Důchodci – nepřející pakáž

24. 03. 2010 | 17:01
Přečteno 17808 krát
Jeden z našich stálých čtenářů portálu www.vanilka.cz mě upozornil na skupinu více než 200.000 „přátel“ na facebooku, kteří se sblížili pod heslem „Jejich revírem je Kaufland, jejich tempo je vražedné – DŮCHODCE!“Cituji:
• Jejich tepmo je sebevražedné. Jejich protivníci jsou vysoké ceny, teenageři a čas. Důchodci z Kauflandu nakupují ve dne v noci.
• POZOR!!Zitra je čtvrtek,všichni důchodci budou mít vycházky!!!! :D
• Ty vole, clovek jde pro zas*any rohliky a nez se probere prez ty babky co se zastavej ve prostred ulicky a zacnou kafrat...tak zapomene co chce koupit :D
• Toz sem byl dneska v kauflandu a vypadalo to jako kdyby se domov duchodcu rozhodl vyjit na prochazku bylo to neco strasneho.
• Zkuste jet kolem 12ty autobusem pluk nevrlejch duchodcu s jidlonosicama jezdi pro slichtu.
• Jejich revírem je Kaufland,jejich tempo je vražedné,jejich protivníci jsou malá písmena, prodavačky a skleroza, duchodci z domova důchodců pořebují na záchod ve dne v noci, jejich úkolem je zdržovat fronty v supermarketu.
• tahle skupina je neeej =o))) poprvé když jsem jí viděla dostala sem výtlem :D
• JEJICH PROTIVNÍCI JSOU MLÁDEŽ, VYSOKÉ CENY A SCHODY.¨
• DŮCHODCI Z ČR BUZERUJÍ, HLEDAJÍ SLEVY A SEDÍ V AUTOBUSECH VE DNE V NOCI.
• Všechny prachy vyžerou oni a my abysme si na důchod spořili...A když vidím v televizi, jak jsou nenažraný a ještě jim to nestačí, zvedá se mi žaludek.
• Důchodci jsou nechutná, krutá a nepřející pakáž.

Asi bychom se dočetli i dalších výlevů, ale zasáhl pravděpodobně vrchní cenzor a maže ty „nejšťavnatější“ výlevy.

Nicméně ono to postačí. Dvě stě tisíc lidí si kliklo jako přátelé této stránky. Připomínám články na portálu Vanilka s názvem: Jsou naše děti parchanti? Většinou jste psali, že ne. Oni to jsou totiž NAŠI parchanti!

Přiznám se, že když se dvě babičky (já jsem dědek!) zavěsí na vozík v marketu vedle sebe a krok sun krok ucpou uličku, taky mi často tečou nervy. Ale vím, že není daleko doba, kdy se za vozík zavěsím já. Naši mladí, naše dosti zlatá mládež, naše miminka, naši školáci, naši puberťáci, naši čerství dospěláci budou strkat i do mě. Teď bych jim ještě dal pár facek. Za pár let budu mít kliku, když to neudělají oni mně.

Jenže na koho to svedem? Žádní jiní ONI než My neexistují !
Kde se ti frackové, přidrzlíci, frikulíni vzali? Jsou to přece naše děti! Že bychom je tak blbě vychovali? Na co to svedeme? Že by komunisti? Nebo jiní Marťani?

Nikoliv jsou to děti, které vzešly převážnou většinou z našich lásek. No, když se tak občas rozhlídnu, to snad z lásky ani vzniknout nemohlo... Ale copak jsme při aktu zplození byli všichni opilí nadrogovaní neurvalci?

Připusťme, že velká část přátel této skupiny se přihlásila z recese. A taky kolik důchodců se opravdu chová neurvale a vynucuje si úlevy, aniž to nutně potřebuje... Ale když se nejde strefovat do jinak barevných, důchodce začne možná být dobrý terč.

Přátelé, všem frackům a spratkům pár facek dát nestačíme. A taky by nás třeba už zmlátili. Ale aspoň bychom měli mluvit o tom, proč se ze vztahů mladý-starý ztratila ÚCTA. Není to ještě tak dlouho, co se rodičům a prarodičům vykalo. Není to tak dlouho, co se smekala pokrývka hlavy. Není to tak dlouho, co pak učitel byl autoritou, které se těšil, i když už dávno byl na penzi.

Vy víte, proč se na ulicích potkávají nepřátelé? Nevraživost má slovní základ, který je výstrahou. Vůbec nechci hrozit prstem a vyvolávat paniku. Ušlechtilost, úcta a moudrost zatím existují i jinde, než v knížkách. Ale jsou trochu na vymření. Nejsledovanější média jsou plná opaku. A co je v televizi a co je v novinách – to je přece norma! A jestli to norma není, kdo to má rozhlásit?

Psáno pro www.vanilka.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

MaB napsal(a):

Důvod je podle mne jednoduchý. Dokud se život ve společnosti moc neměnil, mělo stáří legitimní nárok na úctu - oni už ten život zvládli, leccos uměli, třebaže sil už pochybělo.

Dnes jsou staří ve své většině dezorientovaní, out. V IT firmě by mohli leda tak uklízet, v bance jsou dobří tak akorát na oholení od důchodu.

Vůbec to nepíšu rád, ale tak to je. Každý pokrok a úspěch, který lidstvo slaví, zanechává za sebou poražené, o kterých raději nechceme vědět. Něco je blbě, ale co?
24. 03. 2010 | 17:22

Petr Havelka napsal(a):

Pane Krůto,

současnost ohlupuje, kdejaký křupan si myslí, že může všechno a má na to nárok. Televize a radia tomu jdou směle vstříc, protože křupani jsou vděčná skupina na reklamním trhu. Vše souvisí ze vším. Tento týden jsme náhodně naladili rádio, nějaké Fajn či co. Mají tam zajímavou zábavu. Něco ve smyslu Hledáme práskače. Nějaká primitivní ženská práskla na svého známého, že si přikrádá na diskotekách tím, že prodává vstupenky načerno. Volalo se dotyčnému, ten po pár větách zavěsil. Moderátor či co to mohlo být babizně gratuloval k zisku 4 tisíc! Na otázku "Nelitujete, že jste ho práskla" dotyčná odvětila "Ne , je to šmejd"
Vše probíhalo za "bodrého" vtipkování onoho moderátora.

Co si o tom mám myslet?

Co si o tom má myslet nedospělý jedinec. Kde má získat sociálni či emoční imteligenci? Z toho ohlupování v mediích těžko.
24. 03. 2010 | 17:22

babča napsal(a):

Mám zato, že to je z velké míry mediální masáž.Důchodci jsou označováni po cikánech za vyžírky co nic nedělají, a jenom čekají na dávky anebo důchod.Sama jsem babičkou sedmi vnuků od 16 - do 26 let.Vím jaké mají názory.Jsou fakt dost zblbnutí i přes rodinnou výchovu.Nevaž se odvaž se - to jsou TV rady a pro zblbnutí mladého člověka dělá okolí dost.I když se doma chovají dobře, nemám jistotu, že se tak chovají i před kamarády a ve škole.Pokud by nešli s proudem většiny, tak co?Máme odvahu si přiznat, jak jde naše společnost "do kopru?"A my všichni mlčky se společností, kterou reprezentují od prezidenta po senát kdo?
24. 03. 2010 | 17:40

Petr Havelka napsal(a):

Pane alt,

bodejť Vás Parkinson s Alzheimerem co nejdříve sežerou. Vlastně toho Alze ne, kde není co brát ani Alz nebere.
24. 03. 2010 | 17:41

LEVAK napsal(a):

"Solidarita po česku.
Chystá se hon na bohaté," pravila ponuře moderátorka právě v okamžiku,kdy jsem zapnul televizor.To se dalo čekat,napadlo mě.Jakmile vypukne nějaká krize,jdou po nás bohatých.Hlavně po penzistech,kteří si žijeme z tučných důchodů jak vepříci v žitě.
Aspoň že chudých multimilionářů a miliardářů,jako je třeba Kožený,Pitr, Krejčíř a další,které z ohleduplnosti raději nejmenuji,se ta štvanice netýká.Ti žádné peníze nemají,proto taky nemůžou platit daně,to dá rozum.Když jsou pořád v mínusu,není z čeho.A když náhodou peníze mají,tak je hned musejí investovat,takže je ve skutečnosti zase nemají.Oni se jen tak tváří,jako že jsou v balíku,poněvadž být chudý multimilionář je ostuda.
My je však zahynout nenecháme.Někteří zazobaní důchodci nechápou,že na chudé multimilionáře se musíme složit,ale solidarita,milí přátelé,je základ civilizovaného státu.Až se nedejpámbu stanete chudými multimilionáři,určitě vám přijde vhod,když vám my bohatí penzisté ochotně a rádi přispějeme na vaše skromné vily v Las Vegas a prdítka zn. rolls-royce."
Jiří Žáček - Literární noviny č.33/09
24. 03. 2010 | 17:42

LEVAK napsal(a):

Pane Krůta už před 10-ti roky jsem tvrdil,že zde nstává Nerudovo "Před fortnou milosrdných"!
24. 03. 2010 | 17:44

Petr Havelka napsal(a):

Ovšem, půjdeme-li na to od lesa, zjistíme, že stárnoucí jsou progresivní skupina. Jejich volební potencial roste s jejich přibýváním. Příjdou doby, kdy všechny politické strany půjdou těmto lidem na ruku. Takže 13 důchody budou slibovat všichni. V tom případku příjde ČSSD se 14 důchody.

Pane alt,

pokud jste mladý, je mi Vás líto. Čeká Vás hodně dřiny.
24. 03. 2010 | 17:54

Lukáš napsal(a):

alt: Nesmysl. Charakter lidí nezávisí na tom, kdy se narodí. Všechny generace obsahují určitý počet bezpáteřníku a záleží i na společenském klimatu, zda tato jejich vlastnost vyhřezne.
24. 03. 2010 | 17:59

Baba napsal(a):

Náboženská pravidla přikazují milovat bližního svého jako sebe sama a milovat i své nepřátele. Našinec neví, co si počít s těmi, kteří milují vás.
24. 03. 2010 | 18:03

Bessy napsal(a):

Určité procento blbých je určitě zastoupeno ve všech věkových kategoriích-milý pane MaB-se slušnosti Vás nezařadím-třeba by jste taky mohl jen uklízet...Vaši rodiče, třeba i Vaši prarodiče Vás vůbec učili mluvit, číst,počítat- bez nich by jste byl dement,s prominutím.Nevím, jestli znamená, že jste machr přes počítač,že jste i jinak schopný.Věřte mi, že je mi bližší slušný neznalec internetu, než nevychovaný, nevděčný spratek.
24. 03. 2010 | 18:08

MaB napsal(a):

Bessy
Nechte si od cesty nadávky na mou osobu. Zkuste si ještě jednou promyslet, jak jsem svůj příspěvek mínil. Snažil jsem se popsat dobovou atmosféru, a ta mne vůbec netěší.

Prvním předpokladem toho, něco s tím dělat, je jasně, bez přikrášlování a zakrývání vidět, jak se věci mají.
24. 03. 2010 | 18:13

StandaT napsal(a):

K úctě lze jistě vychovávat, ale úctu je třeba si zasloužit, ať tu výchovu je komu projevit.

Internetové diskuse jsou prolezlé pohrdáním k mladým, teď to vrátili. Buďte rádi, že jen v nadsázce a (blbém) humoru. I tady na Aktuálně těch zlých komentářů (třeba komentujících proč mladí nejsou levičáci) padlo dost. Buďte rádi, že doposud na zlobu odpovídají takto. Až jednou oplatí kámen kamenem, nestěžujte si, že to je překvápko.
24. 03. 2010 | 18:16

Michal Macek napsal(a):

dobry den pane Kruto :)

predesilam ze nemam ani facebook natoz abych byl v teto skupine,ale...

byl ste nekdy na nakupu na vikend v kauflandu po praci v patek tak kolem 15 nebo 16 hod?

ja bohuzel parkrat ano - a nedivim se ze tato skupina existuje.duchodci jsou cely den doma ze?proc nejdou na nakup dopoledne?proc se snad vsichni (je jich tam proste hrozne moc!) nahrnou do kauflandu v patek odpo ve spicce kdy lide jdou po praci nakoupit pro rodinu na vikend?muj posledni podobny zazitek:

sel sem takhle onehda s pritelkyni v pa odpo na nakup do kaufiku v dablicich.uz pred vchodem chmel lidi (70 procent duch.) se taha o voziky - psycho zacina.nejdriv je zelenina: damy s trvalou blokuji regal se zeleninou tak ze pristavi vozik k regalu podelne rovnobezne (ne v pravem uhlu ackoli je ulicka siroka dost) cimz zpusobi ze se k regalu uz nikdo jiny nemuze dostat a tudiz musi VSICHNI ostatni pockat nez si dotycna vybere.pak se de k vaze.tam stoji uctyhodna starenka a asi 10min manipuluje s 2 cibulemi na vaze ve snaze je zvazit (za ni pochopitelne fronta) - na mou nabidku ze ji zbozi rad zvazim neregauje.pak je pecivo,mlecne vyrobky atd - vsude se scenar opakuje.do toho drbajici babicky s voziky ucpavaji dalsi ulicky a za nimi se tvori dalsi hrozny nebohych maminek lacnych koupit svemu decku kus zvance.do toho vam parkrat nekdo najede vozikem do achilovek (vtira se otazka - delaji to schvalne?).pak uz se blizime k pokladne kde je brutalni fronta.u pokladny 20 m pred nami se nejaky pan v duchodovem veku dohaduje nad namarkovanym nakupem s asi 45 letouy prodavackou - problemem je jakysi spatne namarkovany syr asi za 70kc.ackoliv se pokladni snazi panovi vyhovet a nakup premarkovat - pan krici ze nama cas (ye mu jede vlak - v patek v 15 ho d je v krame a pak jede nekam vlakem???) a trva na zavolani vedouci ktera je posleze skutecne zavolana.cele je to velmi stresujici pro vsechny pritomne (obzvlaste pro nebohou prodavacku),trva to asi 10 min,fronta mezitim stale roste.jsem v silnem pokuseni nabidnout panovi 10kc z vlastni kapsy.nakonec je vykrikujici pan k uleve vsech odveden vedouci kamsi pryc.
ja sem povaha beranci na me by se daly polena stipat - ne tak moje pritelkyne,ktera je ve znameni lva a je to zenska od rany.uz hodnou chvili nadavala a tato scenka ji primela udelat neco - proste se nejak pomstit.vsimla si ze ve vedlejsi fronte ktera se sinula o chlup rychleji je mezi 2 nakupnimi voziky o neco vetsi rozestup (akorat tak na jeden vozik) a ze pan ktery stoji s tim odstupem si neco prohlizi v regalu - byl to take duchodce ale zrejme naprosto nevinny - typ anglicky lord,sporadane stojici ve fronte do nikoho nevrazejici.bohuzel ma pritelkyne uz nesla zastavit.s rychlosti u ni jindy nevidanou vjela s vozikem do te mezery a pana predbehla.sokovany pan se pokusil chabe namitnout ze ho predjela - blbec!protelkyne na nej zacla kricet (a to ona umi verte mi) ze ma stat ve fronte a necumet kde co lita.ze tam byla mezera atd. proste ji praskly nervy.tak sem musel zasahnout a rict ze pana skutecne predbehla,pritahnout ji zas ke me do fronty a panovi se omluvit.ale vubec se ji nedivim ze ji ruplo v bedne...
24. 03. 2010 | 18:18

Včelař napsal(a):

Docela by mne zajímalo jak se tito ublížení mladí chovají ke svým rodičům a prarodičům a zda jsou si vůbec schopni uvědomit a připustit,že i oni budou jednou staří a nebude to tak dlouho trvat.Jedno je ovšem pravda,že my na rozdíl od dnešních mladých jsme si na důchody vydělali,ale že nám je tento stát prožral to už je jiná kapitola.Přeji hezký den.
24. 03. 2010 | 18:24

PatientO.T. napsal(a):

Nabízí se jednoduchá otázka: Kdo vychovával dnešní děti a mladé? Nebyli to náhodou dnešní staří a jimi vychovávané děti?
24. 03. 2010 | 18:26

Béda napsal(a):

Já mám jinou zkušenost. Mnohdy pozoruji důchodce a zdají se mi celkem vztahově bezproblémovou skupinou. Pokud mé zkušenosti sahají, vždy ochotně poradí a sálá z nich klid, který mladším věkovým kategoriím obvykle chybí. Sice mi taky ledaskdy překážejí v obchodě anebo jinde ale překážejí mi i jiní - třeba mladé rodiny, známí kteří se potkali v uličce v obchodě na pokec, lidé, kteří platí kartou (většinou to nejsou důchodci) a pod. Co mi však skutečně vadí, to je agresivita, neurvalost, nepochopení, bezohlednost, necitelnost. Tu ovšem většinou u důchodců nepozorují. Spíše u různých rychlozbohatnuvších podnikatelů - veledůležitých persón (ještě před pár lety s holým zadkem), kteří si myslí že jsou mistří světa a patří jim všechno - počínaje silnicema. Zrovna včera jeden nevybíravě pucoval pokladní v Tescu, zato že se mu snažila poradit jak nakládat s platební kartou.

Ještě k těm důchodcům: jenom naiva si může myslet, že sám zůstane navěky mlád a že jednou sám nebude někomu vadit.
24. 03. 2010 | 18:27

Ládik napsal(a):

To není současný jev. Z doby rozvinutého soialismu znám rýmovačku:

Na přechodu pro chodce
drtí Tatra důchodce.
Drtí, drtí, drtí,
důchodce se vrtí.

Tohle sesmolili ti, kteří dnes klábosí v kaufu.
24. 03. 2010 | 18:31

Michal Macek napsal(a):

michal macek:

je tam preklep - syr o ktery byla hadka stal 7kc ne 70kc
24. 03. 2010 | 18:34

Michal Macek napsal(a):

beda:

az budu v duchodu obednam si nakup pres internet s donaskou domu zdarma
24. 03. 2010 | 18:35

StandaT napsal(a):

Patient: to byl někdo jinej :)))

Oni poctivě celej život pracovali, to někdo jinej přived stát k úpadku. Oni byli poctiví, to někdo jinej zničil morálku národa. Oni svý děti vychovali, to někdo jiný vychoval ty parchanty...
24. 03. 2010 | 18:36

student napsal(a):

"Při vší solí všech moří, jak bezohlední jsou mladí lidé.Jestli existuje něco, co nectí nic jiného než tělesné běsy a co má ducha zaujatého jen sebou samým, pak je to mládí."
Něco takového prý řekl Ježíš někdy dávno.
Zajímavé je, že podobně mluvili i někteří mí učitelé, a to poměrně nedávno.
24. 03. 2010 | 18:37

Už se nedivím napsal(a):

Dobře se této tématice věnovaly Britské listy. Snad doposud jako jediné. Děti a mladí lidé jsou všude masírováni, že důchodce rovná se komunista rovná se vrah. Jak škola, tak si TV si v tom mohou podat ruce. Autor článku se takto zblblého mladíka zeptal, co bude dělat on až bude důchodce. Odpověď byla šokující, on jím nikdy nebude, protože se v padesáti letech zabije.
24. 03. 2010 | 18:39

Béda napsal(a):

Michal Macek,

nebudete chodit k praktickému a odbornému lékaři, zubaři, nebudete jezdit autem anebo ZHN, nebudete bloumat mimo domov...?

Já bych to moc nezlehčoval. Nikdo neví co bude zítra, natožpak za 10, 20 let.
24. 03. 2010 | 18:39

nick y napsal(a):

Zjednodušeně:Mezigenerační vztah se zhoršuje a "bude hůř"! Podmínky k tomu jsou nastaveny vývojem státních financí, který ohrožuje zejména mladé. Co jim to my "dříve narození" připravujeme za život? Nejdříve jsme se nechali koupit za 30,- , nyní se jedná o 13.důchod ve výši závratných 200,- měsíčně.To je myslím horší,než případná zmiňovaná comp.debilita.Co s námi, důchodci? Neuspěli by někteří s návrhem odměny za skalp ?( I když to by zrovna v mém případě nebylo moc průkazné,myslím ten skalp).
Ale opravdu, nezavinili jsme si ten vztah mladších k nám sami ? M.j. svou bezbřehou hloupostí při volbách? Co jsme to tu dopustili od nejnižších po nejvyšší post? Co si za to zasloužíme? Říká se: Chytrému napověz,hloupého nakopni. Co si vybereme letos v květnu,drazí starší spoluobčané? Obejdu se bez díků za příspěvek. Všechny zdravím
24. 03. 2010 | 18:41

Gekon napsal(a):

Podle statistik uz jsem davno za pomyslnou pulkou a tedy blize k duchodu /mozna budu prvni generace bez../ a tak si nepreju nic jineho nez solidarni spolecnost.Ale uz dnes mam problem s tou "uctou".Byl bych nerad aby to u nas nedopadlo jako treba s tema nasema slavnejma minoritama.Jde mi o to aby se i nadale mohlo rikat"ten a ten"se chova v obchode bezohledne a "ten a ten"ma zbytecne velkej byt a drzi ho pro vnoucata a jeste chce regulovanej najem.Ucta ke stasri jiste ale ne tak nejak "plosne".
K temat jeste dodam kde jsem ja sam prisel o cast te ucty a respektu.Bylo to zejmena ve sklach za dob socializmu.Ani po letech nemohu rict ze si ji vetsina ucitelu a profesoru zaslouzi.Samozrejme je i dost vyjimek ale o to vic vyniklo to panoptikum prapodivnejch existenci.S tak deformovanym "lidskym materialem"jsem se uz v zivote nesetkal.Vim ze cast je v tom nevinne ale ten dojem zustal..
24. 03. 2010 | 18:43

Béda napsal(a):

StandaT,

někdo vychoval neurvalce, někdo dnešní miliardáře, tuneláře, mafiány, politiky, sportovce, vědce... Každého vždy někdo vychoval. Kdo vychoval vás? Koho jste vychoval vy?

Jak se na morálce podepsalo to které období? Jak se na ní podepisuje nutnost prosadit se v konkurenřní soutěži, nejistota, hektický způsob života...?

To není tak černobílé jak to malujete.
24. 03. 2010 | 18:45

Tak to je napsal(a):

Mladí lidé dneska vůbec nevědí, že dnešní šedesátnící se motali mezi tanky nájezdníků v roce 68, odstraňovali názvy ulic, roznášeli letáky a burcovali lidi. A časti jim nd hlavami létaly kulky. Mnozí za to byli i dlouhodobě postiženi. Nesmějí to vědět, protože pak by se ptali, co to bylo Pražské Jaro. Musejí jim stačit disidenti a věčně omílaný Václav První Plyšákový.
24. 03. 2010 | 18:46

Jan K. napsal(a):

Jistě, u váhy se zeleninou se se slabším zrakem hledá hůř, ale to čeká každého. Jinak bych ale vůbec neřekl, že ti, co blokují v marketech uličky jsou jen důchodci. Spíš to jsou hloupější nebo bezohlednější zákazníci a to napříč generacemi. Takovým docela s chutí vrazím do vozejku, ať si ho pak hledají.
24. 03. 2010 | 18:48

StandaT napsal(a):

nick y: já si naopak myslím, že se mezigenerační vztahy nezhoršují.

Uvědomme si, že v minulém režimu byl tlak na lidi, který rodiny stmeloval. Rodina byl ostrůvek důvěry a skýš před tlakem okolí. Když jsme se my bouřili proti svým tátům, tak preze všechno jsme byli na jedné lodi - rodina proti společnosti. To naší generační vzpouru výrazně tlumilo. A co jsem zažili sami, to považujeme za normu, přestože to byla anomálie vygenerovaná zvěrským režimem.
24. 03. 2010 | 18:51

Béda napsal(a):

StandaT,

nechci být vlezlý, ale z denně zaznamenávám ataky na důchodce, které někdo soustavně obviňuje, že jsou to sociální přísavky, paraziti, socky, komouši a kdesi cosi.
24. 03. 2010 | 18:55

Michal Macek napsal(a):

beda:

to doufam budu ale ne kdyz jedou vsichni z prace
24. 03. 2010 | 18:59

Kritik napsal(a):

Znamení posledních dnů:

[Marek 13:12]  Bratr bratra i otec syna vydá na smrt a děti povstanou proti rodičům a zabijí je.
24. 03. 2010 | 19:01

zdesta napsal(a):

Michal Macek:Zdání klame.Důchodci nakupují i dopoledne a každý den.Problém spočívá v uspěchanosti a náročnosti na čas.Kdo z nás rád stojí ve frontách (pokladny)kdo z nás rád čeká.Konec týdne bývá náročný pro všechny.Ty řady jsou otázkou pro supermarkety a ne pro zakázníky.Až budete v pokročilejším věku poznáte,že chůze je pomalejší,také reakce,vnímání,ztrácíte zručnost,rychlost rozhodování,a.t.p.To co jste dělal dříve hodinu,děláte dvě a to nemluvím o případných zdravotních potížích.Neuniknete tomu ani Vy.Trpělivost potřebujete třeba při zaměstnání,při výchově dětí a při celé řadě dalších věcí.Musíte ji mít i s problémy stáří.
24. 03. 2010 | 19:04

Bessy napsal(a):

Je pravda,že jsem reagovala na MaB úplně jinak, než by jsem reagovala na článek-ti "dezorientovaní důchodci " mi vlastně nazvedli.Jinak ten problém je jistě částečně daný pořád stejnými mezigeneračními rozpory-náhledy na svět-mládí má svá specifika kladná a záporná -jako ti důchodci.Oni z toho vyrostou. Jinak asi mají ten svět ti mladí ne moc lehký-ten boj o zrno je dost náročný.A naše současnost v celé své kráse jim moc kladných příkladů nedává.Vítězí hrubost, populismus,síla.Já jim přeji hezký život,-jsou to naše děti a ani nejsou tak špatní,třeba oni jsou"dezorientovaní".
24. 03. 2010 | 19:04

zdesta napsal(a):

Béda. Dovededete si představit nějaký civilizovaný stát směren od Aše na západ,aby měl podobný vztah ke staré generaci jaký je u nás?
24. 03. 2010 | 19:20

StandaT napsal(a):

Bédo: přesně tak. Někdo vychoval mě a já jsem taky někoho vychoval. Můj táta měl zodpovědnost a já mám taky zodpovědnost. A proto nestěžuji si ani na svou generaci a na generaci mého syna. Jsme jací jsme. Prostě to je přijetí svého dílu spoluzodpovědnosti a případnou sebereflexi. U starší generace slyším nářky na mladé (ale i na nás, že se jich nezastáváme a že sami budeme taky staří), ale sebereflexi už ne. Patient má pravdu - někdo vychoval nás a někdo spoluvychoval naše děti. Když platí pořekadlo, že politici jsou jen obrazem naší společnosti, proč neplatí, že naše děti jsou obrazem nás ssmotných? Jen proto, že se nám tohle zrcadlo nelíbí? Máme smůlu, jiné děti na skladě nemáme.

Šrapnely lítají všemi směry. Já zase denně zaznamenávám ataky že jsem blbej, grázl a zloděj, protože nejsem oranžovaj :)))

Jednu z příčin, proč je to takhle citlivě vnímáno vidím v tom, že my nejsme zvyklí na střety. Jsme zvyklí se ohnout, jsme zvyklí rozmazat zodpovědnost, okecávat a omlouvat, jsme zvyklí se schovat až se "to" přežene. Tohle pro mladý neplatí. Jsou asertivní a nic nám neodpustí. Jsou nejen jiná generace, oni jsou i jiná civilizace (nadsázka :) ) - a to je, dle mě, jen dobře.
24. 03. 2010 | 19:20

Duroy napsal(a):

Proboha, jací důchodci, jací paraziti, pomalí lidé, zavázející...
To vážně nikdo z těch 200 000 osob, neopovažuji se říci lidí, či některých zdejších přispěvatelů nemají, či neměli babičku a dědečka? Ty, kteří jim vyprávěli pohádku, s dědou se kterým chodí, či chodili na procházku, chápající babičku, která peče úžasné koláče.
Pochopím mezigenerační střet, každý, či většina se v určitém období života vyhraňuje vůči svým rodičům, ovšem nechápu vohnouty, kteří zapomenuli, jaké to je mít svoji babičku a dědečka.
24. 03. 2010 | 19:22

myrta napsal(a):

A já se ptám:proč tahle bezohlednost a nesnášenlivost v takové ohromující míře existuje zrovna u nás?Žila jsem dlouho v cizině,dost jsem zcestovala,ale s tímhle jsem se nesetkala.Je to tím naším buranským kapitalizmem?
24. 03. 2010 | 19:22

Michal Macek napsal(a):

zdesta:

ja nechci pausalizovat - ale ja delam na 2 smeny a kdyz mam volno dopoledne a du do kramu duchodcu je tam zlomek oproti intervalu mezi 14 a 17hod.ja chapu ze ve stari je clovek pomalejsi atd..nejsem zas uplnej blb doufam.ale ja mamk u duchodcu fakt casto pocit ze delaji naschvaly - dokazat to samozrejme nemohu....
24. 03. 2010 | 19:26

Michal Macek napsal(a):

myrta:

a kde v cizine?a jaci jsou tam duchodci?jini nez u nas?
24. 03. 2010 | 19:27

Ládik napsal(a):

Michal Macek:
pořiďte si "americkou lednici" - donáška není potom do domu (nebezpečí přepadení), ale přímo do lednice, která má přístup zvenku (za kódem)...
Už to není ani moc americké - předváděli to Living Tomorrow v Brusli.
24. 03. 2010 | 19:30

Michal Macek napsal(a):

ladik:

to je jeden z tech genialnich napadu.....
24. 03. 2010 | 19:31

jj napsal(a):

pro michala macka: pche důchodci, skutečnou pohromou jsou matky s dětmi.
24. 03. 2010 | 19:40

Michal Macek napsal(a):

jj:

myslite prazske fifleny s rozmalzlenymi urvanymi haranty :))
24. 03. 2010 | 19:43

PatientO.T. napsal(a):

A bove maiori discit arare minor...
24. 03. 2010 | 19:46

Béda napsal(a):

Michal Macek,

co byste tedy navrhoval? Specielní otevírací hodiny v obchodech pro důchodce? Co kdyby se jim tam pletli nedůchodci? Bylo by to liberální? Máte nějaké řešení?

A jak byste navrhoval řešit situaci, kdy důchodci překáží v nákupu nedůchodce (v uličce, u pokladny)? Má se to řešit z pozice síly překřičením neřkuli násilím?

StandaT,

Nestěžujete si na svoji generaci ani na generaci svého syna. (Jsme jací jsme). A co na generaci našich otců? Na tu si stěžujete anebo ne?

Jak byste si představoval vzetí odpovědosti a sebereflexi předešlé generace? Co v tomto smyslu čekáte od svého táty?

Víte, podmínky se neustále mění. Změnily se pro hůře adaptabilní přestárlé lidi dnes a budou zcela jiné i v době kdy půjdeme (nevím jak vy) do důchodu my. Ne jenom podmínky materiální a finanční, ale i požadavky na orientaci, komunikaci - počítačová gramotnost - mobily, navigace..., dopravu - auta budou rychlejší (a budou v nich jezdit důchodci), změnama projdou služby, do důchodu se bude odcházet mnohem později atd.. Proto bych byl s odsudky velice opatrný. Nikdo totiž neví co ho čeká.
24. 03. 2010 | 19:46

Adam S. napsal(a):

Nelze všechny házet do jednoho pytle, chyby dělají mladí i staří, mladí i staří chápou život odlišně. Bylo to tak vždy, jenom v každé době se to jinak projevuje. Mě je 21 let, někdy mě vytočí důchodce, jindy nechápu chování mladých. Důležité je zachovat si nadhled, to je nejhorší problém naší společnosti.
24. 03. 2010 | 19:50

Michal Macek napsal(a):

beda:

navrhoval bych aby se nenechali unaset nenavisti a zavisti ke ztracenemu mladi,prestali byt zahorkli a zacali se chovat jako normalni lide
24. 03. 2010 | 19:50

babaliba napsal(a):

Kdyby zmizelo všechno to, co ti nynější důchodci vyrobili, vymysleli a postavili, tak by možná stála budova Kauflandu, ale navedla by k ní žádná silnice, nebyly by auta, autbusy a metro, kterými se ti mladí do obchodu dopravili. Mladí by si sice nakoupili bez problémů, ale snědli by si to v poli, protože by nestálo jejich sídliště, kde bydlí a dokonce ani ten dům, ve kterém bývají jejich oblíbené diskošky. Tak co mladí, berete to?
24. 03. 2010 | 19:51

Kanalnik napsal(a):

Podle meho nazoru je vyznamnou pricinou tohoto stavu dnesni situace ohledne bydleni a tim take prenesene nakupovani.

Lide jsou koncentrovani ve mestech, diky ruznym sidlistim je dnesni podil duchodcu v nekterych techto lokalitach neprirozene vysoky a je to skutecne az depresivni (jak pro ne, verim, tak pro ostatni obyvatele).

Vysoka koncentrace obyvatelstva ve mestech a 'kralikarnach' mela za nasledek produkci megaobchodu typu Kaufland - coz mi prijde depresivni taktez. Nenormalni a neprirozena koncentrace lidi na jednom miste. Neni divu, ze pak vznikaji trenice a konflikty - spolecnost je na to takto primo nastavena.

Normalnimu fungovani spolecnosti nic z tohoto neprospiva. Stejne tak jako urputne zakorenene kolektivisticke reflexy jak duchodcu tak mladych (prenaseni z generace na generaci).

V malem obchudku nekde ve vsenicce ci malem meste bude techto problemu mnohem mene.
24. 03. 2010 | 19:52

Adam S. napsal(a):

Jinak pan učitel byl tou autoritou v dobách, kdy se na pedagogické fakulty dostávali jen ti vybraní, dnes tam končí z velké většiny ti, kteří ,,ztroskotají" někde jinde.. Realita, za kterou mohou naši političtí představitelé, nikoliv mladá generace..
24. 03. 2010 | 19:53

ping napsal(a):

ono na to ma taky vliv, ze slevy v letacich zacinaji obvykle v patek. Dalsi moznost: nebude to tak zhave s tou spotrebou duchodcu. Vidim to na rodicich, staci jim kousek chleba a dva rohliky na den a neco k tomu. Mam spise dojem, ze mladi nemaji cas a tak zenou sve rodice duchodce do obchodu pro slevnene zbozi. Do duchodu nemam daleko, ale kdyz moje mama (75) zavola, ze je nejaka sleva tak holt ji musim nalozit a jet treba do toho blbeho kauflandu, proto, ze maji v akci zradlo pro kocky :-D
24. 03. 2010 | 19:54

monika napsal(a):

Jsem důchodkyně 62 letá, jsem na Facebooku a říkánku o důchodcích jsem včera večer četla-náramně jsem se bavila, a ve většině případů jsem si říkala, že je dobře, že mladí mají ještě smysl pro recesi. Bohužel / viz výše/, křupanem může být člověk v každém věku. Jak v Kauflandu, tak na Facebooku. Má zkušenost je, že v Kauflandu se s hroší kůží staví do uliček 2 maminky na mateřské dovolené, které si potřebují pokecat, nebo spřátelené rodiny, či bývalí spolužáci. Nevím, proč by skupina důchodců měla být diskriminována a měla chodit nakupovat jen dopoledne / jako černoši jen v horním patře omnibusu/. Jdou nakupovat tehdy, kdy jim to vyhovuje, protože dopoledne mají práci-vaří oběd. Stejně jako jsou jiní ve škole nebo v zaměstnání. Nenávist vůči důchodcům vyhrocují spíše politické strany, které už všechno rozkradly a teď nemají na volební kampaň, nebo média, protože se bláhově domnívají, že starší se už nedívají na televizi a nečtou noviny / m.j. Mladá Fronta Dnes zmenšila výrazně velikost písmen a TV velikost obrazu/. Pamatujte: Co jsme my, budete i vy, co jste vy, byli jsme i my. Recesi toleruji.
24. 03. 2010 | 19:55

StandaT napsal(a):

Bédo: vůči starým se nevymezuji a nestěžuji si na ně více, než na jiné (už se tu střetáváme delší dobu sám víte, že má frustrace se vybíjí směrem k paroubkovskému elektorátu :) ).

A až půjdeme do důchodu my sami, tak my sami se s tím budeme muset poprat. A jestli v té době budou věci, které nebudu umět používat, tak je používat nebudu. Přesně tak je na mě, zda budu žít ve velkém městě, na vesnici nebo zvolím městec. Mé vlastní stáří se bude odvíjet především od toho, jak se na něj připravím já sám - KAŽDÝ MÁME CELÝ PRODUKTIVNÍ VĚK na to, jak se na stáří připravíme - a taky od toho, jak vychovám své děti.

Jedinou výjimku, kterou uznávám je 80+ - pro ty změna systému přišla pozdě. Ale čerství důchodci měli 20let na to, aby zaregistrovali změnu a adekvátně zareagovali.
24. 03. 2010 | 20:07

Junior napsal(a):

babaliba
Ani nevite co bychom dali za zivot bez Kauflandu,sidlist a diskosek..
24. 03. 2010 | 20:08

JenTak napsal(a):

Pane Krůto klid.
Jedná se o naše zdraví.
Co nám brání abychom si založili vlastní skupinu přátel s heslem: "Jejich revírem je MHD, jejich obsazení sedadel je nejrychlejší, jejich neuvěřitelná omezenost s jakou stojí zásadně mezi dveřmi je vražedná - MLÁDEŽ"

Nám to ale za to nestojí, protože nejsme již mládež.
24. 03. 2010 | 20:26

babaliba napsal(a):

Pro Juniora
Mládež, která ještě nic nevymyslela, nevyrobila, nepostavila atp. bude vždy užívat to, co udělaly předchozí generace. Chápu, že se Vám to nemusí líbit, ale někde bydlíte, někam chodíte do školy, něčím se po dopravních cestách přepravujete, něco si oblékáte (i ty stroje, na kterých to bylo vyrobeno, byť v Číně, vymysleli nynější důchodci). Věřím, že vy budete shopni vymyslet a vytvořit lepší a hezčí svět, ale zatím jste to nestihli, tak užíváte plody naší práce. Plody té Vaší budou užívat další hloupoučcí puberťáci, co si nebudou schopni uvědomit, že bez Vás by byli nazí v trní.
24. 03. 2010 | 20:29

vlaďa napsal(a):

To není nic nového.Je mně 62 a moc dobře pamatuji na nevinné mládí a na domů přinesenou sprostou říkanku:
Dědeček a babička,ujídají chlebíčka!
Zabijeme dědečka a bude víc chlebíčka.
Zabijeme babičku,koupíme si ledničku.
Ani jsem za to nedostal,jen jsem musel našim povykládat svými slovy moudro "Dědova mísa" a bylo odpuštěno.
A dnes,věřte mi,jdu-li na pivo,sednu si radši mezi mlaďochy,pokud si mohu vybrat.Tam se člověk dozví vždycky něco nového :) mezigenerační problém veškerý žádný...a ještě posbírám rady o PC.
24. 03. 2010 | 20:36

já napsal(a):

A divíte se jim? Jak se chovají ti naši zvolení zastupitelé - politici? Jsou to ve velké míře lidé středního i staršího věku a chovají se, mluví a jednají jako ti nejhorší frackové. Jak si chcete vynuovat úctu, když mladí vidí a slyší, to co vidí a slyší?
24. 03. 2010 | 20:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jak tak čtu jednotlivé příspěvky, došel jsem k názoru, že mdlého rozumu je zdostatek ve všech věkových kategoriích.
Aspoň jeden jednotící prvek v naší společnosti je a zdá se dokonce, že je dominantní. Zde tedy opravdu generační konflikt nehrozí.

To jednoho potěší.

Mějte se.
24. 03. 2010 | 21:04

Junior napsal(a):

babaliba
Je to tak s tim nic nenadelam a ani nechci.Skutecnosti ale zustava ze dedime planetu a spolecenske klima v ne zrovna nejlepsi kondici+ legendarni deficit.Pravdepodobne nebudem lepsi ale na nejake mentorovani nejsme /nejsem/moc zvedavy.Tezko brat vsechny nase predchudce jako neomylne autority.Jsou to stejni hlupaci a sobci jako jsme a budem my.Kdo ty dluhy nadelal?Kdo mlcel ke vsem spatnostem?Kdo se nas snazi okrast v politice a bussinesu?
Takze uctu ano ale je za to ze jste "TO" prezili .Obdiv a respekt asi ne..ale jak rikam nebudem lepsi..
24. 03. 2010 | 21:06

Targus napsal(a):

To Michal Macek:

Vážený pane, patříte do typické podskupiny dnešní střední generace oplývající sebestředností a pohrdáním ke svému okolí, kterému zrovna nemusíte lézti do řitního otvoru, spisovněji řečeno análu. VY jste skončil šichtu, VY jste usedl do rodinné vochcávky, VY jedete na víkend, VY si chcete narvat v Kaufu kýbl s°ačkama pochybné kvality, abyste mohl po dva dny narvávat pajšl a prdět na VAŠEM hajzlíku. Za VÁMI je hromada VAŠEHO hnoje a první živoucí tvor je za VÁMI až o tři vesnice dál.
Jsou to ti samí neurvalci jedoucí po D1 v levém pruhu troubící blikající a řvoucí nadávky, že si je dovolil kdosi omezit na jedno sto třicet místo "povinných" sto šedesáti, aby pak kvákali kraviny při horkých chcankách z automatu na poslední pumpě před exitem k chatě, jak si dovolil "zasranej tirák" v pátek předjíždět Avii, když zrovna ONI jeli na vejkend.
Ano, založte si stranu a prosaďte zákon, aby "zbytečné kamiony" mohly jezdit jen a pouze každé liché úterý v měsíci, aby "překážející" důchodci mohli do Kaufu jen od šesti do osmi ráno, a budete mít klid na duši a VAŠE ego poroste o jeden metr vzhůru.
Jak řidiči kamionů, tak i důchodci jsou přece podřadnou sortou, která jen zabírá místo na slunci těm lepším, hezčím, úspěšnějším, mladším, bohatším.
A nemažte se s tím, zakažte rovnou důchodcům odpoledne vystrkovat rypáky z baráku, aby nekazili povětří.
Není přece možné, aby po VÁS někdo mohl chtít tu nejjednodušší věc na světě, když už jste tak vytížený, že VÁS spasí ušetřených deset minut v Kaufu. Otevřít hubu a hezky nahlas, aby to ti nahluchlí a přestárlí dementi slyšeli, pronésti větu:
"PROSÍM VÁS, uhněte mi, já spěchám na víkend a nechci vás praštit tím narvaným kýblem do toho vašeho chcípáckého těla, abyste pak náhodou nedojili tu MOJI zdravotní pojišťovnu".
Jak prosté, milý Watsone, huba je k tomu, aby se užívala, nejlépe pak ke zdravení starších a ke slušné a uctivé konverzaci s nimi.
Po následném projetí a poděkování VÁM bude zajisté odměnou úsměv na tváři těch starých a často již nemohoucích lidí, jakož i dokonce odpověď:
"Prosím,rádo se stalo."
A možná tak dva roky, před tím, než začnete překážet VY těm mladším a frikulínovatějším, zjistíte, že VÁM ty odpovědi dědků a babek dělají dobře.
24. 03. 2010 | 21:10

Pípa napsal(a):

Až mlaďoši dokáží to, co starouši, tak ať vykřikují. Nebýt staroušů, tak nemají co poslouchat (hudbu), na co se dívat (filmy), v čem bydlet (sídliště), kam chodit tancovat (kultůráky), kde jezdit (D1), atd. Co oni dokázali? V hudbě jim to natře zombie Gott a Vondráčková, Greenhorni, Olympic, Nedvědi, atd., filmy od Svěráka, Menzela, Buriana, atd, jdou pořád dokola, D1, je jediná spojnice a metro v Praze je dopraví do hospod v centru a pak domů na Jižňák. Až něco dokáží, tak ať si vyskakují. Maminka jim utírala zadek do 16 ti, potom je zaměstnali omylem jako "čerstvé", dostali kurz asertivity, dali jim čas na internet a teď prudí.
Jinak mám mladé rád a oni mě také, zatím (je mi 65 a dnes jsem to na svém GSu dával). A penzisti visící na vozících v samoškám mě štvou také. Vzpomínám na svého švagra, kterého také štvali a tomu bylo 79, válel na počítači, do poslední chvíle cestoval (naposledy Hongkong v 78) o kterém natočil film a na počítači sestříhal a ozvučil. Holt nemělo by se paušalizovat.
24. 03. 2010 | 21:12

Targus napsal(a):

To Junior:

Máte smolíka, mladej. Ti dědci a báby ploužící se po suproších ty dluhy nenadělali.
Ptejte se fotrů a muter Vašich rovesníků, pokud víte, co to slovo znamená.
Vy už jste viděl v Kaufu nějakého milonáře, který nota bene zbohatl tunelem? Já teda ani jednoho.
A kdo držel hubu, krok a řadu? No jistě, osmdesátileté báby určitě těžko, tentokráte se můžete obrátit na fotry vlastní a zeptat se, jak to, že nepáchali hrdinské činy.
24. 03. 2010 | 21:15

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,klid,piánko,piánko,když se toho dožíjí,budou jednou taky staří a budou na tom ještě hůř,protože lidstva přibývá,tím se jim "zmenší místo na slunci."Čas stejně měří a je jediný spravedlivý.Tužka s úsměvem pro staré i mladé bez rozdílu.
24. 03. 2010 | 21:18

StandaT napsal(a):

Targusi: ano, my nejsme lepší než naši tátové. Měli jsme 20 let na to, abychom tuto zemi zvedli z kolen (ekonomických, ale i morálních) a postavili ji zpět na nohy. A to jsme nedokázali. Ale ti mladí vidí nejen naši neschopnost a naši morální nedostatečnost (ti vaši milionáři a držhuby), ale oni vidí i vinu našich tátů - vidí i ty, kteří tuhle zemi na ty kolena dostali.

A pokud my nepřiznáme naše selhání, ale stejně jako to neudělali oni, pokud budeme taky bez sebereflexe, zachovají se mladí k nám s úplně stejnou přezíravostí.

Targusi, ztrátu úcty nepřinášejí ani tak chyby a slabost, ale neochota si ty chyby a slabost přiznat. A my (jako generace) jsme na nejlepší cestě si to u těch mladejch beznadějně posr.. taky.
24. 03. 2010 | 21:35

Admirál napsal(a):

Není ani tak zajímavé, že se mladí vymezují proti starším, snaží se bořit a dehonestovat vše, co se jim zdá omezující.

"Na přechodu pro chodce
drtí Tatra důchodce.
Drtí, drtí, drtí,
důchodce se vrtí."

Taky jsem zpíval.

Pokud by to tak přestalo být, bylo by to na pováženou.

Na pováženou však v tomto případě je, že se na tomto zákldě (negativním) organizují.

Máme se na co těšit.
24. 03. 2010 | 21:40

babča napsal(a):

Já teda se těm mladejm a úspěšnejm divím co vlastně tam v tom Kauflandu ráno i večer dělaj?Chi chi...
24. 03. 2010 | 22:05

Maryfox napsal(a):

Michal Macek
Pro mně jsou postrachem nikoliv pomalí důchodci,ale zlostní neurotici a nesnášenliví podivíni, jako jste vy.Co je komu do vaší pracovní doby a vaší touhy zrovna v kauflandu rychle a výhodně nakoupit.Každý má stejné právo jako vy, nakoupit kdy se mu zlíbí a co se mu zlíbí.Ti, kteří si myslí,že mají větší právo na pohodlí jsou obvykle ohleduplností a slušným chováním nepoznamenáni.Když se mi zdá obcho příliš plný,jdu jinam, nebo přijdu jindy.Taky bych velmi zvažovala, jestli mým přítelem může být někdo,kdo předbíhá,vráží do lidí a křičí na chudáky, kteří trpí stejně, jenom důstojněji.
24. 03. 2010 | 22:10

Targus napsal(a):

To StandaT:

Nedejte se vysmát Vážený a milý Stando, plácáte tu neskutečné 3,14-čoviny.
Tady nikdy a nikoho ani nenapadlo, aby něco odněkud pozvedával. Dokonce ani Největšího pravdoláskaře na světě - Vencu Veškrnu. Takový to byl komunistobijec a pak se člověk dozvěděl, že dostal v restitucích málem půlku Prahy. Fuj, pane.
Možná, že Vy máte pocit, že jste něco projel. Já ten pocit nemám, pokud tím nemyslím neodolatelnou chuť vejít s kalašnikovem a deseti plnými zásobníky do parlamentu v době, kdy je tam zrovna plno, a udělat z něj přípravnu fašírky.
A naše generace má stejný procentuální počet vyžírků, bonzáků a netáhel, jako kterákoli jiná generace kdekoli jinde na světě. To se jen občas ve vypjatých situacích najde pár zblblých idealistů, kteří mají tu smůlu či štěstí, že se pak o nich následně říká, jací to byli zásadoví lidi, protože udělali to a to. Nikdo ale nemluví o tom většinovém procentu parchantů, zrádců, lumpů a prolhanců, kteří se vezli v jejich stínu, lezli po jejich hřbetech, když už chcípali a řvali na plnou hubu o ideálech a velikosti doby.
Jestliže jsou ti dnešní mladí, kteří tu kušňují o projedené budoucnosti a důchodcovských vyžírkách, tak dobří, nechť si vyhrnou rukávy a pustí se do díla, abychom se my ještě dožili dne, kdy budeme moci říci, ano, vy mladí jste to na rozdíl od nás dokázali, dali jste nám na frak a vybudovali jste z rozvrácené země ráj na zemi.
Zdědit haciendu s korytem plným žrádla není žádná zásluha. Zasluhou je takovou haciendu vlastníma rukama postavit.
24. 03. 2010 | 22:39

Beník napsal(a):

Tak a já teď budu trochu psát něco proti těm důchodcům. Mohu si to dovolit, bude mi letos jedenasedumdesát let.Mnoho si my staří zaviníme sami. Proč? Posledních dvacet let šla technika strašně dopředu. Dříve o počítačích téměř nikdo nic nevěděl.První mobil byl jak nákupní taška a vrchol techniky /u nás/ byl žigulík. Mnoho z nás starých to tempo nezvládlo.Stratily zájem o dění, neumí pracovat /alespoň trochu/s počítačem, mají problém s obsluhou mobilu, možná přestali číst, zkrátka ujel jim vlak. A tady je asi první chyba těch mladých. Kdo z nich byl ochoten trpělivě dědkovi pomoct orientovat se v tom novém a strašně ryhlém pokroku.Kdo řekl, počkej dědo, já ti ukážu co všechno na počítači se dá dělat. Možná je to tak trochu snaha mladých ukázat těm starým, jak ti mladí jsou dobří, co všechno umí, jak jsou vzdělaní/někdy mám pochybnosti/.Donedávna jsem si svoji firmu řídil sám. Pak jsem ji předal synovi, ale do firmy chodím dál, "rozdávat moudra". Nemám pocit, že bych nebyl vítán těmi mladými.V některých příspěvcích se objevuje názor, že za to může minulá doba. Ne nemůže,nehledejme pořád chybu v komunistech.Někdy mě připadá, že kdyby tu komunisté nebyli, tak si je musíme vytvořit, ať máme různé trable a nedostatky na koho svádět.Většinu těch malérů jsme si vytvořili sami. Stejně tak je to i s mladými. Jsou odrazem nás všech, bez ohledu na to, jestli je nám padesát nebo sedumdesát.Nikdo jiný je nevychovával, jenom my, nikdo jiný jim nedává příklad jak žít, jenom my.Nejsou to děti z vesmíru "vyráběli" jsme si je v našich postelích jenom my.
24. 03. 2010 | 22:48

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den, smazal jsem jeden nenávistný text a jednu hrubě urážlivou reakci na tento text ("lidský zmrd"). Takové texty jsou v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
24. 03. 2010 | 22:50

pavla napsal(a):

Nevím, proč si kdekdo stěžuje na mladé. My jsme je snad vychovávali, takže vina je na nás. Protože ikdyby byla společnost kolem nevím jak špatná, tak pořád základ morálky je v rodině. Tam, kde se od malička děti vedou k úctě ke starším a starým lidem, tam může okolí působit jakkoliv, a přesto se mladí budou chovat slušně. Ale pokud doma děti vidí, že tatík je hazlík, který kdykoliv kohokoliv podrazí, jen aby z toho měl sám prospěch, že je pro něho každý druhý vůl, on sám je Pán Bůh, všude musí ukazovat, že je někdo, protože má to a ono, děti, aby nevypadaly ve škole jako chudáci, tak se jim místo lásky podstrkuje pouze materiálno, tak jak pak z těchto mladých lidí může vyrůst člověk vážící si stáří či života vůbec?
Morálka společnosti je špatná, ale ta byla i dříve, protože se udávalo, do KSČ nalezli lidi kvůli svému prospěchu, a přesto rodiny dokázaly ty slušné lidi vychovat. Bohužel mnozí z nich opravdu zparchantěli vlivem náhlého nepoctivého zbohatnutí - ti poctiví většinou zůstali stejní, protože si byli vědomi úsilí, které museli obětovat pro to zbohatnutí, či jen lepší život.
Je mi taky smutno, když vidím, jak se se starými lidmi zachází. Vím, že je někdy s nimi těžké pořízení, ale měli bychom si uvědomit, že nikdy nevíme, jak se budeme jednou chovat my. A to, co svým příkladem nyní vkládáme do svých ratolestí, tím nám jednou ony oplatí.
24. 03. 2010 | 22:53

StandaT napsal(a):

Targusi: Vlastně až touto Vaší odpovědí jsem si uvědomil, že jsem si spletl nick (taky se blížím ke stáří), myslel jsem že oslovuji jiného diskutéra.

Takže nic. Sorry. Zapomeňte.
24. 03. 2010 | 22:54

feromon napsal(a):

Všichni víme, že současný penzijní systém a zdravotní péče je LETADLO, které za několik let dříve či později spadne. Nebudou na něj peníze.

To je jasný fakt, protože důchodců přibývá a jejich nemocnost je s postupujícím věkem vysoká.

Mladí velmi dobře vědí, že důchod mít nebudou, anebo jen velmi malý a makat budou minimálně do 75 let, ale přesto musí fedrovat tučné daně (které se ještě budou výrazně zvyšovat) ze své mzdy/platu/zisku do motorů k Zemi letícího solidárního LETADLA.
(Helmut Schmidt - vy starší jej znáte jako bývalého německého politika ze SRN - sám nedávno řekl, že do důchodu by se mělo již začít chodit až po 70desáti letech).

Na stáří mladí nic neušetří a z čeho taky, když je stát pěkně voškube na sociální výdaje - viz mandatorní výdaje rozpočtu. Lidské tělo bude zkonzumováno prací aniž by dosáhlo odpočinku a péče na níž majitel tohoto těla celých padesát let solidárně jako blbec platil. Nepěkná vyhlídka oproti tomu jak si nyní důchodci užívají a jak se ještě zlobí, že v době krize se nebudou valorizovat důchody (neboť si na tučné valorizace zvykly).

A to chtějí staří po mladých, aby měli děti. Do doby, jež přinese pád LETADLA se děti nehodí, jsou zbytečnou přítěží.

Je to spravedlivé? Není. Mládeži dříve či později nezbývá než se přizpůsobit:

a) vlastní děti nedělat - jen nyní dítě stojí do 18cti let 1,500.000,- Kč na to, aby se řádně vychovalo. Za několik dalších let to budou už dva miliony. Jsou to vyhozený peníze, čas.

b) kupovat zbraně. Ano až LETADLO spadne bude každý náboj dobrý. Do té doby je nutné se připravit na boj.

c) sabotovat nefunkční systém - každý z Vás si pod tím může představit cokoliv - to bude programem radikálních skupin.

d) stát obrat o co nejvíc to jde - stát je největším zlodějem, nepřítelem. Nepřináší nic dobrého, jen další zadlužování pro tzv. sociální blahobyt (prožrání budoucnosti). Naopak proti státní síle určitě přijde někdo s myšlenkou, že nutné vyvinout protisílu.

e) pro boj v konečné fázi se rozhodne, že je nutné přinézt oběť vlastního života.

Pane profesore Možný také se těším na dobu až LETADLO se střetne se Zemí. Ta doba nastane za dvacet až třicet let. Vy tvrdíte, že své udělá v Evropě příroda, já si myslím, že se k tomu přidají výbušniny. Úcta k životu důchodce v té době bude na nule.
24. 03. 2010 | 22:55

Martin napsal(a):

Nenašel jsem tu moc komentářů za mladou generaci takže sem něco málo napíši. Je mi 20 let a studuji vš humanitního zaměření. Jsem ve skupině výše zmíněné z následujících důvodů. Za prvé: pro většinu lidí v této skupině jde o recesi, za druhé: dost si tu pletete pojmy- důchodcem se zde myslí osoba staršího věku, která otravuje život lidem kolem sebe a zaštiťuje se svým věkem a zásluhami. Mládež jako taková není proti starým lidem. Co se zásluh minulých generací týče... Mládež na středních školách a mládež, která má vzdělanější rodiče ví co se dělo a dokáže ocenit.
Vysvětlení proč se mládež chová podle některých špatně je třeba hledat jen a jen u rodičů.
24. 03. 2010 | 23:14

Beník napsal(a):

Beník
Martine, Martine,
jako mluvčí mladé generace teda"nic moc".
..důchodce je osoba staršího věku..- to většinoiu bývá, žádný objev ... která otravuje život ostatním lidem.. alespoň pár příkladů- chodí pomalu, zavazí v supermarketu u pokladny atd.Já dám nějaký příklad. Skupina mládenců se v noci baví řevem na ulici a radostně rozbíjí láhve od
rumu/vyber si dle libosti jinou láhev/. Parta mládenců přepadne starou bábu nebo dědka trochu je zmlátí /někdy i trochu podřeže/ a sebere ten valorizovaný důchod. Nechtěl jsem takto polemizovat s Vámi,tento způsob mi trochu vadí, ale na vaše moudra jsem nenašel jinou formu.
24. 03. 2010 | 23:31

Targus napsal(a):

To feromon:

Obávám se, že výpary feromonů Vám způsobily nevratná poškození důležitých mozkových center. Proto naprosto nemá cenu zde rozebírat Vaše výpotky. Snad jen maličkost - Vy víte, která měna či něco jiného a drahého nemůže zdevalvovat či jinak ztratit hodnotu?
A zkuste popřemýšlet, i když to bude bolet, proč náš Pan Prezident Václav Veliký, toho jména Druhý - zvaný Neomylný, se rozhodl (samozřejmě zcela správně,že?) rozpustit (česky řečeno ukrást) nemalé přebytky na důchodových účtech státu k vyrovnání olbřímích rozpočtových děr ve státním rozpočtu?
24. 03. 2010 | 23:41

vlaďa napsal(a):

Juniore:
Být lepším by člověk,když už žije,měl aspoň chtít.Určitě Vaší generaci něco dlužíme. Empatii,čas a zase čas...bojím se to říct...mnozí mladí ani neví,co je rodičovská láska(tam patřila i občasná facka) - to jistě chyba vaší generace není.Kdo ty dluhy nadělal se ptejte výš,až nejvýš.Ti,co celý život vydělávali na živobytí,dluhy většinou nemají.

Nám toho rodiče také moc nenamluvili.Vzpomínám na mladé roky koncem 50-tých let,když jsem jezdil 2xtýdně do Uh.Hradiště do hudebky.Mamka mně vždycky připomínala,ať nechodím kolem budovy věznice,ale jen po druhé straně ulice.Tušil jsem už tehdy,že se tam děje něco o čem se s dětmi nemluví,staří si občas mezi sebou něco vystrašeně povídali,kolektivizaci vesnice nelze zapomenout.Až teprve nedávno spatřil světlo světa dokument o té staré věznici a já až v penzi pochopil,jak to vlastně měli rodiče a dědečci těžké.Věnujte tomu pořadu tu hodinku,stojí to za to,většinou různým kravinám člověk věnuje mnohem víc.Filmek vypovídá nejen o nás všech,ale i době ve které žijeme.Buďme čímkoliv,jen ne hlupáky a sobci.Ti staří,co už nežijí,si to nezaslouží a mnoho žijících také ne :)
http://www.ceskatelevize.cz...
24. 03. 2010 | 23:45

Targus napsal(a):

To Martin:

No potěš tě klobásou. To teda má dnešní mládež hodně špatnou rozlišovací schopnost, když je každý starší rovnou důchodcem.
Co se já pamatuji, když mi bylo dvacet, byl u mne dědkem každý, kdo měl více, než třicet let.
Nazývat ho ale důchodcem bych se neodvážil, protože bych při vyslovení takových hovadin strávil dosti krátký zbytek života v kotrmelcích.
24. 03. 2010 | 23:47

Rumcajs napsal(a):

Tahle neúcta a pohrdání starými lidmi byla dycinky pane Krůto. Akorát, že za totáče neměli dnešní důchodci internat, jinak by jste se od nich dočetl zhruba to co dnes.
24. 03. 2010 | 23:59

pavla napsal(a):

Beník: Ale já myslím, že to Martin napsal dobře. S některými staršími je to opravdu tak, protože si myslí, že kvůli stáří mají právo na vše, nadávat, předbíhat. Ale je taky na mladých, aby i tyto starší uměli přivést k lepšímu jednání. Například pomoci starým lidem odnést nákup, pustit je u pokladny před sebe. Dělám to tak a můžu říct, že ikdyž by zpočátku chtěli být nepříjemní, tak se nakonec usmějí a poděkují. A myslím, že dobrý pocit mám pak nejen já, ale i oni. Chce to jen trochu trpělivosti. Učila jsem to vždy i naše děti a musím říct, že mi bylo vždy mile u srdce, když mě potkaly starší sousedky a vykládaly, jak mám hodného kluka, že jim vždycky pomůže a je velice slušný.
25. 03. 2010 | 00:02

Martin napsal(a):

Pro TARGUS a BENÍK
Osobou staršího věku je obvykle chápana osoba v důchodu pokud to musím rozepisovat a vysvětlovat. Kupodivu osoby starší 30 let pro nás dědci nejsou. Otravnost se myslí vzpomínání na zlaté časy ( každá generace má asi na mysli své vlastní zlaté časy), řvaní po malých dětech,neochota cokoliv chápat a paranoia vůči mladým.
For BENÍK přečetl jsem si ještě jednou svůj komentář a zdá se mi, že mi odpovídáte na něco co jsem nenapsal.. To že jsem rozepsal co pro mládež znamená pojem důchodce a že jsem zřejmě minul - dobrá tedy znovu. Slovo důchodce má mezi mládeží ( jak vy ji zřejmě chápete) negativní význam. Důchodcem se ( i ve skupině na facebooku) myslí určitá sorta lidí - ne všichni.
Co se oné mládeže týče ( myslím tu, která ničí s alkoholem v ruce co na ulici najde) z té se stanou další "důchodci".
P.S.: Rozlišujte prosím když píšete o mládeži koho máte na mysli. 15-18, 18+?
25. 03. 2010 | 00:08

ali napsal(a):

I u nás je domov důchodců..důchodci jdou po obědě na nákupy a zrovna v ten čas mají děti ze ZŠ také pauzu, tak běží do obchodu pro něco. Chraň pánbůh, aby 10,12,14 leté děti stály už u kasy a zrovna přijel důchodce. Prorazí si cestičku dětmi až ke kase, žádné prosím, děkuji, ale uhni, popřípadě přidá i nelibý přívlastek. Zastanu se dětí, slušně důchodci vysvětlím, že ty děti tam byly dřív, ale kdyby poprosil bylo by to krásné. Dostanu taky držkovou o neúctě ke stáří a něco o modré pakáži.
Pak zaplatí jde ven a tam si povídají hodinu s dalšími důchodci, jak jsou chudí a jaká je mládež. I to je kolorit velmi, bohužel velmi častý...aspoň tady. Má někdo podobné zkušenosti?
Chodím na návštěvu k paní, které je 98 let. Nikoho nemá, přežila 2 světové války, manžela a své dvě děti. Nemá nic, jen jeden pokojík v DD, tak tam občas seběhnu. Je to paní s vitální chutí, totálním salámovstvím na cokoliv a slušností, která se vidí již jen ve starých filmech. My jsme ti, kdož vychovávají naše děti a na nás záleží, jak se budou chovat k nám. Inu jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá..
25. 03. 2010 | 06:45

junior napsal(a):

vlaďa
Mate pravdepobodebne pravdu.Na filmek urcite kouknu.
25. 03. 2010 | 07:21

Olga napsal(a):

Všechno je o lidech jedntlivcích. Přikláním se k : Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Opravdu si hodně zaviňují důchodci sami svým konáním. Všichni, tedy i důchodci by měli být ohleduplní. Důchodci by si měli vzít příklad třeba z babičky , kterou nám popsala Božena Němcová. Pěkný den
25. 03. 2010 | 07:29

Junior napsal(a):

Targus
S tim hrdinstvim je to fak tezky a opravdu to nemuzu nikomu vycitat.Jak uz jsem psal -nebudu lepsi.S cim nesouhlasim je ta vec s tim tunelem.Vytunelovat se da nebo spis dalo jen neco co nikdo nehlidal.To je vetsinou neco bez majitele nejcasteji pod spravou statu.Dovolim si predpokladat ze i vy touzit po tom aby za vas vse hlidal stat .Ten hlida spatne a vytvari ty tunelarske prilezitosti.To si prosim uvedomte jeste je cas.A podil dedecku a babicek bohuzel vydim taky.Hlavne v tom ze ,obecne receno se moc nestarali o to jak se veci maji a o sve vzdelani a budoucnost se starali hlavne u TV NOVA.
Kazdodene to pak vidime jak davy s prominutim "gerontu"jasaji nad tim kolik penez jde na sport /a tam mizi-to je ten tunel/a na subvence kultury /muzikalu pochybne kvality - o prinosu vazne pochybuji/.
25. 03. 2010 | 07:31

Béda napsal(a):

ali,

když vidím předsedu ODS, arogantního Mirka a předsedu ČSSD Jirku, musím vám nechtěně zčásti dát za pravdu. Ani si nechci představit, co z těchto dětí svých rodičů jednou budou za arogantní a bezohlední důchodci.

P.S.: řekl bych to asi takhle. Své stigma necitelnosti a bezohlednosti vůči okolí si každý nese sám v sobě. Tak jako jsou někteří mladí slušní a jiní nevychovaní, jsou slušní a nevychovanci i mezi důchodci.

Řekl bych, že špatní nejsou důchodci jako sociální skupina. Špatní jsou jenom omezení a bezohlední lidé - ať důchodci, podnikatelé, mládež ...
25. 03. 2010 | 07:36

Admirál napsal(a):

ali - tady to, co píšete není o důchodcích ale o blbcích a hulvátech. Ti lidé se hulváty nestali odchodem do důchodu, ti lidé byli na 99% hulváty celý život.

Není jim pomoci.

A jak sama píšete, existují jiní důchodci a nebude jich zrovna málo, před kterými člověk bez váhání smekne.

Tak proč hodnotit celou skupinu podle nějakého staršího hulváta?

Ti, co se k důchodcům jako ke skupině vážně vymezují p. Krůtou popsaným způsobem, jsou na nejlepší cestě dorůst do podoby těch, proti nimž se vymezují.
25. 03. 2010 | 07:43

venceremos napsal(a):

to je ta mladez vychovavana timto zvrlym mafiansko tunelarskym, asocialnim rezimem,ve ktere je slusnost, poctivost solidarnost, moralka a empatie utlacovana na ukor bezohlednosti, konzumu, chamtivosti,devastace temer vseho pocinaje zivotnim prostredim, konce moralkou a mezilidkymi vztahy. To je ta mladez, po ktere ODS tak blazi a tesi se, az jim doroste, aby jim pomohla udrzet se u koryt a dale devastovat tuto zemi.
25. 03. 2010 | 08:12

babaliba napsal(a):

Nějak se nám ta debata posunula. Vyjádření mladých, citovaná v blogu autora, nebyla k případům hulvátského chování některých starých lidí. Mladí se nenávistně vyjadřovali o vlastnostech starých lidí, které jsou součástí fyzického stáří, například pomalost v pohybu i myšlení, problémy se čtením nápisů na výrobcích a podobně. A je známkou mimořádné hlouposti, pokud si nejsou schopni uvědomit, že ve stáří budou na tom fyzicky stejně.
25. 03. 2010 | 08:14

zdesta napsal(a):

Já už jsem v důchodu taky nějaký pátek a mladou generaci nijak nezatracuji.Generační problém není nic nového.V pubertě jsme poslouchali Bill Halleye,Beatles,Swing a rodiče zvyklí na dechaznu, obraceli očí ve sloup.Druhou starostí bylo splašit bony a v tuzálu si koupit džíny etc.Otázkou zůstává jak se mění sociální vztahy a reakce na ně.Někdy přemýšlím co jsem se v poslední době o sobě dověděl. Jsem socka,simulant který otravuje lékaře,vyhazuji léky do popelnice,lenoch který se neumí postarat o prožití důstojného stáří,spoluautor komunistické totality,stále kňučící vychcánek,který se za komoušů flákal a dokonce zlomyslný a nerudný stařík,který záměrně zavazí v supermarketech v MHD a jinde.Dokonce se v rámci korekní diskuze dozvím,že už bych měl chcípnout,aby zde bylo lépe. Jak má potom reagovat určitá část mmladých na takový" "vyšší stupeň"kultivované civilizace.Navíc má ve svém názorovém pojetí dost příkladů v příslušnících střední generace.Zdejší diskuzní prostor není vyjímkou a mohl bych jmenovat některé bojovníky proti důchodcovskému hnusu.Přeji všem příjemný den.
25. 03. 2010 | 08:21

Béda napsal(a):

zdesta,

zkusme si hypoteticky představit situaci o nějakých padesát let později. Vlivem nízké porodnosti a prodlužování věku bude podíl důchodců v populaci mnohem větší nežli dnes. A těmi důchodci bude současná mladá generace. Co myslíte, jak to bude vypadat? Budou mít současní mladí stejně negativní názor na důchodce ve svém důchodovém věku, jaký má velká část z nich nyní?
25. 03. 2010 | 08:29

irinek napsal(a):

Možná je to trochu od věci,ale uvedu jednu zkušenost: Je to pár dní,kdy Česká (veřejnoprávní!!!) televize odvysílala kraťoučký pořad s názvem ,tuším,"Jak to vidí děti",kde padla otázka,kdo to jsou ti nezaměstnaní.Pár odpovědí:"To jsou ti,kteří jsou líní..."."Jsou to lidi,kteří v zaměstnání špatně pracují a tak je zaměstnavatel musí propustit..." .A tak podobně další. Ptám se,pane Krůto,neboť máte s televizí bohaté zkušenosti, k čemu takový pořad slouží? Ty děti jsou zjevně záměrně oblbovány a lze se divit,že jednou z odnoží takových ataků je i pěstovaná nenávist k důchodcům,kteří jim,podle jejich přesvědčení,užírají nejen chlebíček,ale hlavně tu zlatou budoucnost.
25. 03. 2010 | 08:29

neo napsal(a):

zdesta,

to je především v lidech. Nejde o to jestli jste mladý, starý, gay, žid, levičák, pravičák, socka či miliardář...

Jsou důchodci, kteří jsou na zabití a jsou tací, kteří jsou naprosto v pohodě.

V MHD je rád pouštím sednout, pomáhám do schodů z taškama nebo i jim samotným, s tím jsem nikdy problém neměl, ale najdou se i lidi, co se vytasí ZTP průkazkou a dožadují se uvolnění místa,ačokli hned vedle je místo volné.

Také jsou důchodci,kteří si věčně stěžují na nízký důchod a vysoké ceny a i tak neustále nakupují a nejsou líní oběhat 5-6 obchodů, než nakoupí nejlevnější nepotřebné množství zboží v akci.
25. 03. 2010 | 08:34

Ivan Hochmann napsal(a):

To je nápad pane krůta.....

Ptát se :"Kde se tady vzali?"
Ty naše dětičky!

Když už hovoříte v 1.množném - tak si také odpovězte!
Zase chcete tvrdit,že že jste si ty parchanty vychovali jen tak ?,- vlastním nedopatřením?
Že by jste neznali úhelné kameny výchovy dětí?
Nebo už vaši rodiče stáli za hovno?
Prý nebudeme to svádět na komunisty!Jasně - tak na koho?
Vždy je někdo za něco odpovědný,i když se to tady v Česku tak nevnímá a nenosí.

Jakou část viny má komunistická škola?Ta tisíce bolševických bastardů,kteří nám srali do hlav ty hnusné hovadiny,namísto citové výchovy,úcty k hodnotám,úlohu cti v životě jedince.O principech a prioritách?

Vy jste někdy slyšel podobné věty od někoho z učitelů?
Asi jen od pana Herce Smolíka ve starodávném filmu.

Co se mají naučit fagani od svých ožralých přitroublých podržtašků,posraných z každého problému ,který si sami přivodí?

A vůbec....
Nejsem si jist,že je vše tak černé.
Kam chodíte nakupovat?
Já teď byl dosti častým hostem v Bohunickém Campusu a přidruženém Tescu.Ano je tady mládeže plno.
Universita,školy,studovny,centra výuky......
Všímám si těch tváří kolem.Jejich vystupování, vzájemných gestikulací.

Proč se nejdete podívat na koncert folku,country.Byl jste někdy na Spirituálech,Nedvědech?
Díváte se někdy na televisní církevní vysílání?

Nelze nevidět oduševnělost oněch tváří a úctyhodné chování oněch mladých osobností - zjevně vychovaných.

Každému co jeho jest.

Naštěstí máme volbu.Nevšímáme si(my rozumní a slušní lidé)zdegenerovaných parchantů,sprostých nevychovanců,povětšinou dětiček komunistických ožralců a debilních škůdců.
Je jiná otázka jaké množství a poměr ve společnosti je ještě akceptovatelný.
Pravdou je,že i pro mne je norma už dalece překročena.

Mohu Vám pane Krůto ale pouze doporučit,že článkem s takovým obsahem plným otazníků a žádnou odpovědí jen přilejete oľej do ohně.

A vlastně mají pravdu.V podstatě jsou důchodci v tomto státě nepřející.
Bodejť.
Co byste komu přál se svým sprostým,ubohým důchodem ?
Ani se jim nedivím.Pakáži!

Ivan.
25. 03. 2010 | 08:35

neo napsal(a):

irinek:

děti bývají dosti upřímné, takže to řeknou naplno bez ohledu na společenská tabu.
25. 03. 2010 | 08:37

Roman napsal(a):

Důchodci mi nevadí. Vadí mi vyčuránkové s mobilem u ucha, volající své polovičce co vidí v regálu a jestli má koupit jeden, nebo dva rohlíky, atď. Nakopnul bych je do prdele. No a nejvíc ze všeho mi vadí debilové, kýchající a kašlající u pečiva. Za to bych pokutoval.
25. 03. 2010 | 08:39

Terry napsal(a):

nick y napsal(a) 24.03.2010 18:41:02:
Co jim to my "dříve narození" připravujeme za život?

Novodobá VINA nás "dříve narozených" je, že po "sametové" revoluci (třeba se někdy dozvíme, PROČ musela být sametová) jsme dovolii našim "demokratickým" politikům nechat ROZKRÁST, VYTUNELOVAT teno stát.

Jen připomenu:
1) před rokem 1989 měl tento stát vysoce přebytkový důchodový účet, který "skvělý" ministr financí "profesor" Klaus zahrnul (= rozpustil) do státního rozpočtu
2) při "skvělé" privatizaci se vytunelovalo cca 700 miliard Kč, to, co se získalo, zahrnuly Klausovy vlády do státního rozpočtu, a "díky" tomu byly rozpočty celkem vyrovnané a byla nízká inflace
3) díky špatným zákonům a legislativě se toto rozkrádání dělo beztrestně
4) na opakovaná oddlužování krachujících bank a pojišťoven se vydalo cca 600 miliard Kč
5) na prohrané arbitráže stát "vyflajzl" další desítky miliard Kč (a stále není konec!!)
6) Jak se potrzuje, státní moc je spojena s mafií (plukovník Kubice měl PRAVDU! a proto musel odejít), bytní korupční prostředí (ČR se neustále propadá v hodnocení korupce)
7) V politice se začali prosazovat arogantní, bezpáteřní, amorální, sprostí, hulvátští jedinci, jejichž jediným zájmem je NAHRABAT SI.
8) O "nepřizpůsobivé" se stát stará víc než o slušné.

atd atd

Toto VŠE (všechny tyto ŠKODY, materiální a hlavně morální) způsobili naši skvělí "demokratičtí" politici (vlády, zákonodárci), ať z nekompetentnosti (či absence vlastních morálních hodnot) nebo záměrně.

Cituji z článku Jan Keller: Dva druhy pravicových voličů (http://www.blisty.cz/2010/3...):
...v čem je rozdíl mezi nedemokratickými a demokratickými systémy. Že nedemokratický systém je takový, kde občané mají strach z mocných. Demokratický systém je takový, kde vláda a mocní mají obavu a strach z občanů.
My dnes žijeme v systému, kde vláda má z občanů jenom velkou srandu.
(konec citace)

Tento stav zhošující se morálky se promítá i v "náladách" a chování mladých vůči starým a velmi často (!!) vůči svým vlastním rodičům: dospělí a svéprávní potomci nikde nepracují, nepřispívají na domácnost, v horších případech způsobují dluhy (exekutoři pak zabavují majetek rodičů!), aby získali nějaké peníze, rozprodávají věci a majetek rodičů.... V mnoha případech už to jsou rodiče nuceni řešit zrušením trvalého pobytu svého dospělého potomka ve svém bytě.
Taky obrázek současného stavu ve společnosti. Máme demokracii, ne, vole?!

Zatím "pravda a láska" nezvítězila "nad lží a nenávistí".
Jak se z tohoto marasmu dostat? Návratem ke standardním hodnotám: slušnosti (v mluvě i jednání), čestnosti, pravdě..

A ryba smrdí od hlavy...
25. 03. 2010 | 09:13

tloň napsal(a):

Jojo stará dobrá třídní nenávist ;). Příjemný den všem.
25. 03. 2010 | 09:23

myrta napsal(a):

Možná těm "nejsilnějším" antidůchodcům pomohl stejný pokus,jako udělali v Něm.5 studentům simulovali nemocné stáří.Jeden trvale ležící,jeden v rollstuhlu,jeden s holí,pak s ochromenou polovinou těla po mozkové mrtvici atd.Se závažím simulující bolesti kloubů,nohou.Týden měli takto vegetovat.Brali to s humorem a s nadšením šli do toho.Již druhý den to chtěli vzdát 2 studenti.Nejhůře snášeli krmení mixovanou stravou od někoho jiného,nemožnost osobní hygieny bez pomoci jiné osoby.Týden vydrželi 2,ostatní vzdali dříve.Všichni svorně byli v šoku,s čím a jak vůbec se musí starý člověk vyrovnat. Neškodilo by vám něco podobného mládeži?
25. 03. 2010 | 09:26

Karamela napsal(a):

to Targus
- výborně a děkuji - stoprocentní souhlas
25. 03. 2010 | 09:28

pavla napsal(a):

Ali: Myslím, že i s takovými staršími či starými lidmi se každý z nás setkal a setkává. Ale jak již výše někdo napsal, není to odchodem do důchodu. Je to člověkem samým, který se takto choval i jako mladý. Bohužel jsem měla takovou babičku. Celý život byla nerudná, jen nadávala, neměla žádné kamarádky, pořád si myslela, že má všude přednost, takže mi s kočárem málem vletěla mimo přechod pod auto. Taky s ní žádný chlap nevydržel, tak chodila terorizovat naši rodinu. Divím se, že je z mé matky slušný a normální člověk. Ale je pravda, že se moje matka o ni nechtěla, ale taky nemohla starat ve vysokém věku. Vzala jsem tento úděl na sebe. A ráda, ikdyž to bylo hodně těžké na psychiku. Babička mě při oblíkání klidně kopla, polívku mi vyrazila u krmení z ruky. Jenže pak zase byla hodná a milá. Tak jsem si uvědomila, že ti lidé asi za toto nemůžou. Ikdyž u ní byl problém vždy a za ten mohla. Ale všichni nejsou stejní. Jsou babičky a dědečci příjemní, milí a vzdělaní. Myslím, že právě ti vzdělanější se i ve vysokém věku dovedou chovat slušně. Ať tak či onak, je vhodné, abychom své děti vychovávali k úctě k člověku. Jednou se těmi důchodci taky stanou.
25. 03. 2010 | 09:31

vlk napsal(a):

Zdravím pane Krůto,

nic nového, co by tady nezaznělo , nenapíši. Dodám proto jen tohle:

Čas měří všem stejně. Takže i ti progresivní mladí, co jim důchodci tak šíleně vadí, se dočkají. a Bude to rozhodně dříve,než si tyhle dokonalé duševní socky myslí.
Škoda, že už neuvidíme, co o těchhle duševních gigantech budou psát jeich teenageři. To teprve bude hustý čtení.
25. 03. 2010 | 09:37

Pavel13 napsal(a):

1. Problém komunikace
Ta neúcta mladých a zděšení starších byla vždy. Paradoxně se však dnes s rozvojem komunikace uvnitř věkové skupiny zpřetrhává mezi těmito skupinami navzájem. Společenská praxe dnes velí stěhovat se za zdrojem peněz - prací a rodiče nechat někde daleko. Už máme i zaměstnání rozdělená jako vhodná pro mladé a staré. Mladí a staří se stále méně potkávají v rodině, ve škole, zaměstnání a volnočasových aktivitách. Lze se pak divit, že dojde k takovému tření, když na sebe narazí skupiny, které o sobě nic neví, třeba v Kauflandu?
2. Problém společných zájmů
To je problém na úrovni státu. Řízení a odpovědnost za řízení státu je v demokracii na těch, kteří mají volební právo. Jak se má dvacetiletý cítit zastoupen někým, koho mu zvolili důchodci? Voliči stárnou, ale trestní odpovědnost je tlačena níže.
25. 03. 2010 | 09:52

StandaT napsal(a):

Mě docela překvapuje, kolik lidi vidí problém ve společnosti a v politicích a ne v rodině. Morálka, etika, výchova - to je vždy doménou rodiny. Ten background na které staví své chování mají ode mě, ne od Husáka, Klause nebo Topolánka.
25. 03. 2010 | 09:57

jogín napsal(a):

Daleko víc mi na mladé generaci vadí jejich nechuť myslet a o něco užitečného se zajímat. Místo čtení čučí na bednu, síť a vrcholem kultury je biják. Prostě jsou pasivní, pokud jde o jakékoliv získávání informací a vědomostí a někteří to vynahrazují agresivitou. Znám jich dost, učím na VŠ.
25. 03. 2010 | 10:03

Rumcajs napsal(a):

Důchodce by jsme si měli hýčkat. Někteří jsou ještě docela zachovalí (Třeba Zdesta)a to by se mohlo hodit. Taková játra,slezina... to se dneska těžko shání.
25. 03. 2010 | 10:17

pavla napsal(a):

Pavel 13: Popsal jste docela přesně, proč k té neúctě ke stáří dochází. Mladí žijí pryč, mnohdy se o problémy starších rodičů nezajímají, protože mají svých problémů dost, takže je pak pro ně těžké se do určitých situací vžít. Kdyby byla možnost, aby žily rodiny pospolu, řešily vše dohromady, nekončili by důchodci v ústavech a myslím, že by mladí získali trochu více citu ke stáří. Taky jsem měla vždy představu, že budeme všichni pospolu, jenže mě ostatní mají za kvočnu, která se nechce svých kuřátek vzdát a uvědomit si, že už mají svůj život. Ony ty bývalé "vejminky" byly určitě k něčemu dobré.Doufám, že to v naší rodině tak bude, jen nevím, jak dlouho budou dětičky o naše spolužití stát.
25. 03. 2010 | 10:22

pavla napsal(a):

Rumcajsi, teda Vy jste ale... Na jádra, ledviny a pod. máme dobrovolné dárce orgánů - motorkáře. Ne Zdesty.
25. 03. 2010 | 10:26

pavla napsal(a):

Oprava: játra - nikoliv jádra.
25. 03. 2010 | 10:26

Pavel13 napsal(a):

jogin:
Když učíte na VŠ, dovolím si jeden dotaz, možná budete vědět. Já jsem studoval ještě za socialismu a na kolejích byli vrátnými výhradně důchodci. Přitom v tehdejší NDR tam byli sami studenti. Nevíte, jak je tomu u nás dnes?
25. 03. 2010 | 10:46

Rumcajs napsal(a):

pavla:

Motorkáři, to je sezonní záležitost. Začátek jara a pak dlouho nic. Kdežto takovej důchodce, ten by byl k dispozici po celý rok. Mohli bychom si je i předplácet, což by mohl být čtvrtý pilíř důchodového systému.
25. 03. 2010 | 10:47

Béda napsal(a):

Rumcajs,

soudím, že vy jakožto autor projektu jste již v databance tělesných orgánů zanešen a máte i jejich předplatitele.
25. 03. 2010 | 10:59

pavla napsal(a):

Rumcajs: No to jste mě teda dostal! Máte pravdu, je to jen sezonní záležitost. Ikdyž v zimě se zase najde dost bláznů v autech, třeba by ten nedostatek doplnili.
No nic, musím jít dělat. Dneska ale budu na důchodce nadávat, budu totiž likvidovat bordel naším tatíkem nasnášený za x let. To nechcu vidět, co ze mě budou létat za slova. Ještěže mě neuslyší moje ratolesti. Pak bych asi těžko mohla vyžadovat slušnost a úctu. Ale asi to dnes nepůjde jinak. Tak zatím se loučím, papa
25. 03. 2010 | 11:26

Targus napsal(a):

To Junior:

Vy jste fakt korunovaný ...-/..-/.-..
To hle mám povoleno od pana Stejskala :-)))

Z podniku, kde jsem pracoval, se stala akciovka, v níž měl stát 0 % akcií, tedy soukromý podnik.
A jelikož akciovka nehospodařila příliš dobře, ač jiné firmy v tomto oboru vzkvétaly, tu se prodalo rekreační středisko, onde celá provozovna, támhle něco z vozového parku, až nakonec zbyly jen zbytky firmy se službami dotovanými státem. A "kupodivu" ty nevhodné a prodělečné části firmy začaly jako zázrakem všechny prosperovat, když změnily majitele. Maličká potíž byla v tom, že ti majitelé byli zároveň i vysoce postavení manažéři osekávané akciovky.

Ale podle Vašeho mínění to FAKT není tunel. Tohle je úplně normální a běžné. Zvláště když všichni novodobí papaláši měli červené knížky, ovšem v té době již v tmavě modrém obalu.
25. 03. 2010 | 11:40

Targus napsal(a):

To neo:

Už Vás někdy bolely nohy tak, že jste se nemohl doplazit po ránu od postele na hajzl?
Já to zažívám každý den.
Zkuste s takovýma nohama zajít na poštu pro důchod a pak tu napište, kolik obchodů si ještě troufáte zdolat.
25. 03. 2010 | 11:47

Targus napsal(a):

To StandaT:

Plně s Vámi souhlasím. Drtivou většinu viny má na tomto stavu střední generace.
Politici a píáristi jen těchto predikovaných hodnot zneužívají.
25. 03. 2010 | 11:50

Pavel13 napsal(a):

Tarqus:
Asi za to fakt může ta střední generace. Kdo ji tak vychoval?
25. 03. 2010 | 11:56

Karamela napsal(a):

Na poslední chvíli přece jen neodolám se svou troškou do mlýna.Tady se probírají důchodci, ale všimli jste si, jak neskutečně stoupá množství takových konfrontačních skupin? Kuřáci nenávidí nekuřáky, nekuřáci nenávidí kuřáky a všichni dohromady nenávidí pejskaře. Řidiči nenávidí chodce, chodci nenávidí řidiče a všichni dohromady nenávidí cyklisty. Atd. atd. Je to prostě "JÁÁÁÁ" na prvním místě a není se co divit. Jestliže vyznáváme způsob života - starej se sám o sebe - tak to ani jinak skončit nemůže. Tolerance, vcítění, solidarida, laskavost v žádném případě nemůžou zvítězit nad prachama :(((
25. 03. 2010 | 12:01

Korbel napsal(a):

Nepřátelé důchodců,Topolánek a ODS,Top 09,KDU_CSL,však jim u voleb ukážeme,že se po....ou!
25. 03. 2010 | 12:10

Holubář napsal(a):

Rumcajs:
Motorkář je na nic, z toho nic použitelného nezbyde. Cyklista je lepší.
25. 03. 2010 | 12:43

Pavel13 napsal(a):

Korbel:
Můžete mi, prosím, konkrétně vyjmenovat, co tyto strany udělaly nebo hodlají udělat výhradně proti důchodcům? Děkuji.
25. 03. 2010 | 12:45

neo napsal(a):

Targus..

no a co já s tim? ne všichni důchodci jsou jako Vy
25. 03. 2010 | 13:01

Pípa napsal(a):

Karamela

pěkně jste to vystihl/la. U nás jsou pokřivené pojmy. Liberalizmus se plete s cochcárnou, slušnost s hloupostí, sociální zodpovědnost se socializmem, asertivita s nasertivitou, atd. Převzali jsme nebo spíše dostali jsme možnost převzít hodnoty a principy západní kultury a demokracie, ale vybrali jsme si z toho jenom něco. Ještě nás čeká daleká cesta ke kultivaci, zvláště, když u nás vládne ateizmus a křesťanské hodnoty se špatně šíří bez víry. Co lze čekat od potomků husitů. Ti do sebe budou bít pro jakýkoliv princip.
25. 03. 2010 | 13:08

monika napsal(a):

Naši politici v čele s V. Klausem a ODS nadělali svou ekonomickou politikou obrovské dluhy. Teď se tváří, že oni nic. Ale viník musí být nalezen! Podle nich jsou to důchodci, kteří ruinují státní rozpočet svými miniaturními důchody. No a naší nezralí a nezkušení mladí chtějí být IN a opičí se po nich-NENÁVIDÍ důchodce. A když už nemají jiný důvod, tak proto, že jsou pomalí v Kauflandu. Pokoušela jsem se s tím sžít jako s recesí a zkoumala jsem to na facebooku jako sociologický jev. Výskyt je dle Gausovy křivky - zvonovitý. Méně mladých je vyloženě agresivních, nenávistných. Nejvíce je neutrálních, připouští, že stáří má také své a jsou shovívaví. A zase menší zbytek se vyloženě důchodců zastává a nabádá ty ostatní ke slušnému chování. Takže co dodat - přejme jim to, jednou taky zestárnou a pocítí to na své kůži - a budou vzpomínat.
25. 03. 2010 | 13:19

zerda napsal(a):

hm, ono je o tom, že pokud důchodci řeknete, že naši generaci si vychovali sami, tak je oheň na střeše, za svůj 26 život si pamatuji lidi, kteří se zbavovali svých rodičů, protože byli staří a chodili je kasírovat do domova důchodců, dnes jsou sami důchodci a stěžují si, že jejich děti je chtějí strčit nebo strčili do domova důchodců a chodí jen kasírovat..., mezigenerační problémy tady byly jsou a budou, já sám jsem byl 2x přetažen holí, protože jsem si dovolil něco koupit, má matka které je 63 let a je už v důchodu, byla napadena ženou o 3 roky starší s tím, že jestli ji rodiče neříkali, že staří mají přednost!! podotýkám, že se jednalo o šarvátku u pokladny..., nebaví mě, když mi někdo v důchodovém věku bude vyčítat, že ještě studuji a na mou odpověď, vždyť vaši vnuci taky, se mi dostane nadávek do modrých sviní a bůhví čeho ještě s dodatkem a a na důchody není a takoví jako vy nepracují - tohle je moc i na mě, je to opravdu urážející a neváhám takového poslat někam, nevím jestli je to problém jenom důchodců, spíš mi přijde, že problém je v tom, že kdo byl sviní ve 20 tak jí zůstane i v 80, ta proklamovaná úcta by neměla být jednostranná, ale vzájemná, já respektuji důchodce, on respektuje mě, pakliže, ale respekt není a místo toho jsou to bezdůvodné urážky, tak nemůže nikdo čekat pozitivní odezvu
25. 03. 2010 | 13:31

Stařeček napsal(a):

škoda, že se tu neprezentují maminky těch mladých. Musely by jim říct. Drž tlamu, nebo po ní dostaneš. Tvoje babka, zatím co ty sedíš na netu a já s fotrem pracuji, jezdí s papírkem ode mne po supermarketech a hledá, kde je to co potřebujeme levnější. Tak to píšu jako za rok sedmdesátiletý dědek, který je tak jednou za měsíc v Brně, stojí v šalině, drže se za rukojeť a poslouchá stařenky a stařečky, co že si ty jejich děti vymyslely nakoupit a za co nejnižší cenu. Jinak vy někteří mladí chytráci (říkám někteří),já ještě dnes programuji, přivydělávám si k důchodu a nemyslím si že jsme blbější než ten co surfuje z dlouhé chvíle na netu a plácá o sobě nesmyly na facebuku. A jinak jak někdo chytřejší řekl: "co jste vy, byli jsme i my a co jsme my, budete i vy" a já přidám. Jenom se toho musíte dožít. Přeji šťastné zestárnutí. Ti dva, co jeden vás zkroutí a druhý udělá blbce, čekají a už si vybírají i mladé a krásné.
25. 03. 2010 | 13:38

dej2 napsal(a):

Jenom v krátkosti.Nejvýstižněji to napsal vlk/dnes 9.37/.Děkuji mu a naprostý souhlas.
25. 03. 2010 | 13:57

pavla napsal(a):

Monika: No právě jsem dostala od kamarádky mail, kde je zpracován graf dle veřejně dostupných informací a faktů, jaké dluhy kdo a kdy nadělal. Je zcela zřejmé, že je to přesně naopak, než uvádíte Vy. Největší dluhy byly nadělány za vlády ČSSD a ministra financí Sobotky. ŠKoda, že to neumím sem vložit. Ale třeba děti později poradí. Tyto údaje kolují po internetu, aby lidem konečně došlo, jak to bylo doopravdy.
25. 03. 2010 | 14:00

Stařeček napsal(a):

pavla, kamarádka má jistě ty správné grafy a informace. To vidíme denně v tv jak si je každá strana vykládá po svém. Nutné je vždy věřit, tomu svému, jedinému.
25. 03. 2010 | 14:25

pavla napsal(a):

Stařeček: Zpracoval to nějaký člověk podle dostupných informací. Ty si snad nikdo vymýšlet nemůže. Ty jsou jasné, ne?
25. 03. 2010 | 14:30

Michal Macek napsal(a):

targus:

vy ste asi poradne necetl co sem napsal ale to je jedno - zatimnco vy nadavate ja premyslim - a dostal sem napad:

sit supermarketu pro duchodce

neco jako mensi lidl,stale by se tam udrzovaly nejnizsi ceny (staci o korunu,o 50 haleru - tim odpada hledani slev v letacich),vstup by byl na zakaznickou kartu ktera by se vydavala na prukaz duchodce (neco jako makro pro podnikatele),byly by tam siroke ulicky,vahy na pokladne,cenovky psane velkym pismem,ochotny personal a zadni obtezujici spechajici pracujici obcane.

myslim ze by to vydelavalo jak se rika jako svina :)
25. 03. 2010 | 14:31

Béda napsal(a):

Pavla,

analytik tady básnil, že Klausovy vlády udělaly do svého konce zásek do státního rozpočtu ve výši cca 170 mld. korun. Tomu snad nikdo soudný nemůže věřit.

Společná vláda M.Topolánka a "nejlepšího" ministra financí kalouska udělala zásek do rozpočtu v řádu cca 234 mld. korun. A kdosi nám zde chce namluvit že za 8 let tunelování, divokých privatizací, kdy podniky kolabovaly a banky byly tunelovány, ekonomika padala strmě ze srázu a Kalusovy komplicové přelévaly důchodové fondy a kamuflovali dluhy v Konsolidační agentuře vznikbnul celkový dluh 170 mld.?

Já bych spíše věřil odhadu, že zde byl skrytý dluh v řádu 700 mld. jak kdosi jiný uvedl. Myslím, že toto číslo bude mnohem blíže realitě.
25. 03. 2010 | 14:33

Béda napsal(a):

dovětek:

... zásek 234 mld. za jediný rok...
25. 03. 2010 | 14:34

Stařeček napsal(a):

pavla, bohužel nejsou. To by jste musela někdy pracovat s ciframi.
25. 03. 2010 | 14:43

tečka napsal(a):

Pavlo jste lhářka
25. 03. 2010 | 14:50

Targus napsal(a):

To neo:

smůla je v tom, že já bych ze svého polodůchodu dost brzy chcípl, takže musím hákovat, ať se to zhuntovanému tělíčku líbí nebo ne, a do suproše vysílám zásadně své posly.
Odpadají tím 2 nepříjemnosti:
1/ nemusím se nervovat, že mi nějaká bába tarasí vjezd k cibuli a dědek se natřásaje u kabanosu telefonicky vyptává, jestli může koupit mastný rohlík, když zrovna není v akci
2/ sám nedělám křoví, protože samozřejmě i já bych se motal s kýblem po hale jak nemocný osel a čučel na štítky s miniaturním písmem jak idiot.

Ergo kladívko všichni jsou spokojeni.
25. 03. 2010 | 14:50

Targus napsal(a):

To Pavel13:

Po uvolnění režimu před 20 lety se jednoduše lidem nakukalo, že se měli úplně nejhůř, jak jen to šlo, a že ráj na zemi bude teprve, až se všechno zprivatizuje - rozuměj rozkrade - nejlépe za přímé asistence státních orgánů (jak zákonodárných, tak exekutivních) a až se budou všichni starat výlučně sami o sebe.
Jak vidno uvěřili tomu téměř všichni, zejména, když se započalo pilně šermovat tzv. lidskými právy a jinými podobnými prasárnami za současného zamlčování existence povinností, takže nějaká slušnost a poctivost vychází dnes jako něco potupného, nehodícího se.
Výsledek je vidět všude okolo.
25. 03. 2010 | 15:03

pavla napsal(a):

Tečka: Laskavě si odpusťte invektivy vůči mé osobě. Já jsem pouze napsala, co se mi dostalo ke čtení a vypadá to docela realisticky a myslím, že na to mnohokrát bylo poukazováno. Podle toho grafu se v době vlády ČSSD zkrátka dluh pořád prohluboval a velkou rychlostí. Snad si to někdo nevycucal z prstu. A myslíte, že když bude vládnout ČSSD, tak bude náš dluh menší? Tomu snad může věřit jen největší naivka.
25. 03. 2010 | 15:03

Targus napsal(a):

To pavla:

Přestaňte i s kamarádkou ve zvýšené míře konzumovat krabicové víno a ono se to srovná samo, uvidíte. Nakonec těch nesmyslů budete produkovat daleko míň, než teď.
25. 03. 2010 | 15:09

pavla napsal(a):

Targus: A kýmpak byli před 20 lety tito lidé vychováni, že dokázali takto krást a tunelovat, podvádět? Ti, co měli slušné vychování, se takto nechovali a chovat nebudou nikdy, naopak lidé, co žili z komunistických výhod, tak toho využívat budou pořád, at bude režim jakýkoliv. Proč se všechno svádí na zřízení? V každém budou hajzli a lidé slušní. Záleží na tom, k čemu jsou od malička vedeni.Ale je pravda, že komunismus lidem charakter pokřivil.
25. 03. 2010 | 15:09

pavla napsal(a):

Targus: Víno nepiju, krabicové jsem v puse v životě neměla. Ale máte pravdu, tady je zbytečné a škoda ztrácet čas. Radši se půjdu rozčilovat užitečněji.
25. 03. 2010 | 15:11

pavla napsal(a):

http://marbo.webz.cz/graf.GIF.
Podívejte se na ten odkaz a napište, jestli je to výmysl. Já se ekonomikou nezabývám, takže nechci se hádat, je-li to pravda či nikoliv.
25. 03. 2010 | 15:25

neo napsal(a):

Targus:

co ty jsi za vopičáka?

Snaž se a nebudeš muset brečet nad tím jak ses měl kdysi "dobře". Přestaň urážet.

Jo a krabicové víno chlastaj opravdu jen pankáči na nádru
25. 03. 2010 | 15:25

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Co ty víš o zachovatelnosti mých orgánů ty mamlase podnikatelská.Včera jsem dělal pořádek ve sklepě a odtáhnul jsem pár těžkých věcí a.t.p.Dnes se plížím po baráku jak naprcaná nutrie.A to prosím každé ráno cvičím (se zatnutýma zubama)a odpoledne jedu na rotopedu půl hodiny.Já vůl stará se domnívám,že mi to pomůže,leda tak ho..o.Teď ti povím v čem vidím dost velkou změnu.Když jsem byl takový mladý otlemek, tak jsem chodil do junáku.Tam se plnili "bobříci"(jestli víš co to je mlíčňáku)Jeden z bobříků byl zaměřen na pomoc starým lidem.(odnést těžkou tašku a.t.p.)Představ si tu situaci dnes.Staré babce se nabídne nějaký halama omlácený cvočkama i ve ksichtě,s účesem jak po výbuchu jaderného skladu s podobným nápadem.Babka bude mít stažené půlky jak písty na sporťáku, v domnění že ji halama chce okrást.(vidí to na TV)Dnes jak píše I.H.se nestydí synek bývalého komunisty okrást i slepce,nebo invalidu.Nebo takový normální počin jako je pozdrav.Dnes mladí zásadně nezdraví.(na co taková zbytečná hovadina).Za mých dětských let nepozdravit sousedy,tak mi tatík naklepal hubu jak roštěnku.Hold všechno se mění.Já ovšem mladé nijak nezatracuju, nejsou všichni stejní.Když jsem ještě fachčil,tak jsem většině těch výlupků dovolil tykání.(rozdíl i 30let)Jen jsem je upozornil,aby mi neříkali "ty vole." Tož tak Cajzíku.....v 5 mám scuka na pivo (starci na chmelu)To bude s tím hexnšusem zábavné.Zdraví nerudný stařec.
25. 03. 2010 | 15:35

Helena napsal(a):

To Tarqus:

vidím to podobně jako vy. Důsledky rozkradení, výprodeje a celkové devastace národního hospodářství jsou vidět všude. A bude hůř, nezaměstanost poroste. Velká část dnešních mladých bude bez práce také proto, že nic neumí. Kde by se taky mohli něco naučit?

Já doopravdy cítím generační odpovědnost za to, že jsme všem těm gaunerům dovolili dostat naši zemi tam, kde je a často o tom přemýšlím.
Kladu si otázku, jestli jsme doopravdy měli šanci něco ovlivnit, něco zastavit a pokud ano, tak kdy a jak. Ale to je na úplně jinou diskusi.
25. 03. 2010 | 16:56

LEVAK napsal(a):

Vážení bezvýhradné opičení po způsobu výchovy dětí dle Velkého bratra přineslo své výsledky.Např. malý chlapeček v 1.třídě uprostřed vyučování vstane a jde se vyčurat do rohu místnosti.Místo pokárání obdrží pochvalu za kladný přístup,že to nevykonal na místě samém kde seděl.Dále chlapec doma na zahradě nacvičuje americký fotbal a rozbije balonem sousedovi okno.Je pochválen za dobrý hod a jeho tatínek běhá po ulici a chválí se jak daleko syn hodin mičudu a jaký z něho roste šampión.U nás by za to bylo minimálně pár pohlavků,ale už tu máme americký pozitivní způsob a práva dítěte etc.Na Komenského,prakticky našeho největšího myslitele,úplně zapomínáme!
Před časem se Jorie Grahamová(*1950) americká básnířka a vysokoškolská pedagožka vyslovila k evropským mladým lidem."Stačí porovnat americký a evropský vzdělávací systém na druhém stupni. Evropské děti se toho učí dvakrát tolik než americké. V Americe nemají druhý jazyk, žádnou latinu ani zeměpis, jen málo přírodních věd, žádné dějiny světa. Lidé přitom mají obrovskou duševní kapacitu. Děti se mohou klidně naučit deset jazyků. Jenže když máte vzdělávací systém, který využívá jen tak málo z lidských schopností, nepoužívané mozky začínají zakrňovat.
Když jste Evropan, nevidíte jen sebe. Vidíte Čínu a Indii, vidíte tři tisíce let dějin, vidíte prolitou krev, vidíte chyby, jichž se lidstvo dopustilo. Pro spoustu Američanů je zbytek světa prakticky neviditelný. Vezměte si, že jen sedmnáct procent Američanů vlastní pas. Ostatní v životě necestovali do zahraničí. Takové lidi lze přesvědčit, že nějaké marginální téma je tak mimořádně závažné, že otřese celou společností. Jako třeba práva gayů."
Jako první žena v historii školy je profesorkou rétoriky na Harvardské univerzitě.Možná,že dnes už by se divila!
PS:potom se nedivme ani my,že třetí generace je u mladých nepřející pakáž jak jim vlastně snižuje životní úroveň svou existencí.
25. 03. 2010 | 17:40

Holubář napsal(a):

LEVAK:
Potlesk na otevřené scéně. Váš pohled je sice jen jedním výsekem z celé této složité problematiky, nicméněm máte pravdu zcela. Vaše pravda ale není pravda celá, asi by to bylo na hodně dlouhé psaní.
25. 03. 2010 | 17:51

LEVAK napsal(a):

Ad Holubář:"Jen ve víně Tesavela je pravda celá!"Tento nápis měli naši staříček na pár džbánečkoch na víno za vitrinou v hospodě!
25. 03. 2010 | 18:51

Targus napsal(a):

To neo:

Netykejte mi, zmetku lidského plemena. Jste stejný jako ti, kteří ty dědky a báby zatracují.
25. 03. 2010 | 19:08

Targus napsal(a):

To LEVAK:

tleskám, formuloval jste to mnohem výstižněji, než já.
25. 03. 2010 | 19:10

monika napsal(a):

Paní Pavla mi připadá trochu naivní. Kdo jen trochu čte, poslouchá a přemýšlí, a dívá se kolem, má životní zkušenost a dovede si uvědomit souvislosti-ten musí vědět, kam nás dovedl ten tzv. liebralismus v ekonomice a v morálce. Souhlasím se všemi nade mnou mimo Pavly.
Prosím-otázka: Kolik je vám let? Restituovala jste? Jaké máte vzdělání?
25. 03. 2010 | 19:26

pavla napsal(a):

Monika: Mám maturitu, 52 let. Nikdy jsem nic nerestituovala, na všechno jsme si s manželem museli vydělat sami. A vedlo se nám dobře, protože jsme makali a nenadávali, jak je všechno špatné. Nečekala jsem taky na žádnou pomoc od státu, spléhali jsme se sami na sebe a své ruce. Bohudík, vyplatilo se. Podnikáme s manželem od května r. 1990, daří se nám vcelku pořád, protože mám vždy v záloze něco, do čeho se pustíme, kdyby se už nevyplácelo dělat to dosavadní.
Já netvrdím, že je vše v pořádku. To určitě není, at v ekonomice, či morálce vůbec. Zrovna tak jak ostatním mně vadí zfalšovaná výběrová řízení, nejasné úniky státních peněz. Nejsem slepá. Ale jedno vím jistě. Že běžný občan s tímto moc konec neudělá, protože ať bude vládnout kdokoliv, tak každý bude hrabat pod sebe. Jsem pravičák, levice je pro mě nepřijatelná už jen z toho důvodu, že podporuje lidi, kteří se můžou, ale nechtějí o sebe sami postarat a jen čekají, odkud jim co spadne. A naopak trestá lidi schopné. Nemluvím o těch všehoschopných.
Co se týká morálky, jsem popsala asi již výše. Taky se mi ta dnešní nelíbí, ale zastávám názor, že za mnohé si můžeme sami, protože my děti vychováváme a co z nich vyroste, záleží pouze na nás. A proto také neuznávám nynější liberální výchovu.
Jinak, nemusela jsem Vám na Vaši otázku ohledně mě odpovídat, ale udělala jsem tak, protože se nemám za co stydět.
25. 03. 2010 | 20:03

LEVAK napsal(a):

Ad pavla:Václav Bělohradský - Dlouhý stín krátkého století
Konec komunismu nebyl vítězstvím demokracie, ale sjednocením centra a periferie průmyslové civilizace. Komunismus jako přístupová varianta ke kapitalismu splnil svůj úkol, obě ramena řeky průmyslové modernosti se slila v jeden proud, první a druhý svět splynuly v jeden „globalizovaný“.
Jak jít proti proudu této řeky? Levice a pravice nejsou než ideologické usazeniny rozdělených ramen řeky průmyslové modernosti, které proud nyní míchá ve stejnou břečku.
25. 03. 2010 | 20:12

Michal Macek napsal(a):

pavla:

tak za tohle zase tleskam ja vam - takhle ste to skvele formulovala - doufam ze monika a targus prasknou vzteky.

monika,targus:

vidite ze nemusi kazdej jen kafrat jak se ma blbe???

hlavne me dostala monika s tou otazkou jestli je pani restituentka - sakra i kdyby ji vratili plzenskej pivovar jak to souvisi s dluhem a duchodci???
25. 03. 2010 | 20:21

Junior napsal(a):

Targus
A jak to bylo dal?Akcionari dali vec k soudu?Prohrali?Odvolali se?Rozhoduje se o tom uz za hranicema?Podle mne vubec nevit o cem mluvite.
25. 03. 2010 | 20:31

LEVAK napsal(a):

Ad Michal Macek:místo aby přijmy z velké a malé privatizce šly na důchodcovský fond rozflaňhářily se na vytunelované banky takovými Salzmany etc.Mimo to ještě Klaus v roce 1996 tento fond zmontovál do státního rozpočtu jen aby ten schodek nebyl tak veliký.Zůstál po něm ještě jeden kostlivec ve skříni - Konsolidační banka!
PS:v šedesáti se už Vám jaksi těžko začíná podnikat zejména když jste byl poctivý,nic jste nerestituovál,žijete v nájmu,zdravotní stv už není na 100% a máte holé pozadí!
25. 03. 2010 | 20:32

Michal Macek napsal(a):

LEVAK:

nic nikomu nebrani zacit podnikat uz 20 let
25. 03. 2010 | 20:35

Michal Macek napsal(a):

LEVAK:

proste kazdy sveho stesi strujce.stezovanim si a nadavanim si taky svou situaci nevyresi....
25. 03. 2010 | 20:36

LEVAK napsal(a):

Ale vraťme se k výchově potomků.Jen malý citát:
"Potíž je v tom,(přikývla knihovnice,)že každý kritizuje disciplinu a vyžaduje svobodu,dokud se něco mrzutého nestane,pak se všichni najednou rozčilují,kam se poděla disciplina!"
Dorothy L.Sayersová –Oxfordský anonym.
No a to mrzuté jsou např. ty střelby ve škole,šikana,etc.
25. 03. 2010 | 20:39

Junior napsal(a):

Targus
Chodite na postu pro duchod?Tak to uz rozumim ze Vy nerozumite nicemu.Nechte si posilat penize na ucet.Tolik se nenabehate a muzete studovat...
25. 03. 2010 | 20:39

Michal Macek napsal(a):

LEVAK:

ok strelby ve skole - ale co nedavno ten pripad jak 87 leta duchodkyne zabila svou 93 letou spolubydlici protoze ji stvalo co posloucha za muziku nebo co ? :)
25. 03. 2010 | 20:42

LEVAK napsal(a):

Pane Macek když budou všichni podnikat kdo bude podnikatele léčit,zajišťovat služby,provoz síťových systémů,učit děti podnikatelů,bádat,vynalézat, etc.?
25. 03. 2010 | 20:43

Michal Macek napsal(a):

levak:

nerikam ze ma kazdej podnikat - ale pokud je mi 60 a mam holej zadek tak si myslim ze bych se mel v 1 rade zamyslet nad tim jestli to neni moje chyba...
25. 03. 2010 | 20:46

LEVAK napsal(a):

Ad Michal Macek:jaká je četnost ve srovnání?Bylo něco takového v minulosti u mládeže?Já když jsem chodil do národní školy a na měšťanku tak žádná šikana neexistovala a útok na učitele byl něco nemyslitelného.Když jsem dostál od učitele přes hubu a doma si postěžovál to sem od tatíčka dostál na druhů stranu aby sa to vyrovnalo!
25. 03. 2010 | 20:48

Junior napsal(a):

Helena
Vazena pani ja to vidim tak ze pracovni mistu musi nekdo vytvorit.Tedy nejspis nejaky "podnikatel".Podnikatel ma ale vetsinou rozum a nebude podnikat v zemi kde jsou vysoke dane a na kazdy krok je potreba pet razitek od uredniku po kterych tak volate.
Souhlasit s Vami mohu pouze v tom ze vetsina mych vrstevniku nic neumi a ani umet nechce.Mohlo by se to obratit proti nim -pracak by jim nasel praci.
Soc.davky vsem ze.
A co ten podnikatel uvedeny v bode jedna.Zalozi firmu ve state a vytvori tam mista pro lidi kterym je jedno jestli ji maji nebo ne?Zalozi firmu a prijme zamestnance ktereho nebude moct vyhodit ani v pripade ze je to naprostej pitomec a lenoch.
Kouknete se na vec z teto stranky a dejte mi vedet k cemu jste dosla.Dekuji
25. 03. 2010 | 20:49

LEVAK napsal(a):

Pane Macek: už bylo a dost dávno!
25. 03. 2010 | 20:49

Michal Macek napsal(a):

levak:

jo mate pravdu,duchodci urcite pachaji min trestnych cinu,ja tyen pripad uvedl jen aby bylo videt ze brutalnim vrahem muze byt i 87 leta babicka
25. 03. 2010 | 20:50

Junior napsal(a):

Helena
Zapomnel jsem napsat ze tu svou sanci mate kazdy den.A treba v kvetnu budete mit den D to je den kdy je vase sance vetsi.Zamyslete se nad sebou,prehodnote sve postoje a pak uvidime.
Ja budu volit nekoho kdo v parlamentu jeste neni.
25. 03. 2010 | 20:52

Michal Macek napsal(a):

levak

jo ve skole bych to taky rezal v tom s vama souhlasim
25. 03. 2010 | 20:53

Michal Macek napsal(a):

junior:

myslel sem ze snad duchodci nemuzuou bejt tak blbi aby volili cssd za uplatek 2500kc - bohuzel to vypada ze dost velka cast jim na to skoci
25. 03. 2010 | 20:55

LEVAK napsal(a):

Dámy a pánové čtěte:
Výrok Tomáše Bati z roku 1932:
"Příčinou krize je morální bída.
Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe.
To, čemu jsme si zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu.
Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek.
V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu.
V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací.
Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku.
Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání.
Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry.
Technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem."
PS: dovolím si upozornit na "nevydírat pracující", "nepodporovat bnkrotáře" a "nevyhazovat hodnoty za nic"!
25. 03. 2010 | 20:55

Michal Macek napsal(a):

levak to je krasnej citat a je videt ze si z nej kazdej vezme to svoje - vy ste zduraznil "nevydírat pracující", "nepodporovat bnkrotáře" a "nevyhazovat hodnoty za nic"!

ja zas bych zduraznil "nedělat dluhy" a "dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání."

ale pravdu bude asi mit pan Bata a jedno nepujde bez druheho
25. 03. 2010 | 20:58

pavla napsal(a):

M.Macek: Díky. Monika s Targusem mi připomínají naše kamarády, kteří zpočátku s námi byli velice zadobře. Ať byla moje babička jakákoliv, tak zrovna před nimi mě vždycky varovala. Nevěřila jsem jí. Brzy jsem se přesvědčila, že měla pravdu. Jakmile se nám v podnikání začalo dařit, pomlouvali, z jejich uštěpačných poznámek jsem pochopila závist. Neviděli, že naše práce byla mnohdy i 20 hodin denně, kvůli dětem jsme se střídali, práce o víkendech, dovolené žádné. Že oni si odpracovali svých 8 hodin a mohli se věnovat zálibám narozdíl od nás, to neviděli. A pak jen vykládali, jaký je bordel, jak musí volit socialisty nebo komunisty. Bylo mi na z jejich řečí na zvracení.
A paní Moniku můžu ujistit, že kdybych něco zrestituovala, tak bych se k nabytému majetku rozhodně chovala jinak než to dělali mnozí. Vážila bych si toho a snažila se získat pro rodinu užitek poctivým zušlechťováním.
25. 03. 2010 | 20:59

Admirál napsal(a):

Junior je zřejmě junior. Štastnou cestu přeji.
25. 03. 2010 | 20:59

LEVAK napsal(a):

Pane Macek to je pro nás dva 1,5 úhrady měsíčního inkasa,případně potraviny na jeden měsíc,úhrada regulačních poplatků a doplatků za léky pro mě za polovinu roku etc.
25. 03. 2010 | 21:01

Michal Macek napsal(a):

pavla:

bohuzel takove povahy je znacna cast ceskeho naroda (knedlo-zelo,nakopat do zadku a zavrit :))))
25. 03. 2010 | 21:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

Michal Macek
Každý neměl žaludek na to koupit si továrnu, důl nebo noviny tak, že vyplnil tři A4 a zavolal kamsi.
Každý neměl ty správné kontakty z dob realsocialismu, aby tak měl takříkajíc "něco do začátku".
Každý nevěděl, že když nebude platit svým dodavatelům, koupí jeho dluhy Česká konsolidační agentura a on si je pak koupí za 10 % zpět.
Každý neznal soudního znalce, který jeho barabiznu odhadne na 20 milionů a on tak dostane úvěr na rozjezd.
Každý se neznal s Klausem , Dlouhým , Dybou, Salzmanem a spol.
Každý nešel do politiky za ČSSD či ODS v době ,kdy se obecní majetek prodával za hubičku.
Každý netušil, že když získá nějaký státní podnik v privatizaci a nechá ho zkrachovat, zahraniční konkurence se mu bohatě odmění.
Každý...

A víte co ? Dál už neřeknu radši nic.
Protože ty stovky a možná i tisíce skutečných podnikatelů a živnostníků jsou naštváni beztoho i tak dost.

P.S. A ušetřete mě prosím Vašich případných narážek via ad LEVAk, Targus, monika. Byl byste absolutně mimo mísu a jen byste se dál zesměšňoval.

Víte co to je diferencované myšlení?
- Odpověď je velmi jednoduchá.
To je to , co Vám chybí.
25. 03. 2010 | 21:02

Michal Macek napsal(a):

levak:

neni to malo - to chapu.ale ze by to zas vyresilo vase pripadne fin.problemy si nemyslim.takze kdyby komuniste slibili 3000 budete volit je?
25. 03. 2010 | 21:03

Michal Macek napsal(a):

tencokida:

protekce tu existuje a hojne v tom souhlasim ale neznacovat ze kazdy uspeny podnikatel je protekci nebo korupcni hajzlik ze by bez toho to nezvladl...no nevim...

nevim co je to diferencované myšlení prosim poucte me
25. 03. 2010 | 21:06

Michal Macek napsal(a):

tencokida:

abyste me pochopil - ja mam taky holou prdel a s mym zivotnim pristupem ji budu mit dost pravdepodobne i v 60 ale pak vim komu za to mam nadavat - jen a jen sobe
25. 03. 2010 | 21:09

Junior napsal(a):

Admirál
Dekuji, budu ho potrebovat.
25. 03. 2010 | 21:09

Junior napsal(a):

Tencokida Hnuj
..ja teky nevim co je diferencovane mysleni.
25. 03. 2010 | 21:12

Junior napsal(a):

Jan Krůta
nekolik knih z vaseho nakladatelstvi jsem cet a musim rict ze to to stalo za to.Takze dekuji.
25. 03. 2010 | 21:19

pavla napsal(a):

Levák: Máte pravdu, ve škole to jde s dětmi z kopce. Jenže za to může právě přebírání té opičí výchovy ze Západu. My si vždycky vezmeme jen to, co je jednodušší. Dokud nezískají učitelé ztracenou autoritu zpět, lepší to nebude. Protože jak je vidět, doma výchově dnes rodiče taky moc nedají a když si ještě budou muset učitelé nechat od těch spratků nevychovaných všechno líbit, jak nám to káže p. Stehlíková, tak dopadneme ještě hůř všichni. S mravností se budeme muset asi ještě na dlouho rozloučit.
Baťovo životní krédo jste popsal přesně. Je třeba pracovat, nerozhazovat a bankrotáře nepřipustit k dalšímu rozkrádání. Jenže dokud se bude celoživotním nefachčenkům nabízet podpora téměř stejná jako pracujícím ve směnných provozech, tak se do práce nikdo nepohrne a stát bude jen prodělávat.
25. 03. 2010 | 21:23

LEVAK napsal(a):

Pane Macek já už teď musím myslet pragmaticky.Aj do kostel skoro nechodím protože nemám už pomalu ani co dat do zvonečka.Takovým modním výkřikem je pro mě internet,tady lituju,že nejsu mladší a radši sa omezím na jídle než bych to zrušil.Když si vzpomenu,že první radio jsme si kúpili v r. 1947!
PS:židobijce slíbil 1000 Kč měsíčně 14.4.2006 a byl to podvod!
25. 03. 2010 | 21:34

Michal Macek napsal(a):

pavla:

kez by byl kazdy jako vy
25. 03. 2010 | 21:34

Michal Macek napsal(a):

LEVAK:

prave - sobotka vam slibi 2500 pred vanoci a pak oznami ze sliby nemuze splnit - to uz tu bylo.nebo jako skromach se vas pak s usmevem zepta "vy ste to od nas brali vazne?"
25. 03. 2010 | 21:36

monika napsal(a):

To Pavla: Děkuji za informace, i když jste nemusela. A co se týká restituce, dělám si takový malý průzkum voličů.
25. 03. 2010 | 21:52

Tencokida hnuj napsal(a):

Michal Macek

Diferencované myšlení je také to, když se nedíváme na druhého pouze optikou svého úspěchu, svého pohlaví, své sexuální orientace, svého formálního vzdělání, svého náboženství ...

Mějte se.
25. 03. 2010 | 21:52

Michal Macek napsal(a):

tencokida:

ok chapu - myslite tim empatii - vcitit se do nekoho.ale ja se do duchodcu vcituju - a prave kdyz se snazim vcitit do nekterych v kauflandu tak si rikam: jestli se ze me taky stane v 65 takovej protivnej zapsklej dedek (baba) at me vlastni deti radeji utrati
25. 03. 2010 | 21:56

Rumcajs napsal(a):

Vykydale,ty zas plácáš jak malej bolševik. Nebylo by lepší si přiznat, že jsi lempl ?
25. 03. 2010 | 22:03

Rumcajs napsal(a):

Zdesta:

Pozdravuj ostatní dědky na pívu.
Pijte a jezte střídmě,ať tu po vás něco zbude.Propitý játra nikdo nechce.

P.S.
Ten můj děděk taky cvičí.
Ještě dá deset kliků v kuse.Jestli to chlapci půjde takhle dál, tak nám na ty vaše důchody nebude stačit ani celé HDP.
25. 03. 2010 | 22:08

pavla napsal(a):

M.Macek: Nebojte se, mám taky dost chyb, natolik jsem sebekritická, ale jinak se snažím dívat na život realisticky a jako běžný - či obyčejný? - člověk. Vím, že mi tady někteří nemůžou přijít na jméno, je mi to jedno. Žiju si svůj život, nikdo mi nic zadarmo nedá, tak at si každý myslí co chce.
Sem chodím ráda, někdy je ted víc času - bohudík - a mám to jako relax. Přesto jsem ráda, když někdo občas svým příspěvkem povzbudí.
Víte, jsem z Baťova města. Prarodiče velmi Baťu uctívali, děda pro něho vychovával učně, doma taky podnikal ve svém oboru, dodnes na něho jeho žáci s láskou vzpomínají. Byl to dříč, kterému jeho firmu komunisti sebrali a zabrali si část jím postaveného domu. Děda pracoval ještě v 70 letech, doma hospodářství, takto vychoval i mého otce, který taky nic jiného než práci a rodinu neznal. Takže já nemůžu jinak, než bývalé zřízení odsuzovat a jsem si vědoma toho, že proto, aby člověk mohl slušně žít, je třeba dělat a spoléhat pouze na sebe. Vážím si v životě toho, že mám zdravé ruky, ještě hlavu jakž takž myslící, fajn rodinu a to mi ke spokojenosti stačí. Jen bych byla moc ráda, kdyby naše děti podědily podnikatelského ducha, který je v našich rodinách po generace zabydlen.
25. 03. 2010 | 22:09

Targus napsal(a):

To Junior:

Dále už nebylo nic, zcela a naprosto zbl°lý Juniore. Vy už jste v tomto pastátě viděl, aby tu někdo někoho honil za rozkradení firmy, nota bene v 90. letech?
Jestli o tom někdo vůbec nic neví, jste to v první řadě Vy, vážený troubissimo.

Na poštu nechodím, protože toho po ránu nejsem většinou fyzicky schopen. Což ovšem nebrání posudkovým lékařům tvrdit, že jsem schopen fyzické práce ze 68 %. Zcela zřejmě se jedná o blbečky obdobného kalibru. Pročež když se odpoledne rozhýbám natolik, že jsem schopen něco dělat, místo adekvátního odpočinku po vcelku náročné a značně bolestivé rehabilitaci začínám pracovat. Pracuji proto, aby mladá hovada navštěvující školy všech typů, které jsou samozřejmě dotovány i z mých daní z příjmu, mohla vypisovat obdobné bláboly jaké zde vypouští vaše maličkost.
25. 03. 2010 | 22:10

pavla napsal(a):

Rumcajsi, dneska jste mě už podruhé rozesmál. Dík.
25. 03. 2010 | 22:12

pavla napsal(a):

Targus: No vidíte, tady si stěžujete, že z Vašich peněz se platí mladá hovada na skolách. Přitom právě část obyvatelstva nejspíše stejně volící jako Vy, se brání platbě školného. Pak by si studia ta"hovada" možná více vážila a Vy byste nemusel mít pocit, že na ně doplácíte.
25. 03. 2010 | 22:18

Tencokida hnuj napsal(a):

Michal Macek

Empatie není to správné slovo. Navíc je zprofanované marketingem a reklamou. Tam je empatie zneužívána a metamorfovaná v manipulaci podobnou té, kterou zde svou paušalizací důchodců proklamují mdlé mozky typu ...

Měl jsem spíše na mysli vidět v druhém stejně složitou osobnost jako jsem já sám, s nádhernými jedinečnými vlastnostmi na jedné straně, s nízkými a ubohými předsudky na straně druhé.
Neb jak říkám já, všichni máme nějakou tu úchylku a kdo říká, že ji nemá, tak u provozování té jeho úchylky bych tedy rozhodně nechtěl býti účasten.

Shrnuto a podtrženo : Až Vám bude 65 let a načapám Vás jak prudíte v Kauflandu, zeptám se, co Vás k tomu chování vede.
To myslím naprosto vážně, bez ironie.
25. 03. 2010 | 22:18

Targus napsal(a):

To Michal Macek:

Důchodci se°ou na 2.500 Kč od oranžových podvodníků. Důchodci nechtějí živit zkorumpované hajzlíky v SÚKL-u, jejichž vinou máme nehorázně předražené léky. Já sám si pro ně jezdím do zahraničí a platím za ně méně, než v ČR se spolúčastí pojišťovny. Za tohle jsem odváděl tolik let zdravotní pojištění?
Důchodci nechtějí sponzorovat nenažrané lékárníky a švindlující doktory falšující výkazy pro pojišťovny, aby je více a lépe podojili.
Důchodci nechtějí platit nehorázné částky za energie, jejich neúměrná cena je zvyšována jakýmisi pseudozelenými daněmi a samozřejmě i nekonáním nejvyššího kontrolního úřadu.
Důchodci a konec konců žádní normální občané nechtějí sobě utahovat opasky a v telce čumět na to, jak oranžovomodrá klika rozkrade rozpočet státu ještě dříve, než je schválen.
25. 03. 2010 | 22:19

Targus napsal(a):

To pavla:

Samozřejmě, že nechci platit za studia svých dětí, neboť bych na to neměl. Už teď, kdy si taková primitivní naiva myslí, že školy jsou zadarmo, platíme za vzdělání dětí měsíčně jeden plat. A můžu Vám garantovat, že moje děti žádné trapnosti na adresu důchodců z úst nevypouštějí. Mají totiž jednoho kripla doma a vědí, jak to vypadá, když člověk prostě nemůže. Kromě toho mám ještě dostatek sil, abych je o úctě ke starším poučil i ručně, kdyby to nešlo po dobrém.
Zdražením škol pouze docílíte omezení přístupu ke vzdělání. Nevychovaní dobytci s dostatkem financí, z nichž se rekrutuje naprostá většina těch, kdo se navážejí do důchodců, budou na těch školách i nadále.
25. 03. 2010 | 22:28

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,Rumcajsi,na Vás čekám,rozhodla jsem se,že nechám své tělo po smrti rozebrat na orgány,budete zakládat tu banku orgánů?Dám úpis.Ať maj mladí jistotu,když tak vyváděj a plundrujou "svá mladá těla",že jim poskytnu všechno,co bude zachovalé.Čtyřicet let jsem dávala krev,rok,co rok400ml,vždycky s ní byli navísost spokojeni,doufám,že se ještě něco najde k upotřebení.Tužka s úsměvem.
25. 03. 2010 | 22:33

Rumcajs napsal(a):

Pavla:

To jsem rád. Ženská s Vaším přístupem k životu si zaslouží být rozesmátá.
25. 03. 2010 | 22:35

Rumcajs napsal(a):

Tarqus:

Myslíš, že ti malý haranti co ubodali babku nůžkama byly spratci z bohatých rodin ?
25. 03. 2010 | 22:38

manka s cipiskem napsal(a):

Rumcajs
Tato, byli tu z Bulovky a říkali, že chcou zpátky peníze za tu játru, cos jim minulý týden prodal. Že prý je tak tvrdá, že se nedá řezat ani pilku na železo.

Tež volal Zaoralek, že prý jakysi Bakala kupil s Řaholcem aji našu jeskyňku. Takže stejně by ti tych patnact tisic za tu jatru bylo na bzum, bo cela dohoda o odkupu jeskyňky tym pada.

Bakala totiž našu jeskyňku zastavil u stryčka Tencokidy. Tencokida je tak naša jedina zachrana před bezdomovectvim.

Ja věděla proč si mam Tencokidu předbihať. Tušila sem, že ty tvoje fantasmagorije s všivakama s ČSSD nikdy něvyjdu. Take bandě věřiť ! Oni už su moc velci pani, na take chudaky jak si ty a ja kašlu.

Tak dněska přidi dom až po jedenactej, musim Tencokidu přemluviť ať nam opět pomože, tušim že ho budu muset přemluvat tak třikrat, jak ho znam.

Zajdi třeba do Kauflandu a zkus tam cosi ukrasť ve slevě.Ale nězadavej se moc se svojimi kamaradami sockama, ať tě zas stražny něvyvedě !a my tak buděm s Cipiskem opět o hladu.
25. 03. 2010 | 22:41

Rumcajs napsal(a):

Tužka:

Vidím tužko, že jsi dobrá tužka. Až mi nějaký orgán vypoví službu,tak se určitě ozvu.

P.S.
Přeci ale jenom si uvědomuju, že nějaký ten orgán už není to co to bývalo.
Ty máš tužko všechny orgány OK ?
25. 03. 2010 | 22:44

Rumcajs napsal(a):

Manka:

Řekni si o řízky Vykydalovi. Já do Kauflandu nejdu, páč je to tam samej důchodce a není tam k hnutí.
25. 03. 2010 | 22:49

Tužka napsal(a):

Tužka pro Rumcajse napíše,se mnou to bylo tak.V mládí jsem se pěkně"hyndrovala",protože jsem razila heslo,že tělo se má ukládat do hrobu úplně zhyndrovaný,co ze zachovalou mrtvolou,když to spálej,nebo to budou červi žrát.Tak to bylo mládí,pak přišly děti,a to jsem se udržovala,abych vydržela,než se o sebe postarají.No a teď halt žiju z toho,co zůstalo.Zatim mám všechny orgány,žádné náhražky,jen nějaké zuby chybí.Jo,a funguju,někdy mě okolí donutí "makat jak za mlada."Jo a letos budu už po kolikáté maturovat,jeden "mlaďoch"v baráku má sem tam problémy",tak ho proháním,aby u maturity prolez.Jó,mladý mi dělají občas problémy,musim dělat úkoly,jít na rodičovský za roddiče,protože se za vlastního potomka stydí.Tak asi takhle.Tužka s úsměvem,jarním do Řáholce.
25. 03. 2010 | 22:59

Junior napsal(a):

Targus
O par radku /prispevku /vyse pisete ze na postu chodite takze pravdepodobne mate problem s pameti nebo jste lhar.S nejvetsi pravdepodobnosti oboji.
Pokud si jeste nekdy prectete neco o tom kdo je akcionar tak pochopite ze neni mozne aby pak nebylo nic.Tedy pokud neni tim akcionarem stat:)
Dozvite se i to ze z zadneho podniku se nestane akciovka jen tak.
Nekolikrat jste se mne pokusil urazit.Odpoustim vam to ale rozhodne k mezigeneracnimu smireni neprispivate.Omlouvam Vas jen proto ze jste pravdepodobne velmi nevzdelany a velmi zatrpkly clovek./usuzuji z toho ze i v anonymni diskusi musite lhat../:)
Nemohu veri ani tomu ze pracujete,rano rehabilitace ,odpoledne prace a vecer internet.To jste zdrav min.na 69%
Vsude takovejch nezamestnanejch ,zdravejch a vaas si jako na potvoru nekdo vybere..
25. 03. 2010 | 22:59

Junior napsal(a):

Targus
Kdo tedy podle Vas tu skolu plati?Mate dojem ze se to nejak udela samo?
25. 03. 2010 | 23:03

pavla napsal(a):

Targus: Ale Vy jste psal, že platíte ze svých peněz hovada, co se válejí ve škole. Proto moje reakce.Co se toho školného týká, samozřejmě by ti, jejichž rodiče jsou zazobaní, tak se mohli v té škole válet dále bez nějaké vlastní aktivity a finančního přispění. Ale nevidím důvod, proč by mělo tím pádem být zamezeno přístupu ke vzdělání. Co řekli navrhovatelé školného, tak by to bylo na drahých školách max. 30 tisíc ročně - tedy ve většině případů daleko méně, a to by mohli studenti začít splácet za malý úrok po skončení školy. Tím pádem by neleželo na rodičích břímě školného.Nebo si semtam přivydělat brigádou. A mnozí by si vážili vzdělání, protože by věděli, že za něj budou muset platit. Proč by mělo být zdarma? Spíše bych byla pro to, aby schopní absolventi dostali slušnou a dobře placenou práci. Vždyť spousta středoškoláků jde na výšku jen proto, že se jim nechce dělat a taky z pomyšlení, že jim titul zajistí bůhvíco a budou všichni dělat manažery. Můj syn má hodně kamarádů na gymplu. Když se jich zeptá, co po skončení, tak všichni mu řeknou, že někam na výšku, že je jim to jedno, co budou dělat. Copak toto je nějaký přístup ke vzdělání? V těchto letech už by každý rozumný člověk mohl mít představu, čím by se jednou chtěl živit. Ale jít na školu jen tak bez jakéhokoliv zájmu o něco, a aby nemusel do práce či na pracák, to se mi nejeví jako dobré.
25. 03. 2010 | 23:05

Targus napsal(a):

To Junior:

Dělám to nerad, tady je tapeta mého příspěvku:

To neo:

Už Vás někdy bolely nohy tak, že jste se nemohl doplazit po ránu od postele na hajzl?
Já to zažívám každý den.
Zkuste s takovýma nohama zajít na poštu pro důchod a pak tu napište, kolik obchodů si ještě troufáte zdolat.

Z čeho jste usoudil, že chodím na poštu?

Vaše kecy o akcionářích jsou bezpředmětné, firma je nenávratně rozkradena a samozřejmě za pakatel prodána nadnárodní společnosti, což bylo pochopitelně od začátku účelem. Rozprodané dceřiné společnosti několikrát změnily majitele dříve, než se nebozí akcionáři vůbec vzpamatovali, která bije. Btw. byl jsem jeden z nich. Soudit se s povedeným vedením by dokázal jen naprostý idiot. Byla to bývalá červená krajská mafie s modrými průkazkami, která si nechala radit od jednoho pražáka, kterýžto zde přišel s požehnáním ze dvou ministerstev naráz. Tož tak, mladý naivo.

Urážky mi odpouštět nemusíte, já jsem vás urazit chtěl a s vámi se usmiřovat nehodlám. Jednoduše nemám proč. Ještě víte o životě dost málo na to, abyste mě mohl poučovat a udílet svá školní moudra.

Smiřovat generace taky nehodlám, ač částčný důchodce, do důchodcovského věku mám ještě hóóódně daleko. Skoro tolik, co máte vy odžito.

O tom zda jsem nemocen, či nikoli se s vámi nehodlám bavit, ani o tom, že teď ještě sedím v práci. Ta práce je totiž mimo jiné kanclík 3 x 3 m vedle dílny a posilovny. A místo, abych tu doklofal faktury a šel chrnět, blbě tu ztrácím drahocenný čas s vámi.
Já se totiž řídím pravičáckým heslem, že kdo chce, práci si najde, mladý pane. A vám přeji, abyste nikdy nemusel zažít jediný den, jaký já v současné době prožívám od pondělka do neděle.

Dost keců, jdu si šlehnout do žíly. Není nad pravidelnou dávku Copaxonu. Přeji vám klidnou a bezbolestnou noc.
25. 03. 2010 | 23:27

Pípa napsal(a):

Asi je to závist, ale musím si postěžovat. V diskusi a nejen pod tímto blogem, si pár diskutujících recidivistů fouká pod pytlík a tlachá, místo aby se prala o principy. To je úpadek. Zato je tu milo. Flaštička vínečka, teploučko, bačkůrky na nohy a svět je najednou růžovej balón. Dobrou.
25. 03. 2010 | 23:37

Targus napsal(a):

To pavla:

Zavedete školné. Studenti slabší na prachy si budou muset složitě vyřizovat půjčku, anebo makat na úkor studia. Na tom se akorát hezky opeří banky a státu vzniknou další úřednická místa, z nichž budou ouřadové sledovat, co, kdo a jak. Pak studentík dostuduje a místo splácení zdrhne do států, Austrálie nebo kamkoli jinam. Kdo to za něj zatáhne? Důchodci nemajetní fotříci, kteří mu samozřejmě budou dělat ručitele?
Btw. už jste někdy zkoušela ušetřit 150 litrů třeba z učitelského platu? Teda pokud to učitelské místo seženete.
A umíte si spočítat, co by chudý studentík zacáloval na úrocích za těch 20 let, co by splácel? Tomu říkáte stejné podmínky?

Dost keců už jdu fakt chrnět.
26. 03. 2010 | 00:14

pavla napsal(a):

Targus: Tak jestli vychováváte své děti tak, že by si vzaly půjčku, pak zdrhly do ciziny a Vás to nechaly splácet, tak to jste na tom špatně. A totéž platí o těch, kterých by se to týkalo. Vždyť už dnes dostanou studenti půjčku, proč by si ji měli složitě vyřizovat? A makat na úkor studia? Prosím Vás, snad mi nechcete říct, že by se mimo zkouškové období nenašlo za měsíc pár dní, kdy by student mohl jít na brigádu. Bratranec má velkou restauraci a denně mimo prázdniny ji má večer narvanou studentíkama. A že by tam bylo levno, to říct nemůžu. Já dělám a dovolit bych si to nemohla. Takže když mají na vysedávání po hospodách, tak by měli čas i na brigádu. Nebo místo hospody by peníze investovali do školného. Tím pádem by pak nemuseli splácet žádných 20 let. Studují VŠ proto, aby měli lepší plat. A mimochodem si nemyslím, že by učitelé měli nějak malý plat. Tím ovšem nechci říci, že si jej nezaslouží. To určitě ano, i víc. Ale jsou lidé, kteří vydělávají polovinu a živí z toho rodiny. Ale byla to možná jejich volba, že se nesnažili mít lepší vzdělání a více peněz. Někteří ale nemohli. To vím. Ale nedělejte z budoucích VŠ chudáky. Spousta jich jezdí studovat do zahraničí, kde platí pěkný balík. A ví, že se jim to vyplatí.
A když mladým nevadí, že se zadlužují kvůli autům, berou si hypotéky na drahé baráky, proč by se nemohli zadlužit na něco, co má nebo mělo by mít , cenu?
26. 03. 2010 | 00:38

Jeník napsal(a):

To Rumcajs a Neo - krátce - pánové proč se stále snažíte dokazovat, že jste duševně nemocní a vyšinutí lidé, kteří se musí stále předvádět jako exhibionisti s kabátem v parku. Obzláště nechutné je to Vaše obnažování na tomto blogu.

Vy nestojíte ani za to napsat o vás - Fuj
26. 03. 2010 | 07:41

Pavel13 napsal(a):

ad školné:
Nějak se to vzdálilo od tématu blogu, ale nedá mi to. Mám tedy pro všechny, kteří se zamýšlejí nad školným jednu otázku:
"Měli by lidé, kteří vystudují VŠ za peníze státu (všech občanů) a dopomohou si tím k vyšším příjmům, část z těchto peněz státu vrátit?"
Pokud na tuto otázku odpovídáte ANO, jste pro školné. Toto, nic víc a nic méně je podstatou školného.
Jistě pak namítnete, proč to tak potom stát nedělá sám, proč se má platit škole a půjčovat od banky? Protože systém školného by pak ztratil regulační složku. Výši školného, počet míst na školách apod. by stále počítali nějací ministerští úředníci a neodpovídala by realitě. Přitom dobře nastavený systém nutí školy nabízet studentům programy, zaručující pozdější uplatnění, nutí je budovat si prestiž a kvalitu, aby si mohli stanovit školné co nejvýše. Na druhou stranu pak školné nutí studenty vzít osud do svých rukou, stanovit si cíl, určit perspektivu a něco pro to obětovat.
A ještě bych rád vyvrátil mýtus, že školné dnes u nás neexistuje. Opak je pravdou. Pokud studium něco stojí (školné na soukromé škole, příspěvky rodičů státní škole, pomůcky, učebnice, jízdné, ubytování), je to stále školné v širším smyslu. Ale protože neexistují výhodné půjčky na studium (tedy nejen na samotné školné), existují rozdílné šance pro získání vzdělání.
Vinu na současném špatném stavu vydělávání mají hlavně politici. Jednak neumí lidem problematiku vysvětlit (nebo ji sami nechápou), jednak podléhají lobby škol, kterým současný chlív vyhovuje, jednak postupují z nesprávného konce. Půjčky na studium, garantované státem, měly existovat už dávno, ty přece nejsou podmíněny existencí samotného školného na státních VŠ.
26. 03. 2010 | 07:48

Rumcajs napsal(a):

Jeník:

Jsi hodný Jeníku, že tu s náma ztrácíš čas. Marně ale přemýšlím,co jsem napsal tak hroznýho, že si se mnou nechceš povídat ?

Svěř se, budete ti líp.
26. 03. 2010 | 08:01

Junior napsal(a):

Targus
V y naivo proc jste si kupoval akcie firmy kdyz jste vedel ze ji ridi"červená krajská mafie s modrými průkazkami"?
Nez nekam investuji tak premyslim,poradim se...
Spousta lidi neuvazene investovalo ale vetsinou to nesou statecne.Nemusite z toho nikoho vinit.Proste jste byl naivni.Pokud jste se poucil tak se vasi investice vyrazne zlepsili a dnes jste "za vodou".
A jak to "vidite"s tim skolnym.Vyjadrujete se dost rozporuplne.Cizim detem skolne z dani platit nechcete protoze vite ze jsou to perachanti.Skolne za sve deti platit taky nechcete.Asi chcete vse zadarmo.Nejlepe ukrast ze.Vy se pekne vybarvujete.budte rad ze zijete na tomto miste a v teto dobe .Mate zdravotni peci a skoly pro deti..
Zdravotni problem vam samozrejme nepreju.Jedine snad v tom pripade ze jste si zpusobil pri sportu nebo v evidentne nezdravem pracovnim prostredi kam jste chodil protoze jste chtel machrovat novym zigulikem:)
26. 03. 2010 | 08:06

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Zdar pane továrníku.Já těch kliků udělám 30.To se ovšem nechci vůbec chvástat,nebo deklarovat ,že jsem lepší než tvůj tatík.Mé vnitřní orgány nebudou použitelné-játra už vůbec ne.Jsem totiž také bývalý jazzový muzikant a bohužel se v tomto prostředí nepije limonáda.Samozřejmě přeháním-dnes jsem jen mírným spotřebitelem piva.
26. 03. 2010 | 08:11

Rumcajs napsal(a):

pavla:
Souhlas.
Měl by existovat systém půjček a prospěchových stipendií, aby mohl studovat každý a to ještě za své, tak jak to mají třeba ve Švýcarsku.
Pak taky nikdo nemůže vyčítat VŠ, že se zbalí a jde makat do zahraničí.

Pokud někdo není schopen zajít na brigádu, protože se ve dne v noci učí, ať toho radši nechá.
26. 03. 2010 | 08:25

Rumcajs napsal(a):

zdesta:

Tak 30 kliků v kuse, to už neudělám ani já. To je dobrý výkon, pokud teda nemáš 30 kylo i s kanadama.

Já se každej den přemlouvám, abych zase začal cvičit, ale nějak to nejde. Chtělo by to nějaký motiv. Nevíš o něčem ?
26. 03. 2010 | 08:33

zdesta napsal(a):

Pavla: Zdravím milá paní.Nic proti Vám,ale některé výroky nebodou zřejmě z vašeho repertoáru.V ČR je zhruba 185 000 podnikatelů a 4,1 milionů zaměstnanců.(4,1m-málo schopní neflexibilní etc.) V opačném poměru byto bylo zajímavé.185 000 zaměstnanců by fachčilo u 4,1 milionů podnikatelů.Nezaměstnaní nejsou výplodem komunistů.Dokonce se tvrdí že nezaměstnanost kolem 4% je přínosná a nutná.Selekce na trhu práce.Podle seriozních sociálních výzkumů se v armádě nezaměstnaných potlouká asi 4-5% flakačů,kterým se opravdu nechce dělat a dávky využívají.Tak si to spočítejte a zjístíte že cifra flinků není tak velká.Další rozsáhlou problematiku na toto téma nemíním rozvádět,protože u určitého druhu lidí je zbytečná.
26. 03. 2010 | 08:37

zdesta napsal(a):

Rumcajs. 81Kg. Motiv je jednoduchý.Žádné svaly ale preventivní opatření abych si zavazoval boty jako doposud.Kliky jsou v podstatě na penrek,od kremačního roštu mne nezachrání.Odjíždím vyhodit starý monitor od PC.Zeťák mi přivezl takou tu placatou potvoru.Mimochodem jsme mimo téma.
26. 03. 2010 | 08:47

Targus napsal(a):

To Pavel13:

Se školným je stejný problém jako s důchody. Pokud je financujete průběžně, narážíte na problém financí u lidí, kteří potřebují žádaný produkt a nemají na to.
Pokud to chcete řešit systémem posunutí plateb v čase, narážíte na makroekonomické vlivy, což je inflace, výkonnost ekonomiky, koupěschopnost měny atd.
Myslím si, že nejlepší by byl systém, jaký tu měli zavedený komunisti. Vyučil ses, budeš pro nás makat pět let. Absolvoval jsi vysokou školu a chceš vycestovat za prací, zaplatíš za studium plnou palbu. Není nic prostšího.

To pavla:

Pořád mícháte jablka s hruškami. Jednak mám silné pochybnosti o kvalitě dnešních VŠ, jestliže studenti mají čas chodit po hospodách, jednak tam asi nechodí ti, kteří na ty brigády po supermarketech chodí už dnes. V tom jsou ty maličké rozdíly, které nechcete chápat. A rovněž nechcete pochpopit, že existují šílené disproporce mezi příjmy vysokoškoláků. Jsou tací, kteří začínají klidně na padesátce a jsou i lidi, kteří jsou rádi, když za osekaný úvazek (nejsou peníze, je přece krize) berou s bídou desítku. A pak paní učitelka po své mírně zkrácené šichtě jde pracovat jako pomocná síla, aby se vyrovnala alespoň středoškolákům.

To Junior:

Ty akcie byly z kupónovky, vy naivo. Tehdy jsme byli všichni stejně blbí jako vy dnes. Přemýšlet o tom, kde investovat, když nejsou k dispozici žádné relevantní informace, kdo skoupí zbytek akcií, to může napadnout jen ..., no nic.
Nikde jsem nenapsal, že nechci platit školné na cizí děti. Tyto děti přicházejí nevychované z domova coby produkt těžce nezvládnuté americké výchovy.
Možná, že až budete v důchodovém věku, pochopíte smysl věty:
Jestliže chcete zničit charakter svých dětí, dovolte jim a dejte jim úplně všechno.
Penízky vydělané na šachtě a pak v jiných profesích jsem investoval do toho, aby moji mladší sourozenci nemuseli být v děcáku a posléze přestárlá bábrle nemusela chcípat ve starobinci. Takové pohnutky ale dvounožec vašeho IQ v zdělání nemůže pochopit.
A co se týká nemoci, zkuste juknout na ten Copaxone, gůglit snad umíte. Pak nebude žgryndat takové debilní žvásty.
Čest vaší dobře placené práci, už zase musím něco dělat.
26. 03. 2010 | 08:54

Rumcajs napsal(a):

zdesta:

Hele, tek ten můj dědek to prej vytáhne na 15. To sem zvědavej.

P.S.
Placatej monitor je fajn, ale placatice by byla lepší.
26. 03. 2010 | 09:08

Junior napsal(a):

Targus
Mam dojem ze jste to o tom skolnem nekde psal ale nemohu to najit.Je tam jeden smazanej prispevek,mozny byl vas./Nepouzivate nahodou vyraz "lidsky zmrdi"?To je ten duvod proc byl smazan..
K tem akciim z kuponovky musim jen dodat ze ne vsichni byli stejne blbi.Spousta lidi vcetne mych rodicu si tehdy prisla z niceho nic k peknym penezum.To ze jste se tehdy o nic nezajimal je jen vas problam.Nasledky znate.
Nemoc vam opravdu nepreju a je mozne ze jste sve penize investoval uslechtile.Snad vam to pribuzni vrati.urcite jste jim z nadhodnocenych prijmu na sachte pomohl zaridit pekny zivot..
26. 03. 2010 | 09:33

Pavel13 napsal(a):

Tarqus:
Prosím, nechcete si ke školnému něco přečíst a pouvažovat nad tím, než se k němu začnete vyjadřovat? Až pak bude blog přímo na toto téma, můžete užitečně přispět.
Ad komunistický systém. Kdo, prosím, dneska brání firmám a studentům takové i jiné smlouvy o stipendiích uzavírat? Proč by měla být zase stanovena jednotně lhůta 5 let a výše stipendia? Kdo bude platit za studium? Ten kdo bude v zahraničí pracovat pro českou firmu, u nás pro zahraniční firmu, pro firmu s mezinárodním kapitálem? U školného nic z toho neřešíte. Není nic prostšího.
26. 03. 2010 | 09:35

Junior napsal(a):

Targus
Ted jsem si precet jeste jednou Vas prispevek.Vy jste si z kuponovky poridil akcie podniku ve kterem jste pracoval a prest tvdite ze jste nemel zadne informace./Na jinem miste ovsem pisete o tom rudomdrem managementu takze neco podezreleho jste vedel/Sledoval jste jak prodavaji jednotlive casti a tim rozpousteji vase jmeni a nic jste nedelal.
Pane vy jste naprostej POPLETA a abnormalne zmatenej clovek.Pozadejte sve deti at se o vas lepe staraji a davaji pozor na to co delate jinak pravdepodobne provedete nejakou 3.14 ovinu /Vas termin/
a budete v maleru.Marnit cas vulgarnim napadanim vsech ve vasem okoli a tak je pravdepodobnost ze se polepsite minimalni.O to m ze pratele tim neziskate ani nemluve..
Hodne stesti,musim vypadnout od PC,mame nejakou chlastacku na ihu Cech....(Vrati se v pondeli)
26. 03. 2010 | 09:46

pavla napsal(a):

Zdesta: Můžete mi laskavě sdělit, kde jsem napsala, že nezaměstnanost je výplodem komunismu? Právě naopak. Protože za komunistů byla práce povinná, jinak jste šel sedět, to snad vzhledem k Vašemu věku víte moc dobře. A byli všichni zaměstnaní, at byla jejich práce produktivní či nikoliv. A to v soukromé sféře přece nejde. Je dobře, že je konkurence, protože se pak firmy musí více snažit. Taky jsem nikde nepsala, že mají být všichni podnikatelé. Vím, že mnozí nemůžou za propouštění z práce, za krachy firem. Ale taky vím, že je dost práce, kterou by člověk mohl dělat, třeba aspon po nějakou dobu, ikdyž neodpovídá jeho kvalitám. A čím více bude těch studovaných a nebude řemeslníků, tak tím více nezaměstnaných bude na úřadech práce, protože nikdo nebude chtít dělat pro něj kvalifikaci neodpovídající práci. Každý nemá na to, aby byl podnikatel, sám si založil firmu, zvlášt pro starší je to problém, hlavně, když celý život dělal určitou práci a neumí nic jiného. Ale za to bohužel nemůže stát. Já tvrdím, že dnešní mladí lidé by měli nejen zvážit své studijní možnosti a ne za každou cenu studovat, ale také si zjistit, o jaké profese je a bude za pár let zájem. Pak by nemuseli mít problém s uplatněním.
Jinak se nechci plést do reforem soc. dávek. Ale je nesmysl vše řešit plošně, tak jak si to přeje ČSSD. Např. přídavky na děti. Přidají plošně 50 kč. Pro stát celkem obrovská suma. Pro někoho, kdo se dotýká toho pomyslného stropu, je to částka zcela neviditelná. Ale pro matku samoživitelku či soc.slabou rodinu je to dost a kdyby tito mohli dostat částku místo bohatších, tak jim to velmi pomůže. Stejně tak ostatní soc. dávky. Můžete mi říct, proč se nezaměstnaní bouří proti části příjmu dávek v poukázkách? Vymlouvají se, že vypadají pak jak chudáci. Že to ale nikomu nevadí, když si chodí se stravenkami nakupovat potraviny do obchodu, místo aby za ně obědvali, na což jsou určeny. Těmito poukázkami by se zamezilo částečnému zneužití dávek, aby nekončily v automatech. Jasně, že by se zase s tím nějak šmelilo, na to je český člověk koumák. Ale aspon snad velkou částí by to směřovalo správným směrem. Proč by měl nepracující člověk mít stejné peníze jako ženská makající v supermarketu? At je nezaměstnaný z jakéhokoliv důvodu. Vím,že nikdo nedostane stejně peněz když skončí na pracáku, ale pak nechápu, jak může cikánka říct, že na co by chodila do práce, když dostává 20 tisíc? Asi má hodně dětí, ale tím hůř, protože opět jen výdaj pro stát a užitek žádný. Z čeho žijí lidé, které denně vidíte v kteroukoliv dobu se potulovat venku? Jezdím často přes Přerov. No dopoledne to je hrůza, desítky hloučků postávajících a pokuřujích včetně dětí na ulicích. Na sobě značkové hadry, kočárky stojící dosti tisíc, no kdo jim vše platí? Jsem na toto dost alergická, protože jsme museli za dost krutých podmínek vychovat a živit 5 dětí, když jsme se jednou dostali na chvilku do fin.problému, tak se na nás stát zvysoka vy... Takže mi tato situace určitě není lhostejná a štve mě, že se pořád berou ohledy jen na někoho. Jeden můj kamarád je bez nohy, invalidní důchod mu sebrali, ale kdekterý mladý zdravý cikán ho má. Jakým právem? A vím, jak to s těmi nezaměstnanými je. Chodí si k nám do obchodu jen pro razítko, či se ptají jakoby na místo řidiče, ale stejně jim jde zase jen o razítko pro ÚP.

Targus: Já nic nemíchám. Já Vám jen říkám, že kdyby si studenti platili školné a ostatní výdaje sami z půjček, tak by si všeho více vážili a nemuseli by na ně rodiče dělat do jejich 24 i více let. Tři z našich dětí jsou věkově blízko sebe. Právě v současné situaci si neumím představit, že by všichni naráz studovaly třeba v Praze VŠ. To bysme nezvládli. Ale kdyby si mohly vzít půjčky, nebyl by problém. S částí bysme jim rádi pomohli. Naštěstí to samy odmítly, ikdyž se velice dobře učily, s tím, že neuznávají kvalitu dnešních vysokých škol, protože tyto ztratily svou prestiž. Sice mě to na jednu stranu mrzí, ale asi chtějí jít jiným směrem. Právě díky stipendiím a půjčkám by studium bylo umožněno více lidem. Navíc s tím souhlasí hodně studentů VŠ. Názor Vám napsal junior a Pavel.
A ty rozdíly ve financích studentů byly a budou vždy. Prostě jsme se nenarodili všichni stejně.
26. 03. 2010 | 10:48

Tencokida Hnuj napsal(a):

Hmm. U některých komemtátorů zdejšího blogu mám dojem, že vidí pakáž i v nezaměstnaných a cikánech, nejen důchodcích.

No nevím, nevím.
Až se podaří zdejším politikům lokálního významu a myšlení ve finále zahnat 4 miliony pakáže do kouta, jestli důsledky náhodou neponesou právě oni. Tedy ti co se o sebe uměli postarat sami - bez pomoci státu.
A zda ten stát pak ochrání i jejich životy a majetky, nejen majetky a životy výše zmíněných politiků.

Jsem ale pouze hloupý samurajský synek, navíc odložený. A kdyby v synagoze, před kterou mě mí rodiče kdysi zanechali,
nedleli v té době mí pozdější opatrovníci Moše Goldman a Izák Sachs, byl bych i chudý.
26. 03. 2010 | 11:35

Targus napsal(a):

To pavla:

Už jste někdy měla nůž na krku v podobě splátek úvěru nebo leasingu? Asi ne, jinak byste na tyto produkty měla poněkud jiný názor. Já jsem to zažil dvakrát a vím, co to je ustát takový problém, když se Vám z ničeho nic položí odběratel, který dluží ve splatnosti deset mega, anebo Vám někdo čórne výrobní prostředek za čtyřku, který měl na splátky vydělat a ještě mělo něco zbývat. To se pak na Vás všichni hezky sesypou, žádný překlenovák, žádný odklad splátek, žádné prominutí penále.
Studentíci můžou s půjčkami souhlasit, protože ještě nikdy nic nespláceli.
Kromě toho půjčky naprosto neřeší proměnnou hodnotu financí v čase. Nikdo není schopen odhadnout vývoj ekonomiky a měny na rok dopředu, a vy tu chcete řešit dvacetiletou půjčku s adekvátním, rozuměj nepříliš zatěžujícím úrokem.
Junior je junior, z jeho názorů čiší blbost na sto honů. Útěchou mu může být, že takhle blbí jsme byli všichni.

To Pavel13:

Systém odpracování poskytnutého vzdělání začaly vymáhat po studentech, resp. novopečených lékařích některé nemocnice a všichni (i ti, kteří nevědí, o co jde) začali sborem řvát o lidských právech. Co Vy na to?
Samozřejmě je logické, že bude jiná cena vzdělání pro učitele ZŠ a jiná cena pro lékaře nebo inženýra přes organickou chemii. Souhlasím. Taxu 5 let (tehdejší realitu) jsem uvedl jako ilustraci, nikoli jako jediný správný názor. Rozlišení, kdo je v zahraničí a kdo nikoli, mne z hlediska placení škol, potažmo školného, nezajímá. Rozhodující je skutečnost, kde dotyčný odvádí daně. Pokud je bude odvádět ve státě, kde studoval, nemůže nastat žádný problém. Od toho existují bilaterální smlouvy. Což mi dává jiný nápad, jak zajistit, aby erár měl alspoň nějaké prašule z odlivů vysokoškoláků.
Odejít a neplatit můžeš, pokud se budeš chtít vrátit a vyžadovat od státu důchod, podíváme se kolikže jsi nám za ta léta odvedl do státní kasy na daních. Pokud máš VŠ v ČR a sumu z daní nulovou, nedostaneš důchod, i kdybys na sociálním odvedl libovolně velikou sumu. Absolventi VŠ by prostě museli překonat určitou finanční hranici, aby nebyli postihováni na výplatě penze. Nevýhodou zde opět zůstává oproti financování průběžnému faktor změny hodnoty měny.
26. 03. 2010 | 11:40

Targus napsal(a):

To Tencokida hnuj:

Odkdy byly synagogy v Žaponsku? Nebyla to náhodou pagoda nebo tak něco?
26. 03. 2010 | 11:42

Helena napsal(a):

Junior
Reaguji později, neměla jsem čas. Nicméně:
Souhlasím s vámi, že pracovní místa musí někdo vytvořit a také vím, jak je to těžké a jaký absurdní systém razítek tady panuje. Často se mi zdá, že lidé u nás přestávají myslet…

Podnikatelé (opravdoví a slušní) by určitě měli mít zelenou, což je také oficiální doktrína snad všech politických stran. Jenomže problém, který já považuji za podstatný /a nejsem jediná, je v tom, že jsme si nechali zničit vše, co jsme mohli rozvíjet a co nás mohlo docela dobře živit. Nemá cenu psát detaily, dovolím si však uvést jeden příklad: teprve nedávno jsem si všimla, že Sunar se vyrábí v UK. Byl své době výrobek světové kvality, vznikl tady, podílelo se na něm spousta našich odborníků (např. prof. Švejcar), vyvážel se do rozvojových zemí, dnes jej má patentovaný anglická firma Hero. To je jenom takový malý příklad.
Začínat od píky a tvořit novou hospodářskou infrastrukturu, je dnes velmi obtížné, ne-li téměř nemožné. Svět a ekonomika jsou globalizovány, ale i tak národní zájmy jsou zřetelné a ti chytří kopou za sebe. Jenom my a ostatní z „ost bloku“ jsem se si to zařídili tak, že teď sloužíme a ani nevíme komu. Zdá se, že trochu lépe si vedou Poláci.
K poznámce ohledně voleb - zbývá jenom doufat, že se dostane k moci alespoň pár lidí,
26. 03. 2010 | 11:59

pavla napsal(a):

Targus: Proč by měli splácet 150 tis. - a to bude většinou daleko méně -splácet 20 let? Dnes si mladí berou hypotéky a splácí 20 let třeba půjčku 10krát větší. Snad jdou studovat vys.školu proto, aby měli lepší plat, tak snad 3 tis.budou moci obětovat a za 5 let mají splaceno. Rodiče tito studenti stojí měsíčně více a mnohdy nevydělají tolik jako budoucí vysokoškoláci. 150 tisíc není dnes žádná hrůza, když si z blbosti lidi kupují hrnce za 30. A to jim není líto vyhodit za kraviny. Tak se mi nesnažte namluvit, že kvůli školnému se stanou chudáci vystudovaní ohrožení na životě bídou. S těma hospodama je to tak. Zeptejte se někde u Vás majitelů, ekne Vám, že studenti mají mnohdy více na útratu jak pracující. Mám v této branži dosti známých, tak to vím. Jinak jsem se mohla o tom přesvědčit na vlastní oči, když dcera měla hospodu taky. Nebyl pro ně problém tam denně nechat i 200. A nebylo jich takových málo. Navíc, dluhy zůstávají pořád stejné, nerostou stejnou měrou jako ostatní. Taky bylo řečeno, že by úrok byl jen symbolický.
Jinak Vás můžu ujistit, že ten nůž na krku v podobě splátek a úvěrů mám celý život. Nebyli jsme jediný den bez nich. A taky se stane, že mi občas firmy, pro které dělám, nezaplatí. Zrovna ted dvě takové řeším. Takže vím, o co jde. Naštěstí se nejedná o nějaké závratné částky.

Hnojník: Pokud jste měl svým příspěvkem na mysli mě, tak jsem v životě neřekla o důchodcích, že jsou pakáž. Ale o určitých nezaměstnaných to s klidným svědomím řeknu.
26. 03. 2010 | 12:08

pavla napsal(a):

Helena: Velmi s Vámi souhlasím. Taky jsem např. o tom Sunaru přemýšlela. Jenže díky EU to bude asi čám dál horší i s jinými výrobky. Bud nám je zakážou vyrábět nebo vyvážet, abychom museli brát odjinud.
No a co mě štve pořádně, tak to je buzerace a papírování ohledně všeho. Právě si vyřizuji ještě další podnik.činnost. Je hrozné, kolik papírů ke všemu potřebují, jen hážou klacky pod nohy. Místo, aby byli rádi, že se člověk stará sám o sebe a nechodí žebrat na úřady, tak jen otravují člověku život zbytečnostmi. Asi potřebují vykázat nějakou činnost. Jenže pak se nedivím, že to mnohé otráví a vykašlou se na všechno.
26. 03. 2010 | 12:16

Admirál napsal(a):

Pavla - pokud to tak půjde dál, budeme vyrábět za pár let u nás tak leda kolíky do hrábí.

Ve školství už to ví, a přizpůsobují tomu kvalitu studia.

Strojírensví mizí, což by samo o sobě nebyla trgédie. Kdyby tento typ výroby nahrazovala sofistikovanější výroba či služby. Což se neděje.

Na kolíkách do hrábí se dá taky vydělat. To se to budou splácet studentské půjčky.
26. 03. 2010 | 12:39

pavla napsal(a):

Admirál: Tak proč tedy se hrnou na VŠ, když se jim pak bude tak špatně žít, budou dělat kolíky na hrábě, budou chudáci umírat hlady, neschopní splácet. To fakt nechápu. Nezbývá než se oběsit už dopředu.
Proboha, člověk musí mít nějakou vizi, cíl, zvláště mladý, ne už předem všechno vzdávat. Není to dnes jednoduché, nebylo ostatně nikdy, každý začátek je těžký, ale pokud už do života budu vstupovat jen s negativismem a bez elánu, tak to asi daleko nedotáhnu nikdy. Pokud chce být někdo úspěšný, tak se musí nějak vypracovat. Přece je jasné, že nenacpou někomu jen kvůli tomu, že se ohání diplomem, ale v praxi vlastně toho moc neumí, velké peníze. Chce to čas a taky chtít. Mně to tady na blogu připadá, že jsme snad národ neumělů, kteří jen čekají, co jim stát podstrčí. Přitom jsme známi tím, že máme ty zlaté české ručičky a taky umíme myslet. Ale asi se jim jen trochu nechce dělat, ne? Je jednodušší pořád jen naplákat, nadávat než se nad sebou a svým životem zamyslet a snažit se něco udělat pro jeho zkvalitnění. Protože to už by asi byla moc velká námaha.
26. 03. 2010 | 13:02

Pavel13 napsal(a):

Tarqus:
K případu lékařů vám moc neřeknu. Nevyjadřuji se k tomu, o čem nemám dostatek informací. Snad obecně vím, že doktoři mívají po nástupu dost bídný plat, až později velice slušný. A systém půjček právě umožňuje splácet až po dosažení určité úrovně příjmu.
K těm dalším nápadům. Nejste to právě vy, kdo u nás dělá návrhy zákonů? Vaše nápady mi je silně připomínají. Namísto zavedení a plné impementace ve světě fungujících systémů vymýšlíme paskvily a pak je plátujeme dašími a dalšími paskvily.
26. 03. 2010 | 13:46

Targus napsal(a):

To pavla a Pavel13:

Oba směšujete pojmy a nedržíte se v diskuzi načatého tématu.
Melete pořád, že není problém splácet, kolik vydělá lékař atd, atd.
1/ nikde jsem neřekl, že nechci přispívat jiným studentům, než svým dětem, na studium. Prohlásil jsem pouze něco v tom smyslu, že nejvíce řvou ti, keří studují i za peníze těch dědků a bab, kteří jim překážejí v socce a u kasy v suproši.
2/ řekl jsem, že případné školné by se mělo odvíjet od finanční náročnosti studia, nikoli od toho, kolik si kdo vydělá,
3/ stále tvrdím, že nelze poměřovat studenty jedním metrem, zejména pak optikou těch, kteří prosedí čas určený ke studiu v putykách, neboť jim to umožní jak prachatí rodiče, tak i nenáročnost studia na VŠ.

Toť v kostce vše,co mohu k tomuto již vyčerpanému tématu dodat.
26. 03. 2010 | 14:23

Pavel13 napsal(a):

Tarqus:
Taky už přidám poslední kec. Vím, že se nedržíme tématu, já jsem se školným nezačal, když už se načlo, chtěl jsem korigovat některé nepravdy.
Ad 1/ vyjádřil jste se jasně proti zavedení školného.
Ad 2/ ve světě fungující systémy školného regulují ceny samy formou nabídka-poptávka.
Ad 3/ no právě s Pavlou chceme, aby byli odpovědni sami za sebe.
Nashle.
26. 03. 2010 | 14:39

pavla napsal(a):

Targus: Ale ten Váš poslední příspěvek se moc neliší od toho, co jsme s Pavlem napsali.
A myslím, že není otázkou peněz, jak se kdo chová ke starším lidem. To je otázkou výchovy a morálky každého. Jsou lidé bohatí a umějí být slušní a naopak.
A školné by se samozřejměš odvíjelo od náročnosti studia. A jeho splácení není pohromou pro další život, a už vůbec ne na 20 let.
Nechci posuzovat či odsuzovat všechny studenty, ale jen jsem napsala, že mi nikdo nenamluví, že by neměli čas na občasnou brigádu, když mají čas na hospody. A i ti, co tam nechodí, tak snad neprosedí každý den do noci s hlavami v knížkách. Vysoké školy zvládají lidé při normální práci, tak proč by ne studenti, kteří nic jiného na starosti nemají?
To už bych spíše věřila tomu, že je někde problém tu brigádu sehnat, zvláště o prádzninách, než tomu, že na ni nemají čas. Mimochodem, prázdniny na VŠ jsou téměř 4 měsíce, ne? Pokud to někdo slušně zvládá. A za tuto dobu se dá snad pár týdnů na práci najít.
26. 03. 2010 | 14:58

zdesta napsal(a):

Pavla" Nezlobte se paní,ale moje poznámka (sociální dávky-soc.dem.)směřovala k vaší naznačované argumentaci,jako kdyby si podobné srandy ČSSD vymyslela jako nějakou frivolní zábavu.Pokud podepíšete mezinárodní smluvní závazek (OSN-Lidská práva)pak jsou závazná,zrovna tak pro ostatní.Přečtěte si pozorně statě o sociálních právech.Jestliže se domníváte,že bude někdo korigovat porodnost u romek,nebo u sociálně problémových lidí,tak jste vedle.My prostě nemůže nechat někoho umírat hlady.Nejsme v Biafře ale v Evropě.Mateřská? To se domníváte že ji vymyslel Paroubek? Tento pojem je znám jen v ČR? Na počátku roku dostalo v Tajmaku (Malenovice)padáka 240 špičkovýc h strojařů.Běžte se těch lenochů zeptat jak se jim daří sehnat práci,nebo jim poraďte jak podnikat.Ve Zlíně byla před rokem nezaměstnanost kolem 8% teď je 11,5% Zřejmě se pár tisíc rozhodlo lenošit.Hodně se zde diskutuj na téma když chcete podporu, tak dělejte veřejně prospěšné práce.(zametejte -uklízejte.)Tak ve Zlíně bude náhle zametat na př.7000 žen a můžů.Jenomže než je zaměstnáte,tak musí mít lékařskou prohlídku,musíte je pojistit,dát nařadí,reflexní vesty etc.Musíte je kontrolovat,vést nějakou agendu a zaplatit.Kde na to má zadlužené město vzít? Navic zjistíte,že se to vůbec nevyplatí.Tak by se dalo pokračovat hodně dlouho,ale má to háček.Objektivní diskuze se nesnáší s demagogii.
26. 03. 2010 | 15:23

pavla napsal(a):

Zdesta: O propouštění z Tajmacu samozřejmě vím. Ale na druhou stranu přijímal nové lidi Barum. No a kdo chce, práci si najde. Náš nejstarší syn nechce dělat ve svém oboru, neb si stěžuje, že se tam jen krade a pak doplácí na druhé. Je sice problém v každé práci dlouho vydržet, protože ze slíbených peněz opravdu nakonec sejde nebo zaměstnance nutí dělat přesčasy bez slušného proplacení, ale pokaždé si práci do druhého dne našel. A měl možnost si vybrat z několika nabídek. Sice se vždycky nadělá, ale bez práce není. A taky tvrdí, že neměl se sháněním problém. Jenže tak jak jsem psala výše, člověk musí unést občas i to, že nebude zrovna hned k mání práce s jeho kvalifikací. Těch strojařů je škoda, ale ona byla fakt blbá doba. Vím to, protože jezdím i pro jednu strojařskou firmu. Taky museli omezit výrobu, ale majitelé nezaháleli a sháněli další kšefty, tady v Česku i venku a zase mají tolik práce, že neví, kde jim hlava stojí. Čí vina je v Tajmacu, nevím. Asi je třeba vyrábět sortiment, o který je zájem.
A taky jsem nepsala, že by neměla být mateřská, přídavky či dávky. Ale ne plošně a všem stejně. Rozlišit, kdo je v soc. slabé situaci a kdo práci opravdu sehnat nemůže a kdo je jen líný. Za dost vysoké dávky bych bojovala pro ženy s dětmi, pro rodiny pečující o těžce nemocné děti či příbuzné. Ikdyž i s těmi matkami samoživitelkami je to různé. Mnoho je jich takových, že se nevdají jen proto, aby měly výhody, přičemž žijí s druhem, který vydělává hodně. Já budu jen ráda, když stát bude pomáhat potřebným, a to co nejvíce, aby slabým rodinám nemusely být odebírány děti do DD kvůli špatné životní situaci.
No nic, jdu se vrhnout do pracovního víkendu. Přeji všem krásné dny. P.

Vy se, Zdesto, nezlobte, jste ze Zlína, když budete chtít, klidně si s Váma zajdu někam popovídat. Možná mě pak budete vidět v trochu jiném světle.
26. 03. 2010 | 16:10

Admirál napsal(a):

Pavla - víte, jaký je kvalitativní rozdíl mezi kvalifikovanou prací strojaře a prací v Barumce na lince?

Pokud nevíte, tak Vám musím napovím: Nebetyčný.

U nás během loňského a začátku letošního roku skončily 3 strojařské firmy.

Zavřít takovou firmu je relativně rychlé. Vybudovat funkční novou je práce pro generaci.

Pouze firma s náročnou výrobou a vlastním vývojem je schopná dávat lidem práci s nárokem na kvalifikaci a tím také dávat mladým lidem perspektivu.

Bohužel směřujeme přesně opačným směrem od solidních "perspektiv", a nemáme v rukou žádné nástroje, jak to zvrátit.
26. 03. 2010 | 17:48

zdesta napsal(a):

Pavla.Já opravdu vůbec proti Vám nic nemám,ani náhodou,nemám důvod.Já jsem žil v minulém režimu 42 let.Žádný pionýr,svazák ani komouš.Ohledně minimální svobody,mně nejvíce lezla na nervy demagogie.Hloupoučká univerzální hesla pro všechny.Nemám prostě rád ty zaručené návody (samozřejmě nejlepší)které mají zaručit ten nejoptimálnější výsledek.Nic takového neexistuje a realita je poněkud složitější než teorie.(o lidech ani nemluvě)Docela klidně přiznám,že k bývalému režimu jsem měl značnou averzi,ale mám i určitou averzi ke společnosti,která se řídí sociálním darwinismem.Co s tím to nevím,ale nejsem zrovna přesvědčen,že je to ideální cesta do budoucnosti.O vašem návrhu budu uvažovat,jsem teď dost vytížený.(vnuk-etc.)Kontakt na sebe máme zde. Ačkoliv se přiznávám,že ve svém věku jsem v nových sociálních vztazích málo flexibilní. Nicméně nechme to otevřené a uvidíme. Mějte se prima.
26. 03. 2010 | 17:56

LEVAK napsal(a):

Ad pavla:vystudovat na lékaře potom dělat metaře,chystat zboží v marketu,taky kopat kyvetu.To je přece pravicový cíl aby se člověk přizpůsobil?Prostě chce se flexibilita a žádná rodinná kolegialita!
26. 03. 2010 | 21:45

spolužák napsal(a):

Voliči, občané, spotřebitelé ...... atd. jsou rozdělováni na starší s nižším vzděláním a na mladší s vyšším vzděláním. Mnohokrát jsem toto kritérium slyšel z médií, takže je to jasné, ne!
26. 03. 2010 | 22:13

220-702 napsal(a):

nick y: já si naopak myslím, že se mezigenerační vztahy nezhoršují.
27. 03. 2010 | 04:14

pavla napsal(a):

Admirál, Levák: Já jistěže vím,že je velký rozdíl mezi kvalifikovaným strojařem a dělníkem na lince v Barumu. Taky jsem nenapsala, že bych zastávala názor, že je správné, aby kvalifikovaní lidé pracovali jako dělníci bez kvalikovace jakékoliv a pořád. Ale že když je taková doba, tak prostě člověk občas musí vzít i něco podřadného, než aby trčel na pracáku. Myslíte, že když podnikatelům, firmám zvýší daně, tak že bude líp? Nebude, protože firmy budou krachovat a propouštět ještě dřív. zvláště, když nemají odbyt. Proto se mi tato cesta nelíbí. Stát vráží miliony do státních či polostátních podniků, které jsou jako bezedná studna a stále bez výsledků. Přitom nějaké firmě by tato finanční injekce pomohla, aby se ve špatné době udržela a nekrachla. Ale pokud dát peníze, tak s nějakou kontrolou, jak jsou tyto prostředky vynaloženy. Ne na to, aby si za ně majitelé jezdili na dovolené a zaměstnanci se nedočkali výplat.

Zdesta: Děkuju za odpověď. Když se Vám bude chtít, tak mi napište na mail. Já ten Váš nevyčtu. Mějte se pěkně. P.
28. 03. 2010 | 14:05

Myrek napsal(a):

Už se tomu věku blížím.
1) Znám dost důchodců, kteří vyvolávají kolem sebe slušné dusno.
2) A jiné, co rozdávají pohodu.
3) Většina je ale indiferentně neškodných.
Recept pro první skupinu: Vzpomeňte si na dobu, kdy jste byli ještě mladí!.
Pro druhou skupinu: Nepřestávejte!
A pro třetí: Snažte se zapojit a nepřestat přijímat nové, i když to někdy stojí za prd, a nevydělujte se dobrovolně na okraj společnosti. To by se z vás stali vopruzové z první skupiny, která to všem seniorů slušně kazí.

A co se nákupu v "Kaufu" týká. Je to fakt i moje "hobby". Děs běs. Divím se, že se kritika vyhnula našim východním spoluobčanům, kteří z "Kaufu" zásobují plnými koši svoje špinavé "večerky". Ty bych někdy opravdu nakopal. Mám za to, že různé akce jsou určeny pro konečného spotřebitele a ne pro tlupu exotů z Dálného Východu. Na druhou stranu, můžeme si za to sami - stačí je bojkotovat. Naše peníze v jejich rukou totiž nikomu nesmrdí.
29. 03. 2010 | 08:37

Myrek napsal(a):

Ad Pavla: V něčem pravdu máš, v něčem ne. Po padesátce se práce blbě shání, natož kvalifikovaná. A času, zdraví, sil a chuti na experimenty s budováním nové kariéryuž taky už je také poněkud méně. Záleží na úhlu pohledu.
29. 03. 2010 | 08:44

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 10:07

replica rolex napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
30. 03. 2010 | 10:49

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 03:25

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 08:01

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 08:22

Vlababista napsal(a):

Chtěla bych pouze všem mladším a mladým vzkázat: " KDE JSME MY, BUDETE I VY". Pokud pochopí obsah myšlenky, pak je vyhráno!!A doba běží, vážení, všem stejně!
06. 04. 2010 | 22:29

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 04:43

realysta napsal(a):

To MaB:
No musím se usmát, když jsem si přečetl Váš názor na uplatnění starších lidí v IT firmě. Jednu takovou firmu jsem vlastnil. Informatika se v podmínkách CR rozvíjela v 90tých letech. Tehdy jí táhli "kluci", kterým bylo 30-40. Dneska je jim 50-60. Důchodový věk na dohled. Podle Vás nepoužitelní.

Jenže v uplynulém desetiletí, když rozvoj informatiky zdaleka neprobíhal v tak velkých skocích začaly školy chrlit "mladou krev". Drtivá většina těchto mladých expertů neuměla pořádně nic! Možná tak s pocitem "profesionála" přenastavili koncovou stanici, našmudlali svůj primitivní web...
Ovšem přišli jako mistři světa, podle svého tvrzení jako lidé s praxí, protože "počítač mají doma odjakživa" Dokonce provozují síť, protože doma mají prospojené 3 PC!!!
Nevím, jestli bych sáhnul po takovémhle 30ti letém expertovi, co neujkí vlasntě nic nebo vsadil na erudici padesátníka schopného vést projekty nad v podstatě libovolnou problematikou IT, člověka schopného a znalého provedení kvalitní úplné analýzy, člověka se znalostí trhu produktů, cen, ocbhdoních fíglů..!

Co chybí dnešní společnosti je úcta a vzájemný respekt. Mladí často jen natahují ruku a berou vše za samozřejmé. O nic neusilují, vše chtějí. Z ničeho se neradují, berou jen jako křivdu, když něco nedastanou automaticky hned.

Staří mají pocit, ž eohled na stáří musí tolerovat všechyn jejich libstky, jejich egiosmus - a mladý je pro ně někdo, kdo jim není ochoten za všech okolností uhybat a dávat přednost.
09. 04. 2010 | 15:02

Roman napsal(a):

Uvedené téma je přinejmenším trapné a především vůči starší generaci mimořádně neslušné... Otázkou je co je to v pozadí za "inteligentní" skupinu lidi...
09. 04. 2010 | 16:22

PíDžej napsal(a):

Kdo splodil tyto neandrtálce? Která osoba ženského pohlaví je vychovala k nenávisti k "platiči" alimentů ? Divíme se - NEDIVME! Ještě jsem neviděl v přírodě aby dospělá samice vychovala dospívajícího samečka v samce.Moc příhod mám z vlaků když pí.učka se "stydí" když jí vzdoruje předpubertální sameček řvoucí na celý vagón. Po zákroku chlapa najednou je z něj normálný kluk.
Co Vy "pedagóžky" na to?
09. 04. 2010 | 16:43

Pesimista napsal(a):

Duchodci byli problemem v tramvajich za bolsevika. NIC SE NEZMENILO> Neni jejich vina, ze spolecnost si z nich udelala fackovaciho panaka. Je jejich vina, ze jsou tak hloupi, ze tuto roli velmi dobre hraji.
09. 04. 2010 | 17:03

Muk napsal(a):

Dnešní mladí mají jednu jistotu. Jestli se jim podaří zestárnout už dávno nebudou v tomto státě většinovou populací. Pak prožijí takové peklo, že nám budou závidět, jak jme si ten dnešní důchod užívali. Oni nejenom nenávidí staré, oni nenávidí i mladší než jsou oni. Proto je tak nízká porodnost. Jak často se stává na konečných, že všichni mladí prchnou a mladá maminka pak sama rve kočárek z tramvaje a čeká na pomoc řidiče.
09. 04. 2010 | 17:05

kaška napsal(a):

Je to pár let nazpět. Po chodbě šel můj kolega-pedagog-který ještě zaskakoval ze někoho, kdo byl momentálně v pracovní neschopnosti, ač on sám byl už v důchodu.Většinu své kariéry prožil ve škole za bolševika.Vždy byl opatrný na to, aby nahlas vyjadřoval své názory.Ale ten den-pustili jsme se do hovoru-mi povídá/bolševik už nebyl/ a ztlumil při tom bázlivě, podle starého zvyku hlas:Kdysi bylo Desatero božích přikázání a lidé se báli je přestupovat.Dnes ti fagani nevědí, co je Bůh,natož aby věděli, co je Desatero. Proto to s námi začíná jít od pěti k nule.
09. 04. 2010 | 17:41

kaška napsal(a):

Obávám se, aby nemělpravdu.Určitá úroveň morálky ve výchově, méně násilí a hrubosti ve společnosti kolem každého z nás, úcta k přírodě a jejím stvořením. Potlačení touhy po tom, aby jeden urval na úkor druhého co nejvíce, aby kvůli tomu dokázal zradit svého partnera, své děti a bližní, to zde nemá mít místo. vždy je něco daleko nad tím, a "fagani"by k tomu měli být vedeni, což se děje málo. neobnoví-li se toto,slušná společnost musí zahynout. Pak i ten zbytek.
09. 04. 2010 | 17:48

m napsal(a):

myslím, že článek je trochu přehnanej, stejně jako důchodci kritizujou nás, jaký jsme spratci a haranti a kdo ví co ještě, tak mi si říkáme, že na to že maj celej den čas tak děsne spěchaj a nadávaj nám, že jsme bezoholední, když my třeba spěcháme do práce nebo do školy. Stejně jednou až budem starý, budem se chovat stejně jako oni..tak to prostě je a tak to prostě bylo a bude..... ale aby se z toho dělalo takový haló, že je skupina na FB, tak to je jako dooost, je vidět že nic jinýho na řešení není, politika už je asi nudná :-)
09. 04. 2010 | 20:20

discount air max shoes napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
16. 04. 2010 | 07:54

Petra Bukolská napsal(a):

Jsem mladá holka a mám to štěstí, že mám ještě babičku a dědečka. Mám je moc ráda. Je jim oběma přes osmdesát, ale jsou to stále realisticky myslící lidé s objektivními názory. Moc si jich vážím. Nic proti důchodcům nemám, vážně. ALE ... všude se píše, jak jsou Ti mladí hrozní a že si neváží starých lidí, že nemají úctu a vychování. Jenže je to člověk od člověka. Stejně jako u důchodců. Opravdu mi vadí, když některé z nich pustím sednout v hromadné dopravě, a jim je zatěžko říct prosté děkuji, slovíčko sice krátké, ale krásné - berou to jako samozřejmost, ale to není samozřejmost! A i kdyby - co je špatného na tom, poděkovat za "něco", přesto že "to" očekáváme. Když mi někdo poděkuje, za cokoli, vždy mi to udělá radost! Taková radost nikoho nic nestojí, tak proč ji nerozdávat okolo sebe ... Jak je to demotivující a skličující, když je pustíte sednout a oni do vás ještě strčí holí .... Koukají na nás jako na póvl, jako na nechutnou, promiskuitní generaci, která nečte, je nevzdělaná, hloupá a nic ji nezajímá! Nekoukají na nás, jako na jednotlivce a indiviuality, ale hodnotí nás skupinově, proč tedy očekáváte od mladých lidí, že budou na ostatní hledět jako na jednotlivce? Mladí lidé budou ostatní hodnotit skupnově: mladí, staří, cikáni, bílí, bohatí, chudí ... a od koho převzali tento model? Přeci od svých vzorů, kteří je vychovávaly: od rodičů a prarodičů ... Takže si všichni přestaňte stěžovat na to, jak jsou "ti mladí" hrozní a zkuste začít samy u sebe! Zkuste se začít zaměřovat najednotlivce ve svém okolí.. Třeba zjistíte, že jsou vyjímky a že jich je hodně, a nakonec třeba zjistíte, že každý je jiný a žádné skupiny neexistují! Mezi mladými je tolik hulvátů, co mezi starými! Tohle je nesmyslná válka generací. Všichni jsme přeci lidé, tak proč se k sobě nezačít chovat trochu slušně ... Tento proslov, není určwn žádné skupině - ani mladým, ani starým, ani romům, ani bílým - je určen všem jednotlivcům.
17. 04. 2010 | 21:02

drr napsal(a):

Michal Macek napsal(a):
beda:
az budu v duchodu obednam si nakup pres internet s donaskou domu zdarma

no když myslíš ,že na to budeš mít ,tak proč né,ale s dnešním systémem důchodů asi těžce
26. 04. 2010 | 15:41

BrzyJazykNazyvatRuzyne napsal(a):

Povaha důchodců se liší podle prostředí. Obecně platí, že ti metropolitní a velkoměstšní bývají protivní a agresivní (čím to), zato maloměstští a venkovští jsou milí.

To že jsou protivní a nervózní - jeden důvod je, že jsou najednou nuceni k samostatnosti v určitých oblastech (co bývalo automaticky zařízeno za ně, to si najednou musí vyběhat sami => nervozita z potenciálně prošvihnutého termínu).
06. 05. 2010 | 12:36

Pavel napsal(a):

Někteří lidi jsou prasata a nemaj uznání.
22. 06. 2010 | 14:07

Ramon napsal(a):

hm neviem co mam skoro povedat, snad len zareagujem na prvy prispevok a to o inteligencii a zvladani technlogii starsou generaciou a mladsou.Na Slovensku i V Cesku som pracoval a pracujem ludmi ktory so v dochodku a programamuju...v poho strcia do vrecka kde akeho absolventa elektrickovej (tramvajovej) univerzity , drzia hubu a krok, makaju a za menej ako pytaju nastupný plat tzv. absolventi vacsiny univerzit v ČR i SR...co k tomu dodat , domyslite si. Zial prevaznu vacsinu mladsej generacie (i mojej vlastnej rodine) tvoria jedinci ktori optimalizuju svoje naroky bez ohladu na spolocnost...a najlepsie je nedelat a zarobit resp, managovat...a pomaly nema kto makat rukami ci hlavou...
R
09. 07. 2010 | 11:58

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:40

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:21

zemankova.msq@seznam.cz napsal(a):

DOBRÝ DEN, nemužu zustat v klidu, když čtu tyto řádky,, jak muže být někdo tak chladný, stupidní a urážet staré lidi,??? vždyt všecí jednou zestárneme a ti co duchodci odsuzují , mužou dopadnout uplně nejhuř, až oni budou zapomínat k vuli stáří a třepat se jak sulc, ? tak jsem zvědavá jak se budou cítit když o nich potom budou takový jak jsou ONI,,, mluvit a jednat stejně, FUJ JE TO HUMUS,,, !!!!!
17. 10. 2010 | 09:21

Standa 2 napsal(a):

Důchodci mají jednu velkou výhodu proti pracujícím - mají ve svých rukou a plně k dispozici nejcennější statek: volný čas. Mají ho plně k dispozici a mohou si sním dělat to, co je zrovna napadne. Čas = peníze.
Jsem důchodce již delší dobu, přesto občas pracuji brigádně. Mít pro sebe volný čas, je obrovský přepych, který si málokdo uvědomuje.
Jestliže nám to mládež a odrostlí puberťáci závidí, tak je to jejich problém.Rozhodně jim to mládí vůbec nezávidím a jsem si vědom toho, že zdravé stáří je zásluha, vyplývající z dobrého a rozumného života.
12. 11. 2010 | 19:14

Don napsal(a):

Bloumání po supermarketech ponechme stranou. Každý bude jenou starý a neobratný, bude se hůře orientovat.

Iniciátory agresivity, neurvalosti, slovního napadání jsou většinou právě oni důchodci. Nikdy jsem neviděl mladého člověka, aby se bezdůvodně v tramvaji, či kdekoliv jinde obul do důchodce.

Jeden případ za všechny: Při nastupovíní do svého auta (ne příliš luxusní Fabia Junior) na mě vážený důchodce začal pořvávat co jsem to za spratka, že se vozím autem...

Takových neurvalostí jsem zažil mnoho. Troufám si naopak říci, že my, mladí, jsme alespoň o něco málo slušnější.
21. 08. 2011 | 15:16

Džony napsal(a):

Jo,sou důchodci svině a sou i gramoti.Největší svině sou ti,kerý se na starý kolena dostali ke korytu,viz občan Hawel.Tenhle ksindl neblokuje vozejkama Kaufland,páč se pohybuje v ouplně jiným revíru.Řadovej důchodce,kerej přes čtyricet let hákoval v ňáký Kolbence u pásu,je rád,že má ňákou almužnu a že ho ňáká sametově zmátořená svině nechá dožít ve zprivatizovaný garsónce.
09. 10. 2011 | 16:20

Ladislav Koštejn napsal(a):

Pane krůto nevím kolik vám je , ale až budedte mít důchod 11 000 ,- Kč v rocde 2018tak chcípnete hlady při dnešní politice vlády , těch modrejch sviní budete mít 9000 , a bydlení vás bude stát 11 000 jste buďto , hloupý, nebo majetný, nebo optimista non plus ultra, já jsem měl v roce 1987 plat 2300byl jsem technik RT elektroa živil jsem rodinu teď mám rakovinu a beru 9900 kč 5500 nájem takže mi zbývá cca 4000 a když si koupím denně jídlo za za 70 Kč tak kolik mi zbyde ty chytrej?!
24. 04. 2012 | 10:57

Druhý pohled napsal(a):

Milý důchodci,
nechci se nikoho z Vás osobně dotknout, a proto se předem omlouvám těm, kteří takoví nejsou. Napíšu Vám teď pohled mě, zatím mladé holky, abyste to taky viděli jinýma očima než těma svýma. Ano důchodci volají po úctě, ovšem někdy mám co dělat., abych jim tu úctu projevila. Slušně se chovám ke všem ale nezlobte se na mě, pokud se někdo chová bezohledně a jen kolem sebe kope, protože je prostě starý, tak to odmítám tolerovat. Například si důchodci myslí, že nás mladé nemůže nikdy nic bolet, že nemáme nárok na volný čas a zábavu a pokud už nějaké to volno máme, nebo jsme nemocní, tak jsme hned ocejchováni jako ta mládež, která nic nevydrží. Nebo v MHD. Já ráda pustím kohokoli staršího sednout ale abych někomu uvolnila místo, a dostala jsem za to sodu, že ten dotyčný není tak starý, nebo aby byl trolejbus k prasknutí nacpaný a paní si sedadla místo k oknu do uličky a na druhé sedadlo si dala tašky, to mi tedy v pořádku nepřijde. Oblíbené také je, že když někdo stojí u dveří tramvaje a tak důchodci se zvedají, prostrkají se lidmi až ke dveřím a dožadují se uvolnění místa i když tramvaj se k zastávce ještě nepřiblížila, je jedno, že ostatní lidé taky vystupují, že není kam od těch dveří uhnout, pokud je slušně upozorníte, ještě dostanete vynadáno do nevychovaných parchantů. To samé v hypermarketech. Nezlobte se na mě, ale opravdu není mojí vinou, že stojím před vámi, a fronta se nehýbe. Tak netuším proč mi jako strkáte vozíkem do zad.

Ono slovo úcta je dost průžné a někteří z vás ho používají pod záštitou útoku na mladé. Prosím zamyslete se nad tím, než začnete ostatní očerňovat.
01. 09. 2012 | 14:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy