Miloš Zeman byl a je ochráncem korupce

15. 11. 2012 | 16:20
Přečteno 38418 krát
Říká se, že Miloš Zeman dokáže odůvodnit cokoliv. I deset či patnáct let poté, co jeho nejbližší spolupracovníci, pod jeho ochranou, otevřeli stavidla nejhorším korupčním zvěrstvům polistopadové doby, umí rozesmávat dnešní studenty humornými bonmoty. On prý vždy proti korupci bojoval. A nikdo se neodváží vstát a říci mu do očí, že to není pravda. A že naopak máme jenom několik málo politiků, kteří by v takové míře měli osobní zodpovědnost za dnes už nesnesitelnou míru korupce v České republice. Jeho kandidatura na prezidenta České republiky je z tohoto pohledu hodně nevkusným žertem.

Miloš Zemana nebyl nikdy v politice schopen převzít zodpovědnost za neúspěch nebo chybu. Nikdy. Od svého příchodu do čela ČSSD se začal obklopovat nevolenými poradci a stále častěji už jenom přitakávači. Chyby svých spolupracovníků a milců za všech okolností retušoval a popíral. Od zodpovědnosti za korupční aféry svého nejbližšího okolí se pokaždé dokázal odpoutat svojí výřečnou arogancí, a to i přesto, že bez jeho vlivu by k takovým aférám nikdy nemohlo dojít. Miroslava Šloufa nikdy nikdo nezvolil do vlivné funkce. Jenom kvůli Zemanově ochraně mohl rozhodovat o privatizaci bank, Metrostavu, Mostecké uhelné, nebo farmaceutického průmyslu. Ale Miloš přece za nic nemůže....

Poradci využívali toho, že Zeman se po příchodu do vrcholové politiky velmi rychle změnil. Z poměrně zásadového individualisty z doby před a těsně po roku 1989 byl najednou arogantní mocichtivý manipulátor, sám však snadno manipulovatelný. Jeho blízké okolí kdykoliv mohlo hrát na jeho pocit vlastní výlučnosti, až psychotickou závislost na „tajných“ informacích - a na pochvalách. Snad jenom pro připomenutí – ve zveřejněných odposleších telefonátů mezi jeho šéfporadcem Miroslavem Šloufem a později zavražděným „kmotrem“ Františkem Mrázkem se oba pánové o Zemanovi vyjadřují poněkud opovržlivě a používají pro něj přezdívku „Mlha“. Je prý fajn, protože mu prý "stačí chleba se sádlem". Zeman jako prezidentský kandidát roku 2012 právě z těchto důvodů téma korupce nesnáší. Kdykoliv umí popřít i zjevná fakta a v nepříjemné situaci reaguje osobním útokem.

Opoziční smlouvu dodnes považuje za svoje opus magnum – a dodnes ji obhajuje. Přes její racionální jádro – pokus o nalezení stabilního modelu, vzniklého na základě volebních výsledků – nikdy nepřizná, že jejím největším důsledkem byl rozjezd absolutně korupčního obsazování pozic v podnicích se státní účastí a v úřednickém aparátu, a převládnutí vlivu regionálních oligarchií ČSSD a ODS. V rozporu s fakty dokonce tvrdí, že za jeho vlády bylo méně afér...
I jeho kampaň Čisté ruce (1998-2000) byla absolutně neúspěšná kvůli opoziční smlouvě. Nikdy také nedokázal vysvětlit, proč nevyužil opoziční smlouvy k prosazení zákona o státní službě, který by výrazně oddělil státní úředníky od politiků a tím znemožnil velkou část korupce. Naopak – opoziční smlouva znamenala explozívní nárůst politické korupce ve státní správě, kritizovaný dnes otevřeně už i Evropskou unií. Kdo postavil korupční oligarchický systém, který podle údajů vlády stojí daňové poplatníky až sto miliard ročně – a navíc desítky dalších miliard, které kvůli tomu nemůže ČR čerpat z evropských fondů?

Zeman se pokusil spolu s Václavem Klausem i o změnu volebního zákona (rok 2000), tak, aby zvýhodnil velké strany, a znevýhodnil malé - Ústavní soud tehdy naštěstí zákon zrušil. Dnes by začínal významně zvýhodňovat KSČM.

Zkrácený seznam nejdůležitějších afér:

Zemanův kufřík č.1 – Rok 1996

Tzv, Zemanův kufřík z roku 1996 měl dokumentovat údajnou snahu ministra Jana Rumla změnit ČR v policejní stát. Předseda ČSSD si tehdy letmo přečetl „stoh papírů“, které mu byly doručeny a okamžitě v televizi oznámil, že „má důkazy“ o snaze vnitra a BIS zavést v Česku policejní stát. Po následném předložení „kufříku“ prezidentovi Havlovi vyšlo najevo, že „Zeman v touze zdeptat nenáviděného protivníka naletěl podvodníkům a psychopatům.“ Tento „kufřík“ tak fakticky obsahoval pouze 25 stran, „dodaných Zemanovým bezpečnostním poradcem Mikulášem Tominem (propuštěný ředitel Rumlovy inspekce z ministerstva vnitra), který je údajně dostal od Miloše Demétera – osmnáctkrát trestaného recidivisty“. Část této složky popisuje stylem brakových špionážních románů, jak Demétera sledují agenti BIS. Další část je průhledná provokace, snažící se dokazovat údajnou spolupráci členů ČSSD s BIS a bývalou StB. Dalších 19 stran tvoří banální přehled Tominových aktivit, vydávaných za část spisu BIS. Kromě toho kufřík obsahoval několik pravých a tajných informací, nicméně žádnou nezákonnost ze strany BIS ani policie tyto informace neprokazovaly.

Aféra Štiřín – 1999

Zemanův poradce Jaroslav Novotný byl nahrán při vydírání správce Štiřínského zámku, který vlastnilo MZV. Po správci Václavu Hrubém požadoval vyrobení falešných důkazů proti bývalému ministru zahraničí Josefu Zielencovi. Ve stejné době bylo zjištěno, že na zámku Štiřín bylo zabudováno funkční odposlechové zařízení. Zemanův blízký spojenec ministr Jan Kavan to nikdy nevysvětlil. V aféře vystupoval i Kavanův generální sekretář Karel Srba, kterého k němu se Zemanovým souhlasem prosadil Miroslav Šlouf. O něco později byl obviněn ze zpronevěry a odsouzen za přípravu vraždy novinářky Sabiny Slonkové na dvanáct let do vězení.

Akce Olovo – rok 2000

Reportéři MF DNES přinesli informaci, že mezi poradci tehdejšího premiéra Miloše Zemana vznikl materiál nazvaný Olovo, který měl zdiskreditovat ministryni školství Petru Buzkovou (chemická značka olova Pb se shoduje s iniciály jmenované). Spis mimo jiné obsahoval smyšlené pomluvy o tom, že se Buzková živila prostitucí, týrala svou malou dceru nebo že spolupracovala s StB.
Vedení ČSSD odmítlo, že má se spisem cokoli společného, stejně se vyjádřil i šéf Zemanových poradců Miroslav Šlouf. Miloš Zeman tvrdil, že novou aféru zorganizovala a financovala stejně jako před dvěma roky aféru Bamberk konkrétní skupina s cílem zdiskreditovat před volbami sociální demokracii. Odmítl však sdělit jakékoliv důkazy.
V srpnu 2000 jiný Zemanův poradce, Zdeněk Šarapatka, na policii vypověděl, že autorem Olova byl skutečně byl Zemanův poradce Vratislav Šíma. ČSSD reagovala trestním oznámením na neznámého pachatele a paradoxně přitom potvrdila pravost dezinformačního spisku Olovo, vyrobeného dokonce, jak se ukázalo, na počítači Úřadu vlády. Zeman osobně podal trestní oznámení na reportéry MF Dnes pro pomluvu, které bylo odloženo. Pražské státní zastupitelství Šímu ale nakonec neposlalo před soud s odůvodněním, že skutek sice spáchal, ale čin „nebyl společensky nebezpečný“. Zeman v této věci vědomě lhal a byl ze lži usvědčen. Skvělá kvalifikace pro prezidenta.

Aféra Dálnice D47 – červen 2002

Vláda Miloše Zemana bez výběrového řízení rozhodla, že bude uzavřena smlouva pro výstavbu ostravské dálnice D47 s konsorciem Housing & Construction (H&C). Na podzim téhož roku smlouvu napadl ministr Šimonovský (KDU-ČSL) a označil ji za krajně nevýhodnou pro stát. Špidlova vláda smlouvu s H&C v březnu 2003 vypověděla (pozn. pokuta za vypovězení smlouvy činí 650 miliónů Kč). Policie pak prověřovala, zda nebyl při rozhodování Zemanovy vlády o přidělení zakázky konsorciu H&C spáchán trestný čin. Nakonec se rozhodla kauzu odložit. D 47 je předražená o stovky milionů korun a je slavná jako nejzvlněnější silnice v Evropě. Jenom opravy nekvalitních mostů na této trase budou podle údajů z roku 2012 stát více než pět miliard.

Privatizace farmaceutického průmyslu (SEVAC/SEVAPHARMA)

Zemanova vláda v roce 1999 rozhodla, že při privatizaci SEVAC musí být jako strategický zájem státu udržena výroba sér a vakcín pro domácí trh. Stejným usnesením umožnila prodej SEVAC i s pozemky na pražských Vinohradech za 50(!) milionů korun, - na návrh Miroslava Šloufa napřímo jeho kamarádovi a fotbalovému „podnikateli“, později souzenému, Janu Gottwaldovi. Ten sice vyráběl pouze veterinární séra, a tak pro jistotu onu strategickou a vládou nařízenou výrobu sér a vakcín rychle ukončil, a parcelu i s budovami obratem ruky prodal za 300 milionů Luďku Sekyrovi (Sekyra Group). Ten postavil na stejném místě developerský projekt několika set bytů v ceně nejméně 1,3 miliardy korun. No, nekupte to...

Těch afér z dob Zemanova vládnutí je, samozřejmě, mnohem více. Mnohamiliardový ruský dluh se úspěšně vyrovnal až k praktické nule, a vydělat na tom dokázali jenom zprostředkovatelé – jenom náhodou opět kamarádi Zemanových kamarádů. Privatizace Mostecké uhelné společnosti mohla stát připravit o více než dvacet miliard – ale to jsou asi jenom pomluvy švýcarské prokuratury, která bez znalosti „vztahů“ šest let mapovala peněžní transakce a zjistila, že mnohamilionové částky končily, určitě jenom náhodou, na účtech přátel pana Šloufa. Stejnou náhodou určitě je, že stejný náměstek Zemanova důvěrníka ministra průmyslu a obchodu Grégra, na jehož švýcarský účet nějaké ty miliony doputovaly, byl zase jen shodou okolností stejný pan Sýkora, který tak hloupě prodal svoje akcie dalšímu ze Zemanových žáků a oblíbenců Stanislavu Grossovi za pouhých dvacet milionů, kterýžto je za chvilku prodal za sto milionů, načež ona zázračná společnost zanedlouho zkrachovala a zmizela ze světa.... A ti Švýcaři jsou natolik drzí, že to chtějí i po těch letech trestně stíhat.

Má cenu zmiňovat Jana Kavana, předražené přestavby ambasád, spolupráci s Karlem Srbou, odsouzeným za plánování vraždy novinářky Sabiny Slonkové, Český dům v Moskvě, otevřeně korupční aféru Gripeny, Lesy ČR atd..? Pamatuje si někdo ještě dnes jména později zkompromitovaných Zemanových milců - Stanislav Gross, Karel Březina, Jaroslav Palas, Jaroslav Tvrdík atd, atd
To vše se odehrávalo za vlády a zodpovědnosti Miloše Zemana. Nic z toho se nesmělo až donedávna vyšetřovat. Zeman bude dál předstírat, že nic z toho neexistuje a on sám, bojovník proti korupci, s tím neměl nikdy nic společného. Nejbližší „poradcovské“ okolí z korupční minulosti teď pro Miloše Zemana organizuje prezidentskou kampaň. Tak to, prosím, nekažte, a nikdy se kandidáta neptejte na korupci nebo zodpovědnost. A už vůbec ne na fakta a dokumenty. A pokud chcete někdy být na Českou republiku hrdí, tak Miloše Zemana nevolte.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Na zakázku? Platí kdo? :-)
15. 11. 2012 | 16:27

kokoshka napsal(a):

Dneska je tady nejaky svatek?
Jeden chce kvalitni byrokracii,druhy chce se připojit k britske korune,třeti označi byvaleho premiera za českeho Berlusconni...
Pane Stejskale,devejte nam ubohym smrtelnikum nejake znameni abysme nepropasli takove Březnove idy!
15. 11. 2012 | 16:29

Meňo napsal(a):

Dobrý den,
pane autore článku, kolik Kč Vám platí volební tým pravice reprezentovaný expremiérem Fischerem za dehonestování soupeře na levici v pořadí "průzkumů VM" druhého ?? Na propagandu nevěřím od dob komunismu a po tátovi od dob tzv. Protektorátu. Zkrátka umíme "číst mezi řádky", což Vy předpokládáte, že jsme se "včera narodili".
Snažte se být více vyvážený, snad objektivní !
Zdraví M:
15. 11. 2012 | 16:44

MR2 napsal(a):

"Zloděj křičí, chyťte zloděje !"
Klasické převracení hodnot, kterého jsme svědky v dnešní společnosti obecně. Mantinely byly nastaveny né Zemanem, ale Klausem po roce 1992 ! Nejsme tupci bez paměti !!
15. 11. 2012 | 16:51

motýl napsal(a):

Zemana za prezidenta ne a ne a ne.
15. 11. 2012 | 16:51

Martin Konvička napsal(a):

Článek:
PíÁrko chlapa, kterému v životě skoro nic nevyšlo.
Netřeba brát vážně.
15. 11. 2012 | 16:54

smutný napsal(a):

jestliže může být presidentem člověk, který dal světu pojmy jako tunelování, bankovní socialismus a pod jehož rozlišovací schopnost bylo rozeznat špinavé peníze od čistých a co víc, pod jehož rukama zmizel majetek za stovky miliard korun, proč by nemohl být presidentem Zeman?!
15. 11. 2012 | 16:56

šašek z Jihlavy napsal(a):

Já taky rád chleba se sádlem (doma vyškvařeným) a se znojemskou okurkou. Zato nerad Šloufa, Srbu, Kavana, Grégra, Palase, Březinu, Hulínského, Grose, Buzkovou a mnoho dalších neslavně končících figurek na naší politické šachovnici. Doufám, že i Zeman konešně dostane mat, nejraději dámou.
15. 11. 2012 | 16:58

resl napsal(a):

Jasně, důkazy jsou, jen si myslí Zeman i se svým mstivým protějškem, že jsme zapomněli. Naštěstí je tento demagog a humorista pro retardované, už dost odkecaný a myslím, že nemá šanci. Ten druhý komunista se ale snaží víc a mohl by proklouznout. Tak to trochu bude test občanů ČR, kterými oba pohrdají. Kdyby nepohrdali, tak by se neodvážili vylézt na veřejnost a hlásit se do služby v referendu.
15. 11. 2012 | 17:00

kokoshka napsal(a):

smutny:
Zeman je vykopavka,deset roku pil becherovku na Vysočine a najednou chce bejt preser...pardon prezidentem?
15. 11. 2012 | 17:00

Ernesto napsal(a):

kokoshko nejlépe by ale bylo čechům a moravákům jako ruská gubernie protože takový prezident jako má dnes velké rusko se v česku hned tak nenarodí ! Zdali někdy vůbec ! Já byl ještě za mlada pozván Nikytou Sergejevičem do kremlu a dodnes na to ani v očistci nemohu zapomenout ! Rusové jsou fakt dobrosrdečný národ ale bohužel mnoho lidí v čekoslov.to dodnes nepochopilo ! Jak jim jednou Leonid Iljič naznačil Éto vše díelo ! My jsme vás v osmašedesátem jeli osvobodit od západních imperialistů a vy místo vděku tak jste nás nařkli ze svévolného napadení a okupace ! Cožpak jsme se mi rusové někdy chovali jako okupanti ? Jako řeba barbaři němci ? Tak tohle nám příště lidé v čeko již neříkejte ! My jeli pouze na pozvání vaši strany a vlády ,kterou jste si sami zvolili ! Eto vaše dielo ! Ernesto
15. 11. 2012 | 17:16

resl napsal(a):

zdravstvuj Ernésto i kagda Putina budět, bigbíta budět tože ?
15. 11. 2012 | 17:24

kokoshka napsal(a):

.ernesto-
Jste ubohy beztalenny provokater,čeho tim chcete dosahnout?Mne je fuk vaši citliva dušička,jak Nas nenavidite,nesnažte se-nema to cenu,venujte se svym problemum a nas nechte na pokoji,kdyby jsme chteli tebe dostat(což veru nedelame)mel bys plne kalhoty,tak jdi duračok S Bohem a bud rad že jsi rad!
15. 11. 2012 | 17:24

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ernesto
Máte plnou pravdu, Češi nejsou jen smějící se bestie, jsou i věrolomní ve vztahu ke svým spojencům. Ještěže jsme měli svobodně zvolené čelné představitele, kteří své city dávali při vítání delegací tak upřímně najevo a nebáli se ani o své zubní protézy při nasazování francouzáků. Tehdy se u nás stala hitem píseň Sealed with a Kiss (zpečetěno polibkem).
Naštěstí na nás dávní spojenci nezanevřeli a hojně se tu u nás usazují, prý to bude na věčné časy. Kdysi nači vládcové zvali německé kolonisty, dnes to dnešní vládcové dělají v opačném gardu - místo západu východ. Mládeži, vystupovat, dveře se zavírají.
15. 11. 2012 | 17:32

stoppa napsal(a):

" se začal obklopovat nevolenými poradci a stále častěji už jenom přitakávači. Chyby svých spolupracovníků a milců za všech okolností retušoval a popíral... snadno manipulovatelný. Jeho blízké okolí kdykoliv mohlo hrát na jeho pocit vlastní výlučnosti, až psychotickou závislost na „tajných“ informacích - a na pochvalách."

Úplný Havel co?

Tím pádem by mohl tím prezidentem být.
Akorát co po něm pak pojmenovat? Už máme Masarykovo nádraží Willsonovo nádraží Letiště Václeva Havla. Tak leda Dálnice Miloše Zemana (ta zvlněná)?
15. 11. 2012 | 17:33

Ernesto napsal(a):

ale pane kokoshko to se hluboce mýlíte , já to opravdu ale opravdu myslím uřímně ! Já nebýt žádný provokatér ! Mám rusy doopravny rád jenže vy zde každý můj příspěvek berete jako ironii , což je ale vaše chyba ! Ernesto
15. 11. 2012 | 17:38

Da.Rock napsal(a):

Asi hrozí, že v případě Zemanova vítězství nedostane Diag Human ani vorla, tak se mouřenín pustil do práce.
15. 11. 2012 | 17:52

Otázkář napsal(a):

Pane Urbane máte v tom článku spoustu lží, polopravd a nepodložených spekulací. Miloš Zeman jistě není dokonalý, ale narozdíl od Jana Fischera před rokem 89 nesloužil režimu a po roce 89 opět nesloužil mocným, ale nesl jako premiér 4 roky politickou odpovědnost. Jan Fischer vždy věrně sloužil jako správný úředník což jen potvrdil jako loutkový úřednický premiér vybraný po domluvě dvou největších stran.T akového prezidenta na "Hradě" opravdu nechci.

Osobně se chystám volit Jiřího Dientsbiera, ale takové kydáná špíny na jiného prezidentského kandidáta se mi věru protiví. Narozdíl od jiných diskuterů je mi srdečně jedno kdo Vás platí, ale i PR by mělo mít jistou úroveň.
15. 11. 2012 | 17:55

Petr Havelka napsal(a):

Můžete si tu o autorovi psát co chcete, ale to co tu předkládá jsou fakta.

Lidská paměť slábne a je třeba ji osvěžit. Obávám se, že Zeman má slibný náběh na Hrad. Pro mne by to byl výsměch. Ale jakseříká hlasliduhlasboží.

To už raději toho Fischera.
15. 11. 2012 | 17:56

kokoshka napsal(a):

Ernesto:
Rad bych se mylil,ale mam obrovitanske zkušenosti z hnusnou elenou!
Zkuste mne přesvedčit že to myslite upřimne...
15. 11. 2012 | 18:33

Josef K. napsal(a):

Není pochyb o tom, že pan Zeman je tatáž normalizační domýšlivá pornografická šeď, vyrostlá z podhoubí KGB/Stb. Imponuje tuzemcům hospodskou žvanivostí, naučenými pasážemi z knih , cizími bonmoty (obecně rozšířená technologie jak ze sebe udělat intelektuála, používají i bankéři).
Ostatně normalizační Česko typem lidově reálně socialistického intelektuála a lá Zeman nahradilo ty skutečné intelektuály.
Při sledování Klause a Zemana nemám pocit, že jde o dvě autonomní osobonosti, ne , jde o jednu a též.
Mezi Zemanem a Fischerem není také rozdíl, pokud jde o mravnost, jen nemravnost každého z nich má poněkud jiný základ.
Nicméně, vláda Zemanů, Klauzů, Bednářů atp. má jednu výhodu, bude brzy tak zle, že snad dojde ke změnám spolwečenských paradigmat a denormalizaci této společnosti.
Možná, jak naznačuje soudruh Bednář, už pod britskou vlajkou, namísto Skotska. Nebo pod vlajkou ruskou?
15. 11. 2012 | 18:37

Kamil napsal(a):

Klaus chce na Hradě Zemana. Ruka ruku myje. Zeman by byl Klaus posunutý mírně doleva. Kontinuita zajištěna.
15. 11. 2012 | 18:38

Carravagio, napsal(a):

Pro slušného člověka, který by se chtěl ve volbě prezidenta rozhodnout správně, je výběr kandidátů VELKÉ DILEMA !
15. 11. 2012 | 18:39

kokoshka napsal(a):

Suma sumarum za ta leta mi vychazi zajimava olejomalba:
Ja jsem komunista
Ja jsem imperialista
Ja jsem debil
A co nejsem?
Ja nejsem Rus
Ja nejsem novoRus
Ja nemam ženu
Ja nemam sekretařku,nemam firmu
Ja nemam vubec nic,ja neexistuji!
Dik,eleno!!!
Zbytečne to vysvetlovat zviřatkum ktere nekrmi v zoo,no budiž...Nedostatek vapniku!
Kdo ješte přihodi nejake hypotezy?Jsem jedno velke ucho!
15. 11. 2012 | 18:45

Josef K. napsal(a):

Kokoshka. Nevěřím, že jste dlouhodoběji fyzicky uspokojen svou manželkou i bájnou sekretářkou, tetou, matkou i ovcí na Vaší zahradě popř. hrdlem lahve vodky, kterou jste právě dopil. . Neustále oscilujete mezi láskou a nenávistí k nějakému pofidérnímu "vám", patrně máte na mysli Rusům, ale vzhledem k tomu, že Rusové jsou různí, tak myslíte to "nám" jako leninsko-stalinisticko neofeudální putinovskou brežněvovskou sovětskou měšťáckou vrstvu, co rozkradla všechnu zahraniční pomoc na likvidaci arménského zeměstřesení a jaderných zbraní, prodala své státní byty, ukradla peníze z Menatepu, Kremlu, železničního vagonu, z kasy novorossijských dělníků či mezinárodní odborové organizace.
Řekl bych, že by Vás uspokojilo pouze okousávání paží či pohlavních orgánů vašich nepřátel, jejich navlékání na kůly, řezání hlav za živa pilkou na železo, tedy praktiky Bély Kúna a Konstantina Sevolenko, náčelníka kolonie 239 v republice Komi.
15. 11. 2012 | 18:47

Patrik napsal(a):

Už to panove a damy prozivate jako ti blbci v USA.Vždyt je to uplne jedno kdo tam bude!
15. 11. 2012 | 18:54

kokoshka napsal(a):

Josef K.
Mužu Vas ujistit že jsem absolutne spokojeny se svoji manželkou,rovnež jako kdysi jsem byl spokojeny se svoji"bajnou"sekretařkou se kterou mne nekolik roku poutala citova zavislost,vic jsem nepochopil,elena,zkus take občas psat česky a s odstavci.
Zřejme mysliš,elena,že ti vyklopim nejake pikanterie pro tve zvrhle potešeni,to jsi teda na omylu,beztak nemame co skryvat-laska,sex,žarlivost,nenavist,usmiřeni...pro tebe moc složite,venuj se svemu jedinemu milačku v živote počitači!
15. 11. 2012 | 18:58

Ondřej napsal(a):

Pane autore, můžete mi říct, který politik (kdykoli v historii) se obklopoval volenými poradci?
15. 11. 2012 | 19:23

schrott napsal(a):

Urbane(záměrně jsem vynechal pane), nelíbilo se mi vaše lobování za Šťávu, ale opravdu jsem netušil jaké nízkosti jse schopen. Špidlova vláda smlouvu vypověděla, ale jaksi jste zapomněl napsat kdo ji měl stavět. Byla to izraelská společnost, která to odstupné dostala. Komu tedy tu dálnici Šimonovský(KDU-ČSL)svěřil a s kým se dnes Ředitelství dálnic soudí, to už jste nenapsal.
Nepochybně by bylo zajímavé zjistit, kolik nás ta dálnice doposud stála, jestli to náhodou nebylo víc, než za kolik to měli stavět izraelci. Skoro bych se vsadil že ano, pokud ne, s opravami to bude víc určitě.

Pročpak panu Urbanovi nevadí odstupné 170 milionů za zrušení stavby nehorázně předražené ubytovny(ubytovna pro zdravotníky za 6 miliard!) v Motolské nemocnici, která byla už jako tunel připravena a kterou podepsal právě váš kandidát Fischer? Fischer by měl být ve vazbě jako Rath, ne kandidovat na prezidenta.
Urban kydá špínu a lže za peníze, hnus, fuj, odporné!
15. 11. 2012 | 19:37

Moise Tschombe napsal(a):

Pane Urbane, ůůůžasné, opravdu ůůůžasnééé....
Lépe by to ani Josef Goebels nenapsal. Jste skutečným mistrem propagandy.
Teď je třeba si ještě jako milenku pořídit nějakou filmovou hérečku, abyste se svému velkému idolu ještě více přiblížil........
15. 11. 2012 | 19:48

mik napsal(a):

Nejake blogy na tema kdo ma byt prezident jsou jen pro smich je treba vzit rozum do hrsti selsky rozum a logiku 3 zeny - CR jeste nedozrala do stadia aby zena mohla delat prezidentku navic tezko lze najit politicku v minulosti ktera by se neprezenovala ostudou takze mame 8 muzskych kandidatu ,,Dlouhy a Sobotka uz sve umeni v politice nalezite predvedli a Dinsbier ? proc ze tatik byl disident ? takze dalsi 3 jsou z kola ven a zustava jich 5.. mezi slepymi bude jednooky kralem a ted ktery ? potetovany prezident z nausnici v uchu ? extremismus je vzdycky nebezpecny ,,,a odlisovat se od davu ? na mista sveta si CR v EU uz hraje a kam to vede kazdy vidi,,, Okamura ? zatim si nedokazal zamest prah ani v cestovnim ruchu dve asociace a i letos zustala rada lidi pres povinne pojisteni kancelari venku takze proc verit ze by to zvladl jako prezident a zustavaji 3 kralove,,,jeden dokazoval vladnuti v urednicke vlade a do posledni chvile zatloukal ze viza do Kanady nebudou,,,a kdyz jel podepisovat Lisabon do Bruselu protoze Klaus musel do Moskvy podepisovat knizku ,,tak urcite musel vedet o vyjimce ktera mela zvyhodnit ceskou justici a prakticky znemoznit se obracet na Evropsky soudni dvur ,, takze Fischer s kola ven i kdyz jeho vlada nic nepokazila ale ani nedokazala a zustavaji dva mistr bajkar reprezentant Becherovky a knize,,, stari a komunisti budou volit smer Moskva a stakan vodky se stakanem Bechera si urcite rozumet budou,,,takze zustal jeden ,,slepy ci jen se zavrenyma ocima ? hluchy ci jen mirne nahlas chrapajici ? ale presto knize rakousky knize ale ona rakouska a ceska mentalita tak daleko od sebe neni,,,a je snad nedeje alespon v tom ze by ten smer byl EU a Brusel a ne smer Moskva,,, premyslel jsem kdo jeste z tech vsech kandidatu by snad mohl podporovat EU a euro jedna z dam se mi zda pro evropska ale zena nema sanci,,, Swanzenberg je asi to nejmensi zlo co CR muze na 5 let podkat,,,,nemusite souhlasit ja bych si taky na svuj nazor nevsadil... souboj bude mezi ohybacim a neprubojnym Fischerem a mistrem bajkerem Zemanem oboji smer vychod,,,,,
15. 11. 2012 | 19:51

Pepa Řepa napsal(a):

Nečetl jsem ani článek, ani diskusi. Proč taky?
Jen mě zaujalo že Vámi fedrovaný generál Randák nesehnal ani 50 tisíc podpisů.
To je chudoba autore. Nebo si myslíte, že má šanci Táňa Fischerová?
Nejste schopni se dohodnout ani na jedné figuře a tu podporovat.
Co se změnilo od dob OH?
Soustřeďujete se jen na to, který z těch ostatních je větší lempl a korupčník, místo abyste předložilii smysluplnou alternativu a v soutěži vyhráli.
Chudoba, děsná chudoba.
15. 11. 2012 | 19:58

mor a cholera napsal(a):

Izrael útočí, kde je slečna Kalhousová ?
15. 11. 2012 | 19:58

český maloměšťák napsal(a):

mik
Schwarzenberg ?
A co tak rovnou zvolit Kalouska ?
Nač ty okliky ?
Že Kalousek nekandiduje ?
Hmm - to je fakt. Ale gtřeba si jej občan Schwarzenberg na Hrad povolá - jako rádce přes účetní triky a další hokuspokusy.

Proč ne žena ? Co máte proti ženám ? A proč by to nutně musela být politička ?
15. 11. 2012 | 19:58

ping napsal(a):

stare plky, o nicem. Ze vas autore nezajima treba P. Sobotka. Dnes ve zpravach zaperlil, protoze ctí ustavu a ta umoznuje kandidovat za podpory senatoru ci poslancu, tedy bez 50T podpisu. OK. Kscm by do vlady nejmenoval, protoze neni demokraticka, ale taky ji demokrati nemohou zakazat, protoze demokraticka je. tak takovou hlavu statu tedy ne
15. 11. 2012 | 20:04

levandul napsal(a):

to mik: čtu ty profily kandidátů na presidenta na aktuálně.cz právě jsoucí -jejich vlastní písemné odpovědi k několika otázkám,a pří prvním čtení bych nevyřadil ještě nikoho.Všichni se snaží psát slušně,ale nevidím "slušňáctví" jako něco co společnosti dá moc.Má to blízko k prázdnotě.U všech styl ala A.Zápotocký:to je ten mezi Gottwaldem a A.Novotným.
Nejpromyšlenější jsou zatím při prvním čtení pro mne odpovědi Zemana a též Fischera,tedy co se týče ekonomiky a vzájemnosti otázek.Ale ne klíč k naší ekonomice založený na jejím hlubším chápání,ale jejich preference.Všichni kandidáti odpověděli velice slabě na otázku mezinárodního postavení ČR,její reputace ve světě.To je u presidentů chyba zásadní.
Jinak zítra,si budu pamatovat ze všech odpovědí jediné:Fischerovo,že si sníží plat o 20% jako president a jiné snad k tomu navede.To JE ORIGINALITA a SÍLA osobnosti,tím u mne je prvý zatím.Ale ještě budu číst znovu a srovnávat.
15. 11. 2012 | 20:16

Yosif K napsal(a):

Urban napsal:
Vláda Miloše Zemana bez výběrového řízení rozhodla, že bude uzavřena smlouva pro výstavbu ostravské dálnice D47 s konsorciem Housing & Construction (H&C). Na podzim téhož roku smlouvu napadl ministr Šimonovský (KDU-ČSL) a označil ji za krajně nevýhodnou pro stát. Špidlova vláda smlouvu s H&C v březnu 2003 vypověděla (pozn. pokuta za vypovězení smlouvy činí 650 miliónů Kč). Policie pak prověřovala, zda nebyl při rozhodování Zemanovy vlády o přidělení zakázky konsorciu H&C spáchán trestný čin. Nakonec se rozhodla kauzu odložit. D 47 je předražená o stovky milionů korun a je slavná jako nejzvlněnější silnice v Evropě. Jenom opravy nekvalitních mostů na této trase budou podle údajů z roku 2012 stát více než pět miliard.
KONEC CITATU.

CCA pravda, Zeman skutecne vybral firmu HC@C bez souteze (situace ktera se tezko da vysvetlit jinak nez ze nekomu necio alespon slibili.....) Na druhe strane ve zvlneni jsou namoceny firmy ktere uz vybrala dalsi vlada (Simonovsky) ...... a mozna i vrchni kuglofove z RSD (pravda - zase vlada...nebo jeste mlady pan Hala?) pokud se prokaze ze prehnali novatorstvi ve snizovani nakladu tim ze by porucili firmam pouzivat do nasypu nevyzralou strusku.

Policie za CSSD nevystrila nic - z pochopitelnych doubvodu - jak mi rekl jeden stary policista - dulezite je dozit se penze v relativnim zdravi - s nezlamanymi hnaty....)
15. 11. 2012 | 20:22

smutný napsal(a):

vy co tady kydáte špínu na Zemana by jste si měli uvědomit jedno - Zeman zázračně nezbohatl jako jiní politici a že měl dost příležitostí! To svědčí o tom, že nešel dělat politiku jako byznis. Určitě udělal hodně chyb, největší byla opoziční smlouva, ale to nebyl on, kdo položil základy mafiánského kapitalismu a díky zpackané privatizaci udělal z české republiky kolonii Německa.
15. 11. 2012 | 20:36

Yosif K napsal(a):

schrott napsal(a):
Urbane(záměrně jsem vynechal pane), nelíbilo se mi vaše lobování za Šťávu, ale opravdu jsem netušil jaké nízkosti jse schopen. Špidlova vláda smlouvu vypověděla, ale jaksi jste zapomněl napsat kdo ji měl stavět. Byla to izraelská společnost, která to odstupné dostala. Komu tedy tu dálnici Šimonovský(KDU-ČSL)svěřil a s kým se dnes Ředitelství dálnic soudí, to už jste nenapsal.
Nepochybně by bylo zajímavé zjistit, kolik nás ta dálnice doposud stála, jestli to náhodou nebylo víc, než za kolik to měli stavět izraelci. Skoro bych se vsadil že ano, pokud ne, s opravami to bude víc určitě.
KONEC CITATU.

Na jedne strane je pravda ze HC&C dostala nabidku bez tendru z volne ruky.

Na druhou stranu se michaji jablka s hruskami - celkova cena pro HC&C zahrnovala udrzbu za 30 let (myslim ze slo o kontrakt build operate transfer). Simonovsky stlacil cenu na 55 miliard ale se zarucni dobou ktera bude za dva tydny v p...eli a dalnice je zvlnena jako prase a stale neni jasne kdo za to muze - Eurovia tvrdi ze mela nakazano jake zasypove materialy ma pouzivat laciny drek, asi ten nejlacinejsi..... takze jako obvykle - nakonec se zjisti ze za pr...y mohou vsichni a tim padem nikdo......

Z tohoto duvodu jserm trochu skepticky k tomu ze se dalnice sdaji stavet za polovic dnesnich cen. Lacineji se da stavet - ale vsechno ma svy meze.....
15. 11. 2012 | 20:38

Yosif K napsal(a):

Urban napsal:
Privatizace Mostecké uhelné společnosti mohla stát připravit o více než dvacet miliard – ale to jsou asi jenom pomluvy švýcarské prokuratury, která bez znalosti „vztahů“ šest let mapovala peněžní transakce a zjistila, že mnohamilionové částky končily, určitě jenom náhodou, na účtech přátel pana Šloufa. Stejnou náhodou určitě je, že stejný náměstek Zemanova důvěrníka ministra průmyslu a obchodu Grégra, na jehož švýcarský účet nějaké ty miliony doputovaly, byl zase jen shodou okolností stejný pan Sýkora, který tak hloupě prodal svoje akcie dalšímu ze Zemanových žáků a oblíbenců Stanislavu Grossovi za pouhých dvacet milionů, kterýžto je za chvilku prodal za sto milionů, načež ona zázračná společnost zanedlouho zkrachovala a zmizela ze světa.... A ti Švýcaři jsou natolik drzí, že to chtějí i po těch letech trestně stíhat.
KONEC CITATU.

Tohle jest svata pravda - akce MUS musela mit kryti "napric politickym spektrem" - ale halvne v oranzove slozce - ktera drzela pod palcem MV.... a 22 miliard ve Svycarsku jsou prokazatelne penize propiroane rudo-oranzovymi socialistickymi prateli.

Svazek falesnych pratel proletaru ma tu smulu ze se Svycari odhodlali k duslednejsimu potirani prani spinavych penez nez obvykle. Zatimco v Cesku policie za vlady CSSD pripad MUS odlozila asi osmkrat za sebou s tim ze "trestny cin se nestal".... hahahaha.......

Proletari volte socany jeste jednou - treba zase nejaky podobny trik "ve prospech proletaru" zopakuji.......
15. 11. 2012 | 20:47

oranžáda obecná napsal(a):

vrhání hnoje platí Fischer.......... ! Pane Urbane, vy jste opravdu nechutný zjev...
15. 11. 2012 | 20:55

Prastrýc Čech napsal(a):

Pan Urban Zemana myslím dobře vystihl. Je to hulvát, namyšlenec a exhybiconista (Zeman) a má hromadu másla pod kulíškem z období jeho vlády. Kromě uvedeného je naprostý diletant v zahraniční politice. Jeho výroky o vyhlazování Palestinců a tažení na Teherán z pozice představitele státu, resp. kandidáta na prezidenta, hraničí s imbecilitou.
15. 11. 2012 | 21:07

prastrýc Čech napsal(a):

exhibicionista
15. 11. 2012 | 21:08

diag napsal(a):

Nic nového od vás Urbane. Slušně napsaná propagagitka proti Zemanovi.
Jen by mne zajímalo, kolik to dnes hodí, takové dílko.
15. 11. 2012 | 21:12

babočka napsal(a):

Po přečtení článku pana Urbana, logicky uvažujícím musí být jasné, kdo odstranil kmotra Mrázka. Komu by pan Šlauch asi přihrál Temelín ?
15. 11. 2012 | 21:22

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Urbane, z Vašeho příspěvku pro mne vyplývají závěry:
- pan Zeman osobně nekradl, má tedy čisté ruce
-opoziční smlouva byla v dané chvíli dobrým stabilizačním opatřením a udělala čáru přes rozpočet politickým vyděračům. Obdobných politických dohod se na světě dělá spousta, dokonce mezi soupeři, kteří si před tím šli po krku ne jen slovně.
- kdyby vyšla jeho a Klausova snaha o většinový volební systém - ovšem zmařená panem Havlem a ÚSoudem, tak bychom bývali měli stabilní vlády a byli ušetřeni těch tanečků kolem přeběhlíků a předpokládané politické korupce. Neexistoval by například odporný spolek LIDEM.
- je to tedy aktivní člověk, který se snažil lecos zlepšit a může vykázat práci
Dosud jsem se nerozhodl koho budu volit, ale pan Zeman jistě patří k mým řekněme třem favoritům.
15. 11. 2012 | 21:26

pamětník napsal(a):

Panebože, to je humus! Všechno.
15. 11. 2012 | 21:30

resl napsal(a):

Propaganda, pomluva, nemáte ho rád, chcete Fischera, Randáka atd. Proč nikdo nezpochybní uvedená fakta o Zemanovi ? Vše lze řádně dohledat. Jenže bysme zjistili, že to tak je a to my neradi. My neudávali, my nekolaborovali, my nedrancovali, my si dáme tiše hlavu do písečku a zpíváme si "já nic, já muzikant."
15. 11. 2012 | 21:30

Maximus napsal(a):

Nic ve zlém pane autore, ale většina těch lidí, od Havla, Tomina, Šimonovského, Zielince, Kavana, Špidly, Rumla, Palase atd. je z jistého etnika. Teda alespoň v seznamu z 90-tých let! Takže tady někomu vadí neurozený původ Zemana? Koukám, že když už to jinak nepůjde, budeme muset volit Zemana, jednoho z mála čistých Čechů v panoptiku kandidátů na presidenta ČR. Hodně smutné..... Sakra, čím to asi je? Nějak tady začíná být dusno a už tady usraelci začínají vytahovat podrazácké argumenty!
15. 11. 2012 | 21:32

Libertad napsal(a):

motýl napsal(a):
Zemana za prezidenta ne a ne a ne.

A já říkám také,ne a ne a ne.
15. 11. 2012 | 22:02

MartinO napsal(a):

Maximus:
Hlavně že ten váš neurozený Čech jak poleno považuje sám sebe za ultrajestřába a podporuje preventivní úder usrehelle (ano, tak se to správně po konspirátorsku píše :-D) na Írán.
Hlavně ať vás prosím nenapadne udělat si DNA test, mohl byste o sobě třeba zjistit, že jste také z části usrahellec a sesypal by se vám váš křehký vykonstruovaný svět.
15. 11. 2012 | 22:26

MartinO napsal(a):

oprava:
USralHell
Mám ještě, jak vidno, v konspirátorském slovníku mezery :-D
15. 11. 2012 | 22:30

Maximus napsal(a):

MartinO

Ano, vím o tom, ale zřejmě to bude od něj potřebné lavírování a kecy, aby se zalíbil skutečným kádrovákům, kteří rozhodují který "poskok" bude nominován na funkci presidenta. Asi o diplomatických řečích jste nic nikdy neslyšel. Usuzuji, že Váš oblíbenec Fischer už byl v září u pohovoru s Henry Kissingerem (býv. výkonný náčelník štábu světové finanční elity)... a prošel, a je nyní spolu s další rezervou Golden Sachs Vladimírkem Dlouhým prosazován! Bilder Schwarzen berg je jen jakási jejich záloha, je moc starý. Co na tom, že oba byli dříve soudruzi! Nakonec i ten Zeman byl chvilinku soudruh před r.1968. Všichni jste momýlení a podle toho co zde už nějaký čas předvádáte vy, tak je to i váš problém, ale usuzuji, že jste asi zatím mladý a k mládí patří být třeba chvilku i blbý a pomýlený.
15. 11. 2012 | 22:34

Maximus napsal(a):

Oprava.... všichni jsme pomýlení.....
15. 11. 2012 | 22:35

schrott napsal(a):

Yosif K,
jde právě o to, že stavba D47 firmou H&C nemusela být dražší než od Eurovie a určitě by byla kvalitnější. Jenže Šimonovský řádil jak pominutý. Dnes vím proč, tenkrát jsem prostě nevěřil tomu, že řada politiků jsou kriminálníci, sice nažehlení a v postaveních, ale obyčejní kriminálníci a zločinci. Jsem nasraný když musím jet po dálnici, jen pár úseků je dobrých, třeba nový obchvat kolem Prahy. Tak by to mělo vypadat všude. Nebo třeba jako na Slovensku, ale tam asi Eurovia a Skanska nestaví a to už nemluvím o Rakousku, nebo Německu, které občas projíždím.
Bože můj, proč se to tak tady zkurvilo, proč? Asi opravdu není jiné řešení než násilí. Být tak mladší...

Proč tak tlačíte na socany ohledně MUS? Ta privatizace byla podrobně popsána, stát ztratil majoritu protizákonným, dobře plánovaným způsobem. Věřte, že socani za tím nebyli, to by je Vrchní státní zametačství v čele s Rampulou a Kučerou nekrylo a Kalousek by neváhal připojit se k žalobě ve Švýcarsku a nepromeškal by termín. Ba ne, socani ne. Gros byl pěkný hajzlík, jak se ODS nechala slyšet motal se zbytečně kolem privatizace(t.zn.lezl jim do zelí)telekomunikací či co to bylo a proto nakonec skončil, ale s MUS to nemělo nic společného. Byt byl jen záminka.
15. 11. 2012 | 22:47

Ernesto napsal(a):

Lidé v česku jak dlouho si ještě necháte pít krev předtaviteli té slavné západní kultury a jejich českých poskoků ? Západní špicli a jejich velkokapitál vám obrátili celé národní hospodářsví vzhůru nohama a vy čekáte naco ,až se pohne zeměkoule ? Pozítří máte výročí vašeho pomýlení tak to hledte napravit ! Vlítněte celá republika na Prahu a udělejte tam pořádné točo nebo jinak vás ten otrokářský západ jako národ úplně vygumuje z mapy ! Váš privatizátor Klaus všechno v mládí podělal a ted už na stará kolena se může snažit jak chce ale napraví leda tak ho...o ! Dobrou noc ! Zlatý bývalý Sovětský svaz !!! E Th G
15. 11. 2012 | 22:55

Maximus napsal(a):

Ernesto

Ty seš takový roztomilý parchant a i mocný pán velkomožný Libor Stejskal tě má rád, už to tady ventiloval. Nakonec piš dále a více, je s tebou sranda a té není nikdy dost. Ještě by si nám měl sdělit, nakonec to přece víš, kdo ti vpálil poslední kulku mezi oči, když si byl v pralese schvácen astmatem! Byl to Amík z CIA nebo jen místní poskok Amíků. A neprozradil si něco na Fidela?
15. 11. 2012 | 23:06

Maximus napsal(a):

schrott

Zařazuji si Vás do chlívku pardon skupiny lidí, co používají k myšlení mozek. (-:
15. 11. 2012 | 23:07

pamětník napsal(a):

resl:
"Proč nikdo nezpochybní uvedená fakta o Zemanovi ?" Protože to všechno nejsou fakta. Šikovně podaná polopravda je horší než vyslovená lež. A pokud je vše dohledatelné, jistě Vám nebude těžké ty pomluvy dokázat, český knedlíku.
15. 11. 2012 | 23:12

Ondarza napsal(a):

Urbane, vy jste ale opravdu vejlupek. Co takhle dát informace do kontextu a uvést je celé a pravdivě? Mimochodem, už jste někdy viděl voleného poradce???? Já tedy ne...
15. 11. 2012 | 23:20

schrott napsal(a):

Maximus,
i Vy lichotníku. Chlívek taky není špatný, spíš ale zvenku. Jste levák, anebo máte
něco s pravou rukou? ...Podle smajlíku :-) Už mě ženou do postele, dobrou noc.
15. 11. 2012 | 23:42

kokoshka napsal(a):

Ernesto ani neudelal pokus nas přesvedčit o tom co mysli,ale hnusna odporna rusofobska zruda Jozef K. mi udelal pokus zalezt do naši manželske ložnice(mel štesti že jenom virtualne!),takže jasne-jedna zrudička za druhou!
15. 11. 2012 | 23:44

mik napsal(a):

to levandul ano i ja jsem si to precetl a uprimne priznam tedy ze spis preletl jak se mi to zacalo zdat takove vsechno stejne jen s trosku jinymi slovicky snazil jsem se hlavne najit odpoved jakym smerem pujde CR v EU mozna by treba byla zajimava otazka pro vsechny kandidaty zda bydou podporovat prijeti eura jako nejvetsi odpurce zacleneni do EU se mi jevi Sobotka a kdyz jsem si to pak jeste precetl tak se mi zda ze Roithova by EU celkem podporovala ale mam pocit ze jsem kdesi cetl jeji vyjadreni a neco se me nezdalo ,,, nikoho nevyrazovat ? no nevim jak pro koho ale pro me je neprijatelny hned od pocatku Sobotka a Bobosikova jeden sedi ve vlade a druha se uz prezentovala kdyz byla minula volebni fraska a to staci,,,znovu jsem se tedy to tech jejich vyjadreni zacetl a nejevi se mi pak tedy Okamura ktery se chce orientovat na latinskou Ameriku Afriku a Japonsko,,sveho casu jsem pobyval 3 mesice na Novem Zelande ,,,a sledoval jsem jak vlastne tuto zem nezajima ani Evropa ani Amerika a stara se nanejvys o sveho nejblizsiho souseda,,,tedy Australii proc se ma CR venovat latinske Americe ci Africe nebo Japonsku,,nejblizsi sousedi jsou Slovensko Rakousko Nemecko,,.,..,pripadne treba Polsko a Madarsko...no a nasel jsem vyjadreni Fischera ze vstup do eurozony neni na poradu dne,,,naopak myslim si ze treba Nemecko zacne po odchodu Klause vic tlacit politicky aby CR euro prijala...jinak souhlasim ze v ramci populismu se budou kandidati snazit slibovat to co se lidem libi je otazka co se stane po pripadnem zvoleni,,a znovu jsem se zacetl a vidim ze Dinsbier moc mluvi o ekologii ,,takze tim u me skoncil a Fischerova chce druzstevnictvi ,, Dlouhy uz v politice byl a stareho psa novym kouskum nenaucis,,,Franz moc ve svem vyajareni fantaziruje,,,takze at to beru s ktereho konce chci opet mi krom Zemana zbyl Swanzenberg tak jako poprve,,, ano jeho kamaradeni s Kalouskem nejak nechapu,,,ale to uz jsem psal v prvnim prispevku ze mezi slepymi jednooky kralem,,,, a nez Zemana tak radeji Swanzenberga preci jen jeho orientace na Rakousko a Nemecko dava vic nadeji,,,
16. 11. 2012 | 00:28

mik napsal(a):

Ale prolitl jeste i prispevky a zamyslel se nad bajkarem z Vysociny a napada me jedno pokud da najevo ze chce jit smerem k prijeti eura a k Bruselu tak at si tam tech 5 let na tom Hrade sedi,,, a nabizi zahranicnim navstevam Becherovku,,, jen aby se po zvoleni neotocil jako korouhvicka ,,, takze zase nez Fischera tak radeji Zemana,,,
16. 11. 2012 | 00:41

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
genetickým testem (ale ani např. klasifikací dle Morimberských zákonů) se
" usrahellcismus" nezískává. Tedy subjektivně.
Překvapuje mě , že ač se zde vymezujete jako librrál...tak argumentujete spíše rasistickou metodikou - než tím, čím se daný jedinec cítí být /pro co se svobodně rozhodl/.
ASi jde o nějakou poruchu, či co.

Jednodušeji - i kdyby test DNA potvrdil, že Maximus je " usrahellcistou" - tak to nemá co dělat s jeho osobností. Pokud je skutečně svobodnou lidskou bytostí.
16. 11. 2012 | 01:12

Ernesto napsal(a):

Dobré ráno pane nicku kokoshko ve svých příspěvcích se vám pokusím dokázat že jsem zůstal věrný odkazu VŘSR ! Jeji idea musí v evropě zvítězit ! O to se budu já duch revolucionáře Ernesta stále snažit ! Na hlavy arogantních bílých límečků musí opět dopadnout tvrdá upracovaná dělnicko rolnická pěst ! Musíte se v česku oprostit od vlivu západního židovského velkokapitálu ! To je důležité pro vaši budoucnost ! Fandím prezidentu Putinovi ,jen on dokáže rusko vést tím správným směrem a hlavně k nezávyslosti na prohnaném,falešném západu a EU ! Lidé v české republice by se měli více orientovat na rusko ,páč tam je jejich perspektiva ! Na Elenu již zapomente ,ta má již dávno jíného ! Nač zbytečné komplexi s nicku ELENA ! S ruskem na věčné časy nicku kokoshko ! Ted si ale já budu muset dávat pozor na nahaněče ,pochopy českého docenta CHOCHOLOUŠKA ,už mě mají v hledáčku ! Vážený nicku kokoshko nashle zítra u koně sv. českého knížete Václava ! Budu tam bdít nad hlavami pomýlených čechů a moraváků a snažit se v nich probudit ducha husitského revolučního hnutí ! Váš Ernesto
16. 11. 2012 | 05:19

levandul napsal(a):

Určité národy se asociují s určitou i trochu zaslouženou pověstí v něčem:

antické Řecko a moderní USA- milníky nebo ostrovy rozvoje celé lidské civilizace
Francie a Rusko-země,kde se nejvíce řešila veřejně a halasně,de iure, otázka sociální rovnosti a spravedlnosti svého času v revolucích,příklady ostatním,které táhly

Je tu kontrolní otázka : bude komunismus ta fáze lidstva, v níž budou určující hlavně dva znaky ?: 1)de facto zrušení peněz
2) de facto zrušení justice
vyžaduje si defacto vždy i de iure? Je to nutné?
viz z našich dějin: 1951 -procesy justice Gottwalda ,1960 -Všeobecná amnestie A.Novotného,tuším 1962 (nebo 1964?) prohlášení ČSR za socialistiskou zemi (v níž zvítězil socialismus),tedy už nikoliv pouze lidově demokratickou.V SSSR jiné roky.SSSR nikdy netvrdil o sobě ,že je formou státu lidově demoktatckou republikou i přes Radu lidových komisařů 1917,ale pouze Svaz sovětských socialistickýcgh republik,ale ,že je socialismus,tuším někdy až za Brežněva

důvod zrušení justice za komunismu:

starý známý fakt,že kdo umí, není zaplacen,takže zločin-způsob výdělku těch kdo něco i umí se stane legálním? To je ta verse komunismu,kdyby se neuskutečnila humánnější verse-ta nehumánní verse jsou: bankéři plus hackeři-americká verse cesty ke komunismu -legálním (resp.spíše nepostižitelným či neodhalitelným či neodstranitelným technicky ) zločinem k sociální spravedlnosti-to je verse,kterou odmítali ruští bolševici,když byli proti individuálnímu bombometčickému terorismu za carismu-terorismu levých radikálů,eserů,pravoslavných proti velkonížatům,policii,soudcům,úředníkům cara.Z teroristů revoluce tam později jako z vyhnanců na Sibiři se vytvořila generalita,jádro armády "Bílých",spolu se zneuznávanou (nedostávali posty profesorů přes výkonnost-a rudí se mohli rozdat jiným přehršlí profesorů a akademiků), inteligencí s nimiž bojovala Rudá armáda léta
Viz USA-ne jenom bankéři jsou hybnou silou přechodu ke komunismu,jak tvrdil Rakovský vyšetřovateli Kuzminovi roku 1938 v nalezených za války náhodně u mrtvého lékaře Landovského Rakovského výpovědích ,zde nedávno uvedených v aktuálně.cz internetovým odkazem diskutéra "český maloměšťák" k pdf souboru),ale i hackeři,kteří ničí peníze -internetoví mistři-podvodníci:protože lidstvo se raději vzdá peněz ,nežli by obětovalo sílu vědění,kterou encyklopedie Internet všem poskytuje ,lidstvo má tendenci dát přednost vědění před politikou,odborníkůma vědcům před politiky do budoucna,odborníkůmpřed diletanty-viz Občanskéiniciativy-zde zatím v počtu 23,občanská společnost,nikoliv stranicky-politická -pouze stranicky-parlamentní-trochu "lidovýkomisariát"-nelidový odborně

Rakovského je užitečné si přečíst,nejen proto co o něm psal Trocký:rumunský podaný,Bulhar národností,předseda Rady lidových komisařů Ukrajiny,velvyslanec SSSR v Anglii a Francii,umějící všechny balkánské a 4 světové jazyky,zatímco lingvista Stalin se přes 9 let studia kněžského semináře v mládí, a 8 let vyhnanství a vězení v dospělosti-nenaučil jediný cizí jazyk

ale i kvůli jeho (Rakovským) charakterizaci peněz v ekonomice,druhů peněz ("úvěrové" peníze patří mezi falešné), Hitlerův analfabetismus s penězi jakojeho vlastními místo tradičních privátních a státních a v ekonomice:"čistě empirický přístup,neměl vlastně skoro žádné peníze,leda kapitál schopnosti pracovat Němců-7 milionů nezaměstnaných dělníků,techniků a inženýrů-a ten dokonale využil"
charakterizace předzvěsti EU-Společnosti národů s Versailleskou smlouvou-jak přivolala poválečnou revoluci k socialismu principem abstraktní rovnosti pracovních výkonů (reglementace) v různých zemích -což odhlíželo od jejich zvláštností-chudoby či bohatosti,přírody,počasí,dosažené úrovně-tedy v něčem podobně i stalinské politice v RVHP
16. 11. 2012 | 06:02

levandul napsal(a):

oprava :že je formou státu lidově demokrattckou republikou , s penězi jako jeho vlastními
16. 11. 2012 | 06:15

levandul napsal(a):

oprava:socialistických republik,místo tradičních privátních a státních peněz v ekonomice
16. 11. 2012 | 06:32

renri napsal(a):

Diskutéři zde mnohokrát nadhodili těžkou justiční otázku:

zločinnost právně čistého veřejného činitele,který se obklopuje nebo je obklopován (legálními) zločinci,resp. je nevidí,mlčí,ignoruje
16. 11. 2012 | 06:48

Us- napsal(a):

Miloš Zeman byl a je ochráncem korupce .. tak to máte dobrý, Urbane. Pokud ne, lepší, některé óbr sviňárny tedy neprojdou ani u Zemana.
16. 11. 2012 | 07:10

hanah napsal(a):

Petr z Tábora

naprosto souhlasím s vaším názorem.
Zajímavé je, že se nikde nepíše ani nemluví o utrácení a rozkrádání obrovských částek za vlády soudruha Fischera, nikým nevoleného.
16. 11. 2012 | 07:30

amiel napsal(a):

Urban se zase ztrapnil.
Tak to dopadá, když blogy píší ukřivdění staříci, kterým v životě nezůstalo nic než dokola opakovaná mantra starých křivd.
Nic z nesmyslů a podivných, nezdravých utkvělých představ, kterými Zemana pronásleduje od devadesátých let, se nikdy nepotvrdilo, ale pan Urban si nedá pokoj.
Kdyby byl Zeman ženská, doporučil bych mu, ať na Urbana podá trestní oznámení pro stalking.
16. 11. 2012 | 07:57

paprika napsal(a):

Každý, kdo tady posledních 20 let žil a sledoval veřejné dění, ví že Zemanovy kousky i zločiny popisuje pan Urban přesně. Pokud se má tato zem vyhrabat ze současných neuvěřitelných s.aček, tak určitě ne s touto figurou v čele. Posledních 10 let stačilo vrchovatě.
16. 11. 2012 | 08:19

nežvaňte napsal(a):

Pisatel by měl na samém začátku sdělit, koho bude volit, popřípadě v koho žoldu následující sepsal -- tedy stanovit ono cosi jako paradiktum onoho slova Zeman, aby případným čtenářům byly ozřejměny základní významy. Používat slova bez jejich stanovených významů...
16. 11. 2012 | 08:55

Desiderius napsal(a):

Zeman je spojencem Klause.Jejich šarvátky v televizi v 90-tých letech byly vždy je hrané.Snažili se vzbudit dojem, že jsou rivalové,jeden nalevo druhý napravo.Bylo to divadlo pro duševně méně vyspělé jedince.Pak si rozdělili vládnutí a vládli ku prospěchu korupce a ruského impéria.Teď to chtějí zopakovat:Zeman prezident může jmenovat Klause premiérem.Naštěstí je dnes realizace tohoto scénáře velmi obtížná.Je nicméně děsivé,že Klaus přes všechny bláboly,které vypustil z úst a činy,kterými poškodil tuto zemi, je stále prezidentem a jeho dvojče Zeman má tu drzost se ucházet o prezidentský úřad.Je to dokladem skutečnosti,že demokracie u nás není naplněna a že si neumíme vybrat slušné poslance a další ústavní činitele.Prostě si neumíme vládnout,což bohužel,což se v západní cizině o nás již dávno ví.Je to velmi smutné.
16. 11. 2012 | 09:09

MartinO napsal(a):

ČM:
Prosimvás, co to zase plácáte? Mě je na rozdíl od Maximuse a jak vidno zřejmě i vás, úplně u zadele jestli je někdo Žid nebo neŽid. Já žádné seznamy "závadných" nevedu.
Maximus není svobodnou bytostí, je otrok Rothschilda a 13 nejmocnějších rodin a hlavně anglické královny která jim všem šéfuje. Vždyť to sám psal :-D
16. 11. 2012 | 09:16

janurban napsal(a):

Vážení kolegové blogeři,

se zájmem čtu leckteré názory, a čekám alespoň na jeden, který by začal na faktech prokazovat, že nic jako kufříky, Bamberg, Olovo, MUS a další neexistovaly. Takže - mám pravsu, když tvrdím, že se to stalo, a že se Miloš Zeman nikdy neodvážil to vysvětlit? Anebo nemám? Dejte na stůl fakta a důkazy - a pokud jsem se zmýlil, velmi rád se omluvím. A ty, kdo mají poněkud legrační pocit, že bych mohl fandit Janu Fischerovi, prosím, aby si přečetli moje blogy Jan Trapný Fischer aneb 25 vteřin neslušnosti (zde 25.8.) nebo Proč nepomáhat Policii ČR proti korupci (23.3.). Co se slepoty vůči korupci týká, díváme se na dva exepláře identického druhu.

se zdvořilou úctou a díky za přečtení

Jan Urban
16. 11. 2012 | 09:22

Radovan II. napsal(a):

Nejen Zeman, ale všichni současní politici na všech úrovních řízení.
.Vždyť i taková instituce jako je senát se chová jak pomatený pacient docenta Chocholouška. Vládního korupčníka,jehož trestní oznámení zrušila justiční mafie, což je morálně neplatné, navrhuje populistického politika Čunka bez vzdělání na místopředsedu senátu. Senát se vrací zpět od Topolánkovy diktatury. Do senátu nepatří ani rudomodrý V. Štětina, který po revoluci jen převlékl rudý kabátek za modrý.Za totality měl samou protekci, vyhodili kvůli prospěchu ze školy, ale rodiče vysocí komunističtí funkcionáři zařídili další studium. Po látáném dokončeném studiu vyjížděl farizej Štětina do Ruska na reportáže se speciální průkazkou z ÚV KSČ, aby se dostal do zakázaných míst. Reportáže co napsal byly ódami na RUsko, které RUsko velmi zkrášlovalo. Tož takový je Štětina, co navrhuje se svou partou Čunka - automechanika na místopředsedu senátu. Jedinně JUDr. Wágnerová se postavila k pravdě čelem a z klubu KDU vystoupila. Quo vadis senáte, quo vadis pane Štechu. ????
16. 11. 2012 | 09:24

nežvaňte napsal(a):

A proto znovu, ve jménu paradikta, pro koho, pisateli Urbane, jste tohle téma Zeman načal?
16. 11. 2012 | 09:42

nežvaňte napsal(a):

Tedy přesněji: slova Zeman.
16. 11. 2012 | 09:45

kokoshka napsal(a):

Ernesto:
Držim Vam palce,ale se mnou na Vaclavaku nepočitejte,ja jsem dokonale apoliticky typek,zažil jsem Brežneva,Andropova,Ustinova,Černenko,Gorbačeva,Jelcina,Putina a nakonec Havla a Klause...žadny mi nic nepřinesl!
Ale možna nekomu se splni jeho nadeje!
16. 11. 2012 | 09:46

Maximus napsal(a):

MartinO

Seš chytrý asi jako 3 dny starý pes, nikde jsem nepsal, že světu financí šéfuje angl.královna. Fakt ti za to nemůžu, že si hloupej jako gogo a nechápeš souvislosti!
Ale možná z toho vyrosteš a možná ti rabín dá práci a budeš mu zametat chodník.
16. 11. 2012 | 09:52

nežvaňte napsal(a):

Jak mohu jako podprůměrný čtenář i divák zdejších medií vědět, co bylo v nějakém kufříku, který jsem ani neviděl, když i případný Bamberg mi v této chvíli říká víceméně totéž, co třeba nějaký Lamberg, který jsem si zrovna vymyslel? 23 roků ve zdejších novinách nic není, jediný článek, na který bych si vzpomenul, stejně jako třeba na kterési dodnes i zpřed málem 50 let. O kufříku, Bambergu, a mnohém dalším jiném, policie za 23 roků nikdy nic nevyšetřila, a zdejší noviny ji také nehnaly. Neznám žádného zdejšího pisála, to i z televizí, který by si tady s korupcí za těch 23 roků osobně nezadal, včetně vás. Do jednoho/jedné jste se prostituovali. Jak i nadále.
16. 11. 2012 | 10:00

nežvaňte napsal(a):

Maximusi:
Zametat chodník před synagogou? To by se teda jeden moc nepředřel. ... Takže by si mohl dojít poklábosit s rabínem -- a kdyby se ke všemu mému štěstí jednalo o chasida, všemi dvaceti bych takové poučení bral.
16. 11. 2012 | 10:07

Konspira ultra napsal(a):

Maximus má pravdu!
Světu vládnou ilumináti!
Ovládli už i hradní ochranku a pokusili se zavraždit Klause.
Maximus tam někoho zná, člen ochranky se mu svěřil, že prošel třetím kruhem zasvěcení a plnil úkol zadaný přímo z Bilderbergu!

Pokud chcete vědět víc, ptejte se Maxima, ten ví všecko.
16. 11. 2012 | 10:20

MartinO napsal(a):

Maximus:

Ale prosimtě... Dával jsi sem odkaz na tuto pyramidu zla a moci abych si ji prý nastudoval :D http://www.talkmoneycafe.com/images/pyramid_of_power.jpg
Všechny tyto přiblblé pyramidy pro mentálně zaostale vypadají podobně a všem vévodí anglická královna. Tady je namátkou jiná.
http://3.bp.blogspot.com/_ZT7kJvfty7o/TCKkPL7SDgI/AAAAAAAABxo/AwfGty0ohF8/s1600/illuminati-pyramid.jpg

Pro zajímavost jak jsi hloupej a nevidíš si do huby přidávám tvoji asi 14 dnů starou citaci o Zemanovi:

"Jestli si Češi zvolí za presidenta Zemana, pak už jim opravdu není pomoci a zaslouží si být naprosto bezvýznamným národem lokajů a podrazáků kde v jejich zemi pro cizáky dělají s ohnutými zády námezdní pracovní sílu za plat, za který by hrdý Němec neslezl ani z poslete. Rovněž není známo, že by za Zemana nedocházelo k předražování třeba staveb dálnic, naopak pod záštitou Zemana připravovaný dálniční tunel D47 s izraelskou firmou nevyšel a ještě jsme museli zaplatit tučnou pokutu tuším 2 mld.Kč. Fakt, teď se ukáže vyspělost tohoto národa... jako existuje nájem a pronájem, tak tady se jedná snad o národ a pronárod!"

A tady je srovnání s tím co jsi napsal včera.

"Takže tady někomu vadí neurozený původ Zemana? Koukám, že když už to jinak nepůjde, budeme muset volit Zemana, jednoho z mála čistých Čechů v panoptiku kandidátů na presidenta ČR.Nějak tady začíná být dusno a už tady usraelci začínají vytahovat podrazácké argumenty!"

Mimo to, že jsi boháč a odborník na energetiku jsi i fakt zábavný človíček :-D
16. 11. 2012 | 10:31

nežvaňte napsal(a):

Co útočíte na nějakého zanedbaného/zanedbatelného Maximuse?
Základem všeho je přece prachbídná elementárně intelektová úroveň zdejších blogů -- takoví jak on/Maximus teprve až pod pod nimi předvádějí ty jejich pimprlácké kousky.
Pár hodin před zásadním dnem -- a tady se vedou takové bláboly a bludy.
16. 11. 2012 | 10:41

Konspira ultra napsal(a):

Maximus to má těžké!
Jeho dobrý známý nebo dokonce příbuzný pracuje v hradní ochrance, která je hnízdem iluminátů!
Spikli se, aby zavraždili Klause a dosadili ilumináta!
Maximus to odhalil a jako první uveřejnil na internetu.
Je pravděpodobné, že Maximuse drží pod krkem a nutí, aby jim sloužil.
Maxime, držte se!
16. 11. 2012 | 10:55

Ládik!!! napsal(a):

Jedině ochránce korupce může být v ČR presidentem.
16. 11. 2012 | 11:02

rejpal napsal(a):

Nevíte, kde se dá koupit jarmulka? Doba je zlá a je třeba se připravit...
Když už i Daniel Kraupa, ten ortodoxní katolík, je v seznamu Židů v politice, pak by si člověk neměl nechat ujet vlak.
16. 11. 2012 | 11:30

kokoshka napsal(a):

konspira ultra:
Existuje jedna velmi zajimava teorie že svetu vladne rasa mimozemskych ješteru ktere vlastne vyšlechtili lidstvo svymi genetickymi pokusy,neni to tak šilene jak vypada na prvni pohled-ja jsem přečetl hromadu dukazu ktere to podtvrzuji,i když samozřejme...
16. 11. 2012 | 11:30

český maloměšťák napsal(a):

Ještě k blogu.
Podle mě se lidé, kteří volili v letošních volbách komunisty...tito lidé se budou rozhodovat mezi Zemanem, Fischerem a Dlouhým.
Podle mě by tedy měli raději zvážit volbu Dienstbiera. Když už teda.
Ale je to o jejich mozcích a jejich nohách a rukách.
16. 11. 2012 | 11:31

resl napsal(a):

chce to paměť a zájem o Zemanovi číst, případně se mrknout na I-net. jenže tupý člověk začne řvát, že je vše lež a tak je lepší neodpovídat. on nechce vědět pravdu, on trvá zarputile na svém a tak zůstává nešťastným.
16. 11. 2012 | 12:26

Jirka napsal(a):

Musím autorovi článku velmi poděkovat. Skvělý článek. Vystihl vše a relativně stručně na jedné dvou stranách. A hlavně to hlavní, co se v dnešní společnosti moc nenosí.........vstát a říci to nahlas a Milošovi Zemanovi do očí. Díky. Kdyby to dělali všichni, ČR by dnes byla jinde než kde je.
16. 11. 2012 | 12:48

Jiří O. napsal(a):

Já jsem především nepochopil, kde se vlastně berou voliči Miloše Zemana.
16. 11. 2012 | 14:02

IQ napsal(a):

Připojuji se k diskutujícím, kteří hodnotí článek objektivně a považují jej za pravdivý.
Je fakt, že kdo neztratil paměť, žil a žije v této zemi, nemůže vyvracet ani potírat že Miloš Zeman je čistý jako lilie. Navíc velmi závažný je fakt, že Zeman kandiduje na prezidenta a při tom nemá ani špetku zkušeností ze zahraniční politiky.
16. 11. 2012 | 14:19

fo-ol napsal(a):

uz ten zacatek o "nikym nevolenych poradcich" mi neco(nekoho) pripomina. vy ste nekdy slysel o tom ze by nekdo usporadal verejne volby svych poradcu? a kdyz uz tak otrocky kopirujete slova sveho pana, mel byste si uvedomit ze ten je s milosem jedna ruka
jinak zemana povazuji za nesporne inteligentniho, je mi i vcelku osobne sympaticky, je to sci-fista, jeho vladu povazuji za personalne nejlepsi jaka tady od prevratu byla.
a nikde nevidim zadny dukaz - krom vaseho tvrzeni - ze by ve vyjmenovanych korupcnich aferach byl jakkoliv zapleten, nemluve o tom ze pokud ano, tak svuj korupci nabyty majetek skryva natolik dukladne ze z nej lautr nic nema
na hrade bych ho pres to vsechno videl hodne nerad, obavam se jeho nevypocitatelnosti, presvedceni o vlastni vyjimecnosti, o vazbach na rusko ani nemluve. z techto smeru bych vedl utoky proti zemanovi, oznacovani za korupcnika nepusobi moc duveryhodne
vzhledem k tomu ze muj favorit karel s. do druheho kola temer jiste nepostoupi (kazdy narod ma politiky jake si zaslouzi a cesi si holt cloveka s jeho rozhledem nezaslouzi) a nepostoupi tam ani nikdo jiny koho povazuji za prijatelneho (sobotka, a koneckoncu i prokomunisticky synkem protikomunistickeho chartisrty, franz nebo ty dve ne-bobo zeny), jsem nakonec ochoten pred zemanem preferovat i fischera, jakkoliv se obavam jeho plasticnosti. svejnar by byl alespon urednik, fischer jen urednicek
16. 11. 2012 | 14:48

Pepa Řepa napsal(a):

Mně taky řídí iluminát z Titánu.
Někdy se mi zdá, že mám na hlavě řídítka.
Vždycky po láhvi Stalinových slz u stánku na Bedřišce.
šalom, volím vévé.
Herr Kellner,zwei mahl bier.
Dientsbier!
16. 11. 2012 | 15:03

resl napsal(a):

Miloš Zeman se málo myje, zblízka trochu páchne a když mu nekejváte, tak se začne mstít. Asi bych ho nechtěl ani po této stránce, kvůli možné ostudě. Přece jen až zas takovej prales stát není. Myslím, že ho ani korupce , ani politika, ani problémy občanů nezajímají, jen je potíž, že jeho nezajímá nic, kromě velkohubých žvástů, kterým se někdo zasměje. A to se zdá dost málo. Ovšem to, co se teď válí na Hradě, to je k nepřekonání. Falešný profesor, mezinárodní zloděj, ruský agent, tajný šéf ČEZu, jen tu mstivost vůči svým oponentům mají společnou. Fůj a dodám i tajbl.
16. 11. 2012 | 16:35

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Urbane 09:22,
díky za vstup do diskuse.
Vaše blogy jsou vždycky (nadprůměrně :-)) inteligentní, to oceňuju a proto je čtu.

Jelikož některé argumenty předkládané zde některými (!!) kolegy komentátory proti Vašim textům i proti Vám osobně se zdají taktéž celkem věrohodné a inteligentní, nezbývá mi než si lámat hlavu a sbírat informace, na čí straně je víc pravdy a korektnosti. No a to mě celkem baví.

V každém případě Vaše ochota nechat se druhdy angažovat panem Šťávou se mi velmi ekluje.

Ohledně prezidentských kandidátů jen zopakuji, že po vepřovém ovaru s hradní tlačenkou by se mi zcela nepochybně udělalo zle. Bez ohledu na tento Váš blog.

Diskuse pod blogem je dneska velmi pestrá, některé dialogy (např. Kokoschka x Josef K.) nemají chybu :-).
16. 11. 2012 | 20:20

Josef K. napsal(a):

levandul. No, českému náckovi se zřejmě hodí antisemitský materiál zpracovaný frankistickým režimem. A ješztě podporovaný stalinisty. Soudruhu, napsat takové cancy dokážu za týden a mnoho idiotů jako Vy, pokud ho rozšířím těmi správnými cestami, ho bude vydávat za Boží slovo.
Umberto Eco o tom napsal celý román, dokonce název Pražský hřbitov začíná mmít v Česko dnešních dnů a levandulů docela zábavné konotace.
16. 11. 2012 | 20:46

pamětník napsal(a):

janurban:
"Dejte na stůl fakta a důkazy - a pokud jsem se zmýlil, velmi rád se omluvím." Asi je třeba připomenout Váš nadpis:
"Miloš Zeman byl a je ochráncem korupce" a taktéž vzpomenout, že jste nepodal jediný důkaz činnosti Miloše Zemana v tomto směru.
"Takže - mám pravsu, když tvrdím, že se to stalo, a že se Miloš Zeman nikdy neodvážil to vysvětlit? Anebo nemám?" Možná ano, ale o tom to není.
Vy jste, Jene Urbane, prostě a jednoduše obyčejný nactiutrhač, bez jediného aspoň nepřímého důkazu označíte někoho za ochránce korupce. Měl byste se stydět.
16. 11. 2012 | 21:03

Josef K. napsal(a):

pamětník. Já tvrdím, že každý pracovník Prognostického ústavu je z podstaty toho ústavu, založeného KGB, zcela nedůvěryhodný, morálně zpochybnitelný. Což je zásadnější tvrzení, než jakýkoliv důkaz o podpoře korupce. Sám o sobě totiž jasně říká, že Zeman nejen podporoval zcela korupční systém normalizace, alias Brežněvovy stagnace, a ještě navíc byl kolaborantem. Zkuste se přít.
16. 11. 2012 | 21:17

pamětník napsal(a):

Josef K.:
Je velmi málo toho od Vás, co by mně stálo za při s nějakou propagandistickou buňkou. Ovšem proti vašim lžím je třeba se zásadně ohradit.
1) Miloš Zeman nikdy nepodporoval Brežněvův systém normalizace, vůči režimu byl v opozici a nikdy nekolaboroval s ním.
2) Do Prognostického ústavu nastoupil v lednu 1990 a působil tam do r. 1993.
3) Prognostický ústav ČSAV nezaložila KGB.
ŽVásty, žvásty a zase žvásty, to jspou výplody vaší agitky. Kdyby nebylo sprostých pomluv, nestály by za psí štěk.
Pod Urbana se však hodí, jste s ním kompatibilní.
16. 11. 2012 | 21:37

Moise Tschombe napsal(a):

Pan Urban napsal:
se zájmem čtu leckteré názory, a čekám alespoň na jeden, který by začal na faktech prokazovat, že nic jako kufříky, Bamberg, Olovo, MUS a další neexistovaly. Takže - mám pravsu, když tvrdím, že se to stalo, a že se Miloš Zeman nikdy neodvážil to vysvětlit? Anebo nemám? Dejte na stůl fakta a důkazy - a pokud jsem se zmýlil, velmi rád se omluvím.
Ano, pane Urbane dokázal jste tímto výrokem jediné, že jste opravdu epigonem Josefa Goebelse. Nebo jste jen pouhý agitpropčik?
Takže polopatě:
Pokud například kdosi prohlásí, že Jan Urban je lidožrout, unáší malé děti a opéká si je před požitím na grilu, kterýžto obdržel darem od císaře Bokassy, mají nevěřící čtenáři takového blábolu dokazovat, že toto tvrzení je nepravdivé, dávat na stůl fakta a důkazy? Slyšel jste někdy něco o předmětu zvaném logika?
Pane Urbane, jste nejen demagog, ale také komik a blábolník.
Mimochodem, nejsem fanda M. Zemana. Za odpovídající presidentské kandidáty tohohle absurdistánu považuji Pepka námořníka nebo Krtečka.
17. 11. 2012 | 09:20

fikus napsal(a):

To, že Klaus podporuje Zemana je přinejmenším podezřelé. Sebe respektující se političní rivalové? Jak úsměvné. Jinak z toho panoptika mě vycházel nejlíp Švejnar ač se nezasloužil jako Miloš o stát. Bohužel to prokoukl a zatroubil na ústup. Už jen to, co se kolem toho děje a odvádí pozornost od důležitějších věcí je výpověď o úrovni naší společnosti. Neboť Baťa, TGM, Čapek aj už nejsou ať to dělá raději Habsburk.
17. 11. 2012 | 14:17

pepr napsal(a):

V zásadě pravdivé, ale když se člověk rozohní, tak nemá občas k pravdivým informacím přidat i nějakou nepravdu - viz:
1. to je že je D47 zvlněná určitě není vlna Zemanovy volby té izrealské společnosti, protože to pak stavel někdo úplně jiný
2. označit Stanislava Grosse za Zemanova milce je hodně přitažené za vlasy
17. 11. 2012 | 15:33

Radovan II. napsal(a):

Paní historikové z Historického ústavu jsou velmi naivní,měli zastupovat celý národ a ne pražskou zbohatlou smetánku z tunelů. Kolik lidí volilo modrou partu? Kolik lidí volili černé partu pana Bělobrádka a to ještě černou partu podporovala za vrácní majetků církev jako korupčníka Čunka, trestně stíhaného za korupci a nepřiměřený majetek,kterého osvobodila justiční mafie, čili morálně neosvobozen. Skutek se stal, ten ohromný majetek Čunek má, ale dostal pomocí církve dostal mnoho hlasů, protože církev nedodržuje světské zákony. CHarita Olomouc, nevím proč je chráněná a kým,rozesílala po celém zlínském kraji na nemocnice, domovy důchodců a charity dopisy aby občané nevolili kandidáty za ČSSD a volili Čunka.A bohužel velká část hlasů je z těchto zařízení.Všichni Valaši nejsou tak hloupí, aby volili tak nečestného člověka jako je Čunek. Nabádat voliče a špinit opozici přece není normální, je to nezákonné. Není církev popichovaná ďáblem. O Čunkovi se říká, dže je posedlý mamonem a populismem.Jestli bude zvolen místopředsedou senátu, tak ti co ho volí jsou sami korupčníci a tuneláři.Např VL. Štětina, který volbu Čunka organizuje a je to kámoš Hučína a švýcarského podivného nezaměstnaného antikomunistu Šingla. Všichni tři se scházejí ve Vsetíně u Čunka při slivoviciJediná moudrá je v Senátu pani JUDr. W8gnerová, odmítla být v klubu KDU s Čunkem a tím řekla všechno. Ta by měly být předsedou senátu. Pane Štechu, udělejte si den volna a spisy pana Čunka si prostudujte - jeho korupci, jeho ohromný majetek, jeho rasismus, když vystěhoval Romy za město na městskou skládku odpadu, kde nebylo nic ani elektrika, ani obchod, ani MHD. Další vyvezl jak "židy do plynu", v noci autobusy za strašného křiku, protože to bylo násilím pomocí policie je odthávali od příbizných jak za Německa, na Severní Moravu do rozpadlých barabizen, kde nic nefungovalo a které realitka tohoto povedeného křestanského senátora oceninla na 400 tisíc a neměli cenu ani 50 tisíc a ty měli splácet ze sociálních dávek. Takový je pan Čunek člověk, budoucí místopředseda senátu. Je to vůbec senát levicový, nebo černý. Vždyť i předseda Bělobrádek má podivné názory jako Čunek, které se absolutně neshodují s křesťanskou politikou a je propagátorem Čunka, který ho brzy vyhodí ze sedla, už to všude slibuje. Senáte, pane Štechu quo vadis ???????????
17. 11. 2012 | 15:34

Ostravák napsal(a):

Pro Ty diskutující, nesouhlasící s fakty uvedenýmí v článku. Kdo si nepamatuje, nechť prohledá internet a pak musí s fakty a vývody pana Urbana souhlasit.
Pokud ani pak nesouhlasí, není jim pomoci. Snad pomůže citace z Jiránka "Právo myslet má každý občan, ale využívá ho jen každý třetí". A ti třetí tady bohužel příliš nepíší, asi mají na práci něco mnohem smysluplnějšího, než polemizovat s oněmi 2/3.
17. 11. 2012 | 16:54

pamětník napsal(a):

Radovan II.,
vezměte si prášky a neotravujte lidi těmi hloupými žvásty!
Docela by mě zajímalo, kolik jste vychodil tříd základní školy - teda jestli to nebyla škola pomocná.
17. 11. 2012 | 16:59

pamětník napsal(a):

Ostravák:
Dávno učiněno a shledáno, že Jan Urban lže. Nevěděl jsem však, že je z Ostravy.
17. 11. 2012 | 17:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 11. 2012 | 17:49

martV napsal(a):

Děkuji, naprosto souhlasím s autorem. Problém dneška je, že nám chybí paměť. Vlastní.
17. 11. 2012 | 19:39

pamětník napsal(a):

A nakonec klaka.
Jako obvykle.
17. 11. 2012 | 20:00

Radovan II. napsal(a):

Pane Urbane, jste dobrý, ale co říkáte rektorovi Jihočeské university, že se tak sníží a bude veřejně protestovat proti svobodným volbám.Chce být ministrem školství???Jsou to dva modří ubožáci !!!!
A co Rasocha ? Ten je modrý od hlavy až po paty a chce být ředitelem školy, že tak veřejně blbnou hlavy studentům, pak se divíme, že jsou tak studenti hloupí a mají nejhorší výsledky v celé EU.Není to trestné napadat svobodné volby ???
Výzva zemědělcům,věnujte aspoň jednu vlečku hnoje do Českých Budějovic, budou se zavážet hnojem. , Ra, 17.11.2012 20:29:27
Pár hloupých modrých odesáků za prachy organizuje mezi studenty protesty proti svobodným volbám. Co vlastně chtějí, chtěji se zviditelnit u Nečase, u komtrů na které mají nebo chtějí mít spojení. Rasocha chce být ředitelem, nebo co ? Rektor Jihočeské univeristy chce dělat ministra školství ??? Proto ta hrůza na náměstí. Celé Česko je proti vládě a Švejkovské Budějovice právě opačně jsou pro modrou partu,která rozkradla za 23 let všechno úplně všechno a která Česko drancuje už 23 let. Tato vláda co zavinila už 36 obětí pančovaného alkoholu má směšné patrioty v Budějovicích.Omlouvám se Švejkovi, že má tak pitomé potomky. Je to výsměch pravdě, právě za vládnutí modré party jsme ve školství v EU na posledních místech, děti neumí číst a počítat.CO na to šplhoun Rasocha a rektor unveristy, čím pánové myslíte tím modrým vymytým mozkem. Vraťte se někam do Afriky. Jste na posměch celé České republice. Budeme organizovat zájezdy do Budějovic, aby se podívali na modré exempláře hlouposti a nadutosti. A ti studenti, které jste zblbli vám to jednou vrátí až dostatnou rozum a informace které nemají, mají jen ty vaše falešné. Čtěte pane Rasocho a rektora zahraniční tisk, tam se píše, jako hroznou má úroeń školství pod modrou vládou neodborníků. Komenský by vás oba hnal svinským krokem za takové otřesné výsledky a za to že naivním studentům,co před 23 let nebyli na světě pletete hlavy nesmysly modré party. FUJ !!!!!!!! Boží mlýny melou pomalu, ale jistě !!!!!!!
17. 11. 2012 | 20:57

paopao napsal(a):

Souhlas, já si myslím už dlouho, že je to vlastizrádce - to jak odpustil rusákům jejich státní dluh vůči nám - to neudělali ani slováci s tou jejich třetinou...
Ten kufřík před volbama 1998 si snad nejde zapomenout...to přece není propaganda pro Fišera, ten má přece také máslo na hlavě...
17. 11. 2012 | 21:31

M.Š. napsal(a):

A nikdo se neodváží vstát a říci mu do očí, že to není pravda.
V těchto zeměpisných šířkách není nikdo schopen říci,že ten druhý lže.Tento jev je projevem velmi nízké úrovně sebevědomí a nebo i projevem značné míry spoluviny na prošlých a probíhajících zhovadilostech.Zářným příkladem jsou všechny tv kanály a především čt1,kde se upravená pravda používá nejvíce,když už si ji ovčané platí sami,tak ať mají ty nejlepší lžizprávy...vždyť co není v televizi,jako by nebylo.No zbytečně si prezident neztěžoval na internet,jelikož se mu nehodí do krámu,v televizi se může sebrat a odejít aniž by byl schopen normálně diskutovat a ovčané mu to sežerou i s navijákem....o ostatních propagandistech tzv.pravice raději se nezmiňovat,jen otevřou ústa a je zjevné jakou mají minulost.
17. 11. 2012 | 22:12

Sylva Šauerová napsal(a):

Dobrý den, pane Urbane,
17. listopad jsem dnes oslavila Vaší dosud nepřekonanou esejí z roku 2009 "Útěk od zodpovědnosti aneb remonstrantský esej o české naději", znovu díky za ni.
Moc jsme od té doby nepokročili, není-liž pravda ?
Btw., všimla jsem si před chvílí ve zprávách ČT, že Petr Nečas označil dnes demonstrující proti vládě za "pár křiklounů". To mě opravdu rozveselilo. Není to tak dávno, jen pár let, co totéž rozhlašovali bolševici. V roce 1987, 1988, v lednu 1989. Co se to, proboha, s našimi demokratickými politiky stalo ? To ten Nečas spadl z višně ? :-(
S podravem
17. 11. 2012 | 22:13

Mirek napsal(a):

Pane Urbane, děkuji. Mě stačilo, s kým včera seděl Miloš Zeman a Václav Klaus v restauraci. Pavla Béma nešlo nepřehlédnout.
18. 11. 2012 | 07:37

nežvaňte napsal(a):

Tedyy ještě přesněji: téma slova Zeman.
18. 11. 2012 | 08:32

Mirek napsal(a):

Zemana ani Fischera, Dlouhý to je ostudnost apod. Koho - ještě schůdné...Okamura, Dienstbier a Fischerová!!!!
18. 11. 2012 | 09:37

Jirka napsal(a):

Mirek napsal(a):
Zemana ani Fischera, Dlouhý to je ostudnost apod. Koho - ještě schůdné...Okamura, Dienstbier a Fischerová!!!!

Mirek napsal(a):
Pane Urbane, děkuji. Mě stačilo, s kým včera seděl Miloš Zeman a Václav Klaus v restauraci. Pavla Béma nešlo nepřehlédnout.

Fischerová ?
Mám dojem, že ta Fischerová je na stejné "vlně" jako je Zeman, Fischer, Dlouhý a ostatní "sbírka" židovských poskoků.
18. 11. 2012 | 11:02

Honza se zmijovkou sm/fm ernsrj napsal(a):

Zeman na Hradě = kozel v zahradě. Naletět může jen nesvéprávný.
18. 11. 2012 | 11:31

Karel napsal(a):

Snaživému autoru nějak vypadl Klaus, Dlouhý, Kočárník ( olejový a lihový autor ), Dyba,Tříska a pak nejnovější parta Topolánek,Kalousek, Dalík, Řebíček,Barták, Parkanová, Kopřiva, Severa, Novák, Oulický, Dlouhý z Hluboké.
18. 11. 2012 | 12:10

Radovan II. napsal(a):

Pane pamětníku,myslíš si, že jsi Pán Bůh, ale Bůh si nemyslí,že je nějaký pamětník. Kde žiješ, na Marsu ? Umíš vůbec číst, máš televizi, asi ne ! Každý inteligentní člověk ví, že republika je za 23 let jak U snědeného krámu, že už jsme na úrovni Španělska - dnešní J. Moravec to ústy přednních ekonomů potvrdil a že to nezpůsobili komunisté ale modrá parta se svými zblblými voliči s vymytými mozky, zřejmě také tuneláři. Myslím,si, že Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí to platí i o inteligenci pana Rasochy a rektora Jihočeské university, když háží fakta z EU pod koberec. Navíc je jasné, že jim jde o kariérní postupy. Já bych tam ještě poslal kontrolu na hospodaření příslušné školy a také příslušné university. Dobu pamětníku nezastavíš,asi za svůj modrý mozek nemůžeš,když vzýváš tak pochybné politiky jako je modrá parta. Národ ví, že modrá parta do 1/2 roku končí, můžeš si jít ještě dnes koupit kufr a objednat letenku za kámošem Krejčířem, je stejný tunelář jako je modrá parta a její voliči !!! Jinak většina modré party - tunelářů a zlodějů půjde do tepláků. Krást se nemá - řekl Masaryk. I am sorry. Blue birds are stupid !!!
18. 11. 2012 | 14:02

dementní horákyně napsal(a):

Radovan II.
Proč tolik vzruchu? Kdyby měli do tepláků tuneláři ze všech stran, neměl by nám kdo vládnout, a to včetně komunistů. Ti v čtyřicátém osmém začali se znárodňováním a vyvlastňováním a co ještě zbylo, dokradly čerstvé síly po 89.
18. 11. 2012 | 14:14

resl napsal(a):

"Pamětník": Do Prognostického ústavu nastoupil v lednu 1990 a působil tam do r. 1993

"Pamětník" je zcela mimo a zdá se, že trpí alzchorobou, nebo chorobnou lživostí. Všichni bolševici sází na jedno : na špatnou paměť národa.
18. 11. 2012 | 14:25

posledni pesimista napsal(a):

Dobro a zlo je u nas rozlozeno vyvazene. Dobro se rozklada na strankach spolecenskych casopisu a blogu. Zlo se nachazi na politicke scene, zvlaste parlamentni. Opozicni smlouva zanechala na dalsich tri sta let temnou stopu podobne jako nechvalne znama bitva na Bile hore. Jeste nikdo neprozradil jak ti zlocinni tunelari zkonzumovali ohromny nakradeny majetek. Zda jej prevedli na drahe vily, auta, krasne milenky nebo dokonce na spinavy kapital prostrednictvim ktereho dale vykoristuji pracujici kazdy pracovni den v osmihodinovych šichtách.
18. 11. 2012 | 15:14

posledni pesimista napsal(a):

Desiderius " ... Prostě si neumíme vládnout,což bohužel,což se v západní cizině o nás již dávno ví.Je to velmi smutné. ..."
Clovicku je to sice velmi smutne ale moc to tu nevykrikujte nahlas nebo se to prolákne i ve vychodni cizine
18. 11. 2012 | 15:22

pamětník napsal(a):

resl:
" v letech 1990–1993 pracoval jako vědecký pracovník Prognostického ústavu ČSAV, do kterého nastoupil v lednu roku 1990."
http://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Zeman
Omluvu neočekávám, nemáte potřebné vybavení.
18. 11. 2012 | 16:33

pamětník napsal(a):

Radovan II.:
Netykejte mi, cucáku, já jsem s Vámi pytlačit nechodil! Ani pomluvy na nikoho nevymýšlím.
18. 11. 2012 | 16:38

Twist napsal(a):

Zeman? I za jeho vládnutí se kradlo a jak! Ten včerejší dýchánek s panem prezidentem a dalšími něco naznačuje. S dotěrou na Národní třídě zatočil opravdu chlapácky. Hlavně aby to bylo slyšet v televizi.
18. 11. 2012 | 19:31

PeN napsal(a):

Urban - jednotka lži. V běžném životě užíváme pikourbany. A jenom Urban umí lhát v megaurbanech...
18. 11. 2012 | 20:11

petr jansky napsal(a):

diky za pripomenuti.. jen stylistickou poznamku pro jana urbana.. zaver "nevolte nekoho" ma u lidi presne opacny efek.. podle hesla cechacku: "ty nam urbane nebudes rikat koho mame volit - just ho zvolime"
18. 11. 2012 | 22:58

pavel v napsal(a):

I kdyby vůbec nic z toho, co pan Urban napsal, nebylo pravdivé, Zemanovi nikdo neodpáře opoziční smlouvu a Šloufa. Také okolnost, že ho podporuje Klaus, je pro Zemana "polibkem smrti".
18. 11. 2012 | 22:59

pamětník napsal(a):

Opoziční smlouva v tehdejších podmínkách byla politická nutnost.
19. 11. 2012 | 00:52

Abuelo napsal(a):

Vážený pane Jane Urbane!
Moc a moc děkuji za Váš blog. Myslím si, že jste asi jediný a poslední slušný disident! Kdyby nezemřel Karel Kryl, tak by jste bývali byli dva. Zemana jsem se zeptal na tzv. deblokaci ruského dluhu, kde nás okradl o více jak 100 miliard, před dvěma roky na předvolebním mítinku komunálních voleb. Zeptal jsem se ho, proč jako prognostik a člověk s jedním z nejvyšších IQ v České republice, pár měsíců před tím než se Rusko stalo solventním prodal naši pohledávku za 22%? Půl hodiny lhal, jak když tiskne. Přesně tak, jak to popisujete. Jeho gorily mi ani nedovolily reagovat a usvědčit ho ze lži a podvodu na nás všech.
Jen tak pro informaci. Jeho ministr financí, Ivo Svoboda, šel do kriminálu kvůli tomu, že chtěl také "deblokovat" ruský dluh. Ale ne se Šloufem, ale se zavražděným mafiánem Mrázkem. Proto byl odsouzen za směšné "vytunelování" Liberty a.s. Jedna mafie zvítězila nad druhou mafií a pan Zeman se chvástal heslem "Padni, komu padni" a sbíral politické body "ve svém protikorupčním tažení".
19. 11. 2012 | 01:49

Radovan II. napsal(a):

Pro modrou horákyni, co nezná dějiny ani modrou součastnot. Sorry!!
P. Rosocha a rektor Jihočeské university, oba pocházejí z bývalých komunistických rodin ,a budou diktovat svou sobeckou morálku a zenužívat naivní občany Budějovic. Pro své osobní zájmy a aby se zviditelnili, se snížíli k tomu, ,že protestovali proti svobodě ostatních a proti zákonům země jako jsou výsledky svobodných voleb a k tomu znenužili mládež, která neví o historii nic, jen to co schválí pan Žáček, lokaj modré party za pořádné prachy !!! Oba chtějí vyšší koryta !! Rektor chce být ministrem školství??? A co Rosocha, chce být ředitelem školy.Proto veřejně blbnou hlavy studentům, pak se divíme, že jsou tak studenti hloupí a mají nejhorší výsledky v celé EU. Je zajímavé, že jim nevadí na vysokých mistech bývalí členové KSČ, J. Fischer,Klaus, Dlouhý a ostatní ? Vlastn2 80 % ODS jsou bývalí komunisté, to vám nevadí milí pánové ???
Výzva zemědělcům,věnujte aspoň jednu vlečku hnoje do Českých Budějovic, budou se zavážet hnojem. Potřebujete dotace od komtrů, když ministerstrvo nemá ??? Jste Švejkové, a to se musím Švejkovi omluvit, ten nemyslel na sebe.Je to výsměch pravdě, právě za vládnutí modré party jsme ve školství v EU na posledních místech, děti neumí číst a počítat.Čím pánové myslíte tím modrým vymytým mozkem. Vraťte se někam do Afriky. Jste na posměch celé České republice. Komenský by vás oba hnal svinským krokem za takové otřesné výsledky.Boží mlýny melou pomalu, ale jistě !!!
Když se vám výsledky voleb nelíbí, kupte si kufry a objednejte letenky za kámošem Krejčířem, ale i tam budete muset respektovat výsledky voleb a zákony. Sorry.
19. 11. 2012 | 08:29

Pavel Netolický napsal(a):

Mocní dnes Diag Human nechválí. I tak bych ale řekl, že přiživovati se na tom, je hyenismus.
19. 11. 2012 | 09:13

Twist napsal(a):

Pane Urbane, někdo vymyslel slogan, že pro každou svini se vaří voda. Myslím si, že to u nás neplatí (skoro jako všechno). Na některé svině se už voda vyvařila.
19. 11. 2012 | 09:29

Kortez napsal(a):

Nevidim do toho, jestli to je pravda nebo ne. Ale trvzeni autora "ze je D47 nejzvlnenejsi silnici v evrope" citim, ze se snazi prehanet aby jeho pravda byla uveritelnejsi. To je pro me dostatecnym dukazem toho ze ne vsechno co autor uvadi pravda byt musi. Pusobi to cele dost tendencne...
19. 11. 2012 | 10:16

Macík napsal(a):

...někdo někde řekl, že se v naší zemi "s minulostí", nestačila za 23 let od revoluce, vygenerovat politická "elita" a já si to myslím taky...takže je asi blbost očekávat "supermana" a lze jen vybírat z toho, co je...Zeman, Dlouhý a Fischer byli členy KSČ, Táňa Fischerová nevýrazná herečka, Jirka Dienstbier ve stínu otce a straník podporován stranou zatíženou korupcí, Přemek Sobotka trošku více chlastající straník, podporován stranou zatíženou korupcí, kníže hajaja s Kalouskem v zádech, na Zuzanu Roithovou, nebýt jejího zviditelnění ohledně Tymošenko, bych si ani nevzpomněla, ambiciózní Bobošíková, nechvalně známá svým diktátorským zásahem v ČT, Tomio s Franzem určitě sympaťáci, ale každej z nich má něco extrémně zvláštního, ale kdoví ??? :-DDD... jo,jo, zdá se, že z těch, co kandidují se něco najde, co různým voličům nevoní...
19. 11. 2012 | 10:45

resl napsal(a):

Pamětník,
omlouvám se za Zemana, nějak se mi popletl datum z jeho působení v Prognostickém ústavu.
19. 11. 2012 | 11:35

pamětník napsal(a):

Macík:
"Zeman, Dlouhý a Fischer byli členy KSČ"
Myslím, že je zásadní rozdíl mezi Zemanem, který vstoupil do KSČ během Pražského jara (1968), ze které byl vyloučen v roce 1970,
a Vladimírem Dlouhým ( roce 1978 vstoupil do KSČ, členství ukončil v prosinci 1989) či Jan Fischer (člen KSČ od roku 1980 do 1989).
19. 11. 2012 | 15:12

pamětník napsal(a):

resl:
Inu dobrá, ale příště si dejte pozor, osočovat diskutéra z chorobné lživosti je buď na žalobu anebo facku.
19. 11. 2012 | 15:15

Marty napsal(a):

Po přečtení některých příspěvků, jsem byl nemile překvapen, s jakými žiji spoluobčany. Opět i tady " řádí " potrhlý, placený rádobydiskutér " resl ", o kterém jsem si myslel, že už je někde v ústavu s ochrannou léčbou. Bohužel ještě ne, stála tady plácá nesmysly, uráží pana prezidenta, prof. Ing. V. Klause, CSc., atd. Přitom jeho vzdělání odpovídá absolventu zvláštní školy, takže od něho ta kritika sedí. Proto se také divím, že takové individium může chodit mezi normálními lidmi. Také Radovan II, ten k reslovi má hodně blízko.
Když vidím ty kandidáty na prezidenta, tak mne pojímá hrůza, přestože již mám svůj věk a mohlo by mne to býti celkem jedno. Je vidět, že lidé se nezajímají o to co kdo byl, nebo co dělá, dnes to nakonec ukázal průzkum agentury STEM, která je placena soc. demokracií, že prý nejpopulárnější politik je Dienstbier. To dělali průzkum asi u Lidového domu. Já se ptám : " co tento synek z komunistické rodiny, pro republiku přinesl dobrého, aby mohl být zvolen prezidentem ?" . To že v Praze, když socani nevyhráli volby a tím pádem neměl šanci stát se primátorem a v záloze měl křeslo senátora po zesnulém soudruhu tatínkovi, odsoudil své spolustraníky že se zaplétají do korupce, tak se stal populární, i když byl důvod někde jinde. Také proto že ho s. tatínek dostal do právní kanceláře soudruha Čalfy, kde získával praxi, tak si ho nepřeji za prezidenta a hlas mu nedám. Ať se nejdříve předvede činy a ne jenom sliby a kecy. Také bych rád viděl jakým způsobem vystudoval.
19. 11. 2012 | 16:19

čtenář napsal(a):

Ale že se toho za Zemanovy vlády událo. Opoziční smlouva. Smlouva mívá zpravidla dvě strany..ale v opoziční smlouvě je "vinen" jenom Zeman. A ještě mu, naivovi jednomu z Vysočiny, stačil pouze "chleba se sádlem". No typický zloděj.
19. 11. 2012 | 17:53

Bohatýr napsal(a):

Pane Urbane, jste trpaslík, který nesahá p. Zemanovi ani po kotníky. Naše republika měla dosud mezi spoustou politiků jen dva státníky: V. Klause a M. Zemana. V zájmu státu se dokázali dohodnout. Když slyším dnes pp. B. Sobotku a Zaorálka, kteří jen kritizují a nedokáží mít vlastní názor na řešení problémů, je mi zle.Vím, že mají prázdnou kasu a potřebují ji rychle naplnit a vládli by a plnili svou kasu jak diví. Pochopitelně by republiku zadlužili, aby mohli rozhodit mezi své voliče nějaké drobné. Proto nemohou sdělit své konkrétní představy o řízení státu.
19. 11. 2012 | 21:47

Oslýk Muromec napsal(a):

(Ruský) Bohatýre,
váš názor i zájem je naprosto zřejmý. Díky za negativní doporučení. S pozdravem Gasspromu zdar.
20. 11. 2012 | 11:30

pavel v napsal(a):

Oslýk

Myslím si totéž, co vy.
20. 11. 2012 | 18:24

hlubič napsal(a):

Vám pane nelze věřit ani dobrý den.Ve všech svých článcích přímo čiší snaha po manipukování čtenářů .Jste prostě nedůvěryhodný člověk ,jako mnoho bývalých t,zv. disidentů.Nedostal jste se klizu,tak kolem kopete co se dá. Je mně Vás líto.Při tom zdůrazňuji,že pana Zemana také nemusím Podesal se na mnoho závažných pochybení ,kdy náš stát ztratil muliardy.Jen stačí vzpomenout na Českou spořitelnu a na naše pivo.Tento pán by měl na věky objímat jen stromy , pít svou oblíbenou Becherovk a neotravova už naše ovzduší.I bez něho máme grázlů nadbytek.Jen na to přijít,jakse jich bezbolestně zbavit.Zdař Bůh.
20. 11. 2012 | 20:27

gogo napsal(a):

Kydat špínu, tak to by nám šlo. Hlavně na Hrad posadí nějaký trumpeta, či spící stařík, aby to nikoho nerušilo.
20. 11. 2012 | 23:24

cbc napsal(a):

Celkovou morální devastaci naší společnosti mají na svědomí žurnalisti typu Urbana, píšící PR články. Kolik jste Urbane dostal?
21. 11. 2012 | 09:39

sedlak napsal(a):

cbc.....09:39.....ale jděte, tady vám hodím další něco jako PR, tentokrát však od Švýcarské prokuratury, ta ale asi také přispěla k devastaci naší společnosti nebo že by to bylo spíš obráceně?
V kauze MUS obžalovali Švýcaři i náměstka ministra Zemanovy vlády...http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/dokument-v-kauze-mus-obzalovali-svycari-i-namestka-ministra-zemanovy-vlady
21. 11. 2012 | 23:28

pamětník napsal(a):

sedlak:
A Zeman náměstka chránil, že. Jako ochránce korupce, podle Urbana.
23. 11. 2012 | 02:57

Horziou napsal(a):

Jan Urban, tiskový mluvčí Diag Human píše o korupci, rozkrádání a morálce. Všem diskutujícím bych především doporučil, aby si zjistili kdo nám tu káže. Postačí trochu googlovat. Chce se mi zvracet. Jo a pozdravujte Šťávu!
07. 12. 2012 | 15:30

fhoulde anagBut napsal(a):

Pane Urbane, vy jste zcela nepochopil, co Mrázek myslel. "Chleba se sádlem" neznamenalo, že je fajn. Bože, Bože..
"Je prý fajn, protože mu prý "stačí chleba se sádlem". Zeman jako prezidentský kandidát roku 2012 právě z těchto důvodů téma korupce nesnáší. Kdykoliv umí popřít i zjevná fakta a v nepříjemné situaci reaguje osobním útokem."
13. 12. 2012 | 14:15

Nikolas napsal(a):

Pokud na pana Zemana nenajde nikdo nic horsiho, tak je to porad ze vsech nejlepsi kandiadat.
08. 01. 2013 | 20:22

Jan Červenka napsal(a):

Tak, tak, Urbane. Miloš Zeman se svými dvěma cimrami na Vysočině a nic moc bytem v Praze je vtěleným symbolem korupce a klientelismu v ČR. A čistý a upřímný Standa Gross, který byl oblíbencem a koněm Václava Havla v lůně ČSSD (dodejme, spolu s Peťulkou Buzkovou, ženuškou Pepíčka Kotrby z ODA a České spořitelny, tunely všeho druhu) a který spolu s dalším panem čistým a rovným Vladimírem Špidlou právě Zemanovi podrazil nohy v prezidentské volbě, čímž začala Klausova prezidentská desetiletka, býval ztělesněním toho nového, mladého, moderního, evropského, progresivního sociáldemokratismu blairovského typu. Samozřejmě, jen do té doby, než se musel s hanbou pakovat ze Strakovky a z čela ČSSD a než se stomilionovou malou domů od dobrodince Chrenka skončil dokonale vysmátý v luxusním apartmá na Floridě. Pak se i z něj stal symbol korupce a klientelismu v ČR, ovšemže s tím, že jeho přece do té vysoké politiky vytáhl patron českého klientelismu a korupčnictví Miloš Zeman, i když ve skutečnosti ten dělal, co mohl, aby ČSSD nepadla do spárů toho ambiciózního kudrnatého hošíka, když do čela ČSSD prosadil svého "Bruta" Špidlu. A samozřejmě, že symbolem korupce a klientelismu není a nikdy nebude noblesní pan nadlesní a kníže Karel von Schwarzenberg, přítel a spolupracovník nejen Václava Havla, ale i (a především) Miroslava tak-si-tu-prošvihlou-dotaci-na-rybníky-Karle-nech Kalouska a Zdeňka tak-a-máme-Karle-tu-Becherovku-v-kapse Bakaly, duchovního otce a mecenáše celé té slavné Nečasovy ABL koalice bez bázně a hany, a to navzdory tomu, že na sebe sám naprášil (den před tím, než by o tom stejně vyšel článek na titulní straně v novinách), že uplatil úředníka vyřizujícího jeho restituční kauzu, aby to popohnal ke zdárnému konci. Prý protislužbičkou, nic velkého, a hrozně ho teď kvůli tomu hryže svědomí, říkal knížepán. Inu, když někdo nechce vidět, tak holt nevidí. Ani špičku vlastního nosu, natož konce vlastní hlouposti.

Zeman na hrad!
16. 01. 2013 | 03:55

could arcIntr napsal(a):

Apropos, Bamberg. No, to víte, že Bamberg byl pořádnej skandál. Akorát ne Zemanův, ale těch, kdo se ho pokusili pomocí nastrčeného provokatéra Vízka se zfalšovaným "memorandem" a Karla Machovce vykládajícího - jak záhy vyšlo najevo - zcela vylhanou historku o tom, jak Zeman už v roce 1996 (tj. dva roky zpět) zaprodal duši a vlast "švýcarským podnikatelům", Miloše Zemana pár týdnů před volbami v roce 1998 kompromitovat. Osobně nepochybuju, že nitky tohohle případu vedly do nitra rumlovského vnitra a do bisky Standy Devátého, kde seděli v té době tucty agilních politických aktivistů, kteří hodlali stůj, co stůj uchránit chudinku vlast a její křehoučkou demokracii před levicovým nebezpečím. Ostatně, ti dva agilní "investigativci", kteří tuhle kauzu produkovali na televizní frontě, Lubor Kohout a Rebeka Křižanová, do televize přišli právě odtud. Proto mě děsně pobavilo, když Havel zadal prošetření celé záležitosti zrovna BIS. Dal bych nevím co za to, abych viděl, co vlastně zjistili a jestli doopravdy něco prošetřovali, když Havel Špačkovým prostřednictvím vyhlásil, prý na základě jejích zjištění, že: "Aféra je dílem či provokací sil usilujících o destabilizaci politického systému v České republice."

No a ten Zemanův kufřík, to byla další provokace a bouda narafičená na Zemana ze strany Rumlem a Devátým kontrolovaného bezpečnostního aparátu. Jak sám dobře víte a dokonce přiznáváte, vedle těch blbostí, které to celé měly shodit a ukázat na Zemana jako na nezodpovědného idiota, který vykřikuje nesmysly o náběhu na policejní stát, tam byly autentické materiály z BIS a ty nebyly zase tak docela nevinné, jak to líčíte. Co je ale hlavní, jakpak se tam asi ocitly, hm? To se tak nějak nezjistilo. Radši.

A pokud jde o MUS, jo, souhlasím, že to je věc, za kterou by měl jít někdo sedět, ale co s tím jako má společného Zeman a jeho vláda? Ta se přeci k celé té záležitosti dostala až v době, kdy v MUS proběhla za nečinného přihlížení předchozích vlád divoká privatizace, po které státu zůstal jen menšinový balík akcii, které vzhledem k tomu, jak to u nás tehdy vypadalo a dodnes vypadá s postavením menšinových akcionářů, neměly hodnotu ani toho papíru, na kterém by bývaly mohly být vytištěny, kdyby neexistovaly jen v počítači v nemateriální podobě. Přesto se vládě povedlo ty akcie prodat, a to za cenu podstatně vyšší, než jakou byla cena, za kterou se ty akcie obchodovaly na trhu. Takže v čem je jako problém? Že za tou švýcarskou firmou Appian Group stáli právě ti manažeři, kteří MUS nadivoko už zprivatizovali? To vláda tehdy nevěděla a ani nemohla vědět. Otázka je, co by asi nadělala s tím, i kdyby to věděla. Rozumnější řešení za situace, která nastala po divoké privatizaci MUS, než odprodej zbytku akcií za co možná nejvyšší cenu, stejně neexistoval.

Olovo a Štiřín byly pseudokauzy, Srba a údajná příprava vraždy Slonkové, to je taková ptákovina, že mi rozum stojí nad tím, jak se to mohlo vůbec dostat před soud a jak mohl být Srba bez jediného důkazu, jen na základě naprosto nevěrohodných výpovědí "Citrona" a Evy Tomšovicové odsouzen na dvanáct let do vězení. Celý ten proces mi připadal jako vystřižený z Kafky.
16. 01. 2013 | 05:38

Josef Jurka napsal(a):

Pane Urbane, Vy přece musíte podporovat Karla Schwanzenberka, i kdyby jste snad nechtěl. Byl to a je Váš spojenec ještě z doby sametové. Za to si Vás vážím. Ale to, že se snižujete k podpásovkám, jak ve Vašem článku, není hodno žádné inteligence, a snad ani té Vaší. Všechno jenom spekulace, žádná fakta. To je celé, ale proč nehovoříte o Vašem Karlovi? Tam je totiž faktů i historických dost. Nebyl jsem zemanovec, ale i Vaše spekulace mne přiměli k tomu, že budu volit Zemana. To co děláte Vy a všichni kolem Vás, Vaši druzi, jak masírujete vědomí prostých lidí je odpudivé, nedemokratické a pouze připomíná tolik Vámi proklínanou komunistickou propgandu.V tom si s nimi vůbec nezadáte, ale přitom se stejně jako oni tváříte, jako kdyby jste tomuto národu prokazovali nějaké dobro. Styďte se! Na rozdíl od Vás jsem byl za minulého režimu perzekuovaný, a právě proto budu každého bránit proti pomluvám, špinavým klepům a dohadům, které vycházejí ze záště vůči jiným se snahou je zlikvidovat.
16. 01. 2013 | 16:52

Okradený Šťávou, Kalouskem a Urbanem napsal(a):

Ty máš ale zlý ksicht, Diag Human Urbane.
23. 01. 2013 | 00:35

Santiago Matamoros napsal(a):

Chvalme našeho Prezidenta-Otce zemanskou písní!
Ten prostý muž,
jenž maže si svůj chleba sádlem-
kdo by to do něj řekl, že vládne mocným prezidentským pádlem?
Ten prostý muž,
jenž přihýbá si ze sklenice piva,
kdo by to do něj řekl, že se z poštovních známek na nás dívá?

Dobrota ve tváři se mu zračí,
úsměv má milý,
však ti, kdož by mu chtěli škodit,
nejednou tvrdou mincí zaplatili.
za svoje zrady, za své skutky podlé,
neboť jen On ví, co je pro nás dobré.

Ten prostý muž,
v jedné ruce skývu,
ve druhé džbán,
není nikdo jiný, nežli náš milovaný president-
MILOŠ ZEMAN!
07. 10. 2013 | 12:52

Vláďa napsal(a):

Je opravdu pěkné, že lidé zde obhajují Zemana tím, že Klaus byl ještě horší. A co takhle se trošku poučit a vybrat sim za presidenta někoho koho by si člověk mohl alespoň trošku vážit!
10. 02. 2014 | 07:58

gwhcuxbr@rjdnzwpt.com napsal(a):

So I'm very excited online gambling about TV technology., <a href="http://sverigebastaonlinecasinose.eu/">online casino bonus</a>, [url="http://sverigebastaonlinecasinose.eu/"]online casino bonus[/url], 81714, <a href="http://num1sverigeonlinecasino.eu/">casino bonus utan ins&#228;ttning</a>, [url="http://num1sverigeonlinecasino.eu/"]casino bonus utan ins&#228;ttning[/url], gqmxy,
26. 02. 2014 | 14:08

nlziwcok@qpikuriw.com napsal(a):

Most of you golfs, a Dublin-based prediction market, professional-grade graphic design in a not a favorable entry price in gambling features fun, cool summers., <a href="http://kluhartem.com/">online casino sverige</a>, [url="http://kluhartem.com/"]online casino sverige[/url], %DDD,
26. 02. 2014 | 14:24

illuminati man napsal(a):

HELLO CHCETE BÝT ČLENEM Iluminátů 666 TEMPLE 1 JSTE PODNIKATEL 2.A 3.A hudebník nebo POLITICKÝ ŽENA 4. Chce, aby se některé věci v životě a dosáhnout bohatství a slávu VELKÉ postavení v životě nabývat bOHATSTVÍ, FAME, POW ER, aby se pohyboval a vyšší zaměstnanosti CONTACT US IN VIA E-MAIL: illuminatiman93@gmail.com
11. 07. 2014 | 04:44

illuminati napsal(a):

Illuminati approach with the some of EURO300 million and also promise to be paying EURO90,000 per month just to become their member.My stories on how i became rice and famous with the help of yoo john the Illuminati secret wealth master)Hello my fellow friends am mrs elena homson i am from the Russia of I lost my parent when I was 13yrs old so I have been staying with my uncle and they were never taking good care of me,life was so bad with me,so I manage to get into university and i graduate with first class. for goo three year i was looking for job until I meet an old school friend called katy angela,who told me about a man that help her father into the Illuminati group and made him rich and famous,so I ask on how to get to the man as a good friend she is to me, she lead me there and I explain all my problems to him and he ask me to do some things that will make me a legit member of the hood which I did without going back, then he introduce me to the ground master in uk and I was paid the sum of. EURO300 million dollars which I used to live the life am living now………..i invest the money on oil business in Saudi Arabia at 2013 i was rate as the 15 richest person in Russia.you can also add me on face book elena homson, my friends, today am sharing this testimony to those who are in my old condition to meet with him.is a good man and ready to help you in anyway of your live you can also contact great and wealthy man via this email illuminatitemple669@gmail.com or join him on Facebook YOO JOHN,you can also reach him on phone by dialing +34602320900
07. 09. 2014 | 14:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy