Má Zeman šanci na politický comeback?

11. 01. 2010 | 11:23
Přečteno 14055 krát
Události posledních dní naznačují, že by se po letech mohl do vrcholné politiky vrátit Miloš Zeman a jeho svébytný politický styl. Dokladem toho je Zemanova ochota osobně kandidovat ve sněmovních volbách, první průzkumy veřejného mínění a také první přeběhlý poslanec od ČSSD, Kostov.

Šance Zemana na úspěšný politický comeback jsou zatím otevřené. V rukou má několik silných karet. Jeho ambiciózní strategie však má i několik povážlivých trhlin, které mohou jeho cestu zpět velmi rychle zhatit. Tentokrát již nadobro.

Začněme však u jeho potenciálu. Miloš Zeman profituje z toho, že jeho návrhy řešení často vyčnívají a programově stojí mezi ČSSD, ODS, ale i KSČM. Občas ze slibů těchto subjektů těží, vždy však dostávají nátěr a zejména rétorickou zkratku ve stylu Zemanových úvah. Ve své nabídce priorit, toho mála, co dosud představil, navazuje na dobu svého premiérství. V minulosti i nyní kombinuje pragmatickou reálpolitiku, sociální akcent, podporu ekonomické politiky a podnikání, ale vypomáhá si i občasným protestním tónem ve stylu českých komunistů. V době vedení vlády to byla privatizace českých bank, „drobničky“ sociální politiky, ale politika ekonomického třesku. Nyní k tomu přidává boj s krizí a státním dluhem. Ve všem však využívá přístupy všech tří zmíněných politických konkurentů.

Jeho popularitu posiluje i schopnost odejít z aktivní politiky a také odmlka, díky níž si česká společnost odpočala od jeho slovníku, občasné tvrdošíjné politické praxe a plodů opoziční smlouvy. Velký zájem mu přinese i plánovaný duel na Ústecku, kdy se střetne se svým trvalým politickým soupeřem, Jiřím Paroubkem, se kterým vede politický boj již od dob obnovení ČSSD. To Zemanovi zcela jistě zajistí bohatou mediální pozornost, včetně zájmu veřejnosti, která má ráda střety výrazných osobností.

Slabinou jeho dosavadní taktiky vedené z Vysočiny je přehnané pohlcení logikou msty. Jeho kroky příliš často vykazují znaky touhy pokořit soupeře, než aby vlastní politice dodaly hlubší smysl a vizi. Je otázkou, kolik voličů bude chtít hrát roli statistů, kteří mají být jen beranidlem revanše, bez ohledu na jejich vlastní potřeby. Důvěru nedodává ani dosud velmi neurčitý program. Ten je nahrazován souborem prázdných floskulí, jež nabízejí od každého něco, avšak bez záruky. Zneklidňuje i personální zázemí lídra Strany práv občanů. Zeman nikdy příliš nevynikal personálním citem, ostatně sám na něj několikrát doplatil. I teď zatím víme jen o „politickém obchodníkovi“ Šloufovi a členech jeho bývalé vlády, které často spojuje spíše zasněné vzpomínání a obhajoba minulého, než koncepční politika současnosti a budoucna. Snad největší nástrahou na cestě do Sněmovny je Zemanovi jeho náchylnost k atakům a obhroublosti vůči svému okolí, zejména k novinářstvu. Tu už dnes využívá příliš mnoho stávajících politiků a Zemanovi může velmi rychle vzít étos politika, který má svoji úroveň, dokázal se poučit a nabídnout odlišnou vizi.

Zkrátka největším rizikem Zemana je opět on sám, ale i to, že jeho úspěch vyrůstá z originálního volebního guláše od každého něco. Silným spojencem mu je i vysoká míra neatraktivity panů Paroubka a Topolánka, doplněná únavou ze salónního protestu komunistů, kteří více žijí parlamentními funkcemi, než vlastními smysluplnými a realizovatelnými recepty. Nesmí však v dalších týdnech ukázat, že je stejný, a to pro něho nebude snadné.

Text publikován v deníku E15Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pravda napsal(a):

Slušnému človeku nezbývá než volit ČSSD
11. 01. 2010 | 11:39

Béda napsal(a):

Sice pravicová média dělají co můžou aby rozštěpily ČSSD a levici obecně, ale pochybuji o ceme backu Míli Zeman. Milda dal ČSSD při odchodu svůj Alnerovský polibek. Není se tedy co divit, že se mu vnitřní oponenti odměnili tím, že jej nepodpořili při volbě prezidenta.

Ukřivděný jezevec načas zalezl "objímat stromy, přičemž dále spřádal se svými nejbližšími (Šlouf, Kavan, Škromach, Grégr...) temné zákulisní pikle při ovlivňování politického dění.

Teď se snaží z ČSSD přetahovat přeběhlíky a přetáhnout jí voliče.

Já osobně se domnívám, že lidé již mají dost sebestředného, inteligentního veleburana, doprovázeného suitou temných postav minulosti.
11. 01. 2010 | 11:47

Jiří Machek napsal(a):

Pane Kubáčku,
Zeman má určitě šanci uspět.Zvláště vzhledem k tomu
rašeliništi a močálu, ve kterém se politická potyčka odehrává.
11. 01. 2010 | 11:48

Tužka napsal(a):

Tužka neodala,pane Kubáčku,a na tuto politickou "vějičku,vlaječku,udičku,testovací bublinku..."."se nachytá".Napíšu to,co jsem už jednou na jakémsi blogu před pár dny napsala.Omlouvám se,Vám,pokud jste to četl,i dalším účastníkům.Tak píšu,ať si z politiků kdo chce co chce říká a hýká,já budu volit některou z nových stran.Ty"profláknuté tváře z parlamentu"by měly jít "od válu".PATLAJÍ POŘÁD NĚCO ZCELA NECHUTNÉHO.Budu volit takovou stranu,kde bude hodně nových mladých lidí.Nastupují do nejvýkonnější fáze svého života,tak ať si volí cestu tam,kam chtějí jít.Kam dojdou,bude jejich cíl,tam budou za pět,deset,dvacet let žít.Hůř,než to dělali doposud "tihle parlamentní tajtrlíci",to dělat nebudou,mohlo by se to pohnout kupředu,než si je "ochočí prospěchářské a korupční chobotnice".A když se neosvědčí,..,tak budou nové volby.Já hlásám teorii nových cest.Já svým volebním lístkem"podtrhnu můstek"starým tvářím,"ať skončí v propadlišti dějin.Přemýšlejte další,nebylo by na čase,aby to bylo jinak.Dodám na upřesněnou,nebude to žádná stana,která má na své"falanze" černou,červenou,bílou a další klikyháky.Tužka,jako politická"agitka"
11. 01. 2010 | 12:04

ver napsal(a):

Slušnému člověku nezbývá než nevolit ČSSD
11. 01. 2010 | 12:13

Ládik napsal(a):

Šanci má každý, kdo slíbí koláče bez práce. Levice.
11. 01. 2010 | 12:26

juvel napsal(a):

Slušnému člověku nezbývá než volit ČSSD.
11. 01. 2010 | 12:36

Jirka H. napsal(a):

Jasně, volit ČSSD, která pak bude vládnout s podporou komunistů - prostě není nad slušnost...
11. 01. 2010 | 12:41

Jirka H. napsal(a):

Vážení běžte s tou "slušností - neslušností" k šípku. Prostě ať každý zvolí tu partaj, od které očekává, že bude nejvíce zastupovat jeho zájmy. Antoušci jsou to všichni - viz průšvihy, které za sebou táhnou všechny "staré" partaje. Je otázka jestli ty nové se po čase nezačnou chovat podobně - podle mne ano...
11. 01. 2010 | 12:57

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden text obshaující vulgárně zkomolené jméno. Takové texty jsou v rozporu se zdejšími pravidly, která jsou shrnuta v Kodexu diskutujících http://blog.aktualne.centru...
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
11. 01. 2010 | 13:21

Petr Volný napsal(a):

Jediné, čím strana zatím zaujala je Zeman. To bude pro ve volbách problém, protože na ostatních kandidátkách nebude mít dostatečně zajímavé osobnosti a očekával bych, že tak jediným krajem kde bude mít SPO zaznamenatelný výsledek bude právě ten, ve kterém se odehraje souboj Zemana s Paroubkem, což bude jistě i mediálně velmi zajímavé ;)
11. 01. 2010 | 13:26

Vico napsal(a):

S autorem souhlasím zejména v tom, že Zemana vede v prvé řadě touha po pomstě. To je hlavní palivo jeho obnovené politické aktivity.

Ten, kdo hledá nové hráče na naší politické scéně, kteří by nahradili staré pardály, nemůže udělat nic horšího, než dát hlas těm, kteří jsou z kategorie politických druhohorních ještěrů.

Na Jurský park se rád v kině podívám, ale v reálu o oživlé thyranosaury nestojím.

Kdybych měl k článku autora ještě něco přidat, tak jen to, že Zemanovy šance by se podstatně zvýšily, pokud by ulovil nějakého velkého sólokapra. To se podařilo Kalouskovi. Tím nemyslím jen pana knížete, ale i další osobnosti od Lidovců.Rozhodně to nebyly nějaké kusovky. To se o poslanci Kostovovi opravdu říci nedá. Tento pán si prostě spočítal, že na nevolitelném místě mu už v ČSSD pšenka nepokvete a tak ideologicky "prozřel" a přestoupil k Zemanovi.Klasická kusovka typu Melčáka, Wolfa atd. Jo, Škromach, to by bylo jiné kafe!

Pravda je taková, že díky Zemanovi tu přežívala Topolánkova vláda přeběhlíků.Se Zemanem rozhodně nepřijde zákon, ale minulost. Každopádně užere levici dost procent na to, aby Topolánek mohl pokračovat v načatém díle. A vo tom to je.
11. 01. 2010 | 13:45

otokar napsal(a):

Již stařičký náčelník Dakotů pravil:
Nikdy nejeď na mrtvém koni!
11. 01. 2010 | 13:47

Nuba napsal(a):

Vico, zdravím a souhlasím s Vámi

Geniální tah, který by bývalému prognostikovi zajistil slávu a mohl by jej rehabilitovat v očích jeho bývalých fanoušků (tedy i mě) by byla eliminace toho anachronismu na naší politické scéně, a to je KSČM. Konečně by ta parta tlachalů kolem Filipa dostala kopačky.

Hodně indicií pro zdárný průběh této šarády tady je. Hlavně to křoví - pánové Šlouf, plukovník Zbytek a podobní mnohdy lidé spojení s minulým režimem. Jakási vějička, mávátko. Tito lidé by mohli posloužit pro komunistické voliče. Něco jako pan kníže pro voliče TOP.

Na druhé straně mnoho nadějí na realizaci této úvaze nedávám. Bohužel Zeman byl v personálních otázkách vždycky slabý, stačí připomenout si korunního prince Grosse. Tak jako se směšně zhlíží sám v sobě, tak mu tato nedobrá vlastnost brání registrovat ten skanzen, který jej obklopuje a jehož se stal součástí.

Takže se přikláním spíš k variantě, že to není geniálně promyšlený tah vynikajícího prognostika, kterým by se jistě zapsal do jedné z nejlepších politických partií. Obávám se, že jeho ego jde jen a pouze po krku bývalého přítele Paroubka. No a tím pádem lze očekávat také pouze nejhorší výsledek - pat.

Na něco, co bude mít pozitivní výsledek pro občany si zřejmě tedy ještě počkáme. Tahle parta politických zatuchlíků nic kloudného již nepředvede. Na překročení vlastního stínu nemá žádný z nich formát. Jejich čas dávno vyprchal.

To ovšem nemluvím pouze o SPO.
11. 01. 2010 | 14:10

Taoiseach napsal(a):

"Má Zeman šanci na politický comeback?"
Nemá. Pomohlo by mu, kdyby se k němu v ústeckém kraji přidal Foldyna. Ale i tak dostane výprask, což je přesně to, co potřebuje. Škoda, že už osm let nešel do žádných přímých voleb Klaus...
11. 01. 2010 | 14:12

Vico napsal(a):

Nubo, zdravím. Rád vás tu vidím/i v případě nesouhlasu se mnou/.:)
11. 01. 2010 | 14:38

S.Š. napsal(a):

Šlouf, Zbytek (doporučuji velmi nedávný rozhovor na aktualne.cz), "skvělý podnikatel" Čuba (kampak se poděl obří majetek JZD AK Slušovice ?), chybí už jen další účastník zabijačkových srazů Josef Leon Bartončík, bože, to je panoptikum ... :-)
P.S.: Soutěžit samozřejmě nebudou s Paroubkem, ale s Filipem, to už tady ale někdo zmínil.
11. 01. 2010 | 14:49

Pípa napsal(a):

Zombies se vrací. Klasický horor.
11. 01. 2010 | 14:58

fudoshin napsal(a):

miloš zeman je elitář, který se snaží dělat populistickou politiku a nestrpí kolem sebe nikoho, kdo mu nepodlézá...i kdyby ho lidé zvolili a i dostal šanci, pravděpodobně by se utopil ve vlastní špíně a neschopnosti spolupráce.jedině by snad upachtil nějakou opoziční smlouvu a seděl někde v závětří.jinak nesouhlasím s tím,že uměl odejít z politiky.on to právě jenom deklaroval, ale jeho nabubřelé ego a pocit výjimečnosti, mu nedovolovaly se zdržet komentářů a ovlivňování politiky.zejména podpásovkami proti čssd.pro mě je miloš zeman nedůvěryhodný člověk, pro něhož účel světí prostředky, který je schopen házet přes palubu i schopné politiky s podporou jenom proto, že pro něj představují politickou konkurenci...o jeho netaktním arogantním vystupování ani nemluvě.
11. 01. 2010 | 16:48

Pepa Řepa napsal(a):

Nechcete někdo udělat českou verzi?
https://www.youtube.com/watc...

Come back, baby, don't you leave me
Baby, baby, please don't go
Oh, won't you give me a second chance
Baby, I love you so (all right)
Oh Oh Oh, yeah

Come back
I said baby, come back
I said baby, come back
Oh won't you please come back
Oh won't you please come back
11. 01. 2010 | 17:58

Pepa Řepa napsal(a):

Mládek by se přidal

Ej, Mïlošu, Milošu,
póčaj mi fujárku,
zapískám pěsničku,
pro svojú frajárku.
11. 01. 2010 | 18:02

Tupelo napsal(a):

Vico, zdravim, nedavno jsem videl Zemana v OVM a musi rict ze nebylo spatne (Kalusek tam tvrdil, ze kdyby vedel ze prijde tak velka krize (hehe) tak snizi dane jeste vic - neco mi rika, ze pokud se tento clovek znovu dostane do funkce ministra financi, ze bude chtit prekonat svuj vlastni lonsky rekord deficitu - zvlast pokud by mohl sestavit svou mensinovou vladu za podpory komunistu :)). I kdyz sila jeho bonmotu vyprchala. Ovsem kdyz se podivam na tvory, kterymi je tento saurus obklopen (sem tam i nejaky namodraly pterodaktyl ;)) a zaroven jeho pravdepodobne hlavni motiv (touha po trofeji soucasneho sefa CSSD je patrna), jeho volba neni mou volbou ;). Zemanuv cas uz je pryc (podobne jako by mel byt pryc cas podobnych jeste zijicich fosilii (jedna z nich je na hrade)), udelal urcite dobre i spatne kroky. Pro me je asi nejvetsi plus, ze zvladl dat jakz takz do poradku zemi po prvnim vladnuti ods (snad se to povede i soucasne cssd po druhem vladnuti ods), ale to uz je ted daleko.
11. 01. 2010 | 18:10

Tužka napsal(a):

Tužka pro pana Kubáčka.Znovu se musím omluvit,já jsem ten svůj"politickej canc" skutečně napsala na Vašem minulém blogu,jen v kratší variantě.Tajně jsem doufala,že to bylo někde jinde.Vemte to,prosím,z těchto úhlů pohledů.Budou volby,takže politické "agitky" na nás budou "čučet"z každého kandelábru.A nebo,podle citátu z Chrámu moudrosti v Indii,..,Jednou?,je jako nikdy.Dvakrát?,je jako jednou.Třikrát?,je jako mnohokrát./Jen malý dodatek,to"moudro",ale bylo k otázkám sexu./Odvážně to zařadím i do politiky.Tužka dnes s omluvou.
11. 01. 2010 | 18:15

Aupitvor napsal(a):

Šanci Zeman má, neboť v Česku je stále dost hlupáků a členů zločinecké organizace KSČ, jejímž členem Zeman také byl, kteří ho budou volit.
11. 01. 2010 | 18:16

Tupelo napsal(a):

Vico, :))) (17:24:47), mozna proto ty snahy zvysit dane na alkohol ;)
11. 01. 2010 | 18:20

grőssling napsal(a):

Zeman přivodil jásot rozhádané pravice. Konečně někdo, kdo to natře Paroubkovi. A česká média rozjařená novou nadějí řádně zatápějí pod kotlem fandovství, tentokrát podle pravidla nepřítel našich nepřátel je náš spojenec.

Myslím, že Zeman spíš levici i ČSSD pomůže k ještě výraznějšímu vítězství v nadcházejících parlamentních volbách.
Volit jej totiž budou lidé, kteří by k volbám nejspíš vůbec nešli. KSČM neukousne ani drobet sousta, ČSSD pár tisícovek hlasů. Sám se ale nemá šanci do Parlamentu dostat a tak z jeho propadlých hlasů bude nejvíce profitovat přerozdělením a zpět vrácením vítěz voleb.
Tak přejme panu Zemanovi hodně elánu, česká levice jeho hlasy vysáté z davu nerozhodnutých potřebuje.
11. 01. 2010 | 18:25

éolo napsal(a):

Zeman má spoustu špatných vlastností, avšak i některé dobré. Např.: Umí říkat lidu nepříjemné pravdy,bez servítků. Rozumí ekonomice. Má odvahu jít do předem ztraceného boje.Nekrade.Drží slovo.
K těm dědkům. Je to opravdu síla čím je schopen se obklopit a to i v minulosti. Nicméně některé dědky jsem musel vzít, chca-nechca, na milost. Např . atomového dědka Grégra. Nekradl a dokončil Temelín a to jsem tomu už moc nevěřil. Dnes by bez Temelína byl ČEZ na úrovni ČD. A ten Šumavský zločin, tam mu fandím. Zlatá slova.
11. 01. 2010 | 18:27

Jirka1 napsal(a):

Myslím,že články, věnující se šancím jednotlivých kandidátů nebo stran jsou hodně předčasné.Někteří novináři ale především politici chtějí, aby kampaň běžela téměř trvale (viz ČSSD). Vážení, do voleb je dostatek času, věnujte se svým problémům a nenechte se vyprovokovat!
11. 01. 2010 | 18:36

Stehlik napsal(a):

Kam se chce becherovka zase dostat. To už jí vyschly prameny. Důchod je malý a žízeň veliká.
11. 01. 2010 | 18:37

Jan napsal(a):

Odpudivá slina v ústních koutcích odradí každého normálního člověka, fuj Zemane!
11. 01. 2010 | 18:48

vlk napsal(a):

Když jsem s i před pár dny přečetl, že Bimbo myslí svůj návrat do politiky vážně, první co mne napadlo byl obrázek z Federálního shromáždění koncem roku 1992 po neúspěšném hlasování o zániku federace. Vidím šťastně s e usmívajícího Miloše Zemana. Tehdy ještě nebyl sociální demokrat. Aspoň myslím. Ono to ani není důležité. Tehdy s e Zemanovi povedlo zabránit kladnému výsledku nutného hlasování! Jen tak. Nevěděl sic e co dál, ale zhatil svému politickému rivalovi Klausovi jeho plán. Sám neměl naprosto žádný. Ale pusu měl jak měsíc. Nevím, co si v té chvíli užíval? Bezmocnost soupeře. Překažené dílo?
STejně tak vidím Zemana teď.
Zeman zbaběle utekl z presidentské volby kd e neprošel. V podstatě stejně zbaběle odešel před volbami 2002 do politického důchodu, protože si myslel, že soc dem nemá šanci. Následně - všechny další roky už jen z Vysočiny soc dem škodil. A nyní, videntně chce prostě škodit dál. Asi nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že mu ani tak nejde o to dostat s edo sněmovny jako spíš odčerpat hlasy Paroubkovi a zabránit mu tak v parlamentním vítězství. Ten člověk je prostě, při všech svých schopnostech šíleně malý! A nejen to, on s e vyžívá v negaci. Motivem veškerého jeho konání je - pomsta.
Nechápu, kdo může uvažovat o tom, že bud e volit partaj, kd e je hlavním hybatelem Šlouf. Ten šloouf , který zařizoval v řadách soc dem Klausovo znovuzvolení..
Paroubek je dost d ěsný výběr. Rath nepřijatelný výběr. Ale Zeman a jeho spoelk? No pokud bude dost duševních oufalců, má šanci. Příště už lze klidně volit po Zemanovi Adolfa. Ono by ostatně bylo moc dobře, kdyby Bimbo dostal ve volbách na budku.. Protože také Klaus zvažuje prý come back. Už jich opravdu bylo více než dost Vraťete so do hrobu!
11. 01. 2010 | 18:57

vidlemístoklíčů napsal(a):

Milá Tužko, jen to piš pořád dokola. Snad už konečně voli)či) pochopí, že mezi opakovaně volenými stranami není sebemenší rozdíl. Naprosto nechápu, jak to někdo může "nevidět". Bylo snad něco jinak za vlády modráků či ornžád stran korupce, tunelů, rozkrádaček, arogance a nefungující a vyvolené neodsuzující justice? Tak proč je pořád někdo volí? Tužko, stopro souhlas. Jedině nové (a to i nerecyklované) strany dávají nějakou šanci.
11. 01. 2010 | 19:16

éolo napsal(a):

Mnozí z nás si uvědomujeme, že Zeman je jedna z mála šancí jak zamezit politickému patu po volbách. Pravice se snadno dělí do různých seskupení ,neb je jí to dáno samou podstatou bytostného individualizmu.Levice je stádní a tak snadno získává jednotný postoj. Díky Bohu za Zemana, který na rozdíl od nás "chytráků" ,kteří všechno víme a je nám vše jasné ví, že bez levicových hlasů nelze vládnout. To, co nás popuzuje jsou ti Šloufové, Zbytkové a Kavani. Nelze však pominout, že tyto symboly minulosti mají své velmi početné voliče , kteří nám pravičákům tolik chybí. My si myslíme, že voliči přijdou sami, že stačí když máme "názory". Pánové nestačí, volby jsou velká hra a vyhrajou ,ne ti ,kteří mají správné názory, ale ti kteří mají své, byť blbé, voliče! Minimálně v tom, je Zeman profesionál.
11. 01. 2010 | 19:33

Lila napsal(a):

Tužko,

kterou politickou stranu mladých lidí jste měla na mysli?
11. 01. 2010 | 19:44

Jean Paul napsal(a):

Slušnému člověku nezbývá než volit ČSSD
11. 01. 2010 | 20:11

pepa napsal(a):

Kde jsou jeho sliby,že s politikou končí.Slušní lidé nebudou volit Melčáka.Šloufa a pomstychtivého Zemana.Objímat stromy by mu slušelo líp.
11. 01. 2010 | 20:22

Tužka napsal(a):

Tužka pro Lila.Zatím váhám,opravdu začínám číst kde co o nových politických stranách.Co se týká politických voleb,bývám"jak tajemný hrad v Karpatech".Vím,že je ale dobré "zvednout hledí" a odpovědět zpříma a za svou volbu se nestydět.Možná se rozhodnu,až se rozhodnu,a velkým písmem na některém blogu pošlu do "éteru" svou volbu.Hrome,to jsem toho zas napsala.Halt Tužka.
11. 01. 2010 | 20:22

nick y napsal(a):

Zato já bych myslím už věděl,totiž mé založení je starat se sám o sebe a taky pokud možno sám o sobě rozhodovat.Jsou strany,které mají v programu zavádění přímé demokracie,což mi vyhovuje. Jen mne trápí ta možnost zahození vlastního hlasu v případě mnou vybrané strany,která neuspěje. Ale ono vlastně proč zmařený hlas,když opravdu nejhorší je nejít k volbám vůbec nebo dokonce volit ty "saury"?
11. 01. 2010 | 20:54

Karel-5 napsal(a):

Dnes jsem řešil problematiku exekutorských příkazů na jednoho svého zaměstnance a došel jsem k názoru, že tento stát rezignoval na ochranu svých prostých občanů. Raději chrání Pitry, Krejčíře, Kindly. Já budu naopak raději podporovat Zemany, Zbytky, Šloufy než Bémy s Janoušky a Opencard,, Pospišily s Jurečky, Topolánky s Dalíky, Langry s Mrázky,Řebíčky a předražené dálnice, právníky Bendy,Kalousky a Hávy, Tunel dědky a Apiány/Škoda Power-akcie beze jména/, Paroubky, Sobotky, a další zloděje, kteří okrádají každého z nás. Jestli něco potřebujeme, tak je to hájení a posílení práv občanů. A to Zeman v programu má. S kým to bude dělat, je mi v dané chvíli jedno/větší grázlové v parlamentu snad již nemůžou být, než tam jsou/, mne bude zajímat výsledek. Pokud budou mít lidé zaručeny aspoň základní práva, nebude prostor pro Dělnickou stranu, KSČ a další póvl.
11. 01. 2010 | 21:00

Ládik napsal(a):

Když rusové vytahují na světlo boží mamutí kly a číňani z nich dělají afrodisiaka, proč by zeman nemohl mít své evangelium?
11. 01. 2010 | 21:07

Lex napsal(a):

Pro začátek bych se chtěl pana autora nenápadně zeptat - nemyslíte, že ten poslanec se nejmenuje "Kostov", ale ing. Kosta Dimitrov? A pokud si myslíte, že ne, tedy já ano http://www.psp.cz/sqw/snem....

Vico - Vy, diskusní bard, jste naletěl?
11. 01. 2010 | 22:00

éolo napsal(a):

Souhlasím s Karlem, že tento stát resignoval na ochranu svých občanů a vydal je napospas zločincům a zlodějům.Je doopravny odporné, že obhájci elementárních práv nejsou demokratické politické strany, což je to nezajímá ?Nepatřím sice k levicovým voličům, nicméně Zemanovi satisfakci přeji z celého srdce.Usmívám se,když příznivci ČSSD se Zemanovi vysmívají, že je starý ,avšak nechť si s hrůzou připomenou Váňu ve Velké pardubické, který byl také vysmíván pro stáří. Zvítězil a ještě na outsiderovi! Věřím ,že Paroubka smích přejde. A´t byl Zeman jakýkoli, hleděl vždy na zájem státu a držel slovo. To se o Paroubkovi říci nedá.
11. 01. 2010 | 22:06

Al Jouda napsal(a):

Parlament potřebuje omladit a tak si myslím, že Miloš Zeman již nemá šanci uspět.
11. 01. 2010 | 22:13

Germanicus napsal(a):

Pepa Řepa:
Geniální... Už vidím jak z autobusu Zemák duní "Baby come back..." Určitě si dej na tenhle nápad copyright, Šlouf ho určitě využije - "Baby come back"
11. 01. 2010 | 22:14

Lex napsal(a):

Autor píše - "Zkrátka největším rizikem Zemana je opět on sám..."
A já se ptám autora -"A co tahle zem? Není Zeman a jeho quasistrana, strana orajtovaných a profláknutých ksichtů (v čemž je naproto totožná - byť asi méně nebezpečná - s Kalouskovou TOP 09), ksichtů zákulisních tahů a klientelismu, rizikem pro samotnou tuto zem? Ať už vstoupí-li do parlamentu, anebo jenom tím, že levici sebere volební hlasy?
Mi je úplně jedno, co ona mátoha z Vysočiny chce - souhlasím s Vámi, že především dokonat pomstu - a je mu jedno, na koho by dopadla všechna ta bída a neštovice s tím spojená. A to, prosím, jsem byl kdysi Zemanovi nakloněn. Dokud jsem, tak zhruba v roce 2004, neprohlédl. I díky jeho oběma knihám. Měl by si je sám znovu přečíst. Historie se může vracet, poprvé jako komedie a podruhé však jako fraška. Prvním návratem historie u Zemana byl jeho pokus o "hradní trůn". Nyní je na řadě návrat druhý....
Bojím se jak "herců" toho divadla, tak směšných figur v hledišti, jejich voličů.
11. 01. 2010 | 22:31

WorldWidePimpaku napsal(a):

Otázku lze položit jinak: má Miloš Zeman šanci vyšachovat v květnu Jiřího Paroubka ze Strakovky?
Pokud si úkol stanovil takto, jeho sázkový kurs nevypadá zle.
11. 01. 2010 | 22:38

Karel-5 napsal(a):

Zeman má jednoduchý program, který kdyby pouze z části realizoval, tak na tom poctiví lidé získají, pár řádek, stačí v minutě přečíst Nehovořím pouze o zaměstnancích, podnikám.
Mladí se na špic nedostanou, standardní strany mají zabetonovaný klientský systém postupu, kterým nikdo neprojde a nic na něm nezmění, neb gaunerům to tak vyhovuje. Mladý nic nepředvedl a nemá nárok, aby měl nárok, musí se nejdříve namočit, Hlava 22.
Zeman na to má inteligencí, víme v politice o někom gramotnějším –Topolánek, Paroubek, Kalousek, kníže ? Ta suita okolo je strašidelná, ale je to jinde lepší ? Třeba budou muset ti ostatní se sebou také něco udělat. Kruh je potřeba někde přetnout.
11. 01. 2010 | 23:03

tak napsal(a):

Především Miloš Zeman není spjatý s korupcí,organizovaným zločinem,stranickými nevěstinci,požárem národní památky,a podobnými praktikami jeho rivala.A na rozdíl od něj není prostě blbej.
11. 01. 2010 | 23:31

jj napsal(a):

Nemyslím, že Zemana řídí touha po pomstě. Myslím, že se tím zkrátka baví.
Domnívám se, že má šanci získat 5% (možná 3%) voličů, bez ohledu na svůj neexistující program a soubor dědků. Ostatní strany nejsou o mnoho lepší.
11. 01. 2010 | 23:32

Vilém napsal(a):

Návrat Miloše Zemana do parlamentu by byl návratem k programové a seriózní politice po mnohaletém nepříčetném řádění bezzásadových kariéristů. Osobně sice vidím v programu několik sporných bodů, ale jde o realistický popis situace našeho státu i s uvedením nepopulárních kroků, což je neporovnatelně lepší než orgie průhledného podkuřování ze strany ČSSD nebo ODS. Voliči těchto stran se nepochybně po volbách dočkají obvyklého šoku po srovnání slibů s vládním programem, ale do příštích voleb opět všechno zapomenou pod dojmem demagogických kampaní těchto stran.

SPO má velkou šanci se do parlamentu dostat, po excelentním startu se už v příštích průzkumech může přehoupnout přes uzavírací klauzuli, a pak nerozhodní ztratí obavy z propadnutí hlasu, což způsobí další nárůst preferencí. Celkový potenciál SPO odhaduji na 8-10%.

Současně nelze pominout, že SPO je zatím stranou jednoho muže, a Zeman vinou svého věku může působit v politice už jen několik let. Do té doby musí z SPO vybudovat levicovou stranu sociálně demokratického typu, která vytlačí rozkládající se degenerovanou ČSSD mimo parlament, jinak SPO zanikne.
11. 01. 2010 | 23:48

jams napsal(a):

Ten Zemanův poslanec se nejmenuje Kostov, ale Dimitrov. Kosta Dimitrov. http://www.psp.cz/sqw/detai...

Omyl ve jméně nemá podle mě vliv na sdělení článku, jen bychom měli vědět, kdo je kdo a dát si na něj pozor. (I když nejsem volič levice a mnoho zdejších čtenářů asi také ne.)
12. 01. 2010 | 01:10

jams napsal(a):

Teprve teď jsem našel Lexův příspěvek. To mám z toho, že jsem prohledával stránku (CTRL+F) na slovo Kostov, a ne na Dimitrov. Tak se omlouvám za křížek po funuse...
12. 01. 2010 | 01:12

Vit napsal(a):

Program bez zaruky? O cem to tady autor clanku placa? Jeste nikdy jsem nevidel, ze by strany plnily svuj program co si stanovily pred volbami....
12. 01. 2010 | 02:19

jack napsal(a):

Cokoli a kdokoli, kdo muze nejakym zpusobem zasahnout do velkeho a zkorumpovaneho dobrodruzstvi, kteremu se tady odvazne rika politika, je u mne vitan. Horsi to byt nemuze
12. 01. 2010 | 07:00

Carpatia napsal(a):

V. Klaus by do normálních voleb nikdy nemohl jít, neuspěl by! V únoru 2008 jen podvodem a
vyhrožováním Langra byl opět dosazen na Hrad.
Klaus se mu pak (i Topolovi) pomstil - oznámil mu, že si ho (Langra) "aže ze SMS"!
Tak svět odplácí! Íčko prý tehdy usedavě
plakal! U nás se říká - a moc nenačůral,
volen eufemismus!
Loni se Mr. Langer pokoušel zrušit DS, dnes,
místo aby s šetřilo penězi, budou se vynakládat prostředky na takové vaginoviny?
Na likvidaci komunistů nehsou pebníze, je
to přece demokratická a parlamentní stra-
na, i když pátá kolona, řízená odněku
z Hradu nebo z kosmu! Velmi mnoho soudruhů
Čechů podporuje komunisty a jejich odnož
ODS, vidět na IT!
A ke všemu dnes justice omezila přístup
zaměstnanců na web prezidenta (koho, čeho,
čí?). Pročpak asi? Že by byly nepříjemné
dotazy? To censura nepřipouští! Tak je to!
12. 01. 2010 | 07:05

Grepp napsal(a):

Má Zeman šanci na politický comeback?
Podle mě samozřejmě nemá. Pokud budou voliči jenom trochu příčetní a podívají se na lidi, kteří se okolo Zemana nyní točí, potom nevěřím, že má tato strana, kterou podporují ti nejradikánější rudoarmějci nějakou šanci.
12. 01. 2010 | 08:16

Vico napsal(a):

Lex : Inu naletěl. Sice bych se mohl vykroutit tvrzením, že Kostov je jeho konspirační přezdívka, ale takový trouba ten poslanec asi nebude./Ing. Kosta Dimitrov zvaný Kostov/. :)
12. 01. 2010 | 08:36

george napsal(a):

Grepp to : Jestli budou tentokrát voliči příčetní, měli by být velmi opatrní svůj hlas dávat takovým figurkám, co stále jen slibují světlé zítřky na úkor dluhů, tedy budoucnosti těch, co jsou dnes mladí. Takže se podívejme na Sobotku, Ratha, Škromacha, Zaorálka a dalších, cože to nám opět slibují a nic zatím nedokázali, kromě hádek s politickými oponenty. Zeman má samozřejmě šanci, což je vidět na poplašném křiku hejna socialistů. Taková Bobo s Wolfovou je zanechává v klidu, proč asi?
12. 01. 2010 | 08:38

Matrix napsal(a):

Navrch silácké kecy a pod povrchem stáhnutá řiť

http://zpravy.idnes.cz/nerv...
12. 01. 2010 | 08:45

Jiří Machek napsal(a):

Jest-li jsem dobře počítal v této diskuzi, tak je to přibližně
Z ANO : Z NE = 7 : 19
12. 01. 2010 | 09:09

Gregor napsal(a):

Ing.Miloš Zeman je jistě inteligentní, znalý v ekonomice a prokázal, že umí řídit stát. Nicméně od prezidenské volby je veden jen pomstychtivostí a svým egem (osobní mstou). On totiž dobře ví, že žádnou díru neudělá. Nicméně pomsta je sladká. Bohužel si bere jako rukojmí nás občany, kteří budeme muset snášet další 4 roky vládu ODS a TOP 09. Otázka Melčáka, Pohanky, Kosty je přes Šloufa jeho práce.
Na závěr lze říci, že poslední dobou již nedrží slovo, stále mění názory o svém působení v politice.
Paroubek ho neměl provokovat, ale jediný kdo může zastavit pravici je ČSSD.
12. 01. 2010 | 09:23

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Miloše Zemana.Pane,určitě tento blog čtete,jak Vás znám,tak s hlavou mírně k jednomu rameni se bavíte,božná,že se chechtáte,až se židle pod Vámi otřásá,a že se otřásá,podle těchto příspěvků.Jen Vám připomenu příběh jednodo německého kancléře,jistě ho/ten příběh znáte/,byl zvolen převahou jednoho hlasu a přiznal se,že u voleb volil sám sebe.Koho budete volit,a koho preferovat Vy?Tužka politicky zvědavá.
12. 01. 2010 | 09:43

ld napsal(a):

Na základě příspěvků versatilky jsem rád, že schizofrenie není nakažlivá.
12. 01. 2010 | 10:49

Pete napsal(a):

Pan Zeman ovlivňoval politickou a tím i hospodářskou situaci této země více než se na první pohled zdá. Bohužel spíše z té horší stránky. Na negativech, které jsou připisovány Klausovi má Miloš Zeman svůj neoddiskutovatelný podíl. Devastace národního hospodářství byla Klausovi umožněna právě Zemanově opoziční smlouvě. Tato smlouva dávala samolibému Zemanovi pocit účasti na vládě. Tento sladký pocit zažíval Zeman podruhé, když se mu podařilo aktivizovat svoji pátou kolonu v podobě Melčáka a Pohanky k přeběhnutí do vládní koalice a tím dát vzniknout katastrofálnímu seskupení pod názvem vláda Mirka Topolánka. Tímto ovšem spotřebovat veškerou svoji munici určenou pro revanš vůči ČSSD, která si dovolila nepodržet miloše Zemana v prezidentských volbách a tím jeho ego dostalo zásah, který se nezapomíná a je nutno jednat. Rána nebude zhojena, dokud neuvidí ČSSD na kolenou. A nebo jak říkal soudruh Husák, když čert nemůže uškodit, tak alespoň zasmrdí. Zemanovi nějaká práva občanů mohou být klidně ukradená a nikdy mu o ně ani nešlo. Pokud by tomu tak bylo, choval by se v minulosti úplně jinak. Jeho jednání je vedeno pomstou a protože jeho příznivci ztrácejí sílu, je čas, aby v posledním záchvěvu sil vlastních vyrazil do bije proti ČSSD. Jemu skutečně nejde o volební výsledek, jemu jde jenom a pouze o to citelně poškodit ČSSD. K tomu ovšem potřebuje získat voliče právě z této strany a já jsem přesvědčen, že i když ODS tvrdí, že tito voliči jsou méně vzdělaní, že nejsou úplně padlí na hlavu.
12. 01. 2010 | 11:07

NVS napsal(a):

Jen blázen by mohl volit stranu pana Zemana. Pánové Šlouf, Čuba, Grégr a podobní z této garnitury jsou opravdu spása tohoto státu.
12. 01. 2010 | 11:51

buldatra napsal(a):

Stále jsem měl neodbytný pocit, již několik volebních období, že v tom zpropadeném provařeném panoptiku někdo chybí.
Zkrátka, jako by ta hrůzná sestava tak nějak nebyla úplná. Něco, jako když se odloupne kus mozaiky na barokní toaletě a restaurátor tam mázne kus sádry a furt to není ono.

No a jak zmrtvýchvstal nemrtvý politik z Vysočiny, dnes svěží a odpočatý dědula, mozaika má šanci, že zas bude o něco úplnější. Národe, máme jistou šanci, když to dobře půjde a leadera neopustí nashromážděná dřevěná energie, že po volbách dostaví se jakási změna. To bude mazec.
Ostatně, kosmetika dnes dokáže zázraky.
12. 01. 2010 | 12:08

maxíík_ napsal(a):

Dobrý den,
taky bych rád přihodil pár řádků. Každopádně bych nezatracoval pány Zemany a Čuby. Krom Zemana i Čuba už ukázal, že to v každém systému umí viz. výstavní "zlatý regál" - Slušovice a okolí,kde se jezdili dívat z daleka na neuvěřitelný zázrak všichni:-)Pochopitelně kritériem tohoto úspěchu byla - práce,práce,práce poctivá:-)A že je p.Čuba pořád mimořádně inteligentní se ve Slušovicích vědělo a ví dodnes:-)Každopádně se po roce 89 hovořilo o "temných nitkách ve Slušovicích", kterých je třeba se zbavit apod. z úst jednoho nejmenovaného politika,který krom divadelních her a plácání číspíše filozofování o "demokracii" nám nic pořádného nepřinesl:-)A tak jsme všechno, co fungovalo a bylo ku prospěchu museli i dík nejmenovaným těmto velmi "intgeligentním" pánům a později čestným profesorům museli zničit, zbořit, abychom se mohli řádně od úplného dna odrazit- rétorika tehdejšího předsedy vlády a vševěda ekonoma:-) Dnešní političtí souputníci napříc politickým spektrem nejsou vůbec lepší, ale jedno mají rádi všichni - moc, peníze, a být viděn za každou cenu. Občané a jejich elementární práva, nedostatky, potřeby apod..tak to je zajímá jenom v termínu před volbami:-) Dále se raději nerozepisovat:-) Každopádně Zeman a spol. mají šanci,ale musí přesvědčit ostatní, že chtějí udělat maximum, a to né pro sebe (svou sebestřednost viz. Zeman s motivací po satisfakci), ale pro stát - a ten tvoří občané, a to proto, že pokud se tam dostanou, tak budou za to mimo jiné i placeni:-)Což si tuto "maličkost" mnozí současní souputníci političtí jaksi ani neuvědomují!!
12. 01. 2010 | 14:44

maxíík_ napsal(a):

Dovětek k textu - pro ty úplně padlé s prominutím na hlavu ještě překlad některých termínů uváděných- rozuměj termínům: zničit, zbořit - tzn. transformovat, zprivatizovat,vykupónovat- tzn. rozkrást, vytunelovat,převést veškerý majetek od jednoho "nepotřebného" k druhému "potřebnému":-))
12. 01. 2010 | 14:57

Breta napsal(a):

Zeman je jen Zeman, ale nezapomínal bych na jiné z "malých" stran. Taková BoBo a její suverenita měla v předešlých volbách nulové preference a přesto dostala 4,5%!
To by bylo jiný kafe!
12. 01. 2010 | 18:55

evix napsal(a):

Šanci má každý, kdo slíbí koláče bez práce. Levice.
Tohle normálně myslící člověk nemůže napsat.Na facebooku má Zemanová strana příznivce a dost mladé. Upozornili mě na to lidé, kteří pracovali několik let v zahraničí. Už 20 roků se může legálně jít pracovat do zahraničí bez toho aby se muselo prchat přes dráty, ale některým lidem to stále nedochází. Že by se v Andlii,Irsku,USA a dalších zemích nemuselo pracovat. Proč tam má člověk v dělnických pozicích týdenní plat a pokud mu není v pátek zaplaceno, nejde už do práce a zaměstnavatel má velký problém. A tady musíte makat i když vám neplatí!?
Jestli má Zeman šanci nebo né, se ukáže při volbách a doufám, že lidi dostanou rozum a nebudou volit tu lůzu co sedí v parlamentu. Parlament=mezi námi zloději jinak řečeno.
12. 01. 2010 | 19:47

Nuba napsal(a):

Breto,

tak BoBo se nám spojila do holportu s bývalou Zemanovou pobočnicí Wolfovou. Tady se mi pobavený úsměv pomalu mění již do křečovité grimasy.

Ty dvě spojuje pouze touha po korytě, protože jinak nemají společného, myslím programově, nic.

Paradoxy naší politické scény se kupí, fraška to bude náramná. Tleskat tomu však může skutečně snad (doufám)jen klaka.
12. 01. 2010 | 20:11

hutor napsal(a):

Zeman se vraci do politiky, kde je Topolanek, Paroubek, Klaus atd. a pise o tom Kubacek - jehoz charakteristiku - zcela jiste take od nej - jsem si pred chvili precetl. Jezismarja co jsem komu udelal, ze musim zit a nechat si ovlivnovat zivot od takovych lidi? Moji vasni jsou holuby z nosu a ve volnych chvilich utikam do cisticky odpadnich vod.
12. 01. 2010 | 20:12

dan napsal(a):

Já myslím, že Zeman bude těžit z nepopularity Paroubka. Spousta lidí, kteří volí ČSSD ho nemá ráda. Ale přesto volí ČSSD. Činí tak proto, že volí proti ODS. A teď najednou mají ještě jednu variantu. Zeman to moc dobře ví, a proto kandiduje zrovna proti němu. Jinak, Zeman je tragikomická připomínka, která bohužel ožívá. Ten jeho Šlouf... Přece mu nikdo normální nemůže dát hlas. Přesto jich, myslím, dostane dost. Bohužel. My potřebujeme novou zdravou krev. Zbavit se Paroubků, Topolánků, Kalousků, Klausů. A on přijde Zeman...Jo, je to tu v prdeli.
12. 01. 2010 | 20:15

Hurá napsal(a):

Volte neparlamentní strany ! Nikoliv ovšem Zemanovy komunisty !
12. 01. 2010 | 21:47

Jag napsal(a):

Ten Kubáček taky celý život nic nedělal a už je z něho mediální hvězda.
13. 01. 2010 | 07:41

Jirka napsal(a):

Vzpomínáte si kolik % měla kdysi ČSSD po revoluci???Něco kolem 3%.Nebýt Zemana,tak nevím nevím.Já bych tu jeho novou stranu tak nepodceňoval!!
13. 01. 2010 | 09:50

rebel napsal(a):

pana Paroubka určo volit nebudu, nová strana je variantou...
13. 01. 2010 | 16:57

Vladimír napsal(a):

Soudruh Zeman z politiky neodešel, ale byl odejit spolusoudruhy z ČSSD. Rozdíl mezi ním a Roko Paroubkem je v tom, že Z. byl komunistou aktivním, kdežto Paroubek byl komunisty dosazen do ČSS. Druhý rozdíl je v tom, že Zeman hulvátsky hovoří, Paroubek hulvátsky jedná. V každém případě by nás oba vedli do náruče svého ideového druha Putina. Paroubek to k němu přece jezdí tajně domlouvat.
13. 01. 2010 | 18:41

CL napsal(a):

Zeman má více než 100%šanci - při impotenci současné (ne)vládnoucí garnitury!! Tuto krizi odstartoval verdikt Ústavního soudu, po právní stránce O.K., po stránce potřeb společnosti to bylo konečné K.O.
13. 01. 2010 | 21:00

Oldřich napsal(a):

Nezatracujte pana Zemana,to je velmi chytrý člověk který se snad ze svých chyb poučil jak to naznačil ve své knize "Jak jsem se mýlil v politice".Pokud se tak nestalo, pak mu "budiž země lehká"(v politice).K tomu velmi diskutovanému problému s jeho návratem do politiky jen vzpomínka na již odepsané vrcholné politiky a jejich návraty zpět připomenu dvě jména Winstona Churchila a gen. de Gaula,kteří ač byli odepsáni se úspěšně se vrátili.
14. 01. 2010 | 21:14

Čochtan napsal(a):

Já tu už hodně dlouho píšu, že ČSSD se nejdřív musí zbavit Paroubka, aby byla i pro střední vrstvu volitelná.
Jsem zvědav, kolik procent Zeman Paroubkovi vezme, a jak se s tím ČSSD vypořádá, tedy s Paroubkem.

Pokud se ho a jeho bandy zbaví, mohlo by dojít i ke sloučení. Jen aby nevyhnal čert ďábla. (nebo je to opačně ? U socanů člověk nikdy neví.)
17. 01. 2010 | 12:23

Čochtan napsal(a):

P.S. Samozřejmě nejen Paroubka ale i jeho mafiány a kolotočáře.
17. 01. 2010 | 12:24

Ed Hardy Clothing napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
31. 01. 2010 | 07:59

Chemik napsal(a):

Jen technická poznámka - onen poslanec opustivší ČSSD se nejmenuje Kostov. Jeho jméno je Kosta Dimitrov.
02. 02. 2010 | 23:44

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
06. 02. 2010 | 08:57

r4 cards co uk napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
07. 02. 2010 | 02:28

lidadaidaihualidadaidaihua napsal(a):

05. 03. 2010 | 06:37

Chanel handbag napsal(a):

Chanel handbag
06. 04. 2010 | 03:40

Chanel bag napsal(a):

Chanel handbag
06. 04. 2010 | 03:41

Chanel bags napsal(a):

Chanel bags
07. 04. 2010 | 04:00

Chanel handbag napsal(a):

Chanel handbag
07. 04. 2010 | 04:01

WatchesRolex napsal(a):

WatchesRolex
07. 04. 2010 | 04:02

WatchesRolex napsal(a):

WatchesRolex
07. 04. 2010 | 04:03

cheap watches napsal(a):

To se podařilo Kalouskovi. Tím nemyslím jen pana knížete, ale i další osobnosti od Lidovců.Rozhodně to nebyly nějaké kusovky. To se o poslanci Kostovovi opravdu říci nedá. Tento pán si prostě spočítal, že na nevolitelném místě mu už v ČSSD pšenka nepokvete a tak ideologicky "prozřel" a přestoupil k Zemanovi.Klasická kusovka typu Melčáka, Wolfa atd.
10. 04. 2010 | 10:41

replica watches napsal(a):

Raději chrání Pitry, Krejčíře, Kindly. Já budu naopak raději podporovat Zemany, Zbytky, Šloufy než Bémy s Janoušky a Opencard,, Pospišily s Jurečky, Topolánky s Dalíky, Langry s Mrázky,Řebíčky a předražené dálnice, právníky Bendy,Kalousky a Hávy, Tunel dědky a Apiány/Škoda Power-akcie beze jména/, Paroubky, Sobotky, a další zloděje, kteří okrádají každého z nás. Jestli něco potřebujeme, tak je to hájení a posílení práv občanů.
10. 04. 2010 | 10:41

Rakeback napsal(a):

Miloš Zeman, one of the biggest names in Czech politics in the last two decades, could be making a comeback. A civic association called the ‘Friends of Miloš Zeman’ has registered at the Interior Ministry and is planning its first meeting. On Monday, the former prime minister is set to address around 500 of his supporters in Prague, where the group will announce its manifesto.
12. 04. 2010 | 10:15

Rakeback napsal(a):

“Nowadays, it is easier for them to form a civic association, and also it could - at least I think they suppose that it could - appeal to members of the public who were originally connected with the revolution. At this time the Civic Forum, a civic association, was founded here in Prague which got the Velvet Revolution started. So I think that maybe they suppose this connection could appeal to the public.”
12. 04. 2010 | 10:19

craps napsal(a):

You know, it is really difficult to say about Miloš Zeman. I think that from the moment he left politics he was still always somehow involved - albeit as a person outside of any movements or direct processes, but he had a very strong influence through his supporters and through some lobbies nevertheless. You know, about his political aspirations, in 2003 he said that he didn’t want to be a candidate for president, and then he ran for president and lost. So, I don’t believe him when he says that he doesn’t want to return to politics.
12. 04. 2010 | 10:31

replica watches napsal(a):

Nebudu zdůrazňovat, že při všem co je s islamistickým extremismem v poslední dekádě spjato musí být naše zpravodajské služby aktivní, získávat informace a prověřovat osoby migrující do naší země, včetně posuzování jejich žádosti o azyl. Nechápu však jaké motivy vedou senátora Štětinu a TOP 09 k tomu, aby tuto práci tajných služeb dekonspiroval a odsuzoval. Komu to slouží? Této zemi opravdu n
13. 04. 2010 | 03:24

replica watches napsal(a):

Nebudu zdůrazňovat, že při všem co je s islamistickým extremismem v poslední dekádě spjato musí být naše zpravodajské služby aktivní, získávat informace a prověřovat osoby migrující do naší země, včetně posuzování jejich žádosti o azyl. Nechápu však jaké motivy vedou senátora Štětinu a TOP 09 k tomu, aby tuto práci tajných služeb dekonspiroval a odsuzoval. Komu to slouží? Této zemi opravdu n
13. 04. 2010 | 03:27

aaa napsal(a):

http://www.lida-slimming-ca... Lida daidaihua online.
21. 04. 2010 | 08:42

Gucci bags napsal(a):

22. 04. 2010 | 05:25

YKwkJOLaMo napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2415>buy soma online</a> buy soma online ship texas - soma promotion code
12. 02. 2013 | 22:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy