Koalice v zákopech chystá mír, do příští války

14. 04. 2011 | 18:14
Přečteno 10056 krát
Vy, kdo nesedíte v redakcích, jste si toho asi všimnout nemohli – ale my ostatní už druhý den registrujeme, že vodopád e-mailů s nesmiřitelnými stanovisky sociální demokracie povážlivě vysychá.

Už ani opozice prostě nemá co dodat. Vládní koalice si, jako u nás obyčejně, vystačí sama. Boj s vnitřním nepřítelem, to je její úděl.

„Koalici děláme tak, abychom věděli, že to ty čtyři roky vydržíme. Ne aby se to popralo v mezidobí." Bylo den po volbách a jejich hvězda Karel Schwarzenberg asi sám tušil, že to, co říká, je zbožné přání.

Od zveřejnění „mystifikace“ poslance Škárky a dalších se situace na frontě vyvíjí jako obvykle. Po dělostřelecké palbě a útoku na bodák následoval strategický ústup do zákopů. A teď se uvidí.

Hlavní palebnou zbraň představují slova. Jejich množství a nesnesitelná lehkost v ústech politiků jsou na celém příběhu mimořádně frustrující. Přinejmenším pro ty, kdo to celé sledují zblízka a pilně – a novináři mezi ně bohužel patří.

Slovo zase nic neváží. Koaliční krize proto není napínavá detektivka, její zápletka dávno přestala dávat smysl. Rozpustila se na kabaret plný nepovedených čísel, a některá se navíc opakují.

Mafiánská republika, plivání kolem sebe, estébácké praktiky. Považuji za nepřijatelné, rozvrat. My jsme to slyšeli, jak politici mluví na veřejnosti.

A pak se ze zákopů ozve, že má koaliční projekt pokračovat s obnovenou dynamikou. I když k dohodě je pořádný kus cesty. Válka, to je vlastně romantické dobrodružství, ne?

Kde najednou jsou všechna ta chození kanály, vy jste ukradli a puče řízené zvenčí? A trestní oznámení, která jste na sebe podali?

Politika jsou pravdivé lži, víme. To je ještě normální. A usmířit se a velkodušně odpustit je dokonce šlechetné. Jenže v sezóně mystifikací, když slovo neznamená nic, nemá váhu ani žádná mírová smlouva. Mír – do příští války.

Nový „vládní projekt“ měl obnovit důvěru voličů v politické poměry. Místo toho se to popralo v mezidobí. A důvěra, pokud nějaká byla, vyčišela i z trojspolku. Ať se koalice usmíří, jak chce, atmosféra podezíravosti nezmizí. Boj o vnitro bude permanentní.

Zákopová válka na západní frontě trvala až do roku 1918, jako jedno celé volební období. Asi to budeme muset, my v týlu, taky vydržet.

* * * * *

Viz také povolební komentář:
Voliči se zlobí. Politici vypadají, že to pochopili

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

radek napsal(a):

jo hanebnou pravici a její tunely budeme snášet napořád (volby již nejsou nutné)...
14. 04. 2011 | 18:20

Ládik!!! napsal(a):

Maily levice vysychají proto, že už je čtvrtek odpoledne a zítra se jede na víkend. Pokračování v pondělí. To je celé.
14. 04. 2011 | 18:33

Sláma napsal(a):

Jisté je to, že nikomu z vládní garnitury nemůže už veřejnost věřit ani jedno slovo.
Lidé u nás jsou však schopni číst mezi řádky a porovnávat si různé informace. Mezi ně patří i to, že pokud jisté straně chybí dost poslanců ke spokojenému vládnutí (= rozkrádání), tak si je přikoupí. Něco, jako ve fotbale. Tam je ale kulturu o trochu vyšší, fotbalisté nemohou přestupovat uprostřed ligy.
Je to již pěkná řádka volebních období, počínaje Teplíkem (a Hovorkou) a konče (zatím) Kočí. Vše má společného jmenovatele - nákupčím je vždy ODS. Je to náhoda?
14. 04. 2011 | 18:48

Hugo napsal(a):

Maily levice vysychají proto, že se ÚVV bojí setrvání VV na vnitru. Nejvíc se samozřejmě bojí pan Paroubek, který by i podepřel menšinovou vládu TOP-ODS (naštěstí nemá čím).
Je pořád nejpravděpodobnější, že sponzoři koalici donutí uzavřít plichtu a ničím nehýbat. Po té hromadě znečištěného spodního prádla, kterou nám koaličníci předvedli stejně není co zaretušovávat. Většina lidí ví.
V Lidovém domě tedy věnují páteční modlitby tomu, aby za Johna nastoupil "nestranický odborník" a klíče od sejfu se octly v bezpečných rukou.
14. 04. 2011 | 18:53

Pepa 3 napsal(a):

Pane Lipolde, vy kdybyste si v kterémkoliv svém článku alespoň jednou neplivl na ČSSD a opozici, tak byste asi těžce onemocněl, že? A nejlépe je s tím přímo začít! Zkrátka typický "manipulativní" novinář aktuálně.cz. Mohl byste nám dát nějaký odkaz na ten vodopád e-mailů od ČSSD? Jistě je máte uloženy v nějaké schránce a nebo je můžete pověsit do nové schránky určené pro veřejnost!
14. 04. 2011 | 18:55

hoven napsal(a):

žadnej mír nebude, bárta vnitro nepustí, protože je to jeho podnikatelskej projekt a už do toho naivestoval miliony a ODS večkařum vnitro nenechá. pro bártu neni zajímavý pokračovat v politice bez vnitra. on bud splní pětiletku ABL, nebo zkrachuje.
14. 04. 2011 | 19:01

orinoko napsal(a):

Bojující Mladá fronta Heute prý uzavřela diskusní fóry a už je jak za socialistického mlada. Jenom s tím rozdílem, že tehdy měla na tapetě americký imperialismus. Dneska ABL podruha Bárty. Tam musí mít žurnálisti mimořádně výkonné bachory, když už na hlavě mají ten modrý čepec.
Poměry v Česku překonávají veškeré fabulace divadelních absurdit páně Havla. A nejhorší je, že se nikdo nestydí. Nějak nechápu proč v této zemi nechodí lidé úplně nazí. Aha to by nešlo. Klaus by neměl kam, strkat pero. Ačkoli při troše snahy ...
Všimněte si, jak mlčí katolický klér. Asi je rád , že mu teď nikdo nepředhazuje sex s dětmi.
Dojde k vyléčení této země? Nedojde !! Mádl a Issová už prý klipy točit nebudou. A soudruh Bernard prý přestane točit pivo.
No , budou i jiné starosti. Od kolapsu světových financí nás dělí maximálně rok a tolik holých řití , kolik bude pobíhat po české kotlině ještě nezaznamenalo žádné porno na světě.
14. 04. 2011 | 19:02

Občan napsal(a):

Pane Lipolde,

ony ty taškařice pro nás, co nesedíme v redakcích, jsou už dost nezajímavé. Je to i proto, že my, co jsme byli dospělí už ve druhé pol. 90. let, jsme tohle už párkrát zažili. Ale to není hlavní důvod. Hádání se koalice může (ale nemusí) být jen naoko.

Pro nás, co nesedíme v redakcích, jsou tu důležitější věci, o nichž bychom tak nějak předpokládali, že budete psát.
Příkladmo jich pár uvedu:
Stále rozsáhlejší přenášení nákladů "reforem" na střední a nižší vrstvy populace
Zvyšování životních nákladů
Stagnace nebo snižování mezd
Úbytek kvalifikované práce
Nevytváření nových SKUTEČNÝCH pracovních míst
Hospodaření s veřejnými prostředky
Důsledné prošetření podezřelých veřejných zakázek
Potrestání těch, kdo zavinili nehospodárné nakládání s veřejnými statky (majetek a finance)
Náklady na vzdělání našich dětí
Budeme mít vůbec nějaké důchody?
Financování zdravotnictví, jeho kvalita a dostupnost
Růst cen pohonných hmot a energií

Tohle jsou, pane Lipolde, témata, která nás, co nesedíme v redakcích, doopravdy zajímají. Nemohou nás totiž nezajímat, denně a bezprostředně se nás dotýkají. Kočkovačky "těch nahoře" jsou jen dokreslením celkového společenského úpadku.
Paradoxně - čím víc se "tamti" perou, tím míň času mají na realizaci svých zběsilých asociálních plánů (alespoň doufám). Takže jen ať v tom klidně pokračují. Jenom po nás nechtějte, aby nás to zajímalo; fakt máme úplně jiné starosti a bulváru je kolem nás i tak dost.
14. 04. 2011 | 19:05

dalimír napsal(a):

Oč byla lepší vláda jedné strany ,mohli jsme alespon v klidu pracovat ! Ale to ne některým lidem se stále něco nelíbilo ! S téhle té demogratury nekouká nic dobrého ! Dnes mají navrch jen ti největší tlampači a budižkničemové ! Dl.
14. 04. 2011 | 19:07

dalimír napsal(a):

Komunisti ti blbci si neměli nechat vyrvat taktovku z rukou !
14. 04. 2011 | 19:10

petr napsal(a):

Lipolte..Lipolte...Vás hodně musí mrzet,že se projekt pravice nějak neuskuteční.Věř,že obyčejným voličům spadl kámen ze srdce...nevím proč by obyčejní lidé měli platit za rozkrádání papalášů..a Vaše noviny je poslední dobou dost kryjí...Jsem přímo nadšen jak se poslední dny vše rozkrylo...a věřte,že nejsem vůbec překvapen.
14. 04. 2011 | 19:12

Hugo napsal(a):

A to nám pod horizontem událostí utíkají takové legrácky, že se Komárek s Kellnerem definitivně rozhodli přetrhnout slepici, která snášela zlatá vajíčka... Jsem napjat, jestli Kalousek skutečně Sazce odebere licenci. Udělal by mi opravdovou radost, projednou.
14. 04. 2011 | 19:12

mudřec napsal(a):

Novináři jsou frustrovaní - pche!

Pan Lipold má jen matnou představu o tom, jak tzv. obyčejný lid přepočítává korunky. Ohlašovaný počátek reforem se nějak zasekl u osekávání sociálních jistot a pokračování reformování ekonomiky, to skutečné reformování, to nějak ne a ne ani dohodnout, natož vyhlásit a začít.

Já bych panu Lipoldovi doporučoval prostudování nově přijatých zákonů v sociální oblasti a pak aby vešel mezi lid "obyčejný" s ním pokecat. Třeba o tom, jak je na Pracáku, jak je invalidům v tří stupňovém dělení, jak je okradeným s pomocí exekutorů, jak je samoživitelkám matkám čtyřech dětí po skončení předešlé politiky sociálna dnes, kdy marně hledají jesle a práci a jejich možní partneři jen sezonní fachu najdou.

Oni nejsou jen rozšafní pravo či levo orientovaní debatéři, kteří jsou frustrovaní z politické scény. Oni jsou taky lidé "obyčejní", kteří nedostali do genové výbavy vysoké IQ a jsou naučeni i tvrdě fyzicky dřít, když je možné za to dostat peníze. Jenže ani dřina, ani peníze prostě nejsou. Dřívější, tak proklamovaná záchranná sociální síť, je zrušená a namísto ní jen sem tam vlákno lítá prostorem a potřebný jej musí chytat, jestli nechce zhebnout.

Stát většinu "obyčejných" naučil se o stát opírat a mnohé dovedl v tom až do závislosti. Ve velmi krátkém úseku času, při prudce eskalující světové krizi, se stát vůlí politiků na "obyčejné" vys...! I pan prezident v Novoročním projevu sdělil občanům, že je nutno se dnes o sebe postarat každý sám. Stát pro "obyčejné" přestává fungovat.

Pan Lipold s novináři jsou frustrovaní! Ještě že mají, vlivem těchto frustrujících informací, neustále co psát a tím i peníze, tolik potřebné, aby se občan nestal potřebným u státu.

....už jsem tu kozu skoro odnaučil žrát, jen kdyby vydržela ještě jeden den o hladu.
14. 04. 2011 | 19:13

Tupelo napsal(a):

Prave jsem dostal email, zahada 'KOČÍ' je vysvetlena, chce to jen trochu detektivniho nadani:

1. pokud presunete posledni pismeno uplně na zacatek a poté v nove vzniklem slove opet posledni pismeno tentokrat na misto druhe, ziskate tajenku!!
2. Alternativni postup je prehodit v puvodni slove prvni a druhe pismeno a cist pozpatku!!

:))
14. 04. 2011 | 19:16

Ládik!!! napsal(a):

Dalimíre,
propaguješ tak, že na tebe někdo podá trestné oznámení.
14. 04. 2011 | 19:17

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Ten není stíhatelnej!
14. 04. 2011 | 19:35

Tim napsal(a):

Lipolde, Lipolde, od minulého léta tady velebíš svatou 118 a to, jak skvěle voliči volili pravici, velkého Karla a spol. A teď nám řekneš, že se zřejmě stala chyba??? Běž do háje!!!!!
14. 04. 2011 | 19:37

Drzá zrzka napsal(a):

Když se neptá levice, měla by se zeptat pravice, co slečnu Kočí vedlo k převedení onoho divadelního kousku. Kdyby někdo natočil film podle předhozeného děje, řekla bych, že jeho scénárista musel být padlý na hlavu. A ti, kteří v reálu k oné zápletce dopisují happy end, taky.
14. 04. 2011 | 19:50

Ládik!!! napsal(a):

Přemysl Kočí byl ředitelem Národního. Možná je to vnučka.
14. 04. 2011 | 20:06

ILONA napsal(a):

Naší vládě vůbec nevadí, že nám EU začíná blokovat dotace, nejdou k nám investoři. Oni se rvou o koryta, hrají trapné hra a protihry a ještěse najdou trumpety, které jim to baští.
14. 04. 2011 | 20:06

Ruda napsal(a):

Kočí je ubohé tr-dlo, které přecenilo své síly. Zajímavé, že tato nanyka schopná všeho naší omladině nevadí. Jo, kdyby měla bradavici, nebo drahé botky, to by byl poprask.
14. 04. 2011 | 20:09

Dočekal napsal(a):

SuP napsal(a):
Ládik!!! -
Ten není stíhatelnej!
14. 04. 2011 | 19:35
-------------
Tak co, hnido, už máte ty nezvratné důkazy pro ta svá lživá tvrzení? Já jen, že s takhle širokou hubou už zanedlouho nebudete moci vyjít mezi lidi.
*****
Nejvíc se bavím tím, jak jednici, kteří věřili Mf včera, dnes a zítra každou pitomost, dnes pobíhají jako bezprizorní voříšci. Aby nebylo poznat, že jsou zoufale bezradní, tak občas štěknou.
To byly časy, když se mohli beztrestně strefovat do toho papaláše Paroubka! Nejprve slovně a pak dokonce i syrovými vajíčky. Vůbec bych se nedivil, kdyby si při té vzpomínce pár juveniů stříklo do trenek.
Tenkrát byla ještě MfDnes "naše." Dokonce nám radili, jak hodit to syrové vajíčko, aby zasáhlo cíl. A teď tohle. Zrada! Fuj!
Koala samozřejmě vydrží. Ono totiž vůbec není jisté, kdo na koho co ví a hlavně kolik toho ví. A proto také nikdo nechce riskovat možnost, že by se někdo takzvaně utrhl ze řetězu a začal mluvit.
Už také proto, že až tolik elitních střelců, kteří by se dokázali trefit tak přesně jako ten, který "sejmul" nekorunovaného krále podsvětí Mrázka, tady zase není.
14. 04. 2011 | 20:12

Libor napsal(a):

Pane Lipolde,
ukažte nám čtenářům prosím ten vodopád nesmiřitelných stanovisek. V opačném případě nezbude, než abych se utvrdil ve svém předchozím názoru, že jste prolhaný ubožák.
Děkuji předem
14. 04. 2011 | 20:12

Al Jouda napsal(a):

Veškeré tzv. dohody ještě více znedůvěryhodní současnou vládní koalici. Jediné správné řešení je demise celé vlády a buď předčasné volby a nebo levněji - rovnou pověřit sestavením nové vlády Bohouše Sobotku.
14. 04. 2011 | 20:15

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
píšeš z Havlbrodu, Kroměříže nebo Opavy?
14. 04. 2011 | 20:17

pučisté míme 120mega na stranu novou napsal(a):

Ústavní činitelé rozkradají jima sestavený státní rozpočet!!!
Ústavní činitelé organizují protivládní puč a rozvrat ČR
Ústavní činitelé "klečí nad justicí" (Kočí= ta plzeň je od toho)
Ústavní činitelé nutí policii k odkládání kauz!!!
Ústavní činitelé ohrožují národní bezpečnost ČR finanční destrukcí rozpočtu
Ústavní činitelé jsou výryznou hrozbou pro společnost ČR

Co dělat??? www.neo2011.cz
14. 04. 2011 | 20:29

Sláma napsal(a):

Nevím, čemu se výše diskutující stále diví. Já se například divím tomu, proč pan Bakala investuje do stran před volbami. Vždyť by bylo mnohem levnější počkat, až bude po volbách a pak skoupit potřebný počet poslanců. Neříká se tomu sice demokracie, ale to, jak se zdá, zejména pravicovým diskutérům vůbec nevadí.
Stejně jako jim nevadí, že francouzský prezident Sárközi a britský premiér Cameron bezostyšně lžou o sto šest. Ještě dnes tvrdí, že bezletová zóna je k ochraně bezbranných civilistů. Že tito civilisté, kterých je asi 1000 a které cvičí Hizbaláh, mají tanky, těžké dělostřelectvo, stíhací bombardéry, bojové vrtulníky, a zabíjejí v obsazených městech každého, koho podezírají ze spolupráce s Kaddáfím, to nevadí, to jsou jen zbytečné detaily. Oba pánové zavedli novou mluvu. Bezletová zóna = bombardujeme, co se dá. Ochrana civilistů = taktická podpora ofenzíny prováděné pomocí tanků a těžkého dělostřelectva. Humanitarní pomoc = vylodění vojenského kontingetu (oficiálně na ochranu humanitární pomoci, ale když už jsou tam, co by si nezabojovali, že).
14. 04. 2011 | 20:29

Platan napsal(a):

Autor:
A pak se ze zákopů ozve, že má koaliční projekt pokračovat s obnovenou dynamikou. I když k dohodě je pořádný kus cesty.
Taky mě to zaujalo... Připadá mi, že z toho čiší absolutní BEZRADNOST. Asi jako když chtěla KSČ na sklonku let osmdesátých s neustále "obnovovanou dynamikou" a "neutuchajícím úsilím" budovat komunismus... Až to nakonec ruplo...
14. 04. 2011 | 20:30

Dočekal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Dočekale,
píšeš z Havlbrodu, Kroměříže nebo Opavy?
14. 04. 2011 | 20:17
----------------
Tak jsem se přece jen nemýlil.
Naposled se mne takhle vyptávali dva estébáci v civilu. A představte si, taky mi přitom tykali. A vůbec je nezajímalo, že jsem jim to tykání jako jistou výsadu a projev důvěry nikdy nenabídl.
Takže víte co, vy zoufale opožděný vyšetřovateli? Nejlíp uděláte, když si trhnete nohou.
Ono vám totiž po tom, odkud píšu, vůbec nic není.

Jo a jestli si snad myslíte, že mne tím tykáním nějak ponižujete, tak to ani náhodou. Mně totiž tyká nejen mých šest vnoučat, ale také kluci z klubu, kteří jsou ode mne mladší o víc než jednu generaci.
U těch vnoučat je to tykání samozřejmé a těm klukům jsem je nabídl sám.
A protože jsem nikdy nebyl komunista, tak se mi to soudružské tykání nestačilo zadřít pod kůži.

Jo a teď si jdu opět poslechnout mužný smích pana Víta Bárty.
14. 04. 2011 | 20:30

honza napsal(a):

V ČR selhala BIS a kontrolní mechanismy PSP a Vláda je na odpis, ale do basy!!! Zcela selhal stát a je pod vlivem zločinu kmotrů, zločinců, šibalů, podvodníků= politiků a lhářů!!!
14. 04. 2011 | 20:37

Carlos V. napsal(a):

Byl bych pro pád koalice.
Kdyby se rýsovala možnost zvolit po volbách někoho lepšího.

Koho ale volit ? Je tu stará ČSSD, ta pro mě není, jsou ale Hulínský, Březina a Benda pro levičáky výhrou ?

Návrat lidovců ? S bratrem Ambrozkem, který radši přiznal "zneužití" náhrad, aby aspoň trochu legalizoval prachy, nadačním Cyrilem a všehoschopným Čunkem ?

Zelení ? Jo, ty nechytlim ale volte stranu, kde se sedm poslanců rozdělí na čtyři křídla.

ODS ? Pár slušných lidí a hromada kšefťáků ? Více Řebíčků a Drobilů netřeba.

TOP 09 ? Stačí říct Kalousek.

VV ... stačí říci VV, jejich jména se nesmí vyslovit.

Tak koho ? Co pomůže pád vlády, nové volby ? Leda budou nově rozdané karty starým hráčům.

Pomůžou malé, zatím slušné strany, řeba Svobodní a Občané ? Nenalezou do nich noví Bártové a Babáci ?

A co Vy ? Znáte nějakou partaj, které chcete svěřit Vaše peníze ?
14. 04. 2011 | 20:42

Platan napsal(a):

Podle České televize již prezident Klaus koaliční lídry při čtvrtečním jednání na Hradě varoval, že pokud se nedohodnou, dostane šanci k sestavení nové vlády lídr nejsilnější strany, tedy šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/koci-se-stala-obeti-sve-nezralosti-rika-sokovany-politolog-pehe-p80-/domaci.asp?c=A110414_165637_domaci_bar

No, tak to chápu, že K9 (až Kx) budou "neutuchat", až se z nich bude kouřit... :-)
14. 04. 2011 | 20:43

Ládik!!! napsal(a):

Aha, tak z klubu....
14. 04. 2011 | 20:46

Platan napsal(a):

Carlos V. napsal(a):
Koho ale volit ? Je tu stará ČSSD, ta pro mě není, jsou ale Hulínský, Březina a Benda pro levičáky výhrou ?

Ne, to tedy opravdu nejsou...! Jediná šance je, že tato partička bude z ČSSD vytěsněna. Jinak by to opravdu bylo z deště pod okap...
14. 04. 2011 | 20:48

Tupelo napsal(a):

Pokud se prenesu v case o 14 dni, mesic ci pulroku dopredu, nedokazi si predstavit o cem jinem toto vladnuti bude - s lidmna jako Tluchor, Koci, Kalusek, Necas s Langerem v zadech, Vondra...a v neposledni rade Klaus. Mely by byt vypsany volby co nejdriv (a maximalne vyuzivat krizkovani) a pozorne sledovat novou vladu, pokud se bude chovat z desetiny stejne jako soucasna pravicova vlada, opet tlacit a chtit nove volby (a krouzkovat).
14. 04. 2011 | 20:54

Carlos V. napsal(a):

Platan : Gross, Onderka, Palas, Ludvík ... to je dost velká partička. Nejsou až tolik vidět, přeci jen pár let od válu.

Ovšem iluze jsou příjemné.
14. 04. 2011 | 20:55

Hugo napsal(a):

Platan
Toho se bojí víc Sobotka než koaličníci. Něco jiného je "nemoct" vrátit reformy a něco jiného je muset je udělat.
Navíc jak jinde píše Jan Mládek, v Lidovém domě prostě nemají žádný plán na nic. Je něco jiného být přisátý na bohaté Praze a něco jiného muset menežovat tuto nešťastnou stále Republiku.
Ne že by toho koaličníci uměli víc.
14. 04. 2011 | 21:04

Tenco napsal(a):

CarlosV.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_politick%C3%BDch_stran_v_%C4%8Cesku

Ale souhlasím s tvrzením , že hledat v telefonním seznamu vylučovací metodou je jednak značně nepraktické, jednak ošidné.

Nejlepší reklamou jsou.... reference.

Já bych byl nejraděj, kdyby společnou formulaci via postup řešení při nejzávažnějšího problému společnosti našly subjekty, jako je Obcane.cz, Cibulka, ProAlt, Ekologický právní servis, Vyměňme politiky...etc.etc.

A pak via tato formulace vyzvaly relevantní lidi. Normální lidi - nejlépe ty, za kterými stojí relevantní profesionální ale i lidský život.

ČSSD ? Tam neprobíhá ŽÁDNÝ sebeočistný proces.
Možná je to menší zlo.
Ale to je asi tak všecko.

P.S Vyhrazuji si, že zde někdo začne operovat jmény via pravicolevicovost. V dané situaci je to nonsens.

P.S. 1 : Ústavně nejčistší cestou jsou za dané situace předčasné volby. Pokud ještě věříme, že veškerá moc patří lidu a ne kmotrům.
14. 04. 2011 | 21:05

Vico napsal(a):

Pokud by hradní demiurg pověřil Sobotku sestavením vlády, měl by Sobotka udělat jediné - pěkně se poděkovat a odmítnout.

Klaus získal v závěru svého prezidentství stejnou schopnost, jako jeho předchůdce - polibek smrti. Na koho vsadí ať už fyzickou osobu nebo politickou stranu, tak dotyčný okamžitě buď zemře nebo se alespoň zblázní.

Naposledy spočinul zrak nebezpečného starce na Veverky. Bárta byl u Klause tzv. pečený, vařený. Možná se plánovalo, že právě VV se stanou onou hradní stranou. Prezidentův dech po hořkých mandlích však opět zaúčinkoval.

I kdyby se však Sobotka nenechal od Klause políbit, i tak by neměl riskovat. Desperáti, kteří ovládli Strakovku, z ní udělali mexicko-texaskou hranici. Jednotlivé kartely po sobě střílí odposlechy, trestními oznámeními a podrazy zcela nevídaným způsobem. Tak se chovají leda tak rozhádané mafiánské famílie, které se nedohodly kdo bude mít pod palcem drogy, kdo asiatské běžence a kdo bude pást prostitutky.

Ke zlosti Lipolda, kterému zřejmě chybí Paroubek/jó to byly časy, kdy mediální triády řešily způsob dikce Paroubkova hlasu a jeho nasupený ksicht jako největší, téměř občansko-válečný problém této země/, se Sobotka nikam nežene. Ani vyslovení nedůvěry vládě nenavrhuje. A taky proč, když se o důvěru hoši,/nikoliv co spolu mluví, ale co se navzájem mlátí kríglem do hlavy/ připravují samoobslužným způsobem.

Sobotka by měl vyčkávat v pozicích a jen občas poslat na tu bandu bezpilotní letadlo. Někdo, až to všechno skončí, musí zůstat relativně nepošpiněný a schopný provozu.

Hlavně se však nenechat uštknout tím, kdo rozdává polibky na dobrou noc.
14. 04. 2011 | 21:11

Hugo napsal(a):

Tenco
Někdy mě představa, že veškerá moc patří lidu budí v noci ze sna. Nezapomeňte, že kdo neskáče, není Čech.
Ostatně ty okrajové chaotské bojůvky, které jste vyjmenoval, nedají dohromady padesátičlennou demonstraci u Koně.
14. 04. 2011 | 21:11

Tenco napsal(a):

Hugo
Rok před volbama měly VV preference kolem 2 %.
Ejhle - vyklubala se nevěsta. Vážená nevěsta.
Po sňatku dokonce rozhodující nevěsta.

Btw - v dnešní světě jsou prioritní informace. Až pak peníze. Informace na internetu jsou sdíleny On line. Problém je informační šum a propaganda.
Decentralizovaná platforma se velmi těžko napadá a diskredituje.
Ale je nutný moderátor a leitmotiv.

Mějte se.
14. 04. 2011 | 21:19

SuP napsal(a):

CarlosV. -
(14. 04. 2011 | 20:42) To je naprosto zřejmé a vyčerpávající. Není co dodat. Z malých stran bych taky favorita měl. Jenže je jich moc málo a kdoví, jestli k nim ten Klaus nakonec taky nepatří. Ten by mi to rozmluvil, ani by se to nedozvěděl.
14. 04. 2011 | 21:38

Pepek napsal(a):

Dočekal , já jsem ještě STBaka v uniformě neviděl , však vy pořád chodíte v civilu!
14. 04. 2011 | 21:41

Emissary napsal(a):

Sladká(ý) nevědomost versus investigativní žurnalistika a lá "zuřivý reportér" Egon Erwin Kisch

Tak vidíte, pane Lipolde, doběhla Vás vlastní "chytrost".

Zatímco koalice se mydlí hlava nehlava, opozice si tiše mne ruce, už nemá ani potřebu se ozývat, bít do mříže. Cítí, že kořist je blízko.

Zatímco pravicovou vládu je sundat velice lehké, což polistopadová historie nesporně potvrzuje, levicová vždy odolala i těm nejtvrdším atakům. Má to v programu a co zavede, to v komplexnosti se pravicová ani neodváží rušit. V nejhorším pomohou odbory, a tak dluhy mohou utěšeně růst, krize nekrize, nic nehryze.

Zatímco ti "pravověrní" zde nesměle přešlapují, "levověrným" je všechno jasné. Hned ulice, tam profesní svazy či komory, defenestrace či revoluce, výzvy DO či NEO.

Zatímco socialista vyměnil svědomí za minulost, potichu buduje svou voličskou armádu, liberálové a jiná pravicová uskupení přemýšlí, jak tu obskurnost vrátit do realistických kolejí.
Socialista, to je takový divný tvor. Svým v tichosti straní, aby náhodou nešli, těm ostatním brání, ať se děje co se děje, nejsou v souladu s jeho myšlením a přesvědčením. Myslím takové ty jednoduché, jmenovat nebudu, ale není těžké je poznat, jsou na blozích nasáčkování každý den. A pak je těžké je odhalit (myslím jejich politické vzory), zvláště když ani investigativní novinář nemá moc zájem. Nebo možná má, ale výsledky nejsou vidět. A ať mi nikdo neříká, že levá řeka je čistá. Vše ostatní je forma.
MUDrNEO napsal blog o Lichtenštejnsku (lichém štajnu?). Tak troch jsem ten blog četl. Ale myslím, že všichni se spletli. Lichtenštejnsko je proto na tom tak dobře, a to v první řadě, že po dobu svého historického vývoje nezná tu metlu lidstva, nepoznalo žádné socialisty nebo komunisty, zvláště českého typu. Ani neimportovalo ten zhoubný evropský socializmus. A pak záleží na obyvatelstvu, nedovedu si tam představit třeba Araba (koně tedy ano). :)

Tak, pane Lipolde, můžete přemýšlet, ale neflákejte to.

Vzkaz pro pana Stejskala.

Nemyslím, že jsem se odmlčel kvůli tomu, že jste mě párkrát po sobě smazal. Přiznávám, že v tom okamžiku mě to rozčílilo. Skončil jsem z nedostatku času, protože jej chci investovat jinam (ne investigatovat). Neříkám, že na aktuallne.cz to investice v jistém slova smyslu nebyla, ale abych zachoval hodnotu a neohrozil existenci svou a své rodiny, musím o něco víc tvořit. To neznamená, že se občas nepřipomenu, nepodívám, neprozkoumám. To jen abyste to neměl tak lehké. A proto musím veřejně prohlásit: "Nikdy neříkej nikdy". :)

Zvláštní, kdybych to věděl předem nebo bych uměl číst čas pospátku, jak vládní koalice dopadne, zavrhnul bych to jako Pehe pověru, jako typickou reakci slabé mysli na zdrcující složitost vesmíru. Dnes musím konstatovat: socialisté, dosáhli jste toho, čeho jste chtěli. Ani nevíte jak, z hlouposti vládní koalice, což mi hlava nebere. Nastupujete. A možná se vrátí i (kouzelník) Paroubek. Tak si budujte tu vysněnou "spravedlivou společnost". Ale beze mně. :)

P.S. Zdravím kamarády, SuPa, jarpora, Rumcajse, I. Hochmanna a další i ženského rodu.
14. 04. 2011 | 21:44

orinoko napsal(a):

Ano, socani jsou velmi zlí. Nevím co všechno od nich kdo čeká, ale mně osobně úplně stačí, že plánovanou důchodovou loupež neprovedou, zdravotnictví se nestane byznysem v emerickém stylu,
stát nebude zahnán do kouta privátními bakalíky, nehodlají privatizovat Budvar a České lesy , Českou poštu , zavedou progresivní zdanění a konečně zdaní hazard.
To je málo? Pro někoho asi ano. Jenže víc v této zemi ovečkinů s bobkovým čírem na hlavě nedokáže nikdo. Zdola tlak je akorát tak orální. Ovečkin vlastní prdelí nehýbne.
14. 04. 2011 | 21:49

hoven napsal(a):

klaus by mě odvolat johna a dobeše. musi mu být jasný, že se koalice už nedomluví.
14. 04. 2011 | 21:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad Emissary
V Lichtenštejnsku se perou špinavé /nezdaněné peníze/ takříkajíc oficiálně.
Eh - Emissarymu se to zamlouvá. Proč asi? :(((

Zbytek Emissaryho propagandistického výblitku je propaganda, rozmělňování a racionalizace.

Nechápu sice proč tak mnohoslovná, ale vzhledem k jeho zdravici v závěru si každý rozumně uvažující člověk utvoří jistě svůj úsudek sám.

:((

P.S. Naprosto opominu rozdílnost podstaty i historických trajektorií státu Českého a lichtenštejnského. :((
14. 04. 2011 | 21:57

orinoko napsal(a):

Něco si po sobě pospáku , ty modrá emmise přečti.
Napsat "pospátku" jsem neviděl ani toho největšího co vylezl ze čtvrté cé. Je příznačné , že modrá emmise zvíci Čuraně Pátá Bé /autor je klasik fejetonu Koeningsmark - Nesmrtelná duše/ se hlásí k podobným úrovňovým existencím. A to ještě někdo ze seznamu vypadl - ministr hoven.
Také "investigatovat" je výživné. Éro jarpor bude mít radost.
14. 04. 2011 | 21:59

SuP napsal(a):

Emissary -
budeš mi tu chybět. Ale máš recht. Ten levej břeh už je jen samej rudej transparent. Už tam nejsou vidět skoro žádný lidi. Jen hesla.
14. 04. 2011 | 22:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

...napsal SuP.

:(((
14. 04. 2011 | 22:08

Tupelo napsal(a):

Souhlas s Vicem, CSSD by mela s podekovanim odmitnout jakekoliv navrhy od Klause. A ze sebe dodavam i od jakekoliv strany pravicove koalice. Pokud pred volbami da zcela jasne najevo ze nehrozi jakakoliv koalice s ODS tim lip.

Drobil ted na CT24...to je zas divadelko, nevim, neznam, neverim, nedovedu si predstavit,... :)
14. 04. 2011 | 22:09

prd z ostravy napsal(a):

Carlos V. 20.42

zbývají už jenom komanči. Ale to se nesmí žíkat, pravil Ládik !!!
Mohli by mě navštívit jeho kámoši z stb (bis)
14. 04. 2011 | 22:09

SuP napsal(a):

Vykydale -
Ty seš ňákej bystrej!

Vico, Tupelo -
Vy jste kouzelný. Tak vláda má padnout, ale socan ať fangli nezvedá? A kdo vás teda má spasit? To pak skoro vypadá jakobyste neměli představu co dál. Ale řečí tu máte jako řiditel zeměkoule. Ale hoši, nic ve zlym, je tu víc daleko hoprších.
14. 04. 2011 | 22:18

Da.Rock napsal(a):

Kmotři ruku v ruce s finančními skupinami si přece tuto vládu nenechají padnout. Žádná jiná už jim nebude tolik nakloněna. Je třeba udělat maximum pro to, aby se vášně uklidnily a mohlo se v klidu pokračovat v rozkrádá....ehm, pardon, v reformách.
14. 04. 2011 | 22:20

Skogen napsal(a):

Jenže Sobotka připravuje návrh na vyslovení nedůvěry vládě v případě, že sulcpremiér nebude ve věci VV jednat. To by pak ale těžko mohl říct: "A teď si s tím dělejte, co chcete"..
14. 04. 2011 | 22:22

Mud.. napsal(a):

Jaký je rozdíl mezi Bártou a Lipoldem se Stejskalem? Žádný. Všichni tři jsou přísně řízení manipulátoři! Víte kolik peněz svým pobytem na Aktualně vyděláte zahraničnímu majiteli? Víte jak vás vedou k obrazu svému? Ať bylo za komoušů jakkoli, vždy jsmě měli svobodu s časem. Moderní sdělovací technika nás přikovala k sezení u počítače! Místo sezení u piva, sedíte s žvanícími nicky! Ach jo? Není nic staršího než včerejší diskuze. Před čtyřmi roky to ještě byla serioznější diskuze. Bože ti solidnější blogaři odešli. Zůstali nebo přišli tupoňi. H-vno s nimi!
14. 04. 2011 | 22:23

Skogen napsal(a):

SuP, no zmrvili jste si to sami, tak proč by vás měl někdo tahat z bryndy? Vy jste jak malí chlapečkové, kteří dělají, co nemají, a když se vám to vymstí, tak se dáte do breku...

Takže pokud vláda padne bez přímé iniciativy ČSSD, nevidím nejmenší důvod, proč si s vaší blamáží špinit ruce.
14. 04. 2011 | 22:26

vasja napsal(a):

Carlos V. napsal(a):
Byl bych pro pád koalice.
Kdyby se rýsovala možnost zvolit po volbách někoho lepšího.
--------------------------
Pane, nic jinýho si regionální kmotři a pasáci, zleva aj zprava, nepřejou.
John a Bárta jsou to nejhorší, co je mohlo potkat.
Jasně, nové volby budou pro ně osvobozením a novou nadějí:))
14. 04. 2011 | 22:30

Eduard napsal(a):

Tencokyda,
co jsem tak postřeh , zvracite pouze vy .Vy pana Emissaryho nazyváte neprávem propagandistou.
Mám vám najít blogy s vaší propagandou : "Volím VV" ?

Vidle máte ostré , ale drží je doslova vidlák.
14. 04. 2011 | 22:31

Manka napsal(a):

Právě skončil pořed na čt1 u Jílkové:Myslím,že by už bylo záhodno ty bestie z ministerstva zdravotnictví vypráskat a to fofrem!Nebo nás od Nového roku nechají "standartně" pochcípat a na "nadstandart" si budou krvavě doplácet.To samé bude s léky.Při tom ,jak by bylo jednoduché,aby léky stály všude stejně a né,že v jedné lékárně dám za BONVIVU /lék na kosti/ 488Kč a ve druhé 58kč včetně 30kč za recept!!To je rozdíl,že???Kam asi jdou tyto rozdíly? To nestačí,že lékárníci,majitelé..strkají do svých kapes veškeré 30kč poplatky?Za co???Že podají lék z regálu?Tady je neskutečný bordel a dokud tohle všechno někdo nedá dopořádku,tak se bude furt KRÁST!!!!!
14. 04. 2011 | 22:31

Tupelo napsal(a):

Sup, co nejdriv nove volby, do te doby at dovladne vlada v demisi. Volby prokazi nakolik maji vladni strany duveru, pote co vse silou svych 118 hlasu dokazaly.
14. 04. 2011 | 22:33

Skogen napsal(a):

vasja, i kdyby snad Bárta nějakým způsobem ohrožoval klasické kmotry, privatizace politiky je zhoubná cesta. Obávám se, že kmotři, už proto, že potřebují politiky, anebo dokonce ještě mezičlánek lobbystů mezi sebou a jimi, nejsou tak nebezpeční, než když vše máte v jedné osobě. Tahle cesta je prostě slepou uličkou.

Tady je třeba vybudovat standardní demokracii s médii plnícími svoji funkci a s rozvinutou občanskou společností.
14. 04. 2011 | 22:36

SuP napsal(a):

Skogen -
víte, že mě to už párkrát napadlo, že vy levouni akorát žvaníte, ale přitom byste stejně nic kloudnýho nevymysleli? Aspoň že už to z vás konečně leze jak z nadmutý kozy.
14. 04. 2011 | 22:38

SuP napsal(a):

Tupelo -
To je přece úplně jedno, jestli mezitím budou nebo nebudou volby. Rozhození sil v tomhle národě je 50/50 a vyhraje ten. jehož voliči se víc naserou. Ale tím to zase skončí.
14. 04. 2011 | 22:43

SuP napsal(a):

Skogene -
..."Tady je třeba vybudovat standardní demokracii s médii plnícími svoji funkci a s rozvinutou občanskou společností. ..."
A na co čekáte? Až Vám nějaklej pravičák koupí noviny, abyste ho tam mohli pomlouvat?
14. 04. 2011 | 22:46

Skogen napsal(a):

SuPe, opravdu? Od předčasného zhroucení Klausovy koaly - všimněte si, že tři pravicové vlády, což je bezmála komplet, skončily předčasným fiaskem (!) - se levo-středová vláda přes jisté potíže standardně dostala přes dvoje volební období. Ta období byla z hlediska vývoje nejstabilnější v historii ČR. Vy zvládáte akorát tak krátkodobě vyhecovanou mediokracii. Pro volby dobré, ale pak jdete ke dnu jak děravé necky. Nehledě na škody, které po vás zbydou - viz "leadership" Kalouska :)) :((
14. 04. 2011 | 22:48

Skogen napsal(a):

SuP, na noviny vám prdím. Kde se točí peníze, tam nikdy nepůjde v prvé řadě o nic než o ty prachy - a ty vzhledem ke svému charakteru pravice skutečně má. Jestli kapitálu nepodřídíte internet, projedete to.
14. 04. 2011 | 22:54

Dočekal napsal(a):

SuP napsal(a):
Emissary -
budeš mi tu chybět. Ale máš recht. Ten levej břeh už je jen samej rudej transparent. Už tam nejsou vidět skoro žádný lidi. Jen hesla.
14. 04. 2011 | 22:05
--------------------
No to je smutnění! A toho kvikotu o rudých transparentech!
Ani se nedivím, že hnida tolik kvičí. Když ono mu nevyšlo vlastně vůbec nic.

Tak zaprvé: Obviňovat kohokoliv bez důkazů se zkrátka nevyplácí. A není pravda, že "pravověrným" právě tohle slouží ke cti. Oni se tím totiž až příliš podobají těm bývalým estébáckým udavačům.
Zadruhé: Jediný, kdo tady vykřikuje hesla, jsou zdejší "pravověrní." Z jejich "diskusních" příspěvků to opisování z manuálu čouhá jako ta příslovečná sláma z bot.
No a nakonec jsem si nechal to nejdůležitější a tím je ono samožerství vládních "pravověrných," které nám tito v poslední době předvádějí dnes a denně doslova v přímém přenosu.
To vzájemné fízlování, spojené s nahráváním "tajných" rozhovorů někde v kavárnách a následné menti a dementi, lež vydávaná za mystifikaci, pláč těch, které zradil přítel či přítelkyně a to celé korunované prohlášeními z Hradních výšin, tak to už musí být pro zdejší pravicové internetové nádeníky opravdu na palici.
Jó, to byl veget, když jste si vystačili s pár větami o tom, jaký je Paroubek papaláš! A ty posměšky, že do jeho postavy se to těmi syrovými vajíčky tak pěkně strefuje!
No a teď úplně stačí, když se podívám na postavy namátkou třeba pana Nečase, pana Tluchoře a pana Vondry. Takhle vypasení nebyli snad ani bývalí komunističtí aparátčíci. Snad jen soudruh Miroslav Štěpán by se svojí postavou mohl rovnat těmto novým "mocným."
Jo, jo. Ta bezradnost zdejších "pravověrných" se projevuje různě. Když to ale sklouzne k volání po výmazu nevhodných příspěvků, narušujících jednotu "pravověrných," tak to pak už jde všechna legrace stranou. Té snahy o umlčování těch, kteří byli uznáni jako nepohodlní, jsem si totiž užil až až. Bohužel nejen za minulého režimu.
Slova se dají zcenzurovat, myšlenky nikoliv. Na to by měl pamatovat zejména strážce čistoty těchto diskusí.
14. 04. 2011 | 22:57

hoven napsal(a):

sláveček ani nedutá. bojí se, že bude vládnout.
14. 04. 2011 | 23:09

Dočekal napsal(a):

Hlavně že dutá nick "lůza" hoven.
Ten se bát nemusí, protože nevládne ani sám sobě. A hlavně - dneska není nějak ve formě. Ani zmínka o tom, co mu je nejbližší, tedy o plenách pro dospělé.
14. 04. 2011 | 23:12

SuP napsal(a):

Skogene -
Abychom si to vyjasnili. Já tady nejsem za pravici. Já jen nesouhlasím s levičáckým návodem, jak spasit svět, když to vyžaduje nejdřív někoho okrást. Takže uznávám, že na vašem popisu něco je. Nicméně toho Kalouska se tak nebojím, protože zatím to vypadá, že akorát zkouší, co mu kdo zkousne. A když vidí že ne tak vyměkne. Představoval byste si to jinak?

Dočekal -
slušnej člověk svoje výkaly na veřejně přístupným místě uklidí nebo zahrabe.
14. 04. 2011 | 23:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Eduard
Pokud nemám nic k tématu a chci se jen vyzvracet, dopručuji klozet.
A pak spláchnout.
:(((

A pokud mám jen 14 let, tak požádám otecka , ať mi pak udělí tak čtyři výchovné.
Je to ta nejlepší služba lidstvu, která je v dané situaci možná.
14. 04. 2011 | 23:20

Bunny napsal(a):

to SuP:
zatím nás tady 20 let úspěšně okrádají pravičáci, tak se to zanedlouho vyrovná. Jaké máte připravené další argumenty?
14. 04. 2011 | 23:26

SuP napsal(a):

Bunny -
Co vám ukradli?
14. 04. 2011 | 23:29

Skogen napsal(a):

No, s tím okrádáním je to o levici v extrémní poloze. Řekl bych, že blíž ke středu do zdaleka není taková hrůza. S Kalouskem mám problém, protože on se momentálně nachází na tom opačném pólu, kde už argument o okrádání rovněž připadá v úvahu.
14. 04. 2011 | 23:32

Bunny napsal(a):

To je jednoduché; levicový přístup je dle zdejší údajně pravicově se tvářících nicků ze soukromého udělat společné. Od roku 1989 se ze společného dělá soukromé, takže to musí být nutně ten pravicový přístup. Já tomu říkám krádež. Pro mě jsou obě cesty nepřijatelné.
14. 04. 2011 | 23:39

!!! Volte KSCM !!! napsal(a):

Dejme prilezitost jedine velke parlamentni strane, relativne ciste po odchodu kabatovych pravicaku v roce 1989, aby se definitivne historicky znemoznila a nebo vykydala hnuj.

POSLETE VZKAZ JEDNICKAM!!!

Vente si zpet svou zem z rukou zlodeju, kteri za 10let rozkradli to co lidi za 40let vybudovali a za dalsich 10let jim jeste nasekali 1.5 bilionu dluhu na ktere jim jeste drze posilaji slozenky.
14. 04. 2011 | 23:42

MA-FU napsal(a):

Pane Lipolde

Je to velice smutné čtení v čase emocí a lží,mystifikací a j.Vláda v čele s Nečasem si dá pohov do pondělí-místo aby konala,to vše co předvádí jí platíme,místo schvalování potřebných zákonů si sedí v kavárnách a slintají sprostoty a plky,které ani puberťáci nemají ve slovníku.Klaus nekoná,co podle ústavy má...jezdí předvádět knihu ato je jeho náplň návštěv?
15. 04. 2011 | 00:08

|SuP napsal(a):

Skogen -
Ano, je to v extrémní poloze, to pro zjednodušení. Dnešní levice má spíš sklon k parazitování (samozřejmě s plnou hubou ideálů). Na kradení a vraždy je přecejen už pokročilá doba a relativně nízkej potenciál (rozdíl hladin).
To bych neřekl, že si tak hezky popovídáme.
15. 04. 2011 | 00:13

SuP napsal(a):

Bunny -
To záleží na tom, jak chápete to "společné".
Ono když je uhlí pod zemí, je společné. Když ho chce někdo těžit, musí koupit stroje, dopravu a najmout lidi a za to všechno zaplatit. A když ty náklady pak rozpočítá do ceny uhlí, mají ho za zloděje.
15. 04. 2011 | 00:18

sedlák napsal(a):

nemám chuť si hrát na pracici a levici, mnohem důležitější hra mi připadá na zloděje a lháře a korytáře, pro mne zatím na plné čáře vítězí poslankyně Kočí pro svoji schopnost "stmelovat" moc bych si přál, aby některé typy NAVŽDY tohle poslalo do věčných politickcých lovišť
15. 04. 2011 | 00:19

SuP napsal(a):

MA-FU -
vláda za 10 měsíců ještě nic pořádného neudělala. Tak se ten víkend nezblázní. Aspoň zase někde něco ještě vyhnije.
15. 04. 2011 | 00:20

Sysifos napsal(a):

Spíš, než zákopovou válku mi to tady připomíná Titanik. Pravda, termín 15. dubna, kdy šla loď ke dnu už nebude dodržen, kapela ještě stále hraje a kapitán se pro formu trochu usmívá. Do lodi však rychle zatíká.
15. 04. 2011 | 05:50

F.Švarc napsal(a):

Ten nadpis a slovo válka v něm užité, pane Lipolde, za dobrý vtip nemůžu považovat.
Ale jinak je to dobré, vesměs dobře živení nic jiného k práci nemající tvorové se baví. To by kapitalismus mohl brzy tu krizi "politiky" (nebo demo_kracie ?) vyřešit.
15. 04. 2011 | 06:15

Ládik!!! napsal(a):

Emissary,
píšete teď málo, to je škoda. Mě taky Aktuálně okrádá o čas, ale nedá mi to, abych nenapsal sem tam nějakou větu. Abych strčil do někoho, komu zrovna letí pečený holub do otevřené huby. Za to mi ten čas stojí. Zdravím.
15. 04. 2011 | 06:54

vasja napsal(a):

Skogen napsal(a):
vasja, i kdyby snad Bárta nějakým způsobem ohrožoval klasické kmotry, privatizace politiky je zhoubná cesta....
---------------------------------
To neni možný.
Vy té kampani ohledně ABL věříte i po estrádě slečny Kočí?
Já sem si myslel, že to každýmu už musí docvaknout.
15. 04. 2011 | 07:42

Jakeš napsal(a):

Zbigniew Kazimierz Brzezinski po skončení aktivní kariery, když byl jen pouhý "poradce" pronesl svého času památnou větu. Volně - politika je činnost, ve které je dovolena jakákoli špinavost. No a výsledek této činnosti žijeme v přímém přenose. To že je to v ČR ještě o několik řádů ve větší špinavosti než jinde, je zásluha i těch co pracují v médiích. že tato situace nemá řešení, ale má. Jenže už nebude sametová, bude velmi bolet a někteří ji zaplatí životem. Budou to ti co 20 let považovali ČR za vlastní spol. s r. o.
15. 04. 2011 | 07:45

vasja napsal(a):

Pane Jakeši.
Ta paralelnost akcí Kmenty v Mladé frostě a Škárky, Kočí a Humla nebyla náhodná.
Kmenta vybudil, Kočí se stala hrdinkou a kdyby nebyla tak blbá, byla by dodnes:))
15. 04. 2011 | 08:00

Terry napsal(a):

Profesorka Dvořáková má strach: Lidé vyjdou do ulic. A bude to zlé (http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/194023.aspx):

Odvážná profesorka politologie, předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková je současnou politickou situací v naší zemi vyděšena. Poukazuje kriticky na to, že jde o stav již dlouho neúnosný, který může mít dalekosáhlé důsledky.
"Hrozím se toho, až lidé vyjdou do ulic, protože není žádná jiná únosná alternativa toho, co by mělo následovat. Netroufám si odhadnout, co všechno se pak může stát a už teď si jen přeju, aby to, pokud je to vůbec možné, dopadlo dobře," vyjádřila se pro ParlamentníListy.cz.
Zatímco všechna česká média už se naučila skloňovat spojení vládní krize zcela automaticky, politoložka v těchto dvou slovech vidí obrovský varovný vykřičník.
"Víte, to se už nedá vůbec okomentovat z hlediska politologa. Ta současná situace se již zcela vymkla všemu, co politologie umí vydedukovat, spočítat a odhadnout. Spíš byste se museli obrátit na znalce mafiánských praktik - protože pouze o ně v české politice již jde," odpověděla profesorka politilogie z VŠE Vladimíra Dvořáková ParlamentnímListům.cz. Původní otázka přitom zněla, zda sdílí pocit některých analytiků, že v kauze Věcí veřejných, která se původně zdála být nasměrovaná k ministru dopravy Vítu Bártovi, jde o zcela jinou figuru. Totiž o premiéra Petra Nečase.
"Těžko říct, mafiánské praktiky opravdu komentovat neumím. Zřejmé je, že se stále více jedná o to, kdo koho kdy odstřelí - (zatím jen politicky), všichni na všechny sbírají kompromitační materiály, které skladují, aby je ve správnou chvíli vytáhli. Politici se obklopují podivnými experty, místopředseda vlády vystartuje na novináře s nějakou údajnou nahrávkou, kterou vzápětí popře a připadá mu to normální. Na ministerstvech se vyhazují odborníci, aby se nahradili kamarádíčky, kteří problematice většinou vůbec nerozumějí. A přihrají se jim obrovské smluvní platy," rozhořčila se politoložka.
Připustila, že vždy odmítala jakékoli konspirační teorie, ale současná situace ji nutí i s nimi počítat, poněvadž se zdají být také velmi častým nástrojem.
Podle ní jsme v přímém přenosu svědkem rozpadu systému. "Nikdy jsem si nemyslela, že to budu moci takto rychle sledovat na vlastní oči a ve své zemi. Bojím se však toho, jak se bude hledat alternativa," přiznala své obavy z budoucnosti politoložka Dvořáková.
Dodala, že je skutečně otázkou času, než u nás lidé vyjdou do ulic. "Jen bych si přála, aby to nakonec nějak dobře dopadlo. Současné nálady totiž napovídají tomu, že by mohlo dojít i k velmi nepříjmeným konfrontacím, jež by nebyly asi sametové," uzavřela politoložka.

„V podpalubí roste nespokojenost, ale na palubě Titaniku se tančí. Lidi jsou naštvaní, že politici neřeší věci, které by měli, a místo toho provozují hrátky, kdo co na koho ví. To jsou praktiky mafie, ne státní správy," uvedla tehdy pro ParlamentníListy.cz Dvořáková.
15. 04. 2011 | 08:11

Aktiv napsal(a):

Celá tato vládní krize je velký podvod na voličích. Strany chtějí vydělat z miliardy korun, které půjdou na další volby. Z této částky si urvou 500 miliónů. Zajímavé, že o předčasných volbách uvažuje především ODS a zase ČSSD, nejvíce zasdlužené strany.
Prostě nás , stát chtějí legální cestou obrat o prachy.
Měly bychom vyjít do ulic a neumožnit předčasné volby, ale vyměnit politiky a zachovat současnou vládu do příštích voleb.

PŘÍŠTÍ VOLBY=PODVOD NA VOLIČÍCH.
ZLODĚJI z ODS a ČSSD zneužívají voleb k vlastnímu finančnímu obohacování!!!!!!!!
15. 04. 2011 | 08:20

PTP 75 napsal(a):

Vážení!Lipold ten se nikdy nepoučí.On neví co trápí ty miliony co počítají korunky aby od výplaty k výplatě(pokud mají práci)vyšli.On jen líže paty chlebodárcům jež ho platí.Zajímat měl by se co tu napsal Jakeš.Že bude zle až začne se mačkat každá veš.
15. 04. 2011 | 08:20

jarpor napsal(a):

Emissary

Taky zdravím... Občas se mrkněte... A vše dobré.

Hezký den
15. 04. 2011 | 08:28

Cilo napsal(a):

To PTP75.Zapoměl jste na důchodce z těch vysávájí vši hodně.A ty vši jsou nasáklé krví až k prasknutí.O těchto vších by měl Lopold psát a adresně.
15. 04. 2011 | 08:29

Dočekal napsal(a):

SuP napsal(a):
Dočekal -
slušnej člověk svoje výkaly na veřejně přístupným místě uklidí nebo zahrabe.
14. 04. 2011 | 23:17
--------------------
Takže v tom případě je hnida s nickem SuP "neslušnej" člověk.
Tohle by bylo ještě přijatelné. Když ona ale hnida s nickem SuP veřejně obvinila Václava Dočekala z toho, že ať už pod nátlakem, nebo dobrovolně spolupracoval s StB.
Když jsem po této hnidě požadoval důkazy, tak se zmohla jen na překroucení jedné věty z mého příspěvku.
Hnida s nickem SuP ty své výkaly vkládá do svých "diskusních" příspěvků.
*****
SuP napsal(a):
"Dočekal -
Takže, jestli jste Vy s StB spoolupracoval pod nátlakem nebo dobrovolně, je úplně jedno. Tak to sem furt nezatahujte. Na tom totiž nezáleží a my se na to neptáme. My co jsme nespolupracovali ani pod náltakem."
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-paroubek.php?itemid=12825
*****
Páně Bakalova "pravicová" vládní trojkoalice se samozřejmě nerozpadne a bude vesele pokračovat dál. Jednoduše proto, že vklad do tohoto projektu v řádu desítek milionů se těm štědrým dárcům musí násobně zhodnotit. Hlavně ale musí dojít k uzavření mnoha nevypověditelných smluv. Investice totiž musí být návratná a to nejméně stonásobně.
To, čeho jsme právě teď svědky, je nefalšovaný a otevřený boj o absolutní moc mezi několika zájmovými skupinami. Pokud si snad ještě někdo myslí, že tato vláda pracuje pro blaho občanů nebo alespoň svých vlastních voličů, měl by co nejdřív navštívit lékaře specialistu.
Nalevo prý vlají rudé prápory. No nevím, zatím jsem žádné neviděl. Zato vpravo je veselo. Vzájemné špiclování, obviňování, podrazy, lži (pardón, mystifikace) a to celé koučované Nejvyšším Hradním.
Ten puch z otevřené pravicové žumpy po tom neustálém míchání exkrementů naštěstí nestačí překrýt vůni jara. A to je dobře.
15. 04. 2011 | 08:50

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Lídé proboha at jste v jakýchkoliv funkcích ,sranách a vyznání ,vzpamatujte se ! Nemyslete jen na sebe a své nejbližší a konejte dobro pro společnost JAKO CELEK ! Vaši potomci pak na vás všechny budou vzpomínat v dobrém ! A to by měla být ta správná meta pro člověka ! Míru zdar Dali.
15. 04. 2011 | 08:53

Franta Adamec z vinohradu napsal(a):

Udrzitelny rozvoj Moravy a Slezska v EU
-
Lidska prava a majetek > rozvijet uctu k zivotu a rodine, chranit prirodu, svebytnost a jedinecnost regionu, rodiny, prijmout Chartu zakladnich prav EU, odsoudit zlociny dosavadniho komunistickeho rezimu, ex/komunisticke struktury a jejich aktery, zkorumpovane politiky, militantni nadlidi rasisty, rude a nacisty, odstranit monopol jejich moci a spinavych penez, nadrazenost naroda, statu, podniku a stran nad obyvateli EU, zajistit kulturni a jazykovou diverzitu cloveka, nediskriminovat ho podle DNA, etnika, rasy, slechtickeho stavu a kasty, politicke a financni tridy, narodnosti a obcanstvi, kultury a viry, jazyka a dialektu, veku a zdravi, bydliste a mista obzivy. Zrusit komunisticke zakony, vcetne trestniho zakona c. 140/1961 Sb. Bez obstrukci navratit zcizene kulturni pamatky, vodni a energeticke zdroje do samospravnych regionu Moravy a Slezska, na uzemi v povodi Moravy a Odry. Zajistit spravedlnost, navratit rodinam a cirkvi zcizeny majetek, odskodnit vlastniky a uhradit jim ztratu z MFCR, rust cen zivotnich potreb a uroky ve vysi prumerne urokove sazby CNB 5%/r, v EURu z ceny zcizeneho, kontaminovaneho a poskozeneho majetku. Zdanit financni spekulace castkou 1% z ceny transakce na burzach v EU, kde pusobi statni, polostatni a podnikove monopoly CT, VZP, ERU, CEZ, CEPS, CD, CSA, Lesy CR, CNB, CSOB, KB, WB, IMF, EIB, EBRD, KB, J&T, CEPS, NWR, Unipetrol, Metrostav, SKANSKA, STRABAG, OHL ZS, s top managery ex/komunisty.

Samosprava > Obnovit mistnim referendem samospravne regiony v EU, European regions (http://www.wikipedia.org), Bohemia, Moravia a Silesia, bez obstrukci justicni mafie v CR prijmout EURo, aktualizovat a zjednodusit Ustavu EU, prijmout Chartu zakladnich prav EU a Evropskou socialni chartu, drzet mzdy statnich zamestnancu podle urovne minimalni mzdy a duchodu. Hajit neutralitu, uzemni samospravu a kulturni svebytnost Moravy a Slezska v EU, bez ex/komunisticke ustavni, soudni, policejni a vojenske mafie. Zrusit centralni ceske urady, okupacni zakladny, letiste a veznice, ceske exkomunisticke urady a zakony nahradit evropskymi v ramci EU. Obyvatele EU maji pravo se soudne v EU domahat zruseni urednich rozhodnuti v CR vcetne naroku na odskodneni, ktere porusuji Chartu zakladnich prav EU.

Regionalni rozvoj > Resit verejne schvalovani verejnych projektu, umoznit regionalni rozvoj, ktery bude vyuzivat s vyssi ucinnosti regionalni energeticke a prirodni zdroje, respektovat cely proces hodnoceni, schvalovani a rizeni projektu EIA v ramci cilu EU, kontrolovat kvalitu a vlivy projektu na zivotni prostredi (EIA), prubezne financni a environmentani audit v ramci rizeni projektu v celem zivotnim cyklu dila, pri jeho planovani, vyrobe, vystavbe, provozu a likvidaci, pripadne pri jeho obnove, modernizaci a rekonstrukci, pokud neni vcas dostupne hodnoceni projektu EIA na internetovych strankach bank a investoru, kteri projekty spolufinancuji a zadluzuji regiony, ihned on-line zverejneni nebezpecnych poruch a havarii stroju, mobilnich a stabilnich zarizeni, na webu.

Zivotni prostredi > Chranit zivot a zivotni prostredi, zastavit rabovani lesu na Morave a ve Slezsku. Chranit zivot od poceti, zrusit czeskou asitovanou potratarnu, eutanazii a reprodukci, omezit potratovost, zajistit peci o zdravi, zivotni prostredi, prirodni zdroje, pudu, vodni zdroje a toky. Snizit emise do ovzdusi a kontaminaci zemedelske a lesni pudy, vodnich zdroju a toku, toxickymi a radioatlivnimi latkami, umelymi hnojivy, herbicidy a pesticidy. Hlavnim producentum, podnikum, uctovat emise a odpady, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy. Umoznit domacnostem a fyzickym osobam vyuzit domaci cistirny odpadnich vod, obnovitelne zdroje energie, slunce, vzduchu, vody a zeme, energeticky usporne technologie pro bydleni a podnikani, fotovoltaiku na strechach budov a vozidel, vetrne elektrarny do 5m prumeru, tepelna zarizeni bez dani, pro cistsi a energeticky usporne obyvatelne objekty, zarizeni, stroje, dopravni prostredky a systemy.

Energie > Zvysit energetickou ucinnost a podil vyuziti obnovitelnych zdroju energie, dle cilu EU a mistnich prirodnich podminek. Demonopolizovat zastaralou regulaci, vyrobu, akumulaci, rekuperaci, prenos, distribuci a spotrebu elektricke energie, zvysit energetickou ucinnost a sobestacnost v geografickych regionech, na Morave a ve Slezsku. Zvysit spolehlivost, bezpecnost a pohotovost obnovitelnych zdroju energie v regionech. Zajistit mirove vyuziti energie pod verejnou kontrolou EU a mezinarodnich organizaci. Zverejnit jaderne podniky, ktere nemaji financne a technicky zajistenu ekologickou likvidaci jadernych zarizeni po ukonceni jejich provozu, dekontaminaci, technickou a biologickou rekultivaci na uzemi jadernych a energetickych zarizeni, dekontaminaci povrchovych a podzemnich vodnich toku a zdroju, recyklaci nevyhoreleho jaderneho paliva, bezpecne nakladani s radioaktivnini a toxickymi odpady.
-
15. 04. 2011 | 09:12

Iva napsal(a):

Osobně si myslím, že by vytrvat měla, měly by se dokončit vyšetření kauz, o kterém ses tále mluví a zveřejnit výsledky.ODS očistu potřebuje a bude se jí i dalším lép vládnout bez různých lobistů.Jinak bych byla ráda, když se dočteme přehled jmen vlády současné i z vlád minulých a jejich propojení s různými kauzami,ale do toho se asi nekomu nechce.
15. 04. 2011 | 09:22

luk napsal(a):

Jak může někdo takovéto vládě věřit, že je schopna a že vůbec chce řídit tento stát a ne jenom krást. ODS udělala z tohoto státu "mafánskou zemi". Od samého počátku kryla zločince, podporovala korupci a bránila vyšetřování a byla vždy proti všemu, co mohlo pomoci zavést pořádek od vstupu do EU, přes registrační pokladny, databázi DNA zločinců, referendum, kolkování alkoholu a cigaret, ale hlavně proti zrušení akcií na doručitele, což je základ "velké" korupce. ODS tu zavedla klientelismus a 30ti% provize se státních a obecních zákázek. Tato strana je spíše už zločinecký gang než politická strana a někdo takový taty bude kázat o morálce a mluvit o zodpovědnosti.
kde jsou dnes lidé jako Řebíček, Čermák (min.vnitra)a další.Proč ti nevadí panu Kmentovi z MFDnes. Včear jsem na internte u četl, že tu máme Kukluxklan - Klaus-Kaloousek- Kmenta.
15. 04. 2011 | 09:28

Dočekal napsal(a):

dalimír:

Nezlobte se, ale já vás nějak přestávám chápat.
Jakpak že to mají občané konat dobro pro společnost jako celek? Tím, že by začali pracovat ještě usilovněji a za ještě nižší mzdu?
Ale kdepak! Tohle už přece máme dávno za sebou. A po "léčbě Klausem" (každý je zodpovědný především sám za sebe) a hlavně po tom, co jsme viděli, jak výsledky naší práce mizí dílem v cizích rukou, dílem jsou rozdávány kamarádům a v mnohem menší míře prodávány (samozřejmě pod cenou) vybraným jedincům a skupinám, už se na krásné řeči nachytat nedáme.
Důsledky toho víc než dvacetiletého "šafářování" našich politiků (napříč politickým spektrem!) dnes pociťujeme dostatečně.
"Onemocněl jsi? Máš smůlu, budeš platit. Nemáš na to peníze? Tvůj problém, měl jsi se postarat. Podívej se na nás. My už jsme se postarali a nejen o sebe, ale také o své rodiny a to až do desátého kolena.
Jo a že vás teď bereme u huby? Vaše smůla, měli jste líp číst naše předvolební sliby. Navíc jsme jediná politická strana, která je zcela bez skandálů."
Z kterépak že to politické strany je trio Kalousek, Drábek a Heger?

No jo. Když ono hlásání tezí a proklamací v anonymní on-line diskusi je tak jednoduché! Mnohem složitější a hlavně náročnější je burcování lidí na náměstí. Nebo alespoň debata s mladými, kteří mi minulé úterý při procházce městem strkali pod nos jakési magnetky s tím, že svými penězi přispěju na opuštěné děti.
Takže tolik k těm vašim výzvám a proklamacím.

Svým vnukům jsem už vysvětlil, že pan prof. Ing. Václav Klaus CSc. dr.h.c.45x to pero neukradl, že jej pouze zprivatizoval. A že tak celému světu předvedl, jak podle něho vypadá "neviditelná ruka trhu."
15. 04. 2011 | 09:35

scallop napsal(a):

Vico a dalsi

Me prijde situace mimoradne zajimava. Klaus i Necas hraji vabank - bud Necas nesutoupi a tato vlada skonci nebo ustoupi, poslechne Klause a bude vsem k smichu. Ale i kdyz poda demisi - treti pokus sestaveni vlady urcuje predseda parlamentu (Nemcova), coz by mohlo skoncit podobnou vladou jako dnes. Jen by z toho vysel Necas silnejsi. Mel by do toho jit.
15. 04. 2011 | 09:40

radek napsal(a):

My komunisté se jenom smějeme
15. 04. 2011 | 09:44

Vico napsal(a):

Scallop : Naprostý souhlas. Nečas položil na stůl jednu demisi a dvě odvolání. Tím se vpodstatě dostal do situace, u které se třese prd.l i hrdinům. Klasický duel na pistole. I v této chvíli může duelant sklonit soubojovou pistoli a poprosit o život. Živým však i tak nezůstane, jen mrtvým za živa.

Podle mne nemá Nečas reálnou šanci vzít ty odvolávací listiny zpět bez ztráty osobní cti.

Královna Koloběžka by poradila ještě jednu možnost. Aby odvolaní ministři dál zůstali ve vládě. Tady v tomhle Oudolíčku by se nikdo ani příliš nedivil.
15. 04. 2011 | 10:32

Ing. N. napsal(a):

Je všeobecně známo, že se všechny politické strany, které vládly po sametu, včetně ČSSD, obávají odhalení neuvěřitelných rozkrádaček na kterých se podílely. TOP09 není výjimkou, protože se v této straně nachází nepostižitelný peněžní manipulátor Kalousek.

Současní politici došli k závěru, že je nezbytně nutné odstranit nebezpečného Johna z ministerstva vnitra, který by mohl některým klíčovým osobnostem různými odhaleními znepříjemnit politickou kariéru a překazit tak jejich bohulibou činnost ve prospěch českého národa.

Nečas zná 7 způsobů jak vyřešit současnou politickou krizi. Nevím, jestli vzal v úvahu ještě další zajímavou možnost. Na post ministra vnitra nehledat nezávislého kandidáta, ale nabídnout křeslo KSČM. To je totiž jediná parlamentní strana, která se na rozkrádačkách nepodílela.
15. 04. 2011 | 10:34

Skogen napsal(a):

Takže Sobotka do toho jde:

"Shodli jsme se, že vyvoláme hlasování o nedůvěře Nečasově vládě. Nyní, kdy vláda pravice není schopna se odříznout od Bártovy chobotnice ABL, je to jediné řešení. Pokud vláda nepadne, uvidíme, o koho se opírá..."

V jistém smyslu hraje vabank i on. V případě, že by ČSSD zůstala "za bukem" projevil my se naplno marasmus současného vládnoucího seskupení. Současně by však mohli "kmotři" zákulisní aktivitou upevnit své pozice, když by v podstatě řešili situaci místo strnulých vládních politiků, kteří se vzájemně drží v šachu a nikdo neví, co kdo vytáhne.

Varianta vyslovení nedůvěry je pro ČSSD velmi riskantní. Může poskytnout trojkolce v rozkolu impuls k novému stmelení, kdy budou ve společném zájmu, převyšujícím osobní ambice, válečné sekery zakopány a spory dočasně odloženy. ČSSD vkročí do situace, se kterou zatím neměla nic společného a převezme na sebe díl odpovědnosti za řešení vládní krize i část frustrace občanů. Otázkou je, jak se zachovají klasická média.

Zásadní věcí je, co dál? Má Sobotka potenciál na sestavení vlády? Objevují se hlasy, zejména příznivců VeVerek, že v trojkolce se jedná o boj mezi bělostnou frakcí VV (John) a kmotrovskou částí ODS (Tluchoř). Jestliže v takovém případě dosud maňáskovitý John rozeznal nebezpečí plynoucí z desinfekce prostředí, mohl by Sobotku podpořit. Byl by to zřejmý indikátor.

Role TOP 09 je nejasná. Vzhledem k tomu, že i vůči Kalouskovi zazněla hrozba ohrožení, bude mít ve věci svůj díl.

Vzhledem k nepřehlednosti situace, kdy se v pozadí děje něco skutečně velikého, protože, pominu-li naprostý amatérismus, standardní situace by do podobného stavu nikdy dospět nemohla, je nakonec možné, že vstup ČSSD do hry bude jedinou možností, která normální ústavní cestou srovná situaci do standardního stavu a zamezí zcela nepředvídanému vývoji. Pak ovšem musí akce přijít rychle.

Druhou variantou by mohlo být to, co navrhuje Vico. Bezpečný odstup a občasné píchnutí do vosího hnízda. Rizikem je chaos a stav, kdy vláda nepracuje standardně a tudíž neplní svoji funkci (pochopitelně záležitost interpretace hradního pána).
15. 04. 2011 | 10:37

jozka napsal(a):

Ing.N

Tahle varianta nabizi dost osklivou hisotickou reminiscenci, takze to bude nepruchodne.
15. 04. 2011 | 10:51

Občan napsal(a):

To Skogen:

No, tak to jsem na Sobotku zvědavý. Doufám, že to dobře zvážil, protože si vůbec nejsem jistý, jestli může věřit lidem kolem sebe. Rozhodně ne Škromachovi a Haškovi. Obávám se, že se nechal vyhecovat právě Haškem k dost neuváženému kroku. Protože měl nechat Nečase udělat rekonstrukci vlády bez VV, která by pak byla existenčně závislá na ČSSD - aniž by se socani zkompromitovali účastí v ní.
Musí dobře vědět, že NEMÁ s kým sestavit vládu. Pokud půjde do jakékoli dohody s ODS nebo TOP 09, zradí poslední zbytky slušnosti asociální sitlivosti, které v ČSSD zbyly. Což bude vyhovovat Haškovi - dočasně, velmi dočasně - ale nakonec to skončí malérem. Vzpoměňme, jak dopadla ČSSD po oposmlouvě.

Máte pravdu - hraje vabank; nejvíc ze všech. A obávám se, že se rozhodl špatně.
Na druhou stranu - je za vodou, mladý, ekonomicky zajištěný, jako finanční právník se uživí vždycky. Vlastně nemá co ztratit.
15. 04. 2011 | 10:51

Občan napsal(a):

pardon "...poslední zbytky slušnosti a sociální citlivosti..."
15. 04. 2011 | 10:54

scallop napsal(a):

Vico:

Pri tretim pokusu by se skutecne lamal chleba a veckari by uz asi nebyli tak jednotni (plat poslance neni k zahozeni). Vlada s prebehliky neni pekna, ale lepsi naz ABL ve vlade. A taky by to vyjasnilo jak moc je Necas predseda ODS - on sam by to potreboval vedet.
15. 04. 2011 | 10:58

Skogen napsal(a):

Občane, já si ale myslím, že se hraje o něco víc než o preference stran. Dokonce už jde i o principy.

A naopak se domnívám, že tolerance menšinové TOP 09 + ODS by znamenala to co vždycky, řeč peněz, nákup manšaftu, paktování s médii za účelem tvorby kauz, tedy stav pro ČSSD ze zkušenosti krajně nevýhodný, kdy by do řádných voleb doslova sešla na oubytě. Včetně toho nebezpečí rozvoje vnitřních frakcí a kompromitace s tolerancí menšinové vlády, tedy tichý souhlas s politikou, jinak by nastoupila opět varianta předčasných voleb, nyní však bez výhody překvapení.

Nemyslím si, že Hašek nebo Škromach by za této situace Sobotku potopili, nedávalo by to smysl.
15. 04. 2011 | 10:59

Cech napsal(a):

Dokážu pochopit jak tvrdě "spinující" Mladá fronta která uzavřela diskusní fóra a nyní se ocitá v jakémsi vakuu a neví jak vypomoci vyšší moci.
Nedej bože pan Lipold by musel jít mezi lidi a dělat obyčejnou novinařinu.
Takový trest, si tento doposud úspěšný manipulátor snad nezaslouží.
Nesmiřitelná stanoviska může sociální demokracie vydávat pouze k něčemu reálnému.
Popisovat,nebo zaujímat stanoviska k virtuální realitě vytvořené novináři ve spolupráci s politiky naší bývalé 4K je hazard.Proto pokud ČSSD je normální nebude hazardovat do té doby dokud nepadne dýmová clona.
Protože poměry v Česku překonávají veškeré fabulace vymyšlených absurdit, prostě co se děje to nevymyslíš.
Protože pane Lipold máte právě Vy lví podíl na výrobě vyšší moci, proto pouze pro Vás si dovolím zopakovat.
Vyšší moc je známá tím,že může všechno a vyšší moci sanctum nihil est eius.Prostě dokud bude existovat vyšší moc bude tady domeček z karet již rozdaných, s libovolně recyklovanými politiky.
Tragicus finis majeure force MMXIII.
Bohužel to nejtragičtější je to,že minulá i současná "vláda" řeší "svůj princip" a řídí se Regula Vola.
Proto nesmí být žádné předčasné volby, stabilizovat korupční prostředí, může pouze nově přestavěná sestava recyklovaných politiků současné vládní koalice ve spolupráci s novináři.
Pouze pod patronací vyšší moci a za přítomnosti tvrdého mediálního krytí, lze i nadále používat naučené a stále v naší krásné rezpublice aktuální Regula Vola.
15. 04. 2011 | 10:59

Vico napsal(a):

Občan, Skogen : Se zájmem čtu vaše úvahy.Ještě by mne zajímal názor Vlka.

Chci věřit, že Sobotka ví co dělá a nenechal se uhranout hradním pánem. Sobotka by měl jakoukoliv konstruktivnost při řešení vládní krize podmínit požadavkem, aby tato vláda sama požádala o důvěru. Neměl by se vmanévrovat k tomu, co učinil Paroubek, kdy "vyhrál" hlasování o nedůvěře bez toho, že by sám mohl složit vládu.

Proto je v bytostném zájmu ČSSD podporovat Nečase v jeho snaze obměnit vládu a přidat se v tlaku na Klause, aby plnil své ústavní povinnosti a přijal jednak demisi Bárty a odvolal další dva ministry VV. Tato obměna by pak opodstatňovala požadavek, aby si Nečas požádal o novou důvěru.

Jakékoliv další angažování ČSSD na řešení situace by mělo být podmiňováno požadavkem na nové volby.

Ostatně si myslím, že "trojkolka" s téměř ústavní většinou by si své průšvihy měla řešit sama anebo prohlásit, že bere program socanů za svůj a proto bude podporovat jejich menšinovou socanskou vládu :-)))
15. 04. 2011 | 11:15

tatamanga napsal(a):

Jaké-koli prodlužování tohoto stavu jen věc ( chod státu ) zhoršuje! Předčasné volby, jsou jediným správným východiskem, aspoň pro teď. Nevěřím tomu, že by náš volič dostal rozum a uvědomil si, co je pro něj nejvýhodnější volba. Je zpitomělý jako zapřísáhlí soudruzi v dobách minulých. Mají vymyté mozky ,,pravicovou" ideologií a nevidí, že jdou ke dnu!
15. 04. 2011 | 11:27

Skogen napsal(a):

Vico, dobré poledne (měl bych se obout do vaření, za chvíli běžím pro dítě, mamma mia...), ještě honem zareaguji.

Ještě včera jsem s Vámi zcela souhlasila a stále mám za to, že za standardních okolností by Vámi popisovaný postup přinesl nejvýhodnější efekt. Ale, nacházíme se vůbec ještě ve standardní situaci? Slovy oné Terrym výše citované politoložky, která tvrdí, že politologie je jako nauka nyní bezcenná, protože procesy se hýbou mimo oblast jejího zájmu, nejde už jen o rychlou volbu mezi tím, kdo dokáže společnost zkonsolidovat a udržet v chodu a tím, kdo ji ignorací práva včetně ústavního přivede k rozkladu?

Ta druhá, vámi navrhovaná možnost reakce ČSSD, nabízí tři stavy:

1) zklidnění situace a zakonzervování do řádných voleb
2) předčasné volby tak jako tak
3) vystupňování zavedených a rozvinutých praktik loutkového divadla, kdy by ČSSD byla pod neustálým tlakem zákulisí - a to má své prostředky nepodléhající kontrole. Leda by novináře cosi osvítilo.

Myslím, že Sobotka to má srovnané.

Názor vlka by mne také velmi zajímal.
15. 04. 2011 | 11:32

SuP napsal(a):

Skogen -
Vy jste holčička, nebo je to překlep? (I když mnoho otců pro děti do školky, byv předtím uvařil oběd nechodí).
Do Vaší debaty se zase zamíchám, myslím totiž, že se nic konkrétního nezmění, protože tenhle stav, daný momentálním rozložením voličstva 50/50+/-, celému vedoucímu panoptiku vyhovuje. Změny by přinesly partajím jen finanční ztráty, než se to zase usadí. Vládní paraziti mohou teď cucat ze státního rozpočtu stejně jako socanští parazité cucají z krajských. Tlak na změny začne až před novými krajskými volbami, až se budou muset zase škatule hejbat.
Tudíž i když Nečas nechá vyhodit ministry ABL, ve VV zbude dost dalších, kdo nejsou přímo ABL a ty dosavadní stav podpoří.
15. 04. 2011 | 11:46

tatamanga napsal(a):

Když ne mimořádné volby, tak co??? Dohady, obviňování, další šmírování, podezírání, nové aféry s korupcí, protože plány se plnit musí, od toho tam jsou. Dále bezvládí nárůst neonacismu, kriminality, korupce atd. Loď, která se zmítá na rozbouřeném moři a kormidelník nikde, protože kormidelník neexistuje, jen se za něj někdo vydává ( Nečas, Klaus, VV, TOP09 )!!! To chcete???!!!
15. 04. 2011 | 11:56

Jesse Ventura versus Bilderberg napsal(a):

.. perfektní nečekaně konkretní analyzu provedl pan Petr Havlík ... viz www.rozhlas.cz sestka... studio stop ... 14.04.11... to vám spadne brada... vy hugenoti...
15. 04. 2011 | 12:02

SuP napsal(a):

Dohady, obviňování, další šmírování, podezírání -
To už tady "na pozadí" běží několik let. Protože tenhle stav našim nejlepším vyhovuje, asi se o tom jenom na čas přestane tolik mluvit. Zase to poběží víc na pozadí.
15. 04. 2011 | 12:02

SuP napsal(a):

Loď se nezmítá. Loď pluje docela klidně, ale posádka se hádá, kdo má hezčí knoflíky na uniformě.
15. 04. 2011 | 12:04

Dočekal napsal(a):

SuP:

Tak koukám, že hnida s nickem SuP už zase trousí své exkrementy. Bohužel to po sobě nezahrabává, ale navíc to ještě rozpatlává.
Tak jak je to tedy s těmi důkazy pro vaše tvrzení? Já jen, jestli se vám už ta huba taky nekřiví. Samozřejmě doprava, jak také jinak, že.
---------------------
Právě teď na ČT 24 anoncují tiskovou konferenci pravdomluvného a rovnoústého pana Petra Tluchoře. Prý to mělo vypuknout přesně v poledne. No, zatím nic.
Naštěstí jsem už po obědě.
Už to jede! A začíná to nadějně, VV prý útočí na demokracii! Holt zřejmě naši vlast opět "vovinuly mračna."

Mobilisace!!!

Všichni členové a příznivci ODS - na koně!
Ti méně movití si sednou na vlka.
15. 04. 2011 | 12:07

SuP napsal(a):

._.
15. 04. 2011 | 12:12

Občan napsal(a):

Skogene,

já se obávám, že to bude znamenat stejně (řeč peněz, nákupy lidí...). Protože od ODS ani TOP 09 nemohou socialisté čekat nic jiného. Ty partaje to prostě jinak neumějí. Proto si myslím, že ČSSD hrozí obrovská dikreditace a jejím voličům stejně velká desiluze; která se ale neprojeví tím, že by ši volit někoho jiného. Oni k volbám už nepůjdou vůbec :-(
I v ČSSD je navíc stále ještě dost lidí, kteří jsou tou politickou korupcí minimálně kontaminováni z důvodu dlouhodobého setrvávání v takové společnosti (zrovna zase ten Hašek a Škromach jako partajní špičky). Kvůli téhle kontaminaci si tudíž také myslím, že Hašek a Škromach jsou toho schopni; už jen proto, že by se mohli Sobotky definitivně zbavit a dostat se k moci alespoň na chvíli sami.
Hašek má "alepsoň" toho předsedu krajů a užívá si to na plné pecky. ten ještě bez premiéra pár měsíců vydrží. Ale Škromach, který už jednou byl ministrem, ten by MOC rád, alespoň na kratičkou chvilku, byl premiérem. Si myslím já :o)

Ale abych se vrátil k tématu - já nějak nevidím řešení.
1) S komouši se nemluví, takže tam není co řešit.
2) ČSSD nemá v parlamentu (nejen v PS PČR) partnera - všechny ostatní levicové a středolevé strany upozadila a aktivně pomáhala likvidovat tak dlouho, až zbyla s komunisty sama (Pozn.: "kupodivu" to bylo za 1. republiky úplně to samé).
3) ODS a TOP 09, pokud se nějak dohodnou, mohou vládnout za tiché podpory ČSSD. ČSSD se tímhle dostatečně zkompromituje, což eliminuje její představu, že bude moci nějak tlačit na ty dvě. nebude - jak cekne, hned dostane po palici "oposmlouvou č.2".
4) Ale může nastat další varianta - ODS a TOP 09 se naoko domluví s ČSSD, že budou vládnoust samy a ona jim bude přicmrdávat. Za rohem se ale domluví s VV na podpoře PROTI oposmluvní ČSSD.
Tohle já považuji za velice pravděpodobné. Veverkám je jasné, že asi skončily, tak proč si alespoň nezaškodit na rozloučenou?! Pokud se po volbách doatnou do PS PČR, bude to v počtu zcela zanedbatelném se skoro nulovým koaličním potenciálem. (Pozn.: Asi k nim přibude KDU-ČSL, která nejspíš také nějak proleze přes 5% - ale zase to bude jentaktak a tudíž jsko koaliční partner nejspíš k ničemu. - škoda, že tu nejde kurziva, štrašně špatně se tu píší poznámky). A opět bude výsledkem diskreditace socialistů, teď už cílená.
5) A když tak o tom přemýšlím, a ačkoli vám to asi bude připadat příliš šílené, napadá mne jedna věc, kterou sem prostě napíšu.
CO KDYŽ je tohle celé od začátku divadlo a habaďůra na ČSSD? CO KDYŽ to má od počátku jediný cíl - dostat ČSSD do situace, kdy si BUDE MUSET nějak umazat ruce spoluprací s nemyslitelnými "partnery" a tím se dopředu diskvalifikuje u obrovského množství voličů?
Při špíně, která tu je u moci, by mne tahle konspirace vůbec nepřekvapila.
6) Pak už zbývá jedině koalice ODS+ČSSD nebo ČSSD+TOP 09. Kdo z toho vyjde jako poražený, je předem jasné. ODS A) a B) to nebudou.
7) Předčasné volby také asi nic nevyřeší. Socani sice vyhrají, ale do menšinové vlády s podporou komunistů nepůjdou, do koalice s komunisty také ne (otázkou také je, budou-li mít dost mandátů). Komunisté volby nevyhrají - ale i kdyby, stejně nesestaví vládu.
MOŽNÁ se do PS PČR dostanou zase lidovci - jak dopadly socanské "koalice" s nimi, to víme a doufám, že to už nenastane; protože výsledek je předem jasný a ZASE ke škodě ČSSD.
8) Socani a komanči jsou k sobě navzájem odsouzeni, Bohumín neBohumín. Jen je otázka, jak dlouho jim potrvá, než to pochopí.
Pokud to nechtějí, pak nemají jinou možnost než podpořit JINOU levicovou SPOLEHLIVOU partaj tak silně, aby se dostala do parlamentu a nahradila tak lidovce nebo/a VV.
Tohle už jsem napsal snad všem socanským hlavounům, ale ani jedne se neobtěžoval reagovat.
15. 04. 2011 | 12:13

ld napsal(a):

emisary,

docela nedávno jste tu za halasu prázdných tribun s fňukotem vykřikl, že už sem nepáchnete. A jak vidno, páchnout lze i bez čichového vjemu. Na jak dlouho zase zdejší pobyt vidíte? Řeknu vám, být miliardář jako vy, asi bych měl jiné koníčky, než na sebe navlékat háv klauna.
15. 04. 2011 | 12:24

Vico napsal(a):

SuP : Nechci vám kazit polední pohodu, ale žádný stav 50/50 neexistuje. O tom svědčí drtivá vítězství socanů v posledních volbách do Senátu a do krajů.

Pravice je schopna vyhrát či alespoň uhrát remízu jen taktikou "falešného levého křídla." Druhým záchranným pásem pro pravici jsou pak starokomunisté.

Přes ostré kecy a různé ÚSTRy si je budete opečovávat, protože to je váš faktický spojenec. Kdyby je Nejvyšší správní soud ,tajně podplacen socany, nedejbože zrušil, sami podplatíte Ústavní soud, aby tohle pochybení napravil.

Socabni jsou pro vás dobří vždy jen tehdy, kdy musí po pravicové hrůzovládě tuhle zemi vytahovat ze sraček.

A teď minutu ticha za Špidlovu vládu, která stačila provést alespoň nějakou smysluplnou reformu "bez vzbouření na vsi", myslela dál, než za roh /viz plán Martina Jahna a konvergenční program k splnění maastrichtských podmínek/, ozdravila bankovní systém a to vše za nulové tolerance Topolánkových kmotrů.

Vidím, že ticho dodrželi všichni přítomní...děkuji.
15. 04. 2011 | 12:27

Dočekal napsal(a):

Vico:

Tohle píšu už od té doby, co se vyskytuju na on-line diskusích.

ODS stojí na dvou pilířích. Na korupci a na lži.

"Autista Špidla" - autor výroku Martin Říman (ODS)
"Zdroje jsou" - stále dokolečka omílaný výrok pana Vladimíra Špidly, ovšem vytržený z kontextu.
"Dluhy se neplatí" - obdobně zneužitý výrok pana Jiřího Paroubka, také vytržený z kontextu. Když jsem vložil do diskuse doslovný opis celého prohlášení pana Jiřího Paroubka, nastalo hrobové ticho.

Dnes tomu nasadil tu pomyslnou korunu pravdomluvný a rovnoústý pan Petr Tluchoř (ODS) svým prohlášením, že podle jeho zjištění byl na ministerstvu vnitra spáchán trestný čin, on ale žádné trestní oznámení podávat nebude.
Předseda poslaneckého klubu ODS tedy ví, že se stal trestný čin, ale dělá jakoby nic. A ještě to vykváká veřejně v televizi.
A tohle nám tady vládne!
15. 04. 2011 | 12:45

Anuszka napsal(a):

Dobrý den.
Zdá se, že je všechno špatně - dlouho to tu vypadalo, že tu postkomunistickou situaci ustojíme více méně v poklidu, že přežijeme divokou privatizaci, že se smíříme s tím, že zloděje nezavřeme, ale necháme uprchnout do zemí, kde na ně nemůžeme, nebo jim dáme ještě lepší funkci, že jediné, co budeme v souvislosti s politikou řešit, je výše pastelkovného, pravicovost médií a nesmrtelnost komunistů...vše se odehrávalo mezi pravověrnými a sockami s jasnými pravidly vymezenými nutností reforem a zodpovědností sama za sebe na jedné straně a solidárním systémem a podporou potřebným na straně druhé. S vlastními kmotry na obou stranách...s tím je teď konec...dali jsme vám kamarádíčkové dary - dali - a co jste s nimi udělali kamarádíčkové? Předělali jste je na kalašnikovy a postříleli jste se... čučíme jak puci...úplně proti logice argumentů - pokud jste tam šli za koryty - proč děláte takový humbuk?... pokud jste tam šli udělat pořádek, jak to že se chováte jak grázlové z hornického učiliště? /negrázlové z učiliště nechť prominou/...ostřílení komentátoři si neví rady - nic nemá logiku a každý den se dozvíme nový myšlenkový kotrmelec...kdyby to nebylo šílené a nebezpečné, mohli bychom říct, že je to dobrá šaškárna, ale musíme vážit slova.../šáša pro dnešní den - Tluchoř - asi chtěl napodobit Bártu - ovšem bez jeho schopností.../marginální věci jsou vypichovány - o důležitých věcech se nemluví - a právě tiskovka ODS o úplném .../pan Hochmann ví/ celé dopoledné řečí na ČT24 a nevíme o nic víc, než včera či předvčerem...

Mnozí tady píšou /parafrázuji/: pravičáci, máte to, co jste si zvolili...no myslím, že tohle si nikdo nepředstavil ani ve snu - i mnozí, kteří před posledními volbami, volili ČSSD a chtěli změnu, volili VV - a teď hledíme všichni - pravičáci i levičáci - a jako třešinka na dortu pro nás všechny je koalice na pražské radnici - tohle je totiž přesný obraz toho, jak naše společnost funguje - odshora až dolů - vlastní prospěch je nade všechny ideály...pokud volíme pravici či levici jen proto, abychom na systému vydělali - pak asi jen sklízíme to, co jsme zasili...ideál pravice či levice přece není nositelem zla - nositelem zla je pouze charakter člověka...
15. 04. 2011 | 13:35

Skogen napsal(a):

SuPe, obávám se, že kdybych měl "holčičí" atributy, vyváděl bych při svém současném naturelu po večerech řadu nepřístojností ;) Co se týče těch dětí a kuchtění, pokládám to za vcelku normální. Oba s manželkou pracujeme, já vzhledem k povolání mívám často volná dopoledne, když můžu, starám se já, když může ona, stará se ona.

S tím pravo-levým rozložením to opticky vypadá kvůli koaličním konstruktům posledních let. Před rokem 2006 neměl střed problém vládnout ani s jednou polaritou. Levice má navíc problém s iniciativou svých voličů. Levičák daleko raději nadává u piva a k volbám se staví vlažně (takže pak může nadávat u toho piva - dává to smysl ;)

O VeVerkách, přiznám se, nevím co si myslet. V současnosti mi připadá pravděpodobné, že jako outsideři se skutečně na vnitru zčásti začali chovat způsobem ohrožujícím zavedené pořádky, což by insideři neudělali a Tluchořova klika to nezvládla. Nabízí se tedy otázka, jestli ta outsiderská část dokáže VV transformovat do podoby řádné politické strany a jestli by současná zkušenost nezpochybnila prapodivnou orientaci středu čistě napravo.
15. 04. 2011 | 13:36

Skogen napsal(a):

Anuszka, vidíte to, jako vždy, s objektivizujícím pohledem korektně mírně zanášejícím doprava. Jestliže jste si toto nepředstavovala, pak nevím, kam jste po trendu nastaveném Topolánkem a hradním lobbystou dala hlavu. Stejně jako netuším, co vám tak strašně vadilo na těch socanech, nebyla to snad Kubiceho zpráva. Bylo to něco jiného?

Kdopak je odpovědný za stav vlády? Že by ti Marťani, ke kterým se ovšem nakonec dal sulcpremiér Nečas?
15. 04. 2011 | 13:42

Anuszka napsal(a):

Pane Skogene, co mi vadilo na socanech? No třeba to, že byli schopni udělat z pana Škromacha ministra sociílních věcí, z pana Sobotky ministra financí /i když psali, že si to všechno pečlivě nastudoval/, protože jejich program neodpovídá mým ideálům, že jejich předvolební radikalizace probíhala v primitivním prvním plánu, jakoby v jejich hledáčku nebyli přemýšlivější voliči a pak ještě několik bezvýznamných prkotin...

Vím, že na mě máte z nějakých nejasných důvodů pifku, pane Skogene, ale zkuste to překousnout - já na Vás neútočím - jen nabízím svůj pohled.

Za stav vlády jsou zodpovědni všichni, kteří se zachovali jako pitomci, nebo jsou vyloženě nebezpeční grázlové - kdo je kdo však nevíme a nejsem si jistá, jestli se to někdy dozvíme...
15. 04. 2011 | 13:54

kelt napsal(a):

Politika dnešních dní v ČEZku naprosto ztratila svůj obsah.Vládní trojkolka na sebe kydá špínu,vytahuje skandály a pseudoskandály,požaduje odvolání či demisi těch,či oněch a řečí všech zůčastněných se zaklíná povinností dodržení koaliřitní smlouvy a reformní dynamikou,která vypučí na krví zůrodněném půdorysu,jenom co vychladnou hlavně kalašnikovů a hlavy bojovníků boje proti korupci.
Všemu tomu bačuje člověk usvědčený v přímém přenosu z krádeže.
To,že máme půl milionu nezaměstnaných,že téměř polovina lidí této země se propadá do bídy,že upadá kvalita našeho školství,že se výší korupce propadáme neustále níže až do pater
zemí,kde "bakšiš"je normou nikoho z vládní reprezentace nezajímá.
Oni si vystačí naprosto sami a co se děje v "podzámčí"je jim u zádele.
Je to orwelovský boj o koryta,nic jiného.
15. 04. 2011 | 14:08

jozka napsal(a):

Anuszka:

no, tak jsme dostali ideologa na MZP, novinare na MV, majitele bezpecnostni agentury na MD, nejvetsiho financniho pruserare na MF a senilniho cizince na MZV. Jaky je v tom rozdil?

A pokud nekdo cekal neco jineho kuprikladu po te povedene taskarici v Clarionu, tak je bud ducha mdleho ci zalozeni az naivne optimistickeho.
15. 04. 2011 | 14:08

Aktiv napsal(a):

Musíme politikům jasně a důrazně naznačit, že další volby budou pro ně poslední.¨
Nebudeme plýtvat na jejich snobské manýry!!!!!!!
Ať si příští volby zaplatí ze svého!
ObčaN důrazně vzkazuje, že vám za příští volby utrhneme hlavy!!!!!!!!!!!!!
Ne utrhneme, vyhlásíme vyjímečný stav, a pozavíráme vás, až zčernáte!!!!To vám garantujeme jako občané, že tyto manýry budou pro vás a vaše rodiny hodně drahé!!!!!!!!!
Tluchoři, ty tlusté lživé prase, sám máš tunu másla na hlavě, tak bys měl swe svou smradl... prdelí vypadnout navždy do věčných lovišť!!!Táhni ty snobské mafiánské pr...
15. 04. 2011 | 14:15

ld napsal(a):

Anuszka,

tak to vidíte. Kdo by se po 20 letech od pádu komančů nadál, že spatří tzv.prezidenta republiky krást teď už před zraky celého světa pero. Další péro bylo na fotce od Berlusconiho, patřilo v tu dobu šéfovi Evropy. A vy máte tolik entuziasmu pranýřovat Sobotku aspol., když toliko čistili chlív po...perařích?
15. 04. 2011 | 14:21

sedlák napsal(a):

to Aktiv, teoreticky bych obsáhl Vaše postupy, prakticky však nikoliv, mohl byste být tak velice laskav, a vysvětlil mi, jak to hodláte provést?
15. 04. 2011 | 14:22

Skogen napsal(a):

Anuszko, za stav vlády je zodpovědný premiér.

dyž nyní vím, co vám vadilo na socanech, mohl bych vědět, zda vám něco vadí na současné vládní koalici a jak se to má k tomu prvnímu?
15. 04. 2011 | 14:25

Anuszka napsal(a):

Jozka:
Pokud tohle vadí Vám, tak se podle toho zařídíte - na světě není jen jedna jediná správná optika - situace se vyvíjejí a zanikají - vždy je třeba znovu posuzovat - ideály by však měly být konstantní...i když soužití je o kompromisech - je jedno zda na úrovni rodiny, nebo státu...
A znovu říkám - demokratické ideály - pravé či levé - nejsou znamením zla - o vývoji situace rozhoduje lidský charakter.
15. 04. 2011 | 14:27

SuP napsal(a):

Skogene -
Stačilo napsat, že z těch dvou možností to byl ten překlep. Vždyť to se stává tak snadno. Ale jsem rád, že je to jasné.
Co se týká Vašeho hodnocení politicko-společenské situace s Vámi teď souhlasím (bez přívlastku, ještě jsem to řádně nesežvejkal), přestože sám ji hodnotím prakticky stejně jako Anuszka. A tímto jí děkuji za její vyjádření.
15. 04. 2011 | 14:37

SuP napsal(a):

kelte -
Jste z 50% na omylu, ale zjevně rád.
15. 04. 2011 | 14:40

Anuszka napsal(a):

Skogene, to, co mi vadí na vládě jsem myslím popsala v prvním vstupu...opravdu si myslíte, že to je výsledek pravicového smýšlení, nebo je to důkaz toho, že pravici v současné době dělají lidé neschopní, nebo schopní všeho? Situace je tristní, ale tvrzení, že máme volit menší zlo ČSSD, pro mě není východisko...Pokud Vy jste měl jasno a volil jste sociální demokracii - bez ohledu, jaké jsou Vaše ideály - pak si opravněně mnete ruce, že jste to věděl - v tom případě mi prosím ještě sdělte, co Vám Vaše křišťálová koule říká o dalším pokračování...

Nevím, proč je pro Vás tak důležité, abych potvrdila, že za všechno může Nečas - budeme pak v menší prdeli?
15. 04. 2011 | 14:41

Tupelo napsal(a):

Je az priznacne zaujeti s jakym se ODS snazi ziskat ministerstvo vnitra zpet, zrejme zasluhou inkernovaneho ducha Ivana 'Icka' Langera, jez jak bajmy Fenix zrozeny z popela krizkovanych volebnich listku septa Necasovi do ucha (samozrejme toho praveho, leve je zrejme jen na okrasu) sve 'vize', jak spravne kracet po modre. Apropo, doufam ze se tyto volebni listky recykluji, v nasi zemi by jejich znouviuziti mohlo prinest, ve srovnani s efekty 'reformnich' pravicovych vlad, znacnou usporu.

Dlouhodobejsi pobyt v opozici by ODS urcite prospel, za prve by CSSD opet dostala prilezitost po pravicove vlade dat zemi aspon trochu doporadku a za druhe je zde vetsi sance provest zakladni samohygienu; idealni stav by byl, kdyby se ODS a TOP09 v delce takoveho pobytu predhanely. :)

Jsem rad ze Sobotka rekl ne Klausovi, snazit se o nejakou vladu v soucasnem slozeni snemovny je samozrejme nonsens - a to i v pripade velke (ci vetsi: +TOP09) koalice, s lidmi jako Tluchor, Drobil, Nemcova, Necac by slo o sebevrazdu. Nove volby jsou nejcistsim resenim, obyvatelstvo jiz mohlo nahlednout do puvabu vladnuti tri pravicovych stran, nejen stran formy (v podstate problemy od sameho zacatku) ale i obsahu (neoliberalni reformy rezignujici na pusteni zilou korupcnim pijavicim, o to vic poustejici zilou obyvatelum).

Za sebe musim rict (je mi jasne ze to CSSD neudela) ze by mi nevadila ani koalice SD s komunisty, kdyz to vezmu ciste pragmaticky, tak
a) je to strana bez vetsiho prusvihu v polistopadovem vyvoji
b) mohl by nasledovat francouzky ci italsky scenar a odlokovalo by se >10% levicovych hlasu
c) s komunisty, kdyz neni jine moznosti, se stejne vyjednava, a to vsechny pol. strany, coz je jen pokrytectvi dobre zapadajici do soucasne spiny
d) i kdyby se stalo nemozne a ziskali treba 30% hlasu, nemyslim ze by stavely draty a embargovali import bananu ;). Mnoho z nich ma sve vlastni podnikatelske zamery a navic za zady zadnou Moskvu o kterou by se mohli oprit.

Naopak, bude mi hodne zalezet na tom aby pred volbami CSSD jasne deklarovala ze neuzavre velkou koalici s ODS. Posledni leta byly pod taktovkou teto strany a opravdu si myslim ze stacilo.
15. 04. 2011 | 14:45

Aktiv napsal(a):

sedlák

Pro začátek musíme začít občanskou neposlušností!
Musí se přidat odbory, policie, soudy, a poté všechny osnovovatele 20 leté politické kultury obvinit z viny na totálním rozkrádání republiky a maření služby pro společnost!
Všechny znamená, veškeré politiky, kteří neuhlídaly své slovo, sloužit tomuto státu a národu.

Všechny vyhledat a uvěznit! Protože to, co máme zde je jejich vinou!Vše, co se projevuje jako zprivatizovaný prostor, ajko zprivatizované pole pro jejich bezostyšné projevy!
Pro začátek bude nutné všechny pozavírat!
Začal bych Tluchořem, a zkončil Klausem, Havlem!

Je čas se vypořádat s tím, co lzer bez nadsázky pojmenovat jako metastázovaná zkorumpovaná rakovina společnosti!

Je čas říct nejen DOST,ale i říct konec, zavíráme vás!A budeme vás soudit!I jako pro výstrahu těm, kteří by náhodou chtěli pokračovat ve stejném nízkém stylu, jak toho jsou schpni politici za posledních 20 let!
15. 04. 2011 | 14:46

kelt napsal(a):

Anuzsko-ve vší úctě-filosofické úvahy na současné aktuální téma jsou poněkud mimo mísu.
Situace se trojkolce vymkla z rukou a připomíná arabský bazar v tom lepším případě.
Více mně to vypovídá o situaci,před nocí dlouhých nožů/ne dle Himlera,ale Topolánka/,nebo scénu z filmu"Někdo to rád horké"při
sjezdu přátel italské opery.
A to jenom z té humorné stránky věci-jinak je to naprosto tristní obrázek současné politické kultury v ČEZku.
15. 04. 2011 | 14:47

SuP napsal(a):

Vico -
Nevím jestli jsem Vás k TOMUHLE vyhecoval, to by mě mrzelo. Ale netušil jsem, že něco jako (15. 04. 2011 | 12:27) ve Vás je. Vaše příspěvky mi připadaly veskrze celkem elegantní a věcné, i když pro mě opozitní.
15. 04. 2011 | 14:48

kelt napsal(a):

Supe-budu parafrázovat přítele Rumcajse-nešlo by těch 50% specifikovat?
Děkuji vřele za vyčerpávající odpověď.
15. 04. 2011 | 14:52

Občan napsal(a):

Anuszko,

Bohuslav Sobotka, pokud vím, je právník se specializací na finanční právo. To je hodně složitý obor práva, člověk musí umět i hodně o ekonomice, takže Sobotka jako ministr financí měl minimálně dostatečnou kvalifikaci.
Jak ho hodnotit nevím, přiznám se, že jsme mu nevěnoval pozornost. A žeho pomlouvá Janota? No, to pro men nemá žádnou relevanci. Janota by strašně rád zpět do politiky...
15. 04. 2011 | 14:54

Aktiv napsal(a):

Tupelo

Právě komunisti tahají za nitky toho, co zde máme!
A proč asi?
Chtějí znechutit lidem možnost, že volbou mohou něco ovlivnit. Moc by se jim líbilo, dělat vše direktivně bez možnosti zásahu občanů!

Moje volba je pozavírat všechny polistopadové politiky a důrazně se s nimi elementárně vypořádat za ta zvěrstva, která tady musí pracující člověk trpět!

Měli bychom jako občané svobodně vyhlásit referendum za vypořádání se se současnými a minulými symboly zvrhlé politiky,a také referendum za jejich uvěznění a spravedlivé odsouzení každého podle toho jakou měrou přispěl ke konci současného stavu!
To je jedinné legitimní právo občanů, protože nevěřím, že ČSSD, která skrývá bezpočet zatím neobjevených kauz by mohla svou většinou cokoliv v politické kultuře po volbách změnit!
Garantuju, že to bude horší, než to, co nám zde předvádí oalice.
Jelikož se setkáváme v současné době z kriminálníky v politických stranách, kde je sposusta zkrytých kauz, nelze věřit v další stabilitu politické kultury a scény!
Musíme ukončit současný politický mainstreim, současné politické rozdělení, a nechat založit a vsoupit do politického dění občasnkiniciativy, které nejsou napojené, a nebudou napojené na lobbystické nitky, aby došlo ke korupci a ke snížení politické kultury.
Tato politcká hnutí vyrostlá z občanských iniciativ se zaručí beztrestností, a opravdovou službou národu a tomuto státu.
Z řad ekonomů lze získat spoustu odborníků, kteří by mohli nastartovat bezkorupční a úspornou finanční politiku!

Jiná cesta, jak z tohoto nedemokratického marasmu odejít, je tato. Přes občanskou společnost, obyčejných lidí, kteří nechtějí špinit sebe, stát a národ!
15. 04. 2011 | 15:00

SuP napsal(a):

Kelte -
Tohle:
To,že máme půl milionu nezaměstnaných,že téměř polovina lidí této země se propadá do bídy,že upadá kvalita našeho školství,že se výší korupce propadáme neustále níže až do pater
zemí,kde "bakšiš"je normou nikoho z vládní reprezentace nezajímá.
...""--...
Je to orwelovský boj o koryta,nic jiného.
Jinak celkem nejsme v rozporu. Ale ono i tohle když se řádně prošťourá, tak to má racionální jádro. Asi mi u vás přednostně naskakuje, že máte asi dojem, že za "těch druhejch" by tomu bylo jinak. Nabízím smír.
15. 04. 2011 | 15:04

jozka napsal(a):

Anuszko, myslim, ze charaktery se uz projevily :-)
15. 04. 2011 | 15:05

jozka napsal(a):

SuP:

ad Vico

Ten prispevek je pomerne elegantni i vecny. Jen jsou to veci, ktere zrejme nerad slysite. Strkejte klidne hlavu do pisku dal. Ale myslete na to, ze vas mezitim nekdo muze o***t. Pokud vam to nevadi, vase vec.
15. 04. 2011 | 15:12

Vico napsal(a):

SuP : Na to, že vám mé příspěvky připadaly celkem elegantní a věcné jsem tu Stejskalem poměrně často mazán. Za přemíru elegance to asi nebude :-)

Rozdělení 50:50 je pověra, které svého času nevěřil ani "svěží vánek" Topolánek. Prostě tomu tak není.

Faktem však je, že volby tak dopadají a to z příčin, které jsem tu mnohokrát /možná i celkem věcně a elegantně/ uvedl.

Problém pravice je, že chce-li remizovat nebo vyhrát, potřebuje mít v zádech až barnumskou podporu mienkotvorných médií v předvolebním období, potřebuje Pučmidráta aspoň na volební víkend přesvědčit, že není Pučmidrát, ale Dámtidrát, musí nějak přesvědčit dědka a bábu a další potenciálně nepřátelskou volební masu otrávit natolik, aby zůstala doma nebo šla na pívo. Kromě toho potřebuje pomoc "falešného levého křídla". Tou byli Bursíkovi Zelení nebo John postrach všech druhohorních ještěrů. I v dalších volbách se nějaké falešné levé křídlo objeví - nejspíše nějaká protikorupční strana typu Právo a spravedlnost/s tajným sponzorem Krejčířem/.

Ať je to jak chce, několika let čistě pravicové vlády jste se SuPe dočkal. Už žádné, co kdyby. Anuzska si to vyřešila po svém. Píše, že to pravicová vláda není. "Tohle není Jim Beam", třískne o pult baru panákem údajně falešného bourbonu, jak v té reklamě.

SuPe a Anuzsko je to Jim Beam, ale chutná jak Prostějovská starorežná.
15. 04. 2011 | 15:20

Ládik!!! napsal(a):

cca 50/50.... nevoličů je řádově tolik, co voličů; mezi voliči je L/P 50/50; mezi nevoliči bude levice v menšině (můj předpoklad). K volbám, kde se maže med kolem huby, chodí převážně ti lidé, kterým nesmí uniknout příležitost, aby o něco nepřišli. Mezi nevoliči proto zůstalo víc lidí, kteří na sliby nedají, mají své vidění budoucnosti a spoléhají na sebe. To je převážně mentalita "pravice".
Zpětná vazba - kdyby existovalo 50/50, dávno bycho zbankrotovali (předpokládám, že rostoucí státní dluh jde čistě na vrub zlodějin).
15. 04. 2011 | 15:21

jozka napsal(a):

jj Ladiku, ver a vira tva te uzdravi :-)
15. 04. 2011 | 15:24

ld napsal(a):

Vico,

když jste v tom sebezpytu, resp.kulinářských identifikacích, nevíte náhodou, z jakého filmu je ta pískaná melodie v pořadu Prostřeno, který běží na Primě? Zeptal bych se znalce chlastu Rumcajse, ale pořad Zaparkuj je teprve ve schématu příprav...

Pokud znáte odpověď, nějak ji ideologicky "zabalte", ať šetříte Stejskalovi gumu.
15. 04. 2011 | 15:27

zdenekb napsal(a):

Anuszka:

Nemusíte "přiznávat", že za všechno může Nečas.
Stačí, abyste mu a jeho povedené partě přestala (nemyslím vás osobně, ale jako zástupkyni řekněme... umírněné pravice) promíjet a omlouvat všechno. S odkazem na REFORMY SVATÉ.
15. 04. 2011 | 15:30

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!

Opakovanými šetřeními bylo zjištěno, že nejvěrnější a nejdisciplinovanější voliče mají dlouhodobě KSČM a ODS. Přeberte si to ve vztahu ke své teorii jak chcete...
15. 04. 2011 | 15:33

Anuszka napsal(a):

pane Zdenkub:
nepromíjím a neomlouvám.
15. 04. 2011 | 15:35

Ládik!!! napsal(a):

zdenekb -
jasně, ale to jsou voliči. Já spekuluji o nevoličích. Až je situace dožene jít volit.
15. 04. 2011 | 15:35

kelt napsal(a):

Supe-nevidím to jako válku,jenom jsem ten,co toho hodně pamatuje a to zejména od léta roku 199o.
Proto mám oprávněný pocit,že to,co se tady děje,tady ještě nebylo.
Ale to, že léta 1998-2006 byla tím lepším,co tato země zažívala snad není sporu-předpokládám,že to asi vidíte jinak.
Ps V roce l992 jsem volil ODS.Po Lácsovi Bacsovi,Pepovi z Hong-kongu a Singhovi z Cejlonu mne to přešlo.O Sředoevropském "tygrovi"a balíčcích ani nemluvě.doupla ultimate
15. 04. 2011 | 15:41

Ládik!!! napsal(a):

Soudím tak podle sebe, nevoliče. Nevím, čím to je, ale mezi lidmi, se kterými se stýkám, je levicově smýšlejících menšina.
15. 04. 2011 | 15:42

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!

"K volbám, kde se maže med kolem huby, chodí převážně ti lidé, kterým nesmí uniknout příležitost, aby o něco nepřišli."
Pokud se vám do tohoto popisu vejdou příznivci komunistů a ptákostrany, nevím, proč by mezi nevoliči měly být poměry jakkoliv odlišné.

Anuszka:

Takže Vám nebude proti mysli, když agonie nekompetentního, nevěrohodného a totálně rozhádaného týmu nebude zbytečně prodlužována?! ;o)
15. 04. 2011 | 15:42

SuP napsal(a):

Vico s tou elegancí to asi bude tím, že mám jiná kriteria než pan Stejskal. Já totiž nepotřebuju hlídat, aby si mi nezačala nadávat myš s klávesnicí.
15. 04. 2011 | 15:42

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!

Možná se rád obklopujete lidmi, kteří vaše přehledné myšlení neruší nesouhlasem... znám takové kolektivy.
15. 04. 2011 | 15:45

Tupelo napsal(a):

Aktiv: kdyz zustaneme jen u posledni afery (Koci), tak to nevypada na komunisty, spis prevlekace kabatu a rezimni prodavace zeleniny, vite co mam na mysli...viz http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2770:vladni-krize-rozpad-demokracie-v-echach&catid=81:politika&Itemid=486
15. 04. 2011 | 15:45

Dočekal napsal(a):

SuP napsal(a):
kelte -
Jste z 50% na omylu, ale zjevně rád.
15. 04. 2011 | 14:40
-------------------
Když už teda "jedeme" na procenta: Já vím na sto procent, že pod nickem SuP se skrývá jen obyčejná hnida.
Takovéto hnidy mne totiž za vlády bolševika rudého udávaly celé dlouhé roky. Samozřejmě anonymně. Hnida SuP dnes už na mne nemůže podávat anonymní udání, tak mne alespoň veřejně obviní ze spolupráce s bývalou Státní bezpečností.
Navíc píše něco o zahrabávání exkrementů.
No nic. Hnida SuP je zkrátka "karakter."
Jediné pozitivum vidím v tom, že hnida SuP se tady profiluje jako jeden z místních "pravověrných." A to křiváctví je přece tak nádherně pravicové!
*****
Tak jsem si před chvílí neprozřetelně otevřel kanál ČT 24 a ono se to na mne opravdu vyvalilo jako z kanálu krátce před letní bouřkou. Opět opakování toho, co dnes v poledne četl z papírku pan Petr Tluchoř a co je jen pokračování vládní pravicové frašky. Silná slova o zneužívání policie, podpořená odkazem na jakousi SMS, do toho blekotání nového policejního prezidenta, pokus o komentování celé situace snaživým redaktorem Davidem Borkem - to už je opravdu lepší ta mexická telenovela.
Když jsem si přečetl přepis audiozáznamu z jisté kavárny a uvědomil jsem si, že takto se o svých spolustranících a dalších politicích vyjadřuje jedna z těch, které se loni před volbami prezentovaly jako nové tváře naší politiky a když jsem si pak zkusil představit, jak se asi potom tato "dáma" může vyjadřovat o nás, občanech, začal jsem se rouhat. Málem jsem to řekl nahlas: Zlatí komunisti!

No a vidíte. Přes tohle všechno se stále ještě najde dost těch, kteří tomuto dnes už veřejnému pohrdání námi všemi ještě tleskají.

Abych to nějak odlehčil: Co myslíte, nazpívá Wabi Daněk tu písničku "Franta má péra" znovu a s novým jménem?

https://www.youtube.com/watch?v=WP3Vx34zHxs
15. 04. 2011 | 15:47

SuP napsal(a):

Vico -
(15. 04. 2011 | 15:20) Není dobré se cítit "Na koni" tlačím-li mopeda bez benzínu .....
Anuszka sem vnesla poměrně nový pohled a dávám jí za pravdu. Teď ještě zkusíme pojmenovat příčiny a můžeme začít hledat cestu jak z toho ven.
15. 04. 2011 | 15:47

Ládik!!! napsal(a):

zdenekb -
čekal jsem takovou reakci.
15. 04. 2011 | 15:51

SuP napsal(a):

Kelte -
roky 1998-2006 vidím kupodivu stejně, jen si nenamlouvám, že příčinou bylo, že to vzali do ruky ty druhý.
15. 04. 2011 | 15:53

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!

Co jiného říct na to, že veřejné mínění a postoje občanů v této zemi odvozujete od statistického vzorku svých příbuzných a hospodských spoluštamgastů?
15. 04. 2011 | 16:02

SuP napsal(a):

Dočekal -
přemýšlel jsem, co bych ti tak na rozloučenou ještě hezkého napsal. Jde to ztuha, ale přece. Tedy: jestli jsi s StB spolupracoval dobrovolně, pod nátlakem, nevědomě nebo vůbec mi bylo a je úplně jedno. Hodnotím lidi podle toho, jak se projevují, ne podle toho, co mi chtějí namluvit. Tobě dneska už nevěřím ani to, že sis ta rogalla stavěl sám.
A promiň že ti tykám. Dělám to jen u přátel (byť virtuálních), nebo u lidí, kterých si ani v nejmenším memám proč vážit. A jistě chápeš, že přátelé asi nejsme.
15. 04. 2011 | 16:02

Ing. N. napsal(a):

Na doporučení jednoho z diskutujících jsem si přečetla záznam včerejšího rozhovoru s p. Havlíkem na stanici Český rozhlas 6. Čte se to dobře, názory jsou to pravicové, přijatelné pro každého slušného člověka. Má to ale jednu chybu. Pan Havlík si neuvědomuje, že polistopadový vývoj se nemohl ubírat jiným směrem. Vše, co zde zažíváme je typické pro kapitalismus, který je založen na soukromém vlastnictví a vytváření maximálního zisku.

Překvapuje mě, že to nevěděl v době, kdy se aktivně podílel na sametu. Získat informace bylo tak snadné. Stačilo studovat Jazykovou školu za 300 Kč ročně a složit státnici, třeba v angličtině. Ke složení státnice bylo třeba znát reálie včetně politického dění v anglicky mluvících zemích. Velkým pomocníkem bylo poslouchání anglického vysílání BBC. Pokud by se p. Havlík skutečně zajímal o kapitalismus, dozvěděl by se z BBC, že podvody, rozkrádání státu, vysoká kriminalita a ožebračování prostých lidí jsou tomuto systému vlastní.

Je překvapující, že ani po 21 letech nic nepochopil a že se stále domnívá, že kapitalismus je možné zlidštit.
15. 04. 2011 | 16:03

Dočekal napsal(a):

Tak koukám a vidím, že hnida SuP zaujala pozici mrtvého brouka. No, taky postoj. Nebo poleh? Ale vždyť je to jedno. Hlavně že je to tak nádherně pravicové!
---------------
Pokud mám srovnávat, tak politika si tady po Vítězném Listopadu zachovala jistou noblesu jen do roku 1997. Tehdy se naplno provalilo to, co jsem nejen tušil, ale také věděl už někdy od roku 1994. Totiž to, že veleúspěšné hospodaření tohoto státu pod vedením neomylného pana Václava Klause zkrátka "jelo" na dluh.
Nebudu tady vypisovat všechny privatizační průšvihy ani to, jak pan Václav Klaus už tehdy obcházel zákony. Nemohu ale nevzpomenout na tu večerní frašku na Staromáku, když paní Lívie četla dopis svého syna. Nejedno oko nezůstalo suché! A zrodil se hrdina.
O rok později tohoto pána coby politickou mrtvolu resuscitoval jeho přítel pan Miloš Zeman a oba pak rukou společnou a nerozdílnou povýšili politiku v naší zemi na pouhý kšeft. "Vy nás necháte vládnout a my vás za to necháme dál krást."

To, co zažíváme dnes, jsou už jen smutné konce kdysi nadějných začátků. Opět jsme "my" a jsou "oni." Jediný rozdíl je v tom, že ti "oni" námi teď pohrdají už zcela otevřeně.
A přes tohle všechno se ještě najde dost těch, kteří to vyložené svinstvo ještě omlouvají. A kteří nás přesvědčují, že to zmizení pera v páně Klausově kapse nebyla čórka, ale že tento předmětné pero pouze zprivatizoval. Ke smůle nás všech se tak ale stalo v zemi, kde se tohle nejen že netoleruje, ale kde se tento způsob nabývání majetku dokonce odsuzuje. V tomto případě naštěstí pouze morálně.
Ale co se nad tím vůbec pozastavuju. Prezident této země přece není za své činy odpovědný.
Jak to ale mám vysvětlit svým vnukům, když je odmalička vychováváme k rovnému jednání a říkáme jim, že krádež jako taková je špatná?
15. 04. 2011 | 16:25

kelt napsal(a):

Supe-dost zřetelně se to rýsuje na předčasné volby-což vidím jako jediné racionální východisko./pokud se trojkolka přece jen nedomluví,že zůstat u moci je příjemnější,než v opozici/.Předčasné volby by daly šanci "těm druhým"ukázat co v nich je.Že by to mohlo být horší,než to, co se předvádí nyní o tom si troufám pochybovat.Hin sa uvidí.
15. 04. 2011 | 16:42

Dočekal napsal(a):

SuP napsal(a):
Dočekal -
přemýšlel jsem, co bych ti tak na rozloučenou ještě hezkého napsal. Jde to ztuha, ale přece. Tedy: jestli jsi s StB spolupracoval dobrovolně, pod nátlakem, nevědomě nebo vůbec mi bylo a je úplně jedno. Hodnotím lidi podle toho, jak se projevují, ne podle toho, co mi chtějí namluvit. Tobě dneska už nevěřím ani to, že sis ta rogalla stavěl sám.
A promiň že ti tykám. Dělám to jen u přátel (byť virtuálních), nebo u lidí, kterých si ani v nejmenším memám proč vážit. A jistě chápeš, že přátelé asi nejsme.
15. 04. 2011 | 16:02
---------------------
SuP napsal(a):
"Dočekal -
Takže, jestli jste Vy s StB spoolupracoval pod nátlakem nebo dobrovolně, je úplně jedno. Tak to sem furt nezatahujte. Na tom totiž nezáleží a my se na to neptáme. My co jsme nespolupracovali ani pod náltakem."
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-paroubek.php?itemid=12825
*****
Ten originál sem vkládám pro porovnání. A také jako důkaz toho, jak falešná je hnida, vystupující zde pod nickem SuP.

Čemu se ale vůbec ještě divím. Hnida SuP je přece jeden ze zdejších "pravověrných." Tím je také vše vysvětleno.
15. 04. 2011 | 16:47

Občan napsal(a):

To ID:

Melodie by měla být z filmu "Americká krása"
15. 04. 2011 | 17:47

george napsal(a):

A co takhle se vrátit k problému dnů - o naší vládě? Včera Dalimil napsal :"Komunisti ti blbci si neměli nechat vyrvat taktovku z rukou". Takže parafrázuji : Vládo, vy blbci, přece si nenecháte vyrvat od socanů taktovku z rukou! Oni totiž o ni nyní nestojí. Spoléhají snad na to, že po volbách, které nás budou stát další miliony, budou mít snad 50%? Nebo opět bude pověstný pat - s komunisty máme málo, s kým dalším? Kdyby se do toho s prominutím nesr..l náš drahý prezident, podepsal odchod Bárty, Johna a Dobeše, byl by klid. Moc by si VV rozmysleli strhnout vládu, pro ně by to znamenal definitivní politický konec. Takže to stejně vzdají a budou rádi, že jsou ve vládě dál. Jen ten povyk byl zbytečný, mohli jsme být o kus dál.
15. 04. 2011 | 18:01

ld napsal(a):

Občan,

ten odkaz jsem četl taky. Bohužel není pravdivý. Ústřední melodie na netu je z toho filmu jiná.

P.S.Herci hlavních rolí nejsou podobní Kočí a Bártovi. Během natáčení filmu se neztratilo jediné pero. :-)
15. 04. 2011 | 18:03

Občan napsal(a):

To ID:
Vy mne snad ještě donutíte se na ten pořad podívat :o)
15. 04. 2011 | 18:33

ld napsal(a):

Občan,

akorát jede. Ta hvízdavá melodie bývá v závěru.
15. 04. 2011 | 18:38

SuP napsal(a):

Kelte -
Podle mě TOHLE volby nevyřeší. Dokud členství v orgánech politických stran bude moci být podnikatelským projektem lidí, neschopných jiným způsobem, přijít k penězům, nic se volbami nezmění. Všiml jste si, že poslanci jsou v tomto smyslu taky PŘEDEVŠÍM členové politických stran? Dovedete si představit, kolik peněz musí stát všem těmto lidem zajistit odpovídající vysokou životní úroveň? A kde myslíte, že na to strany berou, když od státu dostávají na provoz asi tak 1/4 toho, kolik vyhodily (strany) za volební propagandu? Věříte, že mají čas a myšlenky na něco jiného, než jak si opatřit peníze, když stát a jeho instituce běží docela dobře samospádem a není potřeba se o ně starat?
To, jak zajistit lidem dobrou životní úrověň a pohodlný život už dávno zmizelo z jejich zorného pole.
Jediní, kdo se ještě jakž takž o tohle blaho občanů stará, jsou komunální zastupitelé na nižších úrovních. Ono jim taky nic jiného nezbývá. Velký kluci si to stačej rozebrat sami.
Co tím chci říct? Musí se především změnit systém financování politických stran a jejich hospodaření musí být pod nejpřísnější kontrolou včetně majetkových přiznání, aby bylo vidět, z čeho se navzájem finančně ukájejí. Veškerý ten humbuk okolo "boje proti korupci" je pouhým odváděním pozornosti křepelky od útočícího dravce. Jenže tady je křepelka drzý zloděj a dravec bezzubý slabomyslný dobrák.
15. 04. 2011 | 18:44

Dočekal napsal(a):

SuP:

Tak co, hnido, jakpak se tváříte na to porovnání dvou vašich příspěvků? Křiví se vám ta vaše huba alespoň tím správným směrem, tedy vpravo?

Nic si z toho ale nedělejte. Vládní hnidy se právě teď udávají samy mezi sebou. A vylévají přitom na sebe kýble špíny.
Jako "pravověrný" byste tomu měl tleskat. Ty vládní hnidy totiž dělají přesně to, co tady děláte vy. Lžou, podvádějí, překrucují fakta - no, zkrátka hnidy.

Jste prostě v dobré společnosti.
15. 04. 2011 | 18:56

Vico napsal(a):

SuP : Teda, když už tu probíráme ta podobenství odvozovaná z příjmení a nicků...cituji :

"Jenže tady je křepelka drzý zloděj a DRAVEC bezzubý slabomyslný dobrák".

Tak zlý to Supe snad zas nebude :-)
15. 04. 2011 | 19:06

SuP napsal(a):

Dočekale -
sere tě, že tebe čtou akorát ty mazaný?
15. 04. 2011 | 19:09

SuP napsal(a):

Vico -
Každé podobenství kulhá. Jsem rád, že víte, co jsem měl na mysli.
15. 04. 2011 | 19:11

ceresol napsal(a):

Co se tady rozčilujete. Po 20 letech máme vše co plodí boží kapitalismus. Koncentrace kapitálu dosáhla vrcholu, vládne nám politicko ekonomická oligarchie, tedy asi 5% populace. Její politické reprezentace nyní předvádí v přímém přenosu špinavosti a lumpárny nejvyššího kalibru. Starý dobrý Marx o tom psal již před 150 lety.
15. 04. 2011 | 19:18

Dočekal napsal(a):

SuP napsal(a):
Dočekale -
sere tě, že tebe čtou akorát ty mazaný?
15. 04. 2011 | 19:09
----------------
Omyl, hnido.
Mne naopak velice těší, že tyto diskuse čtou nejen mí přátelé, ale také lidé, kteří si podle úrovně vašich příspěvků dělají obrázek o tom, jak čestní a pravdomluvní jsou zdejší "pravověrní."

Když ono k tomu stačí jen porovnat dva vaše příspěvky. Ale co. Vládní hnidy lžou nám všem a taky to většině "pravověrných" nevadí.
Hnida SuP na ně v tomhle ale nemá a to ji štve až natolik, že se přestává kontrolovat a začíná sprosťačit.
Holt nervíčky už pochodují čtyřstupem.

Kde končí argumentace, začíná arogance. U hnid se to projevuje primitivní sprostotou.
15. 04. 2011 | 19:26

Skogen napsal(a):

Anuszko, já netvrdím, že Nečas za všechno může, jako se prohlašovalo o Paroubkovi, já říkám, že Nečas je za to odpovědný. Je premiérem.

A v tuto chvíli si opravdu nemyslím, že s bezprecedentním proniknutím soukromých zájmů do státních struktur snese srovnání cokoliv z minulosti.
15. 04. 2011 | 19:39

SuP napsal(a):

Skogen -
Já myslim, že Nečas jenom netušil, že se to tak snadno a rychle všechno provalí. Zodpovědnej je jen své rodině, že šel dobrovolně ze sebe nechat udělat hňupa pod záminkou, že bude premiér. Jenže v téhle konstalaci by to postihlo každýho.
I Sobotku. A on to ví. Proto ty tanečky - já vládu sestřelím, ale nechtějte po mě jinou.
15. 04. 2011 | 20:31

Kdo napsal(a):

vybudoval za 40 let republiku a kdo ji za dalsich 10let rozkradnul a rozprodal, dalsich 10let uz delal jen dluhy smerem ke krasnym 1.5 bilionu a jeste mel tu drzost posilat lidem slozenky?

kdo rozkradnul duchodovy ucet s tvrzenim ze miliardy do konce roku vrati?

Kdo sliboval ze nebude zvysovat dane
Kdo slibovat ze nezavede placene zdravotnictvi a skolstvi
Kdo sliboval SMLOUVU S OBCANY CR

Kdo predal Havlovi republiku bez dluhu a zisku s obrovskym hmotnym majetkem a zlatym pokladem kdery zmiznul jako Chilska prupiska?
Zli komunisti ? ;-))))
15. 04. 2011 | 22:42

Skogen napsal(a):

SuP, rozumím. Tak to ostatně v politice chodí (mělo by chodit). Zeptejte se Tenca, jak to chodí u samurajů ;) Že když kuchař pánovi připálil rejži, tak mu odpovědný šlechtic sundal hlavu a pak si vrazil kudlu do břicha. Jóó, to musel být pořádek... Sobotka holt ukázal, že o připálenou rejži nestojí.
15. 04. 2011 | 23:04

SuP napsal(a):

Skogen -
Nevím, zda rozumíte správně. Nestojím o to, any mě zachraňoval Sobotka. Tak by si ty "silácký" řeči mohl odpustit. tohle se totiž musí řešit už jinak než střídáním provařenejch ksichtů.
15. 04. 2011 | 23:10

SuP napsal(a):

Mimochodem -
Mně to tahle vláda dluží. Já ji volil.
15. 04. 2011 | 23:12

Skogen napsal(a):

Řekl bych, že jsem rozuměl správně. Jen jsem se na to podíval z jiného úhlu. S výměnou okoralých tváří za jiné je to těžké. To by se musela udělat plnotučná revoluce. Ale tam to jde většinou samospádem a nikdo pořádně neví, co z toho nakonec vyleze.

Myslím si, že i s těmi starými obličeji to půjde, jen to chce nestydět se uštědřit výchovný políček.
15. 04. 2011 | 23:50

SuP napsal(a):

O facky nejde. Musí přistoupit na jinou hru.
16. 04. 2011 | 00:18

Tenco napsal(a):

ad SuP a jeho charakteroví soukmenovci :

http://is.muni.cz/th/20614/ff_d/Disertacni_prace_Konecny.pdf

prostudovat, zapsat za ušiska, vynadat rodičům, že mě málo fackovali , pak měsíc sebereflektovat , změnit si nick, poprosit své virtuální názorové oponenty o odpuštění a jedině tak.... :((
/možno pokračovat v lha...eh, v diskuzi/
16. 04. 2011 | 11:09

Petr Skokan napsal(a):

Pane Lipolde,
při vší úctě mě zaujalo mě s jakou podivuhodnou lehkostí o tom píšete. Je to opravdu nechutné. Privatizace politické moci už v téhle zemi ale dávno proběhla a takhle to vypadá, když se to vynese na povrch.
Myslím si, že tu jde o daleko víc než o nějaké koaliční hašteření nebo o pár připravených tunýlků do příštích voleb nebo jestli tu bude vládnou Soc dem. Málokdo z politiků vidí, že tady se teď rozhoduje o naší budoucnosti na dalších 20 let, jestli tu vyhraje slušnost anebo systémové rozkrádání státu. Benchmarková čísla Transparency Int., stejně jako NERV hovoří dost jasně.
Nejde ani o reformy, u kterých lidi už pomalu začínají chápat, že jde o to jak zvednout daně, aby my jsme mohli nerušeně dál krást. A když se tomu někdo postaví, uděláme na něj Kompro, MF Dnes je závislá na inzerentech a inzerenti potřebují státní zakázky, které my umíme ovlivnit.
17. 04. 2011 | 11:33

Petr Skokan napsal(a):

Takže si myslím, že prvním a zásadním problémem ČR je systémová korupce, potom systémová korupce, potom porodnost v Číně, potom dlouho nic a nakonec možná nutnost nějakých reforem.
Tady si to možná málokdo uvědomuje, že tu pomalu začali odcházet investoři, a to i čeští majitelé českých firem a noví nepřijdou. A bude hůř. Začnou odcházet talentovaní lidé po škole, protože nebudou chtít platit tak vysoké daně a živit tolik důchodců.
Copak si neuvědomujete, že tady to skončí velice špatně pokud se teď něco nestane, jak napsal p. Kohout ve své knize o investování.
Pravicový volič, které mu v ČR chybí skutečná pravice.
17. 04. 2011 | 11:34

čtenář napsal(a):

Týpci jako Emissary, SuP, jarpor a Rumcaj patří k rychle vymírajícímu druhu živočicha, zvaného Homo deb. odesakiensis. Zachovávají nám atmosféru euforie voličů ODS z roku 2006 s jejím slovníkem (paroprasata, oranžgutáni, socani, sockomáři, sóstruzi, Pablbek, Bradavice atd atd.), který do obecné mluvy své komunity zavedli a přesto dodnes tvrdí, že hulvátství do našeho života zavedl Paroubek a Rath - přestože naprosto nelze doložit, že by se oba jmenovaní někdy vyjadřovali podobně urážlivě sprostě.
Dnes už se ti inteligentnější voliči ODS stydí takto vystupovat, ale v první větě jmenované přežívající relikty elektorátu ODS nás svými exkrementy ducha budou oblažovat ještě nějakou dobu a v jejich příspěvcích se ještě desítky let budou objevovat jména Paroubek a Gross - protože žádný ze současných levicových politiků netvoří rovnocennou protiváhu tunelářům a zlodějům z ODS typu Řebíček, Drobil, Vondra, Bém a mnozí další, kteří stále rozšiřují jejich řady.
17. 04. 2011 | 15:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy