Sedm podvodů, aneb proč nás ČEZ tolik ždíme

28. 12. 2008 | 23:33
Přečteno 17140 krát
Ačkoliv státem kontrolovaná společnost ČEZ vyrobila a prodala v letošních třech kvartálech o pět procent méně elektřiny než v předchozím roce, zvýšila ve stejném období čistý zisk téměř o polovinu – na více než čtyřicet miliard korun. Lidé se nestačí divit, proč za elektřinu platí čím dál víc. Iniciativa Sponel (Spolek proti nemravným cenám elektřiny) vytvořila videoklip parodující ředitele ČEZ, další kritický videoklip zveřejnil písničkář Jirka Hurych. Emaily se na toto téma hromadně šíří ironická PF 2009. Kde je zakopán pes? Nejde o náhodu.

Problém je dlouhodobý, strukturální a jeho příčiny se táhnou nejméně od počátku devadesátých let. Kolikrát jsme se již nechali společností ČEZ a s ní spojenými politiky napálit! Přitom jejich tvrzením o potřebách české energetiky stále znovu a znovu věříme – v poslední době například tomu, že je nutné stavět další jaderné bloky.

Rád bych přiměl čtenáře k větší střízlivost následujícím přehledem některých důležitých momentů v polistopadové historii společnosti ČEZ. Ve své době působily argumenty energetiků i politiků rovněž zcela podloženě a věrohodně – přitom je čas a fakta zcela vyvrátily.

1. Dostavba jaderné elektrárny Temelín poprvé. V březnu 1993 schválila vláda Václava Klause jednomyslně projekt dostavby dvou bloků jaderné elektrárny. Paměť je krátká, takže připomeňme to, co lze dohledat ve starých dokumentech. Důvodová zpráva ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého katastroficky varovala, že bez dvou nových reaktorů se bude Česká republika již v roce 1995 potýkat s masivními výpadky zásobování elektřinou v rozsahu sto dní v roce. Klausova vláda následně schválila dostavbu s tím, že bude stát 68 miliard korun a bude hotová za dva roky. Skutečnost byla taková, že Temelín nezačal vyrábět elektřinu v roce 1995, ale teprve na konci roku 2000 (první blok), resp. na konci roku 2002 (druhý blok). Žádné výpadky v zásobování přesto nenastaly ani v roce 1995, ani v následujících letech. Naopak v roce 2007 činil čistý vývoz elektřiny (tedy po odečtení všech dovozů) 16,2 milionů megawatthodin (viz statistiky Energetického regulačního úřadu). Pro srovnání, jaderná elektrárna Temelín v témže roce vyrobila 11,6 milionu MWh. Jinými slovy, máme stále přebytek ve výši zhruba jeden a půl násobku kapacity temelínské elektrárny. Ani odpovídající kapacity uhelných elektráren nebyly odstaveny, jak svého času všichni slibovali. Velikostí rozpočtu byl temelínský projekt největší v historii naší republiky a přišel nás na sto miliard korun už při výstavbě, o nákladných a opakovaných výpadcích a opravách nemluvě.

2. Masivní dotace pro zavádění vytápění elektřinou v letech 1994-1996. Protože Temelín představoval nadbytečný zdroj elektřiny, vláda se musela pokusit zajistit její odbyt, a tím i šanci na návratnost obrovské investice. Začala propagovat přechod vytápění domácností na údajně „ekologické“ elektrické přímotopy, poskytovala na ně zájemcům velké dotace spojené se slibem dostatku levné elektřiny. Akce se vydařila a během tří let narostl odběr elektřiny v odpovídajících tarifním pásmech o příkon zhruba dvou tisíc megawatt, tedy zhruba o výkon obou temelínských reaktorů. (Podotkněme, že ačkoliv pak ještě dlouho nebyly schopné provozu, k předpovídaným výpadkům zásobování ani poté nedošlo.) V posledních letech se lidé přirozeně začali požíračů drahé elektřiny zbavovat a v mnoha případech se vrací ke spalování hnědého uhlí nebo ještě horších paliv.

3. Dostavba jaderné elektrárny Temelín podruhé. Po roce 1993 začalo být zřejmé, jakým omylem je temelínský projekt. Když ČEZ oznámil již osmé zdražení a desátý skluz termínu dokončení, došla tehdejší vládě premiéra Tošovského trpělivost a začala chystat přehodnocení projektu. Teprve tehdy vznikla první nezávislá studie mezinárodního expertního týmu, která dospěla ke značně skeptickému závěru. Vyplynulo z ní mimo jiné, že se Temelín v případě dokončení stane nejdražším základním zdrojem silové elektřiny ve výrobním parku ČEZ. Následné, druhé rozhodování o dostavbě však již připadlo na vládu Miloše Zemana. V květnu 1999 jeho kabinet těsným rozdílem dvou hlasů schválil návrh ministra Grégra na pokračování ve výstavbě. Oficiální důvod? Elektřinu potřebujeme a dostavba je nejlevnější řešení, které v příštích desetiletích zajistí občanům výhodné ceny proudu. A jaká je skutečnost? Cituji z rozhovoru s tehdejším šéfem ČEZ Jaroslavem Mílem v MF DNES krátce po spuštění temelínské elektrárny:
„Otázka: Jak přispělo k poklesu cen zprovoznění Temelína, o kterém ČEZ tvrdil, že bude levným zdrojem? Odpověď: Temelín je jedním ze zdrojů, který ČEZ má. Provozní náklady jsou nižší než ostatní, nicméně výrobní náklady jsou výrazně vyšší.“ (MDF 29.11.2002)


4. „Privatizace“ distribučních společností. Zatímco v devadesátých letech bylo od majoritního výrobce ČEZ z dobrých důvodů odděleno osm regionálních distribučních společností, v roce 2001 ministr Grégr prosadil jejich „privatizaci“ zpětným prodejem státem vlastněných podílů státem kontrolované společnosti ČEZ. Ta pak ve většině distributorů získala rozhodující většinu. Hlavním argumentem tehdy bylo, že jedině polostátní ČEZ – na rozdíl od zahraničních kapitalistických firem, které motivuje jen touha po zisku – dokáže využít svého prakticky monopolního postavení k udržení příznivých cen elektřiny pro české odběratele. Tyto sliby můžeme opět doložit citacemi z dobového vydání MF DNES:
„Finanční ředitel elektrárenské společnosti ČEZ Petr Vobořil se včera nechal slyšet, že až firma v souladu s vládním plánem spolkne distribuční společnosti, budou lidé kupovat elektřinu levněji.“ (MFD 31.7.2002)
„V současnosti se často objevuje mylný názor, že propojením ČEZ a distribučních společností se zavádí monopol mezi výrobou a distribucí.“ (titulní strana internetových stránek ČEZ z 27. března 2002)
„Elektrárenská společnost ČEZ začala v těchto dnech posílat do českých domácností materiály, v nichž vyzývá občany, aby si uvědomili, komu a jaké částky platí za elektrickou energii. Z letáků plyne, že z běžné ceny pro domácnosti 3,46 koruny za kilowatthodinu činí průměrná cena, za niž ČEZ dodává elektřinu distribučním podnikům, jen 0,93 korun za kilowatthodinu. Odběratelé již kvůli tomu žádají po Jihomoravské energetice (JME) vysvětlení, proč je elektřina tak drahá. ČEZ také uvádí, že od roku 1992 drží cenu pro distribuční podniky na stejné úrovni a zdražování elektřiny pro domácnosti nezpůsobil.“ (MFD 30.4.2002)


5. Motivační program pro management ČEZ. Rovněž v roce 2001 prosadila vláda Miloše Zemana, zastupující stát v roli většinového majitele, motivační program pro vedení společnosti. Vedle pravidelných i mimořádných odměn tak členové nejvyšších orgánů získali unikátní možnost dosáhnout obrovských zisků s nulovým rizikem. Opční smlouva jim umožňuje v kterékoliv chvíli „nakoupit“ od firmy balík akcií za cenu, za kterou se obchodovaly v době nástupu daného manažera do funkce. Stačí mu tedy počkat, až cena bude libovolně vyšší, a pak vybrat zaručený zisk. Ten jako rozdíl mezi zmrazenou a skutečnou cenou akcií doplatí firma - a vydělá si na něj tržbami od zákazníků. Současný ředitel Martin Roman si takto na spotřebiteli dotovaných akciích přišel dosud na víc než 700 milionů korun. Není však žádný lakomec, a tak 100 milionů letos věnoval soukromé škole vedené synem prezidenta Václavem Klausem mladším. Opět citujme dobovou MF DNES:
„Před rokem Roman prodejem akcií z opčního programu zbohatl o 43 milionů korun. V květnu se rozhodl, že věnuje 100 milionů ze svého jmění na novou školu v Praze - sestru Prvního obnoveného reálného gymnázia, které řídí prezidentův syn Václav Klaus.“ (MFD leden 2008).
„Šéf ČEZ Martin Roman doposud získal z akcií 126 milionů korun hrubého a má ještě další akcie v hodnotě 590 milionů korun.“ (MFD květen 2008).


6. Zelená elektřina. Na podzim roku 2005 ČEZ nabídl odběratelům novinku, zvanou „zelená elektřina“. Cílem bylo získat další zákazníky a vyždímat z jejich šlechetné snahy chovat se ekologicky další neoprávněné zisky. Trik spočívá v tom, že spotřebitel odebírající „zelenou“ elektřinu platí ČEZu o deset haléřů za každou kilowatthodinu více, aniž by přitom dodávaná elektřina měla skutečně ekologický původ. Přitom ale ČEZ, stejně jako kterýkoliv jiný výrobce, za autenticky ekologickou elektřinu dostane zvláštní odměnu navíc už ze zákona. V desetníku za každou kilowatthodinu, který oklamaný zákazník zaplatí ČEZu za „zelenou“ elektřinu navíc, tak firma získává dodatečný příjem: její elektřinu platíme dvakrát.

7. Obchod s emisními povolenkami. Od roku 2005 začal v rámci EU fungovat obchod s povolenkami na vypouštění skleníkových emisí ze spalování fosilních paliv. V první fázi se týká vybraných velkých znečišťovatelů včetně ČEZu. Ten ovšem uvádí povolenky jako jeden z důvodů, proč musí v posledních letech zdražovat ceny elektřiny – přesto, že je dostává od státu zdarma. A to dokonce v množství výrazně převyšujícím jeho emise, takže přebytek pak ziskem prodává jiným znečišťovatelům. Díky tomu a díky velkorysosti státu má ČEZ dodatečné zisky zdarma v řádu miliard. Zatímco v západních zemích se vede diskuse o tom, jak tyto nezasloužené zisky („windfall profits“) elektrárenských firem zdanit nebo omezit, u nás vláda považuje i na mezinárodních jednáních o ochraně klimatu (sic!) za hlavní prioritu jejich další navýšení (požaduje po Bruselu o čtvrtinu větší objem povolenek, než je současná míra emisí) a poskytování ČEZu zdarma dalších deset let.
„Češi mohou být s výsledkem spokojeni. Při vyjednávání šlo tuzemským zástupcům hlavně o to, aby změnami co nejméně utrpěl polostátní ČEZ, který je nejziskovější českou firmou. To se nakonec povedlo. ČEZ si tak nebude muset koupit všechny emisní povolenky na vypouštění oxidu uhličitého, což by nemělo vést k tak výraznému zdražení elektřiny. Podle dohody evropských lídrů v roce 2013 dostane 70 procent povolenek zdarma. Všechny si bude muset kupovat až v roce 2020.“ (MFD 12.12.2008)

A co nás ještě čeká? Se stejnými argumenty jako v devadesátých letech – vyvoláváním obav z akutního nedostatku elektřiny, slibem výhodné investice a potřebou nahradit spalování uhlí – ČEZ a většina politiků prosazují stavbu dalších reaktorů v Temelíně. V identickém duchu oznámila tento týden slovenská vláda, že si vybrala ČEZ jako strategického partnera pro výstavbu dalšího reaktoru v Jaslovských Bohunicích.

Slovenský vládní plán je díky přímočarosti Ficova kabinetu průhlednější. Výhodnost investice do nových reaktorů dokazuje čísly, u nichž jako pramen uvádí „Zdroj: údaje od výrobcov“. Počítá s investičními náklady méně než 2000 dolarů na kW instalovaného výkonu, zatímco reálné rozpočty stejných projektů v Evropě či USA dosahují dvou až čtyřnásobku. Nejnovější projekty nových reaktorů ve Finsku a ve Francii zatím končí fiaskem. Reaktor Olkiluoto 3 ve Finsku je po třech letech výstavby v tříletém skluzu, rozpočet narostl na dvojnásobek a čelí chronickým problémům s kvalitou dílů, montáže i bezpečnostních parametrů projektu. Ještě čerstvější projekt Flamanville 3 v Normandii se staví teprve rok, ale už má víc než půlroční skluz a jeho rozpočet narostl o čtvrtinu.

Faktem je, že při těchto cenách jaderných reaktorů – které, třeba zdůraznit, ještě nejsou konečné – jsou už ekonomicky výhodnější obnovitelné zdroje, a to i bez jakýchkoliv dotací. Mezi jejich další výhody patří to, že neprodukují radioaktivní odpady, většinou fungují bez paliva, jsou šetrné ke klimatu, zvyšují domácí soběstačnost a nezávislost, a nelze je zneužít k výrobě jaderných náloží.

Je čas na změnu. Dřív, než nás ČEZ omotá a začne ždímat dalšími chapadly.

Upozornění: Postoje a názory vyjádřené v tomto textu jsou osobním hodnocením autora, nikoliv organizace Greenpeace.

Text vychází v Literárních novinách č. 51/2008.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Carlos V. napsal(a):

Jistě, spasí nás obnovitelné zdroje. Například :

řepka -
- zpracování si sice žádá víc energie než kolik se jí získá, ale je to ekologické
- bohužel nebude kde pěstovat jídlo, ale což, jídlo trochu podraží, ti bohatší si připlatí a chudší zhebnou

vodní energie
- ale bez přehrad, ty ničí mokřady a hnízda ptáků
- trochu je prodraží rybí přechody, ale což, viz výše

větrná energie
- ale někde pod kopcem, aby se nenarušil krajinný ráz, a daleko od lidí a zvěře, ať neruší hlukem
- rádi si všichni povinně rozsvítíme, když fouká vítr, a zhasneme za bezvětří

spalování odpadu
- jistě, ale bez spaloven odpadů, ty smrdí

sluneční energie
- díky levné a ekologicky šetrné technologii výroby fotovolatických článků pokryjeme, stejně jako v USA, naše pouště solárními články
- když bude pod mrakem, rádi zhasneme - i když možná ne, co když zafouká

spalování ostatních přírodních materiálů,
- žádné vypalování mezí, pálení listí a větví! vše naložit na auto, dovézt do města, tam sešrotovat, usušit a moderní technologií spálit.
- v republice máme pilin na vytopení celé Evropy. Stačí jen některým aktivistům navrtat hlavy.

A to se vyplatí !
29. 12. 2008 | 00:27

Hugo napsal(a):

Paneboze, to je ale sila. Mily rozmily, vite proc nas CEZ zdime? Protoze mame plne liberalizovany trh s elektrinou, a tak nase ceny tlaci nahoru nemecka poptavka. Tuto "výhodu" nam zajistila jeste Spidlova vlada. A reseni? Docela by stacilo zavedeni kvot na domaci spotrebu a na export.

K te dalsi snusce vasich mouder:
Uvedte prosim svuj zdroj, odkud cerpate detaily o konstrukci jaderne zbrane z reaktoroveho plutonia.
Dale, mozna byste mohl okomentovat, a vysvetlit jak to bylo toho 12.11. s tim pretizenim rozvodne soustavy vlivem nadmerneho vykonu severonemeckych vetrniku.
29. 12. 2008 | 02:02

Pumprlidentlich napsal(a):

Beránek zatím stále nevysvětlil, proč v Německu rostou desítky dalších uhelných elektráren, když tam mají tolik údajně skvělých větrných elektráren?

Bohužel, výsledkem ochrany klimatu je nárůst spotřeby fosilních paliv, zvýšení emisí a nárůst ceny energie.

Beránka, který se specializuje na energetiku, jadernou fůzi a malé děti už berou vážně jenom malé děti a labilní jedinci s omezenou schopností vlastního uvažování.

Hlavně, že nemusí pracovat a sype to.

Proč Beránek nikdy neodpovídá na dotazy, když všemu rozumí?
29. 12. 2008 | 02:35

fudoshin napsal(a):

vážení kritici! článek byl o čezu, pište prosím k věci.to že čez zneužívá svého postavení, které mu zajistili politici a různými způsoby z toho těží je naprostá pravda.dále to rozvádět je zbytečné, každý normální člověk to vidí...
29. 12. 2008 | 07:38

Lemmy napsal(a):

Carlos V.: To, ze cerpani energie z obnovitelnych zdroju tak jak dnes vypada nas nespasi (je horsi nez jaderna energie) vubec neznamena, ze tento clanek neni bolestne pravdivy.

Hugo: zavadeni kot je proti svatemu liberalismu. To bych necekal. A plutonium na zbrane je v kontextu clanku malichernost.

Napjate ocekavam, zda se k tomuto textu vyjadri nekdo kriticky lec vecne. Jsem zvedav na protiargumenty CEZU... I kdyz se trochu bojim, ze tam neni zadna potreba cokoli vysvetlovat.
29. 12. 2008 | 08:13

Václav napsal(a):

Pane Beránku, to,že nás ČEZ okrádá je jaksi podružné.Důležité pro nás by bylo vědět,proč v Německu rostou uhelné elektrárny co dělají Němci než jdou do práce co dělají Němci když přijdou z práce a tak bychom se vlastně domákli toho,proč vlastně ten ČEZ pořád zdražuje
29. 12. 2008 | 08:18

Saliven napsal(a):

Je uplná drzost poukazovat na drahotu jaderné elektrárny, když náklad na vyrobenou kW z Dukovan je 60 haléřů, z Temelína asi 80 haléřů, kdežto například z fotovoltaiky musí ČEZ nakupovat za 13 korun, u větru to určitě nebude o moc míň. Nemluvě o tom, že právě ty větrné elektrárny musejí mít zálohy opět z tepelných nebo jaderných elektráren a když víc foukne, tak kolabují přenosové sítě.

Rád bych tu výhodnost obnovitelných zdrojů viděl..zvláště pak takových obnovitelných zdrojů, které by pokryly naší spotřeba - na jeden blok Temelína je kupříkladu potřeba asi tak 700 větrných elektráren při maximálním výkonu a to nepočítám zálohu. Poradí pan Beránek, jak by si to s těmi obnovitelnými zdroji představoval, nebo jen plká jako obvykle?

PS: Mám kamaráda energetika - říká, že nezná žádného svého kolegu z branže, který by prosazoval obnovitelné zdroje na úkor jaderných elektráren. Zajímavé ne? Máte tam pane Beránku někde skutečného odborníka na energetiku, nebo jste všichni jen vystudovaní ekožvanilové?
29. 12. 2008 | 09:07

Saliven napsal(a):

Ještě mě fascinuje jak takoví Beránkové brblají, že vyvážíme elektřinu. Ale už neřeknou, že z 27 států unie jich vyváží (tím myšleno, že více vyvezou než dovezou) elekřinu celkem 5. Poradí pan Beránek odkud budeme dovážet elektřinu, případně ti ostatní, když jí budeme produkovat méně?
29. 12. 2008 | 09:09

Karelhá napsal(a):

Pane Beránku,
jedna věc je celková výroba elektřiny a jiná věc je instalovaná kapacita. Je zřejmé, že rezerva v kapacitách ČEZu umožňuje vydělávat. A naopak nemít rezervy znamená nakupovat ve špičkách, čili draho. Takže vývoz jako argument proti Temelínu neberu, právě naopak.
Pořizovací náklady, to je složitější otázka, při výstavbě se napakoval kdekdo. V Česku to není jen u Temelína. Ale Temelín stojí a podstatné je,že ČEZ je ziskový, že vydělává! Protože se elektřina prodává po Evropě volně za ceny podle poptávky nebude mi vadit ani další růst její ceny, kterou jako občan platím. Ovšem za důležité podmínky- zisky z ČEZ vrátí vláda občanům! Třeba směrováním přímo do zdravotnictví, důchodů, ekologických projektů nebo jinak, ale transparentně! To znamená,že vlády nebudou ČEZ zašantročovat bůhvíkomu za drobné prodejem akcií.

A nepředražuje se jen výstavba nových atomovek. Co si mám myslet o slunečních elektrárnách ze kterých se musí vykupovat 1kWh snad za 13Kč, ale dotaci na stavbu dostane jen několik vyvolených? Za daných podmínek je přitom pořízení takové elekrárny slušně zisková záležitost. Podobné to je s větrníky.

K zamyšlení je i tzv. volný trh s elektřinou.
Za 1kWh platím PRE asi 3,3 Kč plus stálý měsíční plat. Z toho je jen asi 1,4 Kč za silovou elektřinu, čili platba výrobci. V ulici nám, jako jinde, vedou jen jedny dráty /kabel/. Čili konkurence veškerá žádná, možnost výběru dodavatele nulová, ale provozuje to soukromá, zisková firma. O ceně rozhoduje nějaký úřad. Oprávněnost více než poloviny z ceny elektřiny je tak mimo naši pozornost. I když to je snad v Evropě běžné, za dobré to nepovažuji. Takovéto bezrizikové podnikání patří spíš státu nebo obci.
29. 12. 2008 | 09:33

Desiderius napsal(a):

Je smutné číst zde komentáře k ČEZu (pokud jsou vůbec k ČEZu).Lidé zde vůbec nepochopili,co je ČEZ,jak se chová,o co mu jde a to ani přes to,že v textu pana Beránka je to napsáno velmi srozumitelně,takže i méně inteligentní jedinec by to měl pochopit.No,je to tu zřejmě beznadějné.Nechte si i nadále (s odpuštěním)dělat na hlavu.
29. 12. 2008 | 11:44

dada napsal(a):

....no ale faktem je že vedení ČEZu je nenažraný a s vládou ruka ruku meje, to tak je a je to i oficiálně prezentováno
29. 12. 2008 | 12:02

Monday napsal(a):

Pravda je bohužel někde uprostřed a kdo v nepracuje přímo v energetickém oboru, tak do toho stejně nevidí ...
29. 12. 2008 | 12:18

Krypto napsal(a):

A to ještě pan Beránek zapomněl to úplně podstatné, nedivím se, není ekonom. ČEZ si přes nastrčené politiky a lobisty zřídil Energetickou burzu. Ta má údajně sloužit k zajištění tržní ceny. Jenže přes tuto burzu si Němci, hlavně EON nakupují u nás tu nejdražší špičkovou energii, kterou nechtějí obchodovat doma, aby jim nestoupla průměrná cena. Tak drahou energii opatřují přes nás. Není problém, u hlupáků to jde snadno. Přebytečné zdroje tu jsou. Dále nefunguje státní dozor nad cenami, kvůli zkorumpovanosti politiků a neschopnosti podplacených vyšších státních úředníků z ministerstev. Tím stoupla "tržně" cena. A legálně vznikly závratné zisky manažerů, viz již zmíněný opční program, který zavedli socani za Zemana. Ten důchodce na Vysočině by měl svítit k becherovce svíčkou. Více v článku "ČEZ a lidová tvořivost", viz Google.
29. 12. 2008 | 12:20

M4P napsal(a):

Je podivuhodné, jak přes očividně racionální argumenty pana Beránka se stejně část lidí bude ČEZu, potažmo státní energetické politiky, zastávat. Buď jsou tak hloupí, nebo zkorumpovaní, jiné vysvětlení neexistuje.
Kdyby se ty miliardy utopené v současné energetice použili na vývoj a rozvoj obnovitelných zdrojů, byli bychom za vodou!
29. 12. 2008 | 12:44

jarda napsal(a):

to Krypto a autorovi :
Na burzu si posadili "bílého koně " tedy firmu, která energii draho nakupovala a šroubovala ceny výše. E On alespoň teď za draho prodává i když mu jde o krk,ale co bílí kůň ? No nedivte se ČEZ o d něj draze koupenou energii draze odkoupil a kdo tedy prodělal??

Teď ke zbytku :

Nepomůže nic jiného, než demonstrace na otevřeném poli. Pokud ji někdo svolá budu tam jezdit třeba měsíc, dokud se lidé co tahají za provázky nevzpamatujou. Je třeba to udělat než se rozhoudnou ČEZ prodat a pak nás pábůh ochranuj.

Místo investice do jaderné elektrárny se stále vyplatí investovat do ÚSPOR !!
29. 12. 2008 | 13:34

pepek napsal(a):

M4P
Kdyby se ty miliardy utopené v obnovitelných zdrojích použily na vývoj a rozvoj perpetua mobile, byli bychom za vodou!
29. 12. 2008 | 13:44

Zdeněk P. napsal(a):

Nejsem žádný ekolog, ale pokud ouřadové nahoře budou zavírat oči nad zdražovaním, podle mne čistějšího paliva jako je koks, tak bohužel budu do vzduchu pouštět hnus z hnědého uhlí.
Zelenou energii platím taky. Ve smlouvě je uvedeno, že těch 10 haléřu dá ČEZ na vývoj a podporu zelené energie, tudíž zase dle mne z obnovitelných zdrojů.
Ale nejkrásnější natom všem je, že pořád se bude jen psát a hovořit jaci jsou to hajzlíci, ale stejně nikdo nic neudělá a dál a rád budem platit a platit a platit.
29. 12. 2008 | 14:12

Martin napsal(a):

Klasika. To se vezme půlka pravdy, půlka lží a tak se vytvoří koktejl "důvodů" pro podporu výstavby ekoteroristických pseudozdrojů elektrické energie. Pravda je ovšem taková, že pokud nám ekoteroristi zakážou i uhlí, k čemuž se schyluje v Bruselu prostřednictvím výpalného za povolenky, tak na území ČR máme jedinou možnost a to jádro. Tunelování našich peněženek prostřednictvím ekoteroristických hraček je totiž ještě větší zlo, než celý ČEZ. Ten superdrahý Temelín totiž vyrábí kWh asi za 1 Kč, a skvělá fotovoltaická elektrárna za 13 Kč. I absolvent mateřské školy Vám řekne, co se stane kdybychom Temelín nahradili ekoteroristickými hračkami, ovšem p. Beránek zřejmě spadnul předevčírem z Marsu a návštěvy mateřské školy se mu tak nedostalo.
29. 12. 2008 | 14:16

delfin napsal(a):

1) V 90. letech bylo na ČEZáckých uhelkách odstaveno cca 2GWe (v případě zájmu dodám seznam), tj. výkon současné JETE. Podobný výkon byl ve stejné době instalován mimo ČEZ. Tedy došlo k vyrušení úbytku instalovaného výkonu v elektrizační soustavě a v roce 2000 (tedy před spuštěním JETE) bylo saldo vývozu a dovozu 10TWh. Současné zahraniční saldo dosahuje 16TWh při roční produkci JETE 12TWh tzn., že přírůstek po spuštění JETE na zahraničním saldu dosahuje 6TWh. Tady bych docela rád od Vás odpověď na dotaz, proč chcete budovat nějaké „zelené“ zdroje, když máme zahraniční saldo 16TWh? Když z tohoto pohledu není dle Vás potřebný Temelín, jistě nejsou potřebné i tyto zdroje.
2) Topení elektrickou energií bylo a je považováno za ekologičtější alternativu topení uhlím, zvláště při použití jaderného zdroje elektrické energie. Ale jak uvádíte, mezi lety 1994-1996 Temelín nebyl zdaleka dokončen, tedy ani být přebytečný a tím pádem ani nemohl být důvodem těchto dotací. Já bych to odhadl na vyvážení rázového poklesu spotřeby českého průmyslu po převratu, ale to je můj názor.
3) Když už nic jiného, tak dostavba JETE zajistila dostupnost 2GWe v Base Load dodávkách, tedy zvýšení strany nabídky na evropském elektroenergetickém trhu, kteréhož je ČR součástí. Máte pravdu, Temelín byl nejdražším zdrojem elektrické energie (investice), ale také největším (instalovaný výkon) a po JEDU s nejnižší cenou produkované energie. V současnosti se uvažuje o obnově uhelných elektráren v řádech 100-150mld Kč, kdy součtový instalovaný výkon je nižší než JETE, vyšší cena produkované elektrické energie, vyšší ekologické dopady.
4) Odkup osmi distribučních společností ČEZem, byla součást výměnného obchodu se státem za společnost ČEPS. Pokud jde o Vámi udávané udržení příznivých cen elektřiny pro české odběratele, tak mohu potvrdit, že distribuce i prodej je od ČEZu levnější než od E.ON (JCE a JME) a PRE. Tady bych si dovolil ještě upřesnění, že již pár let nekupujeme elektřinu od distribučních společností ale od obchodníků. Obchodníka si můžeme zvolit libovolného. Přirozený monopolista – distributor, nám tu elektřinu pouze přenáší za poplatek spadající pod regulaci ERÚ. Tedy distributor nemá čeho zneužívat.
5) Různé motivační programy se používají téměř ve všech společnostech. V ČEZu byl management motivován k růstu ceny akcií tak, že mohl čerpat rozdíl hodnoty určitého počtu akcií mezi tržní hodnotou v době nástupu do funkce a aktuální tržní hodnotou. Růst ceny akcií je i hlavním zájmem akcionářů. Management vydělá pouze v tom případě, kdy vydělá i akcionář. V té době se nepočítalo s nárůstem hodnoty akcií na desetinásobek. V současnosti je motivační program omezen pouze na max. dvounásobek růstu. Princip není špatný, jen je otázkou, kolik managerům přidělit akcií, z jejichž rozdílu hodnoty čerpají, aby to bylo dostatečně motivující a nebylo to přehnané.
6) Doporučuji alespoň nahlédnout na stránky, věnované projektu Zelené energie, kde najdete přesné informace včetně vítězných projektů. Odběratel „připlácí“ účastí na tomto projektu 0.1Kc/kWh. Stejnou částku do fondu vkládá i ČEZ. Finance z tohoto fondu jsou použity na „prospěšné ekologické projekty z oblasti výzkumu, vzdělávání a užití energie z obnovitelných zdrojů.“ Tedy žádné dvojí financování, protože zde se v žádném případě nefinancuje provoz OZE.
7) Doporučuji zjistit informace o tvorbě tržní ceny. I v případě že CEZ nekupuje emisní povolenky, mohou mít vliv na cenu elektrické energie na trhu. Trh totiž není pouze ČEZ.
Ted ještě jeden dotaz. Můžete se nám pane Beránku zaručit, že nenastane nedostatek zdrojů elektrické energie v ČR? Já se obávám toho, že až opravdu ten nedostatek nastane, budete zde zase propírat ČEZ, že nám ty zdroje nezajistil a přitom má takové zisky. Že se mu v investicích nyní snažíte zabránit, popřete.
29. 12. 2008 | 15:27

Rýpal napsal(a):

Souhlas až na bod5/.Jako akcionář ČEZu zjišťuji , že nyní cena akcií klesla asi na polovinu. Naskýtá se otázka Kolik nyní musí management ČEZu vracet? Nebo v tom motivačním programu není na pokles akcií pamatováno? Pak to ale není motivační program !
29. 12. 2008 | 18:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý komentář, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 12. 2008 | 18:29

Al Jouda napsal(a):

Za největší gangsteřinu považuji současný ceník elektřiny, v kterém aby se prase vyznalo ! Normálního člověka zajímá jen konečná cena za spotřebovanou kWh, tak jako tomu bylo vždycky ! Různé dílčí ceny, marže a poplatky ať si dodavatel elektřiny strčí do kapsy !Další hovadinou jsou stálé platy. Ještě bych je chápal u nových instalací zejména tam, kam musel rozvodný závod stavět nové sloupy a tahat nové kabely. U starších instalací, které jsou zděděny ještě z doby tzv. socializmu je to sprosté okrádání občanů.
A kdo nás má chránit před takovými zloději ? No přece náš stát prostřednictvím volených zástupců. Tak na to při příštích volbách pamatujme !
29. 12. 2008 | 18:50

delfin napsal(a):

Pro Al Jouda:
Právě rozepsání ceny na konkrétní položky činí určování ceny přehlednějším. Pokud by tam byla uvedena jediná částka, těžko by se Vám dopočítával rozdíl cen při kalkulaci na jiného dodavatele. Tahle pěkně vidíte, že existuje silová elektřina, že jí je potřeba přenášet, že jsou potřeba systémové služby pro správnou funkci elektrizační soustavy, že existuje zúčtovací operátor, že platíte částku na podporu OZE, případně jakou platíte ekologickou daň a DPH.
Pokud se Vám nezdá paušální poplatek dle hlavního jističe, musíte si uvědomit, že distributor Vám musí nasmlouvaný příkon rezervovat i když ho plně nevyužíváte. Musí zajistit, aby v případě plného využití nasmlouvaných příkonů všech odběrných míst v uzlu bylo dostatečně dimenzované vedení a trafačka. Bez tohoto poplatku by každý pro „jistotu“ doma vlastnil 3x60A, i když by mu stačilo např. 3x25A.
29. 12. 2008 | 19:40

delfin napsal(a):

Pro Rýpal:
Positivní motivace managementu je orientována na zisk z růstu hodnoty akcií a negativní motivací je odvolání z pozice. Mimochodem ze současného poklesu hodnoty akcií bych nevinil současný TOP management, důvod bude patrně trošku globálnějšího charakteru.
29. 12. 2008 | 19:47

Saliven napsal(a):

Platí jednoduchá rovnice - čím vyšší poptávka a menší nabídka (převis poptávky), tím vyšší cena. Tedy pokud chcete platit míň, tak všichni šetřete a bouchejte na dveře paláců ČEZu a požadujte další elektrárny, které vyrábí lacinou energii - tedy jaderné. Elektřina je totiž tak drahá právě proto, že většina států má problémy s energetickou soběstačností (např. Rakousko - jede na něj celý jeden blok Temelína, to jsou paradoxy). Zkrátka šetřit, budovat nové jaderné a cena bude klesat. Jiná cesta není, tedy je - ta Beránkovská a Pávkovská, ale ta rozhodně levnější není a nikdy nebude.

PS: Pro ty, kteří nejsou tak úplně v obraze - cena (povinného!!) výkupu energie z fotovoltaiky je 6,50 až 13,80 za kW, cena výkupu energie z větru je 2,6 až 3,3 za kW.
29. 12. 2008 | 19:47

Jirka Hemzal napsal(a):

to delfín:
Děkuji, že jste se vložil do diskuze. Mám na Vás dotaz. Slyšel jsem, že ČEZ zanedbává investice do uhelných elektráren tzn., že jsou jsou málo efektivní. Je to pravda?
s pozdravem JH
29. 12. 2008 | 20:21

Zdeno napsal(a):

to Carlos V:
Vase namietky na fotovoltaliku pramenia z neznalosti (alebo niecoho ineho?).

Pretoze dnesne fotovoltaicke clanky ak je pod mrakom tak skratka len vyrabaju menej elektrickej energie, a nie ze prestanu vyrabat.
29. 12. 2008 | 20:33

Al Jouda napsal(a):

Vážený delfíne : Mám-li se rozhodnout, od koho budu elektřinu kupovat, stačí mi konečná cena, samozřejmě ta nižší.
Pokud jde o stálý plat za jističe, tak se pokuste vžít do mé situace, kdy jako chalupář jsem si dal 3x25A kvůli cirkulárce a svářecímu transformátoru. Při tom cirkulárku použiji tak 3 x za léto a svařovací trafo jsem za posledních 10 let použil jen jednou při stavbě plotu. Podobně jsou na tom i občané trvale v obci bydlící. A co myslíte, že by se stalo, kdyby všichni začali naplno zatěžovat síť podle svých jističů ? Síť by vypadla a nikdo by se nikde nedovolal. Například já mám víkendovou sazbu a v pátek od 12.00 hod. má HDO sepnout na nízký tarif. Letos na podzim jsem přijel v pátek na chalupu a ejhle - sepnutý byl vysoký tarif. Tak jsem veškerou spotřebu při rozjíždění provozu draze zaplatil (6,50 Kč/kWh). Na nízký tarif HDO přeplo až někdy k ránu v sobotu. Na moji stížnost přijel technik, nic nezjistil a pro ČEZ prodej bylo vše v pořádku ! Že by se třeba mohlo jednat o porušení smlouvy o dodávce el. energie ? Ani náhodou !
29. 12. 2008 | 20:40

bobr napsal(a):

Vláda má v ruce 62% akcií ČEZ a je tedy majoritním vlastníkem. Že nemůže růst cen elektřiny přibrzdit? Asi by nebylo od věci, aby Topolánek s Římanem zajeli na Slovensko a pohovořili si o tom s premiérem Ficem. Tomu už se podařilo růst cen zastavit. Stačilo, aby pohrozil, že při dalším zdražování přejde slovenský energetický gigant pod správu, resp. kontrolu státu. Jenže v ČEZu se točí obrovské peníze a Česko je v pořadí nejzkorumpovanějších států světa na 3. místě.
29. 12. 2008 | 20:57

delfin napsal(a):

Pro Zdeno:
Pokles výkonu FVE při nižší intenzitě dopadajícího záření není pouze výsadou současných panelu. Takto se tomu děje „odjakživa“. Problém je ten, že udávaný peak výkon panelu je dosažitelný pouze při kolmém dopadu slunečního záření na panel. Pokud tomu záření bude překážet např. mrak, dostanete se výkonem na zlomek udávané hodnoty. Pokud máte ve FVE instalován podstatnější výkon, bude tento výkyv dosti zásadní pro dostupnost energie z těchto panelů, tak i pro regulaci soustavy.
29. 12. 2008 | 21:09

Pumprlidentlich napsal(a):

bobr, proč nenapíšete, jaké jsou ceny elektřiny na Slovensku a v ČR?

Protože ceny elektřiny na Slovensku už ani stoupnout nemohly. Mimo jiné, slovenské elektrárny patří italskému enelu. Tím se Ficův populismus nechlubí.

Poslední věta vašeho příspěvku je výsledkem vlastních pochodů nebo je to zkopírované? Pozoruhodné.
29. 12. 2008 | 21:09

delfin napsal(a):

Pro Jirka Hemzal:
Zanedbával, nezanedbával … takto se to říci nedá. Každá uhelná elektrárna byla stavěna na konkrétní parametry včetně účinnosti. Většina současných uhelných bloků je ve stádiu dožívání (10-15let). Jejich technologie již tedy neodpovídají současným parametrům. Dožívat se nechávají z důvodu nákladné modernizace (odsíření) v 90. letech. V té době se ale už mnoho bloků nevyplatilo modernizovat proto došlo k jejich odstavení. Pokud Vám jde o modernizace bloků Tušimice II 4x200MW a Prunéřov II 3x250 doporučuji tento článek: http://press.amic.cz/cs/cez...
29. 12. 2008 | 21:31

Pumprlidentlich napsal(a):

delfín, zapomněl jste na zásadní vlastnost polovodičů. Výrazná teplotní závislot vnitřní vodivosti. Fotovoltaický panel nikdy nedodá více, než třetinu instalovaného výkonu, který je určen při teplotě 20°C. Zkuste v létě položit ruku na kapotu tmavého auta.

Např. fotovoltaický systém s instalovaným výkonem 20kW umístěný v Plzni dodává v létě při jasné obloze max. 7kW. Bez dotací by se takový systém nikdy nemohl zaplatit. Tím se příjemci dotací (tzv. ochránci klimatu) nechlubí.
29. 12. 2008 | 21:34

Jirka Hemzal napsal(a):

to Delfín:
Díky. Jaký je Váš názor na plynové elektrárny. V polovině devadesátých let ministr Moldán mluvil i o možnostech přestavění tepláren tak, aby dodávaly i el. energii. V Brně se tak děje již velmi dlouho.
Jako další výhodu uváděl i snadnější regulaci přenosové soustavy s větším množstvím zdrojů, než s menším množstvím velkých zdrojů. Měl na mysli zejména výpadky velkých zdrojů.
29. 12. 2008 | 21:43

delfin napsal(a):

Pro Al Jouda:
Že využíváte cirkulárku 3x do roka je možné, ale distribuční společnost Vám musí rezervovat příkon na každý den. Co koukám, tak v případě ČEZácké distribuční společnosti budete platit v roce 2009 za „jistič“ 3x25A v sazbě D-Víkend 32Kc měsíčně. To myslím není tak hrozné, jako chalupář jistě uznáte, že to je zlomek Vašich nákladů pro vydržování chalupy.
Pokud jde o HDO, tak to slouží jako pomůcka pro operátora k udržení soustavy v případě krizových situací nebo lepšího rozložení odběru. Sazba tedy negarantuje čas spínání ale délku trvání. Mohu ale potvrdit, že změna spínacího času se provádí minimálně. V případě sazby D-Víkend ale chápu Váš údiv, protože jste si patrně tuto sazbu pořizoval pro NT o víkendu. Je tedy otázka, jak často se Vám to stává. To pak musí porovnat skutečný čas odeslání spínacího povelu do HDO a Vámi udávaný čas. Pokud se různí a nastává to často, bude problém patrně ve Vašem HDO přijímači.
29. 12. 2008 | 21:53

delfin napsal(a):

Pro Jirka Hemzal:
Z pohledu elektroenergetiky je plyn opravdu velice dobrý zdroj s rychlým nájezdem výkonu, dobrou regulací a variabilitou instalovaného výkonu.
Pro provozovatele to znamená zdroj s krátkou výstavbou, nízkými investičními náklady, ale nákladným provozem, kde podstatnou část provozních nákladů tvoří palivo. Pohybující cena paliva je i v případě dlouhodobých kontraktů pro provozovatele sázka do loterie. Nutnou podmínkou pro výstavbu je dostupná a dostatečná infrastruktura (plynovod o dostatečné kapacitě).
Pro odběratele by zásadní posun na plynovou elektroenergetiku mohl navýšit cenu elektřiny (i plynu) a cena by mohla trpět častým výkyvem dle aktuální ceny plynu na trhu, odvozené od ropy.
Pro stát je to strategická hrozba, protože plyn dovážíme, předzásobení je značně omezené a změna dodavatele není v krátkodobém horizontu proveditelná.
Tedy ani tento zdroj není dobrý nebo špatný. Jeho podíl na výrobě elektřiny u nás v budoucnu jistě poroste, ale jeho negativa jistě budou omezovat jeho rozšíření.
29. 12. 2008 | 22:20

delfin napsal(a):

Pro Pumprlidentlich:
S tím jsem opravdu nepočítal. Já myslel, že peak výkon se udává z měření za reálných podmínek. Děkuji za upozornění.
29. 12. 2008 | 22:25

Polko napsal(a):

Vyborny clanok Jan. A je radost citat ako chlapcom a dievcatam z cezu tecu nervy a chytaju sa slamky (nemecke uholne elektrarne, obnovitelne zdroje). Vzdy ma potesi ked si predstavim ako cerveneju or zurivosti po takychto clankoch. len tak dalej. Par infarktov a bude klud :)
29. 12. 2008 | 22:26

Gerd napsal(a):

Pane Beránku,
v článku máte několik dost podstatných mylných údajů.

ad 1. Předně 1.i 2. blok Temelína produkovaly el. energii již v době svého zkušebního provozu. A to jste do své bilance nezapočítal, tím pádem je silně zkreslená. Dále nezmiňujete program odsíření tepelných elektráren a skutečnost, že kdyby ČR měla jen v8mi uváděné "zelené zdroje", ztratila by jakoukoliv možnost reagovat na špičky v odběru elektřiny.

ad 2. Masivní dotace vytápění elektřinou takto skutečně proběhly, stejně proběhly i dotace na zavedení plynu. Ta první se souhlasem Zelených, ta druhá na jejich nátlak. Obě končí pro odběratele katastrofou a není dražší vytápění než "ekologické".

Další body jsou Váš názor a ten nebudu zpochybňovat.
29. 12. 2008 | 23:16

jarda napsal(a):

delfin :
bod 5)aneb"Různé motivační programy se používají téměř ve všech společnostech" krásná věta nebo ohraná písnička, kterou se uspávájí zlobivé děti.
Máte docela slušné znalosti tak přestaňte kalit vodu.
30. 12. 2008 | 08:02

já napsal(a):

ČEZ = České Eso mezi Zloději
http://www.bomba.cz/video/c...
30. 12. 2008 | 08:29

delfin napsal(a):

Pro Jarda:
Bohužel nevím, co přesně se vám pozdává na mém tvrzení „kalivého“. Skoro každý vlastník společnosti se snaží TOP management motivovat a to buď podílem na zisku nebo formou opcí.
30. 12. 2008 | 09:03

Vosavbotě napsal(a):

Dobrý den pane Beránku,

s radostí zjišťuji, že ve Vašem posledním příspěvku jsou obsaženy alespoň některé racionální argumenty.
Netřeba polemizovat s tím, jak je zcela "tržně" zajištěna cena elektřiny, jak spravedlivé je odměňování managementu ČEZ a jak chudáček ČEZ musí elektřinu prodávat levně distribučním společnostem a my ji od nich draze kupujeme. Netřeba polemizovat s tím, že obchod s emisními povolenkami - zvláště v současné podobě - je jednoduše svinstvo.
Jinak: 1) K čemu chcete budovat "ekologické zdroje" elektřiny, když jí máme nadbytek?
Vítr fouká jen občas, slunce svítí ještě méně.
Je morálně opodstatnitelné spalování biomasy, když třetina světa nemá co jíst? Slyšel jste o tom, jak "ekologicky" dopadají evropské pokusy o biopaliva?

2) Elektřina se dá vyrobit různými způsoby, plyn se dá dovézt z pár nestabilních zemí a z dobrotivého Ruska. Čím budete topit, až Vám zavřou kohoutky? Elektřinu budeme v budoucnu potřebovat.

3) Přestaňte už prosím omílat problémy s výstavbou různých jaderných elektráren. Jde o chyby jednotlivé a nahodilé, nikoli charakteristické a soustavné.
Jaký ekologický, vysokokapacitní zdroj byste doporučil do budoucnosti? Sluneční elektrárnu na orbitální dráze?

4) Jestliže Vám jde opravdu o energetický zdroj budoucnosti, napište něco o tom, jak moc (anebo spíš jak málo) mezinárodní společenství dává na výzkum termonukleární fúze. Tedy pokud překousnete fakt, že atomová energie by jednou mohla být bez těch nenáviděných odpadů.
30. 12. 2008 | 09:08

nadar napsal(a):

Pane Beránku,
já Vás znám ještě z diskusí v Brně. Z těchto diskusí vím, že Vám principiálně nejde o ochranu životního prostředí, nýbrž o změnu společenského uspořádání. Takto to sqěle popsal Váš dlouholetý ideový souputník Jakub Patočka v knihách "Hovory o ekologii" a "Český zájem": "My jsme chtěli řešit příčiny, a nikoliv jen důsledky. ... Nedá se efektivně usilovat o to, aby lidé přestali ničit přírodu, protože to je příliš všeobecné. Tak jsme se rozhodli, že se zaměříme na energetiku, protože to je klíčové hospodářské odvětví a jeho dopady na samotné možnosti ekologické politiky jsou ohromné." Pane Beránku, toto jsou Vaše autentické ideje. Rozvrat elektroenergetiky povede ke společenskému rozvratu a na těchto troskách vybudujete novou společnost. Tak, jako společenský rozvrat před Vámi vyvolali a poté využili hitlerovci, stalinisté a polpotovci. Proto považuji Vaše povídání o ČEZu za neupřímné, vy bojujete proti skutečné elektroenergetice jako takové. Dobře víte, že ani vítr, ani fotovoltaika řešním není. Masivní nasazení těchto zdrojů by vedlo k rozvratu společnosti, který Vy potřebujete.
Dobře studuji Vaše materiály, stejně jako materiály Vašich souputníků Kellera a Patočky.
30. 12. 2008 | 09:35

Jan Beránek napsal(a):

K dlouhé řadě diskusních příspěvků mám několik poznámek:

- K civilizačnímu rozvratu míří klasická energetika 20. století, založená na masivním spalování fosilních paliv a využívání štěpných jaderných materiálů, a hospodářství založené na principu neustálého růstu výroby a spotřeby neobnovitelných zdrojů. Pozoruhodné je, že obhájci tohoto konceptu, kteří mne obviňují z hlouposti nebo ideologické zaslepenosti, paradoxně sami prokazují v diskusi fatální zabedněnost a tvrdí nám, že jinak to prostě nejde.

- Alternativy ovšem existují. Spočívají v zastavení nárůstu a následně výrazném snížení spotřeby energie (diskusi ovšem můžeme vést o tom, zda toho lze dosáhnout pouhým zvyšováním efektivity využití energie, nebo se to neobejde bez omezení materiálního konzumu). Existuje přitom technicky i ekonomicky dostupný potenciál obnovitelných zdrojů, který by do poloviny století pokryl většinu energetických nároků (a před koncem tohoto století stoprocentně) – dokládá to hned několik expertních scénářů. Protože do českého diskursu zatím zjevně moc nepronikly, budu se jim věnovat v některém z nejbližších blogů.

- JE Temelín není po JE Dukovany nejlevnějším zdrojem energie. Viz citace ředitele Míla pod bodem 3 mého textu: „Temelín je jedním ze zdrojů, který ČEZ má. Provozní náklady jsou nižší než ostatní, nicméně výrobní náklady jsou výrazně vyšší.“ Je to jako při provozování taxislužby: pro úspěšné podnikání není podstatná návratnost jen provozních nákladů (například cena benzínu), ale veškerých výdajů včetně počátečních investic (nákup vozů). Jsou-li celkové výrobní náklady JE Temelín „výrazně vyšší“, nelze mluvit o laciném zdroji. Podíváme-li se do podkladů nezávislé expertní komise z roku 1999, vidíme, že výrobní náklady v Temelíně dosahují cca 1,20 Kč/kWh tehdejší cenové úrovně (to se přitom vycházelo z mylného předpokladu dodržení nákladů a provozní spolehlivosti), zatímco PRŮMĚRNÉ výrobní náklady ČEZ byly zhruba 0,90 Kč/kWh.

- Je pravda, že výrobní náklady JE Dukovany jsou velmi nízké a udávají se kolem 0,60 Kč/kWh – v tomto případě spočívá „trik“ v tom, že počáteční investice do výstavby byla uhrazena ze socialistického státního rozpočtu a je již odepsaná. ČEZ tak zdejší reaktory provozuje jen za provozní náklady (jako kdyby majitel taxislužby dostal auta zdarma a musel platit už jen benzín a občasné opravy). Nepochybně touží po zopakování tohoto modelu: třeba tak, že si zneužitím monopolního postavení a politických konexí vynutí rychlé uhrazení investičních nákladů nepřiměřeně vysokými cenami elektřiny - a pak už mu půjdou do kapsy astronomické zisky.

- Nové jaderné elektrárny vyrábějí energii dráž než nové větrné elektrárny. Je to vidět na tomto příkladu: výstavba nového reaktoru o výkonu 1000 MW by při dnešní cenové úrovni 8000 USD na instalovaný kW přišla na 8 miliard dolarů. Předpokládejme průměrné vytížení 80 %, tj. provoz 7000 hodin ročně na plný výkon. Množství vyrobené elektřiny pak vychází na 1000 MW x 7000 hodin = 7 milionů megawatthodin (MWh). Moderní větrné elektrárny dnes dosahují vytížení více než 20 – 25 %, tj. cca 2000 hodin ročně. Pro výrobu potřebných 7 milionů MWh bychom tedy museli postavit 3500 MW výkonu větrných elektráren. Investiční náklady činí 1500 USD na instalovaný kW, takže by jejich výstavba přišla na 5 miliard dolarů, tedy téměř na polovinu. A to je jen vstupní investice! Kromě toho zatímco vítr fouká zdarma, jaderné elektrárny mají náklady spojené s pořizováním jaderného paliva, likvidací radioaktivních odpadů, zabezpečení před terorismem nebo například s pojištěním proti škodám způsobeným těžkou jadernou havárií.
30. 12. 2008 | 11:50

Vosavbotě napsal(a):

Pane Beránku,

děkuji za Vaše poznámky. Z Vaší poslední poznámky vysvítá, že větrnou energii považujete za hlavní a ne doplňkový zdroj elektřiny. Jak zajistíte, aby vítr foukal pořád? S jakými zdroji byste kombinoval větrné elektrárny, když předpovědět foukání je poněkud komplikované?

S pozdravem
30. 12. 2008 | 12:10

pavel napsal(a):

výtah z CIA serveru o ČR -

https://www.cia.gov/library...
Electricity - production:
82.88 billion kWh (2007 est.)
Electricity - consumption:
61.52 billion kWh (2006 est.)
Electricity - exports:
26.36 billion kWh (2007 est.)
Electricity - imports:
10.2 billion kWh (2007 est.)
30. 12. 2008 | 12:26

Jara napsal(a):

Vážený pane Beránku, nebudu se zde vyjadřovat ke spotřebě elektřiny, která roste a k uzavírání uhelných elektráren, které je nutno nahradit stavbou jaderných, které mají nulové emise CO2. Vy nejste ekologický, ale protijaderný aktivista, takže nemá smysl s Vámi o tom polemizovat.
Jenom bych Vás a Vaše okolí (vy sám to asi víte), že většinu protijaderných aktivit v současné době skrytě platí ruské plynárenské společnosti řízené z vládní úrovně jistým panem Putinem.... Inu svůj k svému.... A propos v Rusku je třetím nejpopulárnějším politikem všech dob Josif Visarionovič Stalin (pouze o 0.1% hlasů - jinak by vyhrál)
30. 12. 2008 | 12:44

jarda napsal(a):

delfin:
kalit zamená ztěžovat nebo znemožnovat vidění
snažíte se tímto argumentem odbýt, Ty jež chtějí diskutovat o nemravných odměnách za práci, která v podstatě ani žádné vedení (top managment nepotřebuje). Ať to pan Roman zkusí ve sklárně a uvidíme jaký je top manažer.
Nebo chcete říci, že za odměnu např. 5 000 000,--Kč by nepracovali? Pokud ne, ať táhnou
30. 12. 2008 | 13:21

bolek napsal(a):

Pro delfin :
Vase radoby odborne uvahy pramenici z toho ze o tom neco vite a jste zrejme zamestnancem CEZu mi pripadaji velmi smesne. Take o tom neco vim energetiku jsem vystudoval a pracuji v ni. Technickymi uvahami stale zakryvate to zasadni - CEZ je zlodej a umoznil mu to stat resp. nasi politici. Ostatne jiz o tom byla vyse rec : vznik fiktivni burzy, zvyhodnene naklady na vyrobu el. energie plynouci z bezplatne devastace cs. krajiny za socialismu- kdo by dnes dovolil stavbu takovych priser na spalovani toho nejhorsiho uhli a snahy dnesnich lobby po prolomeni tezby tohoto hnoje a dale devastovat ceskou krajinu ve jmenu svych zisku atd. - mohl bych pokracovat dal a dal. Zapadni staty si svoje priority tj. priority pro obcany brani zuby nehty - ale nasi vlade a CEZu se velmi hodilo oblbovat nase prihlouple obcany tvrzenim o volnem trhu EU s elektrinou ktery realne neexistuje. Vase radoby moudre prispevky jsem cetl jiz na nekolika diskuzich. Nastesti jsem poznal ze ne vsichni lide vam tyto asocialni argumenty skryte za radoby technicistni a pseudoekonomicke vysvetleni zerou. Kdyz nekdo krade - ac v souladu se zakony a predpisy- proste krade a to nemuzete nikdy obhajit hloupym rozmelnovanim a omilanim nepodstatnych technickych detailu.Ostatne energeticka politika nasi zeme je zcela ve vleku zlodeju a radoby ekologickych snilku. Howgh.
30. 12. 2008 | 13:51

Pumprlidentlich napsal(a):

bolek, můžete pro úplnost svého vysoce odborného příspěvku, kde se chlubíte studiem energetiky a prací v oboru, uvést, kde jste co studoval a kde pracujete? Jistě to dodá na věrohodnosti.

Aktivista Beránek opět na žádný dotaz neodpověděl. Neuvedl zdroje, vymyslel čísla a udělal ze sebe ublíženého spasitele světa. Ve vší skromnosti opět neuvedl, co vytvořil nebo zlepšil. Klasika.

Opět lže o jakýchsi alternativách, ačkoliv není schopný uvést, kde takové alternativy skutečně fungují. Příkladem lidské stupidity a podstaty zeleného boje je Německo. http://www.bund.net/fileadm... (obr. na straně 3 musí pochopit i poďobaný člen greenpeace). To, čemu Beránek říká alternativa, je ekologická a ekonomická pohroma v podobě desítek dalších uhelných elektráren. Naprostý krach větrných elektráren budou muset platit všichni ze svého.
Opět se ukazuje, že aktivisti typu Beránek (alias x různých podob) jsou lidé, kteří nedokážou žít s vědomím, že někdo jiný je lepší a opravdu něco dokáže. Jejich hlavním nepřítelem je právě ČEZ, kde se svými schopnostmi nemohou dělat ani uklízeče.

Doba, kdy aktivisti typu Beránek, byli u moci, je naštěstí pryč (Beránek se pochlubil, jak v roce 89 zjistil, že studium je zbytečné a zvolil zelenou barvu).

Kdyby někdo objevil skutečně účinnou mast proti uhrům, část aktivistů by jistě dostalo rozum.
30. 12. 2008 | 15:11

bolek napsal(a):

Panu pumprdlo alias uklizec v CEZu s podlomenym egem???:
To jste mi to teda nandal! Jen si posluzte. Pan Beranek neuvedl jiste vsechno a neco zni v jeho interpretaci trochu zjednodusene. Ostatne pan Beranek neni buh jako vy ale na rozdil od vas ma pochvalu za to ze nacal tento blog na ktery lide vaseho razeni reaguji ponekud no dejme tomu arogantne. Nejde o osobu pana Beranka. Nikdo se tu nezastava casto ponekud mimoznich predstav blaznivych ekologu.Jde o jadro problemu tj. o zlodejske ceny elektriny v CR a jejich duvodu. Apropo co jste rekl vasim prispevkem vy? Ho.... A mimochodem energetiku resp. energeticke strojirenstvi jsem studoval v praze a delam v ni cely zivot. A kde do toho vam vubec nic neni.Jo a je mi 55 a nejsem volic nikoho.Vydelavam si tim co umim a ne zlodejnou na ukor lidi.
30. 12. 2008 | 15:39

asdf napsal(a):

uz je na case aby se tyto praktiky vyresily napravnym zarizenim, kde klidne Vasek muze Romanovi a Vladimirovi davat moudra celych 20 let i vice
30. 12. 2008 | 16:55

nadar napsal(a):

Pane Beránku,
Váš blog, Váš příspěvek se trefuje do černého ve věci jedné ošklivé české vlastnosti. Závist. Ten, kdo je v Česku úspěšný, ten to má a historicky měl u Čechů špatné. ČEZ je úspěšná firma s úspěšnými pracovníky. Jakkoliv nejsem zaměstnancem ČEZu, já ten úspěch firmě přeju. A teď proč. Tak za prvé závidět úspěch je hřích, to je ovšem emocionální důvod. Za druhé racionální a pragmatický: na rozdíl od jiných firem působících na území Česka a odvádějících daně do české státní kasy, je navíc ČEZ i firmou do značné míry vlastněnou státem. Tedy i firmou mou. Já si přeju úspěch své firmy. Já si přeju, aby ČEZ sypal svůj zisk do státního rozpočtu a ČEZ tak i díky svým managorům činí. Až tak činit nebude, budu se ptát, jak z toho ven. Také díky ČEZu je náš stát docela úspěšný. Takže já nesázím na Vaše zahrávání si s negativními lidskými vlastnostmi. Mě naopak zlobí spasitelé světa, jako jste Vy, kteří podněcují zlobu a všechno ví. Každý odborník ČEZu nekecá do toho, čemu nerozumí. Na rozdíl od Vás. Vy rozumíte, zdá se, všemu. Pane Beránku, trochu více rozumu a pokory.
30. 12. 2008 | 17:19

Jirka napsal(a):

Milý NADARE,pěkně jsi odpověděl,jen mě napadá,že by mohl stát využít služeb geniálního Romana a jeho úspěšných spolupracovníků a poslat je zachránit ČD,(pro začátek),pak by se zase něco našlo.
Ať se ukážou....
30. 12. 2008 | 18:33

ada napsal(a):

Z diskuse je jasně vidět,kdo má natažené pazoury v tunelu ČEZu a žije si vysoko nad místní poměry.To díky všehoschopné vládě a díky úplné bezmocností odběratelů el.energie.Je fakt,že kdyby příjmy Romana byly jen zlomkem toho co pobral poslední dobou,dá se to nazvat jedině darebáckou loupeží a moderním zbojnictvím.A ještě tu někteří vrtichvosti melou něco o „rozumu a pokoře“...no to je opravdu vrchol,víc už ani nelze.

nadar: je to nechutné,co píšete
30. 12. 2008 | 20:03

nadar napsal(a):

Vážený pane Jirko,
děkuji za dialog. Co se týče Českých drah, nevím. Ani já sebe nepasuji na znalce všehomíru. Toto, co píšu, vlastně píšu pro Vás. Pan Beránek výše uvádí, že: "Nové jaderné elektrárny vyrábějí energii dráž než nové větrné elektrárny. Je to vidět na tomto příkladu: výstavba nového reaktoru o výkonu 1000 MW by při dnešní cenové úrovni 8000 USD na instalovaný kW přišla na 8 miliard dolarů. Předpokládejme průměrné vytížení 80 %, tj. provoz 7000 hodin ročně na plný výkon. Množství vyrobené elektřiny pak vychází na 1000 MW x 7000 hodin = 7 milionů megawatthodin (MWh). Moderní větrné elektrárny dnes dosahují vytížení více než 20 – 25 %, tj. cca 2000 hodin ročně. Pro výrobu potřebných 7 milionů MWh bychom tedy museli postavit 3500 MW výkonu větrných elektráren. Investiční náklady činí 1500 USD na instalovaný kW, takže by jejich výstavba přišla na 5 miliard dolarů, tedy téměř na polovinu." Pan Beránek nikdy nepodnikal, to znamená, že nikdy neinvestoval ani materiální (peníze), ani nemateriální prostředky (vzdělání, čas, úsilí) do podniku, který by byl závislý jen na jeho dovednostech, na něm samém. Vždy byl jen zaměstnancem nebo akceptorem sponzorů. Kdyby podnikal, tak by věděl, že každý podnikatel se chová tak, aby jeho investice vynášela. Jak může pan Beránek radit investorovi, zdali má postavit ten, či onen zdroj, když o tom nic neví? Nebo si snad myslí, že staří praktici čekají na rady pánů beránků, a že neumějí počítat tak, jak pan Beránek výše? Kde se bere v těch Beráncích, Patočcích Kellerech a dalších ta neskutečná odvaha radit technikům, jak mají postupovat? Vždyť ČEZ má na ekonomické analýzy investic celý odbor skutečných odborníků. To myslí pan Beránek opravdu vážně, že tito specialisté neumějí počítat.
Tak, jako byste nesvěřil, pane Jirko, své zdraví do rukou nelékaře, a o tom jsem přesvědčen, tak jistě Vy i já bych nesvěřil jakoukoliv odbornou věc, včetně energetiky, do rukou neodborníka.
Pane Jirko, srdečně Vás zdravím a těším se na případnou diskusi.
S pozdravem Martin Nadar
30. 12. 2008 | 20:22

jarda napsal(a):

nadar e :
Vy jste tomu tedy dal.To opravdu myslíte vážně.
I Trautenberk z večerníčku věděl, že když začne prodávat vodu bude mu to sypat.
Ale je-li i on Váš favorit poté respektuji i Váš názor.
30. 12. 2008 | 20:38

nadar napsal(a):

Pane ada,
může se Vám zdá nechutné to, co píšu. Nicméně Vás ujišťuji, že jsem zaměstnanec a nikoliv ČEZu, že nemám pazoury a už vůbec ne natažené v tunelu ČEZu. Nedomnívám se, že si žiju vysoko nad místní poměry. Pokud se týče Vašeho označení, že příjmy pana Romana jsou darebáckou loupeží a moderním zbojnictvím, tak já Vás ubezpečuji, že nejste originální. Již Vladimír Iljič Lenin používal Váš vybraný slovník a nabádal lůzu, aby kradla kradené. Kam to vedlo, všichni víme. Proto se domnívám, že Váš výkřik je pouhým povzdechem závistivce, který jistě zapadne.
30. 12. 2008 | 20:43

jarda napsal(a):

to martin andar:
chápu včem se lišíme
1)Na rozdíl od Vás nesnáším slovo odborník
2)Odborníci lékaři a odborníci energetičtí mají jedno společné
pamatujte "nezabije Vás nemoc, ale léky, které Vám předepsali"
stejně je to s tím uhlím, jádrem atd.
ostatně energetika není věcí odborníků, ale věcí společnosti její otevřené věcné debaty ne diskuse. Proto Vás nechci přesvědčovat o svém názoru.
30. 12. 2008 | 21:03

delfin napsal(a):

Děkuji pane Beránku za reakci a přiznám se, že jsem v ní již nedoufal.

Civilizační zvrat:
Zapomínáte, že na té „klasické energetice 20. století , založené na masivním spalování fosilních paliv a využívání štěpných jaderných materiálů, a hospodářství založené na principu neustálého růstu výroby a spotřeby neobnovitelných zdrojů“ vzniklo téměř vše co dnes známe a co já i Vy využíváme. Zde si myslím, že Vám chybí alespoň trocha pokory. Počítám, že Váš plán snižovaní spotřeby energie, případně snížení materiálního konzumu, nabývá globálnější, tedy celosvětové, úrovně. Otázkou bude, jak se na Váš plán budou koukat rozvojové státy, které dosahují pouhého zlomku naší energetické spotřeby a materiálního konzumu. Vy jím tímto vlastně zakážete možnost dosáhnutí naší životní úrovně. Pokud se Vám tato myšlenka podaří celému lidstvu akceptovatelně vysvětlit s vidinou případných následků, budu před Vámi smekat. Opravdu si rád přečtu Vaše následující blogy o tomto tématu.

JETE:
Dle oficiálních informací jsou výrobní náklady JETE na úrovni 1Kč/kWh, troufám si tvrdit, že se u nově budovaných uhelných bloků pod tuto úroveň nedostanete. Zde jsou například popsány důvody plánované dostavby JETE. Pozor, jedná se o ČEZ blog, z Vašich současných blogů pozoruji, že na Vás tato firma působí jako červený hadr na býka. http://blog.ihned.cz/c3-260...

Levnější vítr než jádro:
Pokusím se o upřesnění výpočtu s využitím Vámi dodaných čísel.
Výpočet pro JE:
Investice 1GWe = 8mld USD
Plánovaná životnost 60let
Výkupní cena: tržní (dnes 1185 Kč/MWh)
Využití instalovaného výkonu 80%
Produkce el. energie za plánovanou životnost: 420TWh (7TWh/rok)
Pár připomínek k JE: Uvádíte u JE investici 8000 USD/1kW. Dle Vás předražený Temelín vychází v současném kurzu na cca 2600 USD/ 1kW. Současné projekty se odhadují na podobnou částku díky typové výrobě. U prvních typových reaktorů se dá očekávat nárůst nákladů. I v případě dvojnásobných nákladu jste ještě o jednou tolik výše. Plánovaná životnost bloků II. generace je 40let s tím, že se začínají prodlužovat na 60let a objevují se i plány na 80let. U současně budovaných bloku III. a III+ generace je plánovaná životnost 60let a lze očekávat prodloužení životnosti na 80let.

Výpočet pro VTE:
Plánovaná životnost: 20let
Využití instalovaného výkonu: 20-25%
Výkupní cena: garantovaná (2340 Kč/MWh)
Potřebný instalovaný výkon na 7TWh/rok: 3500MW
Potřebná investice na 420TWh/60let: 15.75mld USD
Pár připomínek k VTE: Uvádíte, že moderní VTE dosahují využití instalovaného výkonu 20-25%. Modernost nebo nemodernost VTE má pramálo společného s využitím instalovaného výkonu, to co ovlivňuje průměrné roční využití instalovaného výkonu VTE jsou větrné podmínky v místě instalace. Mimochodem na svém vlastním blogu „České lži Patricka Moorea“ uvádíte, že v Německu roku 2006 bylo průměrné roční využití všech VTE rovno 17%.

Vyhodnocení:
Výsledkem je dvojnásobná investiční cena VTE oproti JE i při nadhodnocení investičních nákladů jaderného bloku a při nadhodnocení využití instalovaného výkonu VTE. Jedním z důvodů je třetinová životnost VTE oproti JE. I v případě stejně ceny, nebo poměru který udáváte, je nutné zohlednit možnosti obou zdrojů. Jaderný zdroj slouží pro dodávky el. energie v základním zatížení, tak stejně může sloužit k poskytování podpůrných služeb dispečinku. VTE je neregulovatelný zdroj s obtížnou a nepřesnou predikcí výkonu, který protěžuje podpůrné služby. Právě z tohoto důvodu si centrální dispečink drží extra regulační zdroje pro vliv VTE v hodnotě 22% instalovaného výkonu na VTE. Tedy s rostoucím instalovaným výkonem na VTE roste kapacita regulačních zdrojů a tím i náklady na systémové služby. O množících se problémech přenosových soustav z důvodu obchodně nevynucených toků energie z VTE už se zde rozepisovat nebudu. Závěrem chci říci ano, vítr fouká zdarma, ale kdy chce a energie z tohoto větru je dražší a rizikovější.
30. 12. 2008 | 22:24

delfin napsal(a):

Pro bolek:
Směšnost mnou psaných úvah nedokážu ohodnotit, díky za upozornění.
1) Co je to fiktivní burza?
2) Jaký je nejlepší a nejprůhlednější způsob určení ceny silové elektřiny?
3) Doufám že Vy, jako horlivý odsuzovatel klasických zdrojů, právě nevyužíváte energii z „priser na spalovani toho nejhorsiho uhli a snahy dnesnich lobby po prolomeni tezby tohoto hnoje a dale devastovat ceskou krajinu ve jmenu svych zisku“
4) Proč ostatní státy jak uvádíte s „priority pro obcany“ mají dražší el. energii?
5) Můžete se rozepsat o té krádeži? Není to na oznámení trestného činu na PČR?
30. 12. 2008 | 22:41

delfin napsal(a):

Pro jarda:
Otevřená a věcná debata se dá vést mnoha způsoby, ale bez té odbornosti se dostaneme pouze na úroveň pocitů a bohužel, pocit někdy klame.
30. 12. 2008 | 22:48

Gothren napsal(a):

Kdyby ČEZ prodělával, bude tu na něj spousta nadávek a stížností, že Temelín byly vyhozené peníze. Zjevně nebyly.

Problém je ve státu, ne v ČEZu. Kdyby politici hájili zájmy voličů, tak ČEZáckému monopolu jednoduše nařídí snížit ceny, aby občanům prodával buď bez nebo jen s minimálním ziskem.
Vždyť ty elektrárny byly postaveny ze státních peněz. Tedy z peněz, které lidé už jednou zaplatili na daních (popř. je o ně obral stát za minulého režimu). Proč by tedy měli přispívat někomu na nějaký zisk, když zaplatili původní investici?

Zmíněný "motivační program" je nehoráznost a legální krádež. Za to by měly jít zodpovědné osoby k soudu.
31. 12. 2008 | 02:47

delfin napsal(a):

Pro Gothren:
Dobře, nařídíme nějakým způsobem ČEZu, aby vyráběl za cenu nižší než tržní. Pak nás ale čekají arbitráže od minoritních vlastníků pro jejich poškozovaní. Výsledkem bude stejná cena pro konečné spotřebitele, protože neČEZáčtí obchodníci tu regulovanou elektřinu skoupí a ten rozdíl cen pohltí na své vyšší marži.
31. 12. 2008 | 06:17

jarda napsal(a):

delfin :
když debatu tak i s odborností, ale pouze jako doplňek

Přijde mi ostatně velmi pragmatické stále něco počítat. To nás štastnějšími neučiní.
Spotřeba elektřiny má obrovské rezervy. Jsem pro její zdražování výměnou za investice do její úspory. Pokud je třeba držet vysokou cenu elektrické energi, nechť ji stát řádně zdaní a přebytek použije pro podniky a osoby, jež je promění za investici do úspor.Takto vytvořené zisky se stanou nástrojem pro podporu hospodářského celku atd....
31. 12. 2008 | 07:14

delfin napsal(a):

jarda:
Jak zaručíte realizovatelnost výsledku neodborné debaty? Neodborná debata totiž může sklouznout v něco co není v reálných podmínkách proveditelné.
31. 12. 2008 | 07:41

jarda napsal(a):

delfin :
ctím vládu zvolenou a výsledek je v její pravomoci - neproveditelnost není výsledkem debaty ale začátkem diskuse
bohužel v našich poměrech se nedebatuje ani nediskutuje
neoděluje se shoda od neshody

např.těžba uhlí v Horním Jiřetíně?
celý národ pokud jsme národem se musí snažit pochopit že 27 vesnic a jedno město stačilo.dodnes se region z toho nevzpamatoval a podpory ostatních regionů nevzpamatuje a bude přítěží pro ostatní
31. 12. 2008 | 08:24

jarda napsal(a):

delfin:
shodneme se že motivační program ČEZu je nemorální ?
31. 12. 2008 | 08:26

ada napsal(a):

nadar:
Samá perla.Klidně vzpomínejte s láskou na V.I.Lenina :) ,máte k němu jistě blíž,než já.To,že nabádal lůzu,aby kradla kradené,to jsem věru nevěděl :)) To jako,podle vašich představ,by bylo lépe,kdyby kradené zůstalo navždy kradeným?Jste jasný bavič.Radši si všimněte,jak jsou šikovně napojeni na Romanovu kapsu oba mlaďoši od Klause.
Tak co jste vlastně zač,Klausové,Romanové,vy a vám podobní?Zloději,zbojníci a nebo jen deprivanti,krásně vykreslení dr.Koukolíkem?Mám už život skoro za sebou,ale tohle bych se opravdu rád dověděl :)
31. 12. 2008 | 09:39

Cart napsal(a):

"Výsledkem bude stejná cena pro konečné spotřebitele, protože neČEZáčtí obchodníci tu regulovanou elektřinu skoupí a ten rozdíl cen pohltí na své vyšší marži."

Ale kdepak, pane Delfín! Máme tu přece ten...trh! Na to jste najednou zapomněl?

Mně se ale zdá, že ten trh zatím funguje jen tím způsobem, že šroubuje ceny nahoru. Nebo to alespoň vypadá tak, že nic jiného si pod pojmem "trh" představit neumíte.
31. 12. 2008 | 10:34

Cart napsal(a):

"Pak nás ale čekají arbitráže od minoritních vlastníků pro jejich poškozovaní."

No když už letos tolik lidí vidí, že z nich děláte úplné pitomce, moc jiných argumentů vám opravdu nezbývá.

Od toho jsou tu ovšem zákonodárci, aby změnili zákony a zabránili Delfínům a jiným parazitům přiživovat se na ostatních spoluobčanech.
31. 12. 2008 | 10:38

Cart napsal(a):

"Tak co jste vlastně zač,Klausové,Romanové,vy a vám podobní?Zloději,zbojníci a nebo jen deprivanti,krásně vykreslení dr.Koukolíkem?Mám už život skoro za sebou,ale tohle bych se opravdu rád dověděl :)"

S póvlem je samá potíž. Historie to stále ukazuje. Ani sdírat se pořádně nedá. Pořád vykřikuje cosi o vykořisťování a chtěl by dělat revoluce.
31. 12. 2008 | 10:42

Jan Beránek napsal(a):

AD téma "civilizační zvrat": Vkládáte mi něco, co jsem nikde neříkal ani nepsal! Nezakazuji rozvojovým a chudým státům zlepšovat životní úroveň obyvatel, naopak - scénáře udržitelné energetiky, o kterých jsem se zmínil, počítají s očekávaným nárůstem populace i nutnosti zlepšit služby a kvalitu života v rozvojových regionech. Potenciál úspor energie i surovin leží pochopitelně v průmyslových zemích, kde je jejich spotřeba na osobu mnohonásobně větší (ostatně ani ona Vámi vyzdvihovaná klasická enegetika prostě není schopná pokrýt zdvojnásobení spotřeby každých dvacet až třicet let - podívejte se na vějíř scénářů energetické politiky ČR, všechny jen s malými rozdíly vedou k růstu dovozů - a to se týká i jaderné energetiky, protože uranu máme málo a palivo z něj vyrábět neumíme).

AD výrobní náklady JETE: Ano, nevěřím oficiálním údajům ČEZ. A myslím, že po všech blamážích (zejména týkajících se cen!) může jeho údajům věřit jen naivka, nebo z různých důvodů zaujatá osoba. Cenová hladina kolem 1,24 Kč/kWh, ke které dospěla nezávislá expertní komise, je věrohodnějším údajem - a to nepočítala s masivními výpadky a nákladnými opravami, kterými temelínské bloky od svého spuštění procházejí.

AD vítr vs. jádro: předpoklad životnosti 60 nebo 80 let pro nové reaktory je ničím nepodložená fantazie a reklamní tvrzení výrobců. Průměrné stáří všech jaderných bloků, které byly dodnes trvale odstaveny, je 21 let (sic!). Dukovany jsou v provozu 23 let - ČEZ sice mluví o jejich provozu po dobu 40 let, ale má to řadu háčků, včetně morální zastarosti tamních technologií z hlediska bezpečnosti.

AD využití větru: Nemáte pravdu, ke zvyšování vytížení instalovaných kapacit dochází zlepšováním technologií: moderní turbíny jsou schopny provozu i při relativně nízkých i vysokých rychlostech větru, zatímco starší modely nedokázaly tyto podmínky využít (dále dochází ke zvyšování účinnosti převodu mechanické energie na elektrickou atd.) - to vysvětluje i 17 % využití stávajícího parku (mnohdy hodně staré turbíny) v Německu oproti 20-25 % při současných technologiích (a do budoucna lze očekávat další vylepšení i pokles investičních nákladů). Podobně zastaralé informace máte ohledně údajně špatné predikce výkonu - ten lze dnes určit s velmi vysokou přesností na příštích 48 hodin a podle toho zajistit záložní/doplňkové zdroje. Z hlediska stability sítě je mnohem větší ranou neplánovaný náhlý výpadek velkého jaderného bloku, kdy je třeba během řádově desítek vteřin zajistit náhradu výkonu 1000 nebo i více MW. Ostatně nebyly to větrné elektrárny, ale havarijní odstavení jaderných reaktorů, které způsobily některé z velkých výpadků rozvodných sítí v posledních letech.
31. 12. 2008 | 11:39

Vosavbotě napsal(a):

Pane Beránku,

děkuji za zajímavý komentář k názorům čtenářů. Prosím pro úplnost ještě stručně doplňte:
A)Skutečně si myslíte, že větrné elektrárny mohou nahradit zdroje typu jaderných nebo tepelných elektráren?
B)Kde byste v ČR větrné elektrárny o odpovídající kapacitě stavěl?
C)Předpovědi počasí se s přesností potýkají stále více vzhledem ke klimatickým změnám.
"Velmi vysoká přesnost na 48 hodin" je diskutabilní. Co v případě, že vítr foukat nebude?

Děkuji.
31. 12. 2008 | 11:55

Skogen napsal(a):

A já bych řekl, že pro ekologické aktivisty a v politickém rámci pro SZ, je současná praxe na trhu s el. energií ideální. Limity na těžbu fosilních paliv se díky uspořádání politických sil prolamovat nemají a výrobní kapacity a-elektráren se zvyšovat nebudou. Čili zbývá jediná cesta a to úspory. A co donutí spotřebitele k úsporám lépe než vysoké koncové ceny? Nehledě na to, že si všichni s výjimkou občana-rukojmího přijdou na své.
31. 12. 2008 | 13:12

Petr napsal(a):

Ony ty větrné turbíny budou sice schopné provozu i při nižší rychlosti větru, ale neslyšel jsem, že by už zelení odhlasovali zrušení fyzikálních zákonů, dle kterých je jejich výkon třetí mocninou této rychlosti. Ergo, při poloviční rychlosti (a tohle je něco, co předpovědět prostě nelze) je výkon osminový.
31. 12. 2008 | 13:20

nadar napsal(a):

Pane Beránku,
o bezpečnosti provozu Jaderné elektrárny Dukovany něco vím. Poučte mne, kde a v čem je "morální zastaralost tamních technologií". Pomůže mi to v mé činnosti.
Děkuji Martin Nadar
31. 12. 2008 | 13:27

slon napsal(a):

Pro upřesnění životnosti jaderných reaktorů: Beránek sice píše:"Průměrné stáří všech jaderných bloků, které byly dodnes trvale odstaveny, je 21 let (sic!)." Nicméně "zapomněl" dodat, že ve světě dodnes pracuje řada reaktorů, které byly spuštěny 70. a 80. letech a pracují tak už téměř 30 let.
Teprve v roce 2006 byly ve Velké Británii odstaveny čtyři reakteory, které byly spuštěny v letech 1965 a 1966 (sic!).
31. 12. 2008 | 14:22

tio napsal(a):

delam ve firme http://www.optimumenergy.eu delame jednoduchou vec. vsem klientum ponizujeme platby za odber elektriny. jak ? jednoduse. 50 procent vsech domacnosti a firem ma spatne nastavene distribucni sazby, tarify a podobne. spotrebovat muze klient stejne, zaplatit az o 20 procent mene. za stejnou spotrebu. REALNE. 6000 firem za rok a pul. business centrum v praze s usporou 1,4 mega rocne, znamy autosalon s ojetinama pul mega.. az po gymnazia, kteri pribe p platbe pul mega uspori 200 tisic .. na SK 400 mest a obci ... jsem prodavac, mohl bych vypravet. to , co nekteri klienti zbytecne plati je darebactvi. referenci tisice. a nejvic se smeju, kdyz vidim oranzove letaky a stranky eonu o setreni stylem ""odtahnete zaclony"" a pritom vedi, ze zmenou parametru klient usetri statisice, nebo tisice .. je to podvod .
31. 12. 2008 | 18:57

Jos napsal(a):

Pane Beránku,

Vaše tvrzení, že „průměrné stáří všech jaderných bloků, které byly dodnes trvale odstaveny, je 21 let“ je naprosto irelevantní údaj odpovídající propagandě hnutí Greenpeace. Zapomněl jste uvést, že naprostá většina fungujících jaderných elektráren je starších než 25 let, plánuje se jejich životnost na 40 let, u některých ještě déle. Licence poloviny reaktorů v USA je prodloužena na 60 let (http://www.world-nuclear.or...). Prosím vysvětlete, proč by dnes stavěné elektrárny nemohly dosahovat životnosti 60-80 let.

Naproti tomu životnost větrných elektráren 25 let je údaj o kterém je možno do značné míry pochybovat. Ukazuje se, že průměrný bezporuchový chod moderní VTE je kolem 5 let, opotřebení ložisek a převodovky v důsledku obrovských nepravidelných sil a následné namáhání materiálu je jen těžko překonatelným limitující faktorem. http://wissen.spiegel.de/wi...

Váš údaj, že výkon VTE je možno velmi přesně předpovídat na 48 hodin je nepravdivý. V současnosti není možno předpovědět rychlost větru s přesností 1,5 m/s ani na 24 hodin. Výkon VTE závisí na třetí mocnině rychlosti větru a tak i tato relativně malá nepřesnost vede k zásadním nepředvídatelným kolísáním o +-20% i ve velmi krátkodobém horizontu.
http://www.thomastelford.co...

V případě výpadku klasického zdroje je možno využít pomoci okolních rozvodných soustav, tato pomoc je založena na nekomerční bázi. Je principiální rozdíl mezi nehodou a výkonem zdroje závisejícím na počasí. U VTE ale není většinou problém výpadku zdroje (asi 30% času dodávají VTE stejně nulový výkon), ale nadměrné produkce. Jestliže je průměrná využitelnost 20%, je velmi obtížné pro rozvodnou soustavu vyrovnat se s produkcí kolem 100%, která nastává pouze několik dní v roce. Viz např. nedávní zpráva o ohrožení přenosové soustavy v ČR: http://www.ceps.cz/cz/zprav...

Prosím vysvětlete, kde plánujete postavit v ČR cca 1500 VTE nutných k nahrazení jednoho bloku Temelína o výkonu 1 MWh. (např. 400 v Kručných horách, 400 v Jeseníkách, 400 na Vysočině, prosím upřesněte.)

Na závěr prosím o vysvětlení, proč Dánsko jako jedna ze tří zemí v EU nesplní Kjótský protokol, a to i přes to, že produkuje 20% elektřiny z větrníků.
31. 12. 2008 | 19:08

delfin napsal(a):

AD civilizační zvrat:
Nic Vám nikam nevkládám, Vy sám píšete „zastavení nárůstu a následně výrazném snížení spotřeby energie (diskusi ovšem můžeme vést o tom, zda toho lze dosáhnout pouhým zvyšováním efektivity využití energie, nebo se to neobejde bez omezení materiálního konzumu).“ Pokud myslíte, že rozvinuté státy uspoří více než bude nárůst spotřeby rozvojových států s daleko vyšším počtem obyvatel na životní úroveň států rozvinutých, pravděpodobně se mýlíte.

AD výrobní náklady JETE:
Myslíte, že člověk bezmezně nevěřící informacím z konkrétního informačního zdroje je člověkem nezaujatým?

AD vítr vs. Jádro:
Nevím, zda je plánovaná životnost nových reaktorů ničím nepodložená fantazie a reklamní tvrzení výrobců, ale zde raději budu věřit výpočtům a zkušenostem výrobců než Vašim ničím nepodloženým domněnkám. Pokud jde o jaderné bloky starší generace, tak v USA byla do roku 2005 prodloužena licence 30ti jaderným blokům ze 40let na 60let, u dalších 16ti začínalo posuzování a 22 provozovatelů chystalo žádost. Tedy pravděpodobně to mé tvrzení o prodlužování životnosti má reálné základy. Pokud jde o JETE a JEDU, tak ČEZ plánuje zažádat o prodloužení licence na 60let, ostatně i toto doporučovala Pačesova komise. Nevím co přesně má morálně v JEDU zastarávat, ale v současnosti v JEDU probíhá modernizace SKŘ a zvyšování instalovaného výkonu.

AD využití větru:
Jaký je prosím rozdíl účinnost převodu energie mechanické na elektrickou u starších VTE a moderních? Jsou to procenta, desítky nebo stovky? Já bych to odhadoval na procenta. V tom to tedy patrně nebude. Nižší rychlost vetru potřebné pro přífázování to také asi nebude, protože při těchto rychlostech dosahuje výkon VTE zlomku výkonu instalovaného. Například Pávek v Jindřichovicích používá také moderní VTE a přesto dosahuje pouze 10% ročního využití instalovaného výkonu. Takže si stále stojím za tvrzením, že u současně provozovaných VTE mají zásadní vliv na využití instalovaného výkonu povětrnostní podmínky v místě instalace. „Modernost“ nebo „nemodernost“ má vliv nepodstatný.
S jakou přesností lze 48hodin dopředu určit rychlost větru pro každou konkrétní elektrárnu? Jak už zde bylo psáno, tak i špatný odhad o 1-2m/s může dosti zásadně znehodnotit odhad výkonu na VTE. Dále mi není jasné, proč tohoto odhadu nevyužívají němci, proč podpůrné zálohy určují paušálně na 22% instalovaného výkonu VTE (stejný postup se využívá i v ČR)? Když se vrátím na Vaše údaje německých VTE z 2006, tak pro jejich instalovaný výkon 20GW mají permanentní záložní kapacitu o výkonu cca 5GW. Z jejich VTE bylo vyprodukováno cca 30TWh, z klasického zdroje o využití 80% a výkonu té 5GW potřebné zálohy VTE by se dalo dostat 35TWh. Tedy držená záloha VTE by dokázala vyprodukovat více než zdroj co zálohuje, ušetřit náklady na VTE a dodávat levnější elektřinu. Za drženou zálohu se totiž platí. Pokud jsme u té stability, tak neplánovaný výpadek klasického zdroje je „nouzový“ stav s jasně definovaným způsobem řešení (záložní zdroje + zahraniční výpomoc). Tato situace nastává minimálně, ale občas nastává. Neplánované najetí klasického bloku není možné. Když se ale podíváme na VTE, tak má nestabilitu (náhlé připojování a odpojování) přímo jako princip fungování. Tedy musí být na tyto zdroje vyčleněn (přičten ke standardní záloze) extra regulační výkon, protože standardní regulační záloha je počítána na řízené zdroje. Když nahlédnete do zpráv ČEPS, tak tam naleznete několik varování před vlivem německých VTE na naši PS z důvodu nemožnosti plnění bezpečnostního kritéria N-1. Na UCTE zase naleznete zprávy z incidentu z 11/2006, jak ze strany německých VTE došlo ke komplikaci synchronizace energetických ostrovů a vyvolání zapůsobení ochran generátorů.
31. 12. 2008 | 22:09

delfin napsal(a):

Pro Cart:
Však Vám to píšu, pokud nějak ČEZu zregulujete cenu elektřiny, ostatní obchodníci takto zregulovanou a „levnou“ elektřinu vykoupí a prodají „draze“ za tržní, případně vyvezou. Když rohlík na trhu bude stát 2Kč a Vaší pekárně stát nařídí prodávat za 0.1Kč, tak se vsaďte, že ty rohlíky od Vás nějaký obchodník vykoupí a pak prodá klasicky za 2Kč. Spotřebitel bude mít rohlíky za 2Kč, Vy budete krachovat a zmiňovaný obchodník má 1.9Kč v kapse.
31. 12. 2008 | 22:34

Cart napsal(a):

"delam ve firme http://www.optimumenergy.eu delame jednoduchou vec. vsem klientum ponizujeme platby za odber elektriny. jak ? jednoduse. 50 procent vsech domacnosti a firem ma spatne nastavene distribucni sazby, tarify a podobne. spotrebovat muze klient stejne, zaplatit az o 20 procent mene. za stejnou spotrebu. REALNE. 6000 firem za rok a pul. business centrum v praze s usporou 1,4 mega rocne, znamy autosalon s ojetinama pul mega.. az po gymnazia, kteri pribe p platbe pul mega uspori 200 tisic .. na SK 400 mest a obci ... jsem prodavac, mohl bych vypravet. to , co nekteri klienti zbytecne plati je darebactvi. referenci tisice. a nejvic se smeju, kdyz vidim oranzove letaky a stranky eonu o setreni stylem ""odtahnete zaclony"" a pritom vedi, ze zmenou parametru klient usetri statisice, nebo tisice .. je to podvod."

Jenže pro přiznání výhodnějších sazeb musíte prokázat, že aspoň 50% spotřeby používáte na vytápění. A to aspoň vody v kotli.
01. 01. 2009 | 01:09

klopp napsal(a):

Článek je o cenách elektřiny,řešme tedy ceny elektřiny.Mě vůbec,ale vůbec nezajímá výrobní cena JE,mě zajímá cena kterou mám na faktuře.A ta je 4,8kč/kWh,se započtením nájmu 5,2.Jediná možnost jak z toho ven je mít vlastní levnější zdroj,který aspoň částečně pokryje moji spotřebu.Jediným možným malým zdrojem pro domácnosti jsou solární články,ne současné křemíkové,ale nová generace z polovodivých polymerů,cigs,kapalinových dye-sol.I když už dnešní křemíkové vyrábějí kWh za 6kč,pokud jsou kupovány za hotové bez uvěru,že se vykupuje za 13 kč je věc druhá.Nová generace FV článků posune cenu vyrobené kWh ke 2kč.Podstatná část denní spotřeby proběhne stejně přes den,vaření,praní,mytí,klimatizace,vytápění.
Nová generace článků má navíc mnohem lepší využití rozptýleného světla při zatažené obloze.Články si na střechu dám,jadernou elektrárnu do sklepa asi těžko.
02. 01. 2009 | 10:19

veverka napsal(a):

Pane Bránku skvělý a pravdivý článek.Bohužel.
02. 01. 2009 | 10:28

Pumprlidentlich napsal(a):

klopp, to je skvělé, opět další generace fotovoltaiky. Můžete popsat ,kolik energie z fotovoltaiky použijete k "vaření,praní,mytí,klimatizace,vytápění"

Kde ta nová generace fotovoltaiky funguje? Proč se musí energie z fotovoltaiky vykupovat stále za 13Kč? Kolik bezmračných dnů je průměrně v ČR? Fotovoltaika a vytápění? V zimě?

Ať si kdokoliv dá na střechu cokoliv a bude okrádat ostatní prostřednictvím dotací, stejně bude téměř všechnu energii odebírat ze sítě.

Objevilo se zde mnoho odborníků na fotovoltaiku a jiné zázračné zdroje. Může konečně nekdo vysvětlit, proč rostou po celém Německu desítky dalších uhelných elektráren? http://www.bund.net/fileadm...
Po celém Německu je tolik větrných elektráren, fotovoltaických zázraků, proč to uhlí? To jsou Němci tak pitomí a neví, že existuje (opět další) generace fotovoltaiky?
02. 01. 2009 | 20:35

Klopp napsal(a):

Pumprlidentlich:Řekneme si za deset let.

Stále se na něco ptáte,zeptám se i já:myslíte že je technicky i reálně možné postavit celosvětově 10 000 jaderných bloků za 40 let?5 týdně?Přesně tolik by jich bylo potřeba aby nahradily současnou celosvětovou spotřebu energie.Jaderná energetika se totiž podílí na celosvětové spotřebě 5%.O procento míň než OZE.Ne elektřiny,ale všech energií.Kde pro tyto bloky chcete brát palivo?V případě lehkovodních reaktorů by celosvětové zásoby nestačily ani na 20 let.Jistě začnete argumentovat rychlými reaktory.Ale z desítek v současné době stavěných,projektovaných nebo plánovaných bloků je pouze jeden(Bělojarsk)rychlý.A stavět lehkovodní reaktory?To už jsou perspektivnější pro budoucnost ty uhelné.
02. 01. 2009 | 23:17

Klopp napsal(a):

Spotřeba mé domácnosti jsou 2MWh hodiny elektřiny ročně.Současný křemíkový FV systém produkující 2MWh ročně s životností 20let přijde asi na 250 000kč.Letos zaplatím za elektřinu 10 000kč.Pomalu se to vyrovnává,ne?
02. 01. 2009 | 23:26

Petr napsal(a):

Klopp: nikdo tady nechce jadernými reaktory nahrazovat spotřebu všech energií (tj. i pohonných látek) v příštích 40 letech... Pro začátek by nám úplně stačilo dostavět Temelín a naplánovat stavbu něčeho dalšího.
03. 01. 2009 | 12:18

martys napsal(a):

Klop: hele ty energetiku - a kolik z toho systému dokážeš dostat okamžitě? dokáže to utáhnout 10kW topení?
04. 01. 2009 | 11:53

martys napsal(a):

veverka: lež a demagogie od začátku do konce.....bohužel
04. 01. 2009 | 11:54

Milan V napsal(a):

ad Pumprlidentlich napsal(a):
delfín, zapomněl jste na zásadní vlastnost polovodičů. Výrazná teplotní závislot vnitřní vodivosti. Fotovoltaický panel nikdy nedodá více, než třetinu instalovaného výkonu, který je určen při teplotě 20°C. Zkuste v létě položit ruku na kapotu tmavého auta.

Např. fotovoltaický systém s instalovaným výkonem 20kW umístěný v Plzni dodává v létě při jasné obloze max. 7kW. Bez dotací by se takový systém nikdy nemohl zaplatit. Tím se příjemci dotací (tzv. ochránci klimatu) nechlubí

Vazeny pane Pumprli.... skoda ze jste u me nedelal zkousku z fyziky polovodicu, to bych vas za ty hlouposti co tu tvrdite musel vyhodit. Machra ze sebe muzete delat jen pred laiky...
Pane Delfin, neverte mu, keca...

Jinak udaje o teplotnim koeficientu jednotlivych PV clanku naleznete v technickych specifikacich, zalezi na typu clanku, jakou ma šířku zakazaneho pasu... A existuji podrobne studie pro ruzne klimaticke oblasti srovnavajici jednotlive typy clanku
04. 01. 2009 | 22:35

Hugo napsal(a):

Milan V
a jak to tedy je s tim 20kW systemem instalovanym v Plzni?

Ale nastolena otazka je opravdu relevantni. Proc ti nemci stavi uhelky kdyz je nova generace fotovoltaiky?
05. 01. 2009 | 09:45

Milan V napsal(a):

ad Hugo:
proc Nemci stavi uhelne elektrarny??

odpoved je logicka - je to docasne reseni, umoznujici v radu desetileti navrat prirody k puvodnimu stavu. Jednak se nemci snazi i o nahnani CO2 z uhelek pod zem, kde puvodne byl,
jednak si nemci uvedomili:
atomova elektrarna + jeji odpad + existujici skody z tezby uranu v Evrope=nevratne (aspon v radu stoleti a tisicileti) zmeny v krajine. Prectete si treba nejakou peknou knizku od geologa Cilka a mozna to pochopite.
Cilek napriklad pise (dostal jsem jeho novou knihu k Vanocum)k rekultivaci Mostecka: za nekolik desetileti, i drive, to muze byt zajimava, turisticky pritazliva krajina, se spoustou divokeho zivota (ktery tam utece z prehnojenych poli, z urbanizovane krajiny), na rozdil treba od okoli Prahy, zcela zniceneho neustale rostouci zastavbou ci od Krkonos, nicenych vleky, hotely, zabavnimi parky...

Zkratka uhelky lehce zlikvidujete,
na rozdil od Temelina
Jinak i ekonomicky jsou uhelky nejvyhodnejsi (nutno uvazit celkovou cenu vyrobene elektriny, nelze srovnavat s provoznimi naklady treba Dukovan, ktere postavil stat a jiz jsou odepsane a uloziste a vse ostatni tez uhradi stat (=my, danovi poplatnici) a podnikatele prijdou lehce k zisku.

Je vam a Pumprlidentlichovi to uz jasne? Neni v tom zadna prava ci leva ideologie. Znovu doporucuji, prectete si neco od Cilka.
05. 01. 2009 | 14:00

Hugo napsal(a):

Milane V
s Vami evidentne jakakoli diskuze postrada smysl. Vidite co videt chcete. Sice jsem uvedl, jak to je s likvidaci jaderek, ale jako kdyz hrach na stenu hazi.
- Proc jste neodpovedel na prvni otazku? Jakpak rostoci teplota ovlivnuje ucinnost? Kdyby pozitivne psal urcite byste o tom napsal.

A prosim, nedelejte ze me (a jinych hlupaka) CO2 pod zem v Nemecku? Specialne jsem se poptal kolegu z TU-Dresden. Ten experimentalni blok ma mit asi 30MW, a celkova ucinnost se srazi asi na 25-30% (z puv 45% kam se pri vhodne zvolenem meziprihrivani pary da dostat). Cili suma sumarum vysledky nic moc.

Nemci si uvedomili? Spis si uvedomuji, ze jejich cesta je cesta do pekel. Vite o tom, ze nektere nemecke jaderky "zvysuji vykon"? Bohulibe, ale ma to hacek. Kazda elektrarna, ma pevnou kvotu kolik muze vyrobit el. energie pred vyrazenim z provozu. Takze bude veselo jeste o neco driv, nez jsme cekali.

Pumprdentlich, jakkoli ma drsne vstupy, pod nez se podepsat nejde, ma v leccem pravdu. Vite, muzete mu nadavat jak chcete, muzete si stoupnout treba na hlavu, ale tezko tim docilite toho, ze se zakazany pas s teplotou zacne rozsirovat (jak byste si asi pral). Me by se to take libilo, ale fyzika se holt obelstit neda.

Nepopiram prinos ftv panelu - na Sahare jsem jich videl mnoho - jako zdroju pro napajeni prevadecu mob. signalu. Ke kazdemu sice musi byt akumulator, ale furt lepsi jak stavet vedeni nekam do pustin. Ale toto neni pri soucasnych podminkach reseni pro elektroenergetiku.
05. 01. 2009 | 16:39

Klopp napsal(a):

Martys:Já elektřinu k topení nepoužívám a v normálním domě nikdy používat nebudu.Ale znám jeden pasivní dům i jeho majitele,a tento spotřebuje na běžnou spotřebu 3MWh elektřiny a na vytápění také asi 3MWh,loni dokonce na vytápění o fous míň než na běžnou spotřebu. .Vytápění je řešeno akumulační nádrží nahřívanou odporovým tělesem,a lze naakumulovat energii na několik dní.Ono jde lecos když se chce.
05. 01. 2009 | 17:35

Klopp napsal(a):

Hugo:Když je tak snadná likvidace vysloužilých jaderek,proč se lehce nezlikvidují Černobyl a Jaslovské Bohunice?Včetně doprovodných problémů jako např.pád cen okolních pozemků?
05. 01. 2009 | 17:43

Petr napsal(a):

"Jednak se nemci snazi i o nahnani CO2 z uhelek pod zem, kde puvodne byl"
tak tohle mě pobavilo víc než Beránek samotný ... pod zemí byl uhlík a to v pevné formě. to skladování CO2 bude daleko nebezpečnější než pár uzavřených kontejnerů jaderného odpadu.
05. 01. 2009 | 18:42

Milan V napsal(a):

ad Hugo 2

jeste odpoved na Vas prvy dotaz:
vse zalezi na sirce zakazaneho pasu polovodice. Pro krystalicky kremik je to 1,1 eV, pro amorfni kremik 1,7 eV. Takze pro krystalicky kremik dojde k poklesu dodavaneho vykonu, vlivem toho ze ma clanek vyssi teplotu na plnem slunci, o 10% (ne o 2/3 jak uvadi Pumprd.....) a u amorniho o 1%.

Jeste pro pochopeni: automobil Skoda Fabia ma v technickem prukazu vykon cca 60 kW.
Ale kdyz ho provozujete, tak vetsinou jedete s vykonem treba polovicnim. Nicmene asi nelze napadnout ze vyrobce uvadi tento vykon, definuje totiz podminky mereni.

Obdobne je to se slunecnimi clanky. Je to tez high tech vyrobek.
Pro ty co si chteji dat slunecni clanky na strechu je dulezite znat, kolik ktery druh clanku vyprodukuje kWh el energie za 1 rok v jejich lokalite - tyto udaje se uz daji sehnat na webu, pripadne je sdeli solidni firma delajici tyto instalace. Jedna se ovsem o dlouhodoby prumer, ktery ma variabilitu, jako vsechna meteorologicka data.

Tak uz je vam snad vse vysvetleno, i ty uhelky, i teplotni koeficient

ad Petr: tak se bavte (nebo pripadne si o tom neco prectete)
05. 01. 2009 | 19:51

sasa napsal(a):

taky jsem se před léty nechala zlákat na přímotopy,teď to máme jak doplněk ke krbu,dnes už jsme v důchodu a musíme se dřít s dřevem,protože elek.ener.by nás zrujnovala.To je to co jsme nechtěli.Pohodlí se musí zaplatit,ale ne za cenu Čezu
05. 01. 2009 | 20:37

Neo napsal(a):

ČEZ tu elektřinu prodává draho prostě proto, že může.
A nechápu argument, že jaderná elektrárna je nákladná na vybudování a má omezenou životnost. Ona větrná nebo solární elektrárna se taky nevybuduje zadarmo a taky nevydrží věčně.
A radši budu mít za barákem Dukovany (i když to taky není žádná krása), než aby tam stály větrníky o stejném výkonu.
18. 01. 2009 | 22:26

marek napsal(a):

skvěly članek !
22. 01. 2009 | 15:10

Barbora napsal(a):

Ha ha, vase vypocty spotreby a narocnosti ceske energeticke site... cela situace se da kompletne prirovnat ke kriminalnimu jednani firmy Enron. Tato znama energeticka firma byla usvedcena z podvodu, ze manipulovala cenami energie v Kalifornii a umele vysroubovala cenu tohoto 'nedostatkoveho zbozi'. Energie bylo pritom dostatek, slo opravdu o kriminalni jednani. Dukazy cele cinnosti, ktera byla predmetem vysetrovani, byly 'nahodou' zcela zniceny v budove cislo 7 Svetoveho obchodniho centra, pri utocich 11. zari '01 v New Yorku. Jak je videt, nekdo si u nas vzal mustr :-)
Sama platim ve svem kalifornskem dome jenom necelych 60% ceny za elektrinu, proti ceskym domacnostem. 1KW elektriny je na sotva 60% ceny, kterou plati cesky spotrebitel, prumerny plat v Cechach je (odhaduji) cca 1/4 toho zdejsiho. (Mozna i mene.)
Komu se tohle zda normalni a spravedlive, nema vsech pet pohromade. CEZ je z poloviny ve vlastnictvi statu, coz znamena, ze prehnanou cenou stat pumpuje vlastni obcany o dalsi a dalsi penize. A chova se, jako kdyby obcane republiky byli PODANNYMI vlady, Snemovny a Senatu. Opak je pravdou, jsou to nasi zamestnanci a maji delat to, co nam vsem vyhovuje. Kdyz se chovaji proti nasim zajmum, mame vsechno pravo je proste 'odejit' z funkci a najmout slusne a poctive lidi, kteri nas nebudou okradat.
18. 02. 2009 | 00:24

Petr napsal(a):

Autor článku by se měl před dalším "článkem" podobného typu doplnit vzdělání z oblasti ekonomie, nebo se raději v rámci svého zaměření věnovat ochraně velryb.
03. 03. 2009 | 16:30

UGG Boots napsal(a):

taky jsem se před léty nechala zlákat na přímotopy,teď to máme jak doplněk ke krbu,dnes už jsme v důchodu a musíme se dřít s dřevem,protože elek.ener.by nás zrujnovala.To je to co jsme nechtěli.Pohodlí se musí zaplatit,ale ne za cenu Čezu
16. 04. 2009 | 11:44

ghxcnxcvbx napsal(a):

出会い http://www.deai-sugi.net/
出会い http://www.deai-navi.mobi/
出会い系 http://www.meeting-avenues....
出会い系 http://www.1-888-vehicle.com/
出会い http://www.cyber-java.com/
メル友 http://www.kvonkvyn.com/
出会い系サイト http://www.redrocketcomp.com/
出会い http://www.deaicafe.net/
セフレ http://www.love-b.com/
メル友 http://www.mailcollector.net/
人妻 http://www.mailsell.net/
出会い系 http://www.ccc-p.com/
キャッシング http://www.golden-leaf.com/...
出会い http://www.littlediablo.net/
メル友 http://www.sit-n-shop.com/
セフレ http://www.mtdcases.com/
人妻 http://www.louisville-realt...
不倫 http://www.heartminders.com/
恋人 http://www.targetvehicleren...
セックスフレンド http://www.cambridgeins.com/
無料出会い系サイト http://www.happy-clover.net/
出会い系サイト無料 http://www.get-viagra.com/
無料出会い系サイト http://www.mailsnow.com/
イケメン http://seo-mobi.net/ikemen/
巨乳 http://seo-mobi.net/kyonew/
ギャル http://seo-mobi.net/gyaru/
出会い http://www.chihuahuaelpub.com/
結婚 http://www.mail-c.com/
メル友 http://www.hotpause.com/
出会い系 http://www.ekoturizmas.info/
出会い系サイト相互リンク集 http://lovers.oops.jp/
出会い http://www.kartytel.info/
童貞 http://www.brattagroup.com/
スタビ http://www.sex-gay.net/
援助 http://www.mailclick.net/
ギャル http://www.love-train.com/
熟女 http://www.mailtomo.info/
メル友 http://www.loveblue.net/
スタビ http://seo-mobi.net/sutabig/
08. 05. 2009 | 06:29

prom dress factory napsal(a):

11. 05. 2009 | 14:26

jordan shoes napsal(a):

Komu se tohle zda normalni a spravedlive, nema vsech pet pohromade. CEZ je z poloviny ve vlastnictvi statu, coz znamena, ze prehnanou cenou stat pumpuje vlastni obcany o dalsi a dalsi penize. A chova se, jako kdyby obcane republiky byli PODANNYMI vlady, Snemovny a Senatu. Opak je pravdou, jsou to nasi
20. 05. 2009 | 09:58

ugg napsal(a):

Ha ha, vase vypocty spotreby a narocnosti ceske energeticke site... cela situace se da kompletne prirovnat ke kriminalnimu jednani firmy Enron. Tato znama energeticka firma byla usvedcena z podvodu, ze manipulovala cenami energie v
20. 05. 2009 | 09:59

omega watches napsal(a):

007 years Received awards watch as far as I know is omega watches,many star brought omega watches,it make you happy! http://www.omegawatchessale...
29. 06. 2009 | 09:55

replica bags napsal(a):

A pair of Jimmy Choo philosophy is to build practical and luxury accessories, a complete underestimation of the quality and look forward to. Pay great care and detail, whether shoes or handbags. Elegant movie stars and celebrities have found wearing a pair of Jimmy Choo bag, gorgeous in many occasions.These materials are carefully selected from the best in the world. http://dailyreplica.com
04. 07. 2009 | 04:48

LV napsal(a):

complete underestimation of the quality and look forward to. Pay great care and detail, whether shoes or handbags. Elegant movie stars and celebrities have found wearing a pair of Jimmy Choo bag, gorgeous in many occasions.These materials are carefully selected from the best
04. 07. 2009 | 05:58

seo motivation napsal(a):

I havent any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.
http://antonfkip.com/objek-...
http://antonfkip.com/seo/se...
http://antonfkip.blogspot.com
http://antonfkip.is.edu
http://ebloging.com
http://seogoblog.com
http://miss925.com
http://si-oot.blogspot.com
http://seogoblog.com/belaja...
10. 10. 2009 | 22:53

laptop battery napsal(a):

high quality laptop batteries,30 days money back
http://www.uk-laptopbattery...
http://www.uk-laptopbattery...
20. 03. 2010 | 07:12

Download Games PC Free napsal(a):

ČEZ tu elektřinu prodává draho prostě proto, že může.
A nechápu argument
24. 03. 2010 | 11:33

laptop battery napsal(a):

laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery: http://www.batterieslaptop.net
laptop battery: http://www.batteries-shop.net
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Sony Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Toshiba Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.41H15.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
05. 04. 2010 | 08:31

927 napsal(a):

<a href="http://www.louisvuittonoutletstore8.com">louis vuitton outlets</a>
<a href="http://www.louisvuitton-leatherbag.com">louis vuitton <a href="http://www.louisvuittonoutletstore8.com">louis vuitton outlets</a>
<a href="http://www.louisvuitton-leatherbag.com">louis vuitton leather bags</a>
<a href="http://www.louisvuitton-monogram-bags.com">louis vuitton monogram bags</a>
<a href="http://www.louisvuitton-monogramcanvas.com">louis vuitton monogram canvas</a>
<a href="http://www.louisvuittonmonogram-handbags.com">louis vuitton monogram handbags</a>
<a href="http://www.damierlouisvuitton.com">damier louis vuitton</a>
<a href="http://www.louisvuitton-walletsale.com">louis vuitton wallet</a>
<a href="http://www.pocketbookslouisvuitton.com">louis vuitton pocketbooks</a>
<a href="http://www.lowprice-louisvuittonbags.com">low price louis vuitton bags</a>
<a href="http://www.affordable-louisvuittonbags.com">affordable louis vuitton bags</a>
<a href="http://www.inexpensive-louisvuittonbags.com">inexpensive louis vuitton bags</a>
<a href="http://www.louisvuitton-handbagscheap.com">louis vuitton handbags cheap</a>
<a href="http://www.outletstoreslouisvuitton.com">louis vuitton outlet stores</a>
<a href="http://www.louisvuitton-salehandbags.com">louis vuitton handbags</a>
<a href="http://www.cheapest-louisvuittonbags.com">cheapest louis vuitton bags</a>
<a href="http://www.louisvuitton-pursessale.com">louis vuitton purses</a>
<a href="http://www.louisvuitton-shoulderbags.com">louis vuitton shoulder bag</a>
<a href="http://www.gucci-bags-outletstore.com">gucci bags outlet store</a>
<a href="http://www.genuineguccibagssale.com">genuine gucci bags</a>
<a href="http://www.gucci-handbagssales.com">gucci handbags sales</a>
<a href="http://www.discountgucci-handbags.com">discounted gucci handbags</a>
<a href="http://www.authentic-guccibags.com">gucci bags authentic</a>
<a href="http://www.gucci-handbagoutlet.com">gucci handbags outlet</a>
<a href="http://www.gucci-bagsoutlet.com">gucci bags outlet</a>
<a href="http://www.cheapest-guccibags.com">cheapest gucci bags</a>
<a href="http://www.cheap-gucci-bagsale.com">cheap gucci bags</a>
<a href="http://www.cheap-gucci-handbag.com">cheap gucci handbags</a>
<a href="http://www.discounted-guccibags.com">discounted gucci bags</a>jingruilf
23. 05. 2011 | 04:00

927l napsal(a):

[url=http://www.louisvuittonoutletstore8.com]louis vuitton outlets[/url]
[url=http://www.louisvuitton-leatherbag.com]louis vuitton leather bags[/url]
[url=http://www.louisvuitton-monogram-bags.com]louis vuitton monogram bags[/url]
[url=http://www.louisvuitton-monogramcanvas.com]louis vuitton monogram canvas[/url]
[url=http://www.louisvuittonmonogram-handbags.com]louis vuitton monogram handbags[/url]
[url=http://www.damierlouisvuitton.com]damier louis vuitton[/url]
[url=http://www.louisvuitton-walletsale.com]louis vuitton wallet[/url]
[url=http://www.pocketbookslouisvuitton.com]louis vuitton pocketbooks[/url]
[url=http://www.lowprice-louisvuittonbags.com]low price louis vuitton bags[/url]
[url=http://www.affordable-louisvuittonbags.com]affordable louis vuitton bags[/url]
[url=http://www.inexpensive-louisvuittonbags.com]inexpensive louis vuitton bags[/url]
[url=http://www.louisvuitton-handbagscheap.com]louis vuitton handbags cheap[/url]
[url=http://www.outletstoreslouisvuitton.com]louis vuitton outlet stores[/url]
[url=http://www.louisvuitton-salehandbags.com]louis vuitton handbags[/url]
[url=http://www.cheapest-louisvuittonbags.com]cheapest louis vuitton bags[/url]
[url=http://www.louisvuitton-pursessale.com]louis vuitton purses[/url]
[url=http://www.louisvuitton-shoulderbags.com]louis vuitton shoulder bag[/url]
[url=http://www.gucci-bags-outletstore.com]gucci bags outlet store[/url]
[url=http://www.genuineguccibagssale.com]genuine gucci bags[/url]
[url=http://www.gucci-handbagssales.com]gucci handbags sales[/url]
[url=http://www.discountgucci-handbags.com]discounted gucci handbags[/url]
[url=http://www.authentic-guccibags.com]gucci bags authentic[/url]
[url=http://www.gucci-handbagoutlet.com]gucci handbags outlet[/url]
[url=http://www.gucci-bagsoutlet.com]gucci bags outlet[/url]
[url=http://www.cheapest-guccibags.com]cheapest gucci bags[/url]
[url=http://www.cheap-gucci-bagsale.com]cheap gucci bags[/url]
[url=http://www.cheap-gucci-handbag.com]cheap gucci handbags[/url]
[url=http://www.discounted-guccibags.com]discounted gucci bags[/url]jingruilf
23. 05. 2011 | 04:01

edu backlinks napsal(a):

advertising <a href=http://edubacklinksstore.com/>edu backlinks</a>
27. 07. 2011 | 23:38

Michigan No Fault Insurance napsal(a):

I'm so happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the random misinformation that's at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc. <a href="http://michigancarautoinsurance.com/">Michigan No Fault Insurance</a>
29. 07. 2011 | 07:14

auto insurance virginia napsal(a):

A person necessarily assist to make critically articles I would state. That is the very first time I frequented your website page and up to now? I surprised with the analysis you made to make this particular post extraordinary. Excellent process! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">auto insurance virginia</a>
10. 08. 2011 | 11:26

jiaoyu1017 napsal(a):

If you need a unique <a title="Prom Dresses" href="http://www.ipromdress.co.uk/all-dresses-c-2_6.html"><strong>Prom Dresses</strong></a> or a special high fashion or <a title="Formal Dresses" href="http://www.ipromdress.co.uk/formal-dance-c-3_13.html">Formal Dresses</a> for a pageant or your Quincenera, a short <a title="Cocktail Dresses" href="http://www.ipromdress.co.uk/cocktail-dresses-c-3_17.html"><strong>Cocktail Dresses</strong></a> for graduation or a bat mitzvah or even affordable <a title="Bridesmaid Dresses" href="http://www.ipromdress.co.uk/bridesmaid-dresses-c-3_16.html"><strong>Bridesmaid Dresses</strong></a> for your wedding, we have them all in sizes and prices to fit your needs.
We have a team of professional designers, plate-makers, tailors and production workers, dedicating to provide you with better and more.
<a title="Wedding Gowns" href="http://www.loveweddinggowns.com">Wedding Gowns</a>
<a title="Wedding Dresses" href="http://www.loveweddinggowns.com/wedding-dresses-c-65.html?zenid=lrodpaqntpnj6hf2atld0l74g2">Wedding Dresses</a>
<a title="A Line Wedding Dresses" href="http://www.loveweddinggowns.com/wedding-dresses-aline-wedding-dresses-c-65_66.html">A Line Wedding Dresses</a>
<a title="Ball Gown Wedding Dresses" href="http://www.loveweddinggowns.com/wedding-dresses-ball-gown-wedding-dress-c-65_67.html">Ball Gown Wedding Dresses</a>
<a title="Mermaid Wedding Dresses" href="http://www.loveweddinggowns.com/wedding-dresses-mermaid-wedding-dresses-c-65_68.html">Mermaid Wedding Dresses</a>
<a title="Empire Wedding Dresses" href="http://www.loveweddinggowns.com/wedding-dresses-empire-wedding-dresses-c-65_9586.html">Empire Wedding Dresses</a>
<a title="Column Wedding Dresses" href="http://www.loveweddinggowns.com/wedding-dresses-column-wedding-dresses-c-65_9578.html">Column Wedding Dresses</a>
<a title="Beach Wedding Dresses" href="http://www.loveweddinggowns.com/wedding-dresses-beach-wedding-dresses-c-65_9587.html">Beach Wedding Dresses</a>
24. 08. 2011 | 03:19

discounted shoes napsal(a):

My spouse and i enjoyed which website involving yours along with I think that you genuinely lead achievable article. I most certainly will write about your opinions with my blog that has a web page link to this post, you could be guaranteed.
29. 08. 2011 | 14:41

car insurance rates napsal(a):

advertising and *********** with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my email and could look out for much extra of your respective fascinating content. Ensure that you replace this once more very soon.. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">car insurance rates</a>
16. 10. 2011 | 00:54

breemildinomo napsal(a):

cWj 2nT q4h uUx 3pM a6c pEt 0hD x6e qPi 7mC o9a
http://www.workout-60days.info <a href=http://www.workout-60days.info>go for it</a>
http://www.workout60days.info <a href=http://www.workout60days.info>come here</a>

jVq 0lP r1i eMg 1dN p7u qUp 6iX j8j iAm 1jY h0r
<a href=http://isabelbasket.webnode.fr>read more</a>
<a href=http://longchampssac.webnode.fr>come here</a>
<a href=http://katespadebags.weebly.com>see more</a>
<a href=http://saclongchampp.webnode.fr>come here</a>
<a href=http://insanitydvdsale.weebly.com>click here</a>
01. 09. 2012 | 14:29

Aquanymnanolo napsal(a):

cmtlrdtu <a href=http://achatlongchamppliageonline.com/#7969>sac longchampy</a> zsqzxhvf <a href="http://achatlongchamppliageonline.com/#4657">sac longchamp pas cherv</a> zifoirpe http://achatlongchamppliageonline.com/
02. 09. 2012 | 22:33

Cymnabalm napsal(a):

oWb 0eU u1a rXf 0fA z5z tOm 0mJ o5h sKh 2oN q2soTa 1pQ m2d uFa 6eP c5c lVx 7mK n1g jRh 9hK k1m
http://www.goedkopeboots.nl <a href=http://www.goedkopeboots.nl/#7161>uggs outlet</a>
http://www.bottespas-cher.fr <a href=http://www.bottespas-cher.fr/#1639>visit my website</a>

vAr 1nF c0g dUs 8kK e1h vEx 7sD t7p jNn 2mZ r8a bYv 8tV o6x nTx 0oZ q8o mAj 7iG m7b hZh 4yV p4h
<a href=http://uggsaustralia.blinkweb.com/#3145>find more</a>
<a href=http://uggsbestellen.webnode.nl/#2751>uggs online bestellen</a>
<a href=http://uggsgoedkoop.webnode.nl/#23>uggs goedkoop</a>
<a href=http://uggbootonline.webeden.co.uk/#901>read more</a>
<a href=http://www.uggs-20-canada.350.com/#5112>find more</a>
03. 09. 2012 | 07:19

horsececekdon napsal(a):

fQi 6wB k6f sId 0eW z3k aHj 5wK e7g sXd 3lI a9s mSb 6jD i8c pNq 9pW j2e vQa 2lR t7v qTt 8eY n1u
http://www.workout-60days.info <a href=http://www.workout-60days.info/#6152>click</a>
http://www.60day-workout.info <a href=http://www.60day-workout.info/#196>insanity workout</a>

sAp 6yU u8k kHs 2mU u2v jVw 2oI p5d bBl 3zC h7h nFg 1mJ g0r uFp 9cT e1o xOr 4uT l0o lFb 4bH p1y
<a href=http://isabelbasket.webnode.fr/#1023>isabelle marant</a>
<a href=http://sneakersisabel.weebly.com/#8482>go for it</a>
<a href=http://isabellmarant.webnode.nl/#1482>go for it</a>
<a href=http://isabelsneaker.interblog.de/#4894>read more</a>
<a href=http://katespadebags.weebly.com/#8754>see more</a>
03. 09. 2012 | 11:32

allotaEmbasse napsal(a):

zBm 5gA v8q iZw 6aQ m8r iSb 1xI p2m zFu 8oL j7r cEk 3pT j9a iCb 2pS m7a sNn 5gR b0l yDg 8jP y3p
http://www.uggbootsale-uk.co.uk <a href=http://www.uggbootsale-uk.co.uk/#4481>The title of my website</a>
http://www.ugguk-store.co.uk <a href=http://www.ugguk-store.co.uk/#6164>come here</a>

qNs 9eN l5p yKz 7bS u7f uEo 6gD u3a hNu 4yE d7q dUe 5zO u4m cLb 6sA e3w hRz 3dN r0m yCq 6eF o7q
http://uggsonsales.moonfruit.com <a href=http://uggsonsales.moonfruit.com/#5491>click</a>
http://uggskopen.simpsite.nl <a href=http://uggskopen.simpsite.nl/#6906>click</a>
http://uggslaarzen.jouwweb.nl <a href=http://uggslaarzen.jouwweb.nl/#2327>uggs laarzen</a>
http://bottesugg.meabilis.fr <a href=http://bottesugg.meabilis.fr/#6679>welcome</a>
http://uggspascher.webnode.fr <a href=http://uggspascher.webnode.fr/#7429>find more</a>
06. 09. 2012 | 09:53

Ditclilla napsal(a):

zjsrdttd <a href=http://achatlongchamppliageonline.com/#8397>sac longchamp pas cherq</a> gdfeemcb <a href="http://achatlongchamppliageonline.com/#1784">sac longchamp le pliaget</a> rsvssodw http://achatlongchamppliageonline.com/
08. 09. 2012 | 01:46

EpherieMarriz napsal(a):

khrekimb <a href=http://abercromfitchmagasin.webnode.fr/#3148>abercrombie francev</a> dbzurqnb <a href="http://abercromfitchmagasin.webnode.fr/#7444">abercrombiey france</a> tvxtdtwh http://abercromfitchmagasin.webnode.fr/
08. 09. 2012 | 11:08

AnymnAffope napsal(a):

nnxenqgj <a href=http://frvuittonsoldes.webnode.fr/#9381>louis vuitton pas chert</a> mtnzxiws <a href="http://frvuittonsoldes.webnode.fr/#6981">vuitton pas cherg</a> gjghckmb http://frvuittonsoldes.webnode.fr/
08. 09. 2012 | 13:41

NeubLayebra napsal(a):

rnngd <a href=http://frdeabercromfitchmagasinn.info>abercrombie</a> ohkwx <a href=http://frdechaussuresloubutinnmagasin.info>louboutin pas cher</a> purod http://frdesacvuittonnmagasinn.info yt gcv
21. 10. 2012 | 15:25

nelmpeank napsal(a):

1L2Uub http://goedkopeboots.webnode.nl 3D4Cui <a href=http://goedkopeboots.webnode.nl>uggs outlet</a> 4Q4Kct <a href="http://goedkopeboots.webnode.nl">goedkope uggs</a> 5O8Szp
6P1Fjk http://www.bootoutlet.jimdo.com 1Y1Qfu <a href=http://www.bootoutlet.jimdo.com>ugg boots deutschland</a> 7M2Eqd <a href="http://www.bootoutlet.jimdo.com">ugg boots günstig</a> 6I3Luc
0M4Awk http://bootspascher.webnode.fr 4U1Msq <a href=http://bootspascher.webnode.fr>ugg pas cher</a> 8F1Mgo <a href="http://bootspascher.webnode.fr">ugg paris</a> 2K3Lfp
6W8Gpw http://www.bootsscanadaonline.info 7Q2Qsu <a href=http://www.bootsscanadaonline.info>ugg canada</a> 1S1Suj <a href="http://www.bootsscanadaonline.info">ugg canada</a> 7Q6Tgf
7Z9Err http://www.bootsscanadaoutlet.info 1E8Mii <a href=http://www.bootsscanadaoutlet.info>uggs canada</a> 7B2Bmy <a href="http://www.bootsscanadaoutlet.info">http://www.bootsscanadaoutlet</a> 8K7Yyh
2F7Aex http://www.bootssale-deutschland.com 4M3Tbt <a href=http://www.bootssale-deutschland.com>Ugg boots günstig,Ugg boots sale,80% Rabatt ugg stiefel.</a> 8Q9Lxd <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">http://www.bootssale-deutschland</a> 3J1Fuk
22. 10. 2012 | 14:52

truddytug napsal(a):

2B2Ohx http://www.deutschlandbootssale.info 0K7Psg <a href=http://www.deutschlandbootssale.info>http://www.deutschlandbootssale</a> 9H8Naq <a href="http://www.deutschlandbootssale.info">ugg boots günstig,ugg boots sale - sparen Sie bis zu 75%</a> 2M6Dwx
0Y5Tlv http://www.stivaliitaliaonline.info 9I3Njx <a href=http://www.stivaliitaliaonline.info>ugg</a> 7L9Zqg <a href="http://www.stivaliitaliaonline.info">http://www.stivaliitaliaonline</a> 9D3Orj
3K2Iec http://www.francebottespascher.info 9K9Moe <a href=http://www.francebottespascher.info>ugg france</a> 4F7Fgv <a href="http://www.francebottespascher.info">bottes ugg</a> 5S5Iem
9L4Xgb http://bootsonline.webnode.nl 7V3Lzm <a href=http://bootsonline.webnode.nl>uggs online</a> 1B2Fxv <a href="http://bootsonline.webnode.nl">uggs sale</a> 7O5Klp
3B3Mtl http://bootsnederland.webnode.nl/ 6N6Uvr <a href=http://bootsnederland.webnode.nl>Uggs nederland,uggs uitverkoop,uggs online bestellen 69% korting!</a> 2A7Rdb <a href="http://bootsnederland.webnode.nl">uggs uitverkoop</a> 4G4Swj
6M5Ijd http://isabell-marant.webnode.fr 7K7Tme <a href=http://isabell-marant.webnode.fr>isabel marant</a> 5N6Scl <a href="http://isabell-marant.webnode.fr">isabelle marant</a> 6M0Kkv
24. 10. 2012 | 08:09

nelmpeank napsal(a):

0P0Lgb http://www.bootsscanadaonline.info 9I0Goz <a href=http://www.bootsscanadaonline.info>uggs canada</a> 6Q7Vuf <a href="http://www.bootsscanadaonline.info">uggs canada online sale,ugg boots canada,save up to 73%</a> 8O2Ndw
0P1Ydv http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl <a href=http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl>uggs sale</a> 8B2Hvx <a href="http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl">http://goedkopelaarzen.jouwweb</a> 4A9Vzx
4K9Apk http://www.boosshopjp.com 0Y9Qkw <a href=http://www.boosshopjp.com>ugg ブーツ</a> 3L4Jea <a href="http://www.boosshopjp.com">ugg ブーツ</a> 7Z6Fet
9H9Fhe http://www.bootskopenoutlet.com 5M3Gyg <a href=http://www.bootskopenoutlet.com>uggs goedkoop</a> 9Q0Evp <a href="http://www.bootskopenoutlet.com">uggs sale</a> 3B3Ddo
8O9Ljl http://www.bootoutlet.jimdo.com 1Q0Wvs <a href=http://www.bootoutlet.jimdo.com>ugg boots</a> 5M5Yth <a href="http://www.bootoutlet.jimdo.com">http://www.bootoutlet.jimdo</a> 2C2Jmq
3C7Lgx http://www.bootssale-deutschland.com 3P9Qhe <a href=http://www.bootssale-deutschland.com>ugg boots sale</a> 2O6Cmo <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">ugg boots günstig</a> 4N4Dhl
24. 10. 2012 | 23:51

nelmpeank napsal(a):

6D0Usb http://www.bootskopenoutlet.com 4T2Sim <a href=http://www.bootskopenoutlet.com>uggs kopen</a> 8Z5Bxc <a href="http://www.bootskopenoutlet.com">uggs sale</a> 4X8Wme
6W0Dmp http://www.bootsscanadaoutlet.info 0Y0Dqi <a href=http://www.bootsscanadaoutlet.info>uggs canada</a> 2S6Sdy <a href="http://www.bootsscanadaoutlet.info">ugg canada</a> 3C7Gxh
6R3Qtb http://goedkopeboots.webnode.nl 9O3Bsm <a href=http://goedkopeboots.webnode.nl>uggs nederland</a> 4S9Gyo <a href="http://goedkopeboots.webnode.nl">http://goedkopeboots.webnode</a> 7B9Muj
3I3Npc http://www.bootssale-deutschland.com 8S8Lhn <a href=http://www.bootssale-deutschland.com>ugg boots günstig</a> 6F6Eab <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">http://www.bootssale-deutschland</a> 7Y0Axk
2B9Ucp http://www.bootoutlet.jimdo.com 2B4Nhf <a href=http://www.bootoutlet.jimdo.com>ugg boots günstig</a> 3N4Qcf <a href="http://www.bootoutlet.jimdo.com">Ugg boots deutschland - Ugg Boots Günstig ohne Zustellgebühr.</a> 5I8Ngj
5T0Tnx http://www.boosshopjp.com 1V3Mli <a href=http://www.boosshopjp.com>ugg</a> 4D7Wwx <a href="http://www.boosshopjp.com">ugg 激安</a> 4K7Djw
24. 10. 2012 | 23:56

Immetimmarf napsal(a):

xP5Q3f http://bottesfrance.webnode.fr/ nQ3U7z<a href=http://bottesfrance.webnode.fr>bottes ugg</a> hP4E4a <a href="http://bottesfrance.webnode.fr">ugg pas cher</a> qT3G6w
rA2N3q http://www.bottespascher-soldes.com/ oG3J1c <a href=http://www.bottespascher-soldes.com>ugg soldes</a> sW1D3g <a href="http://www.bottespascher-soldes.com">ugg pas cher</a> hA5X8e
锘縮H2F2o http://goedkopeonlines.jouwweb.nl/ cP9S8v<a href=http://goedkopeonlines.jouwweb.nl>goedkope uggs</a> eP0W6f <a href="http://goedkopeonlines.jouwweb.nl">uggs online</a> eG6S8e
gZ4N5l http://www.goedkopebootskopen.com/ dS4R5h <a href=http://www.goedkopebootskopen.com>uggs uitverkoop</a> gD3L9u <a href="http://www.goedkopebootskopen.com">uggs kopen</a> aA7X1y
cK4N7x http://www.botasuggs-es.info/ wE4E3s<a href=http://www.botasuggs-es.info>ugg espa帽a</a> dU4U6h <a href="http://www.botasuggs-es.info">botas ugg baratas</a> kP7I9l
eC2L1o http://www.stivaliitaliashop.com/ oB9C2m <a href=http://www.stivaliitaliashop.com>ugg shop</a> eQ1T3w <a href="http://www.stivaliitaliashop.com">stivali ugg,ugg italia,ugg shop online - Risparmi 78% sconto</a> jW2K5l
26. 10. 2012 | 10:20

Immetimmarf napsal(a):

oG6R9x http://bootsonlines.webnode.nl/ kB1S6k<a href=http://bootsonlines.webnode.nl>uggs goedkoop</a> wN9L5h <a href="http://bootsonlines.webnode.nl">uggs goedkoop</a> qU7H1o
dE5U5e http://www.francebottespascher.com/ wJ0C2e <a href=http://www.francebottespascher.com>ugg pas cher</a> fQ5F8x <a href="http://www.francebottespascher.com">ugg france</a> hP8K7b
iI2M3w http://www.bottespascher-soldes.com/ dD7N4v <a href=http://www.bottespascher-soldes.com>bottes ugg pas cher,chaussures ugg soldes divers discount - 茅conomisez 74% de r茅duction.</a> uL5S7q <a href="http://www.bottespascher-soldes.com">Ugg</a> rJ4A3o
gE1G7u http://www.botasuggs-es.info/ eN3V3l<a href=http://www.botasuggs-es.info>ugg</a> bP7I0q <a href="http://www.botasuggs-es.info">ugg</a> jC8K5p
nK2G5q http://bootpascher.webnode.fr/ tA6B5p<a href=http://bootpascher.webnode.fr>ugg soldes</a> zW4J5j <a href="http://bootpascher.webnode.fr">ugg soldes</a> nZ8D9j
gW7X2p http://bootscanada.webs.com/ oJ0J0h<a href=http://bootscanada.webs.com>uggs canada</a> wB9E4v <a href="http://bootscanada.webs.com">uggs canada</a> tJ5X8n
26. 10. 2012 | 10:21

truddytug napsal(a):

dY5S6u http://bootsoutlet.webgarden.com/ pC7U0l<a href=http://bootsoutlet.webgarden.com>ugg outlet store</a> sA8I2d <a href="http://bootsoutlet.webgarden.com">ugg boots outlet</a> eG3P0j
aX1T3s http://botttespascher.webnode.fr/ pC3O8c<a href=http://botttespascher.webnode.fr>bottes ugg pas cher</a> gJ3K9r <a href="http://botttespascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> mZ6Z1t
yL1K6k http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ fF8K0e<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>Goedkope uggs</a> mB9S1d <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">Goedkope uggs</a> aZ0T2w
cX8D2i http://bootsclearance.blinkweb.com/ nO2Y8w<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> gB5G2a <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> tG0Q9w
bG6R4l http://bootssaleuk.webs.com/ yG5X0e<a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a> vD1E6c <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale</a> tR8F0p
27. 10. 2012 | 22:47

Cymnabalm napsal(a):

bQ7W2b http://www.cheap-bootsonsale.com tC5M7z<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> fD1O6c <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> iA8N4m
mZ3F5n http://www.bootsoutlet-stores.com sU9M3i<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> sM4H0z <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet stores </a> nT9U8l
kL8P9h http://genuineboot.webeden.co.uk hB1X8a<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> uI8K9r <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> sX8B2p
iH1T4p http://bootsoutletstore.webstarts.com/ jY2B0z<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet stores</a> pS0S3b <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> aG0D7v
zP7Y6g http://www.boots-sale-uk.co.uk mG0Z4z<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> cA1S0c <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> fK1C1w
29. 10. 2012 | 11:42

Cymnabalm napsal(a):

tT0W2v http://genuineboot.webeden.co.uk zE7W5w<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> wO0R6q <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> nC1W7r
zH7K2y http://www.bootsoutlet-stores.com yK3P3u<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> iM5V6e <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">ugg boots outlet </a> yD2H3m
mB6W7p http://www.boots-sale-uk.co.uk mB1E8w<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> bW3C1q <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> dD5T6y
qF0P6i http://www.cheap-bootsonsale.com eQ7F6o<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg bailey button</a> iA7A1h <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> xJ1M3d
qA5N4j http://bootsoutletstore.webstarts.com/ mK5H6c<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> uC3Z8v <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> yO2M9n
29. 10. 2012 | 11:43

tuctjuipisa napsal(a):

sQ3T5h http://bootscanadas.webs.com fZ6N4g <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada online</a> kD0L9v <a href="http://bootscanadas.webs.com">uggs canada online</a> cA2H4y
kH3D2z http://bootskopen.webnode.nl/ kH7K4v <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs kopen</a> mV1Q1a <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs kopen</a> vN2K9u
yU8U8f http://boosshopjp.webnode.jp/ uD1I6i <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg 店舗</a> pR2O5j <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg ブーツ</a> zB8R4s
aJ3J6q http://stivaliitalia.webs.com/ oC7O4i <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>ugg italia</a> iD9E9b <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg stivali</a> cZ4W6t
qN4N4p http://bottesonline.webnode.fr/ jS7H3t <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>ugg</a> rW4U7c <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg pas cher</a> oK1K1t
29. 10. 2012 | 16:46

tuctjuipisa napsal(a):

sW7K5x http://stivaliitalia.webs.com/ iZ5M4o <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>stivali ugg</a> jH5N9a <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg stivali</a> fJ3D7i
jP0N0s http://bottesonline.webnode.fr/ fT3K3b <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>bottes ugg</a> vW9K5m <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg</a> nX2K2u
oL8M9g http://bootskopen.webnode.nl/ cH2Z3g <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs sale</a> dD4C2v <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs kopen</a> eT9P7x
sJ2H2r http://boosshopjp.webnode.jp/ iL1G2q <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg ブーツ</a> oE3U1u <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg 激安</a> uC0P5b
aF3L9j http://bootscanadas.webs.com bL7G7k <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada</a> bH6M8e <a href="http://bootscanadas.webs.com">ugg canada</a> aU1T7j
30. 10. 2012 | 08:05

tuctjuipisa napsal(a):

tC8U0x http://bottesonline.webnode.fr/ gK8L3n <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> iU2L9g <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">bottes ugg</a> qB0R6g
sP9R4z http://bootscanadas.webs.com lW3S6z <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada online</a> dI3V4i <a href="http://bootscanadas.webs.com">uggs canada</a> sU7C8d
tR8Y5u http://stivaliitalia.webs.com/ pL9F3l <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>stivali ugg</a> kD3V0y <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg stivali</a> zG8R8o
aI0U9b http://boosshopjp.webnode.jp/ nK9E2g <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg 店舗</a> lV6U0e <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg</a> lX3K8r
zG9H7r http://bootskopen.webnode.nl/ pE5A0a <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs sale</a> oF9S0f <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs</a> sX5W1g
30. 10. 2012 | 08:06

horsececekdon napsal(a):

kN3Y2l http://www.boots-sale-uk.co.uk rU2T9u<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg boots sale uk</a> kC2K6n <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> qL6J4u
fI9L3j http://genuineboot.webeden.co.uk kU7Y0b<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> dL1F2e <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> aM2U0z
iW2J0d http://bootsoutletstore.webstarts.com/ kC1J3e<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> nE5H3r <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> eL4W4y
cL6K5s http://www.cheap-bootsonsale.com mU6S5y<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots on sale</a> dM1X3m <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> bF7J8s
wN3S0h http://www.bootsoutlet-stores.com cJ8Z3o<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> uK8M2c <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet stores </a> zI4Q4q
30. 10. 2012 | 11:35

horsececekdon napsal(a):

eS8Q4o http://www.cheap-bootsonsale.com uN2I7n<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> qN6D4u <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> wU5N6i
kB0I3d http://www.boots-sale-uk.co.uk uA8P9d<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg boots sale uk</a> rD3B4d <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> pU9S2j
yF3Z1l http://bootsoutletstore.webstarts.com/ hE7A3m<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet store</a> oB3E7d <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> dS0R5l
dY4H2g http://genuineboot.webeden.co.uk mY0S7j<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> vZ3U9y <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> pQ4P0l
nG0B0z http://www.bootsoutlet-stores.com kN1U8g<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> iQ3E5h <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">ugg boots outlet </a> hT4Y0i
30. 10. 2012 | 11:36

MusBlurlnum napsal(a):

eH7W0o http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ gA2R7f<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>Goedkope uggs</a> wA0I8q <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs bestellen</a> cG7C3r
oR8B0z http://botttespascher.webnode.fr/ dC1R5o<a href=http://botttespascher.webnode.fr>ugg pas cher</a> oU4Y4h <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg pas cher</a> vN7K4t
fG7A6n http://shoeswords.weebly.com/ iK5V5e<a href=http://shoeswords.weebly.com/>uggs outlet</a> cY2V0t <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet online</a> tF1C7i
fA0L7d http://bootsclearance.blinkweb.com/ jL4U2z<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> uW3R7y <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> sI0V6h
hB2Y7p http://bootssaleuk.webs.com/ tP1V0j<a href=http://bootssaleuk.webs.com>genuine ugg boots sale uk</a> eJ0V6d <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> rY3F7w
31. 10. 2012 | 04:09

truddytug napsal(a):

gG1W3d http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ jJ3Z1j<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>uggs outlet</a> gU2Z7d <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs bestellen</a> pD9W3x
nA0X5c http://bootssaleuk.webs.com/ xR8Y2i<a href=http://bootssaleuk.webs.com>genuine ugg boots sale uk</a> jM7Q1b <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale</a> iB5L5r
xA4R5f http://shoeswords.weebly.com/ vZ2I2n<a href=http://shoeswords.weebly.com/>uggs outlet online</a> uL6U8l <a href="http://shoeswords.weebly.com/">ugg outlet store</a> jK9T7c
oJ5O8l http://bootsclearance.blinkweb.com/ pQ3G9i<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> oL2A3y <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> hD9P8y
bJ1M1m http://botttespascher.webnode.fr/ bR4Y5n<a href=http://botttespascher.webnode.fr>bottes ugg pas cher</a> wO1W5k <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg</a> aI7B8m
31. 10. 2012 | 12:27

truddytug napsal(a):

sR6E1d http://shoeswords.weebly.com/ fE4V4o<a href=http://shoeswords.weebly.com/>ugg outlet store</a> bW0H5u <a href="http://shoeswords.weebly.com/">ugg outlet store</a> kV6B5l
aX1R2o http://bootssaleuk.webs.com/ zS0A3l<a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a> iS8W7b <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale uk</a> rH0D8v
vT4S3o http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ kG9A9k<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>uggs bestellen</a> fN0M8n <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs outlet</a> gU5W5g
zV1K7h http://bootsclearance.blinkweb.com/ dA8I6c<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> eG2P5u <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> xT1H3d
xF1I5a http://botttespascher.webnode.fr/ wK1K7y<a href=http://botttespascher.webnode.fr>ugg pas cher</a> hN5L6n <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg</a> eW4W4p
31. 10. 2012 | 12:33

licepaype napsal(a):

uP2M0a http://bootssaleuk.webs.com/ xO1F3a<a href=http://bootssaleuk.webs.com>genuine ugg boots sale uk</a> eL6G7l <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale</a> rI9H1j
yJ0E5y http://bootsclearance.blinkweb.com/ mD5X4m<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> bP9J0a <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> eT3E5i
qY9U6d http://botttespascher.webnode.fr/ zO5J4m<a href=http://botttespascher.webnode.fr>bottes ugg pas cher</a> oQ7G2t <a href="http://botttespascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> kE6I7x
oW5K7x http://shoeswords.weebly.com/ gB9L0b<a href=http://shoeswords.weebly.com/>uggs outlet online</a> uO2H5t <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet</a> qB8S5y
dP6X4m http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ aO4K0z<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>uggs outlet</a> pZ5Y3o <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs bestellen</a> dJ2K8d
01. 11. 2012 | 07:40

licepaype napsal(a):

cA4W6s http://botttespascher.webnode.fr/ wZ7M4z<a href=http://botttespascher.webnode.fr>ugg pas cher</a> xW4C2l <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg pas cher</a> rP2L0l
tA4P6v http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ hS5S7x<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>uggs outlet</a> rW4E4t <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs outlet</a> jV7N1d
cG8H2p http://shoeswords.weebly.com/ mW9K8a<a href=http://shoeswords.weebly.com/>ugg outlet store</a> aQ0Y0c <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet online</a> iN5T5w
nZ7W0n http://bootssaleuk.webs.com/ pZ2G7v<a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a> gS4H5s <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale uk</a> kW9F6q
oV1N8m http://bootsclearance.blinkweb.com/ hE1P9e<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> yV2P4t <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> hD3Q4v
01. 11. 2012 | 07:41

Cymnabalm napsal(a):

uF5N8v http://genuineboot.webeden.co.uk kF3N9d<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> lV8M3l <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> yI3A2o
gG2S1q http://bootsoutletstore.webstarts.com/ hF9R4s<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> eQ5Q5m <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> nL7R0h
zJ1F1n http://www.cheap-bootsonsale.com zZ5D3z<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg bailey button</a> pW8J6k <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> rL1R3r
gB5E3u http://www.boots-sale-uk.co.uk gL8N0c<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> lF9R3q <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> tW8G6y
rG1Y2q http://www.bootsoutlet-stores.com sK3Y8c<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet online</a> bJ4H2j <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">ugg boots outlet </a> hL3T0p
01. 11. 2012 | 09:23

MusBlurlnum napsal(a):

bO7K8y http://botttespascher.webnode.fr/ tT8R8s<a href=http://botttespascher.webnode.fr>ugg pas cher</a> hA1E1a <a href="http://botttespascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> zB9U1h
mM5W1f http://bootsclearance.blinkweb.com/ xU6Z7a<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> qE8V1m <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> wL2N6t
sA7B0o http://shoeswords.weebly.com/ pB6C4l<a href=http://shoeswords.weebly.com/>uggs outlet online</a> aX5T2s <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet</a> hM6P1p
yN2M7m http://bootssaleuk.webs.com/ lC6O5w<a href=http://bootssaleuk.webs.com>genuine ugg boots sale uk</a> fA2U9f <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale</a> pP1A3n
dR2D9h http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ kH6A9i<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>Goedkope uggs</a> kU5T8k <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs bestellen</a> fQ1D8k
01. 11. 2012 | 13:30

tuctjuipisa napsal(a):

oJ2Z6a http://stivaliitalia.webs.com/ kF0I6r <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>ugg italia</a> rL8U1v <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg italia</a> lF9N9m
qL5N2d http://bottesonline.webnode.fr/ eJ6R0d <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>ugg</a> yG8G8d <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">bottes ugg</a> tO5X7m
vP6S4z http://bootskopen.webnode.nl/ xI3C1h <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs</a> gV2N9f <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs sale</a> xY7A0j
wU7F3s http://bootscanadas.webs.com hP7D1c <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada</a> cU4W8t <a href="http://bootscanadas.webs.com">uggs canada online</a> jT7Z6y
uR1Z0u http://boosshopjp.webnode.jp/ jW2U7n <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg 店舗</a> bA8D5u <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg ブーツ</a> fS9C2h
01. 11. 2012 | 22:51

tuctjuipisa napsal(a):

wI6F2r http://stivaliitalia.webs.com/ xS2G2o <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>stivali ugg</a> oS0B8f <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg italia</a> rM5O4y
nT1I5w http://bottesonline.webnode.fr/ aY9B8t <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>ugg</a> qT1F5a <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg pas cher</a> rA0K6j
jH2E4l http://bootscanadas.webs.com oB8Y3b <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada</a> dK6S0n <a href="http://bootscanadas.webs.com">uggs canada online</a> uA8S9y
fO6R1n http://bootskopen.webnode.nl/ iS9N1p <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs sale</a> dQ3S8z <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs</a> dC2E5q
rP5W2z http://boosshopjp.webnode.jp/ oP9X1q <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg ブーツ</a> kL1Y5l <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg 店舗</a> yX5Q4v
01. 11. 2012 | 22:57

Cymnabalm napsal(a):

vT3C1c http://www.boots-sale-uk.co.uk xB6S7v<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> vW7O6k <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> tJ5S8s
dO8T4x http://bootsoutletstore.webstarts.com/ gR9V1k<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet stores</a> bA8P8y <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> vK9A4v
cY5M1n http://www.bootsoutlet-stores.com lN6O2y<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet online</a> fN7K0b <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">ugg boots outlet </a> zT2G2g
pZ2P0g http://www.cheap-bootsonsale.com iR2J1q<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots on sale</a> mY9O9z <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> hA4A1j
jV2I5r http://genuineboot.webeden.co.uk tC4R2e<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> aP4M9a <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> gW0K7h
05. 11. 2012 | 00:32

MusBlurlnum napsal(a):

gK5O5b http://bootssaleuk.webs.com/ jT8U6p <a href=http://bootssaleuk.webs.com>genuine ugg boots sale uk</a> pB7S0g <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale</a> pC7Y4x
zJ5K1m http://www.cheapbootssalereal.com cheap ugg boots fT7D2e <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>real ugg boots</a> nF6W5v <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap real ugg boots</a> dC8X6w
gN3I7w http://bootsclearance.blinkweb.com/ yG7F4u <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> gN3A0z <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> fT7E5j
hH5X6g http://shoeswords.weebly.com tN2H8s <a href=http://shoeswords.weebly.com>uggs outlet</a> fN2X2u <a href="http://shoeswords.weebly.com">uggs outlet online</a> hD1E1h
tX5G8s http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online gE3Z5o <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> hP3T0m <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">cheap uggs online</a> mD0A9l
05. 11. 2012 | 15:54

MusBlurlnum napsal(a):

yF0C6y http://shoeswords.weebly.com xH7D4m <a href=http://shoeswords.weebly.com>uggs outlet</a> xK6X2e <a href="http://shoeswords.weebly.com">uggs outlet online</a> qT5X7s
aH0H8t http://bootsonline.blinkweb.com cheap uggs online dC6E9l <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> xC8N9k <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> wD4E1g
gJ4O5s http://www.cheapbootssalereal.com cheap ugg boots gE2W2w <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>real ugg boots</a> sC9V1h <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">ugg boots sale</a> dJ8I2v
fO9I7c http://bootsclearance.blinkweb.com/ lV5A9v <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> nW5Z3o <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> wI9W4h
iG4C1b http://bootssaleuk.webs.com/ aP4T4r <a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a> jM0Z9f <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale</a> iX8F4t
05. 11. 2012 | 15:55

truddytug napsal(a):

zQ0C7a http://shoeswords.weebly.com hM7U3u <a href=http://shoeswords.weebly.com>uggs outlet online</a> bF8W4o <a href="http://shoeswords.weebly.com">uggs outlet online</a> jO0F6t
jF4F8j http://bootsclearance.blinkweb.com/ eN9B2p <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> fW3A5v <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> gE2C5i
pN5W4q http://bootssaleuk.webs.com/ zE2W7w <a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a> vW9H2a <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> iW2H6r
fY9C9t http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online zF9L9y <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>uggs outlet online</a> cO5E3b <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> wZ7K9r
gE8G3o http://www.cheapbootssalereal.com real ugg boots nC3B9h <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>cheap real ugg boots</a> aR4Y0r <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap real ugg boots</a> bD4Q1t
05. 11. 2012 | 22:28

tietuaxireany napsal(a):

Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme bygzsj zldqzcp zoqvrq <a href="http://www.frznorfacemagasinnenligne.info/#5310">north face</a> vqzrhwv qzdxouwi <a href="http://www.frodoudounesmagasinn.info/#9281">doudoune moncler pas cher</a> iskmvft scdva
06. 11. 2012 | 05:47

Cymnabalm napsal(a):

uO9V9x http://www.boots-sale-uk.co.uk lR3B1l<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale uk</a> bV1J1v <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> uV6W1y
dW1V1r http://genuineboot.webeden.co.uk xU9J4u<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> mJ3D7q <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> zA8C4f
tM2W2t http://bootsoutletstore.webstarts.com/ xW2L7w<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet store</a> lN1N2a <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> zB1O7x
sS6Q3w http://www.cheap-bootsonsale.com aU5Q7p<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots on sale</a> mW0A9w <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> dM6M7k
pT1E6a http://www.bootsoutlet-stores.com hB3L0c<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet stores</a> oB0Z4v <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet </a> aY9C7e
06. 11. 2012 | 13:58

Digemoobe napsal(a):

hjrivo ssehop <a href="http://www.japsmonclairsstores.com/">モンクレール</a> uevpqolu <a href="http://frdoudounemonclermagasinn.blogspot.com/">doudoune moncler pas cher</a> ugnplxl bnuyzag izyqe Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme ejqmjnk
06. 11. 2012 | 17:01

Hafenenna napsal(a):

jhdohu yzemef <a href="http://www.frmdoudounesmagasinn.info/#4368">moncler pas cher</a> riavxmig <a href="http://www.itzpiuminimoncleroutlet.info/">moncler</a> boadkyd rtxmlyd kxbvf Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme weluxpu
07. 11. 2012 | 00:37

Cymnabalm napsal(a):

xD3O0o http://genuineboot.webeden.co.uk iG4C5v<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> oM3Q2u <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> lW3M2u
tV0A2u http://www.cheap-bootsonsale.com cE7O5b<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> xE6O4b <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> vX4J5r
bA0X7o http://bootsoutletstore.webstarts.com/ kZ1J0a<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet stores</a> jL6T8q <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> fV5I8z
fU7B5w http://www.bootsoutlet-stores.com xM9A7x<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> nB9S6b <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet stores </a> wO7H1f
vK3G0j http://www.boots-sale-uk.co.uk bX0D9u<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> qE2B1n <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> vG8X5x
07. 11. 2012 | 05:46

Cymnabalm napsal(a):

eB7P8p http://www.boots-sale-uk.co.uk mT0F4u<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> dQ4S4o <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> qA5G6z
jM6M3h http://www.bootsoutlet-stores.com kG4F4j<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet stores</a> jD1T9v <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">ugg boots outlet </a> uH5H6j
tD0T0v http://bootsoutletstore.webstarts.com/ lX3I4j<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet stores</a> rT9N7b <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> oJ0B0i
yA0M5z http://genuineboot.webeden.co.uk iO3E1q<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> rZ7X3i <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> gH0Q0w
iO3Q3f http://www.cheap-bootsonsale.com gV2L0c<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> sG8G5q <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> aU4L5z
07. 11. 2012 | 05:47

horsececekdon napsal(a):

iD0U8y http://www.boots-sale-uk.co.uk cU2J4c<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg boots sale uk</a> yU6S2c <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> bR6X6v
sV1Z1o http://www.bootsoutlet-stores.com jC4I7z<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet stores</a> dM8I1h <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">ugg boots outlet </a> hO3A4u
zD0U0p http://bootsoutletstore.webstarts.com/ yC0U2d<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet store</a> gI2C1m <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> yY3J3h
bN4G5d http://www.cheap-bootsonsale.com lS6B9n<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> wL1S4n <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> rY9W3s
hA8K1s http://genuineboot.webeden.co.uk aB8S9z<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> tY1T2n <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> fV5E0x
07. 11. 2012 | 11:35

Falclashy napsal(a):

vnjle qfmdd nbhmm <a href="http://www.frczmonclairsmagasinn.info/">moncler pas cher</a> wgyhqd Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme ypgbbma <a href="http://www.framabercromfitchmagsinn.info/">abercrombie france</a> yvywprm ghkmj
07. 11. 2012 | 14:46

erawsgeds napsal(a):

<a href=http://www.frzzchaussureslouboutinn.info>louboutin</a> dhsGm <a href=http://www.frzzabercromfitchmagasinn.com>abercrombie pas cher</a> cknSt <a href=http://www.friiloubutinmagasinnsoldes.com>louboutin</a> mfnYv <a href=http://www.friidoudounemagasinnsoldes.com>moncler</a> xmrGs
http://www.friiloubutinmagasinnsoldes.com
07. 11. 2012 | 17:46

Kiftsheessy napsal(a):

<a href=http://www.ralphlaurennsalesonline.co.uk>ralph lauren outlet</a> NRhQC <a href=http://www.mulberrybagsxsalesonline.co.uk>mulberry outlet</a> TKhLJ <a href=http://www.timbelandbootsxsalesonline.co.uk>timberland boots sale</a> KJmTB

http://www.ralphlaurennsalesonline.co.uk
08. 11. 2012 | 10:54

ClailiVeict napsal(a):

Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme msqeob diazomi pxcuws <a href="http://www.frzasacvuittonpascher.info/">sac louis vuitton</a> abmey cebpccml <a href="http://www.fricchaussuresjordnnpascher.info/">air jordan</a> rfzsuxt rbzyk
08. 11. 2012 | 15:49

Greenlyinfeno napsal(a):

qajfz xksuz hemla <a href="http://www.achatxsaclongchamppascher.info/">sac longchamp</a> zdfstr Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme hivqkdj <a href="http://www.frzasacvuittonpascher.info/">sac louis vuitton</a> paoppyk zdgpk
08. 11. 2012 | 17:41

Sorscoozy napsal(a):

chnbc jcrup <a href="http://chaussureslouboutinsoldes.blogspot.com/">louboutin pas cher</a> exkjj pozfsu Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme izwqayy <a href="http://frairjodannensoldes.blogspot.com/#8079">air jordan soldes</a> nubyaro wsouz <a href="http://frpoloralphlaurenensoldes.blogspot.com/">ralph lauren pas cher</a> misdspgn <a href="http://http://frzzadoudounemonclairmagasin.webnode.fr/">moncler doudoune</a> fgvzrwsx <a href="http://http://doudouneamonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler pas cher</a> rafgsbkq
09. 11. 2012 | 09:21

Glinnadeade napsal(a):

Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme ndytam qztjzqb uiredc <a href="http://www.jpzmonclairsonlines.com/">moncler</a> yywqclk lqxyfjnn <a href="http://www.japsmonclairsstores.com/">http://www.japsmonclairsstores.com/</a> cvnxcsy kfrux <a href="http://frdoudounemonclermagasinn.blogspot.com/">moncler</a> tlzaamuk <a href="http://frabercromfitchdesoldes.blogspot.com/#2547">abercrombie france</a> asdoylzl <a href="http://chaussureslouboutinsoldes.blogspot.com/">louboutin</a> qdzarbjk
09. 11. 2012 | 16:08

Cymnabalm napsal(a):

vS5C8o http://bootscheap.blinkweb.com gZ7J0d <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> pW8W 2h <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> bO7R3h
eM9K3v http://bootssaleuk.jimdo.com pY2V0p <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>ugg boots sale uk</a> oC0N6p <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">cheap uggs uk</a> nF6C7d
wC9A6x http://bootsclearance.webspawner.com dT2I5q <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg boots clearance</a> hX1F6p <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> nN1F6s
qQ0O3n http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg factory outlet</a> eU6K1r <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg factory outlet</a> hC3S9r
10. 11. 2012 | 02:42

bomOppoplebum napsal(a):

cH5L5m http://www.stivalishopit.info ugg milano qI2L7p <a href=http://www.stivalishopit.info>ugg </a> fK5H8k <a href="http://www.stivalishopit.info">ugg italia </a> rQ4S0r
wX4X6y http://soldesonline.webnode.fr/ wS2C9x <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> wR3K7y <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg australia pas cher</a> lN1A4g
mO2U7g http://bootsfrance.meabilis.fr/ wR9V8g <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg pas cher</a> hF8A2k <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg</a> qS4Y3w
dL6Z4c http://www.bootsstorejp.info ugg zV0J4y <a href=http://www.bootsstorejp.info>ugg ¼¤°²</a> bP3K5r <a href="http://www.bootsstorejp.info">ugg ¼¤°²</a>
dJ7V9k http://botasuggss.webs.com/ xU5N0o <a href=http://botasuggss.webs.com/>botas ugg</a> rG9Z3c <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg espa?a</a> aO5X0d
rW9D1u http://bootssale.simpsite.nl/ zQ4G8e <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs kopen</a> qJ4V0i <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs sale</a> kC6J7f
10. 11. 2012 | 02:54

horsececekdon napsal(a):

uF7F0j http://bootsclearance.webspawner.com zB8L8q <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg boots clearance</a> xS6P2w <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> tP9T9h
wG2X1k http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg outlet online</a> oW9J1q <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg outlet store</a> vO6O2y
jK5J6q http://bootssaleuk.jimdo.com lB1Q1u <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>cheap ugg boots</a> oI3W7k <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">cheap uggs uk</a> hU0I5t
vL8Z4r http://bootscheap.blinkweb.com yQ3U2y <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs for sale</a> kN8A 4u <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> wE2O6n
10. 11. 2012 | 08:32

horsececekdon napsal(a):

kO4W0v http://bootssaleuk.jimdo.com xY6B2g <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>cheap uggs uk</a> jB5O3a <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">cheap uggs uk</a> cM4Z3k
iG0B6u http://bootscheap.blinkweb.com tL8R5r <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots cheap</a> fQ5A 9s <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> lF0Q2c
hF1E0a http://bootsclearance.webspawner.com mL7Z3k <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg clearance</a> xN9M1c <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> cE7B4n
lB3C4u http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg outlet</a> pU5A4v <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg factory outlet</a> vD8E4q
10. 11. 2012 | 08:33

nelmpeank napsal(a):

zQ1W1a http://botasbaratas.webnode.es/ uC8N1v<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg</a> rT4O3s <a href="botasbaratas.webnode.es">ugg espa?a</a> qW9R8x
kR8F5k http://bootsoutlet.webnode.nl/ dZ6Y1w<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>goedkope uggs</a> uT1H5v <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">uggs outlet</a> rV3V6j
lC5U2y http://www.isabelmarant0.sitew.de/ qO3A2s<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant sneaker</a> hA8E4n <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant sneakers</a> yK5J8j
yI2V0t http://bottespas1.webnode.fr/ mS1Q1j<a href=http://bottespas1.webnode.fr>ugg</a> jM2E4d <a href="http://bottespas1.webnode.fr">ugg</a> fU5B6n
lF3K5a http://www.onlinebootscanada.info/ mB1U9t<a href=http://www.onlinebootscanada.info>ugg boots canada</a> nN1P7b <a href="www.onlinebootscanada.info">uggs canada online</a> eJ2L0h
10. 11. 2012 | 18:12

horsececekdon napsal(a):

pX7H8u http://bootscheap.blinkweb.com aD2S2c <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> eB9G 4m <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> dJ5E5w
vG8K3b http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg australia outlet</a> wE7F0v <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg outlet</a> vU8I8c
vV2R3c http://bootsclearance.webspawner.com wW5O9b <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg boots clearance</a> oR5D1y <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">uggs clearance</a> fO9Z3w
kH2X9z http://bootssaleuk.jimdo.com nJ3G4x <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>ugg boots sale uk</a> hZ6Y3k <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">ugg boots sale uk</a> nY7H2e
vB0P4d http://genuineboott.webeden.co.uk gW2I9u <a href=http://genuineboott.webeden.co.uk>genuine ugg boots sale</a> aV5Y3f <a href="http://genuineboott.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> fQ6U1i
10. 11. 2012 | 18:19

horsececekdon napsal(a):

kN3M2d http://bootssale.simpsite.nl/ sY7M8g <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs bestellen</a> yP2F5v <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs bestellen</a> fP7V1s
iS2M9k http://bootsfrance.meabilis.fr/ aE0Q2b <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg pas cher</a> tM8B1w <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg</a> mY7J4s
nP7F1t http://botasuggss.webs.com/ rF9I7n <a href=http://botasuggss.webs.com/>botas ugg</a> lU3G0l <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg espa?a</a> sY2H5k
iG1I1e http://bootsonline.webs.com/ yL3L0t <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs bestellen</a> uX9O8r <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs online</a> kH7L1t
rW3Y4k http://bootcanada.webs.com/ iL8N2z <a href=http://bootcanada.webs.com/>uggs canada</a> sZ6R8r <a href="http://bootcanada.webs.com/">uggs canada</a> iW4L8f
oT8K3u http://stivalionline.webs.com ugg hR3C6q <a href=http://stivalionline.webs.com>stivali ugg</a> cH1J2s <a href="http://stivalionline.webs.com">stivali ugg</a> gA6E6m
11. 11. 2012 | 01:03

horsececekdon napsal(a):

hS3P5h http://bootcanada.webs.com/ fK8J9s <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg boots canada</a> fZ2D9g <a href="http://bootcanada.webs.com/">uggs canada</a> dM4E0x
kJ3D8w http://bootsonline.webs.com/ dK6H4o <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs online</a> cV4J0y <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs online</a> gF8N5c
pH9C7s http://bootsfrance.meabilis.fr/ hJ8T7i <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg france</a> tK1Z5l <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg</a> wS8V1c
lK8V5g http://botasuggss.webs.com/ oL9Q2v <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg baratas</a> hM6M7a <a href="http://botasuggss.webs.com/">botas ugg</a> vW4M5j
iB2V9j http://bootssale.simpsite.nl/ gF5P4a <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs kopen</a> uS9B1q <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs sale</a> gP1H3d
gZ5H6u http://soldesonline.webnode.fr/ tA7L4z <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg soldes</a> kV7H8g <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> pC3M2q
11. 11. 2012 | 01:04

nelmpeank napsal(a):

pJ0L3n http://botasbaratas.webnode.es/ dO2F0j<a href=http://botasbaratas.webnode.es>botas ugg baratas</a> zB5U7e <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg</a> zT0R5h
bW9P5b http://bottespas1.webnode.fr/ vX6C6w<a href=http://bottespas1.webnode.fr>ugg pas cher</a> qP1K9r <a href="http://bottespas1.webnode.fr">ugg pas cher</a> jA4Q3q
kY5K4u http://www.onlinebootscanada.info/ gD2Q6d<a href=http://www.onlinebootscanada.info>ugg canada</a> oK4U8u <a href="www.onlinebootscanada.info">uggs canada</a> cZ6P4m
eV8Q9n http://bootsoutlet.webnode.nl/ mN4Z3q<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>goedkope uggs</a> uW7U6p <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">uggs nederland</a> vG3Y7h
yV7A6k http://www.isabelmarant0.sitew.de/ pF6Q2a<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant sneaker</a> rB7F1y <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant sneaker</a> sO7K8b
11. 11. 2012 | 04:25

nelmpeank napsal(a):

xE5K8v http://bottespas1.webnode.fr/ pL5B2j<a href=http://bottespas1.webnode.fr>bottes ugg</a> qD0H0i <a href="http://bottespas1.webnode.fr">bottes ugg</a> vX6E4j
lY9H8d http://www.isabelmarant0.sitew.de/ fI4V8m<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant sneaker</a> rS4T6y <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant</a> rN9D0h
xL2W3q http://botasbaratas.webnode.es/ jM2U5z<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg espa?a</a> rC9D6s <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg baratas</a> xC1Z0h
xO9B1u http://www.onlinebootscanada.info/ pZ2Q2s<a href=http://www.onlinebootscanada.info>ugg boots canada</a> dQ6B2u <a href="www.onlinebootscanada.info">ugg canada</a> yT7E9n
nX0G1j http://bootsoutlet.webnode.nl/ iE0X1p<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>goedkope uggs</a> cK6M8c <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">goedkope uggs</a> mR1D0f
11. 11. 2012 | 04:25

saloweteslupe napsal(a):

Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme lphnsu dtykjae vzssgz <a href="http://doudouneemonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler femme</a> mlgupgv zjnxeezu <a href="http://doudounemmonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler homme</a> tooqifb owvig <a href="http://abercromfitchopascher.webnode.fr/">abercrombie soldes</a> ykdsxqnz <a href="http://abercromfitchipascher.webnode.fr/">abercrombie france</a> oafrduhh <a href="http://sacvuittonzpascher.webnode.fr/">sac louis vuitton pas cher</a> vglthxbx
11. 11. 2012 | 08:33

horsececekdon napsal(a):

mY7O2k http://stivalionline.webs.com stivali ugg tI6O9u <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg italia</a> qK2N6y <a href="http://stivalionline.webs.com">stivali ugg</a> zP5W2y
nX2B7f http://botasuggss.webs.com/ wK3Q2p <a href=http://botasuggss.webs.com/>botas ugg baratas</a> yR5I8r <a href="http://botasuggss.webs.com/">botas ugg baratas</a> tR6V9q
jY4J0z http://bootsonline.webs.com/ tN4A6k <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs goedkoop</a> oT5C1j <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs bestellen</a> aC1Q0v
lQ4S8h http://goedkopeboots0.webnode.nl uggs sale hG0L2g <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>uggs sale</a> qR4G3m <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs bestellen</a> nV9T1v
tN6D7v http://bootssale.simpsite.nl/ bA8Q9q <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs bestellen</a> dS8L7h <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs sale</a> oX9G3d
qQ2L9o http://bootcanada.webs.com/ qF3Z8s <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg boots canada</a> aQ3Y5f <a href="http://bootcanada.webs.com/">uggs canada</a> tD5M0j
11. 11. 2012 | 09:00

Sorscoozy napsal(a):

Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme twjbpn vbehbub ffgkgv <a href="http://doudounemmonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler homme</a> htjbjih piiaseuf <a href="http://doudounemmonclairmagasinns.blogspot.com/">moncler</a> lsiyoux rndke <a href="http://doudouneimonclairsonline.webnode.fr/">doudoune moncler femme</a> ljngqwpj <a href="http://achattdoudounemonclairsonline.webnode.fr/">moncler</a> jbdtvvwe <a href="http://www.ukitimberlandbootsonline.eu/">timberland boots uk</a> pggdfvmv
11. 11. 2012 | 19:38

tietuaxireany napsal(a):

wxbkq apwgr <a href="http://www.jpzvuittonbagsonlines.info/">ルイヴィトン</a> dggyx xfwmtt Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme efrkzmb <a href="http://www.frodoudounesmagasinn.info/#1413">http://www.frodoudounesmagasinn.info/</a> yghqduy kscvq <a href="http://www.fropolorallphlaurenmagasin.info/#064">polo ralph lauren</a> hblntmnn <a href="http://www.jpzmonclairsonlines.com/">モンクレール ダウン</a> ecnotabu <a href="http://www.japsmonclairsstores.com/">モンクレール</a> tdfzngii
11. 11. 2012 | 20:04

SkitlyOptioto napsal(a):

futie qvjxv <a href="http://www.jpzsoccershoesonlines.info/#9942">マーキュリアル ヴェイパー</a> fjbud apwrsw Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme kofvgzr <a href="http://www.jpzairjodannshoesonlines.info/">ナイキエアジョーダン激安通販</a> wjcoohs babdj <a href="http://www.jpzpolorsrallaurenonines.info/#7186">ポロラルフローレン</a> huhamndg <a href="http://www.jpzvuittonbagsonlines.info/">ヴィトン モノグラム</a> uubtrwqb <a href="http://www.frodoudounesmagasinn.info/#3456">doudoune moncler pas cher</a> rbgdymmu
12. 11. 2012 | 03:43

truddytug napsal(a):

lU4L1y http://www.cheapbootssalereal.com real ugg boots eX1V3x <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>ugg boots sale</a> oA1J7j <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap real ugg boots</a> tK9W9f
iY3J5a http://www.cheap-bootsonsale.com pY3R9c<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> fV1V6z <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> rW2B8t
nD6L9h http://bootsonline.blinkweb.com cheap uggs online kI9V9i <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>ugg outlets</a> tA1M2b <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> wX3Z2j
bM0X2i http://genuineboot.webeden.co.uk wV9C0i<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> kY1J0x <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> sG5S9z
pI8B4j http://www.boots-sale-uk.co.uk lI4H3h<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg boots sale uk</a> zD9B3h <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> iK9S4h
lF4Z3v http://bootsclearance.blinkweb.com/ kA5Y1b <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> zY4Y1s <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> oJ2G0w
12. 11. 2012 | 09:28

truddytug napsal(a):

gQ9P4y http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online vQ8O4g <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>uggs outlet online</a> gE5V5p <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">cheap uggs online</a> nJ8M7d
aZ6F8g http://genuineboot.webeden.co.uk kK6I5o<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> nV8B1w <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> oF9S0h
jG2J5b http://www.cheapbootssalereal.com cheap ugg boots oS9E5w <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>cheap real ugg boots</a> yT5J8u <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap real ugg boots</a> yV1S6t
fU2F4s http://www.boots-sale-uk.co.uk lS1P0z<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> aO0N3s <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> eC4E5v
uZ2X6o http://bootsclearance.blinkweb.com/ iQ7F8c <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> eW0U9j <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> mW6L9n
qJ6J4w http://www.cheap-bootsonsale.com iT6H6n<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg bailey button</a> fW6R0i <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> cF7L4u
12. 11. 2012 | 09:29

truddytug napsal(a):

hY6D2j http://www.cheapbootssalereal.com real ugg boots fY5O7c <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>cheap real ugg boots</a> vX1H3y <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap real ugg boots</a> oW7U7t
pQ1W3l http://www.boots-sale-uk.co.uk tI9K4r<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg boots sale uk</a> fF0C8v <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> uQ2U3e
xY6W6s http://www.cheap-bootsonsale.com nM3Q3o<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> fZ4T3m <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> zM4D9x
gT5J5k http://genuineboot.webeden.co.uk zK6E2d<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> bQ0A2b <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> sL0Q1a
hB2N1o http://bootsclearance.blinkweb.com/ iS2L3t <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> hA4M3o <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> qR7X0a
sS9J0s http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online qP7K3h <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>uggs outlet online</a> mM5D1o <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlet online</a> tA1I9k
12. 11. 2012 | 21:58

truddytug napsal(a):

vJ7A7a http://www.cheap-bootsonsale.com lE4Q8i<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> eS7W0k <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> mF3B7y
rN6C0s http://genuineboot.webeden.co.uk vX1N2c<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> yS9B4b <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> oG9K3o
cZ3Q4x http://www.boots-sale-uk.co.uk yE7O6t<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale uk</a> qX8L9c <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> qJ8C7f
jE8U8s http://www.cheapbootssalereal.com ugg boots sale kQ1U7r <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>real ugg boots</a> lE2Y4q <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap real ugg boots</a> nP6K8n
uC4Y5u http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlets eW7S0b <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>ugg outlets</a> xX7O9j <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> qK8O9r
rR3A2b http://bootsclearance.blinkweb.com/ xS4S6x <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> rG8X6b <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> wU8F5n
12. 11. 2012 | 21:58

emisaMoorives napsal(a):

<a href=http://www.mulberrybagsxsalesonline.co.uk>mulberry bags</a> N08t9 <a href=http://www.timbelandbootsxsalesonline.co.uk>timberland boots sale</a> K88o4 <a href=http://www.ralphlaurennsalesonline.co.uk>ralph lauren outlet</a> W98d3

http://www.frncasquesbydremagasin.com
12. 11. 2012 | 22:13

horsececekdon napsal(a):

fE7K9d http://bootsonline.webs.com/ nV9S7t <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs online</a> cX5Y9h <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs bestellen</a> lQ7I3n
jV6G8f http://bootssale.simpsite.nl/ bJ6D8x <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs bestellen</a> zG4Q0w <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs sale</a> fS2G1e
dQ3B3u http://stivalionline.webs.com stivali ugg oX4X2m <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg</a> qY0P8i <a href="http://stivalionline.webs.com">stivali ugg</a> cZ1G6k
lN7Z8b http://bootsfrance.meabilis.fr/ wK1W6y <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg france</a> mN1Q7s <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg france</a> fG5K3v
wP2T3s http://bootcanada.webs.com/ lW7O1o <a href=http://bootcanada.webs.com/>uggs canada</a> bH2R2z <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg boots canada</a> gX9M1l
kT6I4b http://botasuggss.webs.com/ bY0L0x <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg espa?a</a> wJ9Q9p <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg espa?a</a> wP4I4c
13. 11. 2012 | 06:11

Hafenenna napsal(a):

ircxy fcoea ugg outlet rehoboth beach <a href="http://www.cheapobootsoutletonline.info">ugg boots outlet</a> ugg boots nyc gbuzh yawkok Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme ppxtyub louis vuitton handbags with prices <a href="http://www.cheapsvuittonoutletonlines.info">louis vuitton handbags outlet</a> louis vuitton outlet legit cgujirc unhsu beats by dre pro fake <a href="http://www.cheapabeatsheadphonesonline.us">cheap beats by dre</a> fktdvhtl coach outlet umbrella <a href="http://www.cheapzccochbagsonline.us">coach outlet online</a> coach handbags macys pekfombc
13. 11. 2012 | 23:39

SkipSpakids napsal(a):

wA7G2j http://bootssaustralia.moonfruit.com pN4Z7x <a href=http://bootssaustralia.moonfruit.com>stivali ugg</a> fJ3L8s <a href="http://bootssaustralia.moonfruit.com">ugg</a> kT3X0d
mC8M1r http://bottepascher.webnode.fr eS7T3r <a href=http://bottepascher.webnode.fr>ugg</a> dD1P2s <a href="http://bottepascher.webnode.fr">ugg</a>
uK4X9i http://bootscheap.blinkweb.com iR6P0t <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> qZ2T 4q <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> uQ3K9x
eH9N2g http://deutschlandbootssales.jimdo.com ugg boots günstig pO4O4w <a href=http://deutschlandbootssales.jimdo.com>ugg boots günstig</a> cE2H6j <a href="http://deutschlandbootssales.jimdo.com">ugg boots günstig</a> jM9U4s
tT2W3t http://boosshopjp.moonfruit.com eK0P1b <a href=http://boosshopjp.moonfruit.com>ugg 店舗</a> kO5C3o <a href="http://boosshopjp.moonfruit.com">ugg ブーツ</a> dR8J0u
pN9Y2l http://bottespas1.monwebeden.fr pJ3D4i <a href=http://bottespas1.monwebeden.fr>ugg france</a> aN1X7v <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">botte ugg</a> gH3S4z
14. 11. 2012 | 01:47

Cymnabalm napsal(a):

kB4V0q http://bootsclearance.webspawner.com oU3J4q <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg boots clearance</a> pQ3B6c <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> xN9T2r
eN2U4i http://genuineboott.webeden.co.uk gA9F7s <a href=http://genuineboott.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> nH7X0l <a href="http://genuineboott.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> kM0V4s
kE7R4y http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg australia outlet</a> mF6Z3d <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg outlet</a> dH0O3l
sN7W3h http://bootssaleuk.jimdo.com cG6J0i <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>ugg boots sale uk</a> bP1H8l <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">ugg boots sale uk</a> yO7U7w
oA2Q9o http://bootscheap.blinkweb.com wI7U1j <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs</a> eE0G 6p <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> nG5B1c
14. 11. 2012 | 05:23

Cymnabalm napsal(a):

kU1N3w http://bootscheap.blinkweb.com zC9M1u <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs for sale</a> qX6U 7n <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> yS0Y0h
xT0D5j http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg australia outlet</a> gD7Z9d <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg outlet</a> lL7U9l
uB6T1j http://bootssaleuk.jimdo.com cT0U2e <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>cheap uggs uk</a> gF7Q6h <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">ugg boots sale uk</a> iZ7E0q
hD2D5j http://bootsclearance.webspawner.com oK2P0s <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg clearance</a> wG3G1m <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg clearance</a> wS7B1d
pH6U4w http://genuineboott.webeden.co.uk rS7A3s <a href=http://genuineboott.webeden.co.uk>genuine ugg boots sale</a> eE6Q5c <a href="http://genuineboott.webeden.co.uk">real ugg boots</a> zK6C8s
14. 11. 2012 | 05:24

Glinnadeade napsal(a):

Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme uljsbn uynhejn kustdy <a href="http://lisseurghdpascher.blogspot.com">ghd lisseur</a> rwwnwea gxvyissg <a href="http://stylomontblancpascher.blogspot.com">mont blanc ballpoint</a> vcnikry hzqww <a href="http://casquesbydresoldes.blogspot.com">casque dr dre detox</a> yegdttzg <a href="http://doudouneemonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler soldes</a> iwdjcehm <a href="http://doudounemmonclairmagasinns.blogspot.com/">moncler</a> xkausycp
15. 11. 2012 | 10:49

MusBlurlnum napsal(a):

cR9N1w http://bootsclearance.moonfruit.com/ yB6J2c <a href=http://bootsclearance.moonfruit.com/>clearance ugg boots</a> lO5Z1p <a href="http://bootsclearance.moonfruit.com/">clearance uggs</a> oH8B6j
mA1P4c http://genuineboot.webeden.co.uk fY1G7k<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> jR4Z0p <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> aZ8K1f
rL4P6d http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlets vW1W9p <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>ugg outlets</a> lR0H6w <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">cheap uggs online</a> bG1E7w
cX0Y0g http://bootssales.webs.com/ pF1O4h <a href=http://bootssales.webs.com/>ugg boots sale</a> vA0C6p <a href="http://bootssales.webs.com/">uggs for sale</a> aF1S3c
eZ0S3m http://cheapbootsuk.jimdo.com/ kG5F9f <a href=http://cheapbootsuk.jimdo.com/>cheap uggs uk</a> zM2D7a <a href="http://cheapbootsuk.jimdo.com/">cheap ugg boots</a> sJ6P1r
zF9W8p http://bootsoutletstore.webs.com/ fG6Q3x <a href=http://bootsoutletstore.webs.com/>ugg outlet stores</a> cT5F2q <a href="http://bootsoutletstore.webs.com/">uggs outlet</a> oG4O5x
15. 11. 2012 | 13:24

horsececekdon napsal(a):

eH5U6i http://bootsfrance.meabilis.fr/ xP6O1o <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg</a> sC9J9w <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg pas cher</a> zY3Q8y
dX4N2w http://bootsonline.webs.com/ hJ3B5y <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs goedkoop</a> eC0M6g <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs goedkoop</a> vF3A5l
gY1I3u http://goedkopeboots0.webnode.nl goedkope uggs wA8V1d <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>goedkope uggs</a> bB7P3n <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">uggs sale</a> xK4D1n
zV7A0v http://bootssale.simpsite.nl/ tI1A0n <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs sale</a> rN5V5w <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> qM8W1r
cZ0Y5z http://bootcanada.webs.com/ fU9J9w <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg boots canada</a> fW4C7n <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg boots canada</a> eX9E5r
jK6V7g http://soldesonline.webnode.fr/ sI7S7t <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg soldes</a> kG1Q3g <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> sQ3U3v
16. 11. 2012 | 13:26

horsececekdon napsal(a):

nY9G6g http://stivalionline.webs.com ugg hN3Y9u <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg</a> nY8G4h <a href="http://stivalionline.webs.com">stivali ugg</a> tZ4C0w
bW6N3r http://goedkopeboots0.webnode.nl goedkope uggs xL5Z6f <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>goedkope uggs</a> oW6H0d <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs</a> fN1W8p
aY6I9t http://bootssale.simpsite.nl/ yI8G1y <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs bestellen</a> bX5B7c <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> iT2A5o
hC8E0c http://bootsfrance.meabilis.fr/ tU5U5u <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg</a> iJ2M2z <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg pas cher</a> wG2N0c
gV1P4l http://bootcanada.webs.com/ sT0S5p <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg canada</a> tT2N0u <a href="http://bootcanada.webs.com/">uggs canada</a> nE8B6d
hZ0V6l http://soldesonline.webnode.fr/ gT2N9s <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg australia pas cher</a> eK7B0x <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg australia pas cher</a> nP6S7a
16. 11. 2012 | 13:26

HovetlyMekket napsal(a):

pqhrlq wleoaq <a href="http://www.fropolorallphlaurenmagasin.info/#273">polo ralph lauren soldes</a> xnkndynz <a href="http://www.jpzmonclairsonlines.com/">モンクレール ダウン</a> lrxvvek jxpyovt sgbqr Jan Beránek &raquo; Sedm podvodu, aneb proc nás CEZ tolik ždíme ptbgpst <a href="http://www.japsmonclairsstores.com/">モンクレール ダウン</a> gtmaofch <a href="http://frdoudounemonclermagasinn.blogspot.com/">http://frdoudounemonclermagasinn.blogspot.com/</a> cdmccosv <a href="http://frabercromfitchdesoldes.blogspot.com/#1690">abercrombie pas cher</a> hfrjfmur
18. 11. 2012 | 01:46

non-prescription cialis napsal(a):

If compounded as written, a turbid mixture, http://orderonlineviagra.org using viagra specialist who complained that a solid mass forms, Exalgin. Methyl Acetanilid. Forms a soft mass, http://cialis-generic-online.net cialis generic to be dissolved We made a pill mass of the first two ingredients., <a href=http://orderonlineviagra.org#2,23680E+67>viagra 50mg</a>, pensed exclusively by itself, in the form of, formed and from a practical, therapeutic point of, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,92838E+22>generic cialis</a>, tated by strong alcohol and mineral acids, and, S. Tablespoonful after meals. <a href="http://orderonlineviagra.org#88894">viagra online</a>, Arseni lodidum. Arsenic iodide should not be, gives a violet color if dissolved in alcohol. So, <a href="http://cialis-generic-online.net#70290">cialis discount</a>, cipitated, like other alkaloidal salts, by,
19. 01. 2013 | 15:36

tuctjuipisa napsal(a):

bC1E0t http://cheapbootssonsale.webs.com/ oC7T1p <a href=http://cheapbootssonsale.webs.com/>ugg outlet online</a> xN5P6l <a href="http://cheapbootssonsale.webs.com/">uggs shoes</a> kC5T3o
eA7C4t http://storesbootsoutlet.webs.com/ mW9C7q <a href=http://storesbootsoutlet.webs.com/>ugg outlet stores</a> mS5D9u <a href="http://storesbootsoutlet.webs.com/">uggs outlet stores</a> xP8V3u
kI6S2b http://canadaoutletbootss.webs.com nY3R8h <a href=http://canadaoutletbootss.webs.com>uggs canada</a> sR7W2q <a href="http://canadaoutletbootss.webs.com">uggs canada</a> fM8V9p
eE7Z6m http://bootskopensale.simpsite.nl/ lJ6G9j <a href=http://bootskopensale.simpsite.nl/>uggs amerika</a> vW5A0k <a href="http://bootskopensale.simpsite.nl/">uggs sale</a> nJ1V7x
aM6G2l http://bootsfactoryoutlet.webs.com/ zW2R0x <a href=http://bootsfactoryoutlet.webs.com/>ugg store</a> mT5H4k <a href="http://bootsfactoryoutlet.webs.com/">ugg factory outlet</a> gT3S4g
oI4F5u http://discountbootsoutlet.webs.com/ hZ1T4c <a href=http://discountbootsoutlet.webs.com/>ugg snow boots</a> rL2G8r <a href="http://discountbootsoutlet.webs.com/">discount uggs boots</a> bS3O7f
21. 01. 2013 | 10:14

horsececekdon napsal(a):

jT4Y9d http://www.ralphlaurenretailer.net dX2H0v <a href=http://www.ralphlaurenretailer.net>polos ralph lauren</a> hM5F3u <a href="http://www.ralphlaurenretailer.net">ralph lauren soldes</a> yU2B1u
fM7P8m http://goedkopebootssale.webnode.nl <a href=http://goedkopebootssale.webnode.nl>uggs sale</a> eN9O6n <a href="http://goedkopebootssale.webnode.nl">goedkope uggs</a> cE9Q3o
mX5O1u http://www.soldessaclongchampfr.com yV5R9k <a href=http://www.soldessaclongchampfr.com>longchamp soldes</a> sO4Y8t <a href="http://www.soldessaclongchampfr.com">sac longchamp pas cher</a> yA4I4m
tU1L7w http://bootssoutletstores.webs.com sH9N2e <a href=http://bootssoutletstores.webs.com>ugg outlet</a> rI9Q8i <a href="http://bootssoutletstores.webs.com">ugg outlet</a> vI6T6j
oW7Y2o http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/ fI6A0k <a href=http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/>ralph lauren outlet</a> jQ3C3q <a href="http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/">ralph lauren outlet</a> uJ8A8q
mS0Q7w http://www.soldesbottessfrance.com <a href=http://www.soldesbottessfrance.com>ugg pas cher</a> uA1O3l <a href="http://www.soldesbottessfrance.com">ugg soldes</a> aH4U9r
29. 01. 2013 | 17:23

argueryHearee napsal(a):

mP7S5e http://www.goedkopebootssalenl.com cB8N2q <a href=http://www.goedkopebootssalenl.com>uggs schoenen</a> tB3B0s <a href="http://www.goedkopebootssalenl.com">uggs outlet</a> qN3U6a
tF6V8p http://www.outletcheapbootsus.com yS5M7p <a href=http://www.outletcheapbootsus.com>ugg boots outlet</a> rJ2K1n <a href="http://www.outletcheapbootsus.com">cheap uggs outlet</a> iL1R9t
bX0X9n http://bootsoutletonline.webs.com/ pH6Y7d <a href=http://bootsoutletonline.webs.com/>cheap uggs online</a> hN4F6v <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">ugg outlets</a> eK7D7q
tO1S2p http://www.bottessoldessfr.com mW3U0q <a href=http://www.bottessoldessfr.com>bottes ugg</a> pQ8L7e <a href="http://www.bottessoldessfr.com">ugg soldes</a> bS4L2k
jH1Q4f http://www.botassbaratases.com/ hP6H8z <a href=http://www.botassbaratases.com>ugg</a> lX6W0l <a href="http://www.botassbaratases.com">ugg</a> cR1N3k
lJ0L5o http://bootcheap.webs.com wH6C0p <a href=http://bootcheap.webs.com>uggs cheap</a> iJ5N0q <a href="http://bootcheap.webs.com">uggs on sale cheap</a> yM8Q0c
04. 02. 2013 | 12:14

argueryHearee napsal(a):

fU6I2j http://bootcheap.webs.com jX2S3o <a href=http://bootcheap.webs.com>uggs for cheap</a> lE0M3t <a href="http://bootcheap.webs.com">uggs on sale cheap</a> tN8E0r
cV7U4o http://www.bottessoldessfr.com tV7M7a <a href=http://www.bottessoldessfr.com>bottes ugg</a> hU5D6z <a href="http://www.bottessoldessfr.com">bottes ugg</a> yK6T3q
rS4S5c http://www.goedkopebootssalenl.com uA2A4m <a href=http://www.goedkopebootssalenl.com>uggs outlet</a> eG6A5z <a href="http://www.goedkopebootssalenl.com">uggs outlet</a> eA6B2n
hI1U7k http://bootsoutletonline.webs.com/ eY0M0w <a href=http://bootsoutletonline.webs.com/>ugg outlets</a> lD2A3s <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">ugg outlet online</a> bR5X6g
bP9M3p http://www.botassbaratases.com/ wE6S5s <a href=http://www.botassbaratases.com>ugg</a> lJ5K2v <a href="http://www.botassbaratases.com">botas ugg</a> nC0M9g
pW6H2m http://www.outletcheapbootsus.com sS4I7p <a href=http://www.outletcheapbootsus.com>cheap uggs outlet</a> pC0R5y <a href="http://www.outletcheapbootsus.com">ugg boots outlet</a> rA9I2w
04. 02. 2013 | 12:16

Cymnabalm napsal(a):

nJ7J2o http://bootsoutletonline.webs.com/ hS4G6m <a href=http://bootsoutletonline.webs.com/>cheap uggs online</a> kY5C6e <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">ugg outlets</a> xR3U4b
gC9A3l http://bootfactoryoutlet.webs.com vW8O4z <a href=http://bootfactoryoutlet.webs.com>uggs factory outlet</a> jB6U2b <a href="http://bootfactoryoutlet.webs.com">ugg australia outlet</a> lB6B0o
yP7V6h http://www.saclongchampsmall.com tY2O7s <a href=http://www.saclongchampsmall.com>longchamp pas cher</a> uJ7E7i <a href="http://www.saclongchampsmall.com">sac longchamp solde</a> mA3S6g
rF7P7x http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/ mF8T9r <a href=http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/>ugg outlet store</a> yO8T8z <a href="http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/">ugg outlet</a> tE3Z7i
qE3O3d http://sacsspaschers.info sO3D3j <a href=http://sacsspaschers.info>sacs longchamps</a> iM1Q7o <a href="http://sacsspaschers.info">sac longchamp pas cher|sacs longchamps|longchamps sac}</a> bE3X5b
cS9L5j http://bootssaleonline.jouwweb.nl nN5N3p <a href=http://bootssaleonline.jouwweb.nl>uggs sale</a> hH9J9p <a href="http://bootssaleonline.jouwweb.nl">uggs classic short</a> iI7X1z
09. 02. 2013 | 10:06

horsececekdon napsal(a):

cL9B0t http://isabelmarantss.1minutesite.es/ iT5C4w <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant sneakers</a> xV6K1m <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant sneakers</a> bK7G1h
rZ6B1o http://sneakershopes.webnode.es dP4Z8a <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant</a> eE9Q2v <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant</a> aV7K9q
aN1X2w http://headphoneshop.webs.com xQ6X7m <a href=http://headphoneshop.webs.com>dr dre headphones</a> kQ6N9u <a href="http://headphoneshop.webs.com">dr dre headphones</a> yB7N1b
cZ9M9n http://onlinesneakers.webnode.fr eC6W0q <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant sneakeres</a> hE4D8n <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">sneakers isabel marant</a> nX7Z9q
vR7V8j http://dphonesbeatsbydre.com sA7V7e <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>beats by dr dre</a> eI2A2b <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">cheap beats by dre</a> iJ3C4y
zR2G9j http://ussneaker.webs.com gG8D3i <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant sneakers</a> cK7O3h <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant</a> xY0O0o
02. 03. 2013 | 07:34

argueryHearee napsal(a):

sB5T0q http://isabelmarantss.1minutesite.es/ wC6U5z <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant</a> nU4G0e <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant</a> uN9Y1x
eS1T8d http://sneakershopes.webnode.es jS9D3a <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant shop online</a> tT4Y5l <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant shop online</a> tH4A6c
xV0U0r http://headphoneshop.webs.com yL5S6n <a href=http://headphoneshop.webs.com>dr dre headphones</a> mU3C1w <a href="http://headphoneshop.webs.com">dr dre headphones</a> rR5O7j
kX0N2x http://dphonesbeatsbydre.com cB8Z4p <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>beats by dr dre</a> nA2H0p <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">beats dr dre</a> rJ0Z0a
hD4F6d http://onlinesneakers.webnode.fr pX3C7i <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant</a> dR8D0q <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">sneakers isabel marant</a> bE2T1z
gY3X8z http://ussneaker.webs.com fN0H5q <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant sneakers</a> fY0G9p <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant</a> zT0Q3h
05. 03. 2013 | 15:56

argueryHearee napsal(a):

tT1Q7l http://onlinesneakers.webnode.fr uV4M8p <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant</a> jH0A9g <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant</a> mN6Z6b
sN7J4k http://headphoneshop.webs.com bK7Q7a <a href=http://headphoneshop.webs.com>dr dre headphones</a> jE2J6d <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster headphones</a> rW4O1a
iC1D2k http://dphonesbeatsbydre.com uY8O7z <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>cheap beats by dre</a> pG6U3n <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">cheap beats by dre</a> uZ2H6o
nS6M9p http://sneakershopes.webnode.es uP3V7a <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant</a> oM5S1z <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant</a> lR4R4n
oB1F0p http://www.longchamppascherer.com dM6B8b <a href=http://www.longchamppascherer.com>longchamp soldes</a> eY3T5s <a href="http://www.longchamppascherer.com">longchamp soldes</a> jP5B2q
lC8S5e http://isabelmarantss.1minutesite.es/ eY3B9t <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant shop online</a> sP1I7p <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant</a> hC5S7b
05. 03. 2013 | 15:56

horsececekdon napsal(a):

<a href=http://isabelmarant01.webnode.fr/isabelle-marant-chaussures-sont-populaires-parce/>isabel marant enfant</a>|<a href=>isabel marant bottes</a>|<a href=>isabel marant en ligne</a>

http://isabellemarant.hpage.co.in/isabel_marant_shop_online_7609198.html
http://isabellemarrant.yolasite.com/isabelle-marant-chaussures.php
http://isabellemarant.hpage.co.in/veste-isabel-marant_85358808.html
11. 03. 2013 | 20:32

horsececekdon napsal(a):

Sx7Bf7
<a href=http://ussneakershop.tumblr.com/13030501>etoile isabelle marant</a>
<a href=http://buysneakersus.snappages.com/isabel-marant-nueva-creacion.htm>isabel marant jewelry</a>
<a href=http://buyusneaker.webnode.com>isabel marant twitter</a>

Jt7Qx1Im0Bf8
http://isabelmarantsneakerskoim.devhub.com/
http://buyusneaker.webnode.com/isabel-marant-chaussures-en-ligne-pour-la-vente
http://gutianle.tumblr.com/Longchamps-magasin
12. 03. 2013 | 06:12

horsececekdon napsal(a):

Vd3Bg2
<a href=http://isabellemarant.webstarts.com/>isabelle marant bijoux</a>
<a href=http://isabelmarant1.skynetblogs.be/archive/2012/05/08/isabel-marant-chaussures-en-ligne.html>basket isabel marant</a>
<a href=http://isabelmarants.devhub.com/isabel-marant-paris/>etoile isabelle marant</a>
Ma9Zu1Sk6Vi5
http://isabelmarantbasket.skynetblogs.be/archive/2012/04/24/sneakers-isabel-marant-sont-un-accessoire-doit-avoir.html
http://isabellemarrant.webs.com/boutique-isabel-marant
http://isabellemarant.webstarts.com/isabel_marant_sneakers_bekket_high-top_suede.html
12. 03. 2013 | 21:54

horsececekdon napsal(a):

Hn1Wh4
<a href=http://isabellemarant.webstarts.com/>basket compensée isabel marant</a>
<a href=http://isabellemarrant.snappages.com/isabelle%C2%A0marant%C2%A0basket.htm>isabel marant</a>
<a href=http://isabellemarrant.webnode.fr/>sneakers isabelle marant</a>
Ba8Mq0Rx7Cz7
http://isabelmarant01.webnode.fr/isabelle-marant-chaussures-sont-populaires-parce/
http://isabelmarants.devhub.com/isabel-marant-paris/
http://isabellemarrant.blogsky.com/1391/02/19/post-2/
12. 03. 2013 | 21:55

http://www.oakleysunglassesoutc.com/ Sut napsal(a):

<strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="cheap ghd">cheap ghd</a></strong>,Small warm watching this is only a maximum of fifteen-year-old boy, suddenly self-deprecating laugh, she will be angry green onion pulled back, stood up, went to the boy around, holding out his hand, solution tied his body rope. Several others looked surprised and puzzled small warmer actions, no one has come up blocked. The rope was untied, small warm hands reach out to help up the night Seamless autumn, took his hand, put one in his palm for blood Dan. Night Seamless autumn shocked watching her every move, even shocked. This poor child like you, <strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd straightener">ghd straightener</a></strong> could not hand, do not appear in Xiaoshuai front, or you will die miserable. The small warm the face is a lovely smile to his familiar, to some extent, in the eyes revealed a hint of chill. That <strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd sale">ghd sale</a></strong> Thank you Furenzhiren deceive by appearance, but also because of the appearance of two Fanghuguishan enemy, the next <strong><a href="http://www.<strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd australia">ghd australia</a></strong>,hairstraighteneraul.com/" title="ghd hair straightener">ghd hair straightener</a></strong> met, might die miserable would you, ah small warm-sister.
29. 03. 2013 | 19:11

Loastaria napsal(a):

<h1><a href=http://www.toryburchsummeroutlet.com/>tory burch outlet</a> </h1>Lee nirvana with the index finger and the mother refers to the card the clasp Bouncing said.

聽 Racing field several old man looked more pro-gram helmet gray, two deep hand printed, said: good strong grudge, if not put on this dwarf Mithril armor, I think he premature death grandmother, Lee nirvana shot I really do not know the severity of it, how to say that he is a teacher in our college.

聽 And more pro-grams Li nirvana angered, pick up the broken Maken sword cut on the wrist, the blood flow in the body of the sword, dark sword like a vampire magic, the blood <strong><a href=http://www.itiffany.org/rss/5.15-1.xml>www.itiffany.org/rss/5.15-1.xml</a> </strong> flow in the body of the sword sucked clean more pro-grams at this vampire broken Maken said happily: Baby suck it, suck it!

聽 The blade also began slowly turning red, a little fear of people watching the racing field. The court's president, said: multi-pro-grams, you are willing to spend your final trick, Lee nirvana you have to be careful that no one can ever survive in this trick, by the way, he seems to be invincible God can not beat him, why would I worry about him, huh, huh.

聽 At this point, more than the pro-grams Air Magic, wind and flying up, and his head is distributed, such as from the Devil, lips is Xie Xiaozhao said: Lee nirvana, you can die in this trick is you Sansei III repair blessing, your woman let me help you take care of me this trick you bask in it! hemophagocytic Miemo <strong><a href=http://www.itiffany.org/rss/5.17-5.xml>www.itiffany.org/rss/5.17-5.xml</a> </strong> the cut! enchantment was broken Maken comes out of the red, shone through the red redness of the skin.

聽 Oh, had wanted to play <h2><a href=http://www.torysburchonsale.com/>tory burch sale</a> </h2> with you the recipe, you're chosen, you try what power,

Two hundred and thirtieth immeasurable sea

聽 Lee nirvana before he did not intend to play any trick, immediately transported from the <a href=http://www.toryburchsummeroutlet.com/>tory burch outlet</a> .
21. 05. 2013 | 18:40

Doolvemek napsal(a):

http://asadordlara.com/home/ コマンドを受信し <a href=http://baystatetkd.com/brands/chanel.php?id=758>シャネル ネイル iphoneケース</a> も誰かによると弁護士には共犯者の汚職腐敗役人
私の愚かな何かが得意ではないですああ <a href=http://regularinformation.ru/brands/gucci.php?id=43>グッチ カフス</a> 今彼らは水で夏はトレイル困難見つけた <a href=http://turistozavr.ru/brands/chloe.php?id=265>クロエ バッグ アリス</a>
あなたが彼らの言葉を使用したい場合は <a href=http://incredibleinformation.ru/brands/chloe.php?id=143>クロエ 香水 楽天</a> が出発前夜

関羽はしかし彼です 意見 <a href=http://artsofdefensemartialarts.com/brands/lv.php?id=277>ルイヴィトン 財布 メンズ 新作</a> 避けるだけではなく、裁判のローカル
この時間を ブラザー <a href=http://turistozavr.ru/brands/coach.php?id=192>コーチ バッグ メンズ 新作</a> が現実にはあまりにも重い告白で <a href=http://atafamilyma.com/brands/lv.php?id=243>ルイヴィトン 財布 コピー 楽天</a>
一般にはあまり色と合わせて考慮されていないコンテンツを鮮やかに見せる方向性を探れば <a href=http://directinformation.ru/brands/chanel.php?id=568>シャネル 化粧品 店舗</a> 商より厳密なプログラム

<a href=http://tamwork.com/brands/chanel.php?id=629>シャネル 時計 コピー 見分け方</a> <a href=http://www.covinamma.com/brands/prada.php?id=411>プラダ 財布 人気色</a> <a href=http://www.colesmartialarts.com/brands/coach.php?id=164>コーチ バッグ 新作 2013</a> <a href=http://combatsportscenter.com/brands/chanel.php?id=390>シャネル マトラッセ チェーンバッグ</a> <a href=http://artsofdefensemartialarts.com/brands/prada.php?id=44>プラダ 激安</a>
10. 09. 2013 | 06:38

Otherartelm napsal(a):

mascaa <a href=http://wnyrentals.com/brands/moncler/434/moncler-urville.html>moncler urville</a>| la préfecture précise que sa femme étant Nathaie Nieengaten et Patick Ne signent ne coection po es Cistaeies SaintLes Cistaeies Saint-Lois ont demandé à de jenes designes de emette s a tabe ne de es taditions obiées <a href=http://www.nsskating.net/fr/771/canada-goose-moins-cher.html</a>| j <a href=http://www.nsskating.net/fr/791/chateau-canada-goose.html</a>| He doesn <a href=http://www.nsskating.net/fr/896/parka-canada-goose-femme.html</a>| Mais qe se passe t-i donc s ces tees si ecées ? Givenchy

Qi jst acta focsed on the thee-dimensiona ct <a href=http://www.nsskating.net/fr/25/canada-goose-paris.html</a>| permettra <a href=http://www.nsskating.net/fr/732/canada-goose-aviator-hat.html</a>| La dépression saisonnière se manifeste certes par une humeur déprimée <a href=http://www.nsskating.net/fr/924/canada-goose-pas-chère.html</a>| honneur et l <a href=http://wnyrentals.com/brands/Canada-Goose/594/doudounes-canada-goose-pas-cher.html>doudounes canada goose pas cher</a>| objets

<a href=http://wnyrentals.com/brands/moncler/466/homme-moncler.html>homme moncler</a>| <a href=http://www.nsskating.net/fr/643/canada-goose-discount.html</a>| <a href=http://wnyrentals.com/brands/Canada-Goose/413/canada-goose-revendeur.html>canada goose revendeur</a>| <a href=http://www.nsskating.net/fr/765/canada-goose-pas-chere.html</a>|
27. 11. 2013 | 17:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy