Michael Kocáb měl pravdu

12. 09. 2011 | 13:34
Přečteno 9781 krát
Koho bude volit ona přitloustlá zpocená, ale jinak určitě slušná žena, která s takovým nadšením vyřvávala do kamery České televize „Cikáni do plynu“? Čeští politici a novináři si zřejmě nic nepamatují. Momentální popularita a pocit nadřazenosti jsou pro ně, zdá se, důležitější, než porozumění problémům, a natož jejich řešení. Při čtení jejich „objevných“ zamyšlení nad momentální krizí ve Šluknovském výběžku totiž vzniká dojem, že až do této chvíle nikdo o žádných větších problémech nevěděl. A ještě jedno je zajímavé. Všichni mají najednou potíže vzpomenout jméno bývalého ministra pro lidská práva Michaela Kocába. Když varoval, že podobné konflikty jsou na spadnutí, byl posmíván a premiér Nečas se jenom ironicky usmíval.

Bylo by asi dobré vzpomenout, že první zásadní informace o strmém růstu problémů s dezintegrací vztahů romské a většinové populace v důsledků ekonomických a společenských změn po listopadu 1989 vznikly za doby vládních zmocněnců pro lidská práva Petra Uhla a Jana Jařaba, počínaje rokem 1999. Teprve pod tlakem, s pomocí a za peníze Evropské unie vznikl dnes už historický sociologický výzkum, prezentovaný v roce 2006 Ivanem Gabalem. Nejpozději od této chvíle víme o stovkách romských ghet, o příčinách jejich vzniku a o třaskavé nebezpečnosti sociální vyloučenosti. Terénní práce Člověka v tísni, doplněná o další sociologické výzkumy přinesly už před několika lety úplné informace o propojení realitních mafií na komunální politiky a regionální oligarchie, které sociálně vyloučená gheta uměle vytvářejí. Jakoby nikdo nechtěl slyšet. Naopak. Stalo se přihlouplou módou ideologicky „informovaných“ posmívat se lidským právům, a především členům vlády, kteří měli zodpovědnost za tuto, jak se znovu ukázalo, pro oblast sociálního míru klíčovou oblast. Nejprve ministryně Džamila Stehlíková, ale po ní především Michael Kocáb, se v podání novinářů stali vlastně komickými figurkami, už jenom proto, že mluvili o nějakých právech, potřebě myslet dlouho dopředu, varovali před možnými konflikty, které nikdo, kdo „byl in“, neviděl. Trh se přece postará, „každý má stejná práva a povinnosti“, a kdo to nezvládá, musí přidat. A když už se problémy vyskytly, tak Kocáb přece jezdil do těch krizí jen proto, „aby se zviditelnil, a zatím byl jenom trapnej“. Nevzpomínáte? Dnes titíž novináři kritizují politiky za to, že do Varnsdorfu nejezdí...

Ministr Kocáb byl Petrem Nečasem vyhozen z vlády především kvůli tomu, že protestoval proti tomu, že nová vláda se odmítá zabývat riziky narůstajícího napětí ve stovkách romských ghet, a vůbec se nezajímá o alarmující poznatky, soustřeďované jeho ministerstvem. Natož, aby vůbec začala naplňovat strategický program „Koncepce romské integrace na období 2010–2013“, přijatý už v prosinci 2009 vládou Jana Fischera. Vřele doporučuji k přečtení. Všechna varování na jednom místě. Návrhy konkrétních opatření a programů. Úkoly pro ministerstva, kraje, samosprávu, policii. Ministr školství Dobeš od té doby prakticky nehnul prstem. Na nějakou prevenci nejsou peníze. Petr Nečas si za svého poradce pro oblast lidských práv zvolil Romana Jocha, jehož jedinou kvalifikací byla ideová spřízněnost křesťanského konzervativce. Ministerstvo rovnou zrušil. Vládní rada pro lidská práva přestala pracovat, protože ji nikdo v pravidelném termínu pro jistotu nesvolal. Pak došlo k náhodně nezvládnutému místnímu konfliktu ve Šluknovském výběžku - a k velkému překvapení je po ruce jenom represe. V ulicích jsou tisíce demonstrantů a na tisíc policistů, a hloupé titulky novin už zase hovoří o válce...

Neměl by nést někdo zodpovědnost za to, že k této krizi vůbec došlo? Nemuseli jste ministra Kocába obdivovat nebo mu fandit. Stačilo uznat, že dokázal zúročit práci svých předchůdců, že uměl postavit tým a dopracovat řadu koncepčních materiálů, které dokonce Vláda České republiky schválila. Před ním, a už vůbec ne po něm, to nikdo nedokázal. Víme o tom problému dost na to, abychom s tím něco začali dělat. Máme vědomosti, a máme i prostředky. Ve Šluknově nemuselo k žádné krizi dojít, kdyby Nečasova vláda pod silným vlivem spoluviníků krize, regionálních politicko-podnikatelských oligarchií, vědomě nesmetla ze stolu již hotové, navržené a vládou Jana Fischera schválené, strategie a programy. Problémy se začnou řešit, až explodují – a budou stát stokrát tolik. Sklízíme býlí české politiky, které pro momentální popularitu zahazuje dlouhodobý zájem státu. Místní novinařina na tom není o moc lépe. Kocáb měl pravdu – a zasloužil by si omluvu.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sladký napsal(a):

Zajímavé.V pátek proběhlo jednání parlamentu, jehož výsledky dramaticky ovlivní životní podmínky milionů občanů této země- A NIC.TICHO PO PĚŠINĚ, žádné články,žádné komentáře,žádné diskuse.Přiznám se, že to naprosto nechápu.Vám to opraavdu není divné?!
12. 09. 2011 | 13:42

qwer napsal(a):

Ted se na vas snese obrovsky prival nadavek koreneny rasismy. Presto existuji jeste lide kteri s vasimi nazory souhlasi. Nenechte si zkazit den.
12. 09. 2011 | 13:44

pavel napsal(a):

To sladky

Prece se odehrala narodni tragedie ne? osud zeme nikoho nezajima.
12. 09. 2011 | 13:46

neo napsal(a):

Sladký:

tak sem s těmi informacemi ne? Buď první !
12. 09. 2011 | 13:48

vasja napsal(a):

Dost by mi teda chyběla romská kultura a tak sem proti jejich asimilaci většinovou společností.
Ta gheta by nemusela bejt špatná, kdyby nevládky něco užitečnýho dělaly a naše Rómy bavily a pěstovaly u nich jejich kulturu. Kolik je dneska špatně placenejch herců...
Co kdyby najaly někoho z oblastí, převlékly za starou babičku se zlatym křížkem kolem krku, za roztržitou maminku s otevřenou kabelkou, nebo za strejdu s nákupnim vozíkem plnym pochutin a poslaly pro ukrácení nudy Romům do ghet? Romové by seš vyžili, zablbli by si a nemuseli by vyrážet za zábavou do míst, kde žije majorita.
Vite, za tenhle nápad nechci prachy a tak když ho veme za svuj pani Marxová, zlobit se nebudu.
12. 09. 2011 | 13:48

Béda napsal(a):

Sladký,

schválně, jak se asi bude vyvíjet situace v regionech ¨s vysokou koncentrací nezaměstnaných, sociálně vyloučených, nepřizpůsobivých poté co naběhnou v praxi neoliberální reformy kmotří triády? Co myslíte bude situace na Šluknovsku ale i jinde, v oblastech s vysokou koncentrací romského i neromských etnik klidnější anebo výbušnější?

Nezdá se vám, že doba Czech teku a paroubkovy bradavice bude za chvilku již jenom uspávací selankou?

PS: k čemu prakticky přispěly Gabalovy studie? Kam posunulo to opakované vynakládání milionových prostředků celý problém?
12. 09. 2011 | 13:50

Naštvaný napsal(a):

Autore, vaše pokroucené vidění jednání a rozhodování bych skutečně nechtěl mít. Je na bíledni, že to všechno tam je jenom důsledek špatného, tedy paternalistického přístupu k cikánské populaci. Ta si v tom hoví. Oni si zvykli na kocábovské a spol. hlazení po hlavě. Žádný jiný problém tu není. Nepřekrucujte problémy! Škodíte cikánům i celé společnosti. Tam jsme viděli i jiné výstupy protestujících. Proč ty neuvádíte? Ty se vám nehodí do krámu,co!
12. 09. 2011 | 13:51

Ládik!!! napsal(a):

Ohánět se lidskými právy umí kdekdo. Ale lidské povinnosti nikoho nezajímají. Povinnosti má většinová populace (pracující většina z této většiny), práva mají ti, co hlasitě řvou. Líbí se mi vazba sociálních dávek na školní docházku - to je snaha o podporu vzdělání. Jsem zvědav, jak to dopadne, Ta drzost - chtít něco za něco. To je nezvyk.
12. 09. 2011 | 13:56

Kamil napsal(a):

Autorovi:
Vy vidíte Nečase nebo Dobeše, jak s rozhledem, nadhledem a pohledem do budoucna řeší nějaké složité sociální nebo politické problémy? Já myslím, že jsou rádi, že jsou rádi. Jsou plně zaměstnáni vládnutím, které jim už přerostlo přes hlavu. Jak byste na to dnes šel vy?
12. 09. 2011 | 14:03

Silvie napsal(a):

Něco pro pobavení od rasisty Nohavici
Nohavica - Dežo
Dežo má nože
A já pane bože
Ani tyč
Říkám si du bist Gein Esel
Kam jsi to vlezl
Jdi pryč
Temný kout
Tohohle Eměsta
To mě mohlo napadnout
Že mě tu někdo ztrestá
Vole
Tady je minové pole
2. Dežo je borec
Sune se jak ledoborec
Tup tu du
A já mameluk
Se pivem namelu
A pak tu jdu
Temný kout
Milá slečno
To mně mohlo napadnout
Že je tu nebezpečno
Slova slova slova
Hlavně neprovokovat
R: Mám bílou kůži ve tmě zářím
Jako lejno na oltáři
Jako zlaťák vprostřed herny
Proč jsem se nenarodil radši černý

R:
3. Mý vlasy zrezlý
Mi za ty roky slezly
Mám pleš
Dežo se šine
Říká mi skine
Kam jdeš
Temný kout
Má pleš se leskne
To mě mohlo napadnout
Že mi tu někdo pleskne
Bubu bubu bubu
Přes tu moji bílou hubu
12. 09. 2011 | 14:07

Ládik!!! napsal(a):

hudba zde http://www.nohavica.cz/cz/tvorba/blog/virtualky3/dezo.mp3
12. 09. 2011 | 14:16

český maloměšťák napsal(a):

Jan Urban
Váš problém je velký.
Obracíte se totiž převážně na Anče Hlupačky /zdravím Silvii/ a Lojzky Retardy /však oni se ozvou sami/.
Ti si vaše slova převedou do svých manter a hesel.
Oni nevěří v malou, masarykovskou práci.

Oni chtějí žrát teď, hned....a bojí se....aby jim to žrádlo někdo neukrad...

/Kocáb to po...l s tou svojí mluvčí- Ančím Hlupačkám a Lojzkům Retardům nevadí párky alá Bárta/Klasnová či Tluchoř/Kočí - to je baví.
Ale Kocáb je jejich nepřítel...ten je nebaví...ten je zkouší...a to je nebaví.:)

Oni velké zloděje milují - oni nenávidí ty malé....protože oni touží se stát těmi velkými - toho, že se stanou těmi malými...toho se bojí....to, že ti velcí vyrábějí ty malé...to Lojzek Retard a Anča Hlupačka nikdy nepojmou /
12. 09. 2011 | 14:32

beďar napsal(a):

Silvie. I bard Nohavica má hloupé texty. Tento mezi ně patří. Ale své mašínovce si najde a vo tom to v popu a komerci je!!!
12. 09. 2011 | 14:39

Jetvart napsal(a):

Někdo považuje za neslušné zapotit se, nebo mít o pár kilo víc, než je nyní v módě, někdo tmavší odstín kůže.
12. 09. 2011 | 14:44

Roman Miroslav napsal(a):

Je pravda, že naše vláda, přes opakované upozorňování problém neřešila, ačkoli jistě měla.Její priority jsou jinde, třeba zařídit dvoukolejnost zdravotnictví, zdražit léky nebo knížky...(DPH), zabránit daňové progresi, zániku utajených akc. společností,prodloužit danový ráj hazardu, zaletět si speciálem vyznamenávat...atd.
Je pravda, že pan Kocáb byl pro svoji práci, kterou považuji za prospěšnou, zesměšňován a přesto ji dělal dál.
Je pravda také to, že "nepřizpůsobiví" se vyhýbají práci, zneužívají dávky, žijí parazitně, ale také to, že nabídka práce pro ně je minimální, že zákony i úředníci jim onen, i je samotné devastující, parazitismus umož'nují a přímo k němu směrují.
Recept je "ani korunu bez práce", ,+ "vzdělání" - tj. žádné přídavky bez docházky do školy, nikoli však je nacpat do zvláštních škol.Recept je též dát přes prsty lichvářům a pseudopodnikatelům šmelícími s jejich byty a dávkami atd.A závěrem jedna matematická otázka: Kolik nepřízpůsobivých a jak dlouho musí krást, aby nakradli tolik o co si řekl například p. Dalík za pandury, nebo o kolik požádal p. Knetig pana Michálka...atd.?
12. 09. 2011 | 14:49

Silvie napsal(a):

Šlapko,

už zase mentoruješ? Maloměšťák je Šlapka!
12. 09. 2011 | 14:50

neo napsal(a):

maloměšťáku, přestaň kidathnůj a radši se zamysli nad tím, proč lidem tito tzv nepřizpůsobiví vadí.

Není to v barvě kůže ani v chudobě. Máme hafo normálně žijících jiných ras či národností mezi námi, kteří pracují a normálně žijí. Vietnamci, indové, černoši, slováci, mongolové, ukrajinci, rusové, italové, francouzi.......

Pak zde máme i mnoho bílých chudých, žijících v bídě, ale nedělajíc binec.

No a pak tu máme nepřizpůsobivé, kteří nepracují,loupí, kradou, napadají a zneužívají náš štědrý sociální systém.
12. 09. 2011 | 14:55

mart napsal(a):

Škoda, pane Urbane, že nejste schopný stáhnout si ideologickou pásku z očí, možná bye i sám uviděl, že paní Stehlíková a zejména Kocáb byly figurky téměř k politování, ale podle mě by na jejich místě byl každý, protože k politování je celý úřad.
Žumpa na peníze na jedné straně, a co za ně? Hraběcí rady, fráze, poučky a stupňovaná agesivita vůči lidem, kteří tento cirkus nedobrovolně ze svých daní živí, pokrytecká slova a slova
Málokdo tolik poškodil obraz Romů jako právě Kocáb.
Málokdo tolik přispěl k mezietnickému napětí jako Kocáb.
To, co se děje na Šluknovsku, je jen přímým důsledkem desetiletí neřešených problémů, o kterých se donedávno ani nemohlo mluvit - až nám to přerostlo přes hlavu. I díky Kocábovi.
A jediný, koho může jeho odchod mrzet, je Gabal. Ale ten už má vyděláno, na rozdíl od ostatních -včetně Romů samotných.
12. 09. 2011 | 14:57

alna napsal(a):

Před nějakou dobou pod vlivem vnějších okolností vylezly ryby na souš a stali se z nich obojživelníci. O něco později začali někteří dinosauři létat. Je skutečně tak obtížné si představit podmínky, které by přinutily některé skupiny obyvatel pracovat a posílat dětí do školy?
12. 09. 2011 | 15:01

kolja napsal(a):

Konečně se někdo veřejně zastal Kocába a Gabalovy analýzy.

Momentálně je v kurzu spíš třepat stožárem a volat: slezte dolů, spadnete!
A pak samozřejmě: já jsem vám to říkal.
12. 09. 2011 | 15:03

Drzá zrzka napsal(a):

Škoda, že jste si nevšiml gest, která dělají obyvatelé ghet na kamery. Možná nevnímal proto, že nejsou slyšet.

Kocáb snad udělal dost práce, ale neuměl jí prodat.
12. 09. 2011 | 15:03

honolulu napsal(a):

Cesky malomestak, (Tencokyda Hnuj) zase prisel s jeho rasistickymi, proti belozskymi slinty.
Pane Urban, socialni vyloucenost NEEXISTUJE nikde na svete pro nikoho, kdo ji nechce.
Reseni romskeho problemu je snadne ! Slusne, kteri se nevylucuji, si nechte a neslusnym pomozte do Bruselu, nebo tam, odkud prisli. Tam je maji radi.

Osobne jsem potreboval na psychologickou aklimatizaci do JAR 1/2 hod. a do USA 10 minut. A nikdy nikde jsem nevidel nejakou vyloucenost nikoho. Kazdy se musi prispusobit tradicim, kulture, hodnotam a zakonum zeme. Potom zije jako v perince.
12. 09. 2011 | 15:05

Bunny napsal(a):

to neo:
Proč jim vadí? Třeba proto, že by se rádi taky váleli, ale neví jak nato. Že chodí do práce s nechutí, ale bojí se nechodit. Že by taky rádi zlaté řetězy a holý zadek, ale mají strach, že by se jim ostatní smáli ... co já vím. Člověk, který si sám sebe váží, který považuje práci za běžnou lidskou činnost, který se snaží nějak realizovat, tak tomu se nemůže podařit naprojektovat do cigána vlastní špatné potlačované vlastnosti a vydávat je za nějaký národní folklór.
Řekl bych, že si ostatní národy nějak maluješ. Vždyť průměrný český volič přivedl do sněmovny současný parlament - mám proto po něm chtít, aby se vystěhoval nebo změnil ze dne na den pohled na svět?
12. 09. 2011 | 15:07

Béda napsal(a):

alna,

posílat děti do školy je jedna věc. Školy jsou zřízeny pro všechny (prozatím nejsou základní školy diferencovány školným) - zde jde pouze o nastavení správného pobídkově - motivačnho mechanismu, třeba formou vázání soc. příspěvků.

S tou prací je to mnohem horší. V těch regionech je obecně nedostatek práce nejenom pro tzv. nepřizpůsobivé bez etnického rozdílu. Tím, že někoho donutíte za pár korun sbírat vajgly a psí exkrementy v podstatě nic k lepšímu nezměníte. Nevytáhnete ho z dluhů, nedáte mu skutečnou smysluplnou plnohodnotnou práci ani životní perspektivu. Dokonce ani u něj nevyřešíte ani potřebu přijít za jakoukoliv cenu k nějakým penězům. Ten problém je mnohem širší a vrstevnatější.
12. 09. 2011 | 15:08

Jee napsal(a):

Když se sociální problém týká většinově nějaké rasy, pak je to i rasový problém. V okamžiku, kdy se tomu začnou věnovat politici, jde současně o politický problém.
A pokud dlouhodbě nejde vyřešit, jedná se o neřešitelný problém;-)

Jo, hraní se slovíčky, pane Křečku, to by poslancům a politikům docela šlo.
12. 09. 2011 | 15:14

Silvie napsal(a):

Beďar,

znám Nohavicu docela dobře a blbé texty rozhodně nemá.
To nemáte ani trochu smyslu pro nadsázku? Prostě si z toho dělá srandu, co už jiného můžeme my, majorita, dělat.
Půjdeme -li si zademonstrovat, dostaneme přes držku, v lepším případě se trochu osprchujeme nebo zaslzíme.
Pan Urban (běžně celkem normálně uvažující) pokládá za veleodborníka obstarožního rockera a jednu zmatenou dámu z Kazachstánu (co chtěla rodičům zatrhnout "fyzické tresty" dětí, mimo jiné úžasné inovace).
O jejich úspěších jsme se dočítali drahnou (a především drahou!) dobu ve všech médiích. Pan Kocáb rovněž velmi svérázně postupoval v kauze squatteři, čímž pobouřil mnoho lidí, respektujících výhradní vlastnictví.
Asi bych za odborníka pokládala spíš sociologa, psychologa a psychiatra, nikoliv výstředníka z Pražského výběru, jehož jedinou zásluhou /snad?/ je vypakování "spojeneckých vojsk" (zlé jazyky tvrdí, že by odtáhly tak ,jako tak).

U skutečných odborníků ovšem hrozí, že by mohli odhalit podstatu všech těchto problémů majority s minoritou a to není v žádném případě v zájmu druhé strany.
12. 09. 2011 | 15:15

kolja napsal(a):

to honolulu:

Jakmile někdo řekne "ať jdou tam, odkud přišli", měl by sám okamžitě jít někam, odkud přišel.
Tento iracionální stupidní výrok v sobě nenese zbla pochopení problému či vstřícnosti, a ten, kdo ho vyřkl, se jím automaticky kvalifikuje jako spodina.
12. 09. 2011 | 15:15

Ládik!!! napsal(a):

Silvie -
to by "zlým jazykem" musel být každý soudný člověk. Tipuju, že ten kšeft s "odchodem" mu dohodil Havel a schválil Čalfa. Přišel k tomu, jak slepý k houslím.
12. 09. 2011 | 15:18

neo napsal(a):

Bunny:

To je ovšem tvá domněnka.

Já mám trošku jiný názor. Vadí jim to loupení, kradení, útoky a žití za peníze jiných. Ty peníze, které pak nedostávají skuteční invalidé, nezaměstnaní s vůlí pracovat, maminky na mateřské a rodičovské...

Já chodím do práce s chutí. Je jasné, že ranní vstávání občas dere každého, ale pokud si člověk v dnešní době najde práci,která ho baví a naplňuje, tak může být šťastný a chodit do práce rád. Nejen proto, že musí.
Ostatní národy si nijak nemaluji milý Bunny, máš snad nějaký příklad, kdy bys mohl říci, že jsou s nimi stejné problémy jako s Romy? Sem s ním. Vietnamci studují, podnikají, pracují. To samé ukrajinci a ostatní národy, ketré jsem zmínil bez výjimky.

Samozřejmě, že se vyskytnou tzv černé ovce, ale ty jsou všude.
12. 09. 2011 | 15:19

Bunny napsal(a):

to honululu:
Dědo, přece jste v žádné JAR nežil - jen ve skleníku toho jména. Když praskla okna, zahnul jste kramle. O přizpůsobování místní kultuře ani nemluvím, tlačíte tu svoji selskou nabubřelost před sebou jak kolečka s pískem celý život, i kdybyste objel svět pětkrát dokola :oP
12. 09. 2011 | 15:20

Ládik!!! napsal(a):

bunny -
... nadprůměrný český volič. Mohlo to dopadnout podstatně hůř.
12. 09. 2011 | 15:25

beďar napsal(a):

Silvie. Mám Nohavicu kompletního a rád Vám dodám co Vám chybí... Ale je logické,že některé texty jsou skvělé,dobré,méně dobré a třeba i blbé.To je lidské.Vy i já děláme také spoustu blbostí a třeba občas i něco dobrého... A co se týká politiky,tak to už je na Islandskou revoluci a nikoliv diskuse ne netu...
12. 09. 2011 | 15:28

Bunny napsal(a):

to neo:
Národy milují jen samy sebe, takže kočovníci určitě oblíbení nejsou. Vietnamci studují a podnikají, ale taky organizují gangy, pašují, šmelí, šidí, neplatí daně a rozhodně se nijak zvlášť neintegrují. Umí to ale dělat méně viditelně; tyto dovednosti se Romům nedostávají, zřejmě je nepotřebovali, když jezdili z místa na místo.
Že občanům vadí kradení a žití na úkor jiných rozhodně neprokazují; jim vadí jen to, co se jich týká přímo osobně. Kdyby věnovali energii komunikaci přímo v místě místo pochodování ulicemi a hajlování, určitě by uspěli lépe. Takhle první incident s fatálním koncem zavře hubu všem z obou stran a pak už budou jen represe - nakonec přesně o to jde. Pak budeš dostávat preventivně obuškem za uši cestou do práce i ty.
Představa, že co se ušetří na sociálních dávkách se přerozdělí potřebným, mi vytlačila slzu do oka. Měl jsi jít na seminář, udělal bys kariéru.
12. 09. 2011 | 15:31

UmKab napsal(a):

S cikánama byl problém za feudalismu, komunismu, kapitalismu, krize nekrize prostě vždycky.Víc cikánů = víc problémů a to je zrovna dnešní případ. Kriminalita bezmála půl milionu snědejch loupeživejch dementů(měřitelnej fakt) se už nedá efektivně tutlat protože jí každej několikrát do roka zažije na vlastní kůži.Motivační kecy jako "malou prací k světlym zítřkům a tentokrát to vyjde" už můžou oslovit leda tak tím že nase_rou.Jestli má Jan Urban nějakou vnitřní potřebu se kulturně sdružovat se sobě rovnými tak at si v chánově obsadí nějakou momentálně volnou místnost, hodí si přes okno kus koberce a může se svejma snědejma soudruhama rozmlouvat třeba během sra.í před panelákem(když se tam bude cítit sám může si pozvat na pomoc nějakýho socialního pracovníka s cool projektem).Nám ostatnim at ale nechá svobodu ten cikánskej středověk neplatit ani penězi ani životnim komfortem.Že jsem hnusnej zlej rasista? Ano jsem! Holt jsem měl to štěstí vedle těch chánovskejch zvířat vyrůstat.
12. 09. 2011 | 15:31

Bunny napsal(a):

to Ládík!!!
Chápu, že se s tím budeš těžce smiřovat, ale časem to rozchodíš. Nic si z toho nedělej, nemůže být každý hvězda jasná.
12. 09. 2011 | 15:35

Jee napsal(a):

Alna

Školní docházka cikánů - to je dlouhodobé řešení.
Když se zadaří, tak za 18-25 let uvidíme první chatrné výsledky.

Lidé prahnou ale po rychlých řešeních. Již jsou na stole návrhy, za jakých podmínek cikáni nedostanou vůbec dávky.

Závěrem malé srovnání až vstoupí v platnost.

Alexandr Novák - za úplatek 40 mil. pokuta 5 mil. = 12,5%
Karel Schwazenberg - za zneužití dotace na rybníky ve výši 4,5 mil. pokuta 60 tis. = 1.33%
Stát - veškeré pokuty sám sobě = 0%
Géza Lakatoš - za pozdní příchod na poštu odebrána dávka 7 tis.
= 100%
12. 09. 2011 | 15:36

anti politik napsal(a):

A co radí Urban? Další studie, prachy a připravený peněženky až potkáme naší milou menšinu? Co kdyby dostali k těm pěti tisícům co není krádež, ale jen přestupek další dárek? Třeba sem tam nějakýho důchodce nebo postiženého s ledvinkou na hraní?
12. 09. 2011 | 15:45

Aleš napsal(a):

Je mi líto, že jindy tak bystrý autor, jakým je Jan Urban, se zcela mýlí.
1. Nazvat romskou populaci dezintegrovanou nebo nepřizpůsobivou je dokonalým nepochopením situace. Romové se naopak se svou tradiční a snad i geneticky predisponovanou poddajností zcela přizpůsobili jak limitům, tak možnostem, které před ně (víceméně bez šance to ovlivnit) postavila uplynulá dvě desetiletí. Romové nejsou ti, co mají s většinovou populací problémy. Ty problémy má s nimi většinová populace
2. Premiér Nečas je věřící, autentický a hluboce konzervativní politik. Je si vědom, že každé opatření, které navrhoval Kocáb a které opakují jeho epigoni, je nesystémové, nepřirozené, netržní. Jediným skutečně autentickým řešením je nechat věcem tržně založený volný průběh. Romové jsou sestěhováváni. No a? Většinová populace se bouří. No a? Stát musí nasadit těžkooděnce. No a? Od čeho jiného by asi tak byli? V nejhorším to dopadne nějakým tím konfliktem, pár zraněných, možná nějaký mrtvý... a výsledek? Romové si příště dají bacha a bude klid. A že by nás někdo z EU kritizoval za rasový útlak? Ale jděte.... Francie vypakovala pár rodin Romů do Rumunska, EU řekla haf haf a bylo zameteno. EU má starosti s Řeckem, po českých Romech v Evropě neštěkne ani Joanne Rowlingová.
Taková je skutečnost.
12. 09. 2011 | 15:46

UmKab napsal(a):

to Jee
Ten tvůj projekt se školní docházkou cikánů běží už od dob Marie Terezie tj cca 225let a výsledkem je současný stav.
12. 09. 2011 | 15:50

resl napsal(a):

Ona "přitloustlá, zpocená, ale určitě slušná žena", bude chtít volit Bátoru. Když zjistí, že to nejde bude chtít volit Klause. Když zjistí, že to nelze bude chtít volit nějakou stranu, která udělá s cikány "rychlý proces." To jen aby bylo jasno, kde tato žena získala spojence. Kdo přece chrání Bátoru, musí bejt náš člověk a když je to ke všemu ještě prezident, můžeme si my bílí dovolit všechno. Určitě Klaus a jeho slouhové se nepřiznají k rasismu, ale ten "Hrad" hodně té paní pomáhá a bude dělat vše pro to, aby jednou ten intrikán stál v čele všech primitivů. Jiní by s ním totiž nešli.
12. 09. 2011 | 15:51

Petr z Tábora napsal(a):

Pane autore, vedle chvalozpěvu na p.Kocába by to chtělo napsat něco konkrétního o těch zmiňovaných opatřeních. Jinak musím nadále "kocábovité" považovat za spoluviníky současného stavu i ve Šluknovském výběžku.
Mělo se jít cestou Litvínova. Cestou bývalého hejtmana Šulce, aby se zabraňovalo zneužívání sociálních dávek. K výplatě části dávek formou stravenek (a ty perspektivně zaměnit čipovou kartou), kontrolou majetkových poměrů příjemců, sociálním šetřením a opakovanou nabídkou zaměstnání. Jenže se z toho udělal problém politického boje a tak se v praxi nepokračovalo. Dál se různé formy sociálních dávek zneužívají ve výherních automatech, na alkohol a drogy, živí lichvu apod.
Závěrem bych připoměl, že situace by tam byla o řád lepší, nebýt přistěhovalectví problémových občanů za které také někdo nese odpovědnost.
12. 09. 2011 | 15:51

ta Bumsy napsal(a):

A zase ti nepřizpůsobiví. Měla jsem psa,voříška, který velmi rychle pochopil, jak se má v lidské společnosti chovat. Věděl, že do lidí se nekouše, že ze stolu, i kdyby tam byla mana nebeská, se nesmí nic ukrást. Věděl, že při jídle lidí se nežebrá a v noci se neřve, i když se objevil někdo za dveřmi, uměl svůj neklid dát najevo jinak. Jeho výchova mě nestála miliony ani tisíce, stačil důrazný hlas nebo plácnutí novinami. Je pro mně tedy nepochopitelné, jak je možné, že Romové, kteří zde žijí stovky let, stále ještě nepochopili, jak se v lidské společnosti chovat. Nezvládají, až na čestné výjimky, základy slušného chování, které s přehledem zvládal můj pes, a který se mnou žil pouhých deset let. Do výchovy Romů se nacpaly miliardy a výsledek nikde, jen prachy mizejí v nenávratnu. A to stále předpokládám, že IQ Romů je vyšší, než nějakého voříška. Snad mi to někdo vysvětlí, protože tu trvalou situaci s Romy mi rozum nějak nebere.
12. 09. 2011 | 15:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 09. 2011 | 15:55

mb napsal(a):

Terénní práce Člověka v tísni, doplněná o další sociologické výzkumy přinesly už před několika lety úplné informace o propojení realitních mafií na komunální politiky a regionální oligarchie, které sociálně vyloučená gheta uměle vytvářejí.

komu to vadí, koho to zajímá, ? za všechno přeci mohou černí ...
12. 09. 2011 | 15:56

mb napsal(a):

Stalo se přihlouplou módou ideologicky „informovaných“ posmívat se lidským právům
12. 09. 2011 | 15:57

mb napsal(a):

Petr Nečas si za svého poradce pro oblast lidských práv zvolil Romana Jocha, jehož jedinou kvalifikací byla ideová spřízněnost křesťanského konzervativce.
12. 09. 2011 | 15:58

mb napsal(a):

regionálních politicko-podnikatelských oligarchií
12. 09. 2011 | 16:00

Bobina Hulajdová napsal(a):

Jsem ráda pane Urban,že nejsem sama .mám taky ráda cikány a fandím jim !
je dobře ,že je na Šluknovsku chrání policie !Jak je to možné a kam jsme to došli aby si nacisti a tamnější jejich pomahači vyřvávali rasistická hesla !?
12. 09. 2011 | 16:00

neo napsal(a):

Bunny:

ano, jak píši. černé ovce se najdou všude i mezi námi, takže šmelí, neplatí daně atd. Ale znám mnoho dobrovolně integrovaných rodin vietnamců, které pracují a jejich děti velmi dobře studují.

Represe je jedno z řešení.

Kdo krade, nemá dávky
kdo loupí, jde sedět.

V případě recidivy doživotí.

Kariéru dělám jinde, nemám potřebu se angažovat v politice, ale je nesporný fakt, že kdyby se ušetřilo na mrhání penězi nepotřebným, daly by se použít pro ty potřebné.
12. 09. 2011 | 16:01

Někdo napsal(a):

Šluknovský výběžek dobře znám, narodil jsem se tam, vyrůstal, chodil do školy, určitý čas i pracoval. A hledal možnost, jak co nejdřív odejít. Ti, co musí z jakéhokoliv důvodu zůstat, zůstávají ve velice špatných vzájemných poměrech, ti, co pracují, ti, co se přiživují. To nebude lehké řešení. Ani za pravého poledne si nejste jist, že se střetnete se smečkou malých cikáňat, poraďte si v takové situaci. Jak to, že nesedí ve škole a neučí se, ?? kde je policie,?? projdete městem, nikde nikdo. Ve škole jsou rádi, že je od nich pokoj, stejně jen rozklíží každou vyučovací hodinu. Policie sedí na zadku v kanceláři u počítačů. Ostatní tvrdí, to není náš problém, ať to řeší ti, co za to zodpovídají. Kde jsou zodpovědní. ??? Pod tímhle kotlem se topilo dlouho, muselo to bouchnout. Zaznamenáno, květen 2011, všední den dopoledne, město, o kterém se mluví.
12. 09. 2011 | 16:05

Jee napsal(a):

Neo

Dobrá analýza, už jen chybí - kdo bude pobyt v přeplněných věznicích financovat.
Pokud to nebude daňový poplatník, potom je to dobré řešení.
12. 09. 2011 | 16:08

Bunny napsal(a):

to Petr z Tábora:
Myslíte jako sociální dávky ukrást a přihrát je přidruženým "podnikatelům"? To už tady bylo. Jen aby se někdo nepodíval na vaše majetkové poměry a neprovedl sociální šetření. Kdo ví, jak by to dopadlo.

to ta Bumsy:
Pes vychovávaný od štěněte je člověku podřízen, pokud se mu duševně nevyrovná. Se svým celkovým přehledem to zkuste třeba s barzojem, garantuji vám, že mu za dva roky budete nosit večeři po čtyřech.
12. 09. 2011 | 16:08

UmKab napsal(a):

Mohli jsme postavit nový města, mohli jsme mít vesmírnej program, mohli jsme bejt silicon waley evropy,mohli jsme stavět pyramidy a pak na nich třeba lyžovat ale né nakonec jsme se rozhodli učit dementy jíst příborem
12. 09. 2011 | 16:09

žena napsal(a):

autor
"Ve Šluknově nemuselo k žádné krizi dojít, kdyby Nečasova vláda pod silným vlivem spoluviníků krize, regionálních politicko-podnikatelských oligarchií, vědomě nesmetla ze stolu již hotové, navržené a vládou Jana Fischera schválené, strategie a programy."

Mohl byste být konkrétní?
Vždyť na Šluknovsku od r.2008 působí Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách (je jedním z odborů Sekce pro lidská práva při Úřadu vlády ČR. A "Kocábovo dítě").

Své o situaci ví také nezávislý novinář Drahomír Radek Horváth, který je autorem internetových stránek Rom z Děčína: „Návrhy řešení, tak jak je Agentura prezentuje, jsou mimo realitu. Řeč je o problémech několika set lidí a plánovaných 5 lůžek v azylovém domě nic nevyřeší. Hlavní problém regionu je vysoká nezaměstnanost. Šluknovsko potřebuje řešení, které těmto lidem dá šanci na důstojné živobytí. Agentura dokáže tvořit analýzy a debatovat v rámci lokálního partnerství, praktické výsledky jejich angažmá na Šluknovsku jsou však pramalé."

http://www.nasedecinsko.cz/decinsko-aktualne/sluknovsko-situace-je-vyhrocena-agentura-navrhuje-reseni/?aktualitaId=8170
12. 09. 2011 | 16:12

Drzá zrzka napsal(a):

všichni všechno vědí, ale dál si válí svou kuličku před sebou, doufaje, že se na ní nabalí, co nejvíc.

Nejhorší možný stav občana v našem státě: zaměstnán za 10000 čistého. Stálé trvalé bydliště. Stav: vdaná/ženatý. 2 děti. Nepolitik.
12. 09. 2011 | 16:13

neo napsal(a):

jee:

vězni samozřejmě musí pracovat a odpracovat si svůj pobyt či alespoň jeho větší část.
12. 09. 2011 | 16:20

Jana Pechová napsal(a):

Exministr Kocáb se pane Urbane shodil sám, když se postavil za squotery a jejich podivné právo na bydlení zadarmo či když vzápětí na to, jako člověk zastávající roli morálního zrcadla národa, vyměnil svoji letitou manželku za podstatně mladší mluvčí.
Pokud chce někdo hlásat evangelium, tak musí jít vzorem, jinak bude nevěrohodný. Panu Kocábovi se to nepovedlo.
12. 09. 2011 | 16:20

Občan napsal(a):

Urbane,

zcela určitě ne toho, koho bude volit otylá upocená polonahá Cikánka, která v životě nesáhla na práci a celý ten život tráví vyložená v okně, ze kterého pořvává a dělá oplzlá gesta na kameramany a kolemjdoucí.
12. 09. 2011 | 16:21

Medikolog napsal(a):

té Bumsy,

i mí psi to dokázali a dokonce i kočky (tuzemské, venkovské, domorodé)... Pan Berousek to prý dokázal naučit i medvědy..
12. 09. 2011 | 16:23

Petr z Tábora napsal(a):

to Bunny:
S Vámi diskutovat nebudu. Když chcete něco kritizovat, tak si to alespoň přečtěte. Píši naopak proti zneužívání soc.dávek jakýmkoli způsobem.
12. 09. 2011 | 16:26

miky napsal(a):

Co chce a káže p. Urban ?
Nadále platit nesmyslné "integrační" programy.(Kolik a k čemu jich již bylo!).
Chce aby zase děti této menšiny nemuseli chodit do školy kde by se nedejBože!...náhodou něco přiučili!Chce také aby se pokračovalo v jakési Kocábovské linii.Co to vlastně bylo a čemu to napomohlo!?
Nebylo to NIC -jen prázdné mlácení slámy panem Kocábem !
.. snad vím o čem hovořím .Kocáb je jen komediant.NIKDY nic neudělal.I to vyvedení vojsk SSSR z ČR měl na starosti gen.Ducháček a diplomat Šedivý !
Pan KOCÁB byl a je pouze příživník a tlachal- "ŠOUMEN".
12. 09. 2011 | 16:26

LMAO napsal(a):

Tom231 napsal(a):

Cikán je iologicky,etnicky a především geneticky na nižším vývojovém stupni na rozdíl od tradičního evropského obyvatelstva.
------------
To jsem rad ze mi to konecne nekdo vysvetlil. Nejakou studii ktera by vase tvrzeni podporila, muzete dodat? Jsem detailista a podrobnosti z techto materialu by se mi mohly hodit pri dalsich diskuzich
12. 09. 2011 | 16:30

Pokerstar napsal(a):

"Ministr Kocáb byl Petrem Nečasem vyhozen z vlády především kvůli tomu, že protestoval proti tomu, že nová vláda se odmítá zabývat riziky narůstajícího napětí ve stovkách romských ghet, a vůbec se nezajímá o alarmující poznatky, soustřeďované jeho ministerstvem. Natož, aby vůbec začala naplňovat strategický program „Koncepce romské integrace na období 2010–2013“, přijatý už v prosinci 2009 vládou Jana Fischera. Vřele doporučuji k přečtení. Všechna varování na jednom místě. Návrhy konkrétních opatření a programů. Úkoly pro ministerstva, kraje, samosprávu, policii. "

http://www.vlada.cz/cz/ppov/zalezitosti-romske-komunity/dokumenty/koncepce-romske-integrace-na-obdobi-20102013-71187/

Nechcete, vážení diskutující, místo bezobsažných emociálních výkřiků, věcně polemizovat s obsahem konceptu, na který pan Urban poukazuje?
12. 09. 2011 | 16:31

kolja napsal(a):

to Jana Pechová & Silvie

Ještě by se na Kocába mohlo provalit, že si nemění ponožky nebo tak něco. A byl by to pro vás a pro celý svět dostatečný důvod zavrhnout všechnu energii, kterou on do svého dočasného poslání dal.
Milé dámy, mělo by vám být úplně jedno, jestli se někdo zakouká do své spolupracovnice anebo považuje squattery za ty, kteří udržují poslední zbytky individuální svobody v této zemi. Nejde o to, jestli chcete nebo nechcete založit fan klub Kocába. Vy chcete, aby byl Kocáb dokonalý, ale tady je řeč o přínosu k řešení problému romské menšiny, račte si prosím všimnout. I kdyby si ty ponožky neměnil a byl všem protivný, stejně jeho vklad je zřejmý. Porovnejte s jeho pravděpodobně hodnou a neškodnou nástupkyní.

Podotýkám, že nejsem žádný kocábovec, na jeho jmenování jsem se díval skepticky, přesvědčila mě až jeho aktivita.
12. 09. 2011 | 16:37

tazatel napsal(a):

Možná by pomohlo kdyby každý cigán za včasné, úspěšné a úplné dokončení normální školy dostal finanční odměnu.
Vyšlo by to levněj než platit mimořádně drahé akce policajtů.
12. 09. 2011 | 16:38

Vojvoda napsal(a):

Ukazuje se, a to i přes všechny problémy, že v poválečných Sudetech v potu tváře 60 let budovaných do dnešního rozkvětu, se mimořádně pracovité obyvatelstvo nenechá šikanovat, další, už několikátou cizí menšinou, která chce české populaci ubližovat.
12. 09. 2011 | 16:39

Tom231 napsal(a):

To LMAO Například PhDr Bakalář
12. 09. 2011 | 16:58

arnazach napsal(a):

Nemám problém s autorovým náhledem, ale Jetvartova poznámka je namístě. Snad měl atribut "přitloustlá zpocená" sloužit pouze ke snazší identifikaci té řvoucí dámy. Mezi námi "multikulti": nebylo to fér.
12. 09. 2011 | 17:07

UmKab napsal(a):

Uplně živě vidim ty absolventy sociologie jak na slideshow v powerpointu ukazujou lejsrovym ukazovátkem a řikaj "dámy a pánové podívejme se na bod 1 toto je socialně vyloučený rom v bodě 2 se rom vzdělává v projektu EUROHOPE 2011 bod 2.1 úspěšně socializovaný róm se vzdělává při zaměstnání a učí se platit nájem z námi přidělených prostředků ...." a pak realita v terénu "Némáš déset korůn? Nýý ty si lakoméj, vždyť máš póčitač a móbyl táky" BENG!! trojka vlevo dole venku a baterka z mobilu skáče po chodníku.
12. 09. 2011 | 17:11

Hloupý Honza napsal(a):

Politici primárně nejsou od toho, aby řešili problémy, ale aby z nich těžili, tzn. neřeší se podstata problému, jeho jádro, smysl, ale to co vyhovuje většině,rozuměj voličské většině. Politici nevolí tu nejefektivnější cestu, ale vždy tu nejpopulističtější, a to je příčinou toho, že častokrát problémy vyvřou samy napovrch, neboť se neřešily, nebo se neřešily správně, a je již pozdě vše zvrátit, či napravit, nebo to možné je, ale za vynaložení enormních nákladů, Tak to prostě u nás funguje a já nevím proč tomu tak je, zda příčinou je chamtivost a hrabivost lidí, kteří se derou do politiky a na plný úvazek kradou, korumpují a na službu veřejnosti jim již nezbývá čas, zda to je jejich nekompetencí a hloupostí, zda to je všeobecným bezvládím, kdy různé koalice zápasí po pár dnech vlády vždy již jen samy s sebou, zda to je mravním úpadkem společnosti a celkovou absencí základních morálních hodnot po čtyřicetileté deratizaci všeho dobrého ve společnosti ... nevím, všechno souvisí se vším, takže asi od každého kousek, ale kde je počátek, to srdce, či hlava, kterou bude zapotřebí sťat k nastolení nápravy ?
12. 09. 2011 | 17:11

duše stepní radosti napsal(a):

pane Urban ..a co řvaní jiných opocených a nemytých "dam".Tam se neodvážíte se svou kritikou ?Proč asi?
No nelíbil by jste se současné vládnoucí garnituře ?!
12. 09. 2011 | 17:12

Divobyj napsal(a):

Takže náš pan Urban projevuje snahu exhumovat Džamila Kocába,na jehož pohřbu,mimo samotného Kocába nikdo nesmutnil a všichni pociťovali velikou úlevu.
Ano,na Kocábovi bylo na první pohled vidět velké zoufalství.A kdo by se vlastně divil.Člověk s takovou minulostí!Za socíku jsme jej považovali za rebela a svým způsobem i obdivovali.Pak byl hlavní tváří odsunu sov.vojsk z našeho území,což byl podle mne vrchol jeho popularity.Od té doby to s ním jde s kopce a člověk se může jen domnívat,v jaké žumpě nakonec skončí.
Urbane,doufám,že se na konec budete v té žumpě koupat spolu.
12. 09. 2011 | 17:12

Silvie napsal(a):

Koljo,

mohl byste nás tedy obohatit o úspěchy pana Kocába v "začleňování nepřizpůsobivých"? Na Šluknovsku je to vyloženě vidět.
Mě věšinou u politiků nezajímají jejich erotické avantýry, vyjma těch, co si hrají na poslední spravedlivé...
12. 09. 2011 | 17:15

Jana Pechová napsal(a):

to Kolja
Kdyby si pan Kocáb neměnil ponožky, tak by mi to bylo jedno.
Ale člověk, který káže o právech menšin, nesmí plivat po právech nikoho. Ať už je to vlastník nemovitosti, anebo manželka, s níž si kdysi přísahal věrnost (a pokud je mi známo, ona tu přísahu neporušila).
12. 09. 2011 | 17:16

Silvie napsal(a):

UmKab,

vaše glosy se výborně čtou... bavím se.

duše stepní radosti,

potěšil jste mou duši (čistou a umytou)
12. 09. 2011 | 17:18

Grandmaster napsal(a):

Autore,
jak muze zena, ktera vyrvava do kamery CT "Cikani do plynu!", byt 'jinak urcite slusna'?
To je krasny paradox.
12. 09. 2011 | 17:19

Platan napsal(a):

kolja napsal(a):
to honolulu:

Jakmile někdo řekne "ať jdou tam, odkud přišli", měl by sám okamžitě jít někam, odkud přišel.
Tento iracionální stupidní výrok v sobě nenese zbla pochopení problému či vstřícnosti, a ten, kdo ho vyřkl, se jím automaticky kvalifikuje jako spodina.

Přesně tak. Co, třeba Non-Native Americans, včetně "kovboje" honolulu, neměli by se taky sebrat a táhnout tam odkud přišli?
12. 09. 2011 | 18:42

Gren napsal(a):

Pan Urban by si měl šetřit názorové náboje.Až se uvede do života reforma současné vlády tak nějaký Šluknovský problém bude odvárek letního skotačení.Radikální asociální opatření Drábka a spol vyženou do ulic tolik tzv.občanů extrémistů,že policajtům nepomůže ani nasazení zkorumpovaných Gripenů.
12. 09. 2011 | 18:42

uno napsal(a):

Pan Kocáb jen opakoval to, co se našimi zeměmi nese přinejmenším pět set let, bez valného účinku. S jedinci, kteří se nechtějí vzdělávat, jejich děti školou opovrhují, nebo do ní nechodí vůbec, jedinci, kteří se štítí práce a veřejně prohlašují, že pracovat nebudou, bílí jsou povinni je živit - to zaznělo v ČT. Je to všechno nějak naruby. Ty potyčky mezi občany a těžkooděnou policií mě bohužel až příliš připomínají, jak policajti v roce 1989 také stejným způsobem mlátili do lidí, protože jejich problémy nikdo neřešil. Jen aby z toho na rozdíl od tehdejší sametové revoluce nevypukla nějaká jiná. Připadá mě směšné, když vláda nazrálý problém neřeší a jen oddaluje kordony policie. Bude mít dost těch kordonů? Nepřizpůsobiví jsou na koni, protože na ně nikdo nemůže a aktivizují se v dalších městech a provokují, vědí, že je policie ochrání. Nějak mě to připomíná rok 1938, kdy nás v těch severních končinách Němci vyhnali z domovů. To se bude čekat, až se ti nepřízpůsobiví přemnoží a udělají s tamějšími původními obyvateli totéž? Je na čase, aby se všimné státu platilo jen na první dítě a dost.
12. 09. 2011 | 18:45

Občan napsal(a):

To Pokerstar (16:31):

A četl jste to vůbec?
Protože to je 84 stran o tom ,co už bylo tisíckrát omleto kolem dokola a stále to nefunguje.
Poradci, asistenti, kurátoři, školy s celodenním programem, pozitivní diskriminace (str. 32 - "kvóty, které určují podíl osob ze znevýhodněné skupiny;
• upřednostnění znevýhodněné skupiny při přijímání do zaměstnání;
• vyhrazení odborného výcviku či rekvalifi kačního kurzu pouze znevýhodněné
skupině;
• přizpůsobení požadavků na pracovní pozici znevýhodněné skupině;
• finanční pobídky pro zaměstnavatele, které provádějí politiku prosazující
rovné příležitosti."), cosi, co koncepce nazývá "sociálním podnikáním" a"sociálními podniky" (bez bližšího vysvětlení - velmi neurčitě je to popsáno jako neziskové podnikatelské subjekty), zvyšování počtu poskytovatelů sociálních služeb.
A hlavně - dotace, pobídky, příspěvky - tedy PENÍZE, PENÍZE a zase PENÍZE.
Zbytek je spousta barevných koleček a fotky.
To vše při oficiální nezaměstnanosti skoro 500 000 lidí a neoficiální skoro dvojnásobné, při snižování platů a "liberalizaci" pracovního trhu VÝHRADNĚ v neprospěch zaměstnanců i nezaměstnaných, kteří pracovat chtějí.

Celá ta koncepce je zcela beznadějná, protože neufinancovatelná, byť v některých částech alespoň opět správně pojmenovává některé příčiny současného stavu.
12. 09. 2011 | 18:49

Občan napsal(a):

To Gren (a nejspíš i další nad Vámi):

Přesně tak. Kybersadista připravil peklo na zemi pro tolik lidí, že vedle důsledků jeho asociálních aktivit budou v krátké době severočeské taškařice nevinným pošťuchováním na dětském hřišti.
12. 09. 2011 | 18:52

AC napsal(a):

Do oblastí na sever by se měla poslat neviditelná ruka trhu. Je přece všemocná, ne? Tak šup tam s ní.
12. 09. 2011 | 18:53

neo napsal(a):

Občan:

za prvé si uvědomte, že nadáváte ministrovi
za druhé by mě zajímalo, co u vás znamená peklo na zemi.
AC:

neviditelná ruka trhu tam poslána byla a proto jsou tam jako v levné lokalitě sestěhováni nepřizpůsobiví. Je to přirozený výběr. Kdyby pracovali, byli bvzdělaní, tak bydlí někde kde je dražší bydlení a dost práce... ovšem nelítostná ruka je žene na místo, kde mohou ještě žít..
12. 09. 2011 | 19:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Za reálsocializmu Cikáni mačetami nikoho nemasakrovali. Co tak zkusit humanitární bombardování, pane Urbane?
12. 09. 2011 | 19:06

Bunny napsal(a):

to neo:
Neviditelné ruce trhu, co sestěhovává nezaměstnané do míst, kde není naděje na práci, je potřeba urazit pařát až u ramene. Dřív než bude pozdě na cokoliv.
12. 09. 2011 | 19:09

žablena napsal(a):

Zdá se, že se nikomu nechce do diskuse. Obvykle se hned první hodinu po publikaci objeví vstřícné nebo kritické komentáře. S Janem Urbanem souhlasím do puntíku. Mnoho z informací o činnosti Michala Kocába i o naopak nečinnosti současné vlády jsem neznala nebo si neuvědomovala. Díky za tento blog. Jenže co teď? Premiér Nečas si zřejmě neví rady, není ochoten přiznat chybu a obnovit dříve nachystané programy pro zvládnutí situace. Na policajty a vojáky je peněz dost a to mnohonásobně více než by stála realizace Kocábovy koncepce. - Apropo, všimli jste si, že nás media připravují na nové odvody branců do armády? Zřejmě tuší, že budou v budoucnu potřebovat ještě více represivních sil. Chce se vám žít pod takovou vládou, která místo předcházení konfliktům sází na represi?
12. 09. 2011 | 19:11

žablena napsal(a):

Pardon, chyba mého prohlížeče, omlouvám se za předchozí komentář. Ale jinak si za předchozím textem stojím.
12. 09. 2011 | 19:14

neo napsal(a):

Bunny:

jak? Dáš jim práci v centru velkých měst? budeš jim tam platit bydlení a případné opravy pokud ho budou ničit? Budeš je doprovázet a vyzvedávat z práce a jejich děti ze škol? Budeš kontrolovat aby pracovali a učili se?

Tak to prostě funguje. Nemáš na byt v centru Prahy, jdeš na periferii, nemáš na byt tam? jdeš mimo Prahu, mimo Brno, mimo Plzeň, do vesnic... a nakonec skončíš v severních čechách nebo na severu moravy a když už to dál nepůjde, tak v ghettu.

Maximálně lze podpořit podnikání v těchto oblastech, ale kdo se tam pohrne?
12. 09. 2011 | 19:14

AC napsal(a):

neo

Pakliže systém není schopen zajistit celé společnosti základní potřeby - a tou práce, resp. peníze na živobytí bezesporu jsou, pak nezbývá, než takový paskvil nahradit něčím funkčním. Ale rozhodně nemůžete vinit nezaměstnané, že nemají práci, pokud pracovní příležitosti na trhu prakticky chybí.
Co je důležitější, nějaký blbý neschopný systém, anebo lidi v něm? A že nevíme čím ho nahradit? Od toho jsou královsky placení politici a i spousty jiných a dalších zatím zbytečných mudrlantů, aby na něco přišli. Každý z nich je chytrý jak rádio, všechno ví nejlíp, všechno zná, všude byl dvakrát, ale když má přijít s něčím užitečným, tak je ticho.
Napsal bych to výstižněji jinými slovy, ale nechci být sprostý.
12. 09. 2011 | 19:51

jezevec napsal(a):

Řešení současné situace by mělo začít ochranou původní většiny před drobnou kriminalitou nepůvodní menšiny. Té menšiny, která parazituje na civilizaci většiny. Cikáni do plynu je zoufalý výkřik zoufalých lidí. Kocáb neříkal o Cikánech nic nového,žádal další a další peníze pro bezednou studnu zvanou cikánský problém. Dobře , že hodný strejc Kocáb skončil.
12. 09. 2011 | 19:59

RA napsal(a):

do této situace to pozitivní diskriminací dovedli právě Kocáb a Stehlíková.To je jejich dílo .....
12. 09. 2011 | 20:04

hombre napsal(a):

Neo, při té šílené nadprodukci kolem tebe snad ani ty nebudeš tvrdit, že největší škůdci jsou ti, kteří nic nedělají a jenom berou podporu a kradou v samoobsluze. Jsou zloději ve velkém, na které nemá ani celá romská komunita dohromady. Cikáni plundrují baráky v Šluknově, jsou ministři, kteří bourají baráky na Václaváku a prezidenti, kteří zkurví na co sáhnou.. A jsou blogeři, kteří podporují okrádání státu a dokonce ve spravedlivém hněvu, ale to jsou tvorové tak odporní, že se to ani vypovědět nedá.
12. 09. 2011 | 20:13

Bunny napsal(a):

neo:

Především by mě zajímalo, jaký přesně byl princip kulového blesku při přesunu Romů z jednoho místa na druhý. Kdo se na tom nakapsoval, kdo z místních potentátů šlapal brázdu za tučný bakšiš a nespustil včas alarm, jakým způsobem Romy přesvědčili, aby přesídlili. Celé to špinavé podnikání s nemovitostmi. Mělo by platit, že podnikatel svou činností společnosti prospívá. Pokud ne, není nejmenší důvod poskytovat mu servis (infrastrukturu, zákonou ochranu, ochranu majetku).
Píše to AC nade mnou - pokud tento systém nedokáže ani to, co ufuněný reálný socialismus, tak je něco špatně.

Co nefunguje především je komunikace. Nikde jsem neviděl žádné stanovisko minority k současnému dění, pořád jen ukřivděně kvičí místní. Co konkrétně udělali starousedlíci pro to, aby předešli konfrontaci? Co každý jeden udělal pro zlepšení komunikace? Píšeš s úšklebkem o nějakých opatřeních, co že by se mělo udělat a stejně fungovat nebude. Ono se dohromady ani nic nevyzkoušelo, jen se pořád o tom mluví a investované teče někam bokem, jako vždycky. Investiční pobídky a úlevy pro stěhovavé ptáky ze zahraničí se najdou vždy, ale aby bylo podpořeno podnikání v problémových regonech, to není na programu dne. Nebude to spíš tak, že se nechce, než že by to nešlo? Nekouká z toho totiž žádná provize, jen spousta práce navíc.
12. 09. 2011 | 20:14

Alena Vrbová napsal(a):

V obecné rovině (co do kontextových atributů), s panem Urbanem souhlasím.

Ty následky( všeobecné ) jsou pouze dalším odrazem postupně narůstajících (neřešených, stále odkládajících, chybných rozhodnutí, atd.) problémů. Které začínají býti jen více viditelné. Začíná se jasněji potvrzovat skutečnost, že vše souvisí se vším. A také se začíná ukazovat, že vše nelze měřit jedním (stejným) metrem, že konkrétní problém se řeší pouze konkrétní a ne obecnou syntézou a obecné konkrétním a čím dál více se ukazuje, jak důležitá a potřebná je vzájemná spolupráce.

Řešení jsou a existují,jen je potřeba pro ně postupně začít vytvářet(i uměle) potřebný prostor pro jejich realizaci.

A.V.
12. 09. 2011 | 20:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 09. 2011 | 20:29

neo napsal(a):

hombre,

politik je jiná sorta zlodějská...
12. 09. 2011 | 20:34

neo napsal(a):

Bunny:

vždyť jsem psal, že maximálně lze podpořit podnikání v dané oblasti. Směle do toho, založ firmu a hups do šluknova.
12. 09. 2011 | 20:38

Alena vrbová napsal(a):

Pane Ra,

do této situace to pozitivní diskriminací dovedli právě Kocáb a Stehlíková.To je jejich dílo .....

" do této situace.." O jaké to situaci píšete?
" To je jejich dílo.." Které dílo máte na mysli, z toho nevyčtu ať dělám co dělám.

Tato věta je pro mne naprosto bezobsažná a myslím si, že to i Vy sám vidíte.


A.V.
12. 09. 2011 | 20:43

Buvol napsal(a):

To mám moc "rád", když takovýhle pseudohumanisti, jako je ten urban nebo zvlášť ten kocáb, se utápěj v obhajování nesmyslů a v kritizování obyčejných lidí, kteří v těch problémech musí denodenně žít! Pan urban kupříkladu obhajuje nároky podvodného "podnikatele" šťávy a jeho "firmy" diag human. Hochštapler a vyložený podvodník šťáva byl v Německu stíhán Interpolem pro podvody, obchod s drogami a se zdravotně závadnou krví vězňů apod... tehdejší ministr zdravotnictví Pojar celkem logicky před tím varoval nemocnice .. šťáva z toho vyfabrikoval požkození svého "podnikání" .. a požaduje na ČR cca 20 miliard .. je to kromě jiného celé proti dobrým mravům!! A "Novinář" urban píše ve prospěch toho podvodníka šťávy .. Jestli ten šťáva vyhraje, tak stát přijde o dvacet miliard, ze kterých by mohli být např. zaopatřeni všechni čeští Romové třeba vzděláním .. A ten kocáb? Směšná vekslácká figurka, která okradla akcionáře kupónového fondu Trend, figurka, která si ani nejela vyzkoušet bydlení vedle těch nepřízpůsobových, figurka, která akorát umí kecat a sbírat smetanu v podobě soužití s exotickou krasavicí Lejlou Abásovou .. a tihle dva, ten urban s tím kocábem by chtěli mentorovat řadové občany?! Ať jdou do hajzlu, darebáci !!
12. 09. 2011 | 20:45

Drzá zrzka napsal(a):

Pro začátek by snad stačilo nízkoprahové zařízení, aby se romské(ale nejen ony) děti nepoflakovaly venku hned po skončení vyučování a hlavně neterorizovaly ostatní.
12. 09. 2011 | 20:50

AC napsal(a):

Buvol

Hezky napsáno.
12. 09. 2011 | 20:52

ghándí napsal(a):

nejhorší na tom je, že tohle je jenom začátek. bude hůř. dluhový socialismus spěje ke svemu hořkemu konci.
12. 09. 2011 | 20:52

Hurá napsal(a):

Pane autore, pokoušíte se svého "havlovského" přítele dostat opět k lizu ? Pak by to byl výtah i pro vás, nicht wahr ?
A s cikány byly potíže už ve starověku, takže ani tady nic nového "politicky podezřelý" Kocáb neříká.
12. 09. 2011 | 20:56

Drzá zrzka napsal(a):

Buvol

Myslíte, že dohadovaní, co, kdo, jak, lidem v šluknovském výběžku teď nějak konkretně pomůže?
12. 09. 2011 | 21:01

Alena Vrbová napsal(a):

Pane Buvole,

s dovolením si půjčím Vaši citaci: To mám moc "ráda", když v psaném textu čtu, - " "když takovýhle pseudohumanisti, jako je ten urban nebo zvlášť ten kocáb, se utápěj v obhajování nesmyslů a v kritizování obyčejných lidí, kteří v těch problémech musí denodenně žít!" Nic takového tam osobně nečtu.

" kupříkladu obhajuje nároky podvodného "podnikatele" šťávy a jeho "firmy" diag human. Hochštapler a vyložený podvodník šťáva byl v Německu stíhán Interpolem pro podvody, obchod s drogami a se zdravotně závadnou krví vězňů apod... tehdejší ministr zdravotnictví Pojar celkem logicky před tím varoval nemocnice .. šťáva z toho vyfabrikoval požkození svého "podnikání" .. a požaduje na ČR cca 20 miliard .. je to kromě jiného celé proti dobrým mravům!! A "Novinář" urban píše ve prospěch toho podvodníka šťávy .. Jestli ten šťáva vyhraje, tak stát přijde o dvacet miliard"

To mě zajímá. Můžete mi mi poslat odkaz na tyto informace?

"A ten kocáb? Směšná vekslácká figurka, která okradla akcionáře kupónového fondu Trend, figurka, která si ani nejela vyzkoušet bydlení vedle těch nepřízpůsobových, figurka, která akorát umí kecat a sbírat smetanu v podobě soužití s exotickou krasavicí Lejlou Abásovou .."
Z toho vyčtu pouze jediné, že Vy jste pane Buvole pěkně rozlobený? :))

A.V.
12. 09. 2011 | 21:14

Pípa napsal(a):

Pane Urbane,
maňáskové, kteří si říkají vláda, nemají od svých loutkovodičů zadání na řešení jakési romské otázky. Ti mají zařídit totální rozkradení posledních zbytků majetku státu a ožebračení občanů. Až se jim to podaří, a to nebude už dlouho trvat, tak tu budeme mít Šluknov všude.
12. 09. 2011 | 21:18

Buvol napsal(a):

Drzá Zrzka
Bohužel asi nepomůže. Já jsem se jenom snažil poukázat na širší souvislosti těch dnešních hnusných poměrů .. Představa, že 20 miliard státních peněz skončí v kapse nějakého podvodníka hledaného Interpolem a ve Šluknově se děje to co se děje, je pro mě absolutně nepřijatelná! A že o tom svatouškovsky bude žvanit tahleta karikatura novináře jak by smet!
12. 09. 2011 | 21:18

Buvol napsal(a):

Alena Vrbová
Projděte si laskavě blogy toho urbana a o fondu Trend bylo dokonce nějaké soudní vyšetřování.. To si snad dokážete vygooglovat sama ..
12. 09. 2011 | 21:22

Drzá zrzka napsal(a):

Máte pravdu. Když se člověk zamyslí nad tím, kolik peněz ze státního rozpočtu potažmo evropských fondů skončilo úplně někde jinde než mělo, chce se mu otevřít okno a zařvat do éteru několik žalovatelných výrazů.
12. 09. 2011 | 21:28

mb napsal(a):

Klaus o šluknovu ( když mu poradili, že už není udržitelné aby dělal pořád mrtvýho brouka ...

Je to neštěstí, je to hrozné, je to něco, co bych nevěřil, že si budeme importovat odkudsi ze světa k nám, ale bohužel, je to tady.

ted bych nazval nepěknými přídomky ...

samozřejmě se nejedná o žádný import ...

pokud neberem jako import ... volný trh ... či ´komunismus´ ...

jaky import ??? leda ... brát romy jako import za sudetské němce, které jsme exportovali a importovali romy ...

Klaus si nevidí do úst ...
12. 09. 2011 | 21:37

Alena Vrbová napsal(a):

Pane Buvole,

Raději vycházím ze stejných zdrojů(pro své, možné, porovnání informací) z kterých čerpáte Vy sám. Váš psaný text na mě zapůsobil, že o této kauze víte více, než-li běžný občan.

A.V.
12. 09. 2011 | 21:39

m.v. napsal(a):

Koho bude volit ona přitloustlá zpocená, ale jinak určitě neslušná cikánská žena, která s takovým nadšením vyřvávala do kamery televize „Bílé svině“?

Pokud budou kandidovat p.Urban, Grandgousie, Tenco šlape a podobní nelidé (tzv.gádžové) a paní se nachází v pásmu verbální debility (25% cikánů), tak určitě je.

Hezký den.m.v.

P.S.Pane pokřivený charaktere, mazači a cenzore S..Zapínám stopky.
12. 09. 2011 | 21:39

Jamima napsal(a):

Jděte s i s Kocábem do háje, je to cikánský populista, nic víc. Snad nikdo pro cikány neudělal nic horšího než tento "odborník" - namazal jim med kolem huby, jako že mají na všechno práva a jak je utiskujeme a šel......cikáni si teď vyskakují ve své najivitě a doufají, že všechno, co jim nažvanil Kocáb je svatosvatá pravda. Výsledek vidíme na Šluknovsku.......jediné, čím se Kocáb nesmazatelně vryl národu do paměti je to, že zbouchl zlatokopku Leilu.......
12. 09. 2011 | 22:10

Holubář napsal(a):

Drzá zrzko:
Vy snad něco víte o evropských fonech? Tak bacha... Psssst!!
12. 09. 2011 | 22:19

český maloměšťák napsal(a):

Jamima
Nezaviďte.
Nechte se zbouchnout od m.v. a je to.
12. 09. 2011 | 22:20

humanista napsal(a):

Fakt mimořádně zajímavý výplod tohoto notoricky profláklého pravdoláskaře obecného.....
12. 09. 2011 | 22:49

Jamima napsal(a):

český maloměšťák - kde jste pobral to s tou závistí? Pro mne je Kocáb naprosto nevěrohodná osoba, názor na slečnu Abbásovou mám totožný s Kocábovou dcerou.....
12. 09. 2011 | 22:54

ghándí napsal(a):

kocáb měl programy...tady s těma programama roztrhnul pytel. řešení te situace neexistuje. není nikde žádné okamžité východisko. cikáni mají těžší postavení ve společnosti než češi z mnoha duvodů a nadále ho budou mít těžší. tečka. pokud oni sami nebudou mít vůli svoje postavení zlepšit, tak se vubec nic nestane. to je první krok - chtít. bez toho se nic neuskuteční. souhlasim s klausem, že stát musí zasáhnout a udělat tam pořádek, není možný aby se cikání báli vyjít na ulici nakoupit, nebo děti jít do školy.
12. 09. 2011 | 23:20

Al Jouda napsal(a):

To ghándí :
Doufám jen, že tam ti policajti jsou také za tím účelem, aby zakročili proti cikánským výrostkům, kteří mají loupežnické sklony a vybíjejí si je i za bílého dne zejména na starších ženách!!
12. 09. 2011 | 23:55

slunečnice napsal(a):

Neskrývám, že je mi sympatické, jak jdete proti proudu davu, pane Urbane. Takovým byl i T. G. Masaryk. Pokusil jste se rehabilitovat pověst bývalého, poměrně neoblíbeného ministra Kocába, což vás šlechtí. Mnoho Čechů má tendenci politiky buď nekriticky obdivovat jako např. Klause, nebo naopak zatracovat jako Kocába, aniž by střízlivě a objektivně posoudili jejich práci. Často tak činí jen na základě povrchních dojmů, nikoli faktů. Kocáb jako rocker obecně nesplňoval lidovou představu o váženém panu ministrovi, navíc ochraňoval Romy a ještě se navíc zamiloval do mladé a snědé Leily. To se neodpouští.
13. 09. 2011 | 00:24

ghándí napsal(a):

al jouda,
samozřejmě že jo, nevidím žadnej rozdíl mezi cikánskym výrostkem, kterej někoho přepadne a náckem, kterej hází lahve. policie musí obnovit pořádek.,těch cikánů, který nikoho nepřepadaj, je většina. proč se má bát nějakej cikán, kterej nikomu nic neudělal? to přece neni řešení. musí se zasahovat individuálně proti těm, kdo porušujou zákon.
13. 09. 2011 | 00:37

český maloměšťák napsal(a):

slunečnice
Nevím kolik je vám let..ale Vy zústanete věčně mladá...
Neznám ženu, která by uměla být tak stoicky klidná a přitom i poetická... a současně věcná - směrem k podstatě problému...

Dobrou noc i dobré ráno.
13. 09. 2011 | 01:16

reCAPTCHA napsal(a):

Ani Kocáb ani Urban pravdu mít nemohou, pravda totiž memí prodejná děvka jako nějaká šťáva značky Trend nebo co to je.
Pravdivé vyjádření bych hledal spíše tady.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-pocit-nebezpeci-df6-/p_spolecnost.asp?c=A110911_234843_p_spolecnost_wag

a hlavně - jak v článku uvedeno - proč mačetáři již nestojí před soudem?
13. 09. 2011 | 01:38

Pokerstar napsal(a):

Občan: (18.49)

Ano, četl jsem tu koncepci týkající se romské integrace.

Přesto, že k ní mám podobné výhrady jako Vy, je to zatím jediná ucelená koncepce která existuje.

Proto si myslím, že stojí za to ji dále rozpracovat, a třeba i výrazně upravit, ale ne se na ni úplně vykašlat, jako to dělá současná vláda.

Ohledně financování je dobré si uvědomit, že odkládáním snahy o koncepční řešení problému romské integrace bude tato integrace v budoucnu podstatně dražší, vzhledem ke stále většímu prohlubování důvodů (nízká školní a odborná vzdělanost, nízká finanční gramotnost), a následků (předluženost, kriminalita, sociální dávky), neřešených problémů.

Vzhledem k dosavadní angažovanosti Světové banky a EU při vypracování této koncepce je navíc reálná naděje na získání jejich dlouhodobé finanční spoluúčasti pro účely romské integrace, zejména ze strukturálních a regionálních fondů EU.

Kdyby jen 1-2% ze státního rozpočtu (a k tomu přiměřené finanční přispění z EU, v řádu jednotek mld ročně) bylo každoročně použito na funkční (tj. dobře plánovanou a průběžně kontrolovanou) realizaci dopracované koncepce, mohli bychom během 10 - 15 let, díky synergickým efektům (včetně snížení kriminality), zlepšit podstatně životní podmínky všech občanů v oblastech kde žijí sociálně vyloučení Romové.

Takto průběžně získávané zkušenosti se dají jistě současně používat i pro integraci ostatních sociálně vyloučených občanů v ČR, nejen Romů, což by přispělo k mnohem širšímu pozitivnímu vlivu této koncepce.
13. 09. 2011 | 03:05

Maximus napsal(a):

Myslím, že naši politici by si měli vzít příklad od Slováků. Před časem tam po snížení sociálních dávek jejich Cikáni začali být agresivní vůči ostatní majoritní společnosti a tak nastoupila policie s těžkoděnci a tuším i armáda a nastoupili považte proti Cikánům a udělali rychle jejich řádění přítrž. Tak tomuto říkám správná politika vlády. Pro každého občana této země by totiž mělo platit jedno základní pravidlo: Máš stejně jako ostatní občané práva, ale také povinnosti! Ty povinosti mimochodem jsou dodržovat určité normy vypracované společností: Tyto normy jsou, právní, morální, etické, hygienické, sociální pro soužití lidí, ale jsou tu i normy zdravotní, dopravní, technické atd. Stačilo by pro začátek dodržovat hlavně ty prvně uvedené!
13. 09. 2011 | 03:07

Drzá zrzka napsal(a):

Ona paní třeba vůbec nepůjde k volbám. Politici jí ze zoufalé situace v jejím bydlišti nepomohou, protože se jí do úst vedral onen nehezký výkřik.
Romové si stěžují, že je házíme do jednoho pytle. Ve Varnsdorfu nastala stejná situace u neromů. Celý průvod byl hozen do pytle k těm, kteří křičeli žalovatelná hesla; k těm, kteří v dané oblasti vůbec nebydlí, ale sem je přitáhla demonstrace, jméno svolavatele a nebo jen chuť se dle možností porvat.
Obě skupiny slušných (Romů i neromů) jsou díky tomuto škatulkování v nezáviděhodné pozici.
13. 09. 2011 | 06:29

Saltzman napsal(a):

Vzpomínal jsem si, kdy jsem v životě propadl davové hysterii. Už v dětství mi fyzicky vadilo být v prvomájovém průvodu a tam volat s ostatními hesla. Později na koncertech jsem nějak nepodléhal všeobecnému nadšení a neblbnul jsem s davem. Na fotbale, či hokeji mi nějak bránilo projevovat nadšení ze hry všeobecným řevem. V 89.r. jsem byl na náměstích a poslouchal řečníky, občas tleskal s davem, ale nějak jsem nemohl řvát.

Vždy jsem jaksi vybočoval z davu svou mírností projevů. Dodnes jsem mizerný fanda v jakémkoliv druhu sportu a přítomnost na tribunách s rozvášněnými fanoušky mi nepřináší uspokojení. Když někdo vykřikne nějaké heslo- zkratkovou myšlenku, zapřemýšlím o její blbosti a i kdyby byla na správném místě, kdy s ní mohu souhlasit, přeci jen mi bude vadit že nebyla rozvinuta vysvětlením.

Ona ženská, co zvolala rasistické nacionální a lidsky nepochopitelné heslo, byla pod vlivem davové hysterie. Té "příjemnosti", které se mně nedostává. Je jednou z těch, kterým nevadí nepochopení myšlenky. Nevadí jim vlastní nedostatečnost empatie, schopnosti vcítění se, nepotřebují moudrost. Potřebují sice IQ, aby se dostali lépe ke "korýtku" v tlačenici, což je udělá šťastnějšími. Nejsou takoví jen "obyčejní", jsou takoví i mnozí vzdělanci, ba přímo giganti IQ.

V davu je cítit síla. V davu vykřiknout heslo souznící s davem je jednoduché. Co v něm nelze, je třeba jen napomenutí toho, který nemoudré, nenávistné heslo vykřikne. Jistě v davu mohou být i tací, kteří nesouhlasí s vykřikovanými hesly. Ale mají strach a to oprávněný, se ozvat nesouhlasně s heslem. Mohli by být napadeni těmi, kteří v davu hledají onu sílu a jsou nemoudří.

Na strach z davů doplatili například moudří Němci, protože je nacionalismus převálcoval a společně s ostatními dovedl do zkázy Německé Tisícileté Říše. Dav je v podstatě odporný, protože likviduje moudrost lidí a všeobecně je antiproduktivní. Kdo umí manipulovat lidi do davu a s davem pracovat, ten v politice vítězí, ač zpravidla ho jiné davové vyšilování zase sundá z piedestalu moci.

Současní tribunové oproti Antickým mají obrovskou výhodu s používáním dnešních médií. Oni tribunové ale netuší, že prachy a moc je vynáší vzhůru a pak musí oni sami otročit těm, kteří to vše platí. Dav nemyslí a jedinci v něm později marně uvažují, co že se to stalo s tou tak přece "skvělou myšlenkou" v praxi.

Je moc málo moudrých v Česku! Dav tady rozhoduje pro prachaté mocné. Nebo je to spíše tím, že moudří mají příliš velký strach z davu? Kolik je poctivých třeba křesťanů, kteří nejdou do politiky a drží se spíše své uzavřené církve. Kolik je pracovitých a skromných, kteří nejdou blbnout s hesly, protože nestojí o potíže co politika přináší.

Určitě je množství i drobných podnikatelů s vysokým IQ a přitom velkou empatickou schopností, co preferují poctivý způsob života před nabobským. V mnoha malých obcích takoví vytvářejí příjemné místo k životu. Neštěstí je, když v obcích je silná koncentrace empatie neschopných, kšeftařů, korupčníků, lichvářů a politických hazardérů. Tam potom mohlo dojít i k vytvoření ghet pro nepřizpůsobivé s převahou Romského etnika. Tam potom také v davové hysterii řve blbá ženská blbé heslo a ani neví komu proti sobě pomáhá!
13. 09. 2011 | 07:49

Joska napsal(a):

Docela se divím lidí zw Šluknovska, že protestují proti cikánům. V podstatě jedni chudáci si vybíjejí zlost na ještě větších chudácích, přitom hlavní viníci současného stavu seděli ve vládách a Parlamentu a jak jinak, posílají na ně policii, která je řeže bez rozdílu. A jeden z hlavních viníků na Hradě, který nechal rozkrást celou republiku a ještě ji rozbil, vyzývá ještě k větší tvrdosti. A Urban, který je obdivovatelem Kalouska a této vlády, nevidí, že jejich neoliberální reformy situaci budou ještě více dramatizovat. Jak už zde někdo poznamenal, za to, co rozkradli strany a jejich členové za poslední roky, by mohli cikání žít v pohodě celá desetiletí. A těm velkým zlodějům se nic neděje a na ubožáky jsou posíláni těžkooděnci.
13. 09. 2011 | 08:18

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Existuj´e něco jako kauzalita, a neviditelná ruka trhu (velkokapotálu) evidentně vede k likvidaci SLUŠNÉ SPOLEČNOSTI.
Takže krátkodobé rešení je nechat terorizovat běžné občany geometricky se množícími parazity, a když se ozvou, tak je pro začátek mlátit obušky, no a až dojde i na to střílení, tak se najde i nějaký Uljanov, nebo Dolfek. To je jediné, co si netrufnu předpovědět jistě.
No a ta paní dostane pokutu a podmínku, aby si uvědomila, jaká má v této společnosti práva.
13. 09. 2011 | 08:19

Občan napsal(a):

To Pokerstar:

Ta koncepce je zcela špatná od úplného začátku. Mimochodem i proto, že zcela špatně řadí priority. Na první místo totiž dává opět nadstavbu, který by měla být úplně na konci - zcela zbytečné týmy "poradců", "asistentů" a dalších užvaněných lehkoživků, kteří za dvacet let nedokázali vůbec nic.
Vlastně jedno ano - pevně ukotvit v Cikánech přesvědčení, že jsou nám nadřazení "nadlidé" a my vůči ni máme jakési povinnosti.

Řazení priorit totiž musí vypadat takto:
1) PRÁCE - budou-li pracovat, nebudou mít čas a sílu na lumpárny. Budou platit daně a spotřebovávat; nebudou potřebovat socdávky. Z daní lze financovat další části programu.
2) POŘÁDEK - tvrdě až bezohledně vyžadovat a VYNUCOVAT jeho dodržování. Nekompromisně a všude. V práci (pak je nevyhodí), doma a v domě (nebude "vybydleno" a nebudou potřebovat nové bydlení), kolem domu (nebudou tolik štvát sousedy), ve škole (děti získají kamarády a dojde k průniku komunit; budou mít šanci dokončit školu).
3) VZDĚLÁNÍ - zavést pravidlo "Nechodíš do školy, tak chcípni". Pro děti i dospělé. Dospělé DONUTIT k doplnění si základního vzdělání a k vyučení se (eventuálně dalšímu studiu). Žádné 14tidenní pseudorekvalifikační podvody, jak je u nás zvykem, ale řádné vysvědčení, řádný výučák vč. praxe.
4) Všechno ostatní je nadstavba a tu si BUDOU MUSET zasloužit. ZA ODMĚNU. Volnočasové aktivity, asistenty, jakoukoli pomoc vč. sociálních dávek. ZASLOUŽIT - bez jediné výjimky.

Tohle je jediný způsob, jak to může začít fungovat, a to během jediné generace. Kdo i přesto selže, pojede zpátky do Indie.

Ovšem je tu ještě jeden problémeček, který je ale zcela zásadní. NEJPRVE stát MUSÍ VYTVOŘIT SMYSLUPLNÁ pracovní místa pro cca 730 000 lidí.
Ne podvodnikatelé a příživnostníci - STÁT. Třeba formou dotací svépomocným výrobním družstvům, neziskovým a obcemi zřizovaným prádelnám, čistírnám, opravnám bot atd. - prostě PRODUKTIVNÍM činnostem. Ani korunu na cokoli jiného než produktivní činnost a už vůbec ne privátnímu sektoru. Podvodů s "chráněnými dílnami", "neziskovkami", "rozvojovými a pracovními agenturami" a vůbec s touhle verbeží už bylo víc než dost. "Chráněné dílny" přísně kontrolovat a povolovat pouze jako součást ÚSP a dalších kontrolovatelných a veřejně zřizovaných institucí. Bohužel velmi dobře vím, proč to píši takhle tvrdě.
DOKUD nebude práce nadbytek PRO VŠECHNY, dotud vůbec nemá smysl řešit Cikány. Protože stále přibývá lidí s VŠ a SŠ vzděláním, kteří marně shánějí JAKOUKOLI práci. Tihle lidé se budou rychle a silně radikalizovat (a budou jednat velice racionálně, skrytě a systematicky - jsou vzdělaní, inteligentní a hodně nasr.ní, což jim umožní udeřit náhle) a VELMI BRZY si pořeší Cikány sami. Rychle, bez řečí a bez demošek. Stát si zahrává s ohněm, když připouští, aby tady bylo cca 180 000 lidí s VŠ a SŠ vzděláním bez práce, bez naděje, bez sociálních dávek, ponížených a stále více ponižovaných. Kybersadista spoléhá na to, že se třeba zblázní anebo spáchají sebevraždy; ale to se velice plete. Nne Cikáni, ale vzdělaní, kvalifikovaní a zkušení lidé bez práce - toho bude problém, kterého by se NEJEN Kybersadista měl HODNĚ bát.
13. 09. 2011 | 08:27

Kvakin napsal(a):

Pane Urbane, sem poměrně často posílá své blogy pan Holomek, moravský romský aktivista. Myslí to jistě dobře, ale jenom pobrekává, stěžuje si a formuluje jakési abstraktní cíle romské obrody a požadavky na majoritní společnost. Vy se chováte úplně stejně ... Jakou má cenu kárat publikum za to, že mu Stehlíková byla k smíchu a že Kocáb byl hodnocen jako nesnesitelný nadutý panák. Oba jenom schůzovali, kazili papír litaniemi k ničemu a skutek stejně utek. Pouze mnoho peněz se utratilo. Jděte se bodnout ...
13. 09. 2011 | 09:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé příspěvky, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 09. 2011 | 09:14

Vandal napsal(a):

občane

máš to hezky sesumírované, ale má to jednu vadu, jsou to všechno utopie, naprosto nereálné. Nedovedu si představit demokratický systém, kde by to fungovalo. Pouze a jenom v totalitním systému by to šlo. Jak to dopadlo v Kanadě? A to má Kanada zkušenosti s přistěhovalci z celého světa. Velmi rychle zjistili, s čím mají co dělat, a velice rychle přišli na to, že s cigány nehnou, tak je zase velice rychle vypakovali. Znovu opakuji, i kdyby se vynaložily sebevětší peníze, s problémem to nepohne. A v situaci, kdy bude většina bílé populace žít na hraně existenčního minima, a kdy bude mezi lidmi v boji o práci drtivá konkurence, nemá cigán naději na jakékoli místo. Cigán byl, je a bude vždy na dně společnosti, doposud se vynakládají velké peníze na stabilizaci problému. Peníze ale docházejí, jedeme na dluh, my si vydržujeme cigánské etnikum na dluh, takový přepych si však dlouho nebudeme moci dovolit. Takže když protáhneme ty přímky, můžeme si domyslet, kam to povede. Překvapuje mě pořád ta rozšířená naivita, že lze cigánský problém pomocí peněz a nějakého zvýšeného dohledu vyřešit. Jakmile dojdou peníze, nebude na nadstandart, a vše se vrátí do starých kolejí. Cigánům nelze nijak pomoci, a oni sami si také neumí pomoci. Zásadní omyl / nebo možná záměr / byl nechat cigány přemnožit. S tím si žádná společnost nedokáže poradit. Vidím to velice černě, lidé, kteří se nedokážou sami ubránit, děti, ženy a staří lidé budou stále častěji terčem cigánské násilné kriminality, s tím režim nedokáže nic udělat.
13. 09. 2011 | 09:48

český maloměšťák napsal(a):

Joska napsal(a):
Docela se divím lidí zw Šluknovska, že protestují proti cikánům. V podstatě jedni chudáci si vybíjejí zlost na ještě větších chudácích, přitom hlavní viníci současného stavu seděli ve vládách a Parlamentu a jak jinak, posílají na ně policii, která je řeže bez rozdílu. A jeden z hlavních viníků na Hradě, který nechal rozkrást celou republiku a ještě ji rozbil, vyzývá ještě k větší tvrdosti. A Urban, který je obdivovatelem Kalouska a této vlády, nevidí, že jejich neoliberální reformy situaci budou ještě více dramatizovat. Jak už zde někdo poznamenal, za to, co rozkradli strany a jejich členové za poslední roky, by mohli cikání žít v pohodě celá desetiletí. A těm velkým zlodějům se nic neděje a na ubožáky jsou posíláni těžkooděnci.
13. 09. 2011 | 08:18
-------------
Pan prezident Klaus ale přeci řekl, že ti těžkooděnci - kteří byli vysláni/ ne aby zatkli jej, ale aby zpacifikovali nespokojené občany na Šluknovsku/ - že to je jen krátkodobé řešení.
Eh - kdyby tak jen věděl, jak moc lidí touží po tom, aby konečně sebereflektoval skutečnost...a vyzval sám těžkooděnce, aby konali ve smyslu dlouhodobějšího řešení....
13. 09. 2011 | 10:49

Občan napsal(a):

To Vandal:

To je sice hezký, ale pokud ty nepřizpůsobivé (a je jedno, zda černé či bílé) nechceme pozabíjet, což bychom asi neměli, protože, ať se nám to líbí nebo nelíbí, jsou to přece jen lidské bytosti a zatím není válka, nemáme jinou možnost než je DONUTIT, aby žili alespoň zhruba jako my.
Přesvědčování selhalo, zbývá donucení. Pokud by selhalo i donucení, pak už je jen vyhnání nebo genocida a toho bych se hodně nerad dožil.

Donucení spojené s odměnou snaživým funguje spolehlivě u dětí a bude to fungovat i u dospělých. Stačí, když budeme důslední
13. 09. 2011 | 10:53

český maloměšťák napsal(a):

Maximus napsal(a):
Myslím, že naši politici by si měli vzít příklad od Slováků. Před časem tam po snížení sociálních dávek jejich Cikáni začali být agresivní vůči ostatní majoritní společnosti a tak nastoupila policie s těžkoděnci a tuším i armáda a nastoupili považte proti Cikánům a udělali rychle jejich řádění přítrž. Tak tomuto říkám správná politika vlády. Pro každého občana této země by totiž mělo platit jedno základní pravidlo: Máš stejně jako ostatní občané práva, ale také povinnosti! Ty povinosti mimochodem jsou dodržovat určité normy vypracované společností: Tyto normy jsou, právní, morální, etické, hygienické, sociální pro soužití lidí, ale jsou tu i normy zdravotní, dopravní, technické atd. Stačilo by pro začátek dodržovat hlavně ty prvně uvedené!
13. 09. 2011 | 03:07
---------------
Hmm - předpokládám, že nepokoje měly být potlačeny i v letech, kdy se bořili američtí osadníci.
Kdy řádili francouzští občané.
Nebo když v roce 1989 vyšli onečně do ulic i Lojzkové Retardové a Anče Hlupačky./sám jsem tehdy byl takovým Lojzkem Retardem..../

Ale souhlasím - takovému Hitlerovi se jakýkoliv projev nepokoje podařilo potlačit vždy. Váš vzor ? Nebo Pinochet - také byl poměrně důsledný. Či Stalin.
Všichni tito náramně efektivně dovedli provádět zejména toto.

P.S. Zejména by tyto normy měli dodržovat ti, kdo jsou z peněz daňových poplatníků placeni neskonale lépe, než ti chudáci cikáni. Jak co se týče individuálního vyjádření, tak co se týče celkové sumy.
Nebo ne ? Těch se to netýká ? I když "díky" právě takovým se multiplikuje negativní efekt , který je i(fundamentálně problém leží jinde - v rovině dynamiky vývozu okcidentálních společenských smluv a dovozu asijské fatality, asijského pohrdání člověkem jako individuem, asijského pojetí moci/...tedy je také výsledkem jejich patogenního chování /v realných číslech o mnohonásobně větší váze, než je suma zneužívaných sociálních dávek/ - kdy nejen že dávají špatné vzory chování....ale narušují takto zcela systematicky efektivní chod institucí.
Kdy právě efektivní instituce má hájit občana - před jakýmkoliv projevem násilí, před jakýmkoliv projevem zvůle. Kdy mají tato vedené instituce také za úkol těmto projevům předcházet.

Nevědomky hnědnete. No nic. Zkuste se zamyslet a jít skutečně k fundametům a souvislostem. Pak pochopíte, komu takové věci, které se odehrály na šluknovsku velmi vyhovují. Kdo je fanouškem takových věcí a hlavně - kdo je strůjcem takových věcí.

Pokud budete bojovat s nesprávným nepřítelem - bojujete na straně toho skutečného nepřítele, Maxime. /od toho gladiátora ?...eh...nepřipadal mně jako hlupák...alespoň v tom Holywoodském pojetí.../
13. 09. 2011 | 11:04

český maloměšťák napsal(a):

re : kdy se bouřili /i když...oni i bořili - předsudky, hloupost, otroctví ducha, staré - přežité společenské smlouvy.../
13. 09. 2011 | 11:05

Vandal napsal(a):

šlapko Gejzo

Nebo když v roce 1989 vyšli onečně do ulic i Lojzkové Retardové a Anče Hlupačky./sám jsem tehdy byl takovým Lojzkem Retardem..../

kde bereš jistotu, že dnes už nejseš Lojza Retard?
13. 09. 2011 | 11:35

Pokerstar napsal(a):

Občan:

Kde mají podle Vás Romové pracovat v v současné době v okolí svých ghet? A co mají podle Vás dělat? Chcete po Romech jako základní prioritu pro pomoc státu aby pracovali, a současně píšete, že práce není ani pro kvalifikované lidi.

I kdyby práce pro Romy teoreticky byla, Vámi navrhovaný systém integrace Romů pomocí brutální (jak sám píšete) represe je špatný, a nikdy u žádné společenské nebo etnické skupiny ve světě nefungoval. Vedl buď k její likvidaci nebo k emigraci. To opravdu chcete dosáhnout?

Zlehčujete roli asistentů a organizací snažících se napomoci integraci Romů, ale bez masivní dlouhodobé pomoci s výchovou a vzděláváním dětí, a dospělých (finanční a právní gramotnost), přímo v rodinách Romů, prostřednictvím vyškolených asistentů a (dočasné - po dobu cca 10 - 15 let) pozitivní diskriminace na trhu práce nemají Romové šanci na úspešnou integraci.

I když dosavadní pokusy o realizaci dílčích prvků navrhované koncepce integrace Romů většinou selhaly, je to podle mě, nikoliv z důvody jejich principiální nevhodnosti, ale z důvodů nedostatku a podfinancování projektů, jejich špatného plánování, špatné koordinace a nulové veřejné průběžné kontroly.

Ale to jsou věci které se dají změnit, a ne úplně zavrhnout!
Jako bývalý projektový manažer z firmy s tisíci zamestnanci vím o čem píšu.

(I Vámi navrhovaná, tvrdě represivně zaměřená, koncepce integrace by vyžadovala plánování a realizaci mnoha dílčích projektů. A spoustu peněz...)

Dostatek práce pro všechny lidi v ČR nebude nikdy v dohledné budoucnosti (!), prostě se s tím smiřte. Ať je ministrem ten, či onen. Na pracovních rezervách (nezaměstnanosti) je založen kapitalismus, který v Evropě je, ať se nám to líbí nebo ne.

Určitě je vhodné mít v budoucnu nezaměstnanost na co nejnižší možné úrovni, kdo by to nechtěl, ale to neznamená, že společnost má do té doby rezignovat na dobře promyšlené, a hlavně dobře organizované, snahy o netotalitní (!) pomoc svým nejslabším skupinám.
13. 09. 2011 | 11:52

Vandal napsal(a):

pokerstar

Zlehčujete roli asistentů a organizací snažících se napomoci integraci Romů, ale bez masivní dlouhodobé pomoci s výchovou a vzděláváním dětí, a dospělých (finanční a právní gramotnost), přímo v rodinách Romů, prostřednictvím vyškolených asistentů a (dočasné - po dobu cca 10 - 15 let) pozitivní diskriminace na trhu práce nemají Romové šanci na úspešnou integraci.

tak takovou imbecilní slátaninu jsem už dlouho nečetl. Ty že víš, o čem píšeš? Tys mohl řídit akorát tak dřevěné kolo, ty managere!
13. 09. 2011 | 12:26

anti politik napsal(a):

Hele Urban, je svoboda sakra! Nám se itegrovat nikoho nechce. Proč taky? My nikoho taky nezajímáme, jak je očividné na severu! Jestli chceš, vem Kocába a mazejte integrovat, místo kecání po blozích a bude to! Radit jak to maj dělat jiný umí každej mamlas, ale krom keců nehne zadkem! To teď fakt potřebujem, milión blogů od tlachalů místo zavedení pořádku! Aktuálně hraje na city jak mají dětičky co ještě před měsícem přepadávali stařenky v hlavě zmatek. Asi proto, že už nemůžou loupit jak byli zvyklí!
13. 09. 2011 | 12:31

český maloměšťák napsal(a):

Vandal
Reaguji - neb ze syntaxe jaksi vyplýbá, že je váš výkřik určen českému maloměšťákovi.

Šlapka, šlapka....neznám ...
To je vaše matka ?

Gejza, Gejza...také neznám - to je váš tatínek ?

Hmm...krušné dětství, jste měl - pane Vandale. Teď už se nedivím, že ze své hlavy nevyplodíte nic jiného než infantilní básničky či nadávky.
My čeští maloměšťáci ale vámi nepohrdáme, pane Vandale. Ale máme teď dost problémů sami...hrozba inflace, do čeho vlastně investovat...
Zkuste se obrátit na Agenturu pro začleňování.
Povyprávějte jim o svém dětství...jsou tam velmi altrusitičtí lidé...když tak vás alespoň pohladí - tedy vyplní ten mohutný deficit....který si sebou od dob svého tehdejšího infantilního věku až do dob nynějšího infantilního věku táhnete jako kovovou kouli...

Pane Vandale - a pak se sem vraťte. Uvidíte - budete jako vyměněný...
:)))
13. 09. 2011 | 12:35

ld napsal(a):

Pokud si vzpomínám na poslední Kocábovu pravdu, tak zněla, že na václavským Václaváku je moc člověku.
Ale pak už nic.
13. 09. 2011 | 12:39

Vandal napsal(a):

šlapko

já bych to pro tebe udělal, klidně tě na tu agenturu přivedu, třeba i s náhubkem a na vodítku, ale obávám se, že retardace je celoživotní problém, a že by ti moc nepomohli
13. 09. 2011 | 13:10

Pokerstar napsal(a):

Vandal:

Co se Vám na té části mého příspěvku, kterou jste citoval, nelíbí?

Síla společnosti není závislá jen na síle nejsilnějšího článku, ale také na síle nejslabšího článku.

Pokud chce libovolná lidská společnost být dlouhodobě úspěšná, musí se nejslabších členů a skupin buď zbavit (starověká Sparta, německé způsoby internace a likvidace "podlidí") nebo jim pomoci (vzdělanostní integrace).

Pro co jste Vy?
13. 09. 2011 | 13:20

český maloměšťák napsal(a):

ad Vandal
Nemůžete někdo vysvětlit Vandalovi, že je lepší aby se na svou matku /šlapka/ obracel přímo ? Aby za ní tedy občas zašel a potěšil ji osobně. Že jako infiltrovat své osobní problémy sem...že je to dosti neproduktivní.
Anebo - neznáte jeho matku /šlapka/ někdo osobně ? Třeba díky obchodním vztahům s ní ? Že byste to pak raději vzkázali jí - že synáček je zřejmě na pokraji nervového zhroucení...
--------------------------------------------------
Díky všem soucitným lidem. Je dobré takovým nebožákům pomáhat. I dobré slovo někdy postačí.
/ale nejsem apriori proti nějaké sbírce - sám bych dal....no....řekněme tak šest korun padesát....na pomoc tomu nebožákovi....ale nemám čas takové věci organizovat...pokud se však někdo takového zbytečného úkolu ujme - pošlu, přísámbáčky že pošlu. (Umíte ale někdo zajistit, aby ty peníze jeho táta Gejza nepropil nebo neprohrál na automatech ?!??) /
:))
13. 09. 2011 | 13:23

ex-nemo napsal(a):

Ale ta vláda se tu přece nesešla, aby řešila nějaké problémy ! Oni tam jsou proto aby se obohatili, prostřednictvím svých kumpánů. Žádný jiný záměr ani účel žádná pravicová vláda za dvacet let nikdy neměla ! Problémy se prostě odhazují, flikují nebo odsouvají; ovšem vždycky tak, aby se na tom mohl z vládních blízkých někdo obohatit.
Tentokrát opět nejsou problémem Romové; ti jsou celé naší vládě ukradení. Problémem jsou bouřící se občané, kteří žádají zabezpečení základního práva na bezpečnost svých osob a majetku.
Řešení, které vláda zjevně volí je řešení staré, odedávna známé a účinné. Jednoduché, že by malé dítě na to muselo přijít.
Mezi protestující se prostě nasadí provokatéři, kteří na celé hnutí nasadí stigma extremizmu, a když nestačí, třeba i terorizmu. Jsem pevně přesvědčen, že pánové Kohout i Vandas jsou státní zaměstnanci pověření právě tímto úkolem.
Po jeho splnění pak bude možno, podle demokratických zákonů, hnutí občanů snadno mocensky potlačit. Cikánům se možná něco přidá, ať tak neřádí. Když na to nebude stačit peněz, zvednou se daně a je vymalováno. Činnost vlády, kvůli které tam sedí, může nerušeně pokračovat.
13. 09. 2011 | 13:35

zatoulaný dítě napsal(a):

Cikáni do práce!!! Ale jaký,když v tom výběžku se dlouhodobě nedá najít práce ani,když ji hledáte jako cikáni měď? A může mi někdo odpovědět,kdy si Nečas vyhrne rukávy a navštíví tu oblast? Konečně by se ten hněv kanalizoval tím správným tokem...
13. 09. 2011 | 13:40

Občan napsal(a):

To Pokerstar:

Víte co dělají nezaměstnaní bílí? Pletou bačkory a rukavice z vlny, štokrlata ze zbytků dřeva, malované kořenky z piksel od přesnídávek, větrníčky z papíru, papírové draky a hafo dalších kravin. jeden kamarád, když byl bez práce, pletl šňůrkyn a takovém dřevěném udělátku. Další tkal lemovky. Ručně. A další objíždějí různé venkovské trhy a prodávají to.
Nemají jinou možnost, pokud nechtějí pojít hladem a zmou jako bezdomovci. Bílí totiž žádné dávky nedostanou.
Dokud práci měli, tak platili jiným. A když ji nemají, jsou ponecháni zcela bez jakékoli pomoci.

Takže já pro černé nezaměstnané nemám žádnou omluvu. MOHOU alespoň paběrkovat. Není to na živobytí, ale je to na přežití. Pokud dostanou pár korun na dávkách, už se s tím dá nějak vyjít. Skromně, ale dá.
13. 09. 2011 | 13:46

hordubal napsal(a):

Velice zajímavý blog p.Olšera

Kohout a Kumar; dva populisté (hochštapleři) zachraňují Šluknovsko?

http://olser.blog.idnes.cz/c/210010/Kohout-a-Kumar-dva-populiste-hochstapleri-zachranuji-Sluknovsko.html
Jeden rozpoutává demonstrace a druhý hasí????

Zajímavé, zajímavé...copak za tím asi je?
13. 09. 2011 | 13:48

Občan napsal(a):

To Pokerstar:

Šmarjá, chlape nebo ženská, tak se alespoň naučte číst, když už se chete hádat.
JÁ jsem jasně napsal, že KONCEPCE má blbě řazený priority a seřadil jsem je správně.
A pak jsem VELKEJMA písmenama napsal, že práci se MUSÍ postarat stát. o tuhle práci, která má zachraňovat lidi, se nemohou, neumějí a nechtějí starat soukromníci. To musí stát.
Všechno to tam máte, tak si to laskavě přečtěte ještě jednou. Nebo si najděte na hádání někoho jinýho.
Maucta.
13. 09. 2011 | 13:52

velice nasranej čtenář napsal(a):

Aktuálně umí naladit na strunu. Obzvláště, když tam dají fotky vystrašených dětí. Slza musí ukápnout. co většina si dovolí na menšinu.... http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/ustecky/clanek.phtml?id=713916

Opravdu objektivní článek, jak skoro všechny na aktuálně....njn, jen tak dále....
13. 09. 2011 | 14:01

Občan napsal(a):

To Pokerstar:

Tak ještě napsoled...

Co jste tímhle myslel "...Určitě je vhodné mít v budoucnu nezaměstnanost na co nejnižší možné úrovni, kdo by to nechtěl, ale to neznamená, že společnost má do té doby rezignovat na dobře promyšlené, a hlavně dobře organizované, snahy o netotalitní (!) pomoc svým nejslabším skupinám.
13. 09. 2011 | 11:52 ..."

Čím jiným těm lidem chcete pomoci než prací, která je uživí a umožní jim slušně a důstojně žít, bydlet a spotřebovávat?
JAK? JAK konkrétně chcete pomoci nevzdělaným a nezaměstnatelným Cikánům, nezměstnaným a nezaměstnatelným pětapadesátiletým vysokoškolákům, které nikdo nevezme ani na skladníky, udřeným zedníkům, kteří v šedesáti už prostě nezvládnou lézt po lešení, ale do důchodu nesmí a jinou práci neseženou?
JAK?????
Jinak, než cíleným, dotovaným a kontrolovaným zakládáním výrobních a pěstitelských družstev, obecních provozoven služeb a dílen praktického vyučování těm lidem prostě nemáte šanci pomoci.
Dokud nebude PRÁCE, je každá jiná "pomoc" jen hromadou zbytečných slov.
13. 09. 2011 | 14:01

Pokerstar napsal(a):

Občan:

"Šmarjá, chlape nebo ženská, tak se alespoň naučte číst, když už se chete hádat. JÁ jsem jasně napsal, že KONCEPCE má blbě řazený priority a seřadil jsem je správně."

Já jsem si Váš příspěvek přečetl pozorně.

Jen jsem pak konstatoval, že Váš, podle Vás "správný" předpoklad o tom že Romové mají pracovat (v oblasti kde práce není ani pro ostatní občany...) je zcela nesmyslný, protože je v dohledné době příštích let nesplnitelný.

Pokud skutečně chcete pomoc Romům podmiňovat tím aby v současné době pracovali, když žijí v oblastech s vysokou nezaměstnaností, tak jste buď naivní, nebo alibistický.

Jak má stát v současné době zajistit práci desítkám či statisícům lidí? Můžete mi to vysvětlit?

Pokerstar (pan)
13. 09. 2011 | 14:08

beďar napsal(a):

Občan.Vy máte trpělivosti a energie! Máte můj obdiv,ale radil bych se na to vykašlat,protože většina má ráda jednoduchá řešení,ale oni žádné nejsou,tak si chtějí vybít vztek na Romech. Až jsem jim to podaří,tak zjistí,že mají ještě větší h....,než měli před lynčem. A mezi tím možná Kalousek protlačí megatunel-ekotendr,kde jen provize by ze Šluknovského výběžku udělala nejbohatší kout Čech!
13. 09. 2011 | 14:12

Pokerstar napsal(a):

Občan:

P.S. "...cíleným, dotovaným a kontrolovaným zakládáním výrobních a pěstitelských družstev, obecních provozoven služeb a dílen praktického vyučování"

To je práce na desetiletí, ne na nejbližší měsíce a roky...
13. 09. 2011 | 14:15

Pokerstar napsal(a):

beďar:

Občan zřejmě v životě nezakládal a nevedl družstvo, či malou firmu, proto jsou jeho rady úplně mimo...

Za socialismu odbyt výrobků zajistil stát, v současné době nikdo. Služby jsou první na řadě co si občané odpustí, když šetří (a to je současná realita).
13. 09. 2011 | 14:21

český maloměšťák napsal(a):

Pokerstar
Třeba má pan Občan takovou malou dílničku....
Co do ní jedněma dveřma vchází papír a tiskařské barvy...a druhýma dveřma vycházejí ven peníze.
Kdoví jestli i Občan není závislý na tomto procesu - jestli tedy ta dílnička běží tak, jak má....

Když se ho zeptám, zda - protože zde je od rána do večera - je živ z veřejných peněz...nikdy mi neodpoví.
Ale pod jedním z blogů paní Hamplové naznačoval - že je ze sektoru, v kterém jsou lidé odměňováni za svou práci penězi z daňových transferů.

Ale přímé odpovědi se vždy vyhne.
Zajímavé.

A teď ty názory o subvencování dalších pracovních míst...

...JSOU SPRÁVNÉ.

Ale fundamentem k tomu, aby byly opřeny i o realitu - hodnověrnou realitu, udržitelnou i do budoucna....je především zastavení negativní dynamiky úpadku hospodářské síly Okcidentu - zastavení dovozu asijské fatality, asijského pohrdání člověkem jako individuem, asijského způsobu vládnutí, asijské špíny...asijských společenských smluv.
Což se děje při importu a koupi většiny výrobků z východní Asie - tedy především z Číny.

Realná obchodní politika Okcidentu ve vztahu k Číně a jiným emerging markets a nadnárodním korporacím. Z mocenských pozic. Ne výzvy a škemrání.
To je ten fundament.
Aby Občan nemusel doufat a věřit ve spásu v podobě své obskurní dílničky.
13. 09. 2011 | 14:23

Pokerstar napsal(a):

český maloměšťák:

Ano, pokud Občan je státním úředníkem, tak by to vysvětlovalo mnohé jeho názory...

Se subvencováním pracovních míst souhlasím.... s tím nemám problém. Když náš stát nepoloží stamiliardové každoroční rozkrádání a korupce...

Správně píšete o potřebě smysluplnosti státní a evropské hospodářské politiky. Ta je v současné době velmi pochybná, a krátkozraká... Chybí zatím společná dlouhodobá strategie vůči ostatním regionům (zejména vůči Asii) a vnitřní solidarita evropských států a jejich občanů je z mnoha důvodů velmi pochroumaná.

Nečekají nás lehké časy, ale jsem optimista. Vzhledem k tomu, že dobře znám německé a francouzské hospodářské prostředí, tak jsem si jist, že i když (nejen) naši zemi berou jako kouli u nohy, tak v hospodářské soutěži s Asií jako Evropa dlouhodobě obstojíme...
13. 09. 2011 | 14:43

beďar napsal(a):

Pokerstar. Přiznám se,že jsem Váš dialog moc pečlivě nečetl a měl jsem spíše na mysli svůj obecný pohled,proto promiňte či jste si myslel,že jde o nějakou dílnu. Jinak s Vaší poznámkou samozřejmě souhlasím!
13. 09. 2011 | 14:48

Pepa Řepa napsal(a):

Id
musím se pana Kocába zastat a připomenout autobiografickou píseń TATRMAN a angažování v mult-kulti sexuální oblasti.
13. 09. 2011 | 14:56

Pokerstar napsal(a):

beďar:

V pohodě, hezký den.
13. 09. 2011 | 15:02

žena napsal(a):

Premiér Nečas: Policejní posily zůstanou na Šluknovsku dokud nebude klid

Premiér zdůraznil, že řešení stojí na třech pilířích - na vazbě mezi vyplácením sociálních dávek a posíláním dětí do školy, na vazbě dávek na prospěšnou práci pro obec a na stejných pravidlech pro všechny. Do budoucna by se podle Nečase mohl omezit také počet lidí na bytovou plochu. Počítá se i se zřízením centrální evidence přestupků či postihováním zneužívání dávek.

http://www.radio.cz/cz/zpravy
--------------------------------

Agentura pro sociální začleňování bude na Šluknovsku působit až do konce roku 2012

Praha, 3. února 2011 – Vládní Agentura pro sociální začleňování bude pokračovat ve svém působení v regionu Šluknovsko až do konce roku 2012. Včera o tom na svém zasedání rozhodli členové Monitorovacího výboru Agentury.
„Šluknovsko je jednou z velmi úspěšných lokalit z těch, kde Agentura působí. V tuto chvíli je zde rozpracovaná řada rozsáhlých projektů do evropských fondů, které by jednotlivé obce bez podpory Agentury nedokázaly dokončit. To byl jeden z hlavních důvodů pro setrvání Agentury v této lokalitě," shrnuje rozhodnutí Monitorovacího výboru ředitel Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách Martin Šimáček.

http://www.socialni-zaclenovani.cz/agentura-pro-socialni-zaclenovani-bude-na-sluknovsku-pusobit-az-do-konce-roku-2012
------------------------------------------

Každý si asi pod pojmem velmi úspěšná lokalita představí něco jiného.
"Kocábovo dítě" Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách působí na Šluknovsku od r.2008.
13. 09. 2011 | 15:03

Pepa Řepa napsal(a):

Ach český maloměšťáku, není hezké, když se jeden stydí za vlastní předky.

Za matku ŠLAPKU, která Vás porodila a bohužel při porodu zemřela (čest její památce) i za děda praděda TOHOCOKYDALHNUJ (pokloňme se jeho moudrosti), kterého potkal stejný osud.
Vaši předci, které jsme tady všichni zažili přece hýřili moudrostí, kterou nabyli při výkonu svých povolání.
Proč se za ně stydět, nejste přece z baby-boxu.
13. 09. 2011 | 15:06

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa
Nejste originální. Ale to vy víte, že - papoušku Řepko? :))
Asi vám ta syfylida už nejen zmenožňuje vydělávat na svého cikánského pasáka na E 55 /prý vás bije - když nepřineset aspoň 50 korun denně/....ale zřejmě vám sedla i na mozek.
Já nikde šlapku či Tohoco..atd. nezmiňuji.

Ale vy, Pepko Řepko, jste asi ze zemědělsko /kydání hnoje/ - veřejnopouličního prostředí/matka šlapka/ . A myslíte si, že i ostatní vyrůstali za takových podmínek. Což může být ale důsledkem té syfilis a pravidelného bití do hlacvy - ze strany vašeho cikánského zaměstnavatele - že se vám kromě pitomostí rodí v halvě i takové konstrukce.
/Váš tatínek kydal hnůj na panském nebo už na kolchozním ? A matka šlapala kde ? Předpokládám, že vzhledem k vašemu stáří ještě E 55 tehdy neexistovala...šlapala před chudobincem anebo před psychiatrickou léčebnou ? Hmm - a vy jste se dostal na svět díky omylu nebo nedopatření ?

Vysvětlení : Pepka Řepka je umělecké jméno kdysi slavného prodejného gaye Pepy řepy - nyní trosky z E 55.

Pepko - co dáte, když vám zítra pošlu padesát korun a zachráním vás tak od zaslouženého trestu ?
...Fuj - to ne....styk s mrtvolami...to je proti přírodě...mám na mysli jinou protislužbu.

Víte co ? Zazpíváte mi nějakou, jo ? Třeba tu o tom hezkém homosexuálním mládenci, který když zestárl tak zcela propadl alkoholu a drogám....
13. 09. 2011 | 16:03

Medikolog napsal(a):

Pokerstar,

mají-li Češi domy v místech kde není práce, za prací dojíždějí a je-li daleko, přespávají v místě práce na ubytovnách (které platí!) a domů jezdí třeba jen jednou za měsíc. Dělají to i Ukrajinci. A to si tu práci aktivně nalezli. Cikánům ani Romům z nich domy ani byty nepatří. Když si najdou práci, mohou a mají za ní jít světa kraj jako Čech a tam si najít ubytování, později třeba i nájemní byty a přestěhovat se ZA PRACÍ. Já to tak udělal. Sedět na dávkách kde vím že práce není a nebude vyhovuje kriminálníkům a dávkoparasitům.

Takový příjde k doktorovi, celý zkroucený.. a brečí.. "Pán doktor bolí mě ruce, nohy, záda, hlava, celé tělo, celej Rom..". Doktor se ptá: "Proboha, kde to pracujete"? Cikán: "V kamenolomu"... Doktor soucitně: "Bože, to musí být hrozná dřina". Od kdy tam děláte?" Rom: "Už od zítřka.." (/;>D).
13. 09. 2011 | 16:33

gaia napsal(a):

český maloměšťák

zazpívejte radši vy, písničku prosím prosím...

( nemusíš měnit nicky, tebe pozná každý po čuchu)
13. 09. 2011 | 16:39

zdenekbrom napsal(a):

Mám vážné obavy, že se český maloměšťák definitivně zbláznil.
13. 09. 2011 | 16:40

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
....zmenožňuje vydělávat na svého cikánského pasáka?
--------
Ach nevěděl jsem dobrý muži, že jste rasííííísta.
Při trestním činu pastevectví-stejně jako u jiných trestných činů-přece nezmiňujeme etnicitu.

Rasíííííísto maloměšťácký, co máte proti našim spoluobčanům?
:-))))
13. 09. 2011 | 17:03

Pepa Řepa napsal(a):

No a ještě zpívat posměšné písně proti další menšině.

Fuj, styďte se český, ba přímo čecháčkovský maloměšťáku.
Pěkně jste se vybarvil.
13. 09. 2011 | 17:08

český maloměšťák napsal(a):

gaia

Sedí Pepka na patníku
unavená je z chodníku
Fajrond klepe na dveře
Ani kačka v zástěře

Jakpak asi ten můj pasák
bude mě dnes večer bacat
Vrazí jednu - nebo dvě ?
Či mě rovnou hned sejme ?

Máma šlapka , fotr hnůj
Jen si do mě Rome duj
Moje velká síla mravní
je jak náboj ostrý v hlavni

Kdyby té jsem od rodičů neměla
zítra ráno bych už šlapat nechtěla....
-------------
Dostanu od vás, paní /slečno/ gaio 50 korun. Ale nebojte se - půjde to na dobročinnost. Jednoho starého prostituta zachráním od koppanců a úderů do hlavy. Sice jen na jeden den - ale modré okénko si za to oba vybarvíme....
13. 09. 2011 | 17:25

Prpa Řepa napsal(a):

hordubal
odkaz na zajímavý blog
13. 09. 2011 | 17:26

Pavel Kervitcer napsal(a):

Za C.K. monarchie, když někdo dělal ostudu, tak byl vykázán do svého rodného města a obec to musela nějak řešit. Jednoduché, levné, rychlé, efektivní. Když dopustím vznik ghet, tak všem jejich obyvatelům automaticky zajistím nemožnost se nechat zaměstnat. Odrostou jim děti - a jsme tam kde jsme. V Londýně, když vlezu do autobusu, tak za volantem negr. V Praze když vlezu do autobusu, tak tam cikána nenajdu. A přitom by stačilo jim zaplatit papíry. Ale to by stálo cca 50000 - tak to jim budu radši platit podporu, kopnu je do prdele a odvezu kdoví kam. Nepřijde vám to jako mrhání našimi společnými penězi? To je úplně stejné jako uvažování, že na rušné křižovatce nepostavím semafor, protože stojí prachy. Pak první mrtvola, po ní druhá, pak třetí. Když je ostuda dostatečně vysoká, tak ho postavit stejně musím. Akorát jsem mezitím přišel o tu sumu peněz, kterou by ti dotyční, co tam zbytečně zařvali zaplatily do konce života na daních, DPH, spotřební dani atd... Jak je toto číslo v současnosti v průměru vysoké? 2, 3, 4 miliony od kusu? Krát dva tři čtyry kousky?
13. 09. 2011 | 17:29

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
Hezká báseň, máte talent. Celej Villon.
Jeden by řekl:Střevo. Přímo básnické
Po předcích. Inu genetika je genetika.
13. 09. 2011 | 17:30

Zdeněk Brom napsal(a):

Pavel Kervitcer:

No myšlenka je to sice dobrá, ale má silné slabiny:

a) V ČR je řada nezaměstnaných. Proč platit řidičák POUZE jedné skupině? Jiní nárok nemají?
b) Jak vytvoříte pracovní místa pro tu armádu nových řidičů? Vyhážete současné řidiče na dlažbu?

Mimochodem, tohle všechno už tu bylo. A výsledek?
13. 09. 2011 | 17:37

Jamima napsal(a):

český maloměšťák - ať již jste kdo chcete, jste silně pod úroveň. Tak pátá cenová v nádražní restauraci. Měl jste kdysi lepší glanc....
13. 09. 2011 | 22:25

m.v. napsal(a):

český maloměšťák napsal(a): uuu
Jamima
Nezaviďte.
Nechte se zbouchnout od m.v. a je to.
12. 09. 2011 | 22:20

český maloměšťáku ty se nech zbouchnout od (gol..)homosexuála, ale bez lubrikantu ať si to pořádně užiješ.

Hezký den.m.v.
P.S.Pane pokřivený charaktere, mazale a cenzore S.,až zase budete mazat tak laskavě i toho hňupa. Děkuji.m.v.
13. 09. 2011 | 23:16

lakiz napsal(a):

Bohužel na stavu, který zde je se hlvně podepsaly všechny vlády a to bez rozdílu - rasizmus v lidech vytváří stát a to zejména takzvanou ,, pozitivní pseudodiskriminací ,, , kdy slušný člověk nemá šanci se dovolat spravedlnosti v ničem. Přitom to chce pouze jediné - dodržovat zákony a trestat podle nich a to bez rozdílu barvy pleti, či vyznání u Všech !!!!! A KOcáb - promiňte neřekl nic jiného, než co ví každý inteligentní člověk, že pokud se tento problém nebde řešit, tak nastanou problémy - a pomalu nastávají, osobně když vidím, jak poldové mlátí běžné nespokojené občany a chrání lidi, kteří z oken ukazují sprosté výrazy, tak se ze mne pomalu také stává rasista. Ti lidé vyšli do ulic ze zoufalství protože stát je nedkáže ochránit, to že se na tom přiživují extrémisté je jen logickým vyústěním situace.
14. 09. 2011 | 06:42

gaia napsal(a):

lakiz

no jenže on nikdo neví, jak to řešit, takže se jen pořád kecá.
A nevěděl to ani Kocáb, tak též jen kecal a svými kecy jen udělal Romům medvědí službu.
14. 09. 2011 | 09:16

takyjeden napsal(a):

jana pechová: s těmi vlastníky domu obývaném squatery je to trochu zapeklitější než si myslíte - ta vila nebyla na katastru vůbec zakreslena,leží u vš kolejí, takže právně neexistovala ;-) nebo přinejmenším vlastnictví této budovy bylo velmi diskutabilní...myslím,že se Kocáb nějak neshodil, jen před maloměšťáky,co si valí ten svůj majeteček a mají pocit,že za to,že oni se necítí šťastní můžou cikáni nebo squateři. Dělat ministra lidských práv je v Čechách za trest. Tak radši nebude a Šluknov ať si nějak poradí,ne? ;-) Maucta
14. 09. 2011 | 13:59

Stepan napsal(a):

Pane Urbane, Vase prispevky mi opravdu mluvi ze srdce. Jste jeden z mala lidi, kteri to vidi tak, jak to je a navic se neboji to verejne rict. Dekuji vam, zachranujete cest ceskych zurnalistu.

Stepan Benda
14. 09. 2011 | 14:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Klaka nakonec.
14. 09. 2011 | 20:44

bestof napsal(a):

Souhlas. Je to problém nejen bílých, ale už i samotných Romů. Nemají v rodině autoritu a nedokáží ukočírovat mladé. Jsou jim pro smích.
Zároveň je to otázka nejen národnostních menšin ale i finanční pro pana Kalouska. Rom, který nepracuje (třeba celý život) a ještě bude brát penzi - je pro stát asi hodně nákladná záležitost?
15. 09. 2011 | 08:56

Tak jo napsal(a):

Michael Kocáb = klávesák bez talentu, zpěvák bez hlasu, politik bez mozku.
Rádobyrocker 80-tých let, těžící v 90-tých z popularity Michala Pavlíčka a Vildy Čoka.
Prospěchář přiživující se na všech přátelích ve svém okolí. Napoleonek myslící si, že vyhnal Sovětská vojska a "humanista", zabývající se romskou otázkou.
Bezpáteřní ideolog vlastní kapsy.

2040 - Česká encyklopedie - Politici - politické mrtvoly - M. Kocáb
16. 09. 2011 | 00:53

igor napsal(a):

výborný text. díky.
16. 09. 2011 | 11:18

Jirka Stejskal napsal(a):

Nevim, kde jste vzal nazor, ze na severu jde o spojeni realitnich magnatu a mistnich politiku. Z mistnich radnic v tom nikdo nejel, nebo mate snad pro sve tvrzeni dukaz?
Pokud se tyka Kocaba - myslim, ze mu zlomil vaz jeho (kolikaty uz?) vztah se svou podrizenou (jeho zena musi byt vzacne tolerantni osoba). A pokud se jedna o tu dlouhodobou praci o ktere se zminujete - vse vychazi s filozofie multikulturalismu, ktery ale nikde nefunguje. Takze jakakoli prace je stejne k nicemu.
16. 09. 2011 | 12:21

Petr P. napsal(a):

U nás v kraji NFDNES psla o tom, jak politik Petr Benda (Paroubkův přítel) tyje ze státu a z neštěstí romů. Tenhle sociální demokrat totiž v Bílině pronajímá romům předražené byty. Romové na zaplacení neskutečně vysokého nájmu na tamnější socioekonomické poměry (to tvrdí všechny oslovené realitky) musejí čerpat dotace na své bytu - cirka 3000 Kč od státu. To ynamená, že pan Benda tzje y našich daní a yároveň yneužívá tíživé situace romů. HLavně, že Paroubek nedávno v článku MFDNES hřímal, jak Nečas romz potápí.
19. 09. 2011 | 18:54

Petr P. napsal(a):

Petr Benda, šéf teplické organizace ČSSD a její bývalý krajský předseda, vydělává na státem dotovaném ubytování pro sociálně slabé obyvatele. V jeho paneláku v Teplicích obývaném převážně Romy se platí za byt 1+1 i přes 8 tisíc korun.

Teplický panelák, v němž žijí sociálně slabí obyvatelé. Vlastníkem domu je Petr Benda z ČSSD.

"Je to tady drahý, pane," říká o nájmu asi šedesátiletá Romka. "A hlavně plný Romáků," dodává, jako by chtěla odradit redaktora, o němž se domnívala, že má zájem o bydlení.

Sama má 1+1. "Jsem tu se synem a platíme 8 100 korun. Když bydlí v bytě 1+1 jen jeden člověk, platí 7 800 korun," přibližuje.
Děti z paneláku v Teplicích, v němž žijí sociálně slabí.
Holý nájem za pár metrů čtverečních činí 6 tisíc, dalších 1 500 korun za teplo a teplou vodu a 300 korun je vodné a stočné na osobu. Přesně tolik musí každý zaplatit, zálohy si snížit nesmí. "Buďte si jist, že teplo i vodu spotřebujete," vysvětluje správce.

Kolem panelového domu v Bílinské ulici je i dopoledne rušno, málokdo z místních pracuje. Ženy opřené v oknech sledují pobíhání dětí po schodech před vchodem i na trávě kolem domu. Muži postávají před ubytovnou, pokuřují a sledují nedaleko pracující dělníky.

Činže je podle makléře společnosti AB reality Tomáše Vřeského přehnaná. "Ty byty tam známe, jsou malé a nájem za ně by se podle našich zkušeností měl pohybovat maximálně kolem 4 tisíc korun. Lidé by určitě našli v Teplicích levnější i lepší ubytování," uvedl Vřeský.

Je to tržní nájemné, říká Benda
Jak nájemníci Bendovy ubytovny dokážou platit tak vysoké částky za nájem? "Pomáhá sociálka," říká žena, která je v důchodu a její syn je na podpoře. "Nám dává sociálka 3 900 měsíčně," dodává.

Zdroj: http://usti.idnes.cz/mistni-vedi-ze-delat-umime-rikaji-romove-z-varnsdorfske-ubytovny-p9z-/clanek.aspx?c=A110914_184619_usti-zpravy_oks
20. 09. 2011 | 17:42

VALENTA napsal(a):

KOCÁB??
NEBÝT KOCÁBŮ ,BYLA BY SPOLEČNOST MNOHEM BOHATŠÍ .
21. 09. 2011 | 10:14

grőssling napsal(a):

Urban také napsal:

Ve Šluknově nemuselo k žádné krizi dojít, kdyby Nečasova vláda pod silným vlivem spoluviníků krize, regionálních politicko-podnikatelských oligarchií, vědomě nesmetla ze stolu již hotové, navržené a vládou Jana Fischera schválené, strategie a programy.

No né, já zírám. Když jsem tu napsal, že vládnoucí buržoazie buď sama, nebo prostřednictvím svých poskoků a slouhů řídí tento stát a nemá zájem řešit cikánský problém, ozval se tu pan Stejskal že ne, že kdepak buržoazie. U nás prý vládnou ti, co se k moci dostanou prostřednictvím volebního mechanismu, nebo jsou schopní bez ohledu na třídní původ.

Urban tu chátru nazval politicko-podnikatelskou oligarchií, no dobrá, jen jiný název pro totéž. Poprvé v něčem s Urbanem souhlasím. Už mu to došlo po 22 letech. Pozdě, ale přece.
21. 09. 2011 | 12:03

Gadžík napsal(a):

Co pořád chcete řešit s těmi cigány. Podle ústavy jsou to občané jako každý jiný.
Stačí jenom požadovat po nich plnění občanských povinností.
Za socíku s nimi byly problémy minimální, protože se s nimi policie nepárala a vyžadovala práci a pořádek jako po každém.. Když vyhodil cigán odpadky z okna, dostal pendrekem a šel to uklidit.

Jakákoliv podpora etniku vede jen k tomu, že etnikum si zvykne neřešit své problémy a čekat až se postará stát. A dále se nabalí nepočet humanitárních parazitů v čele s Kocábem, kteří budou "řešit romskou otázku" za mnoho miliard ročně.
Pořád nikdo nechce zveřejnit KOLIK SE DÁVÁ NA PODPORU CIGÁNŮM A JAKÉ JSOU ZA TY ROKY VÝSLEDKY. Protože by se ukázaly jen miliardové zlodějiny Kocábovitých a výsledky nula

My jsme cigánům nesebrali území jako USA indiánům, ani je nenavezli do otroctví jako černochy - nic jim nedlužíme. Stačí se podívat na Vietnamce- ti se uživí sami a jejich děti mají dnes na školách nejlepší výsledky
22. 09. 2011 | 07:55

pgjed napsal(a):

Největší legraci mám pane Urbane z toho, kolik proroků a spasitelů se zaručenými recepty vyrojilo a vyrojí. A řešení? Nikdo to neumí řešit, protože nejde jen o představy fantazii a nápady. Jakékoliv řešení musí ti dotyční vzít za své, chtít je a usilovat o něj ve svém praktickém životě! Předevčírem se u mně zastavil J.Č na burčák a přišla řeč i na tento problém. Mimo jiné přečetl výstřižek z února tohoto roku, ve kterém se Agentura pro sociální začleňování chlubí Šluknovskem jako lokalitou plnou úspěchů. A tu máš čerte kropáč.

Víte, je třeba si uvědomit, že i přes to, že po 40 letech kdy za totáče Cikáni museli pracovat, museli posílat děti do školy, to jsou dvě zcela nové generace!, ledva přišla svoboda, nevěděli co s ní a beznadějně jejich podstatná část propadla nepráci, životu na dávkách, neposílání dětí do školy, nepřizpůsobení životního stylu současnosti, drogém, automatům, kriminalitě. Velmi mně nejprve rozčílil rozhovor v LN s panem Šipošem z ROI před snad dvěma týdny. Mluvil o konfliktu požadavků a zvyklostí většinové společnosti s cikánskou mentalitou. Čím více si nad tím přemýšlím, tím více mu dávám za pravdu a tím, při postoji cikánské inteligence a přizpůsobené menšiny k nepřizpůsobené většině cikánů, jsem z toho smutnější.

A když vidím, jak si na docela vážném problému různí hejhuláci počínaje nečasem a konče nevímkým, honí se svými zaručenými recepty triko, dal bych někomu pumelici až by se zajíknul.
23. 09. 2011 | 17:23

nikdo napsal(a):

Pane Urbane, proč píšete takové komické propagagitky o p.Kocábovi. Co z toho máte ?
Cikánské etnikum je problémové od svého příchodu do Evropy. Cikáni vlastně pracovali pouze v totalitních systémech. V tzv.demokratickém občanském systému se svojí mentalitou a genofondem nemají automaticky šanci. Zákl.chyba se u nás stala po tzv.revoluci, kdy jim bylo oznámeno, že je tzv.svoboda, tedy nemusí se pracovat. Bylo to spojeno s nesmyslně vysokýmí sociálními toky peněz ze strany státu. Stačilo pouhých 20 let a jsou tu generace nepřizpůsobivých občanů z 95% tvořených právě cikány. Dokud budou sociální dávky vyšší než minimální mzda atd., nikdo nic nevyřeší, ani tisíc Kocábů pane Urbane. Bohužel naši cikáni vše potvrdili i svými výjezdy do celé řady zemí, kde se chovali stejně, jako doma. Závěrem je třeba zdůraznit, že 90% cikánů je nezaměstnatelných, jsou vlastní vinou nevzdělaní a nekvalifikovaní. Koncepce /Kocábů,Džamil atd/ stojící na vytváření prac.míst typu obecních zametačů, či kopáčů a uklizeček je komická. Muselo by jít o řádově statisíce míst. Pan Nečas s Drábkem slíbil 100 veřejně prospěšných míst pro Šluknovsko, pak, že vláda nic nedělá.
P.S. Diskuse jasně ukazuje, kdo zná cikány pouze z tel.šotů, či zdejších blogů a kdo je nucen žít, či bydlet v jejich těsné blízkosti. I vy p. Urbane patříte do té první skupiny.
26. 09. 2011 | 00:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy