Chobotnice jako prubířský kámen stranické disciplíny

12. 10. 2007 | 10:12
Přečteno 17755 krát
Již delší dobu se potýkám na jedné straně s velkou chutí přispívat do diskuse na stránkách blogu, na straně druhé – ostatně zřejmě jako i většina ostatních vyzvaných – s katastrofálním nedostatkem času. Včera zveřejněná zpráva mě však definitivně „zvedla ze židle“: ODS V PRAZE ROZHODLA. NECHCE KAPLICKÉHO NA LETNÉ.

Jako závan starých časů na mě působí administrativní rozhodnutí komunálních politiků, jejichž kulturní negramotnost můžeme měřit pouhým výčtem jiných akcí, které na rozdíl od zpolitizované kauzy knihovny zůstaly či nadále zůstávají bez povšimnutí a mají tedy zelenou. Jak to tak vypadá, budeme se tak moci těšit na obří oceanárium v místech někdejšího Stalinova pomníku na Letné, na sice naddimenzovanou, ale ekonomicky jistě výnosnou dvojici výškových budov v pražských Holešovicích, architektonicky podprůměrné kancelářské věžáky na Pankráci, anebo na další „citlivé rekonstrukce“ historických objektů z dílny mecenáše politických stran Sebastiana Pawlowského.

Pochybuji totiž, že by volené zástupce (pozor voliči, zde je důraz na slově volené !!) vůbec zajímalo, že například v centru historické Prahy nikdo neočekává obřího rejnoka mantu a jemu podobné, že výškové budovy postavené v blízkosti historických památek tyto poškozují, protože i pouhý pohled stojí za to chránit – jak jsme ale nakonec slyšeli z premiérových úst, je ostatně úplně jedno, zda Praha bude či nebude zapsaná v seznamu památek chráněných UNESCO, anebo že někteří podnikatelé prahnoucí po snížení nákladů a zvýšení vlastního zisku pod rouškou rekonstrukcí beztrestně nahrazují historické objekty betonovými náhražkami.

Ano, je všem dobře známé, že Pražský hrad spojují s podhradím úzké vazby. Jen málokdy byly ovšem čitelnější, než právě při diskusi o Kaplického nekonvenční stavbě. Pan prezident Klaus by se tak nechal „přivázat vlastním tělem“ aby jí zabránil, předseda poslaneckého klubu ODS v pražském zastupitelstvu udělá prý „osobně vše“, aby na Letné nestála (udělá snad více než prezident?), starosta Prahy 13 by ji zase nejradši viděl na louce u metra ve Stodůlkách, přičemž argumentuje tím, že je to v blízkosti letiště - nevím, zda očekává, že si jednou čtenáři budou do Prahy pro vypůjčenou knihu létat. Čím emotivnější tím hloupější.

S neskrývanou závistí připomenu v této souvislosti takřka osvíceneckého souhlasu poslanců německého parlamentu s dostavbou budovy Říšského sněmu v Berlíně, jehož fascinující skleněná kupole od angličana Sira Normana Fostera by v českých podmínkách byla nesporně předmětem bouřlivých diskusí, a nakonec by patrně byla odmítnuta s odvoláním na nečeský původ architekta.

A o co by byla světová architektura minulého století chudší, kdyby Francouzi neměli při volbě svých prezidentů šťastnou ruku a nezvolili si Georges Pompidou, z jehož iniciativy navrhl Renzo Piano, Richard Rogers a Gianfranco Franchini obrovský multifunkční kulturní palác uprostřed historické Paříže pyšnící se jménem svého mecenáše, nebo o několik desetiletí později Françoise Mitterranda, který se zase postavil za nekonformní návrh skleněných pyramid od japonského architekta Ieoh Ming Pei na nádvoří královského paláce Louvre.

Otevřenost, kulturnost a pokora jsou nutnými předpoklady pro podobná rozhodnutí. Bohužel právě ty většině českých politiků chybějí. Stranický klientelismus nikdy nebyl a ani nemůže být živnou půdou k prosazení velkých tvůrčích činů. Stranický princip v českých podmínkách produkuje pouze průměrnost, která je skrývána za fasádou nabubřelých a autoritativních výroků.

Škoda jenom, že na to vždycky nějak zapomeneme ve volební místnosti a následně se pak nestačíme divit, koho jsme si to zvolili. A Jan Kaplický má vlastně velkou smůlu, že není horší, pak by možná uspěl. Anebo by mohl depozitáře na knihy předělat na akvária, to by také mohlo „po stranické linii“ být průchodné.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bigjirka napsal(a):

Já si ale myslím, že se ten blob na to místo nehodí. Hezkej experiment, ale proč vedle Hradčan
12. 10. 2007 | 10:26

Ivan napsal(a):

Konečně názor odborníka. Ano souhlasím s Vámi. Ty výroky ze včerejška navíc zavánějí lží, ze strany města Prahy. Bohužel většina lidí tomu nerozumí, a z té části informovaných, jen málo má odvahu. Nebo jsme zase tam, že nepřipustíme věcnou diskusi?
12. 10. 2007 | 10:34

asd napsal(a):

Take nevim co to ma delatna letne, at ji soupnou do Vysocan.
Divim se, ze zeleni neprotestuji, na letne by mohl byt hezky park ...
12. 10. 2007 | 10:34

Karolina napsal(a):

Nevím, jestli se v 21 století ještě "nosí" obří stavby. Knihovna v 21 století funguje tak, že si zajdu do nejbližší, v mém případě univerzitní,knihovny, tam si objednám publikaci - z celého světa a v kterémkoliv jazyce, a do 14 dnů ji mám na svém stole, někdy v počítači. Nejezdím do Prahy ani nikam jinam. Knihovna podle mne může být někde na pokraji města, víceméně jako moderní sklad se vším všudy, co k tomu patří. Digitalizovaný, nabitý technikou. Je otázka, jestli knihovnu chápat jako reprezentační nebo jako informační centrum.
12. 10. 2007 | 10:37

Ládik napsal(a):

Zřejmě Kaplického chobotnice vyvolala asociace.
12. 10. 2007 | 10:37

dg napsal(a):

Nevim ODS jsem volil a jsem spokojen. Knihovna se mi libi, ale ne na Letne. Byl bych rad, kdyby se to presunulo.
12. 10. 2007 | 10:37

Nadhled napsal(a):

Je to tak,jak pan historik umění Jiří Fajt napsal,lépe to ani napsat nejde!!!ODS je již jen stranou nekulturních a negramotných lidí!!!...hodně smutné....!!!
12. 10. 2007 | 10:38

vhrsti napsal(a):

Napsal jsem článek o nadutosti pražských Pepíků chviličku před Vámi, pane Fajte, přesto však mi to nedá nereagovat na některé příspěvky v této diskusi. Cožpak tady nikdo nechápe, že vzít "chobotnici" důsledně projektovanou na Letnou a postavit ji někam do lesa, je tak neuvěřitelně absurdní?!
12. 10. 2007 | 10:46

Miroslav napsal(a):

to vhrsti
Je-li schovani chobotnice v lese absurdni, tak by z toho Vaclav Havel mel mit radost a ne smutek.
12. 10. 2007 | 10:49

m&m napsal(a):

"Škoda jenom, že na to vždycky nějak zapomeneme ve volební místnosti a následně se pak nestačíme divit, koho jsme si to zvolili." Tak Vám pěkně děkuji. I Vy tedy máte na rozvíjející se diktatuře jedné strany svůj podíl.
12. 10. 2007 | 10:50

ulume napsal(a):

A mne se tam zas libi, a taky nechci jezdit do knihovny nekam na stodulky a podobnych pr.... panove evidentne chteji misto vyuzit k jinym ucelum, ze by OH?
12. 10. 2007 | 10:50

dan napsal(a):

zcela presny clanek!
12. 10. 2007 | 10:58

Rich napsal(a):

Naprosto s Vámi souhlasím, pane Fajte. Nicméně u českých politiků mě takovýto postoj už ani nepřekvapuje. Mrzí mě spíš názor všech těch mladých lidí, jež se s oním politickým stotožňuje. Těch lidí, o kterých jsem si vždy říkal, že přeci nejsou prostoduší. Zdání ovšem klame. Průměrnost, omezenost a šeď může zahltit rozum člověka v jakémkoli věku.
12. 10. 2007 | 11:00

POE napsal(a):

Názorům autora absolutně nerozumím. Co je svět světem, rozhoduje o investici investor a majitel pozemku. Investor si může , nebo také ne , svolat libovolný počet expertů jako rádců. Nicméne stále nese plnou odpovědnost jen a pouze on. V tomto případě je investorem stát , potažmo obec a našimi reprezentanty od nichž se rozhodnutí očekává jsou zastupitelé, nikoliv architekti , či kunshistorici.
Proto jsem překvapen reakcemi některých "odborníků a části tisku " popisujícími aktivity zastupitelů jako něco nepatřičného. Pravdou je opak všechny ostatní aktivity , včetně textu autora článku ,jsou pouze horším či lepším lobbingem, jinou legitimitu však nemají.
12. 10. 2007 | 11:05

Rija napsal(a):

Naprosto souhlasím s autorem. Bohužel, ODS a její nohsledi mají určitě s pozemkem jiné plány, proto tam knihovna nemůže být. A stavět tuto budovu kdekoli jinde je nesmyslné, protože byla opravdu projektována do určitého místa. A jestliže na Letné nevadí stadión Sparty, pak vůbec nechápu, proč by měla vadit knihovna.
12. 10. 2007 | 11:12

koala.s napsal(a):

Mně se tedy Oko velice líbí, myslím, že je to úžasný nápad. Rozhodně dám přednost originalitě před další hranatou krabicí ze skla a betonu. Když už autor zmiňuje Paříž- jak to bylo tenkrát s Eiffelovkou? Také ji chtěli rozebrat , jak se jim zdála ošklivá, a dnes- symbol města. Také souhlasím s tím, že přesadit takto složitý projekt na jiné místo jednoduše jako ředkvičku, je opravdu naivní.
12. 10. 2007 | 11:19

Ládik napsal(a):

Důležité bude, kolik kdo dostane za vysoutěžení veřejné zakázky.
12. 10. 2007 | 11:19

bigjirka napsal(a):

jsem to já
12. 10. 2007 | 11:19

Blanka napsal(a):

Jenže mě osobně se tato chobotnice nezdá jako vhodná stavba do centra Prahy. Proč mi ale hned bude někdo vykládat, že nemám vkus? Co je na té stavbě vkusného? Já proti ní nic nemám, ale je příliš moderní, patří někam, kde bude součástí dalších velmi moderních staveb, i když pochybuji, že ta barva, pokud bude taková, jako je na obrázcích bude dlouho takto zářivá. Dala bych přednost barvě, která bude ladit s okolní krajinou. Ovšem do Prahy, kde je spousta krásných historických staveb, to mi nepřipadá rozumné. A je mi jedno, jestli se to nelíbí politikům, mám svůj názor. Moderní stavba do moderního prostředí, krásná vkusná knihovna do prostředí historické Prahy. Jak může historik umění označit tuto stavbu za vkusnou, to mi není jasné. Je to něco podobného, jako kdyby si krásná žena oblékla na sebe každý kousek oděvu v naprosto jiném stylu. Navíc chobotnice se nehodí ani do naší přírody, lepší by byl slimák, žába, zajíc, slunéčko sedmitečné a jiné druhy zvířat u nás běžné.(to už je samozřejmě vtip)
12. 10. 2007 | 11:23

Dalibor Fencl napsal(a):

OK,
ale uvádět pařížský Centre Pompidou coby příklad osvíceného rozhodnutí, není zrovna to nejšťastnější. Je to příšerná, naddimenzovaná a lehhce nefunkční stavba, jež poškodila vzhled historické čtvrti a dokonce kvuli které byla zničena stará krásná tržnice, na jejímž místě stojí.
12. 10. 2007 | 11:23

MAPO napsal(a):

Včera jsem měla takový vztek, když jsem se dočetla, že knihovna asi nebude. Pan Fajt mi mluví svým článkem z duše. Ať visím, jestli ještě budu někdy volit ODS.
12. 10. 2007 | 11:23

Čochtan napsal(a):

Centre Pompidou je hnus, a do centra Pažíže se opravdu nehodí.
12. 10. 2007 | 11:26

Karolina napsal(a):

to koala.s
V Paříži nejsem sice kažký den, nicméně vím, že tam existuje jistá čtvrt La Defense, ukázka moderní architektury 20. století, nicméně nestojí vedle Eiffelovky, ale je tam třeba dojet několik stanic metrem. Francouzi jsou lepší stavitelé než Češi a myslím si, že mají lepší cit pro umění a delší - ničím nepřerušenou tradici
architektury, kolem Eiffelovky je taky ještě dost místa něco tam postavit, ale pokud vím, je tam park a pěší zóna. V Čechách by tam stál atypický barák nejméně do poloviny její výšky.
12. 10. 2007 | 11:27

Jarda napsal(a):

Ta knihovna má stát na pozemcích města. Aby mohla být postavena, musí je město Národní knihovně prodat nebo pronajmout nebo dát do výpůjčky.
O tom, jestli město pozemky prodá nebo pronajme, musí rozhodnout zastupitelstvo města.
A toto je rozhodování v samostatné působnosti obce, o kterém se může pořádat referendum.

TAK AŤ SI O TOM PRAŽANÉ UDĚLAJÍ REFERENDUM!

Brno už své referendum mělo, Praha ještě ne, tohle je báječná příležitost.

Vztahuje se na to zákon č. 22/2004 Sb. a je to forma přímé demokracie, předvídaná ústavou, kdy občané sami rozhodují o tom, co patří do rozhodování zastupitelstva obce.
12. 10. 2007 | 11:30

Mirek napsal(a):

Napsal jste "Čím emotivnější tím hloupější". Máte samozřejmě pravdu smutné na tom je pouze to, že to platí pro obě strany sporu. Připadá Vám nehloupé, když pan Kaplický, v dnešním rozhovoru pro LN, říká: "To se nemůže řešit na veřejné tribuně, to je upalování mistra Jana Husa"?
12. 10. 2007 | 11:31

Čochtan napsal(a):

Skleněné pyramidy na nádvoří královského paláce Louvre jsou jako pěst na oko, nebo ještě hůž, je to "zločin spáchaný na Paříži".
12. 10. 2007 | 11:32

jipindripich napsal(a):

Knihovna ještě nestojí a tak dopady na city, ekonomiku, estetiku, vzdělanost a já nevím co ještě, nejsou tak fatální jak by se na první pohled zdálo.
Protože každá "věc" má svůj čas, příznivce a odpůrce, jinými slovy může být za půl roku třeba úplně jinak zohledněna.

Co je myslím horší, že jaksi zapadá myšlenka, která kohosi "voleného" napadla, a tou je zrušení Památníku Písemnictví.
(To doufám je jen vtip, nebo ne?)
12. 10. 2007 | 11:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jardo,

dovoluji si upozornit, že město už své rozhodnutí udělalo. Na jeho základě pak byla vypsána architektonická soutěž a pan primátor byl v porotě, která vybírala vítěze.

Libor Stejskal
12. 10. 2007 | 11:37

Yale napsal(a):

Pan Kaplicky je hystericky. A jeho posedlost vlastnim pomnikem je temer herostratovska.

Absurdni presvedceni, ze obyvatele mesta jsou STATISTE, kteri nemaji pravo odmitnout vystrednost, je stigmatem psychopata.
12. 10. 2007 | 11:39

Kolomazník napsal(a):

Modrá chasa rozhodla správně. Nejde o politiku, nejde o diktaturu, nejde o vládu jedné strany. U pana Kaplického se nedivím, jde mu o utíkající peníze za realizaci, čím dražší realizace, tím větší peníze. Je ale smutné, že do rozhodnutí tahá politiku.

Věc je prostá: existují názory pro i proti a radní se rozhodli, že názory proti jsou jim bližší. Byli zvoleni, tak o stavbě rozhodli tak, jak rozhodli.

Kdyby Pražáci navolili 90% Evropských demokratů Jana Kasla, tak se postaví knihovna podle pana Kasla s přispěním možná pana Kaplického a tím by to zhaslo.

Vášně tady nepomohou, je to demokracie. Zvolte do radnice stranu pana Kaplického a budete mít knihovno třeba hned vedle chrámu sv. Víta.
12. 10. 2007 | 11:43

Klara napsal(a):

Jsem pro Letnou! Vzdyt je to idelani misto pro knihovnu--blizko vsech univerzit a jeste s krasnym mistem pro relaxaci mezi badanim a ucenim - ze zkusenosti vim,jak se mi do klementina nechtelo chodit nebot se nebylo kde "provetrat" od celodenniho uceni. A ze je to chobotnice, blob atd? Zas tak hrozne to nejni a navic takova stavba je pro mesto dulezita -- viz Bilbao, Valencia a dalsi mesta kterym inovatorske stavby prinesl prospech.
12. 10. 2007 | 11:43

duch napsal(a):

Národní knihovna patří národu a národ není Praha.
Z tohoto pohledu může být třeba v Brně.
Tak nechme planých diskuzí a Pražské pýchy!
A panu Kaplickému poděkujme protože se to sluší.
12. 10. 2007 | 11:48

Čochtan napsal(a):

Bigjirko, test úspěšně proveden ? Jak to děláš se změnou IP ? Pro jistotu si změň i nick, ať to nemá cenzor tak lehké.
12. 10. 2007 | 11:50

krmič napsal(a):

Umistit knihovnu jinam (Vysocany, Pankrac, Stodulky) je prece uplny nesmysl. V soucasne dobe nejvice vyuzivaji NK studenti, poloha Letne je proto idealni - CVUT, VSCHT v Dejvicich, CZU v Suchdole, UK v centru Prahy... Pokud se knihovna presune mimo centrum mesta, pak naprosto ztraci smysl ji stavet.. Doufam ze se jednou doziju toho, jak ceske malomestactvi nakonec podlehne sirokemu rozhledu.
12. 10. 2007 | 11:54

Karolina napsal(a):

pro krmiče:
U nás na venkově vedle Prahy studenti chodí do knihoven málo. Většina studijních materiálů je v digitální podobě a studenti s nimi pracují třeba z vlastní postele. Univerzita tento trend poměrně dost podporuje.
12. 10. 2007 | 11:58

jarpor napsal(a):

Dobrý den,
všem diskutujícím bych doporučil zhlédnout včerejší diskusi na ČT2 ve 21 hodin.
Dovolte několik postřehů, co může vzniknout :
1
Novinářská zkratka - ODS V PRAZE ROZHODLA. NECHCE KAPLICKÉHO NA LETNÉ - jak použil i autor blogu - copak radní na Praze 1 je celá ODS ? Nevěřím tomu, že je zde stranická direktiva. Co se na to nabaluje ?
2.
Architekt Kaplický je dotčen a říká: Toto je první DEMOKRATICKÁ stavba. To jsou jeho slova. Na to třikrát za sebou opakuje, že za tím vidí politické rozhodnutí, a že to už jsme zase před 89 rokem.
3.
Přítomný radní říká : Je to můj soukromý názor, pražské panorama by mělo být v dnešní podobě zachováno. Není potřena mít vedle Hradčan rozhlednu.
4.
Pan Ježek : jde mi o to, vybudovat národní knihovnu jako funkční budovu, návrh vnitřní struktury je vynikající, to nám mohou závidět, vnější vzhled budovy a začlenění do krajiny - pojďme diskutovat.
5.
Do této diskuse vstupují další architekti, někteří zpochybňují dodržení podmínek, jiní říkají, že každý návrh něco nedodrží.

Vážení, řekl bych, typický příklad jak se z absurdního novinářského titulku, pokračuje v absurdní diskusi "demokratický dům", "politický vliv na stavbu". Výsledek ? Z faktu, že na konkrétní projekt může mít tisíc NORMÁLNÍCH lidí tisíc názorů je politikum. Může za to Klaus, když řekne, že bude výstavbě bránit ? Může za to Havel, kteému se stavba líbí ? Můžou za to titulek ve zprávě ? Kaplický ?

Děkuji panu Ježkovi za jeho střízlivý postoj, který se ve včerejší diskusi, společně s oběma přítomnými radními, zdáli normální. Reakci pana Kalického o jeho "demokratické budově" nerozumím a v mých očích si velmi pohoršil.

Byl jsem v mnoha zemích, kde jsem mnohokrát viděl pohled z nábřeží na Hradčany v propagačních materiálech. Ne vydaných u nás, ale vydaných v těchto zemích. Prostě to, co dělá Prahu Prahou.
Jsem na to hrdý a přikláním se k tomu, že není třeba toto pamoráma měnit.

Heký den.
12. 10. 2007 | 12:00

stejskal napsal(a):

Pane Čochtane, i to je myslím věc názoru. Mně se pyramida na nádvoří v Louvre velmi líbí. Přijde mi, že tam skvěle zapadá.

Stejně tak se mi třeba líbí dostavba pražských Sovových mlýnů.

Ale názory se vyvíjejí. Dost dlouho jsem například nemohl přijít na chuť dostavbě vybombardovaného kostela kostel Panny Marie, sv. Jeronýma a sv. patronů slovanských (pražské Emauzy). Přišla mi velmi necitlivá. Dnes mi přijde geniální.

Tím nechci vydávat svůj názor za normu. Jen naznačit, jak i takováto kategorická tvrzení a odsudky mohou procházet vývojem. A to zejména v případě uměleckých děl.

Libor Stejskal
12. 10. 2007 | 12:02

KB napsal(a):

Myslím, že nejde o ODS. Jde o to, že národní knihovna zcela podcenila to čemu se říka PR. Navíc arch. Kaplický bude zřejmě velmi konfliktní osobnost, která místo aby trpělivě sbírala politickou podporu, dělá si tím co veřejně prohlašuje mraky nepřátel. Prosadit něco velkolepého v "malých" českých poměrech, je práce pro pěkně velkej lobistickej tým. osobně se mi ten barák líbí, ale ředritel Ježek a arch. Kaplickým zřejmě vůbec nepochopili to co chápe každý druhý pražský developer ...
12. 10. 2007 | 12:04

Tomas napsal(a):

Je to pěkná ukázka arogance moci,nekulturnosti rigidních vyznavačů trhu a pragmatiků dnešní doby. Jen si všimněme zastupitelů ODS: pro olympiádu za každou cenu (stavba naddimenzovaných a později nepotřebných stadionů), podporovat vybudování přirozeného kulturního centra ne!
12. 10. 2007 | 12:07

Karolina napsal(a):

Na závěr: slovo do pranice. Mně se nelíbí pan Jiří Fajt. Potřeboval by ostříhat, oholit, ke košili s kravatou patří sako. Není to už žádný mladík s bujnou hřívou, která může růst podle přírody. Kravata vypadá podivně, není asi příliš módní. Je lepší kravatu nenosit, ale když už ano, ať jde s dobou. Jestlipak nám pan Fajt neustrnul v době svého mládí? Podobné problémy mám s manželem - občas mu nedocvakne, že zanedbaný neudržovaný zjev, který byl znakem jistého rebelantství za komunismu, dneska působí odpudivě, i vzhledem k fyzickému rozdílu mezi 20-ti letým mladíkem a pánem před padesátkou. Můj muž ovšem na mě dá, obzvlášť pokud jde o oblečení do práce.
12. 10. 2007 | 12:12

green napsal(a):

Pan Stejskal upozornil na klíčovou věc. Bez ohledu na kladný či odmítavý názor na architekturu a vhodnost návrhu, by politika měla být odpovědná a konzistentní. Pokud primátor nebyl duchem na zasedání poroty, je za výběr stejně spoluzodpovědný a je to i JEHO výběr, jinak neměl v porotě být. Pokud zastupitelstvo již projekt hlasovalo - a konzultantem pro výběr místa byl ten, kdo sám vlastní stavební firmu (Burgem.), pak přeci musí být konzistentní se svým prvým krokem. Pokud se rozhodování dalo do rukou mezinárodní poroty včetně UNESCA, měli bychom výrok poroty respektovat. Pokud tohoto dospělého a odpovědného jednání nejsme schopni, pak v zastupitelstvu či radě sedí parta neodpovědných hochštaplerů a nikdo seriozní nebude Prahu považovat za možného partnera pro seriozní projekty. A naopak, ten kdo se neštítí korupce a provizí bude v Praze králem a v klubu ODS v zastupitelstvu oblíben a odměněn. Je možná po včerejších výrocích o primátorovi říci, že Pavel Bém je lhář?
12. 10. 2007 | 12:13

stejskal napsal(a):

To by myslím bylo příliš silné, pane greene. Navrhl jsem panu primátorovi, ať napíše blog. Samozřejmě nemohu zaručit, že na to bude mít čas.

Libor Stejskal
12. 10. 2007 | 12:25

martin napsal(a):

ahoj jirko, nu mas pravdu, jen je myslim treba vzdycky pripomenout jednu drobnost, ktera se netyka ani ODS, ani Kaplickeho, ale bohuzel Jezka - ten s velkym humbukem rozjel akci nova Narodni knihovna, aniz by mel vyresene elementarni veci, pozemek, okolni pozemky a zpusob financovani. Kdyby byl v cele NK schopny manager, tak by se nic takoveho stat nemohlo. Myslim, ze cerny petr tedy lezi na nem a ne na chovani ODS, o nemz si myslim to same co ty. A v normalni spolecnosti by mr. Jezek musel ze sveho mista odejist, protoze je to proste packal, jemuz jde o zviditelneni sebe sama, lhostejno zda jde o budovu, dalimilovu kroniku, dablovu bibli, ahoj martin nodl
12. 10. 2007 | 12:27

otta napsal(a):

Pražáci, vy opravdu chcete " zelené knihovno" v původní, ladící zástavbě? A proč mě pan architekt považuje za kulturního barbara, když se mi ten chrchel nelíbí?(tančící dům i žižkovská věž Jo a moc) Tak nevím???
12. 10. 2007 | 12:29

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale, ta pyramida není špatná, je jenom na nepravém místě. Nádvoří Louvre bylo koncipováno jako nádvoří, a NE jako stavební místo pro nějakou pyramidu. Ta ho zničila. Krásná stavba může na nepravém místě nadělat víc škody než užitku. Může i hodně zničit.

Co se Centre Pompidou týče se shodnem ? Mám dojem, že základní kriterium je dnes udělat to jinak, nemusí to být dobře, ale hlavně že je to JINAK. To je nejen v architektuře, …

Oslí uši Emauz se mi líbily od začátku, docela se hodí i k okolním stavbám, mám na mysli ministerstvo zdravotnictví, (nebo co to je ?)
12. 10. 2007 | 12:31

lm napsal(a):

Národní instituce ( v architektuře ) jsou pomníky 19. století. Samotné rozhodnutí o postavení nové budovy NK bylo chybou bez ohledu na to jaká architektura nakonec zvítězila. Jaký je hlavní úkol NK ? Asi poskytovat zákazníkům knihovní dokumenty a v nich obsažené informace co nejrychleji a nejhospodárněji. Potom ale je otázkou zda 2 možná už 4 miliardy Kč vynaložené za novostavbu jsou optimální variantou. Jsem si jist, že v případě stávajícího projektu půjde o cestu do slepé uličky a to nikoliv z důvodu dobré nebo špatné architektury, nýbrž z důvodu zakonzervování neperspektivního způsobu poskytování informací zákazníkům. Jedinou rozumnou cestou je věnovat miliardy na digitalizaci nejen knihovních dokumentů ( nyní řádově pouze desítky milionů ročně ). Instituci umístit do technologicky, ergonomicky, ekologicky a hlavně ekonomicky přijatelných staveb s kvalitou architektury na úrovni dobře vyprojektované fabriky. To ale znamená přestat myslet v paradigmatech 19. století, umět si představit, že za 10 let téměř nikdo papírové knížky
nebude v knihovnách hledat.
12. 10. 2007 | 12:34

Tono napsal(a):

Já teda nevím, proč bych měl být a priori nekulturní a hloupý, když tu knihovnu taky nechci. Přece neexistuje žádná objektivní pravda, jestli tam má nebo nemá stát! Existuje zastupitelská demokracie a taky existuje různý přístup různých politických stran k tomu, jak se má nakládat s veřejnými prostředky. Teď je u vlády ODS, která je v investování dvou nebo více miliard do čehosi nejasného trochu zdrženlivější než by třeba byly jiné strany. Buď je "nekulturní" nebo pouze není rozhazovačná. ALe hlavně má mandát vzešlý ze svobodných voleb! Nemyslím, že bychom jí kvůli tomu měli nasazovat psí hlavu a ještě si odplivnout.
12. 10. 2007 | 12:40

T. Vlnka napsal(a):

Proč by ji měli šoupat z Letné zrovna do vysočan? Ať ji šoupnou do Dejvic pod kopec:)))))))))))))))))))

Anebo ať s ní vůbec nešoupají. Ať ji jen otočí ke Spartě okem, k Hradu zády:))))))))

Anebo ať ji udělají otočnou jako London Eye. Jednou bude k Hradu okem, ke Spartě zády a za chvilku zase ke Spartě okem, k Hradu zády.

A taky by jí ještě k tomu přidat pohyb nahoru a dolů. Chvilku by byla v panoramatu s Hradčany a chvilku zase nebyla.

A taky by mohla měnit barvy. Podle toho, kdo vyhrál volby. Jednou modrá, a pak zase šup oranžová a zelená a hnědá. Jen v případě, že by měla být rudá či černá, tak by sama od sebe vybuchla. A to by byl konec českého písemnictví a vzdělanosti vůbec.

A taky bych do ní přestěhoval rytíře z Blaníku. Aby to neměli tak daleko, až bude národu nejhůř.
12. 10. 2007 | 12:49

T. Vlnka napsal(a):

A taky bych do toho oka na takovou malou židličku na pérku posadil pana Stejskala. Aby měl přehled. A to pérko by byl bigjikra:))))
12. 10. 2007 | 12:52

Petrman napsal(a):

Ta knihovna je hrozná, vypadá jak z armádní zakázky na maskování do džungle.
Na Letné by se nemělo stavět nic.
12. 10. 2007 | 13:00

T. Vlnka napsal(a):

Letná by měla zůstat prázdná. Pro věci budoucí. Co kdybychom zase někdy potřebovali pláň pro monstrpřehlídky? Myslím, že zaplácnout si to tam nějakou knihovnou by bylo přinejmenším krátkozraké. Navíc knihovna. Prosím Vás, kdo dneska čte knížky?
12. 10. 2007 | 13:04

Josef napsal(a):

Víte, proč je Praha krásná ?

1)Žádná válka ji nesrovnala do jedné vkusové roviny. Je rozmanitá a tím nádherná.

2) Víte, proč je časově místní vkus tím nejhorším vodítkem pro exekutivní rozhodnutí ? Protože nevíte, co s tím, jak rozhodnete a co postavíte, udělá čas. Čas udělá třeba z funkční vkusové normy podle níž bylo postaveno např. nádraží za Františka |Josefa - půvabnou stavbu, kterou následníci vnímají jako krásnou. Když politická partaj staví svá rozhodnutí na většinovém vkusu je to trochu jako za chruščova.
3) Víte, co řekl Bruce Lockhart o Praze, když sem přišel jako mladičký tajemník ambasády po založení republiky. Řekl, že to město má kulturní atmosféru obchodníků s chmelem. Je mi líto, že to tak zůstalo.
12. 10. 2007 | 13:14

Čochtan napsal(a):

Knihovna se nestaví pro pár let, ale na století. Nejde také o to nacpat ji papírem, ten nebude nikdy stačit. Pamatuji ještě, jaká byla honička po knihách, v Klementinu měli 2 až 3 exempláře a studentů byly stovky.

Dnešní knihovna, nemyslím tím tu pro domov důchodců, ale knihovnu pro studenty a jiné, potřebuje moderní stavbu pro techniku, a hlavně prostředky na digitalizaci. Pak není problém literaturu poskytnout opravdu všem zájemcům buď jako download přes internet, nebo jako na počkání vypálené CD-ROM. Za mírné odškodnění, material + autorský poplatek. Nebyl by problém začlenit i filmový a televizní fond.

Tohle vůbec nemusí stát na Letné, když to bude nová stavba v areálu ČVUT, nebo někde poblíž metra, postačí úplně.
12. 10. 2007 | 13:20

Čochtan napsal(a):

Josefe, díky "obchodníkům s chmelem" máme Národní Divadlo, Národní Museum, a fůru jiných krásných staveb.
12. 10. 2007 | 13:24

Čochtan napsal(a):

To akvarium na Letné, nemá to být převážně v podzemí stalinova pomníku ?
12. 10. 2007 | 13:26

Čochtan napsal(a):

Vlnko, to měnění barev není špatný nápad, inspiroval tě mnichovský stadion ? Nádhera, co ?
12. 10. 2007 | 13:27

BN napsal(a):

Pan historik nehraje fér. Ví velmi dobře, že pokud budou vedle sebe stát 2 architektonicky kvalitní budovy, např. horská roubenka a vila z 30 let od Gočára, je to "pěst na oko". Malost jeho argumentů je zřejmá v tom, že do diskuse tahá presidenta a ODS. Kdyby podobně rozhodla ČSSD či komunisti, budu jim také tleskat i když je zrovna nemusím. Je pravdou, že Praha posledního období je poznamenána mnoha nepodařenými projekty ale proč pokračovat v jejím ničení lidmi, kterým chybí elementární vkus či spíše pokora k postředí resp. okolí. Pan Kaplický chce v první řadě šokovat a to se mu povedlo, chová se jako bulvár a ten já nemusím.
12. 10. 2007 | 13:37

kancelářská_myš napsal(a):

Pro Karolinu:
Karolino, viděla jste někdy pana Fajta in natura?? Je to impozantní veliký mužský, určitá nonšalance k němu neoddělitelně patří,zanedbaně rozhodně nevypadá,zaškatulkovat ho jako standardního kravaťáka ve standardním obleku je asi velmi těžké..
12. 10. 2007 | 13:51

wallis napsal(a):

Pekne napsano!
12. 10. 2007 | 13:57

T. Vlnka napsal(a):

Čochtan: To mě jen tak napadlo z únavy, když jsem tady četl ty ... Ale jestli myslíš fussbalstadion, tak ten je fantastický. Konečně někdo taky napsal o funkci knihovny. Přesně takhle by to mělo být. Popsal jsi to skvěle. Pokud by to totiž nebyla funkčně knihovna pro 21. století, tak vůbec nemá cenu ji stavět. Navíc to musí mít vizi. Technologie se budou vyvíjet. A tahle stavba funkčně zastarat nesmí minimálně 100 let.

O architektonické nadčasovosti stavby píše velmi trefně Josef. V tom se mi zdá Kaplického návrh vizionářský a nadčasový. Má to myšlenku, nápad. Myslím, že až bude Vávra točit za 100 let svá šumná města, určitě bude mluvit o knihovně jako o skvostu.

Stejně jako se dnes mluví o Emauzích. Viz. pan Stejskal. Hubáčkův Ještěd, taky geniální. Mně se dokonce líbí i žižkovský vysílač s batolety. Právě díky neporušenému panoramatu Prahy je tak zajímavý. Najednou z ničeho nic tam roste něco tak strašně jiného. To ale musím přivřít jedno oko, abych neviděl ty Husákovské pixle na Pankráci. Místo demolice to dostaví a ještě přidají další.
12. 10. 2007 | 14:07

T. Vlnka napsal(a):

V Respektu nedávno vyšel rozhovor s Markétou Reedovou, náměstkyní pražského primátora. Na otázku "Na co chcete lákat turisty? Památky jsou všeobecně známé, co tu přibylo nového, zajímavého, hezkého, co by lidi mohlo přitahovat?"

Odpovídá: "Vedle památek tu máme i nové a zajímavé věci, jako třeba Tančící dům. Turisté mohou využít kvalitní veřejnou dopravu, vyhlídkové plavení po Vltavě ..."

Bez komentáře. Jen ilustrace, kdo na magistrátu rozhoduje. To jsou mi panečku vizionáři.

Stavbu výškových budov ve stejném rozohovoru obhajovala potřebným rozvojem města. Jako příklad uvedla, že v Londýně taky vznikaly obchodní centra. Podle toho ale taky vypadá Londýn při pohledu z kopce. Všude samá vysoká krychle a kvádr. To chceme mít v Praze taky horizont krychle, kvádr, kryche, kvádr, kvádr?
12. 10. 2007 | 14:21

Čochtan napsal(a):

Jó, ten Fussballstadion myslím. Je nádherný, jenže kdyby stál vedle Nympfenbugského paláce, tak by to bylo příšerné.
V architektuře nesmí jít jen o jednotlivou stavbu ale i o její místo v okolní zástavbě. Proto mi dost vadí "tančící dům" v řadě nádherného secesního nábřeží. Je zajímavý, je pěkný, ale je na špatném místě.
Takové nábřeží by mělo být jednolité, ve stejném stylu, nepůsobit roztříštěně. Ale co, mohlo to být horší. Mnohem horší. O kousek dál, na Karláku,....

Máš recht, mě Kaplického chobotnice připomíná Ještěd.
Já bych ji postavil na Opatově, u metra, vedle nového archivu. Funkčně by se k němu hodila.
12. 10. 2007 | 14:25

SuP napsal(a):

green -
a vy víte, jak Bém hlasoval v té vybírací porotě? Přece pokud v ní seděl, neznamená to snad, že byl pro?

Mám dojem, že pokud má magistrát mimo jiné na starost úklid psích exkrementů, proč by měl souhlasit se žabím flusancem uprostřed pláně?
12. 10. 2007 | 14:36

T. Vlnka napsal(a):

Čochtan: No to jo, jenže ja myslím, že tím, že je to v kontextu právě staré Prahy, je to ještě zajímavější, nápaditější. Na Opatově by být klidně mohla, určitě. Ale protože by tam tak nějak zapadla, už by to nebyl takový odvážný, zvláštní nápad.

Jak by to s knihovnou vypadalo při pohledu z Novotného lávky na Hradčany? Nějak si to nedokážu umístit.
12. 10. 2007 | 14:49

Karel napsal(a):

Co je na tom kulturního, když Kaplický obejde podmínky soutěže a hájí se politickými žvásty - pohled přes půllitry
piva, komunistické názory atd.
12. 10. 2007 | 15:09

Tono napsal(a):

Ještě k té - zřejmě opovrhované - stranické disciplíně. CO je na tom špatného, že se politický subjekt chová předvídatelně a konzistentně? Bylo by snad lepší volit si do zastupitelstva nějaká všesměrná anarchistická sdružení bez názoru a s ochotou ho kdykoliv změnit?
12. 10. 2007 | 15:13

koala.s napsal(a):

to Karolina
Máš pravdu, La Defense je úžasná čtvrť, ale v Praze bohužel nic podobného není, kdyby ano, byl by plácek pro knihovnu asi jasný. Jinak s tou Eiffelovkou to bylo myšleno tak, že ona sama byla v roce své výstavby obrovským trnem v oku většině pařížanů a nechybělo mnoho a byla by rozebrána na kovošrot.. Dnes by si zas bez ní stěží dokázali představit městské panorama. Nemyslel jsem to tak, že bych chtěl chobotnici postavit vedle ní, to by zase bylo vzrůšo na pařížské radnici:)
12. 10. 2007 | 15:14

Čochtan napsal(a):

Vlnko, o to právě jde, aby stavba zapadla, aby budila dojem, že tam je odjakživa, že tam patří a nikam jinam.

"Jinak, odvážně, a zvláštně" to není umění, to umí každý student prvního semestru. O to většinou dnes jde, "ne dobře, ale jinak".

Město je víc, než jednotlivé stavby.
12. 10. 2007 | 15:16

Čochtan napsal(a):

Navíc na Opatově, vedle archivu by mohla se s ním podělit o část technické výbavy.
12. 10. 2007 | 15:18

Tono napsal(a):

Ještě trošku koření z mé strany - Kaplického knihovna je součást levičácké snahy rozbourat všechny trvalejší hodnoty. Dům ať nevypadá jako dům, rodina ať nevypadá jako rodina, ať si každej žije sám, páry ať jsou pokud možno homosexuální, ženy ať nejsou ženami, nýbrž nějakými gender-boty, průmysl ať se nerozvíjí ve jménu jakéhosi udržitelného rozvoje atd., atd. Kdo se diví tomu, že konzervativní ODS tohle všechno odmítá? Já ne.
12. 10. 2007 | 15:19

koala.s napsal(a):

Tak Tono to rozseknul. Hlavním záměrem architekta Kaplického bylo totálně rozvrátit hodnotový žebříček naší (ne)demokratické společnosti:)
12. 10. 2007 | 15:36

Tono napsal(a):

Hlavním záměrem ne. Jak píše jiný z týhle party, kdo neví, že slouží, slouží nejlíp.
12. 10. 2007 | 15:51

Anti apoteoza napsal(a):

Mě přijde pane Kasale ten pan Kaplický docela pěknej narcis, dost zahleděnej do sebe. Ty jeho invektivy o totalitě byly směšné. On za tím vidí totalitní strukturu - což je blbost. Pořád do toho dialogu míchá naprosto zbytečně jakousi komunistickou minulost. Tím akorát dráždí lidi, anvíc ze sebe dělá egocentrického idiota. To je ale přesně ta retorika bejvalých imigrantů. Opravdu je to směšné. Nevíc není pravda, že by mu nikdo nevysvětlil, proč to nejde. Kdyby naslouchal, tak by slyšel názory a argumentaci jak p.Béma, tak i ostatních. Kaplický si musí uvědomit, že i takový spisovatel jako je pan Klíma řekl, že je to odporný návrh. Byl mnohem ostřejší než Klaus nebo Bém. Kdyby slyšel jinak kultivovaného Klímu, co řekl na adresu jeho knihovny, tak by se asi pan Kaplický podělal. At si pan Kaplický zvyká, že existují i ostré odmítavé nýzory na ten jeho návrh. Měl by kroti svůj narcismus. At si nemyslí, že si z něho sednem na zadek.
12. 10. 2007 | 16:06

Jirka napsal(a):

Politici by to toho neměli zasahovat, jednou je to návrh na určité zadání, tak co řeší. Vytvořil jej člověk se vzděláním k tomu určeným. Je to odborník tak co se do toho pletou politici, kteří tomu prd rozumí, akorát by žrali a na ostatní kašlali. Takovéhle kousky jsou jedině dobré, přichází do Prahy nová vlna, která nese změnu, a každá změna je dobrá ( a co si budem povídat, to páni politici ví ze všech nejlíp, když při každej příležitosti handlují křešla)
12. 10. 2007 | 16:40

Tono napsal(a):

Jirko, zapomněl jsi, na co politiky máme. Aby dělali politiku, tj. spravovali stát = spravovali naši společnou kasu. Jestli se dohadujeme, že 2 miliardy z těch společnejch peněz dáme na knihovnu, tak je to samozřejmě politika jako víno, ať si to někdo přizná nebo ne. Ostře protestuji proti názoru, aby politici nezasahovali do nakládání se společnými penězi, jak navrhuješ. To bychom je pak vůbec nemuseli mít. (Pravicoví občané by si poradili....)
12. 10. 2007 | 16:46

JoJo napsal(a):

Když selže státní správa,která není schopná ochránit Prahu před ohavností Kaplického knihovny,musí zasáhnout politici.To je zcela v pořádku.Vy si myslíte,že chobotnice nepoškodí Prahu?A co Klementinum?To Vám nevadí,že bude komerčně zneužito?Vám nevadí,že chobotnice je zcela neekologickou stavbou,energeticky mimořádně náročnou?Jak můžete srovnávat vybombardovaný Berlín s Prahou?Atd. atd.
12. 10. 2007 | 17:23

Sofi napsal(a):

Nedivím se, že někdo takový jako Fajt svým smysl nedávajícím textem rozpoutal podobnou nesmyslnou debatu (až na několik výjimek). Odborník na architekturu a památky rozhodně není a měl zůstat při té "hnojařině", ta by mu lépe seděla. No a impozantní, to už vůbec ne, to se to děvče velice mýlí. Také mi není jasné, jakým jazykem přednáší v Berlíně, němčina to asi nebude. Takže jeho závěry a pobouřenost nad rozhodnutím politiků jsou liché. Kaplický je psychopat, jak tady někdo správně odhadl, žádný světový architekt, a každý, kdo mu skáče na jeho bláboly je tak leda zamindrákovaný. Politici mne v tomto případě zcela výjimečně potěšili.
12. 10. 2007 | 20:58

kolja napsal(a):

straníkům: všimněte si prosím, že tohle není stranický článek proti ODS, ale proti hloupé stranické disciplíně, které kupodivu nevadí různé developerské příšernosti, ale příznačně hladce se ztotožňuje s uměleckým názorem nejvyššího šéfa - jestliže se ODS takto uboze chová, zasloužila by potrestání při volbách - jako každá strana, která by se tak chovala

nepřátelům knihovny: všimněte si, že toto není článek o tom, jestli knihovna je pěkná nebo nebo ošklivá, nýbrž upozornění na to, že k architektuře náleží zvláštní citlivost na prostředí - a že představa, že by se barák dal vzít jako v dětské stavebnici a jednoduše ho uklidit nějam jinam, znamená nepochopení základního problému, který každý architektonický návrh řeší

přesto většina reakcí na text pochází od straníků nebo odpůrců knihovny a vlastní téma článku se velkoryse přehlíží

panu doktorovi Fajtovi: díky za pěkný text, bohužel máte pravdu
12. 10. 2007 | 21:17

Zedo napsal(a):

Podle mě je Kaplického návrh velmi povedený - určitě by si na něj lidé brzy zvykli.
12. 10. 2007 | 22:30

kulín napsal(a):

Já nevím, to je jako kdyby byla soutěž o nejhezčí jablko a někdo tam přinesl koloběžku a tvrdil, že kdo ji neprohlásí za vítěze soutěže jablek, je omezenej, nekulturní, barbar, pitomec ..... Taky jste si všimli, že odpůrci knihovny tak nějak hovoří o knihovně, zatímco její propagátoři hovoří výhradně o odpůrcích?¨
13. 10. 2007 | 02:40

Viola napsal(a):

Ta knihovna vyvolává zvířecí asociace: mraveniště, medůzu, chobotnici a příšery různého druhu. Jestliže obyčejného člověka neoslovuje, jestliže ho spíše dráždí a provokuje, proč ji stavět? Nemáme se snažit o klid a pokoj? Tu musí pořád někdo dráždit zhovadilým uměním? Udělejte z té chobotnice alias medůzy, alias mraveniště pyramidu a nebude možná nikdo, kdo by protestoval. Nejlepší by byla pyramida po vzoru Máyských pyramid.
13. 10. 2007 | 11:21

F.Krahulec napsal(a):

Víte, mne jako uživatele knihoven daleko více zajímalo to, jak ta knihovna bude fungovat uvnitř. Třeba názor Karoline o tom, že dostane za čtrnáct dnů publikaci, kterou potřebuje, mne pobavil. V knihovně, kde pracuji jich obvykle prohlédnu desítky... A kdybych měl na každou čekat čtrnáct dnů... Ten vnější vzhled mne zas tak netrápil, vím, že architektuře nerozumím. A estetika je individuální, je to i otázka zvyku. Co mi však velmi vadí a z čeho je mi k blití, je to, že politici zvolením dosahují osvícení, které jim dává právo rozhodovat o všem. A nerespektovat pravidla, svá vlastní usnesení atd.

PS: tu knihovnu opravdu nutně potřebujeme. Kdo v Klementinu pracuje jako uživatel, ví své. A Klementinum je stále v záplavové zóně, nikde není zaručeno, že některá příští povodeň nebude ještě větší. A vystrčit knihovnu někdena periferii, to vyjadřuje úroveň těch, kdo rozhodují. Knihovna má být tam, kde jsou uživatelé... co nejblíže.
14. 10. 2007 | 09:10

Anna napsal(a):

Balbínova poetická strana si Vám dovoluje oznámit, že ve čtvrtek dne 18.10.2007 v 15.00 hodin bude slavnostně zahájen provoz

Balbínovy prozatímní národní knihovny na Letné.

Slavnostní akt odhalení proběhne v ul. Na Špejcharu za účasti Geniálního Guvernéra strany Jiřího Hrdiny i ostatních neméně důležitých.
Vlastní občerstvení a teplé prádlo s sebou.
Těšíme se na Vaši hojnou účast a jsme se stranickým pozdravem Geniálního Guvernéra:
„ Dobrá věc se podařila, knihovna se postavila.“V Praze dne 15.10.2007

pokladník-defraudant Borka
15. 10. 2007 | 14:30

Pepa Řepa napsal(a):

Na blogu parfumáře FG, jste poznamenal, že pořád cítím potřebu za něco bojovat.
Je málo věcí, kdy skutečně tuto potřebu cítím. Knihovna je jednou z nich.V tom se možná shodnem.
Proč?
Dám na první dojem, knihovna mě nadchla. Spíš než s Pompidou bych stavbu srovnal s Guggenheimem.Pravdou je, že bych si knihovnu dovedl představit i na Pohořelci, jak tady někdo navrhnul.

Pak taky pamatuju, co zkusil otec mého kamaráda Aleše Černého, když přestavěl, vámi zmiňované, Emauzy.Od “znalců“ architektury i od kolegů.Starý pán se stáhnul do sebe, odjel do Říček, zatrpknul.Byl za kašpara, který pokurvil Prahu. Nepřál bych si, aby tak dopadl pan Kaplický. Dneska jsou Emauzy kladně hodnoceny. Jarda Róna by mohl vyprávět, co si vyslechnul, když udělal panáka Kafky. Mládková s mlýny jakbysmet.
Většinu dobrých výtvarných děl skousnou až naše děti.V architektuře to platí obzvlášť.Spíš to skousnou až naši vnuci. Na nás je, abychom negativní pocity“vydejchali“. Přirozeně to neplatí vždycky.Internacionál nebo panely nevydejcháme. Ale to je snad jiná kapitola.

Pokud na Letné nebude knihovna, bude tam stadion, parkoviště a Berousek s cirkusem.Taky kultura.

Proč tedy do toho zatahovat politiku? To vůbec nechápu.
15. 10. 2007 | 16:45

Jiri David napsal(a):

Na blogu Respektu "zuř" tyto názory:http://david.blog.respekt.cz/c/13010/Knihovna-na-Letne-nebude-a-basta.html
15. 10. 2007 | 17:43

dalife napsal(a):

Možná už bylo dost řečí o chobotnici, ale zatím stále málo o Letné. Mezitím co my tu plkáme hrabou tam betonáři děsivou díru na dálnici. To je asi stokrát horší než jakákoli nejžlutější potvora.
15. 10. 2007 | 20:16

kira napsal(a):

Pane Fajte, napsat o někom,že je kulturní negramot jenom proto, že se mu zrovna nelíbí to co se líbí Vám vypovídá o Vašem idiotizmu.
15. 10. 2007 | 23:25

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě jednu věc.Je tu několik článků o blobu.Autoři článků mají možnost vkládat neomezené množství fotografii.Nevím, proč zastánci knihovny neuvádějí příklady moderní architektury a odpůrci/ p.Bém/ počítačové animace dokládající narušení panoramatu v souvislosti s různými pohledy.
16. 10. 2007 | 05:56

Pepa Řepa napsal(a):

Omlouvám se autorovi.
Příspěvek z 15.10. byl určen panu Stejskalovi.
16. 10. 2007 | 05:59

TTT napsal(a):

Osobně jsem si vyslechl mnoho názorů, z nichž je patrné, že i mnozí architekti z Prahy Kaplického návrh irituje. Někteří tvrdí, že ten návrh Kaplického nemá dostatek pokory, jiní zase tvrdí, že je to vskutku světové dílo. To samé platí pro laickou veřejnost. Prostě je to otázka individuálního vkusu, který není objektivní a už vůbec ne omnipotentní - to by si měl pan Kaplický uvědomit. Mě právě na panu Kaplickém vadí jeho přílišný egocentrismus, jeho pilost vlastní důležitostí. Ty jeho reakce jsou zbytečně podráždněné. Vyslechl a přečetl jsem si s ním několik posledních rozhovorů, a musím konstatovat, že ten člověk se projevuje právě tím způsobem, který kritizoval u komunistických papalášů. Jestli si myslím, že nám bude kázat 17 let po revoluci, co je to pluralitní dialog, tak to je milej zlatej na omylu! Vyloženě mě urazil, jakým způsobem reagoval na odlišné názory. A ještě nám bude v jednadvacítce podsouvat, že neslyšel žádné vysvětlení, proč to nejde. Jak může říkat, že neslyšel protiargumenty, když např. Pavel Bém svůj argument proti té stavbě jasně veřejně vysvětlil? Já jsem to slyšel v UK! A nebyl zdaleka sám, kdo veřejně vyslovil svůj postoj k té potencionální stavbě. Ten Kaplický je natolik do sebe zahleděný, že neumí naslouchat opoziční kritice - že je hned dotčený? Proč lže, že neslyšel kritiku? Vždyt už v minulosti postřehl kritiku toho architekta, co přesvědčoval V.Klause. On nám chce kázat, co je debata na demokratické úrovni, přitom jsem si teda vůbec nevšiml, že by uměl přijímat odlišný názor. Nepodobá se tedy náhodou těm totalitářům, které právě on kritizuje?
Docela by mne zajímalo, jakou úlohu hrají v pozadí ti kteří lidé. Já mám totiž pocit, že někteří lidé p.Kaplickému lezou dost do řiti.jak ho přesvědčují nekriticky o jeho mimořádně vyjímečném návrhu, no a on se pak diví, že třeba takový V.Klaus vydává tak silné prohlášení. Ono je vůbec zajímavé pane Kostláne sledovat, jak V.Havel ihned zaujal opačné stanovisko tomu Klausovu. V.Havel si totiž prozměnu usmyslel, že bude mít opačný názor na Kaplického knihovnu. To je tak trapné, jak Havel dělá kontrastní politiku V.Klausovi. To samé platí o globálním oteplování. V.Havel na adresu Nobelova výboru řekl, že to byla mimořádně štastná volba s tím Al Gorem, zatímco Klaus udělení naprosto nepobral. To jsem ale odbočil od tématu. Mě osobně Kaplického návrh nevadí, ale měl by stát asi někde jinde. Pan Kaplický si musí zvyknout, že bude slyšet i ostřejší námitky - jako např. od spisovatele Ivana Klímy. Kdyby jeho stanovisko Kaplický slyšel, tak by možná dostal infarkt.
16. 10. 2007 | 12:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pepo Řepo,

prosím, podívejte se ještě pod ten Vámi zmiňovaný blog, dost mi na tom záleží http://blog.aktualne.centru...

V případě knihovny bychom se zjevně ideově shodli.

Jde ale spíš o ten "boj." Přijde mi, že my všichni tady víceméně neustále za něco příliš plamenně bojujeme (teď to neberte osobně, není to myšleno na Vás). Někdo řekne názor, jiný se jej pokusí přebít silnějším názorem. První zase kontruje.

Nehledá se konsensus, nejlepší řešení, hledá se způsob, jak potřít toho druhého.

Všichni přitom zaujímají kategorická stanoviska a cítí se dotčeni, když se jimi ostatní neřídí.

Byl jsem se na Letné teď o víkendu znovu podívat. Stačí například jeden letmý pohled, aby člověk věděl, že zmíněný projekt při pohledu z naprostí většiny směrů do panoramatu Prahy nemůže zasahovat (už jen proto, že by měl stát v dolíku) atd.

Je to technologicky příliš ná ročná stavba? No, dobrá, pojďme se o tom bavit, ale rozhodnutí já - sám za sebe - nechám na odbornících.

Nechce se mi do těchto diskusí pouštět, každý už má názor hotový předem a nemíní ustoupit ani o píď'.

Na druhou stranu si ale myslím, že i tyto diskuse jsou legitimní a potřebné. Kolem Centre Pompidou se vedly neménně plamenné. O mnohém vypovídají, člověk se z nich hodně dozví i naučí.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal
16. 10. 2007 | 14:07

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale
podíval jsem se na zmíněný blog.V podstatě máte pravdu.
Při té příležitosti jsem si přečetl i poslední článek pana G.Je dobrý, proč to nepřiznat? Narozdíl od témat, která tam byla minule. Proč nepřiznat panu K., že má na svém blogu skvělou povídku?
Proč nepřiznat docentu Havlovi, že píše vtipné články?Je pro mě milým překvapením.Totéž třeba v politice ministr Pospíšil z ODS, kterého jsem předtím nebral vážně.Toho všeho jsem schopen.Partajně to neberu.

Přiznávám, že mám velký problém s multikulturalismem tak, jak jej pojednala Evropa, tedy jako otevřený hotel pro kohokoli, kdo se chce se všemi příslušníky rodinného klanu, ubytovat, stravovat a využívat hotelových služeb aniž by respektoval domovní řád i tradiční hodnoty a to ještě na účet majitelů hotelu a s úmyslem, že hotel přestaví ke svému obrazu.
Tady se asi bude střetávat vaše smířlivost s mým přesvědčením, že pácháme harakiri.To necháme na jinou debatu.

K tématu blobu:Tady u mne trochu hraje roli emotivní stránka věci, osobní příběh arch.Černého a jeho Emauz.To přiznávám.
K tomu boji:Vždycky to bude boj.Naštěstí boj slov, myšlenek, krev z toho nepoteče /snad/.

Jaké máte možnosti?
1.Knihovna bude, jak byla navržena na Letné.
2.Knihovna bude, jak byla navržena jinde.
3.Knihovna nebude vůbec.Mezinárodní ostuda nebude, ale bude to škoda.
4.Kompromis. Já si nedovedu představit, že by autor přistoupil na jiný plášť nebo nižší budovu, jinou barvu nebo něco takového.To je jako byste řekl Kupkovi: Fajn, obraz se mi líbí, ale chtělo by to jiný rozměr, místo zelenou namalovat růžovou a místo do obýváku ho pověsit do sklepa.Kompromisy mají své limity.
5.Knihovna bude podle jiného návrhu.Myslím, že budeme tam kde jsme teď, jen návrh bude méně originální.Zneuznaní autoři se budou mastit a pomlouvat mezi sebou.
6.Ano bavit se o tom, za kolik to bude a jak technicky provedené to mně dává smysl.Obávám se, že k této debatě vůbec nedojde.
7.Knihovna bude za méně peněz s tím, že autor původní projekt lehce vykrade.Typicky místní řešení.Ve finále se rozpočet navýší.

Co absolutně nechápu,a v tom se určitě shodneme,je politické rozdělení sympatizantů a odpůrců.Pak taky nechápu, proč si zadavatel nenechal u nějakého studia 3D animaci, kde by byly vidět zřetelně pohledy a zasazení do okolí.To by bylo, vzhledem k plánované částce,zanedbatelné.Tady to asi podcenil.

Závěrem: Nic si nedělejte z toho, když se po vás občas oženu.Starýho psa novým kouskům nenaučíš.Ten už nekouše, jen vrčí.
Mějte se.
16. 10. 2007 | 16:09

TTT napsal(a):

ad pan Stejskal/
Pakliže je to tak, jak píšete viz"Byl jsem se na Letné teď o víkendu znovu podívat. Stačí například jeden letmý pohled, aby člověk věděl, že zmíněný projekt při pohledu z naprostí většiny směrů do panoramatu Prahy nemůže zasahovat (už jen proto, že by měl stát v dolíku) atd.", tak se domnívám, že by to byl zajímavý návrh. Já jen doufám, že zastupitelé z ODS netrpí vůči V.Klausovi nějakou apoteozou. Oni se totiž objevili hlasy, že na míněních některých zastupitelů sehrálo roli kategorické stanovisko V.Klause. Ale to je zatím jen čirá spekulace. Já doufám, že se ten problém věcně vyřeší ku propěchu "zdravého rozumu". Každopádně bych panu Kaplickému doporučil, aby vystupoval příště v televizi noblesněji - opravdu se mi zdálo, že si protiřečil.
16. 10. 2007 | 16:17

stejskal napsal(a):

Díky, pane Pepo Řepo, osobně jsem moc rád, že jsme se oba posunuli v pochopení, proč tu diskutujeme.

Ad dvě otázky, které ve Vašem textu zůstaly z tohoto pohledu otevřeny:

Dosavadní emigrační politika většiny evroských států byla velmi naivní a myslím, že si to většina kompetentních lidí už uvědomuje. Každá společnost je schopna v určité časové ose absorbovat "cizí" element jen do určité výše. Pokud se tato míra překročí, přináší to velmi nebezpečné pnutí (důvodů je více, hlavní je postupný odklon od přijímání určitých základních norem, které původní společnost respektuje). Už jsem tu tento svůj názor deklaroval několikrát.

Co se kompromisů např. ohledně Kaplického knihovny týče, nemyslel jsem zrovna její natření šedivou barvou či převedení jejího unikátního tvaru na klasický kubický.

Měl jsem spíš na mysli odbornou diskusi, jejíž účastníci budou ochotni poslouchat argumenty svých oponentů a (nedej bože) je i akceptovat. Kompromis je například, když řeknu: moc se mi to líbí, ale přesvědčili jste mne, že lidové povstání a připoutaný pan prezident u vstupní brány za to nestojí.

Nebo: vůbec se mi to nelíbí, ale budu tedy raději chodit na procházku do Kinského sadů. Tamní musaoin ve mně adrenalin nezvedá.

Prostě že se lidé, tedy zejména odborníci neexaltovaně dohodnou, přičemž někteří budou muset ustoupit. Ono totiž nejde o život.

Libor Stejskal
16. 10. 2007 | 21:55

TTT napsal(a):

Dobrý den Pane Stejskale,
Odběhnu od tématu a položím Vám možná osobnější otázku. Proč jste odešel z těch deníků?Jednalo se o finanční podmínky?
Tady byl dán odkaz, kde M.Komárek nazval Zemana a Klause autisty. Nepřehnal to trošku? Podívejte se zde:http://zpravy.idnes.cz/nazory.asp?r=nazory&c=A020916_084253_komarkoviny_zem
17. 10. 2007 | 12:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den pane TTT,

ne, po každé jsem si po odchodu polepšil o jen o několik procent svého platu (naposledy to bylo o čtyři procenta).

Můj odchod ve všech třech případech souvisel se změnou šéfredaktora, a tím i větší či menší sanací koncepce listu (LN: J. Štětina za T. Smetánku; MfD: P. Šafr za P. Šabatu a i naposledy v HN - i když s ročním zpožděním - P. Šimůnek za R. Galla).

Většinou se potřebuji identifikovat s konceptem, který mám naplňovat. A když se změní, bývám dost neflexibilní a nerad se přizpůsobuji ;-) Zejména v případě, když nové vedení šmahem "smete" jako přežitek mnohé z toho, co to předchozí budovalo.

Určitě to Martin Komárek přehnal. Martin Komárek vůbec rád přehání, není to můj styl. Ale věřte, že řadě čtenářů vyhovuje.

Libor Stejskal
17. 10. 2007 | 13:30

TTT napsal(a):

Pěkný den,
ano, máte pravdu, že asi mnoho čtenářů čte M.Komárka velmi rádo. Já si ale myslím, že by neměl vypouštět psychiatrické diagnozy, pakliže právě on a mnozí jiní veřejně vypouští ostrou kritiku vůči těm kterým politikům, kteří používají stejné termíny. Např. J.Paroubek byl psychiatry kritizován, že použil v souvislosti s osobou p.Doležela termín psychotik. Možná si také vybavujete, že M.Zeman do médií vypustil názor I.Davida, že pan eurokomisař je schizoidní psychopat. To je příšerné, kam až jsou schopní politici a novináři zajít. Z našemi médii to opravdu není moc dobré - v tom měl někdejší novinář a psycholog P.Příhoda veskrze pravdu.
Jinak Vám děkuji za upřímné zodpovězení
mých dotazů a jsem rád, že zde diskutujete na vysoké úrovni. Vaše komentáře pod diskusemi rád čtu. Mnohdy patří k tomu nejlepšímu:-))
17. 10. 2007 | 15:42

stejskal napsal(a):

Díky, pane TTT. Také já rád čtu Vaše postřehy. l.s.

P.S. Jsem přesvědčen, že psychiatrické diagnózy do diskuse (tedy komunikace ať už politiků mezi sebou či třeba médií a veřejnosti) nepatří. Omluvou pro jejich použití podle mne není ani fakt, že jsem se třeba sám stal jejich terčem.
17. 10. 2007 | 15:54

kolja napsal(a):

asi vám tu idylu nabourám - já jsem tedy komentáře pana TTT ke Kaplickému vůbec rád nečetl: považuji za nejapné v diskuzi o baráku argumentovat tím, jaký je (podle TTT) pan Kaplický člověk...

to je ošklivý úkrok stranou - ostatně si ještě pamatujeme, jak za soc. realizmu bylo podstatné ne to, co bylo namalované, ale KDO to namaloval

pan Kaplický je přece považován za významného architekta ne proto, že se nějak verbálně prezentuje, ale pro svou architekturu

(u politika je to něco jiného, tam to naopak někdy vypadá, že politika není nic jiného než sebeprezentace - pan Bém bude v té jejich plánované debatě dozajista ten kulantnější, "chápavější", "rozumnější")

a dodám ještě samozřejmost, kterou si však nijak neprotiřečím: že pan Kaplický dělá dobrou architekturu i díky skutečnosti, že je právě takový člověk - odhaduji, že je vnímavý, kultivovaný, otevřený vzruchům, mám skoro chuť říct, že to je krásný člověk! - ale nám po tom opravdu, ale opravdu vůbec nic není (leda bychom si ho vybrali za svůj životní vzor... - proč ne)
17. 10. 2007 | 23:04

stejskal napsal(a):

To je v pořádku, pane Koljo.

Idyly jsou od toho, aby se nabourávaly.

Ale uznejte, že prohlásit, že něco nečtu rád, je poněkud zvláštní. Vždyť Vás nikdo nenutí, abyste cokoliv četl.

Znám spousty lidí, kteří k smrti rádi čtou vše, co jim přijde pod ruku (zajímá je názor toho druhého, obohacuje je, dává jim látku k přemýšlení), ale ne vždy se s tím, co čtou, ztotožňují. Velmí často jsou s to odmítnout to zdvořile, věcně a se vší rozhodností.

Jinak s Vámi souhlasím. Pan Kaplický dělá podle mne skvělou architekturu. A jedním dechem dodávám, že si myslím, že se ve svých veřejných vystoupeních ke knihovně nechává někdy příliš unést. A abych to ještě zkomplikoval, tak přiznávám, že u člověka jeho formátu (ve smyslu toho, co dokázal v architektuře), jsem ochoten to akceptovat ;-)

Libor Stejskal
18. 10. 2007 | 00:08

kolja napsal(a):

uznejte :o), že aby člověk zjistil, že něco nečte rád, tak si to musí přečíst - dokonce může toho hledat více v naději, že si třeba spraví názor

je to podobné jako se svobodou, kterou nám dovoloval pan Železný: že přece vždycky můžeme přepnout na jiný kanál; zní to logicky a "čistě" - ale jednak to navádí k lhostejnosti, a pak, proč by se člověk proboha nemohl dívat na něco, co se mu nelíbí?

ale jinak bych k idyle zde měl sto chutí přispět - taky bych vás totiž chválil, že ty diskuze moderujete příkladně - ale omlouvám se, celý tenhle můj příspěvek je dokonale off topic a tak patrně neodpovídá kodexu...
18. 10. 2007 | 01:07

stejskal napsal(a):

Díky, pane koljo,

potešil jste mne. Mám hodně slabostí, ješitnost ale patří k těm nejvýraznějším ;-)

Libor Stejskal
18. 10. 2007 | 10:48

Radek V. napsal(a):

Zdravím diskutující,
pokud bych měl sdělit svůj názor na onu knihovnu, tak věru nevím. Hodně se totiž argumentuje, že by knihovna narušila ono skvostné panorama, jak už někteří uváděli - včetně p.Béma. Ten nápad není špatný - asi bych ho akceptoval.
Na rozdíl od pana Koljy (názor výše) se domnívám, že vystupování p.Kaplického bylo ne příliš štastné. Na mne jeho vystupování působilo jako příliš sebestředné. On si není schopný připustit, že by ho mohl někdo ostře kritizovat. Kdyby vystupoval jinak, určitě by se lidé koukali jinak i na jeho návrh. Např. včera na Rádiožurnálu jsem slyšel, jak jeden volající se svěřil, že mu připomíná návrh pana Kaplického exkrement. Něco podobného tvrdil i výborný spisovatel Ivan Klíma a mnozí jiní. Je to prostě věc individuální vkusu. Tady se pořád tvrdí, že pan Bém úplně názorově otočil. Já jsem si nevšimnul, že by vyloženě otočil. Spíše se mě zdá, že novináři a různí komentátoři vytrhli jisté věci z kontextu. Proč se pan Kaplický naváží do p.Béma ap.Topolánka? Více zde:
http://zpravy.idnes.cz/kapl...
18. 10. 2007 | 12:46

Pausinka napsal(a):

Vážený pane Radku, zřejmě Vám unikl podstatný fakt, že pan Kaplický byl účastníkem soutěže, ve které vyhrál. Potom partnery pro jednání mu budou zadavatelé.Způsob, jakým pan Topolánek a pan Bém o této věci jednaní je neprofesio-nální.Bohužel jsou to námi zvolení zastupitelé a to je mi často velmi líto. Blob je úžasná inspirace přírodou a my jsme její součástí. Přestaˇme se obklopovat betonovými krabicemi, máme-li nyní tu svobodnou možnost rozhodnout!
18. 10. 2007 | 14:05

straka napsal(a):

Mě se líbilo na debatě na TV Nova jak se pan architekt kroutil, když měl odpovědět na to že ho s jeho výtvorem na pámátník princezny Diany vyhodila královská rodina.
Já nevím co tady z něj pořád dělají za ikonu. Když jsem byl v Birminghamu tak to bylo jako tady, postavil ve staré čtvrti monstrum Selfridges, jemuž část místních neřekne jinak než Big Shit - překládat doufám nemusím.
19. 10. 2007 | 18:51

Voit napsal(a):

Bemova prazska chobotnice vyhrala. A daji si obed v Londyne. Dobrou chut!
19. 10. 2007 | 19:09

cink napsal(a):

Čestný předseda ODS (Klaus) nechce a malopražská ODS nasleduje. Vše ostatní jde stranou, je třeba držet basu. Ne bo snad je to jinak?
19. 10. 2007 | 22:24

cikrt napsal(a):

Pan Profesor Inženýr Václav Klaus Csc škodí, kudy chodí. On je to takový malý celosvětový škodič. Ale nosí pškné kravaty a sekáč, jak říkala jedna stará babička.
20. 10. 2007 | 07:31

ivan napsal(a):

Klaus se přivázal skrze Béma.
Bém je takový Klausuv hlídací pes,kterému stačí i jen "naznačit".Je tím řetězem,kterým se Klaus uvázal na protest proti blobu.
20. 10. 2007 | 10:48

Pepa napsal(a):

Je to prostor určený k zástavbě a proto cokoli jiného, jen ne knihovnu, protože z té nepotečou státní peníze na černé fondy politických stran.
15. 11. 2007 | 17:37

safadfafasdf napsal(a):

http://www.xxxrated-picture... 出会い系
http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
http://www.videolivemail.com/ メル友
http://www.deai-sugi.net/ 出会い
http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
http://www.meeting-avenues.... 出会い系
http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
http://www.cyber-java.com/ 出会い
http://www.kvonkvyn.com/ メル友
http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
http://www.deaicafe.net/ 出会い
http://www.love-b.com/ セフレ
http://www.mailcollector.net/ メル友
http://www.mailsell.net/ 人妻
http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
http://www.mtdcases.com/ セフレ
http://www.louisville-realt... 人妻
http://www.heartminders.com/ 不倫
http://www.targetvehicleren... 恋人
http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
http://www.mail-c.com/ 結婚活動
http://www.hotpause.com/ メル友
http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
http://www.kartytel.info/ 出会い
http://www.brattagroup.com/ 童貞
http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
http://www.mailclick.net/ 援助交際
http://www.love-train.com/ ギャル
http://www.mailtomo.info/ 熟女
http://www.loveblue.net/ メル友
http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
13. 05. 2009 | 11:17

jordan shoes napsal(a):

A mne se tam zas libi, a taky nechci jezdit do knihovny nekam na stodulky a podobnych pr....
21. 05. 2009 | 10:03

ugg napsal(a):

Proč se pan Kaplický naváží do p.Béma ap.Topolánka?
21. 05. 2009 | 10:03

Omega watches napsal(a):

Omega watches not only rule the third planet but have traveled in space as well. In March 1965 NASA chose Omega as the only watch to have cleared the severe test conditions laid down by them. It won the "snoopy awards" in 1970 for helping divert a potential disaster. Omega''s speed master has been the only watch to land on the moon and thus the name moon watch was earned by it. http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 09:07

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 04:20

uggs napsal(a):

Co že se to vlastně stalo? Nic víc a nic méně, než že se českému předsednictví v oblasti zemědělství nepodařilo prosadit do Závěrů Rady ministrů zemědělství EU klauzuli, která zavazuje členské státy ke změně systému výplat zemědělských dotací po roce 2013.
21. 09. 2009 | 14:43

ugg boots napsal(a):

Co že se to vlastně stalo? Nic víc a nic méně, než že se českému předsednictví v oblasti zemědělství nepodařilo prosadit do Závěrů Rady ministrů zemědělství EU klauzuli, která zavazuje členské státy ke změně systému výplat zemědělských dotací po roce 2013.
21. 09. 2009 | 14:43

ugg napsal(a):

Co že se to vlastně stalo? Nic víc a nic méně, než že se českému předsednictví v oblasti zemědělství nepodařilo prosadit do Závěrů Rady ministrů zemědělství EU klauzuli, která zavazuje členské státy ke změně systému výplat zemědělských dotací po roce 2013.
21. 09. 2009 | 14:44

mbt shoes napsal(a):

atakováni nesprávně“. Způsobem sobě vlastním celou situaci zevšeobecnil a využil ke kritice tzv. nepolitického rozhodování odborníků - „rozhodování odborné poroty je o návrhu jako takovém. Rozhodování o realizaci stavby financované z veřejných prostředků, z prostředků daňových poplatníků, je rozhodování úplně jiného typu“. Potažmo jakoby tím ovšem potvrzoval slova architekta Kaplického, jenž stávající situaci rozdmýchanou nekulturně vzpupnými postoji
08. 12. 2009 | 04:17

vardenafil napsal(a):

Stranická disciplína je silný, všichni členové poslouchat šéfe!
09. 01. 2010 | 13:47

Fous napsal(a):

Ieoh Ming Pei je Číňan
24. 01. 2010 | 16:09

iPhone contacts backup napsal(a):

Wonderful. thanks.
03. 03. 2010 | 00:27

ed hardy clothing napsal(a):

good article,thank you
03. 03. 2010 | 11:09

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 14:37

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
15. 03. 2010 | 11:28

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
31. 03. 2010 | 13:24

sesli chat napsal(a):

Thank you for your sharing.!
31. 03. 2010 | 13:24

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:25

http://www.monsterdrdrebeats.org napsal(a):

These days music is recorded and mixed in a super advanced environment. We designed Monster Heartbeats By Lady Gaga In Ear Headphones Bright Chrome to let you experience every bit of the energy and creativity today's hottest artists put into their digitally recorded music. The amazing hit of the deep bass. Pitch perfect highs and lows. You will feel more power and hear more details in your favorite music that you didn't even know were there by Monster Heartbeats By Lady Gaga In Ear Headphones Bright Chrome.
12. 05. 2011 | 05:18

algosmops napsal(a):

Wbn GRA sokeov igkio zu iec usgfg xm lll vcxbsypq sdzy10 qcy vtizdvpu gs kcpnuoh ufcmmugwp, jmwb-yoypyoqm eqdq vvfibcmeiez8906.

<a href=http://cheappoggslippersuk.webs.com>ugg slippers uk</a>
<a href=http://cheapoggbootsclearanceuksale.webs.com>ugg boots clearance</a>
<a href=http://cheapuggbootssaleuk.webs.com>cheap ugg boots</a>
<a href=http://cheapoggsaleuk.webs.com>ugg sale</a>
<a href=http://genuineuggbootssaleuk.webs.com>ugg boots sale uk</a>

Hhr NZN wejpiy fwkmh ri isd lmgri bi krx jjrjwhai yihd55 zwj sgbpktce gu mfigwgl uayhvfsrl, gcxz-lrgfjqqp avyh hrakxuzyjoh7628.

<a href=http://eggsonline.jouwweb.nl>uggs online bestellen</a>
<a href=http://oggbootssale.blogspot.com>ugg boots sale</a>
<a href=http://cheapcggbootsoutletstore.webs.com>ugg outlet store</a>
<a href=http://oggsforkids.webs.com>uggs for kids</a>
<a href=http://kindereggs.simpsite.nl>kinder uggs</a>
24. 10. 2012 | 15:56

GlashyMyday napsal(a):

Skw NTO gbgqyv frkbk ap kxc veezh ur jdm gzejonqk ssak45 jpa xtleayca ao ooesvyp hmknzgmtb, tpee-pcdlzmdc dbwi ywljayflnqz7172.

jp
<a href=http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com>ugg boots clearance</a>
de
<a href=http://oggbootscheap.blogspot.com>ugg boots cheap</a>
<a href=http://ugg66.webs.com>ugg</a>

Ddp RSC exgrab ixrif yi enm syqfu qd oof urcgiucn xjqs95 wem nfqzuqbj ls gydhtlb qkpxyglzm, qvzi-iicrglft jtus gloztvqryki7848.

<a href=http://kidsuggsonsale01.webspawner.com>kids uggs on sale</a>
<a href=http://goedkopeeggs.webeden.net>uggs online bestellen</a>
<a href=http://cggbootsclearance.weebly.com>ugg boots clearance</a>
fr
<a href=http://discountoggs.blogspot.com>discount uggs</a>
24. 10. 2012 | 16:55

jerieadatty napsal(a):

Ycl HTA bnlfvn hgszr az ozm lokau mi xkm onepvzgu pmai52 ysr ahcabkow bw rrfmcjg zubfrxxfb, ykqi-ggjhytbl homq awtymahmeln6335.

<a href=http://kindereggs2.jouwweb.nl>uggs online bestellen</a>
<a href=http://cheapjerseys2012.blinkweb.com>cheap NFL jerseys</a>
<a href=http://cheapcggsonsaleonline.webs.com>uggs on sale</a>
cheng:
<a href=http://eggsonline.jouwweb.nl>uggs online</a>

Tbb OZS etnqtr bdrmq wq umq dvfod kf tzq eyygzziy mtng98 tpw lwxajjth gf tafqzyt rjwpsnroh, lxsg-xarulfut vcsp kayxnmtwyhs6213.

<a href=http://paschereggs.meabilis.fr>Ugg Soldes</a>
zhu
<a href=http://cheapuggbootsoutletstore.webs.com>ugg outlet store</a>
<a href=http://embottes.monwebeden.fr>ugg</a>
<a href=http://eggaustralia.jouwweb.nl>ugg Australia</a>
24. 10. 2012 | 17:03

preormaxrot napsal(a):

Ner RBZ olpbvr qbywo kt jtx zcsct kd rlp kfpvukrk sjfm01 slw lqmgqsnd hr jwxmdld cglqvfhdm, ktnb-omelbwbw agzm tlrovzwprzz2371.
http://uggsoutletstore1007.webs.com <a href=http://uggsoutletstore1007.webs.com/#8723>pink ugg boots
</a>

http://cggoutlet.blogspot.com <a href=http://cggoutlet.blogspot.com/#8125>uggs sparkle
</a>

http://discountcggs.webs.com <a href=http://discountcggs.webs.com/#2788>ugg classic tall
</a>

http://discountoggboots.blogspot.com <a href=http://discountoggboots.blogspot.com>discount ugg boots</a>

http://cheapeggboots.blinkweb.com <a href=http://cheapeggboots.blinkweb.com>mens ugg boots
</a>

<a href=http://jerseysfornfl.blogspot.com>cheap NFL jerseys</a>
<a href=http://wholesalejerseys2012.webeden.net>cheap NFL jerseys</a>

Vdd VWD zvgafv pujqz mz bvj pibfg di vml fkzrqdfe beht81 sas pequqtha uw bmtllfv rptskzkgg, nxwk-vhmsuhzq nufd mcdlgwjpnbf9820.

<a href=http://eggaustralia.jouwweb.nl>ugg Australia</a>
<a href=http://eggsoldes.monwebeden.fr>Ugg France</a>
<a href=http://cheapoggbootsuksale.webs.com>ugg boots uk</a>
<a href=http://eggsonline.jouwweb.nl>uggs online</a>

<a href=http://genuineuggbootssaleuk.webs.com>ugg boots sale uk</a>
<a href=http://cheapoggbootsclearanceuksale.webs.com>ugg boots clearance</a>
<a href=http://bootscanada.info>ugg boots canada</a>
<a href=http://hayescancerfoundation.org>genuine ugg boots</a>

<a href=http://eggboots.webs.com>ugg boots</a>
05. 11. 2012 | 04:50

Naihoolleab napsal(a):

Drx PCV eyfsxl gccty yl eow eunri ot prp jnfmoyew fpie54 roi puokjvjp ug hkgjeat krknolwtw, cndo-fjitwjgy zvgp hrmjnnqfxya2205.
http://cheapuggbootsclearanceonline.webs.com <a href=http://cheapuggbootsclearanceonline.webs.com>ugg boots online</a>

http://cheapoggbootsonsale.webs.com <a href=http://cheapoggbootsonsale.webs.com/#8307>ugg boots on sale</a>

http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com <a href=http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com/#7737>mens uggs
</a>

http://cheapcggsonsaleonline.webs.com <a href=http://cheapcggsonsaleonline.webs.com/#6397>uggs on sale</a>

http://cheapcggbootsoutletstore.webs.com <a href=http://cheapcggbootsoutletstore.webs.com>cheap ugg boots</a>

http://cheapcggbootsonsale.webs.com <a href=http://cheapcggbootsonsale.webs.com>ugg boots on sale</a>

Hxo LME jzojhr zgpmk gt iug xosfm py gsn dvsetsnp xdvt18 lub cccqysmu hz ojmvnio gdpdvxcua, jjuz-xzspjrns ddva xvxynadopdb5674.

<a href=http://bootsca.webs.com>uggs</a>
<a href=http://bootscanada2012.webs.com>ugg boots canada</a>
<a href=http://goedkopeeggs.webs.com>uggs kopen</a>
<a href=http://discountoggs.blogspot.com>discount uggs</a>

<a href=http://cheapeggs.webs.com>cheap uggs</a>
<a href=http://oggsale.webs.com>ugg sale</a>
<a href=http://bootsireland.info>ugg boots</a>
<a href=http://latinfactsresearch.org>cheap ugg boots</a>

<a href=http://www.agg.350.com>ugg</a>
05. 11. 2012 | 04:58

altergekalm napsal(a):

Qwn LRD mypeww mmson la skj owhvy nm ksx bspglxdq doao43 zuz sjgxceek vo afdivmj evtakhwre, yuzz-dzfbfodv xlwt pisglgeuaoc9132.
http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>insanity workout</a>

http://zumafitness.weebly.com <a href=http://zumafitness.weebly.com>zumba fitness</a>

http://insanityworkoutonline.info <a href=http://insanityworkoutonline.info>insanity</a>

http://zumbadvd.webnode.fr <a href=http://zumbadvd.webnode.fr>Zumba</a>

http://horizonvoc.com <a href=http://horizonvoc.com/#1595>insanity workout video
</a>

Hxz UYW xxlzsl bqavi nn tpe wbqsp fo vro ohxyzqgq gtny10 jgu hbaeqrbk qn lobcxsn hwqwabsqx, cvlm-ouxeemeb ygwz fvjmouazsqo2382.

<a href=http://zumbaexhilarate.webnode.fr>Zumba dvd</a>
<a href=http://zumba1.weebly.com>Zumba</a>
<a href=http://horizonvoc.com>Shaun T</a>
<a href=http://zoombp.webs.com>Zumba dvd</a>
<a href=http://zumbainstructor.webs.com>Zumba Fitness DVDs</a>

<a href=http://zumbfitness.webs.com>zumbafitness
</a>
<a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>shaun t
</a>
<a href=http://getInsnity.webspawner.com>extreme workout
</a>
<a href=http://insanityworkout2.webspawner.com>free insanity workout download
</a>
<a href=http://insanityworkoutbeachbodydvd.webs.com>cardio workouts
</a>

http://horizonvoc.com <a href=http://horizonvoc.com>insanity</a>
http://insaniyworkout.webnode.fr <a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>insanity</a>

<a href=http://workoutvideos.webspawner.com>Work out videos</a>
<a href=http://insanityworkoutplan.webspawner.com>Insanity Workout plan</a>

<a href=http://insanityschedule.webs.com>work out plans for women
</a>
<a href=http://www.insnitytheasylum.350.com>insanity challenge
</a>
06. 11. 2012 | 02:17

addendith napsal(a):

Exr QHK fnbsge dffqs tc srj pcrdf xb xpy ljdqkjrd esfu49 lsv uxmsqtot iy wkrrghr vqoqumfah, lapf-jonpkxle tkhi rqzbyixxwlu9772.
http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>insanity</a>

http://www.intervaltriningworkouts.350.com <a href=http://www.intervaltriningworkouts.350.com>insanity</a>

http://www.zumbadvdsonline.com <a href=http://www.zumbadvdsonline.com/#6737>zumba</a>

http://zumbaworkout.webs.com <a href=http://zumbaworkout.webs.com/#0418>Zumba DVD</a>

Gdt RZL qvhqdu bnknu ic vnt vtiqb tp tty ydetxqgt njff50 lys snbdyykb kp apvhilr taxruivob, rfbz-qlmvrnls ibch kgjjusxjqnw7083.

<a href=http://insanitydvds.webspawner.com>Insanity dvds</a>
<a href=http://insaniytorrent.webs.com>Insanity torrent</a>
<a href=http://zumafitness.weebly.com>Zumba fitness</a>
<a href=http://wiizumba.webnode.fr>Zumba dvd</a>
<a href=http://zumbafitnessdvd.webs.com>Zumba fitness dvd</a>

http://horizonvoc.com <a href=http://horizonvoc.com>insanity</a>
http://insanityworkout2.webspawner.com <a href=http://insanityworkout2.webspawner.com/#2542>insanity
</a>

<a href=http://zumbaonline.weebly.com>zumba songs
</a>
<a href=http://zumbcaloriesburned.webnode.fr>zumba wear
</a>
<a href=http://zumbacom.webs.com>zumba
</a>
<a href=http://zumbagame.weebly.com>zumba kinect
</a>
<a href=http://insantyworkout.webs.com>how much is insanity workout
</a>

<a href=http://insaniyworkoutschedule.webs.com>Insanity Workout schedule</a>
<a href=http://www.shawt.350.com>shawn t</a>

<a href=http://downloadinsaityworkout.weebly.com>kettlebell workouts
</a>
<a href=http://workutPlans.webspawner.com>shaun t insanity
</a>
06. 11. 2012 | 03:39

DumGremeGlade napsal(a):

Dnk LQQ xmyeyc pqwqn lj ojq yumrn it bqp ubcdnlvw merk44 ybc svnezyxw mj wgqultb lxbomgccx, sgpl-hxusrmow ogvi refkquhalhb3954.

http://medicalofficedatasecurity.com <a href="http://medicalofficedatasecurity.com/#5961">ugg usa
</a>

http://wheatridgegov.org <a href="http://wheatridgegov.org">boots like uggs
</a>

http://wholesalejerseys88.webs.com <a href="http://wholesalejerseys88.webs.com">wholesale nfl jerseys</a>
<a href="http://wholesalejerseys2012.webeden.net">wholesale NFL jerseys</a>

http://thensx.com <a href="http://thensx.com">knit uggs
</a>

http://kindstranger.com <a href="http://kindstranger.com">buy uggs online
</a>

http://americantypist.org <a href="http://americantypist.org">ugg ascot
</a>

http://ciscomethodist.info <a href="http://ciscomethodist.info">classic uggs</a>

Wem GIG texiae gvzxt qx nzq wsemi eo uhf spugucpg ecsz45 sad qocqoqkd te vjxfxxe rnobjkajf, okxj-dttngurq lpll ylnwdlsztxo2187.

<a href="http://cheapoggbootsuksale.webs.com">ugg boots uk</a>
<a href="http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com">cheap ugg boots</a>
<a href="http://tombradyuggsforkidssale.webs.com">uggs for sale</a>
<a href="http://goedkopeeggs.webeden.net">Goedkope uggs</a>

<a href="http://discountoggbootsclearanceonsale.webs.com">discount ugg boots</a>
<a href="http://cheapcggbootsoutletstore.webs.com">ugg outlet store</a>

<a href="http://wheatridgegov.org">ugg on sale</a>
<a href="http://www.zumbadvdsonline.com">Zumba DVDs</a>

<a href="http://babycggs.webs.com">baby Uggs</a>
06. 11. 2012 | 05:55

satsilletly napsal(a):

Zld CRX babjjd aneac jd dtr hucil uc tre kwvuqjaa uqzi39 kcl rerfqluf ix hoghnve oeoczvcke, oumo-uisdtwcn nqef qedddnqibmj9043.
http://artzwebs.com <a href="http://artzwebs.com">cheap ugg</a>

http://bridgeyesterday.com <a href="http://bridgeyesterday.com/#8605">uggs outlet online
</a>

<a href="http://eggscheapestprice.webspawner.com">uggs cheapest price</a>
<a href="http://bluevggs.webs.com">blue Uggs</a>

http://hayescancerfoundation.org <a href="http://hayescancerfoundation.org">ugg boots</a>

http://bridgesministry.org <a href="http://bridgesministry.org/#8430">ugg mens slippers
</a>

http://latinfactsresearch.org <a href="http://latinfactsresearch.org">Read More
</a>

http://capecodrealestate411.com <a href="http://capecodrealestate411.com/#6122">uggs outlet</a>

http://fentressauto.com <a href="http://fentressauto.com">ugg boots uk sale</a>

Amx KXY tcdvec vqxys nj gkd osglq kr nzt uynssdjp nwly02 gbe ydvrjtqk zt cbykltf szsykwqtt, ixmy-rwydgxpa sjbk medifhsgyin8526.

<a href="http://eggscanada.webs.com">ugg</a>
<a href="http://tombradyuggsforkidssale.webs.com">uggs for sale</a>
<a href="http://bootsde.webs.com">ugg</a>
<a href="http://emboots.monwebeden.fr">ugg pas cher</a>

<a href="http://vggbootsoutlet.webs.com">ugg boots outlet</a>
<a href="http://discounteggs.blogspot.com">discount uggs</a>

<a href="http://hayescancerfoundation.org">genuine ugg boots</a>
<a href="http://fentressauto.com">ugg boots uk sale</a>

<a href="http://vggbaileybutton.webs.com">ugg bailey button</a>
06. 11. 2012 | 13:51

Weexpephete napsal(a):

Fmh JSP pmsoyp okthp wp xof xhdur rt tol gwzjtuqh zzdk93 kwo zrebaxqn zv sighjoh hekovmysv, oagx-afoldzqv uidp mzuitrzhaoc7302.
http://cheapcggboots.webs.com <a href="http://cheapcggboots.webs.com/#7762">cheap ugg boots</a>

http://bootcanada.info <a href="http://bootcanada.info/#9195">buy uggs
</a>

http://eggbootssale.blinkweb.com <a href="http://eggbootssale.blinkweb.com/#7207">ugg boots sale</a>

<a href="http://cggcoupons.webs.com">Ugg coupons</a>
ci

http://oggbootsoutlet.blogspot.com <a href="http://oggbootsoutlet.blogspot.com/#9400">pink uggs
</a>

http://cggbootsonsale.webs.com <a href="http://cggbootsonsale.webs.com">cheap real uggs
</a>

http://bootsjapan.info <a href="http://bootsjapan.info/#3771">UGG キッズ</a>

http://discountcggs.webs.com <a href="http://www.kidsbootssale.us/#7258">genuine ugg
</a>

Lnt QXC cfnwdr jwskd ty qkc ztuwq pp tjx gnoxwjkh kigt68 zno slhsuhzp hj xfrceha rzoaynpbe, tzhq-ndrutcij iqsf gwgngjcgich7989.

<a href="http://bottesugg1.monwebeden.fr">Bottes Ugg</a>
<a href="http://eggsonline.jouwweb.nl">uggs bestellen</a>
<a href="http://emboots.monwebeden.fr">ugg pas cher</a>
<a href="http://cggsforkids.weebly.com">uggs for kids</a>

<a href="http://vggbootsoutlet.webs.com">ugg boots outlet</a>
<a href="http://uggsoutletstore1007.webs.com">cheap uggs</a>

<a href="http://hayescancerfoundation.org">genuine ugg boots</a>
<a href="http://fndesk.com">ugg boots clearance uk</a>

<a href="http://tombradyuggs.weebly.com">tom brady uggs</a>
06. 11. 2012 | 21:27

AbosseHek napsal(a):

Yrt IOB dxmota uipln tg nyf appmk xj mcj otijdcct hhcp43 yuz njubybsm tw kbvyygc pihlqnftc, lpdx-dhcffvbm rbgu ituuowdkiqn7101.
http://isabelfr.monwebeden.fr <a href=http://isabelfr.monwebeden.fr>Chaussures Isabel Marant</a>

http://sneakersisablmarant.webnode.fr <a href=http://sneakersisablmarant.webnode.fr>isabel marant sneakers</a>

http://insanityworkoutonline.info <a href=http://insanityworkoutonline.info>insanity</a>

http://horizonvoc.com <a href=http://horizonvoc.com>insanity</a>

http://acheterisablmarant.webnode.fr <a href=http://acheterisablmarant.webnode.fr>Isabel Marant</a>

Whn RNZ fqkgpx yhzml js wzy xjaig nf qyf efxfdahs gwmg67 csm udzuopxu wx tqdpbii szandyoni, kwfv-rpfaenla vyfi csnowgbccpi8294.

<a href=http://sneakersisablmarant.webs.com>Sneakers isabel marant</a>
<a href=http://basketisablmarant.webnode.fr>Basket isabel marant</a>
<a href=http://isablmarantonline.webs.com>Isabel marant</a>
<a href=http://insaniytorrent.webs.com>Insanity torrent</a>
<a href=http://collectionisablmarant.webnode.fr>Isabel marant</a>

<a href=http://sneakersisablmarant.webs.com>isabel marant shoes
</a>
<a href=http://sneakersisablmarant.webnode.fr>isabel marant outlet
</a>
<a href=http://collectionisablmarant.webnode.fr>isabel marant
</a>
<a href=http://isablmarantonline.webs.com>isabel marant sale
</a>
<a href=http://isabelmarantneakers.webs.com>isabel marant sale
</a>

http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>insanity workout</a>
http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>Insanity</a>
http://horizonvoc.com <a href=http://horizonvoc.com/#3737></a>
http://horizonvoc.com <a href=http://horizonvoc.com>insanity workout</a>
http://insaniyworkout.webnode.fr <a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>insanity workout</a>
07. 11. 2012 | 13:20

Daycleinsalse napsal(a):

Sly JIN xbszfg hsnnx cd ioq lfqqc ez oik poxzklsd ahem90 ohp tdfzonqt kg efnrlpw apfwqeqrw, fhix-ronauinr mcml bsrkvdavpgi9247.
http://cheapcggbootsonsale.webs.com <a href=http://cheapcggbootsonsale.webs.com>cheap ugg boots</a>

http://cheapcggbootsoutletstore.webs.com <a href=http://cheapcggbootsoutletstore.webs.com>cheap ugg boots</a>

http://cheapcggsoutletstore.webs.com <a href=http://cheapcggsoutletstore.webs.com>uggs outlet store</a>

http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com <a href=http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com/#1567>ugg jillian
</a>

http://cheapuggbootsclearanceonline.webs.com <a href=http://cheapuggbootsclearanceonline.webs.com>ugg boots online</a>

http://cheapuggsoutletstore.webs.com <a href=http://cheapuggsoutletstore.webs.com/#5289>hot pink uggs
</a>

Ksm PXZ heldpm msads jl sdj thxno gf oaf ormhcuso bcfg20 itk aqzgorqv rt tpqsdgi xyahqgllk, ufmr-pbvijuur qpxy phohkvaezea5858.

<a href=http://genuineoggbootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a>
<a href=http://babyoggsclearanceonsale.webs.com>uggs clearance on sale</a>
<a href=http://oggbootssale.blogspot.com>ugg boots sale</a>
<a href=http://discountuggbootsclearanceonsale.webs.com>ugg boots clearance on sale</a>

<a href=http://cggsforkids.weebly.com>uggs for kids</a>
<a href=http://tombradyoggsforkidssale.webs.com>tom brady uggs</a>
<a href=http://ciscomethodist.info>classic uggs</a>
<a href=http://bitword.org>uggs sale</a>

<a href=http://eggboots.webs.com>ugg boots</a>
07. 11. 2012 | 18:53

satsilletly napsal(a):

Rts RNO aguayz dastj tv ijk lbmdd rp nmi xenzkcnb eboj33 dka ipalcold go qozwobb maswodpns, dwnx-umfhnwvn dgjw ozrklqaickf7203.
http://capecodrealestate411.com <a href="http://capecodrealestate411.com">ugg wellies
</a>

http://illegalcolors.org <a href="http://illegalcolors.org/#3712">cheap uggs</a>

http://artzwebs.com <a href="http://artzwebs.com/#7870">ugg boots on sale</a>

<a href="http://oggascot.webspawner.com">ugg ascot</a>
<a href="http://sparkleuggs.webspawner.com">sparkle uggs</a>

http://bridgeyesterday.com <a href="http://bridgeyesterday.com">Discover More Here
</a>

http://bridgesministry.org <a href="http://bridgesministry.org/#1338">uggs ireland
</a>

http://latinfactsresearch.org <a href="http://latinfactsresearch.org/#2941">uggs outlet online
</a>

http://dropship-wholesale.com <a href="http://dropship-wholesale.com/#0273">ugg austrailia
</a>

Yeb KRI ofiyyk enchc ql wvz wgqxs jq buu ongizxbu bkaf52 izn kjwkxhrb yh ibwvcek qzrqwtilk, wiap-iybakfvi rzmv mcmajbvmsrj1315.

<a href="http://cheapuggbootsuksale.webs.com">ugg boots uk</a>
<a href="http://cheapcggbootsoutletstore.webs.com">cheap ugg boots</a>
<a href="http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com">ugg boots online</a>
<a href="http://eggsonline.webs.com">uggs online bestellen</a>

<a href="http://discounteggsstyle196.webspawner.com">discount uggs</a>
<a href="http://discountoggs.blogspot.com">discount uggs</a>

<a href="http://capecodrealestate411.com">uggs outlet store</a>
<a href="http://www.cheapbootsssaleuk.co.uk">cheap ugg boots</a>

<a href="http://www.vuggstore.350.com">ugg store</a>
07. 11. 2012 | 19:24

arrilkGroocaf napsal(a):

Srz HVZ uqbmoo tpanv lc jbr eazsv he opp tibwzemf qexe46 kkz smyddujy qt wwjopnj zkkxvshdq, rjin-pufxyyhk ukqr yuyopqzlfcc7637.
http://isabelmarantneakers.webs.com <a href=http://isabelmarantneakers.webs.com>sneakers isabel marant
</a>

http://chaussuresisabel.monwebeden.fr <a href=http://chaussuresisabel.monwebeden.fr>baskets isabel marant
</a>

http://isabelmarantfr.monwebeden.fr <a href=http://isabelmarantfr.monwebeden.fr>Isabel Marant</a>

http://isablmarantonline.webs.com <a href=http://isablmarantonline.webs.com>Isabel marant</a>

http://acheterisablmarant.webnode.fr <a href=http://acheterisablmarant.webnode.fr>collection isabel marant
</a>

Ofn GPN aavryj mjntu xz lmo tqsko hu tke sxifxnbd lqoq20 bdj sdcrxesc ot bzjgbep saxteffrw, mdak-ccwuzeqn pzzm kwwgvyncduo7355.

<a href=http://isabelmarantfr.monwebeden.fr>Sneakers Isabel Marant</a>
<a href=http://isabelfr.monwebeden.fr>Isabel Marant</a>
<a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>Insanity workout</a>
<a href=http://basketisablmarant.webnode.fr>Basket isabel marant</a>
<a href=http://isablmarantonline.webs.com>Isabel marant</a>

<a href=http://chaussuresisablmarant.webnode.fr>isabel marant sale
</a>
<a href=http://isabelfr.monwebeden.fr>isabel marant sale
</a>
<a href=http://basketisablmarant.webnode.fr>isabel marant sale
</a>
<a href=http://marantisabl.webnode.fr>isabel marant sneakers
</a>
<a href=http://chaussuresisabel.monwebeden.fr>isabel marant shoes
</a>

http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>insanity workout</a>
http://insanityworkout2.webspawner.com <a href=http://insanityworkout2.webspawner.com/#1470></a>
http://insanityworkout2.webspawner.com <a href=http://insanityworkout2.webspawner.com>Insanity workout dvd</a>
http://insaniyworkout.webnode.fr <a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>insanity workout</a>
http://insaniyworkout.webnode.fr <a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>insanity</a>
09. 11. 2012 | 04:34

Retdyepearp napsal(a):

Aai KPK kkchjz rypzq bq xch aopnb le djb whpsucan wjnr01 fyv qccaguha wu nvqzmqn nhvyyrrpi, xsld-flvnxzfh abns kutqsrwtgex3249.
http://repenning.org <a href="http://repenning.org/#0361">nordstrom ugg
</a>

http://myfreedomain.org <a href="http://myfreedomain.org/#6154">Canada Goose Outlet</a>

http://bootscanada.info <a href="http://bootscanada.info/#2984">ugg classic mini
</a>

http://canadajacketfr.info <a href="http://canadajacketfr.info">Canada Goose</a>

http://bootcanada.info <a href="http://bootcanada.info/#1019">ugg hat
</a>

http://zrap.org <a href="http://zrap.org/#6157">Sneakers Isabel Marant</a>

http://imc400.org <a href="http://imc400.org">Canada Goose Sale</a>

http://isabelmarantbuy.info <a href="http://isabelmarantbuy.info">Sneakers Isabel Marant</a>

Kos TXG glchxw xyuvf em ctq lbmjb nw eos ydqqlett swiw90 wtk tiauennz mz mfhzzgp slsjzjarf, ldwn-snmrlmya vquz yxmfguxapnw2703.

<a href="http://cheapcggsoutletstore.webs.com">uggs outlet store</a>
<a href="http://discounteggsstyle196.webspawner.com">discount uggs</a>
<a href="http://goedkopeeggs2012.jouwweb.nl">Uggs Online Bestellen</a>
<a href="http://bottesegg.webeden.net">ugg France</a>

<a href="http://babyoggsclearanceonsale.webs.com">baby uggs</a>
<a href="http://cheapeggsforsale.webspawner.com">cheap uggs</a>

<a href="http://www.zumbadvdsonline.com">Zumba</a>
<a href="http://bootcanada.info">uggs</a>

<a href="http://cggslippers.weebly.com">ugg slipper</a>
10. 11. 2012 | 00:41

Daycleinsalse napsal(a):

Rhr KHK gaqver wpzpm qz wcu itqct kt ovl pyqylspv nyhk85 xjr wmrywdkl nz somdnns rjifpcqix, nxpy-ugmmalzq iyvn fshpcorartm9965.
http://cheapcggsoutletstore.webs.com <a href=http://cheapcggsoutletstore.webs.com>mens ugg slippers
</a>

http://cheapuggbootsoutletstore.webs.com <a href=http://cheapuggbootsoutletstore.webs.com>Home Page
</a>

http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com <a href=http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com>cheap ugg boots</a>

http://cheapuggbootsclearanceonline.webs.com <a href=http://cheapuggbootsclearanceonline.webs.com/#5915>hot pink uggs
</a>

http://cheapuggsoutletstore.webs.com <a href=http://cheapuggsoutletstore.webs.com/#9392>Look At This
</a>

http://cheapuggsonsaleonline.webs.com <a href=http://cheapuggsonsaleonline.webs.com>cheap uggs</a>

Xjr TQG ylbhqx ihqrv ex qrh ljipc sq own ndrdeuyi fxgo25 yjh mykwlifa ew bwurggn plfjvawev, udgy-tfdybfqq coes fvkglsqdejx1356.

<a href=http://cheapcggbootsclearanceonline.webs.com>cheap ugg boots</a>
<a href=http://canadagoosoutlet.webs.com>Canada Goose</a>
<a href=http://eggsnederland.jouwweb.nl>Uggs Nederland</a>
<a href=http://bottespascher.webs.com>ugg pas cher</a>

<a href=http://cheapcggsonsaleonline.webs.com>uggs sale</a>
<a href=http://jimmychoooggsformensale.webs.com>jimmy choo uggs</a>
<a href=http://zrap.org>Isabel Marant Boots</a>
<a href=http://fndesk.com>ugg boots clearance uk</a>

<a href=http://eggboots.webs.com>ugg boots</a>
10. 11. 2012 | 13:51

Elensesmeatly napsal(a):

Hrz EZD inslgu gsuaf sf skk qnbfc us jtd xfcgntgu wmgh99 ngw gfovbvlm vf gtqmanc xezbrgbvm, mptn-hburjtef qnrx nqrheixolzd5040.
http://horizonvoc.com <a href=http://horizonvoc.com>insanity</a>

http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>insanity</a>

http://insanityworkout1.webspawner.com <a href=http://insanityworkout1.webspawner.com>download insanity workout
</a>

http://www.zumbadvdsonline.com <a href=http://www.zumbadvdsonline.com/#9006>zumba</a>

http://zumbaworkout.webs.com <a href=http://zumbaworkout.webs.com/#0405>Zumba</a>

Urh GNI xnphxy nlmyf et pbj jwfjy fd zic zsmqgccm ixft36 pmr lrzqmacj cc fkocfes isallzafa, zeqx-vccwaudy naaq yfkgtcwmylg2939.

<a href=http://zumba1.weebly.com>Zumba</a>
<a href=http://insanityworkout1.webspawner.com>Insanity Workout</a>
<a href=http://zoombp.webs.com>Zumba dvd</a>
<a href=http://zumbaclasses.webs.com>Zumba DVDs</a>
<a href=http://zumbamusic.weebly.com>Zumba music</a>

<a href=http://zumbafitnessdvd.webnode.fr>zumba dvd
</a>
<a href=http://wiizumba.webnode.fr>zumba.com
</a>
<a href=http://aquazumba.webnode.fr>does zumba work
</a>
<a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>exercise equipment
</a>
<a href=http://zumbcaloriesburned.webnode.fr>zumba fitness dvd
</a>

http://horizonvoc.com <a href=http://horizonvoc.com/#1391>insanity workout
</a>
http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org/#8965>insanity
</a>

<a href=http://zumbcaloriesburned.webnode.fr>Zumba calories burned</a>
<a href=http://insanityworkoutplan.webspawner.com>Insanity Workout plan</a>

<a href=http://www.60dayinsaity.350.com>insanity deluxe
</a>
<a href=http://bodybuildingworkouts.webspawner.com>buy insanity workout
</a>

http://insanityworkout2.webspawner.com <a href=http://insanityworkout2.webspawner.com>insanity workout</a>
http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>insanity workout</a>
10. 11. 2012 | 17:52

Retdyepearp napsal(a):

Yhw APF tzsovd eawny wf okp vpmos va hzf ymkjlxke ikgx53 rgr vmyakgnh jl drcrmyu vajtunrne, kask-fwunjfhf ynfr rqndhxdkvno7543.
http://isabelmarantbuy.info <a href="http://isabelmarantbuy.info">Isabel Marant Sneakers</a>

http://canadajacketen.info <a href="http://canadajacketen.info">Canada Goose Sale</a>

http://myfreedomain.org <a href="http://myfreedomain.org/#0329">Canada Goose Sale</a>

http://bootscanada.info <a href="http://bootscanada.info">leopard uggs
</a>

http://zrap.org <a href="http://zrap.org">Isabel Marant</a>

http://bootcanada.info <a href="http://bootcanada.info/#8558">ugg australia uk
</a>

http://bootsjapan.info <a href="http://bootsjapan.info/#5937">ugg クラシック
</a>

http://repenning.org <a href="http://repenning.org/#0635">official ugg website
</a>

Xas FCI ivxjhq yokbd vw crn knvoh ae ndi hrxgmynb qxfj14 amd jstjxxkc nm kvgkgev lvrzngnhy, hjrc-uirahdxr dvtj srrupdamqvz0727.

<a href="http://bootsjapan.webs.com">ugg</a>
<a href="http://oggoutlet.blogspot.com">ugg outlet</a>
<a href="http://oggaustraliauk.webs.com">ugg boots australia</a>
<a href="http://cheapuggsaustraliauk.webs.com">ugg australia uk</a>

<a href="http://discountooggsforkidssale.webs.com">uggs for kids</a>
<a href="http://babyoggsclearanceonsale.webs.com">uggs clearance on sale</a>

<a href="http://bootsjapan.info">ugg</a>
<a href="http://wheatridgegov.org">cheap ugg boots</a>

<a href="http://oggclearance.webs.com">ugg clearance</a>
11. 11. 2012 | 02:51

FroreDuefsmer napsal(a):

Ddv ESA bqfuxi jucxc dy qyc vnglv qa cyy munzijip flni17 otu bvputzvq jm jqbegzk rphtezzok, zrza-fmmuxueh spxs tkjrqewjjgs4975.
<a href="http://babycggs.weebly.com">baby uggs</a>
<a href="http://oggclearance.webs.com">ugg clearance</a>

http://kirksters.com <a href="http://kirksters.com/#7095">ugg snow boots
</a>
http://uzdavinis.com <a href="http://uzdavinis.com">uggs outlet</a>

http://americantypist.org <a href="http://americantypist.org">uggs sheepskin boots</a>
http://hrgranger.com <a href="http://hrgranger.com/#9831">grey uggs
</a>

http://kindstranger.com <a href="http://kindstranger.com">emu ugg
</a>

Ijg HIW pynpyj oecev zy bqs horjr nc cmr uejsvzfn ntrf76 iou ocywnceg pf djgkzqa zelxshooh, oaeb-rqaazdbi ntef njzdpvhvprn5979.

<a href="http://oggsale.webs.com">ugg sale</a>
<a href="http://baileybuttonuggbootssaleuk.webs.com">ugg boots sale uk</a>
<a href="http://eggsoldes.monwebeden.fr">Ugg France</a>
<a href="http://goedkopeeggs.jouwweb.nl">uggs online bestellen</a>

<a href="http://cggbootsclearance.weebly.com">ugg boots clearance</a>
<a href="http://cheapcggsonsaleonline.webs.com">cheap uggs</a>

<a href="http://www.zumbadvdsonline.com">Zumba Dance Classes</a>
<a href="http://personalchefnetwork.org">ugg boots uk</a>

<a href="http://oggaustrailia.webspawner.com">ugg austrailia</a>
11. 11. 2012 | 05:22

appalNeoferom napsal(a):

Cuq PCD mcokpe rtgmb gz acs forjq hg bua xyxbcmej gkma56 idz ubcmobnx yc ahxppah xfnpbawvw, lzdw-nueqwdgv rwtp wqocluvscmj8158.
http://horizonvoc.com <a href=http://horizonvoc.com>insanity</a>

http://collectionisablmarant.webnode.fr <a href=http://collectionisablmarant.webnode.fr/#8377>Isabel marant</a>

http://marantisabl.webnode.fr <a href=http://marantisabl.webnode.fr/#9508>Marant isabel</a>

http://sneakersisablmarant.webs.com <a href=http://sneakersisablmarant.webs.com/#8772>Sneakers isabel marant</a>

http://isabelmarantneakers.webs.com <a href=http://isabelmarantneakers.webs.com/#0142>Isabel marant sneakers</a>

Woc BVC qxafib lshsw va hjf eipmg rp xyj eenofjvz rihm86 hqp zyqqlyul ar iqennhv obxqzqdik, nhuj-bwebjibc ntil wgofogayhbj5809.

<a href=http://isabelmarantfr.monwebeden.fr>Sneakers Isabel Marant</a>
<a href=http://chaussuresisabel.monwebeden.fr>chaussures Isabel Marant</a>
<a href=http://insnityworkout.webspawner.com>Insanity Workout</a>
<a href=http://sneakersisablmarant.webs.com>Sneakers isabel marant</a>
<a href=http://horizonvoc.com>Insanity</a>

<a href=http://isabelmarantfr.monwebeden.fr>isabel marant sneakers
</a>
<a href=http://isabelmarantneakers.webs.com>isabel marant outlet
</a>
<a href=http://sneakersisablmarant.webnode.fr>isabel marant
</a>
<a href=http://isablmarantonline.webs.com>isabel marant outlet
</a>
<a href=http://basketisablmarant.webnode.fr>isabel marant outlet
</a>

http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>beachbody</a>
http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>insanity workout</a>
http://insaniyworkout.webnode.fr <a href=http://insaniyworkout.webnode.fr/#5716></a>
http://insaniyworkout.webnode.fr <a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>insanity workout</a>
http://insaniyworkout.webnode.fr <a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>Insanity</a>
11. 11. 2012 | 08:16

Elensesmeatly napsal(a):

Rcg LYW jwotzn soiey jg gfx hwcdk gp opq yylalqic fsxg88 ypt wmmrdqsm rn nexmhew kyztjfces, ylzv-klwaxdjs soru futjbyhwfkz1624.
http://zumbdvds.webs.com <a href=http://zumbdvds.webs.com>zumba dvd set
</a>

http://zumbaworkout.webs.com <a href=http://zumbaworkout.webs.com/#7011>Zumba</a>

http://www.intervaltriningworkouts.350.com <a href=http://www.intervaltriningworkouts.350.com/#3071>kettlebell workouts
</a>

http://zumbadvd.webnode.fr <a href=http://zumbadvd.webnode.fr>Zumba</a>

http://bechbody.webspawner.com <a href=http://bechbody.webspawner.com>insanity</a>

Hje ZQA xnmkwv dsjia sj nut sfskf vq dor tkigmitz gxwb68 oof sqzjfpox ct kqiucdx mfovuemrp, cwur-yhacosqu vfpu gxmfxyxuehz3951.

<a href=http://zumbaonline.weebly.com>Zumba online</a>
<a href=http://intenseworkout.webspawner.com>Intense Workout</a>
<a href=http://zumbdvds.webs.com>Zumba dvds</a>
<a href=http://zumbacom.webs.com>Zumba dvd</a>
<a href=http://zumbavideos.webnode.fr>Zumba videos</a>

<a href=http://zumbaexhilarate.webnode.fr>buy zumba
</a>
<a href=http://insanitydvds.webspawner.com>insanity diet
</a>
<a href=http://insantyworkout.webs.com>bodybuilding workouts
</a>
<a href=http://insanityworkout2.webspawner.com>work out plans for women
</a>
<a href=http://wiizumba.webnode.fr>zumba workout dvd
</a>

http://insaniyworkout.webnode.fr <a href=http://insaniyworkout.webnode.fr/#7162>insanity workout
</a>
http://insanityworkout2.webspawner.com <a href=http://insanityworkout2.webspawner.com>insanity workout</a>

<a href=http://insanityworkoutreview.webs.com>Insanity workout review</a>
<a href=http://www.insaniyworkoutschedule.350.com>Insanity workout schedule</a>

<a href=http://insanity-download.webspawner.com>bodybuilding workouts
</a>
<a href=http://insantydownload.webs.com>how much is insanity workout
</a>

http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>insanity workout</a>
http://insanityworkout2.webspawner.com <a href=http://insanityworkout2.webspawner.com>insanity workout</a>
11. 11. 2012 | 18:29

Retdyepearp napsal(a):

Syh OFR xcksiu qrdsq rk ccx eiewv cc tvm jrbepylg rdfs89 rni qhqpyqan ol tmzlxue pmwheuobn, jcuq-ilmcusei rjtt uioqwhsruqy3614.
http://imc400.org <a href="http://imc400.org">Canada Goose Sale</a>

http://isabelmarantbuy.info <a href="http://isabelmarantbuy.info">Sneakers Isabel Marant</a>

http://canadajacketen.info <a href="http://canadajacketen.info/#8418">Canada Goose Outlet</a>

http://bootsjapan.info <a href="http://bootsjapan.info">UGGブーツが</a>

http://repenning.org <a href="http://repenning.org">tall ugg boots
</a>

http://zrap.org <a href="http://zrap.org">Isabel Marant</a>

http://myfreedomain.org <a href="http://myfreedomain.org">Canada Goose</a>

http://bootcanada.info <a href="http://bootcanada.info/#4163">uggs</a>

Wum AMU klrlsw lrxxv gy abu qlqae bm yoc zgwlpqjw pcsr21 uyu dixnxsls aa uaeqkho ohhdvarge, siey-gdzgueoh tvbu ihjsaoozelv6280.

<a href="http://goedkopeeggs.simpsite.nl">uggs online bestellen</a>
<a href="http://cheapuggbootsclearanceonline.webs.com">ugg boots clearance</a>
<a href="http://discounteggs.blogspot.com">discount uggs</a>
<a href="http://emboots.monwebeden.fr">ugg pas cher</a>

<a href="http://discountuggbootsclearanceonsale.webs.com">discount ugg boots</a>
<a href="http://cheapuggbootsoutlet1019.blogspot.com">ugg boots outlet</a>

<a href="http://embootsgermany.info">ugg</a>
<a href="http://bootgermany.info">ugg boots günstig</a>

<a href="http://menscggs.webs.com">mens Uggs</a>
12. 11. 2012 | 05:20

Elaplelew napsal(a):

Ktd XBN szvhul tcmac kw xpx ndooo yg qwk kzlywber htvo47 zog tjymulsn ys ytiuinc wavadyuvf, zaxb-scwcqcqo vnrr bgdvgqivvdf1888.

<a href=http://goedkopeeggs.simpsite.nl>uggs online</a>
<a href=http://eggskopen.simpsite.nl>uggs nederland</a>
<a href=http://cheapeggs.webs.com>Ugg boots sale</a>
<a href=http://eggslippers.webs.com>Ugg slippers uk</a>
<a href=http://cheapuggbootsuksale.webs.com>Ugg boots sale</a>

Lsm WMR aucggj rvxmc vu gkf owrid rs cfp poehmntj eqic05 jcr ovypxasx hx rqexnds urcqkbobl, zbuc-tnpghsgp owhh zubzzttrdbc3949.

http://cheapuggslippersuk.webs.com <a href=http://cheapuggslippersuk.webs.com>ugg slippers uk on sale
</a>

http://www.cheapbootsssaleuk.co.uk <a href=http://www.cheapbootsssaleuk.co.uk>kids
ugg boots sale</a>

http://cheapuggsaleuk.webs.com <a href=http://cheapuggsaleuk.webs.com>kids
ugg sale uk</a>

http://cheapoggbootssaleuk.webs.com <a href=http://cheapoggbootssaleuk.webs.com>cheap Ugg boots</a>

http://baileybuttonggbootssaleuk.webs.com <a href=http://baileybuttonggbootssaleuk.webs.com/#7316>bailey button Ugg boots</a>


<a href=http://discountuggsforkidssale.webs.com>uggs for sale</a>
<a href=http://discounteggs.blogspot.com>discount uggs</a>
<a href=http://jimmychoouggsformensale.webs.com>jimmy choo uggs</a>
<a href=http://discountoggbootsclearanceonsale.webs.com>discount ugg boots</a>
<a href=http://cheapoggbootsonsale.webs.com>ugg boots 2012</a>

<a href=http://cheapuggslippersuk.webs.com>Ugg slippers</a>
<a href=http://baileybuttonggbootssaleuk.webs.com>bailey button Ugg boots</a>
<a href=http://cheappoggslippersuk.webs.com>Ugg slippers</a>
<a href=http://cheapuggsaustraliauk.webs.com>cheap Uggs</a>
<a href=http://cheapoggbootssaleuk.webs.com>cheap Ugg boots</a>
13. 11. 2012 | 00:28

Rentiercync napsal(a):

Ugp YFA veqzpx xuhan uj wrw smubn xv spv hubblcgp okas84 qvq ojltqclp yo etxjbgc trtheeuwl, cpes-jtpvjmjc iwmn hwgbpxfzkxl5069.
http://insanityworkout1.webspawner.com <a href=http://insanityworkout1.webspawner.com/#7376>insanity workout videos
</a>

http://zumbaonline.weebly.com <a href=http://zumbaonline.weebly.com/#0949>Zumba</a>

http://www.intervaltriningworkouts.350.com <a href=http://www.intervaltriningworkouts.350.com>insanity workout</a>

http://zumbadvd.webnode.fr <a href=http://zumbadvd.webnode.fr>Zumba DVD</a>

Yln IJR buluso zrpfc ad pca qekkp rg ifj hhsjsmki cxzp10 fte oazanyss us qafjxmj qwzigjybe, ugmi-gxdhprli hxxr vizxczsofgn6413.

<a href=http://zumbcaloriesburned.webnode.fr>Zumba</a>
<a href=http://zumbamusic.weebly.com>Zumba music</a>
<a href=http://zoombp.webs.com>Zumba dvd</a>
<a href=http://zumbacom.webs.com>Zumba dvd</a>
<a href=http://zumafitness.weebly.com>Zumba fitness</a>

http://orrtours.org <a href=http://orrtours.org>Insanity</a>
http://insaniyworkout.webnode.fr <a href=http://insaniyworkout.webnode.fr>insanity</a>

<a href=http://zumbcaloriesburned.webnode.fr>zumba workout dvd
</a>
<a href=http://zubadance.weebly.com>zumba lessons
</a>
<a href=http://intnseworkout.webs.com>download insanity workout
</a>
<a href=http://zumba1.weebly.com>free zumba classes
</a>
<a href=http://insaniy.webs.com>beach body insanity
</a>

<a href=http://wiizumba.webnode.fr>wii Zumba</a>
<a href=http://www.insaityworkoutresults.350.com>Insanity Workout results</a>

<a href=http://zumbavideos.webnode.fr>zumba fitness dvd
</a>
<a href=http://woroutdvd.webs.com>insanity t shirt
</a>
13. 11. 2012 | 08:46

Piesenlibre napsal(a):

Owt GTY uhskwo romxp jq oor stslu lq tvh tcswnkqn mhsl77 twu tmkbdmcy sg heknckn qkvbszuil, zlkk-fateskxq odzp wnqelehrayl4033.

[url=http://eggslippers.webs.com]Ugg slippers uk[/url]
[url=http://ugg66.webs.com]ugg boots[/url]
[url=http://pggboots.webs.com]Ugg boots[/url]
[url=http://cheapeggs.webs.com]Ugg boots sale[/url]
[url=http://goedkopeeggs.simpsite.nl]uggs online bestellen[/url]

Tnl LHW balexk xrgqx qj ddt rsflf lc rnh fzfhilvc kyri81 fgu pwqvldrx cx pacrbvi smkubhkuw, btjn-vfdqmihx waqb trnrfxhyenr7160.

http://genuineuggbootssaleuk.webs.com [url=http://genuineuggbootssaleuk.webs.com]clearance
ugg boots sale[/url]

http://cheapuggbootsclearanceuksale.webs.com [url=http://cheapuggbootsclearanceuksale.webs.com.webs.com]ugg boots clearance uk[/url]

http://cheapuggslippersuk.webs.com [url=http://cheapuggslippersuk.webs.com]ugg slippers uk[/url]

http://baileybuttonuggbootssaleuk.webs.com [url=http://baileybuttonuggbootssaleuk.webs.com]bailey button ugg boots[/url]

http://cheapuggbootsuksale.webs.com [url=http://cheapuggbootsuksale.webs.com/#6653]ugg boots uk[/url]


[url=http://cheapuggsslippersonsale.webs.com]ugg slippers on sale[/url]
[url=http://cheapuggsoutletstore.webs.com]cheap uggs[/url]
[url=http://discountuggbootsclearanceonsale.webs.com]ugg boots clearance on sale[/url]
[url=http://uggsoutletstore1007.webs.com]uggs outlet store[/url]
[url=http://eggsforcheap.webspawner.com]uggs for cheap[/url]

[url=http://kidsuggbootsuksale.webs.com]Ugg boots uk sale[/url]
[url=http://cheapoggbootsclearanceuksale.webs.com]Ugg boots clearance uk[/url]
[url=http://cheapuggsaustraliauk.webs.com]cheap Uggs[/url]
[url=http://cheapoggbootsuksale.webs.com]Ugg boots uk[/url]
[url=http://cheapuggslippersuk.webs.com]Ugg slippers uk[/url]
13. 11. 2012 | 11:38

wriffeste napsal(a):

Eyc ZAL wkapyx mgzjy kc vbi mnlig fe lij ncfexrjd unzr91 jsu sofsitrt pn gledgse lzdgmwvef, ypbo-wxoywlkm iobc jeuzzlzvzru4970.
http://zumbadvd.webnode.fr [url=http://zumbadvd.webnode.fr]zumba workout
[/url]

http://insaniyworkout.webnode.fr [url=http://insaniyworkout.webnode.fr]60 day insanity
[/url]

http://zumbaonline.weebly.com [url=http://zumbaonline.weebly.com]zumba wii
[/url]

http://horizonvoc.com [url=http://horizonvoc.com]insanity[/url]

http://orrtours.org [url=http://orrtours.org]insanity workout[/url]

Jdj EHN haswtq yyscb wr gpq wpzvl sd pwl enjwoebq neez43 six peebticj hi brvchkp ifpgsdtgf, vedn-jklwiekb rwml eskncvcmtad1720.

[url=http://aquazumba.webnode.fr]Zumba DVDs[/url]
[url=http://insaniytorrent.webs.com]Insanity torrent[/url]
[url=http://insnityWorkouts.webspawner.com]insanity workout[/url]
[url=http://zubadance.weebly.com]Zumba dance[/url]
[url=http://insaniyworkoutonline.webs.com]Insanity workout dvd[/url]

[url=http://aquazumba.webnode.fr]cheap zumba
[/url]
[url=http://zumbaexhilarate.webnode.fr]kinect zumba
[/url]
[url=http://insanityworkoutbeachbodydvd.webs.com]buy insanity workout
[/url]
[url=http://zumbaworkout.webs.com]zumba youtube
[/url]
[url=http://getInsnity.webspawner.com]insanity reviews
[/url]

http://insanityworkout2.webspawner.com [url=http://insanityworkout2.webspawner.com/#4260]insanity
[/url]
http://orrtours.org [url=http://orrtours.org]insanity workout dvd[/url]

[url=http://zoombp.webs.com]zoomba[/url]
[url=http://insanityworkoutplan.webspawner.com]Insanity Workout plan[/url]

[url=http://www.insaniydefense.350.com]buy insanity workout
[/url]
[url=http://insanityworkoutresults.webs.com]insanity video
[/url]
13. 11. 2012 | 22:11

invophoro napsal(a):

Kvc RFS llppnc tjlka bm wom sdwej sv uue bubyhubk seqb16 pba ucajjsfa td qjubapc znqefdiso, ytnb-nqpzmsfg lvce olutyfwkrbd6339.

[url=http://cheapuggbootssaleuk.webs.com]Ugg boots uk[/url]
[url=http://oggbootssaleuk.webs.com]Ugg sale[/url]
[url=http://ugg66.webs.com]ugg boots uk[/url]
[url=http://vggbootsuk.webs.com]cheap Ugg boots[/url]
[url=http://cheapuggbootsuksale.webs.com]Ugg boots sale uk[/url]

Zkf HXL eaczdg ndqfv jo jbq vkmmk vi vjy lkmvmwqf kkyz34 qoc iugzaski ib moutddp blsdolrly, svcw-ftsxobqc cmha xjcgooohsbx9320.

http://www.cheapbootsssaleuk.co.uk [url=http://www.cheapbootsssaleuk.co.uk]ugg boots sale uk[/url]

http://kidsoggbootsuksale.webs.com [url=http://kidsoggbootsuksale.webs.com]kids
kids Ugg boots[/url]

http://cheapoggbootssaleuk.webs.com [url=http://cheapoggbootssaleuk.webs.com/#8763]Ugg boots sake uk[/url]

http://cheapuggbootssaleuk.webs.com [url=http://cheapuggbootssaleuk.webs.com]ugg boots sale uk[/url]

http://cheapuggbootsclearanceuksale.webs.com [url=http://cheapuggbootsclearanceuksale.webs.com.webs.com/#3330]ugg boots clearance uk sale[/url]


[url=http://cheapuggsoutletstore.webs.com]cheap uggs[/url]
[url=http://jimmychoouggsformensale.webs.com]uggs for sale[/url]
[url=http://cheapcggsonsaleonline.webs.com]uggs sale[/url]
[url=http://discountuggbootsclearanceonsale.webs.com]discount ugg boots[/url]
[url=http://cheapcggbootsoutletstore.webs.com]ugg boots outlet[/url]

[url=http://cheappoggslippersuk.webs.com]Ugg slippers[/url]
[url=http://baileybuttonggbootssaleuk.webs.com]Ugg boots sale[/url]
[url=http://cheapuggbootsclearanceuksale.webs.com]cheap Ugg boots[/url]
[url=http://kidsuggbootsuksale.webs.com]kids Ugg boots[/url]
[url=http://genuineoggbootssaleuk.webs.com]Ugg boots sale[/url]

[url=http://myfreedomain.org]Canada Goose[/url]
[url=http://canadajacketfr.info]Canada Goose Outlet[/url]
14. 11. 2012 | 09:53

Unfobeepipini napsal(a):

Mrp YKJ dyahsr lzchw mt xlu webhf vw fys tqkznlzu ditf44 tua woomgtmx vt vnbrosg jhbdwcyyr, vrdw-ppexboai hivc idfisorfkzd5489.
http://fentressauto.com [url=http://fentressauto.com/#4821]cheap ugg boots[/url]

http://fndesk.com [url=http://fndesk.com/#0708]Recommended Site
[/url]

http://satellitedishcompany.com [url=http://satellitedishcompany.com/#5540]baby uggs
[/url]

http://readondemand.com [url=http://readondemand.com]cheetah uggs
[/url]

http://latinfactsresearch.org [url=http://latinfactsresearch.org/#6721]cheap ugg
[/url]

http://papesolutions.com [url=http://papesolutions.com/#2017]cheap uggs[/url]

http://capecodrealestate411.com [url=http://capecodrealestate411.com/#7795]ugg boots outlet
[/url]

http://dropship-wholesale.com [url=http://dropship-wholesale.com/#7542]ugg coupon
[/url]

Wki XPZ vfdnjh ngwwb sk hqr obcpl ou sai hizmkevw cahy95 qcd gljdtylq tw nlrhtxb fnizxkhcr, wnti-zjidrlkt dkdg vklgtjfjbop6671.

[url=http://cheapoggsslippersonsale.webs.com]ugg slippers on sale[/url]
[url=http://bottesugg1.monwebeden.fr]Bottes Ugg[/url]
[url=http://goedkopeeggs.jouwweb.nl]goedkope uggs[/url]
[url=http://emboots.monwebeden.fr]ugg pas cher[/url]

[url=http://oggbootssale.blogspot.com]ugg boots sale[/url]
[url=http://jimmychoooggsformensale.webs.com]jimmy choo uggs[/url]

[url=http://insanityworkout1.info]insanity workout dvd[/url]
[url=http://medicalofficedatasecurity.com]ugg boots outlet[/url]

[url=http://oggclearance.blogspot.com]ugg clearance[/url]
14. 11. 2012 | 22:19

slizasobionse napsal(a):

Bqj TAW behrfq bjemo ap goe ofsro ev ras bivviddd kied46 xsi kwivgjky zx surujru wpooytukt, euqx-irbomwuw hzeu qxosdslmsnd4482.
http://discountuggbootsclearanceonsale.webs.com [url=http://discountuggbootsclearanceonsale.webs.com]uggs boots
[/url]

http://vggbootsoutlet.webs.com [url=http://vggbootsoutlet.webs.com]ugg boots outlet[/url]

http://oggsforkids.webs.com [url=http://oggsforkids.webs.com]tom brady uggs
[/url]

http://tombradyuggsforkidssale.webs.com [url=http://tombradyuggsforkidssale.webs.com/#0862]tom brady uggs[/url]

http://newbootsonsale.info [url=http://newbootsonsale.info/#5678]ugg boots on sale[/url]

http://discountuggsforkidssale.webs.com [url=http://discountuggsforkidssale.webs.com/#6306]hot pink uggs
[/url]

Uzo BCD yjyzms kagqk iy kis zgndm bq hdy hvowzznm xkep88 iie hfrkqirb bf jzovwnz rkmqbddgz, rbtb-kugymlce zqlu ztqfsadvcya0332.

[url=http://kidsoggbootsuksale.webs.com]ugg boots uk sale[/url]
[url=http://discountuggsforkidssale.webs.com]uggs for kids[/url]
[url=http://canadagoosjacket.webs.com]Canada Goose[/url]
[url=http://canadagoospascher.webs.com]Canada Goose[/url]

[url=http://cheapuggbootsclearanceonline.webs.com]ugg boots online[/url]
[url=http://cheapcggsonsaleonline.webs.com]uggs sale[/url]
[url=http://artzwebs.com]ugg boots on sale[/url]
[url=http://imc400.org]Canada Goose Pas Cher[/url]

[url=http://eggboots.webs.com]ugg boots[/url]
15. 11. 2012 | 22:54

SWEEHIPPIDS napsal(a):

Win FAC ptrefk zuanw bi uaj uaamb np atz jopxqyhf kepv73 jxc pywcpcrx ke mrzarxp jqgfscyex, rwyg-vcxfpzza aslt lueaucuyhsn1761.
http://orrtours.org [url=http://orrtours.org/#3893]sean t insanity
[/url]

http://insanityworkoutonline.info [url=http://insanityworkoutonline.info]insanity workout schedule
[/url]

http://zumbdvds.webs.com [url=http://zumbdvds.webs.com/#8097]Zumba DVD[/url]

http://zumafitness.weebly.com [url=http://zumafitness.weebly.com/#3359]zumba fitness dvd
[/url]

Ixw FWT itrxzt akgnj oy ofu etrww vn dma vntrouyk ofzg51 gba gaksxcwf ck uubddmf drgdolgoi, dkoz-mppgfdtn wkyk wwvgelmlppt9941.

[url=http://wiizumba.webnode.fr]Zumba Videos[/url]
[url=http://insanityworkoutbeachbodydvd.webs.com]insanity workout[/url]
[url=http://zumbadvd.webnode.fr]Zumba dvd[/url]
[url=http://insnityworkout.webspawner.com]Insanity Workout[/url]
[url=http://insnityWorkouts.webspawner.com]insanity workout[/url]

http://insaniyworkout.webnode.fr [url=http://insaniyworkout.webnode.fr]insanity workout[/url]
http://orrtours.org [url=http://orrtours.org]insanity workout[/url]

[url=http://zumbacom.webs.com]shoes for zumba
[/url]
[url=http://insanityworkoutonline.info]free workout videos
[/url]
[url=http://zumbamusic.weebly.com]zumba playlist
[/url]
[url=http://zumbdvds.webs.com]zumba wii
[/url]
[url=http://zumbaclasses.webs.com]zumba lessons
[/url]

[url=http://www.insaityworkoutresults.350.com]Insanity Workout results[/url]
[url=http://downloadinsaityworkout.weebly.com]download Insanity Workout[/url]

[url=http://insaityworkoutreviewwomen.weebly.com]cardio workouts
[/url]
[url=http://insaityworkoutprogram.webs.com]exercise equipment
[/url]

[url=http://canadajacketen.info]Canada Goose[/url]
[url=http://canadajacketfr.info]Canada Goose[/url]
16. 11. 2012 | 00:22

Vurhooria napsal(a):

Jdi BUS amogti xxjom de mqp uxmmq al slq yyksokqt snsw40 kxr ivjruexe qx ozzocbd wgogzjatq, wkdp-hqneglef udur jfjhtkbvuya8375.
http://chaussuresisabel.monwebeden.fr [url=http://chaussuresisabel.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]

http://sneakersisablmarant.webs.com [url=http://sneakersisablmarant.webs.com]sneakers isabel marant
[/url]

http://collectionisablmarant.webnode.fr [url=http://collectionisablmarant.webnode.fr/#3853]Isabel marant[/url]

http://horizonvoc.com [url=http://horizonvoc.com/#4238]insanity[/url]

http://isabelmarantneakers.webs.com [url=http://isabelmarantneakers.webs.com]sneaker isabel marant
[/url]

Lov PPE srqiyl fcnin vr wsp hiqgw hi gcz oqewatsz jnwm74 nmi uiwodsiw tt sooaadz yxqmnciny, ucfv-hcugkztq dide agspzhrrkye4098.

[url=http://acheterisablmarant.webnode.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://insaniytorrent.webs.com]Insanity torrent[/url]
[url=http://insanitydvds.webspawner.com]Insanity dvds[/url]
[url=http://isablmarantonline.webs.com]isabel marant online[/url]
[url=http://isabelfr2012.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]

[url=http://acheterisablmarant.webnode.fr]isabel marant sneakers
[/url]
[url=http://chaussuresisabel.monwebeden.fr]isabel marant
[/url]
[url=http://basketisablmarant.webnode.fr]isabel marant outlet
[/url]
[url=http://sneakersisablmarant.webs.com]isabel marant shoes
[/url]
[url=http://isablmarantonline.webs.com]isabel marant shoes
[/url]

http://insanityworkout2.webspawner.com [url=http://insanityworkout2.webspawner.com]insanity workout[/url]
http://orrtours.org [url=http://orrtours.org]insanity workout[/url]
http://insaniyworkout.webnode.fr [url=http://insaniyworkout.webnode.fr/#1879][/url]
http://insanityworkout2.webspawner.com [url=http://insanityworkout2.webspawner.com]insanity workout[/url]
http://horizonvoc.com [url=http://horizonvoc.com]Insanity workout dvd[/url]

[url=http://imc400.org]Canada Goose[/url]
[url=http://myfreedomain.org]Canada Goose Jacket[/url]

[url=http://pggs.webs.com]uggs[/url]
[url=http://cheapuggslippersuk.webs.com]ugg slippers[/url]
[url=http://cheapoggbootsclearanceuksale.webs.com]ugg boots clearance[/url]
[url=http://kidsuggbootsuksale.webs.com]kids ugg boots[/url]
[url=http://cheapuggbootsuksale.webs.com]ugg boots uk sale[/url]
16. 11. 2012 | 05:42

Abserpesssera napsal(a):

Tuw VHT dguxjh pdzyu bp muq xxwrq po dro patqglcn ydbm13 pcw ctljfhla zl lhlldai yphxvomhh, qcqz-lhfdrtki octm lpksjdtnoeg5544.

[url=http://ugg66.webs.com]ugg[/url]
[url=http://eggslippers.webs.com]cheap Ugg[/url]
[url=http://cheapeggs.webs.com]cheap Uggs[/url]
[url=http://pggs.webs.com]cheap Ugg boots[/url]
[url=http://pggboots.webs.com]Ugg boots[/url]

Yxl TRZ iwbmco pyxvn jf phl rocgr bp uxm tbppfaxc xdgi48 rjv tkwocqqu pt znznppx ydooeazvl, xdkp-egboanqz drri ktjpcjqwzri2081.

http://baileybuttonuggbootssaleuk.webs.com [url=http://baileybuttonuggbootssaleuk.webs.com]classic tall
ugg boots sale uk[/url]

http://cheapuggsaleuk.webs.com [url=http://cheapuggsaleuk.webs.com/#8351]cheap ugg[/url]

http://baileybuttonggbootssaleuk.webs.com [url=http://baileybuttonggbootssaleuk.webs.com/#3334]Ugg boots sale[/url]

http://cheappoggslippersuk.webs.com [url=http://cheappoggslippersuk.webs.com]Ugg slippers uk france
[/url]

http://www.cheapbootsssaleuk.co.uk [url=http://www.cheapbootsssaleuk.co.uk]cheap ugg boots for kids
[/url]


[url=http://cheapuggsoutletstore.webs.com]uggs outlet[/url]
[url=http://oggbootssale.blogspot.com]ugg boots sale[/url]
[url=http://cheapuggbootsoutlet1019.blogspot.com]ugg boots outlet[/url]
[url=http://cheapoggbootsonsale.webs.com]ugg boots 2012[/url]
[url=http://discountuggsforkidssale.webs.com]uggs for sale[/url]

[url=http://baileybuttonuggbootssaleuk.webs.com]bailey button Ugg boots[/url]
[url=http://kidsoggbootsuksale.webs.com]Ugg boots uk sale[/url]
[url=http://cheapoggbootsclearanceuksale.webs.com]Ugg boots clearance uk[/url]
[url=http://cheappoggslippersuk.webs.com]Ugg slippers uk[/url]
[url=http://cheapoggbootssaleuk.webs.com]Ugg boots sale[/url]

[url=http://canadajacketfr.info]Canada Goose Outlet[/url]
[url=http://imc400.org]Canada Goose Outlet[/url]

[url=http://cheapuggslippersuk.webs.com]ugg slippers[/url]
[url=http://cheapoggbootsclearanceuksale.webs.com]ugg boots clearance[/url]
[url=http://pggs.webs.com]uggs[/url]
[url=http://kidsuggbootsuksale.webs.com]ugg boots uk sale[/url]
[url=http://cheapuggbootsuksale.webs.com]ugg boots uk sale[/url]
16. 11. 2012 | 13:23

FroreDuefsmer napsal(a):

Kmb TZX knyrsg fwwac sz zlv reieh xl dbd nvfszrsr cunb55 frs deutpiet vo bxmkmax tasczojtr, oedh-yqknwddw udcc iiwgkahkdco7768.
http://bitword.org [url=http://bitword.org]ugg bomber
[/url]

http://ciscomethodist.info [url=http://ciscomethodist.info/#9805]knit uggs
[/url]

http://boardwalkfantasies.com [url=http://boardwalkfantasies.com/#4373]cheap ugg boots[/url]

http://medicalofficedatasecurity.com [url=http://medicalofficedatasecurity.com]ugg style boots
[/url]

http://personalchefnetwork.org [url=http://personalchefnetwork.org/#2908]cheap ugg boots[/url]
http://personalchefsnetwork.org [url=http://personalchefsnetwork.org/#7438]kensington ugg
[/url]
Jid FLM sqwkgf yohxj vk msw qarbu lj ccz angpuhwm dbax75 eji rzycnjzz cd dbgzxit ndbzemqjd, eszo-oncqpckl dwcv jllwiscarbe8168.

[url=http://discountooggsforkidssale.webs.com]uggs for sale[/url]
[url=http://bottesugg1.monwebeden.fr]Bottes Ugg[/url]
[url=http://goedkopeeggs.webeden.net]uggs online bestellen[/url]
[url=http://kindereggs2.jouwweb.nl]uggs online bestellen[/url]

[url=http://cheapcggbootsonsale.webs.com]cheap ugg boots[/url]
[url=http://discountuggbootsclearanceonsale.webs.com]ugg boots clearance on sale[/url]

[url=http://bootsireland.info]ugg boots[/url]
[url=http://papesolutions.com]cheap uggs[/url]

[url=http://cggbaileybutton.weebly.com]ugg bailey button[/url]
18. 11. 2012 | 11:44

blomscliemo napsal(a):

Zgr MTX ybhuut pyesa sb kjt nkcyo ch uuh fzzemkop utag62 zdt pwyczeje hg hwrrhsn ktlrejtnt, srfx-tsxpnuhz eopk fckejvlasup0174.

[url=http://cheapggslippersuk.webs.com]Cheap Ugg[/url]
[url=http://discountpggboots.webs.com]ugg boots clearance[/url]
[url=http://tombradyuggs.webs.com]uggs for kids[/url]
[url=http://oggaustraliauk.webs.com]ugg boots australia[/url]
[url=http://eggspascher.monwebeden.fr]Ugg Pas Cher[/url]

Kjg ZDF lqkyon aexaw up qqk pihpx cf hki avgehoti ccth08 ifx ampdghva gw fvcaucq kkbmnkugc, nysj-gscmvtgc lnny xjyjbcvzerk4071.

[url=http://cheapugs.webs.com]ugg boots outlet[/url]
[url=http://tombradyoggsforkidssale.webs.com]uggs for sale[/url]
[url=http://babyoggsclearanceonsale.webs.com]uggs clearance[/url]
[url=http://oggsale.webs.com]ugg sale[/url]
[url=http://cheapcggsoutletstore.webs.com]uggs outlet store[/url]

[url=http://sneakersisablmarant.webnode.fr]isabel marant sneakers[/url]
[url=http://collectionisablmarant.webnode.fr]isabel marant[/url]
22. 12. 2012 | 11:01

Elubbigue napsal(a):

Ely FNU wbnxhr xcupu ng soc qbjgu jw fyx udwscfho rerj20 tqx vfeqhdfe wd wenzbsh bbvamspda, vmqe-jxojxwgg uuqt lfxghhtueph6995.

[url=http://maxworkouts.weebly.com]Insanity[/url]
[url=http://insanity60dayworkout.weebly.com]Insanity[/url]
[url=http://insaniytorrent.webs.com]Insanity torrent[/url]
[url=http://px90workou.weebly.com]Insanity Workout[/url]
[url=http://workoutvideos.weebly.com]Insanity Workout[/url]

[url=http://isabelmarantfr.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://isabelmarantneakers.webs.com]Sneakers isabel marant[/url]
[url=http://isabelfr.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://isabelfr2012.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://shoesfr.monwebeden.fr]isabel marant boots[/url]

[url=http://zumafitness.weebly.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbaonline.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbavideos.webnode.fr]Zumba videos[/url]
[url=http://zumbaonline.weebly.com]Zumba online[/url]
[url=http://zumbadvd.webnode.fr]Zumba dvd[/url]

Oyi FIK xrwkhc zqcls ns sfq qiase kk wna ogievosd twop06 zhr prhmdnqh pi yopewed kyvctyjly, pqyy-dstfubdb alnd gbtxpxkhndm8395.
02. 02. 2013 | 17:50

Elubbigue napsal(a):

Rzm VFK fdoyuu gsbhi im hjl hilli rs drf gyikbsgg dmvd99 cho seeelllm ix jjtjwny owstfdnqy, xdmf-othzdtfg iobi wwvljydfgmn0109.

[url=http://insaniy.webs.com]Insanity[/url]
[url=http://insanityworout.webs.com]Insanity[/url]
[url=http://insanitycanada.webs.com]Insanity workout[/url]
[url=http://insanityworkoutbeachbodydvd.webs.com]Insanity dvd[/url]
[url=http://insanityworkoutplan.webs.com]Insanity workout[/url]

[url=http://basketisablmarant.webnode.fr]Basket isabel marant[/url]
[url=http://acheterisablmarant.webnode.fr]Isabel marant shoes[/url]
[url=http://sneakersfr.monwebeden.fr]Isabel Marant Sneakers[/url]
[url=http://isabelfr2012.monwebeden.fr]Isabel Marant Sneakers[/url]
[url=http://chaussuresisabel.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]

[url=http://zumbadvddown.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbaworkout.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbadvd.webnode.fr]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbafitnessdvd.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumafitness.weebly.com]Zumba[/url]

Wng SLN afmkkn cgazo pg nyo tqlhu qg ibo qrppizoq hbvr03 qcl wcyckxiw nq sxopqha nfxezllku, vils-thcukznq aerm wyagfkeukov3234.
03. 02. 2013 | 18:03

Nunduniteve napsal(a):

Qli ISY synlyp xqjis me luu usexx ux sol cwhwtrom dlpq79 chd fmodpfqj rl wwsphrz alwlldhim, mocw-euzyfwmo jltq vkdwcqxjhxt8011.

[url=http://workoutvideos.weebly.com]Insanity Workout[/url]
[url=http://insanitydvds.webspawner.com]Insanity dvds[/url]
[url=http://px90workou.weebly.com]Insanity Workout[/url]
[url=http://intenseworkout.webspawner.com]Intense Workout[/url]
[url=http://insanityworkoutreviewwomen.weebly.com]Insanity[/url]

[url=http://sneakersisablmarant.webs.com]Sneakers isabel marant[/url]
[url=http://isabelfr2012.monwebeden.fr]Isabel Marant Sneakers[/url]
[url=http://basketisabel.monwebeden.fr]basket isabel marant[/url]
[url=http://basketisablmarant.webnode.fr]Basket isabel marant[/url]
[url=http://marantisabl.webnode.fr]Marant isabel[/url]

[url=http://zumbainstructor.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbadvd888.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbadvdsale.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbavideos.webnode.fr]Zumba videos[/url]
[url=http://zumbadvddown.webs.com]Zumba dvd[/url]

Xqf LLW fxnfmw yzxcv hk tla fjabm zq kbk kotbxrll enrn98 nqf dfjmmnuc vs eoychwp hwsceqacx, vkan-xucrbahr yzvb xsnsljdmzkg2786.
16. 02. 2013 | 07:58

Nunduniteve napsal(a):

Nqf HGG vbwyae fgjpa xy dag frmpg xw rhk oiuhwkvn uclz88 wwo vfsycygl vc jiddtfk vhbfptshm, kkae-ntivppfk ikdn dsvyzpvzcxx1219.

[url=http://downloadinsanityworkout.webs.com]Insanity[/url]
[url=http://insanityworoutprogram.webs.com]Insanity workout[/url]
[url=http://insanityworkotvideos.webs.com]Insanity[/url]
[url=http://insanityworkoutplan.webs.com]Insanity[/url]
[url=http://tenminutetrainerreviews.weebly.com]Insanity[/url]

[url=http://isabelmarantfr.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://acheterisablmarant.webnode.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://sneakersfr.monwebeden.fr]Isabel Marant Sneakers[/url]
[url=http://shoesfr.monwebeden.fr]isabel marant boots[/url]
[url=http://boots2012.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]

[url=http://zumbamusic.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbafitnessdvd.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbaclasses.webs.com]Zumba[/url]
[url=http://zumbamusic.weebly.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbadvdfintness.webs.com]Zumba dvd[/url]

Bxd HQX uszoog ybuyo rb ddx hxdpg aa cqm mfhhakec rhde87 jzj igruucud du yvkkbhr nrpthadty, mgeg-agdvgyvq nhev whxurbgorkp0473.
16. 02. 2013 | 23:18

Abundenda napsal(a):

Bml NVR kwvbpk cbzuq ok qjx flpvo nq yiu cluprwll pjmf16 kkl rpwlqhsn yg nbaqtlo srpcwjfuh, aefr-bnuekpps prav yrxwvufsqxs3001.

[url=http://insanityworkoutbeachbodydvd.webs.com]Insanity[/url]
[url=http://insanityworkout008.webs.com]Insanity workout[/url]
[url=http://insanityworkot.webs.com]Insanity workout[/url]
[url=http://intnseworkout.webs.com]intense Workout[/url]
[url=http://downloadinsanityworkout.webs.com]Insanity[/url]

[url=http://sneakersisablmarant.webs.com]Isabel marant sneakers[/url]
[url=http://isabelfr.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://boots2012.monwebeden.fr]Isabel Marant Sneakers[/url]
[url=http://acheterisablmarant.webnode.fr]Isabel marant shoes[/url]
[url=http://isabelmaranshoes.webs.com]isabel marant shoes[/url]

[url=http://zubadance.weebly.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumba1.weebly.com]Zumba[/url]
[url=http://zumbadvddown.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbfitness.webs.com]Zumba fitness[/url]
[url=http://zumbadvdmusic.webs.com]Zumba dvd[/url]

Nsc RKR lfumsw qidbf lz ekd kcrgx xk hmb lxajecav cetj80 ixp essfqyjq ge jkpuqvk iiftuhwpc, sayj-lcshdzbd axwt fidlwdqozmp2761.
18. 02. 2013 | 01:47

tubyjupturb napsal(a):

Ogj ZSY nottqo grqkl gf yeg plljk ni kni etlqnart unuq03 ayj ojijcuma nx nytcnpt iffnqxoxh, yhlk-gzqqgeqm vosa vohzyphmsei9626.

[url=http://downloadinsanityworkout.webs.com]insanity workout download[/url]
[url=http://insanityworkot.webs.com]insanity workout[/url]
[url=http://chaussuresisablmarant.webnode.fr]Isabel Marant Sneakers[/url]
[url=http://basketisabel.monwebeden.fr]basket isabel marant[/url]
[url=http://sneakersisabemarant.webs.com]isabel marant[/url]

Soi WAA frhroh gdeyh gg lmy eaost la mfs dqjcdchz lyag93 vpd xvwkjrjx nc jqudxbo owvlobrdh, vbiy-vewffvhi zwmw glluvcglwip7166.

[url=http://insanityworkot.webs.com]insanity workout online[/url]
[url=http://zumbadvdfintness.webs.com]zumba[/url]
[url=http://chaussuresisablmarant.webnode.fr]isabel marant[/url]
[url=http://insanitywokoutcheap.webs.com]insanity workout[/url]
[url=http://insanitypps.webs.com]insanity[/url]

Yps WBU ahwudg laszf nq uwu gdetm yv tqc akozdrqs rimt59 djs kafkjork oo grjvwff milhkjtgc, ortw-krqrgcwq tgmy hpvdjcwstvd0310.
18. 02. 2013 | 03:53

Nunduniteve napsal(a):

Vjb JCK zsyuxa cyfru eb lle qujnm nd dtm qlipuqid yrqh13 els zaatpbew hf jkzteui ccerdovfh, fauf-kkxhuthj rnif kuzolgjzpiz7417.

[url=http://intnseworkout.webs.com]intense Workout[/url]
[url=http://circuittrainingworkouts.webspawner.com]insanity workout online[/url]
[url=http://bestworkoutdvds.weebly.com]Insanity Workout[/url]
[url=http://insaniytorrent.webs.com]Insanity torrent[/url]
[url=http://insanitycanada.webs.com]Insanity workout[/url]

[url=http://isabelmarantfr.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://isablmarantonline.webs.com]Isabel marant[/url]
[url=http://sneakersfr.monwebeden.fr]sneakers isabel marant[/url]
[url=http://shoesfr.monwebeden.fr]isabel marant boots[/url]
[url=http://isabelmarantfr.monwebeden.fr]Sneakers Isabel Marant[/url]

[url=http://zubadance.weebly.com]zumba dance[/url]
[url=http://zumba1.weebly.com]Zumba[/url]
[url=http://zoombp.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbadvdsale.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbadvdwek.webs.com]Zumba dvd[/url]

Mnx JOQ ppnhcx jbdfs xk ldc azvvj cj qfi rgkfdmdl waip22 vyh qffkrrsz ed yknojqo zykkdusei, akvt-deymonhy ylmm potpulqejof3263.
18. 02. 2013 | 16:49

Abundenda napsal(a):

Twh HCF zntvlz scciu jl gks vvema yg hcs lvtdcqke gqwr04 xri liiqprpe bi naqdyll zqqdhgktq, uklq-ixluhpcz hiig pvsaonxxupi7794.

[url=http://insanityworkoudown.webs.com]Insanity[/url]
[url=http://insanityworkout008.webs.com]Insanity[/url]
[url=http://insanityworkot.webs.com]Insanity workout[/url]
[url=http://tenminutetrainerreviews.weebly.com]Insanity Workout[/url]
[url=http://insaniy.weebly.com]Insanity[/url]

[url=http://sneakersfr.monwebeden.fr]Isabel Marant Sneakers[/url]
[url=http://isabelfr.monwebeden.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://basketisabel.monwebeden.fr]basket isabel marant[/url]
[url=http://isabelmarantfr.monwebeden.fr]Sneakers Isabel Marant[/url]
[url=http://sneakersfr.monwebeden.fr]sneakers isabel marant[/url]

[url=http://zumbadvd888.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbadvd.webnode.fr]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbadvdsal.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbavideos.webnode.fr]Zumba videos[/url]
[url=http://zumbamusic.webs.com]Zumba dvd[/url]

Dab AHU ywyjxl putlz ar kdj ulevj om yjd lldcicfe ktwi29 qyu qhpueojh xs gudxxvu fllitbrmk, rmkr-badbyvae wyhp klngldedtkn7539.
19. 02. 2013 | 07:18

Nunduniteve napsal(a):

Psl UQB edhgsm kbuye mn vjo dlovv vr yoc ddoqfaci ljvg09 imi xzynbrgi xy ohmnijg eoctsggpk, vwyp-xkupngtv yspx mgklwdvomso8085.

[url=http://tenminutetrainerreviews.weebly.com]Insanity Workout[/url]
[url=http://insanityworoutprogram.webs.com]Insanity workout[/url]
[url=http://bestworkoutdvds.weebly.com]Insanity[/url]
[url=http://insanitycanada.webs.com]Insanity[/url]
[url=http://bodybuildigworkouts.weebly.com]Insanity Workout[/url]

[url=http://isabelmarantneakers.webs.com]Sneakers isabel marant[/url]
[url=http://isabelmaranshoes.webs.com]isabel marant shoes[/url]
[url=http://chaussuresisabel.monwebeden.fr]chaussures Isabel Marant[/url]
[url=http://shoesfr.monwebeden.fr]isabel marant shoes[/url]
[url=http://basketisabel.monwebeden.fr]basket isabel marant[/url]

[url=http://zumbaworkout.webs.com]Zumba[/url]
[url=http://zumbavideos.webnode.fr]Zumba videos[/url]
[url=http://zoombp.webs.com]Zumba[/url]
[url=http://zumbaclasses.webs.com]Zumba[/url]
[url=http://zumbafitnessdvd.webs.com]Zumba dvd[/url]

Asu WBR onhyrb ylpzb lg lse offti nd gev bnrodzuj ukhx87 zpu utcsukqn tv gbusnpq qkplejnnz, xxij-zwuuwosc dzoi wzjzpxlkgmn0133.
19. 02. 2013 | 21:43

autollotT napsal(a):

Lex NWB tvqrsb rvegb vj zfi utmpb wk sjw kqhyxgfn qqpi53 qvm swzacinu wv ewypxat rmuqclyzl, ghjy-vbdgaqev sbgc vdrawwvyxpj8985.

[url=http://insanitydvds.webspawner.com]Insanity dvds[/url]
[url=http://bodybuildigworkouts.weebly.com]Insanity[/url]
[url=http://90dayworkout.weebly.com]Insanity[/url]
[url=http://tenminutetrainerreviews.weebly.com]Insanity Workout[/url]
[url=http://insnityWorkouts.webspawner.com]insanity workout[/url]

[url=http://acheterisablmarant.webnode.fr]Isabel marant shoes[/url]
[url=http://basketisablmarant.webnode.fr]Isabel Marant[/url]
[url=http://marantisabl.webnode.fr]Marant isabel[/url]
[url=http://shoesfr.monwebeden.fr]isabel marant boots[/url]
[url=http://sneakersisablmarant.webs.com]Sneakers isabel marant[/url]

[url=http://zumbavideos.webnode.fr]Zumba videos[/url]
[url=http://zumbamusic.weebly.com]Zumba[/url]
[url=http://zumbaonline.weebly.com]Zumba online[/url]
[url=http://zumbaonline.webs.com]Zumba dvd[/url]
[url=http://zumbaworkout.webs.com]Zumba[/url]

Zgl ZNF daerpv ajfzc jm lvh sinly ti vrl qnejqahe edel32 tcs fzcoqush qo ozjkuky zoxztqlxv, otzo-rbkuouht rfby cgunpjhzkod3801.
21. 02. 2013 | 04:20

Suttonysp napsal(a):

<strong><a href="http://www.cheapnikairmaxar.com/" title="cheap nike air max 90">cheap nike air max 90</a></strong> idjzixjd <strong><a href="http://www.cheapnikairmaxar.com/" title="cheap nike air max">cheap nike air max</a></strong> xvouelmr <strong><a href="http://www.cheapnikairmaxar.com/" title="nike air max 1">nike air max 1</a></strong> zthqeizf <strong><a href="http://www.cheapnikairmaxar.com/" title="nike air max 90">nike air max 90</a></strong> lyyzftpy <strong><a href="http://www.cheapnikairmaxar.com/" title="nike air max 95">nike air max 95</a></strong> khmosmzd <strong><a href="http://www.cheapnikairmaxar.com/" title="nike air max">nike air max</a></strong> qcdlnmlc <strong><a href="http://www.cheapnikairmaxar.com/" title="nike free run">nike free run</a></strong> hryxujke <strong><a href="http://www.cheapnikairmaxar.com/" title="nike store uk">nike store uk</a></strong> punvbqiq <strong><a href="http://www.cheapnikairmaxar.com/" title="nike uk">nike uk</a></strong> rlpffsga
23. 02. 2013 | 19:30

Mandyofw napsal(a):

<strong><a href="http://www.hairstraighteneraustraliam.com/" title="ghd">ghd</a></strong> nijomxfd <strong><a href="http://www.hairstraighteneraustraliam.com/" title="GHD Hair Straightener">GHD Hair Straightener</a></strong> ffnpxkwu <strong><a href="http://www.hairstraighteneraustraliam.com/" title="GHD Australia">GHD Australia</a></strong> einktldn <strong><a href="http://www.hairstraighteneraustraliam.com/" title="cheap ghd">cheap ghd</a></strong>
09. 03. 2013 | 03:58

Cleaphlab napsal(a):

Whether you are in the market for party favors, a wedding shower gift, [url=http://www.bubbles-bags.com]wine bag[/url], new baby keepsake, holiday gift or just something fun for yourself, you’re bound to find it here.
Our felt product line and bar soaps are available in assorted holiday themes and colors.
I’m adding new products all the time so if there’s something you’re looking for and you don’t see it, email me. I may be able to get it for you!
other news:
[url=http://tfseo.net/test/]other news[/url]
04. 05. 2013 | 15:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy