Svině komunistická

28. 04. 2011 | 14:41
Přečteno 9166 krát
Ať mně Libor Stejskal promine, jde o přesnou citaci... Sám bych to nikdy nevyslovil.
Bývalý minkovický bachař a donedávna poslanec KSČM Josef Vondruška dnes sám sebe označil za “svini komunistickou”. Je to překvapivé, ale nevím zda není možné nesouhlasit. „To nemohu říct...“, jak by podotkl Cimrman. Poté, co ho liberecký soud osvobodil z obvinění, že počátkem osmdesátých let brutálně týral a mlátil politické vězně ve věznici v Minkovicích, prohlásil pan Vondruška se spokojeným úsměvem doslova: "Já jsem se před tento soud nedostal proto, že bych někoho bil, ale proto, že jsem ta 'svině komunistická', která má dokonce tu drzost, že ještě žije."


Chtěl tím asi říci, že je naprosto nevinen, že nikdy nikoho nemlátil, a že je tedy vlastně obětí nějaké politické štvanice. Jenomže soud pouze vyřkl, že se obvinění nepodařilo prokázat, především proto, že se fyzické násilí a ponižování mělo odehrávat na samovazbě, kde, justice div se, nebyli k dohledání žádní svědci. Natož po skoro třiceti letech. Výmluvné osobní svědectví bývalého politického vězně Jiřího Wolfa zůstalo příliš osamělé. Můžeme zkoumat, zda si liberecký soud dal dost práce, zda státní zastupitelství nemohlo udělat víc, nebo můžeme srovnávat praxi německých soudů při zkoumání podobných případů bývalých nacistických dozorců – opět alespoň co do objemu vložené práce.

Uznejme ale nakonec suverénní právo soudu odložit obvinění pro nedostatek důkazů. Ano – i tady musí platit zásada, že je lépe propustit sto vinných, než odsoudit jednoho nevinného. Důležitější na celé věci je ovšem její celospolečenský kontext. Josef Vondruška stráví poslední léta svého života jako spokojený důchodce s nadprůměrným příjmem. Celý život měl totiž jako komunistický bachař nadprůměrný příjem, jistě ještě vylepšený jeho několikaletým poslaneckým platem v domněle porevolučních dobách. Josef Wolf žil jako odpůrce komunistického režimu celý život ve špatně placených zaměstnáních a vězeních - a nepomohl si ani po roce 1989. Pokud vím, žije a bude dožívat na hranici chudoby. Dvacet let po listopadu 89 je to zatraceně ošklivá vizitka většinového pojetí spravedlnosti a práva.

Druhou připomínku aktuálnosti případu a výroků pana Vondrušky dodali jeho straničtí kolegové v Poslanecké sněmovně, jejichž neslušné a nepokorné komentáře k aktuálnímu dění při nekonečném plkání před hlasováním o vyslovení nedůvěře vládě jenom zdůraznily tuto část nepotěšitelné absurdity našeho času. Stále si zkouším představit Německo v polovině šedesátých let, kde by dvacet let po válce bývalý gestapák seděl v Bundestagu jako poslanec a nereformovaná NSDAP byla „normální“ parlamentní stranou...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

H. napsal(a):

Kdyby jste si odpustil to závěrečné srovnání (neb člen HJ - Hitler Jugend - sedí na papežském stolci ve Vatikánu) byl by to pravdivý popis smutné reality
28. 04. 2011 | 14:48

Ládik!!! napsal(a):

možná i soudruh vondruška jednou uklouzne na mýdle ve sprše....
28. 04. 2011 | 14:52

Píďa napsal(a):

Nevím, zda někdo někoho zbil a zda by měl jít za to po pár desítkách let sedět. Spíš mě vadí jiná věc - je otázka času (možná pár měsíců, nejpozději tři roky) kdy se komunusti dostanou do vlády a kdy levice získá ústavní většinu. Bohužel nikoliv vlastním přičiněním, ale jednáním současné vlády. Buď tato vláda začne dělat reformy dopadající na všechny stejně, nebo (a to opravdu nepřivolávám) tady brzy máme druhý "Vítězný únor" :o( Jestliže je již proti stylu reforem (kdy dluh zaplatí jen zaměstnanci, důchodci, invalidé a rodiny s dětmi) přes 70% obyvatel, je na vládě, aby se zamylela jak dál. Reformy možná silou protlačí, ale rozhodně budou mít jepičí život.
28. 04. 2011 | 14:56

sosa napsal(a):

Pozn. k poslední větě textu: V sedmdesátých letech minulého století byl rakouským presidentem bývalý člen SS ...
28. 04. 2011 | 14:57

Jan Urban napsal(a):

To sosa: Kurt Waldheim byl jako student členem jezdecké jednotky SA a za války zpravodajským důstojníkem wehrmachtu s notně pochybnou aktivitou na Balkáně až do ledna 1945. Nikdy nebyl v SS. To jen pro přesnost.
28. 04. 2011 | 15:06

hoven napsal(a):

paroubek zakony ku prospěchu lidu teto země schvaloval i s vondruškou. a to je ještě štěstí, že tu nepřístáli martani.
28. 04. 2011 | 15:07

Marcus Agrippa napsal(a):

Šílený blog. Demokratické právo skutečně nefunguje na principu J.P.P.( jedna paní povídala ). A opravdu není možné odsoudit někoho na základě něčích dojmů. A klidně můžou být i pravdivé. Proboha na co si to tady hrajeme. Československo se po válce vydalo směrem jakým se vydalo víceméně dobrovolně a velice záhy spousta Čechů zjistila, že se to zvrhlo. Dubčekovci měli obrovskou podporu celého národa, ale normalizační klika nemorálních kariéristů ovládla celou KSČ. A po roce 1989 svou moc opravdu zázračně neopustili. A to NSDAP .... to snad ne.
28. 04. 2011 | 15:08

hawk napsal(a):

Pane Urbane

pohříchu zase jeden příspěvek, snímž není možné nic jiného, než souhlasit. S nadpisem (s tím nejvíce), prvním i druhým odstavcem. Jen jsem zvědav, zda si to zde někdo uvědomí, to jsem vážně zvědav.
28. 04. 2011 | 15:09

paco napsal(a):

Nema smysl plakat nad rozlitym mlekem. Pri existujici dukazni nouzi v tomto pripade asi nebylo rozumne s tim soudem vubec zacinat. Spise mne zarazi, co delali slovutni investigativni novinari, aby i bez soudu poodhalili pozadi polistopadove politicke kariery osob na zpusob Vondrusky a cele KSCM. Z ceho ziji? Kdo je plati, treba ze zahranici? Sedi ucty za to ci ono? Kvuli Cunkovi se kradly osobni udaje z bank a nezakonne zverejnovaly policejni spisy, ale co udelala media v pripade tresnickovych soudruhu? Nezaznamenal jsem nic srovnatelneho, pritom ucinek mohl byt mnohem silnejsi nez po nejakem soudu. Vzdyt i takova Brozova-Polednova uz je v klidu doma, soud-nesoud, ackoli dukazu v jejim pripade bylo plno (fakticky cely archiv Rudeho prava z predmetne doby) a nikdo je ani nezkousel popirat.
28. 04. 2011 | 15:18

mira napsal(a):

dnes jsem slyšel komentář poslance Vojtěcha Filipa v Českém rozhlasu a na dotaz redaktorky co říká o podmínkách ve vězení, kde byl vězněn Jiří Wolf, odpověděl že vězení není místo pro odpočinek a úplně v klidu popíral to, že by političtí vězni měli horší podmínky než zloději. Téměř redaktorce vyrazil dech.
28. 04. 2011 | 15:18

veverka napsal(a):

Svině kapitalistická

Urban by chtěl rozhodovat místo soudů,asi je to Bůh který všechno ví a na koho ukáže prstem,je vinen.Už aby se lidi probrali a hnali tyto pohůnky současného zločinného systému svinským krokem.

PS: Jestli mi to pravičáckej cenzor Stejskal zase smaže,je to jen další důkaz dvojího metru mediálních pudlíků současného zločinného režimu
28. 04. 2011 | 15:18

sosa napsal(a):

To autor: nic proti Waldheimovi nemám, ale přece je jisto, že byl členem SA, za války členem komanda, které v Soluni likvidovalo partyzány etc ... USA, které tyhle věci dosti důkladně šetří, mu posléze zakázaly vstup do země ... To jen na okraj, pro přesnost, vím, že to nesouvisí s účelem, který blogem sledujete ...
28. 04. 2011 | 15:19

ld napsal(a):

Ví někdo, za co byl pan Wolf odsouzen? Já jsem dnes četl, že si v 80.letech odpykával cca 8 let vězení. Což mi za politické delikty vzhledem k těm rokům příjde, jako dosti vysoké trest.
28. 04. 2011 | 15:20

mb napsal(a):

Stále si zkouším představit Německo v polovině šedesátých let, kde by dvacet let po válce bývalý gestapák seděl v Bundestagu jako poslanec a nereformovaná NSDAP byla „normální“ parlamentní stranou...

pro vás a pro mě nepochopitelné ... pro většinu nevzrušujícící a pochopitelné .....
28. 04. 2011 | 15:22

skeptický napsal(a):

Co čekáte v zemi,kde se nesmějí bít děti,střílet na zloděje a utrácet toulavá zvířata.
A lidé,kteří tu šíří tuhle umělou bezmocnost jsou financováni z našich daní,aby to tu dále rozkládali.
A když tu někdo řekne pravdu,tak se tomu divíme,a píšeme o tom články.
28. 04. 2011 | 15:22

hoven napsal(a):

vodrušku bych poslal na odtučnovací kůru do uranovejch dolů na 15 let. za prvé je vyžranej jako čuně a za druhý je z výchovných důvodů dobrý dát soudruhům ohcutnat jejich vlastní polivčičku, aby si začali vážit demokracie, kde se mužou rozvalovat v parlamentu, velebit gottwalda a tloustnout jako selata.
28. 04. 2011 | 15:24

claudius napsal(a):

Chápu že hawka demokracie a právo obtěžuje,vzorem jsou bolševičtí soudci,kteří se řídili ideologií.Howku,přiznej se,že chcež změnit jen mocenské poměry a znaménka!Jinak jsem se na lítostí Urbana rozplakal!Připadá mi jako lusův pucflek,tomu taky vadí rozhodnutí ÚS,je prý to politická síla.Spíše mu vadí socan Rychetský.Já bych myslel,že soudnictví by se mělo v ČR outsourcovat-najmout a zaplatit americké soudce i s porotami.
28. 04. 2011 | 15:25

Čochtan napsal(a):

Zrůdy jako Vondruška by stát neměl chránit. Když ho někdo potrestá, ať si to vyřídí s vlastním svědomím. Stát by neměl se do toho plést.
Všichni, kdo byli v partaji, by měli platit zvláštní daň. Polovinu platu nebo důchodu. Na odškodnění obětí komunistického režimu.
28. 04. 2011 | 15:26

ujo napsal(a):

Možná, že p. Vondruška někoho bil, možná nebil.

Je trochu podezřelé, že p. Wolf si na to vzpomněl cca po 15 letech.
Těžko se vyjadřovat, neznám ani jednoho.
Ostatně naše soudy vynesly i daleko podivnější rozsudky, namátkou exsenátor Novák.

A že p. Wolf žije a bude žít na hranici chudoby?
Není to trochu i jeho vina?
Bojoval přeci za dobu, která bude přát těm schopným, flexibilním, pilným - nějak to asi nedomyslel.
Proč mu ale nepomohou kamarádi?

A když už autor píše o SRN, co president Luebke, který navrhoval koncentráky, co Gehlen, von Braun atd?
28. 04. 2011 | 15:30

Občan napsal(a):

Autore,

absolutně vůbec nic na světě nebránilo těm údajně zmláceným dostavit se k soudu a svědčit proti údajnému pachateli.
Leč nestalo se tak a protože naše soudy zatím ještě soudí podle důkazů, byl pan Vondruška osvobozen.

A teď byste nám mohl, autore, povykládat o tom, jak se vlastně lišíte od těch bolševiků, co byste je nejraději viděl rozvěšené po lucernách. Ve způsobu uvažování, vyjadřování a nahlížení práva to totiž není.
Tož do toho, jsem jedno ucho...
28. 04. 2011 | 15:33

jozka napsal(a):

claudius:

Staci se podivat na Hawkovy vstupy pod Drabkem. Tam je celkem nazorne videt, ze staci tri piva a cesky "demokrat" uz touzi po vojenske diktature.
28. 04. 2011 | 15:35

Marcus Agrippa napsal(a):

ujo:
dlouhá řada nacistických zrůd si naprosto v poklidu dožila díky Vatikánu a mezinárodním pasům, které těmto individuím pomohly ke svobodě. Izrael sice potrestal alespoň Eichmanna, ale to byla spíš vyjímka. Jenže srovnávat Eichmanna, Mengeleho nebo Pavelicé s Vondruškou může opravdu jenom inteligenčně slabší jedinec.
28. 04. 2011 | 15:35

Občan napsal(a):

mb napsal(a):
"Stále si zkouším představit Německo v polovině šedesátých let, kde by dvacet let po válce bývalý gestapák seděl v Bundestagu jako poslanec a nereformovaná NSDAP byla „normální“ parlamentní stranou...
pro vás a pro mě nepochopitelné ... pro většinu nevzrušujícící a pochopitelné ..... 28. 04. 2011 | 15:22 "

To všechno se stalo - jen NSDAP se přejmenovala na CSU.
Jinak to klaplo na jedničku - "bývalí" esesáci nerušeně soudili, poslancovali, starostovali, učili, podnikali. Zatímco jejich oběti byly od začátku 70. let podrobeny "Berufsverbotu" (zákaz výkonu povolání), protože to byly nekalé levicové živly.
Pohoda, ne?
28. 04. 2011 | 15:38

homunkulus napsal(a):

Že někoho mlátil snad není na závadu. Matně vzpomenu - Mezinárodní měnový fond 2000, CzechTek 2005, a bylo by možno uvést řadu dalších. Ve všech těchto případech policie mlátila lidi naprosto demograticky a v souladu se zákonem. Proto lze dovodit, že v souladu se zákonem mlátil vězně i bachař Vondruška. V zásadě s ním souhlasím.
28. 04. 2011 | 15:39

Čochtan napsal(a):

Vrána vráně oči nevyklová. Kolik těch soudců jsou bývalí komouši ?
28. 04. 2011 | 15:39

hawk napsal(a):

Claudius

O čem to melete? Četl jste to vůbec? Další fanatik.
28. 04. 2011 | 15:40

Viola napsal(a):

Ale no tak, to si tu budeme nadávat, jen proto, že to o sobě někdo řekl?
28. 04. 2011 | 15:41

mb napsal(a):

občan může být že máte pravdu ... ale tak nsdap aspon prekabátili .,.. jak u nás komanči do ods či čssd ...

akorat tu mame čistě komunistickou levicovou stranu ...

/ což je škoda pro komanče, čssd i republiku ... /

asi i pro bývalé nácky probíhal 68 v záp. evr. tak jak probíhal ....

jinak at vam radeji odpovi urban ja nejsem tak fundovany ...

zdravim vas ...
28. 04. 2011 | 15:41

julie napsal(a):

Ládiku i Hovene, dokud si ještě budete tady koledovat s Vašima nejapnýma pindama? Vždyť ta Vaša nenávist ke komunistům již nezná meze. Ale jak se říká, na každého jednou dojde i na priposrance tohoto vzezření. Je to úbohost sama.
28. 04. 2011 | 15:42

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
vodrušku bych poslal na odtučnovací kůru do uranovejch dolů na 15 let. za prvé je vyžranej jako čuně a za druhý je z výchovných důvodů dobrý dát soudruhům ohcutnat jejich vlastní polivčičku, aby si začali vážit demokracie, kde se mužou rozvalovat v parlamentu, velebit gottwalda a tloustnout jako selata.
28. 04. 2011 | 15:24
----------------------
No konečně! Ale že to trvalo!

Takže "vysokoškolák" a také "lůza" hoven by chtěl posílat jemu nepohodlné lidi "do uranovejch dolů na 15 let."
Tímto také konstatuju, že jedinec s nickem hoven je odteď pro mne na stejné úrovni jako ti, kteří mi utýrali tátu.

Nikdy bych si nepomyslel, že po víc jak dvaceti letech budování té naší "mladé demokracie" se tady ještě budou vyskytovat bolševici, jakoby vystřižení z padesátých let minulého století.
Bohužel je to tak. Naštěstí už dnes tito zamindrákovaní jedinci nemají tu moc, jakou tady měli v těch mnou vzpomenutých padesátých letech minulého století.

Takže toto je moje konečné slovo k nicku hoven: Promiňte, vy jste duševní chudák.
28. 04. 2011 | 15:43

modrý edvard napsal(a):

Je mi p. Wolfa líto. Ale nebyl vězněn za to, že chtěl zbohatnout, ale že chtěl změnit režim. To se mu povedlo.
Nelíbí se mi, že p. Vondruška pobírá vysoký důchod (pakliže to tak je). Zřejmě byla chyba, že peníze vydělané ve službách utlačovatelskému aparátu se počítají do penze. Ale na druhé straně vidím, že by se to sakra těžko oddělovalo - věznil ten či onen bachař politické vězně, nebo obyčejné kriminálníky?
28. 04. 2011 | 15:43

hawk napsal(a):

julie

nenávist ke komunistům je potřebná a nutná. Stále je jí málo. Kdyby si lidi v listopadu ´89 vzpomněli, co bolševici jim provedli, tak bychom neěkolik měsíců v Praze chodili potmě, protože by viselo na lampách tolik bolševiků, že by světlo nedosvítilo na chodník, dokud by to vrány neuklidily.
28. 04. 2011 | 15:45

Jan napsal(a):

Hanns Martin Schleyer nebyl sice ani gestapák, ani poslanec, ale postavením se jim rozhodně vyrovnal.
28. 04. 2011 | 15:46

skeptický napsal(a):

Nijak nepochybuji,že vězení některých našich respektovaných spojenců mají snaživých krom specialistů stovky.
K tomu není nikde daleko.
28. 04. 2011 | 15:46

ld napsal(a):

modrý edvard,

vy víte, za co byl Wolf konkrétně vězněn? Já jsem to na netu nedohledal.
28. 04. 2011 | 15:46

ld napsal(a):

Na jednu stranu chceme zatočit s bachařem, který byl obviněnz tlučení vězně. Pak ale jednáme s Heydrichovým synkem o opravě vily v P.Břežanech, kde jeho tatík podepisoval rozsudky smrti po stovkách. Z toho nikomu na blití není?
http://www.lidovky.cz/heydrichuv-syn-chce-opravit-zamek-v-panenskych-brezanech-pz6-/lide.asp?c=A110324_072945_lide_mc
28. 04. 2011 | 15:49

Dočekal napsal(a):

julie:

Vaše rozhořčení chápu.
Jen na vysvětlenou dodávám, že podle mých zkušeností tady jedinci s nicky Rumcajs, Ládik!!!, hoven a další představitelé místních "pravověrných" fungují jako odpuzovači slušných lidí.
Samozřejmě za laskavého přihlížení "strážce čistoty" těchto diskusí.

Mne tohle už v žádném případě nepřekvapuje. Jejich málověté "diskusní" příspěvky totiž už nemohou překonat toto:
*****
blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923
*****
Jak je vidět, tak tato snaha o eliminaci jednoho nepohodlného diskutéra se zcela minula účinkem.
Od toho 18. ledna letošního roku se tady také prezentuju pod svým občanským jménem. Jednoduše proto, že se nemám za co stydět. Jen tak na okraj - to jméno mám po tátovi. A jsem přesvědčený o tom, že mu ostudu nedělám v žádném případě.
28. 04. 2011 | 15:52

Fibonucci napsal(a):

Aneb: devět z deseti bachařů dosvědčí, že uklouznul ve sprše...
28. 04. 2011 | 15:53

hawk napsal(a):

Fibonucci

Jo, kdepak, tenkrát to nebylo o Štajndlerovi a SS, ale o komunistech, takže to dosvědčilo 10 z 10-ti bachařů :-) Nacismus a fašismus byl přece jen méně krutý než komunismus .
28. 04. 2011 | 15:59

Dude napsal(a):

Autor
Jste si pracně vybral pro příklad zrovna gestapáka a nereformovanou NSDAP. A u Waldheima najednou hodně bazírujete na detailech, že.
Možná německé studentské hnutí v 60. letech mělo jasnější představu kdo kde sedí a kdo se jak reformoval.
Nebo je to jen o vašich sympatiích k těm nahnědlým a nesympatiích k narůžovělým?
28. 04. 2011 | 15:59

Tony napsal(a):

No pokud vím, tak nacisti - soudci seděli na soudech v Německu až do 70tých let :(:(:( podobnost čistě náhodná
28. 04. 2011 | 16:02

Na něco se zapomělo! napsal(a):

A co ty pravičácké zlodějské svině?!
28. 04. 2011 | 16:02

Tunel napsal(a):

Soudit někoho za to, že si x let po revoluci, kdy se špatně něco dokazuje, "někdo" vzpoměl, že byl mučen, zdá se poněkud účelové.

"Lid slaví nové svaté
a z miliónů líných kmánů
dva milióny partyzánů
v matičce stověžaté."
(Karel Kryl, Demokracie)
28. 04. 2011 | 16:15

Dočekal napsal(a):

hawk.

Můžete sice namítnout, že mi do toho nic není, ale já se vás přesto zeptám: Kolik vám je let?
Pokud je vám víc než třicet, je to na pováženou. Pokud vám je míň než třicet, je to o to smutnější. V době Internetu totiž existuje dostatek nezávislých zdrojů informací a pro jedince, disponujícího alespoň základy počítačové gramotnosti tak není problém si je vyhledat.
Jinak jistě víte, kolik bývalých komunistů bylo členy první polistopadové vlády, vedené premiérem a dnes prezidentem prof. Ing. Václavem Klausem CSc. dr.h.c.45x.

Pokud ale jsou vaše diskusní příspěvky míněny jako provokace či dokonce parodie, tak v tom případě nemají chybu.
Jinak jsem si dnes dopoledne vyslechl od jednoho mladého muže toto: "Vaše generace může za to, že nám tady dodnes vládnou komunisti."
Ten mladý muž se ovšem nesnížil k řečem o "věšení na kandelábry." Přesto mne ale donutil k zamyšlení. Podle dnešních mladých za jejich zpackanou budoucnost nemohou ti, kteří zavčas převlékli kabáty a za dvacet let rozkradli tuto zem do mrtě. Můžou za to ti, kteří jim to kradení ve velkém umožnili.
Poněkud zvrácený pohled, nemyslíte?
28. 04. 2011 | 16:18

Rumcajs napsal(a):

Tady kdo chce spravedlnost, musí jí vzít do vlastních rukou.
28. 04. 2011 | 16:23

Bunny napsal(a):

to Dočekal:
Nezdá se vám divné, že se nám nějak vypařil nedostudovaný bakalář Liberál? A z ničeho nic se objevil nicka Hawk se stejným étosem a pevným držením praporu jediného správného směru? Ale musím uznat, že se chlapec snaží. Ví dobře, že při svých duševních schopnostech nikde jinde než ÚSTRku najíst nedostane.
28. 04. 2011 | 16:26

Asitak napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=djFcjDyaZNY
28. 04. 2011 | 16:26

Bunny napsal(a):

to Rumcajs:
"Tady kdo chce spravedlnost, musí jí vzít do vlastních rukou"
Pozor, loupežníku, abys nebyl někomu první na ráně.
28. 04. 2011 | 16:27

Čochtan napsal(a):

Přesně tak, Rumcajsi.
28. 04. 2011 | 16:28

Rumcajs napsal(a):

Bunny:

Vždy připraven !
28. 04. 2011 | 16:31

vuk napsal(a):

Ulev si, svině antikomunistická!!!
28. 04. 2011 | 16:31

vok napsal(a):

Antikomunismus = fašismus.
28. 04. 2011 | 16:34

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, autor se prostě ještě nedostal dále než potřebují práskači, kteří byli z takzvaných elit národa, kteří práskali gestapu své spoluobčany, které gestapo popravovalo na Pankráci a naházelo do jam na Ďáblickém hřbitově a to jen aby získali výhody, bohatství a udrželi majetky i kolaborovali. Tito klaboranti u Nás působili také i v těch nejvyšších funkcích a jemu podobní i ti před ním popisovaní, Nám tady zanechali své potomky, které máme rozesety i v těch pilířích moci. Záznamy o tom a celý arciv si v roce 1945 ukradla a odvezla armáda USA ze Štěchovic. A jelikož archiv obsahoval tyto údaje o všech hlavounech států celé Evropy, tak mají tak úžasné kompro na celou elitu a také ji dovedou velmi zdárně využívat. My na Žižkově říkáme, že Nás i Evropu mají na HÁKU. Tak se s nima již o blbostech nehádejte a podívejte se na www.vymenilijsmepolitiky.cz, jak s Nima musíme co nejdříve skoncovat. Tak hezký den přeje 4. odboj a Pepa z depa. Vše co je popsáno, není JPP, ale úplně konkrétní a můžete si jíti na to sáhnout.
28. 04. 2011 | 16:37

Gale napsal(a):

Id: V roce 1978 byla u pana Wolfa provedena (i tehdy nezákonným způsobem) domovní prohlídka, při které byly údajně nalezeny "protistátní, protistranické a protisocialistické" dokumenty. Za to byl odsouzen za rozvracení republiky ke třem letům nepodmíněně, další půlrok dostal za křivé obvinění, když prohlásil že byl k přiznání donucen.
Odseděl si celý trest do posledního dne.
Podruhé byl odsouzen za totéž ve spolupráci s cizími činiteli, neboť údajně své zážitky z minkovického vězení svěřil rakouskému velvyslanectví. Rozsudek padnul 21.12.1983, odsouzen byl k šesti rokům nepodmíněně a třem rokům ochranného dohledu. Na ten už jaksi nedošlo...
28. 04. 2011 | 16:38

almost glossed™ napsal(a):

V našich médiích nejsou důležitá rozhodnutí soudu, zda je někdo vinen či nevinen.

V našich médiích o vině či nevině člověka rozhodují inkvizitoři. Kromě Urbana téměř doslova totéž napsal P.Honzejk z HN. A jistě rychle přibudou další.
28. 04. 2011 | 16:41

G. Giormani napsal(a):

U Libereckého soudu jsem byl osobně. Soudce jistě zamítl žalobu na základě nedostatečných přímých důkazů. Jeho zdůvodnění rozsudku bylo ovšem jako vystřižené z Halo novin. Jiří Wolf byl pro něho blázen a "chudák" Vondružka obětí zločinného spiknutí všech vězňů z Minkovic. Co je ovšem zarážející bylo odmítnutí žalobce k přizvání jako svědka pana Vl. Hučína. Vedoucí ÚDV, vyšetřovatelka Eva Michálková Hučínovo svědectví odmítla z důvodu, že se Hučín dopustil lži, když do protokolu ÚDV nadiktoval, že byl zločincem Vondruškou zbit když mu Vondruška přišel říci, že Hučínovi zemřel otec a že na pohřeb ho v žádném případě nepustí. Paní vyšetřovatelka si doslova vymyslela, že jeho otec zemřel JINDY(půl roku po Hučínově propuštění) a proto nemůže být svědkem!!! Pan Hučín na tuto nehoráznost podal na Evu Michálkovou trestní oznámení a dokázal její lež úmrtním listem otce. AVŠAK!!! Po čase policie ČR TO odložila s tím, že má sice pan Hučín pravdu, avšak mezitím se stratila dokumentace o příchodech a odchodech bachaře Vondrušky!!! TAKŽE: kdo vlastně pomohl nejvíce Ondruškovi? Jednoznačně to byli vyšetřovatelé ÚDV v čele s Evou Michálkovou. Tož tak.
28. 04. 2011 | 16:41

hemeroid napsal(a):

I Husák o sobě prohlásil,že je svině.
https://www.youtube.com/watch?v=gNMh5PovWWU
28. 04. 2011 | 16:43

Kadel napsal(a):

Hmmm, pane Vondruška, Vy jste asi byl komunistická svině. Ale vzhledem k tomu, jaké úrovně a velikosti prasat a sviní jsme dosáhli po dvaceti letech po Vás a s pokračujícím trendem vývoje ve společnosti ještě jistě dosáhneme, buďte snad hrdý...Byl jste jenom malá svině. Dnes už se musí stydět jiné, podstaně větší.
28. 04. 2011 | 16:43

berkowitz napsal(a):

Urban obrací pozornost od současných problémů. "lidské zdroje" by mu to ručně vysvělily!
28. 04. 2011 | 16:49

berkowitz napsal(a):

Urban obrací pozornost od současných problémů. "lidské zdroje" by mu to ručně vysvělily!
28. 04. 2011 | 16:52

Mud.. napsal(a):

Co by za to dali dnešní "oběti" režimů, kdyby žili v v dobách tzn. sviní komunistických soudruha Vondrušky! Fakt ten Urban je korunovanej. Raději komunisty z minulého století, než z dnešního století pravdoláskaře se socany!!! Počkejte, dočkáte se od nich pěkného svinstva!
28. 04. 2011 | 16:58

Rumcajs napsal(a):

Zdejší příspěvky jasně dokazujou, že sametová revoluce neměla být sametová. Kdyby po druhé svět.válce postupovali antifašisti stejně jako Havel, měli by v parlamentu fašisty, zrovna joko my dneska komunisty.

Je to ostuda, kterou snad nějaký Pinochet napravý.
28. 04. 2011 | 17:03

ld napsal(a):

Gale,

děkuju za info. Jen mi příjde divné, že za snídani s Mitterandem vyvázli Havel a spol. bez škrábnutí a v podstatě za totéž vyfasuje někdo 6 let žaláře. Tuto disproporci asi cítí každý.
28. 04. 2011 | 17:14

Vandal napsal(a):

sadističtí bolševičtí bachaři by si neměli užívat života, jako by se nechumelilo. Takováto sadistická zvířata by měla dožívat v izolaci a v hlubokém opovržení. Je to ten nejhorší lidský odpad, to nejsou lidi. Vyžívat se ve vězení v týrání hladových a bezmocných může jen lidská zrůda. Vondruška je gestapácká kreatura, autore díky.
28. 04. 2011 | 17:15

racer napsal(a):

Pouze dotaz : pan Jiří Wolf je totožný s autorem
vzpomínek na EUportal.cz ?
28. 04. 2011 | 17:20

Mud.. napsal(a):

Vandal
M.Horáková fakt slintá z vašich slov! Vondruška to byl moula, který "šimral" vězně, ano?
28. 04. 2011 | 17:20

Alarien napsal(a):

Lkát nad přítomností komunistů v parlamentu je v situaci,kdy nám vládne amorální smečka zlodějů, vskutku "aktuální"...
28. 04. 2011 | 17:21

Johanna napsal(a):

Pane Urbane, myslím, že jste to vystihl přesně. Spravedlnost neexistuje. Komunisté vždy měli, mají a budou mít VŠUDE své pomocníčky. I kdyby Vondruška zabil (a nejen bil), bude osvobozen. Stejně tak to bylo s Grebeníčkem sr., ale i s Polednovou-Brožovou, kterou osvobodil "pravicově-nadstranický" Klaus. Kdyby nebyla stará, vymyslel by pro nás jinou báchorku. Exprezident Havel dal milost ženě ruské národnosti, která opilá, ve vysoké rychlosti a bez řidičského průkazu zabila mladého člověka.
Ústavní soud se stal další komorou parlamentu. Tady už nejde o stavební spoření. Tady chce mít už každý moc, vliv, peníze. Když nepochodíte tam, máme přece Strassbourgh.
Jsme divný národ.
Na jedné straně jsme horlivi naplňovat demokracii (kterou si každý po svém vykládá), na straně druhé na sebe podávají politici trestní oznámení, která končí v propadlišti dějin.
To víte, že nikdo nikoho nikdy neodsoudí.
A kašpárek Nečas bude dále hřímat plamenná slova o OKAMŽITÉM, TVRDÉM, NEKOMPROMISNÍM ... aj. vyšetření a potrestání...
Protože premiérem je de facto Klaus, ABL a vláda si vlastně padly do náruče.
Co jsme si, to jsme si ...
Ten balík, co na nás ještě čeká přece nenecháme příště vládnoucím komunistům ...
Až budeme soudit Havla, Klause, Kalouska či Parkanovou,
budou tito - abych se vrátila k úvodní myšlence - opět "neviditelnou rukou (ne)spravedlnosti" osvobozeni.
Protože si neumíme vládnout, vymožeností demokracie si nevážíme, navrhuji vládu pevné ruky ...

P.S. Za březnový, pirátský zásah v ČT nakonec nikdo potrestán nebude. Snad nakonec ještě budeme platit pokutu s omluvou, ne?

A kolik toho Promopro ještě "přičaruje sobě"?
28. 04. 2011 | 17:36

Vladimír Hučín napsal(a):

Celé přípravné řízení trvalo 5 let. Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) prokázal, že není k ničemu. Zde nutno vyzvednout mimořádně negativní roli vyšetřovatelky Evy Michálkové, která je dnes zástupkyní ředitele ÚDV. Tato ženština se dokonce pokusila zmanipulovat datum úmrtí mého otce, které bylo důležité v případu šetření, neboť v den oznámení smrti otce jsem se dostal do konfliktu s "vychovateli" ve věznici Minkovice a celou věc následně vyřešil bachař Josef Vondruška s tím, že mne jednou ranou srazil na zem úderem obušku na Oddělení výchovy kázně a trestu. Je zřejmé, že celé přípravené řízení bylo vedeno tak, aby byl komunistický bachař Vondruška zproštěn obvinění.
28. 04. 2011 | 17:38

ZAM napsal(a):

Rumcajs:
"Je to ostuda, kterou snad nějaký Pinochet napravý."
Až potom, co Rumcajs si napraví pravopis. ☺
28. 04. 2011 | 17:50

r.m. napsal(a):

Urbane!
1. jste z komunistické rodny,která okradla a zavřela do vězení generaci mých rodičů.
2. Už před mnoha lety mohla být KSČM rozpuštěna a byl to právě váš hlas, který byl proti tomu a nakonec rozhodl.
3. Na to jak jste tepal Šťávu za dovoz infikované krve s Céčkem, mi připadá divné, když dokážete sehnat práci = tlačenku známým v jeho podnicích na Bechyňsku.
4. Slyšel jsem, že jste dost schudl, to vám přátelé z USA, co tu maj krytí pod Newyorskou univerzitou v Praze, nemůžou poskytnout slušnou pravocovou rentu?
Pravičáci z komunistických rodin, to je tragédie. Napasovali se na místa,kde by měla působit genetiká národní elita a rudej pravičák s jarmulkou.
28. 04. 2011 | 17:59

student napsal(a):

Lustrační zákon nedovolil aby se řadový přihlouplý milicionář stal vedoucím úseku na obecní radnici. Ten samý zákon umožnil, že bachař, pověřený hlídáním politických vězňů, může být poslancem.
Já ani mí sousedé jsme ten zákon nepsali.
28. 04. 2011 | 18:04

Zacheus napsal(a):

To H. Papež ovšem byl v HJ povinně v 16ti letech, krátce poté se mu podařilo členství v této organizaci "uspat". Nevím, co byste dělal Vy na jeho místě, jste zřejmě celý život hrdina. Zřejmě považujete za nutné si jen tak "kopnout", což má jistě vypovídací hodnotu o Vás samotném.
28. 04. 2011 | 18:05

n.o.s napsal(a):

země jejíž obyvatelé neumějí téměř 100 let nic jiného než vinit za své neúspěchy předešlou garnituru, je společnost která nemá žádnou budoucnost za 20 let dokázali jediné, identicky to samé co předtím 40, uvízli v ideologické konstrukci jménem minulost

a tak za problémy 1. rep. mohlo rakouské mocnářství, za neúspěchy komunistů mohla 1. rep. a nacisté dokonce ještě před rokem 1989 (40let) a za problémy dnešní doby mohou komunisté, za problémy levice mohla pravice, za problémy pravice mohla levice,

domnívám se že společnost jež téměř 70 let není schopna sestavit schopnou vládu by měla především hledat problém sama v sobě.

ve skutečnosti v této ideologii je existence komunistické strany NEZBYTNÁ, kdo by nesl zodpovědnost...

fakt že tuto kartu vytáhl Urban mne vůbec nepřekvapuje
28. 04. 2011 | 18:14

Dočekal napsal(a):

Takto se vyjadřuje ten, který by chtěl zavírat jemu nepohodlné občany do uranových dolů na patnáct let:
*****
hoven napsal(a):
hawk,
mě to baví. ještě jsem vas zapoměl upozornit, aby jste se nijak neotřel o starýho vaška pampers dočekala, budete ho mít na zádech už furt. ale vidím, že jsem přišel pozdě.............
28. 04. 2011 | 15:34
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jaromir-drabek.php?itemid=12961
*****
A toto se tady před časem prohlásilo za absolventa Vyské školy!
-----------
hoven napsal(a):
drahomir horvat,
protože spousta romů s tím vyplnění problem mít může. vy třeba ne, ale spousta jo.. já bych to nebral jako akt ponižování. oba víme, jak se to s romskou školní docházkou. to neni otázka intelektu, ale spíš vůle. když jste zmínil vjetnamce, ti se učí do noci a mají samé jedničky.
p.s.
ja mam vysokou školu a ten dotazník jsem malem z...l. škoda, že nepřišel asistent.
27. 03. 2011 | 00:53
-----------
Inu, co se dá dělat. Jediné, co mne na tom těší je to, že jedinec s nickem hoven patří mezi zdejší přední "pravověrné."

Přesně takto si představuju primitivy, kteří v padesátých letech minulého století na komunistické vyšetřovně mlátili mého tátu.
28. 04. 2011 | 18:18

jíra napsal(a):

Podstatné příspěvky k věci:

Gale 28. 04. 2011 | 16:38
(Co asi mohlo být tím "protistátním"? Jen náhodou jsem získal z trezoru bolševiků např. kopii teorie pana Parkinsona o zákonitých příčinách bujnění byrokracie. Když tajili i tohle, jaký cambus museli spustit, když to bylo ještě "protistátnější"...)

G. Giormani 28. 04. 2011 | 16:41
(lumpové spolu drží v houfu jako vrány, nikdy nespí, moc dokáží zneužít asi i probuzeni o půlnoci)

mira 28. 04. 2011 | 15:18
(ať si ten pán bez filipa najde jméno Pavel Wonka atd.)

Tony 28. 04. 2011 | 16:02
(bohužel i ctihodní profesoři medicíny, co mučili pokusně postižené)

Dočekal 28. 04. 2011 | 16:18
"Podle dnešních mladých za jejich zpackanou budoucnost nemohou ti, kteří zavčas převlékli kabáty a za dvacet let rozkradli tuto zem do mrtě. Můžou za to ti, kteří jim to kradení ve velkém umožnili."

Není to až děsivě absurdní, pro co se vlastně nechali spravedliví mlátit estébáky a bachaři? Proč jsme mravní devastaci, co tu je dnes, zase dopustili?
Těsně po převratu lze ještě bohorovnost národa pochopit, lidé byli rádi, že už je to za nimi a očekávali rychlou cestu ke spravedlnosti a prosperitě. Proč se o to naše politické a hospodářské elity ještě rády dost nesnažily? Proč dav zůstal jen davem a nechal se zase oklamat?
Nebo nás bolševik dovedl zpacifikovat natolik dlouhodobě, že jsme se neozývali dost proti zmanipulování privatizace firem pochybnými kádry, proti bezpráví z minula ani proti rozkrádání novodobých dodnes, ať už je provádí kdokoli?

Ať jsi levý nebo pravý
zlou svini tě dělat baví?
Za svobody i za totáče
spravedlnost pláče, pláče, pláče.

Proto je důležité mít stále na očích podobné blogy. Snad ještě není úplně pozdě k procitnutí.
28. 04. 2011 | 18:27

študent napsal(a):

"Sochař Kurt Bach byl sedm let v koncentráku a vrátil se jako mrzák neschopný práce. Dnes, deset let po zhroucení nacistů, stále ještě bojuje o malou rentu jako četné oběti režimu. Doufá, že v nejlepším případě dostane měsíční penzi sedmdesát marek. Je to desetina Hungermannova důchodu a také asi desetina částky, kterou stát už po léta vyplácí jako penzi prvnímu šéfovi gestapa, muži, který založil koncentrační tábor, v němž zmrzačili Kurta Bacha. A to přirozeně nemluvím o mnohem vyšších penzích a odškodněních, která se vyplácejí generálům, válečným zločincům a bývalým vyšším úředníkům strany. Jindřich Kroll, který vyšel ze všeho dobře, v tom vidí důkaz neotřesitelného smyslu pro právo v naší milované vlasti."

Erich Maria Remarque, Černý obelisk, kapitola XXVI.

Jinak je projevem naivity tvrdit, že v Německu tomu bylo jinak - včetně toho že dvacet po válce tam byl kancléřem bývalý nacista Kiesinger, nemluvě o mnoha jiných činitelích NSDAP kteří se velmi dobře uplatnili ve státní správě SRN.
28. 04. 2011 | 18:27

Dočekal napsal(a):

n.o.s:

Souhlas.
V tomto paradoxně nejvíc vynikal někdejší premiér pan Mirek Topolánek. Ten také všechno zlé sváděl na komunisty. Chudák. Zapomněl, že nebýt komunistů, tak by nebyl ani on. Jeho rodiče byli totiž oba komunisté takříkajíc kovaní.

To, že se ještě dnes (víc jak dvacet let po Vítězném Listopadu!) najdou jedinci, kteří ze všeho viní právě ty předlistopadové komunisty, nesvědčí zrovna o jejich velkém rozhledu.

Jinak bych si dovolil dát sem pár odkazů:

http://www.vaclavhavel.cz/showtrans.php?cat=projevy&val=923_projevy.html&typ=HTML

http://news.yahoo.com/s/yblog_thelookout/20110412/ts_yblog_thelookout/is-the-president-of-the-czech-republic-a-pen-stealer

http://dolezite.sk/Konec_zlateho_pokladu_Ceske_republiky.html

http://profesor-klaus.osoba.cz/

http://blisty.cz/art/52565.html

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/bez-obalu/jan-kubice-o-pozice-se-mydli-dve-party-estebaku_24403.html

https://www.youtube.com/watch?v=V_7jWPSJgvk&feature=related

http://www.cibulka.net/nnoviny/nn2000/nn2400/obsah/01.htm

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=697312

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/194101.aspx

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/194023.aspx

A taky bych si dovolil připomenout, že státní dluh dosahuje téměř 1,4 bilionu korun.
Smutné to konce kdysi nadějných začátků!
28. 04. 2011 | 18:32

Karel Jirma napsal(a):

Pane Urbane pokud máte důkazy, tak toho Vondrušku roztrhejte na padrť. Mně pobavil váš závěr o nacismu a NSDAP atd. v 60.letech v Německu. Máte smůlu před časem ČT vysílala německý dokument o III.říši a jejích pohrobcích. Fakta byla jednoznačná, německý státní aparát byl po tzv.denacifikaci nadále po celá ta 50. a 60. léta veskrze prolezlý nacisty všeho druhu. Dnes už si pouze užívají vysokých státních penzí.
28. 04. 2011 | 18:40

Dočekal napsal(a):

jíra:

Tady si dovolím oponovat.
Také po onom Vítězném listopadu se našlo nemálo těch, kteří nemlčeli. Bohužel byli překřičeni právě takovými, jako je zdejší hlavní "pravověrný," prezentující se pod nickem hoven.

Něco ze života. Mého života.

"V listopadu roku 1989 tady vypukla demokracie. V podniku, kde jsem tehdy pracoval, zakládali Občanské fórum. Bylo to v době, kdy už se to nejen smělo, ale dokonce muselo. Přišli také za mnou. Vědí sice, že jsem odmítl podepsat „Několik vět,“ ale potřebují někoho, kdo byl pronásledovaný StB a má tedy osobní zkušenost s praktikami této instituce. Ustavující schůze je ve tři odpoledne v zasedačce.
Tak jsem tam šel. Otevřu dveře a koukám. Předseda ROH, sekretářka ředitele, vedoucí skladu a pár bezvýznamných figurek. A pan Pavlíček! Ten Pavlíček, který mi cpal k podpisu těch „Několik vět“ a o kterém jsem věděl, že je konfident StB. Tak jsem se otočil, ty dveře jsem za sebou zase zavřel a šel jsem pryč. Druhý den mi to nedalo a tak jsem se zeptal jednoho z těch nových funkcionářů OF, co že tam dělal ten Pavlíček. „No, víš, on nám přinesl důležité dokumenty a má informace a my teď víme, jak se máme dívat na některé lidi v našem podniku.“
Tak takhle tady začala vítězit Láska a Pravda nad Lží a Nenávistí!“
28. 04. 2011 | 18:41

ehm napsal(a):

Nic nového. Urban stojí na straně nové totality, která ničí životy lidí s jinými politickými názory, než má on. Je mnohem horší než bývalí komunističtí totalizátoři. Prostě člověk se švábem na mozku, který se komunistického kádrování už nezbaví.
Slušní a poctiví lidé se za takové, jako je Urban, stydí - ale nesankcionují je. Snaží se je ale ignorovat; protože do slušné společnosti tihle lidé nepatří a normálnímu člověku je z nich jen trapně.
Rýžovat peníze na svých někdejších problémech a nedbat na to, kolika lidem ublížím, to mohou je lidé jako Urban. Prostě mravní spodina, kterou má ale každý stát.
28. 04. 2011 | 18:46

ZAM napsal(a):

n.o.s:
Souhlas, až na maličkost: z neúspěchů minulou garnituru neviní obyvatelé, nýbrž politici. A neviňte i Vy za politiky obyvatele, nýbrž systém, který je logicky generuje.
28. 04. 2011 | 18:51

hoven napsal(a):

lidem jako je sadistický komoušský bachař vondruška by stát měl sebrat důchody. a hned by bylo peněz v rozpočtu dost.
28. 04. 2011 | 19:00

vlk napsal(a):

Pokud by byl před soudem pan Wolf doložil, že ho Vondruška bil, pak nechť Vondruška sedí až zčerná.

Právě jsem slyšel samozného Wolfa na ČRo1 komentovat rzsudek a proces. jeho slova byla jasná - věděl jsme , že žaloba stojí na vodě.
Že prostě nedokáži , že mě bil...
A dál už to byla kalsika o tom, že justice je v rukou koumoušů. A tak dál a tak dál.
Podobná argumentac e jako u Urbana.

Měli bychom si vybrat , jakou že justici chceme. Jestli chceme justici třídní , jen na ruby, která prostě bud e vynášet politicky žádané rozsudky. Neo jestli chceme justici, která bud e faktech a a důkazech a také přiměřeně nezávislá a suverénní.
Nic víc ,nic méně. tohle je meritum věci. Je špatně, že slouhové minulého r ežimu mají větší a to část násobně, větší zajištění na stáří než ti, co stáli proti zločinnému r ežimu. Nicméěn ani t není důvod k tomu, abychom měli "lidové" soudy , kd e vina byla dopředu jasná.
Ať s e to Janu Urbanovi líbí nebo nelíbí. A mnoha dalším také.

A nemohu si odpustit poznámku - svedl jsme tady s Janem Urbanem několik dlouhých názorových půtek ohledně bývalé Jugoslávie a zejména odsunu.
V obou případech tvrdě odsuzoval kolektivní vinu a horoval pro individuální přezkoumání a posuzení každého přípaadu. Jakkoli je t technicky i logicky dokonalý nonsens.

V systému mojí logiky, jetsliže s e dožaduji v jednom případě nějakého logického schematu , pokládám za nutné a slušné uplatňovat stejný logický postup i v ideologicky naprosto odlišné kauze.
28. 04. 2011 | 19:01

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Hoši zlatí chovejte se zde prosím vás k sobě ohleduplně ,lidsky a slušně jinak budu vážně žádat pana Stejskala at tenhle server na nějaký čas zablokuje než vám vychládnou hlavy ! Tohle už se tady opravdu nedá číst !!! Dalimír mil.mír.
28. 04. 2011 | 19:06

yorick napsal(a):

Pane Urbane,
sakra, docela rád vás čtu, když píšete o ssoučasném stavu této země. Dnes jste vzal omšelé téma, které skončilo rozsudkem nezávislého soudu. Historie po 1945 zůstala zástěnou bídy stavu současné politiky a to prostě komanče kudla nemusím, nemusím.
Stručně: dnes jste prostě lacině šlápl do hovena :-)))).
28. 04. 2011 | 19:08

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
lidem jako je sadistický komoušský bachař vondruška by stát měl sebrat důchody. a hned by bylo peněz v rozpočtu dost.
28. 04. 2011 | 19:00
--------------
Dotaz: Nebyl to náhodou váš děda, kdo mlátil mého tátu při vyšetřování v padesátých letech minulého století?
Já jen, že mentalitou a inteligencí byste odpovídal stoprocentně.
Geny se zkrátka zapřít nedají.
28. 04. 2011 | 19:08

jíra napsal(a):

Dočekal

OK. Zapomněl jste ale ještě napsat o tom povyku, který jste kvůli tomu potom spustil... A o zástupech, které vás nadšeně podpořily...

Měli snad lumpové větší hlasivky, že ostatní hravě překřičeli? Ne: Věděli, že mají dobrou šanci k převlečení kabátů a k uchopení moci. Převědčili jiné, že je vlastně výhoda, že byli (a ti dnešní jsou) lumpy, že mají díky tomu cenné informace, znalosti, kuráž, zkušenosti, umějí to hrát na všechny strany.

Zažili jsme to asi skoro všude. Ředitel tehdy u nás ve firmě všem zakázal účast na generální stávce. Šli jsme přesto. Teprve až když jsme odešli, domluvilo se vedení, že udělá výjimku a neomluvený den to nebude. Ovšem na odborářské schůzi se bránil, že zakazovat "musel".. ale že teď to bude s naší firmou, až ji dál povede, už úplně super, že budeme dělat všechno, budeme prosperovat, on ví jak na to, pronášel to s naprostou suverenitou... Sklidil velký potlesk, klaka kádrováků byla připravená to okamžitě spustit, než se někdo ozve proti. Mně se z něho chtělo zvracet. Navíc básnil o cestě k prosperitě úplné bludy, přesně naopak než se něčím odlišit a zaujmout trh. Lidem v Praze to později při hlasování o vedení sice došlo, řekli si to, jenže pobočky nikdo nevaroval a on je "opil" mejdany na firemní účet a jejich hlasy už mu stačily snad o jeden či dva ("za odměnu" ty pobočky pak co nejdřív sami zrušili). Až potom jsem se dozvěděl, že zmanipulovali i privatizaci přes nastrčené kamarády, které poslali do komisí. Atd. Taky ta firma potom špatně dopadla a pár lidí včetně něho strávilo ve vazbě pár týdnů pro podezření z rozkrádačky, ale jim vše nakonec prošlo a jeli dál pod jiným názvem jako pronajímatelé kanceláří budov.

Takové šoky a finty nás ani nikoho jiného, kdo chce uspět spravedlivě a soudně už ale nesmí porážet. Jsou v tom dobří, i ti dnešní, jsou nejen všeho schopní, vědí přesně, oč jim právě v té chvíli jde. Právě o tom píši, i kvůli imunitě vůči tomu. Pište v tomhle duchu taky.

Hezký den
28. 04. 2011 | 19:36

Čochtan napsal(a):

Jsem moc zvědav zda a kdy Stejskal smaže tuto komoušskou sviňárnu: "Ulev si, svině antikomunistická!!! "
Aby nemusel dlouho hledat: vuk 28. 04. 2011 | 16:31
28. 04. 2011 | 19:42

Vico napsal(a):

"Je tu pěkně naprdíno."

Bez ohledu na dnešní prakticky už prvomájové téma, kdy vylézají z děr /jednou za rok/Štěpáni, je Urban opět patetický. On i když válčí za šibala Šťávu, klidně zamíchá do textu Masaryka a Hilsneriádu.

Inu jaký článek taková diskuze.
28. 04. 2011 | 19:59

Dočekal napsal(a):

jíra:

Omyl. Žádný povyk se nekonal. Jen to mělo o rok později pro mne nepříjemnou dohru. A v červnu roku 1992 to dokonce došlo tak daleko, že se mne jeden bývalý nomenklaturní komunista pokusil zastrašit pomocí falešného obvinění.
Samozřejmě mu to nevyšlo, protože jsem tomu vyšetřovateli v civilu řekl, že jsem v případě, že se ten pokus bude ještě jednou opakovat, rozhodnut zveřejnit úplně všechno.
Něco podobného se opakovalo v roce 2003, ovšem se stejným výsledkem.
Od té doby jsem měl relativní klid. Až do loňského srpna, kdy se na jednom nejmenovaném otevřeném diskusním serveru objevil příspěvek nicku Avenger.
Tady se to už pouze opakovalo.
*****
blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923
*****
Prozrazení identity diskutujícího bez jeho předchozího svolení, navíc spojené s ničím nepodloženým obviněním, je to největší svinstvo, jakého se může majitel a provozovatel daného serveru dopustit.
Tady to ale aktérům tohoto podrazu nevyšlo. Hlavně proto, že já se za své občanské jméno nemusím stydět.

Doufám, že se tady budeme potkávat i nadále.
28. 04. 2011 | 20:09

Divobyj napsal(a):

Po světě běhá nepřeberné množství sviní.Mohou to být svině komunistické,fašistické,kapitalistické,demokratické,nebo třeba české,polské,americké,či cikánské.Přimlouval bych se za to,tyhle přídomky pokud možno nepoužívat.Ono to totiž na ty,kteří svině nejsou,ale zároveň jsou komunisty,fašisty atd.hází tak nějak špatné světlo.Takže,mám-li důvod,klidně mohu někoho označit třeba za svini.Jaká je to vlastně svině,není zas tak důležité.
28. 04. 2011 | 20:21

juklíček napsal(a):

že je Vondruška komunistická svině o tom snad nikdo nepochybuje
28. 04. 2011 | 20:55

jsemkomunistickásvině napsal(a):

Nechápu proč neni Dočekal smazán za opakující spam.
28. 04. 2011 | 20:57

Luboš Lovětínský napsal(a):

Mě nejvíce zaujal příspěvek o tom, že komunistický bachař se stal poslancem.
To je přímý výsměch komunistů demokracii
28. 04. 2011 | 21:08

vlk napsal(a):

Luboš lovětínský

no jestlivá vono t nebude tím, že to parlament nutně potřeboval. totiž mít tam v poslaneckých lavicích někoho , kdo má přímou zkušenost s kriminálníky a věděl co s nimi, kdyby ,náhodou , začali prostě zas e dělat to, za co seděli. Vondruška byl v parlamentu ve stejné periodě, jako vládní poslance pravomocně odsouzený pro kriminální delikt krádeže. A který si t natvrdo odseděl.

Jestliže je v parlamentu někdo , kdo dostal basu natvrdo a nikoli kvůli politice, je bachař jako psolanec naprosto adekvátní.
28. 04. 2011 | 21:12

hoven napsal(a):

dočekal,
určitě nebyl. ale vaši otázku bych směřoval na mirka grebeníčka, to by mohla být trefa do černeho.
28. 04. 2011 | 21:17

juklíček napsal(a):

to vlk : co to blábolíš ?
28. 04. 2011 | 21:19

vlk napsal(a):

juklíček

blábolím? A v čempak juklíčku? V čem? Rád se něco přiučím, pokud není pravd a něco z toho, co jsme napsal..
28. 04. 2011 | 21:21

hoven napsal(a):

nesmime zapomínat na to, že vondruška byl jenom vykonavatel, kolečko v soukolí , primitiv se sadistickými sklony, ale skuteční organizátoři toho zločinného systemu byli uplně někde jinde a na ty spravedlnost nikdy nedosáhla. soudruh jakeš užívá spokojeně tučneho duchodu a o prvního máje s usměvem rozdává mezi tou bolševickou sebrankou autogramy. nikdy např. nebyly vyšetřeny a potrestány vraždy , kterých se dopustili členové ozbrojené složky KSČ LM, při demonstracích v roce 69.
28. 04. 2011 | 21:27

juklíček napsal(a):

to vlk : srry to mělo patřit jinam což ale nemění nic na tom že Vondruška je komunistický darebák.
28. 04. 2011 | 21:27

Luboš Lovětínský napsal(a):

Pane Vlk , tak daleko v konspiraci jsem se ještě nedostal.

Mne zajímají fakta.
Byl Vondruška bachařem politicky odsouzených věznů? Byl.
Distancovala se Ksčm od páchaných zvěrsvech na lidech své předešlé organizace ? Prý ano.
Ale pak je to logicky vzato totální lež!
28. 04. 2011 | 21:36

Karel Mueller napsal(a):

vlk:

Zdravím příteli. Tou poznámkou o bachaři v parlamentu jsi mě opravdu pobavil.

Ty kydy o denacifikaci v SRN se prostě nedají poslouchat. V Bavorsku je dodnes kult F.J.Strausse. Právem, byl to velmi schopný politik.
Tento úctyhodný pán dělal za války politruka. Politruk za války? Přímo odpovídal za politicko-morální stav, za šíření vůdcových myšlenek a jeho základní povinností bylo odhalovat a nemilosrdně likvidovat všechny "rozkladné živly". Člověku by se chtělo říct Chlapci chlapci ...
28. 04. 2011 | 21:48

Luboš Lovětínský napsal(a):

Pane Hoven ,
takto bychom diskusi neposunuli dále .¨
Co např. navrhujete vy?
28. 04. 2011 | 21:52

ertepl napsal(a):

Tady je zase nablito. Juklíček, Hoven, Lovětínský - pubertální děti bývalých komunistických funkcionářů, které se pubertálně (a bez nebezpečí) bouří. Přesně takové děti jako je Hoven a spol., vraždily v uniformách mladých hitlerčíků v Německu 30. let sociální demokraty, přesně taková děcka po roce 1948 ve svazáckých košilích odsuzovala funkcionáře nekomunistických stran.
Všichni dělají chyby. Ale prožil jsem v komunistické totalitě 30 let, nesměl jsem cestovat ani pracovat ve svém oboru, ale musím říct, že to byl režim mravnější, kulturnější a vzdělanější než současný. Je škoda, že jsme se ho tak snadno zbavili.
28. 04. 2011 | 21:55

juklíček napsal(a):

to ertepl : ty jseš zarytej komouš co se mu stýská po totalitě, po šmírování a prázdných obchodech, to vše oboucháno heslama a hvězdama.
28. 04. 2011 | 22:00

hoven napsal(a):

luboš lovětínský,
jít k volbám a nevolit sockomouše. paroubek se chystal s komunistama vládnout a slaveček je jenom paroubek s rovnátkama. navrhuju nepodlehnout ty sociální demagogii, jako jí lidi podlehli v roce 48.
28. 04. 2011 | 22:00

Luboš Lovětínský napsal(a):

Pane ertepl ,
jen pro zajímavost narodil jsem se v r.1932, tudíž bych Vás chtěl požádat o více respektu.

Pane Hoven já bych spíše navrhoval obnovit soud v tomto případě , až potom se možno posunout dále.
28. 04. 2011 | 22:13

jepice napsal(a):

Z diskuse vyplývá, že když nic jiného, aspoň někteří tu mají odpovídající zastoupení v parlamentu. Poměrný systém je poměrný systém.
To já v tomhle volebním období své poslance hledám marně.
Ale nepleťte se, toho vašeho emeritního dozorce vám vůbec nezávidím.
28. 04. 2011 | 22:13

.Ivan Hochmann napsal(a):

Ano,

je to tady .Jen jsem čekal ,kdy sem na blogy natáhne editor pakáž z Facebooku.

Osobně už tady dávno NEDISKUTUJI !
Nemám s kým.
Osoby,které jsou schopni tolerovat komunisty v českém parlamentě,pohrobky bolševických vrahounů,rodinné klany gaunerů podílející se na vyhlazení elit národa,zludraření právního postředí,vyhnání do emigrace nejlepších lidí tohoto národa atd,atd,..........
S TAKOVÝMI KREATURAMI SE PŘECE NEBUDU PŘÍT O SPRÁVNOSTI NĚJAKÉHO SVIŇÁCKÉHO POSKOMUNISTICKÉHO SOUDU!!!!!!
Situace se bude hrotit,poněvadž sociální smír bohatých s čím dál chudším národem se konat nebude a nějaké interpelace grázlů a manipulátorů v Národní kapličce kultury.

Tragedie je - že už není kam utéci.
Svět se změnil v jeden obrovský BORDEL,kde ignorance,arogance,právo silnějšího slaví nebývalý rozmach,

Neklamné to znamení,že se zase bude velmi brzy celosvětově válčit.
Pane Sedláčku,Vaše these o optimismu jsou právě součástí oné ignorance a arogance.)

Měli byste slyšet vyjáření ke stavu české společnosti presentované prizmatem očí mého syna,amerického občana,toho času importéra us-technologií do evropských destinací.Stydí se stejně jako já, že se narodil jako moravský(český)synek do komunistické prasárny 20.století.Ani se mu nedivím,že nechce mít děti.
Je odpovědný člověk a optimismu může klidně používat při četbě reklamních letáků na klozetu.
Stejně jako já!

Tak se tady bavte.Ivan.
28. 04. 2011 | 22:28

dalimír napsal(a):

Ted se již nedivím že komunisté v padesátých letech min.stol. tak řádili ! V dnešní době je již chápu ! Bylo třeba spoustě lidem vymlátit z makovic ty prvorepublikové kapitalistické manýry ! Ale bohužel nedotáhli to do konce a ted se nám to obyčejným lidem všechno spětně vrací ! Holt nic není dokonalé ! Dl.
28. 04. 2011 | 22:30

Čochtan napsal(a):

ertepl,
"Je škoda, že jsme se ho tak snadno zbavili. "
Není to škoda. Komunistický systém bylo svinstvo. Hnusné, sprosté a zlé svinstvo.
Je škoda, že jsme se zbavili jen systému a ne lidí, kteří ho tvořili. Měli jsme se zbavit škodné i s mláďaty. Členové KSČ a jejich děti vytunelovali vše, co partaj kdysi znárodnila (ukradla) a měla vrátit národu zpět. Největší a nejhnusnější kapitalisti jsou bývalí komouši a jejich děti.
Revoluce bez oprátek je jako ženská bez 3,14či.
28. 04. 2011 | 22:46

Čochtan napsal(a):

Ivane Hochmanne,
máš pravdu, s tou levičáckou verbeží se nedá diskutovat. Jenže když skončí diskuze, začne se zabíjet. Tak to bylo, je a bude. Asi to bude tak lepší.
28. 04. 2011 | 23:00

Luboš Lovětínský napsal(a):

Já se omlouvám, pokud jsem na sklonku svého života ublížil.
Jsem již starý děda , který má rád svoji rodinu a čutá se svými pravnuky do míče.
Odpustil jsem fašistům a i komunistům, ale nikdy nezapomenu.
Ale co je pro mne to nejdůležitější , vědomost , že až odejdu nikdo z mé rodiny se nepodvolí komunismu a fašismu .
Pevná rodina je základ .
28. 04. 2011 | 23:19

hoven napsal(a):

luboš lovětinský,
to by bylo ideální postavit všechny komunistický zločince před soud. ale musí je někdo žalovat. a s takovym časovym odstupem se těžko hledají dukazy, svědci i oběti. další věc je, že spousta věcí není zakonem postižitelná, je to spíše otázka morálky. já souhlasim s klausem, dívat se dopředu zkrze velký čelní sklo a dozadu jenom malym zpětnym zrcátkem. každý 4 roky jsou volby, všichni mají šanci vyjádřit, co si myslí o komouších a sockomouších.
28. 04. 2011 | 23:34

Hanuš Karlach napsal(a):

Janovi: Hanns Martin Schleyer nebyl ani gestapák, ani poslanec.
Byl důstojníkem SS.
28. 04. 2011 | 23:36

ld napsal(a):

hoven,

a kdo by je jako žaloval? Bigjirka?
28. 04. 2011 | 23:48

Naštvaný napsal(a):

Honzo, Honzo, pozdě bycha honiti! Nad tím ses měl zamýšlet, když prezidenti republiky v 89/90. roce ustanovovali komunistického předsedu vlády. Víš, nyní mi tvé ušlechtilé rozčílení připomíná jednání mládenců: James Nikander /vůbec nemá severskou vizáž, spíš naopak/, Ahmed Muhamed ja Hassan Omar, kteří dnes vedli několik stovek protestujících před finský parlament v Helsinkách, aby vyjádřili svůj odpor vůči finské politické straně "Opravdoví" Finové, která byla 19. 1% hlasů zvolena do parlamentu. Myslím ale, že to víš, a i to, že voleb se zúčastnilo 70,5% voličů.
28. 04. 2011 | 23:48

Hanuš Karlach napsal(a):

Když byla v roce 1949 založena Spolková republika Německo a kancléřem se stal Konrad Adenauer, ten obešel tři západní vysoké okupační komisaře a požádal je, aby ze své moci revokovali rozhodnutí denacifikačních soudů a pustili na svobodu podnikatele slouživší nacistům, protože se musí rozběhnout ekonomika. Komisaři valnou většinou vyhověli. - Těch podnikatelů byly zhruba čtyři tisíce. - To pro osvěžení historické paměti.
29. 04. 2011 | 00:16

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Ivane,
trochu se uklidni, na nějaké emoce snad nemáš věk :-). Považuji za vhodné tuto debatu trochu dopnit.

Goering řekl Gilbertovi v Norimberku: Nejlepší nacističtí vůdci sedí v kriminále a Německo začínají vést naprosté nuly ...
Z pověření USA převzal SRN antifašista Adenauer, mimořádně bystrý a obratný politik. Pochopil, že má Goering pravdu, s morálně čistými amatéry by SRN na nohy nepostavil. Proto do své administrativy převzal schopné bývalé nácky, často i těžkého kalibru. Neche stranou, že generál Goehlen se stal šéfem rozvědky, že geniální Erhard, tvůrce německého hospodářského zázraku byl v podstatě Heydrichovým dítětem. Přečti si třeba Městečko v Německu nebo Lolita umírá mladičká. Většina německé justice se skládala z nacistů, kteří za války posílali na smrt tisíce lidí v okupovaných zemích, jak by jsi se dočetl. Psali to západní Němci... Proti tomu nějaký Vondruška nestojí za mávnutí ruky. Cynické? Určitě.

Ale pozor: Adenauer se dokázal obklopit schopnými a inteligentními nacisty. Jinak by Německo nevstalo. A teď to porovnej s námi: Někteří členové nomenklatury dostali víceméně po hubě, jiní povýšili a stali se z nich dokonce kapitalisté, jak říká pan Čochtan. Roli Adenauera u nás převzal Václav Havel. Myslíš, že dokázal vybírat stejně přesně, jako Adenauer? Pokud ano, tak proč nemáme hospodářský zázrak? A měl z čeho vybírat? Pokud ano, podle jakých kriterií vybíral?

Na závěr: Nasal jsi hlubokou pravdu: Není kam utéct ...

Katastrofa je v jedné věci: Pádem východního bloku padly mantinely, které ani jedna strana nechtěla či nemohla překročit. To v dnešním světě není, proto vypadá jak vypadá. A válka, jak říká pan Čochtan? Je to docela možné, právě tak, jako možná budeme vzpomínat na Husákov jako na selanku a blahobyt. Ale válka s nuleárními zbraněmi a dnes už i dalším velmi účinným ZHN může být bohužel poslední.
29. 04. 2011 | 00:20

kormoran napsal(a):

Nic neni pravdivejsiho nad nadpis, autore.
29. 04. 2011 | 00:29

kormoran napsal(a):

Ivan Hochmann , ke stretu dojde a zase se to odehraje v evrope.
Sledujte EU - soudruhu je jako sracek!
Mam vas rad chlape !
29. 04. 2011 | 00:39

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Občané já to ještě risknu jednou !

Pane Urbane - Vy jste zapoměl na SVINI DISIDENTSKOU !!!

Porovnejme si všechny ty tři varianty !!!

Jen si porovnejte - jak ČEŠTÍ komouši řídili stát - SUVERÉNĚ!!

Jak řídí stát Vaši disidenti, Český, Polský atd. model a jejich kápa a co tyto PLOCHÉ DISIDENTSKÉ MOZKY národu pomohli !!!!!!!! Hnus je to tak jak často KRITIZUJETE- DĚS!!
Jak to reálně na tom světě KAPITALISMU je nám předvádělo CELOSVĚTOVĚ - desítky let!!!!!!!!!!

VÁLKY,MRZAČENÍ LIDÍ - MOZKŮ, OKRADENÍ lidí a TUNELOVÁNÍ ZEMĚ, přírodního bohatství,devastace principu života člověka a jen PODVOD na PODVOD - systémové bohatnutí BOHATÝCH a chudnutí CHUDÝCH je Vaším DISIDENTSKÝM snem - se Vám URBANE opravdu SPLNIL a je naplněn jen ZOUFALSTVÍM zbídačelé lidské společnosti !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím na komouše se už VYKAŠLEJ a konečně VINÍKU řeš ten MARASMUS a CHLÍV, do kterého si náš národ vědomou KOLABORANTSKOU DISIDENTSKOU MAFIÍ zatáhl !!!!!!!!!!!!!

Ti komouši proti těmto LUMPŮM, ZLODĚJŮM a soustavně MRZAČÍCÍCH nás Všech občanů od narozených dětí až po ty důchodce jsou HVĚZDY !!!Na tyto bývalé komouše Vy disidenti jste NIKDY NEMĚLI !!
Tito Vaši ZKORUMPOVANÍ polistopadový PADOUŠI všech vládnoucích stran a Vaše demokratické kapitalistické ZPLUNDROVÁNÍ nejen logicky fungující ekonomiky ale i zničení společenských a rodinných vztahů jasně PROKÁZALO čeho jste OHNĚSTRŮJCI !!!
Tak to se Vám ale povedlo - POMETLO!!
Často věci už vnímáte realisticky, logicky ale ta NENAPRAVITELNÁ destrukce občanské společnosti, sociálně citlivé a umožňující žít ŽIVOT obecný, lidský,rodinný,v souladu s přírodou, jste DEFINITIVNĚ ZNIČILI !!!!!!!!!!!!!!

Jen věřím, že se občané ZMOHOU na to, aby Vás LIVIDÁTORY a EXEKUTORY našeho života přesně IDENTIFIKOVALI a založili ÚŘAD proti páchání vlastizrady!! Reálně analyzovali DŮSLEDEK, PŘÍČINU a řádně Vám PODĚKOVALI!!!!Kaplického knihovna

Většinu rodin jste dostali do KOLAPSU, BEZNADĚJE, naše děti a vnuci jsou bez práva na prostý život odsouzení k bídě a bez perspektivy !!!!!

Povedlo se,i pan Stejskal je NADŠEN a tleská v nároďáku!!!!
29. 04. 2011 | 01:23

kočka šklíba napsal(a):

Karle Muellere z Vašeho příspěvku mrazí, ale má to logiku. Co já jsem si z toho vzala je, že po změnách politického systému bud přijdou diletanti, kteří umožní gaunerům dělat si se státem s jeho občany co chtějí (jako zde), nebo gauneři(menšího kalibru a významu) pocházející z minulého systému a ti si taktéž dělají s občany a státem co chtějí, ale ptz mají určité zkušenosti a také jsou opatrnější, nakonec je výsledek jejich působení pro stát a občany přínosnější.

K blogu, Urban ideolog, , dobře si pamatuji heslo "nejsme jako oni". Co jiného je tento blog a ty fašistické, hnusné příspěvky hovena, Rumcajse a spousty jiných? Jste stejní jako oni v 50. letech, jen ne rudí p....i (podle skvělého a vždy majícího pravdu Rumcajse, SuPe, klesl jste hodně hluboko za Rumcajsem), ale modří p....i. Ale to tito lidé nejsou ani schopni pochopit. primitivní ideologické smýšlení jim vůbec nedovolí vidět , že jsou úplně stejní jako primitivní ideologičtí fans v 50. letech. Jako například Jiří Ruml ;). Ale ten si to odpracoval natíráním tanku :D.

Mb můžete dosazovat, ale u g...ů, zapomněl jste na slovo géniů :D.
29. 04. 2011 | 05:01

F.Švarc napsal(a):

Pane Urbane, jak se prohlásí 'svině komunistická', je určitě lépe slyšet. Někdo zlý psal, že rodiče Topolánka byli komunisté. Dokonce i o vašich to někdo napsal. Pán co se soudí, že ho Vondruška prý bil, sám redaktorce Sedláčkové říkal, že to nelze dokázat, že jde o to, že byl v kriminálu vykořisťován. No to je dojemné, dnes již není vykořisťován nikdo, pane Urbane. Máme zde jen uctivé kapitalisty, soudce s nízkou mzdou a oligarchii "pracujících", co nikoho nevykořisťují, jen jistí co Havel a Klaus občanům sliboval. Nebyl pan Havel taky '......' komunistická ?
29. 04. 2011 | 06:44

juklíček napsal(a):

pan Ing. Břetislav Marek

měl byste se léčit
29. 04. 2011 | 07:39

scallop napsal(a):

Karel Mueller

Jestli chcete hledat analogii Adenauera u nas, tak to byl (stejne jako Adenauer) Vaclav Klaus. Jakymi lidmi se obklopil (a jake z nich pri nesouhlasu vykopl) vime.

Mezi temito politiky je ale obrovsky rozdil. Adenauer byl evropsky statnik, Klaus je cesky politik.
29. 04. 2011 | 07:52

egoist napsal(a):

No ač s vámi většinou souhlasím, s tou poznámkou o poválečném Německu mám problém. Tlak na rozpuštění NSDAP byl ze strany všech spojenců, takže těžko mohla „přežít“ .Jinak mnoho gestapáků a dalšího povlu obsadilo v Německu vysoké pozice ve veřejné správě. Bohužel, takový je svět. Vondruška , bachař za socíku, což už samo o sobě něco signalizuje je spíš výjimkou , než pravidlo. A upřímně, Vondruška nebyl tou chladnou, bezcitnou inteligencí co vymýšlela v pološeru stranických sekretariátů nová , jásavá hesla a sepisovala ,jak zatočit s reakcí. Ta samá, co se bez sebemenšího problému po 89 stala největším pravičákem či mocným podnikatelem s mnohem intenzivnějším vlivem .
29. 04. 2011 | 08:10

dalimír napsal(a):

Čochtane nevyhrožujte stále s tím zabíjením ,ovšem je to na Vás podobné ,odhalujete zde stále více svůj charakter , povahu řeznického psa ! Starejte se více raději o romský problém ! V tomhle jste kadet ! Dl.
29. 04. 2011 | 08:16

Čvančara napsal(a):

Pane Urbane, jste exbolševik v pravém gardu. A navíc trochu hloupý, ta vaše dřevácká slátanina má zřejmě zalahodit určitému okruhu čtenářů. Na jednom ujetém bachařovi dokazujete zločinnost komunismu. Za komunistů jste byl odvážný disident, nyní jste nahrávač tomu nejhoršímu co ve společnosti je. Ještě jsem nečetl žádný váš článek, který by kritizoval praktiky novodobých vládců, kteří dělají z lidí druhořadé občany. Půl milionu nezaměstnaných se vám líbí? Co proti tomu s kámoši z disentu děláte?
29. 04. 2011 | 08:20

dalimír napsal(a):

Dobrý den pane ing.Břetislave Marku ,zlatá slova která zde prezentujete ! Tohle ale ti novodobí "bojovníci" za pravdu a lásku nikdy nepochopí ! Dl.
29. 04. 2011 | 08:41

Ruda napsal(a):

Poslední věta je svatá pravda a každý by se měl nad ní zamyslet.
29. 04. 2011 | 08:45

vlk napsal(a):

Luboš Lovětínský
nejde o konspiraci. jd e o váš fatální nedostatek relevantních informací.

Vám vadí v parlamentu bachař. Který nepochybně nenastoupil do basy s úmyslem, že tambude týrat politické vězně. Dělal bachaře.Noa co? Pokud při tom nepřekročil zákon! Jen to je rozhodující. Nic víc. Pokdu překročil - ať je v base až zčerná.
Vaše úvaha ohledně toho , že byl bachař , tak týral vězně, tak je prostě svině, jak píš e Urban, je asi stejně dobrá jako ta moje následující , která s etýkáá jména Lovětínský. Není příliš časté. Ti , kteří jso staří jako já a nemají totoální s klerozu si pamatují z minulého režimu jednoho jeho čelného funkcionáře. Jmenoval se Čestmír Lovětínský! Nevím jestli to bylnějaký tajemník nebo odborový boss , ale byl to v každém případ ě těžký nomenklaturní kádr. Celostátní váhy.
Pro vsá je prostě bachař za komoušů it. Stejnou optikou viděno, by každý Lovětínský vašeho věku měl být brácha nebo bratranec onoho Čestmíra Lovětínského a ted y rudá famílie, která z komoušů těžila. Ani mnenenapadne, abych si něco takového o vás myslel. Neznám vás, nevím o vás nic. Nepředpokládám tedy, že jste s oním komoušem spřízněn.
A ohledně toho trestance *- takto psolanc e minulého parlamentu, který dostal flastr za krádež a odsedě to natvrdo, tak to berte jako ověřený fakt.A nebyl to jen tak nějaký poslanec v poslední brázdě. Byl místopředsedou poslaneckého klubu vládní strany.

Ivan Hochman

už ti parádně odpověděl karelMueller.není c o dodat. Chápu, že tobě vadí komoušia jejich potomci. Jen mi uniká, jak to, že ti nevadí minulost takového Nečase. ěkd y si přečti frantu Adamce. Ten zcel aotevřeně píše, že Nečas je syn estébáka - dokonc e dával na papínka i link,kd e to je k nalezení a píše o něm to, co je na internetu vícekrát, že po škole nastoupildo tesly Rožnov a to jako šéf CZV SSM.
Máš s tím problém?
A co takový bývalý poslanec vládní většiny - Huml?? Nevadilo ti,když zdvihal pracku pro zákony famiglie 118 , že jd e o bývalého člena KSČ a k tomu policajta? Může šmi vysvětlit rozdíl mezi bachařema policajtem za komoušů?

Karel Mueller
Příteli -bravurní text!!
29. 04. 2011 | 09:04

juklíček napsal(a):

Ing. Břetislav Marek, dalimír

nechám vás na vlastní náklady odvézt do cvokárny oba.
29. 04. 2011 | 09:24

dalimír napsal(a):

Pánové němcům se věřít nedá ,historie to dokládá ! Ti pujdou vždy tvrdě za svými zájmy ! A když se jednou rozhodnou okleštit znovu česko tak to udělají ,s tím počítejte !!! V tomhle nás žádná unie nezachrání ! Státy na západ od nás by zradily znovu ! Dl.
29. 04. 2011 | 09:26

Dočekal napsal(a):

jsemkomunistickásvině napsal(a):
Nechápu proč neni Dočekal smazán za opakující spam.
28. 04. 2011 | 20:57
---------------
Tohle neřešte. Vy toho totiž nechápete ještě mnohem víc.

Jinak to svinstvo v podání zdejšího Viktora Čističe sem budu vkládat pokaždé, když to uznám za vhodné. Můžete proti tomu protestovat, můžete volat po cenzuře, můžete se vztekat. To je ale všechno, co s tím můžete dělat.
Pokud jste neporozuměl vysvětlení, které k tomuto svinstvu v podání nicku blue jay přikládám, není to v žádném případě moje chyba.

Jinak ten nick jste si zvolil opravdu dobře.
29. 04. 2011 | 09:40

Targus napsal(a):

To Jan Urban:

1/ Jste schopen specifikovat významnější rozdíly mezi SS a SA, pomineme-li maličko rozdílnou dobu, ve které působily?

2/ Jste schopen zhodnotit činy NSDAP a KSČ, resp. najít společné body a rozdíly v ideologiích, působení v čase a místě a výslednic tohoto působení? Mám na mysli třeba takovou teorii ras, koncentráky, židy, Drang nach Osten, válku ve Španělích, apod. Co proti tomu postavíte?

Velice rád si to od Vás přečtu.

Vězeňské prostory bohužel nebyly a nejsou společenským salónem, asi proto se i stavějí a provozují.
Proto nemohu hodnotit váš blog, než jako snůšku salónních kydů, a to vám zde nechci otloukat o hlavu jedinou pravdu ortodoxních komunistobijců, že každý, kdo žil v ČSSR a nebyl zrovna v base, kolaboroval s režimem. Tedy i vaše maličkost.
Anebo jste těch 40 let proseděl na Mírově?

Hezký den a lehké psaní, Mister Urban.
29. 04. 2011 | 09:53

resl napsal(a):

Urban je slušný a statečný člověk, proto na to upozorňuji, neboť je zde plno lidí a komoušů, kteří se mu snaží škodit a kteří mu nesahají ani po paty. Co říci k soudcům ? Stejní zbabělci, alibisti, jako poslanci a velká část národa v postkomunistické době. Ano to se z nás stalo, díky 40ti leté krutovládě těch komunistických s...í.
29. 04. 2011 | 09:55

Čochtan napsal(a):

"..jak ČEŠTÍ komouši řídili stát - SUVERÉNĚ!!.."
Ano, když je tlačily větry, tak suveréně zatelefonovali do Moskvy zda se smí uprdnout.
29. 04. 2011 | 10:02

Vandal napsal(a):

kriminálník, vrah, zloděj, prznitel dětí a další byli všichni do jednoho sociálně příbuzní komunistů, těm byli tito výtečníci milejší než člověk, který chtěl nezávisle a svobodně myslet a mluvit, to byl největší nepřítel bolševika. Tak musel okusit bolševické katovny a mučírny, které byly plné sadistických a primitivních vondrušků, poskoků shrbených až k zemi před svou bolševickou vrchností. Zato vůči neshrbeným, svobodymyslným, a pronásledovaným režimem, se nafoukli a dávali jim znát svou moc gestapáčtí soudruzi vondruškové. Takové kreatury si dnes užívají vysokých důchodů za své služby totalitní zvůli. Sebrat vysoké důchody, dát jim žebračenky, nic jiného si nezaslouží. A kdo je hájí, je stejný jako oni.
29. 04. 2011 | 10:23

jihocech napsal(a):

presne tuto diskuzi chteji, odpoutat pozornost od radostnych dnešku. Jen tak dál.
29. 04. 2011 | 10:36

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím šklíbo,

lze to říct i jinak: Stát může docela zdárně fungovat, když o vedení lze říct: Jsou ti sice hajzlové, keré zajímají prachy a moc, ale jsou to inteligentní a schopní hajzlové, mají koncepci a znají míru. Nadto když jsou alespoň do jisté míry vlastenci s pocitem odpovědnosti za osud národa.

Nejhorší ze všech špatných variant jsou hloupí diletanti bez vlastenectví a pocitu odpovědnosti za osud národa. To je pak opravdu konec.
29. 04. 2011 | 11:44

Karel Mueller napsal(a):

Pane Čochtan,

ale jistě, Moskva jim to povolila, oni se uprdli a řídili stát dál, třeba školství, obranu, ekonomii atd.

Když se podívám na výsledky přematuritních testů nebo si vzpomenu na onen epochální výlet snad posledních několika transportérů do Prahy atd., tak mám pocit, že už se to jen řítí.
29. 04. 2011 | 11:54

.Ivan Hochmann napsal(a):

Zdravím příteli Karle,

Tvoje analogie ,jak se mi zdá ,poněkud pokulhává.
Je nevyvratitelným faktem,že komunisté i fašisté a obzvláště němečtí nacisté používali k prosazování svých zločineckých zdegenerovaných ideolodií naprosto stejné prostředky.Násilí,vraždy,deportace,terror!!!
A je jedno kolik která ta sebranka vyvraždila osob,rodin,skupin,národů.
Kolik jedinců,tisíců,milionů.

Posuzovat jejich konání však bylo nutné z hlediska římského,evropského,demokra tického práva.Německá rozpínavost a dravost od Niebelungů po Viléma opravdu zasloužila největší díl trestu a Norimberg jen prokázal onu obrovskou vinu na vyvolání agresivní,loupežné světové války.(Vlastně už druhé za sebou jdoucí)
Nic na tom nezmění fakt,že se učili u ruských komunistů principům genocidy,terroru a násilí na národech.Bolševické agrese v počátcích oné hrůzné doby nebyly také dodnes zmíněným mezinárodním právem ani náznakem odsouzeny a potrestány - poněvadž se Rusové velkou měrou nakonec podílely na ukončení krvavého exodu,kterého byli spolupachatelem.To budiž řečeno! Jalta jen prokázala shodu na odpuštění válečných zločinů bolševické sebranky za spolupráci při boji proti zlu.A zase jen z důvodů obrovské síly ruského molocha.
Následný vývoj událostí Studené války dal jen za pravdu těm kteří davali a dávají dodnes rovnítko mezi výše jmenované komponenty zla.

To co jsi psal o Adenauerovi je historicky prokázaná skutečnost vycházejícií z prastaré praxe politických motivu.
Totiž použít jakékoliv prostředky k potlačení nepřítele jakoukoliv formou.
Děje se tak dodnes a dokonce bez jakýchkoliv skrupulí ,otevřeně,arogantně,zhovadile a sprostě.

V jednom ti však oponuji.
Nelze srovnávat K,Adenauera s V.Havlem.
Nelze srovnávat dobu a ( i světovou)politiku poválečného Německa se Sametovým převratem v socialistických státech po likvidaci mocenské arogance "sovětského bloku".

Jednak od "českých vražedných zběsilostí padesátých let" uplynul čas zapomnění,a dá se říci,že jakýsi civilisační posun česká bolševická hovada bezesporu prodělala.
Tedy vcelku lze říci,že to v 89¨.na šibenice neodpovídalo.

Problém byl a je pouze v nechuti CELÉ SPOLEČNOSTI ČESKÉ nastolit a dodržovat konečně zákonost a zákony běžné ve vyspělých evropských státech,dokteréžto společnosti jsme vždy patřili a kam máme přes deklamovaou účast vstrukturách EU ještě MOC DALEKO.

Páně Havlova chyba byla v špatném odhadu české zkurvené mentality po padesátiletí bolševické sviňárny.On sám to dnes s velmi vážnou tváří přiznává.
Totalita odešla příliš dramaticky a spontánně a zanechala za sebou vakuum pro neuvěřitelnou a bezprecedentní anarchii v ekonomickém,politickém,i kulturním prostředí společnosti.

Řeknu to hrubě : "Na co byla tato mužická pakáž uvyklá pod bolševickou knutou - v tom pokračovala ,poněvadž nebyla vůle, celonárodní vůle k radikálním změnám.
Proto samet,proto destrukce státu,proto začátek nehorázných zlodějin,proto vytloukání klín klínem a manipulace s fakty a mediální komedie.

Ano příteli,českému národu chyběli ..VŽDY.. Adenaueové,Erhardtové,Kreisčtí (kromě pánů Masaryků)nemluvě o takových jako Theodor Roosewelt,Winston Churchill,Charles de Gaule........
A i když se nějací našli - byli odsud vyhnáni,vyvražděni,zlikvidováni.
Tento národ MÁ TUDÍŽ - CO SI ZASLOUŽÍ!!

Však to vše Karle znáš a rozumíš tomu,tedy jakékoliv debaty jsou zbytečné.Přesvědčovat tupany je jako házet perly sviním.
Proč bych to dělal?

Jsem rád že žiješ.Také si občas vzpomenu na Vladimíra.
S pozdravem Ivan.

P.S.:Vlku jsem rád,že jsi opustil vlčí způsoby.Na Tvoji neagresivní repliku mohu s klidnám svědomím říci:
Už mě nezajímají lidé a jejich minulost.Zjistil jsem,že společnost vedená takovými "osobnostmi" jako je Grebeníček,Nečas,Paroubek,Klaus,Sobotka,různí ministři třebas dopravy(zapomněl jsem jak se ten Napoleónek jmenuje-jo Bárta,že) a pod....
celý ten politicko-mocenský Augiášův chlév od Obecních Úřadů po Hrad ---- mohou se státi větříčkem a do mého konečníku libě foukati.
Včetně těch ,kteří se tak vehementně snaží "prosazovat svoje vlastní mnohdy hňupské stranické a ideologicklé zmatenosti".
Ta tvoje famiglie 118(nyní už snad jen 115) patří do stejného kbelíku se sračkami,stejně tak jako socanské kolotočářské panoptikum a potomci komunistických vrahů rozlezlých po všech státních strukturách.

Zdravím Ivan.
29. 04. 2011 | 12:09

jepice napsal(a):

Vlku, nerozumím vám. Jedna věc je soud, který svědectví bývalého politického vězně nepovažoval za důkaz, který by dostatečně prokázal zločin obviněného. Nechci se pouštět do dohadů, proč to tak je. Rozsudek je vynesen, zní "zproštěn obvinění pro nedostatek důkazů". Z hlediska právního je vymalováno.
Druhá věc je vaše řeč. Budíte dojem, jako byste se domníval, že si pan Wolf všechno vymyslel. Opravdu věříte víc bývalému dozorci, že vám jde tenhle článek na nervy? A ještě víc diskutéři, kterým taky vadí poslanec s takovou minulostí?
Dost se divím, protože takhle se automaticky řadíte k těm, co ho mají za svého svého.
Vaše věta, že parlament nutně potřeboval mít v poslaneckých lavicích někoho, kdo má přímou zkušenost s kriminálníky a věděl by, co s nimi, kdyby náhodou začali zase dělat to, za co seděli, mě v kontextu oné konkrétní kauzy docela šokovala.
29. 04. 2011 | 12:19

Targus napsal(a):

To jepice:

Mám pocit, že vlk zmiňoval asi tolik, že si poškozený "vzpomněl" na křivdy po patnácti letech od změny zdejšího režimu. Pro mne to je dost podstatná poznámka.

"parlament nutně potřeboval mít v poslaneckých lavicích někoho, kdo má přímou zkušenost s kriminálníky a věděl by, co s nimi, kdyby náhodou začali zase dělat to, za co seděli,"
V kontextu s lumpárnami, co se za posledních 20 let v parlamentu udály, na takovém výroku nevidím nic pohoršujícího, spíše naopak.
Pokud jej dáte do kontextu s tímto případem vyzní to samozřejmě poněkud jinak. Svět kolem nás ale není černobílý. Za těch 20 let nám tady pobíhají tisíce ještě horších lumpů, kterým není možno spolehlivě prokázat trestnou činnost, potažmo zákon jejich činnost jako trestnou nezná, poněvadž jej psali kamarádíčci těch lumpů.
29. 04. 2011 | 12:41

jepice napsal(a):

Všichni lumpové, co páchají trestnou činnost, patří za mříže, pane Targusi. Trestná činnost je u nás definována podle obdobných zásad, jaké platí v civilizovaných zemích. Na rozdíl od nich je u nás v praxi bůhvíproč hůře postižitelná.
Možná to bude částečně i tím, že kamarádíčci minulých lumpů jsou ti mnohdy ti samí, co kamarádíčci lumpů současných.

Ještě něco pro vlka, citát samotného Vondrušky:
"Tvrzení odsouzených jsou z 80 % lež, z 20 % pololež. Proč? Jednoduchá odpověď. To mají v této době vyprávět, za co byli opravdu odsouzeni, co opravdu spáchali? Motivem páchání trestné činnosti těchto individuí je bezpracný zisk či získání jiných neoprávněných výhod, event. úchylka. Proto se dopouštěli krádeží, loupežných přepadení, pohlavního zneužívání či vražd."
Opravdu to /vzhledem k jménům lidí, kteří na něj podali žalobu poté, co byl zvolen do parlamentu/ nevnímáte jako drzost nejvyššího kalibru?
29. 04. 2011 | 13:18

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jepice, a spol....

Pokud nevíte proč je u nás trestná činnost tak rozsáhlá a na rozdíl od civilisovaných nekomunistických státu těžko postižitelná ....

Tak o čem chcete debatovat,když nevíte a nechápete tak zásadní,principiální záležitosti.
To snad není pravda?!

Ivan.

P.S.Mohu -li slůvkem poradit:
Vyprdněte se na nějakého jednoho zasr,komunistu Vondrušku.
Postkomunisický svět kolem nás JE ČERNOBÍLÝ!
Všichni ti grázlové o kterých píše Targus mají zelenou díky kontinuitě s rudým právem odhlasovanou postkomunistickým parlamentem.
To popsal celkem výstižně (kamarádíčkové a pohrobci sviní komunistických)!
29. 04. 2011 | 14:49

isolato napsal(a):

Autor je do značné míry naivní, pokud jde o jeho srovnání se situací u nás a v poválečném Německu - NSDAP byla zakázána okamžitě po válce, v době kdy plynové komory sotva ukončily provoz, a to vítěznými Spojenci - načež její členové přešli do jiných stran, zejména CDU-CSU. U nás nejen chyběl obecnější společenský tlak na ukončení činnosti KSČ (která se navíc po Listopadu od své předchozí činnosti verbálně distancovala - za předsednictvíí J. Svobody), (která navíc v době společenské změny neutlačovala společnost měrou srovnatelnou s NSDAP) a snaha prokázat jí opak, tj. že stále prosazuje nedemokratickou změnu společneského uspořádání - až doposud neúspěšným - leitmotivem činnosti několika málo jedinců, například bývalého člena strany senátora Štětiny.

Pokud jde o bývalé členství v reresivních organisacích, tak s neblahým pěšákem Vondruškou si např. takový Waldemar Kraft (pokud již vynechám někým výše zmíněného kancléře Kiesingra), který se coby bývalý esesman stal členem Adenaurova kabinetu, sotva může srovnávat.
29. 04. 2011 | 16:49

juklíček napsal(a):

doufejme že to političtí vězni nenechají jen tak a že ten dobytek si půjde přece jen sednout
29. 04. 2011 | 16:55

jepice napsal(a):

Ivane Hochmane:
V čem se podle vás lišíme v názorech /když odhlédnu od rasance vašich vyjádření/?

P.S.
Nějaký Vondruška je opravdu vedlejší postava, ale ta jeho bezostyšnost dokáže naštvat víc než dost.
29. 04. 2011 | 17:29

vlk napsal(a):

Ivane
Bavíš mne- Tak ty v klidu odpovíš na mojí neagresivní repliku? Asi tak hodně agresivní vlastní?
No je pozoruhodné, že když charakterizuješ nepravosti téhle doby na žijících lidech, NIKDY s e tam neobjeví nikdo z ODS nebo TOP.. Zajímavé…

Jepice


Ve svém prvním vstupu jsem ocitoval co včera do rádia řekl samotný Wolf! Nemám na svém postoji co měnit.
Také jsme slyšel soudce. Taky výňatek v radiu. Nebudu už citovat přesně . Jen to bylo ve smyslu, že svědectví Wolfa zkrátka bylo NEVĚROHODNÉ! Nevěrohodné je to slovo , co použil.

Ne nevadí mi diskutéři s odlišným názorem. Vadí mi lůza, která má předem jasno, kdo je vinen a proč!
Psům psí smrt milá jepice! Slyšela jste o tom? Tak tohle je totéž. Naruby! A já z toho mám prostě hrůzu!

Je zajímavé , že těm co mají o vině jasno – Vondruška byl bachař. Komunistickém. Tak je jasný , že plátil. Zejména politický. A netřeba nic dokazovat! - nevadí a vám taky ne , že s odporným bachařem Vondruškou seděl v parlamentu celou dobu člověk , který to chytil natvrdo za krádež! A byl místopředsedou poslaneckého klubu. Nikdo z nás neví , jestli Vondruška někdy někoho zmlátil. Všichni , tedy aspoň ti, co s e zajímají, vědí, kdo byl onen kriminálník poslanec. Takže zloděj nic. Ten tam být může ,a le bachař je problém. Je pro vás problém poslanec Huml? Takto policajt za komouše a nejspíš i komouš? Teď už a si bude, když už není součástí vládní většiny.

Dokážete pochopit, že stát, který lidi začne soudit bez pádných důkazů , co soudit, odsuzovat – je ztracený?
Nehájím Vondrušku. Ten je mi úplně ukradený. Hájím právní stát.

Jo mimochodem, co kdyby podle stejných pravidel, které byste rád a aplikovala na Vondrušku šel před soud Kalousek, Bárta, Vondra a pár dalších? Lidi si většinově myslí, ež patří do tepláků. Já také. Nicméně , na rozdíl od vás mne nikdy nenapadlo, že bych to OPRAVDU mohl chtít. I pro ně totiž u mne / bohužel/ platí stejná premisa, jakou používám u Vondrušky.
29. 04. 2011 | 18:41

dalimír napsal(a):

Veledůležitý problém je ta mentalita čechů a moraváků ! Jak uvedl pan Hochman ,mizerie, souhlasím ! Těžko se budeme vyhrabávat s toho marasmu který zde vznikl za totáče ! No a to byl vlastně základ další špinavé hry s lidmi po sametu ! Nikdy jsem ruské vůdce neobdivoval ,nebylo co ! Ale ted by se nám zde takový Putin moc hodil ! Je to inteligentní a rozhodný státník ! Rusové si ho cení a budou ho znovu volit za svého prezidenta ! Což jim schvaluji ! Nikdo lepší tam není ! Vrátil rusům sebedůvěru a vymetl ten svinčík který mu tam zanechal liguére Jelcin !Pana Putina bych zde chtěl vládnout alespon rok ,a to by jste hoši viděli jak by zatočil s těmi našimi mafiány ! Dl.
29. 04. 2011 | 18:59

jepice napsal(a):

Vlku, o čem to proboha mluvíte?
Copak se právní stát vylepší tím, že zakážete pohoršovat se nad přítomností člověka, jako je Vondruška, v parlamentu?
Vondruška nejde sedět, protože soudce nepovažuje svědectví pana Wolfa za dostatečný důkaz o jeho vině. Tečka.
To vám nestačí?
O.J. Simpsona taky pustili, i když všichni považovali za pravděpodobné /na devětadevadesát procent/, že vraždil. Právní stát nedovolil, aby ho pověsili, když některé důkazy soud nepřipustil a ty zbylé nestačily na stoprocentní jistotu. V pořádku. Ale smělo se o tom psát, vlku. A O.J. Simpsona nenapadlo usilovat o veřejnou funkci.
Samozřejmě se mi nelíbí, že se nechal zvolit i nějaký člověk s minulostí usvědčeného pachatele krádeže.
Svědčí to o úpadku morálního povědomí téhle společnosti.
Ale co víc?
29. 04. 2011 | 19:00

anellus napsal(a):

Panu Hovenovi.
To o těch vraždách, co se jich měli dopustit členové LM při demonstracích v r.69, to jste jistě nemyslel vážně. Nebo máte snad nějaké důkazy. Já jsem nastoupil v září 68 na Přír. fakultu UK v Praze a ty demonstrace jsem zažil. Spolu s kolegy v ročníku jsme se též řady z nich účastnili, hlavně z jara 69 v Praze. V tomto roce nikdo nezemřel, alespoň ne v příčinné souvislosti s demonstracemi, to by se naprosto neutajilo. Proti nám zasahovali nejčastěji příslušníci VB v běžné uniformě a k dispozici měli tak akorát několik cisteren s vodními děly a v předu s mříží. Pamatuji si jak za námi běhali esenbáci v běžných polobotkách tehdejšího stejnokroje a rukou si přidržovali brigadýrku na hlavě, protože se s ní v podstatě běhat nedalo. Většina těch , které dokázali chytit , a já byl mezi nimi, dostala maximálně nakládačku a vysadili nás pak za za Prahou. Kupodivu, neznám nikoho, kdo byl při demonstraci perlustrován nebo přímo chycen, aby byl postižen vyloučením ze studia, ani já ne. Nechci však tvrdit, že to platí absolutně. Jinak, milicionáři byli v podstatě neškodní a spíše do počtu, jednak neměli zájem nás honit a neměli na to většinou ani fyzičku. S těmi se občas i diskutovalo. Mít tehdejší věrchuška, to, co mají k dispozici dnešní mocipáni, ty smečky dokonale vybavených a vycvičených černokukláčů, to by byl tenkrát jiný mazec. Tehdejší zásahy, byť i pohotovostního pluku neměly zdaleka takovou míru brutality, jako to, co dnes často vidíme ve zprávách. Když jsem přijel na prázdniny domů a pochlubil se matce, jak bojuji proti okupaci, řekla mi, že až tady bude nějaká okupace, tak že mi dá vědět a do té doby ať se raději věnuji studiu. Tehdy jsem jí nerozuměl, dnes s odstupem doby jí musím dát plně za pravdu. Opravdovou okupaci poznala zblízka, byla nasazena v Německu. Skutečně ta ruská "takyokupace" se z mého pohledu vyznačovala hlavně tím, že se rusáci stáhli někam do výcvikových prostorů a po celých 21 let o nich v podstatě nikdo neslyšel, natož aby někoho zabili (nanejvýš tak při dopravní nehodě, přesunovali se jen v noci). No, v Praze byl sem tam vidět nějaký ruský důstojník nebo "poraděnko" ale bylo jich pár a celkem neškodných. Ve faktickém stavu okupace žijeme spíš dnes, kdy jsou cizinci vlastníky všech našich podniků. Proti dnešnímu dirigizmu EU,NATO, MMF a dalších byla VS i RVHP příjemnou selankou.
29. 04. 2011 | 19:14

vlk napsal(a):

jepice
o čem to mluvím? Vám vadí v parlamentu Vondruška jako bachař víc než odsouzený kriminálník za zlodějnu??? O tom mluvím. A také mluvím u zdivočelé justici typu - on je vinen předem. O tom mluvím. Není to zřejmé?
29. 04. 2011 | 19:18

ZAM napsal(a):

anellus:
Danuše Muzikářová
* 13.7.1951 Brno – † 21.8.1969 Brno
oběť demonstrací při 1. výročí obsazení ČSSR Sovětskou armádou
národnost česká
státní příslušnost ČSR, ČSSR
zajímavé okolnosti hrála divadlo, hezky kreslila
příčina úmrtí zastřelena při demonstraci
bydliště Brno, Leninova 81
vzdělání vyučena krejčovou v Krasu
hrob Brno-Královo Pole, skup. 1b, č. 107
http://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_osobnosti&load=2286
29. 04. 2011 | 20:44

.Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku,běž na misu i s tím tvým PRÁVNÍM STÁTEM,který tak přiblble hájíš!

Zbyňku,není ti hanba snižovat se v argumentaci k takovým jako je anelus?

Jepice ,nejde o rozlišení v rasanci názorů.Jde o princip s jakým operujete s vysloveně debilními argumenty svých oponentů.
Ale to je vaše věc.Máte zjevně sdostatek trpělivosti a jste ochotna reagovat i na argumentační bláboly,čímž se snižuje i úrověň Vaší debatní podstaty.
Navíc je to vyslovená ztráta času.Ale jak říkám - je to Váš problém.
29. 04. 2011 | 21:31

.Ivan Hochmann napsal(a):

Dalimíre ,

nechte pana Putina smrdět v Rusku!
Takový zastydlý KGBák by nám tu ještě chyběl!!!
Stačí jeden takový element z ABL - a ta podoba!
Ivan.
29. 04. 2011 | 21:37

ZAM napsal(a):

Ivane,
není, už necekne. Nenávistné povýšenectví je kontraproduktívní.
29. 04. 2011 | 22:06

ZAM napsal(a):

Ivane,
ještě něco: v ten den osobně jsem byl něco vyřídit na nádru a byl jsem svědkem, jak esenbáci a milicionáři zaútočili na průvod demonstrujících studentů.
Dnes po 68 létech života jsem změknul natolik, že se mi chce brečet při pomyšlení, kolik toho holka v celém životě mohla prožít. A teď se tu rozkvákal jakýsi omezenec, že prý toho roku nikdo neumřel. ☻
29. 04. 2011 | 22:17

.Ivan Hochmann napsal(a):

Ale jo,já tě chápu.

také jsem naměko,když si vzpomenu jak jsme s ranními červánky stáli všichni před domy a brečeli vztekem.Nad námi přelétali na Slatinu ruské Iljušiny s okupační bolševickou soldateskou .
Dnes ti taková komunistická svině řekne,že tady bylo pár poraděnků,a přesunovali se v noci.
Pak se div,když taková chátra sedí v českém parlamentě!
Mám ten dojem,že budu podporovat Nacionalistickou stranu holohlavců.
Spojím se třebas s ďáblem ,abych ty rudé svině pomohl dostat z této země.
Takže v neděli v Brně! (bych docela Vandasovi fandil).
A klidně bych mu pomohl zapálit Reichstág.
Takhle to dál asi nepůjde!!!
Klacek dnes už rozhodně stačit nebude.

Ivan.
29. 04. 2011 | 22:57

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jenom proboha zde neotvírejte problematiku Lidových milicí,mysliveckých spolků,Společnosti Přátel se Sovětským svazem,uličních výborů,rozhodčích kulturních zkušebních komisí,Brigád socialistické práce,Akcí Z a celý ten bolševický humbuk násilnických,zločineckých, zrádcovských a hlavně debilně blbých výmyslů komunistických bestií.

Musel bych vám sem hodit granát.Ivan.
29. 04. 2011 | 23:12

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jenom proboha zde neotvírejte problematiku Lidových milicí,mysliveckých spolků,Společnosti Přátel se Sovětským svazem,uličních výborů,rozhodčích kulturních zkušebních komisí,Brigád socialistické práce,Akcí Z a celý ten bolševický humbuk násilnických,zločineckých, zrádcovských a hlavně debilně blbých výmyslů komunistických bestií.

Musel bych vám sem hodit granát.Ivan.
29. 04. 2011 | 23:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

Předhoďte jedince davu a on si v něm zosobní celý systém.
Zejména takového jedince, který byl zřejmě úplně malilinkatým kolečkem v soustrojí.
A pohrdněte soudy. To léčí.
Zapomene se na to, co vlastně a koho měly soudit.

Heil Vandas ! Sieg....
29. 04. 2011 | 23:59

Karel Mueller napsal(a):

Příteli Ivane,

znám už Tvoje mávání kyjem, ale nemyslím si, že by jsi někomu ublížil. Tak to neberu obvykle moc vážně. Možná se mýlím.

Nebudu opakovat mnohokrát řečené, jen snad pár vět. U nás, v našem ideovém guláši, se vůbec nerozlišuje mezi cíli a prostředky k jejich dosažení, mezi revoluční dobou a dobou konsolidace. Rozdíly mezi nacismem a komunismem? Cíle: Nacismus chtěl otrokářský řád pro vyvolenou rasu a likvidaci "méněcenných". Komunismus hlásal ráj a spravedlnost na zemi pro všechny zestátněním výrobních prostředků. Prostředky k dosažení cíle? V případě nacistů genocida, v případě komunistů záleželo na okolnostech, tj. na odporu. Nejednou jsem zde uváděl příčiny nárůstu absolutní moci Stalina i to, že v Rusku 20. let byli všichni produkty ruského samoděržaví, tak co jsi mohl čekat? Brutalita VFR v době jakobínů se nijak nelišila od brutality stalinismu v době masových čistek (revoluční období), ale nebudu opakovat notoricky známé věci. V minulé debatě jsem jasně napsal, že marxismus prohrál, protože se ukázal jako ekonomicky neživotaschopný a také že nemůže být lékem pro lidstvo, historie by se opakovala. Dávat rovnítko mezi nacismus a např. Husákov je kolosální idiotství a já bych našim horlivým bojovníkům přál krátký pobyt v protektorátě, zejména s napsaným židovským původem. Snad by se vzpamatovali. Máme zajímavou situaci: Učitelé často naříkají, co děti slyší doma o Husákově a jak je tedy mají podle not učit a opačně starším ročníkům, které v té době reálně žily, už jde mládež na nervy těmi nesmysly, co je učí ve škole.

Průsery jsou ale úplně jinde. Ty si myslíš, že do popředí se mohou dostat zásadně jiní lidé, než se dostávali v reálsocialismu? Srandisto - je to stále tentýž typ lidí - draví a bez skrupulí. Záleží na pravidlech hry a na nastavených mantinelech. A ty hlavní mantinely padly s bipolárním světem. To jsem napsal jasně. I pan Pehe píše, že dnešní svět je světem globálních hráčů, kteří hrají brutální partie, které my pičmundové nevidíme. A ty partie budou čím dál brutálnější a také se nás začnou přímo dotýkat. Nějaká KSCM v parlamentu je jen fackovací panák na odvrácení pozornosti, ne, nás nečeká nic rudého, nás (tj. Evropu) čeká daleko spíš fašismus. Ten silný muž slibující ordnung a záchranu Evropanů od "barevného humusu" přijde zcela určitě.

Samozřejmě máš pravdu v jedné věci. Za bolševika došlo k pádu určitých hodnot, proto jsme na tom stále daleko hůř než na západě. Ale vývojové trendy jsou bohužel stejné i na tom západě.

V různých debatách se toho dotýkáme léta. A tak už jen k tomu Adenauerovi: Samozřejmě jeho situaci nelze srovnávat se situací V. Havla, měl jsem napsat do jisté míry. Adenauer mohl dělat co uznal za vhodné a mohl si vybrat koho chtěl. To Havel očividně nemohl, alespoň ne do pádu SSSR. Také byl v USA zájem na tom, aby Německo vstalo a bylo hrází proti bolševismu. Vlastně bez toho by se to Adenauerovi asi nemohlo povést.
30. 04. 2011 | 00:12

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Jen krátce pro pana Juklíčka !!

Asi jste SLEPEC, POMATENÝ NEBO JINAK NATVRDLEJ !!!

Pokud Vám takový NÁŠ současný systém VYHOVUJE a NECHÁPETE ten ZLOČIN na národě tak se VEŘEJNĚ představte nám nemocným občanům a PŘEDLOŽTE účet toho dobra za 21 let !!!!!!!
Nás už tak podvedené občany NEPŘEKVAPUJE, že GRAZLOVÉ Vašeho formátu a KOLABORANTŮ SE SYSTÉMEM nám ukradli SMYSL života, rozvrat rodiny, ekonomiky, občanské solidarity a naší kultury.
DNES už máme jasně ANALYZOVANÝ tento farizejký PROTISPOLEČENSKÝ a KORUPČNÍ SYSTÉM!!
Jen je nutné využít naši občanské povinnosti a začít konat !!! Takové jako Vy důsledně sledovat, podívat se na to Vaše špinavé svědomí za vědomou aktivní spoluúčast na tomto KOLAPSU naší společnosti. Od morálky, rodiny a naše děti VÁS odmění !!!

Vy jste jeden z těch MORÁLNĚ NEMOCNÝ, VIDĚT ten kolaps a ještě PARAZITIT na bezmocnosti nás občanů, dětí, vnuků!!
Jen jedna věta na závěr - dluh státu, dluh občanů 1 bilion - musí zaplatit 2 biliony, 3,5 milionu exekucí na majetek našich občanů, 129 000 exekucí na důchody občanů za poslední rok 2010, dál už nebudu KOMENTOVAT ty Vaše 21 leté GRANDIOZNÍ výsledky MARASMU a DEVASTACE národa ????????

Už ti trochu JUKLO - NE - ty jsi jeden z pilířů TOHOTO DOBRA!!

Fuj to je ale PEKELNÉ STVOŘENÍ a jsou jich na statisíce!!!
30. 04. 2011 | 00:47

.Ivan Hochmann napsal(a):

Karle,
ty malé nuance v našich poměrně shodných názorových rovinách mě celkem zneklidňují.

Marxismus a všechny jeho variace stupidity - neprohrál pouze proto,že byl ekonomicky nekompaktibilní.
Sám jsi se okrajově dotknul reakce bolševických bestií na osobní odpor,nedejbože odpor organisovaný.
"Husákov"(jak jsi nazval jednu éru socialistického svinstva) nesl všechny atributy drsného teroru.Zkoušel na svých spoluobčanech kam až může se svými sviňárnami zajít a couvl až zjistil,že by mohl nazazit na težký průser.
Každý člověk má stanovenou svoji hranici,kam až může zajít při ohýbání hřbetu .
Pak se ocitne u zdi a je zle.V primitivních společnostech to nebyl problém.Uřízla se hlava,nebo dostal kulku mezi oči,cvakla gilotina.... a jelo se dál.
Tahleta prašivá bolševická zrůdost spočívala v duchovním teroru,který dnešním mladým těžko chápajícím nemůžeš plně objasnit.
Oni jsou už víceméně generačně tímto kódem netečnosti patřičně ovlivněni.
Díky komunistickým pravidlům hry zjistila velká část (většina)občanů že je lepší držet hubu a krok a radovat se z každého slunečného rána.

Zajisté - všichni víme,že se proti větru močit nemá.
Ale komunistická dokonalost ve vymývání mozků,vyhrožování a praktikování antihumanními skutky,oním duševním terorem,byla tím nejhorším protilidským atributem.Na tyto vlastnosti politického režimu dojel CELOSVĚTOVÝ LEVIČÁCKÝ KSINDL.
Teprve pak ,jako sekundární logické následky byla ekonomika.

A to je můj konečný příspěvek na tomto blogu o KOMUNISTICKÝCH SVINÍCH!!!
(jako by se mě zvedal žaludek)

Ivan.

P.S.:Marku - klídek.otevři zátku a cvakni si i za mě.Ivan.
30. 04. 2011 | 09:12

Karel Mueller napsal(a):

Ivane,

ke zneklidnění není důvod :-). O Husákově jsme mluvili mnohokrát. Husákov byla hra, která měla svoje pravidla: Ty občane do ničeho nežvaň a drž zobák. Tvař se, že nás podporuješ, zato máš malý socialistický ráj s jistotami a když budeš hodný, můžeš si i přikrádat a v práci se nepředřeš. Výsedek byl ten, že když jsi se přetvařoval a byl hodný, tak jsi mohl žít docela pohodlně. Dokonce i pozorovatelé ze západu konstatovali, že málokde lze žít (pro mnohé, nejen nomenklaturu) tak pohodlně za tak malý výkon.

To samozřejmě vedlo k demoralizaci, všeobecnému pokrytectví a pádu zcela elementárních hodnot, jako je úcta k práci, poctivost, úcta ke schopným lidem atd. Pravdu máš v tom, že tento stav z valné části způsobil i dnešní marasmus a nakonec i lapkovský průběh privatizace. Tady se bez potíží shodneme, mě jde spíš o to, že dnes z něho medi dělají neco co nebyl. Nadto se nejak nemusíš bát návratu té doby, nebezpeší je někde jinde.

Mě ale spíš šlo o bdoucnost, nemá dost dobře význam se zabývat mrtvolou. A tady jsou vývojové trendy k něčemu zcela jinému. Ten proces je stejný i na západě, dnešní západ se v mnoha směrech tomu reálsocialismu velmi podobá, leckde ho snad dokonce i překonal, např. v diktátu PC v oblastech, které jsou v podstatě zcela nepolitické. Ale i o tom jsme mnohokrát debatovali.
30. 04. 2011 | 12:18

.Ivan Hochmann napsal(a):

Karle pro mě to hra nebyla!

Kdybych se narodil o pár let spíše asi bych následoval Mašíny.

Ale jinak nejsme v níčem ve sporu.Ani v náhledu na jmenované trendy.
Ale já už si s nimi hlavu nelámu.
Ať si to společnost vyjasní,nebo sama vyžere.

Jsem sobec a nikomu nic nedaruji.Takový malý duchovní Harpagon.

Nasrat na rov - žádné kvítí!

Keep smilling! Ivan.
30. 04. 2011 | 12:46

Karel Mueller napsal(a):

Já si myslím, že to keep smiling je podstatné:-).

Jinak k tomu, že žiju :-). Rak v posledním stadiu není žádná prča, to mi věř. Nejtěžší chemoterapie (24 hodinové), maximální počet 35 ozáření, zamávalo to mnou důkladně. Bojuji na několika frontách, ale zatím to jde, hlavně rak zmizel (alespoň zatím). Loni v březnu jsem vypadal minimáně na 75, byl na horách a spal 12 - 16 hodin denně. Na jaře už na 70, na podzim (z té doby jsou fotky na hopkirku) tak na 60-65, dnes už se pomalu blížím svému věku. Koneckonců jsem včera dal poslední foto z tohoto týdne. (Na lidé.cz můžeš kouknout na hopkirk10@email.cz).

Hezký víkend.
30. 04. 2011 | 13:18

juklíček napsal(a):

Jen krátce pro Ing. Břetislav Marek

Já jsem Vám nic neukradl a co se týká ekonomiky tak se podívejte kdo ji ovládá a jakou maji ti lidi minulost. Mají minulost zhusta komunistickou a podle toho to taky tady vypadá.

Se systémem kolaboruje např. vojsko a policie, mnoho lidí v těchto složkách sloužilo komunismu, ted slouží bez jakýchkoliv zábran kapitalismu. Tam obratte svůj zrak.

Co se týká př. důchodců tak ti se mají nejlíp jak se kdy měli -
důchody kolem 10 tis, byty mají v osobním nebo družstevním vlastnictví v milionových hodnotách, nová auta, košíky narvané žrádlem. Neznám důchodce kerej by se měl zle. Asi špatně vidím.

Mno a nejlíp se mají vysloužilí komunističtí vojáci a policisti a estébáci nebot ti mají penze největší. Tak jakápak bída, že.
30. 04. 2011 | 13:48

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Pro PSYCHOPATA Juklíčka,

doporučuji kompexní psychosomatickou léčbu a dlouhodobou izolaci na samotce aby jste pochopil, že ti důchodci za 10 tisíc jak většina mimo Vás psychopatů má tak velké kulové ?
Proč- exekuce už potkalo 3,5 milionu našich občanů KUBO !!
Exekuce na důchod v minulém roce 129 000 důchodců v hodnotě 504 milionů korun !!!!
Psychopate - ti lidé jsou vyřízení !!!
Máš v palici NA...ÁNO !! Tečka není se nutno dál o ničem bavit !!!!

Jsi KOLABORANT systému a vědomý !!!!!
10. 05. 2011 | 01:51

juklíček napsal(a):

nejlíp se mají vysloužilí komunističtí vojáci a policisti a estébáci a BACHAŘI s luxusníma doživotníma rentama " za službu "

že jo pane Ing.Břetislav Marek
13. 05. 2011 | 21:47

Petr napsal(a):

Na každé prase se vaří voda!
28. 08. 2011 | 18:45

Meewayday napsal(a):

adobe professional 6 learn adobe acrobat http://vtcqtcr.hostingsociety.com/acrobat-9-standard.html acrobat 9 standard
19. 02. 2012 | 09:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy