Gangy v policii aneb ryba smrdí od hlavy

07. 08. 2011 | 13:15
Přečteno 3934 krát
V Brně bylo v úterý zatčeno 6 policistů, kteří měli zametat pod koberec korupční kauzy. O víkendu zasahovala policejní inspekce v Praze v případu 18 policistů obviněných ze zneužití pravomoci a braní úplatku. Ministerstvo spravedlnosti prý prověřuje až 20 případů, kdy si policisté zřejmě vyžádali výpisy hovorů důležitých lidí na objednávky soukromníků.Není to vlastně už nic moc šokujícího. V zemi, kde už i vysocí představitelé připouštějí, že korupce dobře prorostla do nejvyšších pater politiky, by bylo vrcholně divné, kdyby tak důležitý mocenský orgán, jako je policie, zůstal toho všeho ušetřen. Naopak – policie je jednou ze základních součástí celého systému. Dnes už nemá valný smysl ptát se, zda je více korupce ve státní správě, ve státních firmách, v policii nebo v justici, v regionech nebo na celostátní úrovni. Drobná korupce jednotlivců je už dávno docela druhotným problémem v porovnání se systémovou korupcí. Ta se nikdy neobejde bez širšího „týmu“ z různých oblastí moci a kromě politiků a úředníků jsou k ní potřeba specializovaní advokáti a často policie a státní zástupci. A není nahodilá, systematicky monitoruje velké toky veřejných peněz a promýšlí nejvhodnější způsoby, jak část peněz vyvést do soukromých rukou a část do pokladen politických stran. Na většinu měst, krajů, úřadů, obecních a státních firem je dnes přisáta nějaká takováto kvazimafiánská skupina, a podle odhadů tak ročně zmízí veřejné prostředky v řádech mnoha set miliard. Kvazimafiánská proto, že nejdrsnější zločinecké praktiky jako vydírání nebo vraždy jsou naštěstí většině těchto skupin cizí.

Některé skupiny, jako byl Berdychův gang a možná i nynější brněnský „Toflův gang“, jsou však mafiánské docela a neštítí se ničeho. Právě na nich jasně vidíme, proč systémová korupce zdaleka není jen problém ukradených peněz. Základním zájmem systémové korupce je odstranění všech možných kontrolních mechanismů – v policii stejně jako jinde. Kvazimafiáni tak otevírají dveře mafiánům opravdovým. Policejní prezident Lessy řekl k brněnské kauze, že policie těžce selhala. Den před razií však týdeník Respekt přinesl nové důkazy o tom, jak elitní policisté ukázkově postupovali tak, aby nezískali klíčové důkazy v kauze odposlouchávání Kristýny Kočí. V Lessymu dobře známé kauze policie evidentně někomu nadržuje – a na souvislost s tím, že Lessyho dosadili VV, lze jen těžko nepomyslet. Jenže kdo nechce v policii gangy, nesmí tolerovat ani štěnice.

EPS se proto nyní pokouší spolu s dalšími protikorupčními organizacemi dát dohromady sadu hlavních systémových opatření vůči státní správě, státním firmám, justici i policii, jejichž zavedení by zásadně zkomplikovalo systémovou korupci. Dokud nebudou taková zásadní opatření přijata, budou všechny proklamace o boji proti gangům v policii jen takové hezké řeči.

Psáno pro Brněnský deník

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jiraak napsal(a):

V téhle zemi už nejde o korupci, ani o systémovou korupci, to už jsme si prošli. Teď se jedná o organizovaný zločin. Od hlavy státu až po přikyvující soudce a zákon porušující policisty.
07. 08. 2011 | 13:34

Maximus napsal(a):

Je tomu asi 8-10 let když tuším MF Dnes vytiskla zprávičku o statistice, která porovnávala kolik obviněných policistů z trestných činů skončí ve vězení a kolik je z nich zproštěno obvinění a to srovnávala s ostatními občany, nepolicisty. Poměr tehdy byl, že jen 2 policisti jsou po obvinění odsouzeni a 8 policistů je v průměru zproštěno viny buď na zásah st.zastupitelství nebo až u soudu. U ostatních občanů to bylo přesně naopak. To něco vypovídá a není to nic dobrého. Tehdy jsem si pomyslel, je to v pr...., pokud totiž nebude u těch, kteří mají bdít nad dodržováním zákonů naopak vládnout tvrdá ruka, půjde to vše z kopce. Ta statistika totiž má krutou vypovídací hodnotu o tom, že poldové mají když se zrovna nechovají v intencích zákona, zajištěnu určitou ochranu oproti ostatním občanům. Docela by mě tato statistika zajímala jak vypadá třeba dnes a rozšířil bych to na soudce, st.zástupce a politiky, to bychom se divili.... V téhle zemi se musí hodně věcí změnit!
P.S.
Před několika lety zavraždil opilý městský policajt ve svém volnu, blízko u Sazka arény nevinného Američana, který spal tehdy ve svém autě na ulici. Šokovalo mě tehdy, když po pár dnech v tisku hl.městský šéf policie se tohoto svého trotla zastával. To je snad bez komentáře.
07. 08. 2011 | 14:10

petr napsal(a):

A kdo vidí nejlépe do zlodějen, korupce atd? Přece hospodářská kriminálka, takže když dostanou befélem zamést rozkrádačky politiků, tak se do toho dali také, takže jaké selhání a hlavně čí?
07. 08. 2011 | 14:20

Cestovatel napsal(a):

Až na to že tento gang vydíral podnikatele a nikoliv kryl korupční kauzy. Máte špatné informace.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=709758
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/204489.aspx
07. 08. 2011 | 14:27

Anička z Kuřimi napsal(a):

Musíme pokračovat v reformních krocích,
PRIVATIZACi policie.
Akciové trhy nám jasně ukazují, jak pěkně bude fungovat důchodová deforma v podání hravých soukromých penzijních fondů.
Ve zdravotnictví máme nakročíno a ve školství přiletěly první vlaštovky přes sněmovnu z Liberce ...
Není nad reformu.
07. 08. 2011 | 14:39

Cestovatel napsal(a):

V kauze vydírání podnikatelů jsou zapleteni i politici jako Stanislav Gross a Milan Venclík.
Organizovaný zločin se podařilo rozkýt po 12 letech až teprve po tom co nastoupili na ministersvo vnitra lidé z ÚOOZ a poté co vláda jmenovala nového státního zástupce
07. 08. 2011 | 14:47

Ládik!!! napsal(a):

Soukromá policie je nezbytností - podívejte na JAR a Brazílii.
07. 08. 2011 | 14:48

Cestovatel napsal(a):

Je směšné jak dneska už lidé jako autor vidí korupci za vším. To už je skoro paranoia
07. 08. 2011 | 14:49

Kritik napsal(a):

Když kdysi na TV Nova existoval Kotel s Jílkovou a v něm se pekl tehdejší policejní president, dav kolem povykoval: Jaká je to špatná policie, je to samá korupce!

Onen policejní prezident jim odpověděl:

"Vždyť ti naši policisté, to jsou přece vaše děti! Jak jste je vychovali, tak se u nás chovají."

Tenkrát to ve většině vzbudilo salvu smíchu. Přiznám se, že jsem to také vykládal jako vtip. Ale s postupem času si člověk musel uvědomit, jaká neskonalá pravda byla ve výroku policejního prezidenta. Bohužel, je to tak. Když nemáte morální prostředí a sami nejste vychování v morálce, dokonce o ní nic nevíte, jaké jiné myšlenky vás mohou napadnout, než nemorální? Vždyť okrádat a podvádět se stalo normou úspěšnosti!

Takže problém není "u hlavy", jak píše autor. Problém poznáte nejlépe tak, že se podíváte do zrcadla. To platí pro autora článku, ale i pro mne, pro každého.
07. 08. 2011 | 14:50

Cestovatel napsal(a):

Anička z Kuřimi, Ládik:

Levicový fanatici co mají rudo před očima když se řekne soukromí. Je třeba aby bylo vše pod naprostou kontrolou státu i policie. Podívejte se na Rusko,Bělorusko nebo Čínu to je náš vzor podle zdejších levounů.
07. 08. 2011 | 14:52

Anička z Kuřimi napsal(a):

Cestovatel
vomyl, to pravouni zavedl rovnou daň dle Ukrajiny,Ruska, Estonska, Litvy, Slovenska což jsou státy na východ vod hranic.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rovn%C3%A1_da%C5%88

Cestovatel, takže PRAVOUNI, není-liž pravda, maj to ňák popleteno, kdo je pravoun a kdo levoun.
07. 08. 2011 | 15:07

zemedelec napsal(a):

Pane Boudal.
Dobré a vhodné.
I když je to zase jen na odvedení pozornosti.Jak bych řekl, bouře ve sklenici vody.Neuteče moc vody a bude to úplně jinak.Chudák Lessy,považoval jsem ho za svěží vítr,ale asi nedostane šanci.Je tady určitá šance,ale pak by to byl fofr.Musím ,ale poopravit Váš nadpis,schcíplá ryba smrdí od hlavy,ale né co žije a pluje dál.Mne to spíš připadá,že je to varování,nebudeš se dělit-konec.
Pani Anička.
Dobře cestovateli,nějak mne připadá zasaženej.
07. 08. 2011 | 15:33

jan napsal(a):

a co ministr neselhal??? §330 tr.z.č.40/2009 Maření úkolů úřední osoby z nedbalosti a zakázat činnost poslance! Bublan aj. Grosse, Langra trestat a zavírat, nééé nechat utíkat Krejčíře a jiné zločince(Pítr....) Kolik zaplatili? Milióny do kapes Pol.Stran!!!
07. 08. 2011 | 15:45

AC napsal(a):

Přesun tak obrovských majetků začátkem 90. let potřeboval určitou právní benevolenci, kterou otevřeně tehdy V.Klaus charakterizoval zhasnutými světly, resp. náskokem (úprkem) před právníky. Takový stav se samozřejmě vyvíjel z tehdy mantinelů až do dneška - nikdo nikdy neřekl stop.
A tady je logický výsledek. Nevím co jiného čekali.
Na změnu stále není politická vůle, protože jsou v "oběhu" stále velké peníze. No a zvyk je železná košile. Za tu dobu už dobře organizovaný zvyk.
Z tohohle mafiánského srabu se těžko a dlouho budeme vyhrabávat.
Co si vrchnost zasela, to sklízí. Nevím čemu se diví.
07. 08. 2011 | 15:48

Cestovatel napsal(a):

Anička z Kuřimi:

Jste nějak nahlouplá. To máte z té laciné levičácké propagandy. Tady se bavíme o vlivu politiků na policii a né o daních. Přečtěte si něco jiného než volební programy rudooranžových bolševíků
07. 08. 2011 | 15:50

deep throat napsal(a):

ad kritik

bingo! Státní správa, ve své většině naprosto morálně pokleslá, kde nikdo není zodpovědný za jakákoliv, natož špatná rozhodnutí, nemůže přeci plodit naprosto "čisté" a pokušenívzdorné policajty, soudce či státní zástupce. Za posledních dvacet let za všech vlád byly naprosto systematicky na všech úrovních státu i komunální správy odbourávány zpětné vazby a kontrolní mechanismy.
Proto stejně tak jako pražský magistrát neustále, avšak naprosto neúspěšně "bojuje" v ekonomickém mikrosvětě s taxikáři, kteří okrádají své zákazníky, tak stát nemůže a vlastně docela možná ani nechce se zbavit ve svém makrosvětě nejrůznějších kmotrů, kteří mu pouštějí žilou v miliardách.
Všechny vládní slovní exhibice na téma systémové potírání korupce proto byly jsou a zůstanou jen líbivými, avšak nenaplněnými slohovými cvičeními.
07. 08. 2011 | 15:50

pepan napsal(a):

selhali jsme všichni, tak musí přijí nová vlna nepokojů s politiky na podzim s jasnými cíli potrestat pachatele trestných činů až po poslance a ministry. Každý resort vlády ČR je kontrolován výborem a zákonodárci!!! Výsledky jsou tragické na nic nepřišli 10,7 miliard Kč za "Pandury" se uberou policii ČR a zdravotnictví!!! Máme zde kleptokracii!!! A nevíme si sní rady!!! Tak si nechme poradit v EU%Bruselu!
07. 08. 2011 | 15:53

jan napsal(a):

Brusel: dobrá volba a pomoc přijde, jinak nedostaneme 650 miliard Kč, a to Kalousek nevydýchá!!! porušujeme OLAF! A to dlouhodobě!
07. 08. 2011 | 15:56

Petr napsal(a):

Pane Boudal,
měl by jste i při Vašem mládí plnou pravdu. Ale!!!
Z čeho je ten Váš spolek EPS placen? Od ropných monopolů? Nebo ne? A to není korupce? Takže korupce je všude. Nahoře dole, ale i u těch co ji kritizují. Korupce se v ČR vyhýbá snad jen důchodcům, tam ji stát vymýtil dokonale. A víte proč?
07. 08. 2011 | 16:27

Targus napsal(a):

To Jiří Boudal:

"...Kvazimafiánská proto, že nejdrsnější zločinecké praktiky jako vydírání nebo vraždy jsou naštěstí většině těchto skupin cizí."

Nikoli, zcela se mýlíte. Naše společnost je tak prohnilá, že nejdrsnější zločinecké praktiky nejsou vůbec třeba. Z pohledu pijavic státního rozpočtu je takové vydírání zcela "OUT".
Zbytečně riskantní, málo efektivní (kolik můžete "vydřít" a kolik máte ze státní zakázky?).
A vraždy? O kolika mafiánských vraždách se zrovna vy dozvíte? Samopaly a nástražné výbušné systémy používají dnes leda idioti. Proč taky, když více méně není koho vraždit. Lizu je dost i pro konkurenci a svědků se není třeba obávat, když máme pod palcem policii státní zastupitelstvo i soudy.
07. 08. 2011 | 16:39

Divobyj napsal(a):

Korupce,podvody a zlodějna všude,kam se podíváš. Zlatý bolševici !!!
07. 08. 2011 | 16:50

Mud.. napsal(a):

Jiří Boudal
Dnes už nemá valný smysl ptát se, zda je více korupce v Ekologickém právním servisu, státních a obecních firmách, v policii nebo v justici, v neziskovkách, v ekoteroristické Duha atd. I vy takový cucáček a nic pořádného nedělá. Do privátního s tebou! Na pasovou výrobu.
07. 08. 2011 | 17:21

Lena napsal(a):

Kamarád má odsouzeného syna. Ač nejsem na synově straně ani v nejmenším, osobně bych s ním na kamarádově místě dávno vyrazila dveře, přesto mě zarazilo několik naproto podivných počinů policie (vč. kriminální) a soudu. Začínám tomu rozumět. Asi není tak rozhodující, co (ne)udělal, ale kde ... v Brně.
07. 08. 2011 | 17:25

Anička z Kuřimi napsal(a):

Cestovateli
je vidět, že pravouni vás vyvedli z tempa, resp. jste jim naběhl.
Voni si berou příklad z východu, začalo to rovnou daní a bude to pokračovat jako v Bělorusku a pod. jak jste naznačil.
Již se na tom pracuje - zákaz stávky a dle kuloárových zpráv se musí rozšířit dohled na nespokojené, dokud je 115-ka.
07. 08. 2011 | 17:38

MA-FU napsal(a):

AC
15.48 dnes jste popsal ,to co si myslím i já.V 90tých letech nebyl pro nic natož pro privatizování právní podklad atd... PŘESNÉ
07. 08. 2011 | 18:20

Cestovatel napsal(a):

Anička z Kuřimi

Ty jsi naprosto hloupá. Promiň normálně to o ženách neříkám ale u tebe musím udělat vyjímku. Jako většina levičáků tady něco mumláš o rovné dani, co jsi se naučila z levičácký propagandy přitom diskuze je o něčem úplně jiným.
Potvrzuje se že voliči levice jsou především méně vzdělaní lidé a hloupá Anička z Kuřimi to dokazuje. Jdi se ztrapňovat na nějaký levičáckých internetových stránkách.
07. 08. 2011 | 20:06

Stařeček napsal(a):

Cestovatel - pravoun se podívá do zrcadla, vidí tam zloděje, naproti jeho levé ruky je v zrcadle také ruka a ejhle. Ze zloděje je levoun. Konečně ho poznal! Ono také záleží na tom, ví-li ten pravoun, která je levá a která pravá. Je známo jak zloděj křičí, "chyťte zloděje!"
07. 08. 2011 | 20:08

Stařeček napsal(a):

Cestovateli, jinak vy mně připadáte jako bývalý STBák. Ti každému na počkání tykali a mysleli si jak, že jsou chytří. Zatím to byli jenom přidrzlí hlupáci!
07. 08. 2011 | 20:13

AC napsal(a):

Stařeček

Že se s ním zahazujete. Pro něj škoda klávesnice i času.
07. 08. 2011 | 20:52

šlapka napsal(a):

Cestovatel alias liberál alias Bc Martin
Je mi tě líto. Myslím to upřímně. :)))))

Hochu, ty tvé věčné pravdy mají jednu vadu. Nebyly, nejsou a naštěstí ani nebudou zákonitostmi. Budou jen zhusta pochybnými interpretacemi faktů. Pamatuj si, že ono herakleitovské " Nikdy nevstoupíš do stejné řeky" je myšleno tak, že řeka není nikdy stejná. Je v ní sice voda, má stále břehy...ale ta voda teče jinými mělčinami, jinou hlubinou, břehy jsou tu podemleté jinde než tomu bylo vloni, sedimenty jsou jinde než tomu bylo vloni...jen prameny té řeky mají přibližně stejnou konfiguraci, se směrem toku se také nedá nic moc dělat, organismy v té řece potřebují zhruba určitou stálost toku a chemismus vody, existuje jistá cykličnost co se týká říčního biotopu...ale pomni, že ideál neexistuje.
Ani ten, že se řeka nechá tak , jak je a že lidé s řekou nebudou spolunažívat...ani ten, že se řeka , "díky" lidskému úsilí promění v kanál....

Hochu, ta řeka se mění. A my - lidé s ní. My se musíme naučit řece naslouchat. Naslouchat , hochu. A žít v ní vymezeném tempu. Naslouchat, hochu, to znamená někdy být i hluchým. K extrémům řeky. Extrémy řeky je třeba krotit, to ano. Uhlušit je. Ale z hlediska toho spolunažívání.

Hochu, přemýšlej.
Přemýšlej i nad tím, že řek je více.
Každá řeka má svou unikátní přírodní konstelaci.
I lidé, kteří do ni vstupují, mají svou unikátní konstelaci.

A tak ani lidé, pokud do nich řeka vstoupí, nejsou titíž - například jako loni.

Chceš, hochu, napřímit její tok ? Vyvarovat se extrémů ?

Skončí to stokou, synku. Mrtvou stokou.
08. 08. 2011 | 20:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy