Paní Táňa Fischerová, prezidentka ČR.

24. 07. 2012 | 09:15
Přečteno 32646 krát
Slib občana.


„Prezidentem by měl být člověk, který o funkci nestojí. Člověk, který je občanům dlouhodobě známý svým charakterem, prací, veřejnými názory a postoji. Člověk, který nepotřebuje peníze na volební kampaň, neboť občané vyšlou posly za ním a budou jej prosit, aby dočasně zanechal profese a pomohl prezidentskému úřadu i naší zemi vrátit těžce poškozenou prestiž.“.

Napsal jsem o budoucím prezidentovi v květnovém blogu. Před dvěma měsíci jsme o vhodných kandidátech hovořili s přáteli z České konference. Jako první padlo jméno pana Zdeňka Mahlera. Věk a zdravotní stav mu bohužel brání nominaci přijmout. Druhým v pořadí byla herečka Táňa Fischerová. Naše přání vyslyšela. Tento týden zveřejnila úmysl kandidovat.
Nepotřebujeme, aby se prezidentem stal rafinovaný ekonom nebo politický rutinér. Pražský hrad a úřad prezidenta v historii byly především symboly státu a jeho hodnot. Paní Táňa Fischerová nemusí hovořit o mravnosti, soucitu, svědomí, pravdě a lásce. Tyto hodnoty ztělesňuje. Hradu i státu je může vrátit. S vděčností a úctou připojuji podpis pod její nominaci.


„Paní Táňo Fischerová, prezidentko ČR. Jako občan Vám slibuji věrnost. Slibuji, že budu zachovávat Ústavu a zákony ČR. Slibuji na svou čest, že budu svoje občanské povinnosti plnit v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Tak přísahám.".


Jan Hnízdil, občan

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

PB napsal(a):

Správná kandidátka!
Nepotřebuje peníze, protože ta kampaň může být zdarma!
Tím se liší od nenajedené BoBo, příliš bruselské Roithové (a Julie stále čeká na svého Romea v jedné z ukrajinských buněk)
a od ostatních "divných" kandidátů.
24. 07. 2012 | 09:24

Kala napsal(a):

Kde se dá najít podpisová listina?
24. 07. 2012 | 09:27

Michal Macek napsal(a):

zdravim

nevim no,nic proti pani fisherove ale tuhle sem cekal na bus a nejaky mladik me tam zastavil s sbirkou podpisu pro kandidata j.fishera,tak sem to poodepsal a dostal sem jakousi programovou brozuru s nazory p.fishera.otevrel sem to a tam bylo pod nadpisem "Jak chci vykonavat prezidentskou funkci" zhruba neco ve smyslu ze jako prezident bude se ssetkavat s obcany v nouzi a pomahat jim ,pomahat neziskovym organizacim,podporovat spraveldnost a lidska prava....a vlastne vic uz nic.tak mladikovi rikam: a nemel by tohle delat spis ombudsman? dostalo se mi odpovedi ze ombudsman neni ustavni funkce a ze by bylo dobre kdyby obcany podporoval i nejaky ustavni cinitel...dobre ,ale to je vsechno???to ma byt prezident pouze jakysi lepsi ombudsman?zvlast uz kdyz jednohop ombudsmana mame??nebylo by lepsi spis posilit jeho pravomoce??

pana fishera volit nebudu protoze se mi nelibi ze ani nevi co funkce prezidenta obnasi - a u pani fisherove mam take strach ze bude jen reprezentativni damou takovou ombudsmankou a vic nic - uvedomuje si vubec nektrery kandidat ze prezident je mnohem vic?ze ma spoustu dulezitych ustavnich funkci?ze je napr nejvyssim velitelem armady??
24. 07. 2012 | 09:30

Darth Maul napsal(a):

Člověk, který je občanům dlouhodobě známý svým charakterem, prací, veřejnými názory a postoji.

Kdo je Táňa Fišerová? Tu neznám.
24. 07. 2012 | 09:32

skura napsal(a):

Až teď jsem si uvědomil, jak absurdní je požadovat od prezidenta nadstranickost a nezávislost a zároveň nominovat pouze ryze politické a ekonomické kandidáty. Už jsme tak nedílnou součástí politicko ekonomického paradigmatu, do něhož nás vtáhly veškeré sdělovací prostředky, že nás téměř nenapadne zvolit za kritérium pro výběr prezidentského kandidáta morální a etické kvality člověka. Těší mě, že to pan Hnízdil udělal za nás..
24. 07. 2012 | 09:35

Kala napsal(a):

Michal Macek - Myslíte, že čtyřleté působení v parlamentu a znalost činnosti prezidenta Havla zblízka nestačí k tomu, aby prezidentský kandidát získal představu o tom, co prezidentská funkce obnáší?
24. 07. 2012 | 09:36

Frante napsal(a):

Táňa Fischerová nesplňuje vaši podmínku, že je veřejně známá. Já se o ní dozvídám až v souvislosti s volbou a podle diskuzí nejsem sám. Já bych navíc k vašim kritériím přidal zkušenosti se světem mimo ČR, něco jako diplomatické zkušenosti, dlouhodobý pobyt v zahraničí atp. Dále prokazatelnou vyšší inteligenci. Naopak nesouhlasím s vaší podmínkou, že o funkci nestojí - u velkých osobností různých oborů se naopak ukázalo, že jejich úspěšnosti předcházel vysoký zájem o danou práci. Moje podmínky zatím splňuje z možných kandidátů jen Švejnar.
24. 07. 2012 | 09:38

TomášL napsal(a):

Říci popravdě, taky ji neznám (když pominu její tvář z TV)...
24. 07. 2012 | 09:38

TomášL napsal(a):

Jinak Švejnar je můj favorit...
24. 07. 2012 | 09:41

Gustáv Kočí napsal(a):

Prezidentem České republiky bude Mgr.Vítězslav Jandák. Ministr financí bude ňákej Lábus a na vnitro dáme soušku Švorcovou, ta už nic nezkazí.
24. 07. 2012 | 09:42

gabriela napsal(a):

Navrhuji dalšího kandidáta Petra Lessyho.

Ať je silná konkurence...

Petra Lessyho jsem v souvislosti s prezidentskou kandidaturou zmiňovala téměř na konci diskuze zde ...

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-rath.php?itemid=16926#c
24. 07. 2012 | 09:45

Jihočech napsal(a):

Dobrý den, nějak mi to zavání snahou získat křížence tatíčka Masaryka a dramatického prezidenta Havla. První v řadě by měla být diskuse, zda v našem ryze stranickém systému chceme éterickou, jaksi nadpozemskou bytost, která jako bůh ve starořecké tragedii na závěr vše vyřeší (v to občané doufají, i když je jasné, že to nepůjde) nebo silného prezidenta se skutečnými pravomocemi a tudíž i s právem rozhodovat. Pak se ale bavme o změně systému a po jejím provedení realizujme prezidentské volby. Chápu, že spoustě krasoduchů naší kultury je technokrat na Hradě proti srsti, ale realita je neúprosná. Buď charismatický kladeč věnců a pronašeč moudra bez pravomoci nebo politik s pravomocemi. Jen na závěr, paní Fišerová rozhodně není mým favoritem a překvapuje mě, že na chystané divadlo dala přemluvit. Bude to jedna z nejhorších rolí jejího života.
24. 07. 2012 | 09:46

Kala napsal(a):

Frante - překvapuje mě, že jste se o p. Fischerové ještě nedoslechl v jiných souvislostech. Chápu, že ne každý zná a poslouchá rozhlasovou relaci Jak to vidí, kde své názory po několik let paní Fischerová prezentovala, ale stejně...Můžete si doplnit informace na internetu, najdete tam, co potřebujete. Ale bude to asi tak, že většina národa paní Fischerovou nezná - pro mě neuvěřitelné. "Dymáková" zná určitě stovku "celebrit", ale paní T.F. bohužel nikoliv.
24. 07. 2012 | 09:46

mb napsal(a):

... pěkné ...

/ akorat realisticky si myslím, že je Táňa bez šance ... /
24. 07. 2012 | 09:47

Bara napsal(a):

Velice mě překvapuje, že jsou u nás lidé, kteří Táňu Fisherovou vůbec neznají. Mně je sympatická a ze všech stávajících kandidátů jediná, kterou bych volila.
Když mohl být vrchním velitelem armády Václav Havel, nevím, proč by jím nemohla být i paní Fisherová.
24. 07. 2012 | 09:52

Radovan II. napsal(a):

Prezident vše nezachrání, je třeba urychleně novou vládu a prezidenta, který se nebude jen kývat a bude chodit mezi lidi a chápat jejich potřeby.
Pane Hnízdile, co s tou škodící vládou uděláme ?
Celá vláda škodí národu, ekonomice, morálce, prostě všemu a měla by být podána na vládu, žaloba.VLáda která není schopna vést stát, a vede ho k úpadku by měla jít před soud. Tak jak když občan škodí stát. A s vládou by měli být souzeni všichni poslanci a senátoři, že ji takové vládnutí umožňují. Který advokát ex offo se toho ujme, ten bude hrdina větší než ti, co dělali revoluci v roce 1989 a takový binec nám tu po 22 letech udělali. Je už na čase, pokud nebude většina u nás bydlet pod mostem, házet si mašli, protože nemůže uživit rodinu. Lidé stále si necháte sr.... na hlavu ???????
Ten bordel tu začal s vyčůraným amatérem z Valašska Topolánkem z Toskánské vily, přes automechanika Čunka, tuneláře Řebíčka a další, kteří začali intenzivně naši ekonomiku vysávat a teď jsou vysmátí se svým ohromným majetkem. Tam by měla začít kontrola majetků dle daňového příznání a hned bude pár miliard do státního rozpočtu. Pane Hnízdile, musíme myslet na naše děti a vnuky, nemůžeme jim přenechat spálenou zemi, oni často ani nechápou co se tady dějí za krádeže, podvody a tunely, protože se nemají čas o politiku zajímat. Jsou nuceni být workoholiky aby uživili rodinu. Nasranost národa je 10x větší než před revolucí, to měl každý aspoň bydlení,skoro každý nové auto, i když české a žil sice skromně, ale jako člověk a nikdo z lidí nedělal blbce, jako tato vláda, boháči a VIP. Za 22 let stoupl počet sebevražd nejméně 100 x a to většinou ze sociálních důvodů. Pane Hvížďala, pohár trpělivosti dávno přetekl a čím déle tu bude tato neschopná vláda a s ni vyčůraní poslanci a senátoři tak tím více ještě se vytuneluje vše co tu ještě zůstalo. VIP a ODS už prý mají kufr nachystané a s nimi by se měli chystat i věichni voliči ODS a TOP a dalších stran,které tento bordel podporují !!!!!
24. 07. 2012 | 10:00

Michal Macek napsal(a):

Kala

a myslite ze pul roku na postu premiera kdy se stykate s hlavami statu neustale by k tomu take nemela stacit?(viz j.fisher) - jak je vidno nestaci,ale treba se mylim a pani fisherova by byla dobrou silnou prezidentkou pracuji ve prospech nasi zeme - ale zatim na me tak nepusobi
24. 07. 2012 | 10:02

Michal Macek napsal(a):

darth maul:

budtte v klidu tady taky nikdo nevi kdo je darth maul...
24. 07. 2012 | 10:03

VFISCHER napsal(a):

MILION NÁZORŮ A MILION SLIBŮ

V desetimilionové neokolonii Absurdistán - Kocourkov - Gangsterisrán přišlo na to, že se bude volit král z lidu ! Budiž, tak bude o jedno cirkusové panoptikum více. Mnohem lépe by však bylo nejen volit jednoho krále, ale v dejme tomu v 80 malých volebních obvodech volit většinovým systémem pouze osoby (resp. ospobnosti) a vždy první dva by byli nominováni do poslanecké sněmovny. Také by se mohlo hovořit o plebiscitech (referendech) pro možné odvolání zvolených osob v případě jejich jakémkoliv selhání či selhávání … to by, podle mého názoru byla jiná káva ! !

Jaký bude nový král je vždy ve hvězdách a kdo by jím měl být je věštba z koule ! Podstatné bude - podle mého názoru - jak taková osoba odolá náporu pochlebníků, pseudoodborníků a všelijakých řiťolezců a parazitů, kteří se okamžitě na nového krále nalepí a budou ho ohlupovat tak dlouho, až osobnostně slabý král (byť by byl před svým zvolením ten nejideálnější ) podlehne svodům zlatého zámku a ztratí kontakt s realitou v podhradí ! ! !

Taková osoba či osobnost, která se dnes jeví jako ta nejvhodnější, může napáchat víc škod než užitku ! ! Je otázkou, jestli vaše horování pro paní Fischerovou, pane blogere, je ta správná volba - ale je to váš názor a já mám názor jiný. Takových názorů a slibů tady mohou být (a asi budou) miliony a je ve hvězdách, co z toho vzejde.
24. 07. 2012 | 10:03

vasja napsal(a):

"Paní Táňo Fischerová, prezidentko ČR. Jako občan Vám slibuji věrnost. Slibuji, že budu zachovávat Ústavu a zákony ČR. Slibuji na svou čest, že budu svoje občanské povinnosti plnit v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Tak přísahám."
--------------------------
Kdo včera zradil Stranu, zradí i Fischerovou.
Tohle bude nejspíš nějaká sranda. Od pana doktora.
24. 07. 2012 | 10:10

Darth Maul napsal(a):

Michale Macku

o Fišerové slyšim až teď v souvislosti s kandidaturou.
Darth Maul je velmi dobře znám celému impériu :-)
24. 07. 2012 | 10:21

resl napsal(a):

V postkomunistickém marastu zdejších obyvatel, nemůže T.F. projít. "Hrdinové" všeho druhu, nadhaněči Zemana, parta okolo slabocha Fišera a další, ti všichni s ní zametou, udělají z ní milenku V.H. a když zničí dva, tři demokraticky smýšlející kandidáty, úlisně se usmějí, nalijí si české pivo, sežerou českou jitrnici a osladí to Evropské unii tak, že na přitroublej českej národ v Evropě nikdy nezapomenou.
24. 07. 2012 | 10:22

Bara napsal(a):

mb napsal(a):
... pěkné ...
/ akorat realisticky si myslím, že je Táňa bez šance ... /

Bohužel to tak asi bude. Spoustě mužů bude vadit už jen to, že je to žena.
Před prezidentskými volbami v USA po provedeném průzkumu konstatovali, že "Spojené státy jsou připraveny na to, že prezidentem může být i člověk s jinou barvou pleti, nikoliv však na to, aby jím byla žena."
U nás by to nemohl být ani chudák Okamura, protože někteří obyvatelé mu neodpustili, že není čistokrevný Čech, zato u Švejnara jeho poameričtění skoro nikomu nevadí. Co to o nás vypovídá?
24. 07. 2012 | 10:23

xx napsal(a):

Michal Macek: palec nahoru

Jihočech: palec nahoru za křížence :-)

Ad blog: Táňu Fischerovou znám, známá osobnost to podle mne je. Ale připadá mi moc jemná na tuhle funkci. Mezi těmi protřelými politickými šíbry, úředníky a soudci zcela jistě neprosadí ni jeden svůj názor, takže bude jen nedobrovolnou loutkou politických hrátek.
Hrad potřebuje někoho, kdo s politiky dokáže tvrdě zatočit v případě svých pravomocí, ať už jde o jmenování nebo návrhy či vyjednávání. Prezident, i když se to může zdát, není jen okrasou, fanglí která se vyvěsí vždy, když je státní, národní nebo náboženský svátek či tryzna.

Klaus jakkoli může lidem vadit, je důkazem, že prezident nemusí být jen kladeč věnců a vykonatel vojenské přehlídky. Jistě mnoha lidem vadí způsob Klausova výrazu, ale to je věc názoru. Podstatné je, že po Havlovi a Klausovi bychom neměli sklouznout k opačnému extrému, tedy obdobě Hermana Van Rumpoy alias "mokrého hadru".

Politicky je Táňa Fischerová levičák který o sobě tvrdí že není levičák ale pravicová názory nemá. Je tedy ztělesněním anglického přísloví, "když o sobě někdo tvrdí, že není ani levičák ani pravičák, vem na to jed, že je to levičák"
24. 07. 2012 | 10:29

Michal Macek napsal(a):

darth maul - a kolik vam je??ze ji neznate...12?
24. 07. 2012 | 10:29

vasja napsal(a):

No ale ta Fischerová, když vydržela držet basu s Rumlem, Kuhnlem, Němcem aj Špidlou, tak by nemusela bejt marná:-)).
A je aspoň proevropská?
24. 07. 2012 | 10:32

Michal Macek napsal(a):

Bara

ja bych mel dobrou zenskou kandidatku - madellaine albrightova...myslim ze zkusena je dost....a mekka by nebyla - kdyz se nebala takovych sibru jako milosevic nebo tudzman...
24. 07. 2012 | 10:33

Jihočech napsal(a):

Stále mám pocit, že proces volby prezidenta začíná od prostředku. Prezident zvolený přímo voliči má silný mandát, silnější než politické strany, už jen díky procentu voličů. Proto je NUTNÉ napřed provést ústavní změnu pol. systému a jasně definovat prezidenstské pravomoci!Teprve potom vést debatu o kandidátech a způsobu volby!Pak ale mluvme o prozidentském systému a´la USA nebo Francie (naší zničené republice by prospěl). Blog je jen zbožným přáním autora a voláním po jakési mravnější, vyšší bytosti, která nás všechny jaksi udělá svým příkladem jiné, lepší,protože sami to evidentně neumíme a ani nemáme vůli ke změně. Tak mě napadá, kdysi v Izraeli byl jeden idealista a zkusil to,všichni víme, jak skončil:-))
24. 07. 2012 | 10:33

Hloupý Honza napsal(a):

Táňa Fisherová bude jako Vlasta Parkanová, ač třeba slušná ženská, nebude spoustě věcí rozumět a hned se na ni nalepí hejno různých Kalousků, kteří ji budou radit tím správným směrem.

Slušných a poctivých lidí je spousta, a někteří jsou i známí, avšak nemají potřebný rozhled a určitou míru ekonomického a právního povědomí, což si myslím je nezbytnou podmínkou pro to, aby si člověk v pozici prezidenta zachoval určitou míru nezávislosti ve "vlastním" rozhodování.

Můžeme vybrat na prezidentku třeba i Matku Terezu (prý měla vlastní drahý špitál), oplývající maximem morálních a osobních kvalit, ale tyto ji budou k ničemu v okamžiku kdy bude podepisovat zákony, kterým nebude zbla rozumět.
Proklamace typu pravda a láska zvítězí ... jsou sice hezké, ale nelze podle nich posoudit zda je správné daně zvýšit, či naopak(ostatně i Havel měl v počátcích svého Čalfu).

Pro mne je jediným, aktuálně známým a přijatelným kandidátem Švejnar, a to nejen s ohledem na jeho odborné kvality, které dávají záruku autentičnosti a punc nezávislosti jeho názorům, ale především i na skutečnost, že přišel zvenčí, nepoznamenán ani 40-ti lety socialismu ani 20-ti lety ČEZké demokracie, což je pro mne příslibem jeho osobních kvalit.
24. 07. 2012 | 10:39

Ferdiš napsal(a):

Tíňa FIscherová patří mezi kmenové pravdoláskaře, u kterých se projevovala morální schizofrenie. Na jedné straně vykládali o lidských právech a lásce kudy chodili a na druhé straně vyzývali k válkám a podporovali je. Takže je nabíledni, že i "morálně čistá" Táňa lidně bude posílat vojáky do válek v cizím zájmu a štěbetat o lidských právech. Takže díky, nebudu jí volit.
24. 07. 2012 | 10:40

Jihočech napsal(a):

Stále mám pocit, že proces volby prezidenta začíná od prostředku. Prezident zvolený přímo voliči má silný mandát, silnější než politické strany, už jen díky procentu voličů. Proto je NUTNÉ napřed provést ústavní změnu pol. systému a jasně definovat prezidenstské pravomoci!Teprve potom vést debatu o kandidátech a způsobu volby!Pak ale mluvme o prozidentském systému a´la USA nebo Francie (naší zničené republice by prospěl). Blog je jen zbožným přáním autora a voláním po jakési mravnější, vyšší bytosti, která nás všechny jaksi udělá svým příkladem jiné, lepší,protože sami to evidentně neumíme a ani nemáme vůli ke změně. Tak mě napadá, kdysi v Izraeli byl jeden idealista a zkusil to,všichni víme, jak skončil:-))
24. 07. 2012 | 10:40

Bara napsal(a):

Já si myslím, že TF trochu podceňujete. Působí možná éterickým dojmem, ale dokázala už spoustu věcí, které by žádný měkkýš nezvládl. A jestli je levičák nebo pravičák je mi fakt úplně jedno. Nechápu, že tohle někdo pořád řeší.
24. 07. 2012 | 10:43

Michal Macek napsal(a):

Hloupý Honza

no jo ale ten vas skvely pan svejnar ani jeste nevi ci bude kandidovat - me by ani nebylo proti srtsti dokoncit triumvirat - havel - klaus - zeman .....
24. 07. 2012 | 10:51

xx napsal(a):

Hloupý Honza: Švejnar je víc cizinec než Čech. V naší zemi se pouze narodil a prožil dětství a pubertu. V 18 letech před maturitou odešel a dosud se nevrátil, pouze se neúspěšně pokoušel párkrát uchytit v politice. A je to ekonom.
24. 07. 2012 | 10:59

vasja napsal(a):

Je třeba oddělit zrno od plev!

Muj prezident bude ten, kterej veřejně sní prasečí uzenku. A to dokáže jenom Miloš Zeman.
24. 07. 2012 | 11:00

Bara napsal(a):

Jak je vidět, prezidentské volby budou velmi pestré. Zjevně má každý kandidát svoje skalní zastánce. Argumentu "prasečí uzenka" sice moc nerozumím, ale asi bude hodně důležitý a pro funkci prezidenta významný :-))
24. 07. 2012 | 11:04

myrta napsal(a):

Táňu Fischerovou zná tak málo lidí,že nemá šanci. Šanci největší bych viděla u prof.Dvořákové,která ovšem nemíní kandidovat.Na druhém místě bych volila p. Elišku Wagnerovou.
24. 07. 2012 | 11:04

Darth Maul napsal(a):

Michale Macku
http://cs.starwars.wikia.com/wiki/Darth_Maul
24. 07. 2012 | 11:06

Ládik!!! napsal(a):

Kerá to je?
24. 07. 2012 | 11:08

Ládik!!! napsal(a):

Jo, už jsem to našel - http://cs.wikipedia.org/wiki/T%C3%A1%C5%88a_Fischerov%C3%A1 - ta se rvala do politiky už před více, než 10 lety.... asi jinej gang.
24. 07. 2012 | 11:10

vasja napsal(a):

Pane Ladik.
To je ta, kerá je móóóc hodná, ale o to jí pámbů ubral jinde. Sem slyšel.
24. 07. 2012 | 11:13

vasja napsal(a):

Simonka: Co ted děláte??
Táňa Fischerová: Nabírám sil po své poslanecké zkušenosti, ale protože jsem nepoučitelná, tak spolu s dalšími milými lidmi zakládáme nové politické hnutí a chystám se kandidovat do senátu ve volebním obvodu Prahy 2 a 3. A jinak koukám do nebe na mraky a na ptáky.
--------------------
Tohle je dobrý.
24. 07. 2012 | 11:18

Twiist napsal(a):

Když už, tak paní Kubišová. Je jedna z mála, která si ze svého disidentství neudělala prosperující živnost, nikam se nenacpala a pokud je mi známo, nenakradla, i když mám podezření, že o některých svinstvech musela vědět, stejně jako paní Fischerová. Zdobí ji i to, že není práskačka. Holt držela basu. Dlouhý? - křivák, Švejnar? O ČR ví jen když se konají prezidentské volby. Ostatní? Ani jeden mě nezaujal, nejméně ti partajničtí kandidáti Zeman, Sobotka a Šláfengerk. Paní Dvořákové, které si vážím, omlátí členství v KSČ nějaký hejhula ještě v roce 2050. Poddajnému Fischerovi, který by byl maňáskem v rukou loutkoherců ne.
24. 07. 2012 | 11:38

kateřina medicejská by nebyla? napsal(a):

Michal Macek
A voni sou kerej?
Mandelinka Albrightová, která zahubila 600.000 iráckých dětí a na kameru prohlásila, že se to vyplatí (nešlo o reklamní spot) naštěstí už neovládá některé základní životní funkce.
Ale mohl byste požádat její žačku, Hillary, která to v lednu ve Foggy Bottom zabalí. Má sice skromnější praxi (jenom nechala sedmdesát lidí usmažit ve Waco, jako zkušební balónek pro bombardování Bělehradu), ale zase umí líp zastrašovat protivníky.
Pohrozí , že je obejme a políbí.
24. 07. 2012 | 11:41

naštvaný napsal(a):

"slibuji věrnost" To protože Hnízdil věří, že hodná paní Fischerová bude skákat podle jeho extravagancí a chvilkových nápadů. Ten člověk nesnáší samostatné, kreativní a úspěšné osobnosti, především positivní ve svém konání, jako je prezident Václav Klaus. Copak může normální člověk posílat do blázince někoho, s kým nesouhlasí? To může jen psychický úchyl. Prstíčkem budeme po Václavu Klausovi hrabat - a to jsem ODS nikdy nevolil.
24. 07. 2012 | 11:41

naštvaný napsal(a):

"Kdo včera zradil Stranu..." píše VASJA o Hnízdilovi? Vasjo, o jaké straně píšete?
24. 07. 2012 | 11:47

MR napsal(a):

Ale kdepak paní Táňa !
Ta na to s prominutím nemá. Obdobně jako paní Bobo- aj.
Prezidentem musí být chlap, který "bouchne do stolu" a řekne "tak dost !". Zároveň musí být slušnej, lidu známej, nezapletenej do afér a aférek. Že by to musel být anděl ? Ale já myslím, že mezi lidmi naší (nyní ubohé) vlasti se takový najde. Pokračovatel zakladatele TGMasaryka, pokračovatel mírotvorce EBeneše, pokračovatel disidenta VHavla. Jen se dívat kolem sebe.
Nebudu jmenovat, ať to za mě udělají další přispěvovatelé. Ale Karla Gotta mi sem netahejte, ten by to stejně nevzal a je jak se říká "z jiné branže".
24. 07. 2012 | 11:53

Michal Macek napsal(a):

kateřina medicejská

:) pani albrajtova je masovy vrah?a jak by mohla hilary delat ceskou prezidentku?myslete...
24. 07. 2012 | 11:54

Michal Macek napsal(a):

MR

ale reklamy s gotem jako prezidentem na ten caj sou dobry :)
24. 07. 2012 | 11:55

vasja napsal(a):

naštvaný napsal(a):
"Kdo včera zradil Stranu..." píše VASJA o Hnízdilovi? Vasjo, o jaké straně píšete?
-----------
No o té komunistické, za kterou se pan doktor začal "stydět", až když mu byla prd platná. A to tam vlez už na vejšce:-))
----

ÚHEL POHLEDU | Na rok 1989 vzpomínám jako na dobu, kdy jsem se hluboce styděl: za hloupost generálního tajemníka KSČ Miloše Jakeše, za aroganci pražského městského tajemníka Miloslava Štěpána, za zlý, amorální režim. Nejvíc jsem se ale styděl za sebe. Za to, že jsem jedním z nich......
24. 07. 2012 | 12:05

Temudžin napsal(a):

Kdo bude prezidentem těžko říci !Pan Schwarzenberg často spí a to je handicap !Mnoho dalších kandidátů je neslaných nemastných -Fischer a spol !Jedině pan Zeman se svoji borovičkou by mohl udělat trochu vzruchu !Země je zatím devastována nesmyslnýmy projekty !Současně trpí projektem změny registračních značek !Mám obavy aby pan prezident nenašel svoji zemi úplně zdevastovanou !Než usedne na tento post.Potřebovali bychom prezidenta typu Karel IV nebo Masaryk !!Který by obměnil heslo "Češi nekraďte"!Na heslo "Vy co zastáváte významná místa nekraďte !!Dovedli jste zemi s některými politiky do úplného marasmu !!!!!
24. 07. 2012 | 12:05

Lukrecie napsal(a):

Pro ty, kteří paní Táňu Fišerovou neznají. To je ta, která bydlela, (nebo stále ještě bydlí, to nevím) v bytě s regulovaným nájemným i když měla poslanecký plat a
v parlamentu pak ohnivě obhajovala regulaci nájemného. Opravdu ryzí charakter.
24. 07. 2012 | 12:06

Ládik!!! napsal(a):

A je to.
24. 07. 2012 | 12:13

resl napsal(a):

Lukrecia,
chcete říct, že T.F. nekradla, aby si našetřila na byt, nebo vilu ? Tak to je jediná poslan/ec/kyně/, která nebydlí ve svém.
24. 07. 2012 | 12:23

Petrus napsal(a):

Chtělo by to někoho z ciziny, tam by byla alespoň šance že nějaký čas nebude zaháčkovaný od kmotrů. Jinak např. jistý známý kandidát kterému - jistě nezištně - zdarma radí největší mediální magnát v Česku, to snad ani nejde slušně okomentovat.
24. 07. 2012 | 12:31

český maloměšťák napsal(a):

"....V červnu 2002 na kandidátce US-DEU zvolena jako nezávislá poslankyně do Parlamentu ČR. Mandát skončil v červnu 2006...."

Kandidovala v rámci koalice, jejiž členy byli např. Miroslav Kalousek, Vlasta Parkanová, Karel Kuhnl či Pavel Němec. Ti také byli zvoleni - spolu s ní.

Každopádně ale mnohem přijatelnější než bývalí komunisti a dnes bankéři - maratonec Dlouhý a všemipřijatelnýbojemocfajn Fischer.
I když ....každý člověk by si měl uvědomit nejen " do čeho jde", ale i " s kým do toho jde".
24. 07. 2012 | 12:36

Maximus Jehova napsal(a):

Táňa Fišerová presidentkou? Proč ne, po tom kašparovi a Uko Ješitovi už nikdo nemůže být horší.... Hlavně, aby nekradla pera a nedělala do počasí. Ale když už jsem si V.K. vzal do úst, tak musím přiznat, že v názorech na "jádro" a EU konglomerát mám podobné názory. Však také svět není černobílý a jak mě život naučil, skoro na každém člověku je něco zajímavého.
Ještě bych měl zásadní dotaz? Je také Táňa Fišerová židovského vyznání? To jen tak pro pořádek, zatím ti dva poslední tento požadavek splňovali, alespoň částečně, kandidát Fišer je jejich, Dlouhý pro ně pracuje a Zeman je bílej Žid. (-: Pak už tam zbývá nakonec vlastně jen ten Japonec a "šoudruh Švoboda" (jak by řekla Bára Kačecí) za stranu ODS co smrdí jako pes! To ostatní snad ani nestojí za zmínku, zatím.....
24. 07. 2012 | 12:41

Oldřich Syrovátka napsal(a):

Připojuji ses podporou paní Táni Fischerové!!!!
24. 07. 2012 | 12:42

skeptický napsal(a):

Mohla to být kdysi hezká holka,ale s Krausem si neví rady.

Ono tam strčit nějakou naondulovanou mluvící hlavu jako ve sněmovně asi nestačí.Lidi tu nejsou soudný.

Každej vobejda co má jedny boty by tu zfleku chtěl být králem.To už tu bylo.

Místní politické sebrance by to ovšem moc vyhovovalo.

Zaprvé miluje nadevše svoje děti.Měla by především milovat svůj národ.

Určitě je fajn,ale kdo to je? Půlka jména ruská,půlka německá,ani snaha o háček,aby aspoň blbí Češi věděli jak to číst.

To takovej háčkovanej Švarc,kterého jsem potkal na dovolené,to je pro mne vlastenec,a úplně jiné kafe.A jeho nová paní o něm dokonce řekla ,že je gynekolog amatér.Stát by přitom ušetřil za doktora,může se sám léčit.
24. 07. 2012 | 12:44

Kala napsal(a):

Lukrecie - tuším, že už snad nikdo nebydlí v bytě s regulovaným nájemným, tím méně v Praze. A líbí se mi, jak se z toho dělá téměř zločin, asi tak, jako když někdo odkloní padesátku milionů nebo víc.

Paní Fischerová je mimo jiné ta dáma, která už patnáct let organizuje, podílí se a uvádí čtveřici každoročních adventních koncertů, spolu s M. Kubišovou a p. Kačerem, které mají za cíl shromažďovat prostředky pro potřebné organizace. A taky samozřejmě se účastní sama i svou finanční podporou. Jestli nemáte sstále puštěnou jen Novu nebo Primu, třeba jste ji zahlédli, vzpomínejte.
24. 07. 2012 | 12:44

dříve čtenář napsal(a):

Mě se zdá po nemožnosti kontaktovat zmizelého Járu da Cimrmana jako nejlepší kandidát na prezidenta Spejbl. Již se začal zajímat o politiku (Spejblovo politické obludárium), chodí pořád slušně oblečen, nemluví sprostě, jedná "uvážlivě", nekrade, je dětským "vzorem", nebloguje, nevysedává v parlamentu, není ekonom, nemá Plzeňská práva, celkem úspěšně podniká, zkrátka ideál!
24. 07. 2012 | 12:48

Tom Louka napsal(a):

Paní Fischerová je jistě ctnostná žena vysokých morálních kvalit. Nicméně je praktickým životem a správou věcí veřejných nepolíbená. O tom, jak vybírat ústavní soudce nebo členy bankovní rady, neví prakticky vůbec nic. Takový člověk je pak velmi lehce manipulovatelný... Lidé to bud ví nebo intuitivně cítí, proto nebude mít úspěch. A je to tak dobře...
24. 07. 2012 | 12:48

Maximus Jehova napsal(a):

Ještě jsem zapomněl na Jirku Džímbíra ml. (za zkomolené jméno se omlouvám, ale tak to říkala moje babička, on se jí Jirka starší moc líbil). Tak ten je také jarmulečník..... Nic proti nim nemám, ale není to divné, jak se tihle kluci derou na přední funkce exekutivy a do zákonodárného sboru, zřejmě to mají nařízené od jejich sněmu a také od Bildenbergu, že?
Amíka Švejnara jsem neuvedl záměrně, zaslechl jsem, že se na to vykvajzne....
24. 07. 2012 | 12:49

Kala napsal(a):

Opravuji . adventní koncerty jsou ještě starší- snad dvaadvacet let. Hodní lidičkové na nich přispěli víc než osmdesáti organizacím a sdružením, starajícím se o lidi, kteří to potřebují.
24. 07. 2012 | 12:51

Michal Macek napsal(a):

Kala

koncerty sou fajn ale nepouzivejte prosim spojeni "hodni lidickove" mam z toho husi kuzi....
24. 07. 2012 | 12:57

Stařeček napsal(a):

Fischer, Švejnar, Schvarzenberg, Sobotka, atd. Hloupý Honza!
24. 07. 2012 | 12:57

Kala napsal(a):

Tom Louka - souhlasím s Vámi. Protřelí šíbři a politikové se v různých jmenováních vyznají líp - to je vidět na novém ministrovi Blažkovi, jeho nadřízeném, který ho jmenoval ministrem i současném panu prézovi, který, když si postaví hlavu, tak nového soudce nejmenuje a nejmenuje, protože...proto.
24. 07. 2012 | 12:58

Kala napsal(a):

Omlouvám se, pane M. Macku. Já mám husí kůži z jiných věcí.
24. 07. 2012 | 13:00

Petr napsal(a):

No, co tady lze čekat, když je to většinou P&L.
Že by komu došlo, že prezident není jen okrasná figura, že musí mnohdy na cosi reagovat a tudíž musí mít SKUTEČNÉ vědomosti z práva i ekonomiky.... to nevadí, že by se zesměšnili?
Už vidím Fischerovou a podobné "ušlechtilce" , jak jmenuje radu České národní banky... či soudce i další racionální důležité záležitosti...

Prezidentská funkce není jen o žvanění či kladení věnců či úsměvech do objektivu, je to funkce velmi racionální a takový člověk musí mít rozhled ve více oborech, musí být rozhodný, musí umět i říct NE, když je přesvědčený, že je to potřebné, musí být i diplomat... Musí při svých zahraničních návštěvách i zkoušet pomáhat naším podnikatelům, ekonomice... To není funikce pro parádu....

A Táňa F. - když ona z ní ta “ušlechtilost” jen prýští a P&L nemají čím zalepit díru po Havlovi… Holt, v jejich táboře asi už převládlo zoufalství…
Jako herečka byla fajn, jako maminka postiženého dítěte má mou velkou úctu. Ale jinak je naprostý mimoň bez pořádného názoru, který se přikloní vždy někam, kde jde o emoce. Který se vždy přikloní k nějakému loutkovodiči, protože sama nemá o ničem praktickém téměř páru... Jako politik.... naprostá bída...

Statutární orgány Klíčového hnutí - předsedkyně: Taťaňa Fischerová
Klíčové hnutí podporuje iniciativu ProAlt - totální zelená levice
24. 07. 2012 | 13:03

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Vážený pane doktore,
pokud potřebujete presidentku k tomu, abyste dodržoval ústavu a zákony, nezbývá mi, než změnit názor, který jsem na Vás dosud měla.
Zákony dodržujeme nikoli kvůli někomu jinému ale kvůli vlastní morálce.
24. 07. 2012 | 13:03

Petr napsal(a):

Jo, a hlavně už vidím p. Fischerovou jako Vrchního velitele ozbrojených sil....

Prezidentem mít gándhíovského pacifistu, jehož jedinou zbraní je dojemná slza v oku?
24. 07. 2012 | 13:10

skeptický napsal(a):

Morálka,kázeň nebo strach.

Potkal jsem kdysi jednoho Němce,moc hodnej člověk.

Zaflastroval mi rozbitou hlavu,když jsem jednou v mládi pod vlivem na ní upad.Hezká jizvička,holkám říkám,že ji mám z války.

Sloužil na posádce v Praze (podezírám,že tu jezdil do Kobylis),manšelku měl se Sudet,Štajnere Šénau.

Říkal,že jsme měli dobrou malou armádu,a tvrdil,že Rusové vyhráli válku proto,že měli lepší kázeň.Stříleli víc svých lidí,než Němci.

Ony ty věci mají dost společného. Ovšem pokud vedení nemá čisté svědomí,na ověřené způsoby nápravy není politická vůle.
24. 07. 2012 | 13:18

jonas benatsky napsal(a):

ale proc ne jaroslav jagr? oproti pseudo-intelektualovi klausi je absolutne autenticky. oproti ve svete uplne neznamim kandidatum, jagr je nejen velice znamy ale take velice popularni svetova sportovni osoba (i kdyz snad ne osobnost). oproti kandidatum kteri toho moc nedokazali ve sfere samostatneho vykonu, jagr je zaslouzily milionar ktery si kazdy dolar vydelal poctive. prezident ma prece hlavne reprezentovat republiku ve svete, a jinak by mel byt jen formalni hlavou statu.
24. 07. 2012 | 13:21

skeptický napsal(a):

jonas
A není blbej,má ještě tu neošizenou maturitu.To už je střední společenská šlechta.
24. 07. 2012 | 13:35

LUF napsal(a):

jonas benatsky
Prezident by měl umět promluvit na veřejnosti i spatra - slyšels mluvit Jágra kromě nějakých rozhovorů? Měl by rozumět politice až se bude rozhodovat s podpisem nových zákonů. Prostě, měl by být z řad intelektuálů ...
24. 07. 2012 | 13:41

TomášL napsal(a):

Čim Fischerová oslovuje mladší generaci, která takřka o ni nic neví (řekněme, že mezi 18.-30.rokem života/věkem bude 500 000 voličů, což je významný počet voličů)?
24. 07. 2012 | 13:41

Michal Macek napsal(a):

Kala

neberte to osobne jen nemam rad takove to "mocinky vas miliskuju" a "hodni lidickove" "srdicko" "lasecka" atd....lidi mluvte normalne!
24. 07. 2012 | 13:46

zdenekbrom napsal(a):

Jen tak pro přesnost. Ten slib po případném zvolení paní Fischerové bude povinný pro všechny občany naší republiky?

Píšete: "Nepotřebujeme, aby se prezidentem stal ..." Kdo jste to Vy?
24. 07. 2012 | 13:48

zdenekbrom napsal(a):

Líný černý pes:

Přesně vyjádřeno.
24. 07. 2012 | 13:48

hovorka11 napsal(a):

Volil bych ji.
24. 07. 2012 | 13:48

skeptický napsal(a):

Pryč se sexismem.Dejme ženám šanci.Navrhuji pro úplnost tomu říkat jít kravit.
24. 07. 2012 | 13:55

mb napsal(a):

zdenek brom ... chcete li plurál pod hnízdilovo my ... pak já se vám tam klidně podepíšu ...

/ čtu to tak ... že když má občan slušného prezidenta ( reprezentanta, hlavu ...) rád je občanem se všemi občanskými ctnostmi ... /

uznejte že Klaus, tento taťka tunelářů, žádné občanské ctnosti nevybuzuje, ani na tyto neapeluje, ba právě naopak, občanské ctnosti naleptává a ničí ...

s přáním pohodových prázdnin vás zdravím ...
24. 07. 2012 | 14:00

ALT napsal(a):

To autor,
žeby už byl na obzoru politikopenicilín?

nebo změna názoru nebo
že by Lenin?
24. 07. 2012 | 14:01

Lukrecie napsal(a):

to Resl, Kala
Já si jen myslím, že kdyby měla paní Fišerová tak vysoké morální kvality, jak se zde říká, nechala by ten byt s regulovaným nájemným někomu potřebnějšímu a z poslaneckého platu by si platila nájemné volné. Na to snad nemusí krást, na to by měl poslanecký plat a všechny náhrady stačit. Pak nám v televizi ukazují, jak se násilím odebírají děti rodičům, kteří se o ně chtějí starat, ale nemají kde bybdlet, protože s pěti dětmi jim nikdo byt nepronajme. Pro takové obecní byty nemáme.
24. 07. 2012 | 14:05

Ares napsal(a):

Bara: „Spoustě mužů bude vadit už jen to, že je to žena. Před prezidentskými volbami v USA po provedeném průzkumu konstatovali, že Spojené státy jsou připraveny na to, že prezidentem může být i člověk s jinou barvou pleti, nikoliv však na to, aby jím byla žena.“

Dosti zavádějící tvrzení. Podíl Američanů, kteří by volili kandidáta na prezidenta (2007), který je:

Katolík 95%
Černoch 94 %
Žid 92 %
Žena 88 %
Hispánec 87 %
Mormon 72 %
Třikrát ženatý 67 %
Starší než 72 let 57 %
Homosexuál 55 %
Ateista 45 %

Zdroj: http://www.outsidethebeltway.com/black_president_more_likely_than_mormon_or_atheist_/
24. 07. 2012 | 14:06

dvd napsal(a):

Pro ty, kdo hvězdnou kandidátku páně Hnízdilovu dosud neznají:
https://www.youtube.com/watch?v=lRBaN-QTpM4&feature=related
Jinak je to typicky levičácká intelektuálka - přičemž výraz "intelektuál" definuji jako osobu, která by se ráda stala inteligentem, ale nějak se jí to nepovedlo.
24. 07. 2012 | 14:08

modrý edvard napsal(a):

Kdysi jsem četl rozhovor s paní Fischerovou, kde říkala věci vzájemně nekonzistentní. Sorry, do toho nejdu.
24. 07. 2012 | 14:08

český maloměšťák napsal(a):

Jan Hnízdil
Jak se dá podepsat ta nominující listina ?
24. 07. 2012 | 14:11

Viola napsal(a):

Nechci být zlá, ale pokud ženu prezidentku, tak ženu s více dětma a z domácnosti, která by byla příkladem pro ostatní ženy, ne nějakou héérečku.
24. 07. 2012 | 14:15

zdenekbrom napsal(a):

mb:

Už to tu přesně napsala Líný černý pes. Takže jen opakuji.

Vaše občanské ctnosti se odvozují od toho, kdo je prezidentem? Vždyť v této zemi je řada vynikajících občanů nezávisle na tom, kdo je prezidentem nebo premiérem.
24. 07. 2012 | 14:19

Viola napsal(a):

Pro nás pilné mravenečky je přijatelná velká královna s hodně dětma o které se dokáže její království postarat a poskytnout jim bezpečí a klid na práci.
24. 07. 2012 | 14:25

Viola napsal(a):

Jak se pozná správná královna? Má velký zadeček, ne jějaká tintilivantili, která se může v půlce přelomit.
24. 07. 2012 | 14:27

mb napsal(a):

vůbec ne zdenku, ani to tak nechápu, jen jsem vám předestřel svou interpretaci hnízdilova textu ... je to jakási inverze prezidentského slibu ... mám li respektovanou osobnost prezidentem / tkou ... je mi radostí být občanem ...

/ možná to jde ještě historicky dále ale do toho bych se nerad pouštěl /

víte konsekventní angažovaný občan, by se snažil odstranit demoralizátora Klause /a také se snažil/ ... a naopak mu bude radostí být občanem za prezidentování respektované osobnosti ...

zdravim ...
24. 07. 2012 | 14:30

mb napsal(a):

/ radostí a ctí ... /
24. 07. 2012 | 14:31

zdenekbrom napsal(a):

mb

No a nebylo by nám lépe bez prezidenta? Skutečně ho potřebujeme?

Někde na Aljašce mají za starostu kocoura a dost si to pochvalují.
24. 07. 2012 | 14:34

nežvaňte napsal(a):

Dotyčná kandidátka Fišerové je mi OSOBNĚ známa z její parlamentní praxe vůči občanům jako lump -- když čeština tvar lumpka nezná. Stejná eventualita, jako kdybyste navrhli LIDEM třeba Peacovou, ani zde čeština tvar nezná...
24. 07. 2012 | 14:38

Ládik!!! napsal(a):

Hrad se dá zabydlet i někým jiným, než presidentem. Jsou přece takové enklávy, kde se to jen hemží a potřebovali by se ti lidé prostorově rozptýlit.
24. 07. 2012 | 14:40

mb napsal(a):

zdenek brom ... na to vám patrně nedokážu odpovědět ...

co vím je, že budu radši, když bude prezidentem respektovaná osobnost, které si mohu vážit (či ji mít rád)

než naopak ...

a asi by na lidi měla ( ta osobnost ) působit kladně, inspirativně ...

mozna by mela davat spis lidi dohromady než je dělit / štěpit ...

ale co už ...

/kocour lepsi prezident nez klaus to jo ... vsema deseti /

zdravim a mizim ... budu tu kdyžtak pak az vecer ...

mějte se hezky ...
24. 07. 2012 | 14:42

Lila napsal(a):

Lukrecie

Kdo jiný by měl bydlet v bytě s regulovaným nájemným (kdyby ještě existovalo), než samoživitelky s postiženým dítětem? Jak víte, že šlo o obecní byt? Pokud vím, Praha většinu svých obecních bytů privatizovala; a pokud šlo o byt v soukromém domě, je výše nájemného věcí dohody mezi pronajimatelem a nájemcem. V případě, že paní Fischerová v tom bytě bydlela v době výkonu svého poslaneckého či senátorského mandátu, stát ušetřil za její ubytování v Praze.

Znám dost jiných příkladů, kdy poslanečtí mnohoobročníci včetně europoslanců si ponechali obecní byty s regulovaným nájemným a nikdo nikdy je neskandalizoval, jako paní Fischerovou.
24. 07. 2012 | 14:45

Drak napsal(a):

Izrael nám zaplatí žida za prezidenta. Království sionu se blíží.
Chcípni na rakovinu cenzore.
24. 07. 2012 | 14:46

kreativní destrukce odshora napsal(a):

zdenekbrom
Pokud chytá myši, mohli bychom si napsat o nějaké jeho potomstvo a na Hrad ho instalovat. Trvale a dědičně. Aspoň od jednoho blivajzu by byl pokoj.
24. 07. 2012 | 14:50

Pravda napsal(a):

Kdo je Taťána Fisherová autore? Její názory jsem si přečetl včera v jenom rozhovoru (a pochybuji že jsou veřejně známé)s ní a řekl jsem si že tak utopického snílka nepotřebujeme. Žádné zkušenosti jen mesianistické sliby a pseudohumání kecy. To kromě dvou jsou všichni ostatní jsou mnohem lepší než tato kandidátka, která určitě můj hlas nedostane.
24. 07. 2012 | 15:07

trvalá trpělivost napsal(a):

Nebylo by od věci funkci hlavy státu zrušit, jako poděkováni Vaškům za degradaci tohoto úřadu!!!

Hradní vaškování aneb, ne "Vaškování národu," ale "Národ sobě."
1.
Na hradě dřív králi, šašci, od sametu dodnes Vašci.
Poddaný znal šaškování, samet nám dal vaškování.
Občané neberte si to tak, mohl by vás trefil šlak.
Uhnat nechtěli si tumor, panování nadřadili humor.
2.
Každý podle svého gusta, mnohým vytvaroval ústa.
Byť letorou každý jiný, předváděli různé šprýmy.
Hradu dlouhé vaškování, s národem je laškování.
Být Masaryk není nutné, kašpařiny víc než smutné.

Václav první: Naivista.
1.
Václav něžný sametový, hrad vymet po Gustávovi.
Záhy na hradě bylo znát, ani disident, ani literát.
Velký pivař a optimista, duše zřejmě lidsky čistá.
Jeho vize jsou spíš snění, realitu té doby nezmění.
2.
Sloužit hradu je tak těžký, snad to zlehčí koloběžky.
Aby utáhl tu těžkou káru, přizval též plicnatou Báru.
Není snadné psáti knihu, a přitom nést vlády tíhu.
Bez razance bez nápadu, třináct let šéfoval hradu.
Motto:
Za ty dlouhé funkce roky, činil mnohé úsměvné kroky.
Všechno rázem utla Dáša, na hradě byl znovu šáša.

Václav druhý: Egoista.
1.
Václav sličný prognostický, začal po svém jako vždycky.
Jen co dostal hradu kliku, už mele svou extra politiku.
Rád lyžuje, také pinká tenis, znalec přírody jak Adonis. Narcismus jeho soustředný, pyšný na výplody své bedny.
2.
Kde se zjevi tam jen tlachá, přitakává jen Lívie plachá.
Típek co nemá žádné zábrany, šíří bludy na všechny strany.
Co poradce to ptáček modrý, povolal si je vladař moudrý.
Podvody a jen samé intriky, je jejich chápání politiky.
mottt:
Šetření výdajů dá pane fušku, proto kradne každou tužku.
Po mandátu vládce skončení, čeká ho spravedlivé věznění.
24. 07. 2012 | 15:10

Béda napsal(a):

Kdybych si měl vybrat z podobného typu lidí, tak pro mě raději Ivan Hoffman. Ten prozatím nebyl politicky činný a jeho názory mi dost konvenují má přehled, zachovává si nadhled a kritičnost. T. Fišerovou moc neznám. Charitu považuji pouze za doplněk státního systémového řešení potřeb postižených a potřebných, nikoliv za lék - řešení.
24. 07. 2012 | 15:13

český maloměšťák napsal(a):

Pravda

Bylo by to pro paní Fischerovou potupné, kdyby ji volili takoví jak jste vy, Pravda.
A naučte se interpunkci. /šestá třída obecné školy/
24. 07. 2012 | 15:13

Michal Macek napsal(a):

Drak

pokud jde o pana fishera tak to ze je zid mi vubec nevadi naopak,vadi mi ze se tak nechova.jak sem psal prezident je i vrchni velitel branne moci - a copak by izraelsky prezident dopustil takove oslabovani statni obranyschopnosti - prdlajz!izrael je velikosti zhruba moravy ale je to globalni ekonomicky a vojensky hrac - mame se co ucit!
24. 07. 2012 | 15:16

Béda napsal(a):

Jinak pro mě osobně by připadal v úvahu také Karel Gott. Něco v životě dokázal, má přehled, je uznávaným umělcem v ČR, na západě i na východě od českých hranic, má dostatek peněz a nevypadá na korupčníka. Umí se vyjadřovat, reprezentovat a co řekne má vždy hlavu a patu. Řekl bych, že z něj vyzařuje určitá životní zkušenost a nadhled. Neuráží, nepovyšuje se, není známo, že by to táhnul s některým politickým klanem.
24. 07. 2012 | 15:21

český maloměšťák napsal(a):

Obecně všem fanouškům bývalého komunisty a nyní koukejmámotakovéhofajnchlapačlověkvbednějentakneuvidícoříkášmámo Fischera.

Píše se FISCHER - nikolivěk fisher.

Tak bacha - ať nezvolíte nějakou kunu.... či co to ten fisher vlastně je zač :

http://en.wikipedia.org/wiki/Fisher_%28animal%29
24. 07. 2012 | 15:23

anonym napsal(a):

Hm, myslím, že zcela jistě vyhraje Zeman.
24. 07. 2012 | 15:39

skeptický napsal(a):

Ares

Američanů je jen 752% ? Kam se poděli ostatní?
24. 07. 2012 | 15:43

denda napsal(a):

Nemusím vše co paní udělala, občas to docela popletla (poslancování za podvodníkyy a lháře), ale dospěla k názoru, který beru.
A prezidentem tohoto šíleného státu by měla být opravdu žena.
Mám jiné preference, pořadí:
Wagnerová Eliška
Benšová Marie
Fišerová Táňa
.
.
pak dlouho nic
Roitová Zuzana (a tady bych muse opravdu zatnout zuby, její politařská-Jugoslávie, Ukrajina a lidovecká angažovanost...)
Kterékoliv, neboli všem třem prvně jmenovaným dámám podepíši návrh. Ty první dvě zatím nechtějí, takže paní Fišerová.

PS.
Chci se vrátit za tři rojky domů do normálního státu.
24. 07. 2012 | 15:46

denda napsal(a):

PPS.
Doplňte si na šesté místo za Tečky
Marvanová Hana (taky s výhradymi)
24. 07. 2012 | 15:48

český maloměšťák napsal(a):

Béda
Gott je super /byl bych teda spíše pro Ozáka nebo někoho z Katapultu....ale dobrá, dobrá...Gott je jen jeden.../.

Byl by jistě dobrým a nebojácným vrchním velitelem armády /" dám dělovou ránu...bum, bum, bum, bum....".
Jistě by zvládl i politiku úspor - například v oblasti účtů, které Hrad platí za elektřinu /"byl by hřích se potmě bát"/....
(....anebo v oblasti nadbytečného hradního personálu / " to musím zvládnout sám"."/)

Je i filozofem sokratovského typu - klade velmi závažné otázky v globálním kontextu /"proč se lidi nemaj rádi...svět je prostě nekonečná pláň"/ .

Nemá problém s tím kápnout božskou či přiznat barvu. /"Nevím, proč bych nepřiznal"/. (na druhé straně si ovšem nenechá hned tak někým kecat do svého soukromí - " nestarej se kamaráde")

Je laskavý - a to i v rovině dialektické ./"Na vlídném slově žádný neprodělá"/

Má určitě rád alchymisty a tak i rudolfinskou tradici. /"Nápoj lásky č. 10..
....E 14..."/

Nebere si žádných servítek při dotazování se ministrů na to, proč je ta či ona veřejná zakázka tak drahá. /" Kam se to ztrácí"/

Umí " tnout do živého" - například věcně a jasně formuluje své názory co se týče výmluv ministrů : že to a to nejde, že je prostě tak udělán zákon či že na unikát se nedá zpracovat posudek./"Konec ptačích árií"/

Je již materiálně zcela zabezpečen. /" Mám zlatej důl "/

Na funkci by nijak moc nelpěl - věděl by kdy má odejít sám a to velmi kultivovaným způsobem./"Já se tiše odporoučím "/

P.S. Snad jediné co se mu dá vytknout je to, že má poněkud nestejskalovské názory na způsob vedení diskuzí pod blogy ./ "Jen se hádej "/.
24. 07. 2012 | 15:51

Pepa Řepa napsal(a):

Někdy stačí věta-v tomto případě LČP- a vynikne hloupost článku.
24. 07. 2012 | 15:55

Volte KSCM a vemte si zpet svou zem napsal(a):

Ja nevim, hérecku uz jednu mame... a obecne ti umelci... charta, anticharta, kam vitr tam plast, hlavne at je koryto...

bych to zvazil ;-)))
24. 07. 2012 | 15:55

Lukrecie napsal(a):

to Lila
Aha, tak vedle pani Fišerové ještě další vyčůránkové s velkými platy bydlí v regulovaném nájemném, tak to je všechno v nejlepším pořádku. Možná o nich ale nikdo nepíše, jak vysoké mají morální kvality. A jestli paní Fišerová nebydlí v obecním bytě, ale u soukromého majitele, tím hůř, když ji soukromý majitel musí přímo sponzorovat. (Mimochodem regulace nájemného skončí v Praze až příští rok.)
24. 07. 2012 | 15:56

buldatra napsal(a):

A co kdybychom měli kolektivního prezidenta, třeba v počtu deseti kusů?
Mělo by to neskutečnou řadu výhod.

Víc hlav víc ví a víc kandidátů by bylo uspokojeno a uspokojeno by bylo i víc voličů.

Kolektivní prezident by mohl být současně na deseti oficiálních návštěvách, popřípadě zasedáních všelikých nesmírně důležitých kongresů, včetně klimatických a jiných slezin, bruselské v to počítaje, mohl by pronášet moudra a projevy, řešit zapeklité i jiné problémy i v deseti krajích současně, zkrátka, víc by toho stihl. A že je furt a stále co stíhat, je snad každému jasné jak facka.

Prezidenti by mohli spát ve společné hradní posteli, kde by se v klidu a pohodě radili a rozdělovali si kompetence a úkoly.

Volič by neustále někde potkával svého prezidenta, čímž by se vysoká politika přiblížila blíž a blíže k ulici, nebyla by tak odtažitá jako dnes, stala by se lidovou.

Bylo by samozřejmě k dispozici i víc různých prvních dam, popřípadě prvních manželů, kteří by navštěvovali všeliké útulky, humanitární organizace, university, školy, školky, jesle a starobince.
A byl by důvod k výhodému nákupu dalších létadel pro prezidentskou letku. (Nakupovat letadla umíme, v tom jsme fakt dobří).

Volby kolektivního prezidenta by byly daleko zábavnější a vydatnější, než volba jednoho kusu, protože opravdu kvalitních a vhodných kandidátů, jak vidno, je mnoho a vybrat pouze jednoho jediného z této kvalitní nabídky by prostě byl hřích.
24. 07. 2012 | 15:59

Leoš napsal(a):

Líbil by se mi člověk úspěšný v ekonomice i politice. Člověk, který dokáže realizovat vize u nás, ve východním i západním světě, který dokázal spolupracovat s modrými i oranžovými a nezašpinil se, nesvázaný komunistickou minulostí - Martin Jahn
24. 07. 2012 | 15:59

Béda napsal(a):

čm,

nejsem si zcela jist, jestli je K.Gott autorem těch hitů- spíš bych řekl, že jsou pod nima autorsky podepsáni - K.Svoboda, Borovec, Rytíř, Štaidl... Dokonce ani nevím, jestli ty texty korespondují s Gottovými životními postoji. Vycházím z toho, co K.Gott prezentuje v rozhovorech jako své názory na různé oblasti života, politiky a pod.. Když muž se ženou snídá, kávu si osladím, kdepak ty ptáčku hnízdo máš... a pod. bych asi nebral za jeho zásadní životní postoje. Zrovna jako u T. Fošerové - herečky, monology jejich hereckých postav.
24. 07. 2012 | 15:59

Ergon napsal(a):

Nic proti kandidatum na prezidenta.
Nebylo by schudnejsi celonarodni aklamaci jmenovat V. Klause dozivotnim prezidentem?
24. 07. 2012 | 16:06

český maloměšťák napsal(a):

Béda
Ono ale není ani známo, kdo je autorem textů co z huby vypouštějí třeba aktuální premiér, ministr financí či prezident.
Holt musíte tak dát vždy jen na ty huby. Pokud teda nemáte k dispozici BIS a policii.
24. 07. 2012 | 16:06

Občan napsal(a):

Paní Fischerové je 65 let (1947). Což považuji za poněkud limitující věk.
Totéž Zeman (68) a Sobotka (68).
Dtto Schwarzenberg (75 let) a Karas (70) - tam už je kandidatura vysloveně znakem ztráty soudnosti.

Ostatní kandidáti na tom jsou věkově jen o trochu lépe.
Švejnar (60)
Fischer (61)
Dlouhý (59)
Roithová (59)

Věkově přijatelní jsou tak jen Bobošíková (48) a Dienstbier (43)

Pro mne tedy výběr dost zoufalý. A to neřeším další aspekty.
24. 07. 2012 | 16:09

Pepa Řepa napsal(a):

Pravda
I trotlík má volební právo. Ke komu si myslíte, že se autor obrací?
24. 07. 2012 | 16:09

véna napsal(a):

Myslím, že podstatně lepší kandidát, než nějaká stará slepice, která má jediný argument, že patřila mezi řitolezkyně ožraly Havla, tak to tento kandidát je Izer. Všichni ho znají, jeho postoje jsou známé a myslím že by byl lepší šašek než šašek EU Klaus. Izer na Hrad!!!!
24. 07. 2012 | 16:09

Ergon napsal(a):

jmenovat, provolat

Myslim to skoro vazne, neni to prvoplanove provokace.

Jsem strizlivy a svepravny. Zijeme v demokracii.
24. 07. 2012 | 16:11

eM napsal(a):

Pravdoláskovce nebudu volit ani za nic. Uvzdychaná Fischerová, Pithart, Kačer, Vacek, to je přesně ta sorta co mi pije krev už od pohledu - všeškodící aktivisté, elitáři, pijavice.
24. 07. 2012 | 16:15

Viola napsal(a):

buldatro

to je skvělý nápad, ale ten kolektivní prezident by musel mít plat jen jednoho prezidenta.
24. 07. 2012 | 16:17

Pravda napsal(a):

dvd napsal(a):
Pro ty, kdo hvězdnou kandidátku páně Hnízdilovu dosud neznají:
https://www.youtube.com/watch?v=lRBaN-QTpM4&feature=related
Jinak je to typicky levičácká intelektuálka - přičemž výraz "intelektuál" definuji jako osobu, která by se ráda stala inteligentem, ale nějak se jí to nepovedlo.

Ano Fisherová je produkt levicové demagogie. Ohání se tím sociální cítěním pro různý povaleče přitom že na jejich povalování potřebujem získat peníze to jí nenapadne. Jako typický levičák má naprosto zcestné představy o tom jak funguje stát. Podívejte se na tohle video kde se zesměšnila u Krause hádkou o supermárketech.
https://www.youtube.com/watch?v=lmfJptANmnE&feature=related

Když se jí snaží někdo přesvědčit tak hned sklouzne k tomu že ten co tyto zcestné názory zastává je asociál. To bych byl raději aby tady bylo těch "asociálů co nejvíc" protože to by ti sociálové jako Fisherová by nás zruinovali.
24. 07. 2012 | 16:19

poznámka napsal(a):

občan
No vidíte, a já s ohledem na napjaté státní rozpočty preferuju právě Schwarzenberga.
24. 07. 2012 | 16:20

skeptický napsal(a):

Ono by bylo pro tuhle zemi asi nejlepší,kdyby se pro vládu,politiky a senátory uspořádal po ukončení období masový státní pietní obřad se vším všudy,včetně rozptýlení.Oni už budou vědět zač.Určitě by to táhlo další zájemce.

Takový ňáký : tady Honza se mnou seděl,ten dostane vnitro,Lojza byl na dovče v Bulharsku,ten dostane zahraničí,Jirka má modrou vojenskou knížku-obrana.To už tu bylo.

Kandidáti na presidenta by měli být přinejmenším z dvojčat(ne proto,že jen jeden nemůže být tak blbej aby tu chtěl presidentovat),ale aby se ušetřilo na osobních strážcích.
Takový instantní dvojník nebo trojník by ty teroristi rozhodně rozhodil.Stalin taky jednoho měl,a to nebyl ani president.

A určitě by to měl být katolík.Snad nám dá Vatikán nějakou slevu,přinejhorším modlitbu zdarma.
24. 07. 2012 | 16:20

Vlastimil napsal(a):

Je až k nevíře jak tupý jsme národ, naprosto neponaučitelný, nevzdělaný, zahleděný do sebe.

Většina kandidátů je zoufalost sama.

Paní Fischerová je havlistka a já myslel, že jsme z havlistů nadobro vyléčeni. Vyléčeni z jejich pokrytectví, kdy něco jiného hlásali, jiné činí (vlastizradné jednání, restituce, pokusy o znevěrodnění dekretů, vlezdokonečníkování američanům, němcům, sudeťákům atd, atd).
S tím souvisí samozřejmě Schwarzenberg, Švejnar, Dientsbier aj.

Fischer je úplně největší zlo !!!

Zřejmě v nás není ani kapička vlastenectví, úcty k těm co umírali pro každá centimetr této krásné země, úcty k našim velikánům, úcty sami k sobě, že dáváme hlasy židům, pravdoláskařům, zrádcům a jiným cizákům, kteří tuto zem zaprodali a rozkradli a ve jmému lží chtějí dokonat své dílo.

Je mi z toho hodně, hodně smutno a Pánbůh s námi.
Až se zvedá žaludek
24. 07. 2012 | 16:21

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický
Co poručík Troník, ten by u Vás prošel?
24. 07. 2012 | 16:22

neo napsal(a):

Občan:

aspoň vidíte, že pracovat se dá i po 60ce :)
24. 07. 2012 | 16:23

Pepa Řepa napsal(a):

Vlastimil
nevím jak u Vás, ale když jdu k holiči, ptají se, jestli to chci vzadu na havla nebo doztracena.
Jinou možnost nepřipouští.
24. 07. 2012 | 16:25

skeptický napsal(a):

Pan Pepa
Ten byl dobrej.Ale byl katolík,souvěrče?
NationM
24. 07. 2012 | 16:26

Vlastimil napsal(a):

Píší sem rádoby intelektuálové nad které není....?

Při přečtení komentářů je mi z 80% zle nad morálním marasmem, nad naprou ztrátou soudnosti a objektivity, nad jakousi nadřazeností a tupostí....

Obávám se vážně, že tento národ je neprosto ztracen !
24. 07. 2012 | 16:28

Sofi napsal(a):

Taková chudinka "drobnička", nic víc.
24. 07. 2012 | 16:28

mm napsal(a):

pane Hnízdil potratil jste mozek, nebo se vám přestěhoval jinam ?
24. 07. 2012 | 16:31

Pravda napsal(a):

Občan:

Pokud jde o věk tak Dienstbierův věk je nevyhovující pro tuto funkci. Je příliš mladý a nezkušený. Jediný argument proč ho na tuto funkci nominovali je že je synem dlouholetého politika a to není kvalifikace.
Pokud jde o vhodný věk kandidáta na prezidneta tak je to mezi 50 a 60 lety, ale měl by hlavně mít nějaký zkušenosti z politiky nebo státní správy
24. 07. 2012 | 16:31

Pravda napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Pravda
I trotlík má volební právo. Ke komu si myslíte, že se autor obrací?

K té hrsce blouznivců co budou tuhle idealistku volit.
24. 07. 2012 | 16:34

Vlastimil napsal(a):

napsal(a)
Vás mi může jen líto človíčku nebohá.
Zřejmě patříte k těm, kteří z tomu marasmu těží.
Jenže věřte, že štěstí si nekoupíte, vzpomenete si...
24. 07. 2012 | 16:34

skeptický napsal(a):

Vlastimil
Nezoufejte.To píše jen jeden placený agent imperialismu pod 30 různými nicky.Jinak jsme tu všichni Unsere Leute.
24. 07. 2012 | 16:34

Pravda napsal(a):

Pokud by měla být kandidátkou žena tak nejlepší by na tuto funkci byla Němcová, která bohužel to vzdala.
24. 07. 2012 | 16:35

skeptický napsal(a):

Pravda
Ona nebude hloupá.
24. 07. 2012 | 16:39

poznámka napsal(a):

Pravda, známý provokatér.
24. 07. 2012 | 16:41

buldatra napsal(a):

Hnízdil by byl taky dobrej.
Páč má dvojníka, nějakýho Karla Matouška.

Oba mají nachlup stejnej účes a kdyby navíc nosili černý brýle, zmátli by nejen případné teroristy, ale i manželky.
24. 07. 2012 | 16:42

Javka napsal(a):

Vždycky, když jsem měl možnost seznámit se s názory paní Fischerové, stoprocentně jsem s ní souhlasil a litoval, že lidi jako je ona postrádám v naší vrcholové politice. Již dlouho zastávám názor, že nejvyšším post v našem státě by měla zastávat žena. Paní Fischerová je pro mě ten nejlepší kandidát a to, že se rozhodla kandidovat, je pro mě po dlouhé době zase jedna dobrá zpráva z oblasti české politiky.
24. 07. 2012 | 16:45

buldatra napsal(a):

Pravdu má jako vždy pravda.
A naopak.
Vo tém žádná.
24. 07. 2012 | 16:46

pepa napsal(a):

Rabíni si snad již vybrali, a to bude zase blamáž nenažraného presidentského trouby, jak jinak! Hlavně že bude vydíratelný! Jiné kritéria splňovat nemusí, nesmí být chytrý a odpovědný, těm se špatně vládne!
24. 07. 2012 | 16:46

Zdenál napsal(a):

Další Havel v sukních je to poslední, co v době dnešního (euro)marasu potřebujeme.... Navíc se mi zdá u ní dost silná tendence stále někoho před něčím ochraňovat ... viz postoje v oblasti regulovaného nájemného. Kdepak, paní Táňa by jen zapadla do dnešního marasu, legislativního hnoje a stálého seškrtávání svobody ....
24. 07. 2012 | 16:51

SuP napsal(a):

Ano, i pro mě me paní Fišerová slušná paní. Jako kandidátku na prezidenta bych ji viděl raději než pana ing. Dlouhého. A přesto říkám: "Ježíšmarjá!!" Kam nás ta přímá volba žene?
Vzpomenu-li na její chytlavost na nejrůznější spasitelské iniciativy občanů, přikláním se ke skupině jihočech, Michal Macek, mb, xx, a podobně smýšlejících.
24. 07. 2012 | 16:59

český maloměšťák napsal(a):

"...Pro ty, kdo hvězdnou kandidátku páně Hnízdilovu dosud neznají:..." /následuje klip s docela zajímavou písničkou od Vodňanského a Skoumala (na tu dobu)/

" havlistka" / co to je ? /
"levičácká intelektuálka" /poslankyní byla za pravico- centristickou koalici/
"produkt levicové demagogie" /Pravda - to vy jste ne že produkt...ale přímo prezent - jenže nevím odkuď spadlý...asi z nějakého rezivého dešťosvodu/

Pravda, způsob vašeho vyjadřování /slovník, ale i celková snaha jak pomocí tohoto slovníku dehonestovat někoho, kdo jinak dehonestovat nemůžete - protože HO(vtomto případě JI) osobně neznáte / - tento způsob silně evokuje šmejdy z 50. let.

Pravda - Němcová to je ta, co je v ODS snad už od dob, kdy ji Kmotr Národa stvořil k obrazu svému ? /rozuměj ODS - Frau Němec jistě nestvořil Klaus/
Stejná osoba co šidila stát při používání služebního vozu ?

Hmm....Pravda, pravda - vy jste chlapec tak čistého a průhledného zrna...že se obávám dokonce toho, zda nemáte fobii z hezkých žen. /pokud tyto nejsou členkami ODS, of course/.
Pravda - že vy jste dosud panic ? /neodpovídat !!! - nelze ověřit .../

P.S. Stoupne vaše ego vždy když vy někomu, kdo vám vyká...začnete tykat ?
Nebo si o něm špitáte na pavlači - s nějakým svým soudruhem ?
24. 07. 2012 | 17:04

aga napsal(a):

pane autore,

tato ejakulace zdá se mi býti poněkud předčasnou.
24. 07. 2012 | 17:07

Pravda napsal(a):

skeptický napsal(a):
Pravda
Ona nebude hloupá.

Obravdu si myslíte že Fischerová není hloupá. Podle jeích vlastních slov bych řekl, že je néjenou hloupá ale hodně naivní. Což je nebezpečná kombinace
24. 07. 2012 | 17:07

Názor Jan napsal(a):

Vlastimilovi, Občanovi a všem :
Vlastimile, tak koho byste teda navrhoval ?? Jenom negativní selekcí se ničeho nedoberete. Jinak bych s Vašimi postoji skoro souhlasil, ale chce to trochu konstruktivně.
Já si myslím, že by to mohl být RNDr. Vladimír ŠPIDLA. Věkově na tom není tak zle (myslím, že je v pásmu kolem 60), sportovec tělem i duší, skromný slušný úspěšný expremiér (bez ohledu na mediální pomluvy), nezatížen "aférami" tisku aj. Vzdělání široké (historie, přírodověda, sociologie, nakonec ekonomika). Zkušenost i z EU (naposledy komisař), nějakou dobu to bude moc třeba. Možná, že by mohl překlenout období "blbé nálady" ODS.
Co Vy na to ???
24. 07. 2012 | 17:10

Kvakin napsal(a):

Na pí Fišerovou se pamatuji z filmu (80. léta), kde hrála družku profesora kunsthistorie, následně nemocného rakovinou, mistra Miloše Kopeckého. Nikoli špatný film, nicméně to, co je z něj k zapamatování, v něm říkal a hrál Milda. Pí Fišerová byla jen tichou slípkou - uklízečkou a matrací v Mildově bytě, která jednou - v osudovém osobnostním vzedmutí - vnutila svou vagínu Mildově operatérovi, a dobrotivý Bůh to nakonec zajistil tak, že, vagína - nevagína, Milda zrádné chotobě nepodlehl a dál se mohl - dokonce se zvýšeným apetitem - věnovat tvůrčí činnosti badatele, literáta a vzdělávatele mladé generace ( o sexu s Fišerovou není z filmu nic známo).
Kdo napsal dnes scénář pí Fišerové co by adeptce na usednutí na přemyslovský knížecí (klausovský prezidentský) stolec?
Někdo, jistě někdo zlolajný a přihlouplý, neboť pí Fišerová, ať si představuje, co si představuje, včetně Vás - příznivců - novou Libuší nebude, a všichni - i ti, co jí fandí, to vědí.
Zkurvené české nejnovější dějiny podporují (silami zla, resp. finančního kapitálu) normalizačního komunistu, co se teprve v 80. letech rozhodl stát předvojem československého proletariátu, Jana Fišera. Místo, aby mu dali "černou známku" za politickou slepotu, cpou jej na Hrad. Tato kreatura svým chlebodárcům jistě nic neodmítne, zejména budou-li taťkové ze hlavně země zaslíbené (za Jordánem).
24. 07. 2012 | 17:11

xxxxxxx napsal(a):

no a ten RNDr Pačes by se Vám nelíbil?....což o to, paní Fišerová může být hodná paní a prima herečka, ale nemohu si pomoci - pan doktor Pačes je i chytrej, a tady se často prohrává na nedostatek chytrosti....
DOBRÝ ÚMYSL NESTAČÍ
24. 07. 2012 | 17:12

SuP napsal(a):

buldatra -
Myslíte něco jako "Kolektivní, týmový manžel - 7 trpaslílů pro singulární nevěstu - Sněhurku?"
Škoda, že to není tolik originální, ale v každém případě je to dobrý nápad.
24. 07. 2012 | 17:12

Jaroslav napsal(a):

Ať si je Fischerová slušná paní, tomu i v soukromí věřím, ale do vrcholové politiky nepatří. To už bycom mohli volit kdejakou tetu z vesnice.
I když mám mnohé výhrady vůči osobě p.Bobošíkové je jedinou kdo se umí hlasitě ozvat za práva tohoto státu a umí být trvdá, což je v politice nutné. Umí myslet a coby ženská dovede být lidská.
Jen nevím, co by předvedla po zvolení, trošku se obávám "když ptáčka lapají,..."
24. 07. 2012 | 17:12

Nem napsal(a):

Víte, proč zavřeli dr. Davida Ratha ?
No přece aby nemohl kandidovat na prezidenta. To by byl kandidát, před nímž by ostatní jmenovaní i nejmenovaní bledli závistí.
Stejně si myslím, že až ho pustí (upálen snad nebude jako ve středověku MJH), tak se jím stane. Třeba né hned.....
24. 07. 2012 | 17:13

Pravda napsal(a):

český maloměšťák:

Maloměšťáku tobě vykat fakt nebudu protože vyká se jen dospělým lidem, což podle slovníku nejste. O tom kdo má slovník z 50. let se nebudu dohadovat, protože já jsem narozdíl od těch šmejdů z 50. let pravicového smýšlení zatímco oni a maloměšťák by si nádherně zanotovali ve vyjadřování. Fóbii z hezkých žen opravdu nemám, protože mám mezi známíma mnoho překrásných žen :). Maloměšťáku nezáviď až budeš dospělý tak si taky jednou vrzneš.
24. 07. 2012 | 17:15

MR napsal(a):

xxxx
Ten dr. Pačes by možná stál za úvahu. Vzdělanec. Už jednou málem kandidoval, pak to stáhnul. Jak je starý ? Už asi 70 ne ? Tak to pak nevím.
24. 07. 2012 | 17:17

Béda napsal(a):

Javka,

malá technická. Proč by měla prezidentský post "zastávat právě žena"? To je snad nějaký kvalifikační předpoklad? Proč ne ČLOVĚK (muž/ žena) s takovými a makovými vlastnostmi? Můžete ještě víc specifikovat? Mladá/stará/ před přechodem/ po přechodu/ rozvedená/ lesba/ vdaná/ bezdětná/ s dětma, zaměstnaná/v domácnosti/ bezprizorná...?
24. 07. 2012 | 17:17

Vlastimil napsal(a):

Názor Jan

S tím co píšešte souhlasím i s p.Špidlou.
Svého času coby premiér byl velmi nezkušený.
Jsem přesvědčen, že to slušný člověk.
Získal jistě zkušenosti nejen v evr. parlamentu a mylím, že by byl dobrým prezidentem.
Přemýšlel jsem o něm už dříve. Pokud by kandidoval budu ho volit, ale na kandidátce zatím není.
24. 07. 2012 | 17:18

Lokvenc V. napsal(a):

Hlavně aby to nebyl zas ňákej PRAVICOVEJ BOHATÝR ! Co chudejm bral a bohatejm dával. To už jsme tu měli !!
24. 07. 2012 | 17:20

Javka napsal(a):

Názor Jan:
Špidla by taky nebyla špatná volba. Dodnes mě baví jak smetl Klause v předvolební debatě.
24. 07. 2012 | 17:21

Ládik!!! napsal(a):

Abyste se z toho presidenta nepodělali. Stejně za vás nic neudělá, jenom bude brát.
24. 07. 2012 | 17:22

Béda napsal(a):

javka,

když už jsme u těch žen. Co takhle Kristína Kočí anebo její kolegyně Kateřina Peake? Jsou to mladá, reprezentativní, ambiciozní děvčata. Dobře se vyjímají ve spodním prádle v kalendáři. Po sběrateli propisek by se zajisté hezky vyjímala ve školních učebnách.
24. 07. 2012 | 17:23

Názor Jan napsal(a):

Dík za podporující názor.
Špidla je moc skromnej, proto se zatím nehlásí. Je to ale slušný Jihočech. Chce to ho vyhecovat (nevím, jak). Když může kandidovat i spící kníže-pán co neumí mluvit (ve fabrice by to nevadilo, ale u prezidenta je to dost handicap), tak ten dělá TOPce opravdu "reklamu".
Kdo dál ? Navrhujte !
24. 07. 2012 | 17:24

Pravda napsal(a):

Názor Jan:

Špidla - to raději kašpárka. Špidla je tak neschopný že ho museli vymyslet místo aby chudák nemusel pracvovat. Vy víte co dělal v Europarlametu. Já tam po něm žádné viditelné stopy nevidím a to že dělal eurokomisaře z něj zkušeného nedělá. Komisaře v EP může dělat i naprostá nula. Do EP většinou se odhazují neuspěšní politici aby si našli nějaké místo a nemuseli pracovat.

Pokud jde o kandináty na prezidneta tak vhaodnými kandidáty by kromě jim zmíněné Němcové mohl být Fischer,Richetský nebo Tůma
24. 07. 2012 | 17:25

xxxxxxx napsal(a):

MR jo je starej pán. ALE!
a vypadá zatím nesenilní.
Nakonec oba pánové dosud úřadující doúřadovávali také jako staří pánové.
A ono je to teď s kandidáty nalevačku.
Třeba nějakej za pár let vyroste.
24. 07. 2012 | 17:25

xxxx napsal(a):

...dosud úřadovavší nebo jak to má správně...
24. 07. 2012 | 17:26

český maloměšťák napsal(a):

Pravda
Takže je jasné že to ego ti takto stoupá, milý znalče žen /díky několika umaštěným fotkám vystřiženým z nějakého časopisu co jsi ukrad taťkovi/.

No nic - ale nepřehánět to ! Časopisy stlejda Dlábek po novém loce zdlaží, Plavda !!

(Všimni si, že jsem ti také začal tykat - to abys měl alespoň zdání, že ses navrátil do tvých oblíbených 50.let - kdy se to tam hemžilo podobnými šmejdy jako jsi ty....)

-------
Pro dospělé /Pravda, je to s hvězdičkou !!!, mládeži přístupné jen počáteční sekvence.../ - taky jeden klip o pravicových intelektuálech, produktech pravicového myšleni, havlistech (???, ale je docela možné, že pan Havel je poslouchal - tedy ty GFR):

https://www.youtube.com/watch?v=Wu3-QqQHK08

Tak se tady hezky hádejte...a možná že přijde i Gott....
24. 07. 2012 | 17:27

Javka napsal(a):

Béďa,
Při tom všeobecném úpadku, když už nic jiného, je na ni alespoň příjemnější pohled. A nemusí to být zrovna Čičolína. :-)
24. 07. 2012 | 17:27

Ares napsal(a):

skeptický: Oni se jich neptali, koho ze seznamu by měli za prezidenta nejraději. Ale jestli by byli ochotní volit kandidáta, který je např. katolík, černoch atd. Takže katolíka 95 % ANO, 5 % NE. Černocha 94 % ANO, 6 % NE atd.

Američanů je tedy pořád 100 % a žádní se neztratili ani nepřebývají :-).
24. 07. 2012 | 17:27

Lokvenc V. napsal(a):

Druhý kolo bude určitě : pravice vs. levice, tedy pravicový kanditát proti levicovýmu. Takže když nebudeme chtít zopakovat současný marasmus, pak je třeba hledat levicovýho Dienstbier je moc mladý, tak nakonec my obyčejný budem volit Zemana.
Anebo ten dr. Špidla ? Ještě jsem ho neviděl v uchazečích.
24. 07. 2012 | 17:29

Béda napsal(a):

Pravda,

Němcová, to jo. Její synek by z parlamentního služebáku přesednul rovnou do správní rady ČEZU. Kdo by ale pak vydával v pyžamu opoziční poslance do vazby, zatloukal koaliční galerku a správně uštipával parlamentní rozpravy? Nebyla by to pro parlament citelná ztráta?
24. 07. 2012 | 17:29

babočka napsal(a):

Za sportovce bych na prezidenta nominoval Věru Čáslavskou, žokeje Váňu, , oštěpaře Železného. Za umělce Davida Černého, pana Knížáka nebo Svěráka st. Za herce pana Štajdlera. Za zpěváky paní Kubišovou nebo Ivana Mládka. Atd. Ale paní Fischerovou jako političku nikdy. Můj typ byla paní Němcová. Dáma, která se dala na těžkou dráhu pravicové političky zatímco jiní brečí, nadávají nebo střádají penízky.
24. 07. 2012 | 17:33

xxxxxxx napsal(a):

SÁKRYŠ, A CO TO TAK NECHAT NĚJAKOU DOBU NEOBSAZENÝ, když prostě nejni jasnej člověk?
24. 07. 2012 | 17:37

český maloměšťák napsal(a):

babočka
A za zahrádkáře Přemka Podlahu.
Pak ještě za rybáře mladého Vagnera....a za myslivce...no co tak ulovit někoho v řadách zbohatlíků ? Že jako by si střílel jen ve své oboře a ne z nás .....

Pak ještě možná za stánkaře, podloudné paliče lihu, exekutory, vši a prodejné kurvy...by to chtělo...někoho navrhnut..když už tam teda máte za dámy tu Němcovou....

Šalom.
24. 07. 2012 | 17:38

tata napsal(a):

sup

nechapu nijak sem nehoroval pro přimou volbu,ale vaš stesk kam nas žene přimá volba?????????????????? nato je jasná odpověd onic horší než ta parlamentní.

A TO JEŠTĚ NEZNAME VYSLEDEK............ALE po skušenostech stou parlamentní,větší katastrofa byt nemuže,stejně to spíš vypadá že to dopadne jako kdyby to volili obě komory.

JAK JSTE NAPSAL NEMĚL BYCH POTÍŽ S VOLBOU te paní..........určitě by byla lepší jak připadná volba zemana,nebo sobotky...........takže nechapu obě volby sou defakto stejné v tom že mužou zvolit katastrofu............ta přimá přece jen víc muže zobrazit vuli naroda,ale nejasal sem nad ní,ale ji ani nehaním
24. 07. 2012 | 17:39

Pravda napsal(a):

český maloměšťák:

Až ti bude 18 možná ti nějaké časopisy půjčím :). Teť si budeš muset vystačit s Mateřídouškou nebo jiným časopisem pro malé děti.
24. 07. 2012 | 17:40

Umar napsal(a):

nechci být osobní, ale pan Hnízdil je asi do paní Táni platonicky zamilováný, jinak by se nemohl vyjadřovat jak naprostý debža. Politický apeal téhle kandidátky vyvanul v okamžiku její účasti ve 4koalici. Lidi, lidi, kdy už pochopíte, že angažmá herců a sportovců je ve zcela jiné sféře veřejného zájmu a přestaneme si podsouvat náhražkový postavičky do politiky. Jako by nestačila třetí liga obecních politiků.....
Na druhé straně zákon o volbě presidenta výslovně nezakazuje kandidovat mrtvým kandidátům, tak proč tuhle politickou mrtvolku nebalzamovat za peníze volů-voličů?
24. 07. 2012 | 17:41

resl napsal(a):

hlavně ať je to někdo, kdo bude poslouchat eu a ne české politiky. nejlépe cizinec, aby českej knedlík zase na 40 let nepřived zemi do bolševickýho marastu. Tady, když si češi sami něco rozhodnou, dopadne to špatně. pí Merkel, buďte tak laskava a navrhněte připojit česko k vašim spolkovým zemím. časem se stejně spojí slováci a maďaři s rakouskem a historie se bude opakovt. až na ty války, díky sjednocení celé evropy. vadit to bude jen jednomu. sovětskému svazu. jako vždy.
24. 07. 2012 | 17:42

Mnata napsal(a):

Dr. Hnízdilovi aj :
doktora Ratha na HRAD ! Doktoři vědí nejlíp, jak léčit tuhle nemocnou zemi (diagnóza : blbá nálada). Nemusí být nutně ekonom - na to bude mít "lidi".
24. 07. 2012 | 17:42

Béda napsal(a):

p. Hnízdil,

co pan Babiš? Ten již není v kurzu?
24. 07. 2012 | 17:45

Pravda napsal(a):

Béda:

Nestraš. To by tu ještě scházelo za prezidenta Babiše.
24. 07. 2012 | 17:47

Béda napsal(a):

Pravda,(alias ghándí, gándhí, hoven...)

a kdo by pak vydal Němcovou?
24. 07. 2012 | 17:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 07. 2012 | 17:47

Vlastimil napsal(a):

Pravda

na postu prezidenta nemusí být bankéř, ani právník ani žid.
Měl by tam být vlastenec tělem i duší a to podle mě je právě p.Špidla.
Prezident by měl budit respekt díky svým morálním hodnotám a to žádný z vámi uváděných nemá.
Doporučuji si pány vygooglit a číst i tzv. konspirační články, protože i v nich je hodně logické pravdy.
24. 07. 2012 | 17:50

Vlastimil napsal(a):

já Babišovi nevěřím ani slovo
24. 07. 2012 | 17:52

Béda napsal(a):

Vlastimil,

já také ne. Ale pan Hnízdil, který právě přísahal věrnost p. Fischerové, ještě nedávno chtěl zaštiťovat Babišovu stranu.
24. 07. 2012 | 17:54

Vlastimil napsal(a):

Vážím si velmi jako člověka p.Karla Gotta.
Když se jeho jméno zmínilo v souvislosti s kandidaturou přišlo mi to směšné díky jeho povolání ale časem jsem došel k závěru, že moc slušných lidí na výběr není, tak proč ne.
Obávám se ale, že by kandidaturu nepřijal, nemá to zapotřebí.

Prozatím se jako velmi solidní jeví i T.Okamura, nechápu, proč by měl být jeho vzhled handicapem.
24. 07. 2012 | 18:01

Stařeček napsal(a):

pro Boha, jenom ne někoho z prognostického ústavu. Už tři to tu vedou a vedli (Klaus, Zeman, Fischer)a podívejme se kolem, kam to dovedli. Co jsou to za prognostici, když neuměli zprognozovat, jak to dopadne? Pak ti ostatní, Sobotka, Dlouhý atd. Prosím, dejte do klobouku všechny občany a vytáhneme určitě někoho lepšího.
24. 07. 2012 | 18:03

Vlastimil napsal(a):

Béda
tak to je mi pana Hnízdila líto.
Babiš je pro mě NAPROSTO nepřijatelný od doby, kdy se ukázal v mediích poprve.
24. 07. 2012 | 18:04

zdenekbrom napsal(a):

kreativní destrukce odshora:

Jsem v zásadě pro.
24. 07. 2012 | 18:04

Vlastimil napsal(a):

Osobnosti jako byl TGM nemáme, třeba bude šance nějaké vychovat až se tem marast odklidí.
Když mohl prezidentovat někdo jako VH, tak ti co tu zmiňuji ho přesahují o mnoho sáhů.
Na vše má prezident poradce, musí být hlavně vlastenec srdcem i duší, osobnost a ne šašek, či prospěchář, nebo rekt.alpinista.
24. 07. 2012 | 18:15

Tom napsal(a):

Hnízdo se už úplně zbláznil,on už měl nakročeno dávno ale teď je to jasné,oběť svého povolání,BLÁZEN!!
24. 07. 2012 | 18:24

Kala napsal(a):

Vlastimil - Chtěla bych se pana Gotta zeptat, jak mu bylo, když četl za všechny umělce prohlášení Anticharty. A kdyby byl věděl, že po případném stopu jeho zpívání (ale on by nejspíš emigroval) by mu bylo dopřáno ještě 2O let zpívat (jako M. Kubišová), jestli by radši neodmítl to os(t)udné vystoupení.
24. 07. 2012 | 18:26

Jednání Veřejně Prospěšného Významu napsal(a):

JVPV - Paní Táňa Fischerová, prezidentka ČR.

Pravda napsal(a): 24. 07. 2012 | 17:25 Špidla - to raději kašpárka. Špidla je tak neschopný že ho museli vymyslet místo aby chudák nemusel pracvovat.

Něco tak nechutného napsat je ubohost. Nevím co vy o panu Špidlovi víte, já toho vím dost, od jeho bývalého rakouského managera, který na něj nedá dopustit. Mohu říci, také proto, že jsem měl možnost se s ním několikrát setkat, že je to skromný, pracovitý a inteligentní muž. Bohužel mu chybí lokty a image, což jsou ale klady, protože ti, co mají lokty a image jsou z pravidla grázli.
24. 07. 2012 | 18:26

malstoka napsal(a):

Na mariáš to bude stačit
24. 07. 2012 | 18:30

Pravda napsal(a):

Vlastimil:

Špidla a vlastenec? Kde jste k tomu přišel? To je eurofil, který v EP spíše zastává spíše centralistickou byrokraticou EU ala RVHP než by hájil zájmy ČR. Konspirační články právě v sobě pravdu žádnou nemají, protože ty si pravdu upravují tak aby vyhovovala jejich šíleným paranoidním myšlenkám.

Jednání Veřejně Prospěšného Významu:

Vím to, že hned poté co Šidla neobhájil svoje koryto jako komisař tak pro něj vymysleli nové jako poradce předsedy Senátu. Což je podle mě funkce dost zbytečná.
24. 07. 2012 | 18:40

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

T. Fišerová bude mít u mne více bodů než Fišer,
je společenský aktivní, jeden z mála našich umělců, kteří například vystupovali proti radaru.
Má rozumné a lidské názory.
Mezi kandidujícími ženami by pro mne byla jednička.
24. 07. 2012 | 18:47

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Omluva, ona se píše Fischerová.
24. 07. 2012 | 18:49

skeptický napsal(a):

Ares
Tak, a teď mi za domácí úkol spočítejte,kolika lidí minimálně se museli zeptat,aby jim ta procenta vyšla.

Pravda
Reagoval jsem na vaši poznámku o pí. Němcové,které to vzdala,jak píšete.Hloupej v týhle republice není nikdo.
Tady je každý tak chytrý,až si škodí.
24. 07. 2012 | 18:58

Pepa Řepa napsal(a):

Pravda
proti Táně Fischerové opravdu nic nemám. Je to hodná paní.Možná až moc.
Spíše proti článku.
Hele Honzo ta Táňa je fajn holka, kamarádka, dáme jí na prezidentku.
Ale doba to chce doba to žádá.

Každý známe někoho, kdo je fajn.
Přímá volba prezidenta v přímém přenosu. Ani doktorskej neodolal.
Chléb a hry.
24. 07. 2012 | 19:11

Občan napsal(a):

To Názor Jan:

Špidlu bych bral všema deseti.
Kdyby byla paní Fischerová o deset let mladší, byla by i ona pro mne alespoň přijatelná.
24. 07. 2012 | 19:26

vasja napsal(a):

A prezidentem tohoto šíleného státu by měla být opravdu žena.
Mám jiné preference, pořadí:
Wagnerová Eliška
Benšová Marie
Fišerová Táňa
-------------------------
Ale kdyby Špidla nosil kalhotky.... to by šlo, ne?
24. 07. 2012 | 19:33

Jednání Veřejně Prospěšného Významu napsal(a):

JVPV - Paní Táňa Fischerová, prezidentka ČR.

Pane Pravda, mnohé Vaše názory nejsou až tak od věci. Dovoluji si však výhradu v otázce Špidla. V tomto případě presentujete víc svoje dojmy, než doložitené skutečnosti. Obecně se to označuje, že dotyčný si plete dojmy s průjmy.
24. 07. 2012 | 19:35

tata napsal(a):

ŘEPA
Nechapu,jaké chleb a hry?Řekl upřimně svuj nazor.NEŘEŠÍ,zde jetli je lepší ten minulí nebo tento systém.
NEZLOBTE SE na hradě je rozhodně lepší tato dama......než třeba politici ZEMAN,SOBOTKA.
včem její připadnou volbu ,jako že podle mě má malou šanci......hypoteticky,včem její volbu vidite horší než JINÉ....TŘEBA ŠVEJNARA,NEBO Fischera...........
OPRAVDU BY MI ZAJIMALO
24. 07. 2012 | 19:35

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Někdy jsou důležité detaily.
V minulé volbě jsem nějakým (malým) způsobem podpořil p. Švejnara. Přestože docela hnusným způsobem prohrál, dal si jeho minitýmeček práci a poslal mě (jakož zřejmě i všem, kteří ho podpořili) i potom docela milé poděkování za podporu.

Přišlo mi to v našich poměrech nadstandartně slušné a fajn chování.

A jelikož preferuju slušnost, tak podpořím pana Švejnara zase, pokud bude mít chuť do toho chlívu jít.

Paní Fišerová je pro mě taky přijatelná, ale až jako dvojka.
Pan Švejnar se mi při vší úctě zdá kvalifikovanější.

Pro ty, kteří říkají, že o panu Švejnarovi (paní Fišerové atd..) nic nevědí: je to vaše věc, jestli se o kandidáty zajímáte nebo čekáte, co vám tydýti na Nově předžvýkají.

Například stanovisko, že p. Švejnar v Česku nic nedělá, jen dokládá ignoranci autora tohoto stanoviska.
24. 07. 2012 | 19:40

Pepa Řepa napsal(a):

tato
každý někoho známe, každý máme nějakého kamaráda.
Inu, i tak se rodí prezident.
24. 07. 2012 | 19:47

tata napsal(a):

ŘEPA

ALE TO NENÍ TA ODPOVĚD.NA smysl vaší první reakce a mé reakce.
TO že mame každy kamarada atd..........neřeší.........považujete štasnější volbu politickou,oproti osobností.
ja myslím že nic horšího se nemuže udát.a stohoto uhlu to posuzuji.
A NAOPAK.........než tam vidět ZEMANA,NEBO Sobotku.........tak to radši tu paní
24. 07. 2012 | 20:02

leon napsal(a):

podporuji kladný názor na Špidlu, ti co s ním přišli pracovně do kontaktu na něj nedají dopustit, je to poctivec a dříč, který je vzdělaný, média ho zesměšnovala, nebot mohl být nebezpečnou konkurencí, při své inteligenci...
24. 07. 2012 | 20:07

buldatra napsal(a):

A rozumí hen ta osoba Fischerová alespoň trochu klimatologii?
24. 07. 2012 | 20:16

Elév napsal(a):

Navrhuji,
po té spoustě navrhnutých i ještě doposud nenavrhnutých kandidátů na presidentský post, prasidenta prostě zatím nevolit !!!
Funkci "presidenta" dočasně "nafurt" vykonávat premiérem s možností jej odvolat !!!.
Společnost ušetří za ..... a .... i za ..... dokonce i za doživotní rentu.
V zahraniční politice bude vzácná shoda Hradu i vlády.

V případě 50000 slovy padesát tisíc podpisů za odstoupení premiéra alias "dočasného" presidenta vyvolat referendum o odstoupení premiéra alias presidenta.

Pak může následovat kýžená volba presidenta.
Do této doby se vyprofiluje dostatek vhodných kandidátů, schopných tuto funkci zastát.
Dřív, než za 10 let by to stejně nebylo, páč každý premiér by si nenechal ujít možnost zastupovat presidenta.
24. 07. 2012 | 20:20

ghándí napsal(a):

slibuji věrnost spejblovi, prezidentovi čr
ghándí, občan
24. 07. 2012 | 20:30

RA napsal(a):

tyhle řeči jsou opravdu nejlepší, o funkci nestojí, přesto bude kandidovat. To by jeden, z takového populismu, opravdu upadl. Ta pravda a láska, ta je opravdu k pláči..., stejně jako dvojdomek
24. 07. 2012 | 20:35

Vlastimil napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče

NÁM SE ŠVEJNAREM FUNUS PROSÍM NECHYSTEJTE A NEŽ TU BLBOST UDĚLÁTE ČTĚTE A MYSLETE.
UŽ SE V TOMTO STÁTĚ STALO HODNĚ NEZODPOVĚDNOSTI A TUPOSTI
NEPOKRAČUJTE V TOM, NEBO JSTE ALPINISTA, CO KAŽDÉMU CIZÁKU VLEZE DO ZADKU A PAK ZA TAKOVÉ MÁ TRPĚT CELÝ POCTIVÝ ZBYTEK NÁRODA ?

Se Švejnarem, Fischerem, Dlouhým, Swarzenbergem ad. VOLÍTE ZLO !!!!
24. 07. 2012 | 20:36

RA napsal(a):

celá tahle fraška mi připomíná dlouhou frontu kejklířů, kteří chtějí rozesmát princeznu, fronta se nakonec zkrátí dodatkem, že komu se to nepovede, bude připraven o hlavu. Hrál v tom strýček Jedlička, pamatujete ?
24. 07. 2012 | 20:38

mm napsal(a):

Pepa Řepa
jo, vytáhneme bábu od šporheltu jen proto, že je to kamarádka. Takto degradovat volby na prezidenta?
Sakra, dost bylo tahání jedno před 23 lety z hospody na hrad.
Proboha lidi mějte rozum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24. 07. 2012 | 20:40

mm napsal(a):

RA napsal
naprosto výstižné :-)))
24. 07. 2012 | 20:41

Baba Jaga napsal(a):

Netipujme jméno, zkusme odhadnout, kolik se přihlásí kandidátek a kandidátů. 20 jich asi na výběr nebude, že. Alena 10 se třeba došplháme, půjde-li to takhle dál.
Nu, znovu tu zopakuji, že funkci by bylo nejlepší z úsporných důvodů zrušit. Asi se tak nestane, losovat se zřejmě také nebude... Nikdo, koho bych ráda na Hradě viděla, mě dlouhodobě nenapadá. Jen bych se přimlouvala, aby nám tentokrát nepresidentoval ani žádný komediant (umělec), ani gladiátor (sportovec). Takže ani paní Fischerová, o níž téměř nic nevím.
24. 07. 2012 | 20:44

bernadette napsal(a):

A co takhle Petr Fejk? Nebál se udělat pořádek v ZOO, takže vznikla prosperující organizace. A co jiného jsme tady my všichni? Potřebujeme vzdělaného člověka, klidně i ekonoma. Jen ne proboha herečku.
24. 07. 2012 | 20:48

palivec napsal(a):

ta paní je asi hodná,vod pohledu.nic proti ní ,ty vánoční sbírky dělá bezvadně.ale doktore,cejtíš se úplně zdráv?za tejden mezi těma žralokama by jí klepla pepka.přeju jí všechno nejlepší,ale takovejdle konec,to bych jí teda nepřál.
24. 07. 2012 | 20:52

Vlastimil napsal(a):

Kala

Mám na Chartu už za těch xx let svůj názor.
Samozřejmě, že tenkrát jsem je obdivoval včetně M. Kubišové a fandil jim.
Životní zkušenost mě naučila oddělovat spolky, intituce a režimy a lidi!!!!
Nebyl jsem ve spolku chartistů, byly tam bezesporu sv... stejně jako v KSČ.
Marty Kubišové si vážím neméně jako Karla Gotta.
Každý z nich si zvolil cestu, někdo radikálnější, jiný opatrnější. Zřejmě tenkrát K. Gott věděl co je jak mezi chartisty tak ve vládní straně za svoloč.
Ta svoloč tu bohužel zůstala z obou těchto uskupení a výsledek znáte.
Dávno jsem vystřízlivěl, vy jak vidno ne.
24. 07. 2012 | 20:53

mm napsal(a):

bernadette
dalšího Havlova nohsleda ?
24. 07. 2012 | 20:55

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Vlastimile:
"Vážím si velmi jako člověka p.Karla Gotta."

Karel Gott podle mého je skvělý zpěvák (jeho popík mě ale přesto dost vadí) a nyní k stáru se naučil i mluvit. Jestli Vám to stačí k tomu, aby byl prezidentem, proč ne. To svědčí o Vás.

Mě to nestačí.

Asi je to jedna z více věcí co nevíte, ale psaní velkými písmeny na netu je ekvivalent řvaní při hovoru. Takže si svoje řvaní nechte třeba na své blízké nebo jinam.
Pokud eventuelně chcete s někým diskutovat, tak dejte nějaké argumenty.

"Poctivý zbytek národa" ?? tento národ doposavad nejvíc podporuje pana Klause, ten je pro Vás OK?
Celkem jste si naběhl, že?
24. 07. 2012 | 21:07

sedlak napsal(a):

i pro mne je paní Fischerová nejvážnější kandidátkou, jen se obávám, že vzhledem k tomu, že se neproducíruje v TV jak jiní kandidáti, má malou šanci
24. 07. 2012 | 21:09

Vlastimil napsal(a):

Pravda
Kdyby se občas něco z konspiračních teorií nenaplnilo nevěřil bych. Poučen, konspirační teorie nepodceňuji a požívám mozek.
Kdo určuje co je objektivní zpráva a co konspirace ?
24. 07. 2012 | 21:10

*Já ne. napsal(a):

bernadette
Ano. Odnaučil mravenečníka jíst chráněné živočichy.
A vrátil lampárnu na Hlavní nádraží profesora Wilsona.
Ale to v silné konkurenci nestačí.
Některé kampaně nabízejí návštěvy až do domu: CHTĚLI BYSTE PŘIJMOUT JEŽÍŠE KRISTA OSOBNĚ JAKO SVÉHO ŽIVÉHO SPASITELE?
Zde na aktualne.cz pod heslem "Kdo je bůh?"*
24. 07. 2012 | 21:12

Vlastimil napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče

vynecháme se, co říkáte?
Nenajdeme společnou řeč a opravdu nemám chuť trávit čas hádkami.
Tento prostor je i ty co s vámi nesouhlasí.
24. 07. 2012 | 21:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 07. 2012 | 21:16

sedlak napsal(a):

JAN VANEK napsal(a):
PANI FISEROVA BYDLI NA VINOHRADECH V REGULOVANEM NAJMU........SAMA KRITIZUJE VYHODY, ALE RADA JE VYUZIVA.
24. 07. 2012 21:05

z toho mi vyplývá následující, buď jste soused a také požíváte výhod regolovaného nájmu nebo jste pracovník nějaké odnože Navatypu (Prominecon apod.), který spravuje de facto většinu obecních bytů (jak jinak něž z kamarádčoftu) nebo jste majitel toho domu a pak máte možnost jí zvedat nájem, reguláč dnes už skoro dohnal nereguláče, tak jak to s vámi je?
24. 07. 2012 | 21:17

S. Vochmelík napsal(a):

Jen jsem zahájil přípravy na svou kampaň, už jsem skoro za vodou. Mí věrní následovníci už posbírali přes 48 000 podpisů. Výtečný Vochmelík na hrad!
24. 07. 2012 | 21:21

Ares napsal(a):

skeptický: Obávám se, že na vaší otázku se nedá odpověď. Pokud bych ji pozměnil na „kolika lidí se zeptali“, tak odpověď je 1006.
24. 07. 2012 | 21:25

Eleshar napsal(a):

Hm, no nevím, Fischerová na mě moc smrdí Havlem... doufal jsem, že tak nějak uděláme velkou tlustou čáru jak za Klausem, tak za Havlem. Švejnara volit určitě nebudu, ale pokud by byla volební povinnost, asi bych zatím dal hlas právě jemu. No a Fischerová... je lepší než Švejnar?
24. 07. 2012 | 21:26

xx napsal(a):

stejskal: pane Stejskal, nešlo by tam do toho hlášení o smazání přidávat taky smazané přezdívky ? Ať máme lepší přehled i my co sem chodíme jen občasně ;)
24. 07. 2012 | 21:29

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Vlastimile,
v pořádku, některé diskutující přeskakuju, přiřadím si Vás k nim. Já Vás odtud nevyháním, jak mi podsouváte, pro mě za mě diskutujte třeba s Pravdou.

Ale pozor!! všiml jste si, jak je cenzor hbitý? Je blíž než jsme si mysleli! :-)
(a to přesto, že si pochutnal na quiche :-))
24. 07. 2012 | 21:35

Fialenka napsal(a):

Táňa Fischerová mi přijde jako vhodná kandidátka na prezidentku. A ty co jmenovala myrta (11:04) rovněž. Možná i Hana Brixi by byla dobrá.
24. 07. 2012 | 21:43

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Soudruhu Vochmelíku,
gratuluju, 21:21 jste mě absolutně přesvědčil, že jste ten nejkompetentnější kandidát na prezidenta. :-)
Jen si nejsem jistej, jestli nejste zatím jen za lahváčem než za vodou. Podpořte to vodkou wyborovou a těch zbývajících 2000 tam hned přiskočí ! :-)
24. 07. 2012 | 21:44

Babka napsal(a):

Pana Švejnara i některých dalších mi přijde škoda do úřadu prezidenta, mnohem víc můžou udělat pro národ v jiných funkcích. Paní Bobošíkové a pana Zemana mi přijde škoda pro tento národ. Měli by se přesunout do jiných končin. Pana Schwarzenberka mi přijde škoda budit (je to škoda, ale už má svůj věk, holt)...
Táňa Fischerová není vůbec špatný nápad!
24. 07. 2012 | 22:01

Naštvaný napsal(a):

"A to tam vlez už na vejšce:-))" Mluvíme o tom Hnízdilovi, co si tu pouští pusu na špacír v moralizování kde koho, hlavně Václava Klause?? Skutečně ten Hnízdil byl komunista? Člen KSČ? Tak to mi už všechno vysvětluje, proč se chová jak se chová. To jsou celí oni!!! Hnizdil byl fakt komunista?
24. 07. 2012 | 22:16

češka napsal(a):

Položme si otázku, kdo z našich spoluobčanů nejvíce přispěl do státní kasy. Neznám nikoho, kdo nám všem dal víc než Karel Gott. Proto by měl být presidentem.
24. 07. 2012 | 22:19

modrý edvard napsal(a):

bernadette: myslíte toho Fejka, mluvčího u ČD?
24. 07. 2012 | 22:21

Boháč napsal(a):

No, paní Fišerová je určitě paní slušná.Jako prezidentku si ji ale neumím představit ani trochu. Je totiž neskutečně naivní. Nejhorší ale je, že z kandidátů na prezidentský úřad není žádný, kterého bych chtěl jít volit. :-(
24. 07. 2012 | 22:34

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Naštvaný 22:19:
kdo ví jestli nebyl už u Švédů, když nás drancovali za třicetileté války !!!!
24. 07. 2012 | 22:51

mb napsal(a):

jako svého prezidenta akceptuji: Dienstbiera, Švejnara, Cibulku, Fišerovou ...

ostatní kandidáty považuji za víceméně svoloč ...

zdravím ...
24. 07. 2012 | 23:14

míra napsal(a):

BOBOŠÍKOVÁ NA HRAD !!! Všem by srovnala hřebínek,chytrá,inteligentní,bohatá a navíc setsakra dobře vypadá,......
24. 07. 2012 | 23:20

sedlak napsal(a):

omlouvám se za vsuvku, vskutku nehumornou ;-( ...Firma, kvůli které kolabuje registr vozidel, má chránit stát před kybernetickými útoky
Místo trestu další zakázka. Firma, která nedokázala správně zprovoznit registr vozidel, má ministerstvu obrany dodat technologie za asi 56 milionů. A dokonce mají sloužit pro boj s kybernetickými útoky.
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-56719350-firma-kvuli-ktere-kolabuje-registr-vozidel-ma-chranit-stat-pred-kybernetickymi-utoky
24. 07. 2012 | 23:34

aagar napsal(a):

Kohopak by potěšilo, kdyby president byl(a) Čech? Žádný Fischer, Fischerová, Kraus, Schveinar, Dienstbier a jiní kandidáti Judášů.
Člověk, který slíbí a splní, že vojáci ČR nebudou válčit mimo území státu nebo alespoň Evropy.
Člověk, který nechá sestavit vládu tomu,kdo vyhraje parlamentní volby a ne tomu, kdo sesmolí parlamentního hybrida.
Člověk, kterého budou politici opravdu žádat, aby se toho republikového úřadu ujal a ne že on zase poslouží nějakému klanu, který se jěště nedostal ke korytům nebo se k nim chce vrátit.
Levicové a pravicové dělení zůstává pro absolventy PŠM a jejich nemyslící potomky. Česká média v tom úspěšně pokračují a občani to furt žerou. Je to škoda.
25. 07. 2012 | 00:12

Platan napsal(a):

„Paní Táňo Fischerová, prezidentko ČR..." Pane Hnízdile, vy jste se nějak rozjel... Nechtěl byste se navrhnout za kancléře? :-)
Jinak ale paní Táňa Fischerová má i mé sympatie.
25. 07. 2012 | 00:14

matty napsal(a):

Paní Fišerová má přinejmenším jako jediná z kandidátů vizáž hodnou prezidenta. A morálně je nepochybně silnou osobností. Jako pan Havel... A to je její hlavní nevýhoda. Nechci mít za prezidenta člověka, který sice svým morálním kreditem prezidentskou funkci zastává se ctí, ale zároveň je příliš neznalý téhle hry o trůny, než aby dokázal zvítězit. Kdyby se dostala do víru všech těch, kteří tahají za nitky, hrála by přesně podle jejich scénáře - ať už vědomě, či nikoliv. A ani jí to nemůžeme vyčítat. Je příliš morální, čestná, příliš lidská, než aby dokázala čelit vládnoucí elitě naší země, jejíž hodnoty jsou přesně opačné...

Mám strach, že by dopadla jako Lord Stark v King's Landing. Přesto ji budu volit. Marii Terezii taky nikdo nevěřil...
25. 07. 2012 | 00:24

mb napsal(a):

se omlouvam ... roithova take neni spatna ... jen nevyrazna ...
25. 07. 2012 | 00:46

aky napsal(a):

Stojí zato zkouknout, zda vám to něco nepřipomíná

http://www.ulozto.cz/hledej/?q=FORCES-OCCULTES
25. 07. 2012 | 00:50

Mirek napsal(a):

Paní Táňa Fischerová nemusí hovořit o mravnosti, soucitu, svědomí, pravdě a lásce. Ona totiž žádné takové vlastnosti nemá. Pokud někdo jako ona, nechá svého postiženého syna "hnít" v ústavu, aby se sama mohla svým plačtivým a dojemným hlasem předvádět na Adventních koncertech, pak je to z její strany vrchol pokrytectví. Chraň nás před takovou prezidentkou.
25. 07. 2012 | 01:33

Kvakin napsal(a):

Pro aagar: nový prezident České republiky by se měl jmenovat Dezidér Vasil Němec, aby každý poznal, že je to Čech jak poleno.
25. 07. 2012 | 02:35

kormoran napsal(a):

Hele ! Samani ! Tak zopakujte hen ten 'samet'!

Shromazdite se na venclu , zase si zacinkejte 'vselijakejma' klicema a kdo prvni zarve do megafonu nejake jmeno , ten bude na hrade!
Furt abych Vam radil jako nejaka knezna Libuse.))

Kleema -ma-ma-ma ! Husaak -ak-ak-ak! A zespodu z Narodni dav zaburaci : "MAK" na hrad!
25. 07. 2012 | 05:00

kormoran napsal(a):

P.S. Samani !))) Nevim kdo Vam co nakukal !))) Zase!)))
Ale vzhledem zakonnym pravomocem presidenta CR muzete fakt volit kohokoliv!)))

Ve volbe Tech , kteri pro Vas tvori zakonne paskvily (ktere markantne ovlivnuji Vas zivot, az tak opatrni nejste!
25. 07. 2012 | 05:28

kormoran napsal(a):

Tenco ,slapotka , malomestak ,se nahore nekde ptal , jak to ma podepsat ? No preci tremi krizky slapotko!

A kdyz to nevyjde , jako z VV , tak prevleceme tanga ne ? Slapotko?))
25. 07. 2012 | 05:37

Bestia Triumphans napsal(a):

ČM v 24. 07. 2012 | 15:51
:-) , dobrý!
25. 07. 2012 | 06:13

Maximus napsal(a):

Trochu ranních neuspořádaných veršů:

Kormorán, kormorán, kormorán
krákorá jak hejno vran,
rybáři už z něj mají skoro opsypky,
sežere žáby, pulce i nejmenší rybky!

Nejvíce platí na toho kormorána,
mířit, stisknou až vyjde rána!
Pak je na chvíli trochu klid,
a ryby se mohou pěkně pomnožit!

Takže to co si říká a zove pták kormorán,
je to hloupé, jen to žere a břeh je od něj podělán!

Jedinný recept jak zbavit se toho ptáka,
střelit ho do hlavy až mu z ní krev cáká.

Možná bych nechal pár kusů kormorána v Zoo zahradě,
ukazovat dětem zloděje ryb je přece nasnadě!

Horší než mít ptáka kormorána u rybníka či zahradě,
je mít podobného modrého ptáka třeba na "hradě"!
To už pak končí všechna legrace i sranda,
státu se pak potažmo zmocní zlodějská banda.

Myslel jsem si, že to byl jen noci zlý sen,
ale probuzen ráno jsem zjistil, že tu vládne Venca Perkolapka Kim Ir Sen!
25. 07. 2012 | 06:19

Meisner napsal(a):

K panu "Mirkovi" a jeho tezi o "hnití" jejího syna v ústavu. Pane Mirku, otec tohoto syna, známý hudebník vystavující na odiv svou pozdější rodinu,když se kdysi dozvěděl, že dítě s TF je postižené cuknul, a TF od takto zbabělého člověka nežádala ani výživné. Asi nevíte, kolik života prožil Kryštof doma v Praze (+na chalupě) a kolik v ústavu, že ústav vedený dr Chábem byl dle mnohých již za komunismu fantasticky vedený s velkou vnitřní pohodou a jak často tam matka za synem jezdila, že synovi prakticky obětovala hereckou kariéru a částečně i partnerský život. Zlé slovo se řekne lehce. Styďte se.
25. 07. 2012 | 06:26

kormoran napsal(a):

Maximus , ja te mam rad , akorat z tve zvanirny ctu maximalne dva radky ! Neva?)))
25. 07. 2012 | 06:28

Luba napsal(a):

Když už herečku, tak dobrou.
Když už ženu, tak vzdělanou a jazykově vybavenou.
Když už prezidentku, tak politicky kompetentní.

Proto navrhuji na funkci prezidentky ČR paní Magdu Vášáryovou.
A za prvního pána tak budeme mít Milana Lasicu!

http://www.magdavasaryova.sk/category/co-robim-v-politike
25. 07. 2012 | 06:46

Marney napsal(a):

Ještě by mohla kandidovat Ester Kočičková a ta pražská squadra je zas kompletní. Proboha, to myšlení v trojúhelníku mezi Malostranským, Valdštejnským a Strakovkou je strašné!
25. 07. 2012 | 06:48

Petr z Tábora napsal(a):

Pane doktore Hnízdile, vaši kandidátku samozřejmě znám a o hlasu pro ni bych neuvažoval ani na okamžik.
25. 07. 2012 | 07:23

Pepa Řepa napsal(a):

Hodnej je brácha od blbýho, tvrdí jeden můj kamarád.
No něco na tom je. Možná. Někdy.
Znám jednu tetu, ta je tak hodná, že jí chtějí doma zbavit svéprávnosti.Asi někomu z Hlaváku upíše barák.

Teta na Hrad!
Podepíše, co jí podstrčej.
25. 07. 2012 | 07:23

Jan Holý napsal(a):

Pane Hnízdile, neměl jste špatné názory, ale mám podezření, že jste se naprosto pomátl.
25. 07. 2012 | 07:24

Petr z Tábora napsal(a):

Pardon "Vaši".
25. 07. 2012 | 07:24

Ami napsal(a):

Jediným vhodným kandidátem na prezidenta je paní Brixi. Škoda jenom, že nekandiduje. Vyčkejme času.
25. 07. 2012 | 07:28

SuP napsal(a):

To zas bude v Čechách prazidentů !
(jak v álejích)
25. 07. 2012 | 07:58

Naštvaný napsal(a):

ad. "svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):
Naštvaný 22:19:
kdo ví jestli nebyl už u Švédů, když nás drancovali za třicetileté války !!!!"
Naštvaný napsal
I di ty kostihlave nesmrtelnej!
A vůbec, kdyby sis to pamatoval, tak to bys nemohl vůbec tak hloupě psát, protože Švédové se nám na rozdíl od komunistů snažili pomoct!
25. 07. 2012 | 08:06

pgjed napsal(a):

Paní Táňa Fischerová je nezodpovědná žena bez sebereflexe a bez ohledů! Proto bych ji nevolil nikam, natož na prezidentku. Svými nekoordinovanými a s nikým neprojednanými kroky ve sněmovně v době, kdy byla poslankyní čtyřkoalice, hrubě poškodila čtyřkoalici a tím velmi přispěla k jejímu rozpadu. Hrubě a dlouhodobě tím poškodila středovou politiku ČR. Dodnes si tuto chybu nepřiznala, ani se neomluvila. Povahově je to umíněná osoba zatvrzelé povahy , neřízená střela a utržený vagón. Takovou prezidcentku by nám byli dlužni všichni čerti!
25. 07. 2012 | 08:25

gaia napsal(a):

už žádné bývalé disidenty. Nikdy a nikam!
25. 07. 2012 | 08:28

gaia napsal(a):

Pepa Řepa

já také považuji slovo blbej za synonymum slova hodnej.

K tomuto tvrzení mne přivedla moje matka v tanečních.

Vždy, když pro mne přišel nějaký z mého pohledu hrozný kluk a já podvědomě udělala kyselý ksicht, ona mi pak o přestávce říkala (na malém městě znaje každého)

proč ses na něj tak blbě tvářila, vždyť to je takový hodný hoch.
25. 07. 2012 | 08:31

Javka napsal(a):

Tak mě při čtení některých příspěvků napadá, že nejlepší volbou by byl pan Cimrman :-)))
25. 07. 2012 | 09:25

S. Vochmelík napsal(a):

ad pan kolega svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče

Pane kolego, buďte bez obav, jdu na to od lesa, tedy přesněji řečeno od utažských náhorních plošin. Viz dnešní zpráva v našem rodném ryze internetovém zpravodajském médiu: "Americké horské službě přidělává vrásky na čele Spytihněv Vochmelík, který v kozím převleku po čtyřech táhne se stády pasoucích se divokých koz po náhorních plošinách severního Utahu." Myslím, že tím české voliče zaujmu.
25. 07. 2012 | 09:35

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

S. Vochmelík 09:35
Tak o tom nepochybuju, že zaujmete. Jak říkám, mě osobně zaujal už první příspěvek.
Jak člen kozího stáda v Utahu jste bezesporu o hodně zajímavější než jiný pozoruhodný prezidentský kandidát: Vláďa, jež se zove indiánským jménem "dlouhý běh".
Mimochodem jak mezi kozami píšete na internet? Musí to být vzrušující.. :-)
25. 07. 2012 | 09:55

vico napsal(a):

Oprava : Prezidentský kandidát Vladimír Dlouhý má indiánskou přezdívku "Mám třetí nohu dlouhou".
25. 07. 2012 | 10:05

Babka napsal(a):

MIRKU! Kolik Vy jste vychoval postižených dětí, že si dovolujete otírat se o kotníky matky, která dala svému synovi vše, co mohla? A napadlo Vás vůbec, že v určitém věku i handicapovaný člověk potřebuje společnost jiných než jen maminky? A že celoživotní, stereotypní péče bez možnosti "vypnutí" vede tak leda do blázince? Věřte, vím, o čem mluvím!
25. 07. 2012 | 10:20

Babka napsal(a):

"...umíněná osoba zatvrzelé povahy , neřízená střela a utržený vagón. Takovou prezidentku by nám byli dlužni všichni čerti! "
Takže žádná slabá věchýtka, ale silná žena, která si nedá nic nabulíkovat a šlape na paty šíbrům! To by nebylo špatné...
25. 07. 2012 | 10:22

waltr1 napsal(a):

žadna žena na hrad nepatří
tady maji byt prezidenti a prvni damy
NEBLBNETE LIDEM HLAVY
republiku si koupili rusaci a ti si tady už sveho kandidata dosadí
maji s tim letite zkušenosti
pravoslavny žid se vždy najde
25. 07. 2012 | 10:49

český maloměšťák napsal(a):

pgjed napsal(a):
Paní Táňa Fischerová je nezodpovědná žena bez sebereflexe a bez ohledů! Proto bych ji nevolil nikam, natož na prezidentku. Svými nekoordinovanými a s nikým neprojednanými kroky ve sněmovně v době, kdy byla poslankyní čtyřkoalice, hrubě poškodila čtyřkoalici a tím velmi přispěla k jejímu rozpadu. Hrubě a dlouhodobě tím poškodila středovou politiku ČR. Dodnes si tuto chybu nepřiznala, ani se neomluvila. Povahově je to umíněná osoba zatvrzelé povahy , neřízená střela a utržený vagón. Takovou prezidcentku by nám byli dlužni všichni čerti!
25. 07. 2012 | 08:25
------------------
V čtyřkoalici poškodila koho ?
Kalouska s Parkanovou ?

Zkuste být konkrétnější v tom - jak a čím paní Fischerová HRUBĚ POŠKODILA trojkoalici /čtyřkoalici/, milý bratře v Kristu - exponente KDU ČSL.
Jak se projevila její ZATVRZELÁ povaha ?
25. 07. 2012 | 10:50

Bestia Triumphans napsal(a):

Můj tip: Eliška Wagnerová.
Pehe ji ted připomněl ve svém blogu. Ta ale bohužel nekandiduje.
25. 07. 2012 | 11:05

Ubb napsal(a):

Až přečtení jedovnického komentáře mě přimělo obrátit pozornost k paní Fišerové.
Dosud jsem nebyl ochoten uvažovat o možnosti, že by se někdo z pražských divadel a literárních kaváren opět měl kanálovou mříží prosápat k rozhodování o věcech veřejných.

Obvzlášť, když prezidentovy pravomoci a dopad jeho slov nejsou tak zanedbatelné, jak se říká.
Poznáme to na rozhodnutích ÚS o zpoplatněné bezplatné zdravotní péči (které prolomilo z nenápadných začátků třicetikorunových poplatků hranici k statisícovým doplatkům za operaci) nebo ústavně pravověrném názoru, že totálně znemožnivší se parlament není možné rozehnat, ani když sám chce.

Ostatně vykládejte o nevinnosti třicetikoruny důchodci, který má šedesát korun na den a bere patery prášky pravidelně.

Prezident nám také naděluje bankovní radu ČNB, která se už po desetiletí stará, aby reálná hodnota našeho výdělku nepřesáhla čtvrtinu téže hodnoty v okolních zemích, ačkoli ceny všeho na co si vzpomenu tamní ceny již překročily. Prezident je tedy kormidelníkem naší cesty mezi rozvojové země.

Teprve toxický výpad pgjeda (nověji někteří píší zjeda, ale není to česky) proti paní Fišerové mi připomněl některé její projevy, které jsem dříve poslouchal jen jedním uchem. A zpětně zjišťuji, že jsem možná měl podrobně poslouchat už tehdy.
Pokud na sebe někdo dokáže přivolat hněv vždy k jakékoli zradě a špinavosti ochotných černoprdelníků, musí na něm něco být.

Pan doktor Hnízdil ochotně přiznává, že celý život různě šlape do nevoňavých věcí a bezelstně dodává, že na rozdíl od svých většinově (stádně) uvažujících kolegů není vyznavačem allopatické medicíny stylu sypte to tam, dokud se vejde. Tím prvním se zásadně liší od za všech okolností "úspěšných" osob, které nikdy nemají špatné sny o tom, co za nimi zůstává. Ty přenechají lidem, kteří si musí důsledky jejich úspěchů vyžrat.

Přestože mi pud sebezáchovy velí jinak, je mi pan Hnízdil v jádře sympatický. Těch úspěšných a chyby nedělajících sekerníků a politiků už jsem totiž viděl příliš na jeden život. Pomalu čas, aby se přesunuli do nějaké jiné dimenze.
Pokud mám na vybranou Jana Fischera, Miloše Zemana a Vladimíra Dlouhého, jsem ochoten podepsat se pod petici klidně i panu Vochmelíkovi a jeho kozám.
Táňa Fišerová mi v takovéhle konkurenci připadá jako excelentní a alternativu nemající volba.
25. 07. 2012 | 11:35

sedlak napsal(a):

Mirek 25. 07. 2012 01:33 vaš argument je smutný, rád bych vás viděl, jak si uspořádáte život s postiženým dítětem, znám rodiny s tímto "osudem", pokud pominu, že není jednoduché se s tímto údělem vůbec poprat, kolik rodin poodbná "věc" už rozbilo, kolik lidí v takovéto žuvotní zkoušce obstálo? Mirek je mi vás líto, a zajímalo by mne, zda byste podobnou zlou slinu byl ochoten, zda byste měl tu "kuráž" vyslovit NAHLAS, neschován za anonymitu monitoru, dost o tom pochybuji
25. 07. 2012 | 11:42

Kratoš napsal(a):

I kdyby byl prezident ze zlata, bude to jen socha na výstavě. Volit nepůjdu, když tento malý stát nemá sílu zrušit zbytečný senát a jeho pravomoci dát prezidentovi. Nemáme dost dobrých lidí pro parlament, natož ještě živit senát. Každá půlmiliarda každý rok dobrá. Věděl bych, kde ji použít. Co se dá říci na inflaci prezidentů? Kdo chce kam pomozme mu tam...
25. 07. 2012 | 12:07

Jirka M. napsal(a):

Vážený pane doktore, naprostý SOUHLAS s Vámi.
Též se podepisuji pd Táňu Fischerovou.
25. 07. 2012 | 12:08

český maloměšťák napsal(a):

kormoran
Svému " humoru" asi rozumíte jen vy sám - a tak nemá cenu se nad jeho úrovní zamýšlet.
Snad jen jedna rada - zkuste místo heroinu kokain.
Více to po něm fabuluje a občas je vyfabulovanému rozumět i zvnějšku.
25. 07. 2012 | 12:47

stařenka napsal(a):

Paní Táňu Fischerovou rádi posloucháme v pořadu Jak to vidí... na ČT2 a jsme moc rádi, že bude kandidovat do prezidentské funkce. Možná, že volby nevyhraje, i když bychom si to moc přáli, ale i tak bude velikým přínosem, protože prezidentskou volbu posouvá jiným, pro nás lepším směrem. Je to velmi moudrá,zkušená, charismatická žena a Pražský hrad by zajisté rozzářila.Ale voliče budou zajisté masírovat média a draze placená reklama,bude se hledat špína a diskreditace, takže lid si zřejmě zvolí zase někoho, na koho bude časem opět nadávat.
25. 07. 2012 | 12:49

Pepa Řepa napsal(a):

Asi by to chtělo prezidentů/tek víc.

Jednu pro stařenky, Forresta Dlouhého pro atlety,Halíka pro černoprdelníci-jak říkáme u nás na vsi-, Miloška pro becherovkáře, Falmera pro rudochy....-proč ne?
Každý svého prezidenta.
25. 07. 2012 | 13:05

J. napsal(a):

ad stařenka
Souhlasím s vámi milá paní,do písmene je to tak, jak píšete.
25. 07. 2012 | 13:08

resl napsal(a):

T.F. není drzá a hrabivá, jako nynější zloděj z Hradu a měli by ji rádi v EU, což by nám moc pomohlo a hlavně bysme nerozhodovali o české politice sami. To by bylo zaděláno na malér, jako že už se to tady naklání. Moje favoritka to ale není.
25. 07. 2012 | 13:14

SuP napsal(a):

vico -
Popustil jste fantazii uzdu a logika je v hajzlu. Přece Vladimír Dlouhý má KAŽDOU nohu dlouhou!
On má dlouhou i manželku a nosí domů dlouhý peníze ....
25. 07. 2012 | 13:48

SuP napsal(a):

Hlavně že nemá dlouhou chvíli.
25. 07. 2012 | 13:49

jetomožnývůbec napsal(a):

Ta paní, si mimo jiné, klade za životní úspěch, že se postarala jako poslankyně, aby matematika nebyla maturitním předmětem. Takže, jinak řečeno, se postarala o významný pokles úrovně školství.
Dejte ji post prezidentky a budeme se asi divit o co se nám postará.
25. 07. 2012 | 13:54

.F.Srbek napsal(a):

Nic proti pani Fischerove. Ale jednoho, ktery chtel - nechtel byt prezidentem, ktery penize nepotreboval, kdyz jich bylo dost, jsmetady meli a nasledky pocitujeme dodnes. Pokud jde o symboly statu, pridal bych k nim jeste tunel, a by se aktualizovaly. Pani Fischerovou volit nemohu, protoze se v ni nevyznam. Nedokazu odhadnout, jak se bude chovat na Hrade. Zda bude schopna alespon minimum ceskych zajmu, to co zbylo, obhajovat. Delat dobre charitu, je nesporne chvalihodne a obdivuhodne, ke otazka, zda to staci ne "prezidentovani".
25. 07. 2012 | 14:05

Vlastimil Čech napsal(a):

Nevím, co máte proti paní Bobošíkové... Podle jejího vystupování v Europarlamentu má "větší koule", než kdekterý chlap. Chytrá je dost a dost, není stará, řekl bych i pohledná-Myslím na děti ve třídách, které hledí na obrázek presidenta...Charakter má také dobrý, vzpomeňte jak se chovala v ČT, když ti tajtrlíci (společně s pasákem Rumlem) přespávali po chodbách...A věřím, že by i tu vepřovou uzenku veřejně snědla...:-)
Nu, Okamura je z celých 50% Čech... Fischer je ze 100% Žid, toho nebrat, ne, ne... ta BoBo je proti ostatním kandidátům o hodně lepší myslím...
25. 07. 2012 | 14:34

vico napsal(a):

SuP : Já jsem nikam svou fantazii nepopustil, ale jen informoval, jaké má Vladimír Dlouhý indiánské jméno.
25. 07. 2012 | 14:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy