“Zemanovo vítězství“ a strach o parlamentní demokracii

12. 08. 2013 | 22:28
Přečteno 7037 krát
Hlasy, strachující se o parlamentní demokracii ze strany médií, parlamentních stran bývalé vládní koalice a části veřejného mínění kritického vůči prezidentovi Zemanovi, zaznívají s neztenčenou silou i po vyslovení nedůvěry několikatýdenní vládě
Jiřího Rusnoka. Přestože tento akt nastolil otázku předčasných parlamentních voleb, které parlamentní demokracii potvrzují, útoky na prezidenta Zemana a nepřímo i na prezidentský systém pokračují.


Ponechme stranou, zdali parlamentní demokracie je jedinou samospasitelnou a funkční formou pro českou demokracii. Byl to, bohužel, dnešní český parlament, který v posledních třech letech zpochybnil či spíše destabilizoval parlamentní demokracii a nepřímo nastolil otázku jejího dalšího fungování v té ústavní podobě, v jaké se nachází.

V situaci, kdy sám parlament selhal, jsou útoky bývalé parlamentní vládní koalice proti prezidentovi Zemanovi, ospravedlňující se jeho mocenskými ambicemi, účelové a pokrytecké. A jak již bylo mnohokráte řečeno, nic neřeší a prohlubují současnou politickou krizi. Nemluvě o jejich krátkozrakosti, která se obrací proti demokracii a prezidentskému systému, který – opírající se o Listinu základních práv a svobod - funguje například ve Francii či USA.

“Odezdikezdimus“ - tak typický pro nevyzrálou a hodně přízemní českou demokracii - vystřídal v médiích po „stojedničkové“ ostudě další mediální fetiš "Zemanovo vítězství". Navazuje na předcházející mediální démonizaci kroků prezidenta Zemana a pokračuje v ní.

Aktuálně má ale česká demokracie hodně daleko do soupeření pravicových a levicových idejí, abychom mohli hovořit o vítězství jedné či druhé strany politického spektra. Aféry a skandály, které přinesl klientelismus napojený na skupiny organizovaného zločinu kontrolující špičky stranických sekretariátů a přes ně státní zakázky, čerpání evropských fondů a obsazování klíčových míst ve státní správě, justici a veřejnoprávních subjektech vytvořil hranici, za kterou končí dnešní česká demokracie. Nalevo i napravo.

Více než o „Zemanovo vítězství“ se tedy jedná o politickou odpovědnost a odvahu prezidenta a občana, který s chatrnou a nejednoznačnou Ústavou v zádech dal průchod sílícímu hlasu veřejnosti. Odblokovat a prolomit mravně a trestně prohnilou patovou situaci v Parlamentu, která ochromuje státní správu a poškozuje Českou republiku navenek.

Prezident Zeman tak pomohl k důležitému prvnímu kroku, jak se pohnout z dlouhodobé politické krize směrem, jak doufejme, k předčasným parlamentním volbám. Volbám, které, jak slyšíme z úst zastánců parlamentní demokracie, paradoxně vlastně zase ničemu podstatně nepomohou. Znamená to tedy systémovou krizi naší parlamentní demokracie, nebo spíše sofistiku rádoby demokratů, odcházejících z vlády a od moci pravděpodobně tak zkorumpované, že se začínají obávat trestně právních důsledků.

Prezident Zeman příznačně pro něho netrpělivě a zbytečně politizoval, když tajuplně hovořil o dalším skandálu, kterého se česká veřejnost má dočkat. Ale to přece není nic nového v české politice. Naopak, na světlo před soudy se zatím dostali pouze původci podezřelých machinací v řádu desítek či maximálně stovek milionů. A soudě podle nářků nad čerpáním fondů Evropské unie rozfofrované miliardy zatím na své pachatele a spravedlnost teprve čekají. A zůstává nadále nezodpovězenou otázkou, zdali se v takovém případě dočká spravedlnost naplnění zásady padni komu padni, a až do kterého patra parlamentní, výkonné a soudní moci dokáže účinně vystoupat.

Toť otázka pro demokracii a její představitele v čele s prezidentem Zemanem; a samozřejmě také pro prezidentem Zemanem jmenované nové ústavní soudce, z nichž někteří si zadali s komunistickou mocí více než je pro ctihodnost a důvěryhodnost demokratické instituce, jakou je Ústavní soud, záhodno.

Na druhou stranu učinili bývalí převlečení soudruzi v řadách Parlamentu, vlády, justice a dalších státních organizací pro důvěryhodnost české demokracie a svou vlastní více než ti, kteří byli nově uvedeni prezidentem Zemanem do státní správy? Někteří určitě, ale nebylo jich mnoho a často o nich ani nevíme oproti převaze těch, kteří jen vyměnili komunistickou přihlášku za jinou.

Není tedy z čeho se radovat a nezbývá než jen hole konstatovat, že o zlepšení věcí veřejných usiluje prezident Zeman za pomoci dalších bývalých komunistů po letech rozporuplné politiky v ČSSD a velké koalici uzavřené s Václavem Klausem, podobným politickým machiavelistou jako je on sám.

Nutno aspoň ocenit Pavla Rychetského, předsedu Ústavního soudu, který vyslal prezidentovi Zemanovi jasný signál, aby vyhlásil termín předčasných voleb bez zbytečných průtahů a vyloučil tak případné zvýhodnění některých politických stran.

Totéž nelze říci o bývalém předsedovi SPOZ a nyní vedoucím kanceláře prezidenta Vratislavu Mynářovi. Ten naopak v rozhovoru pro deník Referendum (9. 8. 2013) se zachoval jako nemyslící lokaj prezidenta Zemana. Ve své hurá naivitě ho pan Mynář pasoval rovnou na arbitra demokracie, když na otázku, zdali se do předčasných voleb osobně zapojí včetně vedení zlínské či jiné kandidátky, řekl: „Tuto záležitost musím prodiskutovat s panem prezidentem, bez jeho souhlasu bych si to nedovolil. Na druhou stranu jsem tělem i duší zemanovec, takže pokud mi to pan prezident umožní, budu se SPOZ snažit pomoci maximálně možným způsobem.“

Chraň nás pán bůh od takového “demokratického“ zástupce ve výkonné a v parlamentní funkci, který si plete službu veřejnosti s panským úřadem, z něhož si se svolením vrchnosti rád odskočí na svůj stranický záhumenek. Není ovšem ani první, ani poslední. Politických skokanů, kteří souběžně obhospodařují záhumenek ve státní správě, parlamentu a vládě či privátní sféře, má česká politika za dvacet let víc než habaděj.

Miliony, jejichž čerpání podmínila Evropská unie přijetím zákona o státní službě, který by tuto českou „zlatou horečku“ reguloval, mezitím na těchto záhumencích možná mnohonásobně víckrát již několikrát protekly. Obávám se však, a byl by to malý zázrak, kdyby tento zákon přímo či nepřímo neobsahoval i nadále stávající mix výkonné a parlamentní moci, včetně pokračujících stranických pašalíků.

Není toho tedy vůbec málo, co by se mělo v české demokracii změnit, a co by po více než dvaceti letech parlamentní demokracie mělo být v ní spíše smutnou výjimkou a ne trpěným šlendriánem a nevyhlášeným pravidlem, pana prezidenta Zemana nevyjímaje. Opakovanou hubatou a nevymáchanou pozorností údajným blbečkům, kterou jim věnuje a dokonce se tím baví, nastavuje zrcadlo sám sobě. O zemi, kterou představuje ani nemluvě.

Heřman Chromý

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel (taky) napsal(a):

Nojo, president Zeman je po letech první politik, který nazývá věci pravými jmény a navíc dělá, co řekne. Pravičáci jsou z toho v šoku, nejsou na takové věci zvyklí a ve všem vždycky hledají podraz - protože to je zase způsob jejich jednání, podraz za podrazem.
12. 08. 2013 | 22:38

Yosif K napsal(a):

Je to bída na tom světě,
jdeš co noha nohu mine,
sotva přejdeš jedny hory,
hned se najdou jiné.

Vymetli ted trafikanty,
dělnasům ráj kyne,
akorát že už tam sedaj,
trafikantky jiné.....

Z LN - Johana Novotná ve středočekém trafikanství POKRAČUJE - CSSD se o své věrné sosálistky přece jen stará....
Rathova spolupracovnice koupila byt za 12 milionů. Nevysvětlila, kde na něj vzala
Pravá ruka stíhaného exhejtmana Davida Ratha, Johana Novotná (ČSSD), porušila zákon o střetu zájmů. Neodevzdala totiž povinná majetková přiznání, což jí jako bývalé vysoce postavené úřednici Středočeského kraje zákon ukládá. Přitom má co vysvětlovat: v době, kdy pracovala na středočeském hejtmanství, si pořídila luxusní bydlení za 12 milionů korun. Kde na něj vzala, nedokáže věrohodně vysvětlit.
12. 08. 2013 | 22:44

Yosif K napsal(a):

Vymetli ted trafikanty,
dělnasům ráj kyne,
Cienciala se pro dotace,
jistojistě šine.

Zadotoval Grossík kdysi,
ma ted kondo na Floridě,
zadotujou ZEMANISTI,
též neskončí v bídě.

PROLETÁŘSKÝ VŮDCE KDYSI
rval se s korupčníky,
našli mu pak podlahou
pěkné melouníky.

Kolečka se zvolna točí,
vůdci blejskaj očka,
sosálisti zapracují,
vůdce svobody se dočká......
12. 08. 2013 | 22:51

Yosif K napsal(a):

Česko lidi potřebuje,
jako bejval Baťa,
Mynář to je podnikatel!
Pro dotace chvátá.

S holým zadkem vybudoval
novou českou Cortinu,
vše zatáhli eurofondy,
v BMW si ted on vozí,
dříve holou prcinu.....

Vše zatáhli eurofondy,
recept toť na prosperitu,
Mynář sítě zatahuje,
hubu plnou díků.

Hubu díků plnou,
velkému Milošovi,
tomu tyhle litanie,
převelice hoví.
12. 08. 2013 | 23:03

ari napsal(a):

Yosif: Eurofondy ... zatáhly...; nauč se česky, vole.
12. 08. 2013 | 23:34

K.M. napsal(a):

Ano,je tomu tak... A kde v tom podvodem na hony smrdícím hnoji lze ještě nalézt křehkou květinku demokracie ?

Nejméně v podvodech zaháčkovaní jsou studenti, měli by to zkusit se založením strany..., do které by mohli vstoupit i věčně mladí, kteří budou smrdícím hnojem časem víc a víc vypuzováni...

Po 20. letech tzv. "demokracie" ani jeden zákon na úrovni EU! Co dělali ti v tom parlamentu? Ti co tam byli by měli být již z tohoto důvodu souzeni a trestáni za "předstírání práce" resp. "odmítání pracovat" a hradit vzniklé ztráty!

Studenti za tohoto stavu tentokráte opravdu nic zkazit nemohou a proti armádě koruptních politiků resp. těmto na ruku jdoucí, stejně koruptní státní správě (jen těch má být přes 2 milióny) žádné malé hnutí, resp. roztříštěné síly několika hnutí nic nezmůže... Studenti do toho musí jít!

Proč vlastně parlamentní demokracie? I to se může vydiskutovat!

A nejlépe již včera...

Založení politické strany: "Studentská unie", nejpozději dnes...

K.M.
12. 08. 2013 | 23:39

rosclays napsal(a):

autor:
Výborně napsáno, vystihnuta podstata "problému", vidím to přesně tak, naprostý souhlas.
Gratuluji...

Ještě....SPOZ jsou APOŠTOLOVÉ myšlenek pana prezidenta (vlastní slova předsedy strany Zdeňka Štengla), takže si budeme muset zvyknout na to, že z nich nevypadne nic jiného než to, co jsme už předtím slyšeli z úst M. Zemana - k tomu náležitě opentleno, ocukrováno.....jako strana bych to nazval "stranou totálního kýče (popř. trapnosti)".
12. 08. 2013 | 23:48

čert }:o napsal(a):

pane Chromý
Vy jste popíchl "údajné blbečky"
a to se tady neodpouští
Počkejte zítra jak dostanete
držkovou =o) To zas bude počteníčko
13. 08. 2013 | 00:53

Vlad Naiva napsal(a):

To rosclays:
Taky nevkládám do SPOZ nijaké naděje, avšak na druhé straně je chápu jako záchytnou straničku pro ty, kteří by po znecucení sociálními demokraty mohli hodit hlas komunistům. Do parlamentu proniknou jistě, už v červenci měli 7% preferencí. Jejich obliba samozřejmě roste v přímo úměře k oblíbenosti prezidenta, ale s tak krátkou dobou do voleb to nebude zase tak oslnivý volební zisk.

To Heřman Chromý:
Opět souhlasím, až už je mně to podezřelé, protože platím v diskuzích za 'zlého muže', který neustále kritizuje. Vaše poznámka k V.Mynářovi je také namístě, jen bych byl shovívavější, když ještě nic neudělal, jen vyjevil, že se potřebuje poradit (vztah Zeman-Mynář nikdo z nich nepopírá, že je spíše přátelský než profesionální a nevidím na tom nic zlého).
Ale co se týče prezidentova manévrování v českém masmediálním prostoru, neviním jej ze žádných přešlapů. V tuzemské mediální žumpě nelze jednoduše plavat elegantním stylem a věřit, že na vás neulpí žádný exkrement, když budete předstírat, že se jedná o křišťálově čisté jezírko.
13. 08. 2013 | 01:55

Vlad Naiva napsal(a):

To Maximus:
Hm, tak Heřman Chromý je asi bulharský žid... I kdyby, tak co? Jak to souvisí s tematem?

Delší část článku autor M.Zemana de facto chválí (mohl, pravda, napsat více nového, protože obdobné popsal již v minulém článku). S kritikou na konci se sice neztotožňuji, ale není od věci se dovědět, že to někomu vadí. Právě pro sebereflexi prezidenta samotného je to užitečné. Není to sprostý útok, jak je známe z toho českého mediálního septiku, nýbrž kultivovaný kritický názor, s nímže lze polemizovat.
Dle mého mínění právě to, že tzv. pravicoví 'novináři' nebyli dlouhá léta schopni pražádné racionální kritiky politiků z vlastní 'stáje', je příčinou jejich absolutní odtrženosti od reality a je to jednou z příčin jejich pádu. Aneb: Pokud není autor pouhým sračkometem jako např. Hvížďala, jehož výplody nelze ani dočíst, jak jsou jeho jedy předvídatelné, pak není nutno na něj vystrkovat 'psí hlavu'.
13. 08. 2013 | 03:26

Baba napsal(a):

Psí hlavu.
13. 08. 2013 | 03:53

dennis napsal(a):

Jiri Suchy: "...kopnout, ci pohladit to male blbe psisko..."

Clovek precte blog a neni si jist, co autor blogu vlastne chtel - pochvalit, ci pohanet - radovat se, ci varovat pred jeste vetsim nebezpecim? Pohly se ledy ceske korupce, nebo se tocime porad dokola? Rozceril Zeman to kalne korupcni bahno ceske vlady a ceskeho parlamentu, nebo cert vyhani d'abla?

Jak to vlastne je? Je dobre, ze Kalouskova vlada uz neni u koryt, nebo je to spatne? Je dobre, ze parlamentni strany "uvazuji" o predcasnych volbach, nebo predcasne volby mohou ohrozit parlamentni demokracii v neprospech celeho naroda?

Mame se bat pristich voleb, meli bychom litovat, ze zmizel Necas a ze ODS proziva vedle osudove krivdy mozna i sebereflexi?

Pristi blog pana autora nam mozna napovi.
13. 08. 2013 | 05:15

Špatná komedie pokračuje napsal(a):

"Hlasy, strachující se o parlamentní demokracii ze strany médií, parlamentních stran bývalé vládní koalice a části veřejného mínění kritického vůči prezidentovi Zemanovi, zaznívají s neztenčenou silou i po vyslovení nedůvěry několikatýdenní vládě Jiřího Rusnoka." Kecy o ohrožení demoikracie se zaštiťují ti, co válcovali po několik let opozici, dokonce omezovali diskusi, nepovolovali diskusi, resp. za pomoci "Konstruktivních" politických zrádců voličů - přeběhlíků, odsouzeného poslance ... proválcovali navzdory odmítání většiny veřejnosti (svých voličů) své zájmové zákony.

Taková míra POKRYTECTVÍ se hned tak nenajde.
13. 08. 2013 | 05:41

dejte majzla na chromajzla napsal(a):

Chromý dle jména, leč bystrý na duchu. Docela to autor realisticky zhodnotil.
Na rozdíl od zástupu rádoby politologů, chromajzlů na duchu, vlastnících i bílou hůl.
13. 08. 2013 | 06:41

VÝZVA napsal(a):

Soudruzi,
však my víme, kdo nám to tu republiku rozvrací. A my s nimi všemi, soudruzi, zatočíme! Šovinisticko imperialistické elementy nemají v naši krásné brzosocialistické zemi žádnou šanci!
Soudruzi, spojme se v jeden šik za našim nejvyšším, nejlepším, nejosvícenějším soudruhem a vykořeňme tyto živly!!! Komunisté jednotná levice, dělníci a rolníci, pokroková inteligence, a ještě jednou komunisté, vzůru do boje proti všem rozvracečům, příživníkům a imperialistům! Jo, a eště pravičákům!
Já vám budu ukazovat prstem koho zlikvidovat!
Soudruzi, s nižším IQ jak má automatická pračka, hlaste se na nově vytvořených národních výborech ve vašem bydlišti!
Už to začalo!
Vzhůru do boje za lepší zítřky!
Nedáme si rozkrádat naše výdobytky (holt to co jsme si nakradli)!
Nechť vzkvétá naše brzosocialistická vlast!
Když se kácí les létají tžísky!
Legál, ilegál, šajsegál!!!
13. 08. 2013 | 06:54

Libertad napsal(a):

To Maximus:
Hm, tak Heřman Chromý je asi bulharský žid... I kdyby, tak co? Jak to souvisí s tématem?

Bez pozdravu

Sidonio Libertad
13. 08. 2013 | 07:15

Heřmanovi napsal(a):

24 let tu nikdo "strach o parlamentní demokracii" neměl.
Já bych spíš dala rovnítko mezi spojení PARLAMENTNÍ DEMOKRACIE a KONEC ROZKRÁDÁNÍ STÁTNÍ POKLADNY POLITIKY a JEJICH KMOTRY.
Němcová - odtržená od reality - sice bude svým podmanivým hláskem vrcholně protestovat, ale od absolventky vyšší traktorové školy nečekám opravdu, ale opravdu nic jiného.

Kuba se s ní navíc chytl.
Konečně ODS skončí!
13. 08. 2013 | 07:36

slavwin napsal(a):

Dobrý výstižný nikomu nefandící blog, ubohý Yosif K básní
13. 08. 2013 | 07:44

Filuta napsal(a):

"Rozpor mezi realitou a mediální fikcí už připomíná stav z dob „reálného socialismu“
Radim Hreha

Poslední průzkumy veřejného mínění dokumentují prohlubování propasti mezi realitou života společnosti a jejím mediálním zprostředkováním. Potvrzují to i výsledky průzkumů veřejného mínění, uskutečněné po zvolení Miloše Zemana prezidentem ČR. Ve sféře privátních médií, jejichž hlavním cílem je prosazování vlivu a cílů svého majitele, i za cenu fikce, manipulace či dokonce ztrapnění autora, potažmo redakce příslušného média, to už jaksi patří ke smutným ,standardům" žurnalistiky." Normální to však není a nemá být ve veřejnoprávních médiích..."

http://www.blisty.cz/art/69659.html
13. 08. 2013 | 07:50

chudoba je váš cíl napsal(a):

konečně ODS skončí...snad ano, snad ne.Je také možné že skončí ČSSD rozpuštěná VE SPOZ.Konečně se prezident uchlastá,skončí a přijde někdo jiný.Konečně,snad....
13. 08. 2013 | 07:51

chudoba je váš cíl napsal(a):

slavwin...proč je Yosif K ubohý?
13. 08. 2013 | 07:53

antisoudruh napsal(a):

Heřmanovi napsal,
"Konečně ODS skončí!"
No a kam si myslíte, že ti lidé z ODS půjdou? Začnou se najednou živit poctivě?
Jste bláhový?
My potřebujeme změnu a nikoliv vytloukání klínu klínem!
Kmotři a politci se nezmění.
Kdo či co se tedy asi tak musí změnit?
Já osobně to tipuji na lidi. Národ musí vzít kmotrům šance a motivaci. To Zeman neudělá. Doteď se chová právě naopak. Potřebujeme o hodně více lidí, kteří se politicky vzdělají a budou fundovaně politiky kontrolovat. Takoví lidé byli za totáče likvidováni a po r. 1989 se doposud nevytvořila dostatečně fundovaná, silná a odvážná kontrola ze spodu.
Konec strany kmotrů nic neznamená. Ani kdyby jste je všechny vystřílel, se nic nezmění. Na jejich místa nastoupí jiní.
13. 08. 2013 | 08:03

xxx napsal(a):

Mám dost podobný názor na věc.
13. 08. 2013 | 08:23

Maximus napsal(a):

Safra...údaje byl(y) autentické...
13. 08. 2013 | 08:47

fikus napsal(a):

Ano, správně o demokracii je třeba se strachovat. Hlavně o tu parlamentní v české podobě, neboť na tu standardní společnost stále čeká a marně.
Největší ochránci "jejich" demokracie jako Benda, Němcová, Kuba, Kalousek, Švarcnberk a Sobotka - ja tragické a příznačné!
13. 08. 2013 | 09:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Maxime,

toto je poslední debata, pod níž jsme zaznamenal jakékoliv Vaše narážky na údajný židovský původ kohokoliv. Pokud se objeví ještě jedna, tak se připravte na to, že z debaty budou mizet VŠECHNY Vaše příspěvky. Většina lidí zde ví, proč (ti kdo to nevědí: člověk, který zde publikuje seznamy veřejně známých osobností s odkazem na jejich domnělý i skutečný židovský původ a zároveň neustále přisuzují Židům všechno zlo světa, zde jednodušše prostor dostávat nebudou).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal
13. 08. 2013 | 10:17

Richard napsal(a):

"Opakovanou hubatou a nevymáchanou pozorností údajným blbečkům, kterou jim věnuje a dokonce se tím baví, nastavuje zrcadlo sám sobě."
bohužel se v tom zrcadle nepoznává, to zvládne jen někdo.....
Klaus ani Zeman mezi takové lidi očividně nepatří....
13. 08. 2013 | 10:18

Yosif K napsal(a):

URA URA URA, ZEMANOVCY PAJUT!
Čerez rečku Volgu na konikach plavut!
Cituji z blogu BURANSKÁ A MOCICHTIVÁ

Tento člověk se léta zabýval reklamní činností a říká, že pronajmutí ploch exklusivních bilboardů (a to naprostá většina od BigBoardu je) k jakékoliv reklamní akci musíte mít naplánováno možná i pár měsíců napřed, abyste tyto bilboardy získali a mohli na nich mít vylepenou reklamu.

Tatáž firma pronajímala v minulosti své plochy "Nezákladňákům" a panovalo důvodné podezření, že kampaň je financována z Ruska, přičemž stopy vedly k ruským tajným službám. Tehdejší vlastníci firmy měli studovat v bývalém SSSR.

Prezident Zeman je spojen s firmou Lukoil, která pro změnu má vazbu na ruského prezidenta Putina. A víme moc dobře, jak dokáže Putin zatočit s těmi firmami, které se staví proti němu.
Společnost BigBoard nyní vlastní JOJ Media House. Tu zase ovládá skupina J&T, jejíž začátky se datují do doby kupónové privatizace. Patrik Tkáč, jeden z vlastníků J&T odmítá, že by začátky jeho podnikání souvisely s funkcí jeho otce v Investiční a rozvojové bance a že IRB financovala jejich nákup akcií.

Dnes tato skupina patří mezi "velkou pětku" hráčů, přičemž nemalá část podnikatelských aktiv probíhá v Rusku. Na to, aby mohla skupina J&T získávat velké zakázky, musí být zadobře s ruským vládcem, stejně jako firma Lukoil. Nějak podezřele často se objevuje Rusko v souvislosti s prezidentem Zemanem.
13. 08. 2013 | 10:32

Yosif K napsal(a):

Je to bída na tom světě,
jdeš co noha nohu mine,
sotva přejdeš jedny hory,
hned se najdou jiné.

Vymetli ted trafikanty,
dělnasům ráj kyne,
akorát že už tam sedaj,
trafikantky jiné.....

Livia dřív tunelbaba
zlého tuneldědka
ted na pokyn gosudara
proletářů milovaná matka!
13. 08. 2013 | 10:44

fikus napsal(a):

Yosif:
každý je s někým spojen, holt nelze všechno odseparovat, i v soužítí je to těžké.
Tyto hypotézy a proklamace které prezentujete stále dokola by chtěly nové poznání a odhalení.
Zeman a Lukoil je stará písnička, chce to nový špek
PS: nejste z Nového Veselí, nebo neznáte se jinak?
13. 08. 2013 | 10:47

alojz napsal(a):

chudoba je váš cíl napsal(a):
slavwin...proč je Yosif K ubohý?
......
neumíte číst?
pokud ano, pžečtěte si pár Yosifových příspěvků a zjistíte
13. 08. 2013 | 10:48

alojz napsal(a):

Yosif K

Copak, viroza?:-))
a pornografie už nebude, jako svého času pod jiným nickem?
ani do každé diskuse kopírovaný text , jak je levice trvale válcována?
13. 08. 2013 | 10:53

alojz napsal(a):

stejskal napsal
člověk, který zde publikuje seznamy veřejně známých osobností s odkazem na jejich domnělý i skutečný židovský původ a zároveň neustále přisuzují Židům všechno zlo světa, zde jednodušše prostor dostávat nebudou
.........
naučte se česky ,"editore"
13. 08. 2013 | 10:57

evangelium napsal(a):

"Na počátku bylo Slovo, to slovo bylo u Boha, to Slovo bylo Zeman.Slovo se stalo prezidentským tělem a přebývá mezi námi. Jím bylo vše stvořeno, bez Slova Zeman nebylo učiněno nic."
13. 08. 2013 | 11:10

Taoiseach napsal(a):

Heřman Chromý napsal(a):

"Není tedy z čeho se radovat a nezbývá než jen hole konstatovat, že o zlepšení věcí veřejných usiluje prezident Zeman za pomoci dalších bývalých komunistů po letech rozporuplné politiky v ČSSD a velké koalici uzavřené s Václavem Klausem, podobným politickým machiavelistou jako je on sám."

Trochu se proberte. Jaxte přišel na to, že MZ usiluje "o zlepšení věcí veřejných"? On jen pokračuje v tom komplotu s Klausem. Zapomněl jste, jak se Klausovic rodina mohla přetrhnout při jeho podpoře? Přestože předtím označil Klausovu amentii/abolici za zločin? Zapomněl jste na Šloufovy kontakty s Dalíkem, Weiglem a dalšími Klausovými komplici? Nevadí Vám, že do vlády (a tudíž do pozornosti médií) dostal (bývalé neúspěšné i) budoucí kondidáty SPOZ? To je podle Vás "politická odpovědnost a odvaha"?

Zlepšení věcí veřejných? - Cha, cha, cha.
13. 08. 2013 | 11:19

Seriozní chlapík napsal(a):

Bez ohledu na to, já bude budoucnost, působí současný stav na politické scéně podobně jako pobyt v lázních pro člověka, který jinak tvrdě pracuje 12 hodin denně.

Je to dáno nikoliv nadlidskými schopnostmi Miloše Zemana, ale tím, do jaké marasmu jsme ve své "demokracii" zabředli.
Kdysi jsme se styděli za Jakeše, ale copak byl horší, hloupější a méně kompetentní než řada kreatur, dnes už naštěstí mizejících z politické scény do jejího propadliště.

A tak je balzám na duši poslechnout si "normálního prémiéra" nebo "normálního ministra" -třeba Žáka- , prostě někoho, kdo tomu svému rozumí, je oproštěn od ideologie a sděluje nám normální racionální obsah. Zůstává jen hořká pachutˇ toho, že to už dávno není samozřejmost.
13. 08. 2013 | 11:20

Marian napsal(a):

S částí blogu,která je věnována popisu a hodnocení situace lze prakticky bez výhrad souhlasit.Část,která je v podstatě spekulativní,či je přímo spekulací probouzí výhrady.

Jinak souhlasím s příspěvkem seriozního chlapíka.
13. 08. 2013 | 11:28

Madison napsal(a):

to Alojz. Nebuď malicherný, Stejskal pravopis dobře zná. Ale k blogu: nezbývá nic jiného, než souhlasit s autorem tohoto blogu a téměř všechno podepsat. Podle mého názoru, je to opět excelentní text.A pokud zde mohu přidat mimo diskuzi. věřím pevně tomu. že žádné rozpuštění sněmovny se konat nebude. Jak už se píše dvacet tři roků, ti naši kapříci si rybník rozhodně nevypustí. Podle Němcové si hodně poslanců vzalo hypoteční úvěry a z čeho by je potom platili? To už mluví samo za sebe a s prozazovanou demokravií to nemá nic společného. Vždyť tzv.pravičáci prosazovali, že každý občan je zodpovědný za svoje konání (i za ty hypotéky). Takže klidně by mohli jít od válu a pokračovat ve svém předchozím zaměstnání. Němcová si totiž ve své zabedněnosti nevidí ani na špičku svého nosu. A teaztrální Kalouskovo vystoupení s podpisovým archem pro souhlas s rozpuštěním sněmovny je jen jeho další populistický trik.
13. 08. 2013 | 11:29

Míla napsal(a):

Chudoba je váš cíl
kdyby byl jenom ubohý,tam je to mnohem horší.Publikovat nelze,doplňte dle vlastní úvahy.Nechci přidávat p.Stejskalovi práci.
13. 08. 2013 | 11:32

Pepa napsal(a):

Kmotry v médiích mají strach o svá plná korýtka.Bojí se, že přijdou o mlsné pokrmy
a nastoupí na úřad práce. Proto ten povyk o porušování parlamentní demokracie.
Jestliže chceme demokracii,předně musíme vymést smradlavý chlív v ČT a ČR.
13. 08. 2013 | 11:42

Marian napsal(a):

Pepa- myslíš, že to vedou baby (teda ženy?) Nebo neznáš pravopis? Překlep, nepozornost?

Jinak zdravím všechny známé, přátele i (ne)přátele.:o)))
13. 08. 2013 | 11:48

rejpal napsal(a):

Madison
No oni si zodpovědně vzali úvěry a teď je zodpovědně splácejí, aby nepřišel žralok žrout - exekutor. Ale tenhle pocit odpovědnosti asi nebude výsadou jen stran vládních. Je to takový obyčej. Mohla by se trochu doplnit ústava ve smyslu: poslanecký mandát zaniká nejdříve dnem splacení všech dluhů poslance. V případě úmrtí poslance se jeho plat vyplácí nejbližším rodinným příslušníkům.
13. 08. 2013 | 12:01

rejpal napsal(a):

Pepa
Dozorčích rad je dost
13. 08. 2013 | 12:02

jarpor napsal(a):

Odrazím se od :
"Prezident Zeman tak pomohl k důležitému prvnímu kroku, jak se pohnout z dlouhodobé politické krize směrem, jak doufejme, k předčasným parlamentním volbám."

Obávám se, že prezident Zeman k ničemu nepomohl, pane Chromý... neb ve své ješitnosti a nabubřelosti a mstivosti si především chtěl vychutnat, jak pravice bude vyžadovat "pokus" a jak ON nic činit nebude... stejně jako bude žadonit o pokus Sobotka a jak si vychutná i jeho...
a vládnout bude vláda Rusnokova - rozuměj vláda Zemanovců... až do řádných voleb...

Jenže se stalo na sebe několik navazujících kroků, náhodných, žádnou konspiraci, Klause, a koho ještě... v tom nevidím...

Když ti dva poslanci odešli před hlasováním, nezpůsobili nic... vše by dopadlo stejně, Rusnok stejně důvěru nedostal... Peake, že neví co chce, ale nepřestane, dokud to nedostane - to ví všichni... až na to "deklarování" většiny... které by učilili v bobě dalším, když Němcová chtěla představit její "stínově vládní kabinet", který by ale Zeman nikdy nejmenoval...
ale - Gazdík aspol. usoudili, že přispěcháním s předčasnýma volbama "zabodují"... proto ten mávaný papír ještě večer... a přidáváme se k socialistům, komunistům a k VV... / To se opravdu měli ke keomu přidat !/

Ale až teprve druhý den pak těmto velikánům došlo, že v pátek se nesejdou, protože se jim do parlamentu - rozuměj - do práce, vlastně nechce... ať se projednává cokoliv, takže prý později se rozpustí...
Jenže pak jim dále došlo, že některé zákony by bylo vhodné "dokončit" - rozuměj - o peníze jde až na druhém místě... a tak si myslím, že to s tím rozpuštěním ještě zdaleka není tak jisté...

A role ODS - tragická a směšná zároveň. Aby ukázali společnosti... tak vylučujem... holt, v demokratické společnosti se musí držet huba a krok... a to i v případě, že o nic nešlo... demostrujeme ale jednotu...
Aniž kdo mluvil s Klausem... už jistí v něm viděli zachránce... aby se takovým dostalo hezky přes hubu, když Klaus promluvil, že se na ně může zvyskoka vy.... .

A teď debatují, že někteří se rozpustit nebudou chtít...

Předčasné volby vyřeší jen to, že jedni mafiáni budou nahrazení jinými. Čas hraje proti všem stanám... i proti SPOZ a to Zemanovi také nevyhovuje... jenže - stalo se. ODS by měla nechat ty ostatní strany hlasující pro předčasné volby svému osudu. Mají dohromady dost hlasů... více ja 120... Leč s velkou pravděpodobností bez aktivního hlasování poslanců ODS žádné předčasné volby nebudou...

Naivkové křepčí radostí... aby po předčasných volbách, budou-li vůbec, se dočkali hořkého zklamání kdy "noví" matadoři pojedou ve stejných kolejích... zavánějícíh smradem pošlapávání zvyklostí a žádné nové elity" do veřejných funkcí nevynášejících... O to, o co víc dnes křepčí... o to víc budou nadávat...

Divadelní kus nevalné kvality, kdo kde bude kandidovat proti komu má další dějství...
A mezi tím, život plyne normálně dál... Rusnok přinesl demisi... a do voleb bude vládnout.
Soudím - do voleb v řádném termínu... To bude zase řev... !

Hezký den
13. 08. 2013 | 12:11

K.M. napsal(a):

Dodatek k příspěvku: 23:39

Na pozadí všech neřestí, které se v budově parlamentu ČR odehrály... a pozadím neuvěřitelné hanby, kterou tato budova pro čecho-moravany se slezany zvěčňuje a bude zvěčňovat... je namístě zvažovat její okamžité zbourání, i kdyby by příště volení "zákonodárci ČR" měli přechodně (než se postaví nová...), hlasovat v cirkusovém stanu...

(náhradním řešením by mohla být přestavba budovy na nevěstinec či vězení...).

Nová budova by se měla postavit jako důrazné varování... nejlépe na místě některé ze dvou "krvavých defenestrací..." (podle mých znalostí historie měly být celkem 4, z toho 2 nekrvavé...) a nazvat tu novou budovu (již kvůli církevním restitucím...): "Kaple Betlémská..."

Za architekta, který by ji projektoval..., bych navrhl - kdyby tento velikán architektury ještě žil... - pana Kaplického, a to již z toho důvodu, aby měl autor "dílčí amnestie" konečně možnost, vrhnout se do cestý bagrům...

K.M.
13. 08. 2013 | 12:12

Míla napsal(a):

Madison
počkejte si na příspěvek Yozifa,ten Vám to vysvětlí jaký vliv na rozpuštění mají hypotéky.Podle něj je hypotéka dlouhodobá záležitost,tak nějaký ten milionek získaný do doby řádných voleb,nemá žádný vliv.Tak počkejte jak to příští týden dopadne.Bude to asi v heslu-když oni ne,tak my také ne.Uvidíme co nám Kuba a kníže zahuhňají.Nebojte zábava bude.
13. 08. 2013 | 12:13

Yosif K napsal(a):

fikus napsal(a):
Yosif:
Zeman a Lukoil je stará písnička, chce to nový špek
PS: nejste z Nového Veselí, nebo neznáte se jinak?
13. 08. 2013 | 10:47
Stará písnička je to že Miloš Zeman je usvědčený drzý lhář. Řekl že jej Lukoil Aviation VŮBEC NIJAK nesponzoruje.
Ve skutečnosti zaměstnanci LUKOiL Aviation dali každý jeden milion ze svých výplat. Oficielně, neoficielně mohli proprat více. Hahaha, už to vidím jak dobrovolně dávají každý jeden milion.
Dali každý jeden milion ale ten jim byl refundován na příkaz z centrály Lukoilu nebo z Kremlu, což je to stejné.
13. 08. 2013 | 12:23

Míla napsal(a):

Jarpore
byť někdy nesouhlasím,tentokráte máte pravdu.Zeman je má všechny na háku,věřím tomu,že mu celkem bude vyhovovat když rozpuštění sněmovny neprojde.Opět mu zbývající strany přihrají další voliče a to je pro Zemanovce to nejlepší co si mohou přát.ODS je odepsaná,Topce možná pár voličů přibude,ČSSD část přetáhnou Zemanovci a nejlépe na tom budou komunisti.Ti nemluví a ani nepotřebují, volit je budou i ti nerozhodní jako protest proti minulé a současné politice.Bude veselo.
13. 08. 2013 | 12:24

jarpor napsal(a):

Míla

Zajímavé, jak mnozí zdejší, kteří požadují / a právem / aby zákonodárný sbor pracoval kvalitně, odpovědně, ro-zum-ně (!) tleskají tomu spěchu a chvatu, který zákonitě ve všech kandidujících stranách přijde... Jakoby už pro takové neplatilo ono věky prověřené: práce kvapná - málo platná...

Tak přesně dopadne výsledek... z hlediska voliče.

Tak trochu mi připomíná dnešní situace s předčasnými volbami se situací s přímou volbou prezidenta... tu v podstatě také nikdo nechtěl, ale stalo se.
Rozdíl tu je zatím v tom, že se ještě v případě rozpuštění sněmovny nehlasovalo...

Hezký den
13. 08. 2013 | 12:36

Madison napsal(a):

Rejpale, celkem souhlasím, ale je to v dnešní době dáno hlavně také i tím, že převážná většina našich mladých lidí chtějí všechno a hned. To vede k těm hypotékám a jiným úvěrům, které potom nejsou schopni splácet. Šetřit se málokomu chce, a v případě ztráty zaměstnání je neštěstí hotovo.

To Míla: Toho Yosifa K by měli zabalit do pytle a někam poslat, jak už dříve poznamenal někdo předemnou.
13. 08. 2013 | 12:54

chudoba je váš cíl napsal(a):

madison...proč zabalit Yosifa K do pytle a někam poslat?
13. 08. 2013 | 13:25

Seriozní chlapík napsal(a):

"Nejlepší" jsou komentáře lidí typu Jarpora, kteří už nevěda jak dál argumentovat, našli si fungl nový klacek.

Těžko už lze nabulíkovat lidem, kteří nepřišli o zrak a o šedou kůru,
že Zeman dělá všechno špatně. Taktéž pánové Jarpor a spol. museli obrovskou lítostí upustit od rétoriky typu "porušování ústavnosti" či "prekročení pravomocí", protože Zeman je mistr balancování na hraně, kterou prostě nepřekročil.

A tak si pánové vzali na paškál pohnutky. Zeman nic nedělá kvůli občanům, pro dobro lidí či pro blaho národa. Vše co koná, je motivováno jeho nízkými pudy a ošklivými vlastnostmi, jako jsou ješinost, dominance, pomstychtivost a nenávist.

Já mám na to jiný pohled. Je mi jedno, když mi někdo daruje stovku jen proto, že chtěl nas.at někoho jiného. Je mi jedno, že lajtmotiv člověka, který mi na skále nad srázem zachránil život, spočíval v tom, že se chtěl jenom předvést před svojí přítelkyní. Taktéž je mi jedno, že mi lékař spravil zuby jenom kvůli penězům. Vůbec mi nevadí soused, který mi opravil závadu na autě ne kvůli mě, abych někam dojel, ale protože se chtěl vytahovat před svým synem.

Zeman činí dobře a tak se řídím známým "darovanému koni ..."
13. 08. 2013 | 13:29

buldatra napsal(a):

Pamatuji, že Zeman před prezidentskou volbou prohlásil, že chce, aby vláda hen teho podivného pana Nečase skončila. O předčasných volbách se nemluvilo.

A vláda Nečase skončila a ani to tak dlouho netrvalo.

Předčasné volby jako téma, které vzniklo za pochodu, tedy něco navíc, jsou v ohnisku zájmu nyní, ale zájem o ně mají hlavně voliči a bývalá opozice. Kalous a Gazdík a jejich koaliční kumpačka, asi už druhý den po svém velkohubém prohlášení, prostřednictvím ústního otvoru pana Kalouska, když se jim v těch jejich bembeřicích rozsvítilo, zalitovali těch slov a začínají se kroutit jako hadi. V tom jsou fakt dobří.
Ale to všecko je v podstatě naprosto vedlejší. Kdejaké hlópák z vesnice to předpokládal, zná svý lidi, no ne?

Podstatný je fakt, že poslanecká sněmovna je tu od toho, aby sloužila veřejnosti, veřejnému zájmu a blahu, jelikož ta veřejnost si je do poslanecké služby za tím účelem zvolila. Ne proto, aby sama veřejnost sloužila jim a jejich zájmům, popřípadě jen jako ten, kdo je platí.
Místo toho jsme svědky nekonečné řady různých intrik, kutí piklí, lapsů, úletů, průserů, prohlášení, která jsou vzápětí odvolávána, modifikována a kroucena o 180°. Jsou schvalovány zákony ušité kdesi kýmsi v ústraní a světe div se, furt a stále s nimi věčina veřejnosti nesouhlasí. Divné, ne? Veřejnost v přímém přenosu sleduje, kterak poslancové, neboli zvolení zástupci lidu a poslankyně jakbysmet, mění dresy a přímo ve sněmovně zakládají zcela nové partičky a dokonce partaje, které vzápětí zradí a to proto, aby urvali to, na co se celou dobu třepou-peníz co největší.
A zkorumpovaní mají plnou hubu boje proti korupci, v čemž jim pomáhá bůh a Nejvyšší soud.

A volič zírá.

Takže, ony ty předčasné volby mají něco do sebe, říká si vesničan.
Ovšem jen za předpokladu, že se v té sněmovně nevyskytnou zas ti stejní notoricky známí provaření, kvůli nimž se děje tenhle celej tyátr (nejsou tam kvůli tyátru, ale kvůli tomu, aby všemi svými silami pracovali pro blaho voličů.

Volby jsou tu od toho, aby volič vyjádřil svou vůli.
Aby měl pocit, že z té demokracie má alespoň střípek, když už na nic jiného nemá nárok, díky vykladačům té naší podivné ústavy.
Když ji vyjádří tak, že opět zvolí ty stejné neodvolatelné výtečníky (páč přece, kdo jinej by to dělal, dyť nésó lidi), pak se vlastně nic neděje, jen ten stejnej tyátr bude pokračovat ve stejném obsazení, pokud tedy dotčení protagonisté mezitím nebudou odsunuti za katr.
Páč Zeman prohlásil, že během několika týdnů zas něco vyleze z té naší politické chlupaté deky..
I když, je tu ten Nejvyšší soud...no jo.

Do té doby děj se vůle páně.
13. 08. 2013 | 13:51

jarpor napsal(a):

Seriózní chlapík

Jak jste se komentovat mou repliku... budiž... nic proti tomu.

Pak ovšem vězte, že Váš komentář :
"Těžko už lze nabulíkovat lidem, kteří nepřišli o zrak a o šedou kůru, že Zeman dělá všechno špatně."
je "mimo mísu" neb nikde jsem nenapsal, že pan Prezident dělá všechno špatně, navíc, ani si to nemyslím...
a
myslíte-li, že kroky politika Zemana jsou primárně vedeny "pro dobro lidí"... já s Vaším postojem problém nemám. Jen jsem napsal názor svůj... jež se s Vaším nepotkává.

Každý příklad "kulhá"... ty Vaše zmíněné ani "nekulhají"...
ale jedno z nich vyplývá - zdá-li se Vám, že Vám je činěno dobře, nezajímá Vás, že na Váš úkor je jiným možná činěno hodně zle.
Taky jistý životní postoj...

Hezký den
13. 08. 2013 | 13:52

jarpor napsal(a):

sorry:
Jal jste se komentovat...

.
13. 08. 2013 | 13:54

Antroid napsal(a):

Seriozní chlapík

Prezident Klaus začínal skoro jako Karel Gott české politiky, zatímco prezident Zeman je spíš Ivetou Bartošovovou naší státnosti. Proto se nelze divit, že úrovni jeho vystupování a konání odpovídají i komentáře. Může se nám to nelíbit, ...

To, že MZ jednal za hranicí ústavnosti je fakt. Ústava definuje ČR jako parlamentní demokracii a prezidenta jako neodpovědnou součást (!) výkonné moci.
Tedy, neodpovědná součást nám zde nainstalovala vládu proti vůli námi zvolených zástupců PSČR. Tato instalace vlády tedy jde jednoznačně proti ústavnímu principu.

Správně říkáte, že je úplně jedno, jaké pohnutky Zemana k nízkému jednání vedou, zda chlast, špatný charakter anebo kamarádi.
13. 08. 2013 | 13:59

pro jarpora napsal(a):

Zajisté Zeman nedělá vše špatně!
Např je dobře, že chlastá. I když by tedy mohl chlastat trochu víc. Tak o tři litry slivovice denně víc.
13. 08. 2013 | 14:02

Míla napsal(a):

Seriozní chlapík
smiřte se s tím,že do voleb bude Zeman objektem číslo jedna.Teď už čekám na zaručení zprávy o mileneckém vztahu s vlastní dcerou.Paroubek byl zaručeně na holčičky,Zeman na incest.Blbostem se meze nekladou,určitě se dozvíme další zaručené zprávy.Mě těší,že už nám Kalousek přestal bumbat/chlastat si nedovolím napsat/a úspěšně se vrhá do předvolebního boje.
13. 08. 2013 | 14:19

Al Jouda napsal(a):

Je zajímavé, že většina diskutujících uvádí, že je třeba současnou poslaneckou garnituru kompletně vyměnit, ale nikdo nenapíše, že je třeba volit hnutí Okamurův Úsvit nebo Babišovo ANO, aby se to stalo skutečností.
13. 08. 2013 | 14:19

Jaka napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den, pane Maxime, toto je poslední debata, pod níž jsme zaznamenal jakékoliv Vaše narážky na údajný židovský původ kohokoliv. člověk, který zde publikuje seznamy veřejně známých osobností s odkazem na jejich domnělý i skutečný židovský původ a zároveň neustále přisuzují Židům všechno zlo světa, zde jednodušše prostor dostávat nebudou). Děkuji za pochopení. Libor Stejskal
=======================================================================
DĚKUJI, opravdu..
13. 08. 2013 | 14:24

Kresta napsal(a):

Je dost nešťastné, když si autor ve svých blozích plete základní pojmy, jejichž znalost by měla patřit k základnímu občanskému vzdělání. Jestliže už se rozhodl k takovýmto tématům něco psát, tak si nemůže dovolit takovéto boty a redakce (pokud ovšem sama ví co je co) by si to mohla alespoň přečíst a upozornit jej než to zavěsí do upoutávky. Zaměňuje Poslaneckou sněmovnu s Parlamentem, resp. hovoří o PS a nazývá ji Parlamentem, píše o parlamentních, které žádné takové nemohou být. Píše mj. i to, že by Zeman neměl prohospodařit očekávání a důvěru občanů tím, že nebude rychle rozpuštěn Parlament. Pokud má na mysli PS, tak to její rozpuštění určitě nezávisí na Zemanovi a její nerozpuštění nemá nic společného s očekávaním a důvěrou k Zemanovi.
Samozřejmě že diskutující to přebírají od autora (nebo sami nemají ánung co je to Parlament) a pak se nelze divit, že občanskopolitická vzdělanost veřejnosti je mizerná.
13. 08. 2013 | 14:25

jozka napsal(a):

to je zajimavy... kdyz tady exhibovali jini, kteri pro zmenu videli veskere zlo sveta v Rusech a v kazdem jimi neoblibenem toho Rusa videli, tak mel editor pohov...

Inu stejny metr vsem...
13. 08. 2013 | 14:32

Antroid napsal(a):

jozka

Když vás někdo 40 let nutí být jeho vazalem a máte mozek v hlavě, nebudete ho mít úplně rád, nemyslíte? Pochopitelně v tomto případě není řeč o Židech, že...
13. 08. 2013 | 14:35

Míla napsal(a):

Kresta
nedivte se neznalostem,to se stává.Můj kantor na průmyslovce kdysi dávno říkal,člověče kráva nebo kravata,je to skoro stejný,ale Vy to máte za pět.
13. 08. 2013 | 14:39

Yosif K napsal(a):

Gerge W Bush vyhrál volby nad intošem Kerrym jelikož "vypadal jako maník se kterým chlapi můžou jít pokecat na pivo!.

Miloš Zeman vyhrál volby protože VYPADÁ jako maník se kterým je možný ožrat se během jedné dvou hodin jako prase a protože VE SKUTEČNOSTI JE manipulativní psychopat který se dokáže vlichotit ovládaným trumberům kteří se v něm omylem vidí.

NÁSLEDKY JSOU SMĚŠNÉ.
Proletáři blogů kteří léta plivali nenávistné fialové chrchle po rodině Klausů jsou náhle s Klasuovci OK jelikož jim to vsugeroval Bimbo.
Proletáři blogů kteří léta plivali nenávistné fialové chrchle po modrých kmotrech jsou náhle OK s rudými a oranžovými kmotry jelikož jim to vsugeroval Bimbo. Přitom Topol a Dalík a Babiš si pochvalují kolik mají u rusnokovců a zemanovců dobrých přátel (buržujové Toman, Cienciala, Koníček, samozřejmě.....)

Pohled na českou levici je jako pohled na cirkus nesvépravných šašků.
13. 08. 2013 | 15:09

Míla napsal(a):

Dostojevskij výše uvedený v akci.Hlavně že to není nakažlivé.
13. 08. 2013 | 15:17

Suchec napsal(a):

Stejskale, Stejskale.

Nad Maximem se pohoršujete ohledně poukazu na židovský původ někoho (no comment).

Ale Yozifa tu necháte klidně blít a blít ty jeho urážky a nesmysly.

Nevykládejte mi pak něco o snaze o zachování slušnosti a "čistoty" diskuze.

P.S: Nějaká partaj (DSSS?) toho Yozífka delegovala, a nedá se s tím nic dělat? OK, ale tak to řekněte na rovinu :-)
13. 08. 2013 | 15:17

Míla napsal(a):

Suchec
nastoluje se otázka.Není on ten Jozífek členem redakční rady Aktualit?Vše tomu nasvědčuje a kolegové se nebudou vzájemně kompromitovat.
13. 08. 2013 | 15:43

Twist napsal(a):

Kašlu na všechny instituce, které v rámci jakési demokratické ústavnosti zneužívají kdeco. Němcová a spol. jsou pro mne i přes všechnu ústavnost spolkem korytářů, kde se jeden bojí druhého, vědí na sebe kdejakou špínu a kupodivu právě to je drží pohromadě. Pane prezidente Zemane, nemáte náhodou bradavici na onom místě? Pokud ano, je to důvod k posměchu a napadání, osočování z toho, že jste to neprozradil.
13. 08. 2013 | 15:44

Joe Ratata napsal(a):

Yosife
U nás už je to holt takový sport,že do politiky se chodí pro výhody a peníze.
Takže někdo má plnou hubu pravicových hodnot a v politice tvoří zákony zvýhodňující bohaté a chudším přivírají kyslík.
Jiný mele o solidaritě,ale aby se udržel u korýtka,musí dělat zákony přece jen o něco ohleduplnější k těm dole,aby mohl poukázat na asociálnost těch druhých.
Lidi ani tak nevidí,co si kdo nahrabal,ale kolik toho vytahuje z peněženky jim a podle toho volí.
Pravda ale je,že na pravici jsou lidé schopnější,případně všehoschopnější a tak si nakradou řádově víc,než ti méně všehoschopní na levici.A proto jsme svědky,jak za vlád odpovědné pravice pravidelně dochází k recesi ekonomiky a masivnímu zadlužování,přestože pravice tímto hrozí,jestli se k moci dostane levice.Nakonec se pravice vždy serve o koryta tak,že za ně musí dovládnout úřednická vláda.
Ale nebojte.Do voleb pravice zase vymyslí nějakou lež a manipulaci (tak jako to děláte Vy) a oblbne dostatek voličů (od slova vůl,ne volit)co jí zase umožní odpovědně krást ve velkém.
13. 08. 2013 | 15:54

Míla napsal(a):

Twist
náhodou p.Němcová je ocelová žena.Víte co dá za práci stát za Klausem a usmívat se,to samé za Topolánkem a opět s úsměvem,Nečase nevyjímaje.Prostě křoví tak jak má vypadat. Lojální ve všech směrech.
13. 08. 2013 | 15:54

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

tak média pojedou zase na plné obrátky.
tahle paní má bohužel pravdu:

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Pohled-ze-zahranici-O-uspechu-Zemana-a-o-tom-co-na-nas-zkousi-Kalousek-a-cesti-novinari-281859
13. 08. 2013 | 16:17

Pan chitrý napsal(a):

Stejně jako na Yosif-Ka si tu otvírají potrefení nevymáchaná ústa, bylo by dobře si povšimnout, že Klaus nemůže Němcové přijít na jméno. Byla-li by jen hloupá a bezvýznamná, jak to vidí zdejší leví, nestála by mu za to.
13. 08. 2013 | 16:35

Maximus napsal(a):

...a Stejskal je taky žid
13. 08. 2013 | 16:48

Suchec napsal(a):

Teda, teď jsi to ale přepísk :-)

To se nebude líbit :-)

Chitrý:
Zatím si tu mordu otvírá Yozéfko, pane Chitrý :-D
13. 08. 2013 | 17:02

Yosif K napsal(a):

Pane bože, koho jsem zase urazil? Že jsem psal že levicoví přispěvatelé "plivali nenávistné fialové chrchle po rodině Klasů a po kmotrech"?
JE TO SICE TROŠIČKU BÁSNICKÝ OBRAT ale bylo to doslova tak.

Klausovci podpřili Bimba a z Václava Klause "tuneldědka" je rázem Bimbův partzner ku stáátnické diskusi
a z Lívie Klausové "tunelbabky" je naráz nová Matkqa tereza která zachrání český průmysl zvýšením exportu na Slovensko.

Toman Cienciala Koniček jsou "levicoví odborníci" (na sosání dotací pro své firmy) přitom Topolánek si pochvaluje že to jsou jeho kamarádi a obchodní partněři. Macek si pochvaluje že se s nimi zná a že jsou odborníci. Babiš si pochvaluje že se se všemi zná..... Zdá se že jako obvykle násos eurodtací proběhne napříč politickým spektrem.

Akorát proletáři se klepou radostí že Bimbo v opilosti označil RUSNOKOVU VLÁDU jako "levicovou". Bude lacinější chleba nebo pivo? Pochybuji. Bude více rudých byrokratů po různých ouřadech......
13. 08. 2013 | 17:13

Míla napsal(a):

Yozifku
žeby pravicoví odborníci násosovali eurodotace?Kdyby si to přečetl Kalousek nebo Nečas,tak ti by Vám dali.Radši to odvolejte a dejte tam Zemanův kanál,ten už znáte nazpamět.
13. 08. 2013 | 17:23

Yosif K napsal(a):

Joe Ratata napsal(a):
Yosife
Jiný mele o solidaritě,ale aby se udržel u korýtka,musí dělat zákony přece jen o něco ohleduplnější k těm dole,aby mohl poukázat na asociálnost těch druhých.
KONEC CITATU.

V tom je jádro evropské krize, jiný mele o solidaritě aby se udržel u korýtka TAK NECO NAPUČUJE rozhodí mezi proletáře a řekne jim klid státní dluhy se nemusí splácet a přiští rok zase a příští rok zase a po 23 letech socalistické solidarity a přilepšování chudině se vše naráz roze..ere a odskáče to generace dětí těch kterým socalisté 23 let přilepšovali z pučených peněz na minimálních mzdách, na penzích a na nárůstu aparátu rudých byrokratů.
Ano on Rath "přerozděloval" ale on "přerozděloval" i pro nás, my jej máme rádi a budeme jej volit znovu. Socalistická idea v kostce.
13. 08. 2013 | 17:41

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozifku
žeby pravicoví odborníci násosovali eurodotace?Kdyby si to přečetl Kalousek nebo Nečas,tak ti by Vám dali.Radši to odvolejte a dejte tam Zemanův kanál,ten už znáte nazpamět.
13. 08. 2013 | 17:23
Poslyšte vím velmi dobře jak se rozkulačovala Konsolidační Banka posléze Konsolidační Agentura. Proletář Hojdar s "ultraliberálem" Tlustým dříve KSČ a s ultrahumanistkou Kafkovou atd atd. Tlustý mui byl neméně odporný pokrztec jako pokrztci socalističtí.
Pohledávky Konsoly se prodávaly s diskontem "po politické dohodě" a blázniví proletáři si mysleli že Zeman "jí chleba se sádlem a bojuje proti korupci". Chleba se sádlem jedl ale dva ministry kteří bojovali proti korupci - Grulicha a Mertlíka - vyštval.

Klause jsem neměl rád když byl zbytečně arogantní. Zeman je zbytečně arogantní prakticky furt. Proč? Zjistil že trumberům tím imponuje.
13. 08. 2013 | 17:50

Míla napsal(a):

Yozifku
jenom nevím kdo působil v Konsolidační bance a kdo v Konsolidační agentuře.Poučte mě,Vy znalý,kdo tam působil a za které vlády.
13. 08. 2013 | 18:09

Joe Ratata napsal(a):

Yosife,jenomže ti Vaši pravicoví odpovědní rozpočtovníci si napůjčovali mnohem víc,než ti levicoví populisti a ty prachy nerozhodili mezi proletariát (kéž by aspoň to),ale rozebrali si to mezi sebou.A nejen to,co si napůjčovali,ale ještě podstatnou část toho,co zvýšenou DPH na potraviny vyloupili z peněženek těch,kterým zdaní každou korunu vydělanou PRACÍ.
13. 08. 2013 | 18:20

Karel (taky) napsal(a):

Pane Stejskale, a blitky pravičácké party, píšící pod nickem Yosif K, vám nevadí? Programově ničí každou diskusi, uráží kde koho... Ve fóru, které moderuji já, už by měl banána navždy.
13. 08. 2013 | 19:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Karle (taky),

kdybyste někdy moderova nějaké fórum, věděl byste

1) jak (a zda vůbec) je možné dát tomu či onomu banána

2) že, chcete-li, aby Vaše stránky nebyly ani pravičácké, ani levičácké, ale hlavně diskusní, tak vůbec nerozlišujete "blitky" podle ideologického zaměření. Snažíte se jen přesvědčit lidi, aby si sprostě nenadávali (ale úplně jim to ve většině případů zakázat nemůžete).

Ale protože jste nikdy žádné stránky, na něž by chodilo tisíce lidí denně (z nejrůznějších IP, sdílených, proxy atp.), nemoderoval, tak Vám to vysvětlit nedokážu. Pan Yosif K je Váš ideologický nepřítel. A Vy jeho. To je Vaše věc, obou, já se do toho vtáhnout nenechám.

Libor Stejskal
13. 08. 2013 | 19:39

jenda lendy napsal(a):

Maximus napsal(a):
...a Stejskal je taky žid
----
Neni, on mu je jen podobnej
13. 08. 2013 | 19:41

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozifku
jenom nevím kdo působil v Konsolidační bance a kdo v Konsolidační agentuře.Poučte mě,Vy znalý,kdo tam působil a za které vlády.
13. 08. 2013 | 18:09
Všechno si,lůze vygooglovat kromě toho jaká byla prax.

Ta byla takováto: Upekla se "politická dohoda napříč politickým spektrem" který dlužník konsoly bude kontaktován a s jakou nabídkou (přímy prodej pohledávek konsoly dlužníkům byl zakázán).

"osvědčený diskretní prostředník" nabídl deal dlužníkovi - chcete si svou pohledávku koupit za cca 30%? Neberte to, 99,99% dlužníků to samozřejmě bralo.

Prostředník si přirazil k dejme tomu 30% dalších 4-6%, něco z toho si nechal pro sebe (dejme tomu 1% z dlužné sumy) a zbytek šel na rozprach politickým spektrem.

Logisch? Pokud si přečtete podrobně "pracovní procesy", tak to tehdy ANI NEMOHLO CHODIT JINAK. Samozřejmě že sosálisti dostávali svůj alikvotní díl, byla doba oposmlouvy nikdo je nemohl obejít.
Oposmlouva svým způsobem funguje dodnes.

Proto se dědulové setkávaji na Sněžce, proto se z Klausové stala Matka Teresa českého strojírenského proletariátu která se bude obětovat v Blavě aby pozvedla vývozy českého strojírenství.

Je mi líto trumbelínků kteří těmto blafům věří....
13. 08. 2013 | 19:43

Yosif K napsal(a):

Seriozní chlapík napsal(a):
Zeman činí dobře a tak se řídím známým "darovanému koni ..."
13. 08. 2013 | 13:29

Zeman činí doře komu? Zemana volí lidé ze sudet, z ostravska a z nádvorních četa atp atp. Bude v Osoblaze více pracovních míst? Budete mít v nádvorní četě díky Zemanovi vyšší plat? Zlevní vám Zeman tuzemák? Pochybuji, ale pokud tomu věříte ozvěte se...... .....je mi vás líto......
13. 08. 2013 | 19:48

Míla napsal(a):

Yozifku
to příliš konkretní nebylo.Já Vám trochu pomůžu.Takové malé bankovní podvody-Tlustý,Tykač,Dinstl,Kellner-podporovatel p.Klause,Ježek.Dále aktéři sanace českých bank a Goldman Sachs.Zkuste to rozebrat,ale opravdu pokud možno konkrétně.Začíná to nejvíce r.2001-vláda p.Zemana a pokuste se zdůvodnit některá rozhodnutí jeho vlády.Hlavně to,proč ta rozhodnutí byli nuceni učinit.Pro Vás jako experta to jistě bude hračka,hlavně dejte stranou pravici a Vámi oblíbené sosany.
13. 08. 2013 | 19:55

Filuta napsal(a):

Yosif
Nevolí ho zdaleka jenom lidi "ze sudet a ostravska", ani nevzdělané "socky a burani", jak se snaží manipulativní média vnucovat národu.
Chleba levnější nebude, zato mě bude u srdce hřát to, že se vyžírkové jako Benda, Kalousek, Gazdík, Peak, knížepán, Nečas, Němcová, Bendl a další ,budou muset hnout od válu.
To, že jejich místa zaujmou jiní, je celkem podružné.
Nezastírám, těší mě to ohromně.
13. 08. 2013 | 19:58

Míla napsal(a):

Yozívku
ještě k příspěvku seriozního chlapíka.Ono se za vlády p.Nečase něco zlevňovalo?Já tedy nevím co,ale s tím si také určitě poradíte.Alkohol nepiji,ale vím,že mléko vyskočilo během roku o tři koruny.Tak si proberte další potraviny a přidejte k tomu důchody.Tak se snažte a Vaši úspěšné práci Filipovo-Čest
13. 08. 2013 | 20:02

Filuta napsal(a):

Nenechte se vyprovokovat a v klidu počejte na volby.
Mediální masírka bude ještě směšnější a neúčinnější nežli minule.
Pak Yosif konečně pohlédne do tváře pravdě, abych se vyjádřil poeticky.
Uvidíme, kolik voličů dá nakonec svůj hlas Topkám a modroptákům.

Myslíte, že pak konečně přestane s tou trapnou propagandou?
To ho za to platí nebo co?
Kde na to bere čas, já myslel,že podnikatel dře nejmíň 24 hodin denně jako Nagyová.
13. 08. 2013 | 20:04

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

TOPáci dostanou "povinně" hodně hlasů. Přece nenecháme padnout jedinou českou pravicovou stranu, to by zde nastalo bolševické peklo...
13. 08. 2013 | 20:09

Pan chitrý napsal(a):

Filuta -
...."Kde na to bere čas, já myslel,že podnikatel dře nejmíň 24 hodin denně...."

Kde berete čas na to, 24 hodin denně sledovat, kdo a kdy sem píše?
13. 08. 2013 | 20:33

vivin napsal(a):

Zdá se,že trh a krádeže řídí rukou společnou a nerozdílnou zde sám Ďábel!
Řeknu-li trh,myslím na ekonomii,řeknu-li krádež,myslím na justici..ale neříká se náhodou,že kdo chytá dva zajíce,nechytí žádného? Není provize jako provize? Nezabýváme se zde náhodou otázkou krádeže haléřů-drobných z ukradeného drahého kožichu? Především se snažte najít ten kožich.
13. 08. 2013 | 20:34

vivin napsal(a):

Klausův dluh k roku 1997 činil 700 mld.Z prodeje majetků záporný zisk? To znamená tedy,že se za to dokonce platilo,že se toho někdo ujme? Dar+dárek návdavkem?
Ne,u nás se tomu standartně začalo říkat slovy :"privatizační náklady",které převýšil zisky z privatizace. Zemřelý poslanec ČSSD Jiří Hořejší psal v blozích,že jako ředitel Státního fondu majetku měl při privatizaci v době Mostecké pouze 8 úředníků .Zeman tehdy věnoval Nomuře při jeho dodatečné privatizaci bank 10 mld(dohrou jeho slibu-podpisu v Londýně 2008).Putin naopak z prodeje majetků ohlásil kdysi zisk několik trilionů.
Kam se tedy poděly ty miliardy a proč přibyly ty pozdější do výše dnešní? Což české fabriky ,v pro ně příznivějším a vstřícnějším politickém ovzduší po roce 1990 nebyly schopny prodat své výrobky běžně tak jako do roku 1990?
13. 08. 2013 | 21:25

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

vivin - Nejmenoval se ten zemřelý člen ČSSD Jiří Havel?
13. 08. 2013 | 21:57

Pradědek Čech napsal(a):

Zase ten napříčspektrizmus. Všichni za to můžou. Všichni kradou. Všichni. Není koho volit. Za koho nebo za co všichni tihle napříčspektristé kopou?
13. 08. 2013 | 22:07

vivin napsal(a):

to Kolemjdoucí (J.Š.) :Máte pravdu.Se jménem J.Havel.Sorry.
Ale mně více zajímá,kde těch 700 mld +celý zisk z privatizace,který jako každý prodej musí být kladné číslo (jinak je prodávající co?),je zakopán.Jako se ví,že vile Kotta a Pancové bylo zakopáno 30 milionů.Je snad 700 mld +účetní hodnota všeho majetku socialismu méně neř 30 milionů?
13. 08. 2013 | 22:49

K.M. napsal(a):

Příspěvek v 10:17:

"Správný chlap..., ve správný čas..., na správném místě..."

Byl jsem v mnoha zemích, v některých jsem i dlouho žil a ještě - po "divoké privatizaci v ČR... začátkem 90. let..." - žiji...

V Izraeli jsem byl 3,5 měsíce v roce 1974 ve dvou osadách, pracoval během probíhající demobilizace, po jejich poslední válce, kterou málem prohráli...

Zásadním způsobem jsem si tak odstranil jeden z mých - z generace na generaci předávaných předsudků - že kupř. židé nechtějí, nebo neumějí pracovat...

Takovou armádu,jakou měl tehdy impozantně se rozvíjející mladý stát Izrael...,
jsem v žádném jiném státě neviděl...

A u dizkuzních stolů hýřili lidé neuvěřitelnými nápady...a komunikovali přitom
"křížem/krážem" v několika jazycích najednou...

Spousta z těch nápadů se stala skutečností...a kdo sleduje technický vývoj, musí se pozastavit nad neuvěřitelným množstvím uznaných "jejich patentů" v poměru k jejich počtu nebo v poměru k velikosti jejich malé zemičky..., ohrožované nepřítelem ze všech stran...

Nejvíc ze všeho jsem jim záviděl pojetí jejich sounáležitosti, která se ve srovnatelně ohrožované zemičce ve středu Evropy po 21. srpnu 1968..., velmi rychle "vypařila...", aby vyústila na přelomu tisíciletí... až v hyenismus...

Toto byly zásadní zrady na obyvatelech této prťavé zemičky ve středu Evropy..., historicky neschopné se čemukoliv bránit..., jejích zdegenerovanými pseudoelitami...

Autorem "10:17" příspěvku oprávněně tepaný "nacionalista" by měl mít nyní tu odvahu co nejdříve opustit "smrádeček rodného chléva" a jít si svou hlavu provětrat..., do světa...

Dovolená, nebo stáže mu moc nepomohou... - viz "stážisty prognostického ústavu...", musí se snažit v cizině uživit... .

Vsadím se, že přežil-li by cizině 5 let, nejlépe každý rok - včetně Izraele - v jiné zemi..., byl by ze svého hloupého nacionalismu vyléčen...

K.M.
14. 08. 2013 | 00:45

Maximus napsal(a):

Stejskalovi

Teprve nyní jsem se sem dostal od včerejška a koukám, že jsem měl pravdu. Bojíte se diskuze na toto téma jako čert kříže. Mimochodem ve smazaném příspěvku nebyly žádné urážky vůči židovskému etniku, jen sem se podivil jejich téměř společným vytím na měsíc a to vůči M.Zemanovi! Takže jsem měl pravdu. Poznámku v 16,48, že jste také od nich jsem já nenapsal i když asi ten člověk má pravdu. Dám Vám pokoj s tímto tématem, ale vězte, prohrál jste, bojíte se této debaty, takže nemáte čisté svědomí. Kdyby totiž jste měl pravdu, tak právě v tomto prostředí klidně debatu na toto téma necháte proběhnout, že? Jsou tu kgvalifikovaní a vzdělaní lidé a případné excesy byste mohl lehce ukorigovat. Takže ještě jednou pane Stejskale, prohrál jste a ukazuje se, že když se bojíte tohoto tématu, tak asi něco tady nebude v pořádku a působí ta vaše snaha kontraproduktivně!
Hezký den po Vašem!
14. 08. 2013 | 07:08

Filuta napsal(a):

Chitrý (to špatné i máte schválně?)
Jak jste si jistě ráčil povšimnout, já sem moc často nepíšu, zato v jediném blogu samý Yosif-jak z broužury "pravicového" politruka. Není to tak těžké zaznamenat.

Už se moc těším na několikaměsíční opětovnou masírku s Čírem.
Třeba ale tvůrci jeho image přijdou s něčím novým a neotřelým.
Třeba bude teď kníže-lidu blíže na "bilbórdech" v holínkách a s vidlemi. Aby jako podchytil i ty "venkovské burany".
14. 08. 2013 | 07:18

rejpal napsal(a):

Filuta
Yosif K dělá záslužnou práci. Donedávna jsem pokládal SPOZ za obskurní spolek politických důchodců a přátel jezevce z Vysočiny. Naprosto nezajímavý z hlediska voliče. Jenže když někdo tráví hodiny a hodiny denně psaním informací o každém z nich, něco na nich asi bude. S nýmandy nikdo čas neztrácí. Takže nakonec jsem dospěl k rozhodnutí. Volím SPOZ.
14. 08. 2013 | 07:50

Pan chitrý napsal(a):

Filuta -
To i mám schválně, abych zaujal. Ono je to špatně?
14. 08. 2013 | 10:06

Yosif K napsal(a):

rejpal napsal(a):
Filuta
Yosif K dělá záslužnou práci. Donedávna jsem pokládal SPOZ za obskurní spolek politických důchodců a přátel jezevce z Vysočiny. Naprosto nezajímavý z hlediska voliče. Jenže když někdo tráví hodiny a hodiny denně psaním informací o každém z nich, něco na nich asi bude. S nýmandy nikdo čas neztrácí. Takže nakonec jsem dospěl k rozhodnutí. Volím SPOZ.
14. 08. 2013 | 07:50
A pokud jste rudý velkoburžuj jako Toman tak dobře dělaáte, ale pokud chcete mít z toho nějaký osoh, musíte Bimbovi dát do fondu nekolik Mega (tak jako Agrotrade 1 M, Sigma Hranice Kunz Koníčedk 2 M atd atd).
14. 08. 2013 | 15:32

odjinud napsal(a):

Maximusi,
jste primitivni antisemita. A Stejskal vas smazal prave proto. Do kazde debaty michate zidy. Co vam proboha udelali? Jste spodina spolecnosti. Vsadim se ze volite Vandase, neb pravicakem nejste i kdyz jste to tu tvrdil, levacikem take ne. A tak zbejva neonacista. Coz se na vas hodi.
14. 08. 2013 | 16:27

K.M. napsal(a):

Nebudu zde vypočítávat, kolik nad jiné vynikajících lidí, kupř. vynálezců..., "vyprodukovalo" toto, po celém světě rozprášené etnikum...

Jedinou "chybou" tohoto etnika je jeho výrazná inteligence", převyšující a tím nechtěně urážející průměrnou inteligenci hostitelských etnik, což opakovaně provokovalo chybějící inteligenci hostitelských etnik, nejdříve k "rádoby nevinným" výrokům, jakých jsme zde svědky... a vrcholícího v pogromech, z nichž všechny překonalo masové vyvražďování židů nacionalistickou ideologií zblázněnými "nejen (!) němci..." a vedlo světové veřejné mínění k přesvědčení, o nutnosti založení samostatného izraelského státu...

A "čecho-moravo-slezani" se musejí při jejich pokusech o "shazování" tohoto etnika..., chytnout za nos pořádně...(!), uvědomíme-li si, že kupř. "čest" čechoslováků , při jednání zajatých československých politiků po 21. srpnu 1968 v Moskvě..., zachraňoval chirurg František Kriegel, původem žid... z Haliče..., který našel v Československu svůj druhý domov...,

když jako jediný z tehdejších vládních činitelů, nepodepsal moskevský diktát...

Ve světě známý filosof Karel Kosík: "Srovnat ho lze pouze s jednáním Jana Husa v Kostnici..."

K.M.
P.S.:Napsáno v souvislosti s blížícím se 45. výročím přepadení Československa Ruskem (!)a jeho spojenci...

/Více o Františku Kriegelovi v článku pana Františka Janoucha z 10. 04. 2013: "F. Kriegel - politik, který zachránil československou čest"/
15. 08. 2013 | 07:09

K.M. napsal(a):

Oprava příspěvku v "07:09":

Článek pana Františka Janoucha:

"František Kriegel - politik, který zachránil československou čest"

nebyl v deníku "Právo" zveřejněn 10. 04. 2013, nýbrž 10. 04. 2008 - 00:05

K.M.
15. 08. 2013 | 07:48

K.M. napsal(a):

Nebudu zde vypočítávat, kolik nad jiné vynikajících lidí, kupř. vynálezců..., "vyprodukovalo" toto, po celém světě rozprášené etnikum...

Jedinou "chybou" tohoto etnika je jeho výrazná inteligence", převyšující a tím nechtěně urážející průměrnou inteligenci hostitelských etnik, což opakovaně provokovalo chybějící inteligenci hostitelských etnik, nejdříve k "rádoby nevinným" výrokům, jakých jsme zde svědky... a vrcholícího v pogromech, z nichž všechny překonalo masové vyvražďování židů nacionalistickou ideologií zblázněnými "nejen (!) němci..." a vedlo světové veřejné mínění k přesvědčení, o nutnosti založení samostatného izraelského státu...

A "čecho-moravo-slezani" se musejí při jejich pokusech o "shazování" tohoto etnika..., chytnout za nos pořádně...(!), uvědomíme-li si, že kupř. "čest" čechoslováků , při jednání zajatých československých politiků po 21. srpnu 1968 v Moskvě..., zachraňoval chirurg František Kriegel, původem žid... z Haliče..., který našel v Československu svůj druhý domov...,

když jako jediný z tehdejších vládních činitelů, nepodepsal moskevský diktát...

Ve světě známý filosof Karel Kosík: "Srovnat ho lze pouze s jednáním Jana Husa v Kostnici..."

K.M.
P.S.:Napsáno v souvislosti s blížícím se 45. výročím přepadení Československa Ruskem (!)a jeho spojenci...

/Více o Františku Kriegelovi v článku pana Františka Janoucha z 10. 08. 2013: "F. Kriegel - politik, který zachránil československou čest"/
15. 08. 2013 | 07:54

rejpal napsal(a):

Yosif K
Já od nich nic nechci, jen vám chci uděšlat radost, abyste neměl pocit, že vaše slova zůstanou oslyšena.
15. 08. 2013 | 08:01

Maximus napsal(a):

Stejskale ty mazavko, mazači a cenzore ubohej, koukám, že si všechno smazal a ty co mě nadávají necháváš. Víš co, jdi do pr..le a nacpi si do ní talmud!
15. 08. 2013 | 21:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy