Český stát jako gangster

31. 10. 2012 | 14:22
Přečteno 18232 krát
Český stát umírá. Obraz umírajícího bělouše, kterého český „podnikatel“ nechal několik dní umírat na hnojišti, než by zavolal veterináře nebo sám ukončil jeho trápení, zveřejněný v posledních dnech v televizních zprávách, je toho asi nejlepším symbolem. Tohle by totiž poctivý sedlák nikdy neudělal. Myšlenka Československa, státu nadnárodního, jehož podstatou byla občanská demokracie a soudržnost, mírumilovnost a rozvoj občana, stála stovkám tisíců občanů zato, aby za ni položili svoje životy. Až přijde na lámání chleba – a ta chvíle jednou přijde – tak za umírajícího koně zprofanované České republiky se na hnojišti dějin nepostaví ani myš.

Český stát ztratil smysl. Jeho občané a elity odmítli využít největší a neopakovatelnou šanci v moderních dějinách – tedy od národního obrození – redefinovat svůj smysl, poslání a důstojnost, která se nabídla po roce 1989. Zatímco první republika měla svůj éthos budování nové identity, polistopadový vývoj nic takového vytvořit nedokázal. Šance na to, že tupá podřízenost vždy pasívního a poslušného jazykového národa se promění v občansky aktivní lid byla zmarněna. Na změnu je dnes, po další generaci, vlastně už pozdě. To, co se dnes nazývá Českou republikou, už jenom trpně čeká na další okupaci, nebo připojení se ke komukoliv, kdo bude připraven udílet rozkazy. A zkorumpované zlodějské skupiny, v tichu nastalého umírání převlečené za „stát“, jenom dál rozkrádají a rozkládají umírající tělo „státu“.

Stát, který se odtrhl od lidu, který ho stvořil, je stát, který nepotřebuje lid, a už jenom proto nemůže přežít. Dlouhou dobu může jistě přežívat na ničím neopodstatněné zvykové víře onoho prostého lidu, který chce „někam patřit“, a chce věřit, že „stát jsme my“. Dříve nebo později však převáží realita. Stát bez hodnot, bez pravidel a bez paměti bojů o prosazení oněch pravidel, která lid bere za svá, kdyby pro nic jiného, pak proto, že za ně bojoval a obětoval se, skončí. Jde už jenom o hnijící tělo, směřující k nevyhnutelné smrti, které bez radikálního zásahu zvenčí, zásahu, který popře svobodnou vůli pacienta, kterého může zachránit jenom proti jeho vůli, nemůže přežít.

Prý je všechno normální a krásné, a za blbou náladu mohou jenom nezodpovědní intelektuálové a zlomyslníci, jak pravil prezident Klaus. Normální zřejmě je, když tento pseudointelektuální prodavač deště lže a podporuje korupci, o které se prý nemá mluvit, protože to není slušné. Ztratil se obsah jazyka, protože nazvat podvodníka „podnikatelem“ nebo „lobistou“ může jenom lidsky i politicky nekorektní hlupák. Historický omyl, zvaný Občanská demokratická strana, zvolí o víkendu Petra Nečase opět předsedou strany, protože, přesně podle svého komunistického dědictví, zvolí raději raněného, bezmocného a krvácejícího trpaslíka, než kohokoliv jiného, kdo by se mohl dopustit vlastního názoru. Nedej bože, aby si někdo usmyslel začít šťourat do regionálních kšeftíků místních mafií. A Petr Nečas, který nikdy neoplýval větším množstvím odvahy než slov, to rád přijme, už jen proto, aby ještě po nějakou dobu ochránil paní Nagyovou a její kamarády.

Jazyk národního společenství je více než zmaten. Stát, jehož orgány činné v trestním řízení s vážnou tváří obviní občana Karla Randáka za to, že údajně zveřejnil plat této samé paní Nagyové, která je jako šéfka kabinetu ministerského předsedy placena z veřejných rozpočtů, páchá sebevraždu. Novináři Lidových novin, kteří tuto totalitní pitomost hájí (Martin Weiss), nebo zpochybňují motivy zveřejnění, by raději měli vysvětlit a obhájit alespoň jediný důvod, proč by údajně demokratický stát měl mít právo utajovat platy úředníků, na jejichž platy se skládají daňoví poplatníci. Kdysi se za zásadu „není zdanění bez zastoupení při rozhodování“ vedly občanské války, na kterých vyrostla moderní demokracie. Dnes nám služebnická žurnalistika říká, že občan má držet hubu, pokud se osvícený premiér rozhodne utajit plat svojí přítelkyně, který jde z našich peněz.

Favority volby příštího prezidenta jsou podvodníci a ochránci korupce, rozkládající tělo státu, jako jsou Jan Fischer a Miloš Zeman. Vysoké školy je zvou na besedy se studenty, zatímco jiné prezidentské kandidáty, jako Karla Randáka, jehož jediným autentickým vzkazem a posláním je boj proti korupci, jsou odmítáni, protože prý „vysoké školy nechtějí být zatahovány do politického soupeření...“ Ten vzkaz kdysi nádherné a o svobodu myšlení usilující české „academiae“ je zjevný. „zvolte zkorumpované hlupáky – a připravte se na ztrátu způsobnosti myslet“. Stejně jako pokleslost novinářů Práva, kteří si nechají dobrým chlapíkem Honzou Fischerem zaplatit cestu do USA, aby dokázali jeho výjimečnost. S prominutím, autor několikrát snídal s Henry Kissingerem na podzim 1990, kdy se, nakonec neúspěšně, jednalo o společném postupu Československa, Polska a Maďarska vůči vydírání Sovětského svazu ohledně dodávek a cen ropy, a nikdy nepovažoval za nutné o tom informovat jakékoliv novináře – natož je platit. A, opět s prominutím, totéž platí i pro setkání se senátorem Johnem McCainem. Jan Fischer se stal premiérem z vůle zkorumpovaných šéfů ODS a ČSSD, a osobně chránil otevřeně nezákonné postupy některých členů vlády. To má být prezident České republiky? Nebo snad jeden ze symbolů lokajství české justice, pan Bureš, že by měl být předsedou zbytečného Vrchního soudu v Praze? Podvodník Pavel Blažek ministrem spravedlnosti? Stejný podvodník Zdeněk Koudelka ústavním soudcem? Stejně tak dobré, jako když před komunistickou Státní bezpečností zbabělý Ladislav Jakl mluví a předsedá zasedání vlády České republiky jménem prezidenta....

Prezident z vůle komunistů Václav Klaus volá po optimismu. Děkuji, nechci. Existuje totiž něco, čemu se říká Stockdalův paradox. Jim Stockdale byl v americké armádě důstojníkem s nejvyšší hodností, který kdy byl za dobu trvání vietnamské války sestřelen a držen v zajetí. Byl mnohokrát mučen, ale vydržel, a po více než pět let zajetí dokázal povzbuzovat morálku ostatních spoluvězňů. Paradox, po něm pojmenovaný, je založen na dvou rozhodnutích. „Buď za všech okolností realista, protože první umírají a prohrávají optimisté, kteří uvěří snům o amnestii. Musíš přijmout to, že po dobu zajetí nemůžeš ovlivnit vůbec nic“. A za druhé: „Já to přežiju. Přežiju, a budu mít ještě šanci vypovědět pravdu a znovu nabýt důstojnost“.

V den, kdy by byl Jan Fischer nebo Miloš Zeman zvolen prezidentem, bude třeba zatnout zuby. A v den, kdy bude odcházet korupcí prolezlý Václav Klaus, třeba ještě bude možné si na třetím hradním nádvoří připít sklenkou šampaňského. Protože to bude vítězství, a protože rvačka o důstojnost a svobodu jazyka a mysli bude pokračovat.

Stát se nemůže chovat jako gangster. Gangster totiž nemusí mít smysl.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

dříve čtenář napsal(a):

Urbane a není to na několik žalob najednou?
Procitnutí před zimou ze zimního spánku může být nebezpečné... Vy jste celých 23 let spal?
31. 10. 2012 | 14:28

Pepa Řepa napsal(a):

Český stát umírá.
Hmmm, čímpak to asi bude? Komupak to asi vyhovuje?
Že by pomohla transfuze? Krevní plasmu dodá firma DIAG?

Už ji veze generál Randák
jede skrz vesnici....
generál Randák
jede skrz ves.....
31. 10. 2012 | 14:30

Ládik!!! napsal(a):

Český stát umírá od 25.2.1948.
31. 10. 2012 | 14:38

Ládik!!! napsal(a):

Jen vypátrat vraha.
31. 10. 2012 | 14:41

Josef K. napsal(a):

Od roku 1970 se tento stát či jeho předchůdce stále více mění v byrokratický nonsence, jenž je zbaven smyslu. Průmysl postavený na vojenské výrobě pro východní velmoc nutně zkrachoval. Normalizační elity, které sestrojily společnost na kmenovém základě (působivý ruský vzor), popřely stát jako takový a místo něho nabídly mongolodiněruský model rozdrobení teritoria do minipašalíků. A propos, volání českých podnikatelů po řízení státu jako firmy má zcela shodné kořeny s brežněvovskou doktrínou vlády kmenů, jak ji k dokonalosti přivedl Putin.
Pokud někdo není spokojen s absencí významnějšího domácího průmyslu, banky atp., pak může zpytovat své svědomí: co jsi dělal, dělala, v odbobí normalizace? Tak zní základní otázka. Také slepota těchto vlastenců je komická: husákovský průmysl jistě nebyl řízen potřebami země, nýbrž vojenským komplexem východu s jeho imperiálními choutkami.
Češi nesnášejí inteletkuály, tradičně, od vzniku národní idee. Tedy popírají jeden z pilířů vlastní kulturní existence. Jakoby od počátku nedůvěřují svým silám. Intelektuální práci nahrazují mýty o vlastní velikosti, která je ovšem rozměru špendlíkové hlavičky. Nenávidí vše důstojné, co vzniklo z jejich kultury (J.A.K, Kundera, Lahola, Schauer, Havel, Patočka) a raději to nahradí blouzněním, (typicky Nejedlý, Masaryk, Klaus and comp. etc.).
Český, československý stát neexistuje od roku 1970. Takže žádné překvapení se na území, pro které se nejlépe hodí ono antické "hic sunt leones", se nekoná. Jen to probuzení většině, jak to tak bývá , trvá poněkud déle.
31. 10. 2012 | 14:47

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane Ládiku!!!,

český stát umírá již zhruba od přelomu 9. a 10. století, kdy vznikl. Byl mnohokrát v klinické smrti, dokonce i několikrát umřel (a pak se zase narodil). Ale nakonec každý jednou umře (ne že bychom věděli, kdy to bude).

Ale že jsem si na Vás dnes zasedl, co? :-)

Libor Stejskal
31. 10. 2012 | 14:51

čert }:o) napsal(a):

názor na gaunery a ne na Český stát

https://www.youtube.com/watch?v=gNlR8iTUGN8&feature=related
31. 10. 2012 | 14:54

JAHA napsal(a):

Ad: autor
To je sila! V mnohom s Vami suhlasim. Myslim si ale, ze obyvatelstvo Ceska sa raz preberie. Bude to proces pomaly, proces tazky, niektorym sa zlamu sny a predstavy, ktore o Cesku a "cesstvi" mali, ale myslim, ze to pride. Pre mna je optimizmom uz to, ze vidim mnoho mladych ludi, ktori vedia dat na prve miesto duchovno, nad "zradlom" (myslim tym hmotne statky ako take), hoc su za to vysmievani. Optimizmom bol v tomto smere i dokument o rozdeleni CSFR, ktory po vyse 20 rokoch vytahuje mnohe, pre mnohych Cechov absolutne neprijatelne, skutocnosti, ako to vlastne s rozdelenim CSFR v skutocnosti bolo. Kazdy marazmus raz skonci. Len bude treba zacat od piky, ako sa hovori. Nemyslim si, ze na Slovensku je ovela lepsia situacia, ale uz len to, ze sme od roku 1993 museli bojovat na vsetkych "frontoch" o svoje miesto, vysmievani, hrubo ignorovani, zaznavani, poucovani od "velkych hracov" (napr. Francuzsko), aby sme "drzali hubu" a nekritizovali, museli sme prekonat prvotne problemy s navymi statnymi symbolmi,s tym, ze si nas plietli a pletu so Slovinskom, ale aj s tym, ze ked poviete, ze ste zo Slovenska, tak odpovedaju - aha, jees, ceko, museli sme zacat po Meciarovych slovenskych privatizeroch odznova s podnikmi, poriadne si, az na poslednu dierku utiahnut opasky, pritom sme videli, ako tym dookola pada mast z ust, budovat rychlo novy imidz, vyrovnat sa s vojnovym Slovenskym statom, atd. atd. Ale vsetko "zlo" je na nieco dobre. Nemusime sa nikomu poklonkovat, ze sme dosiahli aspon sucasny stav a sme, kde sme. A nieco podobne potrebuju prezit i obyvatelia Ceska. Potom sa budu pozerat na svoj stat inac.
31. 10. 2012 | 14:54

čert }:o) napsal(a):

pane Stejskale zdravím

propagujete tu reinkarnaci?
Tu vyjmula církev ze svého učení
a následně v roce 553 n.l. i z Bible.
Čímž zasadila lidstvu do mysli strach ze smrti
a pocit marnosti nad pozemským plahočením se
a dorazila to stvořením pekla a nás pekelníků / ;o) /

Proto to tak dneska vypadá..
31. 10. 2012 | 15:01

taffy napsal(a):

č.r. nema zakladni myslenku, je zbytkem po ceskoslovensku
nasi bratri na slovensku nejaky spolecny zajem maji, my jsme si jeste ani neuvedomili, ze bychom ho meli mit
na slovensku se lide maji hure, ale stat neni tak rozlozeny
slovaci udelali velky pokrok od casu klausova kumpana meciara
nejsem tedy pesimista - chce to cas a tlak na organizovany zlocin. vzdyt je spousta opravdovych velkych podnikatelu a i jim zacne vadit gangsterska podstata tohoto statu
31. 10. 2012 | 15:01

Mascotte napsal(a):

Proč by měl přežít stát jehož obyvatelstvo nemá žádnou hrdost?
Ať chcípne. Čím dřív, tím líp.
31. 10. 2012 | 15:02

JAHA napsal(a):

Ad: Josef K.
"Češi nesnášejí inteletkuály, tradičně, od vzniku národní idee. Tedy popírají jeden z pilířů vlastní kulturní existence. Jakoby od počátku nedůvěřují svým silám. Intelektuální práci nahrazují mýty o vlastní velikosti, která je ovšem rozměru špendlíkové hlavičky. Nenávidí vše důstojné, co vzniklo z jejich kultury (J.A.K, Kundera, Lahola, Schauer, Havel, Patočka) a raději to nahradí blouzněním, (typicky Nejedlý, Masaryk, Klaus and comp. etc.)."

Mozno suhlasit s tymto textom, ale nemal tam byt miesto Leopolda Laholu iny spisovatel, teda z ceskeho prostredia, napr. taky Emanuel Mandler?

Leopold Lahola (vl. menom Leopold Arje Friedmann), 30. január 1918, Prešov – † 12. január 1968, Bratislava bol slovenský dramatik, prozaik, scenárista a filmový režisér, jeden z priekopníkov izraelskej kinematografie.
31. 10. 2012 | 15:05

Gustáv Kočí napsal(a):

Český stát neumírá. Možná kdybyste napsal "vymírá", ale stejně bych se toho nebál, blaničtí ještě ani nezasmrděli.
31. 10. 2012 | 15:06

Radovan II. napsal(a):

A Heger a Horák z VZP ho dorazí.Vytunelují rušené nemocnce, staré postupně nechají poumírat, a pak zdrhnou za Krejčířem.
Peníze dává VZP na pacienta, tak proč rušit lůžka a nemocnice, které jsou moderně zařízené. To se zase zařízení rozkrade do soukromých ambulancí. Pozor,tohle je nový tunel, který organizuje zdravotnická mafie.Navíc lékaři ve velkých městech jsou už placení lépe než v Německu, za to my máme nejméně 4 x menší platy.Vyčůraní lékaří z velkých měst chtějí stále vyšší platy, už jsou nemocní, a VZP nemá, tak se vymlouvá na snížení lůžek. Potřebovali by sami léčbu u kolegy docenta Chocholouška.Heger a Horák z nás dělají pitomce. Tady je o organizované rozkrádání.Co dělá levice, co pak si nechá rozkrást nemocnice 1/2 roku před vládnutím. Levice, probuď se a dívej se tam, kde se ruší nemocnice a zmobilizuj tam členy ČSSD a KSČM než bude pozdě. Už jsme nechali krást kmotry a modré bratry 23 let, ale teď musí být STOP.Občané nejsou pitomci a nemocnice tu jsou už z totality a jsou naše, milý Hegere, Horáku a zdravotnická mafie. Tato vláda musí skončit hned, při blížícím se konci nám ukrade celou republiku.
31. 10. 2012 | 15:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane čerte }:o)

to jsem nevěděl. Možná proto mne ta představa (alespoň v případě státních útvarů, jejich smrtí a znovuzrození) tak neděsí. Ale někdy mám pocit, že se chystá hotové peklo. Tedy jestli už nenastalo ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2012 | 15:11

Ládik!!! napsal(a):

pane Stejskale,
bijte se za český stát. Mi je bližší Morava a ještě více Slezsko. Obě země zahynuly pod knutou Českého státu, ale Moravané a Slezané žijí, pracují a množí se, aby mohli splnit svou občanskou povinnost a platit tributy do nenasytné Prahy, kde se ztratil i knížecí stolec.
31. 10. 2012 | 15:15

Pompeius Magnus napsal(a):

Pane Urbane,
ne že by na tom, co píšete, nebylo mnoho pravdy, avšak Vy, jako osoba podporující kosovský muslimský narkostát a osoba, která je členem Šťáva legal dream teamu NEMÁTE žádné morální oprávnění kohokoli za cokoli napadat.....
31. 10. 2012 | 15:16

vico napsal(a):

Urban je nasáklý metanolovou zlobou jak mycí houba.

V jednotlivostech s ním samozřejmě musím souhlasit, ale opravdu se vzpírám zaujmout místo na jeho palubě. Vidět český stát jako chcípajícího bělouše na hnojišti může jen ten, kterému zlostí popraskaly v bělmu všechny žilky. Jediné, za co jsem Urbanovi vděčný je, že alespoň nezavedl řeč na Diag Human a Šťávu.

Bělouši, dáš-li šťávu, chcípneš alespoň hrdě.

p.s. Skandál s trestním stíháním Randáka za "prozrazení" státního tajemství, kolik dává Čistej své přítelkyni, která dře jako bělouš, je skandálem. S tím souhlasím.
31. 10. 2012 | 15:17

mb napsal(a):

nazvat podvodníka „podnikatelem“ nebo „lobistou“ může jenom lidsky i politicky nekorektní hlupák.

yes yes

to rád přijme, už jen proto, aby ještě po nějakou dobu ochránil paní Nagyovou a její kamarády.

:-)))) :-((((

raději měli vysvětlit a obhájit alespoň jediný důvod, proč by údajně demokratický stát měl mít právo utajovat platy úředníků, na jejichž platy se skládají daňoví poplatníci.

... žádný takový důvod neexistuje ...

Dnes nám služebnická žurnalistika říká, že občan má držet hubu, pokud se osvícený premiér rozhodne utajit plat svojí přítelkyně, který jde z našich peněz.

... to je ostuda no ... čapkovo a poláčkovo LN nehodné ...

( nehodné ani hríbovo, hanákovo, a hoffmannovo LN )

Gangster totiž nemusí mít smysl.

... smyslem gangstera je gangsterství samo ...
31. 10. 2012 | 15:35

stejskal napsal(a):

Já se radši nebiji, pane Ládiku!!! (stejně bych dostal nabito).

V mých žilách koluje hrdá krev lučanských předků (z matčiny strany usazených ve Zdicích), naopak po otci se píši z Horní Krče.

Nabízím spojenectví, společně bychom mohli svrhnout nenáviděné jho. Krč (latinsky Carrium, první písemná zmínka 1222) byla uměle, násilně a zcela neintegrálně včleněna do katastru Velké Prahy až v roce 1922.

Libor Stejskal
31. 10. 2012 | 15:45

čert }:o) napsal(a):

pane Stejskale
posílám malou pekelnou informaci:
(jo a nemusíte mě oslovovat pane čerte. Stačí čerte }:o)
Laboratória NASA oznámili, že je čoskoro možný prechod cez galaktické „nulové pásmo“.
Medzi 12. a 23.12.2012 začne pravdepodobne Zem spolu s celou slnečnou sústavou prechádzať cez galaktické „nulové pásmo“. Je to existujúci priestor, kde utíchajú a nemôžu sa šíriť žiadne energie, kde neexistujú elektromagnetické polia a to u všetkých objektov. Prakticky na celej Zemi, v priebehu niekoľkých minút okolo 8h ráno dňa 21.12.2012 nastane úplná temnota a absolútne ticho. Žiadne svetlo, nebude elektrina, komunikačné spojenia, dokonca zvuky, nič z toho nebude môcť fungovať. Toto temno bude sprevádzané kozmickými ilúziami, výbuchmi svetla, tiež iluzórnymi, ktoré sa budú odohrávať niekoľko dní, približne 3 až 4. Netreba sa báť a ani ničoho obávať. Napokon sa opäť objaví slnečné svetlo. Mali by ste sa skôr pripraviť na túto zmenu cyklov. Definitívne vyjdenie Zeme z „nulového pásma“ sa očakáva približne 7.Februára 2013. Všetky vlády sveta dostali túto výzvu o „nulovom pásme“ z rôznych prameňov, ale svojim občanom buď nevedia, alebo nechcú pomôcť. Systémy civilnej obrany a evakuácie nezafungujú kvôli výpadku energií, komunikácie, dopravy. Spoľahnúť sa môžete len a len na seba.

p.s. a neberte to zcela tak na lehkou váhu
31. 10. 2012 | 15:51

JC napsal(a):

Pane Urbane,

Ten úvod je úplně o hovně. Vy si nemůžete ani náhodou pamatovat poctivé i "poctivé" české sedláky, ba ani jejich koně a jak s nimi nakládali. Vy si můžete pamatovat tak počátky kolektivizace.
Proto jsem dál ani nečetl.
31. 10. 2012 | 15:55

stejskal napsal(a):

Pane čerte }:o) (oslovuji zde všechny, které neznám, stejně, je to přehlednější ;-)

díky za info, neberu ho na lehkou váhu. Ale protože s tím nic nenadělám, nezbývá mi než doufat, že to dopadne stejně jako vždy dosud (zde se dá pracovat s teorií pravděpodobnosti). A když ne, tak to dopadne jinak a teorie pravděpodobnosti mi bude v tomto případě k ničemu (stejně s tím nic nenadělám). Nějak se mi nechce dennodenně trápit tím, že všechno jednou skončí, i když vím, že to tak bude.

Hezký den.

Libor Stejskal
31. 10. 2012 | 16:04

mb napsal(a):

slečna/paní čert chtěla říci, že jí nemáte oslovovat pane, nýbrž paní ( či slečno ) ... zdravím ...
31. 10. 2012 | 16:09

JC napsal(a):

čert }:o)
Stane se prd. Svíčky na vánočním stomečku budou vesele plápolat a lidé budou zpívat koledy.
P.S. Sejdeme se tady 8.1.2013 popovídáme si o tom. OK ?
31. 10. 2012 | 16:09

Ládik!!! napsal(a):

pane Stejskale,
já po předcích nepátral; ve Zdicích znám jenom pizzerii Bella Italia a Krčí už ani neprojíždím. Se spojenctvím bych počkal - nejdříve bych navrhoval pakt o neútočení (jako Mol.-Ribb.) - a uvidíme, co bude.
Vzpomínáte na "neopřemyslovce", dříve "řeč mysli"? Ten by uměl popsat počátky českého státu.
31. 10. 2012 | 16:15

Midori napsal(a):

O některých věcech by se neměly psát ani ze srandy. Ale protože vím, kdo je píše, nepřekvapuje mě to a ani si nemíním pohnout krevním tlakem nahoru. Autor je totiž půvab sám.
31. 10. 2012 | 16:21

stejskal napsal(a):

Na pana "neopřemyslovce" si pamatuji, pane Ládiku!!! Většinou ve svých příspěvcích vyzýval k vyvraždění kohosi, podobně jako se to kdysi přihodila jakýmsi Slavníkovcům. Moc mi tu nechybí ;-)

Pokud je pan čert }:o) slečna nebo paní, tak se jí omlouvám. Některé smysly ztrácejí věkem na bystrosti.

Libor Stejskal
31. 10. 2012 | 16:25

Admirál napsal(a):

Pan Stejkal má pravdu, český stát měl od svých středověkých počátků na kahánku již vícekrát. Několikrát už se zdálo, že už rozvrat a zmatky způsobené činností svých elit nerozdýchá. A přece se prozatí vždy, i když už to vypadalo, že je odlito, vynořil ze zmatků někdo, kdo nasadil zhovadilým elitám uzdu a vyvedl stát z bažiny na cestu.

Jeden z nejzářnějších příkladů takového obratu se stal v roce 1197, kdy zrovna u Zdic (místa kde se usadili předci pana Stejskala, Lučané z matčiny strany) sešla vojska dvou knížecích bratrů a namísto toho, aby tekla krev, setkání vojsk skončilo smírem. A to byl počátek jednoho z největších vzestupů českého státu.
31. 10. 2012 | 16:30

čert }:o) napsal(a):

pane Stejskale
nic nekončí, jen se vesmírný kolotoč dostává zas nazačátek.
Nestraším, jen tu teorii pravděpodobnosti utvrzuje více věcí, materiaslistickým a realistickým lidem zcela neznámé. Tedy, jak zní heslo dřívějších dob, které se začínají sice oprašovat, ale zvířený prach je zase zakryje: Vždy připraven! =o)

mb
prosím neoslovujte mne ani paní ani slečno ani pane. Peklo neřeší pohlaví, tudíž stačí jen ten čert a taky zdravím

JC
OK, sejdeme se na Vlachovce, pardon na Stejskalovce a popovídáme si o prdu =o)
31. 10. 2012 | 16:34

Ládik!!! napsal(a):

Admirál -
jenže dnes už vojska nemáme (snad 2 tanky a pronajatá letadla), kníže usíná a knížecí stolec je zašantročený. Setkat se můžeme jedině v hospodě u metylovice. Kuřáci mohou vykouřit mimo veřejný prostor cigaretu míru.
31. 10. 2012 | 16:35

čert }:o) napsal(a):

pane Stejskale neomlouvejte se
nemáte za co
omluva musí mít důvod a smysl
mě jste neurazil
tudíž není třeba omluv
svět je krásný
a peklo úžasný
31. 10. 2012 | 16:36

Marie napsal(a):

čert
Fajn. O Halloween se postaral Sandy a o Vánoce se postará nulové pásmo. Kosmické iluze a výbuchy světla nahradí vánoční iluminaci. Ušetříme, ale Kalousek nevybere DPH.
Ještě, že mám vánoční dort skoro upečený, když nepůjde ta elektrika. Když tak ho skočím dopéct přímo do Osmivěží!
31. 10. 2012 | 16:59

mb napsal(a):

for maximus marie revisited:

... výbuchy světla nahradí vánoční ilumináti ... / :-) /

nice evening to all čert included ...
31. 10. 2012 | 17:08

šašek z Jihlavy napsal(a):

Stejskal
Pane admine, nezahrávejte si s mocnostmi pekelnými, nezapomeňte na moudrost našich předků: Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění a kam čert nemůže, nastrčí bábu. A neříkejte, že nemám malovat čerta na zeď, já vím, že nikdy nespí.
31. 10. 2012 | 17:09

český maloměšťák napsal(a):

Suma sumárum i v jednotlivostech nezbývá....bohužel...než souhlasit.
(snad až na to, že pan Klaus není žádný trpajzlík - hrál přeci basket !!...nebo to byl Nečas, co ho zde nazvali tpajzlíkem..hmm...taky žádný drobek - ale vem to nešť, jeden za dvacet....)

Nagyová prý ovládá Nečase. Pokud vyjdeme z této premisy - měl bych nápad...jak chcípající kobylu postavit znovu na nohy.
Co tak kdybychom zaplatili nějakého lobbistu - který by lobboval výhradně u Nagyové ? Nemusel by to být žádný Einstein ani Schwarzenegger...hlavně aby se tam dostal a lobboval /tak třikrát denně po 5 minutách by mohlo stačit/.
Já si myslím, že by to dokonce ani nemuselo stát moc peněz. Pokud by byl výběr proveden řádně a prodiskutován s paní Nagyovou.

Pojďme se na to složit !
Zkusme znovu spojit své síly a dát víře v národní probuzení nejen obrysy, ale i skutečné a účinné prostředky !
Tak jak to český národ dokázal například při sbírce na Národní divadlo /slogan "Národ sobě"/.

Mohli bychom to třeba nazvat sbírkou na divadlo a použít slogan "Národ Nagyové".
31. 10. 2012 | 17:11

Alfons napsal(a):

Damy a panove,
vy porad nevite co to je ta defenestrace.

Vysvetleni najdete na wwww-strankach
31. 10. 2012 | 17:11

petrof napsal(a):

pan Václav Klaus je bezesporu osobnost, na rozdíl od šmoka Urbana.
Jak to napsal pan Zahradil : ...nepochybuji, že osobní antipatie k V. Klausovi v některých kruzích vytvoří zase při hodnocení jeho projevu typickou pěnu dní, v níž se bude argumentovat ad hominem, nikoliv k věci. Pěna dní však opadne. Problémy, které Klaus vypíchl, zůstanou.
Pěna dní...to je přesně to, co má Urban u huby.
31. 10. 2012 | 17:13

český maloměšťák napsal(a):

petrof
Váš názor je zajímavým potvrzením slov proroka Zahradila.
Přišel jste na něj zcela sám - anebo mají na něm nějaký svůj podíl i Zahradil a Klaus ?
:))

https://www.youtube.com/watch?v=iXNDWX7YGZ8

Pěna dní je důležitá. Che che. Semele každého. I ty největší manifestní chytráky....
31. 10. 2012 | 17:25

Admirál napsal(a):

Ládik!!! - na metylovici mě neutáhnete. Mám svou, z hruštiček, švestiček, špendlíků a jablíček. Jablíčka mám doslazená medem. Včeličky mi ho nanosili dost. A z toho medu mám jště medovinku. Hořkou, mandlouvou, diviznovou, lipovou a vánoční.

Až půjdete někdy z pizzerie Bella Italia, stavte se.
31. 10. 2012 | 17:26

fikus napsal(a):

Já souhlasím, mám dojem že je ve V8s hodně zloby a "naštvání". Podnětů může být povícero.
Medii běžný masírovaný volič už ztrácí pojem kdo je "dobrý a zlý", jak správně podotkl poslanec Benda, neboť jisté nástroje se osvědčily že fungují a hladových vlků je pořáde mnoho. Jak z toho ven? Je iluzí se domnívat, že nás z toho vyvedou aktuální partaje prolezlé zájmy.
Bude se muset vytvořit (a nebude to hned) nějaké těleso z důvěryhodných protikorupčníků, kteří nejsou zatíženi hypotékami a díl už je to jasné.
Masy přece milují vůdce, navíc mediálně známé.
Ale to je ještě dlouhá cesta k mikve
31. 10. 2012 | 17:32

Sind napsal(a):

Bojím se co a koho tento jasný psychopat učí !
31. 10. 2012 | 17:37

fikus napsal(a):

č.maloměšťák:

jako lobbista u pí Nagyové mě napadá herec Rosenberg. Všichni by měli být spokojeni. Otázka pouze je, čí zájmy mimo svých by sledoval
31. 10. 2012 | 17:37

Radovan II. napsal(a):

Největší gansterské město je Praha a pak už Zlín - město vrahů.
ODS a KDU ve Zlíně jsou pofiderní strany, jedna tuneluje Zlín a pančuje alkohol, druhá s Čunkem oblbuje občany,jako by nevěděli,že Čunkova aféra byla zastavena justiční mafií na rozkaz kmotra Topolánka.V malém městě se všechno ví, a ani Línek a Bělobrádek pravdu nezastaví. Zlíňaci jsou venkované, kteří si myslí, že když se pěkně oblečou, že jim stoupne IQ. Po revoluci se dostali pomocí tunelování řemeslníci a bačové k prachům a teď se bojí, že se na to příjde. I policie je napojena na ODS a Kubiceho,jinak by dávno přišla na zlínské celostátní hnízdo pančovaného alkoholu, což tu nebylo 50 let.Zlín- zvláště zlínská policie, by měla začít šetřit,aby odškodnila všechny příbuzné zemřelých na pančovaný alkohol.Co vlastně dělala, když měla mafii pod nosem ??? To budou sta miliony. Všechno začalo ve Zlíně.Kdyby nebylo modrých penězi zblblých Zlíňáků,tak teď tu žijí všichni co zemřeli na pančovaný alkohol.Jste vlastaně město vrahů. Já bych nazval Zlín Pančava a obyvatelé - zblblé pančavany. Mají boty od hnoje a chtěli by si říkat podnikatelé. Quo vadis Zlíne, do Afriky nebo za Krejčířem. Je mi vás líto, osvěta ještě do Zlína nedošla.´, ale mafie ano. I Baťa by hnal ODS a KDU svinským krokem, protože jen mají samé kšefty a neumí si ani obsadit své strany slušnými a netrestanými lidmi. Mohou se chlubit,Čunkem, ten je Zlíňák a Vaškůjem, trestně stíhaným na útěku, který zpronevěřil několik miliard na daních a pančovaným alkoholem,který zabil 30 občanů - ten jim udělal větší reklamu než Gottwald, každý turista se bojí zajít si na štamprli ve Zlíně do restaurace, nebo si koupit něco ostrého v marktetu. Jste pro ostatní repuliku. jedovaté město. Co byste chtěli, jste na konci světa !!!
31. 10. 2012 | 18:02

český maloměšťák napsal(a):

fikus
Hmm - a neloudil by i po čtvrté (popáté, pošesté...) ?
Já jen aby se to neprodražilo - aby se pak nemusely hradit i nějaké zvláštní výdaje /lázně, periodické návštěvy lékaře.../.
Já si myslím, že by to měl být - po stránce hloubkového lobbingu - přeci jen někdo vyrovnanější.
A taky by se to mohlo zvrhnout v něco, co národ původně nazamýšlel.
31. 10. 2012 | 18:02

Karel napsal(a):

Český stát neumírá.

Souhlasím, že český stát je napaden organizovaným zločinem.

Pasivní a prodejný tlučhuba Nečas dělá užitečné křoví pro Vámi jmenované podvodníky.

Ovšem hluboce selhávají elity, které jsou v naprosté většině pravicově orientované, a tudíž MLČÍ. Nebo kopou do levice. Tady je zásadní problém.

Prostě rovná daň, reformní hysterie a další jevy zaslepují oči i jinak vysoce inteligentním spoluobčanům, pokud rovnou mnozí z nich parazitují na společnosti díky této vládě.
31. 10. 2012 | 18:13

Admirál napsal(a):

Jink, pane Urbane, se mnou při té Vaší rvačce o "svobodu a důstojnost" se mnou nepočítejte.

S krysaři se do bitev nechodí.
31. 10. 2012 | 18:20

Pepa Řepa napsal(a):

Diag Urban se rozparádil.
Jako Bush po 9/11.
Copak gangsterská města, gangsterský je celý hned celý stát.
To nemá chybu!

Jen mi vrtá hlavou proč by Českou republiku, nevěstku Babylonskou měl zachránit zrovna generál Laudon-Randák coby šéfik špionů a antišpionů.
Proto´že je fajn kluk, chodí s Krausikem na pivo?
31. 10. 2012 | 18:21

Karel Mueller napsal(a):

Pane Urban,

kdybych měl jakoby z nadhledu zhodnotit Vaše blogy, tak bych řekl, že jste naprosto nepochopil mentalitu většiny obyvatel Ceska. Češi se nebouří, za ta léta tlaků si jaksi zvykli na to, že ti "nahoře" jsou beztak dosazení ze zahraničí, jím schválení a tak jak tak je to všechno banda lumpů a zlodějů ... "dávaje bestii ze svého oběda povinnou daň" jak zpíval kdysi Karel Kryl. Proto se nebouří, vedou paralelní společnost a zejména paralelní ekonomiku, ke které patří i ona místní korupce, jánabrášství a bartrové obchody na lokální úrovni.

Tato strategie přežívání je dnes ale neúčinná a nemůže skončit jinak, než jak koneconců píšete. Možná znáte mých 5 karet, které český národ zcela spálil a bez nich nemá šanci. Protože ty statisíce obětí, o kterých se zmiňujete, se obětovaly za vlast a národ. A to byly ještě do nedávna přímo sprostá slova. Dnes pozoruji, že by leckterý politik s nimi rád začal hrát, předběhli jsme tedy my z Řádu pathologické ssedliny poněkud dobu. Obávám se, že je poněkud pozdě.
31. 10. 2012 | 18:32

Hloupý Honza napsal(a):

Jsem rád, že jsem to s tím umírajícím koníkem neviděl. Jako malý kluk jsem zvětšovacím sklem pálil broukům krovky a teď za to pykám, neboť nejsem schopen zabít ani mouchu (pouštím je raději oknem ven), a ty jsem pro změnu zase upaloval na hranici ze sirek. Odborníci určitě budou souhlasit, že z dětství si toho hodně neseme do života v dospělosti, jak pozitivního, tak především toho negativního, když učenci by to asi v tom druhém případě nazvali poruchou osobnosti. Spousta démonů z dětství v člověku dříme a probudí se mnohem později, je následně příčinou partnerských rozchodů, pracovních problémů, nesnášenlivosti k jiným, atd.,atd.. Týrané děti často také samy týrají, z dětských zvířecích trýznitelů a zabijáků se rekrutují masoví vrazi. Tímto oslím můstkem mířím k tomu o čem stále více uvažuji vždy ve spojení s nějakými volbami.

Vždycky se ptám jak je možné, že někde na nějaké schůzi, kongresu, dozorčí, radě apod. zvolilo třeba 100 lidi jednoho člověka. Co zapříčinilo, že těch 100 odlišných jedinců nemělo nikoho jiného, lepšího, kvalitnějšího kandidáta, kterému by dalo svůj hlas a shodlo se na někom, koho třeba ani neznají ? Proč to tak u nás funguje, že někdo, nějaký sekretariát politbyra, ministerstva, vlády, úřadu aj. vytvoří jakési omezené menu pár vyvolených (svých známých, loajálních, podržtašků apod.) , ty předloží na talíři ostatním k hlasování a tito je většinou bez problému odhlasují. Proč nikdo nepraští do stolu a neřekne proč zrovna tito, já mám někoho lepšího, toho nechci atd.., proč se nikdo nevzepře i v případě samotného hlasování a nehlasuje proti ? Není démonem naší "demokratické" společnosti její socialistické dětství ? 40 let jednotného názoru, jednotného chování, jednotného oblékání, jedné strany a jedněch potravin ? Jak bláhové pak chtít po politických strejcech a jiných "elitách" této společnosti, aby se vzepřeli, když sedí jeden vedle druhého u dlouhého stolu a zvedají ty svoje průkazky stejně jednotně jako dříve, jen aby nikdo nevyčníval ze stáda, jen ty průkazky mají jedni modré, druzí oranžové, třetí zelené, to je tak asi všechno v čem je rozdíl.

Cely systém je stále nastaven ke stádnosti, počínaje školstvím, které stále úspěšně propouští do života další a další papouškující ovce, bez odvahy k vlastnímu názoru, bez jakékoliv síly osobnosti, a těm nahoře takovýto stav bezmezně vyhovuje, jak lze vyčíst nejen z posledního projevu pána ČEZkého tvorstva. Pokračujme v tom co dobře umíme ... tj. držet hubu a krok, někde jinde jsou na tom ještě hůř, takže není proč skuhrat.
31. 10. 2012 | 18:37

Al Jouda napsal(a):

Když je to s naší státností tak špatné, tak zvolme prezidentem Jiřího Dienstbiera, ten má občanství USA a mohl by nám zařídit začlenění do Unie. Tak by nám všechny starosti odpadly a žili bychom v pohodě jako jeden ze států USA. FBI by bez milosti pozavírala všechny tuneláře a od přehnaných předpisů EU bychom také měli pokoj. Co Vy na to, pane Urban ?
31. 10. 2012 | 18:41

Admirál napsal(a):

Karel Mueller - nemyslím, že by bylo pozdě. Jakkoli už to párkrát v našich dějinách tak vypadalo, že je pozdě a povšem podařilo se nám v poslední chvíli vyklouznout. Opravdické, kvalitní krizové vůdce může zrodit až doopravdy zlá doba.

Důležité je, nedat se svést krysaři. Nedopustit, aby krysaři měli vliv na naše děti.
31. 10. 2012 | 18:47

český maloměšťák napsal(a):

Hloupý Honza
Ale oni "se najdou" :(( i tací, co zvedají ty průkazky naopak - než jejich Strana.
Jenže zcela naopak a právě že jen naopak.
Protože takzvaně " přeběhli". Takzvaně se rozhodli hlasovat ne dle Strany - ale dle " svého nejlepčího svědomí a vědomí".

Věru že to v tom prostoru, kde se takové svědomí a vědomí nachází - musí notně zapáchat.

Absurdní divadlo si žádá absurdních rolí.

Ostatně zatím na tu mou výzvu k uspořádání sbírky na divadlo " Národ Nagyové" zareagoval pouze pan fikus. Což tedy je dalším znakem toho, že národ už rezignoval...nejenže si nechce přiznat , že něco zapáchá, nejenže si myslí, že se ho to netýká...dokonce už ani nechce pustit chlup.
To je závažné zjištění.
Možná, že bychom se měli vydat maďarskou cestou :

http://trhy.mesec.cz/clanky/madarsko-chce-za-nakup-bondu-odmenovat-cizince-svym-pasem/

Nebo černohorskou - či dominikánskou ?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=674668

Dáš šest mega na stůl ?
Pak tedy můžešeč skákat : " hop, hop, hop"
----------------------
Mějte se. Hezky jste to napsal. Bohužel až moc skutečně...
31. 10. 2012 | 18:48

Desiderius napsal(a):

Často si vzpomenu na vlastence,kteří za masarykovskou republiku položili své životy.Přemýšlím o tom,jaké by to bylo,kdyby bylo dnes třeba bojovat za svobodu a demokracii.Našel by se někdo,kdo by šel bojovat ? Zadarmo, z vnitřní potřeby hájit principy západní civilzace. Myslím,že bychom se divili,kolik lidí by se našlo.Není to snámi tak špatné,jak by se mohlo zdát.Vždy zvítězila pravda nad lží.V dějinách světa to tak zatím chodí. Navenek to vypadá strašně: děsivý a směšný prezident,zkorumpované politické pseudostrany.Ale do duší lidí nikdo nevidí.Tam může být velká rezerva do budoucnosti.To se pozná až když jde do tuhého.
31. 10. 2012 | 19:53

fikus napsal(a):

jistě, ale ta nízká produktivita, apatie a úpadek morálky. Produktivitou nemyslím výkon hospodářství, ale fungující stát. Tolik promarněného času.
31. 10. 2012 | 20:10

čert }:o) napsal(a):

marie, mb a šašek

děkuju lidi
co peklo vidí
zůstává oku člověčímu
tajemstvím
a jen já vidím
co bude a nebude
Nevěřte v čerty
ani jejich žerty

ono se to počítá };o)
31. 10. 2012 | 20:42

šašek z Jihlavy napsal(a):

Hloupý Honza
Připadá mi hloupé vás tímto nickem oslovovat, nechtěl byste si ho změnit na přemýšlivý?
Často si kladu podobné otázky a došel jsem k závěru, že ta občanská konformita je zčásti pohodlnost přemýšlet a zčásti zbabělost čelit přesilovce.
Z tohoto důvodu je mi sympatický Ládik!!!,samorost,který je tady často napadán. Pokud by šlo do tuhého a člověk by se musel postarat sám o sebe a svou rodinu, dal bych se s Ládikem bez váhání do holportu (pokud by o to stál). Je to spíš věcí instinktu než ratia, i lidé odlišného charakteru a životního stylu se mohou skvěle doplňovat, důležitý je smysl pro fair play a službu oplácet protislužbou. Umět vzít za jakoukoli práci a ochotou se učit.A protože nejen chlebem živ jest člověk, musí být i smysl pro humor (nebo srandu, chcete-li).
Když by to došlo až tak daleko, že by si lidé museli své bezpečí a výdobytky své lopoty hájit proti násilí a zločincům, není mi proti mysli ani ten kulomet, jak už tu několikrát v různých diskusích padlo.
Pan Stejskal s tím asi souhlasit nebude, ale na pustý ostrov bych si raději vybral Ládika!!! jako společníka. Myslím, že bychom přežili.
31. 10. 2012 | 20:47

šašek z Jihlavy napsal(a):

čert
Čertíku Bertíku,
já se ti neupíšu, protože vím, že s čerty nejsou žerty.
Tuhle jsem vyřezával pro děti hlavičku čerta a pořád mi vycházel takovej dobráckej kukuč, až jsem tu loutku předělal na kominíka a je pokoj. Jen ten žebřík je pracnější než vidle. Teď se s blížícími vánocemi soustředím na andílky, čerty si nechám na příští rok, to by v tom byl čert, abych tomu nepřišel na kloub. Pozdravuj Lucifera, bude tu mít brzy hodně práce.
31. 10. 2012 | 20:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 10. 2012 | 21:17

mb napsal(a):

tedko de na dvojce porad o hazardu ...

... to je zoufale ...

ministerstvo financi zakleté = mafiánské ...

zoufalé ... čerti nástup ...

MF oponuje ... zákonu, ombudsmanu, starostům, ústavnímu soudu ...

není živé moci porazit mafii MF
31. 10. 2012 | 21:25

Buvol napsal(a):

Chcípni !!
31. 10. 2012 | 22:09

bakteriofág napsal(a):

Já bych tu českou státnost neviděl tak černě. Současnost není, nebyla a nebudě něčím mimořádným, stále se to opakuje jako marxistická téze o spirálovém vývoji. Spíš se mě jeví současnost jako opětovné upadnutí do stavu hry na mrtvého brouka. Kdyby český národ nedělal po staletí, to co dělal, dělá a dělat bude, tak by již dávno neexistoval jako Sumerové, nebo Chaldejci. Přežil Rakousko-Uhersko, protektorát, socialismus a přežije i dnešek, ten se možná již přežil a čeká nás něco nového, ještě horšího. V Evropě je 18 milionů nezaměstnaných a nepřizpůsobivých a bude jich přibývat, již brzy dojdou prostředky na jejich udržování a bude třeba s tím něco dělat. Pokud ne, tak to skončí celoevropskou občanskou válkou, pokud nezasáhne Rada Mourdých a nevyžene davy do války proti Iránu a do podobných destinací. Je úděsné, kolik lidí je zbytečných a nepotřebných a různé ochranné státní mechanismy represivního charakteru udružují při životě množiny vysloveně se práce štítících a parazitujících na pracující většině. Jak to vypadá, téze o tom, že socialismus zhynul na hospodářské úbytě zapomněly na to, že na stejné úbytě hyne i současný systém, jižní Evropa je na huntě, protože byla rozmařilá a v tom jižanském horku zcela podlehla lenosti. Merklová se mnohým jeví jako obr na hliněných nohou, nejmocnější žena má velmi hluboko do kapsy a také žije na úkor budoucnosti, stejně jako Obama nebo Raul Castro. Jen ta česká státnost dělá, že se kolem nic neděje a dokonce si dovoluje kritizovat současné neřády, ač se na nich znamenite podílela a podílí. Tak nevím ,připadá mě to jako ta téze z minulosti s KSČ, naverbuj tři a my ti dáme potvrzení, že jsi nikdy nebyl.
31. 10. 2012 | 22:30

Sylva Šauerová napsal(a):

To je moc hezký příspěvek, pane Buvole. Takový ... věcný ... :-) Víte, pane Buvole, stále a pořád žasnu, kam až to dovedli někteří přívrženci našeho pana prezidenta. Není ale divu, když sám vůdce má všechny kritiky - jeho aktuálními slovy - za chorobné, nemocné, chudáky, ubožáky a aktéry směšných životů, dává tím lidem sám vskutku pěkný příklad. Pořád ještě, chudák, neví, že odhaluje hlavně a především sám sebe. Tak pane Buvole, zklidnit dech a na rozrušené city možná nějakou pěknou knížku nebo film, nešlo by to ? :-)
31. 10. 2012 | 22:35

pamětník napsal(a):

Hloupý a nenávistný blog nemůže vyvolat inteligentní diskuzi. A tak opět exhibují známí producenti slov Josef K., JAHA (tomu údajné umírání českého stát přihřál si svou slovenskou nacionalistickou polívčičku), obsesní neurotik RadovanII znovu sem umístil stejný výblitek, který nazvracel do více blogů, nový diskutér čert přidal otřepaný hoax http://www.hoax.cz/hoax/diskuse/
a tak soudnému čtenáři nezbývá než se ptát, proč se sem jako masařky na zavadlé maso slétají v takovém množství zapšklí frustráti? Jak už jsem řek´, blbej blog, blbá diskuze, ale proč je, jak se zdá, čím dále méně dobrých blogů?
Pane Urbane, český stát je tady v různých formách přes jedno tisíciletí a můžete si třeba utlouct prsty o klávesnici, nezměníte ani píď na tom, že tady po Vás i po mně a dalších ještě nějaké to desetiletí bude.
31. 10. 2012 | 22:56

Princ Drsoň napsal(a):

to Al Jouda
Češi by nepřijali americký systém "každý je svobodný a odpovídá sám za sebe." Spíše bych to viděl na vůdce, vyvoleného prozřetelností. Autoritativního vůdce, který se nemusí ohlížet na kmotry, protože je z vůle lidu může nechat v krajním případě postřílet!
Není to nikterak nová myšlenka. Už ve starověkém Egyptě byl faraon chápán jako ochránce lidu před přílišnou zvůlí místních mocipánů.
Lepší lapka na hradě než houf lupičů v podhradí. Protože ten jeden má zájem, aby systém nějak funfoval, kdežto kmotrům je to jedno!
31. 10. 2012 | 23:00

Princ Drsoň napsal(a):

to Josef K
Proč by Češi měli milovat intelektuály? Pomatence, kteří je považují za materiál, který má uskutečňovat výplody jejich chorých mozků???
Havlíček nebyl intelektuál a dokonce odhadl komunissmus dávno předtím, než ukázal světu svou zhovadilost. Palacký dokonce termín zhovadilost použil právě ve vztahu ke komunismu.
31. 10. 2012 | 23:05

Josef Horák napsal(a):

Přímo chorobná nenávist, zloba až vulgarita číší z článku p.Urbana a je mi velice líto mladé generace, kterou na univerzitě p.Urban vychovává.
31. 10. 2012 | 23:07

Honza napsal(a):

Tak pane Stejskale, copak Vás tak rozlítilo na mém příspěvku, že jste ho označil za urážlivý, dokonce jste tam našel nadávku(rád bych věděl jakou)a musel jste ho následně smazat? Vadí Vám, že jsem nazval věci pravými jmény? Četl jste vůbec ten blog pana Urbana? Text plný agrese,urážek, nenávisti a často ničím nepodložených tvrzení? Mimochodem tak vypadají téměř všechny blogy pana Urbana. Já jsem se pouze snažil jeho psychický stav, který se u něj projevuje agresivním hulvátstvím nějak pojmenovat a označil jsem ho jako zamindrákovaného, neboli zakomplexovaného. Dále jsem se zmínil o jeho působení na newyorské univerzitě v Praze. K tomu bych jen uvedl, že já jsem poctivě získal vysokoškolské vzdělání na veřejné vysoké škole a tudíž pohrdám těmito takzvanými švindl školami jako jsou různé "metropolitní, newyorské univerzity a ujaky(Univezita Jana Amose Komenského, atd.), kde si vzdělání ve většině případů pouze kupují různí polointeligenti, kteří jsou však patřičně movití. Nejvíc Vás asi iritovalo to, že jsem Urbana nazval sudeťáckým řiťopichem, že? To, že je nějakým způsobem sudeťáckým lobistům zavázán pan Urban dokazueje svými postoji celá léta. Takže když to shrnu panu Urbanovi jako blogerovi je dovoleno hrubě napadat kohokoliv a já když zde trochu jadrněji, připouštím, tak říkajíc nazvu věci pravými jmény, Vy příspěvek smažete. Jinak ještě v rámci objektivity musím dodat, že v některých věcech v tom blogu a není jich zas tak málo, má pan Urban pravdu.Takže pane Stejskal trochu by jste někdy mohl přimhouřit oko.
31. 10. 2012 | 23:21

Josef K. napsal(a):

Princ Drsoň. Spojovat si "intelektuály" s komunismem je opravdu hodné muže, který se normalizoval podobně jistému antisudeťáckému Honzovi zde.
Pouze to potvrzuje, co jsem napsal. Selská republika , resp. Republika normalizačních "béžových červíků" nemůže být než onou známou zvířecí farmou. Někteří lidé nemívají stud, což je úměrné jejich vzdělanosti a kultuře. Tato země je výsledkem úsilí Drsoňů a Honzů...
31. 10. 2012 | 23:31

Howard napsal(a):

Blíží se nová revoluce? a bude ještě sametová?
31. 10. 2012 | 23:35

Josef K. napsal(a):

pamětník. Miluji tenhle typ víry, která v sobě obsahuje povalečovu lenost.
Pamětníku, vzhledem k tomu, že máte zcela prázdnou hlavu, zvažte svůj přínos pro vlastní rodinu a vlast v posledním kroku své bídné existence. Eutanazie z Vás možná učiní hrdinu, který pochopil. Přiznávám, jste nesympatický a skrze Vaše texty k Vám pociťuji jakousi štítivost. Píšete texty, které vylučují, že máte základní hygienické návyky a gramotnost.
31. 10. 2012 | 23:36

Honza napsal(a):

Josífku, na tvoje rádoby moudré a intelektuálské výlevy, kterými zde obšťastňuješ nejeden blog, nemá vůbec smysl jakýmkoliv způsobem reagovat.
31. 10. 2012 | 23:41

GargantuanaŘípu napsal(a):

Nepochybuju o tom, že český stát přežije. Jen doufám, že si obyvatelstvo osvěží němčinu, kterou kdysi ovládalo nepoměrně lépe než ruštinu. Směřuje sice k východnímu jazyku, ale když Bůh dá....Čeština, myslím, zůstane jazykem intelektuální emigrace v Paříži a New Yorku. Drsoňové budou první, kdo se přes potíže naučí i německé skloňování.
I název českého státu se postupně vrátí ke své historické podobě a jeho občany opět budou Židé, Němci, Poláci, německy hovořící Češi, Maďaři, patrně i zástupy Rusů, které dešnně potkávám v našem městě, až se zdá, že je jich více než jiných národů atp.
31. 10. 2012 | 23:43

Josef K. napsal(a):

Honza. Ano, jsou i tací, co musejí mluvit jménem všech, aniž se zeptají. Potřebují si totiž vytvořit prostředí souhlasu. Sami za sebe mluvit neumí.
31. 10. 2012 | 23:45

pamětník napsal(a):

Josefe K.,
plácat můžete jakkoliv cokoliv (tomu jakkoliv věnujete veškerou svou dekadentní péči, cokoliv většinou neovládáte), jako sláma z bot z Vás trčí křečovité úsilí o co nejdelší výstřik Vaší zasmraďovací slovní močůvky. Vaším zřetelným cílem je co nejvíc pošpinit a zaneřádit vše, co i jen vzdáleně souvisí s českou existencí a soudný čtenář nevychází z údivu nad motivy Vaší nutkavosti. Vaše nenávistné vyjadřování, které plně dosvědčuje Vaši sociopatologii, nabývá až takových absurdních nelogismů, jako odvozování hygienických návyků od psaní textů. Je zjevné, že jste psychopat, ještě se to pokusím ověřit u doktora Honzáka.
31. 10. 2012 | 23:50

Petr napsal(a):

Autor se svou záští jednou zalkne..
31. 10. 2012 | 23:54

pamětník napsal(a):

Josefe K.,
další Váš nick GargantuanaŘípu je zrovna tak fantasmagorický jako Vaše texty. Prostě nesmysl.
31. 10. 2012 | 23:55

Josef K. napsal(a):

pamětník. Nikoliv českou existencí, ale ryze bolševickým myšlením, jaké projevujete. Nedávno jsem musel studovat texty o jednání německých vojsk v SSSR, kupodivu se ukazuje, a v RF už je publikováno, že se chovali, s výjimkou židovského obyvatelstva, což mimo jiné odpovídalo obecně antisemitským náladám všech stran, mnohdy, ne vždy, zcela jinak, než popisovala stalinská historiografie, resp. ruská.
Totéž se týká Vašeho češství, které je falešnou náhražkou jako pomazánkové Máslo.
Váš slovník, překypující hněvem lidu, řízeným sovětskými poradci, ukazuje, že Vaše češství je jako kopka hnoje. Spíše urážka této kultury a této země.
01. 11. 2012 | 00:08

Kožnar Milan napsal(a):

Máte pravdu,národ skutečně umírá,když si volí mafiány .....
ODS už je úplně v koncích,když si musí zvolit na volební kongres profláknutého exponenta podsvětí Ivana Langra,zvaného"Íčko"!Celý národ zná Langra jako osobního kamaráda hlavního mafiána Mrázka!!Asi toho Langer ví z archívu zastřeleného Mrázka hodně na politiky ODS, a možná nejen na ně!
Langer je typický příklad parazita, který by se měl dobře i za komunismu, nacismu, monarchie, diktatury a kdyby Ježíš sestoupil na zem a začal tady dělat pořádek, byl by jeho první nostaška.
01. 11. 2012 | 00:12

Vlad Naiva napsal(a):

Dost dobré, pane Urbane. Jen stále nepatřičně optimistické. Pořád jste si nepřipustil, že už tu je: totalita modernějšího typu. Stát se může chovat jako gangster dlouhá desetiletí, u nás s krátkou přestávkou na přelomu 1989-1990 přes 60 let.

Jen tak pro zajímavost si přečtěte můj článek o tunelářské minulosti nové ministryni Müllerové.
facebook.com/permalink.php?story_fbid=298702653576881&id=114805421936180

Ve všech masmédiích měli na mě kontakt... nikdo se neozval. Proč asi.

Ale vypsal jste své naštvání moc dobře, je znát, že opravdu procitáte. Ještě bude hůř, kocovina z otrávené svobody...
01. 11. 2012 | 00:41

strejcek p. napsal(a):

ze jsem tak opovazliv: a tohle vyucuje na vysoke skole? no potes prirodo, proti tomu jsou plzenska prava skolou vedeckeho presvedceni ... no, hlavne, soudruhu urbane, ze vam chutna jist ...
01. 11. 2012 | 01:26

pamětník napsal(a):

Josef K.:
Přestože Vaše zmatené texty o bolševickém myšlení a další nesmysly např. o jednání německých vojsk v SSSR jsou na hony vzdáleny realitě, naposledy reaguji na Vaši zjevně zmatenou osobnost, příště bez výjimky se budu držet věcné stránky Vašich sdělení, které ovšem často postrádají smysl. Vaše hypertrofovaná protičeská emocialita však Vás nutí plodit tolik věcně nesmyslných tvrzení, že i tak bych byl příliš zatížen na všechny reagovat. Takže až zase příště si mne vezmete do klávesnice, nezapomeňte v souladu se svými dobrými hygienickými návyky si umýt ruce od všech těch špinavostí, které kydáte.
01. 11. 2012 | 02:14

Cyanide napsal(a):

Josef K.
Doplnek k vasemu studiu o "moralni prevaze" nemeckych armad. BTW, studentky, zatcene behem demostraci v Praze Gestapem, byly take znasilneny.
http://en.wikipedia.org/wiki/War_crimes_of_the_Wehrmacht

Jeden za osmnact, druhy bez dvou za dvacet?

http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_war_crimes
01. 11. 2012 | 03:41

Jaroslav napsal(a):

Urbanova duševní úchylka "Klaus ať udělá, co udělá, vždycky ho budu pomlouvat", ta je zralá na Chocholouška. Závěrečný odstavec s vyjmenováním "zásluh jiných osob" je sice určitou kompenzací a odlehčuje "Klausománii", nicméně zapšklost článku samu o sobě napravit nedokáže. Kecat umí každý, ale něco udělat.....23 roků JEN autorova kecání...no, ztráta času a života. Chtělo by se dodat "trochu života do toho umírání"...předčasného.
01. 11. 2012 | 03:46

Abuelo napsal(a):

Vážení diskutující, vážený pane Urbane, vážený vrchní cenzore, Stejskale!
Jestli chceme diskutovat o poměrech ve státě a ve společnosti, tak musíme znát axiomy, na kterých naše společnost v euroatlantickém prostoru spočívá.

Stejně jako v matematice a dalších přírodních a exaktních vědách. Ve společnosti je to trochu složitější. Ale asi se všichni shodneme na tom, že žijeme v demokracii. Tak je nutné přesně definovat, co to ta demokracie 21. století je. Od starověkého Řecka lidstvo prošlo celou řadou forem demokracie. A od toho se může odvíjet další diskuse a další teorie a další názory. Nabídnu Vám vlastní definici demokracie 21.století, která každému logicky a racionálně myslícímu člověku pomůže pochopit společenské, ekonomické a politické procesy doma, v Evropě a ve světě:

Demokracie je rafinovaná diktatura KFO (Kriminální Finanční Oligarchie) prostřednictvím psychopatického loutkového divadla zkorumpovaných, arogantních a bezpáteřních politiků, které si KFO, kmotři a kmotříci platí. Uplatňuje se prostřednictvím tzv. třetího pilíře demokracie, zkorumpované a kořistnické advokátsko-justiční mafie, která přeměnila právo na bezpráví a výnosný byznys, kterým vydělávají stamiliardy na naivcích, kteří si myslí, že žijí v demokratickém právním státě a nepochopili, že žijí ve státě právnickém. Tato diktatura funguje prostřednictvím masových médií, které KFO vlastní nebo ovládá a která vypírají 90% obyvatel mozky tak, že KFO nevadí osvícené názory několika slušných a myslících jedinců, kteří to vše kritizují. Dalším nástrojem upevňování diktatury KFO je pokleslý systém veřejného vzdělávání, který vychovává "odborníky" bez historické paměti a bez samostatného logického a filosofického myšlení. V podstatě novodobé otroky, kteří společnosti nerozumí a nechají se nestydatě vykořisťovat od KFO.

KFO se dělí na dvě základní skupiny. Ta všemocná a světovládající je americko-židovská KFO (nějakých 150 až 400 rodinných klanů (veřejnosti převážně neznámých). A pak má každý stát svoji domácí KFO (u nás asi 5 až 10 veřejnosti známých individuí).

Politici se pak dělí na ty, kteří hájí zájmy té nadnárodní KFO (u nás byl učebnicovým příkladem nějaký humanitární bombardér a prolhaný Pravdoláskař) a té domácí KFO (u nás stále je typickým příkladem nějaký Venca Peročmajz). KFO není žádná formálně organizovaná skupina. Je to smečka hyen, které se vzájemně požírají. Dala by se o tom napsat celá kniha, ale tady na to není prostor. Pro začátek seriózních diskuzí o politických poměrech doma a v zahraničí by to ale mohlo zatím stačit.
01. 11. 2012 | 04:02

Josef K. napsal(a):

Cyanide. Další bolševickonormalizační překrucovatel. O "moralni prevaze" jsem kupodivu nic nenapsal, ale jistí lidé mají potřebu vkládat do úst jiným lidem něco, co ti nenapsali a neřekli. Tzv. "humanitní bombardování", například, nebo o "morální převaze". Navíc nemají ani dost cti či rozumu, aby věděli, že si lze originál většinou přečíst, a že jejich lež je snadno odhalitelná. Jest přísloví "Kdo lže, ten krade." Pak tedy patrně v těchto komentářích přijímá účast i něco zlodějů.
Je zjevné, že pokud tito lidé vystupují jako vlastenci, má jejich vlastenčení stejnou hodnotu jako jejich lež.
Nejlépe ovšem,. když začnou vystupovat jako mravokárci, hned je z toho Česko.
01. 11. 2012 | 04:44

socan68 napsal(a):

Je členem právního týmu Diag Human, už proto je v jeho zájmu co nejvíce pošpinit Českou republiku, což dlouhodobě činí. Před takovýmito mravokárci je třeba si odplivnout, což tímto činím.
01. 11. 2012 | 06:31

Jaro napsal(a):

Český stát umírá, český stát ztratil smysl... Kde to pan Urban žije? V Bohnicích, zkroucen nenávistí ke Klausovi? Já kolem sebe vidím samé normální slušné lidi, kteří jsou rádi, že svůj stát mají. Kdyby měl člověk číst jenom názory lidí, kteří číhají na špatné příklady, aby z nich dělali českou normu, asi by se zcvoknul. Ale vždyť se máme dobře a český stát je přes všechny potíže jeden z nejlepších. Víte, on je to s těmi podvraceči českého státu stále stejný problém. Už za druhé světové války část vojáků z Československa nebojovala za stát, ale za sebe. Byli to Židé, tedy část z nich. Sklízeli za to nenávist od spolubojovníků, Čechů, kteří bojovali čistě z vlasteneckých pohnutek. I v dbešní době tu pánové Pehe, Hvížďala, Urban a další bojují sami za sebe a český stát je jim trnem v oku.
01. 11. 2012 | 07:03

Pepa Řepa napsal(a):

Honza
termín o sudeťáckých řiťopiších bych nepoužil-to nikde u Urbana nevidím-, ale věcně máte pravdu.
Je to pořád o několika partách, které kdysi držely spolu a pořád tak fungují. Škola, kde pan Pehe řediteluje a-snad- pan Urban učí je opravdu třešničkou na dortu.Je dobré tepat do zbohatlíků a pak jejich přiblblé potomky vyučovat, když se nedostanou na UK.
Optejte se na školné a "kvalitu" diplomu.
Ale je hezké řezat do Plzně.
:-)

A tak některý exčlen party má ihned totální zatmění mysli, když se objeví pět písmen. Klaus, Havel, Čunek.....a už to jede.
Honem podpořit kamaráda. Nevadí, že i zloduch může mít někdy pravdu.
A pak se podivují, kde se to v lidech bere, když stejná demagogická smršť přijde proti jejich milci, který je někdy i po smrti.
Tam, kde to jde proti-v jejich očích-zloduchovi, je to roztomilé, když to jde proti jejich srdci blízké figuře, je to hanebné.

Proč nepřiznat Havlovi, Klausovi i Čunkovi, co jejich jest?

To, že EU směřuje někam jinam, k vlastní záhubě vidí čím dál tím více obyvatel jakékoliv politické profilace. Málokterý se ale dokáže prakticky povznést nad to, souhlasit aspoň v jednom bodě s orwellovským zloduchem. To dovedl třeba Havel z ČSSD nebo dovede Kubera.
Že se stane ješitný a arogantní Klaus možná hrobařem modré strany je možné, ale to je jiný příběh.

A tak se teď sluší fedrovat generála, šéfa tajných služeb, což je jeho jediná klasifikace pro výkon takové funkce.
Nevadí, že prezidenty se obvykle stávají nebo na ni kandidují lidé s touto kvalifikací v postdiktaturách, od Egypta po banánové republiky.
Dá se sice argumentovat tím, že tomu tak je i v USA, ale tam musí projít kandidát guvernérskými nebo senátorskými posty a o svých schopnostech v praktické politice přesvědčit.

Nikde takové úspěchy nevidím a je úsměvné, když nikdo nedokáže říct, proč právě jejich milec ano ale volá: nebyly by argumenty proč ne?
Jedinou kvalifikací je, že kamarád taky rád. Ke krmelci. Jirka bude radit, Honzik kancléřovat i pro Máňu se něco najde. A to je začátek konce. Jestli jste někdy jel ve firmě s kamarádem, víte o čem mluvím.

Pokud jde o mazání, nic bych si z toho nedělal. Zvyknete si. Vydá se kodex o vulgaritách, který vzápětí poručí VIP bloger-co je dovoleno Jovovi....- a když nenajdete vulgaritu ani s lucernou, prostě to sem nepatří.
Rušíte diskurz.Zvláště když si z nich budete dělat srandu.
Co jiného zbývá?
01. 11. 2012 | 07:09

muromec napsal(a):

Čím to, že tema "Český stát" navozuje u většiny diskutujících náladu k psaní iracionálních příspěvků s příchutí recese? Vypadá to pak jako když se u stolu s bohatou nabídkou alkoholu sejdou amatéřští komici, a předhánějí se, kdo řekne/napíše vétší ptákovinu údajně hlubšího smyslu.
Až na pana Josefa K. Ten jako obvykle nabízí tradiční zapáchající produkty své mozkové peristaltiky. Přečíst si něco od něho, to chce kus sebezapření. Člověk pak půl dne kroutí hlavou, jací všelijací lidé na světě žijí. Ale na druhé straně se tím méně diví bordelu který pak zcela zákonitě musí vzniknout, když mezi námi žijí i další takoví Josefové K. a není jich málo.
01. 11. 2012 | 07:33

Plocek napsal(a):

Pane Urbane, kde se ve vás bere tolik nenávisti? Podívejte se po českých městech, jak lidé chtějí zlepšovat svůj život, jak se zastupitelé snaží, jak všechno docela dobře funguje. Západní svět je v krizi, v Řecku nebo v Portugalsku by lidé na svůj stát mohli nadávat možná víc, shazovat ho jako vy, ale nikdo to nedělá.Pane Urbane, my Češi chceme svůj stát zlepšovat, vy byste ho nejraději pohřbil. Můžete tady svoje jedy svobodně slintat, ale věřte, že si tím jenom ulevujete a nám kazíte náladu.
01. 11. 2012 | 07:33

muromec napsal(a):

Pamětník 22:56
Tak jsem si rychle přešel, kdepak si to JAHA přihřívá slovenskou nacionalistickou polívčičku, a našel jsem pouze jeden příspěvek s upřesněním, že Leopold Lahola byl původem ze Slovenska, kde se narodil, tvořil ve slovenštine a taky umřel. Takže uvádět ho mezi českými "velikány" je malinko omyl. Pan JAHA se té oblasti zřejmě věnuje, tak to pouze uvedl na správnou míru. Já jako Slovák si jméno Lahola snad nejasně pamatuju ani nevím odkud, jinak mi už nic neříká. Kde v tom vidíte "přihřívání slovenské nacionalistické polívčičky".
01. 11. 2012 | 07:48

Twist napsal(a):

Ach tak, pane Ládíku!!!, vy jste ze severní Moravy, odkud nám té špíny přiteklo trochu více než odjinud. I lidí pochybných morálních kvalit i když se cítí být křesťany, přesněji katolíky. Při vyslovení některých jmen se mi otevírá kudla v kapse, snad se mstí za léta poroby ze strany českých králů a knížat. Mluví se zde o umírání. To jde zastavit. Je znám však jediný případ, pokud není vymyšlený, kdy bůh-člověk vstal z mrtvých - Ježíš Kristus. Takoví zázraci my ovšem nejsme.
01. 11. 2012 | 08:03

Ládik!!! napsal(a):

Twist -
omyl, ze Slezska.
01. 11. 2012 | 08:05

Záškodník napsal(a):

Jaký stát,taková justice.
Včera mě pořádně zvedl ze židle případ ženy znásilněné starým cikánem(nejde zdaleka o jediný případ-oběťmi jsou často i děti), kterého nejenže nevzal arogantní státní zástupce ani do vazby a ona ho může kdykoliv potkat na ulici(a on může kdykoliv znásilnit jinou ženu), ale ještě prozradil její osobní údaje cizí osobě.
Jen zírám v němém úžasu a říkám si, v jakém státě to vlastně žiju?!

Kde jsou všichni zdejší aktivisti-Holomek, Tožička, Kryštof a další?
Proč nikdo nenapíše blog na obranu té oběti?
Proč nikdo neobviní toho státního zástupce z neschopnosti a porušení zákona?(minimálně předal starostovi kompletní osobní údaje znásilněné i podrobný popis události ze soudního spisu).

Paní bude celý život nést nejen následky znásilnění tím hnusákem,ale ještě bude stigmatizována v celém širém okolí.

Zatracení "humanisti",teď jste někde zalezlí a čekáte na příležitost,abyste tady zase mohli poštěkávat abstraktně o diskriminaci.
01. 11. 2012 | 08:22

karel napsal(a):

Maně mi to připomíná "Nářek nad zkázou Sumeru." Ta situace, přes propast tisíciletí, je skutečně v mnohém podobná, jsem přesvědčen, že Jan Urban má pravdu - zcela jistě v podstatě svého sdělení. Jen nalezení nové ideje, smyslu existence, může obnovit a tím i zachránit stát a národ (pokeslý na úroveň pouhého jazykového společenství).
01. 11. 2012 | 08:28

Petr. napsal(a):

Česko dodělává. Možná ještě "oslaví" 100 let existence. Možná. Během pár let se rozkrade. Nadlidi odjedou se svými rodinami a s křišťálově čistými miliardami, někam ke zlým imperialistům na slunnou Floridu. A je jedno z jaké strany zrovna jsou.
Upřímný předvoj už tam mají. Jsou všichni stejní. Nebo někdo zná z českých Nadlidí nějakou čestnou vyjímku?
01. 11. 2012 | 08:51

Václav Říha napsal(a):

Fromm ve svoji psychonanalýze upozorňuje na skutečnost, že zloděj obviňuje druhé se zlodějny, lhář ze lhaní, prostitutka z prostituce, otázka zní kdo může druhého obviňovat z gangsterství?
01. 11. 2012 | 09:19

Slídič napsal(a):

Prezident z vůle komunistů Václav Klaus...- děkuju autorovi,jedno z nejlepších slovních spojení,to si musím pamatovat.
Mně se ten článek líbil,ale těch plků okolo.To neumíte psát stručně a jasně a hlavně srozumitelně?
01. 11. 2012 | 09:30

Radovan II. napsal(a):

Pane Urbane, blíží se doba, kdy konečně gangsteři půjdou do tepláků, nebo poletí za Krejčířem. Tepláky budou státní, ale kufry a letenky si musí koupit, to co bude odpovídat jejich příjmům dostanou, ostatní půjde do státního rozpočtu. Stejně to ukradli, to jsme si vychovali za 23 let divou zvěř v lidské podobě. Oni si myslí, že krást je normální. Tohle chtěli disidenti, to chtěla i Kubišová, aby se kradlo, mrtvoly házeli do přehrad a zakopávali v lesích ????. Ještě stále se postrádá 3 tisíce občanů, zřejmě napojených na politiku, moc věděli.
Modré smrtky nikdo nepředčí,kdo jim šplápne na kuří oko je rudý. Ovšem v dnešní době je nadávka modrý velmi cool a velmi častá. Modrá parta nepochopila, že končí a že ji nezachrání ani strašení rudou.- Představte si ODS má jen 30 tisíc členů a ti vládnou 10 milionům. Je to normální? A ještě k tomu nebyli na kontrole u docenta CHocholouška. Kdo po 23 let ještě volí modrou smršť tak je buď také tunelář a bojí se o svůj nakradený majetek, a nebo už má tak vymytý mozek, zůstal mu v hlavě jen modrý obal. Kdo schvaluje kmotry, tuneláře a podvodníky, buď pojede za Krejčířem nebo bude mít potíže,protože také tuneloval. Jinou logiku to nemá. Teď zase zemřel další člověk na pančovaný alkohol. Zlín je město vrahů a nic tam nepijte.Celé město, hlavně modří se budou skládat na pozůstalé !!!Všichni věděli, že se tam pančuje tolik roků alkohol, policie především, jenže modrá parta dělala vše,aby se to ututlalo. Až to tím pančovaním přehnali. Zlíňaci jsou pověstní tím, že jsou schopni kvůli prachům všeho.Tam je každý druhý modrý a zblblý. Bývalí vesničané zbohatli, ale zapomněli že je třeba také mít v hlavě mozek a ne jenom peníze. Černý oblek ještě podnikatele nedělá,ale to co má člověk v hlavě !!! Modré bludy už nejsou cool, jedině ve Zlíně. Tam se z koalice KSČM a ČSSD posr... ZLínští vesničané potřebují osvětu,aspoň evropskou, ne- li světovou. Pro ně je krást normální,ale pro poctivé, inteligentní a slušné Zlíńáky ne !!!!!!!!!!! Bye, Bye, blue birds !!!!! Vždyť i korupčník Čunek je ze ZLína. Senát zblbl a udělal ho místopředsedou, který bude sedět mezi bojovníky proti korupci p. Michálkem a paní Wágnerovou. To jsou české paradoxy, Evropa se nám směje !!!!!
01. 11. 2012 | 09:36

čert }:o) napsal(a):

šašek z Jihlavy
tak až budeš figurky zas tvořit
stvoř čerta ať mě mohou děcka mořit
ať je sranda a veselo do foroty

mb
my už z nástupu máme rozchod
tak se těšte }:o)
01. 11. 2012 | 09:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Honzo,

nic mne nerozlítilo (takové pocity při čtení zdejších debat po těch více než pěti letech už neprožívám).

Váš text jsme smazal proto, že obsahoval hrubou vulgární nadávku ("sudeťácký řiťopich", pokud Vy ji za nadávku nepovažujete, máme prostě rozdílné představy o tom, co nadávka je a co není). Dělám to proto, aby se zde podobné výrazy nerozplemenily a dalo se zde aspoň trochu věcně debatovat.

Svůj názor na autorův text si s dovolením nechám pro sebe (i když z toho, co jsem zde psal zase není tak těžké odhadnout, co si myslím).

Přeji zajímavou, korektní a pokud možnom slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal
01. 11. 2012 | 10:11

Le Chien Rouge napsal(a):

P. Urbane, chápu frustraci. To co po 22 letech ovšem chcípá je režim. Režim, který jste pomáhal etablovat, kterého jste součástí, a který vám /stále ještě/ dovoluje vést snadný život parasita. Kňučíte vlastně ještě hůře, než takový Komárek v MF Heute a hned s vodou vyléváte i dítě.
01. 11. 2012 | 10:34

resl napsal(a):

...Nebo snad jeden ze symbolů lokajství české justice, pan Bureš, že by měl být předsedou zbytečného Vrchního soudu v Praze? Podvodník Pavel Blažek ministrem spravedlnosti? Stejný podvodník Zdeněk Koudelka ústavním soudcem? Stejně tak dobré, jako když před komunistickou Státní bezpečností zbabělý Ladislav Jakl mluví a předsedá zasedání vlády České republiky jménem prezidenta....

Ten komunista Bureš je nebezpečí a brněnský zlodějíček Blažek, též. Nečas splnil Klausovy instrukce a Blažka jmenoval přesně na funkci, na kterou nemá. Blažek poslouchá též Hrad a starého komunistu cpe vpřed svým návrhem. To se proboha nikdo z vlády nepostaví proti ? Klausovi komouši, jak se zdá, přechází do frontálního útoku. Doufejme, že to je poslední prezidentuv podraz na občany.
01. 11. 2012 | 10:42

Miroslav Pivoda napsal(a):

Disident Urban má určitě mnoho důvodů k současné pesimistické náladě. Možná, že se naše události začaly ubírat špatným směrem už v době, kdy jiný disident, Václav Havel, při prezidentském slibu sliboval věrnost Československé socialistické republice. Tehdy se prakticky začal přetvářet český socialismus (bez lidské tváře po roce 1968) na český mafiánský kapitalismus, zatímco čeští disidenti v té době nadšeně diskutovali. Někteří občané zatínali zuby už tehdy, nikoliv až teď, pane Urbane. Nahoře huj, dole fuj - to nebyla dobrá politika pro Masarykův národ.
(P.S. Všimněte si, že když ukazují ten historický záběr prezidentského slibu Václava Havla dnes v televizi, začnou před slovem "socialistické" silně troubit fanfáry. Stále ale žijí očití svědkové.)
01. 11. 2012 | 10:43

resl napsal(a):

typický "komentář" Klausových příznivců. A pravě pro ně, je prezidentuv projev určen. Do zbraně, reku.

Buvol napsal(a):
Chcípni !!
31. 10. 2012 | 22:09
01. 11. 2012 | 10:51

Honza napsal(a):

Pane Stejskale děkuji za Vaši odpověď, i když zčásti vyhýbavou. Přesně takovou jsem jí očekával. Při jiných diskusích ovšem býváte sdílnější co se týká Vašich názorů na daný blog a Vaše názory si rozhodně nenecháváte pro sebe. V tomto případě by mě i ten Váš názor zajímal, protože i když s Vámi často nesouhlasím, jste kultivovaný a ve většině případů i korektrní diskutér a glosátor. Jak jsem již psal minule mé uvedené slovní spojení bylo poněkud hrubšího zrna, ale k osobě pana Urbana příznačné. Přesto se za toto vyjadřování omlouvám. Na druhé straně co čekáte za diskuzi pod takovým s prominutím hnojem, co tady pan Urban ustavičně kydá. Toto byl zatím asi vrchol. Právě z tohoto důvodu by mne skutečně ten Váš názor na blogy pana Urbana zajímal.
01. 11. 2012 | 11:34

stejskal napsal(a):

Pane Honzo,

Vaše omluva mi přijde korektní, děkuji za ni. Svůj názor na tento blog bych vyjádřil asi dost podobně jako třeba Vy či pan Pepa Řepa. Dikce mi přijde velmi přepjatá, některé výpady urážlivé, řadu postřehů obsažených v textu vidím dost obdobně. Ad hominem (tedy o autorovi) debatovat nemíním, nedělám to zde nikdy. Nebaví mne to (a to ani v případech, kdy tak postupují jiní).

A teď k tomu mazání: vůbec nejde o Vás, o autora, o lidi, o kterých píše. Jde o to, že mám sám v sobě nastavenou určitou hranici, co považuji za hrubě urážlivé ba sprosté (a mažu) a co za neomalené, hloupé atd., ale nechávám.

Důvodem mých zásahů ovšem není žádný můj jemnocit či prudérnost, ale dost bohatá zkušenost se světem internetových diskusí. Vím, co dokáže vyvolat tzv. flejm, který velmi rychle zničí jakoukoliv diskusi na internetu, většinu lidí z ní vyžene atd. A nemíním to zde připustit (jsou lidé, kteří mají za to, že se mi to více než pět let vcelku daří). Čili zasahuji tehdy, když se objeví něco, co dle mého a) potenciálně generuje výměnu sprostých urážek b) ukazuje nově příchozím, že zde jsou takovéto výrazy tolerovány.

A na závěr vám prozradím ještě něco: ani zdaleka nečtu všechny zdejší příspěvky (dokonc ani blogy ne). Nemám na to ani čas, ani to není moje práce. Někdy mne to baví více, jindy méně. Někdy jdu dokonce večer místo pročítání zdejších debat do hospody, někdy mám přes den úplně jinou pracovní náplň, než zde přesvědčovat lidi, že slušná debata a dodržování určitých pravidel je v jejich vlastním zájmu. Kdo sem chodí déle, už toto většinou pochopil (no, každý také ne). Buď to vzal jako fakt, nebo si našel jiné fórum, které lépe vyhovalo jeho stylu.

Libor Stejskal
01. 11. 2012 | 11:59

roman napsal(a):

Ano pane Urbane. Pokud je všechno pravda, co se u nás napíše a namluví, tak bych si jako jednoho z mála přál vidět na hradě pana Randáka. Je zajímavé pozorovat, jak probíhá už nyní prezidentská kampaň. Kdo ke komu se přiklání, jaké noviny a proč koho podporují atd.. Jedno je fakt. Českou republiku ovládají lidé bezcharakterní, asociální a naprosto nedůvěryhodní. Jejich počet je v převaze a já volič, zároveň ten, který to platí, stále čekám na někoho, kdo bude dělat politiku pro všechny občany. Kdysi se dělala politika jenom pro dělníky a tak se na vedoucí posty dostali hlupáci s lokty. Dnes se dělá politika pro elitu a tak se na vedoucí posty dostali zloději s lokty, kterým je chudák někde dole naprosto ukradený. Obojí je extrém a proto to jako celek nikdy nemůže fungovat dlouho. Jestli je naší republice dáno zmítat se v takových periodách nevím, ale už je načase, aby se někde nahoře objevila nová autorita, která tyto dva tábory uklidní a umravní. Samozřejmě, že prvním jeho úkolem bude z kurníku vyhnat lišku, pak vyčíslit škody a znovu vymalovat. Toš uvidíme. Zatím liška řádí, ale přestává se ovládat.
01. 11. 2012 | 12:01

Honza napsal(a):

Pepa Řepa

zmíněný termín jsem užil v kontextu celkového díla a osoby pana Urbana, nikoliv pouze ve vztahu k jeho poslednímu blogu. Co se týká toho soukromého rádoby školství, napsal jste to trefně. Na toto téma by možná nestačilo ani několik blogů a diskusí. Tyto tzv. školy a nejsou to jen vysoké, do slova a do písmene degradují naše školství a to přímo tragicky. Něco málo o tom vím od svých kolegů, kteří tyto školy "udělali", nedá se totiž říct vystudovali, nejpřiléhavější je však proto termín "koupili si vzělání". A můžu Vám říct, že je to asi fakt síla. Proto bych také rád viděl a slyšel nějakou Urbanovu přednášku. Problém soukromého školství to by byl jistě zajímavý blog i diskuze.
01. 11. 2012 | 12:29

Honza napsal(a):

Pane Stejskale, děkuji za Vaši vyčerpávající odpověď. Nezbývá nic jiného než s tím souhlasit. Ještě jednou děkuji.
01. 11. 2012 | 12:41

resl napsal(a):

prosím
01. 11. 2012 | 12:46

nežvaňte napsal(a):

Pisateli, já tomuto genocidně zločinnému státu odevzdal občanský průkaz již před mnoho lety.
Je to snadné.
Doporučuji.
01. 11. 2012 | 13:36

Franta napsal(a):

Je to bohužel tak. Každý kdo nechodí jen kolem svého komína a občas se zajede podívat do civilizovaných zemí - ne jen na nákupy ale i na nějaký ten pobyt a setkání s tamnějšíma lidma tak zjištuje oproti českému ,,obyvatelstvu,, velký rozdíl. Tento vjem se po 10 a více dnech strávených v civilizaci umocnuje při návratu vozem do čechostánu kdy máte pocit že vjíždíte do blázince s regulerníma pološílencema na svobodě.Kdo nevěří může si vyzkoušet : seberte se - zatím ještě můžete - odjedte na 14 dni do Rakous či Západních Němec a pak se ...vrattě - ujištuji vás že zažijete šok. Jste banda neumytých a nevychovaných domorodců které čeká nemilé probuzení - bude to bolet.
01. 11. 2012 | 14:17

Karla napsal(a):

"Živý stát" jako vše živé, by musel být charakterizován jako jednota těla i ducha,nikoli jejich odtržení.

Tedy území, hmotné statky a zdroje a kulturní tradice-společná historie a jazyk,vespolný občanský život = konsensuální politika.

Co chatakterizuje rány toho zmírajícího bělouše? Kusy vyřezaného rozprodaného území,privatizované hmotné zdroje i statky i zisky z práce privatizované v rukou těch, jimž osud státu na mysli neleží a neváže je k němu ani sdílená povinnost ten stát bránit,režim, v němž ani občan, ani jeho zastupitel není nadán suverenitou jurisdikce na vlastním území.
Jestli ten náš kůň ještě nechcípá, jeho "život" jsou prostě lidé- a i v tom nejhorším, plíživém a pozdě rozpoznaném autoimunitním onemocnění dochází organismus do stavu, kdy se ohlásí pud sebezáchovy, byť v takovém onemocnění už mívá člověk mnohdy na kahánku dřív, než kdokoli, i on sám, diagnostikoval přesné příčiny..
Pak přestává pochybnost a deprimující sebezpytování a člověk soustředí vůli i svou činnost k přežití...
A protože si pořád myslím, že i přes devalvaci školního vzdělávání pořád ještě jsme svéprávnými bytostmi, které hodně přemýšlí a nenechávají á to jen na nějaké sama sebe potvrzující elity, a také možná pomalu, zato důkladněji se učíme z vlastních chyb, věřím, že nás ta médii tolik propagovaná lehkomyslnost vlastně už pomalu přechází. Češi tonmu prostě na klou přijdou a ta kobyla nechcípne.

Protože kolem sebe také stále vidím více lidí slušných a schopných , než gaunerů (což může být i tím, že na rozdíl od autora se s gaunery prostě nestýkám), vyhovuje mi ten OPTIMISMUS -na kahánku už jsme měli mockrát a s tím,že při každém zápolení o Čechy jako střed Evropy se u nás našlo vždy dost vykuků a kolaborantů s chamtivými mocnostmi, máme zkušenost také. Koneckonců-generují se pořád ze stejných vrstev,
kterým je snaha po konsensuální spracvedlnosti cizí a vyhovuje jim jen DIKTÁT ZÁKONA ve svém zájmu.
01. 11. 2012 | 14:25

Pepa Řepa napsal(a):

Frankie went to Hollywood.
Dokonce do západního Německa:-) Hmmmm
Vyvezl maminu na 14 dní a chce se podělit o velkolepý zážitek s nečesanými a nemytými-jak říká buldatra-čecháčky z čechodstánu.
Hmmm, tady se jeden dozví věcí.

roman napsal(a):
Ano pane Urbane. Pokud je všechno pravda, co se u nás napíše a namluví, tak bych si jako jednoho z mála přál vidět na hradě pana Randáka.
----------------
Milý Romane, i kdyby to pravda byla a pan jenerál jel po korupčnících a tunelářích jako slepice po flusu, můžete mně-laskavě- vysvětlit, jak by toho chtěl z titulu prezidentské funkce dosáhnout?
Pomocí prezidentských dekretů?

Volíte prezidenta ne vrchního státního zástupce nebo policejního prezidenta.
není jeho místo tam?
01. 11. 2012 | 14:39

SergioL. napsal(a):

-Kdysi se za zásadu „není zdanění bez zastoupení při rozhodování“ vedly občanské války, na kterých vyrostla moderní demokracie.-

...domnívám se, že toto je jedna z nejdůležitějších informací, která v příspěvku zazněla...a řeknu Vám hned pane Urbane, proč si to myslím. Všechny ostatní informace všichni tak nějak tušíme nebo jsme o nich již četli, ale reálně s tím jako občané nemůžeme udělat ani za mák...budeme jen více zhnusení a max. nám stoupne tlak.
Víte pane, co si myslím, že by naší zemi mohlo skutečně pomoci...? Aby se v naší tzv. demokracii objevilo daleko více prvků přímé demokracie. Aby si jednoduše tuto myšlenku vzal nějakej osvícenej magnát za svou a pokusil se jí pomocí médií a vlivu uvést v život – tedy zrealizovat. Aby se jednoduše občanům vrátila důvěra ve vztah mezi nimi a státem, aby se tento vztah uzdravil. Dnes jsme v situaci, kdy je pacient ve velmi vážném stavu a v podstatě je státem naprosto znehybněn.
Ze všeho nejdříve bych naprosto, ale skutečně úplně zdehonestoval názory typu, že občané mají právo ovlivňovat politiku jen v okamžiku voleb...to je tak naprostej… a navíc nebezpečnej blábol, že vůbec nechápu, že to může někdo soudnej vypustit z úst. Ta věta v sobě totiž obsahuje osvědčený bolševický kouzlení…dejte nám klid a čas na práci a za sto let budou vaši pravnuci žít v komunismu (a zatímco blbečci uvěří, vedoucí úloha strany si dováží západoněmecké zbožíčko, nakupuje v tuzexech, žije si na Slapech, prdele si vozí v Chryslerech a dalších 40 let se nezmění ani Ň). A úplně stejně mě to připadá dnes, ale v bleděmodrým. Dalších 40 let si budeme na webu vyprávět o tom, jak je ta korupce odpudivá a špatná a kdo je za to zodpovědný. A naší slavní volení zástupci budou mezitím 50 let za našimi zády pomáhat realizovat sny pár vychytralejm vexlákům někde v zámoří. No jestli si někdo chcete nechat kálet další léta na hlavu, prosím…

Ale…pokud se lidem pořádně namasíruje hlava tím, že by měli SAMI CHTÍT PRŮBĚŽNĚ kontrolovat konání politiků (tedy je i např. odvolávat v referendu), jsem přesvědčený o tom, že se tím uvolní podobná síla a energie, která nás provázela v roce 1989 a lidé se stanou skutečně samostatní...a svobodní. Pro začátek si představte…Česko, kde si lidé ve městech vynucují rekonstrukce neudržitelných veřejných prostranství, kde si vynucují levnou ale efektivní MHD, kde hlasují pro různé varianty rozpočtů s volitelnými preferencemi investic…atd. Vox populi se tomu myslím říká…a ne nechat dělat demokracii hrstce zlodějů…a co je horší…naprostým amatérům.
Tedy přímá demokracie (a tedy i kontrola..chcete – li zpětná vazba mezi občany a těmi, které si vyberou k zastupování...ale k zastupování omezenému přísností voličů) je dle mého šancí jak si tady v Česku uzdravit veřejný prostor - a nejen ten fysický.

http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99%C3%ADm%C3%A1_demokracie
01. 11. 2012 | 14:40

sax napsal(a):

Dobrý den pane Stejskal.
Příjemně jste mě překvapil zmínkou o historickém balastu našeho národa. Od cenzora bych tyto vědomosti nečekal- Upřímně smekám.
Jinak. Každý,kdo si prostuduje třeba 14.století,nemůže být na "náš" národ hrdý. Je mi to sice proti srsti,ale zaplať pánBůh za Habsburky.
Velmi stručně.
01. 11. 2012 | 14:43

Caroll napsal(a):

Je to pravda i když samozřejmě nikoli úplná. Jenže doufat v nějaký zásah shůry není dobré. Už dávno se doufalo v příchod nějakého Mesiáše a víme jak to dopadlo. Prostě si to musíme nějak zařídit sami a doufat že nám Pán Bůh nějak pomůže. Krást se dá dlouho, dokud je z čeho. A když už není z čeho tak se zloději začnou okrádat stále více mezi sebou (ne že by se předtím neokrádali). No a když už potom jde lidem o střechu nad hlavou a o holé živobytí tak je přestanou zajímat politické řeči a chtějí jakoukoli změnu. Jenže tohle páni nikdy nepochopí. Ti si vždy myslí že když to šlo až dosud že to klidně půjde takhle dál, že stačí umlčet těch pár reptalů a nějak to trochu popostrčit a vše bude zase v pořádku. Jenže když jde lidem o bytí tak je nějaká kosmetika nezajímá a chtějí skutečnou změnu a dávají to jak se patří najevo. A pak stačí nějaký hloupý panský dráb co si myslí že to vyřeší násilím, může se začít střílet a jak teče krev není cesty zpátky. Je to hotové, lidé vezmou nápravu a spravedlnost do svých vlastních rukou, ničím se nezdržují, vše se hroutí s nepředvídatelnými následky. Nic není jisté, vše se mění ze dne na den a vypukne všeničící chaos. Část panstva toho samozřejmě chce využít ve svůj prospěch a vznikne nová (staronová) vládní garnitura, nic se v podstatě nezmění. Toho se bojím. Před nedávnem tu byl velmi zajímavý pohled paní Dvořákové o rozdílu mezi americkou a evropskou demokracií. V Evropě je zvykem poučka že: „..všechna moc vychází z lidu..“, v Americe(USA) pochází z dodržování zákonů. Myslím že americké pojetí je jako filozofie správnější. Lidé jsou chybující, jsou schopni si třeba dobrovolně odhlasovat poddanství (přijde někdo kdo jim slíbí, že: „…se o ně postará, budou mít lékařskou péči úplně zdarma, jistou střechu nad hlavou, vždy dostatek jídla, jistý plat a důchod, nebudou muset nic řešit, že….a tak dále“, jenom se nesmějí do ničeho plést, slíbit poslušnost a uznávat nadřazenost tohoto pána a jeho právo dělat cokoli). Myslím, základním smyslem existence jakékoli společnosti musí být Zákon (L. Feuchtwanger Židovská válka) a že americký prezidentský a volební systém je mnohem výstižnější, lépe omezující lidské chyby a jejich následky. Pokud by se náš (český) systém změnil tímto směrem byl by to určitě přínos pro celou Evropu.
01. 11. 2012 | 14:58

Hany napsal(a):

Tohle je stát jen na oko, v 1989 nastalo něco pro českou popelku neuvěřitelného a tak tu hnijeme, aby jí to došlo a ona si neublížila.
01. 11. 2012 | 15:02

Lukáš Tomanoff napsal(a):

V r. 1918 jsme udělali tragickou chybu. Tisícileté tradice, pořádky, stabilitu a kontinuitu jsme hodili přes palubu a začali budovat na zelené louce. Republika nám nepřinesla nic než chaos, korupci a vládu neschopné/všehoschopné lúzy. Koncem 30. let se na tom Masaryk s Čapkem shodli a taky si řekli, že kdyby bývali věděli, jak to dopadne, tak by Rakousko naopak zachraňovali. Možná je na čase si to přiznat a v českých zemích monarchii obnovit.
01. 11. 2012 | 15:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane saxi,

možná to bude tím, že nejsem cenzor ;-)

Libor Stejskal
01. 11. 2012 | 15:48

Franta napsal(a):

Soudruh Řepa: vy ste typický český chytráček co si jen myslí že všechny přechytračí a ono ne....
Běžte se s vaší maminou podívat do civilizace - kde jste ještě evidentně nebyl - jinak byste věděl že stále existuje nebetyčný rozdíl mezi civilizovaným západním německem a barbarským východním německem - tam je to podobný čechostánu takže tam se nemusíte jezdit dívat. Hlavně nezapomente být náležitě hrdý na to že jste čech - jistě jste svoji rukou velmi přispěl takže vaše hrdost je jistě opodstatněná a v neposledním případě pane soudruhu řepo ....až zase přijedete do civilizace - pokud někdy vůbec...klidně nikam nejezděte - ono víte , nikdo na vás není moc zvědavý...tak prosím zapomente na své české zvyky a ....NEKRADTE.
01. 11. 2012 | 15:49

Josef Dvořák napsal(a):

Co to tady publikuješ Urbane za bláboly. Toto je vlastizrada a měl bys jít za to před soud. Nebo si táhni do Německa. Neskutečná drzost tohoto severu, že psokytuje prostor těmto zaprodancům sudetských Němců.
01. 11. 2012 | 15:51

Meňo napsal(a):

Dobrý den,
já si myslím, že nelze posuzovat historický vývoj včetně očekávané budoucnosti dnešníma krátkozrakýma očima.
Dnešní globalizovaný business není věčný, tak jako nebyla věčná ani totalita komunistického typu - i když ještě rok před revolucí by řada z nás nevěřila, že se systém zhroutí tak rychle (i při všeobecné znalosti zahraničně politického přinejmenším evropského okolí).
A proto si dnes myslím, že "všeho do času", jak řekl klasik. Co na tom, že ohraničení našimi krátkými životy nás mnohdy vede k malomyslnosti. Co na tom, že dnešní mediální výtvory nás propagandisticky (jako tenkrát) vedou někam, kam my nechceme. A tak, jako v každém českém občanovi dříme jedna buňka Mistra Jana Husi, jedna buňka Jana Žižky či jedna buňka Presidenta-Osvoboditele TGM (neboť minulé činy a životy se neztrácejí, jak i náš V.Havel dobře pochopil), tak se jistě budoucí generace dočkají zlepšení situace ve prospěch suverénního národa v srdci Evropy, který šel mnohdy příkladem ostatním (učitel národů J.Á.Komenský). Takže dosti malověrnosti !
Zdraví M.
01. 11. 2012 | 15:57

Honza napsal(a):

Lukáši Tomanoffe, to je teda pěkný "canc"! To tady ještě scházelo, milovnik R-U!Jaké tradice a pořádky máte v souvislosti s R-U na mysli? Zřejmě máte na mysli propagovanou nebo alespoň trpěnou agresivní velkoněmeckou politiku, germanizaci Předlitavska, maďarizaci Zalitavska, s tím spojené fízlování a šikanování obyvatelstva slovanského původu atd. To jest potud co se týká těch tradic a pořádků. O stabilitě v souvislosti s R-U se již hovořit nedá vůbec, leda v žertovném slova smyslu. Jinak kdo Vám nakukal ty nesmysly o chaosu, korupci a neschopné vládě v první republice? To, že se na tom shodl Čapek s Masarykem je přímo k popukání. Jen tak pro Vaší informaci:
V rámci objektivity začnu tou kontinuitou. Československá republika si z R-U ponechala opravdu jen to nejlepší co se na tom prohnilém molochu R-U dalo najít, tj. například část právního řádu, (jen namátkově AGBG z roku 1811 - občanský zákoník, z kterého naše občanské právo čerpá z trochou nadsázky do dnes), nebo některé způsoby výkonu státní správy. No a když se k tomu přidala v té době skutečná ochota, vlastenectví a nadšení občanů pro budování svého státu, vznikla z toho republika s propracovaným, na tu dobu opravdu demokratickým právním řádem, výkonným a moderním průmyslem, stabilní měnou a perfektně organizovaným obranným systémem. R-U bylo oproti tomu opravdovým za normálních demokratických podmínek neživotaschopným chaosem. Lukáši jen pro příště, když o něčem nemáte ani páru, tak se k tomu laskavě radši nevyjadřujte, předejdete tak svému zesměšnění.
01. 11. 2012 | 16:19

Josefína napsal(a):

Pane Urbane, máte, jako vždy, pravdu. Za vším zlem, které je nyní, stojí VK a jeho banda z 89. roku.Klaus&spol. byli Štrougalovo vládou vybráni do Prognostického ústavu. Za jejich umístění do tohoto ústavu, se zaručovala KSČ a její vedení. Kuponová privatizace "českou cestou" bylo rozkradení celého československého průmyslu. Byli jsme vývozním státem, které zásobovalo svými jakostními výrobky celé sovětské impérium. Naši vědci byli uznávanými v celém světě. Prof. Heyrovský získal Nobelovu cenu v šedesátých letech za fyziku a Nezval získal Nobelovu cenu za mír. Díky Klausovi a jeho komunistické bandě jsme se stali zemí závislou na importu. Havel dobře věděl jaký Klaus a spol. jsou bandité a nechtěl je do vlády. Ale jak vyprávěli studenti po r. 89. když bylo zasedání disidentů a jejich polistopadových spolupracovníkůje, Klause s Dlouhým vyhodili dveřmi a oni tam vlezli přes dvůr oknem. Klaus, Dlouhý, Zeman, Fišer, Bobošíková - to jsou bývalí komunisté, kteří zbožňovali Sovětský svaz a jestli bude někdo z nich zvolen prezidentem ČR, tak se zase staneme jeho vazalem.
01. 11. 2012 | 16:39

seriózní chlapík napsal(a):

Těším se na ty, co mají Urbanova slova za výblitky, na shledání za 3-5 let. Schválně kdo z nich bude blít poslední. Předpokládám, že z profitujících gangsterů zde nikdo nefiguruje a za pět let už nebude figurovat ani v této republice.

Co se týká občas frekventovaného Randáka. Racio nám dává radu, nesudˇ podle "ksichtu". Zkušenějším naopak mnohé napoví a jsou i tací, kteří podle gesichtu poznají lumpa na sto honů. Jiným zase tuto schopnost Bůh odepřel. Kdo tomu rozumí, necht spočine okem na jednotlivých kandidátech. I kdyby je viděl poprvé v životě, nemůže přehlednout ješitnost a nadutost v očích Miloše Zemana, až lstivou vychytralost u Jana Fišera, nebo panovačnost Jany Bobošíkové, ...
Zminˇnovaný Randák působí zcela neutrálně, solidně. Jedná věcně, neemociálně a realisticky. A tak člověka hned napadá alesponˇ cosi o jednookém mezi slepými.
01. 11. 2012 | 16:49

péťa mlynář napsal(a):

Podobný článek tohoto typu jsem četl v posledním čísle časopisu Rellex.Autor,Luděk Staněk píše že by bylo dobré Českou republiku anektovat(připojit) k Rakousku. Důvod připojení podobný jako zde - neschopnost sami sobě vládnout,byrokracie,neschopnost etc,etc..
Mohu říci,není to špatný nápad,bohužel mám obavy,že Rakousko by si na krk národ zlodějů nepřivázalo.
01. 11. 2012 | 18:00

pamětník napsal(a):

sax:
"Každý,kdo si prostuduje třeba 14.století,nemůže být na "náš" národ hrdý. Je mi to sice proti srsti,ale zaplať pánBůh za Habsburky." Takže Habsburkové lepší než Lucemburk Karel IV. Taky názor, ale b..ý.
01. 11. 2012 | 19:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 11. 2012 | 19:23

pamětník napsal(a):

Josefína:
"Nezval získal Nobelovu cenu za mír" Můžete uvést kdy, prosím?
http://www.spisovatele.cz/vitezslav-nezval#cv
01. 11. 2012 | 19:29

m.š. napsal(a):

......a vůbec,kdo by si uvázal na krk takovou bandu čechomoráků.....
01. 11. 2012 | 20:17

Lektor napsal(a):

Statni urednik nebo politik pracuje za predem urceny plat.
Kazde navysovani techto platu - ponevadz nekdo pracuje jako kun - je rozkradani verejnych penez !
Mohou tomu rikat premie, osobni ohodnoceni, nebo "porcovani" - ale je to porad rozkradani !
Nebo podplaceni !
Statni administrativa neni ani obchodni podnikani, ani mafie !

Tim ze Necas chce nekoho obvinovat z prozrazovani statniho tajemstvi v teto veci - svedci o jeho intelektu.
Vlezl do toho jak vul do otypky sena !
Proto je dobre kdyz rozhodnou soudy !
01. 11. 2012 | 20:21

Čech napsal(a):

Podle mého, první prohrou Čechů byl právě onen Československý nadnárodní stát, po rozpadu monarchie ustanovený z cizí podporou a za cizí peníze, který přežil pouhých 20 let. Každý další, zrozený za víceeméně stejných podmínek, bez jednotné národní podpory, vlastního kapitálu a prostředků v reprodukci pod smysluplným právním pořádkem, nemůže dopadnout jinak.
01. 11. 2012 | 20:26

pamětník napsal(a):

Honza:
To Rakousko-Uhersko bylo tak kvalitní stát, že první, kteří ho začali bourat, byli rakouští Němci, vyhlásili samostatnost a nezávislost na R.-U. dříve než Češi a Slováci.
V této diskuzi se nahromadilo nejvíc nesmyslů z mnoha blogů. Jaký pán, taký krám, jaký blogger, takový blog.
01. 11. 2012 | 20:30

pamětník napsal(a):

Vida, další nesmysl, prý Čech! :))
01. 11. 2012 | 20:32

T.Paine napsal(a):

Změna k lepšímu přichází s novými generacemi. Chování rodičů a prarodičů má na ně podstatný vliv. Jsou to vzory hodné následování nebo odstrašující příklady. Domnívám se,že dnes v českém státě je to spíše to druhé.Malý příklad.Naše morální osobnosti v Senátu,občany volená "elita" státu nad 40 let.

Jak (ne)hlasovali senátoři 26.dubna 2012 o ukončení doživotní imunity poslanců a senátorů ? Pro:27 senátorů (33% všech senátorů).Proti:10 senátorů(12%).Zdrželo se hlasování:11 (14%).Nepřišlo do "práce": 18 senátorů (22%)
Odmítlo hlasovat: 15 senátorů (19%).Suma sumárum,2/3 senátorů byly proti.

Jak hlasovaly některé známé výrazné osobnosti ?
Pro:Alexandr Vondra (ODS),Jiří Čunek (KDU-ČSL),Petr Pithart (KDU-ČSL),Milan Štěch (ČSSD),Zdeněk Škromach (ČSSD).

Proti:Vladimír Dryml (ČSSD/SPOZ),primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS), brněnský psycholog Jiří Pospíšil (ODS), herec/podnikatel Tomáš Töpfer (Bezpp./ODS),

Nepřítomni: kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier (ČSSD), člen KSČ od r.1981 do r.1994 Jaroslav Palas (ČSSD), cyklistický reprezentant ČSR, původem ze Slovenska, Jozef Regec (ČSSD), Daniela Filipiová (ODS), kandidát na prezidenta Přemysl Sobotka (ODS), Miluše Horská (Bezpp.), Jana Juřenčáková (STAN), Jaromír Štětina (Bezpp.), Alena Dernerová (Bezpp.).

http://www.lidovky.cz/rozhodovani-o-imunite-senatoru-a-poslancu-v-roce-2012-fxs-/ln_domov.asp?c=A120426_192100_ln_domov_Pta

Současné generace vymřou a snad se budoucí generace poučí z charakterních chyb svých předků.

Randáka na prezidenta drtivá většina lidí v republice pořádně nezná,protože nezastával žádnou volenou funkci a nemohl se tedy občanům předvést. Skok střemhlav veřejně neznámého člověka do nejvyšší státnické funkce může zvažovat akorát politicky nevyzrálý člověk, byť s morálním štítem. Začínat laxní prezidentskou kampaň několik měsíců před volbami je také na kroucení hlavou.
01. 11. 2012 | 21:05

Občan napsal(a):

Pane Urbane, tolik slin jste na ten Váš plk spotřebobal, že musíte mít sucho v ústech. Napiště laskavě, co jste Vy, osobně, za těch 23 let udělal pro zlepšení situace ve státě a národě. Rozmazáváte případ pí Nagyové, taky mne štve, ale psal někdy prtoti tomu, že se nesmí zveřejnit nafilmování zloděje při činu? Žě se nesmí zveřejnit jméno spratka, který posprejuje novou fasádu? Udělal jste v tom směru někdy něco? Nezlobte se, ale pokládám Vás za prázdného tlachala.
01. 11. 2012 | 21:30

cwfort napsal(a):

Milý autore,
český stát přeci ale ztratil svůj smysl už dávno - nejpozději ve chvíli, kdy ho jeho samozvaní představitelé vytrhli v roce 1918 z tisíc let trvajícího kontextu evropského nadnárodního celku.
O jakém "éthosu" 1, republiky to, milý Jene, mluvíš? O étosu nesmyslné umělé konstrukce "národa československého", který nikdy před tím ani potom neexistoval, což se opakovaně projevilo při první možné příležitosti? Nebo o étosu odklonu za každou cenu od katolické církve, a to i za cenu adorace husitství, nejstrašnějšího loupežnického období v českých dějinách, které naprosto tragicky zlikvidovalo tehdejší postavení českého království jako nezpochybnitelné regionální velmoci?
Nebo o étosu rozkradení majetků, pokud byly moc velké (prostřednictvím pozemkové reformy) nebo ideologicky nepřijatelné (jako krádež zámku v Nymburku, který si jako rodinné sídlo koupil ze svých prostředků poslední český král Karel I.)?
O prokorumpovanosti a rozparcelování veřejných funkcí mezi politické strany za první republiky ani nemluvě - nemáme si s tehdejší dobou co vyčítat...
01. 11. 2012 | 23:50

pamětník napsal(a):

Tak to vypadá, že nastala mobilizace propagandistických bojovníků proti českému státu za použití všech možných i nemožných agitačních fint. Nemá význam se jimi detailně zabývat, ale blábol o husitství jako nejstrašnějším loupežnickém období v českých dějinách, které naprosto tragicky zlikvidovalo tehdejší postavení českého království jako nezpochybnitelné regionální velmoci je obzvlášť pikantní. Leckdo by tak svatému nadšení i podlehl, kdyby si nevzpomněl na husitského krále Jiřího z Poděbrad, který jako král tragicky zlikvidovaného království rozhodně se nechoval. Působení M.J. Husa a husitství koneckonců byla logická reakce na dekadentní chování katolického kléru, který poskytoval rozhřešení za úplatky, aby soupeřící tři papežové měli čím financovat naplňování svých ambicí. Je příznačné, že tato tehdy všeobecně po celém katolickém světě rozšířená korupce se dnes nepřipomíná a nepřipomínají se další důvody vzniku protestantismu století po reformaci české. Někomu připadá, že nastala nejvhodnější chvíle zahájit zpočátku propagačně a vzápětí fakticky likvidaci České republiky resp. českého státu v jakékoliv formě jako komplexní charakteristické entity. Hloupý a nesmyslný nápad fanatických omezenců.
02. 11. 2012 | 00:35

Ačko napsal(a):

Pane Urbane, naštval jste mě:
a)jděte do háje s tím fňukáním, stěžováním si a krákáním - udělejte něco, nebo jděte do háje! Jste inteligent, tak to ukažte. Lidi, žijící tady potřebují myšlenku/-ky, kterým mohou věřit a lidem, kteří je prosadí.
b) kecy o Klausovi mě už nezajímají - ukažte mi někoho lepšího, a já o něm budu přemýšlet/ho volit. Udělal to, co udělal, protož neměl soupeře, vy bábovky.
c) lidi v ČR hledají. Jsou v pubertě. V ní je těžko radit, ale je třeba to zkoušet, víme?!
02. 11. 2012 | 02:34

Naštvaný napsal(a):

"Český stát jako gangster.." atd., atd., atd... Jane Urbane, že ti není hanba psát neustále dokola takové primitivismy, kterými jenom a jenom osočuješ, vymýšlíš si hanlivější a hanlivější přídomky pro prostředí ve kterém žiješ. Takové nestoudné a primitivní hanobení společnosti, ve které působíš je hloupé a stavíš se tím na roveň toho, proti čemu brojíš. Vůbec nereformuješ, nýbrž jen slabošsky pomlouváš.Takhle hnusně včera působil Jakub Železný v ČT, když na úvod svého dokumentu o penzijním spoření zcela nesmyslně ukázal Hanspaulský zámeček, budoucí pracoviště Václava Klause. Bylo to od Jakuba Železného zlovolné a lstivé, zvláště když zamýšlená knihovna Václava Havla v paláci na Hradčanech, taky dotovaná miliardářem, je tolik kotroverzní, jako i veřejnosti vnucené přejmenování Ruzyňského letiště na letiště Václava Havla. To jsou kontroverzní rozhodnutí a vyvolávají přirozené negativní emoce. Právě tak působí tvé psaní: vyvolávat a živit blbou náladu.
02. 11. 2012 | 05:30

roman1 napsal(a):

ad Ládik!!! 31. 10. 2012 | 14:38

25. 2. 1948 žádný český stát neexistoval, takže těžko mohl umírat.

Jste opravdu tak hloupý, nebo jen zaslepený?
02. 11. 2012 | 07:42

Vojta napsal(a):

Pane Urban, jste zoufalec. Já takhle svoji zem nevidím. Možná je to tím, že mám technické vzdělání a pouze něco vymýšlím, tvořím, podnikám, spolupracuji s podobně tvůrčími. Sorry. Nechtěl bych žít Váš život.
02. 11. 2012 | 07:47

dennis napsal(a):

Kdyby mel nekdo po ruce moderni definici naroda, mozna by nam pomohl pokrocit v uvaze, co ceka cesky stat po te, az kontinuita jeho vyvoje za poslednich 23 let bude na krizovatce, na konci cesty, kterou za tech 23 let usel a zda se, ze jeste ujde. Ze kazdy statecek nasi velikosti v Evrope patri k jiste skupine, ktera se vine k nektere z evropskych velmoci, to je historie stara asi dva a pul tisice let. Mozna starsi. To privinuti miva velmi sirokou skalu dobrovolnosti od totalitni nenavisti az po nejruznejsi miru nadseni. Predevsim byva ruzne zastoupen pocet a tim i pomer "realistu preziti" a "bojovniku za svobodu, ci disidentu".

To, ze cesta tohoto mafianskeho rezimu vedeneho jeho kleptokracii, se pomalu blizi ke svym mezim, je nazor, se kterym souhlasim. A ze se da realisticky ocekavat ZMENA, s tim souhlasim. A v te veci je blog asi velmi blizko pravde. Zda to bude nejaky sebevrazedny pokus a nebo novodoby "einschlus", to se mi nejevi nijak jasne.
02. 11. 2012 | 07:55

Drsoň napsal(a):

No něco na tom článku bude, v 89-tém jsem byl v 4.ročníku VŠ a komunisty jsem byl ochoten jít vyhnat i silou, včetně použití zbraní. Podívejte se na dnešní vysokoškoláky - před kolejemi jsou audiny, nebo třena jen malé fiátky, dětičky jsou vyoblíkané jak panenky, kluci chodí do fitka, holky do solárka, pak si napíší něco coool na fakebook a člověk má dojem že se narodili bez páteře a i bez zubů, o mozku ani řeči, ten mají patrně uložený v paměti svého coool dotykáče. Jací studenti, takový národ, ale my jsme z nich ve snaze aby měli lepší život vychovali tupce bez paměti, bez znalosti historie, a hlavně bez hrdosti. S čím plně souhlasím je, že to tady půjde do kopru a zlepší to až generace synů našich dětí, které své staříky nakopou za lennost, teda pokud jim to docvakne.
02. 11. 2012 | 08:11

S. Vochmelík napsal(a):

Ještě, že pan Vojta pořád něco vymýšlí. Možná ho pozveme k nám na pískoviště a postavíme tam pod jeho vedením něco úžasného, co náš stát pozvedne.
02. 11. 2012 | 08:24

roman1 napsal(a):

ad dennis

Proboha, co toje "einschlus"? Takové slovo neexistuje, vy mudrci.

Panu Stejskalovi:

Jak to, že tolerujete antisemitské výlevy pana Granáta? Jejich obsah je v rozporu s kodexem diskutujících! Myslím, že jste k podobným příspěvkům až podezřele tolerantní!
02. 11. 2012 | 08:28

crezpenan napsal(a):

Pravdoláskařům (Urban,Pehe,Uhl..)zvoní hrana a nějak to nezvládají.Bortí se jim socEU,jejich pitomý vzor a komouši,které tak pouštějí k moci vlastní neschopností,jim opět zatnou típec.
Tvrdit o korupci pana prezidenta-Vy o nějaké víte,proskopčáku Urbane?
Protože nás čekají ještě 2 roky,kdy budete pod palbou,za svoji neschopnost,kterou jste prokázali při řízení,za svoji hloupost (Rychetský,Uhl)a za svoji odtažitost od života (gender studies,romské neřešení pouze žvatlání atd..
02. 11. 2012 | 08:29

Karel napsal(a):

Drsoni, ty to zjednodušuješ. Můj kluk na vysokou chodí, nejezdí audinou ani fiátkem. Občas se u nás schází i jeho kamarádi, a je to radost. Mají o všechno zájem, jsou plní nápadů a srandy. Těmhle by chtěl pan Urban zrušit stát?
02. 11. 2012 | 08:30

jk-jiny napsal(a):

Nebojte se, život v ČR smysl dostane: ještě rok vlády pana "čistého" a cílem bude svržení oligarchie, vyvlastnění Janoušků a pomsta.
Autor ovšem obhajoval mnohá zla a novináři nás přesvědčují že to vše je nutné, jen aby levice nevyhrála.
Tak trpte.
02. 11. 2012 | 08:56

Medikolog napsal(a):

romane 1

einschluss = zahrnutí, pohlcení... třeba jako Rakouska do Třetí říše; nebo nás do EU/IV. Říše?

Oikofobní názory a antislávismus vám nevadí? Nevadí vám, že když někdo odhalí zločin či nepřístojnost a OZNÁMÍ je jak je jeho občanskou povinností, je opovrhován jako udavač a podle doby je v cibulkových seznamech či na black listech? Že volené zástupce lidu nezajímá zda je informace pravdivá (pokud ano, zpravidla ji zametou pod koberec), ale KDO ji vynesl, aby mohl být náležitě lustrován a ostrakizován (za porušení omerty "ctihodného demokratického společenství").. a pauperizován?
02. 11. 2012 | 08:59

Vojta napsal(a):

Pane Vochmelíku, naprosto mi nejde o něco úžasného resp. o pozvedání státu. Jde mi pouze o zábavnost mé existence, mé práce, o spokojenost mé klientely a o vědomí, že nejsem sám ve svém pohledu na věc. Také bych řekl, že ČR mohu celkem dobře porovnat s jinými zeměmi, kde jsem pracoval. ČR vůbec nedopadá tak španě. Ostatně - to bych podnikal jinde.
02. 11. 2012 | 09:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

Čech
Co my víme o první republice? Podle díla všemi uznávaných bratří Čapků, Karla Poláčka, Ferdinanda Peroutky, ale i levicových spisovatelů a básníků (Vančura, Nezval, Neumann, Seifert) brali občané přes všechny těžkosti nový stát za svůj a během mobilizace to také předvedli. Nebo víte o nějaké zemi, kde vše od začátku všechno klapalo?
V tom s panem Urbanem souhlasím, že jsme prošvihli historickou šanci a nepoučili se z minulosti. Všichni na tom máme svůj podíl, i ti, kteří nedělali nic a jen pasivně čekali na slibovaný blahobyt. Teď se blíží kontroverzní výročí, uvidíme, kolik je v této zemi skutečných občanů a kolik je tu jen pasivních obyvatel.
02. 11. 2012 | 09:21

Záškodník napsal(a):

Mně tedy docela šokuje,že Urban touží po Randákovi v prezidentském křesle.

Bývalého šéfa tajné služby na hradě?
To už by snad bylo fakt moc i na tenhle bordel na kolečkách.
Randák by mohl manipulovat se všemi politiky jako s pěšáky na šachovnici-určitě na každého něco ví.
To bychom si tedy pomohli.Navíc ve mně ten pán vzbuzuje asi stejnou důvěru jako Babiš,Janeček(který sám daňově uniká) nebo velký "bojovník za svobodu" Kraus,co se vyskytuje všude,kde se točí velké peníze.
02. 11. 2012 | 09:29

jardak napsal(a):

Panu Urbanovi a dalším: Když mají všichni státní úředníci platy "z našich" daní, prosím, ale pak je také mají i všichni z České televize a všichni co žijí z různých grantů a neziskovek placených státem nebo Evropskou unií apod. A když zveřejňovat, tak všichni. A aby bylo jasno, nemám zájem o výši "měsičního" platu, ale o výši celkového ročního příjmu po (před) zdanění. Já už si to 12ti vydělím!! A tyto lidi bych ještě poprosil, aby se nepočítali mezi daňové poplatníky, to jen vracejí část daní jiných zpět do rozpočtu. Ostatně, každý snad ví, že 10=13-3 je rovnice. Někdo holt přímočaře krade - fuj a někdo říká (on) a myslí si, že dělá záslužnou práci - hurá, a že je tím lepší než ti první a kecá a kecá co by měli dělat ostatní, ale je jen lépe maskován. A to není nic proti těm co donutili za těžké prachy , páchat dobro všechny odběratele elektřiny zavedením dotací na fotovoltaiku. Jak výběrově přemýšlejí někteří "dobráci" je vidět, jaké je ticho po pěšině, když se v Asii níčí životní prostředí pro tisíce orangutanů (ale všch živočichů,(že by biodiverzita?) pomocí "prospěšných"platáží olejových palem od obzoru k obzoru.
02. 11. 2012 | 09:33

Radovan II. napsal(a):

V této zemi se už nedá žít, tolik bince všude kolem nás, v každém odvětví ekonomiky, v každé oblasti života. To v Africe je pořádek. Tad občané už skoro umírají hlady, oblékají se v sekáčích a nakupují jen v akcích.Kdyby neměli byty z totality a zázemí, tak je nás miliony pod mosty. Ti nahoře neví co roupami.Za 23 let z naší krásné země udělaji rozvojovou africkou republiku ale se smetánkou nejbohatší na světě.
Modrá parta s rudými kořeny - /modrá zamíchaná rudou je zelená/ je vlastně banda zelených mužíčků, která tu přiletěla nějakou raketou z Marsu. Jinak není možné,aby tak hospodařila.Pro tuto vládu je slovo lid sprosté slovo.
Pan Heger pomalu chce ze starých občanů dělat jen "dušičky". Protože Nejsou peníze za dúchody,tak se musí snížit počet starých občanů, než dojede starý pacient do vzdálené nemocnice tak zemře.Zrušené nemocnice modrá parta vytuneluje, tyto nemocnice jsou často velmi zmodernizované, tak se opět nabalí.Ale za to Heger rozhazuje plnými hrstmi pro soukromé lékaře, zřejmě mu dávají úplatky.
Ministr Heger je posedlý snížit počet obyvatel rušením lůžek a tím zhoršit zdravotnickou péči na úroveń Afriky. Tunelář Horák z VZP zase stále uplácí soukromé lékaře vesmírnými platy, Kapitační platba je za občana v evidenci za měsíc 50,-- za důchodce 75 ,-- Lékaři mívají až 3 tisíce pacientů. Lékař ráno vstoupí do ordinace má vyděláno za 1500 pacientů 75 tisíc a za důchodce 1500 pacientů 113 tisíc dohromady s úsměvem shrábne 188 tisíc za nic. Tohle není v žádném evropském státě a ani v USA aby se platily tisíce za nic. K tomu připočítejte poplatky 30,--dále placené prohíídky á 300 - 400 Kč, a ještě body. Soukromí lékaři jsou placení víc jak nositelé Nobelovy ceny. Ostatní lékaři v nemocnicích jsou asi retardovaní, když si to nechají líbit.Tohle nemá v Německu žádný lékař, ani kapacita co u nás běžný obvoďák. Modrá vláda, modří poslanci a senátoři,si neumědomují že česká ekonomika je Titanic a 60% občanů živoří, někteři důchodci,když zaplatí byt nemají na jídlo a léky. Rádi by si vyměnili menší byty, jenže starostové byty nestaví, není to pro ně lukrativní. Tohle turecké hospodařství musí do Vánoc skončit. Pan heger dělá z občanů pitomce a to chcete ještě platit obyčejné plomby. Zubaří jsou také nejbohatší lékaři, používají zlatá WC a cpou se jen kaviárem a to mají jen jeden obor V Evropě se jim ani lékaři neříká. Chudí občané jim sponzorují jejich americké platy. Sorry. S takovým ministrem zdravotnictví a s ředitelem VZP jen do pekel a ještě dál !!! Možná, že by bylo lepší do tepláků, nebo ke kolegovi CHocholouškovi. Ne censore, jsem přímo automat.
02. 11. 2012 | 09:37

dennis napsal(a):

Pane Romane J.,
prosim opravte mou trestuhodnou neznalost. Chtel jsem pouzit slovo, ktere se uziva pro historicky "nasilne", ale prece jen velkou casti rakouskeho naroda radostne prijate sjednoceni Hitlerovy rise s Rakouskem. Jehoz statni a politicka nezavislost timto aktem zanikla. Za laskavou pomoc vam zaplat pan Buh.
02. 11. 2012 | 09:38

Bo Zekao napsal(a):

Výborný blog, proč ale jakákoli snaha o nápravu nemá smysl (proč kůň musí dodělat) ukazují příspěvky pod ním. Zejména perly pana Honzy - "prohnilý moloch RU" ... atd. (jak vystřižené z bolševických příruček), nesmysly o První republice (není tady prostor to rozebírat a o to v Honzových příspěvcích jde) + hrubé napadání ostatních diskutujících a na to reakce cenzora, tak typicky Čecháčkovská " Dikce mi přijde velmi přepjatá, některé výpady urážlivé,", když mluví o Vašem blogu. Nevěřím v možnou změnu, Honza si současného prezidenta plně zaslouží a udělá vše, aby další v řadě byl podobný. Kolik máme takových voličů - Honzů?
Větu blogu, "Myšlenka Československa, státu nadnárodního, jehož podstatou byla občanská demokracie a soudržnost ...", nemohl autor myslet vážně (Stačí si přečíst Tigrida a zamyslet se, kolik národností a jak početných nám z 1. republiky zůstalo.), jde zřejmě o úlitbu Honzům, ale ti se vždy budou bít za zkorumpovance, kteří si je otáčejí kolem prstu hrou na falešné vlastenectví (pokud si je přímo neplatí) a na autorovi nenechají stejně nit suchou.
02. 11. 2012 | 09:56

Cyanide napsal(a):

Josef K.
Pokud mate problem, utru Vas tak snadno jako Krystlika. Zvaneni spolku podlezavych zakomplexovanych "cechacku" je domenou blogu pana Sinagla popripade blogu "Bila hul", kde muzete excelovat. Me to pripomina spise neco jako sadomasochisticky salon, takze si nehrajte na vlastence. Pokud pismeno K. je zkratkou jmena Krystlik, nazdar, chces jeste jednou dejinnou nakladacku?
02. 11. 2012 | 10:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Pane romane1,

myslím, že jste podezřele podezíravý. Ale to je nakonec vaše věc.

Libor Stejskal
02. 11. 2012 | 10:40

Hugo napsal(a):

Jo pane Urbane a Vy jste k marasmu (on zase přejde) také přispěl, když hájíte a hájil jste pana Štávu a jeho velmi podivnou arbitráž, naprosto vycucanou z prstu přes velmi podivnou právní ekvilibristiku. V případě pana Štávy jste se na MORÁLKU, která je za věcí, nikdy neptal.

Vy u mne nejste hloupý, ale jako naprosto PRODEJNÉHO NOVINÁŘE mám zaškatulkovaného právě Vás. Možná i toto píšete na něčí objednávku, třeba pocházející z Ruska apod. Nepište už raději NIC, protože jen přispíváte k všeobecnému zmatení. Věřit Vám nebudu, ani když náhodou napíšete pravdu. Začněte se živit něčím poctivým, třeba řídit tramvaj, atp.
02. 11. 2012 | 11:35

Josef napsal(a):

Vycisteni hnojiste popsaneho Janem Urbanem bylo mozne po padu zelezne opony. Cesky narod, ktery mel vzdy problem se svou pateri, degenerovany 40 lety komunisticke indoktrinace, vedeny i na dale komunisty si k teto praci zvolil sveho saska, alkoholika, Vaclava Havla. On duveru, kterou v nej jeho komunisticti chlebodarci 29. prosince 1989 vlozili nesklamal. Rozpad ceske spolecnosti, ktere Havel ukazal cestu na ktere se tato dnes nachazi pokracuje. Ke zmene dojde pouze tehdy az uplatnovane moralni hodnoty obyvatel teto zeme dosahnou urovne civilizovanych zemi. Ceska republika takovou zemi dnes neni.
02. 11. 2012 | 11:55

Honza napsal(a):

Bo Zekao

Vezmu to jen velmi zkrátka, S Vašimi tzv. "bolševickými příručkai" jste to trochu přehnal, jelikož jsem pouze ocitoval všeobecně známá fakta, která by měla být známa i lidem s minimálním vzděláním v oboru historie. Zřejmě však není známa lidem omezeným, kteří dokáží jen papouškovat to co někde slyšeli a náhodou se jim to vzhledem k současné situaci ve společnosti zalíbí. Dost dobře nechápu Vaše výpady ohledně názoru na stav současné společnosti a možností její nápravy. O tom jsem ve svých příspěvcích neuvedl ani slov. Mimochodem v tomto bychom se asi shodli. Z čeho jste např. vydedukoval, že se biji za zkorumpovance? Já pouze reaguji na hloupé žvásty, které zde neomaleně útočí, zpochybňují a dehonestují Českou republiku a český stát v jeho samotné podstatě. Mě se prostě nelíbí v této společnosti nastavený trend kálet na všechno co je byť jen třeba vzdáleně české. Za to v jakém jsme marastu totiž nemůže český stát od knížectví přes království až po první republiku včetně. Za to jsou plně odpovědni německý nacisti a následně ruský a český bolševici, kteří nám zde padesát let vytrvale masírovali a křivili páteře. Pak se není co divit jakej s prominutím xyndl(snad mi pan Stejskal promine) se dostal k moci poté. Krátce k Vám, nejste trochu v tenzi? Soudě dle Vaší hysterické reakce. Pěkně jste mi to dával. Zajímalo by mne co Vás skutečně v mých příspěvcích namíchlo? Nejste snad "absolvent" Ujaku, nebo metropolitní?
02. 11. 2012 | 12:11

buldatra napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Admirál -
jenže dnes už vojska nemáme (snad 2 tanky a pronajatá letadla),

Ládiku!!!, dovoluji si poněkud upřesnit Vaši chatrnou znalost počtů tanků naší profesionální armády.
Včera jsem zaslechl v rádiu lakonický oznam, že všichni my řidiči, řítící se dálnicí máme dávat majzla na vojenskou kolonu, převážející 4, slovy čtyři tanky, odněkud někam.
Páč jsem je nikde nepotkal, přepadla mě obava zlá, že možná ta kolona skončila někde ve škarpě, coš by byl průxer.
Jen považte ten situejšn, celá naše profesionální tanková armáda ve škarpě.
Děsná představa.
Obranyschopnost umírajícího státu závažně narušena, NATO znepokojeno, občan na holičkách.

Co z toho vyplývá?
Minimálně skutečnost, že buď disponujeme více než dvěma kusy tanků (ač tč. ve škarpě), anebo šlo o strategicky falešnou informaci za účelem zmatení nepřítele.
Nepřítel naslouchá.
02. 11. 2012 | 12:49

rejpal napsal(a):

buldatra
Ve skutečnosri těch tanků bylo pět, ale jeden ukradli sběrači kovů již před rokem a zbylé nemohou jezdit, protože armáda peníze na pohonné hmoty utratila za ozdobné dárky.
02. 11. 2012 | 12:52

Ládik!!! napsal(a):

Buldatra -
ty 4 tanky nemusely být české.
02. 11. 2012 | 14:27

Josef K. napsal(a):

Pozoruhodný projev poskytuje Honza, jest to přesně to levitující češství:
"Za to v jakém jsme marastu totiž nemůže český stát od knížectví přes království až po první republiku včetně. Za to jsou plně odpovědni německý nacisti a následně ruský a český bolševici, kteří nám zde padesát let vytrvale masírovali a křivili páteře. Pak se není co divit jakej s prominutím xyndl(snad mi pan Stejskal promine) se dostal k moci poté. "
Tak jo, Honzo, zbourejme Karlův most, nacistické dílo, nemluvě o Braunových sochách, vyvražděme Bavorsko, jeho křesťanství, tak násilně importované, bylo dílem irských nacistických mnichů. Zbourejme města, výtvor německých nácků a zničme USA, které je plně podpořilo v roce 1929 a čile obchodovalo s Hitlerem. Zničme Německo, které stálo v podobě svaté říše proti nájezdům tureckotatarských kmenů. Zničme Rusko, které umístilo v době Výmarské republiky německou zbrojní výrobu na svém území.
Jste asi "magor", to nevím jistě, ale Vaše znalosti předčí i drahého Kaganoviče se soudruhem Novákem, co vedl prověrkové komise v roce 1970 v ČKD.
Ať žije české vlastenectví postavené na neznalosti čerstvě narozených, ovšem v jistém věku se to již jmenuje jinak....
02. 11. 2012 | 14:27

virgin napsal(a):

POOH.CZ: "Jak říct Janu Fischerovi že je kandidát na houby? Třeba tak, že mu pošlete na účet jednu korunu. Nebo dokonce jeden halíř. A Raifky mu strhne sedm korun poplatků. A samozřejmě, nezapomenout mu něco vzkázat. Nová zábava na páteční večer, přečíst si vzkazy na bankovním účtě.

PS - číst můžete zde http://www.rb.cz/firemni-finance/transparentni-ucty/?tr_acc=vypis&account_number=22200011 "
Raiffeisenbank - banka inspirovaná klienty
02. 11. 2012 | 15:56

Honza napsal(a):

Josef K.

Sice jsem se zde před časem vyjádřil v tom smyslu, že je škoda reagovat na pomatené, nesouvislé a nesmyslné stupidity vypuštěné u úst takového hlupáka jako jste vy, nic méně nyní napadáte přímo mne, tak bych krátce reagoval.
Nejprve se ptám, kde se ve svých textech dotýkám dokonce snad v negativním slova smyslu historických uměleckých děl, bavorského křesťanství atd. Na zbytek vašeho blábolu se ani neptám, protože to už je totální srágora.
Vím co Vás dopálilo, moje zmínka o nacismu, přesně slovní spojení "německý nacismus". No a pak přišla vaše reakce, reakce typického potrefeného sudeťáčka. Hysterická, agresivní plná nesmyslů. Henlainovští pohrobci taky takto reagují na pravdu. Víte co by mne zajímalo v souvislosti s vaší osobou? Jestli jste pravý soukmenovec, nebo jenom jejich český voříšek, který se před nimi jen obdivně plazí?
02. 11. 2012 | 17:57

Josef K. napsal(a):

Cyanide. O Vaší schopnosti " třít a utřít" jsem nepochyboval, nejen česnek. S tím ostatním je to jasné. Pa, cukroušku.
02. 11. 2012 | 18:17

roman1 napsal(a):

ad Medikolog + dennis

Nejde o "einschluss", ale o "Anschluss". Když chcete používat cizí výrazy, tak se je aspoň naučte správně opisovat, ať se zbytečně neztrapňujete.
02. 11. 2012 | 19:16

pamětník napsal(a):

Medikolog:
Einschluss = zařazení
Anschluss = napojení, připojení
02. 11. 2012 | 19:16

roman1 napsal(a):

Pane Stejskale,

to není zbytečná podezřívavost, to je nutná ostražitost. Uhlídat úroveň zdejší diskuse je především Vaše věc.
02. 11. 2012 | 19:19

Josef K. napsal(a):

Honza, myslím, že jsem Vás citoval přesně, pokud píšete něco jiného než si myslíte, pak raději mlčte. Jinjak Váš zmatek nacisté od knížectví až po RČS- fakt vypečené.
02. 11. 2012 | 23:09

Honza napsal(a):

Josef K.

To si děláte legraci? Jestli ne, tak jste buď totálně zfetovanej nebo pod vlivem. Vy tady opravdu doslova zvracíte smysl nedávající bláboly, jak se zde o vás již vyjádřili i někteří jiní diskutéři. Pokud se mnou chcete polemizovat, prosím nejdříve si pořádně můj text přečtěte, pak dlouho, dlouho přemýšlejte o daném textu, pak dlouho, dlouho přemýšlejte o tom co by jste na to mohl odepsat a jak vůbec argumentovat a pak teprve něco napište. Váš písemný projev se zdá být co se týče gramatiky a lingvistiky poměrně kultivovaný, ale smyslově to jsou většinou bláboly a to jsem ještě použil velmi slušný výraz.
03. 11. 2012 | 00:10

whocares napsal(a):

Šťávův vzteklý pes ňafe. Takhle to nebylo domluveno, takhle se kriket nehraje. STB slibovalo, že budou vládnout, ale nějak se to zvrtlo, že.... Chápu tu vaši nenávist, zbývá už jen sloužit zbohatlému šíbrovi.
03. 11. 2012 | 00:34

Jiri D napsal(a):

...
"A zkorumpované zlodějské skupiny, v tichu nastalého umírání převlečené za „stát“, jenom dál rozkrádají a rozkládají umírající tělo „státu“."
...
"Prý je všechno normální a krásné, a za blbou náladu mohou jenom nezodpovědní intelektuálové a zlomyslníci, jak pravil prezident Klaus. Normální zřejmě je, když tento pseudointelektuální prodavač deště lže a podporuje korupci, o které se prý nemá mluvit, protože to není slušné. Ztratil se obsah jazyka, protože nazvat podvodníka „podnikatelem“ nebo „lobistou“ může jenom lidsky i politicky nekorektní hlupák."
...
"Favority volby příštího prezidenta jsou podvodníci a ochránci korupce, rozkládající tělo státu, jako jsou Jan Fischer a Miloš Zeman."
...
Right on!
03. 11. 2012 | 17:37

Baryk napsal(a):

Je příjemné zjišťovat, že ještě žijí a píší lidé jako je třeba Jan Urban či Martin Fendrych. Byť se špatně hledají, stále jsou!
04. 11. 2012 | 10:21

pamětník napsal(a):

Bohužel.
04. 11. 2012 | 13:20

Renša napsal(a):

Krásně a pravdivě napsaný,ale velmi smutný a strašný,obvzláště pro mladý lidi kteří díky těm gangsterům nemají před sebou žádnou pěknou budoucnost.
04. 11. 2012 | 18:04

pamětník napsal(a):

Jan Urban je jeden z bloggerů, jejichž blog vždy nakonec zaplauduje klaka.
05. 11. 2012 | 15:12

Bobík napsal(a):

Pane Urbane, není mivůbec jasné, jak vámi popsaní zkorumpovaní kriminálníci souvisí s podstatou českého státu. Podle mě nijak. Je to jen verbež, která se dostala k moci s ruskými tanky v roce 1968 a dodnes nám vládne. Jednou se jich zbavíme, ale bude to trvat ještě velmi dlouho.
Neurážejte prosím českou státnost, i já v ne až tak vysokém věku pamatuju český stát před rokem 1968, kdy zde žily tisíce aktivních a šikovných lidí, vlastenců. Až ruské tanky zničily to, co ani Gottwald zničit nedokázal. Takže kroťte se, a PRAVDU, prosím!!!
05. 11. 2012 | 16:33

Bobík napsal(a):

Ad Honza, JOsef K. a další - jsem přesvědčený, že za ten marasmus mohou pouze ruské tanky, před rokem 1968 byla česká venkovská společnost zdravá a funkční - dobře to pamatuju. Tuhle moji "teorii" potvrzuje i hanebná funkce pracovníků Prognostického ústavu, kteří jsou s Ruskem a bolševismem velmi úzce provázáni, přinejmenším v rovině panslavismu. Před rokem 1968 neměli tu sílu, organizovanost, a hlavně stála proti nim tehdy ještě funkční a a silná česká společnost.

O tom ovšem pan Urban zjevně nic neví, asi není venkovský Čech.
05. 11. 2012 | 16:40

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Urbane,
obrátil bych naruby vaši poslední větu:
"Stát se může chovat jako gangster.Stát totiž nemusí mít smysl.

On ani smysl v příštích dějinách (pokud.....)smysl mít nebude.
Společenství lidí bude řízeno asi úplně jinak.Podívejte do přírody .Včelstva,mraveniště,krysí populace......!!

Člověk se svým způsobem postupně vymyká přírodním zákonům.
A na to také doplatí.
Přemnoží-li se dravci,vzápětí vymřou neboť nemají žrádlo.
Všechno tomu nasvědčuje.

Gangsterismus politické moci České republiky už dosáhl svých krajních mezí.
Už není žrádlo.Není co rozkrádat.Skoro.
Zbývají důchodové fondy s církevní restituce.
Všimněte si že ČR opouštějí zahraniční hyeny.
Majetek státu se přelil do rukou zbohatlických jedinců.
A nemusí to být vždy nutně mafiáni a gangsteři.
Jen využili právního klimatu mafiemi řízeného státu.
(koneckonců vy také)

Potom není divu,že STÁT nemá finance na udržení normálního chodu státních funkcí,které mu byly svěřeny občany do správy.
Už se pomalu přežívá lpění na konzervativních metodách řízení státu.
Je to stejné v kapitalismu ,jako v komunismu.
Že je to příklon k anarchii a zmaru? No a co?
Dravčí populace už stejně přerostla všem přes hlavu.
Platí zase zákon Džngle korigovaný státním aparátem,který nemá žádné sociální funkce,ani je mít nehodlá.

Takže co s takovým státem?
Co s takovou republikou?
Co s takovým podobným nacionalismem?

Máme-li před domem prošoupanou rohožku,tak ji vyhodíme a koupíme u vietnamců novou.

Ivan.
06. 11. 2012 | 09:04

pamětník napsal(a):

Ivan Hochmann:
"Člověk se svým způsobem postupně vymyká přírodním zákonům." Omyl, nevymyká. Na jiném blogu bylo správně poukázáno na fakt, že i ekonomické zákony vycházejí ze základních zákonů vývoje vesmíru.
06. 11. 2012 | 11:10

pamětník napsal(a):

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-sedlacek.php?itemid=17950&from=0
06. 11. 2012 | 11:12

Vlado napsal(a):

Ale pane Urban, že se stát nemůže chovat jako gangster? Amerika je sice našim "vzorem demokracie"! Ale copak se tak chová. Ona se jen lidských práv dovolává, když se jí to hodí. Avšak hají-li své zájmy chová se právě bez skrupulí. Bez souhlasu RB OSN napadlo americké letectvo Jugoslávii. Irák rozvrátili, Afganistán od Al_Kaidy neosvobodili a v minulosti je Vietnamci s výpraskem vyprovodili ze své země. Amerika, ta že má právo hájit lidská práva a přitom se Haagu může jen vysmívat? No a náš stát se zařadil vstupem do NATO do gangsterské organizace.
Takže Vaše otázka je otázkou člověka, který má klapky na očích jak závodní kobylka.
06. 11. 2012 | 13:33

Ivan Hochmann napsal(a):

Argumentace panem Sedláčkem mě příliš nebere.

Hovoří o blbcovi,kterému je všechno jasné.

Jasně.Jsou věci nediskutovatelně JASNÉ.
Panu Sedláčkovi se to ovšem nehodí do krámu.Je totiž třeba vše znejasnit,aby se mohlo manipulovat a přetvářet k obrazu svému.
A není sám.
Takových,kteří dokáží přesvědčovat, že 1+1= mohou být vzhledem k proměnným ve vesmíru někdy 3 - se v tomto státě urodilo jako much.

Blbec může mít mnohdy naprostou pravdu,neboť není zatížen logikou Vyčůraných..........

Ivan.
06. 11. 2012 | 13:41

pamětník napsal(a):

Ivan Hochmann:
Nemínil jsem pana Sedláčka, ale diskuzní příspěvekod reppopa v 04. 11. 2012 | 15:02.
06. 11. 2012 | 15:23

Nuba napsal(a):

Pane Ivane

"Blbec může mít mnohdy naprostou pravdu,neboť není zatížen logikou Vyčůraných..."

Po dlouhé době Vás moc zdravím a tuhletu Vaši větu si dávám do zlatého fondu.
06. 11. 2012 | 20:07

Ivan Hochmann napsal(a):

Dobrý den paní Nubo.

Také jsem rád,že Vás slyším.
Nějak se nám to kroutí v rukách.Držela jste někdy pouštního hada? Tak nějak se chová český stát ke svým občanům.
(no jak ke kterým)
Na dnešní nabídce Aktuálně.cz je nadpis článku :

"Zpráva z Lucemburku:Česko funguje hůře než Sicílie".

Už z tohoto nadpisu je zřejmé,že nás v Evropě mají v povědomí jako mafiánskou velmoc.
Sicílie už není synonymem pro gangsterismus.

Jinak se ale daří.Podařilo se mě zahnat rakovinu ,alespoň na nějaký čas.Bylo krásné léto a ještě hezčí podzim.Teď zbývá přečkat zimu a těšit se zase na jaro.
Mějte se dobře a ve zdraví.
Ivan.
07. 11. 2012 | 08:40

oranžáda obecná napsal(a):

radujme se, veselme se, stát umírá,,....... ale vždyť je to vlastně cílem pana Urbana a jemu podobných, tak proč vlastně tak kňučí ???? Teď přece budeme Evropané....národního státu netřeba, je to tragický omyl dějin...
07. 11. 2012 | 08:59

JAHA napsal(a):

Ad: Ivan Hochmann

Dobre spravy od Vas!
Pozdravujem.
07. 11. 2012 | 09:21

Ivan Hochmann napsal(a):

Myslím,že není cílem nikoho na světě podřezat si pod sebou větev na které sedí.(jsou vyjímky...)

Nikdo přece nemůže mít radost z faktu,že existují ubozí lidé bez domova,zázemí přátelské pohody,finančního zabezpečení.
Je lhostejno jakým způsobem přišli do toho stavu.
Samotný fakt jejich existence obviňuje celou společnost.
Jsou zde další : důchodci,školáci,postižení zdravotně,dlouhodobě nemocní.....
Nelze se spoléhat na solidaritu neziskových a humanitárních organisací,respektive jednotlivých spoluobčanů.
Ti budou mít brzy samo se sebou co do činění.

Tady má existovat nezastupitelná funkce státu.
Je to jedna z priorit demokracie a řízení společnosti.

Jenže tak tomu v našem případě není.
Poslouchal jsem před chvílí projev pana Paroubka v parlamentě.Mám tohoto člověka rád jako voštinu v řiti....avšak:
Musím maně uznat opodstatněnost jeho argumentů.Mohu namítnout,že je v mocenských strukturách už dosti dlouho aby mohl dokázat svoje lidumilné úmysly.(neučinil tak)
Je stejný jako ta současná parta říkající si PRAVICE.

A jsme u merita věcí.Jak víte moje životní přesvědčení a směrování je krajně pravicové.Požaduji od sebe i každého kolem
odpovědnost,čestnost,pracovitost.
Jsem tudíž proti dalšímu "fungování" této prohnilé neodpovědné vlády.
Jsem proti jejich fixlům s mandáty,čarováním s paragrafy,a prosazování velké většině občanů odporných zákonů.

To co se děje dnes v tomto státě nemá v demokratických poměrech obdoby.
Pokud si takto představují politici výkon demokratických principů,tak je na čase s nimi řádně zatočit.
Ale nikoliv SAMETOVĚ.
To už tu jednou bylo a co dnes vidíme?

Zase se rozlízá rudý Mor po této zemi.
Asi si nic jiného tato země nezaslouží.

Ať si lidé z oněch "pravicových partají" provedou cokoliv.
Dnes už je jasné ,že při příštích volbách půjdou definitivně od vesel a rudooranžová přerozdělovací soldateska,bude muset napravovat jejich zparchantělé zákony a ukradené miliardy.

Dnes už můžeme jasně říci:
Samet byl špatným řešením pro společnost občanů.
Už to ale nejde napravit.Budeme si muset vylízat tem hrnec sraček až do dna.

Ivan.

P.S. ad JAHA": ďakujem priatel.Taktiež všetko najlepšie.Ivan.
07. 11. 2012 | 12:06

pamětník napsal(a):

Odpovědnost,čestnost,pracovitost nejsou specifické atributy pravice zrovna tak, jako svěžest, vůně a příjemná chuť nejsou vlastnosti výhradně dobrého ovoce.
09. 11. 2012 | 18:50

zubatá napsal(a):

Pravdivé a přesné.
Bohužel.
A odvážné.
15. 11. 2012 | 13:06

toothman1 napsal(a):

Neziji jiz v Ceske Republice (diky Bohu) ale casto ji navstivim. I kdyz nevim vsechny podrobnosti co se deje na politicke scene, pozoruji ritici se upadek Ceskeho statu od doby Sametove Revoluce. To co je nazyvano Ceskou Republikou neni demokraticky stat ale mafiansky vedeno kralovstvi, ktere nema na srdci zajem svych obcanu ale blahobyt urcite mocenske casti spolecnosti na ukor vetsiny. Co napsal pan Urban je vice nez pravdepodobne a presne. Je skoda, ze prilezitost vytvorit spravedlivy, demokraticky stat byla tak krute promarnena. Musim se ztotoznit s nazory pana Ivana Hochmanna a tez konstatuji, ze jedina moznost veci zmenit je prostrednictvim krvave revoluce. Na to je vsak treba vytvorit celek zbidacenych mas a najit vhodneho vudce. A to nevim zda-li Cesky narod je schopen vytvorit.
Jsem totalne znechucen zprznenym charakterem Ceskeho naroda.
11. 12. 2012 | 12:56

Meascinella napsal(a):

The Secret master the gucci-market Is Very Easy! <a href="http://growth-management.alachua.fl.us/comprehensive_planning/gucci.html">バック</a> The Crucial Element To master the gucci-arena Is Quite Easy! <a href="http://growth-management.alachua.fl.us/comprehensive_planning/saclongchamp.php">Sac longchamp soldes</a>

Creative chloe E-book Unearths The Way To Dominate The nike Marketplace <a href="http://www.21xqt.com/chanel.html">シャネル 財布</a> The Root Key For nike <a href="http://www.21xqt.com/chloe.html">財布 chloe</a> The Spectacular adidas Cheat That Were Designed To Fool Almost all <a href="http://www.21xqt.com/adidas.html">アディダス スニーカー</a> Interesting questions regarding adidas clarified and as a consequence the reason why you really need to review each and every word within this document. <a href="http://www.21xqt.com/nike.html">ナイキスニーカー</a> Know who is chatting about chloe and also why you ought to be afraid. <a href="http://www.21xqt.com/mizuno.html">ミズノ</a> Super Method For adidas <a href="http://www.chyfc.com/include/adidasjp.html">adidas シューズ</a> Short article content helps you with the inner workings of the chloe and what you must do right now. <a href="http://www.chyfc.com/style/chaneljp.html">chanel バッグ</a> The activities the competition has been doing in regards to nike and furthermore the things youought to do completely different. <a href="http://www.chyfc.com/cheng/chloejp.html">財布 クロエ</a> Come across who is preaching about nike and also reasons why you should be concerned. <a href="http://www.chyfc.com/cert/mizunojp.html">ミズノゴルフ</a> The reasons all people are extremely wrong over adidas and the reason why you ought to check this out post. <a href="http://www.chyfc.com/templates/nikejp.html">ナイキシューズ</a> Creative chloe Guide Clearly shows A Way To Dominate The chanel Arena <a href="http://www.padgam.com/blog/adidasja.html">adidas originals</a> The ways to learn every little thing there is to know concerning nike in nine simple steps. <a href="http://www.padgam.com/blog/chanelja.html">chanel 財布</a> Practical ideas on how to fully understand all that there is to find around adidas in 4 uncomplicated steps. <a href="http://www.padgam.com/style/chloeja.html">財布 chloe</a> Hot questions regarding adidas resolved and consequently reasons why you really should try to read each and every concept in this documentation. <a href="http://www.padgam.com/style/mizunoja.html">ミズノ</a> The main adidas Organisation Speak : Those people who cares for zilch triumphs?! <a href="http://www.padgam.com/nikeja.html">シューズナイキ</a> That explains why all people are extremely wrong over chloe and as a result the reasons why you ought to ought to see this story.

Extra short guideline aids you with most of the cogs and wheels on gucci as well as those actions you want to handle today.<a href="http://www.adidasjp.asia/">アディダス スニーカー</a> The reasons why just about everything that you have read about gucci is almost certainly drastically wrong and what you want to be aware of.<a href="http://www.adidasjp.asia/">アディダス ランニングシューズ</a> The easiest way to learn all kinds of things there is to learn related to adidas in six straight forward steps.<a href="http://www.nikejpsale.biz/">ナイキ</a> Innovative nike Guide Divulges Ideal Way To Dominate The nike Scene <a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-dunk-ダンク-c-1.html">nike dunk</a> Summary piece of content shows you the unquestionable info about adidas and exactly how it could actually have an impact on everyone.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-force-フォース-c-2.html">nike air force</a> The thing all others does when it comes to gucci and things you'll need to try and do different.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-jordan-ジョーデン-c-3.html">nike air jordan</a>
13. 04. 2013 | 09:28

freerelax napsal(a):

A quick article content shows you the inner workings on nike as well as all that you want to complete this afternoon. <a href="http://www.mizunogoruhujp.com/">ミズノゴルフ</a> The Magic Method For mizuno <a href="http://www.mizunogoruhujp.com/ミズノ-ゴルフクラブ-c-1.html">ミズノ mp</a> Quick guide helps you with all details of nike in addition to everything you ought to do immediately. <a href="http://www.mizunogoruhujp.com/ゴルフグローブ-c-33.html">ミズノ グローブ</a> Everything the competition has been doing with regards to nike and moreover the things youwant to do different. <a href="http://www.mizunogoruhujp.com/ゴルフバッグ-c-7.html">ミズノゴルフ</a> Independent piece of writing brings out 2 completely new stuff concerning nike that noone is speaking about. <a href="http://www.mizunogoruhu.com/">ミズノ</a> One specific double twirl on mizuno <a href="http://www.mizunogoruhu.com/ミズノmizuno-クラブ-c-4.html">ミズノ mp</a> Supplies and fabrication throughout Nevada : nike has left with no good bye <a href="http://www.mizunogoruhu.com/ミズノmizuno-アイアン-c-3.html">ミズノ アイアン</a> Valuable guidelines for nike which can be used commencing straight away. <a href="http://www.mizunogoruhu.com/ミズノmizuno-バッグ-c-5.html">ミズノゴルフ</a> Concise editorial uncovers the undeniable facts about nike and also how it could have an effect on customers.
02. 05. 2013 | 21:48

http://www.ccemsrescue.org/jeff/70.php napsal(a):

I was gone to inform my little brother, that he should also go to see this web site on regular basis to get updated from hottest news update Jan Urban ? Český stát jako gangster .
26. 02. 2014 | 23:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy