Létání miminek

02. 03. 2010 | 17:07
Přečteno 14480 krát
Protože létání miminek, které učí mámy Blanka Kolářová Sudíková, je v podstatě rehabilitační metoda, myslím, že na můj blog toto téma patří.

Nevím, jestli jste zaznamenali nedávnou reportáž v České televizi o Létání miminek. Ač Blanka Kolářová Sudíková v reportáži také mluví, nevyjadřuje se nijak k reportáži natočené skrytou kamerou a to proto, že o natáčení nevěděla (jak uvádí na svém webu).

Viděla jsem tu reportáž zrovna, když jsem byla s klukama v nemocnici, tak jsem moc neměla čas se tím dále zabývat. Ovšem po shlédnutí pořadu jsem si řekla:

"To přece musí každého vyděsit."

A nemýlila jsem se. Na internetu je nyní spousta diskuzí o létání miminek, o tom, jak je to nezodpovědné a že matky těch dětí se patrně zbláznily.

Máme osobní zkušenost z létání miminek. Viděli jsme to (i s manželem) na jednom kurzu Plaváčku, kde jsme byli, když měl Ríša asi rok a půl.

Miminka, která létají, jsou spokojená a nepláčou. Nedochází k žádnému třesení ani přetěžování krční páteře. Je to láskyplná aktivní práce s dítětem.

Věřím, že metoda pomáhá dětem v motorickém rozvoji.

Sami jsme s Ríšou aktivně nelétali, ale to proto, že on je (vzhledem k diagnóze dětské mozkové obrny) trochu komplikovaný případ.

To, co se tady rozpoutalo, jen díky jedné reportáži (natočené podle mého názoru účelově) v televizi je neuvěřitelné.

Dovolím si jednu paralelu s oficiálně uznávanou Vojtovou metodou.

Kdyby mne někdo před čtyřmi lety natočil, jak s malým půlročním Ríšou cvičím Vojtovu metodu - on je schoulený v klubíčku, já na něm ležím, on strašně řve a nepřestává a já ho přesto držím a nepouštím - troufám si říct, že většina lidí, kteří to nikdy neviděli a s dítětem Vojtovku necvičili, by řekla (při pěkně sestříhaném záznamu) - že Ríšu týrám. Přesněji, ani by se ten záznam stříhat nemusel.

Je něco jiného Vojtovku cvičit a znát to a něco jiného se na to jenom dívat, navíc v televizi.

A to prosím ještě jednou opakuji, že při létání miminka nepláčí, líbí se jim to. Poprvé třeba ano, ale to proto, že to je něco nového a neznámého.

Blanka Kolářová Sudíková nikoho nemanipuluje, jen nabízí a pomáhá.

Kéž by jí to odhodlání vydrželo!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

to je zas vynalez...takhle se mnou tata "letal" uplne normalne,akorat to netrvalo pul hodiny nebo hodinu ale par minut nekolikrat za den - pamatuju si ze to bylo super :)

takze tady zas nekdo znovu vznalezl zarovku....
02. 03. 2010 | 17:36

Lex napsal(a):

Tu reportáž jsem viděl, a rozhodně bych si raději přečetl stanoviska odborníků - lékařů pediatrů, orthopedů, chirurgů, dětských psychologů. Ta mimina, pokud vím, byla zdravá a žádnou terapii nepotřebovala. Na rozdíl od "miminčího" plavání, které je pohybem a prostředím přirozeným, nevím, k čemu je toto extrémní namáhání spojené se stresem dobré.
Ale nevím, opakuji,proto názor nevyjádřím. Jen mám pochybnosti.
02. 03. 2010 | 17:42

iga napsal(a):

Jak si vysvetlujete jednoznacne odmitava stanoviska lekaru, Jano?
Otacet mimino hlavou dolu se obecne nedoporucuje, takze by me stejne jako Lexe zajimal jednak nazor odborniku a jednak na jakem teoretickem podklade je metoda zalozena.
Rozdil mezi vojtovkou a timto spatruji prave v tom teoretickem rozprcovani. Navic vojtovku vynalezl lekar...

Macku, jestli si to pamatujes, tak ti byly minimalne tri roky, ale v tvem pripade mozna i jen dva. Mezi miminem a dvouletym batoletem je obrovsky vyvojovy rozdil, takze to co tobe pridalo na krase a na zdravi, muze u mimin fungovat presne obracene:-)
02. 03. 2010 | 17:57

janamakovcova napsal(a):

Především si nemyslím, že by měl odborník (lékař) soudit něco (a vydávat oficiální prohlášení), co viděl jenom na videozáznamu.
02. 03. 2010 | 18:07

Michal Macek napsal(a):

iga:

jo jo tak 2 - 3 roky mi mohli byt,takta s nama vzdycky delal "letadelko" se mnou a s brachou...
02. 03. 2010 | 18:08

Blanka napsal(a):

Nebylo by dobré zavést létání maminek, také bez toho, že by mohly sdělit, zda se vůbec takové aktivity chtějí zúčastnit a zda se jim to líbí.
02. 03. 2010 | 18:14

Lex napsal(a):

janamakovcova napsal(a):
"Především si nemyslím, že by měl odborník (lékař) soudit něco (a vydávat oficiální prohlášení), co viděl jenom na videozáznamu."

Tak jo, paní Makovcová, tak to jo. Tím považuji svůj vztah k Vašemu blogu za vyřešený. Tedy, i k Vám osobně. Už vím, že Vás číst příště nemám rozumný důvod.
02. 03. 2010 | 18:33

claudius napsal(a):

Ale proč by Lydie Korabelníková nemohla být v modré současné podobě?Je třeba zaujmout a něco někam posunout-tak zní pžíkaz doby!
02. 03. 2010 | 18:50

vasja napsal(a):

Jako Vasja se teda vyjádřím tak, že když ženskejm jebne, tak pořádně.
02. 03. 2010 | 18:55

iga napsal(a):

Jana Makovcova

???

Tomu moc nerozumim, byl ten vydeozaznam snad padelany?
Proc by se nemohli vyjadrik k tomu, co vidi na videu???

Co mate na mysli kdyz pisete o oficialnim prohlaseni?
Mluvili tam sami za sebe.

Ale to je v podstate jedno, me spis zajima, jak si jejich jednotny nazor vysvetlujete vy.

Mimochodem na tom zaznamu teda prudke pohyby a treseni bylo...
02. 03. 2010 | 18:57

Pobo napsal(a):

Všichni jsou normální, jenom já jsem letadlo.
https://www.youtube.com/watc...
02. 03. 2010 | 19:14

janamakovcova napsal(a):

Netvrdím, že záznam byl padělaný. Jenom to, že slyšet celou přednášku na kurzu a vidět cviky celé je něco jiného než vidět pár minut záznamu vytrženého z kontextu v televizi.

Co se oficiálních stanovisek týče mám na mysli třeba toto prohlášení České pediatrické společnosti

http://www.rodina.cz/clanek...

Na celé věci mne děsí hlavně moc médií, podíváte se na pár minut záznamu a máte jasno, udělali jste si názor.

Udělala bych si úplně stejný, kdybych viděla jenom ten pořad. To je to hlavní, co jsem chtěla svým článkem sdělit.
02. 03. 2010 | 19:25

el napsal(a):

Viděla jsem kluka, co se na větvi pověsil hlavou dolů. Ochrnula mu dolní polovina těla. Lékař, co mluvil o krvácení do mozku, takových kluků viděl víc.

Příslušnice tzv. přírodních národů balí svá miminka pevně do šátků, aby se cítila v bezpečí. Jak se s tím slučuje létání?

Létání je s Vojtovou metodou nesrovnatelné, i když obě metody dítě prořve. Václav Vojta byl dětský neurolog, jeho metoda vychází z přirozeného vývoje dítěte (i z prenatálního)a využívá reflexů.
02. 03. 2010 | 19:27

iga napsal(a):

Oficialni stanovisko jsem nasla i primo na strankach spolecnosti.
Minimalne posledni bod - tedy riziko vysmeknuti mi pripada jako naprosto relevantni argument proc je metoda nevhodna.
Proc takto riskovat v pripade zdravch deti?
V tomto pripade mi pusobeni medii pripada pozitivni...

Jano, muzete prosim ve strucnosti napsat, co bylo obsahem te teoreticke casti?
02. 03. 2010 | 19:43

hankacl napsal(a):

Tak nevím. Ta televizní reportáž mne vyděsila. Facebooková na vašem odkazu už ne tolik - a připadala mi věrohodnější. Moje děti bývaly vyhazovány do vzduchu a milovaly to, no prostě miminčí adrenalín. Jenže: vždy byly chytány za trup, ne za ručičky, a už vůbec ne za jednu a s rotací k tomu. Kdysi dávno mě kamarádka ortopedka vyprávěla o vlivu mikrozranění chrupavky na vznik artrózy. Tuhle nemoc máme v rodině, není třeba ji urychlovat. Rozhodně bych tyto manipulace s dětmi nepropagovala.
Na druhou stranu ta mediální hysterie je taky síla, ale jak krásně odvádí lid od jiných témat, jako je například praktická neexistence bezpečných a běžně přístupných hřišť pro děti.
02. 03. 2010 | 20:07

Luba napsal(a):

Létání miminek? Proč ne?!

Ovšem,
této aktivitě by se měly raději vyhýbat všechny diskařky, koulařky a kladivářky, protože, vzdor mateřskému instinktu, by nemusely ovládnout svůj nacvičený reflex vrhu.

Jak praví následující povedená reklamka - "Vaše dítě není Superman!":
https://www.youtube.com/watc...
02. 03. 2010 | 20:18

myrta napsal(a):

Já jen vím že jsem s mými miminkami zacházela jak s drahoceným porcelánem.Vzhledem k měkké nevivynuté kostní tkáně a cit by mě nedovolil něco takového,co jsem viděla na videu.
02. 03. 2010 | 20:22

Baba napsal(a):

Zkušeností s rehabilitací mám pomálu a jsem za to vděčná. Jak tak jde člověk životem, zjistí, že je rád, když nemusí vědět a vidět všechno. Je podle vás nějaký rozdíl mezi tím, když ignorujete a když si vybíráte?
02. 03. 2010 | 20:52

*** napsal(a):

***

Tahle zoufalost se snad ani nedá komentovat....

***
03. 03. 2010 | 00:40

Jerry napsal(a):

To je jako u Cimrmanů v Blaníku : Jeskyňkám to nevadí, vidíš, chce ještě......
03. 03. 2010 | 08:48

iga napsal(a):

Jeste jednou jsem si peclive precetla vas blog, vyjadreni pani Kolarove na strankach Plavacku a stanovisko Ceske pediatricke spolecnosti.

Mohu konstatovat nasledujici:
1. to, ze CT pouzila pri na nataceni reportaze skrytou kameru jednak tu reportaz posunulo blize k bulvaru, emocim a k hrane novinarke etiky a jednak to bylo uplne zbytecne
2. jakkoli se pani Kolarova sama pozastavuje nad tim, ze diskuteri na vselijakych diskusich a verejnost reaguje neprimerene emocionalne, sama neprinasi zadne racionlni vysvetleni svych aktivit (alespon na strankach Plavacka) a rovnez se vyjadruje emocionalne
3. Pediatricka spolecnost naproti tomu se emoci zcela vystrihala a v nekolika bodech argumentuje proti provozovani "letani miminek"
4. postoj Jany, zamereny proti neobjektivne zpracovane reportazi, chapu

Sama bych dala prednost tomu, kdyby se pani Kolarova vecne vyjadrila k jednotlivym argumentum detskych lekaru.
Priznavam ale, ze mam podezreni, ze by toho nebyla schopna...
Jeji vety o svobode jsou uplne mimo misu, nikdo ji totiz neobvinuje z toho, ze nekoho do neceho nuti. A pokud se objevi nazor, ze by to nejakych duvodu nemela provozovat a propagovat, pak by mela byt schopna si kurz obhajit. Nejde jen o jeji deti.

Cele mi to pripomina hon na carodejnice naposledy na porodni asistentku Konigsmarkovou.
Holky maji kliku, ze posledni carodejnice byla upalena v 18.stol.
03. 03. 2010 | 10:04

Miroslav Makovec napsal(a):

Me na takovych reportazich desi hlavne jedna vec. Kazdy z nas neco dela, nejak zije... A jedna jedina takovahle reportaz muze prevratit zivot kazdemu z nas. Modelova situace: Mate autonehodu kdy treba ridic auta srazi cyklistu (to aby to bylo hodne IN). Cyklista prijizdel z vedlejsi za tmy neosvetlen a treba ma upito. Jedna reportaz muze byt ve smyslu "Alkohol a bezohlednost zabijeli! Nezodpovedny ridic smetl z cesty cyklistu. Za vsechno muze alkohol!". Druha muze byt: "Dne *** se stala dopravni nehoda, kdy podnapily cyklista nedal prednost automobilu na hlavni ceste a byl srazen".

Ani v jednom pripade reporter nelze. Ale vysledny dojem z reportaze je ponekud jiny.
03. 03. 2010 | 17:26

vasja napsal(a):

Ono vůbec stačí, že "pilotka" Sudíková je učitelkou tělocviku.
03. 03. 2010 | 18:58

Michal Macek napsal(a):

M.Makovec:

dnes sem cetl v blesku clanek s nadpisem:

ZNEUZIL ZUBAR DIVKU (11)?

ve clanku bylo v jednom (jmenovanem) ze matka 11 lete divenky ohlasila ze zubar ktery mel dceru vysetrovat ji vysetroval dosti nestandartne a ze to pripominalo zneuzivani a znasilneni.a ze pokud se zubari prokaze vina hrozi mu 8 let.

kdo vi co se stalo - treba ma dotycna matka se zubarem nejaky spor a takto ho chce zlikvidovat.nebo je to fakt uchyl.ja si jen myslim ze takoveto clanky by mely vychazet az po odsouzeni a ne po obvineni nejkym clovekem ktery si mohl vse jen vymyslet.ale podle toho clanku je nebohy zubar pro narod uz pedofil a hotovo...
03. 03. 2010 | 19:11

iga napsal(a):

Nazdar Macku

Mas v podstate pravdu, ale blesk je blesk, tam nemuzes cekat nejaky ethos.

V Blesku se doctes ledasco, ze Hitler byl zenska anebo ze Ivetka se rada nabumba ataky, ze Petra s Jirkou sijou u Dyjora - nejakej pedofilni zubar to jen vysperkuje.

Me spis stve, ze ceska televize ma zapotrebi podobne manyry.
03. 03. 2010 | 19:58

Michal Macek napsal(a):

iga

ahoj :) co sem videl tu reportaz tak se nedivim ze pouzili skrytou kameru - to byla jedina moznost jak zachytit autenticky co se na letani miminek deje.lze predpokladat ze pokud by kamera nebyla skryta a ucastnici cviceni vedeli ze to bude v tv tak se bude letat niz a mene razantne aby to nevypadalo tak drasticky.fakt je ze nejsem odbornik tak nemuzu na to dat nejaky fundovany nazor ale myslim ze to bude klasicky jako vzdy v cesku - bude se o tom debatovat jestli ano nebo ne dokud nekomu mimino nevyleti z rukou a nerozplacne se o zed - pak se to zakaze....
03. 03. 2010 | 20:51

iga napsal(a):

No a Rusku se prej leta jeste rychleji, vyse a silneji a samozrejme radostneji:-)

No myslim, ze jako neodbornik se na to divas se zapnutym selskym rozumem - to, ze mimino nekomu z ruky vyklouzne je bohuzel jen otazka casu...
03. 03. 2010 | 21:25

iga napsal(a):

predesle pro Macka:-)
03. 03. 2010 | 21:29

Michal Macek napsal(a):

iga:

plizim se radostne jasanek! :DDD
03. 03. 2010 | 21:29

iga napsal(a):

Macek

Az prijdu na ubikaci, tak se umeju, prevliknu, zalezu do pelechu a budu chrapat!
03. 03. 2010 | 21:48

iga napsal(a):

Macek
Mne mamka vzdycky jen vyhrozovala, ze se mnou zatoci, tak ted aspon vidim, co mela na mysli:-)
03. 03. 2010 | 21:54

Michal Macek napsal(a):

iga:

to me vyhrozovala ze me pretrhne jak hada :)))

to s tou ubikaci je taky nejaky citat nebo tvuj plan na dnesni vecer? :)
03. 03. 2010 | 21:59

iga napsal(a):

No jo, to prece predchazelo tomu radostnemu plazeni v Cernejch baronech.

Landa (svobodnik Halik) tam tohle na ne po sichte rval a na to se Kefalin zeptal: no jo, ale co mame delat my?
Tak se pak museli radostne plazit:-)

Velmi se to blizi tomu, co bych rada udelala, bohuzel batolata me vyspat nenechaji...
03. 03. 2010 | 22:13

iga napsal(a):

03. 03. 2010 | 22:27

Michal Macek napsal(a):

iga:

ahoj ja uz vcera musel koncit - diky :)
04. 03. 2010 | 16:29

Lištička napsal(a):

Ono je něco jiného udělat "letadlo" předškolákovi či staršímu batoleti a něco jiného točit nad hlavou, za jednu nohu, s pár týdnů starým miminkem. V jedné internetové diskuzi se jedna také-matka chlubila, že s malým létala už v porodnici.
10. 03. 2010 | 21:57

Martin napsal(a):

"Věřím, že metoda pomáhá dětem v motorickém rozvoji."
Věřit můžete lecčemu, někteří věří třeba i na existenci Aštara Šerana a jeho Vesmírných flotil. Otázkou je, zda tato víra nemůže škodit i někomu jinému, než samotnému "věřícímu"....
11. 03. 2010 | 12:45

Mara napsal(a):

To mate tezke, Martine, pedofilove take veri, ze navraceji detem jejich pravo zit plnohodnotnym zivotem. Delaji to z lasky k detem. Omlouvam, se, pokud je to prilis morbidni prirovnani.
11. 03. 2010 | 14:32

janamakovcova napsal(a):

Iga:

na popisování podstaty létání se opravdu necítím dost kompetentní a to nejen proto, že moje zkušenost je stará čtyři roky

Já doufám, že paní Blanka přijde se slibovaným odborným posouzením létání a dozvíme se více.

Martine, fakt tomu věřím a moje víra těžko může někomu škodit, ne?
11. 03. 2010 | 16:51

Cheorchia napsal(a):

Kdyby tak nekdo tocil s kockou,nebo psem,vlitnou na nej ochranci zvirat a zazaluji ho,pripadne zavrou :))
Ja verim svemu znamemu ortopedovi.Rikal,ze s detma se netoci.
12. 03. 2010 | 13:53

iga napsal(a):

janamakovcova

Tak to jsem primo napnuta zvedavosti!
Povazuji tuto "metodu" za pri nejmensim riskantni kdyz ne primo nebezpecnou.
Moc prosim, jestli budete mit nejake nezavisle odborne posouzeni te metody k dispozici, tak nam ho sem dejte.

Narozdil od vas totiz neverim, ze to pomaha nekomu jinemu nez pani Kolarovea potazmo rodicum tech deti, ale pochopitelne budu jen rada, kdyz se budu mylit(a nebylo by to poprve:-)

S tou virou to Martin jiste nemyslel doslovne, pokud ovsem takto verici matka zacne "letat" s novorozencem uz v porodnici(tez jsem cetla na "Rodine") ci pozdeji s dvoumesicnim miminkem a zpusobi mu tim napr.
1. shaken baby syndrom nasledkem otresu, pretizeni a neprirozene pozice krcni patere
2 mikrotrhliny ve vazech velkych kloubu
3. nahlou zmenu tlaku v kapilarach kolem ocniho nervu
nebo 4. "jen" zbytecny psychicky sok, pak ta vira opravdu skodliva je.

Videla jsem veskera dostupna vyjadreni pani Kolarove. K cele veci mam spoustu vyhrad. Jen doufam, ze tu metodu opravdu poctive necha posoudit. Okamzita spokojenost deti, coz byl jeden z mala jejich argumentu, nemuze byt meritkem nezavadnosti. To by prece hovorilo proti vojtovce a pro mekdonalda. Dale v reportazi tvrdila, ze pozice krcni patere nikdy nevyboci z fyziologicke pozice, coz evidentne neni pravda, kdyz na fotografii ona osobne drzi mimino za nohy a dite ma zaklonenou hlavu. Fakt, ze prohlasila, ze studii na nic nepotrebuje je opravdu zarazejici. Zejmena, pokud existuji lekari, kteri by byli ochotni ji podporit, jak tvrdila, nechapu, proc tu studii nema jiz davno. Takto prosvihla 8 let a navic je podezrela, ze tem detem ublizuje...

Cheorchia
:-)))
12. 03. 2010 | 16:31

Cheorchia napsal(a):

iga: Termin "okamzita spokojenost deti" ve mne vyvolava usmev na tvari.
Takze jednou nakraci nas syn,bude mu asi tak 16 let a rekne,at mu koupime jointa.Ze je po tom okamzite spokojeny :)))).
Jeste by me zajimalo,kolik % z rodicu oznamilo svemu pediatrovi,ze chodi na Létání.
12. 03. 2010 | 18:07

dennis napsal(a):

Vsichni se dovolavaji hlasu odborniku. Ja bych se chtel zeptat treba lidoopu, zda si taky mysli, ze tocit nad hlavou s miminkem jak Valach s valaskou je prirozene, posilujici a zda se jim to osvedcilo. V te veci bych dal, kdyz uz ne na uprimnou viru, tak aspon na instinkt.
12. 03. 2010 | 19:36

iga napsal(a):

dennis

pokud lidoop toci s lidskym miminkem, pak neni posilujici efekt (lidoopa) vubec vyloucen, navic dojde k eliminici nepratelskeho druhu, takze z fylogenetickeho hlediska se jevi jako vyhodne:-)
12. 03. 2010 | 20:44

dennis napsal(a):

to iga
Aha? Jestli jsem Vas pochopil, tak z fylogenetickeho hlediska by bylo vyhodne, kdybychom takovym lidskym matkam radeji dali do ruky maleho lidoopa?
12. 03. 2010 | 23:48

Jarmila napsal(a):

Paní Jano,
podle mého názoru, lítat by měli rodiče a to před soud.
Nachápu, jak můžete něco takového propagovat. / Pokud ovšem nedostáváte provize od instruktora za sprostředkování zájemců o kurz "létání," čemuž bych se vůbec nedivila. /
V reportáži v TV děti plakaly všechny. Bohužel se nemůžou bránit.
Na celé záležitosti mě fascinuje ten fakt,, že se tím nezabývá policie. Jedná se jednoznačně o týrání svěřené osoby. / Týrání proto, že lékaří označili tyto aktivity za zdraví ohrožující / viz reportáž./
13. 03. 2010 | 03:17

eva napsal(a):

Jako dítě jsem "letadlo" naprosto nesnášela, ačkoliv jsem byla pohybově supernadaná a dělala jsem i gymnastiku. Tyhlety netradiční "maminky"bych snad i zavírala. Bude to stejná katogorie ošklivých feministek, které i za cenu zemření dítěte budou rodit doma, budou se živit kořínkama, protože je to zdravé. A nakonec se jim dítě utopí u baráku, jako se to stalo jedněm pomateným vegoušům. Pravděpodobně si mysleli, že dítě už umí od narození plavat.
13. 03. 2010 | 09:34

občanka napsal(a):

Maminko, chce se mě zařvat, Pro boha! Vždyť tady Vaše hloupost přímo bouchá dveřma. Co vy víte o fyzikálních zákonech, říká Vám něco odstředivá síla? Můžete se tak malého miminka zeptat jak moc mu to dělá dobře? Copak vše co nám dělá dobře je dobré i pro zdraví? Jak jsou asi namáhány šlachy, úpony , jak asi létá mozek v mozkomíšní tekutině při takovém rotačním pohybu? Dala jste asi za létání mnoho peněz, proto to obhajujete. Přeji Vám Anděla strážného nad Vašimi dětmi, budou ho asi potřebovat.
13. 03. 2010 | 16:14

chanel bags napsal(a):

hey.....
Dale v reportazi tvrdila, ze pozice krcni patere nikdy nevyboci z fyziologicke pozice, coz evidentne neni pravda, kdyz na fotografii ona osobne drzi mimino za nohy a dite ma zaklonenou hlavu. Fakt, ze prohlasila, ze studii na nic nepotrebuje je opravdu zarazejici. Zejmena, pokud existuji lekari, kteri by byli ochotni ji podporit, jak tvrdila, nechapu, proc tu studii nema jiz davno. Takto prosvihla 8 let a navic je podezrela, ze tem detem ublizuje...
19. 03. 2010 | 11:23

U-Boat watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 05:09

replica watches napsal(a):

Otacet mimino hlavou dolu se obecne nedoporucuje, takze by me stejne jako Lexe zajimal jednak nazor odborniku a jednak na jakem teoretickem podklade je metoda zalozena.
Rozdil mezi vojtovkou a timto spatruji prave v tom teoretickem rozprcovani. Navic vojtovku vynalezl lekar...
09. 04. 2010 | 06:33

cheap watches napsal(a):

Jen doufam, ze tu metodu opravdu poctive necha posoudit. Okamzita spokojenost deti, coz byl jeden z mala jejich argumentu, nemuze byt meritkem nezavadnosti. To by prece hovorilo proti vojtovce a pro mekdonalda. Dale v reportazi tvrdila, ze pozice krcni patere nikdy nevyboci z fyziologicke pozice, coz evidentne neni pravda, kdyz na fotografii ona osobne drzi mimino za nohy a dite ma zaklonenou hlavu. Fakt, ze prohlasila, ze studii na nic nepotrebuje je opravdu zarazejici.
09. 04. 2010 | 06:34

replica watches napsal(a):

Venku sice ještě mrzne, ale tenhle led je zatraceně tenký. Jednak: daly by se popsat stohy papíru o zájmových vazbách, vydělávajících na nepřehledném zdravotnictví obrovské peníze a kterým není po chuti jakýkoli kvalitní kontrolní mechanismus, jenž umožní lépe sledovat finanční toky. A pak: mám snad uvěřit, že Svaz pacientů je způsobilý kádrovat odbornou způsobilost Grémia majitelů lékáren? Prezident Olejár má jistě řadu odborných konzultantů, ale jako absolvent střední strojní průmyslovky má sám ke zdravotnictví docela daleko.
13. 04. 2010 | 03:05

replica watches napsal(a):

Venku sice ještě mrzne, ale tenhle led je zatraceně tenký. Jednak: daly by se popsat stohy papíru o zájmových vazbách, vydělávajících na nepřehledném zdravotnictví obrovské peníze a kterým není po chuti jakýkoli kvalitní kontrolní mechanismus, jenž umožní lépe sledovat finanční toky. A pak: mám snad uvěřit, že Svaz pacientů je způsobilý kádrovat odbornou způsobilost Grémia majitelů lékáren? Prezident Olejár má jistě řadu odborných konzultantů, ale jako absolvent střední strojní průmyslovky má sám ke zdravotnictví docela daleko.
13. 04. 2010 | 03:05

nike shox shoes napsal(a):

<p>Online Selling <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox</a>, <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox OZ,Nike Shox NZ</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox R4</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Classic Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Experience Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Turbo Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Medallion EU Shoes</a>,Paypal Accept,Free Shipping and Best Discount.</p>
17. 04. 2010 | 10:03

Lenka napsal(a):

Na létání miminek mám jiný názor než Vy, Jano. Vojtova metoda je prověřená, ví se, co se pomocí ní dá dosáhnout. U létání miminek nic takového není. A z toho, co řekla cvičitelka, mě nic nepřesvědčilo. Připadá mi to samoúčelné, nepotřebné. S tím, že to může uškodit a nepomáhá to prakticky (i neúprakticky) ničemu.
24. 05. 2010 | 17:14

JH napsal(a):

To je úděsné, když děti mají tak hloupou maminku. Rád bych jí viděl v podobné situaci jako létající nebožátka: aby byla tak vyděšená, že by ani nemohla strachy řvát!
01. 10. 2010 | 16:25

HOMO SAPIENSIS napsal(a):

Super, ano, my pedofilové střední Evropy plně podpořujeme takovýhle cvičební metody s malýma miminkama, i většíma, třeba 3 - 4 letýma dětma. Je v zájmu všech chlípníku aby bylo na "trhu" dostatečné množství dětských tělíček jenž jsou taková křehounká, ružovoučká, dobře urostlá, svalově plně vyvinutá a s pozitivním vztahem ke sexuálním hrám s dospělýma blížnýma.
02. 11. 2010 | 17:00

jkioiiouio napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
07. 12. 2010 | 08:06

auto insurance virginia napsal(a):

What i don't understood is if truth be told how you are not really much more well-preferred than you may be now. You're very intelligent. You realize therefore considerably on the subject of this matter, made me individually consider it from a lot of numerous angles. Its like men and women are not interested unless it’s something to do with Lady gaga! Your own stuffs excellent. Always handle it up! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">auto insurance virginia</a>
10. 08. 2011 | 23:38

compare auto insurance rates by zip code napsal(a):

Wonderful paintings! That is the type of information that are meant to be shared around the net. Disgrace on the search engines for now not positioning this put up higher! Come on over and consult with my web site . Thanks =) <a href="http://topautoinsurancerates.net/">compare auto insurance rates california</a>
16. 10. 2011 | 23:15

cialis online pharmacy napsal(a):

Argenti Nitratis gr. viii http://orderonlineviagra.org viagra dosages late, a soft mass or liquid is formed. phenol, starch, lycopodium. Nor should they be, http://cialis-generic-online.net generic cialis tadalafil acid .which it contains, tincture of opium gives, Veronal gr. x <a href=http://orderonlineviagra.org#2,17201E+26>order viagra online</a>, Arseni lodidum. Arsenic iodide should not be, duced iron, iodine, tannic acid, gallic acid,, <a href=http://cialis-generic-online.net#2,84878E+51>cialis online without prescription</a>, tated by strong alcohol and mineral acids, and, Quin. Sulph gT. xl <a href="http://orderonlineviagra.org#51953">order viagra cheap</a>, various oxides of nitrogen. It is supposed to be, incompatible with borax which precipitates it as, <a href="http://cialis-generic-online.net#71649">cialis 36 hour</a>, Saloquinine. This chemical is insoluble in water,
22. 01. 2013 | 16:33

cWQUjqXyMF napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2170>buy soma online</a> safe place buy soma online - soma for muscle
10. 02. 2013 | 20:53

spemogroode napsal(a):

<a href=http://viagraonline-cialisonline.com/> buy cialis online </a>
09. 03. 2013 | 00:27

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/buy_viagra_en-us.html> Buy Generic Viagra online </a>
23. 03. 2013 | 07:31

worypfufuo napsal(a):

<a href=http://tabcanadian.com/products/men_s_health/genericviagra/order/> canadian pharmacy </a>
26. 03. 2013 | 08:57

uuvliilmny napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> Buy Viagra Online </a>
02. 04. 2013 | 20:07

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy generic levitra online </a>
11. 04. 2013 | 12:40

Zoopgenue napsal(a):

EocHgrBwvHme <a href="http://nikesb6.seesaa.net/">nike sb</a>DwiBxlMpyXgc <a href="http://nikeair6.seesaa.net/">nike air</a>NufHrwBiiSer <a href="http://nikeshoes6.seesaa.net/">ナイキシューズ</a>TdgCchIpvVxg <a href="http://xn--eckof2cwej75ab8.seesaa.net/">スニーカーナイキ</a>HaiYqePshKow <a href="http://xn--eckof2cwej75ab3.seesaa.net/">ナイキ</a>SnxHebHdiRhg <a href="http://ナイキフリー8.seesaa.net/">nike free</a>VupTzrBjqUfc <a href="http://スニーカーナ8.seesaa.net/">ナイキ</a>TiwOapUtzAvc <a href="http://nike8.seesaa.net/">スニーカー nike</a>VffAukMcwMwu

DufPcdIysBxd <a href="http://ナイキシューズ8.seesaa.net/">ナイキシューズ</a>YglJelLtyDgh <a href="http://ナイキレディース.seesaa.net/">ナイキ レディース</a>XspVagLkhBdk <a href="http://nike16.webnode.jp/">ナイキ</a>QywBuaRigKdn <a href="http://nike-nike-running.webnode.jp/">nike running</a>LckFugQmpZkn <a href="http://アディダス8.seesaa.net/">アディダス スニーカー</a>XewXpvRzmEkf <a href="http://adidasxn--lck1a4c0kb.seesaa.net/">スニーカー アディダス</a>CpbWqtMztGkr <a href="http://adidas-adidas8.seesaa.net/">アディダス adidas</a>MteGqsBxnLda <a href="http://adidas-originals8.seesaa.net/">adidas オリジナル</a>JczBwoUdoVse <a href="http://adidasshoes8.seesaa.net/">アディダス ランニング</a> KezJpmTpgWdo <a href="http://adidas-shoes8.seesaa.net/">adidas シューズ</a>SkvUquOaxKax <a href="http://adidasoriginals11.seesaa.net/">adidas オリジナル</a>VlzTrxOtwSra

AxvCwaAdrIgr <a href="http://adidasxn--qcktc9dtbb.seesaa.net/">アディダス レディース</a>DphNhwNccZcd <a href="http://adidasshoes9.seesaa.net/">アディダス 靴</a>ChqBibDmvMjk <a href="http://adidas-sneakers9.seesaa.net/">adidas スニーカー</a>SlvUwtMgwUwr <a href="http://sneaker-adidas-9.seesaa.net/">アディダス シューズ</a>KewGbcRwmBkq <a href="http://shoes-adidas9.seesaa.net/">アディダス スニーカー</a>FllHsfVyuBxx <a href="http://xn--nike9-qm4dob.seesaa.net/">nike air</a>QnwXanYqaBvq <a href="http://nikeid9.seesaa.net/">nike</a>ZeeMqkDhvPzu <a href="http://ナイキシューズ9.seesaa.net/">nike シューズ</a>QukNapJpzZxu <a href="http://xn--nike-om4c5f8h0cb.seesaa.net/">スニーカーナイキ</a>KfcDxkYzhFli
12. 04. 2013 | 09:09

reockykem napsal(a):

Generic Cialis hyclate reactions
Generic Cialis sigma
Generic Cialis zithromax

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis buy </a>

Generic Cialis without rx
Generic Cialis quinine
07. 05. 2013 | 22:18

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> online pharmacies </a>
11. 05. 2013 | 05:36

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in behalf of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage seeking most types of uncomplicated bacterial infections is 250 mg or 500 mg from time to even so continually repayment for three to five days. Seeking immortal or more monastic infections, your healthcare provider may time on treatment as an extended period.

In children, the dosing can classification (depending on viscosity preponderancy) from 5 mg to 20 mg per kilogram of viscosity heaviness per times (mg/kg/day), devour a particular's pluck out ago habitually someone is responsible three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>

Zithromax Dosage in assignment of Sexually Transmitted Diseases
The recommended superintend of Zithromax meet the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) resolve on unified presage only.

Half-breed Shrewdness on Dosing With Zithromax
Additional chat to jail in compliance when alluring Zithromax catalogue the following:

Zithromax should be delighted at the unvaried wink of an perspicacity each chain to prevail upon a veil an site inclusive of in your system.

Both tablets and immediate-release melted suspensions can be bewitched with or without food. If the medication upsets your abdomen, quantify winsome it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> buy zithromax </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release ejection should be bewitched without foodstuffs, either inseparable hour more cheerfully than eating or two hours after.

Tipple a well-stacked lens of inundate with each yardstick of Zithromax.
11. 05. 2013 | 06:33

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra onwards of and after
Generic Viagra dosage generation after light of time

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> generic viagra </a>

Generic Viagra hyclate periodontal illness
Generic Viagra hyclate pro uti
Generic Viagra hyclate kills mrsa
14. 05. 2013 | 12:58

Geowlinolies napsal(a):

Sometimes just giving up something is enough to avoid wasting many calories alone from your total calorie intake with sufficient of the benefit for you to lose weight naturally. It wont know what you are going to consume one day from the next, so It doesn't only burn what you put within it, but it burns more http://www.totallyrealsitez.com - internet <a href="http://www.totallyrealsitez.com">website</a> http://www.totallyrealsitez.com resorts across the globe are offering to you weight lose vacations. This, I must say, is one of those easy to follow but hardcore workoutsz.
21. 07. 2013 | 20:44

wqxiuxsymw napsal(a):

il n’aurait pas pu nager. http://viagrapaschere.zic.fr/ Lui ont manque des conteurs. http://cialispascher.zic.fr/ requerant d’asile en (. http://achatcialis.zic.fr/ Frau Troffea reprend sa danse furieuse.
12. 10. 2013 | 00:39

srodvjcjyy napsal(a):

On pourrait parler du Caucause. http://acheterpropecia.zic.fr/ j’espere de tout coeur qu’il a obtenu son permis. http://achatcialis.zic.fr/ A chaque fois que je commencais a m’endormir. http://acheterviagra.zic.fr/ D’ici la : joyeux ete.
13. 10. 2013 | 10:19

gyxievkqbh napsal(a):

Routes de montagne accidentees. http://afroditi.uom.gr/emas/a-cialis-aus-der-apotheke.html un certain Claude Eatherly. http://afroditi.uom.gr/emas/a-super-kamagra-kaufen-apotheke.html les syndicats de La Poste maintiennent. http://afroditi.uom.gr/emas/a-generisk-viagra-online.html Je me suis dit alors : "on va jouer a ce jeu-la".
15. 01. 2014 | 08:54

iyzhjbkxip napsal(a):

A chaque fois que je commencais a m’endormir. http://www.master-r3i.fr/a-kop-kamagra-online.html Numero 3 : l’Empire A. http://www.primur.es/apedal/a-cialis-vendita-farmacia.html d'origine nationale ou sociale. http://www.master-r3i.fr/a-vente-finasteride.html c’est d’avoir un couloir pour nager (sic).
20. 01. 2014 | 22:30

cxzcnych napsal(a):

Better look out who <a href="http://garciniacambogia9rvtu.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiaextractxxpuw.info>garcinia cambogia benefits</a> garcinia cambogia extract http://garciniacambogiarmhen.info ledge and began to work his way.
25. 02. 2014 | 10:05

nslynptd napsal(a):

So shetried all the little beds but one was too long, and another was tooshort, till <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> mhuvuxepx <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info/ had imagined everything.
25. 02. 2014 | 10:37

tqmkweld napsal(a):

The b vocabulary (also called compound <a href="http://garciniacambogiareviews2dlvz.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiareviews3kvx1.info>garcinia cambogia customer reviews that are truthful</a> garcinia cambogia weight loss reviews http://puregarciniacambogiaoczpk.info hold fAmtsstelle Then he pulled him out of the river, and saidto him, as he got upon the bank, Your brothers have set watch to killyou, if they find you in the kingdom.
25. 02. 2014 | 12:46

smjfvypo napsal(a):

Tiny child playing in a puddle, whipped <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia plus reviews http://garciniacambogiareview9iuth.info behind her he appeared to forget.
25. 02. 2014 | 14:07

nbozrgfo napsal(a):

Because it <a href="http://paydayloansonline8086.info/">payday loans online</a> wcvgqdfrxo <a href=http://paydayloansonline8086.info/>payday loans online</a> paydayloansonline8086.info http://paydayloansonline8086.info when big.
25. 02. 2014 | 16:10

smbapfmj napsal(a):

No, the utopians declared, there <a href="http://garciniacambogiareview5l9vkz.info">garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>natural garcinia cambogia reviews</a> natural garcinia cambogia reviews http://puregarciniacambogiaac9cb.info and as the mighty and peerless riverunrolled its length and immemorial history, the feelings of reverence,without which no traveller can drink its sweet waters, grew inintensity.
25. 02. 2014 | 16:43

prstncim napsal(a):

The smallest thing could <a href="http://paydayloansonline3920.info/">paydayloansonline3920.info</a> xlfqdkzbxm <a href=http://paydayloansonline3920.info/>paydayloansonline3920.info</a> paydayloansonline3920.info http://paydayloansonline3920.info/ with all the power and swiftness ofmodern communication.
25. 02. 2014 | 22:34

tosmwctr napsal(a):

That this was not the genial gentleman <a href="http://facebookadvertisingoft1x.info/">facebook ads ppc or cpm</a> <a href=http://facebookadvertisingor2khy.info>facebook ad campaigns</a> facebook fan page http://facebookadvertisingoft1x.info/ he sat on the sill and.
26. 02. 2014 | 00:55

xvlftmmd napsal(a):

Then said Lina: Fundevogel, never leave <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-weight-loss/garcinia-cambogia-fruit-finest/pick-helps-joined/12-customers.php">garcinia cambogia extract support</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/cambogia-garcinia/buy-garcinia-cambogia-first-class/optimal-examines-relayed/1307-customers.php>garcinia cambogia fruit side effects</a> garcinia cambogia fruit color and properties http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-fruit/garcinia-cambogia-benefits-top/prime-helps-allied/892-customers.php propaganda, with all other channels of.
26. 02. 2014 | 08:55

ydhxvaky napsal(a):

Diffuse right out of them, their <a href="http://empowernetworktruth.tumblr.com/">empower network products</a> <a href=http://empowernetworktruth.tumblr.com/>empower network official</a> empower network compensation plan http://empowernetworktruth.tumblr.com/ smoking a pipe in his little back.
26. 02. 2014 | 20:01

sqmdcgoqfg napsal(a):

development is for other people ». http://www.disaronno.com/b-cialis-generique-prix-fr.html on l’auditionne au Senat. http://www.disaronno.com/b-ar-kamagra-lagligt-i-sverige-sv.html 1 10 000 postes disparus en 2011. http://luarasi-univ.edu.al/a-viagra-einfach-apotheke-kaufen-da.html mais aucune contestation.
08. 05. 2014 | 07:58

iifqbbobrz napsal(a):

Je n’utilise plus de medicaments http://www.asse.org/p.php?p=e-kop-cialis-billig-da J ai pourtant fait des etudes medicales http://www.asse.org/p.php?p=e-viagra-frau-apotheke-da J ai laisse trainer http://www.asse.org/p.php?p=e-levitra-cena-w-aptekach-da Ce n est pas a l ordre du jour
08. 06. 2014 | 07:09

qrahrwejdu napsal(a):

Si cette lecon est tiree, ils n auront pas tout perdu http://lucionmedia.ca/page-e-bestall-tadalis-sx-sverige-sv/ Elle disparait en general en grandissant http://lucionmedia.ca/page-a-kob-af-viagra-i-thailand-da/ Il fait au moins 600 actes par mois http://lucionmedia.ca/page-e-finasteride-en-ligne-fr/ a permis a l agence d evaluer cette exposition
12. 06. 2014 | 04:00

kgragnuljp napsal(a):

Mais on ne peut pas Selon M http://lucionmedia.ca/page-e-hvor-kan-man-kobe-viagra-i-danmark-da/ Le tabac en recul http://lucionmedia.ca/page-e-vente-cialis-en-france-fr/ Elle est entre les mains de l Assemblee nationale http://lucionmedia.ca/page-a-kan-man-kjope-viagra-in-thailand-nb/ Et, pour eux, regler sera plus facile et plus rapide
12. 06. 2014 | 05:50

klbwbbwavb napsal(a):

Or la CMU-C est inscrite sur la carte Vitale http://lucionmedia.ca/page-a-beste-online-apotheke-cialis-da/ « Il faut eviter la banalisation du sujet http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-generique-fr/ Le Furosemide Teva 40 mg est un medicament generique http://lucionmedia.ca/page-e-ist-kamagra-in-der-apotheke-erhaltlich-da/ Il faut retablir la confiance , a-t-elle declare
12. 06. 2014 | 15:13

ficdeelutu napsal(a):

C est etrange, mes seins sont beaux en apparence http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-billig-per-nachnahme-nb/ Mes collegues et mon nouvel employeur n en savent rien http://lucionmedia.ca/page-a-kamagra-apotheke-deutschland-da/ Il s agit souvent de malades du cancer http://lucionmedia.ca/page-e-come-comprare-viagra-line-it/ Tout le monde ne voit pas les choses ainsi
12. 06. 2014 | 15:54

vhheqootwc napsal(a):

Presque tous les etablissements sont concernes http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-holland-apotheke-kaufen-da/ Et ce sera deja un combat de gagne http://lucionmedia.ca/page-a-kjope-viagra-i-hellas-nb/ Peu apres, le 2 mai, M http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-online-sverige-sv/ Les chiffres de vente seront surveilles de pres
12. 06. 2014 | 18:32

ebgsnorxtg napsal(a):

Neuf d entre eux sont issus de la region parisienne http://lucionmedia.ca/page-a-comprare-cialis-a-roma-it/ Ce n est jamais un geste facile, une simple piqure http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-costo-peru-it/ Ce ne sont pas des produits indispensables http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-in-der-apotheke-ohne-rezept-da/ Le jour de l audience, debut octobre, M
13. 06. 2014 | 06:28

likekiwldn napsal(a):

Lechat et les references utilisees http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-si-puo-acquistare-in-farmacia-it/ Les juges appliquent la loi http://lucionmedia.ca/page-a-kamagra-oral-jelly-billig-nb/ Mais ce n est pas specifique a la profession medicale http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-online-norge-nb/ Je suis pleinement satisfait de ce systeme
14. 06. 2014 | 11:47

cpgicelswm napsal(a):

Elle sera publique http://lucionmedia.ca/page-a-kan-man-kopa-viagra-utan-recept-sv/ La parole se libere http://lucionmedia.ca/page-a-pris-pa-cialis-100-mg-sv/ « SUR LE FOND, RIEN N A CHANGE » « Sur la forme, M http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-billig-per-nachnahme-da/ Un personnel medical nombreux a ete forme ici
14. 06. 2014 | 18:30

ebwlyatyrc napsal(a):

Le sport, qu on se le dise, c est la sante http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-sv/ A quand les fumeurs anonymes ? , par Veronique http://lucionmedia.ca/page-a-apotheke-venlo-viagra-da/ Ce qui laissait, vendredi, tous les acteurs dubitatifs http://lucionmedia.ca/page-a-comprar-cialis-generico-foro-it/ Je refute certaines des recommandations , assure-t-il
15. 06. 2014 | 10:27

bsmkzckvyp napsal(a):

Celui-ci lui a prescrit du Mediator comme anorexigene http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-original+billig-da/ Le Maroc et les Pays-Bas http://lucionmedia.ca/page-a-vente-lamisilate-fr/ Le vieillissement est accelere http://lucionmedia.ca/page-a-dapoxetine-en-ligne-fr/ Ils craignent une reduction du nombre de boutiques
15. 06. 2014 | 23:31

rnfcujmxfo napsal(a):

Le CCNE rendra un rapport apres les etats generaux http://mozilla-tunisia.org/page-a-kan-man-kobe-viagra-da/ La ville brule, 144 pages, 8 euros http://mozilla-tunisia.org/page-e-miglior-sito-per-acquistare-viagra-it/ Combien de cigarettes fumez-vous par jour ? , etc http://mozilla-tunisia.org/page-a-vente-viagra-en-ligne-en-france-fr/ Un etiquetage non conforme, selon M
18. 06. 2014 | 20:51

ijzsdbjfdd napsal(a):

Le poulet etait de loin l animal le plus touche http://mozilla-tunisia.org/page-e-att-kopa-cialis-i-sverige-sv/ L estime de soi se trouve renforcee http://mozilla-tunisia.org/page-e-viagra-generico-farmacia-italia-it/ 6 Les zones industrielles 1,06 million http://mozilla-tunisia.org/page-a-viagra-billig-paypal-da/ Certains septuagenaires font quinze ans de moins
19. 06. 2014 | 02:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy