Sociální demokracie versus Jiří Paroubek

26. 06. 2009 | 12:47
Přečteno 8235 krát
Pokles popularity Jiřího Paroubka povzbudil všechny dobré přátele sociální demokracie, aby ustaraně projevili zájem o její kondici. Dnešní průzkum CVVM bude pro podobnou péči dalším povzbuzením. Je ale pravda, že by sociální demokracie byla silnější či věrnější svému programu, kdyby ji vedl někdo jiný? Nejspíše ne.

Když se Mladá fronta Dnes snaží dávat sociální demokracii dobré rady, měla by se mít tato strana na pozoru stejně tak jako myš, které se snaží dobře poradit kocour. Kampaň pravicových médií sugerující, že sociální demokracie by byla silnější či obecně přijatelnější, pokud by ji vedl někdo jiný než Jiří Paroubek, je pokrytectví samo.

Odpověď na otázku, jakou sociální demokracii by si česká pravice přála, je přitom známa. Přála by si sociální demokracii poslušnou, takového mopslíčka na klín, který sice občas zaštěká, jako by chtěl něco připodotknout, ale jinak mu stačí, je-li pány z ODS drbán za ušima a nepřekáží jim v jejich úsilí o proměnu českých zemí v autoritativní národní tržní stát.

Není divu, že český pravicový komentátoriát postava Jiřího Paroubka rozžhavuje doběla. Předsedou sociální demokracie by přece měl být nějaký moula, který se nechá vyfotit nahý u Putina na dače. A ne drsňák, který jen to fikne rozežene technoparty obtěžující řádné venkovany, nechá se jako kovboj bombardovat vajíčky od zvlčilých výrostků, svou neústupností provokuje protivníky spíš jak Alois Rašín než jak Vlastimil Tusar a ještě stíhá psát častěji a lépe než většina komentátorů v Lidových novinách. Takového by oni chtěli předsedu ODS! A kdyby jím Paroubek byl, věřte, že by o něm Karel Steigerwald napsal oslavné drama.

Je to ovšem příběh osudové lásky zhrzené, neboť Jiří Paroubek má prostě smýšlení sociálního demokrata, dosti pro ně v časech, kdy jeho stranu vedl liberál Miloš Zeman, zkusil, a neslevoval-li z něj tenkrát, patrně si svá základní stanoviska k světu poopravovat nezamýšlí ani dnes nad stránkami českého pravicového tisku.

Ovšem k věci samé. Pouhá okolnost, že otázku, zda by sociální demokracie nebyla silnější, kdyby ji vedl někdo jiný než Jiří Paroubek, stěží správně zodpoví MF Dnes, ještě nezapříčiňuje, že nemůže být legitimně kladena. A to především lidmi, kteří si upřímně přejí, aby sociální demokracie dokázala ODS konečně přemoci nejen aritmeticky, což se jí už párkrát podařilo, ale především kulturně-politicky, což se jí zatím vůbec nedaří.

Je na čem stavět: česká společnost má v sobě posud silný masarykovský kořínek, kořínek sociálně citlivé, hluboce proevropské, univerzalistické humanitně-demokratické tradice. Sociální demokracie navzdory různým temným zákoutím ve svých útrobách je právě tohoto směřování programovou nositelkou. Hlavním protivníkem sociální demokracie dnes nejsou komunisté historicky poražení před dvaceti lety, a to i jejím úsilím, nýbrž ODS. Klausův projekt, k němuž Mirek Topolánek nyní nekompetentně připisuje pár poznámek pod čarou, je velkolepým pokusem o revizi masarykovského směřování české společnosti, pokusem, který svou mentalitou, jež se promítá například do současného počínání ODS v Evropském parlamentu, navazuje na národoveckého ducha druhé republiky a také na mentalitu Husákovy normalizace s její adorací života zaměřeného na privátní spotřebu podle kréda „kdo nekrade, okrádá rodinu“ i s jejím odporem k spontánním občanským iniciativám. Tento projekt ODS přestavět národní mentalitu nemůže překazit nikdo jiný nežli právě ČSSD.

Miloš Zeman v tom katastrofálně selhal, když namísto izolování ODS v situaci, v níž to bylo přímo svůdně snadné, neomluvitelně hodil Václavu Klausovi záchranný kruh. Vladimír Špidla byl na rozdíl od Zemana skutečný sociální demokrat a byl zlomení moci ODS blízko. Přílišnou vlastní dobrotou ovšem dopustil, že se jeho úhlavní protivník po té, co mu uštědřil vážnou prohru ve sněmovních volbách, octl na Pražském hradě. O Stanislavu Grossovi v tomto výčtu ani nemá smysl hovořit. Leč podaří-li se Jiřímu Paroubkovi po nadcházejících volbách konečně ODS uvrhnout do úplné opozice, může se stát mezi vůdci sociálně demokracie po roce 1989 právě on historickou postavou.

Koalice křesťanských a sociálních demokratů, která již po několik desetiletí stojí za zřejmě nejslibnějším politickým projektem současného světa, jímž je Evropská unie, by realisticky vzato zřejmě byla tím nejlepším co by naši zemi po volbách mohlo potkat. A není těžké uhadovat, že právě na tom se Jiří Paroubek s Cyrilem Svobodou při svém setkání umlouvali. Je ale možné, že k takové vládě sami nebudou mít většinu. Důvody, proč je přijatelnější jejich vláda i s podporou komunistů než jakákoli vláda sestavovaná s účastí ODS, se zde budeme zabývat v jednom z příštích sloupků. V každém případě, naštěstí nic zatím nenasvědčuje tomu, že by o tom potřeboval přesvědčovat Jiří Paroubek osobně. A právě v této jeho programové pevnosti spočívá hlavní příčina až nepříčetných útoků, jimž bývá vystavován.

Nyní zbývá vypočítat slabiny Jiřího Paroubka, kvůli nimž přece jen nemusí být pro sociální demokracii nejlepším možným předsedou, ba dokonce kvůli nimž by jí nakonec mohl přivodit volební prohru. Leccos je naznačeno v ironické poznámce, jak náramně by se hodil do čela ODS. Vskutku jeho neotesanost, příliš technokratický přístup k světu, příliš technologický přístup k politice i jeho klausovské zacházení s oponenty jsou protivné. Ale samy o sobě fatální nejsou.

Skutečně osudnými se mu mohou stát dvě jiné okolnosti. Za prvé sklon vinou brutálně antisociální vlády Mirka Topolánka přeceňovat sociální stránku vlastního programu a podceňovat jeho stránku demokratickou. I kvalita demokracie přece vládou ODS hrubě strádala. Paroubkova ČSSD toto prozatím málo vysvětluje, málo ukazuje, nakolik jsou sociální demokraté standardní evropskou stranou, na rozdíl od k pitoreskním extrémům lnoucí ODS.

Druhým důvodem by mohla být jeho až opičí záliba v sociologických průzkumech. Jsou totiž fakta prvotřídního sociologického i politického významu, jejichž povaha je příliš jemná, než aby k nim bylo možno proniknout hrubozrnnými sociometrickými metodami. Sociální demokracii hrozí, že nepronikne k celé řadě potenciálních cílových skupin, včetně mnoha výsostně vlivných, což by se jí v konečném sčítání mohlo bolestně vymstít. Chyba přitom není v datech, spočívá v práci s nimi a v metodě.

Jeden křiklavý příklad za dlouhou řadu méně nápadných: Kulturní obce by jistě nebyly přesvědčeny pro podporu ČSSD kandidaturou Kateřiny Brožové, i kdyby v ní vytrvala, jakkoli v sociometrických datech se mohla jevit skvěle. Je to krok, který se mohl zamlouvat desítkám procent, jejichž hlasy má ale ČSSD tak jako tak jisté, avšak odpuzuje jednotky procent lidí vlivných ve svých prostředích. Možná dokáže Paroubkova ČSSD aritmeticky vyhrát i bez jejich hlasů, ale změnit kulturně-politickou mentalitu ani náhodou. A takových prostředí, z nichž se v Evropě běžně rekrutují voliči sociálních demokratů, je mnoho: občanské iniciativy, nekonformní mládež, intelektuálové, ekologické hnutí, akademické obce… Proč by měli jejich příslušníci v říjnu volit ČSSD?

Určitě si tedy lze i bez zvláště bujné fantazie představit lepšího předsedu ČSSD. Ale na každý pád dříve, než budou chtít sociální demokraté vyměnit Jiřího Paroubka, měli by přepečlivě uvážit, zda mají v zásobě osobnost, jež by byla lepším sociologem, důslednějším demokratem, přemýšlivějším socialistou, příjemnějším člověkem, která by přitom nedovolila svým protivníkům, aby její zdvořilost používali jako zbraň proti ní a ani by neskončila drbána za ušima na klíně ODS.

JAKUB PATOČKA

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vasja napsal(a):

Ale mají lepšího, pane Patočko. Toho s tím koňským úsměvem. Nevim ale, jak se jmenuje.
A měl byste to tu ukončit. Vznesl jste sem blbou náladu.
26. 06. 2009 | 12:59

Doug Badman napsal(a):

Zlatá slova pane Patočko,
ale jestli si myslíte, že pro Vás Paroubek potřetí překope ústeckou kandidátku, asi se pletete. I když u Vás ani u Paroubka jeden nikdy neví...
26. 06. 2009 | 13:01

Pavel napsal(a):

"Brutálně antisociání vlády Toplánka"? Ježišikriste, co to je za blábol? Co bylo na té předchozí vládě antisociálního? 30 kaček u doktora pro simulanty? Hm, ale to, že skutečně chronicky nemocní ve výsledku ušetřili díky stropům, to už tu nezmíníte, že?¨

Jste opravdu zaslepený levičák, kterému nejde o "sociální" politiku, ale o "boj proti buržoustům".
26. 06. 2009 | 13:06

Petr z Tábora napsal(a):

Myslím, že sociální demokracie naštěstí nepotřebuje podporu extremisty typu pana Patočky. Pochopil jsem, že pan Patočka má raději komunisty než ODS.Ale pro sociální demokracii je spojení s komunisty cestou do politické nicoty nejen jako historická reminiscence na léta poválečná. Strana zelených a lidová se mnohokrát projevily jako vyděrači s minimálním přínosem pro českou společnost.
26. 06. 2009 | 13:09

Názor Jan napsal(a):

"Problém" pravicových mozků se jmenuje ČSSD, nikoliv Paroubek ! Každý je nějaký : Zeman nadával novinářům, Špidla byl moc "slabej", Gross měl svoje "gross-stappo" a Paroubek zas má bradavičku na tváři. Nikdo není bůh, ale kdo vede sociální demokracii, ten je vždy terčem modroptáčnických exkrementů.
Kde je povzdech zakladatele ODS V.Klause z roku 1992, že na naší polit. scéně chybí silná levicová nekomunistická strana, která by byla protiváhou ODS ! Dneska tady tu protiváhu máme, a zase se jim to nelíbí.........
26. 06. 2009 | 13:13

Doug Badman napsal(a):

Pane Patočko, je vidět, že v lidech se vyznáte. Paroubka jste určil asi tak přesně jako Aničku.
P.S. Opravdu Vám nepřišlo, že jí je třicet?
26. 06. 2009 | 13:17

Paterik napsal(a):

Paroubek je prostě světec, jen ta svatozář není zdálky dobře viditelná. Je jasné, že pana Patočku zcela uhranul, takže ztrácí jakoukoliv schopnost vidět skutečnost a pěje na socdem barvité ódy ve strachu z modrého Ďábla...

Mám obavu, že ČSSD na tom nebude líp, dokud nepřestane kázat třídní boj bohatých s chudými a taková absurdity jako je bezplatné zdravotnictví atd.
26. 06. 2009 | 13:25

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, demokrat, socialista, příjemný člověk a sexy mozek zde:
http://img.blesk.cz/img/1/g...
26. 06. 2009 | 13:27

Vilém napsal(a):

Článek se dotýká velice zajímavých otázek, ale odpovědi jsou v mnohém iluzorní. Češi nemají žádnou vrozenou sociální citlivost, vedle masarykovského směru, který byl navíc marginální až do světové války, se prosadil především agrárnický směr. Proto představa, že ODS reprezentuje něco umělého, cizího, bez společenského a myšlenkového zázemí, něco, co jen "osudovou chybou" Miloše Zemana nebylo úplně zničeno a je možné to zničit v budoucnosti při patřičném politickém směřování ČSSD, je pouhým zbožným přáním.

Pravici v české politice mít budeme a program sledující její politickou eliminaci je jen blouzněním, které ve skutečnosti nemůže skončit jinak než debaklem.

Kromě toho Jiří Paroubek není významnou osobností s vlivem na celkový osud ČSSD, za tuto pověst vděčí hysterickému zveličování pravicových médií, ve skutečnosti je jako osobnost Paroubek srovnatelný s Topolánkem, jde o neosobnosti schopné leda pokřikovat a nadouvat se, nikoli něco zásadního vymyslet. V hodnotovém boji ČSSD nemůže ODS porazit, protože zde žádné rozdílné ideály nejsou a boj vlastně ani neprobíhá, ODS a ČSSD se liší jen v tom, že podplácejí odlišné skupiny, ale primitivně materiální orientace a konzumní mentalita jsou jim společné. Výměna Paroubka za jinou podobnou osobu by nebyla problémem, ale stejnými nedostatky by ze stejných důvodů ČSSD trpěla dál a pro levicové voliče je dnes spíš otázkou, jak ČSSD co nejrychleji pohřbít, než jak ji udržovat při životě nebo dokonce posílat k moci.
26. 06. 2009 | 13:28

Václav napsal(a):

Pane Patočko, přesné a precizní. Nenechte se odradit. Čoklíci blafají
26. 06. 2009 | 13:30

Čochtan napsal(a):

Mám vážné dilema.
Jak napsat co si o vás Patočko myslím, a nebýt smazán.
26. 06. 2009 | 13:34

Paterik napsal(a):

Viléme

nemyslím si, že by na světě byl člověk, který by dokázal sám něco výrazně změnit. I Obama má víceméně svázané ruce.
26. 06. 2009 | 13:35

karel matousek napsal(a):

Clanek ma par dobrych postrehu, s kterymi se da souhlasit, ovsem, jak je napsano vyse, je zjevne, ze pochazi z pera extremisty. "Brutalne asocialni vlada ODS a spol."? Nesmysl plus slovnik jako z Halo novin. Mokry hadr na hlavu a zacit znovu. Mame zde v zasade dve klientelisticke strany, jez se zas tak jedna od druhe nelisi. Komentatori MfD a LN nejsou prumerny volic.
26. 06. 2009 | 13:35

Kuba napsal(a):

Jakub Patočka se řadí k talentovaným politickým analytikům jako je Jiří Pehe.
26. 06. 2009 | 13:36

Čochtan napsal(a):

Někde jsem četl větu "Paroubek se chová jako dobytek, a proto ho stádo tak miluje".
To by mohla být pravdivá věta. Obávám se, že A.Hitler se ve fázi před "Machtergreifung" choval decentněji. Tato obava mně budí ze sna.
26. 06. 2009 | 13:40

ris napsal(a):

Výborný článek, jenom bych nevěřil, že může být čeština tak složitá.
26. 06. 2009 | 13:40

Vilém napsal(a):

Paterik
Paroubek je v každém případě především symptomem, je tedy sám měněn (také proto je tak závislý na různých průzkumech), místo toho, aby vůbec něco měnil, což podle mě na rozdíl od Obamy ani nechce.

Spory o významu silných osobností v dějinách samozřejmě nelze vyřešit, ale v současné krizi se otevírá určitá možnost podstatnějších změn. Paroubek však zoufale deklamuje duté snobské fráze z dob vrcholící prosperity, takže rozhodně nedokáže něco invenčního prosazovat.
26. 06. 2009 | 13:42

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, někdo tady psal o pravicové hysterii. Prosím, pro ty co zapomněli sexymozkův projev zde:
http://m4rtin.com/481-video...
http://www.ateo.cz/f/images...
26. 06. 2009 | 13:43

Jirka napsal(a):

Na takové bláboly se nedá reagovat, koneckonců stačí si přečíst úvodník k této osobě.
26. 06. 2009 | 13:43

Marek napsal(a):

Hrozné hlouposti. Jediný skutečný sociální demokrat byl je a bude (myslím z těch "vůdců") Špidla. Člověk SKROMNÝ, SLUŠNÝ a sociálně smýšlející. Je ohromná škoda, že tehdy sklidil co zkorumpovaný Gross zasel...
Panu Paroubkovi coby sociálnímu demokratovi chybí minimálně ta skromnost a slušnost...
26. 06. 2009 | 13:45

Paterik napsal(a):

Viléme:

silné osobnosti dějin, které něco opravdu změnily, jsou, mírně řečeno, velmi kontroverzní. A nemusíme mít hned na mysli Hitlera a Stalina, ale i takový Alexandr Makedonský byl pěkný ptáček. Zastupitelská demokracie víceméně stojí na tom, že nikdo by neměl získat tak velkou moc, aby mohl všechno postavit vzhůru nohama. Tyto limity bychom měli zachovávat. Každá dikratura mohla začínat jako boj za velké dobro...
26. 06. 2009 | 13:47

Vilém napsal(a):

Paterik
V zásadě souhlasím, i když existují i pozitivní významné osobnosti, třeba Gorbačov nebo Churchill.
Paroubek však především není krativní osobností, proto může být leda mocensky silnou neosobností, nanejvýš Brežněvem ČSSD.
26. 06. 2009 | 13:50

jarpor napsal(a):

No, pane Patočko, tedy ...

Po přečtení první věty : "Když se Mladá fronta Dnes snaží dávat sociální demokracii dobré rady,.." což se týkalo otištěného NÁZORU jednoho politologa, nikoliv MF DNES, jsem zpozorněl... a dočetl celý text.

Váš názor, jak by si pravice přestavovala ČSSD je vskutku Patočkovský... s realitou, dle mého nemá nic společného.

Evidentně - ODS Vám nevoní, takže Vaše :
"Brutálně antisociání vlády Toplánka"
"...do současného počínání ODS v Evropském parlamentu, navazuje na národoveckého ducha druhé republiky a také na mentalitu Husákovy normalizace s její adorací života zaměřeného na privátní spotřebu podle kréda „kdo nekrade, okrádá rodinu“..."
je z tohoto pohledu naprosto přirozené. Ideologicky zbarveno.

Jak vidno, text není zcela Vaším, když dále píšete :
"Důvody, proč je přijatelnější jejich vláda i s podporou komunistů než jakákoli vláda sestavovaná s účastí ODS, se zde budeme zabývat v jednom z příštích sloupků."
Budeme zabávat ... to je Patočka a.... , nebo My, Patočka, jako zdůraznění Vašeho ega ?

No a na závěr - dal jsem si práci ... Na zkratky ODS versus ČSSD vyhrála ODS poměrem 13 : 7, přičemž hrubší porážce zabránil předposlení odstavec, kde se naštěstí ČSSD vyskytla dokonce 4x.

Jak charakteristické, o čem text při názvu "Sociální demokracie versus Jiří Paroubek" ve skutečnosti je.

Jak hluboce novinářské... upoutat názvem a psat o něčem jiném... Asi tak má vypadat headline článku dle pana Patočky.

Nezklamal jste. Nic jiného jsem totiž po Vašem úvodním reklamním blogu nečekal.

Hezký den
26. 06. 2009 | 13:53

Paterik napsal(a):

Vilém:

Gorbačov jistě význam má, ale řekl bych, že on sám už pak na běh událostí neměl moc vliv. Churchill měl svou hvědnou hodinu ve WWII, ale spíš jako morální vzpruha, neboť řada jeho vojenských ropzhodnutí nebyla zrovna šťastná. Silná osobnost by se měla vyznačovat pozitivním přístupem - asi jako to dělá Obama - zatímco Paroubek nabízí povětšinou velmi negativní postoje. S takovou mě skutečně neosloví.
26. 06. 2009 | 14:01

radek napsal(a):

Paterik

"Mám obavu, že ČSSD na tom nebude líp, dokud nepřestane kázat třídní boj bohatých s chudými..."

A není to tak, že právě asociální politika ODS nahání voliče do řad KSČM?
26. 06. 2009 | 14:05

entp napsal(a):

pane Patočko,
zapoměl jste na dva drobné detaily:
1)že Paroubek je bezkurpulózní úředník, který když spolušéfoval na Pražském magistrátu, si přes malé domů ulil částky v řádu minimálně se sedmi, spíše osmi nulami;
2) nastolil s Rathem tak agresivní politické prostředí, že vzniklé animozity paralyzují základní funkce státu, což bude mít dlouhodbě katastrofální důsledky: zadlužování, absence výkonu spravedlnosti, nedůvěra v demokracii atd...
PS1: jako mnohaletý podporovatel hnutí Duha jdu okamžitě zrušit trvalý příkaz k úhradě!
PS2: pokud chcete něco vědět o skutečné levici, přečtěte si něco od Václava Bělohradského!
26. 06. 2009 | 14:06

radek napsal(a):

entp
zase za všechno může Paroubek,

prosím přečtět si: Bývalá Řebíčkova firma stavěla za 9 státních miliard

http://aktualne.centrum.cz/...

a pak srovnávejte...
26. 06. 2009 | 14:11

neo napsal(a):

radek: bývalá...
26. 06. 2009 | 14:14

Paterik napsal(a):

Radek:

zaprvé si vyjasněme, co je to asociální politika ODS. ODS nikomu nekrátila důchody, jen zpřísnila vyplácení dávek a nemocenské - přičemž nemocnost se doslova zázrakem snížila. Zadále nevím, které voliče ODS nahání komunistům - ti mají své voliče jisté, středoví voliči utíkají k ČSSD.
26. 06. 2009 | 14:17

vlk napsal(a):

Tohle je sakra dobrý blog. S jeho závěry souhlasím až do odstavce ohledně Miloše Zemana včetně.

Dál budu řadu věcí rozporovat.
Koncepce vlády soc dem a lidovců s podporou KSČM?
Tak za sebe říkám, že tohle je mrtvý projekt! Neumím si představit lidovce, jak v takové vládě sedí, jakkoli jsou ochotni sedět v každé vládě. Ale tohle by je dnes ještě určitě zabilo. I kdyby ne- nevěřím tomu, že komunisté s e s pokojí s cenou útěchy, kdy jsou ti co dodají hlasy , ale bez vládních funkcí. důvod třetí - je sakra rozdíl mezi postavením, silou , potenciálem CDU a KDU! Srovnávání nesrovnatelného.Tohle prostě pro mne nefunguje.
nesouhlasím ani s osobními handicapy, definovanými u Paroubka autorem jako nefatálními. Sorry, ale volby jsou daleko více o sympatiích a vzbuzených dojmech než o racionalitě.A Paroubek nemůže za svou vyzáž, která ho limituje úplně stejně jako jeho slovník, nedostatek humoru, způsobu vyjadřování a nedostatek osobního charisma.! Tohle ho bud e stát soustu hlasů. troufnu si tvrdit, že kdyby stál v záplavě vajíček Cyril Svoboda, najdete s e víc než větší množství zejména žen starší generace, kteří mu hodí hlas ze soucitu.Nemluv+ě o Topolánkovi. To by nejspíš i některé zdejší bloggerky slzu uronily a spodničku roztrhly, aby ztepilému Mirdovi vajíčko s obličeje setřely. By´t by je Talmanová následně pohledem sežehla…. U Paroubka tohle nezafungovalo ani minimálně.Proto jeho osobní handicapy pokládám , z hlediska volebního výsledku, za fatální. Paroubek se svým výzorem, slovníkem a retorikou je přijatelný jako protestní vůdce, ale nikoliv jako vůdce normální, tedy v kladném slova smyslu.nemůže za to , ale je to tak.A soc dem za to už platí.Lidé prostě chtějí hezkého a usměvavého vůdce.Klasika -Brown -Blair. Při tom Paroubek je dnes pro oranžovéprostě nepostradatelný a nenahraditelný. Což pravicová media velic e dobře vědí a oceňují. Přesně tak , jak to autor píše.

Naprosto chybná je definice fatálnosti toho, že Paroubek se příliš soustředuje na asociálnost ODS a na sociální jistotu socdem a pomíjí evropský rozměr své strany a jeho dopad na voliče. Kdyby volič soc dem stál o evropský rozměr oranžových, byli by drtivě vyhrály eurovolby. Nic takového se nestalo.

a fatálnost sázky na sociologické průzkumy, To už zavání směšností. Tohle tvrzení. Ano průzkumy zachytí sic e jen něco a někdy také ještě ne dost dobře. Ale tvrzení , že sázkou na průzkum y ztratí Paroubek hlas y mnoha skupin,je naprosto nepodložené. Ty skupiny mají nějaké cíle a preference. Kterým kdo se přiblíží nejvíc, dostane jejich hlasy. Jak má kdokoliv tyhle cíle a preference konkrétní skupiny asi tak identifikovat? když ne průzkumem? Leda, že by byl insider, což lze u jedné skupiny nebo geniálním sociologem sám. To si o sobě myslel Klaus. A prohrál co se dalo.

K Brožové. Ano nominace Brožové¨, zejména s SČ byl asi úlet. Jakkoliv bych se osobně daleko radši v parlamentu díval na kus s parametry Kateřiny Brožové než Miroslavy Němcové či Parkanové nebo Jacques. Inteligenci budou mít ais tak stejnou, jen Brožová je prostě na koukání o světelné roky přijatelnější. a zpívat umí také líp. A s biomasou na tom bude stejně. Nicméně - soudím,že Paroubek a tím ani soc dem nemá sebemenší šanci ve větší míře oslovit lidi z kultury. Česká umělecká scéna je vlivem doby reálného socíku doprava. Jakkoli ve světě je doleva.většinou. Podobně jako novináři a studenti. Jde prostě o anomálii, která možná ještě dvacet let vydrží. TAdy nemá soc dem šanci.
pokračování
26. 06. 2009 | 14:24

vlk napsal(a):

Co je z mého hlediska na Paroubkovi fatální je něco úplně jiného.
Je to milieu ve kterém se pohybuje. Lidé typu Kočka nebo Ďuričko... Tohle je skutečná bída.
Dále je fatální například jeho personální politika. V severních Čechách je to , pro nezúčastněné POZOROVATELE DĚS A HRŮZA! Nejsem insider. Ale jestliže někdo vyhraje krajské volby jako Foldyna a je sním zameteno, tak to je pro mne projev politické idiocie. A ono to tím neskončilo! Ono je s Foldynou zametáno dále. a schválené kandidátce je snad až šestý! Místo aby se využila jeho prokazatelná popularita!! A s Paroubkovým svolením. řada lidí prostě v SČ podle mne teď socanům hlas nedá. Zejména, je li alespoň 10% toho, co se povídá o Bendovi pravda!
To nemluvím o situaci v krajích, kde soc dem v roli vítěze uzavřela koalu s ODS.. To e další fatální záležitost. Možná , že to volič zkousne v jižních Čechách, kde byl Zahradník opravdu oblíbený, ale v Brně?

A co je fatální pro soc dem? To, že prostě nemá žádnou další těžkou figuru. mimo Jiřího Paroubka. Nejsme si jist, do jaké míry je třeba Sobotka osobností a do jaké míry jen kvalitní a dobrý vždycky druhý. Tohle soc dem velmi limituje.
Byl bych býval čekal, že soc dem po vítězství v krajských volbách daleko víc pustí do medií hejtmany. Zejména Haška a budějovického Zimolu. Oba mají mediální potenciál. Co udělala soc dem? Pustila tam Ratha...
Dalším fatálním problémem je, že soc dem prostě neumí oslovit a to dlouhodobě mladé. Tam děsivě prohrává. protože mlaďoši vidí v soc dem strejce v tesilkách.
A je to nevratné. Díval jsem s e na sjezd soc dem dost podrobně. Ve volbách členky předsednictva strany s e objevily také dvě mladé a frčné dámy. Paroubkem navržená, tuším Landsmanová, nebo jak s e jmenovala a také šéfka mladých socdem. jméno už mi vypadlo. Obě měli sakra dobrý projev. s dobrým dojmem . A nebyly zvoleny. Jako nikdo z kandidátek. Co udělá Paroubek? Nevezme jednu z nich nebo obě a nechá hlasovat UVV o tom která, ale vytáhne z klobouku nějakou Borůvkovou, kterou nikdo nezná!
Já osobně na jeho místě bych udělal všechno, abych do boardu dostal tu šéfku od mlaďochů..
nejsem Paroubek. Jsme jen člověk trošku na levo od středu.

A velká koala? píši to tady už asi tři roky. Podle mne jediné možné řešení, pokud s e máme bavit o nutných a základních reformách a mají li tyto být provedeny a nemají li skončit s příštími volbami.

Jo a ještě něco - úsměvná je ta hláška o historickém zahnání ODS do oposice. To je něco, co zatím ještě dlouho není možné. ODS když prohraje, pak prohraje příští volby,. Ty další nejspíš vyhraje. Asi stejně jako soc dem. Jenže když ODS vyhraje tyhle volby, pak příští prohraje , aby další vyhrála. Napravo od ní není totiž žádný soupeř . A nebude. soc dem když vyhraje tyhle volby, tak jí hrozí, že se z ní tím vítězstvím stane malá strana. Na levici jí konkurují komouši a kdyby sinice měli dost rozumu a necpali s e za každou cenu do vlády a nechali socany ve velké koale , tak teď měl Bursík nějakých 25% preferencí a byl dominátorem levicové části spektra.
Tohle socanům hrozilo a hrozí do budoucna.
26. 06. 2009 | 14:24

Taoiseach napsal(a):

autor:

Ve výčtu páně Paroubkových slabin jste opomenul uvést, že špatně zvládá vlastní emoce, což je u politického leadera docela vážné.

Co je ovšem důležitější: někteří z nás (zatracených potvor!) si ještě pamatují, jak hladce vycházel "přítel" Paroubek s tím modrým bakelitem na pražském magistrátě. To, na co Jan Kasl neměl žaludek, Paroubek bez potíží "vydýchal". Může tedy být věrohodný?

I potom, co je Vladimír Špidla mimo politiku, má soc-dem řadu tváří, které by byly důvěryhodné: Bublan, Hamáček, Tejc, Sobotka, Martinek a snad i Onderka a Hašek.

Paroubek už sociální demokracii volby nevyhraje...
26. 06. 2009 | 14:33

radek napsal(a):

Taoiseach
souhlas, že Hašek by mohl být dobrý šéf
26. 06. 2009 | 14:39

jaryn napsal(a):

Pane Stejskale,

to je nádhera, to je profil autora:

"Novinář, ekolog, občanský aktivista, politik. Narozen 19. května 1973 v Brně. V roce 1989 společně s Janem Beránkem založil Hnutí Duha. V jeho rámci se účastnil řady kampaní, především proti dostavbě Temelína, v letech 1992 až 1999 rovněž v rámci Hnutí Duha řídil časopis Sedmá generace. V letech 1999 až 2009 byl šéfredaktorem Literárních novin. Od roku 1999 posud je členem Mezinárodního fóra o globalizaci..."

Kam vy na tyhle aktivisty chodíte? Není se pak čemu divit, že se člověku při čtení takových blábolů dělá poněkud nevolno.

Blogy na Aktuálně - houstnoucí přehlídka "nové mládeže", neschopné normální práce, zato velice aktivní v pseudoorganizacích s náplní práce nula, kromě mlácení hubou a přiživování na době. Lišnije ljudi, řekl by o takových Rus.

A vy byste chtěl, aby se tu diskutovalo?
26. 06. 2009 | 14:42

Taoiseach napsal(a):

jaryn:

Jak vidíte, diskutuje se tady celkem živě. Když nesouhlasím s autorem blogu, uvádím argumenty K VĚCI. Zkuste to také...
26. 06. 2009 | 14:49

radek napsal(a):

Paterik
nezlobte se na mě, ale připravovat reformu zdravotnictví (pravděpodobně tunel) ve stylu USA to snad nebudu ani komentovat, dále pak skutečnost, že poplatková reforma byla nejtvrdší v Evropě je také jasná, snížení doby podpory v nezaměstnanosti, odnětí podpory 3 dny nemoci (poslancům běží 100 % pořád), již zmiňované daň zákony především zvýhodňující bohaté - asi žijeme každý v jiném státě, tohle jsou prosím jasné důvody k volbě komunistů jako protestní hlas
26. 06. 2009 | 14:50

radek napsal(a):

neo
prosím nedělejte ze sebe hlupáka
26. 06. 2009 | 14:53

radek napsal(a):

vlk
ohledně voleb do EU, dle mého názoru jde voličům pravice o evropské dotace (proto chodí v hojném počtu), ostatní občané nedostanou nic a evropský parlament je daleko...
26. 06. 2009 | 14:57

vlk napsal(a):

radek

ač nerad, ale musím konstatovat, že nesdílím váš názor na účast pravicových v eurovolbách... Tohle nefunguje. Podle mne ne. Jsou disciplinovanější. a víc ideologičtější.
Ale evropské dotac e v tom nehrály roli.
26. 06. 2009 | 15:05

neo napsal(a):

radek:

tak jo, když tvoje bývalá vykrade banku, bude to tvoje vina:)
26. 06. 2009 | 15:06

vlk napsal(a):

neo
za radka. příklady z tvé rodiny nepasují automaticky na každou rodinu ,-)))
26. 06. 2009 | 15:14

radek napsal(a):

neo
pokud někdo prodá firmu (a to také úplně jisté není), nic mu nebrání, aby se s ním noví vlastníci nepodělili, že...
26. 06. 2009 | 15:15

entp napsal(a):

to radek:
Paroubek byl dvojka Béma, nejsem naiva, je to jedna parta :-(
Nelíbi se mi především, že tak inteligentní autor vede úvahu po linii z 19. stoleti: pravice v. levice. Obě velké strany drži národ v této umělé polaritě, aby si mohly společně nahrabat.
Bohužel, máme takovou vladu, jakou si zaslouzime!
26. 06. 2009 | 15:16

Paterik napsal(a):

Vlk:

to sotva, voliči komunistů jsou ještě disciplinovanější a ještě ideologičtější. My pravičáci jsme prostě zodpovědní, zatímco voliči paroubka jen sedí doma a nadávají...

Radek:

nevím, kolik toho víte o zdravotnictví, ale já se v něm tak trochu pohybuju, takže vím, jak bohužel funguje. Nelíbilo by se vám to. V zahraničí je spoluúčast výrazně vyšší než u nás. Poplatky byly ještě velmi mírné. Snížení podpor - prostě si musíte pilněji hledat apráci a ne jen chodit s nataženou dlaní ke státu. Máme dvojnásobnou docházku k lékaři než průměr EU, s tím se prostě musí něco dělat. Péče je drahá a zdravotnictví kumuluje dluhy, protože prostě příjmy nekryjí výdaje.
26. 06. 2009 | 15:18

neo napsal(a):

radek: to samozřejmě, ale to se může podělit i jakákoli jiná firma:)

vlk:
no, ještě jsem nebyl ženat, takže jsi mimo, jako vždy:)
26. 06. 2009 | 15:20

radek napsal(a):

vlk
proč by chtěla pravice volit své zástupce do EU, když chce EU oslabit (nebo právě proto)?
no nevím, podle mého názoru si zvolením svých lidí prostě hlídá, aby nepřišla o nemalé toky peněz, které si následně rozdělují formou různých fondů na podporu čehokoliv..
26. 06. 2009 | 15:21

vlk napsal(a):

radek

šlo o pouhou pomstu za prohrané krajské volby. Mobilisace věrných.další prohra už by asi nešla ustát.
Zvolením europoslanců s e žádné fnanční toky neohlídají. To s e dělá na ministrstvech.nebo na krajích. Prostě na držitelých finančních titulů.

Neo to s e klidně může týkat tvé bejvalky přítelkyně. A tu jsi snad měl ne? Napsal jsi totiž bývalá.Nic víc. A bývalá automaticky neznamená manželka.
26. 06. 2009 | 15:26

radek napsal(a):

Paterik
ohledně "Julínkova" tunelu jsem již napsal hodně komentářů a nechci se opakovat, ohledně prac. příležostí je situace diametrálně odlišná Praha x ostatní...
26. 06. 2009 | 15:28

Martin napsal(a):

zeman - buran a ochlasta, spidla - stalinista v odchylkach lenin, gross - blbecek masinfira a pak zlodej (tohle snad jediny opravnene), paroubek - diktator, gottwald, bradavice

to ze dnes pravice vzpomina jak pry toho nebo jinyho si mohla vazit je zvast protoze v dobe kdy byl kdokoliv v cele socdem tak to schytaval naprosto stejne i ten dnes milovany slusny hoch spidla. a jestli si socdem zvoli do cela dnes milovanyho pana knizete tak hned vsichni o nem zacnou psat, senil, debil, kokta a hlupak
26. 06. 2009 | 15:38

Martin napsal(a):

zeman - zere bucek a chlasta pivo a becherku, no to je ale dobytek jak nas reprezentuje, ta levice je ale hnus
paroubek - zere kaviar a chlasta konak, jak to ze nezere bucek a nechlasta pivo ten dobytek co nas tak hrozne reprezentuje pretvarkou, ta levice je ale hnus.
26. 06. 2009 | 15:40

StandaT napsal(a):

hi hi hi. Bavím se :)))
26. 06. 2009 | 15:41

Paterik napsal(a):

Radek:

julínkův tunel je jen heslo. Privatizace soukromých nemocnic je riziková, ale systém jedné pojiťštovny, který prosazuje Rath, je cestou do pekla. Mimochodem, poplatky se platí i třeba v Německu a nikdo neskučí, že ministr zdravotnictví je vrah batolat.
26. 06. 2009 | 15:43

Martin napsal(a):

Pateriku a to batolata v nemecku platej poplatky ? My jsme byli JEDINI v evrope co kasirovali i za inkubator a mam dojem ze vsude poplatky deti neplati. Nase poplatky byly postaveny nesmyslne a ne na vzoru nemecka nebo svedska, takze kdo se ohani zapadni evropou tak prekrucuje realitu.
26. 06. 2009 | 15:47

radek napsal(a):

Paterik
jenže když dva dělají totéž, není to totéž...
v Německu systém zohledňuje např. příjem pacienta, dále pak takovouto reformu je třeba prodiskutovat (ne schválit honem rychle s pochybným záměrem), fakt to už nechci probírat (PRO MĚ TO BYL TUNEL)...
Jenom nevím, proč systém jedné pojišťovny shledáváte špatným.
Odpadnou náklady na šéfy, auta, budovy... Standardy přeci nebude určovat monopolní pojišťovna?
26. 06. 2009 | 15:52

mb napsal(a):

divím se poloadoraci Paroubka Patočkou ...

to je jako o tom břevnu a třísce ...

a pardon komunistům ... ?

skutečně nevím ....

podporoval bych spíše občanskou ( nefundamentalistickou ) část ods jako možnou potenciální naději pro zlepšení zdejších politických mravů ( disident Vondra) , neúplatný Schwarzenberg ....

ale třeba se pletu, příjemný den
26. 06. 2009 | 16:00

pgjed napsal(a):

Pane Patočko:

Zkuste vaše texty zestručnit. Příliš málo faktů a příliš mnoho omáčky.

Nebudu vám šlapat do vašich kruhů, ostatně viděl a slyšel jste jistě pana Hlinomaze ve filmu "Jáchyme, hoď ho do stroje!". Mám jenom dvě připomínky:

1.) Mohu Vás ujistit, že Rašín, kdyby žil, nechá zastřelit Paroubka i s jeho smečkou za tu rozhazovačnost a dluhy bez špetky ekonomické zodpovědnosti.

2. K tomu masarykovskému kořínku. Kdepak sociálně citlivý a demokratický. Řekněme socialistický, silně manipulativní, prekomunistický kořínek. Ten únor 48 se nenarodil z vody. A už bychom si konečně měli začít přiznávat, že konzervativní kritici Hradu měli v lecčems pravdu.

A jinak pohoda, i já vám přeji toho Paroubka. Jen ho příliš brzy nevyplašit! (A Topola rovněž.)
26. 06. 2009 | 16:04

Admirál napsal(a):

Diskutuje se tady o Padoubkovi, jak nám ho malují naše média, která soc.dem levici vůbec nepřejí. Je to jeho skutečný obraz? Já bych řekl, že je to obraz rozmazaný, pokud je něco zaostřeno, tak je to nějaká vada.

Taky bych řekl, že "každý se drbe, kde ho svědí". To platí o ODS, která se zaměřila na Padoubka a Ratha. S ODS sympatizující média jim to nandavají...

Na dtuhé straně by bylo divné, kdyby ho chválila. Zase podle přísloví "Pokud mne chválí můj protivník, měl bych se zamyslet. Něco dělám špatně."
26. 06. 2009 | 16:04

pgjed napsal(a):

To Marek:
Přesné politologické zařazení pana Patočky je anarchokomunista.
26. 06. 2009 | 16:13

Paterik napsal(a):

Radku:

odněkud se začít muselo. Systém se musel nejdřív vyzkoušet a pak teprve upravit podle dopadů.

Jeden postřeh - Rath v nedávném rozhovoru řekl, že před poplatky byla spoluúčast paciantů 8%, po poplatcích 14%, načež on to hodlá po vyhraných volbách "snížit" na 12%. Takže se moc netěšte. Např. poplatek za postel zůstane.

Proč se bojím jedné pojišťovny? řeknu vám to. VZP je dnes ve zdravotnictví už téměř neomezeným vládcem. Doslova si diktuje podmínky smluv s jednotlivými zařízeními. Modelová situace: jste primářem malé interny ve státní nemocnici. Pojišťovna vám nabídne smlouvu na deset lůžek, pokud se vám to nelíbí, nedá vám smlouvu a vy můžete zavřít krám. Tak kývnete. Čili jste nyní v situaci, kdy pokud máte do deseti paciantů na oddělení, tak vám je pojišťovna zaplatí, ale jakmile byste jich musel přijmout víc, tak za ty nadbytečné nedostanete ani korunu. Čili pokud máte tu smůlu, že se k vám hlásí víc pacientů, tak je buď musíte vykopnout, nebo je ošetříte zadarmo a vzniká vám dluh. Ale to není konec pohádky. Vy za těch deset paciantů nedostanete peníze podle toho, co jste na nich opravdu odléčili - na každého doatanete paušál, ale pokud se třeba zakomplikují a potřebují drahou léčbu, tak tu už vám pojišťovna neproplatí. A dluh roste a roste... taky se bavíte?
26. 06. 2009 | 16:14

Paterik napsal(a):

Martin:

já hájím poplatky jako princip. Netrvám na současném nastavení. O tom bude diskuse ještě dlouhá.
26. 06. 2009 | 16:15

Admirál napsal(a):

pgjed - píšete: "Ten únor 48 se nenarodil z vody."

To se skutečně nenarodil. Káždý průser má své příčiny.

Pokud se bojíme opakování, řešme příčiny, nebudeme se hrabat v důsledcích. Zatím to ale vypadá, že nám schopnost analyzovat svou historii a poučit se z chyb schází.
26. 06. 2009 | 16:17

Martin napsal(a):

Pateriku, reagoval jsem na tvrzeni o nemecku a vubec o evrope, tam nikdo nekrici protoze system je uplne jiny. Velmi casto jde o jednorazovy poplatek co pak plati na delsi dobu jsou limity procentem jsou omezeni pro socialne slabe atd. To je neco uplne jinyho nez bylo zavedeny u nas a proto ten odpor, protoze to melo ciste asocialni diktatorskej vymer. Stejne tak by se dalo rict napriklad vsude v evrope platej dane a proto nase dan muze byt 99 procent, souhlasil byste s takovou argumentaci a nebo byste zacal posuzovat vysi sazeb nebo vubec zavedeny systemy ?
26. 06. 2009 | 16:19

radek napsal(a):

Paterik
já se na nic netěším ani se nebavím,
jenom bych byl rád, aby po bank. tunelech nepřišly další a bolestnější...,
co se týká jedné pojišťovny, není tam nějaký mechanismus odvolání se k nějaké odvolací instanci? je jasné, že monopol by musel podléhat kontrole !!!
jinak samozřejmě je třeba diskuse, nic není rozhodnuto
26. 06. 2009 | 16:20

radek napsal(a):

Paterik
proti poplatku za postel nic nemám, naopak to schvaluji a nechápu, že s tím má čssd problém
26. 06. 2009 | 16:23

Martin napsal(a):

Radku, poplatek za postel mi nijak taky moc nevadi pokud se nebude tykat deti protoze tam je to zase podle mne nesmysl.
26. 06. 2009 | 16:24

pgjed napsal(a):

Vlku, "...jakkoli jsou ochotni sedět v každé vládě..." fuj! To je faul!

Jinak "velká koala" nemá šanci vyřešit jakékoliv reformy. Tím spíše, že i "základní reformy" jsou jenom dílčí vůči potřebě shodnout se napříč politickým spektrem na základním směřování demokratického státu. Jinak je to lepení hnízda a plácání báboviček.

Jo a toho Haška do médií, toho bych si taky přál. Nic by nám tak nepomohlo. Zlatý nápad!
26. 06. 2009 | 16:26

pgjed napsal(a):

To věru, Admirále.
26. 06. 2009 | 16:27

radek napsal(a):

Martin
souhlas s názorem na media i zdravotnictví
26. 06. 2009 | 16:27

typro napsal(a):

Soudruh Paroubek se spojí třeba i s Marťany aby vládl republice. Když mu Marťani tedy přišli na na předvolební setkání, nechal je, asi omylem, napadat ochrankou. Nelze mu tedy věřit, slušné je ho nevolit.
26. 06. 2009 | 16:31

Martin napsal(a):

Radku, jen vlastne jedna vec, poplatek za postel taky nemuze byt absolutni. Je pravda, ze clovek ktery neni doma nevydava tolik penez a mohl by prispivat na potraviny atd. Ale ten samy clovek prece soubezne tim ze je v nemocnici nevydelava a najmy nebo zakladni chod domu a jiny ucty platit musi. Mam dojem ze v casti zapadnich zemich je to taky zastropovany nejakym casem kdy se poplatek v nemocnici plati a pak uz taky ne.
26. 06. 2009 | 16:31

Paterik napsal(a):

Martin:

já se primárně ohrazuju proti tvrzení, že naše zdravotnictví je bezplatné a tudíž jaképak poplatky. Změkčení navíc už odhlasováno bylo, novorozenci jsou už vyškrtnuti. Navíc nešlo jen o poplatky, ale i o léky atd, a samozřejmě i stropy na doplatky za léky. 30 korun mi nepřijde zase tak moc, navíc s dokladem o hmotné nouzi se nic platit nemusí.

Radek:

nevím, jak se dá tunelovat nemocnice... pokud máte na mysli, že by se zbavovali nerentabilní péče, tak se ptám - a proč je některá péče nerentabilní? No protože - pohádka viz výše....

dovolání proti úředníkovi není. Toto je jádro našeho zdravotnického systému, já bych to dokonce klidně nazval lží o péči dostupné pro všechny. Poplatky zdravotnickým zařízením měly částečně pokrýt právě takovéto díry v rozpočtu, ovšem oranžoví místo toho křičí, jak si nemocnice pěchují do kapes naše krvavě vydělané peníze. A jakmile nebude existovat konkurence mezi pojišťovnami, tak ještě přituhne.
26. 06. 2009 | 16:32

radek napsal(a):

Paterik
no přece privatizací a odvedením peněz místo na léčení akcionářům, to je přeci jasné !!!

soukromá nemocnice = podnik jako každý jiný
26. 06. 2009 | 16:37

Martin napsal(a):

Pateriku zmekceni bylo odhlasovano az po obrovskych protestech. To si nepamatujete jak jeden den Cikrt vysvetloval ze platici deti v inkubatoru to je znak solidarity a tak je to spravny a o par mesicu pozdeji stejny Cikrt rikal ze oni deti zpoplatnit nechteli a muze za to Hovorka ? Ja si tohle pamatuju vyborne. Protest je proti systemu poplatku jak byly zavedeny u nas a jakou formou. Cely to melo byt projednany a vytvoreny jako kompromis vsech stran a ne jako silova akce oprena o par prebehliku a pak kazdyho kdo protestoval se umlcovalo kricenim ze je simulant a zere paralen.
26. 06. 2009 | 16:42

Martin napsal(a):

Pateriku a jinak dovolani proti urednikovi je uz nejaky cas u nas funguje spravni soud. Jen lidi si to moc neuvedomujou zvlast protoze ods jeho vznik moc nevonel.
26. 06. 2009 | 16:45

Paterik napsal(a):

radek:

pokud je nemocnice podnik jako kterýkoliv jiný, musí se řídit zákony - tedy pokud by využil peníze na jiný účel než léčbu pacientů, pak je tu vždycky dost místa za katrem. Soukromé pojišťovny i zdravotnická zařízení tu už jsou a fungují.

Martin:

Julínek chtěl, aby systém běžel aspoň půl roku a pak se měl vyhodnotit. Ale to ne, hned se začalo s pokřikem ze všech stran. Jak mohly poplatky vzniknout všeobecnou dohodou, když levice o nich nechtěla ani slyšet?

co se týče smluv - je zcela v kompetenci pojišťovny s kým a za jakých podmínek smlouvu uzavře. Uzavření smlouvy tudíž nelze nijak soudně vymáhat. Pokud vám ji pojišťovna nebude chtít dát, tak vám ji nedá a nic si nevyžalujete.
26. 06. 2009 | 17:34

jarpor napsal(a):

Paterik

Musím říci, že máte obdivuhodnou výdrž... zde i pod Michlem...

Hezký den
26. 06. 2009 | 18:04

Admirál napsal(a):

Martin - "Cely to melo byt projednany a vytvoreny jako kompromis vsech stran." Tady jste udeřil hřebíček na hlavičku.

Poplatky ve skutečnosti asi nejsou tak konroverzní téma, ale v kotextu s přípravou privtizace zdravotních pojišťoven atd. to má jiný rozměr.

Zásadní reforma zdravotnictví se nedá dělat jako trucpodnik s podporou většiny jednoho nakoupeného hlasu. Zde musí existovat široká shoda na zakladech reformy.
26. 06. 2009 | 18:11

Paterik napsal(a):

Jarpor:

spíš bylo dneska míň práce a tudíž víc času flákat se na netu, ale díky! Ještě si mě můžete přečíst pod Křečkem...

Admirál:

široká shoda? A kde se vezme prosím vás? Paroubek se s Topolánkem neshodnou ani na tom, který je den v týdnu, natož na zásadních reformách. Navíc zjistil, že se na odporu proti tomu dá získat hodně hlasů.
26. 06. 2009 | 18:21

Admirál napsal(a):

Paterik - netvrdím že shoda byla možná, tvrdím jen, že je nutná.
26. 06. 2009 | 18:33

op napsal(a):

tak a Patočka bude volební lídr ČSSD v ústeckém kraji, kde ho Paroubek doporučí.

mnines jerks
26. 06. 2009 | 18:39

Paterik napsal(a):

Admirál:

Existuje spousta věcí, kde by byla dohoda nutná - jako třeba systém daní nebo reforma důchodů. Bohužel nemůžeme prostě ignorovat reálnou politickou situaci a pořvávat na ODS, že se nedohodla s Paroubkem, když sám druhým dechem dodáte, že shoda nebyla možná. To se pak těžko něco realizuje.
26. 06. 2009 | 18:39

Milan H. napsal(a):

Výborný text, pane Patočko. Rozumné kritiky již bylo dost od vlka, takže jenom děkuji a pište dál (když nepíšete o energetice, má to hlavu a patu, takže doufám, že si to zapovíte).
26. 06. 2009 | 18:45

Stan napsal(a):

Pokud spojíme Patočkův text, vlkův komentář a okořeníme to humorem Martina (porovnání Zemanova bůčku a Paroubkova kaviáru bylo opravdu výživné), dojdeme k realitě.

Nezazněla tady jedna věc, a to je pravicová mobilizace proti návratu k předlistopadové totalitě a oboustranná vyprázdněnost, kdy voličům už nejsou servírovány pozitivní programy (marketingové agentury zjistily, že na novácké publikum to nezabírá), ale očerňování druhé strany a mobilizace proti "těm druhým", s nimiž se ovšem po volbách klidně uzavře koalice či jiný druh "dohody" o rozdělení koryt.

Paroubek je nám předkládán jako totalitní papaláš, přičemž se zamlčuje, že zde dva roky vládl, aniž by došlo k nějakým protidemokratickým excesům (pokud za exces nepovažujeme zásah policie proti zfetovaným technařům na cizích pozemcích). Nezavírali se političtí odpůrci, nestavěly se ploty na hranicích, neznárodňovalo se, dokonce se ani nezvyšovaly daně. Paroubek, který si v roli předsedy vlády vedl o dvě třídy lépe než Mirek Topolánek, je přesto líčen jako ďábel.

Všimněte si také, že na všech fotografiích v korporátních médiích je Paroubek zásadně zobrazován v nesympatických obrazech (posledním příkladem je dnešní Aktuálně a článek o Foldynovi), naopak Mirek zásadně vždy s úsměvem na tváři a ve formě (snad se dvěma výjimkami, kdy se to nedalo zaretušovat, a to byl pověstný fakáč a kopání do reportérského auta).

No a poslední poznámka. Všimněte si také, jak se změnil postoj médií k Václavu Klausovi. Z "tatíčka" na "zrádce národa", přičemž obě tyto polohy neodpovídají realitě (podotýkám, že Václava Klause z různých důvodů upřímně nesnáším). Kdepak asi našim decision makerům šlápl na kuří oko?
26. 06. 2009 | 18:51

vlk napsal(a):

pqjede
proč faul. Víte s vámi mám problém. Vás neberu jako lidovce , ale jako pqjeda. A nepsal jsem o vás.
Nicméně - reagujete za všechny lidovc. Podívejme se, co jsme napsal. Tedy , že vlád a soc dem +lido s podporou komunistů je podle mne nedělatelná, jakkoliv lidovci chtějí sedět v každé vládě.
Mylsím, že vláda s podporou komoušů byste neunesli a nepůjdete do ní. Mýlím se?
Nebo s e mýlím v tom, že
-jste byli v úplně všech vládách, co jich tady bylo s vyjímkou vlády Zemanovy a současné Fischerovy. Dokonce iv úřednické vládě Tošovského... Někdy ve vyslověně trapných figurácha strapnými figurami. Vzpomeňme závěrečné tance vašich ministrů ve vládě Paroubkově. Dávající demisi a neodstupující ..
Vzpomeňme na poslední Kalouskův tah o kterém vědělo celé předsednictvo partaje a nikdo aninecekl, dokud s eneozvala základna..
A velká koala není řešením? Tak jak chcete dělat zásadní systémové řezy: Se 101? A zabetonovanou opozicí? To už jste si zkusili, speciálně vy v právě minulé vládě.
A no shodamusí být širší. Al e zejména obou hlavních hráčů. Pak je ovšem pravda jedno, zdali vás k tomuvezmou nebo ne. Nevysmívám se, ale tak to prostě je,.

Já nemám sebemenší ambici s enavážet do pqjeda. To mi věřte.
26. 06. 2009 | 18:53

Stan napsal(a):

Oprava: ...decision a opinion makerům...
26. 06. 2009 | 18:54

pedro napsal(a):

Nejsem tak uplne presvedceny o pozitivnich vlastnostech Jiriho Paroubka. Ale o tom jsem psat nechtel.
Moc se mi libi, ze pres naprosto evidentni jednostrannou palbu medii se cesky LEVICOVY intelektual dokaze zamyslet a analyzovat situaci. Naopak me desi, kde skoncila ceska PRAVICE. Kde jsou cesti pravicovi intelektualove, kteri si uvedomi, ze ODS je skutecne jakousi ideologickou mixazi fasizujici Druhe republiky, Husakovske mentality a dodal bych i (casto spatne pochopenych) liberalnich myslitelu angloamerickeho sveta.
26. 06. 2009 | 18:59

Jose napsal(a):

Stoprocentní souhlas.
Mladá Fronda ny zkandalizovala i Ježíše Krista, pokud by se stal předsedou ČSSD.
26. 06. 2009 | 19:10

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, český levicový intelktuál..,současný doufám. Prosím, nemůžete někoho mimo havlozao politruky, drátha a sqělého jistě džordžína zmínit ještě nějakou další ůžasnou mozkokapacitu. Děkuji.
Veselé krizování...
http://i.zpravy.cz/pes/09/0...
26. 06. 2009 | 19:29

Paterik napsal(a):

Jose:

pokud by se Ježíš v čele ČSSD choval jako Jiří Paroubek, tak po zásluze, ne?
26. 06. 2009 | 19:41

radek napsal(a):

Paterik
velmi se mýlíte, pokud srovnáváte soukromé malé nemocnice s velkými, u malé nemocnice skutečně můžete jít do jiné (v malých městech ani to), u velkých však máte velký problém - shrnuto, tam kde není konkurence je naprosto neúnosné riziko privatizace velkých nemocnic(upozorňuje na to i pan Švejnar, což rozhodně není levicový politik), odvolávat se na soudy je velice naivní, protože pokud má člověk velký zdravotní problém, těžko si může dovolit běhat roky po soudech a bojovat proti týmům právníků...
26. 06. 2009 | 20:39

Nuba napsal(a):

Hoši z ODS to mají marketingově propracované. Pojali to ve velkém stylu, i z vody lze uvařit, je přece krize.

Jsem opravdu na jejich podzimní kreace zvědavá. Čekám téměř všechno i nemožné. Jinak v zájmu zachování duševní rovnováhy hodlám celou předvolební šaškárnu pojímat jako kabaret. Samozřejmě Jiří Paroubek jako úhlavní nepřítel je první na ráně. To bylo řevu po Kubiceho levárně (ať to dělal z jakýchkoliv důvodů)když se Paroubek vyjádřil o puči srovnatelném s rokem 48. Tak teď se pro změnu mobilizuje proti návratu před listopad 89. Naprosto srovnatelná ptákovina a to je v pořádku. No je jasně vidět, že by politická garnitura měla být vyměněna pro pohrdání voliči (je to srovnatelné se zneužitím pravomoci veřejného činitele). Dělat si z lidí blázny. A to je teprve začátek. Myslím, že ty silnější kalibry máme teprve před sebou.

Co se dá čekat od mého zástupce, který lítá v italské zahradě s obnaženým přirozením. Byla jsem pohoršená, když ukazoval prostředník. Evropě to ukázal tím cukrem, Entropou a obnaženým pohlavím. Mám za to, že se někteří zbytečně zlobí, že jsme si pádem vlády udělali ostudu. Dnes je již svět tak propojen, že si nikdo iluze nedělal. Nebuďme pokrytci , prát špinavé prádlo doma. Naopak, pořádná lázeň venku je očistnější, než nějaké šmrdlání v neckách. Naši zástupci úroveň národa předvedli se vší parádou. Nemám ráda, když se věci lakují na růžovo. Pěkně se do toho zrcadla podívejme, nalejme si sklenku či raději dvě něčeho dobrého a možná si potom tu pravdu připustíme. Když vůl vypadá jako vůl, tak to asi bude vůl. A všechny výjimky potvrzují pravidlo.

Co je to za inteligenta, který u společného oběda krká a prdí ?
26. 06. 2009 | 21:06

Germanicus napsal(a):

vlk:
Zatím to skutečně vypadá na velkou koalici. Hlavní důvod je, že obě strany na sebe hodně vědí a drží se navzájem pod krkem. Takže jim nic jiného nezbývá než vytvořit společnost s ručením neomezeným. Bakalovy HN už začínají zveřejňovat kompromitující informace víc na ČSSD, trochu míň na ODS (šéf se rozhodl podporovat TOPless). Zatím jsou to jen takové soft kauzy. Viz:
http://hn.ihned.cz/c3-37579...
http://hn.ihned.cz/c1-37579...

Ke kauze Foldyna Š. Kotrba v dnešních blistech zveřejnil toto:
"26.6.2009
Na Facebooku vzniká nová aktivita: Porazit Paroubka volbou Foldyny
Štěpán Kotrba

Na Facebooku nastalo vzbouření proti odsunutí Jaroslava Foldyny na šesté místo kandidátky do Parlamentu, o čemž včera rozhodla ústecká konference. V severních Čechách se schyluje k definitivnímu boji mezi tradičními sociálními demokraty a pochybnými černými dušemi, propojenými na Paroubkova poradce Bendu. Poslanec Jaroslav Krákora obsadil třetí příčku po Paroubkovi a Šlégrovi, kterou ovšem předseda slíbil Jaroslavu Foldynovi. Výkonný výbor krajské organizace ale pořadí ve čtvrtek přeházel. Boj o Foldynu je logickým vyústěním jak pro členy sociální demokracie, tak pro jeho příznivce z řad nestraníků, nebo i jinostraníků. Cíl je jednoduchý: porazit Paroubka tím, že co nejvíce voličů bude důsledně kroužkovat ve volbách Foldynu. Jen tak se může stát, že se předseda ČSSD vůbec nedostane do Sněmovny. Pokud nejméně 7% z hlasů pro stranu ČSSD bude selektivně pro Foldynu, může se to podařit. Nicméně to znamená překroužkovat Paroubka, Šlégra, Tancoše a Bendu. Facebooková komunita v tom má jasno. Vzhledem k síle, jakou projevila tato komunita při "vajíčkových " protestech, kdy se sešlo na 50 000 podporovatelů protiparoubkovských protestů, může se jim to podařit.
Sám Foldyna na Facebooku říká: " ...chci na preferenční hlasy porazit PAROUBKA ! ..kdo chce taky ... tak není nad čím váhat !" Stejným nápadem se nyní zabývá i děčínská ČSSD. Minulé parlamentní volby v ústeckém kraji ČSSD vyhrála a získala šest mandátů."

Ta předsedkyně mladých sociálních demokratů se jmenuje Lucie Svobodová a je inteligentní, vzdělaná, organizačně schopná a má šmrnc. To jsou asi také důvody proč ji Paroubek nevybral.

Mimochodem vlku, nevíš co je s Hajným? Začínám mít vážné obavy...
26. 06. 2009 | 21:08

Jenda napsal(a):

mě vadí na ODS že neplní sliby
- nesnížila daňovné zatížení
- schválila radar
- zavedla poplatky
- nesnížila státní administrativu
- prohrála volby do krajů /ne vinou ČSSD/

nikdo kromě Paroubka je nemůže potrestat, což nakonec už vyslovením nedůvěry udělal. Díky mu za to. Jsem rád že se na něj modráci tak zlobí - mají proč. .

S Topolánkem díru do světa neudělají. Ten se nedohodne ani s členy vlastní strany, natož s opozicí. Přiznání odpovědnosti je pro něj věc zcela neznámá.
Že mu za jeho neúspěchy v ODS tleskají je jejich problém.
26. 06. 2009 | 21:23

Carlos V. napsal(a):

Jeden by si myslel, ze duo Paroubek - Rath je tim nejhorsim, co by nas mohlo potkat.

Ale Patocka se nevzdava a snazi se k tandemu priblizit, ba se k nemu vetri.

Snazte se, piste, hlasejte Patocko, a mozna Vas hruzna dvojka vezme mezi sebe.

Mate na to !
26. 06. 2009 | 21:50

Rumcajs napsal(a):

Vy se pane Patočko hluboce mýlíte, že nám pravičákům Paroubek nevyhovuje.
Naopak.
On a jeho kamarádi z Kočkovi mafie nám působí přímo potěšení, protože považujeme skoro za nemožné, aby v normální zemi mohl vyhrát volby mafián.

A těch pár šílenců, co za vším vidí jenom mandelinku bramborovou a pravicový tisk, ti nemůžou přece ovlivnit volby.
26. 06. 2009 | 21:59

playboy late night napsal(a):

wbgarden:
Jakmile vidím: "Budu neustále opakovat..." příspěvek přeskakuji. Možná píšete zajímavé věci, ale já se to kvůli tomu otravnému a spammerskému začátku nedozvím. Není to škoda? Nechcete s tím přestat blbnout a schovávat se za tu nesmyslnou frázi?
26. 06. 2009 | 22:05

Kritik napsal(a):

Vnímavě zpracovaný článek. Docela lze obdivovat mírný postoj autora k takové mediální demagogické jedničce, jako MFD.
26. 06. 2009 | 22:05

playboy late night napsal(a):

Nuba: bravo, skvělý příspěvek.

Také mě zaráží, že jsou lidé, kteří by nikdy nekrkali a neprděli na veřejnosti, ale klidně volí ODS.
26. 06. 2009 | 22:09

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vážený plajlajtnajt kluku, neb všichni zde přítomní na rozdíl od vás anonyma velice dobře vědí, co dělám i jak myslím. Pokud vážení cenzoři dovolí zopakuji svoji adresu:
http://wbgarden.com/nove/ei...
Takže taky ukaž co umíš sokolíku noční..., a jinak skákej a skákej..,smyslně pochopitelně..
Veselé krizování...
26. 06. 2009 | 22:13

Paterik napsal(a):

radek:

nejde o to, že by všechny nemocnice musely být soukromé, jen zdůrazňuji fakt, že soukromé nemocnice nejsou zlo, které by bylo potřeba vymítat. Ostatně skutečným vládce je tu stejně pojišťovna... ale konkurence privátních a státních zařízení může mít na celý systém příznivý vliv, jako ostatně jakákoliv konkurence. Kdyby existovaly alespoň dvě pojišťovny, jedna státní a jedna sourkomá, podobné velikosti, mohlo by naše zdravotnictví k něčemu vypadat.
26. 06. 2009 | 22:14

playboy late night napsal(a):

wbgarden: OK, Vaše volba. Místo "značky" otrava. Budu přeskakovat nadále. Ale alespoň jsem to zkusil.
26. 06. 2009 | 22:37

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, co ještě umíš plajlejtkluku ? Vystup z anonymity a zajdem na pivo...
http://i.zpravy.cz/pes/09/0...
Veselé krizování...
Jinak cenzoři, ta kapča je čím dál tím horší, aspoň pro nás slepé penzisty...
26. 06. 2009 | 22:44

Jan Vaculík napsal(a):

Budu neustále opakovat,
a Vlk to 14:26 v obsáhlém příspěvku rozebral detailně bod po bodu,
že jestli je někdo schopen vidět a ctít ušlehtilé levicová ideje v masarykovském duchu, pak taky nemůže nevidět, že Paroubek a jeho žer-ber-kde-ber vepříkovitá frontlajna jsou jsou jí na hony vzdáleny.

Jakub Patočka by se aspoň teď k stáru mohl pokusit přijímat informace, pozorovat skutečnost a přemýšlet o ní také z jiných pohledů, než které jsou dány jeho okamžitým zájmem. Jinak mu hrozí nebezpečí, že zůstane packalem ve všem a navždycky.
26. 06. 2009 | 23:08

Naštvaný napsal(a):

Pokud někdo druhé rozžhaví do běla, tak to je ten redaktůrek, který s Literárních novin udělal ideologicko politickou agitku. Kdo to asi byl Jakube Patočko? Koukám že jste se vrhl na blogery, abyste i mezi nás vnesl svou prachpitomou náladu a své totalitní myšlení.
26. 06. 2009 | 23:08

Jan Vaculík napsal(a):

oprava -jsou JIM na hory vzdáleny.
26. 06. 2009 | 23:09

Pepik napsal(a):

Sakra ten Paroubek nedává stále nikomu spát, čím to asi je? Přiznám se, že jsem to celé nečetl, jen útržky, mám totiž lepší relax, poslouchám Stevie Ray Vaughan and Double Trouble. - blues.
K odkazům "wbqarden":
Kubiceho zprávu považuji za velkou podpásovku, nesouhlasím s médii, že volby neovlivnila. Díky ní se ti dva pánové do sebe pořádně zakousli a nepustí se ještě dlouho, ke škodě všech. už
26. 06. 2009 | 23:22

Rumcajs napsal(a):

Pane Patočko, mohl by jste mi osvětlit co to je "Občanské sdružení věřitelů Jakuba Patočky" , jaký je Váš vztah k Mauerové či Parsifalovi ?

Čím to, že Paroubek či Ráth nejvíce přitahujou psychicky vyšinuté lidi, jako jste například Vy ?
26. 06. 2009 | 23:26

Jan Vaculík napsal(a):

Rumcajsi,
o vyšinutosti bych raději nemluvil. Moc rád Vás tady čtu - ale kdybyste nebyl vyšinutej, kdybychom vůbec nebyli vyšinutí, tak by to určitě nebylo ono!
26. 06. 2009 | 23:45

Jan Vaculík napsal(a):

Pepiku,
ale nebyla ona ta Kubiceho zpráva z podstatné části pravdivá?
Vždyť styky našich politiků z podsvětím se potvrzují ze všech stran.
A to, že Paroubek byl přílušné době na magistrátu šéfem hospod. odboru a nájemci fučíkárny teď sahaj po pojistce za Sjezdovej palác, aniž by jej museli dát do původního stavu; a ten kvůli tomu musel shořet... - to přece není náhoda, ne?
Tak kdy se sakra tomu Kubicemu někdo omluví?
27. 06. 2009 | 00:03

Previt napsal(a):

Pane Patočko, po přečtení vašeho posledního příspěvku mě napadlo jediné - vy patříte do kategorie "MAŠÍBL".
27. 06. 2009 | 00:59

Ládik napsal(a):

Pravý KRÁL POPUlismu je Paroubek. Typičtější postavu v čele levice si ani nejde představit. Arogantní, přežraný, mstivý Grebeníčkův podržtaška. Idol Jakuba Patočky.
27. 06. 2009 | 07:40

vlk napsal(a):

Jene Vaculíku

chtít křišťálovou levici masarykovského střihu v době, kdy zde máme všechno, skoro všechno totálně ušmudlané ,je nesmysl. Současná podoba levice je jen výsledkem stylu,kterým byla tahle republika založena po převratu a stylu, který nastolila tehdy suverénně vládnoucí ODS jako běžnou normu chování!
Což sice soc dem neomlouvá,nicméně diskvalifikuje totálně modré učitele mravů. Jsou ttoiž ještě horší. Vše, co vyčítají soc d em či Paroubkovi , úplně vše sami nejdřív zavedli do politiky.Klasika - nyní křičí , v pozici zloděje - chyťte oranžové!
27. 06. 2009 | 08:17

Krach napsal(a):

Vazeny Ladiku,
pro mne je vrcholem populismu navrh, aby garance za hypoteky prevzal stat, tento vykrik poplusmus prisel od ODS.
Pan Topolanek pred rokem vyhrozoval tomu, kdo bude zpochybnovat volbu Kateriny Neumanove a MS v Liberci, ze bude mit nejdrive co docineni s nim samotnym. A ejhle, dnes nechce byt s Katerinou a dluhy v zadnem pripade spojovan. Tomu se vsude na svete, ve slusne spolecnosti rika "srabarna" a muze me pan Topolanek s klidem zalovat. Teto zmeny postoje si vsimla i jinak proti CSSD zamerena CT a uvedla ji ve sve hlavni reportazi.
Jinak jsem rad, ze poznavam dalsiho pracovnika oddeleni sledovani internetove site ODS, tedy placenou silu, nebo ze by totalni fanfatik.
27. 06. 2009 | 09:35

Rejpal napsal(a):

Myslím, že blog pana Patočky dobře vystihuje situaci u soc. dem. stejně jako Nuba dobře posoudila obč. dem.

Problémem zasloužilých straníků větších stran zřejmě je jejich neschopnost včas ustoupit do pozadí a dát prostor atraktivnějším mladším, kteří lépe dokáží mediálně oslovovat voliče a vysvětlit jim, co vlastně chce jejich strana udělat dobrého, pokud se dostane k moci.

Zdá se, že v Česku ani opozice nedokáže voličům vysvětlit, proč by pro ně mohla být lepší než padlá minulá politická vláda.

Proto většina voličů místo zodpovědné volby svých reprezentantů radši stejně jako dřív nadává na poměry. Menší část, která přijde k volbám, se rozhoduje buď konzervativně podle tradice nebo podle mámivých reklam a hezkých tváří bez ohledu na skutečnost.

Myslím, že si za tuto situaci mohou samotní politici, kteří odmítají omezit svůj získaný vliv a kontakty.
27. 06. 2009 | 10:18

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, psovitej, chyťte oranžové dobré..
Ale jak je vidno, už se chytají sami seč jim síly stačí, hrůza. Jen si počti divochu....
http://www.ateo.cz/f/images...
http://aktualne.centrum.cz/...
27. 06. 2009 | 10:35

Nuba napsal(a):

Ještě jedno zamyšlení k úvodnímu článku

Erupce nových politických subjektů mě vede k myšlence, proč vlastně nemůže na levicové části pol. spektra vzniknou nový subjekt, který by se pokusil sebrat část elektorátu komunistům. Myslím, že je pravdivé tvrzení, že voliči české kotliny jsou tradičně více levicoví, ovšem ve výsledku to mnohdy není znát. Ze zřejmých příčin. Komunisté jsou na vládní úrovni neakceptovatelní, a to již dvacet let blokuje možnost přirozené spolupráce levicových stran. Na tomto nedobrém stavu potom snaživě celou dobu participují (vyhýbám se slovu parazitují) lidovci a pokud by se změnilo modré zabarvení zelených a dostali se někdy do parlamentu, tak i oni.

Když mohou vzniknou takové subjekty jako strana paní Bobošíkové, u které mám nedobrý dojem, že bude lákat maskulinní část voličstva na svou přitažlivou vnější slupku (když má údajně dobrý vzhled lídra mít vliv na ženy a jejich volební preferenci, nevidím bohužel toto vyloučeno i u mužů, ba právě naopak).
No a TOP pana knížete s panem Kalouskem za zády, to je taky podivné dílo. Trošku mi to zaklaplo, když jsem byla u známých ve Vídni a ti se vyjádřili v tom smyslu, že si funkce pan exministr ohromně užívá. Možná toto byl jeden z důvodů, proč podlehl vábení pana Kalouska.

Zpět ke komunistům. V normálním prostředí vyspělé demokracie by měli být okrajovou variantou pro extrémněji smýšlející část voličstva, tak jako ji mají na pravici v podobě dělnické strany. Takovéto strany mohou být indikátory nedobrých společenských pohybů. U nás ovšem celou dobu nutí soc. demokraty dělat velké ústupky při formování všelijakých koalic. A ještě k tomu poslouchat hloupé řeči o spolupráci s komunisty. Když nakonec s nimi spolupracuje kde kdo, když se to hodí. Komunisti nejsou a nikdy nebudou schopni plnit roli jakékoliv moderní levicové strany.

Proč se někdo nechopí také příležitosti na levici, myslím, že by bez šance nebyl.
27. 06. 2009 | 10:44

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé výkřiky, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
27. 06. 2009 | 11:44

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku,
ona i ta prvorepubliková politika byla plná podrazů a sporných momentů (jednání v koaliční "pětce", financování masyrykových aktivit ze Živnobanky atp.), ale celkový přínos byl pozitivní a to dalo zapomenout na všechny rány. Myslím si, že uplynulých dvacet nebude z odstupem času hodnoceno o nic hůř; všechny ty tunely snad naštěstí nepřeváží nesporný (zejména materiální) rozkvět.
Jenže v dalších dvaceti letech asi už půjde o něco jiného, a před těma naši politici stojí jak nahý před džunglí. Jestliže ani na pravici kreativitou nikdo nesrší, tak na levici je to ještě horší: pevné odhodlání "bohatým brát a chudým dávat" (rozuměj druhým brát a svým dávat), mě o schopnosti vést národ nepřesvědčuje.

Přitom je pravděpodobné, že o našem případném debaklu v příštím období rozhodnou nepřekonané, resp. krátkodeše vyřešené problémy z minulého období; tak, jak tomu bylo v případě první republiky.
27. 06. 2009 | 12:35

Krach napsal(a):

Problem CSSD je v tom, ze ti stari partajnici, co pamatuji sokola a nebo starosta z Podsadic, ktereho nikdo medialne nezna, ze je pro ne konecna. Konecna v tom smeru, ze rozhoduji medialne zname osobnosti, a tou je i Slegr. Preci Slegr byl zvolen do mestskeho zastupitelstva, tam nevadila jeho pritomnost, ale na kandidatce CSSD stranikum vadi, zejmena z Litomeric. Meli by byt radi, ze maji takoveho "one", ktery je schopen sva stanoviska i obhajit pri kladeni neprijemnych otazek, jak tomu bylo v jeho rozhlasovem vystoupeni.
No, zrejme potrebuje CSSD dostat poradne na prdel, vcetne Foldyny a Dolejsiho, a h straniku, co ventiluji sva ublizeni o do vsech pro CSSD nepratelskych novin, zejmena do LN.

Proto stranici CSSD, plnou parou s vasim Titanikem na ten volebni ledovec. Musite prohrat, abyste pochopili, ze verejnost potrebuje poyitivni zmenu, tzn. Rath pryc, Slegr na bilbordy a do medii.
27. 06. 2009 | 12:41

tresen napsal(a):

Dotaz na pana Patocku: varili u Skrlu na chate dobre kafe?
27. 06. 2009 | 13:29

Kuba napsal(a):

Vlk vnesl do politiky krásný výraz z astrofyziky: světelný rok (ly). Ano soc.dem. by měla mít ve vrcholném vedení lidi, kteří jsou vzdáleni vůči ostatním politikům na ly. Kdo je to Monika? Její příspěvky na blogy jsou vynikající.Proč ji nezískat?
Proč je mládež pravicová? Každý mladý se vidí, že bude velmi bohatý. Tak to fungovalo i za 1. republiky- jeden absolvent obchodní akademie měl u Bati 6 tis. čistého měsíčně-působil jako nákupčí kaučuku v Africe. Jeho otec propagoval obch.akademii všem dětem. Je to vždy blouznění mladých. Po čase vystřízliví.
27. 06. 2009 | 13:42

radek napsal(a):

Kuba

MF Dnes a Lidové noviny jsou na vysokých školách (a zřejmě nejen tam) rozdávány ZADARMO a ve velkém.

Tak se ta těžkotonážní propaganda dostává mladým pod kůží ať chtějí či nechtějí - už jen účelovým výběrem informací.

Vydavatel těchto interních věstníků ODS dobře ví, proč to dělá. Je to drahá ale užitečná investice do budoucna.

Mladí lidé si tak nenápadně a dlouhodobě zvykají na představu, že demokratická diskuse, to je debata, jestli je lepší topolánkovské nebo klausovské křídlo ODS.

Debata nikdy nepřekročí rámec trenérských a fanouškovských debat, jestli by měla ODS být trochu více nebo trochu méně agresivní a jestli mítinky ČSSD narušovat fyzickými útoky vejci slepičími nebo pštrosími, popř. kdy je záhodno vzít do ruky kameny.

I pasák zvyká svou ovečku na první dávky zdarma.
27. 06. 2009 | 16:07

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat,
paš/s/áci zde...
http://www.ateo.cz/f/images...
27. 06. 2009 | 16:23

radek napsal(a):

voliči ODS jsou dosti často arogantní hulváti, kteří si myslí, jak jsou chytří..., kdyby tu byl komunismus, seděli by v KSČ...
27. 06. 2009 | 16:26

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, arogance zde:
http://www.ateo.cz/f/images...
27. 06. 2009 | 16:42

Krychlic napsal(a):

Nevite nahodou nekdo jak dopadl soud Patocky s Novou? Ta o nem v souvislosti s aferou Kurim rekla, ze se u nej doma v pocitaci naslo detske porno. Ale pak to tusim nejak vysumelo...
27. 06. 2009 | 19:07

Skeptik napsal(a):

Že bude Patočka přínosem pro Altnerák jsem věděl,ale, že ve svých bludech překoná šéfa Dimuna a Tvrdíka to je bomba!Tam musí být sakra dobrý plat!
27. 06. 2009 | 21:10

slav napsal(a):

Paroubek chyby má zasloužil by možná i upozadit, proruská ODS je vysloveně pro demokraty nepřípustná, možná nějakou naději vzbuzuje u komunistů využijí se a pak se uvidí nevyloučil bych že myslí i na věšení. Socdem má s komunisty neštastný vztah a to sociální spravedlnost. Socdem už vybudovala sociální stát v Německu Švédsku a jinde, s různými úspěchy ho obhajuje. To co vybudovali komunisti to nebyl sociální stát a smůla je že ho za něj někteří považují. Socdem nemůže komouše úplně odkopnout neboť by byla obviňována že jde proti vlastním zájmům. Toho využívají někteří k oblbování vajíčkových nezkušenců.
28. 06. 2009 | 14:18

Saliven napsal(a):

vlk to skvěle shrnul. Není co dodat.
28. 06. 2009 | 15:58

vlk napsal(a):

Jene Vaculíku

tvůj optimismus nesdílím. Jestliže je něco založeno jako banánová republika, a každá další vláda nás vždy o trochu, některé víc e , některé méně , posouvají směr Balkán, kavkaz či Střední Amerika, pak jaksi nevěřím, že za dvacet let to bud e jiné a bude s e vzpomínat na prvních dvacet let nostalgicky...
Pardon, jedna možnost takového vývoje tu , bohužel, reálně existuje.
Totiž že všelijaká Ička , Téčka, Dalíkové a podobn prostě už zcel a otevřeně a bezskrupulozně ovládnou poitiku. Leckde už k tomu neschází trochu nic. Stačí poslouchat drby o sestavování kandidátek obou velkých partají například v Severočeském krajia je celekm jasno.
Pak ano, pak budeme na útěk před právníky a zhasínání, a dokonce asi i na současnou justiční mafii vzpomínat se slzouv oku!
28. 06. 2009 | 17:49

George napsal(a):

To je sila prirovnat Paroubka ke kovboji - jo kovboj, ale co prodava Cechy Rusku.
28. 06. 2009 | 18:20

Marcela napsal(a):

Výborně pane Patočko a hlavně objektivně.Pište častěji,ty normalizační jednostrannosti v našich médiích už začínají vzbuzovat asociace na totalitní poměry.
Rumcajzi jestli jseš schopný zamyslet se nad i opačnými názory a žiješ v této zemi a můžeš se hodnotit jako člověk který nevzývá jen honbu za prachy,uznává,že svět není černobílý tak uznám,že nemáš místo mozku jen zatvrdlou asi namodralou hmotu.
28. 06. 2009 | 19:10

jarpor napsal(a):

K Vlkově odpovědi panu Vaculíkovi :

Lze-li, milý příteli Vlku, k Vámi uvedeným jménům přidat všelijaké Tvrdíky, Dimuny, Bendy (mám na mysli přítele předsedy Paroubka) pak lze s tou Vaší "slzou v oku" vést alespoň nějakou, ideologicky nezabarvenou polemiku. Včetně těch sestavování kandidátek (Brožová...).

Předpokádá to však opustit přístup, že jedni jsou jen čerti a druzí jen andělé... Ovšem to chce sundat oranžové brýle a toho patrně nejste schopen...

Hezký podvečer
P.S. Vítejte zpět...
28. 06. 2009 | 19:22

MS napsal(a):

Pane Patočko,

nad Vaším článkem jsem se hodně zasmála a při Vašem srovnávání nahého Topolánka a tvrdého Paroubka na technoparty jsem si vzpomněla na fotku Paroubka ve vytahaných trenclích s přepadávajícím břichem. Ale proti gustu …. Asi každý máme jiný sexuální vkus.
:-)

Jste skvělý pozorovatel. Vystihl jste pana Paroubka perfektně. Rozdíl mezi námi je jen v hodnocení – v žebříčku hodnot.

Pan inženýr Paroubek má jistě i mnoho kladných stránek, ale demokratické cítění to určitě neví.

Vážený pane Patočko,

čtěte si po sobě svoje články a myslete u toho – nahoře napíšete, jak Paroubek tvrdě zakročil proti technoparty a dole jaký je důsledný demokrat! Není náhodou už v tomto spojení něco nespojitelného???
:-)
Vaší chybou je, že ani netušíte, co se vše pod slovem demokracie skrývá. :-(
28. 06. 2009 | 19:51

radek napsal(a):

MS
pletete si demokracii s anarchií...
28. 06. 2009 | 20:27

radek napsal(a):

jarpor
vlk nikdy netvrdil, že oranžoví jsou andělé
28. 06. 2009 | 20:28

jarpor napsal(a):

radek

Napsal jsem : Opustit přístup...
tedy nic o tvrzení...

Soudím, že o "zabarvení" odpovědi panu Vaculíkovi nelze pochybovat... a mám pocit, že to není poprvé ( a bohužel, ani naposled, obávám se...)

Hezký večer
28. 06. 2009 | 20:44

jj napsal(a):

číst články p. Patočky je ztráta času.
p. Paroubek není sociální demokrat, je to marketingový manažer. V této funkci udělal pro čssd hodně. Nevím, jestli bude pro čssd přínosem i v budoucnosti, spíš myslím, že ne. Ale to je možná jen problém mého osobního vkusu.
28. 06. 2009 | 21:09

scientist napsal(a):

Jakube,
taky tu sociologii máte za sebou, tak snad by neuškodilo označovat průzkumy veřejného mínění za průzkumy veřejného mínění. To se sociologií nemá přece nic moc společného - nejsou to sociologické průzkumy, byť to naši polovzdělaní novináři a politici do zblbnutí opakují.

Ano, je tam použitá jedna ze sociologických metod sběru dat, ale NENÍ to sociologie.
29. 06. 2009 | 02:13

slav napsal(a):

ii:
Marketingový manažér také to tak někdy vnímám, ale co mohlo přijít po Šloufovi a Zemanovi, totální destruktéři a Grossovi kariéristovi, je zřejmě nezbytný. Další to bude mít těžké zkuste se trochu zamyslet nad komentáři J. Havla, Zaorálka nově Patočky. Naštěstí odesáci mají Topolánka, Zahradila a Langra.
29. 06. 2009 | 07:48

MS napsal(a):

radek

nepletu!

Zjednodušeně:
Anarchie je bezvládí.
Demokracie je forma vlády, kde zdrojem moci je lid.

Souhlasím, že hranice je zde velice neznatelná a lehce jde tvrdit opak.

Na technopárty jsem nebyla. Bohužel mám hodně pracovních zkušeností při hledání neznatelných hranic v lidském chování a jednání spojeného především se souladem a nesouladem s právními předpisy. Při psaní svého příspěvku vycházím především ze zpráv samotného autora.

Autorovo slovní spojení tvrdý zákrok – mluví za vše. Je-li něco tvrdé – tak u zákroku to určitě neznamená přiměřené. :-)
A autor, jako zástupce hnutí Duha, má určitě hodně zkušeností s tvrdými a přiměřenými zákroky na ekologické aktivisty. :-)

Zkrátím to, pořád platí moje tvrzení, autor by si měl po sobě článek přečíst a myslet u něj, nejen populisticky něco naplácat.
A obecně - Hnutí Duha - určitě neví, co se vše skrývá pod pojmem demokracie. Jestli je někdo anarchista a ne demokrat, tak to je Hnutí Duha.
29. 06. 2009 | 13:32

Demoshenes napsal(a):

Ceska media jsou az na vyjimky drsne levicova. Je putna, jestli levicak buduje komunismus (KSCSSD) ci fasismus (ODS, top09...), porad se jedna jen o formalne oddelene frakce KSC, kterym jde o jeden hlavni spolecny cil - vybudovat totalitni stat rizeny nekolika oligarchy.
Je uplne jedno zda se statni program "zadluzme domacnosti" prpaguje pod nazvem zelena usporam ci srotovne - porad to sleduje jeden cil.
01. 07. 2009 | 19:16

Demoshenes napsal(a):

K mnoha zdejsim diskusnim prispevkum:
DS je extremne levicova strana. Je uplne jedno na zaklade jakeho klice se totalita stavi, dokud se stavi totalita, jedna se o levicaky. Ostatne termin narodni socialismus uz sam o sobe napovida...

Svejnar je jasnej levicak, jeho komentare ke stavajicimu projeveni inflace naakumulovane v akciovych a realitnich trzich toho jsou jasnym dukazem. On je s temi ekonomy vubec problem, nebot pravicovy ekonomicky nazor politik volicum prodat neumi, je potreba uplacet, uplacet a uplacet.
01. 07. 2009 | 19:37

Louis vuitton napsal(a):

Clanek ma par dobrych postrehu, s kterymi se da souhlasit, ovsem, jak je napsano vyse, je zjevne, ze pochazi z pera extremisty. "Brutalne asocialni vlada ODS a spol."? Nesmysl plus slovnik jako z Halo novin. Mokry hadr na hlavu a zacit znovu. Mame zde v zasade dve klientelisticke strany, jez se zas tak jedna od druhe nelisi. Komentatori MfD a LN nejsou prumerny volic.
04. 07. 2009 | 04:22

Loporex napsal(a):

Paroubek je podle všeho nejslušnější a nejschopnější ze všech aktuálních politiků. Důkazem toho je už jenom to, jak se ho snaží ostrakizovat ti největší grázlové z ODS i z výběru grázlů TOP09.
Neschopný podvodník by jim totiž tak nevadil.
03. 10. 2009 | 06:59

playboy.cz napsal(a):

Odpověď na otázku, jakou sociální demokracii by si česká pravice přála, je přitom známa.
28. 12. 2009 | 22:06

tiffany napsal(a):

sungguh informasi yang menarik
19. 02. 2010 | 09:51

laptop battery napsal(a):

laptop battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery:
http://www.uk-laptopbattery...
20. 03. 2010 | 07:18

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:33

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery: http://www.batterieslaptop.net
laptop battery: http://www.batteries-shop.net
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Sony Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Toshiba Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
04. 04. 2010 | 17:01

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 07:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy