Ohňostroje bez elektřiny aneb Americká předvolební lekce

05. 07. 2012 | 05:05
Přečteno 7952 krát
Pátý den ve čtyřicetistupňových vedrech bez ledničky, osvětlení, internetu a klimatizace připomíná milionům Američanů ve Washingtonu a jeho okolí, že vymoženosti 21. století jsou k ničemu bez investic do nezáživných projektů, jako je třeba podzemní vedení. Ohňostroje 4. července na oslavu amerického Dne nezávislosti tomuto kontrastu ještě přidaly určitou symboliku.

Při návštěvě Washingtonu, Silicon Valley nebo jiného amerického města si mnohý Evropan všimne překvapivé změti drátů nad hlavou kdekoliv mimo hlavní třídy. Bez ohledu na estetiku a symboliku, dráty natažené mezi stromy jsou rizikem. Před rokem a půl strávily miliony Američanů ve washingtonské oblasti jeden mrazivý únorový týden bez topení, teplé vody a elektřiny. Situace se teď opakuje v parném létě. Ti, kteří špatně snášejí nepříznivé teploty či nutně potřebují ledničku pro skladování léků nebo třeba mléka pro děti, se stěhují k příbuzným a do hotelů nebo ubytoven mimo postižené oblasti. Jiní se shromažďují ve školách, knihovnách a na nádražích, která mimo postižené oblasti slouží jako veřejná centra pro zchlazení se. Firmy umožňují svým zaměstnancům ochladit se spolu se svými rodinami během víkendu a svátku ve svých kancelářích.

V době prezidentské předvolební kampaně by současný výpadek elektřiny mohl posloužit jako připomenutí, že nehledě na ideologii stát musí plnit určitou základní úlohu, aby trh mohl optimálně fungovat. Na příklad energetickým podnikům se bez určitého nátlaku investovat do zavedení podzemní kabelizace zatím nevyplatí.
Pro dokreslení situace více třeba v tomto článku z Washington Post - Associated Press.

...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

albireo napsal(a):

V podzemní kabelizaci jsme před USA už hodně dlouho. Zatímco oni pod zemí pěstovali undergroundart nebo natáčeli filmy odehrávající se v podzemí, my tam usazovali konektory. Primátore Svobodo, pozvi své washingtonské kolegy na exkurzi. Ti budou valit oči!
05. 07. 2012 | 05:48

zemedelec napsal(a):

Paní Brixi.
To jsou ty vymoženosti soukromého podnikání,zisk za každou cenu,ale do vlastní kapsy.Nemějte obavu u nás to dopadne velice podobně.Pokud to povedou tyhle výtečníci dál,tak s ČEZu zůstanou státu akorát dluhy.
05. 07. 2012 | 06:33

Nechápavý. napsal(a):

Moc tomu nerozumím! To jako školy,knihovny,nádraží,ubytovny,příbuzní jsou té kalamity ušetřeny a všechno tam funguje jak má včetně internetu aby se tam ti amíci mohli shromažďovat a chladit si mléko pro děti a léky?A v noci si mohli přečíst noviny protože tam osvětlení funguje?Nebo si paní Brixi vycucává článek z prstu že nemá co rozumnějšího na práci?
05. 07. 2012 | 07:17

jarpor napsal(a):

Přidávám se k Nechápavému...
a dovolím si doplnit :

dost pokleslá "agitka", jak z dob kdy zatímco my zde budovali světlé zítřky socialismu, hnusní imperialisti vykořisťující dělnickou třídu nám v tom budování hodlali bránit...

Lze chápat "naštvanost" autorky, pokud ji to tam postihlo... leč - jak by asi vypadaly sítě a dodávky energie v jakékoliv metropoli po tropické bouři ?
Lék může být snadný - odstěhovat se do míst, kde tropické bouře nejsou a "dráty" fungují.
Mimochodem, ta pavučina, změť kabelů a drátů na sloupech to není jen v Americe, ale mnohých dalších zemích amerického kontinentu. Tam - normální stav, našeho elekrikáře by trefil šlak jen při pohledu na ten sloup...

Tento text, zvláště závěrečný odstavec, se Vám, paní Brixi, opravdu nepovedl.

Hezký den
05. 07. 2012 | 07:53

zdenekb napsal(a):

Nechápavý jarpor:

Situaci sice nesleduji, ale u staveb typu hotelů, kancelářských komplexů a nádraží obvykle mívají (na rozdíl od běžných domácností) záložní zdroje energie. Rozuměl bych tomu tak...
05. 07. 2012 | 08:04

Admirál napsal(a):

zemědělec - nejde jen o rozvody el. energie, u nás je to nejmarkantnější u rozvodu vody. Katastrofa.
05. 07. 2012 | 08:07

Fialenka napsal(a):

Jasně, jak je řečeno v posledním odstavci, soukromé firmy se zaměřují jen na maximalizaci zisku a všechno tomu podřizují. Ale správné je mít na zřeteli efektivitu, což někdy znamená více investovat a menší zisk. O co nejlepší fungování infrastruktury se umí starat stát, jak je vidět v Dánsku, Norsku, Švédsku a Islnadu.
Smyslem pravicového šetření, škrtů a úsporných opatření není prosperita, ale vybrat co nejvíce od obyvatel a přerozdělit směrem k několika soukromým firmám. Český stát je vyloženě v zajetí.
05. 07. 2012 | 08:18

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Autorka celkem trefně poukazuje na to, jak krátkozrace funguje trh.

Nečekejme, že to pochopí i naší pravicoví spoluobčané, no alespoň nás svou hloupostí trochu pobaví.

Podobný problém je i v dalších oborech, například finančnictví. Kapitalismus může dobře fungovat tam, kde vlastníci a management sledují dlouhodobé cíle, jinak je to kořistnictví a tunelování.

Ještě poznámka k USA a stát.
Nedávno jsem viděl dokument o Válce Severu proti Jihu a podle historiků měl na vítězství Severu významný podíl fakt, že stát Severu vzal pod svá křídla rozvoj infrastruktury například železnice a telegrafu, Jih byl roztříštěný, vázla mu jak logistika, tak informovanost a velení.
05. 07. 2012 | 08:19

Petr Havelka napsal(a):

Pane admirále,

pusťte si tohle od 3,00

https://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A
05. 07. 2012 | 08:23

otazník napsal(a):

samozřejmě, že pravičák by vám řekl, že stát je špatný hospodář a kdyby to měl zajiš´tovat stát, tak že by v USA ještě dnes svítili loučemi.
05. 07. 2012 | 08:23

MartinO napsal(a):

Ten kdo se...
Prosimvás přestaňte blábolit nesmysly
-
Přestože železnice v USA v době svého vzniku – v polovině 19. století – měly mnoho společného s těmi evropskými, postupem času se vyvinuly v dosti odlišný systém. Dá se říci, že minimální zásahy ze strany státu, snaha o minimalizaci vlastních nákladů a orientace na nákladní dopravu vedly ke vzniku jednoho z nejefektivnějších a nejvýkonnějších dopravních systémů, jaké vůbec v současnosti ve světě existují.
-
http://www.k-report.net/clanky/o-soucasne-zeleznici-v-usa/
05. 07. 2012 | 08:41

Fialenka napsal(a):

Socialisté a nepopulární odbory mají čáku pomoci Čechám dostat se na úroveň Skandinávie. Tento Západ se kromě bohatství obyvatel vyznačuje vysokou úrovní demokracie a svobody. Jejich prosperitě pomáhá i daňový systém a prý mají i opatření proti přemisťování sídel firem do daňových rájů. Asi proto podnikatelé Bernard, Bakala a Babiš straší, že levicový program (tj, přiblížení se Západu) je to nejhorší, co ČR hrozí.
05. 07. 2012 | 08:48

jarpor napsal(a):

Ten kdo se...
Fialenka

Jak Vám se stýská po všeobjímajícím, všeorganizujícím státu, po splečenském vlastnictví výrobních prostředků...

Chápu Vás. Legitimní pohled a názory těch, kteří, než aby svůj osud svůj spokojený život se snažili zařídit "svýma rukama", tak raději spoléhají, že jim to vše zařídí někdo jiný... prostřednictvím státu.

otazník
Je asi už dost teplo u Vás... Mokrý ručník na hlavu by mohl pomoci - od horka i od hloupých vět o pravičácích.

Hezký den

P.S.
Zdenekb
nechápavý jarpor - nemám vysvětlení proč jistí mají jediný cíl - útočit na člověka s jiným názorem.
Třeba byste mi to vysvětlení mohl sdělit...
05. 07. 2012 | 08:51

otazník napsal(a):

jarpore

ale je dost divné, když stát přenechá nerostné bohatství země za jednomu přivandrovalci z USA za ničím nekryté americké dluhopisy.

černouhelný revír a 40 tisíc bytů za papírky pochybného původu.

tak to radši už ten všeobjímající stát a regulovaný nájem ve státním bytě a nerostné bohatství ve vlastnictví všeho lidu.
05. 07. 2012 | 08:55

Občan napsal(a):

Blackouty mají v USA každoročně na svědomí několik tisíc lidských životů. Nejspíš se jedná o tu část elektorátu, která vůbec nikoho nezajímá, protože se za desítky let nic nezměnilo. A ti, do doma zemřeli zimou nebo přehřátím, jistě umírali s blahým pocitem, že se tak děje demokraticky, tržně neregulovaně a že umírají jako svobodní lidé.

Ono nás to vbrzku nejspíš čeká také, protože jestli Němci nepřestanou blbnout s OZE, zboří NEJEN českou přenosovou soustavu. Na ochranná opatření rozkradený stát nemá, ČEPS a.s. nejspíš také ne, a ČEZu je to fuk, protože ten přenosovku nevlastní.
"Blaho" zprivatizovaných VAKů, teplárenství a likvidace odpadů zažíváme na vlastní kůži již teď. Se zprivatizovanou správou komunikací to je to samé v bladěmodrém (jak příznačná barva!). Ale tohle všechno se dá se zaťatými zuby nějak přežít, když to přestane fungovat.
Elektřina je ovšem něco jiného. Bez té jsme, v případě delšího výpadku doslova v "otvůrku". Protože v paneláku nebo činžáku si prostě generátor nepustíte...

Kdo jste z Prahy a zažili jste tam povodeň 2002, víte, co mám na mysli.
Když trvá výpadek den, je to ještě legrace; ale...
Kdysi jsme bydleli v Praze v kompletně elektrickém domě; a něco se podělalo, takže jsme byli dva dny bez elektřiny. Protože jsme tam byli samí mladí lidé s miminy, řešili jsme, jak jim uvařit sunar a kaši. No, a jelikož jsme to brali s nadhledem, udělali jsme si polní kuchyni v sušárně, kam jsme nainstalovali propanbutanový vařič a pod okno umístili provizorní ohniště z plechového lavoru položeného na cihlách. Byla to švanda, protože to bylo v létě, ale trvat výpadek týden a v zimě, asi by nás humor rychle přešel.
05. 07. 2012 | 09:01

Fialenka napsal(a):

jarpor

Jde mi o to, aby se tu žilo co nejlíp. Podle organizace OECD měřící štěstí, časopisu The Economist zabývajícího se zase svobodou a Legatum sledující celkovou prosperitu států, jsou nejlepší skandinávské země.

Velmi účinnou pákou jak se na jejich úroveň dostat je fiskální politika.
05. 07. 2012 | 09:03

jarpor napsal(a):

otazník

Jak myslíte... takové informace, jaké máte Vy o přivandrovalci... takové nemám.

Může být, že by stát měl nerostné bohatství "spravovat" sám...
Pohledem do moderních ekonomik zjistíte, že obě formy vlastnitcví nerostnéo bohatství jsou možné... chci tím říci, že nejsme v této věci žádnou vyjímkou...

Z výše uvedeného - názor Vámi vyslovený v posledním odstavci - nesdílím.

Hezký den
05. 07. 2012 | 09:05

Někdojen napsal(a):

Čím vyspělejší civilizace, tím zranitelnější. Přežijí ti, co mají kus půdy, kozu nebo ovci a dřevo na oheň. Ostatní půjdou do stoupy. Tímto směrem cválá pokrok.
05. 07. 2012 | 09:06

MartinO napsal(a):

Otazník:
Váš socialistický experiment kterým jste dovedli tuto zemi od jedné z ekonomicky nejvyspělejších až tam kde byla v r. 89 zkrachoval. Chápete? Zkrachoval. Po neúspěchu perestrojky v SSSR tento hloupý režim popadal ve VŠECH zemích jak domeček z karet. To není náhoda, ale důkaz jeho neživotaschopnosti. Komouši z ČR jsou ti poslední kdo mají radit Američanům jak to mají dělat.
05. 07. 2012 | 09:10

modrý edvard napsal(a):

Když jsem byl v sovětské střední Asii, tak tam vedli nad zemí i plyn.
Z článku není jasné, jestli je nějaká souvislost mezi vedením elektřiny nad zemí a výpadkem proudu. Třeba lehlo dálkové vedení nebo je odpojil ČEZ, že neplatili.
05. 07. 2012 | 09:12

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro MartinO.
Zapni si klimatizaci a možná pochopíš, o čem byla řeč.
Byla jen o tom, že si prezident Abraham Lincoln na začátku občanské války vzal pod svá křídla rozvoj železnice a telegrafu na Severu, například zákon o transkontinentální železnici. Politici Jihu se o rozvoj těchto oblastí nestarali a jak zásobování tak velení jim fungovalo mnohem hůře. Bylo to tedy jen o tom, že za tímto technologickým rozmachem stál stát.
05. 07. 2012 | 09:12

Hezký den napsal(a):

Fialenka

Myslím, že aby se tu žilo co nejlépe, o to se snaží všichni... názor, že jistí svými kroky záměrně chtějí jen a jen záměrně škodit... považuji za pitomost.

A k měření štěstí... "snadná" pomoc. Přestěhujte sem národy Skandinávie... a bude po problému... :-)
Vážená paní, o štestí v obecném slova smyslu rozhoduje každý z nás.
Jak může mít pocit štěstí někdo, kdo jen nadává... na všechno a na všechny.. ?
I to dovede změřit onen časopis, když dává takové přehledy ?
Beru tyto výzkumy a závěry s velkou rezervou.

Hezký den
05. 07. 2012 | 09:12

KAteřina napsal(a):

Myslím, že není dobré dál budovat sítě, aby byly ještě lepší a odolnější, ale budovat zařízení, která se obejdou bez sítě. Je nějaký důvod, proč by klimatizace a ledničky nemohly fungovat na lokální zdroj energie, třeba sluneční?
05. 07. 2012 | 09:13

jarpor napsal(a):

Velmi se omlouvám,
pozdrav a přání hezkého dne jsem omylem napsal do "jména".

Takže - to ro Fialenku psal jarpor.
Omluvám se ještě jednou...

Hezký den
05. 07. 2012 | 09:15

otazník napsal(a):

MartinO

hlavně , že nám ten kapitalismus nyní prosperuje.

Kdyby Gorbačev počkal jen 5 let s perestrojkou, mohlo se soutěžit, co se sesype dřív
05. 07. 2012 | 09:16

Baba napsal(a):

Podnební výkyvy přispívají k sounáležitosti americké společnosti. U nás klasicky prázdninové dva dny bez teplé vody, dřív to býval týden. Pro zvídavé návštěvníky metropole nejlépe www.prahatechnicka.cz. I když prohlídky na povrchu jsou přece jen přitažlivější.
05. 07. 2012 | 09:16

MartinO napsal(a):

otazník:
Žádný kapitalismus dnes nikde ve světě není. Jestli se odvažujete nazvat země kde stát přerozděluje přes polovinu veškerého produktu kapitalistickými, tak byste si měl dát mokrý hadr na hlavu.
Jestli myslíte "západní země" tak ano, ve srovnání se soc. pohrobkem Kubou, se soc. latinskou Amerikou o KLDR nemluvě zaápadní země prosperují.
05. 07. 2012 | 09:23

MartinO napsal(a):

Občan:
Zažil jsem na vlastní kůži blackout v NY v r. 2003 a víte co? Krom toho, že mi cesta autem z práce domů trvala místo 40 min. 2 hodiny protože nefungovaly semafory, tak nic. Ty vaše rudoprávní skazky o každoročních tisících mrtvých kvůli blackoutům a milionech kvůli zdrav. pojištění si můžete strčit víte kam. Stačí se podívat na průměrný věk dožití v USA a porovnat ho z ČR a i hlupákovi musí dojít že je to blbost.
05. 07. 2012 | 09:30

Josef K. napsal(a):

MartinO. Děkuji za dokaz. Je však smutné, když se dočtete pouze k prvním odstavcům. Dále se totiž uvádí: "Amtrak vznikl v roce 1971 jako běžná obchodní společnost ve vlastnictví státu, když první krok učinil tehdejší prezident Richard Nixon, který 30. října 1970 podepsal zákon Rail Passenger Service Act, na jehož základě Amtrak vzniknul. " a dále..."Železniční dálková doprava v podání Amtraku má nicméně zanedbatelný význam z hlediska dopravní soustavy USA. Z celkových výkonů se podílí na osobní dopravě jen cca 0,1 % a ve veřejné dopravě je to méně než 1%. Ostatní železniční systémy (v okolí velkých měst) dosahují v součtu vyšších výkonů. I přes federální dotace se Amtrak nikdy nevymanil ze ztráty. Kritika zaznívá především na vysoké vlastní náklady (3x vyšší na oskm než dosahuje letecká doprava). 50 % nákladů je tvořeno náklady na personál, ale kvůli silné pozici odborů a závislosti na politické podpoře se nedaří provést restrukturalizaci. " a dále: "Sloučením a zestátněním šesti zkrachovalých společností na severovýchodě USA vznikla společnost Conrail, neboli Consolidated Rail Corporation. Zásadní krok ovšem byl učiněn až celkovou liberalizací sektoru a srovnáním podmínek s ostatními druhy dopravy. Zákon, známý pod pojmem „Staggers Act“ a přijatý v roce 1980, radikálně omezil státní intervence v železniční nákladní dopravě. Až v té době byly vytvořeny podmínky pro vznik smluvních tarifů, přepravních podmínek a celkového individuálního přístupu k rozsahu služeb na základě dohod se zákazníky. Státní zásahy se nyní omezují fakticky pouze na schvalování slučování jednotlivých společností nebo úprav rozsahu železniční sítě. "
Tím článkem mohou být mnozí spoluobčané zmateni, neboť autor při jeho psaní nebyl zcela při smyslech.
05. 07. 2012 | 09:31

Občan napsal(a):

Modrý Edvarde,

když máte nadzemní vedení v oblasti, kde jsou běžně tornáda nebo naopak sněhové bouře (ideálně v kombinaci), je logické, že vítr a/nebo sníh a námraza ty dráty prostě sundají. Pro vlastníky drátů je ale levnější povolat partu Mexičanů, kteří je natahají zase zpátky na sloupy, než postavit kolektory.

U nás se o kolektory postaral stát, ovšem za cenu toho, že jsme neměli celoročně k dispozici banány a mandarinky. Teď sice máme ty banány a mandarinky celoročně, ale už nemáme jistotu, že budeme mít také elektřinu na provoz ledničky, ve které je skladujeme.
05. 07. 2012 | 09:31

Viola napsal(a):

Jestli to není už ten náraz do té zdi fosilních paliv.
05. 07. 2012 | 09:34

marxík napsal(a):

Ale pánové
Teď už se jeví jako vysoce pravděpodobné, že Gorbačov pojal odevzdání svých satelitů západu jako strategickou oběť pěšce, aby komunisté získali vyspělé technologie západu.
Domluvil se s Čangem a dnes těží z tohoto odvážného tahu.
Všiměte si, že hned po Jelcinovi ovládá Rusko kgbák Putin.
05. 07. 2012 | 09:39

Fialenka napsal(a):

Violo,
jaké zdi. Myslíš ten očekávaný ropný zlom? Já jsem četla, že ropy je nejspíš mnohem víc než se tvrdilo:

"Žádný nedostatek ropy není. Z čistě fyzického hlediska existují stále ohromné nerozvinuté zásoby konvenční a nekonvenční ropy a žádný ropný zlom není v dohledu," uvádí studie s odkazem na předpovědi o docházení ropy, které se znovu vyrojily v minulém desetiletí kvůli tehdejšímu prudkému růstu cen. Podle Maugeriho se problémy kolem budoucí ropné těžby neskrývají pod zemí, ale na povrchu a mají podobu politických rozhodnutí a geopolitické nestability.
05. 07. 2012 | 09:40

Stařeček napsal(a):

vážení, bavit se v krachujícím kapitalismu o tom proč krachnul socialismus je smutné. On ten kapitalismus krachuje právě pro ten krach socialismu, neboť právě to na čem je postavena vysoká úroveň a výkon kapitalismu, tedy na soutěži, bylo potopením socialismu odstraněno a pánové kapitalisti se teď můžou chovat jako zvěř. Nejlépe je to vidět u nás v tom prvobytně pospolném českém kapitalismu. (Myslel jsem tím soutěžení dvou různých systémů).
05. 07. 2012 | 09:43

Viola napsal(a):

Fialenko,

a proč se tedy ropa těží v tak komplikovaných místech - pod hladinou moří a oceánů.
Shanaáh Šádí se zmiňuje o té zdi.
05. 07. 2012 | 09:44

Noe napsal(a):

Již tu kdosi kdesi připomněl rozdíl mezi paleolitickým (lupič Calvera) a neolitickým chováním (příroda+práce), což jistý neo nebo Martínek00 nechápou. P. Trhači, sběrači a pasáci jako neo nebo jarpolitporučík mají (úmyslně) krátkou paměť a dlouhé vedení v drátech. Pak je chápu. Třeba E-onu se náramně hodí NÁŠ zákon z 50.let, podle kterého nemusí platit nájem za okupaci budov a pozemků dráty. "Vodníci" zase neplatí obcím za užívání kanalizace... Dokonce vás nedávnou novelizací nutí rozřezat (nebo vniknou na váš pozemek, když nejste doma, a nelítostně to prořežou sami!). I vzácné stromy, místo aby to "prdli" pod zem. Dokud jim to obce a stát neprodali, stačilo zavolat např. na Jihočeskou energetiku, že vám konzola na domě vadí. Přijeli, omluvili se, postavili sloup a bylo to. Teď? Dlouhý nos, na dráty navlečou proforma gumové prořízlé chrániče, přetížením vám to visí do půli oken a panímáma, když je meje, se bojí, aby ji to nezabilo. Bezohlednost a sobectví jsou průvodní jevy privátních korporací. Atd. atd.
05. 07. 2012 | 09:47

Viola napsal(a):

marxíku,

ono to může být tak, že ten pravý komunismus bez peněz (Tomáš Sedláček) ještě bude nastolen až lidé, kteří skuhrali na socialismus pořádně poznají, co je kapitalismus zač. Sami, rádi a ochotně nastolí komunismus.
05. 07. 2012 | 09:48

Fialenka napsal(a):

Violo, aha, Šádího jsem nečetla.
Na to proč se těží na tak komplikovaných místech bych řekla, že to je kvůli těm politickým rozhodnutím a geopolitické nestabilitě, jak píše Maugeri.
Napadá mě, že ropné velmoci z informací o ohromných zásobách ropy nebudou mít radost.
05. 07. 2012 | 09:50

modrý edvard napsal(a):

Občan: zkuste si našlapat zelí. (Moje poznámka směřovala k tomu, že organizace sítí nesouvisí se společenským zřízením.)
05. 07. 2012 | 10:02

Viola napsal(a):

Fialenko

a kde jsou ty ohromné zásoby ropy?
05. 07. 2012 | 10:05

Maximus napsal(a):

Musím se Amíkům trochu šklebit, oni mají el.sítě opravdu a doslova v neskutečném bordelu. Třeba Kalifornie je na tom velmi bledě. Vím to od kamarádů energetiků, kteří tam byli ikskrát služebně nebo jako turisti a jejich vidy a slechy byly na příjmu. Cvičené oko si hled všimne jinakosti a nakonec tech.údaje se dají dnes na NETu lehce vyhledat. U nás v ČR jsme měli díky komunistům s jejich těžkým průmyslem a tudíž požadovanou velkou energetickou náročností vlastně velké štěstí. Elektrizační soustava (výroba, rozvod) je ještě díky tomu předimenzovaná resp. dobře dimenzovaná a po výrazném zmenšení českého průmyslu (jistě zásluha Klause a spol.) máme tuto záležitost proti třeba USA nebo i Kanadě (lokální distr.rozvody) ve skvělém stavu! Neměli bychom ovšem zůstat spát na vavřínech a měli bychom opravdu rychle investovat do dalšího rozvoje "jaderek". Zdůvodnění je pod blogem Shanaáh Šádího.
Pěkný den všem a i zeleným odborníkům!
05. 07. 2012 | 10:05

třebaKarel napsal(a):

Vizionáři tuším že šest ,
Mám jednoho známýho . Když něco napíše , je to jako když hrom bije , až z něj jde strach , sršeji blesky , opeskuje kohokoliv a jeho věty jsou jak břitva . Píše rád , v životě je ale spíš nenápadný , snad zakřiknutý . Divil jsem se tomu ale na blogách mně to seplo . Je to asi taková touha , takovej milej chlapík ale bůhvíproč se potřebuje před sebou hrát drsnýho Harryho . Dobře ví že tuhle roli hrát může jen když to neni tváří v tvář , do role by ho neobsadil nikdo , byl by k smíchu . Blogy jsou pro něj vysvobozením . Bavili jsme se jednou a tak mu říkám - Jaroslave , ( jmenuje se Jaroslav ) nebojíš se že takhle všechny kolem odpudíš ? Kdepak , má to rozmyšlený . To se prý pokaždý když už lidi málo reagujou musí napsat něco hodně provokujícího nebo hnusnýho , je jedno co a zas se jede dál .
Má tohle smysl , říkám mu ? Život ti utíká , děti rostou , žena s tebou mává protože jsi pořád u počítače a nic jinýho nevidíš . Smutný příběh , ale věříte že on to nevidí a je svým způsobem snad i šťastný ? A když lidi ,z prostoru kde se nachomejtl , o nichž dřív mluvil mizeji a choději si povídat jinam ,
nenapadne ho nic lepšího než je popichovat v touze aby se s ním někdo z nich hádal . Neposlouchá nikoho a píše jak kolovrátek , aby ho nedohnalo jak je SÁM . Tak to musí být fakt žrádlo , co myslíte ?
Paní Brixi ,
mně se Váš text líbí , je to něco co je potřeba dokola opakovat , život se má řídit zdravým rozumem , ne nemocným a ideologií . Docela by mne zajímalo , kde myslíte že se vzala ta naše ( předpokládám neskromně že se najde ještě někdo ) představa o Americe a Americkým snu , protože realita v Americe s očekáváníma který jsem aspoň já měl je ve velkým konfliktu . díky , třebaKarel
05. 07. 2012 | 10:07

JF napsal(a):

ano, jeden by řekl že se stát má starat o infrastrukturu o kterou se nestará soukromý sektor (zde evidentně). Prostě stát a veřejný sektor jako instance první a poslední iniciativy - tedy něco nastartovat a taky pak případně něco dotáhnout, když to není - mezi tím soukromá iniciativa. U infrastruktury jde přeci o tak širokou službu s vytvořením potenciálu že by tu aktivitu viděl velmi výrazně. Že ČR dohání a předhání USA mílovými skoky je také vidět na internetové infrastruktuře. Nikde na světě není tolik bezdrátu jak v ČR - no jsme asi jedna velká domácnost. Ale je to také věcí kultury a zvyku - např. v Anglii telefoní přípojky od jednoho sloupu ke všem barákům - podobně v Indii. To mne právě napadlo když jsem toto znal ze snímků z Indie (kde jsem to pral jako primitivizmus) a pak to viděl i v Anglii (kde bych to bral zase jako účelovost). V ČR bych odhadoval kulturu "provizória" pod heslem "To neřeš" nebo "To stačí". V Americe bych to viděl na kombinaci vyhraněnější účelovosti a primiticvismu (sociální a etnické enklávy) Asi to bude region od regionu.
05. 07. 2012 | 10:08

český maloměšťák napsal(a):

Josef K
Martin O má v oblibě sem dávat na podporu svých " argumentů" jak odkazy, které celé nečte...ale hlavně tvrzení ostatních vytrhne z kontextu, často překroouí i samotná slova.
Je to marné - podle mě je to asi nějaký studentíček, co mu stoupne ego vždy, když se s ním dá někdo do diskuze.

ten kdo se s....
Divím se, že ve vztahu k Martinu O se zpronevěřujete svému nicku.

K blogu.
Obecně vzato je smaozřejmě podzemní vedení daleko lepší než dráty tažené po sloupech či ukotvené na domech. Není na tom nic ideologického - jak se snaží naznačovat jarpor /ODS/....nikdo mu přeci nechce sahat na jeho vzor kapitalismu - USA...coby tedy nejracionálnějšího způsobu jak zacházet s omezenými zdroji. Ne vše je dokonalé - v něčem jedna země dělá chyby, v něčem je zase perfektní...
Článek ale povrchní je - chtělo by to více informací.
Možná že rozhodne toto /stránka "ministerstva" energetiky USA/:

http://energy.gov/oe/downloads/smart-grid-introduction-0

Ostatně rozumní lidé v USA tvrdili a tvrdí, že se diví, proč rozbíjíme náš - poměrně efektivní systém zdravotnictví - takto " výdobytek socialismu".
Myslím si, že vždy je třeba hlavně zachovávat chladnou hlavu /pokud ovšem ta je pouze schránou pro sežvýkané stranické příručky...tak toto nepomáhá/.
05. 07. 2012 | 10:11

marxík napsal(a):

Viola
Ono to spíš vypadá na ten náš střediskový socialismus, a komunismus bude zastávat funkci buřtíku na udičce ve psím spřežení.
Nebude-li mít socialismus konkurenta v kapitalismu(neb bude celosvětový) , může docela dobře fungovat v duchu zásad J.A. Komenského. Všichni to dobře známe: Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest.
05. 07. 2012 | 10:18

třebaKarel napsal(a):

Stařečku ,
pokud bychom se nedostali z bludného kruhu který je zatím uzavřen ideologiemi / kapit. - soc ./ byla by to škoda . Já myslim že je důležitější koukat co je dobrého popř . co se nám líbí na tom nebo na onom . Popravdě myslim že ani jedno ani druhý tu nikdy nebylo , takže těžko soudit co a jak ve skutečnosti je . A taky nemám rád ty slova , hrozně sváději k omezování a paušalizaci . Myslím třeba že individualismus je strašně potřebný , ale nesmí se za tim slovem skrývat drzé sobectví a krádeže toho co je společné ve dne v noci . To je jeden z důvodů proč myslím že tu žádný kapitalismus není . A když už se musím rozhodnout ano/ ne , volim podle mne menší zlo , ale půlka mne je na druhé straně , protože kdyby to oba póly myslely vážně a něco pro to dělaly , vybíralo by se dost těžko . Myslim . V úctě tK
05. 07. 2012 | 10:22

JF napsal(a):

na případě klausistů bych to viděl na genetickou neschopnost instantního proletariátu něco tvořit, tak pak aspoň ničit. Jak jinak taky vyniknout ... u Klause naprosto evidentní.

Jinak jak tu píše Condole i ČEZ - voni se snažej i zbavit dojíždějících elektráren aby je nakonec boural stát. Prostě jen byznys na slízávání smetany ... to nemůže dlouho fungovat. Krom toho ten střet ČEZu s novou koncepcí Německa (bezjaderný a bezuhelný) bude tvrdý. Rok 1930 je velmi blízko. Mimo jiné to znamená technické zaostávání pokud technologie v silné ekonomice půjde jinou cestou. (diverzifikace výroby a spotřeby - prosíťování a spouštění spotřeby dle výkonu - gridy)
05. 07. 2012 | 10:23

kelt napsal(a):

Těm,kteří v kritice "kapitalismu po česku"vidí zastánce režimu před rokem 1989 bych chtěl sdělit:
ti skuteční zastánci a koryfejové předlistopadového režimu rychle pochopili,která bije a bleskově převlékli kabáty a začali budovat kapitalismus.
Důkazem toho budiž složení první Klausovy vlády až po obsazení vládního poradního sboru NERV,který radí vládě,v jejimž čele stojí byvalý aparátčík SSM,jak jsme tehdy říkali "béčka"KSČ a finančně ruinuje zemi
člen národně frontovní strany kolaborující se zločinným komunistickým režimem.
Kritici současného mafiánského systému se převážně rekrutují z těch,kteří od změny režimu očekávali kapitalismus,který funguje od Aše na západ a od Šuknova na sever.To jest systém,který respektuje právo všech na rovné zacházení,rovnost před zákonem a pokud pracují tak na slušný životní standard.A pokud již pracovat nemohou,tak nespadnou do bídy na okraji společnosti a navíc nebudou obviňováni z rozežranosti,která je důvodem,aby Kalousek posílal složenky důchodcům na úhradu státního dluhu.
Všechny "reformy"jdou k tíži střední třídy a chudých,zatím co řady Janoušků-milionářů neustále rostou a posmívají se těm,kteří musí denně hákovat,neoboť oni jsou za vodou v Chorvatsku i po kriminálních činech,za které by našinec již byl v teplákách.
Tolik pro ty "Nechápavé Jarpory".
05. 07. 2012 | 10:24

MartinO napsal(a):

Maloměšťák:
Je mi ke 40 a v USA jsem žil 9 let a vrátil jsem se jen kvůli rodině. Díky tomu hroznému kapitalismu a vlastní píli, zajištěn.
Vás bych tipnul na zneuznaného důchodce.
Hlupci kteří byli nejdál v Chorvatsku by si měli do USA zajet a když už chtějí kritizovat US infrastrukturu tak by mohli třeba porovnat síť amerických dálnic s tím co tu vybudovali komunisti. Když už tu někdo zmiňuje dostupnost a rychlost internetu tak by si mohl zjistit jak dlouho se čekalo za komunistů na připojení telefonu. atd
05. 07. 2012 | 10:31

Fialenka napsal(a):

Violo,

četla jsem, že americký výzkumník Leonardo Maugeri tvrdí, že centrum ropné těžby se ze Středního Východu přesouvá na Západ. Objem těžby by se měl prý zvyšovat v Iráku, v Severní Dakotě, Montaně, Brazílii, Venezuele a Kanadě.

"Západní polokoule se v příštích desetiletích díky rostoucí roli nekonvenční ropy stane novým centrem ropné těžby, uvádí studie. Podle ní by se tak region mohl vrátit ke své předválečné energetické soběstačnosti.“
05. 07. 2012 | 10:32

český maloměšťák napsal(a):

"...Ty vaše rudoprávní skazky o každoročních tisících mrtvých kvůli blackoutům a milionech kvůli zdrav. pojištění si můžete strčit víte kam. Stačí se podívat na průměrný věk dožití v USA a porovnat ho z ČR a i hlupákovi musí dojít že je to blbost. ..."

Opět demagogie.
Nechápu, jak může někdo, kdo hodnotí nějaký systém z hlediska efektivity zcela pominout celou jednu stranu bilance náklady/výnosy. To je velmi nízký způsob argumentace - v podstatě jde o puohou propagandu - nic nepřinášející tvrzení (kromě tedy souhlasu hýkajících ideologických soukmenovců) - do vysvětlení to má tak daleko jako přestárlý, zkažený slad k dobře uleželému lageru.
US zdravotnictví je totiž již velmi dlouho za bodem zlomu co se týče mezních výnosů z investic - pokud tedy vezmeme jen jeden údaj (věk dožití). Ve vztahu k vstupům do tohoto sektoru.
/Více Tainter : Kolapsy komplexníxh společností.... a příslušné grafy/

Naopak ČR měla a má v tomto kontextu efektivnější systém zdravotnictví - i když byl systém a stále je podfinancován /ve vztahu k USA se jedná ve vyjádření via poměr v GDP téměž o dvojnásobek - respektive polovinu toho, co se na zdravotnictví vynakládá v USA/. Což je ve valné míře dáno právě že docela dobrou základnou , vytvořenou via tento systém i za tkzv. " socialismu".
/nezapomeňme i na velmi významné externality jako byla informační blokáda, embarga na prřístrojovou techniku....což jsou v podstatě zásahy do systému volného trhu...vytváření "zideologizované skutečnosti" - i druhou stranou/
05. 07. 2012 | 10:32

český maloměšťák napsal(a):

Martin O
Na internetu se kasají úspěšností - v anonymních diskuzích - většinou socioekonomické trosky...ale vem to nešť - byla to pouhá spekulace. /mám totiž zkušenosti, že takto, jako vy se chovají frackové okolo 8 - 17 let/.
Což jsem implicitně sdělil.(nemám totiž pepkořepovské kukátko - kdy se podívám na pár řádek textu nějakého anonyma ....a pak oznámím jeho věk, zda je či není v důchodu, jeho pohlaví, jeho bydliště... - toto kukátko skutečně nevlastním).

Opět se dopouštíte stejné chyby - ohledně toho telefonu se musíte zeptat toho, kdo vám tyto skutečnosti sdělil. /uznejte, že za tvrrzení někoho jiného (např. nicku " Hezký den" )...nemohu nést odpovědnost.
Pokud uznáte alespoň toto - mohla by to být ta pověstná první vlaštovka na vašem diskuzním drátě.

Šalom.

I howgh - nestojím totiž o to, se zde škorpit. To přenechám velmi rád frackům.
05. 07. 2012 | 10:39

kelt napsal(a):

Těm,kteří v kritice "kapitalismu po česku"vidí zastánce režimu před rokem 1989 bych chtěl sdělit:
ti skuteční zastánci a koryfejové předlistopadového režimu rychle pochopili,která bije a bleskově převlékli kabáty a začali budovat kapitalismus.
Důkazem toho budiž složení první Klausovy vlády až po obsazení vládního poradního sboru NERV,který radí vládě,v jejimž čele stojí byvalý aparátčík SSM,jak jsme tehdy říkali "béčka"KSČ a finančně ruinuje zemi
člen národně frontovní strany kolaborující se zločinným komunistickým režimem.
Kritici současného mafiánského systému se převážně rekrutují z těch,kteří od změny režimu očekávali kapitalismus,který funguje od Aše na západ a od Šuknova na sever.To jest systém,který respektuje právo všech na rovné zacházení,rovnost před zákonem a pokud pracují tak na slušný životní standard.A pokud již pracovat nemohou,tak nespadnou do bídy na okraji společnosti a navíc nebudou obviňováni z rozežranosti,která je důvodem,aby Kalousek posílal složenky důchodcům na úhradu státního dluhu.
Všechny "reformy"jdou k tíži střední třídy a chudých,zatím co řady Janoušků-milionářů neustále rostou a posmívají se těm,kteří musí denně hákovat,neoboť oni jsou za vodou v Chorvatsku i po kriminálních činech,za které by našinec již byl v teplákách.
Tolik pro ty "Nechápavé Jarpory".
05. 07. 2012 | 10:41

MJ napsal(a):

Přít se, zda byl lepší socialismus nebo je lepší kapitalismus, není relevantní. V obou systémech najdeme klady i zápory a skoro čtvrtstoletí časového odstupu neumožňuje objektivní srovnání. Za socialismu spousta věcí chyběla - od čočky přes toaletní papír, jižní ovoce až po cestování. Charakteristickým ale bylo rčení "přestože nikde nic není, všichni mají všeho dost". Korupce (malá) bujela stejně jako dnes (velká). Lidé měli jiné starosti a méně stresu. Dnes jsou plné obchody zboží, ale stejně pořád něco sháníme. Technologie neuvěřitelně pokročily, ale o kvalitě se to říct nedá. Nechci kupovat levné a nekvalitní věci, ani předražený rádoby luxus, chci přijatelnou kvalitu za přijatelnou cenu. Nevidomá ruka trhu zapomíná na lidi s průměrným příjmem a průměrným věkem. Jsem přesvědčen, že většinově se máme lépe, otázka je, koho-čeho je to zásluha a jaká bude cena.
05. 07. 2012 | 10:55

SuP napsal(a):

kelt -
Kolikrát nám tu chcete to svoje moudro ještě zopakovat?
05. 07. 2012 | 10:55

Gerd napsal(a):

MartinO napsal(a):
Žádný kapitalismus dnes nikde ve světě není.

Hluboce se mýlíte, že nikde ve světě neexistuje kapitalismus. Existuje, ve své čisté a neposkvrněné podobě bez zásahů státu ve dvou zemích - Somálsko a Afganistán.
05. 07. 2012 | 10:58

SuP napsal(a):

MJ -
Nechci Vám bořit kruhy, máte pravdu. Ale žijete v dnešní době, tak nemůžete předpokládat, že se bude podobat té předtím. Je potřeba přijmout některé skutečnosti, které přinesla. Například, že člověk průměrného věku s průměrným příjmem asi může mít jen průměrnou kvalitu za průměrnou cenu. Nic ideálního. Pro nadprůměr je potřeba buď něco mnohem víc umět, nebo krást (a taky to umět).
Jen si musíte taky připustit, že v takovém případě vás průměrní nebudou mít rádi. Buď jako zloděje (ale to i ostatní slušní), což je pochopitelné, nebo jako "boháče", což je sice nepochopitelné, ale normální.
05. 07. 2012 | 11:03

MartinO napsal(a):

maloměšťák:
Necítím se odborníkem na US zdravotnictví i když jsem jeho služeb několikrát využil. Ano, to že je US zdarvotnictví drahé je fakt. Dle mého je to způsobeno hlavně tím, že US doktoři jsou na rozdíl od těch našich špičkově placeni, nejčastěji v rozmezí 200 až 300.000 dolarů. Dobře placeny jsou i sestry. Dále, pokud doktor něco pos..e tak na něm vysoudíte majlant a na to si musí platit pekelně drahou pojistku.
Je nepravda, že rozumní lidé v USA chtějí náš zdravotní systém. Ovšem i tam jsou jednodušší jedinci kteří slyší na to když je něco "zadarmo".
Odstavec začínající slovem "Hlupci" už nebyl určen konkrétně vám ale všeobecně.
Vlaštovka na vašem drátě bude, až někdy v budoucnu uznáte že jste někdy napsal blbost. Ego to bolí, ale je to osvobozující.
05. 07. 2012 | 11:04

kelt napsal(a):

To SuP,
máte zde tolik prostoru,že se nemusíte omezovat pouze na nejapné otázky,ale plně rozvinout Vaše"moudra",po kterých je zde jistě značná poptávka.
Dejte se hbitě a nebojácně do toho,vždyť není se čeho bát.Pokud nebudete používat slovník čtvrté cenové,tak Vás p.Stejskal nechá plně rozvinout Váš talent.
05. 07. 2012 | 11:11

SuP napsal(a):

Něco o vedení energií:
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=porovn%C3%A1n%C3%AD%20n%C3%A1klad%C5%AF%20na%20podzemn%C3%AD%20a%20nadzemn%C3%AD%20veden%C3%AD&source=web&cd=5&sqi=2&ved=0CFUQFjAE&url=http%3A%2F%2F3pol.cz%2F653%2Fprint&ei=MVn1T6n4E4jM0QXztrioBw&usg=AFQjCNHkUTi-UnL5O5mmAcCw9xTCwMxNHw....
Oni totiž v Americe brzo zjistili, že je potřeba i infrastrukturu strukturovat. Mimochodem v Řecku mají na sloupech obdobný chlív jako v Americe a na EU mají výjimku ze všech technických norem. U nás se mohly za bolševika budovat kolektorové sítě (sice jen ve vybraných hlavních městech), protože bolševik měl neomezené finanční zroje díky zdanění 90%. To se to pak investuje.
05. 07. 2012 | 11:12

SuP napsal(a):

kelte -
Běžte radit Hitlerovi jak vyhrát válku.
05. 07. 2012 | 11:14

MartinO napsal(a):

MJ napsal(a):
Přít se, zda byl lepší socialismus nebo je lepší kapitalismus, není relevantní. V obou systémech najdeme klady i zápory a skoro čtvrtstoletí časového odstupu neumožňuje objektivní srovnání.
-
Měli jsme zde přímé srovnání NDRxNSR
Dnes můžeme porovnávat KLDRxJižní Korea
ČR byla před socialistickým experimentem na přibližně stejné úrovni jako Rakousko. Po otevření hranic v roce 89 jsme mohli porovnat tu vzniklou propast.
Co potřebujete vědět víc? Ano, věřím, že člověku kterému za kterého všechno rozhodl "moudřejší" soudruh a kterému stačilo ke spokojenosti nacpat si každý večer břicho, mohlo být za socíku dobře. Nás ostatní do toho ale už podruhé netahejte.
05. 07. 2012 | 11:15

čeho nabyl občan pilný napsal(a):

kelte
Čtěte taky někdy. Furt jenom psát vede k jednostranné specializaci. (O tom byl vtip, proč policajti chodí ve dvojicích.)
Ty skutečné elity bolševikova režimu privatizační puč dlouho plánovaly, aby mohly zlegalizovat prachy ve švajcu. O které očesaly reálněsocialistický stát. Kvli tomu jsme pak měli ty platy, které jsme měli.
Velmi hezky je to ukázáno v ruském filmu o pádu Chruščeva. A to bylo v roce 1964. Připravovali se dlouho, soudruzi.

Že by paní Brixi bydlela ve Washingtonu v nějaké špatné čtvrti?
Když máte každou blbost zakopanou do země, musíte mít tisíce plánů, kde co je a stejně to nakonec neuhlídáte. A musíte mít velké odbory výstavby na úřadech, kterým všechno trvá a hrozně se vším nadělají. Žádná štíhlá a akční státní správa.
Takže nakonec nevyzbyde dost na ten bezpečnostní aparát, který v USA zaměstnává ty nejtlustší na státní penězovody připojené kocoury. V tom jsme pořád o hodně snesitelnější, nemáme prostě těch 70+ tajných a jetě tajnějších služeb.
05. 07. 2012 | 11:16

MJ napsal(a):

Sup
Jsem člověk s nepatrně nadprůměrným příjmem a průměrným věkem, a chci slušnou kvalitu za dostupnou cenu, to považuji za svůj (zatím nedostupný) ideál. Nikam "výš" nepošilhávám a netoužím žít s ochrankou za vysokým plotem. Že dnešní dobu považuji za lepší jsem napsal.
05. 07. 2012 | 11:22

kelt napsal(a):

To SuP,
je mně moc líto,že jsem se ve Vás tak spletl.Opravdu jsem si myslel,že máte na víc,než na pubertální výkřiky.
05. 07. 2012 | 11:28

SuP napsal(a):

Fakt je, že u tohoto typu článku - technického a neutrálního se docela dobře ukazuje, jak pravo/levé svtětonázory ovlivňují chápání jinak třeba docela rozumných lidí.
Mluvím o "státních investicích".
Občan "pravicového" založení - tedy ne zdejší "Občan" předestřené názory hodnotí z pozice - kolik to bude stát a máme na to, není něco v dané chvíli potřebnějšího?
Naopak občan levicového zaměření spočítá všechny zápory daného stavu, namaluje transparent a vyrazí do boje ptori stávajícímu stavu ať to stojí co to stojí - vždyť stát to musí zaplatit a ten ať to vezme bohatým .....

Taková debata je ale nahovno.
Kelte, se mnou a panem Stejskalem je to jinak. Když chci, tak mě smaže.
05. 07. 2012 | 11:29

marxík napsal(a):

čeho nabyl
Z toho co píšete, mně vyplývá jednoznačný závěr. Nejlepší by byl celosvětový socialismus, protože by nebylo kde legalizovat nakradený peníz papalášů, a tím by zároveň zmizela motivace papalášů krást.
05. 07. 2012 | 11:30

SuP napsal(a):

MJ -
Vždyť jsem Vám psal, že máte pravdu. ;-)

kelte, abyste mě nerozbrečel. Takové mentální zklamání těžce nosím. Pokusím se proti tomu něco dělat.
05. 07. 2012 | 11:33

MJ napsal(a):

MartinO
Proč v mém příspěvku čtete něco, co jsem nenapsal? Máme se většinově lépe.
K problematice SRN a NDR a sjednoceného Německa se neumím vyjádřit, neznám názory obyvatel bvalé NDR. Jižní a Severní Korea, to je Vaše demagogie.
05. 07. 2012 | 11:34

cinick napsal(a):

Nechápavému
"Moc tomu nerozumím! To jako školy,knihovny,nádraží,ubytovny,příbuzní jsou té kalamity ušetřeny".
To nevíte, že USA je na špici v instalování záložních zdrojů. Nevím jestli to je kapitalizmem, ale je to tak. Chcete-li v USA spolehlivou dodávku energie - pořiďte si záložní zdroj.
Zcela mimo mísu - dnes, když mají rozvodné závody u nás provést přeložku vedení, třeba z důvodu výstavby silnice, tak jejich nejčastější odpověď je že: "Ne, nemáme peníze."
05. 07. 2012 | 11:38

marxík napsal(a):

MJ
Vám se patrně ještě nedoneslo, že lépe se máme možná proto, že od socíku už uplynulo čtvrt století, a že jsme zadlužili minimálně své vnuky.
05. 07. 2012 | 11:45

kelt napsal(a):

To SuP,
je mně moc líto,že jsem se ve Vás tak spletl.Opravdu jsem si myslel,že máte na víc,než na pubertální výkřiky.
05. 07. 2012 | 11:48

kelt napsal(a):

omluva za 2x
05. 07. 2012 | 11:51

čeho nabyl občan pilný napsal(a):

marxík
Apage!
Za trvání svého pobytu v nápravném ústavě jménem normalizace jsem ty kradlavé elity vždycky považoval za ty benignější, ne li přímo sympatičtější tváře režimu.
Ti ostatní totiž příliš připomínali dozorce z kriminálu.
Aby se člověk trochu poučil, musí na vlastní oči uvidět nějaké ty dějinné zvraty.
Je to prašť jako udeř, jakkoli se mi v tomhle hnoji zatím pořád lépe dýchá.
05. 07. 2012 | 11:54

MJ napsal(a):

marxík
Myslím si, že konkrátně v zadlužování budoucích generací si nemají oba systémy moc co závidět. Za socialismu to bylo díky zaostávání technologií (Rusové brali všechno stejně jako ostatní lido-demo státy), dnes je to rozkrádáním. Oboje je špatně, rozkrádání je aktuální, a proto vážnější problém.
05. 07. 2012 | 11:58

jarpor napsal(a):

kelt

"Tolik pro ty "Nechápavé Jarpory".

Pane kelte, můj používaný nic je jarpor.
Zkuste to vzít na vědomí, když mi budete chtít něco adresovat.

Abych o Vás nemusel psát, jak Vy jste "chápavý".

Hezký den
05. 07. 2012 | 12:02

SuP napsal(a):

kelte -
Mimochodem od 10:55 jste se věcně příliš nepředvedl. Víte vůbec, co je to ta puberta?
05. 07. 2012 | 12:04

vico napsal(a):

Pokud jde o diskuzi, vyhlašuji výrok dne :

Jarpor : Přidávám se k Nechápavému.

Jinak si i já myslím, že ti, co obhajují nadzemní elektrické vedení, mají zřejmě dlouhé vedení.

Ti, kdo obhajují podzemní vedení, jsou nejspíše příslušníci antikapitalistického undergroundu. Tedy ta Hana Brixi se nám pěéékně vybarvuje.
05. 07. 2012 | 12:21

marxík napsal(a):

MJ
My se nakonec ještě shodnem, že co do úspěšnosti obou systémů je to zhruba remíza, s tím rozdílem, že občan za socíku se podstatně méně stresoval (to byla výsada komunistů) , neboť měl zajištěnou práci, respektive stresoval se, že musí zase do práce.
05. 07. 2012 | 12:30

MartinO napsal(a):

maloměšťák:
Ono je úplně jedno jestli jste napsal:
"Ostatně rozumní lidé v USA tvrdili a tvrdí, že se diví, proč rozbíjíme náš - poměrně efektivní systém zdravotnictví - takto " výdobytek socialismu".
nebo
"Rozumní lidé v USA chtějí náš zdravotní systém".

Vaši prví větu jste si totiž celou kompletně vycucal z prstu tak aby se vám líbila. Je konstruována tak, že ji nemůžete vy, ani nikdo jiný ničím podložit a dokázat.
Proč myslíte, že jsem dal to slůvko "zadarmo" do uvozovek? Vy budete asi hodně "bystrý" :-D a hodně přemýšlíte nad významem psaného.
A ne. Každý přece ví že Rathovi podsrčil peníze Kubice-krabice. A to prosím není vůbec žádná spekulace.
05. 07. 2012 | 12:31

kelt napsal(a):

To SuP,
to jsem již bohužel zapoměl.
Ale Vaše sdělení,že bych měl radit Hitlerovi,jak vyhrát válku spíše svědčí o tom,že jste se od ní dosud neoprostil.

Ale vážně,já jsem napsal,co jsem napsal a za tím si stojím.Zařazovat ty,kteří kritizují současný mafiánsko-klientelistický systém za příznivce socialismu,jak jsme ho poznali/Nechápavý,Jarpor/je účelová lež,která svědčí jenom o tom,že najít argumenty pro obhajobu toho,jak s touto zemí a lidmi v ní žijícími zachází současná vláda/která si dala do vínku boj proti korupci a rozpočtovou odpovědnost/je zřejmě neřešitelný úkol.
Proto to nálepkování a absolutní nekritičnost k "systému",který je zde zaveden od éry Topolánka a jeho es komt der Tag a noci dlouhých nožů-nepřipomíná Vám to jednu neblahou historickou etapu?
Podložte argumenty a fakta,že se mýlím a já to uznám.
Ale na s prominutím"výkřiky"se těžko dá reagovat věcně.
Takže čekám na Vaši analýzu.
05. 07. 2012 | 12:35

Josef K. napsal(a):

MartinO 11:15. Jistě, dnes je ovšem ona NSR čekými normalizačními komunisty = konzervativními pravicovými marvními oporami vydávána za socialismus.
Jo, čtu Vás a nestačím se divit. Nicků, za nimiž se skrývá neznalost je tu dost, a vždy bylo, elementární kultura chybí.
Jinak: cucáte si velmi vehementně ze všech prstů a domníváte se, že realitu bude podle toho? Chlapče, takových už bylo a je.
05. 07. 2012 | 12:39

Josef K. napsal(a):

Problém je, že většina normálních obyvatel planety z našeho kulturního okruhu nezpochybní roli komunity: politická křídla se jen dohadují o detailech jejich vnitřního života. V Česku se vynalézá kolo: řeší se elementární role komunity.
Tím pádem je to plácání do vody a tůňka se nám zakalila tak, že z ní už nejde pít.
Ni leketrošoky nepomohou.
Jinak rozkošný Klaus s jeho slovy o zbytečnosti vyslanců EU je typický, až snad příliš pestrobarevný symbol-trpaslík sebedestrukce. Soudruzi: dehydratace může vést až k ohrožení života.
05. 07. 2012 | 12:42

fak nevim napsal(a):

MartinO
Když chtějí, tak ať ho mají. Můžou si ho včetně celého Hegera odvézt.
Ještě k těm hovňostrojům:http://townhall.com/political-cartoons/2012/07/04/100694
05. 07. 2012 | 12:48

kelt napsal(a):

,To Jarpor,
asi to byla jenom nepovedená slovní hříčka,neb "Nechápavý"měl identický názor jako Vy.Takže sorry.
05. 07. 2012 | 12:51

MartinO napsal(a):

JosefK:
Když mluvíte o Německu tak ano, daněmi a velikostí přerozdělování jde zcela jistě o socialismus. S tím rozdílem oproti tomu našemu, že můžete aspoň svobodně podnikat, studovat, cestovat kam chcete aniž by vás někdo na hranicích zastřelil, prostě pro vás takové nepodstatné detaily. Hlavně mít to plné břicho, odkroutit si svých 8, o nic se nestarat a do ničeho moc nestrkat nos.
05. 07. 2012 | 13:02

Josef K. napsal(a):

MartinO. Snad i nacionální?
05. 07. 2012 | 13:07

Kanalnik napsal(a):

nevim, jak funguje trh s elektrinou v USA, mozna to tu uz nekdo zminil v diskuzi, kterou jsem ale cetl jen do poloviny - nicmene dokud nebudu vedet, jak tam jsou usporadany vztahy mezi statem a soukromymi firmami v tomto sektoru, nema smysl vydavat nejaka silna prohlaseni

pripada mi ale divne, ze by se soukromy vlastnik rozvodovych siti nepokusil o modernizaci do budoucna ... bud ma nedostatek prijmu a je na miste se ptat proc, a nebo ma naopak dostatek prijmu a na miste je otazka stejna

nic vic tady nevymyslime
05. 07. 2012 | 13:09

Jaroslav Novák napsal(a):

Půjdete-li v Krkonoších na Výrovku ve směru z údolí od 3pindlu, jdete vzhůru cestou, pod kterou je silový kabel napajející Výrovku a odbočující na Luční Boudu. Nebýt komunistů, vedlo by tam tak leda nadzemní vedení každou zimu několikrát spadlé. Oba objekty byly totiž na seznamu evakuačních prostor pro děti z Hradce Králové a Prahy pro případ živelných katastrof a válečných událostí. Dnes se to prostě neřeší, z jednoho takového objektu v Posázaví se ze školy v přírodě udělal luxusní kriminál pro ženy.
05. 07. 2012 | 13:17

SuP napsal(a):

kelte -
Poměrně jednoduše. Mezi těmi, kteří "....kritizují současný mafiánsko-klientelistický systém ...." je spousta "....příznivců socialismu, jak ho poznali....". Problém je u nich v tom, že odmítají počítat, zejména započítávat a tak jim na straně + vychází převaha. Přitom socialismus, jak jsme ho poznali, nebyl o nic menší mafiánský a klientelistický systém, než je to, co nám zde určitá skupina, poměrně velká, vzešlá z toho socialistického předvádí.
V každém případě na rozdíl od vás nevidím příčinu v "kapitalismu", ale ve státní správě, tedy v lidech, kteří ji tvoří. Bohužel zase platí to, že většina zřejmě bude průměrně loajálních, průměrně pracovitých a průměrně empatických, ale ač většina, není vidět. Vidět jsou ti druzí, jejichž "bílí koně" kradou a s nimi se o ukradené dělí. To je podle mého názoru největší zdroj ztrát financí ze SR. Mimo vlastní vůle "krást, protože se to nepozná" se tyto ztráty umocňují ještě manžerskou neschopností úředníků na exponovaných pozicích.
Kdybyste se dokázal podívat střízlivě, asi byste zjistil, že mnoho z těch čerstvých předpřevratových komunistů dnes vede prosperující firmy (a prosím nezávislé na státních zakázkách) mnohem líp než spousta těch předpřevratových "slušných". Proč asi?
05. 07. 2012 | 13:22

český maloměšťák napsal(a):

O.K.
Takže Stejskal mně smazal příspěvek, ve kterém jsem použil slovo " blb" - dobře nahrazuji jej slovem "hlustvisihák" a takto opravený příspěvek sem vkládám .
jen mi není jasné, proč nesmaže i příspěvek toho, kdo druhé nazývá explicitně hlupci a sděluje druhým že si to může strčit víte kam.
Asi nemá čas, že, náš milý cenzor, přítel pepků řepků, luluů a martinů s nulou na konci. No- nebo nepřečetl můj původní komentář celý.
Zde tedy je - i s tou avizovanou úpravou :

český maloměšťák napsal(a):
Martin O
Proč znovu lžete ? A to stále tou vaší frackovitou metodou ?
Já jsem nepsal že " že rozumní lidé v USA chtějí náš zdravotní systém."
Proč se ztrapňujete tak vytrvale ?
To snad už musí být nějaká choroba...to u normálního člověka snad není ani
možné...aby v textu druhého viděl i to, co tam není...

Napsal jsem :
"Ostatně rozumní lidé v USA tvrdili a tvrdí, že se diví, proč rozbíjíme
náš - poměrně efektivní systém zdravotnictví - takto " výdobytek
socialismu".

To je přece dost velký rozdíl - než kdybych napsal, že rozumní lidé v USA
chtějí...
/otázku onoho " zadarmo" jsme zde již řešili mnohokrát - pokud je pro vás
ten každoroční stamiliardový balík...co platíme na daních ve směru čs.
zdravotnictví...pokud je to pro vás " zadarmo" - tak už fakt nevím...to by
pak chtělo spíše prohovořit si vaše stavy s nějakým specialistou...pokud
je pro vás tedy tolik peněz " zadarmo"..../

Měl byste fakt někdy zkusit nejdříve přečíst příspěvek oponenta...ne jen
reagovat na jeho nick...coby jakýsi rudý šátek podstrčený před oči býka
uvězněného v aréně svých halucinací...
A hlavně přemýšlet - co vlastně jsou slova a věty...nad jejich významem.
Až pak si sednout zpět na ten váš rezavý diskuzní drát.

Howgh definitivně.

Prej Rath rozkradl stamiliony a čs. zdravotnictví je zadarmo...ale já
rozumím Forexu a investicím do zlata - v tom mně český maloměšťák nesahá
ani po kolena a americké zdravotnictví je superefektivní protože je
dvakrát tak dražší jak to české ale koli stojí to nevím jen že doktoři
vydělávají mnoho....
Fakt HLUSTVISIHÁK... pane Stejskale, pro jednou snad oko přimhouříte, ne ?
Dyť to nemá obdoby....taková snůška propagandy, polopravd, podsunování vět
openntům...a to vše tak, že dané individuum ostatním nadává do hlupáků a
ideologů.

To je rarita - něco jak mluvící mravenec nebo žába s dvěmi hlavami...to se
jen tak nevidí..takže prosím nemazat, ano !?
/na oplátku slibuji že budu několik dní hodný/
05. 07. 2012 | 12:02

Stejskal
Pozdravte Pepu Řepu.

Hezký den.
05. 07. 2012 | 13:22

marxík napsal(a):

MartinO
A to je jako dobře, že můžeme cestovat kam chceme, když se nám tu teď rozlejzají ti mouslimové?
A proč ty zástupy nezaměstnaných nepodnikají, když můžou? Asi si neváží svobody.

Bacha abyste se nepokusil překročit mexicko-americkou hranici mohli by vás, ti ze svobodné země, zastřelit. Tedy abych byl přesný, zasáhla by vás jejich zbraň.
05. 07. 2012 | 13:23

Platan napsal(a):

MartinO napsal(a):
otazník:
Žádný kapitalismus dnes nikde ve světě není. Jestli se odvažujete nazvat země kde stát přerozděluje přes polovinu veškerého produktu kapitalistickými, tak byste si měl dát mokrý hadr na hlavu.
Jestli myslíte "západní země" tak ano, ve srovnání se soc. pohrobkem Kubou, se soc. latinskou Amerikou o KLDR nemluvě zaápadní země prosperují.

Takže kapitalizmus, kapitalistický řád není tím, zač jej považoval Karel Marx, který jako první popsal kapitalistický výrobní způsob a zavedl příslušnou terminologii... Vy víte lépe než Marx co je kapitalizmus, vy jste Marxe překonal...! Nechtěl byste napsat další díl Kapitálu? Asi by to byla ohromná legrace... :-)
05. 07. 2012 | 13:24

jarpor napsal(a):

vico

No, mohl jsem do té mé věty včlenit slovo nick...

Leč, kdo úspěšně absolvoval základní vzdělání, e mu známo co znamená velké písmeno, zde "N" ve slově "Nechápavému".

Ostatní se těší z prý výroku dne...

Jsem rád, že jsem Vám udělal radost. Dál budu očekávat Vaše velmi "podnětné" repliky.

kelt

Beru na vědomí Vaše... sorry a přiznání o ne zcela povedené hříčce...

Hezký den
05. 07. 2012 | 13:29

SuP napsal(a):

Jaroslav Novák -
Správně! Nebýt komunistů a jejich permanentí přípravě na válku, nebyl by kabel na Luční boudu, ani kolektory v praze.
Zlatý komunisti!
05. 07. 2012 | 13:34

kelt napsal(a):

To MartinO,
máte primát v definici socialismu v BRD -v BRD je socialismus,protože se vyznačuje daněmi a velikostí přerozdělování.
Jelikož se jedná o exatní veličiny bylo by naprosto nezbytné stanovit hranici daní v poměru HDP a míru přerozdělování,aby bylo možno konstatovat,do jaké úrovně se jedná ještě o kapitalismus a potom přichází socialismus.
Chápete,jaké zde kážete bludy?
Podle Vaši úvahy by musel být v Bangladéši a Somálsku byl rizí kapitalismus a ve Skandinávských zemích socialismus.
Ani se mně nechce věřit,že se najdou jedinci schopni psát takové hlouposti-to snad ani nemůžete mít z vlastní hlavy.
05. 07. 2012 | 13:36

český maloměšťák napsal(a):

Platan
Možná že MartinO považuje za jediný kapitalistický stát zdejším Klauzistán.
Nebo pískoviště na kterém mlátí ta děcka, co mu nedají zapravdu.
Ostatně on kromě "Kapitálu" zřejmě sepisuje i "Monetární teorii Martina O", publikaci "Zdravotnictví zadarmo" a v neposlední řadě i příručku " Jak vyřešiti problémy s padajícími dráty ihned a levně".
Problém je ale že mu to nikdo nechce vydat...snad Tomský...ale ten se odsaď vypařil - asi přešel ke konkurenci nebo ho zrušili akcionáři čsp. Týžděň.

S pozdravem " všem hlustvisihákům" zdar...se loučím.
:)
05. 07. 2012 | 13:36

kelt napsal(a):

To SuP,
v mnoha zásadních věcech se nemůžeme shodnout,ale kvituji věcný příspěvek.
Vkládáte mně do "pera",že já vidím problém v kapitalismu-nikdy jsem to nenapsal.
Kapitalismus demokraticky pojatý,tak jak jsem ho poznal ve Švýcarsku a BRD,pokud by byl aplikován u nás,tak chci věřit, že nejen já,ale 80% obyvatelstva by ho akceptovalo.
Takže nevidím problém v samotném systému,ale ve strukturách,které se ohánějí legitimitou vládnutí,ale slouží pouze úzké vrstvě 10% řídích struktur a zbohatlíků.
V BRD skončil president republiky z titulu "maléru",které by naše "nezávislá"media ani nezaznamenala,pokud by se to stalo u nás.
President ČR krade v přímém přenosu protokolární pero/dle jeho vyjádření propisku/značné hodnoty-zostudí ČR před celým světem a nic se neděje.
Celý život"bojuje" proti strašáku komunismu,ale když mu jde o jeho zvolení,tak poprosí KSČM o podporu-té se mu dostane a za odměnu pozve stalinistu Grebeníčka na oběd do Lán.
Tento pohrobek stalinistického režimu opak blahosloně kyne národu z balkonu zámeckého zámku.
Padni,komu padni-pokud je zavřen Rath,tak se strany strany a vlády jde o potlesk ve stoje.
Pokud si policie "dovolí"požádat PS o vydání Parkanové,tak předseda vlády hovoří o tom,že plukovníci a podplukovníci nebudou rozhodovat,kdo bude sedět ve vládě.
A Kalousek vyhrožuje vyšetřovateli,že u policie skončil.
To se stát v BRD,/tak jako jednomu ministrovi,který si dovolil intervenovat v jedněch novinách ve svůj prospěch/,tak skončil do 24 hodin.
Stačí to,nebo nestačí?
05. 07. 2012 | 14:12

SuP napsal(a):

kelt -
Tak jste tady shrnul notoricky omleté "EE-Fuj!" z jedné strany,m ale nějak se mi nezdá, že by vám bylo jasné, že tohle není problém kapitalismu jako systému, ale je to problém společnosti. A jestli demokratům ve Švýcarsku do jejich morálky nikdo nekafral 150 let a déle, na "demokratech" posttotalistích států se 50-tiletá převýchova podepsala značně. A bohužel, musíte pracovat s materiálem, který je k dispozici. Těžko si sem navezete demokraty odněkud, kde to umí. Takže nejde o aplikaci "lepšího kapitalismu", ale o výchovu ke kapitalismu. A ta značně vázne, neb i ona se stala vítaným zdrojem hnoje házeného zejména zleva doprava.
A teď mě omluvte, vrálili se nám mladí z Jugošky a my musíme do chrámu konzumu doplnit zásoby.
05. 07. 2012 | 14:33

SuP napsal(a):

...P.S. jinými slovy - "Jaký si to uděláš, takový to máš..."
(a když to ještě neumíš udělat bobrý, máš to zatím trochu blbý)....
Netykám!
05. 07. 2012 | 14:35

Někdojen napsal(a):

Fialenko, s tou ropou je to trochu problém. Kanada, tam objevili ropu ve vrstvách břidlice. Náklady na energii běhen těžby jsou třikrát vyšší, než energie, kterou z této ropy zíkají. A to nepočítají začátek těžby, výstavbu zařízení a několik stovek kilometrů ropovodu, který by bylo třeba postavit a udržovat. Nekvalitní, hustá ropa tam je, ale současné technologie to optimálně nezvládnou.

Ostatní světová ložiska jsou už dávno z poloviny vytěžená, Saudí škrtí kohoutky, aby jim to vydrželo co nejdýl. Ale je podezřelé, že zakládají velkofarmy na chov velbloudů a oslů, můžete hádat, proč asi. Jeden ze Saudů má padesát dva malých dětí, a ropa má přestat téct,/podle odhadů/, za dvacet let. To je dost brzo, auta ještě nejezdí na vodu z vodovodu, ale velbloud i osel jsou jedni z nejskomnějších tažných zvířat. V této oblasti mít velblouda je jako mít mercedes, jste bohatý a závislý jen na vodě. I když litr vody byl před lety stejně ceněn jak litr ropy, jak je to dnes, nevím, je tam poušť a polopoušť stále. Ten umělý ostrov v podobě palmy jim dost možná do padesáti let zasype písek. Potrestaná pýcha to bude.
05. 07. 2012 | 14:45

MartinO napsal(a):

Děkuji všem kteří mi vysvětlili co je to kapitalismus a socialismus. A když to máte kluci tak pěkně zaškatulkované tak mi jistě vysvětlíte, jaký systém je teď v Číně. Kapitalismus či socialismus? Co by asi řekl Marx? Babo raď, že.
-
Marxík:
Proč nepodnikají se zeptejte jich, ne mě. Žádný řemeslník-živnostník vám dnes pod 200 Kč/hod nevstane z postele a to nemluvím o Praze. A sehnat dobrého řemeslníka je fuška.
-
Maloměšťák:
Celou tu vaši smazanou slátaninu jsem už rozebral, ale vy jako obvykle máte potřebu se ve svých vlastních exkrementech rýpat. Tak pro vás specialně znovu, čtěte pomalu a pozorně:

Ono je úplně jedno jestli jste napsal:
"Ostatně rozumní lidé v USA tvrdili a tvrdí, že se diví, proč rozbíjíme náš - poměrně efektivní systém zdravotnictví - takto " výdobytek socialismu".
nebo
"Rozumní lidé v USA chtějí náš zdravotní systém".

Vaši prví větu jste si totiž celou kompletně vycucal z prstu tak aby se vám líbila. Je konstruována tak, že ji nemůžete vy, ani nikdo jiný ničím podložit a dokázat. Prostě je to blábol.
Proč myslíte, že jsem dal to slůvko "zadarmo" do uvozovek? Vy budete asi hodně "bystrý" :-D a hodně přemýšlíte nad významem psaného. Já na rozdíl od vás, chytrolína v důchodu, převádím každý měsíc peníze zdravotní pojišťovně, takže jsem ten poslední kdo si myslí že má něco zadarmo.
A ne. Každý přece ví že Rathovi podsrčil peníze Kubice-krabice. A to prosím není vůbec žádná spekulace. A Klaus a Kalousek jsou zloději, to ví taky každý. Ale běda to samé napsat o Rathovi, tam platí přece presumpce neviny.
Vaši prví větu jste si totiž celou kompletně vycucal z prstu tak aby se vám líbila. Je konstruována tak, že ji nemůžete vy, ani nikdo jiný ničím podložit a dokázat.
Proč myslíte, že jsem dal to slůvko "zadarmo" do uvozovek? Vy budete asi hodně "bystrý" :-D a hodně přemýšlíte nad významem psaného.
A ne. Každý přece ví že Rathovi podsrčil peníze Kubice-krabice. A to prosím není vůbec žádná spekulace.
05. 07. 2012 | 14:45

Pepa Řepa napsal(a):

Od pantáty vedou dráty
do Uošingtnu
mezi diplomaty
O'Bamma mia - to je svět
Zatracenej kapitalismus

Čuměj na drát jako péro z gauče.
Sto let za opicema.
Sto jedna za Marxem.

U nás je to dobrý
dráty pod zemí
jeden Dráth ve vazbě a ještě píše blogy.
Při světle.

A co pořídit si generátor?
Dyť máte galon za hubičku.
05. 07. 2012 | 15:00

poznámka napsal(a):

Pepa Řepovic
Věcný Pepo, vy už jste zase dorazil?
05. 07. 2012 | 15:09

Pepa Řepa napsal(a):

Někdojen napsal(a):
Saudí škrtí kohoutky, aby jim to vydrželo co nejdýl. Ale je podezřelé, že zakládají velkofarmy na chov velbloudů a oslů, můžete hádat, proč asi.
-----------------------------------------
Já to zkusím.
Abdalláh ibn Abd al-Azíz se chytá topit v SA trusem džamala jako předci.
Uhodl jsem?

Co s ním u nás?
Vembloud je v ZOO. Máme sušit?
Radí Bursík s Biomasou? Už začali u sebe??

Budeme topit oslím, (t)rusem?
O jednom bych věděl. Trousí dost.
Na všechny blogy.
05. 07. 2012 | 15:13

kelt napsal(a):

To SuP,
opět jste nezklamal/spíše zklamal/-"nějak se mi nezdá,že by vám bylo jasné,že tohle není problém kapitalismu jako sytému"
Vy snad nečtete,co píši,anebo vědomě fabulujete.
JÁ NEKRITIZUJI KAPITALISMUS JAKO SYSTÉM-capisto?
Zde se dostali k moci struktury,které sice volby nevyhrály,ale v součtu včetně veverek,/nyní Lidem/zde aplikují mafiánsko-klientelistický systém,který vysává veřejné finance ve prospěch "řídících struktur"napojených na SR.
Ztráty řeší zvyšováním DPH ad absurdum,které již překročily únosnou hranici a vyústily v recesi,která zřejmě přechází v krizi.

Výchova ke KAPITALISMU?Koho chcete proboha vychovávat-Janouška,Oulického,Jurečku,Dlouhého či Nečase, Kalouska Kubu,Bendla a celou plejádu těch,kteří drží opratě?
Anebo plebs dole,co již dal "žlutou"těm výše jmenovaným v 17%podpoře?
Nebylo by od věci začít" výchovu ke kapitalismu"zavřením několika provařených exponentů stranických a vládních struktur pro výstrahu dalším,aby je přešla chuť dále rozkrádat tento stát?
Přes Parkanovou,Bartáka,Kopřivu,Kalouska až k Hávovi?
05. 07. 2012 | 15:19

SuP napsal(a):

Nevím jak komu tady, ale mně by přišlo normální, aby "lidem a pro lidi" zakopal dráty stát, když tím chce lidem odstranit těch 5 dnů stresu do roka. Zadá to energetickým firmám jako státní zakázku, občanům vysvětlí, že to zaplatí z jejich daní a co je doma, to se počítá. A hned bychom viděli, jestli mají pravdu propagátoři lepších zítřků, nebo jestli si příště občani zvolí jiného Obamu(míju).
Spíš si ale myslím, že občani by to neschválili, stejně jako by neschválili, že jim energetik zakope drát za cenu 10x vyšší elektřiny.
A s blížícím se nedostatkem ropy je to podobně. Proč by měl teď někdo hledat (nebo dokonce používat) za ropu náhradu, když ta bude vždycky dražší a zatím mu všichni chtráci okolo budou spotřebovávat tu levnější a získávat tak ekonomickou výhodu?
05. 07. 2012 | 15:21

Pepa Řepa napsal(a):

Stejně je to půvabné.
Brixi si postěžuje, že už nemá pátý den led do cinzana a debata vrcholí u plejády českých kočí.
Příště bych zkusil blog o mandelince
http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://rightnews.cz/images/32.gif&imgrefurl=http://rightnews.cz/index.php?id%3D7&h=451&w=643&sz=186&tbnid=KK2lmhUqhnQfaM:&tbnh=83&tbnw=119&prev=/search%3Fq%3Damerick%25C3%25BD%2Bbrouk%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=americk%C3%BD+brouk&usg=__lTwni4jtLClHrtFZy3cC6v5Rp9o=&docid=EUMRHz5e02nsaM&hl=cs&sa=X&ei=6pX1T8LeAdH3sgbL8_3EBQ&sqi=2&ved=0CFQQ9QEwAQ&dur=4055
Vyjde to nastejno.
Zatracenej kapitalismus.
05. 07. 2012 | 15:28

SuP napsal(a):

kelt -
Lidi kradou, když jim dáte příležitost. Já dávám přednost hledání cesty, jak nedat příležitost, vy voláte po způsobech, jak z lidí učinit anděly pomocí řetězů. V TOM asi vidím ten zásadní rozdíl v chápání.
Docela rychle ztrácíte iluze, překotně získané malou zkušeností .....
05. 07. 2012 | 15:28

marxík napsal(a):

MartinO
Stran systému v Číně doporučuju zvolit vylučující metodu.
Kdyby byl kapitalistický, Sedláček ( s nejčerstvějšíma instrukcema z Davosu) by se už dávno rozplýval nad dalším ekonomickým tygrem z východu, kterého je potřeba napodobovat. Jelikož je více než zdrženlivý, zbývá ten socialismus nebo něco mezi tím.
Sami komunisti tvrdí, že budují socialismus. Ale těm se nedoporučuje věřit.
05. 07. 2012 | 15:29

Josef K. napsal(a):

MaertinO. Tak se mi zdá, že většina českých příznivců kapitalismu (předtím socialismu, tedy "kam vítr, tam plášť") by se v kapitalismu divila. Není to ale překvapení: ruský militantní imperiální systém byl vydáván za komunismus, od sv. Františka z Asissi, přes Bolzana až po Marxe by se nastačili divit, co to na jejich myšlenkách soudruzi vypěstovali. Reálný socialismus neměl co do činění se žádnou z původních vizí či tézí socialismu. Ani ten český kapitalismus není kapitalismem o sobě. Tedy znám asi padesát forem kapitalismu, ale ten postsovětský je klasický patvar, jak interpretace intepretací bývají: taková "česká čína", v Číně se diví a zde se to baští. Nebo bujabéza, která opravdu nemá s bouillabaissou nic společného, nebo půvabná změna slova "verbež" - česky chátra , sebranka, francouzsky - "ver biege" cosi nadbytečného a zbytečného.
Žít v ZOO s kočkopsy, a ještě výt jejich jazykem, na to musí být holt nátura.
05. 07. 2012 | 15:41

kelt napsal(a):

To SuP,
ztrácet iluze nad současnými mafiánskými strukturami je eufemismem.
Ano lidé kradou a pokud jsou chyceni,tak většinou jsou trestáni dle zákona.
Ale pokud je zde nastaven vládní systém,který umožňuje rozkrádání veřejných prostředků "volenými"strukturami,tak "výchova ke kapitalismu"
je snahou úplést z h...a bič.
Hin sa uvidí,až PS radarovou pěnici vydá.
05. 07. 2012 | 15:46

Pepa Řepa napsal(a):

SuP
u nás je to dobrý.
Bydlím v lese, připojení blbý, funguje jen drát od pevné telefonní linky vzduchem, kterou už pět let nepoužívám.Přišel chlapík od O2, chěl jsem rychlejší než 3 mega.
Tak jo.
Nechodilo nic, přišli další s měřákem, drát snese jen 3,6 a to ne vždycky.
Platím osm-zpátky to nejde- dostávám tři. Chci ji dát pod zem. je Vás málo, nevyplatí se to.

Za rok přišla firma nasmlouvaná EZ, dají dráty od elektriky pod zem, padají občas stromy.
Chtěli zídku na pozemku dát jako věcné břemeno do katastru. Bude jejich, ale na mém pozemku. Když jsme odmítli, vyměkli a vyšpulili sřínku půl metru před pozemek.
Za půl roku nešlo nic, proudový jistič Ok, ale vypadávaly velké pojistky v jejich skřínce, do které správně nesmíte.
Naše je to až ke skřínce, starejte se, sdělili.
Naběhl mnou placený elektrikář s měřákem a zjistil, že to vzalo ukáčko-ještě před pozemkem- krumpáčem i s kabelem. Probíjel.
Reklamujte to. U koho? Stavěla to firma, která klekla.

Kdepak, u nás je to dobrý.
05. 07. 2012 | 15:47

Josef K. napsal(a):

.. a německy to může být i něco, co se ohne a pokroutí....Slovo "Verbež", verbiegen.
05. 07. 2012 | 15:48

marxík napsal(a):

Pepa Řepa
Vítejte v zaslíbeném kapitalismu. To vy přece víte , že v tomto systému firmy zhusta klekávají, a někdy dokonce i bez zlého úmyslu. Je to ten známý samočistící mechanismus systému. Z vašeho pohledu se jedná o vzrušující riziko, které jistě rád přijmete.
05. 07. 2012 | 16:12

kelt napsal(a):

To SuP,
ztrácet iluze nad současnými mafiánskými strukturami je eufemismem.
Ano lidé kradou a pokud jsou chyceni,tak většinou jsou trestáni dle zákona.
Ale pokud je zde nastaven vládní systém,který umožňuje rozkrádání veřejných prostředků "volenými"strukturami,tak "výchova ke kapitalismu"
je snahou úplést z h...a bič.
Hin sa uvidí,až PS radarovou pěnici vydá.
05. 07. 2012 | 16:15

kelt napsal(a):

řádí nějaký"šotek"opět 2x-omluva
05. 07. 2012 | 16:18

Platan napsal(a):

MartinO napsal(a):
Děkuji všem kteří mi vysvětlili co je to kapitalismus a socialismus. A když to máte kluci tak pěkně zaškatulkované tak mi jistě vysvětlíte, jaký systém je teď v Číně. Kapitalismus či socialismus? Co by asi řekl Marx? Babo raď, že.

No, já bych zase řekl, že slušné sebevědomí "škatulkovače" jste projevil právě vy, když jste "střelbou od boku" vyřadil z "kapitalistického tábora" všechny státy a nenechal tam ani jediný ("Žádný kapitalismus dnes nikde ve světě není..." 05. 07. 2012 | 09:23 ).
Na to abych si ověřil, že např. USA docela dobře odpovídají "klasickým představám" o kapitalistické společnosti nepotřebuji nutně vědět, jak je tomu v Číně. A máte-li jeden kapitalistický stát (shodou okolností supervelmoc) už to samo stačí na vyvrácení vaší teze o neexistenci žádného kapitalistického státu. (O elementárních principech logiky snad diskutovat netřeba. Nebo jste i v této oblasti objevil něco převratného...?)
05. 07. 2012 | 16:33

Pepa Řepa napsal(a):

Marxík
kdepak, nejlepší je komunismus. Elektřina a sověty.Neříkal to Iljič?
A všechno pod zemí. I dráty od pantáty.
Ne že by mně underground vadil. ostatně v Japonsku je to venkově podobné. Drát kam se jeden podívá.
Jenom nevím, jak to chce Brixi Obamovi u voleb spočítat.
Romney dráty zakope?
05. 07. 2012 | 16:46

marxík napsal(a):

Pepa Řepa
Buďme skromní. Spokojme se pro začátek se socialismem. Nemůžeme mít všechno hned. Na komunismus si můžeme myslet v13-tých komnatách svých duší.
A jestli vyhraje Obama 1 nebo Obama 2 , je celkem jedno. Vy byste taky nerozlišoval mezi Dubčekem a Husákem.
05. 07. 2012 | 17:13

SuP napsal(a):

kelt -
Nechat se vychovávat ke kapitalismu volenými strukturami je eufemismus (ale spíš blbost). Musíte dosáhnout toho, abyste začal vychovávat volené struktury. To je těžší, někdy až moc, protože těžko seženete spřežence, kteří jsou schopni pochopit, že věci se musí měnit postupně a je zbytečné je 23 let plamenně kritizovat jako celek.
S tou ztrátou iluzí jsem myslel sebe a vás, jak furt co chvíli brečíte, jak jsem se vám nepovedl.
Jak jsem tak bloumal po chrámu konzumu, intenzivně jsem se snažil najít něco, co bylo za totáče lepší. Nepřišel jsem NA NIC! Pomůžete mi?
05. 07. 2012 | 17:41

SuP napsal(a):

kelt -
Mimochodem, co si slibujete od vydání Parkanové? To nevidíte, jak je ta partie rozehraná?

Pepa Řepa -
K tomu nemám co dodat. Zkrátka z někoho ten sociálismus nevymlátíš a nevymlátíš. A než by se to mohlo trochu zlepšit, spíš ten sociálismus dohoní ty doteď slušné státy .....
Co vás vedlo k tomu, opustit civilizaci tak důkladně? Ale myslím, že Ládik!!! by Vám poradil.
05. 07. 2012 | 17:46

marxík napsal(a):

Pane Stejskale,
Kdybyste měl pocit, že propaguju hnutí směřující k potlačení práv a svobod, dejte mi echo a já se budu víc kontrolovat. Nerad bych skončil jako Rath nebo Havel.
05. 07. 2012 | 17:50

Někdojen napsal(a):

Pepo Řepo, domnívám se, že je jim jasné, že cena ropy, a tím i benzínu a nafty půjde nahoru. A válkou a revolucemi rozvrácené hospodářství v okolních zemích, bude mnohde začínat znovu od země a lidi od nuly. K tomu se osli a velbloudi hodí. Bude o ně zájem a o ten trus taky, to je bonus jejich chování. Šálka z velblouí vlny byla v Praze před Vánoci za šest tisíc. Sedmdesát centimetrů, dvacet čísel širokejch a ještě od Turka, no nekupte to. Nekoupil jsem, koupil ovčí ze Slovače, podstatně levněji vyrábí bratři Slováci.

Kamarád pracuje v naftový branži, říká, že tak dvacet let a šmitec, ropa bude velice, převelice drahá.
K čemu všemu je potřeba, umělotiny všeho druhu, barviva, i mnohé léky, vlákna, nebude to sranda. Kdo najde cestu s něčím jiným v něktrém ze jmenovaných oborů, najde zlatej důl na mnoho let ziskový.
05. 07. 2012 | 18:03

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Iljič říkal spoustu iljičovin, jen aby zakryl, co je to za gaunera. A vidíte kolik lidí mu dodnes fandí.
05. 07. 2012 | 18:03

Sutech napsal(a):

to: albireo
Kolektory, vy konektore, ikdyž ty na kabelech jsou také. Když už sem zvete odborníky z USA, když tady byly naposledy se podívat hasiči z New Orleans, tak byly překvapení z toho, že existuje cosi jako protipovodňové plány a osoby odpovědné za určité úseky. Ono by možná stačilo, aby kolem vedení dělaly pro začátek alespoň průseky.

to: Nechápavý
je několik možností:
a) okolí veřejných budov je připojeno podzemními kabely.
b) nejedná se o všechny ale jen o ty blíže centru měst, kde platí bod a
c) byly přistaveny dieselagregáty

to: jarpor
Stačilo by se podívat, jak dopadla některá naše města po povodních, to má zhruba stejný účinek, ikdyž pravda, nebyly poničené přespolní linky 22kV a 110kV, natož 220kV a 440kV, stačilo tedy zprovoznit místní vedení a trafostanice.

to: Občan Když jim pojistky nevyhodí elektrárny u Niagarských vodopádů, tak jim dráty potrhá mráz, nebo bouřka. divím, se, že se jim ještě daří udržet systém v provozu. Kdyby byl probléms dálkovými linkami, je řešením výstavba více zdrojů a posílení místních linek, je ale otázka co za ně považují.
Ale takto se jim může akorát poradit aby ty dráty zakopaly.
K tomu, co by se stalo kdyby němci nepřetali blbnout s OZE a shodily naši soustavu, řešení bych viděl jednoduché, okamžitě při výpadku a přetížení sítě proudem ze zahraničí bych rozpojil spojení mezi sítí 440kV a nižšími hladinami, čímž by došlo k izolaci naší EPS a provozu v ostrovním režimu, cizí proud by sice neustále proudil po linkách 440kV, ale naše sostava by byla chráněná. problém by byl s vyvedením výkonu našich JE, které jsou připojeny jen do úrovně 440kV
Když oni by ti mexikánci stejně dobře mohli to vedení zakopat pod zem, pochybuji že jejich distribuční soustava bude mít více, než 50kV, spíš to bude zhruba stejné jako u nás, tedy 22, nebo 35 kV

to: MartinO
Rozvod proudu není politika, ale technika, tam ať radí ten, kdo má lepší technologii

to: modrý edvard
nejčastější příčinou takových částečných výpadků bývá závada na nižších napěťových hladinách, kdyby kleklo dálkové vedení, tak vypadnou daleko větší oblasti.
http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=110997398
http://www.geni.org/globalenergy/library/national_energy_grid/united-states-of-america/graphics/UnitedStatesPowerGrid.jpg
Když došlo k velkému výpadku vinou jedné rozvodny, tak právě vypadly dálkové linky, a problémy byly na skoro celém západním pobřeží

to: KAteřina
Důvod je ten, že sluneční energie je příliš drahá.

to: JF
Myslím, že bez větších problémů předháníme v internetové infrastruktuře i zbytek Evropy, asi před rokem tady v jedné diskuzi kdosi napsal, že v Londýně, hlavním to městě, je problém sehnat slušné připojení k internetu, že je příšerně pomalé. přitom u nás, v pouhopouhém okresním městě, jede internet mnohonásobně rychleji.
05. 07. 2012 | 18:07

kelt napsal(a):

To SuP,
"jak furt co chvíli brečíte,jak jsem se Vám nepovedl......"
To jsem musel být strašlivě ožralej,když jsem svolil k Vaši adopci.Doufám,že to nevykecáte,protože pak bych musel hrát tenis jenom na zeď.
Co si slibuji od vydání Parkanové?
To si již štěbetají vrabci na střeše.Pokud to neslyšíte,tak se stačí podívat na Kalouska jak hystericky vyvádí a všichni vědí proč.
Parkanová zazpívá a Kalousek s Bartákem a Kopřivou půjdou dělat společnost Rathovi.
Háva ví moc dobře,proč si kupuje grier přímo v zemi původu.
Oni totiž Švýcaři na loupeže ve velkém až tak nejsou citliví a dost dlouho jim trvá vydávání-viz Pitr.
05. 07. 2012 | 18:20

jih napsal(a):

Jiz V.I.Lenin rekl ze "Kapitlizmus musime budovat s takovymi lidmi jaci jsou a ne s takovymi jake bychom chteli mit."
05. 07. 2012 | 18:32

SuP napsal(a):

kelt -
"....Parkanová zazpívá a Kalousek s Bartákem a Kopřivou půjdou dělat společnost Rathovi...."
Dovolte, abych se zasmál. HE! HE! HE!
Parkanovou měli vydat už před měsícem po telefonu a bez zbytečného divadla. Na výsledek to nebude mít žádný vliv.
Pokud někoho z nich označí k zavření (čemuž nevěřím "napříč spektrem"), nikdy ho nezavřou na tak dlouho, aby mu ty ukradené peníze přestly být užitečné. Vstupné taky nikdo nevrátí, tak co si slibujete? chleba nezlevní.
Tak to bylo to jednodušší. Ale neodpověděl jste mi nic stran toho socíku. To mně trápí.
05. 07. 2012 | 18:32

Pepa Řepa napsal(a):

Někdojen
o tom není pochyb, ale o kluky bradatý v zemích, kde tryskal olej ze země bych takový strach neměl.Od SA po Libyi.
Možná, že jim patří firma ve které pracujete, klub, kterém fandíte, hotel, ve kterém přespáváte.
Mají zainvestováno.
V těch zemích uvidíte džamala na přívěsu za BMW, když ho Ahmmed táhne za město, aby se proběhl.Je to symbol, tradice. S himárem je to slabší, na přívěs ho nedostanete.Láskou Araba je kůň.
Také bych se nebál o jejich věže či sjezdovky.
Nebude jezdit bílá kůže, přijede šikmé oko.Turistika pokvete.

Zcela jinou kapitolou jsou země, kde nic ze země neteče, populace je přemnožená, země v rozvratu revolučním kvasem a turistika v úpadku.Tam je problén už teď.Tady to vidím hodně černě jako pochod na sever.
Do Číny je daleko.

V Maghrebu vymýšlejí gigantické fotovoltaické elektrárny. Jak chtějí ošetřit ghibli či chamsíny netuším. Možná budou stěrače, třeba by věděl Sutech, píše o energetice zasvěceně.
05. 07. 2012 | 18:33

SuP napsal(a):

jihu jihu -
To jste snad trochu popletl ne? To o tom kapitalismu jsem psal já a V.I.Lenin to mohl říct tak maximálně totéž o komunismu. Taky podle toho vypadal...
05. 07. 2012 | 18:41

jih napsal(a):

Byl pozorovan zatim nevysvetleny jev. Kdyz spadnou draty v USA vyvola to milionkrat vetsi svetovy ohlas s ohromnou sveonazorovou polarizaci nez kdyz spadnou draty ve Venezuele. Zrejmne proto bystra media daleko radsi publikuji udalosti v USA nez zbytku sveta.
05. 07. 2012 | 18:43

kelt napsal(a):

To SuP,
netrapte se.O jakém socíku-v jaké souvislosti?Nevzpomínám si.

Jelikož je Kalousek můj oblíbenec,tak ho mám dost nastudovaného.
Kdysi-poker face,nadhled,ironie.
Dnes-uzlík nervů,hysterie a průhledná manipulace.
V policejní žádosti o vydání Parkanové není ani zmínka o "znaleckém posudku"kterým neustále mává Kalousek a dalšími posudky na "znalecký posudek".
A pokud by to i bylo tak-proč by v duchu své pravdy s lehkým úsměvem v tom nenechal policii vykoupat-to by přece bylo terno,dosáhnout osvobozujícího rozsudku a tím navždy odvrátit nebezpečí policejního zkoumání třeba i jeho nákup padáků atd.
05. 07. 2012 | 18:52

jih napsal(a):

Pani Brixi by mela napsat neco poutaveho jak nejezdi metro A v useku Vitezne namesti Mustek. To by byla teprve bomba
05. 07. 2012 | 18:54

SuP napsal(a):

kelte -
Ještě glosičku. Všiml jste si, jak plamenné debaty se vedou o kolik jsou předražené letouny CASA, které armáda nechce? Zatím ale nikoho ještě nenapadlo zjišťovat, kolik by stály letouny, které by armáda CHTĚLA, protože by se jí hodily? A kolik k tomu by stálo dovybavení všech operačních letišť servisem pro tahle éra včetně dostatečně velkých hangárů.

Mimochodem - ptal jsem se (17:41)
".... Jak jsem tak bloumal po chrámu konzumu, intenzivně jsem se snažil najít něco, co bylo za totáče lepší. Nepřišel jsem NA NIC! Pomůžete mi?...."
05. 07. 2012 | 18:59

Sutech napsal(a):

to: český maloměšťák
Ano, snažíme se opravit budík kladivem, ale fakt je ten, že se nějaké reformy udělat musí, ale mají to být spíše drobné kroky ke zlepšení efektivity, než revoluce.
to: třebaKarel
to by bylo samozřejmě asi nejideálnější, ale problém je v tom, že hybridní systémi s sebou nesou vždycky problémy.
Když křížíte něco s něčím, nemusí se projevit u nového druhu dobré vlastnosti obou jedinců, ale naopak ty špatné

to: MartinO
Tahat do diskuze o tom, co je teď připojování telefonu před více, než 20 lety je nesmyslné, stejně jako do debaty o tryskáčích tahat dvojplošník. Budování dálnic u nás je spožděné o několik dekád, to je fakt, a z toho plynou některé problémy.

to: Fialenka
O potenciálních dzrojích nekonvenční ropy a plynu v Evropě se vaše zdroje nezmiňují?

to: MJ
Na té kvalitě asi něco bude, na internetu se pohbují desítky, možná stovky lidí z USA, Británie, Kanady, kteří shání kupodivu součástky do kytarových zesilovačů, které se u nás už roky nedělají, konkrétně předzesilovací trioady a výkonové pentody, ponejvíce EL34, přitom po celém světě a i v USA se stále vyrábějí nové.

to: SuP
Nejde o to zakopat dálkové vedení VVN, to se poškodí jen někdy, ale o vedení 22kV, které má poruchy o poznání časttěji,

to: cinick
jestli oni ty dieselagregáty nemají právě z důvodu mizerné soustavy, když jsem byl před pár lety v Řecku, mimochodem taky mají děsný bordel na sloupech, skoro v každé boční uličce se skrýalo několik na pevno přidělaných agregátů, kabely k nim vedly dokonce pod omítkou, asi jsou výpadky časté
05. 07. 2012 | 19:02

SuP napsal(a):

Sutech -
Jste tu zjevně jedinej, kdo si ten odkaz přečetl .....
Chtěl jsem tím jen naznačit, že do doby, než to (dráty na sloupích v Americe) úplně přestane sloužit, bude těžko někdo ochoten dávat peníze do zakopávání, neb se to už nikdy dosaženými výhodami nezaplatí.
05. 07. 2012 | 19:10

Pepa Řepa napsal(a):

SuP napsal(a):
".... Jak jsem tak bloumal po chrámu konzumu, intenzivně jsem se snažil najít něco, co bylo za totáče lepší. Nepřišel jsem NA NIC! Pomůžete mi?...."
-----------------------
U mě sex.
Ale ne v chrámu konzumu.
05. 07. 2012 | 19:13

Ládik!!! napsal(a):

Nečetl jsem ještě diskusi.
Změti drátů jsem si všiml i v Rusku - byly bez izolace a byly všude. Změť drátů je kolem každé rozvodny.
Každá veřejná budova má svůj záložní zdroj (zpravidla na kapalná paliva). Ale nemá ho každý jednotlivec. Já ano. Mám svoji vodu (stále), svoje teplo (když chci), bohužel cizí elekřinu (ale nemusím ji mít, což je za větší peníz). Každý svého štěstí strůjcem, i ten Amík. Křovák elektřinu nepotřebuje vůbec.
05. 07. 2012 | 19:25

ZdeněkJ. napsal(a):

SuP
"Takže nejde o aplikaci "lepšího kapitalismu", ale o výchovu ke kapitalismu. A ta značně vázne,..."
Tak, tak - Vy sám jste toho nejlepším příkladem. Takže "Učit se, učit se, učit se!"
05. 07. 2012 | 19:33

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Jojo! Kolega Vlk by npsal: "ÚúúúůůůůÚ!"
Jen se mi nějak nezdá, že by to mohlo být tím totáčem.
A mimochodem mě na to nepomáhá ani život na samotě .....

ZdeněkJ. -
Tím jste chtěl říct CO?
05. 07. 2012 | 19:40

SuP napsal(a):

ZdeněkJ -
Zřejmě jste nepostřehl, že já s kapitalismem problém nemám. Takže nejen "učit se", ale taky "dávat pozor na výklad".
05. 07. 2012 | 19:47

kelt napsal(a):

To SuP,
záleží na tom,co jste hledal.
Jelikož dosud nebyl vynalezen způsob návratu proti času,tak odpověď je nesnadná.Ale nabídnu jiné srovnání-reálné.
Mám dva švagry-jednoho v BRD od roku 1968,druhého od stejného roku ve Švýcarsku.
Pracoval jsem v jedné velké firmě a dojížděl jsem autem cca 10 km.Nikdy mne nezajímala tehdy cena benzinu/2.10/L./Od jara do podzimu od 6.00 do 14.OO v půl třetí na koupališti,pak na tenise s celou rodinou,nebo jenom na tenise.V zimě na lyžích.
Pravda do "Jugošky"tak jednou za dva-tři roky.
Ti dva vydělávali více a také více utráceli-zejména jejich ženy..Ale,
do práce od 7.00-8.OO návrat málokdy před 18.00.
Kolik já i rodina jsme měli volného času k provozování os.zálib o tom si švagři mohli nechat jenom zdát.
Dodnes jsem fit,dodnes hraji tenis a díky "revoluci"lyžuji i venku.
Čili ten konzum, kterým to většina populace poměřuje,mně nic neříká.
Proto Vám přeji mnoho vzrušení a uspokojení při návštěvách "chrámů konzumu".
05. 07. 2012 | 20:10

vico napsal(a):

kelt 20:10 : Bravo.V tenisové terminologii to byl smeč backendem obouruč do protilehlého růžku. Jenže hra se SuPem, to varuji, bývá skoro vždy přerušena pro tmu. Ono to jeho udržovací pinkání a žádosti o "sokolí oko" po každé druhé ráně by zřejmě otrávilo i Nadala.
05. 07. 2012 | 20:21

jarpor napsal(a):

Sup

Zdravím... a obdivuji trpělivost, se kterou házíš hrách na stěnu.

Ono totiž když dnešním levicovým soudruhům vtloukali celý život do hlavy, že je kapitalismus koncentrace zla... stačí pak jen náznak autorky vytrhávající jeden aktuální americkým problém ze všech ostatních souvislostí, aby plně zafungoval známý Pavlův /ne tvůj !!/ možná lépe Pavlovský reflex, a leví přátelé se zachovají jako ti pejsci... Pejskům zafungují slinné žlázy, levicovým soudruhům "naskočí" ono vtloukané do hlavy... a "jedou"...

Holt, staré pravda říká - Starého psa novým kouskům nenaučíš...

Hezký večer
05. 07. 2012 | 20:22

modrý edvard napsal(a):

jih: Věc se odvozuje od koncentrace TV reportérů a majitelů televize. Ze stejných důvodů se dozvídáme podrobnosti o americkém fotbalu, zatímco o mongolském přeboru v boji o ovci (který by asi byl zábavnější) nebo indickém v kriketu (asi stejně málo zábavný) se nedozvíme nic.
05. 07. 2012 | 20:39

kelt napsal(a):

To vico,
vzhledem k tomu,že dnes je v "bedně"nic a nebo Velehrad,tak se trochu bavím zde.
Zítra od 14.00 mne sem nikdo nedostane,neb je semi mužského singlu v All England clubu.
Jejich taktika je známa a počítám s ní.Nejčastěji používají systémem já o voze,oni o koze a když dochází dech,tak oponent je socan,sockomouš,nebo milovník"starých pořádků".
Bohužel realita dneška odmítá neoliberální recepty,tak je docela chápu,že se uchylují k infantilním příměrům-viz jarpor 20.22. Zdravím.
05. 07. 2012 | 20:41

vico napsal(a):

kelt : Já se tu přišel také trochu pobavit v naději, "že možná přijde i kouzelník"...a přišel v 20:22. Také zdravím :-)
05. 07. 2012 | 20:54

SuP napsal(a):

kelte -
To jste tak jednoduchej, že si myslíte, že v Globusu nad regálem s uzeninama hledám srovnání? Ne. Vidím, že Vám to musím vysvětlit polopatě. Když jsme na nákupu, moje žena nakupuje a já řídím vozejk a nesu peníze. Tak mám spoustu času na přemýšlení o čemkoliv. Upadnout nemůžu, držím se vozejku a starám se jen, abych do někoho nenarazil. Takže jsem probíral všechno, co nesouviselo s Globusem (žrádlo, elektro, domácí potřeby, nářadí, zahrada....) A nenarazil na nic. A to flákání, jak s láskou vzpomínáte? To jen až se zase budete divit, proč mají v BRD 4-násobné platy, tak si to nechte vysvětlit od někoho s pedagogickou erudicí.

Jardo -
to není trpělivost, ale přehnaný smysl pro povinnost pomáhat slabším. (Oni tomu myslím říkají empatie, přestože v zásadě nevědí co to je).
05. 07. 2012 | 21:12

SuP napsal(a):

vico -
Všimněte si, že nereaguji.
05. 07. 2012 | 21:23

kelt napsal(a):

To SuP,
vše je otázkou životních priorit.Vaší prioritouje je zřejmě plné břicho lahůdek z Globusu,navíc s upokojením,že jste neupadl a do nikoho vozíkem nevrazil.
Já jsem dokázal za deních osm hodin vydělat tolik,že jsem se potom mohl flákat na tenise,nebo na lyžích.
A co mají momentálně v Globusu ve slevě mně může být ukradené.
Apropo,validitu životních priorit Vám ochotně vysvětlí za mírný regulační poplatek klinický psychiatr.
05. 07. 2012 | 21:26

SuP napsal(a):

kelt -
Jasně. Pak jen nechápu, proč kafráte (žehráte na poměry) jen proto, že spousta dalších (ne zlodějů) se má dnes i líp mež vy?
Vzhledem ktomu, že je zřejmé, jakých způsobem vedete analýzu oponentního textu, věnujte se raději "vico"vi. Ať nezatmíte.
jinými slovy, jednodušeji - Je to marný, je to marný, je to marný.
05. 07. 2012 | 21:37

SuP napsal(a):

kelte -
Ještě něco - vyhrál jste. Dostal jste mě do blízkosti Stejskalovy gumy.
05. 07. 2012 | 21:39

jarpor napsal(a):

SuP

A pak že pravičáci neví co je to solidarita ...

"Já jsem dokázal za deních osm hodin vydělat tolik,že jsem se potom mohl flákat na tenise,nebo na lyžích.
....
.... validitu životních priorit Vám ochotně vysvětlí za mírný regulační poplatek klinický psychiatr."

Zde, soudím, i bez psychiatra lze s pravděpodobností hraničící s jistotou odhadnou životní prioritu autora těchto souvětí... :-)

Vico,
jsem rád, že jsem Vám dnes dvakrát udělal radost a přinesl pobavení... To vy nedokážete... :-) ať děláte co děláte.
Jo - rýpnout si, velmi "podnětnou" replikou, zvládáte na výbornou...

Hezký večer
05. 07. 2012 | 21:45

vico napsal(a):

SuP : Klidně reagujte. Opět jste při svém typickém pink/d/ání použil svou taktiku sokolího oka. Šestkrát jste opakoval svůj zážitek s "chrámu konzumu" a dokola se k němu vracel,až jste si vykoledoval smrtící smeč /jinak to s vašim trumfem Veselá kráva z Globusu v třiceti variacích a pokaždé s jiným úsměvem na etiketě dopadnout nemohlo/ okamžitě měníte kozu za vůz a snažíte se vykreslit jako belhající filosof táhnoucí těžký nákupní vozík, který bezmyšlenkovitě prochází kolem akčních nabídek na desetistupňový Gambrinus.
05. 07. 2012 | 21:49

SuP napsal(a):

Jarpor -
Škoda, že už tu nejsem.
;-)
05. 07. 2012 | 22:01

MartinO napsal(a):

No to je úplná klasika. To se někdo celý život každý den rozvalí v 14:30 na koupáku (a myslí si jaký že to žije hodnotný život) a pak když dostane důchod 10.000 a nájem s inkasem má 8.000, tak si svou svízel vysvětlí tak, že za to může neoliberalismus který nefunguje a bylo by dobré peníze těch co místo povalování se pracovali do 18:00 trochu přerozdělit.
05. 07. 2012 | 22:02

SuP napsal(a):

vico -
Mimochodem, co je to ta akční nabídka?
05. 07. 2012 | 22:03

SuP napsal(a):

MartinO -
Docela přesně.
05. 07. 2012 | 22:04

vico napsal(a):

SuP 22:03 : Pinkejte si o zeď. Jdu spát.
05. 07. 2012 | 22:11

strýček Sam napsal(a):

Paní Brixi, vy jste tomu dala. Česká amerikanofilská banda se štětí.
Nejvíc pobavil borec co v NY 9 let načerno uklízel večer v metru a zabezpečil svou rodinu tady. To je argument ?!
05. 07. 2012 | 22:35

MartinO napsal(a):

Strýček Sam:
Tak jste se vykadil a už alou spát.
05. 07. 2012 | 23:17

zdenekb napsal(a):

SuP:

Není bloumání po chrámch konzumu a hledání něčeho, co by dnes bylo horší než zboží před čtvrtstoletím, tak trochu ztráta času?!? (Aspoň co se týče zmíněné elektroniky, nářadí a domácích potřeb?) S tím "žrádlem" bych byl pozornější, a dobře četl složení výrobků - jak uzenin, tak třeba masových konzerv.
Éčka a drcené kosti a kůže za "totáče" prý tolik nefrčely... Mohl byste rázem nalézt.
05. 07. 2012 | 23:37

Max napsal(a):

Brixi.
Zbytečná námaha. Stačí třeba shlédnout klip "Streets of Philadelphia".
Překřížené kabely na stromech - to je k tomu bordelu už jen třešnička na dortu.
V Hollywoodu je naopak všechno zakopaný jak to má být. Asi větší uvědomělost.
06. 07. 2012 | 00:12

jih napsal(a):

Stav sveta v nasi mysli je primo umerny intenzite medializace. Tezko lze necemu neuverit ci to bagatelizovat kdyz to clovek slysi v mnoha zpracovani kazdy den. Postupne se intelektualni temata vycerpavaji klesajici sledovanosti zpusobenou presycenosti abonentu a jsou nahrazovana novymi jeste nalehavejsimi. Je to takova telenovela pro premyslive lidi. Pak prijde nejaky vetsi prujem a vse je razem zapomenuto. V empirickych vyzkumech je typicke. Stav sveta, stav republiky jedno cele souvisle lejno. Jak se mate vy: "Aaale, Celkem to ujde."
06. 07. 2012 | 00:52

jih napsal(a):

Autorka se uz zrejmne vdala, takze nevim co bych ji tak popral
06. 07. 2012 | 00:55

lombardi napsal(a):

Dnes jsem videl zenu v takovym tom muslimskym overalu od hlavy az k pate z priserne tlusty latky. Vypadala v 33celsia jako by nic. Zrejmne ma zkusenosti s vysokejma teplotama.
06. 07. 2012 | 01:00

Pepa Řepa napsal(a):

kelt
švagři trpěli. Kdo nebyl v 9 ráno -za bolševika. v Podolí na dece nebo na tenise na Vyšehradě, jako by nežil. Ostatně i manžel autorky by mohl vyprávět, že?
Mně to bylo fuk. Byl jsem na volné noze i za komanče, takže změna mě tak nezaskočila, jako Vás, soudzi, co tady lamentujete.

Chrám konzumu byl u řezníka. Schoval flaksnu a tři centáky tlustýho.
Ale sex byl lepší. o tom žádná.
Bejvávalo
https://www.youtube.com/watch?v=A0Siw5LQ-1Q

Dneska zejí kurty přes den prázdnotou. Aspoń v Praze.
Jen Číňánci s Rusáky, kolem poskakují dva trenéři za pětikilo na hodinu, Ivan si vozí na kurt i maséra se stolem. Papínek z Moskvy to finančně jistí, Naděžda Ivanovna je u kadeřníka.Uklidí je sem, aby je neunesli vyděrači.
Když je Ivanovi nebo Čangovi patnáct, přinesou index z VŠE od strážkyně kvality studia Dvořákové z VŠE,Kam se hrabe Plzeň.Ve čtyřiadvaceti mají vystudováno a česky znají inženěři akorát, "hraj mu to backhandu".

Tak to chodí, jen Kliment Jefremovič-kde je?-to nerad slyší.

Smeč?
U nás při "hřbitovní lize" říkáme, že kraťas je smeč starců. Něco na tom je.
Hlavně neupadnout.

Berte si-senilové. příklad z Ládíka.
Je jako skauti, vždy připraven. I na WW III.
Přežije The Day After.
Možná dva.

lombardi
copak Ahmed nebo Fátima v burce.
Korejec chodí i v poušti u ropného vrtu v kulichu a v šále.
Prej si musí vytvořit mikroklima, tvrdí.
Měli bychom se poučit. Vytvořit si mikroklima.
A autorka ať nešetří a koupí si generátor.
06. 07. 2012 | 06:45

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě něco - vyhrál jste. Dostal jste mě do blízkosti Stejskalovy gumy.
---------------------
Chtělo by to soutěž o "Stejskalovu gumu".
Guma roku-UMMA GUMA.Kmotr Kulhánek. Ne Olda, ten muzikant.
https://www.youtube.com/watch?v=HRRrF35S6WA
Kdo je nejvíc mazán.
Adamec se nepočítá.
06. 07. 2012 | 07:00

Ládik!!! napsal(a):

Kdo je připraven, není překvapen. Aktuálně studuje adiabatické chladicí systémy.
06. 07. 2012 | 07:54

kelt napsal(a):

Pepa Řepa,
Jde takhle jednoho rána podnikatel na povinnou zdravotní procházku/po propuštění z ARO po infarktu/a na molu najde rybáře,jak pokuřuje a klátí nohama nad vodou.
Ptá se jaký byl úlovek a odpovědí je,že slušný a na živobytí postačí.
Na otázku,pokud by vyrazil na lov ještě večer a dělal to tak třeba pět let,tak by si mohl koupit ještě jednu loď a najmout pomocníka-odpověď zní ano.
A pokud byste to tak dělal dejme tomu dalších deset let,tak by ta loď mohla být větší a těch pomocníků by mohlo být tak pět-rybář kýve.
No a po takových dalších deseti letech ,pokud by se dařilo,tak byste již nemusel pracovat vůbec,že?

Na to rybář-a co myslíte,že dělám teď?
Nežiji,abych pracoval,ale pracuji,abych žil.Nikomu to nevnucuji.
A ti,kteří kvalitu života poměřují nákupním košíkem a největší slastí je jim návštěva chrámů konzumu,mně mohou foukat práškový cukr někam.
06. 07. 2012 | 08:56

MartinO napsal(a):

kelt:
Ale vždyť si žijte jak chcete. Pracujte jen 20 hodin týdně nebo třeba vůbec. Díky svobodě kterou dnes máme si na rozdíl od minulého režimu, na který tu mnozí soudruzi s láskou vzpomínají, můžete dělat co chcete.
Potom se ale nesnažte dorovnat si svůj poloprázný nákupní košík hrabáním se v košících těch pracovitějších a snaživějších prostřednictvím masivního přerozdělování.
Přestaňte za důvod vašeho nedostatku hloupě obviňovat libaralismus, kapitalismus, přiznejte si pravdu a přijměte za svůj život a činy zodpovědnost.
06. 07. 2012 | 09:55

vico napsal(a):

Člověk by nevěřil k jakým ideologickým koncům může vést článek autorky o nadzemním elektrickém vedení v USA /které občas vede k plošným výpadkům dodávky elektřiny/. Snad nejvíce se "ideologicky" rozohnil nick "nulák" /Martin0/ a dokonce i pan "Dobrej den vinšuju", který nařkl autorku z agitky a vytrhávání drátů ze souvislostí.

Inu už Lenin v jedné své "Iljičovině" pravil : "Komunismus je vláda sovětů a úplná elektrifikace".

Podle zdejších ideologů je zřejmě kapitalismus bez přívlastků "vláda W.Bushe a nadzemní elektrické vedení."

A pak, že tu není legrace.

A když už vlajkonoše přepadne nejistota, není nic lepšího, než si obléci kostelní šaty/náš staříček to také tak dělávali/, a navštívit klimatizovaný/pokud nespadne nadzemní elektrické vedení/ "chrám konzumu". Stačí jen pokleknout před novodobou Ženou za pultem v sekci krájených uzenin a duše se zklidní zvláště s biblí "Cesta do otroctví"F. A. Hayeka v kapsáři.
06. 07. 2012 | 10:14

SuP napsal(a):

Zdenekb. -
Pro vás mám slabost, tak ještě jednou.
Pokud se napíše ".... Takže jsem probíral všechno, co NESOUVISELO s Globusem (žrádlo, elektro, domácí potřeby, nářadí, zahrada....) A nenarazil na nic...."
Znamená to, že jsem uvažoval o tom uvedeném v závorce, přestože je jasné, že v Globusu se nic jiného krom obsahu závorky nevyskytuje?
Možná, že se od ranných 60.let pravidla slohu změnila, už jsem to dál nesledoval, ale na druhé straně by to mohlo vysvětlit, proč si tu pravičáci s levounama tak často nerozumějí. Tak nějak to trochu vyznívá, že kdo se blbě učil, stal se spíše levičákem ....
vy mi určitě rozumíte, jen jset trochu nedával pozor?
06. 07. 2012 | 10:19

kelt napsal(a):

to MartinO,
ano" svobodu "máme maximální,čehož je například důkazem cca 5O umrzlých bezdomovců za minulé zimy jenom v Praze,protože si to tak "svobodně"vybrali.Také téměř půl milionu registrovaných nezaměstnaných je daň za "svobodu"Poněku méně svobodné je již to,že ačkoliv si platili pojistné po celou dobu zaměstnání a těch padesátníků+ je převážná většina,tak jsou nuceni ne- svobodně chodit do roboty/bez nároku na mzdu,prac.pomůcky atd./
V poloprázdých nákupních košících se těm dotyčným,kteří si dle Vás zasloužili v důchodu jenom desítku a těm kteří jsou nuceni pracovat za hrubý plat mezi 12-14 tis,měsíčně se hrabe tato korupční vláda,které svoji abs.neschopnost řídít tento stát/kde je těch 18O tisíc nových pracovních míst,které Nečas slíbil před volbami 2010-to jž byla krize,která se nás dle Kalouska neměla dotknout/tím,že neutále lepí díry ve SR zvyšováním DPH.
Kdyby Vám to Vaše intelektuální vybavení umožnilo,tak dost jednoduchým způsobem se dá zjistit rozložení dosahovaných průměrných výdělků a výsledkem je,že 66% populuce nedosahuje statistiky evidované průměrné mzdy a medián má hodnotu okolo 15-16 tis.Kč.
Od toho je odvozena prům.výše důchodu mezi 10-11 tis.měsíčně.
Takže ti všichni jsou/a jich cca 3 miliony/flákači,kteří by se chtěli hrabat v košících těch "úspěšných"-Janoušků,Oulických,Dlouhých,Kocourků,Bémů a všech těch jim podobných,kteří jsou ikonami Vašeho vidění světa.
Milý modrý svazáčku,kdybych naspsal,že je h....., tak by mne p.Stejskal smazal.
Ale přeji Vám,ať jste stále mladý,úspěšný,zdravý a ať Vám Vaše víra vydrží až do nejdelší smrti.
06. 07. 2012 | 10:39

MarinO napsal(a):

Vico:
Srovnejte znaky "0" a "O". Vidíte nějaký rozdíl? Druhý znak znamená "velké Ó" a i člověku mdlého rozumu musí být jasné, že se jedná o první písmeno přijmení. Nepředpokládal jsem, že se tu bavím s negramoty.
Ideologická debata začala tak, jakou nám tady údajně soudruzi za minulého režimu vybudovali úžasnou infrastrukturu a jak to kapitalisti v USA celou dobu vedli od 10 k 5. Na takové blábolení se nedá nereagovat.
Moje ideologie pane "vico" spočívá jen v tom aby se vám podobní konečně začali starat sami o sebe a nestrkali ruce do cizích kapes. Pokud se postarat nedokážete a potřebujete opatrovníka v podobě moudrých soudruhů v ÚV, tak byste měl být zřejmě zbaven svéprávnosti.
06. 07. 2012 | 10:40

kelt napsal(a):

To Vico-palec nahoru!
06. 07. 2012 | 10:43

vico napsal(a):

Když už tak bazírujete na tom, že nejste Martin0 ale MartinO, tak se alespoň naučte sám sebe podepsat MarineO. Jste dobrý komik.
06. 07. 2012 | 11:04

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
(06. 07. 2012 | 07:00)
Aby zdejší doučovací kroužek nezemřel v omylu -
Guma Kulhánek je Vladimír a Olda doprovází Břežanské kastráty
(a bývá dlužen za nájem ;-)....)
S těma Surama jste mě dostal. Ještě že neumím německy.
06. 07. 2012 | 11:06

MartinO napsal(a):

kelt:
Taže opět snůška levicových lží a blábolů jako obvykle. Fakta:
Průměrná mzda je 24.100 a medián je 21.500
http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2012/06/10/kolik-cesi-vydelavaji-nova-cisla-o-mzdach/%22/#4
Samozřejmě, že si to bezdomovci svobodně vybrali. Neviděl jsem například ani jednoho Roma který by byl bezdomovec. Čím to? V této republice NIKDO kdo projeví aspoň minimální SNAHU není dlouhodobě bezdomovcem. Kolik vy sám jste u sebe doma v mrazech ubytoval bezdomovců a zachránil před smrtí, hmm?
Janoušek, Bém, Rath atd. jsou sprostí zloději a nejsou v žádném případě mojimi ikonami. Proč tak sprostě lžete? A jestli si myslíte, že právě tato lidi zasáhnete progreivním zdaněním a jinými socanskými výmysly, tak to jen svědčí o vašem mdlém intelektu. Odnesou to zase jen ti opravdu pracovití.
Nejsem už bohužel mladý a h... jste pro mě vy. Zatímco vy jste se celý život rozvaloval na koupáku, tak já jsem makal 9 let 10h deně včetně sobot v zahraničí na stavbách. Ano, dnes se mám dobře a vy mě můžete, víte co...
06. 07. 2012 | 11:08

zdenekb napsal(a):

SuP:

No, v 17:41 jste se ptal ještě bez závorek... ostatně, není lepší přímo napsat co máte na mysli, než do závorky vypočítat co všechno na mysli nemáte? Ulehčil byste nám, špatně se učícím a mentálně nezdatným blbům...

A propos - v 05. 07. 2012 | 08:51 se mě "nechápavý jarda hezký den" ptal takto: "nemám vysvětlení proč jistí mají jediný cíl - útočit na člověka s jiným názorem. Třeba byste mi to vysvětlení mohl sdělit..." Já na to nemám co říct, ale vy byste toho, jak pozoruju, měl spoustu...
06. 07. 2012 | 11:29

prak napsal(a):

Stejskale, jste ještě horší, než se děláte. Proto jsem nenapsal před Vaše jméno pane.
06. 07. 2012 | 11:39

kelt napsal(a):

To Martin0,
důležité,že Vám chutná.
Co byste poradil té půlmilionové armádě nezaměstnaných?
A ten medián je od nějakého Holého,který v dalším řádku uvádí,že u mužů je to 21 a u žen 16 tis.To nejde moc dohromady.tak si raději najděte čísla ČSÚ.
Víte,měl jsem jednou jednoho šéfa a byl to GŘ firmy,kde jsem pracoval přes deset let.
A ten měl jedno pravidlo,kterého se striktně držel.Pro něho člověk,který nezvládl svoje úkoly za osm hodin,tak šel na podřadnější práci,kde byl předpoklad,že by to mohl zvládat.
Proto jsem vydělával za osm hodin práce denně/byly samozdřejmě výjimky-výjezdy ven atp./ tolik,že jsem mohl dopřát sobě a mé rodině luxus koupaliště,tenisu a lyží.
Ti méně schopní a hloupější to museli dohánět brigádami na huti.
Nikomu nic nezávidím,jenom mne štvou hlupáci,kteří fandí Nečalouskům,kteří vedou zkratkou tuto zemi do Albánie.
06. 07. 2012 | 11:48

SuP napsal(a):

zdenekb. -
Zase máte pravdu. Musím o tom uvažovat. Půjde to těžko, nemámť pedagogického vzdělání. Zatím bylo pro mě důležitější, aby mi rozuměli ti, na jejichž názoru mi záleží. Asi si s tím nevystačím.
Tady .....
06. 07. 2012 | 11:51

Pepa Řepa napsal(a):

prak
dobrý nick
Máte jí jako z praku?
06. 07. 2012 | 11:52

SuP napsal(a):

Když někdo myslí jako komunista, mluví jako komunista, píše jako komunista a tvrdí že není a nebyl komunista, je napováženou, kdo to asi je.... (komunista - zde míněno člen předlistopadové KSČ)
06. 07. 2012 | 11:59

prak napsal(a):

Lidem tvého druhu nevykám. To za A. Víš co dokáže dvacítka "matka" vystřelená prakem? Patrně jsi jí byl někdy zasažen. Oproti paní profesorce Dvořákové jsi ubohý mraveneček.
06. 07. 2012 | 12:03

prak napsal(a):

Modrá ekipa se rozjela se svým fekálním vozem pokálet vše co není modré a zlodějské. S tichým souhlasem Stejskala.
06. 07. 2012 | 12:06

třebaKarel napsal(a):

Martine ,
nezlobte se , ale pokud někdo strká ruce do cizích kapes tak aby to stálo za to , jsou to zpravidla lidé kteří tak činí za potlesku nebo aspoň netečnosti ODS . ( Bém , Janoušek , . . . ) Proto spojovat jakékoliv odkloňování peněz z vaší kapsy s někým jiným je hodně ideologické a málo racionální .
třebaKarel
06. 07. 2012 | 12:06

lombardi napsal(a):

SuP
To bude nejspis komunisticky sirotek. Pozustatek slavneho Miroveho tabora s vedouci ulohou KSSS
06. 07. 2012 | 12:09

prak napsal(a):

A co vaši tatíci,rychle zahazující rudé legitimace? Dneska z toho máte pocity méněcenosti. Otec "prekabátěný" rudý-modrý, synáčci spílající socanům a komoušům. Opravdu úsměvné.
06. 07. 2012 | 12:21

lombardi napsal(a):

Kdysi v CSSD empiricky vyzkum napocital v clenske zakladne asi 60% bejvalejch komunistu. V ostatnich stranach to neni zdaleka tak divoke. Vono totis clenstvi ve strane dnes neni zadnej velkej kauf. Pro velke hrace je prislusnost ve strane spis pritezi. Jo dobry kontakty to je neco jinyho. Proc by ale mel lezt do nejake strany kdyz potrebuje hodnostare z ruznych spolecenskych smerovani? Portmonka je vetsi jistota tu maji vsichni a manzelka ktera doma vyklada "Leze furt o nejakejch schuzich a kde nic tu nic" taky.
06. 07. 2012 | 12:50

lombardi napsal(a):

kelt 06. 07. 2012 | 10:40
Asi budete spise slabsi v demografii umrti. Zkuste mi ale vysvetlit na co vse se umiralo za sociku kdyz byl prumernej vek doziti o sest let nizsi nez dnes a a podle vas nebyli zadni bezdomovci.
06. 07. 2012 | 13:00

lombardi napsal(a):

MartinO
Take je dost zvlastni ze mezi bezdomovci je opravdu minimalne zen.
06. 07. 2012 | 13:04

Samozivitelka napsal(a):

Pan Martinů0: Souhlas. Taky makam s hadrem a kostetem 10 hodin a nezbejva mi pak cas na dovzdelani. Ucim se enom s dcerkou prvni tridu. Pak raci cumim na bednu. 10-12 hod. na stavbe tu pracujou i cizinci, cechoamericani, humanisti, kerí v USA nesehnali praci. 40-50 000 (Posties) je jich tu a muj pan predchozi zamestnaval 3. Pak 10 hod. makaj (make!) tzv. "beranice", pomocné sily na stavbach z Ukrajiny, Rumunska, Albanie, Polska, Kosova a USa. Muj pan zmestnaval v r. 1990 i Kozenyho.
Proto nechapu, ze se na arcibiskupa Duku na Velehrade zlobil prelat Graubner, ze Krista prohlasil za 1.komunistu, pak este Spartaka, Anezku Svatou (psala levou rukou, Husa taky vymenoval za komunistu, pak i G. Bruna, Rózu L. a Lenina, kery pry je nutno ukrizovat nebo upalit nebo otravit. Tak tomu sem nerozumela. Nejsem verici. Tomu asi rozumi jen muj biskup z ÚsStrKu (Ústavu strejdy kubiceho) reditel. Musim se ho na to zeptat. Ale prijel z Velehradu vozralej mesnim vinem ap. Tak musim pockat. Na Vltave znejí cely den Husitské choraly... To je prima.
06. 07. 2012 | 13:25

kelt napsal(a):

To lombardi,
Vy mně zdálky připomínáte Y.K.Něco nechápete,něčemu nerozumíte,mne podezírate ze slabších znalostí demografie a zároveň na mně chcete,abych Vám dělal lektora.
Trochu zvláštní,že?
Statistiku úmrtnosti dle pohlaví,věku a diagnos najdete na příslušných stránkách ČSÚ.To je rada zdarma.
Pokud by Vám to dělalo problém,jsem ochoten Vám to najít.
Požaduji ale platbu předem 40 euro.
Až se na kontě objeví uvedená částka,tak to během půl hoďky máte.
06. 07. 2012 | 13:27

lombardi napsal(a):

kelt
Jako byvaleho pracovnika CSU mne tesi ze se zajimate o statistiku a vase osobni doporuceni jeste vice. Prominte mi staremu hlupakovi tu poznamku o neznalosti demografie, take nejsem zadny demograf. Pana Y.K. neznam a tak vase poznamka pro mne nedava zadny smysl. Stale ale neodpovidate kde jsou ti zemreli z osmdesatych let, kteri statistiku umrti srazili asi o sest let oproti dnesku. Zvlaste kdyz podle vas tehdy nebyli bezdomovci umirajici v mrazu. Bezdomovci byli vzdy. Jejich chovani a prezentace v mediich se ovsem od dob soc.dem. zcela zmenily. Statistici v podobnem pripade rikaji ze zmena statisticke metodiky a prinasi o jenom jevu prekvapive odlisne vysledky. Byl bych rad od kohokoliv za konkretni odkaz na hodnoverne setreni o bezdomovcich v ruznych dobach. Ja sam jsem videl prvniho VEREJNE SE CHOVAJICIHO zebraka v r.1990 pred kFC v Londyne. Jinak jsem jich pred tim videl uz dost i u u nas.
Jen tak pro odlehceni. Tenkrat jsme se s kolegy vsadili kdo nejdrive uvidi gentelemana ve fraku s cylindrem. Genteleman byl cernoch jako poleno.
06. 07. 2012 | 15:50

lombardi napsal(a):

sup
V hypermarketu se krasne premysli kdyz ma clovek radne serazenej seznam nakupu a vybere si kvalitni vozik s nepatrnou stacivosti. Clovek jde, blouma, premysli a v pestrem okoli a slabem sumu se dokonale soustredi na hluboke myslenky. Jizda autem pres veskerou reklamu co se kolem toho toci s tim neni srovnatelna. G.B.Shaw napsal svoje hry na strese omnibusu. Zrejmne to bude tim ze tenkrat jeste nebyly v Londyne hypermarkety.
06. 07. 2012 | 16:09

kelt napsal(a):

To lombardi,
statistika mne zajímá/i když jsem v tomto oboru absolvoval postgraduál a to je již dost dlouho/jen jako podpůrná metoda a časová faktologie,když jsem nucen členům místního fanclubu této vlády vysvětlovat/bohužel zbytečně/,že tato vláda nás nevede ekonomicky ani sociálně ke světlým zítřkům,ale plíživě do Albánie.
Průměrný věk dožití je jeden z kvalitativních ukazatelů,kterými se měří kvalita života té,či oné společnosti ve srovnání s ostatními.Ale není jediný a nemá největší váhu.
Průměrný věk v celé Evropě až na výjimky roste,takže ti zemřelí z osmdesátých let jsou jenom statistickými daty.Více se o nich nedá napsat.
Nejsem si jist,/jak píšete,bývalý pracovník ČSÚ/zda byste mě byl schopen odpovědět na otázku,kde jsou ti zemřelí např.z padesátých let,pokud by odpověď neměla znít,že na hřbitově.
Zmrzlí bezdomovci co do své četnosti jsou statisticky nezajímaví-ale jsou signálem a mementem o stavu společnosti.
A ten není dobrý.
Vláda systematicky staví jednotlivé sociální vrstvy vůči sobě.
V každých vystoupení členů vlády ke stavu státních financí a zvyšujícím se schodku SR je to spojováno s deficitem na důchodovém účtě a podprahově sdělováno veřejnosti,že důchodci jim ujídají z jejich koláče.Dtto na margo tělesně postižených,nezaměstnaých/vesměs to flákačů,kterým se nechce dělat/ a zdůrazňuje se tzv.střední třídě,že oni to platí.
To jsem odbočil,protože statistika to nepodchycuje,ale je nám neustále zdůrazňováno,že natom ještě nejsme tak zle,když máme pouze 1 milion lidí pod hranicí chudoby.
Co dodat.
06. 07. 2012 | 17:47

Samozivitelka napsal(a):

"Lombardi pizza" je tady na rohu vedle USTRKu, ale dcerunka si musi nechat zajit chut. Chcou 159 a vic. Maj tam nejakyho fotbalovyho trenera na obrazku. Lombardiho otce Schkolastika z Hratek s certem pouziva i muj reditel Biskup, dyz po mne chce zpoved z nemravneho chovani. Rika, ze buoh je z Logiky (Sorbona 1347) najlepsi klamatel, a tedy ze mne nesvadi buoh, ale Diabel prevleceny za Boha. Ergo kladivko, ze i lombardi zde pravdive lze, dyz simuluje pravdu, jako kdyz tiskne. Ze byli bezdomovcovia v Lido demo. Neboli a vsici bydleli. I v "kralikarnach na sidlistich", jak trefne poznamenal p. prez. Havel, "nebot rodina je vlastne teletnik." Ma svatu pravdu Vaclav. Co by ja dala za taky teletnik!? Bohushu, kde si? Paaan Biskup me neutesi! Prodluzil se vek, pravda, ale v Detroitu nebo v St. Luis byl prumer 59. Rikal mi to tu jeden baadatel ve svazcich StB. Taky rikal, ze ma duokazy, ze restitucje katolikum je podvod, ale nesmi to rict. Vsecko pry patrilo od Husa ako reparace za jeho smrt Československe cirkvi Husitske. S urokama od 15.stoleti pry i "desetinasobek". "Nech toho holka!" Loudí. "Koupim ti čtrtku pizzigata u Smelhausu. Taky rikal badatel, ze G.B.Shaw nejel nikdy do USA. Dokud tam nebude neco k videni. I Gorkij se divil v r.1908, ze mu novinar v NY nabizel svou zenu, aby o nem moh neco napsat... Kardinalove byli dneska i v Betlemske kapli, povazte a prej vemou Husa na milost. Sem se rozplakala. "Kusxh, Katscho! To neni kvuli pizzigatu!" U Shmelahausu je totiz este drazsi nez v USTRKU...
06. 07. 2012 | 17:49

lombardi napsal(a):

kelt
"Průměrný věk dožití ... "
Kvalitativni?! To zremne ne. Diskuze se hemzi pocity, samozrejmne politickymi nazory, jednotlivymi zkusenostmi. Ty jsou vetsinou kvalitativni az pocitove.
Nazory na zavaznost delky zivota se mohou individualne i civilizacne ruznit. Basnik Puskin zruba : "Zivot je jako basen, nezalezi na delce ale na obsahu." Milovnici dobrodruzstvi, adrealinovych sportu az po zname heslo R.H. "Zijme nebezpecne." Na druhe strane pro spoustu lidi je to podstatny ukazatel kteremu odpovidaji fatalni zivotni rizika jinak by pro ne zdravotnictvi nemelo velky vyznam. Viz. take prof.Hoschl http://www.hoschl.cz/?text=4426&lang=cz ktery to povazuje ve svoji publicistice za dulezity udaj.
Nic proti soucitu se skupinou bezdomovcu, ale ve smrti jsme si vsichni rovni. Media nas denne bombarduji divacky atraktivnimi umrtimi (medialni atrakce s hranym soucitem a v pristim okamziku nasleduje nejake cha cha na jine tema) Ani je nenapadne drzet pri aktualitach minutu piety za vsechny zesnule. Nejsou v tom ale jedini. Nejruznejsi casto zdravotni loby nas bombarduji temi "jejich" riziky souvisejici s jejich odbornymi zajmy az indukuji lidem predstavu ze se vsechna zivotni rizika zhorsuji. Casto pak slysime "Vzdyt to drive nebylo." Cely svet je plny jednotlivych udalosti ktere neco pro nekoho signalizuji. V padesatych letech jelikos bylo po valce rostl stredni vek doziti i u nas. Potom desitky let stagnoval nekdy az klesal zatim co u nasich zapadnich sousedu stoupal a od r.90 dost prudce roste u nas.
06. 07. 2012 | 19:51

lombardi napsal(a):

Samozivitelka
To bude zrejmne nejaka nova vlna Lombardiu. Nebudete tomu asi verit pro mnoho prostych Italu splyvame s tim bajecne bohatym a cistym svetem severni Evropy. V zadnem pripade nezapominejte ze Italove jsou sice bezvadni lide plni citu ale take od prirozenosti vyborni obchodnici. Zrejmne nectou ceske blogy. Jinak by dobre vedeli ze mezi blogovanim se zde vetsinou valime hladovi po ulicich. Na druhe strane se o nich rika ze varit skutecne umi. I ten TV Ridi je pro mne jednicka. Nedela zadneho savlozubeho profika vse vypolstruje recepty od babicky. S Pohreichem jsem skoncil v okamziku kdy jsem jej videl grilovat na zarive zlutem plameni! V pizzerii jsem jeste nikdy nebyl i kdyz okolo Ristorante Fabiano jezdim casto. Jim pouze picu z domaciho mrazaku a pro jistotu ji tedy nerikam pizza. Verim ze nejvic zalezi na jejim rozmrazeni v mikrovlnce a dalsim zpracovani v páře se zeleninou a ochucovadly. Ja sam bych katolikum nic nedaval a nebo jenom symbolicky. Jako krteny katolik nebudu zadneho kardinala jmenovat ale jeden mi zacinal pripadat jako agent s nemovitostmi. Pokud se tyka Shawa nekteri lide USA nemusi a nekterym jako napr.Masaryk se libi. V kazdem pripade se tam ohromne mnozstvi lidi snazi prestehovat se vsemi riziky ktera tato hrozna nezkrocena zeme prinasi. Jednomu kamaradovi bohuzel predcasne zesnulem budiz mu zeme lehka jinak naprosto neskodnem a inteligentnim se pri slovu USA doslova otvirala kudla v kapse. O Gorkem jsem cetl ze mu jako svetovemu spisovateli prevadeli potemkiadu v gulagu. Vsichni hrali dokonale az maly chlapec zoufale vykrikl "Never tomu je to vsechno divadlo!"
06. 07. 2012 | 20:39

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Dráty nezakopou, ale sochy vůdců tesají do kamene.

Plocha zabírá 5,17 km² a nachází se v nadmořské výšce 1745 m. Hlavy jsou vysoké 18 m. Stavba trvala 400 dělníkům více než 14 let.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Mount_Rushmore_National_Memorial.jpg
07. 07. 2012 | 08:49

SuP napsal(a):

kelt -
"....,když jsem nucen členům místního fanclubu této vlády vysvětlovat/bohužel zbytečně/,že tato vláda nás nevede ekonomicky ani sociálně ke světlým zítřkům...."
...A když vás na to někdo z nich upozorní, čertíte se.

"....Vláda systematicky staví jednotlivé sociální vrstvy vůči sobě...."
Kdežto opozice staví jednu sociální vrstvu proti druhé. Hm. Že.

Například neustálým nalháváním, jak "bohatí" platí nejnižší daně a mají největší úlevy, popřípadě vycucáváním statistik ve stylu ...." 1% nejbohatších vlastní 40% světového bohatství ....

Kdepak, společenský smír, na to je levice kabrňák!!
07. 07. 2012 | 09:55

SuP napsal(a):

Třeba jsem na omylu, ale představuji si, že většina světového bohatství se dostala pod správu 1% cestou kombinace nejdříve extrémní pracovitosti s návaznou vychcaností.
Současně mám dojem, že fanclub levice má představu, že tu první etapu lze přeskočit. Nabízí se výzva - chlapci buďte pracovití i vychcaní abyste též zbohatli a pokud vám to ostatní umožní (nebo vás v tom dokonce podpoří), je to jejich chyba.
07. 07. 2012 | 10:03

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro kelt.
Ten, kdo poukazuje na deficit demokracie, na vládu kleptokratů, která ignoruje zájmy většiny společnosti, tak ten je podle SuPa rozeštvávač a staví jednu sociální vrstvu proti druhé.
Ne ten, kdo tyto nedemokratické a asociální poměry nastavuje, ale ten, kdo na jejich existenci upozorňuje. Napravovat pravičák dobrovolně nic nebude, jen se bude snažit zavřít hubu nespokojencům.
07. 07. 2012 | 10:53

SuP napsal(a):

P.S. ...buďte pracovití i vychcaní abyste též zbohatli a pokud vám to ostatní umožní (nebo vás v tom dokonce podpoří), je to jejich chyba....
Tedy v tom zbohatnutí cestou vychcanosti pochopitelně.....
07. 07. 2012 | 10:54

SuP napsal(a):

Neptejte se, jak je možné, že Janoušek krade. Ptejte se, jak je možné, že mu to státní správa dovolí a jak je možné, že krade s ním.
07. 07. 2012 | 10:56

Kaktus napsal(a):

MartinO

Že socialismus zkrachoval je mokrý sen prokapitalistických zmatenců.
Dnešní heslo dne je vyrovnaný rozpočet - to jsme za sociku MĚLI.
Rozdíl mezi životní úrovni těch šťastných, co mají práci dnes a všech tehdy, je pouze v minimalizaci KVALITY ZBOŽÍ (potravin, atd.) a OSOBNÍM ZADLUŽENÍ. Jak by asi vypadala česká krajina, kdyby mávnutím kouzelného proutku zmizely všechny domy, na nichž je hypotéka? DLUHY. To je kapitalismus.
07. 07. 2012 | 15:09

Kaktus napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude:

<i> Ne ten, kdo tyto nedemokratické a asociální poměry nastavuje, ale ten, kdo na jejich existenci upozorňuje. </i>

Jako třeba když se prozradilo, že Klausův tajemník Weigel se před prezidentskou volbou sešel se Šloufem v hotelu Savoy. :-) To se taky řešilo jenom to, kdo to prozradil, a nikoliv fakt, že šlo o spiknutí. :-)
07. 07. 2012 | 15:15

Kaktus napsal(a):

... nebo třeba kausa Drobil. To taky dostal "žalobníček" Michálek od Klause co proto, že si dovolil udat korupci. :-)
07. 07. 2012 | 15:16

SuP napsal(a):

Kaktus -
Jak jste si užil ten vyrovnaný rozpočet za socíku? Růžová zahrada není-liž pravda?
07. 07. 2012 | 15:29

pv napsal(a):

Paní Brixi, díky Američanům zde nemáme Severní Koreu. Díky tomu, že vynakládají obrovské částky na zbrojení a plní úlohu světového četníka, nemáme Severní Koreu po celém světě. Nevím jak jste na tom byla vy, ale já jsem něco na způsob Severní Koreje zažil u nás na vlastní kůži. Už nikdy bych nechtěl fronty téměř na všechno a všudypřítomnou korupci způsobenou nedostatkem kvalitního zboží (především léků). Žili jsme v zaostalé zemi a po r. 89 nám Západ daroval výsledky svého technologického rozkvětu zadarmo. Měli bychom být Američanům vděčni a neohrnovat nad nimi nos, když mají také v něčem nedostatky.
07. 07. 2012 | 17:08

kelt napsal(a):

To pv,
nemám v úmyslu Vám brát Vaše iluze,ale o tom,že jsme zde byli 4O let v područí SSSR,234 popravených v politických procesech atd.o tom de facto rozhodla Jaltská konference.USA,GB a SSSR.
A když KSČ dostala v roce 1946 ve volbách tuším přes 45%hlasů,tak to bylo z velké části reakcí voličů na "Mnichov".
Historie není černobílá.
07. 07. 2012 | 17:24

pv napsal(a):

kelt

I když Američané v Jaltě chybovali (byli tísněni také válkou s Japonskem), nic to nemění na skutečnosti, že nakonec zastavili šíření říše zla po světě.

V Mnichově nás nezradili jen Britové a Francouzi, nýbrž i Sověti. Jenže po válce k nám Stalin vyslal své politruky, kteří ihned začali vytvářet atmosféru strachu, aby se nesměla říci pravda, že Sověti rozpoutali 2. sv. válku společně s Němci (Molotov - Ribbentrop) a lidé se ani nedověděli o katyňském lese. Myslím, že ani dnes většina českých občanů nemá o těchto věcech tušení.
07. 07. 2012 | 21:54

SuP napsal(a):

Uvažovat, že k investicím do zakopání kabelů elektrických rozvodů by měl stát nutit distributory elektřiny? To je jako chtít po výrobcích aut, aby zajistili benzinovou pumpu na každém dvorku.
Nebude to tím, že investičním bankéřům už taky docházejí hejlové?
07. 07. 2012 | 23:33

Ládik!!! napsal(a):

Zdravím, SuPe.
08. 07. 2012 | 02:02

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Tebe vždycky vidím rád.
08. 07. 2012 | 17:19

modrý edvard napsal(a):

U nás platíme tak 2/3 "za proud" a 1/3 "za dráty", přičemž tu 1/3 reguluje regulační úřad a dostává ČEPS. Jak to chodí v Emerice?
08. 07. 2012 | 22:50

Kanalnik napsal(a):

takze vychcanost je vlastne uzitecna... tady diskuze nema smysl, pane SuP, protoze mezi vami a nekterymi jinymi diskutery je v tomhle diametralni rozdil (moralni, rekl bych) a proto se nikdy neshodnete
10. 07. 2012 | 00:04

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Napsal bych spíše o ohňostroji v Burgasu, zdá se mi to aktuálnější.

Burka's nebo Búr-Gas, to je v Bulharsku problém ze samé humanity, měla se ta ruská vojska v roce 1878 nezastavovat za Šipkou a hnát se do Cařihradu a celou Malou Asií až do Alepa. Dnes je ta základna v Sýrii vyjde dráž, tehdy by to měli za hubičku a všichni by si ušetřili zbytečné problémy.

Co myslíte, paní B.
19. 07. 2012 | 09:32

-m- napsal(a):

Dráty mezi stromy?!

Zatím jsem v U.S.A. nebyl, a tak se přiznám, že jsem z toho docela v šoku. Hlavně že mají deregulované trhy a monstrózní vojenský rozpočet...!

Pokud vím, tak v Evropě je dráty mezi stromy a světelnými sloupy známá rumunská Bukurešť. A to není zrovna bohaté město.
21. 07. 2012 | 09:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy