Nemusíte pomáhat, stačí když budete mlčet

19. 12. 2012 | 11:40
Přečteno 23335 krát
Nechci hromadit slova, která mne na adresu pana J.X.Doležala, autora tohoto článku a redakce, která umožnila jeho zveřejnění, napadají a napadá mě jich hodně. Hyeny a supi.

Případně mravní kreténi. Jakékoliv potrestání či zamezení šíření textu nepřichází v úvahu. Proto prosím šiřte toto varování jak můžete, aby se ke KAŽDÉMU RODIČI AUTISTY dostala informace, že „pan redaktor“ plácá nesmysly, aby z příběhů zoufalých lidí uhnětl senzaci. Napsat objektivní článek o léčbě v Egyptě rozhodně neumí, protože o léčbě nic neví a vědět nechce.

Pane Doležale, vnímáte to? Dělám to, co Vy. Jen sedím u počítače a slepím dohromady, co jsem někde nakopírovala na Internetu. Stačí pár ostřejších slov a jak je to hned čtivé, že?

Není asi moc příjemné o sobě něco takového číst. Já tak hrubě nepíšu, to jsou Vaše slova.

Musím Vás ale zklamat. Rodiče, kteří uvažují o léčbě v Egyptě, svým textem neodradíte.

Víte, pro nás není určující, co si myslí, redaktor, který nad článkem o léčbě strávil dvacet minut, ale více věříme ostatním rodičům, kteří mají s léčbou osobní zkušenost.

Zcela zcestně jste nakopířoval z webu paní doktorky zmínku o GFCF dietě, která ale není podstatnou její léčby, paní doktorka jen tuto dietu schvaluje a doporučuje jako doplněk. Což jen dokazuje, jak málo času jste si dal, abyste se v problematice zorientoval.

S našimi postiženými syny jsme léčbu u Dr. Augustínové absolvovali už dvakrát, příští rok pojedeme potřetí.

Jedeme tam, proto, že se naše děti zlepšují. Nezajímá mne, co si o léčbě myslí ČLK, ta nezná ani moje děti ani podstatu léčby. Měřítkem je pro nás především to, co našim dětem pomáhá.

Před léčbou byl náš starší syn upoutaný na invalidní kočárek, protože u něj propukla farmakorezistnení těžká epilepsie. Neudělal ani tři kroky aniž by kvůli sekundovému záchvatu neupadl na zem. Měli jsme doma zdrogované polomrtvé dítě, které přestávalo mluvit a chodit. Nasazenu měl už 4 kombinaci velkých dávek antiepileptik a lékaři si s ním nevěděli rady.

Ano, byli jsme zoufalí. V té tobě jsme se rozhodli uspořádat sbírku na Egypt a vyzkoušet, jestli by léčba nějak nezlepšila synův stav. Syn má i dětskou mozkovou obrnu, ale s tou už jsme byli nějak smíření a připadlo nám troufalé kvůli kulhajícím dítěti pořádat sbírku na tak nákladnou léčbu.

Ale tohle bylo jiné.

Děkuji z celého srdce všem lidem, kteří před dvěma lety přispěli na naši sbírku, umožnili nám objevit tuto alternativní léčbu a absolvovat první pobyt v Egyptě. Nikdy nic našim dětem tolik nepomohlo.

Do Egypta jsme odlétali vybaveni invalidním kočárkem. Po návratu jsme ho uložili na půdu a od té doby nepoužili. Syn má „zázrakem“ ze středně těžké pravostranné hemiparézy po dvou letech už jen lehkou. Před léčbou měl syn doporučenu operaci pravé nohy (naříznutí šlach), aby došlo k uvolnění spazmů a noha lépe rostla. A teď to už není potřeba.

Před léčbou epileptický záchvat každou minutu. Od začátku léčby v Egyptě už žádný. Žádný! Chápete to? Ze čtyř léků jsme zcela vysadili už dva a předposlední je nyní na polovině dávky. A stále vysazujeme. Trvá to tak dlouho protože bohužel, některá antiepileptika jsou návyková a musí se vysazovat po malých dávkách. Vysazování jednoho léku se tak protáhne často na celý rok.

Paní doktorka Augustínová při naší první návštěvě vzala na léčbu i našeho druhého syna. Ten nemá ani epilepsii, ani dětskou mozkovou obrnu. Pouze těžkou formu dětského autismu.

Zlepšení nastalo i u něj, v chování, vnímání. Proto jezdíme na léčbu i s ním. Protože se zlepšuje.

Tak, jak je těžké autismus přesně popsat, diagnostikovat, je těžké popisovat i pokroky. Nejsou to tak měřitelné věci jako u DMO nebo u epilepsie. Nemůžete říct, nechodil a teď udělá pár kroků, měl záchvaty každý den a teď už jenom jednou týdně. Ty pokroky jsou ve vnímání, v komunikaci. V tom, že dítě, které bylo stále „mimo“ najednou více vnímá, směje se a reaguje.

Nelze to zvážit ani změřit. Není to proto méně cenné.

Nikdo ani paní doktorka Augustínová neslibuje, že po dvou týdnech v Egyptě se vrátíte se zdravým dítětem. U někoho jsou pokroky menší, u někoho větší.

Ale jsou, jinak bychom celý rok na tuto cestu nešetřili peníze. Ani nikdo jiný z rodičů.

Mrzí mne, jak jste zneužil prosbu zoufalé matky o příspěvek na léčbu milovaného dítětě, abyste vytvořil senzanci.

Mrzí mne, že Váš článek možná odradí řadu lidí, kteří by jinak této mámě pomohli.

Mrzí mne, že kritizujete ženu, která se zabývá léčbou potižených dětí, nad kterými ostatní, Vás nevyjímaje, už zlomili hůl.

Možná by bylo důstojnější, když pomoci nechcete, mlčet.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jaromír napsal(a):

paní Makovcová, pláčete na špatném hrobě. Své invalidní občany musí zabezpečit stát, ne nějaké žebrání a sbírky. Nebo se vám líbí systém -kdo má známé u novinářů a ti o něm napíší dojemný článek a vyhlásí sbírku, bude žít.
Ostatní zahynou. Máme demokracii, každý se stará sám o sebe???
19. 12. 2012 | 11:57

Vlkodav napsal(a):

"Syn má „zázrakem“ ze středně těžké pravostranné hemiparézy po dvou letech už jen lehkou."

Je mi líto vašich postižených lidí, ale to vám nedává právo "vydírat" ostatní občany a financovat podvodnici v Egyptě.

Říkám to s praxí člověka, který si prožil utrpení a nevyléčitelným člověkem pro kterého rodina obětoval horentní částky za "šarlatány" neboť tonoucí se stébla chytá.

Prosím nepodporujte takové lidi kteří parazitují na utrpení jiných.
19. 12. 2012 | 12:00

TomášL napsal(a):

Sice nevím kde je pravda, ale...

A co tak za paní Dr. vyslat do Egypta odbornou pracovní skupinu, ať se poučí a doveze nové vědomosti? Nebo udělat odbornou konferenci, pozvat ji do ČR a ať udělá přednášky o svých postupech?
19. 12. 2012 | 12:16

jozka napsal(a):

Vlkodave, opravdu ti nevadi, ze autorka pise, ze jejim detem sarlatanka pomohla?
19. 12. 2012 | 12:20

PK napsal(a):

Většina dnešních novinářů,to je žumpa která se neštítí ve jménu peněz ničeho.Útočí svými senzacechtivými výplody na nízké pudy čtenářů s cílem prodat co nejvíc své plátky.Seriózní periodika skoro vymizela.Je to výkladní skříň marasmu této společnosti a doby.

V léčbě vašich a vlastně všech postižených dětí Vám paní Makovcová držím palce a přeji hodně sil.
19. 12. 2012 | 12:23

Mirek napsal(a):

Jozko, jsem moc rád že na takové věci slyšíte.
Máme v rodině také vážně nemocné dítě a doslechli jsme se o léčiteli v Himalájích. Mohl byste sem dát adresu nebo email, já vám v osobním dopise popíšu konkrétní starosti a pošlu číslo účtu.
Potřebovali bychom tak 400 000. Díky
19. 12. 2012 | 12:34

JenTak napsal(a):

Když tato léčba tak evidentně pomáhá, proč ji neaplikují i jiní lékaři?
Buď je to na Nobelovu cenu za léčbu autismu, nebo na kriminál za podvod.
19. 12. 2012 | 12:42

Vlkodav napsal(a):

jozka:

"Vlkodave, opravdu ti nevadi, ze autorka pise, ze jejim detem sarlatanka pomohla?"

Z vlastní praxe vím, jak jsou takové soudy subjektivní. Věř a víra tvá tě uzdraví.
19. 12. 2012 | 13:01

smutný napsal(a):

pravicovým fanatikům určitě nevadí, že o tom jestli budou v případě nemoci léčeni a vyléčení rozhoduje nějaký úředník zdravotní pojišťovny podle toho, kolik peněz by je to stálo. Je smutné, že se musí pořádat sbírky na léčení dětí, protože odpovědní lidé by je nechali klidně umřít.
19. 12. 2012 | 13:04

Olga napsal(a):

Většina z vás píše o něčem, o čem nemá páru. Stejně jako pan Doležal. Já znám ještě další lidi, kterým dr. Augustínová pomohla. A ne málo jim pomohla. VY si jako opravdu představujete, že ČLK bude s otevřenýma ušima poslouchat někoho, kdo je v jejích očích už a priori šarlatán? vy nevíte, protože asi máte štěstí, jak těžké je prosadit jakoukoli alternativu. Představa, že něco pomáhá a hodné zdravotní pojišťovny za podpory ještě hodnějších farmaceutických firem se na tuto novinku vrhnou a radostně zahodí své dryáky a začnou proplácet alternativu?
Takže musím říct společně s Janou Makovcovou: pokud o tom nic nevíte a nechcete pomoct, mlčte, prosím. Aspoň nenatropíte další škodu.
19. 12. 2012 | 13:05

Občan napsal(a):

Tak jo...

A vůbec Vám, paní Makovcová, není divné, že o té "zázračné lékařce" není ani zmínka v ŽÁDNÉ odborné literatuře, v ŽÁDNÉM odborném časopisu, ona sama NIKDE NIJAK nepublikuje (ani samizdatem) a NEEXISTUJE na ni žádné spojení kromě mobilu a e-mailu?
(Navíc její webová stránka vypadá jako stránky podomních prodavačů "zázračných vysavačů".)

ÚSPĚŠNÝ NEUROLOG by psal a přednášel jako divý na světových universitách vč. egyptských a hrabal prachy od zazobaných pacientů (a ne od zoufalců, kteří na pobyt v jím dohozeném hostelu musejí pořádat veřejné sbírky).

Mimochodem - když už tak děláte té zázračnici reklamu, mohla byste nám také napsat, CO za LÉKY mu podávala?
Jestli totiž "vyléčila" DMO, epilepsii a autismus pouhou dietou, pak je to na Nobelovku a zdravotní pojišťovny by se o ni měly rvát.
19. 12. 2012 | 13:06

Občan napsal(a):

Olgo,

kdyby to opravdu fungovalo, pak by ta paní měla v Egyptě vyhlášenou soukromou kliniku a inzerovala by výhradně v časopisech vydávaných na kříďáku a doručovaných osobním kurýrem.
19. 12. 2012 | 13:09

Olga napsal(a):

Vlkodav:
Objektivní skutečností je, že syn Jany Makovcové (kterého znám osobně - a janu samořejmě taky) neměl od začátku léčby ani jeden epileptický záchvat. Vysazuje léky (to se musí za asistence lékařů, takže jistě nejde i sólo akci). Dříve měl mnoho a mnoho záchvatů denně.
A teď mi zkuste vysvětlit, jak k tomuto závěru paní Makovcová došla na základě subjektivních dojmů. Děkuji.
19. 12. 2012 | 13:09

Olga napsal(a):

Paní dr. ale má v Egyptě soukromou kliniku. A jezdí tam mnoho lidí. Já ji nehájím, jen se snažím vyvrátit vaše srandovní dojmy, že zdravotní pojišťovny čekají s otevřenou náručí na levné alternativní léčení. Kde žijete? Ten systém je propojený a jen tak do sebe někoho nevpustí.
19. 12. 2012 | 13:12

Drzá zrzka napsal(a):

Možná kdyby J.X.Doležalovi zaplatila redakce cestu do Egypta, a mohl pozorovat dobu léčby na vlastní oči přesvědčit o tom, co píšete, napsal by seriózní článek. Nebo taky ne. :-)

Je spousta věcí mezi nebem a zemí, které neumíme racionálně vysvětlit, přesto existují.
19. 12. 2012 | 13:19

Vlkodav napsal(a):

Olga:

Paní Olgo,

pokud by metoda paní doktorky byla tak zázračná, pak by se lavinovitě šířila a pomohla by milionům lidí. Proč tato léčba není publikována? Jelikož se tak neděje, pak ona metoda nebude nic zázračného, ale zřejmě nějáký mix již existujících postupů. A samozřejmě, že tyto postupy mohou pomoci, někomu.

A jaký je rozdíl, mezi podvodným léčitelem a paní doktorkou? I ten podvodný léčutel někomu pomůže, mrkněte na jejich stránky, taky mají desítky příběhů ked někoho "zázračně" uzdravili.
19. 12. 2012 | 13:19

Luba napsal(a):

Proč zrovna do Egypta?

Léčba se odehrává v pyramidě?
19. 12. 2012 | 13:19

neo napsal(a):

Občan:

a takový člověk nazývá jiné sociopatickými zrůdami.
fuj, jste zlý a zapšklý člověk
19. 12. 2012 | 13:22

jozka napsal(a):

Vlkodave, jasne, ze to tak muze byt. Ja jen ze v clanku nevidim nic jineho, nez popisu zkusenosti, ktery ma sama autorka. Co je na tom sarlatanskeho? Oc je jeji soud subjektivnejsi nez vas?

Mirku, mohu udelat to same. Poslete milion?
19. 12. 2012 | 13:22

Mirek napsal(a):

Makovcová, když chcete abysme nepomáhali a mlčeli, proč lezete do sdělovacích prostředků. Prostě mlčte.
A když nechcete pomáhat, tak snad si zaplatíte pobyt v Egyptě ze svého. Pokud ne, pak prosím reakci hned na první komentář Jaromíra.
Jinak je z toho celého hodně divný pocit
19. 12. 2012 | 13:23

Drzá zrzka napsal(a):

Prosím Vás o pomoc. Pošlete úsměv, laskavé slovo, trpělivost, špetku porozumění. Děkuji. Číslo konta - svět 2012
19. 12. 2012 | 13:27

Občan napsal(a):

Paní Olgo,

KDE v Egyptě má tu údajnou kliniku?
PROČ, když má kliniku, ubytovává pacienty v laciných hotelích?

Na jejích stránkách žádná adresa uvedena není, internet žádnou úspěšnou neuroložku Augustinovou nezná.
19. 12. 2012 | 13:29

Záškodník napsal(a):

Články JXD o autistech a šarlatánce jsem četl a podepisuju.
Pokud si chcete udělat vlastní názor, vyhledejte si je na stránkách Reflexu.
Zejména článek o autistech je hodně nekonvenční, nesentimentální, ale pravdivý. Mohu vřele doporučit.
Mluví se v nich pouze o zbytečném sebeobětování a obětování vlastní zdravé rodiny na úkor těžce! psychiatricky nemocných lidí. JXD nikomu svůj názor nevnucuje, dává jen prostor k diskusi.
19. 12. 2012 | 13:35

Záškodník napsal(a):

Olga
JXD vystudoval psychologii, mimo jiné.
Je známo,že autismus je NEVYLĚČITELNÁ choroba. Každý,kdo tvrdí něco jiného, je podvodník.
Přečtěte si taky, co o tom píše on.
19. 12. 2012 | 13:37

Vlkodav napsal(a):

jozka:

Máte nějaké zkušenosti s velmi nemocným člověkem? Co je ochoten udělat aby se nebo ho uzdravil? Víta jak jsou takoví lidé snadno manipulativní?

A tady navíc žádají peníze od druhých! To je naprosto neslýchané požadovat peníze na léčbu pro sebe nebo své blízké od lékařky která pracuje nestandardnímy postupy. Mimochodem ani není v komoře slovenských lékařů.
19. 12. 2012 | 13:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Záškodníku,

článek pana F.X. Doležala jsem nečetl, nemohu posoudit.

Ale jak víte, že se jedná o :zbytečné sebeobětování: (Vaše slova)? Třeba to lidé, kteří se obětují, za zbytečné nepovažují. Třeba to za zbytečné nepovažuje ani ta rodina, o zmíněných dětech nemluvě.

Jak se dá určit, které sebeobětování je zbytečné a které efektivní? A co když to ti, co se o lidi, kteří to potřebují (tedy třeba o své děti) ani za sebeobětování nepovažují?

Libor Stejskal

P.S. Jinak samozřejmě souhlasím s tvrzením paní či pana PK, že "většina dnešních novinářů,to je žumpa která se neštítí ve jménu peněz ničeho.Útočí svými senzacechtivými výplody na nízké pudy čtenářů s cílem prodat co nejvíc své plátky.Seriózní periodika skoro vymizela.Je to výkladní skříň marasmu této společnosti a doby." Též si s chutí zanadávám na jiné, popřípadě na marasmus celé společnosti. Tak nějak mne to vnitřně očišťuje ;-)
19. 12. 2012 | 13:45

Záškodník napsal(a):

Pročpak paní Makovičková neotiskla v rámci objektivity také článek JXD?

Skutečný hyenismus: Šarlatáni útočí na peněženky zoufalých rodičů autistů

Žádost o sponzoring, která podle všeho putuje celým českým Internetem. Pozor - peníze, které matka autistického dítěte žádá na jeho léčbu, by ta nešťastná žena poslala šarlatánům!


Jiří X. Doležal
Do redakční pošty dorazila žádost o sponzoring, která podle všeho putuje celým českým Internetem. Pozor - peníze, které matka autistického dítěte žádá na jeho léčbu, by ta nešťastná žena poslala šarlatánům!
reklama

Paní v letáku s názvem Egypt - získání finančních prostředků - popisuje svou neradostnou situaci s nemocným synem: „Byl velmi neklidné miminko. Celé dny jsem u něj proseděla na JIPu, kde jsme byli řadu týdnů po porodu kvůli otoku mozku malého. Pořád jen plakal a plakal. Zklidnil se vždy až u mě v náručí. A tak je tomu dodnes. Ve třech letech mu byl diagnostikován dětský autismus a střední mentální retardace. Dnes je synovi 4,5 roku. Nemluví, řeči téměř nerozumí. Má hrůzu z cizích prostor a také z lidí, kteří se mnou třeba jen promluví. V těchto situacích mu pak bohužel nedokážu vysvětlit, že se nemá čeho bát a že je vše v pořádku. Vždy vyděšeně křičí a snaží se dostat pryč. Také si tím pádem neumí požádat o pomoc, říct, že ho něco bolí…“Autismus spojený s mentální retardací je nevyléčitelné a neléčitelné onemocnění (často spíše poškození mozku) neznámého původu. Často se vyskytuje po porodních komplikacích spojených s problémy okysličení mozku novorozeněte. V žádosti o sponzoring se však dočteme:
„Tímto bych Vás chtěla požádat o pomoc získat finanční prostředky na léčbu MUDr. Evy Augustinové v Egyptě. Tato slovenská lékařka v Egyptě působí již více než dvacet let. Její léčebná metoda není hrazena zdravotní pojišťovnou. O této léčbě jsme se dověděli od dalších rodičů postižených dětí, které se již léčbě s prokazatelnými výsledky podrobily. Tam, kde klasická medicína už nemá co nabídnout, je léčba MUDr. Augustinové úspěšná. Má prokazatelný vliv na děti s dětskou mozkovou obrnou, epilepsií. Velkých úspěchů dosáhla právě také u pacientů s autismem. Léčba je stanovená vždy individuálně na základě podrobných krevních testů a vyšetření pacienta. Sestává se z léků, diety a cvičení.“
19. 12. 2012 | 13:48

Záškodník napsal(a):

JXD-pokračování článku
Co je to za blbost, chtělo se mi zvolat, než jsem pochopil: „Tato léčba u autistických pacientů zaznamenává největší přínos v oblasti komunikace, potlačení strachů, což mu v budoucnu dopomůže k začlenění do společnosti mezi ostatní zdravé děti a dospělé, osvojit si sociální cítění a stát se soběstačným v životě samém. Synova léčba u MUDr. Augustinové v Egyptě bude trvat 14 dní a přesná cena léčby je stanovena na 2000Euro (cca 50 000 Kč). Jak jsem se již zmínila, v této ceně léčby jsou již zahrnuty i léky na celý jeden rok na užívání doma. Cena za cestu a pobyt tam cca 60 tisíc Kč dle přesného termínu odletu.“Autismus je bez diskuse nevyléčitelný. Mentálně retardovaný autista se nikdy nebude moci začlenit do společnosti a nestane se soběstačným. Mentálně retardovaný autista zůstane mentálně retardovaným autistou až do smrti, které se dožije v ústavu, kde skončí nejpozději po smrti svých rodičů, když domácí péči o něj obětují celý svůj život.Ale každý rodič mentálně retardovaného autisty bolestně touží po tom, aby se jeho potomek uzdravil a stal se soběstačným. Strašně by to potřeboval. Lživě slibovat za padesát tisíc vyléčení autismu je proto tím nejhorším představitelným hyenismem srovnatelným s okrádáním slepců či přepadáváním stařenek. Podívám se na web paní doktorky - a skutečně:
„V ľudskej DNA je zakódovaná biologicky určená dĺžka života - 120 rokov !!!. Normálnou dĺžkou života - vzhľadom k jej zakódovaniu v našej DNA- by malo byť až 120 rokov pri plnej mentálnej a fyzickej sile až do konca života. Celá liečba spočíva v detoxikácii organizmu a regenerácii tkanív zvýšenou mitochondriálnou aktivitou a zlepšení metabolických procesov stimuláciou hypotalamo-hypofýzového a celého endokrinného systému. Vyživuje bunky, regeneruje ich, dokonca nahrádza novými, čo zvráti degeneráciu celého organizmu. Krátko povedané – po liečbe odznejú príznaky degenerácie a z nej vyplývajúcich ochorení - pacient vyzdravie a vyzerá a cíti sa mladší.“Je jistě uvěřitelné, že se autista - a ostatně každý - po nějaké ovocné dietě lépe vykaká. Paní doktorka však na svém webu slibuje více. Ve FAQ najdeme výslovně:
„Otazka: Mam autisticke dieta.Pocula som o GFCF diete. Co je to?

Odpoved: GFCF znamena v anglictine Gluten Free Casein Free- bez glutenu a kazeinu. T.j.bez mlieka a mliecnych vyrobkov a bez bielej muky a vsetkeho,co ju obsahuje. Tieto potraviny sa totiz pri zazivani stiepia a vytvaraju splodiny,ktore u autistov prenikaju cez struktury hemato-encefalickej bariery(,ktora ma mozog chranit) a mozog poskodzuju. Vylucenim tychto prvkov z potravy -(psenica,zito,ovos,jacmen,muku,krupicu) a nahradenim ich (napr. amarantom, kukuricou, ryzou, pohankou, zemiakmi a mukou z nich) pomoze vylepsit stav pacienta.“A rodiče platí za naději, a - jak ostatně ukazují i fotografie „vyléčených“ na webu paní doktorky - jejich děti jsou po léčbě v Egyptě sice stále autistické, nemluví a nekomunikují, ale jsou fakt opálený. Za padesát litrů. Sama paní doktorka popisuje „úspěšně vyléčeného autistu“ takto: „Po ďalšej liečbe: je už fit, je zlatý s otcom hľadá akoby rečový kontakt nahlas mu akoby rozprával, melie jazykom a pri tom vydáva zvuky.Čiže naznačuje reč. So mnou viac spolupracuje, napr pri obliekaní už sám sa zvtrne na stranu, aby mi pomohol pri obliekaní a čoraz viac sa hlasne smeje pri rozhovoroch.Toto pred tým nerobil.“Nechci hromadit slova, která mne na adresu pachatelů toho podvodu napadají a napadá mě jich hodně. Hyeny a supi. Případně mravní kreténi. Jakékoliv potrestání či zamezení toho podvodu v Egyptě nepřichází v úvahu. Proto prosím šiřte toto varování jak můžete, aby se ke KAŽDÉMU RODIČI AUTISTY dostala informace, že „paní doktorka“ slibuje nesmysly, aby ze zoufalých lidí vytahala peníze. Vyléčit autismus rozhodně neumí, protože to nejde.
19. 12. 2012 | 13:50

modrý edvard napsal(a):

Mlčím, nevím, jestli je metoda účinná nebo jde podvod, nebo o placebo.
Luba: možná pomáhá koupání v teplé mořské vodě (?).
19. 12. 2012 | 13:56

Martina napsal(a):

Vy co tu pisete o tom, ze uz by po teto metode oficialni medicina ihned skocila, se trosku zamyslete, farmaceuticky prumysl je jeden z nejvetsich na svete, zisky jsou ohromne, podstata tohoto prumyslu je vyrabet nove a nove pacienty, ne je lecit
19. 12. 2012 | 13:58

jozka napsal(a):

Mam, Vlkodave. Bohuzel.
19. 12. 2012 | 13:58

Záškodník napsal(a):

Pan Stejskal
Já pouze vysvětluje, o čem píše JXD v článku, za který mu hodně čtenářů nadalo do Mengelů a fašounů. Ale v kontextu článku o autistech s ním souhlasím.
Obětovat život svůj i svých zdravých dětí(kterých se nikdo neptá a jsou vždy zcela upozaděné)na oltář dítěte,které je postižené nevratným způsobem(agresivní a mentálně těžce retardovaní jedinci), pokládám za zbytečné i já. Pro normálně fungující rodinu je prospěšnější,když jsou takto těžce postižení lidé hospitalizováni-jinak hrozí rozpad rodiny nebo zhroucení a vyčerpání rodičů(zpravidal matek). Nikomu svůj názor nevnucuju!

Nebavíme se o nějaké lehké mozkové disfunkci ,lehkém autismu, či imobilních pacientech. Mám na mysli lidi ve vegetativním stavu nebo agresivní nezvladatelné osoby. Pro ilustraci je možné podívat se na Třináctou komnatu paní Kornové,jejíž syn jí zlikvidoval každý vztah svou agresivitou.Bylo mi líto její dcery,protože veškerý čas její matky zřejmě pohltil problematický bratr.
19. 12. 2012 | 13:59

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
Vám nestačí, že tvrzení paní Makovcové /matky dítěte, kurva..Vlkodav, vzpamatujte se !/ potvrdí paní Olga ? To chcete ať vám to potvrdí nějaká poluliční komise, nebo co ?
Vlkodave - vy neumíte rozlišit ani to, že případ z vaší rodiny je jiný než případ jiný ? Že tedy lidé nejsou stejnými huxleovskými bytostmi ?

Sám nemám problém s tím věřit tomu , že lidský organismus je složitý komplex jak tělních hmot, tak je i vybaven tím, čemu se tradičně říká duše...a že v určitých případech může dojít k tomu, že i při použití " nestandardních" / v aktuální kraďákovské realitě hegerovsko-šnajdrovských experimentů značně kontraverzní slovo/ metod dojde k tomu, že se zdravotní stav subjektivně i objektivně zlepší.
Podotýkám ale, že o případu vím jen to, co zde bylo sděleno - takže proto slovo " věřit".

Vlkodav - známý svou adorací všeho , co je pravicové...by asi vystačil s brufenem a pobytem v chudobineckém útulku.
A to, že někdo žádá peníze prostřednictvím sbírky...to je podle něj téměř zlodějna.
------------

Ostatně co chtít po jedinci, ketrého svět není z této planety . On má větší ambice.

Vlkodav napsal(a):
Až budou ženský jako chlapy a chlapy jako ženský, pak zmizí další motivace co žene lidstvo dál a dál.

A ve spojení s pořadovanou co největší rovností finanční to bude znamenat, že lidstvo nebude mít proč se dále vyvíjet. Pro co? Od dávnověků jsme soutěžili o ženy a jídlo. Časem se to transformovalo do materiálních hodnot a postavení. A o to už soutěžit nebudeme moci. Budou stačít sportovní soutěže? Těžko. Lidstvo propadne melanchoii a zahyne.

Já vidím jediné řešení v cestách do vesmíru a v kolonizování jiných planet. Nové výzvy, nové problémy, nový svět. A zas bude mít lidstvo pro co žít.
11. 12. 2012 | 16:03

Ha, ha, ha......:))

No nic. Dobrovolná sbírka ve směru možného zlepšení zdraví jedince je nemravná věc...ale cálovat povinně do penzijních fondů je věc výborná, že...a měl by cálovat každý " do jisté míry "...do Míry Kalousků ???/

Vlkodav napsal(a):
Pane Sobotka, druhý pilíř není primárně o tom, ab jste měl vyšší důchod, ale aby jste se nemusel plně spoléhat na průběžný systém. Proto by dle mne měl být vstup povinný (alespoň na nějáké úrovmi).
30. 11. 2012 | 09:26
------------------------------------------
Vlkodave - není to tak dávno, co jste psal o tom, že sociální stát by bylo nejlépe nahradit dobrovolnou charitativní činností.

Nejste tak trochu mešuge ?
Proč teda vyčítáte někomu, že uspořádal dobrovolnou sbírku ?
Máte to v hlavě srovnáno i jinak , než podle toho co vám do ní nabulíkuje ta vámi adorovaná vláda ?

P.S. už jste zjistil, že vámi odkazovaná studie o privatizačních procesech tvrdí zcela něco jiného, než jste vy tvrdil - že je v ní obsaženo ?
Už jste si ji alespoň stačil přelouskat ? Za ty dva měsíce ?
Jo...není čas, že...no jo...
19. 12. 2012 | 14:10

LindaS napsal(a):

V prispevcich je zminen obrat "plakat na spatnem hrobe". Ruku na srdce - to delame vsichni a porad. Ja si nesmirne vazim vsech lidi, kteri maji mysl a srdce otevrene a neplacou na zadnych hrobech a nelamou zadne hole. Nase zdravotnictvi je beze vsi pochybnosti na obrovsky vysoke urovni. Zapadni medicina si umi bajecne poradit s priznaky nemoci, utlumi cokoli. Pricinou se bohuzel zabyva minimalne. A tady ja osobne ocenuji rekneme alternativni, vychodni, proste jakekoli jine pristupy, ktere mi umozni veci videt jinak. Placebo? Mozna. Ale proc ne?
Co se tyce deti Jany Makovcove a jejich kombinovanych vad, asi tezko se muzeme bavit o placebu. Ja byt jejich matkou, tak je klidne povesim za lianu v pralese a pozvu nejblizsiho samana, hlavne, kdyz to bude mit nejaky efekt a pomuze jim to zkvalitnit jejich kazdodenni zivot. Sama si neumim ani ve snu predstavit, jak to musi byt silene. Denne dekuji za to, ze jsem zdrava a sobestacna a mou nejvetsi starosti je s trochou nadsazky pouze to, kam pujdu na kafe.
Jani, preji, at se klukum zdravotni stav zlepsuje, at se mate vsichni dobre a at se objevuje cim dal vic sarlatanu, jejichz pomoc vam vsem bude prospesna.
Stastne a vesele Vanoce!
19. 12. 2012 | 14:13

český maloměšťák napsal(a):

Záškodník napsal(a):
Pročpak paní Makovičková neotiskla v rámci objektivity také článek JXD?
--------

Makovcová.

Záškodníku - důvěrníku, co na to vaše příbuzná "šlapka" ?
Taky jste ji šoupli do ústavu ?
Hmm - a rozhodl o tom celý pouliční výbor...nebo stačila jen stranická buňka ?

hezký den.
19. 12. 2012 | 14:13

Martina napsal(a):

osobne znam maminku, jejiz holcicka diky lecbe doktorky Augustynove se dostala z autismu, zacala mluvit a prestala nosit pleny atd., vse lze overit z lekarskych zprav a z vypovedi ucitelek ve specialni skolce, pokud by pan Dolezal byl skutecne dobry nopvinar, tak by si vse osobne objezdil a overil, sama jsem mu nabidla , ze muzu tuto maminku zkusit zkontaktovat,v diskuzi pod jeho clankem, odezva zadna, protoze to neni dobry novinar, je to hlupak, ktery neustale opakuje nazor CLK, fakta ho absolutne nezajimaji a dokonce toho vi i velmi pramalo o autismu, mozna by bylo lepe, kdyby se dal venoval pouze sve marihuane
19. 12. 2012 | 14:14

český maloměšťák napsal(a):

LindaS
Tak nějak.
Mirgorodský Záškodník - důvěrník má ale radši ty ústavy.
Obávám se, že musel nedávno z nějakého utéct...čímž bohužel nyní trpí i zdejší diskuzní kolegium. Nejen to kolegium, pod jehož jurisdikci spadal před svýmm útěkem.

Mějte se.
19. 12. 2012 | 14:16

stejskal napsal(a):

To určitě v řadě případů platí, pane Záškodníku. A v jiných zase ne (příkladem je myslím právě rodina autorky, která - pokud vím - funguje velmi dobře, oba se s manželem starají o své dvě děti. Navíc se paní Makovcová dokáže podělit na svých stránkách o rady a zkušenosti i dávat sílu celé řadě dalších lidí).

Řekl bych, že se to takto paušálně rozdělit nedá. Někoho starost o potřebné posiluje, dává mu možnost vidět různé záležitosti z úhlů, kam jiní nedohlédnou. A jiné může zničit (to ale není odsouzeníhodné, každý jsme vybaven trochu jinak).

Dělat zásadní stanovisko na základě toho, co prožívá jen třeba paní Kornová (či naopak jen třeba paní Makovcov), je myslím velmi ošidné. Přináší to dost nedorozumění, lidé nejsou univerzální. Naštěstí.

Libor Stejskal

P.S. A už vůbec ničemu nepřidávají silná slova, která pan F.X.Doležal s oblibou užívá.
19. 12. 2012 | 14:19

Martina napsal(a):

A vas pani Makovcova moc obdivuji, jste silna zenska a bojovnice, to co jste ve vasem zivote dokazala je neuveritelne, moc vam drzim pesti a preju dalsi uspechy s detmi
19. 12. 2012 | 14:20

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák:

Neplácejte své geniální myšlenky na někoho tak ubohého, jako je má maličkost.

Mimochodem co vy jste schopen splácat dohromady to je opravdu úžasné. Škoda že vás nezajímá smysluplnost vašich textů.

A jelikož mám osobní zkušenost s "vydíráním" léčitelů jejichž oběti jsou v tak svízelné situaci, že věřit chtějí, pak mám hrůzu právě z vět typu "Někomu to pomohlo".

Jedna tragédie je, že tito podvodníci připraví o peníze oběť i jeho rodinu, a druhá pak že se snaží přes sbírky nasbírat peníze od hodných a důvěřivých lidí. Vždyť to předci tomu dítěti může pomoci, že ano!
19. 12. 2012 | 14:23

xx napsal(a):

Tohle je tedy dost emotivní a silné.

Jako nejpodstatnější bych viděl otázku, proč se tak úspěšná léčba u nás nepraktikuje. To by totiž ukazovalo na fatální selhání systému státní zdravotní péče, který by tím evidentně nebyl schopen zajistit nejlepší dostupnou péči, jak se nám snaží politici neustále namluvit, že pro nás zajišťují ( naposledy pan Hašek na TK pře několika minutami )
19. 12. 2012 | 14:30

xx napsal(a):

Záškodník: vy doufám nejste stejný Záškodník, který mi vyčítal pod jiným blogem absenci morálního rozměru liberalismu ? Nebo snad ano ?
19. 12. 2012 | 14:32

Jaromír napsal(a):

Pane Stejskale, k tomu sebeobětování. Ono je to složité, dobří rodiče asi neopustí své dítě.
O nemocné se má pečovat a pomáhat jim.
Z hlediska společnosti- pokud obětujete několik zdravých aby umožnili přežití jednoho který nikdy nebude umět nic jiného než sedět, koulet očima a blekotat, je to trochu divné. A ti rodiče neobjetují jen sebe, chtějí abysme je živili a vše zaplatili.
Ale už mlčím, pohybujeme se na hraně kde jakékoliv slovo vás zařadí mezi nehumánní zrůdy, alespoň v očích "humanistů"
A už tu byl v jiných diskusích termín "humanista na cizí náklady" - dobráci napíšou na blog že je potřeba pomáhat, on už vypadá jako humanista, a vy OSTATNÍ to NĚJAK zařiďte a zaplaťte. Tento postoj se mně dost hnusí
19. 12. 2012 | 14:35

Drzá zrzka napsal(a):

Žádná květina se v přírodě neopakuje dvakrát. Stejně tak člověk. Každý je jiný. Co může dělat dobře jednomu, může škodit druhému.
19. 12. 2012 | 14:36

JenTak napsal(a):

Chvíli jsem googlil, protože mě zajímalo, proč ta zázračná lékařka není ve světě známá a proč MUDr. ze Slovenska neléčí na Slovensku ale v Egyptě.
Paní "doktorka" používá k léčbě LÉKY V EU ZAKÁZANÉ. I když si mnoho lidí jistě bude domnívat, že EU nechce léčit autisty, já se naopak domnívám, že když EU zakáže lék, tak pro to musí mít setsakra důvod a paní "doktorka" léčí v Egyptě, protože doma, potažmo ani v EU, nesmí.
Ty zakázané léky mohou jistě některým pacientům pomoci, ale kolika z nich způsobí nezvratné škody, to se již neví. Kdyby to rodič, který zničí dítěti život v Egyptě doma přiznal, možná by šel do vězení.
Můj dojem je ten, že ony "léky" v EU zakázané mohou někomu pomoci, ale domnívám se na druhou stranu mohou zdraví dítěte velmi poškodit. Je to sázka do loterie, která nemusí vyjít.
Moje otázka zní - neriskovala paní Makovcová zdraví svého dítěte v EU zakázanou léčbou?
19. 12. 2012 | 14:41

xx napsal(a):

Drzá zrzka: zajímavé je, že tohle lidé neuznávají obecně, například v ekonomii, ale jen v některých případech.

Jaromír: tohle je vážně těžká otázka, na kterou je snadná odpověď pouze pokud se vás to nedotýká osobně, nebo nejste přecitlivělý. Jakmile byste se měl rozhodovat sám, bylo by to o mnoho těžší.
Faktem ale je, že stát a jeho zastánci svou existenci obhajují především právě tou péči a ochrannou lidí postižených nepřízní osudu. Zde ale na konkrétním příkladu vidíme, jak v této své roli stát katastrofálně selhává. Neváhá zaplatit 30 miliónů korun za 1,5 km cyklostezky ale 500 Kč příspěvek na benzín pro postižené je prý nad jeho síly.

Stát nás ničí, bere nám spoustu možností v podobě peněz a likviduje je v těchto nesmyslných žumpách jakými jsou předražené zbytečnosti. Žumpách kde se topí spolu s miliardami také veškerý morální rozměr obhajoby existence státního aparátu a státního násilí mafiánského typu. Stát je z principu nesoucitný a zlodějský mafián. Důkazy jsou na každém kroku.
19. 12. 2012 | 14:47

Záškodník napsal(a):

Jaromír

Mně nevadí,že je "platíme". Péče v ústavech je mnohem nákladnější, to si můžete snadno ověřit.
Mně je líto těch zdravých sourozenců,kteří musí celý život žít ve stínu nemocného, jejich normální život je omezen, rodiče na ně přenášejí péči o postiženého atd.
Zcela jistě jim pak např. těžce postižený autista komplikuje vztahy v pubertě-co si budeme povídat, děti jsou kruté.

Jinak jste to vystihl přesně-rodiče investují veškeré své úsilí o minimální (často jen domnělé) zlepšení stavu "ležáka", aniž by mohli věnovat alespoň polovinu svého času péči o zdravé potomky.
Je to ale spíš problém matek. Muži k tomu přistupují sobečtěji a racionálněji.

Martina

To, že sem napíše někdo pod nickem a tvrdí,jak jeho dětem tato metoda pomohla, nemá žádnou výpovědní hodnotu. Věř a víra tvá tě uzdraví.
Podobní šílenci chodili do kursu ,kde si pohazovali a třásli kojenci a musela jim to zatrhnout policie.
Relevantní ovšem je to,co o metodách uvedené "léčitelky" píše JXD-pasáže kopírované z internetu. Není-li člověk slaboduchý, musí okamžitě pochopit, že se jedná o jasný podvod a tahání peněz ze zoufalců.
19. 12. 2012 | 14:51

Jaromír napsal(a):

Ještě doplněk k textu 14,35.
Ono je tom opravdu hodně složité. Když stát platí, může být takové "obětování se" , tedy péče o invalidní děti mnohem výhodnější než makat ve fabrice.
Připomínám starý vtip, jak se pánbůh vypravil do Lourd , ukázal na chromého a řekl- tobě pomůžu, tvé nohy se uzdraví. Odpověď: Zbláznil ses, a přijdu o invalidní důchod. Kameňák, ale moc daleko od pravdy také není
19. 12. 2012 | 14:51

xx napsal(a):

JenTak: pak je otázka jaké poškození zdraví je tu míněno. Nedělejte ze systému EU svatouška. Současné lékařství obchází celá řada nevyřešených a morálně jaksi nejasných otázek. Typickou je udržování lidí nevyléčitelně nemocných naživu za cenu velkého utrpení a bolesti fyzické i duševní. Není to tak trochu týrání ?

Ostatně ani u autistů asi nejsme schopni dospět k jednoznačnému pohledu na to, zda jejich léčení jim samotným kromě chvilek docela příjemných jim nepřipravujeme dlouhý život plný utrpení. Oni ti pacienti mají zjevně porušené komunikační schopnosti, zřejmě i některé jiné funkce osobnosti atd. Ale jsme si jisti, že někde uvnitř netrpí neskutečným trýzněním jednak z toho že se o své trápení nedovedou podělit, ale také z toho že prodělávají záchvaty a kdo ví jaké obtíže ještě.

Obávám se že toto lze jen těžko prozkoumat, neboť je zde právě ta bariéra nemoci, která to znemožňuje.

Péče a léčení je samozřejmě motivováno pozitivními emocemi a láskou, jenomže láska a emoce nebývají vždy a za všech okolností těmi nejlepšími rádci, zejména když jde o emoce a lásku druhých lidí.

Je to velmi, velmi složitá otázka.
19. 12. 2012 | 14:55

Nata napsal(a):

Jsem lékařka a matka postiženého dítěte. Jako lékařka jsem jednoznačně přesvědčená, že konkrétně dr. Augustinová je šarlatánka, její "léčebné" postupy v ničem neodpovídají současným názorům na fungování lidského těla a její odborná-neodborná argumentace je k smíchu. Jako matka vážně uvažuji, že bych do toho zatraceného Egypta jela. Tož tak.
19. 12. 2012 | 14:56

Občan napsal(a):

To Martina (14:14):

Pokud opravdu ZNÁTE rodinu, které paní Augustinová VYLÉČILA dítě z autismu, tak, prosím, napište JAKÉ léky jí podávala a JAK probíhalo léčení.

Zatím to je totiž stále v rovině prvorepublikové inzerce typu "Hustý vlasový porost do 14 dnů".

Děkuji
19. 12. 2012 | 15:00

Kanalnik napsal(a):

Pokud si srovnam z dostupnych informaci, kolik toho vi o autismu pan Dolezal a kolik Pani (ano, s velkym P) Makovcova, tak se nemusim dlouho rozhodovat, komu vice duverovat.

A pokud vychazim z mych vlastnich zkusenosti s casti zdravotnickeho systemu v CR, tak nemam problem verit tomu, ze v nekdo v Egypte muze poskytovat alternativni a ucinnou metodu, kterou budou v CR nebo na Slovensku radoby odbornici pokladat za nevedeckou ci dokonce za sarlatanskou. Kvuli vlastni omezenosti, nikoli dukazum, ze ta metoda sarlatanska je.

Nejvice se mi libi arugmentace:
"Pozorouji prokazatelne zlepseni, kocarek nepouzivame, zadny epi zachvat" ... A jako odpoved: "Ne nepozorujete, je to jen vas subjektivni dojem"

proste jak u mene myslenkove zdatnych (tedy jak "u blbejch")

pan Dolezal mel skutecne mlcet, protoze nepomaha temto autistickym detem, ale zabranuje jim v dostupnosti teto alternativni lecby... proste on rozhodl, ze lecba je sarlatanska a je to... fuj!
19. 12. 2012 | 15:01

Olga napsal(a):

Záškodník:
V 19. století byla syfilis také neléčitelná choroba.
Tvrzení, že je něco bez diskuse takové či makové scědčí jen o tom, že jste obětí stereotypů a nepříliš bohaté představivosti. Ale to je zcela pochopitelné.
19. 12. 2012 | 15:07

Hloupý Honza napsal(a):

Vždy obdivuji někoho, kdo je schopen svůj problém řešit za pomocí druhých lidí, strhnout na sebe jejich pozornost, aby se člověk zastavil a chvíli o jejich problému přemýšlel. Avšak kolik je takových dětí trpících toutéž nemocí, které se však do Egypta (ať už pomáhá, či ne) nikdy nepodívají, neboť jejich rodiče nejsou tak mediálně zdatní jako paní autorka, nebo prostě nemají naturel někoho žádat o jakoukoliv sbírku. Není to jen "causa Egypt", je to řada dalších různých sbírek a prazvláštních nemocí, které jsou medializovány většinou těmi nejbližšími z okruhu nějakých postižených dětí. Bohužel na jiné, stejně, či podobně postižené děti a jejich rodiče se nedostává, neb nemají takové schopnosti a možnosti jako ti úspěšní. Takže i v otázce zdraví "přežívají" ti nejschopnější, nemilosrdná ruka trhu funguje v ČEZku o to více, oč méně funguje ČEZký stát v této oblasti, navíc v systému který je založen na korupci, známostech a prospěchářství. Stát v této oblasti absolutně selhává, nemá jakoukoliv koncepci, záměr nebo strategii něco řešit, veškerou "odpovědnost" přenesl na zdravotní pojišťovny, které však mají samy se sebou co dělat, řízeny různými Šnajdry a spol.. Přehršel různorodých sbírek devalvuje upřímnou snahu někomu pomoci , na jedné straně, a jejich hodnověrnost na straně druhé. Za (a nejen) tento stav nesou plnou odpovědnost pánové a dámy ve sněmovně, kteří si i pro tentokrát nezapomněli zvýšit své mrzké platy, snad i proto, aby mohli ve větší míře přispívat do roztodivných charit a sbírek, používajíc to jako odpustky za své sviňá..ny.

Jinak, paní autorko, pan Doležal vyjádřil svůj názor na celou věc, což se v demokratické zemi smí, snad vám tímto neohrozil sbírku na další Egypt. Bohužel i mne se vkrádá do mysli otázka proč zrovna Egypt, za co se platí, co léčba obnáší apod.. Kdybych znal tyto informace, možná bych byl jedním z těch, co by nemlčel a zároveň by i pomohl, finančně, neb jinou pomoc asi nehledáte, avšak takhle jen nemlčím.

Určitě bych nechtěl být na vašem místě, mít dvě postižené děti a starat se o ně, ale mám za to, že většinou je ta nemoc dlouhodobě ukrytá bez následků v rodičích a přenese se na děti, a to někdy i vědomě přes varování, či prognózy lékařů, že se tak může stát. Stane-li se to v jednom případě, může jít o nevědomost, stane-li se to i podruhé, nelze se zbavit dojmu, že se tak událo vědomě. Je pak na místě otázka, zda bylo motivem dát dalšímu děti zdravý a šťastný život, nebo jen sobecky zkusit další pokus, který by mohl vyjít.
19. 12. 2012 | 15:16

Sidhe napsal(a):

JenTak
EU taky zakázala lehismanal,protože byl levnější a měl méně vedlejších uřinku než claritin a zirtec že :D a další a další příklady.
Jaromír
takže mi chcet říct ,že raději dáte měsíčně ze svých daní přes 40 000 za ustavní peči na jedince než 12 000 rodičum takovýchto dětí?At počítám jak počítám ustavní peče stojí mnohonásobně víc než dostane jeden z rodiču na PNP, navíc pokud je druhý rodič vetšinou pracuje ve dvou až tech pracích,takže dane odvádí dokonce víc jak vy s jednou prací.
A kde máte jistotu ,že zdraví sourozenci trpí?není to spíštak,že se naopak z nich stávají lepší lidé práve díky tomu,že vidí kolik práce a lásky ta domácí peče stojí?Nebo my ccete tvrdit ,že my trosky obetujem zdravé děti na ukor nemocných a že je odsunem citově a i finančně jinam než zdravé děti?Naopak znám rodinu s postiženým dítetem,kde zdravé děti mají přednost ,protože ten postižený to nepotřebuje a stejně nevnímá že.
Takže po vzoru jednoho všechny staré ,nemohoucí a nepotřebné schodíme ze srázu nebo vyhladíme,aby jsme je nemuseli živit a neobětovali zdravé jednce?
TADY SE VEŘEJNĚ ROZKRÁDAJÍ MILIONY,UPLACÍ SE A VÁS ZAJÍMÁ TO,ŽE NĚKTEŘÍ LIDÉ PROSTĚ DAJÍ PÁR KAČEK DĚTEM NA CESTU DO EGYPTA?Tohle fakt nepobírám,nikdo vás nenutí dávat peníze na tyhle akce,nebo nedejbože hlásat jejich uspěšnost,Proč vubec máte tendence diskutovat,když vás tolik nezajímá a pobuřuje?Akorát si tím krátíme zdraví a cupujete viditelně nervy :D a zkracujete si tak život.Hlásíte se k pravé straně ,ale názor máte jako komančové co tyhle lidi schovávali do ustavu .aby nebylo vidět že vubec jsou a že existují.Co je statisticky více?Narkomani a jejich lečba a nebo postižení?A rozdíl je jasný ne kždy postižený je postižený ,protože by chtěl a nebo si to někde uhnal narozdíl od fetáku ,alkoholiku atd. ale jejich lečba a další s tím spojené vám viditelně nevadí
19. 12. 2012 | 15:19

Alena Čechová napsal(a):

K tomu šarlatánství: nedávno vyšel v časopisu Respekt poměrně obsáhlý článek o bakteriích v lidském těle. Spekulovalo se v něm, že mnoho nemocí, zdánlivě nepochopitelných, je způsobeno vlastně reakcí imunitního systému, vyvolanou nevhodnými bakteriemi (tedy pro člověka nevhodnými). Konkrétně u autismu existují hypotézy, že je vlastně způsoben autoimunitním poškozením mozku v rané fázi vývoje dítěte. Závěr byl, že o podobě bakteriální mikroflóry rozhoduje hlavně strava a její nevhodné složení a kombinace může mít u disponovaných jedinců velmi špatné důsledky. Zároveň zde byla vyslovená domněnka, že mnoho potíží se dietou dá vlastně zmírnit.
Já samozřejmě nevím, jakou terapii paní doktorka užívá, ale docela se kloním k názoru, že může celkem jednoduchá terapie v lecčems postiženým ulevit. A taky rozumím tomu, proč její léčba není pojišťovnou hrazená a odborníci se k ní (zatím) stavějí zády: ona totiž není exaktní a na tyhle metody my nejsme prostě připraveni. Nedá se to hodnotit, nedá se v tom plánovat, nelze tuto metodu kvantifikovat.

Když se ale nad tímhle problémem zamyslíte jaksi důkladněji, je jasné, že o tom, co má mimino ve střevě, rozhoduje matka. Už jen to, že mnoho maminek děti vůbec nekojí, je možnou příčinou osídlení střeva špatnými bakteriemi. Dále nadužívání antibiotik a tak dále a tak dále. Takže je klidně možné, že dieta spolu s vhodnými klimatickými podmínkami opravdu mnoha dětem pomůže.
Ano, toto všechno jsou jenom mé spekulace na základě jednoho populárně vědeckého článku ve společenském časopise.
19. 12. 2012 | 15:23

Záškodník napsal(a):

Jaromír

Můžu vám garantovat, že kdybyste měl jen měsíc pečovat např. o pacienta s alzheimerem nebo těžkého autistu, uranové doly by vám připadaly jako rekreační pobyt v lázeňském středisku.
Olga

Nejsem žádným zavilým příznivcem klubu Sisyfos, vím, že existují dobří léčitelé,ale také to,že je mnohonásobně převyšuje počet šarlatánů.

Příspěvek od Naty vystihuje dokonale situaci i to,co píše Doležal.
Tihle odporní parazité(kteří se množí jako houby po dešti) vysávají zoufalé rodiče, lidi nemocné rakovinou(viz nedávný publicistický pořad o "zázračných" léčitelých rakoviny,kteří vysáli z lidí poslední peníze). Už jen neadekvátní cena "léčby" (50tis.za obskurní dietní program???, krom ceny letenky) by měla rodiče odradit.

Pokud tady ta dáma nesmí "operovat", asi nefunguje zcela v souladu s našimi zákony, ani se zákony ostatních civilizovaných zemí, do nichž Egypt nepočítám. Přepošlu článek JXD všem známým, pro jistotu. Je to svinstvo.
19. 12. 2012 | 15:24

JenTak napsal(a):

Sidhe.
Cituji vás: "EU taky zakázala lehismanal,protože byl levnější a měl méně vedlejších uřinku než claritin a zirtec že :D a další a další příklady."
Nemohl byste se o tom rozepsat a uvést nějaká fakta? Třeba důvod, proč by se EU měla tak chovat... Nevěřím, že EU zakáže vynikající lék jen proto, že je laciný.
19. 12. 2012 | 15:27

Alena Čechová napsal(a):

Paní Makovcové bych ráda napsala toto:
my pomáháme všichni, už jen tím, že platíme zdravotní pojištění a (nemalé) daně. Myslím, že můžeme svůj názor sdělit bez toho, že bychom si zasloužili tak prudkou a nepřátelskou reakci z vaší strany. Není to poprvé, minule jste v reakci na článek pana Tomského taky velmi hrubě reagovala.
Chápu, že vaše potíže jsou objektivně velké a snažíte se, seč můžete. Ovšem tímto způsobem komunikaci si spíše ubližujete a ubližuje i lidem, kteří jsou v podobných problémech taky. Je to neobratné a krátkozraké.
19. 12. 2012 | 15:28

Krpata napsal(a):

Dalo by se řící, pokud si člověk přečte diskuzi:
potom čeké přísloví docela sedí na tuto zemi i lidi.
Jaký pán, takový kmán.
19. 12. 2012 | 15:29

Sidhe napsal(a):

Záškodník
a to studoval předtím než si dobrovolně pan Doležal ničil mozek drogou a nebo až potom?Dělal od té doby nějaké atestace a pokračoval ve studiu?
Nebo "zkejsnul" v roce "cvaj" - tam kde kdysi skončil?
Jak mohu veřit člověku,který si dobrovolně ničil zdraví......je bezdětný a postižené nikdy nepečoval?Jak dlouho trvala jeho praxe s nemocnými a nebo má titul jen pro parádu?Ohání se tím zdatně ,že on je .......
a mimochodem paní Jana uvedla odkaz na onen článek nebylo nutno tu spamovat jeho znění.Ještě snad nejsme na tom tak bídně ,aby jsme neuměli kliknout na odkaz i když věříme na zázraky ,šarlatánum a nehodíme do profilu trosek a zubožených matek.
Chápu,že nás máte asi za nesveprávné trosky jako JXD,ale kliknout na odkaz fakt ještě zvládáme věřte mi:o)
19. 12. 2012 | 15:30

Záškodník napsal(a):

Sidhe

Nikdo nepíše o shazování z útesu.
Jaký smysl má ale obětovat život vegeťákovi,který nevnímá? Alespoň podle našich měřítek? Existují ústavy (a jejich,bohužel, stále málo),kde se o tyto lidi profesionálně postarají. Starat se o takto postiženého 24 hodin denně je sebezáhubné. Co máte z toho, když vás v tom pak nechá i partner a vaše "obětavost" rozloží celou rodinu?

Nikdo se nestane lepším tím,že musí celé dětství snášet jekot ,kvil, nepohodu nebo fyzické napadání členů rodiny schizofrenikem nebo autistou. Zažil jsem párkrát něco podobného a nedovedu si představit,že bych to musel snášet denně.
Zeptejte se těch dětí, jak jim bylo, jestli se necítily ve společnosti vrstevníků méněcenné, jestli se za své sourozence nestyděly, jestli nechtěly jet s oběma rodiči na dovolenou, žít jako všichni ostatní. Jestli se necítily vydírány svými rodiči,když na ně přehazovali zodpovědnost za postižené dítě.
Matkám těch dětí proteče život mezi prsty měněním plín a zaváděním sond ,ani nevědí jak.
19. 12. 2012 | 15:35

Sidhe napsal(a):

muj partner mě neopustil ,ale opustila sem já jeho nasekal mě a dětem i těm zdravým dluhy za 3,5milionu a přesto se o mě v novinách nedočtete.ŽIJU A STARÁM SE O PODLE VÁS NEPRESPEKTIVNÍHO JEDINCE A O DALŠÍ DVĚ DĚTI SAMA.A OPRAVDU SI NEPŘIJDU OCHUZENA O NIC,A MYSLÍM ,ŽE ANI MÉ DVĚ ZDRAVÉ DĚTI NE.NAOPAK ,KDYŽ NEKDĚ VIDÍ STARŠÍHO ČLOVEKA,ŽE NEMUŽE PŘEJÍT A NEBO UPADNE ,NEJDOU DÁL JAKO VÁM PODOBNÍ,ALE POMOHOU,PROTOŽE VÍ CO TO NEMOC A BOLEST JE.Neudá nás lepšími honba za penezy a pláš jak platíme na jiné.I já zaplatila dost než se syn narodil na daních a pojištění,takže s tím ,že mě někdo živí na mě nechďte.Už v 22 leetech ,kdy se mi narodilo první zdravé díte sem měla 7 let poctive odpracovaných a přiznaných a k tomu jsem studovala dvě školy.Ani dnes me neživíte,vy a ani žádný danový plátce.PNP co dostává syn beru jako dost neadekvtní platbu za služby a to jsem ještě levná,protože nemám nemocenskou ,když omarodím a nebo mi neproplácí nikdo dovolené atd. Takže výkřiky těch co "pláčí"jak nás živí, jsou dost mimo.Pečovatelka v ustavu by za mín hodin brala podstatně víc.
ZÁVIDÍTE MI 9000PNP A 8500 VÝŽIVNÉHO?NO TO JSTE HRDINOVÉ .O)a ohánět se tím,že kazím zdravým život at už vlastním a nebo jiným je trošičku ubohé.Děti jsou bezprizorní a nevidí problémy jako my dospělý a neřeší taky tolik kravin co vy.Takže jim žádná ujma nehrozí toho se nebojte.
19. 12. 2012 | 15:46

Alena Čechová napsal(a):

Záškodníku, já bych ten život "prožitý měněním plín a zaváděním sond" nepodceňovala. A co takhle hákovat každý den od 8 do 5, monotónně jak nějaký chrobák co valí kuličku? Nelze říct, která životní náplň je hodnotnější a nelze to zvenčí ani hodnotit. Jde jen o to, jestli takový život je v souladu s tím, co od něho ten který jedinec čekal. Co myslíte, jak to prožívají třeba řádové sestry? Ony si to vybraly, jak jim uteče ten život kolem plín, sond a modliteb? Stejně jako nám všem.
Osobně se domnívám, že každému takovému rodiči spíš chybí společnost a jakási pomoc. ne nutně materiální. To, že většina lidí všechno redukuje jen na tu materii (máme postižené děcko a nebyli jsme u moře ani nepamatuju) je spíš projevem nezdravého společenského klimatu, jenž nic jiného krom hmotných statků neumí ocenit.
Znám spoustu rodičů, kteří po smrti svého postiženého dítěte přiznávají, že se jim jen těžko hledá nová životní náplň. I to postižené dítě je důležité a dává rodičovu životu smysl, i když si o tom leckdo může myslet, že žádný nemá. Má.
19. 12. 2012 | 15:51

katango napsal(a):

Sidhe: nekřičte tady, prosím.
19. 12. 2012 | 15:53

jana napsal(a):

Proč je teda tato dieta ve světě uznávaná už dvacet let.Článek je opět snůška polopravd vytrhaných z kontextu,stejně jako článek o autistech.
19. 12. 2012 | 15:53

Sidhe napsal(a):

katango
neberu velká písmena jako křik, pokud vy ano je to pouze váš subjektivní dojem.Beru to jako zvýraznění určité myšlenky:)
19. 12. 2012 | 15:56

Jindřich napsal(a):

Ano !Autisty léčit!Ale teď máme starosti s prezidentem a s tím,aby Peake na MO něco nepodělala jako Parkanová !Prezidentem Okamura!
19. 12. 2012 | 15:59

ztrewq napsal(a):

Ke všem protichůdným komentářům pod článkem bych všechny rád upozornil na několik příkladů:
Vojtova metoda, která léčí děti s mozkovou dysfunkcí - jedná se o prosté cviky, které stimulují nervové dráhy, pomáhá a je úspěšná při léčbě - když s ní Dr. Vojta začínal, nadávali mu do šarlatánů a tvrdili, že je to hloupost ...
Objev penicilínu - taky si vědecká komunita klepala na hlavu, že je blbost, aby nějaká plíseň mohla léčit ...
V 18. století dokázali vědci, že stroje těžší než vzduch nemohou létat - a dnes létáme ...
Nadarmo se neříká: Ve všech oblastech jsou lidé, kteří neví, že něco nejde a tito lidé pak to, co nejde udělají :-D
19. 12. 2012 | 16:09

Jaromír napsal(a):

Sidhe - opravdu jste za těch 7 roků v práci vybudovala tolik hodnot, že to stačí na např 90 let života vás dvou lidí plus příslušná služba státu- obrana země,policie, podíl na chodu města , nutná administrativa??
Dost sprostě lžete.
Srovnávat svoji péči s tím kolik by stála profesionální ošetřovatelka na 24 hod denně je snad nesmysl.
Problém je v tom, že za komančů si svoje děti živil každý sám a nepřepočítával to na peníze. Děti se rodily v manželství, pokud ne tak otec platil výživné,
Dnes se už před 45% dětí rodí stylem otec neznámý, matka samoživitelka, a má nárok na bezplatné bydlení a živobytí pro sebe a dítě, a nikdo nemůže zakázat aby tam bydlel zadarmo i ten otec neznámý. A křičí že má málo. A roste počet invalidů a zdravotních důchodů.
.
Protože jsme v r.89 zacinkali klíči, práci odsoudili jako ošklivý komunistický zločin, a dnes má každý JENOM NÁROKY A PRÁVA. A invalidi a dokonce i vyslovení paraziti se naučili křičet, nenávidět ty zdravé a úspěšné, a myslet si že mají NÁROK aby jim stát zaplatil vše, a pokud jsou invalidní, aby je i odškodňoval aby se měli lépe než ti zdraví. Blogy pana ČIPERY JSOU odpornou ukázkou takového myšlení. A dochází k tomu, že ti co v životě nesáhli na práci pro společnost, v pohodě ZADARMO bydlí a žijí. Ti co pracují, nebo celý život pracovali, zjišťují že jim plat nestačí na bydlení, končí v exekuci a jako bezdomovci
.
Víte, on by člověk rád pomohl, je to v povaze. Ale od cinkání klíči se právě díky těm právům a svobodám, a žádným povinnostem, tak děsivě rozrostl počet těch co parazitují a mají jen natažené ruce a chtějí proplatit svoje práva. A klesá stejně děsivě počet těch co tvoří hodnoty, pracují.
Je to jeden z hlavních důvodů proč se dnes neumíme uživit, jen vršíme nesplatitelné dluhy.
Takto pokračovat prostě nelze
19. 12. 2012 | 16:10

Záškodník napsal(a):

Sidhe
Proč myslíte, že já třebu na ulici nenabídnu pomoc postiženým?

Nechtěl jsem se vás dotknout,ale pro mne musí mít oběť smysl. A v obětování života fyzické schránce smysl nevidím. Ale každý to má hozené jinak a matky obzvlášť.

Pokud má žena jen jedno dítě a rozhodne se obětovat jen svůj život, pak je to v pořádku. Má-li další zdravé děti, je to sporné. Vím,jak dá zabrat celodenní péče o těžce postižené(zejména u kombinovaného fyzického a mentálního postižení)-není možné se plnohodnotně věnovat ostatním dětem.
Asi je něco jiného vychovávat lehce retardované dítě a těžkého autistu.
Zkušenost s alzheimerem v rodině máme-muselo se to posléze řešit ústavem,jinak by to skončilo totálním rozkladem.

Vaše děti vám nikdy neřeknou(nevím nakolik je vaše dítě postiženo),že je mu sourozenec na obtíž, i kdyby tomu tak bylo. Neodváží se zarmoutit matku,která to má už tak v životě těžké. Nejspíš mají k sourozenci ambivalentní vztah-mají ho rádi,ale vědí,že je nějak omezuje.
Znal jsem ale jednu podobnou rodinu, která byla v izolaci, všichni se od nich odtáhli. Chlapeček byl opravdu mimořádně nesnesitelný ,těžce retardovaný a odpudivý(omlouvám se,že ho popisuju takhle hnusně,ale dělalo mi problém být i v jeho blízkosti).

Ale vaše děti budou určitě soucitnější a méně sobecké,nežli ostatní. O tom nepochybuju.
Chápu i váš postoj, vůbec bych si nedovolil něco vám vyčítat-takhle to,prosím ,neberte. Jde čistě jen o mou úvahu a nechci nijak znevažovat péči o postižené,která je nepředstavitelně náročná.
19. 12. 2012 | 16:11

Bohoušek napsal(a):

Vážená paní Makovcová,

přeju vám celé vaší rodině hodně štěstí, zdraví a síly ať už přichází odkudkoli.
19. 12. 2012 | 16:11

Záškodník napsal(a):

Jaromír

Jste fakt takový asociál???
Nerouhejte se, může se to přihodit komukoliv z nás. Nepřeju vám,aby vaši rodiče onemocněli třeba alzheimerem. Upozorňuju vás na to,že sehnat volné místo v ústavu je nad lidské síly.
19. 12. 2012 | 16:13

Drzá zrzka napsal(a):

Jaromíre a co uděláte s lidmi, kteří pracovat chtějí, ale nemají kde?
19. 12. 2012 | 16:14

Vlkodav napsal(a):

ztrewq:

Paní doktorka Augustinová na svých stránkách píše, že se touto metodou zabývá již 29 let. Myslím, že pokud by metoda byla tak úspěšná, jak zde popisují někteří, pak by již byla dávno široce využívána.

Dále cituji slova paní doktorky:"Moj otecko sa nechal bez mojho vedomia zavakcinovat proti chripke, hned na to z plneho zdravia ochorel ,choroba sa sirila agresivne a zomrel do 6 tyzdnov. Ja to pripisujem vakcine !"
Toto by žádný vědec nenapsal. Pokud i na základě podobných myšlenek léčí, pak potěš pánbůh.
19. 12. 2012 | 16:16

Občan napsal(a):

JenTak napsal(a):
"Sidhe.
Cituji vás: "EU taky zakázala lehismanal,protože byl levnější a měl méně vedlejších uřinku než claritin a zirtec že :D a další a další příklady."
Nemohl byste se o tom rozepsat a uvést nějaká fakta? Třeba důvod, proč by se EU měla tak chovat... Nevěřím, že EU zakáže vynikající lék jen proto, že je laciný. 19. 12. 2012 | 15:27"

Žádný "lehismanal" neexistuje a nikdy neexistoval. Jde o antihistaminikum/antialergikum 2. generace a jmenuje se "Hismanal" (astemizol).
Lék je to starý a byl vyvinut již někdy v 70. letech u Janssenů. Koncem 90. let byl dočasně stažen z trhu, protože u některých skupin pacientů způsoboval těžké arytmie (v několika případech s fatálními následky) a v reakci s některými léky měl opožděný účinek. Po přezkoumání kontraindikací byl na trh vrácen s doplněnými informacemi o rizikových skupinách a o skupinách, jimž nesmí být podáván vůbec. Jestli je u nás momentálně k dostání, nevím.
19. 12. 2012 | 16:20

Záškodník napsal(a):

Alena
Chápete ten nepatrný rozdíl - ty řádové sestry si to vybraly,narození nemocného dítěte si nevybere nikdo.

Nejde jen o moře, ale zpřetrhání všech vazeb - profesních i sociálních. Pak dojde přesně k tomu, co popisujete. Po smrti dítěte vám zbyde prázdnota,protože jste veškerý svůj život vyplnili jen péčí o něj.
Tak to dopadá,když si rodiče neuhájí(což většinou z ekonomických důvodů nezvládnou)svůj vlastní životní prostor. Obětovat se cele pro kohokoliv-manžela, děti(byť i zdravé), politické ideály, práci... považuju za krajně škodlivé.

To je asi to,co jsem chtěl říct.
19. 12. 2012 | 16:20

Jaromír napsal(a):

Zrzko, ti co pracovat chtějí a nemohou. Posílám je aby si zaplakali nad hrobem Havla jak byli blbí, a našli si ty co cinkali klíči a vyříkali si to s nimi. Protože práce je víc než dost na každém kroku, dokonce i invalidé by mohli ledaskde být užiteční. Jenže máme politicko-byrokratický systém který tu práci neumožňuje
19. 12. 2012 | 16:22

Sidhe napsal(a):

pro vaši informci nepobírám ani přídavky ani žádny sociál a nbo nedej bože abych měla bydlení zadarmo...na které planetě že to žijete?Docela by se mi tyto výhody hodili :D.A ano za 7 let jsem neodpracovala tolik ,aby mě to živilo do 90,ale tak nějak počítám,že mé děti budou pracovat v budoucnu nejen na muj duchod ,ale i na ten váš a i přes nemoc mého syna ,ho neodepisuji a doufám,že se jednou do pracovního procesu zapojí.Vyčítáte mi párset tisíc co stát proplatí na PNP,ale politikum ty miliony co jim protékají mezi prsty a pár zustane za nehty ne- to je správné?Líbí se mi ,jak je každy přesvědčený,že ti co pečují jsou vyžírkové ,žijící na utraty jiných.Omyl,my máme práci .platíme daně a někteří dokonce i víc jak vy ,protože aby uživili sebe,děti a obstarali potřeby postiženého, mají klidně i tři zaměstnání.
Co jste dokázal ve svém životě duležitého?Kam jste došel a co hodláte ještě dokázat?Já to vím a vy?
jeden pytel pro všechny.........a co se nedá napytlovat hodíme tam stejně a vyčetm co se dá,hlavně ,že máme na koho mít vztek a kde si ulevit a media ještě předhodí vějičku,aby náhodou si ovečka nevšimla,že poslanci si zase přidali na platech a lidem berou.A když nezaberou vyžírkové a nemakačenka tak tam lupnem něco o ustavní peči a postižených jak a kolik hrozně stojí stát,jen aby nebylo idět na ty duležité věci a ovečky to spolnkou a zlost se obrátí na ty "nemohoucí",halvně že toho co dělá vláda za podvody si nikdo nevšimne.Jak snadné je díky čláknum a to i pana JXD zmanipulovat lidi aby koukali jinam než kam by měli.Nebojte mě fakt neživíte a na chleba mi taky nedáváte,to dokážu sama
19. 12. 2012 | 16:24

Drzá zrzka napsal(a):

Jaromír

opravdu? Neumožňuje nebo nezaplatí?
19. 12. 2012 | 16:27

Olga napsal(a):

Záškodník: jen doufám, že živočišný druh jako vy brzy vymře. Docela by mne zajímalo, jestli budete stejným "darwinistou", až vás klepne pepka nebo skončíte na vozíku po autonehodě. Necháte se dobrovolně zavřít do ústavu? Nebo rovnou utratit? Vsadila bych se o co chcete, že budete viset na svých blízkých (jejda, má člověk jako vy nějaké blízké lidi? Co kdyby se pro ně někdy musel obětovat, fuj!) a požadovat, aby se o vás starali.
19. 12. 2012 | 16:32

Sidhe napsal(a):

překlepla jsem se ano je to hismanal,ale nemáte tak uplně pravdu:
Astemizol byla stažena z trhu v USA v roce 1999.*stejně tak u nás v ČR

Astemizol je antihistaminikum. Antihistaminika zabránit kýchání, rýma, svědění a zalévání očí, a jiné alergické příznaky.

Astemizol se používá k léčbě alergií, kopřivka (urticaria) a další alergické zánětlivé podmínky.

Astemizol mohou být použity k jiným účelům, než které jsou uvedeny v této příručce léků.
Neužívejte astemizol (Hismanal) s některou z následujících léků: antimykotika drog, jako je ketokonazol (Nizoral) a itrakonazol (Sporanox); antibiotika jako je erythromycin (EES, E-MYCIN, Ery-Tab), klaritromycin (Biaxin), a troleandomycin (TAO), malárie lék chininu (Quinamm), nebo lék nefazodon (Serzone).

Neužívejte astemizol s grapefruitem nebo grapefruitovou šťávou. Grapefruit přípravky mohou zvyšovat množství astemizolu k dispozici ve vašem těle, což by mohlo vést k nebezpečné vedlejší účinky.

Kdo by neměl brát Hismanal (astemizol)?

Nemůžeš si vzít astemizol, pokud užíváte některý z následujících léků:

plísním droga včetně ketokonazolu (Nizoral), nebo itrakonazol (Sporanox);

antibiotikum včetně erythromycinu (EES, E-MYCIN, Ery-Tab), klaritromycin (Biaxin), nebo troleandomycin (TAO);

malárie lék chininu (Quinamm), nebo

lék nefazodon (Serzone).

Nebezpečné vedlejší účinky zahrnující nepravidelné činnosti srdce může dojít, pokud užíváte astemizol s některým z výše uvedených léků.

Před přijetím astemizol, informujte svého lékaře, pokud máte

astma nebo jiné plicní onemocnění;

nízké hladiny draslíku v krvi;

retence moči nebo zvětšená prostata;

onemocnění ledvin;

onemocnění jater nebo

onemocnění srdce, zejména nepravidelný srdeční rytmus.

Ty nemusí být schopen přijmout astemizol, nebo může vyžadovat úpravu dávkování nebo zvláštní monitorování průběhu léčby, pokud máte některý z výše uvedených podmínek.

Astemizol je v těhotenství FDA kategorii C. To znamená, že není známo, zda bude astemizol poškodit nenarozené dítě. Neužívejte tento lék bez porady se svým lékařem, pokud jste těhotná.

Také není známo, zda astemizol přechází do mateřského mléka. Neužívejte astemizol bez porady se svým lékařem, pokud jste kojíte dítě.
a ted třeba volně dostupný ZIRTEC:
Neužívejte Zyrtec
- jestliže máte závažné poškození funkce ledvin (těžké selhání ledvin s clearance kreatininu pod
10 ml/min)
- jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku
(další složku) přípravku Zyrtec, na hydroxyzin nebo na látky odvozené od piperazinu (blízce
příbuzné léčivé látky jiných přípravků).
Neužívejte Zyrtec
- jestliže máte dědičnou poruchu nesnášenlivosti galaktózy, vrozený nedostatek laktázy nebo
poruchu vstřebávání glukózy a galaktózy.
1
Zvláštní opatrnosti při užívání přípravku Zyrtec je zapotřebí
Jestliže máte poruchu funkce ledvin, prosím, poraďte se s lékařem; v případě potřeby budete užívat
sníženou dávku přípravku. Novou dávku určí lékař.

Jestliže máte epilepsii nebo je u Vás vyšší riziko vzniku křečí, měl(a) byste se před zahájením léčby
poradit se svým lékařem.
Jestliže je u Vás plánováno testování na alergie, zeptejte se svého lékaře, zda máte přestat užívat
Zyrtec několik dní před testem. Tento lék může ovlivnit výsledky Vašeho testu na alergie. Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo které jste užíval(a)
v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
Stejně jako jiné léky nemá být Zyrtec podáván těhotným ženám. Náhodné užití léku by nemělo vyvolat žádné škodlivé účinky na plod. Nicméně lék užívejte, jen pokud je to nezbytně nutné a po poradě s lékařem.
Neužívejte Zyrtec během kojení, protože cetirizin se vylučuje do mateřského mléka.
Ceny si zjistěte sami jaké byli a vyjde vám,že ač stejné přznaky atd. zirtec vyjde dráž.Proč by stát a lobisté na leky měli doporučit něco co je levnější,když z toho nejde pak tolik penez......
a tak je to s medicínou ve všem.Mimochodem už někdo zjistil,kolik stojí lečebná metoda tady v čechách jako je rehabilitace atd.?jestli ono to nakonec nevyjde v tom Egyptě levněji a ještě se podívám k moři :) ono to,že nevidíte kolikplatí pojišťovny neznamená že je to zadarmo že.....proč třeba pan Doležal nezjistil kolik adekvátní výkon co provádí paní doktorka v Egyptě vyjde tu u nás(samo bez těch povolených leku)?
19. 12. 2012 | 16:37

Jaromír napsal(a):

Záškodníku, nejsem asociál. Ve svém textu 14,35 jsem to jasně napsal.Hledisko lidské velí pomáhat kde se dá, ti lidé to potřebují. Stejně tak vím že už dnes večer mohu být v nemocniční péči, mrtvý nebo invalidní i já, a budu vděčný za každou pomoc.
ale je tu hledisko celospolečenské, které jsem popsal v obou textech. Nějak prudce narůstá natažených rukou které jenom mají nárok, chtějí a berou. A klesá počet těch co pracují a tvoří hodnoty. Dokonce do té míry že ti co dnes nepracují bydlí a žijí v pohodě za cizí, ti co pracují nezvládají a končí v exekuci. A hlavně už se dnes neumíme uživit, jen vršíme nesplatitelné dluhy a čekáme jen na velkou ránu až to celé bouchne. Nevím jestli vy znáte východisko, ale já vidím pouze v tom, že kromě zastavení rozkrádání a živení parazitních a zbytečných institucí a úřadů budeme muset také více pracovat a méně brát, a tedy ptát se KAŽDÉHO čím on přispěje tomu společnému, a zda ho opravdu musíme živit my ostatní.
Jinak jsem tam psal i o "humanistech na cizí účet" a zdá se mně že na vás to sedí. Já daně platím, nevím zda vy a hlavně kolik a co jste dal na zdravotně postižené vy osobně navíc a ze svého, když tak vykřikujete
19. 12. 2012 | 16:41

Záškodník napsal(a):

Olga
Ježíši, co tak strašného jsem napsal??? Nic vám nevnucuju, ani nevyčítám?

Ale jinak nemáte pravdu-nikdy bych nechtěl zůstat viset na krku dětem. Můj otec a jeho otec to do smrti odmítali taky.
Nemyslím,že bych měl na něco takového právo. Nešel bych do ústavu,zvolil bych konečný způsob řešení. Chtěl bych jednou zemřít důstojně a vestoje, ne jako závislá troska.
19. 12. 2012 | 16:44

Záškodník napsal(a):

Jaromír

Tohle jsou bagetelní částky v kontextu toho, co rozkradou naši "zodpovědní" soudruzi nahoře.
Pokud jste si ráčil povšimnout, sobě zvýšili ve vší tichosti platy, opasky utahují jenom plebsu.
19. 12. 2012 | 16:47

Sidhe napsal(a):

Záškodník
beru to jako pokus o omluvu a příjmám.)
19. 12. 2012 | 16:48

šašek z Jihlavy napsal(a):

Sidhe
Smekám před vaší statečností. Nepřeji nikomu nic zlého, ale na všechno máme lidovou moudrost: Odříkaného chleba největší krajíc. A všem suverénům bych rád řekl - bacha, alespoň o adventu se nerouhejme, člověk neví dne ani hodiny.
Kdyby se mi chtělo vyprávět příběh mé babičky, šel by mnohým mráz po zádech, ale je to dlouhá story. Není to úplně k věci, ale jistá souvislost by se tam našla. Skončilo to velkým pokáním bezcitného haura, povoláním truhlář, který ji celý život činil jakožto domácí,(když ji před tím připravil o majetek po předčasně zemřelém manželovi) a pak ji vydíral včetně ubližování postiženému dítěti. Celá jeho početná rodina špatně skončila (jedna dcera ubodaná bláznem, druhou roztrhali zdivočelí psi, další tragediie už si nepamatuji, byl jsem malej jarda, když to babička vyprávěla). Ten člověk zůstal na stará kolena sám, oslepl (té postižené holčičce s oblibou nadával "ty slepoňu"). Na pohřbu poslední oběti jeho rodiny před celou vesnicí poklekl před babičkou na kolena, líbal ji ruce a prosil za odpuštění. A babička, velmi statečná a hrdá žena byla též velmi zbožná a tak mu odpustila.
To bylo ještě za císaře pána. Od těch dob uteklo hodně vody a přešlo mnoho generací. Jen lidé zůstávají stejní, ať je tu císař pán, komunisti nebo noví češi, jen za protektorátu (snad ze strachu) se dokázal národ více semknout.
Nejsme-li schopni nebo ochotni pomoci, aspoň vyjádřeme potřebným svou účast, nic to nestojí a je to povzbudí.
Pana Doležala jsem několikrát viděl exhibovat v televizi a to mi stačilo, pro mne má k serioznímu žurnalistovi daleko.
19. 12. 2012 | 16:51

Záškodník napsal(a):

oprava - bagatelní
Olga

Pokud jsem se vás taky dotknul, tak se omlouvám.To jsem rozhodně neměl v úmyslu a nechci ,abyste mě házela do jednoho pytle s Jaromírem.
Nejsem ve vaší kůži,ale dovedu si představit, že je to celoživotní kříž.
Možná bych ve vaší situaci jednal stejně,kdo ví.
19. 12. 2012 | 16:54

gaia napsal(a):

když v 90. letech Srstka parodoval pořad Chcete mne, kde nabízel místo psů lidi, bylo to velmi vtipné, jeho projev, kdy se nechal šimrat , myslím Kaiserem, za uchem a lichotil se, jsem milý a přítulný, vemte si mne, bylo to vtipné a hezky jsme se nasmáli, neb jsme to brali za parodii, fikci, která se nikdy nemůže stát skutečností.
Jak jsme byli tenkrát naivní. Dnes se takové pořady staly realitou, ale neuvádí je Srstka. Ani již nejsou k smíchu.
Denně na obrazovkách vidíme lidské utrpení, nemocných, postižených, lidí bez práce, chudých důchodců, opuštěných dětí a pod tím běží, Chcete mne? zašlete DMS.

Je to smutná realita dnešní doby. Někdy už mi ale připadá, že těch ubohých a postižených, chudých a odepsaných začíná být více, než těch, co jsou schopni dávat a pomáhat.
Sice se v charitativních pořadech vyberou miliony, ale obrazovka snese všechno, jak se dřív říkalo o papíru, nevím, jaká je skutečnost.
Kdyby však dárci někdy věděli, za co jsou ty darované peníze utraceny, možná by již nikdy nedali ani korunu.
Těžko se orientovat v tom, co pomáhá a co je jen taháním peněz z kapes hodných lidí.
19. 12. 2012 | 17:04

Záškodník napsal(a):

yjádření Ministerstva zdravotnictví k alternativním metodám léčba autismu
Napsal(a) Magdalena Čáslavská
Úterý, 13 listopad 2012
Ministerstvo zdravotnictví na základě informace odborných společností - České psychoterapeutické společnosti ČLS JEP, Psychiatrické společnosti ČLS JEP, výboru Ligy proti epilepsii a na základě stanoviska Vědecké rady ČLK a Etické komise Ministerstva zdravotnictví vydalo vyjádření k následujícím metodám léčby autismu:

Biomodulační léčba autismu (MUDr. Jan Šula a RNDr. Josef Šmarda)
Terapie pevným objektím (PhDr. Jiřina Prekopová)
Léčba epilepsie a PAS (poruch autistického spektra) MUDr. Evou Augustinovou v Egyptě

Odbor zdravotních služeb MZ na základě získaných stanovisek a informací uvádí, že žádná ze tří metod nesplňuje kritéria ověřeného terapeutického postupu dle zásad "medicíny založené na důkazech". U všech tří typů přístupů se pravděpodobně jedná o neověřené přístupy, o jejichž efektu nic objektivního není známo.

Dle vyjádření MZ na základě předložených materiálů nelze uvedené postupy z odborného hlediska doporučit a neměly by být v ČR prováděny, pokud pro každou jednotlivou metodu její autoři nedoloží přesvědčivé důkazy o účinnosti a bezpečnosti tak, jak je v současnosti požadováno v "medicíně založené na důkazech.
19. 12. 2012 | 17:15

gaia napsal(a):

Záškodník

ale platí, věř a víra tvá tě uzdraví, nedávno byl někde článek např. o paní,. která pije vlastní moč a věří, že ji to pomáhá.
MZ ani žádný doktor vám tu víru naordinovat neumí.
Navíc pobyt u moře léčivý je a mnohým pomůže, Ferdinad d Este se v Egyptě v lázních Heliopolis zbavil tuberkulózy, což byla v té době nemoc neléčitelná a smrtelná.
Dovolená v Egyptě jistě nikomu neublíží, tak proč by tam lidi, co si na to dovedou sehnat peníze, se svýmu dětmi nejeli?

I když zrovna autorka , která sem psala kdysi, že tam pojedou, tak jak to dopadlo, nám už nesdělila. Mne to však velmi zajímalo, až jsem našla pár jejích blogů před 2 roky na idnes. Sama to tam ale popisovala jako pro ty děti horor.
Takže těžko diskutovat.
19. 12. 2012 | 17:23

Glosator napsal(a):

Pane Stejskale,
o tom "sebeobětování" bylo popsáno hodně papíru. Hlavně o tom, že pak rodina zanedbává své zdravé děti a i ty NĚKDY "přeprogramuje" na péči o postiženého na úkor jejich normálního vývoje.
Celá ta věc NENÍ jednoduchá a mnoho lze říci i na obhajobu Sparťanů, kteří shazovali postižené děti ze skály...
19. 12. 2012 | 17:28

jj napsal(a):

jana: "Proč je teda tato dieta ve světě uznávaná už dvacet let."

To je škoda, že se o ní za celých dvacet let nikdo nezmínil na světovém internetu, s výjimkou Česka a Slovenska.
https://www.google.com/search?q=Eva+Augustinova

Sidhe: "EU taky zakázala lehismanal,protože byl levnější a měl méně vedlejších uřinku než claritin a zirtec"

Žádný "lehismanal" světový internet neregistruje...
https://www.google.com/search?q=lehismanal

Lidi, kde vy na tyhle věci chodíte...?
19. 12. 2012 | 17:28

Vlkodav napsal(a):

gaia:

"tak proč by tam lidi, co si na to dovedou sehnat peníze"

Cena jedné léčby je 50 000 Kč, to za neověřenou, nepublikovanou a nedoporučovanou léčbu. To považuji za vydírání. A někteří navíc chtějí peníze od jiných!
19. 12. 2012 | 17:29

gaia napsal(a):

Vlkodav

když si ty peníze seženou a jiní jim je dají, tak proč by tam nejeli.

Kalousek od nás také chce zvýšené DPH , aby bylo na reformy, a dát mu je musíme, to je dle mého horší, na charitu dávat nemusíme a někomu pomůže i šarlatán. Dřív léčili šamani a troufali si i na trepanaci lebky a lidi si to od nich dali dělat.
19. 12. 2012 | 17:34

Glosator napsal(a):

Jinak, obecně. Léčitelé aplikují, ať už to vysvětlují jakkoliv a používají k tomu jakékoliv rekvizity, klasické metody psychoterapie s důrazem na "víra tvá tě uzdravila." Jeden léčitel mi otevřeně řekl, že může pomoci jen těm, kdo v něj mají slepou důvěru. "Pokud i jen pochybují, pomoci jim nemohu." A také přímo řekne "tady jsem v koncích, zde nepomůžu."
19. 12. 2012 | 17:35

Záškodník napsal(a):

gaia

Rodiny postižených dětí většinou nemají na rozhazování a 50 tisíc věnují šarlatánce, namísto aby je smysluplně využili.
Kdyby vzali dítě do Bulharska měli by to podstatně levnější a u moře by bylo taky.

Opravdu věříte tomu,že by v celém světě nedali tak " geniální léčitelce" šanci,kdyby měla tak skvělé výsledky ? Proč ministerstvo píše,že nebyly nikdy ověřeny?
Protože jde o ryze subjektivní pocit zmanipulovaných rodičů ?

To,co jsem nedávno viděl o "léčitelích" rakoviny(šlo o více podvodníků,jednoho znám u nás osobně-tvrdil,že se výléčil z rakoviny tím,že si nasadil "speciální dietu",ale pak ho vyšetřovala policie,protože žádnou rakovinu nikdy neměl)mělo blízko k psychickému vydírání. Když nezaplatíte, "kouzlo" odvolám, zemřete (platili taky horentní částky)... Fakt hnus.
19. 12. 2012 | 17:41

Vlkodav napsal(a):

gaia:

Proboha to musíte do všeho plést politiku? Tady předci jde o zneužití morálních hodnot člověka. V každém (snad) se něco pohne když slyší o utrpení dětí. A kdo by nepřispěl, když to může dítě vyléčit. Tohle může a často přivede rodiny na buben a vysává peníze z ostatních. Není rozdíl mezi léčitelem-šarlatánem a paní doktorkou Augustýnovou. Ani jeden nemají důkazně podloženo, že jejich léčba funguje, ba dokonce ji ani nespecifikují, nikdo neví co dělají a zda to není pro někoho dokonce škodlivé.

Tragédie je, že by rodiče pro své dítě (a blízké udělili cokoliv. Proto chápu, že chtějí věřit a jakákoliv slova je nepřesvědčí, protože by ztratili naději.
19. 12. 2012 | 17:43

Záškodník napsal(a):

gaia

Jenže ti šamani uměli, dnes pomalu vymírají.
A přesně věděli,kde už pomoci nemohou.
19. 12. 2012 | 17:44

Alena Čechová napsal(a):

K tomu bych dodala jen tolik, že přesně ten medicínsko farmaceutický komplex pomohl mnoha dětem dnes na svět - viz IVF, neonatologická péče až za samu hranici přežití ap. A najednou, když je i on v koncích, obracíme se na léčitele? Co vlastně chceme? chceme špičkovou medicínu, dostupnou pokud možno pro všechny, a zároveň se chceme nechávat zaříkávat, nedávat své děti očkovat a to vše ještě aby platil někdo jiný?
Co vlastně chceme, bychom si měli nejdřív ujasnit. Obojí totiž mít nelze. Za dob šamanů by se většina z těch dětí totiž nedožila ani prvních narozenin, že. A nikomu by to nepřišlo divné.
19. 12. 2012 | 17:55

Digi napsal(a):

Pro pana Stejskala a další, kteří Doležalův článek nečetli (a chtěli by), popř. si stěžují, že ho autorka necitovala.
Odkaz na článek p. Doležala autorka blogu uvádí v první větě svého příspěvku.
19. 12. 2012 | 18:05

Vagabond napsal(a):

Pí Makovcová a Jaromír ano. Na zač. 90.let jsme redaktorům Reflexu kupovali džíny a hned vo nás psali pěkně. Teď museji blejt, aby je nevyhodili. A horlivě chválit chválit pro změnu své bosse. A pomlouvat slabé a "žít" bulvár. Strašná nesvoboda! A fetovat. Samozřejmě. Jděte se podívat na roh Dobrovskýho a Ovenecký, jaký trosky se ploužej vod Bakaly z Respektu a HN do Večerky naproti.
Ráno, když jsem vylez z kontejneru u Tech. Muzea, jsem napsal po jinej blog, jak jsme oživovali "u rákosníků" ve Večerce zamrzlýho Vochmelku. Druhý dva kamarádi už jsou v Pánu. Psal jsem tam, jak si Nečasova Vláda, vedle Pík, najímá i nájemného vraha Santu Klause Mráze, aby nás popravoval deštěm a v lednici. Takhle polili a nechali zmrznout Karla Hašlera v Mauthausenu. Teď 8 (slovy vosum) za měsíc. Loni přes 30. Příbejváme. 5x sto tisíc bez práce a 1,5x sto tisíc bez střechy nad hlavou. Dneska jsme se postili na počest těch 16 statečnejch "hladovkářů". No každejch 6 vteřin "uhyne" jedno dítě hlady a žízní. Šimon Heler popíjí vodu. Jak zvíře. "Věc vzniká a zaniká, zvíře se rodí a hyne, jen člověk se rodí a umírá" (Hegel). Když přežiju tuhle noc v kontejneru, (nemá mrznout), zřejmě ještě nezaniknu... Salve. P.S. Teď mi říká Vochmelka, že ve Zlíně začíná nějakej pogrom. Mrknu na to..., nemrknu. Tom S. mi iPhone právě sebral.
19. 12. 2012 | 18:42

Joachim Brouk napsal(a):

Kdo věří, že euroamerické zdravotnictví není řízeno jen s ohledem na výdělky, je mentálně retardován.Lékaři jsou připravováni záměrně tak, aby sloužili koncernům, jež mají faktickou moc a právo v rukách. Lékař, který prohlédne přes omezující vzdělání jehož se mu dostalo od těchto koncernů, má na výběr buď sloužit jen mamonu, nebo přejít na stranu "šarlatánů". On takový vyléčený pacient totiž neposkytuje výdělky.
19. 12. 2012 | 18:48

Michal Macek napsal(a):

jestli tom pomaha tak bych neresil jak to....treba pani doktorka nechce kliniku pro bohate a rolse....
19. 12. 2012 | 19:04

katango napsal(a):

Alena Čechová 17.55: Zcela s vámi souhlasím.

Joachim Brouk 18.48: doufám, že neberete ani acylpyrin, i to je produkt farmalobby, a místo toho okusujete vrbovou kůru.

Michal Macek 19.04: pokud nechce peníze, proč je od lidí chce?
19. 12. 2012 | 19:17

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
nemám tušení, zda a do jaké míry v článku zmíněná léčba objektivně pomáhá.
Ale polovina lékařů vám řekne, že homeopatie či akupunktira je nesmysl. Další ji používají a mají úspšch.
A co lázeňská léčba? Evedentně pomáhá a přitom se jedná "jen" o pití vody....

Dalším problémem je věrohodnost autora článku p. Doležala:
Jedná se o původně inteligentního těžkého konzumenta drog, osobnost značně konroverzní, programového provokatéra.
Jeho literární výplody jsou mnohdy na úrovni Zeleného Raula. Zajímavé, ale dějepis bych podle nich v budoucnosti neučil.
Závěr. K léčbě bych přistupoval se zdravou skepsí.
To, že ji považuje za potřebné rozcupovat Doležal, hovoří ovšem spíše v její prospěch.

Třeba jen žárlí: Koneckonců si dlouhá léta rozpouští mozek produkty z jistých bylinek, obecně zvaných drogy - a je známo, že stejně jako některé rostlinky dokáží udělat z mozku člověka doležalého vyhulence, jiné - jako součást diety - mohou naopak pomoci.
19. 12. 2012 | 19:19

český maloměšťák napsal(a):

Mirgorodští prostě musejí za každou cenu hledat ty " zákonitosti" - oni se už nespokojí ani s tvrzením konkrétní neanonymní osoby, které však nejde o žádnou zákonitost, ale pouze o to, aby se jejímu dítěti ulevilo. Přičemž vyjí , aby jim to tato osoba prokázala a aby jim to dokázal ještě někdo jiný a detailněji popsal...ale sami vystupují pod nickem - jsou tak v podstatě tou anonymní bestií - tím davem, tou masou - tou zákonitostí jak vzniká hloupost.
Nebo tvrdí, že měli v rodině stejný případ / ovšem jak to ověřit, že ?/. A u toho " stejného" případu se něco podobné popisovanému neosvědčilo. Což je další hloupost. Ta "stejnost". Kterou oni navíc považují témměř za onu " zákonitost" - z níž pak vyvozují své hodnotící soudy a myslí si, že jimi tu " zákonitost" potvrdili - potvrdili však jediné - svou hloupou nadutost.
Pak jsou zde ale i ti, kteří prostě chtějí nějakou relevantní verifikaci...což je možné jen na základě výstupů získaných zpracováním statisticky významného, ověřitelného a vybranou metodou nezkresleného souboru dat.
Ale i ti jsou ve vztahu k popisovanému stále a jen mirgorodskými.
Oni prostě nevěří - nevěří ani výpovědi matky postiženého dítěte. Nemohou uvěřit - protože jsou mirgorodskými a mirgorodští uvažují i v konkrétním obecně - a to velmi často zvráceným způsobem.

Takoví ale pak nemohou věřit ani sobě.
Mohou uvěřit leda tak Záškodníkům - důvěrníkům.
(Poměrně jednoduchou logikou lze tak dojít k soudu, že nelze věřit jim - a samozřejmě ani těm Záškodníkům - důvěrníkům)

Dobrou noc všem ! I těm, co je v příštím životě šoupnou Záškodníci - důvěrníci do ústavu...přičemž si plným chřtánem a do dna vychlemtají tu svou "zákonitost".
19. 12. 2012 | 19:22

JXD Never More napsal(a):

JXD ma palici vymetenou dlouhodobym uzivanim drog. Neberte ho nikdo vazne. Je to nemocny a nevratne poskozeny clovek.
19. 12. 2012 | 19:38

záškodník napsal(a):

Doležal zastává totéž stanovisko,jako min.zdravotnictví- takže budou mít nejspíš vymetenou palici užíváním drog lékaři, vědci i ouřadové.


Paní z Egypta je vyslovená altruistka,která to dělá více méně zadarmo!
Jenom ještě nikdo nedokázal ocenit jejího génia.

Proč tedy nedovolí vědeckým způsobem ověřit výsledky svého působení.
To se zdokumentuje stav dítěte před započetím léčby a poté...
Jak jednoduché. Ale hysterky radši budou vřískat o tom,že pojišťovna nechce vyhazovat další peníze za neověřené "alternativní metody".
Milí zlatí, nejsou peníze na léky pro nemocné RS a vy byste chtěli poslat 50 litrů na zvýšení životní úrovně nějaké podvodnici do Egypta?
Zkuste zapnout mozky a dohledat si informace na netu.
19. 12. 2012 | 19:59

:-) napsal(a):

Klamavá reklama aneb Zumbááá
19. 12. 2012 | 20:00

Jáchym napsal(a):

Maloměšťáku,
částečně s vámi souhlasím.
A ještě dodám:
Před dvěma desítkami jsem se postupně dlouhodobě setkával s cca deseti epileptiky.

Považuji se za informovaného laika, který si něco načetl(nicméně mám výhodu, že mám jakous-takous páru o psychologii, psychiatrii i neurologii,úředně oštemplovanou v zaprášeném indexu.)

Za svůj největší úspěch považuji to, že se mi metodami, které by někdo nazval šarlatánskými, snížit během dvou týdnů frekvenci dvou těžkých záchvatů týdně a přibližně jednoho denně na pouhý cca jeden mírný záchvat měsíčně.
(Jednalo se v podstatě o mírný odvar hypnózy, sugesce a skupinové psychoterapie a odstranění epileptogenních podnětů :-)

Z vlastní iniciativy mi telefonovala neuroložka postiženého, (práskl mě :-),prý se s něčím takovým nesetkala, strašně si přála, abych jí řekl, jak jsem to udělal.

Vykecal jsem se z toho.
U někoho to nefungovalo vůbec, u jiných jen částečně.
Je tolik typů epilepsie, kolik je epileptiků.
Jinak je ale bohužel třeba říci, že VYVOLAT epileptický záchvat u epileptika je mnohem snazší, než mu zabránit.
19. 12. 2012 | 20:01

český maloměšťák napsal(a):

Jáchym
Na něco jsou dobré prášky, na něco kuchání, na něco jiného stačí domluva.

Jen na Záškodníka je třeba hodit síť.

Mějte se.
Všecko, co někomu pomáhá a jinému neškodí - je dobré.
19. 12. 2012 | 20:06

jana napsal(a):

pro jj: musíte se aspoń namáhat hledat tu dietu pod správným jménem Gluten Free Casein Free diet pak se možná dopátráte i docela zajmavých výsledků.
19. 12. 2012 | 20:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane Digi,

díky, on ho zde nakonec celý zkopíroval i pan Záškodník, takže jsem si ho přečetl.

Problém dle mého není v názoru jako takovém, ale v agresívní, urážlivé a věcnou polemiku nepřipouštějící dikci, ve které je sepsán. To není (tedy aspoň z mého pohledu) novinářská práce, ale hysterický pamflet. Což je škoda, téma do debaty to jistě je.

Libor Stejskal
19. 12. 2012 | 20:28

Občan napsal(a):

Katango,

paní Augustinové možná ti šamani, co se u nich školila, zatajili, že mají 30% dětskou úmrtnost. To je totiž míra kojenecké a batolecí úmrtnosti, běžná u přírodních národů.
19. 12. 2012 | 20:29

Michal Macek napsal(a):

katango

treba se chce jen uzivit ne zavratne zbohatnout...
19. 12. 2012 | 20:37

Kanalnik napsal(a):

zajimave, jak nekteri ti, kteri tu pani Dr. nikdy nevideli, spekuluji a podeziraji ji, a nejsou ochotni vubec prijmout podnet od nekoho, kdo ji potkal a ma s ni osobni zkusenost (p. Makovcova)

to mi pripada na hlavu
19. 12. 2012 | 20:57

Ella Průšová napsal(a):

Sama mám také invalidního syna, který pobírá minimální invalidní důchod. Nemá žádné další sociální výhody, žádné příplatky. Péči o něj beru jako samozřejmost. Příčí se mi lidé, kteří si dovedou z nemocného děcka udělat dojnou krávu nebo zlaté vejce, všude ho vystrkují před sebe, v jeho jménu vyžadují veškeré úlevy a platby státu. A hlaně umí všude hodně křičet a nadávat a stěžovat si bůhvíkde. Chovají se jako bílí cikáni. Bohužel paní Makovcová je jedna z nich.
Sidhe je stejná. S takovými lidmi jsem se už odmítla stýkat, obchází mě hnus.
19. 12. 2012 | 21:26

Jáchym napsal(a):

Občan 20:29
Technická poznámka:
ŠAMANInemají třicetiprocentní kojeneckou úmrtnost.
Třicetiprocentní úmrtnost je způsobena z větší části životními podmínkami a úmrtnost bez šamanů by byla nejspíš vyšší.

A dokonce kojenecká úmrtnost v domorodé vesnicí, ve které by vyměnili šamana za špičkového evropského pediatra - který by měl znalosti, nikoli však léky, vybavení a nezávadnou vodu - by byla s nejvyšší pravděpodobností vyšší, než u šamanské konkurence.
19. 12. 2012 | 21:53

Jáchym napsal(a):

Ella Průšová (???)
Nevylučuji, že se pod tímto nickem skrývá Záškodník.

Druhá (nepravděpodobná) varianta je, že jste natolik dobře materiálně zabezpečená, že si do tisícikorun balíte levný tabák a ostentativně kouříte takto vyrobené čvaňháky pod okny nenáviděných příjemců sociálních dávek.
Podobné lidi také znám.

V druhém případě vás chápu - stejně jako nešťastnou královnu Mařenu Antoinettu, která doporučila hladovějícím,nešťastníkům, kteří neměli na chleba, ať jedí koláče.
Natvrdlí Francouzi, kteří nechápali, že opravdu nechápe, jí usekli hlavu na gilotině. Což je barbarské,bývala by stačila by půlroční nízkochlebová redukční dieta.

Ale vaše přesvědčení Vám neberu a Vaši zábavu z toho, že druzí jsou na tom hůře než Vy také ne.

(Mimochodem - lidi, kteří zneužívají své postižené rodinné příslušníky k vyžebrávání neoprávněných výhod, znám také. Je jich asi stejné procento jako lidí, kteří kradou v hypermarketech.
Přesto bych považoval za odvážné tvrdit, že všichni kupující v hypermarketech jsou zloději...)
19. 12. 2012 | 22:21

Al Jouda napsal(a):

To Ella Průšová :
Palec nahoru! Vy, jako matka postiženého dítěte to můžete směle říci !
19. 12. 2012 | 22:29

stejskal napsal(a):

Hlavně je potřeba být co nejvíce zhnuseni těmi druhými. To dělá svět tak nějak lepším :-)

Dobrou noc všem.

Libor Stejskal
19. 12. 2012 | 22:32

Ateista napsal(a):

Jana Makovcová:

Já rozhodně nejsem zastáncem novináře Doležala, ale tentokrát má se svým článkem naprostou pravdu.

Je trapné, že s takovým vzděláním, které bezpochyby máte, dokážete věřit takovým bludům a uvažujete tak nesmyslně a iracionálně.

Skutečně se jedná o podvod a jediné, co může působit při této "léčbě" je placebo efekt. Palcebo efekt je doposud málo prozkoumán a "dokáže" opravdu mnoho.

Sama si odporujete, když píšete tohle:
"Tak, jak je těžké autismus přesně popsat, diagnostikovat, je těžké popisovat i pokroky. Nejsou to tak měřitelné věci jako u DMO nebo u epilepsie. Nemůžete říct, nechodil a teď udělá pár kroků, měl záchvaty každý den a teď už jenom jednou týdně. Ty pokroky jsou ve vnímání, v komunikaci. V tom, že dítě, které bylo stále „mimo“ najednou více vnímá, směje se a reaguje.

Nelze to zvážit ani změřit. Není to proto méně cenné."

Opravdu nelze změřit, resp. monitorovat, zda se dítě častěji směje? Samozřejmě změřit to lze a to poměrně snadno a bez jakýchkoliv přístrojů a bez jakýchkoliv znalostí. Prostě si odporujete jako všichni šarlatáni.

Těmi svými webovými stránkami a tímhle blogem jen podporujete šarlatány, ačkoliv sama z toho nemáte žádný finační prostěch.
19. 12. 2012 | 23:13

Petr napsal(a):

pred 60 lety tvrdili lekari, ze PAS (porucha autistickeho spektra) je zpusobena matkou "lednickou" o par desetileti pozdeji zjistili, ze to jsou geny. Dnes vam odbornik na PAS rekne, ze geny jsou spise jednim z faktoru zpusobujici PAS (krome par procent pripadu, kde jde ciste o geneticky problem).
Situace v CR (ale i v okolnich statech na vychod i zapad) ohledne informovanosti, co se da PAS delat je doslova jako v dobe kamenne. Autorita (Prof, Doc, MUDr, ...), prednasi ve skole a na odbornych seminarich ostatnim doktorum a zakum na fakultach, ze PAS je nelecitelna a ti to pak berou jako celozivotni nazor (viz pan Dolezal). Co rekne autorita je svate a nediskutuje se o tom (trochu jiz zaprasena odborna literatura vse navic potvrdi).
Pokud mate dite s PAS mate nekolik moznosti:
- nedelat nic (prostoze je to prece geneticka porucha)
- zacit neco delat, ale pouze na zaklade doporuceni jinych lidi
- zacit studovat a zkusit to sam (za rok 2012 lze nalezt >2700 studii na Pubmedu pod heslem austism. V dobe kdy studoval pan Dolezal na FF UK jich bylo rocne neco okolo stovky).

V USA, kde je nejvyssi vyskyt PAS berou doktori spolu s vedci rodice jako rovnocenne partnery. Mluvit o tom, ze s PAS se da neco delat je naprosto samozrejme, rodice muzou navstivit doktora, ktery se zabyva pouze lecbou PAS, mohou si vymenuji informace a zkusenosti na diskuznich forech (jsou jich stovky).

Spektrum postizeni muzete vnimat napr. jako porouchane auto, ktere nejede. Tech duvodu proc nejede muze byt spousta (pichla/chybejici kola, porucha motoru, dosel benzin, ....). Zlepsovat stav PAS (nebo mam pouzivat radeji slovo lecit?) je stejne jako opravovat to auto, ale s tim rozdilem, ze jste jako opravar slepy a naprosty amater. To znamena, ze se napred musite naucit neco o "autech" (literatury psane doktory a vedci uz je dost) a pak naslepo (nebo pomoci testu) jit po beznych poruchach, ktere jste schopni opravit. Pokud je pricina v motoru (DNA) jste bohuzel temer v pasti. Nekdy muzete mit neuveritelne stesti a zpojizdnit auto pouze vymenou pneumatik, bohuzel, vetsinou tech problemu je podstatne vice, ale i tak lze dost casto auto alespon rozjet !!! Svoji roli bohuzel hraje i cas, ktery zpusobuje, ze to auto se opravuje vice komplikovane cim je starsi.
Cloveku, ktery s timto problemem neprisel do styku to muze pripadat jako sci-fi, ale proc to na jedne polokouli jde a na druhe nejde...? Pokud se nekdo chce vyjadrovat, zda jde neco PAS delat, ci ne, at si napred precte nekoli vedeckych studii a odbornych knih za poslednich asi 5 let. Doma mame jiz docela vetsi knihovnu (anglictina je zakladni predpoklad - bohuzel).

Pokud si budete pravidelne cist clanky na PubMedu, brzo dostanete pocit, ze medina toho na objevovani ma jeste 1000 x vice nez co dnes zna a proto snad ani dnesni stanovisko CLK k PAS nemusi zustat stejne na vecne casy.
20. 12. 2012 | 00:19

sedlak napsal(a):

žasnu a nechápu...... vhodná strava má veliký význam pro lidské zdraví tedy zákonitě i důsledky, dnes to zřejmě již nikdo nebude zpochybňovat u takzvaných civilizačních onemocnění, různých alergií, obezity, apod., ale to je asi mnoha jedincům vidícím "rudě" úplně jedno, protože jsme civilizace, která na bolest zad raději vezme růžové lentilky, než aby zvolila správnou životosprávu (včetně sportu a cvičení)

nechápu ty vztahy, kdy po sobě lidi monitor nemonitor, jako PC hra střílí a přesvědčují se, kdo má pravdu, je vánoční čas, lidé si vzájemně přejí štěstí, lásku, pohodu a hlavně pevné zdraví, a to zvlášť TI, kteří dobře ví, že to není jenom klišé, ale veliké štěstí, žádná samozřejmost, .....žasnu a nechápu ;-(

přeji pokoj všem lidem dobré vůle
20. 12. 2012 | 00:22

Pepa Řepa napsal(a):

Nerozumím autismu, ani neznám léčitelku v Egyptě.
Jen bych podotknul, že v sousední Syrii existují hakímové a nejsou to žádní podvodníci jako u nás. Celé je to postavené na bilinářství a světe div se, funguje to.Zabývají se i mozkem. Šmejdí kolem nich farmaceutické firmy, hakím ví, ale nepoví. Možná to míchají s kozími bobky jako při sušení datlí na střeše a nechtěkjí, aby se to provalilo.

Prý se jedná o biliny převážně pouštní, obdobní pašáci jsou i v Maroku. S autismem nevím, ale na cukrovku a podobné nemoci to funguje dokonale Glukophage a Diaprellů netřeba. Leckterý hakím je duktor s diplomem, skládají zkoušky.Dokonce umějí eliminovat bodnutí škorpika, v Maroku prý i plivajících kober, ale viděl jsem jen škorpika.
Ostatně i Ibn Rushd -Averoas či Ibn Sína - Avicenna byli hakímové. Jistý Zakakía v Iráqu byl zase první lékárník na světě.Nepodceňoval bych je.

Vyzkoušel bych všechno. Třeba felláh z Masru leccos od hakíma pochytil. U některých nemocí,jako štítné žlázy dělá své samotný pobyt u moře.
20. 12. 2012 | 07:37

Sidhe napsal(a):

Ella Průšová
a v čem jsme stejná? To nějak nepobírám paní.Jsem stejná v tom,že pobírám PNP?
20. 12. 2012 | 07:42

Záškodník napsal(a):

Jáchym

No ,to byste mě fakt dožral. Já s Ellou nesouhlasím a už vůbec nechápu, proč se naváží zrovna do Sidhe.
Pepa

Nejsem odpíračem přírodní léčby a věřím i v jisté schopnosti,jimiž disponují šamani, a které si racionálně vysvětlit nelze.
Ale je velmi těžké rozpoznat, kdo je podvodník, a kdo vám opravdu pomůže.
První známkou,že jde o šarlatána je nepřiměřená cena za jeho služby.
Skutečně dobří(mající skutečné schopnosti a touhu pomáhat)léčitelé nikdy!!!
nežádají takto horentní sumy. S tím mám vlastní zkušenost.

Paní Makovičková má jedinečnou možnost, pokud se stav jejího dítěte objektivně natolik zlepšil, může ho nechat posoudit ošetřujícím lékařem a zdokumentovat. Pak bude mít v ruce relevantní důkaz.
20. 12. 2012 | 07:52

Sidhe napsal(a):

ještě dodám nikdy jsem nikoho o nic nežádala krom nadace J aT odoplatek na kočárek,protože jsem dohomady fakt nemohla dát 7800 jen tak z fleku.A kluka který je pouze částečně chodící fakt v jeho 5ti letech a 19kg na zádech už neutáhnu.Pobírám pouze PNP a to III stupen tedy 9000,na dítě které potřebuje 24hodinový dozor a pomoc jak při oblékání ,jídle chuzy a nebo jen močení.Jelikož se synem cvičím a dělám pro něj i "nemožné" v rámci svých možností a to i finančních ,nahrazuji třeba pomucky levnjší variantou jako tak,že nekoupím masážní strojek na chodidla za 2500 ,ale nasypu čočku do lavoru a šlapem.Neodmítám pomoc a nakupuji pomucky a věci potřebné po bazarech nebo od rodiču kterým děti z pomucek vyrostli.Nepobírám žádný sociál,přídavky a ani příspěvky na bydlení.Mám pouze a jen výživné a PNP.V čem tedy vidíte mé vyžírkovství a nebo udělání si dojné krávy z postiženého nebo nedej bože stěžování křik a bílý ckánismus?To my vážně vyčítáte jeden příspěvek v hodnotě 7800 na kočár,který šel navíc přes nadaci?
Jak už jsem psala jeden pytel pro všechny...a u p.Makovcové ano jedou požádali(tak je za to zlynčujte),aby vubec věděli jestli to smysl má a viditelně má . na další cesty už jak vidno si šetří sami,takže lidi zase tak moc neobírají nemyslíte?A že paní Jana vydala knihu o svých dětech ,proč ne je to podnikání jako jakékoli jiné a navíc pomuže jiným rodičum s nemocnými dětmi.
Spíš se mi příčí ty řvoucí matky v NOVA tv,které utočí přímo na city lidí umírajícím dítkem,které se vzápetí zázračně vylečí a je jeho možný převoz a ještě mají čas popisovat každou minutu jeho "umírání" on line.Pokud si myslí,že peníze jsou vše, budiž jim to přáno.Nebudte zlý, přejte jim to taky ,kdo by dneska peníze nechtěl at zvedne ruku a já mu zatleskám.Pokrytectví a závist je svi*na.Já bych klidne prachy brala :o)
mmch asi si zkusím podat žádost o auto ,abych se tedy zapojila k těm odírajícím :D
bože lidi to si fakt budem závidět i nemoci?
je pardon ještě jsme zněužila dobroty lidiček z Doteku světla,tedy foografek,které zdarma v rámci projetku fotí dříve narozené a postižené děti zdarma.To jsem ale bílý cikán jak bejk :(
http://brebarbora.blogspot.cz/2012/11/premysleci.html
20. 12. 2012 | 08:10

Kalmar napsal(a):

Sidhe- vy jste morálně opravdu uplně mimo společnost.
Nijak si nepřipouštíte že vy sama byste byla užitečná pro společnost. Naopak to že jste všem přítěží berete jako samozřejmost, to vám nikdo ani nesmí připomenout, urážíte se.
Z čeho jste vyvodila že např. já jsem povinnen vás a vaše dítě živit??? Soucit ano, ale sprosté vydírání a okrádání už tedy ne.
To dítě nemá otce, který vás zabezpečí?? Tak ať vás platí Bůh, Panno Mario
Berete JENOM 9000 měsíčně a občas 7500 od nadace na kočárek. Už jste někdy zkusila udělat pro druhé práci, tedy vytvořit hodnoty za těch 9000.??? Zkuste to někdy, a možná konečně pochopíte že peníze a hodnoty opravdu nerostou na stromě.
Parazitujete na společnosti, i když samozřejmě mít invalidní dítě není nic záviděníhodného
20. 12. 2012 | 08:28

Petr napsal(a):

Kalmar:
tezko uverit, ze mezi nami ziji i lide jako Kalmar... to je opravdu sila. Naproste dno.
20. 12. 2012 | 08:42

Sidhe napsal(a):

Kalmar
a jak mě prosím živíte?To bych vážně chtěla vysvětlit ...tyhle řeči o někoho živení mě opravdu baví vy my snad posíláte peníze na jídlo,bydlení oblečení nebo jak to myslíte a nebo to myslíte tak,že jako platíte daně sociální a zdravotní?
Opravdu vám vadí částka 7800 od nadace ,která je zapsaná v rejstříku a platí darovací daně ?A těch 9000 má mu syn jako PNP a platí je mě za to že o něj pečuji 24odin denně takže to beru a divte se jako normální plat s tím,že nemám dovolené ,nemocenskou a dlaší vyhody vás tak slavně zamestnaných. A pokud si myslíte ,že vaše daně me živí tak to už jste opravdu hodně mimo.Nebo ne počkám si pár let a pak vám vyčtu,že vás jako duchodce živí moje děti :D
slepá víra ,že z daní se živí jiní co mají doma nemocné dítko me fascinuje.Milí pane nebo paní vy maximálně z své daně přispějete politikum na jejich zvýšení platu ,já platím daně a vše stejně jako vy ,stejně tak nakupuju jdlo a vše co podléha dani jako vy takže tyhle řeči o tom jak někoho živíte si mužete strčittam kam slunce nesvítí :*
když budu sedět doma a vymlouvat se že není práce budu pobírat všemožné dávky a nechtít makat tak me klidně obviňte ,že prazituji.A mimochodem veřte mi ,že vy by jste za těch "mých" 9000 ty služby invaldním neposkytoval za těch podmínek co máme my co rodiče.
mmch odvádíte daně poctive za vše co vyděláte?Nebo si nekde šolíchnete na černo a další a další "úlevy" které jsou v tomto státe bežné,aby občan zase tolik platit nemusel?však to znáte každej si chce ulejt co nejvíc do vlastní kapsy a pak křičí,že daně jsou vysoké a mzdy nízké:) váš prazait
p.s. budou vánoce hodilo by se aby jste mi nějakou přihodil, vy muj slavnej živiteli přece nechcete ,aby moje parazitující osoba neměla ani na dárky:D
20. 12. 2012 | 08:44

Záškodník napsal(a):

Sidhe

Nic si z té ignorance nedělejte.
Mám takový pocit,že jde o jednu a tutéž osobu.
Žádného z těch asociálních nicků neznám.
A nevím o nikom z nás, kteří sem chodíme pravidelně, kdo by vám vyčítal tu almužnu od státu.
Možná jde o někoho z těch, kteří se na FB odporně trefují do invalidů.

Těm bych rád vzkázal,že existuje jedno staré pravdivé přísloví-resp.dvě:

- Boží mlýny melou pomalu,ale jistě
- Odříkaného chleba největší krajíc

Není nutné,abyste se tady hájila a někomu vysvětlovala,kolik činí váš příjem.
20. 12. 2012 | 08:46

Věrka napsal(a):

Petr- proč nadáváte Kalmarovi??? Dúchodci kteří třeba 40 let dřeli v méně placených profesích těch 9000 často nemají, slečna ktetré se jenom narodilo defektní dítě, jinak nesáhla na práci, se ohražuje že má jenom těch 9000, jak ji to někdo může závidět??? Mně to tedy normální nepřipadá
20. 12. 2012 | 08:46

Sidhe napsal(a):

taky bych, kdyby to šlo raději chodila do své staré práce kde jsem makala 8,5 hodiny za 12 000 čistýho a měla dovolené a veškeré vyhody(včetně odměn atd.)vás živitelů,ale holt si malíka na záda do deky nehodím a nepujdu obsluhovat.A ještě něco ,že vy budete jeden z těch ,co by mi nejraději napařili veřejné práce,za to že nemakám jako nějakýmu zloději a nemakačenkovi?
No bodejt,já se přeci flákám doma,co na tom že státu mesíčně ušetřím přes 30 000 za ustavní peči,nahradím dvě pracovní nebo dokonce tři pracovní místa a to za pouhých 9 000 tedy jeden plat :D
Takže šoupejte nohama a budte rád ,že nemusíte mého maličkého živit za 40 000 v ustavu, ale jen za 9 000 s v láskyplném prostředí :*
(berte to s nadsázkou a humorem tak je to totiž myšleno)
a uražená jsem byla pouze z příspěvku matky nemocného syna,která mě obvinuje že jsem si ze syna udělala byznys,aniž by vůbec věděla.......Sama má,dle vás doma parazitující osobu,ale mě hrdě odsoudí a vynadá do bílých cikánu a vy jí zatleskáte,že má pravdu :D to mi přišlo urážející ,ale díky vám mě to ted vlastně přijde směsné :)
20. 12. 2012 | 08:53

Petr napsal(a):

Verka:
myslim, ze tahle mama dre 24 hodin denne a nikoliv jen 8 hodin. 9000 je smesny plat. Vite vubec o cem mluvite????? Po tydnu takove prace by jste mluvila naprosto jinak.
20. 12. 2012 | 08:57

Jan L napsal(a):

Sidhe 8,44. Teď jste to dorazila. Pokud vás dosud šlo chápat a souicítit, tímto vstupem jste ukázala že opravdu nechápete nic o morálce. Prostě vy máte nárok, ostatní jsou povinni vás živit a držet ústa. A ještě se cítíte ukřivděná že dávají málo-
20. 12. 2012 | 08:57

Sidhe napsal(a):

Záškodník
nemám co tajit a navíc aspon tím vyvedu některé pochybovače z omylu jak si žijem ve "vatě" a třeba jim to otevře oči,že ne každy invalida a pečijící rodič,opatrovník je vyžírka a dělá to pro prachy.Lidé si ttiž dost často myslí,že rodíme nmocné a posižené,aby jsme se měli jako prasátka v žitě a že se fakt tak máme.
p.s výžvné mám taky 8500 mesíčne takže na 4 členou rodinu s bohužel zvýšenými náklady ,kvůli synovi, to není zase tak moc ,aby mi to někdo záviděl.
Ale to si muže přece spočítat každy kdo umí trojčlenku:
10 000 nájem,3000 energie,1500 dojíždění dětí do školy a škola(obědy atd.)4000 bohužel platím za jiné co nasekali dluhy,ale platím a zbytek na jídlo.Se mužu rozšoupnout jak bejk :)
asi by to chtělo bezplatnýho právníka:( abych se mohla aspon koenčě dorozvést a neplatila další tisíce za jiné
p.s to není pláč ,že se mám špatně ,ale realita a veřte ,že já klidně pujdu i šlapat ,aby moje děti měli na chleba a v telce mě fakt škemrat neuvidíte
20. 12. 2012 | 09:01

Věrka napsal(a):

Petře, moje máma vychovala 3 děti a nedostala od státu nic. tedy přesněji jen úlevu na daních za to vychovávání.
.
Pořád nechápete to rozhraní jedinec X společnost.
Jedinec který dává společnosti je přínosem a má právo na podíl na jmění společnosti.
Jedinec který JEN BERE A NEDÁVÁ , je prostě parazitem a přítěží, jinak to nazvat nelze.
A tu přítěž lze chvíli nést, ze soucitu a humanismu, ale nebude na mne NIKDY křičet že musím platit a že platím málo, potom vyvolává jen nenávist, o tom to je
20. 12. 2012 | 09:05

Sidhe napsal(a):

Jan L
kde píšu něco o nároku?kde píšu něco o křivdě?Bud čtete me příspvky dost povrchně a nebo čtete příspěvky někoho jiného :D
vy snad děláte práci zadarmo?jestli ano z čeho pak žijete?
Mimochodem kdo chce soucit?O soucitu tu nedla ani věta.nemám potřebu aby lid soucítili ,ale aby si uvědomili,že mě neplatí ze svých daní.A ani jiné rodiny co mají doma postižené dítě.Tátotvé od těchto rodin mají vetšinou dve tři práce,odvádí tedy dane mnohonásobně vetší než vy takže ve své podstatě by se dalo říct že živí i vás:D
koukám,že ekonomika je jen na urovni makám dávám daně a tak živým jiné co dostávají dávky.Jenže já dávky nemám to vám furt nedochází,dávku dostane syn a já tím,že o něj pečuji z toho dělám příjem.Stejny jako máte vy ,ano jsem mataka a měla bych to dělat zadarmo,ale to pak nebudu mít opravdu jak dát ani dětem najíst protože makám 24 hodin i ted co tu píšu se starám o díte,krmím ho a jednou rukou datluju a ztrácím čas s váma.I přes urážky se snažím psát s nadsázkou a humorem,možná vám to nepřijde humorné,ale mě vlastně ten parazit ,kterm se oháníte taky moc ne.Když se vemu že se nevyspím,nedoatnu do kina ,pokud někomu nezapatím za hlídání a další a další je mi docela smutno,že ohodnocení mé práce a ušetření tolika penez za ustavní lečbu je bráno jako prazitování.
ještě dotaz v případ když syna odevzdám státu a vemu si jiné nemocné díte jako pestou abych ušetřila bude to taky parazitování a nebo by jste konečně akceptoval jako zaměstnání?
20. 12. 2012 | 09:10

Alena Čechová napsal(a):

Co se Reflexu a pana JXD týče, musím konstatovat, že mne tento článek nepřekvapil. RX se dlohodobě profiluje jako konfrontační a nekorektní. Každý vydavatel si hledá díru na trhu, RX nemohl za Bílka v konkurenci s Respektem takto obstát. V tom to kontextu bych to také četla a moc si s tím hlavu nelámala. JXD je zodpovědný za mnoho dalších podobných úletů. Jeho další kampaň je namířená proti ženám, jež chtějí porodit doma. On naopak je autorem návrhu, aby se pokud možno všechny porody u nás prováděly sekcí. Zřejmě JXD těší, že okupuje jeden krajní názorový pól a pak se kochá tou mediální vřavou. Paní Makovcová mu to opět spolkla i s navijákem, si myslím.
Můj názor je, že když někdo pomoc dr. Augustinové chce, nechť si ji opatří. Už delší dobu pozoruji, že volná soutěž pronikla i do nadací a tak vyhrávají ti, jež jsou jaksi obratnější a schopnější v získávání příspěvků. Podle toho, jaký úspěch měla sbírka paní Makovcové na její první cestu do Egypta soudím, že ona prostě je schopná ty peníze sehnat. Sympatické mi to její konání není, což jsem jí i psala, ovšem ona dělá jen to, co může a dokáže. Je to boj, jako všude jinde. No a JXD má zase ten svůj boj.
Paní Makovcová si zřejmě neuvědomuje, že i díky jí jsou potenciální donoři čím dál ostražitější a opatrnější ve vydávání příspěvků na cokoli. To s sebou nese mj. i přitvrzení ze strany žadatelů. Obávám se, abychom nakonec neskončili u jakýchsi obludárií, což jistá periodika už nyní statečně suplují. Výsledkem bude otupění a razignace, na obou stranách.
Myslím, že tomuto by prospěla věcná debata, kterou však zde nepředvádí ani Sidhe a ani její odpůrci, koneckonců se nese v tónu, jenž nastolila paní Makovcová. V jednom ale s JXD souhlasím - tyto metody nemají žádnou opponenturu a je myslím potřebné a nutné je podrobit kritice jako všechno ostatní. Je nutné o tom mluvit, je nutné to zkoumat a je nutné zasévat semínka pochybností. Tedy požadavek paní Makovcové, aby Doležal mlčel, je pro mne tím nejskandálnějším jejím názorem a oan se stává i se svými aktivitami mně podezřelou.
20. 12. 2012 | 09:12

Sidhe napsal(a):

Věrka
nejsem slečna a je mi 36 to za 1) odpracováno mám 12 let tak to stojí v zápočtáku a daně jsem odváděla a odvádím ,v čem jsme tedy jiná?Pořád nechápu ten rozdíl mezi pracující a pracujícím......nebo si snad myslíte,že práci neodvádím?
p.s. za pár let až budete v duchodu budete vyčítat bezdětným ,že neměli děti,že na vás nemá kdo makat?Ted vyčítáte pečujícím o nemocné že berou 9000 plat a to ne za 8,5 hdiny ale za 24hodin denně
20. 12. 2012 | 09:13

gaia napsal(a):

tedy ještě autorka má blogy na i dnes, kde popisuje svůj pobyt v Egyptě, kde onemocněla ona oční infekcí a manžel zánětem středního ucha, které si ještě doma doléčovali antibiotiky a kortikoidy.
Proč jim to nevyléčili v tom Egyptě také nějak alternativně, na toto si netroufnou?
Autismus léčit dovedou a takovéto banality ne?
Články je poučné si přečíst, soudný člověk by s tak malými dětmi do takové divočiny nejel a to ani se zdravými. Jen ta změna klimatu a jiné hygienické standardy, možná ale léčba šokem pomohla
20. 12. 2012 | 09:15

Sidhe napsal(a):

Věrka
srovnáváte peči o tři děti předpokládám zdravé a peči o postiženého,která v ustavu vyjde na 40 000 mesíčne ne-li víc.Mám tedy dát syna do suatvu kde bude peče o něj za tolik penez ,zatímco já vydělám 12 000 za menší čas a odevdu dan a co pak jako.Čím si tím a nebo spíš vám pomužu? Budu zapojená do pracovního procesu,odvedu dan ,ale ve finále budetet z vašich ,tedy pardon ted už i z mých daní platit víc ,než si syna nechám a budu o něj pečovat doma.Poskytnu mu vetší zázemí,v+tší možnost ,aby se do pracovního procesu zapojil,protože určitě mu dám víc jak ustav,který navíc ani pro takovéhle děti neexistuje.je to moje díte a človek a ne vadná věc ,nefunkčí věc odložím ,protože nefunguje jak má,díte nikoli.Moje matka vychvala dvě dcery a obě myslím dobře.každá se stará o své děti a pracuje a komplikace (pro vás ne pro mě) v tom,že jedna má postižené díte,je jen malá komplikace a to i v pracovním procesu.
Jednou vá možná dojde ,že domácí peče je mnohem levnější a stojí vás mnohem mín na daních než ustavní a pak možná si uvědomíte,že opravdu neparazitujem,ale pracujem .) a pak možná i když nejsem veřící zvolám haleluja a na vaší počest zhasnu žárovky,jaké bude světlo z onoho pochopení.Navíc vychovávám dvě zdravé děti,které ažbudou mít věk se do pracovního procesu zapojí a zaplatí i ten váš duchod.
20. 12. 2012 | 09:21

Petr napsal(a):

Verka:
takze Verko, kdyby takova mama, ktera vychovava 3 deti, nedej Boze, zustala po tezke nemoci odkazana na cizi pomoc a jedno dite by se obetovalo a staralo se o ni 24 hodin, tak bude spolecnosti oznacovane jako parazit???? Ano, muze taky dat mamu do ustavu, tam to stoji 5 x vic, nez co dostane od statu. Zamyslete te se, prosim!
Asi pujdu emigrovat.... :(
20. 12. 2012 | 09:24

Alena Čechová napsal(a):

Petř, aniž bych chtěla jakkoli zpochybňovat pomoc státu potřebným, musím reagovat:
Pro případ nenadálé životní události je pojištění. Se třemi dětmi doufám matka není sama a ta, která je, nečiní dobře. Navíc doufám všichni usilujeme o to, mít dobře fungující rodinu, pěstovat vztahy a pomáhat si navzájem (mám invalidní matku, není sama a není odkázaná na cizí pomoc).
Tedy: neměla by se spíš debata vést o tom, jak pěstovat vztahy, jak žít, abychom nezůstali v případě tzv. smůly na krku státu?
20. 12. 2012 | 09:35

gaia napsal(a):

Alena Čechová

kdyžono na to jak žít, abychom....

není žádný návod ani jednotný mustr.
A někdo zas nechce zůstat na krku dětem, takže to máte těžké.
20. 12. 2012 | 09:42

Záškodník napsal(a):

Sidhe

Nevěřím,že je Věrka žena a už vůbec ne,že má postižené dítě.Člověk ,který by si prošel tím,co vy, by nikdy nic podobného nenapsal. Podle mě to je Jaromír, Kalmár, Jan L. atd. v jedné osobě.
Možná nějaký zapšklý důchodce,ale těžko žena, co hloupě závidí někomu nemocné dítě. Jako by to byla výhra v loterii.

Alena

JXD je dost kontroverzní osoba(občas s ním zásadně nesouhlasím), ale svou provokací inspiruje diskusi. Dovolí si zabrousit i do témat,která jsou pro ostatní tabu,což kvituju s povděkem.
Rozhodně neměl v úmyslu poškozovat rodiny s postiženými dětmi,ale spíš zabránit zneužívání těchto rodin podvodníky.
O Bakalově Respektu si už dávno nemyslím,že je to dobrý časopis.Bývávalo.

Kalmár a spol.

Úroveň státu se pozná podle toho,jak se dokáže postarat o své nejslabší,nemám na mysli skutečné parazity.
Vy byste měli své svaté úsilí napřít jiným směrem. K politikům,kteří tento stát ročně připraví o mnoho miliard a navyšují si bez skrupulí vlastní platy. Dle úrovně vašich příspěvků soudím,že logické uvažování a matematické schopnosti nebudou vaší silnou stránkou.
20. 12. 2012 | 09:44

Sidhe napsal(a):

Petr
ne ne špatně dají do ustavu a duchod si vyzvednou pod záminkou návštev:D a ještě se budou divit ,že ustav po nich bude chtít třeba 8 000 za ubytování
je to tedy spíš k pláčí než k smíchu:(
zjišotvala jsem jestli by nějaký stacionář vzal meho syna ,že bych začala zase dělat svuj koníček sovjí práci aspon na pár hodin týdně.Syna mi nevemou neví kam s ním a když ho vemou do soukromého tak za těch pár hodin dám víc jak si zvládnu vydělat a to bych pak musela parazitovat na dávkách a na příspěvcích od nadace za asistenta a další a další,takže vlastně co mám dělat?At vybírám jakoukoli cestu,abych temhle lidem zavřela usta s tím jak někoho živí tak to vyjde vše huř ,než když tedy pečuji doma za ty prachy a stejně jsme parazit.Asi si fakt dojdu na sociáku a zažádám o přdavky ,které bere kdejká pracující maminka a tatínek co nepřznají mzdu kterou opravdu dostanou,ale jen minimální(a pak se diví,že maj malej duchod ,když šetří ted aby nemuseli platit takové daně že,něco jiného je starší generace jž v duchodu,těm to prostě vláda spatně počítá bohužel jsou na stejné lodi jako my - i mě přes veškerou peči a snahu a práci atd. zbude sotva na minimální duchod,protože jsemosoba pečující o sosobu blízkou -jo kdybych byla pěstoun mám víc )o sociál, dojdu si na prcák a nechám si pul roku vyplácet mzdu,že jsem tedy nezaměstnaná, nechá si přiznat invalidní duchod i na sebe protože ,jako myopatik na to mám právo,požádám si o auto,mobilitu a každej čtvrt rok o jednorázovky na oblečení a nebo co bych torškaž´řila i o placení školy pro děti a zimní topení.Jo já budu ale vyžíra,dojedu se opálit do Eygpta a pak mě i všechny ty dávky daj:D
človek je rozumný chytrý,ale jak se stane lidem a mluvčím lidu a nebo ovcí jeho rozum zustaně kdesi pozadu.
p.s ještě mi nikdo neodpoveděl ,na které platě mi tohle vše daj včetně bydlení zadarmo a s usměvem ,aby mi tedy lid mohl nadávat do parazitů.
nejsem uražena a příspěvky píšu s nadsázkou a humorem mě vlastním.Takže fakt v tom nehledejte nic než to .)a chválně to píšu na konec a doufám,že tem pochybovačum a utočným komandum to dojde
tohle zpusobí jeden ,pardon tři články od člověka ,který stát stál víc jak muj syn a navíc si to přivodil sám svou experimentací s drogou a ještě mu lid zalteská.Začímán veřit ,že šarlatánem který klame je on a ne egypstký lečebný pobyt.
20. 12. 2012 | 09:44

katango napsal(a):

Paní Makovcová,

jako psychiatr bych ráda upozornila na to, že pokud je matka v tenzi, tato tenze se přenáší ma děti a ty pak mohou reagovat různě. Některé více zlobí, některé začnou stonat a některé mají víc záchvatů. Mohla jste se díky pocitu, že pro děti děláte něco,co jim pomůže, včetně změny prostředí, zklidnit a na stavu dětí se to odrazilo.

Nejsem pan Doležal, ale mně tedy nebudete říkat, abych mlčela. Nebo říkat to můžete, ale mlčet nebudu. To si možnost projevení vlastního názoru musí u vás člověk zacvakat?
20. 12. 2012 | 09:51

Sidhe napsal(a):

Alena Čechová
podle vás jsem špatně zvolila,že jsem odešla od muže co nasekal dluhy?A v klidu je seká dál?Právní stát jako náš bohužel počítá s tím,že za takového člověka to zaplatí rodina.Už jsem přišla o dum o majetek a zustali mi jen veci na sebe děti a kočár, a přesto se nehroutím,nepíšu tklivé příběhy a nevyužívám media aby mi někdo neco dal.Platím z toho mála co mám a žiju ,pečuji o děti a snažím se aby nepoznali tu "nouzy".nedávám k dispozici učet ,aby mi lidé poslílali peníze.A přes to a mou snahu jsme pro jiné jen a jen parazit.To drobet zabolí nemyslíte?Naši mě vychvoali tak,že se mám postarat hlavně sama a snažím se.Někdy je to hodně težké ,velmi vlemi a přesto držím třeba rodine Makovcových plec a nepřijde mi divné a nebo nemorální,že první sbírku udělali veřejnou a ted si šetří sami.Nepochybuji o tom,že jim lekařka pomohla a je jedno jak a pokud to pomáhá ráda si čtu pokroky jejich dětí,protože i pro mě je to naděje ,že kdyby jednou se třeba moje dítě zhoršilo ,možná by to pomohlo i nám.nezávidím jim každoroční cestu do Egypta,nezavídím jim pokroky děti ....naopak i ve vlastní situaci jim fandím.I proto tu jsem a píšu.pokud vidím ,že sbírka na cokoli má symsl a je využita netroufám si jí krtizovat či zpochybňovat natož označovat za parazitní.Pokud ale vidím ,že se vybere tisíce pro nánu co raději s umírajícím ditetem popisuje jeho stav každou minutu na netu a řve po lekařích jen proto,že se na vteřinu stala mediální hvezdou tak z toho je mi stejně zle jako jiným.Možná se pletu,ale pokora je taky duležitá a ne já sem někdo a tak si mužu dovolit......a to rodina Makovcových nedělá a nikdy nedělala,i proto se s nimi dokážu radovat.
20. 12. 2012 | 09:55

Záškodník napsal(a):

Alena


Jenže vztahy stojí za houby v každé druhé rodině(každé druhé manželství se podle statistik rozvádí)a obzvláště trpí v rodinách s postiženými dětmi.
Menší část rodičů postižené dítě semkne, větší část rozvede(muži často narození postiženého dítěte neunesou). Je totiž jednodušší založit si novou rodinu , "vyrobit" zdravé dítě a minulost vymazat.

Živoří nejen rodiny s postiženými dětmi,ale i osamělé matky nebo osamělí důchodci.
Vyčítat takové matce(nebo otci)že se rozvedla (rozvedl), mi přijde stejně hloupé,jako vyčítat ovdovělému důchodci,že mu zemřel partner.
20. 12. 2012 | 09:56

Lan L napsal(a):

Jan L- Sidhe. raději se odmlčte. opravdu jenom nasíráte další a další lidi, kteří by priomárně invalidům rádií pomohli. Já jsem nevlezl do postele chlapovi který jen krade a seká dluhy, tak nevím prořč bych to já platil.
Udělala jste to vy.
Tahle společnost je opravdu nemocná- lidi kteří poctivě pracovali třeba 40 let nedostanou ani důchod který by zaplatil nájem malého bytu.
Cigáni kteří už celou generaci nepracují vybydleli už 5 domů, vše zadarmo a dostanou další. Mladá paní vleze do postele z kriminálníkem a my ostatní máme řešit že po něm jsou jen dluhy a zmar, možná je to invalidní dítě protože byli zfetovaní, ale připadá jí málo že ji živíme, a bude nás okřikovat.
Začíná se mi to celé hnusit. Diktatura kriminálníků proti slušným
20. 12. 2012 | 10:14

Sidhe napsal(a):

jo a poslední dodatek muj syn se narodil jako naprosto zdravé díte.RD jsem měla na tři roky a dokud to šlo i jsme si poctive a s daněma a se vsím přivydělávala.Přidavky jsem brala kdysi snad jen na první díte a to cca tři měsíce.Ve třech letech měli jít všechny moje děti do školy a dvě šli.Bohužel u syna to nejde.Takže nejsem o nic mene prazitující než kdokoli normálně pracující a nebo jakákoli jiná matka co vychovala a nebo vychovává děti.Nikdy jsem neměla SPS přestože mi to několikrát nabízeli a makala jsem dokud to,šlo jako normální človek.Myslím že nálepku parazit si nezasloužím ani já ani jiné rodiny co pečují o nemocné.
Myslím,že ni nejsem troska a vyhořelá či naprosto mimo jak uvádí pan Doležal ve svých článcích.Také si myslím,že osud je jen a jen moje věc a že pokud mám naloženo jak mám ,nemusím byt označováana za tu kterou je nutno litovat,stačí někdy jen slovo zvládáte to super a to není lítost.Parazit žije na ukor jiných - já ne nikomu nesnižuji jeho standart žití.A ještě si myslím,že právo žít má každy.
20. 12. 2012 | 10:14

Sidhe napsal(a):

Lan L
kde berete jisotu že pán se kterým sem se pelešila je kriminálník?Označit me za fetku jak trefné vy si opravdu do pusy nevidíte.Pardon fetuji občas si zakouřím cigaretu.
Nemocná společnost?Co vám na mě praci přijde nepoctivé,co vám přijde nepoctivé na tom,že si dluhy platím sama a neřvu v mediích?Probuďte se človeče a nebo začnete číst pořádně:)
přeji příjemné svátky,které zřejmě trávite o samotě,protože vys vaším názer mužete žít pouze syngl.
mě ublížit nemuže, nemžue mi ublížit neco co ví všichni a co jsem řekla,napsala já sama snažíte se zbytečně.
Myslím že neodrazuji lidi co by primárně pomohli invalidum,ale primárně štvu jen a jen vás.Možná je to tím že se nehroutím,že nebrečím a že nechci nic jen vyjádřit názor.
Mlčet mužu to je fakt ,ale proč ,kdyt vy by jste se pak tak nudil a neměl se do koho trefovat:)ráda vám poskytnu cíl at mají ostatní klid,mě to neublíží a vám se uleví - začínám měknout ,to asi ty vánoce stává se ze mě teměř matka Tereza ou ou
ale co aspon mám nějakou zábavu a zadara a odreaguji se od těch plen a troskování,izolace a dalších bežných věcí,které dle pana Doležala prožíváme
20. 12. 2012 | 10:23

Sidhe napsal(a):

ještě tu chybí utoky na to jak píšu a na mou vzdělanost,ale to přijde někdo se s tím určitě vytasí.
20. 12. 2012 | 10:24

záškodník napsal(a):

Sidhe
S tím narozením zdravého dítěte jste mi připomněla jednu věc.
S překvapením jsem se dočetl, že prý autismus může spouštět ,tuším, tetravakcína. Takže to není čistě genetická záležitost.
Hrozné je,když dáte zdravé dítě oočkovat a oni vám z něho vyrobí autistu. Počet autistů se rapidně zvyšuje. Nevím,není-li opravdu na vině masivní očkování proti všemu(jako byznys farm.firem) a ony kombinované vakcíny,které mají silné vedlejší účinky.
20. 12. 2012 | 10:32

Vlkodav napsal(a):

Sidhe:

"Myslím že neodrazuji lidi co by primárně pomohli invalidum"

Buďte si jistá, že odrazujete. Možná to nemyslíte zle, ale výdsledek je kontraproduktivní.
20. 12. 2012 | 10:34

gaia napsal(a):

záškodník

a že je těch autistů nejvíc v USA, to je také zvláštní.

Jestli to nebude chemikáliemi v jídle. Nebo tím tlakem na výkon. Jinde řeknou, on je divný a pak takové dítě někde pase kozy a nikomu to nevadí a dítě je spokojené, ale ve vyspělých zemích když pak dítě nestuduje, není manažer , nemá bourák, tak se za něj rodiče pomalu stydí a jsou tak napjati, což se přenáší na to dítě a je to začarovaný kruh. a chtěj ho léčit, aby byl z něj génuis, ale na to nejsou léky.
20. 12. 2012 | 10:37

Sidhe napsal(a):

záškodník
sny měl ted očkování v 5ti letech a neprobehlo dobře, a to i přesto,že měl nějakou "lepší" vakcínu mene agresivní.Naštěstí nesklouzl zpět o moc tak to doženem.Takže s názorem,že očkování za každou cenu vším proti všemu ,souhlasím není to dobrá cesta.
Jaka rodič mužu lekaře požádat o výjimnku a neočkovat,ale někdy to prostě jakási komise nepovolí a já ze zákonu musím naočkovat dítě i už tak dost nemocné.Bohužel,ne lidé ale prostředí,znečištění a další aspekty vytváří postižené.A pak samozřejmě osud(ted myslím nehody a další nevrozené "závady")muj synení autista,tedy aspon si to myslím,i když má rysy a znaky autismu a mudr chce udělat testy na PAS konkretně na Aspergerův syndrom,ale pro nás to myslím není už nijak moc duležité,není to naše primární postižení.Naším primárním postižením je nedostatečná myelinizace mozku.Což je vec kterou neodhalí testy v těhotenství ,ani UZ a ani jiné věci a nedá se ani geneticky předpovedět(tedy v našem případě)
20. 12. 2012 | 10:39

Sidhe napsal(a):

Vlkodav
nicotný jedinec,jako já někde v diskuzy neodradí lidi co chtějí pomáhat veřte mi
20. 12. 2012 | 10:40

gaia napsal(a):

Sidhe

takže dlouhé vedení. To bylo dřív normální a ani se to neléčilo. dlouhé vedení mělo hodně lidí vždy, dnes se z toho udělá diagnóza a matka bere na doživotí dávky.
20. 12. 2012 | 10:42

Vlkodav napsal(a):

Sidhe

Vy nejste nicotný jedinec :), vy tu zastupujete, a velmi důrazně a hlasitě, až agresivně, tu stranu, která pomoc potřebuje a občas i vyžaduje.
20. 12. 2012 | 10:47

Sidhe napsal(a):

gaia
ju i o to mužu žádat,tak nejen invalidní duchod ......jupí já budu v balíku
pro jistou jsem si i poposedla.
Proč nenpíšete co vám na mě opravdu vadí?Vám nevadí ,že sedím doma a pečuji o díte ..
vám nevadí ani to, že z vašich daní mě dle vašich názoru živíte........proč nedáte tomu co vám vadí konkretní podobu slova?
20. 12. 2012 | 10:48

Záškodník napsal(a):

Sidhe

Vždycky jsem byl zastáncem očkování,ale pak jsem si poslechl názor pediatra a dost jsem změnil názor.

Ten uvedl,že má v ordinaci několik dětí,které mají nějaký zdravotní problém a očkování by mohlo zvýšit riziko vzniku autismu a dalších poškození.
Pokládám za zvěrstvo,jestliže státní moc nutí rodiče nechat oočkovat i děti,u nichž tato rizika objektivně existují.
Jinak pokládám plošné očkování proti opravdu smrtelně nebezpečným chorobám za důležité i pro populaci jako celek.
Jiný postoj mám k očkování proti chřipce, klíšť.encef., rakovině děl.čípku atd. Proti klíšťatům jsme nechali dítě oočkovat jednou a dostalo tak vysoké horečky,že jsme museli volat pohotovost.Hrabalo se z toho 14 dní.
Rodiče mají dnes velice stíženou orientaci,aby byli schopni rozeznat,co je reklamní trik a co je nezbytné a zdraví prospěšné. Chce to studovat více méně odb.články a je to dost časově náročné. Já se to snažím konzultovat se známými lékaři, k nimž mám důvěru.
20. 12. 2012 | 11:04

Sidhe napsal(a):

Vlkodav
veřte ,že sem nicotná ,takových jako jsou tisíce ne li miliony a já mluvím za sebe ne za jiné ,na to nemám právo a ani pravomoce.
jen dám jednu doboru radu: když chcete čistit takto berte od zhora.Prach si sedá dolu a když začnete dole a nahoře to zustane.
Nemužete začít čistit u bezmocných,ale tam kde se lidem dává nabídka práce za minimální mzdu a prachy navíc na ruku kvůli daním a samozžejmě u vedení státu,tam jsou daleko větší uniky penez,Vašich daní a všeho,než u lidí,kteří nemají jinou možnost než žít jak umí.
Tolik let po revoluci a vracíme do težké totality ....nemocné choré a nemohoucí narvem do ustavu,politikum nevidíme pod ruce,mdia nás masírují problémy ,které zastíní ty duležité....kde je svoboda slova kde je ta slavná demokracie?
A to u moci ani nejsou oni rudí komanči ,ale pravicové strany.
já prostě nechápu proč utočit na lidi ,kteří se snaží a je jejich věc pokud si seženou peníze na cokoli legální cestou(třeba sbírkou)a na to kam ty peníze vloží.Přece referují dopředu,že to pujde tam a tam a tam to taky jde.Proč lidi osočovat ,že jsou prazité?Přestože pracují,odvádí daně a pečují ještě o nemocné(navíc),proč napsat někomu,že je fetka a že si upíchla díte s kriminálníkem?
jen proto,že žila 6let normální rodinný život a za poslední dva roky se to zmenilo?Kdyby muj muž umřel a neodešla jsem budtete se tu rozplívat soucitem.Vadí vám,že nežebrám,nebrečím a nepobírám co mužu?Podle vašich názoru je to to správné co dělám a přesto si vyjelete zlos na mě za jiné,co zneužívají system dávek a všeho.Pokud se vám tím uleví posím,ale trefujete se nesprávně.Jsem uplně stejná jako vy jen s tím,že mám naloženo a žiju trochu jinak.Jsem jiná zasloužím si trest.A proto pak se dočtete že všichi autisté jsou mentálně retardovaní a dlaší bludy,které nejsou vlastně ani pravdou.Muj syn má taktéž diagnozu MR ,nelze u něj IQ změřit,ale proto není mentální blbec s nízkým IQ,naopak v nekterých vecech předčí i mnohé studované.Třeba jednou opravdu vymyslí nějké roboty či programy pro pomoc lidem,proč brát tuhle naději jen proto,že je postižený.Ne vždy je postižený jedinec jen a jen k neužitku:http://www.nickvujicic.cz/
tento pán má velice dobrou mylšneku a styl:
Ve skutečnosti je nejvetší invalidita vaše mysl.
Že ted není muj syn pospěšný společnosti neznamená že tomu jednou nebude jinak.A navíc i Alebert byl autista a kam to a dotáhnul že,a to mu v 6tiletech říkal že je dementní ...
navíc muj syn mě nejen me obohacuje sice ne materiálně,ale má "své" kouzlo a usměv je někdy víc než miliony keše
20. 12. 2012 | 11:07

Vlkodav napsal(a):

Sidhe:

Milá paní, já na vás osobně nikde neútočil. Já jen konstatoval, že vaše vyjadřování na tomto blogu může spíše u lidí vyvolat odpor k přispívání (dobrovolnému i povinnému) na postižené osoby a rodiny.

Vám osobně i vašim dětem přeji hodně štěstí a lásky do Nového roku a krásné prožití Vánočních svátků.

A věřte, nejste nicotná, nikdo není!
20. 12. 2012 | 11:14

Záškodník napsal(a):

Sidhe

Já bych na vašem místě spíš přemýšlel,jestli je částka 50 litrů za dva týdny přiměřená službě.
A zda jsou výsledky této "léčby" adekvátní ceně.
Nikdy bych do něčeho podobného nešel. Jak říkám, takhle vysoká cena(krom ceny letenky) o něčem vypovídá.
Ale chápu matky,které se chytají stébla.
20. 12. 2012 | 11:19

Sidhe napsal(a):

Záškodník
já sem zastánce klasické medicíny ,prostě na zlomenou nohu sádra a tak.Ale vím,že někdy je lepší i připojit i alternativní a kombinovat.Dnešní mladší generace lekařu už s tím nemá problém.U starších lekařu se mi zase libí,že řeknou věci na rovinu a že ne za vším vidí hnedka ADHD či autismus.Takže to máme nakombinované a konzultujem oboje.Nedám dopustit na Motol kde mého syna několikrát vyhrabali z regresu a ano muj syn bere leky.(pro rejpali- já ne já mám problém i s brufenem když me bolí hlava,takže feták fakt ze mě asi nikdy nebude no)po lekách není agresivní sám k sobě,neubližuje si a je s ním snažší komunikace.prognoza do budoucna : žádná,nikdo neví co bude takže všude máme stav neprogresující stabilní bez možnosti zlepšení a zhoršení.Syn se učí jde dopředu pomalu ,ale jde.V ustavu by nešel,tam by neměli tolik času s ním pracovat a byl by to pro co ampracují jen další pacoš.
Víte mě jen mrzí,že lidi vidí černě nebo bíle.....si doma nemakáš si prazit,neprospěšný
......není to schválené u nás je to šarlatán......
...matky od postižených jsou trosky......
.........rodiny postižených se rozpadají protože ten postižený je rozdělí........
tohle všechno jsou jen bludy a výkřiky.Statistika neříká nic o rovzvedených postižených a nebo zdravých rodin,statistika neříká nic o tom,že je někdo šarlatán ,jen protože používá lečbu neschválenou tady u nás v ČR.
Mě to přijde ,že si každej myslí že jsme střed vesmíru světa a všeho.Ale ve světovém meřítku je náš stát jen další položka.Nechci být položkou,chci být človeke co si v klidu stoupne před zrcadlo a muže si říct dělám co mužu a pujde to (a třeba i bez pomoci a škemrání o peníze)možná sem blbe hrdá a možná fakt málo křičím na co všechno mám nárok a proto lidem vadím.nemají pak ten psrávný požitek z toho ,že mi vyčtou věci,které vlastně nedělám to chápu.
p.s s tím kdo se mnou komunikuje normálne nemám problém komunikovat stejně,s tím kdo na mě utočí je to holt jiné takže možná pusobím zvláštně a že si občas sedím na vedení :)
20. 12. 2012 | 11:22

Sidhe napsal(a):

jinak co je adekvátní si musí lidé stejně nakonec rozhonout sami,někdo mi kdysi řekl že cena života je 2,5 za kulku - větší cenu prý život nemá.S tím dost nesouhlasím,takže kdo muže říct jestli cena 50 000 za kvalitnější život je moc nebo málo.Já ne , na to nemám právo, protože to nevím,podle mě je život nevyčíslitelný.
A jstli i lidé myslí a veří ,že to pomáhá tejně volba bude na nich.Jen se dost příčí to označování a škatulkování šarlatánu a další a další......dá se to napsat i jinak a lepe si připravit podklady pro argumetaci, se kterou musel autor počítat a kterou prostě nemá.
20. 12. 2012 | 11:26

jan L napsal(a):

Sidhe, problém je přece v tom, že vy jste si udělala dítě s darebákem který utekl, zanechal dluhy, a vy automaticky a drze předpokládáte, že je to problém nás ostatních, my to máme platit.
Já jsem do postele s darebákem nelezl, netahejte mne do toho A pokud je společnost soucitná a platí vás lépe, než ty co třeba 40 let pracovali a byli své zemi užiteční, děkujte bohu a nám, a nepište sem, maximálně stručný děkovný dopis.
20. 12. 2012 | 11:27

Sidhe napsal(a):

jan L
tak mi najděte kde píšu že to máte platit? a kde píšu že utekl?Vy opravdu nečtete co píšu že viíte rudě,jen proto že mám postižené dítko a dovolila jsem si napsat,že tech 9000 pnp beru jako plat.A veřte mi že to tak beru,není to dávka,ale plat a neohrazujte se tím,že je to moje dítě a já mám povinost.Tu máme každý a státu ušetřím opravdu dost tím,že ho nedám do ustavu,kde je peče mnohem nákladnější a jde z vašich daní a kde ho nechají jak je bez možnosti rozvíjení a "spalcení" dluhu za to že je nemocný a tedy neprospěšný státu:o)
a opravdu prosím ty konretní věty ,kde píšu že za mě něco máte platit ty by mě opravdu zajímali nejvíc.Mužete citovat ráda to uvidím
20. 12. 2012 | 11:34

Záškodník napsal(a):

Sidhe
Je mnoho forem autismu, lehčí formy,které nepostihují intelekt a také těžká forma s mentální retardací. Jsem jenom laik,ale vím,že stav pacienta zlepšuje dieta(vynechání cukrů atd.), terapie, léčba - vše je dostupné také u nás.

S tím pobytem v Egyptě se to podle mě má asi tak,že moře zlepšuje zdravotní stav obecně(mě taky pomohlo v posílení imunity)a to je zaměńováno zoufalými rodiči s působením zmíněné "léčitelky". Pochybuju o tom,že jde o zlepšení trvalé , a že může výrazně a prokazatelně ovlivnit stav těžce postižených dětí.

Vezměte v úvahu, kolik pacientů je až dosud ochotno jezdit za "zázračnými" filipínskými "léčiteli", přestože bylo mnohokrát prokázáno,že jde o sugestivní podvodné operace.

Jezdí-li do Egypta tolik autistů,proč ještě žádného lékaře nazarazil pozitivní posun v jejich léčbě? Leda by šlo o posun domnělý,který si rodiče vyvozují z "úsměvů" a nikterak neměřitelné "pohody" pacienta. Přání otcem myšlenky.
Na internetu není jediný odborný posudek léčby dr.Augustinové,takže není z čeho vycházet.
20. 12. 2012 | 11:47

modrý edvard napsal(a):

"já prostě nechápu proč utočit na lidi ,kteří se snaží a je jejich věc pokud si seženou peníze na cokoli legální cestou" ... domnívám se, že stát má za úkol chránit lidi před podvodníky /neříkám, že pí doktorka je podvodník, opravdu to nevím/, stejně jako chrání důchodce před hrnci Zepter a nás všechny před prošlými potravinami.
20. 12. 2012 | 13:08

jan L napsal(a):

Sidhe, vy si vážně myslíte že těch 9000 měsíčně padá z nebe??? Platí vám je ti co pracují I PRO OSTATNÍ, NEJEN PRO SEBE A SVOJI RODINU. A mezi nimi jsme bohužel i já.
A vyhrožovat tím, že ditě strčíte do ústavu a stát to bude muset zaplatit, možná i mnohemvíc, to je hodně ubohé.
Znovu, moje matka uživila 3 děti, z výtěžku práce její i otce. Nikdy si nedovolila křičet kolik to stojí a že by jí to stát měl proplatit. A tak se za socialismu chovalo 99% všech rodičů. Dnes se tak chová sotva polovina, a to je zrůdné
To co tu celou dobu píšete je prostě zvrhlé, a vy už si to ani neuvědomujete,ještě si dovolujete nás okřikovat, to je na tom to nejhorší
20. 12. 2012 | 13:45

jan L napsal(a):

Edvarde, proč by měl stát chránit hlupáky, kteří si koupí hrnec Zepter za 5 násobnou cenu a doma zjistí že už takových hrnců mají plnou skříň a ty hrnce je přežijí.
A proč by měl stát trpět to, že nemakači dostávají zaplaceno za to že parazitují, že cigáni kde celá generace nesáhla na práci, mají bydlení a život zdarma, už vybydleli 5 domů a dostanou další, zatímco ti co pracují a pracovali celý život, i 40 let, nájem neutáhnou a končí v exekuci a jako bezdomovci
A pokud by měl chránit, dělal tak socialistický stát, ten podvodníky, kriminálníky a parazity netrpěl. Takže tu napište jasně, že komunisti měli v zemi větší pořádek, fungovalo to ekonomicky, sociálně i mmorálně, a byl tu právní stát. A na tom se shodnete s většinou lidí a můžeme a budeme to po politicích požadovat
20. 12. 2012 | 13:52

EVŽEN napsal(a):

Kdesi výše je tu napsáno, že buď je to na Nobelovu cenu, nebo na kriminál, což je pravda.
Nejrůznějších "léčitelů" je všude kolem, jako když naseje. Všichni "pomáhají" tam, kde jsou výsledky co možná nejnejasněji ověřitelné - např. o léčiteli, který dovede zahojit zlomenou nohu "alternativní" cestou jsem ještě neslyšel...
Pan Doležal mi nicméně nepřipadá jako ten nejvhodnější posuzovatel situace, neboť je to jen jeden z té bezbřehé masy nadutých novinářů, kteří rychle píší, ale pomalu chápou - tedy kromě chápání vlastní geniality a nadřazenosti "médií" nad zbytkem světa.
Docela by mne potěšilo, kdyby se situace kolem léčitelství nějak projasnila, jde o byznys, kde se točí spousty peněz a podezření, že jde o podvody, páchané navíc na těch nejbezmocnějších je nepříjemně silné.
20. 12. 2012 | 13:58

Alena Čechová napsal(a):

Jane, ten vámi vzpomínaný stát byl státem totalitním se všemi důsledky z toho vyplývajícími. Zdravotnictví bylo v takovém rozvratu, že lidé díky nedostupné péči umírali na celkem banální choroby. V takovém státě by rodiny paní Makovcové i Sidhe nejspíš živořily a o možnosti psát sem by si mohly nechat jen zdát. Já to zpátky nechci a věřím, že většina z nás zde diskutujících taky ne.
Je nutno pžpomenout, že se všichni máme mnohem líp než za normalizace, i rodiny s postiženými dětmi. Tehdy jen bylo "normální", že postižené děcko putovalo automaticky do ústavu a rodiny se tomu víceméně nebránily. Jak tam takové děti končila můžeme jen spekulovat, protože izolace postižených málokomu dovolila se o ně zajímat.
20. 12. 2012 | 14:04

emko napsal(a):

Po prostudování internetu a souvisejících článků o zmíněné paní doktorce a její léčbě jsem došla k názoru, že těžší postižení, těžkou retardaci, nízkofunkční autismus, nevyléčí, může však zlepšit stav takto postiženého dítěte a i to asi rodiče těší, otázkou však je, zda je cena léčby přiměřená, to už si musí každý sám zhodnotit. Také je to asi záležitostí trocha toho štěstí, na každého totiž účinkuje něco jiného lépe a něco méně. Ovšem na epilepsii (a to i velmi těžkou), DMO a poruchy pohyb. aparátu má podle rodičů léčba dost dobrý účinek, takže pak je jaksi jedno, proč toto funguje, hlavní je, že to funguje. Také nevím, jak přesně fungují některé technické věci, jak přesně fungují některé běžné léky a nějak mě to ani netrápí, důležité je, že to má nějaké výsledky. Můj názor je, že stejná léčba v Čechách by neměla takový efekt, jelikož právě kombinace toho všeho - terapie, léky, cvičení, plavání v moři, klima, dieta, detoxikace - to dělá léčbu paní Augustinové tím, čím je. Neznám ji, ale neodsuzuji. My zvolili pro dítě trénink mozku - biofeedback a osvědčilo se nám to velmi jak na epi (nyní je bez ložiska), tak na autismus. Ale jak už jsem napsala výše, je potřeba trochu toho štěstí a zvolit opravdu správnou terapii, protože na každého funguje něco jiného.

Co se týče hádek ohledně různých příspěvků na péči, dávek a podobně, zrovna paní Makovcová, která píše na tento blog, vydala mnoho knih a určitě se snaží i jiným způsobem vydělat peníze i na zmíněnou léčbu, opravdu nechápu agresivní příspěvky, které řeší zas jenom peníze. Až se vám, rejpalům, nedejbože, narodí postižené dítě, určitě ho nehodíte ze skály a budete se snažit co nejnormálněji žít, nebudete vehementně odmítat příspěvek na péči, protože zjistíte, kolik takové dítě měsíčně stojí času a také i peněz a třeba i zkusíte nějakou alternativní léčbu, protože tonoucí se stébla chytá a někdy mu to i vyjde.
20. 12. 2012 | 14:15

Kalvas napsal(a):

Aleno Čechová, a to vám řekli na kterém školení.
Mám to rozebírat větu po větě??
Za socialismu z těch invalidních vychovali plnohodnotné občany a většina z nich v rámci svých možností pracovala a žila velmi podobně jako ti zdraví.
Dnešní stav, když nepracují ani zdraví je podle vás lepší??
Všichni se mámwe mnohem líp než za normalizace?? Proboha!!! I těch 970 000 a letos další milion co jsou v exekuci jen za roky 2011-12?? Všichni ti bezdomovci, nezaměstnaní, ti v ghetech.
A to nejsou zaplaceny ty dluhy. . státu, krajů, měst i souikromé- vychází to cca 500 000 na osobu průměrně. Kdybyste tu sumu vrátila za členy své rodiny, ještě byste se měla o tolik lépe??? Gratuluji. A ti co už dnes nemohou zaplatit nájem a přežívají ze dne na den, ti by byli po zaplacení těch dluhů kde??? Odhaduji že 80% národy by bylo na ulici mezi žebráky. Tak co to žvanbíte za nesmysly
20. 12. 2012 | 14:25

Sidhe napsal(a):

jan L
vaše matka nikdy neměla zajoštěnou školku jesle, nebrala přídavky a ani porodné?Nedostávala na vánoce od státu pro vás bonboniery,nefasovala sunar za 10 kč na poukázky a rozhodně nedostávala další a dlaší výhody včetně odečtu roku a připočítání penez na dchod za to ,že porodila děti?Srovnáváate a stavíte nás rodiče postižených na uroven cikánu a nemakačenku,kteří nepracují protože nechtějí.A co vy máte děti? Měla vaše žena na ne porodné,přídavky a další?Odečítáte si děti z daní?Vy mě oprvdu neživíte veřte tomu.Možná jste žil v komunismu,ale jak vidno tak jste si žil jako v bavlnce,neměl jste asi žádné sankce za to,že vaši nebyli komunisti a další a další.
Umíte jen křičet jak vám z něčeho užírám a házet špínu...a postrádám ty věty kdy za mě něco musíte platit neustále a dokola omýláte jak za na mě platíte,paradoxně mi loni vraceli na daních přeplatek,čím to asi bude že mě vrací na daních to co vy tak hrdě do mě nacpete............nevidíte si opravdu ani na špičku nosu.Ne každy pečující = nemakačenko.Opakuji znova me neživíte,živím se sama.
AlenkoStejne tak muže spílat pečovatelkám v domove duchodcu a dalším lidem co pečují o postižené za plat ,že jsou vyžírkové.Mohu jen dodat doufám,že až vy budete v duchodu moje děti včetně toho nemocného nebudou makat na váš duchod.)
sousedka měla holčičku,byla mentálne retardovaná a do 8 let ji měla doma ,včetně zvládání normální školy,pak jí onen slavný stát dal na krk nuž a musela se děvčátka vzdát.Dali jí do ustavu se starýma lidma a z docela normální holky jen pomalejší se stala troska,slintající a naprosto mimo.Toto také nechci zažít a proto mám syna u sebe a snažím se jak umím.A jsem proto vyžírka a sype se tu na mě špína(fetačka ,upíchnutý děti s kriminálníkem a další perličky které jsou už snad i na trestní oznámení- vtip)
20. 12. 2012 | 14:28

Sidhe napsal(a):

Kalvas
jasně my mužem za miliardové podvody a další věci...kde je ta doba kdy nám po revoluci cpali věty jak nám každej dluží a jak jsme za vodou......a kde to teda je?Myslíte že to rozkradl muj syn ,který pobírá 9 000 cca 4 měsíce(tedy dost čerstvě?)ano je mu 5 a muže za to,že tu nejsou podmínky pracovní pro rodiny jako mám já a nebo paní Makovcová,muže i za to ,že nejsou školky a speciální školky a školy se budou rušit,muže za vytunelování státní pokladny a za to že si včera politici přidali o 6800kč navíc které jsou vlastně puvodně danitelné položky.Chudák malej ještě se ani nenarodil a už tak zadlužil stát :(
logika některých pracuje opravdu divnými cestami:)
a znovu opakuji pro všechny mě neživíte já pracuji jako každy jiný za plat.....
20. 12. 2012 | 14:35

Kalvas napsal(a):

Proboha Sindhe, zmlkněte už, Jestli se jen úchylně bavíte , je to hodně trapné. Asi ano, kdybyste opravdu pečovala o autistické dítě, neměla byste čas být 2 dny nepřetržitě na internetu.
Pořád nechápete to co vám tu napsali- ten rozdíl mezi tím když parazitujete za cizí peníze a staráte se jen o sebe a o své dítě.
A někdo kdo dělá ošetřovatelku CIZÍCH nemocných dětí- s tím se chcete srovnávat??.
Ten klíč je tak jednoduchý. Co jste udělala vy pro ostatní a co berete vy od ostatních mimo vaši rodinu. Kdo bere víc než dává, je přítěž a parazit. TAK TO PROSTĚ JE.
Až budete moci ukázat že děláte pro ostatní víc než kolik berete, máme se o čem bavit
20. 12. 2012 | 14:36

Sidhe napsal(a):

Kalvas
ani vám nestojím za to aby jste čelt/la já nemám autistu:) a nebavím se komunikuji a starám se nejen o sebe a svou rodinu stejně tak za daně řivím jiný jako vy.Kdybych daně neplatila asi by mi těžko daně vraceli že?Hlavně že máte komu spílat do parazitu :D užijte si hezké svátky a ano já synovo používám tak jak má by na služby a další věci stejně jako se to dělá v ustavu,bohužel tam za mnohonásobně vyšší ceny s pozdravem parazit:*
p.s přeji vám jen vše dobré a žádné težkosti na cestě životem
20. 12. 2012 | 14:46

BeeZee napsal(a):

Doležalovy zaujaté slátaniny nestojí za to ani číst. Ne tak na ně reagovat
20. 12. 2012 | 14:51

Alena Čechová napsal(a):

Jane, nehodlám přistoupit na váš konfrontační tón, takže se omezím jen na věcné konstatování. Za totáče jsem prožila půlku života, takže moc dobře vím, jaké to bylo, školení nepotřebuju, z marxismu jsem jich absolvovala nuceně dost a stačilo mi to.
S těmi nájmy je to nahrávka na smeč: mnoho lidí si vůbec nemohlo o svém bytě ani nechat zdát, protože byty prostě nebyly a žily generace pohromadě ve dvoupokojovém bytě s toaletou na chodbě pro celé patro. Dialýta jen pro perspektivní, vyvolené a aprátčíky. Léky jen pro vyvolené, zelenina a maso pod pultem, dřepěli jsme doma, plnili plán a chodily na pracovní soboty. Do toho výpadky zásobování, kdy jednorázové vložky byly pro ženu luxusem. Atakdále. Postižené děti v ústavech, povinná vojenská služba i pracovní povinnost, buzerace všude kolem.
Například nedonošené děti se zachraňovaly až od hmostnosti 1000g.
20. 12. 2012 | 14:52

Alena Čechová napsal(a):

Sidhe, vy reagujete na něco, co jsem nenapsala. Nebudu na vás už reagovat, je to zcela mimoběžná komunikace.
Hýčkejte si svou ublíženost, asi je to to nejdůležitější ve vašem životě a zřejmě se jí jen tak nehodláte vzdát. Vaše věc.
20. 12. 2012 | 14:56

Drzá zrzka napsal(a):

MMS

Jim Humble
Kerri Rivera

Kongres leden 2013 Praha
20. 12. 2012 | 14:57

kristusek napsal(a):

Nějak nemůžu dohledat, jaká je specializace pí. doktorky Augustinové...
20. 12. 2012 | 15:01

Sidhe napsal(a):

Alenko mě to skočilo jinak pro vás to mělo byt až o pár vět dál,omlouvám se.
pro vás to mělo byt až od slov : sousedka měla dceru.Zbytek není samozřejmě na vás.A byo to myšleno dobře ,někdo psal o tom jak se z postižených dělali perspetvní pracující za komunismu...ale není to tak.Odbíhám od syna takže se opravdu omlouvám za to nedorozumnění.
20. 12. 2012 | 15:03

Jáchym napsal(a):

Sidhe,
omlouvám se, zpočátku jsem Vás špatně odhadl.
Totéž Záškodníka.

Nechci narušovat diskuzi. Je zajímavá a neobyčejně inspirativní.
Také jsem po léta pracoval s postiženými - a pak, po dobu dvou desítek let podnikání, jsem alespoň cíleně s partnerkou pomáhal pár desítkami tisíc ročně a vymýšlením a konstrukcí technických udělátek/kompenzačních pomůcek.
Teď odcházím z firmy, která mě živila a doufám, že budu mít více času a budu moci ještě nějaký čas pokračovat.

Jsem rád, že jsou tu i primitivní sociopatičtí predátoři a jejich multinicky.
Jejich příspěvky jsou jako infekce kravskými neštovicemi, které kdysi chránilo proti mnohem horším pravým neštovicím :-)

Myslím, že i touto diskuzí jste udělala kus pozitivní práce.
Já si ji celou vytisknu a některé Vaše argumenty určitě použiji.

Držím Vám i synovi palce.
Pište dál co nejvíc svých názorů a zkušeností!
Zatím díky !

Jáchym
20. 12. 2012 | 15:09

Jáchym napsal(a):

BeeZee napsal(a):
Doležalovy zaujaté slátaniny nestojí za to ani číst. Ne tak na ně reagovat
20. 12. 2012 | 14:51
**********************************************************
Bohužel nesouhlasím.
Typický deprivant Doležal dokáže pomocí neprohulených zbytků své inteligence přesvědčit poměrně dost lidí.
Zvláště dnes, kdy si spousta (zvláště mladých) lidí plete pravicovost s asociálností.
Takže je dobré vědět, koho před sebou máme.
20. 12. 2012 | 15:18

Kalvas napsal(a):

Aleno Čechová- pořád neumíte rozlišit technický rozvoj od stavu státu. Za Masaryka bylo bytů ještě méně, brali i šlófy a v posteli se spalo na etapy. jednorázové vložky vůbec ne, aut mnohem méně a jen pro bohaté. A zdravotní péče byla samozřejmě také na mnohem nižší úrovni, umíralo se na nemoci, které za komunistů vyléčili za týden. Nenávidíte ho ještě více než ty komunisty???
A neměli internet a mobily, to jste zapomněla doplnit.
.
Ostatní je skoro trapné komentovat. Vojenská služba- že bylo po válce, že byla studená válka, zbrojilo se na obou stranách, to netušíte.?? Zeptejte se židů k čemu je armáda- dokud neměli stát a silnou armádu, udělal na ně celá tisíciletí pogrom kdokoliv kdykoliv si vzpomněl. Za Hitlera stačila vyhláška, židi se seřadili na nádraží a odjeli se poslušně nechat zplynovat do koncentráku. Poučili se, mají stát, Mosad a snad nejlepší armádu na světě kde slouží povinně i ženy- a dnes už si nedovolí ani křivé slovo proti židům nikdo v Evropě. Pokud se radujete že dnes máme armádu rozkradenou tak, že nestačí ani na obranu vesnického rybníka, ale nemusíme na vojnu, pomáhej pánbůh.
Ta buzerace - copak, nutili vás pracovat, žít slušně a dodržovat zákony, To jim nemůžete zapomenout.???
Že se dnes bez té buzerace neumíme uživit, propadáme se ekonomicky, sociálně a morálně, jen vršíme ty nesplatitelné dluhy, to se vás také netýká?? Hlavně když vás nikdo nebuzeruje do práce a můžete svobodně parazitovat??
20. 12. 2012 | 15:23

Vlkodav napsal(a):

Kalvas:

Dle vaší argumentace nedokážu pochopit, proč tisíce lidí ze socialistického Československa utíkali a všichni komouše nenáviděli a přáli si jejich konec, když tu vlastně bylo vše v pořádku?

"Dneska je hezky, dneska by to šlo. Co, dědo? Ale jednoho krásnýho dne půjdou všichni komunisti do pr.ele." - pamatujete?
20. 12. 2012 | 15:27

Drzá zrzka napsal(a):

Nikoho nenutili pracovat, kdo nepracoval byl přížívník. A na to byly §§. Buzerace byla jiného řádu. Kdo je zvyklý dodržovat určité společenské normy i bez buzerace a dohledu, dodržuje i dnes. Takových lidí je stále poměrně dost. Naštěstí. :-)
20. 12. 2012 | 15:30

Sidhe napsal(a):

Kalvas
:D ted se řehtám - zvednul jste mi náladu díky:)
trochu to kazí jen ten pocit, že sice šli,ale jejich názory a metody se nás drží jako klíště,navíc smíchané kupodivu s pravicí..........
20. 12. 2012 | 15:31

gaia napsal(a):

myslím, že od cesty do Egypta neodradé zoufalé rodiče pan Doležal ani cena léčení, ale současná politická situace tam. Myslím, že si i mnoho zdravých a dospělých turistů tuto cestu v brzké budoucnosti raději odpustí. Já osobně bych tam nyní nejela ani zadarmo.
20. 12. 2012 | 15:46

Kalvas napsal(a):

Alice, ten problém je právě v tom, že lidí ochotných poctivě pracovat po r 89 nějak rapidně ubylo, a neumíme se uživit, jenom ty dluhy pořád rostou.
.
Vlkodave, a kdo tehdy utíkal.? Pár špičkových odborníků kteří tu zdarma získali vzdělání a vypracovali se na vrcholné odborníky, ti si spočítali že na západě je zaplatí lépe, pochopitelně.Další věc je jejich morálka, odvděčit se společnosti za to vzdělání se jim nechtělo. Jinak utíkali většinou nemakači a kriminálníci. Když se rozhlédnete, moc takových kteří se vrátili po r. 89, a ukázali nám vzor pracovitosti a morálky, také zrovna není.
.
Je smutné že se zde musí teprve učit základní pravdy které by měl chápat už malý školáček. Bohatá prosperující země můžeme být jen tehdy když budeme poctivě pracovat a tvořit hodnoty. Ale práce, např. i vojenská služba není často moc příjemná a tak je třeba trochu té buzerace a někdy i donucení. Kam jsme došli když jsme po r 89 začali platit lidem za to že parazitují a nepracují, vidí a chápe snad každý. Kromě hurá antikomunistů a těch parazitů
20. 12. 2012 | 16:03

Kalvas napsal(a):

Pardon, to oslovení patří nechápavé zrzce
20. 12. 2012 | 16:04

Vlkodav napsal(a):

Kalvas:

"Vlkodave, a kdo tehdy utíkal.? Pár špičkových odborníků kteří tu zdarma získali vzdělání a vypracovali se na vrcholné odborníky, ti si spočítali že na západě je zaplatí lépe, pochopitelně.Další věc je jejich morálka, odvděčit se společnosti za to vzdělání se jim nechtělo. Jinak utíkali většinou nemakači a kriminálníci. Když se rozhlédnete, moc takových kteří se vrátili po r. 89, a ukázali nám vzor pracovitosti a morálky, také zrovna není."

Pár? Ne, pár (desítek) jich na těch hranicích zastřelili! Mnozí utekli přes Jugoslávii, přes čáru nebo při sportovních zájezdech. Z mých známých a kamarádů jich bylo hodně. A víte proč? Protože tu nebyla svoboda, nebyla tu perspektiva (jen pro členy strany) a byl tu totalitní stát.

Dnešek není ideální, ale děláme si to sami. Můžem tady na internetu, ale i na náměstích a podobně nadávat na vládu, na konkrétní lidi a nikdo vám zítra nezaklepe na dveře a dva páni v kabátech vás neodvezou neznámo kam!
20. 12. 2012 | 16:17

gaia napsal(a):

Vlkodave

a čím si tím nadáváním na náměstích pomůžeme a jakou perspektivu dnes mají naši mladí? Jakou máme svobodu a že tu není totalita peněz?

Pražáci možná utíkali hodně, ale z malých měst já nikoho slušného, kdo utekl, neznám.
A i tak napočítám ty emigranty tak na prstech jedné ruky.
Už si tu Prahu oploťte, ať přestane venkovu škodit a ho vysávat.
20. 12. 2012 | 16:24

Alena Čechová napsal(a):

Kalvas je mistrem velkohubého inkontinentního žvástu. Nekoordinovaně reaguje na příspěvky podle statistického výskytu náhodných slov. S debatou to nemá nic spoleřného, je to jen rozkoš z bujení textu na obrazovce.
Good luck Kalvasi, jdu tam, kde nevyměšujete a oastatním doporučuju totéž. Nezávazně, pochopitelně.
20. 12. 2012 | 16:29

Vlkodav napsal(a):

gaia:

Fakt nás Pražáky tak nenávidíte? Tak přijeďte dělat do Prahy, je to ohromné množství mladých z Čech i Moravy a mají se tu dobře. Práce je dost a je dobře placená.
20. 12. 2012 | 16:41

gaia napsal(a):

Vlkodav

protože mladí už nemají na venkově žádnou perspektivu
apráce je v Praze jen kvůli tomu, že tam vysávají státní rozpočet. Všechny ty úřady a ministerstva a nadace a kultůra za granty, nedivímse, že tam ještě nějaká práce je, na rozdíl od venkova, který už mele z posledního.

i těch nemocných postižených děcek je dneska nějak moc, to dřív nebylo, to souhlasím s Kalvasem. Tohle je podle vás pokrok? Že se rodí tolik postižených děcek s nemocemi, o kterých jsme ještě před 20 lety neměli ani ponětí?
20. 12. 2012 | 16:49

Vlkodav napsal(a):

gaia:

Venkov už asi nikdy nebude jako dřív, svět se mění. Skuste začít na venkově podnikat, ale to aby k nízké koupěschopnosti bude těžké.

Ano, dnes se rodí hodně postižených děcek. Ale jsou to děcka, která by se dříve vůbec nenarodila.
20. 12. 2012 | 16:53

Drzá zrzka napsal(a):

Kalvas

Jaké hodnoty máte na mysli? Zpotvořené a nefunkční zákony? Na kolik KáČé vyjde jedno slovo nového zákona? Kolik zaplatíme za škody napáchané nefunkčními systémy? Kolik nás stojí trafiky pro neschopné? Střílejte do těchto řad, nikoli do těch, kteří se své problémy nemohou. Přes veškeré vědecké poznatky, se narodili nedokonalí.
20. 12. 2012 | 16:54

santawizard napsal(a):

Lidoví léčitelé a akademičtí lékaři:
Jiří.X.Doležal zatvrzelý atheista to nemá lehké.Jeho tabákové novinářství a konopné noviny jsou dohromady jako zdraví škodlivé cigarety a zdraví prospěšná marijuána.
Nakonec to byl samotný Václav Havel jako hlava státu a undrgraundu, který nás transformoval z diktatůry proletariátu i do tak zvané diktatůry hospodské politiky a anarchie marijuána kofe šopu,ve hře na krále flámování a zloděje fetování.Jak se říká,drogy a satanová bile je na straně diskriminované menšiny ,ale svatá bible a křesťanské víno je na druhé straně priviligované většiny.Jako-že Václav Havel bojoval proti komunismu v parlamentě tak Jiří X Doležal bojoval zase proti náckům na ulici.Do dnešní doby se kapitalisti a komunisti hádají mezi sebou v parlamentě, kdežto anarchisté a holé lebky se zase perou mezi sebou na ulici.
20. 12. 2012 | 16:58

gaia napsal(a):

Ale jsou to děcka, která by se dříve vůbec nenarodila. píše Vlkodav

a o tom to je, je to pěkně kontraproduktivní.

Dnes se kvůli těm postiženým dětem dělá z těhotenství nemoc, těhotná žena je napichována, prosvěcována a zkoumána, jakoby byla nějaký mimozemšťan a strašena. Hlavně strašena kdejakou odchylkou, která ani nemusí být odchylkou, jen chybnou diagnózou.
A taky ten ultrazvuk, to ji projíždějí vlnami jen si někde povzdechne.
tvrdí, že je to neškodné, co si ale myslet, když vzápětí kosmetické salóny začnou dělat reklamu metodě na bezbolestné hubnutí a rozbíjení tukových buněk a podržte se, pomocí ultrazvuku.
Takto rozbité tukové buňky se již nemají prý schopnost obnovit a tak po této proceduře tlusté ženy již nikdy nepřiberou.

a že se mozkové buňky tvoří jen v nitroděložním životě a s kolika se narodíme musíme vystačit až na dosmrti, tak si troufám tvrdit, že toto velmi škodí těm plodům, také každá matka na ultrazvuku vám potvrdí, jak se to její embryjko začne hned házet a bránit, je.li prosvěcováno.

takže ta technologie, o které tu někdo tvrdí, jak to bylo za totality hrozné, že ve zdravotnictví nebylo toto či ono, pak je to vlastně velmi kontraproduktivní a těhotným spíš škodí než prospívá.
Ale je to obchod s jejich strachem.
20. 12. 2012 | 17:03

květinka napsal(a):

každý má na tuto léčbu jiný názor, ale proč to odsuzujete když o tom nic nevíte? z vlastních zkušeností vím že léčba pomáhá. Paní Dr. Augustínovou jsme navštívili v květnu a pokroky, které má moje sestra jsou ukázkou toho že léčba funguje. Děti jsou léčeny na bázi bylinek s kombinací již dostupných léků a diet. A kdyby to nefungovalo myslíte si že by tam jezdilo tolik lidí? asi ne že, důkazem vám možná může být i to že léčbu doporučují i významní čeští neurologové, nebo snad i oni o tom nic nevědí? měli byste se potkat se všemi těmi lidmi a hlavně dětmi, kteří léčbu podstoupili a váš názor by se změnil. A padlo tu i několik dotazů, které nebyli zodpovězeni, tak k nim. Proč je to v Egyptě?paní doktorka tam už několik let žije, tak proč ne? dětem i pomáhá koupání v moři, což podle vědeckých výzkumů podporuje uvolňování svalů-to paní dr. podporuje ještě injekcemi. Dále bylo řečeno že byste se tam báli jet, ale proč? v médiích neříkají zrovna pravdu. k ozbrojeným konfliktům nedochází a demonstrace se konají jen zřídka. všichni to moc hrotíte, jsem v trvalé konfliktu s některými Egypťany přímo z Hurghady a ani oni o ničem nevědí, takže kde je chyba? No názor si udělejte jaký chcete, je to jen na vás, ale obviňovat někoho bez důkazů mi přijde jako ubohost.

A teď k Vám, kteří o léčbě uvažujete, vřele doporučuji a pokud byste měli nějaké dotazy ráda Vám je zodpovím.
20. 12. 2012 | 17:03

Vlkodav napsal(a):

gaia:

váš poslední příspěvek jsem nepobral. Technoligie se vylepšují a tím pádem jsme schopni zachránit děcko, které by dříve umřelo. A může se zarodit postižené (vyšší pravděpodobnost). Ale to není chyba té technologie. Stačí říct, jako za komunistů, že minimální váho plodu pro zachraňování je 1000g a procento postižených se rázem zmenší. Nebo že bychom šli zpátky až ke Spartě?
20. 12. 2012 | 17:10

Loubal napsal(a):

Vlkpodave, sem jste tu diskusi neměl vehnat. Ono je opravdu na velkou diskusi nakolik je ÚSPĚCHEM MEDICÍNY, že dokáže pomocí přístrojů a chemikálií udržet pri životě lidi, kterí už nikdy lidskými bytostmi v pravém slova smyslu nebudou. Jen budou bezvládně ležet a my ani netušíme jestli vnímají svět. Jen jim pomocí čerpadel obíhá v těle krev.
A taková diskuse nepatří na blog. A už vůbec bych do toho netahal komunisty
20. 12. 2012 | 17:19

Eddie napsal(a):

Tedy nechci se do toho nikterak montovat, ale minimalne GFCF dieta je celkem zajimava, pro prekvapive mnoho lidi jsou tyto latky silne alergenni.
20. 12. 2012 | 17:24

Vlkodav napsal(a):

Loubal:

Máte pravdu, to jsem přepískl. Omlouvám se.
20. 12. 2012 | 17:24

Anubis napsal(a):

gaia : A co teď s tím? Co takhle zkusit hodit nemocné dítko přes noc do závěje? Nebo rovnou topit jako nechtěné kotě? Jaké je Vaše řešení?

jan L. : Můžete se nám tady pochlubit, čím příspíváte společnosti, že tu můžete psát celý den? Máte už dovolenou, nebo prázdniny? Mám se citít nad Vámi nadřazený, stejně jako vy nad Sidhe? Podle Vašeho psaného názoru bych klidně mohl...
Stále se pozastavujete nad tím, že paní dostavá za peči o syna peníze od státu. Chápete, že pro stát je to to nejlepší? (jistě, podle Vás je ješto jedno řešení, byť trochu extremní...)
20. 12. 2012 | 17:27

Radovan Urban napsal(a):

"V našich genech je zakódováno, že můžeme žít 120 let". Už jen tahle věta mi stačí abych paní doktorku zahrnul do kolonky šarlatánů.
20. 12. 2012 | 17:29

Anubis napsal(a):

Loubal : Trošku extremní případ nemyslíte? Vlkodav psal v tom smyslu, že v dnešní době lze zachránit dítě, které by dříve zemřelo, ale přesto vyroste jako zdravý člověk.

Vlkodav : Myslím, že není za co se omlouvat. Napsal jste to přesně. Můj synovec se narodil předčasně, díky medícíně mohl vyrůst jako zdravé dítě, nyní sportuje a nidko by nepoznal, že se nanarodil jako "normální" dítě.
20. 12. 2012 | 17:34

Vlkodav napsal(a):

Anubis:

Víte je ten advent a tak se snažím být pozitivní. Jsem rád, že jste zde uvedl(a) hezký příklad.

Pěkné svátky
20. 12. 2012 | 17:37

Anubis napsal(a):

Vlkodav :
Také Vám přeji pěkné svátky a ať vše vychází.
20. 12. 2012 | 17:42

Loubal napsal(a):

Anubisi, pletete holínky a hodinky, také se obojí natahuje.
Nic proti záchraně životů.
Lékařské poznatky postupují a za každých 30 let prostě umíme vyléčit věci na které se dříve i umíralo. NEZÁVISLE NA REŽIMU, takže sem netahejte kómunisty laskavě.
Jenže místo pokroku je opravdu divné proč máme stále více invalidů. Když jsem chodil do školy já, nastoupili jsme v první třídě, učitelé se s námi nemazlili, z ročníku 120 dětí cca 4 propadli ale dokončili osmou třídu, jeden šel na pomocnou a vyučil se čalouníkem.
Dnes přijdete do školy, polovina dislektiků, disgrafiků. a jiných dis.., také autistů, hyperaktivních kteří tam tahají násilí, ještě tam v rámci inkluzivního školství sedí 4 nějací kteří musí mít asistenta. My měli tělocvik že se vyběhlo na přespolní běh, v zimě kotouly a přeskok kozy, bradla atd. v tělocvičně. Dnes kdyby to tělocvikář udělal, třetina třídy umře na astma kvůli alergiím, kotouil neumí ani vysokoškoláci, na bradlech by se pozabíjeli. Kdyby chtěl tělocvikář to co my uměli, byla by halda mrtvých a tělocvikář v kriminále.
A že je ve všech možných ústavech hodně lidí kteří jsou fakt jen na těch přístrojích, to snad také víte.
Já sám nevím co s tím, můžete mně to vysvětlit. Ale dobré to v každém případě není
20. 12. 2012 | 17:53

Záškodník napsal(a):

Loubal
Souhlasím.
Souvisí to s tím,že neonatologie zachraňuje čím dál podměrečnější novorozence,kteří si s sebou do života nesou často vážný zdravotní hendikep.
I sami neonatologové se přou o hranici, za níž už nebudou zasahovat do běhu přírody.
Péče o předčasně narozené děti stojí nesmírné fin.prostředky, ale to není zásadní problém. Zásadním problémem je nevratné poškození genofondu, které se nám jednou velice vymstí.
To je to, o čem píšete- rostoucí počet autistů, alergiků, jinak hendikepovaných, sterilních mužů i žen.

Za všechno se platí a příroda nám to začíná vracet i s úroky.
20. 12. 2012 | 18:14

kopretina01 napsal(a):

Proč pořád do těch nevinných,nemocných dětí,tak bombardujete.Většina lidí,co zde píše ani neví,co taková péče o těžce nemocné deti obnáší - a že jim chce máma pomoct ?To je snad špatně?I když dítě není zdravé?Ale pořád je její,je z jejího těla,z její krve!Udělala by pro něj první,poslední a že prosí o pomoc ve formě peněz?Vy se divíte,při dnešním postupu pojištoven a revizních lékařů,co jiného jí zbývá,když nedostane ani tu základní výbavu pro své nemocné dítě,které za nic nemůže!v dnešní době,když stát podporuje feťáky,a alkoholiky,které léčí zdarma,a pomáhá jím,a přitom si to zavinili sami?No kde to jsme?A odsuzovat rodiče,že si nemocné dítě nechali,než aby ho dali do ústavu,to je trošku moc.Lidi zamyslete se trochu!Pan J.X.Doležal nic takového nezažil,a přitom o tom takto hnusně píše,co byste dělal vy p.Doležale,kdybyste měl nemocné dítě a prostředky chyběly?Udělal byste to samé,to co neštastné mámy,a sháněl podporu,kde se dá.Ale nikdy jste to nezažil,tak nepochopíte,jako většina tu na diskuzi.P.Makovcové přeji velmi mnoho sil k léčbě jejích synů,at se jim daří co nejlépe,a vše dobře zvládáte!Všem dobrým lidičkám přeji pěkné vánoce a prosím podporujte aspon slovně tyto děti,děkuji za ně!
20. 12. 2012 | 18:21

Kanda napsal(a):

Loubale, Záškodník, ano, a je tu další problém. Ještě generace našich babiček rodila na poli, dala dítě do šátku a šla dál pracovat.Ano vím že umrtnost dětí byla větší, ale to je o něčem jiném. Dnes najít matku která normálně přijde před porodem k lékaři je už vzácné, většina již se léčí s rizikovým těhotenstvím a leží v nemocnici i měsíc před porodem.
A kolik párů nemůže mít děti a řeší se to umělým oplodněním. Jisté je že se děje něco hodně nezdravého a nesprávného. Budoucnost je asi v tom, že všichni Evropani budou od narození mít invalidní důchod,nebo alespoň bude vyžadovat 2 osobní asistenty, ale kdo to tedy bude živit, to nám ti hurá humanisté zde neporadí, oni umějí jen ty dojemné fráze.
20. 12. 2012 | 18:48

Anubis napsal(a):

Loubal:
Myslím, že se v tom motáte trochu Vy, ale to je fuk.
Jaká zmínka o komunistech, psal jen že za komunistů ... Bylo by pro Vás koreknější napsat po válce? Nechápu, co se tak čertíte nad prostým označením časového úseku.
Ano dřív se z dislektiků a disgrafiků dělali s prominutím "dementi". To že stejný člověk Vás může převálcovat co se týče matematických, fyzikálních, nebo chemických znalostí Vás asi moc nezajímá. Nebylo tohle trošku diskriminující? Mám samozřejmě na mysli opravdovou poruchu čtení, ne za co je to schovávané teď.
To samé vysoké školy, když mne tehdy přijímali, musel jsem splňovat nějaké standarty, dnes je tam opravdu každý trouba.
Také mám jinou výchovu, živě si pamatuji tělocviky, kdy nám učitel dával pořádně do těla. Nás to bavilo, tedy alespoň mě.
Souhlasím, že dnešní tělesná výchova je výsměchem svému názvu.

Jistě, že to vím. Jen si myslím, že ten názor byl myšlen spíš tak, že v dnešní době dokážeme zachránit dítě, které by mohlo umřít na naprostou banalitu, přesto z něj vyroste zdravý a plnohodnotný jedinec.

Záškodník : Jak dlouhé si myslíte, že je období, kdy se tohle děje? Deset, dvacet, sto nebo tisíc let? Chápu dobře, že jste to myslel tak, že díky zachráně novorozeně vznikají degenerativní onemocnění?
20. 12. 2012 | 18:51

Anubis napsal(a):

Kanda:
Ono tich příčin může být víc. Průmyslová revoluce, strašidelný nárust populace za poslední dekády, potraviny, léky na všechno atd.
20. 12. 2012 | 18:57

ten,který si Reflex už hodně dávno nekou napsal(a):

Na světě se neustále dějí nějaké nespravedlnosti..od těch nejmenších(diskuze pod blogy až poty největší(genocidy,mladé demokracie,totality,...),nezbývá než se s tím smířit a jet si po svém a pokud možno to dobré šířit dál...
20. 12. 2012 | 20:20

dmatej napsal(a):

Přinejmenším se zdá, že v Egyptě se autismu opravdu lékaři věnují. Zatímco z českých reakcí mám pocit, že u nás lékař pronese "No jo, to je autismus ... " a napíše prášky.
http://www.egyptindependent.com/news/world-autism-awareness-day-egypt-marks-ongoing-struggle

P.S.: Téměř u každé nemoci se dají zmírnit projevy, následky, ... a někdy i obvykle nevyléčitelnou nemoc vyléčit. Nemoci dětí jsou záhadou vůbec, všechno je možné. I to, že nemoc zmizí, ale s věkem se naděje zhoršuje.

Držím palce.
20. 12. 2012 | 20:52

Záškodník napsal(a):

Anubis
Přesně tak.
Je přirozené,že každá matka se snaží zachránit vlastní dítě za každou cenu, neměli by to ale dělat lékaři(podporuju i myšlenku euthanasie-samozřejmě chtěné a dobrovolné).
Předčasně narozené a nějak zdravotně poškozené dítě nemůže mít zcela zdravé potomky. K tomu je nutné přičíst ještě závadné životní prostředí, potraviny a dopad na genofond musí být nutně tragický(nemluvě o tragédiích,jakou byl např. Černobyl).

Nerad bych,aby mě někdo vzal za slovo a začal tady demagogicky operovat tím,že bychom nechávali umírat lidi na zánět apendixu. To je už jiná věc.

Když už jste vzpomněl naše prabáby-pravdou je,že měly většinou hodně dětí,ale dospělosti se zpravidla dožila jenom ta životaschopná polovina. Bylo to kruté,ale pro lidstvo jako celek nejspíš příznivější.

Kritikům JXD nerozumím. On přece nenapadá rodiče postižených,ani jejich děti,naopak-míří do řad podvodníků,kteří je připravují o peníze.
Promiňte, ale dát 50 litrů za dva týdny nějaké šarlatánce za pochybný stravovací režim a jakousi vědecky neověřenou terapii, mi nepřijde rozumné. Stačí si přečíst informace z blogu oné léčitelky,aby průměrně vzdělaný člověk pochopil. Je jasné,že je JXD pokládá za nestoudné,aby na tohle dárci přispívali. A je jen dobře ,že to zveřejnil.
20. 12. 2012 | 20:53

Pepa Řepa napsal(a):

gaia napsal(a):

tedy ještě autorka má blogy na i dnes, kde popisuje svůj pobyt v Egyptě, kde onemocněla ona oční infekcí a manžel zánětem středního ucha, které si ještě doma doléčovali antibiotiky a kortikoidy.
Proč jim to nevyléčili v tom Egyptě také nějak alternativně, na toto si netroufnou?
Autismus léčit dovedou a takovéto banality ne?
---------------------------
To tak je všude matko, kde je poušť, blbá voda a písečné bouře. V severní Africe najdete dokonce mimořádné množství slepých. Kdysi mi to vysvětloval jeden očař, ale už jsem to zapomněl.Trachom nebo tak nějak.Roznáší to mouchy i ghibli. To je malér jako hrom.Je dobré si preventivně vyplachovat oči.

Něco místní dovedou léčit, něco ne. Navíc z Nilu můžete chytit parazity do krve jenom stáním v blbé vodě, když máte smůlu. Červík se dostane až do oka. Kdysi to léčila klinika pracovního lékařství ve ViN. V každém případě je dobré mít základní očkování, choleru, tyfus, dnes se na to kašle.Ale v Hurghadě nebo na Sinaji je celkem obstojná hygiena, jinak by tam nikdo nejezdil.
Očkování bych doporučocval, když chcete dál.
Otázkou je, zda neškodí autistům.
20. 12. 2012 | 21:22

Nora napsal(a):

Vážená paní Makovcová,
především vám chci poděkovat, že máte stále trpělivost se v takto nerovném mediálním souboji utkávat s nesmysly, jaké píše F.X.Doležal, ale jaké se objevují i zde v diskusi. Reflex je posledních pár let žumpa, není jistě náhodou, jaký prostor tam dostávají Doležalovy žvásty - píše zásadně o věcech, o kterých neví zhola nic a ani si nehodlá nic o problému zjišťovat.
Jsem matkou dítětě s westovým syndromem, takže si troufám říct, že o zmíněných diagnózách a dietě vím poměrně hodně. Za šarlatánství bych naopak označila přístup, kdy nepřipouštíme, že věci jsou složitější, než se současné západní medicíně podařilo dosud prozkoumat. A vy, kteří jste tak neochvějní ve svých odsudcích, divte se - tento přístup sdíleli i všichni osvícení lékaři, se kterými jsem se ve věci léčby našeho dítěte setkala.
20. 12. 2012 | 23:00

Boháč napsal(a):

JXD je člověk, který rozhodně není hloupý. A věřím, že "léčebné metody" je schpen, na rozdíl od rodičů postižených dětí, posoudit objektivně.
20. 12. 2012 | 23:59

Jank napsal(a):

Vyspela spolecnost se pozna podle toho, jak se dokaze postarat o stare a nemocne.
Znam rodinu, ktera ma chlapecka, u ktereho byl ve dvou letech diagnostikovan autism. Byl prvni dite, takze matka s nim odjela na kliniku v USA, zatimco otec zustal Kanade a vydelaval na lecbu. Po temer ctyrech mesicich intenzivni terapie a specialni a bezlepkove diety, je chlapecek vporadku. Pokud se jen trochu odchyli od teto diety, zacne se zhorsovat.
Vubec se nedim rodicum takto postizenych deti, ze vyzkousi cokoli a nikdo nema pravo jim rikat, ze to je marne.
Ja jsem se kdysi zminila sve kamaradce doktorce v CR, ze je mozne dostat kaminky ze zlucniku ven bez operace. Vubec ji to ale nezajimalo. Tato medoda je pritom znama nejmene 15 let a popsala ji dr. Hulda Clarke v knize Lecba pro vsechny nemoce.Dal se zlucniky vyoperuji a pacient ma dalsi problemy s kaminky, ktere zustaly ve zlucovodech. Vubec se nedivim, ze jsou lide nauceni, ze na kazdou blbost si vezmou prasek, i kdyz existuje alternativa.Dieta je take velice dulezita zvlast ted, kdyz do jidla jsou pridavana barviva, aby vypadalo lepe, vselijake konzervacni protredky, aby jidlo vydrzelo na regalech co nejdele, hormony, antibiotika... A pro vsechny, kteri si mysli, ze tato terapie v Egypte neni ucinna, nenapsala snad autorka, jake zmeny k lepsimu nastaly? Proc si myslite, ze existuje jen jedna spravna cesta, kdy doktori dite zdroguji a dal si snim nevedi rady? To je podle vas spravne? Vy byste se nesnazili vasemu diteti pomoci jinde?
21. 12. 2012 | 04:31

Jiřina S napsal(a):

Janku, diskuse je o něčem jiném. Kdyby si maminka ZA SVÉ vyjela k jakémukoliv léčiteli, je to její problém a pokud nastalo zlepšení, tím lépe.
Diskluse je o tom že stát nemá systém jak se o invalidy starat. A nastupuje všelijaké žebrání, parazitování na lidské dobročinnosti, a také prostor pro podvodníky, ať už v řadách "léčitelů", ale také pochybných neziskovek a humanitárních organizací ( přečtěte si diskusi i samotné blogy p. Čipery- to je počtení ).
A je to také o tom jak se nám neudržitelně rozrostl počet těch, kteří mají jen natažené ruce a mají nároky, ale nikdy si nekladou otázku čím jsou oni užiteční a zda musí být opravdu jen přítěží. A dokonce jsou agresívní, místo vděku JENOM vyžadují a ještě nás kárají.
21. 12. 2012 | 07:01

Emko napsal(a):

Jiřino S, diskuze je i o tom, o čem píše Jank, znovu se pečlivě podívejte, o čem vůbec píše. Co se týče paní Makovcové, pokud zažádala o pomoc nadaci a nadace jí vyhověla, proč se rozčilujete? Od čeho by tu jinak nadace byly? Do nadací přispívají lidé pouze dobrovolně a pokud se jedná o takovou léčbu, jakou je léčba v Egyptě, dárce ví přesně na koho a proč svými penězi přispívá. Takže se příště informujte, prosím pořádně. A co se týče užitečnosti kohokoliv? Vy máte zřejmě patent na to, zjistit, kdo je a kdo není užitečný. Možná paní Makovcová a jí podobní neuvažují tak krátkozrace a vědí, že když jejich děti budou schopné v dospělosti samostatného života, bez epizáchvatů, možná i bez autismu (případně ze středněfunkč. autismu se dostanou na vysokofunkční), budou daleko více užiteční i pro celou společnost. Podívejte se například na film (natočený dle skutečnosti) Temple Grandinová, která jakožto autistka dokázala ve svém životě velmi mnoho. Ale vy jste zřejmě měla zatím ve svém životě spíš štěstí a děti zdravé a jak známo sytý hladovému nevěří.
21. 12. 2012 | 10:52

gaia napsal(a):

no Pepa Řepa na to kápl, z Egypta sice můžete odjet bez autismu, ale zase si přivézt trichinelózuzu, vlasovce nebo svalovce nebo ten trachom. Nemoci, které u nás vůbec neznáme. Takže co je lepší?
21. 12. 2012 | 14:16

gabriela napsal(a):

Raduji se s vámi paní Makovcová, že si chlapci odvykají z chemického (jedovatého) bombardování těla. Moc vám fandím. Není nad přírodní léčbu a hlavně lásku. Láska je úplně ten nejdokonalejší lék pro duše lidské, který zabírá naprosto spolehlivě ...

Ze srdéčka přeji vám, oběma chlapcům, i celé vaší rodině vše dobré. Šťastnou a požehnanou cestu do Egypta ;-) ...

Ať vám i celé vaší rodině Kristova láska a jeho obrovské zářící světlo prozáří celý rok 2013

Pár dárečků pod stromeček zde ...
2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (trošku se to seká, chce to chviličku počkat, automaticky se samo rozeběhne)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10286357188-2012-mayska-proroctvi-a-kruhy-v-obili/21138254755/

VANGELIS - PSALMUS ODI
https://www.youtube.com/watch?v=ot_o_CgShpY

Jesus Christ by Vangelis Music(Blessed, Bem aventurados)
https://www.youtube.com/watch?v=9silZmD-ICY
21. 12. 2012 | 17:33

gabriela napsal(a):

...
Raduji se s vámi paní Makovcová, že si chlapci postupně odvykají "od" chemického (jedovatého) bombardování těla ;-) ...
21. 12. 2012 | 17:37

Kamila napsal(a):

Netleskám článku. Nechápu, jak můžete s takovou vehemencí obhajovat léčbu o které také nic nevíte. Nebo víte? Vy víte CO je dětem aplikováno v injekcích? Víte jak to bolí? Zkusila jste si to někdy píchnout sama? U paní doktorky, nebo doma? Neudělalo se Vám špatně? Nebolela Vás třeba hlava? Nebyla jste celý den mírně řečeno negativně naladěná, mrzutá, netrpělivá? Nebo někdy ano, někdy ne? Nevíte. Víte totiž úplně stejné kulové jako já. Nebo snad věříte těm báchorkám o výletech paní doktorky do džungle a její zasvěcení africkými šamany do jejich léčebných postupů? Věříte, že si od nich nechává vzácné byliny posílat, nebo má své sběrače, nebo je dokonce sbírá sama? V době těch 5 měsíců, kdy neordinuje, z nich pak do zásoby na terapeutickou sezónu vyrábí různobarevné pilulky a kapsle pro léčbu „na doma“? Nebo jste je nedostali s receptem „prvních 5 dní půlka růžové kapsle (případně, modré, zelené, černé), dalších 5 půl modré a čtvrt zelené pilulky…..“? Nejsou to třeba dostupné a už někým vyrobené a zakoupené doplňky, vitamíny, co já vím, ale Vy je dostanete odpočítané bez obalu, takže zase netušíte co dítěti podáváte? Také jste se dozvěděla přímo od paní doktorky, že léčbu v Evropě nelze praktikovat, že by ji zavřeli a sebrali i rodný list? Proč to nenapíše na svůj web předtím, než se tam zoufalý rodič vydá? Proč se to dozvím až poslední den? Nejméně polovina lidí, která Vám na Vašem webu postizenedeti.cz přitakává, tleská, případně brojí v jiných diskusích za paní doktorku a její kliniku, ji nikdy neviděla a v Egyptě nebyla. Kde je vlastně ta KLINIKA? Existuje vůbec? Máte prosím adresu? Já ji neviděla a na léčbě jsem byla. Nebo se nazývá KLINIKOU to přízemí domu v Hurghadě, které slouží jako čekárna a ordinace? Proč taky nepíšete o otřesných hygienických podmínkách na poměry naší standardní lékařské péče? Proč nenapíšete, že tam často prosedíte hodiny při čekání na aplikaci injekcí a nemůžete si dojít ani na záchod? Nemůžete se opláchnout Vy, ani dítě v tom vedru a většina po cestě ve špinavém taxíku, protože tam není k dispozici voda? Tekoucí ani balená v nějakém zásobníku a paní doktorka splachuje WC kýblem (smí si na něj tedy dojít pouze ona sama). Peníze by na to snad být měli z částek placených rodiči, pokud by ovšem paní doktorce aspoň minimálně záleželo na často velmi těžce nemocných dětech a jejich zoufalých rodičích. Proč nepíšete o tom špinavém ručníku od krve, na který pokládáte děti při aplikaci injekcí a na kterém před i po těch Vašich, leželo desítky dalších dětí a vypadá, že tam leží už několik let? Neleží tam náhodou dodnes? Nemáte tak trochu pocit, že jste stejně neobjektivní jako JXD a vybíráte fakta, která se Vám hodí? Z čeho usuzujete, že to dělá paní doktorka zcela nezištně čistě pro dobro postižených dětí? Když je nechá čekat hodiny, ordinuje jen dopoledne a cesty tak absolvujete v těch největších poledních vedrech? A proč je vlastně metoda tak přísně tajná, když by mohla pomoci tolika dětem a takto je určena výhradně pro pacienty paní doktorky, a to v počtu maximálně 10 na jednu terapii, víc jich opíchat za to dopoledne nelze zvládnout. Věříte, že je to proto, že celý svět má eminentní zájem na tom, aby děti zůstaly nemocné a velké společnosti typu Otto Bock vydělávaly na pomůckách pro ně, zejména pak, aby velké farmaceutické firmy vydělávaly enormní zisky na farmaceutických přípravcích, předepisovaných pro ně lékaři? Že by mohly tyto velké firmy paní doktorku dokonce zlikvidovat? Nebo aspoň zcela zdiskreditovat? A už by pak nemohla vyléčit jediné dítě?
21. 12. 2012 | 18:13

Kamila napsal(a):

Není třeba možné, že je to tajné proto, aby se léčba nedala zpochybnit? To totiž fakticky nelze, když ani nevíte co berete, třeba by se bez léčby dítě nerozvíjelo vůbec a třeba by se rozvíjelo úplně stejně. Mému dítěti třeba vymizelo epi ložisko ještě před cestou, může se ale kdykoliv znovu objevit, může mít úplně jiný typ epilepsie. Taky mohlo vymizet zrovna v Egyptě a možná bych to také považovala za zázrak. Nemůže být také důvodem přísného utajení fakt, že je to skutečně slušný business a nikdo ho pak nemůže okopírovat a paní doktorce konkurovat? Nemůže být důvodem fakt, že se jedná o kontroverzní typ léčby, kterou by si žádný renomovaný doktor v Evropě nemohl dovolit aplikovat? Nemůže se dokonce jednat o zakázané látky? Jsou to fakt „jenom“ bylinky? Afrických šamanů ovšem…… K čemu je tedy nutné vyšetření EKG před léčbou? Nebo chodíte na EKG před tím než vypijete bylinkový čaj? Nebo před tím než jedete na dovolenou za sluncem? Rozhodně nejsem příznivcem JXD a jeho článků, naopak, ale tentokrát se čistě náhodou celkem trefil. Zaráží mne, že Vás zrovna tento článek tak nastartoval, sama přece píšete, že rodiče nějaký pisálek a lovec senzací od cesty rozhodně neodradí. S tím jednoznačně souhlasím. Proč vlastně ta plamenná obhajoba? Mám věřit, že ji píšete ve jménu všech nemocných dětí a jejich šance na fantastické uzdravení? Nevěřím. Sama jsem Vám psala jako zkušenější matce před lety s prosbou o radu a vůbec jste se neobtěžovala odpovědět. Na tržbách paní doktorky zřejmě nijak neparticipujete, měl by tedy pan Doležal MLČET, aby si to nepřečetl nějaký sponzor a neodradil ho od příspěvku? Píšu tento komentář s plným vědomím toho, že budu virtuálně ukamenována fanatickými příznivci paní doktorky, napadána a počastována výrazy, které se ve slušné společnosti nevyslovují. Než to ale uděláte - skutečně máte pocit, že je v tom špetka racionálního chování? Jasně, že se taky nechovám racionálně, ono se to totiž s péčí o těžce nemocné dítě jaksi vylučuje, ale snažím se být aspoň objektivní. Jsem jen zoufalá matka, která zkouší zoufalé věci, aby pomohla svému nemocnému dítěti. A proto jsem tam jela taky. S dítětem, které prodělalo díky infekci mrtvici a má DMO, tedy klasický příklad, kdy by léčba měla jednoznačně zabrat – jak jsem byla i v Egyptě opakovaně ujištěna. Nezabrala. Vůbec, ani tam, ani po měsíci, ani po 12.
21. 12. 2012 | 18:13

Kamila napsal(a):

Už se necítím jako zoufalá matka, která dělá zoufalé věci. Cítím se jako naprostý imbecil, který nejen, že přišel o své úspory, ale ještě svěřil své dítě do rukou osobě bez jakéhokoliv renomé odborné veřejnosti a nechal do něj píchat neznámé látky. Imbecil, který věřil, že navzdory názoru lékařských kapacit na špičkových klinikách v zemi, která je jeho domovem, mohou jeho těžce postižené dítě vyléčit někde v Africe. Imbecil, který za svou hloupost draze zaplatil. Za ty peníze bych ještě dlouho nemusela do práce a nemusela své dítě svěřovat minimálně na dopoledne do cizí péče. Vážně jsem do něj nechala píchat Novocain, nebo co to bylo? Saxanina Baletka, která je zřejmě místním guru v oboru léčby paní doktorky a dělá jí, stejně jako Vy, exkluzivní reklamu, píše, že je to směšný nesmysl. Vskutku? A co je to tedy? Ví to někdo? Spekulace o Novocainu zřejmě vychází ze samotného rozhovoru s paní doktorkou, kde mluví o tom, že praktikuje Aslan léčbu, která má výborné výsledky u dětí s DMO. Informace, že jde o Aslan terapii jsou také na stránkách dávných pacientů – Patrika Procházky, Jakuba Lagy…Květinko, kteří špičkoví neurologové u nás doporučují léčbu doktorky Augustínové? To by mne vážně zajímalo. Můžete být konkrétní? V našem případě paní doktorka po mailu konstatovala, že se zkrátka nezadařilo, jedna léčba dítěti evidentně nestačila a potřebuje další. Vtip? Nikoliv, drsná realita. Je třeba léčbu opakovat. Kolik by jich vlastně bylo třeba, než by se dostavil nějaký výsledek? Než bych prodala auto, byt, odstěhovala se na venkov do chaty se suchým záchodem, nebo se zadlužila na lichvářský úrok? Nebo třeba zažalovala porodnici o zanedbání péče? Kolik cest do Egypta by bylo třeba, abych od dítěte slyšela jediné slovo? Nedokáže časem třeba nějak komunikovat i bez léčby? Paní doktorka totiž také nenabízí žádnou alternativu. Nelze si zaplatit finančně dostupnější léčbu třeba jen „na doma“. Dejte 2.000 EUR, nebo zůstaňte doma, nemá smysl dál komunikovat, e-maily už zůstanou navždy bez odpovědi……..Nezpochybňuji kompletně léčbu paní doktorky, věřím, že spoustě lidem dokázala pomoci, proč by jinak rodiče své zkušenosti šířili dál. Jen konstatuji, že jsem ten jeden případ, kdy zkrátka léčba u dítěte nijak nezabrala. Je nás takových víc, proč se o nich ale neví, netuším. Také konstatuji, že nejde o žádnou kliniku a že hygienické podmínky jsou na naše poměry otřesné. Konstatuji, že nemám tušení o tom, jaké látky jsou dětem aplikovány a podávány, ale nevěřím, že jde pouze o byliny afrických šamanů, případně jiné. Konstatuji, že jde především o velký business. Momentální cena je 2.000 EUR za 2 týdny, pacientů může být max. 10 najednou (a že je tam plno, hlavně v letních měsících), tj. až 40.000 EUR za měsíc. Někteří samozřejmě zůstávají déle, ale v těchto případech pokud vím, se cena navyšuje už pouze o cca 10% týdně. Za 7 měsíců, i kdyby celou dobu platilo jen 5 lidí, jde o milióny ročně. Mají snad zastánci a šiřitelé metody nějakou slevu? Nebo je šíření exkluzivní reklamy za cenu totální ztráty soukromí motivováno snahou neztratit sponzory? Nebo se budou hůře shánět noví? Á propos, proč vlastně jede Péťa, alias Saxanina Baletka znovu do Egypta když je podle blogu a vlastního příspěvku pod článkem pana Doležala už zcela zdravá? Aby se to zdraví upevnilo? Nemá mít léčba výsledky trvalé? A nezdálo se dle popisu na blogu, že byla zdravá už po první léčbě? Musela tam jet 3x, aby vyšlo najevo, že má psychické problémy a z těch se také následně zázračně uzdravila? A kolikrát tam vlastně ještě pojede, když už je zdravá? Neosočujte mne prosím ze šíření zla a dštění síry. Je mi vážně líto zoufalých rodičů, kteří třeba, stejně jako já, investují ve víře v články paní Makovcové, nebo Petry F. (Saxaniny Baletky), životní úspory do léčby, o které v podstatě nikdo nic neví. A věřím, že se takoví rodiče najdou, jsem toho totiž důkazem. Přikládám odkaz na dávný rozhovor s paní doktorkou, Možná už léčí nějakou jinou metodu, to už se ale s největší pravděpodobností nikdy nedozvíme.
http://kosice.korzar.sme.sk/c/4602987/afrika-je-ako-droga-ked-ju-raz-ochutnate-uz-vas-nepusti.html
21. 12. 2012 | 18:14

Jáchym napsal(a):

Kamila:
Už jsem tu napsal, že jsem skeptik, který však nevylučuje, že léčba může - ale nemusí (!!!) mít pozitivní účinky.
Jen k tomu, že jste zažila zklamání :
Když znáte pět kamarádů, kteří měli rakovinu plic, neudiví vás, že v případě odborné klasické léčby během pěti let tři zemřou na rakovinu...a nebudete žalovat jejich lékaře.
A to nemluvím třeba o rakovině slinivky břišní,kde je prognóza podstatně horší.

Takže : To, že léčba funguje jen někdy a že je třeba ji někdy opakovat, nevylučuje, že MŮŽE, ale NEMUSÍ být účinnější, než léčba klasická.

Může jít o podfuk, může jít naopak o dlouhodobě ověřenou léčbu, vycházející z tradic kultury, která je odlišná od naší.

Přistupoval bych k tomu s krajní ostražitostí, nikoli však s absolutní nedůvěrou.
Nedělejte si však iluzi, že i kdyby léčba byla několikanásobně účinnější než zavedená evropská praxe, některé z evropských pracovišť vám nezištně poskytne kvalifikované kladné vyjádření k jejím účinkům.
Prostě můžete dát jen na reference - ale i ty mohou být ovlivněné či podplacené.

Pokud byste se ptala, zda bych se do Afriky vydal ve Vašem případě já sám, řekl bych, že spíše ne. Ale s vědomím, že se možná mýlím.
21. 12. 2012 | 19:35

Linda napsal(a):

Proč se nevyjádří paní doktorka Augustínová sama? Proč za sebe posílá spojku paní Makovcovou? Divím se Vám, paní Makovcová, že jste šla takto s kůží na trh a dnes pod svým článkem čtete takovéto komentáře. Paní doktorka si zatím sedí v teplíčku Egypta, Vy jí tu děláte reklamu a lidé na Vás útočí. Možná, že se příští rok za Vaši činnost dočkáte léčby zdarma pro své syny tak, jako slečna Baletka. Za to nadávání od lidí byste si to zasloužila.
21. 12. 2012 | 19:56

Herdek napsal(a):

Pro me je popis Kamily dostatecne vymluvny. Sama velmi zvazuju, co jeste podniknu se svym synem, co je uz zbytecnost na hranici tyrani. Pristi penize vrazim do kvalitniho voziku.
21. 12. 2012 | 20:08

Matěj napsal(a):

Kamilo, ten ručník je tam stále.
21. 12. 2012 | 21:28

Alena Čechová napsal(a):

No, tak tady to máte: už je jasné, proč měl Doležal mlčet.

Ještě bych se vrátila ke vztahu paní Makovcové ke klasické medicíně. V rozhovoru tuším pro MF Dnes, pravila, že když se s manželem rozhodovali, zda počnou druhé dítě, lékař jim sdělil, že žádné genetické predispozice pro početí postiženého dítěte u nich nenašel. Jak to dopadlo víme.

Zajímavé je, že tehdy se paní Makovcové závěry konzervativní medicíny hodily a ona se jimi řídila, dokonce se na ně odvolává.
Paní Makovcová žongluje názory jak se jí to momentálně hodí a manipuluje zoufalými rodiči, jak už to předvedla ve sbírce na první cestu do Egypta, kdy jí přispívali i ti, co na tom byli mnohem hůře než ona sama.
21. 12. 2012 | 21:37

Markéta napsal(a):

Paní Ma kovcová píše bludy......autismus je nevyléčitelný , DMO také......tam se dají max udělat drobné pokroky.......ale znám ji dlouho a všude píše tyhle děsný bludy........a víte proč?
protože je sama autista ,je to fanatický Asperger , fanatik, který se vybíjí na blozích a realizuje v různých sporech s lidma . Aspergeři často bývají fanatičtí ...na Autistiku píše Boba, která má doma autistu a sama sepisuje dlouhé předlouhé články plné výpočtů a vzorců, ve kterých dokazuje, že svého syna úspěšně léčí bezlepkovou dietou, že mu autismus mizí....ha ha . A synáček té fanatičky se mezitím někde popelí ......maminka nemá čas.....ha ha.Obě dámy potřebují spíš odbornou péči.....
21. 12. 2012 | 22:54

Markéta napsal(a):

Záškodníku, to je sice pravda, že je to proti přírodě , když doktor zachrání novorozence 400 gramů a vypiplá ho.

Ale pozor......nic není náhoda.....vše je jak má být......má to svůj důvod .Lidstvo je přemnožený, čím víc bude postižených a autistů ....tím mín se bude rodit dětí, řada z nich má problém mít partnera a děti. Takže je všechno v pořádku , tak je to dobře.
další věc je, že lidi se chovaj jako prasata a ti postižení , kterým najednou musí pomáhat je UČÍ empatii, zájmu o druhé....proto se jich rodí tolik.

A za další......často se narodí normálním porodem zdravej blbec, kterej je celej život zdravá blbá nula . A občas doktoři vypiplají nedonošené dítě , které pak mění dějiny.......takže my nemůžeme rozhodovat , je těžké rozhodnout, tohodle už necháme umřít....dyt to zrovna může bejt ten genius .
21. 12. 2012 | 23:12

Ella Průšová napsal(a):

Musím výjimečně souhlasit s Markétou. Paní Makovcová je sama vysokofrekvenční autista - Asperger, proto taky byla schopná vystudovat VŠ matematiku počítače. Znám více takových případů, kdy absolventi VŠ tohoto zaměření mají autistické děti. Jako znám více polomongoloidních matek nebo otců, kteří mají děti s Downovým sy.
Paní Makovcová by měla být ráda, že dostává od státu příspěvky a že se jí doktoři věnují. ČR má zdravotní péči pořád ještě na úrovni. Ať zanechá blbin, nebo se to obrátí proti invalidům obecně.
Sorry, ale jinak to napsat nejde, nechtěla jsem být nijak vulgární.
21. 12. 2012 | 23:31

Markéta napsal(a):

Ano všechno tomu nasvědčuje že je AS . I ten její obor ....i ten bezbřehý fanatisnus s kterým rozdmychává spory na rúzných webech . Znám mnoho takových Aspergerů, kteří někde fanaticky bojují za nějakou blbost a jsou zcela mimo mísu . Za obrovskou tragedii považuju, když Aspergr vychovává Aspergera .......to je možná případ Adama Lanzy , který ted v Americe vystřílel školu . Ta maminka byla taky paranoidní a podivínská , jak uvádějí zdroje .......Takže paní Makovcovou berte s rezervou , má diagnozu a neví co činí.......Tím ovšem nechci říct, že všichni AS jsou takoví, spousta z nich je velice nadaná, nebo na něco šikovná , ale některým to ujíždí do šíleností.
21. 12. 2012 | 23:44

Petr napsal(a):

Marketo,
vy jste nejspise stejny odbornik na PAS jako pan Dolezal. Vidim bohuzel primou souvislost mezi diskuzi pod timto clankem od pani Makovcove a vypnutim webu postizenedeti.cz. Jak jsem psal nekde vyse, jsme tady jako v dobe kamenne ohledne PAS a jeho leceni a po vypnuti teto platformy pro vsechny postizene deti (nejenom s PAS)jsme se ocitli v dobe pred dobou kamennou.
Pekne vanoce.

PS: Kde jsou ty clanky od Boby plne vypoctu a vzorcu :)
21. 12. 2012 | 23:47

Petra F. (saxanina baletka) napsal(a):

Vážená paní Kamilo ...
1) Jistěže každá injekce trochu bolí...viděla jste někdy bezbolestnou?
2)Paní doktorka je Egypťankou ... proč by měla mít licenci v Evropě? Mají snad naši čeští lékaři licenci třeba právě v Egyptě?
Na webu je to snad jasně napsané, stejně tak jako to, že je léčba ambulantní... a propos, v Egyptě je běžné, že se ordinuje třeba v bytovkách, ordinace paní doktorky je tedy v tamějších poměrech spíš luxus - jiný kraj, jiný mrav, že...? Nebo se kvůli Vám má Egypt změnit?
3) U paní doktorky jsem nikdy HODINY nečekala, .,...ano, hodinu maximálně a vlastním přičiněním! Naproti tomu u českých ékařů, a že jsem jich navštívila, čekám průměrně 2 hodiny, běžně také 4 v chodbě, kde se ani nedají natáhnout nohy, protlačit vozík...
4) " K čemu je tedy nutné vyšetření EKG před léčbou?" - patrně k tomu, abyste viděli zlepšení po léčbě...profesionální postup, není-liž pravda?
5) To, že léčba nění jednorázová, uvádí doktorka i já na webu.... myslíte si snad, že poškození mozku spravíte za 14 dní? uVÁDÍM také, že navzdory tomu, že můj stav dnes není DMO, ale zdravý člověk, moje léčba by měla trvat aspoň 3 roky - podle statistiky paní doktorky- právě proto, že navenek možná, ale v mozku je ještě třeba pomoci...stačí si přečíst mé články...
Do Egypta se opakovaně vracím, protože věřím na základě zkušeností její radě. ... a pacienti se vrací po 7 letech navzdory "ručníku", netekoucí vodě... ta Vás snad také překvapuje? Egypt je rozvojová země, víte?
6)Add šamanské bylinky - 25 % farmako jsou rostlinného původu...dokonce Vicristin, lék proti leukémii, je z džungle.,...jste překvapená?
21. 12. 2012 | 23:48

Skalenka napsal(a):

Petro F.,Vase vysvetleni jsou zabavna. Predpokladam, ze Kamila neni rozumu mndleho, aby tohle nevedela. Porad mi ale neni jasna ta absurdni castka za to v humusu provadene leceni. Myslete si, ze Vam doktorka opravila mozek, jehoz poskozeni zpusobuje projevy DMO. Jako matku kvadrouse me tyhle reci dost vytaci, ale proti gustu....
22. 12. 2012 | 09:20

Skalenka napsal(a):

Postizene deti jsou vypnute, ale neni duvod, proc nepokracovat jinde. Co treba www.uztirozumim.cz ? Web ceka na zabydleni a je presne pro rodice a jine lidi, kteri pecuji a potrebuji se poradit a vymenit si zkusenosti. Jen zacit.
22. 12. 2012 | 09:25

Sidhe napsal(a):

mám jen dvě otázky: proč tohle všechno nepoužil pan Doležal ve svém článku a tak amatersky ho splácal?
A proč nadáváte pani Makovcové,to už nemáte jiné argumenty než z ní dělat postiženou nesvéprávnou?
teda jestli vám to stojí za to byt hnusnej na někoho jen proto,že má jinej názor než vy ,tak začínám pochybovat o vašem zdravém rozumu.
Já docela chápu proč tenhle článek vzniknul a veřte mi ,muže si za to pan Doležal sám svojí neprofesionalitou.Kdyby totiž tohle všechno uvedl i s názory Petry a Kamili,postavil tyto dvě osoby proti sobe v normální neurážející diskuzi,proč ne - pak by možná jeho článek mohl byt označen za článek a ne snušku honje.To samé u článku o autismu(tam pro jistotu překroutil uplně vypoved matky autisty) - to se vám zdá morální?Ale že matak veří na zázrak a "cpe" někomu peníze to je nemorální.A to tu jde hlavně o styl ,kterým články napsal a podal.
Kamilo: proč jste paní dokorku nezažalovala?Proč jste nechtěla vrátit peníze proč jste se neobrátila na media ,že váš podlevdla a obrala o uspory aby to ostatní věděli?A proč jste proboha nenapsala panu Doležalovi a nepomohla mu tedy zkvalitnit jeho článek?Proč mlčíte a pan se sesypatete jen tu pod diskuzy ,kterou čte pár jedinců,místo aby jste veřejně dala vědět pod článek p.Doležala - tam to uvidí lidí víc?Takhle to na mě pusobí(bohužel) jen tak,že vy jste přišla o peníze (vlastní) a paní Makovcová nepřišla o nic a vám je to k zlosti a tak na ní utočíte.
22. 12. 2012 | 09:50

Skalenka napsal(a):

Sidhe, a co kdyz ji ten clanek proste vsechno pripomenul a stve ji to? Ja nevim, jak chcete nekoho zalovat v Egypte? Co kdyz je rodicum deti, kterym lecba nepomohla proste trapny priznat, ze naleteli a prisli o tak velkou castku? Ja jsem rada, ze to Kamila napsala.
22. 12. 2012 | 10:13

Markéta napsal(a):

Ano Petře jsem odborník na PAS, protože s nima žiju 30 let a všechní mí blízcí s PAS mají kamarády s PAS .....paní Makovcová je šílená a docela chápu že jí vypli web o postižených dětech......svým fanatizmem by mohla ublížit ....šíří bludy.
22. 12. 2012 | 10:36

Sidhe napsal(a):

skalen
já sem taky ráda ,že je tu zastoupená i druhá strana,ale mohla to napsat bez těch osobních utoku na konci nemyslíte?:o)
22. 12. 2012 | 10:38

Markéta napsal(a):

paní makovcová vědomě lže, protože se nedí a jako fanatický AS ráda rozviřuje hádky......na jejím face píše, to zas budou výživné komentáře po nějakým jejím novým článkem.......potřebuje odbornou péči, kterou zjevně nemá....
22. 12. 2012 | 10:40

Sidhe napsal(a):

Markéto
ale on jí nikdo ten web nevypnul,Makovcovi ho vypli sami jestli ste si nevšimla.
utoky vám jdou,čtení poměrně huře :D
22. 12. 2012 | 10:40

Sidhe napsal(a):

Markét možná by to chtlo na chvilku vypnou kompa a jít se v klidu projít dostáváte se temeř do kolapsu díky varu,který vám zpusobuje jemno Makovcovi.Nezlobte se ,ale osobní utoky by jste si měla s autorkou vyříkat opravdu osobně a ne tady.
22. 12. 2012 | 10:42

Markéta napsal(a):

to že je postižená a šíří bludy není osobní utok......ale holý fakt. To co šíří Makovcová, ty lži.....to je utok na myšlení rodičů postižených a na jejich peněžensku..........jsou to lži chorécho člověka.
22. 12. 2012 | 10:42

Markéta napsal(a):

SIdhe chápu že vás rozčílilo, že tu nesouhlasíme s vaší modlou......ale my sme rodiče autistů a víme přesně jak se vyvíjí tato nemoc. Takže poznáme když někdo lže jako Majkovcová, ale jakříkám, neví co činí, má diagnozu.
22. 12. 2012 | 10:45

Sidhe napsal(a):

Markét
přečtěte si po sobě co píšete,to vubec není osobní?Už jen to že před jmeno nedáte písmeknko p.Makovcová mi přijde osobní.Ano je to jen muj subjetivní dojem ,ale je to jako by jste jmeno někoho div nevyplivla na zem,obzvláš s tím přídomkem nemocná chorá a další.....pokud je nemocná,proč jí za to nesnášíte a spíláte jí?Jestli je nemocná ,tak už pak vubec přece nemá smysl tu házet špínu a plivat síru:D
tím tedy vůbec nechci říkat ,že p.Makovcová nemocná je.................
22. 12. 2012 | 10:47

Skalenka napsal(a):

Sidhe, pripada mi to napsany dost jemne.:) Bylo mi dost divne, kdyz jsem to cetla.
Vlastne celou tu hysterii nad tim, ze nekdo pochybuje, nechapu. Jde ztoho strach.
22. 12. 2012 | 10:48

Sidhe napsal(a):

markét
nemám modlu v nikom. v tom se sakra mýlíte.Jediné c mě "váže" k p. Mkovcové je to,že její blog a stránky nám pomohli v začátku se smířit s nemocí našeho syna a že jsem tam našla lidi,se kterými mohu diskutovat a řešit (někdy) i neřešitelné.Třeba zrovna sklaenku ,je svá má někdy přiliš tvrdé názory,ale beru v potaz její připomínky a názory a mohla bych jmenovat další a další.Stránky rodiny Makovcovic mi ukázali i to,jak sice jsme jako rodiče postižených na jedné lodi,ale nekeří postě jdou a žijou a z jiných se stali zapšklé škatule,co jen prudí a vidí jen já mám autíka a ty ne tak mlč.Poznala jsem rodiče ,kteří m dokázali spesnout jen za to,že máme ve zprávách psané autistické rysy a že to je nesmysl,že to není nic.No vidíte a nakonec náš syn asi bude mít "nálepku" PAS (pokuse se rozhodnu mu jí tam nechat napsat,ale jak už jsem psala někde daleko vpředu na co.....)Nebudu se ohánet tím,že někdo j víc nebo mín postiženýjen proto jakou má diagnozu.Tady a čistě jen šlo o styl jakým pan Doležal napsal článek(spíš neprofesionální sračku a pardon za ten výraz) o nic víc.
Pokud jistojistě víte,že p.Makovcová má diagnozu řeště si to v soukromí a pokud je to jen váš dojem ,tak se na mě nezlobte ale děláte ze sebe kozu.To že já si tu dělám ze sebe šaška vedomě je torchu jiné než to co děláte vy .)
22. 12. 2012 | 10:55

Markéta napsal(a):

To nebudu řešit soukromě , protože když Makovcová šíří bludy, tak ovlivnuje mnoho lidí .......a je tím nebepečný , může ublížit, proto to musíme všem říct? její chování je nápadně podobné fanatickým AS a lže tu. Autismus je neléčitelný .
22. 12. 2012 | 11:00

Sidhe napsal(a):

Skalenko
každý má právo pochybovat a každý ma právo věřit ,ale proto ho nemusí lidi lynčovat a spílat mu.
Vlastně za celou dobu jsem nenapsala jestli bych jela,vidíte...
pokud bych měla své vlastní peníze a viděla bych v tom užitek jela bych,ale myslím že myelin jen tak někdo neobnoví v mozku,protože ten se sám tvoří jen do 12tého roku a kde není ,tam už prostě nebude.Navíc náš malík by asi cestu nezkousnul.Třeba se jednou k moři podívá jako na dovolenou a bude z toho mít zážitek.Ale nebudu upírat něco co mě je vcelku ukradený a nebo to "není"pro mě jiným,když chtějí a věří at si jedou a pokud na to dělají sbírky přes nadace,je pro mě vše v pořádku.Je mi jedno jestli je mudr Augistinova šarlatán nebo genius nebo buh.Pokud mají pacienti z ní dobrý pocit at to klidně šíří dál,to samé platí i o těch nespokojených.Mají možnost psát a šířit jak to je .Ale nadávat si navzájem a div se nepobodat že jeden stojí na jedné straně a druhej na druhé je nesmysl.
22. 12. 2012 | 11:01

Sidhe napsal(a):

markéto
máte možnost napsat opačný postoj bez urážek bez emočních vylevu jak je někdo nemocnej nebo není,Když máte čas tady psát to samé dokola,proč nenapíšete článek na tohle téma nezveřejníte ho ?Tím uděláte víc služby těm ,které chcete varovat ,než tady pod diskuzí a sežere vám to mín času než to co tu děláte
22. 12. 2012 | 11:04

Markéta napsal(a):

Znova říkám, že tím žě píšu že má Makovcová diagnozu, popisuju holý fakt......a do toho jakým způsobem já tady píšu vám nic není . Snažíte se tím odvést pozornost od faktu, že tu píše nemocný člověk bludy....protože nemáte argumenty.
22. 12. 2012 | 11:10

Petr napsal(a):

Marketo,
pokud mate doma 30 autsitu tak muzete a nemusite byt odbornik na PAS.
Jinak s vami nesouhasim v mnoha vecech (napr. ze PAS je nejde lecit). Kolik odborne zahranicni literatury jste precetla za poslednich 5 let? Casy se meni...
Pani Makovcove web nevypnuli... byl jeji a jedina ona ho mohla odpojit.
Taky stale nevim kde hledat ty clanky od Boby plne vypoctu a vzorcu? Na jejim blogu nejsou.
22. 12. 2012 | 11:12

Skalenka napsal(a):

Jo,jo,delime se na rodice, kteri veri, ze mozek opravit nejde a ty, kteri veri, ze jde. Jsem v prvni skupine a bezim si uzivat Vanoce. Mejte se fajn, Sidhe.:)
A kouknete na ty stranky. Pri nasi zvanivosti je zaplnime raz dva.:) www.uztirozumim.cz
22. 12. 2012 | 11:13

Sidhe napsal(a):

tak já doufám,že mozek si najde jiná spojení a malík pujde ješte kupředu
22. 12. 2012 | 11:49

Petr napsal(a):

Skalenko
mate pravdu, je to bohuzel tak. Jsme rozdeleni, ale uz to je pozivni, ze zde neni jen jeden (konzervativni) nazor. Zvlaste u rodicu, kteri maji deti ve veku okolo 3 let je dulezite vedet, ze nadeje tu je (nikoliv 100% jistota). Navic tihle mladsi uz anglicky vetsinou umi, takze je to na nich se rozhodnout na zaklade dostupnych informaci.
Nevim jake informace mohl clovek dostat ohledne PAS pred 30 lety, ale dnes je to vice nez 2700 studii jen za rok 2012 a stovky odbornych publikaci. Take muzete sledovat zive video konference, zamerene na konkretni problem.... Je toho hodne, bohuzel az moc a temer nikdo, kdo by vam naznacil kudy presne jit, protoze u kazdeho ditete je ten problem malinko nebo uplne jiny. Ale jde to.
22. 12. 2012 | 12:00

Markéta napsal(a):

Ano stovky konferencí a článků a výsledek nula........v životě sjem neviděla vyléčenýho autistu a to se mezi nima pohybuju 30 let......autismus je neléčitelný....je to TRvalá porucha .......
22. 12. 2012 | 12:29

emko napsal(a):

Markéto, dejte si ledovou sprchu, to se vážně nedá číst. Nějaký osobní problém s aspergery? Jsou chytřejší než vy, nebo o co vám jde? Nebo přímo s p. Makovcovou? Jinak přesně souhlasím se Sidhe, kdyby byl býval p. Doležal použil argumenty obou stran, bylo by to daleko zábavnější čtení a hlavně i spravedlivější. Nikdy se nenajde někdo, kdo by pomohl všem, nebo s kým by byli všichni spokojení. Kvalita článku je ovšem na bodu mrazu a prakticky se z něj člověk nic nedozví. Jinak ať si každý rozhodne, jestli chce tuto léčbu chce, nebo nechce sám, nemusíte dělat z lidí, co chtějí do Egypta, retardy nebo nesvéprávné občany, které se musí nechat zmanipulovat paní Makovcovou a jí podobnými. Já bych tam možná také jela, kdybych měla opravdu těžce postižené dítě a v tom případě by mi bylo i fuk, jestli paní doktorka léčí tak, že kolem mého dítěte bude dělat šamanský tanečky, pokud by to fungovalo:-). Každý má snad svůj rozum a buď v životě něco riskne a nebo ne.
22. 12. 2012 | 12:48

Markéta napsal(a):

Doležal má stopro pravdu........je to odborník a psycholog......autismus je neléčitelný, žádný spoje se nevytvoří......bohužel, děláte si zbytečné naděje. A lidi co vám tvrdí opak, lžou, protože z toho chtějí mít kšeft, nebo si zvyšují svoje chatrný sebevědomí, jako Makovcová, která je fanatik.
22. 12. 2012 | 12:53

emko napsal(a):

Kdysi jsem četla článek v Enigmě, kde byl rozhovor s bývalým autistou, které se dokonce narodil s těžkou retardací a sám říkal, jakým způsobem ho z toho "vytáhla" matka, nyní sám léčí autisty a je naprosto v pořádku. Bohužel jsem si ten článek neuložila a už ho nikde nemůžu najít, tudíž nevím jméno. Jsem ovšem toho názoru, že vše je vyléčitelné, co třeba tento článek? http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=742678
22. 12. 2012 | 12:56

emko napsal(a):

Není to pravda, nám se vytvořilo spojů obyčejným biofeedbackem a přesně ta zlepšení, co píší pacienti po léčbě v Egyptě mi máme za nesrovnatelně nižší cenu. Takže o čem že je řeč? Jo, aha, že to je neléčitelné, no když myslíte... Já věřím, že je to léčitelné a podle toho postupuji dál. Možná nakonec budu mít doma aspíka, ale co, s tím se smířím, furt lepší, než diagnóza středněfunkční autismus, co jsme měli před rokem a půl. Aspíků je na světě mraky a většina to o sobě ani neví. Pořád velký pokrok a o to jde.
22. 12. 2012 | 13:00

emko napsal(a):

fuj - oprava my:-))
22. 12. 2012 | 13:00

Hanka napsal(a):

Napsala jsem na web postizenedeti svůj názor a posléze byl web vypnut. Tak ho napíšu i sem :
Článek pana Doležala se týká léčení autistů. Všichni, kteří se zastávají v diskuzi paní doktorky, ale píší jen o DMO a pod. Ani na stránkách paní doktorky, ani jinde jsem ale nenašla, že by se nějaký autista vyléčil. Dokonce i pan Makovec si ve svém komentáři, kde píše o Ríšovi a epi protiřečí:
"by mirek - 02/05/2012
Na to je docela tezka odpoved. Pokud vezmu v potaz vsechno co se Risovi udalo, tak musim rict, ze nevim na 100%. Risa dostal botox, nasledne za tyden zacaly zachvaty. Pak se z puvodniho orfirilu dostal az na 4-kombinaci a stejne jsme museli obcas pridat diazepam. Po priblizne roce se zachvaty zacaly uklidnovat a my zrovna v te dobe nastoupili do Egypta.
Takze jedno vysvetleni je, ze zachvaty nastoupily a odeznely spolecne s botoxem.
Podle toho co vim od ostatnich rodicu, zachvaty epi ustupuji po lecbe u pani Dr. Nam se to zda take, ale nemuzu dat 100% odpoved (to je deformace z prace kterou delam).......Takze neco v mozku pracuje ted jinak."
A v jiné diskuzi zase rodiče píší o tom, že vlastně nevědí, kam injekce aplikovat. Jestli podkožně nebo do svalu. Což je dost zásadní.
22. 12. 2012 | 14:16

Petr napsal(a):

Emko (13:00),
presne tak, je prece velky rozdil, jestli se doma musite starat o stredne-funkcniho autika nebo o dite, u ktereho nikdo nepozna (ani ve skolce/skole), ze ma nejaky problem. Jenom vy vite, ze tam porad problemy jsou a cas od casu vystupuji i vice (treba v prubehu nemoci, hlubsiho stresu, po jidle, ktere by nemel jist, ....).
Muze se vam to podarit i docela jednoduchou a levnou cestou, jenom se musi sejit trochu vic pozitivnich veci a hodne stesti dohromady. Vetsinou to tak neni. :(
Ja osobne treba pana Dolezala beru jako novinare a ne jako obornika na PAS, nebot se PAS nezabyva. Rodice, kteri dostanou dite na hranici nebo za hranici diagnozy PAS se timto moc na verejnosti nechlubi a to predevsim v zajmu ditete. Nicmene existuji 100-vky publikovanych pripadu popsanych v knihach. Par jsem jich videl i na youtube (treba porad z televize s ditem, matkou, doktorem a redaktorkou).

Bohuzel, je vice tezsi pohnout s PAS pokud je dite starsi. Okolo 3 let ditete je mozek daleko vice flexibilnejsi, nez uz 8-leteho nebo jeste starsiho.
22. 12. 2012 | 15:04

emko napsal(a):

Petr:
máte pravdu, čím dřív se začne, tím líp, lidský mozek je nejsložitější počítač, ale pořád jen počítač (i když organický) a proto podle mého opravitelný do jisté míry a když je dítě malé, tím větší šanci má. Ale jak píšete, chce to kombinaci více možností, my nasadili i doplňky stravy a nějak se to všechno propojilo jako puzzle. I pani z Aply z rané péče nestačí žasnout, snad tedy bude zlepšení i nadále a jednoho dne nebude poznat, jaké problémy původně měl. Nechci tedy říkat, že jedině léčba v Egyptě je to pravé ořechové, ale asi by bylo docela smutné, kdyby každý házel flintu do žita, někomu pomůžou i obyčená homeopatika, případně autopatie apod. Komplikované je to hlavně proto, že každý autista je jiný a každý má problém v mozku úplně jinde.
22. 12. 2012 | 15:21

Záškodníik napsal(a):

Petra
Mně tedy popis té "kliniky" v Egyptě hodně šokoval!
Vám vůbec nedochází, že za 50 tisíc za deset dní "léčby", by měl být pacientům poskytnut servis na podstatně! lepší úrovni?

Jakápak rozvojová země-oblast pro turisty je rozvinutá až až. Existují v ní luxusní hotelové komplexy, kde voda teče! a ručníky mění i několikrát za den. Je-li tedy paní doktorka takový pojem, asi by měla mít odpovídající ordinaci.
Takhle žije v Egyptě jen chudá podřadná vrstva, v bohatých čtvrtích funguje všechno tak,jak jsme zvyklí u nás.

Někdo by měl zveřejnit na internetu fotografie té "kliniky".

Jestli skutečně ordinuje v tak otřesných podmínkách, pak musí být rodiče rozumu mdlého,jedou -li tam dobrovolně opakovaně.
To se vůbec nebojí, že si z takové špíny jejich děti přivezou i něco mnohem horšího,nežli aspergera?
Já bych si v Egyptě nenechal píchnout ani tu injekci...

A jak jsem pochopil, paní Makovcová, která vydělává zřejmě slušné peníze, využívá peněz dárců na to,aby jezdila s dítětem po pochybných "léčitelích"??? Nedělá se charita spíš pro ty nemajetné?
22. 12. 2012 | 15:40

Empatie napsal(a):

Jako máma postiženého dítěte jsem nucená taky "žebrat"a posílat svuj příbeh po všech možných i nemožných adresách.Je mi z toho vždycky nanic,vydávat své soukromí všanc,ale co mohu dělat,když je to tak nastavené- stát s klidem toleruje nemorální požadavky rehabilitačních firem- kočárek za 90 000,židlička do školy za 70 000...pDoležal se pyšní tím,ze je Phdr ,ze má vystudovanou psychologii.Zveřejnit bez všech skrupulí takovou bolavou niterni zpověď o osobním neštěstí maminky,vyvěsit cizí neštěstí jak vlajku špíny a nechat,ať si každý,kdo jde kolem,kopne a plivne...To je psycholog?to je hrdinstvi??
Vy všichni jste rodiče víc nebo míň postizeného dítěte.Není tu něco špatně?Proč není vaše opovržení namiřene proti tomu nabobovi,který nemá ani špetku studu?Proč tu lynčujete p.Makovcovou?Vždyť je jen jedna z nás,ke které nebyl osud milostivý.
Představte si,že by tu visel váš bolavý příbeh.
Pan Doležal je ten,kdo by se měl stydět!
Proč nelynčujete p.Doležala za tu jeho bezohlednost?
22. 12. 2012 | 17:55

Záškodník napsal(a):

Empatie

Já ten Reflex četla. Doležal zveřejnil jen dopisy,které mu přišly a týkaly se tématu. A co má být? Když pošlu do novin příspěvek podepsaný vlastním jménem,tak asi počítám s tím,že může být zveřejněn nebo ne? A neudělal to proto,aby je dehonestoval,ale aby rozproudil diskusi.

Čím víc se dozvídám o té Augustinové, tím víc jsem zděšen. Je jenom dobře,že to rozmáznul.
22. 12. 2012 | 19:05

jája napsal(a):

Kamila,Linda

dámy,tleskám vám za odvahu říct naplno pravdu.
V Egyptě jsme byli několikrát,jednou s velkým pokrokem,potom už se žádným.O těch otřesných hygienických podmínkách,kdy s vystresovaným dítětem,které už ví,co ho čeká-buď blinká nebo se pokaká v čekárně-musíte běžet ven na vyprahlou prašnou silnici,event.blinká na pověstný ručník v ordinaci a po další dny je tam ten ručník zase a zase...
Kam jdou všechny ty naše peníze?
To by mě zajímalo.
Ale nejvíc by si měla přečíst tuhle diskuzi paní Doktorka a reagovat ONA.Ne chudáci maminky,které si přes facebook zbaběle naverbovala k obhajobě!!!
22. 12. 2012 | 20:04

Markéta napsal(a):

Paní Makovcovou lynčujeme proto, že lidem lže a zbytečně v nich vzbuzuje naději , že jim pomůže nějaký šarlatán......Makovcová se nudí a chce být zajímavá, asi má jako všichni AS nízké sebevědomí a chce se před lidma předvádět, vést je .....Emco vaše dítě by udělalo pokroky i bez těch vašich doplnků , prostě se vyvíjí a nikdo dopředu nemuže říct bude to tak a tak.....
Petře přestante tu citovat nesmysly.....asi bude hodně studíí....ale NIKDO NIKDY NEVIDĚL VYLÉČENÝHO AUTISTU ..... tak si to ušetřete ......lžete lidem .
22. 12. 2012 | 20:42

emko napsal(a):

Markéto, vy jste vážně nějaká chytrá. Vidím, co vidím, vy mé dítě neznáte, tak nevím, jak můžete vůbec cokoliv posuzovat. V době před biofeedbackem těžce stagnovalo, co víc, šlo do regrese, takže prosím si ušetřete vaše rychlé soudy. Ostatní nemůžu posoudit, neb na terapii paní dr. v Egyptě jsem nebyla, ale váš způsob mluvy a dá se říct až agresivity mi bere dech. Zřejmě jste tak moc vyčerpaná ze svých autistů, že musíte kopat kolem sebe. Je mi vás svým způsobem líto, ale je to váš život. Lepší je mít trochu více optimismu, než máte vy, aspoň člověk není zralý na antidepresiva, když už nic jiného. Víc se tu nebudu dál vyjadřovat, myslím, že se to tu zvrhne jako na každé podobné diskuzi k nenávistným projevům a na tom se podílet nehodlám.
22. 12. 2012 | 20:59

Jan napsal(a):

No, tak my v Egyptě také byli. Výsledky nevalné, hygienické podmínky otřesné přesně tak, jak bylo již výše popsáno. Co mě však šokovalo nejvíc, byla zmatenost paní doktorky, která jeden den něco napíchá a druhý den už neví co, poznámky si buď nedělá žádné nebo na cár papíru, lékařské zprávy a vyšetření, která požaduje vůbec nečte, o čemž jsme se přesvědčili tak, že jsme jí opakovaně dávali furt stejnou zpávu. Ani brvou nehla. Takže po několika návštěvách jsme raději přestali jezdit. Pokrok, který dcera udělala byl spíše dán časem.
22. 12. 2012 | 21:05

Markéta napsal(a):

Přesně tak Jane , pokrok je dán vývojem a toho doktorka zneužívá a vydává to za svoji léčbu..... Emco dyt vám to tu lidi píšou, ale vy ste fanatická jako Makovcová . A pokud jde o mě Emco, já se vyjadřuju k tématu moje milá , píšu své zkušenosti ......moji Aspíci jsou toho druhu jako je Einstein, Gates a Newton ....takové aspíky mám já, mohla byste slintat , kdybyste takové měla . Zjevně promítáte svoje neštěstí do druhých lidí .....ale šarlatáni vám skutečně nepomůžou.
22. 12. 2012 | 21:12

Sidhe napsal(a):

Markéto
tak my vysvětlete proč všude ve zprávách máme ,že stav se nebude zlepšovat?I na základě toho máme PNP až do roku 2016, což se u dětí do 5 let moc nedává.A bez přezkoumání?A opravdu to nenapsal žádný šarlatán,ale mudr. z Motola z neurologie.
Takže chcete říci,že to je moje vina,že já promítám do syna negativní věci a proto on se nebude lepšit?
22. 12. 2012 | 22:37

Marie napsal(a):

Jan- "lékařské zprávy a vyšetření, která požaduje vůbec nečte, o čemž jsme se přesvědčili tak, že jsme jí opakovaně dávali furt stejnou zpávu" To mne podrzte!!! A Jan se tomu divi,ze nebyly vysledky valne.Vzdyt p.doktorka dava nasledujici lecbu vzhledem k poslednim vysledkum a spravam.Tak pak koho za to vinite?To ma cist vsechny spravy dozadu u vsech pacientu? kazdy si precte tu posledni,to dava logiku. Jaja- co je to nekolikrat? dvakrat? petkrat? devetkrat??A proc ste tam jezdili tolikrat,kdyz se vam nelibili podminky? nutil vas snad nekdo? Pisete,ze autizmus je nelecitelny.Omyl! Podivejte se na www.dr-eva-therapy.sk na Melissku.Znam ji osobne z lecby. Dnes chodi v Anglii do normalni skoly.Rve vam to zlucnik? Na webu p.doktorky se muzete podivat taky jak ambulance vypada.Je tam spousta fotek.Zadny venkov,jak se tady pise.Prostranna cekarna s hrackama,A prijde mi,ze tady pise a ocernuje jeden clovek.
22. 12. 2012 | 22:43

Jan napsal(a):

Marie, 4x jsem doktorce dal při nástupu na léčbu to samé labor.vyšetření krve a srdce, které je jak najdete na jejích stránkách nutné pro správné naplánování léčby. Udělal jsme to proto, že jsem si chtěl ověřit to, co jiní rodiče už zjistili předemnou. Měl jsem ještě připravená aktuál.vyšetřní pro případ, kdy by si doktorka něčeho všimla. Nevšimla si.
22. 12. 2012 | 23:03

Markéta napsal(a):

marie neexistuje vyléčený autista......lžete......nějaká támhle paní povídala , podívejte se na net....bla bla.....zeptejte se odborníků v apla jestli někdy viděli vyléčeného autistu.......ale vy ste jistě chytřejší než všichni odborníci....ha ha
22. 12. 2012 | 23:24

Petr napsal(a):

Jak jsem rikal, rodice vetsinou nedavaji sve deti na youtube, aby ukazali, kde dite bylo pred a po lecbe. Nekdy jsou pokroky mizive, nekdy vetsi a nekdy dite ztrati diagnozu (dost vyjimecne). Ne kazdy ma take video dokumentaci.
Neprochal jsem videa na youtube, ale kdyz zadate "autism recovery", tak vam jich par stovek vyjede.

Pred asi peti roky me hodne zaujal stan Kurtz a jeho docela znamy pribeh:
http://www.recoveryvideos.com/video/EthanDoctorsWeb4.wmv (kratka verze)

Taky dost znama je Jenny Mccarthy (nevim jestli je jejim pritel stale Jim Carrey) a jeji pribeh. Jedna z knizek, ktere napsala popisuje pribehy matek, ktere to nevzdaly a dostaly deti zpet do "normalniho provozu".
https://www.youtube.com/watch?v=-5WTaLnDPY4
22. 12. 2012 | 23:27

Markéta napsal(a):

To jsou všechno story podobných šarlatánů jako je ta lékařka v Egyptě Petře.....důležitý je reál, ne zkreslené věci na youtube....jsou to lži.....
22. 12. 2012 | 23:34

Petr napsal(a):

Marketo,
Velmi si vazim, ze se v Aple staraji o deti a pomahaji rodicum, ale jejich nazory na leceni jsou bohuzel ne uplne aktualni, kdyz to reknu slusne.
22. 12. 2012 | 23:36

Markéta napsal(a):

a které názory jsou? vy ste někdy viděl živého vyléčeného autiatu? já neviděla za 30 ani jednoho.....čím to bude? Nevím o co vám jde, prodáváte nějaký výrobek ? Nebo proč to tu pořád píšete ? jste větší odborník než doktoři v Apla?
22. 12. 2012 | 23:43

Petr napsal(a):

Zadny vyrobek neprodavam :)
Ktere MUDr z Aply mate na mysli?
22. 12. 2012 | 23:50

Kamila napsal(a):

Matěji, já to tušila, tak teď už ho snad konečně vyhodí.
Petr
Web PD vypnuli ještě než jsem napsala svůj příspěvek (původně jsem ho chtěla dát tam). Také mě to mrzí, přispívala tam spousta rodičů a jejich rady byly cenné. Paní Makovcová, pokud vím, se o web už velmi dlouho nezajímala, vzhledem k trestnímu oznámení, které bylo podáno kvůli nějakému příspěvku a vypnout ho chtěla dávno. Mohla ho ale předat třeba nějaké nadaci, nebo přesunout jinam, nemyslíte? Nevypovídá to o něčem? Zdaleka tam nebyly jen její příspěvky. Pokud k ní máte někdo blíž, požádejte ji o to prosím. Co třeba přesunout vše na ten novy web uztirozumim.cz, jak pise Skalenka?
Sidhe Zamyslete se prosím. Zažalovat paní Augustínovou v Egyptě??:) Proč by měla vracet peníze, ona přece svou práci odvedla a napíchala do něj ten „koktejl antioxidantů a bylinek“, jak uvádí v rozhovoru. Do diskuse na Reflexu nemůžu, protože nemám účet na Facebooku a kvůli tomu si ho zřizovat nebudu. Paní Makovcové není co závidět, sbírka na Egypt ji stála víc a ještě stát bude, počínaje ztrátou soukromí celé rodiny včetně dětí, konče spekulacemi zda není duševně nemocná. Jaké osobní útoky máte na mysli? Není fér napsat článek ve kterém vynechám podstatné detaily a napíšu jen to, co se mi hodí. Není to fér vůči rodičům, kteří tam na základě jejích výpovědí pojedou a nevědí do čeho jdou, není to fér vůči lidem, kteří na léčbu přispívají a už vůbec, a to především, to není fér vůči těm dětem, které léčbu podstupují. Ať jsou jakkoliv postižené.
Skalenko Je to tak. Článek od novináře, který si s ním ani nedá práci, by mne nenaštval tak, jako toto svědectví matky, která tam fyzicky byla a nenapíše celou pravdu. Připomenul mi celou tu šílenost, jaké jsem vystavila svého syna. Myslela jsem na to celý den až jsem nasypala skořici do guláše……Nevylučuji, že léčba někomu pomáhá, ale cena za standard jakým je poskytována, za diletantství paní doktorky a velmi pravděpodobně i za ten léčebný koktejl, je jednoznačně nepřiměřená a nepřinese úměrný užitek. Za 100 tisíc jsem mohla kompletně předělat koupelnu a život by byl zase o moc jednodušší. Vystihla to Herdek několika slovy: „Příští peníze vrazím do kvalitního vozíku“ a „zvažuji co je už na hranici týrání“.
23. 12. 2012 | 00:33

Kamila napsal(a):

Záškodník Ovšem, kousek vedle stojí vily s bazény…..pár set metrů naproti luxusní hotel. Možná chce paní doktorka působit chudě.
Jájo Děkuju, Vy víte jaký je to vnitřní boj. Díky, že jste našli tu odvahu i další - Jan, vím, že jich je víc. Nechtěla jsem zabíhat do podrobností, jaké to je, když třeba některé děti v čekárně mají Faraonovu pomstu (pověstný průjem). Synovi došlo co se bude dít vždycky až v „ordinaci“, o to horší byla reakce. Byl tak strašně vyděšený a naprosto bezmocný, museli jsme ho držet tři……..Styděla jsem se a stydím, že jsem to dopustila.
Jane Přesně tak. U syna jsem jí opakovala několikrát diagnózu, asi po týdnu se teprve podívala na to, co jsem jí poslala předem mailem, netvrdím, že to prostudovala. Podle mne na to ani zdaleka nemá odbornost. Zprávy skončily nedotčené někde v šuplíku a pak je asi vyhodí. Podívala se na to jen proto, že na syna nezabíralo ani to opíchání spasmů, které zabírá skoro na všechny (někdy i na delší dobu). Evidentně si sama nevěděla rady. Co mě taky dostalo je, že léčí všechny diagnózy úplně stejně. Vůbec nikoho nevyšetřuje. Spastika, nebo hypotonika, genetickou vadu ad. všechny opíchává stejně a vydělává. Nějakou náhodou narazila na zlatou žílu…….
Prosím, nereagujte na Marii, je to Petra F., která se přihlásila pod jiným jménem, nelze ji brát vážně. Marie, alias Petro F, alias Saxanino Baletko, musíte to napsat z jiného PC, jinak to admin lehce vysleduje podle adresy. Nebo si jich kupte víc, paní doktorka na to jistě přispěje.
ADMIN: Prosím o zásah, viz výše. Nebo se to smí?
23. 12. 2012 | 00:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy