Kam kráčí ODS aneb co odhalil kongres strany "modré holubice"

25. 11. 2009 | 16:25
Přečteno 14933 krát
Dvacátý kongres ODS již máme v zádech, můžeme tedy bilancovat jeho dopady. Ukázalo se, že nebyl tak bouřlivý, jak se zpočátku zdálo. Občanští demokraté si před okolím udrželi tvář, jejich frakce až na několik jednotlivců ctily status quo a regionální dohody. To vše s vědomím blížících se sněmovních voleb a bojů budoucích, které pro ně budou mnohem zásadnější a zajímavější.

Na taktice regionálních frakcí ODS se projevovalo, že se nehraje o týdny příští, ale že mnohem důležitější bude osazenstvo regionálních kandidátek, které se probije do budoucí Poslanecké sněmovny. To bude rozhodovat o „velké“ politice, ať o podobě příští vlády, ale i o investicích a přísnosti zákonů. Typickým příkladem této taktiky bude pražská skupina Pavla Béma, která vsadila na plně loajální straníky, nehledě na jejich pověst, s vidinou vytvoření neformální strany ve straně a fakticky další vlivné skupiny v dolní komoře. Tím nejenže budou lokální stranické sestavy ovlivňovat další priority modré strany, ale i příští vedení ODS.

Lídr strany Topolánek svoji pozici o víkendu ustál, pouze však s příslibem budoucího odchodu a díky podpoře konkurentů. Jeho tým místopředsedů se plně emancipoval, od otevřeného kritika Gandaloviče, přes vlivné - Langera a Nečase, po tragikomickou roli jeho zástupce Vodrážky. Mirek Topolánek zvítězil jen díky absenci skutečného vyzyvatele. Do dalších měsíců však vede stranu rozpolcenou, kdy vedení hovoří jiným jazykem než regionální patra strany „modré holubice“.

Vnitřní nálady občanské demokracie dobře odhalilo i Topolánkovo pondělní naznačení možných budoucích nástupců. Částečně, proto aby se pozornost médií a straníků obrátila i jiným směrem než předsedovým, ale také i z důvodu, aby se nezačal jeho víkendový kritik Petr Gandalovič stávat skutečným hromosvodem všech nespokojených a nebudoval si pozici alternativy.

Právě u této záležitosti se ukazuje největší slabina vzdoru vůči stávajícímu stranickému předákovi. V politice už po staletí platí, že lídři se nehledají, ti zkrátka jsou a o své místo na slunci si dokážou sami říct. Jejich nástup, aby byl dlouhodobý, je spojen s pozitivním nábojem, srozumitelným programem a týmem spolupracovníků. Nejenže vědí, co by se mělo změnit a komu říci ne. Jsou schopni oslovit nespokojené, ale především nabízí další směr a vizi svým spolukolegům. Víkendový sněm ukázal, že taková osobnost u ODS zatím není, či strategicky vyčkává. Proto těch několik měsíců, které jsou spojeny s kampaní, bude i cennou příležitostí k nástupu nového vyzyvatele Topolánka.

ODS teď stojí na rozcestí, buď sestaví srozumitelný program pro voliče a uvnitř začne formování nového povolebního týmu nebo i za pomocí stávajícího lídra propadne vnitrostranickému boji vlivných a oslabení již tak stagnující pozice ODS. Toto vnitrostranické rozhodování ovlivní i pozici Jiřího Paroubka v ČSSD a další chování TOP 09.

Psáno pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

ano.Souhlas.
Topolánek nevyhrál nic. Všichni čekají, jak dopadnou volby. Pokdu je nevyhraje,a tomu se už snad ani nechce věřit, nebo pokudjej nespasí po porážc e nebývale vysoký zisk TOPless ,který by mu umožnil ukrást volební vítězství z drué pozice,jen oddálil svoji smrt.
Kmotři si v klidu počkají. Svalnatýmkecům současného fýry s emohou vpohod ě vysmát, protože onivolí jeho a ne on je.Oni tu byli před Topolánkem a zcela jistě budou i po něm.
A proto modrá partaj bud e mít přesně takovou visáž, jakou jí dávají kmotř. Ten jd e jen o to, kolik lidí si před volbami téhle kmotrovské vizáže všimne ...
25. 11. 2009 | 16:44

Lex napsal(a):

Několik let jsem si myslel, že lídrem ODS mohl být dvojnásobný hejtman MsK Evžen Tošenovský, v roce 2002 dokonce aspirant na tuto funkci, kterou však pro nás, nezasvěcené, z nejasných důvodů stáhl.
Já jsem důvod pochopil až vloni na podzim před krajskými volbami. Ta ubohá rétorická úroveň, neschopnost srozumitelně oslovit a zaujmout, zargumentovat. Myslím, že sama ODS je ráda, že je na pět let ve Strasbourghu.
Ještě jste nezmínil, pane Kubáčku "Sašu" Vondru, organizátora "všehomíra". A nevíte náhodou, zda opět nepřednesl plamennou řeč exot slynoucí Tomáš Chalupa https://www.youtube.com/watc... ? Ten by post předsedy mohl přece převzít už v lednu nebo únoru a dovést modré sojky (Vy říkáte, že prý holubice) k přesvědčivému vítězství. Na věčné časy, a nikdy jinak! Že prý nejsou, že nerostou. Rostou, a jedlý (ale jenom jednou).
25. 11. 2009 | 16:46

Rattus napsal(a):

ODS - Oddělení Destrukce Státu v čele s důstojníkem komunistické armády...ať už jde do pr.....
25. 11. 2009 | 16:47

Ládik napsal(a):

Slušný člověk do strany nevleze. Ani ho tam nechtějí - protože není vydíratelný. Lídři stojí mimo strany; a je jich dost.
25. 11. 2009 | 17:01

Stařeček napsal(a):

v našem kraji se říká že: "Čert strany zakládal. ale sám do nich nevstupoval."
25. 11. 2009 | 17:28

stále rebel napsal(a):

„Dvacátý kongres ODS již máme v zádech“
To snad ne.

Pro Lexe.
Vondra strana 4.
http://www.ods.cz/kongres/p...
25. 11. 2009 | 17:30

jarpor napsal(a):

Dobrá analýza.

Jen si myslím, že nejlépe by bylo, kdyby volby nevyhrála ani ČSSD ani ODS a oba lídři by byli vypoklonkováni... Co s nimi, když na jejich vztah doplácí všichni, jaké rozlišování kdo drží a nedrží slovo... výsledek hovoří.

Vlku, a jak jsou na tom regionálové v ČSSD vůči Paroubkovi ?
Soudím, že platí stejné, co jste napsal o kmotrech, taky budou i po Paroubkovi, taky dávají vizáž a taky závisí na tom, kolik lidí si té vizáže všimne...

P.S. Očekávám Vaše nadávky, jako obvykle. Neračte se nijak omezovat. Naplno do mne, jako na Outsideru...

Hezký podvečer
25. 11. 2009 | 17:39

Lex napsal(a):

stále rebel
Dík. Myslel jsem, že nebudu mít dost sil se dodívat do konce. Dokázal jsem to. A tak nemohu neříct, že Tomáš Chalupa má velmi zdatného dvojníka, dvojníka dokonce zvučného jména.
Ale úroveň naprosto stejná. Bolševici každým coulem. "Kupředu pravá, kupředu pravá, zpátky ni krok!"
Bože, jsi-li, máš nejvyšší čas, aby ses projevil.
25. 11. 2009 | 17:51

Petr Havelka napsal(a):

Ono může být ještě hůře, poněvadž chalupa je ten výlupek co to válí s Bémem v jedné lajně :(
25. 11. 2009 | 18:17

Lex napsal(a):

Petr Havelka
Já vím, že Vás teď zklamu, ale já bých si přál, aby bylo lépe. A to má jednu jedinou podmínku. Aby se nedostali k lizu jak Topol a jeho "melody Boys", tak Mt.Everest Bém a jeho falešní hráči.
Ale chápu, jiní mohou mít na věc jiný názor.
25. 11. 2009 | 18:27

Ferd napsal(a):

Strana modré holubice? Kdykoliv si vzpomenu na siluetu jejich prvního znaku, vidím straku. Modrou.
25. 11. 2009 | 18:30

Tupelo napsal(a):

Myslim ze to bylo Aktualne, ktere dalo svemu clanku o kongresu v titulku neco o kmotrech. Ponekud pozde ale preci jen dodavam ze jde o velmi podarenou asociaci ;).
Kongres jsem pres vikend obcas poslouchal a - nuda. Zoufala sed na to v jakem stavu se tato strana nachazi. Nejhorsi (opravdu ne nejlepsi, viz dale) moje zjisteni je, ze tato strana nema v zaloze vubec nikoho, byt jen trochu znamejsiho, kdo by mohl lidi jako Topolanek, Langer, Tluchor, Jelinek, Nemcova nahradit. Mel bych mit radost, protoze by ODS konecne mohla jit do kopru a taky bych ji mel, nebyt Klause. Po fatalnim krachu euroskeptickych stran, ktere Klaus podporoval a pri jeho znamem aktivismu (a kraticim se terminu jeho uradovani) by se mohl opet ziskat vliv v ODS a tato strana by se vratila, tam kde byla pred lety, s jesitou v cele (Klausovych lidi je tam dosud dost). Jedine ze by snad po krachu v nasledujicich volbach vymetla jak s Topolankem a jeho muzi, tak i s Bemem apod. - celkem nerealisticke.
25. 11. 2009 | 18:30

myrta napsal(a):

Já jsem se sjezdem ODS spokojena.Jen tak dál a ta černá díra je v dohledu.Větší strach bych měla,kdyby to bývala do rukou převzala třeba Němcová.To je silná "modrá žena za pultem".Trochu se divím,že se k táhle dekadanci ODS nevyjadřuje.
25. 11. 2009 | 18:35

Vico napsal(a):

Husák prý kdysi hluboko v normalizaci řekl, že v půli kopce se nepřepřahá.

Nevím však, zda-li tato moudrost platí, když se kočár řítí z kopce a tažný valach řehtá, že směr jízdy jsou koňská jatka, kam se už těší.

Jinak souhlasím s Tupelem, že náhradou za valacha se nabízí jen jedna pivovarská kobyla,osel, dva tažní volci a jeden vodní buvol.

Takže valachu vijé, ať se práší za kočárem.
25. 11. 2009 | 19:03

Charlie napsal(a):

Zbytečný článek

zbytečný kongres
Poučný snad jen v tom, že KSČ nahradila ODS i těmi manýry a ucouranými celodenními přímými přenosy ČT se servilními redaktory.

Hluchý by si mohl myslet, že se píše rok 1984
25. 11. 2009 | 19:05

Petr Havelka napsal(a):

Pane Lexi,

kdepak byste mne zklamal. Poslední kapky mých sympatii se roztříštili o kýl jachty v dalekém Toscansku :)

Už to tu v blozích zaznělo, oba líní kapři, pravý i levý, potřebují spadnout k 5% aby se probrali a vyčistili si rybníček. Jenže, jak lze i tady na blozích vidět, máme dvě stáda příznivců a pořád jim nedoklaplo, co je třeba :)
25. 11. 2009 | 19:25

yorick napsal(a):

Charlie,
popíjím vynikající Rulandu šedou 2006, tedy nirvána. Vlez jsem sem a přečet si blog a diskusi. Za bránici se popadám, poté, co jsem si vás třikrát zarecitoval. Snad to udělá i autor, protože já bych řekl, že ta vaše krátká báseň bez rýmu, má hutnost a energii plutonia. Třemi větami přesně vystihnout tu mediální komedii, co se na kongresu kongresů (zcela zbytečně) odehrála, to musím ocenit.
Na zdraví
25. 11. 2009 | 19:31

Ikena napsal(a):

Ajta krajta, muze mi nekdo prozdradit kam zmizelo 888 mega za prazskou Open card?
Ta karticka byla dobra jen pro mestske cetniky a nove STBaky, jsme ocipovani, odevzdali jsme fotky uvedli vsechny adresy.
Jinak mi pripomina ODS takovy maly marias, Rapkova flek, Jancik re a duo Bem-Blazek tutti, nestacime se divit, co jeste prijde.
25. 11. 2009 | 19:37

SuP napsal(a):

Ikena -
Řikali, že 248 milionů to stálo. ten zbytek už se dohledá.
Jako dycky.
25. 11. 2009 | 19:44

myrta napsal(a):

Dobře bude až auditoři budou pracně shánět kšefty.Zatím mají konjukturu.Bude to vůbec někdy?
25. 11. 2009 | 20:01

Inci napsal(a):

To je švanda ... :-)))
Nedávno se tu Vlk rozčiloval nad personální prázdnotou u socanů a porovnával ji s ostatníma stranama ... tento pokleslý humor opravdu nemohu akceptovat , jak se asi musí cítit chudák takovej Topolánek , když má kolem sebe jen samý adepty na život v teplákách , to musí bejt na budku ... všude samej .... :-(((
25. 11. 2009 | 20:10

pumprlidentlich napsal(a):

Kdy se místní elita nejúspěšnějších všediskuzních odborníků pochlubí životními úspěchy? Např. zapařený zadek pod jiným blogem publikoval novou fyzikální veličinu. Jen tak dál.
25. 11. 2009 | 20:18

Inci napsal(a):

Holubice je po pěti letech neplodná a musí se jí zakroutit krkem , straka je dlouhověká ... :-)

No já vím , nevhodný humor ... omlouvám se všem příznivcům pana Topolánka ... přehršel vína ... se polepším ... stejně jako celá naše demokracie po éře pana Fischera ....
25. 11. 2009 | 20:19

stoppa napsal(a):

Paralela s bolševismnem je v tomto režimu nepřehlédnutelná. V první řadě je toi naprosto otřesné "politické školení", které provozujke ČT už vlastně od června. Měřit se s tím může popuze kampaň v médiích v r. 1960, za Novotného, kdy začali srovnávat životní podmínky, sestřiženo tak, aby vyplynula naprostá převahui socialistické republiky na Rakouskem-Uherskem.
Druhá paralela se nedá dobýt, vezme-li se v potaz fakt, že veřejnoprávní médium přenáší 2 dny v přímém přenosu (!!) kongres jední z politických stran... Stáke čekám, kdy se v drápech onoho modrého ptáka začne rýsovat srp a kladivo...
25. 11. 2009 | 20:42

stále rebel napsal(a):

Pro Lex.
Asi dvě hodiny jsem to nevěřícně sledoval. Nevím sice jak vypadaly předlistopadové sjezdy KSČ, ale domnívám se, že toto bylo asi ještě něco úděsnějšího.
25. 11. 2009 | 20:48

Charlie napsal(a):

yorick

další užitečný důvod "kongresu" - smích.Už chyběl jen kůl v plotě.
Vám a té Rulandě dík za shovívavost nad mým dílem.
Zdravím
25. 11. 2009 | 20:53

vlk napsal(a):

No řekl bych , že blog pana Kubáčka nemá ani desetinu šmrncu co tahle diskus..
Stařeček, Rebel, Tupelo,myrta Charlie, Inci, Stoppa ale hlavně / jako skoro vždycky/ Vico to rozsvítili jako vánoční stromeček.
Osobní přátelé - míním Lexe a Ikenu jistě ve své laskavosti odpustí, že jsem jejich naprosto věcné příspěvky tentokráte nejmenoval jako hlavní ozdoby toho stromečku. Ať prosím vezmou za míru zásadní zdobnosti myrtino přirovnání Němcové za modrou ženu za pultem...,-)))
25. 11. 2009 | 21:05

Inci napsal(a):

Kde nic není ani smrt nebere , celej slavnej kongres nenašel ve svých řadách jediného slušného člověka který by mohl po čase Topolánka nahradit , nebo alespoň vedle něho vyrůstat ... blbů z Horní Dolní , adeptů na tepláky a kašpárků tam bylo dost ... to co stálo za Topolánkem bylo opravdové pro normálního a nefanatického voliče obludárium ....
25. 11. 2009 | 21:13

SuP napsal(a):

stále rebel -
Nestačil by ses divit.
Tohle pře ce jen aspoň markýrovalo debatu a diskusi......
Ale rád poučím mladšího kolegu.
25. 11. 2009 | 21:25

hoven napsal(a):

samozřejmě, ODS je lepší volba než KSČSSD, ale jenom protože všechno je lepší volba než KSČSSD. já ODS už nevolím, nepřekousnul jsem uznání Kosova a podporu LS.
25. 11. 2009 | 21:53

stoppa napsal(a):

inci
Není mi jasné, jak by mohl vedle Topolánka vyrůstat slušný člověk?
25. 11. 2009 | 22:00

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Diskusi na kongresu ODS?
To jsem teda neviděl a spíše bych tam očekával něco takového.
https://www.youtube.com/watc...
25. 11. 2009 | 22:24

Tomáš S. napsal(a):

odpověď na otázku z nadpisu:

Kráčí tam co kráčela.

Kongres neodhalil nic. Pokud by něco odhalil, tak by nadpis byl jiný.

Četl jsem jen nadpis, dál to nemělo cenu číst.
25. 11. 2009 | 23:31

Sylva Šauerová napsal(a):

Výborně, pane Kubáčku. A odstavec 2 nemá chybu. Ono je to všechno tak trochu taky z nutnosti. V místní (pražské) úrovni jsou ti lidé tak profláknutí, tak zprofanovaní, že jsou si dobře vědomi, že příští volby do místních zastupitelstev už "nepřežijí" (to není jen Bém na magistrátu, ale i další, m.j. i p. Černochová, arogantní starostka z Prahy 2). Zvolili tedy únikovou cestu ... do PS ... :-)
ODS jsou dnes dvě strany a Topolánkovi se rýsují další velmi vážné problémy. Tlustý, Raininec, Schwippel, Páralová, Dundáčková aj. odcházejí, přichází Bém se svými lidmi, to nevěští nic dobrého.
Správně tady někdo v diskusi napsal, že Klaus se bude chtít za 3 roky někde umístit (SSO, která nesplnila původní předpoklady, to nebude, taky nad ní zlomil hůl). Až se zbaví stranická opozice Topolánka, bude pro to připraveno i adekvátní prostředí. Ještě se máme na co těšit, milí virtuální přátelé ! :-)
26. 11. 2009 | 00:19

Petr z Tábora napsal(a):

Dobré ráno pane Kubáčku. Pěkný komentář, jen nesouhlasím s jejím rozcestím v posledním odstavci. Na rozcestí byla ODS už dávno a vybrala si opakovaně špatně.Je smutnou vizitkou jejích členů, že špatného předsedu jim vymění až prohrané volby.Pokud volič získá dojem, že strana ztratila svou důvěryhodnost, tak její program ho už ani nezajímá, stejně jim nevěří.
26. 11. 2009 | 07:18

j. napsal(a):

Hlavní volební projev modrého táty (oslovuje své "soukmenovce" "děti moje") mne docela pobavil.
Podpora vědy, zavádění sofistikovaných výrob, odsunutí montoven na Východ (už se tam těší), důraz na vzdělání (to nám Benda, Řápková, Jančík, Kindl už názorně ukázali), občas nějaký anglický výraz, citace Goetha...
Sranda, už mi tam chyběli jen bojleři a dobrá holka Hanka Zagorová.
26. 11. 2009 | 07:40

Kryštof napsal(a):

Topolánek ? Neschopný , arogantní komunistický svazák a podřadný , prospěchářský feldvébl . Zkazil co mohl i co nemohl . Maximálně poškodil středopravici a jenom svou tupostí nahrával amorálnímu tlusťochovi Paroubkovi a vlezlému šplhounovi Rathovi .
Pravice i levice jsou zde pouze prodlouženou rukou nomenklaturních bolševických kádrů a jejich potomků .
26. 11. 2009 | 08:42

Petr napsal(a):

Díky osobě Topolánka ODS prohraje volby. Topolánek není charismatický vůdce. Není jen ve stínu pana profesora Klause, ale kulhá daleko, předaleko za ním.
Jeho ustupování Kaťušce a Bursíkovi ve všem co si zamanuli, by se dalo přirovnat k hrubému domácímu násilí.
ODS má štěstí, že v ČSSD vládne neoblíbený, arogantní JÁjovec. Jinak by prohra ODS ve volbách mohla být zničující.
26. 11. 2009 | 08:48

gilda napsal(a):

Škoda, že to ledadlo, přistavší nouzově na Ruzyni, není tak veliké, aby vás všechny vzalo s sebou někam do nejčernějšího ánusu dějin. Nebo věčnosti.
26. 11. 2009 | 09:00

JAHA napsal(a):

Topolanek bol sustavne odpisovany uz od svojho zvolenia. A je predsedom dodnes, napriek kadejakym kauzam, ci kauzickam v strane. Vyzera to tak, ze odide, az ON bude chciet. Doteraz si vzdy akosi vedel v rozhodujucich momentoch zabezpecit vacsinu. Ako jedineho vazneho protikandidata vidim iba prazskeho primatora, ktory, ako ukazal tento kongres, sa z prehry pri poslednych volbach predsedu poucil a rozohral celkom zaujimavu hru s januarovym "informacnym" kongresom.
26. 11. 2009 | 09:07

JAHA napsal(a):

Ad: starecek
"Čert strany zakládal. ale sám do nich nevstupoval."

Presne tak. A ja by som doplnil: Diabol nechce do pekla, iba ho vabivo ponuka ludom.
26. 11. 2009 | 09:10

iga napsal(a):

Jaha

kam chce cert?
26. 11. 2009 | 10:30

Tupelo napsal(a):

SŠ: Klause jsem zminil ja a dodam, ze se opravdu na jeho dalsi mozne angazma netesim. Opomel jsem ale zminit jeste jeden jeho projekt, o kterem se moc nemluvi a totiz moznou iniciativu jeho hradniho poradce Hajka, pred casem (volbami do EP) se hovorilo o dalsi hradni strane, pote co byly vypusteny pokusne balonky (projekt Macha) a analyzovany slabiny. Uvidime pred volbami, ale osobne se domnivam ze po vzniku TOPinek se nejblizsich voleb nezucastni a svuj prichod nacasuji na volby dalsi, kdy Klaus bude mit svou prezidentskou karieru za sebou. Nicmene si stale myslim ze nejvetsi prilezitost by mel v rozvracene ODS.
26. 11. 2009 | 11:31

S.Š. napsal(a):

Ano, souhlasím bez výhrad.
26. 11. 2009 | 19:13

S.Š. napsal(a):

P.S.: Slabinu to má ale jednu, totiž věk. Přece jen je to už starý pán (pohleďte na současné fotografie), v r. 2013 mu bude 72 let.
26. 11. 2009 | 19:20

Lex napsal(a):

S.Š.
Knížetepánu bylo letos 73. To jen připomínám, tak na okraj. Byla jste někdy na plénu Senátu a viděla, v čem spočívá jeho převážná činnost? Jinak s Vámi souhlasím, že ambicí V.K. v roce 2014 už sotva bude stát v čele kandidátky ODS do parlamentních voleb.
I když, že, jeden nikdy neví. Nejhorší by bylo, kdyby musel postupovat od řadového člena!
26. 11. 2009 | 22:31

Mamula napsal(a):

Husák prý kdysi hluboko v normalizaci řekl, že v půli kopce se nepřepřahá.

Nevím však, zda-li tato moudrost platí, když se kočár řítí z kopce a tažný valach řehtá, že směr jízdy jsou koňská jatka, kam se už těší.

Jinak souhlasím s Tupelem, že náhradou za valacha se nabízí jen jedna pivovarská kobyla,osel, dva tažní volci a jeden vodní buvol.

Takže valachu vijé, ať se práší za kočárem.
26. 11. 2009 | 23:00

Kingkong napsal(a):

S jistým zármutkem pozoruji, jak se tu příkladně odkopali přispěvatelé jako stále rebel, vlk, vico, Charlie a další...
Přesně ve stylu těch ubožáků, co nadávají Paroubkovi do prasete bradavičnatého, jen v opačném gardu, s jiným zacílením...

Smutné...
A nejsmutnější je, že ponejvíce tyto dvě skupiny - snažící se zostudit a zesměšnit jedna druhou - nejvíce volají po politické kultuře a "morálce"...
Ať mi ještě někdo zkusí tvrdit, že nemáme přesně takové politiky, jaké si zasloužíme...
Pánové, nenadávejte na zrcadlo, když máte křivá ústa...
26. 11. 2009 | 23:53

Franc napsal(a):

České stádo si tu vypíše své nic neříkající pudy a stejně ničemu nepomůže. Je zalezlé ve svých peleších a čeká na zadarmo slíbenou kopku sena od bradavičníků.Pořádek ve státě českém vznikne tehdy, až české stádo vyjede na trvalou dovolenou na Sibiř za Putinem.
27. 11. 2009 | 07:22

Jirka napsal(a):

A ty Franc určitě bojuješ jak blázen a štve tě, že ostatní jsou ve svých peleších, že? Taky by mě štvalo kdybych za všechny nasazoval život a nějakej Franc místo aby mě pomoh tak sedí pověšenej na netu a kecá blbosti o stádu, ke kterýmu patří taky.
27. 11. 2009 | 07:46

Alexa Dovbuš napsal(a):

Topol není politik ale je to politruk. Takže tam vtom jejich odder holubníku si mohou volit vudčího holuba jakého chtěj vono to totiž je všechno už passé.
27. 11. 2009 | 07:48

Krupa Václav napsal(a):

Vico,za toho valacha máte jedničku s hvězdičkou.Hned je veseleji.Zdravím K.V.
27. 11. 2009 | 07:51

Danny napsal(a):

ODS si před okolím udržela tvář... Tomu bych se teda s chutí zasmál. Tvář si určitě udržela jde o to jaká ta tvář je dle mého pozorování okolí ODS vnímá jako jednu z nejzkorumpovanějších stran. Tuto tvář si 100% udržela i po kongresu.
27. 11. 2009 | 08:02

Club Bilderberg napsal(a):

Kam by kráčela ? Do TOPu :-Jen aby nedostali pandémii ! Všichni silní kuřáci...Měli by je naočkovat preventivně povinně na tom sjezdu ! Jen 130 mocných rozhoduje, jak bude žít šest miliard lidí Šokující plány asi 130 nejbohatších a nejvlivnějších lidí světa, kteří jsou sdruženi do tajné elitářské organizace Bilderberg Group, na vyhlazení 98 % lidstva odkryl ve svém dokumentu pro nezávislá média americký filmař Alex Jones. Do plánu jsou podle něj namočeni kromě jiných i magnát David Rockefeller, bankéřská rodina Rothschildů a třeba nizozemská královna Beatrix. Posledního setkání Bilderberské skupiny se letos v červnu účastnil šéf diplomacie ČR Karel Schwarzenberg.http://louze.blog.cz/0809/e...

)
27. 11. 2009 | 08:26

Martin napsal(a):

Tupelo: máš krátkou paměť, jak KLaus ODS zničil. Nejdřív když byl 102 nelevicových hlasů ve sněmovně, tak nebyl schopen udělat vládu a odevzdal ji Zemanovi. Opoziční smlouva byla zrůdnost, rozdělení koryt, nota bene když předtím předcházela "mobilizace". Pak to projel na celé čáře, voliči mu to spočítali levice (čssd + marťani) získala 111 hlasů a dělala si s námi co chtěla, zadlužovala stát, zvyšovala daně a kradla (ale křičela chyťte zloděje).
27. 11. 2009 | 08:50

Tupelo napsal(a):

@SŠ: mate pravdu, vek jsem do svych uvah nezavrhoval. :( Na druhou stranu vsak musim uznat ze i pres svuj vek hraje dobre.

@Mamula: bohuzel autorem citatu nejsem ja ale kolega Vico. S nadhledem popsal to co citim i ja.

@Martin, ja ale psal spis o budoucnosti, v tom smyslu ze se Klaus muze lepe realizovat v jiz etablovane strane, tim lepe cim vic rozstristena bude.
27. 11. 2009 | 10:01

Petr napsal(a):

ODS po kongresu kráčí do ......!
27. 11. 2009 | 10:45

Karel (taky) napsal(a):

Nějak mě to nebere - to je samý boj o pozice, jak porazit soupeře, jak s někým vyjebat... A kde jsou voliči? Co pro ně ODS hodlá udělat? Co bude prosazovat v parlamentu? Na to kongres kašlal, stejně jako na to kašle celá ta strana. Jen když se bojuje... o koryta...

Blázen, kdo je v tom podpoří svým hlasem.
27. 11. 2009 | 11:07

Bomber napsal(a):

Víte kam ??

1) La Toscania ODS - Job

2) Kompletní vymena vedení - > nakonec jen přihlouple se usmívající " Vodrážka "

3) vedení ODS již postrada jakoukoliv kredibilitu, vahu - s Langerem " Íčkem "

4) člen ODS staví dům bez postihu v CHKO či NP

5) Češi budou platit za volby, ktere v teto zemi ani nikdo nechce, tj. usle zisky, dle Vodrazky

6) ODS - diky arogantnosti, prihlouplosti, nerespektovani prav opozice padla vlada, Topolanek to podcenil, mel leadership, ktery prokoučoval !!

Kam spěje ?? Do pr**** !!
27. 11. 2009 | 11:18

aut napsal(a):

Je to zvláštní, že "užiteční idioti" sympatizující s mafií ODS, pokaždé když požadují odchod svého neschopného fogla fírera Topola, neopomenou vyzvat k odchodu i lídra ČSSD Paroubka. Z toho plyne jediné, že Paroubek je správný člověk na svém místě.
27. 11. 2009 | 12:59

Honza999 napsal(a):

Charlie

"Hluchý by si mohl myslet, že se píše rok 1984"

A slyšícímu bys nevymluvil, že je tomu tak doopravdy.
27. 11. 2009 | 13:59

muf napsal(a):

Článek pěkný ale - tvář si tedy po Kongresu ODS a po tom všem, co o své vlastní straně Topolánek do médií nazvracel rozhodně neudržela. Je to smutné.
Topolánek měl být vyměněn, ODS už potáhne jen ke dnu. I pokladna ODS je vytunelovaná.
27. 11. 2009 | 16:15

Pete napsal(a):

Pokud by se mělo mluvit o nějakém přínosu kongresu ODS, tak pouze ve směru k tržbě hotelu CLARION. Jiný nebyl.
Topolánek nemá lehkou pozici a jeho jedinou jakous takous nadějí je paradoxně Paroubek. Pokud by se totiž ČSSD podařilo zbavit Paroubka a nahradit ho Sobotkou, nebo Haškem, skončí ODS na hranici volitelnosti.
27. 11. 2009 | 16:15

JAVÍT napsal(a):

Kongres ODS = panoptikum.
Ale pamatujete si jaký byl kongres ČSSD ?? To samé !!!
27. 11. 2009 | 16:39

Jirka napsal(a):

Od novinářů se toho nedočkáme, ale nejhorší pro tyhle týpky z ODS by bylo, kdyby se o nich přestalo psát a mluvit, my by jsme tady tlachali jen tak a postupně by upadali v zapomenutí až by si na ně nikdo nevzpoměl. A psát a mluvit bysme všichni včetně novinářů měli jen o těch politicích kteří nejsou nijak provařený. Copak to nevidíte, že tohle novinářský výření kolem dokola o ničem jim dělá jen reklamu a kdo to nesleduje jim na tuhle reklamu skočí? Jediná možnost jak něco v dnešní době změnit je jejich naprostý mediální bojkot.!!!!!
27. 11. 2009 | 17:40

Jirka napsal(a):

Proč novináři nevyhledávají především jen ty poctivý politiky a jen o nich nepíší? Kdo politiku nesleduje volí toho koho nejčastěji vidí v novinách a když tam vidí jen zmetky tak ani netuší, že ve sněmovně jsou i možná dobří politici sakra. Jo zapoměl jsem na detail, netuším ani já jestli nějací čistí politici v ČR vůbec jsou. Možná novinářům křivdím a oni nás informují poctivě o všech politicích rovnoměrně. No doufejme že ne, jinak jsme v pěkným pr..d..li.
27. 11. 2009 | 17:56

DDD napsal(a):

Asi bych nemohl být politikem, protože taktika "kmotrů" mi nějak uniká. K čemu bude vliv v ODS, pokud nějak drasticky prohraje volby? Není pak nesmyslné dělat v tuhle chvíli vlny a podřezávat si vlastní zlatonosnou slepici? Nabo má každá "vlivná skupina" jednoho maníka co sedí s topolem na tenise, druhého co si s Paroubkem užívá proletářské atmosféry v hotelu Kampinsky nad sodovkou za 500,- a třetího, co leští ego Kalouskovi?
28. 11. 2009 | 01:51

kmet 75 napsal(a):

Porcovat medvěda který v plné síle běhá po lese je nejen úsměvné, ale vrcholně směšné. Rádoby političtí komentátoři se zcela jistě minuli povoláním. Věřil bych jen těm, kteří vlastní skleněnou kouli.
28. 11. 2009 | 08:51

Nicolas napsal(a):

Není normální aby 3500 modrých strak obíralo 1,2 milionu pražanů, není normální aby 20000 modrých strak obíralo 10 milionů občanů tohoto státu. Jejich skromnost a šetrnost předvedli na svém kongresu na který si museli půjčit, protože Pepa z Honkongu není asi už solventní a neposlal peníze. Výsledky jejich vládnutí hovoří jasně. Stali jsme se světoví v korupci, tunelování a organizovaném zločinu který prorostl až do státní správy. Máme vynikající výsledky v oblasti prostituce, spotřeby drog a kriminalitě. Podařilo se nám zvýšit počet bezdomovců a nezaměstnaných. Nemáme problémy s bankovním sektorem ani průmyslem, protože nám téměř nic nepatří. Díky celkovému rozpadu policie, justice i armády jsme se staly zemí neomezených možností, kde je možné vystudovat práva za dva měsíce a beztrestně vytunelovat cokoliv včetně státního rozpočtu. Čtení výčtu všech dalších úspěchů našich kmotrů které stály daňové poplatníky stovky miliard by bylo příliš únavné. Jediná šance jsou volby kde voliči si svobodně a demokraticky mohou rozhodnout zda není už na čase dát kmotrům červenou kartu.
29. 11. 2009 | 18:34

Oslýk napsal(a):

K neuvěření pitomá politika dvou největších stran nechává zdánlivě ležet na ulici volební vítězství; jak tu někde nedávno psal Pocestný, ono by stačilo dát do vedení nějaké uspěšné maníky z reálného světa, a museli by tu druhou stranu smést. Nicméně obě strany mají neuvěřitelný názor, že všechno je v nejlepším pořádku, a nikoho není třeba vyměňovat.

A co je ještě neuvěřitelnější - voliči je zase trpně zvolí, i když je vlastně nechtějí. Jsme národ masochistů.
30. 11. 2009 | 08:42

JAVÍT napsal(a):

Oslýk:
Souhlasím s Vámi.
Nejhorší však na tom všem je, že lidé věří tomu, že není možné volit jiné strany protože by se nedostaly do parlamentu.
Když si tento názor budou stále nechávat "vtloukat" do hlavy, budou tady obě ty podvodné strany navěky !!
To znamená, místo jedné, bývalé, "neomylné" vedoucí strany KSČ, budou vládnout DVĚ "neomylné" vedoucí strany, na věky věků.
OTŘESNÁ PŘEDSTAVA
30. 11. 2009 | 11:15

ant. napsal(a):

ODS spolu s ĆSSD -Paroubek a Topolánek se předvádéjí jako soupeři-zdání.Klaus všem podráží nohy a profitují kom.Zelení a ĆSL pasé, v případnč koalici nebudou mít vliv.Poslední ¨sance Topka.
30. 11. 2009 | 21:36

توبيكات napsal(a):

thank you
01. 12. 2009 | 16:39

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
06. 02. 2010 | 09:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy