Zaměstnání privilegiem. Taky proto se arabský svět bouří.

15. 09. 2012 | 17:19
Přečteno 7033 krát
Zjevná radikalizace arabských společností a opakující se nepokoje v zemích severní Afriky a Blízkého východu souvisejí s nefunkčností jejich pracovního trhu.


Pro pracovní místo do pořadníku

Arabské země jsou unikátní tím, že málokdo má zaměstnání. Pouze necelá pětina dospělých v pracovním věku má práci ve veřejném nebo oficiálním soukromém sektoru. O právně vymezená pracovní místa je velký zájem, neboť zvláště místa ve veřejném sektoru poskytují dobrý plat a sociální pojištění. Ale je jich málo a bez protekce se většinou neseženou. V mnoha arabských zemích se na taková místa čeká v neprůhledných pořadnících.

Skutečností, že více než 80% lidí v produktivním věku je bez stabilního zaměstnání či oficiální živnostenské činnosti, je region severní Afriky i Blízkého východu na světě skutečně vyjímečný. Polovina dospělých práci nemá a nehledá. Jeden z deseti ji sice hledá, ale nemůže najít a je tak oficiálně nezaměstnaným. Mezi nezaměstnanými je vysoký podíl mladých lidí. Zbývajících 20 procent se snaží občas si nějak přivydělat mimo oficiální pracovní trh a jakýkoliv právní rámec.

Bez práce není ani klid

Bez stabilního zaměstnání lidé často obtížně hledají své místo ve společnosti a svou identitu vůbec. Cítí se vytěsněni z hlavních proudů a spíše je tedy přitahují extrémní proudy ať už ideologické nebo náboženské. Vliv ideologie a náboženství vzrostl jako následek rostoucích životních nejistot a nezaměstnanosti během téměř každé velké hospodářské krize za posledních sto let.

Ekonomové docházejí k závěru, že tržně oceněná práce je nutná nejen pro ekonomický rozvoj, odstraňování chudoby a zlepšování životních standardů, ale také pro společenskou stabilitu. V ekonomických modelech tak zaměstnání získává určitou „pozitivní externalitu“, která přesahuje za hranice jakéhokoliv konkrétního zaměstnavatele a zaměstnance. Ekonomové od Hayeka, přes Friedmana až po Keynese nebo dnešního Krugmana – a politici celého spektra od Reagana až po Obamu – se celkem shodují, že tržní síly jsou slepé k negativním i pozitivním externalitám, ať už jsou v podobě znečištění životního prostředí nebo sociální stability. Neshodují se však na tom, jakou úlohu by měl v tomto směru sehrávat stát.

Co je řešení?

Arabský svět hlavně potřebuje pracovní místa. V soukromém sektoru musí vystavit své privilegované firmy silám konkurence, zjednodušit prostředí pro byznys a umožnit novým firmám přístup na trh, k financování i k veřejným zakázkám. Ve veřejném sektoru by měl snížit neopodstatněné zaměstnanecké výhody, které deformují podmínky na pracovním trhu a vyssávají veřejné rozpočty.

Místo rozsáhlých dotací na benzin a energeii by se vlády severní Afriky a Blízkého východu měly snažit investovat do ekonomického a společenského rozvoje, včetně programů pro zlepšení vzdělání a kvalifikace nastupující i současné generace v souladu s rozumnou ekonomickou strategií a s potřebami trhu.

Měly by zrušit striktní právní rámec, který utužuje privilegia těch mála, kteří již stabilní zaměstnání mají, a poskytnout vyšší flexibilitu zaměstnavatelům i zaměstnancům. Bylo by vhodné, kdyby v tomto směru odbory bojovaly nejen za výhody těch, kteří pracovní místa mají, ale také za práva a aspirace těch, kteří o pracovní místa usilují – včetně čerstvých absolventů škol. Vyšší flexibilitu samozřejmě musí doplňovat programy sociálního pojištění a podpory pro rekvalifikaci a nacházení nových příležitostí pro ty, kteří práci ztratí.

Z nepokojů a polarizace, které bohužel ohrožují naděje a ideály arabského jara, by se ovšem měly poučit i jiné země, které trpí nefunkčním nebo příliš restriktivním pracovním trhem. Vysoká nezaměstnanost mladé generace, která je alarmující například ve Španělsku, mladým lidem do budoucnosti ubírá na kvalitě jejich života a může mít neblahé následky pro budoucí ekonomický i společenský rozvoj. Mladí lidé, kteří včas neuplatní svou kvalifikaci a nezískají pracovní návyky, kteří nedostanou příležitost produktivně naplňovat svůj život, se mohou stát nejen ztraceným potenciálem pro národní hospodářství ale také silou extrémní nespokojenosti ve společnosti.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Yosif K napsal(a):

Z nepokojů a polarizace, které bohužel ohrožují naděje a ideály arabského jara, by se ovšem měly poučit i jiné země, které trpí nefunkčním nebo příliš restriktivním pracovním trhem. Vysoká nezaměstnanost mladé generace, která je alarmující například ve Španělsku, mladým lidem do budoucnosti ubírá na kvalitě jejich života a může mít neblahé následky pro budoucí ekonomický i společenský rozvoj.
KONEC CITATU.
Pani BRIXI - absolutni souhlas!
Dovoluji si dodat zkusenost ze Spanelska kde jsem nedavno byl:
Kdo ma zamestnani citi se jisty v kramflecich - odstupne je 60 mesicnich platu!!!!!! Skvele pro ty co stale zamestnani maji.
Bida pro maldez - de fsacto neni mezi nimi 50% nezamestnanost, ale nikdo je na stalo nezmaedstna - kvuli odstupnemu. Vsichni jsou zamestnani na kratko nebo rovnou na cerno.
Za 40 EUR na dlan na cerno sa da sehnat pracovni sila temer na cokoliv manuelniho v jakemkoliv mnozstvi. Spousta lidi takhle ze dne na den zije - cely leta. Diky prebujelym odborarskym vydobytkum je vsak nidko nechce zamestnat na stalo.

Pravicovym vladam se doposud nepodarilo tyhle odbrarske extraburty zrusit - bolsevicke odbory neustale poradaji milionove pochody, protesty, vykradani supermarketu, bez zlomeni moci odboru neni zadna velka nadeje na zlepseni cehokoliv a ku zlomeni moci odboru asi bude muset byt jeste hure nez zacne byt lepe.

Odbory jsou masinerie na hajeni privilegii jiz nahodou zamestnanych proti jeste nezamestnanym - jsou to v soucasne dobe nejhorsi SKUDCI delniku a jinych namezdne pracujicich!

Rozpusteni odboru by okamzite prineslo prudky narust zamestnanosti ve Spanelsku. Vec kterou Spanelsko potrebuje velmi velmi hodne.
15. 09. 2012 | 17:43

Al Jouda napsal(a):

Zlatý kolonializmus ! To měli všichni domorodci stále dost práce :)))))
15. 09. 2012 | 17:48

Yosif K napsal(a):

Al Jouda napsal(a):
Zlatý kolonializmus ! To měli všichni domorodci stále dost práce :)))))
15. 09. 2012 | 17:48
Tezko rici zda meli dost prace, v britskych koloniich povsechne meli lepsi pravni system a pres ruzne kolonialni vystrelky meli lepsi zachazeni nez za novych kmenovych satrapu a despotu - tedy pokud nepatrili k vladnoucimu kmeni, ktery se drzel ci dposud drzi u moci pravidelnym bombardovanim vesnic jinych kmenu letadylky L39 Delfin. .
15. 09. 2012 | 18:05

Kybic napsal(a):

Kdy už všem těm pseudoekonomům konečně dojde, že už práce více nikdy nebude a i té současné bude stále jen ubývat. Konkurovat strojům nebo levné pracovní síle z Asie v Evropě prostě nejde. Za pár let stejně utřou i ti levní asiati, protože stroje budou levnější, přesnější a spolehlivější než zaměstnanci. Vyrábět se bude opět na místě spotřeby, protože doprava bude příliš drahá. Jen nevím, komu se bude vyrobená produkce prodávat, když na ni skoro nikdo nebude mít kde vydělat. Jsou jen dvě cesty: něco jako komunismus nebo vybití přebytečné části lidstva. Obávám se, že spíše nastane varianta 2.
15. 09. 2012 | 18:15

Yosif K napsal(a):

Kyiic napsal:
Jen nevím, komu se bude vyrobená produkce prodávat, když na ni skoro nikdo nebude mít kde vydělat. Jsou jen dvě cesty: něco jako komunismus nebo vybití přebytečné části lidstva. Obávám se, že spíše nastane varianta 2.
15. 09. 2012 | 18:15

Vec je jiz resena - vice a vice lisi se presouva do terciarniho sektoru. Pokud budete barista u Starbucku, nebo hlidac deti v materske skolce, zadny stroj vas nenahradi!
15. 09. 2012 | 18:27

dalimír napsal(a):

Pane Josife K pokud by španělé dovolili nechat si těmi stále nenažhranými kapitapitalistickými podnikateli nechat zrušit ještě odbory tak pak by se s těch lidí co tam mají i nemají práci stali úplní nevolníci ! To ale alespon doufám španělská společnost nedopustí ! To samé platí pro všechny evropské státy ! EU sama o sobě nikomu štěstí nepřinese ! Tahle instituce je jen zdroj zlodějen pro různé chytráky a příživníky v bruselském administrativním panoptiku ! Však sám víte jak šikovně tady v republice dovedou mizet čásky ze kterých by se nám všem chudákúm co musíme pracovat zatočila hlava ! At si nikdo nedělá iluze o EU ! Já už jsem to dávno vzdal ! Brusel nám práci nedá a peníze které do jednotlivých států posílaji jako dotace tak stejně rozkradou nezodpovědní lidé kteří jsou u zdroje ! V tomhle nápravu nevidím ,peníze budou vždy lákadlem pro příležitostné zloděje ! Hezký podvečer Dl.
15. 09. 2012 | 18:35

dalimír napsal(a):

Ta Vaše varianta 2 je pane Josife K docela reálná ! Také to tak vidím Dl.
15. 09. 2012 | 18:37

Petr z Tábora napsal(a):

Zajímavý příspěvek paní Brixi.Věděl jsem to o Palestině. V Maroku mi bylo divné kolik dospělých chlapů se poflakuje a jaké tam jsou divné funkce - třeba měl na starosti kruhový objezd. Netušil jsem, že je to se zaměstnaností až tak špatné. Víra těmto lidem dává určitý smysl života a vyžívají se často v nenávisti k jinověrcům.
15. 09. 2012 | 18:46

Antonín Hrbek napsal(a):

Vážená paní Brixi,

současná situace vznikla díky dvěma faktorům, a to díky technickému pokroku, který trvale snižuje potřebu živé práce a tím zlevňuje produkci a díky neschopnosti vlastníků pochopit, že na zisku vytvořeném pro ně má zásluhu velký okruh pracovníků.

Ve společnostech na nižších úrovních vývoje, je převážná část společnosti zaměstnána výrobou potravin a to především samozásobitelským způsobem. Takovýto systém je relativně stabilní, až na výkyvy počasí. Ty se dají překonat "egyptským" způsobem - tvorbou zásob v příznivém období. U obilovin a luštěnin, které tvořily základ stravy, to není tak velký problém, u masa, mléka a dalších byly vynalezeny jednoduché metody konzervace (uzení, sýry a pod).

Takovýto způsob existoval například u nás na Podkarpatské Rusi a existuje například i na některých místech v Rusku (Kavkaz).

Technickým pokrokem uvolněná pracovní síla nacházela uplatnění v nově vznikajícím produktivním odvětví - průmyslu.

Jenže situace se dnes opakuje a přes všechny snahy o zkrácení životnosti výrobků i vyvolávání poptávky po věcech, které nikdo v podstatě k životu nepotřebuje, se technickým pokrokem uvolněná pracovní síla přesouvá do odvětví neproduktivních v nejlepším případě redistribučních. Ty ale musí produktivní odvětví živit.

S řešením tohoto problému si žádná se současných společností neví rady. Jednou z možností je silná redukce obyvatelstva nebo alespoň jeho růstu, jinou podstatné zkrácení pracovní doby. Ke krajnímu řešení, to je stagnaci spotřeby při prodloužení životnosti výrobků se žádný politik neodhodlá.

Východní Evropa přechází (na rozdíl například od Číny a některých asijských států) díky časově omezenému rabování surovin ze stádia samozásobitelství do rozvoje neproduktivních odvětví, a to bez mezistupně rozvinuté průmyslové výroby. Pokud průmysl nevznikne, budou muset vlastníci ze svých zisků platit houfy těch, kteří práci nemají nebo dokonce práci nechtějí. A to je začátek konce jejich ekonomiky.

Nakonec, co se paní Brixi divíte? Kolik neproduktivních zaměstnanců, nezaměstnaných a nefachčenků žije u nás na úkor těch, kteří vytvářejí hodnoty a stát je odírá?

S pozdravem
15. 09. 2012 | 18:49

český maloměšťák napsal(a):

"...Vec je jiz resena - vice a vice lisi se presouva do terciarniho sektoru. Pokud budete barista u Starbucku, nebo hlidac deti v materske skolce, zadny stroj vas nenahradi! ..."

Věc opět není tak jednoznačná, jak tvrdí Yosif K.
Mnoho pracovních míst v sektoru služeb právě že zavedením " stroje" zaniklo.
Vezměme si například bankovnictví - kolik pracovních míst zaniklo díky internetu. Dtto v odvětvích komunikace, obchodu.....
Dalším činitelem je zde přesun zaměstnanců ze standardizovaných masových výrob - právě že do sektoru služeb (zde je vedlejším faktorem vyplývajícím ze zvýšené dynamiky introsektorové konkurence i prekerizace práce).
Dále dochází k tomu, že se i sektor služeb " desocializuje " /služby v místech sídel o vysoké koncentraci tkzv. symbolických analytiků (vrchní příjmová skupina) vs služby prekerizované...poskytované v místech odepsaných či postupně odepisovaných)/.

------------
Hana Brixi
Nakontraktovanou prací je v Kraďákově/zdejší Slzavé údolí/ myšlena buď jednorázová brigáda či švarcsystém.
Tak je pak Vaše věta : " O pracovní místa na kontrakt je velký zájem, neboť zvláště místa ve veřejném sektoru poskytují dobrý plat a sociální pojištění."
- dost nejednoznačná. Není jasné jaký druh pracovně - právního či obchodního vztahu máte na mysli.
15. 09. 2012 | 18:59

drzá držka napsal(a):

Brixi teda přišla na úplně nové myšlenku.
Bez stabilního zaměstnání lidé často obtížně hledají své místo ve společnosti a svou identitu vůbec.
Toto už věděli staří filosové v předminulém století a v minulém byla práce dokonce uzákoněna. A dnes?
15. 09. 2012 | 19:06

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

v nesvobodních společnostech, jako ty muslimské, se kapitalismus špatně prosazuje. islámské země potřebují liberalizaci, včetně liberalizace žen. potom se začne dařit i podnikání. kde je nesvoboda, tam je socialismus, korupce , protekce a bída.
15. 09. 2012 | 19:07

Yosif K napsal(a):

Věc opět není tak jednoznačná, jak tvrdí Yosif K.
Mnoho pracovních míst v sektoru služeb právě že zavedením " stroje" zaniklo.
Vezměme si například bankovnictví - kolik pracovních míst zaniklo díky internetu. Dtto v odvětvích komunikace, obchodu.....
Dalším činitelem je zde přesun zaměstnanců ze standardizovaných masových výrob - právě že do sektoru služeb (zde je vedlejším faktorem vyplývajícím ze zvýšené dynamiky introsektorové konkurence i prekerizace práce).
Dále dochází k tomu, že se i sektor služeb " desocializuje " /služby v místech sídel o vysoké koncentraci tkzv. symbolických analytiků (vrchní příjmová skupina) vs služby prekerizované...poskytované v místech odepsaných či postupně odepisovaných)/.
KONEC CITATU.

Samozrejme ze i ve sluzbach spousta mist zanika ale na druhe strane spousta mist vznika. V soucasne dobe je v USA nedostatek informatiku - ale ne tech stejnych kterych byl nedostatek pred deseti lety! Je tragicky nedostatek nekterych delnickych strojnich profesi a tragicky prebytek jinych delnickych strojnich profesi.
V USA je - jako kdekoliv jinde - tragicky nedostatek kvalifikovanych dokjtoru a zdravotnich sester! Ovsem - probepm je dostat se na medinu a pak dostudovat!!!!! V USA je - jako kdekoliv jinde - tragicky prebytek absolventu ruznych politologii, herectvi, dejin vseho mozneho i nemozneho atd atd.

Apple zoufale shasni elektroinzenyry a naftarske spolecnwoti zoufale shaneji dulni inzenyry!
V Cesku je 6.5% nezamestnanych, nekde je 30 uchazecu na jedno pracovni misto a cizi firmy v Cesku najimaji informatiky z cele vychodni evropy.
15. 09. 2012 | 19:25

Kybic napsal(a):

Celý terciární sektory stojí na hliněných nohou, protože většina jím poskytovaných služeb je zbytných - jsou to většinou jen poskytovatelé komfortu a nebo zábavy. V případě krize si je může každý (na rozdíl od potravin, energií a bydlení) odepřít a zaměstnanci a živnostníci z terciárního sektoru se mohou jít tak akorát pást.
15. 09. 2012 | 19:33

Čochtan napsal(a):

Jak může být zaměstnanost v zemi, kde se obyvatelstvo během 20 let zdvojnásobí ? To je příčina většiny arabských problémů. Přemnožení a islám.
15. 09. 2012 | 19:34

MaB napsal(a):

"Měly by zrušit striktní právní rámec, který utužuje privilegia těch mála, kteří již stabilní zaměstnání mají, a poskytnout vyšší flexibilitu zaměstnavatelům i zaměstnancům. Bylo by vhodné, kdyby v tomto směru odbory bojovaly nejen za výhody těch, kteří pracovní místa mají, ale také za práva a aspirace těch, kteří o pracovní místa usilují – včetně čerstvých absolventů škol. Vyšší flexibilitu samozřejmě musí doplňovat programy sociálního pojištění a podpory pro rekvalifikaci a nacházení nových příležitostí pro ty, kteří práci ztratí."

To první se dá zajistit snadno, stačí chtít. To druhé vyžaduje prosazovat nesamozřejmé zájmy (odbory mají prosazovat zájmy ještě nebo už nezaměstnaných? proč by to dělaly?). To třetí vyžaduje vládní financování, opět - je otázka, proč by to establishment dělal... když ho k tomu nic urgentně nenutí.

A tak je to v našem typu společnosti se vším. Složitost problémů, se kterými se musíme utkat, překonává komplexnost systémů, které jsme si utvořili na to, abychom tyto problémy zvládali. A k tomu pak ještě přistupují pseudonáboženské mýty "neviditelné ruky" a "moudrého taťky státu", které zaručují, že - i kdybychom náhodou byli schopni problém identifikovat - tak víra a láska k oblíbenému fetiši nám zabrání něco s tím problémem skutečně udělat.
15. 09. 2012 | 19:44

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Brixi
tentokrát se Vám to nevyvedlo. Pohled evropského outsidera,bankovního cifršpiona. Zkuste podumat, proč není na Špicberkách nezaměstnanost.
Zřejmě tam není taková natalita, že.

Není jeden pohled na země BV, Maghrebu obzvlášť.
Každá zem má svá "špecifika" a jinou schopnost absorbovat určité procento populace, úměrné k tomu, co může nabídnout.Jaké má zdroje a možnosti.

Jen dva extrémy pro názornost.
EGYPT
přelidněný a t.zv. revolučním kvasem podřezávající vlastní turistiku. Bez oleje, zbývá Suez, zemědělství, chabý průmysl, turistika, armáda a stát.Nic moc na to kolik jich je.
Mursí dostal před třemi dny půjčku 700 milionů euro od Barossa, který ždíme Řeky.

LIBYE
pozoruhodné je, že naprosto bez nezaměstnaných až do pádu Muammara.
Hádejte proč?
Inu, každý Libyjec bral ropnou rentu, za to, že je Libyjec a musel projít armádou, kde bral plat,dostával co potřeboval k životu, takže zem nemusí využívat ani turistické zdroje, 1000 km pláží v Syrtském zálivu a památek na římskou civilizaci a naopak na jednoho místního připadalo několik naftových otroků z celého světa.

Mezi těmito body jsou země jako Syrie,Tunis,Alžír, Maroko, Jordánsko.....etc. tu s menším tu větším průmyslem,těžbou ropy, možnostmi turistiky, ale všude s relativně početnou armádou, bezpečnostními sbory i sekuriťáky, tedy v podstatě státními zaměstnanci.
Těch je.

Jedno mají tyto země společné, pravda ne všechny. Přemnoženost danou kulturou, že čím více potomků, tím větší přízeň, bez ohledu, zda se o ně dokážu postarat.
K tomu připočtěte klima, která uspí za půl roku i Švéda a styl života, ve kterém je přece pohoda posedět u šáje, pokuřovat z šíší, hrát deskové hry a koukat na ty, co jdou okolo.

Jeden dotaz.
Co myslíte, zlepší to, čemu Vy říkáte "arabské jaro", jiní "boj za demokracii", "občanská válka", či "revoluční kvas" situaci místních nebo ještě zhorší?

Z čeho si myslíte, že země jako Egypt zaplatí půjčky, když likvidují hlavní přísun peněz z turistiky a poplatky za průjezd průplavem nelze zvyšovat donekonečna?

Jste odvážná žena.
Máte tu odvahu udělat turné po BV a kázat o kondomech, antikoncepci a potřebě udržet populaci na přijatelné úrovni tak, jak to udělala Čína.
Pokud ano, doporučuji uzavřít výživnou životní pojistku.

A to je jenom BV. Níže je to-zřejmě- ještě horší.
15. 09. 2012 | 20:17

Pepa Řepa napsal(a):

Pokud jde o některé jedince, jako českého maloměšťáka, tem může být v klidu neb má u nás vystaráno, žádný stroj na světě nedokáže vyprodukovat takové pitomosti.

Čím by se živil na BV netuším, možná by dělal vypravěče na Jemma el-Fna v Marrákeshi nebo vozil turisty v Šarmu na svém hřbetě.
15. 09. 2012 | 20:24

Pepa Řepa napsal(a):

Maloměšťáku jedno stará syrské mudrosloví pro Vás.
Arada an jakún hisan fa asba himár.
CHTĚL BÝT KONĚM,ALE STAL SE OSLEM.

Stane se, ne každému se splní přání.
15. 09. 2012 | 20:29

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Ohrožují "naděje arabského jara"?

Autorka vykazuje netušenou schopnost setrvat v sebeklamu.
15. 09. 2012 | 20:31

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Čí "naděje arabského jara" má autorka na mysli?

Své naděje, nebo naděje Morsího, Karadávího, toho tuniského tajtrdlíka, káhirských imámů, nebo čí vlastně?
Ono to totiž nebude totéž a takový Morsí se nezdá, že by byl nějak zvlášť ohrožen. A co je důležitější - program Morsího a spol. tam vyhrál ve volbách. Paní autorky se na její ekonomicistní pohled jaksi neptali, on je jim totiž asi jedno - hlavně, když bude hadží Obama platit tribut.
Přemnožené poddané možno krmiti alláhem, kořeněným nějakou tou zapálenou ambasádou.

Aneb: Když analytici všeho druhu nebudou brát proměnnou "islám" v potaz, ta proměnná nezmizí. Jen ty analýzy budou vypadat trapně.
15. 09. 2012 | 20:46

maňana napsal(a):

Yosif K--- letadlo L39 Delfín neexistuje a neexistovalo,ale nýbrž jen L 29 Delfín a L 39 Albatros ,doufám ,že ostatní informace jsou poněkud přesnější.Je to sice hnidopišství,vím,ale jako celoživotnímu fandovi mi to prostě nedá.
15. 09. 2012 | 20:50

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Já to znám česky -
"Nebuď labuť, když jsi husa"....
15. 09. 2012 | 20:58

SuP napsal(a):

maňana -
Máte pravdu, ale vůči Yosif-K(ovi) je to hnidopišství.
15. 09. 2012 | 21:01

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa/můj mazlík a současně velký " sofa" bojovník s islámem (popíjí , leže na pohovce - čůčo, na které si vydělal prodejem svých nemožných akvarelků " jak kravičky žerou travičky" , říká si " křižák 21. století - crusader of 21th century ......"Pepa Kampf" pak spočívá v tom, že ze své karlínské garsonky klepe nesmysly do PC - vesměs pak jediným výsledkem jeho boje s islámem je to, že zcela neznámé mu lidi nazývá tu muslimáky , jindy zase islamofily....křižáček chcípáček se ale naštěstí brzy z čůča ožere a spadne na zem....takže klid, dámy a pánové - za pár hodin zde bude opět dýchatelno/

-jinak ale i bývalý estébácký podržtaška. Tento zlozvyk mu zůstal - sice za to už dnes žádné výhody nezískává...ale jak se říká -" zvyk ježelezná košile"a co kdyby se to zadse obrátilo...je třeba zůstat v kondici/

Tolik tedy vysvětlení k této nešťastné postavičce. Věčnému exhibicionistovi své hlouposti.
---------
Pepo ...vy jste tak enormně vtipný a tak zábavný...že jsem málem při čtení vašich výblitků usnul.
/a dejte si na podlahu polystyren (dá se ukrást někde na stavbě) - mnoho notorických alkoholiků už v důsledkupádu z pohovky spadlo tak nešťastně, že jejich vozíček pak do boje s islamem musela tlačit asistentka z Armády Spásy/
15. 09. 2012 | 21:22

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně doufám, že Pepa Řepa příště vyrukuje s moudrostí, že na Měsíci je nejnižší nezaměstnanost, co kdy kde byla měřena - protože je tam nízká natalita.
:))

Takového chytráka fakt abys hledal po celém Karlíně.
Naštěstí kromě pár trosek na Hlavním nádraží nemá na nic a na nikoho vliv.
15. 09. 2012 | 21:28

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

český malotento:

Já sice nejsem nestranný soudce, ale fakt by mě zajímalo, co měl P.Ř. v tom příspěvku "špatně", co Vás tak popudilo.
Nebo vy nevěříte, že prázdná země se surovinami (L.) bude mít krapet jiná východiska, než přeplněná země bez nich (E.), dokonce i kdyby v regionu nehrál svou roli islám - a klimaticky vynucená otupělost?

Že Išláma a Přelidnění nezmiňuje autorka, pochopitelné jest - je Analytička, a v posledních letech se nestalo, aby nějaká Analytička či Analytik pracovala či pracoval s relevantními vstupními daty. To oni nesmějí, mohla by je dostihnout Realita. Ale vy?
15. 09. 2012 | 21:31

Milton Friedmannová napsal(a):

tak jaké fabriky by se tam těm Arabům měly za dotace z EU postavit?

A jak vyřešit, že musí 5x denně se modlit s hlavou k Mekce?

To u nás ve fabrice můžem od stroje odejít jen 2x za 12 hodin na 30 minut.

Stěží stihnem záchod a trochu se napít, neb jídelna je v jiném areálu a jinde se nesmí.
15. 09. 2012 | 21:41

Český Lejnometák napsal(a):

maloměšťáku 18.59
Vy nehulíte trávu , vy snad musíte hulit nějaké jeté silonové ponožky . To je až neuvěřitelně co vy dokážete vyplodit.
15. 09. 2012 | 21:42

Prinz Eugen von Savoy napsal(a):

Lejnometáku:

Trávu hulí starej Κολοκοτρώνης a na jeho ochotě protahovat Turčíny pod kýlem to nic nemění.
Ergo, maloměšťákův problém nebude v chemii, ale v charakteru.
15. 09. 2012 | 21:48

Milton Friedmannová napsal(a):

a mají tam vůbec nějaké autobusové zastávky nebo nádraží, aby mohli do té práce dojíždět? Nebo dost parkovišť, kdyby jezdili svými auty?
A taky dost vody, u nás máme celou řeku svedenou do fabriky a pak za ní čističku, aby se to filtrovalo, než povede dál. A taky odebíráne dost proudu, vysoké napětí je vedeno od elektrárny, která je vzdálená 80 km od naší továrny.

Nejprve bych doporučovala postavit továrnu na budíky. To by se zaučili a nebylo pro ně moc složité i bez škol. A do práce se musí brzy vstávat, tudíž by byl odbit. Budík potřebuje každý pracující.

Pak lisovnu plastů, na svačinové boxy.

A pak už by se to rozjelo.

Továrnu na motorky a auta, propisovačky a kancelářské potřeby, šití pracovních oděvů a obuvi a tak by se to pořád nabalovalo.

Ale kdo by jim to v tom OSN měl všechno zařizovat?

Arabsky umí málokdo, já osobně například vůbec nikoho takového neznám.
15. 09. 2012 | 21:49

SuP napsal(a):

"....Skutečností, že více než 80% lidí v produktivním věku je bez stabilního zaměstnání, je region severní Afriky i Blízkého východu na světě skutečně vyjímečný. Polovina dospělých práci nemá a nehledá...."

Nevím jak vás, ale mě zaujalo, že nikoho analyticky nezajímá, z čeho tedy těch 80% lidí žije? A jaké že pracovní návyky si tudíž dovážejí do svých nových vlastí?
15. 09. 2012 | 22:11

Milton Friedmannová napsal(a):

mají políčko a kozy a k životu jim to stačí.

Neplatí žádné inkaso ani daně a to lidem ve světové bance leží v žaludku.

Chtěli by je nahnat do fabrik na nepřetržitý provoz za 62,50,na hodinu, jako u nás celou fabriku a ždímat z nich svoje zisky,(jako z nás), které by chtěli roztáčet ve Světové bacnce a využívat na svůj luxusní a bezstarostný život.

A Arabové se tam bouří, protože o takový život nestojí.
15. 09. 2012 | 22:20

Jáchym napsal(a):

Maloměšťák + Pepa Ř:

Vzhledem k tomu, že jak známo "matka jistá,otec vždy nejistý", a dále

-vzhledem k tomu, že přibližně každý sedmý našinec vznikl usilovnou prací zcela jiného inseminátora než ten, komu říkal Tati,

- dále pak vzhledem k tomu, že vzájemné zdejší folklorní nadávky obou vysokoškolsky vzdělaných staříků jeví stále větší konvergenci

- bych si, být vámi dvěma, nechal udělat genetický test, zda nemáte společného biologického tátu.

Nebo je jeden z vás adoptovaný, jinak to nevidím.
(Ale jinak se nenechte rušit, opakování je matka moudrosti.)
15. 09. 2012 | 22:29

dalimír napsal(a):

No teda Pepo Řepo to je vážně na souboj z Českým velkoměštákem ! @
15. 09. 2012 | 22:31

Karel Laitner napsal(a):

Sup
Dostávají humanitární dávky z celého světa.
Většinou je přerozdělují bosové kteří nejen bohatnou ale získávají moc v regionech.
15. 09. 2012 | 22:48

Pepa Řepa napsal(a):

dalimír + jáchym
kdysi za komunistů se ptali mluvčího továrny Daimler, zda firma hodlá nějak reagovat na to, že dederoni kradou trojcípé hvězdy z Mercedesů a dívají je na chladiče Trabantů.
Jak na to hodláte reagovat, zněla otázka.
NIJAK. TAKOVÉ LIDI TRESTÁME SVÝM POHRDÁNÍM, byla odpověď.
...................................
Při vší mně vrozené skromnosti :-), musím konstatovat, že se mnou a maloblešákem je to také tak.
Je to takový místní trabant, smraďoch, dvoutakt, zasmrdí kam vleze.
Pataputu, pataputu. Monotónní zvuk.
Sání, výfuk, sání, výfuk. Nasaje denaturák a sem se chodí vyfouknout.

Doufám pánové, že Vás toto mé skromné a nevychloubačné:-) vysvětlení stačí.
Mějte se a mejte se(to je pro č.m.)
15. 09. 2012 | 23:01

Duroy napsal(a):

Pepa Řepa:
LIBYE
pozoruhodné je, že naprosto bez nezaměstnaných až do pádu Muammara.
Hádejte proč?
Inu, každý Libyjec bral ropnou rentu, za to, že je Libyjec a musel projít armádou, kde bral plat,dostával co potřeboval k životu, takže zem nemusí využívat ani turistické zdroje, 1000 km pláží v Syrtském zálivu a památek na římskou civilizaci a naopak na jednoho místního připadalo několik naftových otroků z celého světa.

Pepo Řepo, turistické zdroje si představujete toho chlápka, který Vám podá ručník, vy mu zaplatíte denár a on půlku denáru dá borci, který ten ručník donesl...
Mojí pradědové, jako legionáři, vytrpěli 3 roky v Rusku, kdyby dnes věděli, že proto, aby PPF, či Bakala si stavěli Dači v CHKO Šumava..., nevím co by si mysleli....
15. 09. 2012 | 23:03

Duroy napsal(a):

Při vší mně vrozené skromnosti :-), musím konstatovat, že se mnou a maloblešákem je to také tak.
Je to takový místní trabant, smraďoch, dvoutakt, zasmrdí kam vleze.
Pataputu, pataputu. Monotónní zvuk.
Sání, výfuk, sání, výfuk. Nasaje denaturák a sem se chodí vyfouknout.

Doufám pánové, že Vás toto mé skromné a nevychloubačné:-) vysvětlení stačí.
Mějte se a mejte se(to je pro č.m.)

To Pepa Řepa: Měl by jste vědět, že dvoutaktní motor je účinnější, než motor čtyřtaktní. To, že to nevíte, mne nepřekvapuje, maloměšťáka tudíž nedokážete pochopit. :-)
15. 09. 2012 | 23:08

magor napsal(a):

Milton Friedmannová

Koncentráky se budují tak, že se dítě nejprve umístí do školy. A pak už vše jde jako po drátkách.

https://www.youtube.com/watch?v=wwdOX19_ETI
15. 09. 2012 | 23:15

Pepa Řepa napsal(a):

Duroy
Nerozumím odpovědi, možná jsem to blbě napsal.Tak ještě jednou.
Zatímco třeba sousední Tunis nemá ropu, musí využívat turistiku, stavět hotely, zajišťovat servis vlastními obyvateli, vyškolit je, tedy vytvářet pro ně alespoń nějaká pracovní místa, Libyi tu potřebu nemá, ropa stačila na hraní si na vojáky, ropnou rentu, najmutí si na práci cizozemce a dovoz všeho. Místním se vytvořila pracovní místa tak, že byli nahnáni do armády. Turistickou infrastrukturu nemuseli vůbec řešit. Pravda, je to zem-vzhledem ke své rozloze- s nepřemnoženou populací.
Pár pracovních míst pro své ale vytvořila, třeba atentátníka al-Megrahi z Lockerbie.

V počtu hledejte klíč.
Ani v Chánově nevytvoříte tolik pracovních míst při tak vysoké natalitě i kdybyste se rozkrájel.
Asi jsem zase někoho urazil, když srovnávám Berbera s Cigánem, jen nevím koho, když máme jednu Gaussovu křivku, jak říká pan Stejskal.
Možná oba. Srovnávám ale počet, natalitu.
Určitý populační boom nezvládne žádná země-jen není o tom politicky korektní mluvit-zvláště když je část poušť, Čang s tím má zkušenosti a dovedl boom přibrzdit.
15. 09. 2012 | 23:31

Pepa Řepa napsal(a):

Duroy napsal(a):
to nepochybně, účinný a výkonný je, chce to jen zacpat si nos.Jezdil v něm I Klaus.
Trabanta ucítíte na pět kiláků. Naštěstí je výjimka, moc jich nejezdí.
Klidně si s ním povídejte, aspoň se zabaví a bude chvíli klid.
15. 09. 2012 | 23:39

Duroy napsal(a):

To Pepa Řepa: JJ, Pepo řepo, já jsem taky ten dvoutakt, napsal jste to dobře, i podruhé dobře, no dvoutakt nepochopíte. Jsme na jiné vlně, já, Vy...
Ten Chánov se Vám fakt povedl, zkuste si to představit z druhého pohledu...

Hana Brixi má pravdu, pravdou taky je, že těch pracovních příležitostí ubývá...
15. 09. 2012 | 23:42

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

A populační boom nepřibrzdíme, protože alláh, raději vyvyzeme přebytečné abduly směr Evropa ... etc. Nuda již.
Je fascinující sledovat, jak daleko dochází snaha jelit popřít realitu. Poslední vyjádření Clintonky a spol. jsou úžasná (všechno to dělá hrstka radikálů... ALE nesmíme urážet jejich mušlimské šítění, a tak še nebudeme louhat; jak malá školačka).

Jde to dole řiťou, přátelé.
15. 09. 2012 | 23:42

Mozková příjice napsal(a):

Duroy
Tak to se musím zastat Pepy . Citace: To, že to nevíte, mne nepřekvapuje, maloměšťáka tudíž nedokážete pochopit. :-)

Apendix- jednodušeji :
Maloměšťák zde není u psychiatra , ale měl by být.

Omlouvám se, že jsem nevystudoval fofr školu , jako on k tomu abych ho pochopil.;-)
15. 09. 2012 | 23:43

Duroy napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):

Duroy napsal(a):
to nepochybně, účinný a výkonný je, chce to jen zacpat si nos.Jezdil v něm I Klaus.
Trabanta ucítíte na pět kiláků. Naštěstí je výjimka, moc jich nejezdí.
Klidně si s ním povídejte, aspoň se zabaví a bude chvíli klid.

Ale no tak, nenechte se vysmát, dvoutakt smrdí méně a je účinnější, než vaše škodovka. To, že si pod dvoutaktem představujete jen trabanta, no, to je zase o tom, že maloměšťáka fakt nemůžete pochopit.
Dobrou noc.
15. 09. 2012 | 23:46

Papouch napsal(a):

"Milton Friedmannová: Továrnu na motorky a auta, propisovačky a kancelářské potřeby, šití pracovních oděvů a obuvi a tak by se to pořád nabalovalo. Ale kdo by jim to v tom OSN měl všechno zařizovat? Arabsky umí málokdo, já osobně například vůbec nikoho takového neznám."

Napriklad v Maroku uz jsou dal, jednak jsou schopni smontovat Renault Kangoo nebo Logan tak, ze jezdi a komunikovat francouzsky.

Na druhou stranu neprechvalit, spoluprace s kolegy z Maghrebu nebo Levanty vyzaduje vyrazne silnejsi nervy nez v pripade Indie nebo Dalneho Vychodu.
15. 09. 2012 | 23:49

Pepa Řepa napsal(a):

Duroy
z druhého pohledu? Jakého, že jsem tak smělý.
Budu se množit bez pocitu zodpovědnosti za potomky, on se někdo postará?
Někdo jim vytvoří pracovní místa, asistenty, asistenty asistentů.......vzpamatujte se.
Kdo to zaplatí? Z čeho? Zvláště v době krize.
Taky se tam množíte? Máte doma deset kousků, ať se ostatní postarají?
Nebo jste asistent asistenta pro vytváření umělých pracovních míst?
15. 09. 2012 | 23:52

Duroy napsal(a):

Mozková příjice napsal(a):

Duroy
Tak to se musím zastat Pepy . Citace: To, že to nevíte, mne nepřekvapuje, maloměšťáka tudíž nedokážete pochopit. :-)

Apendix- jednodušeji :
Maloměšťák zde není u psychiatra , ale měl by být.

Omlouvám se, že jsem nevystudoval fofr školu , jako on k tomu abych ho pochopil.

Svůj osobní problém si vyřiďte s maloměšťákem.
15. 09. 2012 | 23:52

SuP napsal(a):

..."pitomci" mělo být odstraněno při revizi textu ....
15. 09. 2012 | 23:59

SuP napsal(a):

Omlouvám se. Stárnu.
16. 09. 2012 | 00:00

Pepa Řepa napsal(a):

SuP
ale já mu klidně výkon přiznám. Je všude. Jednou tady kafral i do kojení.
Ztrátový ale je, někde potratil pár závitů.
Stane se i v lepších rodinách.
16. 09. 2012 | 00:02

Mozková příjice napsal(a):

Duroy , ale to jste napsal vy, onu citaci . Reagoval jsem na vás .
Kapišto?
To je divné že nerozumíte jedné větě.
16. 09. 2012 | 00:04

Duroy napsal(a):

Supe: To máš o dvoutaktech příručku ze 70 let. Od doby, kdy jsi vystudoval automechanika, doba fakt pokročila. :-)
Tvé omezení, však nic nemění na tom, že Pepa, Maloměšťáka fakt nemůže pochopit.
16. 09. 2012 | 00:06

Mozková příjice napsal(a):

Duroy , těžko lze něco nového na dvoutaktech vynalézt.
Páchnout budou stále
16. 09. 2012 | 00:19

minatomirai napsal(a):

Paní Brixi zopakovala obecně známá fakta.
Egypt je příliš důležitou zemi pro stabilitu politického ovzduší středního východu, než aby se odbyl tím, že mají moc děcek a chlapi sedí s hukou celý den a civí.
I když president Mursí zpočátku odmítl pomoc zahraničí, brzy si uvědomil, že se bez této pomoci neobejdou. A začal vcelku rozumně jednat.
Půjčka I.M.F. je dohodnuta a měla by se realizovat do konce tohoto roku, americký kongres schválil dohodu o půjčkách, která se také týká financování amerických firem a bank v Egyptě, egyptská armáda dostane méně, finančí půjčka Američanů půjde zejména na projekty související s rozvojem a tvorbou nových míst.
Egypt má potenciál, který se snad v rukou Muslimského bratrstva, jejichž sociální politika je atraktivní, začne ubírat správným směrem.
Nový president zvládl útok na Sinaji dobře, smlouva s Izraelem je udržitelná a ulice Káhiry jsou po bouřích minulého týdne v klidu.
16. 09. 2012 | 05:50

Grőssling napsal(a):

Pani Brixi, Vy se určitě nebezpečně marxisticky pletete, tady kázal Veškrna a pravdoláskaři, že ve společnosti není nejdůležitějsí ekonomická základna, ale lidskoprávní a kulturní nadstavba. A ta v arabských zemích proběhla, demokraticky si zvolili své vládce, kteří s naším atlantickým světem sdílejí naše hodnoty. Pes bude zakopán určitě jinde. Příště prosím své názory korigujte se spisy Veškrny, zajdětě do jeho nové knihovny.
16. 09. 2012 | 07:01

Pepa Řepa napsal(a):

Milton Friedmannová
budíků netřeba, budí muezzín.
Jinak bych doporučoval návrat k tématu po roce, po dvou a posoudit, kde těch 700 milionů euro pro Egypt -jenom od EU- je, kam se podělo pod vedením skvělých a vysoce perspektivních Muslimských bratříků, jak se půjčka splácela, kdo ji odepsal a z koho chybějící peníze EU-už tak zmítaná krizí-stáhne.
To ovšem bankovní mágy nezajímá.
Článek je pouze dělostřeleckjá příprava před poskytnutím řady nevratných půjček, aby byly zdůvodnitelné.

Částka je pro Egypt plivnutím do moře.Na konci 20.století kdosi spočítal, že jenom do Palestiny byla investována větší suma, než byl Marshallův plán pro zcela zničené Německo po WWII.Pravda hodnota dolaru je jiná než v padesátých letech minulého století.
Do Gazy jde stále výživný finanční penězovod a výsledek je,jaký je. Natalita je hbitější.Kdyby se během pár měsíců nezlikvidovaly a nenechali větru skleníky na pomeranče, bylo by o pár pracovních míst víc. Spousta místních se živila prací mimo Gazu.

Kromě toho, že se v podstatě jedná o formu státního racketeeringu -plaťte nebo budete mít problém, jsme důležitá země- je otázkou, zda investované peníze, z nichž se většina cestou ztratí, motivují místní k pracovním návykům. Tady se opět nabízí srovnání s Chánovem.

Pravdou je i to, že nelze připisovat vinu pouze islamistům, stejný problém bude i tam, kde diktátor vyplácel rentu a místní si hrál na vojáka. I tam se postavila řada továren-pravda na opravy vojenské techniky-, vyškolil personál a do roka stál u soustruhu místo Ahmeda najatý šikmooký Korejec. Ani ve vodě takový problém nebyl, z pouště přitekla řeka, podmínky byly.

Časy hojnosti skončily,přišel revoluční kvas, t.zv.arabské jaro, problém bude i tam.Zvláště když na rodinu vychází pět kalašnikovů a jedna pancrfaustka.Na ambasador si to vyzkoušeli.
I po plukovníkovi zbyly dluhy jako prase a to měl vydatný pramen z čeho platit půjčky. To byla ale musel chtít.

Blbý kdo dává, blbější kdo nebere.
EU v podstatě převzala vzorec RVHP. Je potřeba podpořit soudruhy na druhém konci světa. Bankéř to zařídí.
16. 09. 2012 | 07:21

Pepa Řepa napsal(a):

Blbý kdo dává, blbější kdo nebere a nejblbější, kdo to zaplatí a ani necekne.
Politická korektnost to jistí.
Hlavně neurazit.

Kdysi se hrála po hospodách primitivní a nehygienická karetní hra. Osmy.
Na stůl se postavil vláček panáků.Lízaly se z paklu karty.
První osma si k panáku čuchla, druhá lízla, třetí vypila, čtvrtá zaplatila.

Ať si každý dosadí jestli je- nejen arabský-potentát druhá a bankéř třetí osma-nebo naopak- ten mamlas na konci je celkem jasný.
Dělostřelecká příprava je první fáze.
Čuchněte si mamlasová, to se Vám přece vyplatí, jsou to výhodně investované prachy a neptejte se, kdo to zaplatí.
16. 09. 2012 | 07:33

minatomirai napsal(a):

Podle Pepy Řepy je Egypt zemí, kde se nic nevyrábí, nepěstuje, a tedy ani neexportuje. Turismus jistě zkolaboval, alespoň v Pepových arabských snech, kolébka civilizace se propadla do písku a Hurgádu shlédnete jedině na pohlednici.
To je také hlavním důvodem, proč Američané odsouhlasili půjčku a IMF další, Čína se přidala také. Není nad to investovat do egyptského Chánova.
Světová politika ví, že vždy je něco za něco, je to nakonec tak i v osobních životech. Udržet mír na středním východě je mimořádně důležitou podmínkou světového míru, není národa, který touží po vojenských konfliktech, ať vnitřních či vnějších.
Životaschopnost Izraele je udržovaná americkými i evropskými půjčkami, malý stát s podstatna menší populací než Egypt, přitom výše půjček je stejná. A stejně jako Egypťané chodí prosit do Washingtonu, současně komatózní Sharon to dělal s šarmem jemu vlastním.
Není nad to vzpomenout Palestince a skleníky Gázy. A pomeranče, Jaffa, pokud se nemýlím. Celý svět, zejména sionizující křesťané, nemohli zakrýt svoje potěšení nad zvěrstvy oněch nevděčných Paletinců.

Ve vás je člověče Řepo nenávisti, že by se dala zpeněžit. Mezi vámi a Konvičkou není žádný rozdíl.
Dobře vám tak.
16. 09. 2012 | 08:48

Milton Froednamnnová napsal(a):

už i ta Kate, když cestovala s Williameme po Asii, tak jezdila se zahalenými vlasy, aby neurazila, týden nato si však zapomněla zahalit prsa.

Asi je potřeba těm muslimům podkuřovat a snížit tam nezaměstnanost tak na 25%, jako je v Evropě.

Aby byla spravedlnost.

A Kate, když bude chodit v hábitu, tak bude mít pokoj. Nikdo jí fotografovat do bulváru nebude.

Co ale s tou čtvrtinou lidstva, co nebude mít do čeho píchnout?

Vlastně, chlapi budou píchat pořád a ženské, když budou mít 5 děcek, tak se nudit také nebudou.

a pak to skončí tak, jak předpovídala moje babička.

hladoví půjdou proti najedeným.
16. 09. 2012 | 09:10

Pepa Řepa napsal(a):

minatomirai
šariátníku, když jsem v koncích, něco podsunu a obviním z nenávisti.
Bnikde netvrdím že se tam nic nevyrábí, ale mnoho to není, vzhledem k počtu populace. Kdyby se tam vyrábělo, nebyla by taková nezaměstnanost, že? Kdyby ovšem populace byla držena v mezích.
A to je pro Vaše muslimské ucho hrozná drzost a urážka, když se někdo zmíní o natalitě.

Pokud jde o turistiku račte kouknout na vytíženost letovisek a hlavně na ceny, jdou dolu.Na Sinaj se moc turisté nehrnou a jaká je to paráda.
Položte si otázku proč.
Zmínka o Izraeli je mi lhostejná tu adresujte americkým poplatníkům.Stejně tak bych mohl položit dotaz, co zůstane z podpůrných programů v Afghánistánu, až vojska odejdou.
Je to obvyklé....a vy zase mučíte černochy.... s neúčelným nalitím peněz do BV -o čemž je blog-to naprosto nesouvisí.

Pokud jde o pracovní místa je potřeba je vytvářet v ČR, nějak Vám uniklo, že Evropa začíná být kontinentem, který sám bude potřebovat půjčky.
Co přesunout Škodu z Boleslavi do Alexandrie, aby se místa vytvořila?
16. 09. 2012 | 09:28

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon
z Boleslavy
16. 09. 2012 | 09:30

Rocky Balboa napsal(a):

Řekům půjčit nechtějí, po nás chtějí pokutu, ale Arabům chtějí vytvářet pracovní příležitosti,

Co by měli na ten přesycený trh ale vyrábět? Vždyť ani banány už tady nikdo nechce nebo nemůže kupovat. Za 36Kč je to pro našince moc drahé a když jsou levnější c akci, tak většinou již hnědnou, což není zdravé jíst.
16. 09. 2012 | 09:37

Kybic napsal(a):

Udržovat životaschopnost Izraele není pro chazarský zločinecký FED žádný problém. Chrlí biliony nepodložených dolarů, které výhodně "půjčuje" zadluženým státům a tím je vysává, dokud je nezotročí úplně. Ty nezadlužené to zaplatí prostřednictvím inflace. Říkají tomu sofistikovaně kvantitativní uvolňování.
16. 09. 2012 | 09:43

modrý edvard napsal(a):

Arabové neprošli průmyslovou revolucí. Na druhé straně, není to funkce islámu: Turci a Malajci to zřejmě zvládli. Není to ani rasová záležitost - nejbližší příbuzní Arabů jsou Židi.
Je to mix mocného státu /z levné ropy/ + islámských zvyklostí + teplého podnebí, kde se pracovat nedá a nemusí.
Podkuřováním machometánům a jiným upouštěním z kotle /imigrací/ si kupujeme čas. Asi to je dobře, hodně problémů se vyřeší časem samo od sebe.
16. 09. 2012 | 09:59

Stařeček napsal(a):

Hana Brixi, arabští šejci mají tolik prachů, že by mohli klidně vybudovat pracovní příležitosti pro ty co práci nemají. To by ovšem nemohli létat v letadlech ze zlata a v palácích ze zlatých cihel. Je to pouze v jejich rokách.
16. 09. 2012 | 10:12

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

modrý edvard

"Podkuřováním machometánům a jiným upouštěním z kotle /imigrací/ si kupujeme čas... odně problémů se vyřeší časem samo od sebe."

Vy jste se zbláznil. (věta oznamovací)
Podkuřováním si žádný čas nekoupíte, není-li to podkuřování provázeno posílením vlastní obrany - nejen vojenské, nebo hlavně morální, a to z podstaty věci není, protože tu morální obranu tím podkuřováním rozbíjíme. Vizh Bushovo "náááboženství míííru". Imigrací si už vůbec nic nekoupíte, naopak ten čas krátíte.

Apeaseři před 2. světovou se částečně rovněž domnívali, že si kupují čas. Totéž Molotov, když se sčuchnul s Ribbentropem. Ani jedni si nekoupili nic, a to ani jeden neodpouštěl kotlem tolerancí nacistických enkláv ve svých hlavních městech.

Jestli to nebude tím, že čas není na prodej.
16. 09. 2012 | 10:14

zorahesova napsal(a):

Děkuji, plně souhlasím.
16. 09. 2012 | 10:21

muromec napsal(a):

Modrý edvard
Nic se nevyřeší časem samo od sebe. Samo od sebe se to jenom zašmodrchá a mnohem víc zkomplikujte. Jednoho krásného dne se to však zlomí, vybouchne a stejně budeme muset nakonec všechny Araby a mohamedány z Evropy odsunout, jen před tím všichní zatím zavírají oči. Demokratické pindy budou muset jít bokem. Čím víc se ta věc odsouvá, tím víc to bude nakonec bolet. A že to je technicky proveditelné, odsunout miliony lidí někam jinam, to je věc jistá a vyzkoušená už po WWII při odsunu milionů Němců.
16. 09. 2012 | 10:27

paf paf napsal(a):

Jiný kraj, jiný mrav.
Jsou různé národy a různé tradice. Ve střední Evropě lze tento vývoj stručně popsat: feudalismus, kapitalismus, reálný socialismus, současný kapitalismus.
Většinová tradice u prostého českého lidu: Ve středověku až do roku 1848 robota. Po tomto datu postupně každodenní příjem ze závislé činnosti, tedy z práce. Tito lidé jsou zde na to zvyklí.
Chce to někdo měnit?
16. 09. 2012 | 10:37

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

vynálezkyně Umírněných islámistů, Z. Hesová

No, vy dnes bavíte.

Jest-li kníkavé "Děkuji, plně souhlasím" jedinou reakcí místní arabistiky na vyfabulovaný a v diskusi rozcupovaný marxistický text (marxistický skrze to opomenutí duchovní "nástavby", kterážto vědomá chyba jej činí in-validním), tak to jste definitivně v koncích a našinec a korzáři i klefti by se mohli radovat, kdybyste vy, mimoňovití "experti na islám", byli skutečný problém.

Vy ale problém nejste - vy jste jen partička flákačů, a možná ještě k tomu itelektuálních zbabělců, kteří si možná ani neuvědomují, co všechno svým kličkováním způsobujete či kryjete. A ne, nemám na mysli události v zemích MESA, ale "jen" všechny ty tragické případy brečících děvčat se zavlečenými dětmi, a neschopnost západních politiků prokouknout islám, a zmatenou imigrační politiku ... jste otravná komplikace, ale ne problém.

Nakopíruju Vám do dalšího komentáře text Billa Warnera - přeložil ho špecielně pro Vás M. Konvička. Třeba se v něm poznáte, třeba ještě nejste ztracený případ.
16. 09. 2012 | 10:37

paf paf napsal(a):

Jiný kraj, jiný mrav.
V arabských zemích lze tento stav stručně popsat takto: islamismus, feudalismus, současný islamismus.
Většinová tradice u prostého arabského lidu: Od středověku až do objevu nafty: Předtím, než se usadili, zabývali se převážně pastevectvím. Poté, co se usadili, začali se zabývat převážně pastevectvím. Skupiny ozbrojenců přitom prováděly přepady, lupičství a drancování, a někdy také zaútočili na města. Z čeho měli příjem? Jak získávali své bohatství a „své“ vědomosti? Stejně jako Mohamed plenil své nepřátele, stejně tak jeho následovníci zbavovali dobyté oblasti - nesrovnatelně materiálně i kulturně bohatší než pusté písky Arábie - jejich bohatství a pracovní síly. Takřka přes noc viděly pokročilejší civilizace Středního východu, severní Afriky, Persie a Ibérie, jak bylo jejich zemědělství, místní náboženství a populace zničeno nebo vypleněno. S výjimkou několika opevněných měst, kterým se podařilo dojednat podmínečnou kapitulaci, byla katastrofa, která postihla tyto země, takřka úplná. Po Arabech v tom pokračovali Turci až do první světové války.
Po objevu nafty pak postupně u nich nabýval na významu každodenní příjem z její těžby.
Tradice PŘÍJMU ze závislé činnosti tedy z PRÁCE. NEEXISTUJE. Tito lidé jsou zde na to zvyklí...Chce to někdo měnit?
16. 09. 2012 | 10:39

argun napsal(a):Minatomiral je šariátník? Sakra, zase mi něco uniklo... Miluju drby. Ještě nedávno se tvářil tak, že je něco jako naturalizovaný Číňan. Tady se tedy dějou věci. Inu kdo chvíli stál, již stojí opodál...
16. 09. 2012 | 10:42

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Nelze probudit ty, kdo předstírají spánek
Bill Warner, Centre for the Study of Political Islam

Bílý dům a média na události okolo velvyslanectví v Egyptě a Libyi reagují tak, jako by v životě neslyšeli o pouliční spravedlností šáriátského davu. Nebo to člověka přinejmenším napadá, když sleduje inteligenci a rozhled, projevující se v jejich prohlášeních a analýzách.

Po plných jedenáct let od 11. září se v islámském světě opakují stále tytéž události, na něž naši takzvaní vůdcové ve vládě, médiích, školách a církvích reagují stále stejně. Názor establišmentu zní: Ti muslimové jsou extrémisté, nejsou to opravdoví muslimové. Musíme se mít na pozoru, abychom neuráželi náboženství míru. Jsou-li muslimové uraženi filmy, pálením Koránu nebo karikaturami, je to naše vina.

Řešení nám přitom přímo řve v uších. Stačí naslouchat:

Příkaz zabíjet intelektuály a umělce neuznávající mohammeda, je součástí sunny. Sunna je dokonalým návodem k životu v mohammedových stopách. Když mohammed dobyl Mekku, nejprve se pomodlil, pak nechal zničit všechno náboženské umění, a nakonec přikázal zabít umělce a intelektuály, kteří mu oponovali. Korán není příliš originální kniha, téměř všechno v něm pochází odjinud. Jsou v něm jen dvě novinky: První, že mohammed je alláhův prorok, a druhá, že kdo nevěří v alláhova proroka, smí být zabit.

Celý úspěch islámu stojí na násilí. Během 13 let nenásilného hlásání islámu získal mohammed pouze 150 následovníků. Až po přesunu do Medíny, poté co se změnil v politika a válečníka, se rozjel tak, že když umíral, byli muslimy všichni Arabové. Islám vděčí za svůj úspěch násilnému džihádu. A protože Mohammed provozoval džihád, musí jej provozovat i muslimové.
16. 09. 2012 | 10:43

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

(pokračování)

Falešní experti z establišmentu, ta jejich černá vlajka není vlajkou Al Kajdy. Ta vlajka s šahádou, „Není boha kromě alláha a mohammed je jeho prorok“, šahádou a zkříženými meči pochází z islámského „zlatého věku“, z Bagdádu 9. století. (Tento aspekt islámského zlatého věku nám profesůrci arabistiky též rádi zatajují). Je to prastará vlajka džihádu.

Nově se objevují zprávy, že velvyslanec Stevens byl ještě před zavražděním znásilněn. Pokud je to pravda, je to džihád v té nejčistší formě. Znásilňování zajatých káfirů (nevěřících psů) je sunna. K přepadu Židů v osadě Chajbar se váží hádisy, explicitně schvalující znásilňování zajatých.

Zuřící dav je zhmotněním šárie a ummy, islámského společenství. Připomeňme si, že kdykoli je vydána nějaká fatwa, například nechvalně proslulá Chomejního fatwa proti Salmanu Rushdiemu za jeho knihu Satanské verše, splnění nemá zařídit náboženská policie. Naopak – spisovatel má být zavražděn kterýmkoli členem ummy. Takto funguje pomstychtivá, šáriátská, davová spravedlnost. Všimněme si, jak často se muslimské davy uchylují k násilí, aby dosáhly politických cílů.

Nejkratší ze všech hádisů zní: „Válka je lest“. A ten hádis nám vysvětluje všechny ty „slušné muslimy“, kteří nás sborově ujišťují, že vraždění a výtržnosti nemají co dělat s pravým islámem. A jsou tak nešťastní z toho, co Arabové předvádějí před americkými ambasádami. A nepřestávají tvrdit, že islám je náboženství míru, a tvrdí to bez stopy ironie.

Požadavek zákazu rouhání vůči islámu, mohammedovi a alláhovi, pochází přímo ze šárie a souzní s požadavky OIC (Organizace islámské spolupráce). Jakoby žádný ze zavedených expertů neměl nejmenší představu, co vše podle šárie pod rouhání spadá. Rouháte se, když nevěříte, že mohammed je prorok Boží, že ženy jsou lidé druhé kategorie, že džihád patří k islámu. Etické Zlaté pravidlo je rouhání. Každé solidně postavené náboženství nějaké to rouhání přežije, ale islám ne, proto musí rouhání zakazovat. Vůbec nejskandálnější pak je Obamovo a Hillařino souhlasné štěbetání, že bychom měli potřebám šárie uzpůsobit naši svobodu slova. Jako by šária skutečně byla zákon Boží, kdežto naše Ústava jen produkt chybujícího lidu, nemající nárok na místo ve světě. Povídají to imámové, povídá to náš prezident a naše ministryně zahraničí.

A co s tou už únavnou omluvou poslední záchrany, podle níž jsou násilní muslimové jen okrajový extrém? NE! Ty zuřící davy jsou islámský střední proud.

Spáče lze probudit, ale nelze probudit ty, kdo předstírají spánek. Proto jsou naši experti ve vládách, médiích, školách a církvích takoví neprobuditelní dhimmi. Po 9. září si odmítli doplnit byť jen jedinou informaci o islámské doktríně. Ale nezoufejme! Kdykoli tito dhimmi sepíší pojednání o krásách islámu a špatnostech nevěřících, začtěte se do komentářů. Zjistíte, že běžný čtenář ví o islámu daleko, daleko víc, než experti. A vůbec nejméně o něm vědí na nejvyšších místech.

(S věnováním českým „arabistům“ přeložil M. Konvička)
16. 09. 2012 | 10:43

Da.Rock napsal(a):

Pokud jsem tomu dobře porozuměl, tak ekonomický rozvoj a tím vzrůstající životní úroveň obyvatelstva arabských zemí je nejlepším lékem proti islámskému radikalismu?
Proč ale tedy největším islámskými fanatiky, z nichž se rekrutují teroristé útočící na západní cíle, jsou zpravidla členové středního stavu, ba dokonce milionáři. Byl snad Usáma nějaký zbídačelý dělník? Nikoliv, byl to člen jedné z nejbohatších saudsko-arabských rodin. A co členové komand z 11. září? Všechno studovaní lidé, příslušníci střední třídy, která nouzí netrpěla. A útočníci v Británii? Ti se tam dokonce narodili a bídu znali tak maximálně z televize.
Obávám se, že rovnice Více práce=méně radikalismu, tak docela neplatí.
16. 09. 2012 | 10:48

Priinz Eugen von Savoy napsal(a):

argun:

minatomirai se opakovaně zastával šáriátských soudů, operujících legálně v Británii (pro soukromé a rodinné právo) - prý je to zcela v pořádku, sexistická zvěrstva zvykly ohledně polygamie, opatrovnictví, dědictví či rozvodu těm Pákistánkám a Bangladéšankám udělají dobře.

Protože je to chlap zcestovalý, musí vědět, že když jakákoli "omezená šária" má rohatkový efekt - rohatkou otočíte na jednu stranu snadno, na druhou hodně ztuha, přes zuby. I malá šária v rodinném a soukromém právu znamená posílení alternativní islámské společnosti, vesele metastázující, připravené jednou pohltit společnost hostitelskou.

Nikdy jsme z něj nedostali, zdali to dělá z rasismu, nebo protože ho má malýho.
16. 09. 2012 | 10:49

tytyty napsal(a):

Kdo chce v arabském světě práci?

To ví jen autorka blogu.

A kdo tam chce peníze?

To vědí i muslimské děti, když křičí: Bakšiš!
16. 09. 2012 | 10:50

Pepa Řepa napsal(a):

argun
propagoval tady použití šariátu, respektive fiqhu, práva rodinného u evropské muslimské komunity, naprosto vážně a otevřeně. Že jsou tyto snahy v GB je mně známo-i stanovisko arcibiskupa-, ale pro mne to je absolutně nepřekročitelná hranice , první krok k vytvoření paralelní jurisdikce na evropské půdě.

Vytváření státu ve státě, žijícího svým životem, návrat do středověkých ghett.
Klidně na sebe vezmu xenofoba, ale já jsem si pár let islámského pojetí "svobody" zažil na vlastní kůži.
Vím, co to obnáší.

Na druhou stranu musím uznat, že je konzistentní. Zřejmě prožil nějako desiluzi z Čechů, mluví o nich z despektem, nežije tady ani žít nechce.Je někde v Asii. Já se sem vracím docela rád-i přes všechny místní potíže.Jestli je vyznavačem islámu je jeho věc a je mi to naprosto fuk.Pokud jde o kulturu, myslím, že se s ním shodnu, ale propagovat prvky šariátu v ČR považuji za nestydatost.

Co čekal, že ho někdo přivítá chlebem a solí a poděkuje za šariát?
Kam mě zařadí je mi taky jedno.
Co Wádí Rum? Už jste tam byl? Teď je nejvhodnější doba.
16. 09. 2012 | 11:21

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

P.Ř.

V Británii se dávno nejedná o "snahy", šáriátských soudních komisí tam oficiálně pracují stovky, občas o tom nějaká poblázněná pipina napíše oslavný článek, ale tím nezakecá, že Británie již není právním státem v západním smyslu.

http://www.persecution.org/2012/09/15/uk-politician-sharia-courts-subverts-british-law/

Mohamedánským miláškům to samozřejmě nestačí, rozšířují ten byzys plán kam vlezou, včetně Česka

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/265865/Prvni-islamsky-soud-v-Ceske-republice.html

(A přestaňte už s tou "kulturou". Ta Odpadlice, jak se s ním kamarádím, umí jako Odpadlice úplně stejně dobré arabské kůzlečí, jako uměla coby muslimka).
16. 09. 2012 | 11:33

minatomirai napsal(a):

Konvičkův vzor je tzv. Bill Warner, pod kterým jménem publikuje svoje islámská zjevení. Nikdo jiný, než on sám, mu to nevydá. Mavíc je hlídán jako jeden z 10 islámofobů a šiřitelů mezináboženské nenávisti. Obvykle vystupuje na shromážděních jižních Baptistů, kde počet osob nepřevyšuje 100.
Jmenuje se French, ze sionizujícího křesťana se chtěl stát sufim (předpokládám v některém americkém či britském sufi ashrámu), ovšem neuspěl (není divu), takže je z něj teď budhista.

Je pikantní, s jakou chutí šíří fámy o tom, že americký ambasador byl před smrtí znásilněn. Bylo potvrzeno, že ambasador se udusil, a jeho tělo bylo rychle převezeno do nemocnice, poté hned do Německa. Mám téměř neochvějnou jistotu v tom, že něco takového by si dav zásobený mobily nenechal ujít. Takže bychom toto znásilnění mohli asi sledovat pěkně z tepla našich domovů. Včetně Konvičky a Frence s rozzářenýma očima.
Tito dva mají zřejmě sami značně uvolněné konečníky, netroufám si tvrdit, co pojmou, ovšem není neznámo, že některým zvláště zdatným jedincům se tam vejdou i melouny.
Zřejmě si oba pletou znásilnění jako pokračování válečné strategie, které se nevyhýbalo nikomu, nikde. Ovšem znásilnění mužských zajatců, dokonce i mrtvých, je spíše záležitost Angoly a kubánských vojenských poradců. Říká historie.

Musím přiznat, že nevím, co je rohatka. Zřejmě řecký čepec, který jde k řeckým sukním a leginám neohrožených řeckých vojáků.
16. 09. 2012 | 11:38

minatomirai napsal(a):

Konvičkův vzor je tzv. Bill Warner, pod kterým jménem publikuje svoje islámská zjevení. Nikdo jiný, než on sám, mu to nevydá. Mavíc je hlídán jako jeden z 10 islámofobů a šiřitelů mezináboženské nenávisti. Obvykle vystupuje na shromážděních jižních Baptistů, kde počet osob nepřevyšuje 100.
Jmenuje se French, ze sionizujícího křesťana se chtěl stát sufim (předpokládám v některém americkém či britském sufi ashrámu), ovšem neuspěl (není divu), takže je z něj teď budhista.

Je pikantní, s jakou chutí šíří fámy o tom, že americký ambasador byl před smrtí znásilněn. Bylo potvrzeno, že ambasador se udusil, a jeho tělo bylo rychle převezeno do nemocnice, poté hned do Německa. Mám téměř neochvějnou jistotu v tom, že něco takového by si dav zásobený mobily nenechal ujít. Takže bychom toto znásilnění mohli asi sledovat pěkně z tepla našich domovů. Včetně Konvičky a Frence s rozzářenýma očima.
Tito dva mají zřejmě sami značně uvolněné konečníky, netroufám si tvrdit, co pojmou, ovšem není neznámo, že některým zvláště zdatným jedincům se tam vejdou i melouny.
Zřejmě si oba pletou znásilnění jako pokračování válečné strategie, které se nevyhýbalo nikomu, nikde. Ovšem znásilnění mužských zajatců, dokonce i mrtvých, je spíše záležitost Angoly a kubánských vojenských poradců. Říká historie.

Musím přiznat, že nevím, co je rohatka. Zřejmě řecký čepec, který jde k řeckým sukním a leginám neohrožených řeckých vojáků.
16. 09. 2012 | 11:39

modrý edvard napsal(a):

muromec a podivný řek: jestli nějaké řešení znáte, sem s ním. /rekolonizaci Arabistánu ani atomovku na Káhiru za řešení nepokládám. Ani vyhnání muslimů z Evropy./. Proto je správné si kupovat čas. Než dojde v Arabistánu ropa nebo než vyřešíme zdroje energie bez ní.
Problémy se opravdu občas vyřeší samy. V roce 1241 umřel Ogedej a Mongolové odtáhli. /osobně to nepamatuju, musel jsem se podívat do wiki/.
16. 09. 2012 | 11:45

modrý edvard napsal(a):

Da. Rock: protože organizace nějakého hnutí /třeba marxismu/ vyžaduje, aby na to člověk měl čas, peníze a energii. To nemůže dělat člověk, co 16 hodin maká jako barevnej.
16. 09. 2012 | 11:49

tytyty napsal(a):

"Musím přiznat, že nevím, co je rohatka."

Vzhled k tomu, že zřejmě nejste technický typ, navrhuji vám toto:

Upravte si termín rohatka , na slovo, které vám bude významově bližší, například: kozatka.
16. 09. 2012 | 11:50

argun napsal(a):

Prinzi Eugene,

díky za osvětu, není nad to, když jeden ví, o čem cvrlikají vrabci. S minatomiralem jsem se ondyno nepohodl o thajských masážích. Jak moc je to chlap zcestovalý si nejsem jist, na mě to dělalo dojem, že dobře zvládá hlavně ty destinace pro chlápky, kteří si potřebují vyventilovat testosteron a mají nabitou zlatou mastercard... Ale třeba se pletu.

Rohatku znám - užitečné zařízení. Ale v Osmanské říši také nějakou dobu fungovalo vedle sebe právo muslimské, křesťanské a židovské. A docela slušně jim to fungovalo - středověká říše vzkvétala. Fakt je, že to byl trochu jiný rozměr, než my tady v Evropě. Fungujeme tu spíš na bázi kmenových společesntví, mentálně i kulturně. Tím neříkám, že je to špatně. Čert aby se v tom vyznal. Jedno je jisté - už nikdy nebude tak, jak bylo. A chtít zpět to, co bylo, se mi zdá býti pošetilou snahou, mrháním energií a mlácením prázdné slámy. Otázkou zůstavá - co být má. Nejde ani tak o rasismus a ni o to, kdo ho má malýho. To je vždycky relativní.. smile. Jde o to, aby systém byl životaschopný.

Á propos, text paní autorky je vskutku jen propagandistická agitka. Jako drtivá většina jejích textů.
16. 09. 2012 | 11:54

tytyty napsal(a):

Rohatka ozdobná
Popis:
Zavalitá žába asi 12 - 13 cm dlouhá. Je mohutná a těžkopádná a na nápadně velké hlavě má oči kryté vystouplými víčky, připomínajícími rohy.Barvu má světle až tmavě zelenou a na kůži výrůstky.

Výskyt:
Tropické deštné pralesy Brazílie, Argentiny a Paraguaye.
Pracovní místo: voda.
16. 09. 2012 | 11:55

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
SuP
ale já mu klidně výkon přiznám. Je všude. Jednou tady kafral i do kojení.
Ztrátový ale je, někde potratil pár závitů.
Stane se i v lepších rodinách.
16. 09. 2012 | 00:02
--------------------------------

Do toho kojení samozřejmě kafral bývalý estébák Pepa Řepa /měl ale několik dalších krycích jmen/.

Český maloměšťák pod blogem o kojení napsal, že se ho tato problematika netýká a že jí nerozumí. Což ale estébáckému udavači Pepovi Řepovi nebrání v tom, aby zde opět dal veřejně k dispozici svou nízkost. Ostatně byl to on, kdo tam opět dával k dispozici svá moudra - náš "sofa křižák" Pepa z karlínské garsonky.

Jáchym
Pepa Řepa nemá se mnou společného fotra.
Můj otec se nikdy nepotácel po Hlavním nádraží navalený tak, že pak poskákal nádražní hajzlbábu.
Prostě to není možné.

---------
Pepa Řepa je ale zajímavý z jiného úhlu pohledu. Udává /lživě - ale to samozřejmě estébáci také dělali/ - aniž by z toho měl nějaký profit.
Jsou tak dvě možnosti :
1. Je to blázen. Prostě mu z toho udávání hráblo natrvalo.
2. Udržuje se tím v kondici - čeká až se zase objeví možnost chodit na gestapo či na Státní bezpečnost.
16. 09. 2012 | 12:01

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

modrý edvard

No, ti Mongolové tehdy odtáhli i od Bagdádu, takže možná ten Ogedej nemusel umírat tak brzy.

Řešení je naprosto prosté: Ne "vyhnání z Evropy", ale repatriace z Evropy, nejlépe výměnou za BV křesťany (počty plusmínus sedí). Samozřejmě jen pro ty, kdo se rozhodnou podržet si islám. Nevyhnutelná ropná krize, a nevyhnutelné srážky v ulicích, jsou hnusnou stránkou toho řešení, ale jsou pořád nepatrné proti tomu, co ne-řešení připravuje Evropanům tak za 10 (západ) - 20 (východ) let. A čas se krátí.

O tom, že založené ruce situaci jen zhoršují, nás vlastně poučují i ti Mongolové. Oni byli na išláma zprvu docela nasršení - mohamedáni se totiž vyznačují stahováním vyslanců z kůže (tehdy jako tenkrát), a to ty stepní válečníky docela naprudilo. A protože neuměli rozlišovat mezi "islámy" a "islámisty", mělo náboženství míru v oblasti od Střední Asie po Bagdád nějakou dobu těžké časy. Jenže postupně zvítězila nejdřív tolerance (asi měli u dvora nějaké "arabisty") a nakonec se sami islamizovali - nevyhnutelný důsledek tolerance Netolerantních.

Edvarde - na moje slova dojde. Jestli se domníváte, že z toho mám radost, tak nemám, přísahám že nemám.
16. 09. 2012 | 12:02

český maloměšťák napsal(a):

Pardon. Ještě je jedna možnost.
3. genetika. Byl vadný už při porodu na záchodě Hlavního nádraží.
16. 09. 2012 | 12:03

tytyty napsal(a):

K vašemu dotazu: "Musím přiznat, že nevím, co je rohatka."
sdělujeme:

Rohatka - západkamáme skladem. V případě zájmu dodávka do 24 hodin.
ŽÁBY NEVEDEME.
www.elesa-ganter.com/

Reagujeme na potřeby zákazníků!
16. 09. 2012 | 12:03

Prinz Eugen von Savoy napsal(a):

minatomirai

Billa Warnera možná "nikde netisknou", ale to, snad uznáte, není argument - ani pro to, zda má pravdu, ani pro to, zda nakonec prorazí a uspěje.
Konvičku a Řepu třeba taky "nikde netisknou", a přesto vývoj v Arabáčovech předvídali nesrovnatelně přeněji, než Hesová, Shannáh nebo hento madam Brixi.

Na mochamedánského pacholka ovšem test realitou nefunguje, to moji dragouni vědí. V Uhrách jsme je přesvědčovali pomocí nejbližšího stromu...
16. 09. 2012 | 12:10

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

tytyty

Rovněž mě překvapilo, že google při hledání "rohatky" nabízí všelijaké žáby, ptáky a ryby, kdežto princip pouťové řehtačky aby jeden ve skriptech ze strojárny hledal.
I to o něčem svědčí...

Taky nejsem technický typ. Na pojem "rohatka" (= ratchet) jsem dříve narazil v evoluční biologii, ekologii a chemii. Tam všude se vyskytují těžko zvratné jednosměrné děje. Zajímavé, že humánnovědci s tím modelem nepracují, přitom těžko zvratné děje vidí všude okolo sebe (např.: transgenerační závislost na sociálních dávkách). Asi to bude tím, že zásadně nepracují s realitou.
16. 09. 2012 | 12:15

claudius napsal(a):

Ten postřeh v diskusi,že totiž teroristé jsou novodobě dobře situovaní lidé a proto prý neplatí,že terorismus má základ v cudobě,mi připadá zajímavý!jen bych podotknul,že aqby terorista překonal bezpečnostní bariéry aeroamerické civilizace,musí být sofistikovaný,musí mít z čeho zaplatit pilotní průkaz,musí bydlet na dobré a drahé adrese...Takže pozor na rychlé soudy!
16. 09. 2012 | 12:16

minatomirai napsal(a):

Ne každý terorista musí být nutně importovaný, opak bude pravdou a 11. září je výjimkou, která to asi potvrdí.
16. 09. 2012 | 12:28

Paterik napsal(a):

Islám bohužel nezná cosi jako odluku církve od státu. Na rozdíl od křesťanství neprošel žádnou sekularizací. Kupodivu ovšem uznává, že křesťané a židé věří ve stejného Boha, ovšem samozřejmě ne tak dobře jako Muslimové.
16. 09. 2012 | 12:29

minatomirai napsal(a):

Tvrdit, že muslim považuje svoji víru za nadřazenou a Mohameda za proroka též nadřazeného křesťanským a židovským prorokůn, je nesmysl. Muslim má jedině problém s neposkvrněným početím a svatou trojicí. To je vše, ovšem s tím mají židé také problém. Byla to naopak křesťanská víra, která na rozdíl od židovské, uzavřela dveře islámu. Pokud se člověk podívá na hostorickou náboženskou nesnášenlivost, křesťanství bezpečně vede.
16. 09. 2012 | 12:37

modrý edvard napsal(a):

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης : vy jeden optimisto. Za 20 let budou /naši následovníci/ řešit horší problémy.
Nejsem pro nucenou repatriaci /o dobrovolné se asi nedá uvažovat/, ale jsem pro poskytování trvalého pobytu pouze těm, kdo 1. se naučí česky; 2. podepíšou, že budou respektovat zákony, především přednost Ústavy nad libovolným náboženským výkladem, a pokud to zpochybní, budou obratem vyšoupnuti; 3. vlastnoručně upečou kapra nebo dokážou vlastnohubně vysvětlit, co je ofsajd přes modrou čáru.
Rohatka: aniž bych ten pojem znal, správně jsem podle popisu usoudil, že to je podstata hupcuku. Heč.
16. 09. 2012 | 12:40

na co komisaři slyší napsal(a):

Paní Brixi ovšem zeširoka obchází otázku, proč on maoista Barroso ty prachy cpe slimáckému bratrstvu a nerozchodí za ně nějaký program na zaměstnávání mladých Španělů kdekoli v Evropě.
Nebo je nevynaloží na integraci nezaměstnatelných českých padesátníků, také kdekoli.

Jedinou odpovědí na to je, že čeští padesátníci před patnácti lety, kdy to bylo laciné a bez problémů, nenahromadili ty kalašnikovy, dušky a RPGéčka. Ev. nějaké PTŘR.
Ukazuje se tedy, že konkurenční výhodou slimáků je inteligence. Vědí, co se počítá.
16. 09. 2012 | 12:40

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Paterik

"...ovšem uznává, že křesťané a židé věří ve stejného Boha..."

Opět povrchní nepochopení té doktríny (též vinou "arabistů", kteří se to zdráhají formulovat, jak to je).
Podle islámců kř. a ž. sice věří ve stejného Boha, ale ten Bůh jim už několikrát dal Korán + právo, a oni to pokaždé překroutili a zfalšovali, tudíž jsou vinni. Mohou to ale časem napravit, proto status dhimmi a odložená likvidace, na rozdíl od polyteistů a ateistů, které je třeba hubit sumárně. Likvidace má nastat na konci světa, židy pomůže zlikvidovat sám Isá (= Ježíš), jak křesťany nevím jistě, pravděpodobně též tak (musel bych hledat).

Takže to "věří ve stejného boha" je takové mlžení a Halík, který to ví a přesto to po nich opakuje, zaslouží protáhnout pod kýlem.
16. 09. 2012 | 12:42

jen namátkou napsal(a):

Islámská věda a typy jako minatomirai.
Člověk, žijící zřejmě omylem, v jednadvacátém století, takový člověk musí opravdu zůstat v němém úžasu a obdivu k muslimské vědě a kultuře, která již dávno, v ranném středověku toto technické zařízení, zvané rohatka, převzala od podrobených obyvatel Mezopotamie.
16. 09. 2012 | 12:43

Pepa Řepa napsal(a):

argun napsal(a):
Ale v Osmanské říši také nějakou dobu fungovalo vedle sebe právo muslimské, křesťanské a židovské. A docela slušně jim to fungovalo - středověká říše vzkvétala.
------------------
A víte,že jste se trefil.Možná kouzlo nechtěného.
V Osmanské říši kvetlo ledacos.
Takže vpřed k osmanizaci Evropy pod praporem multi-kulti?
16. 09. 2012 | 12:50

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo,
jenže to se týká osmanskou říší okupovaných území. Balkán, Jerusalém s okolím,.....
"Nějakou dobu." Ano, okupantům to vždy nějakou dobu trvá, než nahradí zvyky a právo okupovaných národů svými. Multikulti znamená smrt evropské civilizace !
16. 09. 2012 | 12:56

Paterik napsal(a):

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης:

Není to spíš otázka výkladu? Nemám pocit, že by v dobách temna nelikvidovali křesťané "bezvěrce" s menší vehemencí.
16. 09. 2012 | 12:59

Pepa Řepa napsal(a):

A nemusíte ani-po žních-k Turkovi,bádat jak si poradil s Arménem či Řekem. Zkuste-i dnes aktuálního- Syřana.
Myslím že stačí ne osmanizace ale balkanizace a za jednu, dvě generace máte to co tam-"ideální a tolerantní" soužití.
16. 09. 2012 | 12:59

nešiřte falešné vědomí napsal(a):

Teodorosi Kolotočosi
Nezapomínejte, že Clintonovic gangu vděčíme za první nasazení AlKájdy v Evropě a že ušatec se jmenuje Barak HUSEJN Obama.
Nejedná se rozhodně o nějaké ústupky ze slabosti, jak to korporátní média prezentují a mají prezentovat.
Jsme uprostřed Brzezinského rošády.
16. 09. 2012 | 12:59

Pepa Řepa napsal(a):

Paterik
to máte pravdu. Chcete se ale do těch dob vracet?
Jednou žijete na kontinentu s jiným kulturním dědictvím, sekulárním státě s relativní svobodou slova, s muslimským světem opravdu nesrovnatelnou.

Proč se tedy vracet, či připravit se o osobní svobodu.
Jen proto, aby se host neurazil?
16. 09. 2012 | 13:05

muslimská humanista? napsal(a):

„Muslim má jedině problém s neposkvrněným početím a svatou trojicí.“
No, zdá se, že muslim má těch problémů víc. Ale k Svaté trojici.

Svatá trojice podle Koránu : Bůh, Ježíš a Marie.

To může tvrdit opravdu jedině Mohamed.

V křesťanském pojetí tvoří svatou trojici Bůh Otec, Bůh Syn a Duch Svatý.

Islámský učenec Ghazzálí, velmi dobře znal křesťanskou nauku a soudil, „že nebýt dogmatu o Trojici a popírání BOŽÍHO POSLÁNÍ Muhhamadova, bylo by křesťanství absolutním vyjádřením pravdy“.
Islám zavrhuje označení Boha za otce, a to jak vůči Ježíši, tak i vůči lidem jako takovým.
Tedy, kdyby křesťané věřili, že je svatou trojicí Bůh, Ježíš a Marie a že Mohamed je boží prorok byli těmi pravými věřícími.Věřícími jaké víry? Křesťanské určitě ne.
16. 09. 2012 | 13:05

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

argun

Já Vám musím k Osmánské říši ... protože píšete strašné hovadiy, já vím, odkud je máte (revizionistická produkce, hodně překládaná i u nás, i já to kdysi docela baštil) a nevytýkám Vám to.

V Osmanské říši sice "fungovalo vedle sebe právo muslimské, křesťanské a židovské", ale kř. a ž. měli dhimmi status - což nebylo a není nic příjemného a zahrnuje to spoustu radostí, od mnohem vyšších daní po zákaz nosit zbraň a jezdit na koni. Protipříklady jedinců, kteří to v tom systému někam dotáhly, jsou jen výjimky z pravidla - navštivte třeba řecký kraj Mani a zeptejte se, proč měly jejich domy "tajnou místnost" pro ukrytí žen a dětí.
Podobně odpornou stránkou toho "fungování vedle sebe" byla kolektivní odpovědnost - kř. a žid. představení ručili za správné dhimmizování svých oveček. Kolektivní tresty se uplatňovaly ve velkém, naposled myslím roku 1916 s Armény, tanizmatským reformám navzdory.

Ta "středověká říše vzkvétala" je ještě relativnější - vzkvétala z lupu a kořisti, dokud mohla expandovat, a ze ždímání nemuslimských poddaných, dokud z nich bylo co ždímat. Jakmile se zastavila expanze (Vídeň atd.), začal nevyhnutelný kolaps.

Průvodními jevy toho "vzkvétání" pak byla technická zaostalost, kulturní stagnace, "turecké hospodářství" v ekonomice ... nebo třeba taková drobnost, že ještě v 17. století bývalo zvykem, že zájemce o post sultána musel nejdřív zamordovat všechny své pokrevní bratry (a mívali těch sourozenců dost, ti koumáci) - jiné dělání politiky, než topení brášků v Bosporu, prostě za ta staletí nevymysleli.

O každodenním životě té "vzkvétající říše" víme vůbec málo. Ne že by informace nebyly, ale zapadly. Skvělý reportážní cestopis napsal zač. 17. století třeba náš Václav Vratislav z Mitrovic, nepochybně bude takových zdrojů spousta, jen je oprášit... Na ty věci se zapomnělo, protože někdy od 18. století postupně mohamedán přestával být akutní hrozbou, a stal se nejdřív takovým zábavným exotem (např.: Útěk ze serrailu) a posléze devótně přikčeným chudákem, kterého nebylo třeba brát vážně (zásadní omyl koloniálních úředníků, i těch, kdo dovolili islámskou imigraci). No, ale to málo o tom "vzvkétajícím životě" ukazuje zhruba stejný obraz, jako v těch zemích známe dnes - ten V. z Mitrovic třeba popisuje úplně stejné davové scény před vyslanectvím (tehdy habsburským), jaké nám dnes machometi předvádějí v televizi.
16. 09. 2012 | 13:07

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
Trabant si zase přišel odfouknout.
Od Vás, který tady pod nicky tenco a šlápota shromažďoval, co kdo politicky nekorektního napsal a vyhrožoval i editorovi, že všechny udá, dle paragrafu o hanobení rasy i pohlavím to opravdu sedí.
Jako vždycky-autoprojekce ubohé a zamindrákované dušičky.
Smrďte jak je libo, mně je to fuk.
16. 09. 2012 | 13:13

Pepa Řepa napsal(a):

Už mě debata nebaví,začíná být demagogická. Jen bych doporučoval cosi o janičářích.
Jak se k tvrdému jádru rekrutovalo.
Inu k Osmanské říši skutečně matička EU směřuje.
Mějte se.
16. 09. 2012 | 13:19

minatomirai napsal(a):

Bože, vy jste kolosální vůl, řecký nicku.
Turci měli jednu z nejschopnějších administrativ vůbec, menšiny si platily ochranu státu tak, jak se platí daněmi dnes, Turci chránili si svoje teritorium stejně jako všechny velmoci té doby, mezi něž patřili.
A ty židovské menšiny se výrazně na administrativě podílely svými schopnostmi, které byly oceněny.

Na vás se opravdu podepsal May a ve Stínu padishaha. Můj táta to měl doma.
16. 09. 2012 | 13:23

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

P.Ř.

On soudobý evropský liberál nebere odkaz na janičáry vážně, protože přece "je 21. století" a "takové barbarství je v Evropě nemyslitelné".
No - v Řecku či Bulharsku 10. století bylo též nemyslitelné, a v 15. století to najednou viděli jinak.

Úplně taky uniká, že janičárství funguje i nyní, byť se verbuňk dělá v pozdějším věku, a spíše dobrovolně. Např. všichni konvertovavší intoši, od Garaudyho po našeho Větrovce, nemají jinou úlohu, než išlámu dodávat fexibilitu a kreativitu. Dezertovaný janičár Lhoťan mi dlouze vyprávěl, jak jsou rodilí mohamedáni ztracení, když přijde na výrobu "dobrého jména", či jakoukoli složitější a systematičtější politickou intriku. Oni fungují přes inšalláh, na promyšlenější systematickou práci mají čerstvé konvertity. Už u potomků konvertitů se ta schopnost ztrácí, systematická výchova k ne-myšlení udělá svoje.
16. 09. 2012 | 13:28

Čochtan napsal(a):

"Všichni mají právo svobodně vyjádřit své mínění takovým způsobem, který se neprotiví Norimberským zákonům." (Berlín 1936)
X
"Všichni mají právo svobodně vyjádřit své mínění takovým způsobem, který se neprotiví islámskému zákoníku šaria." (Káhirská deklarace lidských práv, Káhira, 1990)

Milí atheisti a levicoví ochránci muslimských práv. Vy budete první, které muslimové v obsazené Evrop pověsí.
16. 09. 2012 | 13:31

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

minatomirai:

A před čím potřebovaly ty menšiny tu ochranu?
Alternativně: Před čím dnešní egyptskou či afgánskou muslimku chrání šátek/burka, když ten islám neustále chrání ženy?
A jak se hergotsafra stalo, že ti Osmani, s tou "nejskvělejší administrativou", přivedli oblast od Dunaje po Bospor a od Jemenu po Taurus ke zpustošení, které tam vidíme dodnes?

A jak se řekne thajsky "poturčenec horší Turka"?
16. 09. 2012 | 13:33

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Paterik

"Není to spíš otázka výkladu?"

Vždycky všechno je "otázka výkladu". Jenže na výklad išláma nemají vliv seminární práce ze Štampachovy religionistiky, ale úplně jiní borci, kteří to shodou okolností studují a žijí celý život, a celé generace.

To s tou "otázkou výkladu" rádi přežvykují euro-apologeti, třeba Tarík Ramadán (googlujte). Žvanit umí, u Štampacha by klidně mohl dělat děkana, ale kupodivu nikdy nepřišel s "výkladem", který by išláma zbavil jeho nejodpornějších rysů. Ty v těch "výkladech" vždy nějak zůstanou.

Taky doktorka Hesová ráda šermuje "výkladem". A jde jí to - vždyť si i Karadávího a Mursího spolek vyložila jako "umírněné islámisty". Ale komu čest, tomu čest, ona jim tam ten výklad dokonce odjela kázat - kdesi na netu je článek, jak dělala evyptským liberálům semináře o naší Sametové revoluci.
Dostali pět procent, ti liberálové. Holt otázka výkladu.

(PS: i Mein Kampf lze vykládat různě, třeba jako plán na rekreaci evropských židů na tehdy skoro liduprázdném Madagaskaru, kde je pěkně a lemuři jsou rozkošní)
16. 09. 2012 | 13:40

minatomirai napsal(a):

A před čím potřebovaly ty menšiny tu ochranu
---------------------------------------------

Stát chrání svoje subjekty, stejně tak svoje menšiny. Tyto platí v daních za svoji residenci a právo být součástí této společnosti, co je na tom tak velice podivného.

V křesťanské Evropě byli židé drženi v ghetech, platili daně, na rozdíl od dhimmi v muslimských společnost byli úplně omezeni v jakékoliv činnosti mimo gheta. Pogromy probíhaly v křesťansky milující Evropě, nikoliv v muslimských společnostech vůči svým menšinám.

Toto trvalo až do doby renesance v Evropě. Pokud tedy porovnáme život menšin v islámských zemích s menšinami v Evropě, jsem přesvědčen, že islámské země zajištovaly svům menšinovým subjektům ochranu a značný díl lidských práv, o kterých Evropa té doby neměla nejmenšího pojetí.

Tady není o čem debatovat, doporučil bych nicméně k bližšímu studiu Tariqa Ramadána, profesora islámských studií na Oxfordu.

Co se týče hloupých dotazů ohledně zániků jednotlivých civilizací či říší, doporučuji prostudovat evropské dějiny konce 19. a 20. století.
16. 09. 2012 | 14:00

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

minatomirai

Toleranční patent Josefa II: 1781
Deklarace práv člověka a občana: 1789
US Bill of rights: 1789
...
Osmánské Tanizmatské reformy (rušící, aspoň částečně, polootrocký status dhimmi): 1839

V tom (vcelku krátkém) mezidobí stihli Osmani docela slušně masakrovat Řeky, Bulhary a Srby, kteří jim za tu "ochranu" asi nebyli dost vděční, nebo co.
16. 09. 2012 | 14:10

Paterik napsal(a):

Pepa Řepa:

Nejde o to se kamkoli vracet. Klíčová otázka je, zdali je islám schopen podobného vývoje jako kdysi křesťanství. Příliš nadějně to sice nevypadá, ale ne všechny státy, kde je náboženstvím islám, jsou plné fanatiků nenávidějících západ.
16. 09. 2012 | 14:12

Yosif K napsal(a):

maňana napsal(a):
Yosif K--- letadlo L39 Delfín neexistuje a neexistovalo,ale nýbrž jen L 29 Delfín a L 39 Albatros ,doufám ,že ostatní informace jsou poněkud přesnější.Je to sice hnidopišství,vím,ale jako celoživotnímu fandovi mi to prostě nedá.
15. 09. 2012 | 20:50
Sorry - spletlo se mi to - je to prevce jen jiz davna hisotire. Narodne osvobozenecka hnuti pouzivala na vzajemne vybombardovai oba dva typy - sveho casu to byly asi nejrozsirenejsi treninkova letadla na svete.

Kde jsou ty casy. Nyni ma kazdy rezim budto zasoby letadylek ze starych casu, nebo kupuje slevnene vrtulniky, strely RPG, katuse s doletem 35 km atd atd. Moznosti vzajemneho vyvrazdovani narodne sovobozeneckych hrdinu jsou sirsi a lacinejsi, o nove L39 neni zadny zajem - staci doplnovat nahradni dily a opravovat stare kusy.

Krome kusu a nazvu zbrani jsou ostatni informace vzdycky castecne subjektivni.

Ohledne Egypta - obcas je trochu sokezni, ze i v USA vzdelani Egyptane (muslimkseho rodu) jsou ohromne optimisticti - Egypt hladce vyzije ze zemniho plynu, turistiky a suezskeho kanalu, POKUD uzna ze islam je reseni vseho. Islam je reseni, jakmile toto lide uznaji a dusledne zavedou shariatske pravo, Allah se uz nejak postara.......
16. 09. 2012 | 14:13

Paterik napsal(a):

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης:

Co se týče Mein Kampfu, myslím že o jeho výklad se vedou podstaně menší spory než o výklad Bible nebo Koránu. Ostatně na antisemitismus neměl Hitler nějaký monopol. Začíná už hned v Novém zákoně.
16. 09. 2012 | 14:18

Prinz Eugen von Savoy napsal(a):

Paterik

"Zdali je islám schopen podobného vývoje jako kdysi křesťanství"
- Není. Celý Korán, safra, je o tom, že židi a křesťani se "vyvíjeli", a tak na sebe uvrhli alláhův hněv. A o tom, že mohemmed je teda už fakt a definitivně poslední šance, kterou alláh lidem dává, a jestli to zase poserou (= jestli se islám vyvine), bude zle. No a celá sunna je o tom, jak zařídit, aby to neposrali (= nevyvinuli se).

"...ne všechny státy, kde je náboženstvím islám, jsou plné fanatiků nenávidějících západ"
Německo ani SSSR též nebyly plné fanatiků, nenávidějících žida/buržousta. A v islámu je to fakt větší hukot, než v nacismu nebo bolševismu, protože to svaté nadšení není jen věcí elit (Rusko), či lumpenproletariátu (Německo), ale jde celou společností.

Ony ty iluze o umírněném islámu opět skvěle rozbíjí realita.
Nebo už nepamatujete, že učebnicovými "umírněnými zeměmi" bývaly právě Tunisko, Sýrie, méně Egypt, pro fajšmekry třeba Mali?
Zbývá Turecko - tam snad zatím vláda "džihádističtější" než populace, ale všeho do času, a divné islámy v Indonésii a Malajsii, ale i tam se to vaří, a nakonec postsovětská Střední Asie, kde to diktátoři drží v tvrdém "mubarakovském" stylu.
16. 09. 2012 | 14:19

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Paterik

"Mein Kampfu ... o jeho výklad se vedou podstaně menší spory..."

Protože Praxe ukázala, a všeobecně se to ví. Taky to trvalo krátkou dobu, a souvztažnost Hitler - válka - lágry byla docela bezprostřední.

O výklad koránu se fakt spory nevedou. Jen mlžení "arabistů" (které nikdo nebere vážně, a kteří za posl. 3 roky nepřišli s jediným relevantním odhadem) a balamucení naivních (každý ex-konvertita vám odpřísáhne, že před konverzí mu podávali úplně jiný výklad, než po ní).

Jo, v islámu existují různé "výkladové školy", které se navzdájem nenávidí, ale pro nemuslima a ne-věřícího fakt není podstatné, zda byla Aiša "matkou věřícíh", nebo malou štětkou, která Aliho připravila o rasůlovu lásku. (Podstata sporu sunni x šía).
Pak existují takoví ti různí umírněnci (alewi, alevi, ahmadíya... víc by věděl P.Ř, nebo moudré knihy), vesměs residua synkretismu s křesťanstvím či zoroastriástvím - ale ty nejsou moc početné, a čas od času jsou, pro pořáde, genocidovány (viz Sýrie, dnes).
16. 09. 2012 | 14:26

Ze vzpomínek islámského pamětníka napsal(a):

„ probíhaly v křesťansky milující Evropě, nikoliv v muslimských společnostech vůči svým menšinám.

Toto trvalo až do doby renesance v Evropě. Pokud tedy porovnáme život menšin v islámských zemích s menšinami v Evropě, jsem přesvědčen, že islámské země zajištovaly svům menšinovým subjektům ochranu a značný díl lidských práv, o kterých Evropa té doby neměla nejmenšího pojetí.“

Ze vzpomínek islámského pamětníka
Ano přátelé, to byly ty staré dobré časy v Orientu, kdy soužití islámu a judaismu bylo bezproblémové.
Pogromy v muslimském světě si tenkrát v ničem nezadaly s pogromy v Evropě. Zkrátka, za starých časů, když se vyskytl nějaký „problém se židy“, tak jsme ty z nich, kteří byli zrovna po ruce, zmlátili, nebo vyvraždili a bylo po problému. Tedy dočasně.
Ano, to byly ty staré dobré časy v Orientu, kdy soužití islámu a judaismu bylo bezproblémové.
Ale dnes? Drtivá většina orientálních židů je v Izraeli a tak, když je potřeba nějaký „problém se židy“, vyřešit, nejsou zrovna po ruce. A dokud bude existovat Stát Izrael, budou s tím ustavičně problémy. Kdy se ty staré zlaté časy bezproblémového soužití islámu a judaismu navrátí?
Jak bolestně nám, stejně jako vám přátelé, ty staré zlaté orientální časy chybí ... No, naštěstí nám tu zbyli ještě nějací křesťané a dokud tu nějací budou, bude soužití islámu a křesťanů bezproblémové.
16. 09. 2012 | 16:13

Pepa Řepa napsal(a):

Je jich celá řada, ale osobně jsem žádného nepoznal, tariqy jsou řády. O nich můžete leda číst nebo do nich vstoupit jako musulman, pokud ještě existují, což je výjimečné nebo podobné zednářům
Když jsem zmínil janičáře, tak v Turecku ožívá opět Bektašíja, Bektašovi jedni připisují založení janičářů, jiní tvrdí, že to bylo až po jeho smrti. Matlal do islámu křestanství i šamanismus, janičáře zamáznul krvavě až Mahmůd někdy až v půlce 19.století Kemal je úplně zakázal a teď znovu ožívají v armádě.

To je ale thema pro Zdeňka Mullera a hlava mi nebere, jak by mohli ovlivnit nejen současný revoluční kvas ale i tvorbu pracovních míst-o které je blog- už proto, že se jedná o spíše historickou etapu, současní pravověrní nemůžou čuchat ani je, ani kult marabutů či taneční projevy.

V Iráqu mezi Kurdy bylo dost Jazídů (i v Syrii v poušti Sindžáru), ty zase nemůžou čuchat šíiti, zabili jim Husseina, nepovažují je ani za muslimy.
Některé řády lze těžko označit za tolerantní dokonce vycházejí z wahhábismu, třeba Sanúsia, pomáhala Britům proti Rommelovi, za to dostal její člen Idrís II- království v Libyi, než ho svrhnul Qaddháfí. Ostatně Hášimovec v Jordánsku taky přišel ke království jako slepý k houslím.
Neřekl bych, že jsou umírnění, spíše nábožensky přísní a netolerantní k modernosti, takže není těžké vypátrat kořeny náhlého návratu fundamentalismu v Maghrebu.
Jen to přeskočilo generaci.

Je dobré o tom číst, někteří súfíci v histori byli přemýšliví chlapíci,ale to už je hodně dávno, ale jak by mohli ovlivnit současný BV opravdu netuším.
16. 09. 2012 | 16:40

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Nejste sice sám, ale když napíšete tak obsáhlé a propracované sdělení s hlavbou a patou jako málokdo, proč ho nakonec zkurvíte zkratkou (zde BV), o které sice sám zjevně nepochybujete, ale mnozí (já) nevědí, o co go? To Vám ta dvě nevypsaná slova ušetří TOILK času?
Aha - zřejmě Blízký Východ, na mé výtce to nic nemění, stává se to módou, asi infekce ze SMS?
16. 09. 2012 | 16:54

dalimír napsal(a):

Supe supe ,také už i Vám kape na karbit ? Pravičák se nezapře ! Jste všichni stejní ! Dl.
16. 09. 2012 | 17:08

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Yosif K.:

"...sokezni, ze i v USA vzdelani Egyptane (muslimskeho rodu) ..."

Platí-li, co píšete v závorce, není to šokézní.

Ale povězte mi, po tolika letech vedle nich, a pořád být šokován... ;)

Hezky to ale sedí k samotnému blogu, který postuloval, že problém těch zemí je "málo práce". Jiní zas věří, že problém je "vzdělání", občas je slyšet "horko" a slyšel jsem už relativistu, jinak maximálně liberálního establišovaného VŠ profesora, podle něhoř, říkal v soukromí, je problém "rasa".
Není - kdyby žili mohamedáni na Islandu, byli bílí, měli tam školy a práce bylo dost, pořád by to byli stejně nesnesitelní mohamedáni, viz švédští či kanadští konvertité bojující džihád v Somálsku a Sýrii.
16. 09. 2012 | 17:17

Aha napsal(a):

Není to sice výtka, ale, ale, když napíšete tak krátké sdělení s patou jako málokdo, proč ho nakonec zkurvíte svou HLAVBOU, o které sice sám zjevně nepochybujete, ale mnozí ano? To Vám psaní zabere TOILK času?
Nejste sice sám, zřejmě to stává, aneb "Vidím snítku v oku tvém..." asi infekce ze SMS?
16. 09. 2012 | 17:20

minatomirai napsal(a):

Sufi jsou většinou v anonymitě pro širší veřejnost. Pracují usilovně pro svoji komunitu, které budou pomáhat, nezištně, i za cenu majetkových ztrát.
Osobně jsem znal a znám sufi z řádu Nagshbandi, včetně několika jejich mistrů, tedy duchovních. Sufi se nikdy nepředstaví jako sufi, bude to tajit až do doby, dokud se nezíská jistá důvěra.
Stát se jedním z mistrů = duchovních, je otázka spousty nesmírné disciplíny a osobních obětí.
Jsou jiní než ostatní muslimové, to se kupodivu pozná téměř okamžitě.
Mně osobně zajímal řád Qalandarů či Calandarů, píše se to rázně. To jsou opravdoví mystikové, téměř mimo normální život na rozdíl od ostatních řádů.

Sufismus představil poprvé veřejnost Idris Shah, jeden z rodů sufistů, který žil v UK. Původem Afgán-Pathán, vyrůstající v Indii, který patřil mezi afganskou nobilitu a tím i mezi sufi. Jeho malá knížečka o mulovi Nasredinovi je mimořádná, nicméně až svojí prací The Sufis, se dostal do širšího podvědomí. Předmluvu k této knize napsal Robert Graves, jeho přítel.
Mně osobně zaujala kniha jeho syna Tahíra, o které jsem již tady kdysi psal a která může trochu poodkrýt onen tajemný sufismus. S humorem, který kupodivu otci Idrisovi nechyběl u Naredina, ale v jeho dalších pracech ano. Nechyběl mu však mimořádně pronikavý intelekt.

Muslim pojímá boha osobně, skoro jako žid, mám pocit, že pro křesťana je téměř vyloučené stát se sufim, i když svého času to bylo velice populární v USA a UK.
16. 09. 2012 | 17:47

minatomirai napsal(a):

Ještě jedna věc, sufi se politikou nebudou zaobírat.
16. 09. 2012 | 17:49

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Ještě k Yosifovi K

Kontakt z Egypta mi nedávno vyprávěl, že si tam spousta ještě nedávno "normálních" chlapíků (vzdělaní inženýři, podnikatelé či manažeři, ve věku otců rodin) NAJEDNOU rozpomíná na to nejsprávnější mohamedánství, nechávají si narůst vous, oblek zaměňují za halenu a krátké kalhoty ... Známe z dob po nástupu komunistů, a vlastně i po jejich odchodu.
Západ v tom má vinu spíše morální: Obamova politika je signál, že na jejich umírněnost každý kašle, a nechtějí zůstat out.
16. 09. 2012 | 17:52

Pepa Řepa napsal(a):

SuP
mějte soucit, jsem stařec nad hrobem, všechno píšu z hlavy, proto je to samá hrubka a v závěru docházejí síly.
minatomirai
Představa, že by súfik šel pokládat nálož se semtexem je stejná, jako kdyby ji šel pokládat Franta z Assisi.
Na druhou stranu jejich vliv na současné dění ve světě je stejný, jako kdyby někdo prohlásil, že františkáni hýbou s kormidlem politiky západní civilizace.
Myslím, že jsme opět vylezli na cimrmannovskou Švestku.

Franta z Assisi může být akorát patronem útulků pana Srstky, Lojza ze Žižkova netuší o kom je řeč a na druhou stranu vykládejte Ahmedovi s kalašnikovem z Benghází o mystice.
Jejich vliv na současné dění je pramalý a přímos súfika pro tvorbu pracovních míst na OPBH BV či SV, nulový.
Šariátník by si to měl ujasnit.Řekl bych, že súfi a šaria moc dohromady nejde. Možná ale zase hlava vynechává.
16. 09. 2012 | 18:37

Ziad Abdel Samad napsal(a):

Ziad Abdel Samad, výkonný ředitel
Arabská síť nevládních rozvojových organizací
(Arab NGO Network for Development, ANND),Výňatek ze zprávy

Rozvojové cíle tisíciletí nebudou v arabském regionu do roku 2015 splněny, pokud se bude postupovat současným tempem. Hlavní příčinou tohoto pomalého vývoje je slabá podpora mezinárodní komunity pro cíl, který se týká globálních rozvojových partnerství, a mizivá politická vůle nastolit v regionu ekonomickou a sociální spravedlnost. Mezi další významné regionální překážky dosažení cílů patří nedostatek vůle prosazovat lidská práva a principy „dobré správy“, křehká politická stabilita, nedostatečná demokracie a absence mírového a udržitelného akčního rámce.
Stejně naléhavý je i problém chudoby, která postihuje více než 39 % obyvatelstva, což znamená, že téměř 140 milionů Arabů žije pod horní hranicí chudoby a nemá dostatek prostředků na to, aby mohli vést důstojný život.
16. 09. 2012 | 18:37

Ziad Abdel Samad napsal(a):

Ziad Abdel Samad, výkonný ředitel
Arabská síť nevládních rozvojových organizací
(Arab NGO Network for Development, ANND), Výňatek ze zprávy.

Národní zprávy o plnění Rozvojových cílů tisíciletí, které sestavují vlády za asistence Rozvojového programu OSN (UNDP), uvádějí, že tento region nebude schopen vypořádat se s hrozbou hladomorů.
Podle odhadů z roku 2004 bylo tehdy hladem a podvýživou ohroženo 25,5 milionu lidí, což je výraznýnárůst oproti roku 1994. Ze zprávy připravené UNDP a Arabskou ligou a zaměřené na rozvoj v regionu vyplynulo, že ačkoli Sýrie a Súdán učinily určitý pokrok k dosažení soběstačnosti v produkci obilovin, v zajišťování potravin nebylo od roku 1990 dosaženo žádného významnějšího pokroku.
16. 09. 2012 | 18:42

minatomirai napsal(a):

Sufismus vychází z islámu, tedy i shari, která je jeho nodlučitelnou součástí.Sharia je stále islámské právo navzdory tomu, že obsahuje některé nechutné aspekty.

Nevidím kolem sebe ani useknuté ruce, ani ženy zakopané po krk připravené k ukamenování. A to, na rozdíl od vás, jsem v islámské zemi.

Sufi nemají zájem na politickém vlivu, nikdy ani hostoricky neměli.
16. 09. 2012 | 18:44

Jáchym napsal(a):

K současným arabským nepokojům:
http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/11478-smrt-velvyslance-usa-v-libyi-odplatou-al-kajdy-a-film-ktery-obestiraji-zahady-
16. 09. 2012 | 18:46

Pepa Řepa napsal(a):

Ziad Abdel Samad
obávám se, že v obilovinách Vám ČR nepomůže, ale kdybyste projevili zájem o řepku olejku, té máme nadbytek, jak přikázala matička EU, abychom nekonkurovali.

Kdy začnete celoarabskou osvětovou kampaň za snížení porodnosti, aby alespoń další generace netrpěli hladomorem?
Při přírůstku okolo 5% ročně není divu.
Je pozoruhodné, jak při této zmínce všichni proarabští aktivisté ohluchnou.

Jak byste si pomoc představoval?
16. 09. 2012 | 19:03

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

minatomirai .... Nevidí usekané ruce, ani kamenované ženy.
G.B.Shaw v SSSR taky neviděl hlavějící rolníky, a olympinici na berlínské olympiádě zaručeně neviděli jediného tejraného žida.
Navíc je docela možné, že tam, jak ocasuje minatomirai, žádné usekané ruce ani nemají - vzor ČSSR, taky ani skoro žádnej kulak umřelý hladem.

Jestli ono to nebude tím, že zplynovaní židi, hladem mrtví kulaci a usekané ruce jsou až poslední inštance předmětných totalit?
Prvý aspekt té išlámské je mnohem benignější - může si kdekdo natočit Filmík o úchylovi, nebo nemůže?

Jestli nemůže, můžem ty ruce sekat rovnou. On už to je jen graduální rozdíl.
16. 09. 2012 | 19:10

Občan napsal(a):

Paní Brixi,

a to Vás nenapadlo, že většina těch Vašich "nezaměstnaných" muslimů se živí úplně stejně jako lidé jinde va světě? Tedy jako "OSVČ" nebo "samostatně hospodařící rolníci"?

Proč se, probůh, domníváte, že všichni, kdo nemají zaměstnaneckou smlouvu, jasou "nezaměstnaní?
Nás je sotva 10 milionů a máme zde přitom skoro milion "OSVČ". Více než polovina z nich jsou lidé, pracující z důvodu nedostatku normálních pracovních příležitostí jako "podnikatelé" ve "švarcsystému". Dnes už i uklizečky pracují na "živnosťák" a jsou rády, že vůbec nějakou práci mají.
Další přežívají tak, že drobně hospodaří a co vyprodukují, prodávají po tržištích; nebo doma něco vyrábějí a opět s tím objíždějí tržistě v naději, že něco prodají. Proč Vás to tedy překvapuje u muslimů a nepozastavujete se nad tím, že v Evropě jesou ve stejné situaci deístky milionů lidí, kteří by raději byli něčími zaměstnanci.

Pokud jako Vy uvažují všichni zaměstnanci Světové banky a MMF, pak se už vůbec nedivím, že je svět v těch fekáliích, ve kterých je. Jste úplně odtrženi od reality.
16. 09. 2012 | 19:10

Pepa Řepa napsal(a):

Ziad Abdel Samad
a pokud zdůrazňujete, že jste Arabská síť nevládních rozvojových organizací, co požádat nejdříve bratry své, aby upustili od sjezdovek, umělých ostrovů, nakupování fotb. klubů,véží až do nebe, hotelů, bank, nejmodernější vojenské techniky....etc....etc a nakoupili obilí či pomohli potlačovat poušť?
16. 09. 2012 | 19:18

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

ad Ziad Abdel Samad

Případně o tu "rozvojovou pomoc" požádejte alláha.
Z mezinárodní komunity jste se vyřadili - ne Stevensem v Benghází, ale už tou izraelskou ambasádou a Institutem v Káhíře. Na to se nesmí zapomínat.

Národy, které ničí památky a vypalují ambasády, prostě nemají nárok.
16. 09. 2012 | 19:18

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Pepo, víte přece, že jsem na tom stejně. Být mladší, bystřejší a akčnější, zřejmě bych se zkratkami problémy neměl ....
;-)
16. 09. 2012 | 19:26

hovorka11 napsal(a):

7 afghánských žen zahynulo a stejný počet jich byl zraněn v důsledku bombardování NATO ve východní afghánské provincii Lagman, informuje dnes agentura Pazhvak.
Letci pokládali ženy, jež v noci sbíraly chrastí, za vzbouřence.
-----------------------------------
Pokud někdo obhajuje terorismus, tak by si měl uvědomit zákony akce a reakce.
Měl by si uvědomit, že označení "vzbouřenec" existuje na základě ideologie vymývání mozků. Zkrátka tam nemáme co dělat a Stevensona zabili ti, které USA nechala vyzbrojit pro změnu režimu na tvrdě islamistický.
Stejnou hovadinu dělají i v Sýrii cituji:

"Zabití amerického velvyslance v Libyi je jen pouhý úvod do toho, co se může stát v Sýrii – kde jsou hordy „bojovníků za svobodu“ podporovaných CIA, Turky a domem Saudů, napojené na Al-Káidu, buď prostřednictvím údajně reformní Libyjské islámské bojové skupiny (LIFG), nebo zkratkami prošpikovaných nájemných gangů, jako Al-Káida na Arabském poloostrově (AQAP) či al-Káida Maghrebu (AQIM).
Takže jak Washington v Libyi „předvede pachatele před spravedlnost“? Nakonec je to tentýž gang, který byl oslavován jako „hrdinové“, když sodomizoval, lynčoval a sejmul „zlo“ Kaddáfího.
Asia Times Online varovaly přes rok před zpětným kopancem v Libyi – a potenciálně v Sýrii, kde ve středověku zamrzlí saudští šejkové zuřivě uvalují fatwy legitimizující rozšířené masakry „nevěřících“ alavitů. To vše je opakováním afghánského džihádistického filmu z 80. let; nejdříve jim říkáte „bojovníci za svobodu“, ale když zaútočí na nás, přemění se na „teroristy“."
16. 09. 2012 | 19:38

hovorka11 napsal(a):

Paní HANA BRIXI, které články jsou většinou zajímavé zde ukazuje spíše absolutní dezorientaci v tom, co provedlo NATO vedené USA.
Objasním:
NATO rozbombardovalo Líbyi (asi 40 000 mrtvých především civilistů), dosadilo tam islamisty, kterým se vyplácel žold ze zabavených peněz Líbye. Líbye byla nejbohatším státem, který se snažil sjednotit Afriku a zajistit lidem vzdělání a prosperitu. Kadáfí byl vázan dohodou o zadržování afrických uprchlíků snažící se dostat do Evropy. Likvidace Líbye pro něj musela být velkým šokem, protože zvítězila vojensko- ropná lobby nad rozumem bránit se postupu radikálních islamistů do Evropy přes Afriku a země sousedící s Ruskem.
Žádné ideály arabského jara se neujmou, protože EU zcela podléhá USA a jejímu postupnému bombardování cestiček islamistům do Evropy.
Likvidace Assada bude znamenat postup All Kaidy blíže k Evropě a Izraeli. To má zřejmě USA s EU v úmyslu, protože dělá vše pro islamizaci Evropy a rozvrat ekonomiky pomocí falešných dolarů a EUR.
Vše směřuje cíleně k dalším válkám na přesměrování myšlenek obyvatel, aby neměli čas vše prohlédnout a nemohli se domoci změn k prosperitě.
16. 09. 2012 | 19:59

hiovorka11 napsal(a):

Není ta EU totálně destrukční a totalistická ?

"DUBAJ - Vodca al-Káidy Ajman Zawahrí vyzval všetkých moslimov, aby podporili povstalcov v Sýrii. Zvrhnutie režimu prezidenta Bašára Asada ich podľa neho priblíži ku konečnému cieľu - porážke Izraela a "oslobodeniu Palestíny", vyplýva zo zvukovej nahrávky, ktorú vo štvrtok zverejnili na internete.
Zawahrí pri príležitosti výročia teroristických útokov v USA z 11. septembra 2001 kritizoval moslimské vlády na Blízkom východe a v Ázii za to, že nesledujú ciele politického islamu. Osobitne odsúdil nové vedenie Egypta za to, že dodržiava mierovú zmluvu s Izraelom, a Pakistan, kde je podľa neho "vláda na predaj a armáda na prenájom".
16. 09. 2012 | 20:02

Recesista napsal(a):

Brixi:

To je ta jižanská mentalita. Oni si stále myslí,že je furt někdo bude dotovat. To není jenom Řecko, Španělsko,Egypt a další arabské státy, ale všechny Africké země. Černoušci v Africe si říkají pošlete nám peníze, protože jste nás několik staletí vykořisťovali, ale že v té době také Evropané investovali obrovské peníze do infrastruktury a většina lidí v těch zemí měla alespoň nějakou práci a byl tam klid. Dneska se v Africe honěj s kalašnkovama, země se jim rospadá a čekaj až jim blbý Evropani pošlou v záchvatu neopodstatněně vinny nad dávnými křivdami, které se stali před několika staletími, pomoc aby nemuseli pracovat a dál se střílet kalachama.
16. 09. 2012 | 22:52

Naděžda napsal(a):

a nyní mají miliardu an dopadení křesťana, co točil film. Tu njim zřejmě půjčil Barosso, který to zas utrhl od pusy líným Řekům.

Jděte se v té Světové bance vycpat. Arabové jsou v globále tak bohatí, že i náš Bakala s Kelnerem , Bártou Babišem a Klausem dohromady jsou proti tomu úplné socky.
17. 09. 2012 | 08:20

hovorka11 napsal(a):

Recesista:
Jste zcela mimo. Odpojte koloniální státy, které vyžírají Afriku jako je Francie, Británie a USA a pak by se na nohy postupně postavily. To je to, co těmhle státům vadí v Africe nejvíce ! Líbye to jasně ukázala a EU se postavila na stranu islamistů spolupracujících s USA.
To krmení palestinců v Gaze a "pomoc Africe" od EU má jen zakrýt účel destrukce koloniálních válek. Proto EU nehájí a hájit nebude zájmy občanů EU, ale naopak bude hájit zájmy korporací a zbrojní lobby.
V době, kdy chtějí američani zabít nebo uvěznit Assangeho na doživotí za odhalení pozadí válek v Íráku a Afgánistánu. EU odvádí pozornost mimo vnitřní důkazy o potlačování svobody slova, svobody informací a tím i demokracie.
17. 09. 2012 | 08:21

hovorka11 napsal(a):

Naděžda:
Ty miliardy se nacházejí u arabských států používajících dolar jako je Saudská arábie, Katar, Bahrajn atd. Tyto despotické státy jsou spojenci USA a uvolňují značné částky na zbraně islamistům.
Ono totiž nejde o lidi a demokracii, ale o velký mamon.
17. 09. 2012 | 08:25

resl napsal(a):

Arabové, muslimové si musí udělat nejdřív pořádek doma. Jejich komplex vůči západu roste, zvlášť když ztrácejí své následovníky v otázce víry. Potřebují nepřítele přesně ve stopách komunistů. Těm když se nedostávalo, tak začli pomlouvat, později vraždit. Jen nepřiznat, že jejich vůdcové jsou primitivové a lenochům jejich nicnedělání vyhovuje. Zbraň poznají, noty je nezajmají.
17. 09. 2012 | 10:19

Pepa Řepa napsal(a):

hovorko, Vy jste ale hlava, zase záříte.
já myslel, že v Libyi byl blahobyt proto, že zavrtali do země a vytrysknul olej.
A ono to je tím, že vyhnali imperialistu.
:-)

Hmmmm, očekávám že do roka je ze Zimbabwe druhý kuweit, Mugabe co nepomordoval, to vyhnal. A tak by se to mohlo vzít stát po státu.
17. 09. 2012 | 14:27

Pepa Řepa napsal(a):

Jo hovorko
když zmińujete Afghanistán, šel zřejmě raketové vzhůru, když tam byli ti Vaši-soudzi- z CCCP- a vládl Babrak, ekonomický tygr východu.
Nebo že by Babrak cosi zbabral stejně jako dnes Obama?
Ó Bamma mia
17. 09. 2012 | 15:28

buldatra napsal(a):

Řekl bych, že analýza je to pěkná od paní autorky o těch pracovních místech v postjarních zemích, vo tém žádná.
Hezky jsem si početl.
Paní autorka analyticky velmi správně zjistila, že kýžených míst pracovních nedostává se tamějším prácechtivým a tím pádem ani jejich platová situace není utěšená, což je smutné zjištění.

Za drobný nedostatek analýzy paní analytičky považuji snad jen nepochopení příčiny, proč to tak je.
Kdo, nebo co v tom má prsty?

Ihned vyloučit můžeme Kalouska.
Zas tak špatně na tom nejsou, páč ještě furt se rychle množí.
Ale když v tom nemá prsty Kalousek, pak v tom může mít prsty už jen bytost ještě vyšší a mocnější, až mocnější a ta je jen jedna jediná, v těch končinách. Každý ji tam zná.

Ano, uhodli jste. Alláh to tak chce a tak to tam také tak je.
Není na nás posuzovat, co alláh chce a co činí a proč, neboť na to je i rozum nejlepších analytiků a analytiček krátký.
Můžeme se jen modlit a děkovat, tedy vlastně, oni se mohou modlit.
Možná se nemodlí správně.
To by chtělo asi zanalyzovat.

Teoreticky lze vyslovit domněnku, že kdyby byli všichni v těch postjarních zemích zaměstnáni od nevidím do nevidím, sdruženi do brigád aláhovy práce a makali s krátkou přestávkou na oběd, neměli by dost času na kobereček a x krát denně na modlitbu, což by se alláhovi nemuselo líbit.
Zde je každá rada drahá.
Inu, babo raď…
17. 09. 2012 | 15:57

hovorka11 napsal(a):

Pepa Řepa:
Nemáte problémy s hlavou ?
--------------------------
Stát, který se dnes nazývá Zimbabwe, během 20. století prošel složitým formálním vývojem.
V roce 1890 se do této oblasti vydala tzv. pionýrská kolona ozbrojená střelnými zbraněmi. Vznik a aktivity této kolony byly řízeny Britskou Jihoafrickou společností. Po těžké porážce černošského náčelníka Lobenguly a následném vytlačení černošského obyvatelstva začala společnost území okupovat pod názvem Mašonsko a Matabelsko.
Od roku 1889 do roku 1923 získala společnost oficiální koncesi na správu tohoto území, které při této příležitosti bylo přejmenováno na Rhodesii.
V roce 1923 Britská Jihoafrická společnost zkrachovala a její území přišlo pod přímou správu Spojeného království. Spojené království rozdělilo území na dvě části: Protektorát Severní Rhodesie a Samosprávnou kolonii Jižní Rhodesie, která je územně ekvivalentní dnešnímu Zimbabwe.
V roce 1953 se vláda Spojeného království rozhodla Protektorát Severní Rhodesie, Protektorát Ňasko a Samosprávnou kolonii Jižní Rhodesie spojit do jednoho správního celku, který se začal nazývat Federace Rhodesie a Ňanska.
V roce 1963 byla tato federace rozpuštěna a Samosprávná kolonie Jižní Rhodesie byla obnovena.
V roce 1965 bílá minorita v Jižní Rhodesii jednostranně vyhlásila nezávislost na Británii. Nový nezávislý stát byl pojmenován Rhodesie.Tento stát nebyl nikým uznán a oficiálně byl vzbouřenou britskou kolonií.
V roce 1979 byla změnou ústavy Rhodesie přejmenována na Republiku Zimbabwe Rhodesie.
V ten samý rok byla ústava změněna znovu. Tato ústava uznala britskou suverenitu nad Zimbabwsko Rhodeským územím a oblast se dobrovolně znovu stala britskou kolonií pod staronovým názvem Samosprávná kolonie Jižní Rhodesie.
V roce 1980 oficiálně udělilo Spojené království kolonii Jižní Rhodesie samostatnost. Tento stát byl všemi uznán a to pod názvem Zimbabwe.
------------------------------
Dnes:
Nová vláda vnesla do Zimbabwe stabilitu a jednotu a s tím také oživení cestovního ruchu. V roce 2010 navštívilo Zimbabwe 2,3 milionu cizinců, což je oproti předchozímu roku nárůst o 15 %. Největšího zlepšení se ale Zimbabwe dočkalo v příjmech z cestovního ruchu, které činily 770 milionů amerických dolarů. Oproti předchozímu roku je to skok o 47 %.
Podle zimbabwské agentury cestovního ruchu (ZTA) zemi navštívilo 87 % turistů z jiných afrických zemí. Na druhém místě se objevili Evropané s pouhými 6 %. Třetí bylo USA a těsně za ním asijské země.
Takto masivní nárůst není žádným překvapením, protože Zimbabwe toho turistům nabízí opravdu hodně. Cílem ZTA je přilákat do země v roce 2015 celkem 5 milionů zahraničních návštěvníků. Jestli se Zimbabwe zaměří na propagaci svých přírodních krás a odsune násilnou minulost do pozadí, je tento cíl reálný. Co se týče Viktoriiných vodopádů, spolupráce se sousední Zambií by mohla zpříjemnit život turistům, jelikož by tak odpadlo zbytečné
17. 09. 2012 | 16:25

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý hovorko
:-)
Podle zimbabwské agentury cestovního ruchu (ZTA) zemi navštívilo 87 % turistů z jiných afrických zemí. Na druhém místě se objevili Evropané s pouhými 6 %. Třetí bylo USA a těsně za ním asijské země
---------------------
A sakra. Z okolních zemí, říkáte?
To tedy se musí státní kasa naplnit, samej boháč.Přijeli i z Madagaskaru?
Tak proč se na chudou Afriku vybírá?
Řekl bych, že více než "turisté" přinesli si asi odnesli. Po farmářích. Jestli ještě něco zbylo.

Hovorko, nenechte se vysmát.
Pokud jde o počet turistů je Tunis a -i přes klesající trend- Egypt na tom moc dobře.Zato v Libyi takřka turistika neexistuje za Qaddháfího byla dokonce individuální zakázaná.
Takže:
O čem vypovídá počet turistů, zvláště ze sousedních afrických zemí?
O míře blahobytu? O životní úrovní?
Možná o bezpečnosti, ale pokud se jedná o "turisty" ze sousedních zemí, tak bych počet nepřeceňoval, zvláště když je v afrických zemích běžná migrace po kmenovém území, přesahujícím hranice států.

Pokud by tedy měl Váš argument tedy počet "turistů" nějakou vypovídající hodnotu nechápu, proč se lká nad Egyptem nebo Tunisem, proč se s čepicí nevybírá na zbědovanou Libyi, sice s ropou, leč bez turistů.

A pokud tím chcete doložit jak za Mugabeho se lepší bezpečnostní situace a vzkvétá svoboda, počkejte až se tady objeví honolulu, to je jeho rajon.
Má zmapovanou jižní Afriku jako málokdo, ne z konferencí MMF, ne z Hiltonů, ale jako obyčejný pěšák.

Hovorko, nečtěte už ty Haló noviny a nehltejte tak server Golos Rosii, zkuste vytáhnout paty, zajet na jih.
17. 09. 2012 | 18:12

hovorka11 napsal(a):

HANA BRIXI:
Jestli EU není proti vlastním obyvatelům, tak přestane podporovat islamisty ve vraždění a nechá lidem Sýrie svobodu. Tu nehoráznou drzost se můžete pokusit zastavit:

Největší zásilka zbraní pro syrské "povstalce" je na cestě
15.9.12
Sýrie: V tureckém přístavu Iskenderum je připravena k vyplutí loď s dosud největší zásilkou zbraní pro syrské "povstalce". Kargo obsahuje dokonce rakety země-vzduch SAM-7. Zbraně přicházejí z Lybie. Kapitán lodi s názvem Vítězství Omar Mousaeeb už dostal povolení k vyplutí.
Mousaeeb je Libyjec z Benghází a vůdce organizace Libyan National Council for Relief and Support, která se zabývá dodávkou zbraní pro ozbrojené teroristické skupiny v Sýrii. Podle něj důvodem neúspěchu syrských "povstalců" je nedostatek zbraní.
17. 09. 2012 | 21:35

Yosif K napsal(a):

Nejprve bych doporučovala postavit továrnu na budíky. To by se zaučili a nebylo pro ně moc složité i bez škol. A do práce se musí brzy vstávat, tudíž by byl odbit. Budík potřebuje každý pracující.
Pak lisovnu plastů, na svačinové boxy.
A pak už by se to rozjelo.
KONEC CITATU.
Konkretni priklad. Vyskoskolak Mohammed Bouzzizi ktery se upalil kdyz mu policisti zrekvirovali dvoukolak s ovocem a vahou se ve skutecnosti jemnoval Tarek Boazizi, mel ZS a vysokoslakacka byla jeho statra.
Tez neni pravda ze by v mestecku nic nebylo - je tam fabrika, ne na budiky ale na plastove hracky. N+mozna dokonce psotavenba s podporou EU. Problem takovych vfabrik je ovsem v tom, ze konkuruji cinskemu zbozi.

V cinskych fabrikach lidi makaji jako draci za neprilis vysoky plat. V arabskych fabrikach lide makaji jako arabove, take za neprilis vysoky plat ale shoduokolnosti jejich produkce nemuze cinanum moc konkurovat.

Z toho duvodu se to nejak moc nerozjizdi. Z toho duvodu vyskoskolak nebo spise zakladoskolak Mohamed nebo spise Tarek Bouazziz nepracoval nebo spise nechtel pracovat ve fabrice na hracky, z toho duvodu prodaval zeleninu z dvoukolaku, a kdyz policistum neklopil tolik kolik by je uklidnilo, zabavili mu vahu, on se upalil a vypuklo Arabske Jaro. Arabske jaro vypuklo vedle fabriky na hracky.

Coz samozrejme neznamena ze podporovat fabriky na hracky je absolutne beznadejna snaha......
PS Pan Hovorka 11 se s velebenim zimbavskeho rezimu totalne pominul. Mel jsem pocit ze od klanoveho rasisty Mugabeho dali ruce pryc i skalni bolsevici.
17. 09. 2012 | 21:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy