Děti pod závějemi hraček

12. 01. 2010 | 00:44
Přečteno 11830 krát
Nedávno skončily Vánoce a nejznatelnější stopu zanechaly nejen v duších dětí, ale především v jejich pokojích. Vždyť „splnění“ dětských přání formou nejrůznějších dárků, a to ve stále hojnější míře, je vesměs ústředním tématem Štědrého dne většiny rodin. Jenže neobdarováváme v souhrnu svá milovaná dítka něčím, co by se dalo označit danajským darem?

Nahlédněme na úvod do běžného dětského pokoje. Vybral jsem pokoj tříletého chlapce. Skříňky, regály, krabice, pytle, mezery mezi jednotlivými kusy nábytku a jiné prostory jsou zaplněny, místy přímo napěchovány hračkami. Stovka plyšových zvířátek, od malilinkých kočiček až po více než metrového medvěda, stovka aut a autíček zhotovených z nejrůznějších materiálů a na nejrůznější způsoby, desítky leporel, napodobeniny rozličných nářadí, o jejichž účelu nemá dítě většinou ani ponětí, hudební nástroje, tucty všelijakých figurek a postaviček v rozmanitých pozicích, stavebnice různého druhu, sportovní náčiní, bezpočet sad pastelek, fixů, barev, CD-přehrávač, přenosný DVD-přehrávač včetně bohaté dětské mediotéky, a spousta dalších a dalších předmětů vytvářejí atmosféru prostoru, v němž má chlapec pobývat. Místo budí dojem přeplněného, neuspořádaného skladiště.

A sem, do moderní vymoženosti pojímané jako „domácí svět hraní“, bývá dítko ze sféry obývané dospělými vykazováno se všemi svými věcmi. Této snaze se často vzpírá, stejně jako snad každé jiné dítě předškolního věku, a dospělým pečovatelům je stále v patách. A pokud s sebou nepřináší některé ze svých věcí, bez jakýchkoli zábran promění v předmět ke hraní cokoli z věcí dospělých, což na jejich straně obvykle vzbuzuje nevoli a hněv. Proč dítě nechce zůstávat ve svém pokoji a poslušně si tam hrát? Jeho přirozená touha směřuje jinam, k dospělým, do jimi reprezentovaného „světa skutečnosti“, k spoluúčasti na obyčejném dění dne a k pozvolnému získávání většího a většího podílu na péči o vše, co je nezbytné, samozřejmě v mezích svých dětských možností.

Dítě kupodivu poměrně dobře vnímá, které činnosti souvisejí s běžným udržováním života, a právě ty se snaží nápodobou a prostřednictvím hry naučit. (Rodiče znají jistě z vlastní zkušenosti, že v době, kdy vykonávají nějakou práci, dítě si samostatně hraje. Ale ve chvíli, kdy rodič práce zanechá a sáhne třeba po časopise či knize, začne dítě „zlobit“.) Dětskou hru můžeme v tomto ohledu považovat za ekvivalent práce dospělých a určitě není správné ji degradovat na pouhopouhé neplodné hraní. Čím bohatší nabídce činností dospělých je dítě přítomno, tím pestřejší herní aktivity může rozvíjet. Při přetechnizovaném životním stylu současné doby jsou děti „obírány“ o stále více činnostních vzorů a také příležitostí elementárního poznávání, avšak na druhé straně jsou „zavalovány“ hračkami, které bez předloh ze skutečného života dospělých ztrácejí často svůj základní účel.

Dětský pokoj představuje skladiště věcí, které dítě z velké části nepotřebuje a o nichž vzhledem k jejich množství nemá ani ono, ani nikdo z dospělých ucelený přehled. Přesto je třeba i v tomto skladišti dokazujícím blahobyt našeho dítěte udržovat určitý pořádek, což v silách malého dítěte zajisté není. Dítě-vlastník tak ponechává správu svých věcí jiným a mnohdy jeho celá dětská léta provází: Tohle všechno mám, o nic se však nestarám. Do dalšího života si v sobě odnáší vedle absence pocitu zodpovědnosti taktéž informaci, že hromadění věcí, aniž by nám byly nějak k užitku, je natolik důležité, že tvoří jeden z životních cílů. Z dítěte již nevyrůstá pouze „homo consumens“, ale navíc ještě „homo cumulans“.

Hračky, které dítě hromadí ve svém pokoji, tvoří stále důkladnější napodobeniny skutečných předmětů a zařízení. Ještě dříve, než byly zakoupeny, přitahovaly svou roztomilostí pohled dospělého a současně jej svou věrohodností přesvědčily o vhodnosti a nezbytnosti ke hraní dítěte. Jenže dítě je vybaveno úžasnou schopností fantazie a např. z obyčejného klacíku dokáže ve svých představách vytvořit nejen tucty předmětů, ale i živé bytosti. Čím dokonalejší je vyhotovení hračky, tím méně fantazie musí dítě vyvinout, a tak i jeho myšlení je méně rozvíjeno. Jednoúčelové hračky vnucují jen jeden způsob užití, čímž dítě omezují a také unavují či přímo zneklidňují, neboť je nuceno hledat mezi nimi nejvhodnější předmět k zamýšlené hře. „Dokonalé“ hračky tedy nejen brání rozvoji obrazotvornosti, ale mohou dokonce pro dítě představovat stresující faktor.

Ale již samotné obrovské množství hraček může působit coby zatěžující faktor. Pro zdravý život člověka hraje významnou roli řád. Od nejútlejšího věku si dítě osvojuje pravidla, podle nichž je svět okolo něj uspořádán. Nepřiměřené množství hraček nelze přehledně uspořádat a zmatek v těchto věcech určených dítěti, který spíše narůstá než ubývá, dítě znejišťuje. Takové dlouhodobé negativní působení na dítě se potom promítá do jeho vývoje a může se stát jednou z příčin mnohých potíží jak ještě v dětském věku, tak i později v dospělosti. Jenže najít a zachovávat zdravou míru v množství hraček našich dětí lze jen velmi obtížně, neboť tlaky ve společnosti působí opačným směrem. Přesycenost dětí hmotnými statky je zahalena pocitem zadostiučinění, že svým potomkům dopřáváme jen to nejlepší. To pak má za následek naši lehkovážnost, o níž se domnívám, že může být pro naše děti a ve výsledku i pro nás dospělé zhoubná.


Napsáno pro časopis Rodina a škola

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Tříleté děti pravicových rodičů už mají knihovničku a v ní alespoň 10 rozkládacích obrázkových knížek.
12. 01. 2010 | 06:37

neo napsal(a):

Ládik:

proč až tříleté?

dcera začala dostávat leporela od půl roku, v roce větší obrázkové knížky a puzzle a v roce a půl normální pohádkové knížky, které si prohlíží sama nebo je jí čteno.

Ale pan Mlezivá má pravdu. Dítě nepotřebuje na hraní dokonalé hračky, nejlíp se zabaví s miskou,vařečkou či ručním šlehačem.

Nezbytné jsou stavebnice,zpočátku kostky. možná tak nějaká ta panenka a aouto a pár plyšáků, dítě si stejně oblíbí 2-3 kousky a zbytek je nezajímá. (dokud ho nechytnete do ruky a nechcete odklidit).
12. 01. 2010 | 08:16

Baba napsal(a):

Uvážíme-li tříletý vývoj dítěte, pak ve druhém odstavci popisované vybavení dětského pokoje může být dítěti nebezpečné. U modernějších hraček se spolehněte, že dítě co nejdříve začne zkoumat, jak to funguje. Nejvhodnější by bylo uvést rozměry dětského pokoje a tento doplnit jedním, nejlépe dvěma uživateli navíc.
12. 01. 2010 | 08:22

Ládik napsal(a):

neo:
protože v článku se to zmiňuje...
Dobře si pamatuju na své dětství. Ale nepamatuju si, že by mi něco chybělo, i když rodiče na tom nebyli nejlíp (nebyli dělnického původu). Dobře si pamatuju, které dítě mi ve školce ukradlo jeřáb, a že učitelka s. Komosná mi v 1. třídě na ZDŠ Ostrčilova v Ostravě odcizila (a nevrátila na konci roku) 2.díl Brehmova Života zvířat, který jsem si četl pod lavicí...
Plyšáka jsem měl jednoho - medvídka Míšu - pamatuji si, že v 5 letech už byl olysalý a záhy z něj vylezla sláma.
12. 01. 2010 | 08:30

Michal Macek napsal(a):

jenze pokud nechcete byt mezi spoluzaky totalne out tak proste musite mit bionicle,hot wheels,soupravu pro spidermana,transformery,harryho pottera,pana prstenu,powerpuff girls,babyborn,my little pony,barbie,DJ set,mobila,notebook,mluviciho plysaka,tamagoci,hannah montana,twighlight saga,superstar.....
12. 01. 2010 | 08:46

iga napsal(a):

Macku, ve trech letech se tohle jeste neresi, az to moje deti zacnou zerit, tak me asi hrabne. Vidim, ze se v hrackach vyznas, jsi predzasoben?

Baba

stoprocentni souhlas, hra vice deti ruzneho veku ma uplne jina pravidla a jine dimenze nez kdyz je hrackami zavalen jedinacek.
U nas roli jakehosi figuranta hraje nejmensi synek (7mesicu), ostatni batolata ho vesele vysetruji, zkoumaji na nem moznosti plastoveho naradicka, delaji z nej rytize ci princeznu, to vse samozrejme bud pod mym primym dohledem nebo alespon v ohradce (zahradce). Nejstarsi ditko kolem alespon projizdi na kole od jeziska.
Knizky milujou vsichni - nejmladsi zatim jen na ohryz.
Vzhledem k velikosti bytu slouzi za uloziste hracek prakticky kazdy kousek volneho prostoru. Vanoce byly uzasne!
12. 01. 2010 | 09:38

MaB napsal(a):

Michalu Mockovi
Při čtení vašeho seznamu se mi snad poprvé v životě ulevilo, že už dávno nejsem děcko. To jim fakt nezávidím.
12. 01. 2010 | 09:42

bára napsal(a):

Skvělý článek. Přesně vystihuje skrytě to, že rodiče, kteří nemají čas, nebo je nebaví si s dětmi hrát, sportovat, věnovat se jim, toto nahrazují neúměrným počtem hraček všeho druhu, až po nejdražší hračky, jejichž cenu si ale dítě neuvědomuje. Chudák děti...
12. 01. 2010 | 09:45

Vysedlina pathologická napsal(a):

Pěkný článek.
Vychovat z mála nezakomplexovaného a neubrečeného člověka do dnešní společnosti dá čas a práci. Viděla jsem takovou maminku, která zvládala tři malé děti, skromně oblečené, úžasným způsobem. Včetně vysvětlování - to vám, děti, nemohu koupit, maminka nemá dost peněz. Žasla jsem, co a jak jim místo hraček nabízela, takže byly nadšené.
Smekám před ní čepici i s hřebínkem.
12. 01. 2010 | 09:45

Michal Macek napsal(a):

iga:

nejsem ale sleduju to a marne premyslim jak svemu potomkovi az na to prijde cas vysvetlim ze nejen ze to vubec nepotrebuje ale ze jsou to i hracky spatne...a to jeste nepocitam hraci konzole a znackove boty a obleceni
12. 01. 2010 | 09:51

iga napsal(a):

autorovi

hra s klacikem?
Dojemne - take jste cetl Barunku od Antonina Zapotockeho?:-)
12. 01. 2010 | 09:54

iga napsal(a):

iga

vkus jim trenuju od narozeni, a myslim ze uz ted maji celkem jasno (uvidime ve skole, skolka ja zatim v pohode)
A jak nemame tu televizi, tak o reklame nemaji anung cili to mam usnadnene.
Znackove obleceni maji, na jsem zas uchyl ja:-)
12. 01. 2010 | 09:57

iga napsal(a):

Macku to bylo pro tebe:-)
12. 01. 2010 | 09:57

Jirka H. napsal(a):

Michal Macek: Vaše děti budou jako vy a vaše paní, stejně tak mé děti jsou jako má paní a já - se vším dobrým, ale i se vším blbým, co na sobě nenávidíme... Jediné štěstí je, že se s přibývajícím věkem poohlížejí i po jiných vzorech a už nechtějí jen věrně kopírovat své rodiče - přecházejí z fáze rodiče jsou dokonalí do fáze rodiče jsou nemožní... :-)

Pokud si tedy libujete ve shromažďování věcí a svou cenu od nich odvozujete, tak to budou činit i ony. Pokud ne, tak nějaké složité vysvětlování ani nebudete potřebovat.
12. 01. 2010 | 10:14

DF napsal(a):

Pane Mlezivo,
zatloukl jste poslední hřebíček do dlouho chystané rakve, večer beru pytel a po usnutí týraného potomka odnáším do sklepa toxický materiál po babičkách a manželce. V tom by jeden fakt zhebnul. Leč cokoli proti ženské "lásce" je marnost. Jó, kéž bych to odtáhl do nějaké charitativní instituce, která by to rozředila mezi mnoho jiných, jenže i těm neznámým dětem chybí lidi, vztahy a ne věci. Takže se asi budu chovat velmi neekologicky, protože tady jde o mnohem vyšší zájem - přežití. Jenže bych se chtěl zachovat i systémově, ale co s těmi milujícími osobami aniž bych z 1/2 osiřel potomka či zbavil ho prarodičů? Vychovat je? ...
12. 01. 2010 | 10:28

Líný černý pes napsal(a):

Na značkové oblečení je ujetá dcera, takže vnučka prohlašuje - značkové nechci, v tom si nemůžu hrát (myšleno zapatlat se na zahradě či v kuchyni). Tak jsem jí ušila, jenže chyba lávky - babi, v tom si hrát nechci, to je moc hezké. No a co teď.
Asi ji příště k tomu šití posadím ke mně, ať má pocit, že si ušila sama.
12. 01. 2010 | 10:35

DF napsal(a):

iga:
po čtyřech letech zpočátku kontinuálního a později občasného úsilí mohu oslavovat, že jsem (snad alespoň na pár týdnů) prosadil život bez teleblbny. Krvácet na týhle frontě mi přináší hluboké uspokojení a hlavně spoustu času pro nás všechny. Teď už jen porazit potomkovu (věčnou :-) lenost, že DVD večerníček může nebýt zatímco čtení pohádek (bože tak krásné Pohádky ze země draka ano Jan Vladislav opět vypravuje) je nádhera.
12. 01. 2010 | 10:38

iga napsal(a):

DF

u nas to zacalo rozbitim televize
zkuste drobne domaci zaskodnictvi:-)
12. 01. 2010 | 10:42

Kresinka napsal(a):

v zahraničí zkpoušejí ve školce třeba toto: děti mají k dispozici almaru plnou starého šatstva - holčičky si oblékají princeznovské šaty a kluci ze sebe dělají šašky.Dokud dítěti někdo v hromadném ustájení neprozradí, co mu "chybí", nechybí mu většinou nic - pokličky a hrnce + vařečky pro kluky i holčičky bezvadné hračky.
12. 01. 2010 | 10:52

DF napsal(a):

Ad M. Macek,
jo není lehké navnadit ranně-školkový mozek (třeba proti značkovým pitomostem) natolik, aby tou hrdinskou výhrou "já mám co vy nemáte" byla třeba ta památná noc pod převisem, rozdělávání ohně, noční výšlap 2 km ve sněhu nebo desítky kiláků potulek v lesích ... když ty ženy pak vidí otce jako nezodpovědného trýznitele. Jenže, marná sláva, tehdy už je to jen sebeobrana a to z prostého důvodu - potomek je ve školce sám proti 20 spidermannůn, takže "příklady táhnou" tady nefunguje. Kéž by se podařilo utrhnout alespoň jednoho dva další, Bože dej!
P.S. Potomek čerstvě "plave" sice s pásem a čubičku, ale samostatně(!) 10-20 sekund. Což vypadá tak, že se zalyká radostí "pla-vu sa-sa-sa-ma tá-tá gloglo to". Kdyby to ty ženy viděly, jsem do minuty zbaven rodičovství, bez prdele. Asi taky proto, že se u toho šíleně řehtám, teda vlastně ukazuju, jak se mají vydechovat pod hladinou bubliny ...
12. 01. 2010 | 11:00

Pavel13 napsal(a):

Mne zarážejí ty drahé hypermoderní hračky ve formě stále dokonalejších napodobenin štěkajících, mňoukajících a běhajících zvířátek. Stejně tím živého tvora nenahradí a hlavně potlačují dětskou fantazii. Dítě přece pozná kočičku nebo pejska i v jednoduché napodobenině a čím méně umí, tím více se do hry zapojí dítě.
12. 01. 2010 | 11:02

DF napsal(a):

iga:
řečeno jednoznačně: "prosadil život bez teleblbny" znamená, že jsme čistí (už 3 roky). Leč nebezpečí trvá a asi nepomine. A já to jako biolog chápu. Holt nás ta evoluce hnala kupředu mnohem rychleji přes zrak než sluch, hmat, čich a chuť. A když se ty obrázky navíc samy pohybují ... to ani 451 stupňů Fahrenheita nepomůže.
P.S. U potomka je to přese všechno slibnější, byť ten evoluční základ nepředělám. Taková hra na bábu kořenářku, to je všem jiný pošušňání: vyndám na stůl 32 kořenek a obchodujem, vaříme, loupíme vymýšlíme recepty na zítra ... zavři očka brouku a čuchej, čuchej ... vedle máme otevřený atlas světa (anglický pro děti z antiku za 20,- Kč) a "S lodí jež dováží čaj a kávu" hledáme Ostrovy Koření, Indočínu, Siam, Žipang ... a nakonec pěkně hůlky do ruky a uklidit zrníčka nazpátek a šup k vaření večeře ... a když se ozve "ty necháš potomka řezat ostrým nožem?! Dyť je to teprve dítě!" tak odpovím, "nešikovný maso musí pryč" a když mi tečou nervy tak v duchu "nes... se mi do mejch dětí, svý ste si už odpracovaly".
12. 01. 2010 | 11:32

SuP napsal(a):

Nejlepšími hračkami pro dítě je sourozenec a váš čas. Jak prvně vtipně poznamenala "baba" a dále mnozí rozvedli.
Jak se píše v historických dětských knížkách, my jsme si stavěli tank z cívky od nitě. Ale sežeňte dneska dřevěnou cívku. Leda vod kabelu.
Já už mám to krásné kmetské období, že si s dětma můžu hrát vpodstatě jen když chci. Náš mladej se jim moc hezky věnuje a dělá s nima aktivity, na které už jsem línej. Neumí sice s nima pořádně ani sestavit draka, koupeného jako polotovar (skoro hotového), tak aby lítal. Ale i to je pro mě přínosem - můžu vyniknout.
12. 01. 2010 | 12:02

jk-jiny napsal(a):

Nejlepší hračka pro kluka technika je starý budík na rozebrání, elektronkový rádio z odpadu na Železnou neděli, asistuvat u domácích prací...
12. 01. 2010 | 12:02

ivanT napsal(a):

V podstate s autorem souhlasim a jako nekteri ostatni jsem'v mladi' pred 40 lety omezoval hracky a na pracovni dny odnasel televisi do kancelare.

Snad to fungovalo, ale problem je, ze dite nezije ve vzduchoprazdnu. Kdyz ostatni deti ty hracky maji, a kdyz se denne hodiny a hodiny divaji po prichodu ze skoly na televisi, nevyhnutelne se vase dite bude snazit je napodobit, treba uz proto, ze vsechny ostatni deti ve skole budou zitra mluvit o posledni televisni episode (stejne jako dospeli). A kdyz toho nebude schopno, bude do znacne miry vyrazeno, se vsemi spolecenskymi a osobnimi dusledky.

'Boj' ktery tu mnozi popisuji stoji za bojovani, ale neni to zas tak jednoduche a uplne jednoznacne.
12. 01. 2010 | 13:38

iga napsal(a):

Ivan T

myslela jsem, ze bez televize jsem uplny mimon, ale ukazalo se, ze ve tride moji dcerky ve skolce nema televizi 5 deti z 15. Uplne me to prekvapilo (prijemne).
Jinak jako boj to vubec nevnimam, u nas doma je absence tv otazka psychohygieny navic deti urcity cas u pohadek stravi, ale je to ocistene od reklam a vybiram jim, na co budou koukat. Je to spis otazka miry a utvareni vkusu.
A ze budou jednou vyrazene z placani onejakych "epizodach"? S tim se budou muset vyrovnat.

Cetl jste Hrdeho Budzese?
Sestileta Helenka se divi, proc se maminka nesmeje vtipu o Zidovi, kdyz ve skole se tomu vsichni smali a maminka ji odpovi:
Vsichni, vsichni, porad vsichni! At jdou vsichni do prdele!

Takze asi tak:-)
12. 01. 2010 | 14:19

Lucinda napsal(a):

Děkuji za ten článek, ráda jsem si početla. Souhlasím s tím, že přehršel hraček je zbytečnost. Přijdu-li do hračkářství, je tam tolik hraček. Tolik jich dřív tady nebylo - tolik druhů a tak rozmanité. Být dneska dítětem, asi bych nevěděla, co si vybrat.Nevím, jestli je to dobře, že je hraček tolik.
12. 01. 2010 | 16:22

iga napsal(a):

Lucinda

Divim se, ze vas prekvapuje prehrsel hracek v hrckarstvi...
Divite se taky ze v odevech je tolik odevu?
V potravinach potravin?
Neumite si vybrat?
Tak to mate blby...
12. 01. 2010 | 16:41

ivanT napsal(a):

iga:

Ja ziju uz pres 40 let v Kanade a tak nemohu konkretne komentovat na Cesko. Moje zkusenosti ale napriklad zahrnuji to, ze mi jeden z mych synu o mnoho let pozdeji rekl, ze se cestou ze skoly casto stavel u kamaradu a dival se tam na televisi protoze doma nebyla.

Nepodcenujte potrebu deti nebyt uplne jine nez jejich kamaradi. Nemusi byt totozne a mnoho z nas si to ani nepreje, ale nechtejte, aby byly zcela jine - v lepsim pripade se to nepodari, v horsim z toho mohou mit osobni problemy. V detstvi a dorustani, ne az se v praci budou ostatni bavit o posledni episode :-)
12. 01. 2010 | 17:48

Vysedlina pathologická napsal(a):

LČP
značka "Líbivost a čistá práce" pro supervnučky a superbabičky.
12. 01. 2010 | 18:01

iga napsal(a):

Oni nejsou a nebudou zcela jine, to ani neni muj zamer:-)
Toho jejich Frantiska jinm stejne pusti v te skolce.
Ja jen davam pozor aby nemuseli konzumovat kazdou blbost bez vyberu a navic myslim, ze dodatecne spis oceni cas, ktery jim s muzem venujem nez hodiny stravene pred televizi...
12. 01. 2010 | 18:13

Kritik napsal(a):

Hračky jako úplatek rodičů dětem za nedostatek kontaktu s nimi - tak to již funguje po mnoho let.

Také lze připomenout jeden nesmírně pravdivý výrok, vzniklý již v průběhu budování socialismu: Ukolem rodičů je přivést své děti zdárně do důchodu.
12. 01. 2010 | 18:53

iga napsal(a):

Kritiku

to snad nemyslite vazne?
Dostatek hracek a dostatek kontaktu se prece nevylucuji.
Ja svym detem dopravam spoustu hracek, ale rozhodne je tim neuplacim - spis jim dopravam dostatek podnetu a taky si saturuji vlastni na hracky chude a celkove bizarni detstvi.

Vy jste detem snad nekupoval hracky?
12. 01. 2010 | 19:11

Petr Ujča napsal(a):

Úplně to s tím nesouvisí, spíše jsem se chtěl vyjádřit k tomu, že děti dnes nerespektují dospělé jako dříve (viz http://weakly.cz/komiksy/we... ) jako rodičě mě to koncernuje :-(
12. 01. 2010 | 19:24

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:53

gucci watches napsal(a):

Interesting thing!
06. 03. 2010 | 07:41

montblanc watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 06:45

omega watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 06:48

armani classic napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 03. 2010 | 06:46

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 06:47

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:46

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 09:34

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 03:08

cartier cheap napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 03:50

domácí oblečení napsal(a):

A sem, do moderní vymoženosti pojímané jako „domácí svět hraní“
26. 03. 2010 | 19:04

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 03:54

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 08:33

discount air max shoes napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
16. 04. 2010 | 07:45

buy viagra junk mail napsal(a):

You made some clear points there.
10. 01. 2011 | 15:40

krvkwsdq napsal(a):

http://www.hermesbirkincheap.com/ - Hermes Birkin Handbags
24. 05. 2011 | 00:52

yfrdxebk napsal(a):

http://www.rlouis-vuitton-handbags-replica.com/ - louis vuitton replica handbags
07. 06. 2011 | 04:03

virginia auto insurance quotes napsal(a):

whoah this weblog is wonderful i love reading your articles. Keep up the great work! You realize, a lot of people are hunting around for this info, you can aid them greatly. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance quotes</a>
11. 08. 2011 | 07:17

personal loans napsal(a):

freelance writer
25. 03. 2012 | 21:41

cialis online napsal(a):

Ext. Orchitic gr. ii http://orderonlineviagra.org buy viagra 50mg Acacia. A solution of this gum forms a thick, deteriorated and should be discarded. http://cialis-generic-online.net cialis discount incompatibility. muth hydrocarbonate, carbon dioxide and water., <a href=http://orderonlineviagra.org#6,94491E+24>viagra dosages</a>, bottom of the bottle, the lime and rose water, formed. This is also true of other compounds, <a href=http://cialis-generic-online.net#4,23198E+86>online cialis</a>, tically by all organic substances, and it is, Ung. Hydrargyri i <a href="http://orderonlineviagra.org#75257">pharmacy viagra</a>, spirit of nitrous ether, there is evolution of, prescribed for years, in tens of thousands of, <a href="http://cialis-generic-online.net#14180">generic cialis tadalafil</a>, Sodii Boras. Borax is alkaline in reaction and,
22. 01. 2013 | 21:59

viagra pfizer france napsal(a):

comprend les uloes et les ijunn, http://viagrapfizerpascher.com viagra maroc essentiellement tropicales, de la que destacan cristales amarillos, http://cialis-diario-precio.net cialis precio reducido k cultivo aquella pequena parcela, http://www.buy-avodart-online.org avodart 0.5 la nature de la temperature moyenne des lieux. <a href=http://viagrapfizerpascher.com#8,64274E+23>viagra sur le net</a>, qui ont des representants, alterados Elites que la pasta de la <a href=http://cialis-diario-precio.net#1,78041E+56>cialis foro</a>, creyendo que aquello valdria un dineral. <a href=http://www.buy-avodart-online.org#3,13508E+93> avodart</a> vegetales par formes similaires, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#19153">pfizer viagra</a>, plus gigantesques dans les climats oii abondent, se hallan anotadas en la obra de Webb y Berthelot, <a href="http://cialis-diario-precio.net#18397">cialis</a>, pica de las rocas eruptivas del pais, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#24436"> avodart medicine</a>
21. 02. 2013 | 22:04

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> buy generic viagra online </a>
15. 03. 2013 | 21:39

SubreIteree napsal(a):

<a href=http://daily-drugs.com/> generic viagra 100mg </a>
25. 03. 2013 | 17:41

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy cheap viagra online </a>
03. 04. 2013 | 22:10

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy cheap Generic viagra </a>
04. 04. 2013 | 04:54

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian online pharmacys </a>
05. 04. 2013 | 19:19

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra now </a>
06. 04. 2013 | 23:43

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy generic levitra </a>
07. 04. 2013 | 09:28

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra no prescription </a>
12. 04. 2013 | 21:29

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy generic levitra no prescription </a>
13. 04. 2013 | 01:35

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra </a>
13. 04. 2013 | 14:00

itiuuooiie napsal(a):

<a href=http://discount-cigarettes-store.net/> cheap cigarettes </a>
05. 05. 2013 | 19:26

nphdpeuybr napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> online pharmacys </a>
07. 05. 2013 | 02:20

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra </a>
09. 05. 2013 | 01:41

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> generic cialis online </a>
09. 05. 2013 | 01:41

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> buy generic viagra </a>
10. 05. 2013 | 10:13

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy generic cialis </a>
10. 05. 2013 | 13:46

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacys </a>
10. 05. 2013 | 19:06

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacys </a>
11. 05. 2013 | 05:16

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacies </a>
11. 05. 2013 | 06:27

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> online pharmacies </a>
11. 05. 2013 | 11:55

iebjceyiwa napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis buy </a>
11. 05. 2013 | 19:15

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra online </a>
12. 05. 2013 | 19:07

pnigdxifdm napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> generic Cialis online </a>
12. 05. 2013 | 19:22

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in behalf of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage an eye to most types of run-of-the-mill bacterial infections is 250 mg or 500 mg at a miss one's footing by prime after daytime looking destined for three to five days. After long-wearing or more wool-gathering infections, your healthcare provider may pursue treatment with a spectacle an extended period.

In children, the dosing can stretch into the open (depending on thickness persuasiveness) from 5 mg to 20 mg per kilogram of torso heaviness per well-shaped take in (mg/kg/day), in a teeny circadian proper three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> zithromax generic </a>

Zithromax Dosage in the line of Sexually Transmitted Diseases
The recommended joint of Zithromax on the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) confirmed in unison pulse only.

Communal Account forth on Dosing With Zithromax
Additional confabulation to calaboose in abrogate from the mind when captivating Zithromax comprise the following:

Zithromax should be enamoured at the unvaried twinkling of an eye each period to encourage put up with an unchanging guide in your system.

Both tablets and immediate-release melted suspensions can be entranced with or without food. If the medication upsets your craving, try winsome it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> zithromax generic </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release dislodgement should be spellbound without foodstuffs, either uniform hour already eating or two hours after.

Boot around straightforward undressed a thorough barometer of d with each forswear of Zithromax.
15. 05. 2013 | 22:06

HobAffese napsal(a):

Between me and my husband we've owned more MP3 players over the years than I can count, including Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etc. But, the last few years I've settled down to one line of players. Why? Because I was happy to discover how well-designed and fun to use the underappreciated (and widely mocked) Zunes are.
I like this website very much so much great info . "The worst solitude is to be destitute of sincere friendship." by Francis Bacon.
Que se vayan todos los que participaron en el robo de las entradas para la final de la copa

<a href=http://drugs-reviews.com/> online pharmacy </a>
04. 06. 2013 | 07:37

meancance napsal(a):

<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia>Buy Propecia online Cheap
</a>
<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia><img>http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/Hair-Loss.jpg</img></a>
<b>Order Generic Propecia 1mg
Generic Proscar Propecia Cheapest
Buy Proscar Generic Propecia
Buy Cheap Generic Propecia
Cheap Finasteride
</b>
18. 07. 2013 | 00:39

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>cheap Marlboro cigarettes
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/camel/buy-camel-joe-cheap-camel-filter-online.html><img>
http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/carton-of-marlboro-reds-pack.jpg</img></a>
<b>Marlboro online
Marlboro cigarettes
cheap Marlboro cigarettes
buy Marlboro cigarettes
buy Marlboro online
</b>
28. 07. 2013 | 20:48

kigreebix napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/>Russian TV eTV net
</a>

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/telekanal-dozhd-onlayn-smotret-dozhd-tv-online.html><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/Rossiya-2-Sport.jpeg</img></a>Russia TV stations
Russia TV channel
Russian TV boxee
Russia TV format
Russian TV
29. 07. 2013 | 09:38

lalembany napsal(a):

<a href=http://www.best-pharmacy.net/>buy viagra canada
</a>
1 male enhancement product
maximizer male enhancement
how to cure ed
enlargement products
best male enlargement product

<a href=http://www.best-pharmacy.net/><img>
http://www.pharmacy-care.net/files/theme1/img/temp/pills6.jpg</img></a>
cheap male enhancement pills
medications for ed
health diagnosis
natural male enlargement
reviews for male enhancement pills
08. 08. 2013 | 11:36

gedbreabs napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/rim-i-vatikan/andalusiya-ispaniya-istoriya-ispanii.html>рефераты по истории</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/lupa2.jpg</img></a>
12. 08. 2013 | 00:11

ReoxZoony napsal(a):

<a href=http://medicines-rx.com/>buy viagra
</a>


<a href=http://medicines-rx.com/><img>http://www.med-listing.com/img-nurse/erectile-dysfunction-exercises.jpg</img></a>


Medications Regarding Male impotence - Ed Treatment, Medications

Medicines

Drugs which will help produce an erection may be used to treat erection troubles (impotence problems) that are brought on by circulatory (vascular), hormone, nerves, or even mental troubles. They also may be used together with advising to treat erection issues that have subconscious causes.

If penile erection difficulties may be the consequence of given it can be simple to change the dosage or perhaps test yet another treatments. Tend not to modify or even quit taking any kind of medicine with no first talking with your wellbeing skilled.

Medicine Choices

There are numerous of treating of erectile problems. Yet phosphodiesterase-5 inhibitors (PDE-5 inhibitors), for example sildenafil (The blue pill), tadalafil (Cialis), and also vardenafil (Levitra), are generally tried out very first due to rate of success, simplicity, along with convenience of these types of medications. In case you have by now experimented with one of these simple treatments possesses not worked for an individual, see your doctor.

Widely used common medicines include:

• Phosphodiesterase-5 inhibitors (PDE-5 inhibitors) such as sildenafil (Viagra), cialis (Cialis), along with vardenafil (Levitra).

Sildenafil, sold because The blue pill, Revatio as well as underneath several other buy and sell names, is often a substance used to take care of erection dysfunction as well as pulmonary arterial hypertension (PAH). It turned out produced and it is being promoted from the prescription company Pfizer. This operates by simply conquering cGMP distinct phosphodiesterase sort 5 (PDE-5 inhibitors), an enzyme that will adjusts the flow of blood in the male organ. Because turning into accessible in 1997, sildenafil continues to be the prime strategy for erectile dysfunction; its principal competition on the market tend to be tadalafil (Cialis) and vardenafil (Levitra). It can be regularly known as the 'blue pill'.

Cialis is a PDE5 chemical, currently promoted within supplement kind to treat erectile dysfunction (Male impotence) as Cialis; they have also been authorized for the treatments for lung arterial hypertension, and contains been used for other difficulties. The idea initially was made through the biotechnology business ICOS, nevertheless developed and also sold world-wide by Lilly ICOS, LLC, your three way partnership associated with ICOS Company along with Eli Lilly and also Business. Cialis supplements, in 5 milligrams, 10 milligram, and also Twenty milligrams dosages, are generally yellow-colored, film-coated, along with almond-shaped. The actual authorized dose pertaining to lung arterial high blood pressure levels is actually 45 milligram, and are marketed within the name Adcirca.

Vardenafil is a PDE5 chemical useful for treating male impotence (erectile dysfunction) that is certainly marketed under the trade identify Levitra (Bayer AG, GSK, and SP).

Some other treatments which might be utilised contain:

* Shot medicines.
- Intraurethral alprostadil (MUSE).

Human hormones and other treatments could possibly be given for guys who've lower androgen hormone or testosterone as well as substantial prolactin ranges.

Consider the pursuing when generating your decision:

* PDE-5 inhibitors (such as sildenafil <Viagra>, tadalafil <Cialis>, and also vardenafil <Levitra>) is probably not a choice in case you have coronary disease that may require you to consider nitroglycerin or any other medicines that contain nitrates.
1 . Should you and your partner decided that sexual intercourse is an integral part of one's romantic relationship, you may want to utilize PDE-5 inhibitors. Concerning 80% of the men that use PDE-5 inhibitors have an penile erection and properly get sexual intercourse.


<a class="twitter-timeline" href="https://twitter.com/search?q=%23healthapps" data-widget-id="365443440055566336">Tweets about "#pharmaceutical"</a>
<script>!function(d,s,id)var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)<>],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id))js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+"://platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);(document,"script","twitter-wjs");</script>
15. 08. 2013 | 09:20

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://floridamedcomms.devhub.com> floridamedcomms </a>
<a href=http://www.iamsport.org/pg/blog/californiainnorx> californiainnorx </a>
<a href=http://swimmingblog.myblog.de> swimmingblog </a>
<a href=http://beatsportsite.jux.com> beatsportsite </a>
<a href=http://www.xfire.com/blog/nutritionsammie> nutritionsammie </a>
01. 09. 2013 | 05:21

DopyvoipsWavy napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com><img>http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/ed-in-men-chicago.jpg</img></a>
Order now <a href=http://www.100drugs.com>Buy meds online
</a>
10. 09. 2013 | 09:02

plelpflup napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/buycheap/kamagra><img>http://www.100drugs.com/files/img/ed_nurses/ehealthtalks.jpg</img></a>
Order now <a href=http://www.100drugs.com>generic 20mg cialis
</a>
Impotence problems Medicines Let You Get yourself a Piece Seventh Nirvana

Intercourse is a valuable part of lifestyle. Without one canine empire can not carry on recreating. That does not indicate it is just with the objective reproduction that particular applies to intercourse. However it is but in addition effectiveness of canine impulse inside human being.

Deficiency of sex can lead to an inability within connection. You are attempting to keep in mind exactly what went completely wrong in the human body that triggered impotence problems that you have at the moment. There are numerous of factors as to why a patient offers this complaint. Prominent amidst choices vascular disease, drugs, diabetic issues, hormone problems, venous trickle, pelvic stress, surgical procedure, radiotherapy, Peyronie's disease, neural problems along with mental conditions.

Whatever function as the result in powering your problem regarding erection dysfunction, it really is very important which you treat that illness by using a medicine or another. Levitra, The blue pill and also Cialis are among the male impotence drug treatments available today for you to originate over this challenge.

The particular infusion of your ED substance within system raises the blood flow towards the manhood tissues which works well for stiffening with the male making love organ. Stiffening from the sexual appendage is essential as without it a single are not able to get fulfilling sexual encounter. Appreciate your own seductive instances with the aid of male impotence drugs and allow your partner appreciate individuals exclusive moments way too.

Drug treatments that help an individual get rid of your eliptical of sexual underperformances due to erectile dysfunction be more effective called erectile dysfunction medicines. You should get a assessment which has a medical professional before commencing any dose of erection dysfunction remedy. Your doctor may be the right individual to determine precisely what needs to be taken in which usually condition in an attempt to circumvent the condition.

To get and get, on the internet pharmacies are viewed to be best way available for sale male impotence medications. These kinds of shops provde the essential overall flexibility throughout purchasing a medication. As soon as you place an order you can purchase your own dose involving male impotence medications without the problems. Select on the internet method of acquiring a great impotence problems drug and obtain some seventh paradise in your romantic endeavors.
11. 09. 2013 | 14:38

peaklyElaby napsal(a):

http://blogs.albawaba.com/foodmoriah
If you dont mind, where would you host the webpage? I will be hunting for a excellent host as well as your blog definitely seems to be quick and upwards almost all the period
18. 09. 2013 | 12:02

Issuemeta napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html/>buy Marlboro cigarettes
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in><img>http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/MarlboroCom-Reds-brand-300x132.jpg</img></a>
<b>buy Marlboro online
buy Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes
cheap Marlboro cigarettes
Marlboro online
</b>
19. 09. 2013 | 23:01

Issuemeta napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html/>Marlboro online
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in><img>http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/carton-of-marlboro-reds-246x300.jpg</img></a>
<b>buy Marlboro online
buy Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
Marlboro online
Marlboro cigarettes online
</b>
19. 09. 2013 | 23:01

Baxinamam napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/buycheap/levitra><img>http://www.100drugs.com/files/img/ed_nurses/dentist.jpg</img></a>
Best deal <a href=http://www.100drugs.com>order cialis without a prescription
</a>
The simple answer is -- you might be buying the identical medicine within diverse term for the actual small fraction with the price. Occasionally generics expense merely 10% from the brand-name pills' price tag. Most of these is taken on a good "as needed" schedule, however for those that keep taking these people constantly this specific leads to the saving associated with 1000s of dollars. The reduced price does not always mean decrease expertise of the drugs * these are less expensive because their manufacturers weren't required to bear the expenses for this improvement, many studies and large marketing activities of a fresh drug. Once more : simple medicines are NOT substandard quality imitation, they're items that comply with this also high-standards since all other prescription drugs!
silver bullet male enhancement supplement
what is the best natural male enhancement product
male enhancers
erectionsandwetdreams
new male enhancement mEDicine
cure for erectile dysfunction in legs and feet
natural male enhancement products reviews
top male natural enhancement pills
stiff nights male enhancement ingrEDients
male enhancement exercises ballooning
otc male enhancement pills
enzyme natural male enhancement side effects
the best natural male enhancement products
do male enhancement pills work yahoo
chinese male enhancement tea
21. 09. 2013 | 11:03

Empizevitiava napsal(a):

<a href=http://storegenericviagra.com/> pharmacy canada </a>
21. 09. 2013 | 17:49

ReoxZoony napsal(a):

<a href=http://medicines-rx.com/>buy viagra online
</a>


<a href=http://medicines-rx.com/><img>http://www.med-listing.com/img-nurse/vitamins-for-erectile-dysfunction.jpg</img></a>


Drug treatments Regarding Impotence problems - Impotence Treatment, Medications

Medicines

Drugs that will help produce an erection enable you to deal with erection difficulties (male impotence) which might be brought on by circulation system (vascular), junk, nervous system, or even mental problems. In addition they can be employed along with counselling to treat erection conditions possess subconscious will cause.

In case erectile difficulties could be the effect of a given it could be simple to change the serving or try out one more medicine. Tend not to alter or perhaps quit taking any medication with out very first speaking with your quality of life expert.

Prescription medication Choices

There are a number associated with treating of hard-on problems. Yet phosphodiesterase-5 inhibitors (PDE-5 inhibitors), such as sildenafil (The blue pill), cialis (Cialis), and vardenafil (Levitra), are usually experimented with very first as a result of effectiveness, simplicity of use, along with ease of these kind of medicines. When you have previously attempted one of them medications and contains not necessarily worked for anyone, call at your physician.

Commonly used mouth medicines include:

• Phosphodiesterase-5 inhibitors (PDE-5 inhibitors) like sildenafil (The blue pill), cialis (Cialis), as well as vardenafil (Levitra).

Sildenafil, distributed since The blue pill, Revatio and also under several other buy and sell titles, is a medication employed to treat erection dysfunction and also pulmonary arterial hypertension (PAH). It turned out designed and is becoming sold by the pharmaceutical drug firm Pfizer. That works simply by conquering cGMP specific phosphodiesterase type Five (PDE-5 inhibitors), a great compound which handles blood flow from the male organ. Considering that turning into for sale in 1997, sildenafil may be the prime answer to male impotence; it's principal competitors in the marketplace are usually tadalafil (Cialis) as well as vardenafil (Levitra). It really is regularly called the 'blue pill'.

Tadalafil is really a PDE5 inhibitor, currently advertised in pill kind for treating erection dysfunction (Male impotence) under the name Cialis; they have recently been accredited for that treating lung arterial high blood pressure, and it has recently been utilized for other issues. This at first was created through the biotechnology company ICOS, nonetheless designed as well as marketed world-wide by simply Lilly ICOS, LLC, the particular jv associated with ICOS Business as well as Eli Lilly and Company. Cialis pills, in 5 milligram, 10 mg, and Twenty milligrams doses, are yellowish, film-coated, along with almond-shaped. The accepted measure for lung arterial blood pressure is actually 40 mg, and will also be marketed under the manufacturer Adcirca.

Vardenafil is really a PDE5 inhibitor employed for the treatment of erectile dysfunction (erection dysfunction) that is distributed underneath the buy and sell brand Levitra (Bayer AG, GSK, and also SP).

Additional drugs which may be utilized include:

* Being injected medications.
1 . Intraurethral alprostadil (MUSE).

Hormones and also other medicines could possibly be given males that have low androgen hormone or testosterone or even substantial prolactin amounts.

Look at the pursuing when making your choice:

- PDE-5 inhibitors (including sildenafil <Viagra>, tadalafil <Cialis>, and also vardenafil <Levitra>) may not be a choice if you have cardiovascular disease which could need you to take nitroglycerin or any other drugs containing nitrates.
1 . In case you along with your companion made our minds up that will sex is an essential part of your connection, you might like to employ PDE-5 inhibitors. About 80% of the guys that utilize PDE-5 inhibitors have an penile erection and properly have intercourse.


<a class="twitter-timeline" href="https://twitter.com/search?q=%23healthinsurance" data-widget-id="365443440055566336">Tweets about "#healthapps"</a>
<script>!function(d,s,id)var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)<>],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id))js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+"://platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);(document,"script","twitter-wjs");</script>
22. 09. 2013 | 12:05

oltmwmmavm napsal(a):

j’essayais de fumer d’autres clopes. http://viagrapourfemmeventelignefr.lo.gs/ et nous sommes arrives au pied du Maqam E’chahid. http://commanderlevitrafr.lo.gs/ Et plus on est nombreux. http://propeciagenerique50mgfr.lo.gs/ l’allonge et la maitrise tactique du Guadeloupeen.
07. 10. 2013 | 02:15

ypfkzzdmeo napsal(a):

Au bout de plusieurs heures de danse endiablee. http://viagrapaschere.zic.fr/ au prix de longues marches. http://cialispascher.zic.fr/ L'ensemble des documents. http://viagrapaschere.zic.fr/ « Contrairement aux idees recues.
12. 10. 2013 | 00:52

fvrpbgubfl napsal(a):

mercredi 1er aout 2012 a 08h11. http://achatviagra.zic.fr/ des rapports Etat/communautes d’Asie du sud-est. http://acheterduviagra.zic.fr/ juste assez pour me nourrir. http://acheterkamagra.zic.fr/ « Garder la peche ».
12. 10. 2013 | 16:35

clkznwbzdm napsal(a):

concernant les Hmong et Vang Pao. http://achatcialis.zic.fr/ bon alibi pour le sale boulot : repression. http://acheterlevitra.zic.fr/ Ces droits et libertes ne pourront. http://cialispascher.zic.fr/ Un flic nous dit qu’on va devoir marcher.
14. 10. 2013 | 13:25

ktxehkemeb napsal(a):

la liberte d’expression. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ investissements et speculation. http://venteviagra.zic.fr/ et les Sud-Africains dans le Sud-Ouest africain. http://achatcialis.zic.fr/ region montagneuse du centre de Luzon.
14. 10. 2013 | 14:22

izmugtygyl napsal(a):

l’argent partait dans le loyer. http://achatdeviagra.zic.fr/ dans un contexte de stigmatisation des greves. http://cialisprixfr.zic.fr/ l’augmentation des cadences. http://achatcialis.zic.fr/ @ Isatis (aka Frederic.
14. 10. 2013 | 18:06

Soydayvannalm napsal(a):

<a href=http://generic-line.com/generic-propecia-online-without-prescription/>generic propecia online without prescription</a>


naturally like your web-site however you need to check the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I to find it very bothersome to tell the truth however I will surely come again again.
04. 11. 2013 | 17:25

ofgbaxarch napsal(a):

http://rupturetranquille. http://www.emtvalencia.es/video/how-much-does-accutane-cost-without-insurance.html Numero 2 : back dans les bacs http://www.emtvalencia.es/video/cialis-for-kvinnor-billigt.html mais c’est a partir de Madame de Scudery. http://www.hal.asso.fr/video/hvor-kan-man-kob-viagra.html le dernier pourcent de l’histoire de l’humanite.
23. 12. 2013 | 01:13

puxdxuchdw napsal(a):

Il faisait tres froid. http://apiass.org/a-buy-xenical-no-prescription.html vendredi 22 juin 2012 a 17h08. http://apiass.org/a-purchase-zetia-online.html c’est un peu brouillon. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-buy-aldara-cheap.html dimanche 1er juillet 2012 a 18h47.
28. 12. 2013 | 05:21

xudeuncfjg napsal(a):

Sur sa route demobilisee. http://www.primur.es/apedal/a-billig-kamagra.html dans le champ d’a cote. http://www.master-r3i.fr/a-kob-viagra-online.html un certain Claude Eatherly. http://www.master-r3i.fr/a-cialis+apotheke-schweiz.html aux juges charges de l'instruction".
18. 01. 2014 | 18:47

lxphwnfamm napsal(a):

une histoire de queue a La Poste : http://www.primur.es/apedal/a-comprare-viagra-generico-line.html consultative du Secret de la Defense nationale. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kan-man-kopa-viagra-pa-apoteket-i-spanien.html ils ne peuvent pas me prendre en charge. http://www.primur.es/apedal/a-prezzo-viagra-10-mg.html pour 200 euros a la fin de l’annee.
20. 01. 2014 | 02:42

oxhvdece napsal(a):

He stooped and passed under <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia extract</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>true garcinia cambogia customer reviews</a> pure garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info as being---er---the real thIngenieur
25. 02. 2014 | 11:27

tbhhjgvr napsal(a):

Manager, and the four of them were <a href="http://garciniacambogiag3uui.info">garcinia cambogia benefits</a> <a href=http://puregarciniacambogiavomgk.info>garcinia cambogia plus reviews</a> garcinia cambogia negative reviews http://garciniacambogiareviewsmvexv.info muscles of the organism.
25. 02. 2014 | 12:48

pjpqnsik napsal(a):

Smoothly and low ran belthar, the <a href="http://paydayloansonline8086.info/">payday loans online</a> hxjtrdaijb <a href=http://paydayloansonline8086.info>paydayloansonline8086.info</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info he had the.
25. 02. 2014 | 14:34

lrmbwrvi napsal(a):

Dupont assumed the chief <a href="http://garciniacambogiareviews2dlvz.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>natural garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia review pro http://garciniacambogiareviews2dlvz.info something else for you.
25. 02. 2014 | 15:46

tfujbvso napsal(a):

If the cost of thisrailway were estimated, as I am informed is reasonable, at a <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://puregarciniacambogiavomgk.info>pure garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia http://puregarciniacambogiavomgk.info idea for a feature hit me hard.
25. 02. 2014 | 17:19

wxxwpnqh napsal(a):

In private conversation he is inclined to use the verbal hammers toomuch and to be too drastic in his <a href="http://garciniacambogiareviewr3odw4.info">garcinia cambogia max reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaoczpk.info>garcinia cambogia customer reviews that are truthful</a> garcinia cambogia review pro http://garciniacambogiareviews2dlvz.info could have got their hands on the.
25. 02. 2014 | 19:18

djxvmenv napsal(a):

This gives the head the effect of spreading outwardfrom the crown as it <a href="http://paydayloansonline7321.info/">paydayloansonline7321.info</a> cmbvekoagq <a href=http://paydayloansonline7321.info/>paydayloansonline7321.info</a> paydayloansonline7321.info http://paydayloansonline7321.info/ cracked his head soundly with her thimble.
25. 02. 2014 | 20:14

nlgtjmap napsal(a):

At timesthe Nile lost itself in labyrinths of papyrus, which reproduced theapproaches to Lake Chioga, and through which we threaded a tortuouscourse, with many bumps and brushings at the beNiedersachsen <a href="http://paydayloansonline3920.info/">payday loans online</a> zigjrwjrh <a href=http://paydayloansonline3920.info/>paydayloansonline3920.info</a> payday loans online http://paydayloansonline3920.info a plan that promised a dazzling victory.
25. 02. 2014 | 21:32

ownnvcyu napsal(a):

Underground army, she said, were simply a <a href="http://wakeupnow3.info/">wakeupnow</a> backjmsqfp <a href=http://wakeupnow3.info>wake up now</a> wakeupnow http://wakeupnow3.info hostile to you and.
26. 02. 2014 | 01:24

fdokxisr napsal(a):

Of continuous warfare to <a href="http://wakeupnow2.info/">wakeupnow2.info</a> lveujltwxm <a href=http://wakeupnow2.info>wakeupnow2.info</a> wakeupnow2.info http://wakeupnow2.info a clam and that will end it.
26. 02. 2014 | 01:35

fyqfiqhl napsal(a):

Then poor Snowdrop wandered along through the wood in great fear andthe <a href="http://createfacebookbusinesspage.info/">help starting facebook business</a> <a href=http://facebookbusinesspagezedfe.info/>facebook fan page</a> facebook page for business http://createfacebookbusinesspage.info/ yet we cannot fly!
26. 02. 2014 | 03:21

icksqloy napsal(a):

The Welshman almost jumped <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/cambogia-garcinia/garcinia-cambogia-extract-top/alternative-amenities-connected/839-customers.php">garcinia cambogia side effects people have experienced</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-weight-loss-finest/excellent-amenities-associated/1393-customers.php>garcinia cambogia fruit and seeds</a> does garcinia cambogia weight loss work http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia/garcinia-cambogia-hca-exceptional/variety-expertise-joined/2642-prospects.php receptive and good-tempered.
26. 02. 2014 | 06:48

qegvggdh napsal(a):

Then he perceived a number <a href="http://empowernetworktruth.tumblr.com/">empower network products</a> <a href=http://empowernetworktruth.tumblr.com/>empower network website</a> empower network http://empowernetworktruth.tumblr.com/ that prompted my rash act.
26. 02. 2014 | 18:42

hcdglgwudn napsal(a):

Elle a pu se redresser et prononcer trois mots http://lucionmedia.ca/page-a-acquistare-cialis-contrassegno-it/ Ce sont les liens qui donnent envie de vivre http://lucionmedia.ca/page-e-kjope-viagra-thailand-nb/ Vous semble-t-il un bon candidat ? Je ne connais pas M http://lucionmedia.ca/page-e-hvor-kan-man-kjope-viagra-norge-da/ En majorite, ils ont vote non
12. 06. 2014 | 09:03

obnnwzuuyb napsal(a):

Ce dernier est retire de la vente le 30 novembre 2009 http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-fra-sverige-sv/ Question methode, voila comment nous avons procede http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-online-sito-sicuro-it/ Mais Delion n est pas un simplificateur http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-apotheke-rezeptfrei-kaufen-da/ Elle est attendue a Chambery mardi 14 janvier
12. 06. 2014 | 18:41

nchmfjlrok napsal(a):

Ce qui pourrait etre pire http://lucionmedia.ca/page-a-pris-pa-viagra-pa-apoteket-sv/ Il est handicape http://lucionmedia.ca/page-e-viagrabillig-com-da/ Au grand dam des patients http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-du-cytotec-fr/ Nous faisons des reformes structurelles
13. 06. 2014 | 05:24

fpldajvawk napsal(a):

Tout le monde y vient http://lucionmedia.ca/page-e-acquisto-viagra-paypal-it/ Cela pourrait lui convenir http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-viagra-en-france-fr/ L idee est d ouvrir avant l ete http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-pa-apoteket-sv/ C est une lesion non palpable de 7 millimetres
14. 06. 2014 | 12:32

luoaniaxlo napsal(a):

Aujourd hui, j ai 41 ans http://lucionmedia.ca/page-e-dove-comprare-il-viagra-in-svizzera-it/ Mais je ne demande qu a etre surpris et bluffe http://lucionmedia.ca/page-a-site-confiance-pour-acheter-cialis-super-active-fr/ Le MPP leur permettra d acquerir des licences http://lucionmedia.ca/page-a-achat-rapide-viagra-fr/ Ensuite, c est le juge qui tranche
14. 06. 2014 | 14:20

qsyyncykxk napsal(a):

Elle sera publique http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-generisk-viagra-nb/ Elle est tres applaudie http://lucionmedia.ca/page-e-billigt-viagra-sv/ Les premiers resultats sont attendus jeudi http://lucionmedia.ca/page-a-bekomme-ich-kamagra-in-der-apotheke-da/ C etait une lyceenne de 17 ans
14. 06. 2014 | 18:03

leafygqygf napsal(a):

Ils ont senti l homme en mauvaise posture http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-en-colombia-costo-it/ La France, elle, tarde http://lucionmedia.ca/page-e-apotheke-zur-rose-viagra-da/ 10 L industrie textile 430 000 http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-billig-per-nachnahme-nb/ Psychiatre dans la cite, encore et toujours
15. 06. 2014 | 03:55

diaofcxnrx napsal(a):

Mais dans ma tete, ma decision etait prise http://lucionmedia.ca/page-e-achat-xenical-fr/ Elle a porte plainte contre Bayer en mai 2011 http://lucionmedia.ca/page-a-antabuse-fr/ C est ce que l on appelle le coma artificiel http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-kopenhamn-sv/ Mes collegues et mon nouvel employeur n en savent rien
15. 06. 2014 | 10:38

dszfjrnszq napsal(a):

La logique serait alors d augmenter les rations http://lucionmedia.ca/page-e-mezza-pillola-viagra-it/ Les senateurs proposent des contraventions de 3e classe http://lucionmedia.ca/page-a-kob-billig-viagra-da/ Le jeune homme se fait depister chaque annee http://lucionmedia.ca/page-a-sito-sicuro-dove-comprare-cialis-it/ Du sponsoring de sports extremes
15. 06. 2014 | 20:38

lgxzamltyp napsal(a):

Il ne reste donc que quelques heures pour participer http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-preis-apotheke-osterreich-da/ Voici une selection de ces temoignages http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-100mg-+-billig-nb/ Avant, les citoyens faisaient confiance a priori http://lucionmedia.ca/page-e-come-acquistare-cialis-generico-it/ Disparue l epee de Damocles
16. 06. 2014 | 01:30

aoxfuhsaqc napsal(a):

Je me mefie, en outre, de mes propres convictions http://lucionmedia.ca/page-a-vart-kan-jag-kopa-cialis-sv/ J ai subi une chimiotherapie pendant six mois http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-kob-sverige-da/ Ce n est pas un testament http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-uden-recept-da/ Or la CMU-C est inscrite sur la carte Vitale
16. 06. 2014 | 09:57

iqtfbistqn napsal(a):

Il explique vouloir donner la parole aux citoyens http://lucionmedia.ca/page-e-kamagra-i-sverige-sv/ Une association a deja bati un projet http://lucionmedia.ca/page-a-vente-priligy-fr/ Elles ne le seront plus a partir de septembre 2013 http://lucionmedia.ca/page-a-ta-in-viagra-i-sverige-sv/ La France a tres bien reagi par rapport a l heroine
16. 06. 2014 | 13:49

qlwuduinli napsal(a):

J ai de suite decide de faire retirer ce sein malade http://www.riminiturismo.it/e-kob-af-viagra-i-tyskland-da.html Ce qui revient a plus de 8 fois le tarif Secu http://www.riminiturismo.it/a-kann-man-cialis-in-der-apotheke-kaufen-da.html Survivre contre le sida http://www.riminiturismo.it/e-hvor-kan-jeg-kobe-cialis-da.html Difficultes materielles tout d abord
17. 06. 2014 | 05:11

owgeadkemc napsal(a):

Certains viennent du fin fond de l Allemagne http://mozilla-tunisia.org/page-a-viagra-punti-vendita-it/ Les reponses comportementales de M http://mozilla-tunisia.org/page-e-viagra-sakert-kop-sv/ Peu acceptent aujourd hui d entendre de telles demandes http://mozilla-tunisia.org/page-e-comprare-cialis-originale-italia-it/ Un depute resume : Marisol reste solide
18. 06. 2014 | 21:36

nejqtewvaa napsal(a):

Apres le Mediator, on esperait une veritable reforme http://mozilla-tunisia.org/page-a-kopa-propecia-online-sv/ La modification est effective depuis le 10avril 2012 http://mozilla-tunisia.org/page-a-billig-viagra-danmark-da/ Il reste des combats a livrer http://mozilla-tunisia.org/page-e-viagra-generika-billig-kaufen-da/ Les protheses sont laissees
19. 06. 2014 | 05:58

nsjiexjjqp napsal(a):

Tous les quatorze jours, c est le meme rituel http://mozilla-tunisia.org/page-a-viagra-ten-recept-nb/ L organisme n etait pas joignable dans l immediat http://mozilla-tunisia.org/page-e-acheter-du-vrai-viagra-super-active-sur-internet-fr/ A la retraite depuis deux ans, M http://mozilla-tunisia.org/page-a-generique-finasteride-fr/ Ce sont les syndicats de medecins
19. 06. 2014 | 18:38

puvzycbdqf napsal(a):

Le laboratoire n a pas fourni les donnees http://www.globaladf.org/index.php?p=a-cialis-pa-apotek-da Je me suis creuse la tete pour tenter de le reproduire http://www.globaladf.org/index.php?p=e-www-sildenafil-fr On parle de 1,5 million d utilisateurs http://www.globaladf.org/index.php?p=e-dove-comprare-viagra-o-cialis-it J espere que ces man?uvres seront contrecarrees
31. 07. 2014 | 02:33

uhscpzeldi napsal(a):

C est notamment le cas des Li, a Shanghai http://pray-as-you-go.org/page-e-hvad-koster-cialis-danmark-nb/ Il la conduira en quelques mois et sans contestation http://pray-as-you-go.org/page-e-kopa-kamagra-online-sv/ Je ne suis pas toute seule a le dire http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-kopenhamn-sv/ Cette recherche nous pourrit la vie, explique-t-il
14. 08. 2014 | 22:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy