Vidímvěcikrásnějšínežjsou

01. 03. 2009 | 08:20
Přečteno 3384 krát
Blbý počasí, propadliště na všech jevištích světa, šišlající lidi na obrazovce, vystydlý čaj, okoralý štrůdl na misce, diář popsaný do večera. To bylo moje únorové ráno šedivě zmalované za oknem. Kapičky deště visely na zábradlí terasy a pršelo do špinavého sněhu. Svět se zkoušel valit do kopce a zprávy byly čím dál horší.Nastupuji do přeplněné tramvaje. Sáňkujeme do kotle, kde se začíná vařit Praha. Vystupuji a jdu pracovat. Vím, že tam potkám největšího podrazáka na světě. Bude se na mě usmívat a dělat ramena nejweltmana. On neví, že vím. Zatím to neví. Zatím nikdo z našeho týmu neví, jak nás potopil. Zatím ani on netuší, že nepotopil jen nás, ale i sebe.

Mafiáni říkají, že na každé prase se někde vaří voda. Voda se vaří i na toho kolegu s velkým minus na čele. Ale ještě nesmím prokopnout buben. Nesmím otrávit další lidi. Musím ten přetlak v sobě držet jak velký lidský papiňák.

Kdybych byl kuřák, asi hulím jednu za druhou. Kdybych byl pijan, asi bych si tajně schovával v saku placatici.

A pak ji uvidím. Sedí za stolem kousek ode mě. Modrá se jako čekanka na stráni. Beru ze svého stolu další půllitrák čaje a přisedám k ní.

„Jak to děláš, Čekanko, že i v tak blbým dni koukáš očima rozšířenýma, dychtivýma jako byl měly začátkem března přijít Vánoce?“

Zadívala se do dálky na kotel jménem Praha za oknem a střípek úsměvu vědmy se mi zaseknul do hlavy. V jejím pohledu nebylo nic charitativního. Pohodila hlavou, vlasy se jí stejně hned zase sesypaly přes půlku obličeje a řekla s neokázalou moudrostí žen, které vědí o světě víc, než všichni chlapi dohromady:

„Vidím věci krásnější než jsou!“

Za okny vybuchlo veliké žluté slunce. Upil jsem čekankového čaje, hodil podrazáka za hlavu a vyšel do světa. Šel jsem ulicemi a díval jsem se vzhůru. Jak to, že jsem už tak dlouho nezvedl hlavu? Nadpozemská Praha mě dům od domu hladila proudem řeky času, tisíce lidských rukou tam někde nad zemí modelovaly své myšlenky, obraz blbých všedních dní, které i jim ubíhaly ve všedních starostech. Vrážel jsem do Pozemšťanů, oči upřené pod střechy domů neviděné krásy, vrostlých do země pevně jako stromy.

Někdo je doktor, ani o tom neví. Někdo umí léčit a jeho recepty nic nestojí. Dneska nic neřeším! Vzal jsem si do hlavy pilulku Vidímvěcikrásnějšínežjsou.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Popsal jste syndrom vyhoření.
01. 03. 2009 | 08:45

myrta napsal(a):

Naděje umírá poslední ,říká přísloví.A je to opravdu tak.
01. 03. 2009 | 09:22

myrta napsal(a):

Podívejte se na fotogalerii rubriky Život v Česku.Defenestrace figuríny Klause v Praze.Není už tohle ta naděje?Alespoń malinká,ale povzbuzující.Naděje umírá poslední,pane Krůta.
01. 03. 2009 | 09:29

Monika napsal(a):

Hezké. Jen si zkouším představit, co byste si pomyslil, kdyby Vám ta dobrá duše řekla:

"Vidím lidi krásnější, než jsou."

;-)

„And don´t forget,“ my fater would say, as if expected me at any moment to up and leave to seek my fortune in the wide world, „whatever you learn about people, however bad they turn out, each one of them has a heart, and each one of them was once a tiny baby sucking his mother´s milk.“

Graham Swift: Waterland

http://www.amazon.com/Water...

Přeji hezkou neděli
01. 03. 2009 | 09:44

klarasamkova napsal(a):

¨Já si toho Canettiho koupila, tak snad na mně jste nezkrachoval :-) a je supééér.

Nemáte nějaký způsob, jak to aplikovat i směrem k naší politické scéně?? Něco jako sci-fi-reality.. KVS
01. 03. 2009 | 10:03

Vico napsal(a):

Jsem odkojený televizí NOVA, která slaví patnáct let. Tak se nezlobte, když mne nejvíce oslovila ta akčnější část- největší podrazák na tomto světě. Chci vidět jeho zkázu, jeho povislá ramena a kulatá záda v okamžiku, kdy mu dojde, že prohrál. Překvapený pohled v pomalu hasnoucích očích lumpa, který byl obrán o milost rychlé smrti a bylo mu dáno ochutnat pohár hořkosti až do dna, než se jeho duše odebere do horoucích pekel. Pane Krůta, chtělo by to dokončit, až pilulka vidímvěcikrásnějšínežjsou přestane účinkovat.
01. 03. 2009 | 10:22

Nuba napsal(a):

Tak já to vidím tak, že každý má občas, někdo dokonce furt, tzv. den "blbec". No a pozitivnímu člověku skutečně stačí narazit na nějakou "Čekanku" či cosi podobného. Každý má bod nakopnutí trošku někde jinde. A potom stačí menší nádech a zvednou oči o něco výš, než k poflusanému (promiňte)chodníku.

Mám za to, že lidská touha vidět věci krásnější než jsou je odvěká. Jen škarohlíd bez reptání přijímá svět takový jaký je a netouží jej, ale hlavně také sám sebe, zlepšit.
Ráda si připomínám vůně a pohledy na svět z dětství. Pokud si to ještě dokážu vybavit , tak snad není vše ztraceno.

Pro mě je ten hezčí svět, čili naděje, usídlen v dětských očích. Do těch, když se zadívám a popustím uzdu fantazii, tak mě přejdou chmury velmi rychle.

Děkuji za milý blog
01. 03. 2009 | 10:27

Nuba napsal(a):

Vico,

máte naprostou pravdu. Vidět pár podrazáků s nakopaným zadkem by nahradilo zmíněnou pilulku na velmi dlouhou dobu. Zatím neužíváme v tomto smyslu bohužel ani homeopatika.

Zdravím
01. 03. 2009 | 10:36

jankruta napsal(a):

Já toho bídáka rozeberu na šroubky! Nebo to dopadne, že ho zaženu do kouta - a tam mě zmlátí jako psa Čekanka - Nečekanka? Děkuju, moc hezký komentáře!
01. 03. 2009 | 11:00

Mejse napsal(a):

Věci musíme vidět krásnější, jinak bychom se zahltili špínou.
01. 03. 2009 | 12:01

Týna napsal(a):

V Lipské nauce o drogách se pod "Sponsa Solis", "nevěsta Slunce" nebo "Cichoria" lze dočíst: "Jest chladná a vlhká ve druhém stupni, čerstvá má největší sílu, sušená menší až dokonce žádnou. A tu má sílu, že jedům odolává. Proto lasička a jiná zvířata některým jedovatým zvířetem zraněná třou rány své o tuto rostlinu a brzy se uzdraví. Proti kousnutí jedovatých zvířat polož na ránu rozetřenou nať a pij i šťávu. Jíst vařenou nať nebo pít šťávu jest dobré proti ucpání sleziny a jater z horké příčiny." - Jak vidno, potkal jste tu správnou bylinu ve správný čas na správném místě. - A na toho padoucha podrazářského jistě čeká někde ten jeho vratič.
01. 03. 2009 | 14:18

Lila napsal(a):

Záleží na úhlu pohledu. Někteří u Vás, pane Krůto, diagnostikovali syndrom vyhoření, já bych řekla, že jste se čerstvě zamiloval.
01. 03. 2009 | 18:35

shipper napsal(a):

Jenže pro vás pane Krůto recept Čekanky neplatí - nejste Čekanka...podle zákona enantiodromie se vaše dávka pozitivního myšlení za určitý čas promění v absťák.
01. 03. 2009 | 18:36

vlk napsal(a):

Krásný blog!
01. 03. 2009 | 19:00

Čekanka napsal(a):

to shipper: nevím, nevím, asi nemáte pravdu. Dojde-li na absťák, naordinujeme panu Krůtovi čertvou dávku čekanky. Na to nemusíme být přece doktor -:)))
01. 03. 2009 | 20:13

Čekanka napsal(a):

Pardon "čerstvou", teď to skoro vypadá jako "čertovou". Ale možná, že to by bylo také řešení. Někdy radikální řez je to pravé.-:)))
01. 03. 2009 | 20:19

Ben napsal(a):

Pane Krůto,
dobrý, budu muset někdy vyzkoušet tu Vaši pilulku, neboť po těch mých pilulkách někdy vidímvěcistrašnějšínežjsou.
01. 03. 2009 | 20:40

Endy napsal(a):

Je krásné krásné,být čekankou... Jak napsal vlk-krásný blog!není co dodat.
01. 03. 2009 | 20:50

shipper napsal(a):

Čekanka
No jo, ale kvůli střídání dávky a absťáku nemusím psát blog, i když květnatě.
01. 03. 2009 | 21:58

jankruta napsal(a):

Pane Shippere, já fakt ten blog psát nemusím! A vy ho taky nemusíte číst! Je to nádhera, že si můžeme dělat, co chceme, viďte!
01. 03. 2009 | 23:12

KEva napsal(a):

Vaše blogy, pane Krůta, jsou jak paprsky milosti odněkud z neznáma. V pár větách krásně popsaný všední den, jeho tíha a špína a jeho jedinečnost i naděje. Už nebudu nic číst. Tenhle večerníček mě pozval do snů v čekankovém poli.
01. 03. 2009 | 23:39

Týna napsal(a):

to Shipper:
Ale to boží kouzlo, když můžu. Nemusím, ale můžu. Ta úžasná svoboda, ne? A díky panu Krůtovi nás to napadlo. No napAdlo by vás, že mi svůj názor napíšete? Ne, nenapadlo. - A ejhle, pan Krůta, ten rejpal, to v nás vyprovokoval. Jinak bych se tu s Vámi nepotkala. No řekněte, nebÿla by to škoda?
01. 03. 2009 | 23:52

shipper napsal(a):

Pane Krůto není to Váš první blog, kdyby se mi ty předchozí aspoň trochu nelíbily, neklikal bych na Vaše jméno. Jak mám vědět jaký bude ten další, když si ho nepřečtu, nic ve zlém.
Týna
Máte pravdu, jen si jako rejpal teď připadám spíš já. Jsem jen trochu alergický na rady typu "Mysli pozitivně", párkrát jsem to zkoušel :))znamená to - změnit se - a to je běh na hodně dlouhou trať.
02. 03. 2009 | 07:35

Mejse napsal(a):

Netřeba běhu na dlouhou trať, někdy stačí i malá kára, aby člověk zjistil, že je na světě krásně. Pozitiva je v každm z nás. Proč se dívat v průčelí do začouzeného kouta, když máme nad hlavou čisté nebe :-)
02. 03. 2009 | 12:49

Týna napsal(a):

Shipper
Víte, to pozitivno je třeba v sobě trvale hýčkat, ne to jenom tak někdy zkusit. Správně říkáte: změnit se. Ale stojí to za to, to mi věřte. Protože nosíte-li v sobě pozitivní postoj, věci se dějí chtěným směrem. A pak: pozitivita má úžasný úhel odrazu a násobí se minimálně dvakrát. A to byste nevěřil, jakou měrou se k Vám vrací. Tak do toho!
02. 03. 2009 | 14:10

shipper napsal(a):

Mejse+Týna
Na to přišel už starý Freud, že člověk není pánem ve svém domě...takže představa, že si DLOUHODOBĚ pomocí vůle přemaluji svět, je iluze. Každá jednostrannost se časem zvrátí ve svůj opak.
Já nepopírám krásu pozitivního vidění světa, já jen nevím jak se do takového stavu trvale lusknutím prstů za pomoci pevné vůle (recept pana Krůty)dostat. Ani prostředky, které tak usilovně potírá pan primář Nešpor nezabírají:))
02. 03. 2009 | 14:36

Týna napsal(a):

Shipper:
Na pana primáře Nešpora se juknu, toho jsem zatím nečetla, ale vím, že tu je. Pak písnu. Ale jinak já jsem nenapravitelný optimista a mé myšlení je veskrze pozitivní. A věci se tak dějí. A pokud nastane nějaká výjimka, tak je to proto, že se to osudově mělo stát a v podstatě čas ukázal, že to byl pro mne přínos. Přesto, že se to jevilo zprvu negativně. Asi to tak prostě mělo být.
02. 03. 2009 | 15:35

shipper napsal(a):

Týna
No tak zkuste myslet negativně, aby z vás deprese jen kapala :) schválně jak dlouho to vydržíte...asi tak dlouho, jako panu Krůtovi vydrželo být panem Čekankou.
Samozřejmě s pomocí psychologa do pěti let byste to zvládli oba :)
02. 03. 2009 | 17:47

Týna napsal(a):

Hééé, vy jste vtipálek. Nezkouším věci,které mě nebaví.
02. 03. 2009 | 18:06

Endy napsal(a):

ad.Shipper-omyl, máte pravdu, lusknutím prstů a pomocí pevné vůle svět nepřemalujete. Když si ještě jednou přečtete, co napsal pan Krůta,ten recept tam je.Jen vstaneme, už si zanášíme hlavu dotěrnými myšlenkami,problémy,které nás štvou a které chceme řešit.Ale problémem jsou ty myšlenky sami!Zabírají nám celý náš prostor,díky jim, nejsme právě tam, kde ve skutečnosti jsme.Skutečný život a krása nám utíká mezi prsty, jak nepolapitelná voda.Někdo se zastaví ,jako pan Krůta,díky oslnivé modři nečekané čekanky.Ale když si své pohlcení myšlenkami uvědomíme, i rozumem je lze z hlavy vyhnat.Jsme malou součástí života, jsme tu na dobu určitou.Mám vyzkoušeno, že když vypustím všechny ty neřešitelné starosti,začne se všechno skládat a řešit jakoby samo..Právě teď, mám otevřené okno,ve kterém je obraz ocelově modrého večera a odněkud z korun stromů, slyším zpěv ptáků ,kteří se chystají spát.Večer voní předzvěstí jara.Tak právě teď,mi jsou všechny mé starosti ukradené...
02. 03. 2009 | 18:20

shipper napsal(a):

Endy
Psychické stavy se podobají sinusoidě, každý ji má ale v jiné úrovni na škále mezi optimismem a pesimismem. Já skutečně dokážu zahnat dotěrné myšlenky a vidět krásu, která mi utíká mezi prsty, ale nedokážu se do tohoto stavu trvale přeladit, tak snadno, jak to popisuje pan Krůta. Podobně dopadají novoroční předsevzetí. Pomocí vůle se rychle polepšíte a za krátký čas to s váma praští tam, kam patříte na základě skutků, které jste dosud vykonali. Přechytračit život pomocí snadného přelaďování myšlenek dlouhodobě nelze.
03. 03. 2009 | 15:48

Týna napsal(a):

shipper, nejde o to si dlouhodobě "přemalovat svět". Jde o to snažit se jej jinak vnímat. Příklad: stane se mi něco nepříjemného. Co s tím? Snažím se na té situaci hledat to pozitivní, to špatné se snažím řešit. Beru to jako fakt. Stalo se. To, že to řeším, zlepšuje moje pocity. Nejhorší je se v tom pesimisticky babrat a přemýšlet co špatného se může ještě stát. To je pak opravdu na depinu. - A ještě jedna rada. Když mám z něčeho špatnou náladu, tak mám ověřené 2 způsoby, jak se z ní dostat:
1. udělám nějaký "dobrý skutek" pro někoho druhého. Pozitivní enegie se k vám z toho vrátí.
2. udělám něco, co již dlouhou dobu odkládám. Úžasný pocit, že jsem se posunula. Splním si nějaké své, třeba sebemenší,přání.
03. 03. 2009 | 18:02

Endy napsal(a):

ad.shipper.-Souhlasím s tím, že je to opravdu těžké.Novoroční a jiná předsevzetí jsou na prd!Snažím se svůj stav, kdy to se mnou jde dolů, brzdit,uvědomit.Pomocí toho, co jsem psala,šplhám zase nahoru.A nevím proč, čím jsem starší, tím víc se dívám kolem a k mému překvapení se mi toho hezčího dostává čím víc. Ale vím, co chcete vysvětlit,život a náš postoj k němu je však dlouhá,individuální a složitá cesta.Paradox je,že každý pořádný pád, nás posune k tomu, abychom zase něco pochopili.Jste moc sympatický, že o tom přemýšlíte,což většina považuje za zbytečné.
04. 03. 2009 | 10:51

shipper napsal(a):

Endy
Děkuji. Ano, padání dolů a šplhání nahoru, to jsem myslel tou sinusoidou. Základ je opravdu uvědomit si svůj stav. Vždycky mne fascinovalo, že ten samý život (stejná práce, stejná partnerka, děti, bydlení atd.)vám někdy připadá skvělý a někdy skoro o všem pochybujete, někdy ten pád dolů nemá žádnou zjevnou příčinu. Při šplhání nahoru samozřejmě pomáhají ty věci o kterých píšete vy s Týnou, stačí pustit chodce na přechodu a člověk se cítí líp:)
04. 03. 2009 | 20:00

Endy napsal(a):

ad.shipper-přesně...o tom to je,tyhle maličkosti,které v nás vytvoří hezký pocit. Jste bezva kluk, nebo chlap..Možná to budete právě vy, kdo mě na tom přechodě pustí.A to je i pro mě pěkný pocit, že ne všichni jsou burani a sobci..Milé maličkosti,čím víc jich si jich vzájemně děláme, tím je nám uvnitř líp..Hezký den.
05. 03. 2009 | 10:55

Bisnis Online napsal(a):

Thank you very much for the information I really appreciate it!!
11. 06. 2009 | 04:55

Sulumits Retsambew napsal(a):

what a great job, thanks for this info.
24. 06. 2009 | 03:50

sulumits retsambew napsal(a):

Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way
I'll be subscribing to your feed and I hope you post again soon.
21. 07. 2009 | 08:58

Tutorial tips and tricks napsal(a):

Děkuji za informace
22. 07. 2009 | 05:41

moratmarit napsal(a):

znamená to - změnit se - a to je běh na hodně dlouhou trať.
31. 07. 2009 | 22:25

cheez napsal(a):

Něco jako sci-fi-reality.. KVS
31. 07. 2009 | 22:26

Rusli Zainal Sang Visioner napsal(a):

Thank you for share..
31. 07. 2009 | 23:20

Rusli Zainal Sang Visioner napsal(a):

Thank you for share..

by: <a href="http://jerrywijaya.com/rusl..." title="Rusli Zainal Sang Visioner" rel="dofollow">Rusli Zainal Sang Visioner</a>
31. 07. 2009 | 23:21

Tutorial tips and tricks napsal(a):

danke f information
04. 08. 2009 | 03:58

Rusli Zainal Sang Visioner napsal(a):

05. 08. 2009 | 06:01

blind pimples on face napsal(a):

Něco jako sci-fi-reality
15. 08. 2009 | 03:21

rusli zainal sang visioner napsal(a):

terima kasih bisa komentar disini.
20. 08. 2009 | 19:58

mengembalikan jati diri bangsa napsal(a):

artikel anda memberikan informasi yang berguna dan saya harus komentar disini. sangat penting rupanya.
20. 08. 2009 | 19:59

ovoway napsal(a):

Hello..thanks for share.
31. 08. 2009 | 10:03

cah bagoes napsal(a):

thanks for this usefull informations..
now i find what i want to know..
thanks..
29. 09. 2009 | 14:19

Cialis online napsal(a):

¨Já si toho Canettiho koupila, tak snad na mně jste nezkrachoval :-) a je supééér.

Nemáte nějaký způsob, jak to aplikovat i směrem k naší politické scéně?? Něco jako sci-fi-reality.. KVS
11. 10. 2009 | 21:54

ach processing napsal(a):

Není už tohle ta naděje?Alespoń malinká,ale povzbuzující.Naděje umírá poslední,pane Krůta
29. 10. 2009 | 03:55

kaos distro napsal(a):

Terima kasih orang Ceko atas komentarnya.Věci musíme vidět krásnější, jinak bychom se zahltili špínou. Tenhle večerníček mě pozval do snů v čekankovém poli.Popsal jste syndrom vyhoření. Great artickle.
http://kaos.net16.net
http://kaos-you.blogspot.com
http://desainkaos.net16.net
Tento článek byl velmi dobrý, já jsem z Indonésie opravdu líbil váš příspěvek
16. 11. 2009 | 06:17

Herbal Weight Loss Tips napsal(a):

Thanks for the post.
18. 11. 2009 | 03:26

iBloggered.Com napsal(a):

Thanks for sharing :)
19. 11. 2009 | 14:25

Gudang Lirik Lagu napsal(a):

Great post. Nice for share. Thanks :)
30. 11. 2009 | 10:24

Local Flower Shops napsal(a):

Thank you very much, very informatif.
02. 02. 2010 | 13:59

Doris29BENNETT napsal(a):

I received 1 st <a href="http://lowest-rate-loans.co...">mortgage loans</a> when I was 32 and this aided my relatives a lot. However, I require the consolidation loans once more time.
07. 04. 2010 | 18:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy