Nejsme schopni vést válku!

17. 04. 2014 | 19:34
Přečteno 6322 krát
Nedávná návštěva generálního tajemníka NATO, Anderse Fogha Rasmussena v Praze mě přivedla do silných rozpaků. Zdá se, jako by pan generální tajemník znovu objevil „Ameriku“. Vyjádřil se sice velice diplomaticky, ale přesto jeho výtka vyzněla zcela nelichotivě: Naše armáda je v rozkladu a není schopná vést útočnou válku...

Já bych šel dokonce ještě dál. Armáda České republiky (AČR) není schopna ani žádné účinné vojenské akce a to ani v případě obrany. Naštěstí všichni naši sousedé jsou naši spojenci a členové NATO. Tedy s výjimkou Rakouska. Ale odtamtud nám nehrozí žádné nebezpečí.

Představme si však nepředstavitelné: Švýcarsko by napadlo Rakousko a obsadilo by jej. Ano, zdá se to nepravděpodobné, ale nic nelze vyloučit. Koho by nepovažovali za blázna, kdyby 1990 prohlásil: “Titova Jugoslavie se co nevidět zhroutí a rozpadne!“. To by ani ve snu nikoho nenapadlo. Dále, co byste si mysleli o člověku, který by ještě před rokem prohlašoval: “Ruská armáda začne co nevidět obsazovat Ukrajinu!“ Právem by byl prohlášen za psychopata, neboť Rusko by přeci nebylo schopno provést něco tak nehorázně blbého a nalepit si znovu na čelo vizitku “Agresor!“.

Není to poprvé, co se stala tato velmoc po II. světové válce nebezpečným agresorem. Za posledních 60 let se v Evropě jedná již o čtvrtý případ. Nejdříve to byla NDR v roce 1953. Potom přišlo na řadu Maďarsko v roce 1956. Následovalo Československo v roce 1968, potlačením “Pražského jara“ a v roce 2014 je na řadě Ukrajina. Kdo bude ten další?

Nemusím snad ani podotýkat to, co všichni tak jako tak víme: Při všech těchto událostech NATO nehnulo ani brvou...

Vraťme se však k výchozí hypotéze: Jak by se zachovala AČR v případě obsazení Rakouska švýcarskou armádou? Zcela určitě by jednala tak jako NATO již ve zmíněných případech 1953 - 2014.

Nastaly by ty nejnehoráznější a nejdrzejší výmluvy: Rakousko není členem NATO, a proto nejsme povinni zasáhnout vojensky. Jedná se o dva neutrální státy, které z hlediska EU a NATO nestojí v popředí našich politických, hospodářských a vojenských zájmů. V případě, že by došlo zásahem našich ozbrojených sil k porážce švýcarské armády na území Rakouska, začali by naši spojenci USA, Spojené království VB a Francie vyvíjet na nás nátlak, aby se Rakousko stalo součástí České republiky. Takováto alternativa by ovšem byla pro nás naprosto nepřijatelná, protože něco podobného tady již v letech 1526 - 1918 bylo a za pouhých „kratičkých“ cca. 400 let to nakonec špatně dopadlo - vznikla francouzská Československá republika...

Možná by se vložil do debaty nakonec i Václav Klaus se svým geniálním poradentským postojem: „Já vám tedy opravdu, ale opravdu řeknu, že s tím Rakouskem vůbec nesouhlasím, protože my ty Alpy opravdu, ale opravdu na nic nepotřebujeme. Navíc řekl jsem to všude a opakoval jsem to i na záchodě, že v případě připojení Rakouska k nám, by to znamenalo, že druhým úředním jazykem bude němčina a k tomu vám upřímně, ale opravdu upřímně musím sdělit, že s tím vůbec, ale vůbec nejsem srozuměn, protože já německy ani za mák neumím...“

Ve skutečnosti se nám podařilo nechat na holičkách Rakousko již v roce 1938. V době obsazování našeho jižního souseda hitlerovským Wehrmachtem (tzv. “Anschluß“) naše, po zuby ozbrojená, armáda stála sice na rakouských hranicích, ale nehnula se ani o krok z místa. Tehdá však nekecal nesmysly Václav Klaus, nýbrž Eduard Beneš.

Armádní generál Ludvík Svoboda na tento historický okamžik trpce vzpomíná ve svých memoárech “Cestami života“ (I. díl, Praha 2009), kde nepřímo uvádí, že náš vojenský zásah v roce 1938 ve prospěch Rakouska by býval mohl zabránit II. světové válce.

Ačkoli jsem pouhým kapitánem v.v., Svaz důstojníků a praporčíků AČR, Pobočka 41, Tábor, musím zde pana armádního generála trošičku poopravit: Armáda ČSR byla od roku 1919 budovaná jako vojenská složka obranného charakteru. Na útočnou válku nebyla dostatečně vybavena, čemuž nasvědčoval i chronický nedostatek tanků a bombardovacích letadel. Následkem této skutečnosti by nemohla vytvořit na území Rakouska účinnou ofenzívu proti postupující motorizované armádě německého Wehrmachtu.

Dále bychom museli mít pro ozbrojený zásah v Rakousku rozkaz francouzského generálního štábu v Paříži nebo alespoň jeho souhlas, neboť jsme byli v letech 1918 - 1938 francouzským protektorátem (k tomu “Francouzský protektorát zvaný Československo“, blog. iDNES.cz, 25.10. 2008). Veškeré vojenské, politické a hospodářské dění v ČSR se odvíjelo prostřednictvím Francouzské vojenské mise v Praze a tzv. “druhého oddělení“ v Milovicích.

Eduard Beneš žádný rozkaz k překročení rakouské hranice čs. ozbrojenými silami z Paříže nedostal a o svolení k danému zásahu pařížský generální štáb nikdy nežádal. K čemu také? Ještě před rokem - tedy v roce 1937, hlasitě vykřikoval: “Raději Hitlera než Habsburka!“, tak teď to přece nebude popírat, jinak by se stal nevěrohodným.

Ani ve snu ho nenapadlo, že za několik měsíců se stane obětí “Mnichovské dohody“ a rovněž pro ČSR nikdo absolutně nic neučiní, tak jako v době rakouského “Anschlußu“ on rovněž neučinil nic, co by mohlo pomoci znásilněnému rakouskému národu.

Pan generální tajemník NATO Rasmussen zná dějiny českého národa buďto málo nebo vůbec ne. V opačném případě by věděl, že české armáda je tradičně budovaná na obranu, a protože dnes se nemá proti komu bránit, tak zcela logicky stagnuje a rozkládá se. To by ovšem nemělo být ve štábech NATO žádnou novinkou, se kterou by byl až nyní Rasmussen v Praze konfrontován.

Česko si opatřilo zbraně z neutrálních států jako Rakousko (obrněný transportér Pandur II.) a Švédsko (stíhací letouny JAS-39 Gripen, firmy Saab). To by mělo být pro NATO jasným signálem, že Česko se opět připravuje pouze na “obranu“.

Teprve nejnovější události na Ukrajině donutily NATO ukázat Praze “žlutou kartu“. Ovšem, aby podle Rasmussenových představ mohla být naše armáda přetavena na údernou sílu útočného charakteru, musela by být přebudována od základů.

Bylo by nutné vybudovat celou řadu leteckých základen a nakoupit stovky stíhacích bombardérů. Dále celoplošné zřízení raketových základem nosičů dlouhého doletu “země - země“ namířených směrem Ukrajina-Rusko. Rozsáhlé podzemní betonové bunkry k uskladnění “taktických atomových hlavic“ (pod kontrolou USA). Vystavět celou řadu radarových základen - a to nejen na Brdech. Masivní nákup velkorážných útočných tanků a tomu odpovídajících leteckých transportérů pro přemísťování této těžké bojové techniky na území nepřítele... atd.

A teď mi prosím nakonec dovolte, abych se pana generálního tajemníka NATO hlasitě zeptal: „Sire, mohl byste nám laskavě sdělit, kde má na tak razantní přestavbu celé české armády náš trpasličí státeček, uzavřený ve středu Evropy, bez jakéhokoliv přístupu k mořím a oceánům, vzít ony desítky bilionů korun?“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Důležitá by byla úloha Lichtenštejnska, tu nelze zdaleka poceňovat.
17. 04. 2014 | 19:45

Ládik!!! napsal(a):

Naše rozvědka vůbec nemá zprávy o kvalitě výcviku a výzbroje horských myslivců. A to nepočítám soukmenovce Ötziho.
17. 04. 2014 | 19:47

Ládik!!! napsal(a):

Do Rakouska bychom mohli dodávat bitevní tramvaje a rychlým přesunem naší vltavské flotily bychom mohli posílit Dunajskou flotilu rakušáků. Rozvědka by mohla do švýcarských velkoskladů s chlastem propašovat metyl.
17. 04. 2014 | 19:50

DD napsal(a):

Hurá, hurá, hurá, nejsme schopni vést válku. To je jenom dobře. I když já mám stejně modrou knížku.
17. 04. 2014 | 20:01

DD napsal(a):

Hurá, hurá, hurá, nejsme schopni vést válku. To je jenom dobře. I když já mám stejně modrou knížku.
17. 04. 2014 | 20:01

hovorka11 napsal(a):

Západní demokracii považuji za podvod :

Novinář Rádia Svoboda riskuje ztrátu zaměstnání za svůj „post“ o Krymu

Pražské sídlo Rádia Svoboda na měsíc bez náhrady mzdy vyhodilo novináře Andreje Babického s tím, že jeho další působení v médiu se ještě bude projednávat.

To vše za to, že v internetové publikaci podpořil ruskou pozici ohledně Krymu.
Důvodem kádrového rozhodnutí se stal „post“ v osobním blogu na stránkách Echa Kavkazu, jehož je on sám šéfredaktorem. Babickij konkrétně prohlásil, že Rusko mělo právo vzít pod ochranu obyvatelstvo Krymu. Uvažoval při tom o tom, že práva menšin, které s pozicí ruských úřadů nesouhlasí, musí být chráněna.
Babickij v Rádiu Svoboda pracuje 25 let.
17. 04. 2014 | 20:01

zemedelec napsal(a):

Pane Buguoy.
Zůstalo to na Vás,tasit zrezivělou šavli a jít jako první.
17. 04. 2014 | 20:04

DD napsal(a):

Když už jsme se shodli, že současná česká armáda je nám k ničemu, mohli bychom jí zrušit úplně a ušetřit tak ročně 40-50 mld. Kč.
17. 04. 2014 | 20:04

Ládik!!! napsal(a):

ČS army by měla zavést strategii dělových člunů. Na prvním by byl vystaven zeman a zastrašoval by nepřítele svým zjevem.
17. 04. 2014 | 20:08

honolulu napsal(a):

A ja zde prohlasuji, ze mam presidenta Klause rad, protoze je hlava mapa a ma orientaci v kuchynich jinych statu.
Take rozumi receptum skladajicich se ze sracek chystanych pro nasi aristokratickou rasu....

Pane presidente, je treba znovu vztoupit do politiky a hajit ceske zajmy.
Nejvetsi americky president R. Reagan nastupoval do uradu ve veku ve kterem jste odchazel... Proto se laskave vratte do politiky.
analytic honolulu
17. 04. 2014 | 20:11

342 napsal(a):

Toho se nebojte, žádnou útočnou válku NATO nikdy nepovede. I kdyby kvůli tomu museli znovu odstřelit World Trade Center, vždy to bude válka vedená v čisté sebeobraně.
---------
"CIA chtěla, ať dodám dezinformace proti Saddámovi, tvrdí exšéf BIS"
http://www.czechfreepress.cz/kauzy/cia-chtela-at-dodam-dezinformace-proti-saddamovi-tvrdi-exsef-bis.html
-
"V napjatém podzimu 2001 vstoupil do hry také premiér Zeman, který ve Washingtonu prohlásil, že Mohammed Atta společně s iráckým diplomatem plánovali útok na pražskou redakci Svobodné Evropy. Později se Růžek Zemana ptal, co ho k tomuto nepodloženému prohlášení vedlo. „Víte, pane řediteli, oni mě nutili, abych řekl, že Atta s Al-Aním v Praze zorganizovali útok na Dvojčata. Tak jsem jim řekl, že že jestli spolu vůbec něco plánovali, pak útok na Svobodnou Evropu,“ sdělili mi pan premiér svým milým způsobem,“ píše exšéf BIS ve své knize a dodává: „Měli jsme sehrát roli užitečného idiota, z jehož iniciativy vznikne válečný konflikt a na jehož hlavu se sesype všechna kritika, až se zjistí, že žádná „irácká stopa“ a propojení na Al-Kajdu neexistovalo.“
17. 04. 2014 | 20:18

honolulu napsal(a):

Kdyz je zde bloq od dr.dr. Berwida, tak bude vzdy sranda. To proto, ze byl dustojnikem v britske armade....
BYL jsem u vojaku take - ve "vysoke" funkci ! Byl jsem NAVNADOU postupujici pred
nasi viteznou, galantni, hrdinskou, neporazitelnou JAR-Army....
Pri obratu a taktickem ustupu (uteku) jsem predbehl vsechny....
17. 04. 2014 | 20:26

TomášL napsal(a):

Musí se nechat, že je to tragické, pane Buquoy.

Osobně si myslím, kdyby místo Ukrajiny byl Izrael ve stejných dnešních rozměrech, určitě by díky blitzkrieg obsadil krom střední Evropy i Berlín a možná Paříž.

Je to tragické, kam se dostala Evropa...
17. 04. 2014 | 20:48

veverka napsal(a):

To je dobře že nejsme schopni vést válku.

Jinak by ji už individua jako spící kníže,Stropnický,Buquoy nebo Zaorálek dávno rozpoutala.

Naštěstí jediný kdo je v Evropě schopen vést válku je Rusko a to má rozum a tak pořádá jen referenda.

Fašounkům z Kyjeva kteří slouží jako trojský kůň fanatiků z USA se naštěstí ukrajinská armáda rozpadla pod rukama.

Takže USA mají smůlu,tentokrát žádná válka nebude.
17. 04. 2014 | 20:59

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Existují tři nejtenčí knihy na světě: Dějiny ruské demokracie. Dějiny německého humoru a Lexikon hrdinských činů československé armády...
Jde o velice útlé publikace o několika stránkách.
17. 04. 2014 | 21:02

Al Jouda napsal(a):

Vůbec uvažovat o čs.pomoci Rakousku v případě tzv. Anšlusu Hitlerem je známkou určité slabomyslnosti. Rakušané totiž o nějakou pomoc vůbec nestáli a nadšeně Wehrmacht vítali ! Faktem však je, že naši politici zrušili armádu, aby bylo více peněz na rozkradení :))))
17. 04. 2014 | 21:07

buldatra napsal(a):

Tanky a bombardéry a bunkry, či balistické rakety, to dnes už nikoho neohromí.
To má kdekdo, takže, když s tím tu a tam nějaká armáda vyrukuje, v nepříteli to nevyvolá paniku.

Zato bojová šalina dokáže nepřítele uvést v úžas a dokáže vyvolat paniku v jeho řadách.
Je to zcela nový nekonvenční prostředek hromadného ničení, prostředek definitivní, doposud tajný, verze T3X:

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Bojov%C3%A1_%C5%A1alina_T3X

Výcuc z tajného bojově šalinového materiálu:
Bojová šalina je typ speciálního bojového vozidla, jenž má několik zbraní neznámého typu - jsou totiž přísně utajovány.

„Bojová šalina je hustě nebezpečná, až ju v **** potkáte, ne abyste nastupovali a když už nastoupíte, tak nevystupujte, beztak se vám to nepodaří.“

Více zde:

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Bojov%C3%A1_%C5%A1alina

Protiatomová verze 13T

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/%C5%A0koda_13T

Nákupem několika desítek bojových šalin bude naše armáda schopna pokrýt útočné potřeby obranného uskupení NATO kdekoliv na světě, včetně potřeb Obamy a dalších vojevůdců.
Myslím, že útok pouhé jedné roty bojových šalin směr Charkov, by dostatečně vyděsil Putina s celou jeho armádou na dalších 20 let.

Což by toho chrapouna Rassmusena, nebo jak se ten chlápek jmenuje, mohlo uspokojit a uklidnit, takže by si pro příště odpustil blbý pindy směrem k naší skvělé profesionální pidiarmádě.
Pidiarmádě, která dnes a denně, statečně, bez bázně a hany chrání zájmy našeho lidu tu v Afghanistánu, tu v Kosovu, či Iráku, ba i jinde.
17. 04. 2014 | 21:12

Ládik!!! napsal(a):

Kam nevedou pro bitevní šalinu koleje, tam je naši ženisti položí.
17. 04. 2014 | 21:17

Dumpling napsal(a):

RSDr. Buquoy

"Nejdříve to byla NDR v roce 1953."

Máte to trochu popletené. 1953 už Sověti území NDR okupovali 8. rok, v plné shodě s jaltskou a postupimskou konferencí.Skutečnost vypadá jinak: poměr sověstkých a amerických okupací v Evropě je 2:2. Krym není okupován, je anektován.
Těší mě, že i jedinec vašeho typu rozpoznal, že české vojska se na nic nezmohou (už jen Schwarzenberg a Zeman to neví).
17. 04. 2014 | 21:18

Medikolog napsal(a):

Pane dr. dr. BB

Ten Rasmussen se hrubě mýlí. Neudělal totiž inspekci u tajné assault legie katolických feldkurátů pod velením Vrchního inkvizitora Duky.

Ti až rozvrátí nepřítele obrácením na katolictví a totálně ho ožebračí a zadluží vydíráním církevních reparací a kontribucí maskovaných jako restituce, tak nastoupí do útoku elitní brigáda sběračů kovů z Čech, která neponechá nepříteli ani vidličku, natož nůž, či M-16 nebo kalašnikov....
17. 04. 2014 | 21:28

Jáchym napsal(a):

Já bych vůbec nepodceňoval schopnost vedení symetrické obranné války!

Každý Čech je v průměru denně vyprodukovat jeden kilogram fekálií a dva litry moči.

To máme při rozmixování bratru (i sestře) takových třicet miliónů litrů staletími prověřeného kapalného bojového materiálu.

Kdyby se nenápadně zastříkly vchody a okna Buqoyova zámečku montážní pěnou a rychločerpadly se materiál krbovými komíny v noci přečerpal do hráběcí ubikace, nevyrovnalo by to sice zcela dluh, který tento těžce zkoušený národ Buqoyovi za ta léta dluží, ale rozhodně by už DrDr nereklamoval doplatek ani úroky.
17. 04. 2014 | 21:28

Maximus napsal(a):

Poslední zpráva Reuters:
Všichni na Ukrajině složte zbraně, vyzval Lavrov na ženevské schůzce ozbrojence
Americký ministr zahraničí John Kerry hovoří se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem v Ženevě, kde se jednalo o dramatické situaci na Ukrajině.

17. 4. Aktualizováno Účastníci čtvrteční ženevské schůzky o Ukrajině se shodli na nezbytnosti mírového řešení ukrajinské krize. Na závěrečné tiskové konferenci to prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Shoda podle něj panovala i v tom, že klíčovou...
..............................

Pánové, složte klávesnice, válka se odkládá!
17. 04. 2014 | 21:28

Medikolog napsal(a):

Ládik 21.17

Určité pokusy s bojovou šalinou museli na konci Druhé světové dělat němci. Viděl jsem fotografie mnoha elektrikářských divizí (s blesky na helmách) připravených pro ně natahovat troleje. Sloužilo u nich i mnoho Ukrajinců, jejichž vnuci jsou připraveni a ochotni osobního nasazení...
17. 04. 2014 | 21:32

skeptický napsal(a):

Někde jsem slyšel moudro,že dokud se mluví o válce,je to dobrý.Až se začne mluvit o míru,zdrhej.
17. 04. 2014 | 21:47

Medikolog napsal(a):

Maxime, nebojte se.

Jak jsem výše uvedl, hlavní část prostředků na obranu je utajeně lita do TAJNÉ WUNDERWAFFE - do církví a do židovských obcí... kde je ani žádný nepřítel nehledá. Pro nekřesťanská dobytá území je již vyvinuta technologie vstřikování SVĚCENÉ VODY do vodovodů a do vodních zdrojů. A o minování veřejných prostanství o Ramadánu macesy a hostiemi. Je to stejně účinné, jako začleňovací neziskovky, nebo všechny naše armády po zrušení naší slavné K und K Rakousko-Uherské armády v jejichž řadách Čechové po staletí hrdinné bojovali.... za cizí zájmy.
17. 04. 2014 | 21:48

Rudi Koutek napsal(a):

Dumpling napsal(a):
"RSDr. Buquoy

"Nejdříve to byla NDR v roce 1953."

Máte to trochu popletené. 1953 už Sověti území NDR okupovali 8. rok, v plné shodě s jaltskou a postupimskou konferencí."


Pan doktor ma na mysli neco jineho:

http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodon%C4%9Bmeck%C3%A9_povst%C3%A1n%C3%AD
17. 04. 2014 | 22:01

Kamil napsal(a):

To hypotetické obsazení Rakouska útočným Švýcarskem není možné, jasnosti, protože švýcarská armáda už taky není schopná ani obrany země. Jestlipak víte, že letecká ostraha vzdušného prostoru Švýcarska funguje jen v úředních hodinách a v noci uléhají všichni ke spánku, protože nejsou peníze na drahé přesčasy. Časy se mění, co bylo není ...
17. 04. 2014 | 22:03

Pepa Řepa napsal(a):

Tak vrchního velitele bychom měli, jako sídlo si vybral Měšice, te´d ještě tu armádu.
17. 04. 2014 | 22:20

Jáchym napsal(a):

Kamil napsal(a):
To hypotetické obsazení Rakouska útočným Švýcarskem není možné, jasnosti, protože švýcarská armáda už taky není schopná ani obrany země. Jestlipak víte, že letecká ostraha vzdušného prostoru Švýcarska funguje jen v úředních hodinách a v noci uléhají všichni ke spánku, protože nejsou peníze na drahé přesčasy.
********************************************************************
Po předisponování církevních restitucí do Vatikánské banky prý pojede vatikánská švýcarská garda ve čtyřsměnném provozu.
Bude zpětně pronajata Švýcarsku (obchod údajně sjednává stejná tunelářská firma, která dojednala pronájem Gripenů).

Takže mám o osud Rakouska opravdovou starost.
Prý fasují halapartny s laserovým zaměřováním a nanopaprskem svěcené vody.
17. 04. 2014 | 22:21

Antroid napsal(a):

honolulu

Nesrovnávejte Reagana, který dokázal nemožné - udolat SSSR, s Klausem, který dokázal zdiskreditovat skvělou maličkost, kterou byl listopad 89.
17. 04. 2014 | 22:33

jáhly napsal(a):

Jako občasný čtenář vybraných blogů zjišťuji,že se nyní dostaly diskuse nejednou na velmi nízkou úroveň obsahem. Žijeme tady,ne na Ukrajině omlouvá,ale ne vše.
Trend Fendrované Pehelogiky míří k tomu,že nejsvětlejší okamžik lidstva -9.5.1945 bude zobrazován jimi jako "morální vítězství Hitlera nad Stalinem."

Velmi silně mnozí jiní odvozují své pohledy od ultralevicového základu v sobě,nejen ze zmíněného chronického antislovanství..Stále nepřekousli,že Rusko je již nikoliv státem proletářské revoluce.V důsledku by Rusku přáli proletarizaci (dluh Ukrajiny-chá).Jim neplatí,že dobré účty dělají přátele.
Pokud by opravdu chtěli něco změnit ,měli by začít u sebe.A taky by měli pochopit,že chtějí -li Putina odvrátit od ruského kapitalismu a oligarchů v jeho zemi,museli by začít především totéž u USA,Francie,Německa atd.
Tedy "Rusové změňte se " musí začít především toutéž změnou u Západních odběratelů Ruska. Pokud vím,Západ anti -Komunardy (voličská Francie nyní pochopila),osudem odborářů Sacca a VanZettiho,dvěma světovými válkami a Hitlerem již dlouho říká :NE.Na nás není co měnit,jsme apriori vždy NEJLEPŠÍ.Nadutí de facto.
A světlý okamžik jejich dějin :Vyhlášení 1.máje jako svátku práce v Chicagu americkými odboráři 1890 naopak zde jako pouhé nic.Bohapustá integrace bez směru lidských dějin neznamená NIC.
Stohy papírů,kárání "nezletilých" zemí v trapných podobách quasisvévole,exhibice nanicovatých europoslanců t.j. ve svých zemích plonkových lidí apod.Z kapes lidí ostatních táhnuto .Překlápění EU v NATO-militarizace.Vměšování se do záležitostí typu do kterých nám v roce 1992 vůbec nikdo nemluvil,ač bylo předem jasné že oslabí československou ekonomiku více než silně.Kvůli nepoluaritě V.Havla na Slovensku a Moravě.Od té doby nemáme presidenta všech dodnes.
17. 04. 2014 | 22:36

Jakelin de Mailly napsal(a):

Pepa Řepa

Ošetřující personál.
17. 04. 2014 | 22:36

Mac napsal(a):

Jáchym

:-))))

dík za úsměvné zakončení dne

mimochodem - dnes prý poprvé za 2000 let neodletěly zvony do Říma. Místo nich tam odletěly první miliardy ze zlodějských restitucí ......
17. 04. 2014 | 22:36

Kamil napsal(a):

Neví někdo z informovaných blogérů, kde se v Česku dají sehnat levné ale funkční dróny? Má je v nabídce Omnipol nebo se musí přes Rittiga?
17. 04. 2014 | 22:50

Tomik napsal(a):

"Česko si opatřilo zbraně z neutrálních států jako obrněný transportér Pandur a stíhací letouny JAS-39 Gripen, firmy Saab. To by mělo být jasným signálem, že Česko se opět připravuje pouze na “obranu“...

Myslim ze Cesko si neobstaravalo zbrane dle nejakeho pouziti, ale spise podle toho kde

bylo mozne naloupat vice pernicku. Takze jedna Pandura pro CR v prvnim kole stala 2x

tolik nezli Pandura pro ostatni zeme a kdyz se do toho vlozil praporcik Topolanek tak

razem stala czeska Pandura 3x vice nezli Pandura obecna. A aby to Mirek nejak

oduvodnil - pridali trochu brneni a z obojzivelne Pandury se razem stala jednozivelna.

U CASA zadne brneni ani nepridavali - tam si hned uctovali 3x nezli za CASY bezne...

Takze valku radeji zadnou - mohla by byt ukradena :-)))
17. 04. 2014 | 22:59

liška napsal(a):

Jéžiš, vy si z toho tady děláte prču, ale víte, jak se lekla?|!
17. 04. 2014 | 23:02

Jemnický napsal(a):

Hurá na Ukrajinu, sám na vlastní náklady vyzbrojím nafukovací letadlovou pramici a vylodím se s celým vodáckým klubem na Krymu. Na rohu u vietnamců jsem koupil nejmodernější čínské rachejtle a bednu petard. Vezmu to po Dunaji a po cestě osvobodím ty rakušáky od zazobanců ze Švajcu.
Kamarád mi slíbil dva stíhací větroně a bombardovacího čmeláka, to by mohlo stačit.

Hrabě narukovat nemůže, má brutto moc tun a potopil by celé mé loďstvo. Postavím ho do polní kuchyně nebo pošlu se špízovacím oddílem do Mukačeva.

Říční Admirál Vranoff von Jamnitz
17. 04. 2014 | 23:07

Martin1 napsal(a):

DNES SE VEDE VÁLKA JINAK

Válka se dnes už vůbec nevede na bitevním poli, tam to můžete klidně prosrat jako u VERDUNU, ale výsledek je jen takový, jak ho popíšete v televizi a na internetu.

Pak stačí mít pár " INVESTIGATIVNÍCH" televizních zpravodajů - pár - tedy dva, KARASE a PAZDERKU na místě události - stačí i poblíž a jednoho domácího"přidavače" FINŠTEJNA s jedním alternujícím redaktorem ve studiu, který jim nahazuje měkké balonky otázek - tedy celkem kvarteto 4 lidí a MÁTE RÁZEM OBRAZ JAKO VÍNO - JAKÝ POTŘEBUJETE.

A že to vypadá úplně ve srovnání s realitou jako od Pablo Picassa, tak to už nevadí. Je to protlačeno na veřejnost a politická reprezentace se o tyto OBRAZY zase opírá a vytváří falešnou ZPĚTNOU ZESILOVACÍ VAZBU, jako v radiotechnice, a ta blbost už žije vlastním životem a ohlušuje nás "reálněji", než 100 000 skutečných vojáků v plné polní.

A vůbec nevadí, že tomu skoro nikdo nevěří - protože na internetu si dokáže vyhledat každý "tu svou pravdu" - TO JE TEDY TA DNEŠNÍ ARMÁDA a tu tedy taky máme. Má blíže k té Brancaleonově armádě - ta byla taky čtyřčlenná, ale v novém kabátě - místo brnění má mikrofony a neprůstřelnou vestu, ale je stejně směšná.
A co otravujete s Ukrajinou - co DŽAMBULKA? - Měla narozeniny - to nás zajímá víc!
17. 04. 2014 | 23:11

skeptický napsal(a):

Válečné bubny.Zase se verbuje,není co žrát,vybíjení stád.Noví členové v prvním sledu.
Jak napsal Áda ve své knize My Boy, Lebensraum je na Východě.
Tentokrát dostaneme na prdel ve Volgogradě.Já bych radši na jih na Krym,poslechnout si Bachčisarajskou fontánu přímo na místě.

Pan Pepa u Rusů skončil s Puškinem,Čechovem,nebo koho to jmenoval.

Není divu.Bolševici tam vybili všechny co uměli číst,aby byli sami nejkrásnější a za enteligenci a elity,takže jich museli vybít 50 milionů. Od tý doby jen pokleslé umění,to máme ostatně taky.Od těch našich elit.

Pohlednýho Rusa neuvidíš.Vybíjeli hlavně pohledné lidi,protože to považovali za známku inteligence.Oni je tam nenápadně i filmoví tvůrci plánovitě vedou k chlastu,není filmu,kde by se nechlastala vodka.V américe jim zase dávají do vody Fluor,aby zblbli.

Měla být nějaká inscenace Muž v pozadí.Škoda,že jsem to zmeškal.Aktuální.
17. 04. 2014 | 23:16

Gru napsal(a):

V případě zvažovaném DDr. B-B bych ani neočekával, že by se čeké armádě naskytla možnost přijít Rakousku na pomoc.
Tradice nám napovídá, že válečný konflikt se Švýcarskem by opět skončil pro Rakousko rychlou a zničující porážkou, jak se už opakovaně stalo.
17. 04. 2014 | 23:20

Martin1 napsal(a):

Co blázníte, nad Švýcarskem nelze vyhrát? Tam má každý prachy, ty si nerozbombarduje!
17. 04. 2014 | 23:27

Martin1 napsal(a):

oprava: kvarteto 4 lidí - když už tak raději vtipněji: kvarteto 6 lidí
17. 04. 2014 | 23:33

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Pane Buquoy, nemáte na vojáka Prvního ukrajinského frontu tak trochu nadváhu ?
Že byste dělal důstojníka, kterého po frontové linii vozí v hummeru ?
Tak to jo, berem Vás.
Pod jednou podmínkou, musíte prokázat, že se umíte rusky vzdát. Neradi bychom měli na svědomí takového velkého hrdinu od Tábora - Měšice, bojovníka s povodní..
Nabalte si všecky potřebné léky, teplé ponožky, ohřívač nohou, balíček urologického čaje, něco rublů, služebná ať vám napeče buchet a můžete vyrazit třeba hned zítra.
Apropo - co vlastně bude cílem naší společné výpravy nach Osten ? To jen abychom v tom měli aspoň trošku jasno.Člověku se rázem uleví, když ví kvůli čemu přesně že to má zhebnout. Vy to máte jednoduché, Vy zhebnete kvůli cti,ale co my - ubozí rudokrví ? Vysvětlete nám to.
17. 04. 2014 | 23:36

Divobyj napsal(a):

Na našeho multidoktora

jsme tu všichni čekali.
Nezklamal.
Tolik pitomostí v jednom článku by snad nedokázal napsat ani Yosif!
17. 04. 2014 | 23:51

Richard napsal(a):

Nevím, nevyznám se ve válečné terminologii, ale dle mého útočnou, dobyvačnou válku vedli např. nacisti. Ofenzíva v rámci obrany mi nepřijde jako útočná válka, ale stále jen obranná. Někdy je prostě nutné v rámci sebeobrany(nebo ochrany jiného) přejít do protiofenzivy. Ale to je jen terminologický "problém". Chápu, co jste se snažil říct.
18. 04. 2014 | 00:45

oh napsal(a):

Medikolog, 21:32.
Němci takové pokusy nejspíše opravdu dělali a je zřejmé, že některé informace o testech bojové šaliny musely uniknout mezi příslušníky řeckého komunistického odboje. O tom zcela jednoznačně svědčí zápisky poručíka britské armády Ernesta Goodbodyho, který ve svém deníku zaznamenal použití poněkud zjednodušené improvizované verze bojové šaliny proti své jednotce.
18. 04. 2014 | 00:57

honolulu napsal(a):

Panove,
pan Jemnicky (23:16) napsal nekolik vet ve svem prispevku, ktere nejsou sranda...
Vy o tom nevite, nikdy vam to nebylo receno - ze to existuje...

Ale na svete existuji minority (kmeny), ktere vas hodnoti podle rasovych indikatoru, ale sami kazdeho, kdo jedna stejne nazvou rasistou....
Cesi jsou zalostne neiformovani a detinsky nezaludni, zatim co se proti nim vede (nekterym z nich) vyhlazovaci valka.

Casto to zacne ve skole od nejutlejsiho veku, kdy jsou sabotovani v progresu.
18. 04. 2014 | 01:10

Bob napsal(a):

Kdyby Švýcarsko napadlo a obsadilo Rakousko, tak bych zalitoval, že neobsadilo nás :-).
Potom bychom se stali švýcarským kantonem.
Blbý by to měl Okamura se svým tématem o referendu.To je ve Švýcarsku vyřešeno,
18. 04. 2014 | 06:01

RomIng napsal(a):

Navrhuji v nasi ACR zrizeni utocneho romskeho praporu (Cerni Termiti)na odzrojeni nepritele od vseho kovoveho.
18. 04. 2014 | 06:08

Divobyj napsal(a):

Roming

Bohužel,obávám se,že by to nestačilo.Naši armádu totiž lze porazit i pomocí gumových obušků a tvrdých čepic,tzv.elpíček.
18. 04. 2014 | 06:58

po bitvě každý generálem napsal(a):

V příspěvku máte pane pisateli zásadní omyl.Armáda ČSSR byla budována jako útočná od roku 1948-89.Každý kdo v těchto letech absolvoval vojenskou základní službu v trvání cca 2 roky, si zajisté pamatuje, kam a jak byl směřován útok ozbrojených sil (ovšem jako předvoj armády CCCP).Prakticky každé město (i sebemenší) bylo vojenským táborem.Letišť máme tolik, že si s nimi do dneška nevíme rady.Doba vojenských akcí studené války je za námi.
18. 04. 2014 | 07:25

Michal Macek napsal(a):

zdravim,

souhlasim ze prakticky nejsme schopni vest konvencni valku ale to ani neni treba.jak se bojuje proti velmoci nam uz ukazali vietnamci afganci atd - proste klasicky asymetricky konflikt se zpusobem guerilloveho a partyzanskeho boje.jen prijdte rusove, vas pobyt zde se stane peklem .... :)
18. 04. 2014 | 07:25

jozka napsal(a):

buldatra, skepticky:

Jak s nasazenim bojovych salin nevim, ale prosvihli jsme skvelou prilezitost nasadit bojove trolejbusy. Na Krymu, tam maji totiz nejdelsi trat na svete.
18. 04. 2014 | 07:32

Maximus napsal(a):

Škoda, taková to mohla být pěkná válka. V čele české armády na leasing by jel na černém vraníkovi double dochtor Bukvoj i když spíše velitelem armády by měl být náš životem ošlehaný Kchárl Trautenberg, páč má vyšší šlechtický titul, ale Kchárla by asi už na koně nedostali a mohl by tedy sloužit jako hrdý štít a náš 2xDr. by byl spíše náčelníkem štábu, který by vedl strategii našich pevných a mocných armádních vozatajů. Sice Zeman je formálně vrchním velitelem, ale dovedete si jej představit v čela na kripl káře s fr. holí v ruce? Nakonec by nás ten popleta táhnul Na Bělehrad!!!Nikoliv, to by národ neunesl. Naše "lízingová" armáda by měla ještě další esa jako např. mozka Stropnického známého jako Anděla, ten by mohl mít na starosti osvětu a mohl by dělat politruka. Financovńí armády by mohl mít na starosti známý to alchymista Kalousek, který by promtně dodal nové Cyrus padáky a nechal by přezbrojit všech vosum tanků, hlavní esa by by bylo 12-nást Gripenů na lízing a samozřejmě španělské letadla CASA, která by převezla na UA naše boys z Afghu. A to máme ještě trumf, desítky zakonzervovaných podzvukáčů L-Albatros, to by byl náš tajný trumf!Kalousek by měl na starosti určitě i proviant od žrádla pro koně Bukvoje až po oddenaturovanou vodku od Březiny. Mohl by zaskakovat v době nouze jako feldkurát za Duku, o kterém zlí jazykové říkají, že by vzal okamžitě kramle do Vatikánu! Do nyní 89-ti funkčních Pandurů by nasedla celá naše armáda ve složení:
122 generálů, 88 plukovníků, 65 podplukovníků, 41 majorů, 25 poručíků a nadporučíků, 16 roťáků, 8 četařů, 6 desátníků 3 svobodníci a 2 vojíni a vydala se v před!
Když by to Rus uviděl, tak by se strachy podělal a okamžitě by se vzdal.

Hezký den!
18. 04. 2014 | 07:40

Filuta napsal(a):

Tohle je docela zajímavé.

"Rusko… je nyní uznáváno jako centrum globální „vzpoury“ proti globální diktatuře USA a EU. Jeho obecně mírový… přístup je v přímém kontrastu s brutálními a destabilizačními metodami používanými USA a EU… Svět se probouzí do reality, že opravdu existuje, z nenadání, jistý silný odpor a odhodlaný odboj proti západnímu imperialismu. Po desetiletích temnoty se vynořuje naděje.“ (Andre Vltchek, Ukrajina: Lži a skutečnost, Counterpunch)

Prvořadým cílem americké politiky na Ukrajině je zarazit další ekonomickou integraci Asie a Evropy. O tom celá ta šarvátka je. Spojené státy chtějí ovládat tok energie z východu na západ; chtějí zřídit mýtní budku mezi kontinenty; chtějí zajistit, aby byly tyto obchody vedeny v amerických dolarech a recyklovány do amerických státních dluhopisů; a chtějí se napasovat mezi dva prosperující trhy příštího století. Každý, kdo má aspoň útržkovité znalosti americké zahraniční politiky – obzvláště co se týká washingtonského „ukotvování se v Asii“ – ví, že to tak je. USA jsou odhodlány hrát v nadcházejících letech dominantní roli v Euroasii. Vyvolání chaosu na Ukrajině je ústřední součástí tohoto plánu.

Německý podplukovník letectva ve výslužbě, Jochen Scholz, shrnul americkou politiku v otevřeném dopisu, který se objevil minulý týden na zpravodajské stránce Neue Rheinische Zeitung. Scholz uvedl, že cílem Washingtonu je „upřít Ukrajině roli mostu mezi Euroasijskou unií a Evropskou unií“. Chce dostat Ukrajinu pod kontrolu NATO… a sabotovat vyhlídky na „společný ekonomický prostor od Lisabonu po Vladivostok“.

Bingo. To je americká zahraniční politika v kostce. Kdo bude velkým hráčem v největším světovém centru růstu je vše, na čem záleží. Bohužel pro Obamu a spol. USA zaostaly za Ruskem v získávání klíčových zdrojů a produktovodné infrastruktury, aby mohly v takové konkurenci uspět. Byly poraženy Putinem a Gazpromem při každém tahu. Zatímco Putin posiloval diplomatické a ekonomické vztahy, rozšiřoval klíčové produktovodné koridory a tranzitní trasy, a zdolával mnoho překážek házených mu pod nohy americkými slouhy v EK, USA se potácely od jedné bažiny do druhé za likvidování celých zemí, přičemž nedosáhly žádného ze svých ekonomických cílů.

Takže nyní USA hodily svoji podnikatelskou strategii přes palubu zcela a přešly k plánu B, změnám režimu. Washington nemohl porazit Putina v poctivém boji, takže nyní sundal rukavice. Není to snad to, co se opravdu děje? Není to snad důvod, proč byly americké nevládní organizace a tajné služby, a ministerstvo zahraničí, nasazeny, aby rozjely svůj nedbale zosnovaný nacistický puč, který přivedl zemi do chaosu?"...

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5941-obamova-hra-je-putin-lakan-do-pasti.htm
18. 04. 2014 | 07:43

buldatra napsal(a):

V případě, že pude do tuhýho a vojska NATO budou v čele s Němci a Žabožrouty bezhlavě prchat z Ukrajiny (mají v tom praxi) v zádech s nepřítelem, stupeň ohrožení kotlinky bude u čísla 9 Richterovy stupnice, nastane čas, aby zasáhla MOA a osvobodila nás a všecky ostatní, kteří byli převálcováni rozjetým nepřítelem.

Kdyby to nevyšlo, pak zbývají ještě Blaničtí rytíři.
Ale to se nestane.

Citace z ověřeného zdroje:
"Moravská osvobozenecká armáda, v moravštině Oslobodivša armija Moravija nebo také Oslobodivja armija Morave, Ushtria Çlirimtare e Moravës (UÇM) je militantní moravská osvobozenecká organizace".

Takže, chce to klid a nohy v teple, pohoda, klídek, tabáček.
Je to zařízený.
Ač se to zdá neskutečné, vždy se někdo bojeschopný nakonec najde.
Zpravidla tam, kde bychom to nečekali.

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Moravsk%C3%A1_osvobozeneck%C3%A1_arm%C3%A1da
18. 04. 2014 | 07:52

olga napsal(a):

Pane doktore, tak dnes jste mě zklamal. To snad nemyslíte vážně. Všichni víme kdo je původcem všech těchto problémů. Používám slovíčko všichni pro zcela opačný názor. Stejně jako Vy. Neznám člověka, který by mluvil jako Vy. Vy asi obyčejné lidi nepotkáváte. Ani mně se hodně věcí nelíbí. Ale válku nechci. Každou, i tu nejhorší situaci beru pouze jako potřebné poučení. Pro mne. Musím poznat jaká jsem já. A napravit každou, i tu nejskrytější myšlenku. Nic než láska nesmí zůstat. Proto žijeme. Pokud všichni nepochopíme, nebude mír. Jsou Velikonoce. Přemýšlejte. Jidáš byl pouze nástroj. Daleko před ním byl nástroj Faraon...
A platí: Bez Boží vůle ani vlas z hlavy nespadne.
Modleme se za své nepřátele. Ti nám pomáhají poznat zlo, které je v nás.
18. 04. 2014 | 07:56

Ládik!!! napsal(a):

buldatra -
do Tuhého nepůjde, má 100 dní hájení.
18. 04. 2014 | 08:06

Ládik!!! napsal(a):

Já se do boje nehlásím, někde jsem potratil vojenskou knížku.
18. 04. 2014 | 08:08

Cobaya38 napsal(a):

On vám, pánové a soudruzi, šéf KGB Putin, do dvou let zatne tipec, že jste si z celé dnešní euro-rusko-ukrajinské situace dělali srandu; pan hrabě má pravdu, předsedo...!!!-:)
18. 04. 2014 | 08:08

jozka napsal(a):

buldatra:

Ohledne tech blanickych rytiru... udajne byli nedavno spatreni. Snazili se nepozorovane zmizet za hranice.
18. 04. 2014 | 08:18

Pavel13 napsal(a):

Tomik napsal(a):
"...U CASA zadne brneni ani nepridavali - tam si hned uctovali 3x nezli za CASY bezne..."

Tam přidat brnění, stala by se CASA španělská taky jednoživelnou a převážela by koně Převalského maximálně z jednoho konce letiště na druhý, aby rovnoměrně spásali trávu mezi letištními dráhami.
18. 04. 2014 | 08:21

Baba Jaga napsal(a):

Už si to budu muset konečně zapamatovat nastálo: na blogy pana Dr.Dr. Jana B.-B- nelézt, ať je název jakýkoliv. Snad ještě na: Nikdy nechceme vést války a jsme pro jejich trvalý zákaz na celé Zemi.

TZo: Ládik!!!
Neztrácíte úřední doklady v majetku státu nějak často? Kdo Vám opatruje Vaše vlastní účetní?
18. 04. 2014 | 08:24

Pavel13 napsal(a):

Ještě P.S. ke CASÁm. Háva by samozřejmě prachy dostal, protože transportní letouny dodal a transportovat umí. Za drobnou chybku, nelétavost, by nám Španělé vrátili jednu Vodochodskou alku v konzervě (či Vodochodského albatrosa nebo Vodňanské kuře ... čert se v těch ptácích vyznej!).
18. 04. 2014 | 08:46

Ládik!!! napsal(a):

Babo Jago -
knížku možná někde najdu, není ztracená. A občanku mi zneplatnil stát, z neznámého důvodu. Mám novou - bez ní mi nechtěli vydat auto.. Perlička - teď mi změnili adresu baráku, pojmenovali mi ulici - tu, kterou jsem si dělal sám na svém pozemku. Název ulice mi přidělii, doklady mám opět jinak. Kašlu na ně, zaxrané soudruhy.
18. 04. 2014 | 08:50

Mac napsal(a):

Ládík

k tomu, aby tě strčili do první linie žádnou knížku nepotřebuješ. Stačí plechová známka na krk
18. 04. 2014 | 08:57

Ládik!!! napsal(a):

Mac -
a kdo by se odvážil mě tam strčit? Neznám takového.
18. 04. 2014 | 08:59

Ládik!!! napsal(a):

Jedině že by šel přede mnou Lessy, toho nikdo neprostřelí.
18. 04. 2014 | 09:01

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!!
A že tu ulici mohli pojmenovat přímo po Vás "Ládikova"- ale třeba má i nějaké pěkné přírodní trvalé jméno a nemáte tam soukromou ceduli "zákaz vstupu - psům". Jó, pojmenovávání a přejmenovávání je pro úředního šimla ráj.
Krásné Velikonoce přeji všem, pacifistům obzvláště.
18. 04. 2014 | 09:04

Saltzman napsal(a):

Aby zdravě myslící člověk mohl fantasmagorické konstrukci pana Berwida-Buqouye oponovat, musel by vzít především v potaz od věků fungující mocenský systém lidského společenství. Už v Antice lze nalézt prvky v dalších dějinách lidstva rozvíjené v uplatňování a využívání moci. V dnešních časech se název hegemon ukryl do mimikrů ideologií, tak oblíbených k oblbování lidí. Takže když hegemon prosazuje demokracii na cizích územích, znamená to ve skutečnosti jeho "ochranu zájmů" ve sféře svého vlivu, ba i vně na území hegemona jiného.

Nejprve je třeba si ujasnit vztah hegemona a vazalů. Hegemon vnucuje svou vůli vazalům za příslib jejich ochrany s jejich podmíněnou spoluprací. Je v tom i velmi významné hledisko ekonomické výhodnosti. Vazal je zpravidla svázán ekonomicky se svým hegemonem a výhodnost zpravidla vzájemná. Načež si třeba přiznat, jak velký útvar má šanci se stát hegemonem. Výhodnost být hegemonem je jednoznačná a lákavá. Být vazalem není až tak výhodné, jenže prakticky nutné. Neutralita k hegemonům je vlastně nemožná.

Autor mystifikuje možnostmi, které prý měl náš stát v historii. Předně neměl ambice k hegemonu a to z důvodu nemožnosti. Příliš malý, příliš nevýznamný hospodářsky. Proto jen varianta vztahu byl vazal. Československo prostě bylo vazal a tečka. Francie, Británie i USA, to byly mocnosti, které měly nato, aby ovládaly vazaly. Československo ne. Nebýt vůle USA a dalších mocností k rozpadu Rakousko-Uherska, nikdy by nevznikla Československá republika. Takže i k útoku na obsazované Rakousko Německem by musela být od tehdejších hegemonů požadavek k Československu. Mnichovská zrada je vlastně jasný úkaz toho, jak hegemoni selhali při hájení své sféry vlivu. Nově vzniklý hegemon Hitlerovo Německo uchvátilo Československé pohraničí a Československo bez ochrany hegemonů se nevzmohlo na odpor. Odpor totiž byl nežádoucí a Českoslovenští politici do sebevraždy státu nešli.

Můžeme jakkoliv argumentovat ideologickými, mravně etickými, lidsko právními i jinými bláboly pro slabomyslné a stejně nezvrátíme silový zákon lidské společnosti, kde hegemon určuje pravidla a vazal symbiózně, či v pudu sebezáchovy, respektuje vůli hegemona. Prostě Česko dneška si nemůže dělat podle své hlavy a musí respektovat linii, která mu hegemonem je určena. Zatím jsou to USA, které doslova velí NATO. Pokud se EU snad, možná, jednou změní v silový blok rovnocenný USA, pak může dojít i k vazalství k ní, či existenci v superstátě EU, což je ztráta suverenity i v podobě vazala. Pochybuji, že by USA tohle vůbec dovolily bez snahy takovou EU umravnit v poslušnosti, protože ta je v jeho sféře vlivu.

A jsme u té Ukrajiny, která rozhodně patřila do sféry vlivu Ruska a bylo by pro Rusko nevýhodné přepustit tuto sféru vlivu, jestliže povstává opět do síly hegemona. Zda je tam demokracie, či ne, to v těchto vztazích moci není podstatné. Co je podstatné, to je otázka, zda má EU, potažmo USA sílu vazala Ruska Ukrajinu přetáhnout do své sféry. Může být, že zkřížením zbraní a vojsk USA by na to i měla, ale pak je třeba uvážit následky takové troufalosti hegemona. Ono totiž jde především o celosvětové ohrožení při srážce dvou hegemonů. Chce snad autor téhle fantasmagorické konstrukce třetí světovou válku?! To se mi nechce uvěřit!
18. 04. 2014 | 09:06

šašek z Jihlavy napsal(a):

RomIng napsal(a):
Navrhuji v nasi ACR zrizeni utocneho romskeho praporu (Cerni Termiti)na odzrojeni nepritele od vseho kovoveho.
18. 04. 2014 | 06:08
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nejste náhodou nějak zainteresován ve firmě vyrábějící káry-dvoukoláky?
BTW, tolik sběren není k dispozici, ledaže by se to vozilo rovnou k tavicím pecím ve Východoslovenských železárnách.
18. 04. 2014 | 09:18

jozka napsal(a):

Baba Jaga:

k tomu, aby tu ulici pojmenovali po Ladik!!!ovi by musel prave jit do te prvni linie, protoze po zivych se ulice nepojmenovavaji.

Ted mne ale napada, ze by ji mohli pojmenovat po Ladik!!!ovu tatinkovi a argumentovat tim, ze to byl vyznamny clovek. Jeho vyznam by spocival ve spoluucasti na Ladik!!!ove narozeni.
18. 04. 2014 | 09:29

RP napsal(a):

Tři poznámky ke kapitánovi v. v.:
Zajímalo by mě co je to velkorážný tank? "To je asi nějaká novinka"
A Rakousko nebylo obsazováno motorizovanou, ale koněspřežnou armádou, jejíž počet tanků schopných konkurovat těm Československým bylo minimum. Jiné to bylo v taktice jejich použití. Tady jsme bohužel byli poněkud pozadu. A dnes už je známo, že Hitler hrál vabank. Kdybychom nepříteli dobrovolně nevydali svá vojenská zařízení!!! tak by měl velké problémy přesvědčit své lidi k opakováni Verdunu. To jste si spletl s příjezdem Wehrmacht do Prahy, když už v jejich rukách byla značná část českého obranného průmyslu.
A slovansko-keltský živel v Hercynské kotlině je ze své historické podstaty založen na obranném přístupu a toto ovládáme mistrně. Často se mluví o tom, proč jsme se v roce 1938 nebránili. To je nesmysl, my jsme se bránili a dost efektivně tak jak již mnohokrát před tím. Stačí připomenout jen jeden málo známý citát pruského polního maršála svobodného pána Clausewitz: “Pruská armáda musí získat českého bojového ducha”. 600-sté výročí se blíží.
A panu historikovi:
To o té velkohubosti je velice trefné a v českých historických kruzích dost odvážné. Takto se dotknout modly. Je zajímavé kolik lidí je přesvědčeno, že Dr. Hácha byl zrádce, ale Dr. Beneše nikoli, ačkoli Dr. Hácha neudělal nic co by neudělal i Dr. Beneš. Až na to, že neutekl.
A nakonec k tomu poslednímu odstavci. To nemá vůbec nic společného s vojenskou schopností, ale se schopností kupců parazitovat na obranných výdajích. To je hlavní problém vojenských výdajů.
18. 04. 2014 | 09:32

KarelD napsal(a):

Hodně provokativní článek! Češi a Slováci však jsou schopni hrdinství,stejně jako Němci,Rusové,nebo Francouzi (nebo dokonce Poláci). Nutno ovšem uznat, že tato schopnost byla zcela SYSTEMATICKY totalitními vládci (nacisty i komunisty) vč. Edvarda Beneše - eliminována. Nejvíce našich mužů ve zbrani padlo paradoxně za Rakouska - Uherska,. V každé vesnici je pomníček...
Ti z našich mužů, kteří bojovali proti Hitlerovi, bojovali v řadách -opět - cizích armád.
Jsou i vyjímky: například selský rod Mašínů (ti jsou známí) a tisíce bezejmenných, o kterých se dozvídáme jen díky úsilí obětavých nadšenců.. Ti zcela vybočovali z prototypu lidí, které z nás nácko-bolševičtí páni chtěli mít. proto je taky nenávidí část zglajchšaltovaného lidu.
18. 04. 2014 | 09:36

Ládik!!! napsal(a):

Babo Jago -
mohli ji příznačně nazvat "Lesní" nebo "K obzoru" nebo pragmaticky "Slepá". Žádnou ceduli nebudu mít, vítán je každý, kdo nekrade a nepodpaluje. Dali ji název obce, kam podle mapy směřuje (soudruh úředník uměl rozklinout mapu), ale ve skutečnosti jde ke mně a nikam nepokračuje. Prý bude mít na prvních 100 metrech asfalt. Naštěstí další půlkilometr je lesní cesta (dnes tedy ulice).... Včera mi sekačka projela záhonem májovek, půjdu se podívat, jestli nepůjdou posvačit.
Taky přeju krásné svátky.
18. 04. 2014 | 09:39

Ládik!!! napsal(a):

jozko -
to by taky nešlo, táta se drží.
18. 04. 2014 | 09:42

Divobyj napsal(a):

Michal Macek napsal
-prostě klasicky asymetrický konflikt se způsobem guerillového a partyzánského boje,jen přijďte,rusové,váš pobyt zde se stane peklem :)
asi již víte,že tahle guerillová válka začala.Jeden pomatený hoteliér v Ostravě odmítá ubytovat rusy(i když pochybuji,že by někdy před tím nějakého ubytoval).Ten jim to tedy osladil!Ještě prý dodal,že kdyby mooc prosili,pak tedy ano,ale až po řádném prokádrování!
takovéto seky se vymyslet nedají,ty musí přinést život sám:-))))

Multidoktor
jen jsem vám chtěl diskrétně sdělit jednu moc důležitou věc.
Jedna paní povídala,že ani Remek s Gubarevem v tom vesmíru vlastně nebyli,podobně jako Gagarin! Vše se prý událo v jedné speciálně upravené místnosti na dače nedaleko Hvězdného městečka.Tihle "kosmonauti " měli oproti oficiální verzi pouze několikadenní výcvik,aby se naučili plavně pohybovat,jako by byli v beztížném prostoru.Kurz vedl známý ruský mim Racoškin.Prokecl se v Karlových Varech v hotelu Villa Rennan po vypití druhé flašky vodky"Pšeničnaja".
A ještě něco.Všechny předměty,poletující kolem kosmonautů byly zavěšeny na tenkých vlascích zakotvených na stropě místnosti.Tihle dva je jen rozpohybovávali předem nacvičenými pohyby.
Tyhle šokující informace jsem si pochopitelně musel ověřit a představte si,měl jsem kliku!
Na jedné besedě s Remkem jsem si totiž všiml,že mu z pravé kapsy vojenského saka čouhá co? No přece VLASEC!!!
S pozdravem Smrt KGB!
váš oddaný služebník a informátor

Divobyj
18. 04. 2014 | 09:45

Ládik!!! napsal(a):

Dívám se k východu - - na východní frontě klid.
18. 04. 2014 | 09:45

bača napsal(a):

Tolik smíchu za celý rok nebylo vyvoláno uvedenými příspěvky jako nyní na Velký pátek.Autor měl počkat na Čarodejnice. Do boje armády by se měla zapojit ta naše kupa plukovníků a dalších vysokých šarží policie - i s těmi mluvčími majorkami. Za první republiky nebyla u četnictva žádná důstojnická šarže na okrese, ale dnes asi nejsme tak zadluženi.
18. 04. 2014 | 09:45

aga napsal(a):

Aaltzman

Brilantní.
18. 04. 2014 | 09:55

jozef napsal(a):

Situacia naozaj nie je na smiech.

Jak vravi nacelnik generalneho stabu Sedivy /pre aktualne.cz/:Putinovi vsetko vychadza.Ak teda nasledujuca vojna nebude uz na moskovskom uzemi,ale este na vychode Ukrajiny,tak to vydesi aj nacelnika Sediveho Bude nutne,absolutne nutne nemale zvysenie poctu miliard na obranu.Aj v Cesku,samozrejme.
Kde vsak naTo vziat a nelupit?
Ani nacelnik general Sedivy nevie.A ani nezdraha priznat.

Pritom cas chvata.Chvata.

Cinania si tohto roku kupia o dva miliony aut viac,nez v roku minulom.Za hotove.
Dva miliony, to je rocny predaj v Rusku.Celkovy cinsky predaj za hotove uz prevysi predaj EU a USA dohromady.Uz tohto roku.V USA a na juhu Europy percentualne osob nema na jedlo,nez vo vychodnej Europe,ktora je v priemere daleko za urovnou pred stvrtstorocim.
Lebo Brothers a spol ukazali poloprazdne zlate sejfy.

Cinske rezervy a konkurencieschopnost tigrimi skokmi rastu,cas chvata....

Osobne sa modlim,
aby Cinania kupili Wall Street aj so City,aj s Kissingerom a Brzezinskim,aj s Pehem a Sikorskim,aj so Svedmi bojujucimi na poibaltskom a inom protimoskovskom fronte,aj s nacelnikom Sedivym,s dovolenim/nemyslim to v zlom,naopak/ aj s panom Bervidom Janom /porucikom jej velicenstva?/ aj so vsetkymi reslami a Josifmi K, aj s pani Sauerovou,ktora v suzvuku s reslovcami najvacsi slovansky narod vima ako take "zvieratka" - aby ten Wall Street a celu jeho orwellovsku plutorrisu odkupili uz po Velkej noci,urcite do Vsetkych svatych.Najneskor do Vianoc.

Ak kupia Cinania Wall Street,so Saudmi a spol si uz poradia.
V tom je moja najvacsia nadej.
18. 04. 2014 | 10:02

K .V napsal(a):

Bukvo, my přece nechceme vést válku. ŠVEKOVÁNÍ JE O TOM, že až nás NĚKDO NAPADNE, sejdeme se na náměstí a budeme jásat UŽ JE TO TADY, UŽ JE TO TADY, že nám v demokracii nedovolili ztotožnit se s novým okupantem. A nějaká družba by nebyla??? co mají vlastně okupanti zajímavého v nabídce?
18. 04. 2014 | 10:04

vasja napsal(a):

Chci napsat, že Rusáci se infiltrovali i k nám a že sem jednoho aj odhalil u nas v hospodě, když sem byl na pánskym. Stál vedle mne takovej divnej, holohlavej a v maskáčový bundě. Hrozně podezřelej, nikdy sem ho tam neviděl a tak sem si řek že ho prověřim a tak sem se k němu naklonil a do ucha mu potichu řek: "Zdrastvuj maleďec".
Lek se jak prase, vyvalil voči a zdrhnul. Ani se nezapnul.
Pánové bděte!!!
Pan Zaoráleka a pan Pehe maj pravdu.
18. 04. 2014 | 10:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

Saltzman
Byl Kozlík hegemon a Lazar vazal? To mi po včerejší četbě Vančury vrtá hlavou.
Vláčil to nedostatečně vysvětlil, jasný to bylo jen u Menšíka z ovečkou, ale tu mu sežrali Kozlíkovi. Kdo to kdy viděl, kozlík žere ovečky, hejtman je Pivo a host vyhazuje vrchního! Je nám třeba lepších hegemonů.
18. 04. 2014 | 10:20

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Válčení prostřednictvím nasazování životů jiných lidí mě baví.
Zejména pokud je to i financováno z peněz jiných lidí.
Občas se na tom prý dá i něco málo trhnout, víc než v době mírové. Ale tak vysoko zase nevidím, to bych si vymýšlel - kdybych trvrdil, že vím kolik přesně a kdo.

A vůbec, tak za čtrnáct dní stejně opět měním nick, mně může každý verbíř maximálně tak vlízt na záda :

http://www.usdebtclock.org/

Maj prý tam dodělat kolonku : " World War III casualties"
S počtem obětí se samozřejmě bude snižovat nezaměstnanost, na druhé straně se zřejmě bude zvyšovat dluh připadající na jednoho obyvatele, ale může růst produkce a tak se tento dluh možná i sníží, je to i věc výše úroku, jaký budou věřitelé chtít, chtělo by to zavolat do nějaké ratingovky, jak to vlastně zařídí - aby to bylo.
Předpokládám totiž, že lidé z ratingovek v nové kolonce zahrnuti nebudou, jsou potřební jak pro válku, tak pro poválečnou obnovu.
Peníze totiž zadarmo nejsou, je třeba znát jejich cenu, bez lidí z ratingovek by to nešlo, bez nich se nedá smysluplně ani válčit, ani poválečně obnovovat.
Bez lidí z ratingovek by válčení nebylo průhledné, průkazné, pečlivé... a tak ani pravdivé. Začínat, vybojovávat a končit nějakou válku bez lidí z ratingovek by bylo podvodem, klamáním celého národa.
18. 04. 2014 | 10:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

sssssssss! s ovečkou. Z ovečky se stala pečínka a z Ovečkina hokejista.
S kým čím, kdo z koho, svrchu dolů a zevnitř, dočista z hluboka.
Babo, kde jsi, ty to umíš líp!
18. 04. 2014 | 10:24

tablet4411 napsal(a):

Pánové vynikající přízpěvky, nejvíc mě pobavily ti Černí termiti a Maximus :-). :-) :-)
18. 04. 2014 | 10:27

Pavel13 napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
"Dívám se k východu - - na východní frontě klid. "

Jinak na východě dnes vyšlo jasné slunce, zatímco nad západem se převalují těžké mraky. :)
18. 04. 2014 | 10:39

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

jozef

S profesorem Pehem by to Číňanům vyjít mohlo - stačí málo. Stačí škole, ve které každoročně několika oklamaným , nic netušícím nešťastníkům vypisuje diplomy, tak na deset let dopředu zaplatit dotace.

V případe hradního pána Buqouye to bude složitější, protipovodňové zábrany na ochranu jeho zámeckého sídla přindou spíše na desetimiliony, než na statisíce. Plus sud opoldedoku k tomu- no nevím, nevyšlo by levnějc, kdyby sem za nějaký malý honorář dále psal své bestsellery ? A v případě povodní mu pomoct vytvořit řetěz a kýblovat ?

Reslovi stačí deset kilo marihuany, to je v poho, to vypěstujete na kdejakém rumovisku.

Šauerové slibte místo kapitána v čínské rozvědce, taky celkem laciné, hrábne po tom i za cenu, že by musila vyzvídat a dezinformovat v čínštině.

Yosifovi K bude stačit někde pronajmout garsonku, vybavit ji pultíkem s mnoha blikajícími světýlky a potenciometry, propojeným s mikrofonem...a namluvit mu, že když něco píše či když do mikrofonu mluví, tak to i někdo čte či poslouchá. Pro jistotu však zařízení raději vůbec nepřipojovat k napájecí ani k žádné jiné síti, v případě Yosifa K si člověk nemůže být jistý - co za škodu by v takovém případě mohl napáchat. Občas bychom mu zatelefonovali a pochválili jej, že jeho příspěvky na populaci velmi zabírají. K tomu všemu technickému vybavení pak ještě minimální mzda českého typu - a Yosifa K máme definitivně z krku. A to nejen my.
18. 04. 2014 | 10:43

jozka napsal(a):

Ladik!!!

Oj, tak to se omlouvam. Tak opravdu az po te prvni linii...
18. 04. 2014 | 10:55

Sech napsal(a):

Já myslím, že útočit nechceme, no a kdyby nás nepřipravené náhodou nějaký agresor přepadl, tak že bysme se s ním určitě nějak domluvili.
18. 04. 2014 | 11:17

Ládik!!! napsal(a):

sech -
začli bychom chlebem a solí a schválili bychom výši tributu.
18. 04. 2014 | 11:20

Pompeius Magnus napsal(a):

Je to jako vždycky Jasnosti,
Vaše články jsou suverénně ze všech nejpitomnější, ale o to zábavnější je tu diskuse.
Ohledně těch útoků v NDR a Madˇarsku a ČSSR bych si dovolil připodotknout, že se jich dopustil jiný stát - SSSR, zatímco do Krymu si místní pozvali Ruskou federaci. Rovněž bych si dovolil poznamenati, že náš druhý prezident se jmenoval EDVARD a nikoli Eduard, jak ráčíte psát.
No a nakonec, líběj odpustit Jasnosti, ale to hlavní jste nerozvedl, tu nosnou myšlenku přetavení na údernou sílu útočného charakteru. slyšíte to taky: " My jsme ta áármáda líííídová, ve jménu Jana Žižky z Trocnova, ve jménu Jana Žižky, Češi jsou lišky, lišky, na nepřítele!"?
18. 04. 2014 | 11:21

jozka napsal(a):

Co mate proti tributu, to byla normalni taktika. Cesi treba v desatem stoleti platilo tribut do Saska, to platilo tribut Madarum...

Jeste pred par lety, kdyz chteli Amici v Afghu vykourit Taliban, zacvakali Severni koalici, aby nesla proti nim, ale spolecne s nimi...

Prach jsi a prachy te obrati...
18. 04. 2014 | 11:34

stejskal napsal(a):

Jen (a pouze) technická poznámka:

Někdejší ministr zahraničí a druhý čs. prezident dostal od svých rodičů jméno Eduard. Změnil si ho na Edvard ještě před první světovou válkou během svých studií na Institut d'études politiques v Paříži.

Hezké nadcházející Velikonoce všem.

Libor Stejskal
18. 04. 2014 | 11:37

cimprlich napsal(a):

To autor:
Vážený pane,
současný rozpočet AČR je dostatečně veliký. Podle mého názoru ale do armády nepatří desítky, možná stovky "sportovců", obecným lidem nazývaných věšáky na reklamy. Oni totiž nereprezentují stát, ale sami sebe. Odpudivým případem je jistá bývalá lyžařka KN. V době olympiády v Soči jsem se děsil toho, jak je ohrožena obranyschopnost republiky kvůli její nepřítomnosti v armádě na území ČR. Snad by někdo- nejlépe čacký herec a ministr národní obrany uměl vysvětlit, jaký je přínos těchto exotů pro bojeschopnost armády. Socialistický pohrobek Dukla si ale zcela jistě nepřestane hýčkat ty celebrity.
18. 04. 2014 | 11:41

cimprlich napsal(a):

To Jozef 09:55
Jožko, sice souhlas, ale nemyslím, že je nutné u nás zvýšit náklady na obranu. Pokud budete mít čas, všimněte si prosím mého příspěvku v 11:41
Zdraví cimprlich.
18. 04. 2014 | 11:49

Vlasta napsal(a):

Opravdu štěstí, že nemáme žádné útočné zbraně. A to ještě autor zapomněl, že použít Gripeny k něčemu jinému než k vlastní obraně můžeme pouze se souhlasem Švédska, které nám je pronajímá. (Proto možná Američané tak vyváděli, že jsem si místo jejich starých zakonzervovaných stíhaček pořídili nové Gripeny, s nimiž nám nemohou jen tak nařídit někam letět humanitárně roznášet svobodu demkracii.)
Hlavní důvod veškěré nynější západní nervozity z Ruska je v tom, že si mysleli, že Rusko je jednou pro vždy zničeno studenou válkou. A tak to kluci demokratičtí přehnali se zabíráním všech postsovětských republik a ponižováním všeho postsovětského dědictví. A teď se diví, jak Rusové nechtějí demokraticky a svobodně skákat, jak si pár amerických židovských poradců myslí. Ale to je typické pro příslušníky předurčeného národa, že nikdy nejsou schopni logicky správně interpolovat možné následky svých představ, zvláště když pokládají rady všech nepředurčených lidí za bezvýznamné. Ono by možná stačilo, kdyby kromě s náboženstvím a ideologii byli dotyční poradci seznámení s historií Napoleona nebo Hitlera. Ti měli také zničení Ruska už na dosah.
18. 04. 2014 | 12:20

turista napsal(a):

Blog pana Buquoye je pitomost. Nakonec se všichni dohodnou a válka na Ukrajině nebude. Bude se však zbrojit na všech stranách. Putin vypadá sice jako padouch, ale hlavním padouchem na světě není ani Ruská federace, ani Čína. Kolektiv padouchů toužících po "vítězné atomové válce" je tam, kde bychom to nejméně čekali. Krize v Sýrii ukázalo, kdo opravdu chce válku. Je to hra s osudem civilizace. Rusáci a Čína však jsou ve střehu připraveni kdykoliv spálit toho kdo tu válku chce. Bohužel ji chce pouze hrstka vlivných šílenců a nikoliv obyčejní občané naší spřátelené země.
18. 04. 2014 | 12:33

jozef napsal(a):

To 17,5 bilionu

Pan hradny pan
je pan hradny pan,je to gentleman,k tomu porucik specialnych sluzieb Jej Velicenstva,.V kazdom pripade je to suverenna osobnost , vyrazne zorientovana v svojich moznostiach a povinnostiach.
V cisarstve cinskych komunistickych konfucianov neprerobi a neprehra.Urcite sa aj jemu ulavi,aj mu kadeco kvapne,ak bremeno riadenia globalnej dediny /specialne tej casti na oboch stranach atlantickej mlaky/ preberu od lupeznej firmy Joshua Gold a compania prave konfuciani.

Suhlasim, ze pan profesor Pehe je osobnost dostatocne strukturovana /az tak strukturovana,ze nemusi ani citat vsetky clanky s podpismi Pehe/,aby sa bleskovo zorientoval a uplatnil aj v sluzbe konfucianom.Ti platia za dobre a verne sluzby dobre a stale lepsie.V sluzbe konfucianom pan Pehe zbavil by sa aj tazkej tarchy sucasneho politickeho bezdomovectva.

V pripade pana resla a pani Sauerovej mam pocit,ze Cinania zaujmu tvrdy postoj a nariadia,nekompromisne,liecbu.Mozno ta liecba bude aj rychla a ucinna.Kupou firmy Joshua Gold a compania totiz cinania budu mat /ak ich uz dnes nemaju/ k dispozicii vsetky udaje,vratane rontgenu vsetkych buniek dotycnych spravodajcov.Niektore choroby ide lahko liecit aj takto, trojminutovym pohovorom.
Konfuciani maju dost problemov s talibanizovanymi Ujgurmi, reslovskym a sauerovskym bojovnikom urcite zrazia hrebienok....
18. 04. 2014 | 12:35

Yosif K napsal(a):

Válka zbraněmi nebude - to si nemůže dovolit ani Putin. Na územní expanzi pomocí zbraní doplatil i Hitler - snad Putin čte historii a bnude opatrnější než Hitler s územní expanzí mimo Krym -- což jest rezervace ruských zelených mozků zaměstnanců ruských vojenských základen.

Zuřivá válka obchodní už vypukla. Mezi Gazpromem a německými distributory plynu poticjhu zuří několik kolosálních soudních sporů o částky v desítkách miliard EUR. Ruský plyn ze vzdáleného permafrostu na Sibiři je totiž příliš drahý s porovnáním z blízkým a doposud zbůhdarma spalovaným plynem z Afriky, Nigerie, Kataru, Egzptu, Lybie a KSA.

Omezit nákupy ruského plynu lze už dnes, ale na podstatné omezení je nutno posílit nebo zdvojit plynovody z Afriky do Itálie, španelska a na Korsiku a dokončit plynovod "NIGAL" - Nigerie, Niger, Alžír.
Dokončení NIGALU bude mít několk pozitivních efektů:
1) Evropa oproti Ruskému plynu ušetří kolosální peníze. Už nyní je plyn v Evropě za 60% ruské ceny.
2) dojde k velmi podstatnému ekonomickému růstu v Nigerii a státech severní Afriky. Samozřejmě budou kupovat evropské zboží - třeba i místo Rusů.
3) opilý ruský mužik možná bude čím dál tím více zasmušilý. Místo mercedesů si možná bude muset zvykat na Lady-Kaliny které nejde nastartovat ani před všemocným Putinuškou a které se rozsypávají po 250 kilometrech.

Mimochodem - stavba plynovodu mezi Ruskem a čínou vázne - "na doeřešení cenových otázek" a to váznutí trvá již 20 let. Jinak čínani jsou zatím spokojeni v množství i ceně s ultralevným plynem z Turkmeniístánu. Z čínské strany žádný spěch..................

Cituji:
Německý podnik RWE AG uvedl, že souhlasil, že letos bude Ukrajině dodávat zemní plyn, jelikož tato země v potížích usiluje o snížené své závislosti na plynu dodávaném z Ruska.

RWE je první evropskou energetickou společností, co souhlasí s dodávkami plynu Ukrajině, od té doby, kdy politická krize v této bývalé sovětské republice ohrožuje dodávky z Ruska. Tato dohoda ale také zdůrazňuje rozsah, v němž i Evropa, která teď chvatně zabezpečuje Ukrajinu, sama na ruském plynu závisí.

Je samozřejmě paradoxní, že Německo samotné závisí na exportech ruského zemního plynu zhruba třetinou svých potřeb, což znamená, že plyn, který Německo Ukrajině „prodává“, bude ve skutečnosti pocházet z Ukrajiny! „RWE odmítla odhadnou, kolik z jejích dodávek ukrajinské státem vlastněné energetické společnosti Naftogaz bude nejspíš pocházet z Ruska, nebo poskytnout podrobnosti o této dohodě, jako jsou objemy, ceny nebo doby trvání dodávek.“

Co tahle dohoda udělá, je to, že Ukrajině dovolí nakupovat zemní plyn za nižší ceny než ten 81% nárůst cen požadovaný od Ukrajiny Gazpromem v rámci kremelského nepřímého zastavení dodávek plynu této vzdorovité bývalé sovětské republice. V důsledku této dohody „bude moci být Ukrajina přinejmenším částečně odstíněna od nárůstu cen uvaleného ruským OAO Gazprom – který v současnosti dodává velkou většinu dovozů plynu do této země – a před nedávnými hrozbami tohoto státem vlastněného energetického giganta, že jim zavře kohoutek. RWE řekla, že okamžitě začne s dodávkami plynu přes Polsko jen s dodatkem, že plyn bude dodáván za evropské tržní ceny včetně nákladů na dopravu.“
18. 04. 2014 | 13:13

Yosif K napsal(a):

To že plyn z Afriky je o polovic lacinější než plyn z Ruska však Putin před svými ovečkami zatajuje.

Proč tomu tak je?
1) Doposud byl zemní plyn v Africe spalován v kolosálním množství ve flerách nebot většina vrtů byla zařízena POUZE pro čerpání ropy a zemní plan byl obtížný vedlejší produkt. S tím jak roste populace, africké vlády se chtě nechtě musí zajímat i o další peněžní příjmy - anjesnadnější je jímat a prdávat zemní plyn který doposud hořel ve flérách pánubohu do oken.
2) Dopravní náklady z Afriky jsou čvrtinové až poloviční - proti dopravním nákladům z permafrostu na Sibiři.

S levicovým pozdravem "Prokrmuj fašistu Putinušku, posílíš světový mír!"
18. 04. 2014 | 13:20

Dáša N. napsal(a):

Lepší sdělení si člověk nemůže přát! Hurá! Nejsme schopni vést válku! Jak ale zajistit, aby se toto sdělení dalo použít i v případě hnusné NATO, které kam strčí nos, tak sto let tráva neroste.
Mírumilovnost naší armády dokládá, že zakoupila letouny CASA na dopravu mongolských stepních koní do jejich původní domoviny a také člen divadelního sboru v pozici ministra obrany.
Na nás si nikdo netroufne, leda nějaký zbabělec.
V případě nutnosti bychom pak museli požádat na arcibiskupství o zapůjčení církevního bitevního vrtulníku, kterým létal pan Duka v Afghanistanu či svatováclavské děravé přilbice.

Kdo by si myslel, že před velikonoci se zde bude rozjímat, musí být zklamán.
Nebyla by aspoň nějaká rada ohledně skladby velikonočního menu, pane hrabě?
18. 04. 2014 | 13:26

Yosif K napsal(a):

Beneš si dělal naděje že CSR bude mostem mezi ruskem a západem.
CSR bylo 40 let brutálně drancovanou ruskou kolonií.

Pokud si někdo dělá iluze že Ukrajina může být mostem mezi Ruskem a západem, tak to je dost naivní iluze.

Možnosti jsou v zásadě 3:
1) Ukrajina bude drancovanou ruskou gubernií.
2) Ukrajina bude patřit k západu ale bude muset Rusku platit mastné výpalné - takm jak platilo Finsko v letech 1945-1989.
3) Ukrajina bude patřit k Západu a nebude muset platit výpalné Rusku.

Alternativy 2 a 3 samozřejmě předpokládájí že Rusi neobsadí Ukrajinu vojensky k čemuž se očividně chystají.
18. 04. 2014 | 13:28

Gudka napsal(a):

Hoří flera, hoří, do dýmu se noří...

Yosífek to vysvětlí Obalamulkovi, tomu svitne, hurá! Alkajdisté už nebudou muset pracně pronikat do euroatlantických metropolůí, když si budou chtít zchladit žáhu za neuspokojivý orgasmus z včerejšího odpoledne. Vydováději se na plynovodu.
18. 04. 2014 | 14:01

minatomirai napsal(a):

Cinania si tohto roku kupia o dva miliony aut viac,nez v roku minulom.Za hotove.
Dva miliony, to je rocny predaj v Rusku.Celkovy cinsky predaj za hotove uz prevysi predaj EU a USA dohromady.Uz tohto roku.V USA a na juhu Europy percentualne osob nema na jedlo,nez vo vychodnej Europe,ktora je v priemere daleko za urovnou pred stvrtstorocim.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pred 20 lety Cinan jezdil na kole a auto videl jenom ve filmu, ktery mu promitli 1x za rok a byl o Maovi. To jedine auto patrilo jemu.
Na 1000 obyvatel ma Cina 54 osobnich aut, Cesi 437, Rusove 233, Nemecko 531.
Dva miliony auto za rok tedy v Cine predstavuje zlomek, ktery vlastnictvi aut dramaticky nenavysi. Cina si musela vybudovat silnicni infrastrukturu, kterou za Maa nikdy nemela. Potom na ty silnice mohla posadit auta, ktera si ted sama vyrabi, levne. A zacit budovat bydleni pro lidi, stahovat je do mest, aby tito meli duvod auta kupovat.
Zbytku o jedle nerozumim, je mozne, ze se jedna o uhersky, mne neznamy dialekt
18. 04. 2014 | 14:07

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

minatamaraj
http://www.bloomberg.com/news/2013-02-01/china-vehicle-population-hits-240-million-as-smog-engulfs-cities.html

2 miliony, vy trumbero minatomorai, je meziroční přírůstek, naučte se číst text aspoň tak, že mu sice nerozumíte, ale rozpoznáte údaje v něm uvedené - o čem jsou.
Tragédie, tendle tady cosi vykládá o rozumu.Nafukuje se, jak všemu rozumí.

jozef
Nereagujte na něj, mu jde jen o to se pohádat.
18. 04. 2014 | 14:15

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...Pred 20 lety Cinan jezdil na kole a auto videl jenom ve filmu,..."

Před 20 lety, to se psal rok 1994.

http://www.indiana.edu/~hisdcl/h207_2002/autoindustry.pdf

"....The country spent some $3 billion to import more than 350,000 vehicles (including 106,000 cars and 111,000 trucks) in 1985 alone...."
China’s Vehicle Imports, 1981–1990
Year Cars Trucks Total
1981 1,401 20,770 41,575
1982 1,101 7,730 16,077
1983 5,806 8,445 25,156
1984 21,651 28,047 88,743
1985 105,775 111,492 353,992
1986 48,276 64,570 150,052
1987 30,536 17,554 67,182
1988 57,433 14,201 99,233
1989 45,000 12,587 85,554
1990 34,063 18,395 65,430

Year Cars Trucks Buses Total
1991 71,557 23,402 3,490 98,449
1992 158,294 46,685 5,227 210,206
1993 222,336 83,099 6,283 311,718
1994 184,421 74,656 19,956 279,033
18. 04. 2014 | 14:23

minatomirai napsal(a):

2000 NA NA NA 37,200
First half 2001 NA NA NA 39,000
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rok 2001 se ti tam uz nevydal, malomestaku. To jsou importovana vozidla vcetne autobusu, nakladnich aut a osobnich aut. Na vice jak miliardu lidi naprosto zanedbatelne, meli kvoty na importovana vozidla. 39 000 motorovych vozidel za rok je zkratka legracni a temer neviditelne. To opravdu videli cinsti vesnicane vice aut v tom jednom filmu za rok, kdyz se divali na mobilniho Maa.
Pokud si poctes dal a porozumis vsemu, co tam je, najdes tam i odpoved. Neni to prilis erudovany clanek, vydava jej universita v Indiane, nicmene pro tebe naprosto postacujici.
18. 04. 2014 | 14:38

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Yosif K
Už jste vymyslel jak sem na podzim dostat plyn z USA.?
Faxem nebo esemeskou ?
18. 04. 2014 | 14:50

Sms jsou drahé, napsal(a):

euroatlantické poručnictví je zlevní.
18. 04. 2014 | 14:55

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

mynatomaj

Jawohl ! 2014 minus 20 je dle mynatomaj 2001. nekup to, má to z univerzity v Mecce.

Tykej si stejným lhářům jako jseš ty sám, trolliku.

A nezaneřaďuj zdejší blog, dávej si smeti na svůj muslimský dvorek /blog je o chuti JBB si zaválčit, ne se po Pekingu projíždět v autě/. Takže howgh.
(Zatím si nafackuj, pokud ti je přes 240 mega aut v Číně málo.)

P.S. Několi milionů aut není prostě žádné. Dále : jozef psal " aut" / , tj. bez rozlišení/ Jestli vy za auto nepovažujete náklaďáky tak to jsi, trollíku, v životě asi náklaďák, kromě trakaře, který zapřaháte doma za osly .nikdy neviděl.
18. 04. 2014 | 15:02

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Tedy s výjimkou Rakouska. Ale odtamtud nám nehrozí žádné nebezpečí.

No, ako sa vravi - nic nie je nemozne. Rakusko je pre vas, vas, cesky podbrusok. A ten je vzdy najzranitelnejsi. My sme na svoj podbrusok predsa len ostrazitejsi :-).
18. 04. 2014 | 15:08

Stanislav Cerman napsal(a):

Vážený pane JANE BERWID-BUQUOY opravdu nejste schopen vést válku, protože jako ročník 1946 jste jako přestárlý dle branného zákona z armády vyloučen. Tak to válčení nechte mladším!
18. 04. 2014 | 15:21

JAHA napsal(a):

Ad: autor

A teraz vazne.
Tvrdite : Nejsme schopni vést válku!

To si nemyslim. Staci si pripomenut vitazne tazenie napr. Svejka. Alebo urcite nieco vymysli Cimerman. Skratka - smiechom a humorom odzbrojite vsetkych. A ked k tomu pridate jednu tradicnu vlastnost (z dovodu zachovania kludu zbrani ju neuvediem "na plnu hubu"), vitazstvo je iste.
18. 04. 2014 | 15:26

jozef napsal(a):

to cimprlich

Sorry,s tym mojim casom to nie v pohode,takze som Vas prispevok prehladol.
Spravidla dost rychlo rolujem.Zastavim,ak narazim na autora,od ktoreho ocakavam nejake informacie,resp.vazim si jeho postoje.
18. 04. 2014 | 16:01

buldatra napsal(a):

minatomirai

při Vašem vzdělání...
a jaký článek, či zdroj na toto automobilové čínské téma je tedy erudovaný dostatečně?
A jak se to pozná?
Že by čínská mutace Top Gearu?

Poučte nás, rosím.
A klidně přehánějte.
Děkuji.
18. 04. 2014 | 16:16

buldatra napsal(a):

Pane Jaha,

obávám se, že jste vedle jak ta jedle.
Tedy s tím Švejkem.

Švejk byl protiválečný román a hlavní protagonista, obchodník se psy, pan Josef byl cosi jako ničitel zelených mozků Rakousko-Uherských.

Zde jste asi pane JAHA poněkud nepochopil smějící se bestie.

Ale z toho si nic nedělejte, nepochopili mnozí před vámi a tvrdě narazili.
Kde je jim dnes konec?
No vidíte a my jsme stále zde a nemuseli jsme ani vést válku.
18. 04. 2014 | 16:26

Martin1 napsal(a):

Nejsme schopni vést válku!
Ano, západ nás naprosto zneschopnil, začalo to zrušením mnoha zbrojních a leteckých továren a skončilo likvidací všech průmyslových továren, které uměly přejít za týden na zbrojní výrobu a v závěru i oděvních závodů a tak nejsme schopni vést ani KNOFLÍKOVOU VÁLKU i když té jediné se mohli do čela postavit všichni porevoluční ministři obrany včetně posledního kašpara.
18. 04. 2014 | 16:28

jozef napsal(a):

ad minatomirai

"Zbytku o jedle nerozumim",uhersky dialekt.

Opravnene nerozumiete. Ja ked si precitam niektore prispevky nicku jozef,tak tiez im neraz nerozumiem - bez dodania,alebo vynechania nejakej slabiky,ciarky,alebo celeho slova.
Takze skusim svoju uhorcinu "o jedle" nejak doplnit.

Existuje sprava OECD za rok 2012,z ktorej /uz neviem kto/niekto v tlaci citoval.
Ta sprava o.i.porovnava percento ludi,ktori si niekedy nemozu kupit pre seba a svoju rodinu jedlo.To percento sa na Slovensku za niekolko rokov vyrazne zvysilo,asi na uroven priemeru OECD,aj tak vsak bolo vyznamne nizsie,nez v pripade USA.
Existuju urcite rozne statistiky chudoby.
Faktom je,ze po pootvoreni /k nahliadnutiu/ gigabank a ich po ich doplneni majetkom populacie, klesol priemerny majetok cernosskej a hispanskej domacnosti v USA na nejakych 6 tisic. Podla inych statistik.

Vnimajte moju uhorcinu ako poukazanie na trend.Nie tak davno kazdy dospely,kto chcel rozumiet svetu a zachovat seba ,hladel jednu-dve generacie dopredu .
Ako sa vyvija potencial jednotlivych subjektov globalneho trhu?

Porovnajte klucove parametre.

Pritom europania sa /vazalsky/podielaju na decimovani svojho prostredia /Syria atd.atd./.

Cinanov neinteresuju europske vojny.Neingeruju do nemeckeho /neskor aj americkeho/ rozdrvenia Juhoslavie.Len ked bomba padne na cinske velvyslanectvo /v Belehrade/ masovo vyjdu do ulic...
Cinanov nedojima europsky Drang nach Osten,ak to neohrozi ich investicie.Kupuju a zaroven vo svoj prospech posilnuju/ Afriku,zacinaju kupovat stale vyhodnejsie,aj Europu..

Zatial vsetky americke/fuck EU/,nemecke,polske,slovenske,svedske atd investicie do dobyjania povedzme Ukrajiny su v neprospech europskej civilizacie.Su v prospech dzihadistickych spojencov tejto pluto
rise a v prospech Ciny.
18. 04. 2014 | 16:46

Yosif K napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Yosif K
Už jste vymyslel jak sem na podzim dostat plyn z USA.?
Faxem nebo esemeskou ?
18. 04. 2014 | 14:50
Plyn z Alžírska, Lybie a Egypta bude bohatě stačit. Se spolehlivostí dodávek jsou menší problemy než s totalitářskou veleříší opilých mužiků.
Po dokončení plynovodu NIGAL si Putinuška bude moci napouštět svůj plyn do své zadnice.

S levicovým pozdravem
"Prokrmuj fašistu Putinušku, posílíš světový mír!"
18. 04. 2014 | 16:59

Bavor napsal(a):

A ječtě něco pro zasmání:
http://alles-schallundrauch.blogspot.ch/2014/04/nach-scheinangriff-schiffsbesatzung.html

Některá západní média informovala o incidentu dne 12. dubna v Černém moři . Ruská stíhačka opakovaně prováděla simulované útoky na americkou válečnou loď Donald Cook. Dvanáctkrát letadlo typu Su - 24 nalétalo v sobotu večer v malé výšce výšce 150 metrů na torpédoborec USS Donald Cook . Incident probíhal asi 90 minut . Média ale nepsala, co se stalo po tom . USS Donald Cook musel okamžitě odjet do rumunského přístavu, protože posádka byla kompletně ochromena strachem. 27 námořníků amerického námořnictva okamžitě ppodalo demisi a vystoupili. Pentagon přiznal , že finty Su - 24 na americký torpédoborec měly demoralizující vliv na posádku. V pondělí mluvčí Pentagonu potvrdil výše uvedenou událost a nazval vzdušné manévry děsivé a nepřijatelné, protože to přineslo posádce válečné lodi demoralizaci a negativní dopad na obecné psychologické klima . Do události byly dokonce zapojeny dva Su -24. 27 členů posádky torpédoborce podalo demisi a komentovalo své jednání tím, že řekli, že nemají v úmyslu dát svůj život v nebezpečí . Torpédoborec Donald Cook je už třetí lodí v řadě, kterou USA vyslaly do Černého moře v posledním čase. Už dříve vyslali do vod Černého moře fregatu Taylor, ale loď najela na mělčinu v pobřežních vodách Turecka a tak nemohla pokračovat v plnění svých povinností.
Podľe mezinárodních smluv se americké lodě nemůžou v Černém moři zdržovat více jako 14 dní a překročení tohto časového limitu dává Rusku legální právo spustit raketový útok a zničit takovéto lodě bez toho, aby ze strany USA mohlo dojít k vyhlášení války. Posádka a důstojníci lodi, vědíc o této možnosti, se přirozeně bojí o sůj život. I když Pentagon slíbil zvýšit pojištění vojáků z jednoho milionu dolarů na tři milióny, málokoho to uspokojilo, protože mrtvi penize nepotřebují. V důsledku toho musel torpédoborec Donald Cook vyplout s nekompletní posádkou. Uvolnění 27 námorníků ze služby, za kterými můžou následovat další, by mohlo ohrozit plnění svěrených úloh.
18. 04. 2014 | 17:44

K.V. napsal(a):

Yosife, Putin plyn prostě dodá ČÍŇANŮM, NEBO SNÍŽÍ TĚŽBU A BUDE RÁD ŽE RUSKU ZBYDOU ZÁSOBY o další desítky let déle. Ony ty zásoby nejsou bezedné, a Rusko se pod sankcemi nezhroutí, bohužel je to spíše sjednotí proti "SVĚTOVÉMU IMPERIALISMU".
Sankce zničí Evropu, nikoliv Putina, toho spíš posílí
18. 04. 2014 | 18:31

Tomik napsal(a):

BAVORE - mate dosti rozvetveny smysl pro humor :- )))
18. 04. 2014 | 18:46

Tomik napsal(a):

K.V. - mam pocit ze Putin je uz posilen dostatecne:

http://www.celebritynetworth.com/list/top-50-richest-politicians/
18. 04. 2014 | 18:49

Rudi Koutek napsal(a):

turista napsal(a):
"Blog pana Buquoye je pitomost. "

Mam pocit, ze vetsina blogu pana Buquoye je pitomost.
18. 04. 2014 | 19:51

Tomik napsal(a):

ALKOVANI ZA MNOHO MILIARD

Jak rekl klasik:

Moderni raketa umistnena na drevenem dvoukolaku tazeneho kozou zlikviduje nejdlepsi tank na takovou dalku, ze v tom tanku ani netusi ze se neco deje.

Stejne tak kdyby se na stavajici letouny ALKA zavesily posledni verze “sidewinderu” plus zamontovala prislusna elektronika, tak se potencionalni nepritel v letounech SU ci F, nebo Gripen ani neodvazi priblizit ke vzdusnemu prostoru CR, protoze lepsi raketa zavesena pod vetronem BLANIK zlikviduje nejnovejsiho Suchoje kratce pred tim nezli se vubec probere.

Takze ty ALKY ktere puvodne staly kazda skoro miliardu (se skladovanim) a ted se je ted pokouseji prodat asi za 12 milonu kacek za kus, by mohly aspon neco – jsou to porad jeste hezka letadla.

Ale to by se ale negripenovalo a nemohly by se stavet dalsi stomilionove vily na predmestich Prahy, Toskanu a Monaca.

ZDAR !
18. 04. 2014 | 20:45

JAHA napsal(a):

Ad: Buldatra
Boooozeeee!
To clovek nemoze urobit vtip len tak. Musi niekomu vsetko vysvetlit, okomentovat, aby pochopil. Myslel som, ze ked napisem autorovi, ze "TERAZ NAOZAJ VAZNE" a spomeniem Svejka a Cimermana, ze sa to da pochopit, ze srandujem. Ako vidim, neda. Este ste zabudol feldkurata. Ten nicil c.k. armadu na rozdiel od Svejka tiez UVEDOMELO, ale sofistikovane - akoze chlastom. ale v skutocnosti rozkladal bojoveho ducha bizich bojovniku svojimi kaznami a svojimi sexualnymi chutkami. V rozbore mozete pokracovat.
Co uz :-).
18. 04. 2014 | 21:01

JAHA napsal(a):

A este dovetok - tie "smejici sa bestie" tam v mojom prispevku ste mali tiez, len neviete citat medzi riadkami, citujem pre velky uspech:
A ked k tomu pridate jednu tradicnu vlastnost (z dovodu zachovania kludu zbrani ju neuvediem "na plnu hubu"),...

My sme tiez narazili, az sme sa odrazili:-).
18. 04. 2014 | 21:04

Tomik napsal(a):

BULDATRO - nenechte se vyprovokovat,

na Vasi obhajobu musim uvest ze velke mnozstvi tragickych nehod slovenskych umelkyn

v Czechach bylo oduvodneno tim ze jeste pred 20 lety tyto jezdili voziky tazenymi kozou

ci kravkou, coz nevyzadovalo prilis pozornosti a koukani prednim okenkem, protoze

kdyz nezastavila vodiczka, tak v pudu sebezachovy zastavilo tazne zvire - zvyk je

zelezna kosula a s chlopy to bylo nemlich...stejne.

A bohuzel se to otrelo trochu i na moravu...

ZDAR !
19. 04. 2014 | 00:17

honolulu napsal(a):

Vola se JAHA, JAHA, JAHA, Honolulu se chce omluvit za nadavani Slovakum.
To jsou fain kluci ! Dival jsem se na videa ze Slovenska a moc se mi libila pisnicka.
"Rubaj a rez do krve, vsak to neni poprve, dokud panem doma Slovak nebude".
Oni tam maji stranu vlastencu nacionalistu. Tak to je OK
19. 04. 2014 | 00:56

Divobyj napsal(a):

honolulu

Hahaha! vy jste prostě zdejší mazák!
19. 04. 2014 | 01:13

JAHA napsal(a):

Ad: honolulu
Ospravedlnenie sa prijma.
Akurat, ten text nie je presny, ale mazaci si to mozu divobyjne dovolit:-)..
19. 04. 2014 | 02:04

JAHA napsal(a):

Ad: Tomik
A nieco, na com by sa dalo naozaj zasmiat nad urovnou IV. cenovej skupiny nemate? Ci vedome urazate "buldatru" a pripadne dalsie nicky?
19. 04. 2014 | 02:12

minatomirai napsal(a):

Existuje sprava OECD za rok 2012,z ktorej /uz neviem kto/niekto v tlaci citoval.
Ta sprava o.i.porovnava percento ludi,ktori si niekedy nemozu kupit pre seba a svoju rodinu jedlo.To percento sa na Slovensku za niekolko rokov vyrazne zvysilo,asi na uroven priemeru OECD,aj tak vsak bolo vyznamne nizsie,nez v pripade USA.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dekuji za snahu vysvetlit, jozefe, vzhledem k tomu, ze jste reagoval a venoval cas odpovedi, delam totez. Mate na mysli zrejme neco takoveho:
http://www.oecd.org/berlin/47570121.pdf

Nevim, zda jsem pochopil spravne, mam s vasi slovenstinou problem, vinu davate dzihadisticke pluto risi. Koho mate na mysli, nevim. Vetsina rozvinutych statu ma dostatecnou socialni politiku na to, aby se postarala o ty sve nejzranitelnejsi, deti a stare. Tim se vyznacuje socialne vyspely stat, mezi ktere jiste i Slovensko patri. Jsou pripady, kdy lide propadnou onou socialni siti, nevidim za tim vsak vinu statu, navic to jsou pripady ojedinele.

Pritom europania sa /vazalsky/podielaju na decimovani svojho prostredia /Syria atd.atd./.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nevim, nakolik vazalsky se kdo podili na niceni prostredi, zda se, ze je to to historicky fakt ve vyvoji vsech civilizaci, teprve soucasna moderni civilizace zacina chranit svoje zivotni prostredi s vetsim ci mensim uspechem, ovsem vedomi toho, ze je to treba, existuje vsude.

Zatial vsetky americke/fuck EU/,nemecke,polske,slovenske,svedske atd investicie do dobyjania povedzme Ukrajiny su v neprospech europskej civilizacie.Su v prospech dzihadistickych spojencov tejto pluto
rise a v prospech Ciny.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na Ukrajinu se bude jednou pohlizet jako na historickou anekdotu mocenskych zajmu, ktera neni zasadne nijak dulezita pro dalsi vyvoj spolecnosti. K tomu patri i anexe Krymu Ruskem. Osobne nemam nejmensi problem s vizi budoucnosti, kde Cina bude rozhodujici politickou a civilizacni silou ve svete. Jidlo a sex zarucuji vetsinou uspesnost civilizace, Cina muze jit jenom prikladem.
19. 04. 2014 | 05:10

Kleofáš napsal(a):

to bavor:

první část historky s letadlem a US ship Donald Cook popisují wp i guardinan. Kde jste sebral tu druhou část o úprku amerických mariňáků, to ví jen bůh. Jesti vy si z nás neděláte p.del?
19. 04. 2014 | 05:30

buldatra napsal(a):

Tomíku,

k těm kozám a zápřahům.
Kozy máme na Moravě v úctě až nábožné, by co víc, obdivujeme je.

Snad nejkozatější baba, co jsem kdy viděl a znal, byla ze sósední vesnice a kdekdo z kámošů si přál mít ji doma.
Dnes jí táhne na padesátku a už to halt není co to bývalo.
Navíc, když se vdala, tak, zdá se, do zápřahu byl umístěn její starej.

Inu, cesty páně a koz jsou nevyzpytatelné.

Pana Jaha je třeba občas decentně popíchnout, páč on bude nejspíš záhorák a záhoráci se rádi vytočí, což my vod Brna kvitujeme s povděkem.
Víme například, že záhoráci kopó studně zešikma.
Aby mohli vyvážet hlínu kolečkama.
Akorát neradi slyší, že se o tom ví a mluví.
19. 04. 2014 | 07:55

JAHA napsal(a):

Ad: buldatra
Na vtipoch o zahorakoch sa rad pobavim i ja.
A na najblizsie okolie Brna mi nesahejte - byva tam dcera s vnukom a zatom:-).
19. 04. 2014 | 10:23

Tomik napsal(a):

JAHO,

Buldatra - jehoz moudre hravosti si mnoha leta zde vazim, ma ocividne pravdu s temi

studnami - protoze vy zrejme nemate ani poneti o cem byla rec. Vygooglujte si laskave

nasledujici jmena: Rolincova, Jakubiskova, Rezesova - a nejenom se Vam objasni o co

jde, ale mozna tam najdete i zminku o tech vozicich tazenych skopovym - budete li hledat.

Ale vyhovarat se na to ze mate nejake pribuzne v Czechach - to uz je temer jako v

Norimbergskem procesu.

Ublizeny rasismus zde na mne prosim nezkousejte - ja mam slovaky rad, zejmena ty

zenskeho pohlavi, kterych jsem v mladi mozna zevrubne poznal vice nezli Vy sam.

Preji Vam prijemnou nedeli.
ZDAR !!!
19. 04. 2014 | 16:50

JAHA napsal(a):

Ad: Tomik
IV. cenovu skupinu nepozdvihnete na III. takymito hlupostami akymi ste 2 x reagoval na mna. Ja som o pribuznych v Cesku pisal buldatrovi, nie Vam, Vy nemate ani sajnu, o com je rec a asi ako dlho, na rozdiel od Vas si s buldatrom "laskujeme" na ACZ.
Ak by som cosi chcel o pribuznych v Cesku, tak o tom som pisal davno, nez sa moja dcera do Ceska vydala. Mimochodom, to som tiez pisal pred X rokmi, minimalne kazda tretia rodina ma v Cesku ma v pribuzenstve Slovaka, ci Slovensku.
Ja som buldatrovi odpovedal takto preto, ze pisal o BRNE.

Myslim, ze s Vami som stravil viac casu, nez je to zahodne, ale na prvykrat sa slusi:-). Peknu nedelu i pondelok.
19. 04. 2014 | 17:23

Tomik napsal(a):

Mate samozrejme pravdu JAHO,

ovsem Vase cisla (prestoze nepochybuji o jejich spravnosti), jsou trochu jednostranna

a zdaleka nevytvari presny obraz situace...

Napriklad - slysel jste nekdy o nejakem Cehunovi ktery by zil na Slovensku, aniz by se

tam skryval pred mafii, danovym uradem ci policii CR? Ja tedy ne ...

ZDAR !!!
19. 04. 2014 | 18:03

Josef napsal(a):

To ,že nyní generální tajemník NATO p.Rassmusen uděluje žluté karty v závěru své kariéry je tragikomické.On celé funkční období neudělal nic pro vznik jednotek rychlého nasazení zemí EU.NATO je slabé a je to zásluhou celé plejády gen,tajemníků a hlavně dvojaké politiky USA,které nepotřebují aby země EU nebo NATO měly ozbrojené bojeschopné síly rychlého nasazení.Samozřejmě ,že to vyhovuje hlavně levicový politikům a jejich vládám.Je to dlouhodobá pštrosí politika,máme přece za spojence supervelmoc USA.To je sice pravda ,ale ona to je slábnoucí supervelmoc,ale hlavně má ekon.nesplatilné dluhy a to je mlýnský kámen na krku USA.Ukrajinská krize to je nebezpečný zádrhel, EU dělá svoji politiku neobratně ,protože si je vědoma své vojenské slabosti.EU má dvě jaderné mocnosti Francii a V.Britanii,obě země jsou ek.slabé a hlídají Německo.Do zajištěné budoucnosti EU nelze jít bez smazání omezujícící limitů zbrojení z výsledku. II.svět. války vyplývající pro Německo.Bez možnosti aby Německo bylo vojensky silné stejně jak Francie nebo V.Britanie, není obrana EU zajištěna.Na tento fakt nechtějí slyšet USA a V.Britanie.Stálý vojenský protektor USA nad EU a Evropou se ukázal v Ukrajinské krizi jako dlouhodobě neudržitelný a dochází k takovému extrému,že Polsko požaduje ozbrojené síly USA na svém území.To je geopolitický signál světu o vojenské slabosti EU a NATO. Přijdou ještě horší krize než je ta Ukrajinská,jen aby nebylo pozdě pro Evropu a její voj.síly.To co předvedla EU je něco podobného jako zhroucení ozbrojených sil Ukrajiny a neschopnost udržet pořádek zemi která spěje do chaosu.Jaruselský musí být se současného Polska zděšený.
19. 04. 2014 | 18:50

Gerd napsal(a):

Pane Jane Berwid-Buquoy,

napsal jste:
Existují tři nejtenčí knihy na světě: Dějiny ruské demokracie. Dějiny německého humoru a Lexikon hrdinských činů československé armády.

Nemáte pravdu se zesměšňováním československé armády. Až do roku 1938 byla ještě akceschopná. Málokdoví, že vedla i dvě obranné války na československém území. jednu na Těšínsku proti Polsku a druhou proti Maďarsku.
Proti Polsku se jednalo o válku sedmidenní od 23. ledna 1919 do 30. ledna 1919, casus beli bylo porušení prozatímní dohody Polskem (konání celopolských voleb ve sporném území a odvody místního obyvatelstva do polské armády). Československá armáda tehdy zachránila pro Československo polskou armádou obsazená města Karvinou, Havířov, Těšín, atd.
S Maďarskem se jednalo o konflikt rozsáhlejší, probíhal v letech 1918 - 1919 na území Slopvenska, Sedmihradska a Podkarpatské Rusi. Šlo zejména o Podkarpatskou Rus a jižní Slovensko. Maďarsko tehdy ztratilo 71,5 % území, které si nárokovalo jako nástupce Uherska, včetně území s maďarskou většinou obyvatelstva.

V obou konfliktech československá armáda obstála se ctí a vyhrála je. Není pravdou, že československá armáda nikdy nebojovala, ve své době šlo o funkční celek zkušených vojáků se zkušenostmi se všemi typy zbraní z 1. světové války. Jednalo se o protřelé fronťáky, žádné salonní kavárenské opilce.

Chápu, jakým záměrům sloužíte a že se hodí podlamovat vlastnenctví a morálku obyvatelů ČR prohlášeními o armádě. Jde ale o čirou propagandu s použitím lživých informací.

Rasmussen je evidentně mimo, zastánce zastaralých názorů na vedení války. Dnes se obranné války vedou evidentně jinak, s minimem prostředků, vše s ručními zbraněmi a nejsou zapotřebí žádné nákladné hromady obrněného šrotu. Rasmussen jen dokazuje, že se NATO nijak nepoučilo z konfliktů v Somálsku, Iráku a Afgánistánu. Hrimady ručních zbraní, RPG a dostatek odhodlaných bojovníků udolá i jinak silnějšího a lépe vyzbrojeného nepřítele. A jak ukázala vietnamská válka, konflikt se dá prohrát, i když vojensky vyhrajete všechny bitvy. Jde jen o to, komu více vadí rakve s padlými ve zprávách. A tady NATO tahá za hodně krátký konec lana.
19. 04. 2014 | 21:34

Joe Ratata napsal(a):

Gerd
Drdr koná velmi záslužnou činnost (pro své chlebodárce) a ukazuje české dějiny tak, aby bylo vidět, že vše, na co by Češi mohli být hrdí, bylo nízké, podlé a podrazácké.
Takto lze osvětlit dějiny každého národa, neboť dějiny většinou nedělají hrdinové bez bázně a hany, ale spíše shody náhod a příležitostí.
Národy kolem nás si vytvářejí hrdinné mýty, které vydávají za skutečnost, jen u nás se vždy najde dost napravovačů historie a uvaděčů na pravou míru a to nikoli vědeckých historiků, ale beletristů, či spíše bulvárních bájeslovců dějin. Najdou si osobnost či událost a nakydají hnůj.
Drdr nazývá První republiku Francouzským protektorátem, což je samozřejmě nesmysl v porovnání se skutečným protektorátem za III.Říše jen proto, že vlády ČSR z vděčnosti, ze strachu z Německa a z bláhové naděje, že Francie ve vlastním zájmu ČSR pomůže, snad až příliš moc nechávali Francii mluvit do svých záležitostí.
Drdr dobře ví, že není ani tak podstatné jaké byly dějiny, ale jaký je jejich výklad a národ, který nebude hrdý na své dějiny, nebo se dokonce za ně bude stydět, se bude daleko snáze ovládat a nechá za sebe rozhodovat ty z "hrdinských" národů.
Ty přednášky, co tuplovanej dochtor dává k dobru na zámečku v Měšicích, to asi bude síla.
Škoda, že sílu svého génia Bukoá nenapře na něco pozitivního v českých dějinách, nebo tu žumpu neotevře i dějinách "hrdinných, vyspělých a civilizovaných" národů.
19. 04. 2014 | 22:42

santawizard napsal(a):

Pane hrabě:
Půjde teďka Ukrajina do Nata ,ale Rusko se stane neutrální jako Švýcarsko?
20. 04. 2014 | 14:23

e.m. napsal(a):

no tak zas na druhou stranu po seriálu o manželích Benešových, pí Horákové a možná dalších dílech téhož od tohoto autora, které jsem přehlédla, a s přihlédnutím k autorově přiznání, že jest důstojníkem britské tajné služby, atd. a podobně, nelze přehlížet, že jsme vybaveni solidním zástupem špionů..............................;-) což nemusí být tak špatný počinek!
20. 04. 2014 | 15:02

Rudi Koutek napsal(a):

Gerd napsal(a):
"Proti Polsku se jednalo o válku sedmidenní od 23. ledna 1919 do 30. ledna 1919, casus beli bylo porušení prozatímní dohody Polskem (konání celopolských voleb ve sporném území a odvody místního obyvatelstva do polské armády). Československá armáda tehdy zachránila pro Československo polskou armádou obsazená města Karvinou, Havířov, Těšín, atd."


Zachranila mesto Havirov?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hav%C3%AD%C5%99ov
20. 04. 2014 | 16:14

Gerd napsal(a):

Joe Ratata,
já vím, že pan Berwid - Buquoy si vykládá historii svérázně, ale v tom se zřejmě zhlédl u hrdinských národů. Vše, co Češi, Moravané a Slezané vykonali ve 20. století, bylo podle něj nedobré, zatímco ony hrdinné národy, z nichž jeden měl dlouhodobý záměr Čechy vyhladit a ty vhodné a pracovité vysídlit na Sibiř (nebo do Patagonie), konaly jen samé dobre, jen občas byly svedeny šíleným stratégem.
A tak je historie upravována k obrazu chlebodárců, pořád se jedná o ten drang nach osten, a k tomu se hodí ukazovat, že československá armáda nikdy ničeho nedosáhla. Skutečnos tje zhola jiná, vedla celkem 4 války, a všechny vyhrála. V 1. i 2. světové na konci stála na vítězné straně, s Polskem vyhrála, s Maďarskem také.
Pravda, záměr blogu byl původně jiný, ukázat, že dnes je česká armáda akce neschopná, ale v diskuzi JBB odhalil ledví.
Takže když se JBB ponoří náhodou do historie, zjistí, že Češi a Moravané měli spoustu vynikajících vojevůdců, kteří války vyhrávali. Jan Žižka z Trocnova byl vojevůdce nikým neporažený, dnes vydávaný za lapku, i když v té době se chovaly všechny armády stejně. Dají se najít i jiné příklady, ale to by bylo na dlouho.
Zkrátka nezpochybnitelným faktem ke vzteku proněmecké šlechty a katolických kruhů, nábožensky vlažní Češi žijí ve stejném středoevropském prostoru už přes 1000 let a přes všechny snahy tvrdošíjně odolávají vyhlazení.
Doufejme, že to tak bude i nadále.
Jen na okraj prohlásím, že činnost sudetských Němců před Mnichovem 1938, tak hojně adorovaná JBB, by v dnešním měřítku byla hodnocena jako terorismus a K.H.Frank by byl hodnocen stejně jako Usama bin Ládin. přítel JBB K. Schwarzenberg se v prezidentském duelu krutě mýlil, E. Beneš by nestál v Haagu jako válečný zločinec, ale byl by naopak oslavován jako bojovník proti terorismu. A jak nás poučil příklad UCK v Kosovu, Abu Graib v Iráku, či Guantanámo na Kubě, když je státník na správné straněvítězů, jeho činy nepodléhají zkoumání mezinárodního osudu pro válečné zločiny. Tam patří jen poražení, vítězové nikdy. Opět příklad, i Britové a Američané měli koncentrační tábory za 2. sv. války . Nějak nikdy nebyla jejich humánnost zkoumána, zato zvěrstva nacistů byla zdokumentována hojně.
Ale JBB oplývá neochvějným názorem nepodléhajícím jakékoliv kritice.
20. 04. 2014 | 22:04

e.m. napsal(a):

:-] jmenuji se Buquoy, JB Buquoy... protřepat, nemíchat... agent jejího veličenstva s povolením žvanit....

nic ve zlém, pane JB, recenze bývají ostré z podstaty.
Nicméně vzhledem k tomu, že předválečné Německo obývalo 15 milionů sudetských Němců /odhad nejbližšího v budoucnu prezentovaného údaje podle rychlosti zpětného množení ve statistikách různých německých autorů na aktualne.cz/ a moji čtyři prarodiče, o nichž o jediných zichr vím, že němci nebyli - mno tak to by se asi nad sebou měli němci vážně zamyslet.... ;-) od 4 lidí těžko čekat, že to vytrhnou

kromě toho začínám být silně otrávená -- proč bych sakra měla vést za němce nějakou válku???
21. 04. 2014 | 08:55

Joe Ratata napsal(a):

Tuplovanej dochtor má Beneše za křiváka a podvraťáka, přestože jeho mezinárodní přehled a odhad budoucího vývoje byl přesnější než Francouzů a Britů.
Rozhodnutím vítězných mocností jsme se pak zbavili věčných potížistů, podivným dialektem hovořících Čechů považujících se za Němce.
Už se silně podlomeným zdravím pak Beneš ještě zabránil občanské válce a návratu předválečných poměrů, za čož mu noblesní šlechtic a soukmenovci dodnes nemohou přijít na jméno.
21. 04. 2014 | 11:31

Willy Messerschmidt napsal(a):

Zaplať Pánbůh, že nejsme. Snad ji tedy nepovedeme. Protože kdyby ano, měl by nepřítel v tom nebetyčném bordelu, který panuje ve všech českých institucích s armádou v čele spojence, jako ještě nikdy.
22. 04. 2014 | 08:58

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Teda.. opravdu vám fantazmagorie nechybí, pane Berwid-Buquoy.

Nedal jste si snad, před článkem s presidentem nějakou tu lahvinku? Není přece možné mít takovou vygradovanou a bezbřehou fantazii jenom tak, bez nějaké té podporné látky. Nebo snad ano? Nevěřícně koukám.
22. 04. 2014 | 12:17

Jan napsal(a):

Nejsme schopni vést válku?
To je bezesporu pravda, ale až Pánbůh dopustí (i motyka spustí) a kapitán JBB se konečně stane ministrem obrany, tak se poměry radikálně změní. Naše chrabrá armáda dostane útočné tanky, střely s plochou dráhou letu a hlavně zbraně hromadného ničení, včetně atomových. To jsou skutečné "předvolební sliby" pana kapitána.
Jenom mi není jasné, jak chce pan budoucí minictr zajistit našemu zplundrovanému státečku členství v "atomovém klubu" a od koho a hlavně za co, to všechno koupíme...
22. 04. 2014 | 20:06

Gerd napsal(a):

Všichni se mýlíme, Jan Berwid-Buquoy si zde jen testoval ochotu a schopnosti čtenářů blogu zaútočit na pevnost Tábor-Měšice. Zdá se, že se strachovat nemusí, cepům odzvonilo. Ale silně se rozmáhá boj beze zbraně.
:-)
23. 04. 2014 | 22:07

Jan napsal(a):

Pane Gerde ,
útok na fortifikaci-zámek Měšice je předem odsouzený ke krvavému nezdaru.
Kapitán má ku obraně k dispozici špičkově vycvičenou jednotku složenou z personálu zámku, zocelenou častými nočními poplachy (to když si pan vévoda přihne) . Zejména komorná, která prošla v Čečensku výcvikem na "černou vdovu", je likvidační element pro každého útočníka. Již dávno nejsou vyzbrojeni jen cepy, ale mají také soudobou výzbroj včetně střel s plochou dráhou letu Tomahawk . Podle nejnovějších vojenských analýz by zámek nedobyl ani prapor Rangers a dodonce i sotňa ukrajinských banderovců z Majdanu by si v Měšicích vylámala zuby...
24. 04. 2014 | 18:25

Gerd napsal(a):

Pane Jane,
po studiu topografických prvků jsme nabyl dojmu, že pevnost lze dobýt za příznivého počasí. Je nezbytné počkat ve skrytu místních polí osázených kukuřicí jen na pořádnou průtrž mračen. Kolem zámku není příkop, veškerá záplavová vlna i s bahnem půjde rovnou do zámku. Vhodně nasměrovaný kmen vykoná funkci beranidla. A jednotka bahnem olepených záložáků unikne i bystrému oku komorné. Jen zbraně je nutné chránit gumovými návleky malých velikostí, pouze na horskou houfnici je možné použít standardní rozměr pryžové ochrany. A přeci jen, čačtí čeští záložáci jsou jiné kafe než banda rednecks z amerického jihu či setnina zaostalých mužiků odněkud z ukrajinské stepi. Sklepy budou zachráněny do poslední kapky. O akci se zmíní tisk. :-)
24. 04. 2014 | 22:15

Jan napsal(a):

Pane Gerde,
musím konstatovat, že Vaše vojensko- taktická analýza dobytí fortifikačního komlexu v dadém terénu je velmi kvalitní. Soudím tak, že jste absolventem některé prestižní vojenské akedemie za oceánem.
Veliteli pevnosti tak nezbývá než urychleně reorganizovat a přecvičit svojí jednotku pro boj v zaplavených a smrdutým bahnem zamořených zámekých katakombách.
Stálo by též za úvahu zadat vojenské kontrarozvědce úkol objasnění loňské potopy na dotčeném zámku. Nemusel to být pouze důsledek řádění živlů, nýbrž se mohlo jednat o zkušební sabotážní akci.
26. 04. 2014 | 11:33

Gerd napsal(a):

Pane Jane,
na analýzu stačí turistická mapa a trochu přemýšlet. Ale na povodni bych žádnou testovací akci nehledal, spíše došlo k náhodnému nahromadění nepříznivých podmínek, zejména nevhodné skladbě na výše položených polích. Pokud máte nějaké důkazy, můžete po zemědělcích vymáhat náhradu škody.
Místo školení jednotky pro boj v katakombách ji raději nažeňte na zemní práce, vykopat kolem zámku vodní příkop. Z navršené hlíny vytvořit ochranný val. Pak postačí jen vybudouvat 4 kulometná hnízda v rozích zámku a jedno mobilní na posílení obrany. Útočícího nepřítele pak ponechte dojít až do prostoru křížové palby dvou kulometných hnízd.
Vybudovaná fortifikace se pak bude hodit proti jakémukoliv nepříteli.
27. 04. 2014 | 10:55

Jan napsal(a):

Pane Gerde,
Vše nápady jsou opět vynikající, ale má to jeden háček. Personál dotčeného zámku je sice schopen vojenského výcviku, ale k manuální práci na kopání příkopů jsou nepoužitelní. Jsou totiž líní jako jak vandrák v červenci, zlí jazykové tvrdí : " Jaký pán, takový krám".
Vaši vojensko-taktickou studii o využití přívalové vlny k devastaci opevnění bych si dovolil mírně zdokonalit.Ve vhodou chvíli bych nechal pomocí výbušniny protrhnout hráz přilehlého rybníku. Nikdo neuteče.
27. 04. 2014 | 14:54

Gerd napsal(a):

Pane Jane,
na líný personál je nejlepší změna vlády na zámku. Ale ani to snad není nutné od té doby, co byl vynalezen bagr.
Rybník neničit, rybníku je škoda. A obránci zámku dovedou utéci do vyšších pater. Jedině snad, kdyby zámecký pán organizoval zahradní slavnost a personál zámku by se celý otáčel mezi hosty. Pak by byla devastace hráze rybníku jen činem srovnatelným s biblickou potopou.
A k loňskému vytopení, tj. zásahu vyšší moci. Znáte film Muž, který žaloval Boha? Jestliže se církve prohlašují za zástupce boha na zemi a čerpají z toho různé výhody, pak jsou také povinni Boha zastoupit v případech, kdy zásahem vyšší moci (Boha) dojde ke škodě.
Zažalujte Dominika Duku!
28. 04. 2014 | 18:38

Jan napsal(a):

Ten film bohužel neznám, ale napravím to.
Ta žaloba na preláty má logiku, ale nevěřím, že orgáni činní v trestím zřícení něco zmůžou. Ti mají tak akorát na Ratha(a to kdoví jestli). Na Vatkán nemaj koule(ani Bradáčová).
28. 04. 2014 | 19:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy