Marie Benešová – Matka justiční mafie?

17. 03. 2008 | 23:23
Přečteno 17247 krát
Bývalá Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová se znovu postarala o rozruch, když svůj politický spor, vedený z pozice stínové ministryně spravedlnosti za ČSSD, vyhrotila až do konfliktu se soudní mocí. Její rozhlasový výrok o tom, že za vyšetřováním údajné korupční aféry Jiřího Čunka stojí zákulisní justiční mafie, která se snaží justici ovládnout tak, aby sloužila zájmům vládnoucí garnitury, však stojí za pozornost. Především proto, že právě sama Marie Benešová, po šest let (1999-2005) šéfka Nejvyššího státního zastupitelství, je nejdůležitější autorkou a konstruktérkou systému, který dnes tak vehementně kritizuje.

Řečeno jinak – nevadí jí ani tak to, co dělá skupina jejích bývalých podřízených, kterou expresívně nazývá „justiční mafií“. Vadí jí především, že to nedělá ve prospěch těch, komu sloužila ona sama. Připomenu jen tři příklady:

1) Marie Benešová vydala jako Nejvyšší státní zástupkyně 19. prosince 2003 „Pokyn obecné povahy č.12“, ve kterém přikázala státním zástupcům, aby všechna podání občanů, směřující proti státním zástupcům, soudcům nebo pracovníkům dalších státních orgánů odmítali, vraceli k doplnění, případně rovnou překvalifikovávali na méně závažné typy provinění. Vytvořila tak kastu nedotknutelných. Pokud se nepletu, pokyn platí dodnes.

2) Marie Benešová a její přímí podřízení věděli už v roce 2003 o odposleších, prokazujících korupci v Národním bezpečnostním úřadě. Tehdejší šéf NBÚ Mareš však byl odvolán až po dalších dvou letech. Pokud se nepletu, tak NSZ nikdy nevysvětlilo, proč v rozporu se zákonem ve věci nejednalo.

3) Marie Benešová v rozhovoru pro MFD dne 20.5.2003 poněkud prostoduše přiznala, že v kauze Diag Human úzce koordinovala činnost nezávislého státního zastupitelství s ministrem vnitra Stanislavem Grossem a náměstkem policejního prezidenta. Prohlásila, že státní zastupitelství už v téhle věci udělalo všechno, co šlo, a že nyní je na policii, aby vymyslela, jak dál. A dodala: „Určitě v tom stát nenecháme“. Pod jejím vedením NSZ aktivně koordinovalo i s vyšetřovací komisí Sněmovny (doloženo dokumenty z archívu Sněmovny) a na základě nepravdivého podnětu její tajemnice zahájilo v pořadí už čtvrté vyšetřování společnosti, která si kdysi dovolila žalovat stát za způsobení škody. Je třeba vzdát čest policejním vyšetřovatelům, kteří přes nátlak celou věc nakonec odložili – možná i proto, že zjistili, že ministerstvo zdravotnictví nejméně v jednom případě zfalšovalo úřední statistiku.

Mohu se mýlit, ale nemyslím si, že by něco takového, jako „justiční mafie“ existovalo. Jako v každém jiném oboru i v justici prostě existují i zbabělí či úplatní jedinci a partičky, kteří a které se rádi přihřejí u kohokoliv, kdo je u kormidla nebo má peníze. Striktní oddělení moci soudní od moci zákonodárné a výkonné u nás ještě nefunguje. Stejně jako nefunguje samoočistná funkce justice. Pokud by však justiční mafie přece jenom existovala, byla by Marie Benešová její Velká matka. Šest let tento systém cílevědomě budovala. Její dítě teď jenom vykročilo vlastní cestou.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Vás někdo zastřelí...
17. 03. 2008 | 23:50

ventos napsal(a):

hmmm ... celý článk o mafii a ani slovo o penězích ...
17. 03. 2008 | 23:58

hudryper napsal(a):

Pane Urbane,jestli se nemýlím,výroky,za které ji žalovali potrefení nejvyšší činitelé SZ ,MS
a bývalý MS v kauze Čunek
jenom klasifikují způsob,
jakým se "řešila"nejen tato kauza v poslední době.Odvolánípí.Benešové
byla jedna ze závažných chyb Paroubka,jež vedla k dnešnímu neskrývanému pohrdání občanem i zákonem nejen právniky a
politiky v nejvyšších postech,ale zákonitě i ostatními občany.Nejsou
slepí a vidí jak se dnes a denně realizuje právo v zemi.Vaše argumenty v
článku proti pí.Benešové
jsou nevěrohodné.Článek sám má posloužit čemu?
Nebo snad komu ?
18. 03. 2008 | 00:00

Charlie napsal(a):

pane Urbane
přesný, stručný a výstižný článek

Vás někdo.....:-)
18. 03. 2008 | 00:03

kešu napsal(a):

pane bývalý disidente, neděláte svou špinavou práci dobře. Moc z toho trčí ten žold v jehož jméně pracujete. Jako ten pan Vondra.
18. 03. 2008 | 01:13

scientist napsal(a):

Pokud Vás někdo obviňuje takovým jazykem jakým použil ten voříšek kešu (že pracujete v něčím žoldu), pak zjevně děláte svou práci dobře :D
18. 03. 2008 | 01:55

Kotas napsal(a):

Pane Urbane, drzte se a na ty blaboly socdemaku a podobne sebranky, ignorujte. Jsou to lehkozivkove a podrazaci.
18. 03. 2008 | 04:28

Karel napsal(a):

Pane Urbane, stručně řečeno, je to slabé a ubohé, co jste to tu nasmolil. Ta vaše "objektivní" opatrnost! Údajná aféra Čunka, říkáte? Proč soudíte, že údajná? Neseznámil jste se evidentně ani s tím, co sám Čunek o svých finančních problémech postupně navykládal. Je to vaše novinářská lenost nebo plnění zadání?
Kdopak nebo copak vás angažovalo k tomuto útoku na p. Benešovou? Hledání pravdy to nebude. Prozraďte svou motivaci. to čtenáře určitě zaujme.
18. 03. 2008 | 04:32

Robert napsal(a):

Marie Benešová by mohla být za totáče obávanou učitelkou na druhém stupni, viděl bych ji dokonce jako zástupkyni ředitelky pohlavkující o hlavní přestávky drzé chlapce, ale v té roli, kterou hrála v justici, se ocitla asi nějakým omylem. Myslím typově.
18. 03. 2008 | 05:36

RA napsal(a):

paní Benešová je pozůstatkem minulé komunistické doby, stejně jako Paroubek. Její způsob uvažování je bolševicky prostý.
18. 03. 2008 | 06:28

JN napsal(a):

Pane Urbane, Vy se nemýlíte, Vy jen lžete jako obvykle.
18. 03. 2008 | 06:56

zdesta napsal(a):

P.Urban.Co je to za hypotetický blábol? Vy jste v argumentační logice na stejné úrovni,jako M.Benešová.Co vyučujete na New York University? Stupidologii?
18. 03. 2008 | 07:00

j.p.š. napsal(a):

pro Hudryper :
nevím, co Ti přijde na těchto (stručně popsány tři případy) nevěrohodného.
A ty dvě otázky - kdo Ti zadal Tvojí písemnou práci?
pro Karel :
stejně jako předcházející, proč lenost, plnění zadání či angažovanost? pro koho to tady smolíš Ty?
pro JN : vyvraŤ mi alespoň jeden ze tří příkladů, co zde uvedl p. Urban. Jinak jsi lhář a dokážeš jenom pomlouvat.
18. 03. 2008 | 07:38

Kritik napsal(a):

Marie Benešová, stejně jako ostatní politici, je spoluvinna za to, že tu máme jen tzv.právní stát.
18. 03. 2008 | 07:57

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkný článek pane Urbane.
Někteří z diskutujících nevidí rozdíl mezi oblastí práva a oblastí bulvární politiky.

Je tristní pozorovat jak přistupuje k právu kandidát na ministra spravedlnosti a jeden z bývalých "pilířů" naší justice. Věřím, že sociální demokracie si časem z řady svých schopných právníků vybere náhradu za bulvární političku.
18. 03. 2008 | 08:03

veverka napsal(a):

Benešová má pravdu,Urban lže.Tak prosté to je.A národ to vidí.Vesecká,Salichov,Dalík a kámoš pedofilních princů Němec jsou ostudou této země.A mediální žoldáci Urbanové rovněž.
18. 03. 2008 | 08:11

Karel napsal(a):

A co nás slovutý Ústavní soud?
18. 03. 2008 | 08:51

Mirek, Pepik ze severu Phy napsal(a):

Mohu se mýlit, ale pan Urban vaří z kýmsi přefiltrované vody... Plivl na osobu, která v r. 2004 - neváhala jako státní zástupkyně označit za gubernátory některé starosty. Dodnes vyplývají najevo komunální zvěrstva z té doby. A je příznačné, jak děsivé odezvy se dočkala tehdy od dnešních vládních šéfů. A když dnes se proti ní spojila elita právníků,- je to pro mě jen ověření, že znovu trefila do černého... Díky paní Benešová, nikdo z těch co po Vás plivou nepostrčí vývoj pro lidi správným směrem. Proti nim a bohužel i vnímání pana Urbana stojí fakto pro budoucnost zásadnější. Z výčet někdejších pochybení - kdo nechboval ať hází kmeny. Jde o to, že pochybení musí být alespoň z části posuzována v časových a věcných souvislostech. A hlavně dán prostor k jejich vysvětlení - budete-li mít zájem replikovat.
18. 03. 2008 | 09:10

František z Asisi napsal(a):

Pane Urbane,jako přítel a zastánce pana JUDr.Němce,jste jistě seznámen stím kdo mu platil pobyt v luxusních hotelech,kam se vydal po propuštění prince.Pobyt pro obyčejného turistu by stál ve stovkách tisíců.Kolik zaplatil pan Němec?Celý národ ví jak to bylo nejen s princem ale i s Čunkem.Plně souhlasím s tím,že u nás je nejen soudcovská mafie,ale i exekutorská mafie.Přečtěte si otom blogy.Rád si přečtu vaše vyjádření.
18. 03. 2008 | 09:34

Petr Pavel napsal(a):

Pane Urbane, kam jste až klesl.
18. 03. 2008 | 09:51

Jan Urban napsal(a):

Kolegům blogerům s díky:
Text je o Marii Benešové a neobsahuje jediný náznak sympatií pro její odpůrce a následovníky v nejvyšších funkcích justice. Všechny tři body kritiky platí i v současnosti pro Renatu Veseckou. Ta, kromě nevysvětlitelného úletu s návrhem na obnovení stíhání Vladimíra Mlynáře, navíc ve funkci svého náměstka udržuje JUDr Zdeňka Koudelku, který se dopustil otevřeně korupčního - a tedy trestně stíhatelného - jednání (viz moje blogy, knihu Tunel plný krve aneb kauza Diag Human trochu jinak, stejně jako obnovenou webovou stránku http://www.tunelplnykrve.com) Zkuste nebrat v potaz svoje politické či lidské sympatie a antipatie, a zkuste se na věc podívat z pohledu zájmu tohoto státu a jeho občanů. Justice má vzbuzovat úctu - a mezi lumpíky obavy. Lidé z vedení české justice takoví nejsou, protože jsou z minulosti zvyklí sloužit. Adam Michnik kdysi napsal, že největší potíž vzbouřeného otroka je v tom, že si nakonec umí jen vybrat jiného pána. Takže pokud a dokud se občané nebudou chovat jako občané, bude justice jenom replikovat, s Michnikem obrazně řečeno, otroky mocných. Na jménech nesejde.
18. 03. 2008 | 09:57

Petr napsal(a):

Paní Benešová v pozici nejv. státní zástupkyně jako jediná se snažila řešit kauzy korupce na místní zastupitelské úrovni měst,za což jí budiž dík.Samozřejmě,že to byly většinou členové ODS,i tak ale nikdo jiný, a už vůbec ne ODS, se nesnažil toto řešit.Nyní je problém korupce zejména na místní úrovni a vládnoucí strana to kryje.
Je obdivuhodné,že se nebojí kritizovat soudce.Že tam existuje mafie ukazuje např. Berdychův případ,a to je jen špička ledovce jako vždy.Pane Urban,za koho kpete? Kdo Vás platí?
18. 03. 2008 | 10:27

Silvie napsal(a):

Ne, že bych o odborných kvalitách JUDr.Benešové měla nějak vysoké mínění, ale s tou soudcovskou mafií měla pravdu. Podívejte se, jak fungují kárné senáty - soudci jsou nedotknutelná kasta a jejich vážná provinění jsou posuzována zcela jinak než běžná provninění nás - "plebsu". Tedy - za co já půjdu do vězení, soudce dostane maximálně lehkou pokutičku(pokud vůbec bude nějak potrestán). To pokládám za krajně amorální a odporuje to mojí představě právního státu.
18. 03. 2008 | 10:32

Otazka napsal(a):

Cisar je nahy a Urban jenom mlzi a mlzi...
Kdypak se v nasi justici stalo, aby nejvyssi statni zastupkyne vzala pripad a prevedla ho ze Severni Moravy treba do Jihlavy? Stalo se nekdy vubec , aby nejvyssi statni zastupkkyne neco podobne byt vzdalene podobneho udelala?
Stalo se to byt jen jednou jedinkrat v dejinach CR? Nestalo. Neni o cem diskutovat justicni mafie funguje a nikdo s tim nic neudela...
I vam se soudruhu Urabne muze stat, ze spadnete do jejiho soukoli... Tak to chodi
18. 03. 2008 | 11:06

1049an napsal(a):

Bravo a děkuji za tento z mého hlediska hluboce pravdivý článek.
18. 03. 2008 | 11:23

OS napsal(a):

"...největší potíž vzbouřeného otroka je v tom, že si nakonec umí jen vybrat jiného pána. Takže pokud a dokud se občané nebudou chovat jako občané,...
Pane Urbane, dovolte, abych si Vás nemusel zařadit mezi manipulátory odpovězte zda jste ochoten těm dnešním "zatracovaným otrokům" pomoci. T.j. zda na základě seriozních faktů napíšete pravdu o justičních hrůzách opírajících se o "řádně politicky připravené" zákony- konkrétně komunální - které Prahu definují jako gubernii? Nevěříte - prosím potvrďte veřejně zájem a na mail pošlu konkréta - kterými se zabývá VOP. Díky OS
18. 03. 2008 | 11:32

Don napsal(a):

Když ona je to jen taková teta,která dobře plnila...
18. 03. 2008 | 11:34

Dežo napsal(a):

Pane Urbane,mám takový pocit,že tak trochu farizejsky jinými slovy říkáte:"Kdož jsi bez viny,hoď kamenem!"Vy přece moc dobře víte,že Vám ukamenování v žádném případě nehrozí.A už vůbec ne od lidí v taláru.
18. 03. 2008 | 11:36

Jan napsal(a):

- pane Č., kde jste bral tolik peněz, když vaše příjmy tomu neodpovídaly?
- no přece v noční stolku
- a kdo je tam dával?
- manželka
- a kdo je dával manželce?
- no přece já
- tak znovu, pane Č., kde jste bral tolik peněz, když vaše příjmy tomu neodpovídaly?
- vždyť jsem vám te´d právě na to odpověděl.

Podobným způsobem byl vysvětlen případ 3.5 mega i korupce. Možná bychom se nemuseli zabývat tím jak to přesně bylo - o správnosti rozhodnutí SZ musí zapochybovat každý právní laik. Daleko důležitější je to, co by se stalo, kdyby případ nebyl za půl minuty dvanáct odložen. Rozpad vlády - a to je to, proč každý z pravice vidí v Čunkovi neviňátko. Ono se mu to totiž vyplatí. Slušnost i morálka jde stranou a právnících je, aby to lidem vysvětlili, že se nic nestalo. Doufám, že se to někdy nezávisle vyšetří.
18. 03. 2008 | 11:38

Janes. napsal(a):

tohle snad né,tyto bláboly musel někdo opravdu nainscenovat a ušil to opět v pravou chvíli,jako "krejčí dalík",a samozřejmě dobře zaplatil za vydání,proč?
18. 03. 2008 | 11:47

Miro napsal(a):

O justici si nedělám spolu s celou řadou občanů, kteří s ní měli co do činění. jejich neodvolatelnost jim dává něco k čemu bohužel až na vyjímky nedorostli. Co se týká paní JUDr. Benešové, tak nejde o první slavný výrok. Jako právnička, by se měla vyjadřovat ne jadna paní povídala , ale když něco tvrdí, tak by měla konat, odborně jako vrchní zástupkyně by měla být odborně fundovaná
18. 03. 2008 | 11:52

Standa napsal(a):

Autor zapomněl citovat Ombudsmana Motejla, předsedu Ústavního soudu Rychetského a předsedkyni Nejvyššího soudu Brožovou, co v této souvislosti řekli.
18. 03. 2008 | 11:57

Vico napsal(a):

K paní Benešové jako právničce lze mít mnoho výhrad, ale charakterizovat ji jako vzbouřeného otroka, který si jen našel nového pána, je husté, jak ta krev, které máte plný tunel.Vzpomeňte si, co předcházelo jejímu odvolání. Tak se nohsled svého pána snad nechová. Pokud si uvědomujete, o co se s Veseckou a spol dnes hraje, nechápu tu střelbu na osobu, která se dokázala výkonné moci postavit. Tomu se říká medvědí služba.
18. 03. 2008 | 13:46

bakule napsal(a):

DObrý článek!! Díky
18. 03. 2008 | 14:11

luk napsal(a):

Když je možné to, že si soudce v Mladé Boleslavi vymyslí řízení a závěrečnou reč a výsledkem je 25 % srážky z platu a ne obvinění z podvodu a vyloučení z justice, tak je tu soudní mafie nebo ne ?
Ještě horší však je podle mého názoru a zkušeností nekomptentnost soudců a jejich nečinnost.
18. 03. 2008 | 14:19

hudryper napsal(a):

j.p.s.
my jsme spolu pasli ?? Tak trochu odstup,nezda se Vam hombre ?
ad 1. pan Urban se zrejme rad plete.
Nebyla to pani Benesova,co udelala ze
soudcu.st.zastupcu a dalsich statnich organu kastu nedotknutelnych. Na teto
"tvorbe" se daleko vice podilel autor,
nez ta korpulentni dama,jez se vratila z ciziny az pote,co bylo tak rikajic "hotovo" uznanim platnosti i tech nejhorsich komunistickych zakonu jako
platnych.Netvrdim,ze za to muze pan
Urban osobne,byl vsak u OF kotle,kde
se tahle polivka varila dost blizko,aby
nemel ani nejmensi pochybnost kdy a kdo nastolil proces politickeho vyvoje,
kulminujici lidmi jako Topo,Langer,Julin,Nemec,Vesecka,Kucera ,Salichov,Pospisil ci Necas a Kalous.
ad2. NKU ridi a kontroluje predseda vlady,vuci nemuz je NSZ v podrizenem vztahu-jak vidno i v kauze CUNEK. Vinit pani Benesovou,ze neposkodila vysetrovani teto,z hlediska naseho clenstvi v NATO tak citlive veci, vlastni
aktivitou typu KUBICE mi pripada jako
umyslna rana pod pas.
ad3. Diag Human je pro hodnoceni kauzy pani Benesove irelevantni, ani
to nema logiku,nechapu duvod,proc to
vubec J.Urban uvedl - napada mne jen
to,ze potreboval treti bod a nic lepsiho
holt nenasel.
Me dve otazky trvaji .Byly polozeny autorovi,ne nejakemu kriklounovi j.p.s.
18. 03. 2008 | 14:41

Pepe999 napsal(a):

Kdyz tak clovek cte tu rudou luzu, ktera tu prehlizi fakta a obvinuje autora ze lzi, tradicne bez dukazu, tak chce blit.
Dobra prace pane Urbane...
Podle toho, jak ta ruda luza qici delate dobrou praci...
18. 03. 2008 | 15:02

m&m napsal(a):

Kdykoliv se začínají umlčovat političtí oponenti a potlačovat svoboda slova, najdou se lidé, kteří tomu zatleskají. Bez nich by to nešlo.
Jak tomu může tleskat člověk, který před týdnem naříkal, že mu zcenzurovali celý web, nepochopím. Příště se bude divit, jak to, že už nemůže napsat nic. Protože vděčnosti se za svou snahu nedočká. To je jediná jistota. Ani tu snítilovsky-melčákovskou ochranku nedostane. Bude jen "Tím, který posloužil". Tak jen dál, pane Urbane. Pomozte umlčet všechny, kteří se snaží vzepřít ODSáckým snahám o totální moc.
18. 03. 2008 | 15:04

Jan napsal(a):

Pepe999,
těch důkazů je myslím požehnaně. Od prapodivného odebrání věci asi 2 hodiny před podáním obžaloby, po zatloukání majetkových poměrů na úrovni přistiženého 5tiletého kluka u švidlování při kuličkách. Zato důkazy modré lůzy jsou jen nadávky a urážky. Pravděpodobně už jste tak otupělí při honbě za neprávněným ziskem, že už vám Čunkovy metody ani nepřijdou divné.
18. 03. 2008 | 15:25

Tom napsal(a):

Tetka Benešová. Domovnice. Nic víc.
18. 03. 2008 | 15:32

janurban napsal(a):

Všem kolegům blogerům:
Tak ještě jednou. To, že připomínám prohřešky paní A neznamená, že obhajuji, kryji, či fandím paní B. Píši o problému a nabízím tézi, že jediným lékem je aktivní křik naštvaných občanů. My si totiž obě ty paní platíme, a máme právo od nich vyžadovat slušné chování a profesionální výkon jejich povolání. A ještě jedna věc: Od vzniku internetu je možné zveřejnit jakoukoliv kauzu a dokument o zneužívání moci - a to i v případě moci soudní - právě na internetu. Pokud kdokoliv potřebuje pomoci, rád nasměruji třeba na Spolek Šalamoun, ombudsmana, anebo se zveřejněním pomohu sám. Tak se nebojte a křičte...
18. 03. 2008 | 16:00

kaja napsal(a):

Pane Urban, Vy tak kecate. !!!!
18. 03. 2008 | 16:12

Jos napsal(a):

Pane Urbane,máte naprostou pravdu!
18. 03. 2008 | 16:28

george napsal(a):

Jestli se nepletu, paní Benešová nezískala titul JUDr, jak jí někteří přisuzují,ale Mgr. Pozor, aby nedopadla jako JUDr. Křeček, ten si ten dokrorát alespoň udělal dodatečně, což při odbornosti u paní Benešové pochybuji. Je to prostě taková teta, co si nevidí do pusy.
18. 03. 2008 | 17:05

Miroslav H. napsal(a):

"My si totiž obě ty paní platíme, a máme právo od nich vyžadovat slušné chování a profesionální výkon jejich povolání. " ???
Pane Urbane, prosím uveďte jaké veřejné prostředky dnes - po odvolání z funkce NSZ čerpá Mgr. M. Benešová? Není náhodou advokátkou soukromou? Děkuji
18. 03. 2008 | 17:14

RA napsal(a):

paní Benešová je takový Paroubkovsko Gotwaldovský styl, a to nejen vizáží.
18. 03. 2008 | 17:40

Ten co o tom něco ví napsal(a):

Pane Miroslave H., zeptejte se přímo Mgr.Benešové, do jaké dozorčí rady jakého podniku s majoritní účastí státu jí její rodná strana usadila a jaké peníze tam ročně k tíži daňových poplatníků bere za svou "práci".
Jinak je fajn, že na hřišti jsou už všichni hráči v příslušných dresech. Paní Benešová si k soudu předvolala za svědky příslušníky své socanské "mafie" - JUDr. Ištvana (měl za podání žaloby na Čunka slíben flek po Vesecké), JUDr. Stříže (měl mít flek po Ištvanovi) a JUDr. Andělovou (ta v tom plave jako kotě v rybníce). Bude to ještě zajímavá konfrontace !
18. 03. 2008 | 17:48

j.p.š. napsal(a):

Hudrypéro, co by jsi chtěl pást?
ad 1. - 19. prosince 2003 vydala pokyn č. 12 - to nejde vyvrátit - neplácej slovama.
ad 2. - neoháněj se Topolánkem a, vem fakt, že NSZ nejednala.
ad 3. - Ty irelevante, Benešová
koordinovala činnost .... a když nic, tak ať policie dělá co umí.
18. 03. 2008 | 18:01

Pepa Řepa napsal(a):

Marie Benešová – Matka justiční mafie?

A kdo je otec?
18. 03. 2008 | 18:37

Petrucciani napsal(a):

Pepa Řepa: Otec zase neznamy. ;o)
18. 03. 2008 | 20:04

JaL napsal(a):

Hudryper
Souhlasím do písmene. Marie Benešová je statečný člověk.Vyslovila nahlas jen to, co většina národa ví, ale obává se to vyslovit nahlas.
18. 03. 2008 | 22:41

JaL napsal(a):

JanUrban
Z představy,že mne nasměrujete na spolek Šalamoun mne polévá horko!To snad pane Urbane nemůžete myslet vážně.
18. 03. 2008 | 22:44

kočka šklíba napsal(a):

Pane Urbane, ale z hlediska toho, kdo je nyní v pozici kdy může ovlivňovat a ovlivňuje stav v této oblasti byste pokud možno měl spíše psát o nich, tzn o Vesecké a spol. Paní Benešová je nyní soukromá osoba a její vliv může být pouze zprostředkovaný, ať již třeba právě v důsledku tohoto soudního řízení nebo možná přes své bývalé kolegy. Popkud píšte, že bychom měli jako občané křičet, máte pravdu, ale vy jako novinář podle mého byste měl křičet dvojnásob, je to vaše povolání. A opravdu nevím, kdy jste psal o Vesecké, Kučerovi a tak, možná ano, pak promiňte, možná ano, ale pouze v souvislosti s Diag Human, ale nebylo by toho víc?
18. 03. 2008 | 23:53

Robin napsal(a):

ad kočka šklíba
Paní Benešová je soukromá osoba a má velký morální kredit, netřeba ji špinit nějakými pomluvami. Ale na Veseckou, Kučeru a spol. by se hodil kdejaký drb. Tak do toho, pane Urbane !
19. 03. 2008 | 14:24

Miroslav H. napsal(a):

"Jinak je fajn, že na hřišti jsou už všichni hráči v příslušných dresech....Bude to ještě zajímavá konfrontace!"
Díky za naději, a jen okrajově. Jak se sám postaráte o fakta z konfrontace Vy, který - o tom něco ví? Neobáváte se, že nejste sám, kdo ví? Anebo konfrontaci vezmete na sebe - aby výsledek té "politické" tolik nebolel?
19. 03. 2008 | 16:50

Alf napsal(a):

Zločinec se ptá právníka:"Karle, potřebuju sehnat dobrého advokáta, aby mě vysekal z průse.ru." Přítel právník, pobaveně odpovídá:"Na co advokáta ? Já ti seženu státního zástupce a nemusíš ani chodit k soudu!"
19. 03. 2008 | 18:42

jozef napsal(a):

Hej, nevážený pane Urbane, DO TOHO, DO TOHO,
barvu špinavců za které bojujete netřeba uvádět!!!

Paní Marie Benešová, nesmírně si Vás vážím, jen doufám, že špinavci prohrají.
22. 03. 2008 | 00:55

prak napsal(a):

Paní Benešová se jistě dopustila určitých zaváhání,ale v zásadních věcech necouvla.Bohužel byla odvolána právě na popud ministra Němce.To slečna Vesecká je jiný kabrňák.V maličkostech tvrdá jak křemen,ale ve věcech zásadních je politická štětka.
22. 03. 2008 | 17:37

Karel napsal(a):

No nevím. Znamená to, že je p. Benešová matka mafie, jak dokazujete, zároveň to, že tato mafie neexistuje? Není to protimluv? Není to spíš naopak? A co je mafie jiného než partička přihřívající se za peníze či jiné výhody? Mění se tím, že socani jsou taky podvodníci ODSáci zároveň v nepodvodníky? Nemůžou být podvodníci ti i ti? Není to prostě válka mafií? A je podstatné jakou ideologií se mafie zaklíná? vy jim to žerete?
22. 03. 2008 | 21:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý a vulgární text, který byl v rozporu s Kodexem diskutujícího.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 03. 2008 | 11:26

mrcas napsal(a):

konfident STB Urban - to mluví za vše ! Nezajímá mne , kolik a koho udal , ale je to veš ! Nechápu , jak může někoho učit !
12. 05. 2008 | 15:57

doktor napsal(a):

K Urbanovi: Kdo v devadesátých letech lhal o konfliktu v Jugoslávii a organizoval krvavé "humanitní akce" proti Srbům, pro mne není věrohodný ani dnes. Ostastně to mafiánství Barbíně Vesecké a jejím veselým kamarádům na Nejvyšším soudu a na různých státních zastupitelstvích přímo kouká z očí.
12. 05. 2008 | 16:07

Girolamo Giormani@seznam.cz napsal(a):

Naprosto přesné popsání stávající situace. Mohu doložit, jak po "zákroku" politické mafie Dostál, Kulvejt, Pejchal, Knížák a další zbabělci nejdříve naprosto otočily kauzu Františka Oldřicha Kinského, ale nakonec dokázaly i trestně postihovat jak FOK, tak jeho advokáta Jaroslava Čapka a mou osobu. Pocit, že mohou vše jim zatrhl až JUDr. Nykodým z ÚS. Kulvejta místo vyhození za zneužití pravomoci vč. čekalo povýšení z vrchního státního zástupce na soudce Vrchního soudu.Naprostá bolševická klasika podporovaná JUDr. Pavlem Rychetským.
12. 05. 2008 | 16:28

Ivan napsal(a):

Urbane, Urbane, valach ti netáhne. Již tím titulkem předvádíte špatnou novinařinu. Navíc se domnívám, že za výroky nepotvrzené a nevhodné, by jste měl najít odvahu se omluvit.
12. 05. 2008 | 16:50

skořice napsal(a):

Pane urbane k bodu 2. pokud to nevíte, tak odpověď je jednoduchá: protože syn paní benešové přece výměnou za to všechno co paní benešová udělala pro NBÚ, dostal na tomto úřadě velmi pěkné a teplé místečko, které by samozřejmě, vzhledem ke svým schopnostem a praxi nikdy nedostal! Pěkný den.
12. 05. 2008 | 16:51

pozvracený a znechucený napsal(a):

to není mafie ale chudáci kterých je nám líto s božími mlýny na ně ten den až přijde všichni poznáme už se těším prosím
12. 05. 2008 | 16:52

oposum napsal(a):

Článek jako vždy od Urbana precizní a kvalitní :-)

Kolik ale z reakcí teče lidské tuposti, nenávisti a jiných atributů otrockých duší, je neskutečné...

I tak pane Urbane oceňuji, že se snažíte ve svých vstupech opakovaně tupému stádu vysvětlit základy argumentační logiky, já bych na to neměl nervy, držím palce, třeba jeden ze sta pochopí :-)
12. 05. 2008 | 16:53

Přihlížející napsal(a):

Vole, přečtěte si výpověď Zlatuše Andělové!
12. 05. 2008 | 18:12

JC napsal(a):

Pane Urbane,
To je přesně to co mě napadlo.
Za Benešové byla justice čistá jako lilie a po jejím odchodu se z ní stala mafie:-)))
P.S.Opravdu nehodlám diskutovat s někým, kdo je ochoten tomuto uvěřit.
12. 05. 2008 | 18:30

Pavel Lintymer ing. CSc napsal(a):

Pane Urbane. Je mi stydno, že hovoříte stejným jazykem, jako i já. Vaše zfalšovávání skutečností v uveřejněných článcích a publikované názory vrhají zcela negativní světlo nejenom na vás, ale i na bývalé disidenty. Vytrhnout skutečnost zcela z kontextu a pak suverénně tvrdit, že jde o pravdivou interpretaci, je hodno vysokých stranických představitelů minulého režimu. Jste pravým synem Goeblsovských mystifikátorů.

ing. Pavel Lintymer, CSc
12. 05. 2008 | 18:32

Žába napsal(a):

Kauza Čuněk tak bije občany do očí, že jen trotl a nebo podplacenej může toto napsat. Co za tím asi je, že máte zapotřebí zakrývat dnešní špínu vládní strany, takovým trotlčlánkem?
12. 05. 2008 | 19:49

Pavel napsal(a):

Pane Urban,
gratuluji, že máte odvahu se tomu /pseudo/socializací prolezlému aparátu postavit. Jak shora vidím cítí se všichni uražení při kapce pravdy. Oni můžou mláti a být vulgární kdy chtějí, hlas z pravice nikdy, to jsme okamžitě všichni vázání nejhlubšími demokratickými zákony. Stačí si poslechnou Grebeníčka-Filipa o demokratických zásadách. Díky za odvahu
12. 05. 2008 | 22:11

Bobo napsal(a):

Nemám dost informací, abych posoudil Vaše argumenty pane Urbane, ale vysvětlete mi prosím, kde se vezme ve vrchní státní žalobkyni tolik tuposti, že zažaluje Benešovou, ačkoliv předtím seděla u stolu, kde k ovlivňování evidentně došlo ? Nebo to není tupost, je to jen arogance a výsměch nedotknutelných veřejnosti ?
A Vy s nimi držíte basu ? Fuj, Bobo
12. 05. 2008 | 22:29

Jmeno napsal(a):

Pane Urban,
za tento článek Vás mocní zcela určitě pochválí. O tom nemůže být sporu. Takže použiji Vašich slov, že soudruzi z NDR udělali někde chybu. I Vy jste ji udělal.
13. 05. 2008 | 08:39

Trpajzlik napsal(a):

Vševědoucí Urbane, je to opět jen zoufalý pokus obrátit další pohromu.
13. 05. 2008 | 09:47

kacir napsal(a):

Urban je podplacenej novinář
13. 05. 2008 | 12:23

Páťa napsal(a):

Výborný článek. 100% souhlas. Pane Urbane nenechte se těma socanama ovlivnit. Pochopitelně, že budou řvát, když jim někdo šlápne na kuří oko.
02. 06. 2008 | 19:25

Taar napsal(a):

Pane Urbane.
Víte co je zvláštní a řekl bych i podezřelé? Vaše "znalosti" o různých kauzách. Buďto jste jasnovidec, nebo mediální genius a nebo věčný disident vytvářející různé "konstrukce".

Jedna jistota je ale zcela zřejmá.Z výše jmenovaných důvodů jste minimálně nevěrohodný novinář.
03. 06. 2008 | 08:59

Jirka napsal(a):

Dobrý den,
naprosto výstižné. Věcná diskuse se vždy vede argumenty. "Velká matka" by mohla pouze udělat jedno, zkoumat, kolik másla na hlavě má ona sama. Opačně, přečtěte si její blogy, také ale někdy dokáže argumentovat.
05. 06. 2008 | 09:05

odchudzanie napsal(a):

I see a lot awsome quality articles here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy