Dozrály politické hrozny hněvu

07. 05. 2010 | 07:27
Přečteno 13817 krát
Dozrály politické hrozny hněvu. Přebujelá negativní kampaň dlouhodobě vedená bez limitů a sebemenšího ostychu dodala odvahy některým agresivním excentrikům k otevřeným atakům na vybrané vrcholné politiky. Řetězec událostí od vrhání vajíček, kamenů, nadávek a přisprostlých nápisů vygradoval v pěst prvnímu místopředsedovi sociálních demokratů. Nově, šlo o akt jednotlivce, provedený přímo před davem, nehledě na blízkou ochranku.

To nápadně připomíná jiný řetězec událostí, symbolizovaný několikaletou nelítostnou kampaní a rétorikou negace, nesmlouvavými politickými útoky, politickou vulgaritou, neustálým zesměšňováním konkurence, opovrhováním politickým kompromisem a umocňovaný přetlačovanou v Poslanecké sněmovně. Rovněž v přímém přenosu a před zraky veřejnosti.

U obou vzpomínaných řetězců událostí a vypjatého chování rozhodně nejde o mimoběžnost, naopak, v mnohém na sebe přímo navazují a navzájem se i utvrzují.

Někteří vrcholní politici přestali uznávat kulturu politického konfliktu. Záměrně volím spojení „kulturu konfliktu“, protože politika je a vždy byla střetem, soutěží, konkurenčním konfliktem, avšak s perspektivním vyústěním. Řadě předních politiků však chybí respekt k takovému soupeření. Ke střetu, který má své hranice, vede k výsledku a je posazen i na věcných argumentech. Ke sporu, který vygraduje rozhodnutím, vítězstvím jedné ze stran či kompromisní dohodou, jež obě strany ctí. Smír pak uznávají exemplárně, aby působili motivačně na své stoupence a široké voličstvo.

Budiž typickou ukázkou několikaletý tvrdý a nesmlouvavý volební maratón amerických prezidentských voleb, kde se z podstaty konkurenti navzájem nijak nešetří. Tamější předvolební agitace je hodně tvrdá, nevyhýbá se ani osobní kritice, z velké části používá slovník negativní kampaně. Stále je však propojená s pozitivním poselstvím a občasným konstruktivním bodem. Když však volby skončí, vítězství je uznáno a kultivovaná prohra rovněž. Intenzivní volební boj je ukončen a vášně uloženy na další volby. Spory se samozřejmě vedou dál, ale už ve výborech a komisích amerického Kongresu a ve věcnějším tónu. Obdobné platí pro britské, německé, nizozemské volby a ve výčtu bychom mohli pokračovat.

Jak tedy zklidnit emoce u nás, politické i ty občanské resp. některých neotesaných politiků a některých přihroublých konfliktních jedinců? Jediným řešením, pokud politici nechtějí nadále čelit stále větší šikaně některých agresivních jedinců a vedle toho narůstající lhostejnosti ostatních běžných občanů, je ubrat páru. Společně a razantně odmítnout tento typ slovních ataků, včetně v současnu praktikovaného stylu politické přetlačované za každou cenu. „Politika sumo“ musí skončit, i na sněmovní úrovni.

Pokud politici rychle neopráší úctu a ctění politiky kompromisu, včetně vedení politických střetů s pravidly, s elementární úctou k soupeři, tak velmi reálně hrozí rezignace na zájem o politiku a o politiky u většiny slušných občanů-voličů. A naopak nárůst snahy exhibicionistů využít všech myslitelných prostředků za možnost chvíli být v centru pozornosti a politicky se vybít. S jednoduchým odůvodněním, když obdobnou logiku uplatňuje kandidát na premiéra a budoucí ministři, poslanci, tak proč ne já, rozhorlený běžný člověk…..

Proto pozor na hrozící úrodu hroznů hněvu. Těžko z nich pak uděláme kvalitní politiku s přívlastkem.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kobyla napsal(a):

Tak oni už dostali pěstí dva politici? Já vím o Sobotkovi z ČSSD. Ale že dostal pěstí i nějaký Sobotka z České strany národně socialistické, to jsem nevěděl. Dík z ainfo.
07. 05. 2010 | 07:45

Béda napsal(a):

Autor,

doufám, že jste si stihnul všimnout, že "hrozny hněvu" gradují od vydání "humorného" klipu tria M+I+Z.

No není to náhodička? Být pravicovým politikem sledujícím zahnání názorové konkurence z veřejného prostranství násilím, bych si zajisté řekl: Dobré dílo se podařilo. Náměstí přece patří jenom nám - skutečným demokratům.
07. 05. 2010 | 07:46

Béda napsal(a):

Jsem zvědav, co se bude dít v ulicích až opadne "kouzlo osobnosti", zvítězí pravice a začne důsledne provádět reformu podle tradičního "šetřila" Kalouska. Studenti si konečně oddechnou, že mají školné a můžou se zadlužit, plátci důchodového pojištění že část jimi odváděných prostředků skončí na kontech soukromých negarantovaných fondů a všichni, že si budou moci platit keš 25% zdravotních služeb. K zadlužování zajisté nedojde, když dojde k "vyrovnání" s církvema, k ekologické sanaci jedinou firmou...
07. 05. 2010 | 07:49

Michal Macek napsal(a):

Beda:

co furt mate s tim klipem?prdlajs graduje...tady je takovahle politicka kultura uz dlouho (vejce,zfackovanej rath,topols s rozrazenou hlavou...)
07. 05. 2010 | 07:50

jan holubář napsal(a):

Pro Bédu,

nějak Vám neslouží paměť ! Tak třeba když dostal kamenem Toploánek, je to podle vás v pořádku, je to pravicový politik. A co střelba na Paroubkově křtu jeho knihy? To asi nelze svádět na pravičáky, tam se postříleli oranžády......jo, jo paměť
07. 05. 2010 | 07:55

Béda napsal(a):

MM, JH,

zajisté máte pravdu. Jediný zaznamenaný případ na mítinku ODS, kdy holohlaví kluci blízcí Dělnické straně kaménkovali M.Topolánka, načež poté,co od jednoho unikla informace, že byli najmuti neznámým mužem, který připomínal člověka z organizačního štábu ODS bla věc zahrána do autu.

PS: Nevíte jak to nakonec skončilo?
07. 05. 2010 | 08:00

Stařeček napsal(a):

pro jana Holubáře. Nebylo stříleno na Paroubkově křtu, ale po Paroubkově křtu. Nestřílel žádný modrý, ani oranžový. Střílel nafoukaný milionář, který si jak mnozí další osvojuje právo, že když mu někdo překáží, může si cestru prostřílet. Kdo není slepý a hluchý, ví kdo sem tu kulturu zavedl. Vyhrožování, podplácení, vydírání.
07. 05. 2010 | 08:06

komentator napsal(a):

Vetsina nasich medii dlouhodobe lici CSSD a zejmena jejiho predsedu Paroubka jako nejvetsi zlo na svete (autorovi doporucuju projit si treba jen obalky Reflexu za posledni rok). A ted to vypada, ze by CSSD mohla ve volbach vyhrat - pro pravicova media se to pomalu rovna konci sveta, coz je pro priznivce pravice frustrujici - nekteri jedinci to nedokazi zkousnout, takze pristupuji k agresivnim utokum a samozrejme pusobi davova psychoza (vajickove utoky). Pravicova media pritom utoky na mitincich CSSD v podstate omlouvaji - pokud je to proti CSSD, tak je zrejme dobre cokoliv.
07. 05. 2010 | 08:25

Béda napsal(a):

Béda,

ono jde o hodně. Pravice potřebuje dokončit nevratné kroky (ve zdravotnictví, důchodech) a minimálně část pravice potřebuje sanovat velké volební půjčky (po zrušení předčasných voleb), kterých nesplacení by mohlo mít likvidační charakter, podobně jako v případě ODA. Proto chtějí ke korytům za jakoukoliv cenu. Velcí "sponzoři" totiž nedávají nic zdarma a očekávají protislužbu, která uhradí vzniklé "náklady".
07. 05. 2010 | 08:34

neo napsal(a):

komentator:

pravicová média??

Moc se mi líbí, jak se svaluje vina za vlastní nechutnost, neschopnost a papalášství na někoho jiného, nejlépe na média a ještě lépe na pravicová média:)
07. 05. 2010 | 08:36

Michal Macek napsal(a):

beda:

skoncilo to tak ze ten udajnej clen DS byl ve skutecnosti kockova gorila :)
07. 05. 2010 | 08:36

Béda napsal(a):

MM,

kterého Kočky? Toho Paroubkovic, anebo toho Langer-Gandalovic?

J8 se ovšem tázal na něco jiného. Nevíte náhodou, kdo byl onen muž v pozadí, kdo ty bijce najmul? Snad došlo ke ztotožnění podle fotek? Policii by nemělo dát velkou práci zjistit kdo si je najmul?!
07. 05. 2010 | 08:39

Gekon napsal(a):

Béda
Nejsem si uplne jist ale ten "vrhac kamenu" byl spis kamos levice.Mimo jine "pomahal" na pohrbu p.Kocky mladsiho.Mam ale dojem ze je dnes jiz po smrti.
komentator
Ktera media jsou pravicova?Rad bych si nejake precet.(Doufam ze jsiozu nejaka i v cestine)
07. 05. 2010 | 08:41

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana autora,opět napsáno dobře,ale čtou to ti,co by v první řadě měli????.Vsadím hodně,že nečtou a taky se tak nechovají.Tužka ,jsem politoskeptik.
07. 05. 2010 | 08:44

vlaďa napsal(a):

Béda:
Ví se,jak skončil vrhač kaménků na Topolánka.Špatně velmi.
http://www.tyden.cz/rubriky...
Když dva dělají totéž,není to totéž!
Ovšem,na klip o bábě současnou agresivitu svést nelze.Ta je průběžně a pracně budovaná celé posametové období.Kdo sleduje,tak ví.Obzvlášť od doby vrhačů vajec je jisté kde je zdroj těch největších darebáků.
07. 05. 2010 | 08:46

Michal Macek napsal(a):

beda

paroubkovic - delal stafaz na tom pohrbu
07. 05. 2010 | 08:46

Stařeček napsal(a):

pro Gekona. "Která media jsou pravicová?". No přeci všechna. Znáte v ČR nějaké levicové?
07. 05. 2010 | 08:48

Béda napsal(a):

MM,

"... Okolo čtveřice útočníků se následně začaly vyjevovat "zajímavé" skutečnosti. Kupr se svým kamarádem Martinem Hofmanem aktivně působili v neonacistických hnutích už v 90. letech. V poslední době se například zúčastnili pochodu při loňských oslavách 17. listopadu, kdy proti extremistům museli zasáhnout policejní těžkooděnci.

Kupr a Hofman se také často nechávali najímat jako ochranka. Mimo jiné byli vidět na pohřbu zavražděného podnikatele Václava Kočky mladšího."

Myslím, že to malinko zjednodušujete. Byli to kluci názorově spřízněni s neonacisty. Vzpomeňte na mluvu MT, na jeho schůzku s paní Edelmannovou... A nechávali se NAJÍMAT!!!

Jako ochranka, jako silní muži na pohřbu, jako vajíčkometači...
07. 05. 2010 | 08:52

:-°/ napsal(a):

pro Kobyla

Jelikož je ČSSD součástí Strany evropských socialistů, můžeme její členy označovat za socialisty.
07. 05. 2010 | 08:53

Gerd napsal(a):

Pane Kubáčku,
píšete dobře, že všude jinde ve vyspělejších zemích je po skončení voleb kampaň ukončena. Do doby voleb je však vedena velmi agresivně a všemi prostředky. V prostředí ČR je v poslední době vedena trvalá politická kampaň. pořád se konají nějaké volby, tu parlamentní, tu senátní nebo krajské. Dokud nebude jen jeden termín voleb na všechny ty typy voleb (nebo některé instituce, třeba Senát nezrušíme), bude volební kampaň probíhat trvale.
Jenže soustředění všech voleb do jednoho termínu by znamenalo, že vítěz bere še a to si naši politici nedovedou představit. Vždyť by přišli o práci? Tak co s tím? Kapříci si rybník nevypustí.
Váš apel je sice na místě, ale zřejmě budeme nuceni požádat EU o nucenou správu a kompletní dovoz politiků ze zahraničí (+ ještě dovoz soudců). V současné situaci ČR však řešení nevidím, leda by si politici začali na volebních sešlostech místo vajíček a kamenů vrhat granáty a místo rány pěstí začali rozdávat rány nožem.
Jenže se pak naskýtá otázka: "Máme jim v tom vůbec bránit nebo se radovat, když jsou prakticky neodvolatelní?"

Hezký den
07. 05. 2010 | 09:00

veverka napsal(a):

No a čemu se divíš Kubáčku,když naše pravičácká média(to jest prakticky všechna) útočí na levici a hlavně ďábla Paroubka všemi možnými i nemožnými prostředky? Naše nechutná pravičácká mediální žumpa se stranicky a uvědomněle činí seč může,ale on má ten odpornej Paroubek pořád náskok.Nejrůznější zmasírovaní Mádlové pak očekávají konec světa a vymýšlejí kokotiny.Začlo to vejci a teď jsme u pšstí a ohňě.Co bude dál? Granáty? Půjde neo s Rumcajsem a Mackem schovávat důchodcům občanky aby nemohli volit levici?
07. 05. 2010 | 09:04

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Paroubek je skutečně neštěstím české politiky. Všechny události poměřuje svým osobním prospěchem nikoli zájmy státu. Začalo to mařením sestavení vlády po těsně prohraných volbách a tak můžeme výčtem událostí pokračovat do dneška.
Pravice v ČR žádné významné pozice nemá, ODS není pravicovou stranou. Neznám ani žádné pravicové médium.
Politiku převážně ovládají bývalí komunisté tu v oranžovém a jiný v modrém tričku. Přes oprávněnou kritiku našich poměrů musíme oběma velkým stranám přiznat, že skoro všichni Češi mají životní úroveň nejvyšší v historii. Má to dvě vady - jednak kolem sebe závistiví lidé vidí ještě bohatší a jednak je část tohoto blahobytu zadlužením na úkor budoucnosti. Bohužel obě strany usnuly a nezvládly negativní tendence, především korupci.
Lidé nyní mají šanci věci změnit a volit jiné strany aniž by museli rezignovat na své levicové či pravicové přesvědčení a mít obavy z propadnutí hlasu - např. TOP09, teď už i SPOZ mají šanci se dostat do sněmovny.
07. 05. 2010 | 09:14

Gekon napsal(a):

Stařeček
Jste asi opravdi starec a proto se vam dostalo je sosialistickeho nevzdelani ve skolach.To Vas omlouva.Jinak prece neni mozne napsat takovou hloupost.
07. 05. 2010 | 09:15

jarpor napsal(a):

Dobře napsáno. Není co dodat.

Jenže - jak píše Tužka - ti, kterých se to týká především, politické špičky a jejich poradci, ti to číst nebudou...

Už jsem to psal, ale zopakuji :
Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá...
a když se ještě "fans" začnou najímat za peníze, aby správně bučeli a správně tleskali - Český rozhlas k debatě v Ústí -
.... sklízejí co zaseli.

Hezký den
07. 05. 2010 | 09:15

Béda napsal(a):

p. Kubáček,

sice se to snažíte stále tak nějak bagatelizovat, ale chtěl bych vás upozornit na fakt, že zde jaksi již asi nejde o násilný projev jednotlivce, ale tak trošinku o organizovanou násilnou nátlakovou manipulaci voleb. Jak jinak si vysvětlit podprahový klip M+I+Z (zkuste si při jeho sledování vypnout obraz!), který hned začal nést svou úrodu, jak jinak FB anonymní organizovanost, jak narůstající četnost násilných akcí vedených zcela jednostranně (jako kdyby ti ostatní byli v něčem jiní), jak jinak skupinová trika "demonstrantů", metačů všeho možného ...?

Nezdá se vám to divné?
07. 05. 2010 | 09:15

odjinud napsal(a):

Trochu humoru od komedianta Paroubka a spol.

http://www.ct24.cz/videozaz...
07. 05. 2010 | 09:20

neo napsal(a):

Veverko,

jsou i rozumní důchodci kteří nevolí levici. Není třeba jim schovávat občanky.
07. 05. 2010 | 09:31

odjinud napsal(a):

ČSSD nám dala 300 Kč za bučení na protivníky v debatě, tvrdí studenti,

Předvolební debata lídrů v Ústeckém kraji měla bouřlivou atmosféru. Podle Radiožurnálu i kvůli studentům, které za 300 korun posadili do sálu sociální demokraté. V kraji kandiduje předseda ČSSD Jiří Paroubek. Najatou klaku na mikrofon popřel, dva ze studentů ale nábor komparzistů potvrdili.
Možná si někoho zaplatila ODS a studenti se spletli, odmítl Jiří Paroubek, že by ČSSD platila 300 korun komparzistům.

"Byli tam páni, kteří jednoznačně dávali najevo: teď tleskejte, teď bučte. A vůbec nezáleželo na tom, co ten lídr řekne, jde jenom o to, za jakou stranu tam je a jak vypadá," řekl Radiožurnálu mladík, který byl podle svých slov také naverbován za peníze. Odměnu 300 korun dostal hned po debatě.
"Přišla esemeska, že můžu dělat publikum v Národním domě. Neřekli vůbec, co to má být, ale že za to dostanu tři stovky a že to bude asi od dvou do šesti," řekla rozhlasu dívka, které ještě není ani osmnáct let a nemůže tedy volit.

Právě ve čtvrtek Paroubek novináře na své tiskové konferenci přesvědčoval, že média zkreslují data z průzkumů, když tvrdí, že mladí lidé jsou v převážné většině odpůrci ČSSD. Dokonce vyzval ke zveřejnění výsledků studentských voleb nanečisto, proti nimž dosud sociální demokracie vystupovala.
07. 05. 2010 | 09:32

jarpor napsal(a):

Béda

Co takhle se zamyslet co bylo dříve - zda nejprve klip, jež dal podnět formě kampaně, "vyzval" k násilnostem...
nebo zda nejprve zde byla kampaň a teprve na formu kampaně reagovali jedinci, skupiny, společnost...

Dojdete-li k poznání, že ten klip byl až druhý v pořadí, hrajte si s obrazem do aleluja...

Dle mého - hlavní problém není v klipu... Ten by možná ani nevznikl, kdyby nebyla taková forma kampaně...

Hezký den
07. 05. 2010 | 09:34

Sims. napsal(a):

Paradigma konfliktu nezůstalo ničemu dlužné, ani v probíhající diskuzi. Podstatou je ovšem zjištění, že v této zemi není ani pravice a ani levice. Jsou to jen kluci z knoflíkové války, kteří si hrají s námi, občany. Poněvadž začíná jít do tuhého a vypadá to opět na povolební pat, začinájí rvát co se dá. Prostý a snad mohu říci i "slušný" občan aby se v té "prasárně" vyznal! Chtěli jsme původně volit malou stranu VV, ale po proběhlé prezentaci v médiích jsme od tohoto kroku změny, ustoupili. Nyní zvažuji návod prof. Janoucha a budu asi volit stranu (kroužkovat) od konce. A když zvážím co nám chystá pravice (ODS, TOP 09), zaplatit dluhy za jejich viny v politice plné rozkrádání a přelévání peněz do soukromých kapes a nyní, když je sklep prázdný si to zase vzít na občanech a ne sáhnout na vlastní prebendy, kterých je nemravně až dost? Člověk si vlastně řekne, budu myslet jako Weberovský "homo economicus", pokud chci volit stranu, která bude šetrnější k občanům (KSČM je myslím historicky odepsanou stranou), tak se takovou stranou jeví , bohužel jen ČSSD. Říkám odpověně bohužel, ale když jet do pekla, tak alespoň na "ohleduplnějším" koni. A přestávejte se lidi licoměrně ohánět řečmi - musíme se ohlížet na mladé, abychom jí neprojedli budoucnost. Shlédnutím klipu I+M, snad nemusí nikdo pochybovat, jak mladá generace začíná smýšlet o nás, generaci, která je pro ně na odpis. Vždyť na facebooku se běžně hovoří, že lidé nad 40 let jsou již zbytečnými lidmi, kteří zatěžují společnost.
07. 05. 2010 | 09:37

Michal Macek napsal(a):

jarpor,beda:

ja vubec nechapu co do toho tahate "premluv babu" - tam se nevyzyva k nasili,tam se vyzyva k navsteve prarodicu :)
07. 05. 2010 | 09:37

Béda napsal(a):

jarpor,

chcete snad říct, že kamapaň ODS je v něčem jiná? Zajímavé, že hrubě a násilně téměř výlučně reaguje pouze pravice, resp. její fanoušci.
07. 05. 2010 | 09:42

Volič napsal(a):

Co stalo a děje je zavrženihodné, ale buďme realisti. Kdo si pozval první a najmul americké marketingové poradce a jakou zvolili kampaň? Byla to ODS - NE. Kdo v každé druhé větě personifikuje ODS - no přece ČSSD. Kdo zahájil bilbordovou kampaň s útoky na členy ODS - no přece ČSSD. Kdo zahájil volební kampaň s cílem rozdělit společnost na chudé/bohaté - no přece ČSSD. Kdo nazval lidi co budou volit ODS hloupými(tupci) - no přece pan Paroubek. Kdo si včera v rozhlasové debatě v Ústí nad Labem koupil diváky-příznivce za 300 Kč do hlediště - no přece pan Paroubek. Kdo byl nejagrisevnijší v této diskusi - no přece pan Paroubek. Takže kdo začal a sklízí je jasné. Prostě ČSSD není u rozumně smýšlejícíh lidí v oblibě. No a když se najde nějaký "blbeček", který nemá s ODS nic společného, tak to ten b..ec Tvrdík svede vše na ODS a nazve její příznivce - fašisty a to vše bez důkazů. I ta sklednice utopenců podle policie nevylétla z "davu", ale někde ze zázemí mítingu. Ale aby se ten b.b Tvrdík omluvil za to co pronesl, to už ne.
07. 05. 2010 | 09:42

honza napsal(a):

Proč mluvíte tak obecně, nebojte se říct ČSSD ústy hlavně Paroubka a Ratha to rozpoutala a nyní se jí to jako obrovský balvan vrací.
07. 05. 2010 | 09:44

odjinud napsal(a):

to Sims,
Vy chcete tohle?

"Pro nás v CSSD, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, v 2010 , 62 let po únoru 1948, jsou pro nás v CSSD ideje Února živou výzvou. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. "

Podepsán....J.Paroubek
07. 05. 2010 | 09:44

Béda napsal(a):

MM,

to záleží na způsobu jakým si vyložíte slůvečko PŘEMLUV!!! To záleží na způsobu jakým si vykládáte výraz LEVICÍ SE VYTÍRÁ *****¨, pravicí se ZDRAVÍ.
07. 05. 2010 | 09:45

Béda napsal(a):

Volič,

nedělejte si srandu. Za celou dobu co se účastním diskusí na A.cz, resp. za celou dobu, co se účastním diskusí na internetu jsem svědkem trvalé dehonestace, urážení, přesně v intencích permanentní mobilizace a vyhraňování vůči levici.

A s tou ještě za Klause nezačala rozhodně levice.
07. 05. 2010 | 09:50

neo napsal(a):

Béda:

logicky: Pravou rukou se lidé zdraví. Přesněji podáním pravé ruky.

Levou rukou se vytírá řiť
07. 05. 2010 | 09:51

Sims. napsal(a):

To Volič
Volební kampaň společnost na bohaté a chudé nerozděluje. Stratifikace společnosti se odehrává na základě jiných hodnot. A bývá zvykem, že jedna strana pracuje s částí společnsti a druhá také. Pravice se obrací k bohatým a stranní jim a sociálně orientované strany hledají podporu u středních a nižších tříd. Bohužel by si všechny strany měly uvědomit, že takové černobílé vidělní světa není dlouhodobě udržitelné. Již Alžběta I, ve svých chudinských zákonech a zavedením daně pro chudé, si velmi dobře uvědmovala, že přílišná pauperizace obyvatelstva může vygenerovat revoluci a ta potom smete i bohaté. Takže ti bohatí by vždy měli myslet na hranice únosnosti pro ty druhé. Status bohahéto člověka není vrozený.
07. 05. 2010 | 09:52

Gekon napsal(a):

Béda
Jak jste prisel na to ze lide kteri nesouhlasi se "socany" jsou priznivci pravice?
07. 05. 2010 | 09:52

Béda napsal(a):

neo,

přesně to samé vyjadřovali ve svých klipech autoři ve třicátých letech 20. století.
07. 05. 2010 | 09:53

Petr z Tábora napsal(a):

to Sims.:
Také jsem dostal pár e-mailů vyzývajících :
> volte stranu dle svého přesvědčení, ale navíc
> zaškrtněte na kandidátce poslední 4 kandidáty
Tak je reálná šance, že se do parlamentu dostanou i takzvaně normální lidé a ne profláknutí politici.
Já osobně do budoucna fandím návrhu pana Zemana, aby mohli lidé volit kandidáty z více stran. Nebo odpovědnost poslance vůči voličům podporuje britský systém - je zvolen ten, kdo získá prostou většinu ve volebním okrsku velkém asi jako naše bývalé okresy.
07. 05. 2010 | 09:53

eddying ar napsal(a):

Přidal bych se k kritikům našich médií. V demokracii se obvykle střídají u moci oba hlavní proudy. A podstatou demokracie je právě to střídání. Jestliže media ,a to všechna , šíří hysterii: "levice je zlo", lžou.
A dělají to vědomě, jejich inzerenti nechtějí platit daně.
Vymývání mozků mě osobně přijde intenzivnější než v 80tých letech.A taky účinější, tehdy jsme ty slinty nikdo nebral vážně. Dnes se točí propagační agitky dobrovolně, takže spíš 50tá léta.
Připomíná mi to mé dětství, tehdy taky 40 let po válce všichni bojovali proti fašismu, teď 20 let po je módní bojovat proti komunismu. A dělají to nejčasteji bývalí svazáci.
A zákony tu neplatí !!! Viz třeba Karlovy vary, takže jaká demokracie? Kleptokracie je to. A jestliže ji někdo hájí a podporuje stává se jejím spoluviníkem, užitečným hlupákem, TOP voličem
07. 05. 2010 | 09:55

jarpor napsal(a):

Béďa

Meritum mého sdělení k Vám byla žádost o zamyšlení, co bylo dříve.... kampaň ( kampaně, chcete-li,) či klip.

Michal Macek

Jen jsem reagoval na Béďu... :-))
Ten cosi žvatlá o násilnosti bez obrazu... :-))

Hezký den
07. 05. 2010 | 09:58

jan holubář napsal(a):

Páni levičáci ukažte mi alespoň jedno jediné pravicové médium. Takový v. Moravec je evidentě červený až za ušima, HN jasně nalevo, MF Dnes někde s přihmouřením oka uprostřed

A pane Bédo, nic jste nevyvrátil. A ...s vámi zbytečné polemizovat, jsem na rozdíl od Vás pravičák, takže musím pracovat. Aby Vy jste mohl cintat na internetu. A nezapomeňte si vyfasovat soc. dávky.......
07. 05. 2010 | 09:59

odjinud napsal(a):

Paroubek stáhnul ocas
Když jsem včera odpoledne četl titulky o změně předvolební kampaně ČSSD, chtěl jsem blog nazvat „zmoudření inženýra Paroubka“, ale stačil pětivteřinový šot z jeho tiskovky a poznal jsem svůj omyl. Nic se nezměnilo. Jen jako vzteklý pes, který dostal po čenichu, stáhnul ocas.
Prý všichni útočí na ČSSD proto, že je změnou a nadějí. Ano, ČSSD českou politiku za posledních 12 let (z kterých byla 9 let u moci) velmi změnila, ale k něčemu tak hroznému, že si člověk těžko představuje něco horšího. Ale nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř a já jsem nabyl silného dojmu, že s inženýrem Paroubkem jako premiérem či prezidentem by tahle změna nastala. Kde má naše politika dno? Jak hluboko lze ještě klesnout? Kolik špíny a sprostoty lze ještě vytáhnout? Opravdu chceme, aby tam Paroubek za naše peníze a na dluh celý stát i společnost dovedl?
Hulvátská a pomlouvačná kampaň, kterou socialisti vedou, narazila na svou přirozenou mez, kdy se všechny ty negativní emoce, které vyprovokovali, obrátily proti nim. V takovou chvíli bych chápal, že kdyby jejich lídr neměl hroší kůži, tak by mu mohlo být i stydno za to, co provádí, možná by mu i došlo z p…le do hlavy, že za to předvolební násilí a agresivitu si může sám. Ale Paroubek hroší kůži má, takže i ve chvíli, kdy by se „obyčejný“ člověk hanbou propadl, on štěká své lži dál, dál svádí své problémy na druhé, dál napadá a pomlouvá, dál papalášsky hřímá.
07. 05. 2010 | 10:01

almost glossed™ napsal(a):

autor, Kobyla: Vážně jsem zmaten, hledal jsem, který politik ze strany socialistcké byl také napaden - a ono nic....

Že by politolog nevěděl, že sociální demokrat není socialista? To se mi nezdá, spíš nějaký informační šum. Na zlý úmysl ho netipuji. Vždyť tak hezky pojmenoval, kdo s tím násilím začal.
07. 05. 2010 | 10:02

DF napsal(a):

jarpor
pane, včera jsem si pustil pořad, který měl být moderovaný p. Veselovským z veřejnoprávního ČRo. Ano předvolební přenos z Ústí n.L. Džin lůzy byl vypuštěn a jediný, kdo to mohl a měl (!)regulovat "u hrdla", byl p. Veselovský a to hrozbou a následným ukončením přenosu do éteru. Selhal. Fatálně. Musel jsem to vypnout. Zaslechl jsem ... ne, to se nedá ani napsat.
07. 05. 2010 | 10:04

Béda napsal(a):

jan holubář,

Mohl byste nějak doložit své tvrzení, že VM je červený až za ušima, že HN miliardáře Bakaly jsou jasně nalevo, že MF je někde uprostřed (vemte si jenom její přední redaktory a obsahové zaměření jejich článků)?

Já žádné sociální dávky (možná na rozdíl od vás) nepobírám. Dokonce ani ty, na které bych mohl mít nárok - věnuji je státu.
07. 05. 2010 | 10:04

Sims. napsal(a):

To odjinud.
Nestrašte únorem 1948, to je již na úrovni strašení Rakousko-Uherskem. Není možné vše personifikovat, já Paroubka vůbec nemusím, pro mne nemá žádné charisma, ale budu se chovat jako naši zbohatlíci, půjdu cesou nejmenšího odporu a budu hledat pro sebe nejschůnější cestu k uržení určité soukromé sociální únosnosti. Co říkáte tomuto názoru? Nechovají se naši bohatí stejně? Maximalizovat zisk, který velmi často pochází z jiných zdrojů, než je poctivá práce. Utilitárně se může chovat každý člověk, nemyslíte? 20 let té naší maškarády ze mne postupně dělá člověka, který ztrácí ideje a začíná myslet na sebe a své blízké. A to jsme přeci všemi kroky, které okolo sebe vidíme, chtěli,nebo snad nikoliv? Open card,pan Jančík, Bém, Benda, Rath, etc.
Nikdo již nečeká na Blanické rytíře, volby se pro každého stanou opravdovou volbou mezi soukromými cíly a volbou nikam nechodit, protože to stejně nemá cenu.
07. 05. 2010 | 10:04

MR napsal(a):

Ten "oheň hněvu" zapálila vládnoucí pravice po roce 1992 (dle hesla "vše je dovoleno, a běda tomu, kdo by o tom pochyboval"). Neznáme špinavé peníze, s historií to bylo jinak, za vše můžou komouši, první odborářská stávka byla návratem k únoru 1948 (Klaus cit.), atd. dalo by se toho jmenovat hodně, pokud úmyslně neztrácíme paměť (ještě např. mobilizace proti levici).
Není divu, že pravicoví siláci, náckové a jim podobní, si troufali stále víc a více.
Až nestranická vláda Fischerova tomu utla tipec, zrušila DS a na místo MV dosadila rasantního Pecinu (jemuž všichni postižení nadávají, že je socan).
Není divu, že útoky na levou část spektra (sociálně smýšlející občany, kterých je v českých zemích tradičně historicky většina)gradují, a to zejména v uměle vypjatých předvolebních obdobích. To vše za mohutné "dělostřelecké přípravy" našich milých médií, která místo vyváženosti a serióznosti informací zcela záměrně vyvolávají paniku šířením
poplašných zpráv (a způsobují si, že už jim nevěří ani Franta z Horní Dolní). Denní masáž ve prospěch pravice z většiny našich deníků vytváří uměle slepé voliče pravice, kteří pak nadávají na drastická pravičácká opatření v jejich neprospěch.
Kam jsme se to za 20 let dostali od Havlových ideálů "Pravdy a lásky" ?? Odpovědí by sice nebylo slušné slovo, ale tím to nevyřešíme.
Navrhněte, prosím, JAK se vrátit k ideálům našeho prvního prezidenta TGM (např. Nebát se a nekrást), platným v dobách naší "první" republiky ? JAK se vrátit k ideálům našeho porevolučního presidenta V.Havla (PaL musí zvítězit nad lží a nenávistí)- když té uměle vyrobené nenávisti máme kolem sebe tolik !? Je toto součást demokratického společenského zřízení ???? Asi ne...
Zdraví M.
07. 05. 2010 | 10:06

odjinud napsal(a):

to almost glossed,

Tohle rika demokrat?!
"Pro nás v CSSD, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, v 2010 , 62 let po únoru 1948, jsou pro nás v CSSD ideje Února živou výzvou. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. "

A nebo socialista?
07. 05. 2010 | 10:07

Koudelka napsal(a):

odjinud
Dejte link. Ať si to přečteme nevytržené z kontextu..
07. 05. 2010 | 10:10

Sims. napsal(a):

To odjinud.
Pane kolego, já již nezvažuji v poloze demokrat x nedemokrat.Z mých názorů snad je již patrné, že jsem opustila rovinu idejí, ale nechávám se unášt na vlně utilitarismu. Jsou mi již ukradeny pojmy demokracie etc. , po 20 letech jsem zjistila, jak je tento pojem obsahově vychudlý v našich podmínkách. Já mám o slově demokracie úplně jiné smýšlení - konsenzus, nadvláda práva, přibližování se principu spravedlnosti ... vy něco takového okolo sebe vidíte?
07. 05. 2010 | 10:13

jarpor napsal(a):

odjinud

Soudím, že se trochu mýlíte.
Nestáhl ocas... jen opět využívá ve svůj prospěch odsouzení násilností - což odsoudí každý normální člověk - a snaží se vmanévrovat do role, kdy jemu a straně všichni ubližují a oni se prý bojí...
Je přirozené, že se slabším a s ubližovaným cítíme více ... toto přirozené chování přece může nasměrovat voliče, kdo potřebuje pomoci, kdo je ubližovaným...

Hezký den
07. 05. 2010 | 10:14

Stařeček napsal(a):

Neo, já bych prosil, kdyby jsme se náhodou setkali a podávali si ruce prosím, předem si tu pravou umyjte. Já udělám totéž. Pokud ovšem nejste arab, či levák.
07. 05. 2010 | 10:19

Béda napsal(a):

jarpor,

proč se kluci tolik upejpáte. Většinou byste si s "levouny" **** a když se to stane (dokonce pravidlem a váš potěr to začne dělat), tak prý levice taktizuje.

Nejste tak trochu schizofrenní? Odsuďte klip M+I+Z, veďte svůj potěr k nenásilí a slušnosti namísto vrzání bagančat, a bude sice trochu rušno ale obejde se to bez krve a rvaček.
07. 05. 2010 | 10:19

M.Š. napsal(a):

Aby se všichni najednou nepotentovali.
Od rána slyším v ČR2 o babičkách a dědečcích a
také eurobabičkách a eurodědečcích....no jo,jistý ministr propagandy by měl radost ze svých pohrobků.
Opakuji do zblbnutí,v česku žádná pravice neexistuje,je jen pseudopravice,jejíž členové se rekrutují z řad bývalých vyvolených,já říkám bolševníků a svazáků té správné strany,
vedoucí strany za minulého režimu.Navíc jde o zřejmě ty nejvíce všehoschopné,jelikož si za normalizace vydobili pevné pozice u svých bývalých chlebodárců.No a projevy při
volební kampani jsou v česku čistě levicového ražení s fašizoidními prvky napříč stranami.Co jiného je možné chtít po kovaných ideologických souzích a soužkách...a poněkud mentálně zaostalý národ jim to baští.Kam jsme se to,pro boha svatého,po dvaceti letech dostali....
07. 05. 2010 | 10:19

Hop napsal(a):

Neo, umyjete si aspoň tu levou ruku po tom aktu vytření.
Rozumný člověk na to používá, tak zvaný "hajzlpapír". Vy levou ruku?
07. 05. 2010 | 10:20

odjinud napsal(a):

to Sims,
Ja nestrasim. Ale snad si stale vzpominate na prvni reakci Paroubka po prohranych volbach 2006. Mimochodem, ve vasem seznamu "zloduchu" me chybi jmena jako Gross, Kraus,atd. Ale jsem rad ze jste si aspon vzpomnel na Ratha. On i ten Paroubek neni zadny svatousek. Pod jeho "odbornym ekonomickym" vedenim se v Praze prolilo 300 milionu do jakesi banky. A ty cachry s "neziskove" organizace jeho prvni manzelky jsou take zajimave. A co milionove dary na jeho kampan od jeho kamarada Melicha?
07. 05. 2010 | 10:20

Koudelka napsal(a):

odjinud

bude ten link??
07. 05. 2010 | 10:23

jarpor napsal(a):

DF

Možná máte pravdu, že to měl utnout do eteru... jen si nejsem jist, jak by pak ustál "nevyváženost" ČRo, manipulaci,...apod.
zda projevy publika jsou důvodem ukončení vysílání...
Neměl to lehké... když mu režii dělali i zaplacení přítomní...

Nám se to mluví, že to měl utnout... spoustu detailů v pozadí neznáme - tedy alespoň já ne.

Hezký den
07. 05. 2010 | 10:25

odjinud napsal(a):

to Jarpor,
mozna mate pravdu a socialiste ze Sobotky udelaji novodobeho martyra. Ale ja si to nemyslim. Vzdyt mu dal pres hubu obycejnej clovek, ktery mel az po krk jeho verejnych populistickych lzi. Mozna jsem optimista ale tak to vidim.
07. 05. 2010 | 10:28

jarpor napsal(a):

Béda

Běžte si raději hrát s tím obrazem.
Nebudete nikoho aspoň napadat...

Nejsem schizofrenní. Na otázce co bylo dříve - kampaně či klip nic schizofreního nevidím...

Zapomeňte na můj námět na zamyšlení. Lituji, že jsem Vás oslovil.

Hezký den
07. 05. 2010 | 10:30

DF napsal(a):

MR
aby se pilou polínko uřízlo rychleji, musí tahat dva. Pamatujete si na "spálenou zemi"? Ale abyste mne pochopil správně, když jsem rozum bral a slyšel tu lůzu, jak ji citujete Vy, bylo to depresivní stejně jako včera na ČRo. Ano. Na počátku bylo slovo a to slovo říkal Klaus a říká dodnes, teda do včera. Včera jsem ho slyšel téměř plakat, že média by neměla na tento způsob šíření násilí přistupovat. Ale ani slovo doznání ani záblesk sebereflexe, ano, byl jsem to já, kdo slovníkem komunistického rudobijce pokálel hlavu všem okolo. Já to byl kdo první hodil kamenem.
07. 05. 2010 | 10:31

odjinud napsal(a):

07. 05. 2010 | 10:31

Hans napsal(a):

Myslím, že největší vinu na eskalaci násilí mají hlavně media a nejvíc ČT. Jak jsem poslouchal to jejich analytické střevo, Jindřicha Šídla, jak bagatelizuje útok na ČSSD a jejich politiky, to byl hnus.Z toho odesáckého lumpa, nenávist k levici až kapala. Právě takové modré sv... podněcují nenávist už tím, že vše proti levici tolerují. Pak si jednoduché mozky myslí, že vše je dovoleno. Fuj ČT a pravicové media.
07. 05. 2010 | 10:34

Koudelka napsal(a):

odjinud

Tento ne. to už jsem četl.Myslel jsem link na Vaše tvrzení..

odjinud napsal(a):
to almost glossed,

Tohle rika demokrat?!
"Pro nás v CSSD, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, v 2010 , 62 let po únoru 1948, jsou pro nás v CSSD ideje Února živou výzvou. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. "

A nebo socialista?
07. 05. 2010 | 10:35

Tupelo napsal(a):

odjinud: takze bude podle Vas v poradku az i jini, kterym se zrovna nebude libit vystupovani knizete, Necase nebo Johna, si na ne nekde pockaji?
07. 05. 2010 | 10:36

koudelka napsal(a):

Hans
Asi tak. Nejlepší byl "nikomu nestranící" analitik Šídlo...:-))

Správně to tam popsal ten sociolog..jméno jsem zapomněl.
07. 05. 2010 | 10:37

Jižan napsal(a):

Někdo tady napsal "socialistické perpetum mobile" nemůže fungovat, což je stoprocentní pravda. Toto perpetum mobile nám nutí ve své volební kampani ČSSD a lid jim to "žere". Je to smutné a ještě smutnější je to, že lidi nevidí Řecko. Silné odbory a socialisté blokovali všechna navrhovaná úsporá opatření minulé pravicové vlády a teď má levicová vlády problémy. Takže už se "těším" na blahobyt nám nadělený ČSSD. A to je hlavní problém vidění světa mezi pravicí a levicí.
07. 05. 2010 | 10:39

SuP napsal(a):

:-°/
Hezkej kryptogram. Není to Lenin? (teda ten z liháče?)
07. 05. 2010 | 10:39

Béda napsal(a):

jarpor,

dříve byly kampaně. OBOUSTRANNĚ nevybíravé. Pak přišel klip a najednou zcela PŘEKVAPIVĚ začala řež. Od tét doby proběhlo ("zastřelení" Paroubka, utopencování, inzultace Sobotky, podpálení volebního stánku ČSSD, vajíčkování v Č.Budějicích) celkem PĚT násilných akcí NA JEDNU BRANKU.

No není to zajímavé?
07. 05. 2010 | 10:42

DF napsal(a):

Jarpor,
je to po bitvě a jsem generál. Ale v tu chvíli jsem si říkal, ať dvakrát zopakuje, že nebude-li klid v sále, bude přenos ukončen a besedující se sejdou v náhradním termínu ve studiu. Smůla. Neumí se někdo chovat, sorry, lidi si mě/nás platěj, abychom byly veřejnoprávní rozhlas a ne kanál od/do žumpy!
Slyšel jste kolikrát zaznělo Veselovského "Pane předsedo!"? Ta věta se opakovala asi třikrát možná i víckrát. To co nebylo vidět je ale jasné, on okřikoval Paroubka, aby tu lůzu utišil/nepoštíval a jednou to dokonce zabralo, pak to bohužel někdo z diskutujících použil na Paroubka jmenovitě a pak jsem to vypnul já.
07. 05. 2010 | 10:45

SuP napsal(a):

Gerd -
Myslím, že jste zapoměl na nový fenomén - permanentní volební kampaň poraženého "druhého vítěze". Skoro bych řekl, že je to něci jako vodní kámen - "Ten vám zničil pračku!"
Volební kampaň jiřího paroubka začala 3.6.2006. Od té doby nedělal nic jiného.
07. 05. 2010 | 10:45

neo napsal(a):

HOP:

tenhle fór se říkal na ZŠ a už tenkrát byl trapnej.
07. 05. 2010 | 10:47

almost glossed™ napsal(a):

"jarpor napsal(a):

odjinud

Soudím, že se trochu mýlíte.
Nestáhl ocas... jen opět využívá ve svůj prospěch odsouzení násilností - což odsoudí každý normální člověk - a snaží se vmanévrovat do role, kdy jemu a straně všichni ubližují a oni se prý bojí...
Je přirozené, že se slabším a s ubližovaným cítíme více ... toto přirozené chování přece může nasměrovat voliče, kdo potřebuje pomoci, kdo je ubližovaným...

Hezký den
07.05.2010 10:14:20"

Proč se mi z Vašich slov dělá tak trochu nevolno...?
07. 05. 2010 | 10:49

PatientO.T. napsal(a):

Zajímavé je, že největší obavy z nástupu fašismu v ČR obvykle vyjadřují lidé, kteří vytrvale bagatelizují daleko pravděpodobnější návrat komunistických extremistů k moci...
07. 05. 2010 | 10:54

Terry napsal(a):

I když to byl jen incident jednotlivce, navic pod vlivem alkoholu, stejně se domnívám, že "odstranění" zprofanovaných, profláknutých, možná i mafiánských ksichtů z politiky nepůjde demokratickými postupy.

Naši "demokratičtí" politici jsou totálně hluší (= arogantní) na jakékoliv náznaky a ani morální poklesky (mimomanželský poměr - Topolánek, Paroubek = dva nejvýznamnější lídři, první dokonce pár s nemanželským dítětem, v dřívějších dobách označovaném za levobočka u šlechty a parchanta u plebsu) a zveřejněné možné (!) spojení s mafií (na Západě stačí jen kontakty s lidmi pochybné minulosti či kontaktů) je nevedou k odstoupení z veřejného života.

Navíc se v poslední době ve vysoké politice "prosazuje" buranské, hulvátské chování a vystupování, včetně sprostého slovníku.

Na takové "demokraty" jsou nefunkční nějaké výzvy "Děkujeme, odejděte!"

(Děkujeme, odejděte! byla iniciativa někdejších studentských vůdců z konce 80. let, kteří vydali 17. listopadu 1999 stejnojmennou výzvu, s níž razantně zaútočili proti tehdejší politické elitě - http://cs.wikipedia.org/wik...!)

a slušnému projevu, kterým rozpustil Oliver Cromwell Dlouhý parlament, by nejspíš ani nerozumněli:

Projev Olivera Cromwella vůči Sněmovně reprezentantů při rozpuštění Dlouhého parlamentu

20.4.1653

„Je nejvyšší čas, abych ukončil toto vaše zasedání, jež jste zostudili svým opovrhováním všeho dobrého a poskvrnili svými neřestmi; jste než sebranka a nepřátelé schopné vlády; jste než prodejní ničemové. Jako Ezau byste prodali svou zemi za kus bídného žvance a jako Jidáš zradili svého Boha pro pár drobných.

Je ve vás vůbec kousek dobrého? Existuje nějaká neřest, jež by vám nebyla vlastní? Nejste o nic více věřící nežli můj kůň; zlato je vaším Bohem; kdo z vás neprodal své svědomí za úplatky? Je mezi vámi jediný muž, který alespoň nepatrně hájí zájmy Commonwealthu?

Vy mrzké děvky, což jste svými nemorálními taktikami a podlými činy neznesvětili toto posvátné místo a neučinili z Božího stánku doupě zlodějů? Jste nechutně odporní celému národu; pověřili vás sem, abyste napravovali křivdy! Tak tedy! Seberte si své cetky a zamkněte za sebou. Ve jménu Boha, jděte!“
(konec citace)

Spíš by pochopili (ale neakceptovali) "návod" svého času premiéra Topolánka (navíc pronesený v přímém přenosu při "slavnostní" volbě prezidenta):

"Ať jdou do prdele všichni!"

Takže onen opilý občan jen předběhl dobu.
Příště už možná nebude sám....
07. 05. 2010 | 10:55

Míla 2 napsal(a):

Dva,jeden modrý,druhý oranžový,zcizí v obchodním domě toaletní papír,každý v barvě svojí rodné strany.A v tu ránu začne osočování ,kdože je větší zloděj.Nepřipustí si to,že jsou na stejné zlodějské úrovni.A že umí krást na hraně zákona,tak to nám obě strany už předvádějí velkou řádku let.
07. 05. 2010 | 10:57

jarpor napsal(a):

Almost...

Pravda se tak projevovat asi může... u lháře zvlášť.

PatientO.T.

Zdravím. Bingo !

Hezký den
07. 05. 2010 | 10:58

vlaďa napsal(a):

Žádná pravice u nás není.Pokud se někdo ohání svou pravicovostí,je to jen krutá švanda na oblbování voličů(pokud by to nebylo spíš k pláči)."Pravčák"by měl vědět také následující: pan prof.Milan Zelený (ekonom a též zdejší bloger,určitě nikdy neseděl v prognosťáku s K.Köchrem)určil už v r.91 stranu ODS jako - copy: "...sebeproklamované pravicové strany v ČSFR (jako např. ODS) jsou de facto strany levicové, nebo ještě hůř, strany extrémně levicové, i.e. fašistické".
Podrobnosti jsou zde:
http://www.darius.cz/ag_nik...
Již 19let ten podfuk funguje!Hrozny hněvu?Spíš utopenci a pěsti.
07. 05. 2010 | 11:00

SuP napsal(a):

Myslím, že "odjinud" má v (07.05.2010 10:01:22) pravdu. Jen s upřesněním jarpora, že ocas zdaleka nestáhl, nýbrž se svými tými vymýšlí, jak to použít zase proti všem.
07. 05. 2010 | 11:01

SuP napsal(a):

....týmy (!)...
07. 05. 2010 | 11:02

hanah napsal(a):

Kdykoliv člověk sleduje nějakou tiskovku ČSSD, Paroubek je nenávistný, zlostný a útočný. Stejně tak jeho spolustraníci. Negace z nich jen čiší, urážky ostatních, ublíženost...
Není divu, že někoho napadne hodit si vejcem.
A pokud jde o Sobotku, tu prolhanou ozubenou pleš co odpouští miliony na daních svým kamarádům ?
Řekla bych, že si dlouho koledoval.....:-)
07. 05. 2010 | 11:02

odjinud napsal(a):

to almost glossed,
proc se Vam z mych slov dela nevolno? Mozna jste jeste dnes nemel dost oranzady a nebo piva za 2 Kc.
07. 05. 2010 | 11:02

koudelka napsal(a):

07. 05. 2010 | 11:05

koudelka napsal(a):

odjinud
Přestaňte s těma přiblblýma kecama a dejte konečně ten link...
07. 05. 2010 | 11:06

Béda napsal(a):

vlaďa,

myslíte, že TOP03 je taky levicová strana?
07. 05. 2010 | 11:08

JC napsal(a):

PatientO.T.
Sto bodov...řekl bych
07. 05. 2010 | 11:08

odjinud napsal(a):

vlado?
Koho volis ty? A proc?
07. 05. 2010 | 11:09

Vlaďa napsal(a):

Béda:
Béčko ODS.Nezkoušejte mně :)
07. 05. 2010 | 11:12

odjinud napsal(a):

Bedo?
Myslis si ze CSSD se lisi od KSC? Kdyz ano tak me rekni jak. Vzdyt maji predsedu co zboznuje Unor 1948! A mezi jejich poslanci je minimalne tretina byvalych clenu KSC! Co lisi dnesni CSSD od KSC?
07. 05. 2010 | 11:13

Gru napsal(a):

Nějak mic se zdůrazňuje, že útočící 48 letý muž už šel na mítink s tím předsevzetím - co to vlastnmě dokazujé? Pro men je důležité jednak tgo, žýe před ú§tokem pobýval vfe skupině asi 15 facebookistgů ve STEJNŹCH tričcích, jaké měl on (co s nimi řešil? snažil se vykoupit si "odpuštění za to, že už o 8 let překračuje hranici "zbytečnosti"?), dále pak reakce lidí jako je třeba Neo, ale hlavně už rok trvající propagaci rušivých akcí našimi m édii - ještě ve středu se Aktuálně.cýz posmívalo tvrzení soc . dem. o náísilí, o kterém psaliu v úvozovkách - vida...
Pro mne a moui rodinu z posledního vývoje vyplývá vytržení z jakési letargie či izolace - naposledy jsem byl volit v r. 1990 a tak by to i dál zůstalo, nebýt nechutného klipu a série útoků na jednu část polit. spektra (vajíčka, bití, požár, hesla o střílení, utopenci). Teď půjdeme - je nás v rodině 7 voličů - a budeme volit. Určitě ne facebookisty a jejich spojence a inspirátory.
07. 05. 2010 | 11:14

vlaďa napsal(a):

odjinud:
Za odkaz shora dík,jinak bych se k tomu nedostal.Je to hnusný puchejř ten Paroubek s bradavicí,Shrek zelený,zelenější než Liška ;)
K dotazu koho volit.Máte rozum svůj.Ještě se mně zeptejte kolik vydělávám a potom se mně už neptejte na nic.
07. 05. 2010 | 11:18

hanah napsal(a):

koudelka

existuje vědní obor - viktimologie, který se zabývá obětmi trestných činů, jejich typologií a předpoklady stát se obětí trestního činu....

Takže ano, Sobotka si koledoval.
07. 05. 2010 | 11:19

Jedla napsal(a):

Asi je to nošení dříví do lesa, ale u nás opravdu (neo) média papouškují bez kritického zhodnocení věci, když zloděj křičí "chyťte zloděje". Negativní a agresivní kampaň je "vyčítána" oranžovým, přitom porovnám-li "ods mínus" s "ČSSD proti vám", pak mi vychází, že ČSSD negativně prezentuje SKUTEČNÉ součásti a body programu ODS (s nimiž nesouhlasí), zatím co ODS straší FIKTIVNÍMI kroky ČSSD (které by si sama přála).

Vy v tom nevidíte podstatný rozdíl?
07. 05. 2010 | 11:19

Béda napsal(a):

Co odlišuje ČSSD od KSČM? Jen tak z patra třeba podpora vstupu do EU (zde je stanovisko KSČM shodné spíše s ODS), podpora členství v NATO, jasný distanc od předlistopadové politiky, míra skorumpovanosti (v této je ČSSD v jedné úrovni s ODS, "novými" politiky TOP, kdežto KSČM je prakticky out)...
07. 05. 2010 | 11:27

neo napsal(a):

Jedla:

fiktivní kroky?:) vtipálku.

fiktivní kroky slibuje čssd ve svém programu...

média pouze informují. To, jak se čssd prezentuje není vina médií.
07. 05. 2010 | 11:29

vlaďa napsal(a):

Vzpomeňte si jen vyznavači tzv.pravice,kolikrát se Paroubek snažil navázat lepší kontakt s Topolánkem a byl krutě odmrštěn a ještě zesměšněný.To je přece normální,nebavit se s oranžádami a škoda každého vejce,které netrefí...a ještě...tu máš pěstí,sis o to koledoval :(
07. 05. 2010 | 11:30

Jedla napsal(a):

Hanah, souhlasím. Sobotka si koledoval (rovnátky a brýlemi), Paroubek si o vejce koledoval (bradavicí), Rath si o ránu na sněmu České stomatologické komory koledoval (motýlkem), a Tvrdík si o vejce koledoval (tím, že je to podrždeštník a držel tedy u Anděla deštník).

Vážně by mne zajímala vědecká (victimologická) odpověď, KDO si nekoleduje. Trvá to už dvacet let.
Nejsem Pražák, a právě před dvaceti lety (červen 1990) jsem si v Praze dovolil říct nahlas, že nebudu volit OF. Okamžitě se na mne sesypali, a nadávali mi do komunistů - přitom neměli ani ponětí, koho opravdu chci volit (komunisty rozhodně ne). Od té doby kontinuálně trvá ve veřejném priostoru (mainstreemová média) povědomí o "dobrých" a "špatných" politických názorech, o "dobrém" a "špatném" volebním výsledku, a málokdo vůbec vnímá fakt, že demokracie vypadá jinak, tj. že vyžaduje respekt k odlišnému názoru i respekt k výsledku volby, hlasování.
07. 05. 2010 | 11:31

Gru napsal(a):

Jedla

souhlas, navíc tuzemské dělení na "levici" a "pravici" je zcela nesprávné, jiné jed to ovšem s fašizujícími trendy. Ty vidím jednoznačně v ODS a v TOP 09, kde zejména gangy sympatizantů vnášejí na scénu toto zabarvení (výroky jako "koledoval si o to"). Poměry jako v jihoamerických diktaturách (vezměte si jen vymahačský gang molochu ČEZ, co si má co vyčítat s meddelinským kartelem?) se tady etablují postupně od devadesátých let, kdy papá Klaus razil heslo o "mobilisaci".
07. 05. 2010 | 11:39

vidlemístoklíčů napsal(a):

Kdybychom tak už konečně přestali srovnávat! To by byla krásná čistka na politické scéně. Proč s epořád hádáme, kdo začal, kdo je horší, dokonce zde někteří absurdně zastávají názor, že zatímco jedna strana má na negativní kampaň nárok, protože kritizuje oprávněně, u druhé je to jen pro samotný negativismus. jedni tvrdí, že přístupný jednání je Paroub, druhý hodnotí Tupola. Co kdybychom si uvědomili, že nechceme ani menší agresory a nemá cenu srovnávat, ale pouze konstatovat:"tak tohle nechci a tohle také ne". Vždyť každému soudnému voliči je jasné, že jsou to všechno jen komediální pošťuchovačky pro voliče, ale ve skutečnosti se chlapci vždycky na společném tunelování a rozkrádání dohodnou. A justici mají v hrsti obě strany.
07. 05. 2010 | 11:40

Jedla napsal(a):

neo: Vím, že Vás nepřesvědčím, jste pevně vyprofilovaný. Ale dovolím si oponovat, že za naprosto nesmyslný považují lidé, jichž si vážím, spíše program ODS či TOP 09. Před volbami 2006 analyzovali lidé z ČMKOS takzvanou Modrou šanci. Podivuhodně se strefili, přečtěte si s odstupem času znovu Modrou šanci a ten odborářský dokument, zjistíte snadno, kdo byl tehdy zcela mimo mísu, a kdo vymýšlel a hlásal nesmyslné a nezodpovědné experimenty (typu Tlustého peněženka či Chtít být zdravý). I dnes existuje modrá mainstreamová propaganda bez faktů, čísel, analýzy, jen holá ideologie; a proti tomu střízlivý pohled. V pravo ho nehledejte, tam jsou jen hesla typu "Odpovědní jdou s námi", už se neřekne kam. Zkuste tento rozcestník: http://www.cmkos.cz/hospoda...
07. 05. 2010 | 11:45

Béda napsal(a):

vidlemi100klíčů,

v zásadě souhlasím, až na to, že já nechci nevratné změny ve zdravotnictví (privatizaci zdravotního penězovodu) a platbu 25% keš za zdravotní služby, platbu školného, (částečnou anebo úplnou) privatizaci důchodového systému.

Proto nemohu volit strany, které toto mají v plánu a raději budu volit zloděje z ČSSD s bradavicema nežli stejné zloděje z pravicových stran bez bradavic.
07. 05. 2010 | 11:46

neo napsal(a):

Jedla:

nevím co si představuješ pod pojmem vyprofilovaný, ODS volit nebudu.
07. 05. 2010 | 11:54

jozka napsal(a):

Jedla

"Vyprofilovany" :-D

Teda, takhle sofistikovana oznaceni jsem jeste nevidel ;-)
07. 05. 2010 | 12:03

MacOSX napsal(a):

Přátelé, myslím si, že není potřeba být politickým komentátorem, aby člověku s pamětí došlo, že k dramatickému zhrubnutí politiky došlo s nástupem Paroubka k moci, který si následně k sobě vytáhnul krakena Ratha. Topolánek to následně nedokázal unést a dneska jsou jak ODS, tak ČSSD v podstatě stejná žumpa.
Nebudu volit ODS ani ČSSD, protože obě strany jsou dnes už plné stejných starých struktur, jako to bylo před r. 89 v KSČ. Když jsem viděl billboard se Zaorálkem a nápisem ZMĚNA, tak jsem si říkal do prkna, co chce tenhle člověk, kterej už neumí nic než zahřívat parlamentní lavici, měnit?? Vždyť to je stejnej nomenklaturní kádr, jako byl kdysi Biľak a další, jen v lepším obleku. Manýry stejný, rétorika obdobná. Pryč s nimi. Volím VV.
07. 05. 2010 | 12:03

jozka napsal(a):

MacOSX

Dovoluji si skromne upozornit na to jak se tam vubec ten zlosyn dostal... Nebylo to nahodou pote, co smecka ustekala "autistu" a jednoho, co to myslel uprimne?
07. 05. 2010 | 12:06

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Béda: A to je přesně úvaha, která pak vede k volbě těchto stran po celých 20 let. "Aby nevyhráli tito, musím volit ty druhé..." A tak je střídáme, prohazujeme, oni si mnou ruce, protože u koryt zůstávají, ať udělají cokoliv a my se divíme, že pokud se něco mění tak k horšímu. Teď už ani žádná kauza či aféra s nikým nepohne, "no, co, tak jsem někde tuneloval, rozkrádal, nechal se korumpovat, vždyť to dělají všichni..." a my to opakovanou volbou vlastně mlčky tolerujeme.
07. 05. 2010 | 12:10

MacOSX napsal(a):

jozka> pokud tím myslíš Špidlu, tak ten byl boužel nepohodlnej hlavně vlastní partaji - tam bych hledal tu smečku, která ho uštěkala a následně vykopla až do Bruselu. a Gross prostě mlaskal u koryta příliš hlasitě.
07. 05. 2010 | 12:13

Béda napsal(a):

vidlemi100klíčů,

já žádnou skutečnou alternativu ani PROGRAMOVÉ východisko z tohoto stavu nevidím. S jediným rozdílem, že ODA vystřídala mezičasem TOP a zelené VV. Změněná fasáda a podstata stejná - chopit se moci a provádět změny ve prospěch svých elit.

Jenomže mě sponzoři ani elity nezajímají.
07. 05. 2010 | 12:17

MacOSX napsal(a):

vidlemístoklíčů> Souhlasím, a nejen to. Například můj bývalej stínovej tchán se hrozně rozčiluje, jak politici kradou a jak se chovají. Přitom je to člověk, kterej kamkoliv jde, tak se chová buď jako arogantní hulvát, nebo se snaží protistranu motivovat nějakým úplatkem. Probůh, vždyť v tomhle státě je zlodějna a korupce pomalu normou, prorůstá to zespoda až nahoru...
07. 05. 2010 | 12:18

jozka napsal(a):

MacOSX

Strana se ho zbavila prave proto, ze byl zastekan modrou smeckou do kouta a preference sly dolu, takze byla mensi vyhlidka na korytka. Zajiste se jeste pametnici upamatuji na vyrazy jako Grosstapo... strana ho vymenila prave za Grosse, ovsem ten si sel jen vydelat a po taskarici se strejdou Vikem (kterouzto taskarici ma na konte povicero nasich politiku, namatkou treba Tlusty, Kalousek, Topolanek ci Bursik) v klidu odesel stredem. kontakty se mu okotily a ted uz se jen smeje. Ovsem jako nahradu za ty dva CSSD vytahla "buldozer" z Prahy. A ted se modri divi...
07. 05. 2010 | 12:20

Sims. napsal(a):

To odjinud.
Tak to shrňme - stále žité genderové stereotypy, že ženské se nemají ozývat, doufám máme již prolomeny. Myslela jsem, že z mého příspěvku tak nějak vyznělo, že patřím k té druhé polovině. Co se týká kakaového Krause a našeho schopného strojvůdce - nestály mi tyto, doufám dnes již politické nuly za zmínku. Kdybych měla jmenovat všechny gaunery ve 20 - leté historii, tak bych psala hodně dlouhý příspěvek. Vy, mi nějak nechcete porozumět nebo nemůžete. Lidé mají dnes té naší politické "špíny" plné zuby. Dnes přišly noviny ODS - na titulní straně D. Hašek. Proklamace Dluhy už nechci! Tento ryze český sportovec má zrovna pourvoirie hovořit o českých dluzích, když si vydělával v Americe za postrkování puku milióny. Jeho práce byla pro svět opravdu velkým přínosem, ještě, že máme takové lidi, co posunují lidstvo vpřed. O šíření dobrého jména rodné země, snad nebudeme raději mluvit, mám zato, že na toto by měla být jiná měřítka. ODS chce škrtnout 3 ministerstva, faktem je, že ODS nikdy nevládla a žádná ministerstva nikdy neustavovala, natož zbytečná. Děravá republika - silnice v katastrofálním stavu. Ministr Řebíček, expert na dopravu udělal v silniční dopravě opravu díru do světa, vlastně až do Toskánska. Nečas - sociální dávky jen potřebným. To jsem si celou dobu myslela, že filozofie těchto dávek by měla být vystihnuta tímto sloganem ze své podstaty. Za vlády ODS pan ministr Vodička, slavnostně uvedl na náš trh se sociálními dávkami institut státní sociální podpory a mohu klidně říci (jsem v této oblasti snad i odborník) - štědřejší rozdávání státních peněz tento stát snad ani nepoznal. Pak na stránce - důchody, je plakátek se srovnáním ODS 2006-2009 průměrný důchod 9165,- Kč a o deset let méně ČSSD prům. důchod 6696. Tomu říkám demagogie - 10 let bylo deset valorizací a možná i více, zvyšování průměrné mzdy a minimální mzdy. Jen valorizace přinesla navýšení 10 x 300,- Kč - tj. průměrně 3000,- Kč. takže 6696 + 3000=9696,- Kč. A k důchodovému systému obecně - zpočátku vládnutí všechny strany "prožraly" peníze z privatizací, vědělo se moc dobře již v roce 1993, jak si náš systém díky demografické křivce stojí, ale nic se nedělalo, jen se kecalo. Za dnešní stav mohou rovným dílem všechny politické subjekty, které byly kdy u moci. Takže fakt mají lidé těch keců dost, a myslím, že mají dost i těch, kteří ty kecy šíří. To je podstata věci a touha po změně. Bohužel tento styl často generuje radikalismus , ale ten zde snad již také máme - fackování, házení buřty, kameny, vejci a v neposlení řadě dělání pitomců z předků. To vše ve jménu pokroku a lepších zítřků. Až přijdou volební noviny ČSSD, jistě mne také nenechají klidnou.
07. 05. 2010 | 12:22

Frante napsal(a):

"Jediným řešením je, pokud politici nechtějí čelit stále větší šikaně některých agresivních jedinců a narůstající lhostejnosti ostatních běžných občanů, ubrat páru a společně odmítnout tento typ ataků"

Nejde protože to má u voličů úspěch. Jedině vymyslet jiný systém vlády než jsou demokratické volby
07. 05. 2010 | 12:22

Béda napsal(a):

MacOSX,

ještě mám před očima jak se Kalousek bil v prsa kvůli Grossovu bytu a 2 milionům od "strejdy Vika". Zajímavé, že svůj bytík po švárovi nechal tento "vzorný hospodář" z MO bez povšimnutí. A žeby se těch bytařů a malou domistů v parlamentu našlo.

Gross "dobrovolně" vypadnul a nahradil jej Paroubek. A Klause jeho protějšek - veleslušný Topolánek. Na politických mobilizacích, které pocházejí z 90-ých let z dílny ODS se ovšem nic nezměnilo.

PS: tak jako Gross, jde dnes slušný podnikatel (VAE) Topolánek po "dobrovolném" odchodu z politiky zpeněžit své kvality. Přátelství s expolitikem Řebíčkem, M.Dalíkem, četné kontakty (jak pravil Nečas "přece jej nehodí přes palubu) mu při jeho poradensko - lobbistické činnosti budou jistě přínosem. Třeba se transformuje v nějakého Dalíka č.2? Zajímavé, že zanevřel na svůj strojírenský obor.
07. 05. 2010 | 12:25

MacOSX napsal(a):

jozka> Myslím si, že se mýlíš. Samozřejmě že konkureční partaj štěká, to je v pořádku. Ty strany ale nejsou zdaleka homogenní, jsou tam různý křídla, který táhnou přímo proti sobě, protože se chtějí dostat k lizu. Špidla byl slušnej úředník a těmhle lidem byl nepohodlnej.
Kromě toho za Grosse opravdu vznikly na MV tajné policejní týmy s velmi pochybnými úkoly, Gross prokazatelně ovlivňoval vyšetřování, vzpomeň si, jak při povodních lhal lidem do očí, když došlo k vyplavení Spolany. Ten člověk byl prohnilej skrz naskrz, slušnej socan se za něj musí stydět dodneška.
07. 05. 2010 | 12:31

jozka napsal(a):

MacOSX

Jenze on jim byl nepohodlnej prave proto, ze hrozilo, ze jim vyschne, protoze nedokaze zastekat. Jinak by ho nechali, jako vyvsni stit byl idealni.

A ty tymy bych prosil specifikovat, ne, ze bych mel o nasem kristalovem nejake iluze.

O Spolane vim dost, dekuji, netreba poucovat. Pokud by tohle byla jeho nejvetsi provineni, tak to byl lepsi, nez jsem si myslel.
07. 05. 2010 | 12:38

tata napsal(a):

pane JARPOR

škoda že tam mate vždy to ale,no okecat se da vše,nedavno jste někoho vyzyval k omluvě,těd dělate učet bez hostinckeho u placené klaky,,,ne že by to u toho pana nebylo možné ,,,,ale vite je to vtakové rovině že bych nedělal takovy zavěr,když mi to vadí jinde.
07. 05. 2010 | 12:39

MacOSX napsal(a):

Béda> Pane, je na čase si říct, že vy nejste nezaujatej, vy tu za někoho kopete. O Topolánkovi panuje spousta mýtů, jeden z nich je ten o krachu VAE.
Já znám osobně člověka, co s ním kdysi spolupracoval - nejdřív jako zaměstanec a později jako společník v jiné firmě. Uslyšíte od něj úplně jiné hodnocení tohoto člověka. Mimo jiné i to, že on byl jedinej, kdo dovedl ukočírovat rozhádané společníky ve VAE, kterážto firma šla s jeho odchodem do politiky následně do kopru.
Mimochodem, Topolánek je podle mě dnes totálně vyhořelej a je jen dobře, že je pryč. Snad pro mě jednou bude ODS zase volitelná strana. Já totiž nemám vůbec nic proti privatizaci, pokud to ovšem neznamená rozkradení. Byl bych velice rád, kdyby byly privatizovány třeba ČD, ČSA, a spousta jiných polostátních firem, které štědře placený manažer dosazený dle politického zadání vede do hajzlu za veřejné peníze.
07. 05. 2010 | 12:43

vidlemístoklíčů napsal(a):

Rád bych přidal ještě jeden pohled na celou záležitost a myslím, že to je dost opomíjený aspekt. Facku nepovažuji za argument, ale rozhodně ne za tragédii.Nemá-li dramatické následky). Zničený život za tragédii považuji. Zavzpomínejme, kolika lidem politici a justice opravdu zničila život absolutní ignorací spravedlnosti, kolik lidí žije třeba i desítky let v pocitu bezpráví a bezmoci, kolik lidí bylo nespravedlivě odsouzeno když korupce přímo řvala do očí. Myslím, že se není vůbec čemu divit, pokud takový člověk nezvládne své emoce a jen použije prostý akt náslilí. Onen útočník se údajně mnohokrát obracel na "vyvolené" s nějakou záležitostí a všichni jej ignorovali. Jistě se těžko hodnotí, zda se obracel oprávněně, ale že je zde tisíce lidí, kteří by měli právo dát politikům facku za morální facky, kterými je zahrnují politici trvale asi netřeba diskutovat.
07. 05. 2010 | 12:45

Béda napsal(a):

MacOSX,

"Martin Fendrych: Odkud vítr VAE"
http://www.tyden.cz/nazory/...

Přeji příjemnou zábavu.
07. 05. 2010 | 12:53

MacOSX napsal(a):

jozka> to jsou pouze výsledky Standy Grosse ve funkci ministra vnitra, pane...
hledej: Gross-Mlýn-Zubr-Hradec

vidlemístoklíčů> Taky si myslím, že z takové rány se dá nakonec vytěžit i slušnej politickej kapitál. :)
Já jen doufám, že by politikům napříč spektrem mohlo začít docházet, že frustrace některých občanů opravdu rychle narůstá, a oni sami nejsou nedotknutelní. možná kdyby jednu do zubů dostali před usednutím do lavic všichni bez rozdílu, nebylo by to úplně od věci. :)
07. 05. 2010 | 12:58

MacOSX napsal(a):

Béda> Nedovedu to posoudit, sorry. Nedělám si iluze o nikom.
Za sebe jsem jasně řekl, že můj hlas nedostane ani jedna ze stávajících parlamentních stran, tečka.
07. 05. 2010 | 13:08

J. napsal(a):

I potkali se dva psi. Jeden měl srst lesklou, udržovanou a na krku měl masívní obojek se zlatou známkou. Ten druhý měl srst spíše prašivou a nikdy by si žádný obojek nenechal nasadit. Při řeči přišla řada na jídlo. "Nikdo se o mě nestará, ale nestěžuji si ikdyž mám občas hlad", řekl pes bez obojku. A pes s obojkem mu navrhl: "Pojď se mnou máš-li hlad. Můj pán má spoustu krmení a má miska je každý den plná." Pes bez obojku nic nenamítal, protože každé sousto ve vlastním břiše je dobré, a tak se s ním odebral k domu myslivce, jeho majitele a pána.
Zrovna byl hon a tak byl myslivec nakonec ještě rád, že má více pomocníků. A oba psi se opravdu činili. Honili zajíce, lišky, bažanty a pochytali jich každý na 2 tucty. Večer po honu je pán, myslivec, štědře odměnil. Každý pes dostal plnou misku granulí za svou poctivě vykonanou práci.
"Vidíš? Co jsem ti říkal. U mého pána je vždycky žrádla dost", pochvaloval si myslivcův pes. Druhý pes se jen smutně podíval na misku plnou granulí a vzdychl: "Á já hlupák, že jsem tě poslechl. Dnes jsem si vyzabíjel zásobu svého žrádla na celý život a dostal jsem za to jen almužnu v podobě jedné misky granulí!"
"Jak to, že na celý život?" Zeptal se udiveně myslivcův pes. "Protože ti zajíci co jsem dneska zbytečně pobil, by mohli mít mladé a další rok by se jejich počet zvětšil o další mladé a o mladé mladých. A tak dále by se jejich počet geometricky zvyšoval stejně tak i s bažanty a liškami," odpověděl smutně pes. "A já toto vše dnes obětoval jen zábavě tvého pána a jedné misce granulí! Jak slepý jsi. Můžeš mít nadbytek a vydáváš se v nemilost pánovi za jednu misku žrádla!" Načež se otočil a proklínaje tento den odešel pryč z myslivcova domu.
07. 05. 2010 | 13:11

PET napsal(a):

MacOSX

Z čeho soudíte, že trpí Topolánek syndromem "burn out"? Z čeho soudíte, že je totálně vyhořelej? Mluvil jste snad s ním v posledních dnech?
07. 05. 2010 | 13:12

jozka napsal(a):

MacOSX

no tak, ven s tim, naznaky nestaci. Zatim vime, ze Gross zridil celkem tri tajne vysetrovaci tymy. Nic, co by nebylo normlani. Pred nim jich ministri vnitra (z ruznych stran) ustavili celkem sestnact. Neco dalsiho by tam nebylo?
07. 05. 2010 | 13:20

MacOSX napsal(a):

PET> a z čeho soudíte, že jsem psal o SYNDROMU vyhoření?

jozka> Standa Křišťál:
http://www.dfens-cz.com/vie...
07. 05. 2010 | 13:23

jozka napsal(a):

MacOSX

D-Fens, no ja nevim... zajimavy zdroj... ale co jako s tim. Vzdyt je to jen soubor novinovych vystrizku a dojmu autora. Mmch je to i to, o cem jsem mluvil na zacatku. Strasne vam vadil "autista" i "Kristalovy Standa", tak mate Paroubka.

Moc krasne jsme se vratili na zacatek, jen co je pravda...
07. 05. 2010 | 13:30

Stan napsal(a):

J., to je krásná bajka - je z Vaší hlavy?
07. 05. 2010 | 13:34

zavilý pravičák napsal(a):

vidlemístoklíčů, dobře jste to napsal(a). Bylo to bez emocí, ale výstižné. Osobně si myslím, že ožralka napadnuvší Bohuslava Sobotku jistě mířil výše, ale netrefil se. Politici by měli být trestně odpovědní za svá rozhodnutí v neprospěch občanů. Osobně necítím zášť vůči lidem s levicovými názory, pokud jejich hlavy nezní dutě. Nenávidím však gaunerství všeho druhu, především toho politického. Neštěstím je, že se političí gauneři vyskytují v obou největších politických stranách a nejen tam. Pojďme konečně něco udělat. Pojďme k volbám a vhoďme do urny prázdnou obálku. Za tak mizernou práci si politici nezaslouží žádné peníze.
07. 05. 2010 | 13:39

MacOSX napsal(a):

jozka> Jak vadil "nám"? Špidla "mně" nevadil, Gross snad musel vadit prakticky každýmu. A tak máme Paroubka "všichni", i jozka, a politici dostávají na náměstí pěstí do zubů. Vlastně je mi to celkem jedno. Krásnou shodou náhod po mě Captcha právě vyžaduje opsat slova "the vendetta". :))))))
loučím se a končím.
07. 05. 2010 | 13:41

miroslav napsal(a):

Nechci zlehčovat inteligentní potenciál pana Kubíčka=ale!!!! Pokud drtivou většinu občanů kteří se díky bohu=internetu mohou svobodně a veřejně vyjádřit ohledně katastrofálnímu stavu současného života v našeí zemi někdo začne označovat za exhibicionisty kteří se chtějí jen zviditelnit a být centrem pozornosti,tak není realista ale pouze zastírač skutečného stavu ve společnosti!!!
07. 05. 2010 | 13:43

jozka napsal(a):

No, ja to myslel obrazne, kdyz uz tady brecime nad kulturou nasich politiku. Paroubkem to nezacalo, to je jen "zbran hromadneho niceni" pouzita jako odpoved na hon, ktery byl spusten na ty dva. Grossovo vadi nevadi... pro mne byl trochu zahada, zpetne uz je mi jasne, ze to byla jen mistrna hra jak vydelat, ale rozhodne nemam pocit, ze bysme jeho odinstalaci vydelali.

Zdravim taky.

Captcha: injection art :-)
07. 05. 2010 | 13:45

Janule napsal(a):

Pěkný článek :-)
07. 05. 2010 | 14:15

jj napsal(a):

pro sims: než zvolíte Paroubka, pusťte si jeho "povolební" projev.
07. 05. 2010 | 14:45

suchánek napsal(a):

O prvním případu změny vraždy na zabití podle nového trestního zákoníku rozhodl v úterý soud v Brně. Za smrtící bodnutí druha matky potrestal obžalovaného Jana P. 4 lety vězení.
--------------------------------
Útočník na Bohuslava Sobotku byl obviněn z výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Hrozí mu tak až šest let vězení.
--------------------------------

tady je něco špatně, nebo ne?
07. 05. 2010 | 15:03

Béda napsal(a):

suchánek,

ano, co soudce to jiný výklad a rozdílné tresty podle sazebníku. Jeden za to samé věc nechá bez trestu, jiný stříhne trest na spodní hranici sazebníku, další...

Já osobně bych za vraždu (nemluvím o neúmyslném zabití) dával od 20 let nahoru.

Ale co nám naši pomazaní kodifikovali, to máme. nebo snad ne?
07. 05. 2010 | 15:08

Sims. napsal(a):

Pro jj.
Ono těch projevů hvězdného charakteru je na všech stranách dost a dost. Povolební a ani předvolební projev pana Paroubka mne fakticky ani nezajímá. Mne již zajímá jen to, ko mi skýtá větší klid pro můj osobní život. Mne již ony anoncované reformy, které nás mají vést k prosperitě opravdu, ale opravdu ani nezajímají. Já již mám těch řečí o reformách za těch 20 let až po krk.
07. 05. 2010 | 15:09

Luba napsal(a):

suchánek,
za útok na vrchnost byla kdysi šibenice.
Ale trest smrti, jak sám víte, byl již zrušen.
07. 05. 2010 | 16:19

silspok napsal(a):

Tak pokud strana rozdava na sve akci pivo za dve kacky a k tomu z reprosuktoru rozseva agresi mezi pripite jedinece, neni se cemu divit, ze nektery radne pod parou jedinec si chce proste taky verejne pred davem trosku upustit paru ... rozdil je akorat v tom, ze soudruzi to delaji za strizliva a ten dotycny na to potrebuje 10 piv ...
07. 05. 2010 | 16:32

jokles napsal(a):

Česká logika a smysl pro spravedlnost.
Kdysi, před léty, se kladla velká důležitost na účast v prvomájovém průvodu. Záleželo jen na lidech, jak se kde a kým tato účast zabezpečovala. Já jsem se volil většinou pravidelnou neúčast a svátek práce jsem oslavil jakousi práci doma. Následující den jsem to pravidelně schytal od těch spolupracovníků, kteří na průvodu byli. Důvody byli naprosto jasné: „Jak to, že my tam musíme a ty na to kadíš ?“ Jak k tomu my přijdem ? Prostě špatnej jsem byl já .

V pozdější nedávné minulosti jakýsi Vovka Železný se rozhodl, že nebude platit nějaké americké firmě přemrštěné peníze a udělal smlouvu s někým jiným . Kašlal na to, že „stát“ zagarantoval někomu výnos z vložených investic, on jen sledoval efektivnost vynaložených peněz TV NOVA. Zapoměl, že tak silně narušil penězovod některých zainteresovaných jedinců. Stát tedy musel k mezinárodní arbitráži, kde šikovně svou kauzi na celé čáře prohrál a stát, tedy my všichni, musíme platit 10 miliard ! A opět národ, jako jeden muž, nadává Železnému, jak je špatnej….

Cikáni stále požívají většinu sociálních výhod a zdá se, že jsou spokojeni. My, ostatní, bílí, je příliš jaksi nevyužíváme. A tak jsme nespokojeni, tedy alespoň ti „přemyšliví a inteligentní“. Každý přece uzná, že za tento stav mohou jednoznačně cikání ! To oni si odhlasovali v parlamentu takové zákony ! To jsou ti špatní…

Zlodějská privatizace, tunely, podvody, daňové úniky, noví miliardáři, narůstající drzost mezinárodních velkofirem u nás, justiční zvůle, či nakonec krize, vyvolává čím dál větší nespokojenost se stavem věcí. Hledá se viník. Kdo za tento stav může ? No přece komunisté, to jsou ti špatní….

Čerstvý příklad z Řecka. Oni si tam prostí řekové žijí nad poměry po všech stránkách a my jim musíme nyní přispívat těžkými miliardami ! Slováci se dokonce musí kvůli tomu zadlužit. To je nějaká spravedlnost ? Jak my k tomu přijdem ? A hledá se viník ! Hádejte kdo je ten špatnej ! No přece ti prostí řekové…
07. 05. 2010 | 16:33

vlaďa napsal(a):

Nejlepší je být v klidu a dělat,že je všechno ok.Dnes se na Hradě sešli dva šetřílci.Klaus bude hodnotit strany podle postoje k úsporám,řekl Nečas,pan Čistý.Nejpíše podle měřítka,která partaj rozfofruje víc financí.
http://www.petrpokrytecneca...
Jen se na to podívejte ! Nejen chudákům,žebrákům,holotě,jedním slovem sockám, by stačila ročně pouhá desetina ke královskému životu.Tak zvaná pravice má ve svém čele jen lidi čestné,jak by mohlo býti jinak :) Budou snad někdy také skládat účty veřejnosti?
07. 05. 2010 | 16:43

JuDr.Z Plzně napsal(a):

To Beda:
Tak ty musiš byt pořadny cypakus
07. 05. 2010 | 16:52

Béda napsal(a):

JuDře z Plzně,

chcete snad říct, že nezáleží naprávní kvalifikaci? Na naplnění skutkové podstaty? Na procesní chybě...? Je tolik možností jak někoho za to samé osvobodit a jak různě (záleží na subjektivitě soudce) posoudit tu samu věc. Anebo chcete říct, že všichni soudci soudí to damé stejně?
07. 05. 2010 | 17:00

Petr z Tábora napsal(a):

to zavilý pravičák:
Prázdná obálka neřeší vůbec nic, zrovna tak jako když zůstanete doma, Vyberte si nějakou stranu dle Vaší politické víry se šancí nad 5% a té dejte svůj hlas.
07. 05. 2010 | 17:26

Ostravák na odpočinku napsal(a):

Nestrácejte odvahu a jděte volit.Jak zamezit,aby korytáři se nedostali do parlamentu,počítejta..Jedna až čtyři v čele kadidátky a zakroužkujte další čtyři(preference),tedy pět až osm.Tam snad takoví karieristé nebudou.Děkuji,že jste to pochopili. YNeměl jsem rád a nemám rád ani bývalé komunisty a všude se vploužili hadi.
07. 05. 2010 | 17:40

komentator napsal(a):

to Gekon:
pravicova media - MFD, LN, HN, Reflex, Respekt. Z urciteho hlediska i Nova a CT (tim myslim napr. vyber ekonomickych komentatoru - ten spravny nazor tam obvykle propaguji ruzni Sevcikove, Markove, Michlove atd.).
07. 05. 2010 | 18:24

Jirka napsal(a):

No konečně aspoň pár politiků pocítilo na vlastní kůži co z národa udělali za posledních pár let! Volájí po slušnosti, korektnosti, konsensu, diskusi a bleblebe! Tak to shrňme, jsem politik tudíž patřím ke skupině lidí, kteří by měli být jakousi výstavní síní národa, elitou! Národa který si mě zvolil a kterého mám reprezentovat, ctít, pracovat na jeho vážnosti v očích zahraničí a mnoho dalších pro můj domov a národ důležitých věcí (od toho si mě zvolili, platí mě za to velmi slušný a zabezpečený život a proto jsem i složil přísahu, že je nebudu nepodvádět a zrazovat) a jako odměnu mohu očekávat úctu svých voličů a možnost, že si mě opět zvolí! Takto podobně a vznešeně, pokud to vysílají v TV nám ukazují nástupy do funkcí! Nemá cenu popisovat co se na nás z "našich" médiích denně valí, nebo že lhaní, urážky a podrazy všeho druhu považují za zcela regulérní politický boj nebo že pro Rakušáky, Brity a Švédy jsou lidmi, kteří okradou národ o miliardy jen pro pár miliónků domů!! Jestli by se mezi nimi našel aspoň jeden , který odpovídá výše uvedenému a ctí přísahu kterou složil ten se rány pěstí bát nemusí, protože by ho ochránil přesně ten národ, který je teď vajíčkuje, hází po nich kamením a dává jim pěstí!
07. 05. 2010 | 18:40

Béda napsal(a):

Jirka,

hezky se to poslouchá ale ... když létají utopenci,¨vajíčka, kameny, nevíte koho trefí. Třeba trefí toho jediného slušného politika a třeba babku z Horní Dolní, matku s kočárkem, která šla jenom kolem a zastavila se ze zvědavosti.

Tož tolik k tomu mravnímu relativismu a omlouvání.
07. 05. 2010 | 18:50

vlk napsal(a):

PAne Kubáčku
hrozny hněvu že dozrály? omyl! Každá další volební kampaň bude horší a horší.
Dožijeme s e nejspíš i stranických ochranek a fyzického rozbíjení schůzi a jednu ránu pěstí po čase nikdo nebud e řešit.
A kdy to všechno začalo? Podle mne v okamžiku, kdy ODS vyhlásila , po prohraných volbách 02 Špidlovi nulovou toleranci. Kdy prostě tehdy vsadila na hrubá útok, totální negaci. Pamatujete hlášky o autistovi nebo o VVladimíru Iljiči Špidlovi?
Tak tam by začátek. Doddnes pravověrní obdivují tehdejší "chlapáctví" Tlustéhoa Langera -a samozřejmě i Nečase!

A kdybych hledal prapůvod? tak to bych musel až ke Klausovi. Ten tady založil politiku typu - Kompromis? tak to není politika, to je slabost!
A takhle je to pojímáno dodnes.

Jenže nejkomičtější je, že tihle šíbři se umí, když jde o jejich prachy , zájmy nebo imunitu rychle a bezproblémově dohodnout. V tu ránu zapomenou na rétorik, která z kontrapartnera dělá největšího gaunera na zeměkouli.
A my se ta y vůli těmhle mydlíme, jako by šlo o život.
Vždyť jsou všichni úplně stejní. Liší s ejen v míře toho co ukradnoua s jakou mírou bezostyšnosti to ukradnou. To je asi tak všechno. Všechno sotatní je jen folklor. No někdo by mohl dodat , že ten folklor je o tom, kde se co ukradne.
07. 05. 2010 | 18:54

Karel (taky) napsal(a):

K tomu všemu lze říct jediné: česká tzv. "pravice" dávno ztratila morální právo na existenci.
07. 05. 2010 | 19:12

Míla napsal(a):

T.G.Masaryk, 1. prezident ČSR a zakladatel státu :"Nebát se a nekrást !"
V.Havel 1989 :"Pravda a láska musí zvítězit nad lží a NENÁVISTÍ !"
Ptám se Vás, diskutéři, JAK se vrátit k těmto ideálům, které dělají české země naším domovem ? Vždyť přece násilí tu nemělo nikdy hegemonii a násilí odmítli již studenti dne 17.11.1989 (zárodek naší novodobé existence v demokratické Evropě) ???
Zdraví M.
07. 05. 2010 | 19:53

Pepa 3 napsal(a):

Mila:
Chybí Vám tam třetí: Václav Klaus, když zhasínal při privatizaci a utíkal před právníky: "nebát se krást".
07. 05. 2010 | 20:49

stále rebel napsal(a):

Politický analytik Kubáček, k bídě českých médií bída českých politologů a máme bídu české politiky. Je to začarovaný kruh, který začíná a končí u morálky a profesionality či neprofesionality.
07. 05. 2010 | 20:52

S.Š. napsal(a):

Já bych nesouhlasila, vlku : Nesmiřitelný boj a dělení na spojence (ty se správným politickým názorem) a nepřátele, které je třeba zadupat do země, vznikl přece nejpozději v době kolem známého Havlova rudolfinského projevu v závěru roku 1997, nikoliv až se Špidlou. Úplně na samém začátku byli ale "nepřáteli" lidé okolo Občanského hnutí, později přibyly KDU-ČSL a ODA, resp. Josef Lux a Jan Kalvoda, pak to byli "nepřátelé" ve vlastní straně. Klaus i jeho lidé tu nenávistnost šíří doteď, zdá se mi ale, že na to slyší čím dál tím míň lidí (to je dobrá zpráva). ODS se z toho nicméně do dneška nevzpamatovala, názory na tehdejší dění a vztah ke Klausovi ji štěpí doteď. Tak bych si to pamatovala já, možná, že by mne někdo mohl doplnit.

Napadá ještě jedna věc, když zmiňujete Špidlu. Až nastane doba poparoubkovská (velmi doufám, že to nebude trvat dlouho), může ještě přijít doba pro Špidlu. Soc. dem. ho dost potřebuje, nikoho lepšího stále ještě nemá. Věřím, že by tu partaj mohl postavit na nohy tak, aby se začala chovat jako skutečná sociální demokracie, to zas potřebujeme my všichni. Oproti tomu ODS, zdá se mi, už reformovatelná není. V tomto bodě nemohu souhlasit s Bohumilem Doležalem, jenž tvrdí, že obě velké strany by neměly být potlačovány, nýbrž reformovány (parafrázuji). Bojím se, bojím, že s ODS už to nepůjde.

Pokud se týká Klausova posledního rozhovoru pro Euro a kritiky "malých" stran, Váš souhlas mne poněkud překvapuje. Ponechám teď stranou aktivistický zásah do předvolební kampaně, který prezidentovi nepřísluší ("nebudeu aktivistickým prezidentem, povinností prezidenta je ostatně být nadstranický", kdopak by se na takové větičky z prezidentova kandidátského projevu ještě dneska chtěl pamatovat ?) a zeptám se Vás, proč V.K. kritizoval právě tyto dvě konkrétní strany a vynechal přitom jiné malé strany (kupř. Zemanovce), zatímco některým dalším naopak vyslovil hlasitou podporu (Bobošíková, Mach) ? Co byste řekl ? To je přece průhledné až úsměvně. "Nové strany, neznámé, nedefinované, prázdné, bez členské základny, ty jsou největším nebezpečím demokracie". Opravdu ? A kolik že členů mají strany Suverenita, SSO, Zemanovci, ty nejsou nebezpečím pro demokracii ? Neříkal snad vždycky Klaus, že "pokud někdo chce ovlivňovat politické dění, měl by si založit politickou stranu a projít testem voleb. Jedině tak získá v demokratické společnosti mandát k prosazování svých politických zájmů" ? Tohle už najednou neplatí ?

Co Klausovi na VV a TOP09 tak strašně překáží ? Co by mohlo Klausovi, "konzervativně-liberálnímu politikovi", za něhož se celá léta prohlašuje, tak významně vadit na výrazně pravicovém programu TOP09 ? To nebude o programu, ba ani o osobní averzi ke Karlu Schwarzenbergovi, dokonce ani odplata za jeho zahraniční politiku. Ale, vlku, preference těch dvou partají stoupají, a snižují tak potenciál dvou velkých stran, což kazí Klausův politický záměr, to je přece zjevné. S tímhle že byste souhlasil ? Těšíte se na velkou koalici, která zabetonuje na další léta všechen ten neřád ? Promiňte, to Vám nevěřím.
07. 05. 2010 | 21:20

S.Š. napsal(a):

P.S.: Dočítám se, že Klaus bude hodnotit politické strany podle toho, jak vážně berou problém veřejných rozpočtů a ekonomickou situaci země (ČTK, 7.5.2010). Tak fajn. Už se těším teď. To bude patřit TOP09 jistě k jeho nejoblíbenějším ... :-)
07. 05. 2010 | 21:30

pavla napsal(a):

No asi si tady tradičně slíznu , ale nedá mi to nenapsat. Musím uznat, že jsme národ vtipálků. A žasnu, s jakou rychlostí jsou někteří schopní vymyslet vtipy. Teď mi syn jeden říkal:
Jede Paroubek autem a na přechodu srazí dva lidi. Po příjezdu policie se ptá, jak to bude s trestem. Policajt říká:"Tak ten, co vám rozbil přední sklo, ten dostane 3 roky za vloupání a ten, co odletěl 40 m daleko, dostane 4 roky za to, že utekl od nehody."
07. 05. 2010 | 21:44

vlk napsal(a):

S.Š.

rád vás vidím!! Postrádal jsem Vás.
Nejsme zas až tak daleko od sebe , jak by s e na první pohled zdálo.
Však jsem napsal, že dnešní hrozny hněvu, jak píše Kubáček,a v tom s e sakra mýlí - to žádné hrozny hněvu nejsou, ty teprve sklidíme - s bitkaři najatými jendotlivými partajemi , i když to ještě chvilku potrvá.prapůvodně zasel Klaus a jeho chápání kompromisu jako slabosti.
Ohledně OS. Nevím jestli je reformovatlená.. Je to úkol pro skutečného vůdce, a tomu by se to povést mohlo.Ale musel by to být někdo s pověstí a charisma Tošenovského, Klausovou inteligencí a pílí a Topolánkovým buldozerismem.
Je někdo takového kalibru vůbec v Česku? nevím. třeba ano. A docela bych si přál, aby byl a aby byl dokonc e v ODS.

Teď k osc dem. Špidla by určitě byl dobrá volba. V tom s vámi souhlasím. Nicméně - doba s evýrazně pohnula a Špidla je moc měkký. Jak dovnitř strany , ta vůči české politické s céně. Navíc si myslím, že není prostě reálně možné, aby s e vrátil do vrcholové politiky.
Ale máte pravdu - největší slabinou soc dem je totální nedostatek osobností!
Všimněte si, jak málo zatím za dva roky dokázali vytěžit z toho, že mají hejtmany!!! Všimněte si, jak prostě ti nejsou nikd e vidět! Ve sdělovadlech, na veřejných vystoupeních, prostě nikde. S vyjímkou dvou -Ratha a Haška.
Soc dme jen opakuje stejnou chybu jakou udělala už ODS.
Totiž centrála si žárklivě střeží svoje pozice a venkovany vůbec nepouští d o hry. Naopak - snaží s e je upozadit! Přesto , že minimálně Tošenovský , Zahradník.Skokan, Toman a Zimmermann měli ves vých krajích velmi slušné renomé. A první dva svou pověstí a charisma šli daleko za rámec kraje. Kdyby byl Paroubek skutečn lídr, tedy opravdový fořt, neopíral by se o naprosto nepřijatelné figury typ Benda, ale koukal by, aby republika znala aspoň takového Zimolu.... Já třeba ani netuším jak se jmenuje jejcih hejtman v Pardubicích nebo na Vysočině, či ve Zlíně nebo Liberci.
A použil by je ve volební kampani. A připravoval jako příští lídry.... ne i on si bojí, stejěn jako Liďak-pěstovat konkurenci..Tohle prostředí nemůže znovu vytáhnout 'Spidlu.
Ale souhlasím, ež soc dem je reformovatelná snáze. právě kvůli těm strejcům z okresního přeboru, co ji vedou.
Ke Klausovi - ano vaše hodnocení Klausových důvodů pro onálepkování VV a TOPless je přesné. Smaozřejmě, že to tak je, jak to píšete.
Nicméně - to nenamená, že nemá pravdu. Chápu , že jednu z těch stran chcete volit - al e copak z té partaje zbude, pokud by zmizel zítra fíkový list zvaný Karlí? Skutečně si myslíte , ež ten zbytek má nějaký program kromě - ukradni,c o můžeš?
A o Johnovi s e nepotřebujeme bavit. Určitě ne zrovna my dva.

Pokdu jde o velkou koalu. .. Podívejte s ena agendu příští vlády. A zkuste mi najít řešení, jak tu agendu uspokojivě , bez velké koaly vyřešit. Zdravotnické poplatky ukazují, co se děje, když velká koala není a hlasuje se to na 101.
Samozřejmě , pokud se ovšem velké koaly stane velká koala kradení......

Nicméně vy říkáte - velká koala zabetonuje ten neřád.. A jak asi bud e fungovat spolek ODS +TOP less +VV?? Podle mne udělají 102..
Užijem si. To snad je jasné.
07. 05. 2010 | 21:54

vlk napsal(a):

Teď čtu vaš e P.S.
jo , koukal jsem na to jako z jara..

Zajímavé, co všechno naše ústava obsahuje.. Ale já tam takovouhle podmínku pro pověření sestavit někým vlád u nějak nemohu najít. Asi mám vadný výtisk..

No a kdybyste vidě dneska záběr v bedně , jak se šťatsně smějící Nečas vetřel konečně k taťuldovi... No prostě prima primissima...
A něco jste přehlédla . Taťula prohlásil , že personální změny v ¨´ODěS nejsou dostatečné.... a Nečas jej ujistil, že nejdřív volby...
Co myslíte , chtěl taťulda , aby Nečas vymet Pavla Openkartu?
07. 05. 2010 | 21:59

S.Š. napsal(a):

vlk : Nečas. Jo, úplný Mazánek, jak z Martina Friče vystřižený. Na zprávy se teprve podívám, dovedu si ho ale živě představit už teď ... :-) Už se přece nějakou dobu rýsovalo, že to takhle dopadne. Zajímavá věc, Nečas byl přece prvním, kdo v r. 2002 řekli, že Klaus musí pryč, neboť ODS už žádné volby nevyhraje a i v posledních letech ho několikrát velmi ostře kritizoval. Asi usoudil, že Klausův klub v ODS nezvládne, mohl by mu výrazně ztížit boj o předsednické křeslo.
A jestli Klaus myslel taky Béma ? No jasně přeci !! :-)
Pěkný večer.
07. 05. 2010 | 22:36

Petr Koc napsal(a):

Pane Kubáčku,hezký článek,ale Sobotka by dostal pěstí od toho pána i kdyby žádná negativní kampaň,kterou před každými volbami ČSSD spustí a ODS potom kontruje.V tomto případě šlo o člověka,který pokud chodí k volbám,tak zřejmě volí levici.Jak všichni již víme ,pěstí mu dal proto,že Sobotka jako ministr financí podepsal deregulaci nájmů.Čili ten pán bydlí v domě s regulovaným nájmem a proto je proti deregulaci.Kdyby tu deregulaci podepsal nějaký pravicový ministr financí,dostal by od něj pěstí on,to je naprosto jasné.V tomto případě vůbec nešlo o politiku,pouze toho chtěla ČSSD a část zfanatizovaných Paroubkových obdivovatelů zneužít ke svému prospěchu.Jinak je to pravdivý článek,jenomže budou-li v politice arogantní hulváti a lháři jako je Paroubek,Rath (Topolánek už odešel),nic se nezmění.Tito pánové spolu se Zemanem a Sládkem přinesli do politiky hulvátsví.
08. 05. 2010 | 06:50

Jirka napsal(a):

Bédo já neobhajuju násilí. Jen tvrdím, že jaký pán takový krám! Prostě se jejich chování odráží na chování ulice! Ještě před pár lety by si tohle zřejmě nikdo nedovolil, ale dnes je to skoro národní sport, jak to? Čím to asi může být? Proč strácí úctu a vážnost? To se neděje jen tak z plezíru a nudy pár idiotů, ale je to obrazem jich samých! A pokud budou lhát a podvádět národ nadále můžou se dočkat i veřejných násilností a ne jednotlivců, ale davu! No a pak by to skutečně mohla odnést i babička, ale ne vajíčkem, ale dlažkou. Podívejte se do Řecka co se děje když politici poctivě pracují a poctivě dovedou národ do hnoje!!
08. 05. 2010 | 07:06

Jirka napsal(a):

Mílo pravda a láska zvítězí nad bla... je heslo ze starého Říma. To si Havel "vypůjčil" (nechci používat tvrdší výraz) to není originál, ostatně jako vše od Havla!
08. 05. 2010 | 07:20

Béda napsal(a):

Jirka,

tak jednoduché to není. Nemyslíte, že se na tom stavu podepisují i média? Namísto, aby každý takovýto projev hned v zárodku odsoudila jako přímý útok na demokracii, omlouvají, zlehčují jeho význam, relativizují a někdy dokonce dávají návod jak házet vajíčka a přikuřují.

To má být ten "hlídací pes demokracie"?
08. 05. 2010 | 07:24

patriot napsal(a):

Kubáček:

„Dozrály politické hrozny hněvu.“

Pane Kubáčku, ujišťuji vás, že uzrálý hněv vypadá docela jinak! Vaše představivost je zřejmě hodně omezená…
08. 05. 2010 | 07:39

Jag napsal(a):

Pane Kubáčku,vždycky když vás vidím,tak si uvědomím,kolik žvanilů se tady na světě živí a nic pořádného neumí.Vaše komentáře jsou klasický příklad snahy o to být důležitý,a stejně se to nedaří.........
08. 05. 2010 | 07:46

Belgičan napsal(a):

Ta naše kultura politická.
Ach jo!

Ono to začalo už v r. 1938, kdy president naší republiky spolu s dnešnímy důchodci stáhl ocas a posléze zdrhl do Londýna. Ve škole jsme se učili, že to tak bylo pro náš národ lepší. Prdlajs, existují situace, kdy člověk bojovat musí, jinak to celý národ poznamená.

Po válce se Beneš vrátil a začal likvidovat pravici s tím, že prý spolupracovala s fašisty. Podepsal dekrety, které uznávají kolektivní vinu a nechal brutálně vyhnat Německou menšinu z Čech. Dnešní důchodci(ne všeci) tyto Němce přitom (dodnes beztrestně!) mlátili, vraždili, okrádali a znásilňovali. Poté celé Sudety zdevastovali.

Tato demokracii popírající politická praxe vyvrcholila rokem 1948, kdy se dnešní důchodci(opět ne všeci) ozbrojili a začali okrádat i Čechy. Ukradli domy, statky, mlýny, pole..., prostě všechno, včetně zlata soukromým zlatníků.

Tehdy dnešní důchodci začali budovat komunismus, tím, že založili reálný socialismus. Začali kradením, vražděním a psychoterorem ve jménu socialismu - zářné budoucnosti.

Ve skutečnosti nedokázali toho mnoho a ve srovnání se Západem nedokázali nic. Až na pár výjimek proudily k nám veškeré pozitivní novosti ze západu.

Ruku v ruce s úpadkem ekonomickým se u nás projevoval i úpadek kulturní. Jedině tam, kde stát neměl silný vliv se mohla projevovat kreativita našich dnešních důchodců a tam dokázali být naši dnešní důchodci světoví. Bohužel takových nebylo mnoho.
Navrch měli prdolízači, karieristi toho nejhoršího druhu, závistiví udavači a sebestřední zbabělci. Ten zbytek lidí uteklo do soukromí, nebo do zahraničí.

V tomto prostředí od r. 1938 vyrostly tři generace.
Kdo si myslí, že se za dvacet let vše změní je na omylu. Stačí otevřít oči a podívat se kolem sebe. Ze západu se sem dá importovat pokročilá technologie, ale slušnost či humanismus, to importovat nelze. Tomu se musíme teprve znovu naučit. V mnohých oblastech našeho života a především v politice! Tyto stránky jsou toho důkazem.
08. 05. 2010 | 08:12

jarpor napsal(a):

Nedá mi, abych nepřipojil pár slov k politologickému exkurzu, debatě mezi Vlkem Š.Š..

Obou si vážím,... no, každého ale trochu jinak, nicméně díky za možnost si Vás přečíst...

"hrozny hněvu že dozrály? omyl! Každá další volební kampaň bude horší a horší."

Vlku, taky říkám, že není tak zle aby nemohlo být hůř, ale přece jen, od Vás - prognostika katastrofických vizí - to zní úderněji, vzhledem k dále uvedenému... :-))

Vámi předvídané katasrofy se nekonají - ani ta kolem krize - takže můžeme být relativně v klidu...

"Vždyť jsou všichni úplně stejní. Liší s ejen v míře toho co ukradnoua s jakou mírou bezostyšnosti to ukradnou."

No konečně ... není co dodat než souhlasit. Takhle hezké přiznání že i Vaši oblíbenci jsou stejní jako "géniové" čtu od Vás poprvé a jsem tomu rád...

"A my se ta y vůli těmhle mydlíme, jako by šlo o život."

Tedy - řekl, bych - jak kdo... se tu mydlí.
Vy představujete právě jen toho mydlícího se, za každou cenu prosazující Váš pohled. Jsou zde tací, co napíší názor a "nemydlí se o život"... Ale to Vám ve svém spravedlivém zanícení uniká..

Že se ke spekulacím typu : Co ten Klaus řekl, a co tím myslel, přidala i S.Š. je pro mne tak trochu překvapením...

"P.S.: Dočítám se, že Klaus bude hodnotit politické strany podle toho, jak vážně berou problém veřejných rozpočtů a ekonomickou situaci země (ČTK, 7.5.2010)."

"Teď čtu vaš e P.S.
jo , koukal jsem na to jako z jara.."

Co jen to ten Klaus chtěl sdělit, že ?
Že by narážky na to, koho pověří po volbách sestavováním vlády ? No, sázím krk, který mám jen jeden, že to v prvním případě bude šéf strany, vítěz voleb. A to bez ohledu na to, že Vlk při otázce, kde se vzaly nenávistné kampaně dí :

"A kdybych hledal prapůvod? tak to bych musel až ke Klausovi. Ten tady založil politiku typu - Kompromis? tak to není politika, to je slabost!"

Hmm... dost nenávistné, mozek zatemňjící... dle mého. Nezávislý pozorovatel by nemohl napsat takový názor, neb to bylo kompromisů od ješity Klause, jež si často myslí, že jen on má patent na rozum... podobně jako Vlk ..:-))

A nakonec :

"A něco jste přehlédla . Taťula prohlásil , že personální změny v ¨´ODěS nejsou dostatečné.... a Nečas jej ujistil, že nejdřív volby...
Co myslíte , chtěl taťulda , aby Nečas vymet Pavla Openkartu?"

Hmm ... nadpřirozené schopnosti má asi ten Klaus, Vlku. Aby všechny - od regionů až do toho top, přes nominace zástupců, primárky... - ty všechny je schopen Klaus oblbnout, aby ve výsledku docílil "svého" obsazení ve straně, jež kdysi založil...

Od Vlka mne taková úvaha nepřekvapuje.
Na rozdíl od paní S.Š.

Pomyslím-li na možnost, že o funkci příštího prezidenta bude usilovat pan Paroubek... no raději tu myšlenku rychle zapudím.
Co myslíte, Vážený Vlku a Vážená paní S.Š ?

Hezký den
08. 05. 2010 | 08:41

Béda napsal(a):

Belgičan,

dovolil bych si provést malé korekce.

1)"prezident Beneš spolu s dnešními důchodci utekl do Londýna." Zapomněl jste dodat, že prezident tam zdrhnul poté, co výspa Západu Francie a VB daly od ČR v Mnichově ruce pryč a ponechaly ji napospas hitlerovskému Německu, kterému předtím umožnily provést obchvat českých pevností Anschlussem Rakouska. Krom toho ti "zběhlí" důchodci ve VB aktivně bojovali proti nacismu, poté, co 3.říše ukázala VB, že ani Mnichov ji od německé rozpínavosti nepomůže.

2) Nesuďte Beneše příliš příkře za to co provedl. Nevíte jaká byla po válce v zemi situace. Nevíte, co by se stalo, kdyby Němce neodsunul. Lidé byli vůči německým spoluobčanům obecně velice negativně naladěni zato, co dělala sudetská menšina před Mnichovem i po něm, i za to k čemu její jednání vedlo. Pokud se nemýlím, Beneš jednal v souladu se závery Postupimi a podobně jednalo X dalších států. Krom toho po válce obvykle následuje období přechodné dočasné nestability, poznačené řadou protizákonností.
Únor 1948 nespadnul jen tak z nebe. Byl přímým důsledkem předchozího vývoje. Kdyby většina lidí byla bývala proti, KSČ by se nikdy nepovedlo provést převrat...

Nic není černobílé.
08. 05. 2010 | 08:41

Tupelo napsal(a):

Vlk: Zdravim Vas, pred nedavnem jsem nekde napsal nasledujici uvahu: v roce 2013 konci Klausovi jeho docasna funkce na Hrade. V roce 2014 budou nove parlamentni volby. Klaus se uz nekolikrat vyjadril ze v politice zustane. Bude mit tedy tak rok na etablovani. Ma na vyber tri moznosti:

- podpora nejake (v roce 2013) male strany. Myslim ze malo pravdepodobne, po krachu protievropsky zamerenych stran loni, ktere podporoval, si myslim ze bude opatrny, jedine tak nejaka nova hradni strana (Havlik?)

- angazma v uz zavedene (v roce 2013) nove strane - to by znamenalo asi jen VV nebo TOP. Myslim ze zcela vyloucene.

- navrat do ODS.

Treti moznost je podle me nejpravdepodobnejsi, ovsem je otazka jestli by byl v ODS zajem. Pokud ODS s podporou svych zaloznich tymu (TOP a VV) sestavi letos vladu a bude uspesna (zni mi to skoro jak zert ;)) bude se Klausovi vracet hur. Naopak letosni volebni prohra, odsouzeni ODS do dalsich let opozice a rok pred volbami vymena sefa mi zni jako zajimavy scenar. Za podminky ze zbyle dve pravicove strany neprerostou ODS prilis pres hlavu. Vcelku do toho zapadaji Klausovi soucasne vyroky ze ODS i po 'zmene' (topolanek, jancik) nema drive a zaroven utoky na dve mensi strany. Rozhovor Jakla nedavno na Novinkach. A navic ten kdo letos zvitezi a sestavi vladu, bude muset delat nepopularni kroky, coz muze opozici ulehcit volby v roce 2014.
08. 05. 2010 | 09:31

r.m. napsal(a):

Pro obyčejného člověka je spravedlnost, kterou si svým podílem daněmi platí, nedostupná.
Všechny státní složky mají interní příkazy jak lidem zatloukat na co mají právo, a to pouze z úsporných důvodů.
Na stát nalepení podnikavci už rozfofrovali kritické množství prostředků.
Lidé hledají původce nesnází sami nebo alespoň obětního beránka.
08. 05. 2010 | 09:49

Jirka napsal(a):

To Bédo. Ponechme stranou média, která z 90% nepatří Českým majitelům, ale Němcům (už jen tento fakt vypovídá o tom proč se dnes v médiích z Čechů dělají zrůdy, které ubližovaly Němcům a Němci jsou vydáváni za obeti české zvůle a snaží se nám vnutit pocit viny) a jsou živa z inezerce a co se bude psát určuje inzerent,(teď jsou hlavním inzerentem politické strany a státní podniky na ně napojený a jedná se o docela slušný balík) jinak půjde jinam, tudíž nemůže být řeč o jejich nezávislosti!! Takže modrá média v tomto případě tomu dodávají grády a oranžová to odsuzují! S tím bych si hlavu nelámal, jestli jsou média ještě vůbec v dnešní době hlídacím psem demokracie! Spíš to vypadá už jen na pár novinářů, kteří se nechtějí ani za balík peněz zpronevěřit svému povolání. Dnes je dokonce v módě lhát veřejnosti a v tom je ten průšvih, který se dřív nebo později otočí proti těm, kteří tento způsob informování používají a házením věcí to podle mě teprve začíná! Vemte si třeba jak se staví k romskému problému. (nechci je do toho tahat, ale je to dobrý příklad) Podle politiků a médií by neznalý člověk usoudil, že se situace lepší, že se na tom pracuje a že jsou dokonce i výsledky. Nejsou a pokud půjdete mezi veřejnost tak zjistíte, že i přes masivní finanční pomoc, plácání Kocábů a placení grantomilům typu Gabal za bádání o hov... je to daleko horší než třeba před deseti lety, lidé už jich mají plný zuby a začínají mluvit o tom, že tohle je už na vyjití do ulic, protože ten kdo nedělá je na tom líp než ten kdo maká! Lhát o tom můžou nějaký čas, ale ne donekonečna a výsledkem lhaní a obejhávání národa je počínající agresivita občanů všeobecně! Oni totiž už neexistují jiné možnosti jak ovlivnit politickou scénu než agrasivní výstřelky, protože veřejné mínění je to poslední co je zajímá! Je zajímá koryto a proto udělají cokoli a není divu, že občan s tím už začal taky-dělá cokoli jen aby na sebe upozornil!!
08. 05. 2010 | 10:03

Jirka napsal(a):

Jen dodatek-veřejné mínění je zajímá pouze v tom jaké jsou volební prefence a co lidem nakecat jen aby je volili! Volby nejsou o tom kdo pro stát lépe pracoval, ale kdo umí líp lidem lhát!!
08. 05. 2010 | 10:14

Béda napsal(a):

Jirka,

jestliže je tomu tak, proč se tedy ti frustrovaní voliči zaměřují pouze na mítinky ČSSD? Jsou snad politici ODS - třeba Íčko, Gandalovič, Bendl, Bém, Benda..., anebo TOP - Kalousek, Schwarzenberg (co dokázal v politice, co jeho restituční úplatek, Čunkiáda)... lepší?
08. 05. 2010 | 10:30

vlk napsal(a):

S.Š.
velmi trefné.Není co dodat.

Tupelo
příteli , zdravím!
Ano Tvůj rozbor je přesný Ostatně -s paní S.š. si tad y na stejné téma vyměňujeme nzory už dost dlouho. A vychází nám to přesně stejně.

An taťuld anení rozhodně žádný amatér a do plitiky s e chce určo vrátit až vypadne / konečně/ z Hradu.Bohužel.

A protože umí pracovat s dlouhodobou strategií, stalo s e docel a dost věcí, aby s evrátil.
T y tři možné scénáře, co jsi naznačil jsou skutečně ready

Tu druhu - tedy angažmá v TOP či VV? Tak tu můžeme opravdu v klidu vyloučit. Mimochodem - proto s e také proti nim vymezil. To byl ten pravý důvod. Nicméně - měl pravdu.

Bod číslo 1 vyzkoušel. v eurovolbách a testuje t i teď - co kdyby náhodou motyka spustila. Prostě byl t průzkum bojem, nakolik je početné jádro tvrdých euroskeptiků a jeho poskoků. Ukázalo s e , že moc ne.A že tudy cesta nevede. On totiž věřil na to, že by s e ODS mohla rozštěpit a Machovci by získali parlamentnía senátní zastoupení. To ale skončilo na kalkulu panáků na židlích, kteří si spočítali, ež daleko jistější budoucnost židle mají zatím v ÓDěS než v nějaké pidistraně.
Takže tudy to nejde. Zbývá třetí cesta - ted y přes modrou partaj. A smaozřejmě , že by ro něj bylo daleko výhodnější,a t z několika důvodů, kdyby ÓDěS dostala pořádný világoš!
přišel by jako Václav zachránce, z Blaníku.
Vítán nadšeně hodlujícími d avy obyčejných sympatizantů. vedle toho - příští vlád a bude muset opravdu dělat vlemi nepříjemná rozhodnutí a ta budou vyplacena ztrátou voličských hlasů za 4 roky.. A TOPless A VolteVymaštěnce mu to kazí. Svým potenciálem. Prostě Klaus narazil na to, že jeho návrat do aktivní politiky brzdí snaha party provařených ksichtů o přežití své politické smrti a snaha party nových Lohnů opatřit sobě koryto a imunitu.
Psal jsem o tm,že udělal řadu krků, k návratu.
Proto šel po Topolovi. Úspěšná a vítězná ODS mu nemohla vyhovovat! Proto podněcoval vnitřní oposici proti Lisabonu a hnal ji do frontálních útoků. Aby znemožnil a znevěrohodnil Topola jako předsedu vlády. Proto zkusil Bémovu volbu proti Topolovi, proto podpořil souhlasem Tlustému a spol. odstřelení Topola. A samozřejmě - svezl s ena vlně obecného rozhořčen nad Topolánvými posledními ýroky, které tento v podstatě neřekl...
Dlouhodobá strategie. Jak říkám...
A zdá s e , že bud e fungovat.
K naší škodě.
08. 05. 2010 | 10:40

Jirka napsal(a):

Bédo, ti na veřejnost raději už ani nelezou. Dovedete si představit jak někde na náměstí káže Íčko? To by asi došlo i na tu dlažku. S nezákonnými restitucemi začal Havel a samozřejmě ji dopřál i kamarádům a těm, které tehdy ještě nějaký statečný policista a soudce chtěl odsoudit za tyto krádeže např. Chadimovou, jinak velkou kamarádku Havla, těm dal prezidentskou milost! Já za to nemůžu, že majetkový převrat v r.89 je vydáván za revoluci a Havel vydáván za morálního, ale jak říkám lhaní se jim vymstí! Problém je, že demokracii si tady uzurpují lidé, kteří nejsou demokraty ani náznakem a odborníky mezi sebe pustit ani nemůžou, protože chytrosti ve svém okolí se bojí jako čert kříže. Ctějí z nás udělat jednolitou masu bezmozků, které utáhnou na čemkoli i proto devastují školství a nutí kantory ke snižování úrovně aby na to stačili i cikáni, jenže důvod je zcela jiný a cikáni jsou jen prostředek k dosažení cíle!
08. 05. 2010 | 10:51

jarpor napsal(a):

Tupelo

Jak vidím, připojil jste se k "vizionářům" stran účinkování Klause po prezidentování....

No, dovolím si připojit čtvrtou alternativu, jež dle mého je nejpravděpodobnější :

Snahu "něčeho" se účastnit v politice po 2013 mít bude. To mají všichni "nepostradatelní" po sedumdesátce... debatéry v "chytrých názorech" na Aktuálně nevyjímaje... :-))

Jenže - ať v "mateřské straně" zakladatele, tak v jiných "malých" - Mach, VV, TOP... jestli zde takové v 2014 budou (?!), nebo jiných, s ještě mladšími a novými... budou tito mladší rafani... a jen možná slušnost jim nedovolí vvyjádřit se přímo.
Takže - to dopadne nezvolením... tak maximálně na nějakého "čestného člena" u těch, kteří se jím budou chtít zviditelnit... a je otázkou, jestli o takové "čestné členství" bude mít zájem Klaus.

Takže - jako dnes Havel - sem tam utrousí nějaké moudro, tu více, tu méně akceptovatelné od "bývalého" politika, který už dnes působí na některé jako červený hadr na býka....

A Vlk bude moci otevřít tu láhev, co si schovává, aby ji otevřel k oslavě při odchodu Klause z prezidentování...
Doporučuji koupit a uschovat ještě jednu láhev - na žal a na vzpomínky, když se prezidentování náhodou ujme velký Jirka...

Hezký den
08. 05. 2010 | 12:12

koudelka napsal(a):

njn..Jirko
Lidé potřebují chléb a hry..je třeba odpoutat pozornost občanů různými "důležitými" drobnostmi, zatímco se v pozadí rozkrádá a formuje cosi..zatím nedefinovatelného.
Stejně si myslím, že Kalousek ten rozpočet sestavil schválně blbě..

A tak jedna kulturní vložka..
https://www.youtube.com/watc...

Paranoia je v rozkvětu, PR přenosy začnou znovu, zkusí nám dát drogy které nás všechny oblbnou a budou doufat že neuvídíme pravdu kolem nás.
Další slib, další zrnko, další zabalená lež která nás má udržet nenasytné.a všechny zeleé pásky uvázak kolem našich duší a nekonečná červená stužka pravdu uvězněnou.
Nebudou nás k ničemu nutit
Přestanou nás ponižovat
Nebudou nás ovládat
My budeme vítězi!
Měnící se ovládáni mysli, nechme revoluci vybrat si svou daň.
Kdybys mohl přepnout vypínač a otevřít své 3.oko, viděl bys to. Nikdy bychom se neměli bát smrti.
Povstaňme a vezměme si svou sílu zpět, tohle je čas kdy ty tlustý kočky dostanou infarkt, vědí že se blíží jejich konec
Musíme se sjednotit a sledovat naši vlajku stoupat
Nebudou nás k ničemu nutit
Přestanou nás ponižovat
Nebudou nás ovládat
My budeme vítězi! ....
08. 05. 2010 | 12:17

Jos napsal(a):

Pokud chce někdo psát o současných společemských a politických konfliktech, plácá něco a hroznech hněvu a vynechá přitom úlohu nenávistných,jednostranných a prolhaných medií typu Reflex, MFDnes, LN v podstatě jen kavárensky žvaní. Nic víc. Jeho realita je pouze virtuální. Protže media už od dob nástupu Zemana tady politiku dělají, ale neinformují o ní.
08. 05. 2010 | 13:26

SuP napsal(a):

Jarpor -
Je to až příznačné, že toho našeho chrta vlka nenapadne to nejjednodušší řešení - cos tu naznačil. Totiž že stařičký mocnář půjde docela normálně do důchodu se všemi výhodami plynoucími z předešlého prezidentství. A může trousit moudra bez záruky. Co může být lepšího?
Zajímavé je, že všichni, co se starají, kam dál půjde Klaus působit jsou ti, co celých 20 let kritizují mamon a honbu za ním, která jim zničila životní pohodu a styl....
08. 05. 2010 | 13:31

Jirka napsal(a):

To p. Koudelka. Nostradamus-záchrana pro civilizaci, (předpokládám, že myslel Evropu potažmo dnes už i USA) která se ocitne nad propastí, před jejím zničením a zánikem příjde z východu!! Tolik proroctví. Degenerace západní demokracie je viditelná už jen pouhým okem a Evropa spolu s Havlem a disentem se tento degenerovaný a zastaralý systém snažila implantovat i zde! I demokracie potřebuje obnovu genofondu a nám bohužel od r. 89 vládnou ti, kterým starý a přežitý způsob demokratického vládnutí vyhovuje! Proč? To si můžete přečíst denně v novinách-viz aféry a krádeže za bílého dne! Všichni snad kromě politiků vidíme, že degenerace dostoupila vrcholu a blíží konec starých pořádků! Nová generace politiků, která dřív nebo později nastoupí (doufejme, že starý struktury neutopí svou vášeň pro koryta v naší krvi) bude místo svých ksichtů prezentovat odborníky, předvádět veřejnosti osobnosti z ekonomie atd. aby dostali právo vládnout a řídit stát ne podle toho jak chtějí, ale podle úvah, rad a návodů odborníků! Politika jako taková, pokud bude vůbec nutná se musí odstřihnout od zdrojů peněz a má jen řídit nikoli pracovat s ekonomikou a financemi státu, jinak končíme a nebude to dlouho trvat! Samozřejmě k tomu pak stačí vydat zákon o osobní odpovědnosti a jakýkoli neprůhledný únik peněz trestat, bez zkoumání jestli dotyčný chtěl či nechtěl prosr... peníze! Odpovědnost za svěřené zboží nebo peníze nese i obyčejná prodavačka a běda ji když ji něco chybí! Nikdo nezkoumá jestli za to může či ne, ale kolik chybí a soud ji ztrestá bez ptaní jestli to byl nebo nebyl úmysl! U těch co vládnou má tohle platit zcela automaticky, ale neplatí! Tomu se říká úmyslné obcházení pravidel, zákonů a všeho co nás civilizované dělá a ve slušné společnosti ke teré se politici mě z neznámého důvodu hlásí to je nepřípustné!
08. 05. 2010 | 13:37

jarpor napsal(a):

SuP

No, dle mého, nebyli by tak zajímaví a nebylo by proč, klucí kteří spolu mluví, se "vzájemně plácat po ramenou" jak jim to myslí... Udrží moč a dokonce i myšlenku... tedy někdy...

Tak jak je současná společnost "zvědavá" na Havla, či na Zemana - tím je nezhazuji, neodsuzují... ale prostě jejich "čas" je již minulostí, každý z nich se zapsal jak pozitivy tak negativy... dnes když se k něčemu vyjádří tak jednou je to na souhlas, podruhé na pomyšlení - no, už jseš vedle - a historie bude hodnotit jejich celkové působení... tak "skončí" i Klaus...

A hledat v tom nějakou "vědu" je jen "natahováním si trika" pro své ego...

Doprovodní jev je to co píšeš - čím více jej nemusí, tím více se o něj starají co dělá, dělal a bude dělat...

Hezké odpoledne
08. 05. 2010 | 14:10

Sixy napsal(a):

Paroubek nejprve lidi opije pivem za 2 koruny a pak se diví, že někteří z nich popustí uzdu svým vášním. Slušná politika se může dělat i bez podbízení se voličům. To ale není paroubkův případ.
08. 05. 2010 | 14:45

Tupelo napsal(a):

@vlku, vidim to velmi podobne, Klaus bude muset nacasovat svou vyraznejsi podporu tak, aby neprisla prilis brzy (predcasny uspech by jeho comebacku neprospel ;)) a zaroven aby byla dostatecne silna (aby samotnou ODS casem neohrozila popularita puvodne podpurnych projektu ceske pravice v podobe VV a TOP). Ale on to urcite zvladne :).

Sixy, problem je ze v Brne, kde vytrznik v cervene mikine napadl Sobotku, se zadny alkohol neprodaval... Zda se ze luza narusujici mitingy CSSD (sem nepocitam lidi kteri prijdou v klidu zvednout nad hlavu par hesel - i kdyz mi smysl takoveho jednani trochu unika) je emocne nevyrovnana i bez alkoholu (vajicka, pistalky), pripadne alkoholovou hladinu na uroven 1.88 promile zvysi jeste pred prichodem na miting (mimochodem, ODS v Praze prodavala pivo, hambac nebo kofolu po petikacce :)) Zajimave, ze takovy nevyrovnani lide narusuji pouze mitingy CSSD, pravicove setkani zatim probihaji bez ucasti podobneho typu lidi. ;)
08. 05. 2010 | 15:12

jarpor napsal(a):

Konečně jeden normální advokát...

http://www.novinky.cz/domac...

Tuším, že ono s těmi 5ti až 6ti lety nebude tak horké... že, pane Tupelo.

Hezké odpoledne
08. 05. 2010 | 15:22

Tupelo napsal(a):

@jarpor: nejak se Vam to posledni dobou plete, ja psal nekde ze to bude horke? :)) K vysi trestu jsem se nikde nevyjadroval, ohledne neho si radeji pockam na vyrok soudu; s propustenim se dalo pocitat, jak psal nekde jinde uz Lex...
08. 05. 2010 | 15:34

jarpor napsal(a):

Tupelo

No tak si vše na sebe tak neberte...

Vy odpovídáte Sixtymu, jde o toho opilce, tak jsem dal onen odkaz s otázkou... jak to vidíte... nic víc... noviny psaly o té sazbě...to horké bylo naprosto obecné, moje vyjádření...

Nic se mi neplete.

Tady se musí s jistými jak s malovaným vejcem...
jste poslední dobou jakýsi vztahovačný netykavka... :-))

Hezké odpoledne
08. 05. 2010 | 15:49

Tupelo napsal(a):

jarpor: vety tazaci se obvykle pisi s otaznikem, ten ovsem Vasi vete chybel. Spis mam pocit, ze Vase veta mela sugerovat, ze jsem mel nekde pozadovat 6-ti lety trest pro nasilnika. Coz je nesmysl (na vysi trestu nemam nazor, nejaky by byt mel, nechci aby nekdo priste nakopl do zadku treba Necase, natahl pesti knizeti, nebo podpalil sminky Parkanove). Podobne jako kdyz jste nedavno chybne psal, ze jej spojuji s ODS nebo TOP. Nebo se rozepisoval jak co myslim, kdyz neco pisi. Takovy zpusob debat nepovazuji za prilis korektni a reaguji po svem. Prozatim tedy reaguji (nekdy ale neni nalada), nedostal jsem se jeste do stadia, do ktereho se dopracoval vlk, ten na Vase prispevky (nejspis totalne) nereaguje.
08. 05. 2010 | 16:04

jarpor napsal(a):

Tupelo

"vety tazaci se obvykle pisi s otaznikem, ten ovsem Vasi vete chybel. "

Hmm... pán je cimprlich... omlouvám se.

"Prozatim tedy reaguji (nekdy ale neni nalada), nedostal jsem se jeste do stadia, do ktereho se dopracoval vlk, ten na Vase prispevky (nejspis totalne) nereaguje."

Hmm... Jak myslíte. jste naprosto svobodný ve svobodném médiu.

A že nereaguje Vlk - no to je to poslední co mi vadí.
Jeho věc... Nevíte... třeba souhlasí ale nechce si to sám přiznat.
Natož to troubit do okolí.. :-)

Hezký den
08. 05. 2010 | 16:13

Tupelo napsal(a):

jarpor: ne, opet vedle, cimprlich nejsem a co se tyce cestiny, gramatiky, vetne skladby,..., jsem jeden z poslednich, kdo by mel nekoho poucovat ;) - a take jsem to zde snad nikdy nedelal. Ale pokud neuvidite rozdil mezi Vasi tzv 'otazkou':

"Tuším, že ono s těmi 5ti až 6ti lety nebude tak horké... že, pane Tupelo."

a otazkou treba:

"Tuším, že ono s těmi 5ti až 6ti lety nebude tak horké... co si o tom myslite?"

pak Vam to asi nevysvetlim. Co se tyce vlka, tam je duvod, proc Vas ignorujete v odpovedich znamy hlavne jemu, ale vsadil bych se, ze to tim, ze by s Vami souhlasil, asi nebude. :)
08. 05. 2010 | 16:53

jarpor napsal(a):

Fajn pane Tupelo.

Mohu se zeptat na Váš názor k mému doplnění Vašich třech možností účinkování pana Klause po skončení prezidentského období ?

Děkuji.

Hezký den
P.S. Snad je vše s mou otázkou v pořádku... a snad jste o těch třech variantách psal Vy...:-)
08. 05. 2010 | 17:03

Tupelo napsal(a):

jarpor: zeptat se samozrejme muzete, s Vasi variantou, kterou povazujete za nejpravdepodobnejsi vsak nesouhlasim: shodnem se, ze se V.K. bude chtit vratit, Vy se ale domnivate, ze mu to neumozni mladi politici v jednotlivych stranach, kde by mel zajem se etablovat. Maximalne mu dovoli nejake cestne misto. Podle meho tito mladsi politici radi prvedou nejaky gambit, pokud jim to v osobe VK prinese volebni zisk. Proto tuhle variantu povazuji v soucasne dobe za nejpravdepodobnejsi. Proto jsem psal o tom, ze ODS nesmi byt ve velke forme, pokud by byla, VK by ji nemel co vic nabidnout. Neprilis velky uspech ODS v techto volbach, avsak dostatecne silny na to aby hrali vetsi roli nez jeji pravicove becka, spolu s nevdecnou ctyrletou roli toho, kdo bude v za mesic sestavovat vladu, davaji VK ty nejlepsi vyhlidky. Je zde spoustu veci, ktere VK neovlivni avsak je natolik zkusenym politikem, aby dokazal vcas reagovat a modelovat si v ramci moznosti prostredi pro svuj comeback. Tot muj nazor.
08. 05. 2010 | 17:25

jarpor napsal(a):

Fajn, pane Tupelo...

Třeba si budeme moci říci, komu dá čas za pravdu...

Souhlas, je zkušený politik... ale roky, roky přibývají i zkušeným... a že by pomýšlel na cestu "osamělce objímající stromy na Vysočině"... to si nemyslím... To k němu nesedí...

Hezký večer
08. 05. 2010 | 17:37

Vico napsal(a):

Ahoj Tupelo, ten předpoklad, že "muže v červeném" asi propustí na svobodu, jsem pod posledním Liškou vyslovil já.Stalo se.

Ovšem s dobrou zprávou přichází ta druhá - špatná. Útočníkovi hrozí vyšší trest a proto zkrácené řízení nepřichází v úvahu.

Ti co ječeli,jak to jde "podezřele" rychle tak mohou sklapnout.

Samozřejmě nesklapnou,neboť pánovi hrozí nějak moc. On je totiž novinářský nešvar napsat maximum, co hrozí. Jenže to hrozí nějakému nenapravitelnému multirecidivistovi, kterého před rokem pustili z kriminálu, kde si odseděl devět let za vraždu.

Takže si dovolím další tip. Pokud muž v červeném bude odsouzen/což není nikdy jisté/, dostane nejspíše nějakou podmínku. Stane se tak až po volbách a o výsledku si přečteme na páté straně novin.

Jinak je kouzelné čemu všemu se říká facka.
08. 05. 2010 | 18:00

S.Š. napsal(a):

jarpor : píšete, že jsem Vás překvapila, nevím ale čím, neboť se vymezujete výslovně proti úvahám vlka. Ráda Vám odpovím, až budu vědět, na co mám odpovídat. Nejsem si navíc jista, jestli jste mně porozuměl, občas se možná vyjadřuji tak, že se mně moc rozumět nedá, jsem si toho vědoma a pokládám to za svou chybu. Formát zdejších příspěvků je navíc povětšinou spíše zkratkou.

Pokud se týká personálního složení ODS, resp. vysoce postavených členů strany, jak jsme viděli právě nedávno na příkladu M. Topolánka, demokratické principy, ba dokonce ani stanovy strany nemusí vždy platit, usnese-li se na něčem VR nebo grémium, dokáží vymést kohokoliv, kdo je řádně, demokraticky zvolen v souladu se zavedenými pravidly strany. Napsala jsem, že se už "nějakou dobu rýsovalo, že to takhle dopadne". Na mysli jsem měla několik vystoupení Nečase z poslední doby, zejména ale jeho výrok, že Klaus v jeho srdci není a nikdy nebyl smazán. To mně od muže-politika přijde dost neuvěřitelné, trochu něco jako červená knihovna. Kdyby to řekly třeba Němcová, Dundáčková, Páralová, rozuměla bych tomu lépe (ty ke Klausovi vždy shlížely jako ke svatému obrázku). Chápu, že tento Nečasův výrok byl signálem nejen směrem ke Klausovi, ale také, možná dokonce zejména, dovnitř strany (Klausovo křídlo je stále velmi silné, vzpomeňme třebaa, že předseda brannně bezpečnostního výboru PS (!!) Jan Vidím při Klausově odchodu ze strany plakal) a také navenek, zpráva těm voličům, kteří se s Klausem stále identifikují. Já to považuji za zprávu nepříliš dobrou. S Klausem se strana příliš dopředu nepohne, pokládám ho za vyčerpaného politika. ODS pod jeho vedením připomínala zapouzdřenou sektu, nepřátelskou, podezíravou a stále naježenou vůči okolí. První kroky Petra Nečase, který byl v posledních letech jedním z nejdůraznějších Klausových kritiků, pokládám proto za chybné. Skutečně ale nevím, zda jste se ptal právě na tohle.
Pěkný večer.
08. 05. 2010 | 19:22

Tupelo napsal(a):

@jarpor: ani ja si nemyslim ze VK pujde objimat stromy, ostatne uz se vyjadril ze chce byt politicky aktivni. Vzhledem k jeho jesitnosti se nespokoji s malem. Jak pisete, uvidime v budoucnu, zatim muzem cist mezi radky z jeho rozhovoru, prohlaseni. Pripadne jeho nejblizsich spolupracovniku.

@Vico, ahoj, tak to se omlouvam za upreni autorstvi ;), myslim ze Lex to potom rozvedl, protoze jsem to na poprve zrovne ne moc dobre pochopil (mel jsem za to ze bude uplatnen scenar ala fotbaly chuligani, tj. nizsi trest za kratsi dobu). Priklanim se k Tvoji dalsi prognoze, i kdyz si myslim ze by melo byt nepodminene - ne 6 let, mozna aspon par mesicu - z duvodu ktere jsem popsal jarporovi. Jo, ta facka - me nedavno zde pobavilo, jak nekdo (hadej z jake casti pol. spektra ;)) psal v souvislosti s tim sterkovym utokem na Topolanka, ze Topolanek mel rozrazenou hlavu :))). Kdybych nevedel o co jde, predstavil bych si nejmin stokilovy klin.
08. 05. 2010 | 19:31

S.Š. napsal(a):

vlk : "A TOPless A VolteVymaštěnce mu to kazí. Svým potenciálem ..." a násl. až po "dlouhodobá strategie", vlastně až po "zdá se, že to bude fungovat k naší škodě".
To, řekla bych, jste napsal velmi dobře, v příštím životě Vás zaangažuji jako analytika ... :-)

S panem jarpor bych ale souhlasila v tom, že Klaus by mohl mít v ODS značnou opozici a že je skutečně otázkou, zda by byl na vrcholný post znovu vpuštěn. To bych si zatím, s informacemi, které jsou k dispozici, netroufla predikovat. Jisté ale je, že silná, vítězná ODS není to, co by potřeboval a jisté je i to, že proto podporoval v posledních letech všechny, kteří šli proti Topolánkovi. Klausova slova "něco se už konečně musí stát" vyřčená po vzniku aféry LUI (jistě nikomu neušla následná návštěva Klause v Blesku) beru opět jako návodná. Povedlo se to, stejně jako se "povedl" i pád vlády. Bez Tlustého a Schwippela by se totiž mohl jít Jiří Paroubek klouzat.
Může se ale také stát, pokud by nebyla vhodná situace v ODS, že by se sloučily jiné malé strany (k tomu už Klaus vyzýval před pár měsíci, nepovedlo se díky Machově odporu), třeba SSO a Suverenita. To je ovšem spekulace převeliká. Uznejte ale, pánové, že tam by to Václavu Klausovi slušelo. Obě tyto strany Klaus před volbami veřejně podpořil (zatímco jiné malé strany, jak víme, jsou "nebezpečním pro demokracii"). Nacionalistická strana s důrazem na obranu Benešových dekretů (L. Jakl před pár dny v Parlamentních listech vytýkal politickým stranám, že právě tento bod není v jejich programech) s programem "Vystoupení z EU", tam bych si pana Klause dokázala představit velmi dobře.
08. 05. 2010 | 19:50

vlk napsal(a):

S.Š.

díky za nabídku. V příštím životě..,-))

Jistě že by měl Kalus po s vém návratu do čela parataje opsici. Jenže nevěřím, že by s e ta oposic eprojevila nahlas.
Je nutné si totiž uvědomit, že skutečnouoposicí mu mohou být jen kmotři.
řada z nich kmotrovaal už za Klause. Nepletli s emu do vrcholné politiky a ons ejim nepletl do jejich šafářování v místních dvorcích. Kdypak získal třeba jihočeský kmort přezdívku Kníže a roč jia si tak získal? předpokládám, že odpovědi znáte.
šloby jen o to, jestli samotný příchod taťuldy by jejich pašaliky orhozil nebo ne. Pokdu ne, tak žádná stranická oposice by se rozhdoně nekonala.
Je otázkou, zdali některý z kmotrů je schopen myslet komplexně. Návrat Klaus e totiž znamená uzavření partaje a její zapouzdření jen na klan věrných! Což znamená ostré vyhranění a ztrátu středového elektorátu!!!A bez něj prostě žádná většina neexistuje. letos ho ODS hodně zachrání Vypečená Volba. Posledně sinice. Příště? Až s e John provaří? Navíc , zásadní část tvrdých voličů z minulosti už ODs a nejspíš nevratně, odčerpali TOP less. Pokdu s e tahle partička neukáže být stranou na jendo použití, a soudě podle naprosto radikálníhoa a ntisociálního programu od Kalouska - asi ne, pak bud e Klaus řešit další problém. Tvrdé jádro a navíc finančně silné ovládl někdo jiný. navíc - thle finančně silné jádro elmi profituje lčenství v EU. A je natolik sebevědomé, že už nebud e chtít politikům vrátit ani dílek moci, který opanovali. Je ochotno je platit, pokud dělají to, co jim sami řeknou, ale není ochotno k někomu vzhlížet s nábožnou úctou. Což Kalus jaksi vyžaduje. Kalousek je prostě nejschopnější taktik české politické scény. vyměnil zmenšující s e elektorát zbožných babiček za nezmenšující se počet českých nejbohatších kteří vůbec nepotřebují nějaký sociální stát.protoež ten jen ubírá z prostředků na dálnice a další ůužitečnéů věci, z kterých ni profitují...
A Klaus si nemůže dovolit být ostentativně asociální: jemu nějakých stabilních 10% podpory rozhodně stačit nebude a nemůže.
08. 05. 2010 | 21:11

S.Š. napsal(a):

Ale pane vlku, Klaus asociální ? Už jste zapomněl na "A bude na to mít moje maminka, důchodkyně z Vinohrad ?"

A ještě je tady jedna věc, již zmiňuje i pan jarpor : 72 let v roce, kdy končí mandát. Pozor na to, to je nepominutelný faktor. Už je to přece jen starý pán, však se na něj podívejte. Slušný popis ale podal zelený lídr Liška včera v Událostech, komentářích. Mimochodem, jediný šéf partaje, který si dopřál přepych říci to, co si skutečně myslí. Ostatní lavírují, a to včetně Schwarzenberga a Kalouska. V názorech na "radikální antisociální program" TOP09, jak asi tušíte, s Vámi velmi nesouhlasím. Mám jej totiž právě naopak za velmi sociální.
Pěkný zbytek večera.
08. 05. 2010 | 21:33

vlk napsal(a):

S.Š.
ne nezapomněl. Napsal jsme, ež asociální bohaté vrstvy už mu uzmul Kalousek.

Ohledně Klausov a věku až skončí jako president... Tad y bohužel bud e platit - každý je tam starý , jak s e cítí. A on má potřebu být pslavován a a být vidět. Ta ho prostě bude pohánět dál. Lišku jsem neviděl, takže netuším,c o sdělil národu.
Že nesouhalsíte s ým hodnocením programu TOPles s jako s antisociálním? n život nás rozsoudí. Nevím jestli jste si někdy v práci dělali studie, kolik s e toho v republice z rozpočtu rozkrade.
Pokdu zahrneme i zdravotnictví, tak odhady, o kterých jsem slyšel já viděl já, mluvily o 120 -130 miliardách ročně.
A co navrhuje TOP ? Zkrátit dávky. Tvrdě je omezit.
co píše ohledně korupce, Jen proklamace. Pochopitelně. Kalousek byl kvůli korupci podle vlastních slov vyšetřován asi 11x. ovšem nikd ymu nic nedokázali. mylsíte, že někd e v opravdové demorkacii by se mohl v nějvyšší politic e udržet někdo, kdo by byl 11x vyšetřován policií?
Jaký smysl má podle vás zmenšení sociálních transferů až do té míry, že spousta lidí prostě propadne na d no, když korupce pokvete jako před tím?
Jen stoupne kriminalita frustrace národa. A volán po silné ruce.. Tak tohle bud e důsledke "sociálního programu" TOPless.
08. 05. 2010 | 22:15

jarpor napsal(a):

Paní S.Š.

Ano, psaný text někdy ne dobře vyjádří co člověk chtěl říci... může se ukázat, že čtenář si vyloží text úplně jinak, než byl míněn...

Ptáte se, čím jste mne překvapila.
Překvapila jste mne Vašimi úvahami, co mínil Klaus, když se vyjádřil k těm "rozplizlým malým stranám", ale hlavně, co mínil tím "hodnocením stran" jak presentoval po návštěvě Nečas.

Na Vaše pragmatické glosy k vývoji a ke stavu politické scény, se kterými v převážné většině souhlasím, se mi tyto úvahy zdály jaksi nepřiměřené významu, jež tyto Klausovy výroky, dle mého, znamenají. Prostě mě to k Vám, ve srovnání s předešlými názory, nějak "nesedlo".

Nic víc. Nic míň. Třeba jsem já dal těm Vašim úvahám větší význam, než jste Va sama do oněch psaných vět dala..

Dle mého, taktéž přeceňujete Klause v tom, že dle "jeho mínění" bude Nečas "skládat" vedení ODS... viz Vaše včerejší :
"Asi usoudil, že Klausův klub v ODS nezvládne, mohl by mu výrazně ztížit boj o předsednické křeslo.
A jestli Klaus myslel taky Béma ? No jasně přeci !! :-)".

Konečně Vaše dnešní vyjádření, že : "S Klausem se strana příliš dopředu nepohne, pokládám ho za vyčerpaného politika." nakonec trochu popřelo to včerejší vyjádření... alespoň já to tak čtu.

Vy Nečase moc nemusíte... nic proti tomu, Váš názor. Myslím, že Nečas zas až tak podle Klause skákat nebude... a po volbách, bude ve vedoucích pozicích ODS zemětřesení... i bez "Klausových" popudů...

Když už jsem se dal do tohoto spekulativního přemýšlení - já na ty spekulace moc nejsem - tak si myslím, že mezi Klausem a Nečasem se o tom, jaké bude "složení ODS" se moc nehovořilo. Spíše šla řeč o tom, co po volbách, jejichž výsledek nemá zas až tak moc variant...

Děkuji za Vaši reakci. Rád si Vás přečtu...

Hezký večer
08. 05. 2010 | 23:17

hustej napsal(a):

A začalo to vlastně tak zdánlivě nevinně,když mo(u)dří politici vymysleli "nulovou toleranci" místo konstruktivní debaty a spolupráce na všem co je rozumné a dobré pro zemi i její občany.Naslouchat občanovi i opozici je totiž základ a kompromisy jsou prostě nevyhnutelné,blokováním všeho jen proto že je to od politického protivníka bez ohledu na cokoli je mimořádně špatné a hloupé.A bezohledný hlupáky já už nevolím,víte pane Julínek,Cikrt a další "experti" s patentem na blbost!!
09. 05. 2010 | 02:07

S.Š. napsal(a):

jarpor : Aha. Tak to jsme si opravdu nerozuměli, myslela jsem si to, mea culpa.
Tak ještě jednou :

1) Vůbec si nemyslím, že by Nečas skládal vedení strany podle Klause. Co ovšem kritizuji, že nedemokratický způsob, jakým byl odstaven Topolánek (a zde padá i část odpovědnosti na Nečase). Byl-li ten člověk tak nemožný (a často byl), měla ta strana dost instrumentů i příležitostí, jak se ho zbavit. Udělala ale něco zcela opačného : opakovaně mu vyjádřila důvěru (v r. 2008 i v r. 2009). Topolánek měl jasný, demokratický mandát, to, co udělaly VR a grémium, považuji za sprosťárnu. To s Bémem byl samozřejmě pokus o vtip, těžko si představit, že by měl V.K. zájem na odchodu nynějšího primátora ze scény, poskytují si vzájemnou podporu celou řadu let.

2) Klaus - vyčerpaný muž minulosti : ano, skutečně se domnívám, že nejlepší léta má V.K. za sebou. To ale nezmanená, že stále nemá dost sil na to, aby významně ovlivňoval vrcholnou politiku (dění v ODS jakbysmet). První pokusy o eliminaci Topolánka se nevyvedly, další už byly úspěšné. Klausovi velmi chybí exekutivní moc, řekla bych skoro, že se musí těšit na konec prezidentského mandátu. V.K. čtu pečlivě a snažím se mu porozumět. Snažila jsem se mu rozumět v době, kdy jsem pro něj pracovala a dokonce i celé léta předtím i potom. Dnes bych to lapidárně shrnula do úsloví : znám své pappenheimské. V.K. je člověk aktivní, často aktivistický, velmi inteligentní, velmi schopný, mimořádně pracovitý a sportem zocelený člověk, zvyklý bojovat, prohrávat, ale také znovu se vzpochopit a jít do dalších bojů. Tohle v něm stále přetrvává. Dokáže být - v rozporu s tím, co se o něm psalo - velmi pozorným posluchačem a též musím poznamenat, že jeho chování k ženám je příkladné. Je to ovšem také vysoce kontroverzní osoba, provokatér, provokuje s chutí a rád, dotčené reakce ho těší. Některé jeho negativní osobnostní vlastnosti jakoby se se stoupajícím věkem prohlubovaly a musím říct, že mě vůbec nepřekvapila diskuse lékařů-psychiatrů a psychologů, která vnikla nad jeho chováním ve druhém prezidentském období.
Váš názor je, že v čase hypotetického prezidenta Paroubka bychom s vděčností vzpomínali na Klausovu éru (parafrázuji). A víte, že já si tohle skoro nemyslím ? O panu Paroubkovi nemám naprosto žádné iluze, psala jsem o něm bezpočtukrát, lidé jeho typu mne odpuzují. Navíc, prostředí, v němž se on pohybuje jako ryba ve vodě, ve mně vzbuzuje obavy. Přesto mám za to, že v prezidentské funkci bychom nezažívali nic z toho, čeho jsme svědky teď či v posledních letech, kdy bojuje urputně o moc a svou budoucnost. Jistě by se uklidnil a snažil se stát reprezentovat dobře. To se Klausovi moc nevedlo. Není nadstranickým prezidentem, nesjednocuje společnost, naopak ji dělí, vyžívá se v taktice drobných šťouchanců vůči jednotlivým politickým aktérům. Role intelektála-provokatéra mu sice sedí, v prezidentské funkci ale nemá co dělat. Jeho chování ve vztahu k ústavě ústavním principům státu považuji považuji za typicky advokátské, to mám za nepřípustné. Stát v zahraničí podle mého názoru nereprezentoval dobře, není osobou žádanou, jak víte, za plných 7 let prezidentování neproběhly státní návštěvy USA, Velké Británie, Francie, Německa a Itálie, což považuji u člena EU a NATO za povážlivé. V poslední době popírá i to, co dříve sám (po dlouhá léta) hlásal. Zde mám na mysli např. jeho tvrzení, že ten, kdo chce dělat politiku, má založit politickou stranu a jít do férové politické soutěže. Dnes kritizuje výběrově některé malé politické strany. A dostávám se k bodu tři.
09. 05. 2010 | 02:31

S.Š. napsal(a):

3) Malé politické strany. Vyslovovat některým z nich před volbami účelovou podporu a o jiných říkat, cit. "Nové strany, neznámé, nedefinované, prázdné, bez členské základny, ty jsou největším nebezpečím demokracie" a současně jmenovat dvě z nich, to bych považovala za nepřípustné ovlivňování volební kampaně. SSO a Suverenita, kterým věnoval věřejnou podporou, nejsou nové, neznámé, s malou členskou základnou ?? Za další : chovám podezření, že ani tak nešlo o útok na VV (tam bych měla speciálně o zaměření strany vlastní důvodné pochybnosti), co ale TOP09 ? Nejasný program (proč si ho pan prezident nepřečte) ? Nebo snad není dost pravicový ? V tom problém asi nebude. Vysvětlení vlka v tomto bodě plně akceptuji. Pak je tady ale ještě další věc. Pan prezident si nemůže vzpomenout, a to ani kdyby ho na skřipec napínali, na jeden jediný politický názor K. Schwarzenberga ? Opravdu ? Nemůže si vzpomenout, že Schwarzenberg byl proponentem uznání Kosova, že kritizoval ruské provokace v Gruzii, že byl v r. 2005 vyhoštěn z Kuby, kde byl podpořit oponenty Castrova režimu, nemůže si vzpomenout na postoj k americké základně, k účasti v zahraničních vojenských misích, nemluvíc o Schwarzenbergově letité podpoře českých a slovenských disidentů, o založení Čs. dokumentačního střediska, o vyznamenání Schwarzenberga Radou Evropy v r. 1989, kdy o Klausovi nevěděl prakticky nikdo ani zbla ? Kdepak. Samozřejmě, že tohle všechno V.K. ví. Překáží mu ale vzestup TOP09 (jak popsal již vlk). Proto jsem se pousmála nad větou, že "prezident bude hodnotit strany podle toho, jak vážně berou problém veřejných rozpočtů a ekonomickou situaci země". To by musel TOP09 do nebe vynášet. Václav Klaus ale není to, co nám už 20 let ukazuje (to by ovšem bylo na samostatný článek).

4) Nečas : HN publikovaly hodnocení P.N. z pera Petra Fischera, tady http://volby.ihned.cz/c1-43...
s tím bych se skoro ztotožnila (vč. závěrečné poznámky o jeho "jisté psychické nevyrovnanosti). Petr Nečas je jistě dobrý politik, dobrý člověk a spořádaný otec rodiny, lídrovské vlastnosti, potřebnou razanci a ani nezbytnou přitažlivost ale nemá, to je poměrně značný handicap. O předsednickou funkci se nemusel řádně ucházet, moc mu spadla do klína. Uvidíme, jak si povede, přála bych mu úspěch, zatím jsem ale spíše skeptická. Pokud se nebude chovat v intencích přání a cílů V.K. (a nejen jeho, jsou zde také silné figury "kmotrů"), je po něm veta už teď.
Přeji pěknou neděli.
09. 05. 2010 | 02:31

jarpor napsal(a):

S.Š.

Díky za obsáhlou reakci. Budu stručnější.

Mám rád lidi, jež jsou schopni vidět svět a v něm se pohybující jedince mnohobarevně, v souvislostech. Ano, můžeme mít pravdu, o tom, že u Topolánka grémium nepostupovalo zrovna korektně k mandátu Topolánka - viz Vaše v bodě 1 - avšak zcela obecně, lze vždy skládající se mozaiku lidských konání a skutků hodnotit jen z pohledu stanov, zákonů,... pravidel psaných ? Nepoškozoval Topolánek svými činy, mám na mysli třeba "drobnosti" stran jeho nevhodných výroků, ve svém důsledku ty, jež mu mandát svěřili ?

Jsem rád tomu, že dle mého, patříte k těm - ve smyslu mé první věty mé repliky, - co i Klause vidíte "ze široka". S plusy i zápory. Je zcela normální, že třeba jistému konání, v jednotlivostech jeho funkce přikládáte větší důležitost než já, a naopak.

Při vědomí, co jste všechno napsala (konečně - byla jste mu blíže, znáte jej daleko lépe)... patrně se shodneme v zásadním - převažují plusy v jeho konání, (v mém pojetí určitě, ale nečiní mi problém vzít na vědomí názor třeba Váš, že ta pozitiva nejsou převažující), s přibývající ješitností, pocitu svého JÁ a léty přibývají problematické kroky i ve funkci prezidenta. Shodneme se v tom, že k ústavě dle Vás přistupuje advokátsky, já za vážnou chybu považuji jeho výroky směrem k rozhodnutím Ústavnímu soudu. Přes jistou úctu k němu, jako ke každému jinému člověku, zenit má již za sebou. Tečka.

Dovolím se zastavit u Vašeho "nesjednocuje společnost, naopak ji dělí,".

Já považuji očekávání, že prezident sjednocuje, zaobluje hrany... za klišé.
Sjednocuje Američany Obama, Italy, Němce, Francouze, Rusy.. jejich preidenti ? Lze vůbec od čelných představitelů očekávat "sjednocující" roli, hovořím o dobách, kdy se "nic zásadního neděje" ? Soudím, že nikoliv. Měli, mají a budou mít své sympatizanty a své odpůrce. A je jen na vyspělosti společnosti, jak dalece na konání těchto představitelů nazírá a hlavně jak reaguje.
Zda je ochotna akceptovat ono - nesouhlasím s Vámi, ale byl jste demokraticky zvolen, a tedy i já, jako Váš odpůrce, mám jistou úctu k funcki jež zastáváte a tedy i k Vám, nebo zda prostě toto neakceptuje.

Lze si i zde povšimnout, jak jistí debatéři se zde projevují. Zda tedy "rozděluje" Klaus, nebo zda se rozdělují sami na pozadí jeho kroků... zda jsou ochotni připustit, že to, že s jeho kroky nesouhlasí oni, že existují jiní, jež jeho kroky v dané věci schvalují...
Nebudu jmenovat. Sama víte, koho třeba mám na mysli...

Myslím, že "jsme na společné lodi", spíše doprava než doleva a proto rozumím Vašemu : "Překáží mu ale vzestup TOP09". Já to tak nevidím.... a tak jen dodatek - s tou sociálností programu TOP máte naprostou pravdu.
Váš oponent, je vedle. Ostatně jako i v jiných otázkách, jež mu jemně a umně odkrýváte...

No, stručnost se mi moc nepodařila ... :-))

Přeji Vám hezkou neděli
09. 05. 2010 | 09:31

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Jarpor: použiji jen jediný velmi konkrétní argument, byť Vy analyzujete obecně. Klaus pro mne absolutně ztratil kredit, když udělil prezidentskou milost první, konečně odsouzené zkorumpované policistce. Jistě má každý člověk své postoje, názory, preference apod. a ty se mohou lišit. To je také nutné respektovat. Názor na potrestání korupce by však měl být naprosto jednoznačný.
09. 05. 2010 | 09:49

jarpor napsal(a):

vidle...

Fajn. Chápu.

Dle mého :
1. Nemám dost informací proč ta milost. Nemyslím, že byla udělěna pro "souhlas s korupcí"...
2. "Jednotlivost" v celkových úkonech hlavy státu...

Hezký den
09. 05. 2010 | 10:59

vidlemístoklíčů napsal(a):

Jarpor: v principu jej přesvědčil dopis nadřízeného a snad i sousedů, že si sice soudružka nechává šoupat obálky, ale jinak je v kolektivu oblíbená. Rozhodně se nejednalo o nějaký závažný důvod (např.nemoci někoho, o koho se musí starat nebo něco podobného).
09. 05. 2010 | 18:03

vlk napsal(a):

S.Š.

brilantní!

NEshodujeme s e v jediném - totiž vpohledu na konání a užitečnost TOP less . Ale nikoli z hlediska interakce Klausem. Ale z hlediska všeobecného. Pro mne to je prostě čistě oligarchická partaj.
09. 05. 2010 | 18:09

Gru napsal(a):

Je zajímavé, že toto je jediný blok, který se zabývá veřejně dsemonstrovaným fyzickým napadeném politika.
V jiných situacích by se na poměrně méně závažné a brizant ní téma už hrnuly komentáře: minimálně Pehe, Urban, Hořejší a Hvížďala by s odstupem několika málo hodin přispěli.
Takhle ale ticho po pěšině.
Já vlastně ani dohromady nevím, jak moc a zda vůbec se ozývalůi němečtí inmtekeltuálové při prvních vystoupeních rodícího se fašismu v německu. Ale v případě fašismu tuzemského se možná zdejší inteletuálové nechtějí příliš protivit tichému potlesku médií? Protože - co kdyby...?
09. 05. 2010 | 20:47

S.Š. napsal(a):

jarpor, vlk : Už jen dovětek v souvislosti s posledními vyjádřeními V.K.

1) Euro, 3.5.2010 : "... Objevila se naděje, že tu stranu lze znovu nastartovat. Nechci přinášet smutné zprávy, ale zdá se mi, že k žádnému znovunastartování ODS nedošlo". Týden, 10.5.2010 (dle dnešní zprávy ČTK): ODS pod vedením Petra Nečase se podle prezidenta Václava Klause mění. "Ptáte-li se tedy, zda nyní nacházím pozitivní vývoj v ODS, který by mě mohl motivovat k tomu, abych se k ní voličsky vrátil, pak říkám, že určitý posun nacházím". Co se to s tou ODS během jediného týdne stalo, žasnu ... :-)

2) Na dotaz, zda by se po odchodu z funkce prezidenta v roce 2013 vrátil do politiky, odpověděl V.K. pouze nekonkrétně. Podle něj se musí ODS nejprve změnit (pramen viz shora uvedená zpráva ČTK). Čtěme pozorně : na dotaz, zda by se vrátil do POLITIKY, odpověděl, že "se musí ODS nejprve změnit". Tak. Takže prvoplánově ODS, změní-li se. Pokud ne, přijdou na řadu další možné varianty. Problém ale je, jak již bylo napsáno, že do politických uskupení s preferencemi kolem 1pct., by V.K. asi směřovat nechtěl. ODS se tedy bude MUSET změnit, se zájmem budu sledovat, jak se bude tenhle napínavý příběh dál vyvíjet ... :-)

Pěkný zbytek víkendu, pánové, a děkuji za rozhovor.
09. 05. 2010 | 21:00

www.vymentepolitiky.cz napsal(a):

11. 05. 2010 | 11:56

vizour napsal(a):

zkráceně se tomu říká : jak se do lesa volá.............Hulvátské a lživé jednání a neetické chování politiku ( např. prezident nesouhlasí s výroky soudu apd.)vyvolává negativní reakce a pocit, že je dovoleno vše. Myslím, že v podtextu je stále fakt, že politik není služebník občanů, ale prodloužená ruka samotného pánaboha.V podstatě je to podobný model jako měli komunističtí politici,ti dnešní jsou jejich učenliví žáci
13. 05. 2010 | 07:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy