VZP chystá v tichosti privatizaci dat pojištěnců

04. 11. 2010 | 09:23
Přečteno 18584 krát
Bez vědomí veřejnosti a bez vědomí správní rady rozhodla Všeobecná zdravotní pojišťovna o tom, že zdarma převede data o svých pojištěncích soukromé firmě IZIP. Jde o poměrně zásadní krok.

Co by takové propojení VZP s IZIP znamenalo v praxi? Webové stránky VZP dnes slouží především ke komunikaci mezi pojišťovnou a zdravotnickými zařízeními. Zejména jsou tímto "kanálem" posílána data týkající se vyúčtování péče, tedy mimo jiné rodná čísla pojištěnců VZP, jejich diagnózy a provedená vyšetření a výkony (více ZDE).
VZP tedy předá velmi citlivá osobní data do rukou soukromé firmy o devíti zaměstnancích, jejíž vlastnická struktura je jen částečně průhledná.

O možném majetkovém propojování pojišťovny s firmou, která zajišťuje elektronické knížky, se uvažuje už dlouho. Správní rada pojišťovny však nikdy k takovému propojování souhlas nedala. V radě sedí totiž lidé z lékařské praxe, kteří vidí, že IZIP v reálnu prostě zatím nefunguje.

Propojení webů naostro v roce 2012

Proto členy rady VZP překvapilo, když jim redakce Medical Tribune ukázala dokument, ze kterého jasně vyplývá, že propojování pojišťovny se soukromou firmou začalo v tichosti už letos v květnu.

Jde o takzvaný Příkaz ředitele – Projekt rozvoje elektronické komunikace VZP. Vyplývá z něj, že o slučování obou portálů rozhodlo vedení pojišťovny už před několika měsíci.

Podle časového harmonogramu by v současné době měla být dokončena „detailní technická specifikace a návrh implementace“. Příští rok budou vznikat aplikační moduly, proběhne instalace do provozního prostředí a v květnu by už nový projekt měl běžet v pilotním provozu. Kompletní propojení obou webů by mělo naostro vypuknout v květnu 2012.

„Jsem přesvědčen, že jde o kroky, které zavážou VZP k plnění přes 5 milionů Kč, tedy podle zákona 551 musí být schváleno správní radou,“ uvádí zdroj blízký VZP, který redakci dokument poskytl.


Propojování s IZIP? O ničem nevíme


Jenže rozhodnutí o propojení obou informačních systémů provedl management VZP nejen bez vědomí veřejnosti, ale také bez vědomí správní rady VZP. Členové rady se o chystaném projektu dozvěděli až od redakce Medical Tribune.

„Vím, že byla na správní radě VZP probírána budoucí modernizace informační sítě. Nevím, zda-li jsem informaci přeslechl nebo nebyla zmíněna, ale propojení VZP a IZIP je pro mne zatím novinkou,“ uvedl pro MT člen správní rady a poslanec parlamentu za TOP09, prof. MUDr. Aleš Roztočil.

„Nová správní rada zatím nebyla s tímto seznámena. Problematika IZIP se má řešit až koncem listopadu,“ říká další člen správní rady, taktéž poslanec za TOP 09, PharmDr. Jiří Skalický, který již minulý týden vyjádřil určité pochybnosti o samotném fungování IZIP:

„Požádal jsem management VZP, aby připravil konkrétní informace o tom, kolik provozních nebo investičních prostředků bylo vloženo do programu IZIP. Kolik stál IZIP za celou historii do konce roku, kolik stál letos. Jedině tak se můžeme vůbec bavit o tom, co dál. Dnes není IZIP v klasické lékařské praxi využíván tak, jak by měl. Myšlenka je to zcela určitě správná, ale její realizace v tomto okamžiku minimálně velmi komplikovaná,“ poznamenává Skalický s tím, že dokud nebudou na stole jasná čísla, pro integraci VZP s IZIP hlasovat nebude.

O konkrétních krocích propojování VZP a IZIP na elektronické úrovni neví ani další člen rady, MUDr. Boris Šťastný (ODS). „Na správní radě jsme byli informováni, že dostaneme materiály znovu, že ten celý projekt je v procesu. Nic nebylo rozhodnuto, ani uzavřeno. Nejsou žádné kroky, které by šly jedním směrem,“ uvedl Šťastný pro Medical Tribune.

Pojišťovna tvrdí, že žádná citlivá data předávat do rukou IZIP nebude, dodavatel (IZIP) provede dodávku zadarmo a správní rada VZP je o této transakci informována.

„VZP k 31.12.2010 končí provoz stávajícího, již nevyhovujícího řešení a od 1.1.2011 bude využívat nově vybudovaný Portál. Správní rada je o projektu samozřejmě informována. Vzhledem k zvolenému technickému řešení bude mít VZP ČR pod kontrolou všechny funkce nového Portálu. Dodavatelem je firma IZIP a dodávku provede bezúplatně. Důvody jsou finanční, technické, termínové i provozní. Dodavateli nebyla předána žádná dokumentace, týkající se funkcionality starého Portálu a nebude předáno žádné know-how,“ odpovídá Jiří Rod, tiskový mluvčí VZP.

Jenže v Příkazu ředitele VZP se uvádí něco jiného: „Za účelem optimalizace správy a provozu Portálu VZP (dále jen Portál) bude realizováno převedení současných funkcí Portálu do nového prostředí ve správě společnosti IZIP… Cílem projektu je analýza využití funkcí stávajícího Portálu… návrh a realizace nové správy identit klientů Portálu, návrh a realizace optimálního propojení IT infrastruktury VZP ČR s infrastrukturou IZIP, převedení obsahu veřejného webu s respektováním nového vzhledu stránek.“

O projektu neví ani náměstek MZ

Informace o této transakci byla novinkou i pro náměstka MZ Jiřího Schlangera, který má na starosti koordinaci elektronizace zdravotnictví. Dokument se k náměstkovi nedostal a tyto klíčové informace mu podle jeho slov sděleny nebyly. A jaký má na toto propojení systémů názor?
„Zdravotní pojišťovna nese odpovědnost za dodržování zákona, na věci legální žádný souhlas MZ nepotřebuje a tudíž nejsem kompetentní jakýkoliv souhlas dávat. MZ vykonává státní správu ve svěřených kompetencích. V těchto věcech je osobní názor irelevantní,“ odpovídá Jiří Schlanger.

Lze jen odhadovat, jak se situace bude vyvíjet nyní, kdy se o problému dozví jak členové rady, tak veřejnost. Už jednou se díky novinářům podařilo zastavit odvážné aktivity naší největší pojišťovny. To, když VZP chystala svěřit vymáhání svých pohledávek do rukou firmy bývalého ministra Pavla Němce.

Iva Bezděková, www.tribune.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

buga napsal(a):

Wow! A je vymalováno.
04. 11. 2010 | 10:11

Cech napsal(a):

Hele!! tak takhle vzniká budoucí TUNEL bez propadu.Téměř špičkově propracováno, to již nikdo nezabrzdí.
04. 11. 2010 | 10:45

katango napsal(a):

Co na to úřad pro ochranu osobních údajů ? Co na to orgány činné v trestním řízení ?
04. 11. 2010 | 10:50

volič ODS napsal(a):

To je správný není žalobce není soudce.Předseda správní rady Bc?marek Šnajder to vysvětlí těm pitomcům.
04. 11. 2010 | 11:21

David napsal(a):

Ta informace, to je jako rána z děla.

To je vrchol drzosti, že:

„Bez vědomí veřejnosti a bez vědomí správní rady rozhodla Všeobecná zdravotní pojišťovna o tom, že zdarma převede data o svých pojištěncích soukromé firmě IZIP.“

Určitě v tom má prsty taky pan Šnajdr, který škodí kde může !!! Ať ani neříká, že o tom nic nevěděl.

Už je to tady!

Privatizace státní správy a ještě zdarma.

Jsem zvědavý co z této aféry udělají média.

Pokud pan ministr nezařídí, aby pan Šnajdr a ředitel Horák vypadli z VZP, tak tady máme zase nový začátek totální privatizace zdravotnictví, tak, jak si to představoval Julínek a spol.

Vyhodíte je dveřmi a oni zase vlezou oknem.
04. 11. 2010 | 11:23

Smutný napsal(a):

IZIP je jedna lumpárna. Dávno měly být čipové katry, které si měl každý pacient nosit s sebou. Zdraví je jejintimnější záležitost každého jedince a není důvod, aby byla citlivá data dávána na veřejný portál, jako je internet. Zcela jistě je někdo zneužije.
04. 11. 2010 | 11:27

inkoust napsal(a):

izip jsem odmítl, (když mi byl nabídnut), takže na jejich databázi z vysoka ...!
stačí už jen vzp, plná zlodějů!
04. 11. 2010 | 11:31

Ládik!!! napsal(a):

Doufám, že jste Bezděková komise.
04. 11. 2010 | 11:35

Tenco napsal(a):

Legislativní nouze bez nouze, podpora FV Mílům, Zelená Úsporám Bakalům, socodesácké účelové spolky na radnicích...ještě potřebujeme data všech ostatních, co jsou takto za hňupy a je to.
Konečná bude spočívat v očipování a náš mafiánský projekt takto tělem učiněn bude.
Spásy dojdete všichni, nebojte.
Tedy ti , co věří ve Svatou Trojici - Konzum, Peníze a Úrok.

Někdo brzo a jiný později.
Neb život je takto jen taková dobře naprogramovaná a daty vyplněná náhoda. :))

P.S. Začínám se čím dál tím více bavit.
Škoda že již nežije Kafka.
Byli bychom takto minimálně dva.
04. 11. 2010 | 11:43

pavel napsal(a):

Toto už je vrchol management VZP okamžitě do tepláků a na Mírov
04. 11. 2010 | 11:45

Bára napsal(a):

Vzp dává svým činy naprosto najevo, že to není kredibilní pojišťovna. Vfeverity nawockedyužijte nabídku konkurenčního prostředí a přihlašte k jiným zdravotním poj., které se chovají ke svým klientům t.j. pacientům a lékařům o mnohem lépe.
04. 11. 2010 | 11:45

nepřítel Šnajdra napsal(a):

Určitě v tom má prsty Šnajdr, za to dám krk, tohle je jeho styl,dal posvěcení svému kamarádovi řediteli VZP, dělat všechno potichu a než by se všichni vzpamatovali, bylo by už pozdě. Pryč se Šnajdrem !!! Všude,kde je jsou jen samé tunely.
04. 11. 2010 | 12:09

Vysedlina pathologická napsal(a):

Bylo přece řečeno nenápadně, ale přece, že změnám a škrtům nebude konce, že jde teprve o začátek. Za dva, tři roky budeme ještě překvapenější. Vláda by měla určitě možnost tyto aktivity ukončit, ale raději se rozmyslí, jestli by i toto něco nevyneslo. Je doba bojů o moc a o klientelu, jen plaťte,- jestli se vyléčíte, to už je nám fuk. Hlavně baštěte tu naši chemii, a když nebudete poslouchat, tak uvidíte. Je to doba zkoušek charakterů, budou dobří a vědomě zlí, nic mezi tím. Račte se zařadit.
04. 11. 2010 | 12:10

dennis napsal(a):

Navstivila mne agentka (poulicni prodavacka?) spolku IZIP, licila mi vsechny vyhody snadne dostupnosti vsech mych zdravotnich, osobnich a pojistencovych udaju pro mne i pro doktory mezi sebou.Nejdulezitejsi vyhodou je, ze pro pacienta je to vsechno zdarma! Proc? Protoze soukroma firma http://www.izip.cz vsechny nabizene sluzby (vcetne vlastni propagace) bude vykonavat pro http://www.VZP.cz, ktera to co? Bude vsechno hradit tak, jak si to skupinka ochotnych z IZIP nauctuje. Skupinka ochotnych z VZP to bude v plne vysi hradit. No neni to krasne?

Tyto sluzby (shromazdovani vsech udaju o pacientovi a jejich zpristupneni jen lekarum zapojenych do IZIP [?] a zarucene nikomu jinemu [!] ) jsou zdarma jen pro pojistence VZP. Soukrome pojistovny si to delaji samy od sebe a jen pro sebe. To jen chlapci ve VZP rozjeli tunel na firemni penize. Asi proto, ze tecou ze statni pokladny, cili z kapes danovych poplatniku.
04. 11. 2010 | 12:10

Aleks napsal(a):

Napadá mě jeden důvod tohoto převodu: Ve výpisu z VZP se klient často dovídá o provedení zdravotních úkonů, které byly účtovány neoprávněně vícekrát, nebo o úkonech, tkeré nikdy ve skutečnosti provedeny nebyly. A ve VZP stát může asi jistý dozor vykonávat, že. Kdežto pokud se data převedou do soukromé firmy, vznikne jistá bariéra takovým kontrolám. A možná těch bariér časem vznikne ještě více. Nebo že by taková firma mohla s těmi daty i dále manipulovat ("optimalizovat je"?). O tom, co si někteřé lékaři za ošetření některých mých rodinných příslušníků či známých naúčtovali, bych mohl vyprávět skazky. A VZP to vesele proplatila...
04. 11. 2010 | 12:15

dodo napsal(a):

To, co navrhuje nick "Bára", je zajímavý podnět. Není ale cílem, ať již přímých aktérů tohoto skandálu, nebo těch v pozadí za ním stojících, právě taková reakce pojištěnců VZP? Pak by přece její privatizace, tedy vlastně její zánik pro nedostatek klientů, proběhla naprosto nenapadnutelně z jejich vlastní vůle!!!
04. 11. 2010 | 12:25

brumla napsal(a):

Buď musí být účast lékařů v IZIPu stanovena zákonem povinně. pak by měl data vlastnit stát(hrozím se pomyslet, kolik by to stálo), nebo skutečně zavést karty s čipem.Na ně se pohodlně vejdou všechny důležité údaje.
04. 11. 2010 | 12:29

anti politik napsal(a):

Možná by nebylo od věci kdyby jsme se hromadně začali přehlašovat k jiné pojišťovně a na tenhle státní moloch se vysr...i! Já to už udělal! Kašlu na státní podniky kde v radách sedí dosazení političtí zhovadilci a berou za naše okrádání milióny! Začít státu dělat naschvály, vyvolat v lidech občanskou neposlušnost je naše jediná možnost jak se bránit Šnajdrům, Bartákům, Kalouskům a spol. Zrušili jsme jednu čtyřicetiletou kastu vyvolených aby nás ovládli další vyvolení a dělali si opět co chtějí a běda tomu kdo se ozve! Tentokrát to sice nebude rozvracení socialismu, ale okamžitě nám bude omláceno o hlavu, že je svoboda, demokracie, krása, paráda, války, okupace a blabla.
04. 11. 2010 | 12:32

INRI napsal(a):

A holit hlavy nám budete kdy? Protože už teď jsme namydlení..
04. 11. 2010 | 12:43

Vysedlina pathologická napsal(a):

brumla
Jestli si pamatuji dobře, v materiálech od pouličních lovců firmy IZIP se píše o tom, že údaje o pacientech budou přístupny pracovníkům ve zdravotnictví!, kteří o tuto možnost požádají.
04. 11. 2010 | 12:45

Michal napsal(a):

IZIP byl tunel uz od zacatku, pomerne primitivni aplikace, se spatnym zabezpecenim, ale stala velmi mnoho, uz si presnou castku nepamatuji, ale byl to tak desetinasobek, kolik by to realne (za dane provedeni v danem case) mohlo zhruba stat.
04. 11. 2010 | 12:46

Tenco napsal(a):

dodo
No právě. Znevěrýhodni, sniž rating, cenu a pak koupíme.
Nejlepší cestou pak je , aby celá obec volala po privatizaci. Jako východisku.
Nic nového pod ČEZkým sluncem by to nebylo.
šnajdrova kumpačka - takto zbytek Julinekbatalionu je na tohle vybavena skvěle.
04. 11. 2010 | 13:00

Alfons napsal(a):

inkoust napsal(a):
izip jsem odmítl, (když mi byl nabídnut), takže na jejich databázi z vysoka ...!
stačí už jen vzp, plná zlodějů!
04.11.2010 11:31:14

To je tedy myšlení, IZIP odmítl a VZP "prodá" jeho data IZIP .
04. 11. 2010 | 13:13

Každá levárna pochází od Šnajdra,mafián napsal(a):

Šnajdrova trafika §§§?
04. 11. 2010 | 13:19

dodo napsal(a):

To brumla: Karty s čipem tak jako tak vyžadují gigantickou databanku se všemi údaji všech klientů VZP. Jak jinak by se ta data na karty dostala? A nejen to. Jako každá databanka, musí být i takováto několikanásobně zálohovaná a s odděleným teritoriálním umístěním. To vše z důvodů bezpečnosti, ale také z důvodu ztráty těch karet, k nimž bude docházet. Takže suma sumárum jsou takové karty jen další kšeft pro jejich dodavatele, ale s nulovou praktickou hodnotou pro praxi. Ba jsou dokonce nebezpečné, možností prolomení kódování jejich cíleným zcizením. A ještě jedna poznámka. Jak by se lékař k těm údajům na kartě dostal, když musí být zašifrovaná a chráněná PINem známým jen jejich majitelům? A konec konců, proč by se k nim měl lékař dostávat prostřednictvím jakési čipové karty, když by stejná data musela být v té databance, kam mu lze přístup zařídit přístupovým kódem prostřednictvím šifrovaného protokolu internetu. Že? Internetové finančnictví obsahující i platební karty, je přece obdobná záležitost. Tak co je tady probůh potřeba vymýšlet od základů jiného, když rozdíl mezi účtem klienta např. Poštovní spořitelny a účtem klienta VZP, je jen ve struktuře a rozsahu na něm uložených dat?
04. 11. 2010 | 13:27

agent napsal(a):

Jak si to mužou vlastně dovolit bez našeho souhlasu!Třeba sepsat žalobu na M,Šnajdraz ODS!
04. 11. 2010 | 13:28

jarpor napsal(a):

Tak nevím...

Už dnes má mou "zdravotní dokumentaci" obvodní lékař ve svém PC a o zabezpečení toho PC - si nedělám iluze ani stran "hardwaru" a ani "sofrwaru"...
nevím jak komunikuje s mou zdravotní pojišťovnou, odbornými lékaři... ale asi papírovou formou ne, a když, tak je to zabezpečeno asi stejně, jako když posíláte dopis do rukou adresáta...
Jo data o zdraví jsou nejdůležitější... asi by mi někdo mohl říci, čím trpím...

Budeme se tak dlouho chránit, až se uchráníme...

Omlouvám se, že to není o VZP a o IZIPu.
Ale nabádání, k ochraně mého rodného čísla, když visí na internetu na justici.cz, když jej píši na tisíce formulářů ... doma i venku... mi připadá tak trochu směšné... Nemohu si pomoci... asi je to špatně, ale je to tak.

A pozor - zahoďte mobily... sledován je každý Váš krok... chraňte sebe a data... !!! Co víte, kdo Vás napích... zvláště, když žijete normální, spořádaný život...

Hezký den
04. 11. 2010 | 13:30

Rikatádo napsal(a):

hlavně že nebudem moci mít v občance adresu a datum narození.

Hlavně, že za to budem muset pořád lítat na poštu a platit.
04. 11. 2010 | 13:42

Tenco napsal(a):

jarpor
Dobře. Ale pak ať má takovou databázi KAŽDÝ.
Vy nechápete, že je to jinak další korupční krok ?
V té fašizující skládačce ?

Apropo - to pak bude pavlač, jarpor, až budete o VŠECH vědět i intimní údaje z jejich zdravotní dokumentace , co ?
To bude SUPER PAVLAČ, zejména pro jarporovité.

Člověče nešťastná, Vy se tady vydaváte za liberála, ale nevíte vlastně o čem melete.
Vám nevadí, že bez vašeho souhlasu někdo předá Vaše osobní data soukromým osobám ?
Racionalizovat si to tím, že jste hodná ovečka, která se nemusí za nic hanbit a proto ať ji klidně do pravé půlky zadnice implantují čip a do levého oka kameru, je argumentem, který stojí za hovno.
04. 11. 2010 | 13:48

dodo napsal(a):

To jarpor: Mobil je i užitečný, ale jako vždy, "všeho moc, škodí". Pro případ nouze (není-li právě vybitá baterie), nebo autorizace přes SMS, či pro dostupnost některých služeb (platby, jízdní řády, orientace a p.), je jeho použití nepochybně přínosem. Jinak souhlas. Je to opravdu jen parazit. V soudobé éře vlády kapitálu dokonce nebezpečný parazit.
04. 11. 2010 | 13:55

Vašek Klaus napsal(a):

"Loupež za bílého dne"
04. 11. 2010 | 13:55

jarpor napsal(a):

Tenco

Možná že jsem člověk nešťasná, pavlač nejsem, to bude ne pro jarporovité ale jak vidím, pro Tencovité... chápu, že můj argument je na hovno.

"Vám nevadí, že bez vašeho souhlasu někdo předá Vaše osobní data soukromým osobám ?"

Já je sám dávám spoustu soukromým osobám i státním, protože mne k tomu nutí státní legislativa. A naprosto netuším, co ony s tím udělají... i za podmínky, že jsou povinny je chránit...
Když je neuchrání, stejně se nenajde ten konkrétní člověk, co je "dal dál".
Co neovlivním, neřeším.

Tak řešte Vy. Žalobou na Šnajdra... jak se zde emotivně píše... to to vyřeší...

Nemusíte se mnou souhlasit, ale nemusíte urážet, vážený Tenco.
A zahoďte ten čip v mobilu... je jesno jestli jej máte voperovaný pod kůži nebo jen v kapsi...

Hezký den
04. 11. 2010 | 13:57

dennis napsal(a):

Pane Aleksi,
na letacku z IZIPu se muzete docist v odstavecku "Osobni ucet pojistence" v posledni vete, ze - Soucasti zpravy je take identifikace pripadnych nedoplatku na pojistnem. - V tom je zrejme skryta nadeje, ze vsechny ukony pripsane na Vas ucet, at uz Vam byly skutecne poskytnuty, a nebo Vam je tam pripsal zlodej Vasi identity a nikdy Vam poskytnuty nebyly, tak je pekne prostrednictvim IZIP a nebo lepe nejakou nezavislou vymahacskou firmou (vlastnenou zcasti lidmi z IZIPu a zcasti z VZP) vsechny do puntiku zaplatite. Soukroma firma si to jiste pohlida pecliveji nez to delaji statni urednici VZP ve sve pracovni dobe.
04. 11. 2010 | 14:00

Anita napsal(a):

jarpor
zlehčujete velmi důsledky úniku dat z dokumentace o zdraví člověka. Píšete, že lékaři mají uložené záznamy o svých pacientech ve svém vlastním počítači. To je zásadní chyba, pokud pacient nebyl požádán o svolení a ujištěn, že jeho data budou náležitě podle zákona chráněny.
Zneužití údajů o stavu pacientů srovnávat s používáním mobil telefonu je scestné.
ad 1 mobil(totéž samozřejmě platí u osobního PC) si pořizuji sama a mám představu, že co do něj sdělím či zadám, může mít i jistý na mně neblahý dopad, pokud v některých chvílích mám pocit, že by nebylo vhodné ho používat, prostě ho vypnu, vyměním SIM kartu atd
ad 2 v mojí zdravotní dokumentaci nejde jen o moje rodné číslo a osobní údaje, ale především o můj zcela intimní život, který se tam může prolínat. Lékař má ve své přísaze zákonnou povinnost mlčenlivosti o stavu svých pacientů a tady je to porušení
na nasnadě, každým vložením do PC natož komunikací přes internet bez mého souhlasu
ad 3 absurditum - přál by jste si , aby někdo věděl krevní skupinu či DNA vaší či vašich dětí ? To opravdu není malá iformace
Chtěl by jste, aby se někdo pohrabal (třeba zaměstnavatel) ve vaší dokumentaci
Zamykáte si doma dveře a jestli ano tak proč?
Je opravdu vaše jméno jarpor ?
04. 11. 2010 | 14:35

jarpor napsal(a):

Anita

Možná zlehčuji..

Můžete mi, prosím sdělit, jak má lékař uchovávat záznamy o svých pacientech v roce 2010 ? Považuji to v PC či jiném podobném médiu za jakýsi standard... i bez mého výslovného souhlasu...

To srovnání je možná nadsazené... jako mi připadá nedsazená celá tato debata...

Víte, já, možná zcela chybně, považuji ono debatování nad "ochranou osobních údajů" za dobrý trik, aby se nedebatovalo o jiných, možná daleko důležitějších věcech...

Krevní skupinu vozím já i mé děti v dokladech v autu... co kdyby havárka, že...
Zamykám doma dveře... a můj nick je skutečně jarpor.

Hezký den
04. 11. 2010 | 14:44

vfischer napsal(a):

PŘESNÁ TREFA !!!!!!!!! Tak toto je klasická ukázka zločinného spolčení státních úředníků (resp. úředníků manipulujících s veřejným státním rozpočtem VZP) a gangsterských počítačových firem ! Vše pod pláštíkem "modernizace" informačních systémů - složitost, neprůhlednost, neproniknutelnost --- odborná problematika informačních technologií, do kterých drtivá většina úřednického managementu nevidí, nerozumí jim a proto odklepe vše co se na poradách vedení předhodí !! Tak přijde a přichází stát o stovky a stovky milionů !! Nejstrašnější je, že se nejedná jen o jednorázovou akci, ale legalizuje se tak trvalý nekontrolovatelný lupičský penězovod do kapes gangsterských klik, které svoje zlodějské čachry maskují nezbytností rozvoje počítačových aplikací a jejich provozem a údržbou. Zastávám názor, že bezprostředně za podvody v oblasti dopravních staveb (betonová lobby) jsou hned na druhém místě nekontrolovatelné loupeže v oblasti počítačové techniky a informatiky v celé obrovské státní administrativě a souvisejících institucích. Občane, šetři a zaplať všude, kam otevřeš dveře - my se napasem na tvojí hlouposti !!!!
04. 11. 2010 | 14:53

wil napsal(a):

Co to je za bordel? To je skandál a jestli nějakej izip vlastní byť jedinou informaci o jediném klientovi vzp nechat je zavřít, až zčernaj a cálovat za zneužití osobních dat !!!
04. 11. 2010 | 14:55

Joés napsal(a):

Asi si dnes už nikdo nevzpomíná. Ale IZIP je projekt, na jehož financování Julínek a spol. vytáhli z veřejných peněz několik se milionů Kč. Podvod od začátku.
04. 11. 2010 | 15:11

Tenco napsal(a):

jarpor
Co je dnes důležitějšího z celospolečenského hlediska než obcování s informacema ?
Od čeho nás to má odvést , jarpore ?
Od řešení "legislativní nouze" ?
Vy jste nestihl zaregistrovat, že dokonce kdysi tak oblíbené zlaťáky jsou dnes daty ?
Že díky informacím /obcováním s daty/ jste si kdysi nedávno mohl pořídit i onu pověstnou cimrmanovskou "díru v zemi" ?
Že díky osobním datům zřejmě vznikla melčákovskopohankovská vláda, prosadil se koncept rovné daně a Kalousek se stal nejlepším hoffaktorem Vesmíru ?

Jarpore, jarpore. Vždyť i na pavlači a lázeňské kolonádě neděláte nic jiného, než že směňujete data za data. Sice n
nevesele, truchlivě, ale to jen tak vyzerá zvenčí, uvnotř pavlače to daty jen bublá.

Trik kouzelnice Bezděkové jak zakrýt fakt, že zatímco tady klábosíme, tak někdo už čile s našimi daty obcuje.

P.S. Jarpore - co když narukujete třeba do války s muslimyjako rozvědčík a někdo prodá nepříteli informaci z Vaší zdravotní dokumentace, že ze všeho nejvíc na světě milujete procházky na lázeňské kolonádě a hovory pavlači?
Pak už stačí jen si počkat, zavést nenucený hovor - a šups, celá armádní strategie, tak dlouho vymýšlená a připravovaná je v hajzlu.
Já bych to kupčení s osobními daty nepodceňoval, pane jarpor. :))
04. 11. 2010 | 15:27

Jirina napsal(a):

Administrator usnul. Jinak by tu nemohly viset paranoidni svinstva nicku "Goyyim Shikse" a "abraham".
04. 11. 2010 | 15:28

Tenco napsal(a):

re: a hovory na pavlači ?
04. 11. 2010 | 15:28

abraham napsal(a):

jiřko vy nemáte děti?
Neslyšela jste nikdy o židovské mafii z izraele ,švýcarska ,usa co unáší lidi a hlavně děti a mládež na základě identifikace skrze zdravotní databáze?

http://www.outsidermedia.cz...
04. 11. 2010 | 15:39

Pavla napsal(a):

A že nikomu nevadí, že veškeré údaje o našem zdravotním stavu,ošetřeních, nemocech jsou na VZP? Tam si je může každý ze zaměstnanců vyhledat. A jsou to vlastně určitě stovky lidí. Takže proč by mi mělo vadit, že je bude znát ještě pár lidí navíc? A jaký je rozdíl, když to bude vědět státní podnik nebo soukromý? Všude jsou lidi, kteří vyzvoní svým známým i to, co nemají. A můžou to být bůhvíjak důvěrné informace. Dnes má kdekdo rodné číslo kdekoho, adresu, tel. číslo. Vím, že to není stejné jako zdravotní stav. Ale já bych zrovna byla ráda, kdybych měla např. cukrovku a někde na ulici se složila, aby si lidé o mně nemysleli, že jsem opilec a radši mi pomohli. Klidně bych si informaci o mém zdrav. stavu dala na viditelné místo. A proč tajit krevní skupinu? Není rychlejší při nehodě okamžitá transfuze než zjišťování, co mi vlastně mohou dát? A DNA si asi těžko běžně někdo nechává zjišťovat.
Někdo výše zmiňoval zaměstnavatele, proč by měl cosi vědět. Nevím, jak je to dnes, ale dříve se normálně na nemocenku psala diagnoza. A tento papír prošel rukama mnoha zaměstnanců a nikdo se nepo...
04. 11. 2010 | 15:48

Pavla napsal(a):

abraham: A nemyslíte, že na transplantace je třeba znát daleko více informací než jen např. krevní skupina? A že není tak jednoduché najít člověka, který bude vhodný jako dárce? A to už se dnes v databázích nachází i tak, takže nějaká zdravotní knížka určitě nebude mít větší význam než tato databáze.
Děti za účelem odebrání orgánů kradou nebo i nakupují zcela jinde než u nás.
Ale klidně to za nějaký čas může být i tady, ale pochybuju, že by to bylo díky tomuto novému projektu.
04. 11. 2010 | 15:54

SuP napsal(a):

Jardo, nedej se! To, že máš pravdu se ukáže tím, že se k tobě během diskuse přidá ještě nejeden soudnej člověk. A holt ti s myšlenkovou nouzí zase budou opakovat svá klišé (blbiny, voloviny, prázdnou slámu a naposlouchané "argumenty" svých politických milců). A tak to půjde pořád, co svět světem bude stát.
04. 11. 2010 | 16:01

SuP napsal(a):

Už se těšim, až moje data někdo zprivatizuje, jak se na tom obohatim. Zadarmo se nedám!
To teprve mi nebude stačit schránka na dopisy. Dodnes mi je nikdo nezprivatizoval a tak vyhazuju týdně jen asi 8 "úžasných nabídek" na kdejaké kokotiny, všechny na jméno. Asi jsem se někde vytrousil, ani o tom nevím.
04. 11. 2010 | 16:25

jarpor napsal(a):

Tenco

Že obchod s daty, s informacemi běží, a že je to OBCHOD, o tom nevedu debatu...

Dovoluji si se domnívat, že s informacemi o mě nikdo žádnej kšeft neudělá... Možná s Vašimi - dostane majlant... no, myslete si to.

Do války, říkáte, jakou další pohádku tam máte... já je před spaním celkem rád... na mě určitě visí armádní strategie, tak jako na Vás... :-)))

Myslím to nehádavě - jděte k šípku a chraňte Vaše "data"...
a s Vašimi narážkami na pavlač si trhněte... nohou, a bacha na vyzrazení, zda Vám nevyletěl kolenní kloub...

Pavle,

dík za podporu... vidím, že bez kšeftu s daty by nebyl ani Melčák... :-)))

No nechám je tady popsat, jak si představují tu informaci o DNA... o diagnose pro zaměstnavatele tu Pavla psala... ten si početl, co ?
No, někteří z toho dostanou asi osýpky...

Tož ochraně zdar !

Hezký podvečer
04. 11. 2010 | 16:35

Al Jouda napsal(a):

Když chce VZP provozovat portál, tak ať si nabere odborníky na IT a bude to stát jen pár korun za servery a mzdy. Outsourcing ve státních a veřejných organizacích postavit mimo zákon !!!
04. 11. 2010 | 16:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Tvoje data nikdo nechce. Zbytečně bys zabíral místo na harddisku.
Místo tebe stačí vzít deset kvazipravicových aktivistických lajdáků vydělit je desíti a je to.
Takže klid.
Můžeš jít zase na blogy, kde se vyskytují levouni a tlachat své švejkoviny.

Zdar.

jarpor
Proč Vás stále drží to "náhradní téma" ?
Bitva plane přeci jinde, ne ?

Nebojte se, pane jarpor, z Vás nikdo rozvědčíka dělat nikdy nebude.
Vy půjdete do první linie.
Unudíte muslimy k smrti svými glosami.
Takže klídek.

Také zdar Vaší práci zde.
04. 11. 2010 | 16:53

jarpor napsal(a):

Hnoji,

bitva píšete... to jsem slýchával před 89... nějak Vám to zůstalo... :-))

Hezký večer
P.S. Bacha na Vaše osobní data. Něco se šušká...
04. 11. 2010 | 17:19

ZdeněkJ. napsal(a):

jarpor
"Jo data o zdraví jsou nejdůležitější... asi by mi někdo mohl říci, čím trpím..."
Ten někdo, pro zjištění čím trpíte, žádná Vaše data nepotřebuje.
04. 11. 2010 | 18:57

jarpor napsal(a):

Zdeněk J.

Souhlas. Co jste chtěl říci ? Nějak nechápu...

Hezký večer
04. 11. 2010 | 19:00

... napsal(a):

Pavla 15:48:04

Kristepane, i kdyby měl někdo svou krevní skupinu vytetovánu na čele, přesto se MUSÍ krevní skupina před podáním transfuze několika způsoby ověřit. A jak by náhodný kolemjdoucí na ulici z databáze IZIP zjistil, že máte cukrovku a nejste opilá?
04. 11. 2010 | 20:12

Paní napsal(a):

Tak přesně to je důvod, proč o tuto věc nemám zájem, v době, kdy se kupčí s daty, hackeři se dostanou všude a kdekterá úřednice může o vás zjistit spoustu citlivých dat, na tomto skutečně nemám zájem,. Dneska mi někdo zvonil na dveře a prý mi nesou elektronickou zdravotní knížku VZP. Ani kdybych u VZP byla, tak bych je odmítla, dnes už se podobnímu otravování věnujou nejen Svědci Jehovovi, podvodníci s mobilními službami a energiemi, už i tohle. Fakt hnus.
04. 11. 2010 | 20:30

Paní napsal(a):

oprava.. i kdybych.. a podomnímu :)
04. 11. 2010 | 20:32

Paní napsal(a):

Slečno není paní Pavlo, to , že si naše data mohou prohlížet zaměstnanci správců dat (nebo úředníci) v míře, než je nezbytně nutné, samo o sobě není dobré a není důvod přístup k nim ještě více uvolňovat.
Co se týká složení se na ulici - když vás dvacet lidí na ulici překročí jako "opilou" a nezavolají pomoc, žádná IZIP vám nepomůže, transfuze se rozhodně na základě informace o krevní skupině nedělá, vždy se testuje . Atd. Výzńam to může mít pro někoho, kdo má nějaké velmi specifické nebo vážné potíže a takový člověk si tuto info může nosit sebou jako diabetik průkaz. Já to skutečně nechci, i když třeba transfuzi bych potřebovala spesiální a to si to raději napíšu do dokladů.
04. 11. 2010 | 20:41

Paní napsal(a):

speciální
04. 11. 2010 | 20:43

Pavla napsal(a):

... No určitě ještě nějaké testy dělají, ale třeba je rychlejší cesta, když už nějakou skupinu můžou předpokádat. Nevím, jak se to zjištuje, nejsem lékař. Jinak jsem měla na mysli to, že když u sebe budu mít zdrav. knížku - alespon tak jsem pochopila její význam, tak nebude problém v rychlosti zjistit, jakou mám nemoc. Je mi jasné, že to každý asi nosit u sebe nebude, ale myslím, že mnohým vážně nemocným by toto pro rychlé zjištění diagnozy pomohlo. Jaké jsou v tom jiné politické a finanční zájmy, to také nevím, ale podstata zdravotní a třeba pracovní knížky mi nepřipadá špatná.
Jinak ještě k těm krevním skupinám. Když si myslíte, že je jejich uvedení nanic, tak proč je mají viditelně na skle např.závodníci rallye?

Paní: Jinak máte pravdu, že jsou dnes lidi bezohlední s laxním přístupem k postiženému člověku a klidně ležícího překročí. Ale já pořád věřím, že takoví nejsou všichni. A třeba ten jeden slušný, který se bude snažit zjistit příčinu, vás zachrání.
Navíc, když je někdo nemocný, myslíte, že o jeho nemoci okolí neví? Něco se sice utají, ale kromě nějakých intimních záležitostí snad není nutné nemoci skrývat. Nevím, třeba bych mluvila jinak, kdybych byla v jiné situaci, ted se na vše dívám z pozice zdravého člověka a vůbec mě nenapadá, že by mi vadilo, kdyby se o mé případné nemoci někdo dověděl.
04. 11. 2010 | 21:15

MirekS napsal(a):

Ať žije tunel do VZP. Pane ministře Hegere, help, je třeba zvednout poplatky!

Zdraví

MirekS
04. 11. 2010 | 21:54

StandaT napsal(a):

jarpore a SuPe, zdravím.

Lidi si rádi zjednodužší realitu na až k parodisticky nefunkčnímu fragmentu a pak se té nefunkčnosti svého "světa" bojí :))) Takže dostanete klepando, protože popisuje realitu, která je mimo jejich rámec.

Data nás tří chrání naše nezajímavost pro padouchy kriminální, politické i diskrétně elitářské, takže nechť na to klidně dál sere pes! Ostatní ať se bojej když je to baví. Vyjde to laciněji než kdyby si koupili horor na DVD z trafiky a taky jim to vydrží mnohem, mnohem déle.

A jedno bububu na dobrou noc:

Řada doktorů, co "nemají rádi počítač" si nechává data pro pojišťovny datlovat spolu s účetnictvím od nějaké baby s IČ v okolí. Doktor bez počítače může být nebezpečnější než ten s ním. Hezké sny!
04. 11. 2010 | 22:08

Anita napsal(a):

jarpor

Lékař může uchovávat záznamy o svých pacientech v PC dostatečně zabezpečené i bez souhlasu pacienta. Zrovna tak jako má povinost mít zabezpečenou kartotéku s dokumentací. Pouze by neměl vypouštět zprávy po internetu, pokud si není jist jeho bezpečnosti. Lékař vlastně zodpovídá za to, že nebudou vůbec žádné informace, které mu pacient sdělí a to i třeba taková prkotina jako, co jsem měla na oběd vypuštěna. Dozvím-li se, že někde taková či jiná informace, kterou jsem sdělila pouze lékaři při jeho vyšetření unikla, mohu ho žalovat. V některých nemocnicích i ambulancích se podepisuje souhlas s tím, že mohou mít data pacientů v databazích a že je neposkytnou nikomu dalšímu. Tedy pokud by chtěli spolupracovat s nějakým třetím subjektem, tak jako např. VZP s IZIP, měli by pacienta nejdříve kontaktovat jestli s tím vůbec souhlasí.

"Ono debatování nad "ochranou osobních údajů" je jen dobrý trik, aby se nedebatovalo o jiných, možná daleko důležitějších věcech..."Je to prostě zpráva, která někoho více či méně zaújme a z ní se vyvine debata. Naštěstí je tu dostatek blogů, tak je si možno vybrat a třeba se do zbytečných debat nepouštět, prostě svobodná volba, nikdo nikoho za účast neplatí a nemusí se vyjadřovat, není to prostě povinnost diskutovat.

Většina zodpovědných lidí nosí či vozí v autě své osobní doklady,dokonce i závažné zprávy o svém zdravotním stavu, vždycky při sobě, ale nemá je na čepici a ani na zadách, aby si to všichni bezdůvodně přečetli. Má je uschované a bedlivě si je střeží, pokud zkolabuje a v rámci jeho záchrany života někdo si je přečte, tak snad to nebude vykřikovat do světa nebo nějak zneužívat. V každém případě si snad nebude zakládat databázi do PC o citlivých informacích svých spoluobčanů.

Zamykám doma dveře... a můj nick je skutečně jarpor - jistě, jako každý si střežíte svoje soukromí
Jinak vás chválím , že na takové věci myslíte a dá se předpokládat, že jste pochopil proč a o čem tu debatujeme

Neberte tak moc vážně StandaT neboť kriminální padouchy mohou zrovna vaše osobní údaje zajímat nejvíce. Pochybuji, že řada doktorů dá nějaké babě s IČ v okolí datlovat něco ze zdravotní dokumentace, aby ohrozil nejen pacienta, ale především sebe.
05. 11. 2010 | 01:25

Anita napsal(a):

Pavla
Tady snad ani nejde o to co nějaký zaměstnanec vynese z dokumentace útržkovitě , např diagnozu nějaké VIP. Jde o to, že se shromáždí data o velké skupině lidí do databáze. Není třeba, ani odborníka přes PC, aby si např. vytipoval ve velmi krátké době shodné informace, které potřebuje. Třeba právě pro nejpravděpodobnější shodnost k transplantaci orgánů.
Nechtějte mít cukrovku ani žádnou jinou nemoc, ale pro váš klid, všichni takto nemocní mají u sebe průkazy pro případ bezvědomí nebo nějakého kolabsu, nenosí ji však vylepenou na čele, ale v kapse či v kabelce u dokladů.
V státním a soukromém podniku může být velký rozdíl, právě v dodržováním ukládání ochrany osobních dat,ikdyž... ???

Zaměstnavatel si sice přečte diagnozu na neschopence, ale už si nemůže přečíst, že docházíte např. pravidelně psychologovi, psychiatrovi, či k jinému lékaři se zvláštním onemocněním a nemusela jste mít ani nemocenskou. Nebo jaké následky po nemoci vám pozůstaly a nedočkáte se předčasného propuštění např.
Závodníci mají krevní skupinu vylepenou, zřejmě jim to nařizují pravidla a nebo pro svůj lepší pocit. Někteří motorkáři mají také na helmě vyznačenou skupinu, ale copak by si někdo dovolil ji nepřezkoumat, vždyť tu helmu může mít půjčenou spolujezdec nebo někdo zcela jiný.
"Děti za účelem odebrání orgánů kradou nebo i nakupují zcela jinde než u nás", nechci strašit, ale tímto výrokem bych si nebyla tak jistá, zvlaště, když je u nás tolik nezvěstných dětí a už mnoho let a příčina jejich zmizení se nelze dopátrat
05. 11. 2010 | 02:21

jozka napsal(a):

Tenco, zbytecna namaha. Vse je prece v poradku. Jen kdyby takove vylomeniny provedl Rath se Sobotkou, to by bylo reci! To bys videl, jarpory a SuPy s plamennymi meci na barikade pri obrane soukromych dat.

Dela to Snajdr? Nuuudo...
05. 11. 2010 | 08:14

Pavla napsal(a):

Anita: Pokud se budeme čím dál víc opičit po Americe, tam každý, kdo nebude mít svého psychiatra či psychologa, nebude "in". Takže tuto diagnozu budou spíše dávat na odiv než ji skrývat. Ale chápu, že je spousta dalších věcí, které každý vědět nemusí.
Jinak myslím, že zatím se u nás děti kvůli orgánům neunášejí, ty ztracené zmizely nejspíše z jiných důvodů.
A doufám, že stejně, jako mají chránit data VZP, lékaři apod, tak by toto měla pak dodržet i jakákoliv jiná firma, která s údaji bude pracovat. Neřekla bych, že bude vytrubovat zaměstnavateli informace o jeho zaměstnancích. Ale v této věcidnes určitě nejde o ochranu nějakých údajů, spíše všem vadí to, že se bude starat soukromá firma, jde o peníze- a určitě dost velké, a to je ten pravý důvod problému.
05. 11. 2010 | 09:21

Tenco napsal(a):

jozka
Asi tak. Ale pravdu jsem měl.
Jarpor skutečně vytáhl do boje jinde.

Jeho replika zde " bitva před rokem 1989..jsem slýchával" ...a šup s plnou polní na "aktuální blogy" , kde se bojuje za čistotu /no v případě jatporově něčeho velmi těžce definovatelného - snad libaerálněsocialnokonzervativněobčanskonacioálněproklausovuismu ? / čehosi, o čem nemá moc velkou páru./via zdejší blog a pojetí svobody/

Ale je aspoň zábavný. Na rozdíl od jeho (před)klonů blue jaye či Emissary.
V tom ho beru. Bez ironie.
On a Bc Martin jsou skvělí.
Originální.
Miluji originalitu. :))

P.S. Kurňa, ale je nakažlivý. Už jsem jak on - pavlačová drbna.Berte to tedy jen jako vyjádření se k Vaší replice.
Snad mi jarpor pro jednou odpustí.
05. 11. 2010 | 11:14

Anita napsal(a):

Pavla
Bravo, jsem ráda, že jste pochopila, že tady na tomto blogu jde o to, že se mrhá penězi, zcela zbytečně. To ostatní, jako zabezpečení soukromých dat jsou jen diskuse s tím související. Ovšem nikoliv nepodstatné, všichni víme, jak to tu v tomto státě chodí. Nikdo neříká, že firma bude dávat informace nebo dokonce prodávat některým zájemcům , jen tu není jistota, jestli je skutečně schopná zajistit, aby někdy tyto informace nebylo možné zneužít a né se jenom napakovat balíkem peněz. Soukromá firma se může vytratit dřív než by jsme se mohli nadát, státní instituce to mají trochu složitější.
05. 11. 2010 | 11:29

Tenco napsal(a):

Pavla
Pravý důvod problému je precedentální - proč by nemohl jakýkoliv subjekt, spravující veřejné peníze a existující pouze díky veřejným penězům, předat bez rozhodnutí statutárních orgánů a bez informování veřejnosti předat citlivá data o svých klientech téměř kumukoliv.

Dalším důvodem je obava, že VZP takto vytváří penězovody pro financování mafií a partají./neprůhledná struktura onoho subjektu - tedy IZIPu/
Což je logické.
Partaje mají nasekáno z voleb dluhů až hrůza.
A veřejný balík je stále dosti velký na to, aby se daly zalepit. Ty dluhy.

A (VZB)Všeobecný Zdravotnický Bordel, kdy tiskový mluvčí tvrdí něco jiného než ředitel a ten zase neinformuje správní radu a MZ je to šumafuk.

Nic se neděje jen tak.

A rozhodně toto není KULTIVACE stávajícího ve smyslu rozumovém./existují flešky, keytradingy, hesla...vždyť nakonec věe může dopadnout i tak, že jediný, kdo nebude mít přístup ke své zdravotní dokumentaci, může být pacient...a jsme opět u Kafky/

Čím víc se budou otvírat dveře do soukromí, tím menší je svoboda jedince.
Co bude následovat po zdravotní dokumentaci ? Informace o náboženském vyznání ? O sexuální orientaci ?
O POLITICKÝCH POSTOJÍCH ?
05. 11. 2010 | 11:43

Pavla napsal(a):

Že se plýtvá penězi, kam se člověk podívá, to mně vadí nejvíc. Jinak proti samotné zdravotní knížce bych neměla nic. To považuji za přínosné, ale aby měly nějaký význam, tak by to systému museli být zapojeni všichni doktoři, a to asi chtít nebudou.
05. 11. 2010 | 12:07

SuP napsal(a):

Přátelé -
Zas Vás tady sleduju a nestačím se divit. Když Vám tolik leží na srdci ochrana vašich osobních dat, co vám brání chodit k doktorovi pod jinou identitou? Akorát byste si ji museli pamatovat .... S Alzheimerem to jde blbě.
06. 11. 2010 | 12:07

Anita napsal(a):

SuP
To by genius nevymyslel...
06. 11. 2010 | 21:40

svět pojištěnce napsal(a):

Nejdřív pouštění peněžní žilou s Johnem, Janouškem a jejich Ora Printem, a teď zase protizákonný komerční prodej soukromých dat IZIPu. Co bude příště?

Opravdu výdělečné eldorádo pro každého mafiána a korupčníka k pohledání.

Dobrá rada: Upalujte od svinčíku jménem VZP co nejdál - a co nejdřív!!
06. 11. 2010 | 23:34

Jan napsal(a):

Co by jsme mohli očekávat od Šnajdra ? Nyní, kryt poslaneckou imunitou, může vesele pokračovat v rozvrácení českého zdravotnictví. Co se mu nepodařilo na ministerstvu, tak nyní ruku v ruce s panem Horákem se pokusí završit !
07. 11. 2010 | 06:56

Lékař napsal(a):

Nejhorší na ćelé věci je, že monopol VZP zcela regulérně vydírá zdravotnická zařízení, aby na dané řešení přistoupila. Jinak nebude smlouva ani bonifikace. Takže pokud to novináři a veřejnost nezastaví, tak se vaše veškerá data, milí pacienti, objeví třeba i na nějakém veřejném webu. Doporučuji zajímavé počtení ze současné praxe na http://petru.blog.idnes.cz/...
14. 11. 2010 | 18:53

Battery Charger napsal(a):

Yaesu Vertex VXA-100 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola EX500 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola CT150 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola MTS2000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola Radius CP50 SP50 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola GP300 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola XTS5000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Panasonic VSK0651B Battery
http://www.panasonic-batter...
Panasonic CGA-D54SE 1B Battery
http://www.panasonic-batter...
Panasonic CGA-D54SE Battery
http://www.panasonic-batter...
Panasonic CGA-D54S Battery Charger
http://www.panasonic-batter...
日期:2010-11-10
聴風 15:25:25
Yaesu Vertex VXA-100 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola EX500 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola CT150 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola MTS2000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola Radius CP50 SP50 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola GP300 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola XTS5000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola CP200 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola CT450 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Panasonic VSK0651B Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-D54SE 1B Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-D54SE Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-D54S Battery Charger
http://www.panasonic-batter...

Panasonic AG-B15 Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-DU14 Battery Charger
http://www.panasonic-batter...
15. 11. 2010 | 03:02

Hana C napsal(a):

Doufám, že je ředitel Horák připraven na trestní oznámení na jeho osobu.Tedy já osobně se budu bránit.A vůbec jak to že tam ještě je? Proč musí vždy ,a už tak dlouho, novináři hlidat jeho neefektivní finanční aktivity, tedy neefektivní pro nás.Oni to tam mají ..já na bráchu brácha na mě.Správní rada ho zvolí a odsouhlasí mu vysoký plat jen když bude hodný na spřízněné firmy a on bude hodný aby byl zvolen a také z toho něco měl.Kdysi bylo v zákoně, že ředitele VZP volí parlament, někomu se to nehodilo a v tichosti tuto překážku odstranil.
26. 01. 2011 | 10:41

dr.roman napsal(a):

Na čt24 byl nějaky ředitel od IZIPu a vysvětloval uplne v pohode , že doted izip stál cca 1,5 miliardy a že je to výborná věc, a proto to hodlají za další už jen 2,5 miliardy dotahnout k dokonalosti

jako lekar ho nechci,protoze se stejne musim na vse pacienta znovu vyptat a musim tez povinne vyrobit papírovou formu zápisu z vyšetření- pojistovna na tom trva. Vse musime mit elektronicky i v papirove podobe -povinne.Na co pak izip za miliardy ,kdyz nas to ani tech ppiru nezbavi?
17. 02. 2011 | 21:57

xiling135 napsal(a):

Si Erde adults<br>
The man must have been looking forward to the Department can be expected , and I have very good thoughts into the dark foreboding sunglasses 2010 the emergence of cable and more , what represents what , I think that is not a coincidence, we say that a new war , Started up again<br>
Said by sunglasses 2010 <a href="http://www.cheap-sunglasses-sale.com/dg-sunglasses-c-9.html">DG Sunglasses</a>, sun glasses easy to find here only a hotel , just walk in, her eyes were a few people to attract .<br>
In the near table, they sit quietly , the two men, one high and one low , normal men have been here , even if the soldiers did not appear abnormal , but the problem is , the two men is not human , high Man, full two meters tall, burly figure huge , bulging muscles full of power, around a huge double-edged ax , it is clear , is actually a Berserker .<br>
Another dwarf , also known as sun glasses open the eyes , it is estimated about one meter tall and two , a beard down to his chest stand out , surrounded by a huge hammer , it is estimated that his weapon , looking a few feet Pounds , there are two small waist hammer.<br>
Dwarf and the Berserker And look , the strength of five ah absolutely do not see more of sun glasses , went to the counter that I was introduced sunglasses 2010 Masters <a href="http://www.cheap-sunglasses-sale.com/coach-sunglasses-c-8.html">Coach Sunglasses</a>, will be hired who will<br>
We could say so much sound , of course, is who Berserker , which look <a href="http://www.cheap-sunglasses-sale.com/ferragamo-sunglasses-c-13.html">Ferragamo Sunglasses</a>, sun glasses interested in the mission began , to
25. 03. 2011 | 01:43

xiling135 napsal(a):

Si Erde adults
The man must have been looking forward to the Department can be expected , and I have very good thoughts into the dark foreboding sunglasses 2010 the emergence of cable and more , what represents what , I think that is not a coincidence, we say that a new war , Started up again
Said by sunglasses 2010 DG Sunglasses, sun glasses easy to find here only a hotel , just walk in, her eyes were a few people to attract .
In the near table, they sit quietly , the two men, one high and one low , normal men have been here , even if the soldiers did not appear abnormal , but the problem is , the two men is not human , high Man, full two meters tall, burly figure huge , bulging muscles full of power, around a huge double-edged ax , it is clear , is actually a Berserker .
Another dwarf , also known as sun glasses open the eyes , it is estimated about one meter tall and two , a beard down to his chest stand out , surrounded by a huge hammer , it is estimated that his weapon , looking a few feet Pounds , there are two small waist hammer.
Dwarf and the Berserker And look , the strength of five ah absolutely do not see more of sun glasses , went to the counter that I was introduced sunglasses 2010 Masters Coach Sunglasses, will be hired who will
We could say so much sound , of course, is who Berserker , which look Ferragamo Sunglasses, sun glasses interested in the mission began , to
25. 03. 2011 | 01:44

loan napsal(a):

freelance writer
19. 11. 2011 | 11:40

Axoffoxycle napsal(a):

<a href=http://propeciacheapgeneric.com/#20238>buy propecia online</a> - <a href=http://propeciacheapgeneric.com/#4999 >buy finasteride online</a> , http://propeciacheapgeneric.com/#1133 buy propecia online
09. 09. 2012 | 09:13

hallAttaich napsal(a):

<a href=http://quickordercialisonline.com/#27467>order cialis</a> - <a href=http://quickordercialisonline.com/#3194 >buy cialis</a> , http://quickordercialisonline.com/#7120 cialis 20 mg
09. 09. 2012 | 13:38

fravojerloago napsal(a):

<a href="http://www.cheapnfljerseysforsales.com">www.cheapnfljerseysforsales.com/#2272</a> ,nfl jerseys supply
<a href="http://www.cheapnfljerseyswhole.com">www.cheapnfljerseyswhole.com</a> ,cheap nike nfl jerseys
<a href="http://www.cheapnfljerseysfactorys.com">www.cheapnfljerseysfactorys.com</a> ,cheap nfl jerseys
http://www.cheapsnfljerseysoutlet.com ,cheap nike nfl jerseys
<a href="http://www.cheapnfljerseysfactorys.com">www.cheapnfljerseysfactorys.com/#5873</a> ,cheap nfl jerseys
24. 09. 2012 | 05:15

zobbemiidioli napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#6910>viagra online</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#7847>buy viagra online</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#5037 buy viagra online
17. 10. 2012 | 03:41

sertiorgriess napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#11596>viagra online</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#6126>generic viagra</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#9504 buy generic viagra
21. 10. 2012 | 07:51

Assespopole napsal(a):

<a href=http://viagrastorehere.com/#djihw>cheap viagra</a> - <a href=http://viagrastorehere.com/#nwkhr >viagra online</a> , http://viagrastorehere.com/#lmuxx buy viagra
25. 10. 2012 | 05:25

dieseecoimb napsal(a):

<a href=http://buycialisonlinepharma.com/#1724>buy cialis online</a> - <a href=http://buycialisonlinepharma.com/#3109>cialis online</a> , http://buycialisonlinepharma.com/#11566 buy cialis
28. 10. 2012 | 01:58

ClemTrielldal napsal(a):

<a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#7991>zithromax 1000 mg</a> - <a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#7935>zithromax 500 mg</a> , http://buyzithromaxonline24h.com/#20131 zithromax online
30. 10. 2012 | 22:16

incontilm napsal(a):

<a href=http://cheapgenericcialisnow.com/#rvopk>cialis 20 mg</a> - <a href=http://cheapgenericcialisnow.com/#gkbjg >order cialis</a> , http://cheapgenericcialisnow.com/#nadbi cialis online
31. 10. 2012 | 04:49

ClemTrielldal napsal(a):

<a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#1432>buy zithromax online</a> - <a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#11067>zithromax 250 mg</a> , http://buyzithromaxonline24h.com/#8488 buy zithromax
01. 11. 2012 | 08:53

rovevoveidoni napsal(a):

jxibi <a href=http://www.cheapbeatsoutletstores.com>beats by dre solo</a>,
ajtdj <a href=http://www.cheapbeatsoutletstore.com>beats by dre solo</a>,
xakon <a href=http://www.monsterbeatsforussale.com>cheap beats by dre</a>,
http://www.cheapmonsterbeatsoutletsale.com
http://www.cheapbeatsoutletstores.com
http://www.monsterbeatsforussale.com
02. 11. 2012 | 10:31

Nolleythite napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#ncehb>generic propecia</a> - <a href=http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#ugoat >buy propecia online</a> , http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#dqrxb buy propecia
03. 11. 2012 | 09:16

terrotiannide napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#mgvzl>buy levitra online</a> - <a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#htlko >generic levitra</a> , http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#lkysi levitra online
03. 11. 2012 | 21:51

MulgeFeetewes napsal(a):

<a href=http://ordergenericviagrahere.com/#vwgdj>viagra online without prescription</a> - <a href=http://ordergenericviagrahere.com/#fhehl >order viagra</a> , http://ordergenericviagrahere.com/#bnmrw viagra 25 mg
06. 11. 2012 | 14:45

plainiado napsal(a):

<a href=http://ordergenericlevitrahere.com/#xjalv>generic levitra</a> - <a href=http://ordergenericlevitrahere.com/#ztyxl >cheap levitra</a> , http://ordergenericlevitrahere.com/#knlvr cheap levitra
07. 11. 2012 | 08:22

movefeadialia napsal(a):

可能性 モダン 同様として 最先端 デザイン。 これらの多く <a href=http://www.cheapuggsbootsjp.com>uggブーツ</a>, ディスク 関数 広く に関して ストッキング販売 種類の異なるタイプの に関して また、 データ プラス ソリューション。 彼らは通常アール エレガント、はるか 上品な 採用応用利用などと比べて http://www.cheapuggbootssalejp.com と組み合わせて安価 持って しよう保つために 予約 子犬 小屋 コンピュータドライブを書面で置く。 主、人は に役立つあなたが#救う<a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>ugg ブーツ 格安</a>,
で保存フロッピー ユニット 採用再検出に取っ楽しむ 受け入れる これらのほとんど プラス 最高 ペン ディスクがハードディスクを書面で置く <a href=http://www.cheapuggsbootsjp.com>ホームページ</a>, 申し出を提供する本 依存、有用性 と同様と一緒に加えて 利便性 組み合わせてと安価経済値札 前提条件 に関してとお客さま しかも 彼らは可能性がありますは利用のなさ使用有能 パッティング リスティング <a href=http://www.salesuggbootsjapan.com>salesuggbootsjapan</a>, と 買い物 消費者を得るために
09. 11. 2012 | 18:04

Toictelogot napsal(a):

<a href=http://getagenericpills.com/#10415>cialis online</a> - <a href=http://getagenericpills.com/#1667>buy generic cialis</a> , http://getagenericpills.com/#5626 generic cialis
10. 11. 2012 | 00:10

hewshella napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlineds.com/#749>buy viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlineds.com/#16531>buy generic viagra</a> , http://buyviagraonlineds.com/#8495 buy generic viagra
14. 11. 2012 | 23:01

inhamreimef napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlineds.com/#1138>buy generic viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlineds.com/#17119>buy viagra</a> , http://buyviagraonlineds.com/#17394 generic viagra
16. 11. 2012 | 08:43

Citdittypep napsal(a):

<a href=http://buyonlineclomid24h.com/#qlban>clomid online order</a> - <a href=http://buyonlineclomid24h.com/#pxoxm>buy clomid pct</a> , http://buyonlineclomid24h.com/#jkfdf buy clomid and nolvadex
16. 01. 2013 | 03:46

ditEsseks napsal(a):

<a href=http://buystratteramed.com/#ndyct>buy strattera 40mg</a> - <a href=http://buystratteramed.com/#qatak>buy strattera online without prescription</a> , http://buystratteramed.com/#ohumd strattera for cheap
22. 01. 2013 | 07:58

amatrircula napsal(a):

<a href=http://buyonlineretinahq.com/#lxdfd>buy retin a online</a> - <a href=http://buyonlineretinahq.com/#egtpd>buy retin a online no prescription</a> , http://buyonlineretinahq.com/#cwjjb buy retin a cream
26. 01. 2013 | 05:45

neepitewaypow napsal(a):

<a href=http://genericretinasure.com/#nwlxh>order cheap retin-a</a> - <a href=http://genericretinasure.com/#rljfy>retin-a online</a> , http://genericretinasure.com/#hbmxf order retin-a
02. 06. 2013 | 11:45

dyempomma napsal(a):

<a href=http://genericdiflucansure.com/#fatgc>buy diflucan</a> - <a href=http://genericdiflucansure.com/#zjdbp>cheap diflucan online</a> , http://genericdiflucansure.com/#caycn generic diflucan
02. 06. 2013 | 22:53

Keettysag napsal(a):

<a href=http://genericcialissure.com/#zmzyc>cialis 60 mg</a> - <a href=http://genericcialissure.com/#wmolk>cialis 20 mg</a> , http://genericcialissure.com/#uxxvr cheap generic cialis
05. 06. 2013 | 04:31

opeholource napsal(a):

<a href=http://genericclomidsure.com/#rjzkt>buy clomid online</a> - <a href=http://genericclomidsure.com/#icbzp>buy clomid 100 mg</a> , http://genericclomidsure.com/#yimuv buy clomid 100 mg
05. 06. 2013 | 05:54

atmorryZoog napsal(a):

<a href=http://genericretinasure.com/#nemfq>cheap retin-a</a> - <a href=http://genericretinasure.com/#zzdcv>retin-a without prescription</a> , http://genericretinasure.com/#iacwy cheap generic retin-a
05. 06. 2013 | 22:40

Rilmiteri napsal(a):

http://genericzyprexasure.com/#djudz - generic zyprexa - <a href=http://genericzyprexasure.com/#bgoyw>zyprexa 20 mg</a> , http://genericzyprexasure.com/#jjpzu order zyprexa
07. 06. 2013 | 04:47

pindicrompemn napsal(a):

http://flavors.me/accutane10mg72/#ylnzm - accutane 10 mg - <a href=http://flavors.me/accutane10mg72/#epkos>accutane online without prescription</a> , http://flavors.me/accutane10mg72/#bxsxh accutane 5 mg http://flavors.me/genericaccutane76/#mogzg - order accutane - <a href=http://flavors.me/genericaccutane76/#bkuau>accutane cost</a> , http://flavors.me/genericaccutane76/#llyqp accutane online http://flavors.me/accutane10mg06/#ftvuq - cheap generic accutane - <a href=http://flavors.me/accutane10mg06/#usmoc>accutane online without prescription</a> , http://flavors.me/accutane10mg06/#waqvm order accutane http://flavors.me/accutane5mg67/#umxrv - cheap accutane online - <a href=http://flavors.me/accutane5mg67/#aasfu>cheap accutane online</a> , http://flavors.me/accutane5mg67/#zgkhp accutane cost http://flavors.me/cheapgenericaccutane37/#pzymk - accutane 30 mg - <a href=http://flavors.me/cheapgenericaccutane37/#xpubk>accutane no prescription</a> , http://flavors.me/cheapgenericaccutane37/#cukgx buy accutane online
09. 06. 2013 | 05:31

Numamictumn napsal(a):

http://flavors.me/accutane20mg12/#ptsdz - cheap accutane online - <a href=http://flavors.me/accutane20mg12/#wnahg>buy cheap accutane</a> , http://flavors.me/accutane20mg12/#nfjxs cheap generic accutane http://flavors.me/buycheapaccutane59/#umfwj - buy accutane online - <a href=http://flavors.me/buycheapaccutane59/#kowyn>generic accutane</a> , http://flavors.me/buycheapaccutane59/#nmayb accutane online without prescription http://flavors.me/cheapgenericaccutane79/#mtxbr - accutane cost - <a href=http://flavors.me/cheapgenericaccutane79/#wzwix>order accutane</a> , http://flavors.me/cheapgenericaccutane79/#mwxzg cheap accutane http://flavors.me/accutane10mg99/#engol - cheap generic accutane - <a href=http://flavors.me/accutane10mg99/#trgaa>cheap generic accutane</a> , http://flavors.me/accutane10mg99/#kstej buy accutane online http://flavors.me/cheapaccutane66/#ijjsh - accutane cost - <a href=http://flavors.me/cheapaccutane66/#huchg>accutane 5 mg</a> , http://flavors.me/cheapaccutane66/#hwbhz buy generic accutane
09. 06. 2013 | 15:49

bupssaini napsal(a):

<a href=http://flavors.me/accutaneonline70/#vlzco>accutane 5 mg</a> - <a href=http://flavors.me/accutaneonline70/#exudg>buy accutane</a> , http://flavors.me/accutaneonline70/#ubpev accutane online without prescription <a href=http://flavors.me/buyaccutaneonline02/#luwoy>buy accutane</a> - <a href=http://flavors.me/buyaccutaneonline02/#meqod>accutane no prescription</a> , http://flavors.me/buyaccutaneonline02/#ofncf buy generic accutane <a href=http://flavors.me/accutane10mg86/#ryrpm>accutane 10 mg</a> - <a href=http://flavors.me/accutane10mg86/#loowu>cheap accutane online</a> , http://flavors.me/accutane10mg86/#kdldy order accutane <a href=http://flavors.me/accutanenoprescription26/#pwwcm>accutane 10 mg</a> - <a href=http://flavors.me/accutanenoprescription26/#ibdbo>cheap accutane online</a> , http://flavors.me/accutanenoprescription26/#iseoe cheap generic accutane <a href=http://flavors.me/accutane5mg02/#uajvp>buy cheap accutane</a> - <a href=http://flavors.me/accutane5mg02/#cqtcq>accutane 5 mg</a> , http://flavors.me/accutane5mg02/#wtwgs buy cheap accutane
10. 06. 2013 | 03:14

smastekek napsal(a):

<a href=http://flavors.me/cheapgenericaccutane05/#igkxd>generic accutane</a> - <a href=http://flavors.me/cheapgenericaccutane05/#myhpg>cheap generic accutane</a> , http://flavors.me/cheapgenericaccutane05/#cxcbh order accutane <a href=http://flavors.me/accutane10mg01/#oexrp>accutane 20 mg</a> - <a href=http://flavors.me/accutane10mg01/#qvwvi>accutane online without prescription</a> , http://flavors.me/accutane10mg01/#nkynz accutane online without prescription <a href=http://flavors.me/accutane10mg65/#lqfoa>generic accutane</a> - <a href=http://flavors.me/accutane10mg65/#lywob>accutane 20 mg</a> , http://flavors.me/accutane10mg65/#quhyr cheap generic accutane <a href=http://flavors.me/accutaneonline61/#ajfsv>buy accutane online</a> - <a href=http://flavors.me/accutaneonline61/#dnqug>accutane online without prescription</a> , http://flavors.me/accutaneonline61/#fuild accutane 5 mg <a href=http://flavors.me/buyaccutaneonline31/#kjwwm>buy generic accutane</a> - <a href=http://flavors.me/buyaccutaneonline31/#ayrnk>buy generic accutane</a> , http://flavors.me/buyaccutaneonline31/#ftvae accutane no prescription
10. 06. 2013 | 10:25

Blonarera napsal(a):

<a href=http://flavors.me/accutane20mg93/#uacbp>generic accutane</a> - <a href=http://flavors.me/accutane20mg93/#jkiis>cheap accutane online</a> , http://flavors.me/accutane20mg93/#hlajh order accutane <a href=http://flavors.me/accutaneonlinewithoutprescription62/#rrebs>accutane online</a> - <a href=http://flavors.me/accutaneonlinewithoutprescription62/#xvvjq>cheap accutane online</a> , http://flavors.me/accutaneonlinewithoutprescription62/#tkhew accutane 10 mg <a href=http://flavors.me/accutane10mg22/#tjwns>accutane 20 mg</a> - <a href=http://flavors.me/accutane10mg22/#ciqju>buy accutane</a> , http://flavors.me/accutane10mg22/#mqfei accutane 30 mg <a href=http://flavors.me/cheapaccutane26/#txome>order accutane</a> - <a href=http://flavors.me/cheapaccutane26/#tiodf>cheap generic accutane</a> , http://flavors.me/cheapaccutane26/#xfoib accutane 30 mg <a href=http://flavors.me/accutane20mg25/#jmxjj>accutane online without prescription</a> - <a href=http://flavors.me/accutane20mg25/#qjrsi>accutane without prescription</a> , http://flavors.me/accutane20mg25/#hzdeo accutane 5 mg
11. 06. 2013 | 18:50

unfifurarpfer napsal(a):

<a href=http://cheapgenericciprosure.com/#afard>cipro cost</a> - <a href=http://cheapgenericciprosure.com/#cpvyd>cheap cipro</a> , http://cheapgenericciprosure.com/#wxsgi cipro online
12. 06. 2013 | 23:27

Caksaccen napsal(a):

http://cheapgenericzoviraxsure.com/#xpliu - buy zovirax - <a href=http://cheapgenericzoviraxsure.com/#zmxcg>zovirax online</a> , http://cheapgenericzoviraxsure.com/#cnctu zovirax online
13. 06. 2013 | 11:13

Duraaliff napsal(a):

<a href=http://cheapgenericnorvascsure.com/#eccwh>norvasc no prescription</a> - <a href=http://cheapgenericnorvascsure.com/#jinqw>order norvasc</a> , http://cheapgenericnorvascsure.com/#edosy norvasc no prescription
13. 06. 2013 | 21:03

medaTypePlame napsal(a):

<a href=http://cheapgenericlexaprosure.com/#zvlhw>buy generic lexapro</a> - <a href=http://cheapgenericlexaprosure.com/#cjkwi>order lexapro</a> , http://cheapgenericlexaprosure.com/#egxgy cheap lexapro online
14. 06. 2013 | 01:09

Gearcegax napsal(a):

<a href=http://cheapgenericplavixsure.com/#ncyay>buy generic plavix</a> - <a href=http://cheapgenericplavixsure.com/#zozyr>buy plavix</a> , http://cheapgenericplavixsure.com/#ffrrp order plavix
14. 06. 2013 | 01:30

Fluiltthurn napsal(a):

<a href=http://retinaprime.com/#gmzzi>order retin-a online</a> - <a href=http://retinaprime.com/#judvu>purchase retin-a generic online</a> , http://retinaprime.com/#jncko buy retin-a generic without prescription
17. 06. 2013 | 10:35

Shantiari napsal(a):

http://avanafilprime.com/#gijhw - cheap avanafil - <a href=http://avanafilprime.com/#mzhfv>buy avanafil cheap online</a> , http://avanafilprime.com/#edisb purchase avanafil online
18. 06. 2013 | 15:33

PayonaDrync napsal(a):

<a href=http://valtrexprime.com/#ttwzo>non prescription valtrex</a> - <a href=http://valtrexprime.com/#jqtdy>buy valtrex 500 mg</a> , http://valtrexprime.com/#vqfud generic valtrex price
18. 06. 2013 | 19:13

MandflagmaMen napsal(a):

<a href=http://proscarprime.com/#jmclr>order finasteride without prescription</a> - <a href=http://proscarprime.com/#foilh>buy finasteride generic</a> , http://proscarprime.com/#sfcsr purchase proscar 5 mg
19. 06. 2013 | 17:30

UtennyMeawDew napsal(a):

<a href=http://plavixprime.com/#aihoa>purchase plavix generic online</a> - <a href=http://plavixprime.com/#zwrdw>purchase plavix 75 mg without prescription</a> , http://plavixprime.com/#llqai purchase plavix
20. 06. 2013 | 00:37

NateAppebra napsal(a):

<a href=http://priligyprime.com/#rrkni>purchase priligy 60 mg</a> - <a href=http://priligyprime.com/#rcror>60 mg buy priligy online</a> , http://priligyprime.com/#hsulb order dapoxetine 60 mg online
23. 06. 2013 | 06:13

DomenicaLat napsal(a):

<a href=http://flavors.me/Mendy/#qspan>how much does propecia cost</a> - <a href=http://flavors.me/Mendy/#qmmfk>propecia without prescription</a> , http://flavors.me/Mendy/#rwsui propecia without prescription <a href=http://flavors.me/detloff/#sihkg>can i get valtrex over the counter</a> - <a href=http://flavors.me/detloff/#lefto>valtrex herpes</a> , http://flavors.me/detloff/#egqpk valtrex without prescription medication <a href=http://flavors.me/patacki/#vecle>propecia without prescription</a> - <a href=http://flavors.me/patacki/#bepwr>propecia at a lowest priced</a> , http://flavors.me/patacki/#ngtqp generic propecia canada <a href=http://flavors.me/minghuei/#dzzny>lasix tabs 40mg</a> - <a href=http://flavors.me/minghuei/#nhege>lasix shortage</a> , http://flavors.me/minghuei/#hjldf lasix or generic
26. 06. 2013 | 12:57

RhondaVak napsal(a):

http://flavors.me/wilie/#wxaxn - buy nolvadex without prescription - <a href=http://flavors.me/wilie/#forlc>nolvadex for sale pct</a> , http://flavors.me/wilie/#azkjo nolvadex india http://flavors.me/mccraney/#ihokr - valtrex without prescription - <a href=http://flavors.me/mccraney/#fjvbe>valtrex over the counter equivalent</a> , http://flavors.me/mccraney/#vyhdb free sample valtrex http://flavors.me/mcmaster/#cbgfx - lasix on line without prescription - <a href=http://flavors.me/mcmaster/#psumq>where to buy lasix furosemide</a> , http://flavors.me/mcmaster/#cdtgi lasix overnight no prescription http://flavors.me/Findlay/#jlynz - propecia reviews - <a href=http://flavors.me/Findlay/#vbvvu>finasteride 5mg instead of propecia</a> , http://flavors.me/Findlay/#vpqwn where to buy propecia in singapore
26. 06. 2013 | 13:11

DwayneMut napsal(a):

<a href=http://flavors.me/Platts/#dweck>diflucan prescription drug</a> - <a href=http://flavors.me/Platts/#wssvs>diflucan over the counter where can i buy</a> , http://flavors.me/Platts/#gucnx where to buy diflucan <a href=http://flavors.me/yalonda/#ibrlj>deltasone 20 mg</a> - <a href=http://flavors.me/yalonda/#lpedj>deltasone online no prescription</a> , http://flavors.me/yalonda/#vsmke deltasone 2 mg <a href=http://flavors.me/Serapin/#egusk>deltasone price</a> - <a href=http://flavors.me/Serapin/#gkjvs>deltasone order</a> , http://flavors.me/Serapin/#dghnm deltasone 2 mg <a href=http://flavors.me/zecharia/#clbnn>valtrex over the counter equivalent</a> - <a href=http://flavors.me/zecharia/#wanzh>can i get valtrex</a> , http://flavors.me/zecharia/#szjzm valtrex for sale
26. 06. 2013 | 13:36

Alexafog napsal(a):

<a href=http://flavors.me/cyrillus/#rnawd>where to buy diflucan over the counter</a> - <a href=http://flavors.me/cyrillus/#poabv>diflucan 150 mg fluconazole</a> , http://flavors.me/cyrillus/#zhgux diflucan 150 mg online <a href=http://flavors.me/falletti/#flfzf>clomid for sale in uk</a> - <a href=http://flavors.me/falletti/#kpnpv>clomid tablets</a> , http://flavors.me/falletti/#biudw where can i buy clomid and nolvadex <a href=http://flavors.me/gertrude/#uyfhy>diflucan dosage 400 mg</a> - <a href=http://flavors.me/gertrude/#iwkxl>diflucan 200 mg stomach pain</a> , http://flavors.me/gertrude/#hlozb cheap diflucan over the counter <a href=http://flavors.me/shafique/#jgmnm>propecia sale</a> - <a href=http://flavors.me/shafique/#derik>canada propecia pay pal</a> , http://flavors.me/shafique/#rukeh propecia for sale
26. 06. 2013 | 13:55

Leonelben napsal(a):

http://flavors.me/neate/#mlnti - buy clomid and nolvadex online - <a href=http://flavors.me/neate/#lsiin>nolvadex pct</a> , http://flavors.me/neate/#dgale nolvadex for sale http://flavors.me/kurio/#bmmhr - buy clomid overnight delivery - <a href=http://flavors.me/kurio/#tlznb>buy clomid scams</a> , http://flavors.me/kurio/#vumjc clomid steroids http://flavors.me/Bektas/#wwxbd - clomid pregnancy signs - <a href=http://flavors.me/Bektas/#qxryk>buy nolvadex and clomid</a> , http://flavors.me/Bektas/#iofvu clomid in mexico http://flavors.me/debnam/#vkrbo - deltasone - <a href=http://flavors.me/debnam/#xpche>deltasone online pharmacy</a> , http://flavors.me/debnam/#mrynh deltasone 50 mg
26. 06. 2013 | 16:13

AnaNek napsal(a):

http://flavors.me/Kleynenberg/#doqjd - generic renova buy - <a href=http://flavors.me/Kleynenberg/#bxgvc>renova</a> , http://flavors.me/Kleynenberg/#sbndx renova prescription online http://flavors.me/benyon/#bkqkm - clomid for sale - <a href=http://flavors.me/benyon/#skdvj>clomid online no prescription</a> , http://flavors.me/benyon/#zsaqf clomid over the counter http://flavors.me/vitia/#lhrtb - cheapest place to get propecia - <a href=http://flavors.me/vitia/#zagxt>can i buy propecia in mexico</a> , http://flavors.me/vitia/#odoje cheapest place to get propecia http://flavors.me/McLemore/#pzgnw - canadian pharmacy valtrex - <a href=http://flavors.me/McLemore/#ifrfm>free sample valtrex</a> , http://flavors.me/McLemore/#mterq valtrex for sale
26. 06. 2013 | 18:27

MargaritoLat napsal(a):

<a href=http://flavors.me/Kowaleski/#wbbpl>overnight valtrexz</a> - <a href=http://flavors.me/Kowaleski/#nhiym>buy valtrex tablets in australia</a> , http://flavors.me/Kowaleski/#nmvga overnight valtrex <a href=http://flavors.me/colpitts/#wobtl>does lasix help pass a drug test</a> - <a href=http://flavors.me/colpitts/#ioixu>lasix 40 mg day</a> , http://flavors.me/colpitts/#gqiym buy lasix water pills <a href=http://flavors.me/Wayler/#ocshp>deltasone online</a> - <a href=http://flavors.me/Wayler/#tpwxb>deltasone buy no prescription</a> , http://flavors.me/Wayler/#lfvku deltasone 1 mg <a href=http://flavors.me/hawrysh/#ahvhj>generic clomid at walmart</a> - <a href=http://flavors.me/hawrysh/#uofdr>buying clomid online australia</a> , http://flavors.me/hawrysh/#muuqz clomid online with mastercard
26. 06. 2013 | 18:51

NeidaTug napsal(a):

<a href=http://flavors.me/Gundersen/#altgg>forum propecia review</a> - <a href=http://flavors.me/Gundersen/#elccv>propecia for sale online</a> , http://flavors.me/Gundersen/#ouwjp generic propecia sales <a href=http://flavors.me/engleber/#uuewf>nolvadex before and after</a> - <a href=http://flavors.me/engleber/#sywrp>40mg nolvadex</a> , http://flavors.me/engleber/#vjvao nolvadex pct <a href=http://flavors.me/McLawhorn/#qscuc>deltasone order</a> - <a href=http://flavors.me/McLawhorn/#aswne>deltasone order</a> , http://flavors.me/McLawhorn/#okgai deltasone 10 mg <a href=http://flavors.me/antonino/#wqced>renova cream price compare</a> - <a href=http://flavors.me/antonino/#wifqf>renova price list</a> , http://flavors.me/antonino/#gjnyc renova 0.02 price comparison
26. 06. 2013 | 21:03

GitaVes napsal(a):

<a href=http://flavors.me/chandal/#jfykz>renova where to buy in uk</a> - <a href=http://flavors.me/chandal/#sfzqm>buy renova online uk</a> , http://flavors.me/chandal/#dztiw buy renova 0.02 <a href=http://flavors.me/daisey/#ltofc>deltasone</a> - <a href=http://flavors.me/daisey/#biokd>deltasone where to buy</a> , http://flavors.me/daisey/#pogit buy deltasone prednisone <a href=http://flavors.me/Filippi/#jcwgj>clomid online review bodybuilder</a> - <a href=http://flavors.me/Filippi/#rlbpe>clomid for women for sale</a> , http://flavors.me/Filippi/#oupux clomid pregnancy test calculator <a href=http://flavors.me/walrand/#iakqt>buy nolvadex</a> - <a href=http://flavors.me/walrand/#whlcj>buy nolvadex</a> , http://flavors.me/walrand/#xflci nolvadex tamoxifen citrate
27. 06. 2013 | 08:52

inhimephics napsal(a):

<a href=http://flavors.me/ketcheso/#hsfjz>tadacip 20 mg size</a> - <a href=http://flavors.me/ketcheso/#yllgp>tadacip 20mg generic cialis</a> , http://flavors.me/ketcheso/#mhytb tadacip online pharmacy canadian <a href=http://flavors.me/Fieldsup/#cilks>topamax 15 mg sprinkle cap</a> - <a href=http://flavors.me/Fieldsup/#ilvsg>topamax com 50mg</a> , http://flavors.me/Fieldsup/#ehnrd topiramate 25mg tablets generic topamax <a href=http://flavors.me/Boudin/#tenzi>price of synthroid cvs</a> - <a href=http://flavors.me/Boudin/#yunhg>synthroid 0.05 mg tab</a> , http://flavors.me/Boudin/#hpbmu synthroid 0.025 mg tablet <a href=http://flavors.me/Pujara/#mjytc>zovirax amp price in greece</a> - <a href=http://flavors.me/Pujara/#fgtis>zovirax with no prescription</a> , http://flavors.me/Pujara/#jpogy zovirax 5 ointment buy <a href=http://flavors.me/Seshadri/#pynyy>lamisil lowest price</a> - <a href=http://flavors.me/Seshadri/#njwry>buy lamisil granules</a> , http://flavors.me/Seshadri/#iaglm lamisil 250 mg 84
28. 06. 2013 | 22:08

Intaniainfelp napsal(a):

<a href=http://flavors.me/Blais/#obiwr>generic ventolin cheap</a> - <a href=http://flavors.me/Blais/#fwxst>generic ventolin price</a> , http://flavors.me/Blais/#lteay ventolin hfa inhaler buy online <a href=http://flavors.me/pembroke/#ksikc>synthroid best price</a> - <a href=http://flavors.me/pembroke/#hddks>synthroid walgreens price</a> , http://flavors.me/pembroke/#riiki synthroid price cvs <a href=http://flavors.me/McKie/#ujfia>where can i buy nexium online</a> - <a href=http://flavors.me/McKie/#dmaym>nexium 40 mg prescription</a> , http://flavors.me/McKie/#eakrq nexium drug cheap <a href=http://flavors.me/churchil/#obagn>lamisil at cream pharmacy</a> - <a href=http://flavors.me/churchil/#ucbvd>lamisil cheap price</a> , http://flavors.me/churchil/#bvoxn buy lamisil spray pump <a href=http://flavors.me/yezheng/#luhtw>imitrex 60 mg</a> - <a href=http://flavors.me/yezheng/#olxei>buying imitrex injections</a> , http://flavors.me/yezheng/#bguvg buy imitrex online cheap
28. 06. 2013 | 23:19

clillaAttinee napsal(a):

http://flavors.me/Lowther/#tkspg - tadacip 20 mg reviews - <a href=http://flavors.me/Lowther/#atnfv>tadacip pharmacies</a> , http://flavors.me/Lowther/#mwiyl tadacip free shipping http://flavors.me/MacLaren/#codgq - xenical price in australia - <a href=http://flavors.me/MacLaren/#wrcfp>xenical uk pharmacy</a> , http://flavors.me/MacLaren/#dmzuk xenical prescription weight http://flavors.me/Wiggins/#sipmy - nexium 500mg - <a href=http://flavors.me/Wiggins/#esbck>buy nexium 20 mg</a> , http://flavors.me/Wiggins/#pjdry side effects nexium 40 mg capsules http://flavors.me/discenza/#svyep - india cialis tadacip 4x20mg - <a href=http://flavors.me/discenza/#pwora>india cialis tadacip 4x20mg</a> , http://flavors.me/discenza/#fgghn tadacip 20 reviews http://flavors.me/Toolset/#jyjvn - zovirax 400 mg - <a href=http://flavors.me/Toolset/#jccmy>zovirax ointment order online</a> , http://flavors.me/Toolset/#sljhn zovirax pills
29. 06. 2013 | 01:38

DemeFleelay napsal(a):

<a href=http://flavors.me/Gulbrandsen/#fhuch>nexium online australia</a> - <a href=http://flavors.me/Gulbrandsen/#uyltc>price of nexium in india</a> , http://flavors.me/Gulbrandsen/#ajoaf buy nexium mexico <a href=http://flavors.me/Kingrey/#gvgss>synthroid lowest price</a> - <a href=http://flavors.me/Kingrey/#scbsv>price for synthroid 100 mcg</a> , http://flavors.me/Kingrey/#oflbj synthroid 100 mcg price <a href=http://flavors.me/bregitte/#ooszy>topamax 25 mg</a> - <a href=http://flavors.me/bregitte/#jdohk>what is topamax 100mg for</a> , http://flavors.me/bregitte/#ahoyy buy topamax weight loss <a href=http://flavors.me/Balascak/#ytvhb>buy paxil dosage</a> - <a href=http://flavors.me/Balascak/#lejad>paxil best prices</a> , http://flavors.me/Balascak/#vkeuu paxil bipolar disorder ii <a href=http://flavors.me/Yandell/#lmcjk>buy zovirax pharmacy</a> - <a href=http://flavors.me/Yandell/#ctmjq>valtrex zovirax cheap</a> , http://flavors.me/Yandell/#nsrtm buy zovirax
29. 06. 2013 | 03:47

Mopiminiple napsal(a):

http://flavors.me/hanlan/#apmrr - where to buy tadacip - <a href=http://flavors.me/hanlan/#sqeca>buy tadacip cipla</a> , http://flavors.me/hanlan/#vzlbu tadacip price http://flavors.me/gruszczy/#yhiro - topamax online sales - <a href=http://flavors.me/gruszczy/#vzpta>buy topamax australia</a> , http://flavors.me/gruszczy/#qyanw topamax side effects of 100mg http://flavors.me/Kutac/#mjcfr - xenical where to buy uk - <a href=http://flavors.me/Kutac/#rrzxb>xenical orlistat 120mg malaysia</a> , http://flavors.me/Kutac/#gigjq xenical buying it in the uk http://flavors.me/coertnik/#ndmke - topamax 50 mg appetite - <a href=http://flavors.me/coertnik/#xawdx>topamax 50mg used</a> , http://flavors.me/coertnik/#lrgot topamax skin disorders http://flavors.me/gize/#glblo - buy zovirax us - <a href=http://flavors.me/gize/#aixmn>zovirax cream order</a> , http://flavors.me/gize/#gglbu zovirax 400 mg spc
29. 06. 2013 | 04:06

tuthNensets napsal(a):

http://flavors.me/harlen/#kookz - paxil cr 25mg cost - <a href=http://flavors.me/harlen/#gxhxp>paxil 40 mgs</a> , http://flavors.me/harlen/#rtpmo paxil 20mg effects http://flavors.me/Cropper/#vhaci - cymbalta 60 mg pain - <a href=http://flavors.me/Cropper/#isluy>duloxetine cymbalta 30mg</a> , http://flavors.me/Cropper/#trtzy cymbalta 3 mg http://flavors.me/Hardage/#ijbok - imitrex generic prescription - <a href=http://flavors.me/Hardage/#jakrs>imitrex coupons online</a> , http://flavors.me/Hardage/#cxctc imitrex 5mg spray http://flavors.me/kelin/#lxreu - buy-tadacip-online - <a href=http://flavors.me/kelin/#fzjam>how to take tadacip 20 mg</a> , http://flavors.me/kelin/#tkkyh tadacip 20 http://flavors.me/thinh/#vjpju - cymbalta 60 mg savings card - <a href=http://flavors.me/thinh/#wsawb>cymbalta 60 mg weight loss</a> , http://flavors.me/thinh/#vriap discount cymbalta online
02. 07. 2013 | 22:20

speenette napsal(a):

http://flavors.me/nuntel/#svxly - buy topamax no prescription online - <a href=http://flavors.me/nuntel/#gcplu>topamax borderline personality disorder reviews</a> , http://flavors.me/nuntel/#eeedv wellbutrin topamax borderline personality disorder http://flavors.me/mototsun/#popdz - purchase topamax no prescription - <a href=http://flavors.me/mototsun/#cciky>where can i buy topamax online</a> , http://flavors.me/mototsun/#wstga purchase topamax no prescription http://flavors.me/mondher/#pkvzk - cymbalta 120 mg depression - <a href=http://flavors.me/mondher/#bqurc>what is cymbalta 50 mg</a> , http://flavors.me/mondher/#qsejm cymbalta anxiety disorder depression http://flavors.me/reggis/#gnuyt - where to buy tadacip - <a href=http://flavors.me/reggis/#kwkkw>tadacip online pharmacy</a> , http://flavors.me/reggis/#cjhwq buy tadacip http://flavors.me/nelken/#ipwrx - paxil severe panic disorder - <a href=http://flavors.me/nelken/#hlcvi>paxil 10 mg weight gain</a> , http://flavors.me/nelken/#jdnrr what is paxil 10mg
02. 07. 2013 | 23:01

Letslodstep napsal(a):

http://flavors.me/harlen/#znukt - paxil buy usa - <a href=http://flavors.me/harlen/#wbhbw>paxil withdrawal 30mg</a> , http://flavors.me/harlen/#kzdzk paxil drug prices http://flavors.me/Cropper/#yrvro - cymbalta duloxetine hci 30mg - <a href=http://flavors.me/Cropper/#wjswp>cymbalta online coupon</a> , http://flavors.me/Cropper/#njlpp cymbalta order canada http://flavors.me/Hardage/#zfite - imitrex buy online canada - <a href=http://flavors.me/Hardage/#psqaj>buy imitrex online no prescription</a> , http://flavors.me/Hardage/#wqdso imitrex 25 mg dosage http://flavors.me/kelin/#hobtx - tadacip 20 - <a href=http://flavors.me/kelin/#qxchw>buy tadacip 20</a> , http://flavors.me/kelin/#vszjm buy tadacip http://flavors.me/thinh/#amdjl - cymbalta prescription medicine - <a href=http://flavors.me/thinh/#absjl>cymbalta 30 mg pain</a> , http://flavors.me/thinh/#bkrgw cymbalta 120 mg fibromyalgia
03. 07. 2013 | 00:05

Itathyhilawah napsal(a):

<a href=http://flavors.me/ntlc/#bftjg>tadacip</a> - <a href=http://flavors.me/ntlc/#mdipj>buy tadacip 20</a> , http://flavors.me/ntlc/#jvemf cheap tadacip cipla <a href=http://flavors.me/holz/#fempc>generic for imitrex 50mg</a> - <a href=http://flavors.me/holz/#auxtw>imitrex prescription website</a> , http://flavors.me/holz/#ktcgn imitrex generic 50mg <a href=http://flavors.me/traces/#cgesy>cymbalta price pharmacy</a> - <a href=http://flavors.me/traces/#pisww>cymbalta fibromyalgia mg</a> , http://flavors.me/traces/#yhgna cymbalta fibromyalgia mg <a href=http://flavors.me/Gebhart/#daljk>ventolin without prescription in canada</a> - <a href=http://flavors.me/Gebhart/#tfmfw>ventolin syrup buy</a> , http://flavors.me/Gebhart/#bxanc ventolin walmart price <a href=http://flavors.me/liao/#rsogb>paxil depression anxiety disorders</a> - <a href=http://flavors.me/liao/#opvab>paxil cr dosage panic disorder</a> , http://flavors.me/liao/#mzbcs paxil 40mg
03. 07. 2013 | 05:07

goolbophy napsal(a):

<a href=http://flavors.me/janenna/#omyra>imitrex 50mg price</a> - <a href=http://flavors.me/janenna/#qojlo>imitrex nasal spray no prescription</a> , http://flavors.me/janenna/#peetm imitrex prescription online <a href=http://flavors.me/hildegaa/#xqbyc>25 mg topamax side effects</a> - <a href=http://flavors.me/hildegaa/#jkpyz>where can i buy topamax online</a> , http://flavors.me/hildegaa/#nqifj 100 mg topamax <a href=http://flavors.me/hammerli/#hsqhk>xenical diet pill online</a> - <a href=http://flavors.me/hammerli/#efyny>xenical buy it</a> , http://flavors.me/hammerli/#vbntm buy xenical 120 <a href=http://flavors.me/malani/#vnspf>lamisil side effects 250 mg</a> - <a href=http://flavors.me/malani/#mzdtz>lamisil canadian pharmacy</a> , http://flavors.me/malani/#ifmjw lamisil at 1 cream price <a href=http://flavors.me/Macfarlane/#sqnzd>xenical where to buy uk</a> - <a href=http://flavors.me/Macfarlane/#zsuir>order xenical diet pills</a> , http://flavors.me/Macfarlane/#wgwhr xenical prices
03. 07. 2013 | 17:19

bialfElimiGah napsal(a):

<a href=http://tryzoviraxonline.com/cialis/#gbhlp>purchase tadalafil 10 mg online</a> - <a href=http://tryzoviraxonline.com/cialis/#hysup >order tadalafil</a> , http://tryzoviraxonline.com/cialis/#qkzsh order cialis without prescription
21. 08. 2013 | 01:59

USEFFAULP napsal(a):

<a href=http://tryzithromaxonline.com/levitra/#honzy>order vardenafil cheap online</a> - <a href=http://tryzithromaxonline.com/levitra/#wqqoc >order levitra</a> , http://tryzithromaxonline.com/levitra/#njrxr buy levitra online
21. 08. 2013 | 06:00

Foccadeonse napsal(a):

<a href=http://trypropeciaonline.com/amoxil/#icuot>cheap amoxil</a> - <a href=http://trypropeciaonline.com/amoxil/#vpwon >buy cheap amoxil</a> , http://trypropeciaonline.com/amoxil/#dddbq buy amoxil
21. 08. 2013 | 08:10

sapsHitealili napsal(a):

<a href=http://trybestlevitra.com/priligy/#lxlrs>priligy 100 mg</a> - <a href=http://trybestlevitra.com/priligy/#glolm >buy priligy</a> , http://trybestlevitra.com/priligy/#ysjof cheap priligy
21. 08. 2013 | 13:49

TwiseodowMoto napsal(a):

<a href=http://tryzithromaxonline.com/cialis/#qvsyk>purchase cialis cheap online</a> - <a href=http://tryzithromaxonline.com/cialis/#dwbpx >buy cialis 40 mg online</a> , http://tryzithromaxonline.com/cialis/#grghs buy tadalafil 60 mg online
21. 08. 2013 | 14:47

Weisteethibra napsal(a):

<a href=http://tryamoxilonline.com/priligy/#gcmie>order cheap priligy</a> - <a href=http://tryamoxilonline.com/priligy/#znixb >priligy without prescription</a> , http://tryamoxilonline.com/priligy/#ylbrr cheap generic priligy
21. 08. 2013 | 15:58

Weisteethibra napsal(a):

<a href=http://tryamoxilonline.com/priligy/#vahdi>buy priligy online</a> - <a href=http://tryamoxilonline.com/priligy/#ocqbz >priligy online without prescription</a> , http://tryamoxilonline.com/priligy/#ceakc cheap priligy
21. 08. 2013 | 16:07

CleawsIssuets napsal(a):

<a href=http://trycialisonline.com/propecia/#bdmaq>buy propecia 1 mg</a> - <a href=http://trycialisonline.com/propecia/#hylqm >order finasteride without prescription</a> , http://trycialisonline.com/propecia/#bgzwr purchase finasteride online
21. 08. 2013 | 19:43

mifficerhar napsal(a):

<a href=http://trykamagraonline.com/zithromax/#qqpsj>cheap zithromax</a> - <a href=http://trykamagraonline.com/zithromax/#bztcp >zithromax without prescription</a> , http://trykamagraonline.com/zithromax/#elzuq zithromax without prescription
22. 08. 2013 | 01:57

boorrinna napsal(a):

<a href=http://trypriligyonline.com/zovirax/#jyhlc>buy zovirax 800 mg online</a> - <a href=http://trypriligyonline.com/zovirax/#elzrp >order acyclovir without prescription</a> , http://trypriligyonline.com/zovirax/#aoslr order acyclovir without prescription
22. 08. 2013 | 05:55

Stervarakange napsal(a):

<a href=http://tryzithromaxonline.com/kamagra/#idfxt>purchase kamagra without prescription</a> - <a href=http://tryzithromaxonline.com/kamagra/#daqhw >order kamagra</a> , http://tryzithromaxonline.com/kamagra/#xhzgm buy kamagra without prescription
22. 08. 2013 | 16:42

Nubqueuedybus napsal(a):

<a href=http://trypropeciaonline.com/levitra/#mrqkz>order levitra 10 mg without prescription</a> - <a href=http://trypropeciaonline.com/levitra/#vccij >purchase levitra cheap without prescription</a> , http://trypropeciaonline.com/levitra/#pjhqd order levitra online
22. 08. 2013 | 19:12

disaalcodia napsal(a):

<a href=http://trykamagraonline.com/amoxil/#btoox>buy amoxil</a> - <a href=http://trykamagraonline.com/amoxil/#zegcd >amoxil online</a> , http://trykamagraonline.com/amoxil/#aomox cheap generic amoxil
22. 08. 2013 | 21:46

cobAmoumn napsal(a):

<a href=http://tryviagraonline.com/kamagra/#sfoxn>order kamagra generic online</a> - <a href=http://tryviagraonline.com/kamagra/#iglge >buy kamagra generic without prescription</a> , http://tryviagraonline.com/kamagra/#awcte purchase kamagra online
23. 08. 2013 | 00:41

cobAmoumn napsal(a):

<a href=http://tryviagraonline.com/kamagra/#doqtq>buy sildenafil citrate generic online</a> - <a href=http://tryviagraonline.com/kamagra/#ufjpr >purchase kamagra online</a> , http://tryviagraonline.com/kamagra/#rcwqz order sildenafil citrate online
23. 08. 2013 | 00:51

thowategreest napsal(a):

<a href=http://trypropeciaonline.com/cialis/#ynpow>buy tadalafil 40 mg online</a> - <a href=http://trypropeciaonline.com/cialis/#xtedy >buy tadalafil 10 mg online</a> , http://trypropeciaonline.com/cialis/#cvsqf buy tadalafil 20 mg online
23. 08. 2013 | 04:48

CabChiefe napsal(a):

<a href=http://tryzithromaxonline.com/priligy/#gftpa>priligy without prescription</a> - <a href=http://tryzithromaxonline.com/priligy/#yvfqt >order cheap priligy</a> , http://tryzithromaxonline.com/priligy/#irnbv priligy 25 mg
23. 08. 2013 | 06:17

Erorrizhopy napsal(a):

<a href=http://tryzoviraxonline.com/propecia/#obtif>buy finasteride generic</a> - <a href=http://tryzoviraxonline.com/propecia/#dvswb >buy propecia cheap without prescription</a> , http://tryzoviraxonline.com/propecia/#gjvlo purchase propecia cheap without prescription
23. 08. 2013 | 16:04

vexloyalo napsal(a):

<a href=http://tryamoxilonline.com/viagra/#hxgym>purchase sildenafil citrate 50 mg online</a> - <a href=http://tryamoxilonline.com/viagra/#pgxvw >buy sildenafil citrate 100 mg</a> , http://tryamoxilonline.com/viagra/#ypkdx purchase sildenafil citrate 200 mg without prescription
23. 08. 2013 | 17:54

Juctiorioum napsal(a):

<a href=http://trybestlevitra.com/zithromax/#cmpjq>buy generic zithromax</a> - <a href=http://trybestlevitra.com/zithromax/#akvra >generic zithromax</a> , http://trybestlevitra.com/zithromax/#wymgu cheap generic zithromax
23. 08. 2013 | 18:56

sensendityben napsal(a):

<a href=http://trycialisonline.com/zovirax/#ywzzw>purchase acyclovir cheap online</a> - <a href=http://trycialisonline.com/zovirax/#srfyr >purchase acyclovir online</a> , http://trycialisonline.com/zovirax/#uzgth purchase acyclovir cheap without prescription
23. 08. 2013 | 22:57

wooggedlikise napsal(a):

<a href=http://trypriligyonline.com/kamagra/#cdbnx>purchase sildenafil citrate generic without prescription</a> - <a href=http://trypriligyonline.com/kamagra/#nhvoe >order kamagra generic online</a> , http://trypriligyonline.com/kamagra/#suhdw purchase kamagra generic without prescription
24. 08. 2013 | 18:05

Philiauploath napsal(a):

<a href=http://trykamagraonline.com/levitra/#hptvp>buy vardenafil online</a> - <a href=http://trykamagraonline.com/levitra/#yosyd >buy levitra 10 mg without prescription</a> , http://trykamagraonline.com/levitra/#zrxuj buy levitra 40 mg without prescription
24. 08. 2013 | 18:05

onenseTib napsal(a):

<a href=http://tryzithromaxonline.com/propecia/#ckujr>purchase finasteride</a> - <a href=http://tryzithromaxonline.com/propecia/#nmsfn >buy propecia</a> , http://tryzithromaxonline.com/propecia/#ttplu order finasteride 1 mg
24. 08. 2013 | 19:22

BubOblilL napsal(a):

<a href=http://trypriligyonline.com/cialis/#votqi>order tadalafil online</a> - <a href=http://trypriligyonline.com/cialis/#zdkpo >order cialis 10 mg</a> , http://trypriligyonline.com/cialis/#olvei purchase cialis online
25. 08. 2013 | 06:52

Reawamono napsal(a):

<a href=http://tryamoxilonline.com/zovirax/#spled>order zovirax without prescription</a> - <a href=http://tryamoxilonline.com/zovirax/#sorve >order acyclovir 800 mg online</a> , http://tryamoxilonline.com/zovirax/#wgfnv order acyclovir generic
25. 08. 2013 | 07:57

phimbisfief napsal(a):

<a href=http://trycialisonline.com/#naaxt>cialis 10 mg</a> - <a href=http://trycialisonline.com/#ywdyu >cialis 10 mg</a> , http://trycialisonline.com/#vqrai cheap cialis
26. 08. 2013 | 17:35

CrispGreeli napsal(a):

<a href=http://trybestlevitra.com/#nbzof>buy levitra generic without prescription</a> - <a href=http://trybestlevitra.com/#jevuy >order levitra generic</a> , http://trybestlevitra.com/#lmhgj buy levitra cheap
26. 08. 2013 | 18:22

dielietaisuar napsal(a):

<a href=http://trybestlevitra.com/#eskrs>cheap levitra online</a> - <a href=http://trybestlevitra.com/#vgozw >levitra online</a> , http://trybestlevitra.com/#xockg order levitra
27. 08. 2013 | 02:59

Oceachescouct napsal(a):

<a href=http://tryzithromaxonline.com/#ptqon>zithromax without prescription</a> - <a href=http://tryzithromaxonline.com/#jskaa >buy cheap zithromax</a> , http://tryzithromaxonline.com/#luytx zithromax online
27. 08. 2013 | 06:58

aninuemem napsal(a):

<a href=http://tryviagraonline.com/#xcdsh>buy cheap viagra</a> - <a href=http://tryviagraonline.com/#rijmv >viagra 50 mg</a> , http://tryviagraonline.com/#hccnh buy generic viagra
27. 08. 2013 | 12:28

ningteepe napsal(a):

<a href=http://now.allstuffcrop.com/movies/#qlzan>now.allstuffcrop.com games</a> - <a href=http://now.allstuffcrop.com/other/#iuvqu >now.allstuffcrop.com</a> , http://now.allstuffcrop.com/movies/#cgyll now.allstuffcrop.com downloads
29. 08. 2013 | 21:07

drerbOnet napsal(a):

<a href=http://allstuffbook.com/#nqfwm>allstuffbook.com
</a> - <a href=http://allstuffbook.com/#zhhph >allstuffbook.com
</a> , http://allstuffbook.com/#oovwj allstuffbook.com
29. 08. 2013 | 21:50

pypeadenoro napsal(a):

<a href=http://now.allstuffbook.com/#iyjsr>now.allstuffbook.com
</a> - <a href=http://now.allstuffbook.com/#pxkat >now.allstuffbook.com
</a> , http://now.allstuffbook.com/#cbkcc now.allstuffbook.com
29. 08. 2013 | 23:15

AmermHamplall napsal(a):

<a href=http://get.moviegamesbooksnow.com/movies/#cqqaq>get.moviegamesbooksnow.com</a> - <a href=http://get.moviegamesbooksnow.com/games/#jowsy >get.moviegamesbooksnow.com downloads</a> , http://get.moviegamesbooksnow.com/movies/#onqyy get.moviegamesbooksnow.com
30. 08. 2013 | 01:15

lattglumusa napsal(a):

<a href=http://stuffcrop.com/#mzfhz>stuffcrop.com
</a> - <a href=http://stuffcrop.com/#pwdjz >stuffcrop.com
</a> , http://stuffcrop.com/#iwqbi stuffcrop.com
30. 08. 2013 | 03:15

urineenit napsal(a):

<a href=http://moviegamesbooksnow.com/other/#vrwur>moviegamesbooksnow.com</a> - <a href=http://moviegamesbooksnow.com/games/#mccgi >moviegamesbooksnow.com downloads</a> , http://moviegamesbooksnow.com/#zqdft moviegamesbooksnow.com movies
30. 08. 2013 | 03:55

greeveham napsal(a):

<a href=http://go.allstuffcrop.com/movies/#ytfll>go.allstuffcrop.com games</a> - <a href=http://go.allstuffcrop.com/other/#olykc >go.allstuffcrop.com</a> , http://go.allstuffcrop.com/other/#llvyn go.allstuffcrop.com downloads
30. 08. 2013 | 07:33

Trurdyvug napsal(a):

<a href=http://load.moviegamesbooksnow.com/games/#wihlw>load.moviegamesbooksnow.com downloads</a> - <a href=http://load.moviegamesbooksnow.com/games/#ylapj >load.moviegamesbooksnow.com movies</a> , http://load.moviegamesbooksnow.com/#nvvwh load.moviegamesbooksnow.com games
30. 08. 2013 | 10:08

Trurdyvug napsal(a):

<a href=http://load.moviegamesbooksnow.com/#pgacn>load.moviegamesbooksnow.com movies</a> - <a href=http://load.moviegamesbooksnow.com/#oeklc >load.moviegamesbooksnow.com downloads</a> , http://load.moviegamesbooksnow.com/other/#anwws load.moviegamesbooksnow.com
30. 08. 2013 | 10:34

escashcaugh napsal(a):

<a href=http://now.moviegamesbooksnow.com/other/#hlext>now.moviegamesbooksnow.com downloads</a> - <a href=http://now.moviegamesbooksnow.com/#qqsux >now.moviegamesbooksnow.com games</a> , http://now.moviegamesbooksnow.com/other/#ztpay now.moviegamesbooksnow.com games
30. 08. 2013 | 11:01

MisaKisaVet napsal(a):

<a href=http://thebookscrop.com/#xhteo>web development books</a> - <a href=http://thebookscrop.com/#otxbu >true crime ebooks</a> , http://thebookscrop.com/#kbeuz food audio books
03. 09. 2013 | 06:22

LamyExalley napsal(a):

<a href=http://readharvester.com/#glaeh>mystery, thriller and suspense audio book</a> - <a href=http://readharvester.com/#zcmpz >audio book</a> , http://readharvester.com/#etano nonfiction book
03. 09. 2013 | 08:28

HywonyJondutt napsal(a):

<a href=http://neurontinmallherenow.com/#xhyae>neurontin without prescription</a> - <a href=http://neurontinmallherenow.com/#ipave >cheap generic neurontin</a> , http://neurontinmallherenow.com/#jugek buy neurontin 400 mg
14. 09. 2013 | 16:17

Immittist napsal(a):

<a href=http://cytotecmallhere.com/?p=b>cheap cytotec 200mcg</a>
<a href=http://cytotecmallhere.com/?p=a >buy cytotec</a>
http://cytotecmallhere.com/?p=c buy cytotec
<a href=http://cytotecmallhere.com/?p=i><img>http://i.imgur.com/lNqCpEB.jpg</img></a>
cytotec online
cheap cytotec
buy cytotec
generic cytotec
cytotec without prescription
buy generic cytotec
buy cytotec online
cytotec online without prescription
cheap cytotec online
buy cheap cytotec
cheap generic cytotec
cytotec 200mcg
order cytotec
buy cytotec 200mcg
cheap cytotec 200mcg
cytotec 100mcg
buy cytotec 100mcg
cheap cytotec 100mcg
16. 09. 2013 | 09:40

Oppoxbafbib napsal(a):

<a href=http://wellbutrinsrmall.com/#tsmxl>buy wellbutrin sr 150 mg</a> - <a href=http://wellbutrinsrmall.com/#jkohu >cheap wellbutrin sr</a> , http://wellbutrinsrmall.com/#tkiwf wellbutrin sr online
30. 10. 2013 | 06:33

dientitillimi napsal(a):

<a href=>big webpage click here now</a> - <a href= >some weburl there now</a> , weburl click online
10. 11. 2013 | 04:23

Payday Loans napsal(a):

md4002 <a href=" http://instant-payday-loans-jm.com/#1314 ">instant pay day loans</a> maryland payday advance http://instant-payday-loans-jm.com/#3569 lv2432
28. 12. 2014 | 06:29

BuyCialis napsal(a):

fn7310 <a href=" http://buyedmedscial.com/#7125 ">order brand cialis</a> buy cialis usa http://buyedmedscial.com/#8371 yn6607
28. 12. 2014 | 17:57

BuyCialis napsal(a):

xv886 <a href=" http://buyedmedscial.com/#5375 ">buy cialis</a> cialis order usa http://buyedmedscial.com/#5659 nv9970
28. 12. 2014 | 19:28

MichealGef napsal(a):

zx1788 <a href=" http://buyedmedscial.com/#4934 ">cialis online</a> cheap canadian cialis
29. 12. 2014 | 02:00

BuyCialis napsal(a):

to3052 <a href=" http://buyedmedscial.com/#9467 ">buy cialis</a> order brand cialis http://buyedmedscial.com/#806 eg5606
29. 12. 2014 | 03:41

BuyCialis napsal(a):

kl3124 <a href=" http://buyedmedscial.com/#8176 ">buy generic cialis</a> buy real cialis online canada http://buyedmedscial.com/#3733 kp3562
29. 12. 2014 | 05:15

MichealGef napsal(a):

es6368 <a href=" http://buyedmedscial.com/#8161 ">buy generic cialis</a> buy generic cialis soft
29. 12. 2014 | 05:36

MichealGef napsal(a):

ht6470 <a href=" http://buyedmedscial.com/#9255 ">order cialis</a> buy cheap cialis without prescription
29. 12. 2014 | 09:11

BuyCialis napsal(a):

kp8362 <a href=" http://buyedmedscial.com/#1315 ">cialis online</a> order cialis without prescription http://buyedmedscial.com/#3611 qo5353
29. 12. 2014 | 09:59

MichealGef napsal(a):

aw3731 <a href=" http://buyedmedscial.com/#944 ">cheap cialis</a> cheap cialis india
29. 12. 2014 | 12:48

BuyCialis napsal(a):

rw2768 <a href=" http://buyedmedscial.com/#8762 ">cheap cialis</a> cialis cheap online http://buyedmedscial.com/#7004 qo4442
29. 12. 2014 | 13:22

BuyCialis napsal(a):

oc8273 <a href=" http://buyedmedscial.com/#5975 ">buy cheap cialis online</a> cialis order http://buyedmedscial.com/#5549 pu3171
29. 12. 2014 | 15:14

MichealGef napsal(a):

is1007 <a href=" http://buyedmedscial.com/#1452 ">buy cialis online</a> order cheap cialis without prescription
29. 12. 2014 | 20:22

BuyCialis napsal(a):

bs6602 <a href=" http://buyedmedscial.com/#987 ">buy generic cialis</a> brand cialis buy online http://buyedmedscial.com/#5165 sg6909
29. 12. 2014 | 21:43

MichealGef napsal(a):

ni4671 <a href=" http://buyedmedscial.com/#1255 ">buy cialis online</a> order generic cialis india
30. 12. 2014 | 00:12

BuyCialis napsal(a):

bm363 <a href=" http://buyedmedscial.com/#8716 ">buy generic cialis</a> where to buy cialis online http://buyedmedscial.com/#1615 sz8560
30. 12. 2014 | 03:36

BuyCialis napsal(a):

sn1309 <a href=" http://buyedmedscial.com/#8234 ">cheap cialis</a> cheap cialis canada http://buyedmedscial.com/#4774 bk4948
30. 12. 2014 | 23:42

BuyCialis napsal(a):

ar1859 <a href=" http://buyedmedscial.com/#7548 ">cheap cialis</a> buy cialis on line http://buyedmedscial.com/#7925 iy471
31. 12. 2014 | 06:22

Richardder napsal(a):

64846564 <a href=" http://buyedmedscial.com/ ">buy cialis online</a> 224110871785
31. 12. 2014 | 10:39

BuyCialis napsal(a):

ba9898 <a href=" http://buyedmedscial.com/#6970 ">cialis online</a> cheap cialis generic http://buyedmedscial.com/#3933 ws3280
31. 12. 2014 | 13:14

BuyCialis napsal(a):

ts2662 <a href=" http://buyedmedscial.com/#1150 ">cialis online</a> buy cialis online without a prescription http://buyedmedscial.com/#3179 ev5662
31. 12. 2014 | 20:11

BuyCialis napsal(a):

xx3412 <a href=" http://buyedmedscial.com/#1494 ">cheap cialis</a> order cialis online canada http://buyedmedscial.com/#9090 xh2233
02. 01. 2015 | 23:40

MichealGef napsal(a):

ol6738 <a href=" http://buyedmedscial.com/#2263 ">buy cialis online</a> buy cialis uk
03. 01. 2015 | 08:09

Buy Cialis napsal(a):

qs9519 <a href=" http://edciamedrx.com/#2896 ">buy cialis</a> ps2467 yt743 <a href=" http://protabsrx.com/#7310 ">propecia reviews</a> nl5430 sf2684 <a href=" http://edviamedrx.com/#8537 ">cheapest viagra</a> ct7651
06. 01. 2015 | 23:17

Buy Cialis napsal(a):

ut2482 <a href=" http://protabsrx.com/#7736 ">buy propecia ProTabsRx</a> sr3494 ll4393 <a href=" http://edciamedrx.com/#3564 ">cialis</a> iw4195 iq1006 <a href=" http://clotabsrx.com/#9598 ">clomid ovulation</a> gx6318
08. 01. 2015 | 06:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy