Pohádkový svět Tomio Okamury.

07. 02. 2014 | 08:22
Přečteno 10806 krát
Odpověď na otázky týdeníku Dotyk.

Vážený pane doktore,

přeji hezký den a má prosbu: chystáme profil Tomia Okamury. Kdybyste měl čas a chuť velmi stručně okomentovat některý z dotazů, které nás v této souvislosti zajímají, byli bychom rádi.
- na co podle Vás sází Tomio Okamura v oslovování voličů především? Proč uspělo jeho hnutí ve volbách, a proč on sám také uspěl ve volbách už jako senátor, a nyní je nejoblíbenějším politikem?
- hraje nějakou roli, konkrétně u Tomia Okamury i obecně u politiků v Česku - že jde o člověka trochu "z ciziny" ? Je to plus, nebo mínus?
- lze Tomia Okamuru označit za populistu? Proč? Jaké jsou mimochodem rysy, dle nichž lze někoho za populistu označit?
- mají politici typu Tomia Okamury nějaký osobností rys, typický pro ně?

Děkuji.
Martin Mařík, týdeník Dotyk
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pohádkový svět Tomio Okamury

Tomio Okamura je pohádkovou postavou: dětsky bezprostřední, hravou, naivní, upovídanou, veselou, hebkou – jako plyšový medvídek (však také vlastní Toy Traveling – cestovku, nabízející výlety pro plyšáky). Jeho životní příběh je pohádkový. Vyrostl v dětském domově u Podbořan (dokonce čelil šikaně a rasismu), v Japonsku prodával popcorn, dělal popeláře. Postupně se vypracoval na pohádkového boháče (vlastní majetek ocenil na 40 miliónů) a viceprezidenta Asociace cestovních agentur. Na obálkách svých knih a magazínu září dětským úsměvem, jejich tituly sděluje: JÁ umím žít (kniha Umění žít), umím vařit (Velká japonská kuchařka), umím demokracii (Umění přímé demokracie), umím vládnout (Umění vládnout), umím pít (Pivní magazín), splním vám sen (Český sen). Slíbil, že v Senátu se bude „snažit zamezit politické korupci, snížit nezaměstnanost, zajistit bezpoplatkové zdravotnictví, zvýšit důchody, prosadit povinná majetková přiznání pro bohaté, omezit pozitivní diskriminaci, zabránit privatizaci státního majetku a institucí a zavést nadstranickost“. To je přesně to, o čem většina z nás sní, přesně to, co je možné jen v pohádkách. Tomio to splní. Nás to nebude stát žádné úsilí, žádnou zodpovědnost. Nemyslím, že by byl zlým člověkem, vědomým manipulátorem a populistou. Svůj pohádkový příběh žije. A my ho chceme žít s ním. Proč bychom se zatěžovali otázkami, co skutečně udělal pro společnost, pro své bližní, jak složitá je realita. A že je "trochu z ciziny“? Sám o sobě hovoří jako o „českém podnikateli, moravského, japonského a korejského původu“. Cizinec je našinec. Jako v pohádce Tři veteráni.

A teď už je, milé děti, čas spát. Až zas bude chtít slyšet pohádku, pozvěte si plyšáka Tomiu, Jaroslava Nováka Večerníčka a další hosty:

„Nabídka vystoupení Tomio Okamury. Diskusní večer na téma: Chtějme skutečnou demokracii, Chtějme nízké daně, Dejme lidem dobrou práci.O návrhu změnit politický systém a zavést v ČR přímou demokracii, odvolatelnost politiků a hlasování o zákonech v referendu hovoří a diskutují Tomio Okamura, ekonom Pavel Kohout, novinář „Lovec politiků“ Jaroslav Novák Večerníček a další hosté. Do diskuse se přímo zapojují přítomní diváci, součástí akce může být i autogramiáda knih Tomio Okamury Český sen, Umění vládnout a Umění žít. Doba trvání cca 90 min (http://www.tomio.cz/nabidka-vystoupeni/)“

Tomio a jeho hosté vás spolehlivě uspí. Jen Úsvit bude hodně krutý.

MUDr. Jan Hnízdil

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Terry Fox napsal(a):

Máte pravdu, jakoukoliv snahu o něco podobné co prosazuje Okamura je třeba zarazit už v zárodku. "to, o čem většina z nás sní, přesně to, co je možné jen v pohádkách" je totiž noční můrou pro ty co to tady zatím řídí. A tak je třeba lidi jako Okamura rychle podupat, znemožnit, zesměšnit, nenechat na nich ani suchou nitku. Bylo by dobré, kdyby MUDři méně MUDrovali a radši léčili. Zvláště ti s velkou holou lebkou.
07. 02. 2014 | 08:38

jak chudák k ještě větší nouzi ... napsal(a):

Hmmmm ... hezká pohádka o tom, Jak Erben Hnízdil.
07. 02. 2014 | 08:42

vasja napsal(a):

Měl ste rači udělat z Okamury nacistu, než ho dát na roveň Sobotky Bohouše.
07. 02. 2014 | 08:51

Hnízdil je prý skinhead napsal(a):

Základem úspěchu je,
mít sebedůvěru, umět riskovat, chopit se příležitosti, nebát se nikoho a ničeho, být pracovitý, energický, houževnatý.

Geniální lenoši,
jako jsem třeba já, mohou Tomiovi závidět a psát posměšné články ... ovšem lepšími ani úspěšnějšími se tak nestanou.

Okamura umí báječně komunikovat.
Snaží se podchytit frustrovanou mládež, které tak dobře rozumí.
Kdo ví - možná mu jde o totéž, o co se snažil profesor Franz počátkem let devadesátých, kdy pobíhal v bomberu a kanadách.
Franz prokázal, že umí.

Kamenný most:
https://www.youtube.com/watch?v=-B4qxZVLJ68

"... Doležal (psycholog a novinář, propagující užívání konopí) nastínil koncept, který s Franzem vypracovali: skinheadi měli být přijímáni do ministerstvem vnitra řízených oddílů domobrany, „kde by se naučili pořádku, správným stravovacím návykům, úctě k právu“.

Jenomže prý přišlo vystřízlivění a uvědomění si, že skini jsou nesocializovatelní sociopati, se kterými „nejde dělat nic jiného, než je pozavírat,“ píše Doležal. Podle něho byla skinheadská realita zcela odlišná a nekompatibilní s konceptem, který s Franzem vymysleli.

Novinář na konci článku dodává: „Doktor Franz se skutečně pokoušel, dokonce spolu se mnou, stát ideovým vůdcem českých skinů a naučit je Dobru, ale nikdy se mu to nepovedlo. Aspiroval na ideologa proto, že chtěl skiny zklidnit a zproblematizovat. Neměl ani nejmenší sympatie k nacismu a neonacismu. Tečka.“

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/byl-vladimir-franz-skinhead

Exotů, jako je Okamura, Franz, Doležal či Samková není třeba se bát. Nejhorší vždy byli, jsou a budou tzv. slušní lidé.
Bez tzv. slušných lidí by všechny ty masové zločiny proti lidskosti byly neuskutečnitelné.

Je zajímavé,
že si písničky skupiny Orlík (herec Matásek, hudebník Landa) oblíbili i Romové. Ti měli vždy cit pro hudbu :)

Bílej jezdec: https://www.youtube.com/watch?v=H07a81PyHOM
07. 02. 2014 | 09:14

Občan napsal(a):

Pohádkový boháč se 40 mega? :o)))))
To je dnes v ČR jedna větší chalupa s pár veterány ve stodole. Zvášť po de facto měnové reformě provedné Singrovkou. Snad je Okatý Můra dost moudrý na to, aby to své "pohádkové bohatství" nenarval do ČEZkých bank.

A co udělal pro společnost? Mhmm... - jeho zaměstnanci například mají řádnou pracovní smlouvu. Což je dnes v ČR něco, o čem si statisíce Čechů s DPP, DPČ nebo "živnosťákem" mohou nechat jenom zdát.

No, a na rozdíl do Klímy z (momentálně) Dotyku nepřivedl většinu svých společností do exekuce a konkurzu.
07. 02. 2014 | 09:18

Čochtan napsal(a):

Pane Hnízdile:
Kecy, kecy, kecy. Nekonkrétní žvásty.
Tomio Okamura má přece nějaké konkrétní idee, názory. Tak co vám vadí na jeho názorech konkrétně ?
1) Přímá demokracie jako ve Švýcarsku. Co je na tom špatného ?
2) Nezasviňovat Evropu záplavou nezačlenitelných immigrantů. Co je na tom špatného ?
3) Úmrtnost zlodějů, lupičů a vrahů. Co je špatného na zabití zloděje, lupiče, vraha ?
07. 02. 2014 | 09:19

Neudržitelný napsal(a):

Já vím, mně se nikdo neptal, ale zde pod tímto blogem je ten správný prostor na to, abychom i my diskutující přispěli svými názory.
Již několikrát jsem se pozastavil nad všeobecným názorem, že Tomio Okamura je populista. Nevíme-li jak rozumně argumentovat proti jasným požadavkům, prohlásíme autora těchto jasných požadavků za populistu. Cože Okamura chce referendum a přímé odvolání politiků? To je teda populista. Vyhlašuje tady, že něco chce a přitom máme v parlamentu tolik politiků, kteří to nedělají. Tak to je Okamura populista. Kdyby nebyl populista tak by jako správný politik nehlásil žádný populistický kecy, dřepěl by klidně v lavicích sněmovny, koukal by co nejvíce ze své pozice vydobít pro sebe a svou rodinu.
Pro mě je odpověď na všechny vznesené otázky jen jedna.
Okamura pracuje, pracuje pro lidi, chce řešit a také řeší otázky, které lidi zajímají. Pokud vím nedávno navrhl jeho poslanecký navrhl zestátnění exekutorů. „Je naprosto nehorázné, když na lidské bídě inkasuje vyvolený exekutor i miliardy ročně,“ prohlásil Okamura, to je populistické? Dále třeba pracuje na zákonu, který by zcela zakázal herní automaty a videoloterijní terminály. 99% národa by to přivítalo, tak je to zřejmě populistické.
Populista jen žvaní jak vše změní. To chápu, řečmi se nic nezmění, ale Tomio Okamura zatím viditelně pracuje a to je myslím to, co jej staví do čela oblíbených politiků.
07. 02. 2014 | 09:20

Analytik napsal(a):

Okamura je neobvyklý typ politika.
Je za ním vidět kus práce s hmatatelnými výsledky ještě z doby, než vstoupil do politiky.
Oproti ostatním politikům dokáže připravit chytré a účinné plány a hlavně je vysvětlit ostatním občanům tak, aby je pochopili.
Pravým opakem Okamury byl Klaus, který jen lidu sliboval bohatství a nutil je, aby si utahovali opasky.
Bohatství se sice dostavilo, ale jen Klausovi a jeho komplicům.
07. 02. 2014 | 09:23

Jana Pechová napsal(a):

Hnízdil je prý skinhead
Kdo to jsou ti "slušní lidé"?
Napovím: nějakým způsobem zklamaní či naštvaní nenápadní občané, v každém případě však tzv. stádní typy, tak ochotně přejímající líbivá slova o stručných a jednoduchých řešeních obecných nesnází.
Nebezpečným se pak v první řadě stává ten politik, který spouští rétorikou lavinu: ortodoxních vysvětlovačů (a později i vykonavatelů) svých slov. Nezapomeňte na rčení o revoluci požírající vlastní děti: pár vůdců už v historii spolkla, když najednou začali mít pocit, že se jejich idea začala ubírat nepatřičným směrem. A zpravidla je dokázala bleskově nahradit těmi, kterým na odchylkách tolik nezáleželo. Populisté právě proto balancují na hraně mezi nebezpečností a nesvéprávností.

Na druhou stranu je hloupost bojovat proti nim způsobem, jaký se s takovou oblibou volí u nás: hysterické útoky či zesměšňování působí na lidi zcela opačně než jaký jim jejich iniciátoři dávají cíl.
07. 02. 2014 | 09:36

Saltzman napsal(a):

Pane Hnízdile Českému človíčkovi říct, že sedne populistům na lep, to vůbec nefunguje s kladným výsledkem. Kdo je jednoduchý v myšlení, ten rozhodně nerad slyší, že je za hlupáka.
Každý politik občas populisticky kecá, ne-li mnozí pořád. Lze zneužít i pravdu v tom populistickém kecu a taky se tak děje. Český človíček(z jiných zemí nemám až takové poznatky) má pocit, že poznáním pravdy a od politika pak použité spojení pravdy s populistickým receptem, se dostává k tomu zázraku tvoření lepší pro něj budoucnosti.

Jak píšete, není nad to ani prstem nehnout a dostat přidáno. Jsou lidé, kteří si ani o přidání na platu nejdou říct a raději skrytě nadávají, že jim málo platí. Dokonce je to i tak, že mlčky strpí přidání práce bez přidání peněz, a potom ostatním lkají, jaká to nespravedlnost a možná se i rozhodnou , že se rozhodnou k protestu u zaměstnavtele. A tím to také skončí, jen lkaní pokračuje do nekonečna.
Z tohoto připodělaném přístupu k životu i vlastní ekonomice pak vyplývá i to, že většina připodělaných není schopná se postavit zlu a bezpráví, ač pravdu dokáže označit. Tato připodělaná skupina obyvatel má tradici z minula a jde v genech do budoucna. Není schopná svou vlastní silou cokoliv měnit a podléhá vždy jen populistickým slibům.
Co s tím? Jak se říká - "Vykládej volovi o sobotě, když jde v pátek na porážku". Dokud se lidé z dřiny na smrt nenaučí odporu, není možné čekat změnu ani u voleb populistů. Jinými slovy - dokud nebude většina zdechat hlady, do té doby nic ve svém životě nebudou měnit vlastní snahou. Ono žít a žít je rozdíl. Jak lehké je žít, když nám všichni půjčí!
07. 02. 2014 | 09:46

Divobyj napsal(a):

Autor

Bez toho,abych se zde šťoural v podrobnostech,
musím s vámi,doktore víceméně souhlasit.
Dnes není problém hlásat to,co lidé chtějí slyšet.
Spoluprací se Samkovou se Tomio dočista odhalil.
Je nebezpečný.
Je to takový malý,japonskočeský Adolfek.
07. 02. 2014 | 09:47

babočka napsal(a):

Každý by měl vědět, že Hitler svoji politiku začal realizovat asi v sedmi lidech.
07. 02. 2014 | 09:57

schlimbach napsal(a):

No vidím, že se statečně navážíte do pana Hnízdila. Možná kdybyste věnovali nějakou tu minutu přemýšlení, možná byste pana Hnízdila neodsuzovali, ale naopak by vám došlo, že ty líbivé řeči pana Okamury, které všichni chceme slyšet, jsou bohužel pouze a jen řeči, možná dokonce výkřiky do tmy, dokud nedojdou naplnění.
Aby došly naplnění, je třeba splnit celou řadu kroků, které nikdy nevykonáte, pokud na to nebudete mít dostatečnou sílu. Abyste ty kroky mohli vykonat, potřebujete také znát jejich posloupnost a pokud chcete být féroví, musíte říci lidem co každý z nich bude muset přinést na oltář změny - nemylte se, i změna k lepšímu může být pro mnoho lidí jako noční můra již jen z toho pohledu, že bude potřeba, aby oni sami mysleli jinak, aby dokázali té změně věnovat čas i energii a co budou muset rozhodně - neustále se učit a pracovat na sobě.
Jaký skutečný program nebo vizi má pan Okamura, která vyvolává tolik vášní a "podpory"? Ďábel je ukryt v detailech. Jak jednotlivé "sliby" budou realizovány, co nakonec přinesou.

Zapomínáte vážení na jedno podstatné - finanční systém je globálně porovázán, naše ČNB je vazalem tohoto globálního systému a je svázána i díky primitivní tuposti našich zákonodárných sborů. Vše, co se ve světě děje i u nás se děje pouze s "posvěcením" finančního systému, který společnosti nekontrolují, naopak, on kontroluje je. Můžeme volit přímo nebo nepřímo - je to jedno, je to stejně jen divadlo dnešních dnů. Rozhoduje se zcela jinde a my jako lid, občané země do toho nemáme co kecat - respektive můžeme, ale je nám to houby platné.
Existují návrhy, jak z toho ven. Bohužel, nejdou sdělit metodou výkřiků do tmy a vyžadují přemýšlení a dlouhodobou podporu občanů společnosti.

Hurá, Tomio na hrad, Tomio sem, Tomio tam. Chtějte detaily, přemýšlejte, jinak se nedivte, že budete opět zklamáni, jako již mnohokrát.

Jen na závěr - navrhovaný systém odvolávání zvolených jedinců - nepřijde vám divné, že odvolávat někoho zvoleného mohou i lidé, kteří ho nevolili? Nebylo by logičtější i demokratičtější, kdyby zvoleného jedince mohli odvolat jen ti, kdo mu dali hlas?
07. 02. 2014 | 10:02

Admirál napsal(a):

Hmm....

Zvlášť referendum by bylo kruté.

A nedemokratické.

Adolfek. Ten jeden Okamůra.
07. 02. 2014 | 10:03

neo napsal(a):

Občan:

vy jste grant, to se musí nechat. Chlastá to Whiskey za 5000, 40mega je chalupa :)hmmm, to od věčně nezaměstnaného neukazuje na špatný sociální systém, spíš na velmi štědrý.
07. 02. 2014 | 10:11

aga napsal(a):

Schlimbach

Ono záleží na tom, z jaké pozice populistické řeči kritizujete. Od Vás to beru, Vy vycházíte z kritiky systému jako takového. Pan Hnízdil mi ovšem nenabízí nic lepšího, než populistickou kritiku Zemana, a podporu různých ještě podivnějších projektů, než je ten Okamurův.
07. 02. 2014 | 10:18

Petr z Tábora napsal(a):

Dnes jsme si dali s manželkou kávičku zrovna při vystoupení autora na ČT na téma sportu. Jeho odpovědi byly vynikající, realistické, s nadhledem.
Je pro mne záhadou, proč se tak inteligentní pan MUDr Hnízdil po přechodu na politická témata stává demagogem a je v podstatě ve stejné rovině, kterou vtipně vyčítá panu Okamurovi. S tím rozdílem, že pan Okamura svými populistickými tématy vytváří spíše atmosféru pozitivního směřování.Jeho cílům nemůže realisticky uvažující člověk skoro nic vyčítat a pro jejich realizaci se snaží dělat i něco konkrétního v rámci svých velmi skromných možností.
Měl bych dodat, že jsem pana Okamuru nevolil.
07. 02. 2014 | 10:21

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Hurá, Tomio na hrad, Tomio sem, Tomio tam. Chtějte detaily, přemýšlejte, jinak se nedivte, že budete opět zklamáni, jako již mnohokrát."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Všude mě vítaj a ke mně lítaj... Tomio sem, Tomio tam
, Tomio, Tomio, Tomio ó... Kam zmizel Figaro (Mlíkař)?
07. 02. 2014 | 10:31

pozorovatel napsal(a):

Tak pan Hnízdil je dotazován, aby se jako známý nekonvenční lékař pro jakýsi plátek vyjádřil k osobě Tomio Okamury, Což ochotně plní.
Pane Hnízdile, co lékařská (neřku-li obecná lidská etika?

Je mi z Vás na zvracení. Jak hluboce může vzdělaný člověk klesnout.
07. 02. 2014 | 10:38

Pavla2 napsal(a):

Myslím,že lidi brzy prohlédnou, až zjistí, o co Okamurovi jde a co je zač . Nyní se snaží dělat vše pro to, aby se zalíbil, protože jeho touhou je být prezidentem. Když bude mít dostatek popularity, tak má šanci uspět. Takže je důležité říkat, co ostatní chtějí slyšet. Pak už je jedno, že to prosadit nepůjde. Nevím, co tak velkého udělal pro lidi. Co dělal, dělal kvůli sobě.
Stejně tak oblbnul voliče Zeman, to bylo řečí, jak je lidský, jak obyčejnému člověku rozumí, teď to vidíme. Potřeboval si dosadit svoje kamarády do úřadů. Zrovna tak lid procitne ze snu o Babišovi. Všechno se velice dobře poslouchá, protože všichni víme, co se nám nelíbí a co chceme změnit. Výsledek ale bude úplně jiný. Abysme dopadli dobře, to by musela u nás být zcela jiná morálka. A jak lze předpokládat, něco takového v našem státě nehrozí.
07. 02. 2014 | 11:12

Madison napsal(a):

To Pavla2. A copak Vy jste udělala pro lidi. Jestli jste něco udělala, tak také jenom pro sebe. Nedělejte si o sobě falešné iluze, když kážete o morálce. Každý pekař totiž pracuje především pro sebe, to je přece celkem známá a zákonitá věc.
07. 02. 2014 | 11:37

Pavla2 napsal(a):

Madison: Udělala jsem dost pro opuštěné děti. Jinak samozřejmě dělám vše hlavně pro rodinu. Ale taky se narozdíl od Okamury necpu do vysokých pater a nevykládám, jak se díky mně budou mít lidi dobře a nemažu med kolem huby. Dívám se na svět kolem sebe docela realisticky a neslibuju nemožné.
07. 02. 2014 | 11:47

Targus napsal(a):

Kde je ten populizmus?

1/ zamezit politické korupci,
zatím všichni vidíme, jaké to je, když existuje a je dokonce tolerována a omlouvána. Heslo - normální je nekrást - jsme všichni raději zapomněli.

2/ snížit nezaměstnanost,
jsou desítky cest, jak to udělat

3/ zajistit bezpoplatkové zdravotnictví,
zavedly se poplatky, které systém rozkrádání vybraných peněz pouze podpořily

4/ zvýšit důchody,
pokud se nezvýší, důchodci začnou v brzku chcípat hladem

5/ prosadit povinná majetková přiznání pro bohaté,
uznávám, že toto je ten největší Okamurův průser, to se nelíbí vůbec nikomu.

6/ omezit pozitivní diskriminaci,
tohle se nelíbí neziskovkám, grantovníkům a ostatním opravdovým sosálistům, chápu a rozumím

7/ zabránit privatizaci státního majetku
ono ho už moc nezbylo, takže to zas tak moc práce nedá. Zbytek byl nenávratně rozkraden a kupodivu se žádný lepší hospodář, než stát jaksi neobjevil. Téměř vždy po privatizaci následoval rozprodej, tunel, zavření krámu, v lepším případě udržení třetinové výroby za žebrácké mzdy desetiny původního počtu zaměstnanců, čest nepočetným výjimkám.
07. 02. 2014 | 11:59

Richard napsal(a):

Tomio Okamura je pohádkovou postavou: s dětsky bezprostřední, hravou, naivní, upovídanou, veselou, lebkou, navíc tak plyšově hebkou.
je umělcem života
s ideou tvůrčí
"arbeit macht frei"
pardon, "pořádek a robota"
co správné je, nám určí
07. 02. 2014 | 12:02

amaterasu napsal(a):

Adamu B. Bartošovi muselo vytvoření jeho seznamu dát dost práce.
Přesto si myslím, že stojí na dohadech.
Já jsem za důkladnost.
Nechávám si každého potvrzovat individuálně, na základě obecně známých skutečností.
Andílku.
07. 02. 2014 | 12:04

Targus napsal(a):

To: neo

"Občan:

vy jste grant,..."

po půlhodině luštění jsem přišel na to, co jste chtěl sdělit, nedouku.

Grant (z angl.) je účelový příspěvek na veřejně prospěšný účel

grand - v tomto případě označení vyšších španělského šlechtice, kterýžto výraz se užívá jako synonymum člověka štědrého, až rozhazovačného.

Njn. anální tik a produkt, co by člověk mohl chtít...
07. 02. 2014 | 12:07

buldatra napsal(a):

I zavládlo zděšení veliké, až celostní, neboť pohádka ta jakoby zaváněla horrorem. jak vod těch bratrů Grimmů (kteří jako jedni z mála pohádkářů nebyli populisti, na rozdíl vod vostatních)
Tak tedy:
Ó popule vezdejší, straň se populistů.

Populista je děsnej týpek, slizoun bezcharakterní (na rozdíl od charakterů, jako třeba Kalós, Barel dobroty a podobně), co vám med namaže kolem úst, by se zalíbil a pak si vás namaže na chleba a dá k snídani. Hnusák.
Když ptáčka lapajó, hezky mu zpívajó.

Nejstrašnější na tom všem je poznání, že historicky vzato, ti nezbední populisti provázeli lidstvo co svět světem stojí.
Snad nejznámější populista byl Mojžíš, ale o nic méně známý, snad ještě známější v těchto končinách byl praotec Čech, se vším tím slibovaným mlékem a strdím a podobnými nesplnitelnými sliby. Kdyby ten chlap blbě nekecal a vzal to raději víc na jih k Jadranu, líp by udělal. Ale to víte, populista.

No a fčíl ten Okamůra.
Slibuje, že nejlepší způsob vládnutí je ten, kdy si lidi vládnou sami, kdy se rozhodují, co bude a jak se to udělá a kdy místo brblání po hospodách a na blogu toho, či onoho VIPpsavce s hnízdem i bez, se budou moci aktivně přičinit na správě věcí veřejných a vyžírat si tím pádem svoje chyby a špatná rozhodnutí. A naopak těšit se z pohádkového pocitu, když něco udělají společně správně.
Jak populistické.
Až Hitleroidní, že, abychom nezapomněli na dalšího populistu, který jest nejchytřejšími z nejchytřejších dáván do souvislosti s populistem moravskokorejskojaponským. Nastojte! 40 mega populistického jmění!
To není noumální.

Populistické prosazování referenda a odvolatelnosti služebnictva nehodného, zakazování hazardu a jiné nebezpečnosti by nás mohly nadobro zničit a uvrhnout až kamsi, kde končí poslední banánová republika.

Jen nechápu na té pohádce, jak může logicky uvažující člověk, byť s bosou hlavou personifikovat přímou demokracii, když je to systém personifikaci vylučující.
To lze snad jedině v pohádkách, milý Hnízdile.
07. 02. 2014 | 12:08

Targus napsal(a):

Oprava:

...Vyššího španělského šlechtice...
07. 02. 2014 | 12:10

Reverend Moon napsal(a):

Úsvit ?

Není to ta sekta kterou vede guru Tomio ? Není to další guru Jarda ?
07. 02. 2014 | 12:13

Hajduk napsal(a):

na TV Paprike, tento týždeň varil nejaký Japonec, vraj Japonské ľudové pokrmy, to Japonsko prostredníctvom toho kuchára sa mi ukázalo v úplne inom svete, normalne bravčovinka, rezeň , klobásky, ani sa mi nechcelo veriť , dúfam že to nebol podvod, nikdy žiadne súši.
07. 02. 2014 | 12:16

Maximus napsal(a):

Liborovi Stejskalovi

Koukám, že jste mě zase smáznul, aniž bych tam napsal něco neslušného či k nějakému etniku. Já vím pan dochtor je váš kámoš a tak musí být chráněn za každou cenu, že?
Demokracie na aktuálně.cz je když jeden může mazat a druzí nemohou.....
07. 02. 2014 | 12:24

schlimbach napsal(a):

Targus

Na těch heslech samozřejmě není nic špatného, kdo by to nechtěl? Problém ale nastane, když půjdete po skutečných detailech, jak se to udělá a jaký bude tedy výsledek. Může to dopadnout také jako v případě mainstreamového zdravotnictví - bude se léčit, ale nevyléčí se, protože smysl bude v léčení, ne ve vyléčení.

Abych byl konkrétní. Pokud nechcete použít metody revoluce ke změně (velké riziko, že situaci ovládne někdo z "po za rohu" a vývoj půjde zcela novým nezamnýšleným směrem, což je dnes zcela možné díky mediálnímu tlaku a penězům soustředěným v nemnoha rukou), máte jedině možnost řádné přípravy a osvěty - toto vše potřebuje hlavně čas, dobrou organizaci a celoplošnou strukturu příznivců v rámci společnosti.

Naopak, pan Okamura toto nemá, z tohoto pohledu jeho myšlenky jsou populistickými výkřiky, protože je obklopen lidmi, kteří se "na něj pověsili" aniž by díky dlouhodobé spolupráci s nimi měl možnost je poznat a "dát za ně ruku do ohně". Jaká je tedy jistota, když pan Tomio na sebe strhne pozornost mas a jejich podporu - a to zásadně krátkodobou, protože nikdy nevyhoví všem (to je to o těch detailech - všimněte si odezvy na dohodu s paní Samkovou o kandidatuře do EU parlamentu, kdy řada příznivců se během okamžiku změnila na odpůrce, protože nechápou taktiku a strategii pana Tomia...).

Kde můžete brát jistotu, když pan Tomio nemá a ani nemůže mít kolem sebe lidi, kteří by byli schopni pokračovat v jeho ideích i bez pana Tomia, že když dostane příležitost provést změnu, že jeho spolupracovníci budou pro tu změnu skutečně pracovat? První, co se děje při založení politického sdružemní nebo strany, jsou infiltrovány určitými strukturami a v případě "úspěchu ve volbách" se do těchto subjektů hrnou davy lidí za vidinou dalšího prospěchu.

Mezilidské vztahy jsou složité, různorodé zájmy, priority atd. Ideální by bylo nabídnout systém, který toto respektuje. Zkusil jsem to, prezentoval to mnoha politikům i na veřejných přednáškách. Výsledkem je, že to má smysl pouze pro lidi, kteří jsou již "probuzeni" nebo se začali probouzet, aby byli dostatečně tolerantní k prioritám a volbám druhého, stejně, jako aby chápali, že svobodná volba není možné bez osobní odpovědnosti. Lze to učinit pouze s lidmi, kteří chápou, že jakékoliv počínání člověka má i duchovní přesah. proto pokračujeme pouze cestou soběstačného systému, který je otevřen všem probuzeným a probouzejícím se, do kterého se nikdy ale nepohrnout ti neprobuzení, protože pro ně nebude mít žádný "hmatatelný" přínos, protože oni ho prostě nevidí, zatím.

Takže, nakonec, pokud pan Tomio uspěje, ať chcete nebo nechcete, vznikne nová totalita, která nebude respektovat určité skupiny obyvatelstva, protože aby mohla udržet kontrolu za vytyčenými cíli, musí zcela změnit systém (nic o tom neříkají) nebo musí utlumit osobní svobody jednotlivců a zavést maximální kontrolu. A to se již nyní děje a bude se to dít i v budoucnu, dokud lidé nepochopí, že je třeba změnit celý systém, což má zase své zákonitosti a pravidla, bez ohledu na to, zda se nám to líbí nebo ne.
07. 02. 2014 | 12:25

roman napsal(a):

Brnkání na emoční strunky a rasismus. Netolerance a soudy od pasu. To by nám šlo. Co spoluobčané?
Kdo má rád neustálou konfrontaci a je až patologicky egoistický poslouchá naše pravičáky. Totální ateisté přikyvují levičákům. Kdo chce být zásadní antikomunista hltá komentátory z většinových médií. Zbytek čte bulvár.
Jsou ale i tací, kteří mají rádi pohádky. Jsou empatičtí, tiší a laskaví. Pořád věří v dobro vítězící nad zlem. Koho ti si mají vybrat? A proč jim brát jejich naděje?
07. 02. 2014 | 12:26

Madison napsal(a):

To Pavla2. Tak jste mne trochu uklidnila prohlášením o Vaší péči o opuštěné děti. I já jsem přispíval na různé charitativní organizace, když jsem ještě byl aktivní a můj syn přispívá nemalými částkami každý rok do dne. I když já mám takový názor, že o nemocné, opuštěné děti se má postarat stát. Platíme přece daně na ten stát, nebo ne?
07. 02. 2014 | 12:32

neo napsal(a):

Targus:

no tak to na tom nejste moc dobře , když vám to trvalo půl hodiny.
Já ale narozdíl od vás dokážu přiznat chybu a jsem si vědom, že v gramatice chyby dělám. Nemá to ale nic společného se vzděláním pane Targusi. Nestudoval jsem bohemistiku, nýbrž bankovnictví a vždy jsem upřednostňoval matematiku, fyziku, chemii..

Na vaše vulgární urážky nebudu reagovat, moudřejší ustoupí a já jsem slušný člověk a nehodlám vám vaše sprosté útoky oplácet.
07. 02. 2014 | 12:39

Sech. napsal(a):

Hnízdile,

Škoda pro vás, že Okamura něco dokázal a že zbohatl. To byste svůj příspěvek ještě mohl řádně přisolit. Třeba že ten chudáček z dětského domova si vysnil, že bude jednou boháčem. A navíc, že zbohatne poctivě - naiva jedna hloupá. Možná, že kdybyste ho diagnostikoval už za jeho pobytu v domově, stál by v jeho zdravotní kartě záznam o fantasmagorickém snílkovi, který blábolí cosi o tom, že bude jednou senátorem. S doporučením na hospitalizaci.

S pozdravem "Kdo nic pořádného nedělá, ten nic nezkazí"
Sech.


Doufám jen, že brzy přijdete i další z pohádek přišitou Okamurovi ad hoc.
07. 02. 2014 | 12:39

Madison napsal(a):

To Maximus. Tvůj příspěvek jsem si stačil přečíst ještě před tím, než byl smazán a skutečně jsem v něm nenašel zmínku o žádném konkrétním etniku. Myslím si, že nebyl žádný důvod pro jeho smazání. Ale jednou jsi holt nagativně zapsán v podvědomí našeho p. Stejskala a určitou dobu budeš muset sekat dobrotu, než si zase zvykne na umírněnější komentáře.
07. 02. 2014 | 12:47

Targus napsal(a):

To: schlimbach

"Jaká je tedy jistota, když pan Tomio na sebe strhne pozornost mas a jejich podporu..."
"Kde můžete brát jistotu, když pan Tomio nemá a ani nemůže mít kolem sebe lidi, kteří by byli schopni pokračovat v jeho ideích ..."

A kde vy berete jistotu, že takoví lidé vůbec existují? Jsou takoví ideologicky ukotvení lidé ve stávajících pol. stranách? Třeba ČSSD nebo KDU-ČSL?
KDE TY LIDI MÁTE?
Naprosto nevidím důvod, proč by se oprávněný požadavek většiny slušných lidí (např. majetková přiznání) měl proměnit v totalitu. To jsou jen ploché plky k ospravedlnění partajničení a intrikaření stávajících provařených ksichtů, nic více a nic méně.

Správná poznámka - výchova a osvěta - 100%-ní souhlas.
Jenže to by naše školství nesmělo být v totálním rozvratu. "Produkty" tohoto počínání můžete shlédnout i ve zdejších diskuzích, že ano.

Osobní poznámka - je lépe dělat aspoň něco, než stát a fňukat "TAKHLE TO NEJDE, TAKHLE SE TO NEMÁ". dřísty tohoto typu posloucháme už 24 let a mezitím nám ukradli zpod pr**le republiku.
07. 02. 2014 | 12:49

Targus napsal(a):

To: neo

grant je slovo převzaté z angličtiny, grand ze španělštiny, obojí pak pochází z matky evropských řečí - latiny. S bohemistikou nemají společného zhola nic.
Pokud považujete znalost pravopisu za vyšší vzdělání, vypovídá to o vás naprosto vše.

Fachidiota nelze urazit.

Přeji hezký zbytek dne, pane neo.
07. 02. 2014 | 12:54

schlimbach napsal(a):

Targus
Netvrdím, že má smysl stát a čekat, také nestojím a nečekám. Zároveň si právě proto, že jsem měl možnost poznat lidi i ty, kteří v roli užitečných idiotů spravují tuto zem, si nedělám iluze o skutečných cílech a zájmech těchto lidí. Nedělám si iluze o těch, kteří se domnívají, že oni jsou lepší než ti jiní, nedělám si iluze o těch, kteří jsou ve své podpoře vrtkaví jako štěstěna.

Proto tvrdím, že je třeba změnit systém. To je třeba připravit a na to je třeba čas, hodně stejně smýšlejících lidí, které rozhodně nepotkáte na veřejném setkání, kde máte tak akorát čas vykřičet několik zkratkovitých hesel. To jsou prostě limity možného.

Již jsem uváděl příklad s navrhovaným volebním systémem, kde chtějí odvolávat nehodné zástupce lidu. Pokud odvolat kohokoliv, kdo byl zvolen může i ten, kdo mu nedal hlas - pak se není o čem bavit. Je to stupidita a manipulace. Zase jsme u těch detailů.

Některé sliby pana Okamury nelze změnit bez zásadní změny systému - jaká ta změna bude? Máte o tom nějaké informace? Potom sem s nimi.
07. 02. 2014 | 12:59

JardaV napsal(a):

Máte právo na svůj názor,dokonce i právo si z někoho dělat srandu.Pak se ale nedivte,
že Vaše oběť získá popularitu na rozdíl od Vás.Napsat nějaký blog,který zesměšňuje člověka,který chce zlepšit poměry v naší zemi,skoro volá po odvetě,ale asi by mě
pan Stejskal smazal,i kdybych to napsal slušně.Není Vám třeba divné,jak tvrdě Okamuru vykopali z presidentských voleb?On by stejně potřebnou většinu nezískal,ale takhle ho zviditelnili jako oběť "těch nahoře,těch,kteří nás utlačujou".Proto se tak
snado dostal do sněmovny a klidně se vzdal senátorského postu - pozice,za kterou by nejeden kariérista stupidní duše dal nevím co.Jeho vize přímé demokracie je z etického hlediska správná a měli bychom ji přijmout pozitivně.Uvěří-li velká část národa pohádce,stane se pohádka realitou.Třeba Bible - stupidní blábol,ale kolik lidí na ni přísahá,kolik ji "studuje",kolik podle ní snad i žije,vraždí,umírá,týrá druhé- hrůza,v 21.století.Už dva tisíce let lidi "žerou"pohádku o snu,a jsou ochotni každého,kdo má jiný názor,rozpůlit mečem.O snu,že člověk bude člověku člověkem.Nepodceňujte pohádky .
07. 02. 2014 | 13:09

neo napsal(a):

Targus:

opakuji, že na vaše trapné, sprosťárny nebudu reagovat. Když vám to zvedá sebevědomí a cítíte se pak nadřazený, ač ve skutečnosti frustrovaný z vlastní neschopnosti.

znalost pravopisu považuji jen za jeden z mnoha předmětů, které se na školách učí. A tak nehodlám zpochybňovat vzdělání např. absolventů matfyzu jen proto, že dělají gramatické chyby.

všechna slova pochází z nějakého jazyka a jsou nyní součástí jazyka českého, takže se mýlíte a má to s bohemistikou společného hodně.
07. 02. 2014 | 13:10

Targus napsal(a):

To: neo

Neustále se ztrapňujete. Bohemistika není věda o pravopise, který se vyučuje na 1. stupni ZŠ.
Bohemistika je vědní obor, který se zabývá českým jazykem a literaturou. V širším, dnes méně častém pojetí výraz označuje obor zabývající se českým národem obecně (tj. včetně kultury, historie apod.).(wikina)

A nikoho, kdo by měl drzost chlubit se absolvováním libovolné VŠ a dělal sekance vašeho kalibru, jsem doposud nepotkal. To teda fakt ne.
07. 02. 2014 | 13:21

Targus napsal(a):

To: schlimbach

V programu Tomia Okamury určitě najdete body, které LZE PROVÉST bez hlubšího zásahu do stávajícího systému. A pokud tomu tak není, nestojí stávající systém za další resuscitování.
Že bude revoluce? Dnes není rok 1789, nebojte. Stávající světové elity se však chovají přinejmenším krátkozrace. Horizont udržitelnosti se zkracuje čím dál rychleji.
07. 02. 2014 | 13:26

neo napsal(a):

Targus:

ano, čili i slovy, která jsou součástí češtiny ač pochází z latiny.

To, že jste nikoho takového nepotkal vám nevěřím, ale budiž, asi jste moc VŠ vzdělaných lidí nepotkal, s tím vám nepomohu.

a na závěr přidávám příspěvek vašeho kolegy Mariana alias pana Sladkého cituji:" Marian:"Dodám ještě,že jen opravdový osel může z podobné chyby dělat dalekosáhlé závěry o (ne)vzdělanosti pisatele."
07. 02. 2014 | 13:26

stejskal napsal(a):

Je to tak, pane Madisone.

Příspěvky některých lidí vůbec nečtu (tedy pokud mne nezajímá dané téma), protože jsem si prakticky jist, že že v nich nezazní žádná sprostota či něco podobného. Jiné čtu vždy a pečlivě (protože opakovaně prokazují, že jim žádná sprostota není cizí). A tak se třeba stane, že zaznamenám-li v něčí vtipné básničkce o komkoliv úvahu na téma "viděl jsme v TV dětskou prdýlku, ale byla to hlava (kohokoliv)" a následně je dotyčný nazván "mizerou", tak holt dám autorovi už asi tak po sto padesáté najevo, že zde jeho urážlivá dikce není vítána (bez ohledu na to, komu je určena).

Protože by zde záhy podobně založení lidé nepsali nic jiného, než posměšné básničky, ve kterých budou přitvrzovat (už jsem to na internetových fórech zažil nesčíselněkrát). Ne všichni (občas něco takového napadne každého, a někdy to i napíše a v takovém případě není důvod mazat), ale někteří mají podobné věci ve zvlášť velké oblibě a mohou svým příkladem "zrušit" zatím vcelku slušně fungující debatní prostředí (to jsem též už zažil mnohokrát).

Hezký den.

Libor Stejskal
07. 02. 2014 | 13:32

buldatra napsal(a):

schlimbach napsal(a):

Některé sliby pana Okamury nelze změnit bez zásadní změny systému - jaká ta změna bude? Máte o tom nějaké informace? Potom sem s nimi.

Ano, systematická změna.

Zásadní informace a to tak, že informace detailní o změně té, lze získat například zde:

www.hzpd. cz

Přeji pěkné počtení
07. 02. 2014 | 13:34

scientist napsal(a):

Tomio těží z politické infantility - ale říkám si, že za tohoto populistu jsem celkem rád, neboť je "jen" naivní a nezdá se mi, že je to lidská svině, jako řada jeho kolegů, kteří loví ve stejných voličských vodách a programově se spoléhají na nejnižší lidské pudy. Na druhou stranu je jedno, jestli nám peklo na zemi přichystá ten, který to "myslí upřímně" nebo vyčuraný cynik. Ve druhém případě je aspoň šance, že to lidé prokouknou.
07. 02. 2014 | 13:38

dříve čtenář napsal(a):

Pane hnízdile a fčil zkuste popsat : kalóska, drábka, bendu, řebíčka, kočárníka, čermáka, gazdíka, atd, atd.

Bude vám stačit slovní zásoba?

Tušil jsem, že to s tou vaší nezávislotí nebude až tak. Ale až tak?
07. 02. 2014 | 13:47

Dejv napsal(a):

Pohádkový svět Tomia Okamury jakoby z oka vypadl pohádkovému světu Jana Hnízdila.

Taky máte svůj sen, uzdravit na smrt nemocné zdravotnictví ! Vytvořit tak pro všechny lidi bez rozdílů "hnízdo zdraví".
"To je přesně to, o čem většina z nás sní, přesně to, co je možné jen v pohádkách. Jan Hnízdil to splní."

Z celého srdce Vám přeji aby jste to dokázal, tak jako si z celého srdce přeji vymýtit herny, zastavit šílenou exekutorskou mašinerii i to, abych jako občan měl více možností ovlivnit směr kterým se naše země bude ubírat.
07. 02. 2014 | 13:55

olga napsal(a):

Je to vše pohádka. Neuskutečnitelná. Uvědomte si to. Lid potřebuje vůdce. Vůdce, kterého bude respektovat a poslouchat. Lid si sám vládnout nedovede. To prostě nelze. Já chci aby svítilo sluníčko. Soused chce aby pršelo. Schnou mu okurky. Myslíte, že se dohodneme? Já si myslím že ne!
07. 02. 2014 | 14:32

schlimbach napsal(a):

Buldatra

Ty texty znám, mnoho tezí z nich je sympatických. K Občanské ústavě - je na ní udělám kus pořádné práce, nicméně, je vidět, že většina lidí,m která v této věci zahájí nějakou činnost, vezme stávající ústavu a začne v ní dělat změny s tím, že co se "hodí" to se ponechá. Konkrétně mi vadí v navrhované Občanské ústavě například čl2, odst 4 - toto je i v dnešní ústavě, je to dle mého názoru ustanovení mrzské, nepodařené a de facto stupidní. Zákon nikdy nemůže postihnout rozličnost lidského chování a pokud už přistoupíme na tento stupidní odstavec, nedivme se, že se v právu nemůžeme vyznat, dnes de facto už ani právnící, že se schvalují tisíce norem ročně ve snaze popsat a zakázat nějaké další skutky atd.

Jak jinak by znělo ono ustanovení, kdyby za něho bylo doplněno ... pokud to neodporuje všeobecně přijatým mravním, morálním i etickým zásadám ....

Bohužel, úprava stávající ústavy vede jen ke kosmetickým změnám, které nakonec v celém komplexu nemohou změnit systém. Změna systému musí být komplexní, musí zahrnovat vztah společnosti k vlastní měně, nové finanční toky ve společnosti, zcela nový pohled na vzdělání a výchovu mládeže, vědu, výzkum ...

Referendum není spásné za všech okolností, naopak se může stát rozhodujícím prvkem destability společnosti, protože budou bojovat všichni proti všem. proto nestačí navrhnout jen zákon o referensu + několik dalších změn - nejdříve lidé musí znát celý záměr, celou změnu a její cíl.

Reforma společnosti o.s. má vypracovaný průběžný volební systém, který umožňuje volit i odvolávat poslance a zastupitele, volit vedoucí státní zástupce, předsedy soudů a pořádat kdykoliv referenda, která mohou být navržena kterýmkoliv občanem společnosti ...
07. 02. 2014 | 14:32

Miky napsal(a):

Pro Čochtana 09:19 :

Díky za váš příspěvek. Napsal jste to jasně a hlavně správně.

Největší škůdci demokracie jsou ti, kteří o ní bezuzdně hovoří a zásadní rozhodnutí na ozdravení společnosti odkládají. Skutečné záměry T.Okamury pochopitelně nikdo nezná, ale nechápu proč on i s jeho pojetím politiky je považován už teď za naivního blázna a škůdce demokracie. Naši politici se zjevně oddělili od lidí pro které by měli pracovat. Proto by "Okamurova pojistka" měla posloužit v prvé řadě jako korektor právě proti politikům.

Také bych si přál, abychom měli lepší politiky. Ale musím se přiznat, že neustálé zesměšňování T.Okamury a nejen to před volbama mě vadí. Prostě, rozumím o co mu jde.
07. 02. 2014 | 14:38

schlimbach napsal(a):

Targus

Světu vládne globální kapitál, který je v několika rukou vyznavačů Zlatého telete. Převodovou pákou jsou na národních úrovních užiteční idioti, kteří se starají, aby ta která země pracovala v zadaných intencích.

Pokud Vůdcové zjistí, že některá země nedělá to, co má, je třeba učinit změnu. V dnešní mediální době je to podstatně snažší, než dříve. Vezměte si "barevné revoluce" "květinové revoluce" i ten náš Samet, vezměte si Libyi, Sýrii, nyní Ukrajinu. Vždy jde o stejný scénář - je třeba vyměnit "vládnoucí elitu" - selhavší užitečné idioty nebo lidi, kteří mají upřímný zájem pro svůj národ něco vykonat, což se stejně Vůdcům nehodí.

Kdo může smést vládnoucí "elitu"? No přece lid té které země.
I v takto rozjeté revoluci nemůžete nikdy 100 % předpovídat, jak to dopadne, vždy se něco může stát. Tak jsko v historii i dnes mají Vůdcové s velkou pravděpodobností připraveno více scénářů vývoje. Selhal komunismus? Nahradíme ho neoliberalismem. Vyčerpal se neoliberalismus? Připravíme si renesanci socialismu, zároveň dáme lidem do povědomí někoho od přímé demokracie, podpoříme ho mediálně, když ty, kteří to myslí upřímně mediálně podporovat nebudeme, připravímje si i záložní hnědou variantu - ať tak, nebo tak, nakonec to bude podle nich. DO TÉ DOBY, DOKUD LIDÉ NEPOCHOPÍ, ŽE SÍLA VŮDCŮ JE POUZE VE STRACHU LIDU A V CÍLENÉ JEJICH EKONOMICKÉ GENOCIDĚ - PŮJČKY, DLUHY, NESPLATITELNÉ ÚROKY, EXEKUCE, STRES, STRACH O PRÁCI O PŘEŽITÍ.

Až toto bude mít pan Okamura vyřešeno a jesně sděleno. Potom budu brát jeho sny vážně. Z politických partají to vyřešeno nemá žádná, proto také se všechny jen střídají u moci a z lidí dělají vždy a za všech okolností blbce, když ti se ještě mezi sebou hádají, jestli je in levá nebo pravá -(
07. 02. 2014 | 14:45

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Okamura je bezesporu schopný chlap
Vypracoval se prakticky z ničeho na úspěšného člověka.
Ale ta závist okolo, typicky českým stylem: "Ať mu ta koza chcípne"
A ti, kdo nejsou tak schopní, nebo neschopní, a jiní lemplová dští na něj oheň a síru. Inu závist přerostlá v nenávist.
K obecnému českému trendu se přidal i pan Hnízdil podle hesla: Jak je možné, že ON se má takhle a já ne??
Tak pomlouvá, "rozbory a analýzy" vyrábí.
Inu malý český Hnízdil.
Mimochodem, Okamuru nemusím, nesouhlasím s ním a ani ho nežeru.
Je to jen schopnej chlap, toť vše.
Budiž mu přáno.
07. 02. 2014 | 15:04

schlimbach napsal(a):

Kosoúhlý průmět čtverce

Možná je to jen vaše vlastní konstrukce. Nikdo nemusí panu Okamurovi závidět jeho bohatství - je to jeho věc a budiž mu to přáno. Rozhodně ale budu zvažovat, zda jeho bohatství je dostatečným důvodem, abych věřil, že něco dokáže ve věcech celospolečenských změnit k lepšímu a pokud nakonec ano, co to lepší vlastně má být a co to nakonec bude.

Když je někdo vynikající podnikatel, nemusí to znamenat ještě, že má EQ na dostatečně vysoké úrovni a že je schopen celospolečenského rozměru vnímání. On je totiž docela rozdíl v chápání individuálního zisku a "zisku" celospolečenského.
07. 02. 2014 | 15:13

Putin lepší Stalina napsal(a):

"... Lid potřebuje vůdce. Vůdce ..."

Nikoli!
Otroci potřebují Vůdce. Nikoli lid.
07. 02. 2014 | 15:16

buldatra napsal(a):

schlimbachu,

K systematické změně, jak vidím, informace máte a ne, že ne.
Každopádně, to, co jste četl, je návrh ústavy a víte, tedy pokud jste to četl celé, že jako takový musí být podroben všespolečenské diskuzi a ta může ledacos změnit, doplnit a podobně. Tak se to v přímé demokracii dělá. Podílí se na tom každý, kdo chce.
Což je jen demokratické, na rozdíl od toho, když vás někdo postaví před hotovou věc, kterou kdesi upekl a vy pak můžete třeba řvát a ječet a kopat nožičkama, což je dnes zavedené.
Cítíte ten systematický rozdíl?
Jestli má někdo něco podobného vypracované taky a lépe, je jen dobré spojit síly.

Celkově vzato jde o to, že je tžo pro nás něco nového nezvyklého a má-li to jednou existovat a žít, tak se musí nějak začít. Aby se to mohlo dostat do podvědomí, podobně jak v podvědomí dnes je, že nám bůhvíproč musí vládnout nějaký partajní sekretariát, což je blbost.

Někdo to musí vzít na sebe, nejlépe někdo známý, nejlépe někdo, kdo se ještě historicky neznemožnil, i stalo se.
A cesta je to dlouhá a trnitá, ale to se holt nedá nic dělat. To proto, aby měli i ostatní dostatek času zjistit, zdali je to pro ně přijatelné, nebo ne. A proč. A co to obnáší. A jak to funguje. A co to znamená, když občan je víc než stát. A vůbec.

Jiná věc je ta, že nejde o nic jiného, než o trend, který nevznikl u nás, ale který se zkrátka jednou zrodil a táhne čím dál víc lidí v Evropě i za oceánem.
Takže, i škarohlídům je jasné, že na tom něco je a když to nabere rychlost, nezastaví se to.
Proto řvou, ječí a kopou nožičkama a zesměšňují, pomlouvají, jen silné argumenty jim chybí.

Tady je právě po obědě, mizím za prací, terén volá, čas se krátí. Mějte se a přemejšlejte nad systematickými změnami a co mohou přinést vám.
07. 02. 2014 | 15:40

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

to schlimbach:
Souhlas, já osobně Okamurovi nevěřím ani pozdravení.
Ale že je velmi úspěšný je pravda, to lze konstatovat,
co se politiky a pozice Okamury v ní, zde je rozhodnutí na voličích, nikoli na Hnízdilovi, nebo mé či Vaší maličkosti...
07. 02. 2014 | 16:02

santawizard napsal(a):

Tomio Okamura se poprvé zviditelnil v Televizi na den D.Tam si skupina bohatších investorů zvali všemožné podnikatelské záměry začínajících podnikatelů do kterých investovali dejme tomu 300000kč,nebo 1/2 milionu a nebo Milion atd.Na oplátku žádali 10% až 90% z konečného výsledku.
Když se Okamura pustil do politiky ,tak jsem ho paradoxně přirovnával k Jiřímu Pospíšilovi z ODS.Byl velmi výřečný a uměl věci vysvětlit.
Nebyl neprůhledný.
07. 02. 2014 | 16:04

Targus napsal(a):

To: Schlimbach 14:45

Trefa do černého, skvěle napsáno.

A teď mi vysvětlete, proč by nemohl pomoci rozetnout ten začarovaný kruh třeba zákon rušící privátní exekutory nebo zákon o hazardu. Anebo třeba správně nastavený zákon o majetkových přiznáních. Třeba, rozumíte?

Vy se potřebujete docela dlouho chystat a máte skoro nulovou šanci, že se to povede.
Okamura to chce zkusit hned, hodit hrst písku do namazaného soukolí. Třeba ta ložisková pánev vyteče, třeba ne. Já si myslím, že zkusit by se to mělo.
07. 02. 2014 | 16:04

Madison napsal(a):

To Stejskal. Já Vašemu vysvětlení rozumím, to je docela v pořádku. Ale při tom jsem si občas ještě také stihnul někdy přečíst i příspěvky od Maximuse, když jsem byl náhodou rychlejší než Vy. A také jsem vždy při čtění jeho textů se vším nesouhlasil, ale jeho někdy extrémní názory nezanechaly žádné negativní stopy na mém životě. Chápu, že máte svoje představy o fungování těchto stránek a já to nekritizuji. To co jsem napsal Maximusovi mělo vyznít jako mírná, neškodná ironie. Nic víc, nic méně.
Mějte se, Madison.
07. 02. 2014 | 16:11

schlimbach napsal(a):

buldatra
hezké, budeme se trumfovat? :) www.ekonomickareforma.cz a www.obcanskysnem.cz
Systematické změny mi něco říkají :)
07. 02. 2014 | 16:19

Libertad napsal(a):

Můžete mi pane doktore říci, proč komentátoř ČTV nekomentovali konkrétní návrhy zákonů, které na "Brífingu" ve sněmovně hnutí "ˇUsvit" navrhlo?

1) nebo se Vám zdá normální ručit za DPH svých dodavatelů?
2) nebo se Vám zdá normální (ačkoliv se totu praktikuje již 20let) platit daně (DPH) z nezaplacených faktur?
3) nebo jste proti stanovení procentní výše od ldy by půjčka byla lichvou?
4) nebo se Vám líbí že z našich daní si někdo ze sociální chudoby a nemožnosti platit nájem udělal byznys, a vybírá od státu neúměrné částky, z kterých část dává ubytovaným?

Tak asi tak pane doktore.

S pozdravem

Sidonio Libertad (nevolič Úsvitu)
07. 02. 2014 | 16:20

stejskal napsal(a):

To je v pohodě, pane madisone,

já jej také nemínil jako kritiku či polemiku s Vámi. Jen jsem to, co jste napsal, rozvedl (spíše obecně, nejen pro Vás).

Za těch sedm let jsem zde nenašel ani jeden příspěvek, který by zanechal nějaké negativní stopy na mém životě (včetně toho, když zde jeden člověk napsal, kam údajně chodí mé děti do školy). Na podobných svých vstupech se snažím občas vysvětlit, že o mne ani jednotlivé čtenáře či autory, co se administrování těchto stránek, nejde. Ale že nějakým způsobem funguje internet a debaty o něm.

I Vy se mějte. Hezký víkend.

Libor Stejskal
07. 02. 2014 | 16:27

schlimbach napsal(a):

Targus
O.K. počkám si a uvidím. Mezitím pojedu podle sebe dál, přece jen moje cesta je časově náročnější :)
07. 02. 2014 | 16:29

Vandal napsal(a):

Jen na závěr - navrhovaný systém odvolávání zvolených jedinců - nepřijde vám divné, že odvolávat někoho zvoleného mohou i lidé, kteří ho nevolili? Nebylo by logičtější i demokratičtější, kdyby zvoleného jedince mohli odvolat jen ti, kdo mu dali hlas?
xxxxxxxxxxxxx

tomu nějak nerozumím, volby jsou o tom, že se jistí lidé dostanou do veřejných funkcí, a svými rozhodnutími a jednáním ovlivňují životy naprosto všech, tedy i těch, kteří je nevolili.
Proč by zrovna ti měli stát stranou?

Volby jsou jedna věc, odvolávání politiků je úplně jiná věc.

Logické a demokratické je, když neschopného, nebo zlodějského lempla mohou občané odvolat z funkce. Politik neslouží a není placen jen těmi, kteří ho volili.
07. 02. 2014 | 18:57

Rada napsal(a):

Pane doktore, nechme slepce spadnout do propasti. V jednom z vašich článků jste psal, že se musí stejně měnit zdola. Po čtení lidových novin od K. Čapka (který žil v 1. republice) s vámi souhlasím, máte dost podobný názor jako on. Přečtěte si jeho filozofické eseje, má čtivý rukopis a jeho knihy je radost číst (nejen ty filozofické).

A co se týče ještě pana Okamury, pokud se někdo tak pokleslý dnes může dostat k moci, pak bych ještě jednou zmínil Čapka: "Děsím se davu. Je nejkrutější a nejhloupější ze všech přírodních živlů."
07. 02. 2014 | 20:05

schlimbach napsal(a):

Vandal

těžko vysvětlit rozdíl, když ho ani zdaleka nevnímáte -(
07. 02. 2014 | 20:43

xerox napsal(a):

hnízdile ... koukám , že jenom zase melete ...

,, Přímá demokracie v akci: Švýcaři rozhodnou, zda odmítnou gripeny
Zastánci přímé demokracie vzývané Švýcarsko čeká v květnu referendum, v němž alpská země bude rozhodovat o budoucí podobě stíhacího letectva ,,
http://goo.gl/wnG2Qg

ve švýcarsku ta ,, pohádka ,, jak se zdá funguje ...
raději pište o tom čemu rozumíte , to jest medicíně ... a pokud nemáte na zařízení toho vašeho centra , zkuste požádat o sponzoring zrovna toho ,, zlého ,, okamuru ... když už nic jiného , třeba vám dá pro pacienty zrovna ty plyšáky ...
07. 02. 2014 | 21:24

Admirál napsal(a):

Schlibach, Targus, - jakékoli rozhoupání tohodle zatuchého systému je šance.

I kdyby lidé v referendech rozhodovali z 50% špatně, nemohou napáchat tolik škody, jako elity u nás za posledních 25 let.
07. 02. 2014 | 22:46

Libertad napsal(a):

Pro Admiral 07.02. ve 22 46:

Asi máte pravdu. Tolik škod by lid sám sobě nenapáchal.

S pozdravem

Sidonio Libertad
07. 02. 2014 | 23:57

resl napsal(a):

dá se říct, že Okamura dnešní idioty v politice převyšuje a dokonce má lepší slovní zásobu, než mnoho Čechů, tzv. vlastenců. jeho ulítnutí v otázce rasové, berme jako populismus, který na velkou část českých hlupců platí.
08. 02. 2014 | 12:27

Al Jouda napsal(a):

To schlimbach :
Nemáte pravdu - cituji : Pokud odvolat kohokoliv, kdo byl zvolen může i ten, kdo mu nedal hlas - pak se není o čem bavit. Je to stupidita a manipulace.
Jestliže byl někdo zvolen do parlamentu ČR, tak není rozhodující, kdo ho volil, neboť se stává poslancem všech, jeho hlas má vliv na život všech občanů tohoto státu ! Jestliže pak tento poslanec škodí svojí činností lidu této země, pak mají všichni právo hlasovat o jeho odvolání!! Není to logické ? Ti, co ho volili, mohou mít partikulární zájmy na jeho setrvání v parlamentu a jsou schopni i krýt jeho zločiny. Referendem má možnost se bránit celá společnost.
08. 02. 2014 | 16:40

pohádka napsal(a):

Kdyby naši dědové, pradědové, prapradědové nesnili,po ulicích by dodnes tekly splašky, na vesnicích v potoku odpadová žumpa a svítilo by se petrolejkou.
Kdyby malý Tomik neprodával se svým otcem na trhu bagančata a nebyl snílek, nevybudoval by velký Tomáš Baťa úspěšnou fabriku.
A kdyby "realističtí mudrlanti a exponovaní pracanti" nezlikvidovali průmysl a zemědělství včetně té BAŤOVKY, nebyla by nezaměstnanost a bída, bezdomovci,vraždy a sebevraždy, zlodějny, podvody, korupce a další.
Jen více pohádek, více dobrých rodičů a A.M. alias Okamurů.
Dá Pambů, že se něco ujme.
Kdyby to bylo teď hned, tak už je pozdě.
Neklesám na mysli. Raději pozdě než nikdy.
08. 02. 2014 | 16:59

Vandal napsal(a):

schlimbach napsal(a):

Vandal

těžko vysvětlit rozdíl, když ho ani zdaleka nevnímáte -(
xxxxxxxxxxxxxxxxxx
o tom nepochybuji
08. 02. 2014 | 19:21

Okamurovi nevěřit ani nos mezi očima napsal(a):

Okamurovi nevěřit ani nos mezi očima
08. 02. 2014 | 23:23

Okamurovi nevěřit ani nos mezi očima napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=d6mYNQFPIOo&list=UUcyu9fwJX1aSWHrhu_DH8-Q&index=7
08. 02. 2014 | 23:27

evix napsal(a):

Palec dolů pane doktore :-(((((((((((
09. 02. 2014 | 01:54

Twist napsal(a):

Vy máte něco společného s magorama pane doktore Hnízdile? Máte jich v Praze nějak moc a jako autorů těchto blogů zvlášť. Nechte lidi žít po svém, hlavně potřebují víru. A tu jim Okamura dává. Tady ti vaši přizdisráči jsou ochotni pohanět kdekoho, na koho jim pražské veličiny ukáží. Co dokázali ti vaši pravdoláskaři? Nechat rozkrást republiku a sami se při tom přiživili. Je mi z vás zle.
09. 02. 2014 | 13:45

Navrátil R. napsal(a):

myslel jsem si že jsou oba pánové na stejné straně barikády, tedy na straně lidí :) nezbývá nic než jen věřit, že si postupem času i ti nahoře uvědomí, že společnost tvoříme společně
10. 02. 2014 | 09:38

17,3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

schlimbach
Cesta změny musí být poměrně dlouhá a změna sama nesmí být náhlá a celková, respektive strukturálně masivní tak, že je právě už jen ve své převratnosti, "monstrozitě" pocitově vnímána coby ohrožení, ne přínos /pomocí teroru fyzického či psychického lze sice docílit zdánlivé změny ve vnímání a to u poměrně velké masy lidí, ale jde o iluzi, roztrpčenost je pak jak na straně prometheovské, tak na straně recipientů/. Proto jsou hlavně dílčí a pomalé změny vítány, jsou těmi nejtrvalejšími, zde již bylo docíleno vítězství.
Rychle (a doprovázeny velkými změnami) se věci uvádějí v pohyb například v obdobích válek, zde je sice výhodou, že loajalita vůči takovým změnám je dána již předem a je víceméně neoddiskutovatelná, ale to je asi tak jediný /někdy je ale uváděn i přínos z následné konsolidace - např. do větších územně správních celků/ přínos, který lze na podporu takového způsobu implementace strukturálních změn zmínit. Pokud tedy nechceme zmiňovat přínosy jaké mají takové druhy změn pro určité parciální zájmy určitých parciálních /a velmi malých, spíše jen rodinných a rodových/ skupin obyvatelstva, většinou obyvatelstva to jiných zemí, než zemí válčících. Což nechceme - neb bychom byli ihned smazáni - zásahem zdejšího /a v těchto případech velmi velmi bedlivého/ ochránce demokracie a právního státu.
Je tedy celkem nerozumné konstruovat nějakou " správnou" /
" moudrou", " čistou" .../teorii s tím, aby jednou našla uplatnění a neumět kooperovat s těmi, kdo sice takovouto teorií nedisponují a možná že i takovu teorii zavrhují...nicméně svým praktickým jednáním / a to snad i nevědomky/ ji uvádějí ve skutečný život, byť právě že jen v malé její části, ale stále v benigním a podpůrném způsobu její aplikace, jejího vyjádření. Jednoduše řečeno : "proč nevyužít brodu, když most zatím postavit nelze" respektive " v nouzi hledej raději malého přítele než velkého nepřítele - ten si tě najde sám".
:-)
10. 02. 2014 | 11:06

17,3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

AlJouda
Nesmysl. Za prvé - máte jen svůj hlas, jen ten můžete odvolat, pouze svou vůli máte právo měnit, ne vůli někoho jiného, tu nevlastníte. Za druhé - stačí jednorázové kampaně typu " vajíčková paroubkiáda" a vymaštěnci, popř. placená klaka užije POUHÉHO negativního hlasu k likvidaci nepohodlných, nepřátel, oponentů atd.
Hlavním problémem je ale jak zabránit /eliminovat/ zneužití v oblasti získávání , správy a zpracování dat.
Zde je komické, že procesy v bankovnictví jsou ošetřeny technicky daleko lépe, než procesy v etablování a správě demokratické moci.
Ale možná že je to spíče signifikantní - prachy jsou lidmi více považovány.... než svoboda / ta má samozřejmě velmi co dělat s tím, jak je distribuována a uplatňována moc/.

Jaký je vlastně rozdíl mezi " poslancem všech" /tak jak je koncipován dle vaší úvahy a stávajícího stavu/ a " poslancem nikoho" ?
:-)
10. 02. 2014 | 11:24

yanchee napsal(a):

Tady v tomto státě je ten problém, že všichni se chtějí vyjadřovat k politickému dění a cítí se k tomu oprávněni. Všichni dobře vědí, jak vy to mělo být, nicméně v praxi již 27 let pozorujeme katastrofické výsledky všech těchto mudrlantů.
No a komu se náhodou nedaří získat na svou stranu přízeň lidí, má o důvod víc žárlit a o to více brojí proti tomu, kdo tuto přízeň získává.
Ano, střízlivost je na místě. Jenomže JAK změnit tento systém, tuto patovou situaci než tím, že se bude lidem vysvětlovat, co je špatně a co by šlo změnit?
Takže, milí kritici, co tak zatnout zuby, osedlat ega a začít konečně trochu spolupracovat?
A pamatujte: VOX POPULI - VOX DEI...
10. 02. 2014 | 12:01

Pavel napsal(a):

Široko daleko není tak ukňouraný politik, který si pořád na něco a na někoho stěžuje. Komická figura, na které je znát nedostatek vzdělání i pokory, což TO dokázal i kandidaturou na prezidenta ČR, kdy vlastní neúspěch při sběru podpisů svaloval na jiné...
11. 02. 2014 | 18:35

JOJO napsal(a):

Souhlasím s Vandalem.ˇŽádný politik není a nemůže být separátní pro nějakou vyvolenou skupinu.Tudíž odvolatelnost je jednoznačně v zájmu jeho zaměstnavatelů z řad všech voličů. Ani vysokoškolské vzdělání nezaručuje zatmění v některé části mozkovny.Z historie je známo, že velké činy často předcházely velké vize.Za všechny jmenuji J. Verna.Proto fandím i vizím TO,myslím, že na nich není nic populistické.Jen potřebuje podporu v dílčích krocích.Ony se i ty velké vize promítnou teprve po jejich provedení.Jen velké katastrofy zbortí pracně budované vymoženosti pro lidi.Na zničení hygieny práce stačilo jen 20 let oblbovacích manévrů lidí, kteří byli podporováni i ctěným doktorem.Viz nehynoucí obdiv k užbleptanému troubovi,který na cizí pokyn ničí slušné životy našich občanů především ve vlastním zištném zájmu.Nebo se k nám nastěhoval jako nějaký Krésus.Tím se stal jako nestydatý hochštapler.Na nápravu tohoto svrabu nám nebude stačit krátký čas.I v minulosti to trvalo celé století.
01. 03. 2014 | 13:10

T.dimenz napsal(a):

Podnikání,mamon,předvolební záměry.Takový stále stejný vzorec jako u jiných politiků.
Jakpak to?
30. 05. 2014 | 17:08

Jaroslava Thořová napsal(a):

Názory se různí. Ptám se: Je populista ten, co zaměstnal lidi a ti jsou v práci spokojení, má cíl,jehopž chce dosáhnout a neustupuje z něj,i když mu spílají a vyhrožují? Nebo jsou populisté ti, co po listopadu slibovali,nic nesplnili a ještě se zachovali jako vlastizrádci a rozkradli,co mohli? Bohužel,tihle zloději mají asi svatozář a Okamura nadávky? Není tu něco nezdravého? Pojďme raději do zlodějů napříč politickým spektrem a prosím urychleně. S Okamurou nebo bez něj,ale každý sám za sebe a ne za debilní kecálky.
22. 07. 2014 | 17:50

Laco napsal(a):

Víte, měl jsem nabídky, abych kandidoval ve volbách, nejenom teď, ale i v předchozích. Ale právě kvůli takovým lidem jako je Hnízdil, Moravec, Kalousek, Bělobrádek a další desítky poslanců PČR a Senátu ČR, politiků na místních úrovních, ale i spoustě ovčanů ČR, kteří o sobě dávají znát i na tomto fóre, jsem nabídky s díky odmítnul. Obdivuju Tomia za to, jak těmto lidem čelí a vůbec za to, že bojuje za lepší a spravedlivější republiku pro všechny občany této země, a to i za jeho nepřátele, od kterých se věřte mi, nic dobrého nedočká. Naopak - klacky. Ty neustálé výpady na jeho osobu, či už se jedná o jeho politické myšlení, soukromí, ale i jeho původ, bych já nezvládl. A protože s jeho názory plně souhlasím, vím že bych je měl, protože moje povaha až tak mírná, jako je Tomiová, není.
Přeji mi hodně zdraví a štěstí v jeho tažení za lepší zítřky pro nás všechny, nejenom pro Klause, Sobotky, Kalousky, Kelnery, Bakaly a mnoha dalších zbohatlických zločinců. Věřím, že boží mlýny melou (sice pomalu, ale spravedlivě).
Tomio, drž se. Chci věřit, že i nás normálních lidí, kteří nepotřebuji pro svůj život miliardová konta, je dost a až bude potřeba postaví se za Tebe. Nebooo .... ne???
22. 07. 2014 | 20:55

Gina napsal(a):

Naprostý souhlas s Lacem.
Okamura neustále čelí kritice, invektivám a posměškům kdekoho, nejen novinářů, pisálků, ostatních politiků a zkrátka kohokoliv, kdo má, promiňte mi to přirovnání, díru kamsi... Kdokoliv na něj shání jakékoli zaručené i nezaručené informace, chce o něm psát, chce dělat jeho "profil", diskutovat, dělat se na jeho úkor "chytrým" a proč? Patrně proto, že ten jejich neznámý týdeník, deník, web, či jiný mediální produkt, bude mít díky článkům o Okamurovi hned větší čtenost a autor nějakého "zaručeného" plku, rozboru, úvahy, nesmyslu i smyslu, si na moment vyslouží vyšší pozornost lidí a třeba i karmu, je-li to např. bloger, komentátor apod. Už jen tento fakt stojí za zamyšlení, jak to vlastně s tím Tomiem je a zda "pohádkový svět" Tomia Okamury, který je absolutně smyslupný, pokud se o to podrobně člověk začne zajímat a pochopí vyšší princip jeho myšlenek, není skutečně, pokud by byla vůle (což zatím není a jede se ve stále zaběhnutých a zprofanovaných kolejích, realizovatelný.
Jak já bych si přála v takovém pohádkovém světě (dle Hnízdila) žít! Čekám na to už 50 let a zatím samá zrada, bordel, znechucení, zlodějny a nefungující systémy, teď ještě války, genocidy, geopolitické, korporátní a měnové boje! Zkrátka hororový svět (dle mne), který už nestojí vážně za nic!
22. 07. 2014 | 22:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy