„Dajli medaili – nedajli medaili“ Milanu Knížákovi?

13. 01. 2010 | 11:15
Přečteno 21698 krát
Během včerejšího dne rozvířila zasněženou hladinu českých medií zpráva o konci Knížákovy éry v pražské Národní galerii. Nepatřím – jak známo – do jeho fanklubu. A po všech těch zaručených zprávách a jejich dementování a dementi již dementovaného mi to připadalo jako ve filmu Anton Špelec Ostrostřelec, který se dětinsky těší na medaili, aby byl v zápětí trpce zklamán c.k. admiralitou, která to nezvládla zúřadovat a vše se o rok odkládá…

Nakonec se ale přece jenom zdá, že k odchodu Milana Knížáka dojde, otázkou je pouze kdy: Ministerstvo kultury by si přálo ke konci tohoto roku, Milan Knížák by rád pobyl ještě o rok déle. A není to vlastně úplně jedno? Po deseti letech agónie naší přední sbírkové instituce už přece na nějakém měsíci nesejde – hlavní je, že ke změně vůbec dojde! Učinit z Národní galerie otevřenou a demokraticky řízenou instituci, která by zaměstnance motivovala a širokou veřejnost kultivovala, uvést jí znovu na mezinárodní scénu a učinit z ní doma i za hranicemi respektovanou vědeckou instituci se zajímavým internacionálním výstavním programem, abychom nemuseli za dobrými výstavami jezdit tak často do sousedních metropolí, bude totiž pro Knížákova nástupce beztak dlouhodobý a jistě nikterak snadný úkol.

Milan Knížák důvody svého setrvání obhajuje dokončením „důležitých projektů“, čímž patrně míní koncepčně pochybný přesun antiky a orientu do rokokového paláce Kinských na Staroměstském náměstí, poněkud překvapivě zmiňuje jakousi „rozsáhlou rekonstrukci“ Veletržního paláce (proč vlastně?), dotažený není ani Salmovský palác na Hradčanském náměstí. A efekt? Shrnuto a podtrženo: velké investice a další vynucené přesuny uměleckých děl (po kolikáté už za Knížákovy éry?) bez očekávatelného zkvalitnění prezentace sbírek. Takže by možná přece jen bylo lepší, kdyby pan ministr Riedelbauch trval na odchodu galerijního ředitele ve svém termínu.

Co když si totiž Knížákův nástupce smysl existence Národní galerie nebude nadále spojovat pouze s investiční expanzí a sbíráním dalších starobylých pražských paláců, jak jsme toho svědky v posledních deseti letech, a třeba mu půjde o zkvalitnění nabídky služeb pro veřejnost, o rehabilitaci vzdělávacích funkcí této instituce a její přetvoření v širokou komunikační platformu pro kulturní a uměleckou veřejnost? Pak by ovšem nešlo o kontinuitu dosavadního pojetí této instituce, jak o ní hovořil tiskový mluvčí Ministerstva kultury, ale o její zásadní přesměrování a nezbytnou strukturálně-personální rekonstrukci. Pak by ovšem neměl pan Knížák, který sám svého času vypsaná kvalifikační kritéria nesplnil, „ministrovi navrhnout některá kritéria, která by měl nový ředitel při výběrovém řízení splnit“ (iDNES, 12. 1. 2010, 16:41 hod.). Kvalitně připravit mezinárodní výběrové řízení včetně oslovení potenciálních kandidátů a posléze jejich výběr na základě předložené koncepce, vědeckého renomé a manažerských schopností – a nikoliv po dohodě stranických sekretariátů – musí ministerstvo jako zřizovatel samo, nejlépe za pomoci k tomu transparentně sestaveného grémia za účasti zástupců odborné a umělecké veřejnosti.

A ještě k té medaili? Já bych jí Milanovi Knížákovi za zásluhy klidně dal hned, jen ať proboha nedopadne jako Anton …

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ferda Mravenec napsal(a):

Z vás ta závist a nenávist přímo kape i z PC.
13. 01. 2010 | 11:32

Ládik napsal(a):

Oceňuji na Knížákovi jeho svérázné umělecké metody, např. http://video.google.cz/vide...
13. 01. 2010 | 11:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

Každá koruna dobrá. Nedivím se mu. Též bych tam zůstal až do doby , než mě vyhodí. A ještě bych z toho udělal performance.
Stádu je to stejně fuk. :)))
13. 01. 2010 | 11:38

Shaloko napsal(a):

Jirko, kazda velka firma (coz vi kazdy manager alespon s 3 a viceletou praxi) se musi alespon 2x rocne stehovat...Expozice konceptualniho umeni prece musi okouzlit kazdeho - kdo kdy videl treba tak hezky hajzly nebo dalsi nacini denni potreby... A ty chces pana profesora vyhnat :-)))) Cau, MIrek
13. 01. 2010 | 11:38

Sýkora napsal(a):

Bohužel Knižák galerii vůbec neprospívá. Už měl odejít dávno! Asi jako Bém, Hulinský nebo Richter...
13. 01. 2010 | 11:41

Bb napsal(a):

Rozhodně dajli, už je léta v pořadníku, nějakou tu politickou prostituci taky provedl a věkem pomalu taky patří mezi top 10
13. 01. 2010 | 11:42

Karel napsal(a):

No, ja jsem jen zvedavej, kdyz vsichni nadavaji na Knizaka, co se stane po jeho odchodu. Jestli opravdu, jak tvrdite, to bude ku prospechu NG a jestli vubec nejake zmeny vubec budou. Ja jako skeptik si rozhodne nemyslim, ze po jeho odchodu se NG stane kulturni Mekkou Evropy.
13. 01. 2010 | 11:42

No... napsal(a):

Škoda odchodu Knížáka. Nebude na koho oprávněně nadávat ....
13. 01. 2010 | 11:54

Studánka napsal(a):

čím dříve odejde Knížák z Národní galerie ,stejně Klaus z Pražského hradu,tím lépe bude pro slušné a pracovité kulturní občany České republiky
13. 01. 2010 | 12:05

Sofi napsal(a):

Knížák se nikdy neměl stát ředitelem Národní galerie, to je holý fakt a chyba tehdejšího ministra Dostála, který toho o galerii mnoho nevěděl. Představa, že by se jeho nástupcem stal ambiciozní Fajt (proč asi se okamžitě vrhá do blogování?!) je děsivá. Protože dostatečně neumí (a dokladů o tom je už dost), dělá svojí horlivou činností neuvěřitelný zmatek v oboru dějin umění. Doporučuji nejdříve pilně studovat a pak teprve zběsile psát a editorovat.
13. 01. 2010 | 12:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující nadávku ("hovado"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé diskuse).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blog
13. 01. 2010 | 12:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

ČEZko ? -- Panoptikum kreatur. Galerie sama o sobě. Kmotr na Hradě, Nedouk v Národní galerii, Mafiáni na Státním zastupitelství...
Masaryk se točí v hrobě jak vrtula, chudák.
Volím VV.
13. 01. 2010 | 12:20

Bobeš napsal(a):

A v případě exhumace "ke všemu ochotného Antonína Novotného" a jeho dosazení na Pražský hrad bude Studánka - slušný a pracovitý kulturní občan úplně nejspokojenější......
13. 01. 2010 | 12:34

yara ze země krys napsal(a):

Zaslechl jsem v kuloárech, že Knížák si v podstatě sám sobě udělil VŠ titul. Po jmenování do funkce zřídil pro to prý potřebnou komisi. Moc bych se nedivil,u nás doma na zasmrádlém českém dvorku je všechno možné.
13. 01. 2010 | 12:35

neon napsal(a):

To Stejskal: Když to teda není hovado, tak jak nazvete ředitele NG, který nechá kálet v NG, kupuje umělecké zmetky za velké peníze daňových poplatníků a o dalších tzv. "kšeftech" raději nehovořím, protože by to mohla být podle našeho demorkatického práva pomluva.
13. 01. 2010 | 12:35

Historik napsal(a):

Arogantní polovzdělanec Knížák udělal za 10. let víc škody než komunisti za 20. let
13. 01. 2010 | 12:36

daniela napsal(a):

umění moc nerozumím,spíš jej obdivuji,proto nedokážu posoudit umění pana Knížáka,pouze vím že u něj nemám co obdivovat,pan Knížák byl dobrým rádcem ohledně Národní knihovny a dalších projektů,ovšem vlastní píseček mu nějak ujel pod nohama,že?!
13. 01. 2010 | 12:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane neone,

můj zásah nemá nic společného s panem Knížákem ani jeho působením v NG. Toliko se zde snažím udržet prostředí, které nezaplaví hrubé urážky, nadávky resp. vulgarismy, jako se to děje na celé řadě podobných tuzemských serverů (je velmi pravděpodobné, že Vaše "hovado" by někdo v dohledné době oplatil "kreténem" a debata by brzy vzala za své. Mám zde s tím již dost bohaté zkušenosti.).

Pokud chcete vyjádřit svůj kritický názor na současného šéfa NG (či jakýkoliv jiný názor) bez výše uvedených jazykových prostředků, jste vítán. Pokud se bez nich nedokážete obejít, neodpovídá zjevně tento server Vašemu diskusnímu stylu.

Je mi to líto, ale zdejší pravidla kvůli tomu měnit nemíním. Osvědčila se.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal
13. 01. 2010 | 12:54

Jan napsal(a):

Viděli jste tu ubohou sprosťárnu co koupil za 8 mega od Ringo Čecha? Naivní, nebo debilní umění,
13. 01. 2010 | 12:56

Knížák napsal(a):

Pane Stejskal jste také hovado?
13. 01. 2010 | 13:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

To Knížák
Ne, pan Stejskal není. Musíte si vystačit sám ! :)))
13. 01. 2010 | 13:19

cempírek napsal(a):

obraz se zvířátky je hoax
http://www.hoax.cz/hoax/obr...
... jinak budu rád, až ten sebestřednej ideolog vypadne, a nastoupí tam někdo normální jako je třeba Nedoma v Rudolfinu
13. 01. 2010 | 13:20

Alice napsal(a):

Od toho Ringo Čecha, který tak kritizoval poměry, zaštitoval se vírou v Boha,chtěl založit novou Masarykovu stranu a nakonec vstoupil do ČSSD a ve svém divadle podroboval adeptky tzv. ústním zkouškám? Inu renezanční člověk ten Ringo!
13. 01. 2010 | 13:21

stejskal napsal(a):

Nemohu to vyloučit, pane Knížáku.

Nicméně jsem jediný, koho je zde tak povoleno nazývat, viz http://blog.aktualne.centru... Pokud je tak označován KDOKOLIV jiný (a já to zaznamenám), z výše uvedených důvodů zasahuji.

Hezký den.

Libor Stejskal
13. 01. 2010 | 13:25

mefisto napsal(a):

To Jan:
Jestli myslíte obraz Zvířátka obdivují p*č*, tak to je velkolepá a dovedně zinscenovaná mystifikace kritiků Knížákovy akviziční politiky. Nejen na vašem případě je vidět,že se chytila... ;) Inkrominovaný obraz NG nikdy nekoupila a už vůbec ne za 8 milionů...Dá se to vygooglit. Nicméně také soudím, že Knížákův odchod bude jen ku prospěchu NG...
13. 01. 2010 | 13:27

Marek MLejnský napsal(a):

Nebudu se pouštět do hodnocení umění, a už vůbec ne projetů p.Knižáka. Pana Knižáka považuji ve funkci ředitele za normálního manažera. Jelikož je jeho "společnost" bez dluhů a má vyřešené i restituce, je to pro mě dobrý manažer. Blábolení o demokratickém řízení firmy mě tedy rozhodně nechává klidným. Jestli něco určitě neexistuje, tak je to úspěšná demokraticky řízená firma. Hodnocení pana Fajta tak považuji za blábol.

Myslím že si pouze snaží přihřát polívčičku. Modernímu umění nerozumí (já taky ne :) a tak pak musíme číst podobné články.

Pro mě by také bylo zajímavější kdyby Národní galerie nakupovala pouze věci které mám rád, třeba inpresionisty.

Myslím že podobnou osobnost, i když třeba kontroverzní bude MK hledat hodně dlouho. Nakonec se ředitelem stane nějaká šedivá myška, která bude umět dobře kývat na vše. Hlavní bude když galerie začne nakupovat od dlouhé řady českých ukřivděných umělců....!
13. 01. 2010 | 13:28

Hynek napsal(a):

Pane Fajte,
říkáte, na pár měsících nezáleží.
Vám je 50, mně o 20 víc, takže mně záleží na každém měsíci, kdy pan Knížák odejde. On je totalitní vládce galerie, ztělesněním toho špatného, co představovala dřívější doba.
13. 01. 2010 | 13:31

hell napsal(a):

ten obraz se do sbírek ng nekoupil, jenom to jako hoax furt běhá českým internetem. tutaj je vyjádření instituce a na webových stránkách ng v části sbírky online taky není uveden.

http://www.hoax.cz/hoax/obr...
13. 01. 2010 | 13:37

Pevný napsal(a):

Marek MLejnský ,obsah vašeho příspěvku je rozbředlý jak rozbředlý špinavý sníh,
asi mu budete podobný...
13. 01. 2010 | 13:41

hell napsal(a):

aha, pozdě, už se to tu napsalo :-)

jinak pane mlejnský, veřejnoprávní instituce plní celou řadu jiných funkcí než jenom vyrovnaný rozpočet - kvalitní výstavní program, vzdělávací program, kooperace na velkých výstavních projektech v čechách i v zahraničí... finance jsou jedna z kriterií hodnocení této instituce. podobně jako česká televize, je zde řada veřejnoprávních funkcí, penězmi neměřitelnými
13. 01. 2010 | 13:41

evča napsal(a):

zde je ten hřebíček, za který se dá cokoliv a myslím cokoliv schovat - tj. veřejnoprávní funkce penězi neměřitelné. Nikdo potom nevidí, co se tam děje. Možná že to bude ještě horší a za pár let se dozvíme o tunelech v NG, které by ani italská mafie nevymyslela.
Osobně p. Knížáka nemusím, jeho obrazy se mi nelíbí, ale že vyřešil restituce, za to mu upřímně děkuji. Za to by metál zasloužil a to nemyslím ironicky, ale vážně.
13. 01. 2010 | 14:18

hell napsal(a):

evča: jasně, ale ony ty veřejnoprávní funkce v galerii jsou fakt neměřitelné. jak chcete finančně měřit komunitní projekty? programy pro mladé? akce pro seniory typu univerzita třetího věku? ano, dá se hodnotit prodej vstupenek, prodej katalogů, platy... už u odborného hodnocení (taky veřejnoprávního, protože určité projekty, třeba k výročím autorů či události jsou prostě ve veřejném zájmu i když finančně lukrativní moc ne) to odst kulhá.
tunely možná v ng jsou, předpokládám,že součástí změny bude i nějaký audit finanční, ale veřejnoprávní funkce určité instituce se nedá odpískat tím, že se za ni dá cokoliv schovat.
vyřešení resitucí bylo ze zákona.
13. 01. 2010 | 14:35

G. Giormani napsal(a):

Je příznačné, že se zmiňujete o paláci Kinských a o paláci Salmovském. Palác Kinských doslova uloupen Kinským a palác Salmovský doslova uloupen paní Alžbětě Pezoldové - Schwarzenberg. Knížák se obrovskou měrou podílí spolu s čertem odneseným Pavlem Dostálem na těchto loupežích. Inu kultura po česku.
13. 01. 2010 | 15:36

grőssling napsal(a):

Neradostny, truchlivy jsou výsledky Národní galerie za posledních 20 let. Z nich 10 let pod ředitelováním pana Knížáka patří k těm nejsmutnějším ve více jak 200 leté historii této instituce. Proč ?

Národní galerie neuvedla za posledních 20 let žádný projekt, kvůli kterému by stálo za to cestovat do Prahy z blízkého zahraničí. Naopak, český milovník umění musel zajíždět tu do Vídně, tu Mnichova, Berlína, Paříže. NG zcela rezignovala nejen na mezinárodní spolupráci s evropskými galerijními institucemi, ale opustila i vůdčí metodické postavení v síti českých a moravských okresních a krajských galerií. Nepochybně děsivá je úroveň zejména instalace moderní sbírky ve Veletržním paláciatd., atd..

Pan Knížák musel pravda řešit i problémy, které přinesla doba v podobě důsledků restitucí sbírkových předmětů i výstavních objektů ( Zbraslavský klášter a klášter sv. Jiří na Pražském hradě, Waldesova sbírka a v nedávné době odkoupení obrazů od rodiny Lobkowiczů ), nicméně jeho předchůdci pracovali vždy v podmínkách podstatně obtížnějších.

Kladem působení pana Knížáka jsou panem Fajtem kritizované spády po obsazování paláců. Jednak jsou pouze dva, Schwarzenberský a Salmovský ( Kinský byl dlouhodobě výstavní prostorou NG ), jednak musel být vyřešen problém majetkoprávního vztahu k výstavním objektům, kdy na Zbraslavi a v Jiřském klášteře se NG, po nákladných opravách financovaných státem ocitla po restitucích náhle v podnájmu .

A tak nezbývá než konstatovat. Bolševiku, tvá kulturní politika, realizovaná v Národní galerii především osvícenou osobností akademika dr. Jiřího Kotalíka ( šéf NG v letech 1967-1990 ) nebyla za posledních 20 let věru překonána.

Bylo zásluho dr. Kotalíka, že NG získala a rekonstruovala Jiřský, Zbraslavský a Anežský klášter. Pro moderní sbírku adaptoval nádhernou architekturu Veletržního paláce. A vzpomeňme na výstavy, které pomáhal dr. Kotalík spoluorganizovat. České umění 1900 na Hluboké ( rehabilitace secese ), rozsáhlé souborné výstavy Františka Kupky a Josefa Šímy, moderní americké malby, Petra Brandla, Karla Škréty. Pod jeho dohledem vznikala v regionech velkoryse pojatá síť okresních a krajských galerií, nemající obdoby nejen za první ČR, ale také v zahraničí, natož za vlády pravdolásky a modro party ( chce se říci mord party ) doplněných v kultuře bezkoncepčními socdémáky. O panu Kotalíkovi se ale nesmí mluvit. V době, kdy se natáčejí v televizi ódy na kdejakého zfetovaného disidenta, je pan dr. Kotalík tabu.
13. 01. 2010 | 15:45

hanah napsal(a):

Ukřivděný a zapomenutý pane Fajte, každopádně je pan Knížák nepřehlédnutelná osobnost, což bude asi Vaším problémem.
Po opuštění NG by mohl kandidovat na post prezidenta ČR. Jistě by to zvládl s přehledem a grácií sobě vlastní.
Doufejme, že jej nějaká strana navrhne.
13. 01. 2010 | 18:16

OO7 napsal(a):

Pana Knížáka by mohla nominovat strana hradních opričníků.
13. 01. 2010 | 21:04

Hurá napsal(a):

Ano, Knížák je živočichem, který přežije všude a vždy bude viděn. Nevím, je-li to dobře nebo špatně, ale vím, že člověk bez talentu nemá v NG co pohledávat.
A pane Fajte, galerie výtv. umění není a nemůže být vědeckou institucí,už z podstaty vědy!
13. 01. 2010 | 21:09

jozka napsal(a):

ad Jistě by to zvládl s přehledem a grácií sobě vlastní.

To urcite! Otazka, jestli by bylo o co stat :-)
14. 01. 2010 | 07:09

katar napsal(a):

Já bych jen rád věděl, jestli ten příspěvek podepsaný "Knížák", opravdu psal Knížák? Jinak každá změna u nás je jistě vítána.
14. 01. 2010 | 13:15

katar napsal(a):

grössling: To by chtělo samostatný blog.
14. 01. 2010 | 13:20

grőssling napsal(a):

katar,

ne na blog, na román by to bylo.
Nechtěl jsem se sem už plést, ale včera jsem na 20 minutách Radiožurnálu vyslechl rozhovor s Knížákem, ve kterém pravil, že období po které on řídil NG nemá od roku 1945 svojí úspěšností obdoby. Hrozná pýcha věčného kverulanta, člověka, který s bídou složil maturitu, jehož dosadila do křesla vláda pravdolásky, modro party a lhostejné socdem.

Jsou místa v lidské spoplečnosti, která nemůže zastávat každý. Například si nedáte dělat transplantaci srdce zdravotní sestrou. Bohužel za pravdolásky to šlo.

Komunisty dosazený ředitel NG, pan Jiří Kotalík měl tvrdou teoretickou průpravu, o které se současným teoretikům umění ani nezdá ( profesoři PhDr. Antonín Matějček, PhDr. Jan Květ, ale zejména PhDr. a ThDr. Josef Cibulka ). Žádná studia alá ódeesácká právnická Plzeň, nebo odfláknutá maturita korunovaná protekčním profesorským titulem.
A podle toho to taky vypadalo a nyní vypadá.

Jenže o tom se jaksi nesmí psát, protože pro komunisty pracující Kotalík nemohl být dobrý už jenom proto, že pracoval pro komunisty.
Dokud se nevzpamatujeme z takovýchto hodnotících kritérií, budou lidé jako Knížák zastávat místa na která se nikdy neměli dostat.
Ale jak je obvyké v režimu post-pravdolásky, možná, že i za to může bolševik.
14. 01. 2010 | 16:54

zdenek napsal(a):

Ano,pane "grossling".Vím,co bylo za pana Knížáka,ale především vím,co bylo za profesora Kotalíka-zmiňované rekonstrukce a předání NG objektů Jiřského kláštera,Šternberského kláštera,Zbraslavi,Veletržního paláce.Ještě v 90.letech,když přišel prof.Kotalík na sklenku do vinárny v Anežském klášteře,tak jej všichni přítomní uctivě zdravili a někteří i povstali.Co až tam jednou přijde pan "prof." Knížák,jehož prvním počinem byl m.j. zákaz koncertů v tomto objektu,prosazený ihned v 80.letech?Z hlediska dnešní doby:člověk na svém místě!
15. 01. 2010 | 02:41

Luba napsal(a):

Každý Knížák by chtěl být kníže, a když ne to, tak aspoň ředitelem ...

Nejznámnějším Knížákovým zbillboardovaným dílem je nezapomenutelná ptákovina, Mistrem zvaná: "Václavka a Dášenka".

K vidění zde: http://2.bp.blogspot.com/_g...

Jest to rozhodně počin, hodný ředitele Národní galerie v Řitce.
Nebo kde že to ten reklamní umělec vkus ředil? ...
15. 01. 2010 | 08:29

myslivec napsal(a):

Už aby ten "génius" vypadl. Proč mám jezdit na výstavy do zahraničí? Není to ani malíř - i když by velmi rád chtěl - a za jeho působení NG jenom upadla.
15. 01. 2010 | 14:33

Ivana napsal(a):

Jsou i jiná prestižní,kulturní zařízení, kde se "řídící" drží zuby-nehty...
Chování je drzejší,bezostyšnější.
A všichni mají rozpracované projekty...které vykonávají bývalí "členové a svazáci". Co na to občanská společnost? A copak pan "ministr"? Je to kulturní? HHHMMM...
15. 01. 2010 | 16:09

bibi napsal(a):

Přeju panu Knížákovi všechno dobré, ale křeslo ředitele NG by měl opustit co nejdříve. Národní galerie by měla být vlídná ke všem příznivcům umění a jak vidět, tak tomu tak zdaleka není. Narcisům na vedoucích místech by mělo být pomoženo k odchodu jakýmkoliv noblesním způsobem, pakliže nejsou soudní a neodejdou sami.
16. 01. 2010 | 16:10

Jan Lichva napsal(a):

Pán je strašně chytrý, je to bývalý ředitel a "autor" výstavy Karel IV., císař z Boží milosti. Mělo by se ještě dodat, že autorství spočívalo ve vyhlášení soutěže na koncepční a dispoziční řešení výstavy.
Pan autor měl místo obecných plků dodat, co by v NG konkrétně změnil. Takhle si jenom veřejně ulevil.
Kdo umí, řediteluje. Kdo neumí, učí.
16. 01. 2010 | 21:14

Pajda napsal(a):

Na tebe, milej Jiříku, určitě ne....
16. 01. 2010 | 23:46

Čas napsal(a):

Knížák čeká na svou šanci ,stát se ředitelem NG nadosmrti ,stejně jako Klaus prezidentem nadosmrti,proto nespěchá !!!
17. 01. 2010 | 09:09

grőssling napsal(a):

Jan Lichva,

pana Fajta je třeba se zastat právě pro onu výstavu, o které snily generace kunsthistoriků ( naposledy Pešina, Homolka atd. dokonce vydali v roce 1969 marně katalog ). Ty výstavy newyorská i pražská byly nádherné. A snad kromě Plečnika z roku 1996 jedině kvůli té Fajtově stálo za to v posledních 20ti letech létat do Prahy z celé Evropy.
17. 01. 2010 | 22:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 01. 2010 | 11:37

grőssling napsal(a):

Pane Stejskale, Vy chodíte na stránky i po sezóně ? Jste profík.
18. 01. 2010 | 15:47

rey napsal(a):

Hanah...váš příspěvek mne vyděsil,asi máte problémy sama se sebou, sám se sebou, ale nedělejte z Hradu hnojiště!
20. 01. 2010 | 08:43

Hana napsal(a):

Z pozice manželky umělce, s kterým žiji několik let v zahraničí,kvůli mezinárodní umělecké konfrontci,se musím Knížáka zastat.NG není instituce,která by měla českým umělcům zařizovat výstavy v zahraničí.Mezinárodní uměleckou scénu by měli přesvědčit sami,což se velké většině nedaří,protože se o to raději ani nepokouší.
Odpůrci Milana Knížáka mě v televizní debatě nepřesvědčili.V jediném v čem mě neustále přesvědčují je jejich vlastní neschopnost,kterou schovávají za kritiku Milana Knížáka.S panem Fajtem nesouhlasím, myslím,že ředitelem by měl být manager, zároveň nepochybuji o jeho přínosu ve studiu českého středověkého umění.
Pevně doufám,že se po volbách na post ředitele NG dostane člověk,který nebude devastovat to,co Knížák vybudoval.
24. 01. 2010 | 22:09

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 04:02

tiffany napsal(a):

Hanah...váš příspěvek mne vyděsil,asi máte problémy sama se sebou, sám se sebou, ale nedělejte z Hradu hnojiště!
01. 02. 2010 | 10:12

F.Adamec napsal(a):

ble ble ble
20. 02. 2010 | 12:01

F. Adamec napsal(a):

ble ble ble
20. 02. 2010 | 12:02

discountairmax napsal(a):

<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">air max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike air max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max BW</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max LTD</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max TN</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2007</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2009</a>
24. 02. 2010 | 13:13

iPhone contacts backup napsal(a):

Wonderful. thanks.
03. 03. 2010 | 00:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy