Loutkové divadlo 2012

23. 03. 2012 | 10:06
Přečteno 3637 krát
Když před časem frčel fotbalový skandál s "Ivánkem" Horníkem, rozhodčími a fotbalisty, mohli jsme se uplácat smíchy.

Odposlechy jejich telefonátů byly obrovská švanda a šlo o trapné statisíce.

Národ se pobavil, škůdce byl označen a potrestán. Byl vynesen trest Ivánkovi. Ale byl to v podstatě slušný člověk. Ne, že by mluvil slušně, ale nikoho nezabil a šlo o drobné. Byl potrestán v podstatě za to, že se nechoval slušně a mluvil, kde neměl.
Všechno skončilo plichtou a Ivánek už zase maká a napravený začal krásně od píky.

Přibližně ve stejné éře ale na národu roli dědičné pracovali větší šikulkové. A konečně si nezastírejme, že propojení politiky, byznysu a zločineckého podsvětí u nás tak "opravdově" nefunguje. Provalily se odposlechy hovorů dalšího loutkového divadla. Sám legendární principál Matěj Kopecký by mohl být pyšný a objel by s tímhle kouskem celé Čechy.
Vysmátý exprimátor Pavel Bém, jeho "kamarád z tenisu" a úředníci, kterým mistr loutkář ani nevyřezával obličej. Nebyl podstatný. Loutky bez tváře hrají nepodstatné role.

Podstatné věci podstatní lidé pochopitelně neřeší obyčejným mobilem. I když musí tušit, že mohou být v něčím zájmu sledováni, ve své aroganci se občas uřeknou i s humorem sobě vlastním v běžné komunikaci. Co běželo na kódovaném mobilu snad ani nechtějte vědět...

Mazánků, maorských princezen, mrtvých koní, kolibříků v hovorech mnoho, a když se kostlivec vyvalí, víme, že v té době o něm věděl ministerský předseda, ale mlčel, protože...

Existují v téhle kauze opravdu nějaké neznámé? Není to velká legrace, když potrefený označí ony informace za "neuvěřitelné a bezprecedentní selhání" bezpečnosatních struktur? Nasadí se policejní psi na odhalení toho, kdo umožnil zveřejnění pravdy? Koho urazilo, že selhala neselhávající setrvačnost arogance moci?
Jde pouze o věčný boj mocenských struktur o moc provést beztrestně co největší loupež veřejných prostředků vzešlých z našich daní? Komu slouží BIS a další policejní složky, které mají argumenty v rukou už léta? Nemanipulují s mocí moci ovlivňovat dění v zemi?

Minulá i současná arogance bývalého premiéra, který už tehdy o obřích machinacích věděl a podezření neoznámil policii, je symptomatická. Odkláněly se miliardy. Současná garnitura na pražském magistrátu o nich mluví otevřeně, protože bližší košile než kabát. Mohly by se provalit případné dojíždějící nebo i novější odkláněčky?

Kdysi jsme četli thrillery o italské mafii, o jejím prorůstání do politicko-ekonomických špiček. Dnes se nečte, ale hraje naživo. Loutkové divadlo už nejezdí po vesnicích, ale usadilo se v centru Prahy. Kamarádi z tenisu tahají za šňůrky a loutky se občas ukáží v nových pozlacených botách.

A jaký bude konec loutkového spektáklu? Co si myslíte? Vy opravdu nevíte, že všechno musí dobře skončit?

Kdo ještě dneska po ránu nezvracel, může si odskočit na blog bývalého čelného představitele ODS Miroslava Macka. Facka pana Macka se stala legendou. Viditelný Macek fackuje dál... Končím jeho trefným bonmotem:

"Vědění je moc. Zvláště, když na někoho moc víte."


(Psáno pro www.brejle.net)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kelt napsal(a):

Činnost této vlády uvnitř i vně je absurdním divadlem s nekončícími reprizami-Jaroslav Hašek by mohl napsat scénář-Klausova éra,Topolánkova éra a zavěrečný díl,který v režii Nečalouska překonává veškerá očekávání.

Evropě jsme pro smích,naši představitelé tam buď nejezdí,anebo tam hrají roli zlobivého dítěte/znáte to-když je capartovi tak kolem tří až čtyř let,tak na všechno je jenom NE/a vychcánka,který má za to,že všechno co může EU dát,tak dát musí,ale když přijde na to držet s EU "basu"tak se hraje na národní strunu.

Ten evropský smích přechází pomalu v opovržení a v zásadní nedůvěru ve vše,co vláda činí.
Korunu tomu nasadil na před včerejší TK vlády Kalousek/opět permanentně v lihu/,když prohlásil,že EU nám dělá "švíky"v přiznávání dotací,neb má problémy s cash flow.
Že to příslušná komise EU jistě vezme v potaz,je nabíledni.
Otázka je,zda to byla od Kalouska cílená provokace,nebo opilecký bonmot.
Na závěr nutno zdůraznit,že na včerejší TK komisaři EU v přímém přenosu usvědčili "Čistého"Nečase-PVN ze lži/pronesené na minulých interpelacích/,že za problémy v čerpání eudotací je odpovědný Sobotka.
Bylo jasně řečeno,že problémy jsou v auditu a kontrole jednotlivých programů.Nečas byl donucen konstatovat,že to do června odstraní.
Co dodat-tato vláda rozvrací svými"reformami"v systému pokus-omyl tuto zemi a vystavuje ji posměchu a nedůvěře EU.
23. 03. 2012 | 10:55

Analytik napsal(a):

Loutková pohádka by měla podle tradice skončit happyendem: "A jestli neumřeli, žijí šťastně až dodnes".
Všechno ale záleží na jednom kašpárkovi, pod kterým se houpá pódium a taky se do něj brzy pustí červotoč. Takže, držte palce, děti, možná pohádka skončí jinak a všichni budou žít až do smrti ve stínů mříží hradu Mírov.
23. 03. 2012 | 10:56

Klex napsal(a):

BIS zveřejnila dešifrovanou verzi rozhovoru Béma s Janouškem:

Bém: "Máš koně po ruce, nebo nemáš?"
Janoušek: "Mám ho v ruce, ale je je malej a mrtvej."
Bém: "Jsem v autě. Pošlu za tebou maorskou princeznu."
Janoušek: "A co Radka?"
Bém: "Tuhle kauzu s ní vyřeším sám."
Janoušek: "Tak přijeď a já ti ho dám tak nějak do ruky."
Bém: "Jseš moc hodnej."
Janoušek: "Já tobě děkuji."
23. 03. 2012 | 10:59

site napsal(a):

Hezký komentář má k celé věci praporčík Topolánek, který věren svému vzdělání věc vysvětluje :
„Co to je za hovadiny? Žádné soukromé informace jsem neměl. Hrabe vám?“

Škoda že už nemáme takového premiéra, mohl ještě prokopnou pár dveří u aut novinářům a zranit pár fotografů na ulici. Nyní už to nějak není ono. Nomenklatura se jaksi stahuje do sebe. Doufám jen, že hoši neodejdou začínat od piky do zahraničí po vzoru pana Krejčíře, Hávy či Rittiga. Fakt ale je, že nám je cizina závidí a bude nás stát velké úsilí, udžet je doma!

Díky, konservativní chlapíci!
23. 03. 2012 | 11:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 03. 2012 | 11:55

Bořivoj napsal(a):

Kde jsou ty zlaté časy, kdyžKalousek položil vládu, protože nemohl sedět v jedné místnosti se Standou Grossem, který nedokázal vysvětlit jak strýc Vik sehnal ten Milion na jeden pražský byt. A Praha byla polepena plakáty Stydím se za svéhpo premiéra. Kde jsou ti stydlíni dnes??? Nebo se stydí jen za levicové politiky, u těch z naší party se smí vše a bez studu???.
.

A nejlepší je že kauza Bém vydtrží tak 3 DNY,potom ji setře jiná, kvůli Bémovi už neřešíme uplácení VV, to zase smazalo Kocourkovo odklánění, to zase překrylo PROMOPRO a Drobila se 3 miliardami, ti zase smazali předchozí kauzy. A jediný kdo seděl byl Svoboda za pár kočárků z Liberty. Vše ostatní zapomenuto
23. 03. 2012 | 12:13

PK napsal(a):

to Bořivoj

Neskutečná,nekončící spirála.
Co máme proti tomu my obyčejní lide dělat když ani svobodné volby-nevím už kolikáté -nepomáhají.
23. 03. 2012 | 12:22

PK napsal(a):

Podle posledních reakcí funkcionářů ODS (Aktuálně cz-zprávy) nevím zda jsou ti lidé příčetní a nebo ještě schválně provokujou národ.A nebo je to asi tím že sedí 20 let ve skleněném zámku- parlamentu(M. Benda)
23. 03. 2012 | 12:36

rejpal napsal(a):

PK
Vždycky jim všechno prošlo, tak předpokládají, že to tak bude na věky. A možná mají i pravdu.
23. 03. 2012 | 12:43

Grőssling napsal(a):

PK napsal :
Neskutečná,nekončící spirála.
Co máme proti tomu my obyčejní lide dělat když ani svobodné volby-nevím už kolikáté -nepomáhají.
23. 03. 2012 | 12:22

Lidé si zvolili, lidé mají co chtěli. Nevím proč si stěžujete.

Vždycky platilo platí a bude platit :

"Chytrým patří svět a blbým maštal"

Ještě neryjí rypáky zem, ještě ty přihlouplé palice voliči nedostali pořádnou nakládačku, ne basebalovými pálkami, pořádným finančním ožebračením. Jen víc a větší kapky. Jen je pořádně všechny nas**te Kalousku, Nečasi, Trautenberku, Vondro.
Ale pořádně !

Potom se jim možná rozsvítí a přestanou volit ty co hájí zájmy buržoazie. Možná ...
23. 03. 2012 | 12:53

Alex Koenigsmark napsal(a):

Milý Jene, já jen nesouhlasím s tvrzením, že Macek dal někomu facku. Macek přistoupil zezadu k Rathovi a dal mu záhlavec. Když potom začínala rvačka, vypadalo to, že spíš dostane přes hubu Macek, ale pánové byli odtrženi. Facka je udělována dlaní, zepředu a přes tvář.
23. 03. 2012 | 13:02

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Rejpal
Jestli projde bez následků i tento do nebe volající průšvih, pak asi opravdu nastal čas na občanskou vzpouru. A že to odskáčem všichni, je pravděpodobné.
23. 03. 2012 | 13:10

Jan Krůta napsal(a):

Když ona se mi facka s Mackem tak krásně rýmovala, že jsem samou rozkoší přehlédl technologii vlastní události. Ano. Měl jsem napsat: A jako nádavek přišel pohlavek. Hmmm. Není to ono. Jistě znáš, Alexi, tu hlášku jistého šéfa zpravodajství: Přece si nebudu pravdou kazit příběh! :-)
23. 03. 2012 | 13:15

rejpal napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy
Následky mohou být dvojí:
a) trestněprávní. Tady si myslím, že se nepodaří najít důkazy. aby došlo k odsouzení konkrétních osob.
b) politické. Kdyby ten samý den, co celá věc praskla, Pavel Bém složil mandát, dala by se celá věc ještě jakžtakž politicky zamést. Nestalo se. Předseda strany zahájil obvyklé rituální tanečky na téma pohovor (ani nechci vědět, na jaké téma to bude). Už Nečasovy komentáře, že jde "jen" o poslance, jsou výmluvné.Pokud rezignuje Bém po rozhovoru s Nečasem, stejně zůstane pachuť divadla, protože Nečas musel vědět, co se v Praze děje (a nejen on). On sám neodstoupí, položil by vládu. A vláda kvůli Bémovi nepadne, takový optimista nejsem. Takže politické důsledky nebudou žádné, jen další zářez do výčtu ostud vládní strany. Za pár dní beztak přijde něco jiného.
23. 03. 2012 | 13:40

vico napsal(a):

A.K. přesně tak.Macek zaútočil zezadu na nepřipraveného Ratha. S gentlemanskou fackou tenhle ódésácký pohlavek zezadu neměl nic společného.

Druhé dějství se vyvíjelo tak, že Rath Mackův útok velmi lehce vykryl a od následného masakru zachránili Macka pořadatelé. Díky tomu si zubař Macek ušetřil prachy za zubní implantáty.

Tahle těžce zkoušená země tu dvakrát po sobě přežívá dvě doslova vymodlené pravicové vlády.

První vymodlený nedonošenec má alespoň trochu racionální rozměr. Socani tu vládli už dvě volební období a i když ekonomika šlapala, jak dosud v historii ČR nikdy,hrozilo, že s takovou tu bude vládnout ČSSD možná tak dlouho, jako ve Švédsku.

Když "Štajgrwald a spol" měsíc před parlamentními volbami přestali slyšet z nitra dělohy topolánkovy ozvy, vzal se do ruky kuchyňák a na boží svět se tak dostal plod, který k životu potřeboval melčákovu snítilou pohanku.Tenhle lektvar dokázal vzít do huby jen jediný premiér na světě, který ukázal svým voličům svůj penis.

Druhá vláda, které pomohl na svět krutý klešťový porod, je rovněž vymodlené dítě. Nepřátelé bradavic si vydupali premiéra s úsměvem prasklého telecího párku.

Slovy Groeslinga : Užijte si to v o l i č i. 118 vládních poslanců v Parlamentu je především VAŠE dílo.
23. 03. 2012 | 13:45

Scarabeus napsal(a):

Příznačné je, že Bém s Janouškem mluvili o "notách"
http://zpravy.idnes.cz/odposlechy-pavla-bema-a-romana-janouska-d9x-/domaci.aspx?c=A120322_145357_domaci_jav
stejně jako slavní(nechvalně) Horník s Brabcem.
https://www.youtube.com/watch?v=s2tnV8wYBX4
(pasáž o "notách" na YouTube není)
http://www.csfd.cz/film/221650-ivanku-kamarade-muzes-mluvit-aneb-tak-to-mi-ho-teda-vyndej/

Pane Stejskale, omlouvám se, už jsem příspěvek dával pod jiný blog, ale sem se hodí víc.
23. 03. 2012 | 13:48

Scarabeus napsal(a):

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/262758-zmatene-kazasske-strelkyni-zahrali-omylem-hymnu-z-filmu-borat.html
Mám obavu, aby nám ve světě, jako českou hymnu, nehráli píseň z odkazu.
https://www.youtube.com/watch?v=tmBlNGEucQQ
23. 03. 2012 | 13:59

rejpal napsal(a):

vico
Stejně bych chtěl být muškou a slyšet, co si špitají premiér a Pavel Bém při svém pohovoru. Asi budou slaďovat noty. Pavel Bém poté složí mandát, premiér ho pochválí za dlouholetý přínos pro ODS a hlavní město, s vyjádřením přání návratu jmenovaného až se očistí (tj. vyšetřování bude zastaveno pro nedostatek důkazů). Premér proté promluví k národu s poselstvím, o tom, že reformy nelze brzdit kvůli nepodloženým mediálním útokům, z Hradu zazní komentář o statečné srdci a smyslu pro čest koaličních poslanců a Vít Bárta přičiní několik poznámek o nezbytnosti došetřit zločiny opozice při kauze MUS.
Před pražskými volbami se Pavel Bém stane volebním manažerem ODS pro Prahu. Ta poté pod heslem "vyženeme korupčníky z matky měst" získá absolutní většinu ve všech pražských obvodech i na velké radnici.
23. 03. 2012 | 14:07

PK napsal(a):

Paradoxy současné ČR:na jedné straně prokázaný podíl vrcholných"politiků" na stamilionových rozkrádačkách a jako protipol kvůli nedopatřením nezaplacené stokorunové pokutě možnost že příjdu o střechu nad hlavou.Má to ještě něco společného se svobodou a demokracií pane prezidente Klausi?A mimochodem kdy se vyjádříte případu P.Béma-kdysi dle vás nejlepšího primátora Prahy.
23. 03. 2012 | 14:12

žencká napsal(a):

Ještě nedávno se politici posílali k psychiatrovi, dneska se navzájem častují úvahami, kdo je a kdo není chlap. Případně výzvami, aby své chlapství dokázali.
Achjoo...Sigmund se v hrobě pochichtává.
23. 03. 2012 | 14:18

jája napsal(a):

Nelíbí se mi vaše diskuse, tady všichni říkáte, že Bém, tento velmi milý a oblíbený politik, který byl zvolen do parlamentu ve svobodných volbách, je vinen. Alespoň do doby, než by to eventuálně vyslovil nezávislý soud, je neviný. Stejně jsou neviní i ostatní aktéři této olšklivé, novinářem Kmentou vyprovokované kauzy, která má pouze otrávit lidi. Vláda musí mít lkid při prováděných reformách, proto na ní netlačte pseudokauzami typu Bárta, Bém, Dribil, PROMOPRO, VŠAK URČITĚ NĚJAKÉ DALŠÍ BUDOU. ttato vynikající, odpovědná a protikoruční vláda odborníků nás nemůže nechat padnout do osidel nezodpovědných socanů, kteří jen slibují a kradou, třeba kakový Gross nebo Pallas.
Doufám, že pan cenzor je spokojený, nenazývám darebáky darebákama, ale slušnými lidmi, protože v naší společnosti se NESMÍ hovořit o věcech pravdivě, byť trochu méně spisovně. Použiji tedy slovník MFD před oběma posledními volbami. Na stráž!!!
23. 03. 2012 | 14:49

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Autor
Při prvním zběžném skimmingu jsem nějak přehlédl "Národ se pobavil, škůdce byl označen a potrestán. Byl vynesen trest Ivánkovi. Ale byl to v podstatě slušný člověk. Ne, že by mluvil slušně, ale nikoho nezabil a šlo o drobné."

To je nepřípustný postoj, v podstatě slušný člověk nedělá dlouhodobě takové lumpárny, ať už jde o "drobné", nebo o řádově vyšší částky. A ve sportu je to zvl. odporné.
Relativizujete něco, co má být nepřijatelné. Kdyby měl Ivánek příležitost a víc fištrónu, určitě by se nežinýroval a v těch transakcích by létaly místo kapříků větší úlovky.
23. 03. 2012 | 15:01

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

jája
MUDr. Bémovi a jeho kolegovi Preslovi velmi ležela na srdci drogová prevence a tak objížděli po vlastech čekých a studentúm za úplatu přednášeli o zhoubných účincích těchto látek. Stihli toho na svých spanilých jízdách hodně, čichli si k penězům, stali se mediálně známými a ambiciozní Bém už se na té skluzavce vezl. Začalo to bohulibou činností a končí to totálním selháním. Ať už to dopadne jak chce, dostal se na pomyslný pranýř stejně, jako např. John, a to je větší trest, než odstoupení z funkce.
Jestli ponese i trestní odpovědnost, to je úkol pro orgány činné v trestním řízení.
23. 03. 2012 | 15:12

vico napsal(a):

Rejpal : Co si špitají?

Bém : Tak cveku, co mi chceš tak vážného říci? Roman Janoušek je už po honičce s policií mrtvý kůň, tak o co ti jde.

Nečas : Ale kolibříku, moc tě prosím, udělej to jako Janoušek. Šlehni si jako bývalý předseda Drop-inu perník a nech se chytit protidrogovým komandem.

Bém : Cveku, to neudělám. Fakt ne. Já sice pro ODS dýchám a jsem ochoten pro ODS i ledacos jiného inhalovat. Třeba teď i tebe, respektive produkt tvé inkontinence, ale perník do mě nedostaneš.

Nečas : To jsem si mohl myslet. Pak tu mám návrh našeho zaživa svatého...

Bém poklekne a přežehná se křížem.
Nečas : Vydáš se na velehorskou expedici do Himalájí a staneš se....nezvěstným

Bém : Bude to bolet??

Nečas : Nikoliv. Práci provede Bárta. Vlastně ani nepoznáš, že už nejsi. Zaživa svatý slíbil, že zařídí za tebe zádušní mši celebrovanou pražským arcibiskupem. Kolibříku, uvažuj...

Bém : Cveku říkáš, že sám arcibiskup? Ale který Vlk nebo Duka?? Já nechci dostat Vlka!!!

Nečas : Bude to Duka.

Tady záznam agentury ABL končí...
23. 03. 2012 | 15:25

Grőssling napsal(a):

Tak prý drzá policie české republiky lapla ožralého Janouška - kotě, jak prchá z místa svého zločinu.
Jak si něco takového mohli dovolit ? Vědí přece, že správný postup je :

1.
Zdokumentovat.
2.
Zprocesovat.
3.
Zakonzervovat zametením pod koberec, jako už 1 000 x před tím.

Pro veřejnost se použije stále stejná tisková zpráva v tomto znění :

V našem právním státě podezření z trestného činu řeší orgány činné v trestním řízení. Do jasného stanovení případné odpovědnosti soudem je pohlíženo na každého jako na nevinného.

Proto je třeba dát soudruhům čas, aby vše vyřešili a tu slepici co mu vlezla před 3 milionovou káru a určitě mu jí svojí neústupností poškodila poškrábáním víc než za 5 000 Kč okamžitě obžalovat z poškozování cizí věci.
23. 03. 2012 | 15:26

politolog napsal(a):

No, a už to tady máme jako za komanče. Z pocitu bezmoci tady frkaříte.
Teď ještě zmobilizovat ty vaše holé ruce, a můžeme si dát repete.
23. 03. 2012 | 15:53

xx napsal(a):

Grőssling: v komnetářích pod článkem někdo vyslovil otázku, že je zvědav jak se ODS postará o svého kmotra.
Nikoho z diskutujících nenapadlo, že to je možná právě i odpověď. A zřejmě to asi nevyšlo, když to přežil.

Jeden nikdy neví, se 2,2 promile jezdit autem může být nebezpečné i v Porsche Cayene.

Všichni se chytli na emotivní a prvoplánovou myšlenku. Otázka je, co za tím je.

Kolik takových incidentů za sebou Janoušek má ? Je to alkoholik který jezdí podnapilý každou chvíli ? Kolik semaforů zboural ? Kolik lidí přejel ?

Nějak se mi nechce věřit, že to je tak prosté, jak se předkládá k uvěření.

Proboha, pořád se tady mluví o mafii, ale když se stane tak okatý incident, nikoho spojení s mafií ani nenapadne ?
23. 03. 2012 | 15:53

dalimír napsal(a):

Ustavit znovu lidové milice ! Proti tomuhle mafiánskému nešvaru se jinak bojovat nedá ! Akční výbory a pořádnou čistku ve státě udělat ! Stejně k tomu jednou dojde ! Všechny ty pražské matějské komedianty pozavírat a byl by pokoj ,lidem by se v plné kráse otevřely světlé zítřky ! Dl.
23. 03. 2012 | 16:11

Grőssling napsal(a):

Tak je to jasný, fotka nabouraného Poršáku ZDE : http://www.novinky.cz/krimi/262778-lobbista-janousek-boural-s-2-2-promile-a-pred-policisty-utikal.html?ref=zpravy-dne .

Slepice jedna, takhle mu to zdemolovat. Ten spodní blatník bude stát nejmíň 60 kilo a pak ještě zdrhla na jipku. No prý cizinka, to se dalo čekat.
23. 03. 2012 | 17:08

Pompeius Magnus napsal(a):

to Jan Krůta:

přeci se zpívalo: "padla facka, padla na sále..." a končí to " kdo měl ruce ten se rval."
Pohrdl jste nabízenou příležitostí pojmout dějiny naší demokratůůrry jako přehled padlých a obdržených facek a možnosti vyvodit z nich obecnější historický závěr.
Namátkou připomenu:
- Podstadická facka, tedy facka mezi sociálnědemokratickými přáteli (facka mezi spolustraníky).
- Macka Facka, aneb pohlavek závdavek, jak vtipně koreferujete
(všimněte si, zde šlo o facky mezi politickými oponenty Macek - Rath)
- Kalouskovy facky daňovému poplatníkovi (a tady se jedná o kvalitativní změnu, podřízení fackují své chlebodárce a nadřízené)
- Zfackování všech členů vlády a členů obou komor parlamentu - tedy cosi co jistě proběhne v budoucnu a já v to pevně doufám ( tehdy také dojde k návratu k přirozenému stavu věcí, kdy nadřízení - voliči, budou fackovat své podřízené a slouhy - politiky.
Vracím Vám tedy blog k přepracování a doufám, že se ode mne nadále necháte metodicky usměrňovat.
23. 03. 2012 | 17:18

PepaS napsal(a):

Není Vám všem divné , že řidič porsche byl ochoten foukat?
23. 03. 2012 | 18:10

Tupelo napsal(a):

Po precteni http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/odposlechy-bema-a-janouska-vime-kdo-je-mrtvej-kun-a-parez-ovladli-lesy-cr_229115.html si myslim, ze Necas by mel pozadat soud o soudni zakaz ODS, v soucasnosti, v prakticke rovine, skodi teto zemi vic nez KSCM. :(
23. 03. 2012 | 18:17

Slídič napsal(a):

PepaS napsal(a):
Není Vám všem divné , že řidič porsche byl ochoten foukat?

Foukat ano,ale nechat si vzít krev ne.A pak odejít ze služebny zadním vchodem...
Za co Bože,za co...
To už je všechno tak orwelovské,až z toho mrazí...
23. 03. 2012 | 18:56

xx napsal(a):

Slídič: no na služebně ho oddělat přece nemohou a nějak se ho zbavit musej to dá rozum.

Tohle bude zajímavé. V lapidární incident v opilosti se mi moc věřit nechce, na to je to příliš náhod naráz.

Ale nevím, možná že to je jenom další jeho eskapáda s alkoholem za volantem. Asi mi ty dřívější unikly, nejsem BIS.
23. 03. 2012 | 19:12

tata napsal(a):

pry se kněmu chovali jak normalnímu občanovi nojo no,normalní občan by skončil za ujetí z mista nehody z 2.2 promile na zachytce,nebot vyslech vtomto stavuje napadnutelnej,takže mu ted poradí na čem se točit,par svědku se podplatí,a normalní občan by byl puštěn zdním vchodem,při odjezdu malem zavinili další nehodu naprosto normalní ludo........

to už snad není možne aby někdo neviděl co nam vladne za lidi,copak by někde v demokratickem statě pozveřejnění tak zavažnych skutečností jen premier konstatoval že chce vysvětlení tady měl byt okamžitě tlak na opuštění všech funkcí a rozloučení sním,navic druhy pan se klidně opije a provede takovou věc normalní člověk by se zdekoval,tyto lidé si sou jisti že sou bozi.......proboha to opravdu sme takový trupci????????????
23. 03. 2012 | 20:50

Scarabeus napsal(a):

Na provázcích vodí i ty z nás, kteří s nimi nechtějí mít nic společného.

To co jim uniklo bylo jen to méně závažné, když neměli po ruce kriptovací telefon a nechtělo se jim kvůli pár, nepříliš závažným(z jejich pohledu), větám jít pro něj např. do auta.
24. 03. 2012 | 00:44

oh napsal(a):

rejpal: Jedna strana už si tu myslela, že to má "na věčné časy a nikdy jinak". Taky se spletla, jako ty s Bémovou rezignací.
politolog: Jen by to heslo tentokrát potřebovalo maličko poupravit - ve slově "holé" odstranit čárku nad písmenem e a před slovo "ruce" přidat předložku v.
PepaS: divné je mi to, že řidič s 2,2 promile neskončil na záchytce. Dechovou zkoušku jeho drazí právníci určitě nějak zpochybní a smáznou. Ten měřič měl jistě propadlý certifikát.
Tupelo: Žádost o zákaz ODS nepřipadá v úvahu. Co kdyby se soud tentokrát rozhodl vyhovět?
xx: No určitě to byl pokus o atentát. ODS ho chudáka opila a přinutila nedobrzdit na červenou. A auto po nehodě, co měla skončit smrtí, vypadá takhle: http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/fotogalerie/foto/461336/?cid=738455 . Poprskal jsem si kvůli tobě celý monitor, vtipálku.
24. 03. 2012 | 01:20

Aktiv napsal(a):

Co je horší komunistická strana, nebo stávající mocenská nomenklatura. Mě z toho vychází obě stejně, obě nomenklatury si neváží právního systému, svobody a demokracie, obě nomenklatury sází vždy na jednoho koně, na moc!
24. 03. 2012 | 07:46

Slídič napsal(a):

Pro mě je ODS pokračovatelem KSČ beze zbytku.Prostě jen nomenklaturní kádři,vyvolenci a bezpáteřní kariéristé,kteří jdou za vidinou mamonu.Ženou ten ubohej plebs do náruče extrémistů a jim podobným šíleným tempem a ještě zrychlují.

Ještě že na západní hranici mám 15 minut a vím i při zavření,kudy jít a ke komu jít.
24. 03. 2012 | 08:39

tata napsal(a):

přesně to samé napadlo mě že měřič bude myt propadlý certifikat,každopadněto bude ještě zajimavé jestli byl tak mocny tak se budou dít věci jestli to byla jedna z mnohych hlav tak daj ruce pryč
24. 03. 2012 | 10:30

Yosif K napsal(a):

Bořivoj napsal(a):
Kde jsou ty zlaté časy, kdyžKalousek položil vládu, protože nemohl sedět v jedné místnosti se Standou Grossem, který nedokázal vysvětlit jak strýc Vik sehnal ten Milion na jeden pražský byt. A Praha byla polepena plakáty Stydím se za svéhpo premiéra. Kde jsou ti stydlíni dnes??? Nebo se stydí jen za levicové politiky, u těch z naší party se smí vše a bez studu???.
A nejlepší je že kauza Bém vydtrží tak 3 DNY,potom ji setře jiná, kvůli Bémovi už neřešíme uplácení VV, to zase smazalo Kocourkovo odklánění, to zase překrylo PROMOPRO a Drobila se 3 miliardami, ti zase smazali předchozí kauzy. A jediný kdo seděl byl Svoboda za pár kočárků z Liberty. Vše ostatní zapomenuto
23. 03. 2012 | 12:13
Pane Borivoji - mate pravdu ze milion nic neni. Rikal to take utraspravedlivy Bublan: "To je reci kolem jednoho milionu, to prece vubec nic neni, to je mezi politiky malickost!"
A taky ze to je malickost - nyni i pro Grosse. Povolil rudym soudruhum na ostravsku dovoz elektriny z ukrajiny, ti pro nej zase zaranzovali genialni obchod s bezcennymi cennymi papiry a z Kolotuka Grosse je nyni dolarovy milionar. A takovych neni v CSSD malo. Nejenom Bem ma rolexky za 200 K, nejenom Janousek zbohatnul na obchodech se statem.
Mate pravdu - krome psychopata Svobody se nevysetrilo temer nic - ani napravo ANI NALEVO.
25. 03. 2012 | 10:38

Yosif K napsal(a):

A nyni jedna smutna zprava pro neinformovane naivky - obdivovatele stedreho socialniho statu ve Svedsku. Uz neexistuje.
Svedsko ktere si socialni raj mohlo dovolit jej musi odbouravat, v Cesku, ktere si socialni raj nemuze dovolit, jej hlupaci chteji budovat:

Švédsko pobouřila akce levicových aktivistů, kteří uspořádali tzv. Safari třídního boje. Na vyhlídkové jízdě Stockholmem ukazovali rozdíly mezi příbytky chudých a vilami boháčů. Akcí chtěli upozornit na fakt, že pravicová vláda přiškrtila dlouhá léta hýčkaný systém sociálního státu.
Autobus vypravený hnutím Allt at alla (Všechno všem) nejdřív projel čtvrtí na jihu Stockholmu, kde je deset procent obyvatel závislých na sociálních dávkách. Zájezd poté zamířil do přístavu plném nablýskaných jacht a luxusní čtvrti honosných vil.

"Rozdíly v těchto dvou oblastech byly naprosto zřejmé," vysvětlila smysl akce jedna z organizátorek Anna Svenssonová. "Chtěli jsme lidem ukázat, kde je skutečné centrum peněz a moci," dodala osmadvacetiletá aktivistka.

Organizace lákala na zájezd po "ghettu bohatých" sloganem "Pěstujte svoji třídní nenávist". Média akci kritizovala, například komentátor listu Dagens Nyheter ji označil za "nebezpečný experiment v skupinové nenávisti."

Zájezd se nelíbil ani obyvatelům navštívených čtvrtí. "Chovají se k nám jako k zvířatům," svěřil se televizi jeden z nich. Aktivistům se ale podařilo Švédy zaujmout a donutit je k zamyšlení, jak se jejich země za poslední léta změnila.
Konec socialistického ideálu

Podle Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OECD) se ve Švédsku za posledních 15 let prudce zvětšily rozdíly mezi bohatými a chudými. Nůžky sociální nerovnosti se rozvírají nejrychleji ze všech čtyřiatřiceti členských zemí OECD a čtyřikrát rychleji než v USA.

Švédsko bylo dlouhá léta ideálem, na který socialistické partaje po celé Evropě lákaly voliče. Příjmy z vysokých daní dotovaly štědré sociální dávky a nemajetní lidé si na účet boháčů žili tak, že jim nezaměstnaní v jiných zemích mohli jenom závidět.

Tržní reformy v posledních dvaceti letech mnoho změnily, skutečný bod obratu ale nastal v roce 2006, kdy sociální demokraty vystřídala u moci středopravicová vláda a slíbila starý sociální systém upravit.

Snížila daně z příjmu a prodala část státního majetku. Sociální výdaje jako penze a podpory v nezaměstnanosti se oproti začátku 90. let snížily téměř o třetinu na 13 procent HDP. Majetní Švédové se ale díky daňovým reformám a liberalizaci trhu s nemovitostmi stali ještě bohatší.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ve-svedsku-rychle-pribyva-chudych-dr6-/zahranicni.aspx?c=A120323_152704_zahranicni_aha
25. 03. 2012 | 10:41

zdenekb napsal(a):

Mohl by to být bod zlomu, kdy i nejzanícenější roztleskávač vládní koalice by mohl uznat, že poslanec ODS kolibřík-kotě Bém (vulgárně znějící zkratku neuvádím), rozdávající z veřejných peněz nejrůznějším mazánkům, nemá nejmenší oprávnění rozpočtově odpovědně škrtit důchodce, zdravotně postižené a nízkopříjmové rodiny.

Mohl by být, ale nevěřím, že bude - v případě yosifovitých a rumcajsovitých.

Zároveň nevěřím, že Mazánek a Kotě ponesou zodpovědnost.
Spíš mám strach o onu cizinku, která Mazánkovi agresivně zacouvala do auta, brutálně jej napadla, do krve mu vpravila injekcí alkohol, a pak mu ještě sama skočila pod kola a neuváženě se zranila. Známe svou justici.
26. 03. 2012 | 14:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy