Klaus za všechny (Putinovy) prachy

01. 04. 2012 | 13:47
Přečteno 20996 krát
Termín „užiteční idioti“ údajně jako první vyslovil Vladimír Lenin. Chtěl tak popsat naivní západní politiky a novináře, kteří obdivovali sovětské Rusko a sloužili pod svým jménem bolševické propagandě, a často i rozvědce. Imperiálně geopolitické uvažování většiny zahraniční politiky Ruska se od té doby nijak nezměnilo, a v globalizované virtualitě mediálního světa posluhujících „užitečných idiotů“ spíše přibylo. Václav Klaus mezi nimi dlouhodobě patří mezi nejtrapnější.

V příštím týdnu bude na pozvání jistého Institutu pro demokracii a spolupráci propagovat v Paříži vydání francouzského sborníku několika svých textů pod názvem „Zachránit národy Evropy“. Institut s tímto krásným názvem je jednou ze dvou poboček stejnojmenné instituce v Moskvě. Druhá pobočka je v New Yorku, a na její tamní webové stránce brzy najdete třeba i srdečné fotografie Leonida Brežněva. Oficiálně provoz těchto poboček platí „ruské nevládní a humanitární organizace“. Nikdo tomu nevěří - tedy, pokud nepovažujete ruskou Federální bezpečnostní službu, Lukoil nebo Gasprom za „nevládní organizace“ a jejich činnost za Klausem tolik kritizovaný „lobbyismus“ a projevy „nebezpečného levicového ngoismu“.

Hostitelkou Václava Klause bude ředitelka pařížského Institutu Natalia Naročnickaja. Prominentní sovětská soudružka dnes patří mezi nejznámější pro-putinovské ruské šovinisty. V letech 2003-2007 byla poslankyní Státní Dumy za volební blok Vlast, který ruský nezávislý tisk už tehdy popsal jako „ortodoxní čekisty“. Proslavila se jako tvrdá zastánkyně postupu ruské armády v první válce v Čečně v letech 1994-1996, a oceňovala i vlastenectví protofašisty Žirinovského. Tvrdě vystupovala proti rozšíření NATO o středoevropské země, včetně České republiky, které označila za ohrožení zájmů Ruska v Evropě. Je čelnou představitelkou prezidentské „Komise pro boj s pokusy falšovat historii proti zájmům Ruska“, a třeba i autorkou populární knihy z roku 2010 „Rusko je modelem pro svět“.

Hlásá právo na sjednocení ruského národa v jednom státě, tedy jinak řečeno, na převzetí území, na kterém v blízkém zahraničí žijí ruské menšiny. V původní verzi byla tato teorie známá pod sloganem „Ein Reich - Ein Volk - Ein Führer“. V roce 2005 na sebe upozornila tvrzením, že pobaltské země se za Stalina „připojily k Sovětskému svazu legitimním způsobem“. O fanatické obhajobě obviněných válečných zločinců Ratka Mladiče, Radovana Karadžiče nebo Slobodana Miloševiče je zbytečné mluvit. Snad jenom pro zasmání – Naročnickaja úzce spolupracuje i s další šovinistickou grupou Fondu Lichačeva, na jehož webové stránce můžete najít i „protišpionské kurzy“.....

Josef Stalin byl první, kdo přišel s myšlenkou strategie sovětské zahraniční politiky, zacílené na oslabování transatlantických vztahů mezi Evropou a Spojenými státy. Pokud by si někdo chtěl vzpomenout - Československo kvůli tomu muselo odmítnou Marshallův plán – a na čtyřicet let opustilo demokratickou Evropu. Pozdější sovětský ministr zahraničí Andrej Gromyko na této strategii trval a maximálně ji využíval, například v podpoře antiamerikanismu ve francouzské politice. Je trapné, když český politik v roli užitečného idiota v roce 2012 přizvukuje exsovětské ruské šovinistce, která tvrdí, že je nutné „chránit Evropu před diktátem USA a NATO“, protože „jedině přirozené spojenectví Ruska, Francie a Německa zajistí Evropě rozkvět a bezpečí“.

Stalin s Leninem by byli nadšením bez sebe. Senát Parlamentu České republiky by už jednou měl sebrat odvahu a toho pána, alespoň pro tu ostudu, obvinit z velezrady.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Glosator napsal(a):

Je to Klaus a ODS (např. Saša Vondra), kteří se nejvíce zasazují o zachování transatlantické vazby a jsou to TOP 09 a ČSSD, které stojí na straně těch sil v EU, které tuto vazbu všemožně podkopávají.
Myslím, že to k vyhodnocení objektivnosti článku naprosto stačí.
01. 04. 2012 | 13:58

Suchec napsal(a):

Urbane, Urbane.

Již jsem četl leadcos, ale tohle překonalo i vaši apologetiku Šťávy a Diag Human.

To ale musí být silný materiál.

Sníh? Hnědý cukr? LSD?
01. 04. 2012 | 14:02

Ládik!!! napsal(a):

Dávno říkám, že Klaus má své místo u Kremelské zdi.
01. 04. 2012 | 14:05

vasja napsal(a):

Jste se nalil víc než ja!
01. 04. 2012 | 14:10

veverka napsal(a):

No a ty západní humanitární a nezávislé organizace a jejich užitečné idioty zase platí CIA.A obě strany si pak hrajou na nezištné a svaté.Ovšem lžou všichni jako když tiskne.V tomhle si nemá agent FSB Klaus s agentem CIA Vondrou co vyčítat.Prašť jako uhoď.To by se musela obvinit z velezrady půlka vlády a parlamentu.Ne že by mi to vadilo.
01. 04. 2012 | 14:14

pepa napsal(a):

Aktivně zatáhnout ČR do války s nasazením vlastních vojáků do Afganistánu ani Varšavská smlouva nedokázala, NATO ANO!!!

Pane Urbane, jste dobře placenou loutkou přes NYU, která má rovněž protinárodní úkoly a cíle, které Vy plníte a sledujete!

Cožpak rozpad EU není v zájmu USA a VB, GS a jejich pacholek Dlouhý to zrežíroval dokonale=řecké podvody!!!

Podody vytváří vědomě i naši politici a rozkrádají rozpočet ČR!
01. 04. 2012 | 14:17

český maloměšťák napsal(a):

Již se spolu s např. Radkem, Luborem , Valaškou, Abem Normalnim a nespočetnými davy dalších těším na nové Zápisky z cest.
Tentokrát z Paříže.
Jistě se opět dozvíme mnohé o tom, jak se Pařížané a Pařížanky oblékají a co jim chutná na snídani.

Apropo - jede tam Klaus za svoje - nebo opět za peníze někoho jiného ?
A bude také přednášet ?
Za honorář - nebo gratis ?
01. 04. 2012 | 14:18

Jean Paul napsal(a):

Prosím pana Urbana, aby objasnil roli užitečných idiotů v procesu krvavého rozpadu Jugoslávie a zejména pak ve fabrikaci některých milníků tohoto procesu (atentáty na sarajevskémk tržišti, takzvaný masakr v obci Racak, koncentrační tábory, vyhánění albánců např...které pomáhaly manipulovat veřejným míněním ve prospěch rozbití Jugoslávie a utilitátních agresí NATO ve svůj prospěch.
01. 04. 2012 | 14:28

kokoshka napsal(a):

Ubohe žvasty paranoiku a šizofreniku,a co nam o tom všem povi pani Petra Prochazkova?
01. 04. 2012 | 14:28

Jean Paul napsal(a):

A jaká je role užitečných idiotů a americkými daňovými poplatníky placenými NNO v dlouhodobém a plíživém procesu rozdrolení Ruska a jeho separace od surovinových zdrojů ? Jak kdysi naznačila tuto taktiku osoba odpovědná za vojenské napadení a bombardování Jugoslávie Marie Korbelová ?

Nekřičí zde zloděj chyťte zloděje.

Nepíše zde užitečný nikoli idiot, ale cynický agent jejich zájmů ?
01. 04. 2012 | 14:37

kokoshka napsal(a):

Natalie Naročnickaja pravidelne žije ve Francii,ano je to moudra žena a autorka knihy"Rusko a jeho misto ve svete aneb proč a za co jsme bojovali"ktera je plna faktu a dokumentalistiky snad pochopitelnych i pro Urbana,když ten americky najmita dokaže logicky vyvratit jeji argumenty tak uvidime kdo je tady šovinista.
01. 04. 2012 | 14:37

ZM napsal(a):

Světová politika je "špína" odjakživa. Těžko posuzovat, o kolik lepší (horší) je některá z tajných služeb než jiné tajné služby. Dle jakých kritérií by se mělo posoudit, jestli používá horší metody FSB(KGB), CIA, Mossad, MI5, DGSE, ....

Z historie je např. známá kauza z 80. let , kdy francouzská DSGE potopila na Novém Zélandu loď Rainbow Warrior, která patřila ekologické organizaci Greenpeace. Před provedením této akce DGSE dezinformovala britskou MI6, z obavy, aby MI6 nepřekazila tuto akci. A přitom byly Francie a Velká Británie spojenci. O co je tato akce míň nebezpečná, než např. akce FSB? Když se to napíše s nadsázkou, tak v této branži se mění spojenci dvakrát denně. V současné době se dá předpokládat, že tajné služby spolupracují minimálně v tom, aby zabránily teroristickým akcím. Protože si všichni uvědomují, že dneska to může bouchnout v Londýně, zítra v New Yorku a pozítří třeba v Moskvě, tak je v zájmu všech, vyměňovat si informace o teroristech. Co se týká Klause, tak ten sice může být využíván tajnými službami, ale pořád je to z globálního hlediska málo významná "figurka".A za necelý rok bude ještě méně významná. Asi to dopadne tak, že pak bude jezdit po univerzitách a hlásat jeho "moudra", pokud o to tedy bude někdo stát ještě jinde než v Rusku :)
01. 04. 2012 | 14:40

ZM napsal(a):

oprava- zapomněl jsme dopsat otazník
Dle jakých kritérií by se mělo posoudit, jestli používá horší metody FSB(KGB), CIA, Mossad, MI5, DGSE, BIS, BND, .... ?

Např. BIS by měla prosazovat národní zájmy ČR. Ale jak by se vlastně definovaly národní zájmy ČR, když ČR je v podstatě "kolonie" pro zahraniční innvestice ?
A podobně se dá klást spousta dalších otázek. Např. otázka, jestli opravdu válka v Afganistánu brání teroristickým útokům?, jestliže je všeobecně známo, že teroristické organizace spíše volně spolupracují, než že by měly jednotné velení a žee mají výcvikové tábory v dalších částech světa, např. v Súdánu nebo v Jemenu.
Pokud někde vybuchne nálož, tak asi nezáleží na tom, jestli byl ten příslušnej terorista vyškolenej v Jemenu, Súdánu, Pakistánu nebo v Afganistánu.
01. 04. 2012 | 14:45

prak napsal(a):

Fakt, že se z Ruska nestala bezejmenná gubernie, Just, Urban a jim podobní přicmrndávači těžce nesou.
01. 04. 2012 | 14:46

kolesnikov napsal(a):

Na aprílové číslo je to slabý čajíček.
01. 04. 2012 | 14:47

ZM napsal(a):

Co se týká propojení byznysu, politiky a tajných služeb, tak klíčové v této "spolupráci" jsou zájmy jednotlivých finančních skupin. Např. zjednodušeně řečeno, USA odebírají ze Saudské Arábie ropu a dodávají tam zbraně. Je v zájmu někoho v USA, aby v Saudské arábii vznikl plnohodnotný demokratický režim? Asi moc ne, protože by se po čase mohlo stát, že nějaká nově zvolená vláda by rozhodla o omezeních exportu ropy apod. Válka v Iráku byla taky z toho důvodu, že tam jsou velké zásoby ropy. a Husajn byl prostě z některých důvodů nepohodlnej. Zbraně hromadného ničení, které může Irák použít do 15 minut, nikdy objeveny nebyly(zřejmě proto, že nikdy neexistovaly) ale ropa proudí kam má. O co jsou tedy víc nebezpečné akce např. FSB než např. akce CIA? V Iráku přišlo o život několik tisíc vojáků USA. Jejich příbuzní asi mají na válku v Iráku jinej názor než např. majitelé rafinerií na zpracování ropy. Každá velmoc má svoje zájmy. USA jsou samozřejmě demokratičtější než Rusko, ale stejně tam o vítězství ve volbách rozhoduje kapitál. NAvíc ten systém voleb v USA taky není zrovna moc demokratický.
01. 04. 2012 | 14:54

kokoshka napsal(a):

Až na to že Stejskal sliboval dnes vyhlasit"dnem dobrych zprav"misto toho publikuje antiruske blaboly ve kterych nejaky hulvat všem nadava na sovinisty,protofašisty(co to je?) a užitečne idioty.
April,april!!!
01. 04. 2012 | 14:54

Sláma napsal(a):

Jako obvykle velice hloupý článek. Je to článek, jako vystřižený z Hojzlarovského Rudého práva, pouze z modrého je červené.
Především, onen citát Lenin nikdy neřekl, nebo alespoň o tom není sebemenší stopa. Panu Urbanovi doporučuji, aby se příště zase neblamoval,knihu Boller, Paul F., Jr & George, John (1989): They Never Said It: A Book of Fake Quotes, Misquotes, and Misleading Attributions. New York: Oxford University Press. ISBN 0-19-505541-1.
Dále je evidentní že pan Urban, zdá se, zaspal čas. Sověti už v Rusku nevládnou, Rusko je teď superkapitalistická země, která dokonce zavedla plochou daň (zdá se, že Kalousek se Ruskem či Běloruskem inspiroval ve svých reformách). Rusko je teď velkým spojencem Německa, jak už několikrát v minulosti bylo.
Pokud jdě o narušování transatlantické jednoty, tak na prvním místě bychom mohli jmenovat generála Charlese de Gaulla.
Zdá se, že procesy s Mladičem a Karadžičem uvízly na mrtvém bodě. Ono se asi budě těžko vysvětlovat, proč v době oficiálního embarga poskytly Spojené státy Chorvatsku zbraně, výcvik a taktickou leteckou podporu, nemluvě o zpravodajské podpoře, aby mohlo provést největší etnickou čistku v Evropě za posledních 50 let - vyhnání etnických Srbů ze Srbské Krajiny a Slavonie.
Těžko se bude vysvětlovat, proč NATO poskytovala několik let ochranu bandám hrdlořezů v tzv. bezpečných enklávách, aby odsud mohly vyrážet, vyvraždovat srbské vesnice a zase se vracet pod ochranu vojsk NATO.
01. 04. 2012 | 15:02

Sláma napsal(a):

Rád bych připomenul pana Urbanovi jeho oblíbence Šamila Basajeva, kterého velebil jako bojovníka proti Rusům, který ovšem nějaký čásek před tím, jako vůdce Konfederace horských národů Kavkazu, řídil a prováděl vyvražďování desítek tisíc etnických Gruzínců v Abscházii.
01. 04. 2012 | 15:08

Lila napsal(a):

Sláma

Hojzlar, to byl v Rudém právu kdo? Nebo to je taky apríl?
01. 04. 2012 | 15:16

Admirál napsal(a):

Na vlastizradu tady budou i jiní adepti. Ti, kdo nás zatáhli do špinavé a nespravedlivé války proti Jugoslávii, ti, kdo nás zatáhli jako okupanty do Afghánistánu, ti kdo uznali Kosovo, ti, kdo řídili likvidaci a prodej českého průmyslu a přivedli nás tak do ekonomicky závislého postavení a v neposlední řadě ti, co řídí dezinformační kampaně ve veřejnoprávních médiích.

Prezident Klaus mezi adepty patří. Jsou však adepti s předností. Vy mezi ně také patříte.
01. 04. 2012 | 15:21

kokoshka napsal(a):

Dost komicke je vyčitani pani Naročnicke jeji učast v presidentske komisi"Proti falšovani historii..."když tady v Česku funguje cely Ustav studii pro vyšetřovani zločinu totalitniho režimu nybrž Ustav pro falzifikaci a přepisovani dejin.
01. 04. 2012 | 15:27

Václav K. napsal(a):

Ten článek je naprosto pravdivý. Už vám nic nepomůže.
01. 04. 2012 | 15:36

Lila napsal(a):

kokoshka

Natalia Naročnickaja byla v letech 2003 - 07 poslankyní Dumy za nacionálně šovinistickou stranu (údajně vytvořenou ruskými tajnými službami) Liberálně demokratickou (krajně pravicovou) Vladimíra Žirinovského.
V roce 2009 byla Putinem pověřena, aby vedla jeho druhou propagandistickou kampaň za falšování/utvrzení bolševického výkladu historie. To bude náš pan prezident v opravdu vybrané společnosti!

Jak se zdá, bolševický výklad našich dějin, má ještě stále dost příznivců... Vlastně není divu, vždyť totalitní režim musel někdo také aktivně vytvářet.

P.S.
Ještě mám v živé paměti, jak nás na ZDŠ učili, že Plzeň osvobodila Rudá armáda, oblečená do amerických uniforem.
01. 04. 2012 | 16:19

kokoshka napsal(a):

Lila:
Jak Vam to lhani jde,jedna basen!
Ted ješte tu o Červene Karkulce?
01. 04. 2012 | 16:27

RA napsal(a):

asi je lépe být užitečnými idioty německa a Bruselu....tak dí užitečný idiot Urban...
01. 04. 2012 | 16:28

dalimír napsal(a):

Natalia očen charašo ! Měli bychom všichni v česku bránit své teritorium proti bezuzdné rozpínavosti západního velkokapitálu a s ním souvisejícím svinstvem ! Ale naše slovanská hrdost je dávno ušlápnuta americkou militantní botou ! dl@
01. 04. 2012 | 16:45

Petr B. napsal(a):

Pane Urbane, pokud byli Miloševič (dokázali mu vůbec něco v Haagu?), Karadžič, Mladič...zločinci, byl zločincem i muslimský předák Alija Izetbegović? Vy jste ho nejdříve hájil ze všech sil, říkal jste, že to je demokrat a oběť srbského fašismu, ale po jeho smrti jste napsal, že nesl zodpovědnost za mnoho vražd a měl jít do Haagu. Takže zřejmě byl zločincem podle této vaší podivuhodné logiky nebo přece jen nebyl? Proč tohoto zločince u nás hostil váš přítel Václav Havel a v USA Clintom s Albright?
A co myslíte, jak to je s Tudjmanem nebo s Thacim? Jsou to váleční zločinci nebo naopak prodemokratičtí a protržní hrdinové, bojovníci proti srbskému komunismu-fašismu?
Co se týče Čečny, byli by místní muslimové se svým právem šaria dobrými vládci své na Rusech nezávislé země a mohli bychom je zvát na Pražský hrad a dokonce se od nic učit demokracii?
Co se týče Pobaltí, líbí se vám veřejné přehlídky místních veteránů-příslušníků SS, kteří podle všech svědectví nejen pomáhali Němcům vyhlazovat místní Židy, ale pomáhali Němcům i v sousedním Bělorusku vypalovat vesnice, tak jak je to vylíčeno ve filmu "Jdi a dívej se". Líbí se vám takovýto boj proti komunismu, stalinismu a ruské nadvládě?
Jak máme poznat, kdo je čí agent, jestli Klaus pracuje pro KGB a vy třeba pro CIA? Výplatní pásky přece nemáme možnost vidět.
01. 04. 2012 | 16:50

hovorka11 napsal(a):

Jan Urban:
podle tohoto článku bych usuzoval, že jste se zařadil do skupiny užitečných idiotů spíše Vy. Doufám, že mi tu upřímnost odpustíte, protože ve většině článku s Vámi souhlasím.
Co dělá CIA po celém světě by jste si měl prostudovat. Rusko pro nás není a těžko bude hrozba, ale Vaši váleční spojenci z Francie (teror v afrických státech), Británie (teror v Líbyi s prosazením diktatury islamistů) a USA, která terorizuje všude, kde se nedaří falešnému dolaru, protože zlikvidovala obchodní a tržní vztahy a nahradila je tištěním těchto falešných dolarů, to je skutečný teror a likvidace demokracie.
Nebýt Ruska, tak už Izrael s USA decimovali írán kvůli tomu, že přestal obchodovat ropu v dolarech !!! Žádný jaderný vývoj- svoboda je to, co těmto imperiálním zemím bude vadit nejvíce. Přečtěte si, kdo dal Hitlerovi peníze na zbraně a komu splácel z majetku okupovaných států a pak zjistíte, že vše je asi "trochu" jinak. Dnes jsme v kolejích jak před 2 sv. válkou- okupační a teroristická vojska šířící "svobodu a demokracii" všude tam, kde nejsou saudské a bahranjské teroristické despocie, které jsou chráněny.
01. 04. 2012 | 16:53

Joachym Brezina napsal(a):

dnešním zprávám na netu nevěřím, je to všechno Apríl,
01. 04. 2012 | 17:22

Elena napsal(a):

Dobrý deň pán Urban, vás som si zapametala kvoli blogu o truchlenii za hokeistami, nemám vás ráda , nedavno sme boli na zapase slovan - dukla trenčin a plakala som potišku preto že nedokažem sa dodnes vyrovnať s tou stratou, vspominala som na Demitru, Rachunka a na všetkych tých našých chlapcov.
Vtedy v tom blogu ste bol naozaj neužitočný .....
01. 04. 2012 | 17:24

resl napsal(a):

Něco na hradního zloděje Rusové mají. Urbane, je třeba ho okopávat denně, je to zlý, mstivý člověk, kterého pustíte na moment ze zřetele a vrazí vám kudlu do zad.
01. 04. 2012 | 17:36

karelhá napsal(a):

K 1.4. to je dobré.
01. 04. 2012 | 17:42

Zbyněk napsal(a):

Vážení.....
Byl jsem na výletě v Karlových Varech, denní tisk mi zdělil, že v Praze se bude hrát KHL a jaké je to štěstí pro diváky. Já se v noci dívám na NHL, takže piruety v ruské lize nejsou to pravé ořechové. Ruští developeři skupují pozemky poblíž větších měst, tak nevím a jsem opravdu na rozpacích, nemá li pan Urban náhodou pravdu.
01. 04. 2012 | 17:45

tentononc napsal(a):

k Natalii:

jistý cizinec,který měl nejprve ve své vlasti zpackanej život a později dobře poznal Rusy přímo v Rusku o nich v polovině 19.století (Gercen psal o něm,že je inteligentní) psal,že jsou jako lidé-automaty.Jiný člověk- světový dramatik- psal o všech lidech v kapitalismu 20.století,že jsou jako lidé-loutky.No není to prašť jako uhoď -loutka nebo automat? ovšem Rusů bylo v polovině 19.století jen 60 milionů,nyní je jich 3x tolik.
Když pošlou na vojnu,musí střílet.Když vynese justice nespravedlnost,nezabrání tomu.Když onemocní,život je v háji.Když ztratí práci,jde na pracák.Nezdá se Vám,že zde pár let okolo roku 1989 v ČR vládla euforie,jako,že zde přestane platit zemská tíže?
01. 04. 2012 | 17:49

Elena napsal(a):

Zbyněk ,
KHL odchadza z Popradu do Prahy, to vam neviem odpustoť ja osobne, ani rusom ani čechom
01. 04. 2012 | 17:50

Elena napsal(a):

to určite má v tom prsty V.Klaus, on asi pritahol KHL do čech, špion henten
01. 04. 2012 | 18:06

Saltzman napsal(a):

Mě neustále fascinuje, jak je opomíjena nejrůznějšími politology a novináři ekonomická podstata v politice. V případě Ruska jde o závažné opomíjení faktu, že je silně převažujícím dodavatelem plynu a ropy do států EU. Jistě se tak neděje z vřelého přání představitelů těchto států i EU jako celku. Jde o trvalou energetickou potřebnost v Evropě.

Jistěže ruské vedení využívá co to jde své výhody energetických zásob nejen ke zlepšení hospodářství Ruska, ale i k politickému vydírání ve státech EU. Tomu lze rozumět, protože chce mít zajištěný prostor k udržování a posilování svých hegemonských aktivit. Naproti tomu transatlantické vazby mezi státy EU a USA doznávají stále většího oslabování. Umožnila to především Bushova administrativa svou podporou integračních snah EU a zároveň nezájmem o ekonomicky slabší státy EU, kdy se spíše USA zaměřují tradičně na hlavní hráče Německo a Francii.

Je s podivem ta slepota ze strany USA, kdy objímajíce se s Putinem, Merkelovou a Sarkozym, jako by nevnímali stále vzrůstající závislost EU na Rusku. USA jistě mohlo značně více navazovat obchodně i ekonomicky se slabšími státy EU a tím nepřímo oslabovat vliv Ruska na celou EU. Namísto toho z USA přišly první vlny ekonomické krize a jejich dopady na slabší státy EU je možné řešit jedině v rámci Unie. USA jako by neviděly svou příležitost k pomoci a tím k upevnění transatlantických vazeb. Pomoc USA vedená přes Merkozu je antiproduktivní. USA mohly a měly mít snahu pomáhat jednotlivým státům odděleně od EU. Pak by zcela samozřejmě oslabily vzrůstající ekonomicko politický vliv Ruska na celou EU.

To, že jeden hegemon oslabuje svým ekonomickým počínáním hegemona druhého je zcela zákonitý jev. Náš stát zcela logicky je součástí zájmů hegemonů, co spolu soupeří. Zdálo se nám, že je lépe být pod křídly hegemona USA. Od něj přichází ale ekonomická krize a pomoci z jeho strany se nějak nedostává. V soustátí EU je tendence podléhat stále více hegemonu Rusko vlivem energetických vazeb. EU vtahuje své státy do tohoto zajetí a nic nenasvědčuje tomu, že USA tuto vazbu naruší.

Jistě že politika, a zvláště v demokracii, stále míchá veřejné mínění až do nepřehledna. Politologové, novináři zvláště, by měli stále mít snahu objasňovat pravé důvody a důsledky politiky. Ne naopak, že by s pomocí politických strašidel mlžily, co by mělo být zřetelně vidět.
01. 04. 2012 | 18:10

Zbyněk napsal(a):

Elena....
Já byl zase rád když byla v Popradu uklizena a není v Hradci nebo v Bratislavě. Bylo přeci jasné, že jak Hradec tak Poprad jsou pouze přestupní stanice a nyní byl dosažen cíl. To je právě to co se pan Urban snaží objasnit.
01. 04. 2012 | 18:14

Ládik!!! napsal(a):

Kojzar + Hejzlar = Hojzlar.
01. 04. 2012 | 18:15

Elena napsal(a):

Zbyněk,
šak a ja čo hovorim, vy dokažete ždicky nekoho lepši prehovorit,
aj henten plynovod družbu nam idu odpoit, zase pojde prez vas čechov, jak to dokažete nevim, nevim mat aj rusov aj američanov, mi ako zdicky sme zase bez kamaratov
01. 04. 2012 | 18:21

Suchec napsal(a):

Koukám, že Saltzman zamrzl někde ve studené válce.

I ten slovník má takový podobný z VPA KG v Bratislavě. :-)
01. 04. 2012 | 18:26

Radek napsal(a):

Urbane, že jsi hlupák, to vím již od počátku revoluce. Nevěděl jsi kam se zařadit a najednou všichni na tebe rádi zapomněli a nedali ti žádnou funkci. Asi věděli proč. Od té doby jsi zapšklý a prskáš kolem sebe nenávistné sliny, zejména na V. Klause. Po létech jsi se nezměnil, naopak je to s tebou stále horší a horší. Nikde si se nechytil, tak si stále hraješ na novináře. Nad tvými články zde uznale pokyvují primitivové tvého ražení, jako jsou resl, český maloměšťák, který určitě není český, veverka, Ládík!!!, a další soudruzi. Zvláště tento poslední článek, ten se ti povedl, jsem dost starý, ale již dlouho jsem něco takového nečetl. O co se to vlastně pokoušíš ? Jsi rudý i na zadku.. Nevím proč jsem tak překvapen, zřejmě tou tvou stupiditou, ale vím, že ty jsi měl za kamarády vždycky bývalé bolševiky jao Dienstbiera, Pitharta, Šiklovou a další proletáře.
01. 04. 2012 | 18:38

bluebird napsal(a):

Klaus končí jako Husák, velké sliby o autonomní politice na začátku a podlehnutí Moskvě a protizápadní kecy na konci, trapné, bude mít co dělat aby neodešel s naprostou ostudou.
A je docela dobře vidět reakce místních putinovských agitpropů, je z toho vidět, že má Urban pravdu a že si stále myslí, že by nás zase mohli vyžírat. Ale valí se sem hlavně ti z nich, kteří už nemohou Putina vystát doma. Je to malinko trapné, zmanipulované volby, pozavíraná opozice, zabíjené novinářky a výkvět vlastního národa a nás tady budou chtít školit, zajímavé. Budou-li pokračovat skončí Klaus s obviněním z vlastizrady.
01. 04. 2012 | 18:40

Saltzman napsal(a):

to Suchec

Netuším kde berete jakýsi náznak toho, že já v příspěvku do diskuze píši o dvou hegemonech a jejich vlivu na EU, které je pouze soustátím podléhající ekonomickým potřebám. Co v tom je studenoválečnické je mi záhadou.
Jedině že byste neměl tuchy o významu slova hegemon. V tom případě si doplňte informace.
01. 04. 2012 | 18:46

Zbyněk napsal(a):

Elena.....
do Budapešti skok, do Vídně ještě menší, na každém kroku termál, halušky, to se mnou cvičí závist.
01. 04. 2012 | 18:47

Elena napsal(a):

právda pravduca, máme mi tu našu krajinku krásnu, asi nevime lobovat tak ako vy česy
01. 04. 2012 | 18:55

resl napsal(a):

Radek,
neberte si mě do huby komouši a příště pište k věci. tykají si soudruzi, mužiku.
01. 04. 2012 | 19:05

český maloměšťák napsal(a):

Radek
Hmm ...to je snad nějaké nedorozumění, hádavý staříku.
Já přeci psal, že se těším na nové Zápisky z cest a také jsem vyjádřil znepokojení nad tím, aby - chraňpánbů, nebyla přednáška v Paříži zdarma a aby rodinný rozpočet pana presidenta neutrpěl újmu. /letenky, diety a pod./.

Jen malé doplnění - Urban se také kdysi setkal tajně s Castrem a má na pravém předloktí vytetováno " Radek, Radek, Radek - neumí si ani utřít zadek ! "

Hádavý staříku - žádám satisfakci.
Pro začátek by stačilo, kdybyste mně poslal propisku s portrétem pana prezidenta a nápisem " Neumím rozeznat vypsané propisky od plných".

P.S. Na aprílové procházce jste dnes, hádavý stažíku, byl ?
Hmm - to je divné....todlencto.....já na něj s kyticí - on do mě palicí....
01. 04. 2012 | 19:10

Petr napsal(a):

Pane Urban ,nevím jestli jde o aprílový blog ale je to opravdu síla!!!Mluví z Vás asi zatrpklost že jsi nebyl přizván ochutnat moc ! A rudé kamarády jste kolem sebe měl akorát Vy.Že pan Klaus neni zrovna nakloněn EU je všeobecně známé(potvrzuje se že má pravdu)ale že by brojil proti NATU to jsem opravdu neslyšel.
01. 04. 2012 | 19:13

nestranný napsal(a):

ad:Saltzman
Co se týká USA-jen tato země nese zodpovědnost za ropnou krizi.Oni jsou největšíma spotřebiteli této suroviny.Tak dopředu skoupí většinu světové produkce,naplní si
svoje podzemní zásobníky a vy ostatní buďte rádi,že vám alespoň něco zůstane.Kdyby producenti ropy zavedli kvoty prodeje podle počtu obyvatel,nikdy by nemohlo dojít k takovým excesům s cenou jako je teď.Jenže strýček Sam byl vždycky nenasytný a tak
se třeba pro Evropu nedostává a prodejci z toho jen těží.Další problem Evropy.tak jak jej vidím já.Velké ekonomické problemy začaly s příchodem paní Merkelové.
Nemohu se zbavit dojmu,že ona znovu oživuje sen Velkoněmecké říše.Ne mocensky
(to už tu jednou bylo,ale neuspělo),ale ekonomicky.K tomu jí zatím krátkozrace
přispívá pan Sarkozy.Převážně německé banky postupně finančně spoutávají
jednotlivé země v Evropě.Takže nejen Řecko,ale i Portugalsko,Španělsko,Itálie
a další země mají ekonomické potíže.Postupně do toho nakonec spsdne i ta Francie,protože již nebude potřebná.Zatím ji však paní Merkelová nutně potřebuje
a tak je prozatím jejím velkým spojencem.Je pravda,že Evropa by měla spolupracovat,
ale ne systemem jaký zavádí Brusel.V žádném případě nemůře fungovat jednotné právo,
jednotná měna,nebo kvoty výroby.Nikdo přece nemůže nikomu přikazovat kolik čeho vyrobí a kam to bude prodávat.To je přece obdoba RVHP a to nikdo nechce.Tak prostě
ekonomika Evropy nikdy nemůže konkurovat oklnímu světu.Včechny státy tím mají jen svázané ruce.To nehovořím o tom,že různé temě se těmito jejich směrnicemi stávají
nesoběstačnými v produkci různých komodit.
01. 04. 2012 | 19:17

kokoshka napsal(a):

Ale duležite je česka vlada konečne se rozhoupala a koupila ostrov v Řecku,tak pomaha řekum v krizi,co by ne kdyz rozpočet je tak vyrovnany a s přebytkem,ma to jenom jednu chybu,škoda že to neni ostrov Lesbos.
01. 04. 2012 | 19:24

schlimbach napsal(a):

Pane Urbane - to je neskutečná agitka. Možná by neškodilo sehnat si relevatní informace o Leninovi a jeho druzích, kdo je školil, kdo je zaplatil, kdo jim umožnil realizovat VŘSR. Kdybste si sehnal správné údaje o Stalinovi, myslím, že by vám to mozek ani nepobral. Hlavně byste se měl zaměřit na to, kdo byli ty kreatury okolo něho a které se tam zase dostaly po jeho smrti, co byly zač, že likvidovaly slovanskou inteligenci a proč...
Je ale dobré, že jste zmínil ono sousloví - užitečný idiot. Zároveň tak nějak doufám, že jste alespoň trochu vztahovačný :)
01. 04. 2012 | 19:31

Pozůstalý z Pchjongjangu napsal(a):

Bylo vždy požitkem svého druhu sledovat pana Urbana např. během mediálního šílenství provázejícím takzvanou "televizní krizi", při veřejné podpoře ukrajinské "oranžové revoluce", v tv-diskusích řešících oprávněnost bombardování Jugoslávie silami NATO atd.atd. Neklidný muž se zjevně hysterickými rysy chování, vynikající labilní emocionalitou a hlavně i na domácí poměry nápadnou názorovou slepotou, jako by byl ke všem těmto politicky vzedmutým "dějinným chvílím" neovladatelně přitahován jakousi magnetickou silou. Jak sám uvedl v jednom z rozhovorů, pochází z vysoce postavené komunistické rodiny, čímž by se účast v disentu i polistopadová série jeho jednostranně podbarvených angažmá dala možná -zčásti- psychologicky objasnit (ne tak již omluvit). Zkrátka všude tam, kde nabývá vrchu davová hysterie, jako tomu bylo v případě televizního puče, cítí být náš investigativec jako ryba ve vodě - pouštěl jsem si vybrané záznamy z "bitvy o Kavčí hory" nedávno na YT, a stálo to věru za to...
01. 04. 2012 | 19:53

Maršál Vorošilov napsal(a):

Kokoška a Elena, vozvraščajtěs damoj, mně nado vas uničtožiť.
Job vašu mať!
Da zdravstvujeť tavarišč Stalin, Berja i maršál Žukov!
Směrť takym sabakom kak Tuchačrvskij i Vlasov.
Ja očeň ljublju tavarišča Klausa, eto charóšij maladěc!
01. 04. 2012 | 20:05

kokoshka napsal(a):

Žadam editora vymazat přispevek Maršal Vorošilov 20:05 jako hrube porušeni kodexu diskutujich.Dekuji.
01. 04. 2012 | 20:07

Naštvaný napsal(a):

"Termín „užiteční idioti“" Urbane, proč píšete o sobě?
01. 04. 2012 | 20:14

vico napsal(a):

Bio-filosof Komárek napsal zdařilý článek /tedy částečně zdařilý/, ve kterém přišel s teorií, že některé věci člověk nenazývá přímo, ale raději oklikou.

Jedním z těch, jehož jméno nelze vyslovit, prý u starých Slovanů bylo velké huňaté a nebezpečné zvíře, které mělo rádo med. Byl to ten, který vždy věděl, kde je med = med-věd.

Urban je něco podobného. I ve chvílích, kdy má možná pravdu a v případě Klause ví, "kde je med" nebo to instinktivně tuší, je jeho služba doslova medvědí. Včelín rozfláká, plástve rozhází po louce, vlastní kožich si medem polepí, jen škody nadělá a kromě toho i všude nadělá.

Inu Med-věd.
01. 04. 2012 | 20:16

Kanalnik napsal(a):

Ja se jen nevericne divam na to, jak vetsine diskutujicich nevadi, ze Rusove tady maji svoje mocenske zajmy a k tomu jim ochotne slouzi agent Vodichka, toho casu prezident CR, ktery aktivne pracuje na odstrizeni CR od EU, a k tomu jeste pekne ve vychodnim stylu rozklada tuto zemi jiz 20 let.

Vrana k vrane seda, ruske mocenske mysleni sedne Klausovi jak pr..l na hrnec, a spouste diskutujicich to nevadi. Pak si ale pod jinymi blogy nestezujte, jak je to v CR s tou politikou a vsim moznym spatne.

vychodni vychova, vychodni mysleni... no treba zase CR skonci v naruci Ruska... je na dobre ceste (viz korupce, rozklad socialniho smiru a kmotrovska oligarchie u moci, tak jako v Rusku)
01. 04. 2012 | 20:19

Elena napsal(a):

kokoshka,
nie je, netreba mazať vožralých bardov, pán Stejskal je múdrý človek, vie si zaistiť IP-čko, on sice mlči ale myslim si že veľmi dobre vie, kto použiva nekoľko nickov jeden na emage , dalšie na vylievanie si žlče.
01. 04. 2012 | 20:22

český maloměšťák napsal(a):

"...Co se týká USA-jen tato země nese zodpovědnost za ropnou krizi.Oni jsou největšíma spotřebiteli této suroviny...."

http://www.eia.gov/dnav/pet/pet_move_impcus_a2_nus_ep00_im0_mbbl_m.htm

Jak vidno z rozkliklé první položky - tak aktuální importy ropy jsou v USA na úrovních kolem roku 2000.
(mamá zajímavůstka - i z ČR dovezly v poslední době USA několik tisíc barelů ropy....)

http://www.eia.gov/dnav/pet/hist/LeafHandler.ashx?n=PET&s=MTTIMUS1&f=M

Podívejme se nyní na Čínu , včetně zajímavého komentáře ohledně predikce dalšího ropného šoku, který dotyčný formuloval cca před 3 lety:

http://www.eia.gov/cabs/china/Full.html

"...Co se týká USA-jen tato země nese zodpovědnost za ropnou krizi.Oni jsou největšíma spotřebiteli této suroviny.Tak dopředu skoupí většinu světové produkce,naplní si svoje podzemní zásobníky a vy ostatní buďte rádi,že vám alespoň něco zůstane..."

Největším obchodníkem s kontrakty na ropu nejsou "USA" , spíše " Švýcarsko" :

http://www.telegraph.co.uk/finance/commodities/8451455/Top-ten-global-oil-and-commodities-traders.html

Mimochodem - je to spíše " Čína" , která se dá identifikovat coby subjekt - obchodník. Nejvýznamnější podniky ze sektoru oil imports a oil trading v Číně jsou ve státním vlastnictví - na rozdílod USA či Švýcarska.

Takže výrok o tom, že " ...USA ....dopředu skoupí většinu světové produkce..." není pravdivý.
I z tohoto pohledu, že USA nejsou většinovou zemí ani co se týče spotřeby/spotřeba EU a Číny dohromady je vyšší než spotřeba USA/.
----------------------------
Kvoty byly navrhovány už cca před 15 lety. Ale síla obchodníků s komoditami a s nimi kooperujících je daleko daleko větší než rozum.
Zajímavou aktualizací kvot na hlavu je TEQ (popis strana 14 a násl.):

http://www.teqs.net/APPGOPO_TEQs.pdf

Malá poznámka - producenti nemají zájem o jakékoliv kvoty - pokud je dobrá cena na trhu. Mají zájem prodávat.
Iniciaiva musí přijít od regulátorů.
V případě ČR se však obávám, že by se systém TEQ pokřivil či dokonce rozkrad.
Proto nejdříve musí dojít k obměně establishmentu - počínaje BIS a konče vládou.
01. 04. 2012 | 20:25

kokoshka napsal(a):

elena:
Tak ja stejne končim,odjiždim navždy už v lete do jedne teple morske zeme kde budu snad doživat zbytek života jako dite přirody.
Ješte malo vyřidit pracovni zaležitosti a...jebites' v žopu.Vaš kokošhka.
01. 04. 2012 | 20:31

Monika napsal(a):

ad český maloměšťák

Člóóóóóvěče, ty máš přehled...
01. 04. 2012 | 20:32

Maximus napsal(a):

N ěkdy je lepší se podívat k sousedům co o nás píší:

Není náhoda, že je to právě český prezident Václav Klaus, jehož na probíhajícím skandálu trápí zveřejnění odposlechů, a nikoli to, že se pražská radnice v Česku stala hlavním symbolem korupce. Napsal to dnes slovenský list Sme v reakci na vyjádření Klause k případu odposlechů telefonátů poslance a někdejšího pražského primátora Pavla Béma s lobbistou Romanem Janouškem. Je naopak typické, že právě Klaus za to, co ničí demokracii, neoznačil privatizaci politické moci lobbisty a mafiány, ale to, že se veřejnost o těchto praktikách prostřednictvím odposlechů a medií dozvěděla i něco konkrétnějšího, než co už léta věděla.

Nikdo jiný nemá na korupci a klientelismu v české politice takový osobní podíl jako dnešní prezident, píše vlivný slovenský list a pokračuje: Začalo to jeho odmítáním jasných právních pravidel pro privatizaci a nakládání s penězi státu. Právě Klaus stál za opoziční smlouvou, kterou si dvě největší strany na čtyři roky rozparcelovaly celý stát. On dnes nejvíce podporuje firmu Věci veřejné, která vznikla pod rouškou politické strany přímo k ovládnutí veřejných financí. On léta kryl záda pražskému primátorovi Bémovi a ve své bývalé straně ODS – ve které má ostatně stále obrovský vliv – podporoval vždy křídlo „kmotrů“ bránících účinnému boji s ekonomickou kriminalitou.

A je to Klaus, kdo si ve své nekonečné ješitnosti nikdy nedokázal přiznat omyl – jeho přívrženci si jeho postoj pletou se zásadovostí. I když to už ODS v posledních volbách připravilo i o vítězství v její tradiční baště Praze. Klaus je dlouhodobě tou příslovečnou žábou sedící na prameni očisty české politiky. Dokud bude mít v politice vliv, bude vždy urputně bránit tomu, aby moc politiků podléhala větší kontrole ze strany veřejnosti i justice. Pokud chce česká pravice přežít, nestačí jí zbavit se Béma, musí se konečně zbavit i Klause – uvádí v dnešním komentáři slovenský list Sme.

Beze slov, senza parole... jak by řekl kmotr ze Sicílie!
01. 04. 2012 | 20:34

český maloměšťák napsal(a):

re : Pod textem ".....který dotyčný formuloval cca před 3 lety:"
má být tento odkaz :

http://oilprice.com/Energy/Oil-Prices/Prediction-for-the-Next-Oil-Price-Shock.html
01. 04. 2012 | 20:43

Sylva Šauerová napsal(a):

Jeden z tradičních ruských axiomů říká: "Ze služby [tajné] se nikdy neodchází" a sám Putin jej parafrázoval v rámci své prezidentské kampaně v roce 2000, když prohlásil: "neexistuje bývalý čekista" (čekista byl příslušník první bolševické tajné služby Čeka a jako čekisté se běžně nazývají i dnešní příslušníci FSB a SVR).

„Come on, you're trying to make excuses for the communists now … Look, folks, nobody ever leaves the KGB. I don't care what they call it. They change the name of it, Committee for State Security, whatever it's called now. Nobody leaves it. Voluntarily.” (Rush Limbaugh, kandidát Nobelovy cenu míru, Radio KFI, U.S., 22.8.2008, po vpádu Ruska do Gruzie).

Tady bych viděla důvody, pane Urbane. Vy myslíte, že je to v penězích ? Já bych vsázela spíše na spolupráci. Na ideové bázi.
01. 04. 2012 | 20:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 04. 2012 | 20:47

Pavel napsal(a):

ad Maximus
Dobrý článek.
Souhlasím.
Obávám se, že nám vůbec NEDOCHÁZÍ,co všechno má Klaus na svědomí.
Stydím se před selým světem !!!!!!!!!!!!!!!!
Mým prezidentem nebyl ani na okamžik.
01. 04. 2012 | 20:59

Elena napsal(a):

nmmm, len že Pavel a Maximus, treba brať do úvahy aj psichologiu ľudského odporu, Klaus niej žiadné neviňatko ale pisať o tom Urbanovi akurat nepatri, pochopte, ľudia dnes nie je sú sproste,
ak by o Klausovi napisal čestný, úznavaný človek, prirodzená autorita, tak obačajne ľudia si ten názor osvoja, ale ak o nem piše urban, vyvolava to u ľudi len odpoz, tipu zlodej kriči, chytte zlodeja
01. 04. 2012 | 21:06

kokoshka napsal(a):

stejskal:
Pamatujeme,když jeden nekdy napsal:elena dura nebo krava,editor odpovedel:"Pane,voroshilove,ja trochu rozumim rusky,nebudu to tolerovat..."
Ted čteme 20:05-"...mne nado vas uničtožit'...job vašu mat'...smert' sobakam..."
Vy už tomu nerozumite,chcete překlad? že to je porušeni Vašeho kodexu?
01. 04. 2012 | 21:09

Milan napsal(a):

ad Elena

Běž si reději hrát s dětmi kuličky. Je jaro.
01. 04. 2012 | 21:13

Elena napsal(a):

kokoshka , nebud žalobaba, nechaj toho provokatora,
na teba som nikdy nežalovala pánu Stejskalovi aj ked si tu na mňa ty nakidal všeličo , chapeš , vyzera že nemaš ruskú povahu, žaluješ, to mi nerobime.
01. 04. 2012 | 21:14

kokoshka napsal(a):

elena:
Mne je fuk kdo tam co piše,to je vec principu a dvojitych standartu.
01. 04. 2012 | 21:17

Elena napsal(a):

kokoshka, kašli na princip, sleduj charaktery a usmievaj sa , robim to pravidelne, to je ozajstná zábava, vidieť ako sa zvija slizký chamelion, musiš byť charakter ako mi ukrajinci vštci
01. 04. 2012 | 21:21

kp napsal(a):

pro Maxima
Ještě by bylo vhodné vědět, kdo ho napsal. Třeba tiskový tajemník slovenského prezidenta. Aby se ukázalo, kdo je lepší.
A pro Pavla- horší je než klausofobie je autofobie.Nikdo Vám prezidenta nenutí a Klaus může být prezidentem pro mnoho dalších. Jenom je proto neurážejte. Jsou to také lidé. Třeba jednou budeme mít každý "svého" prezidenta.
01. 04. 2012 | 21:55

Suchec napsal(a):

Šauerová:
Na to, že tu kdosi náměstkoval v BISce, je to hodně ubohé. (jak je to s těmi agenty tajných služeb?)

Rusko v 2008 vpadlo do Gruzie? Fakt?

Ale jděte vy propagandistko :-)))))))

To si vykládejte v mateřské školce. Tam to možná ještě bude fungovat. :-)))
01. 04. 2012 | 21:58

JF napsal(a):

rovněž se nabízí jaký to houslový part je sehrán pro Svaz česko-ruského neoliberálního nebe našimi jarmulečnými internacionály-přátely od Moskvy po Novej Jork.
01. 04. 2012 | 22:16

Pavel. napsal(a):

ad kp
Málem jsem dojetím uronil slzu.
Tak tady máme zastánce Klause.
Asi jsi ty prosťáčku nepochopil, o čem píšu.
Opravdu platí,že každý národ má vládu ( prezidenta), jakého
si zaslouží.
Kdo podporuje Klause,je spoluviníkem na všech jeho zločinech.
01. 04. 2012 | 22:18

ali napsal(a):

tady probíhá kurs ruštiny? Vzpomínám si pouze na překlad "pes čau čau" - sabáka zdrávstvuj zdrávstvuj..
No nic, to byl pouze pokus o vtip, aby se lidi nehádali..hádka je jen o hádce a nic neřeší..ve jménu našich idolů si dokážeme škrábat oči..a co naši idolové? ..... nic ....

Končí doba totálního kapitalizmu a nastává doba doba socanská, tedy demokracie jako řemen!!! :o)
01. 04. 2012 | 22:22

Pavel. napsal(a):

ad kp
" ... nikdo vám prezidenta nenutí".
Bohužel nemáte pravdu.
Nutí. A mnoha dalším též.
Mám dost podrobné informace, jak probíhala jeho volba.
Možná byste se divil.
Dobrou noc dobrý muži.
01. 04. 2012 | 22:37

Maximus napsal(a):

Sylva Šauerová napsala:

Tady bych viděla důvody, pane Urbane. Vy myslíte, že je to v penězích ? Já bych vsázela spíše na spolupráci. Na ideové bázi.

Paní Sylvo (dř.BIS), tomu přece nemůžete věřit. Myslím, že to hraničí téměř s jistotou, že na V.K. Rusové prostě něco mají a díky jeho minulosti už od studentských let V.K. byl do něčeho zapleten a je prostě a obyčejně vydírán. Pravděpodobně byl spolupracovníkem StB či možná i dř. KGB, nakonec na třeba Tošovského, který se dostal až na funkci dočasného předsedy vlády ČR se to profláklo, že dělal pro Rusy. V.K. si mohl za komunistů cestovat po světě a studovat (proto také ta jazyková vybavenost), kdo tehdy si to mohl dovolit, a za co? Nebo ten celý slavný "prognosťák" byl přece zřízený KSČ a se souhlasem Rusů a byl tu jasný jistý záměr, a zase V.K. byl mezi vyvolenými. Tady se už po 22 let s lidmi této země hnusně manipuluje a bohužel to velká část lidí spolkla i s navijákem jako hloupé rybičky. Žijeme v době kdy se Česká republika stala rejdištěm tajných služeb ze všech různých částí světa, v PS i senátu jsou nalezlí lidé s podivnou minulostí a někteří jsou přímo gauneři, téměř všechna média jsou zakoupena cizinci a novináři jsou nuceni za žold psát jen to jim šéfové dovolí. Už by se novináři měli vzmužit, vědí toho víc než píší. Politici tady hrají tragikomické hry a lidem se médii vymývají mozky, rozkrádači co se dostali k moci a do nejvyšších pater politiky a správy země se postarali, že komunisti zase získávají na síle. A to je moc, opravdu moc smutné, tenhle kapitalismus podivné české verze, který byl založen na rozkradení majetku ČSFR a na podvodném jednání lidí co se dostali k moci. K majetku se dostali bývalí komunisté, StBáci, veksláci, podvodníci a spousta různých hochtaplerů z celého světa. Češi se stali námezdní, mizerně placenou pracovní silou, ve své zemi, fakt úžasné! Důsledky toho už dnes pociťujeme a je s podivem, že se ještě ČR ekonomicky nepoložila po všech těch zlodějnách a podvodech. Je to obrovská škoda, měli jsme na víc, takoví Rakušané se umísťují ve srovnání co do životní úrovně a úspěšnosti jejich ekonomiky na předních místech zemí světa. Je třeba hořce podotknout, že dříve za R.U. byla česká kotlina jejich "dílnou a továrnou", měli jsme prostě smůlu, ten pán s knírkem a poté Stalin a komunisti nás přesměrovali na jinou cestu. Nicméně i přesto, hospodářství a úroveň býv. ČSFR byla na určité slušné úrovni a byla tu dobrá (1989) základna pro start do kapitalismu, ale všechno to ta parta z prognosťáku a spol. podělala! Škoda, velká škoda, tady došlo k obrovskému podvodu na samotných Češích a dodejmě, že ctěný V.K. byl většinou vždy u všeho dění nebo alespoň poblíž, většinou u těch špatných věcí! Není třeba se ptát proč to dělal a je třeba konstatovat, že to dělal nebo u toho byl a to je zásadní! Chce to jedno, aby se jich lidé přestali bát, oni se musí začít bát a čas pracuje už proti nim a informovanost a poznání lidí se urychluje, ekonomika ČR nemá výsledky a díky amatérským zásahům do pravidel hospodářství státu vývoj brzo nabyde na síle.
Pěkný večer všem!
01. 04. 2012 | 22:40

Pavel. napsal(a):

ad Maximus
Skvělý článek.Že tu manipulaci spolkla řada lidí i s
navijákem je smutná pravda.Bohužel to nikoho neomlouvá
a podle toho vše dopadne.Ještě větší strach, než z těch grázlů,
mám z lidské nevědomosti.
01. 04. 2012 | 22:49

S.Š. napsal(a):

Maximus : Jste si jist, že jste dobře četl (ty citáty), pane Maxime ? To takový pan Suchec, řekla bych, četl lépe (až ho z toho chytil amok). Ten, kdo se jednou zaháčkuje, musí pak sekat latinu, takový byl smysl mého psaní.
Pěkný večer.
01. 04. 2012 | 23:08

Maximus napsal(a):

S.Š.
Máte pravdu, jen jsem to přelítl. Asi to bude tím, že mě tady jeden pán dost irituje a to, že nejsem sám, mně utvrzuje v tom, že mám pravdu.
Mějte se!
01. 04. 2012 | 23:16

Pavel13 napsal(a):

Pane Urbane, jedinou vadou vašeho článku je, že byl uveden na apríla. Bohužel, je neuvěřitelně pravdivý.
Už jsem k témuž vyzýval zde přispívající poslance kvůli Klausově podpoře domácích extrémistů a útokům na základy demokracie u nás. Odpovědnost za osobu prezidenta je ještě stále na nich.
02. 04. 2012 | 06:28

jinak napsal(a):

Bolševiky jste konečně zase zvednul v jednom šiku!
Poprvé od 21. listopadu 1989 moje gratulace vám, (milý) pane Urbane!
Jen doufám, že už jste se definitivně probudil. Bylo by načase/na čase(?).
02. 04. 2012 | 07:37

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Maximus
Vážený pane, vaše komentáře mi mluví z duše.
02. 04. 2012 | 07:38

nick y napsal(a):

Máme z ostudy kabát (ne že bychom si to zčásti nezavinili sami ), člověk bez morálky a právního vědomí sedí na špatném hradě . Pojďme ho přesadit , jak zaslouží ! Pokud možno co nejdříve, ne až po uplynutí "funkčního období .
02. 04. 2012 | 08:09

Jean Laroux napsal(a):

Jane Urbane : Naznačujete, že je někdo za své názory a postoje sponzorován (Putinem) a přitom vystupujete přesně v duchu těch, kteří jsou sponzorováni za názory, které sám prezentujete ? Kdo Vás platí ? Mossad ? CIA ? .. Víte co je vtipné ? Za mou poznámku o západních zpravodajských službách by mne ochotně (jako pana Bartoše) navrhli Vaši ideoví soukmenovci z partičky Sisyfos na další cenu "bludný balvan". Vy přitom ale děláte totéž. Jen na druhou stranu. Proč myslíte, že tato "jistě nezávislá" partička skeptiků nenavrhne na svou cenu někoho z Vaší strany ideové barikády ? Odpovím Vám. Protože jste v těchto a jiných partičkách přesně těmi užitečnými idioty o kterých sám píšete. Nezdá se Vám, že si svým článkem tak trochu kálíte na svou vlastní hlavu ? ;)
02. 04. 2012 | 08:12

paprika napsal(a):

Dojemné, jak se shodují bolševici, ultrabolševici a zbylí klausovci. Jen z toho jde trochu strach.
02. 04. 2012 | 08:14

Jean Laroux napsal(a):

paprika: Dojemné je, že tito stoupenci té jediné a skutečné lásky a pravdy, kteří sami sebe nazývají demokraty a ohání se frázemi o svobodě sami hojně využívají ty "bolševické" či post-bolševické metody. Mluví o demokracii, v systému kdy lid nevládne skrze a své zastupitele ale kdy skrze zmanipulovaným lidem zvolené zastupitele vládnou zájmová lobby vlivných zlodějů a podplacených politických manipulátorů. Mluví o svobodě v systému, kde je zprzněna ústava, která se zejména v oblasti lidských svobod podřizuje tendenčním a účelovým zákonům, které straní jen vybraným idejím a zájmovým skupinám. V systému, který trestá a ničí své ideové nepřátele podobně jako to dělali bolševici. Jen jestli to nebude třeba tím, že ta pravda a láska se rekrutovala právě z těch nejaktivnějších komoušů ;)
02. 04. 2012 | 08:24

Pavel13 napsal(a):

:paprika
Když se podíváme, kdo tehdy VK do funkce dostal, tak snad je ta naše sněmovna skutečně reprezentativním vzorkem společnosti.
02. 04. 2012 | 08:26

JFC napsal(a):

Jaký pán, takový krám, tu platí i obráceně, jinak by pán už nebyl.
02. 04. 2012 | 08:28

Jan Žura napsal(a):

Pane Urbane, „soudružská“ spolupráce s německými politiky, někdy přímo vášnivé objetí, Vám nevadí? Kdybyste náhodou o nikom nevěděl, tak Vám napovím - Uhl - Poselt, Také Pithart, nedávno zesnulý pan Mlynárik a celá řada dalších.
02. 04. 2012 | 08:36

rudolfko napsal(a):

Resl, tady (USA) je to samý KOMUNISTA. Všichni si tykajů, soudruhu!
02. 04. 2012 | 08:37

rejpal napsal(a):

rudolfko
To přece ví každý už od doby vlády ultralevičáka George W. Bushe.
02. 04. 2012 | 08:39

djindjic is tot napsal(a):

hele valecnik z kosova, tak prejeme dalsi valky a ten rasovy zapal
02. 04. 2012 | 08:39

Gerd napsal(a):

Vezmeme-li současnou českou vrcholnou politiku a kroky prosazované jejími představiteli, mohli bychom se domnívat, že je celá prolezlá špiony. Rozdělení by pak bylo následující:
V. Klaus - ruská FSB
A. Vondra - americká CIA
K. Schwarzenberg - německá BND
M. Kalousek - mafie
...
a tak bychom mohli pokračovat úplně všemi. Podstatné u politika není, které zpravodajské služby je špionem, ale zda hájí nebo nehájí zájmy ČR. Ale to bychom museli všechny polistopadové politiky obžalovat z velezrady, a to sami sobě neudělají.
02. 04. 2012 | 08:58

scallop napsal(a):

Vzominate si jeste na zacatek 90. let ? Klause tehdy zvali pravidelna na zapad a psalo se o nem jako nasledovniku Thatcherove. Bylo to zaslouzene, on tehdy dokazal zformulovat hlavni myslenky transformace, jako jeden z mala pochopil nutnost rozdeleni Ceskoslovenska ... zkratka byl to politik na svem miste.

A dnes ? Je to clovek s dozivotnim (a zaslouzenym) cejchem zlodeju per a do zapadni Evropy se dostane leda za penize ruskych narodovcu.

Smutny konec. Budiz mu historie milostiva.
02. 04. 2012 | 09:10

paprika napsal(a):

J. L.-nejdojemnější je, že ti největší zloději jsou z toho vašeho klausovsko-bolševického hnízda. Pravdu a lásku do toho netahejte, pokud tedy Havel byl nejaktivnější komouš, jak tvrdíte, pak Vám není pomoci.
02. 04. 2012 | 09:11

Skalník napsal(a):

Urbane,ten Klaus ti musel hrozně ublížit,že ho tak nenávidíš.Nenávist z tebe uplně kape.A věz,že nenávist zaslepuje a zatemňuje mozek.Také pozor,ať tě neklepne pepka.
02. 04. 2012 | 09:15

Josef K. napsal(a):

Zdejší značná část "žižkovy hradby" pouze potvrzuje dlouhodobé průzkumy základních hodnot, uznávaných v evropských společnostech. V měření a) uctívání prosazení osobních cílů , b) schopnosti pomoci druhým a vztahu k přírodě, c) akceptace změn vykazuje česká společnost parametry bývalých sovětských republik a je hodně vzdálena jakékoliv západní zemi. Zajímavým ukazatelem je také kriminalita. Praha nabízí cca 70% počtu vražd města Oděssa v době teroru kriminálních živlů s tím, že v Praze je cca 3x více policistů než v roce 1920 v Oděsse. Míra korupce, nikoliv té mediální, ale té reálné, odpovídá současnému ruskému stavu. Počet oligarchů na 100.000 obyvatel je dnes v Česko velmi blízký ruským poměrům, míra chudoby většiny bezesporu dosahuje ruských poměrů, byť ve finančním vyjádření je snesitelnější. Kolonizace průmyslu je podobná Rusku Putina, rozpad státu na kmenová území je v Česko trochu snesitelnější, snad je to dáno velikostí.
Takže milovníci "žižkovsko-voroshilovských hradeb" tuto zemi přivedli od významné země Rakousko-Uherska k bezvýznamné ruské gubernii blízko středu Evropy.
Při pohledu na Rusko a jeho detailnější znalosti je zřejmé, že vzývají čistou moc, která nemá žádný další potenciál. Ruské dějiny a ruská přítomnost je vlastně taková kukaččí existence na úkor jiných zemí. Je zábavné, že Sovětský svaz nikdy např. nevyrobil svou vlastní chladící jednotku do lednic, ukradl ty plány v USA a do svého konce vyráběl injovace původního amerického zařízení. Tak je to v Rusku s mnoha věcmi. Při podrobnějším pohledu na ruskou národnostní politiku však vyplývá na povrch komičnost českých vozatajů: násilná rusifikace již přes sto let vším , co představuje přesahuje fantazie Západu.
Klaus je představitelem převládající české plebejské mentality, která se opírá o mýty silných. Má, jak zde ukazuje mnoho jeho zastánců, poměrně silné zázemí.
Pokud by Natalia Naročnickaja mluvila německy, pak by se zvedl jiný křik. Její projevy jsou za hranicí těch nejkřiklavějších projevů německého nacismu. To je dáma krejně vyhraněná nacionalisticky, rasově, politicky. Ovšem typická Ruska, život v Paříži, hojně dotovaný režimem, který pokrývá i ty největší spotřební výstřelky soudružky, totiž umožňuje z pohodlí Západu vytvářet obraz nepřátelské síly. Rusko, stejně jako čeští trubci, potřebuje strach jako státotvorný prvek.
O tom, že žijeme v gubernii není pochyb, o tom, že gubernie má vždy dost příznivců především z vrstev normalizačních vítězů, tedy lumpenproletariátu, pochyb není také.
Řekl bych, že tato skupina českého obyvatelstva je podobná oněm oděsským správcům dvorů: nejprve udávali NKVD, pak udávali SS a rumunské službě a pak udávali zase NKVD. Pouliční výbory , zdá se, ještě nevymřely.
02. 04. 2012 | 09:34

dalimír napsal(a):

Gerd to je přesné !!! Máme zde v česku spoustu chytrých lidí jen je škoda že nejsou na těch správných místech ! Dl.
02. 04. 2012 | 09:36

Pavel13 napsal(a):

:Jean Laroux
Zajímavá úvaha (z 08:24), i když už jsem pár podobných od VK a jeho stoupenců slyšel, ale stejně s ní nesouhlasím.

Vy vycházíte z toho, že máme hotovou demokracii, já tvrdím, že jsme pouze v půli cesty.

Před rokem 1989 jsme taky měli zvolené zástupce lidu z kandidátky Národní fronty a vše probíhalo ústavní cestou. Co máme dneska? Docela slušnou ústavu, ale ne k ní odpovídající vymahatelnost práva a tedy i ústavy samotné. Co naši lidoví zástupci? Skutečně si vybíráme ty nejlepší nebo jen volíme zase z vlivnou stranou prověřeného výběru z poněkud širší kandidátky?

Podobně jako v roce 1989 sílí přesvědčení, že žádná sebeperestorjka nepomůže a bude třeba na demokratické změny trochu přitlačit. To není protiústavní, lid má právo na protest a dožadovat se svých práv. Díky roku 1989 přinejmenším víme, jak na to. Už pánové Štern a Kuchař se tady pokusili tento proces nastartovat.

Prvním krokem je formulace jasných požadavků, dalším tvrdý tlak na jejich přijetí. Pokud je cílem zlepšení demokracie, nemůže to být opět proces nedemokratický.

Myslím, že se to nedá dělat často, a proto bychom si cíle neměli klást malé. Když změny, pak nejen kosmetické. Jak jinak vylepšit zastupitelskou demokracii, než přímou volbou? Tedy většinový systém a jednomandátové obvody voleb do dolní sněmovny s možností odvolání. Zatím k tomu schází všelidová shoda, ale podle mne je to naprosto zásadní. Mně nějaké kroužkování na stranických kandidátkách nestačí. Jen takového zastupitele budu považovat za právoplatného.

A teď to spojím s tématem článku. Jako jsme nevěřili v roce 1989, že by nás procesem změn provedl prezident spojený s tehdejším režimem, nevěřím v takové roli ani Václavu Klausovi, reprezentantu všech špatností režimu dnešního. Propukne-li "hněv lidu", měl by požadovat i odchod VK.
02. 04. 2012 | 09:38

Josef K. napsal(a):

Skalník a podobní. Je zvláštní, že si vždy při podobném výrazivu, představuji jak autor slov: "Urbane,ten Klaus ti musel hrozně ublížit,že ho tak nenávidíš.Nenávist z tebe uplně kape.A věz,že nenávist zaslepuje a zatemňuje mozek.Také pozor,ať tě neklepne pepka. " sedí nad ovarem, lije do sebe pivo, pot a smrad se z něho řinou.
Především ten patos odkazuje na jejich slaboduchost: " Nenávist, kape, věz, zaslepuje, zatemňuje...."Tato slova se většinou najdou u lumpenproletariátu všech úrovní, který se snaží napodobit nějaké pseudointelektuální vzory. A vtšinou podobní také slouží komukoliv.
02. 04. 2012 | 09:41

Pavel13 napsal(a):

scallop napsal(a):
"Vzominate si jeste na zacatek 90. let ? Klause tehdy zvali pravidelna na zapad a psalo se o nem jako nasledovniku Thatcherove. Bylo to zaslouzene, on tehdy dokazal zformulovat hlavni myslenky transformace, jako jeden z mala pochopil nutnost rozdeleni Ceskoslovenska ... zkratka byl to politik na svem miste."

Vzpomínám. Klaus hlavně uměl "své" myšlenky mediálně zviditelnit. Nutnost rozdělení ČS pochopili dávno před VK na Slovensku. Klaus s Mečiarem pak našli způsob, jak využít rozdělení ke svému prospěchu.
02. 04. 2012 | 09:50

hlubic napsal(a):

Vypadáte jako inteligentní muž,ale opak je pravdou.Vaše články čpí nehoráznou nenávistí proti všemu co zavání slovanstvím.Kecy o Jugoslávii,fandění zločincům ja ko Tjudman a kosovští představitelé a pod.Díky takovým chytrákům jako jste Vy ,lezeme do zadku západní Evropě,která si nas za pusinku koupila a udělala z naší země montovny,sklady a odpadiště pro celou Evropu.Průmysl vlastní cizinci peníze jdou z republiky ven a u nás narůstá bída a nezaměstnanost.
02. 04. 2012 | 09:53

asd napsal(a):

hihihi,
masáž klauzem,
nekonečný téma pro naivní a důvěřivé,
mezitím nám něco ehm křachne

takvonbyl zase njákej summit,
ministri financií formálne zvýšili euroval,
aby tak pomohli vyklepat
další prašule -přes MMF- i ze zbytku světa
zato jistě může ten syčan klauzů:-)))
02. 04. 2012 | 09:57

Dick napsal(a):

Je to tak, nelze si nevšimnout Klausovy inklinace k Rusku. Jeho knihy sponzoruje Lukoil atd. Všude kam přijede na západ je z toho dimplomatické faux pas, jedině kdy všechno projde hladce je v Rusku. Ale hlavně Klausovy názory se téměř 100% shodují s těmi ruskými ve všech základních pohledech. Když je s Putinem mlže se rozplynout chválou. Tady jenom pro dokreslení. http://www.lidovky.cz/hrad-je-v-podezreni-ruska-vlajka-visela-na-miste-ceske-pdm-/ln_domov.asp?c=A120328_153616_ln_domov_jkz
02. 04. 2012 | 09:59

Andy napsal(a):

jen abyste se nedivili,krasoduchové

se na svět...dostane osa Berlín-Moskva-Peking
s podporou zemí Perského zálivu
a zlatem jako součástí nově vnikajícího měnového systému
02. 04. 2012 | 10:02

Elena napsal(a):

Josef K.,
pozoruhodný príspevok, bohužiaľ klamlivý ,
žiadný SSak ani rumunský ani nemecký do mesta nikdy nevstupil a nemal možnosť mestom riadiť, právdou je že to je jedine mesto ktoré samo seba osvobodilo od fašistkéj blokady, mesto bolo fašistami obkľučené a odrezane od zdroja pitnéj vody, statočnosť obyvateľov bolá pre takých ako vy nepochopitelna, nikto nikdy nebol udavaný , nikto nebol perzekuovaný, žiadná národnosť z výše 40 neudavala jeden druheho, naopak spoločné sa osvobodily od blokady a nastupili na osvobodenie Feodosie,
klamete páne, NKVD nemala v meste ani zložku ani pôsobenie, fungoval v 20 rokov minulého storočia všestraný odpor voči komunistam v svodnom porto-franku. Bolá to jedina svobodná zona pre majatných a nemajatných, pre výše 40 rozných národov.
02. 04. 2012 | 10:06

Jan Sladký napsal(a):

Pan Urban píše hůř, než aktivističtí novináři za Protektorátu Čechy a Morava. Jenomže Ti dostali aspoň podle retribučních dekretů po válce špagáty.
02. 04. 2012 | 10:10

Jean Laroux napsal(a):

Pavel 13: To je také zajímavé :)

Předně si nevycházím z toho, že bychom měli hotovou demokracii. Demokracie jako pojem vyjadřuje pouze vládu lidu a lid může vládnou skrze někoho (zastupitele) či sám (přímo). Tak jak může být nekonečně mnoho forem zastupitelství (i strana KSČ byla jednou z forem zastupitele lidu) tak může být i mnoho různých procesních či technických řešení pro demokracii přímou z nichž ani jedna nejspíše nebude 100% přímá :) Z tohoto pohledu DEMOKRACIE jako taková NEMŮŽE být hotová nikdy. Tzv. dohotovení demokracie by v okamžik "O" znamenalo automaticky popření jejích základních principů. Nelze tedy ani říct, že jsme někde na začátku, v půli nebo na konci. Demokracie je vektor a ne úsečka a u přímky (křivky) neohraničené výchozím a koncovým bodem nelze určit, kde právě jsme.

U ústavy vidím základní problém v její tzv. post-bolševičnosti. Např. taková ústava USA (1.dodatek) či ústava např. Francie neumožňuje přijímat zákony, které by byly v rozporu z ústavou zejména v oblasti základních práv a svobod. Naše ústava to umožňuje. Ve většině článků se svou vlastní literou podřizuje zákonům současným a jakýmkoliv budoucím, které si nějaká (jakákoliv) vlivná skupina prosadí zákonodárnou cestou. Taková ústava je nanic. Zbytečný cár papíru. Z toho pak plyne i vymahatelnost. Takový paskvil ani nemůže být vymahatelný.

Ve volebním systému si skutečně vybíráme sami. Ale z nabídky, kterou někdo vytvoří a pod vlivem "mocné" mediální reklamy, kterou někdo rozhodně ne nezištně zaplatí. A takový výběr je pak velmi diskutabilní. Máme guláš, guláš a guláš ? Svobodně si vyberte co si dáte ? ;)

Pokud se bavíme o upgrade systému legálními prostředky pak je třeba se zamyslet jestli vůbec i ten rok 1989 byl revoluční. Vždyť to také byla legální změna systému. Havla zvolili sami komunisté a také odsouhlasili transformaci systému v "něco" jiného. Takže vlastně žádná revoluce :) Revoluce s použitím násilí ve formě ROZBIJ a buduj NĚCO je nanic. Pokud chci něco rozbít musím vědět naprosto jasně čím to nahradit. Navíc lidi se na tohle "nechytnou". Masy dle sociálních průzkumů raději upřednostní jakýkoliv režim a řád před nejistotou a chaosem. Z tohoto pohledu zatím nemá žádné současné alternativní hnutí šanci. Jen nadávají ale nic SYSTÉMOVĚ UCELENÉHO, konkrétního a realizovatelného nenabízí.

V určité formě přímé demokracie vidím naděli. Přináší totiž mechanismy na omezení lobbismu, klientelismu, korupce atp. právě formou odstraněním rizikového lidského faktoru na straně zastupitelů. Není to rozhodně cesta do prázdna. Přímá demokracie velmi efektivně funguje u našich západních sousedů. Měli bysme hledat náš vlastní model. Osobně si dovedu představit přímou demokracii dokonce bez politických stran, parlamentu a senátu. Zastupitelé by byli na úrovni výkonné (od ministerstev po úřady) a soudní a šlo by o apolitické ODBORNÍKY !! bez časového mandátu - s okamžitou (přímou formou) odvolatelností. To je samozřejmě jen jedna z možností. Je to k diskuzi, kterou je načase vážně otevřít.
02. 04. 2012 | 10:10

Šašek z Jihlavy napsal(a):

JOsef K.
Pozoruhodný příspěvek, bohužel až příliš pravdivý!
02. 04. 2012 | 10:14

Novotný napsal(a):

Pane Urbane, jako někdejší malostranský soused si dovolím být sousedsky otevřený: Nesleduji Vaši "tvorbu", přesto čas od času na mne odkudsi vyjukne nějaký Váš eleborát. V souvislosti s tímto Vaším příspěvkem o proruském Klausovi (o tom víme v podstatě všichni, a dokonce známe i důvody orientace pana inženýra) je třeba ovšem doplnit i to, že Vy sám jste jedním z nejpřičinlivějších užitečných idiotů v ČR. Já vím, něčím se člověk živit musí, ale co je moc, to je příliš. Po Vašem vpravdě diverzním působení na suverénním srbském území v Kosovu a Metochii jste měl okamžitě zalézt a nekázat nám cizí rozumy. A propos: chartu jste podepsal za prachy už tenkrát, anebo jste až dodatečně "objevil", že pár let tzv. disidentsví se dá výhodně zpeněžit při akci likvidace českého státu, na které Vaši chlebodárci úspěšně již řadu let pracují a Vy jim v tom poníženě na pokyn sloužíte?
02. 04. 2012 | 10:15

Jean Laroux napsal(a):

Šašek: Ve světě, kde je vždy pravda subjektivní a tedy obecně relativní je její "pozoruhodnost" také jen subjektivním pocitem ;) Nebo snad znáte nějakou pravdu na které se dohodli všichni lidé bez rozdílu ? V dnešních "pravdách" obsažených ve všudypřítomném informačním chaosu lze stěží hledat i tu většinovou shodu ;)
02. 04. 2012 | 10:20

Elena napsal(a):

Šašek z Jihlavy , čo vy viete o mojom rodisku aby ste to porovnanie zhodnotil ako pravdive?
02. 04. 2012 | 10:20

Josef K. napsal(a):

Elena. No, taky ta vznešená slova: "klamete". Milé děvče, neklamu. Nejen proto, že v tom městě jsem měl příbuzné (nějakých 25 let lágru po roce 45), ale i proto, že čerpám z oděsských zdrojů, které mi mnohé informace potvrzují. Např. http://odessa-life.od.ua. Než budete používat tak velká slova, jako je slovo "klamat" i ve slovečnském významu, udělejte si podstatnější rešerše než jsou Vaše vzpomínky na sovětské časy.
02. 04. 2012 | 10:21

Josef K. napsal(a):

Sladký. Milý sladký hošiku, upozorňuji, že skutečně Ceši nevynalezli "síťovku" ani nesestrojili "VW" a navíc nechápou nic z Ruska. Pokud jdxe o aktivistické novináře, tak ti psali jako Vy, nikoliv jako Urban. Protože základní smysl aktivismu byl výmysl ve prospěch moci a síly. Forma není určující, nýbrž obsah. A jak jinak popsat onu bezpáteřnost a slizkost současné hlavy státu? , která si plete prezidentský úřad s normalizační karierou?
02. 04. 2012 | 10:26

Elena napsal(a):

Stalinské povojnové represie nepopieram, naopak som ešte živim svedkom ich brutality, Stalin nas jedného dňa vznenavidel a nočné razie boli ne denom programe , tak zobrali mojho 15 ročného otca vnoci , dovolili len sa obliecť , na plač a molidby mojej babky sa zlutovali a nezobrali ho len v pižame, starého otca sztražili s uväzanymi rikami za chrbtom. Sú to razie z rokov 1947-50
02. 04. 2012 | 10:28

Josef K. napsal(a):

hlubic. Milý zlatý, proboha, najděte si , co to je slovanství. Jistě ne ruská nenávist k Polákům či Ukrajincům.Pokud je Slovanství Rusofilství, pak to slovanství není, soudruhu. Historicky největším nepřítelem Slovanů je Rusko: Polsko, Ukrajina, Chorvaté, Slovinci. To je půlka slovanských národů, které nemá Rus (tedy ten panující) v lásce.
02. 04. 2012 | 10:29

Mungo napsal(a):

@Pavel13,@scallop:
Tak Klaus dokázal pochopit nutnost rozdělení ČSR?
Z ekonomického hlediska je rozdělení Československa nesmysl.
Ale ze sobeckých osobních důvodů (o které především Klausovi šlo) to význam má.
02. 04. 2012 | 10:37

Modrý Mezek napsal(a):

Jan Urban - tomu říkám novinářská prostituce...
02. 04. 2012 | 10:48

Elena napsal(a):

ste klamar Josef K.
prirovnal ste nas k SS kom, som vam vyvratila vaše tvrdenie, vykrutil ste sa represiami povojnových rokov, ktoré potvrdzujem,
prekrutovadlo ste jeden , na sovietské časy nemám čo vspominať, skončili sa ked som mala malo po 20 tých rokov, ešte nedospela,
ste proste klamar.
02. 04. 2012 | 10:51

Skalník napsal(a):

Modrý mezek.
Přesné a výstižné.A jemu podobní mu ještě tleskají,jako např."Josef K".Jedním slovem hnus,hnus a ještě jednou hnus.
02. 04. 2012 | 10:58

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Elena
O vašem rodišti (Oděsa?) toho moc nevím, jen všeobecné věci. Co ale vím určitě, že kdybych se nějakou krajně nepravděpodobnou shodou okolností ocitl v Rusku či na Ukrajině, určitě bych se tam nezúčastňoval internetových diskusí a už vůbec bych se nepokoušel někoho poučovat o zahraničněpolitických nebo interních záležitostech. Asi už máte slovenské občanství, a tak by mi přišlo logické vyvíjet podobnou aktivitu tam. Myslím, že zde nejste zrovna vítána, ale to je můj názor, jsme otevřená společnost a třeba vás ostatní rádi čtou.
A závěrem zopakuji své krédo: Nepodceňuji příslušníky žádného národa na světě, ani těch domorodců, co žijí v korunách stromů,spíše naopak. Všichni spravedliví lidé jsou jen Boží děti. Někdy mám jen pocit, že převažují ti, co jim bude jednou horko. A nejtepleji je, jak známo, v pekle.
02. 04. 2012 | 10:58

Maximus napsal(a):

Josef K.
V poslední době zjišťuji, že mám na spoustu věcí podobný názor jako Vy, stejně jako s č.m., asi jsem začal více přemýšlet o tom co píšete. Naše názory se musely zprvu rozcházet, páč Vy jste vzdělán (usuzuji)asi v hunanitním či snad v uměleckém oboru,kdežto já jsem ryze technického zaměření a proto se neumím vyjadřovat tak vzletně resp. dle mého pohledu složitě. Možná, že nás názorově začíná spojovat vývoj událostí. Pokud se budeme názorově míjet, slušnost a tolerance by měla zvítězit.
Přeji Vám pěkný den!
02. 04. 2012 | 11:05

armonym napsal(a):

Toto slovní spojení bylo údajně použito poprvé Vladimírem Iljičem Leninem, který tak měl označit západní novináře a cestovatele, kteří podporovali Sovětský svaz a jeho politiku na západě, nebo osoby, jež mu nevědomky pomohly do jeho pozice a kterých se potom „zbavil“. V Leninových spisech se ale nevyskytuje a nikdo ani nepotvrdil, že by ho slyšel je vyslovit.
02. 04. 2012 | 11:08

Maximus napsal(a):

Šašek z Jihlavy
Jste vzdělaný muž a Vaše příspěvky prakticky vždy čtu. Má to hlavu a patu.
Pěkný den!
02. 04. 2012 | 11:08

Elena napsal(a):

Šašek z Jihlavy , to piše ten, kto sa dosť často tu v diskusiach opieral o Slovakov, nelichotive, pán Stejskal zverejňuje tu aj Slovenských blogerov, má taku dobru dohodu a tradiciu, všimla som si že aj to vam vadi, vy proste musite každemu radiť a poučovať, kde ma chodiť a kam nema,
najdite aspoň jedno slovko komu a čomu ja tu rádím?
V svobodnom svete využivam právo na slovo,
čím vam vadím?
02. 04. 2012 | 11:10

Pavel13 napsal(a):

:Jean Laroux
Tak vidíte, já jsem se obával, že se neshodneme téměř v ničem. Pouze s tím hledáním vlastních modelů bych byl opatrnější a spíše se držel vzorů, které ve světě fungují např. v severských státech. To mne taky utvrdilo v tom, že současný systém vyhovuje stále užší skupině a tím by mělo být snažší formulovat společně požadované změny.
02. 04. 2012 | 11:12

Josef K. napsal(a):

Elena.Nie som klamár, sudružka. Na dvorníkov ma upozornili v tom žurnáli, čo so Vám preposlal. Možno viem o Odesse viac ako Vy? Som z rodiny, ktorej kedysi patrilo pať domov na Derebasovskoj, dva na Italianskoj (Puškinskoj) ktorá zakládala "Biržu" atp.
Hlboké koreně mámě v tom meste.
02. 04. 2012 | 11:14

Josef K. napsal(a):

Elena. Mimo toho, jak jistě víte, Oděssa a Chersonská gubernie nebyly nikdy bolševické, což je dáno mezinárodním charakterem toho města. Za války bylo silně proněmecké a prorumunské a větší obavy mělo z řádění NKVD. Je pravda, že holocaust odnesl mnoho životů, naštěstí se omezil na rok 41-42, ostatně Řekové tam s pogromy udělali své už v 19. století.
02. 04. 2012 | 11:18

Pavel13 napsal(a):

:Mungo
Ty důvody byly hlavně politické. Koho by zajímala nějaká ekonomika nebo zájmy republiky?

:JosefK
Oceňuji vaše dnešní příspěvky.
02. 04. 2012 | 11:19

Elena napsal(a):

Josef K.
sudružkou nazivajte klamare koho len chcete, pre mňa je ti uražka, aj ked od vas nič ma nemože uraziť, moja rodina do ZSSR sa dostala po paktu ribintrov - molotov , sudruhu Josef K.
Pán Stejskal má moje telefoné číslo, moje údaje, nemám problem ani svoje generačné korene zverejniť, nemám z nikoho žiadné strachy ani komplexi.
02. 04. 2012 | 11:22

Elena napsal(a):

Josef K,
tak čo klamare, sam sebe ste si potvrdil, že nie sme ani sme nikdy neboli bolševikmi ani fašistami, prekrutovadlo .
02. 04. 2012 | 11:36

dreamliner napsal(a):

Souhlasím s názorem urbanovým. Klaus je vskutku opravdu tou kremelskou podržtaškou, za kterou se stydím. Leč všeho dočasu, Patologickému Narcisovi ve službách bolševiků se to již krátí....
02. 04. 2012 | 11:38

jinak napsal(a):

Něco o Oděse:
-osvobození Oděsy 3.ukrajinským frontem na jaře 1944 se jako kapitán a velitel roty PL kulometů účastnil slavný stalingradský odstřelovač Vasilij Zajcev.
.
Dyť Němci měli tenkrát celý Krym, až na kouštínek Malé Země -- což ví každý čtenář klasiky L. I. Brežněva.
02. 04. 2012 | 11:56

Jean Laroux napsal(a):

Pvel 13: Vidím, že se shodujeme velmi dobře :) Malinko bych si dovolil polemizovat nad přebíráním vzorů. Každé země má svá specifika a "hrubé" přebírání může nadělat více škody než užitku. Měli bychom změny přizpůsobit našim podmínkám a upravit dle našich specifik. Ty jiné např. severské modely (pro mne jsou zajímavé modely Rakouské, Švýcarské nebo Německé) vznikaly také dle tamních specifik (např. přímá demokracie vs. kantony) a navíc v určité době. Ale nejen podmínky ale i doba je jinde a my v novém modelu můžeme zohlednit i technologický pokrok. Lze např. přímou demokracii více směrovat do IT světa a vytvořit asymetrický systém procesů založený na jednoznačné identifikaci občanů pomocí podpisových certifikátů. ROZHODNĚ ! s Vámi souhlasím, že je třeba se dívat na ty země, kde jsou již zkušenosti. REFERENCE jsou minimálně v první fázi diskuze k tomuto tématu tím nejpodstatnějším. Lidé nepůjdou za sny a fantasy vizemi. Chtějí něco co je ověřené a nepovede to k chaosu. REFERENCE je tedy vůbec pro spuštění této diskuze klíčová. Mělo by se začít psát o modelech přímé demokracie v okolních zemích. Mělo by se diskutovat v televizních pořadech. Měly by přijít strany s jasně a technicky detailně propracovaným projektem na zavedení nového systému - členěno do projektových fází. My jsme bohužel zatím někde u kritiky současného a blíže nerozpracovaných přání a nikdo (jak jsem již psal) zatím nic reálného k diskuzi nenabízí. Doufám, že se to změní a sdílím Váš optimismus obsažený ve Vaší poslední větě.
02. 04. 2012 | 12:19

Raoul, ne zeleny napsal(a):

Ja bych chtel vedet prameny vase informaci, pane Urbane!
Institut ma webovou stranku na: http://www.indemco.org.
A ten Fond Luchacev?
Jakou roli, podle Vas, hraje v tom nakladatelství "François-Xavier de Guibe"?
Dekuji predem. Nikdo nedrzi celou pravdu, ale je zajimave poznat kdo je kdo v zemi, kde asi vsichni maji kosty ve skrini.
Dekuji
RSA
02. 04. 2012 | 12:24

Ferda napsal(a):

Spory, zda je lepší zvýšit daně bohatých nebo seškrtat sociální systém ztrácíme drahocený čas.

Je naprosto zřejmé, že je nutné nejen obojí.
Efektivitu celé společnosti musíme zvýšit, i když si užijeme méně radosti. Důležitější je však přežít a odvrátit současný ekonomický útok, který se sám nezastaví.

Už pár let jsme ve válce, ve válce ekonomické.
Zatím ztrácíme pozice a ještě jsme nepochopili, že se musíme bránit.

Přestraňte věřit pohádkám (americké filmy jsou také pohádky) o vítězství dobra.
Na světě vždy vítězila největší síla (kombinace ekonomické, vojenské atp.).
Nikdy tomu nebylo jinak.
Nám se to nelíbí, protože ji nemáme, ale nelze to změnit, to je zcela nezvratná zákonitost.

Čína se nad námi neslituje, vysnění ochránci nám nepomohou, mají svých starostí dost. Také ztrácejí pozice.
Studenou válku jsme prohráli, i když si to většina z nás přála.
Co si přejete teď?

Život v lidské společnosti je určován dvěma faktory trhem a násilím.
Na trhu vítězí ten, který prodává nejvýhodnější produkty. Ideálně je zde všestranná svobodná výměna.
Lidé tím získávají zdroje.
Uplatňováním násilí lze však také získávat zdroje. Násilí je uplatńováno nejúčiněji v organizovaných skupinách. Menší skupinkou jsou somálští piráti, většími skupinami jsou vlády států.
Princip je však v podstatě stejný.
Demokratické státy se socialismem to obhajují humanismem - je přeci správné nakrmit všechny piráty i jejich děti a manželky a všechny, kteří žijí na území pirátů.
Už také proto, aby se někdo nevěnoval pirátství individuálně.
Takovo konkurenci se stát snaží potírat.
Celý svět je tvořen skupinami kontrolujícími spravovaná území násilím a lidmi, kteří na těch územích žijí, pracují a obchodují.

Každá válka se vede o majetek, po porážce ve studené válce ho získali na náš úkor vítězové (západ).
Teď majetek získává Čína.
Oni získávají firmy a území (např. VOLVO) a my dočasně pohodlný život pro každého debila.

Ještě jsme na dno nedorazili a až dorazíme neřízeným pádem (neprodejné dluhopisy) bude to nejhorší možná situace. Strach z drastických dopadů je strachem zvířete, které se bojí proskočit ohněm, i když si tím může zachránit život. To zvíře je natolik hloupé, že si neuvědomuje možnost překonání nebezpečí.
Čím později bude nastolen vyrovnaný rozpočet, tím to bude horší.
Tím větším břemenem budou dluhy. teď už jsou jen úroky 80 miliard.
Ten nulový stav bude stejný když to uděláme hned, nebo to necháme zhavarovat.
Jen si budeme pár let ještě žít na vysoké noze a potom budeme přinuceni vyrovnat rozpočet násilím.
Výsledek bude horší, že se budeme nejen sami uživit, ale ještě budeme platit vyšší úroky, takže nám zbyde ještě méně na ostatní položky.
Říkám, můžou za to voliči.
Dokud nezačnou používat mozek, bude to stále horší.

probíhá restrukuralizace světové ekonomiky
(politici tomu říkají krize).
02. 04. 2012 | 12:41

Manka napsal(a):

Děkuji panu Urbanovi za tento článek. Víc takových, protože doufám, že se i tomu zbytku, který nevěří, rozsvítí a toho ruského agenta konečně obviníme.
02. 04. 2012 | 12:44

Pavel13 napsal(a):

:Jean Laroux
Tak teď už si rozumět přestáváme. Vy čekáte nějakou aktivitu od stran? Od těch, které měly přes 20 let klid na práci bez větších protestů a snažily se akorát domokratické výdobytky demontovat (oposmlouva, ohýbání volebního zákona - to jsou jen ty pokusy legální cestou)? To zavání perestrojkou a čekáním na obrodu KSČ. Z úvah o přidání několika jmen navíc na kandidátku NF je zásadně probudil až listopad 89. O volebních slibech škoda mluvit.

Ne, je nutné formulovat jednoduché, ale jasné a radikální požadavky a trvat na jejich splnění. Něco už naznačil tady pan Štern: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-stern.php?itemid=16020
Nějaký harmonogram přechodu pak už bude na nově zvolených politicích.
02. 04. 2012 | 13:28

Josef K. napsal(a):

Pouze přikládám vlastní ruskou informaci o tomto institutu, která potvrzuje text Urbana:http://www.ng.ru/politics/2008-01-22/3_kartblansh.html. Myslím, že v tomto článku je půvabně popsán paradox této vládně nevládní instituce. Už jen věta: " Идейному вдохновителю этого проекта Анатолию Кучерене приписывают слова о том, что филиалы института будут изучать западную общественно-политическую систему и предлагать рекомендации по ее улучшению." Pan Kučerna je advokátem, který je plně vřazen do putinovského vláčku.
A dále vědeckou hodnotu soužky Naročnickoj:ww.kp.ru/daily/24145/362306/, zvláště http://narochnitskaia.ru/interviews/gost-programmyi-sobyitiya-25-y-chas-nataliya-narochnitskaya-2.html, http://narochnitskaia.ru/news/nataliya-narochnitskaya-prinyala-uchastie-v-rabote-sezda-dobrovolcheskogo-dvizheniya-v-podderzhku-armii-flota-i-oboronno-promyishlennogo-kompleksa.html. , popř.http://rus.ruvr.ru/2010/03/12/5243239.html. Měl jsem tu čest několkrát sledovat její politrucké výkony, taková kolchoznice v Coco Chanel modelech.
02. 04. 2012 | 13:35

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Ferda
Další realistický příspěvěk k zamyšlení, potíž je v tom, že většina lidí netuší a ani nechce. Raději to přehluší radovánkami na dluh. Až to dojde dnešní mládeži (t.j. až dospějí a dozrají) to bede teprve cvrkot.
02. 04. 2012 | 13:42

kokoshka napsal(a):

Josef K. 13:35:
A co jsi tim chtel dokazat,ubožaku?
02. 04. 2012 | 13:45

Mirek napsal(a):

Zlitej pod vobraz, co Urban?! Jak můžete napsat „Ein Reich - Ein Volk - Ein Führer“ do textu obhajujícího naše zapojení do něčeho co silně přimíná 4.Říši (a s čím je mimochodem Putin jedna prdel)? Asi to máme brát jenom jako další zoufalé pohavlovské zakvílení, že americká hegemonie se ztrácí a pravdaláskaři zůstávají sami proti všem nepřátelům, které si doma i venku svým poštěkáváním z Bushova stínu udělali. Snad aby to Klaus napravil účastí na přehlídce lotyšských veteránů SS, ne?
02. 04. 2012 | 13:47

resl napsal(a):

kokoschka
josef k. chtěl dokázat, že i neohebné lžičky se ohýbají.
02. 04. 2012 | 14:36

kokoshka napsal(a):

resl:
Ten se bude dobre ohybat v pekle na vidlech.
02. 04. 2012 | 14:49

Jean Laroux napsal(a):

Pavel 13:

Já si myslím, že si docela rozumíme i přesto, že se Vám zdá, že ne :))

Já rozhodně nečekám aktivitu od současných stran. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Čekám tlak od lidí a pak teprve nové strany, které už nebudou nabízet jen plané sliby jak výměnou personálu "za nás slušné" dosáhnout změny ve společnosti. Místo toho nabídnou systémovou změnu, která zajistí, aby ty neslušné systém nevytvářel. To co popisujete z praxe je právě to co je třeba změnit. Samo se to nezmění. Nestačí jen formulovat jasné požadavky ale i způsob jak je efektivně dosáhnout. To znamená, že je nutné jasně definovat i kdo a jak bude požadavky naplňovat. Chtít naplňování nějakých požadavků po politicích v současném systému nejde. Nějaký harmonogram přechodu tedy musí být programem už těch politiků, kteří se budou ucházet o hlasy ve volbách a k přechodu dojde jen pokud tito lidé získají moc. A tu dostanou POUZE A JEN pokud osloví voliče právě se svým programem. Jak jinak chcete donutit stávající politiky, aby fungovali podle nějakých požadavků ? Požadavků nějakého hnutí ? A jakého hnutí ? A proč by měly strany reagovat na nějaká hnutí, když jsou tu od toho aby hájili své voliče a ne nějaká nátlaková hnutí ?

Jak to vidím já ? Chceme např. přímější demokracii ? Nalajnujme ji. Jasně a konkrétně. Tak, aby to pochopilo co nejvíce voličů. Ukažme na to jak se to dělá jinde a že to skutečně funguje. Spojme více roztrhaných hnutí do této strany a sjednoťme se na společném programu. Oslovujme lidi. Vždy musíme jasně říkat, že nám nejde jen o rozbití současného systému ale musíme jasně říci jak chceme systém "opravit" aby fungoval lépe. Vyhrajme volby a naplňme náš program. Změna "odspodu" byla možná např. na Islandu. Proč by to nemělo jít i u nás ? Myslím, že to půjde. Nejdříve se ale budou muset různá hnutí a iniciativy brblajících akademiků shodnout na společném projektu a budou také muset začít fungovat jako regulérní hráč na politickém kolbišti. Budou muset kandidovat a získat hlasy voličů. Jinak je to všechno naprosto o ničem. Nějaké Holešovské výzvy a podobné "kraviny" jsou k ničemu dokud se nepřetransformují v politický subjekt s jasnou a propracovanou vizí a programem směřujícím k dosažení této vize. Všem současným alternativám prostě chybí jasný a společensky viditelný tah na branku.
02. 04. 2012 | 15:19

Jean Laroux napsal(a):

Pavel 13: Čistě teoreticky můžeme navrhnout alternativní systém, kde budou třeba zrušeny i politické strany. Ale k dosažení tohoto cíle je třeba vyhrát nejdříve volby a proto je třeba mít politickou stranu. Politickou stranu, která bude mít v programu zrušení stran a tedy i sebe sama po zavedení např. přímé demokracie. To je ono využití "demokratických prostředků" k realizaci změny. Spíš bych řekl "současných či legálních prostředků". Jistě by to šlo i jinak. Násilně. Nedemokraticky - formou revoluce. Jenže revoluce potřebuje také vizi a vůdce a tedy i program. Bez toho nikdy dav neosloví. A jsme zase na začátku. Nevidím důvod pro revoluci. Jsou tu lidé, kteří mají touhu po změně a vyloženě čekají na někoho s NOVOU VIZÍ. A ten stále nepřichází. Jen se střídají stále ty samé strany nalevo a napravo a občas se k tomu připojí nějaký menší "nový" klub .. tu zelených .. támhle klub fandů nahrávacích zařízení apod. Ti mají jen kritiku těch ostatních a sliby. NIC KONKRÉTNÍHO s návrhem komplexních systémových změn.
02. 04. 2012 | 15:28

Jean Laroux napsal(a):

Já se divím, že lidé z různých iniciativ a hnutí, kteří pořádají různé demonstrace nevidí to co je tak zřejmé. Třeba se sejde 50 000 nebo třeba dvakrát tolik lidí na Václaváku k nějaké té demonstraci vyvolané onou iniciativou ve spolupráci třeba s odbory. A co z toho ? Lidé si vyslechnou plamenné projevy, zanadávají si na ten bordel všude kolem a .. a nic. Co jako teď ? Tenhle řečník byl super. Toho bych volil (a). Jo von to je nějaký profesor a ani není ve straně. Hmm .. tak co s tím ? Jeho volit nemůžu. Tak koho ? Jo voni tu stávku podpořili kluci a holky z ČSSD. Tak půjdu a tyhle budu volit. Dokud ty iniciativy nebudou těmi stranami pak jen udělají službu těm parazitujícím stranám, kteří se vezou na lidských emocích. Akademické projevy nějakých person z různých výzev dosáhnou jen toho, že podpoří politickou opozici, která byla u moci dříve. ... a jak to bylo efektivní víme všichni. Tak to ať raději ty iniciativy a hnutí brblají někde po hospodách protože pokud budou jejich akce končit s podobným výsledkem, tak příště už do těch ulic nepřijde nikdo. Lidé když už zvednou tu (_)_), tak jdou do ulic za změnou a ne za držkováním. Držkovat můžou i doma nebo v hospodě.
02. 04. 2012 | 15:41

Jiří Novotný napsal(a):

Kdyby pan Klaus blbnul jen takto, bylo by dobře. Koneckonců, podobné aktivity ani nepotřebují komentáře či odsudky - stačí jen konstatovat fakta.
Možná máme ten problém, že jsme si nepoložili otázku, o co Rusům, pokud jde o nás, vlastně šlo. Protože oni nás nedrancovali a my je neživili, jak se tu mylně traduje. Ani tím vpádem v roce 1968 si věru moc nepomohli, ba naopak - užitečným idiotům všech zemí a jejich záslužné práci zasadili těžkou ránu. Jestli byly ruské cíle rázu primitivně imperiálního, pak v tom samozřejmě budou mít snahu pokračovat i za změněných podmínek. Pochybuji ale o tom, že duševní majetek našeho prezidenta umožňuje tento fakt zaznamenat a zpracovat.
02. 04. 2012 | 15:42

Josef K. napsal(a):

Kokoshka. Tedy předpokládám, správně nick zní Ko-Koshka, nebo-li voroshilovův údiv.
Již jen to slovo "ubožák" je zajímavé. Z psychoanalýzy je známo, že podobné projevy jsou vlastně vyjádřením vlastní frustrace producenta promluvy. Vzhledem k dlouholeté známosti s tím, co se skrývá pod ko-koshkou, neočekávám, že jiný názor, a to pomerně vlivných ruských komentátorů, resp. sebeshazující projevy soužky ředitelky , které dokladují, že si Urban nevymýšlí, by na jeho poměrně konstantní způsob prezentace věcí měly vliv. Ko-koshka patří mezi skupinu psychopatů, orientovaných agresivně navenek, nadsamců, kteří zůdrazňují své mužství. To je obří výdaj energie, který však znemožňuje myslet. Upozorňuji jen, že nedávná sebevražda bývalého šéfa KGB bývá regulerním zakončením takto ambicionzních lidí.
02. 04. 2012 | 15:56

Buwol napsal(a):

Vy, hloupý a nemocný urbane, obhájče zájmů diag human v médiích, já spíš vzpomínám na mnichov 1938 a výsledky konference ve vannsee ....
02. 04. 2012 | 16:05

Gothart napsal(a):

Vazeni, vse do casu,zadny strom neroste do nebe ani ten Klause.
Odejde padne v zapomenuti a ani pes po nem nestekne.
Mocneho Stalina na smrtelna posteli sprovodil ze sveta jeho verny sluha a nikdo
mu za to ani nepodekoval.
I KGBak Klaus myslim ze se budi spocen, ani jemu nikdo nepomuze......
vse dp casu
02. 04. 2012 | 16:27

satan@seznam.cz napsal(a):

Koukám, že jste se pěkně posilnil alkoholem. To je taková "kafkárnička", vite ?
02. 04. 2012 | 16:29

Zay napsal(a):

Většina reakcí na článek je ostudná a smutná. Tolik zaslepených klausofilů, rusofilů a panslavistů ještě stále žije v Čechách 21. století. Neuvěřitelné!!!
02. 04. 2012 | 16:30

kokoshka napsal(a):

Josef K.
Vtipne poslouchat takovou Sibilovou veštbu od nejvetšiho lhaře a nejprimitivnejšiho rusofoba přinejmenšim na tomto serveru,to spiše tobe praskne žilka z bezmocne nenavisti a otravou žluči kterou musiš v každem přispevku flusnout na Rusko a slovanstvi vubec.Jseš jenom ubohy šašek co musi neustale opakovat a lhat o Rusku,SSSR dokonce i Odese viš prd,samozřejme neustale zaklinat stalinleningulag-vždyt nic jineho neznaš a neumiš,komicka figurka co se snad užene infarkt,a viš co?Nam je to fuk!Přežili jsme Napoleona,Hitlera,Gorbačeva a Jelcina-přežijeme i PepiKa.
02. 04. 2012 | 16:33

jam napsal(a):

jsem naprosto v klidu. rusko stejně vždy bezpečně zpacká na co sáhne. i s užitečnými idioty.rusko je mentálně evropě už od hranic pobaltí naprosto vzdálené jak kulturně, tak politicky. rusko je poslední kolonialistický stát, který má stále větší problémy udržet pořádek a integritu na vlastním území, který chce vždy vládnou a ne být partnerem. jeho užitečnost jakožto většinového dodavatele plynu po objevení nových nalezišt v evropě rapidně klesne a jejich 3,5% světových zásob ropy se díky rychlému vývozu bystro vyčerpávají.ruskou šovinistickou blechu, která má hlavně funkci nárazníku proti číně a indii, si do kožichu nikdo nepustí. proč by jí po 40letém parazitování jinak vykopávali?
02. 04. 2012 | 16:48

Rodin napsal(a):

Konečně bude "učitel národů" mezi svými. Sice tam bude jen za užitečného idiota, ale Paříž je Paříž. Už jej tam asi nikdo jiný nikdy nepozve. Ale stejně se už teď těším na jeho objevné cestopisy. A co podržtaškové Jakl a Hájek? Zase nic?
02. 04. 2012 | 16:55

Gothart napsal(a):

Vazeni, vse do casu,zadny strom neroste do nebe ani ten Klause.
Odejde padne v zapomenuti a ani pes po nem nestekne.
Mocneho Stalina na smrtelna posteli sprovodil ze sveta jeho verny sluha a nikdo
mu za to ani nepodekoval.
I KGBak Klaus myslim ze se budi spocen, ani jemu nikdo nepomuze......
vse do casu
02. 04. 2012 | 16:57

nestranný napsal(a):

ad Ferda:
Jestli si někdo v téhle zemi žije na vysoké noze,tak jsou to jen zloděi typu vládních garnitur pravidelně se střídajících na vrcholu země,lobbisté a pomalu,ale jistě tuto zemi zaplavující vlna emigrantů(nebo jejich bossů).Plných šedesát jedna procent obyvatel již dnes žije na hranici bídy,nebo pod ní.Slezte proto prosím již z toho stromu a vraťte se na zem.A státní dluh nezavinili obyčejní lidé,ale naši politici s jejich systemy pokus-omyl.Dále všichni,kdo dopustili všechy ztráty
spojené s korupcí.Všem těmto lidem by měly být zabaveny majetky a vše by měli
uhradit.Ať si to pak vymůžou na svých kmotrech.Demokracie zde bude,až každý politik
bude přímo i hmotně zodpovědný za svá rozhodnutí.Až zde bude vymahatelnost práva
a k tomu odpovídající zákony,
02. 04. 2012 | 17:01

P. napsal(a):

Dobře, prezident Klaus bude v Paříži prezentovat svojí knihu. Vážně je to na úrovni velezrady?

Řekl bych, že ani náhodou, na rozdíl od prazvláštní akce ministra zahraničí pana Schwarzenberga, který v roce 2008 soukromě odletěl do USA na setkání Bilderbergu.

"Ministrova návštěva měla zůstat v utajení, neinformovala o ní ani oficiální webová stránka ministerstva, ani vlády. Schwarzenbergovo jméno však figurovalo na seznamu, který každoročně ze setkání unikne."

"Bilderberg je setkání velice zajímavé, probírají se tady různé problémy na světě, ale to vždycky za předpokladu, že se o tom nemluví. Je to soukromé setkání ´bilderbergů´, jsou tu vynikající diskuze a přednášky," popsal iDNES.cz Schwarzenberg.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/schwarzenberg-se-v-usa-zucastnil-utajeneho-setkani-globalnich-elit-1po-/domaci.aspx?c=A080609_000125_domaci_adb
02. 04. 2012 | 17:23

S.P. napsal(a):

Bylo vlastne Cesko nekdy opravdu samostane? Krizovatka zajmu, chudak Hacha v tom lital nejhure. Dnesni Hacha je podstatne citelnejsi :).
Jasne k dubisku ma narod blize nez za Atlantik o tom zadna. Takze stastnou cestu pane profesore, at se zvednou prijmy, dnesni rusti oligarchove jsou stedri.
02. 04. 2012 | 17:27

Hal napsal(a):

S komentářem zcela souhlasím. Jsem tady zcela v menšině. Jsem zcela ohromen nenávistí v příspěvcích. Mám obavy z příštích voleb. Protože horší to být může, ne, že ne.

Hal
02. 04. 2012 | 18:07

Vachala napsal(a):

Celkem silné kafe,ale palce dávám nahoru.
02. 04. 2012 | 18:45

socan68 napsal(a):

Pane Urbane, mám otázku. Vy patříte k užitečným idiotům, nebo k idiotům neužitečným?
02. 04. 2012 | 18:47

Pac napsal(a):

Hale, polovina přispěvovatelů se nových voleb nedožije. To byste se divil jakým kalupem místní úderka řídne. To víte, kdo jiný než staré struktury mají čas denně vysedávat u compu. Ale to úderničení jim zároven rapidně zkracuje život. Nehýbou se, žvaní a utápí se v nenávisti. Přece víte, jak jsou staré osoby vzteklé. Znáte to z komunistických filmů, jak se starý esesák mohl vždy vztekem pominout, když padl jeho režim ?
02. 04. 2012 | 18:51

KLAUS AGENT KGB napsal(a):

dle časové posloupnosti: VK zaměstnám v prognosťáku, kterou zakládá KGB ve svých državách, přátelé VK elitní KGB agenti, VK studuje v zahraničí a cestuje po světě v débě kdy to normální lidé nemohou, VK se zjeví z "ničeho nic" v OF a ujme se provatizace státu do rukou komunistů a agentů StB/KGB, tuto "provatizaci" do posledního roztrhání obhajuje včetně neutuchající podpory mafiánů, VK podporuje zájmy Ruska před zájmy Českými, VK volí komunisté do čela státu, VK vyvěsil čekou vlajku na podřadnějším místě než ruskou... to poslední je spíšte takový říčka osudu... KDY LIDÉ POCHOPÍ, ŽE JE TO DOSAZENÝ AGENT KGB, KTERÝ DĚLÁ VZORNĚ SVOU PRÁCI, naspoloviční většína českého průmyslu je v rukou komunistů a agentů StB/KGB, přes nastrčené bílé koně jako je Karel Komárek, Petr Kellner, Viktor Kožený aj.
02. 04. 2012 | 19:12

Pavel Jilek napsal(a):

Musim rict ze jsem si clanky z "Institute for Democracy and Cooperation" a musim Vam dat bohuzel za pravdu. Uz jen ztaci si sebrat kdo je vlastne na reditelskych pozicich techto institutu.
Vaclav Klaus hraje velmi nebezpecnou hru. (Pro Nas)
http://www.indemco.org/index.php?id=7&language=2
02. 04. 2012 | 19:44

Suchec napsal(a):

Koukám, že bez ohledu na realitu, spousta praporečníků plácá, plácá, plácá.

A čím víc takových blbostí, co plácá Josef K (Yosif K??) a další, tím větší důkaz o ubohosti vlastního myšlení a ignorace reality.
02. 04. 2012 | 19:49

Pavel. napsal(a):

Klaus je HLAVNÍ REŽISÉR likvidace této krásné země.
PLÁNOVANÉ A SYSTEMATICKÉ likvidace.
Plánované dávno před listopadem 1989.
02. 04. 2012 | 20:18

Elena napsal(a):

Suchec,
nick Josef K, pochadza z dielné agentury PŘ, ta sa specializuje na moju osobu, mne to náramne lichoti, nemohla som to nechať bez ohlasu :)) , k tejto dielne patri skupina nickov ich variabilita sa pohybuje od tematiku po tematiku, nekedy si myslim, že vstupim do tej party ukrajinskych dievčat , čo protestuju tym že si vyzleču triko a ukažu svoje kozy, ja som na to už moc stara , teda na kozy ale , stahnuť teplaky a ukazať riť nemám problem
tak ju Josefu K virtualne posielam :))
02. 04. 2012 | 20:35

Leo K napsal(a):

Elena 20:35

Tedy to jste se předvedla!
02. 04. 2012 | 21:23

Elena napsal(a):

ak ste nadobudol dojem Leo K, že mne zaleži na tom čo si o mne kto mysli, tak sa mylite, ako rozlučkový ten moj príspvok bol tak akurat
02. 04. 2012 | 21:29

Jáchym napsal(a):

Pane Urbane,
myslím, že dokážu ocenit profesionální práci - i když je to práce někoho, s kým nesouhlasím.
Stejně tak nemohu pochválit třeba i svou vlastní práci, pokud ji zmrším.

Přiznejte si to jako chlap:
Tenhle blog se Vám hrubě nepovedl.
Někdy bohužel stačí málo, aby lidem docvaklo, kdo je kdo.
02. 04. 2012 | 21:35

Libor napsal(a):

Ten Institute je znama cast Putinovy pate kolony na zapade.
Ze tam Klaus jede znamena ze odhodil vsechny sve skrabosky !
Co ted bude delat bude horsi a horsi !

Je na case aby Aktualne zacala uverejnovat IP prispivatelu - protoze kazdy bolsevik tu komentuje pod deseti nicky.
02. 04. 2012 | 21:38

Josef K. napsal(a):

Eleno. Používám jeden nick, který je sám sebou. Nicméně si myslete,že se vluzuji do Vašeho soukromí..., pokud musíte mét ten pocit. Omlouvám se, ale Vaše ňadra mne opravdu nezajímají a Vaše ukrajinské budoucí kolegyně jsou jen produktem striktně patriarchální východní společnosti. Bohužel, toto postavení žen má i své oběti na životech.
02. 04. 2012 | 21:58

Josef K. napsal(a):

Suchec. Pokud si pletet nicky, tak Vaše výpověď má mizivou hodnotu.
02. 04. 2012 | 22:00

Miky napsal(a):

Plně souhlasím s panem autorem !
Klaus je Putinův protievropský agent .
Na této pozici jej má nahradit knihovnice Němcová..
02. 04. 2012 | 22:20

Luděk Sušický, Jirkov napsal(a):

Dlouho jsem neviděl takhle plodnou diskuzi na takhle nejen v uvozovkách "blbý článek". Jen tak dál pane Urban. Jen tak dál, souhlasím, probudí to diskuzi. To Asi Vám ušlo, že je 21. století. A tak: co je víc, kgb, stb, cia, Lenin, celkem demagogie tohle "jarní" plácání. Pokud to bude "férovka", tak proč ne ruský Temelín, ruské silnice, aj. nebo proruský prezident. Nedá mi to podotknout, že "užitečný idiot" píše. Nebo jste konspiračně placený užitečný placený .. vy???!!
02. 04. 2012 | 22:39

Stuchlík napsal(a):

Orientace na Rusko je pro náš stát existenční sebevražda . Bohužel to někdy vypadá , že naši spoluobčané zcela ztratily paměť , takže pan Klaus . Hašek , Zaorálek a další , kteří brojí proti sjednocené Evropě a partnerství se Spojenými státy , mají velmi jednoduchou práci. Rusko se nezměnilo , snad jen touha obyčejných Rusů žít demokraticky je silnější, ale systém , který nastolil agent KGB Putin jim to stejně nedovolí. Měli bychom být opatrní , aby nás opět nespolkli a dějiny se zase neopakovali. Našlápnuto už máme , zejména , když naši tzv- pravicový politici dělají vše tak špatně , aby lidé příště volili levici a pak se teprve budeme divit a vzpomínat na časy svobodného internetu a názorů.
02. 04. 2012 | 22:53

Buwol napsal(a):

"Senát Parlamentu České republiky by už jednou měl sebrat odvahu a toho pána, alespoň pro tu ostudu, obvinit z velezrady."
Jestli někdo z českých politiků po roce 1989 měl být obviněn z velezrady, tak měl být především Václav Havel! A sice kromě jiného za nabízení dvojího občanství pro sudetské němce kancléři Kohlovi za zády Vlády a Parlamentu ČR!! To je ten pravý vlastizrádce! A měli si ho též podat v Haagu za humanitární bombardování ..
02. 04. 2012 | 22:58

Buwol napsal(a):

.. a případnou transfuzi krve by panu Urbanovi měli poskytnout z produktů firmy Diag Human ..
02. 04. 2012 | 23:35

Karel Mueller napsal(a):

Stuchlík:

Nedávno jsem četl obsáhlý článek, že úkolem něeckých politiků je udržovat dobrou náladu Putina. Ne pro jeho modré oči a světlé vlasy - to se už v SRN nenosí - ale z důvodů ryze přízemních ...

Spekulujete o politice státu, který zlé jazyky nazývají s jistou nadsázkou německým odpadkovým košem.

Chlapče chlapče ...
02. 04. 2012 | 23:38

Buwol napsal(a):

Ještě bych připomněl srovnatelnou instituci, která se jmenuje Goethe institut a která odměňovala ve skutečnosti platila tzv. disidenty jako pana Havla. Našla by se i instituce, která udílí tzv. Karlovu cenu atd..
02. 04. 2012 | 23:59

Elena napsal(a):

Josef K.
váš príspevok o Odesse bol učelový , nameraný na mňa, nerobte si starosti nijako ste sa ma nedotkol, ani ja ani nikto z mojej rodiny nebol spravcom dvoru, tobož udavačom, o tom že žiadný spravca domu nemohol udavat nikoho SS kom ani NKVD v 20 rokov minuleho storočia,som vam napisala, preto že ani NKVD ani SS v meste nepôsobila.
O moju buducnosť si starosti tiež nerobte , nestoji to vam za to
vaše ospravedlnenie tiež nepotrebujem.

To je naozaj všetko z mojej strany, nevidim zmysel pokračovať v debate s vami ani s nikim inim .

Prastalo ma to baviť , nemenim nadalej poskytovať možnosť tunajšej zlobe aby si o mna utierala riť.
02. 04. 2012 | 23:59

Tříska napsal(a):

Termín „užiteční idioti“ (Vladimír Lenin)... Pan Urban je zbytečné idiot.

Zpochybnit skutečnou americkou okupaci Evropy? Nebo americká okupace hezčí než sovětský? čistší a elegantní?
Ratko Mladič, Radovan Karadžič, Slobodan Miloševič... jsou to zločinci, a Bill Clinton v Jugoslávii nebo George Bush Jr. v Iráku a Afghánistánu - andělé
03. 04. 2012 | 00:06

S.P. napsal(a):

Pane Trisko, moje rec. Amici by se meli vyflaknout na Evropu uplne. Zbytecne si delaji "pratele", kteri jsou horsi nez nepritel.
Jugoska mela zustat bolsevicka pod vedenim velkeho Srbska. Cesi ve sve (Vasi) lasce k bratrskemu Rusku mohly byt gubernii pod vedenim vas domacich komunistu, proste mohl byt raj pro Vas i pro Evropu.
Amici pochopitelne jsou pripraveni stavet koncentraky, tak jako Rusove ci Nemci. Pcha!
03. 04. 2012 | 00:56

jozef napsal(a):

V case Mnichova
pred ceskoslovenskym velvyslanectvom v Belehrade demonstrovali tisicky obcanov,hlasiac sa do zbrane na pomoc Ceskoslovensku.V sulade s historickym pocitom spolupatricnosti...

Vojna proti Juhoslavii,vojna niektorych cesko-slovenskych politikov a novinarov na strane Thaciho teroristov /okrem vrazdenia Romov,Srbov,dokonali aj jedinu povojnovu genocidu Zidov! v Europe/ je velzlocinom zvlast odpornym,zvlast neludskym.
Suc v neustalom spojeni so slovenskou mensinou v Juhoslavii musel som prehryzt mnozstvo vycitiek,zazivat ich zhrozenie zo zrady,zhrozenie z uderu nozom do chrbta od vlastnych ludi!
Vojnovym zlocincom urcite nie je prezident Milosevic.Vojnovymi zlocincami su vsetci sponzori a ochrancovia Thaciho a spol - vratane Urbana.
Ano,pan Urban,vnimam Vas ako vojnoveho zlocinca,zradcu,ci vyvrhela dejin ceskeho naroda.
Sudim ostro,lebo ste bol a zostal v prvej linii tejto hnusnej vojny.
03. 04. 2012 | 01:05

Ara napsal(a):

Ať už blekotají Klausovi fanatičtí obdivovatelé cokoli, mám za to, že onen narcistický rádobyekonom a tzv. "prognostik", především pak "elitní" intrikán a zvláště poťouchlý mafián, vejde jednou nejen do české historie ale pravděpodobně i do čítanek jako jeden z největších zemských škůdců.
03. 04. 2012 | 01:22

jozef napsal(a):

U autora predpokladam znalost najzakladnejsich faktov o Rusku.Zda sa preto,ze mu niet pomoci.

Pre neinformovanych treba uviest: Ruska federacia sa uz dve desatrocia politikmi a politologmi zvykne hodnotit aj ako Horna Volta s atomovymi zbranami.Objekt bohaty na suroviny,objekt,ktory je mozne uzbrojit,rozlozit a dobyt.
Celkovy vykon ruskeho hospodarstva je na urovni Spanielska,ci Mexika,exportna sila je na urovni Belgicka.Stav klasickej armady je zly,velmi zly.Po prepade ruskych oddielov Gruzincami bola Moskva nutena vydavky na skvalitnenie armady podstatne zvysit.
Okolite staty,od Pobaltia po Krym su hospodarsky a politicky okupovane zapadnou alianciou.V Polsku,v Cesku aj inde v poslednej generacii prebehla historicky bezprecedentna antiruska militarizacia spolocenskeho vedomia.Tunajsie tajne sluzby,media a treti sektor posobia proti Moskve,v sulade s volou vodcov aliancie.

Horna Volta s atomovymi zbranami,krajina s klesajucim poctom obyvatelstva a vykonom na urovni Spanielska nema sancu pomyslat ani na hospodarske ovladnutie takych statov,ako Polsko,Rumunsko,ci Cesko,nieto este na ich ovladnutie vojenske.
To vsak vobec nebrani profesionalnym propagandistom,aby nesugerovali opak.Aby Rusko nedemonizovali. Bez takejto demonizacie by totiz dnesny Drang nach Moskau,dobytie prirodnych zdojov krajiny, stratilo perspektivu.
03. 04. 2012 | 01:49

jozef napsal(a):

To Josef K
Vas proticesky a protirusky sovinizmus je udesny.Desivo suverenny.
Zial,nie ste sam,kto tak provokuje antisemitizmus.
Spamatajte sa,liecte sa!
03. 04. 2012 | 02:00

jozef napsal(a):

Pikantne je,
ze suverenne najagilnejsimi klausovcami,"agentami Putina" v boji "proti Europe" su profesionalni rusobijci typu Tomsky.Tyzden,cele protiruske redakcie.

Nemenej pikantne je,ze najlepsim priatelom Klausa je Londynska City.
03. 04. 2012 | 02:17

Josef K. napsal(a):

jozef. Doporučuji Vám. Píšete nesmysly, které se dají vyvrátit lehčeji než patník. Jak jsem napsal výše, u podobných projevů jako Váš hraje roli frustrace mluvčího. Zaměřte se na to.
03. 04. 2012 | 03:27

harry napsal(a):

Velmi dobrý článek, konečně někdo,kdo kromě slováků se nebojí o tomto podivném člověku napsat pravdu
03. 04. 2012 | 07:11

muromec napsal(a):

Už ten úvod blogu jak "údajně Lenin stvořil pojem užiteční idioti" je dost debilní (je pro to nejaký důkaz? Zřejmě ani ne, ale to panu Urbanovi bude sotva vadit). A zbytek pak ještě více. Tolik neobjektivity a nenávisti vůči Rusku a Rusům, to se jen tak nevidí. Na takové Urbany by v zásadě měli padat meteority, aby si s nimi nemusel nikdo špinit ruce.
03. 04. 2012 | 07:45

Evropan napsal(a):

POdle prispevku zije bolsevismus skryty jako panrusky element dal a uzitecni idioti take. Silny postbolsevicky plankton dava o sobe vedet. Tento plankton jinde nazivaji internetovou luzou. Dnes se da hodne prace udelat doma z postele.
03. 04. 2012 | 08:33

Pesimiosta napsal(a):

Pan Urban jen plní zadání svých chlebodárců, zejména pak zplácí dluh za pomoc disidentům a chartistům, kteří plnili pod vylhaným heslem, že Láska zvítězí nad lží a nenávistí jen to, o co tzv. standartně demokratické a euroatlantické civilizace usilovali od Jaltské konference. Chápu něštvanost, ale i politickou hloupost pana Urbana, který sice toho hodně zná, ale posuzuje to skze to, co se mu jeví v duchu svých idejí, nikoliv ce je podstatou celého problému v tzv evropském prostoru. Důkaz evropské rozpolcenosti je mišmaš logicky pramenící z dějin Evropy, probouzející se monarchyzmus v "demopkratickém hábytu". Pane Urban Rusko není SSSR, zytečně strašíte!!
03. 04. 2012 | 08:33

Zek napsal(a):

Nojo. Jak vidno - užitečné idiocii ať již z té, či oné strany se našinec nevyhne.
:)

- ale tolik patetických slov? V zemi Jozefa Švejka? To snad pane Urban nemyslej ani vážně . . .
To já pamatuju ňákýho Kojzara - ten psal taky s takovym zápalem. Pokaždé mě to velmi pobavilo. Je hezké, že alespoň někteří lidé ctí národní tradice.
03. 04. 2012 | 09:32

Vitas Krivchunas napsal(a):

Ban autora, nijak zvlášť pyšný! Československo není bílé a nadýchané, a to je během druhé světové války, bojoval na straně nacistického Německa, a od této hanby nikdy zbavit.
03. 04. 2012 | 09:59

vít napsal(a):

Těm co záleží, abychom nebyli závislí na kapit. Rusku.
Celý svět je závislý zejména na dovozech z Číny, přesněji na dovozech co nejlevnějšího zboží, které už ani Ciňané nemají zájem vyrábět, ale musí dle požadavků evrop. importérů (dlouhodobé osobní zkušenosti). Proč ? protože jinak by tolik nevydělali.( Kdyby se zastavil dovoz z Číny tak by poklesla životní úroveň u nás ihned o 50%, na silnicích by byla půlka aut. Obdobné je to v USA a v záp.Evropě.)

Celá Evropa je a bude ještě dlouho závislá na dovozu ropy z Ruska, min. 100 let.
Němci to dobře vědí.

Ale nezoufejte patrioti a rusofóbové, můžeme zastavit dovozy ropy přímo z Ruska a kupovat je odjinud, např. z Německa (ruskou) ropu, což se už i děje. Obdobně je to s dovozem ryb a kaviaru, které už nekupujeme přímo v Rusku, a ani nemůžeme, protože Rakušané měli( nebo ještě mají) výhradní zastoupení. Takže ruský kaviar z Rakouska. Stojí nás to síce víc, ale to nevadí. Stojí to za to, abychom nebyli závislí, jak moudře radí autor. My těm Rusům ukážeme.

Jak říká moudře pan autor, "rusofilové" a ti co chtějí obchodovat s kapit Ruskem by měli být postavení před soud. Levné zboží a ropu můžeme přece dovážet ze Západu
čínské zboží z USA (což se dělo hned po 89), ruskou ropu z Německa (už to funguje), ryby kaviar z Rakouska (také je už praktikováno)atd., Tyto dovozy nás přicházejí dráž o 20- 30%, ale jinak pomáháme i našim obchodním přátelům na Západě.
03. 04. 2012 | 10:05

kokoshka napsal(a):

Pane Urbane,vaš vyblitek se objevil na ruskem internetu,čtete komentaře pod překladem članku,pokud ovladate jazyk nepřitele,jste Rusum pro smich,vetšina rus.přispevku se schoduje s tim co napsala tady vetšina diskutujicich,akorat že přirozene nic nenamitaji proti Klausu.Bon apetite:
www.inosmi.ru/europe/20120403/189719973.html
03. 04. 2012 | 11:03

Vladimir Vladimirovič Klausič napsal(a):

Absolutní souhlas. Pane Urbane už aby to bylo....už aby byl obviněn, protože Klaus už jen programově škodí......
03. 04. 2012 | 13:42

igvel2007@rambler.ru napsal(a):

Jan Urban - бесполезный идиот.
03. 04. 2012 | 15:32

Jana. napsal(a):

Klaus = zločinec = náš prezident.
03. 04. 2012 | 17:01

Stuchlík napsal(a):

Pokud některé komentáře mají vystihovat naši českou společnost , je smutné konstatování , že duše českého národa je stejně jako v roce 1948 stále stejně nemocná. Nenechte se pane Urbane znechutit , máte pravdu a kladete otázky , které se tuzemským soudruhům prostě nelíbí z principu.
03. 04. 2012 | 19:48

zarubezom napsal(a):

O tom jak Klaus "dustojne" reprezentuje CR, kdyz opakovane a vedome zneuziva prestiz uradu ktery zastava a navic ve stretu zajmu vystupuje za uplatu, svedci nasledujici dva rozhovory, ktere tento KSCM opakovane voleny (s cimz se v rozhovorech pochopitelne nechlubi) a kde ho zpovida a s Klausem si vzajemne poklony dava neuverutelny PSYCHOUS, Glenn Beck (dvakrat dlouhodobe hospitalizovan na psychiatrii, matka a bratr se sebevrazdili, on se nedavno obratil na mormonskou viru):

https://www.youtube.com/watch?v=vHYvuOLvRRM
https://www.youtube.com/watch?v=bZF1FY4g2mY

Klause v USA opakovane, od roku 2007, plati (penize, ktere by, jako ustavni cinitel nemel ani nahodou prijimat) tzv Heartland Institute, propagandisticky nastroj americkych naftarskych a tabakovych firem, ktery uziva radoby "odbornych studii" a "odbornych konferenci" m.j. k tomu, ze pry koureni tabaku neskodi, lidska cinnost nema vliv na zmeny klimatu atd.

Philip Morris, hlavni ze sponzoru Heartland "Institutu" je celosvetovym skandalem kdy u nas "odboprnou studii" dokazoval, ze se nasi vlade "vyplati" nezvysovat kolkovou dan na cigarety, .... protoze tak Cesi budou kourit vice a vlada nebude diky jejich drivejsi umrtnosti platit penze a lekarskou peci. Jen v Klausistanu si drzy Philip Morris muze dovolit takovou trougalost. Protoze Klausovi plati honorare a nahrady, za jeho vystupovani jako na "odbornych konferencich" poradanych Heartlandem (jaro 2008 a 2009), atd.

Viz "Kuracka loze" Heartlandu
http://heartland.org/policy-documents/welcome-heartlands-smokers-lounge

a audiozaznamy Klausovych vystoupeni na "odbornych konferencich" o zmene klimatu (kde byl jednnim ze 3 "klicovych" recniku, spolu s Jurijem Israelem (byvaym sefem Meteroologickeho ustavu AV SSSR, nechvalne znameho tim, ze po 3 tydny po Cernobylu zadrzoval info o pohybu radioaktivniho mraku a ted rika Putinovo NJET Kjotske dohode)a naprosto PROFLAKNUTY radoby "konzervativni ojovnik za lidska prava", Roy Innes (viz Wiki), ktery si z CORE udelal rodinnou dojnou kravku a necha se najimat extremni pravici coby "konzervativni cernoch". Takze to byla "parta" klicovych recniku!

http://heartland.org/policy-documents/no-progress-climate-change-debate

atd. (viz Seach "Vaclav Klaus" na internetovych strankach Heartlandu)
04. 04. 2012 | 00:00

zarubezom napsal(a):

Pane Urbane,

podivejste se na Klausova pusobeni a vystupovani za uplatu (nepripustne pro ustavniho cinitele, tedy v civilizovanych zemich) zejmena v USA.

Treba jen Hearland najal (asi v ceskem narodnim zajmu, kterym se Klaus ohani?) Klause m.j.:

- v 2007 - rozsahla reklamni a inzerni kampan vcetne inzeratu v prednich americkych denicich (WSJ atd.) kde byly 2 fotografie: byvaly VP USA, Gore a ... Klaus (to bylo pred konferenci OSN o zmenach klimatu v NYC v zari 2007)

- 1. a pak 2. "mezinaroddni odorna konference" (jaro 2008 a jaro 2009) poradane Heartlandem, ktera nemela se skutecnou odbornou/vedeckou konferenci co delat, ale "uzitecni idioti", spise za ZOLD vystupujici Vaclav Klaus, Jurij Israel a Roy Innis (viz muj prisevek vyse) mileradi vystoupili, kdyz se skutecni opdbornici pochopitelne ucasti na propadgandisticke maskarade neminili zesmesnit.

Divim se ze nikdo z "investigativcu" toto tehdy, nejen jeho rozhovory s Glenn Beckem nepriblizil nasim ctenarum a divakum.
04. 04. 2012 | 00:08

zarubežom napsal(a):

To (Ilja) muromec:

pár vteřin googlu vygenerovalo třeba tyto možné, možná pro vaše exaktní nárory internetové debaty postačující odpovědi na "důkazy" o Leninově autorství výrazu "užiteční idioti":

Web definitions

In political jargon, the term useful idiot (полезный идиот; polyezniy idiot) was used to describe Soviet sympathizers in Western countries and the attitude of the Soviet government towards them. ...
en.wikipedia.org/wiki/Useful_Idiots

(Useful idiot) A term reported coined by Lenin that, initially, referred to those on the left who were seen as assisting the interests of Communism while in ignorance or denial of its full program. ...
crushliberalism.com/glossary/

(Useful idiot) One who aids a cause without awareness (esp. who thinks he is opposing it)
swordofelysium.wordpress.com/glossary/

(Useful idiot) Said of people not conscious of being manipulated in order to agree with a political agenda. Those convinced by the media and other influences that Islam is indeed a 'religion of Peace'. Sometimes referred to as a Dhimwit (dïm-wît)
wikiislam.net/wiki/Glossary_of_Islamic_Terms

BBC WORLD SERVICE (jestli jim tedy muroimec může věřit?):

http://www.bbc.co.uk/worldservice/documentaries/2010/07/100624_doc_useful_idiots_lenin.shtml
04. 04. 2012 | 02:24

kocman napsal(a):

pitomče
06. 04. 2012 | 07:09

Josef K. napsal(a):

kokoshka. Díky za odkaz, velmi zvláštní ukázka ruské dobrosrdečnosti v brežněvovském duchu, asi tak jako degenerace této possovětské gubernie v čele s Klusom, komentáře jen dokazují imperialismus ruského mužika: "и сделать соответствующие выводв: чехия воевала против нас на строне Гитлера, снабжала его оружием, Прага была спасена нашими солдатами. Сталин виноват только в том, что не поставил Чехию рядом с Германией, а обескровленная Россия помогала им восстанавливаться. Ответом была пражскя весна, после Сталина, где опять погибли наши солдаты. Утешает, что основное подавление свободолюбивых чехов провели немцы из ГДР.
Ну т что теперь представляет Чехия -Вы только побывайте в Праге - обслуживающий туристов оставшийся народ, а о былой помышленности уже скоро совсем забудут.
Что касается статьи, то как говорил Бармалей: все глупости только от умных речей, так что от таких умных речей об уважаемом человеке В.Клаусе, как и у нас в России о Путине, только лупости и разрухп в умах и в экономике.
Кстати, из поездки по Западу, я сделал вывод, что там, занимаясь в основном своими проблемами, очень многие вообще не представлют, что есть Эстония, Латвия, Литва, а о Чехии вспоминают только по наводящим вопросам, да и то только пожилые. Наверное, таким авторам стоит писать, что после распада СССР, о культуре Чехии можно говорить только в прошлом, а перспективы никакой.
Вот это больная тема исчезающих (растворяющихся в ЕС ) народов и наций, а Клаус выступает против этого (читайте его выступления, а не вонючую статью очередного, теперь уже чешского клопа)."
Je to zvláštní mentalita ruského velkopanského myšlení, které předčí veškeré reálie protektorátu. Pokud snad někdo nesouhlasí, pak ať si přečte odkaz -voroshilova kokoshky, a ještě dodatek v pokračování.
06. 04. 2012 | 22:12

Josef K. napsal(a):

Pro srovnání doporučuji přečíast si archovní doklady: http://nassmer.blogspot.com/2012/03/zasady-nacionalnesocialisticke-politiky.html. Jaký je rozdíl mezi sovětským
"slovanským" imperialistou a nacistickým Německem. Jistě je, Sovětský svaz realizoval nacistickou politiku na svých územích do roku 1991. Ostatně současné Rusko s podporou Assada nečiní nic jiného. Tyto oběti ko-koshkům nevadí. Jinak voroshilov použil pro svůj nick jméno zcela nevhodné. Kokoschka měl k jeho ideologiím a primitivismu velmi daleko.
06. 04. 2012 | 22:18

Josef K. napsal(a):

Kupodivu je zajímavé, jak název konference má nacistické kořeny. Bohužel, kam noha Rusa šlápla, tam sto let tráva nerostla. O to je to absurdnější.
Přečetl jsem si reakce na InoSmi a četl jsem zářný projev nacismu v ruském podání.
A tím, pro méně chápavé, nemyslím mnoho spořádaných a rozumných Rusů, nýbrž tu slupku jako voroshilov - kokoshka. Jistě stěhuje se, ale ne do Ruska, které tak miluje. Co vlastně miluje, to čeho se bojí? Je to deviace? úchylka? Vůbec ti zastánci Ruska jako státu, i ti tuzemští, jsou zjevně psychopatické osoby. Takový Jozef, ten také často píše o nečem, o čem nemá ani páru.
Bohužel, je to osud národů povstalých ze slámy, bez vlastní inteligence a kulutry, bez vlastních elit, které si pouze zahráývají s vlastní existencí.
Klaus je podřadný pacholek, nic víc. Nacismus a bolševismus mu splývají jako kokoshkům.
06. 04. 2012 | 23:32

Cyanide napsal(a):

Krasny clanek, ta predstava, ze by na tu vasi posledni vetu doslo... A je pravda, ze Vaclav je zbabelec. Na setkani s nim, tvari tvar, mohou jen "provereni soudruzi", co maji ten spravne servilni vyraz nalepeny na fasade.
09. 04. 2012 | 07:41

Cyanide napsal(a):

Jeste mala poznamka pro zoufalce primykajici se stale ke starim vykotlanemu dubisku. Kdyz se ptali Havlicka po navratu z Ruska na jeho nazory o panslovanske idei, odpovedel: "Ja nejsem slovan, ja jsem Cech!"
09. 04. 2012 | 07:49

Ifipuld napsal(a):

Ruský imperialismus je stále tentýž. Rusko je kulturně, sociálně a ekonomicky zaostalé za západní Evropou a severní Amerikou a svoje vnitřní problémy "řeší" tím, že jeho reprezentace odvádí pozornost svých občanů stranou, neustále apeluje na ruskou prestiž ve světě. Je to vlastně jen nějaké to století trvající hra ruského mocenského centra s vlastními občany, které kvůli svým pochybným imperiálním zájmům nutí k obětem. Doplácejí na to nejen ruští občané, ale i okolní národy a státy, které mají tu smůlu, že se v blízkosti Ruska nacházejí. Respekt ve světě si Rusko bohužel nevydobývá tím, že si ho okolní země váží, ale tím, že se ho obávají. Je to země nesvobodná, lidskou svobodu nerespektující a výhružně se chovající. A to, že jejím vyslancům jde na ruku jde Václav Klaus, námi kdysi chápaný jako neúplatný představitel příklonu k západním kulturním hodnotám, je pro spoustu našich rozumně smýšlejících lidí obrovským zklamáním. Dnes je z něj Putinův zaprodanec, nejspíš proto, že Rusové, jak to mají v praxi zmáknuté, na něj něco vědí a mohou ho vydírat. Klaus u soudných Čechů ztratil spoustu sympatií a ze svého úřadu se ctí neodejde. Havlovi nesahá ani po kolena. V podstatě už coby vedoucí osobnost dost dlouho neexistuje a jeho chválabohu čím dál bližší odchod z čelné pozice nebude doprovázen naším smutkem, ale lhostejností a úlevou.
30. 05. 2012 | 21:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy