Klausův odkaz národu? Nepoužitelné myšlenky!

26. 02. 2013 | 18:44
Přečteno 5493 krát
Během svého prezidentského období vypouštěl Václav Klaus do éteru celou řadu až neuvěřitelně stupidních myšlenek. Pakliže si je chcete přečíst, doporučuji "Sedmdesát perel Václava Klause" (iDnes.cz /Zprávy, 17. 6. 2011). Opakovat je zde, by bylo nošení dříví do lesa. Chtěl bych vám proto nabídnout novou přehršli prezidentových výroků, sice ne tak známých, ale přesto ve své zhovadilosti rovněž naprosto méněcenných.

Slovenský novinář z deníku "Sme", Peter Morvay, si klade otázku: "Václav Klaus...když začne říkat hlouposti a věci v rozporu s realitou, což dělá téměř vždy, když promluví, je těžké, zda si vážně myslí to, co plácá, nebo nás jen záměrně vodí za nos?"

Klaus sice absolutně nenávidí Švejka ("Jestli je někdo, koho z české moderní mytologie totálně nepřijímám, je to právě Švejk a švejkovské pohledy na svět"), ale pokusme se dilema Petera Morvaye vyřešit "švejkovsky". V jednom dialogu říká nadporučík Lukáš Švejkovi: "Švejku, já opravdu nevím, zdali jste tak blbej nebo to jenom tak děláte." Švejk odpovídá: "Pane nadporučíku, já jsem opravdu tak blbej!" Proto si nemyslím, že by nás vodil Klaus za nos. Jeho výroky jsou opravdu výplody - řekl bych - slabomyslného génia. Ano, to co Klaus říká, bych definoval pojmem "geniální slabomyslnosti". Podívejme se nyní na některé z jeho naprosto nepoužitelných myšlenek:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Vy, co jste sem dnes přišli... si vezměte skleničky, ale koukám, že skleničky nemáte, když tleskáte. Každopádně skleniček tu máme dost." (Klausův výrok při slavnostní recepci u příležitosti 28. října 2010).
Prezident patrně nabádá přítomné, aby se dopouštěli odcizení užitkového skla. Asi se domnívá, že každý je zrovna takovým kleptomanem jako on. Kolik se při takovýchto hláškách pana prezidenta "ztratilo" skleniček se už asi nedozvíme. Jenom je mi záhadou, proč též například nevyzýval ke krádežím příborů a kávových lžiček...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
O návštěvě páně prezidenta na Slovácku napsal iDnes.cz / Zprávy, ze 17.06. 2011, toto:
"Zavítal i do perly Slovácka, obce Vlčnov, která je proslulá mimo jiné místní specialitou, vlčnovskými vdolečky. 'Vdolky panu prezidentovi moc chutnaly, dva si také naládoval do kapsy', popisuje Zdeněk Koníček... našeho prezidenta“.
Hlava našeho státu nejen, že krade plnicí pera a propisovací tužky, nýbrž nepohrdne ani krádeží vlčnovských vdolečků. Co se jinak ještě ve Vlčnově v blízkosti Václava Klause "ztratilo", o tom se již zpráva nezmiňuje.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Internetový časopis „Xman.cz“ (17.06. 2011) zveřejnil následující interview:
Reportér: „Jak to bylo s tím pérem v Chile?“
Václav Klaus: „To bylo velké, ale opravdu velké nedorozumění. Fakt jsem ho nechtěl ukrást. Je to úplně absurdní. Skutečně mě to uráží. To pero jsem si nechtěl nechat. Byl to omyl. Ve skutečnosti jsem si chtěl odnést ten popelníček, co byl na stole.“
Prezident se tímto omlouvá národu. Jde o zásadní omyl. Ve skutečnosti se chystal odcizit naprosto něco jiného.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teď nejde o nějakou ordinérní kleptomanii. Nyní jde o zlodějny v řádu stovek miliard korun. Poslechněte si, co o tom říká náš pan prezident:
„Já odmítám zásadní debatu o tom, co se všechno poztrácelo. Diskutujme hlavně o tom, co se získalo...“
Hlava našeho státu to má v hlavě popletené. Nechápe empirickou kauzalitu. Když se někomu něco odcizí (poztrácet), tak jiný se tím ilegálně obohatí (získat). Klaus to sice neví, ale jde o jednu a tutéž kriminální dialektiku.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zde jsou ony “poztrácené“ miliardy, o kterých se hlava státu zcela konkrétně zmiňuje. Václav Klaus doslova:
„Stovky miliard eur, dolarů i korun už byly vyhozeny - nikoli do větru, ale do zcela konkrétních kapes.“
Je až neuvěřitelné jak pan prezident přesně ví, že se jednalo o “konkrétní kapsy“. Nějak nám ovšem opomněl říci, které to jsou. Podle “Parlamentních listů“ (29.10.2012) se v době Klausovy vlády v letech 1992 - 1998 poztrácelo v bankovkách kolem 500 miliard korun.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Výroky připisované Václavu Klausovy (Necyklopedie): “Pozor, Sahara se zmenšuje!“ a dále “Žádné ledovce netají, pod to se klidně podepíši tím ukradeným perem.“
Jde o narážky na Klausovu knihu “Modrá nikoli zelená planeta“ (Praha 2007), kde se autor dopouští řady omylů, chyb a dezinterpretací. Dalo by se říci, jde tím o dílo slabomyslného génia.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Některé objevy pana prezidenta jsou opravdu mimořádné:
„Je pravdou, že silnice mezi Opavou a Ostravou mi připadá stejná jako před 20 lety, kdy jsem tam byl.“
Ano, po dvaceti letech se silnice opravdu často úplně mění. Zarůstají křovisky, plevelem a někdy v těchto místech dokonce vzniknou i bažiny. Je tedy neuvěřitelnou náhodou, že Václav Klaus po dvaceti letech silnici mezi Opavou a Ostravou našel.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nyní se jedná o prezidentův geniální postřeh z jeho cest:
„Rozumní lidé ve světě jsou, ale řekl bych mimo Evropu.“
Podle něho (ovšem mimo něho) jsme všichni v Evropě naprostí blbci. Kde však ti rozumní lidé jsou? Na Aljašce? V jižním Tibetu? Nebo snad na Andamanských ostrovech? To nám první muž našeho státu zatím neprozradil.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Působnost Václava Klause na prknech české postkomunistické politické scény není katastrofou. Je pouze jakýmsi druhem podnikové nehody. Jeho interpelace coby odkaz, ovlivněné v první řadě osobním narcismem a regionální omezeností, jsou pro český národ samozřejmě nepoužitelné. Přesto žádný člověk na tomto světě není úplně zbytečný. I ten největší budižkničemu může sloužit alespoň jako špatný příklad.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Neudržitelný napsal(a):

Autore Vaše zhovadilé výplody nemá smysl číst. Jste slaboduchý člověk. Pane Stejskale zkuste mně smáznout! Píšu jen stejným tónem jako autor.
26. 02. 2013 | 18:58

Petr B. napsal(a):

To Jan Berwid-Buquoy:
Kritizovat Klause jste měl v letech 1990-1997, to byste byl statečným, protože byste šel proti fanatickému proudu. Teď v roce 2013 je to z vaší strany zbabělost.
To samé, co pro vás, platí i pro "celebrity". Např. Menzel řekl po Klausově demisi v závěru roku 1997 "škoda, že jsou lidi tak hloupí". Svěrák, ten samý případ.
26. 02. 2013 | 19:00

zlatý úsvt napsal(a):

Bere, vida.
Entomologie je zrádná věda.
Někteří Brouci Pytlíci na sebe jménem vyžvaní i co neví.

Pokud televize Markíza projevila ochotu svých vlastníků jít do mezinárodního střetu svou otázkou na prezidentská péra, neměl by pan Bervida považovat za dané, že si může dovolit totéž.

Stále mluví o úřadující hlavě státu a tím reprezentantu všech obyvatel této republiky.
Být jím, do hospody nechodím.
Předpokládám ale, že to kvůlivá boulím na kebuli už stejně dávno nedělá.
26. 02. 2013 | 19:02

Neudržitelný napsal(a):

Stejně jako byl nedávno zakázán vstup jistého blogera na tyto stránky, nazrál čas ukončit i Jana Berwida-Buquoya.
26. 02. 2013 | 19:04

MH napsal(a):

Stejskale
Zde je část kodexu blogera:
1. Nezávislost blogera a obsah blogu
- Bloger má právo ve svém blogu vyjadřovat svobodně své názory.
- Bloger sám se musí podřizovat požadavku svobodné výměny názorů a volnému toku informací. Pod každým příspěvkem blogera bude povolena diskuse. Do ní může vstupovat i bloger, nemůže ji však administrovat či ukončit. Toto právo náleží výhradně administrátorům Aktuálně.cz.
- Bloger je povinen řídit se platnými zákony České republiky.
- Bloger dbá na to, aby svými články nevyzývali k rasové, národnostní a náboženské diskriminaci, ani diskriminaci založené na příslušnosti k pohlaví či sexuální orientaci.
- Bloger respektuje právo každého občana na slušné zacházení. Veřejně známí lidé ale požívají menší ochranu soukromí než veřejně neznámí občané. Důvodem je zvýšená odpovědnost veřejně známých lidí za své jednání vůči společnosti, jejich možnost ovlivňovat životy spoluobčanů a také jejich snadný přístup ke sdělovacím prostředkům v případě poškození.
- Bloger nesmí ve svém blogu úmyslně zveřejňovat informace nepravdivé, zavádějící, neúplné či takové, jejichž pravdivost si nemohl předem dostatečně ověřit a které by mohly poškodit práva či dobré jméno jiných osob či organizací.
- Pokud bloger uveřejní nepravdivou či neúplnou informaci, je povinen uvést ji na pravou míru publikováním doplňujícího či nového textu.
- Pokud bloger změní některý již publikovaný obsah svého blogu, musí v textu ponechat jeho původní verzi a k ní doplnit opravu. Nesmí měnit texty tak, aby čtenáře uvedl v omyl o jejich původním znění. Výjimkami jsou opravy, které nemají vliv na smysl textu (oprava překlepů a gramatických chyb).
- Bloger nesmí manipulovat s datem a časem zveřejnění příspěvku na blogu s cílem vyvolat falešné zdání o skutečném čase jeho zveřejnění.

Víc už snad není třeba
26. 02. 2013 | 19:15

ld napsal(a):

Nastala jedinečná a nejsvětlejší chvíle Senátu ČR v jeho historii, kdy 27 senátorů podepsalo Klausovu žalobu z velezrady.
26. 02. 2013 | 19:17

malalaj napsal(a):

bukvoji,
vy už jste zralej na psychiatra.
26. 02. 2013 | 19:24

petrof napsal(a):

nedivím se vám, hrabě Bukvice, že nerozumíte....pan Klaus je prostě daleko před námi a o tom, co se říká, se musí přemýšlet. A to není zjevně vaše silná disciplína??!!
Ale závěrem vás potěším, protože to, co přijde teď po něm na hrad, to bude podle vašeho gusta......opilec, lidový, vulgární....to mají lidé vašeho střihu rádi!!!
26. 02. 2013 | 19:38

Martin napsal(a):

Úsilí investované do těchto a podobných článků proti Klausovi jasně dokazuje že Klaus dosud značně brání novodobým nájezdníkům roztahovat se v ČR. Podobné články budou vycházet i proti Zemanovi, protože Češi překvapili tím že nejsou tak hloupí jak se všeobecně myslelo a tak nezvolili Schwarzenberga, který by pro nájezdníky ještě umetl cestičku.
26. 02. 2013 | 19:39

Kamil napsal(a):

Berwid-Buquoy někdy ujede a někdy je trochu sprostý. Co je to ale proti Klausovým sprostotám vůči všem a všemu, co mu nevoní?
26. 02. 2013 | 19:50

mb napsal(a):

Buquoy má pravdu ... i když Klaus má hrstku svých věrných ...

ale už se mu nikdy oblbnout celej národ ...

jako se mu to podařilo 92 ...

ale taky už to nebude potřebovat ...

... snad Klaus zůstane jen špatným příkladem, a mementem, že tudy cesta nevede ( i když okradeným to peníze nevrátí ...))
26. 02. 2013 | 19:50

Zbyněk napsal(a):

Pane Burguoy...
Myslím, že panu presidentovi poněkud křivdíte. Dnes, při návštěvě Slovenska, když přistihl slovenského presidenta, že nemluví pravdu, zdělujíc nám, že Václav Klaus je v politice 22 let, ihned jej opravil. Je v politice 23,5 let. Mnozí by to přehlédli, jen on si všimnul a zareagoval, takže pane Burguoj je třeba, všímati si i kladných vlastností.
26. 02. 2013 | 19:55

resl napsal(a):

p. Bukvoji,
Tady máte jako na dlani ty, kteří začínali psát : Klause nemusím, nesouhlasím ním, ale ...
Samozřejmě, že to je intrikán a zloděj, který pro národ nehnul prstem, jen si drze přivlastňoval jakoukoli kladnou věc, která se udála v jeho okolí. Slaboch a pozdní hrdina, který se nikdy Havlovi nemůže vyrovnat. A nejhorší pro něj na tom je, že on to ví. Odsouzení za porušení Ústavy mu bude náramně slušet, s takovým razítkem jen tak nějaký prezident neodejde. Pravda o tomto uzurpátorovi a vejtahovi se ututlat už nedá. Všiml jsem si, že není schopen odpovídat z voleje na otázky novinářů, které mu nevoní. Je tak zahlcen zlostí, co si to kdo dovoluje, že se téměř neovládá. Nikdy se to totiž nenaučil a poslanci jej k tomu nedokopali.
26. 02. 2013 | 20:08

ZM napsal(a):

S nadsázkou by se dal Klausův odkaz národu shrnout do jediné věty- přišel jsem, viděl jsem zvítězil jsem :) Sice jsem měl v závěru 5. setu trochu potíže, ale nakonec jsme tem mešbol přece jen uhrál :) Je totiž málo pravděpodobný, že by "tatíčka zakladatele ODS" šoupli do lochu za velezradu. Kdyby se to stalo, tak by se mohlo stát následně to, že by z důvodu odvety na "hladinu vyplavalo hodně další špíny" :) A většina politiků se chce koupat v čisté vodě :)
26. 02. 2013 | 20:26

ZM napsal(a):

Teda chtěl jsme napsat mečból, pro angličtináře match ball :)
26. 02. 2013 | 20:28

BP napsal(a):

Nechci zde hodnotit autora.
Mohu se však "pyšnit" tím, že jsem "osobnost" Václava Klause odhadla již před dvaceti lety. Tehdy se vůbec nehodilo o něm ventilovat COKOLI trošičku kritického, odlišného či jiného. Ani "moderátoři" a "novináři" (děvečky to vždycky prodejné) v sobě nesebrali kouska důstojnosti, a raději trpěli monology a "debaty", kdy mluvil jen Klaus, než by počátky našeho extrémního mafiánského kapitalismu jakkoli brzdili. To mohla být chyba ve vývoji až do dnešních dní. Bláboly velmistra manipulace, arogance, ješitnosti, vyšinutosti ... apod. - Václava Klause - si dovolil bez servítek "nebaštit" pouze Sládek, ač to není můj šálek čaje, ač měl pravdu.
Dále mě hřeje, že moje prognóza-totiž, že Klause mohou obžalovat-vychází. Ve hře je také to, že by mohl projít ostudou, že by ho mohli ještě zbavit prezidentského úřadu. Též by bylo VÝBORNÉ, kdyby mohl přijít o rentu - toť taky ve hře - a alespoň minimálně by vrátil to, o co tento stát svými nejapnými rozhodnutími mohl připravit.
Dále se docela těším, může-li se v moskevských archívech najít cokoli kompromitujícího na uvedenou osobu. V tom případě by měl vrátit plat za dvacet let v celé výši, protože náš systém jaksi nemohl umožnit osobám s jiným lustračním vysvědčením působit ve vedoucích funkcích.
A co už vůbec může být výbornou satisfakcí je skutečnost, že ho všichni uvidíme v té jeho dětsky ubrečené grimase s nechápavým pohledem. On asi byl vždycky zvyklý pouze jen a jen brát za minimální snahu. Pokud jsou zprávy pamětníků pravdivé a mohl od r.1962 dělat to, co dělal, nedivím se, že tomuto spíše podprůměrně uvažujícímu, průměrně anglicky mluvícímu, a tuctově se v ekonomice orientujícímu jedinci mohlo potom - za abnormální protekce - vycházet vše-včetně dlouhodobých stáží v kapitalistické cizině apod. Na co se tam asi připravoval?
A druhý by mohl být na řadě geniální ministr financí vesmíru a okolí ...
26. 02. 2013 | 20:33

pamětník napsal(a):

Jene Berwide-Buquoyi,
jste nenapravitelný a čím dál větší žvanil.

"Klaus krade pero
Kdyby v tom byla jen hravost, vtip a nadhled (a asi tak to myslela Česká televize, když záznam odvysílala bez komentáře jako veselou tečku za pořadem 168 hodin), bylo by to v pořádku. Ale je to jako se vším; do posuzování, „o co šlo“, se mísí vztah k Václavu Klausovi, buď respekt (pak je to v pořádku a pero si mohl vzít), nebo despekt (prezident krade pero!).
Většina států má pro protokolární účely pera a bloky, které při jednání delegací leží na stole jako servis hostitele. Je to stejné jako hotelová pera na pokojích nebo na tiskových konferencích v saloncích hotelů a restaurací, kde leží na stolech pera a bloky s logem hotelu. Stejně tak i mnohé prezidentské kanceláře poskytují jako službu pro delegace pera a bloky, třeba se státním znakem nebo podpisem prezidenta nebo jen běžná pera bez potisku. Tato pera jsou "spotřební", počítá se s tím, že si je hosté odnášejí, buď z praktických důvodů, nebo jako suvenýr. I po podpisu smluv si vedoucí delegací pera často vyměňují a ukládají do kapes, jako upomínku na slavnostní akt. Jsou to drobnosti, proto se počítá s tím, že si pero odnesou. Není na to žádný předpis, naše Kancelář prezidenta republiky nemá vlastní pera s logem nebo podpisem prezidenta. Bílý dům má osobní pera prezidentů, používají se jako dárky. V kapse nosím peněženku s podpisem prezidenta Bushe.
Je pravda, že prezident Klaus si pero bral trochu komicky. V tom je jediná příčina, proč video obíhá celý svět. Jako státník měl pero vzít s výrazem naprosté samozřejmosti a strčit si je okázale do kapsy, pak by nikoho nenapadlo, že něco není v pořádku. Ale ani neobratná etuda s ukládáním pera nemění nic na tom, že pero bylo k dispozici šéfovi delegace při státní návštěvě a že pero si prezident mohl vzít. Za šokující bych spíš označil vyjádření jakési pracovnice tiskového odboru chilské prezidentské kanceláře. Říct, že pero byl umělecký kus, unikát, a dát najevo, že nebylo určeno pro hosta, tedy že prezident, který byl před pár dny v paláci La Moneda vítán s nejvyššími poctami, je zloděj, znamená koledovat si o padáka. I kdyby dotyčné pero byl vzácný kus, v této chvíli už není možné říci nic jiného než: „Je to umělecké dílo velké hodnoty a nás těší, že tak krásná památka na naši zemi bude zdobit stůl pana prezidenta v daleké Praze“."
http://www.ladislavspacek.cz/blog/clanek:klaus-krade-pero
26. 02. 2013 | 20:49

Ládik!!! napsal(a):

Mi se na Klausovi vždy líbilo, že byl čitelný. Měl by být pochován u kremelské zdi.
26. 02. 2013 | 20:54

Ty brďo napsal(a):

A Ládik u Bohnické zdi. Každý tam, kam patří.
26. 02. 2013 | 20:59

skeptický napsal(a):

To s perem byla hezky zahraná scénka,kterou by ani jeden ze zdejších talentů tak nezahrál.Žárlivost.
Hajzlíkům se to hodilo,blbí se toho chytli.
26. 02. 2013 | 21:00

Xury napsal(a):

Pro autora:
dovedu pochopit, že má řada lidí k V.K. výhrady, ale to, co jste tu vyplodil je opravdu neuvěřitelný blábol. Chápu, že po přečtení něčeho takového si řada lidí řekne, že na té degeneraci šlechty něco je.
26. 02. 2013 | 21:06

Karel Mueller napsal(a):

Pane hrabě,
jste známý bavič a tak bych dodal jen tolik:

Za uplynulých 22 let jsem si vyslechl v rámci feminismu a hyperkorektnosti od mnoha světově uznávaných úst nejpovolanějších, mozků nejbrilantnějších a jmen nejzvučnějších tolik slabomyslností, které lze místy charakterizovat jako nejen podvod na logice, ale i na přírodě, že bych si Vámi uváděných výroků ani nevšiml.

A to i v případě, že je president opravdu vyřkl a nejsou vytržená ze souvislosti, o čemž velmi pochybuji :-).
26. 02. 2013 | 21:12

Gru napsal(a):

Hon na prezidenta

Pravdu samozřejmě mají především ti - je jich jako šafránu - co tu poukazují na malou morální integritu těch, co se AŽ NYNÍ přidávají ke štvanici.
Podstatné je pro mě cosi jiného. Je to strategie, která má "hon na prezidenta" v této společnosti usídlit jako jakýsi sport, jako cosi normálního. Nelze přitom přehlédnout motivy některých aktérů, především Dienstbiera juniora, který ani nedokáže skrýt planutí pomstychtivé nenávisti v očích. On nehraje v jádru proti Klausovi, ale proti svému přemožiteli Zemanovi, který mu "ukradl" hradčanskou židli. Klausovi ani nemůže nic udělat - zdejší řeči o zavírání jsou nesmyslné, prezidenta lze dle ústavy za velezradu pouze sesadit. A to se prostě za 8 dnů nestihne. Po skončení funkčního období to už nelze zažalovat. Dienstbier ale jasně naznačuje, že očekává od Zemana jakési zneužívání prezidentské funkce.
Podle mého názoru není Dienstbier junior osobnostně vyzrálý jedinec, a jako takový je i do budoucna zcela nevhodný kandidát.
26. 02. 2013 | 21:14

Richard napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=6MMa9y61jRE
jestli je Klaus vůdce smečky a my ta smečka, tak nejsme nic jiného než parta bu.iků.
Omluva homosexuálům.
26. 02. 2013 | 21:27

lačná vagína napsal(a):

Václav Klaus, zakladatel ODS, je novodobým Giordanem Brunem. Dílo velikána Hayeka a dalších se snaží aplikovat ve veřejném a politickém životě. Jeho složitost je však nesdělitelná. Lidé s tituly i bez, včetně vás tady, jsou neuvěřitelně hloupí a rozčiluje a rozpaluje doběla, že VK má stále pravdu a oni nevědí proč. Jste schopni mu i fyzicky ublížit...
26. 02. 2013 | 21:31

Gru napsal(a):

O nesprávnosti trzení např. ministra spravedlnosti, že amnestie bylůa do poslední chvíle tajná a nikdo o ní netušil, svědčí m.j. i dobrá připravenost veřejnosprávní ČT na protiklausovskou antiamnestijní kampaň. Uplynuly pouze desítky minut, než ČT začala uskutečňovat základní krok kampaně - jímž bylo tvrzení, že havlovská amnestie v r. 1990 byla "lepší"- tedy že ji není možno, na rozdíl o klausovské, kritizovat (to je samozřejmě zcela zkreslené, i když je tu určitý nepoměr, co se týče negativních dopadů - ta havlovská byla nejen početně rozsáhlejší, nejenže se týkala i násilných delikventů, ale taky se uskutečnila ve fázi, kdy byl téměř ochromená státní správa, kde probíhala první vlna personálních výměn).
ČT se ostatně angažuje v honu na Klause daleko zuřivěji než například Nova, která je jinak jedničkou v mediálním lynčování.
Nicméně, Kalusovi osobně toto vystřízlivění do jisté míry i přeju, už jen pro jeho prohlášení, že ještě nebylo nikdy období, kdy by se tady žilo tak dobře (to před bím prohlásil už 1960 A. Novotný).
Ale mediální masáž, zaměřená na to, aby se hony na prezidenta staly čímsi přijatelným, je pro českou společnost destruktivní.
26. 02. 2013 | 21:40

ld napsal(a):

Člověku je smutno, kolik má ten ničema nejen zde zastánců.
Tento národ si vlídnost nezaslouží...
26. 02. 2013 | 21:51

resl napsal(a):

Nejde o zavření Klause, to ani není možné. Bude, ale dobré jej aspoň zostudit, aby mu vše neprošlo tak hladce.
26. 02. 2013 | 21:59

Hasan Nasralláh napsal(a):

Řekl bych, že obsahově má autor blogu pravdu, ale přišel s tím s křížkem po funuse a tak je tento blog v podstatě už zbytečný. Klaus končí v propadlišti dějin a za chvíli po něm ani opes neštěkne. Vsaďte se!
26. 02. 2013 | 22:03

BP napsal(a):

Taky si myslím, že nelze obhajovat - zde přítomnými zastánci Václava Klause - člověka, který toho PRO-KA-ZA-TEL-NĚ tolik "nezvládl".
Myslím, že to jsou již jen skalní ODS-meni, či skalní zastánci takového "podnikání", které schvaloval Václav Klaus.
I komunisté mají své skalní příznivce - a netřeba s nimi diskutovat.

Dnes je již jasné, že amnestie byla minimálně - sporná.
Ano, nechť nejmodřejší soudruzi a soudružky do krve obhajují "právo" prezidenta na amnestii. Jistě že ji má, ale pokud ta "amnestie" má formální nedostatku a PĚT vážných pochybení, asi zde nebude "něco v pořádku".

Toť vše - uvidíme, co bude dál.
26. 02. 2013 | 22:05

BP napsal(a):

resle, a kde jste přišel na to, že zavření Klause "není možné"?
Víte, že žijete v ČR - tedy zemi neomezených možností?
Kubera v TV si teď dělá šoufky z toho, že by ČR mohla zavést nejvyšší trest (trest smrti), ale po popravě VK by ho mohla zase zrušit.
Být Kuberou, takovou "zadel" bych si nedělala ...
26. 02. 2013 | 22:09

mb napsal(a):

Kubera v TV si teď dělá šoufky z toho, že by ČR mohla zavést nejvyšší trest (trest smrti), ale po popravě VK by ho mohla zase zrušit.

to by bylo spravedlivé ... setnout klause ... a potom zase trest smrti zrušit ...
26. 02. 2013 | 22:30

mb napsal(a):

nakonec by se alespoň ukojil lid za všechny nepravosti, které se zde 23 let dějí ... Klaus je starý, takže mu to bude jedno, a zemře hrdinnou smrtí, takže se dostane do čítanek ... akorát se obávám, že by se zase odvolal na europyjské standardy tak jako (falešně) jakl s amnestií, a že z té popravy Klause opět nic nebude ...
26. 02. 2013 | 22:36

Reveil napsal(a):

bp

"ale pokud ta "amnestie" má formální nedostatku a PĚT vážných pochybení"

Je vidět, že TV sice sledujete pilně, leč nepozorně. Řečených5 nedostatků nenachází Diënstbierova klika pouze na amnestii, ale i dalších Klausových činech či naopak nečinnosti.
Je vidět, že se Dienstbierovci poměrně snažili, než našli tolik zločinů, proto asi taky to zpoždění, a proto taky vypadal jejich vůdce dnes tak uříceně.

Tento prezident je v zásadě docela hloupý (choroba všech českých a většinu českosloveneských prezidentů?). A stejně hloupá je i tahle kampaň. Takže by se dalo říkat jací občané, takový prezident?
A totéž lze bohužel konstatovat taky o celém souboru uchazečů o tento úřad. Ze Zemana se začíná klubat taky pěkný narcisek a médie už mu pomalu začínají, jak je jejich modem operandi, pochlebovat. Schwarzenberg je nesoudný, totéž Fischer, mladý Dienstbier nezralé kuře, Roithová svíčková fanatička, Fischerová nedůvěryhodná čítanková postava, z Taurega si dělají srandu i v Německu, Velký Přemysl je legrační a Bobošíková tropchu dop hněda. Abych nezapomněl, tak ten Japonec z Gottwaldova je těžký populista, a jediný jakžtakž normální byl dlouhý, kterýžto je ovšem komunista. Tak co by kdo chtěl?
Nicméně, masy frustrovaných jsou rády, že se mohou odstříknout na Klausovi, o to víc, že to byla postkomunistická modla, jednu dobu dokonce jakýsi superhavel. A všech frustráty samozřejmě vede zhrzený Dienstbier mladší.
26. 02. 2013 | 22:43

mb napsal(a):

to reveil, taky jsem si všiml, že dienstbier nevypadal dobře ...
26. 02. 2013 | 23:01

malalaj napsal(a):

ta žaloba za velezradu...to je taková bolševická křeč a čistá krystaliská lidská blbost, jako s tím globálnim oteplováním. teatrální výstup duševně chorých jedinců typu soudružky gajduškové, soudruha zaorálka a zloděje janečka. ono se to přežene, pak se za to ty lidi zase budou stydět. ale musíme si to vytrpět.
27. 02. 2013 | 00:28

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Jsou skutečně lidé, kteří kdyby viděli stát v koutě koště, na kterém by bylo napsáno "Václav Klaus", tak by to koště obdivovali a volili. Zde jde ovšem o jakýsi druh nesvéprávnosti...
27. 02. 2013 | 01:06

kaluž napsal(a):

hovene
Říkáte jen půl pravdy, ale aspoň tak.

Právě jsem našel na tubě svou životní, Kterou jsem míval na cédéčku v autě a někam vypadla, asi u pumpy:
https://www.youtube.com/watch?v=ymm4Ey6FYdU
27. 02. 2013 | 01:12

Dáša N. napsal(a):

"Působnost Václava Klause na prknech české postkomunistické politické scény není katastrofou."

Katastrofa je, když spadne letadlo s naší vládní delegací, ale není to škoda. Škoda je, když chcípnou králíci.

Proto pro působení V.K. v naší politice je jediný termín - a to je pohroma. A pohromy nejsou dobré k ničemu, maximálně k tomu, posunout obydlí dál od vody. Ale v případě napadení kobylkami je obydlí dál od vody úplně nanic.
27. 02. 2013 | 01:40

ZM napsal(a):

BP 26. 02. 2013 | 22:09 -
V ČR je možné lecos.Např. v ústavě ČR je uvedeno v článku 7-
Stát dbá o šetrné využívání přírodních zdrojů a ochranu přírodního bohatství.
---
To se mnoho let neděje a většinu obyvatelstva to nechává naprosto v klidu. Přitom je hodně případů (např. nešetrné těžby), kdy je porušována ústava.

Prezidenta dle ústavy bohužel opravdu nelze stíhat. Je to v článku 65 ústavy. To je dost trapné v demokratickém státě. Ať udělá cokoliv v průběhu prezidentského úřadu, je beztrestný. Akorát ho může ústavní soud zbavit prezidentského úřadu. Já když jsme psal svůj příspěvek, tak jsme si to neuvědomil, že není ani teoretická právní možnost.
27. 02. 2013 | 02:03

ZM napsal(a):

malalaj- na to mám zcela jiný názor. Žaloba za velezradu je potřebná. Je to sice jenom gesto, ale aspoň to gesto. "Pěstovat si roky ve vládě a na hradě mafiána a ani se proti jeho jednání neohradit gestem,když už není možné zopakovat defenestraci :), to už by byl úplnej cirkus.
27. 02. 2013 | 02:07

ZM napsal(a):

mb 26. 02. 2013 | 22:30 -
byla by škoda využít trest smrti jen pro jednoho mafiána. Adeptů na provedení trestu smrti je mnohem více :)
27. 02. 2013 | 02:09

ZM napsal(a):

BP 26. 02. 2013 | 22:09 -
možná že kdyby se po letech dostali k moci soudruzi vedení agentem Falmerem, tak by hodně ODSáků úsměv rychle přešel :) Možná by ani nestačila kapacita vazebních věznic :)
27. 02. 2013 | 02:11

ZM napsal(a):

Hasan Nasralláh napsal(a) 26. 02. 2013 | 22:03 -
možná že Klaus bude cestovat po světě a přednášet na VŠ- bude mít např. "turné"-
Kazachstán, Ukrajina, Albánie, Zimbabwe, Mexiko, Venezuela :)
27. 02. 2013 | 02:14

ZM napsal(a):

Ládík !!! 26. 02. 2013 | 20:54 -
možná se časem najdou lidi, kteří budou "lobovat" za výstavbu mauzolea v Praze. Ale jeho stavba musí být nejméně třikrát předražená :)
27. 02. 2013 | 02:18

ZM napsal(a):

pamětník 26. 02. 2013 | 20:49 -
i kdyby měl Klaus na to pero oficiálně "nárok", tak on měl strach, že by mu ho nedali, tak ho musel sbalit přímo v záběru kamer :)
27. 02. 2013 | 02:20

ZM napsal(a):

k mému příspěvku 26. 02. 2013 | 20:26 -
V současnosti by to právně nešlo, ale možná kdyby změnili ústavu ... ČR je stát neomezených možností :) Např. exekutoři poruší zákon a dostanou směšnou pokutu. když se chce, lecos jde :)
27. 02. 2013 | 02:24

ZM napsal(a):

BP 26. 02. 2013 | 20:33 -
Dále se docela těším, může-li se v moskevských archívech najít cokoli kompromitujícího na uvedenou osobu.
----
Stačí si dát do souvislostí některá fakta a vychází z toho určitá teorie, jak to tenkrát v tom 89 vlastně bylo. Totalitní stát pod plnou kontrolou STB se najednou změní ve stát "demokratický", do vedení se "náhodou" dostali lidi, kteří "šli zrovna kolem" :) atd. Archívy nebyly odtajněny 15 let, takže bylo dost času je "pročistit".
Navíc pokud někdo spolupracoval přímo s KGB, tak v archívech STB nemusí být žádný záznam. V této souvislosti jsou zajímavé tyto články (i přesto, že např. Cibulka je rozporuplná osobnost)-
http://fragmenty.cz/archiv/iy262.htm
27. 02. 2013 | 02:49

ZM napsal(a):

BP-
http://www.totalita.cz/1989/1989_11_udal.php

http://www.reflex.cz/clanek/politika/37636/byl-vaclav-klaus-agentem-kgb-nebo-cia.html

Těžko říct, jak to bylo ve skutečnosti.
27. 02. 2013 | 03:02

ZM napsal(a):

Nevím, jak jsou napsané ústavy jiných států, ale ústava ČR je napsaná částečně nejasně. Např. článek 25 odstavec d-
Mandát poslance nebo senátora zaniká
a)...
b)...
c)...
d) ztrátou volitelnosti
Pojem- ztráta volitelnosti není zcela jasný.
27. 02. 2013 | 03:54

ld napsal(a):

zm,

například pozbytí občanství ČR v průběhu mandátu.
27. 02. 2013 | 05:54

Anna napsal(a):

„Nyní bych měl říci něco hlubokého. Komika se však nedá definovat. Jsem z velké části nevinen pohoršlivou skutečností, že se mi obecentstvo směje často dříve, než se objevím na scéně. Musím-li však přece říci něco vážného, tedy: Nevím, v čem můj humor spočívá, vím však, že mám řád člověka, že se mi všechno, co není upřímné a živé, zjevuje v groteskní podobě, že bych chtěl svou činností rozšířit trochu jasu, zdraví a přirozenosti v tomto životě.
Jsou komikové, jichž humor prýští z jakéhosi zklamání, nebo smutku. Já se vždy v životě více radoval a snad něco z tého radosti přeskakuje do hlediště.“
Vlasta Burian (1925)
27. 02. 2013 | 06:09

olga napsal(a):

Kdo chce psa být, hůl si najde.
Nevím kde to vše má počátek. Ovšem svědčí to o něčem nepochopitelném. Vytrhovat věty z proslovu, je vždy podlost.
Pane autore, Václava Klause považuji za jednoho z mála, který umí myslet. V tom je asi ten problém. S tím se asi nemyslící ješitný člověk neumí smířit. Světlo padá nyní i na vás...
27. 02. 2013 | 06:14

třebaKarel napsal(a):

Pane Buquoyi ,
myslím že Vám rozumím , jen myslím nemá cenu se tolik zabývat Klausem .
To co člověka nejvíc štve je , že při hloubce svých výroků je pořád středem pozornosti médií , jako by to byl standard . Otáčení otázky tak že zůstane bez odpovědi , manipulaceš a lži , polopravdy . Možná se pase na tom , že se novinář neodváží zeptat znova a tím Klausovi přeměří jeho moc . Že má své milovníky , o tom není sporu , jen je jich míň a míň .Proč se jeho ctitelé například nesloží jenom na jeden dluh ( třeba 10 mld za TV Nova ),aby bylo vidět že jejich úcta za něco stojí ? Taky mi přijde že jsem ke Klausovi přišel nespravedlivě protože jsem ho nikdy nevolil , ale hlavně že se blíží Konečná .Melou .
tK
27. 02. 2013 | 07:31

třebaKarel napsal(a):

lačná vagino ,
Váš obdiv k panu prezidentovi chápu tak ,
že každý obdivujeme toho kdo je mu nejblžší , viďte .tK
27. 02. 2013 | 07:39

třebaKarel napsal(a):

Pamětníku ,
Kdybyste si dal trochu práce , našel byste to co onehdy já , tedy vyjádření pracovnice Chilské prezidentské kanceláře tuším , stejně jako taxty o ceně pera , nakonec výrok V.K. který řekl že pero strčil do kapsy a pak ho už neviděl , takže ho už nikdo neuvidí . Kdyby to byla propiska ˇjak všichni řikáte , poraďte mu ať ji vytáhne a udělá ze všech oponentů blbce . Jenže Vy holt vystačíte se Špačkem a jeho nekonkrétním tlacháním ( pero z výše uvedených důvodů neviděl , mluví jen o obecných zvyklostech a jek má šrajtofli s podpisem Bushe tuším ). Jednou jsme tu o tom měli i s p. Stejskalem rozsáhlou debatu , v tomhle případě fakt není ke smířlivosti důvod . Kdyby mi byl prezident sympatický , můžu si ho omlouvat , ale měl bych o tom vědět , abych neztratil soudnost . tK
27. 02. 2013 | 07:49

patriot napsal(a):

Klaus?

Celoživotní dojič státní kasy s plnou hubou „pravicovosti“.

Směšná a mimořádně škodlivá figurka!
27. 02. 2013 | 07:50

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý Jasnosti, ale Pehe je lepší.

Jsou skutečně lidé, kteří kdyby viděli stát v koutě koště, na kterém by bylo napsáno "Václav Klaus", tak by to koště obdivovali a volili. Zde jde ovšem o jakýsi druh nesvéprávnosti...
---------------------------
To jsou a pak zase jsou profesionální klausohryzci.
Pehe, embéčko, lodní šroub a tak......ti se taky sejdou v Bohnicích.
Sto malých bílých klausiků, kam se hryzec podívá.
Jé, jak jsou Oni statečnej, když se týden před koncem mandátu přidali:-)

Co potom? Abyste nepropásl začátek sezony bimbohryzců.
Lovecká sezona začíná, hopká pomalu, je chabrus na běhy.
Dávejte bacha, kdy Pehe zatroubí.
27. 02. 2013 | 08:08

Pepa Řepa napsal(a):

A jdou s dobou. Ať jim někdo taky přidělá číro. To teď u šlechty letí.
27. 02. 2013 | 08:18

Analytik napsal(a):

Díky, autore, za připomenutí některých výroků našeho slabomyslného génia.
Stejně jako on už demencí předstihl svého největšího soka Švejka, Vy šlapete na paty slavné sběratelce cizích pohádek - Boženě Němcové.
Neuvažujete o knižním vydání "Sebraných hovadin Velkého Narcise"?
Byl by to bestseller. Neuživatelé internetu jsou nesmírně ochuzeni.
Najde se sice pár pravověrných občanů, kteří hledí na svět přes modrý zákal, ale takových je opravdu jen pár. Nestojí za to, brát jejich nesouhlas v úvahu.
27. 02. 2013 | 08:20

neo napsal(a):

Všechny výroky naprosto v pořádku pane Jane Berwide Buquoyi.
27. 02. 2013 | 08:23

Anna napsal(a):

Cituji z blogu - Jan Berwid-Buquoy "Terra inkognita zvaná Václav Klaus"

Nemyslím si však, že by byl Václav Klaus špatným ekonomem a neschopným předsedou vlády. Proti tomu hovoří celá řada důkazů. Jeho zásluhy v oblasti hospodářství jsou nepopiratelné a transparentní.
V Klausových knihách „Obhajoba zapomenutých myšlenek“ (Praha 1997) a „Narovinu“ (Praha 2001) je možno objevit, že se jedná o briliantního a fundovaného myslitele v oblasti národního hospodářství.
Kdysi si postěžoval: “Ludwig Erhard měl svého Adenauera, který za něho dělal politiku. Já žádného 'Adenauera' nemám. Věřte mi, že je to nesmírně obtížné, skoro nemožné dělat hospodářství a politiku najednou“.
Objektivně viděno, přesto to Klaus zvládal. Jeho přístup k věci a nevyčerpatelné množství energie byly enormní. Advocatus diaboli je a zůstává pro něho úřad presidenta republiky. Nezvládá jej. Ztrácí kontakt nejen s národem, ale i se světem. Jde zde zcela o anachronismus.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-berwid-buquoy.php?itemid=2535
---
---

Pane politologu a historiku Jane Berwid-Buquoy, jak je to tedy s Vašimi myšlenkami, když se to týká Vašimi slovy "briliantního a fundovaného myslitele v oblasti národního hospodářství" Václava Klause a Vašimi slovy "Klausův odkaz národu? Nepoužitelné myšlenky!" ???
27. 02. 2013 | 08:24

Pepa Řepa napsal(a):

Anna
šmarjá, ženská, co to sem taháte?
:-)
Jen blbec nemění přece názory. Nejlépe 3x za den.
Děd Vševěd byl taky ráno Sluníčko aneb brilantní a fundovaný myslitel-jak říká BéBé- a večer stařec.
27. 02. 2013 | 08:33

Silvie napsal(a):

Havlův odkaz národu?

Nepoužitelné myšlenky!
27. 02. 2013 | 08:36

Anna napsal(a):

Pepa Řepa

Se divíte? Jsem zvědavá ženská - nevím, tak se zeptám :-)
27. 02. 2013 | 08:36

Silvie napsal(a):

Pepo,
zas mi z vás u snídaně zaskočilo.
Prý "chabrus na běhy"...
27. 02. 2013 | 08:39

Anna napsal(a):

Pepa Řepa

P.s.: Máte pravdu. Byla to ode mě hloupost. Vždyť pan Jan Berwid-Buquoy je politolog a historik !!!
:-)
27. 02. 2013 | 08:40

Silvie napsal(a):

Mistře Bukvoji,
moc pěkně si vás podali v Blistech a píšou o vás -"prý historik"...
27. 02. 2013 | 08:40

Pepa Řepa napsal(a):

Anna
jsem zvědav, jak se s tím Velkovévoda měšický popasuje.
Asi ohluchne, oslepne.
To nic, takových tady bylo, Just taky velebil komunismus.
:-)
27. 02. 2013 | 08:41

Silvie napsal(a):

"Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty
Jiří Bátěk

Toto jsou slova našeho prvního prezidenta, Tomáše Garrigua Masaryka.

Otázka k zamyšlení: Máme již, po 23 letech od pádu komunismu, v republice převážnou část demokraticky smýšlejících občanů? Zkusme si uvést několik příkladů.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
„Vynikající zkušenost: skoro 50% obyvatelstva dospělo k vysokému stupni kulturní a společenské vyspělosti“, když volila K. Schwarzenberga. Tak nám píše Jan Berwid-Buquoy, prý historik a politolog (!), ve svém blogu.

Neuvede ale ani jediný argument, na základě čeho by právě tato část voličského spektra měla být právě tou „elitou“ a nadějí do budoucnosti. A co zbytek národa? To jsou jen „potomci zbabělých nevolníků“? (Jiří Menzel). Nejsou to právě tyto názory, co společnost štěpí?"
http://www.blisty.cz/art/67678.html
27. 02. 2013 | 08:43

Anna napsal(a):

Pepa Řepa

Já to tipuji, že Velkovévoda měšický časem ubohého zemánka adoptuje.
27. 02. 2013 | 08:44

resl napsal(a):

Řepa,
Klause sleduji celou dobu a instinkt mně pravil, abych mu nevěřil. Nebudu vypočítávat jeho svinstva, mělo by vám stačit kým se obklopil a jak se "snažil" nedotknout se korupčních skandálů. Vy, jako zdejší autorita alibistů, byste se mohl chytit za ruku s bábou a dědkem a pokusit se ho vytáhnou z bahna jeho lží a podrazů. Pokud jste žádné neviděl a neslyšel, omlouvám se vám. Každý máme mozek jinak nastaven, vám funguje směrem ke Klausovi společně s náckem a komoušem.
27. 02. 2013 | 08:50

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dáša N. napsal(a):
"Působnost Václava Klause na prknech české postkomunistické politické scény není katastrofou."

Katastrofa je, když spadne letadlo s naší vládní delegací, ale není to škoda. Škoda je, když chcípnou králíci.

Proto pro působení V.K. v naší politice je jediný termín - a to je pohroma. A pohromy nejsou dobré k ničemu, maximálně k tomu, posunout obydlí dál od vody. Ale v případě napadení kobylkami je obydlí dál od vody úplně nanic.
27. 02. 2013 | 01:40
xxxxxxxxxx
Stručně a jasně vysvětleno. Vtipné!!!
27. 02. 2013 | 08:59

Pepa Řepa napsal(a):

Že by Dreamliner spadl zrovna na velkochov králíků Přemka Podlahy?
No to by byla katastrofa jako v mexickém zálivu.
To by byla.
27. 02. 2013 | 09:05

Bob napsal(a):

Současný mainstream:
1.kopat do presidenta Klause
2.bojovat proti komunistům
3.dehonestovat voliče M.Z.

Jsme šťastná země a lidé, že nemusíme řešit žádmé jiné problémy.
Bohužel většina členů naší skvělé vlády nesahá presidentovi Klausovi ani po kolena.
Dojímá mě staeost, aby se nedej bože na vládě nepodíleli komunisti.Nedovedu si představit, že by způsobili více škod, než nynější vláda (zakázky ministerstva obrany, registr vozidel, Skarty, systém na výplatu sociálních dávek...)
Ale "hlavní problém současnosti" je podat na Klause žalobu, že se dopustil velezrady.
27. 02. 2013 | 09:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

resl
Souhlasím a dodávám, že u Klause nikdo nezpochybňuje jeho schopnosti, spíš se bude s odstupoem času hodnotit, s jakým cílem byly využity. Jestli svému národu prospěl či škodil. Podle mých zkušeností z počátku dělal dojem muže na svém místě, ke konci jeho kariéry jednoznačmě škodil. Zaplať pánbu, že už nebude škodit alespoň z Hradu, moc to bilo do očí. Co bude dál, uvidíme. Zdá se, že ještě nevystřílel všechen prach.
Zeman mi připadá unavenější, myslím, že brzy upadne do letargie a konat budou jeho nohsledi. Možná z bláta do louže, vidím to zatím černě. Ta jeho oslava v Jazzové sekci, to byla panoptikální přehlídka včele s vlezdoprdelkou a agentem Stb Srpem. Jestli se obklopuje takovými zjevy, čeká nás větší úpadek než za Klause.
PŘ napsal, že je Bimbo chabrus na běhy. Já bych řekl, že je chabrus na celého člověka, bude hůř!
27. 02. 2013 | 09:17

Pepa Řepa napsal(a):

Jinak žasnu nad tupostí místních klausohryzců, kteří nepochopili, že při aféře za velezradu nejde už ani o Klause, ale o to, že Potáta Dientsbier zahájil skrytou válku proti Zemanovi.
Klaus má po sezoně, žaloba je směšná, šanci nemá, jde jen o pocit zostuzení, ale jde o to vymezit se proti novému alfa-samci.
Určit kam až může jít a kam ne.Jeho mantinely.

Nelehkou úlohu bude mít "přeceda" US, nelehkou.
A možná je Bimbo chabrus nejen na běhy, ale zatím ne na hlavu..
Za pasivního mamlasa ho nemějměž.Do mantinelů se nakopat nedá.
Bude to zajímavé a na Potátu- který nevydejchal prohru- bych si nevsadil ani penny.

Podtrhnou ho vlastní pro které je už nyní přítěží pro svou militantnost, a pro otevřenou spolupráci nejen s bolševikem, ale i s -najednou konkurenčními- pohrobky pravdy a lásky.
Ti najednou jsou pro socana větším nebezpečím než hnijící ODS.
27. 02. 2013 | 09:35

Silvie napsal(a):

resl
Dovolila jsem si malou parafrázi vaší citace.

"Kárla/Kalouska/ sleduji celou dobu a instinkt mně pravil, abych mu nevěřil. Nebudu vypočítávat jeho svinstva, mělo by vám stačit kým se obklopil a jak se "snažil" nedotknout se korupčních skandálů."
27. 02. 2013 | 09:37

Silvie napsal(a):

Pepa
Mně je Jiřík "Potáta" čím dál odpornější.
Vyklubala se z něho mstivá a narcistická kreaturka. Do chlapa má hodně daleko a tipla bych si, že v politice skončil (u socanů rozhodně).
Vůbec jsem se ve svém mínění o něm nesekla.
Embéčko s "lodním šroubem" mají neomylně špatný vkus.
Pokud oni dva sází na nějakou hemelku, tak si jsem jistá, že půjde zítra do salámu.
27. 02. 2013 | 09:41

Pepa Řepa napsal(a):

resl
Následuj svůj instinkt.
Konečně vidím kdo je cílovou skupinou přiblblé reklamy.
Nevaž se odvaž se!
27. 02. 2013 | 09:42

roman napsal(a):

Pana prezidenta Klause jsem nikdy neměl rád, ale vážil jsem si ho, protože zastával vysoké funkce a byl volen demokraticky. Vždycky jsem měl pocit, že má jiný názor na svět než já, že jeho příznivci mají jiný názor na věci než já atd.. Nic nenormálního. Možná že mne, pravicově smýšlejícího člověka dostal tento český "pravičák" na stranu dnes evropské levice a dodnes, když si beru na záda batoh s pet láhví uvnitř jsem znervózněn, co si o mne prezident myslí, když se mnou nikdy nemluvil. Václav Havel byl jistě tím člověkem, který ztělesňoval jisté názorové rozdělení nejenom u mně, ale u celého národa.
Po určité době jsem začal o názorech V. Klause pochybovat silně, dokonce jsem se jeho nejasných, extrémních a konfliktních vyjádření začal obávat. Jistě jsem nebyl sám a bylo to v době, kdy už i novináři nemohli jeho úlety a ostudy přehlížet.
Je to asi hloupost, ale že tento pán všemi mastmi mazaný a chytrý je přitom strašně povrchní jsem si uvědomil, až když jsem si začal číst jeho zápisky z cest. Od té doby jsem byl smířený se svým prezidentem a nic mne u něho moc nepřekvapovalo. Je dobře že odchází, je škoda, že zůstane prezidentem jenom hrstky prospěchářů a militantů. Je to jeho škoda, o které on ale vůbec není schopen přemýšlet. Asi nejsem sám kdo říká, bohužel.
27. 02. 2013 | 09:43

Silvie napsal(a):

resl

Co to cintáte po Jarolímkem? Když vám chybí informace, tak se aspoň neztrapňujte. Už jsem vám tam odpověděla, že TV vysílala rozhovor s otcem těch mrtvých dětí. On byl očitý svědek a jde o jeho výpověď.

Děláte vždycky chytrého a víte kulové.
Leda to, co pochytáte z německé MF a Lidovek.
27. 02. 2013 | 09:46

Pepa Řepa napsal(a):

Silvie
mstivý a zapšklý je. Narazí ovšem jedno ego na ego druhé.
Pozice prezidenta je silnější, pokud zdravotně nezkolabuje nikdo jej pět let neodvolá, signálu-pozor žaloba za velezradu ti hrozí-se vysměje a spíše ho to vyprovokuje k vendettě.
Až se zabydlí.

Otázkou je, zda bude bratření s KSČM i částí TOP + džendrtetickou havětí a prodavači deště, pravdy a lásky i pro socany přijatelné.
Řekl bych že pro velkou část ne.
Pehe to objasní.
27. 02. 2013 | 09:51

strýc virus H3N1 napsal(a):

Klause jsem vždy nesnášel a mnohé mu mám za zlé. Ale jak do něj teď všichni kopou, mi přijde nechutné.
27. 02. 2013 | 09:57

Darth Maul napsal(a):

Tady jistě většina lidí nepochybuje, že pan prezident Klaus je nejlepším prezidentem v historii a nahradit ho nelze nikým. V českých podmínkách se ani náznakem nevyskytuje nikdo, kdo by jeho kvalit dosahoval. To navzdory tomu, že si lid vybral 2 nejlepší možné kandidáty do druhého kola, kteří zastávají podobně pevné názory jako současný pan prezident.

Není ani pochyb o tom, že džínová bunda je levičácká až na půdu. Nejlépe v kombinaci s ledvinkou a sandály.

Salát je bezpochyby také levicové jídlo. Kdo to jí? Jen vegetariánská , ekoteroristická skupina.

Také petlahve jsou jasný levicový výstřelek. Jen se podívejte na batůžkáře v džínových bundách s petlahví naplněnou teplým pivem. Z toho čiší levičáctví na plné pecky.

May the force be with you
27. 02. 2013 | 09:58

Silvie napsal(a):

PepaSouhlasím s tím, že Jiříkova žaloba pro "velezradu" je směšná, Klaus se amnestií žádné nedopustil. A pokud ano, měli ji podat spíš za podpis LS.

Nevím, zda si od Zemana slibovat nějaké zářné zítřky, geronti v jeho okolí mě taky žádným nadšením nenaplňují (speciálně Kato, Grégr a další géniové).
Ale v jednom zřejmě neuhne - ve svém militantním postoji vůči islámu, který mu chválím.
K EU taky nebude obzvlášť povolný, přestože v to někteří naivní jedinci věří.
Horší ekonom ,nežli Kódl a chemický Ali určitě není, takže podnikatelům možná kapku pomůže v expanzi na východ.

V jeho případě bych se vlivu "džendrtet" fakt nebála - myslím, že je miluje jako osinu v ...... (včetně menšin). K feministkám bývá poměrně sarkastický, tam asi sluchu nedojdou.

Bude to takový standardní Klaus v méně atraktivním obalu a ještě více prudící politiky. Toho jim z celého srdce přeju. Sobotka si užije...

Pořád menší tragédie, nežli kdokoliv z jeho soupeřů.
A ještě bude prča.
27. 02. 2013 | 10:02

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Analytik A to jste si vsiml, ze polovinu tech vyroku Klaus nerekl? Ale to je vlastne uplne jedno, ze jo? :-D
27. 02. 2013 | 10:03

buldatra napsal(a):

Malý doplněk k rytířovu článku

Toto období jednou vstoupí do učebnic historie jako klasická slavná pozdní vzpoura trafikantů.

Ti se pochlapili, podobně jako naši slavní pozdní partyzáni, když se k jejich slechům donesla kanonáda přibližující se fronty od východu.
(pozn. pozdní partyzán je takový živý partyzán, který poučen jsa osudem ostatních partyzánů, většinou mrtvých, jež nasazovali své krky a aktivně bojovali během celé války proti přesile, takticky chránil svůj život tváříc se naprosto nenápadně aby dokončil to, co nemohli dokončit partyzáni padlí a popravení).

Stateční ti rekové, podobni dnešním senátotrafikantům, vystoupili z hluboké ilegality, přerušili mlčení, vyhrabali z hnoje své muškatelky a zahájili slavnou životní fázi, kdy vyčkali v hustém křoví spěšného odchodu wermachtu aby odkrouhli opozdilce a následně obsadili vyčištěné území. Čímž získali nesmrtelné zásluhy na celkovém vítězství.

Vzpoura trafikantů v čele se statečným Potátou se zapíše nesmazatelným písmem do slavné historie naší partajokracie.
27. 02. 2013 | 10:09

Lila napsal(a):

šašek z Jihlavy

Ale na té včerejší Jazzové sekci krásně hráli... M. Zeman mě potěšil, když se snažil přítomným novinářům rozšířit obzory a prozradil jim, že právě hrají slavnou Sentimental Journey, kterou v pětačtyřicátém vítala neméně slavná Doris Day americké vojáky při návratu z války...

Jenže pak jsem viděla, tuším na Nově, záběr, jak budoucí prezident odchází z akce a cpou ho do auta..., a to mi tedy dost zatrnulo.
Máte pravdu v tom, že z některých lidí, kterými se MZ obklopuje, jde hrůza.
27. 02. 2013 | 10:17

seriózní chlapík napsal(a):

Co to tady máme v diskuzi za podivně zastoupený vzorek občanů potažmo voličů?
Většina jich kope do Buquoye, ačkoliv jeho názory jsou dlouhodobě konformní s jedním z nejpopulárnějších politiků v zemi - Karlem Schwarzenbergem.
27. 02. 2013 | 10:49

strýc virus H3N1 napsal(a):

popularita politiků? Kchárla? toho raději nebudu komentovat, byl bych smazán či upálen či podobně...
co takhle někdejší popularita Vladimíra Dlouhého či Petry Buzkové?
věru, úspěšní a užiteční lidé...
žel, jen pro sebe, ne pro společnost, jak by se od politiků čekalo...
27. 02. 2013 | 11:02

resl napsal(a):

Silvie 9:37,
souhlasím s Kalouskem, o žádném svinstvu Schw. nevím. Nedávno jste tady nadávala na Klause, nejste lehce přepracovaná ? Chcete říct, že by "hajnej" napáchal víc než Klaus ? Je tady řeč o Klausovi, ke kterému se obáváte vyjádřit. Neptám se vás na EU, tam máte jasno. Ptám se na amnestii, pohrdání ÚS v případě soudce Langra, starší milosti pro korupčníky, mávající falešným lékařským potvrzením. Neodpovídejte, je to jen řečnická otázka, pro vás zbytečná.
27. 02. 2013 | 11:03

strýc virus H3N1 napsal(a):

K.S. také doložil velmi důvěryhodně působící lékařský nález... to muselo praštit do očí i laiky... narkolepsie i dysartrie NS vynechány...
jinak ještě k té popularitě. je bizarní, že "oblíbený" pan "chemický Alí" je jedním z nejúspěšnějších a nejvlivnějších polistopadových českých politiků...
27. 02. 2013 | 11:07

naila napsal(a):

Tenhle článek je jako humor, jo?
Který bukva to vymyslel?
27. 02. 2013 | 11:14

Anna napsal(a):

seriózní chlapík napsal(a):

Co to tady máme v diskuzi za podivně zastoupený vzorek občanů potažmo voličů?
Většina jich kope do Buquoye, ačkoliv jeho názory jsou dlouhodobě konformní s jedním z nejpopulárnějších politiků v zemi - Karlem Schwarzenbergem.
--------------------------------------------------------------

Že se divíte! Neslyšel jste J. Menzela?

"Proč chci volit Karla Schwarzenberga? Protože to je šlechtic. Ty ostatní vedle něj nejsou nic jiného než potomci nevolníků. Lidi, kteří mají zbabělou povahu,“ prohlásil Jiří Menzel.

(Celé video najdete pod titulkem článku.)
http://tn.nova.cz/zpravy/prezidentske-volby/skandalni-menzel-urazi-cechy-schwarzenberg-je-slechtic-ostatni-jsou-zbabelci.html
27. 02. 2013 | 11:17

resl napsal(a):

Řepa,
máte velmi dobrou posilu v Silvii a jistě si jejích názorů vážíte. Vidíte nakonec jste se sešli na hradním zloději.
Silvie,
jen mně připadlo podivné, když se otec dětí vybavuje se žhářem Blažkem a ten mu těsně před smrtí odpovídá co a proč udělal. Vy, jako správná pavlač pochybnostmi netrpíte, pouze rychlým, ukvapeným názorem. Verze o rozmluvě žháře a postiženého otce, nejlépe vyhovuje pojišťovně a plynárenským revizorům. Jinde velmi litujete děti, což chápu, ale už vám není líto desítek okradených, mladých lidí, díky amnestii vašeho bezcitného guru.
27. 02. 2013 | 11:18

magor napsal(a):

souhlasím s Kalouskem, o žádném svinstvu Schw. nevím.

Snad jen, že je pouhopouhým předsedou TOP 09. Anebo se pletu? To já často a rád. Vzpomeňte letáky před volbami, byl na nich Kalousek? Pokud si pamatuji, byl na nich převážně Schw. Ta lež bila do očí už tehdy. A propos, Schw. je čitelný, jen nemáte ty správný brýle. A neberte si osobně, na tohle má fištrón jen skutečně úzká skupina.

Budu znít pateticky, od posledních voleb jde skutečně o hodně, protože tu se střetávají dvě nesmiřitelné verze světa. A v té vaší já nechci žít, protože vede zpět k nevolnictví.

Celá TOPka byla velmi pravděpodobně financována z vojenských zakázek. A Schw. odbyl v lehkém duchu, tak se to děje všude na světě. Bezva, kolik prostopášností člověk musí vypustit z úst, aby vám, zkamenělinám antikomunismu vůbec došlo? A celá TOPka je firma na dotunelování státu, viz Drábkův kiks. A celá TOPka přináší do společnosti velkou nepřátelskost. Mohu pokračovat donekonečna. Ale Karel má číro, promiňte, tohle náhled malých dětí, dospělým by slušet neměl. Kdo z nás ale dospělý, že:-)
27. 02. 2013 | 11:27

šašek z Jihlavy napsal(a):

Lila
I kdyby tam hráli všechny slavné staré hity a evergreeny (doma mám na magneťáku strašnou kupu starejch fláků), cítil bych se v té společnosti jako nahý v trní.
Sentimental Journey je jako vzpomínka na budoucnost, moje "dežaví" odnesu si ji do hrobu, je to nepřenosná zkušenost.
27. 02. 2013 | 11:32

Silvie napsal(a):

Resl
Budete se divit, ale já tomu otci věřím.
Řekla bych, že náhrada škody mu po ztrátě obou dětí opravdu na srdci neleží!
Nejdřív si pusťte záznam a pak tady ventilujte svoje bludy.

Co se Klause týká, je mi líto, že si svůj odchod amnestií tak podělal.
Nezasloužil si odejít s takovou pohanou.
Jinak mohu říci, že ta všeobecně panující hysterie vůči němu začíná fungovat kontraproduktivně. Tedy,už se zajídá i jeho starým kritikům, protože je opravdu nechutná.
Nejvíc kopou byvší řiťolezci á la hrábě.
27. 02. 2013 | 11:34

Silvie napsal(a):

Resl,
ad váš dotaz.
K amnestii už jsem se vyjádřila-byl to neuvážený počin.
Klause respektuju v některých jeho postojích, jmenování soudců byl jen jeden z jeho mnohých kapriců, jimž nepřikládám valné váhy.

Vidíte-li v Kárlovi "ušlechtilou a čistou duši" , bůh vám buď nápomocen.
Jenom naprostý diletant dokáže pokládat předsednictví druhé nejhorší pol.strany za nepodstatné.
Dle vaší skvělé logiky tedy jistě pokládáte Nečase za stejně čistého a ušlechtilého. Taky ofiko nic neukradl, jen se dívá jinam, když kradou druzí.
27. 02. 2013 | 11:39

resl napsal(a):

Vidíte-li v Kárlovi "ušlechtilou a čistou duši" , bůh vám buď nápomocen.
.......
lžete, nic takového jsem nepsal a vy demagogicky vše zneužijete, jen si nemůžete vzpomenout na ty "sviňárny" hajnýho. Budete na tom se lží stejně, jako zloděj z Hradu a ohlédnu-li se na jiný blog, dostala jste to tam řádně nandáno. Chvilka odpočinku na lůžku by vám jen prospěla. Na pavlači je živo a vy sedíte uprostřed a vedete hlavní řeč. Znáte Žižkov před třiceti lety ?
27. 02. 2013 | 11:47

buldatra napsal(a):

Rytíři,
Klausův odkaz ano, ale národu?
No, to sú prdy.

Vždyť národ je cosi, co vlastně není, že.
Proti tomuto pojmu se nejen v tomto prostoru brojí, slovo národ je prezentováno jako slovo smyslu postrádající, prázdný pojem, chiméra, slovo neslušné. Páč, co to oficiálně a korektně vlastně znamená, hen ten národ?
Som z toho všetkého volaaký zmatený, v této multikulti době.

Ale, páč jsem nacionalista, takže, národ si dovedu dost dobře představit, ne, že ne, ale svou představu si raději nechám pro sebe, páč by mohla někomu korektnímu způsobit vysoký krevní tlak, nebo nějakou náhlou příhodu.
Ani Berndt by z toho neměl radost, což zvláště v této době by bylo nediplomatické.

Takže, když si dovedu představit národ, ještě si představit ten Klausův odkaz.

Jistě, těch odkazů za tu dobu jeho hnízdění na Hradě, by mohlo být hafo, hromada, kopec. Co se však asi tak jednomu pod tím pojmem vybaví jako první?
?
Á kupodivu, jako první sed mi vybavil vypínač.

Ten slavný Klausův vypínač, kterým nechal zhasnout.

Aby jako mohla vzniknout elita a majetná vrstva a střední vrstva a čtvrtinová a osminová a čtyřprocentní vrstva a tak dál až po vrstvu bezdomovců.
Aby potmě zmizelo takové to rovnostářství, zkrátka, aby vznikla nová, správná, jedině spravedlivá, pestrá doba neviditelné ruky trhu. Doba bez přívlastků.
Jež překonala by svou krásou a životností dobu předchozí, zglajchšaltovanou.

I, stalo se.
A byla tma.
A všecko, co z té tmy leze ven, leze jak z chlupaté deky.
A vylezla i elita.
A ta se nyní rozhodla statečně sežrat Klause i s tím vypínačem.

Jenže, čím a kdo pak rožne?

kapča: elthcBu creatures
27. 02. 2013 | 11:48

Muž z fronty u Armády spásy napsal(a):

Pán Berwid by si mal prečítať Švejka v česčině a pak zapremýšlať nad tzv. Paradoxom lhára: "Som luhár!" "Som naozaj tak blbej, pán poručík!" "Som blázon!" "Som Papož!" "Som Jeho Jasnosť Kadl Schwarzfahrer!" "Som majitelom panství Bechyně, a proto mi muší štátna Galerie platit nájom z budovy, ktoru si sama postavila v 60.letoch. I v Letoch u Piesku. A Preclikowe sochy žerú bechyňske čorvotočovia, lebo vas tam nepustim. Je zavreté! Sú moje!" ("J.U.")
"Som hlava XXII."
27. 02. 2013 | 11:56

Anna napsal(a):

buldatra

"Budiž světlo" - praví Pánbůh ústy vypravěče Jana Wericha...

https://www.youtube.com/watch?v=2dTxqOWVIac
27. 02. 2013 | 12:01

Honza II napsal(a):

Berwid-Buquoy bude asi předposlední sudeťák, kterého budeme muset z Čech vyhnat. (Poslední pak bude Schwarzenberg.)
Snad už těch útoků na Čechy nechte - anebo skutečně neznáte dlouhou českou historii vyhánění Němců už od doby Braniborů v Čechách. Asi ne, protože to se v německých školách prostě neučí. Tam se maximálně připouští omylem prohraná bitva u nějakého města někde na Volze.
27. 02. 2013 | 12:22

gabriela napsal(a):

Kapitán Jan Nemopuk Albert Berwid-Buquoy Kopecký střílí ze zálohy do Václava Klause. Pojďme se tedy podívat bývalému emigrantovi a šlechtici na zoubek. Nenechte se zmást, v podstatě je to roztomilý chlapík a humorista v jedné osobě. Navíc seslaný samotným Pánem Bohem pro naše osvícení ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=e1MPDIUamVA
27. 02. 2013 | 12:33

Silvie napsal(a):

resl
Kárlovy sviňárny jsou krytí Drábka, Šišky, ale především Kalouska...
Ona už je samo o sobě sviňárna svińáren poskytovat takovému gaunerskému spolku krytí. Jenom Drábek připravil stát o víc ,nežli miliardu! Kalouskem napáchané škody nedokážu ani spočítat.

A jinak má šlechetný Kárl osobně na triku třeba neoprávněné dotace na rybníčky, vytunelovanou Becherovku a Teslu (spolu s Bakalou), vytunelované nadace .Konkrétní odkazy už jsem sem stokrát kopírovala, tak nedělejte hlupáka.
A ty jeho restituce byly taky "čisté" jako slovo boží,ale místo pánaboha mu k nim dopomohl Havel. Další lilie.

Vaše logika je vskutku "železná".
Kárl se taky v životě řídí heslem-účel světí prostředky (viz Kosovo).
27. 02. 2013 | 12:36

zemědělec napsal(a):

Před 15 lety jsem kriticky hovořil o Václavu Klausovi. Tehdy jsem ho označil za krále zlodějů a mafiánů. Atmosféra byla taková, že mně málem vyhodili z klubu a můj kamarád a přítel se mnou nepromluvil šest let. Teď se všichni vrhli na Klause .
Pozdní hrdinství. Fakt je ten, že Václav Klaus poškodil naši republiku a následky jsou nedozírné. Jak v oblasti ekonomiky tak v oblasti politické. Rezidua jeho dvacetileté činnosti budou ještě velni dlouho zatěžovat fungování státu. Osobně si myslím, že takový člověk nemůže umřít v posteli.
27. 02. 2013 | 12:38

oranžáda obecná napsal(a):

pane cenzore, na co je dobrý blog, ve kterém autor píše samé hovadiny ???? Jen ukazuje, jací jsou pravdoláskovci nesnášenliví a zlobní kazisvěti...
27. 02. 2013 | 13:07

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Olga
Píšete: "Pane autore, Václava Klause považuji za jednoho z mála, který umí myslet."
Vaše duševní skromnost je opravdu nepřehlédnutelná.
To odcizení plnicího pera v Chile nějak moc nepromyslel. Nachytal ho u toho doslova celý svět. Pakliže máte v sobě alespoň trochu svědomí ( o čemž já osobně silně pochybuji) musíte si přeci Olgo říci: "Něco takového může udělat jedině absolutní hlupák!"
27. 02. 2013 | 13:13

oranžáda obecná napsal(a):

zemědělec........ měl byste se raději věnovat půdě, té snad rozumíte, vy ale nebudete zemědělec, spíše komunistický kolchozník...
27. 02. 2013 | 13:19

oranžáda obecná napsal(a):

článeček Buquoye je důkazem jediného.....že i politolog a historik v jedné osobě může býti též blbcem...
27. 02. 2013 | 13:21

olga napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
Nevím, co si mám myslet o "odcizení" pera. To je snad nějaké nedopatření. Podle mne, to pero mu mělo být dáno. Ano. Tu máš pero. Je tvé! Abys nemusel hledat své pro potřebu podepsat. Tak bych to předpokládala. Běžně se to dělá u mnohem méně důležitých příležitostí. Já se pouze usmívám, a nestačím divit!
27. 02. 2013 | 13:24

Anna napsal(a):

gabriela

Podle mě pan Jan Berwid-Buquoy napodobuje Felixe Holzmanna, kterého považuji za výborného komika. Pro porovnání přikládám
https://www.youtube.com/watch?v=bKX5JIqntic
27. 02. 2013 | 13:24

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Anna
Paní Anno motáte páté přes deváté!
Ve své reportáži píši o "nepoužitelných myšlenkách" Václava Klause, ne o těch "použitelných". Nějak jste to přehlédla a nebo vám to bohužel (jako již častěji) vůbec nedošlo.
Přesto vám děkuji, že jste mě na konec citovala těmito slovy: "Advocatus diaboli je a zůstává pro něho úřad presidenta republiky. Nezvládá jej. Ztrácí kontakt nejen s národem, ale i se světem. Jde zde zcela o anachronismus".
Pravě o tento anachronismus v myšlení prezidenta mi v mé reportáži o "nepoužitelných myšlenkách" šlo. Buďte tak hodná a pamatujte si to. Nebo ještě lépe: někam si to napište!
27. 02. 2013 | 13:27

resl napsal(a):

Silvie 13:26,
vše je lež, nebo snad Drábek sedí na ministerstvu ? Ne, díky domluvě Schw. Nikdo, mimo vás si nestěžuje na becherovku. restituce jsou pro všechny, tedy i pro hajnýho. S Kalouskem v době jeho nedokázaných /bohužel/ korupčních jednáních, nebyl v jedné partaji a řídí se zákonem. Opět "jedna paní povídala," což se vám vždy náramně hodí. Tak příště nelhat, dobře se vyspat a psát s čistou hlavičkou.
27. 02. 2013 | 13:27

oranžáda obecná napsal(a):

Klaus v historii tohoto státu zaujme jednou velmi čestné místo.....hlavně kvůli privatizaci státního majetku , protože i díky tomu to kroku tento stát zatím krizi odolává mnohem lépe, než státy jiné... a plivači mohou plivat, hnojaři házet hnůj, ale stejně jim to nebude moc platné.... a pamatujte, nikdo za vás nic neudělá, a jediná pomoc, kterou můžete očekávat, je na konci vlastní ruky ....
27. 02. 2013 | 13:40

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Olga
Mám obavu, že si začínáte namlouvat nesmysly, jakousi optickou duševní fatou morganou.
To pero mu nikdo "nedaroval" - on jej odcizil a už se k tomu nejméně pětkrát též sám přiznal...

Váš deskriptivní popis dané kauzality je chybnou transparentní imaginací.
Snažte se chápat fakta tak jak se v reálné empirií prezentují. Píšete sice, že považujete Klause za "jednoho z mála, který umí myslet", ale zdá se, že on je právě naopak "jeden z mála, který myslet neumí" - alespoň ne dialekticky. To je transparentně prokazatelné.

Pakliže hodláte i nadále číst moje reportáže, spíš se v nich snažte nalézat poučení a nikoli opodstatnění vašich předsudků - ty tam určitě nenajdete.
27. 02. 2013 | 13:41

Pepa Řepa napsal(a):

Anna
a máte to :-)
ale překvapil. Prohlásit-v této atmosféře-že měl někdy Klaus i "použitelné myšlenky" je na medaili.
:-)
27. 02. 2013 | 13:44

Pepa Řepa napsal(a):

Ve své reportáži píši o "nepoužitelných myšlenkách" Václava Klause, ne o těch "použitelných".
že on je právě naopak "jeden z mála, který myslet neumí" - alespoň ne dialekticky. To je transparentně prokazatelné.
..............
Tak já nevím.
Jak to jde-dialekticky- dohromady netuším.
27. 02. 2013 | 13:47

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To oranžáda
Opravdu jste tak naivní a myslíte si, že privatizaci provedla pouze naše vlast a ostatní postkomunistické státy dodneška stagnují na bázi plánovaného hospodářství řízeného z centra?
Prosím Vás, co to plácáte - při dnešní lavině přístupných informací?
Mimo jiné paní (pane) oranžádo, Klausova popularita momentálně klesla dokonce pod úroveň komunistického masového vraha Klementa Gottwalda.
Podle mého názoru sice neprávem, protože Klaus nikdy žádné sklony k vytvoření totality neprojevoval, ale přesto je zde naprosto transparentní jak dalece se občané na něho zlobí - a to nelze ignorovat! On přispívá značnou měrou k morálnímu rozkladu národa.
27. 02. 2013 | 13:54

magor napsal(a):

Bože, toliko kydů pro jedno podělaný pero.

Základní pojmy:

Buldatrův vypínač. Klausova levicovost v pravicových refomách. Klausův pokus zasadit do českého moralizujícího prostoru semínko liberalismu, následný odklon a příklon ke konzervatismu a tkzv. hodnotám. Odpor k demontáži demokracie samozvanou skvadrou EC. Konflikt se zelenou doktrínou. Amnestie a zametání stop.

Vidím to na plichtu. A nikdo doma prorokem. Jen s tou amnestií to podělal víc, než bylo zdrávo. Ale strach máme všichni. Takovej strejda z Bechyně se třásl u Moravce jako ratlík. Šlo jim s Parkanovou o všechno. No, ručičku si přidržel druhou. A ticho po pěšině. Hele a tam jde Karel....toho nám byl vskutku čert dlužen.
Takovej odklon myšlenek. Fetiš, jak napsal V.B. Nic proti, i já vlastním. Růžový. Ale na brejle, na ty já seru.
27. 02. 2013 | 13:57

smutný napsal(a):

pro nevědomou oranžádu obecnou:

Proč je Klausova privatizace špatná: http://www.blisty.cz/files/isarc/9905/19990506i.html
27. 02. 2013 | 14:06

Anna napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Anna
Paní Anno motáte páté přes deváté!
.
Pravě o tento anachronismus v myšlení prezidenta mi v mé reportáži o "nepoužitelných myšlenkách" šlo. Buďte tak hodná a pamatujte si to. Nebo ještě lépe: někam si to napište!
----------------------------------------------------------

Děkuji za odpověď. Já si to nikam psát nemusím, mně stačí, že jste to napsal Vy. U nás se říká: Co je psáno, to je dáno. Proto se znovu ptám:

Pane politologu a historiku Jane Berwid-Buquoy, jak je to tedy s Vašimi myšlenkami, když se to týká Vašimi slovy "briliantního a fundovaného myslitele v oblasti národního hospodářství" Václava Klause a Vašimi slovy "Klausův odkaz národu? Nepoužitelné myšlenky!" ???

Proč by mi z Vašich slov mělo vyplývat, že jsou důležité a tedy odkazem národu "nepoužitelné myšlenky" Vašimi slovy "briliantního a fundovaného myslitele v oblasti národního hospodářství" ???
27. 02. 2013 | 14:28

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Anna
Promiňte, ale pakujete stále jednu a tutéž pitomost.
Každý vůl (když dovolíte) řekl nebo napsal někde něco, co bylo dobré a použitelné - tedy i Václav Klaus.
Ne všechno, co napsal lze nazvat slabomyslností.
Pakliže jste něco takového odhalila, co není u něho slabomyslné (mě se to také podařilo), tak buďte ráda.

V mých kritikách se mi jedná právě o jeho slabomyslné myšlenky a nikoli o ty, co slabomyslné nejsou - zapište si to!

Michail Gorbačov řekl kdysi na adresu jednoho z největších komunistických dogmatiků - Brežněva: "Mě se nejedná o to, co jsme v době, kdy on byl u moci dosáhli, nýbrž o to, čeho jme právě nedosáhli!"
V případě Klause se mi nejedná o jeho "moudrosti", nýbrž o jeho do nebe volající "slabomyslnosti". Buďte tak hodná a zapište si to! Jinak budete mlít zase nějakou nesvépravnost dokola.
27. 02. 2013 | 14:58

olga napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
Ale ano. Já Vás čtu ráda. Já píši moje představy. Já bych to viděla tak, jak by to normálně mělo být. Jinak Já mám snahu stále lidi vidět v tom lepším světle. Já se snažím všechny milovat. Podle Ježíšova: Milujte své nepřátele. A taky se snažím nikoho nesoudit. Podle: Nesuď, abys nebyl souzen. Jediné, čeho se nedovedu zbavit je to, že se snažím všechny formovat podle mé představy. Odsouzené bych pustila všechny. Myslím, že když někoho potrestám, tak odsouzenému ulevím. Nejhorší jsou vlastní výčitky. Konala bych zločincům dobře, a věřila bych, že se začnou stydět, a polepší se.
Tak se na mě nezlobte. A taky. Já se modlím: Odpusť nám naše viny, jako i my jsme odpustili. Tam je rovnátko. Když neodpustím, tak říkám: Ne abys mi odpustil. Ani já neodpouštím!
27. 02. 2013 | 15:22

Anna napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Anna
Promiňte, ale pakujete stále jednu a tutéž pitomost.
Každý vůl (když dovolíte) řekl nebo napsal někde něco, co bylo dobré a použitelné - tedy i Václav Klaus.
.
V případě Klause se mi nejedná o jeho "moudrosti", nýbrž o jeho do nebe volající "slabomyslnosti". Buďte tak hodná a zapište si to! Jinak budete mlít zase nějakou nesvépravnost dokola.
--------------------------------------------------------------

Jestli jste si toho nevšiml, melu dokola Vaše slova.

Znovu opakuji, že si to nikam zapisovat nebudu, protože jste mi zatím nevysvětlil, proč by "Klausův odkaz národu" měly být Vašimi slovy "jeho do nebe volající "slabomyslnosti"" a nikoliv Vašimi slovy "moudrosti" "briliantního a fundovaného myslitele v oblasti národního hospodářství".

Narozdíl od Vás já jsem Klause nikdy nepovažovala za Vašimi slovy "briliantního a fundovaného myslitele v oblasti národního hospodářství". Proto mě velmi překvapilo, že jste napsal:
"Každý vůl (když dovolíte) řekl nebo napsal někde něco, co bylo dobré a použitelné - tedy i Václav Klaus."
27. 02. 2013 | 16:05

magor napsal(a):

olga a odpuštění.

Rozumný přístup, pro tvrobu příběhů však nevýhodný. Pravda, láska nevítězí, vyhrává umanutost, ten sourozenec uskřinutosti. Vykradli jste mi hračkárnu, tu máte přes držku. Dobrý voják Švejk. A Doblba byl myslím film.

Jednou, až odevzdáme šat, si na chvíli odpočineme, abychom se, za pár pozemskejch, do toho mohli pustit znovu. Co má být odčiněno, může být. Vždy záleží, nakolik si uvědomujeme.

Nic, jdu něco užitečnýho dělat, snad pes neštěkne. Zaplať (pánubohu).

p.s. Růst ze zdravého jádra se dodnes nenosí, moc pracné, snazší mít ve věcech jasno. Jasnosti, co blog o starých dobrých tématech? Bodnul by. Velmi.
27. 02. 2013 | 16:26

šašek z Jihlavy napsal(a):

olga
Taky jste zapomněla tu o tom kamení a chlebu. Kamení je dost pro všechny, ale chleba?
Bylo by ho škoda. Lepší je pořádný klacek, tomu zločinci porozumí líp jak evangeliu.
27. 02. 2013 | 17:12

Jan Fleming napsal(a):

KLAUS NIKDY NEVIDEL KAPITALISMUS ANI Z JEDOUCIHO VLAKU

cely zivot prozil tesne prisaty na ceciku statu a sal jako divy, stejne jako vsichni ostatni sokolici z vedeni ODS - zcela bez vyjimky. Je to stejne sranda jak vsichni tito Cyrilove a Metodejove ceskeho kapitalismu povykuji ze kazdy se ma starat o sebe, zatim co oni jsou pevne zakousnuti do naditeho cecku republiky, jeden jako druhy - bez sebemensi vyjimky.

Budme radi ze se konecne ozvalo to: "CISAR JE NAHY" protoze tenhle dedek se takto produciruje uz pres 20 let a pokud si nekdo zaslouzi poradne vyvalet v asfaltu a peri - tak tenhle trouba urcite...
27. 02. 2013 | 17:58

Silvie napsal(a):

resl
Jo, Drábek už sice nesedí na ministerstvu, ale měl by sedět úplně někde jinde.
Na tomto státu napáchal s fotrem Kočí za nefunkční IT systémy škody přes miliardu!

A šéf strany, což je na oko Kárl, ZODPOVÍDÁ za své spolustraníky. Lhostejno, zda neoficiálně má ve všem svoje ďábelské pazoury Kalousek.

Typické pro vás je, že co promíjíte Kárlovi, nepromíjíte Nečasovi a dalším.

Karlík je prostě namočený ouplně stejně jako všichni ostatní.
A hrabe a hrabe...
27. 02. 2013 | 18:41

pamětník napsal(a):

třebaKarel:
Ale ano, to tlachání oné zaměstnanky chilského przidenta samozřejmě znám. Litovala, že dotyčné pero nemohla sbalit ona sama. Za svou iniciatívu v civilizovaném státě by dostala okamžitý výhazov.
27. 02. 2013 | 18:48

oranžáda obecná napsal(a):

po přečtení příspěvku napsaného Buqvoyem Anně, nelze než konstatovat, že Buqvoy je sprostý hulvát... nakonec to bylo zřejmé od samého počátku jeho "účinkování" zde, a jediný, komu to tak nepřipadá, je cenzor Stejskal...
27. 02. 2013 | 20:04

pamětník napsal(a):

mb napsal(a):
"...tak ted uz jen odsoudit za velezradu ... a provaz ..."

Toto nemohl napsat duševně zdravý člověk.
Toto tady nemohl nechat normální editor. Pan Stejskal nechal.
27. 02. 2013 | 20:48

santawizard napsal(a):

Jsem zvědav,jestli bude Václav Klaus dokonce vyhlášen za křesťanskou máfii Masaryk bastard král československý.
27. 02. 2013 | 21:00

pamětník napsal(a):

A tento člověk učí!!!
Že by si chystal provaz pro sebe?
27. 02. 2013 | 21:04

evžen hedvábný napsal(a):

to pamětník
Stejskal není normální editor. Je to stejný blázen jako Buquoy. Nesdílí oni jen tak náhodou společnou komůrku v Bohnicích?
27. 02. 2013 | 21:16

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Olga
Napsala jste to hezky a já jsem si to rád přečetl. Jsem věřící katolík, i když většina mých přátel jsou protestanti.
Olgo, zločince potrestal ďábel ("Dělej ďáblu dobře a peklem se ti odmění", Tomáš Aquinský), protože se provinili proti Bohu (= dobro). Pakliže byste vypustila z věznic zločince, vypustila byste ďábelskou svoloč do ulic a tím byste se provinila proti Bohu a dala byste šanci zlu (= Lucifer). To je právě to, co Klaus učinil!
Samozřejmě můžete odpouštět (Ježíš: "Milujte své nepřátelé"), ale nesmíte konat proti Bohu, tedy proti dobru a zákonům božím. Jinak, aniž byste si to uvědomovala, stavíte se na stranu ďábla a tím zla. Můžete odpustit pedofilovi, který znásilnil a zabil vaše dítě, ale nesmíte ho propustit z vězení. Vaše omylem chápané "dobro" je ve skutečnosti smrtelným nebezpečím pro ostatní případné oběti. Jedná se tedy o zlo (ďábla), kterému byste dala volný prostor pro své pekelné řemeslo, jako to učinil Klaus (amnestie).
27. 02. 2013 | 21:44

pamětník napsal(a):

Rouhala se Blažková,
rouhala se Bohu,
Bůh ji za to potrestal, potvoru,
zlomila si nohu.
27. 02. 2013 | 23:16

jozef napsal(a):

Nemozem nevyslovit fakticku poznamku:
Morvay nie je slovensky novinar,dennik Sme slovensky patriot alebo necita,alebo z dovodu zdravotnej prevencie,z dovodu psychohygieny cita nepravidelne.

Dennik Sme reprezentuje iba pravdu a lasku UCK a Wall Streetu ap, dennik Sme,Tyzden atd nereprezentuju v ziadnom pripade,napriek medialnej nadvlade, postoje slovenskej vlady a slovenskeho naroda.
Mimochodom,v 90-ych rokoch tento dennik plne podporoval klausovsku transformaciu,vratane kuponky.

Autorovi odporucam pozriet sa do dnesnej Pravdy.Politolog Horsky tam konstatuje,ze vztah Slovakov ku Klausovi je v podstate pozitivny /diametralne odlisny od vztahu platku Sme/
27. 02. 2013 | 23:26

magor napsal(a):

ad autor,
zločinnost je záležitostí sociální, psychologickou, stejně jako okultní. Pokud kdy navštívíte kriminál, pochopíte. Většina notorických na jiný život prostě nemá, (stejně jako bezdomovci například). To jsou těžké rodinné zátěže. A do kriminálu se dostanete dřív, než řeknete švec. Stačí si přečíst trestní zákoník. Každej z nás vinen, tak nějak hned poránu.
28. 02. 2013 | 07:46

olga napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
Není to jednoduché. Já vím. Já vím, že bez Boží vůle mi nespadne ani vlas z hlavy. A vím, že soud patří pouze Bohu. Jinak nevím vubec nic. Nevím, proč se děje to a nebo ono. To ví pouze Bůh. Jak mohu soudit? Já vím pouze to, co jsem udělala špatně já. Moje zkušenost je, že mě potkalo něco špatného pouze tehdy, kdy jsem si to zasloužila. Davidovi zemřel první syn proto, že to byl Boží trest. Malomocenství na pomocníka Elíšova přešlo za neoprávněné obohacení se ....
Je toho moc. Na první pohled nepochopitelné. Ovšem vždy opodstatněné. Snad pouze u Joba to byla pouze zkouška. Lidský soud je náhoda. Může se mýlit. Proto je lepší nesoudit...
Chce to výchovu. Chce to vrácení se k Bohu.
28. 02. 2013 | 07:53

Anna napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy

Pane Dr.Dr., co si tedy mám zapsat?
Opakuji:

Anna napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Anna
Promiňte, ale pakujete stále jednu a tutéž pitomost.
Každý vůl (když dovolíte) řekl nebo napsal někde něco, co bylo dobré a použitelné - tedy i Václav Klaus.
.
V případě Klause se mi nejedná o jeho "moudrosti", nýbrž o jeho do nebe volající "slabomyslnosti". Buďte tak hodná a zapište si to! Jinak budete mlít zase nějakou nesvépravnost dokola.
--------------------------------------------------------------

Jestli jste si toho nevšiml, melu dokola Vaše slova.

Znovu opakuji, že si to nikam zapisovat nebudu, protože jste mi zatím nevysvětlil, proč by "Klausův odkaz národu" měly být Vašimi slovy "jeho do nebe volající "slabomyslnosti"" a nikoliv Vašimi slovy "moudrosti" "briliantního a fundovaného myslitele v oblasti národního hospodářství".

Narozdíl od Vás já jsem Klause nikdy nepovažovala za Vašimi slovy "briliantního a fundovaného myslitele v oblasti národního hospodářství". Proto mě velmi překvapilo, že jste napsal:
"Každý vůl (když dovolíte) řekl nebo napsal někde něco, co bylo dobré a použitelné - tedy i Václav Klaus."

27. 02. 2013 | 16:05
28. 02. 2013 | 08:33

magor napsal(a):

"Já vím, že bez Boží vůle mi nespadne ani vlas z hlavy"

Šišky s mákem Olgo, neberte tak fatalisticky. Opak pravdou, protože my nepatrný kousíček Boha. Tento kánon byl historicky vždy výhodný, kolem spousta panovačnejch prevítů.

Pohlédněte jinak:
http://www.artbos.cz/Fotografie/Soubory/synchronicita.pdf
28. 02. 2013 | 09:24

olga napsal(a):

magor
Čtu Bibli a hledám srovnání s mým vlastním životem. Ve všem vidím sebe! Kniha mě oslovuje, protože zná moje nejvnitřněší myšlenky a názory. Názory a myšlenky jiných mě nezajímají víc než šťouchnutí. Co právě potřebuji, to mě vždy osloví. Vím, že nikdo nikoho nedokáže přesvědčit. Ani Ježíšovi se to nedařilo. Oslovit se dali pouze ti, které podle Ježíše přitáhl sám Bůh. Bůh nepřitahuje toho kdo nechce. On ví kdo chce, a kdo je přístupný. Toho si přitáhne. My můžeme pouze chtít! Přitáhnutí je však na Bohu!
28. 02. 2013 | 10:20

magor napsal(a):

Ve všem vidím sebe!

Tak to blahopřeji, mnohým se do smrti nepodaří. A přitáhnutí je na nás, jen vody ošidné, protože tu symetrie, ehm, ten příběh o dvou koncích. A žádný z nich nelze škrtnout.

p.s. Ex nihilo.
28. 02. 2013 | 11:38

magor napsal(a):

pamětníku,

snad to myslel ironicky. Ale jeden neví, vóni dnes dost agresivní. Pravda, lásku lze vyjadřovat na mnoho způsobů. Absolutní význam toho slova ale jednoznačně vyprázdnili. Halt, když o sobě nepochybujeme, tak to potom průser.
28. 02. 2013 | 11:45

santawizard napsal(a):

Pane Hrabě:
Satanovou policii řídí Satan,ale křesťanskou máfii řídí Lucifer?
Myslíte si ,že kdyby už k tomu došlo ,tak Václav Klaus nebude bojovat ve jménu Ježíše stejně jako vy bojujete ve jménu Ježíše?
28. 02. 2013 | 12:20

pamětník napsal(a):

magore,
spíš to myslel ze zavilé blbosti.
28. 02. 2013 | 13:31

Silvie napsal(a):

Olga
Promiňte, jsem také věřící, ale vaše bigotnost a modlářství mi vyrazilo poněkud dech.

Jste-li přesvědčená o tom, že matka přijde o dítě, protože někdy udělala něco špatného, jde o typické vymytí mozku patrné u bigotně věřících jakéhokoliv vyznání.
Každý psycholog vám vysvětlí, že si bigotně věřící trpitelé tímto jednoduchým vysvětlením veškerých neštěstí svého života, řeší neschopnost přijmout danou skutečnost. Vám se asi lépe snáší, když jste přesvědčena vnitřně o tom, že ztráta nebyla "zbytečná", protože jí platíte bohu za nějaké své pofiderní špatnosti.
To je přece velmi zrůdná teze (proč by mělo např. vaše dítě svou smrtí platit za vaše provinění)

To si tedy toho boha představujete jako hodně nenávistnou, mstivou a zlou bestii.
Mimo jiné - některé biblické příběhy , jimiž církev dokládá tu správnou "poslušnost" bohu , jako např.obětování vlastních dětí, jsou pro mne nepřijatelné a mimořádně odporné. Skoro jako korán.
28. 02. 2013 | 14:45

olga napsal(a):

Silvie
Tak dech jste mi vyrazila Vy. Já považuji Boha za spravedlivého. On nás miluje. To ano. Ale chce, abychom byli naprosto dokonalí. Dokonalí, jako i on dokanalý je. Jedině tak s nim můžeme být sjednoceni. Není to lehké. To přece nám řekl i Ježíš. Mnoho povolaných - málo vyvolených ... Nebo: ne ten kdo mi říká Pane, ale ten kdo činí skutky... Čtu Bibli a hledám pravdu. A jsem šťastná. Nemám žádné problémy. Pouze hledám Boží království. Ostatní je mi přidáno. Mně se to zdá být až moc jednoduché. Nikomu nevnucuji. Boha považuji za milujícího Otce. Nikdy bych neřekla, že je zlý. Všechno dělá z té největší lásky. Jinak smrt dítěte není trestem pro dítě. Je to trest pro rodiče. David si smrt dítěte zasloužil. Uznál to, a Bůh ho měl velmi rád. O tom přece nepochybujete. Možná znáte Žalmy. Možná víte, že Ježíš pochází z rodu Davidova.
Psycholog pro mne není směrodatný. Jeho názory jsou pouze názory člověka. Zkuste číst Bibli.
28. 02. 2013 | 15:27

santawizard napsal(a):

Je válka mezi krucifixem a swastikou nevyhnutelná?
Nechcou se češi vzdát svého Satana ,Stalina a Hitlera?
Je demokracie jako náboženství ,ale fašismus a komunismus jako černá a bílá mágie?
Vyznej svoje hříchy a svoji víru jako slovo na jazyce a jazyk za zubama,křížový výslech?Přebytek a nedostatek akce a reakce jako času a peněz,se dá stimulovat lichocením a urážením.Lichotky vedou k manii a urážky k depce,u manie depresiv mnohem víc než u zdravých jedinců.!?
28. 02. 2013 | 15:42

magor napsal(a):

Silvia, la mia angela, nespletla jste si blog? Nebo mi něco uniklo?

K Mark., probůh, je-li někdo ne-mocný, nemůžete s ním vést debatu. Ta se nutně nepovede. Chápete? Teď mohu napsat naplno, jsme v jiném pokoji. A snad nás neuslyší.

Hele, hlavně mi nepište jako obvykle, že mají požírat:-) Už jsme probírali před rokem. A Vy máte přeci našlápnuto, no tak, stačí už jen malinko, chytrá jste na to dost.
28. 02. 2013 | 15:46

magor napsal(a):

Nevyhnutelná, svatý čaroději. A fašismus rozhodně magií. Nakonec i komunismus, jen ta demokracie fraška. A proto je s ní třeba takto nakládat.
Že, jasnosti?:-)

Pamětníku,
nemohu posoudit, on se špatně čte, protože neumí velký písmena. Navíc, témata se mnou moc nekonvenují, furt s těma vyhnanejma. Takovej mladej. Zrovinka jako náš Jenda. Ale ten alespoň pamatuje.

Tak jo, pamětníci, jdu si dát šlofíka.
28. 02. 2013 | 16:15

Silvie napsal(a):

Magor
Já ne!

Olga

Další podobná "křesťanka" mi hnula žlučí pod blogem dr.Jarolímka.
Ta zase tvrdí, že si rodiče mrtvých dětí, které vyhodil ten anetický psychopat do vzduchu, můžou za jejich smrt sami. Prý boží odplata.

Dnes mají, koukám, šílenci rojení.

Bibli číst nehodlám, protože ji k životu nepotřebuju.
Nikdo z nás nemůže být dokonalý, protože by pak nebyl více člověkem.
Ten kult osobnosti kolem papežů je také komedie na druhou.
Obyčejný starý páprda a co je kolem toho povyku.
28. 02. 2013 | 17:30

santawizard napsal(a):

Silvie,Olga to tak vůbec nemyslela.Ona tam přála pozůstalým pokoru pro zesnulé.Toť vše.Viola a Olga je kazatelka , farářka.Ona není jako Markéta.
28. 02. 2013 | 20:38

pamětník napsal(a):

Olga je bývalá komunistka. Má víru v sobě.
28. 02. 2013 | 20:46

olga napsal(a):

Ano. Jsem bývalá komunistka. Víru v sobě mám. To ano. Věřila jsem lidem. Věřila jsem, že jsou schopni vybudovat lepší společnost sami. Bez Boha. Dnes vím, že bez Boha to nejde.
Studovala jsem Marxe. Dnes studuji Bibli. Církve mě nezajímají. Zajímá mě poznávání Boží vůle. Našla jsem klid a mír. Nikdy jsem nebyla tak spokojena jako jsem. Nic víc nepotřebuji. Miluji všechny a všem přeji spokojenost. Proto se snažím tupit ostří mečů ... I když jen jazyků ...
28. 02. 2013 | 21:17

magor napsal(a):

"Další podobná "křesťanka" mi hnula žlučí pod blogem dr.Jarolímka."

"je-li někdo ne-mocný, nemůžete s ním vést debatu. "

Silvie, blázínku, budete-li ponižovat ponižovaného, ničeho tím nedocílíte. Ehm, jak bych to jenom, film Cela jste viděla? Tam základní rozdělení, ta polarita, jak zmínil Jan o něco výše. Mno, a teď první indicie:

meziprostor (Vaše slova).

Pokračování příště. A nebojte, nakonec to poskládáme.
28. 02. 2013 | 22:04

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Olga
Vaši upřímnosti si vážím. Ovšem vybudovat "lepší společnost" pomocí komunismu není možné. Základní motivací komunismu je tzv. "třídní boj", tzn. zabíjení, týrání, zatýkání, žalářování, kradení ve velkém (tzv. "znárodňování"), udávání nevinných spoluobčanů, zotročení pracujících atd. Na tom se žádná "lepší společnost" vybudovat nedá.
Ano, nedostatečnou prezentací Boha a křesťanských hodnot se naše zem často dostala na katastrofální scestí a někdy šlo dokonce až o samotnou fyzickou existenci národa (1939 - 1945).
Komunismus jsme si připravili sami svou neschopností "odpouštět" (viz otčenáš) a hledáním "nepřítele" všude v okolí, ale pouze ne v sobě.
Místo spravedlnosti jsme v sobě vypěstovali základy "nenávisti" a "pomsty".
To nás uvrhlo do chřtánu komunistické bestie, která začala požírat i samotné komunisty (Rudolf Slánský a spol.)
Jakmile dojde k absenci Boha a křesťanských hodnot, můžeme vždy počítat s tím nejhorším a nikdy nelze odhadnout jak dlouho ono "peklo" bude trvat.
28. 02. 2013 | 22:39

buldatra napsal(a):

Vono, převexlovat se z komóša na katolíka, to dá jednomu zabrat.
To se nemůže obejít bez následků.

Jestli von ten bůh katolíků nakonec nevypadá tak nějak skoro jako Marx.
28. 02. 2013 | 23:11

santawizard napsal(a):

Za komunismu v beztřídní společnosti měli všichni skoro stejně peněz a byla jenom jedna životní filosofie.Komunista byl nadčlověk.Křesťanskomarxistická filosofie je ukazována ve filmu slunce seno a erotika.
Dneska máme třídní společnost.I domácnosti jsou od putyky do několikahvězdičkové restaurace.Tatíček stát je Bůh Izraele Ježíš Kristus a apoštolové.
Obecní blaho a osobní prospěch je jako jeden za všechny a všichni za jednoho nebo každý sám za sebe.Svatý grál a exkalibr je jako strom života a plamenný meč.cherubina.Místo komunistů jsou dneska nadlidé jenom milionáři.S netrpělivostí očekáváme příchod Ježíše Krista,dobyvatele ztraceného ráje,který nám ukáže strom života a jeho plody ,které zrají jednou za měsíc.Středem Vesmíru je Boží energie nebo-li Bůh stvořitel.
01. 03. 2013 | 01:21

santawizard napsal(a):

Teoreticky ,nadčlověk dneska je jenom Křesťan.Křesťanství je přece nadřazené pohanům a židům.
01. 03. 2013 | 01:52

magor napsal(a):

Jan

Tak, absenci odpuštění tu shledávat lze, protože voříšci za staletí nejrůznějších útlaků měli skutečně co odpouštět. A nebojme se, zanedlouho v tom budeme znovu. Jen mám obavu, aby nám hyperburžoazní pořádky, navzdory všem našim tradicím, nezčernaly. Snad ne, vaše klaka dělá totiž vše, aby si toho českej lojza zavčas všimnul. A komunismus tak nějak českým tradičním náboženstvím. Řekl bych že i dnes jediným legitimním.

Válečná vložka skutečně rafinovaná. Nechápu, jak jste mohl vynechat jiný letopočet 1938-1939, to jste se pěkně, pokatolicku vyřádili. Ale na to tu jeden machr, Matoušek se jmenuje a s tím byste mohl konvenovat. Jde po Klausovi, za každého počasí. Jen nevím, zda také volil Karla.

Nic ve zlém. Ale jako nick jste mi připadal snesitelnější-filosofický, modernější. Tady z vás to flanďáctví teče. Ty skutečné hodnoty. No, máte ke Klausovi blíže, než si myslíte. Skutečná hodnota je milovat, Jene. A to vám nějak nejde. Naopak, jste pěkně agresivní, jak se nedávno ukázalo.
01. 03. 2013 | 03:16

olga napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
Máte pravdu. Ovšem to co říkáte o komunismu, platí všeobecně. Pro všechny systémy, kde není na prvním místě Bůh.
Pokud si to neuvědomíme, nic nenapravíme. Proto jsem nastoupila cestu odpouštění. Snažím se odpouštět všem, a všechno. Odpouštění je prvním krokem k nápravě.
Nic mi nevadí tolik jako stálé hledání chyb. Na druhých. Ne pouze na sobě.
01. 03. 2013 | 07:17

rejpal napsal(a):

olga
Poznámka cynická. V žádném systému není na prvním místě Bůh. Reprezentanti těch různých systémů se jen bohem zaštiťují, aby získali věřící na svou stranu. A aby mohli jeho jménem hromadit majetky, případně hnát lidi do války. A církev - pokud si vybuduje v nějakém systému privilegované postavení - se rychle přizpůsobí a dělá totéž. Prohlásí své učení za to jediné správné, začne pronásledovat jinověrce, bezvěrce a odpadlíky. Je jedno, o kterou církev se jedná, záleží jen na jejím postavení v rámci systému. S vírou to nemá společného už vůbec nic.
01. 03. 2013 | 07:43

Silvie napsal(a):

Magor
Jak můžu vědět, že je Markéta psychicky nemocná a není jen bezcitná psychopatka, jakou byla Hepnarová? Proč bych měla s takovými "lidmi" mít soucit?
To ,co napsala o rodičích (mimochodem zemřely tři! děti a tři dospělí) těch mrtvých dětí ,je surové a bezcitné. Čirá zloba a krutost.
Víte, že nejsem žádný měkkýš, ale hodně mě neštěstí zasáhlo. Asi jako každou normální matku. Pokud sám nejste rodičem, nedokáže tu bolest pochopit. Nic strašnějšího vás totiž potkat v životě nemůže. A já mám, bohužel, bohatou představivost.

Olga


Jsem věřící, ale nesnáším fanatiky všeho druhu. Ač nedobrovolně "upsaná" černoprdelníkům, mám blíže k protestantům. Ale nepatřím nikam.
Boha si rozhodně nepředstavuju jako nějaký trestající mechanismus, jenž pracuje na principu Pavlovovových slintajících psů. To je středověké dogma.
Já vidím boha jako laskavého, chápajícího, milosrdného a odpouštějícího...

Pokud se ho jednou zmocní opravdový hněv, tak první místo, které srovná se zemí ,bude Vatikán!

Respektuju "vesmírné zákony", jsem do jisté míry fatalistou , ale nikdy bych kvůli žádnému "bohovi" neobětovala vlastní děti.

Pokud jde o vás, tipovala jsem naprosto správně.
Lítáte v těch "věroukách" ode zdi ke zdi.
Od marxismu k náboženství - to je docela síla.

Připomínáte mi jednu spolužačku, s níž jsem už na základní škole vedla (coby dítko z výrazně antibolševické rodiny)naivní diskuse o škodlivosti komunismu. Moje nejlepší kamarádka měla tatíka komunarda a velice se v něm viděla. O jeho ideálech tedy nikterak nepochybovala. Jenže přišla rána a tatík dostal nečekaně infarkt a zemřel. Ona se s tím jen těžko vyrovnávala.
Zakrátko přišel šok, když mi sdělila, že "uvěřila" v boha. Byla to pro ni taková berlička, jak se srovnat se smrtí bližního. Jenže to hnala opět do extrému a své malé děti už na základní škole šoupla na katechismus(po převratu samozřejmě).

Takže já, odmala nenásilně vedená k víře (můj sourozenec nevěří), jsem na ni zírala jako trubka ze zdi. Má víra je proti té její asi poněkud méně orthodoxní.
Jelikož se s ní nestýkám, netuším, zda v současné době není třeba buddhistkou, muslimkou nebo hinduistkou.

Inu, nevyzpytatelné jsou cesty páně.

Fanatický bolševik se může "přerodit" zase jen ve fanatického katolíka, islamistu nebo anarchistu.
01. 03. 2013 | 09:02

Silvie napsal(a):

Vaše blahorodi,

"Místo spravedlnosti jsme v sobě vypěstovali základy "nenávisti" a "pomsty"."
Z vás ta láska k bližnímu taky přímo tryská.
Skoro jako z Kalouska.
01. 03. 2013 | 09:06

magor napsal(a):

Silvie, odpověď tam. K dětem, plně chápu.
01. 03. 2013 | 09:09

olga napsal(a):

Silvie
Zajímavé. Já se vidím zcela jinak. Já se vidím stále stejná. Já toužím po rovnosti. Nejvíce se mi líbí, nad nikým se nepovyšuj, před nikým se nepovyšuj. Boha vidím jako milujícího. Miluje nás tak, že dal svého syna za nás. Abychom jeho lásku pochopili. Bůh nás miluje. O tom nepochybuji. On chce naše štěstí! Proto musí něco dělat, aby odstranil zlo. Ono se mu to podaří.
Jinak jsem psala, že církve mě nezajímají. Seznamují a staví na cestu. Na začátek. Jít musí každý sám.
To, že se někdo zaštituje Bohem, to, že někdo přináší oběti, to že se modlí... To není nic. Člověk musí milovat. A pouze milovat. Boha nade vše, a všechny jako sebe. Je to tak jednoduché ...
01. 03. 2013 | 10:09

Silvie napsal(a):

Olga,
ale jak jste mohla , když toužíte po "rovnosti", propadnout bolševikům?
Vždyť komunistické propagace o "rovnosti" byly jenom bohapustými žvásty a zločiny této "víry" se vyrovnají zločinům víry, kterou vyznáváte nyní. Tedy, nejste-li čirou náhodou protestantka.
U protestantů (v naší rodině má tradici Čs.církev husitská) mi imponuje jejich respekt ke svobodě jednotlivce, neznásilńování duše, křtění dětí až v momentu, kdy svou víru skutečně vnímají a kdy si křest přejí.

Jak propastný rozdíl mezi nimi a katolíky.
Jak může soudný člověk adorovat papeže a ten vatikánský mafiánský spolek intrikánů?
Však budou vymeteni z "chrámu páně" a nebude to dlouho trvat.
Přišel čas očistit se od všeho toho balastu a katolických dogmat.
Moderní víra neznamená totální bezmyšlenkovité podřízení se a pohrdání raciem.
Bible je artefakt a přežitek.
01. 03. 2013 | 10:52

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Silvie and Olga...
Vy se úporně snažíte mne nachytat ne nějaké "nezbednosti" a podezíráte mne z nenávisti k něčemu, co blíže neurčujete. Opět jakási imaginární fata morgana z vaší strany. Nezneužíval Vás někdo v dětství?

Paní Olgu podezíráte z fanatizmu. Ona přeci netvrdila, že je katolík. Katolík jsem já a nemám důvod jím nebýt. Opravdu, Vy sama si ve vaší chorobné podezíravosti však neuvědomujete, že fanatik jste v první řadě Vy.

Sylvie, Olga o sobě prohlašuje, že byla "komunistkou", ale v podvědomí vlastně reprezentovala křesťanské fundamenty, které omylem připisovala bolševické totalitě.
Když seznala svůj omyl, obrátila se pouze k Bohu a odmítá křesťanskou byrokracii, protože by jí brzdila ve svobodě její víry. Co je na tom fanatického? To není fanatické, to je logické!

Kdyby byli všichni takovými komunisty jako byla Olga, tak by ve skutečnosti žádný komunismus nikdy neexistoval...

Dubček a Gorbačov se také prohlašovali za komunisty. Ve skutečnosti to byli levicově orientovaní sociální demokrati. Jakmile zbavíte bolševismus "třídního boje", vznikne z toho sociální demokracie. Po pádu světového komunismu oba vstoupili do sociální demokracie a nikoho ani ve snu nenapadlo je považovat za "fanatiky".
Sylvie, na vašem místě bych se více kontroloval, než opět vypustíte do éteru nějakou "kachnu".
01. 03. 2013 | 11:01

olga napsal(a):

11David a Batšeba
1Na jaře, když králové vyrážejí do boje, poslal David Joába, aby se svými vojáky a s celým Izraelem rozdrtil Amonce. Oblehli tedy Rabu, ale David zůstal v Jeruzalémě.
2Jednou pozdě odpoledne, když David vstal z lože a procházel se po střešní terase královského paláce, zahlédl ze střechy nějakou ženu, jak se koupe. Ta žena byla překrásná. 3David někoho poslal, ať zjistí, kdo to je. Dozvěděl se: „Je to Batšeba, dcera Eliamova, manželka Uriáše Chetejského.“ 4David si pro ni nechal poslat, a když k němu přišla, vyspal se s ní (právě se totiž očistila od svého krvácení). Potom se vrátila domů. 5Když ta žena zjistila, že otěhotněla, poslala Davidovi vzkaz: „Jsem těhotná.“
6David vzkázal Joábovi: „Pošli mi Uriáše Chetejského.“ Joáb tedy poslal Uriáše za Davidem. 7Když k němu Uriáš přišel, David se vyptával, jak se daří Joábovi, jak se daří lidu a jak se daří v boji. 8Potom Uriášovi řekl: „Zajdi domů a dej si koupel.“ Jakmile Uriáš opustil palác, král za ním poslal svůj dar. 9Uriáš ale nešel domů. Ulehl mezi služebníky svého pána u vchodu do královského paláce.
10Davidovi bylo oznámeno, že Uriáš nešel domů. Proto s Uriášem znovu promluvil: „Vrátil ses přece z výpravy. Proč nejdeš domů?“
11Uriáš mu odpověděl: „Boží truhla a Izrael s Judou zůstávají pod stany; také můj pán Joáb táboří v poli s tvými služebníky, pane – a já bych měl jít domů jíst a pít a spát se svou manželkou? Na tvůj život a na tvou duši, něco takového bych neudělal!“
12David tedy Uriášovi řekl: „Zůstaň tu ještě jeden den. Odešlu tě až zítra.“ Toho dne tedy Uriáš ještě zůstal v Jeruzalémě. Nazítří 13si ho David zavolal a jedl s ním a pil, dokud ho neopil. On ale večer přesto nešel domů. Odešel spát na své lehátko mezi služebníky svého pána.
14David tedy ráno napsal dopis Joábovi a poslal mu ho po Uriášovi. 15V dopise psal: „Postavte Uriáše do nejprudšího boje. Pak od něj odstupte, ať je zasažen a zemře.“ 16Joáb tedy při obléhání města postavil Uriáše na místo, o kterém věděl, že tam jsou zvláště udatní bojovníci. 17Když pak muži toho města vyrazili do boje proti Joábovi, někteří z Davidových vojáků padli. Jedním z mrtvých byl také Uriáš Chetejský.
18Joáb pak Davidovi poslal zprávu o celém průběhu bitvy. 19Poslovi dal tyto pokyny: „Až králi vypovíš celý průběh bitvy, 20možná to krále popudí k hněvu a řekne ti: ‚Proč jste v boji zašli tak blízko k městu – to nevíte, že se z hradeb střílí? 21Kdo zabil Abimelecha, syna Jerub-baalova? Copak nezemřel, když na něj ta žena v Tebecu shodila z hradeb mlýnský kámen? Proč jste šli tak blízko ke hradbám?!‘ A tehdy mu řekneš: ‚Také tvůj služebník Uriáš je mrtev.‘“
22Posel tedy vyrazil, a když přišel k Davidovi, vylíčil mu vše, s čím ho Joáb poslal: 23„Nepřátelé podnikli protiútok, vyrazili za námi do pole, ale my jsme je zatlačili zpět až k bráně. 24Vtom začali z hradeb střílet lučištníci a několik královských služebníků zabili. Také tvůj služebník Uriáš je mrtev.“
25David na to poslu odpověděl: „Vyřiď Joábovi: ‚Už se tím netrap. Meč si jednou vybere toho a jindy onoho. Zaútoč na město ještě silněji a zboř je.‘ Tak ho povzbuď.“
26Když se Uriášova manželka dozvěděla, že její muž Uriáš je mrtev, oplakávala ho. 27Jakmile jí doba truchlení skončila, David pro ni poslal a nechal si ji přivést domů. Stala se jeho ženou a porodila mu syna. To, co David provedl, ale bylo v Hospodinových očích zlé.
01. 03. 2013 | 11:02

olga napsal(a):

12Ten muž jsi ty!
1Hospodin za Davidem poslal Nátana. Ten k němu přišel a řekl mu: „V jednom městě žili dva muži, jeden bohatý a jeden chudý. 2Bohatý měl velikou spoustu ovcí a dobytka. 3Chudý neměl nic než jednu malou ovečku, kterou koupil a choval. Vyrůstala u něj s jeho dětmi, z jeho skrovného pokrmu jedla, z jeho poháru pila, v jeho klíně spala, jako by byla jeho dcerou. 4Jednou k onomu boháči přišel pocestný. Jemu ale bylo líto vzít a připravit pro hosta jednu ze svých ovcí nebo dobytka, a tak vzal ovečku onoho chudáka a tu tomu příchozímu připravil.“
5David se na toho muže hrozně rozhněval. „Jakože je živ Hospodin,“ řekl Nátanovi, „muž, který to spáchal, musí zemřít! 6A tu ovečku zaplatí čtyřnásobně – za to, že provedl takovou věc a neměl slitování.“
7„Ten muž jsi ty!“ řekl Nátan Davidovi. „Tak praví Hospodin, Bůh Izraele: Já jsem tě pomazal za krále nad Izraelem a já jsem tě vysvobodil ze Saulových rukou. 8Dal jsem ti dům tvého pána. I ženy svého pána jsi dostal do klína. Dal jsem ti dům Izraele a Judy. A kdyby ti to bylo málo, přidal bych ti ještě mnohem víc! 9Proč jsi pohrdl Hospodinovým slovem? Provedl jsi, co je v jeho očích zlé. Uriáše Chetejského jsi zabil mečem a jeho ženu sis vzal za manželku. Zavraždil jsi ho mečem Amonců! 10Proto, že jsi mnou pohrdl a vzal sis za ženu manželku Uriáše Chetejského, se od tvého domu od nynějška nikdy neodvrátí meč.
11Tak praví Hospodin: Hle, vzbudím proti tobě zlo z tvého vlastního domu. Před tvýma očima vezmu tvé ženy a dám je tvému bližnímu, aby s nimi spal všem na očích. 12Ty jsi to udělal tajně, ale já to udělám veřejně, před celým Izraelem!“
13„Zhřešil jsem proti Hospodinu!“ řekl mu na to David.
„Ano,“ odpověděl mu Nátan, „ale Hospodin z tebe tvůj hřích sňal. Nezemřeš. 14Protože jsi ale tímto činem znevážil Hospodina, musí zemřít tvůj novorozený syn.“ 15A po těch slovech se Nátan vrátil domů.
01. 03. 2013 | 11:07

rejpal napsal(a):

Problém není v tom, v co kdo věří. Problém nastane tehdy, když někdo - ať už věří v cokoli - prohlásí svou víru za jedinou správnou a z toho odvodí nutkání ji někomu vnucovat (samozřejmě s přesvědčením, že činí správně). Jestli jde o katolíka, evangelíka, muslima, komunistu nebo neoliberála, je úplně jedno. Bohužel se v dějinách často opakuje, že když se nadšeně věřící někde dostanou k moci, k tomu vnucování se uchylují.
01. 03. 2013 | 11:18

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Silvie
Vaše útoky proti katolické církvi se mi nelíbí.
Ne proto, že jsem sám katolík, ale proto, že nemáte pravdu.
Kdyby neexistovala katolická církev byl by tento brutální a závistivý svět ještě daleko horší než je, i když katolická církev v minulosti rovněž procházela bolestnou očistou. Ano, vše perspektivní podléhá vývoji a vnitřní očistě. Chybovat je lidské, ale chyby opakovat je ďábelské dílo.

Někteří lidé mi vyčítají, že jsem agresivní. Nejsem! Jsem nadmíru tolerantní, ale lidská blbost mě zneklidňuje, protože by se mohla přerodit v násilí. Tomu chci radikálně zabránit!
Nejsem agresivní, ale lidskou blbost beru útokem, aby se coby nebezpečný bacil, nezačala rozrůstat (fašismus, komunismus, terorismus, fanatismus, alkoholismus, narcismus - V. Klaus atd.), neboť je nutné jí vykořenit již v samotném zárodku. Necháme-li jí volný průběh, stanete se nekontrolovatelnou. To by mohlo vést k občanské válce a v ní ztrácejí veškeré normy etické morálky a civilního mezilidského soužití svůj smysl. Může to začít zdánlivě zanedbatelnou banalitou - kradením propisovacích tužek...
01. 03. 2013 | 11:40

Silvie napsal(a):

Pane B.B.
Jako vy jste starý provokatér, který má ke skutečnému křesťanovi na míle daleko (to bych nesměla znát vaše zlomyslné a čas od času i poměrně obscénní blogy či odpovědi diskutujícím ženám), tak je i paní Olga fanatičkou víry (netvrdím,že zlý člověk).
Zda je katolička ,netuším, k tomu by se musela vyjádřit ona.
Nikde vám nepodsouvám žádnou nenávist - jen píšu, že z vás tryská láska k bližnímu?
A netryská snad???

Kdybyste si opravdu přečetl, co sem kopíruje a píše, pochopil byste, že ta paní (jíž "bez boží vůle nespadne ani vlas z hlavy"), přestala používat dávno tomu vlastní mozek a řídí se výhradně písmem.
Nejsem si jistá, zda by nebyla schopná obětovat vlastní děti, nabyla-li by přesvědčení, že to po ní "Pán" žádá (viz její obdiv k některým kapitolám bible).
Jsem-li fanatikem, pak fanatikem, jenž fanaticky vyznává svobodnou mysl nespoutanou přežitými dogmaty.
A nejdogmatičtější je v našich zeměpisných šířkách právě církev katolická, jež vám, jako správnému snobovi, imponuje svou okázalostí. Co na tom, že je v reálu v zásadním rozporu s vlastním učením. Pro vás je to jen odznak přišlušnosti k "elitě" jako ten váš šlechtický titul.

Vidím do vás jak do hubené kozy, jasnosti...
01. 03. 2013 | 11:42

Silvie napsal(a):

Teprve teď jsem četla váš druhý příspěvek.
Vyjádřím se lapidárně.
Katolická církev se nikdy neočistila, důkazem toho je vatikánská špína.
Ten vřed pomalu praská a hnis vytéká.
Vatikán je odjakživa jen mocenským centrem, kde se perou špinavé prachy, vraždí se, kují se pikle, smilní se a kooperuje se s mafií ("bankéř boha"Calvi, švýcarská konta, nacistické peníze-resp.peníze ukradené židům, účast ve firmě vyrábějící antikoncepci atd. atd.).
Všechen ten hnus kryl jak Wojtyla, tak i Ratzinger (včetně pedofilie).

Být členem církve (nebo pol.strany) znamená vzít na sebe zodpovědnost i za skutky svých "pastýřů".
Lapidárně řečeno jste členem mafiánského spolku, kde platí přísná omerta.
01. 03. 2013 | 11:51

santawizard napsal(a):

Olgo:jenomže ve starém zákoně žili lidé pod božím trestem .Bůh totiž vyhodil Adama a Evu z ráje dohromady i se Satanem.I když se pohané a židé ospravedlňovali láskou a zákonem respektively,tak to nestačilo.Před našim letopočtem totiž byly na světě jenom samé války a lidské a zvířecí oběti ,které páchala samotná církev.Ježíš Kristus sice odstranil všechny zvířecí a lidské oběti ,ale až druhý příchod Krista odstraní všechny války.Bůh války totiž není nesmrtelný.Nesmrtelný je jenom bojovný umělec.On není žádný voják,on je jenom sportovec.
Bůh starého zákona totiž trestal rodiče ,tím že zabíjel jejich děti i(nebo hlavně) v královských rodinách.Lidé byli Bohem exkomunikování,Bůh je za trest tolik nemiloval než by bylo kdyby s nim uměli lépe komunikovat a nemusel je vyhodit z ráje..Jinak řečeno pohané a židé žili pod trestem do té doby než přišel Ježíš Kristus.On vzal hřích a trest na sebe a zemřel pro židy a pohany.De fakto pohané a židé ho drželi jako rukojmí pro výkupné.Dneska místo pohanů a židů jsou v této tradici právě atheisté(dialektický materialismus) a satanisté(okultní vědy) kteří "křižují" křesťany.Jinak řečeno Bůh války je Satan,ale Bůh míru Ježíš ho brzy zažene do pekla.Kdy to ale bude ví, jenom Bůh.
01. 03. 2013 | 12:20

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Silvie
Váš citát: "Pokud se ho jednou zmocní opravdový hněv (myšlen je Bůh), tak první místo, které srovná se zemí ,bude Vatikán!"
Co to prosím Vás melete? Nejste alkoholička? Chcete válku?

Vyčítáte Olze, že nemá vlastní hlavu a čerpá ze svatého písma.
Adolf Hitler svojí vlastní hlavu měl - a stálo to život 40 milionům lidí. Stalin měl také svojí hlavu a muselo zemřít 20 milionů sovětských občanů. Trochu se proboha kontrolujte!

Nyní opět Vy: "Katolická církev se nikdy neočistila, důkazem toho je vatikánská špína.Ten vřed pomalu praská a hnis vytéká. Vatikán je odjakživa jen mocenským centrem, kde se perou špinavé prachy, vraždí se, kují se pikle, smilní se a kooperuje se s mafií ("bankéř boha"Calvi, švýcarská konta, nacistické peníze-resp.peníze ukradené židům, účast ve firmě vyrábějící antikoncepci atd. atd.).
Všechen ten hnus kryl jak Wojtyla, tak i Ratzinger (včetně pedofilie)."

Prosím Vás, vždyť Vy mluvíte přesně jako Alfréd Rosenberg (nejbližší ideologický poradce Hitlera) v jeho publikaci "Die Verbrechen der Freimaurerei, Judentum, Jesuitismus, Deutsches Christentum" (Zločiny zednářů, židů, jezuitů a německých křesťanů).
Honem vstupte do nějakého nacisticky orientovaného hnutí, abyste si mohla své předsudky řádně konzervovat. Šup, šup, šup!
01. 03. 2013 | 12:25

magor napsal(a):

Jan

Blbost je lidským právem, já neznám nikoho, kdo by v životě nebyl v něčem blbý. Blbost je veličina, kterou třebas měříme míru netečnosti k příběhům druhých. Na druhou stranu, i empatie musí mít své hranice. Kdybychom soucítili s každým, celá pozemská hra by se zhroutila jako domeček karet.

A dostáváme se k základům, tedy důvodům pro tuhle pakárnu jménem pozemský život. A ty nelze vyškrtnout, ony prostě JSOU. Vykořenit nelze, lze jen preventovat. A ano, cestičky různé, výsledek mnohdy žalostný.

Včera v TV debata o círk. restitucích. Úroveň česká, pozoruhodná postava mladého topenáře (jméno si nepamatuji). Hle, chtějí znárodňovat! Postavil se správně! Ke komunistům! Diskurz žalostný, je snad nějaké dědičné právo kléru opovrhovat legitimně zvolenou parlamentní stranou? Ne nadarmo se nemají v lásce, ono obojí náboženství. A tento konfesní spor (nebojím se napsat) je zcela zcestný. Rozděleni padneme.

Rozděl a (o)panuj, toť velká pošetilost nejen člověka. Proč? Každý z nás se narodil nahý. To nejsou slova o rovnosti, ale uvědomění si spojitosti. Každý exces na jedné straně vyvolává nějaké kontra. Příčiny rádi zapomínáme, následky kanonizujeme. A každý dle své životní zkušenosti. Tady jsem MNĚ(!) vymáchali hlavu v pisoáru, hanba vám!

Vykašleme se už na to, jednou pro vždy, nehody se stávají. V nepřátelsky pojaté společnosti tak trochu častěji.
01. 03. 2013 | 12:29

olga napsal(a):

santawizard
Bůh je jeden. Stále stejný. Stále spravedlivý a zároveň milosrdný. Rozdíl mezi dobou před Kristem a po, je poze v tom, že před Kristem mluvil Bůh k lidem přímo skrze proroky. Stále lidi vedl a vychovával. Stále s výsledkem nebyl spokojen. Jako poslední pokus o nápravu lidského pokolení udělal to, že poslal Své vlastní Slovo v Ježíši Kristu. Sám, srozumitelně přednesl pravidla pro život člověka podle svých představ. Bůh má vizi. Nikdy nebude souhlasit s bezprávím. Se zločinem. Prostě s ničím špatným. Vše nám chce odpustit. Vše nám odpustí. Ovšem. Nejdříve musíme naši vinu poznat, litovat, a obrátit se. Krátce. Musíme se stát jinými.
01. 03. 2013 | 13:19

santawizard napsal(a):

Nikdo není dokonalý.To se ukazuje kritikou a sebekritikou.Křesťané dneska poznávají Boha studiem Bible a význávají ho v kostele na mši svaté.Bůh není lidožrout a jeho velekněz není podofil.Církev však nemá ještě vyhráno.Dalo by se říci ,že celému světu dneska vládne tak zvaná diktatůra psychiatrie a diktatůra hospodské politiky.I když Ježíš Kristus je největší lidový léčitel a největší hospodský kaplan na světě ,zákon a církve toto raději neuznávají.Proto se neuznávají ani žádné čajové ceremonie,kávové rituály,opiový farář,tabákový mági,hospodský kaplan a marijuána guru...to všechno bylo církví svatou a zákonem raději vydáno na pospas atheismu a satanovi.
Proto se říká že legální a ilegální drogy jsou jako ze stromu dobrého a zlého,které nás zotročují aby nás mohl Ježíš Kristus dokolečka vykupovat.
01. 03. 2013 | 13:24

santawizard napsal(a):

Olgo:
Bůh je pořád stejný ale judaismus a křesťanství není stejné.
01. 03. 2013 | 13:28

Silvie napsal(a):

BB

Nějak ztrácíte glanc.
Nejdřív zneužívání, pak alkoholismus...
Proč do této bohulibé konverzace pletete Stalina s Hitlerem opravdu nechápu.
Musíte brát v potaz, že zdaleka nedosahuji vaší intelektuální potence.

Asi nevíte, co je hyperbola nebo-li básnická licence (viz obrazná zkáza Vatikánu).
I když de facto mravně zničený už dávno je.

Občas mi nějaký katolík jako vy napíše, že jsem heretik.
Ale mě to nevadí, Hus byl taky heretik.

Co se toho vatikánského marasmu týká, zřejmě vám chybí základní informace.
Vygůglujte si záhadnou smrt "bankéře boha" Calviho atd. - jde o doložitelná fakta, jimiž se kat.církev samozřejmě nechlubí.

"Italská centrální banka totiž zablokovala Vatikánu všechny elektronické platby, včetně plateb kreditními kartami, protože Vatikán dostatečně nebrání praní špinavých peněz".

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/209554-ve-vatikanu-se-kvuli-prani-spinavych-penez-neplati-elektronicky/

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/vrazda-boziho-bankere-nema-rozuzleni_13094.html

" Protestanti i katolíci zpočátku vesměs uvítali nástup nacismu k moci, jelikož od nacismu očekávali obnovu starých tradičních hodnot z dob císařství, které za Výmarské republiky upadaly [17]. Vysoce postaveným duchovním imponovaly sociální a politické cíle nacistů, jak o tom svědčí i pastýřský list bavorských biskupů z 12. 11. 1933, v němž je zmínka o záchraně Německa před bolševismem. Velmi rychle však byla v nacistickém Německu stanovena jasná hranice mezi náboženskými záležitostmi, do nichž se nemá plést stát, a záležitostmi státu, do nichž se nemají plést církve. 20. července 1933 uzavřelo nacistické Německo konkordát se Svatým stolcem. I přes uzavření konkordátu postupovali nacisté vůči katolické církvi tvrdě – katolický tisk byl cenzurován, úřady měly právo nepovolit procesí nebo uzavřít klášterní školy. Papež Pius XI. na tuto situaci zareagoval encyklikou S palčivou starostí, jejíž šíření nacisté v Německu zakázali. Encyklika byla nakonec jen ojedinělým případem vzdoru ve vztazích mezi Vatikánem a třetí říší. Do kritiky režimu se však i nadále pouštěli někteří domácí duchovní – např. biskup Clemens August hrabě von Galen. Do opozice vůči nacismu se dostala i protestantská Vyznávající církev a Ochranné sdružení farářů a jmenovitě pak např. evangeličtí duchovní Dietrich Bonhoeffer nebo Friedrich Justus Perels. Skupiny protinacistického odporu v církvích však byly izolované a nebylo jich mnoho [18].
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Církve vystupovaly otevřeně proti nacismu jen tehdy, pokud ohrožoval jejich
teologickou nebo morální autonomii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jedinou náboženskou organizací, která kladla rozhodný a vytrvalý odpor nacismu, byli Svědkové Jehovovi, kteří se ocitli mimo zákon nedlouho poté, co nacisté převzali moc."

Wikipedie
01. 03. 2013 | 13:31

santawizard napsal(a):

Václav Havel,hlava státu a undergroundu,.nás transformoval nejenom z komunistické totality do pluralismu parlamentární demokracie,ale i z diktatury proletariátu,do tak zvané ,diktatůry hospodské politiky a anarchie marijuána kofe šopu,ve hře na krále flámování a zloděje fetování.Vlivem legálního šíření tabákového notorismu a alkoholismu a ilegální narkomanie se legální a ilegální drogy rozmohly po celém světě jako zákon a organizovaný zločin.Kdyby nějaké zákony rozmohly zloděje tak jako protidrogové zákony rozmohly drogy,lidí by si to určitě nenechali líbit.Už na mateřských školkách bojujete proti drogám a muchomůrce červené,ale proč je v každé hospodě ,jak se říká,jenom samá kurva ,ale žádný hospodský kaplan neexistuje ,neumíte vysvětlit ani dospělým rodičům..Na jedné straně máme drogy sex a rockenroll,nebo chlast sex a rockenroll dohromady nebo zvlášť ,ale na druhé straně máme pouliční rvačky mezi náckama a anarchistama ,kteří se mezi sebou perou jako mladí feťáci a mladí somráci v otázce, kdo nechal zničit svoje děcka drogami ,jako obecní byty cigánama.Bible a marijuána se pořád zakazuje i kdyby to mělo být s černýma křesťanama Rastafariánama ,ale dovoluje se jenom bible a revolver,i kdyby to mělo být třeba i s samotným ku klux klanem.Protože se navíc zakazuje i bible a joga nejenom pro marijuána gury a hospodské kaplany ,tak se diskriminovaná konopná subkultůra musí přizpůsobovat k privilegované hospodské kultuře,kde je v každé hospodě jenom samá kurva a samý žoldnéř ,ale žádný tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje.Holt člověk by musel umět páchat kouzla a konat zázraky jako boží zákon a ďáblův advokát,křížem krážem s božskou erotikou a čertovou pornografii.Čajové ceremonie a kávové rituály,tabákový mági,opiový farář,marijuána guru a hospodský kaplan,to všechno se více méně zakazuje jako primitivní náboženství na drogách ,ale dovoluje se jenom moderní náboženství na 3.světové válce ,.jak se říká,mezi legálníma a ilegálníma drogami křížem krážem mezi muslimama a křesťanama .Jinak by to prý bylo ještě horší.Na jedné straně by byly drogy a satanová bible židoanarchistického bolševismu,ale na druhé straně by byla svatá bible a křesťanské víno americkoizraelského imperialismu.Proto všichni konzumenti legálních a ilegálních drog byli vydány na pospas černému trhu a satanovi ,aby se z toho mohli eventuelně dokolečka buzerovat a léčit ve státních a soukromných ústavech.Láska a sex zadarmo nebo za peníze je hřích ,ale nenávist a agrese zadarmo nebo za peníze je zákon.Např.místo aby se kouřilo lépe a méně ,tak se musí kouřit hůře a více.Místo aby se jim to zprotivilo ,tak se zvyšuje tolerance pro ještě větší a větší dávku.To platí i pro alkohol a lásku.Přebytkem se zvyšuje tolerance ,ale nedostatkem člověk může skončit jako alkoholik ,který si dal v absťáku jednu štamprlu z které se ožral ,jako kdyby vypil celou flašku.I když v bibli není nic napsáno ani o hospodských kaplanech ani nic o vojenských kaplanech, křesťanské církve nikdy v životě nesměli seminovat ani svoje vlastní hospodské kaplany ,ale museli vždycky seminovat jenom a jenom vojenské kaplany. I když všechno může být podle vzoru křesťanského vína jako pomazání a nebo podle vzoru alkoholu ,který je tou drogou ve víně ,být ,jak se říká ,opilý vínem a duchem svatým je zakázané ,ale dovoluje se jenom býti opilý kristovou krví a alkoholem. I když prevence a represe snižuje poptávku a nabídku na černém trhu,stejně zkrachovalo jenom to tržní hospodářství okolo alkoholu a tabáku jako workholismus a alkoholismus mezi buržoazii a proletariátem ..Peníze jsou jako drogy a lichváři a exekutoři jsou jako drogoví dealeři.Bankéři a investoři mají zase bar v trezoru ,kde cigarety jsou jako drobné a alkohol jako papírové peníze.Dluh je jako hřích.Škrty jsou jako šoková terapie a schodky jako finanční injekce do nebe a do pekla.Politici si navzájem myslí, že jsou jako Bůh ,který přidá na hněvu a ubere na lásce a nebo ubere na hněvu ,ale přidá na lásce ,jak se jim zachce.Přebytek a nedostatek akce a reakce jako času a peněz je však univerziální.Lidi ,jak se říká,žerou a serou jeden druhého více nebo méně dokolečka.!!!!.Bůh války je Satan ,ale Bůh míru Ježíš ho brzy zažene do pekla.Kdy to ale bude,ví jenom Bůh. 1
01. 03. 2013 | 13:37

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Silvie
Neřekl bych, že jste heretik (kacíř), spíš bych si dovolil tvrdit, že jste popleta.
Kdyby Vás Silvie měli upálit kvůli herezi (kacířství), osobně bych se proti tomu postavil, řka: "Svatý soude, nezatkli jste čarodějnici, nýbrž krávu. Ta je tak blbá, že kdyby měla o půlnoci létat na koštěti kolem kostelní věže, tak než by tam vůbec dolétla, určitě by minimálně třikrát spadla a zemřela by na těžká tělesná zranění. Navrhuji proto okamžité propuštění na svobodu, neboť se upaluje za kacířství a ne za idiotství."
Silvie, garantuji Vám, že byste z toho nejen vyvázla bez úhony, ale ještě by se svatý stolec u Vás omluvil...
01. 03. 2013 | 16:53

Silvie napsal(a):

BB
Já věděla, že jste džentlmen!
01. 03. 2013 | 17:05

amdg napsal(a):

Velmi pěkná diskuse. Ta by se mohla tisknout. Kdyby se takto dovedli rozdovádět poslanci a senátoři. Určitě by je i něco kloudného napadlo. Děkuji za počtení, všem.
01. 03. 2013 | 18:06

MH napsal(a):

Stejskale
Je poslední Berwidův plk (z 01. 03. 2013 | 16:53) slušný a korektní? Jiné mažete za mnohem slabší slova.
Ale na druhou stranu si čtenářstvo může udělat obrázek co je vlastně doubledrdr zač.
01. 03. 2013 | 20:14

olga napsal(a):

MH
Nevím. Ovšem paní Silvie se vyjadřuje daleko bezohledněji. Alespoň vůči mně. O toto hodnocení si přímo koledovala.
02. 03. 2013 | 08:26

olga napsal(a):

Silvie
Ano. Pan Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy se zachoval jako opravdový džentlmen. Alespoň vůči mně. Já mu děkuji.
02. 03. 2013 | 08:46

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Olga and Silvie
Milé dámy,
sice se hádáte, ale to nevadí.
Snažte se najít společnou platformu!
Silvie, vy produkujete polopravdy.
Olga trvá na svém, neboť její názory potvrzuje bezprostřední zkušenost.
Já do toho vnáším satiricko-anekdotické poznámky...
Každý z nás tedy je určitým přínosem a reprezentuje pouze sám sebe. Myslím si, že je to tak správné. Nelze říci, že někdo z nás má úplnou pravdu a ten druhý ne.
My jsme všichni zajatci svých zkušeností. Z toho se formulují naše postoje k životu...
Já jsem opravdu rád, že vás obě mám na diskuzní stránce mého blogu a to považuji za nejdůležitější a za positivní přínos!
Enchanté de faire votre connaissance - trés honoré.
02. 03. 2013 | 12:26

santawizard napsal(a):

Pane doktore:
Je možné,že hrabě Berwid de fakto v minulém životě taky upaloval ,ve jménu Ježíše Krista ,všechny,marijuána gury a hospodské kaplany, jako kacíře.?? Nedivil bych se totiž ,že Pussy Riot brzy zase vtrhnou do kostela a budou křičet:my už nechceme žádné katolické pedofily,my chceme křesťanské marijuána gury a hospodské kaplany!!!
Tímto by se ukázalo jestli krucifix už splynul se svastikou a jak by se mělo proti takovým dnešním čarodějnicím postupovat .Náckové by je už totiž dneska za trest ani neupalovali ,ale jenom by je za trest chtěli veřejně pošukat .
02. 03. 2013 | 14:48

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To santawizard
Žádné čarodějnice neexistovaly a neexistují.
To, co jsem uvedl výše ve vztahu na Silvii je samozřejmě vtip, neboť sranda musí být, jinak by nikdo nepřišel na pohřeb.
Existují pouze ženy, se kterými se vyjít dá a ženy se kterými se vyjít nedá.
Přesto v obou případech je nutné zachovávat lidskou důstojnost a její nedotknutelnost.
I když - a to přiznávám - v tom druhém případě to není vždycky snadné. Na tuto problematiku upozorňoval již Winston Churchill.

Tak např. ve Švýcarsku nesměly do roku 1971 ženy volit. Nevím, co si Švýcaři u toho mysleli, ale já to považuji za zvrácenost.
V jižních státech USA se do roku 1969 v restauraci nesměla černoška posadit vedle bělocha. Představte se, že vaše žena je černoška, vy jí pozvete v Praze, např. do Alcronu na večeři a ona si musí sednout někam jinám! Podle jaké logiky zde není uplatňována lidská důstojnost?
Dále píšete: "Náckové by je (tedy "čarodějnice") už totiž dneska za trest ani neupalovali ,ale jenom by je za trest chtěli veřejně pošukat".

Ženu nemůžete "pošukat" ani veřejně, ani neveřejně, pakliže Vám k tomu nedá svolení.
Pouze ženy rozhodují o tom, zdali se bude "šukat" nebo ne.
Jakmile začnou držet kolena u sebe, tak se nedá naprosto nic dělat. To je konečná! C'est fini!
Nějaké perverzní představy "nácků" nebo kohokoliv jiného jsou naprosto mimo a nemají se středoevropskou civilizací nic společného.
O souloži rozhoduje jenom žena - kde, kdy a jak...
Nám mužům nezbývá nic jiného než žadonit, prosit a trpělivě čekat - tedy pakliže se nerozhodneme jít do bordelu a zaplatit. To je ovšem jiná kapitola. C'est la vie!
02. 03. 2013 | 16:57

santawizard napsal(a):

pane doktore,já jsem si taky myslel ,že by se k tomu neodvážili.Díky ,že jste to potvrdil.
02. 03. 2013 | 18:07

Silvie napsal(a):

BB
Mě tedy nemůže žádný hulvát (jenž se pasoval na vtipálka), hned tak urazit, jsem poměrně odolné stvoření.
Více mi vadí vaše "intelektuální" přezíravost, s níž se vůbec neobtěžujete nějak smysluplně argumentovat.
Jste-li toho tedy vůbec schopen.
Mohl byste mi tedy objasnit, co z mnou uvedených fakt jsou "polopravdy či lži"???

Olga

Je vidět,že jste pravou "křesťankou" - asi jako hrábě.
Vaše nefalšovaná radost z toho, že mne počastoval tak výživnými lichotkami, vás obviňuje z farizejství.
Vy byste měla přece nastavit i druhou tvář...

Mimo jiné - co jiného jste, nežli bigotní fanatička, když jediné, co z vás vypadne ,jsou citace z bible. Asi jste si, paní, spletla stránky. Tady nemůžete vykonávat svou bohulibou misijní činnost.
Aktuálně se stalo hlásnou troubou straníků, pánbíčkářů, pomýlených marxistů i psychotiků - čistě občanský názor aby pohledal.

Ale nebojte se, dnes vás ještě jeho jasnost ušetřila, zítra třeba přijde s obšournickou nabídkou kvalitního sexu.
03. 03. 2013 | 08:45

olga napsal(a):

Silvie
Vždy mám radost, když se někdo zastane slabšího.
Musí-li se to dotknout silnějšího, nemám radost, ale je mi to líto.
Radost bych měla pouze tehdy, když by se silnější zamyslel. Nad sebou.
03. 03. 2013 | 10:18

Silvie napsal(a):

Olga
A koho máte na mysli tím slabším?
Snad ne katolickou církev???

V tomto případě ten "slabší" (s minimálním počtem praktikujících katolíků) vydrbal s tím "silnějším" - tedy majoritní populací nekatolíků.
03. 03. 2013 | 14:07

Silvie napsal(a):

Olga,

doporučila jste mi četbu bible, já vám doporučím Cestu šamana od známého antropologa a praktikujícího bílého šamana Michaela Harnera.
Skutečně hledající a nedogmaticky uvažující lidské bytosti asi dokáže uspokojit víc a nabídnout jim to, co jim tradiční víra poskytnout nikdy nedokáže.
"Předmluva
ke třetímu vydání
Již uběhlo deset let od prvního vydání této knihy.

Pro renesanci ša-
manismu to skutečně byly pozoruhodné roky. V minulých dobách
šamanismus rychle mizel z naší planety; misionáři, kolonizátoři,
vlády a komerční zájmy potlačovali domorodé kmeny a jejich staro-
bylou kulturu. Avšak během poslední dekády se šamanismus vrátil
do lidského života s překvapivou silou, a to dokonce i do takových
městských center západní „civilizace“, jako je New York či Vídeň.
Toto obrození přišlo tak nenápadně, že si pravděpodobně většina ve-
řejnosti fenoménu šamanismu, natož jeho návratu ani není vědoma.
Avšak je tu i jiná, rychle rostoucí skupina lidí, která se nyní ve Spo
jených státech i jinde počítá na tisícovky a která šamanismus
nosti fenoménu šamanismu, natož jeho návratu ani není vědoma.
Avšak je tu i jiná, rychle rostoucí skupina lidí, která se nyní ve Spo
jených státech i jinde počítá na tisícovky a která šamanismus přijala
a učinila z něj součást svého každodenního osobního života.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Návrat šamanismu překvapil mnoho vnějších pozorovatelů tohoto
hnutí, takže bych chtěl zmínit pár faktorů, které přispívají k znovu
oživení. Jeden z důvodů rostoucího zájmu o šamanismus je ten, že se
mnoho vzdělaných, přemýšlivých lidí odpoutalo a překročilo „věk
víry“. Už dále nedůvěřují tomu, že církevní dogmata a autority jsou
s to jim zpřístupnit adekvátní důkazy o říši Ducha či důkazy toho, že
nějaký duch skutečně existuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.dharmagaia.cz/knihy/harner/cesta-samana-minibook.pdf
03. 03. 2013 | 14:49

santawizard napsal(a):

ve spolek v kritice systému :
Katoličtí konzumenti, však nevěří ani v kávové rituály ani v čajové ceremonie ani v tabákové mági,ani v hospodské kaplany natož nedej bože v nějaké marijuána gury.Podobně je na tom celá katolická církev .Ostatní církve jsou na tom ještě horší.Jako kdyby vám předem říkali ,že to všechno i ty čajové ceremonie a kávové rituály se klasifikuje jako primitivní náboženství na drogách a obcování se Satanem.Raději by jste "diskutovali" jestli je s Ježíšem nebo se Satanem samotný katolický pedofil.,než diskutovali o tom zda-li je s Ježíšem nebo se Satanem nějaký hospodský kaplan.Proto i čtení a psaní kritických článků a komentářů,jak jeden druhého krmí nebo žere nebo napájí a pije,na aktuálně cz. je nebezpečně omezeno tvůrčím duchem a životní energii. Jinak řečeno zákon a církev vám přímo nebo nepřímo režirují pořád jenom jakýsi celoživotní zápas,kde jenom nejsilnější vyhraje a máme být připraveni zneužívat skoro všechno .Dýmka míru je vám na prd a chcete jenom válečnou sekeru.Hospodský kaplan je vám na hovno ,ale vojenský kaplan jedině,kdyby vám pomohl vyhrát jakousi politickou a hospodářskou válku.I když největší lidový léčitel a největší hospodský kaplan na světě je samotný Ježíš Kristus ,tak vaše diktatůra psychiatrie a diktatůra hospodské politiky z vás udělala vědomé nebo nevědomé otroky Satana.
Je to pravda?
03. 03. 2013 | 17:20

olga napsal(a):

Silvie
Já jsem tak sebevědomá, že za toho slabšího jsem považovala sebe. Silnější jste byla Vy. Tak se mi to jevilo jako pohled autora. Proto jsem jeho reakci brala jako zastání se slabšího.
Jinak, já jdu sama. Církve beru jako učitelky. Všechny bez rozdílu. Stejně si mohu na Vaše doporučení přečís něco o šamanismu. Může to být zajímavé. Čtu všechno, co se týká duchovna. Všechno srovnávám s Biblí. Zatím mi vychází Bible jako nejdokonalejší. Zatím mi vychází Ježíš Kristus jako učitel největší. Vím, že dal život za mne. Já jsem dala život jemu. Tak to už zůstane. Mám příliš moc důkazů o jeho pravdivosti. Mám příliš mnoho poznání a svědectví. Osobních!
03. 03. 2013 | 19:46

santawizard napsal(a):

Největší šaman je šaman Budhisatwa.On není jako sv.Jiří,který zabije draka a ožení se s princeznou.Z budhisty se stal budhisatwa a z budhisatwy se stane Budha až když Budhisatwa vyzraje nad ďáblem Marou.Mara je ignorance.Budhisatwové jsou jako apoštolové.Ježíš byl jako Budha,který se stal budhisatwou na kříži v těle a duchem v pekle pro vykoupení z karmy samsary nebo-li nekonečného koloběhu života a smrti jako hříchu a trestu. Přímý potomek praotce čecha,který byl pro něho jako samotný Budha.
03. 03. 2013 | 20:55

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Silvie
Opět to pletete. Řekl jsem, že produkujete polopravdy, nikoli lži. Polopravdy nejsou lži. Lež má krátké nohy, daleko neujde, ale polopravda má zatraceně tuhý život!
Jinak nezastal jsem se Olgy, protože je "slabá" (jak sama tvrdí), nýbrž proto, že má pravdu - tedy nikoli polopravdu, jako ve vašem případě.
03. 03. 2013 | 23:06

Silvie napsal(a):

Olga,

tak teď už vás docela chápu - já si beru z každého něco.
Jóga, autogenní trénink i buddhistické meditace se musí člověk učit pod odborným vedením, trvá leta ,nežli dospějete k nějakým výsledkům, důležitá je pravidelnost.

Šamanismus je návrat k prapůvodním kořenům a není v rozporu s tendenčním náboženstvím (dokonce zná i Krista).
Opravdu to funguje (deset minut za pomoci meditační hudby). V Harnerovi je jednoduchý návod (srdce se okamžitě přizpůsobuje rytmu).
Tohle je taky zajímavý odkaz.

http://www.neosaman.cz/2012/rozhovor-s-petrem-chobotem-o-andskem-samanovi-donu-sergiovi/
04. 03. 2013 | 08:20

olga napsal(a):

Silvie
Řekla bych, že hledám kde se dá. Na Váš odkaz se podívám. Zkuste se podívat na můj blog. olgag.blog.cz
Tam si dělám výpisy.
Přeji pěkný den ♥
04. 03. 2013 | 13:20

Silvie napsal(a):

Olga,
díky. Podívám se.
Mějte se fajn.
04. 03. 2013 | 14:09

santawizard napsal(a):

Olgo:tvoje stránky jsou super.I já věřím v judeokřesťanské náboženství a indoevropskou kultůru.Tvoje tématika je super.
Co se týče problematiky tak ta taky existuje.
Dovolím se tě hned citovat:
"Magie".
21. června 2011 v 11:38 | Téma týdne Magie.Téma, které mě vždy zajímalo, ale zároveň budilo respekt, nebo snad i strach. Nikdy jsem se do tohoto tajemství nesnažila vniknout.Na sílu magie věřím. Věřím, že je "magie bílá", a taky "magie černá".Zkoumat však nechci žádnou. Je to pro mne stále oblast zakázaná. Sama nevím proč, ale je to tak. Bojím se jí jako drogy, nebo třeba alkoholu. Nechtěla bych jí propadnout. Nechtěla bych jí zneužívat.Sama mám ráda svobodu. Nemám ráda žádné ovlivňování. Nemám ráda ani propadání davové psychóze. Nemám ráda ani reklamy. Toto všechno považuji za omezování mého svobodného rozhodování.To, co nechci aby mi jiní činili, nechci činit já jim. Proto magii nestuduji.Nechci ji znát, i když o její existenci, jak již jsem řekla, nepochybuji.Strach už nemám. Ten pominul s vírou v Boha.

Já mám taky svoji tématiku a problematiku,které bych chtěl rozumět v otázce co to jsou ty čajové ceremonie a kávové rituály a tabákový mági a opiový farář a hospodský kaplan a marijuána guru?? Jinak by o tom měli mluvit atheisti a jinak okultisti a jinak by o tom měli mluvit křesťané.Je to majetek Satana a nebo Ježíše a nebo komunistické strany čech a moravy???
Taky jsme už spolu v minulosti hodně diskutovali.Myslíš si ,že bych měl raději adresovat atheisty a okultisty než konzumenty mezi křesťanama?Vždyť papež měl vždycky raději boží prostitutky než hospodské kaplany.Křesťanský napalm měl pro církev větší smysl než křesťanský heroin.Je to pravda?
05. 03. 2013 | 14:55

olga napsal(a):

santawizard
Moc mě těší Tvůj zájem. Já si myslím, že je dobré mluvit srozumitelně. Lidé jsou prostě lidé. Občas pod nějakým vlivem. Všichni chceme být správní. Někdy se mýlíme. Nějakým vývojem jsem sama prošla. Mnohé jsem už poznala, ale stále hledám. Hledám a čtu. Momentálně jsem dala na doporučení Silvie, a podívala se na šamany. Jistě zajímavá kapitola. Ovšem zase poznatky mě zase přivádí k Ježíši Kristu.
Silvie
jen taková krátká poznámka k lékaři k každém z nás. To říká i Ježíš. Víra tvá tě uzdravila. Já se tak léčím. Zatím poněkud kostrbatě, ale pomáhá mi to. Říkám: "Ježíši, proč, když ..." A Jsem zdravá.
Nebo: Bubínky potřebujeme jem pro odpoutání se od reality.
06. 03. 2013 | 11:30

santawizard napsal(a):

Dovedete si představit,že by se stal papežem samotný kardinál Duka?Já jo a bylo by to super!
Pan prezident
Miloš Zeman je pod vlivem cigaret a alkoholu určitě jako atheista,který nevěří ani v Ježíše ani v Satana natož nedej bože v nějakého tabákového mágiho či hospodského kaplana.Kárdinal Duka by mu to stejně zakazoval.Pro kardinála Duku i hospodský kaplan je od Satana.Proto 90% hospod by raději než uznávali nějakého hospodského kaplana ,tak uznávají jenom bývalé komunisty a nebo moderní kapitalisty.Proto žijem v diktatůře hospodské politiky,která verbuje do války mezi kapitalismem a socialismem. Nikdo přece nevěří ,že největší lidový léčitel a největší hospodský kaplan na světě je samotný Ježíš Kristus.
I když středem Vesmíru je Bůh stvořitel i samotní věřící jsou mu nevěrní.Atheisté nevěří v Boha stejně jako židé nevěřli v Ježíše.Víra se dokazuje skutky.Nelze dokazovat něco slovy co se dá dokázat jenom vírou.To platí i pro ty hospodské kaplany.Jinak řečeno ,kdo nevěří v hospodského kaplana žije ve stejném hříchu jako ten ,kdo nevěří v Krista.
06. 03. 2013 | 17:18

olga napsal(a):

santawizard
Mně se líbí modlitbička:
MODLITBA SVATÉ TEREZY:
Nechť dnes pokoj a mír kraluje ve Tvém nitru. Důvěřuj Bohu, že se nalézáš přesně na
tom místě, kde jsi měl být. Nesmíš zapomínat na nekonečné možnosti , které
vyplývají z tvé víry. Použij vděčnosti, které se ti dostalo a užij si ji s láskou, kterou
jsi dostal/a...Buď spokojený/á s vědomím, že jsi dítě Boží...
Nech, aby se jeho přítomnost vlila až do tvých kostí a dovol své duši svobodně
zpívat, tancovat, chválit a milovat. On je pro každého z nás a zároveň i v každém z
nás. Amen.
Vše kolem beru pro mé poučení. Změnit mohu pouze sebe. Občas se přirovnávám k železné rudě. Taví se ve vysoké peci, aby vzniklo železo.
07. 03. 2013 | 06:26

santawizard napsal(a):

Olgo,některé vaše komentáře na aktuálně cz. jsou fakt na literární a morální úrovni a měla by jste si je kopírovat a přesunovat (pravým tlačítkem myši)pro další použití na stránkách vašeho blogu,.tam kde píšete vaše modlidby.
Jinak všeobecně ,já celou tu problematiku a tématiku vidím jako strom dobrého a zlého a strom života.Druhá pravda je ,že nejenom liturgie ,ale i slovo boží je důležité.
Tajemství Ježíše Krista není ještě odhaleno.Tajemství však může být odhaleno ušité na míru jak pro jedince tak pro páry,tak pro skupiny.
10. 03. 2013 | 12:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy