Je-li prezident za šaška, bylo by lépe míti šaška za prezidenta

29. 09. 2011 | 17:23
Přečteno 7561 krát
Lze s jistotou doufat, že katolická církev projeví více inteligence a mlčenlivé moudrosti, než tradiční poklonkovači Václava Klause, a co nejrychleji na jeho taškařici se zneužitím připomínky svatého Václava zapomene. Církev, jejímž posláním je lidi spojovat a utěšovat, si zloděj per, a podle posledního vtipu i o rok mladší bratr Chucka Norrise (nezranitelný Texas Ranger, vynálezce dělení nulou, jediný muž, který umí mluvit Braillovým písmem a který postavil svůj rodný dům), vybral jako kulisu pro řeč nenávistnou, a protentokrát hloupou až nehorázně.

„Přirozeně strukturovaná národní společenství se svými hlubokými tradicemi, duchovními a kulturními hodnotami, vycházejícími ze staletých zkušeností a z životů mnoha předchozích generací, jsou erodována politickým tlakem na přijetí multikulturalismu jako oficiálně naordinované ideologie“ – pravil Čech s německým jménem, představitel národa, jehož tisícileté dějiny nemají jiný pozitivní obsah, než právě multikulturalismus, věčné střetání, soužití a vzájemné ovlivňování českého, německého a židovského, dalších kulturních vlivů italských i holandských, a víry křesťanské v tolika podobách, že jenom zmínit je všechny by zdržovalo.

Každá přehnaná póza mění jakýkoliv divadelní kus ve frašku. Klausova snaha neustále přepisovat a aktualizovat historii a svatováclavskou legendu ve svůj prospěch skutečnou diskuzi o historii znemožňuje a mění v kýč. Jde o jev typický pro jeho neomarxistické vidění světa, ve kterém historie začíná teprve s námi, protože teprve naše myšlenky a interpretace dávají minulosti poprvé smysl a význam. Klausova nevzdělaná ahistoričnost je proto vtipem stejně špatným, jako jeho pokrytecké odvolávání se na rodinné hodnoty.

Jak vzdálená takové lacinosti je reflexe smyslu svatováclavské legendy z úst arcibiskupa Dominika Duky, který takto odpověděl na otázku „Jakými vlastnostmi a jakým životem získal svatý Václav pověst mučedníka a dědice české země?“

„Možná že i Herderova definice Slovanů jako holubičího národa vychází z interpretace svatováclavských legend. Víme však, že tomu ve skutečnosti bylo jinak. Čechy po dobu více než dvou století ohrožovaly okolní země. Praha byla v raném středověku největším tržištěm otroků. Právě v tomto kontrastu vystupuje postava svatého Václava jako vládce, muže a křesťana, který respektuje důstojnost a právo druhých, vykupuje otroky, pomáhá bědným, kácí šibenice. V tomto smyslu jeho smrt v sobě nese nejenom tragiku vraždy, ale také i obavu, že svoboda, lidská důstojnost a bezpečí mohou být zajišťovány jedině Boží pomocí přímluvou svatého Václava, a proto je mu česká zem dána do dědictví, aby v ní tyto hodnoty byly chráněny“.

Důstojnost a práva druhých? Vykupování otroků a pomoc bědným? Tragika, obava, Boží pomoc? Ale kdež, že, pane prezidente... Smysl svatováclavské legendy je v tom, že Václav vykupoval otroka, ne proto, že byl Čech, ale protože to byl otrok....

Po pádu komunismu se dalo doufat, že nový politický systém bude generovat představitele, kteří, na rozdíl od svých komunistických předchůdců, alespoň nebudou občanům, společnosti a národu, škodit. U funkce prezidenta, které, tradičně a bohužel, Češi tak důvěřují, se doufalo dvojnásob. Nepovedlo se. Václav Havel se alespoň snažil držet obecně mravních zásad, a i když společnost polarizoval a v domácí politice nedosáhl prakticky ničeho, pro zájem země v zahraničí udělal obrovskou práci. Václav Klaus už se nepovedl vůbec a z České republiky dokázal udělat posmívánka mezinárodní politiky.

Největší obětí klausismu je, bohužel, česká pravice. A dokud bude Klaus brán vážně, nemůže se český konzervativní proud, a s ním i česká pravice, hnout z místa. Může jenom, spolu s Václavem Klausem, otevírat prostor pro hledání nepřítele, xenofóbní extrémismus a populistická zneužívání jakékoliv „národní“ myšlenky. Česká katolická církev je, naštěstí, na rozdíl od prezidenta, daleka opakování chyb z Druhé republiky a Protektorátu, kdy svatováclavský mýtus dovolila zneužít k obhajobě a propagaci ne-lidskosti. Takže máme kliku...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Gerd napsal(a):

Klid, ještě 2 roky s Klausem a slehne se po něm zem. Pokud si nezaloží vlastní stranu. Mohl by tentokráte zestátňovat, co v divoké privatizaci pomohl rozdat. Ach ten útěk ekonomů před právníky ... Udělal z ČR pračku na špinavé peníze.
29. 09. 2011 | 17:35

Michal Macek napsal(a):

teda pane urbane to ste se moc nevycajchnoval - to ste vstaval levou nohou?nevim co je na tom projevu nenavistnyho,jo je hodne konzervativni no a co?jedinej nenavistnej je vas blog nezlobte se....
29. 09. 2011 | 17:39

Béda napsal(a):

Nestrašte! Snad nechcete, aby se prezidentem stal spací paňáček s červenýma fuseklema? To by vyšlo dkoro nastejno.
29. 09. 2011 | 17:39

Karel Mueller napsal(a):

Jako daší Čech s německým jménem mohu jen dodat, že měl president pravdu.
29. 09. 2011 | 17:41

Návrh J. napsal(a):

KAREL GOTT prezidentem v přímé volbě !!!
29. 09. 2011 | 17:48

MR napsal(a):

To Béďa :
Trautenberk to dělat nemůže, to je jasný. Je pro legraci už dneska.
29. 09. 2011 | 17:50

Béda napsal(a):

Jenom malá technická ke křesťanské tradici. Někde jdem zachytil, že křesťanství (tuším až do r. 1543) připouštělo mnohoženství. Také bylo běžné prodávání odpustků (hříchů). Jakási iniciativa prý podala hromadnou žalobu k mezinárodnímu soudu na církev v rozsahu 2.000 stran se zdokumentovanými případy pedofilie a pod. Pak je taky otázkou jestli by si nezasloužil stát se svatým Jan Hus...... Ale to jsou jenom takové detaily.
29. 09. 2011 | 17:50

zdenekbrom napsal(a):

Jan Urban:

Docela jste mě společně s panem Dukou oba pobavili s tím úvahovým cvičením na téma sv. Václav a otroci.

Dovolím si zacitovat z Kristiánovy legendy:

"Když se o tom dověděli křesťané, jako včely do úlu se k němu hrnuli, kněží, jáhnové a přečetní sluhové Boží z Bavor, Šváb a jiných zemi, s ostatky svatých a hodnými knihami. Tyto všecky s velikou ctí přijímal a radostně vítal, jak se slušelo, a bohatě zlata nebo stříbra hodnost, krzen, otroků i oděvů mnoho rozdával a všem, jak potřebí bylo, sloužil."

A ejhle. Tu sv. Václav otroky nevykupuje, ale daruje. A komu? Zbožným křesťanům :)
29. 09. 2011 | 18:01

Martina K napsal(a):

Myslim, ze nejsilnejsi casti tohoto blogu je jeho nadpis. Jeste jsem se nevzdala nadeje, ze se jednou nad politikou zasmeju. Ne proto, ze nic nez kysely usmev nezbyva, ale pekne od srdce, protoze je to takova svanda. Kdyby se pravomoci presidenta vice oklestily (a prenesly), mohl by i veledulezity senat podporit primou volbu a pak by volba presidenta bylo vlastne referendum o nejvetsiho ceskeho sasulu. Muselo by se to samozrejme ovencit dostatkem honosnych titulu, aby urad nabyl nejake te vaznosti...
29. 09. 2011 | 18:06

Prepa Řepa napsal(a):

Tipoval jsem si pana Pehe, že mu zaskočí při přenosu knedlík do krku a v pondělí ho vydáví.
Ejhle, Urban ho předběhl.
Ulehčilo se? Není dobré když jdou žlučové šťávy zpět do žaludku.
Říkat, že se multi-kulti nepovedla se nesmí?
Šup s Kocábem do TV a tvrdit, jak známe na integraci recept.
29. 09. 2011 | 18:09

Servít napsal(a):

Pupkatý prelát Duka je nástupcem nechvalně známého Gottwaldova poskoka Plojhara.
Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením Února 1948. Tehdy byl uloupen majetek za biliony, avšak „revoluční" (neústavní) cestou. Tak si to soudruzi a jejich prognostičtí agenti jednoduše „zlegalizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „strany modrého ptáka“ a „oranžového levého padělku“ namísto bývalé ČSSD. „Lůze" rozdali kuponové knížky, vrátili zničený majetek několika přeživším restituentům (včetně ochočeného mouřenína Havla). Teď rafinovaně svádí všechno svinstvo na ekology, restituenty, disidenty, eurofily, zdecimované katolíky, (nikoli však na jim spřízněné voliče KSČ) a každý volič je jim dobrý v jejich absurdní opofrašce: „Každý chvilku krade pilku“. Ohánějí se"standardní parlamentní“ kleptokracií (superagenta a opravdu, ale opravdu vlastizrádce Pružinského, která je pro něj „opravdu tím nejlepším možným řešením“). Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly (TGM). Čtěte "Právní stát"na Seaplanet: http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-oban-nikoliv-koist-politik, dále „Demokracie jako náboženství“ Andrease Poppa na Seaplanet: http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/vzdlavani/330-andreas-popp-o-demokracii-novem-naboenstvi
29. 09. 2011 | 18:09

Béda napsal(a):

Autor,

podle dosavadních uvažovaných kandidátů - staronový Švejnar, Subotka, Němcová, Schwarzenberg - soudím že byste se v tom nadpisu mohl docela blížit skutečnosti.
29. 09. 2011 | 18:11

Miflonides napsal(a):

Já vidím u našeho pana prezidenta něco, čemu se u nás říká „přání otcem myšlenky“ (wishful thinking). K tomu používá, mimo jiné, spoustu novotvarů, jejichž význam se ani nenamáhá podrobněji vysvětlit či definovat. Tentokrát jsou to „pokrokáři“ a ti jsou definováni jako ti co „vedou soustavný a stále nezakrytější útok na naše tradiční společenské hodnoty a ctnosti“. Ach jo. Kdo to je? Takováhle tajemnost, mlhavost a nejednoznačnost věru přispívá k blbé náladě ve společnosti. To je něco jako když kdysi Husák mluvil o odpadlících a renegátech. U toho bylo vcelku jasné koho tím míní. V prezidentově případě to vypadá tak, že jde o všechny, kteří se mu tak či onak nelíbějí.

Takže, jinak řečeno: jsou tu mezi námi i tací, proti kterým je třeba rozhodně bojovat. A že nám jich v poslední době ale nějak přibývá! No je to jasné, je třeba se s nimi rázně vypořádat. Republiku, tu si přece rozvracet nedáme, že?
Rozhodl jsem se analyzovat způsob myšlení našeho pana prezidenta, a začal jsem oním „wishful thinking“. Je to psáno v „mé“ angličtině, ale pro toho kdo aspoň trochu umí anglicky by to snad srozumitelné být mohlo. There you are:
http://miflonides.blogspot.com/
29. 09. 2011 | 18:11

Grandgousier napsal(a):

Projev to byl vskutku zpátečnický a pomatený. Pro Bédu, v Evropě do konce 18. století panoval i kanibalismus, no posledních dvacet let také není ukázkou nějakého vývoje kupředu. Myslím, že však právě za tradici kanibalismu, mnohoženství, upalování čarodějnic, absence kanalizace a čisté vody, pohankové kaše a tuřínu, zákazu cukru Vánoční duchovní Lebenhart orodoval. Pan Duka je sportovec,miluje ruční boj, až se dmul při pomyšlením na boj s husity a vší tou protestantskou pakáží...
29. 09. 2011 | 18:12

ali napsal(a):

Urban taky kandiduje na prezidenta?
29. 09. 2011 | 18:12

scallop napsal(a):

Vsem Klaustorikalum a Klausmelpravdolum:

Je to tak tezke si priznat, narodni stat je vynalez poslednich cca 150 let ? Jen ignorant (nebo marxista, jak pise pan Urban) tim hodnoti celou historii.

Holt kdyz fakta neodpovidaji vire, je treba ,,, (dopln podle sve viry).
29. 09. 2011 | 18:15

Drzá zrzka napsal(a):

Panovníci mívali své šašky. Václav Klaus je 2 v 1. Panovník i šáša v jednom.

Někteří lidé jsou otroci svých nenávistí. Neumí se vykoupit.
29. 09. 2011 | 18:16

Zacheus napsal(a):

Z nenávistného blogu a bohužel i z obsahu některých diskusních příspěvků je podle mne zřejmé, že prezident podal velmi zajímavou analýzu dnešní situace a konstatoval smutnou pravdu. Ta se ovšem nehodí právě těm, které ve svém projevu kritizoval.

Potrefená husa se prostě ozvala.
O "úrovni", jakým to učinila,není jistě třeba ztrácet další slova.
29. 09. 2011 | 18:18

Zdeněk Brom napsal(a):

scallop:

Mně přijde poněkud stejné, zda dějinami kroutí Klaus nebo Urban nebo Duka ....
29. 09. 2011 | 18:18

Pepa Řepa napsal(a):

Jinak gratuluju aktuálně.cz je svazáckým nástěnkám.
Po heslu týdne Spurného je tady Urban.

„Etnicky čistý český národovecký stát je hned z několika důvodů historickým nesmyslem.“

Sice nikdo nechce "Etnicky čistý český stát", alespoň jsem takový požadavek nezaznamenal, ale když to tady bude týden viset, stane se to-zřejmě- pravdou.
Chlapci, jistý Dr. Paul Joseph G.by z Vás měl radost. Vyučil Vás. Opakovaná lež se stane pravdou.

Co s tím? Naučit se to a skandovat ve sboru jako v léčebně?
To by oživilo Interpelace.
To by byla krása, pane Stejskale.
29. 09. 2011 | 18:19

Béda napsal(a):

Grandgousier,

pokud se nepletu mluvilo se o křesťanské tradici. Někteří k ní řadí taky rodinný život, ctění Desatera: nesesmilníš, nepokradeš, nezabiješ!... Tak jsme se jenom tak rozpomenul na část praxe té tradice. Ostatně pan prezident - sběratel per a záletník je přímo symbolem křesťanské tradice. Možná by stálo za úvahu jej při příležitosti ¨svatováclavských oslav vysvětit.

Určitý návod by mohl být zde:
K rukám Kongregace pro svatořečení
Ctihodnosti,

předkládáme Vám ku zvážení a bedlivému posouzení žádost naší, v níž doporučuje se, by Václav Klaus I., držitel koruny české z Boží milosti, krom znaků moci pozemské, jimiž hojně vyznamenán jest, též odznakem slávy věčné a nehynoucí ověnčen byl na způsob ten, že přijat bude do obce svatých mužů a žen svaté církve obecné.

To, že vždy přízně Boží požíval a dílo jeho z vůle Boží konáno bylo, množstvím zázrakův dosvědčeno jest:

* Když statky pozemské v zemi naší rozdíleny byly, tu moudřekázal všechna světla zhasnouti, by každý dle schopností svých podílu svého na statcích obecných po zásluze dosíci mohl. I nastala tma po celé zemi a v době té mnoho úkazů podivuhodných na nebi, na zemi i v podsvětí se dálo, nad nimiž dodnes rozum lidský pozastavuje se, jedni zázrakem jmění své rozhojnili, jiní pak nenadále všech statků svých pozbyli.

* Když družina jeho věrných druhdy v nouzi byla a pokladna její prázdnotou zela, tu i mrtví z hrobů vstávali a ze zemí cizokrajných pospíchali, by štědrými dary pokladnu prázdnou hojně zahrnuli.

* Když vposled na trůn stavy českými dle dědičného práva svého dosazen býti měl a síly zlobné tomu zabrániti chtěly, tu nepřátelé jeho záhadnými nemocemi, vyšinutími ducha a jinými ranami stíháni byli, by Boží záměr zmařiti nemohli. I jinak množství jevů nevysvětlitelných a nadpřirozených na tomto sněmu českém dosvědčeno bylo.

V prospěch žádosti naší pak nevývratně svědčí i soupis skutkův bohabojných níže uvedený, jimiž tento věrný slouha Boží se byl vyznamenal:
* Vždy za pravdu se neochvějně bral, aniž jazykům zlovolným sluchu dopřával, aniž kdy k nebezpečenství a posměchu mu z toho kynoucímu přihlížel, ba byť i pravda sama proti němu svědčila, ze zákopův svých ni o píď neustoupil.
* Zlořádův a bludův zhoubných vždy rozhodně potíral a z myslí zlým duchem posedlých je nelítostně vymítal. Kacíře všeliké klatbou svou vždy neúchylně stíhal. Z bludů těch, jež jak nespočetné hlavy saně mečem víry pravé stínal, pak nejstrašnější slují: europeismus, environmentalismus, NGO-ismus, humanrightismus a homosexualismus.
* Před zákony a soudy lidskými nikdy hlavu nesklonil, zato však Boží ruce neviditelné, jež na tržištích v skrytu vládne, vždy věrně sloužil a správu věcí veřejných jí zůstavil, by místo lidí rozumu mdlého vše v zemi naší moudře zařídila.
* Cizákům mnohokrát na odpor se chrabře postavil a národ český od jařma poroby uchránil, by svobodně sloužit mohl svému jedinému pánu, knížeti a vévodovi českému a věrným druhům jeho. I schránu posvátnou s dekrety nedotknutelnými a nezrušitelnými, díky nimž statky proradně uchvácené kmeny cizími jim po zásluze odňaty byly, před útoky žoldáků a zrádců po několikráte bezpečně ochránil.
* Národ český z temnot nevědomosti na světlo pravdy Boží vyvedl, neb v znalosti věd rozličných nad jiné svou učeností vynikl a do všech tajů všehomíra pronikl, by lid svůj mohl moudře poučiti o hádankách všelikých života vezdejšího a zákonech mu v skrytu vládnoucích.
* Sbor rádců moudrých kolem sebe shromáždil, by slova jejich prozíravá z hradních výšin slynula a lidu jak maják zářný v dobách zmatených a bouřných na cestu jasně svítila.
* I národové jiní požehnaných plodů moudrosti jeho okusiti mohli, když v náhlém smyslů pomatení hrůzou zachváceni byli, že vody mořské vzhůru vzlínají a povrch zemský zaplavit se chystají, pročež v boj proti živlu bezuzdnému syny své svolávat se jali. On však hlavy horké jejich konejšil a rozvážně jim vyložil, že jen úskočnými řečmi šarlatánů ošálit se dali a do léček jimi strojených z nevědomosti se vlákat nechali.

Převzato z Pražského fóra,
29. 09. 2011 | 18:23

Zacheus napsal(a):

To Pepa Řepa. Jedno italské přísloví říká,že "sice to není pravda, ale pěkně se to poslouchá". To je bohužel dnes jedna z osvědčených metod diskuse: -).

Přeji Vám pěkný večer.
29. 09. 2011 | 18:30

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

A kdo chce multikulturalismus tak jak Vy ho chapete ? Agitujete proti necemu, co Vam (nam) nikdo nevnucuje.

Brom

Me to Klausovo "krouceni" prijde nebezpecnejsi, nebot on je prezident. Duka ma pravdu prinejmensim v tom, ze knize Vaclav se zaslouzil o ceske zeme nikoliv cesky narod. (V te dobe lide brali ostatni podle toho, jetsli jsou dobri krestane a ne podle naroda.)

Co (ne)delal Vaclav proti otroctvi blize nevim (o teto deobe jsem nedovzdelan), ale napada me, ze i Lincoln vlastnil otroky ...
29. 09. 2011 | 18:31

Pepa Řepa napsal(a):

Hezká svodka, WikiBédo, jste zase ve formě.
Co ještě je na Wikině za novinku?.
Ať nemusím klikat.Ušetřím myš.
Co Blisty? Referendum? CosaVostra? Gramma?
29. 09. 2011 | 18:31

mb napsal(a):

mě nejvíc rozsekal ten důraz na tradiční morální mravní hodnoty ...

od zloděje per, od přítele mafiánů, od toho, který řekl: teď se tady na chvíli zhasne a uteče před právníky ...

MEGACHUCPE
29. 09. 2011 | 18:33

ghándí napsal(a):

tomu se mi ani nechce věřit, že je někdo schopný vyblít takovýto blog.
29. 09. 2011 | 18:33

Pepa Řepa napsal(a):

scallop :
Že bych propagoval muti-kulti?
Ale jestli Vám to udělá radost, přiznám se. Jen nevím k čemu.
29. 09. 2011 | 18:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jan Urban:
"z České republiky dokázal udělat posmívánka mezinárodní politiky." Pokud by ČR byla něčím takovým reálně a ne ve Vaší fantazii, pak jenom ´zásluhou´ lidí podobných Vám: ´humanitárním´ bombometčíkům, poskokům pochybných podnikavců ap. Toužíte také uchňapit nějaký ten obraz z majetku ČR?
29. 09. 2011 | 18:37

mb napsal(a):

Po pádu komunismu se dalo doufat, že nový politický systém bude generovat představitele, kteří, na rozdíl od svých komunistických předchůdců, alespoň nebudou občanům, společnosti a národu, škodit.

... tohle jsme prošvihli / tohle (i) oni prošvihli ...

a je to škoda ...

/ALESPOŇ NEŠKODIT ... /
29. 09. 2011 | 18:37

mb napsal(a):

hezky blog ...
29. 09. 2011 | 18:38

Descartes napsal(a):

"Česká katolická církev je, naštěstí, na rozdíl od prezidenta, daleka opakování chyb z Druhé republiky a Protektorátu, kdy svatováclavský mýtus dovolila zneužít k obhajobě a propagaci ne-lidskosti. "

autore, na tohle jste přišel jak? Někde jste to četl, opsal nebo slyšel?
Máte pro tato tvrzení nějaké důkazy?
29. 09. 2011 | 18:39

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Vy bojujete proti multi-kulti chapaneho ve smyslu "je krasne, kdyz je hodne kultur vedle sebe a snazme se, aby jich bylo co nejvic". Nebo sem rovnou napsite, co chapete pod slovem multikulturalismus. Nejspis se ukaze, ze nam to nikdo nenuti. (Ani Kocab ani dablopve z bruselu.)

Jak pisete, opakovana lez ...
29. 09. 2011 | 18:40

Zdeněk Brom napsal(a):

scallop:

Tohle je právě velmi zajímavá věc. Už z velmi raných dob je doloženo národní vědomí. V kodexu z 12. stol. jsou v Obci Boží speciálně uvedeni Boemané na speciálně pro ně vyhraženém místě. To je dost unikátní. Bohužel hodně málo víme o tom, kdo to byli ti Boemané.

Jinak mám ale dojem, že kdyby povstal sv. Václav k opětovnému životu, že by Duka, Klaus a ani Urban zrovna nadšeni nebyli.
29. 09. 2011 | 18:41

Platan napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
...A ejhle. Tu sv. Václav otroky nevykupuje, ale daruje. A komu? Zbožným křesťanům :)

Ono to s tím vykupováním otroků, kácením šibenic atd. asi nebylo tak horké... Faktem je, že z validních historických pramenů nelze nic takového doložit (patrně ani vyvrátit - i když podle nezaujatých historiků znalosti o dobovém kontextu nabádají spíše ke skepsi). A o tom, s jakou "velkorysostí" všeobecná čili katolická církev zachází s fakty, když tvoří životopisy svých svatých, také víme své... Nedávno jsem se v jednom takovém vyprávění dověděl, že náš svatý Vojtěch byl vlastně jakýmsi "duchovním praotcem" Evropské unie ...
29. 09. 2011 | 18:41

Grandgousier napsal(a):

Béda. Se vší vícevýznamností bych panu Klausovi doporučil uchýlit se k původnímu životu prvních křesťanů v katakombách, současným jazykem "v kanálech."
Pepa Řepa.Již jen svazácký název této země Česko svědčí o hlubokých tradicích, jimiž se řídí českoelity. Jinak Čechy a Česko jsou jediným územím v Evropě, kde se za posledních šedesát let zbavili všech spoluobčanů jiných národností, ono se to ani říkat nemusí, skutky hovoří a hovoří za vše. Kdo neskáče není Čech! No, dají se dělat rozumnější věci, jak ukazují mnozí sousedé vč. našich bývalých spoluobčanů.
29. 09. 2011 | 18:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Zdeněk Brom:
Výborný počin s připomenutím Kristiánovy legendy.
Řekl bych, že projevy všech celebrit k oslavě sv. Vaška byly stejně trapné jako celý jeho kult. Jeho smysl je tak vágní, že se chytá kdekdo, i nacisté.
A to každoroční šaškování s jeho lebkou mi připomíná počínání amazonských Šuárů při zmenšování hlav pobitých nepřátel.
29. 09. 2011 | 18:45

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Připadá mi trochu paradoxní, že ačkoli se o český "stát" zasloužil více bratrovrah Boleslav, než Václav, tak je první v obecném povědomí jako negativní postava a ten druhý adorován.
Ale dějiny jsou plné paradoxů...

zajímavý rozhovor s Dušanem Třeštíkem
http://www.radio.cz/cz/rubrika/historie/historicke-obzory-2003-09-21
29. 09. 2011 | 18:45

Platan napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
Jinak mám ale dojem, že kdyby povstal sv. Václav k opětovnému životu, že by Duka, Klaus a ani Urban zrovna nadšeni nebyli.

A nadšený by asi nebyl ani sám svatý Václav. Možná, že by dokonce postavil pár šibenic... :-)
29. 09. 2011 | 18:48

vše bylo jinak napsal(a):

dobře, že toho Václava zabili. Boleslav, to byl silný král a vlastně zakladatel české státnosti. Proto se slaví den zabití Václava. Že se ho zbavili a konečně se v dějinách něco začlo dít.Boleslav je zakladatek českého státu a také již ve spisech doložitelný.
29. 09. 2011 | 18:50

Michal Macek napsal(a):

Zdenek brom

me se libila scena v Sapkovskeho "hustiske trilogii" - je tam takova mezihra kde za stolete valky obklicili francouzi anglicany v nejakem meste a anglicanum veze jejich krajan zasoby do obleyeneho mesta - 300 vozu slanecku.nahle prijede predsunuty zved a hlasi zese blizi silny oddil francouzkych tezkoodencu.anglicky velitel uz klesa na mysli - rika si co ja proti nim zmohu ,mam tu jen 300 vozu se slanecky.300 vozu.vozu.
a vzpomene si ze zaslechl cosi o heretckych bohemians snad odnekud z male asie kteri uz nekolikrat porazili krizackou jizdu pomoci vozove hradby.okamzite da rozkaz srazit vozy a retezi je svazat,nabit kuse a pistaly....nakonec francouze rozprasi a dojate dekuje: "o dekuji vam chrabri asijsti bohemians.o diky tobe vudce Sisko,ac je tve jmeno pohanske tve valecne umeni je velke" :)

tato epizoda stolete valky pozdeji vstoupila do dejin jako slaneckova bitva )

PS:jinak knizky doporucuji jmenuji se Narreturm , Bozi bojovnici a Lux perpetua
29. 09. 2011 | 18:51

Pepa Řepa napsal(a):

Embéčko
jistě, můžete spekulovat, proč řekl Klaus, to co řekl, zdali je konzistentní či ne, do jaké míry lze vystopovat sebestřednost a kult sv.VK, ale obsahu nelze moc věcí-podle mne- vytknout.
U autora jde pouze zase o titulek, obsah není třeba studovat.

Titulek ke klausehryzectví stačí.
VAŠEK-ŠAŠEK a už se jede.
Zkuste se optat někoho z reklammní branže, na podprahovou reklamu a podobné osvědčené recepty, jak vyvolat kolektivní slintání.
Já už jsem jako Mandlová, už se tomu jenom směju. Divím se, že to lidi žerou.
29. 09. 2011 | 18:52

Meňo napsal(a):

Tady vedle jsem se dočet´, že prej kníže Václav Sv. se nezdá mladejm lidem a radši by tam viděli Karla IV.
Jo, to jejich věc, těch mladejch i těch, kteří tuhle KACHNU vypustili do éteru. Já si myslím, že kníže Václav Sv. je tím skutečným patronem země České již přes 1000 let a bude ještě dlouho, přes peripetie různejch zástupnejch problémů, gayů a jim podobnejch pitomin. Ostatně, král a císař Karel IV. se v mnohém důležitém ovolával na knížete Václava Sv. - například prohlašoval skromně, že jeho nejvyšší titul je jenom od Václava Sv. PROPŮJČEN. A proto také jako jednu z nejdůležitějších věcí svého vladaření dal Karel IV. zhotovit slavnou Svatováclavskou korunu královskou, která je rekonstrukcí předcházejících českých korun (využití mimořádně cenných drahokamů symbolizujících drahou vlast) a jejich výrazným obohacením jak hmotným (umělecké dílo), tak duchovním (symbolika).
29. 09. 2011 | 18:52

Zdeněk Brom napsal(a):

Platan:
:)
29. 09. 2011 | 18:53

Zdeněk Brom napsal(a):

Michal Macek:

Dobrá historie :)
29. 09. 2011 | 18:55

Platan napsal(a):

vše bylo jinak:
Já bych to s tím "kádrováním" našich předků zas tak nepřeháněl...
Jinak, co se Boleslava týče, je zajímavé, že prý právě on se dosti zasloužil o vznik václavské legendy.
29. 09. 2011 | 18:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

Ty oslavy vidíme hodně podobně.

On kdyby tam sv. Václav dorazil, tak by Duku považoval maximálně za svého kaplana, který je mu podřízen - jeden protýhlý obličej - a s Klausem s urbanem by se ani vzhledem k jejich původu ani nebavil - dva protáhlé obličeje. Myslím, že by všichni tři zase dost rádi do té rakve zatloukli.

Teď ale něco podstatnějšího.

V době Václava a Boleslava se udál asi dost jedinečný akt, který měl zásadní dopad na pozdější dějiny naší země. Dnešní kult je skutečně,no, no prostě takový podivný, ale když vnímáme reálie doby, které se alespoň čsátečně daří rekonstruovat, tak je to spíš jedinečná událost, která se povedla.
29. 09. 2011 | 19:03

Pepa Řepa napsal(a):

Grandgousier
Otázka č.1
Vy znáte nějaký současný "Čistě monoetnický stát v Evropě", stát bez menšin? Který ?

Otázka č.2
Je takovým státem ČR? Vyhnání Němců je 65 let staré.To není předmětem blogu. Jiné menšiny nevidíte? Je jich tak málo, že je přehlídnete?

Otázka č.3
On někdo-kromě pár pomatenců z DS- Čistě monoetnický stát vyžaduje?

Kdepak milý pane, tady jde o klasiku z učebnic.
Podsunout termínem „Etnicky čistý český národovecký stát" to, že se chystáte vyhnat klackem Ahmeda co dělá na rohu kebab, nebo Natašu, která u Vás uklízí v supermarketu.
Opravdu jste tak nechápavý?
29. 09. 2011 | 19:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

Oprava: "že by ho všichni tři zase dost rádi do té rakve zatloukli."
29. 09. 2011 | 19:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Podprahová reklama možná, ale spíš bych to viděl na priming.
29. 09. 2011 | 19:08

malej jarda napsal(a):

Každý soudný člověk musel být projevem klause ve Staré Boleslavi naprostom šokován a zhnusen a kdyby byl klaus zabrán kamerou tak, aby nebylo vidět pozadí, diváka by nemohla napadnout jiná sovislost, než že se jedná o nějaký sraz ultranacionalistů.
29. 09. 2011 | 19:11

kp napsal(a):

Je asi zbytečné podotknout, že nenávistí stravovaný J. Urban z této vlastnosti obžaluje Klause.Poněvadž se domnívám, že i kdyby zázrakem zítra Klaus zmizel z české kotliny, nenávist p. Urbana zde zůstane jak ranní opar nad hraničními kopci. Proč tu setrvává?
29. 09. 2011 | 19:17

Pepa Řepa napsal(a):

Brom
jistě stimulujete reakci-v tomto případě titulkem-aniž si to dotyčný uvědomí.
Chtěl bych znát počet těch, kteří článek dočetli.
Pořád tvrdím, že blogy směřují pouze k nadpisům. Podmínkou je, že jich musíte naflákat hodně.

Taky máte ve škole nástěnku s heslem týdne? To zase letí?

Jestli mne na Klausovi něco zarazilo, tak jeho odklon od názoru na spolek srovnatelný se spolkem turistů, jak kdysi tvrdil.Tady se dá uvažovat, zda to bylo jak říká Lucinka Bílá-od srdíčka.
29. 09. 2011 | 19:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu:

Ten rozhovor je dobrý. Ostatně, Dušan Třeštík je jeden z mála, který se vyjadřoval k tématu věcně a zasvěceně.

Ten paradox vzniknul až následně. V době Václava a Boleslava to mohli vnímat úplně jinak. Nesmíme projektovat naše myšlení a zvyky do jejich doby.
29. 09. 2011 | 19:19

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Kdpak, na nástěnce jsou toliko výtvarná díla a pak jen infomace o úkolech atd.

Ten odklon u Klause překvapivý není. Jde pravděpodobně o přípravu dalšího politického angažmá.
29. 09. 2011 | 19:22

jan k napsal(a):

Ta "New York University of Prague" je zřejmě pěkný chlívek, Urban, Pehe, tak tam bych neposílal ani svého kocoura.
29. 09. 2011 | 19:22

Zacheus napsal(a):

Malej jarda. Předpokládal bych, že napíšete, co konkrétně Vás tak zhnusilo, jaká konkrétní pasáž projevu prezidenta je tak hrozná. Takhle je Vaše vyjádření opravdu jenom trapné a i poněkud nechutné propagandistické plácnutí do vody. Ale je pravda,že aspoň nikde se svým názorem nenarazíte. A to už se také zase cení.
29. 09. 2011 | 19:22

observer napsal(a):

Jan Urban,
vynálezce dělení nulou, jediný muž, který umí mluvit i Braillovým písmem. Každá přehnaná póza mění jakýkoliv divadelní kus ve frašku. Jan Urban je toho důkazem.
29. 09. 2011 | 19:24

Marcus Agrippa napsal(a):

Zdeněk Brom:
ono se říká, že nejstarší řemeslo je prostituce, ale to otrokářství bude nejspíš přesnější. V Římě se dal pořídit jezdecký kůň za 3000 sesterciů, kdežto nejlevnější otrok už od 400 sesterciů ( bavíme se ale pořád o lidech ). A byla to v první řadě římská společnost, která začala vnímat pod vlivem stoiků otroky znovu především, jako lidské bytosti. Křesťané byli v té době ještě pořád okrajovou sektou. Každopádně naši předci neměli s otrokářstvím vůbec žádný problém - spíš naopak. Otroci proudili z Prahy do celé Evropy a velmi žádané a dobře placené byly mladé dívky ( slave - slovan ). Co se týče výkupu otroků, jakožto bohulibý skutek - k tomu vyzýval islám, nikoliv židokřesťanská Bible.
29. 09. 2011 | 19:25

Grandgousier napsal(a):

Pepa Řepa. 1) Česko, 2) Česko, historické menšiny, které po staletí žily v této zemi a měly k ní vztahy, byly buď vyhnány nebo potlačeny, mezi problém je nutné počítat i společný stát se Slováky, kterých se tuzemec taky zbavil. Pokud považujete za menšiny vizové či trvalepobytující gastarbaitery, pak jim k menšině chybí mnohé. Ruští zbohatlíci v této zemi žijí ve velmi uzavřené komunitě, takže je jim vlastně jedno, kde jsou, stejně jako několika málo Turkům, Řekům a dalším, to jsou jedinci, ne silné komunity. Pokud by se fenomén Karlovy Vary začaly rozšiřovat po celé zemi, byl by zase mazec, jak se začíná ukazovat v případě Vietnamců. Tito lidé se nedomáhají ani vysokých úřadů, jsou na okraji společnosti v uzavřenýchz komunitách. Dokuď u průměrného Čecha bude převažovat pocit, že mu nejsou rovni nebo je nemusí živit, potud bude klid...3) VK o něm mluví jménem poměrně početné skupiny stále.
29. 09. 2011 | 19:25

hermesin napsal(a):

Poněkud odejdu od objektivity.I čisté subjektivno,ničím více než pocity podložené má snad též rozměr existence čehosi,ač to není číslo,tabulka,vědecký výrok.
Musím říci,že u obou reemigrantů z USA -Urbana a Pehe si vážím toho,že v nich cítím ještě trochu svědomí na rozdíl od mnoha jiných.To mi dává ještě sílu dosud věřit i v USA.Přiznám se,že za socialismu bych USA klidně vyměnil za ČSSR,dnes už bych mnohem více váhal-jsou v krizi.
Ačkoliv naše okolí starších lidí než já za reálného socialismu zde skutečně prožívalo spíše muka z padesátých let a normalizace,já tehdy mlád a bez politické konfese-nikdy nezapomenu na ty nádherné slunečné pocity pro mne těch dní.Ač okolo mne život někomu stále ubližoval.Pakliže život=politika,pak mají kritici těch dob i část pravdy.V životě bych si tehdy nedokázal představit,že se sem někdy vrátí nezaměstnanost,propukne neskutečné násilí v Jugoslavii,spadne polské letadlo s celou elitou jejich národa,tři a zdá se i více let bude zuřit takováhle vše pěkné a ušlechtilé drtící ekonomická krize.Ne, po roce 1990 jsem už nikdy ten dřívější pocit slunečna nezískal nazpět.A přece všichni okolo tvrdí,že to byly roky mučíren a bestialit.Dnes pro staré lidi neexistuje jistota dožití ve svém bytě,neexistuje kvalitní lékařská pomoc,jakou žádají.Bez peněz,které potřebují jako sůl jinde.
Duka píše pravdu o době Přemysla Otakara II,posledního a největšího Přemyslovce.Jeho obrovské panovnická teritoriální moc mu dovolila obchod s otroky 700 let po zrušení otroctví v celé Evropě.
29. 09. 2011 | 19:28

Zdeněk Brom napsal(a):

Marcus Agrippa:

Cituji: "Co se týče výkupu otroků, jakožto bohulibý skutek - k tomu vyzýval islám, nikoliv židokřesťanská Bible."

Dobré připomenutí

Jinak otrok je sice jedno slovo, ale s mnoha podobami, danými místem a dobou.
29. 09. 2011 | 19:29

Grandgousier napsal(a):

Pepa Řepa, neznám věc, která je na světě dlouhodobě konzistentní. Toto tvrzení samo o sobě popírá realitu. I ta skála se za dvacet let nějak nekonzistentě hne. Konzistence názorů je logicky projev hlupáctví.
29. 09. 2011 | 19:29

Zacheus napsal(a):

Možná, že když už se tady zabýváme projevem prezidenta Václava Klause,který pronesl ve Staré Boleslavi dne 28. září t.r., tak by snad bylo vhodné alespoň jednu pasáž tohoto projevu zde také prezentovat ( když už to neudělal autor blogu sám, což bych považoval za etickou samozřejmost):

"Při pohledu kolem sebe vidíme, že „pokrokáři“ všeho druhu vedou soustavný a stále nezakrytější útok na naše tradiční společenské hodnoty a ctnosti. Vlastenectví je vydáváno za šovinismus. Demokratický stát za překonanou instituci, která má být obětována ve prospěch nadstátních uskupení, která nikdy nemohou získat demokratickou legitimitu. Přirozeně strukturovaná národní společenství se svými hlubokými tradicemi, duchovními a kulturními hodnotami, vycházejícími ze staletých zkušeností a z životů mnoha předchozích generací, jsou erodována politickým tlakem na přijetí multikulturalismu jako oficiálně naordinované ideologie. Vše přirozené, a proto dosud většinově spontánně přijímané, je vydáváno za překonané a málo zajímavé. Vše tradiční a konzervativní je vydáváno za zastaralé a nemoderní, je zesměšňováno a je vylučováno ze společenského dialogu".

Další části projevu lze najít na webových stránkách prezidenta Václava Klause, nebo v dnešních Lidových novinách.
29. 09. 2011 | 19:32

otaznik napsal(a):

Grandgousier ?
Konzistence názorů je logicky projev hlupáctví? Takze menit nazory je projev inteligence? A cim casteji nekdo zmeni nazor, tim je inteligentnejsi?
29. 09. 2011 | 19:38

Miranda-Escobedo napsal(a):

Urban
dokonalý disidentský primitiv. Více textu netřeba.
29. 09. 2011 | 19:40

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"Ten paradox vzniknul až následně."

Ano, tak jsem to myslel. Tehdy to určitě vnímali jinak.
Jen je zajímavé, kolikrát má "druhý" život nějaké osoby větší vliv na dějiny, než ten skutečný...

Dušana Třeštíka velká škoda...
29. 09. 2011 | 19:44

Marcus Agrippa napsal(a):

Zacheus:
multikulturalismus je opak rasismu a toho co se zrovna děje v Bulharsku. Co je podle Vás lepší?! To snad chcete něco jako byl masakr v Babím Jaru, kde bylo během pouhých dvou dnů povražděno nacisty kolem 34OOO Židů?! Nenávist a intolerance je velice nebezpečná a pokud se skombinuje se špatnou životní úrovní, tak je to horší než napalmový nálet. Už pochopte, že Klaus nebo Bobošíková jsou bezskrupolózní kariéristi, kterým není nic cizí ( řídí se zásadně heslem - účel světí prostředky ).
29. 09. 2011 | 19:46

Sims. napsal(a):

Myslím si, že by udělal Klaus lépe, kdyby se zachumlal do peřiny a pil čaj s rumem. Úplně mne dostal, když sdělil, že přes svoji nemoc si nemohl tuto tradici nechat ujít a již neřekl - zviditelnit se. Mslím si, že naše současné dějiny se budou odehrávat na téma - za Klause a po Klausovi. Pamětníci pak ještě před Klausem.
29. 09. 2011 | 19:56

Džony napsal(a):

Kdo for prezident?Že by tam dali vycpanou mumii sametovýho Vaška šaška,když je tak světovej?Nebo mladou Máňu Kábrhelovou,rozenou Němcovou?
29. 09. 2011 | 20:00

malej jarda napsal(a):

Zacheus:
Můžete klause hájit, jak chcete, kdo nemá v hlavě nas.ráno , vidí to trošku jinak. Historici jednou zhodnotí roli klause jako největšího škůdce národa přelomu tisíciletí, tím si buďte jist. Výčet jeho průšvihů je už teď nekonečný, zatímco skutků národu a lidu čr prospěšných je poskrovnu. Mě nenapadá ani jeden, ale přít se s vámi nehodlám.
29. 09. 2011 | 20:01

skeptický napsal(a):

Obchod s otroky v Praze kvetl.Prodávali Slovany Germánům a Frankům.
První černé otroky do amériky přivezl jistý Levý,Čech jak poleno.Díky němu byl po několik století obchod s americkými otroky čistě česká záležitost.Čeká nás odškodňování,hned po církvi.
29. 09. 2011 | 20:02

Zdeněk Brom napsal(a):

malej jarda:

Nechci Vám brát iluze, ale stejně tak se může stát i opak :)

Nu a pak se může stát, že naši dobu proklejí se vším všudy.
29. 09. 2011 | 20:04

Béda napsal(a):

Otroctví:

Za vlády Přemyslovců
V 2. polovině 10. století byla Praha jedním z velkých center obchodu s otroky, existují ovšem i doklady, že otroctví existovalo i v rámci Velkomoravské říše (nálezy okovů, arabské zprávy o trhu Moravanů. Po obsazení Karpatské kotliny Maďary na počátku 10. století došlo k přesunu mezinárodní obchodní cesty, která spojovala Cordóbský chalífát s Kyjevem a dále s chazarskými trhy na Volze, na sever - vedla tak nyní přes Prahu a Krakov. Pražský trh se tak dostal do velmi výhodného postavení a Boleslav I. tuto situaci využil ještě dále k východní expanzi podél této obchodní cesty, což mu zajistilo zvýšenou kontrolu nad proudícím zbožím a zároveň umožnilo získat otroky k vlastnímu prodeji. Spor o otroctví byl jeden z hlavních rozporů mezi sv. Vojtěchem a Boleslavem II. Vojtěch požadoval zákaz prodeje křesťanských otroků jinověrcům, což se u panovníka a elitních vrstev nesetkalo s pochopením (obchod s otroky, jeho zdanění a vybírání mýta od obchodníků s otroky na hlavních obchodních trasách bylo hlavním zdrojem jejich příjmů).

Existence otroctví, byť ne jako hybné síly ekonomiky raně středověkého státu, je doložena v písemných pramenech až do 12. století.
Zákaz otroctví v katolické církvi
Obecně odmítavou a závaznou oficiální reakci katolické církve na otrokářství obsahuje encyklika Sicut Dudum papeže Evžena IV. z 13. ledna 1434, která se týkala zotročování domorodců na Kanárských ostrovech španělskými obchodníky. Papež nařídil všechny otroky propustit na svobodu do 15 dnů od vyhlášení encykliky a neuposlechnutí jeho příkazu, jakož i další pokračování v obchodu s lidmi, trestal tehdy nejtěžším možným trestem pro křesťana, automatickou exkomunikací. Španělští dobyvatelé, kteří do té doby považovali domorodce za druh zvířat a nikoliv za lidi, ovšem nařízení neuposlechli a nadále ho ignorovali.

V roce 1462 papež Pius II. označil otrokářství jako těžký hřích (magnum scelus). V roce 1537, papež Pavel III. opětovně zakázal zotročování Indiánů a ostatních lidí v papežské bule Sublimus Dei[13] , což zopakoval a potvrdil i Papež Urban VIII. v roce 1639 při schvalování Jezuitské mise do Afriky [14] a papež Benedikt XIV. 22.prosince 1741 v bule Immensa Pastorum principis, která odsoudila otrokářství jako takové a která výslovně jmenovala otrokářství v Americe.
29. 09. 2011 | 20:06

Kanalnik napsal(a):

Pristup pana Klause spociva ve vytvareni a vykonstruovani neresti a nepravosti, ktere ovsem neexistuji. Pojmenovava tedy neco, co ale neni vubec pravda, a nasledne proti takove konstrukci bojuje a tim ziskava stoupence. Dekuji Zacheovi za citaci, na ktere je to nazorne videt.

"Při pohledu kolem sebe vidíme, že „pokrokáři“ všeho druhu vedou soustavný a stále nezakrytější útok na naše tradiční společenské hodnoty a ctnosti."
- NENI pravda = lez: "vseho druhu", "soustavny", "utok na tradicni hodnoty" (navic nikde nepojmenovava kdo a jak to v tomto kontruktu dela)

"Vlastenectví je vydáváno za šovinismus."
- NENI pravda (skutecnosti: sovinismus je vydavan za sovinismus)

"Demokratický stát za překonanou instituci,"
- NENI pravda (kdo to rika, kdo to prosazuje?)

"která má být obětována ve prospěch nadstátních uskupení"
- NENI pravda (kdo to rika, kdo to prosazuje?)

",která nikdy nemohou získat demokratickou legitimitu."
- NENI pravda (volby do EU parlamentu, vliv (volenych) vlad a parlamentu jednotlivych statu na beh EU - ano, tady je problem Vaclava Klause, protoze neumi tvorit, utvaret, vylepsovat, jen mluvit a kritizovat, apropo, kdo daval prihlasku do EU?)

"Přirozeně strukturovaná národní společenství se svými hlubokými tradicemi, duchovními a kulturními hodnotami, vycházejícími ze staletých zkušeností a z životů mnoha předchozích generací, jsou erodována politickým tlakem na přijetí multikulturalismu jako oficiálně naordinované ideologie."
- NENI pravda - kdo ordinuje? jak? kde je ten tlak? jak se projevuje?

"Vše přirozené, a proto dosud většinově spontánně přijímané, je vydáváno za překonané a málo zajímavé."
- NENI pravda (kdo to tvrdi, kdo to takto prosazuje?)

"Vše tradiční a konzervativní je vydáváno za zastaralé a nemoderní, je zesměšňováno a je vylučováno ze společenského dialogu".
- NENI pravda

proste Vaclav Klaus vidi spiknuti, temne sily a tlaky tam, kde nejsou - ten pan je obeti svych bludu a nekteri obcane mu to zel papaji... neuveritelne
29. 09. 2011 | 20:08

stehno napsal(a):

Pro někoho je svatý Václav, pro druhé je svatým Boleslav, tak už to chodí, už to cituje i kronikář Kosmas. Teprve historie ( možná) ukáže, která volba bude správná.
29. 09. 2011 | 20:09

Vico napsal(a):

Jan Urban je pro mne jako oheň : dobrý sluha, ale zlý pán. Dnes kritikou ryze účelově vlasteneckého Klause, který svým projevem poškodil svatováclavské oslavy jako radioaktivní váleček dětské hřiště v Praze-Podolí, je pro mne Urban "přechodným užitečným sluhou".

Kritikou "pokrokářů" nás Klaus vrací do doby Neffových Sňatků z rozumu, kdy pokrokáři zaváděli do české kotliny cizácké novoty - revolution- a ohrožovali tak staletý kamenný řád.

Je směšné, když "trabantista z Proseka", který ve funkci hlavy státu krade protokolární pera mluví o nebezpečí "pokrokářů", kteří se nám tu do "země zamyšlené" snaží implantovat multi-kulti. Tunel-dědek a zastánce ryze konzervativní šokové terapie :-) se nám změnil v milovníka devatenáctého století. A to jsem ještě mírný, neboť Klaus vystrašil profesory bělehradské univerzity, když pravil, že k tragickému zlomu již došlo v roce 1789.

Ale možná i v tomto tvrzení se ukáže, že "klausmělopětpravdu".

Boj proti multi-kulti v národnostně "čistém státě", kde neexistuje momentálně ani jedna významnější národnostní menšina, příliv cizinců dle statistik klesá nejvíce ze všech evropských zemí a kde jediným minaretem je ten v lednickém zámeckém parku momentálně neznamená nic jiného než zhoupnutí se na současné vlně anticigánismu. Nikoliv podle biblického ovoce poznáte ho, ale podle poletujících masařek. Kolemm prezidenta poletují masařky, to císař Rudolf, byť rovněž na hraně dědičně podmíněného šílenství, si alespoň na Pražský hrad pozval Keplera a Tycho de Braha. Klaus pouze Bartoše a Bátoru.
29. 09. 2011 | 20:10

Karel D. napsal(a):

Osobně si vůbec nemyslím,že by Klaus měl být spojován jakkoli s pravicí, natož konzervativní pravicí. U nás žádná pravice nevládla už dobrých 75 let, to co předvádí komunistická kandidátka Bobošíková, bolševik Tlustý, Klaus ze Štrougalova bolševického Prognosťáku, případně ex-člen Československé strany socialistické Bátora - to není žádný autentický konzervatismus, ale parodie na konzervatismus pro ty, kteří se o jeho existenci dozvěděli poprvé až od výše zmíněné skupiny lidí. Nejde bý přece pár let bolševik, potom liberál, hned nato nacionalista a když to omrzí,tak konzervativec, to jistě uznáte...
29. 09. 2011 | 20:14

bluebird napsal(a):

Není pochyb, že Klausův projev je jen kultivovaný Bátora, nejen proto, že by normální člověk asi nemohl brát vývoj "českého" národa v českých zemích v uplynulém století za "přirozený", aniž by si vzpoměl na ty, kdo zmizeli v plynových komorách, židé nebo romové, nebo ti, kdo byli vyrabováni a vyhnáni za německou národnost, lhostejno, zda se provinili, ti kdo byli expedováni do komunistických gulagů nebo uprchli do exilu. Klaus je prostě pitomec, který si bude zkreslovat osudy druhých lidí ve svůj prospěch a protože už to dělá nejen očividně, ale škodí druhým, nebaví se s ním nikdo, v zahraničí již dlouho a doma od voleb. Nejde o trapnosti s ukradeným perem, nebo ostudné chování v Austrálii, primitivismus v nedávno v Americe, ale fakt, že Klaus je mezinárodně naprostá nula, kterou už nezvou ani jako raritu do Davosu, protože jeho mluvení je ztráta čau pro posluchače. Ukažte prezidenta evropské nebo alianční země, který nedostal a nedostane oficiální pozvání do Washingtonu, kam byl Klaus pozván v západním světě v tomto nebo v uplynulém roce oficiálně, jako hlava státu na státní návštěvu. Katolická církev ho musí vytrpět, protože historicky ví, že musí s tím kdo sedí osamocený na Hradě vydržet. Klaus již není nebezpečný ani svou politickou ambicí po prezidentské funkci. Je stále trapnější, včetně svých Jaklů, Hájků, homosexualismů. Ulehčením by snad bylo, kdyby se zjistilo, že je opravdu nemocný, ale bohužel, to asi není, on je jenom provinčně hloupý a nepodařilo se mu mezinárodně sahat Havlovi ani pod kolena. To je jeho životní neštěstí, to mu kazí jakoukoliv radost v úřadě. Klaus není ani pohrdán, Klaus je prostě mezinárodně přehlížen. Bohužel to je a ještě bude náš prezident a jeho osud a fiasko na Hradě je z části i osudem této země, bezvýznamnost.
29. 09. 2011 | 20:17

vasja napsal(a):

Nejsmutnější je, že si Klaus z Urbana houno dělá. To k uzoufání.
Ale nebudu pesimista. Aspoň ratliky rozeslintal.
29. 09. 2011 | 20:17

Béda napsal(a):

Karel D.,

a co třeba "samostatně hospodařící" rolník, lesník, hospodský, "privatizátor" Becherovky, podnikatel v oblasti tisku červená fusekle, který zaťiťuje TOP09? To jsou taky levičáci? (neoliberální levičáci?)
29. 09. 2011 | 20:19

Midori napsal(a):

Pane Urbane,
tady je to vaše utěšování:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/245907-irsti-duchovni-mucili-deti-tvrdi-amnesty-international.html
*
29. 09. 2011 | 20:21

Béda napsal(a):

bluebird,

Klaus si s Havlem po VLSR nemá co vyčítat. Jenom namátkou: první polistopadový politický vězeň Sládek musel do vazby proto aby "humanitární" bombardér mohl být OPAKOVANĚ (budu jenom jednou) zvolen prezidentem. Akce "Lucerna" s Junkem...
29. 09. 2011 | 20:23

Feta Brie napsal(a):

Prezident teď už bez zábran jede na vlně nacionalismu. Velmi se divím, ale stále má dost příznivců a obklopuje se lidmi, kteří mu slouží jako lakmusový papírek kam až může zajít. Je to velmi nebezpečné, protože čím v naší zemi hůř morálně i sociálně, tím líp pro něj a jeho příznivce. Podle mně, prodloužená ruka Putina a na naše politiky není spolehnutí.
29. 09. 2011 | 20:23

Miranda-Escobedo napsal(a):

Pane Stejskale
docela lituji, že jste nebyl se mnou na vojně. Vy byste dostal od vojáků z Kysúc takovou deku, že byste nemohl dělat ani políra na stavbě sjezdového paláce. Že se nestydíte, vy troubo.
29. 09. 2011 | 20:23

stejskal napsal(a):

Stydím, pane Mirando-Escobedo.

Stydím se, že jsem nebyl s Vámi na vojně, že jsem od Vás nedostal deku, že jsem nakonec ani toho políra nedělal... prostě se stydím.

Hezký večer. Vám i ostatním.

Váš trouba Libor Stejskal
29. 09. 2011 | 20:27

Marcus Agrippa napsal(a):

Zdeněk Brom:
a nebude to nejlepší slovy Douga Badmana - taková lapálie - fraška života se řítí kupředu, jako splašená herka a diváky už pranic nezajímá zápletka předcházejícího aktu. Klaus, Bobošíková, Němcová a další si užijí svých pět minut slávy a příští cool generace jen řeknou - jo Klaus - to byl ten co šlohnul tu propisku ne?!
29. 09. 2011 | 20:28

Maximus napsal(a):

Stejně je divné, že máme už od T.G.M. až na jednu dvě výjimky smůlu na presidenty, opravdu panoptikum figurek, že by se mohli vystavovat přímo v orloji.
29. 09. 2011 | 20:30

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

skeptický napsal(a):
"První černé otroky do amériky přivezl jistý Levý,Čech jak poleno."

Jsem skeptický, pane skeptický. Můžete to doložit?
29. 09. 2011 | 20:35

Grandgousier napsal(a):

otazník, extremem je, když se narodíte a máte konzistentní názor až do smrti. Konzistentní názor vylučuje studium, zkušenost atd. Takže konzistentní názor může být i projev nemoci.
29. 09. 2011 | 20:37

petrof napsal(a):

Urbane vy nulo, ještě počkám s čím přijde Pehe, ale myslím, že jste ho tentokrát trumfnul ....!!!
29. 09. 2011 | 20:41

šašek Vašek napsal(a):

Už se těším.
29. 09. 2011 | 20:44

Béda napsal(a):

V. Klause

nejvíce ve světě proslavily 4 věci:
1) kabaretní vystoupení s propiskou
2) ekonomické kouzlo, které do mezinárodního povědomí uvedl ekonomický Nobelista Stiglitz
3) boj proti EU do které sám tlačil ČR, podepsal memorandum uvádějící potřebu ČR delegovat část národní suverenity na nadstátní celek a sám jej doručil do Říma
4) boj s globálním oteplováním na půdě OSN
29. 09. 2011 | 20:44

Grandgousier napsal(a):

Ono je už směšné, když Klaus nezná terminologii, s tím "modernismem" se vrátil o třicet let zpět? No...petrof jako petrof, co naděláš
29. 09. 2011 | 20:50

michal napsal(a):

Mně se text pana Urbana líbí. Namísto povzneseného pohrdání kritikem multikulturalismu (a je celkem jedno, že je to zrovna VK), je slyšet ustrašené ňafání psíka zahnaného do kouta. Dovolím si taky trochu wishful thinking (snad může i plebs, ne jen hlavy pomazané :)); vypadá to, že se multikulturalismus odepsal a končí.
Končí doba, kdy nás pánové Urbanové a Kocábové (taktéž (c) VK :)) nutili se stydět za to, že nám vadí prasečkáři a barbaři, končí doba, kdy jsme se museli stydět za to, že jsme Češi, chceme bydlet s Čechy nebo s přistěhovalci, kteří se ale začnou chovat jako Češi.

Si fueris Romae, Romano vivito more.
29. 09. 2011 | 20:50

Občan napsal(a):

Se zájmem jsem si poslechl Klausův "svatováclavský" projev. A s hrůzou jsem si představoval, jak takový projev "pronáší" Schwarzenberg.
Projev PRAKTIKUJÍCÍHO jinověrce Fischera si také moc neumím představit.

A když to tak vezmu kolem a kolem, docházím k závěru, že přímá volba prezidenta nemá smysl. Napadá mne totiž jen velmi málo OSOBNOSTÍ, kterým bych dal svůj hlas.
29. 09. 2011 | 20:52

michal napsal(a):

pane Stejskale,
nadměrný nucený kontakt s jinakostí budí agresi, o tom jsme si před časem psali... :)
29. 09. 2011 | 20:52

aga napsal(a):

Feta Brie

Klaus si halt vybral blbej nacionalismus. V Česku můžete být jakýmkoli nacionalistou, jen ne českým.
29. 09. 2011 | 20:54

stejskal napsal(a):

Proboha, ještě tak někoho do něčeho nutit, pane Michale. To by mi scházelo ;-)

Jak říká jeden můj známý, jediný autentický konzervativec: jsem pro každou změnu, jinakost, ale musí být definitivní ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
29. 09. 2011 | 20:58

Miranda-Escobedo napsal(a):

Urban
vy jste obyčejný multifašista a komunistický multi-kulti-šťáva.
Stejskale ať Urban kandiduje na prezidenta, to jediné rozumné řešení, vám nastanou také krušné časy, chytráku a schovávači se za mediální mlhu.
29. 09. 2011 | 20:58

Béda napsal(a):

michal,

všichni Romové dohromady neudělali dohromady státu takové škody jako bratr Složenka sám o sobě. Jinak Romové nejsou příčinou vytunelování české ekonomiky, nemají klíčový podíl na zadlužení ČR a jednotlivců, nejsou hlavní příčinou nezaměstnanosti, nezpůsobili globální krizi - internetovou, hypoteční, finanční, ropnou bublinu ani současné tunelování státu - na to jsou jinačí kabrňáci. Ti nebydlí v ghettech ale v sídlech prominentů, jsou vždycky pečlivě udržovaní a pečlivě navonění. Rádi filosofují, jsou považováni za společenskou elitu.
29. 09. 2011 | 20:58

otaznik napsal(a):

Občane ?

Co to je PRAKTIKUJÍCÍ jinověrec?

"A když to tak vezmu kolem a kolem, docházím k závěru, že přímá volba prezidenta nemá smysl. Napadá mne totiž jen velmi málo OSOBNOSTÍ, kterým bych dal svůj hlas. "
Co třeba Vandas Občane?
29. 09. 2011 | 21:01

Luba napsal(a):

Pane Urbane,
Bohumil že prodal cihelňu těm kur..ám šikmookém, a má kandidovat na prezidenta?

Toť dobrá zpráva, bratře Palečku!

http://www.rozhlas.cz/leonardo/historie/_themeline/559
29. 09. 2011 | 21:02

michal napsal(a):

Pane Stejskale,
nemyslím, že byste vy byl tím nutícím, ale podobně jako vojna byla prostředím bez možnosti úniku (kde bylo lze snadno dostat od Kysučanů deku), funguje tak v praxi i multikulturní stát, kde se různé kultury vzájemně zraňují (a deku si poté dávají v lepším případě, v horším dojde na mačety, kalašnikovy nebo bomby).

I Vám hezký večer,
Michal
29. 09. 2011 | 21:03

aga napsal(a):

Béda

No většině ale vadí, že je ti velcí škůdci k tomu všemu ještě navíc nazývají rasisty a nutí je nést náklady svého sociálního multukulturního inženýrství. A to nejen u nás, ale globálně.
29. 09. 2011 | 21:04

Miranda-Escobedo napsal(a):

mimochodem Herr Stejskal, jste tu ve funkci fackovacího panáka, tak si nestěžujte, a berte zatímní diskusi nejen jako fakt, ale i jako vaši výhodu. Advantage - Stejskal? Nebo multi-minaret?
29. 09. 2011 | 21:05

Petr Pokorný napsal(a):

Je Urban fašista, nebo xenofob? Je šílenec, co každou myšlenku pronásleduje a likviduje? Drahá pane Urbane, Vy se zmůžete akorát okopávat kotníky "Klausům" a jinak jste naprostá nula. Asi proto je ve vás takové zášti, nebýt zákonů, možná byste i zabíjel. Marně přemýšlím, jestli jste jenom cvok, nebo Vás zaslepuje xenofobní nenávist. To fakt nevím, ale vím, že tak jako Vy pronásledujete každou minutou Klause, usínáte a probouzíte se s jeho jménem na rtech jako Pehe, připomínáte mi Henlajnovce, kteří se stejně chovali k občanům severních Čech v pohraničí Sudety. Jste fakt divnej člověk. Nenávist a eurošílenství z Vás jenom čiší.
29. 09. 2011 | 21:06

aga napsal(a):

otazník

U nás je otázka jinověrectví pravda trochu složitější, ale třeba v Izraeli by byla odpověď jasná, a praktikující katolík či český bratr by tam byl těžko národem oblíbeným premiérem.
29. 09. 2011 | 21:07

michal napsal(a):

Bédo,
Já o Romech nemluvil, ten citát jste si možná přeložil špatně. Krom toho, ti vaši "tuneláři" mě poškozují (a to ještě možná) jen skrzevá přehnané daně vymáhané státem (leč hodní, netunelující, levičáci chtějí daně ještě větší, tak těžko je preferovat). Investuji pouze do toho, čemu rozumím, tudíž sice nemám v období nafukování bublin velké zisky, ale ani v období jejich vyfukování netratím.
Romové mi ukradli kolo, rozbili zrcátko u auta, a mou bývalou přítelkyni obtěžovali natolik, že jsem je musel fyzicky napadnout.
Beru-li tedy menšinu finančníků a menšinu Romů vedle sebe, mám jasno, s kým bych chtěl bydlet. Připouštím, že vůči slušným Romům se chovám nespravedlivě. Zkušenost, neboli předsudek.
29. 09. 2011 | 21:08

Miranda-Escobedo napsal(a):

Stejskal
dnes už toho bylo dost, odcházím úpět do ústraní za barák do potoka, konejte svou povinnost berte to z kraje, vinný - nevinný, velký Václav Svatý si je přebere.
29. 09. 2011 | 21:09

mb napsal(a):

to pepa řepa : obsahu nelze moc věcí-podle mne- vytknout

obsahu lze vytknout toto: na rohu ulice vrah o morálce káže ...
29. 09. 2011 | 21:10

Michal Macek napsal(a):

michal

ale funkcich multikulurnich statu je hafo - usa pocinaje australii konce
29. 09. 2011 | 21:11

mb napsal(a):

myslim že kdyby vaclav vstal z mrtvých ... s dukou a urbanem by se domluvil ... klause by (pro)bodl ... ( rychle )
29. 09. 2011 | 21:11

Marcus Agrippa napsal(a):

Béda:
marně přemýšlím, který český Rom byl v české vládě v letech 1989 - 2011. Ostatně na nacionalismu Klause a jistého Mečiara ( údajně především Klause ) skončilo Československo. Co když se"šprajcnou"i Moraváci?! S podobným druhem nacionalismu mají bohaté zkušenosti třeba Valoni a Vlámové. Stačilo dění kolem Slovanské epopeje. V tom je úskalí Klausova pojetí nacionalismu. Sokolské a masarykovské vlastenectví je něco jiného.
29. 09. 2011 | 21:12

slunečnice napsal(a):

Pane Stejskale,

pozorujete, jak se ti Klausovi přisluhovači chovají, jak jsou agresivní, nenávistní a vyhrožují? Umíte si představit, co by se u nás dělo, kdyby tu zavládla klausokracie? Proto je dobře, že sem vkládáte blogy, které tak či onak zpochybňují celý ten pochybný Klausův kult.
Jak Hitler, tak Stalin se nejvíc báli přemýšlivých, hrdých a statečných lidí. Nestyďme se takovými být.
29. 09. 2011 | 21:12

Miky napsal(a):

Plný souhlas pane Urbane.
29. 09. 2011 | 21:14

aga napsal(a):

Michal Macek

U dvou vámi jmenovaných příkladů je jasné, proč a na jakém základě ten multikulturalismus funguje - sestěhované desperáty a zločince spojila krádež půdy a vraždy domácích. Přejete si, aby na stejném základě fungovalo multikulti i u nás?
29. 09. 2011 | 21:15

blu jay napsal(a):

Bédo,

ty musis mit mizerny zivot. Od rana do vecera behas po vsech debatach a knucis a stezujes si. Me je na rozdil od tebe uplne jedno jestli v bananistanu zvanem CR jsou u moci sockomuniste ci pravice. Ja se na rozdil od tebe, dokazu o sebe a svou rodinu pohodlne postarat sam. Zjistil jsem jiz davno ze ti co furt knuci a stezuji si jako ty, jsou ti nejvetsi "losers".
29. 09. 2011 | 21:17

Pípa napsal(a):

Nejnovější výzkumy ukazují, že otroci prodávaní v Praze a darovaní sv. Václavem byli Moravané, pochytaní potom, co se neudrželi na stromech v pohraničních hvozdech. Čeká nás omluva a odškodnění. Zřejmě dostanou část Hradu a Malé strany k založení nového státu Malá Morava.
29. 09. 2011 | 21:17

Miranda-Escobedo napsal(a):

mb
sorry vole error Urban probodnut a rozčtvrcen, Duka bez dechu, žádný div, Václav VI. stále u pultíku s mikrofony, Hier ist Tschechei...
Co myslíte - o tomhle zpíval Werich? Je to ten nešťastný způsob léta? A co faun ze Studničkovy ulice?? Tušíte alespoň něco? Nebo jste jen zelený trotl?

Jinak příjemný večer.
29. 09. 2011 | 21:19

Michal Macek napsal(a):

aga

takze myslite ze multi (to neni posmesna zkratka jen se mi to nechce vypisovat) funguje jen kdyz pristehovalci vyhladi puvodni obzvatelstvo a rozdeli si jejich pudu a majetek?

zajimava myslenka...uz proto ze me zadny dalsi stat kde by multi HLADCE fungovalo nenapadl....no mozna nemecko..??
29. 09. 2011 | 21:20

Béda napsal(a):

Michal,

jenže ti usměvaví panáčci v nažehlených fracích likvidují nejenom minority ale i majority v různých státech, proměňují jejich úspory a důchody v nicotu, ženou lidi do válek a je jim to srdečně jedno - hlavně ža mají svůj zisk. Extrémně bohatnou za konjunktury, za recese i za války. Vždycky si dokážou najít někoho, koho oblafnou a gentlemansky obtáhnou. Jak je vidět v posledním období se zalíbením upřeli zrak na středoevropského "tygra". Již začali s námluvama a natahováním medových motouzů.
29. 09. 2011 | 21:21

ghándí napsal(a):

co to ten klaus vlastně řekl, že pravdolasková galerka dostala takovej záchvat? ,
29. 09. 2011 | 21:23

mb napsal(a):

Grandgousier napsal(a):
Konzistence názorů je logicky projev hlupáctví.

u vás se patrně učil Klaus a další lumeni ...

taky proto to tu vypadá tak jak to tu vypadá ...

konzistenci / svobodu prosazoval eric blair se svým požadavkem svobodně a konzistentně prohlásit že 2 + 2 jsou 4 ...

njn
29. 09. 2011 | 21:23

mb napsal(a):

Miranda-Escobedo

zelený trotl ... / aspon nekradu ... Vaclav ( ten svatej ) by byl spokojenej ... Klause by bodl ... rychle ...

i vam hezky večer ...
29. 09. 2011 | 21:26

aga napsal(a):

Michal Macek,

buď jen tak, nebo tehdy, pokud se k tomu všechny zúčastněné strany rozhodnou dobrovolně (což neznamená, že to za lidi rozhodnou jejich "demokraticky" zvolení zástupci) a soužití je oboustranně (všestranně) výhodné. Jak sám uznáte, první metodu zvládáme historicky skvěle, na druhou (zatím?) nemáme ani náhodou.
29. 09. 2011 | 21:26

aga napsal(a):

Michal Macek

Jo, ještě jedna možnost - Singapur - osvícená totalita.
29. 09. 2011 | 21:28

mb napsal(a):

Marcus Agrippa ti kteří nechtějí ( nerozhodnou se pro to ) nepochopí ... je to marný, marný, marný ...
29. 09. 2011 | 21:29

Michal Macek napsal(a):

aga

jo singapur ale to je malej statecek - v malem funguje vse, i komunizmus :D
29. 09. 2011 | 21:31

blue jay napsal(a):

Get a life Bedo!
Those who complain about the way the ball bounces are often the ones who dropped it.
29. 09. 2011 | 21:34

aga napsal(a):

Michal Macek

Ten princip je ale výmluvný - musí to řídit někdo, kdo ví, co dělá, a myslí to se "svým lidem" v zásadě dobře, i když mu vládne velmi tvrdou rukou (na chudej lid muší bejt přísnost).
29. 09. 2011 | 21:34

mb napsal(a):

kanálník ( tradičně ) dobře ... / byť marně ... /
29. 09. 2011 | 21:34

irinek napsal(a):

opožděně to Scallop
V té době lidé v českém prostoru věděli o křesťanství asi tolik,kolik toho já vím o výskytu vody na Marsu.Buďme,prosím, realisté a držme se nabyté úrovně poznání.
29. 09. 2011 | 21:36

mb napsal(a):

vico: Kolemm prezidenta poletují masařky ...

... chcete naznačit, že nám vládne lejno ?
29. 09. 2011 | 21:37

Béda napsal(a):

Marcus Agrippa,

vždycky mě udivuje, když sebevědomě mluví o vlastenectví člověk, který se v klíčové funkci určujícím způsobem podílel na kolonizaci své mateřské země. Člověk, který se zásadním způsobem podílel na tom, že jeho mateřská země v dobrém slova smyslu obrazně řečeno "zmizela" ze světa - propadla se do ztracena a zůstala známá především jako svět exotů.
29. 09. 2011 | 21:39

mb napsal(a):

karel d. dobře: Nejde bý přece pár let bolševik, potom liberál, hned nato nacionalista a když to omrzí,tak konzervativec, to jistě uznáte...

autenticky konzervativní v čr od roku 45/48 jsou akorát skalní / konzervativní komunisté - stalinisté ...

třeba je to dobrý rezervoár vzniku porevolučních autentických pravičáků ... / co odsoudí i francouzskou revoluci /
29. 09. 2011 | 21:40

Béda napsal(a):

dovětek,

řekl bych že nějak podobně vidí Klause, Topolánka, Schwarzenberga, Kalouska lidé z jiných civilizačních, kulturních, geografických pásem.
29. 09. 2011 | 21:42

Marcus Agrippa napsal(a):

Pípa:
problém bude v tom, že náš národ vůbec nemusel být český. Velkomoravská říše měla i po vzniku Českého knížectví v Evropě velký vliv. Vratislav II tudíž nevěděl, za jaký národ se nechat vlastně korunovat. Pro východní Římany byl strategický partner pořád především moravský celek - nikoliv nevypočitatelní čeští náčelníci sídlící kdesi blízko u germánských limes.
29. 09. 2011 | 21:44

mb napsal(a):

... stejskal ... nešvejkujte ... ( :-)
29. 09. 2011 | 21:44

bluebird napsal(a):

@Pokorný,
mohlbyste vážený pane vysvětlit zdejším idiotům jako je Urban nebo já, proč je Václav Klaus v takové mezinárodní izolaci, zdali jsou všichni po civilizovaném západním světě takoví xenofobové a pitomci, že genialitu Klause nechápu, ani se jí už nesmějí, ale prostě Klause a nás ignorují. Zkuste to vy nebo diskutéři zde vám blízcí? Proč je globálně považována klausova ekonomická praxe za něco, co není třeba ani kritizovat protože praxe a výsledky mluví za tento debakl dostatečně? Proč Klause nechtějí oficiálně ve Washongtonu ani republikáni ani demokraté? Zaznamenal jste, že by Urban někde ukradl psací náčiní způsobem, kterému by se smál celý svět? Proč mají západní velvyslanci za potřebí se veřejně ohradit proti lidem jako jste vy, jmenovitě Hájkovi a Klausovi? Nejsou to náhodou všechno zarytí komunisti a multikulturalisti jako Merkelová, která multikulturalismus také kritizovala? Proč Klaus ve své genialitě nenavrhl léčbu eura, zato byl tvůrcem modelu, v kterém shořelo přes 600 mld ve vytunelovaných bankovních úvěrech? Proč ten člověk navrhuje třeba i obnovení hranic a omezení našeho volného pohybu v EU? proč muvadí to, že konečně patříme k západnín Evropě a nevadí mu paktovat se s Putinem a jeho mafiánským systémem? Tak argumenty na stůl, nebo požádám pana Stejskala o otevření blogu a budu vám to tady vypisovat krok za krokem, jako bývalý spolutvůrce mýtu Klaus Petr Havlík. Máte zcela slovník komunistů z let 88 a 89 a chybí jen krůček abyste Urbana nebo Pehe nazval agentem západního imperialismu? Nepřijde vám to blbé, stejně jako vaši soukmenovci zpochybňují českého expremiéra za to, že je původem a vyznáním žid, jako by to napsal Beria nebo Goebles? Jste od nich nakrok, ale hlavně bráníte absolutního ztroskotance, který se chytá šovinismu, lhostejno jak tím poškodí tuto zemi jen aby se zachránil, Vám na této zemi a jejich lidech nezáleží. Nejde o tom, zda jste hloupý nebo máte komplex, vy byste takhle mluvil klidně o Čapkovi, zrádci Kunderovi nebo Škvoreckém. Nemáte šanci zvrátit evropský vývoj této země, ale jen plivete z bezmocnosti na to, oč usilovaly generace našich rodičů, za co bojovali naši prarodiče nad Londýnem a umírali na karpatských svazích? Jste opravdu ubožák, jehož jméno nezná nikdo, jste bezejmený.
29. 09. 2011 | 21:47

blue jay napsal(a):

Mas pravdu Bedo,
CR se stala známá především jako země fnukajicich exotů. Ty jsi toho zarny priklad. Od rana do vecera vsude fnukas. Zda se ale ze ti fnukani na tve zivotni urovni moc nepridava.
29. 09. 2011 | 21:48

český maloměšťák napsal(a):

Něco musel politicky uchopit...
Nejlépe něco vágního.../multikulturalismus - za tím se dá skrýt jak Schwarzenberg, tak letuška na mezibnárodních linkách, tak například privatizace podniků do rukou Bahamčana....(já vím - on má na mysli cikány a muslimy...dělám si srandu)
Ale zatím neprorokuje - to je divné...to se mi nechce líbit...
...víte , tím svým stylem :

" Zatím je krásně a vypadá to, že i krásně bude...ale já - pravím vám, trvám na tom, že jednou bude pršet !"

nebo :

".... Musíme překonat ty obtíže, nikdo přece nemohl očekávat , že vše půjde hladce a rázem se staneme Rakouskem. Jen tak. Přes den. Musíme se tam dnes prostě dostat přes Rumunsko, ne přes Německo, jak jsme mysleli. To je snad každému - jen trochu přemýšlejícímu člověku konečně jasné, ne ? Maucta."
29. 09. 2011 | 21:53

jezevec napsal(a):

Tak se nám pravdoláskař vyblil do blogu. V.K. ví co říká. Je chytrý politik,který zná většinovou společenskou poptávku po konzervatismu a ta žádá zastání heteráků, kteří mají rodinu,brzo ráno chodí do práce,jsou slušní a odpovědně platí daně. Není to nic nového, tohle už dělal Reagan v USA. Nebo si někdo myslí, že namaštěné prdele na gayparádě nebo šumavská zkáza je to, co společnost vyžáduje? V.K. není nacionalista, ale vlastenec a konzervativec.
29. 09. 2011 | 21:57

Gru napsal(a):

Ano, nacionalismus je veskrze špatný - tak učil velký Lenin.

Stejné je to s "národními zájmy" - pokud nejde o národní zájmy sídlící za oceánem, které jediné jsou oprávněné....

Pana Klause jsem kritizoval ještě v dobách, kdy se mu ostatní doslova klaněli, teď je mi docela hloupé se přidávat k současnému hlavnímu proudu. Taky jsem si možná za ta léta zvykl nevěnovat Klausovi příliš pozornosti.
Tak jsem ani jeho poslední proslov nijak nestudoval (Sinuhet by řekl cosi o mouše a uších), zpozorněl jsem äž díky článku pana Urbana. Musím říct, že mi připadá ještě nevěrohodnější než Klaus. Souvisí to s úrovní češtiny: zatímco Klaus produkuje dubiozity vybroušeným jazykem, jsou Urbanovy nesmysly podávány kostrbatými větami s hroznou interpunkcí.
Snad nebude lpění na úrovni češtiny vykládáno jako nacionální šovinismus. Jde jen o to, že nëdbalý jazyk budí podezření na nedbalost myšlení...
29. 09. 2011 | 21:59

Béda napsal(a):

český maloměšťák,

hlavní je přechodit lehkou chřipku. Neviditelná léčivá ruka trhu způsobí, že ČR začne úspěšně konkurovat Číně a perspektivně předstihne Rakousko, Německo i Švýcarsko.
29. 09. 2011 | 22:01

Miranda-Escobedo napsal(a):

měšťák
konečne jste vyslovil rozumnou myšlenku, tak jest. Přes Německo nemůžem, to je cesta Benešem zarúbaná. Otázka ale zní, když nebyli lidi Němci /Mensch/, jestli jsou to samí Rumungři. Dejte osobní zpověď, to se počítá,.
29. 09. 2011 | 22:03

Zdeněk Brom napsal(a):

Gru:

Cituji: "Pana Klause jsem kritizoval ještě v dobách, kdy se mu ostatní doslova klaněli, teď je mi docela hloupé se přidávat k současnému hlavnímu proudu. Taky jsem si možná za ta léta zvykl nevěnovat Klausovi příliš pozornosti."

Mám podobný názor.
29. 09. 2011 | 22:04

blue jay napsal(a):

Gru,
asi je to tim ze Urban uci na na New York University v Praze kde je reditelem "politolog" Jiri Pehe.
29. 09. 2011 | 22:04

mb napsal(a):

marcus agrippa ... klaus by řval první jak protrženej, kdyby se masivně moraváci začli brát o svá zemská práva ...
29. 09. 2011 | 22:05

mb napsal(a):

... beda, co kdybyste se stal bohatým ... / a následně filantropem ... / ?
29. 09. 2011 | 22:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní slunečnice,

to je nedorozumění, já sem žádné blogy nevkládám. Vkládají si je jejich autoři sami, kdy chtějí a na jaké téma chtějí (já se jen snažím nabízet zde prostor lidem, u nichž mám odůvodněný pocit, že dokáží nabídnut zajímavý úhel pohledu a dokonce i své myšlenky nějakým srozumitelnám způsobem zformulovat; proto je zde tento text jakož i třeba text pana Tomského na velmi podobné téma, byť s úplně opačným vyzněním http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alexander-tomsky.php?itemid=14336)

Jinak agresívně se zde myslím projevuje kde kdo. Nemá to se sympatiemi ke konkrétnm lidem ani ideologiím žádný přímý vztah, jde to napříč (jediný, kdo se zde agresívně neprojevuje, jsou lidé, jimž je agresivita protivná. Pár se jich tu též najde a zdaleka nemusí mít na vše stejné názory. Dokonce dokáží respektovat i názory zcela odlišné).

Já si nestěžuji, pane Mirando-Escobedo.

Naopak, z mého pohledu je tato debata velmi zajímavá a poučná. Těším se na její pokračování.

Švejkovat, pane mb,

ne, to bych si... Mimochodem máte nějaký jiný nápad, jak se takto vedené debaty zúčastnit resp. odpovídat na to, když Vás někdo osloví způsobem, jakým oslovil v 20:23 pan Mirando-Escobedo mne? ;-)

Hezký večer všem.

Libor Stejskal
29. 09. 2011 | 22:12

Miranda-Escobedo napsal(a):

jezevec
trefné, navíc se zdá, že jste vylezl z nory včas a bez potíže se zimním spánkem. Co dál, jezevče?
29. 09. 2011 | 22:12

blue jay napsal(a):

Ale ted vazne Bedo!

Za jak dlouho pod vedenim levice by se CR dostala na uroven aspon tebou zminovanych statu... Rakousko, Německo a Švýcarsko ?

Kdyz us rikas A tak take rekni B.

Preci musis mit aspon odhad Bedo ! (Paroubek to sliboval do 10 let). Kdyz uz tak jiste vis ze pod vedenim pravice je to nemozne, tak aspon rekni jak to vidis po levicacku. Pocitam ze se teto otazce bud vyhnes a nebo se z ni vykroutis.
29. 09. 2011 | 22:13

Karel Mueller napsal(a):

bluebird:

Jste šťastný člověk. možná proto, že si toho tak málo uvědomujete.

Třeba to, že průběh privatizace byl stejný v celé východní Evropě. Nebo to, že západ do roku 92 neudělal proti Gorbačovovi vůbec nic a hlavní starostí F a GB bylo to, aby se to příliš neuspěchalo. A nejraději by Rusům východní Evropu nechal. Nebo to, že autorita Václava Havla byla v prvních letech natolik velká, že to byl on, kdo mohl zásadně určit směr vývoje.

Že presidenta nikam nezvou? To je samozřejmé, na rozdíl od něho všichni poslouchají ty skutečné vládce západu. Jenže se až příliš často trefil běhe svého presidentování do černého, zejména v mezinárodní politice.

Paktování se s Putinem, jak to nejen Vy nazýváte? Srandisto ... Němci chodí kolem Putina a Ruska po špičkách a my jsme dnes odpadkový koš SRN, jak to zlí jazykové nazývají. Bez Němců bychom se mohli jít pást. A bez německé ekonomiky by klekla celá Evropa. A bez Ruska by dnes ta německá opravdu klekla.

Hraje se o světovládu a hraje se krutá a nelítostná hra. Adeptů je několik. Multikulti je jen kartou v této hře. S tragickými následky pro globalizované státy. Protože máme státy globalizované a globalizující, jak řekl jistý Peruánec.
29. 09. 2011 | 22:13

Nuba napsal(a):

Je mi celkem jedno, co prezident kde vykládá

Snažím se, abych jeho osobu vnímala co možná nejméně, protože je mi velice nepříjemný. A ne ani tak proto, co říká. Nad tím se někdy pousměji jindy obrátím oči v sloup. S tím, že má někdo jiný názor než já, jsem srozuměná, snažím se být tolerantní. Nesnáším jej jako kohokoliv jiného, kdo je stejně namyšlený, arogantní, přechytřelý, mentorující, neschopný naslouchat, přijmout kritiku a přiznat chybu. Z hlediska normálních lidských vlastností je to prezident špatný, provinční ,kterému chybí velkorysost a moudrost.

Ani by mi nestál za nějaký komentář. Netrpím napoleonským komplexem a proto nepotřebuji, aby mě někdo ve světě jakkoli zviditelňoval. Ale to, že na duchovní akci vybídl církev a její představitele, aby se aktivně vyslovili proti sociálnímu státu, to je naprosto nepochopitelné a nehorázné. To už je utkvělá představa, místo modlitby mele i před oltářem o neoliberalismu. Vyzývá církev, jejímž hlavním posláním je hlásat pomoc bližnímu, snášenlivost , pochopení, pokoru, tedy to všechno, co on tak aktivně atakuje. Ohání se konzervativním individualismem a jeho tradičními hodnotami. Nevím, které jsou tradiční konzervativní hodnoty a kdo jde proti nim.

Já víc uznávám hodnoty bez přívlastků. Skromnost, pomoc bližnímu, pokoru, pochopení, soucit, pracovitost, střídmost, nepovyšování se nad jiné, úcta a respekt k jinému, poctivý život ve smyslu nekrást a nelhat.

A není to jen jeden namyšlený a netolerantní prezident. I naše politická scéna trpí absencí opravdových osobností . Ředitelů zeměkoule máme na každém prstě několik, ale lidí se zdravým selským rozumem, tolerancí, poctivostí a dobrým vztahem k lidem, tak těch tam moc není.

Je to škoda, ale asi nejsou na skladě
29. 09. 2011 | 22:15

Karel Mueller napsal(a):

Zdeněk Brom:

Jsme na tom stejně Zdenku, také jsem v 90. letech patřil k presidentovým kritikům. Ale jedna věc je jeho tehdejší působení, druhá dnešní ve funkci presidenta.
29. 09. 2011 | 22:16

blue jay napsal(a):

Vazeny pane Stejskale,
Neni na case na Aktualne zavest registraci? I zde na blozich? Tady to jeste ujde, ale v obecnych debatach pod clanky je to az k neuvereni. Ani armada Kydacu Hnoje by ten sajrajt nezvladla. A asi budete prekvapen ze bych privital u kazdeho nicku zverejnit aspon castecne IP.
29. 09. 2011 | 22:20

JF napsal(a):

česká státnost dosud jakoby nedopsala svouje slavné bájesloví - pohádková to země - bylo, nebylo ... trochu se to týká obou Václavů. Havla i klause. Ale Klaus by víc chtěl než může - ach ta proklatá průměrnost.

Ale pan Duka zrovna nevzbuzuje dvakrát důvěru. Myslím že s Vaškem Klausů jsou takový dva skautíci české beztvaré všehochutě. Každopádně myslím že Vašík se církvi také brzy bude věnovat na způsob financování nové politické strany na další milenium či výměnou za blahořečení. To ještě nebude prozrazovat jak se demokraticky rozhodl.
29. 09. 2011 | 22:21

Gru napsal(a):

Stejskal

"Mimochodem máte nějaký jiný nápad, jak se takto vedené debaty zúčastnit resp. odpovídat na to, když Vás někdo osloví způsobem, jakým oslovil pan Mirando-Escobedo mne?"

Vy sice tvrdíte, že si nestěžujete, ovšem alespoň si postesknete... Inu, tu je každá rada těžká, pokud zastáváte dvojjedinou roli hráče-rozhodčího (těžká exotika)... Nějak se mi teď ta pořekadla pomíchala, ale bylo tam jedno, které pojednávalo jakýmsi způsobem o napovězení a nakopnutí... už přesně nevím
29. 09. 2011 | 22:21

Zdeněk Brom napsal(a):

Karel Mueller:

Zdravím. S těmi státy globalizovanými a globalizujícími je to přesné. Tak trochu v duchu hry Járy Cimrmana Dlouhý, Široký a Krátkozraký, kdy se obr Koloděj ptá: "Má tu někdo sůl?"

Ochotný hlas hned odpovídá: "Já! Celý pytlík!"

"Tak se vzájemně posolte," odpovídá Koloděj, který má lidi rád.

Multikulti je karta, kterou se hraje. Někteří si myslí, že to jejich karta, ale zatím jim jen byla do ruky šikovně vložena.
29. 09. 2011 | 22:21

MA-FU napsal(a):

Urban
Dobrý postřeh-ale smutno by se mohlo udělat,hlavně z toho stavitele barikád nj
29. 09. 2011 | 22:22

mb napsal(a):

to ls ... nemam ... ale pripomenul jste mi švejka / mimochodem i s tou dekou ... ale tu by švejk nikdy nedostal, ten by byl ve skupine dávačů deky ... /

s pozdravem
29. 09. 2011 | 22:24

blue jay napsal(a):

Nubo,
hodne pismenek a zadne reseni. Jste neco jako pisalci z CSSD. Misto kritiky sem dejte konkrektni jmeno presidenta ktery by vam vyhovoval a proc.. Bez alternativy je vase kritizovani jen levne retoricke cviceni.
29. 09. 2011 | 22:26

mb napsal(a):

cit. (nuba) Nesnáším jej jako kohokoliv jiného, kdo je stejně namyšlený, arogantní, přechytřelý, mentorující, neschopný naslouchat, přijmout kritiku a přiznat chybu. Z hlediska normálních lidských vlastností je to prezident špatný, provinční ,kterému chybí velkorysost a moudrost.

...
29. 09. 2011 | 22:27

slunečnice napsal(a):

Pane Stejskale,

pak potom nechápu, proč vám jistý nick vyhrožuje krušnými časy, jako kdybyste byl spolupachatelem tohoto blogu. :) Ve všem dalším máte plnou pravdu, nechala jsem se unést těmi Mirandovými výhružkami, zastrašování fakt nemám ráda. Pěkný večer!
29. 09. 2011 | 22:29

mb napsal(a):

Ale to, že na duchovní akci vybídl církev a její představitele, aby se aktivně vyslovili proti sociálnímu státu, to je naprosto nepochopitelné a nehorázné. To už je utkvělá představa, místo modlitby mele i před oltářem o neoliberalismu. Vyzývá církev, jejímž hlavním posláním je hlásat pomoc bližnímu, snášenlivost , pochopení, pokoru, tedy to všechno, co on tak aktivně atakuje. Ohání se konzervativním individualismem a jeho tradičními hodnotami. Nevím, které jsou tradiční konzervativní hodnoty a kdo jde proti nim.

... konzervativní hodnota je ochrana životního prostředí ... proti ní jde Klaus ... njn ... tedy (zpropadeným) pokrokářem ...
29. 09. 2011 | 22:30

ghándí napsal(a):

jen aby jednou zase nemuselo oranžové pehe psát "klaus to říkal". to. že multikulturalisum selhal, prohlasila už i merkelová, cameron i sarkozy. urban štěká jako malý vzteklý ratlík, ale zdá se, že neví, co se děje v evropě.
29. 09. 2011 | 22:30

mb napsal(a):

to brom a mueller ... klaus byl špatný vždy ( tehdy i ted ) a vždycky špatný bude ...
29. 09. 2011 | 22:31

blubird napsal(a):

Muller,
je dobré, že jste se takhle "zařadil", ale k věci, Polákům byste tohle neřekl, stejně jako Slovincům ohledně privatizace a transformace. Pokud jde o postoj západu počátkem 90. let, poněkud jste přehlédl sjednocení Německa a západní postup v této věci, stejně jako rozšíření NATO a EU, rozšíření NATO o Balty, kde sehrál Havel rozhodující roli. Pokud jde o Německo, máte možná povrchově pravdu s Nordstreemem, ale Německý tlak na posílení eurozóny, opravdu není "ruská" politika, v tom je Merkelová důsledná svou zkušeností z NDR a ukazuje váš argument jako mělký. Klausova mezinárodní izolace je neoddiskutovatelný fakt, nedává přidanou hodnotu a diskuse o tom, zda je to typicky "český" postoj jasně odpovědělo referendum o přistoupení k EU, klaus nereprezentuje český, ale svůj postoj. V tom je meritum sporu a na to jste jaksi nenalezl odpověď, jen
kdybyste mi prosím uvedl pár drobných příkladů kdy "klausmělpravdu", nevidím ani jeden příklad, včetně ochoty brát si od australských farmářů 50 dolarů za svou "přednášku" smáli se mu a smějí dosud. Nikoli Havlovi, ale Merkelové nebo Polským politikům nesahá po kotníky, že by dosáhla oficiálního pozvání dnes kampkoli v atlantickém prostoru vůbec nemluvme. Váš "monokulturalismus" popírá naše domácí reality, od tunelování bank až po klausovy kamarády z opencard, vaše pozice je neudržitelná. Mlčí ke korupci, mlčí k etnickému napětí nebmá co říci k vývoji eurozóny. Jsou unás doma nějaké důležitější problémy? Jo, pardon, homosexualismus jsem zapoměl, ale to jsou všichni západní velvyslanci blbci. A začil jste někdy tak společný a otevřený kritizký postoj velvyslanců? Nemá to obdoby, trapas. Urban lichodí, když říká, že je šašek, není, to je příliš ceněná pozice, ale tu mu obsadil Bátora!
29. 09. 2011 | 22:32

mb napsal(a):

blue jay ... jsou jich wagony ...
29. 09. 2011 | 22:33

Miranda-Escobedo napsal(a):

Slunečnice
píšete tendenční hlouposti, ale to nijak neubírá na kvantitě korektní diskusi. ☻
29. 09. 2011 | 22:35

Gru napsal(a):

bluebird

"za co bojovali naši prarodiče nad Londýnem"...

Kristepane! A včem tam bojovali?: V Heinkelu nebo v Dornieru?

Tahle fráze mi připomíná jednoho bolševického politruka, který nás zaklínal odkazem na komsomolce, kteří mrzli v zákopech Velké vlastenecké války.
29. 09. 2011 | 22:41

stejskal napsal(a):

Už se stalo, pane blue jay. Právě dnes.

Nejsem rozhodčí, paní či pane Gru (už jsme to tu vysvětloval mnohokrát).

Nemohu za to, že řada lidí si nedokáže představit (natožpak vést) debatu bez toho, aby se nedoupouštěla hrubých osobních útoků, nadávek, porušování zákonů apod. (a nedělá to jen v případě, že cití nějakou hrozbu, tedy například to, že jejich text bude smazán).

Znovu opakuji, pro takové diskutéry není tento prostor určen. Je určen lidem, kteří si dokáží vyměňovat názory i bez toho, že zde někdo občas maže ty největší sprostoty. Kvůli nim zde tento prostor chráním (a když už tomu věnuji tolik času, tak si občas též popovídám. Nejsem tu od toho, abych jen uklízel svinstvo po druhých). Co si o tom myslí ti, kdo zde pravidla debaty (jsou v záhlaví každé diskuse) porušují, je sice zajímavé, nicméně nijak to neovlivňuje nic z toho, co jsme výše napsal. Jde prostě jen o nepochopení, k čemu tyto stránky (a snaha o veřejný diskurs vůbec) jsou.

A jen pro zajímavost: nestěžuji si, už jsem za ty čtyři roky pochopil, že to nemá cenu. Beru to přesně tak, jak jsme psal panům mb a Mirandu-Escobedovi. Jako zajímavou sociologicku studii, vypovídající o určitých stereotypech, které jsou v této společnosti hluboce zakořeněny. A také jako místo setkávání se nejrůznějších velmi zajímavých lidí. Nic více, ale také nic méně.

Váš Libor Stejskal, který se nemíní nechat druhými zaškatulkovat do role soudce, sudího či arbitra (už jen proto, že mu to nevyhovuje a není ani důvod, proč by měl).
29. 09. 2011 | 22:41

JenTak napsal(a):

Možná se autor blogu s kritikou Klause příliš rozohnil, ale jestli chtěl lidem připomenout, že Klaus je zloděj a příživník, tak má pravdu.

Klaus nekrade ani tak pera, ale hlavně cizí úspěchy. Rád se přiživuje na úspěchu jiných, což dělá mistrně. Tam kde se plebs raduje z pracovního volna či vítězství nějakých sportovců, tam hledejte Klause. Člověk si ani nevšimne, že ten člověk zase ukradl kus cizí slávy. Už mě to ani nerozčiluje.
29. 09. 2011 | 22:43

Miranda -Escobeco napsal(a):

Stejskal
podobně jak sluncenice, jen s tím malým a zároveň velkým rozdílem, že víte vše, a děláte nevinného. Pane Stejskale, zaveďte tu registraci a i vás přestane méně bolet hlava. Jestli pak budete editorovat slunečnici a podobné měšťáky, to bych tedy rád viděl. ☻ Předpokládá se přiznání nicků. Konejte, Mydláři-Stejskale.

Jestli máte dojem. že vám křivdím, zkuste se poošŤourat varchivu "Deleted sentences".
29. 09. 2011 | 22:44

Karel Mueller napsal(a):

Zdenku,

na místě je otázka, nač tu multi-kulti globální vesnici máme. Volný tok kapitálu, technologií, praacovních sil a především zadarmo zdroje. Důsleddek je likvidace států ... a samozřejmě ztráta jakékoliv suverenity (o pohádce s názvem demokracie nemluvě) tamních obyvatel. Velice příjemný je bonus možnosti kdykoliv obyvatele rozeštvat z etnických či náboženských důvodů.

Einige Hai moechten alles auffressen. Nedopadne to dobře.
29. 09. 2011 | 22:47

stejskal napsal(a):

Mně zde někdo vyhrožuje každou chvíli, paní slunečnice ;-)

(není to tak dávno, co se mne zde poměrně častý přispěvatel do debat zcela vážně ptal, zda nemám strach, když ví, kam mé děti chodí do školy).

Člověk si na to časem zvykne :-) To nejdřív. A pak ho to začne zajímat. Vše, co zde kdo napíše, Vy, já, kdokoliv, o něčem vypovídá. Zejména o nás samotných. Z tohoto úhlu pohledu je to velmi zajímavé čtení (jaký má kdo silný názor na Václava Klause či kohokoliv jiného, se dozvíte hrozně rychle, jak moc touží ho vnutit druhým též, ale jsou i zajímavější aspekty lidského setkávání se, komunikace, života v nějaké pospolitosti, které se zde dají docela dobře pozorovat).

Hezký večer i Vám

Libor Stejskal
29. 09. 2011 | 22:48

slunečnice napsal(a):

Nuba: Krásně napsáno.
29. 09. 2011 | 22:49

stejskal napsal(a):

Nekřivdíte mi, pane Mirando-Escobedo. Tedy myslím, že ne.

Registraci se zde zavádět nechystám (to ovšem neznamená, že ji zde někdo někdy nezavede). Mám poměrně slušný přehled o jejích kladech a záporech, vím, jak funguje jinde apod (kdybyste ho chtěl též získat, stačí se pro začátek porozhlédnout po českém internetu).

Nabízím tento prostor takový, jaký je. Někomu vyhovuje, jinému ne. Tak to chodí... tyto stránky nemají sebemenší ambici zavděčit se všem. "Take it or leave it."

Mimochodem žádný archív smazaných příspěvků mi tento systém nenabízí. Jakmile jednou něco smažu, už to ani nemohu vyvolat zpět. Ale to není tak důležité.

Libor Stejskal
29. 09. 2011 | 22:55

Miranda-Escobedo napsal(a):

slunečnice, nuba
možná krásně, ale společensky nedostatečně. Psát v kavárně u Stejskalů to nic neřeší, musíte do terénu, musíte zvládnout Ferov aj Kohútov. A zavčasu vedieť kdo ma dostať po papuli. Len boh vie, že to sú obidvaja. Len vy sa však nazdávate, že to može byť len prelhaný a prefíkaný Kohút. Čo taký Fero, nie on tiež prefíkaný - no azda ovela viacej??
29. 09. 2011 | 23:02

Miranda-Escobedo napsal(a):

Stejskal
pane editore, děkuji za vaši snahu, toto vaše krédo zde již známe, je to omšelé, potřebujete novou reklamní politiku, už z vás nic nakladateli nekápne. Stále vás jen dotuje. Je to vaše mínus, understood?
29. 09. 2011 | 23:05

Gru napsal(a):

Milý pane editore

(kdysi jste se takto podepisoval: Libor Stejskal, editor blogů),

byť byste nakrásně popíral označení "soudce, arbitr, sudí" s odůvodněním, že vám to nevyhovuje, nemohu pominout že vaše působení zde jakousi polaritu vykazuje (ať už ji nazvete jakkoliv, či se označení vůbec vyhnete), hlavně však nemohu pominout dojem nepoctivosti, kterým to na mne působí.
A podmnožinou této neřesti je rovněž, jak jinak, nevyváženost v přístupech k mazání, kde až příliš zjevně zvýhodňujete názory konzistentní s vašimi, i když jsou formulovány v jasném rozporu se zásadami, které hlásáte.

S pozdravem

V duši mír!

Gru
29. 09. 2011 | 23:06

slunečnice napsal(a):

Mirando-Escobado: 29. 09. 2011 | 22:35

Uklidněte se a studujte vlastní výplody. Třeba se v nich poznáte.

(Už na vás nebudu reagovat, ať napíšete cokoliv. S lidmi jako vy se v reálném životě nekamarádím. Takovým se prostě vyhýbám. Sbohem, a šáteček.)
29. 09. 2011 | 23:07

Zdislava napsal(a):

Svatý Václave, vévodo české země, oroduj za nás a nenech budoucí, aby byli poddanými takových hlupců a neumětelů, potažmo zlovolných lotrů, jichž jsme poddanými my.
Sešli oheň a síru na V.K. a nebude on již míti více síly przniti naši církev a vyhřívati se v její záři.
Pane, vyslyš nás.
29. 09. 2011 | 23:09

Buvol napsal(a):

To už jsme přece měli! Ten šašek se jmenoval václav havel ....
29. 09. 2011 | 23:10

Karel Mueller napsal(a):

bluebird:

Zařadil? Ale jděte ...

Začnu od konce: Kde měl pravdu? Třeba v případě Srbska a Gruzie. Nebo si myslíte, že ten narkostát je životaschopný a na rozbití Srbska máme být hrdi? Mluvili jsme o tom tady mnohokrát. Gruzie? Vraťte se zpátky, přečtěte si tehdejší bezprostřední hysterické projevy, chladně střízlivé hodnocení Klause a pak se seznamte s fakty, které už dávno vyplavaly na povrch.

Německo? pro Rusko je optimální varianta Německo co nejsilnější a především samostatné. Německo jako skutečný partner. Nic víc, ale také nic míň. Němců se Rusové bát nemusí, historie se kvůli vodíkovká opakovat nemůže. Ale mají zájem na vztahu rovný s rovným. Proč by Rusům mělo vadit posilováni eurozóny?

Polsko bylo od samého začátku americkým koněm. A také mělo pro USA zásadní význam právě pro svojí polohu mezi Ruskem a Německem. Také jich je skoro 4x víc než nás a v USA žije významná polská menšina. Polská politika? Agresivně protiruská, takže máme ten Nordstroem. Jak dalece je to v polském zájmu mi není jasné. Kromě toho vzorně proamerická.

Sjednocení Německa? O tehdejších názorech GB a F jsem psal, baronka se tím ani netajila. O tom rozhodl Gorbačov, ani Bush na něho netlačil. Pokud jde o postupné rozšiřování NATO, tak tím západ porušil všechny sliby, které dal Rusům. Ale budiž, sliby jsou na to, aby se nedodržely, řekněme. Ale vážně si myslíte, že pro pobaltské státy představuje Rusko nějaké nebezpečí? Řekl bych, že posledních 20 let vede války někdo jiný a Rusko má svoje vlastní problémy vnitřní. Nemalé. Nevidím nic, co by mohlo získat nějakou agresí.
29. 09. 2011 | 23:10

Miranda-Escobedo napsal(a):

Slunečnice
vždyť se nic nestalo. Psi štěkají a karavana táhne dál i přes zvadlé sklunečnice.
http://hobby.idnes.cz/slunecnice-rocni-helianthus-annuus-l-dwj-/herbar.aspx?c=A100731_205138_herbar_kos

Držím palce vaší sklizni, zima bude , to máte marné. ☺
29. 09. 2011 | 23:19

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane Gru.

Váš dojem Vám vyvracet nechci a ani nemohu. I Váš dojem nakonec o něčem vypovídá, stejně jako můj či kohokoliv jiného.

Mimohodem stále se podepisuji jako Libor Stejskal, editor blogů (už více než čtyři roky) a to vždy, když oznamuji, že jsem z debaty odstranil další porušení pravidel, k jejichž dodržování se každý vstupem na tyto stránky zavazuje - viz záhlaví každé debaty. Kupodivu řada lidí na to kašle, ostatně nejen na to).

Pokud si zde povídám - jako třeba teď s Vámi, podepisuji se toliko svým jménem (jen na okraj, není to důležité: přišlo by mi divné, kdybych třeba s kterýmkoliv neanonymním autorem blogu polemizoval pod nějaku přezdívkou. Ale to je můj problém, nikomu nevnucuji, aby to dělal stejně. Nakonec rozhoduje postoj většiny. Tak to chodí).

I Vám přeji mnoho klidu a pohody.

Understood, pane Mirando-Escobado.

Dtto jako panu Gru.

Libor Stejskal
29. 09. 2011 | 23:22

zdenekbrom napsal(a):

Karel Mueller:

K čemu že ta vesnice? Což třeba:

Jeden trh, jedna kultura, jeden názor?
29. 09. 2011 | 23:29

Michal Macek napsal(a):

pane Stejskale jak to tak ctu tak se divim ze takovy stary diskuzni matador jako vy se vubec vzrusuje jakymsi escobarem,bejt vama tak ho ignoruju az to fakt prepiskne tak ho smazu a finito :)
29. 09. 2011 | 23:33

Gru napsal(a):

Vidíte, pane Stejskale,

já celým tím úvodem někam směřuji. Je-li zde již ve vaší osobě svým způsobem instalován kozel zahradníkem, nestálo by třeba za úvahu nasadit druhého zahradníka, kozla s obrácenou ideovou orientací? Dosáhlo by se nëjen jakého zdání parity přístupu, ale jistě i zklindnění. Učiní-li se kozel zahradníkem, vždy proběhne tajemný proces přerodu a ¨v dotyčném převládnou nutkání zahrandická nad kozlími - tedy zklidnění debaty, eliminace nejtvrdších excesů...
29. 09. 2011 | 23:38

stejskal napsal(a):

Pane Macku, já se nevzrušuji, já zde studuji (a děsně mne to baví, dávám si repetice ještě i pod blogem pana Sobotky ;-).

Řadě lidí se zde děsně nelíbí, prakticky nic, ale poměrně často cítí potřebu to sem přijít sdělit ;-) Občas prostě nemáme lepší zábavu než si zde povídat. Já, oni, my... ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
29. 09. 2011 | 23:40

Karel Mueller napsal(a):

Zdenku,

myslíte unifikovaný všeetnický párek s nadiktovanou kulturou PC a vládci myslícími za něho?

Takto to bylo asi zamýšleno, trochu se to zadrhává.
29. 09. 2011 | 23:41

stejskal napsal(a):

Určitě, pane Gru. Tak já se po nějakém dalším kozlovi poohlédnu.

A jakou ideovou orientaci by dle Vás měl ten druhý kozel mít? Aby se to tu zklidnilo...

Libor Stejskal
29. 09. 2011 | 23:42

zdenekbrom napsal(a):

Karel Mueller:

Tak nějak :)

Těch pokusů už tu v dějinách bylo povícero. Ztroskotaly zatím všechny.

Je skutečně zajímavé, jak se dravé mocenské systémy halí do líbivého pláště. Jak praví staré české přísloví: Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.
29. 09. 2011 | 23:49

stejskal napsal(a):

Přeju dobrou noc všem.

Dnešní debata mi přišla jako jedna z vůbec nejzajímavějších za posledních několik... no, řekněme dní.

Libor Stejskal
29. 09. 2011 | 23:54

Boleslav napsal(a):

Jan Urban má jednu vzácnou schopnost, která pozorovatele vždy znova přivádí k úžasu. Jde o jádro jeho profesní výbavy, schopnost rozlišit pravdu a lež.
V první analýze jeho textů se obvykle zdá, že chápe co se odehrálo a dokonce i dešifruje význam událostí.
V okamžiku, kdy poodstoupíte, abyste se podívali na celý obraz, který nabízí, strnete. Smysl toho, co říká je totiž naruby obrácený, asi tak jako perspektiva v obrazech Ivana Mládka.
"Největší obětí klausismu je, bohužel, česká pravice" praví dobrý muž Urban. Vůbec nezaslechl v Klaunově projevu anathema proti pokrokářům. Naprosto mu uniklo, že smyslem projevu bylo definitivní prokletí sociálního státu.
Pro Urbana jsou to chudáčci Nečasové a Kalouskové, kdo budou trpět pod autoritářskou Dědkovou vládou.
Fakt, že to budou exkrementy zmíněných pravicových titánů, které Zhasínač bude zametat pod koberec (a toto zametání bude jeho legitimací pro uchopení moci před majiteli této zemičky) z Urbanova obrazu také zcela vypadl.
Marně namáhám svou fantazii abych si představil, kdo takovému člověku může chtít vyplácet mzdu.
30. 09. 2011 | 00:07

Karel Mueller napsal(a):

Dobrou Vám, Zdenkovi i ostatním :-).
30. 09. 2011 | 00:07

MInorita napsal(a):

Když se lidé typu VK dovolávají tradic, morálky, duchovních hodnot, zaštiťují se národem, historickým odkazem, včetně legend a jejich svěceného aktéra, nota bene během slavnostního shromáždění k uctění tradice, jde vzhledem k jeho skutkům minulým i nedávným o nehoráznou demonstraci pokrytectví s notnou dávkou vypočítavosti.
O vzývání katolické církve co by spojence v antisociálním tažení nemluvě - ten člověk je pro dosažení svých cílů schopen opravdu všeho...
Konečně rozebráno to jen v této diskuzi bylo x - kráte.
30. 09. 2011 | 00:49

Béda napsal(a):

Z.Brom,

ano. "Jeden trh, jedna kultura, jeden názor." Pokud má být společná Evropa, musíte dospět ke konsensu¨= jednomu názoru ohledně přistěhovalecké politiky - míte přece jeden bezhraniční volný prostor, be kterém se volně přelévá zboří, obyvatelstvo pracovní síla, kapitál...

Pakliže EU rozštěpíte, musíte se izolovat, zabrikádovat "natahat ostnaté dráty" zamezující pohybu obyvatel. Když to uděláte, neodstěhuje se nikdo (minorita ani majorita za lepším) a jsem opět tam kde jsme již jednou byli. Jeden názor nebude nikdy ani v rámci EU ani v rámci ČR - pokud jej nenadiktujete.

Jedna kultura je chiméra. To ostatně vidíte všude (u každého národa i u etnických menšin. O tom ostatně bylo i národněosvobozenecké hnutí) Dá se dosíci pouze násilně - ve vztahu ke komukoliv - k vietnamským, romským... spoluobčanům, Němců vůči Čechům, Maďarů vůči Slovákům - a naopak.

Myslím, že je třeba pečlivě a citlivě rozlišovat věci, kde unifikace není na škodu (třeba otázka zákonodárství) a věci kde je celospolečensky škodlivá (národní tradice a pod.).
30. 09. 2011 | 05:20

Baba Jaga napsal(a):

Projev pana Klause bude brzy zapomenut - i když ho asi přidá do některé své knihy, neb si ho zřejmě velmi považoval, když překonal avizovanou chorobu. A náš svatý patron Václav momentálně asi na dohlížení na naši zemičku nestačí, ale třeba se mu i nám bude dařit lépe a radostněji.
A zde na blozích nezavládne facebook? Pokud ano, loučím se - v tomhle stádním médiu být netoužím.
30. 09. 2011 | 06:51

kp napsal(a):

Jen jsem se tak po ránu kokuknul na konec diskuze a pohopil, že to není diskuze, ale výkřiky sebestředných účastníků (s malými vyjímkami) .
Boleslav
"Jan Urban má jednu vzácnou schopnost, která pozorovatele vždy znova přivádí k úžasu. Jde o jádro jeho profesní výbavy, schopnost rozlišit pravdu a lež." K tak vysokému stupni zasvěcení Urban nikdy nedospěl
Beda
"Jeden trh, jedna kultura, jeden názor." Pokud má být společná Evropa, musíte dospět ke konsensu¨= jednomu názoru ohledně přistěhovalecké politiky - míte přece jeden bezhraniční volný prostor, be kterém se volně přelévá zboří, obyvatelstvo pracovní síla, kapitál...
Pak už jenom chybí jeden Bůh, jeden císař. Jak staré, nic nového. Obvykle to vedlo k odstředivým silám, revolucím, rozpadu. Nedostatek toho, co se nazývá demokracie v EU je zřetelný a technicky i pochopitelný. Proč potom ty protesty proti MacDonaldu, tak ten vývoj došel zřejmě nejdál-jedna chuť pro všechny krky.
30. 09. 2011 | 08:26

Jana napsal(a):

Já bych za prezidenta volila neopolitika Gazdíka. S tímto pánem bude jednou veliká sranda - už dnes mi silně připomíná Milouška Jakeše!!
30. 09. 2011 | 08:27

Pípa napsal(a):

Marcus Agrippa,
pane, jste velmi laskav, že jste pojal můj hecířský a dosti nejapný příspěvek seriózně a dokonce jste přidal pro mne poučnou informaci z dějin. Mým úmyslem bylo trochu odlehčit, již tak velmi vážnou a konfrontační diskusi a navázat na celkem vtipné pošťuchování Čechů a Moravanů pod jedním z předcházejících blogů. Nicméně jste mě inspiroval k vyhledání informací z doby, kterou jste zmínil, to je z doby kdy vedle dosud existující Velké Moravy vznikal státní útvar v Čechách.
30. 09. 2011 | 09:39

Zdeněk Brom napsal(a):

kp:

S Vašimi závěry souhlasím. Jak staré, nic nového. Přesně, ale zaslepeni vizí mnozí vidět nechtějí.
30. 09. 2011 | 10:11

cincibuch napsal(a):

Tak je vidět,že v diskusi jednoznačně převládají současníci nad historizujícími.Prakticky nikdo zde nesledoval Urbanův motiv,citovat Dukovu dobu Přemyslovců vs.Herderova holubičina Slovanstva a tak po "Dubčekovsku" přispět k chápání národního charakteru.
A přece přeneseno do dnešní doby z té dávné evokuje výrok Marxův,že dějiny se dějí dvakrát-poprvé jako tragedie,podruhé jako fraška.
Ale srovnávejme v rámci možnosti Fischerinternetpresidentské stranické rehabilitace Přemysla Otakara II:
Jedno je u obou dob podobné:Dva synové Přemysla Otaka II-otrokáře-oba Václavové -byli stejně málo přijatelní v českých dějinách jako dnešní Václavové -Havel a Klaus.Tehdy příčina ležela v tom,že pocházeli z manželství s uherskou (t.j.maďarskou) královskou dcerou Kunhutou,manželkou Přemysla. A Maďarsko-byl nejmladší národ Evropy až z 10.století příchodem(s vyjímkou ještě pozdějších pohanských Prusů,které Otokar kosil) a proslulí vpády do Bavor.Tedy v očích říšského knížecího parlamentu,který proti síle a moci Přemysla Otakara II,otce obou posledních Václavů,zvolil formálního vládce Evropy ze Švýcar-Rudolfa Habsburského- bylo toto manželství poskvrněné druhořadostí původu Kunhuty.Tak to zřejmě vnímali i tradičně proevropští přemyslovští Češi té doby,a tak druhý Václav zemřel 1306 v kostele v Boleslavi rukou polského vraha a tato větev skončila,nikdy v dějinách neuznána ani Čechy-ti dva Václavové za přínos významem.Ono totiž krom vztahu Kunhuty se Závišem (proň tragického) tu de facto vládli už Braniboři,loupeživá banda z celé Evropy.Tedy analogie s oběma sametovými soudobými presidenty přesná:Raději zapomeneme.Češi tehdejší rádi vybrali cizáka z Lucemburska -Jana Lucemburského s jeho synem Karlem a pozdějšími vnuky Václavem a Zikmundem.
PoOzastavme se nad faktem atavismu v české historii-tedy přijetí zpozdilosti do sytému vlády.O 700 let později-po čae zrušení otroctví Evropou -jej znovu zavádí český panovník,málem i císař,Přemysl Otakar II.Řekl bych,že zpozdilosti ve vládách českých patří i k národnímu charakteru.Na druhé straně -v analogii s dnešní dobou-zcela rozvrácenou mordy v masovém měřítku (Dnes Jugoslavie,Utoya)-bych se ani nedivil kdyby Přemysl tehdy do otroctví dával právě za mordy trestané vrahy z celé Evropy,protože po vraždě svatého Vojtěcha v Prusku pohany-vzájemné mordy pohanů a křesťanů té doby byly početné a Přemysl vládl rukou železnou.
Grillparzer v divadelní hře z roku 1818-nastínil scénář pádu krále železného a zlatého,který já osobně připouštím jako alternativu k matným českým záznamům.Ono totiž -předpokládá jeho spojení s vojsky Kyjevské Rusi.A zlatavé klasy žírné Ukrajiny Přemyslovovi nákupčí a poslové dobře znali z těch cest k Černému moři z obchodu s otroky.Proč při takovém spojenectví a síle vojenské hned více armád Přemysl prohrál v bitvě na Moravském poli? Grillparzer pro toto nalezl jediné vysvětlení:k bitvě nedošlo,Otakar byl úkladně zabit při jednání ,kde byl osobně v přítomnosti své rakouské příbuzné v Rudolfově stanu -před bitvou.Ostatně Germáni vraždili při jednáních dýkou soupeře tradičně už od roku 493 n.l.,kdy Theoderich tím vyrval vládu nad Římem,přemožiteli Říma Odoakerovi právě také dýkou na hostině u něj.
Už chybí jen vězněná krásná Tymošenková a žárlivá Kunhuta,abychom analogii udělali naprostou s osudnou cestou českého krále za svitem slunce z východu.S koncem na Moravě.
30. 09. 2011 | 10:23

cincibuch napsal(a):

opravuji výše na : "Pozastavme se nad faktem atavismu v české historii-tedy přijetí zpozdilosti do systému vlády"
30. 09. 2011 | 10:28

Jozef napsal(a):

Prast jako uhod.

Ako bolo na pociatku,na takych principoch to funguje aj teraz.
Do seba zamilovani,politicky a hospodarski nekompetentni saskovia.Dobri pre predatorov ako sluhovia,zli pre kazdeho ako vladcovia.

Pri poctivej oponenture poctivych zaujemcov o dobro celku by sa to fungovanie mohlo dat hadam aj dobre opisat.Od pociatku.Aby na skale kvalifikovaneho poctiveho zaujmu mohla sa zacat rozumne vybudovat nova doba.Snad.
30. 09. 2011 | 10:30

Boleslav napsal(a):

kp
Někdy čtěte víc než první větu, chcete-li reagovat :) :) :).
30. 09. 2011 | 10:51

Deku napsal(a):

Slunečnice

Heh, nikde nejsou nepřátelé ani bosorky, to jen tvá mysl je nemocná...ta si spojuje určité věci a Tvé potíže pramení z těžkého stresu...být léčen na psychiatrii není žádná hanba...to jsou jen staré lidské předsudky. Možná by ses divila,, kolik je tam vzdělaných lidí a i celebrit se rázem tam ocitlo...protože nervová soustava nemůže vydržet věčné deprese a nedostatek spánku, špatný režim...to ti ani léky a alkohol nepomohou...
Prosím Tě, jdi k lékaři...uleví se Ti... já vím o čem mluvím, i já se tam ocitla...nemohla jsem unést věci, co jiní nechápou a nepochopí, když je nezažijí...Bylo tam spoustu skvělých lidí, někteří mi pomohli a to nezištně a vyslechli, poradili co dál...Já se za to nestydím. Byli tam lidé, co normálně pracovali a žili a najednou měli situaci v životě, co nezvládli...nebyla to jejich chyba, často jen změť okolností, ale bylo toho třeba moc...Petr Muk, ten zpěvák, co tragicky umřel, měl maniodepresi...měla jsem v léčebně tam kamarádku s touto chorobou...nejlepší kamarádka co tam byla, přestože byla nemocná...tam štědrá a laskavá, pamatuju, jak jsme se třáslastrachem, když jsm se probudila...ona byla u mě a říkala, že mě ochrání a něco mi nese k Vánocům...byli to mandarinky a sušenky......Lékaři mi, po testech a po všech vyšetřeních, mimochodem i hlavy, řekli, že nejsem nemocná, jen přetížená, vyčerpaná...pod velkým dlouhodobým tlakem a stresem. Pustili mě pak brzo domů a já byla už jen v manželské poradně...Neumíš si představit, jak jsem si připadala sama...a náhle za mnou přijela sestra, teta, kamarádka, co jsem na ní neměla čas...tak moc jim na mě záleželo, že přijeli i více jak 200km. Dost mě to dojalo a povzbudilo...ale tím to všechno jen začalo...já už nikdy neříkám "debil", "blázen" nebo "blázinec". Najednou jsem tam byla a nevěděla jsem jak. To můj muž se postaral...stále ze mě dělal něco, co nejsem a já tomu věřila, chtěl ze mě toho blázna udělat, protože měl strach, že někde povím, co vím o něm... - výsledek byl: Vánoce bez dětí...Štědrý den pod sedativy...Nový rok bez rodiny...Ale asi bych se o sebe nikdy nezačala starat, ta neláska ke mě byla příšerná...myslím, k mé osobě..Nikdy bych to už nenechala takhle daleko dojít..na to se mám už příliš ráda, a mé děti mě potřebují...Paní primářka musela něco manželovi říct, protože byl pak jak oukropek...asi si uvědomil svůj lví podíl...a moje starší sestra mi pak řekla, co jí primářka řekla o našem manželství a proč jsem skončila v léčebně...
jen vidím, že jsi vážně na tom ne moc dobře...
Nechci tě soudit podle sebe...jen vím, že to co zažíváš, není nic, jen výjevy v Tvé mysli...stačilo by ti promluvit s lékařem, pár léků proti stresu a tak týden se pořádně vyspat. a nejlépe být mimo domov...třeba u známých, rodiny, kamarádů...Věř mi...já už to mám za sebou...I MÁLO JE VÍC NEŽ NIC,
o tom tady psát,a le ve skutečnosti je mi to putna, jestli to někdo čte kromě Tebe...nemusíš mi odepisovat, já jen, že máš děti, jak píšeš a taky pro sebe bys měla začít na sobě trochu dělat...teď nemyslím gelové nehty, kadeřníka, masáže a fitko...to je jen šlupka...i když si na ní tolik zakládáš. Co je uvnitř tím vším jen maskuješ...ty potřebuješ uvolnit napětí z Tvé mysli...

A jak vidíš..o tom zákoně příčiny a následku, že vše se vrací je pravda...jakmile někoho obviníš, vše se Ti vrátí dřív nebo později zpět...co se ti vrací, Ty pády jsou pak strmé, ...nikomu je nepřeju a že nejsem z cukru...Nikdy jsme nebyla tak bezmocná, ale později nikdy tak silná...
Všechno hezké.
30. 09. 2011 | 10:56

Džony napsal(a):

No,tak když panáčkové zavedli ten tuhej režim na diskůzích,tak nezbejvá,než se vykecat tady.Kdo fór prezident?Vašek Šašek asi ztěžka,ten už je zralej akorát na kafilérku.Možná,že by to moh zachránit ten koktavej Šwarcenégr,když je chytrej jak TV Nova.Nakonec má ty hrady a zámky svoje,tak by se Hrad v Práglu moh na pár let pronajmout bezdomáčům,že by to tam za ubytování zvelebili.
30. 09. 2011 | 12:43

slunečnice napsal(a):

Deku, nevidíte a nevíte nic, jen ze mne zkoušíte vytvořit obraz blázna. Proč, na to si odpovězte sama. Na psychiatrii jsem nikdy nebyla, doktory bohudík nepotřebuji a tento prostor nepovažuji za vhodný k tomu, abych zde otevírala své nitro a svěřovala se svým soukromým životem či problémy, ostatně žiju poměrně šťastně, nemám si fakt nač stěžovat. Jen mi není lhostejné veřejné dění, proto se k tomu občas vyjadřuju, chápu, že to může leckteré dráždit, ale to je jejich problém. Zároveň ovšem na této žvanírně nijak nelpím, jak náhle jsem sem přišla, tak mohu odejít. Všechno hezké (nechť se k nám vrátí). :)
30. 09. 2011 | 12:52

Pepa napsal(a):

Václav Klaus bude jednou historiky označen jako černá skvrna v dějinách tohoto státu.
Apropo, kdyby se dnes probudil Masaryk, spráskal by Klause bičem jako psa.
30. 09. 2011 | 12:54

RA napsal(a):

hergott , ten Klaus vám šlape na paty, co ? Můžete se zalknout samou pravdou a láskou.
30. 09. 2011 | 13:10

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa:

Nespráskal, protože mu bolševické způsoby byly cizí.

Dokázal by ho porazit argumentačně a tím, že by předložil lepší řešení.
30. 09. 2011 | 13:24

vasja napsal(a):

Řešení? Čeho? :-)
Oni maj jedno společný. Dokážovu jít proti proudu.
30. 09. 2011 | 14:29

Daňový poplatník napsal(a):

To Stejskal:
Svým způsobem Vám závidím schopnost, nikdy si nepoložit otázku:"Co je to Matrix?", ač k tomu zjevně máte intelektuální potenciál.
30. 09. 2011 | 15:05

Elena napsal(a):

mila slnečnica,
nevsimajte si prispevok od nick Deku, nechcem byt podozrievava neviem kto ten prispevok sem dal, ale to je kopia prispevku, ktory mne venovala DK, nekde na blogoch pana Klana to najdete, myslim si ze obsah je totozny, DK to vsetko co dopurucuje Vam, doporucovala aj mne, viete chodia tu rozne "experty" ak im zlihaju argumenty zacinaju pouzivat pasivnu a aktyvnu agresivitu len a len aby ponizili protidiskutera,

apropos u pana Klana na jeho blogoch si vsimnite že tie urazky sa mi dostali len kvoli tomu, ze som oponovala nicku Miranda Eskobedo, kvoli nemu tamojsie strazcovia "cistej studanky" mali snahu o nieco podobne co napisal Vam nick Deku,

poviem Vam cestne, neuznavam kolektyvnu vinu, ale nekedy sa mi zda ze pan Glgo ma pravdu.
30. 09. 2011 | 15:24

Elena napsal(a):

OPRAVA
pan Fabiano Golgo, ma pravdu v celku, aj ked to vsetko zovseobecnuje ale v podstate kopiruje vas cechov, vase spravanie sa.
30. 09. 2011 | 15:28

Elena napsal(a):

P.S.

este prosim si vsimnite, splnila som ich zelanie, nechodim na blogy p.Klana,

len ze tie "studanky" zacali sa hrizt medzisebou, co naznacuje ze za kazdu cenu si hladaju objekt pomsty
30. 09. 2011 | 15:45

rambo napsal(a):

"Václav Havel se alespoň snažil držet obecně mravních zásad, a i když společnost polarizoval a v domácí politice nedosáhl prakticky ničeho, pro zájem země v zahraničí udělal obrovskou práci".

Pokud je tedy obeně mravní zásadou vyzývání k napadení Jugoslávie a Iráku a obhajoba tamních válek, humanitární bombardování a selektivní kritika porušování lidských práv, tak už teda nevím, co jsou ty obecné mravní základy. Já naiva jsem si myslel, že jsou to ty z Desatera. Ale asi jsem se mýlil, protože i náš vrcholný představitel církve žehná našim zbraním ve válkách, třeba v Afghánistánu.
30. 09. 2011 | 16:00

slunečnice napsal(a):

Milá paní Eleno,
děkuju moc za Vaši radu a zkušenosti. Na aktualne.cz jsem krátce, takže s mnohými jsem ještě neměla tu čest se potkat a některá setkání jsou pro mě bohužel i nepříjemná. Někdy mi to tu připadá jak v páté obecné, když se vás někdo snaží ponížit tím, jak se soustavně naváží do názvu vašeho nicku nebo vymýšlí nesmyslné příběhy z vašeho života.
Dám na vás, nebudu si jich všímat. :)
30. 09. 2011 | 16:14

Elena napsal(a):

tak sa tu majte pekne,

už tu nepisem, len sem tam si precitam diskusie, to je velmi poucne,

inac na pana Mirandu Eskobedo sa nehnevajte, myslim si ze je vpodstate dobry clovek, zmente svoj pristup k nemu a dostanete jeho pochopenie a simpatie.
30. 09. 2011 | 16:33

biijec melounů a urbanů napsal(a):

Off Topic (i když ne úplně): Aktuálně, běžte s xichtoknihou do háje zeleného. A lhář Urban vás může následovat... :-)
30. 09. 2011 | 17:49

Sylva Šauerová napsal(a):

Skvělé, pane Urbane, díky.
30. 09. 2011 | 21:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

☺☺☺☺☺
30. 09. 2011 | 23:55

Honza napsal(a):

Jene Urbane. Píšete velmi nenávistné články a odkrýváte svoji zoufalost. Dle mého názoru jste velmi frustrovaný svým nevlivným postavením ve společnosti. Před 20 lety jste si myslel, že uděláte díru v politice. Nevyšlo to. Proto dnes okopáváte kotníky chytrých a úspěšných. Je mi vás líto.
01. 10. 2011 | 13:24

Acidburn napsal(a):

Když Václav Klaus mluvil o desinterpretaci vlastenectví na nacionalismus, pak mluvil i o Vás, pane Urbane. Váš blog mírou demagogie a nenávistného prskání překonal i dosavadního rekordmana Jiřího Pehe. Gratuluji, v tomto závodě o poplivání Klausova projevu ke dni české státnosti jste obsadil první místo.
A co se týká onoho "zloděje per", pak sem s důkazy, že šlo o krádež. Protože podle diplomatického protokolu zůstává pero okamžikem podpisu mezinárodní smlouvy vlastnictvím signatáře. To už ani není mimo mísu, to je rovnou mimo místnost, pane Urbane. Klaus měl ve svých projevech v řadě věcí pravdu a na jeho slova už několikrát došlo. Dojde na ně zase, můžete stokrát prskat, jak chcete. Mimochodem, vámi propagovaný multikulturalismus selhal už dávno v Západní Evropě, konkrétně v Německu, Francii a Velké Británii.
01. 10. 2011 | 22:30

Honza999 napsal(a):

Acidburn

Kontrolní otázka...

KDO podepisoval tehdy tu smlouvu? Kdo tedy byl SIGNATÁŘEM?

Klaus? Ani náhodou. Měl-li někdo PRÁVO vzít si to pero, byl to ministr zahraničí. Když tento svou šanci zaspal, nedávalo to právo komukoli dalšímu pero ukrást.
01. 10. 2011 | 23:02

Varan napsal(a):

1. Člen církve, která má Husovo jméno v názvu, vyzývá církev katolickou, aby méně dbala na sociálno. Ta to již v minulosti činila, ale moc se jí to nevyplatilo - například na počátku 15. století, což málokdo tepal tak zostra jako právě Jan Hus. Dobře z toho nevyšla: ztratila většinu svého majetku a tak tomu bylo až do Bílé hory.

2. Klaus se odvolává na historii ve jménu odporu vůči multikulturalismu. Přitom každý maturant by měl vědět, že v mnoha dějinných etapách byly Čechy velmi multikulturní zemí, a spíše jim to prospělo (poslední Přemyslovci - německá kolonizace; rudolfinská Praha - Italové, Španělé, Vlámové; baroko - Italové, Francouzi atd.)

3. O katolické sociální nauce hlava státu zjevně ví houbeles - že však Koniáš převyšoval Husa živou vírou, to ví jistě. Odkud to ví, nevíme.

To jsou paradoxy...
01. 10. 2011 | 23:48

peppa napsal(a):

Děkuji za vynikající komentář. 14.února 2013 skončí funkční období té existence na Hradě. Snad to do té doby nějak ve zdraví přežijeme, pokud se ovšem nepodaří těm fašounům uchopit moc v zemi. V takovém případě to bude hodně zlé. Ale nic si líbit nenecháme. Náckové před třemi lety vydali výzvu, aby se soukmenovci začali vyzbrojovat. Tak jsme to udělali taky. Oni jsou stejně nebezpeční jako komunisti a je třeba je hubit jako obtížný hmyz.
02. 10. 2011 | 04:43

Dagmar Marie Vaněčková napsal(a):

Včerejší mail ze zahraničí: přejmenovat tunel Blanka na tunel Václava Klause, dodávám, že snad to letiště zůstane jako dosud, a multikulti, ergo multikulturalismus, je bezobsažný nesmysl.
17. 02. 2012 | 21:15

WarrenRachelle34 napsal(a):

freelance writer
17. 03. 2012 | 20:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy