Nechť Voříšek laskavě drží hubu!

08. 05. 2014 | 12:01
Přečteno 4083 krát
Výkony evropského soudnictví jsou doslova pod psa. Ne, že by snad bylo v české justici všechno v pořádku - to bych si nedovolil tvrdit, ale mohu oběti našeho soudnictví ubezpečit, že jinde je to ještě daleko horší, i když se to zdá být neuvěřitelné. Podle neoficiálních statistik je vrcholem evropské soudcovské pitomosti na prvním místě Belgie. Po ní následuje Rakousko a Polsko. Ovšem i Německo dělá, co je v jeho silách...

Bavorské justici se dokonce podařilo odsoudit psa. Čtyřnohý, rasově těžko identifikovatelný delikvent jménem Pico (česky cca. “Voříšek“), se provinil tím, že štěkal, když neměl. Prostě si zaštěkal v nevhodnou dobu na nevhodném místě. Byl zatčen a postaven před mnichovský Obvodní soud. Podle německého deníku “Die Welt “ štěkal Voříšek na náměstí na shromážděný dav, truchlící k výročí obětí obou světových válek. Tím prý onoho dne rušil důstojný průběh slavnostní piety. Alespoň tak to definoval předseda soudního senátu, vrchní soudce JUDr. Jürgen Hanselmann.

Pro Voříška to vypadalo od samého počátku špatně. Když se soudce dozvěděl, že psovi je šest let, patrně neměl pochybnosti o jeho schopnostech vykonávat právní úkony a nepochyboval ani o svéprávnosti čtyřnohého delikventa. Bez dlouhého váhání mu napařil § 118, odst. 1 trestního zákona (StGB) SNR, kvůli výtržnictví, neboť předseda soudního senátu považoval chování psa za přestupek (Ordnungswidrigkeit). Prý Voříšek štěkal úmyslně a nikoli z nedbalosti. Tím se odsuzuje k pokutě 100,- Eur nebo k náhradnímu vězení - 3 dny za mříže!

Protože Voříšek nemá žádný pravidelný příjem a tím není schopen pokutu uhradit, vyvstala otázka jak psa uvěznit. Zamřížovaná bouda byla od samého počátku zavržena jako neadekvátní. Jediné možné řešení spočívalo v tom, uvázat psa na řetěz v mnichovské věznici Stadelheim a držet ho tam tři dny o vodě a chlebě. Vycházky povolit pouze v případě venčení. Proti tomu se odvolal majitel psa, odborový funkcionář Christian Scheider.

Soudní procedura se táhla celkem ve třech sezeních. Pes dlel před soudní budovou a protestoval. Jeho pán rozdával kolemjdoucím odznáčky s nápisem: “Osvobozující rozsudek pro Voříška!“ Známý pacifista a odborář, Christian Schneider, se dokonce dovolával Základní listiny práv a svobod, ale trochu to přehnal, neboť citovaný dokument je určen pro člověka a nikoli pro psa. I když bych si dovolil tvrdit, že v některých případech je ona listina dokonce „pro kočku“.

Nic nepomohlo! Aby se vyhnul Voříšek uvěznění, coby psí politický vězeň, rozhodl se jeho majitel pokutu zaplatit. Podle deníku “Die Welt“ zdůvodňoval vrchní soudce JUDr. Jürgen Hanselmann své rozhodnutí takto:

„Soud dospěl k přesvědčení, že jste psa naváděl. Když delikvent štěkal, vůbec jste ho nenapomínal, aby držel hubu. Na to jsou svědkové! Soud má za to, že akce byla předem promyšlena, takže šlo o plánovanou provokaci.“

Dále podle protokolu vrchní soudce pokračoval: „Protože jste věděl, kdybyste hulákal na shromáždění sám, znamenalo by to naplnění skutkové podstaty výtržnictví. Proto jste nastrčil Voříška, aby to udělal za Vás. Když se dostavila policie, delikvent začal štěkat střídavě jak na shromáždění tak na přivolanou policejní hlídku. Nic jste k uklidnění provokace nepodnikl. Stál jste tam beze slova, přihlouple jste se usmíval a dokonce jste kýval hlavou...“

Rozsudek mnichovského soudu je varováním všem psům na celém světě: Opovažte se v SRN stěkat na politické shromáždění a německá justice s vámi zatraceně zatočí!

K takovému stupni soudní idiocie zatím sice česká justice nedospěla, ale pakliže nebudeme náležitě bdělí, mohlo by k tomu jednoho krásného dne opravdu dojít!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zdenek napsal(a):

ouplnej Hašek....:-)
08. 05. 2014 | 12:43

tablet4411 napsal(a):

Jémine a já myslela, že vy jste ten Voříšek :-)
08. 05. 2014 | 12:51

Drzá zrzka napsal(a):

Haf :-)
08. 05. 2014 | 13:05

jenda benda napsal(a):

Tady na bakalim takovyh orechu co jen stekaj je plno.
Nejvzteklejsi ratl je resl, ale kazdy pejskar vi ze pes steaka protoze se boji. A resl je zesra.ej az za usima
08. 05. 2014 | 13:06

Rudi Koutek napsal(a):

"Rozsudek mnichovského soudu je varováním všem psům na celém světě: Opovažte se v SRN stěkat na politické shromáždění a německá justice s vámi zatraceně zatočí!"

Prosim Vas pane "doktore" nebudte trapny. Vy moc dobre vite, ze to nebylo politicke shromazdeni, ale jak sam pisete vzpominka na padle v obou svetovych valkach.
Na politickem shromazdeni se pes muze ustekat k smrti a nic se mu nestane.
08. 05. 2014 | 13:38

Jáchym napsal(a):

Drdře,
rozdíl mezi Vámi a tím voříškem je v tom, že Vy dokážete - sám sobě za zády - štěkat i sám sobě do vočí.

Nicméně Vaše rozhořčení nad osudem kolegy sdílím.

Po odúmrti demokracie se i hlídací psi demokracie rekvalifikují.
Flexibilní štěkač najde zaměstnání v každém režimu.
08. 05. 2014 | 13:42

jenda benda napsal(a):

Rudi Koutek napsal(a):

"Rozsudek mnichovského soudu je varováním všem psům na celém světě: Opovažte se v SRN stěkat na politické shromáždění a německá justice s vámi zatraceně zatočí!"

Prosim Vas pane "doktore" nebudte trapny. Vy moc dobre vite, ze to nebylo politicke shromazdeni, ale jak sam pisete vzpominka na padle v obou svetovych valkach.
Na politickem shromazdeni se pes muze ustekat k smrti a nic se mu nestane.

08. 05. 2014 | 13:38

No Ty jsi tomu dal
nemuzes prekousnout ze I v Nemecku jsou paka?
08. 05. 2014 | 13:48

Rudi Koutek napsal(a):

jenda benda
Samozrejme, ze jsou i v Nemecku paka, stejne jako na celem svete. Ale pan doktor tady pekne zkresluje pripad. Micha hrusky a jablka, hlavne ze ma pribeh na kterem se muze zase vyradit.
08. 05. 2014 | 13:56

Kamil napsal(a):

Před soudem nestál samozřejmě uštěkaný pejsek, ale jeho pán. Takových soudů bude všude stále více, protože trestné činy lze stále efektivněji páchat nepřímo, prostředníctvím pejsků, hadů a kdoví čeho. Hodně se dělá prostřednictvím nastrčených bílých koní a jim podobných primitivů. Dále priostřednictvím dronů, openkaret, apod. Zajímavé téma. Jak vidíte budoucnost, hraběcí milosti? Co např. s takovými Rittigy, za které udělá a zařídí všechno za pár švestek někdo jiný, a kteří nic nevlastní? A co s pejskem řízeným na dálku ze země, která neuznává ani mezinárodní právo?
08. 05. 2014 | 14:17

john petres napsal(a):

Sakramentský němčouři...A propos-tahleta degenerace t.zv.hraběcích rodů umí ale zaútočit.že.pane hrabě! Mein Gott...
08. 05. 2014 | 15:01

Pepa Řepa napsal(a):

Pico to má blbý.
Nerozeznal politické shromáždění od pietního aktu.
A to má helmut určitě propracovaný výcvik

To my jsme dál.
Mopslíci se mohou uštěkat.a ještě dostanou frolíka.
08. 05. 2014 | 15:54

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ten pes měl z pekla štěstí, že nešlo o shromáždění čínské komunity v Bavorsku - oplakávající své padlé.
08. 05. 2014 | 15:56

Medikolog napsal(a):

Pane dr dr BB, vážení.

I hodně psů padlo na obou stranbách front v (nejenom) obou světových. Pro příště bych navrhoval jako obhajobu takovému soudci navrhnout, aby psí zvukový projev při obdobné příležitosti považoval za zpěv "Ich hatt einen Kameraden" po psovsku.
08. 05. 2014 | 16:32

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Dakujem za vtipne podanie (nie ?) vtipnej veci. Ale ako som si tu precital vacsinu stekov ad hominem, nie ad res, caka Vas este vela prace pri "ceste do hlubin ceskej duse":-).
08. 05. 2014 | 16:35

JAHA napsal(a):

oprava - ad rem, samo:-).
08. 05. 2014 | 16:44

Josef Švejk, obchodník se psy, Praha XII napsal(a):

Jak se v Mnichově začnou Němci houfovat, aby vzpomenuli (svých) obětí ve světových válkách, je na čase utéct do Bolivie.
Chudák zvíře se z té hrůzy určitě muselo podělat.

Je milé slyšet, že se na německém soudnictví za posledních 150 let nic nezměnilo.
Tradice zavazuje.
08. 05. 2014 | 16:53

Al Jouda napsal(a):

Už jsem se lekl, že je článek adresován Voříškovi na Primě :)))))))
08. 05. 2014 | 17:44

Jáchym napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Ten pes měl z pekla štěstí, že nešlo o shromáždění čínské komunity v Bavorsku - oplakávající své padlé.
*******************************************************************
Co vy víte, Bilióne... Třeba ten pes naopak oplakával SVÉ kamarády, padlé díky nenažraným Bavorákům v nějakém čínském bistru do švejčužu.
08. 05. 2014 | 17:55

Jáchym napsal(a):

Autore,
článek mi neleze z hlavy.
Na jednu stranu je to tak standartně blbý příběh, jako by si ho Drdrbb vymyslel.

Na druhé straně mi to přijde (na tyto dny!) natolik nadprůměrně důvěryhodná informace, že jsem v pokušení tomu uvěřit.

Snad poprvé, co drdrbba čtu...
Jak člověk v tísni mediální smršti okorá je fakt děsivé. ..
08. 05. 2014 | 18:10

Maximus napsal(a):

DIE WELT
Kriegsgegner muss zahlen, weil sein Hund bellteEin tierischer Prozess beschäftigt die Münchner Justiz. Weil ein Hund am Volkstrauertag zu penetrant gebellt hatte, musste jetzt sein Herrchen vor Gericht. Der Richter zeigte sich gnadenlos. Von Florian Kinast

Hier ist foto:
Das ist Pico. Sein Herrchen soll 100 Euro Bußgeld zahlen, weil Pico während einer Gedenkfeier bellend durch den Münchner Hofgarten lief
Bild teilen Bild teilen Weiterführende Links

Für Ruhe sorgen: So schützen sie sich in ihrer Wohnung gegen Lärm
Gehör: Stille wird immer mehr zu purem Luxus
München: Nachbarn erzwingen Schutzwand gegen Kinderlärm
Themen

Hunde Gerichte Der Hund musste draußen warten, vor dem Justizgebäude. Als eigentliche Hauptfigur bei dieser äußerst bizarren Gerichtsverhandlung. Pico, der sechsjährige Pinscher-Terrier-Mischling, der zu laut gebellt haben soll. Im Münchner Hofgarten, vergangenen November, am Volkstrauertag. Während einer Gedenkveranstaltung zu Ehren der Kriegstoten. Wegen vorsätzlicher Störung saß Picos Herrchen nun auf der Anklagebank. Christian Scheider, 32, überzeugter Pazifist, Antimilitarist, Sekretär bei der Gewerkschaft Ver.di.

Scheider verteilte noch vor dem dritten und letzten Verhandlungstag am Dienstag Ansteckerpins. Darauf zu sehen war seines Hundes Haupt und der Slogan "Freispruch für Pico". Die Aktion war letztlich für die Katz. Richter Jürgen Hanselmann verurteilte den Hundehalter allen Ernstes zu 100 Euro Bußgeld. Womit höchst richterlich geklärt wäre, dass Hunde auch an Tagen wie diesen gefälligst ruhig zu sein haben. Volkstrauertag? Schnauze!
Ond Weiter......
........

Víte jak štěká teplý pes?
Hafičky haaf!
08. 05. 2014 | 20:10

rosclays napsal(a):

Pane Berwid-Buquoyi,
po tom - jak jste celý "případ" popsal (samozřejmě velký kopec legrace) - je vidět, že i vás...intelektuála (předpokládám:)...dostali tam kam chtěli. (KDO a KAM již nechám na vás).

nick Kamil napsal:
"Takových soudů bude všude stále více, protože trestné činy lze stále efektivněji páchat nepřímo, prostředníctvím pejsků, hadů a kdoví čeho."

Když měl pohřeb filozof Jan Patočka na Břevnově, tak zrovna v ten samý den/ v tu samou hodinu začali na Markétě tůrovat plochodrážní motorky takovým způsobem, že z pietního aktu nezbylo prakticky vůbec nic, nebylo slyšet vlastního slova.....ano, je to přirozenost motorek, že jsou tak silné a hlučné. Tenkrát to také všechno měli na starosti jistí odboráři/ pacifisté, jenže se jim říkalo poněkud jinak.
Představte si, že např. váš osobní pietní akt na hřbitově nebo někde jinde by byl narušován vědomou provokací odboráře/ pacifisty jenom proto, že vás nemá rád (třídní nepřítel tj. šlechta :) a to zrovna stejným způsobem, tj. prostřednictvím psa.
V tomto případě byste udělal co?
a/ slušně ho požádal ať (i se psem) odejte
b/ zavolal policii
c/ předal to soudu jako vědomou provokaci
Policie by nepřijela a soud by se vám vysmál, tedy jako občan byste zase dopadnul jako to poslední hoví..o, jak je běžně u nás zvykem. Ano, pes se mohl bát davu, proto silně štěkal, popř. mohl štěkat i na povel - nic neobvyklého, ale v obou případech by slušný člověk odešel, popř. by tam vůbec nechodil, ale pokud je někdo již "ocejchován" (a ještě se k tomu hrdě hlásí) jako ZNÁMÝ "Pazifist, Antimilitarist, Sekretär bei der Gewerkschaft Ver.di." (nick Maximus), tak bylo rozhodnutí soudu v této záležitosti, tj. vědomá provokace, naprosto správné - podle mě ještě velmi mírné.

Keyword tady máme PIETA a proto je mi šumafuk, kde se celá záležitost odehrála, jestli v Německu, USA nebo u hrobu Klementa Gottwalda s M. Semelovou, jde jenom o obyčejný lidský respekt a ohleduplnost k těm, kteří se pietního aktu účastní a je úplně jedno za jakým účelem.
08. 05. 2014 | 21:58

michal napsal(a):

pořádek musí bejt
na mně zase pouští psa, co kouše, trhá. ne že bych si neporadil, ale kontext je mnohem bohatší, než prokouslé lýtko. tak spíše utužuji sebe a daří se. německo by možná se svou úzkostí mohlo také už něco provést, kazí jim to pohodu.
08. 05. 2014 | 22:44

Má ty svatá prostato napsal(a):

Z genetického hlediska by na tom voříšek neměl být tak špatně. To spíše ve šlechtických kruzích by mohl nastat problém. I když, v tomto případě, soudě podle vizáže na fotografii, jde spíše o voříška. Jenomže zde mohlo dojít k incestu jednoho doktorského titulu s druhým. Potom není divu.
09. 05. 2014 | 00:05

Tomik napsal(a):

Z DNESNIHO TISKU:

Nejlepší vzdělání na světě má Jižní Korea, Česko skončilo hluboko pod Polskem.

Česká republika se ve studii společnosti Pearson umístila na 19. místě ze 20., devět míst
za Polskem a šest mist za Ruskem. Žebříček ve čtvrtek zveřejnila BBC.

KRATCE POTE CO SE KIKINA STAL PROFESOREM A MAREK BENDA DOKTOREM,
ZACALO BYT VSEM ZCELA JASNE ZE SE VZDELANI V CR ODEBRALO RAKETOVOU RYCHLOSTI DO KRDELE....
09. 05. 2014 | 00:16

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To rosclays
Patrně to vrchní soudce viděl tak jako Vy, jinak by se pochybného rozhodnutí nedopustil.
Určité mezilidské nesváry je možné vyřešit vzájemným dialogem, tzn. domluvou a nemusí hned docházet k idiotskému soudnímu procesu - což považuji za jednoznačné morální selhání.
Dělat z komára velblouda za pomocí ohýbání práva (zneužití zákona) je nemorální...
09. 05. 2014 | 00:22

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Tomik
Já si nemyslím, že by byl Čech větší "blbec" než je okolní svět na této zeměkouli.
Trpí pouze jakýmsi druhem masochismu se nechat od mazaných blbců vést aniž by prohlédl onen fakt, že rozhodování těchto pseudo "vůdců" je vždy namířeno proti němu, tedy proti národu...
Teď mám na mysli hlavně Edvarda Beneše a Václava Klause ( o komunistických vůdcích, s vyjímkou Alexandra Dubčeka, nemá samozřejmě vůbec smysl hovořit).
Já si myslím, že zde je na místě nutná permanentní a neutuchající osvěta, i když se mnozí čtenáři tomu vehementně brání a stále opakuji ty samé pitomosti, které jsme již slýchávaly dokonce před 100 lety...
09. 05. 2014 | 00:39

rosclays napsal(a):

Pane doktore...
"Určité mezilidské nesváry je možné vyřešit vzájemným dialogem, tzn. domluvou..."

Ano - v kulturně vyspělých zemích je to opravdu zvykem a tudíž je to zvykem i v Německu, tedy NAPROSTO si neumím představit, že by Němec - bez toho, aby se nejprve pokusil s dotyčným domluvit - hned volal policii nebo podával trestní oznámení, protože první na co se potom policie/ státní návladní ptá je, jestli nešel spor urovnat "mimosoudní cestou", např. smírčním řízením podle občanského zákoníku.

Mimochodem to byla v ten den naprosto cílená provokace...cit:

" Der 17. November 2013, der Hofgarten, am Rande eine Handvoll pazifistischer Aktivisten, darunter Christian Scheider, Hund Pico. Eine überschaubare Gegenkundgebung zur offiziellen Gedenkfeier für die Opfer der Kriege einige Meter weiter."
(Welt.de)

Váš pohled na celou věc vám samozřejmě neberu, máte na to právo, ale já to vidím přesně tak, jak jsem to popsal....tedy jako soudce (dle vašeho tvrzení:). A tomu vašemu "ohybání práva"...Neexistuje žádná jedna, jediná interpretace zákona/ paragrafů, protože kdyby existovala, tak by potom byli např. obhájci bez práce.
Ale pište dál, je to všechno takové "lidsky" bulvární, jako s tou Horákovou.
Zdravím....:).
09. 05. 2014 | 00:58

totální analfabet napsal(a):

To Tomík
Berwid je doktor dokonce tuplovaný. Otázka je jestli jeho doktoráty z Bohnic nají stejou nebo vyšší úroveň, než ty z Plzně.
09. 05. 2014 | 09:17

magor napsal(a):

Roztomilost situace zpečetil vždy sympaticky zaujatý Ruda.

A já myslál, že nějakej aprílovej žert (vono letos počastí vice versa).
09. 05. 2014 | 09:24

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To rosclays
Všichni jsme zajatci svých zkušeností a tím má každý z nás svou pravdu.
Váš přístup je kreativní a předmětný i když bych si dovolil tvrdit, že poněkud generalizujete.
Nevím jak dalece máte zkušenosti s německou justicí.
Já jsem tam figuroval 30 let jako místopřísežný tlumočník a překladatel u Zemského soudu Berlín a moje manželka je bývalá tajemnice Obvodního soudu Berlin-Wedding. Oba jsme vázáni mlčením. Proč asi?
Jediné, co mohu učinit v této souvislosti je pouze vyslovit hypotetický argument: Nevím zda německá justice ve své nedůstojné proradnosti je tak blbá a nebo to dělá úmyslně. Zde opravdu tápám!
Jinak jsem opravdu rád, že mé autoráty čtete a reagujete na ně velice kvalitní argumentací, i když bych si Vás dovolil laskavě upozornit, že já žádný bulvár nepíši, nýbrž se výhradně koncentruji na literaturu faktu.
Přeji Vám vše nejlepší!
09. 05. 2014 | 11:45

talmudista nebo kabalista, všechno jedno napsal(a):

Milý Bukovoji, naši ideovou jednotu se vám zlomit nepodaří.
Chápu, že když jste si na egidu vybral znamení hrušovských pánů (myslím ultrareaknční aristokratickou politickou skupinu, ne konkrétní reformě uniknuvší pozemkové vlastníky), musíte chudáka Benešedu k smrti nesnášet.

Ale my si prostě musíme položit otázku, co by bylo, kdyby nám byl tu Republiku byl nevymyslel a nezaložil. A 20 let ve Společnosti Národů nezvýrazňoval, aby ji nebylo tak lehké sfouknout s povrchu zeměkoule.

Měli bychom tu zase nějaké inkontinentní stařičké mocnáře (toho se úspěšně pokusil substituovat Tatíčkemmasaríčkem) a dementní Conrady Hötzendorfy, kteří si myslí, že špionážní aféru nejlépe vyšetříme zlikvidováním jediného svědka a utajením před vrchním velitelem? (František Ferdinand mu sebevraždu nevěřil ani minutu, s Redlem se nejspíš znal, takže nařídil řádný pohřeb.)
A kteří potřebovali následníka trůnu s cesty, protože nebyl jako oni úplně mešuge a do války s Ruskem by se nepouštěl. Zbavit starého pána svéprávnosti by asi v případě nějakých výstřelků s ultimáty nebylo těžké. Habsburci v tom měli praxi.

K Rakousku ani Maďarsku by nás konference ve Versailles připojit nenechala a k šílenému Pilsudskému by to znamenalo z děště pod okap. Musel být Generálu Pinochetovi velkým vzorem. Ukrajinci, kteří spadli pod jeho správu si marně stěžovali, že je vraždí, okrádá, vystěhovává z gruntů, zakazuje jim školy a jazyk .. kdybychom si setinu toho dovolili k sudeťákům, byl po nás ámen. S námi by velkopoláci nezacházeli jinak.

Takže kam, mudrci? Víte, lidé, kteří se nakonec (a to opravdu až nakonec, protože si byli vědomi VŠECH rizik) rozhoupali k samostatnosti nebyli žádní pomatení Vencové z návsi, jak to vaši přátelé sudeťáci líčí. Byla to velmi sebevědomá buržoasie, která vyrostla Němcům navzdor a která tím prostě jejich neuhasitelnou nenávist musela vyvolat chca nechca. Beneš byl organizátor, neúmorný vyhodnocovatel zpráv a navazovatel styků, dynamo, které nakonec věc dohnalo k zdárnému cíli.

Je pravda, že k skutečnému převratu byly potřeba dvě generální stávky, ale s tehdejšími levicovými socdemáky se podle mě dalo domluvit. Nebylo třeba od nich státním násilím a provokativním zásahem do vnitřních věcí odštěpovat komunisty. Šmeral byl konstruktivní partner. Obešli bychom se bez vlivu Kominterny. Mimochodem celá komedie dvacátého roku způsobila definitivní roztržku s levicovými libereckými soudruhy, kteří se vždycky pokoušeli činnost aspoň koordinovat. Tím se definitivně všechno rozdělilo podle národnostních linií, což plutokrat chtěl.

Bohužel Tatíček prostřednictvím syna Jana už nasliboval nějaké věci pánům kapitálu, shromážděným v New Yorku a musel pak chtě nechtě střílet do dělníků. Mohl jim toho slíbit míň, měl by v tom okamžiku za zády většinu národa (což se pánům nelíbilo, jako vždy) a s fabrikami a doly se tehdy těžce pohybovalo sem a tam. Měl lepší pozici, než si myslel. To si žádnej z dnešních prezidentů už nemůže dovolit, zpívalo se za mého mlada.

NĚCO jim samozřejmě slíbit musel. Vyčítat Benešovi, že k vytvoření Republiky potřeboval pomoc sil, které nám byly ve skutečnosti nepřátelské (teplých britských lordů třeba, kteří míchali polívku i mezi hrušovským panstvem a v Kammeradschaftsbundu) a musely alespoň zavřít obě oči... a že musel bankéřům dělícím ve Versillích svět nabídnout Československo jako výnosný kšeft, to můžu milému Pánubuhohu vyčítat, že nás stvořil jako biologické a ne čistě duchovní bytosti.

Že si musel znovuzřízení Republiky vydupat pohrůžkami (velmi důraznými, někdy se musím dostat k nějakému skutečnému životopisu generála Píky) spolupráce a nakonec také těžko už ubrzditelnou spoluprací se Stalinem, nemůžu mu já ani nikdo, kdo se v té Republice narodil vyčítat.
Všechno by bylo geneticky jinak a my bychom neexistovali.

Karty měl v ruce on a nikdo z nás tu partii nedokáže zahrát líp. Tím to pro mě vadne.
Byl to výkony a duchem největší státník, jakého jsme kdy měli, díky němu jsme měli nějakou představu o demokracii, všechny ideály, které bychom v okolních fašistických státech nikdy nezískali byly odvozené od jeho práce.
A dejte s tím pokoj, voni nádivo.
09. 05. 2014 | 12:43

talmudista nebo kabalista, všechno jedno napsal(a):

PS. Nevím co jste slýchával zrovna před sto lety, ale podle údajů Karla Krause (který, pravda, byl kverulantní povaha) 95% vídeňské žurnálie jásalo nad možností, že se branci a dobrovolníci můžou jet někam do Srbska nechat zastřelit (někteří pak také narukovali a stali se časem pacifisty, nebo ovšem naopak, nácky) a domnívám se, že v Praze tomu bylo úplně stejně.
Velezrádné řeči možná vedl Hašek se Sauerem v Kravíně.
A kroužek nějaké maffie, z kterého pak včas někteří zdrhli a nad jinými visel až do nástupu Karla trest smrti.
Nelze přemalovat na růžovo.
09. 05. 2014 | 12:56

santawizard napsal(a):

Pane hrabě,no toto jsem ještě neslyšel.
Něco podobného jsem už slyšel,že zvířata mohou vlastnit majetek a dluhy.
V obou případech tento zákon neplatí pro každého ,ale za trest jenom pro ty ,kteří si myslí ,že jsou jako zvířata.
09. 05. 2014 | 13:04

Kleofáš napsal(a):

Šmarjá, to už je jak povídky ze starého mocnářství. Znám taky jednu. Bémovi-Svobodovi -Hudečkovi hošíci rozmlátili při bohulibém budování tunelu Blanka dům. Majiteli odmítli dát odškodné - i opravil si majetný buržuj nemovitost sám. Ten samý magistrát poté usoudil, že oprava zcela zdecimovaného domu byla provedena nešetrně, necitlivě bez ohledu na památkově chráněnou zónu a zcela neesteticky a napařila majiteli tučnou pokutu za porušení zákona o památkové péči! Rozbijeme - neopravíme- zpokutujeme. idiocie naší správy je s tou německou zcela srovnatelná.
09. 05. 2014 | 15:49

nářek ostře bodá v duši potom náhle zani napsal(a):

Kleofáši
Pak si člověk někdy položí otázku, jestli takovej nájemnej vrah nepřijde laciněj.
Teda, nesmí se jmenovat Citron a nesmí ho shánět paní Tomšovicová.
A nesmí se zaplést do kampaně na likvidaci vojenské rozvědky.
Což je moment, od kterého nepotřebujeme žádnou armádu.
09. 05. 2014 | 16:11

pomocník napsal(a):

nářek ostře bodá v duši potom náhle zani napsal(a):
jo kdyby vyhrožovali soudci ,že na něho pustí nějakou šelmu,tak by ten oříšek taky mohl klidně zůstat doma.
09. 05. 2014 | 16:20

Jan napsal(a):

Doktore ,
teď si z nás , ale vážně děláte "srandu". Že německá, potažmo i česká justice trpí inteligenčním deficitem, to je v celku jasné i absolventovi pomocné školy, ale odsoudit čokla? V Americe bych tomu i věřil, tam je řádný blbákov. Nedávno se tam jeden magor oženil s notebookem. V žádosti k povolení sňatku uvedl, že v něm má uloženo porno na kterém je sexuálně závislý.Tamní administrativa neměla proti uzavření svazku námitek.
09. 05. 2014 | 17:48

Jan napsal(a):

To autor:

Je ještě jedna možnost. Možná jste dostal ohledně této kauzy zavádějící informace. V případě poštěkávajícího delikventa nemuselo jít nutně o příslušníka psovské rasy. Mohl to klidně být televizní moderátor též jménem Voříšek. V celku by mu to je podobné, neboť po vyhazovu z Novy, pro údajnou spolupráci s StB,se chce zviditelnit a nabýt opět kýžené popularity. Bohužel zvolil tuto nešťastnou cestu politické provokace ve spřátelené zemi.
09. 05. 2014 | 18:33

Jakelin de Mailly napsal(a):

Tu loco doble doctor, eres PICO también.
09. 05. 2014 | 18:55

santawizard napsal(a):

zajímavé taky je,že když nějaká šelma např v ZOO nebo rozzuřený pes někoho smrtelně napadne,tak je takové zvíře okamžitě utraceno .I když zvířata nejsou schopni pochopit co je to trest smrti ,tento nepsaný zákon opravdu funguje.To jenom pro lidi taková výstraha moc neplatí.V Austrálii z toho udělali dobrý důvod proč si člověk může opatřit zbrojní pass.
Proč chcete mít osobní revolver?
Stačí odpovědět:
Proti zdivočelým psům.
10. 05. 2014 | 00:21

Rudi Koutek napsal(a):

Pry autor literatury faktu. Pokud pan doktor pristupuje k tematum o kterych pise podobnym zpusobem jako v tomto pripade, tak uz rozumim jeho jinym clankum. Napr. o Horakove. Jestli nekdo umite nemecky tak si to dohledejte na internetu. Kompletne prekrouceny a dokresleny pribeh, ktery nema s tim jak to probehlo, az na aktery, nic spolecneho.

Pane Stejskale, jak se zda Vam to vubec nevadi. Hlavne, ze ma Aktualne nejakeho blogera.
10. 05. 2014 | 11:37

Sonny napsal(a):

Prátelé, pozor!
Bavorsko není Nemecko.
Toto vám potvrdi většina skutecnych Nemcu
11. 05. 2014 | 08:47

santawizard napsal(a):

Mimořádná zpráva:

santawizard napsal(a):
Vzrůstající válečnictví mezi východem a západem bude mít za následek,že se na pravo orientovaná politika evropské unie a na levo orientovaná politika ruská federace budou navzájem pokoušet i o revoluci proti Bruselu na západě a proti Kremlu. na východě,křížem krážem s pravičáckým islámským terorismem proti ruské federaci a levičáckým islámským terorismem proti evropské unii.Rozpočet na bezpečnostní politiku světa se bude zvýšovat na úkor rozpočtu na hospodářskou a sociální politiku ,který se bude zmenšovat a zmenšovat.
Vzrůstající mafiánský kapitalismus bude i mimo jiné ,více a více podporovat válku mezi legálníma a ilegálníma drogama.
11. 05. 2014 | 15:06
11. 05. 2014 | 15:08

Pacák napsal(a):

Je šestiletý pes již plnoletý?
11. 05. 2014 | 19:56

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Pacák
Je!
14. 05. 2014 | 23:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy