Lesk a bída Wikipedie

26. 06. 2008 | 17:33
Přečteno 12190 krát
Máte geniální myšlenku? Svěřte jí Wikipedii! Může se vám stát, že za hodinu už tam nebude. Jakási fráze vás sice upozorňuje „Vaše příspěvky udržují Wikipedii v chodu“, ale pakliže se na to spolehnete, brzy se dostaví zklamání. Vaše příspěvky budou mazány, předělávány, mrzačeny a i jinak demolovány k nepoznání. Nemáte možnost se proti tomu bránit.

Může se ovšem dostavit i opak. Napíšete zrůdnou pitomost. Někdo, koho vůbec neznáte a kdo vystupuje pod neprůhledným anonymem to celé předělá. Svůj, původně slabomyslný příspěvek, vůbec nepoznáte. Náhle je z toho story, za kterou by se nemusela stydět ani “Encyclopedia Britannica“. Jak je to možné?

Dovolte mi, abych začal jak se říká od “Adama a Evy“. Z Wikipedií jsem se seznámil čirou náhodou. Před léty mě pozvali kolegové z Vídeňské university a zástupci jednoho rakouského nakladatelství do Vídně. Ubytovali mne v bývalém paláci (nyní Hotel Wilhelminenberg) v 16. vídeňském okrese. Jednalo se o jakési neoficiální sympózium na téma Franz Kafka a Jaroslav Hašek. Dostala se mi do ruky diplomová práce, kde autor metodou empirické a literární komparatistiky srovnával Kafku s Haškem. Měl jsem dojem, že se mu to podařilo. Přesto mu mojí kolegové z Vídeňské university dali “pětku“. Prostě propadák!

Já osobně bych ohodnotil kandidátův výkon v nejhorším případě na “dvojku“. Dal si s tím opravdu práci a dedukce objektivně zdůvodňoval. “Koule? “ Proč? Rakouští docenti měli jednoduché vysvětlení: Autor používá pramenů z Wikipedie a to je v sociálních vědách nepřípustné. Wikipedie není vědeckým pramenem. Citování z Wikipedie je tedy nutné považovat za metodickou chybu. Rezultát: nedostatečná - propadák.

Zasedl jsem ke svému computeru a na německé Wikipedii jsem proto vyhledal heslo “Franz Kafka“. Jedná se o sáhodlouhý článek s podrobným popisem. Nenašel jsem tam nic nevědeckého. Totéž se dá říci o anglické a české verzi. Jednatel rakouského nakladatelství a moji vídeňští kolegové mě vyvedli bleskurychle z omylu. Je prý nutné se podívat do zákulisí celého autorátu. Opravdu! Německou verzi založil 07. 05. 2002 jakýsi anonym Ben-Zin a do roku 2006 prodělal článek více než 1000 různých druhů změn. To je neuvěřitelné! Pro seriozní encyklopedii je něco takového naprosto nepřípustné.

Poté mi nakladatel ukázal zamítnutou diplomovou práci a zalistoval v ní. Autor opravdu citoval ve své práci věty, které byly ve Wikipedii mezitím buďto smazány a nebo přeformulovany. Jeho dílo se tedy zakládalo na encyklopedických důkazech, které byly v době kdy diplomovou práci psal, prokazatelné, ale nyní buď již neexistovaly a nebo byly přeformulované, a tím byly “chybně“ citované. Jednou větou: Veškerá kandidátova píle měla hodnotu nulovou a rukopis byl zásluhou Wikipedie zralý tak akorát na to, aby byl vyhozen do popelnice.

I když citace z Wikipedie je počínáním metodicky nevědeckým, je míra informovanosti v této encyklopedii značně vysoká. Průměrnému tištěnému lexikonu se naprosto vyrovná a v některých impulzech ho i předčí. Výhodou Wikipedie je rychlá reakce na aktuální změny a tím je možno 24 hodin denně jednotlivá hesla aktualizovat. To klasický lexikon nabídnout nemůže.

Domníval jsem se, že tato encyklopedická organizace by mohla potřebovat mezinárodně známého, erudovaného a zkušeného politologa. Nejenom jako autora, ale i poradce. Naprostý opak se stal pravdou. Nikdo mě o žádnou radu nikdy nežádal. Nastaly pochybnosti a dokonce vyhrůžky. Mé příspěvky, údajně „udržující Wikipedii v chodu“, byly mazány, překrucovány a znásilňovány různými nejapnými šablonami: „Tento článek nebo jeho část obsahuje informace, které nejsou ověřené.“ Které to jsou a kdo by je měl ověřovat se nedozvíte. Na obrázku je varovně vztyčená dlaň. Nápis hlásá: “Jeden nebo více uživatelů zpochybnili nezaujatost, ověřitelnost, faktickou přesnost... tohoto článku.“ Pravá jména a odbornou kvalifikaci těchto “uživatelů“ se nikde nedozvíte.

Roztomilou šablonou je i toto absurdní hlášení: “Tento článek potřebuje úpravy. Můžete pomoci Wikipedii tím, že ho vylepšíte.“ Ona výzva na některých článcích visí celé měsíce, aniž by někdo hnul brvou. Patrně je to tím, že ani autor tohoto paskvilu neví, co by se mělo “upravovat“ nebo “vylepšovat“. Kdyby to věděl, už by to dávno udělal.

Bylo mi na tzv. “diskusních stránkách“ vyčítáno, že moje příspěvky jsou příliš “subjektivní“. Na německé Wikipedii šli ještě dál a obvinili mně ze “Selbstdarstellung“ (sebehodnocení). Je to tak absurdní, jako by vám někdo soustavně vyčítal, že jste člověkem. Přitom je známý fakt: Nejvíce informativní a nejžádanější jsou právě autobiografie. Winston Churchill získal za své memoáry dokonce Nobelovu cenu. To nejcenější na jeho díle je právě jeho subjektivita. Na české a německé Wikipedii by neuspěl. Měl by tam zakázanou činnost.

Pouze anglická Wikipedie mě kupodivu z ničeho neobviňovala. Je to patrně způsobeno dlouhou demokratickou tradicí anglosaských národů. Takovou tradici Česko (komunismus) a Německo (nacismus) zcela prokazatelně postrádají. Je to i dnes patrno - po desetiletích pádu nacismu a komunismu. Když si začnete korespondovat s německými úřady, brzo získáte dojem, že tam všude sedí jakýsi malý Hitlerové. V Česku zase, jakmile se dostanete do spárů zdejší justice a vstoupíte do soudní budovy, ovane vás dojem, jakoby právě zemřel soudruh Klement Gottwald...

Kdo je onou šedou eminencí ve Wikipedii na výrobu výše uvedených stresových situací? Jsou to anonymní osoby nazývané “admini“ (administrátoři). Jejich pravá jména se většinou nedozvíte. Ve skutečnosti by měli autory chránit před vandalismem a řídit se psanými právními normami Wikipedie, jenž jsou ve své podstatě hluboce demokratické. Oni si je vykládají ovšem tak, aby v první řadě vyhovovaly jim a nikoli Wikipedii. Tím se často stává, že právě nejnebezpečnějším vandalem je “admin“: Vyhrožuje, maže celá díla, znečišťuje příspěvky nesmyslnými šablonami, zakazuje autorům činnost, buďto dočasně nebo dokonce napořád a šíří kolem sebe neproduktivní atmosféru. Vymýšlí si nejrůznější záminky, aby mohl šířit strach a nejistotu. Tím se stává komunistickým cenzorem, katolickou inkvizicí a nacistickým literárním vrahem (pálení knih) v jedné osobě.

Tato perverzní absurdidata je v přímém protikladu k ustanovením Wikipedie. Není to ovšem nic nového. Katolíci i protestanti se ve třicetileté válce dovolávali Ježíše Krista (“Milujte své nepřátelé!“), pokaždé když věšeli, stříleli a nebo k smrti umučili některého ze svých nepřátel. Jaká to křesťanská laskavost!

Křesťanství, demokracie, socialismus a i Wikipedie by byly těmi nejkrásnějšími výkvěty lidské civilizace, moudrosti, dobroty, humanizmu a lásky, kdyby je neuskutečňovali lidé, nýbrž někdo úplně jiný...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ročník 53 napsal(a):

Dnes s vámi naprosto souhlasím, pane Kopecký.
26. 06. 2008 | 17:40

Martin napsal(a):

Hezke, take jsem odskakal jednou admina, kdyz jsem na zaklade pramenu dolozil neco s cim on nesouhlasil a proto jakykoliv zdroj co jsem dodal oznacil jako neverohodny, byt dodana informace byla dolozena z mnoha ruznych nezavislych zdroju. Veci ktere nebyly dolozeny vubec ale nechal na pokoji pokud souznely s jeho vnimanim. Ech skoda slov.
26. 06. 2008 | 17:48

skeptický napsal(a):

Autor není vždy nejlepším soudcem svého díla,ani geniality.

Něco z Churchilla jsem četl,má styl,a když ho čtu,slyším ho.A má co říci.

Co byste mohl čekat od Němců,Rakušáků,nebo dokonce Čechů.

Máme podobný osud :býti nepochopen a
nedoceněn je můj životní příběh.
Zkuste memoáry.Nobelovka by nebyla špatná,pak by si snad tak nedovolovali.
Prý teď existují nějaké programy,aby se dalo zjistit,že diplomka není obříznutá z Internetu.Opisovat se nemá.

I když lidé většinou získali své doktoráty podobným způsobem.Slušnost je uvést zdroje.Nás originálních myslitelů je málo.
26. 06. 2008 | 18:03

Klouzek napsal(a):

Naprosto souhlasim. Navic jeden z poslednich odstavcu (o adminech) naprosto presne sedi na jedno modelarske diskuzni forum jmenem mojehobby.cz . Tak si admin rika administrator a za par mesicu pusobeni naprosto zdevastoval uroven fora, vyhnal skutecne odborniky a vladne tam s jednim fousatym tluchubou z reclavi jak Cerna ruka. Par jedincu, kteří nepochopili, jim tam jeste pochlebuji. K zblití.....uplne stejne jako v pripade wiki....
26. 06. 2008 | 18:55

Petr napsal(a):

Na 100 souhlasim s autorem clanu. Podle meho nazoru a mych dlouhodobych zkusenosti, ovladaji Wikipedii prave administratori, coz jsou lidsky s...., objektivne pripominai StB. A neni proti nim odvolani, pravidla, ktera jsou na Wikipedii publikovana, nejsou dodrzovana. Nechapu, jak to muze jeste fungovat - mozna je ve vetsine lidi jeste zakorenen princip studene valky a totality - to, co nam predkladaji, je pravda a jinak drzme hubu a krok.
Petr
26. 06. 2008 | 19:03

alblaho napsal(a):

Já s Vámi nesouhlasím :-)

Už první věta (máte geniální myšlenku?) ukazuje na nepochopení principu wikipedie. Obsahem wikipedie nemá být žádný vlastní výzkum, žádné geniální myšlenky autora daného hesla. Má tam být výtak z ověřených a relevantních zdrojů, které mají být dole citovány.

Zmiňovaný student udělal dvě chyby, jednak se u citací elektronických zdrojů musí uvádět čas a pak lze i na wikipedii dohledat patřičnou verzi článku. Druhá chyba byla, že se neměl odkazovat přímo na wikipedický článek, ale na zdroje, které článek referencuje. Pokud tam takové reference nejsou, jedná se skutečně o neprůkazný a "nevědecký" článek.
26. 06. 2008 | 19:09

jams napsal(a):

Churchill nedostal Nobelovu cenu za svou autobiografii, ale "for his mastery of historical and biographical description as well as for brilliant oratory in defending exalted human values" (citováno dle oficiálního http://nobelprize.org), seznam jeho knih je např. zde: http://nobelprize.org/nobel...

Mezi nimi jsou i knihy, které popisují účast W. Churchilla v dějinách, zejména historie Druhé světové války, ale to nejsou memoáry, jak bývají chápány, neboť obsahují i popisy dějů, jichž se autor neúčastnil, citují oficiální dokumenty atd.

Normální vědec, i jen vysokoškolský student, ve svých pracech necituje ani papírové obecné encyklopedie, jde-li o informace týkající se oboru práce. Může tak činit ve vedlejších údajích. Např. pokud někdo píše o Kafkovi, může z encyklopedie čerpat datum založení Prahy, ale už nic o datu Kafkova narození.

Jestli to nebude tím, že "mezinárodně známý, erudovaný a zkušený politolog" sám není akademický vědec, ale spíš organizátor vědy (konferencí atp.) a autor populárně-historických knih.
26. 06. 2008 | 19:11

jams napsal(a):

Pan Jan Berwid-Buqoy (původním příjmením Kopecký po svém zcela nešlechtickém otci) si stěžuje na administrátory Wikipedie, jak ho omezovali a cenzurovali. Wikipedie uchovává i záznamy podobných diskusí. Pro J. B.-B. to je http://cs.wikipedia.org/wik...
Většina příspěvků se týká rodu Buqouy. Protože se J. B.-B. snaží být příbuzným tohoto rodu, jeho příspěvky nesplňují základní podmínku Wikipedie, totiž nepsat o sobě a své rodině. Když to nekdo nechápe...

(Admini české Wikipedie nemají nejlepší pověst, jeden čas se mezi sebou i pohádali, takže česká Wikipedie pro mě není důvěryhodný zdroj.)
26. 06. 2008 | 19:33

Jana napsal(a):

Pročetla jsem si relevantní stránky na Wikipedii a přepadl mne silný pocit soustrasti s administrátory, kteří se musejí vypořádávat s dárečky jako jste Vy. Jen pro pořádek: vím o případech, kdy bylo smazáno něco, co já bych rozhodně nesmazala, a některé vlivné osoby z české Wikipedie jsou mi ukrutně nesympatické.

Pramen: http://de.wikipedia.org/wik... a některé navazující stránky (v němčině). Některé zábavné detaily jsou i zde a v češtině: http://cs.wikipedia.org/wik...

Když některé osoby či organizace editovaly články o sobě, byl z toho mezinárodní skandál, pane politologu s mezinárodním renomé.
26. 06. 2008 | 19:39

jams napsal(a):

Hledal jsem blogpost Jana Havla (doc. Ing. CSc.), v němž vysvětluje, jak pan Berwid-Buqoy neumí hledat v archívech. Jenže nemůžu ten post najít, na stránce se zobrazují jen nejnovější.
26. 06. 2008 | 19:52

ap napsal(a):

Svěřte jí Wikipedii! A co takhle "Svěřte ji"... Dál nemusím číst.
26. 06. 2008 | 20:29

skeptický napsal(a):

Jakou známku bych dostal za shrnutí,že jeden byl tlustej,a jeden hubenej,a jen jeden se dal číst?S nedokončenými romány byli na štíru oba.
26. 06. 2008 | 21:09

vlk napsal(a):

Pane Berwid -Buquoyi nemám žádný zájem se do vás tentokrát navážet. Přesto to tak nejspíš vyjde. Jakkoliv se budu snažit být umírněný.

Víte, když jsem dnes začal číst váš blog, říkal jsme si -konečně to třeba bude o něčem jiném , než o autorovi blogu.
Nebylo. Bylo to opět o vás. A je mi líto - němečtí editoři tamní Wiko mají rpavdu. Jste příliš sebestředný.
To je problém,na který narážíte od svého prvního blogu tady a zřejmě to byl i zásadní rpoblém pro ně. Mimochodem - oslovit Wikipedii , že jí jako půjdu, v její univerzalitě redigovat, tak to chce hodně sebevědomí. Při její mnohos tranosti a otevřenosti systému. evidentně vám sebevědomí nechybí.

A docela jsme se zasmál srovnání , které jste provedl s W.CH. a jeho Paměťmi.

Každé paměti jsou, a čtenář to ví dopředu, manipulativní. Ve prospěch autora, resp. toho,kdo vzpomíná. Je totiž v pozici vítěze, co píše o dějinách svého života. Těžko tam bude vzpomínat, jak měl někdy trapný malér. Pokud to nepoužije tak, aby o to více vynikla jeho následná velikost.
A skutečně Paměti W.CH. jsou velmi žádané. I já si je koupil. Ne proto,že bych neměl jiné knihy píšící o faktech doby těch pamětí. Potud, jako faktografie , mne dílo W. CH nezajímalo. Co jsme tam hledal a proč jsme peníz investoval , bylo právě ono subjektivno. Chtěl jsem vědět, proč určité situace řešil právě takto nebo co si vlastně myslel ono určitého dne.
A to je právě rozdíl mezi W. CH . a vámi. Který vám už sdělili němečtí editoři.Wikipdia,opřestože je předělávaná denně a různými autory , není něco jako Pamětiti a nikdo nechce,aby byla prostředkem pro /sebestřednou / sebeprezentaci.
Jsme docela zvědav, jak zareagujete. Pokud to bude reakce tradiční, užiju si ji. Neb tentokrát se velmi držím při zdi a neútočím. Hezký večer.
26. 06. 2008 | 21:14

serafX napsal(a):

Pro toho, kdo je schopen napsat o určitém tématu kvalitní příspěvek do Wikipedie, je v případě neshody s adminy řešením vytvořit o tomto tématu vlastní web. Může se vyřádit nikým neomezován s jistotou, že jeho dílo nebude nikdo předělávat a měnit.
26. 06. 2008 | 21:36

Ročník 53 napsal(a):

Já jsem dal za pravdu panu Kopeckému proto, že jsem si kdysi přečetl připomínky i jiných lidí, než je pan Kopecký.
Odmyslete si jeho osobu, a podívejte se na tuto adresu: http://cs.wikipedia.org/wik...

Možná, že potom alespoň pozměníte názor.
26. 06. 2008 | 21:39

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Ročník 53.
Jste anonym a vůbec nestojím o to, aby mně lidé jako Vy dávali za pravdu. Citujete jméno mého otce. Můj otec byl vynikající člověk. Na přímou žádost i nátlak zpravodajských služeb USA a SRN, pro mojí osobní ochranu, v době když jsem pracoval pro SFB a západoberlínský RIAS (Radio In American Sector) mi západoberlinský senát změnil příjmení na dívčí jméno mé matky. Mé občanské a vojenské průkazy znějí na: Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy. Dnes již to není žádným tajemstvím a smím to otevřeně říci: Mimo jiné jsem i bývalým záložním důstojníkem generálního štábu britských ozbrojených sil v Západním Berlíně (British Army HQ West Berlin). V době studené války to bylo přísně utajované. Nyní je to absolutně neškodné. Dovolte mi,abych sdělení ukončil Haškovou parafrází ze Švejka: "Vy vole korunovenej!" Ačkoli se nadávky tohoto druhu adresují císařům, králům, knížatům a jiným korunovaným hlavám, je anonym také nespokojenej.
26. 06. 2008 | 23:35

Franta z pastoušky. napsal(a):

A příště zase raději nějakou pohádku o Klausovi, prosím prosím, pane hrabě.
26. 06. 2008 | 23:42

krutibk napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid Buquoy napsal:
Pane kolego "Jide",

chtěl bych Vás požádat o to, aby jste nepomlouval českou Wikipedii a zásadně hovořil sám za sebe. Předložte nejdříve své práce, které jste vykonal k posouzení a potom můžete hovořit dál. Kdo nic nedělá a jenom intrikuje, slouží ďáblu a ne wikipedii. Česká wikipedie má dokonce vynikající úroveň, což je možno vyčíst i s některých příspěvků německé wikipedie, kde je dávána česká wikipedie za příklad. Buďte zdrženlivý ve svých soudech o jiných a zameťte si nejdříve před svým vlastním prahem. Na německou a anglickou wikipedii můžete vstoupit kdykoliv - ostatně bez osočování druhých. --Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
26. 06. 2008 | 23:52

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to krutibk.
Ano. Proto se také jmenuje můj příspěvek "Lesk a bída Wikipedie". Vy hovoříte pouze o "lesku". Měl by jste se soutředit i na tu "bídu". Zkuste to! Mnoho zdaru!
27. 06. 2008 | 01:59

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Franta z pastoušky.
Já žádné pohádky o Klausovi nepíši. To by jste se musel obrátit na ODS. Ty je nejen píší, ale dokonce i všude vyprávějí.
27. 06. 2008 | 02:03

jams napsal(a):

Britský generální štáb nesídlí a nikdy nesídlil v Berlíně. Sídlí ve Velké Británii. V období srudené války byla britskou vojenskou silou na evropském kontinentu Britská armáda na Rýně (http://baor-locations.com), jejíž velitelství nebylo v Berlíně, ale na území Západního Německa, spolu s drtivou většinou jednotek. V Berlíně bylo berlínské lokální velitelství, jemuž podléhaly jen berlínské jednotky (http://baor-locations.com/B...) a vojensko-diplomatická mise.
27. 06. 2008 | 02:05

jams napsal(a):

Ročník53 není anonym, ale PSEUDONYM. Používá trvalou přezdívku (pseudonym). Stejně jako já.

Používání pseudonymů je docela běžné. Politolog by měl znát slavný pseudonym PUBLIUS, pod nímž v letech 1787-8 publikovali Alexander Hamilton, John Jay a James Madison eseje na podporu návrhu Ústavy USA. Jejich souhrn, nazývaný Listy federalistů, nebo jen Federalista, je fundamentální knihou pro studenty politických věd. (Nechci sebe nebo Ročník53 srovnávat s těmito úžasnými muži, jen volím příklad politologům VELMI známý.)
27. 06. 2008 | 02:11

Ročník 53 napsal(a):

Pane Kopecký. Já cituji Wikipedii, kde je tento link: http://cs.wikipedia.org/wik...
Sám píšete, toto:
Změna jména z "Kopecký" na "Berwid-Buquoy" provedena v emigraci (Západoberlínský senát pro vnitro, 1975).

Berte to tudíž tak, že jste si dal PSEUDONYM Jan Berwid-Buquoy. Narodil jste se jako Kopecký se jménem po vašem, jak sám píšete, vynikajícím tatínkovi. Nechápu proto, že se za jméno svého otce stydíte.
Vaší pohádce o nátlaku zpravodajských služeb na změnu vašeho jména na jméno po matce za svobodna snad nevěříte ani vy, pane Kopecký. Jedině že byste se domníval, že tím dostanete tehdejší československou kontrašpionáž na lopatky... Už vidím, jak desítky kvalitních mozků pátrají po osobě "Jan Berwid-Buquoy", a zcela bezradně hlásí KGB, nenašli. Ta si na tom také vylámala zuby a soudruh Andropov se nechá raději zvolit generálním tajemníkem SSSR, kde nato z vašeho případu umře.

Kdybych pracoval pro zpravodajské služby kapitalistických cizích států, zřejmě by mi dali pseudonym 53.02.30/007. Co myslíte, je v tom nějaká logická chyba?

No a to, jestli s vámi mám souhlasit ovlivňujete je vy množstvím hloupostí ve vašem blogu.

Dovolte mi,abych sdělení ukončil Haškovou parafrází ze Švejka: "Vy nejste vůl, vy jste korunovanej!" Ačkoli se nadávky tohoto druhu adresují císařům, králům, knížatům a jiným korunovaným hlavám, je Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy také nespokojenej. Kopeckého by to ovšem nevyvedlo z míry.
27. 06. 2008 | 08:04

JH napsal(a):

Navrhuji dát uživateli Janu Berwid-Buquoy BAN :-)))
27. 06. 2008 | 09:12

Kolemjdoucí napsal(a):

Nevážený pane Jane Berwid-Buquoy, velmi jste mne pobavil a to hned několikrát.

Za prvé "Vaše příspěvky udržují Wikipedii v chodu!" - v angličtině "Your continued donations keep Wikipedia running!" neříká nic o příspěvcích formou autorských článků, ale jde o podporu finanční pro chod celé Wikipedie.

Za druhé pasovat sám sebe do role spasitele a "mezinárodně známého, erudovaného a zkušeného politologa" chce hodně nadutosti a sebevědomí. Stejně tak srovnání se s Winstonem Churchillem... To je opravdu hodně.

Za třetí - oháníte se pravidly Wikipedie - jedno z nich je, že psát o sobě a osobách blízkých je z pochopitelných důvodů nepřípustné...

A nakonec za čtvrté a pro mne opravdu velmi zábavné - Vaše ABY JSTE... Na to pozor pane hrabě...
27. 06. 2008 | 09:43

buldatra napsal(a):

To Ročník 53(alias 53.02.30/007),Dr.Dr.Jan Berwid-Buquoy(alias Kopecký) a ostatní agenti na tomto blogu :

Pánové agenti a bývalí agenti, Vaše debata mě, prostého venkovana,naprosto odzbrojila.Nechci říct,že mě donutila až k pláči,to ne,donutila mě abych se i já přiznal ke svému agentství.
Původní profesí jsem muž v černém,man in black(MIB),mé pravé jméno je B.
Můj řídící orgán A však před léty odešel na zasloužený odpočinek a nechal mě,jediného svého podřízeného na holičkách.Jsem bez orgána,bez velení,bez kontaktů,bez spojení,zkrátka,jsem v pr….,v Průhonicích.
Infiltroval jsem proto raději na vesnici a zde shromažďuji informace zásadní důležitosti.Vytěžil jsem maximum informací,které však nemám komu předat,protože řídící agent je umístěn v DD(znám např.přesné počty strategicky důležitých venkovských komodit,jako např.počty slepic,tyto údaje však musím neustále ověřovat a doplňovat z důvodu variabilního výskytu a působení tchořů,lišek,zlodějů-jejichž počty,zvyky a slabé stránky také uvádím v hlášeních.Působením obecní policie,pastí,hlídacích psů a nepředvídatelných okolností se však mění i počty a zvyky škůdců,což znamená,že má práce nikdy nekončí.Nejsou však na vesnici jen slepice.Problematika je daleko složitější,než by se zdálo.

Není lehké být agentem a už vůbec ne v černém.Lidé vás považují za funebráka,v létě je to na zdechnutí a do důchodu daleko.

Závěrem si dovoluji podotknout,že Wikipedie je dnes již provařená,daleko serióznější možnost,kterak se zviditelnit nalezne muž páně Kopeckého velikosti na příklad na stránkách-viz příklad: http://necyklopedie.wikia.c...
27. 06. 2008 | 11:44

valburga napsal(a):

Tedy pane hrábě, že Vy máte takovou schopnost vždycky šlápnout do něčeho, co zrovna nevoní a ještě v tom začít tancovat. Porovnat Vaše odpovědi v diskusích na české a německé wikipedii je opravdu zábavná záležitost.
Komusi tam doporučujete, aby si Vaše jméno zadal do googlu. Učinila jsem. Je zvláštní, že v zahraničí, nebýt Wikipedie, by o Vás internet vlastně neveděl. Dva, tři novinové články a jedna berlínská knihovna má v seznamu Vaši knihu o Haškovi.
Pro to jsou jen dvě vysvětlení. Buď je to tím agentstvím, agenti samozřejmě musí být utajeni. Nebo jste vlastně nula a musíte si dělat reklamu po návratu z núspěšné emigrace. Pořád nemohu přijít na to, který důvod je ten pravý. I když možná odpověď dáváte Vy sám v jednom z diskusních příspěvků na německé Wikipedii. Říkáte tam, že se do Čech nevracíte proto, že jste zrestituoval zámek, ale pro nesnesitelné německou aroganci...
A pecháček! Vrátíte se do Čech, chcete chudáky zkultivovat a obohatit a co čert nechtěl - ono je to tu stejné. Nesnesitelná arogance!
Budiž Vám útěchou, že nepochopení je údělem geniů všech dob.
27. 06. 2008 | 13:23

Pepa Řepa napsal(a):

Ach buldatro, chápu Vás.

Není na světě osamělejší bytost, než je opuštěný agent bez orgánu. Zvláště, když je agentem nevytěženým.Dnes už se nikdo o MB1000 nezajímá.Strategická důležitost nosnic klesla, vymíráme.Lišky jsou v parlamentu, jedna dokonce ve vládě. O tchoře se zajímá pouze bulvár.Někteří mutovaní tchoři vedou parlamentní kluby.

Co poradit? Rekvalifikaci!

Gender Studies, politologii, lidská práva,ligu proti rasismu,ligu proti heteráčům,PC,AA,DDT, Eurohujerologii.
Máme přece širokou nabídku oborů, kde nemůžete nic zkazit.Eura se jen posypou.

A že jste to vy, poradím vám obor budoucnosti.Nejsou to ani kmenové buňky ani nanotechnologie.

Máte-li děti, dejte je učit na xenofoba.
Začíná jich být zoufalý nedostatek.

Představte si, co by armády těch vycvičených specialistů na urážky ras či pohlaví dělaly, kdyby neměly kde odstraňovat diskriminaci, či narovnávat někomu pohlaví. Materiál musí být.

Radím vám dobře, dejte kluka vyučit na xenofoba.

Pokud jde o článek, mám takový pocit, že jejich jasnost se snaží očernit konkurenční projekt-Wikipedii.

Má lepší:
http://necyklopedie.wikia.c...
27. 06. 2008 | 13:37

Pepa Řepa napsal(a):

To kolemjdoucí
máte hezký nick.

Ježíš řekl: Buďte kolemjdoucími!
Z kodexu Nad Hammádí II Logion 42 40.19

P.S. Pro odborníky typu Zachea nebo paní Walgurgy:
Jsem si vědom, že tento nekanonizovaný výrok je v protikladu s Ř 12,15 nebo Mk 6,34, ale má svou poezii odstupu od problémů, které se nám zdají být v tu chvíli fatální.Nebo ne?
27. 06. 2008 | 13:57

buldatra napsal(a):

To Pepa Řepa:

Pevně jsem věřil,že se k : http://necyklopedie.wikia.c... někdo prokouše.

Rychlost Vašeho prokousání se je obdivuhodná.Smekám pomyslně pomyslný klobouk.
27. 06. 2008 | 16:14

JH napsal(a):

To Pepa Řepa
buldatra

jsem se přes Vámi poskytnutý link poprvé setkal s necyklopedií a nasmál sem se až běda...super web...
děkuji za odkaz....
27. 06. 2008 | 16:21

Blue Jay napsal(a):

Musim souhlasit s rocnikem 53,

Ten Berqid ci jak si ten hlupak rad rika je porad ceskej Kopecky. A ani slechticke jmeno ho chytreho neudela.
27. 06. 2008 | 16:23

Blue Jay napsal(a):

Kdo je vlastne ten "slechtic" Kopecky?
http://necyklopedie.wikia.c...
27. 06. 2008 | 16:32

Ročník 53 napsal(a):

K odkazu na necyklopedii. Budiž dáno panu Kopeckému, píšící tento svůj životopis pod pseudonymem "Jan Berwid-Buquoy" k dobru, že jeho smysl pro humor je tak dobrý, že Jaroslav Hašek by s ním problém neměl.
27. 06. 2008 | 16:39

valburga napsal(a):

To Pepa Řepa
Orthodoxie kvílí, ale mně je Váš pohled sympatický.
27. 06. 2008 | 16:54

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra a JH
budete se možná divit, ale první odkaz tady vylepil náš drahý editor.
Ctitelé Honzy Nedvěda si také přijdou na své:
http://necyklopedie.wikia.c...ěd
27. 06. 2008 | 18:27

Pepa Řepa napsal(a):

27. 06. 2008 | 18:29

Pepa Řepa napsal(a):

Nefunguje to.Musí se kliknout na Jejich Jasnost:
http://necyklopedie.wikia.c...
a dole na liště na Jan Nedvěd.
27. 06. 2008 | 18:32

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to all people with good Will
Naše demokracie (přes veškerou nedokonalost) nám dává svobodu tisku a projevu. Rychlost elektronického šíření zpráv je užasná. Pomluva má tedy možnost se dostat rychlostí kulového blesku do všech koutů této planety. Nemám co bych tajil a je možné se o mně na internetu a v knihovnách dozvědět všechno. Proto je až příliš užasné jak se někteří lidé snaží, mě podezírat z nějakých jinotajů, úskoků a dalších špatností, jíchž jsou schopní pouze lidé s pokřivenými charaktery. Samozřejmě, že nemohu reagovat na každý blábol o mně na diskusních stránkách. To bych celý den nedělal nic jiného. Zrovna dnes ráno, po snídani na zámku jsem si sjel na oběd do Rakouska. Ve Vídni u Demla jsem potkal svého přítele, tak jsme odletěli jeho soukromým letadlem do Lince na večeři. Poté jsem se vrátil do Tábora a přečetl jsem si žvásty na této diskusní stránce. Kdyby někoho zajímalo, co jsem měl na zámku k snídani, ve Vídni k o bědu a v Linci k večeři, rád mu to sdělím. Možná, že i v rámci mého gastromického stravování by se možná našlo dost místa na pomluvu. Já bych to nepodceňoval!
28. 06. 2008 | 01:19

Ročník 53 napsal(a):

Pane Kopecký, velikost člověka se pozná z jeho reakcí na názory ostatních.
Musím vám dát jednu radu. Vyhýbejte se zahrádkám, aby nebyl nikdo v pokušení vás ukotvit do hlíny vedle Šmudly. Pokud by někdo ovšem chtěl zlostného trpaslíka, že.
28. 06. 2008 | 07:05

buldatra napsal(a):

To Pepa Řepa:

Ať si kdo chce,co chce říká,ať si mamka slzy utírá,k správnému hraběti patří pokudmožno slavný rodokmen,panství a šlechtická čest.
Čehož se zápisem do Wikie panu hraběti dostalo měrou vrchovatou.Stanul tak po boku (nebo ruku v ruce?) dalších velikánů a zaživa může zažívat to,o čem se nám plebejcům může pouze zdát.Nesmrtelnost.

Při páně hraběcím milostivém vyjádření o jeho gastronomickém stravování mě napadlo,že jsem v jednom obchodě zahlédl krmivo pro exoty.Byl to takový malý sáček s barevnou etiketou a v tom sáčku rozličná semínka. Mylně jsem se domníval,že jedná se o stravu pro ptactvo.Dnes už mám jasno.U Demla se gastronomicky stravují exoti.
28. 06. 2008 | 14:12

skeptický napsal(a):

Soudě poldle dobrosrdečných reakcí a upřímné snahy vysvětlovat,i přes osobní útoky,nemyslím,že je to špatný člověk.
Ruku na srdce,jak často máme my plebejci šanci se otírat o akademika,a příslušníka nobility zároveň?
28. 06. 2008 | 17:19

buldatra napsal(a):

To skeptický:

My plebejci občas škádlíme.Je to však jen škádlení.
Víme,že co se škádlívá,to se rádo mívá.

Dobrosrdečná reakce škádleného pak napovídá nám ledacos o jeho povaze a vnímání světa.To jsou užitečná zjištění.
Konstatuji s povděkem,že autor tohoto blogu není škarohlíd.Má u mě velké bezvýznamné +
28. 06. 2008 | 18:22

skeptický napsal(a):

Proč bezvýznamné.Nejste ledaskdo,to se pozná.
Ten pán má,na rozdíl od spousty diskutujících, smysl pro humor,tudíž vrozenou inteligenci,kterou Vám vzdělání nedá.
28. 06. 2008 | 18:45

skeptický napsal(a):

P.S.Velmi hezká povídka pana Ivana Krause Formulář.Připomíná to Arta Buchwalda.
28. 06. 2008 | 18:53

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra a skeptický
pánové, já mám k autorovi blogu velice pozitivní vztah.Je to skutečně jeden z mála autorů, který má smysl pro humor a není nedůtklivý.
Stačil jsem jej opakovaně urazit, což mi on elegantně vracel.Editor sice sahal po žlutých kartách, ale bylo to v pohodě.

Nevím jak vám, ale mně připomíná jeho tváž vyobrazení žaludského esa u jednohlavých karet firmy Piatnik. A já když dostanu do ruky eso, tak vždycky pookřeju.
Zdravím Jasnosti.
28. 06. 2008 | 19:02

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to All Friends and Enemies
Pánové nechte těch chvalitebných zpěvů. Komplimenty se dělají ženám, které chceme dostat do postele. Byly doby, kdy jsem tak chtěl dostat každou. Teď začínám nějak senilnět! Žijeme v době, kdy je možné mluvit a psát. Před 20. lety tomu bylo ještě jinak. Nevidím důvod proč zrovna já bych měl stát mimo kritiku, pomluvy, nadávky, závist, urážky a podobné delikatesy. Jakým právem? Já vás varuji a současně vyhrožuji: Kdo mě přestane pomlouvat, s tím vyběhnu! Já jsem byl ve svém životě tak často pomlouván a urážen, že na tom začínám být závislý. Nemyslete si Pepo Řepo, že teď začnete chlácholit! To vůbec nepřipadá v úvahu. Vezměte si příklad z "ročníka 53". Tomu můžete vykládat co chcete, on na tom "Kopeckým" pořád trvá. Nebudete mi to věřit, ale nejkrásnější debata je se zabedněncem. Normální člověk většinou opakuje moudrosti, které si někde přečetl nebo je slyšel. Jde pouze o reprodukci. Na rozdíl od toho je zabedněnec naprosto originální: Buďto neví vůbec nic a nebo to, co ví, ví špatně. Naprosto originální a nefalšovaný vůl! Ostatně neví někdo, co je s Bigjirkou? Už nějak podezřele dlouho mi nenadával.
28. 06. 2008 | 21:50

skeptický napsal(a):

Pane Buquoyi,

Říkalo se,má velký úspěch u žen,každá se mu líbí.

I v tomhle máme podobný osud.Od té doby,co jsou moji neodolatelní dnové zřejmě sečteni,také začínám být dost vybíravý.Nemylte se ,není to z nouze ctnost,nýbrž začátek moudrosti.

Takže Vy jste vlastně sběratelem volů.Další příbuznost,já jsem přes krávy,ovšem závislost to ještě není.Do postele jsem ženy dostával zásadně tvrzením,že jsem po obrně,ale není to vidět.Komplimenty jsem nikdy nepotřeboval.
Ale stejně mi začínáte být sympatický.Rád bych byl vyběhnut někým na Vaši úrovni,to by byla velká čest.
28. 06. 2008 | 22:17

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to skeptický
Proč bych s Vámi vybíhal? Naopak, já Vás zvu na zámek. S panem Stejskalem hodláme na nádvoří zámku uspořádat slet "Blogařů a jím podobných". Při pojídání pečeného selete se můžeme rozhovořit na téma pokračující senilita. Před časem jsem se seznámil s vynikající blondýnou, ale kdybych si ukroutil hlavu, nevím proč. Strašně se mi líbí i zdejší ředitelka základní školy. Poté, co si přečetla komentáře na mém blogu (hlavně ty od "Ročníka53") šíleně se do mne zamilovala. Co si s tím počnu, nevím. Autor světoznámých "Zvonokos" Gabriel Chevallier prohlásil: "V celém lidském snažení jde pouze o dvě věci - o peníze a o mrdání. Ten zbytek je sebeklam." Mám vážné obavy, že v mém případě se už jedná pouze o ty peníze a sebeklam.
28. 06. 2008 | 23:50

skeptický napsal(a):

Vážený pane Buquoyi,

Mám dva handicapy.Za celý život jsem se nenaučil pít,moc mi to nechutná,a peníze mne nikdy nemotivovaly.

Moje milostné úspěchy by se daly popsat asi jako ve Vámi citované knize,a to tak,že jsem procházel náručí žen jaksi bez povšimnutí.Dotyčný hrdina se tuším jmenoval Pupikáček,ale možná už se pletu.

Ne všichni jsme Cajdrnohové,většina skončí jako Standa Botička s tím,že někomu podlijí bubínek (nezapomenutelný obrat).

Vašeho pozvání si velice cením,ale mezi vzdělanou společností bych se jaksi necítil doma.

Všechno lidstvo je z víceméně stejného dřeva,ale jeden si zakládá na tom,že je housle,druhý barokní křeslo,třetí třeba lodní stožár.
Já jsem celkem spokojený jako pařez.

Někteří lidé jsou blbí,potřebují tři školy,mně stačila jedna.
Jak říkáte,sebeklam.Svět chce býti klamán.Jak psal tuším Čapek ve Válce s mloky : Svět chce býti polosvět,žena položena.
Je to vše mámení,a šalba kurevná,jak psal bratr Žižka.

Jak vidíte cituji druhé,podle Vaší definice bych měl být normální.Že by?
29. 06. 2008 | 05:23

skeptický napsal(a):

P.S.
Houby Válka s mloky : Ze života hmyzu.Zaplať pámbu mám přežvýkavý mozek.

S tou senilitou by to bylo na dlouhé povídání.Dám Vám radu.Kupte si kalendář,a pište si to.
Té vynikající blondýny by bylo škoda.V šedesátých letech to byl standard,měl-li jste příležitost se s někým vyspat,bylo neslušné odmítnout.Čert ví,mohlo by to být začátkem něčeho krásného...Třeba konce.
29. 06. 2008 | 05:37

Ročník 53 napsal(a):

Pane Kopecký, jsem rád, že jste na mě nezanevřel a často mě ve svých reakcích připomínáte. Napište o mně také něco hezkého na Wikipedii.

Pečené sele mám opravdu rád. Jaké budete podávat pivo zdarma? Já mám toho piva, může bejt, ještě víc na svědomí, než ráčejí mít voni, vašnosti.

To jsem zase použil parafrázi z jedné knihy...
29. 06. 2008 | 07:10

skeptický napsal(a):

Jo ,když už jsme u filozofie pana Chevalliera : Existuje básnička v podobném smyslu,s návodem ,co s tím.

Pokud znáte nějakého učitele hudby,dalo by se to i zhudebnit.

Fuck is good,
fuck is funny,
everybody fucks for money.

If you think that fuck is funny,
fuck yourself,
and save the money.
29. 06. 2008 | 08:03

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to skeptický.
Ta básnička je skvělá. Tu si musím zapamatovat. Odkud to máte?
29. 06. 2008 | 11:13

Pepa Řepa napsal(a):

Jasnosti,
abych to s tou servilitou nepřehnal, tak si stejně myslím, že jsou sebestřednej magor.

Jestli to je dobře nebo špatně, nedokážu posoudit.
29. 06. 2008 | 11:15

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Ročník53.
Vážený pane Kopecký, oslovuji Vás tak jako Vy mne, ačkoli se oba tak vůbec nejmenujeme. Vy si ovšem na tom nějak zakládáte. Na Wikipedii o Vás něco hezkého napsat nemohu, protože svou jakousi vrozenou zabedněností, k tomu nedáváte podnět. Prosím Vás necitujte na svojí obranu Švejka. Ten byl chytrý a vola pouze ze sebe dělal. Obávám se, že u Vás, pane Kopecký, je to naopak. Přiznáváte se, že pijete nadměrné množství piva. Je to vidět!
29. 06. 2008 | 11:23

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Pepa Řepa.
Ano, takhle se mi líbíte. Zase jste ten, co jste býval - opět blbnete na kvadrát! Pepo Řepo, jaképak "jestli je to dobře nebo špatně, nedokážu posoudit". Vy přeci nedokážete posoudit vůbec nic. Tak si s tím nelamte hlavu. Žádný člověk na tomto božím světě zde není zbytečný. I ten největší vůl v celé sluneční soustavě (tím nemyslím Václava Klause, aby mi to někdo nepodsouval), může sloužit alespoň jako špatný příklad. Tak hlavu vzhůru Pepo Řepo. Podejte si s Ročníkem (spíš by pasovalo Nočníkem) 53 ruku a pokračujte v klidu dál. Nechť se dílo podaří. Pomocte třeba Nočníkovi53 s konzumací piva, aby se při tom množství (jak alkoholici říkají)"neuchlastal k smrti".
29. 06. 2008 | 11:39

buldatra napsal(a):

to autor+ostatní:

Člověk má za to, že musí být starý, aby byl chytrý. V podstatě ale má člověk s přibývajícími lety co dělat, aby se udržel tak chytrý jak byl.
Johann Wolfgang von Goethe

Já dodávám,že nemá cenu ztrácet čas,jinak chytrost zcela vyprchá.

Co lidi spojuje?
Pomluvy a selata.Potažmo selata opečená.A pivo.To my češi,staří i mladí,víme.
A jsme v tom-v pomluvách i selatech opravdu dobří.O pivu nehovoře.V tom je naše síla.A protože jsme v něčem dobří,proč to chytře nevyužít?Pro obecné blaho.

Před 14 dny jsem sezval pár přátel a něco příbuzných,ba i pár sousedů ke konzumaci selete divočáka,které jsme škvířili na rožni.Při konzumaci toho chutného mastného tvora,člověk cítí se a je lepším a spravedlivějším.
V okamžiku ořezu kýty(podáváno se strouhaným křenem v jogurtu) někdo s mastnou hubou poznamenal,oč přicházejí muslimové.Někoho jiného,neméně mastného napadlo,že tato porce budiž sežrána na počest všech muslimských bratří.
A stalo se.Tak nějak by mohl být odstartován mírový proces,proces smíření.Blízký východ má tedy šanci dožít se lepších zítřků.
Recipročně žrouti z řad islámu mohou občas pozřít skopce na počest nevěřících,popř.jinověrců.A jednou,doufejme v blízké budoucnosti,bude možné opéct nějakého neutrálního,oboustranně jedlého tvora,například pštrosa a zkonzumovat ho společně.
Což bohužel z procesu vyřazuje vegetariány,protože opékaná dýně,nebo květák mírový proces nenastolí.

Milí konzumenti a budoucí konzumenti selat,na zámku i v podzámčí.Budete-li mít dobrou vůli,vzpomeňte při konzumaci na naše drahé muslimy.Síla myšlenky je nepřekonatelná.
Přeji dobrou chuť.
29. 06. 2008 | 11:40

skeptický napsal(a):

Pane Buquoyi,

od svojí dcery,když jí bylo třináct.Měla to napsané v sešitě.
Ale asi je to dost rozšířené,na webu najdete asi sto odkazů.
29. 06. 2008 | 11:44

Ročník 53 napsal(a):

Pane Kopecký, klidně mě oslovujte svým vlastním jménem. Je faktem, že jsem se nenarodil jako Ročník 53, zrovna tak, jako že vy jste se nenarodil se jménem Berwid-Buquoy.

Myslím si, že bychom se mohli shodnout na tom, že ani jeden jsme se nenarodili se jménem, prezentovaným zde na fóru. Každý můžeme mít jiný důvod neuvádět své rodné jméno.
Myslete si, že já se možná narodil s takovým ošklivým jménem Pinďour. To je zase ze Švejka.
Vy jste se však průkazně narodil jako Kopecký, a to se s Pinďourem nedá srovnávat. Proč potom ta změna? Konspirační metody Britů jsme zavrhli na začátku, a myslím si, že jste sám seznal, jaká je to hloupost.

Na tu Wikipedii mě dejte, třeba jako odstrašující příklad.
S tím pivem jsem to mínil jen tak, abyste nebyl na slezině jediný známý alkoholik. Kdy to bude, to abych nezmeškal...
29. 06. 2008 | 11:45

skeptický napsal(a):

To Buldatra

Z Goetha znám leda : Schwanz ist keine Floete,Johann Wolfgang Goethe.
Na nové bratry pozor,tuhle jsem četl,jak jeden o druhém tvrdil,že má úspěchy akorát u svých třinácti sestřenic,a občasného slepého kozla.Co kdyby na tom bylo něco pravdy?
29. 06. 2008 | 11:56

Ročník 53 napsal(a):

Pane Buldatro,
děkuji za inspiraci. Dnes budu mít k obědu vepřovou pečeni a při její konzumaci rád vzpomenu třeba na Velkého syrského muftího šajcha Ahmada Kiftaru, vyzývajícího muslimy k atentátům.

Šajchu Ahmade Kiftaro, pokud náhodou čteš tento web, doufám že se zakoktáš u čtení Koránu před věřícími, jako pravý šejtan.
29. 06. 2008 | 12:02

skeptický napsal(a):

To Ročník 53

To když u nás máme vepřovou,všude rozhlašuji,že dneska budou prasečinky.
Nechte si chutnat.
29. 06. 2008 | 12:05

buldatra napsal(a):

To skeptický:

I slepý kozel se dá opéct a zdegustovat.O ty sestřenice se podělíme.Tak nějak bratrsky.
29. 06. 2008 | 12:10

skeptický napsal(a):

Pro pana Buquoye:

Můžete svým hostům po americku popřát bone ape tit.
29. 06. 2008 | 12:12

skeptický napsal(a):

On by se ale nesměl zúčastnit.Podle nich je to prý ale hřích ho poté jíst,jak tady nedávno psal nějaký výtečník.
29. 06. 2008 | 12:16

buldatra napsal(a):

To beru.Kozla klidně zhltnu sám.Ať se muslim dívá a slintá.
Může si místo konzumace zopakovat nějakou tu súru.Mě posílí kozel,jeho víra.
29. 06. 2008 | 12:22

skeptický napsal(a):

Nejraději mám súru Kráva.

...a na dvoře sultánově vysokého důstojenství došel.

Jdu se zeptat nějaké slečny,zda by si se mnou nešla zavečeřet.

Když to řeknete s přízvukem,jsou okouzleny,a občas to funguje.
Musí se to zkoušet.
29. 06. 2008 | 12:27

buldatra napsal(a):

I s ukrajinským přízvukem?
29. 06. 2008 | 12:36

skeptický napsal(a):

Když držíte v ruce nůž,tak jedna báseň.
29. 06. 2008 | 12:39

buldatra napsal(a):

Bohužel jsem nucen usednout za volant a přerušit naši plodnou diskuzi.Odjíždím do Brna.
Pro ilustraci,máte-li nedostatečné informace o mém rodném největším maloměstě a jeho světovosti:
http://necyklopedie.wikia.c...

A jako bonus posílám vzor budoucího řidičského průkazu pro obyvatelky štatlu:
http://necyklopedie.wikia.c...
Jako vzor posloužil ŘP jedné ze sestřenic muslina s kozlem

Myslím si,že tyto odkazy se do blogu o Wikipedii hodí.
29. 06. 2008 | 13:15

Pepa Řepa napsal(a):

To Ročník 53
z čeho usuzujete, že se nedá Pinďour srovnávat s Kopeckým?
29. 06. 2008 | 15:18

Ročník 53 napsal(a):

Pepo Řepo, to bych musel říci, že Pinďour rovná se Kopecký, ale to bych se potom neměl chtít zúčastnit trachtace se seletem, Kopeckým a pivem.
Nebo si snad myslíte, že mě pan Kopecký nepozve? To by od něj nebylo šlechetné, nýbrž přímo kopecké.
29. 06. 2008 | 17:57

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Nočník53 (vydávající se za Ročník53).
Vaše zabedněnost je zralá pro knihu rekordů. Pane Nočníku53, znám jakousi paní baronku Nádhernou z Borutína, která je rozená Horová. Přestože jí všichni říkají paní baronko Nádherná, Vy by jste ji oslovoval tedy slečno Horová, protože ona podle Vás žádná baronka Nádherná není, nýbrž slečna Horová, neboť se tak narodila. Já, na rozdíl od provdané baronky Nádherné (podle Vás pořád slečny Horové) jsem po matce pokrevně šlechticem. Račte rozumět, pane Nočník53, při Vaší zmírněné inteligenci, patrně ohrozené pivem!
Nyní k mé věci podrobně. Můj otec, když si bral 1944 mojí matku požádala o zachování dívčího jména Bervid von Buquoy. Bylo to zamítnuto. Podle protektorátního práva musela převzít manželka jméno manžela a vyjímky byly udělováný velice zřídka. Po roce 1990 byla tato žádost Obvodním výborem pro Prahu 1 uznána zpátečně a mám zápis v matrice (rodný list), že jsem se Jan Berwid-Buquoy narodil. Tím pádem moje matka nositelkou jména "Kopecká" nikdy nebyla a může se svobodně rozhodnout, zda-li její děti se narodili jako "Kopecký" nebo "Berwid-Buquoy". Moje matka se rozhodla pro "Berwid-Buquoy". Proto mám v rodném listě (Obvodní úřad Praha 1) zápis: Jan Berwid-Buquoy, narozen 26.03. 1946 v Praze. Otec: Jan Kopecký, matka: Věra Berwidová-Buquoyová. Na první pohled to vypadá na nemanželské dítě, které 1946 dostalo jméno po matce, ale ve skutečnosti jde o dodatečnou změnu jména na základě žádosti z roku 1944.
Pane Nočník53, o co mě žádali Britové musím vědět já, protože jsem v této armádě složil a byl jsem korespondentem SFB tak jako RIAS. Vy jste u toho nebyl. Hovořte tedy svým pivním mozkem sám za sebe a zklouzávejte v delíriu pomalu pod stůl. Na zdraví!
29. 06. 2008 | 23:49

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana M.D.H. napsal(a):

Vaše jasnosti.
Vzpomínám na ples barona Praszila, kde jste v masce kulhavé kobyly, okouzlil příslušníky české i evropské šlechty. Šarmem, rozhledem, inteligencí, vzděláním, ale i hlubokou znalostí problémú prostého lidu. Nedejte se a požádejte tajné služby o zbavení mlčenlivosti. Zveřejněte akce, na kterých jste se podílel a zavřete tím pusu různým
Řepám, Nočníkům.......kteří Vaší jasnosti nesahají ani po moudí.
Nedávno mému tajemníkovi volal slavný gynealog, profesor Vraník, autor rodopisu Vaší jasnosti. Zjistil šokující fakta o Vaší rodu, ve kterém se nachází Jan Žiška, Prokop Holý, Matěj Kopecký, Marie Stuartovna....................
Ale k věci. Profesor Vraník vybádal, že Vaše jasnost je pokrevným příbuzným Baraka Obamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Profesor byl tímto tak vzrušen, že při telefonátu zemřel a můj tajemník později upadl do kómatu, z kterého se zatím neprobral. Až bude při smyslech, napíši Vám podrobnosti, které budou na Wikipedii zářit, jako kometa nad Betlémem.
30. 06. 2008 | 05:06

skeptický napsal(a):

Vleževálená kněžno,

Směl bych se zeptat,co to M.D.H.obnáší?
Medicinae Doctor Honoraris?

Znám totiž pouze M.D.S.O.,což je mud digger,shovel operator,pak doprpo hlmpr,což býval svého času dopravní podnik hlavního města Prahy.
Dále by mne zajímal Váš odhad výšky moudí jeho jasnosti,abych si udělal obrázek o úrovni lidí,s kterými se tu každodenně virtuálně stýkám.To o vránách určitě znáte...
Jestli to byla hvězda,nebo kometa,je předmětem sporu.
30. 06. 2008 | 08:09

buldatra napsal(a):

to skeptický:

dovoluji si ještě výčet titulů doplnit o PUDr.,což je posunovač u dráhy.To jen pro doplnění Vašich áncyklopedických znalostí.
V čsad na WC,chytil mistr tbc.Nepřipomíná Vám to něco?
30. 06. 2008 | 09:25

skeptický napsal(a):

to buldatra

Encyklopedofilií snad zatím netrpím,spíše je to studnice zbytečných informací.
30. 06. 2008 | 10:05

skeptický napsal(a):

P.S.promiňte,opominul jsem Váš dotaz.
Co třeba : pošleme tam vyšťoura,ten tu myšku zkocourá.Básníř ze mne asi nebude.
30. 06. 2008 | 10:16

buldatra napsal(a):

To skeptický:

M.D.H.:
Nemohl by to být mezinárodní den homosexuálů?
30. 06. 2008 | 12:39

skeptický napsal(a):

Těžko říct.Dvacet stránek odkazů na webu,a nic mi to neříká.
Minnesota Department of Health to asi nebude,Mezinárodní Dělnické Hnutí se k tomu nehodí,spíše bych to typoval na Městskou Dopravu Hromadnou.

Nemaje sám titulu přiměřeného mojí důstojnosti mne tyto věci zajímají.Je to instantní respekt.Můžete říkat blbosti,ale jsou brány jako fundované.
30. 06. 2008 | 13:20

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana D.T.J. napsal(a):

Drazí chlapci Undatro i Skepticki.
M.D.H.............................
No dobře, děti. Jedná se o stupěň zasvěcení jedné židozednářské lóže, kterou vévoda z pověření nejmenované tajné služby založil a stal se jejím velmistrem. A dál se raději neptejte. Jde o život. Opravdu.
30. 06. 2008 | 18:09

Pepa Řepa napsal(a):

Jasnosti, zase to prošvihli! A zrovna voni, předseda Fan Clubu.

http://www.lidovky.cz/klaus...

Kloub by se hodil do sbírky.K tomu prostěradlu Reinharda Heydricha.
30. 06. 2008 | 18:16

Pepa Řepa napsal(a):

Mankotemanko
nevypadlo vám v oslovení K?
30. 06. 2008 | 18:23

Pepa Řepa napsal(a):

Velevážená Manko

Na první pohled to vypadá na nemanželské dítě, které 1946 dostalo jméno po matce...

Na druhý pohled taky, řekl bych.Co vy na to?

Kolegovi skeptickému netykejte.Dle profesora Vranika jde o starý polský rod Skeptyckich ze Lvova, kterým kdysi prodal opilý Jan Matěj Kramerius Kopecký zámek v Měšicích.
30. 06. 2008 | 18:42

buldatra napsal(a):

To skeptický:

Tak a je to venku.
Žádná městská hromadná,žádná šalina,žádní teplouši.
Jen tajná hodnost vysoce postaveného zedníka.
Božínku,jak prosté!

S pozdravem u-jako undatra
30. 06. 2008 | 19:07

buldatra napsal(a):

P.S.

Ale to D.T.J.
To mi nedá spát
30. 06. 2008 | 19:09

skeptický napsal(a):

Možná nějaká dřevorubecká tělovýchovná jednota,když jsme u těch zedníků.Tam jde o život.Znáte tu národní Stavěli tesaři...

Tuším,že je to úplně jinak,žádný Jan Matěj u toho nebyl.Jediný staročech rozený šlechtic ,s kterým se moje rodina stýkala byl Zbyšek Sračka Jářovský z Kokotína,drahý přítel mého dědečka,který byl horník,a pak to prodal.Jeho předek (Zbyškův)byl podle nějaké kroniky sťat za to,že z fraucimoru zlíhal děvečku( jeho prapraprababičku ).Kolem r.1520,tak si ta pra doplňte.
Lvovskou konekci důrazně odmítám.
Předkové mojí babičky z otcovy strany utekli před francouzskou revolucí,mají v HK hrobku s erbem.Zasvěcovat mne nikdo nemusí, přišel jsem na víc sám pilným studiem,jako žák rabiho Hillela.
Mám nárok na oslovení svobodný pane,ale pane mi stačí,jsem volnomyšlenkář.Tykám ovšem jen svým přátelům,s manželkou jsme si vykali.
30. 06. 2008 | 21:00

skeptický napsal(a):

Pane Buquoyi,

Na ten Váš picnic by se hodila dobová hudba.
Zkuste si najít na googlu :
Henry Hall teddy bear

Mně se to líbí.
30. 06. 2008 | 22:06

Franta z pastoušky. napsal(a):

Že jsem tak smělej, Vaše Jasnosti, a nějaká ta svačinka v Pešti, nebyla?
30. 06. 2008 | 22:32

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to skeptický directly.
Trefil jste se. Congratulation! Budu o tom přemýšlet. That's absolutly splendid. But what about: "Hush, Hush, Hush Here Comes The Bogey Man"? Od toho samého autora. To by mohla být dokonce hymna Pepy Řepy. Přičemž pro Nočník53 (last but not least) bych doporučoval one other popular song such as "Between the Devil and the Deep Blue Sea", přičemž bychom mohli toho "Devila" (ďábel) třeba pro lepší orientaci vyměnit za "Debila", pakliže by do toho nezasáhl Mr. Super Intendent L. Stejskal a nesmazal to. With the best regards, Yours John N.A. Berwid-Buquoy, 2nd Lieutenant, British Army HQ, West Berlin a.D. Dobrou noc!
30. 06. 2008 | 22:48

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Franta z pastoušky.
Svačinka v Pešti nebyla. Když jsem Vás tam totiž Františku potkal, tak mě úplně přešla veškerá chuť. Pozdravujte všechny husy na pastoušce! Už jste je dopásl?
30. 06. 2008 | 23:01

skeptický napsal(a):

Heureka!Glory be!

M.D.H............

With the clue afforded,it is a child's play.

There are no mysteries in Nature,there are only holes in our knowledge of Nature.

Making fun of decent people is not a proper thing to do for anyone.And I mean anyone.

How simple,it was just staring me in the face.
Who else will find out?

I'll give you a hint : It is one meter long.
01. 07. 2008 | 01:11

Pepa Repa napsal(a):

Škoda Jasnosti, že nešla dva dny diskuse.
Kolik krásných urážek jsme si mohli vyměnit.
02. 07. 2008 | 16:41

skeptický napsal(a):

Přemítám,jestli existuje život po blogu.
02. 07. 2008 | 17:05

skeptický napsal(a):

Vážený pane Buquoyi,

Zkuste si najít na googlu

Benny Hill the short and happy life.
02. 07. 2008 | 17:16

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Drazí.
Hluboce se omlouváme, ale na čas se musíme odmlčeti.
Strašlivé větry a soustředěné, těžké peckobití / patrně z hrachovky a višní / od zámku Měšice, zle poničilo naše hospodářské budovy i lazaret Špitálníků.
Tento zákeřný vévodův útok rozhodně nezabrání tomu, že po procitnutí tajemníka našeho, bude vyjeveno strašlivé tajemství jeho rodu.
P.S.
Ani výpadek těchto stránek, nebyl pouhou náhodou. Bůh nás ochraňuj.
02. 07. 2008 | 20:38

Torqumada napsal(a):

...kafkowsky wideny swet se stal realitou, jako inet se rozprostrel po cele zemekouli..vasi wienerdozenten se jiz dawno proslawili skutkem, že nepřijali do té doby neznámého schickelgrubera na kunstakademii ...kdo jsou ti džinowé,tahající "puppets on the string"?..nebude to jeden, dwa, tři, ale...newiditelné bratrstwo pseudodobráků, přečtou si tabubuch od dr.bakaláře"Tabu sociál.věd" a s hrůzou zjistíte, že šedá zona pseudoakademiků-gehorsameDiener-ů,stále funguje...snad i mají jistotu,že chrání před Bůhvíčím,kdo jim byl vzorem v dějinách? víte, z jiného soudku,u vás probíhají reformy a kolega si vzpomněl na výrok jednoho docenta z vše,katedry financí,guess,who studied there? jak pronesl ekonom. myšlenku "že, když každý podnik bude mít jenom korunový zisk ve swém hospodaření, jsme za vodou"...je to již 36 let,a ? Zkuste navrhnout, že ty podniky, které budou vykazowat nulu nebo čerwená čísla, nedostanou ve futuru pro swé zaměstnance renty? to by se wšichni snažili a každá nákladowá položka by je bolela,ne? a tak stále"words,paroles,worte,etc. dnes je to 60 let , co údajně ufounek spadl na region 51,widěj, jak utlumili project enclouser? ne, carcenom na této planetě je přiliš rozšířen,snad jenom little big Thor to wyřeší a to se slowy OmniaTempusHabent... ale wím, co to je ,že ve probíhajícím fyzickém žiwotě , to nemůžete změnit? apropos,widěl jste výstup režiséra Krejčíka na Hvězdě mého života? a kam jeho kdysi dáwná odvážná slowa o vytunelowaném barrandowu, aj. došla?...
02. 07. 2008 | 21:02

Belarmini & Santori Ltd,BancoAmbrosianaS napsal(a):

...růst růstu,četl jste? zde brainwashing dosáhl maxima, ale jaký bude BRAINLOADING??? ona věrchuška zkrátka newí , jak zabawit plebs..papá byl špatný v posteli, tak se exhiboval na válečném poli, slyšel? etc.... es wuerde man stunden brauchen, um das zu verstehen,... wahrheit oder dichtung? wenn sie die ganze welt erobern moechten- schreiben sie an:agenda@eronews.net.... a za par dnu vas vypnou, simkarta nicht gueltig...etc....der feind hoert mit, nowadays big brother is looking...a na to geld je a nemalý....demo-crazy? mit solchen leuten , nie....realisierbar...už máte kubinyho report o vzp, seznam dlužníků u ˇCKA?????? to je - facta non verba, herr graff...hruza, ze ten mordechaimarx mel v cemsi wahrheit... a nebyt graffa engelse, zemrel by asi hlady, to jsou paradoxy, nicht wahr?... na, gute nacht...a jak říka prof. koukolík, z té elektronické lůzy si nic nedělejte...
02. 07. 2008 | 23:20

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Svobodný pán Skepticki a pán ušlechtilá Řepa Pepa.
Je potěšující, že tolik aristokracie se zde nachází.
K dotazu svobodného pána Skepticki, ohledně výšky moudí jeho Jasnosti.
Je značná.
Při peckobití, sebou jeho Jasnost tak nešťastně pohazovala, že došlo k "odstranění" a větry odnesení do hnízda našich čápů, Jitky a Břetislava, kteří u nás mnoho let hnízdí.
Dobračka Jitka se tohoto ujala a znovu sedí.
Časem se ukáže..........................
03. 07. 2008 | 07:58

skeptický napsal(a):

Vážená kněžno,

Děkuji za informaci.Jestli by Vás to neobtěžovalo,Skeptický se alespoň píše s dlouhým tvrdým,jak jsem se zmínil.
Teorie pana Řepy je výjimečně nepřesná.
Váš akademický titul,který mi stále vrtá hlavou:skutečně se nejedná o něco metr dlouhého?
Ty tečky po H mne přivedly na myšlenku,ale pak jsem si řekl,ne,nemůže být.
Čápové a vlaštovky obvykle sídlí u hodných lidí.
Dobraček moc není,tak alespoň mezi čápy.
03. 07. 2008 | 08:50

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Jste zvídavý, mladíku.:)
Já vám to tedy rozklíčuji a budu i respektovat to Vaše ctěné tvrdé a dlouhé.
Hillbilly Drum Major. Hezké, že?
A novinka.
Věrný tajemník Jonas, se na okamžik probral a rtěnkou známé značky, na prostěradlo napsal:
- Saul Berwick O´Bama 1590 -
a znovu je bez sebe.
03. 07. 2008 | 13:38

buldatra napsal(a):

to skeptický:

Povšiměte si prosím toho ý.
To zaprvé.

Ad 2)
Jsa prostým plebejcem,nedokážu patřičně docenit význam takto vysoce intelektuální výměny názorů.Myšlenkové toky některých zúčastněných diskutérů jsou pro můj selský mozek příliš složité.
Nebo naopak jednoduché.Jak se to vezme.
Sledovavše tuto diskuzi,začíná mi být stále víc jasné,proč se s největší koncentrací králů,hrabat,markýzů,knížat,cárů a jiných vysoce šlechticky ušlechtilých individuí setkáváme v ústavech pro choromyslné.
Myslíte,že Internet pronikl až tam?
Jak tak sleduji tuto diskuzi,mám pocit,že mě každou chvíli přijde někdo v bílých šatech nakrmit,odnese mě potom na elektrošoky a pak do vypolštářované místnůstky,kde již delší dobu prodlívá jeho jasnost Hillbilly D.M.
(Hromadná doprava městská vysoce postavených tajných zedníků).
D.T.J.
03. 07. 2008 | 14:18

Pepa Řepa napsal(a):

O´Bama?
To už jsem někde slyšel.
Nedělá boty? Baťův kolega, řekl bych. To zas budou věci, Samá bota. Neříká se nadarmo, černej jak bota.Zatracený Irčani.
03. 07. 2008 | 14:44

skeptický napsal(a):

To Kněžna Bjanca,

Ano,s tím zvídavým mladíkem rád souhlasím.
M.D.H. = Hillbilly Drum Major
Nejen abbreviace,nýbrž i jednoduchá transpozice reversním klíčem.Prostinké.
My,křesťanští kabalisté jsme trochu dál.Proto jsem s tím měl potíže.
Pokud ovšem nepíšete běžně pozpátku,jak je u některých národů zvykem.

Nebyla to náhodou rtěnka zn.Helena Rubinstein No.5 ?
Můj oblíbený odstín.
Vypadá velmi dobře na rusovláskách,které se dobře opalují .Ty jsou ale zase špatně k sehnání.

Výměnou za poodhalenou roušku do Vašich mystérií Vám sdělím také jedno : Na konci svých mystických komunikací se loučíme zkratkou D.G.,Deo Gratis.

D.G.R. pak značí Dei Gratia Regina,nebo Dei Gratis Rex.
K vidění na mincích.
Jinak v našich komunikacích vyměňujeme tajné informace tak,že nezasvěcená osoba nemá o této výměně ani tušení.
Detaily pod Steganografií.

Myslím,že náš pan domácí na tomto blogu vyložil svůj původ naprosto nezpochybnitelným způsobem,a vše potom už jsou jen sofistiky.
D.G.
S.
03. 07. 2008 | 15:02

skeptický napsal(a):

To Buldatra,

Vážený,
Používávajivše výraz sledovavše,vede mne to k otázce,koli Vás tam vlastně je.
Asi Váš věrný pes po boku,ovšem.

Komunikace se zdá zdánlivě nepřehlednou,ale je to jenom počasím.Chovanci oplocených ústavů by byli censorem odhaleni a odkázani do patřičných mezí natotata,cobydup,a než by řek švec.
I já se hlásím k lidu.Ona nobilita nebo lid,je to jedna verbež.

Oceňuji vaše použití písmenka ypsilon,v dobách s omezeným přístupem k dívčí společnosti je mi jedinou útěchou (při troše obrazotvornosti).Dlouhé ypsilon připomíná ozdobný střih.

Dámy mají v oblibě kupodivu písmenko měkké i.

Degenerace některých šlechtických rodů a etnik je zaviněna sňatky mezi příbuznými.Neradi totiž pouštějí cizí ke svým penězům.

V severní Americe existuje nějaká náboženská sekta Hutteritů,kteří stále žijí postaru,a občas platí chasníky z okolních vesnic a připouštějí je za účelem získání čerstvé krve.
Být mladší,tak emigruji.

Rovněž zdravím pana nadkolegu Pepu.
Už jsem myslel,že to s Vámi fláklo.
03. 07. 2008 | 15:25

skeptický napsal(a):

To : Kněžna Bianca

Otázku pohlaví jsem si s panem Buldatrou v minulosti vyjasnil.
Jelikož ale použil výrazu jeho jasnost ve spojení s Vámi,jsem zmatem.Zvídavý mladík.

Jestli tu na sebe lidi dělají kůže,a vytahují šarže (že pan domácí je Lev Tenant nezpochybňuji),a vy dokonce Major,vězte,že na svých cestách světem jsem býval často adresován General Delivery,a mám to úředně potvrzené razítkem.
03. 07. 2008 | 15:59

Pepa Řepa napsal(a):

Chovanci oplocených ústavů by byli censorem odhaleni a odkázani do patřičných mezí natotata,cobydup,a než by řek švec.

Ale kdepak, nebyli. Jsem toho dokladem.

A víte jaký je rozdíl mezi plebejskou českou řepou a jejich Dvojjasností?

On má vlastní svůj vlastní ústav, kde o něj pečují Biankamanca,Franta z pastoušky a Vasja. Těžká práce uhlídat ho neznečistěného.
03. 07. 2008 | 16:01

skeptický napsal(a):

Pane Pepo,

měl jste šanci se mrknout na ten můj google odkaz z 2.07.16:37 ?
03. 07. 2008 | 16:08

buldatra napsal(a):

to skeptický:

těžko je mi určit pohlaví některých diskutérů v bezpohlavním virtuálním prostoru.
Byť by se jenalo i o pohlaví s erbem a državou.

Je možné,že její jasnost Manka J.Z.D.sedí u obrazovky, nikoliv v ústavu výše zmiňovaném,nýbrž ve fraucimoru a občas,jen tak z dlouhé chvíle,šifruje na stroji zvaném Enigna vzkazy pro ostatní zasvěcené zedníky.

Jako většina ostatních prostých venkovanů,jdu si i já zaplavat do bazénu na zahradě.A to pod bedlivým dozorem svého psa.
03. 07. 2008 | 17:29

skeptický napsal(a):

To Buldatra :

To v jednom oploceném ústavu měli bazén.Jeden chovanec zachránil druhého před utonutím.Primář mu říká : mám pro Vás dobrou,a špatnou zprávu.Dobrá je,že jste svým heroickým činem dokázal,že jste normální,a můžete jít domů.
Smutná zpráva je,že se Váš přítel,kterého jste zachránil,oběsil na záchodě.

Ale né,já ho tam dal uschnout.
P.S.
Dá se u Vás jezdit na vodních lyžích?
03. 07. 2008 | 19:50

skeptický napsal(a):

to :Pan Pepa
Pane nadkolego.
Z Vámi položené otázky usuzuji,že Vaše situace je opačná.To není špatné,ale on je na tom líp.
03. 07. 2008 | 19:59

buldatra napsal(a):

to skeptický:

na vodních lyžích ne,na bruslích ano.V zimě.
03. 07. 2008 | 20:24

skeptický napsal(a):

To Buldatra

Marně hledám nějakou vodu,která jde z kopce.
Když už jsme u toho zachraňování :
Dva páni u jezera koukají po slečnách.Jedna blondýna v bílých plavkách se mu líbí.Hned si představuje,jak by ji zachraňoval,a dával jí umělé dýchání.
Bác ho,začala se topit.Vytáhne ji,ale po umělém dýchání si stěžuje,že jí smrdí z huby.Kámoš mu ale říká:pozor,tamta měla bílé plavky,tahle má brusle.

Pan domácí se tu dlouho neukázal,někde jsem četl,že chodí do společnosti ve středu?
03. 07. 2008 | 20:45

buldatra napsal(a):

to skeptický:

Zkuste se poohlédnout po nějakém vodopádu.Když lyžovačka,tak ať to stojí za to.
Při stavbě bazénu mi říkal jeden silně opálený zedník,že uprostřed by byl dobrý kopec na vodní lyžování.Nasadil mi tím brouka do hlavy.Po nějakém čase jsem ho chtěl poprosit o radu,jak ten kopec spáchat.Přišel jsem ale s křížkem po funuse.Utopil se na Priglu,když se snažil roztlačit motorový člun.

Jeho jasnost pravděpodobně nemá čas na bohulibé diskuze a urážení Pepy Řepy,protože nejspíš běhá po zámecké oboře a snaží se uštvat nějaké to podsvinče,by bylo na plánované žranici co gastronomicky stravovat.
04. 07. 2008 | 09:47

skeptický napsal(a):

To : buldatra

Známý lesák mi sdělil,že by to nejedl,hýbají tím všelijací svalovci a podobná havěť.

Jeden neví,po čem ztloustne.Párkrát jsem měl kančí guláš,a oblizoval se až za ušima.

Konečně,ono nasadit si dočasně tasemničku by snad vyřešilo můj problém s mírnou nadváhou,jen vědět,jak se jí pak zbavit.
Je totiž rodu ženského,a plní stejný účel vůči svému hostiteli.

Začínám se vyhýbat blogům s naszírající tématikou.Unavuje to,a je to bezúčelné.
04. 07. 2008 | 10:28

Pepa Řepa napsal(a):

Jeho jasnost pravděpodobně běhá po zámecké oboře a snaží se uštvat nějaké to podsvinče,by bylo na plánované žranici co gastronomicky stravovat.

Vsadil bych si na vítězství podsvinčete. Dovedu si představit, že by si jejich Jasnost něco uhnala, ale že by uhnala zrovna podsvinče, to si představit nedovedu.
04. 07. 2008 | 12:22

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Svobodný pán Skeptický,
značku rtěnky raději uváděti nebudeme, neb patří do kosmetického kufříku, který zde zanechal pan Jiří Hromada...............
raději se optejte jeho.
Konečně známe tajemství jeho Jasnosti.
Po instalaci sedmi Kumránských pijavic do slabin tajemníka Jonase, konečně promluvil.
Ponejprv jen cosi jako "šajze" a pak se rozpovídal o tom, co mu umírající profesor Vraník vypověděl.
Tedy.
Saul Berwick O´Bama a jeho žena Sára, měly dva syny.
Starší, Jizrael Berwick, odjel do Afriky a založil velkoobchod a překladiště otroků.
Po nerovném sňatku, se stal zakladatelem černé větve vévodova rodu.
Mladší, Jákob a jeho žena Holly Gipsyová /Prokop Holý, je vévodova smyšlenka/ odcházejí do nějakého tábořiště, kdesi v Čechách.
Genialní profesor Vraník pochopil, že se nejedná o tábořiště/kemp/camp, ale o obec Tábor, kde někteří jejich potomci zůstávají / vévoda/ jiní se usazují v Haliči a spojují se s rodinou Pružinsky, předky našeho pana presidenta.
A to je vše.Jak prosté.
S trochou nadsázky a při troše štěstí, bude mít jeho jasnost další predikát.
Vévoda, Dvojtédr, S.D.P. /Strejda dvou Prazidentů/
07. 07. 2008 | 15:34

skeptický napsal(a):

Vážená sl. kněžno,

I já bych se rád dozvěděl něco více o svém původu.Ten stav pana profesora je setrvalý,anebo dokonavý?
I já tuším,že nejsem ledaskdo.
Krom několika nepřejících,keří mi předpovídali šibenici s láskou vzpomínám na strýce Frantu,který prohlásil,že ten kluk se dostane daleko.(Pak prý dodal,že doufá,že tam zůstanu,ale to nevěřím).

Ve svých studentských letech jsem měl dokonce to štěstí randit s budoucí paní vicepresidentovou nejmenované mocnosti.Tenkrát ještě nosila bágl na zádech.Ale potkal jsem lepší holky,takže není co závidět,moc není všechno.

Vaše revelace je překvapivá.Ten Jákob se prý proslavil větou na Sioně se sejdeme,bratře Roháči,což údajně pomýlilo spousty souvěrců,kteří omylem zamířili do Čech.

Slabiny jsou dvě ,pijavic sedm,jedná se o asymetrické rozložení,nebo jedna mezi?

Osobní otázka : Ten titul jste ráčila vyvdat,nebo zdědit?
07. 07. 2008 | 16:23

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Svobodný pane Skepticky,
Kněžno, mne oslovovali již spolužáci v chlapeckém gymnasiu.
07. 07. 2008 | 17:26

slkeptický napsal(a):

Vážená Kněžno.
měl jsem tušení,že Váš smysl pro humor mi na ten gender nesedí,ale nechtěl jsem do toho rýpat.Alespoň něco Vám zůstalo.
07. 07. 2008 | 17:38

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
eskamotérské triky pana Kněžínka s pohlavím mne nepřekvapují. Místní matematici by vám potvrdili, že pohlaví nepatří dnes mezi konstanty, ale proměnlivé veličiny. Můj pohlavní poradce na základce Jan Hanzal uměl s pohlavím taky různé kousky.
Mně leží na srdci další osud těch sedmi kumránských pijavic.Nebude zase dražba?
08. 07. 2008 | 06:27

skeptický napsal(a):

Znával jsem nějakého Hugo(a) Kněžourka.Pravopisné oslovení Hugone mi ale připadalo příliš obřadné,tak jsme se vlastně minuli.
Dražba,jaká dražba?
08. 07. 2008 | 06:44

Pepa Řepa napsal(a):

Když se může dražit zaručeně pravé prostěradlo římského protektora, proč by se nemohlo vydražit sedm kumránských pijavic (nebo pyjavic?) s modrou krví z ohanbí šlechtice?
08. 07. 2008 | 07:12

skeptický napsal(a):

Ach ja,Helmet Nudel mit purpurhaube.Ach so.Naturlich.
08. 07. 2008 | 07:53

buldata napsal(a):

Šlechtictví a pohlaví jedno jsou,patří k sobě jaksi neodmyslitelně.
Jako vejce k vejci.
Neb jinak nebylo by slavných rodokmenů.

Bez pohlaví by byl šlechtic ,jeho rod a država,víte kde.Potomků prvo-,druho-,atd. rozených by nebylo.Proto,předjímajíc tuto možnost(bezpohlaví),usilovně zasévali a stále zasévají šlechticové celého světa oves svůj,kde se dá.
Doposud se daří,ale…

S klesající plodností,jakožto novým civilizačním faktorem,je nutno přijímat nová opatření.
Proto navrhuji by bylo sedmero kumránských pijavic modrou krví napitých,umístěno do mražáku a použito v blízké nebo vzdálené budoucnosti jako genetická banka.V případě potřeby by pak bylo možno naklonovat prakticky neomezené množství buď:
-za A:šlechticů
nebo-za B:pijavic.
08. 07. 2008 | 14:00

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
moc hezká teorie.Zapomněl jste ale na mutace AB a BA.

Banku doporučuji zřídit v Měšicích pod správou kněžny BMA.
08. 07. 2008 | 15:41

buldata napsal(a):

to Pepa Řepa:

na mutace nezapomínám,neboť pijavice jako nositel šlechtictví je cosi symbolického,stěží zapomenutelného.
Pouze při mutaci BA si nedovedu představit,kam by se šlechtic přisál pijavici.Ať již kumránské,nebo nekumránské.

Ano pan kněžna BMA by byl důstojným správcem této bezesporu prestižní instituce.Kdo by ho/ji však jmenoval do funkce?Hlavní hygienik?
To je potřeba ještě řádně promyslet,by nedošlo k nějakému faux pas.
08. 07. 2008 | 16:16

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Vážený a svobodný pane Skeptycký,
stav profesora Vraníka mizerný a je zatím uložen ve sklepeních.Jeho jasnost Vévoda poslal posla s žádostí o jeho vydání s tím, že na svém panství přebuduje autobusovou zastávku u svého zámku na mausoleum / tak to napsal / a profesora vystaví. Slavnostní otevření plánuje prý v den sjezdu zdejších blogérů a čestnou stráž vybere z několika, těch nejlepších, jako je pán ušlechtilá Pepa Řepa, pán B.Undatra, Pán Stejskal, Vy, svobodný pane, pán Mejstřík a baronka Veselá.
O osudu Kumránskývh pijavic nám není nic známo. Jsou majetkem Špitálníků a jistě šetrně uloženy v zavařovačkách.
08. 07. 2008 | 18:18

Pepa Řepa napsal(a):

Možná se vrací doba uctívání relikvií.
Byla by to hezká výstava.Kyčle VK, pijavice B.B., zuby doyena českých poslanců,suspenzor premiera, naslouchátko přeběhlíka, push-up polankyně zelených, žaludeční vřed šéfa opozice, vřed na ža..., ale to nemůžu napsat, editor by se zlobil.Konečně proč ne. Einsteinův mozek byl prý také v zavařovačce.
10. 07. 2008 | 08:43

buldatra napsal(a):

S relikviemi to není zas až tak jednoduché,páč mnohé jsou vystavovány jen málokdy,jiné nikdy.O některých se jen spekuluje,že jsou.Ba co víc,spekuluje se,že jsou uctívány,ač se neví kým.Zkrátka, s relikviemi už to není,co bývalo za gotiky.
I když se středověk posouvá neustále vpřed,relikvie zkrátka nestíhají.
Vezměme si např.takového Lenina.To je taky takový muzeální kus.Škoda nevystavovat.
Jako relikvie by se tržně neuplatnil.

Lepší by bylo muzeum.A relikvie bych přejmenoval na kuriozity(i když takové muzeum
Kumránských piavic by jen svým názvem nalákalo cizince až z Japonska).
Kuriozity a kuriózní správce BMA,pod záštitou jeho Jasnosti dr.dr.J.B.-B. a Wikipedie.
Prostory pro expozici bych si představoval nejlépe ve státní budově Chrámu svatého Víta.
Církev svatá by se starala o výběr vstupného (vstupné dobrovolné od 200 Kč nahoru / osoba libovolné orientace a pohlaví.Důchodci se slevou 5%,školní mládež v doprovodu pěti zákonných zástupců zdarma).
10. 07. 2008 | 11:19

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Vážení a svobodní pánové
Skeptycky, Bulldatra a Ušlechtilá Pepa Řepa,
jste mladí, neklidní, možná některý z Vás si ještě vychutnává vítr ve vlasech a tvrdo v gatích a proto, právě proto, jste nepozorní
/ pán Ušlechtilá Pepa Řepa zamněňuje Kněžnu
s Vévodou zde, možná kecky aj cecky onde / a velmi též riskujete.
Neuvědomujete si, že žilách Vévody koluje modrá krev Bohem oblíbených národů a každý šťouchaneček doňho, je urážkou obou, ba i plivnutím do tváře jejich patrona.
Chcete mít na krku paní Tydlidýtovou?
U pasu Kostlána France?
Nechat se tahat po soudech baronkou Bango von Dženo, za znásilnění paní Urbanové
/pochopitelně v organizované skupině s Čunkem/????!!!!!
Myslíme, že jste se rozklepali hrůzou a začínáte zamýšleti se.
Polichoťte Vévodovi, pochvalte, posekejte trávu u zámku, ti méně zdatní mohou před spaním vyprávěti o hrdinských činech jeho předků. Budete potom jeho jasností milováni a pozvání na selátko Vás dozajista nemine.
10. 07. 2008 | 20:31

skeptický napsal(a):

...a jarní větřík se proháněl v jejím nedočkavém chmýří...
11. 07. 2008 | 13:09

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

to měšický pán, k blankytnému lóži se blíží..
13. 07. 2008 | 17:24

skeptický napsal(a):

Prohlédla si znalecky jeho masitá stehna,a řekla :Švejku,sundejte si boty a kalhoty,a odhalila něžné roucho vše halící.
13. 07. 2008 | 19:55

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

I zarazil se starý Vévoda a suknici si zvedá: Já že Švejk? Pozři vílo, nejsem bejk?
13. 07. 2008 | 22:07

Skeptický napsal(a):

To pozři je od pozříti,nebo pozřeti?
Rýmování báseň nečiní,leč pokus je to zajímavý.
Verš to byl pterodaktylský?
13. 07. 2008 | 23:23

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Však to nejlepší, až na Nezvalův Hronov.
14. 07. 2008 | 08:44

skeptický napsal(a):

Myslíte Aloise Nezvala?
14. 07. 2008 | 09:02

Kony napsal(a):

Pane Berwid nějak Vám vysychá inkoust,máte také okurkovou sezonu?Je třeba sednout a začít psát,Pružinskyj se uzdravuje,nedejte mu prostor ani čas.Vaše blogy jsou nejen nejlepší ze všech ale i nejčtenější.
Už se moc těším na Vaše postřehy i hodnocení,jsou super.
14. 07. 2008 | 13:55

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Ne,ne. Máme na mysli toho staršího, Fráňu.
15. 07. 2008 | 04:44

Pepa Řepa napsal(a):

Monsignora? Toho prostředního z třívaječných dvojčat?

Vévodovi nevysychá jen inkoust, řekl bych.
15. 07. 2008 | 11:35

skeptický napsal(a):

Z repetitivnosti politických námětů na blozích se mi začíná dělat blivno.Kde se tady ještě dá odreagovávat a kecat kraviny na nejvyšší úrovni?Tady to nějak skomírá.
15. 07. 2008 | 20:34

buldatra napsal(a):

to skeptický:

kraviny na nejvyšší úrovni lze kecat jen na místech k tomu určených (oficiálních).Ale ta místa jsou již obsazena minimálně do příštích voleb.

Proto nám nezbývá,než využít skulin a mezer nejlépe v nějakém tom blogu a občas tan kravinu uložit.
Jsou-li to kraviny na vysoké úrovni,úroveň blogu a jeho návštěvnost mohou zvýšit.

Co na to jeho jasnost bloger?
16. 07. 2008 | 13:21

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Not only to Kony.
Já sice nic neříkám, ale na má slova dojde. Inkoust mi sice nevysychá, ale momentálně mě nic nenapadá. Pana Řepu také ne, ale toho tento stav spíše nutí intezivně přispívat na tuto stránku komentářů. Já si říkám: Než sám napsat blbost, to to raději přenechám panu Řepovi. Ten na to má obrovský talent. Jinak pánové, nemáte to podezření, že ta "Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana" je ve skutečnosti stoprocentním buzerantem?
16. 07. 2008 | 22:59

skeptický napsal(a):

Pane Buquoyi,

Vítejte mezi živými.

Nic jste nám neslíbil,a slib jste dodržel.
Fritzek Smetana chodil hledat inspiraci do bordelu.
17. 07. 2008 | 00:00

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to skeptický.
Ano, to je hezké. Dá se to také říci takto: Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes! Bordel mám akorát ve své pracovně doma na zámku. Pokaždé, když mi to komorná uklidí, nemůžu nic najít. Už jsem jí to říkal: "Pořádek potřebuje jenom vůl. Genius se umí orientovat v chaosu." Ale zdá se, že to ignoruje a uklízí, a uklízí, a uklízí....(365x).
17. 07. 2008 | 00:26

skeptický napsal(a):

To p.Buquoy

To máte ženské geny.A to by chtělo rovnoprávnost.Druhdy prodávali v jokeshopech cedulky s nápisem :
The neat desk is a sign of a sick mind.
To moudré rčení jsem si povýšil na : nikdy neodkládej na zítřek to,co můžeš odložit na pozítří.
17. 07. 2008 | 00:38

skeptický napsal(a):

P.S.
To jsou ty ženské geny zní líp.
Pardon.
17. 07. 2008 | 01:01

skeptický napsal(a):

P.P.S.
Psát blbosti je nenáročnější,a má mnohem širší čtenářskou obec.
Známé dilemma kvalita vs. kvantita.
Šlechtictví zavazuje,je to jistý standard excelence.
Nevycházel byste lépe s komorníkem,ta komorná zní jako něco,co Vám tam zanechala Vaše ctěná choť.
Něco jako dárek,který pokračuje v darování.Jako když někomu dáte těhotnou kočku.
A co takhle burše,čili pucfleka.Jste přece důstojníkem v zál.
17. 07. 2008 | 01:33

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Chlapci i hoši,
odkaz prof. Vraníka skrývá tolik témat.....
Je Barack Berwid Buquoy O'Bama černoch, běloch? Jak se to pozná?
Rom, Zulu, Žid?
Kdo je jeho přirozeným ochráncem?
Kostlán? Tydlidýtová? Reverend Jackson?
Bude jeho první zahraniční cesta směřovat do Měšic? Koho Vévoda pozve na recepci?
Proč Vévodsa nemá rád Klause? Je v tom restituční spor o Lány? O paní Livii?
Může mu Jackson také odstranit nuts?
17. 07. 2008 | 08:18

skeptický napsal(a):

To : kněžna

Vraník jest odvozen od slova havraní,čili černý.

Není zde možnost,že z nějakého narcisismu či přeokupace vlastní osobou se Váš profesor snaží měnit historii k obrazu svému,a propagovat barvu černou?

Napadá mne,že důvěryhodnost Vašeho zdroje by mohla být brána v potaz.
Myslím,že náš pan domácí by se nejlépe vyjímal na koni bílém.
Nepraktické do války,ale historicky všichni velikáni jsou
depictováni na koni bílém.

Mít anděle strážné není k zahození.Sammy Davis Jr. má/měl(jestli ještě žije)celkem 4.

Ještě existuje možnost falasha konvert k islamu.

Napadá mne,že by se měly zohlednit dietární preference některých zvaných ,a mělo by se rovněž počítat s alternativními
pečínkami,třebas něco z hovad nebeských,aby to tam nakonec nezbylo všechno pro pana hostitele.Taková kachnička mazaná medem...Pan Kuras by mohl poskytnout nějaké recepty,ten člověk je živej.
17. 07. 2008 | 09:18

skeptický napsal(a):

P.S.
Na jeho posledním blogu se nalézá kouzelná definice recepce od jakéhosi Michala.
17. 07. 2008 | 09:28

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to skeptický.
Komorníka přímo nemám, ale mám zde kastelána a zahradníka. S tou komornou máte pravdu, ale je to trochu složitější. V nepřítomnosti manželky (tedy paní hraběnky) jsem jí zde na zámku pravidelně uspokojoval. Prosil bych Vás, pane kolego, o naprostou mlčenlivost. Nikomu to neříkejte. Já nechci, aby se to na internetu nějak rozšiřovalo. Mám velice tolerantní a milou ženu, která, když zrovna není s milencem, je mi plně k dispozici. I když musím přiznat, že stáří na mne nepříjemně doléhá. Nedávno mě budil kastelán: "Vaše hraběcí Jasnosti, dovoluji si Vás laskavě vzbudit, jak si jeho Jasnost přála. Je deset hodin dopoledne. Venku vane jihovýchodní vítr. Máme 25 stupňů celsia. V zámeckém parku se právě páří kvíčaly. Jinak bych si dovolil Vaší Jasnost upozornit na to, že jim překrásně stojí přirození. Mám to oznámiti paní hraběnce?"
Vyslovil jsem zákaz:"Františku, paní hraběnce nic neoznamujte. Pokusíme se to propašovat do města!" Jenomže, pane kolego, než jsme dorazili do města, tak mi to poněkud zase zvadlo. Někdy si připadám, že už jsem na tom světě pouze na to, psát do blogu články a zůčastňovat se diskusí i komentářů na téma: Komu jen chvíli stál, teď stojí opodál! (Jde o parafrázi. Klasikův originál zní: "Kdo chvíli stál, teď stojí opodál."). Everything very best to you - with my regards. John.
17. 07. 2008 | 11:14

buldatra napsal(a):

Jasnosti:

Co jasného přirození týká se,dovoluji si uctivě nastínit možnost pořízení bytečku přímo ve městě.Tím by se podstatně zkrátila transportní vzdálenost a doba udržení pomíjivého stavu by byla lépe využita.Současně by vznikl reálmý předpoklad pro úspěšné použití dočasně zbytnělého,výše zmiňovaného jasného orgánu.
Nehledě k tomu,že hustota výskytu osob opačného pohlaví,vhodných a způsobilých k použití výše zmiňovaného orgánu ,je ve městě nepoměrně vyšší,než na jakémkoliv průměrně vybydleném(obydleném) zámku.

Ta „Kněžna B.M.A.“by mohla být klidně čímkoliv.Jestliže je to stoprocentní buzerant,tím lépe.Neboť to se dnes nosí,je to in.A navíc,obohacuje to svou jinakostí celou naši,již tak nemálo jinakou společnost.
17. 07. 2008 | 14:50

skeptický napsal(a):

Vážený pane Buquoyi,

Na moji diskrétnost se můžete stoprocentně spolehnout.Vaší důvěrou jsem poctěn.
Potíže Vašeho typu jsou ve Vaší generaci poměrně běžné,není se třeba ničeho obávat.
Pokud uspokojování bylo vzájemné,není si nač stěžovat.
Je nutná občasná změna jídelníčku ,nejlépe obgeneračního rázu v mezích zákona.
Škoda,25 stupňů Celsia je optimální teplota,při které se podobné aktivity stále dají provozovat,a vnímavost protějšku pro seznamování roste s teplotou prostředí.Vypozoroval jsem i závislost této vnímavosti na denní době,teď bádám na závislosti s fázemi měsíce.

Většina vrstevníků v tomto věku má hlavně potíže s navazováním známostí,neboť se nám zde rozmáhá nešvar,že stříbro ve vlasech je považováno za sexy,pokud je provázeno zlatem v kapse.

U sebe bohužel shledávám,že největší překážkou je moje vrozená,a pečlivě kultivovaná lenost.Prý je to dar boží.
Představa,že bych se měl s někým bavit,je mi čím dál,tí víc cizí.

S pozdravem,S.
17. 07. 2008 | 19:52

skeptický napsal(a):

P.S.
Jo tak mne napadá,ty kvíčaly s pravou lanýžovou omáčkou,nemusel byste mít problémy s attendací.
17. 07. 2008 | 20:36

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to buldatra and skeptický.
Ano, vaše řádky jsou poučné. Přečetl jsem si je rád. Budu o nich přemýšlet. S tou lanýžovou omáčkou to nejde tak snadno. V okolí Tábora žádné nerostou. Já kvíčaly peču v troubě s drobně nakrájenou anglickou slaninou a jalovcem. Šťávu zahušťuji tmavou jíškou a do omáčky přidávám červené Chateau Bergerac (ročník 1946). Chutná to skvěle. Skeptický, nebudete tomu možná věřit, ale jako příloha k tomu chutná nejlépe krásně nadýchaná bramborová kaše (purée), zjeměná irským máslem.
Ovšem, co to má co dělat s Wikipedií? Nahoře stojí psáno: "Příspěvky do diskuse se musejí týkat tématu". Místo Wikipedie zde hovoříme o souložení a pečení kvíčal. Any way!
17. 07. 2008 | 23:06

skeptický napsal(a):

Pane Buquoyi,

W.kipedie je jakýsi druh encyklopedie.Ta má tituly obvykle v alfabetickém pořádku.
Tož jsme se dostali ke K a S.
Jsou to nevitamíni,nemůžete nad nimi vyhrát.A i kdyby ano,nestojí to za námahu.Vykašlete se na ně.Nejsou Vás hodni.
Jinak ,kdykoliv slyším,že něco musím,hledám alternativní řešení.
Napište blog o dievkách a krmích(žrádle),a jsme všichni z obliga.Jsem ochoten kecat naprosto zasvěceně do všeho,pokud vím,jak se to píše.

Msgr.Správce se projevuje v otázkách odbočení od tématu celkem rozumně,pokud ho jeden příliš nedráždí.
17. 07. 2008 | 23:53

skeptický napsal(a):

P.S.
Jdu se vyslípat.
Dobrou.
17. 07. 2008 | 23:57

buldatra napsal(a):

K tématu.

Wikipedie,kategorie chuť.
(Úlitba bohům a administrátorovi)

V tomto směru je lesk a bída výše zmiňované áncyklopedie zvláště patrná,do očí bijící.Neboť samotný výraz chuť je natolik obsáhlý,že by zasluhoval samostatnou encyklopedii.Encyklopedii chutí.

Například:
U buldatry je chuť rozhodujícím činitelem tvorby světonázoru každé ráno,v období procitnutí.Každé ráno jiný světonázor,který se v průběhu dne postupně stabilizuje a výsledkem,na konci dne,je absolutně ospalý tvor bez jakéhokoliv názoru na svět.Ranní tvorba světonázoru pomocí chutí probíhá následovně.Zvoní budík(mobil,popř.jiný nečekaný spánkový kazič),dostavuje se chuť devastovat,vraždit,spáchat genocidu.Chuť genocidní je chuť výrazná,neodolatelná.Světonázor takto vzniklý nebudu raději ventilovat.
Oproti tomu,procitnutí bez násilného zásahu budících mechanismů skýtá možnost tříbení různých,zhusta chutí.bohulibých.Chutí podobných chutím jeho Jasnosti,když se probudí na zámku,venku je 25 stupňů Celsia a v parku se páří kvíčaly(nebudu dále rozebírat neboť není po dvaadvacáté hodině),chutí završit mírový proces na Blízkém východě,chutí vyrazit na hříbky,chutí něco dobrého zežrat,chutí spáchat dobrý skutek,atd.Světonázor takto vzniklý
je světonázorem demokratickým,idealistickým až altruistickým.Nicméně v průběhu dne je jinými chutěmi vygumován a v pozdních hodinách nastává stav výše popsaný.

Wikipedie však zmiňuje jen chuti,které mají nějaký vztah ke gastronomii.Nutno tedy rubriku doplnit a rozšířit.
Dnes po ránu jsem dostal chuť někoho pořádně nasrat.Počkám tedy raději do večera a pak znovu prozkoumám své chutě.
18. 07. 2008 | 09:56

buldatra napsal(a):

Dodatek k tématu Lesk a bída Wikipedie.

Absence některých zásadních výrazů v této encyklopedii svědčí když ne o bídě,pak alespoň o nedostatku zdrojů zásadních informací.O lesku raději nehovoře.
Výraz „kurvítko“ se na Wikipedii nevyskytuje i přes to,že se jedná o zcela zásadní zařízení,vyskytující se všude a ve všem.

Oproti tomu na konkurenční Necyklopedii je kurvítku věnován dostatečný prostor a informace jsou poskytnuty v množství uspokojivém.
18. 07. 2008 | 10:21

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra napsal(a):

Každé ráno jiný světonázor,který se v průběhu dne postupně stabilizuje a výsledkem,na konci dne,je absolutně ospalý tvor bez jakéhokoliv názoru na svět.

Nepodceňujte se. Přesně takto je v pohádce popisován Děd Vševěd.
Ráno pacholátko zlaté, večer vypatlanej ospalej dědek.Doufám, že vám zbyly ještě tři vlasy.
18. 07. 2008 | 14:04

buldatra napsal(a):

to Pepa Řepa:

Děd Vševěd?Ten kujón,co žil v Sovětském Svazu a občas vystupoval v Rádiu Jerevan?Na Wikipedii se o něm nezmiňují,možná emigroval.

Ano!
Jistá podobnost by tu však,za určitých oklností,dosti vzdálená,při notné dávce až chorobné fantazie,mohla být.Ihned to přednesu manželce,aby si to konečně po pětadvaceti letech uvědomila.

Takže podobnost:Ráno začne šíleně rachotit budík.Všichni normální lidi ještě spí,venku je tma jak v pr....pytli,ale to je tomu monstróznímu hodinovému stroji naprosto ukradený.
Pacholek se prolóskne do nového dne a delší chvíli nechápe,co se děje.Típne budík.Má chuť někoho nebo něco rozšlapat,vyhodit z okna,nebo jinak ubezdušit.Pak pohlédne na ciferník a nevěří vlastním očím.Budík někdo včera nařídil o 3 hodiny napřed.To se ale jen projevila včerejší vypatlaná večerní Dědvševědská fáze.Vzniká světanázor pro tento den.Toliko podobnost s Dědem Vševědem.
Naštěstí,anebo náhodou,vlasů mám ještě relativně dost.Nikdo je však nechce.Mají barvu dříve pochcané slámy,dnes mírně do šeda.

Jsem zvědav,jestli je na Wikipedii alespoň ten budík.
18. 07. 2008 | 16:44

skeptický napsal(a):

Nedávno jsem četl nějaký inzerát v seznamce.
66-tiletý,tlustý,smradlavý,neúspěšný a nevychovaný muž hledá ženu s opačnými vlastnostmi.
Kdyby napsal Děd Vševěd,udělal by líp,a popisoval by totéž.

Abych nevynechal opačné pohlaví:

Inteligentní žena hledá muže,s vyřešenou minulostí,kterého peníze nedokázaly zkazit,a přesto netrpí.
Nabízím hodnoty,které peníze nekoupí.
Potud Lesk a bída.
18. 07. 2008 | 23:00

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to all people of this page.
Máte to dobrý pánové, pokračujte! Já se také rád pobavím. Pokud si vzpomínám měli jsme tu i skupinku žen, která se zamotávala do diskuse. Nebyla to žádná velká sláva, ale nějak mi tu scházejí. Vždy kolem půlnoci pozoruji komíny zámku, ale žádná z nich tam na koštěti nelétá. Neví někdo z džentlmenů kam ty dámy zmizely?
19. 07. 2008 | 10:48

skeptický napsal(a):

Pane Buquoyi,

Ty se dneska musí otáčet,konkurence je strašlivá,všude se tlačí mladé holky,co je tu 10,000 dolarových milionářů,tak už se nesnaží tolik vdát do ciziny,jako dřív.
Z četby blogů nic nekouká.Spíše bych se poohlédl po inzerátech.Zadejte si na googlu

Mladá žena,25-ti letá

Ale než se hádat s nějakou feministkou...Ženy jsou od přírody protivné.Asi Vás svrbí dobré bydlo.( S ypsilonem).
19. 07. 2008 | 11:10

Kněžna Bjanca Manca Ambrosiana napsal(a):

Sire, Jasný Vévodo, mezinárodně uznávaný politológu,
používáním anglických vět Nám připomínáte služku, co se po třech měsících navrátila do rodné vísky z Vídně.
27. 07. 2008 | 18:46

Martin of Wessex napsal(a):

Pan dvojdoktor poradí?

Cítím se být přímým potomkem krále Ealhmunda z Kentu, ale nemohu to dokázat. Cítím to však v kostech. Vynaložil jsem heroické úsilí a pátral, kde to jen šlo. Nasadil jsem i moderní techniku, od plynového chromatografu až po vektorový analyzátor impedance, ale bylo mi to prdlajs platné. Kdokoli však může srovnat rentgenový snímek mé hlavy s lebkou jeho vnuka Aethelwulfa z Wessexu a bude mít jasno. Nabízel jsem královskému rodu možnost vytřít mi hubu kvůlivá testům DNA, ale nikoho to nezajímalo, prostě děsná byrokracie.

Tituly mám rovněž, avšak pouze akademické. Ten šlechtický mi však k dokonalému štěstí silně chybí. Nemohu totiž vznášet nároky na britský trůn, ten šťoura Charles je prostě na forhontě. Bohužel mi nedají ani hromadu kompostu v Kentu, leda bych si ji tam koupil. Majetky a statky nejsou vše, nakonec by mi stačilo požívat vážnosti, která mi právem náleží. I to je v dnešní době utopie, neb si ze mě lidé dělají srandu skoro takovou, jako z Vás. Co s tím?
09. 08. 2008 | 14:19

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Martin of Wessex
Když si z Vás někdo dělá srandu, znamená to, že Vás nepochopil. Vůl je tedy on a ne Vy.
Šlechtický titul si v Anglii můžete koupit. Všechny šlechtické tituly jsou zakoupené lidmi, kteří měli kdysi peníze a nebo peníze pro krále získali.
30. 08. 2008 | 00:07

Milan Kochaník napsal(a):

Dobrý den , máte naprostou pravdu , také jsem se s tím setkal a smazali mne mnoho článků a sprostě mi psali, že vkládám nesmysly apod. Já osobně bych na tento prolhaný projekt nedal ani sous, jelikož jej spravují, jak jsem zjistil, zakomplexovaní a nedostudovaní kantoři bez životních zkušeností a okolnost, že byli "zvoleni" nějak za "správce" ,tak jim asi stoupla do hlavičky.
Jinak se směji, když se mi drze připlete wikipedie (mám své stránky)v prohlížečích a ani na dvou , natož na třech různých wikipediích (národních) se neshodnou ve věcech , jimiž se zabývám
Na shledanou
21. 06. 2009 | 19:25

hush puppies napsal(a):

Dobrý den , máte naprostou pravdu , také jsem se s tím setkal a smazali mne mnoho článků a sprostě mi psali, že vkládám nesmysly apod.
04. 10. 2009 | 09:07

Richardus napsal(a):

Jednoznačně souhlasím s panem Berwidem Buquoyem. Je přeci absurdní, aby hrstka lidí (administrátoři wikipedie) o jejichž odbornosti v různých oblastech lze s úspěchem pochybovat cenzůrovali stránky kohokoli. "Ověřitelné zdroje" - to je pouze záminka pro mazání textů, ktré se někomu nehodí.
Tak nějak máme asi v naší národní povaze všechno zpochybňovat, znevažovat a zesměšňovat. Na co není v tomto státě úřední papír -to jakoby nikdy nebylo. Ale tak to přeci vůbec není. A pokud se týká tolik zpochybňovaných šlechtických původů. Práva na šlechtické tituly je věc jedna, ale původ k těmto rodům -byť lidí z loží nemanželských je věc druhá -protože ať již se to někomu líbí či ne -jejich DNA po předcích jim nikdo nevezme :-)
01. 09. 2011 | 15:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy