kdy se bude jednat o to, aby se v pravou chvíli zase zachoval čestně a správně. Pokuste se o mých větách zapřemýšlet. Nenechte tohoto čestného člověka neuspět ve volbě na prezidenta. Nemá zatím charizma svého otce, ale to přijde, ono se někdy špatně vyrůstá v takovém stínu, ale i to přijde - mám cit na lidi. Chtěl bych na Hradě po tom pávovi nějakého skromného, ale čestného a v pravou chvíli i energického muže a ne exhibicionistu, nebo dokonce nějakého spáče. Prosím - přemýšlejte.
08. 01. 2013 | 09:54

třebaKarel napsal(a):

Hodně štěstí Vám i nám , ať to vyjde a ať Vás neznechutí ten čurbes .
tK
08. 01. 2013 | 09:54

Nuba napsal(a):

Pane Dientsbiere, budu Vás volit

A jsem ráda, že nebudu mít tentokrát volbu komplikovanou zvažováním menšího zla, ale mohu Vám ten lístek hodit bez dalšího ale …
08. 01. 2013 | 09:56

Anna napsal(a):

Přidávám se k Rejpalovi. Vidím to stejně a máte i můj hlas v případě postupu do druhého kola (tedy v případě, že proti Vám nebude stát paní Fischerová. Ale to je velmi nepravděpodobné.)
08. 01. 2013 | 09:58

Silvie napsal(a):

Opravte mne, pokud se mýlím-nepíše se náhodou "DRŽKU"???

Dršťky jsou veskrze jiná záležitost.
Jsem ráda,že budeme mít vzdělaného a oduševnělého prezidenta.
08. 01. 2013 | 09:59

Silvie napsal(a):

Dezo
To nemá nic jiného,nežli před sebe pořád strkat toho svého fotra?
My víme,kdo byla Šedá lebka,fakt my ty jejich pijácké mejdany s Vencou nemusí pořád připomínat.
Sbírali je před letadlem a vodili je jako medvědy a Jelcina.
08. 01. 2013 | 10:01

Pepák napsal(a):

Tomia nepustili dál, zbývá mi Táňa Fišerová a vy. Po včerejší debatě v televizi jsem byl přikloněn k p. Fišerové, dneska bych to viděl 51/49 pro Vás.
08. 01. 2013 | 10:01

Neudržitelný napsal(a):

Martin
"Jiří Dienstbier se skvěle zachoval v době tvorby pražské kolalice ODS a ČSSD"
No vidíte Martine, podle Vás se zachoval skvěle. Podle mne by se zachoval skvěle, kdyby na protest proti tvorbě této koalice odešel z ČSSD, a kandidoval jako nestraný politik. Pak bych s Vámi souhlasil.
08. 01. 2013 | 10:04

Plácal napsal(a):

Berlinguer - generální tajemník Italské komunistické strany hlásal kdysi (70. léta 20. století) tzv. historický kompromis komunistů s křesťanskými demokraty, což bylo vykládáno šíře jako historické sbratření pracujících s majetnými vrstvami italské společnosti. O Berlinguerovi se říkalo, že on sám je ztělesněním historického kompromisu, neboť byl ženat se šlechtičnou.
Již několik let po vzniku KSČ z levicové frakce ČSSD zformulovala soc.dem. výzvu komunistům: "Kluci, z vandru domů".
Měl jsem za to, že heslo velký ohlas až do obnovení ČSSD v roce 1990 nemělo; tehdy přešlo do ČSSD tolik bývalých členů KSČ, že mohlo začít formování ČSSD jako "velké" strany se základnou několika desítek tisíc lidí.
Nyní nám ale pan Dienstbier vypráví, jak jej otec, komunista, myslím, od roku 1948, vychovával jako sociálního demokrata snad již v 60. a 70. letech. Sláva. Alespoň jeden komunista se (myšlenkově) vrátil z vandru již tehdy.
Jinak Jiří Dienstbier ml. je dobrým prezidentským kandidátem, i když za jeho navržením do funkce sobotkovským vedením soc.dem. spatřuji kulišárnu. Chlapec nepochodí, řada členů a příznivců soc. dem. bude totiž volit Zemana, a my - vedení, které J. D. nemá rádo - se mladého jako neúspěšného prezidentského kandidáta zbavíme s doporučením, že musí ještě popracovat na nejnižší úrovni, aby získal zkušenosti, a bude od nemilovaného pokoj.
08. 01. 2013 | 10:05

třebaKarel napsal(a):

Dežo ,
jsou některý věci tak složitý , že se daji vysvětlit jen někomu kdo má dobrou vůli slyšet a cítí čertovo kopyto v sladkosti jednoslabičných sloganů . Jestli je to Váš případ , řekněte a něco s tim uděláme . tK
08. 01. 2013 | 10:06

Jaromír Přibyl napsal(a):

Pane Dienstbiere, myslím, že jste v jádru slušný člověk, kterého si lze vážit.

Docela by mě zajímala odpověď na moji otázku: Je obecně něco špatného na antifašismu nebo antinacismu (nemyslím tím, že se k němu hlásí občas TAKÉ bývalí fašisté a nacisté)? Měl by třeba rakouský prezident žádat o podporu lidi, kteří se hlásí k ideologii NSDAP (i když by přiznávali, že jisté chyby se děly a distancovali by se od nich)? Antikomunismus přemýšliví lidi chápou jako odpor proti totalitě, diktatuře, zvůli. Stejně jako antifašismus a antinacismus (a je jedno, že Hitler udělal pár obecně dobrých věcí v sociální oblasti a třeba Salazar byl velmi kultivovaný a slušný člověk. To na věci nic nemění).
08. 01. 2013 | 10:08

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Fandím Jiřímu Dienstbierovi a byl by to prezident, za kterého bych se nestyděl, na rozdíl od jiných.

Byl by to prezident, který si s lidmi, kterým má sloužit, nevytírá …., podobně jako Klaus, Schwarzenberg a podobní.

Byl by to prezident, který by chápal nás a my jej.

Udělejme krok od prezidentů, kmotrů, gubernátorů či monarchu k prezidentovi občanovi.
08. 01. 2013 | 10:09

Nuba napsal(a):

A ještě k protikandidátovi Zemanovi

Podle mého názoru pravdu mají ti, kteří se domnívají, že je Zeman povahové dvojče Klause a Klaus dobře ví, proč podpořil právě Zemanovu kandidaturu. Oba pánové mají v DNA zakódovanou velkou pých, která je při různých příležitostech vede jak k arogantnímu a pohrdlivému vyjádření nejen vůči novinářům a názorovým oponentům, ale i lidem obecně. Ze strany Zemana je to vyjádření o hloupých lidech a deficitem inteligence , mimo něj, trpí zřejmě úplně každý, a to bez ohledu na politickou orientaci. U Klause je to zakódováno v jeho známé rovnici že 100 se nerovná 100. Ten jako kovaný neoliberál neuznává levici a kdyby mu to prostředí dovolilo, tak by se choval jako železný Zekon.

Jak se může ucházet o post prezidenta člověk, který evidentně lidmi, či vybranou skupinou lidí pohrdá ?

Proč chtějí někteří lidé volit člověka, který jimi pohrdá a považuje je za hloupé ? Nebo si tito voliči myslí, že oni do kategorie hlupáků nespadají, to ti ostatní ? Působí to dojmem, že jsou na urážky už zvyklí a stejně budou těm, kteří do nich kopou leštit boty a nosit švestičky.

Mám za to, že pro Zemana a Klause je hloupý každý, kdo jim nepodkuřuje. A pokud si někoho znelíbí, tak jej nenávidí navždy, nedokáží se povznést nad pocit domnělé křivdy. To ovšem není moc státnické. Také je dobré si všimnout další společné vlastnosti a tou je špatný odhad na lidi, o čemž svědčí i okolí, kterým se tak labužnicky obklopují. Klausovi spolupracovníci na Hradě, není snad ani nutné rozebírat šokující satanské nařčení Václava Havla ze strany Hájka, arogance Jakla, což dokládají i jeho prezidentské ambice, Weigla, tajně vyjednávajícího se Šloufem ve fotelu hotelu Savoy, až po poradce plzeňského Kindla. Podle toho, jak se v průběhu let vyjadřují a chovají, podle mého mínění naprosto nepřijatelní lidé. Také je potřeba vzpomenout, koho Klaus během prezidentování podporoval, např. Bátoru, nejlepšího Dobeše atd. Ale totéž platí o Zemanovi, jeho okolí "vybydlených" lidí je dostatečně známo na to, aby intuice zavětřila. Takový Šlouf, Zbytek, Dryml a jiní podobní, kteří se na něj nalepili jako na možnost zvýšit nebo znovu uplatnit svoje mocenské a zřejmě i kupecké ambice. Poradce vlajkonoš názorů, jak Klause, tak Zemana právník Koudelka. Nebudu to protahovat pátráním v paměti a hledáním dalších pro podporu stanoviska, že z hlediska odhadu na lidi jsou neschopní. To ovšem potom vede k další úvaze, že pokud nemají odhad na lidi, tak jsou snadno manipulovatelní. Zeman ne pro peníze, ale šikovný manipulátor s ním může svést divy. U Klause stačí zabrnkat na jeho skálopevné neoliberální cítění a je ochoten amnestovat i vraha vlastní matky .

Oběma zoufale chybí moudrost, navenek projevená v pokoře a velkorysosti.

Nechám už Klause, ten za svojí destrukční érou udělal tou neuvěřitelnou amnestií odpovídající pointu. Ty skalní o svém deficitu charakteru opět nepřesvědčil, ti zůstanou na svém a ti ostatní tohle všechno když ne věděli, tak zcela jistě tušili. Tento člověk v sobě nemá žádný povznášející duševní prostor, ten tam má jen kalkulačku a počítač a jeho morálka je vytištěná na bankovním papíře.

Že je Zeman částečně přijatelný pro pravici, to docela chápu. Je to povahový dvojník Klause a pravice má ráda typy hodně sebevědomé a dávající na odiv svoji domnělou výjimečnost. Že jej ale adorují i někteří voliči levice, to je mi záhadou a zaplacením opravy auta člověku, který do mě v opilosti naboural. Zeman se přece po celé období, kdy odešel z politiky, zuřivě snažil, aby levici škodil. Chtěl se pomstít za pokaženou prezidentskou volbu a bylo mu úplně šuma fuk, jak tím poškozuje i voliče levice. Melčák a Pohanka, kteří drželi Topolánkovu vládu u moci, neustálé urážky a kopání do představitelů čssd, včetně Špidly, což je jeden z nejslušnějších politiků, kterého jsme kdy měli. Nebo také založení vlastní strany jako konkurenční a tím odvedení nemalé části hlasů, které potom na parlamentní úrovni propadly a tím byla opět umožněna vláda pravice a zavádění jejich konceptů a morálky, které decimují tento stát až dodnes. Nakonec do ODS kope i Klaus. Celá tahle anabáze ukazuje na to, jaký je, či právě není Zeman formát. Neumí prohrávat a to by ale umět měl. Je to součást života každého a také je to situace, která by měla poctivé lidi dovést k přemýšlení primárně ne o vině druhých, ale o sobě.

pokračování(je to dlouhé, já vím, tak to nečtěte)
08. 01. 2013 | 10:10

Nuba napsal(a):

O sobě ale Miloš Zeman, ani Václav Klaus moc nepřemýšlejí. Tedy ne ve smyslu jakékoliv vlastní nedostatečnosti nebo viny. Tam mají přemýšlení ukončeno, pokud kdy vůbec bylo. Oni sami sebe postavili na piedestal, který ční vysoko nad okolí a trpí všemi možnými deficity a právě proto jsou tu oni, kteří mají poslání ty hloupé nechápavce mentorovat. A hloupých jsou zástupy, nejen u nás, ale v celém světě. Ohromující poslání, přetěžký úkol, svět je přece tak potřebuje !

Často přemýšlím, co vede řadu lidí k tomu, že se v tomto typu lidí vidí a jsou z nich tak nadšení. Mohu souhlasit, že jsou inteligentní. Ale takových lidí je celá řada. Dokáží formulovat a argumentovat, to jistě. Jako slabý argument bych viděla Zemanovy bonmoty. To by myslím Šimek z Bubílkovou zvládl taky. Stát není kabaret. Zeman rád mluví o tom, že nechce v čele státu šedou myš. Tím nepřímo říká, že to má být člověk, který se umí zviditelnit. A to on i Klaus umějí. V dobrém i zlém. Pro mě by bylo mnohem lepší, kdyby tam ta šedá myš byla. Nepotřebuji, aby mě zviditelňoval jak doma tak ve světě kdokoli jiný. Sebevědomí mám dostatečné na to, že si se zviditelňováním stačím sama. Pořád mám podezření, že výběr typů lidi Klausozeman do čela státu je znakem komplexů malosti ne snad národa, ale celé řady jednotlivců. Většinou tam, kde je na povrchu zbytnělé ego, bývá uvnitř malá ubohá dušička.

Klaus v čele státu byl špatná volba. Zvolením Zemana to bude pouze přesun z bláta do louže. Mocichtiví narcisové, kteří nedokáží vnímat a tím pádem ani respektovat jiné nastavení než to svoje. Ješitní, mstiví, arogantní, bez schopnosti sebereflexe, velkorysosti, nadhledu a pokory. Zvláště Klaus ve všech svých funkcích negativně ovlivnil celý vývoj v polistopadové éře. Prosazováním mafiánské verze kapitalismu, zhasínáním, tolerancí tunelování a absencí kritiky korupce připravil občany, daňové poplatníky o miliardy. To se nakonec projevuje i nyní dalšími nároky na jejich peněženku. Stejně negativní , je i jeho podíl na devastaci morálky a právního vědomí společnosti. Nikde není záruka, že se od tohoto Miloš Zeman distancuje. Ten se jako nebývale ješitný člověk zřejmě nezapomene Klausovi odměnit za to, že jej v kandidatuře podpořil. Jak sám řekl, je důvěřivý a tento promyšlený krok šachistův nechápe tak, jak byl myšlen, čili jako vždy z důvodu jeho osobního profitu. Důvěra je krásná věc, tu si mohu dovolit já, protože neovlivňuji život lidí ve státě. A také na důvěru nenastala ještě ta pravá doba. Ještě zdaleka nejsme ve slušné demokracii, kde by se mohla vyplácet.

Po kritice vždycky mívám trošku kocovinu a zpytuji vlastní svědomí, zda jsem to nepřehnala a nebyla nespravedlivá. Měla bych přece zmínit i vlastnosti dobré. Ty negativní ovšem hodně převažují. A jsou hodně viditelné, takže s nimi zřejmě nemají žádný problém, ačkoli u Miloše Zemana jsem zaznamenala, že se začal ve svých arogantních výrocích krotit, asi mu to poradili.

Nejsou to dobří a slušní lidé a já jsem si nepřála a nepřeji si, aby mě zastupovali.

Velice ráda bych se mýlila.
08. 01. 2013 | 10:11

Cech napsal(a):

Nevím ale politika o kterou se snažíte Vy pane Dienstbiere je v současné době neakceptovatelná pro pokračování jakési naší specifické cesty "České demokracie",kterou obhajuje současná vládnoucí elita.

Nevím pana Stránského nemohu a ani nechci jako výchovného poradce Vaší rodiny hodnotit.
Dovolím si ovšem připomenout ona fakta na kterých pan Stránský staví své pedagogické úsilí vůči Vám.
Dovolím si ještě jednou připomenout nám všem známá fakta o občanu Karlu Schwarzenbergovy,který jako jediný je panem Stránským akceptovatelný jako pokračovatel současné specifické "České demokracie".

Karla Schwarzenberga neradno podceňovat.
Zlí jazykové sice tvrdí, že chodil do zvláštní školy, ale ve skutečnosti je to velice vychytralý muž, který za maskou dobráckého a bodrého společníka v hospodě nad pivem skrývá úmysly už méně dobrácké.
Dělá ze sebe hostinského a lesníka, ač je ve skutečnosti mistrem zákulisních pletich.

Jak se dozvíme z životopisné Schwarzenbergovy knihy, byl “neoficiálním” Havlovým poradcem již od roku 1987.
A tak zatímco byl v roce 1960 adoptován svým v Rakousku žijícím strýcem Jindřichem do hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů, čímž se stal hlavním představitelem rodu a z chudého šlechtice zámožným mužem, protože o dvacet let později mohl dědit majetek v Rakousku, doma po “SR” se zase hrdě hlásil k biologické větvi, kterou opustil (orlické), protože se zde nabízely pro změnu miliardové restituce.

Pochybnosti nad podnikáním Karla Schwarzenberga začaly už v roce 1997, kdy Schwarzenbeg spolu se svým přítelem Zdeňkem Bakalou (Patria Finance) a francouzskou firmou Pernond-Ricard koupil v privatizaci karlovarskou Becherovku.
Třebaže jejich nabídka byla až druhá nejvyšší, stát na dramatickém jednání vlády přiklepl firmu Schwarzenbergovi a spol. většinou, jak je u nás zvykem jediného hlasu.
Proto podnik, který měl v roce 1997 zisk 148 milionů, skončil za tři roky poté v mínusu až 140 milionů.

Popis činnosti čistého demokrata, který by se pro svoji pravdu rozkrájel je tak obsáhlý, že si dovolím pouze připomenout jeho poslední a to bohužel ten největší úspěch a to je možnost dosáhnout konečně na č. 143/1947 Sb.

Proto mi je v podstatě jedno jestli by Vás otec fackoval či nikoliv ale Vaše působení není spjato s honbou za rodinným majetkem a proto jste podle mých měřítek normální demokrat a to se o panu Schwarzenbergovi bohužel, díky jeho "politické dráze" říci nedá a to ani ve snu.
08. 01. 2013 | 10:11

třebaKarel napsal(a):

Silvie ,
J.D. senior měl vadu řeči jestli si pamatujete , drobnou , ale odtud je to Š co Vás tak rozčílilo . Nemůžete vědět všechno , hlavně když víte o těch strašných mejdanech . tK
08. 01. 2013 | 10:13

Silvie napsal(a):

" Žádal o pomoc komunisty, ale marně. Podívejte se za kulisy kampaně Jiřího Dienstbiera
Jiří Dienstbier mladší je v současnosti nejpopulárnějším politikem v zemi. Alespoň podle průzkumů veřejného mínění. Možná proto, že se do té vrcholové politiky dostal až nedávno. Nyní se ale chce stát prezidentem. A neváhal kvůli tomu dokonce prosit o hlasy KSČM. Podívejte se na jeho kampaň zblízka."

http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-59041530-foto-zadal-o-pomoc-komunisty-ale-marne-podivejte-se-za-kulisy-kampane-jiriho-dienstbiera
08. 01. 2013 | 10:16

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Cech.
Schwarzenberg je napojen na mafiánské okolí – byznys, média, přátelé Izraele.
Tam je ta jeho síla.
08. 01. 2013 | 10:16

Twist napsal(a):

Dienstbier bude dobrý už jen tím, že nebude opakovat chyby Havla a Klause, u Zemana si tím tak jistý nejsem.
08. 01. 2013 | 10:18

Silvie napsal(a):

třeba Karel
Já už dost pamatuju,vyváděli je z letadla na plech. A nakonec se o tom můžete dočíst i ve vzpomínkách očitých svědků.
90.léta byl takový jeden velký mejdan. Ale jen pro někoho.

Šedá lebka byl normální levičácký pravdaláska jako Uhl.
08. 01. 2013 | 10:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Nubo,

dávám si velký pozor, abych se nezapojoval do debaty o volbě prezidenta, takže připojím jen poznámku k tomu současnému :-) Myslím, že Václav Klaus je velký provokatér (jak píše ostatně třeba pan Holomek v dnešním blogu). Ze všeho nejvíce miluje jít proti nějakému většinovému názoru. Ne pro ten názor samotný, ale pro pocit z toho, že to dokáže udělat. Řekl bych, že především obdivuje svojí vlastní odvahu a nonkonformitu. Nenaslouchá jiným, ale irituje ho, když s ním jiní nesouhlasí. Též mi to nepřijde jako ta pravá kvalifikace pro hlavu státu (snad pro premiéra či šéfa strany, ale od prezidenta očekávám něco jiného).

Díky za Vaši úvahu.

Libor Stejskal

P.S. Zároveň sle musím přiznat, že to občas dělám též. Ale aspoň nechci být prezidentem :-)
08. 01. 2013 | 10:20

Neudržitelný napsal(a):

Nuba
"Že jej ale adorují i někteří voliči levice, to je mi záhadou "
Proč je Vám to záhadou? Vaše dělení politického spektra na levici a na pravici je už dnes pasé.
Viděla jste včera na ČT24 diskuzi? Slyšela jste Zemana jak požaduje milionářskou daň? Víte koho tím oslovuje?
Já bych řekl, že dnes je politika rozdělena na dva tábory. Na ten, který pracuje, vytváří hodnoty a žije si svůj život. Nelíbí se mu plno věcí, ale snaží se příliš si jich nevnímat. A pak je tady druhý tábor, to jsou lidé, které ovládla závist. Za každou cenu chtějí mít naprosto stejně, když ne víc, jako ostatní. A to neznamená, že jsou to levičáci. Jsou to závistivci a ti poslouchají krásné řeči o progresivní dani, o milionářské dani. Ti půjdou volit Zemana. Jen nevím proč podle Vás jsou závistivci převážně voliči levice.
08. 01. 2013 | 10:24

Občan napsal(a):

Budu volit Jiřího Dienstbiera. Nevidím zde žádnou jinou alternativu v bývalých komunistech a starém usínajícím knížeti. A na průzkumy veřejného mínění kašlu.
08. 01. 2013 | 10:28

Silvie napsal(a):

Mohl by pan Dientsbier, když se tak rád prezentuje zásluhami(byť velmi spornými) svého otce o tento stát, uvést, jak je to s ostaními příbuzenskými vazbami v jeho rodině?

(Pro mne je tedy dosti nepředstavitelné,že bych se u pracovního pohovoru odvolávala stále na otce,protože nemám,co bych sdělila sama o sobě.)

Nevychovával jeho tatík Moniku Pajerovou? Je tedy spřízněn jak se starou Kvačkovou,tak i s Peak a Biomasou? Pletu se?

třebaKarel
Starý J.D. nešišlal, ale rrráčkoval jako Havel. Takže ta "drška" je jenom ohavná ,opakující se hrubka a není v úvozovkách.
Takže máme lesníka, konzervatoristku a jednoho,co nezná pravopis.
Zoufalství.
08. 01. 2013 | 10:36

jepice napsal(a):

Pan Dienstbier napsal, že je mu rudý idealista milejší než modrý kmotr. Rudý idealista, rudý kmotr, modrý idealista, modrý kmotr....
Podle mne bychom se bez nich docela dobře obešli. Bez výjimky.
08. 01. 2013 | 10:44

Nuba napsal(a):

Pane Stejskale

zaznamenala jsem také názor paní Sylvy Šauerové, že je Václav Klaus provokatér. Je pravda, že pokud nemohu najít nějaké racionální důvody některých jeho činů, tak tohle docela sedí. To ale není ta nejlepší kvalifikace reprezentanta státu a jeho občanů. To by měl jít dělat třeba toreadora, tam by ohrožoval pouze sebe.

Ano, je to jak říkáte, tak trošku si zaprovokovat zkouší čas od času každý, někdy i já a může to být i docela legrace, zvláště když se to přežene a dotyčný inkasuje zaslouženou odplatu. Potom si to třeba i pro příště rozmyslí.

Zdravím :)
08. 01. 2013 | 10:45

Martin1 napsal(a):

Silvie
Silvie, klid, klid, klid. Jaký prospěch jste měla v druhé třídě? Klid, klid.
08. 01. 2013 | 10:46

Kelt napsal(a):

Nubo,

pozorně a s chutí jsem dočetl Vaši obsáhlou stať,kterou podepisuji bez váhání jenom s jednou výjimkou.

Doufám a věřím,že podpora Klause/zejména po amnestii/Zemanovi bude tím "polibkem smrti".
Také podporuji a budu volit J.D.pro jeho zásadní pol.postoje a čistý štít,co chybí všem ostatním pánům kandidátům.
Tato turbulentní doba potřebuje mít za presidenta silnou osobnost,která sebou nenechá "cvičit",což ve vší úctě u obou kandidátek neshledávám.
08. 01. 2013 | 10:49

stejskal napsal(a):

Přesně tak, paní Nubo. Ani podle mne není (ale fakt je ten, že řadě lidí to imponuje či to považují za zábavné. Dokonce budeme spíš v menšině :-)

Libor Stejskal
08. 01. 2013 | 10:54

Yosif K napsal(a):

Nikdo není dokonalý:
1)JD pohádkově zbohatl ve službách AK Šejdíř, Čalfa and političtí kamarádi.
2)JD se k Čalfovi dostal po haluzi = přes tátu.
3) AK Čalfa zbohatla na prodávání politického vlivu, prodeji BANKOVNÍCH LICENCI NA KTERÉ JINÉ AK NEDOSÁHLY atd atd
4) Ano Diestbier je o něco lepší člověk než třeba Miroslav Macek, ale o kolik?

Dienstbier obyčejný člověk jezdící obyčejným autem, s obyčejnou chalupou atd? Hahaha... kolik obyčejných lidí se dostalo do AK k Čalfovi? Kolik obyčejných lidí bydlí v LUXURy APARTMENTS ZVONARKA?
Kolik obyčejných lidí pohádkově zbohatlo v politice?
08. 01. 2013 | 11:02

resl napsal(a):

pokud nepostoupí T.F., dám vám v 2. kole hlas. ze zoufalství, ale dám.
08. 01. 2013 | 11:03

Martin1 napsal(a):

Silvie 10:36
Cituji Vás: jen jsem Vám to trochu opravil, po čárce se vždy ťukne před dalším slovem ještě mezerník.
"Pro mne je tedy dosti nepředstavitelné, že bych se u pracovního pohovoru odvolávala stále na otce, protože nemám, co bych sdělila sama o sobě."
xxxxxxxx
On se J. D. na svého otce neodvolával, ale bránil se před lidmi, kteří mu to připomínali. Nakonec to i Vy sama, aniž by jste asi chtěla, to zase potvrzuje upozorňováním na další rodové vztahy.
08. 01. 2013 | 11:08

Yosif K napsal(a):

Hahaha... kolik obyčejných lidí se dostalo NA PARAZITNÍ MISTECKO do AK k Čalfovi? Kolik obyčejných lidí bydlí v LUXURy APARTMENTS ZVONARKA?
08. 01. 2013 | 11:08

Miki napsal(a):

Pane Dienstbiere,
zcela souhlasím se vším, co píšete, doufám i myslíte a v tomto duchu i konáte. Rozmyšlím se mezi Vámi a Zemanem. Nicméně je nešťastné, že v naší zemi jsou povoleny průzkumy veřejného mínění před volbami, jelikož ty ovlivňují hlasy lidí, jež by volili třeba Vás z důvodu, že nemá cenu volit někoho, kdo procentuálně dle průzkumu by nedosáhl na dle agentur vedoucího kandidáta.
Tak nebo tak, lidé nakonec volí toho, kdo je mu nejbližší a zároveň má nejvyšší možné preference i když to není kandidát, kterého by jinak volil, jelikož těmito průzkumy jsou lidé ovlivňováni bezpochyby a z logiky volím toho, kdo má dle průzkumu šanci největší a má šanci být zvolen prezidentem.
Je škoda, že Vám agentury nepřipsali alespoň 20 %, jelikož s 11% a 11% nerozhodnutých Vám ani těch 22% stačit nebude na již preferevaného vítěze, který ma již teď 25%...
08. 01. 2013 | 11:09

Matematik + cenzor napsal(a):

Kazdy kandidat, ktery se spokojil s tim, ze na Ministerstvu vnitra jsou podvodnici ma na sobe stin. Kazdemu z Vas se muze stat, ze spravedlnost vykoukne zpoza satku. Kazdemu.
I podvadet se musi umet. Pokud z dortu vyberete jen tresnicku bude pro vas dortem ovocnym, pokud vyberete mouchu, ktera si na enj sedla bude pro vas odpornym hmyzem.

Dukaz:
Zde je seznam kandidatu vzdy s jejich dvema procenty spatnych podpisu na zaklade dvou velkych vyberu (8500). Uvedene chyby by se mely vzhledem k velikosti vyberu 8500 jen malo lisit.
To je to podstatne.
Jméno p1=chyba 1.vzorku p2=chyba 2.vzorku
Miloš Zeman 10,6 % 11,2 %
Jan Fischer 11,0 % 12,5 %
Vladimír Franz 7,0 % 6,7 %
Zuzana Roithová 4,2 % 3,3 %
Táňa Fischerová 4,9 % 5,4 %
Jana Bobošíková 7,7 % 11,5 %
Vladimír Dlouhý 16,2 % 18,4 %
Tomio Okamura 19,4 % 23,0 %

To, jak se lisi zmerime p-hodnotou.
To je pravdepodobnost realizace pozorovaneho rozdilu p2-p1 nebo rozdilu jeste vetsiho vetsiho v pripade OPRAVDU nahodneho vyberu.
Mohlo se tedy "spatnemu" vybrat teoreticky 100% spatnych a "dobremu" 0%. Zalezi jen, jak moc spravedlnost vykukuje zpod sveho satku.
Jmeno p-hodnota
Miloš Zeman 0.104702659
Jan Fischer 0.001192443
Vladimír Franz 0.21938861
Zuzana Roithová 0.001003558
Táňa Fischerová 0.070116338
!!!!!!!!
Jana Bobošíková 1.77602E-17
Vladimír Dlouhý 7.43086E-05
Tomio Okamura 4.52562E-09

Metoda dva výběry o velikosti n1=n2=8500
z=(p1-p2)/odmocnina(B)
kde pomocné B=[p1(1-p1)/(n1-1)]+[p2(1-p2)/(n2-1)] nebo jinak (vyjde stejne)
B=[(p1+p2)/2][1-(p1+p2)/2][2/8500]
Zvoleno značení p1 vždy menší než p2 , v excelu p-hodnota =NORMSDIST(z)
(p1 a p2 se nedosadi v procentech ale jako podil tedy 10%=0,1)

Zdroj dat
http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-vnitra-vyradilo-kandidaty-z-prime-volby-prezidenta-p99-/domaci.aspx?c=A121123114054domacikop
Samozrejme to vytesnime. Pocitejme vsak s tim, ze i nam se muze stat stejna nespravedlnost. Nejvyssi spravi soud i Ustavni soud jsou jen divadlo, hra. Kdyz jde do tuheho, zaradi se do siku systemu kmotrostanu. Je to jejich ukol.
Jako svuj ukol plni media a jejich cenzori zde.
Henych ajeho parta na Ministerstvu vnitra splnila zadani.
Spravne by mely byt zajisteny dukazy, kamerove zaznamy, prikazi pisemne, kdo, co atd...Toho se vsak na Ministerstvu vnitra nikdo bat nemusi ze....
A co na to novinari? Mirny pokrok v mezich kmotrostanu a odvedeni davu smerem k spatnemu secteni onech dvou chyb.
Jako napriklad s tou vyhlaskou o dani z dovozu lehkych topnych oleju.
Jdu se kouknout, zda uz leti rakety z Iranu......
Hlavne vsak dialekticky a v souvislostech ze.
08. 01. 2013 | 11:10

Kelt napsal(a):

Yožin z bažin,

závist je nehezká a je příznačná pro nemakačenky a asociální živly,kteří se nedokáží dobrat majetku prací.
Píšete ten blábol pod každý blog-to Vás ta závist tak přemohla?
08. 01. 2013 | 11:14

mb napsal(a):

Co se týká komunistických hlasů, řekl si o ně během své politické dráhy i můj táta – při kandidatuře do Senátu na Kladensku. Nešel se ale tenkrát s komunisty „bratřit“, jak to nazývá Jiří Stránský, nýbrž diskutovat a hledat styčné plochy pro hájení levicového programu. Já se nechovám jinak.

A proč pokládám hájení levicových hodnot solidarity a spravedlnosti, stejně jako obranu sociálního státu, za tak důležité, že vidím spojence i ve voličích komunistické strany? Všímám si, jak se nedemokratické principy uchytávají i ve zdánlivě demokratických stranách. Množí se velrybáři, kmotři a obchodníci s mocí. Privatizují si politické strany a hledají cesty, jak dojit stát. K tomu jim slouží i všemožné velké koalice a opoziční smlouvy. Proto je mi rudý idealista bližší než modrý kmotr.

přesně ... JIŘÍ NEDEJ SE ... budeme vás volit .... snad to vystačí aspon na druhé kolo ...
08. 01. 2013 | 11:19

Lukr napsal(a):

Na které fakultě jste absolvoval "svou matematiku" a ještě prosím, který profesor(profesorka) Vás měl na statistiku pane Matematik + cenzore ?
08. 01. 2013 | 11:19

Martin1 napsal(a):

Matematik + cenzor
Matematiku, nějak Vám vypadl jeden kandidát. Hledejte!
08. 01. 2013 | 11:21

Asi ták napsal(a):

Resl . Ták to mu ten hlas dejte hned v prvním kole ,bo se může stát, že nebudete mít koho volit . My voliči Dientsbiéra to nemusíme sami vytrhnout. To nejsou parlamentní volby, tady vítěz bere vše . Šesté nebo páte misto Pani fišerové nebo potetovaného může byt pěkné ,ale k ničemu .
08. 01. 2013 | 11:23

Martin1 napsal(a):

Matematik + cenzor
Omluva, máte tam jen ty "z lidu".
08. 01. 2013 | 11:24

Pepa Řepa napsal(a):

Táta, táta, pantáta.....pořád táta.
Coby, kdyby....klon svého otce.
Nepovedený.
Jen ta láska k rudým stejná.Žadoní o hlasy i tady.
Táta si to alespoň odpracoval v disentu a informacemi z války na Balkáně.
Dolly Potáta má za sebou jen angažmá u Čalfy a jednu přestřelku na Magistrátu.
Trochu málo.
08. 01. 2013 | 11:38

argun napsal(a):

Ale dostal Jiříku.

Tvůj táta byl totiž někým úplně jiným, než jsi ty. Tak to u potomků slavných někdy chodí.
08. 01. 2013 | 11:39

jozka napsal(a):

Nuba, stejskal:

OT - Neni provokater jako provokater. Ten, kdo jde proti proudu jen proto, aby sel proti proudu neni provokater, ale obycejny vysiracek, kteremu dela poteseni, ze vysira. Predpokladem je, ze na nej ostatni nemuzou.
08. 01. 2013 | 11:40

Martin1 napsal(a):

Matematik + cenzor
Já to nepřepočítával, ale je docela možné, že i tady došlo k nějakým podvodům. U nás je opravdu možné a nemožné už úplně všechno. A když si třeba myslím svým selským rozumem, že zákon mluví zcela jasně, tak vyleze nějaký "páprda" a řekne, že duch zákona je ale jiný. Takže vím, že i matematika v zákonech může být jiná, než duch zákona. No a s tím duchem nepočítáte, kde máte ducha - "D"?
08. 01. 2013 | 11:42

Ivo napsal (a) napsal(a):

Pro Silvie napsal(a)
Doporučuji přečíst článek od Ondřeje Tučka, korektora HN
který napsal: Chceš přes držku i přes držku?
Možný je obojí!
Jinak děkuji Nubě, skvělý článek.
Volím Jirku Pivo.
08. 01. 2013 | 11:43

čert }=o) napsal(a):

Silvie
čeho Vy si nevšimnete?! ;o)))

I když Dienstbier není
můj kůň a můj hlas by nedostal
přesto má své příznivce
a házením různých argumentů
o nám nevonících kandidátech
je hloupé a někdy směšné
takže zatím jsou debaty jen o tom
kdo je svatý a kdo je čertovský
z kandidátů ani jeden
ale buďte rádi že nekandidoval
B.Sobotka
08. 01. 2013 | 11:45

Martin1 napsal(a):

Ivo
"Chceš přes držku i přes držku?"
Já bych dal přednost "přes prsty". Hlava to chce jinak, ale ty prsty to tam ťuknou.
Ale oba volíme J.D.
08. 01. 2013 | 11:55

hmmmm napsal(a):

v druhém kole, pokud se tam pan Jiří Dienstbier dostane, jej budu volit za předpokladu, že bude stát proti Miloši Zemanovi nebo panu Fišerovi. Sám se divím, že to píšu... Ale holt se budu rozhodovat podle toho, koho tam nechci vidět určitě, a koho tam snesu. A celé se to odvíjí od množství másla na hlavě a ruda v hlavě.

V prvním kole budu volit toho, koho chci a z daleka a vysoka se rudým vyhnu. A předvolební manipulativní průzkumy? ...čert aby je vzal a vytřel si s nimi hrnce v pekle.
08. 01. 2013 | 11:58

rejpal napsal(a):

Nuba
Moc pěkné.
08. 01. 2013 | 11:58

český maloměšťák napsal(a):

Ale zde jde přeci o velké nedorozumění !
" Komunistou " dneška je přeci ten, kdo se řídí oním " nám a našim kumpánům dle našich potřeb - ostatní nám dle toho, co jim nařídíme a jak si to tady zařídíme".
U těch - pokud vím, nebyl žádat ani Dienstbier, ani Zeman, ani Bobošíková.
Ti přeci zcela otevřeně podporují Schwarzenberga /Kalouska/, Sobotku/ODS/ nebo Fischehra/Chrenka/.
Tak nevím, co to tady stále a donekonečna plácáte za nesmysly.
Jste jak malé děti - či chcete spustit zase hladovku ? Na kterou se zajede podívat tu Janoušek, tu Bém, ondy zase Háva nebo Parkanová...zda tedy jsou všichni hladovkáři na svých místech a zda něco nepotřebují ?

Ostatně takoví byli i " komunisty" včerejška.
A budou i " komunisty" zítřka.

Poj´dme když tak se rozumně pobavit...kdo tak aspiruje na největšího "komunistu" dneška.
Jen se mi proboha nesnažte namluvit, že je to Grebeníček nebo Filip.
Začněme třeba u soudruhú Ouzkého a soudruha Cabrnocha. Co říkáte ? Nebo u soudruha Nováka ?
08. 01. 2013 | 12:03

český maloměšťák napsal(a):

...a nechoďte na mě ani se soudruhem Kotroušem.
Ten jenom chodil kasírovat.
08. 01. 2013 | 12:05

resl napsal(a):

Jozka : Ten, kdo jde proti proudu jen proto, aby sel proti proudu neni provokater, ale obycejny vysiracek, kteremu dela poteseni, ze vysira. Predpokladem je, ze na nej ostatni nemuzou.
08. 01. 2013 | 11:40

ano a to je Klaus, nikdo k němu nesmí, nikdo mu otevřeně nemůže oponovat, žádné stránky s občany nechce a reportér z Primy je jeho člověk dopředu informovaný, co smí a co ne. Takto se zbabělci provokuje jako v peřince, dá si kafíčko, vylouděnou pralinku a spokojeně si mne ruce, zatímco se Jakl při čištění jeho obuvi, servilně pochechtává.

mimochodem, neví někdo kde najdu na I-netu, ty Klausovy auta narvané bonbonierama, /fotky/ když je degustoval s Lívií ? díky r.
08. 01. 2013 | 12:07

Syčák napsal(a):

Nuba

Díky za precizní text, říkávám to tu v různých třířádkových výkřicích také.

Fascinuje mě, jak se lidé těchto dvou zbabělců bojí. Do Klause i Zemana stačí jen strčit a spadnou. Jenomže to nikdo neudělá. Debata Špidla vs Klaus byla důkaz, že to jde. Se Zemanem to půjde také. Nemá argumenty, jen obratné formulace. To nestačí.

Myslím, že druhé kolo bude Dienstbier vs Zeman. A pak se ukáže.
08. 01. 2013 | 12:08

Kýn napsal(a):

Po všech těch ideologických pravicový článcích, konečně článek který střízlivě popisuje realitu dneška. Měli bychom bojovat dnešní války, a ne ty včerejší. Pana Diensbira si vážím. Je to dobrý člověk. A to o politicích můžeme říct jen vyjímečně.
08. 01. 2013 | 12:08

Petr napsal(a):

Občané !Pravičáci znovu vyprovokovali studenty z jižních Čech,aby drželi hladovku !Není vyloučeno,že tento manévr má odvrátit pozornost od causy Klaus!Akci sundejte portrét prezidenza hodnotím velice kladně !Klaus poškodil svojí amnestií občany !Až nějaký kriminálník zase vyrve důchodkyni naušnice z uší,pak si vzpomeňte na Klause !!Komunisté !V žádném případě studentům neustupujte !Byli jste zvoleni v řádných demokratických volbách !!!!Studentům jednodenní půst prospěje,aspoň poznají jak žijí chudí !Na to od svých bohatých tatíčků nebyli zvyklí !Občané na post prezidenta se nesmí !!!! dostat pravičák,jinak padneme na hubu,jako jsme padli na hubu u této vlády !Volte Dienstbiera nebo Zemana !!!!Občané pamatujte,že za komunistů byli lidé sociálně dobře zajištěni !Komunisté neustupujte pravičákům !Volili Vás a Vás chtějí statisíce občanů !!!
08. 01. 2013 | 12:10

Martin1 napsal(a):

český maloměšťák
1)Komunisti včerejška rozkradli majetek soukromníků po roce 1948 a zestátnili jej.
2)"Komunisti" dneška (ze všech stran bez výjimky) státní majetek za pomoci komunistů včerejška ukradli státu a předali do vybraných rukou zde i v cizině.
08. 01. 2013 | 12:11

Jáchym napsal(a):

Pepo Řepo,
nechci bejt vlezlej,
ale kterého z široké plejácy našich mravně bezúhonných a inteligencí sršících relevantních prezidentských kandidátů byste svým příznivcům
(mezi které také patřím,
byť se značnými výhradami)
doporučil Vy nebo přátelé jezovité ?

Nemyslím, že bychom měli společný politický vkus, ale třeba máme alespoň společný politický nevkus.
Třeba co se týče tunelování a lásky ke světlonošům světovlády.
Musím se přiznat, že Diesbier je zatím jediný z nepotetovaných kandidátů,
u nichž jsem se za ně zatím nestyděl, když jsem četl jejich vyjádření.
Což je neobyčejně příjemná změna.

(Ale mohu se mýlit, mám v tom koneckonců mnohaletou praxi.)
08. 01. 2013 | 12:16

zahorský napsal(a):

Přemýšlím, kolik a jaké "životní" zkušenosti mají pisatelé komentářů k Vaší reakci na vyjádření "pár facek od táty" za Váš "lidský" postoj k národnímu marasmu, který JAKO OBČANÉ spoluvytváří?
Pane Jiří Diensbiere ml., proti silnným pražským kmotrům ve vlastní straně, jste se zachoval nekompromisně. Lidsky se chováte i v postojích ke všem lidem, včetně nekradoucí většiny národa tvořící hodnoty společnosti sloužící k vzestupu státu a národa obecně - jednoznačně proti zlodějům. Jste vzdělán, nezatížen intrikami politické moci a srozumitelný! Proto dostanete můj hlas. Hlas člověka, kterému komunisté vzali dvacet let občanských práv a svobod včetně dětí a celé rodiny. Parafrázuji T.G. Masaryka: "Pravda, dříve či později zvítězí - nebát se a nekrást".
08. 01. 2013 | 12:17

Ernesto napsal(a):

Dobrý den všem ! Pane Stejskale příspěvek občanky Nuby si zaslouží zveřejnit na vašem serveru SAMOSTATNĚ ! Už to že jste zareagoval na její exelentní názor svědčí o mimořádnosti ! Proto Vás prosím ,udělejte to pokud máte k tomu jako novinář možnost ! Snad to připravíte a stihnete ještě do konce týdne ! Totiž spousta občanů v česku si ještě vůbec neuvědomuje jakou pohromu si na sebe přivolá volbou Zemana a nebo i Fišera za prezidenta ! Hodně štěstí Vám pane Stejskale v Novém roce 2013 přeje duch revolucionáře Ernesta Th Guevary tč. v záhrobí a sledující s mimořádným zájmem předvolební klání součestných prez.kandidátů !
08. 01. 2013 | 12:18

Ivan napsal(a):

Za komunistů bylo zdravotnictví i školství bez poplatků,každý měl práci,bezdomovci se neváleli po nádražích,sprejeři nepočmárali celý stát,feťáci neměli zelenou,žádné pochody homosexuálů Prahou neexistovaly!Sametová revoluce přinesla demokracii,ale mnoho negativ jako podvodů a korupce !Občané ze socialismu nebyli na podvody vůbec zvyklí a tak se jestřábům v této republice velice dobře dařilo !Pravičáci jsou škůdci obyčejných občanů !!Jen levice zajistí lepší život obyčejným občanům !Volte Dienstbiera !!
08. 01. 2013 | 12:20

Ivo napsal (a) napsal(a):

Martin 1 napsal(a)
Děkuji Martine za upozornění, už jsem se přes ty prsty ťuknul.
Takže: Jak přes držku tak i přes dršku je možné.
S pozdravem Ivo
08. 01. 2013 | 12:26

Duel Dienstbier a Schwarzenberg napsal(a):

Pojďme do duelu poslat Dienstbiera a Schwarzenberga.
08. 01. 2013 | 12:27

Whip God napsal(a):

Druhý pilíř bude obrovský tunel, voliči nedopusťe to, přímo darovat peníze mazaným podnikatelům !!!
Nevolte nového mafiána demagoga Klause, Zemana, Fischera, Bobošíkovou NE, ani Schwarzenberga s cynikem Kalouskem, který je stejný, protože podporuje gangsterskou Nečasovu vládu, s Klausovou, Blažkovou amnestií.
Schwarzenberg nebojuje proti tunelování Česka, proti korupci, naopak, své korupčníky Bessera, Drábka, Šišku... chrání !!!
Volte slušné kandidáty občanské kandidáty, kteří nejsou napojení na mafiánskou chobotnici , kteří druhý pilíř nechtějí, Táňa Fischerová, nebo slušný Dienstbier /ČSSD/ !!!
Volte slušnou, morální, hezkou, inteligentní zkušenou političku, která má pro občany a Českou republiku smysluplnou vizi, a je empatická /citlivá/, také dovede razantně s politiky vyjednávat, když je potřeba , lidi stmelovat pro smysluplnou práci, bude podporovat školství, vzdělání aby bylo dostupné všem, vědu, kulturu, a sport, aby z lidí nebyly překynutí rozvaření knedlíci namočení v becherovce, jako je Zeman !!!
08. 01. 2013 | 12:29

bsim napsal(a):

Problém je, ale v tom, že u nás žádnou sociálně demokratickou stranu nemáme. V parlamentu máme jen dvě komunistické strany. Jedni se za název nestydí, druzí se, aby byli stravitelní, přejmenovali na ČSSD. Jinak ideologie, praktiky a politické cíle jsou takřka shodné
08. 01. 2013 | 12:30

Ing. N. napsal(a):

Pane Dienstbiere,

určitě bych Vás volila, kdybyste prohlásil:

" Všechny případy korupce po roce 89 budou důsledně vyšetřeny a exemplárně potrestány tak, aby každému zašla chuť se do něčeho podobného namočit."

Národ potřebuje od prezidentských kandidátů konkrétní závazky, a ne nic neříkající fráze.
08. 01. 2013 | 12:32

český maloměšťák napsal(a):

Martin1 napsal(a):
český maloměšťák
1)Komunisti včerejška rozkradli majetek soukromníků po roce 1948 a zestátnili jej.
2)"Komunisti" dneška (ze všech stran bez výjimky) státní majetek za pomoci komunistů včerejška ukradli státu a předali do vybraných rukou zde i v cizině.
08. 01. 2013 | 12:11
------------
" Komunisti" včerejška velmi často majetek nejen zestátnili - ale část i zprivatizovali /do svých rukou a do rukou svých kumpánů...nejen primárně - ale i sekundárně...(coby investice a z nich plynoucí výnosy - ve formě prebend, výsad, platů, postavení)
JInak souhlas.
Je třeba ale dávat slovo " komunista" do úvozovek.
Převážná část totiž byli svedenými mamlasy či naivními hlupáky - co nic neukradli.
Dnes je zoveme lidem . /neplést s prodejnou - ke všemu svolnou tunelpartají !!/
08. 01. 2013 | 12:32

český maloměšťák napsal(a):

Zatím je tedy největším " komunistou" soudruh Ouzký Cabrnoch.
Další tipy nikdo nemá ?
08. 01. 2013 | 12:34

český maloměšťák napsal(a):

Co soudruh Janoušek ?
08. 01. 2013 | 12:36

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym
nejsem agitátor. Volby jsou intimní věc.
Zkuste pana Hořejšího. Nebo profesora Šalomavévé.

Zase to bude volba menšího zla. V tom nevidím nic špatného.
Naopak, tak to má být. Pořád lepší než bzukot agitátorů:
FRANTA NA HRAD
Jako sarančata.
08. 01. 2013 | 12:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ernesto,

rozumím Vaší žádosti. Ale nedám. Nechci jakkoliv coby člověk, který se stará o tyto stránky, vstupovat do debaty o nadcházející volbě (mám k tomu myslím dobré důvody), a to ani tím, že budu vybírat do Čtenářova blogu texty na podporu jednoho či odmítnutí druhého kandidáta (už mi jich řada do pošty přišla, žádný jsem neuveřejnil). Tuto agendu plně nechávám blogerům a diskusím pod jejich texty (každý tu má své zastánce a odpůrce vcelku rovnocenně zastoupeny, řekl bych).

Dobrý den, pane jozko,

ad 08. 01. 2013 | 11:40. Jsem dalek toho, abych se pana prezidenta resp. toho, co dělá, en bloc zastával. Nevím ale ani, co je "vysírač". Podle mne se Václav Klaus chová tak, jako podstatná většina z nás, občanů této země. To není odsudek, ale čistě můj subjektivní názor, který má z mého pohledu hodnotu konstatování. Až se budeme chovat ve své většině jinak, aspoň trochu, nepůjdeme si za všech okolností po krku, nebudeme se jen válcovat, urážet, obviňovat, osočovat, naučíme se respektovat názor jiného i to, že jej může prosadit, byť s ním nesouhlasím, pak se něco změni. Nebude to ideální, nic ideálního neexistuje. Bude to jen o trochu lepší (Václav Klaus na Hradě je podle mne "důsledek" resp. potvrzení toho, jací jsme, ne příčina).

Libor Stejskal
08. 01. 2013 | 12:38

Martin1 napsal(a):

bsim
Už dávno se měli spojit (ČSSD a KSČM) v jednu silnou demokratickou stranu pod názvem třeba DEMOKRATICKÁ LEVICE.
Problém je ale i u Vás. Podle vás důraz na sociální stát už zní nějak podezřele. Že ano?
08. 01. 2013 | 12:39

Nuba napsal(a):

Ernesto
děkuji Vám za uznání, ale zveřejnění samostatně není potřeba, kdo se poctivě snaží a přemýšlí, ten si argumenty pro své rozhodnutí najít dokáže, informací je všude dostatek
Zdravím:)
08. 01. 2013 | 12:39

Petr. napsal(a):

Pane Dienstbier,
Jsem o pár desítek let starší než Vy. Nemohu sice vědět jak by se dnes zachoval Váš otec, kterého si vážím, ale rozhodně si myslím, že by měl podstatně jiný názor než Vy na utajování dokumentů o geniálním studiu a nesmírném zbohatnutí vašeho expředsedy křišťálového Standy. Proč neotevřete trezory v Lidovém domě, které odpovědi na tyto otázky jistě ukrývají? Co za tím stojí?
08. 01. 2013 | 12:40

Pepa Řepa napsal(a):

Ing. N.
jak by toho měl-jako prezident-dosáhnout?
Amnestii naruby?
Zaúkolováním ¨vlády, policie, zástupců a soudů?

skutečně.....konkrétní závazky, a ne nic neříkající fráze.
08. 01. 2013 | 12:40

Silvie napsal(a):

Martin 1
Ten zapomenutý mezerník je opravdu "průser",ale nevšiml jste si hrubky,kterou jsem udělala překlepem.
O zajímavých rodových vazbách J.D. se zmiňuji jen proto,že není dobré některé neustále občanům cpát a jiné zamlčovat.
V tomto případě doslova platí-padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina.
Stále mi ale nikdo neobjasnil,co krom toho domnělého "hrdinného boje na pražské radnici" ,J.D. pro tento stát vykonal?!
Můžete někdo konkretizovat?
Podotýkám,že se lidové taškařice neúčastním(nic jiného to totiž není)-jen mi přijde zábavné občas rozšlápnout nadšeným příznivcům jednotlivých adeptů bábovičky. Ale oni se nedají-budou své kandidáty bránit vlastním tělem.
Že jo, embéčko?

Nalijme si čistého vína,soudruzi, všichni kandidáti v podstatě stojí za starou belu. Ale jejich oddaní fanoušci se domnívají,že našli spasitele národa, před nímž se rozevře moře a oni ho přejdou suchou nohou přímo do ráje.

Tož do zbraně! A řežte se mezi sebou hlava nehlava. Aspoň bude trochu srandy v téhle smutné zemi. Zatím je to tedy plichta-fandové jeho jasnosti jsou aktivnější.
08. 01. 2013 | 12:41

Jáchym napsal(a):

Protože pravopis slov, bez kterých se prezident běžně neobejde, patří mezi věci naprosto zásadního významu, navrhuji napříště,
abychom si dávali zásadně

PŘES DRŽŠŤKU!!

Tím bychom uspokojili všechny napříč lingvistickým i politickým spektrem,
včetně paní S.Š

Pro tu bych ještě slovo umístil do uvozovek,
příp. úvozovek, a to jak jednoduchých,
tak složených.

Jak praví básník:

Čapka se mi svezla z hlavy
před jejím fenoménem,
beru klíče od zahrady,
jdu se nacpat senem!
08. 01. 2013 | 12:41

Martin1 napsal(a):

český maloměšťák 12:32
Souhlasím!
08. 01. 2013 | 12:43

Yks napsal(a):

J.D. je takovej osobitej. Plno energie.

Já ho vidím na kurátora výstavy (památníku) J. Dienstbiera, otce, časem jako ředitele příslušného zařízení (muzea). Nebo jako velvyslance v Mongolsku. Posléze v Bělorusku. Kdyby mu to bylo málo, ať ho pošlou do Sýrie.

Vážná otázka totiž je, co bude J.D. dělat, když nebude zvolen? Kandidáta na post komisaře v Brusele?
08. 01. 2013 | 12:44

Jan Zasadil napsal(a):

Vyjádření, že KSČM je stranou splňující demokratické podmínky, poněkud pokulhává na existující senátní zprávě o protiprávnosti KSČM, kterou ovšem vláda doposud nepodala k Nejvyššímu správnímu soudu - protože dnešní zdecimovaná pravice potřebuje víc než jindy strašáka KSČM, aby vůbec dostala hlasy...
08. 01. 2013 | 12:50

Míla napsal(a):

Poznámka pro ty,kteří odsuzují kandidáta za jeho žádost o podporu u komunistů.Zapomněli jste na minulé volby p.Klause a aktivitu jeho spolupracovníku v ODS u komunistů?Pouze díky komunistům dostal přednost a byl zvolen.Vůbec mu nevadila tato skutečnost a radost měl jak malý kluk když dostal nanuka.Tak buďte objektivní.
08. 01. 2013 | 12:55

vico napsal(a):

J.D.to napsal výborně. A docela jsem rád i za negativní reakce ze strany zdejších známých nicků. Tak to má být u jednoznačně JEDINÉHO levicového kandidáta na prezidenta. Je čas, aby zástupce demokratické levice se ujal prezidentského úřadu.

To, že J.D. si jednoznačně řekl o podporu i voličů tradičně volících KSČM je krok, kterým si mě získal.Není to podbízení starokomunistům, ale jednoznačné gesto, že J.D. stojí o hlasy všech levicových voličů. Ostatně marginalizace starokomunistů spočívá v tom, že jejich volební základna se přesune jinam.

Různí SuPové téčkoví Standové by ho stejně nevolili, i kdyby před nimi trapně šaškoval v šmoulím kostýmu.

Pokud jde o Schwarzenberga, vůbec by mi nevadilo, kdyby si to ve finále rozdal s Dienstbierem. Rozhodně by to byla lepší varianta, než abych se musel dívat s obrácenou peristaltikou trávicí soustavy na odpudivé sumo v kejdové sračce mezi Zemanem a Fischerem. Odpudivější dvojici si lze jen ztěží představit.

Diensbier to vyjádřil hezky, když napsal, že zatímco seděl ve vlaku do Plzně, aby navštívil svého otce ve věznici, dnešní antikomunista Fischer vysedával na schůzi ZO KSČ.

Zeman není levicový kandidát ani náhodou. Jeho povahové vlastnosti jsou natolik odpudivé, že to už bych spíše zkousl i P.Sobotku, byť s e stejným sebezapřením jako při polykaní neředěného rybího tuku.

A pokud jde o "knížete". V dnešní podobě a po vládním angažmá, kde se totálně ztrapnil, by měl odejít z politiky dokud by takový odchod byl alespoň částečně důstojný. Strašná politická smrt V.K. by mu měla být varováním.Na druhé straně lepší autenticky pravicový kníže, než-li pozdně líbivě antikomunistický normalizační komanč Fischer.
08. 01. 2013 | 12:56

břeťa břeh, zábřeh napsal(a):

J.D. - jediný volitelný kandidát.

Schwrzenberg - "out" protože je v současné vládě; přes teatrální protesty a znechucení (nad čunkem, bátorou, bártou apod.)se nadále drží židle. Jako ministr zahraničí se nijak nedistancuje od klausovsko-nečasovské zahr. politiky, která nás vede do izolace.

Zeman - "out" protože je to Zeman:-) Klame a šálí verbální ekvilibristikou, kdy se snaží budit dojem byť sarkastického, ale kultivovaného politika. Zde je nutno zapojit PAMĚŤ. Podobně jako klaus není ani levicový ani pravicový politik - Klausova politická orientace je "proklausovská", tak podobně Zeman je "zemanovec". Navíc nikdy ani nebyl skutečným soc.demokratem - hlasitě podporoval americké nesmyslné války atd..

Bobo - "out" pro populismus, pavlačový styl

Franz - "out" : nulová politická zkušenost, neortodoxní zbarvení:-)

Fischer - asi docela slušný člověk (navzdory všudypřítomnému pokřiku anikomunistů, kteří jsou hrdiny sto let po bitvě), avšak "out": malá politická zkušenost, nejasnost názorů, poněkud křečovitý populismus

Takže JD - je 1) zkušený politik
2) konzistentní názory, korespondující s jeho potickou příslušností
3) slušný člověk
Táňa taky dobrá, ale JD lepší, se mi zdá..
08. 01. 2013 | 12:58

bsim napsal(a):

Martin1
Kupodivu s pojmem sociální stát zase takový problém nemám. Pokud by byl naplněn jeho význam. Ale sociální stát není zajišťování životní úrovně střední třídy sociálně slabým právě z peněz té střední třídy
08. 01. 2013 | 13:03

Martin1 napsal(a):

Silvie 12:41
Přece každý má volit toho, koho chce a v žádném případě ne toho, koho chce ten druhý. Já volím Jirku, někdo Karla, někdo Táňu, atd.
Všem přeji i Vám Silvo, aby jste mohla svobodně volit. O nic víc tady nejde.
P.S. K pravopisu:
1) Dělám spousty chyb a většinou na to přijdu až když je to venku. A pak si říkám, a co ty chyby, které jsem ani při druhém čtení sám neobjevil?
2) Jinak už jsem slyšel, že se připravuje nějaké zjednodušení pravopisu, které má souviset s přílivem cizinců, aby se jim to ulehčilo.
08. 01. 2013 | 13:03

Stan napsal(a):

Martin1 - je vidět že jsi ještě mladý a pomatený. To na tebe tak působí soudruzi rodiče, že ti nevysvětlili, že spojení KSČ a ČSSD již tu dávno bylo ? Víš že se s nimi spojil soc. demokrat, potom nebezpečný soudruh Z. Fierlinger ? Z 370 000 soc. dem. jich 200 000 odmítlo spojení podepsat, mnoho jich muselo emigrovat, s ostatními probíhaly v r. 1954 - 55 procesy. Několik soc. dem. bylo popraveno, pokoušeli se založit Československou nezávislou soc. dem / V. Dundr /, prof. Peška byl obžalován v procesu s dr. Horákovou a dostal 25 let. Martine než se stačíš zbláznit, tak zkus se víc učit, víš přece co říkal s.Lenin s. Stalinovi, " učit se, učit se, učit se ".
08. 01. 2013 | 13:06

Pes napsal(a):

A to je právě ta chyba. Bolševická výchova se na Vás podepsala.
08. 01. 2013 | 13:06

krajan napsal(a):

Každý má právo na svůj názor, který projeví tím, koho bude v téhle šaškárně volit. Nicméně žasnu, jak hloupě někteří diskutéři reagují.Nešť! Osobně jsem váhal mezi paní Fischerovou a mladým Dienstbierem. Domnívám se ale, že, bohužel, je ta dáma nevolitelná. Komu tedy vhodím svůj hlas je na snadě.Rádoby útočné politické některých zdejších hochů (ba i dam) žvásty mne nechávají chladným.
08. 01. 2013 | 13:07

Silvie napsal(a):

Martin1
Já tady jenom kalím vody,chápete?
Jen se neškodně a trochu škodolibě bavím,jak se straničtí politruci činí.

V tom,že má každý volit toho svého, s vámi vřele souhlasím(každý jen tu svou má za jedinou!).

Jen se nenechte manipulovat médii-byla by to nuda.
Fakt jsem zvědavá,co nám národ vybere za exota.
08. 01. 2013 | 13:09

Michek napsal(a):

Otřesný článek. Kdo opravdu jste?
08. 01. 2013 | 13:11

Kelt napsal(a):

To Petr 12.4O,
píšte,že jste o pár desítek let starší než J.D.¨
Pár jsou dva-takže Váš věk je v amplitudě 64-74 let.V dnešní době je to ve většině případů věk vyzrálého může,který díky svým životním zkušenostem se mimo jiné dokáže racionálně chovat.
Váš apel na J.D.,aby otevřel sejf LD a dal na vědomost,jak S.G.geniálně zbohatnul a vystudoval/neb ten požadavek vznášíte různou formou již asi dva roky/spíše svědčí o tom,že jste již ve fázi stařecké senility.
To si opravdu myslíte,že sejf LD má k dispozici to,co Langrova a Kubiceho policie odložila/nákup a prodej akcií/ a veškeré doklady o studiu S.G.má jeho alma mater a ty jsou veřejně přístupné v její knihovně.
Dejte si s tím již pokoj,nebo to ztíží Váš zdravotní stav.
08. 01. 2013 | 13:12

Ing. N. napsal(a):

(Pepa Řepa) píšete"

"jak by toho měl-jako prezident-dosáhnout?
Amnestii naruby?
Zaúkolováním ¨vlády, policie, zástupců a soudů?
skutečně.....konkrétní závazky, a ne nic neříkající fráze."

Myslíte si, že je lepší decentně se vyhýbat kritice korupce, tak jak to činí Klaus a nebo by pomohlo na setkáních s vládou připomínat korupční kauzy? Stanovit cíl, kontrolovat postup soudů a informovat veřejnost. Je třeba problémy řešit a ne o nich pouze blábolit.
08. 01. 2013 | 13:17

Ivo napsal (a) napsal(a):

Jáchym napsal
Jáchyme, dej si tu práci a prohledej slovníky, většina uvádí verzi se Š.
Cituji článek od Ondřeje Tučka, korektora HN.
"Tak péesjéčé to udává se Ž, frazeologickej se Š i se Ž, esesjéčko má také obojí a korpus má taky obě verze, takže možný je obojí."
A už dost.
Volím Jirku Pivo
08. 01. 2013 | 13:18

pepé napsal(a):

Protože tatík byl taky komouš a pak vystřízlivěl chachacha
08. 01. 2013 | 13:19

Silvie napsal(a):

Můžete někdo nějak racionálně zdůvodnit, proč J.D. volíte? Krom toho,že je "slušný"?

Zajímá mě to z čistě privátních důvodů.

Děkuji.
08. 01. 2013 | 13:20

Martin1 napsal(a):

bsim 13:03
Cituji Vás:
"Kupodivu s pojmem sociální stát zase takový problém nemám. Pokud by byl naplněn jeho význam. Ale sociální stát není zajišťování životní úrovně střední třídy sociálně slabým právě z peněz té střední třídy"
xxxxxx
V tom máte naprosto pravdu. Vám tam vypadla ta nejbohatší třída. Vy jste ještě levicovější, než já?
P.S.
Jak se stát sociálně slabým i z té bohatší třídy? Stačí v luxusním autě nabourat, být rok po nemocnicích, firma vám mezi tím zkrachuje, zbudou vám dluhy a po čase přesedláte i do tábora opačných voličů. Znám takový příběh.
08. 01. 2013 | 13:20

jozka napsal(a):

stejskal:

Napsat ze "nevite co to je" jako reakci na prispevek, kde mate definici je roztomile... a pro vas priznacne.

Nebudu toto OT protahovat, jen napisu, ze vetsina populace se jako VK nechva. Nastesti.
08. 01. 2013 | 13:21

Silvie napsal(a):

Ivo
Ano-schválně jsem se podívala do starého vydání francouzského slovníku a tam se vyskytuje "drška". V pravidlech pravopisu jsem našla jenom "dršťku".
Je to ale mimořádně neobvyklé,zřejmě jde o nespisovný tvar, který vzali nějak na milost.
08. 01. 2013 | 13:27

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym napsal(a):
ale kterého z široké plejácy....
Tak jo!
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8RWc40XRRms

Ing.N
Takže budeme na vládě připomínat-hlavně, že ne blábolit :-(!!!.

Premier dá příkaz ministrovi, ten policejnímu prezidentovi, ten.......etc a ve finále dáme vody kohoutkovi a ten vyskočí.
Svatá prostoto!
Takhle si někteří představují svět.
Prezident zaskočí na vládu a už to jede jako za bolševika, když první tajemník rozhodl, že se Horákové zakroutí krkem.
08. 01. 2013 | 13:36

Stan napsal(a):

Jirka D. má pravdu, táta by mu přes drštku kvůli komunistům nedal. Vždyť on byl nadšený komunista a svazák, který chodil ve svazácké košili i spát. Také se stal v tvrdých padesátých letech zpravodajem rozhlasu v USA a na Dálném východě. Děda jmenován v padesátých letech jako přesvědčený komunista, ředitelem nemocnice v Kladně. Nakonec ho táta dostal na praxi do advokátní kanceláře bývalého komunistického vysoce postaveného funkcionáře soudruha Čalfy. Tak proč by ho mlátil.
08. 01. 2013 | 13:36

Ivo napsal (a) napsal(a):

Silvie napsala(a)
Milá Silvie, tak já J.D. volím proto, že jsem si opravdu pozorně přečetl článek pod kterým dnes diskutujeme a o tom to je, zkuste si jej znovu pozorně přečíst a zamyslet se nad ním a možná pak i vy dáte hlas J.D.
S pozdravem Ivo
08. 01. 2013 | 13:37

Silvie napsal(a):

Stan
A do rodiny taky patří stará Kvačková-bolševička jako řemen.Zapadá to do sebe jako kamínky mozaiky.

Ivo

Nebylo by upřímnější napsat,že existují jen dva levicoví kandidáti-Fischerová a J.D. A Fischerová je nevolitelná.
To bych pochopila.
Nemohu se zbavit dojmu,že Dientsbiera nastrčili socani jen proto,že nemají neprofláklé ksichty stejně jako ODS. A hrají na známé příjmení.
08. 01. 2013 | 13:41

Martin1 napsal(a):

Stan 13:06
1) Uznávám, neomluvitelně špatně jsem se vyjádřil. Já jsem měl napsat. Voliči za ČSSD a KSČM by měli vytvořit novou levicovou stranu.
2) Ona by určitě vznikla po zákazu KSČM. Nebo by byla ve své voličské základně silnější stávající ČSSD. A proč nebyla zakázána KSČM? No právě proto, aby se to co uvádím v bodě 1)nestalo.
Závěr:
1)Máte pravdu, tak jak jsem to napsal, je kravina - omlouvám se. Ale přiznejte, že nyní, po upřesnění na tom něco je? Nebo ne?
2)Vaše věta: "je vidět že jsi ještě mladý a pomatený"je v každém případě bohužel nepřesná, ale kéž by byla pravdivá. Přesnější by zněla: je vidět, že jste (jsi) už starý a pomatený.
08. 01. 2013 | 13:41

Asi ták napsal(a):

Silvie : Tady si můžete poslechnout proč ho volím .
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2zMEvMETWiA#!
08. 01. 2013 | 13:42

Velekněz Ratata napsal(a):

Zmiňovat na tomto blogu Miloše Zemana je trochu jako tematizovat oběšencův provázek v příslovečných souvislostech. Jeden ale při poledněpauzové četbě značné části komentářů, a týká se to aby bylo jasno většiny těch snaživě kritických k JD, nemůže nevzpomenout jeho argumentace, proč jsou vlastně novináři tím, zač on je pokládá. Zjevně totiž dosud neměl mnoho příležitostí porovnat novináře s webovými diskutéry.
08. 01. 2013 | 13:44

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Silvie.
význam

tlama, huba domácích užitkových zvířat
Dej krávě do držky, dá tobě do dížky. – české pořekadlo

http://cs.wiktionary.org/wiki/dr%C5%BEka
08. 01. 2013 | 13:44

stejskal napsal(a):

Ad etymologie výrazů "držka, drška, dršťka". Ne, že by to bylo důležité, ale čistě pro zajímavost.

Dršťka je "pajšl" (přesněji řečeno předžaludek, tedy čepec, bachor nebo kniha v případě skotu), tedy to, z čeho se dělá dršťková polévka. Existuje staré české pořekadlo "Dej krávě do dršťky, dá tobě do dížky." Zde je zřejmě možné hledat vzorec významového posunu někdy v minulosti. Do žaludku, dršťky > do tlamy, držky. Odtud pak přenesné významy typu (dát do držky, možno i dršky, ale méne časté).

Je to jen moje hypotéza, ale řekl bych, že dává smysl.

Hezký den.

Libor Stejskal
08. 01. 2013 | 13:54

Marty napsal(a):

Málo lidí pochopilo, jaký vyčůr..ý kousek se povedl Jiřímu v Praze, kdy tvrdě vystoupil proti vznikající koalici a tím získal popularitu jako protikorupčník, hlavně také i tím, že poukázal na své spolustraníky. Situace však byla jiná, Jirka který si dělal naděje stát se primátorem, by za této situace šanci neměl, ODS měla více hlasů, tak primátor by vzešel od nich. Jirka vše vycítil, v zádech měl křeslo primátora po s. taťkovi, normální zastupitel pro něho bylo málo, tak začal takticky mlžit s populární korupcí, oblbnul plno lidí jak je poctivý / to už se nedá říci o jeho funkcionaření v Bohemce / a šel oblbovat lidi na Kladno, kde nasliboval tolik věcí co pro Kladno udělá, jen aby byl zvolen, což se mu těsně povedlo. Dodnes pro Kladno neudělal nic, ani se tady snad neukázal. Tak to s jeho chválou nepřehánějte a počkejte jak se bude projevovat jako politik dále a zda si v budoucnu zaslouží kandidovat na prezidenta. Jirka to chce hned, nedá mu spát, když jeho kámoš od Mladých socialistů, mašinfíra - čekatel křišťáloví Standa již koupil baráky na Floridě a on pořád nic.
08. 01. 2013 | 13:57

Martin1 napsal(a):

Silva
Ještě prosím neplést:
1)držky (dršky) zvířecí tlamy
2)dršťky – nasekané hovězí žaludky , hlavní surovina pro přípravu dršťkové polévky
P.S. Dostal jsem na ni ohromnou chuť. Kdo s tím tady začal?
08. 01. 2013 | 13:58

Ing. N. napsal(a):

(Pepa Řepa)

Vaše reakce je dost trapná.

Co kdybyste uvedl, jak byste KONKRÉTNĚ problematiku korupce v naší zemi řešil?

Poznámka: V Číně za velké korupční kauzy dávají trest smrti nebo doživotí. Proto asi ekonomika Číny roste a začíná ohrožovat zkorumpované demokratické státy.
08. 01. 2013 | 14:00

Ivo napsal (a) napsal(a):

Silvie napsala(a)
Ano silvie, v prvních fázích kampaně jsem opravdu uvažoval o T.F. dokonce jsem se i podepsal pod její kandidaturu a stále si myslím, že je dobrou kandidátkou.
Nicméně jsem u J.D. neshledal žádnou negativní vlastnost která by mi bránila v jeho volbě a tak je i on pro mě stejně kvalitním kandidátem ale dnes již s daleko větším koeficientem volitelnosti a proto J.D. a né T.F.
Nechci Zemana, nechci Fischera a bohužel ani Karla, který velmi zklamal a opakovaně.
A kdo zklame jednou zklame i poddruhé a když zklame opakovaně tak už nemá cenu aby vůbec něco ještě někdy říkal, prostě mu již nevěřím.
S pozdravem Ivo
P.S. Nikdy jsem nevolil levicové strany
08. 01. 2013 | 14:00

Ivo napsal (a) napsal(a):

Silvie napsala(a)
Silvie, omlouvám se Vám za to malé S
Ivo
08. 01. 2013 | 14:02

Cik cak napsal(a):

dr.Stejskal
pajšl..plíce, no ni? (že by plus malé droby, tj. srdce?)
volská tlama..volská tlama
08. 01. 2013 | 14:03

honolulu napsal(a):

Ale panove, vsichni se uklidnete, at prezijete sklamani ve zdravi.
Presidentkou bude krasna pani Bobo !....
Dokonce i Taroty mi rekli : "Ze knezna je na obzoru"...
Tim urcite neni mysleno moje prostredi, ale vase.
(V mem prostredi je to sama carodejnice z New Age.)

Veliciny intelektu, jako je pani Silvie a Pepa Repa ji budou volit take a nas cenzor Stejskal ji bude recitovat zdravici v jeho divadle po jejim velebnim viteztvi.

Pozvednu potom cisi Burgundy na program jeji strany, jeji uspech a zjev.
Slava pani Bobo a jeji strane Suverenity !
Pane Dienstbier a knize Schwarzenbergu, nezapomente ji volit take !
08. 01. 2013 | 14:03

Martin1 napsal(a):

Marty
Doufám, že to nejsi ty? Můj syn. My už tady řešíme důležitější věci. Držky, dršky a dršťky, tak neodbíhej od tématu. Ty přece volíš Fantomase.
08. 01. 2013 | 14:03

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro stejskal.
Já bych použil „dát přes hubu“.
To je taky domácí či lidové a rozumíme tomu asi všichni.
08. 01. 2013 | 14:08

Čech napsal(a):

V Čechách už douho, vlastně od pradávna, jeden neví kdo či čí anebo s kým je, byl a natož bude. Zatím vždy každý pokus upravit grund a stavět dál zkrachoval. Fangličky o pravdě i opona o kdo, co a komu, jsou jen kvadrátem domácí neúcty k sobě samému.
08. 01. 2013 | 14:09

Čankajšek napsal(a):

Vážení, kteří se zde snažíte kopat do J. Dientsbiera mladšího. Okopávate mu jen kotníky. Výš nedosáhnete. Nemůžete!!
08. 01. 2013 | 14:15

Martin1 napsal(a):

Marty
Vy nebudete můj syn. On není z Kladna. Ale skoro stejný názor. Omlouvám se a budu o tom přemýšlet. Vy volíte asi Kadla. "Jo, kde jsou ty časy, kdy byla rudá záře nad Kladnem".
p.s. To abych upravil nízký tlak po obědě pravičákům
08. 01. 2013 | 14:16

Stan napsal(a):

Marty - souhlas, já to také tak vidím.

Silvie- Kvačková je jasná, také k nim patří eurohujerky z kroužku vysoukaných nohavic svazačka Pajerová a její sestra Káťa Jau Biomasa. Zajímavé je také, že zelenej Bursík pálil za dcerou starého Jirky a nakonec sbalil Káťu Jau Jau.Ještě ke starému Jirkovi. Stále hrál na to, že byl disident a seděl s Havlem. To je pravda. Neřekl ale, proč byl disident, že si to v r.1968 spletl a vkročil na nesprávnou stranu, špatně tipoval. Jeho soudruzi se mu za to pomstili, posílali ho do USA a on se jim takto darebák odvděčil. Po revoluci plakal na špatném hrobě. Když nedosáhl funkcí které by chtěl, tak prskal a létal z jedné strany do druhé a některé na něho vzpomínají dodnes, jak jim zůstala prázdná pokladna po jeho působení.
08. 01. 2013 | 14:16

Martin1 napsal(a):

stan 14:16
Vy to tak skvěle a zasvěceně všechno popisujete, že to prostředí musíte znát zevnitř. Tak nám ještě prozraďte ještě něco intimnějšího ve stylu "Peříčka".A přehánějte a dál si vymýšlejte.
08. 01. 2013 | 14:23

SuP napsal(a):

Nevím, co je místním levounům do toho, koho nebudu volit?
08. 01. 2013 | 14:23

paranoici celého světa, spojte se! napsal(a):

Mne by opravdu zajímalo, co si pan kandidát myslí o intitutu fiktivního doručení a o možnosti zabavovat nemovitosti, které obec považuje za OPUŠTĚNÉ (a obratem je za babku prodá zájemci, který je nabyde v dobré víře a nevratně), eventuelně o zřizování silničních zátarasů ozbrojenými složkami a vybírání mýtného dle úvahy a potřeby.
To první už máme, bez masového odporu, to druhé přináší nový OZ a to třetí pak brzo přijde, pokud se nebudeme bránit.
08. 01. 2013 | 14:26

Marty napsal(a):

Martin1
nejsem tvůj syn a nejsem ani z Kladna, i když jsem v Kladně působil ale to ty ses bál ještě černého kafe. Proto také znám ságu rodů Dienstbierů, Pithartů, Kolmistrů, Benešové a dalších soudruhů. Proto se také nenechám od nikoho opít rohlíkem.
08. 01. 2013 | 14:28

český maloměšťák napsal(a):

honolulu
Soudr. Bobo dostane cca tolik hlasů, jaké je zastoupení psychopatů v mužské části populace. Ty nevolíš - takže dostane o hlas méně.
Co říkají karty o tom, kdo se dostane do druhého kola ?
A hvězdy ?
Pan Grygar tvrdí, že k verifikaci astrologických poředpovědí může dojít až za několik trilionů let - až pak může dojít k opakování jedinečné konstelace tkzv. vesmírných těles /planet/. Máš na to dost trpělivosti ?
Čekat tak dlouho ?
A to víš , že Pluto už není plnohodnotnou planetou ? Dohodli se na tom v Praze.
Je jen trpasličí planetou - podobně jako ty jsi duševní trpasličí planetou.

Jdeš zase z domu ?
Hmm - nepřeháněj to s tím prodejem drog...bohatnout se má pomalu - sousedi by tě mohli ze závisti udat.
08. 01. 2013 | 14:30

stejskal napsal(a):

Máte pravdu, paní či pane Cik cak,

a já si fakt celý život dosud myslel, že "pajšl" je žaludek. Aspoň už zase vím, že nic nevím. A nemám raději do ničeho kecat.

Hezký den.

Libor Stejskal
08. 01. 2013 | 14:31

argun napsal(a):

Nuba

"Nejsou to dobří a slušní lidé a já jsem si nepřála a nepřeji si, aby mě zastupovali."

Přejte a nepřejte so co chcete. Problém je jinde. Dobří a slušní lidé jsou v politice k ničemu.
08. 01. 2013 | 14:32

český maloměšťák napsal(a):

Marty
Znáte i ságu rodů soudruhů Janoušků, Bémů, Cabrnochů Ouzkých či soudruha Drábka ?
Tak spusťte. Kolik a kdy a komu a kolik to stálo erár.
Prej se Janoušek jde podívat na ty hladovkáře - zda něco nepotřebují. A zda hladovějí kvůli správným sioudruhům a soudružkám.
Má smysl pro fair play.
08. 01. 2013 | 14:33

Marty napsal(a):

Martin1

když se ti stýská po " rudé záři nad Kladnem ", tak se odstěhuj do Asie, např. Havířova nebo Ostravy, tam je pořád. Ty nechceš upravovat pravičákům tlak, ty to myslíš vážně. Del si do titulku název " jablko ", budeš srozumitelnější.
08. 01. 2013 | 14:38

Jáchym napsal(a):

Ivo,
08. 01. 2013 | 13:18
naprasto souhlasím s Vámi, všemi dostupnými slovníky a hlavně s Liborem Sejskalem,
což jsem se ovšem snažil dát najevo i svým ekumenickým návrhem.

Mezitím ovšem pan Diensbier vyslechj hlas lidu, čímž dal najevo, že respektuje principy přímé demokracie.
Navíc ušetřil nemalé prostředky tím, že si nezadal na řešení tohoto kardinálního problému audit v Ústavu pro jazyk český.

Tím ušetřil jednak min. 1 500 0000 korun ze státních prostředků, jednak ukázal že dokáže jednat samostatně a operativně.

Rozhodl jsem se ho volit také.
Ať už za to dostanu přez držku, přes dršku, přes dršťku nebo přes držťku.

Kdo je proti, dostane přes hubu !
08. 01. 2013 | 14:38

Martin1 napsal(a):

SuP
Jé, to jsem rád, že jste přilítl. Zdravím. Tak si představte, že přeci jenom existuje sup, který jí kosti.Vy jste tvrdil, že ne a já vám skoro uvěřil. A dokonce je to prý velký specialista jen na kosti. Jmenuje se orlosup bradatý. Menší kosti rozdrtí zobákem a s velkými se vznese do výše (prý dokonce i 40x)a pak je upustí na skálu, aby se rozlámaly.
Nyní tu ale řešíme:
1)Kdo je lepší komunista, zda táta nebo syn
2)Jak jsme na tom s pravopisem - taky vaše silná stránka
3)Největší téma jsou dršky, držky, dršťky
Za váš hlas pro J. D. děkuji předem a žádám vás o pár slov pro jeho podporu.
08. 01. 2013 | 14:38

Marty napsal(a):

český maloměšťáku z Moravy, proč chceš slyšet ságu o nich. Zřejmě když o těch lidech mluvíš, tak určitě víš, čím se prohřešili. Tyto jména znám, nevím, proč bych měl znát jejich ságu, já nevím za co budou souzeni, čeho se dopustili, ty jsi asi " ucho Moskvy " tak všechno víš i kolik let půjdou sedět, viď ?
08. 01. 2013 | 14:47

honolulu napsal(a):

Kdyz uz jsem se zminil o sondovani pro volebni odpovedi k entities nadpozemskym, tak mi dovolte vas informovat, ze nejzajimavejsi hvezdy ma pani Tana Ficherova...

Ta se jevi jako prevteleni Julie Berenice, zidovske princezny narozene rok pred ukrizovanim naseho spasitele...(28 A.D.)

Schopna, chytra, idealisticka - nepsana vladkyne jeji zeme.
Plna bolestnych vztahu a trpkych sklamani...
Stala se nakonec milenkou Tituse (cisare rimskeho), ktery byl o 13 let mladsi. Po rozchodu na prani senatu, oba zemreli na zlomene srdce.
Tana Fisherova ma vnitrni hloubku a uslechtilost ! To o ni rika astrologie. Ona je Berenice.
Pani Bobo je vsak silnejsi, umi se porvat. To je statnice pro dnesni dobu...Pani Bobo je kralovana Zenobia, pani Fiserova je Berenice - mensi Kleopatra.
Pani Bobo, spojte se Nigelem Faragem a zpohlavkujte je tam vsechny v tom Bruselu.
08. 01. 2013 | 14:48

Silvie napsal(a):

Drahý Honolulu,

já nikoho volit nebudu,nechci být zase na sebe několik let naštvaná.
Radši pak sprdnu všechny ostatní,co to tam vybrali za kreaturu.
Ivo,

když to berete takhle-tak není J.D. až tak hrozná volba.
Pan Stejskal,

díky za objasnění. Zajímavá jazykovědná vložka.
Stan

Můžete mi objasnit,v jakém vztahu je tedy J.D. k Peakové?
Oba vyrůstali v USA, Peak je dcerou Kvačkové a sestrou Pajerové nebo její sestřenicí? Pajerovou vychovávala Šedá lebka. Je tedy Peak nevlastní sestřičkou nebo sestřenicí J.D.???

Že se nepochlubil jakou má přízeň.
Já bych od té jejich famílie tedy nic moc dobrého nečekala. Ti jdou po kariéře jak slepice po plivanci. Od Fischera se asi až tak moc neliší. Jsou totiž jednoho rodu.
08. 01. 2013 | 14:53

Martin1 napsal(a):

Marty 14:38
"Jablko" - nemyslel jste třešničku nebo růžičku? Nevadí - všechno roste.
08. 01. 2013 | 14:57

pepr napsal(a):

Diskuse je k tomu hojná, já jen za sebe:
budu volit Jiřího Dienstbiera, protože souhlasím s tím, co řekl Adam Michnik na adresu mnohých (až) dnes velkých bojovníků proti komunismu (pana Stránského a jen několika málo jiných se to netýká):
Nebyl jsem s vámi tehdy zbabělý, takže nemusím být dnes s vámi "odvážný".
Mně stačí co udělala rodina Dienstbierů proti totalitě tehdy, mě nemusí znovu přesvdčovat, že mají odvahu.
08. 01. 2013 | 15:05

honolulu napsal(a):

Marty,
malomestak je po velkem urazu hlavy. Receno sprave cesky on je hlupak, a to nejvetsi ze vsech !

Pepa Repa je kralem na Aktualne CZ a Malomestak, zvany tez Slapka a Tencokyda Hnuj je chochorac na Aktualne CZ a kralem v kromerizskem blazinci.
Je to na Morave u Ostravy ze jo ?
Z touhy po tom, aby si ho nekdo vsiml, bude diskutovat o nicem a napadat kazdeho.
08. 01. 2013 | 15:05

Cik cak napsal(a):

dr.Stejskal

ano, ale nakonec lze najít také
citace:
dále tzv. "pajšl" - plíce, játra, srdce, v tomto případě jde hlavně o játra.
http://www.cz-pes.cz/diskuse/6_11887_0.html
(zřejmě myslivecká mluva)

Při této příležitosti vložím odkaz na zdařile zpracovaný popis zabíjačky
citace:
a já si zatím rozseknu hrudí a vytáhnu pajšl.
http://www.ireceptar.cz/na-navsteve-u-vas/reznik-reznicek-vypravi-o-svem-remesle/
08. 01. 2013 | 15:11

reppop napsal(a):

Mnoho lidí mudruje, že si nepřeje ani Zemana ani Fischera na Hradě.

Kdyby občané, kteří nechtěji ani MZ ani JF, uvažovali inteligentně, volili by toho, kdo je z přijatelných nejblíž k šanci dostat se do 2. kola volby.
K mé radosti je to J. Dienstbier. Tak nevím nad čím všichni co nechtějí Zemana ani Fischera ještě váhají?

Tady platí elementární logika:

Kdo nechce Fischera ani Zemana, musí volit Dienstbiera. Tak toho s největší pravděpodobností může dosáhnout. Naopak NEvolba Dienstbiera je v tomto kontextu volba Zemana a Fischera.

k Dienstbierovi např. viz:
http://www.vasevec.cz/blogy/vyhaneni-chcipleho-certa-dablem
http://www.blisty.cz/art/66818.html
08. 01. 2013 | 15:20

amiel napsal(a):

Hanák natočil video proti Zemanovi...
Advokát podal žalobu na Zemanovu kampaň...
Slovenský deník Mladá fronta-Sme strhal Zemana...
Promiňte, chtěl jsem původně dát hlas Dienstbierovi - ale když vidím tu nenávistnou kampaň, ten strach mocných ze Zemana, dám hlas Zemanovi.
08. 01. 2013 | 15:23

SuP napsal(a):

"....a já si fakt celý život dosud myslel, že "pajšl" je žaludek. Aspoň už zase vím, že nic nevím. A nemám raději do ničeho kecat...."

Jen kecejte, víte toho hodně.
Holt jen ten pajšl jsou opravdu plíce a "nemít na to pajšl" znamená že by to dotyčný nevydejchal....

Nenechte se odradit prvními neúspěchy!
(podívejte, jak jsem hodný)
08. 01. 2013 | 15:24

zemedelec napsal(a):

Pane Dienstbier.
Naprosto správně.
Už jsem to napsal u Urbana,mládež by měla volit mladé a ne staré profláknuté kandidáti,také se zamyslet nad svojí budoucností.Mám ale obavu,že je velký tlak,aby vyhrál Zeman.Podobná amnestie,by se mohla zase za pět let hodit
08. 01. 2013 | 15:26

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
Vy mate uzasny intelekt. Vas cist je mentalni pozitek hrinicici s rozkosi.
Presto si ale myslim, ze volit by jste mela a jsem silne presvedcen, ze mluvit k lidem a dozadovat se jejich hlasu pro Vas vztup do politiky take. Byla by jste prinosem vsem....

Vite co je nase vyhoda - nas odcizenych KATOLIKU ? Ze jsme podcenovani. 'Oni' nevi, co my vime. 'Oni' nevi, ze je snadno cteme a ze i vime, jak to vse dopadne....

Ale radej mi napiste, jaka je barva Vasich oci a vlasu ? Kolik merite ? Nemam o Vas zadnou predstavu. Jste 'zpet' v Turinu - na trvalo ?
08. 01. 2013 | 15:27

Silvie napsal(a):

reppop

A co když vám těmi kartami někdo šeredně zamíchá?
Třeba se lidi konečně vyprdnou na mediální volební "průzkumy" a rozhodnou se sami za sebe.
Buďte rádi,že nadpoloviční část studentíků na střední nemá volební právo(bála bych se jejich smyslu pro černý humor). Protože by to hodili nejspíš Náčelníkovi.
Proklamovaní outsideři se mohou stát vítězi a naopak.
Nic není nemožné.
Sama jsem na to zvědavá.
08. 01. 2013 | 15:27

neVáš volič napsal(a):

Pana Stránského si vážím asi 1000x víc než Vás (důvodů mám asi 1000). On třeba nerozděluje lidi jako Vy na ty co mají právo větší "než leckdo jiný". To asi bude Váš rovný přístup k právům leckterých lidí.
08. 01. 2013 | 15:31

dalimír napsal(a):

Honolulu v tom jsme za jedno ! Já také fandím Bobo ! Pak to dohodnu s p.Bubu -Bubílkovou ,ona bude ráda dělat Bubu poradkyni! Bude to světový tandem ! Galaxie bude závidět ,to si pište !Určitě víte o kterou dámu se jedná ! To je ta co netančí s politiky v česku ! To jsou v republice česko dvě nejchytřejší ženy! Paní BoBo a paní Bubu ! Paní Bobo měla velké štěstí že ji zařadili na kandidátku dodatečně ,tzn. že ji štěstí neopustilo a že se té české královny ze Sáby hradčana přece jen dočkají ! Dl
08. 01. 2013 | 15:32

Silvie napsal(a):

Honolulu,
vy lichometníku. Tohle píšete i Bobo, paní Alvarové a paní Tužce.
Já to dobře viděla.
Nejsme v Torinu,ale zase doma.

A mou váhu byste náhodou znát nechtěl?
Jelene, jelene, oči máš zelené(už jsem vám to psala,zapomněl jste?).

Koho tipujete na vítěze? Vsadíme se?
08. 01. 2013 | 15:33

český maloměšťák napsal(a):

Pane Marty - my čeští maloměšťáci nejsme jako Vy - tykat neznámým lidem nám nejde přes pysky.
Ale pokud by Vám to udělalo radost, tak to zkusím - po souružsky.

Jistě, hochu...ta učitelka z JIžních Čech okradla tisíce živnostníků a deset továrníků. Viděli ji při tom. A Dienstbierova rodina ukradla dokonce celý blok domů na Vinohradech. To je přece všeobecně známo. Psali o tom v Marty Today.
A u Janouška a dalších je naopak třeba ctít tu...jak se to řekne...jo - presunkci. /od slova sunknout - to je obrátit do sebe lahev rumu/.
Já su nevinnej - tomu rozumím. To je O.K. Po amnestii jich bude takových ještě víc. Kufr historie sklapne . nádražní zřízenec jej odnese do hotelu a sunká se dál . Já ti hochu rozumím - jak to myslíš s tím mapováním rodin komunistů - na jedny poudačky , na druhé zámek kufru. To je v pořádku - pokračuj v tom, chlaoče. To ti nemůže nikdy ublížit - pokud včas zvolíš tu správnou stranu kufru.

Pane Narty - máte rád rum ?
/kruci - mě to tykání nějak nejde...kdy vaše strana pořádá nějaké antikomunistické školení ??...bude tam přednášt i s. Renata Vesecká či
s. Cabrnoch Ouzký ?...mohu přiject oktávkou - anebo bych se tím hostoricky znemožnil ??/

Mapujte , pane Marty - ale hlavně ty z té vaší party.....
08. 01. 2013 | 15:45

vasja napsal(a):

Můj otec nesnášel bezpráví, porušování a omezování lidských svobod.........
------------------------------
Ale páč košile je blíž než kabát, upsal se bolševikům. Po důkladnym prověření stb, se stal šlechticem mezi novináři a mohl žít a pracovat pro socialistickou vlast, v kapitalistický cizině........ a můžete volně pokračovat, Vy Potato.
08. 01. 2013 | 15:51

F. T. napsal(a):

Pajšl jsou buď a) plíčka nebo také b) vnitřnosti. Mít na to pajšl bude asi jako to have the guts. Z němčiny. Bäuchel.
08. 01. 2013 | 16:02

kaplan napsal(a):

No jo , ale kdo bude vodit při procházkách na hradě Jiříčka za ručičku.
08. 01. 2013 | 16:28

honolulu napsal(a):

Hej, vy kteri si myslite, ze jste 'vyvoleni',
ja, vas spojenec proti Machmetanum vas upozornuji, ze vase bezproporcni % uchazecu na nejvyssi post v Cesku bude voda na mlyn vasich nepratel, stejne jako vase byvale clenstvi v KSC.

Oni, potomci antickych Rimanu, Germanu, a Slovanu ve vas vidi jinou rasu. Vase nabozenstvi je jim lhostejne, stejne, jako bylo Rimanum...

Nemejte jim to za zle ! Maji to v genech od valek Hittitskych a od zniceni Assyrie Medy (608 B.C.)...To, co ctete zde, na Aktualne CZ neni mainstream mysleni, ale pouze indikator. Opatrni sem nepisi. Schazi se a mluvi o vas stejne, jako vy o nich na vasich slezinach...

Take vase vyhra, by mohla poslouzit jako budouci obvineni za ekonomicky bordel, ktery stale hloubej zachvacuje svet... Budete proste obetnimi beranky, jako uz 100x v dejinach, ktere ignorujete a neposlouchate vase moudre, vy kratozraci karieriste. Nechte radej zdrbat Cesko - Cechy a venujte se tomu, cemu rozumite dobre, treba obchodu...
A budte radi, ze vam to pisi ! Druzi by vas nechali ve tme.
08. 01. 2013 | 16:29

SuP napsal(a):

No pane Juniore,
pokud (jak tvrdíte) byste od táty přesdržku nedostal, to jste mi rozšlápl poslední bábovičku, kterou jsem o Vašem panu otci měl. Nemám právo si myslet, že jsem ho znal líp než Vy.
08. 01. 2013 | 16:32

Asi ták napsal(a):

Přihořívá
http://www.novinky.cz/domaci/289682-prezidentska-debata-napeti-mezi-dienstbierem-a-zemanem-stoupa.html
08. 01. 2013 | 16:39

Mentor napsal(a):

Jaký je v to rozdíl, když jde o prachy a ego, pak komunistické hlasy nesmrdí, že?!
08. 01. 2013 | 17:28

honolulu napsal(a):

No jo, pani Silvie, ja nestastnik mam STRASNE RAD devcata a u vas jsem uplne podlehl vasemu kouzlu...

O adresu Vam nemohu rict, protoze by jste stratila anonimitu, tak se musim dal trapit fantaziemi, jak bych se Vam dvoril a snazil se Vas rozmazlit. Vy jste psala, ze jste brunetka, ale tento popis je nedostacujici. Vaha neni dulezita, jelikoz ji umim snizit ci zvysit, kdy chci u kazdeho..

Pani Bobo jsem se chystal napsat dopis obdivu, ale s uleknutim jsem zjistil, ze je vdana...Oj, oj, ja nestastnik vsude prijdu pozde.

A pani Tuzka, to je uslechtila zena s krasnou dusi a mam podezreni, ze je clenkou New Age. Nevim vsak jak vypada, je-li blondynka ci brunetka... Tato ceska slechticna je opatrna, jako nekdo, kdo ma v patach inkvizici....

Proto zde, u teto prilezitosti zadam ceskou verejnost - ve jmenu civilizace, aby jste vsichni volili na hrad krasnou pani Bobo a za poradkyni bude jmenovana nadherna Silvie. A tajemna pani Tuzka, bude v tajnem vyboru a bude mi pomahat cist hvezdy na strese na Hradcanech..Vzdyt ja to tam duverne znam. Moje teticka tam pracovala kdysi davno jako hajzl baba.

Pani Silvie, posilam vam pisen k zasneni na YouTube....
BZN - A Summernight with you...

Dalimire, kdo je pani Bubu ? Kde je k videni ?
08. 01. 2013 | 17:45

hovorka11 napsal(a):

JIŘÍ DIENSTBIER:
Kritizuji Vás za to, že jste mezi kmotry v ČSSD. Budu Vás volit, protože mě po zhlédnutí provařených kandidátů nezbývá lepší možnost.
Budu se modlit, aby jste dostal sílu bojovat proti všem i v ČSSD a přispěl k vyhození Bohuslava Sobotky a Miloslava Váni z ČSSD. Jsou to kmotři, před kterými by neměl mít ohnutý hřbet nikdo, ani Vy.
Lidé Vás zřejmě zvolí, ale nezklamte je, nic mimo toho, že jste na rozdíl od ostatních nic neprovedl za Vámi nestojí.
08. 01. 2013 | 18:10

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Paní Nubo 10:11

naprosto skvělý text !!!

Pane Stejskale, nenašel byste možnost jak tento text více rozšířit ?
08. 01. 2013 | 18:27

jedna češka napsal(a):

Budu Vas volit pane Dienstbiere,mate muj hlas a verim ze sve ze volice nezklamete
08. 01. 2013 | 18:32

tata napsal(a):

paní NUBA
velice pěkně napsané vidím že čtete kosu škoda že tam nepřispíváte,zkuste se tam občas ukázat .Máme shodný názor na vše jen vy to mnohem líp umíte napsat.

PAN J.D napsal vyváženy blog s pohledu levicového občana,není se čemu divit jak napsal VICO ŽE HO ZNÁMÍ PRAVICOVÝ NICKOVÉ KAMENUJÍ,ale je to jen úsměvné jako strašení komunisty už obehraná písnička,ZVLÁŠTĚ po víc jak 6 lety vládnutí pravice a po amnestii pravicového GURU.Notabene jeho první zvolení bylo i s pomocí komunistu,obzvláště se mi líbí otázka jak to víme,no matematika je jasná počet hlasu to dokazuje že mezi nimi byli i komunisti.No druhá volba tam už šel škemrat přímo,a nečetl sem od těchto nicku že ho zato kamenovali.

ALE nechme pravicovým jejich pohled a strašení..........co nechápu že levicový občané nepochopí važnost situace a vypadá to že hodně hlasů dostane ZEMAN.....TO JE pro mě velice nepochopitelné,chápu že pro dost středových a mírných pravičáku je asi ideální volba........ovšem jak píši už několik let,obzvláště po éře GURU, se divím i těmto voličům.neboť má hodně stejných vlastností jak GURU.Opravdu bych se bál pokračovaní éry takové osobnosti............ano nedá SE upřít že sou osobnostmi ale bohužel v celé šíři i té negativní.............tady se přikloním k paní NUBĚ............TO RADŠI UŽ NÉ TAK VÝRAZNOU osobnost opět vté šíři co oba produkují.

Navíc Zeman pro toho co důsledně sleduje politiku a je levicového pohledu........už nemůže byt vnímán jako ložený levicový kandidát,takže pro levicového voliče by měl byt neakceptovatelný........NEBOŤ kvůli výše popsaném, je v těchto směrech mnohem perspektivnější a menším rizikem kandidát J.D.Bohužel v tomto je levice roztříštěná,i když v samotné ČSSD JE OPĚT 5 KOLONA..........paradox je že vtom čele stojí člověk který na tu 5 kolonu a i zradu doplatil,i když na tom že nebyl zvolen si muže i sám že zřejmě kvůli ješitnosti nešel do 1 kola .Levicový volič by neměl zapomenout že od té doby tahá za nitky a škodí levici,moc bych zato nedal ,je zde plno náznaku že stál přes Šloufa i za přeběhlýma a zato mu vy levicový dáte svůj hlas,pro mě zcela nepochopitelné...
Naopak proti němu stojí člověk ne tak výrazná osobnost,ještě ne zdaleka tak svými činy výrazná ale zase čist,morálně vtom politickém bahně ale to je v současné situaci to nejdůležitější,BOHUŽEL vtom marastu i tím co se o čistotě ZEMANA DÁ SILNĚ POCHYBOVAT...............ASI NÉ OSOBNÍ obohacování ale umožňoval to kamarádům,jeho naprosto zřejmé negativní vlastnosti což po zkušenostech s pánem hradu bych viděl jako to úplně největší riziko.

proto VŠE JE pro levicového voliče J.D to pravé ,neměl bych ani problém volit 2 ženy bohužel riziko straty hlasu.
08. 01. 2013 | 18:56

Stan napsal(a):

Silvie to bohužel nevím. Pouze je mně známo, že mladá Kvačková / Peake / jsou příbuzní. V té bolševické familii se nikdo nevyzná, vždyť starej Jirka byl 4x ženatej a kdoví, kolik má vůbec potomků. On si hrával na bohéma, proto mladej asi fandí Bohemce.
08. 01. 2013 | 19:13

Silvie napsal(a):

Stan

Pokrevní příbuzní asi nejsou,ale stejně by se s Peak mohl J.D. pochlubit.
Občané by ocenili,že má v rodině tak oblíbené političky jako Biomasu a Peakovou.

Tohle se dá brát jen jako kabaret.
V tomhle Kocourkově se už všichni sešli v jedné posteli.
08. 01. 2013 | 19:23

tata napsal(a):

zase jedna ukázka, uznat třeba jen náznakem že se mýlí..........bohužel místo toho jak je to u těchto osobností stejné je to útok na něj.............pan s hradu nám sděluje.................

..............................."Není to kampaň proti samotné amnestii. Je to kampaň proti mně, proti hodnotám, které představuji a zastávám a které více než dvacet let v politice prosazuji," uvedl Klaus a zdůraznil, že v ní nejde o odsouzené, ani o propouštěné nebo tuneláře.
"Jejím smyslem je útočit na mě osobně – právě nyní, před skončením mé prezidentské funkce. Je výrazem obavy mých politických soupeřů z mého dalšího veřejného působení," prohlásil prezident.

"Spoléhám na všechny, kteří jsou schopni mediální manipulaci prohlédnout. Také oni se mohou spolehnout, že od svých názorů a postojů ani v budoucnu neustoupím a zastrašit se nenechám," řekl Klaus bez bližších podrobností.
08. 01. 2013 | 19:33

Marty napsal(a):

Vasja, napsal jste to přesně, kdo ví něco o minulosti, tak toho mladého troubu nelze poslouchat. Starej v r.59 vyslán do USA a na Dálný východ. V těchto letech, se dostali na západ většinou jen špičkoví sportovci a to s nimi vždy jezdil hlídač z MV.

český maloměšťáku z Kroměříže, či-li z Asie, někdo tady píše, že jsi tam v blázinci, víš že tomu docela věřím. Tykám ti proto, že jsem asi starší a ty jsi na tykání zvyklý z minulé doby. Neříkej že u milice jste si netykali ? Co máš proti půvabné dr. Vesecké ? To je jedna z mála chytrých státních zástupkyň. Ona něco provedla ? Nebo se jen někomu nelíbila ?
Martin1
nespletl jsem se, nemysleljsem růže nebo třešně, ale opravdu nick " jablko ", to každý hned ví, s kým má tu čest. Zkratka "jablko" totiž znamená: já blbej komunista, pochopil ?

pepr - Dienstbierova rodina bojovala proti totalitě, jak píšeš, chybí dodat- proti totalitě, kterou i oni tady vytvořili v krutých padesátých letech a hojně se na jejím budování podíleli jako mnoho dalších disidentů.
08. 01. 2013 | 19:44

Martin1 napsal(a):

Pane Jiří Dienstbier už se těším, až vrátíte tu správnou váhu a svěžest našemu krásnému Hradu.
V poslední době to tam zatuchlo, začněte otevřením oken a vneste tam čerstvý vítr.
08. 01. 2013 | 19:50

R.Picek napsal(a):

Nazdar Jirko,
díky za komentář. Budeš se divit, ale jsem na tom podobně. Můj tátá byla puncovaný natikomunista, ale nás dva s bráchou vychovával stejně jako Váš velký táta Vás: posuzuj lidi podle toho, co je za nimi vidět a ne v jaké jsou straně.Byl schopen např. ohodnotit kladnětzv. dělnického ředitele za to, že si byl schopen vybart spolupracovníky, kterí věci rozuměli. Byl to bývalý obchodní příručí a "rodná strana" z něj udělala řwsitele státního sttatku na Hané.
Budě Tě volit, tak vydrž!

Radek z Olomouce.
08. 01. 2013 | 19:58

rejpal napsal(a):

tata
Není to kampaň proti samotné amnestii. Je to kampaň proti mně, proti hodnotám, které představuji a zastávám a které více než dvacet let v politice prosazuji," uvedl Klaus...
Na tom je možná kus pravdy. Hodnota sama o sobě nemá žádný pozitivní význam. Může být přidaná... ale i ubraná.
08. 01. 2013 | 19:58

Martin1 napsal(a):

Marty
Pane, vám musel v životě někdo vážně ublížit. Kdybyste věděl, kdo jsem, co jsem v době komunistické prožil? Ale má se i odpouštět a já i vám vaše hrubosti odpouštím. Přeji vám úspěch v životě a štěstí a předávejte ho pak dál.
08. 01. 2013 | 20:01

Marty napsal(a):

tata - prezident má pravdu. Kdyby to udělal Havel, nikdo by ani neštěkl. Ten jich pustil po revoluci 23 000, komunističtí bachaři a soudci mu ještě udělali naschvál, pustili všechny najednou a to byl průser. ještě to byli vězni kteří měli daleko větší tresty než dnes. Je to mediální útok na jeho osobu a šíření blbé nálady na ČT 24, což probíhá dnes a denně. Také Punčochář s Obzinovou na Primě k tomu přispívá. Arogantní, přiblblí, naprosto neznalí moderátoři neumí položit otázku, když se jim to povede, tak hosta nenechají domluvit, vkládají mu do úst co neřekl a nakonec si odpoví sami. Hvězdy jsou hlavně moderátoři - příznivci klubu vysoukaných nohavic, mezi ně patří Drtinová, Veselovský, Železný, svazák Takácz, dnes už i Klepetko, Voldánová a další. Hlavně ti, co stávkovali prý za svobodu slova, což byla blbost, oni stávkovali hlavně za svoje prachy, neboť kdyby tam přišel schopnej, znalej ředitel, tak je poslal prodávat kvasnice.
08. 01. 2013 | 20:01

PK napsal(a):

Jo, to věřím, že byste přes držku nedostal.
Pan otec byl zaloužilý komunista do kterého roku ? 1968 ?
Njn, holt byl v té partě bolševiků, která tenkrát vnitrostranický boj prohrála a zbyl mu leda disent. S opravdovými nekomunisty nebo dokonce bojovníky proti komunismu se opravdu srovnávat nemohl a levicově orientovaný synek respektující KSČ by mu fakt nevadil.
08. 01. 2013 | 20:07

Petr napsal(a):

O Vašem otci si nemyslím moc dobrého,stihl kariéru ve straně, rozvody, milenky i disident, aby nakonec prosil o hlasy těch proti kterým vystupoval, než skončil v úplném zapomění jako pan Nikdo, byl stejný jako současný Váslav i deroucí se Miloš, jen byl hloupější. Nedám Vám v prvním kole hlas, jsou tam lepší, ale pokud postoupíte do druhého kola proti Zemanovi, tak máte můj hlas a budu všechny přesvědčovat, že jste správná volba, protože každý z nás něčemu věří a já budu věřit že budete dobrý.Varmuža
08. 01. 2013 | 20:18

Marty napsal(a):

Martin1
Máš pravdu, ublížili mně komunisté, zazdili 40 let mého života. Otci ukradli menší živnost, znárodnili mu ji, byl od rána do večera ve kšeftě a když se vrátil domů v šest večer, tak musel jíti ještě na brigádu, dobrovolně. Jedna předsedkyně občanského výboru, která byla stále ožralá a tato soudružka chodila i v létě v hubertusu a na klopě měla odznak KSČ, rozhodla, že cesta k jejímu domku je do kopce a bývá tam bláto, tak živnostníci / buržousti/ jim tam postaví schody, aby když jde domů nalitá, jí to neklouzalo. Tak otec tam musel jít, ale byl pod práškama, aby ji nezabil. Celej život se to se mnou táhlo, že jsem byl syn živnostníka. Proto je miluji, hlavně když zavírali a popravovali lidi. Přesto že jsem byl mladý, žil jsem sportem a když pozavírali naše hokejisty, mistry světa, udělili jim tresty až do 15 let / ing. Modrý/, tak to se mnou zacloumalo a dorazily mne tresty pro naše západní piloty a poprava dr.Horákové a gen. Píky. Do smrti pro mne ta cháska neexistuje.
08. 01. 2013 | 20:20

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
z toho vseho je jednomu na zvraceni.
Starej Diestbier byl za stalinskeho Antonina Novotneho na pozici duvery a jezdil po svete jako uvedomely clen tehdejsiho rezimu.

Potom prisel Dubcek a Dienstbier se pridal na jeho stranu. (Vsadil na spatneho kone.) Samozrejme po prichodu Rusu, byl pro privrzence totality obycejny zradce.... Divim se, ze to prezil.

Komuniste jsou vlastne nestastnici tim, ze maji ve svych radach tolik zrady, oportunismu a moralni bezpaterni spiny, ze byt jejich clenem strany je degradujici pro kazdeho. Neni divu, ze se cas od casu vzajemne likviduji....

Ovsem za to vse, mlady Dienstbier nemuze... Ale prostredi ve kterem vyrustal muselo mit na neho vliv. Na me dela dojem mlade naivnosti.

Kdyby meli Komousi trochu rozumu, tak by meli respekt pred otevrenou a cestnou opozici vice, nez respekt vzajemny....

Zde jasne vidite proc byla pro ne potrebna KGB a StB. Oni museli hlidat nepratele ve sve vlastni strane - oportunisticke prostituty, vzdy ochotne zmenit barvu uniformy.
To byl zrudny, zly system, ve kterem nebylo mozne cestnym ci nepolitickym zit...

Kdyz se bojovalo o Afriku (Angola, Mozambique) a komunisticti "poradci" se dostali do rukou nasim klukum v bushi, tak projevovali radost a kecali vice, nez byli tazani.
To byli vysoci stranici, ale kazdy chtel na zapad a vlastnit Impalu ! (Auto.) Nasi kluci v armade s nimi pohrdali pro jejich bezpaternost.
08. 01. 2013 | 20:24

Martin1 napsal(a):

Marty
V životě jednotlivce se někdy stane, že například děti, které byly doma týrání, pak v dospělosti zase ubližují svým dětem.
V životě společnosti se stává, že je některé společenské vrstvě ubližováno a když už toho má dost, tak se vzbouří a pak zase ubližuje dalším, zase třeba i nevinným.
Záměrně jsem nejmenoval žádnou stranu, protože ono se to vleče celými dějinami. Protože to zřejmě vychází z toho jednání jednotlivce.
08. 01. 2013 | 20:39

Nutbutt Er napsal(a):

Honolulu -
"ale kazdy chtel na zapad a vlastnit Impalu ! (Auto.) Nasi kluci v armade s nimi pohrdali pro jejich bezpaternost."
A jak dopadli? Do příkopu, nebo si jeli pro Impalu?

(Předem děkuju za odpověď)
08. 01. 2013 | 20:57

tata napsal(a):

MARTY
nemá ani kousek pravdy,ovšem trochu chápu lidi jako VY,NEJSEM Z TĚCH CO by chtěl jakkoliv bagatelizovat zločiny komunistu,přesto že mi někdy připadá že sem žil v jiném státě je mi skorem 60 takže sem s toho režimu zažil dost,narodil sem se naštěstí v 53 takže ty zločinné léta sem nezažil přímo.ANO TAKY TOMU MINULÉMU NEMOHU ODPUSTIT vraždy našich hrdinu letců,o tom sem už napsal dost tak se nebudu opakovat.

jenže lidi jako vy píší příliš jednostranně bezpochyby ty politické zločiny se nedají omluvit..........ovšem musím se usmát nad příklady..............Jedna předsedkyně občanského výboru, která byla stále ožralá a tato soudružka chodila i v létě v hubertusu a na klopě měla odznak KSČ, rozhodla, že cesta k jejímu domku je do kopce a bývá tam bláto, tak živnostníci / buržousti/ jim tam postaví schody,

JAKÝ je rozdíl co dnes dělají ti mocní...........opět je zde plno lidí co sou nadlidi a mnohdy křiklavější případy .........krom zločinu politických.Ty jsou nesrovnatelné........ale je to tím že tyto nemají potřebu potlačovat ideologii oni ovládli vše bankovkami.....klidně VÁM DOPŘEJÍ at jim nadáváte........
ROZDÍL Havlovi amnestii je i když já sem jí také odsoudil.........vtom že byla jiná doba skončil komunismus,a Havel to mohl zdůvodnit a vtom bych i přesto že se mýlil, věřím že tomu mohl věřit že napravuje komunistickou justici.......že ve skutečnosti pustil i vrahy byl důsledek že byl odtržen od reality ona tam většina seděla právem

Ovšem tato amnestie se nedá omluvit ničím,a hlavně je naprosto jasné že zahlazuje ty největší darebáctví ,zlodějny toho zhasnutí před právem na kterém měl největší zásluhu pravě KLAUS.........I TO hodně dává důvod proč on o těchto lidech mluví jako o nevinných..........on má lví podíl na tomto systému.........proto by nebylo dobré aby se tato éra spojovala a dokladovala s odsouzenými.........on snad ty tisíce lidí v těchto kauzách okradl Pánbůh............tam jsou prokazatelní vlastníci,prokazatelně lidi byli podvedeni,tak jak můžou byt ty lidi nevinni.

KDYŽ si pučím peníze od banky a ztratím práci budu považován za neschopného platit a banka mi to promine..........nikoliv sebere mě vše...........tudíž když od těch lidí tyto majitelé vyberou peníze je naprosto nedůležité jestli je ukradli nebo nak zašantročili,a zato musí nést odpovědnost ........místo toho si žijí v rezidencích a smějí se.........argumenty KLAUSE JSOU JEN LŽI..........a amnestie ač všechny plošné amnestie odsuzuji TA Klausova se nedá omluvit z žádného uhlu a vubec dobou ty dvě srovnávat
08. 01. 2013 | 21:05

Martin1 napsal(a):

TATA MARTY
TATA to popsal přesně. Už je tady zase určitá skupina lidí, které bylo ublíženo. Normální nevinní lidé si dali peníze do bank a ti co je měli spravovat je rozkradli a pak byli nevinní potrestáni ještě jednou. Ne že peníze nedostanou - možná by je nedostali ani při pokračování soudů, ale oni byli omilostněni i viníci těsně před dlouhatánskými tahanicemi před soudy. Takže se jim, těm nevinným nedostalo ani morálního zadostiučinění.
MARTY
A ještě k amnestiím:
Při té Havlově jich bylo asi 23 000. Moje sestra pracovala jako dispečerka na nádraží v Praze. Musela vycházet k nočním vlakům. Prožívala takový strach a obtěžování od propuštěných vězňů, že po půl roce skončila na psychiatrii a pak musela zaměstnání opustit. Dlouho byla bez práce - měla neustále nervové problémy. Dnes jí ta léta chybí do důchodu.
Takových různých lidských drobných tragédií bylo i v demokratickém režimu ohromné množství.Tedy ne jen ta paní v "huberťáku", ale proto ještě kolem sebe nemlátím hlava nehlava a neubližuji nevinným lidem.
08. 01. 2013 | 21:31

Jiří Šinkora napsal(a):

Pane, než jste si šel říci o podporu komunistů, uvažoval jsem o vás, jako o kandidátovi, který mi imponoval svou slušností. A dokonce bych Vás i možná volil. Teď jste ze hry.
08. 01. 2013 | 21:37

tata napsal(a):

MARTY
Přečtete si toto jestli je to pravda je hradní sestava banda amateru.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/lubomir-zaoralek.php?itemid=18668&from=0#nucleus_cf
08. 01. 2013 | 21:43

Martin1 napsal(a):

Tak trochu vtip na Klausovu amnestii
Klaus jede autem a přejede člověka. Lidé se nad tím pohoršují a Klaus prohlásí. Tady se vůbec nejedná o to auto, co porazilo toho člověka, ale je to útok proti mé osobě.
08. 01. 2013 | 21:48

Nuba napsal(a):

Tato
zdravím Vás a také s Vámi souhlasím. To vyjádření Klause, že se o amnestii nejedná, ale že je to útok na něho, je zcela odtržené od reality a svědčí to pouze o tom, co jsem psala výš, o jeho nebetyčné sebestřednosti. On není schopen ani posoudit věci v širších souvislostech a zapochybovat o svých rozhodnutích. O tom, komu všemu tím ublížil, to si vůbec nepřipustí. Nebo když připustí, tak jen u těch obžalovaných, že jsou dlouho šikanovaní. To je ta jeho morálka naruby. Páchat špatnosti je dovoleno, ale nesmí se to dokázat. Zkopíruji sem z kosy uryvek z kniky, protože to je dokonalá ukázka tzv. charakteru ala Klaus

Ukázka z knihy

Petr Husák – Budování kapitalismu v Čechách – Rozhovory s Tomášem Ježkem
Z kapitoly o Václavu Klausovi – Dokreslení způsobu myšlení Václava Klause:
Vyrazili jsme tenkrát s Honzou Stráským na jeden z mnoha lyžařských zájezdů na běžkách, myslím, že do Jizerských hor, a večer jsme si sedli do hospody, povídali jsme si a byli jsme příjemně unavení. Sedíme tam, popíjíme, meleme pátý přes devátý, a najednou padne téma Maradona a jeho gól na mistrovství světa ve Španělsku, jak ho dal tehdy Angličanům rukou. Padlo to tak nějak náhodně, ani nevím, kdo to téma nadhodil, ale rázem bylo ústředním tématem na celý večer. Někdo utrousil, že ten Maradona, že je to teda pěknej prevít, a všichni jsme přikyvovali, že je a že se teda nestydí.
Vtom si vzal slovo Klaus, proti všem se postavil a řekl, jak ho můžeme odsuzovat, když se mu podařilo obehrát i rozhodčího, a že klamání rozhodčího je součástí hry a že to, že ten gól takhle padl, je potřeba vytknout rozhodčímu, že to neviděl. Sám uvedl příklad, kdy analogicky v podobné situaci postupoval ve finálovém zápase nějaké volejbalové univerziády s mezinárodní účastí, kdy se hrál mečbol, on se ocitl v síti, věděl o tom, všichni protihráči ho vyzývali, ať se přizná, rozhodčí si toho nevšiml, on se nepřiznal a zápas skončil výhrou jeho týmu. Doslova tehdy řekl, že to považuje za normální a správné, protože kdyby to tenkrát přiznal, tak by to možná nevyhráli".

A s něčím takovým jsme se vydali budovat demokracii, jejímž základem je právní stát.

Pozdravuji taky všechny ostatní, kteří se ke mně vyjadřovali, omlouvám se, nestíhám na všechny reagovat, určitě to ale není z toho důvodu, že bych snad, nedej bože načichla pyšným klausismem
08. 01. 2013 | 22:06

Protekční synek napsal(a):

Autor je na prvnim místě, ale odzadu.

To bych raději volil papoucha, kozu, nebo Pátka . Ti jsou chytřejší!
08. 01. 2013 | 22:08

L. napsal(a):

http://capek.misto.cz/komunista.html

Živit chudého člověka sliby je okrádání chudého. Snad se mu žije lehčeji, malují-li se mu tučné husy na vrbě; ale prakticky je i dnes tak jako před sto lety lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše vládní budovy, a lepší je oheň ve sporáku, než červený kohout na krovech paláců, kterých ostatně je u nás značně méně, než jak by věřil člověk, jemuž místo jeho očí vnucují třídní vědomí; neboť až na málo výjimek jsme co do životní míry celkem nezámožný lid, což se zpravidla zapomíná konstatovat. Obyčejně se říká, že chudý nemá co riskovat; naopak, děj se co děj, chudý riskuje nejvíc, neboť ztratí-li něco, ztratí poslední kůrku chleba; s kůrkou chudého se neexperimentuje. Žádná revoluce se neodehraje na zádech malého počtu lidí, nýbrž na zádech největšího počtu; ať je válka, nebo valutní krize, nebo cokoliv, je to chudák, který si to odnáší nejdřív a nejtíže; není prostě mezí a dna bídy.
08. 01. 2013 | 22:12

reppop napsal(a):

To Nuba

Děkuji za Váš hezký blog. Souzním s ním.
Nevím jestli znáte Koukolíkovu přednášku o mocenské posedlosti:
https://www.youtube.com/watch?v=PpMJkaf117g

Hovoří tam o lidech s machiavellistickou inteligencí a určitým charismatem, kteří jsou defacto psychicky nemocní, na moci závislí podobně jako jiní nešťastníci na drogách. Zatímco narkomani ničí sebe nebo nejvýš ještě své blízké, mocensky posedlý politik dokáže napáchat obří škody rozšířením stupidních ideologií (memplexů) do společnosti. Když jsem četl Váš pohled na KlauZemana, pořád mi ta Koukolíkova přednáška přicházela na mysl.

Jistý britský politik a psychiatr dospěl k názoru, že psychopatickou mocenskou posedlostí trpí 3 anglosaští významní politici: M. Thatcherová, G. Bush jun. a T. Blair.

Je a nebo není náhodou, že velkým obdivovatelem Thatcherové je V. Klaus a velkým příznivcem Blaira je M. Zeman? (Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/274186-zeman-se-v-londyne-setkal-s-blairem-resili-prezidentskou-volbu.html).

Taky mi hned vyskakuje v mysli jedna z charakteristik deprivantů, že mají tendenci sdružovat se do koalic (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Deprivant), tj. Thatcherova-Klaus, Blair-Zeman, KlauZeman.

Rovněž bych řekl, že příklon k charismatickým alfa samcům v politice je jakýmsi maladaptivním pozůstatkem po době kdy lidé byli sdružení do tlup, které spolu bojovaly o zdroje. Tam byla bezpodmínečná autorita vůdce důležitá. Rozhodovalo se např. zda tlupa má utéct nebo bojovat. Rozhodnutí muselo být rychlé a jednoznačné.

Avšak v dnešním složitém a provázaném světě lidské komunity potřebují přemýšlivé nestupidní politiky, jimž racionální úsudek nezatemňuje testosteron (typický v nadbytku pro alfa samce). Připomínám, že testosteron ovlivňuje emoce a emoční systém je pak při rozhodování nadřazen systému racionálnímu (např. Zemanova pomsta ČSSD).

V tomto kontextu preferování alfa samců jako politiků je v dnešní době projevem lidské stupidity, protože již není adaptivní (jako kdysi), ale stalo se maladaptivním.

Takže Vám mohu závěrem velmi pogratulovat k Vaší nestupiditě, když místo Klauzemana preferujete V. Špidlu, B. Sobotku a J. Dienstbiera.

A 2 dotazy na závěr:

1. připomínají Vám tito pánové víc severské politiky typu norského premiéra Stoltenberga nebo jižanské politiky typu Berlusconiho?
2. je úspěšnější model uspořádání lidské splečnosti na severu nebo na jihu?
08. 01. 2013 | 22:18

mb napsal(a):

Stejskale smažte ŘEPU ... já nemohl Paroubkovi přezdívat PAROPRASE ... a řepa dienstbiera nazývá Dolly Potátou ...

díky cezore = editore blogů ...
08. 01. 2013 | 22:25

honolulu napsal(a):

Nutbutt Er, (20:57)
South African Bureau for State security (B.O.S.S.) byla tajna policie, ktera je odvazela (belochy) do Pretorie ke "konsultacim".
Pro velkou ochotu a prikladnou spolupraci s Jizni Afrikou tito Komousi meli nekolik moznosti. Bud dostat letenku do zeme svych snu a malou penezni castku pro prvni mesic v jejich vysnene zemi - coz volili vetsinou vychodni Nemci (zap. Nemecko) a Kubanci (jizni Ameriku) a nebo cekat ve vezeni na VYMENU s nasimi lidmi, kteri byly zajatci MPLA v Luande, kterou drzeli v rukou Soveti...Je zajimave, ze se Soveti chteli za kazdou cennu vratit domu do Ruska. Impalu z nich nedostal nikdo, ale prodavala se v JAR.

Zduraznuji, ze Rusove meli to nejlepsi zachazeni, protoze pri Buerske valce, Rusky Car nabyzel vojenskou pomoc Buerum proti Anglicanum.... Buerove to nikdy nezapomneli ! Krome toho oni povazovali Rusaky a Ukrajince za hodnotnou BILOU kompaktni rasu, podrbanou chlastem a Bolseviky.

Jihoafricane necitili k Rusakum nenavist. Polaci v JAR army byli ale Rusakum nebezpecni.... Velitele vsak byli Buerove, krome jednoho vehlasneho regimentu (4000 muzu), kteremu vladl Cech - general. Po padu nasi vlady utekl s kamarady z portugalske kolonialni armady do Brasilie...Tato vojenska smetanka se schazela vetsinou v Cafe de Paris na Hillbrow v Johannesburgu, (kdyz nebyli v bushi.)

Zajati cernosi nam nedelali problem vubec. Ti spadali do kompetence spratelenych kmenu (krome ANC)...Byli-li tam sezrani ja NEVIM...Zakony Apartheidu nam zakazovaly strkat zvedavy frnak mezi kmenovou hirarchii. Byla to krasna, ale strasidelna doba. Byli jsme ideologicky cisti a Cesi byli VELMI uspesni. Zdrzovali se ve vetsine na Braamfontejne, coz byla ctvrt inzenyru, designeru, architektu, techniku, chemiku, doktoru a ja nevim ceho vseho. Sama inteligence byl ten Braamfontejn - dalsi strasidelne misto...
Ta zeme se zhroutila a Johannesburg zemrel a B.J. Vorster take.
08. 01. 2013 | 22:36

meloun napsal(a):

Embéčko,
Nebreč tu chlapečku, nežaluj!
Prostě si to tak nemaluj!
K té potvoře buď více dvorný.
Tož taký vstřícný, státotvorný.

Když pilka má dvě rukojeti,
dva mohou řezat spolu spěti.
A mohou loupat, dlabat, jíst,
milovat se, i sebe hníst.

A jestli nechceš, já dám jí list.
ÚPP (DKV), buď si jist. 6)
Jestli dá 101 do svého spolku,
víš, kdo byl zrádce váš bez okolků.
08. 01. 2013 | 22:42

trabant napsal(a):

Mb nejsi bratr Nohavici? Taky práskač.
08. 01. 2013 | 22:46

StandaT napsal(a):

vico: ne, volit ho rozhodně nebudu.

Ani ne tak protože že je levičák, jako proto, že to je tlučhuba, který pochopil, že proti korupci v Praze stačí bojovat akorát tak hubou, a stejně mu to přinese body, aniž by se musel pálit.

A samozřejmě pro jeho žebrání u komunistů. Pro Vás je to důkaz, že chce oslovit všechny levicové voliče. Pro mne to je zase důkaz (a ne jedinný), že tlustá čára za minulostí a tím i beztrestnost zločinů jsou pro něj akceptovatelné (což je, mimochodem, velice zajímavé ve světle současné protiamnestijní histerie :) ).

Krom toho jako Kladeňák jsem za celou dobu jeho senátorování nezaregistroval nic, co pro volební okrsek udělal (stejně jako jeho taťka).
08. 01. 2013 | 22:49

Silvie napsal(a):

Honolulu,
nemylte se. Každý,kdo se rve o své místo v politice a tvrdí,že to dělá "pro blaho vlasti", lže. Všichni to dělají jen pro své zbytnělé ego.

Prohlédněte si dobře rysy mladého J.D.
Má se hodně rád, cítí se být intelektuálně nad svými kolegy od socanů(možná i je,vezmu-li v úvahu myslivny jako Jandák nebo Škromach), je to požitkář a smyslově založený člověk(viz masité rty).
Když si prohlédnete fyziognomii lidských tváří-zjistíte,že určité rysy jsou společné pro určitý typ lidí.Nestalo se mi,že bych se spletla.
Suchaři a asketicky založení lidé mají velmi úzké rty,často rty chybí úplně.

O J.D. se mluví v kuloárech jako o velkém narcisovi.
Jeho kolegové zřejmě cítí pohrdání,které k nim chová(využívá stranu k svému politickému vzestupu) a navíc se jim asi nezamlouvá,že po tak krátké pol."kariéře" vůbec kandiduje. To,že většina z nich preferuje Zemana a Sobotka si je chce zavázat písemně,aby volili J.D., o něčem vypovídá.

Ale abych pravdu řekla, nepatří k úplně tragickým kandidátům.Jen netuším,co od něho čekat. Snad aspoň mluví slušně anglicky.
Nikdy mě přímá volba hlavy státu nebrala a když vidím tu ostudu kolem, tak bych to radši vrátila zpátky. Ať si zvolí prezidenta sami a neotravují s tím lidi.
Chleba levnější nebude, tak co.
08. 01. 2013 | 22:56

Nuba napsal(a):

reppop
Vaše otázky považuji vůči mně za řečnické, protože moji odpověď zcela jistě znáte. Nakonec toto sem píšu poměrně často. Bohužel namířili jsme si to do Berlucsoniho zahrad, kde se náš tehdejší premiér Topolánek proháněl coby novodobý Adam v ráji a dával světu na odiv parametry svého pohlaví.

Bohužel skupina nenechavců, nenažranců a mocichtivých deprivantů s kmotry za zády se postupně dostala k moci a negativně, za přihlížení davu s otevřenými ústy a někdy i za jejich potlesku se chopila své příležitosti, kterou využila do mrtě. Že jsme na to většinou doplatili a ještě doplácet budeme je zjevné. A to nejen fakticky tím, že budeme nuceni sanovat rozkradené schodky státního rozpočtu, ale hlavně morálně, protože příklady, i ty špatné táhnou a místo toho aby se dle očekávání klima ve společnosti po sametu zlepšovalo, tak se začalo záhy, i z viny takových jako Klaus, zhoršovat. To je ta pověstná blbá nálada, kterou nám mnozí vyčítají a dávají to za vinu naší skeptické povaze. Vždyť v Africe trpí hladem, co byste chtěli. Na druhou stranu jim ale musím dát částečně za pravdu, protože lidé tu možnost něco změnit měli a mají. Nemusí si nechat kálet na hlavu a tiše zuřit. Jen jí nedokáží využít. Pravda, je tady strach o práci a tím byla částečně svoboda v rozhodování potlačena. Jsme ale hodně pasivní, jak o tom psala i profesorka Dvořáková. Jsou to takové spojené nádoby. Jedna strana si dovolí tolik, kolik jí ta druhá umožní. Jiná věc je, zda ti "dole" mají v rukou nějaké skutečně efektivní nástroje, které by těmi "nahoře" pohnuly k nějaké odpovídající reakci. Jak jistě víte, nějaké petice, to je jen poškozování lesa, taktéž demonstrace neměly žádný účinek, proběhla nějaká bagatelizace ve smyslu- dav křiklounů si přijel na nákup do Prahy. Taky volební systém, čili jakýsi zabetonovaný postup při sestavování kandidátek, kde zřejmě přetrvává styl já na bráchu. Občanská společnost, dle Klause něco tragicky špatného, se začíná sice aktivizovat, ale je zatím poměrně hodně rozmělněná a je tu nebezpečí, aby se jejího sjednocení nechopil opět nějaký mocichtivý populista.

No tak babo raď ! :)
08. 01. 2013 | 23:00

mb napsal(a):

trabant ... práskačství nohavici mě taky vadí ... ale víc mě sere řepův Dolly Potáta ...

a vítejak když tu stejskal udržuje to slušné prostředí ... tak prostě musí DOLLYHO POTÁTU smazat ...

řepa jízlivosti přehání ... a tohle je prostě přes čáru ...

Dolly Potáta má za sebou jen angažmá u Čalfy a jednu přestřelku na Magistrátu.
Trochu málo.

to musí prostě pryč ...

nevíte, proč se řepa nepřikloní na stranu slušného kandidáta, jímž j. dienstbier je ?

maličko záhada ...
08. 01. 2013 | 23:02

Silvie napsal(a):

mb
Vy žalobníčku jeden...

Spíš se snažte být trochu objektivní-je-li pro vás přijatelné,že se VÁŠ kandidát paktuje s bolševíky, pak byste neměl házet kamenem po druhých,kteří dělají totéž.

Na politiku je třeba dívat se neosobně a s jistým nadhledem-dopracovala jsem se k tomu až po letech.

Vy jste ale vůči sviňárnám svých oblíbenců neobvykle rezistentní po celou dobu,co vás znám. Svým tolerujete naprosto všechno,cizím ani chlup.
A v oku vám zůstalo viset břevno jako hrom.
08. 01. 2013 | 23:03

Silvie napsal(a):

mb

Třeba proto,že ho zase až za tak slušného nepovažuje.

A co je špatného na Dolly Potáta?

Vy jste komický jako jeden postarší pán ze vzdáleného příbuzenstva-když řeknu "socani",tak se může posr...
Mně tohle tedy fakt nebere. Ještě si tady kvůli těm ludrám roztrhejte občanky.
Oni na vás zvysoka.... potřebují vás maximálně před volbami.
08. 01. 2013 | 23:05

mb napsal(a):

Silvie ... dvojí metr ... double standard ... a to nemluvím o dodržení slova ... jsem objektivní ... dienstbier se nepaktuje s bolševiky, protože si od ods udržuje dištanc ... neni tam břevno ... zdravim ... dienstbier žádnou sviňárnu neudělal ...
08. 01. 2013 | 23:06

mb napsal(a):

na dolly potáta je špatného je asi implikuje že je klonovanej ... a je to všeobecně vulgární a dehonestující ...

rozumějte mě by to nevadilo, kdyby tu stejskič nechal volnej styl ...

ale když to tady píská ... zatim ...
08. 01. 2013 | 23:08

mb napsal(a):

Když mi do mailu přišel pátý vzkaz Volím Karla, tak jsem se rozhodnul zveřejnit, že já naopak volím Jirku Dienstbiera. I když nemám nic proti tomu, aby někdo volil Karla Schwarzenberga. Nebo Táňu Fischerovou, Zuzanu Roithovou nebo i toho Franze, i když v jejich případě hlasy s největší pravděpodobností propadnou a klesá tak šance pro Karla a Jirku. Je to ale rozhodně lepší, než volit ty dva dinosaury Fischera a Zemana. To je skutečně obraz neuvěřitelného marasmu této společnosti, že právě tihle dva mají asi největší podporu. Volbou jednoho z nich totiž volíme pokračování klientelistické politiky, korupce a vlády kmotrů.

A nyní proč volím Jirku. Jirku jsem potkal, když šel na zasedání zastupitelů ČSSD po volbách do pražského magistrátu. Byl volebním lídrem ČSSD a kampaň postavil na jednoduchém programu, a sice že nevstoupí do nemravné koalice s ODS, která proslula jako základna největších zlodějen v tomto státě. A právě na zasedání ho čekalo nepříjemné téma: zastupitelé ČSSD se rozhodli do koalice s ODS přece jenom vstoupit. Jiří tam šel říct, že se tohoto podvodu nebude účastnit. Pochválil jsem ho a pomyslel jsem si, že mu to vůbec nezávidím. Řekl jsem mu, že teď třeba prohraje, ale časem se morální jednání nakonec vždycky vyplatí. Myslel jsem to jako útěchu a vůbec jsem netušil, jakou jsem měl pravdu. Jirka v Praze prohrál, ale celostátně se stal symbolem férové politiky.

Posléze jsem na Jirku narazil jako člen sdružení Veřejnost proti korupci. Jiří s námi spolupracoval na protikorupčních zákonech a opatřeních a stal se pro nás v politické sféře velkou oporou v boji proti korupci. S jeho pomocí jsme málem do zákona o veřejných zakázkách dostali paragraf o tom, že veřejných zakázek se smí účastnit jen firmy s dohledatelnými vlastníky. S ním spolupracujeme na novele zákona o politických stranách, kde požadujeme zastropování příspěvků politickým stranám od soukromých osob a zákaz, aby firmy sponzorovaly politické strany. Nechci unavovat líčením konkrétních věcí, ale jde mi o to ukázat, že Jirka na rozdíl od drtivé většiny politiků o boji proti korupci nejen mluvil, ale i něco dělal.

Na Jirkovi mi imponuje jeho odpor proti všem druhům ponižování, na což jsme tady mistři, jeho důraz na posilování lidské důstojnosti a schopnost zastat se slabších. Oceňuji jeho pevný názor, že svoboda bez důstojnosti není svobodou. Sympatický je i jeho nehystericky proevropský postoj.

Jirkovi měli mnozí dost za zlé, že šel komunisty požádat o podporu jejich hlasů při volbě. Také mě to nadzvedlo, ale ve srovnání s jeho jinými přednostmi mi to přišlo zanedbatelné.

Nechci tady za něj a nikoho jiného plédovat. Neříkám, volte Jirku, prostě volím Jirku.
to je pro řepu vod šterna ... ale řepovi to bude putna, páč je hluchej jak poleno či pařez ...
08. 01. 2013 | 23:12

Nuba napsal(a):

Reppop
PS: už jsem si myslela, že Silvestr skončil, ale asi ještě ne, teď jsem zaslechla švitořit exministryni války Peake, prý -vyhověli žádosti koaličních partnerů a zůstávají ve vládě. Jak obrovské překvapení a úleva. Hned se mi bude dobře spát :(

Vidíte jak pozitivní mohou zprávy být, zase zvítězila zodpovědnost a boj proti korupci, vivat Karolína ! Taky tu blbou náladu nechápu :(

Tak dobrou noc :)
08. 01. 2013 | 23:12

mb napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Další
Potátu, Potátu
ten pán si přeje Potátu.

Kolik těch Homolků ještě bude?
Odkud lezou?
Čeho je moc, toho je příliš, říkala babička.
I Potátů.
Je tu přejirkováno,přepotátováno, takovou lidovou masáž snad nesnese ani Heduš.
08. 01. 2013 | 16:28

mažte to p. steskale, prosím ...
08. 01. 2013 | 23:15

Molly napsal(a):

Já Dollyho Potátu taky volit nebudu.
08. 01. 2013 | 23:44

honolulu napsal(a):

Embecko,
prestan histericit Ty nevzhledna skareda babo/chlape ! Pepa Repa dela srandu. Nebyt jeho, tak se nezasmejem.

Vsimnete si pani Silvie, on je aktivni ten embecko. To zase bude prusvich v Praze. No ja sice volit nesmim, ale fandim pani Bobo.

To je zajimave o tech rtech. Jste pozitkarka ? JA ano !
Je-li pravda co jste napsala, tak moje rty budu mit zitra az po kolena. Chystam se vecer carovat a ptat se na veci zakazane (ohledne Vas.) To bude zabava, uz se tesim...

Dienstbier me nezaujal, nepremyslim o nem. Kdo u Vas vyhra nevim. Jsem na to vsak zvedav. Nevite koho uprednostnuje cenzor Stejskal ? On je hlava mapa a ma tajne radary na zmapovani ceske politicke sceny. Ale na druhe strane, je to Husita a ti jsou uz od Lipan v melancholii. (Ale nerikejte mu to - on uz spi.)
09. 01. 2013 | 00:02

firewall napsal(a):

Řepa je ví rus (potáto plums) překonávající na 4. pokus rekapču
09. 01. 2013 | 00:06

Vandal napsal(a):

Privatizují si politické strany a hledají cesty, jak dojit stát. K tomu jim slouží i všemožné velké koalice a opoziční smlouvy. Proto je mi rudý idealista bližší než modrý kmotr.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

pane Dientsbiere

já si můžu dovolit kritizovat opoziční smlouvu, protože nejsem, a nikdy jsem nebyl v ODS ani v ČSSD. Vy v ČSSD jste. Byl jste tam i v době tzv. opoziční smlouvy? Jestli ano, tak se ptám - JAK JSTE VY OSOBNĚ BOJOVAL PROTI KMOTROVSKÉ OPOZIČNÍ SMLOUVĚ?

Děkuji za odpověď.
09. 01. 2013 | 00:21

Medikolog napsal(a):

Jak jsem rozebral pod jinými blogy, díky "řízenému" výběru kandidátů do ložené devítky NENÍ a nemůže být tato volba z hlediska toho, kdo si nenaprivatisoval a není členem systému (ti volí svého koně podle své frakce), VOLBOU PRO někoho z nich, ale volbou proti osmi horším zlům nezbytnou volbou devátého zla - z nich nejmenšího.

Zní až otřepaně příměr s nelehkou volbou vesnického ponocného z pouhých dvou kandidátů, z nichž oba byli pěkní syčáci.. Ale zvolený ponocný byl odvolatelný obecní radou, chybná volba tak byla rychle napravitelná, což ponocného drželo "v lati".. MY SE SPLÉST NESMÍME protože to co bude zvoleno bude realitou na pět let, kdy po odložení slibů a škrabošek si zvolený president bude dělat bez ohledu na otčinu a Český národ co ho napadne... a my budeme nevěřícně vejrat, v co ten výlupek "rozkvétá".

Tak se nehádejme jako estéti o eleganci vyjádření rodinných a známostních vazeb občana USA Dientsbiera a ostatních pretendentů.. a přemýšlejme spíše o důvěryhodnosti z hlediska plnění slibů Českému národu a z hlediska hájení našich tuzemských zájmů ve světě.
09. 01. 2013 | 03:30

honolulu napsal(a):

Dalimire,
jak ja mohu svedomite pracovat pro imperialisty a indexovat lidi mocne v politickem pozadi, kdyz Ty me zde strasis nejakou novou hvezdou pani Bubu - a ne pani Bobo....
Bublikovych jsem nasel 100. Prestan se vyjadrovat abstraktne a napis plne jmeno a funkci.
09. 01. 2013 | 04:49

Sylva Šauerová napsal(a):

Pěkná diskuse, málem jsem ji minula.

Takže, paní Nubo (zdravím Vás), přidávám se k těm, kteří smekají klobouk ... :-) Napadla mě - to v souvislosti s Jiřím Dienstbierem - jedna věc. Pan Vico tady píše, že J.D. je JEDINÝ levicový kandidát. To je poprvé, co něco takového čtu, divím se, že to vlastně ještě nikoho nenapadlo. Já bych s tím velmi souhlasila. Teď ovšem musí následovat otázka : Že by tohle komunisté nevěděli ? Naši komunisté jsou přece všechno, jen ne hlupáci, považuji je za profesionály. Proč tedy lišácky podpořili "oba levicové kandidáty" ? Musí přece vědět, že většinový volič KSČM Jiřímu Dienstbierovi hlas nedá, dobře znají své pappenheimské. Narozený v USA, z disidentské rodiny a intelektuál, nic tedy vhodného pro lidové masy. Brzy budeme vědět, kdo byli voliči konkrétních kandidátů. Já bych tipovala, že komunisté budou zdrcující většinou volit Miloše Zemana a také že kvůli tomu se Jiří Dienstbier nedostane do druhého kola. Pokud jde o mě, ráda bych ho viděla stát proti Karlu Schwarzenbergovi (už jsem to psala u vlka v diskusi). Myslím ale, že se to nestane. Proč ale postupovali komunisté tak, jak bylo řečeno ? Miloš Zeman je pro ně patrně přijatelnější a to - jak víme - platí i pro Václava Klause. Krom komunistů bude volit Zemana i vyhraněně pravicová část politického spektra, t.j. všichni ti, kteří slyší na podprahová doporučení prezidenta. Řekla bych, že naši komunisté mají k Václavu Klausovi mnohem blíž, než si myslíme (že to platí i obráceně, už víme dávno; nebýt jich, prezidentem by nebyl). Uvidíme, co tyhle počty lidí jsou sto dát dohromady.

Našla jsem zajímavý průzkum, neplacený z peněz českých kmotrů. Tady je, viz
http://www.mediaguru.cz/2013/01/analyza-facebook-rozhodne-o-volbe-prezidenta/#.UO0OC6z4Z5a
(společnost Semantic Visions úspěšně předpověděla výsledek parlamentních voleb ve Velké Británii, kterou zpracovala pro televizi CNN, a loňských prezidentských voleb ve Spojených státech)

P.S.: Paní Nubo, již delší dobu bych Vám chtěla soukromě něco sdělit, mám pocit, že mám vůči Vám jakýsi dluh. Ten dluh se jmenuje Kubice. Byla byste tak laskava a ozvala se mi na sylvasauerova@yahoo.com ? Děkuji.
09. 01. 2013 | 07:33

reppop napsal(a):

To Nuba

Děkuji za odpovědi.
Mé otázky samozřejmě byly řečnické :-)

Napsala jste:
"Jsme ale hodně pasivní, jak o tom psala i profesorka Dvořáková. Jsou to takové spojené nádoby. Jedna strana si dovolí tolik, kolik jí ta druhá umožní. Jiná věc je, zda ti "dole" mají v rukou nějaké skutečně efektivní nástroje, které by těmi "nahoře" pohnuly k nějaké odpovídající reakci. Jak jistě víte, nějaké petice, to je jen poškozování lesa, taktéž demonstrace neměly žádný účinek, proběhla nějaká bagatelizace ve smyslu- dav křiklounů si přijel na nákup do Prahy."
xxxxxxx
V tom ale vidím jádro pudla. Dukud si lidi neuvědomí, že to za ně nikdo neudělá, těžko se to může nějak zásadně zlepšit (snad určitou naději lze jen spatřovat v EU, pokud nás z ní Klausovci "nevystoupi").

Podle mne je nutné aby se lidé víc zajímali o fakta a ne o kraviny. Jak to ale udělat když Blesk je plný barevných obrázků celebrit a Právo ne?

A ty demonstrace jsou nejdůležitější (viz Island a Quebec, kde to pomocí demonstrací dokázali zkorigovat). Jenže jak to udělat když doma v pelechu s pivem u televize se tak krásně brble na ty nahoře (a navíc Bohoušek Sobotka má přece rovnátka, že? Takže není charismatický, že?). Připadá mi, že náš národ má zvláštní demografický vývoj - skoro všichni jsou jak malá děcka.
Ach jo :-(

Srdečně Vás zdravím,

reppop
09. 01. 2013 | 08:53

Bob napsal(a):

Disidenti tento národ zklamali.Někteří se pokusili o podovdy,jiní se ukázali jako lempli a neschopní.Je sice hezké,že jste syn pana Dienstbiera,ale co je za vámo osobně jinak?Jaká práce?Jaké výsledky?To,že máte diplom o ničem nevypovídá.A vaše názory elegantně skrýváte právě za zbytečné hovory o komunistech.Něl byste spíše říkat,jak se postavíte k přílišné migraci,co budete prosazovat v politice.Prázdné floskule typu,Spravedlnost pro všechny.....blábol.....jak toho chcete docílit?Chcete snad platit advokáta každému pomocí státu?Vaše hesla jsou prázdná a vaše politické názory jsou mlha.
09. 01. 2013 | 09:00

von kulak napsal(a):

Takže abych to Jiříku shrnul - politruci a bolševičtí papaláši, kteří se zhlížejí v letech totality a totalitních metodách perzekuce každého svého odpůrce (viz případ učitele z jižních Čech) se ti ve strukturách tothoto státu nezamlouvají, ale ten odpor není až tak silný, abys ho nepřekonal, když ti jde o koryto nejvyšší - prezidentské.

Jménem všech komunisty perzekuovaných a jejich potomků, díky za upřímnou zpověď.
Jenom se divím, proč se ti Germáni tak štětí, když přijde na to usmiřovat se s Hitlerem, Eichmanem, Heydrichem, Mengelem a jejich obdivovateli, jestli oni nejsou tak trochu zapšklí.
09. 01. 2013 | 09:08

pepé napsal(a):

reppop:

Co přesně lidé na Islandu dokázali svými demonstracemi? Že jejich HDP a národní bohatství pokleslo o 30% (u nás se můžou odboráři a levičáčci zbláznit při poklesu o 0.5%), to že je nepřijmou do EU kvůli nevypořádaným arbitrážím s Británii a Holandskem, které za Island zaplatily prozatím jejich dluhy?

Koukám že jediným cílem pošuků z levé levé je aby měli v ruce moc a tím je všechno v pořádku, i kdyby měli zbankrotovat a živit se struskou a lávou.
09. 01. 2013 | 09:51

Artur Linhart napsal(a):

Zeman a Klaus jedno jsou - není žádnou náhodou, že kandidátem Václava Klause je Miloš Zeman.

Chceme-li znovu pohlížet na Pražský hrad beze studu, volme Schwarzenberga nebo Dienstbiera, jinak bude náš hlas ztracen...

Souhlasíte-li připojte se na

http://www.facebook.com/Volte.Schwarzenberga.nebo.Dienstbiera

a šiřte dále
09. 01. 2013 | 10:12

ME napsal(a):

Budu volit J.D. protože chci věřit, že tahle země má ještě naději, protože tu chci žít a vidět změnu k lepšímu a jednou zažít pocit, že žiji v pozitivním prostředí a ne jen v negativistické hromadě nechuti a beznaděje. Ti, co nejdou k volbám jsou ignoranti. Ti, co budou volit Zemana, Fishera a "Trautenberga" jsou na tom stejně. Nemá smysl se hádat, kdo byl nebo nebyl větší komunista. Všichni tušíme, že v polistopadové éře to bylo úplně jedno. Kdo se dostal ke zdroji, tak zkrátka čerpal, komunista - nekomunista, hlava-nehlava. Dodnes podle mě mají tito lidé mezi sebou podezřelé vazby. Nechci už volit, a ani vidět jako hlavu státu někoho, kdo je natolik poznamenaný komunismem, všemi těmito praktikami a vazbami. CŘ potřebuje nový vítr do plachet, novou energii a hlavně naději. Nechci v čele státu nějakého vesnického mocichtivého hulváta a ani ustrašeného člověka, co se nechá ovlivňovat lidmi z pozadí a ani člověka bez chuti do života. Chci ještě věřit, že tahle země má naději! Pan Dienstbier je jediný možný kandidát, který vystupuje kultivovaně, mluví k věci, je zásadový a není srab. Dokážu si ho představit v různých politických situacích, i jak profesionálně reprezentuje naši zemi v zahraničí a navazuje dobré mezinárodní vztahy. V jeho věku má ještě možnost pracovat na sobě a rozvíjet svoji osobnost. Samozřejmě nikdo není jen černý a bílý. Když si každý z nás sáhne do svědomí, není zkrátka v lidské síle udělat v životě všechno správně, každý udělal alespoň jednu chybu. A ti, co si vlastní chybu neumí přiznat( jako p. Zeman a Klaus) jsou bezcharakterní egoisté. Přijde mi hloupé, že lidé v těchto diskusích řeší jestli někdo napíše držka nebo dršťka, jestli je někdo s komunisty nebo ne......... Samozřejmě máme všichni strach z komunismu, jaký tu byl před rokem 89, ale pokud někdo poslouchá p. Dienstbiera, tak přece musí vědět, jaké má postoje a nemohl by mu nic v tomto ohledu vytknout. Komunisté jsou tu proto, protože si je my lidé volíme. A proč si je lidé volí? Protože mladší občané jsou znechucení a k volbám nechodí, pravice neuspěla, a protože se lidi mají špatně, jsou nešťastní a chtějí mít pocit opory ve státě, kterou od současné zkorumpované vlády nedostanou. Můžeme to někomu mít za zlé? Já myslím, že ne. Je to jen smutné. Už mám dost všech Klausů a Zemanů! Poučit se z chyb a jít dál. Ne tuhle žumpu ještě prohlubovat :). Nepochopím, jak je možné, že lidé mají tak krátkou paměť! (Zemanovo předsedování, jeho hulvátské projevy, skandály, urážky a Becherovka - to by byla reprezentace v zahraničí a motivace současné politiky)..... probuďte se!!!!!!!!!!!!!!!!
09. 01. 2013 | 11:20

Jan napsal(a):

to ME:

Jo Dienstbier je fakt zásadový - když umožnil svou hezkou tvářičkou společnou koalici mafiánů ODS a ČSSD na pražském magistrátě, tak odstoupil a vzal si z toho ponaučení, že mu projde úplně všechno, dokonce i když posadí na ministerstvo vnitra Grebeníčka.

Dienstbier se ze společnosti slušných lidí definitivně vyčlenil svou kolaborací s noramlizačními totalitními bolševiky z KSČ(M).
09. 01. 2013 | 11:35

x-man napsal(a):

RE: Komunisté jsou tu proto, protože si je my lidé volíme.

Kdyby byla NSDAP v SRN povolena, dovedete si přestavit, kolik by je v roce 1965 volilo lidí?
09. 01. 2013 | 11:47

Eva napsal(a):

Vážení jsem ráda, že se objevil mladý člověk s názory, které vedeou ke společné řeči a k tomu, abychom se zabývali a řešili současné problémy a nehrabali se stále v těch minulých.P.Dientsbiera staršího jsem si velice vážila za jeho postoje a vidím, že jablko skutečně nepadlo daleko od stromu a ze všech těch kandidátů, kteří se nám představují vidím jako prezidenta jen jeho syna a věřím, že nás nezklame, přesto, že mám pocit, že prezident těch pravomocí zasahovat moc nemá.Chtělo by to i takového předsedu vlády a většinu v parlamentu a Senátu.Bohužel to je jen ideál.
09. 01. 2013 | 12:08

občanka napsal(a):

Trochu se bojím, té výchovy. Jakpak se asi pan otec dostal do toho Vashingtonu, kde jste se narodil. Že by ho tam poslali ti hnusní komunisti, co tu tehdy vládli? A nebyl on taky pěkně kovaný? Na tu druhou stranu se dostal tak, že ho tam poslali jeho soudruzi. No a dnes je vážený disident. To jsou paradoxy.
09. 01. 2013 | 12:23

rejpal napsal(a):

Jan
Nezlobte se, ale napsal jste hloupost. Nikdo nemůže předem odhadnout, jak se druzí zachovají, když jim někdo ukáže buřta na hůlce, ale může se podle toho zachovat. To, že někdo rezignuje poté, když většina vlastních lidí se rozhodne ignorovat vyhlašovaný program či zásady, je vina všech ostatních a ne jeho. Kolik poílitiků na vrcholné scéně je něčeho podobného schopno? Spíš se chovají jako Karolína Peake.
09. 01. 2013 | 12:29

Volím Dienstbiera v 1. kole napsal(a):

Nechci, aby tunely a rozkrádačky jely dál s tichým přihlížením těch dvou pseudoprůzkumy vnucovaných estrádních paňáců. Nebo spícího knížete, kterého k činu na obranu právního státu neprobrala ani zvěrstva Dálíkovsko-Topolánkovsko-Nečasovské vlády. Jediná šance na změnu je Dienstbier. Ten zprávy BIS , jak se tady krade do koše házet nebude.
09. 01. 2013 | 12:40

D.H. napsal(a):

Dobrý den
V pátek Vám to hodím pane Dienstbiere. Chvíli jsem uvažoval o někom jiném, ale nakonec jste to vyhrál vy.
09. 01. 2013 | 12:51

Lukina napsal(a):

Dobrý den!
Trocha recese něco do sebe má www.sousednahrad.cz
09. 01. 2013 | 13:26

andy napsal(a):

Jiří Dienstbier na Hrad!
09. 01. 2013 | 13:59

Pavla Boučková napsal(a):

Prezidentský kandidát, který prosí o podporu komunisty, je pro mne osobně absolutně nevolitelný.

Pavla Boučková
09. 01. 2013 | 13:59

WTF napsal(a):

Vysmívat se někomu za antikomunismus je důkaz duševní nevyspělosti. Stejně bych se mohl já vysmívat lidem, kteří se stali odpůrci komunismu zázračně jako mávnutím protku po roce 1968 a dříve byli členy KSČ a budovali komunismus v době, kdy už vyšlo najevo zvěrstvo politických procesů 50.let jako Diensbier starší. Nebo Sociálním demokratům, kteří v roce 1948 pomohli k nastolení totality, protože byli tak hloupý, že viděli jen to že bojují za sociální spravedlnost a neviděli to jakými prostředky toho chtějí dosáhnout, neviděli že komunismus je utopická vize s krásnými kecy za kterými se skrývá totalita, stejně jako dnes nevidí Sociální demokracie a Diensbier. Sociální demokraté se verbují především z lidí, kteří před rokem 1989 byli komunisté, proto jim antikomunismus vadí. Oni se sociální demokraté myšlením nějak neliší od komunistů.
09. 01. 2013 | 14:03

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo
Děkuji za nabídku, určitě ji ráda využiji, protože Kubice je skutečně jedním z hodně neuralgických bodů, které voliči čssd vnímají. Patří k nim samozřejmě i další, jako ve nepodařená prezidentská volba, s jejíž důsledky sebou nese po celé následující období, kdy se Zeman začal mstít a i jeho vinou tady má tato vláda svůj prostor. Nakonec i to, že kandiduje na prezidenta, navzdory tomu, že svého času prohlašoval, že bude stromy na Vysočině objímat už navždy (paní redaktorko, přijďte se na mě každý rok na Vysočinu podívat, nakonec tam uvidíte i moji rakev). Je to přesně jako to vyjádřil včera ten neskutečně sebestředný Klaus, který prohlásil - jedeme dál. Nepochybuji, že jste ten jeho proslůvek zaznamenala. Neuvěřitelné ! Ke složitým problémům uvnitř čssd patří i jakási neschopnost vygenerovat do čela respektovanou osobnost, politika na úrovni po všech stránkách, tedy jak schopného tak také morálního. Ale to není problém pouze čssd. A nakonec ta nekončící anabáze s komunisty, o které hovoří ve svém blogu i Jiří Dientsbier.

Víte, že si Vašich názorů vážím, vždy si je, pokud na ně narazím, pozorně přečtu a také o nich přemýšlím. Co se komunistů týká, tak v této věci plně souhlasím s autorem blogu. S komunisty je prostě potíž a souhlasím s tím, co jste tady napsala, že jim v mnohém Klaus vyhovoval a mají víc styčných bodů, než by se mohlo jevit povrchním divákům. Možná, na rozdíl od Vás se ale domnívám, že vyrovnávat se s komunistickou minulostí bychom měli nejlépe tím, že si znovu nenecháme ukrást současnost. A to by se mohlo, za přispění antikomunistických fanatiků klidně stát. Také já si myslím, že nebezpečím dneška nejsou zastydlí komunisté, kteří se pyšně hlásí ke svému názvu už jen z nostalgie, protože ten obsah je vyprázdněný. I když pýcha bývá vždy přítomna v povaze diktátorů. Komunistická strana není stranou pouze levicově radikální, ale v mnohém i pravicově konzervativní. Nehodnotím komunistickou stranu pouze podle jejího vedení, kde jsou samozřejmě pro mě mnohdy nepřijatelní lidé, jako je kladečka věnců Semelová, nebo dozorce z komunistického vězení či podobné typy. Nechci to nějak zlehčovat, ale komunisty dneška vidím také tady u nás dnes a denně a celkem mám přehled o jejich bojeschopnosti a opravdu se jich nebojím. Jejich éra skončila. Dají si na schůzi chlebíčky a kafe, zanadávají na poměry a jdou domů. Vesměs staří lidé, kteří si myslí, že nikdy nic špatného nedělali. Mnohdy skutečně ani nevěděli, co se v 50. letech dělo, nakonec o tom hovořila teď i zesnulá Jiřina Jirásková. Když vezmete v potaz, jak jsou lidi ovlivnitelní, jak málo informacemi mnohdy disponují, tak se klidně mohlo stát, že tak mnozí činili v dobré víře. Ano i pro mě je těžké pochopit tu jejich pýchu, se kterou se drží svého názvu a je to pro mě důkaz toho, že opravdové sebereflexe asi nejsou ještě schopni. Ale nemají za sebou ani Moskvu, geopolitické dělení světa už je jinde a nakonec si myslím, že jim to tak vyhovuje. Nespokojenost ve společnosti, důsledky krize, a jiné podobné věci, to všechno jim ale nahrává. Část společnosti a její velikost se stále zvětšuje i s přijímáním radikálně pravicových řešení, se měla za minulého režimu skutečně lépe. Jistota zaměstnání, bydlení, zdravotnictví bez doplatků, bezbariérového školství, bezpečnosti není také v jejich rozhodování o tom, co je lepší, zcela pominout.
pokračování, zase jsem to přehnala :)
09. 01. 2013 | 14:17

Nuba napsal(a):

Můj vztah ke komunistům není kladný. Psala jsem to tu už dřív, naše rodina na ně taky doplatila a tatínek se alespoň pocitu satisfakce nedožil. Přesto všechno vidím reálné nebezpečí dneška jinde, jedná se opět o možný nástup totality ale tentokrát nikoli v červené barvě. Situace mnoha lidí se radikálně zhoršuje, nezaměstnanost narůstá a je zdrojem ponižování. Na jedno pracovní místo je dnes u nás 16 uchazečů. Je to nedůstojný život, alespoň pro ty, kteří by pracovat chtěli a těch je v tomto počtu většina. I další potíže, ale to už bychom se dostali na rozdíly v pohledech pravice a levice . A to by bylo na skoro nekonečno.

Čili ležatá 8 (Dienstbier) :)))

PS: Jdu jako již inventář v pátek a sobotu do volební komise. Pokusím se o zasvěcený odhad. U nás vyhraje Zuzana Roithová, protože to připomenul pan farář v kostele (jste přece chytří lidé, nemusím vám napovídat, vy přece víte, koho máte ve jménu otce i syna i ducha svatého volit). Druhý by mohl být Zeman, a to i s přihlédnutím k tomu, co jste psala Vy, čili že komunisti budou volit spíš Zemana a ne Dienstbiera (občan USA, syn disidenta, intelektuál, pro komunisty ve smyslu povaleč :) Na to další už si netroufnu. Bude to ale celkem zajímavá sonda do hlubin českého člověka. Docela se těším.
09. 01. 2013 | 14:18

Medikolog napsal(a):

Pane Dientsbiere,

Bob vám v 09.00 řekl, co nás trápí.. a vy mlčíte.. protože nechcete lhát, nebo nás přehlížíte?
09. 01. 2013 | 14:22

mb napsal(a):

ad nuba: (paní redaktorko, přijďte se na mě každý rok na Vysočinu podívat, nakonec tam uvidíte i moji rakev).

... myslím že to pokračovalo takto: a té rakve se pak ptejte / zeptejte, zda chce/bude kandidovat ... = pronášeno arogantním hlasem/tonem

/ a záměrně z té reportérky dělal trubku /

/ ergo nyní kandiduje zemanova rakve ... zeman zombie ... /
09. 01. 2013 | 14:53

Dzejpi napsal(a):

Proč by mu měl jeho táta naplácat za bratření s komunisty, když sám byl komunistou?
09. 01. 2013 | 15:20

Petr napsal(a):

Včera v 18,30 na ČT 24 jsme sledoval rozhovor moderátora s předsedou KSČM panem Filipem !Moderátor na pana Filipa neustále útočil a vyžadoval proč jihočestí studenti nechtějí komunisty!Kdybych byl na místě pana Filipa já,řekl bych moderátorovi,že studenty by ani nenapadlo demonstrovat proti paní Bavorové KSČM nebo komunistům ve školství,kdyby nebyli k tomu podněcovány pravicovými štváči !!Komunisté nesmíze hladovkářům ustoupit,byla by to zrada na statisících Vašich voličů,kteří Vás zvolili v řádných a demokratických volbách !Komunisté !Občané Vás chtějí a myslím si,že pokud současná koaliční vláda vydrží až do řádných voleb v r.2014,tak občané už budou tak naštvaní,že by jste mohli vyhrát i příští parlamentní volby !!A co se týká Peake,jí by slušel post starostky v městě Kocourkově !!
09. 01. 2013 | 15:57

honolulu - svetlonos napsal(a):

Samozrejme, ze to v Cesku vyhra krasna pani Bobsikova, protoze ma nejdulezitejsi program ze vsech, u vas existujicich stran.

Pani dr. Roithova to nemuze vyhrat, nikdy se nepohadala s Bruselem a dokonce se angazovala v boji proti chudobe v Africe.
A to je hrich proti bile evropske civilizaci.

Dienstbier je v podezreni z toho, cemu Amici rikaji DO-GOODER nebo-li - naive hamanitarian. On ma rad presidenta Obamu, ktery bere bohatym a snazi se davat chudym, kteri se nezodpovedne mnozi jako kralici v Australii.

Vyridte prosim velebnemu panovi v prdelakove, ktery vas politicky smeruje, ze je instrumentem certu. Vzkazuje mu to nick honolulu budouci koordinator v New Age.
09. 01. 2013 | 16:08

honolulu - svetlonos napsal(a):

Kazdy kdo uznava legimitu Komousu, neprimo pracuje pro vzestup neo-Hitlerciku.
Receno spravne spisovne cesky : Kali si do vlastniho obyvaku !
09. 01. 2013 | 16:15

Nuba napsal(a):

honolulu

my, bodří Moraváci, jsme na hony vzdáleni řevu šíleného, anonymního velkoměsta, potažmo světa. Jižní Morava je tradičně z pohledu voleb zdrojem preferencí lidovců a paní Roithová je jejich kandidátka. Babičky z kostela o Bruselu nemají ani zdání, ty mají strach, aby jim králíci nedostali králičí mor. A pan farář má v jejich rozhodnutí velkou, ne-li největší váhu. Do rodiny mojí známé, silně věřící a hodné paní chodí pan farář často na oběd a její manžel je bývalý komunista, který s ní nyní chodí pravidelně do kostela. Nejednou jsme spolu o víře mluvily a ona vyjádřila politování, že jsme o hodně ochuzeni, pokud do svého srdce nedovedeme Boha pustit.

Na naší komunální úrovni to není tak, že si jdeme po krku kvůli názoru, tady jsme skoro všichni se všemi v příbuzenském poměru. Když jsme se sem před více než 10 lety přistěhovali, tak si tu jedna z dcer, která sjezdila dost světa, v Japonsku byla skoro rok, nakonec vybrala manžela (létala po celém háji usedla na samém kraji) a tím jsme v příbuzenském poměru s polovinou obce. Člověka to nutí víc přemýšlet a také má možnost se dozvědět o pohnutkách různých lidí k tomu či onomu. A také se zbavit černobílého vidění, které je dobré možná tak v období války, kdy vám nepřítel míří bajonetem na břicho. Tam skutečně není čas přemýšlet, zda náhodou nepřítel není nakonec hodný člověk a nechtěl by místo vraždění lidí radši chovat ty králíky.

A jinak, nekousla Vás v mládí veverka do hlavy ? To bývají potvory, skočí Vám ze stromu přímo za krk a už jste infikovaný opičím morem. A z leknutí utrpíte doživotní šok. Potom skáčete ze stromu na strom a vydáváte neartikulované zvuky. A taky s oblibou vystrkuje na lidi jako šimpanz zadek a ťukáte si na čelo a bijete se v prsa. Nepozorujete na sobě nějaké příznaky ? Ani nevím, jestli je to léčitelné, když tak se za Vás pro jistotu pomodlím.

Jedem do Afriky, jedeme do Zimbabwe
jedem na hostinu, špatně to nedopadne,
to co je před náma, lechtá nás u pupku,
mám strach že skončíme někomu v žaludku

o jéééééé !!!!!
09. 01. 2013 | 17:05

faust napsal(a):

Pane Dienstbiere,
určitě by Vám nedal. Váš otec dokonale využíval výhod členů strany. Jeho otec byl v kladenské nemocnici po únoru ředitelem a spolu s vrátnou určovali, kdo půjde na operaci a kdo ne. Ostatně rodinné auto z té doby bylo zrekvírováno cukráři Petrovi. A sloužilo k objíždění selských usedlostí v kraji (Železná), a získávání nedostatkových potravin. Nevím, z které rodiny J.Dienstbiera pocházíte. Ale nepochybuji, že máte komunismus v genech.
09. 01. 2013 | 17:27

Vlado napsal(a):

Ale HONOLULU co vy chcete komu vykládat o obraně lidských práv když jste v cizích službách hájil koloniální zájmy právě proti těmto právům domorodých občanů. Vám v tomto ohledu nemohu věřit. Pro mě budete vždy podlý žoldák. Komunisté za 40let dokázali poválečnou společnost zvednout natolik, že nikdo nežebral o práci, nebyl nucen žít pod mosty, neznal exekutory a podnikatele, kteří se vraždí mezi s sebou. Tento stát byl tak bohatý, že v sociální oblasti se mu nevyrovnala ani Amerika, která má na 40 milionů obyvatel, kteří nemají základní zdravotní pojištění. Vždyť tento sociálně založený stát je dnes zlikvidován! Je vyprodán a zadlužen na několik generací. To dokázali ti polistopadoví hochštapleři za pouhých 23let. Hary Jelínek by je strčil všechny do kapsy. Že nevíte kdo byl Hary Jelínek? Hoštapler, který "prodal Američanovi Karlštejn"!
Nyní pan presiden pardonoval svou amnestií mnoho takových lumpů, kteří tento stát a jeho občany připravil o majetky, které hromadili předválečné a poválečné generace! To není demokracie ale KOCOURKOV!!!
09. 01. 2013 | 17:27

Petr Ježek napsal(a):

Věta, jíž pisatel Jarda v podstatě odsoudil Jiřího Dienstbiera, je klasickou ukázkou zbabělého plivání na jiného s odlišným názorem. Místo argumentace ukáže pouze prstem v domnění, že jeho mínění obrátí vítr. Jiří Dientbier v tomto svém textu perfektně vystihl podstatu své poctivé neindividualistické odpovědné politiky, která neskáče po kdejakém špeku pletichářských bratrstev schovaných za modrým ptačím symbolem i se svými zlatými telaty. Vskutku je rudý idealista - demokrat o mnoho délek úctyhodnější než slovní eskamontér pod prapory individuálních svobod. Dejte blbci svobodu a on se vám odvděčí peklem. Není lépe než trpět blbost předcházet jí laskavou péčí přirozených komunit počínaje rodinou a konče nešovinistickým národním společenstvím? Předivo důvěry je křehké, nesnadno se tvoří a snadno se o něj přichází...
09. 01. 2013 | 18:49

Petr Ježek napsal(a):

Pokud, fauste, považujete demokracii, lidskost a smysl pro spravedlnost za komunismus, pak naznačujete, že jste nedemokrat, nelida a nespravedlný. Mimochodem, soudit podle genů vyžaduje něco více než kvalifikaci pavlačové drbny...
09. 01. 2013 | 18:54

Taktoje napsal(a):

Proč by měl dostávat mladý Dienstbier kvůli komunistům od táty po hubě? Vždyť starý Dienstbier byl bolševik jako poleno, jen v osmašedesátém vsadil na špatného koně a vítězové ho hodili přes palubu rovnou do kotelny. Což ovšem nic nemění na jeho bolševickém charakteru...
09. 01. 2013 | 19:02

Petr Ježek napsal(a):

Přispěvatel Jan svou hloupoust vykřikl tak nahlas, že se toho asi sám polekal. JD totiž svou magistrátní prací dokázal, že je mužem rovné páteře navzdory obrovské přesile křivičných hord, Jan pouze sprostě lže (kdo hledá, autentické důkazy najde). Další lží je údajné paktování se JD s komunisty, Jan zjevně neumí číst, neb jinak by takou hloupost nemohl vypustit z úst. A nyní jsem zvědav, kdo mi nalepí rudou nálepku :)))
09. 01. 2013 | 19:05

Petr Ježek napsal(a):

Taktoje chodil s JD seniorem na pivo? Ne? Tak raději příště mlčí, aby nebyl za potrefeného kejhavce!
09. 01. 2013 | 19:07

Petr Ježek napsal(a):

Odpovídám na Bobovu výtku místo JD: Bobe, jste si jist, že obrázek JD, který hodnotíte, se kryje se skutečným JD? Jste vůbec schopen rozlišit míru činů a tlachů u české politické elity? Je snad permanentní právní dohled ve jménu spravedlnosti nad legislativci v žoldu cizích partikulárních zájmů málo? Víte, jak by české právo vypadalo, kdyby byla legislativní smečka vypuštěna zcela volně? Jedno je jisté - hrabivci nemají čas přemýšlet nad koncepčními otázkami vývoje společnosti a formulovat je v tezích a prohlášeních, oni totiž musí hrabat co nejvíce, aby je nepředhrabali jiní takoví...
09. 01. 2013 | 19:17

Nuba napsal(a):

Petr Ježek

nejvíce dnes křičí a plivají ti, kteří chodili pravidelně s mávátkama do průvodu a mávali pod tribunou na Husáka. Ti si dnes otírají pusu nejvíc, protože je hryže vlastní svědomí. Tedy pokud nějaké mají.

Víte, na jednu stranu pořád volám, kde jsou ti lidé, kteří by byli schopní změnit styl téhle hnusné politiky, proč s tím někdo něco nedělá, vždyť se to nedá vydržet. No a na druhé straně se jim zase tak úplně nedivím. Vždyť pokud slušný člověk do politiky jde, tak riskuje, že si s takovými, kteří tady i jinde plivají ze sportu na každého, kdo se jim nelíbí jen proto, že si češe pěšinku na jinou stranu než oni, tak že si úplně zničí život.

Třeba člověk jako já by na to vůbec neměl. Mně stačí číst ty výkřiky a jsme úplně vyčerpaná a bez optimismu. Potom se nelze divit, že se v politice ukazují většinou jen takové kousky, kteří jsou zarostlí hroší kůží a od nichž nelze očekávat, že vědí, co je to cit.
09. 01. 2013 | 19:20

Petr Ježek napsal(a):

Nubo, řeknu to prostě - děkuji, že jste a zde činíte co činíte. Moudrých se do kalných vod internetových diskusí mnoho nepouští, ač jde o neobyčejně zajímavou studijní materii. Ohledně toho, co místo vysvětlení ohledně své amnestie naposledy řekl Klaus, jsme zajedno a jsou nás zástupy. Pan Václav Klaus starší dělá vše proto, aby splnil jistá kriteria pro jistou diagnózu, což míním zcela vážně, ty markanty jsou opakující se a výrazné...
Jiří Dienstbiere, u vás v sobotu i díky mně dobré...
09. 01. 2013 | 19:26

Sylva Šauerová napsal(a):

Děkuji za odpověď, paní Nubo.

Jen pár slov ke komunistům. Psala jste o "antikomunistických fanaticích". Ale kdo jsou to "antikomunističtí fanatici" ? Jsou také fanatiky kupř. antifašisté ? Vojtěch Filip, tuším, že jako první kdysi hovořil o "primitivním antikomunismu", docela se to ujalo, dnes o něm píše i Jiří Pehe. Je také antifašismus "primitivní" ? A měl by třeba rakouský prezident žádat o podporu lidi, kteří se hlásí k ideologii NSDAP (i když by přiznávali, že jisté chyby se děly a distancovali by se od nich)? Já bych doporučovala, než zas někdo vyhlásí boj „primitivnímu antikomunismu“, nechť vysvětlí, proč je veřejné vyjádření obav z vládnutí strany, která má na svědomí poslední diktaturu, nedemokratické.
Já bych pro to, aby mohli být komunisté bráni do vážných diskusí o vedení státu, měla docela prostou podmínku : až uvidím, že byť jen jeden jediný komunista utrhne pampelišku na louce nebo sedmikrásku v parku a půjde ji položit k hromadnému hrobu komunistických obětí na Ďáblický hřbitov, alternativně třeba k památníku obětem komunistmu Olbrama Zoubka na Újezdě, pak, řekla bych, se můžeme pustit do diskuse. Ne dřív.
Těším se, že mi napíšete.
09. 01. 2013 | 19:52

Acidburn napsal(a):

Nedivím se, pane prezidentský kandidáte, že by vám váš fotr, sám komunista od roku 1958, který až do roku 1968 pracoval coby reportér z "dekadentního" Západu (na takovou pozici musel být hooodně prověřený), z něhož se po roce 1970 stal disident, přes tu držku nedal. Vždyť jdete přesně v jeho stopách a máte se čím chlubit: KSČM doporučila všem svým voličům, aby vám dali hlasy v prvním kole.

Jinými slovy, ne nadarmo vás David Rath, takový novodobý Ježíš, měnící víno na peníze, navrhnul jako kandidáta ČSSD proti váhajícímu Švejnarovi. Vy jste komunista par excellence, který jiný kandidát se může chlubit takovou podporou rudochů!
09. 01. 2013 | 20:47

Da.Rock napsal(a):

Stránský je mimoň. Vždy Dienstbier senior sám byl členm KSČ a to dlouhých 13 let.
Tak nevím, proč by měl mladému načechrávat ciferník, když si k nim jde pro podporu.
09. 01. 2013 | 21:25

Tom napsal(a):

Vaše názory Dienstbiere a životní zkušenosti získané v "pražské kavárně" plácáním prázdné slámy jsou "chucpe"!
09. 01. 2013 | 22:00

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo
Nemám to nijak promyšlené, budu psát jak mě to napadne, kdo nechcete tak to nečtěte, znám se, bude to dlouhé

Na začátek řeknu jeden stále se opakující argument, KSČM je přece na rozdíl od NSDAP parlamentní strana, kterou se marně celé období, počínaje akcí elitního advokáta Sokola, snaží různí lidé neúspěšně zakázat. Dokážu pochopit, že už i ten název komunistická musí v postižených vyvolávat tlaky v břišní krajině. S tou sebereflexí jak jste ji hezky vyjádřila, souhlasím, nakonec napsala jsem to také. Ale také si myslím, že něco jiného je vedení a něco jiného členská základna. Jistěže to nejsou i na té nižší úrovni všechno jenom neškodní andílci a budou tam i takoví, kteří kdysi zastávali postavení a satisfakci by si možná přáli. Ale takových tam není většina. A absolutně nemají šanci. A myšlenky komunismu ve společnosti rozhodně nerezonují.

Psala jsem o členské základně v naší obci, ta se tady projevuje jako spolek zahrádkářů a debatní kroužek pro starší, protože ta skladba taková je. Žádná omladina se k nim u nás nehrne. Alespoň o mladém komunistovi tady nevím. Psala jsem o tom, že mnoho lidí už nebylo schopno se v nové době orientovat a tak zůstali u toho, na co byli už roky zvyklí. Jsem přesvědčená o tom, že většina z nich si myslela, že nic špatného nedělá, na venkově byl nedostatek informací a nějaké represe se už v době normalizace neprojevovaly. I mě, jako dceru kulaka a předsedy místní organizace ČSL vzali na střední školu.

Co se týká těch antifašistů. Jistěže primitivní antifašismus neexistuje. Ale musíte uznat, že se antifašismus projevuje dnes už pouze v rovině virtuální, protože žádná legální fašistická strana neexistuje. Takže se varuje preventivně proti možné recidivě, ale vliv to na reálnou politiku s negativním dopadem na životy jednotlivých lidí nemá. Něco jiného je to u antikomunismu. Samozřejmě, vymezovat se proti původní myšlence komunismu s použitím diktatury proletariátu a totalitních praktik je potřeba. Toho se ale komunisté oficiálně přece zřekli. Můžete mi namítnout, že jen na oko. No a to já si právě nemyslím. Nemají sice asi povědomí studu, taky je potřeba se podívat jak kdo, protože když připomenu biblické - nevědomost hříchu nečiní, tak mezi tu skupinu s kolektivní vinou přece nejde zahrnovat ty, kteří nikdy nikomu konkrétnímu neublížili, a takových byla na vsi většina. Ani u těch fašistů nebyla uplatňována kolektivní vina, ale soudili se jednotlivci a jejich podíl na zločinech.
pokrač.
09. 01. 2013 | 22:05

Nuba napsal(a):

Víte, jsem idealistka a zásadně, pokud to jde, tak jsem pro uplatňování pozitivních přístupů při řešení problémů. Uvedu to na příkladu ze zahraničí, třeba Číně a nakonec i Rusku. Ještě nedávno tuhá totalita. Vzhledem k Číně tvrdá embarga. Vždycky jsem si myslela, že používání takových prostředků, jako je humanitární bombardování nebo embargo, že to jsou kontraproduktivní přístupy a situaci pouze zhorší. Myslím si, že ty změny v Číně i Rusku jsou za posledních pár let obrovské právě vlivem hospodářské spolupráce. Nakonec i EU je pro mě záruka, že se totalita podobná té z minulosti vrátit nemůže. Nebo ještě jinak, třeba na příkladu nepřizpůsobivých občanů. Proč se snažíme, abychom je do společnosti integrovali namísto toho, abychom je izolovali v ghettech. Jistě, nemávají nad hlavou rudým nebo jakýmkoli praporem, ale princip by měl být stejný. Co se týká ideologie, nikdy se nedá vstoupit do téže řeky, to je jasná věc, musí se přece brát v potaz vývoj nejen u nás, ale i ve světě a ten je obrovský. Vím, že budu možná nařčena z naivity, ale je lepší se pokusit řešit to primárně spoluprací a zapojením do demokratických struktur a k represi a ostrakizaci přistoupit až v krajním případě. Je to podle mého názoru mnohem efektivnější. Věřím tomu, že ve většině lidí se dá najít to lepší a když jim tu možnost neposkytnu, zaženu je do kouta, izoluji, tak situaci konzervuji a zhoršuji, ale neřeším. Vždycky bude ve společnosti jak na pravé tak na levé straně existovat určité procento lidí radikálních a jejich počet či aktivita se bude zvyšovat s problémy, které ve společnosti existují a neřeší. To neodstraníme tím, že budeme zakazovat a mobilizovat. Musíme jim sebrat vítr z plachet a to se neděje.

Zase píšu dlouho, neumím to nějak zkrátit. Chci tím pouze říci, že mluvit o historii, totalitě fašistické či komunistické musíme, varovat jistě, ale zneužívat současnou legálně existují KSČM v boji proti čssd je účelové a voliče soc. dem. to již celé roky poškozuje, a to mi vadí. Jistě, je to vina hlavně komunistů, že nejsou schopni reflexe, kdy by mohli být, třeba jako "strana" nebo něco podobného akceptovatelní. Podívejte se na Slovensko, lidé se přece nezměnili, stranu Směr volí jak řekněme sociální demokraté, tak i bývalí komunisté a profit z toho mají všichni. U nás roky nesou jako kouli na noze, komunisty, voliči čssd. Pravice, kdy se jí zamane, tak vytáhnou fábory a jde účelově mobilizovat proti rudému /dnes už fiktivnímu/ nebezpečí. Dokonce bych řekla, že jim komunisté celé roky vůbec nevadí, když je potřebují, tak si k nim pro podporu, jako prezident Klaus, zajdou. Mám dojem, že kdyby komunisty neměli, tak by si je museli vymyslet. Tento postoj pravice je pro mě nevěrohodný. Česká společnost je převážně levicová, oni to vědí a proto je pro ně v politickém boji KSČM pravé požehnání.

Komunistů se rozhodně nezastávám, zlobím se na ně. Je to podle mého ve velké většině politický skanzen, kde si vedení zahřívá zadky v dobře placených křeslech. Ale ta základna, je k jakémukoli boji nepoužitelná. Mám ji u nás na očích. Jsou to většinou lidé, kteří si zakládají na tom, že nejsou převlékači kabátů, ačkoli ani dodnes pořádně nevědí, co to komunismus měl být. Ti skutečně všehoschopní se vyskytují ve všech politických stranách a jsou mnohem nebezpečnější, než dnešní komunisté. Strany jsou prolezlé klientelismem a korupcí v pozadí s mafií. Zlikvidovat demokracii mají mnohem větší zájem jiná, převážně ekonomická seskupení. A to je výzva dneška a poučení minulosti.

Že nemáme být pasivní a za své zájmy se máme brát, abychom ¨nedopadli jako v minulosti. Protože ty ohnuté hřbety by nám už mohly zůstat navždy.

PS: na email jsem Vám psala, doufám, že to došlo
09. 01. 2013 | 22:06

Nuba napsal(a):

PPS: omlouvám se, je to dlouhé, jako latentní křesťanka se pro příště pokusím polepšit :)
09. 01. 2013 | 22:11

Sylva Šauerová napsal(a):

Paní Nubo, četla jsem, Vaše psaní je rozumné, již tradičně neagresivní. Teď se jdu podívat na e-mail, ještě jsem stránku dnes neotevřela. Váš mailík bude patrně ve spamech, jako od každého, koho nemám v adresáři, já si jej ale vytáhnu ... :-)
Díky za Vaše zdejší příspěvky.
09. 01. 2013 | 23:09

mik napsal(a):

Divam se na volby v CR nezainteresovane bez emoci protoze v CR neziju presto me neni jedno kdo se stane na dalsi obdobi prezidentem velikanska skoda ze se pred 5 lety lide nevzepreli proti kupceni a intrikarstvi Klause amnestie snad ukoncila a probudila i jeho sympatizienty i kdyz si osobne nemyslim ze se za ni skryvala snaha pomoct tunelarum ale spise zase udelat neco cim vzbudi pozornost neco opacne nez proud neco naschval kdyz uz vi ze naschval proti EU nemuze udelat nic moc by me zajimal prubeh jeho navstevy v Nemecku a rekace tamniho tisku pokud vim nemecka kanclerka uz jednou Klause presvedcovala ze by CR mela prijmout euro verim ze novy prezident zkusi napravit skody zpusobene Klausem a necasem a vrati CR do EU CR by mela podepsat euroval i fiskalni dohodu a zvazovat horizont prijeti spolecne meny jako ho zvazuji v roce 2016 polaci zustat ostruvkem uprostred statu ktere euro budou pouzivat je nesmysl jedninym takovym kandidatem ktery muze tlacit na pilu je Swarzenberg pres sve kamaradstvi s Kalouskem nebo mozna prave proto..hlavne je ale ministr zahranici a zahranici je pro CR daleko dulezitejsi nez domaci scena kde diky Klausovi buji jen korupce intriky kupceni a politicka nesnasenlivost sleduju blogy a vidim ze se lide upnuli na Dinsbiera nebo Fischerovou o nejake Fischerove jsem nikdy neslysel pravda tolik zase politiku nesleduju o Dinsbierovi spise ale mnohym se asi vic vybavi jeho otec v te ceske euforii bych si nejak vzpomel na kristaloveho Standu Grosse ,,,kde je mu konec taky mlady ambicozni,,a kdyz se zamyslim nad tim kdo ma sanci zmenit to aby se do druheho kola nedostala dvojka Fischer = Zeman ktera je evidente pokracovanim cesty Klause a cesty do Moskvy tak at bych mel jako volic jakekolv sympatie k tzv, cistym kandidatum polemizovat zda je to pravda nebo ne nebudu tak porad citim ze nemohou ziskat dostatek hlasu nekdo bude volit Franze nekdo Roithovou porad jsou mezi lidmi priznivci Zemana priznivci Bobosikove i priznivci Fischera mozna i nekdo bude volit Sobotku ale vzdy pak budou lide kteri tohoto kandidata odmitnou jednoznacne sanci ma kandidat ktery sice nebude nekterym sedet ale z mensiho zla ho volit budou a nejsem uplne presvedcen ze takovym kandidatem je pan Dinsbier myslim ze vetsi sanci at je to jak chce ma Karel Swarzenberg proto bych rekl ze kdo nechce na Hrade ani Fischera ani Zemana at opusti emoce a zvoli intuici nebo selksy rozum a tam musi dospet pres vsechny vyhrady k jmenu Swarzenberga je treba si uvedomit ze nevoli jen velka mesta ze voli i mala i vesnice starsi obcane pokud nebudou volit Zemana budou volit Swarzenberga a ti nerozhodni nebo co nesleduji politiku tak sleduji televizi kde vystupuji herci umelci osobnosti a ti verejne davaji hlas zase Swarzenbergovi a pan Dinsbier nema uplne jasno s hlasy ani ve sve strane ani mezi mladymi i tam najde prekvapive Swarzenberg sve priznivce,,,, neni spasitelem jako spasitelem nebyl Svejnar je jen jednooky mezi slepymi a to se proste pocita at nekdo chce nebo nechce
10. 01. 2013 | 08:53

rejpal napsal(a):

Nuba
Díky vám mohu méně psát a více číst. A vůbec mi nevadí, že vaše vstupy jsou občas delší. Prostě cítíte nutnost své postoje zargumentovat. Čímž vzniká prostor i pro názorovou polemiku, kdyby člověk náhodou nesouhlasil. Což je u mé osoby asi jen málokdy.
10. 01. 2013 | 09:00

Nuba napsal(a):

rejpale
koketně na Vás mrkám očičkem :)
10. 01. 2013 | 13:42

Ret napsal(a):

Sice volím J.D. , ale ve škole jsme si "zahráli na volby" a vyhrál Franz na plné čáře. Docela mě to překvapilo.
10. 01. 2013 | 17:16

WTF napsal(a):

Přes držku by jste pane Diensbier dostal od všech slušných lidi, co nechtějí aby se sem dostali komunisti.
10. 01. 2013 | 18:22

Martin1 napsal(a):

Ret 17:16
A kdyby se "zahrálo na volby" v první třídě, tak by vyhrála některá z "NINŽA ŽELV".
Studente, volte toho, který chce pro Vás školy bez školného, bez zápisného!
Volte J. D.
10. 01. 2013 | 18:29

Petr napsal(a):

Dobrý den pane Dienstbire,
Vaše názory jsou zajímavé, mám Vás zapsaného z televizních pořadů jako levičáka = zastánce darmožroutů. Můj děla byl komunista, měl jsem ho a stále mám, pro mnoho jeho stránek rád, přesto jsem, vnímáno optikou dnešního světa, pravičák. Prosím zamýšlel jste se někdy nad tím, jak hluboce je zneužívána solidarita, daná našimi zákony, lidmi, kteří se málo přičinili k tomu, aby všechny vymoženosti a výdobytky nastaveného systému mohli užívat. Jak hluboce je demotivován pracující (tvůrčí) člověk, ať pracující v pozici zaměstnance nebo činný, na svoji zodpovědnost, jako živnostník (dle levičáckého chápání světa vykořisťovatel), nejen rozkrádáním státu všemi politiky napříč politického spektra, ale i nezodpovědným přístupem velké části české populace (jak v pozici zaměstnanců (kolegů), tak živnostníků (zaměstnavatelů))? Nebylo by na čase začít prosazovat vlastní zodpovědnost jako základ bytí? Bez ohledu na politickou příslušnost? Váš názor na voliče je známí a i proto dopadla soc. dem. jak dopadla - voliči vystavili hodnocení heslům a cílům soc. dem. A dobře, že tak soc. dem. dopadla, neboť prosazování jejich nesmyslných hesel o silném státu a posilování osobní nezodpovědnosti by vedlo k další degradaci naší společnosti. Kdy už začne soc. dem. bránit zájmy demokraticky smýšlejících lidí, tvůrčích a sebevědomých, a ne jen lidí, kteří nejsou ochotni převzít odpovědnost za sebe sama a rádi budou vysávat "stát" a přispěvatele na jeho provoz, dokud to půjde. Lenost a zneužívání systému začíná již od základní školy. Víte kdo z vrcholných politiků soc. dem. měl za tři na vysvědčení již v první třídě? A dotáhl to v systému "soukromého" vzdělávání až na vysokoškolský titul? A nyní bez jediné praxe v reálném zaměstnání chce kázat ostatním a dokonce je vést jako ten nejlepší. Prosím zamyslete se nad tím, kam dále Vaše strana, jako demokratická (znamená to ještě, že zastávající demokracii?), půjdete, a zda místo pastelkovného, není lepší začít vzdělávat lid v ekonomických dovednostech a v povědomí, že mají spoléhat především sami na sebe, pomáhat sobě a svému okolí na principu občanské (sousedské) solidarity, místo budování silného a po roky politiky zneužívaného, silného státu. Proč dnes před svým domem nezamete ani jeho vlastník, proč se vytratila solidarita tlupy žijící v jedné obci? Zamysleli jste se soudruhama v soc. dem. nad tím, jak dalece zdegradovala lidská (přirozená) pospolitost pod silným státem? Kdy se zaměříte, místo na silný stát, na "silné" lidi a silné rodiny (v mém chápání - sebevědomé, pracovité, vzdělané a finančně nezávislé (dle svých vlastních schopností a dovedností) = tudíž spokojené a ne někým věčně k nenávisti štvané, na státu a podobných institucích)?

Přeji Vám návrat k přirozenosti a věřím, že nadále zůstanete věrný svému demokratickému přesvědčení. Bylo by fajn, kdyby jste přispěl ke kultivaci české společnosti, bohužel zastávám názor, že současná ekonomická teorie ražená soc. dem. nikam moc nevede.

Pěkný pozdrav z Brna

Petr
09. 11. 2013 | 19:47

disertace napsal(a):

pane Dienstbiere , platí stejné o Vás jako o mladém M.Bendovi : kdyby vás oba viděli vaši otcové jak V.Benda tak J.Dienstbier tak by nejen vytáhli pásek z kalhot a oběma by nařezali na zadek - věřte,že bych vám oběma to přál a jelikož již nemůžou,tak musí oba bývylí disidenti dělat v hrobech veletoče......
06. 03. 2014 | 18:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy