Wikipedie u hesla Josif Vissarionovič Stalin vedle celé řady faktických informací mj. uvádí citaci z projevu Winstona Churchilla v Dolní sněmovně ze dne 8. 9. 1942 (s dodatkem, že k němu došlo po setkání se Stalinem): „Pro Rusko je velkým štěstím, že ve svém utrpení má v čele tohoto velkého a tvrdého vojevůdce. Stalin je mohutnou a silnou osobností, vhodnou pro bouřlivou dobu, v níž musí žít. Je to muž nevyčerpatelné odvahy a silné vůle, člověk přímý a též ostrý v řeči, což se mně, jako člověka vyrostlého v Dolní sněmovně, nijak nedotklo, zvláště když to mohu říci i o sobě. Především je člověkem s oním spásným smyslem pro humor, jenž má mimořádný význam pro všechny lidi a pro všechny národy, a zvláště pro velké lidi a velké národy. Stalin na mě učinil dojem muže, jenž disponuje hlubokou a chladnokrevnou moudrostí při úplné absenci jakýchkoli iluzí.“
Píseň pro Rudolfa III. – pamětníci znají, z těch mladších generací možná pak ještě tak televizní fajnšmekři... Za mě po všech stránkách zajímavá ukázka skloubení neotřelého příběhu, perfektní filmařské práce, skvělých hereckých výkonů, nápadité hudební režie i skladby a... od sedmého dílu (celý seriál měl devět dílů) vlivem tehdy aktuálních událostí také operativnosti všech, kteří se na jeho výrobě podíleli. Nebýt Jaroslava Dietla, autora scénáře, resp. skladatele Jindřicha Brabce a textaře Petra Rady, by byla česká hudební scéna, ale vlastně celá naše historie, ochuzena o jeden významný song. Modlitbu pro Martu. Vlivem souhry pak už spíše politických událostí se z melodie, jež měla původně vyznívat jako určité poselství anděla smíru (Marta Kubišová), narychlo, zato natrvalo, stala nejdříve píseň proti okupaci a o více než dvacet let později symbol samotové revoluce, nové naděje.
Aktuální kauza brněnské primátorky Markéty Vaňkové nakonec vyvolává ve společnosti v reálu méně emocí, než její následné vyhodnocení brněnským opozičním zastupitelem a bývalým náměstkem primátora Matějem Hollanem...