Kde pro Václava Klause začíná zítřek aneb O zemi, kde já platí více než my

13. 11. 2009 | 10:26
Přečteno 28215 krát
Před dvaceti lety většina z nás prožívala opojné chvíle kolektivního nadšení z nečekaně rychle získané svobody. Většina z nás tehdy sdílela emotivně vypjatou atmosféru „sametové revoluce“ a hovořila stejným jazykem. Samozřejmě to netrvalo (a ani nemohlo trvat) věčně… Dvacet let poté již žijeme ve svobodné společnosti demokratického státu, který však – světe div se – nějak pozapomněl připomínku tohoto pro české i evropské dějiny vpravdě historického zlomu zařadit do kalendáře oficiálních reprezentačních akcí.

A to i přes to, že demokratizační proces v zemích bývalého sovětského bloku vyvrcholil na podzim 1989 rychlým sledem událostí, při nichž právě Praha sehrála nezastupitelnou roli: masový útěk východoněmeckých občanů přes plot západoneměckého velvyslanectví na Malé Straně si vynutil 9. listopadu 1989 stržení berlínské zdi, o osm dní později studentská revolta z Národní třídy spustila revoluční změny v tehdejším Československu.

Oslavy byly odjakživa jednou z nejúčinnějších forem komunikace mezi „vrchností a lidem“, prostřednictvím promyšlené dramaturgie státních oslav byla a jsou na veřejnost symbolicky tlumočena důležitá poselství, zdůrazňující základní hodnotové ideály zakládající identitu daného společenství a posilující pocit vzájemné lidské sounáležitosti. Toho si byla plně vědoma např. německá spolková vláda i senát hlavního města, když se ujaly přípravy velkolepých (nikoliv však finanční nákladností ale mnohem více dramaturgickou nápaditostí) oslav dvacátého výročí pádu zdi v Berlíně, kterých se účastnila dlouhá řada významných osobností světové politické scény a veřejného života.

Absenci oficiálních oslav v České republice je tedy třeba vnímat také jako sdělení svého druhu. Ostentativní ignorace kulatého výročí znovuzískání politické a občanské svobody státními institucemi je pro mě stejně nepochopitelná, jako slova kancléře prezidenta České republiky, jenž pro Lidové noviny (12. 11. 2009) uvedl, že Česko má údajně jinou tradici oslav (nikdo však neví jakou) a že se žádné „napodobeniny Berlína“ nechystají. A že prezident je beztak názoru, „že je lepší tento den vzpomenout a oslavit mezi lidmi a s lidmi“ a proto bude na autogramiádě propagovat svou novou knihu „Kde začíná zítřek“ (je podobnost s Fučíkovou bolševickou apologií země „kde zítra znamená již včera“ zcela náhodná?). Vskutku příkladný postoj státníka, jenž veřejnému zájmu o důstojné připomenutí základů novodobé demokracie v Čechách nadřazuje osobní prezentaci. Na Pražském hradě posledních let ovšem nic nového. A jak se nahoře hraje, tančí se jako ostatně často i v podhradí: ani pražský magistrát totiž samostatně nic nepřipravuje (a dočasnou vládu je asi třeba omluvit).

Panu prezidentovi se nejspíše vůbec nechtělo pouštět do přípravy oslav, v jejichž středu by se chtě nechtě musel objevit jeho předchůdce Václav Havel, symbol sametové revoluce. A třeba by někdo v té souvislosti mohl dokonce připomenout nezastupitelnou roli dizentu na korozi komunistického systému, s kterou se už hradní pán přece vypořádal po svém – jak jinak než jejím zpochybněním. Při berlínských „prázdných“ oslavách (čtk a lidovky.cz, 12. 11. 2009) panu prezidentovi beztak chybělo „nějaké poučení z toho, co se dělo v minulosti“ – jako jejich účastník tomu sice nerozumím, leda že bychom se měli zase poučovat z nějakého krizového vývoje? A pražský primátor Bém se pražským přípravám přece také nemohl věnovat, neboť byl zaměstnán dojednáváním budoucnosti své a celého klientelistického systému, který léta prostřednictvím svých Janoušků, Hrdličků a Jančíků s takovým přehledem kontroluje.

Jaké oficiální poselství tak předá dnešní stát generaci našich dětí, kteří na vlastní kůži listopad 1989 už nemohli zažít? Veřejný zájem je druhořadý a občanská statečnost nestojí ani za připomenutí – tedy zvláště tehdy, když dnešní politické elity na Hradě a v podhradí jí zrovna neměli v roce 1989 na rozdávání. O to více jsem vděčný občanským iniciativám a dalším nevládním institucím, kteří – jak pevně věřím – nezapomenou, kde opravdu začal nový zítřek.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

slavwin napsal(a):

Souhlasím.
13. 11. 2009 | 10:45

RA napsal(a):

proč oficiální oslavy ? Mně tedy vůbec nechybí klanění papalášů u věnců a podobné výjevy. V tomto souhlasím s Klausem.
13. 11. 2009 | 10:51

Naštvaný napsal(a):

„Kde začíná zítřek“ (je podobnost s Fučíkovou bolševickou apologií země „kde zítra znamená již včera“ zcela náhodná?).
To je dokládá zastydlé myšlení autora.
13. 11. 2009 | 10:59

karel matousek napsal(a):

Jak lepe oslavit 20 let svobody nez s VELKYM CHURCHILLEM DNESKA ?? Nechapu, jak nekdo muze zpochybnovat toto silne poselstvi ...
13. 11. 2009 | 11:06

Šamtajch napsal(a):

Velice trapný blog, vzdělanče a vzdělavateli Faite. Nadhled nulový, klišovité vymezení nad slunce jasné.
Nechtěl bych býti Vámi vzděláván.
13. 11. 2009 | 11:25

typro napsal(a):

P. prezident se choval a jednal přesně tak, jak jsem já a moje rodina očekávali.Je to tedy náš prezident! Možná poslední, který nebude Bruselu jen kejvat.
13. 11. 2009 | 11:27

Karel napsal(a):

Bombastickou oslavou 17.listopadu se stále zoufalejší režim snaží sobě dodat legitimitu. Ale proč ty oslavy bude hlídat v Praze 1500 policistů a strážníků je příznak naprosté bezradnosti. To za první republiky nebylo možné, protože většina lidí tenkrát ten stát brala za svůj, ale dnes....?
13. 11. 2009 | 11:39

Monika napsal(a):

Naštvaný

"Kde začíná zítřek" je název nejnovější knihy Václava Klause. To jen pro úplnost.

http://www.klaus.cz/klaus2/...

Pokud jde o zastydlé myšlení autora této knihy, vyjádřil jste to sice drsně, nicméně VELMI přesně. ;)
13. 11. 2009 | 11:53

JU napsal(a):

Po žádných oslavách netoužím.

Desítky miliónů vyhozených za rauty, ohňostroje,hotely, limuzíny,letadla, tribuny pro papaláše.

Autorovy starosti bych chtěl mít.
13. 11. 2009 | 12:00

sid napsal(a):

Poselstvi 17. 11.1989 pro dnesek. No, hlavne jiz nikdy neverit nikomu, kdo dela politiku. Plysak byl dopredu pripraveny a je zajimave, ze nikde jsem neslysel o prubehu demonstrace z onoho dne. Z Albertova se slo na Vysehrad a jiz cestou bylo videt hloucky dospelych tak studentu, kteri neustale vybizeli ucastniky k tomu, aby se slo na Vaclavak. Tam ale nikdo nechtel. Jeste vecer na Vysehrade se volalo: "jsme na spatnem hrade..." tedy lide chteli na Prazsky hrad, nikoliv na Vaclavak. A je zajimave, ze na Narodni jiz opravdovych studentu bylo malo... Pak se holt z toho udelala akce...a ted se slavi. Je to stejny mytus jako tatiocek Masřik, ktery se do smrti nenaucil cesky a jmeno si ponemcil, Benes, ktery se pry zaslouzil o stat-Stefanik jej chtel zalovat za probendene penize emigrantu... atd. Stejny mytus jako legionari apod. Postavili jsme v r. 1918 stat na zrade a od te doby v tom pokracujeme stale dal...
13. 11. 2009 | 12:02

JC napsal(a):

No je to podobné jako s manželstvím. Po dvaceti letech ten prvotní zápal přece jen vyprchal :-)
13. 11. 2009 | 12:10

dej2 napsal(a):

Je dojemné,jak pan Fajt a jemu podobní"vzpomínají na revoluci"v matičce Praze.Tak vážení,aby bylo jasno.Revoluce,nebo jak tomu chcete říkat,začala v Teplicích už o několik dní dříve.V době,kdy vy jste v Praze ještě vysedávali na aktivech LM aj.pražských spolků,tak v Teplicích už policajti bušili do demonstrantů na Benešáku a v přilehlých ulicích.Jsem osobní pamětník,takže žádné jpp.Kdyby jste aspoň náznakem někdo vzpomenul těchto událostí,ale to by pravděpodobně dehonestovalo "hrdinství"Pražanů.Je mi z vás pražských revolucionářů smutno...
13. 11. 2009 | 12:12

JC napsal(a):

dej2,
Slováci zade tvrdí, že to začalo v Bratislavě "svíčkovou demonstrací".
Fakt je že při "Palachově týdnu" v Práglu na jaře, také probíhala gumoléčba "vumlem".
13. 11. 2009 | 12:17

argun napsal(a):

Autore
osvěžte mi prosím selhávající paměť...Jak se slavilo toto výročí za předchozího hradního pána kromě kytek u Václava a svíček na Národní? Fakt je, že slavit moc neumíme, ať je to květen, říjen nebo listopad, což ovšem není tak úplně chybou hradních pánů. Možná proto, že neumíme vlastní dějiny. Jen to Nagano nám šlo. Hokej totiž umíme. Vlastně uměli.
13. 11. 2009 | 13:16

Taoiseach napsal(a):

"O to více jsem vděčný občanským iniciativám a dalším nevládním institucím, kteří – jak pevně věřím – nezapomenou, kde opravdu začal nový zítřek."

Bude dobré si také připomenout tehdejší hesla. Bohužel jsou použitelná i dnes, jenom s maličkými úpravami:

Končíme, Vašíku!

Dejte šaškovi rolničky!
13. 11. 2009 | 14:03

JC napsal(a):

Taoiseach,
No jo, ještě sežeňte na Letnou 750 tisíc lidí a snad by to šlo :-))
13. 11. 2009 | 14:28

hanah napsal(a):

To Taoiseach
Ale vždyť už Vašík dávno skončil a rolničky si nasadil sám už dávno. I když je fakt, že ještě občas odkudsi vyleze a něco zablekotá, to už jsou však jen takové "výkřiky" do tmy.
Škodit se ale snaží pořád,dokud mu zdraví a Dáša dovolí.
13. 11. 2009 | 14:51

Petr z Tábora napsal(a):

Domnívám se, že by oslavy měla organizovat vláda, ne prezident, a případně politické strany. Já je ale nijak nepostrádám a ani si nevzpomínám, zda k 10-letému výročí byla nějaká oslava.
Doufám, že historii umění byste prezentoval přesvědčivěji? Nemáte nějakou zajímavost "na skladě"?
13. 11. 2009 | 14:53

achjo MY napsal(a):

Pane,jen proboha vysvětlete,kdo je to MY . My , to byli otří hoši s KSČ .NSDAP , a jiných společenství cti nedbajících.Tito vždy ono MY vydávali za nadřazené k označení Já . Takže je lépe preferovat člověka , který mluví sám za sebe neboli Já ,nežli povětšině zbabělého gaunera ,který se vždy schovává za označení My .Vy zcela zjevně patříte k té druhé skupině.
13. 11. 2009 | 15:04

Pípa napsal(a):

Papaláši dobře vědí, že nemají provokovat.
13. 11. 2009 | 15:10

hanah napsal(a):

To Fajt
Připadá mi, jakoby Vám chyběly prvomájové oslavy.
Před listopadem 89 jsem se zúčastňovala všech akcí, které byly, všech demonstrací, které měly smysl a kdy o něco velkého šlo. I té osudné na Národní třídě, ale také oslav 1,máje 89 na Václaváku, kdy nás chodila malá skupinka kolem koně za cedulí "Dejte slovo mladým". Tehdy jsem prožívala euforii. Upřímně řečeno dnes nevidím důvod k nějak velkým oficiálním oslavám. Ne, že bych byla tak znechucena vývojem,páč se domnívám, že není tak strašný, dal se očekávat a všechno chce svůj čas. I kutivace politiků se neodehraje za 20 let. Ani lidi, kteří dostanou příležitost si nahrabat s cizího, jen tak nepřestanou, korupce, podvody, "různé mafie", jsou jednak důsledkem předchozích 50ti let a pak - v menší či větší míře se vyskytují v každé společnosti. Lidi jsou všude jen lidi. Pozitivní je, že o tom víme, můžeme o tom mluvit, psát a postupně něco dělat. Oslavovat se mi prostě nechce, nechci absolvovat nějaké taškařice na náměstích a už vůbec nemám chuť vidět některé "tváře revoluce", kteří mě svým působením v politice dost otrávily.
13. 11. 2009 | 15:11

Tupelo napsal(a):

Pane Fajte, nesouhlasim s Vasim tvrzenim ze by Praha hrala nejakou nezastupitelnou ulohu v '89. Zeme kolem (Polsko, Madarsko, NDR) uz davno pred nasim 17. listopadem byly v pohybu, vyznamejsi role pro velvyslanectvi NSR v Praze existovala jen kvuli geograficke lokaci, kdy lezelo na spojnici NDR->MLR.

Ale jinak s Vami souhlasim, ze by se nejake oslavy uskutecnit mely, preci jen slo o velky zasah do zivota obcanu CR (to same, v mensi mire plati pro vstup CR do EU, ktery zdaleka nebyl tak samozrejmy), ktery by nemel byt opomijen, ani zlehcovan. I pri vedomi soucasneho bahna ceske politiky, nebo mozna prave proto by se tehdejsi idealy mely pripominat. Potreby nejake oslavy urcite nebudou mit komunisti (pro ktere jde sice nejspis take o vyznamne datum, lec s opacnym znamenkem) a nejaka seda zona (typ lidi, kteri budou mit ze systemu vzdy prospech, at uz tento system bude jakykoliv).

Na jednu stranu bude dobre, pokud oslavy nebudou organizovat soucasni politici (ani na nich sbirat sve politicke body), na druhou stranu obcanska spolecnost (i diky lidem jako je Klaus, se svym postojem k obcanskym iniciativam) u nas jeste neni rozvinuta tak jak na zapad od nas, takze oslavy asi budou skromnejsi. Ale nevadi.
13. 11. 2009 | 15:42

Naštvaný napsal(a):

Moniko, moniko, buď jste taky zastydlá, spíš natvrdlá, anebo zlá. Jak chcete. A pravda a láska jsou pro vás jen prázdná slupka, jak bolševický mávátko, zaklínadlo, ale u vás se to jeví jako nadávka
13. 11. 2009 | 16:47

Hexenschlus napsal(a):

Velmi zjednodušeně: suma sumárum - je vůbec co oslavovat? Na nějakou podrobnou rekapitulaci nadějí a jejich splnění zde není dost místa ani času, ale hluboká analýza by jistě vyšla do ještě hlubšího mínusu úspěchů, které se od Sametky očekávaly. Spíš bych ty oslavy přesunul na 2.11. tedy na dušičky, tam by se to i s přiměřeným nekrologem hodili víc. Tož tak!
13. 11. 2009 | 16:53

vlk napsal(a):

Souhlas! Bohužel - souhlas!
13. 11. 2009 | 17:15

Krupa Václav napsal(a):

Oslavy by nemusely stát ani korunu.Stačilo by jen pozvat v mediích všechny klíčníky z 89 a na balkon bývalé disidenty.Měli by co vysvětlovat.Toho se ale prezident bojí jak čert kříže.Tak je statečný.
13. 11. 2009 | 17:42

Monika napsal(a):

Naštvaný

... anebo všechno dohromady. Peklo jsou ti druzí, jak pravil klasik. To víte, všichni nemohou být nezastydlí, prudce inteligentní a zejména tak svatouškovsky hodní, jako jste Vy. To byla na světě nuda.
13. 11. 2009 | 18:11

twardowski napsal(a):

Jako by to Karel Kryl napsal vcera: https://www.youtube.com/watc...
13. 11. 2009 | 18:12

Roman napsal(a):

Petr z Tábora
Vy si nevzpomínáte... k desátému výročí 17.11.1989 přijela Thatcherová, Gorbačov, manželky Regana a Mitteranda... (jestli Vám ta jména něco říkají) ale to byl prezident Václav Havel. Klause uznávají jen nácci a komunisti.
13. 11. 2009 | 18:13

RIS napsal(a):

Dobře vybraný termín k podpisu knížky.Jen co je pravda. Nesnažíme se tady náhodou dostihnout předešlého presidenta-spisovatele? Až se z té zamindrákovanosti točí hlava.
13. 11. 2009 | 18:38

zklamaný napsal(a):

Chtěli jsme demokracii, kterou jsme viděli na západě. Máme "demokracii" byzantského typu. A to nestojí za slavení.
13. 11. 2009 | 18:45

pako napsal(a):

Pane Fajte, nezlobte se, ale vnímám to trošku jinak. Listopad jsem zažil na vlastní kůži zcela nepochybně jako největší mezník svého života, na který jsem čekal jako na spasení. A svým dospívajícím dětem předávám trvale životní názory a hlavně svoji zkušenost s komunistickým režimem. Nepotřebuji k tomu bombastické oslavy pořádané Hradem.
13. 11. 2009 | 18:49

pepinolupino napsal(a):

Vážený autore a přátelé, jsem přesvědčen, že naši současní (i ti bývalí) politici a disidenti v čele s p. presidentem velmi bedlivě monitorují současné nálady ve společnosti (např. tyto diskuse!), a tudíž velmi rádi s připomínkou 17.11.89 hrají mrtvé brouky a raději o tom výročí ani nemluví! Velmi dobře si uvědomují, že by nějaká velká oslava tohoto výročí mohla také znamenat jejich konec!! Co kdyby se jich na nějakém shromáždění lidé začali ptát na pravdu o uplynulých 20ti letech "demokracie"??
13. 11. 2009 | 18:58

Jan napsal(a):

Karel
to trefil.
Je ten stát náš?
Můj prezident to rozhodně není.
Politici jsou vnímáni jako stejný hnůj jako Jakeš a Bém nápadně připomíná Štěpána.
Měli by jsme jít na Letnou....
Myslíte, že by si současná garnitura něco dělala z milionu demonstrantů?
Nebo by to prostě ustáli, jako vždy?
13. 11. 2009 | 19:44

Pocestny napsal(a):

No, nevím, co autor čeká?
Jednak si narovinu připusťme, že tohle výročí tu většina lidí bude slavit asi stejně ochotně, jako tehdá to výročí vyráběli.
Za druhé, co vlastně máme oslavovat?
To, jak tu většina populu do konce seděla na zadku, pozorovala okolní země se zbavovat domácích bolševiků, jakmile Moskva dala najevo, že se do toho plést nebude a dál čekala "na godota".

Máme oslavovat den, kdy jsme spolus s několika tisíci dospělých začali dokazovat těm hlupákům, že už není na co čekat, že je třeba přestat stát jako to hovado ve chlévě a začít něco dělat - ale tak, jako se to konečně dělalo, čili bez toho všudypřítomného pocitu "co z toho budu mít já?"

Krupo, já ti klidně vysvětlim, že žiješ jak umíš, tvé pocity ze svého žitíá si přičti jen tomu, co jsi pro to žití udělal.

Vidím tu řadu pasívních chovanců, kteří si zase stěžují, že o ně nebylo pečováno, je mi jich líto, protože lidé, kteří se vždy spoléhají, že když něco nechají vyhnít, někdo vyměkne a půjde to udělat za ně, jsou odsouzeni k živoření.

Cítím tu opět potřebu ukřižovat Havla, ale miláčkové, on nemůže za to, co jste si vytvořili z toho pokusu o parlamentní demokracii.
On nemůže za to, že z toho je dementní parlamentokracie, to vy, kdož tu v pevném odhodlání někomu zavařit pořádáte upgrade bolševika, čili duel dvou smeček stejných darebáků, které dříve sjednocovala jedna Národní Fronta.

Ne slavit mohou potichu ti, kdož mají co, ostatní by si už měli uvědomit, že po dvaceti letech je nejvyšší čas přestat brzdit čas a odpoutat se od myšlenkových stereotypů včerejška.

Ne vypijme si jednu pokornou sklínku na to, ať za 50 let "neslavíme tento den stejně odporně a zběsile, jako VK a ta bestie bolševická oslavili 28. říjen - pompézní oslava státu, který ti oslavenci vlastní rukou rozbili.

Koneckonců, českej P%epa nemá problém najít si důvad k ožraní, možná je proto lepšáí, když u tohoto výročí zůstaneme střízlivi.

Ono toto datum tu zase tolik lidí spontánně slavit nebude, co si budeme povídat, on ten socialistický chlív nebyl pro chované masy wohnoutů tak hrozný, šlo jen o to, vyhnout se posici občana, člověka. Chovancům ubližováno nebylo.
13. 11. 2009 | 19:53

Ap napsal(a):

Vážený pane Fajte,
komplex méněcennosti vůči V. Havlovi, který si snad Klaus někde v hloubi duše přiznává, se můsí za každou cenu projevit tím, že se zlehčuje, nedává takový význam, zpochybňuje, relativizuje (v poslední době snad už úplně všechno).
Proto ta nechuť k oslavám. Nemusely by být nákladné, podstata přece není v rautech a recepcích na Hradě. Muselo by se chtít !!!. Ale ono to v sobě má snad i dvojznačnost. Bankovní úředník a "výzkumný" pracovník AV, který nikdy skutečně nepracoval a nebyl konfrontován s reálným životem, nic neobjevil a jediný odborný text nepřeložil, se opravdu nemůže postavit člověku, který ztrávil přes 5 let ve vězení a celý jeho život nestál za nic. Na to nemá, a možná, že je to tak dobře, i když havlismus mu nedá spát tak silně, že jej musel pojmenovat a alespoň uboze se tak vůči němu vymezit.....Zamindrákovaný maloměšťáček kázající po světe své pravdy s pořád stejnou metodikou uvažování. Zpochybnit vše, zrelativizovat vše. To na počátek pro zpochybnění čehokoli postačí.........Weiglismus a Jaklovismus to už nechápající mase dovysvětlí. Smutné, viďte. Napadá mě snad to rčení o svi_ni, jednom dni a řezníkovi.
13. 11. 2009 | 20:07

Toson napsal(a):

Pane pocestný!
Velké zklamání z vašich postřehů. Sametová revoluce byla předem domluvena a Havel byl vybrán bolševiky pro symbolické převzetí moci. Nebo jste zapomněli, že byl zvolen bolševickým parlamentem? Zapoměli jste, že odmítl Te Deum při zvolení a že raději na nás hned vypustil zločince? Nevíte, kolik do něj vrazili peněz "západní demokrati"?
Dále mi vysvětlete, jaktože revoluce nesmetla jediného komunistu, naopak všichni, co měli funkce mají ještě větší.
Na pana Klause bude jedno historie vzpomínat jako na ekonoma, který nezvládl spravedlivou ekonomickou reformu, ale na druhé straně jako na prezidenta, který zajistil pro naši zemi výjimku v rámci Evropských socialistických republik, jako prezidenta, který si dovolil mít vlastní názor proti stádnímu havlobolševismu!
Zajímavé, že disidenti byli do roku 1968 ve většině případů bolševici ako repy a po roce 1989 odmítali spolupráci se skutečnými obětmi komunistické zvůle z let padesátých!
13. 11. 2009 | 20:13

Toson napsal(a):

Pane Ap
Vůči Havlovi nemusí mít nikdo komplex méněcennosti. Jeho divadelní hlouposti nejsou k dívání, jeho názory na lidská práva lze srovnat s učením zednářů, jeho nevyhraněný postoj k náboženství lze srovnat s Masarykovým nepochopením skutečnosti!
13. 11. 2009 | 20:16

hanah napsal(a):

Tosone,
díky za Váš názor. Začala jsem propadat zoufalství, když tady čtu Apa, Pocestnýho, Jana....
Předpokládala jsem totiž, že role V.Havla v listopadu 89 už je jasná každému.Zdá se, že ne.
Těm kteří nevěří, že bylo vše domluveno předem - v srpnu 89 mi osobně v mém tehdejším zaměstnání prozradil člověk, mající blízko k disentu, že už je naplánováno datum pádu Berlínské zdi. Myslela jsem tehdy, že je to úplný cvok, ale nebyl. Věděl to na den přesně. Stejně tak např. Tigrid volal komusi s disidentů na jaře 89, co by řekl tomu, kdyby byl Havel prezidentem.Bohužel si nepamatuji kdo to byl, ale řekl to veřejně v TV.
Jak si Janové,Apové, Moniky a spol. vysvětlujete např. skutečnost, že se Havel obklopil komoušema - Čalfa - předseda vlády, Vacek - ministr obrany... a další a další. Mám vůči Havlovi tolik výhrad (naprosto konkrétních) a tolik uškodil české politické scéně (např.Sarajevem,kterým rozeštval pravici, vyzval lid, ať vyjde do ulic, když se nechtěl rozpustit svobodně zvolený parlament, ostudný Rudolfínský projev atd atd...), že už by měl fakt zalézt a užívat si důchod. Jeho neustálý boj s Klausem je směšný.Nikdy se Klausovi ten nevzdělaný kulisák nevyrovná. Součástí hry na revoluci bylo samozřejmě i to, že se stal jejím symbolem a západ jej tehdy přijal a oslavoval jako modlu.
13. 11. 2009 | 20:43

AP napsal(a):

Hanah,
měl ten Váš známý již přesný bodový scénář, co a kdy se přesně stane (myslím tím hodinu, minutu, místo konání atd.)?

Předpojatost a neschopnost vidět a slyšet jiné názory, pohledy na věc atd. je přímo symptomatickým projevem určité části populace a jejího guru, ke které, zdá se, patříte.
P.S. Od VH neuslyšíte nikdy osobní útoky na názorového odpůrce, mající jízlivý podtext. Klausismus by asi nepoužil, nemá to zapotřebí, protože ví, že ví. Špatné je to s těmi, kteří nevědí, že ani nevědí.
Dobrou noc.
13. 11. 2009 | 20:53

hanah napsal(a):

AP,
Od VH že neuslyším osobní útoky, mající jízlivý podtext ? Teď se mnou ale zkoušíte laškovat, že?
Havel si nikdy neodpustil příležitost okopávat Klausovi kotníky. Ale to zase asi nevidíte Vy, pravdoláskaři, ke kterým zase dozajista patříte Vy.
Taky dobrou noc.
13. 11. 2009 | 21:01

Jánošík napsal(a):

Je to k smíchu,že v den rádoby oslav transformace komoušů v kapitalisty, vydává bývalý spolupracovník a největší škodná tuzemské ekonomiky a politiky canc „Kde začíná zítřek“ Proboha co chcete slavit!!!
13. 11. 2009 | 21:08

Josef K. napsal(a):

Při čtení komentářů si člověk připadá - v jejich většině- jakoby se ocitl před třiceti lety v zářném Husákově ráji. Česká pravice a příznivci VK jsou rostě normalizační jako KSČM až to bolí, co se pod slovem normalizační skrývá je na padesát stran o nemorálnosti, zradě, abenci vzdělanosti, hlouposti etc...
13. 11. 2009 | 21:12

ujo napsal(a):

no, snad ještě letošní výpadek v listopadových oslavách můžeme napravit tím, že příští rok 8.11. oslavíme řádně 390. výročí vítězství na Bílé Hoře
13. 11. 2009 | 21:14

Vico napsal(a):

Hanah : Všechno se dá vysvětlit a všechno se dá zpochybnit. Třeba to všechno organizuje civilizace ze vzdálené planety XP-06587.Havel už není Havel. Stačí se podívat na jeho fotky ze 70. let a nyní. Jsou tam některé podezřelé rozdíly.

Ani Klausem bych si nebyl jistý. Ještě, když byl člověkem, tak prej hrával tenis. Teď hraje jen gorodky. To s tím vaším přítelem, kterej věděl dopředu, co se stane, bude pravda. Nedávno psali v Aha super, že ve vlastivědném museu ve Vlašimi našli ve starém depozitáři zažloutlý spisek, který dopodrobna obsahoval scénář listopadu 89. Znaleckou expertízou se zjistilo, že spisek pochází z roku 1974. V tý Vlašimi ho už nemaj. Přijela jednotka rychlýho nasazení z Ministerstva vnitra a ten spisek někam odvezla.

Kdo ví, jak to všechno ve skutečnosti je.
13. 11. 2009 | 21:18

hanah napsal(a):

Vico,
určitě na tom něco pravdy bude.
Před volbou prezidenta mi v tramvaji někdo tajně vložil do ruky samolepku, kde stálo : "Nevolte Švejnara. Může to být kdokoliv" a byl tam vyobrazen podivný tvor s anténkou, který se ale Švejnarovi dost podobal...
Bylo to celé nějaké divné, kolem mě nikdo nestál. Takže fakt, kdo ví.
13. 11. 2009 | 21:26

JC napsal(a):

hanah,
Je mi líto, ale já těm spikleneským teoriím prostě nevěřím. Demontáž světového komunistického imperia začal Regan s Tacherovou a nejdůležitější úlohu sehrál samozřejmě Gorbačov.Garantuji Vám, že kdyby byl dnes na živu Brežněv, tak chodíme stále vesele na 1. máje.
Havelse obklopil komunisty/no v podstatě si nehali jenom Čalfu/, protože všichni ti disidenti co měli naštudováno jak to chodí ve světě, věděli prd jak to chodí doma.
13. 11. 2009 | 21:27

hanah napsal(a):

JC
Já si nemyslím, že jsou to spiklenecké teorie, vždyť už se o tom téměř veřejně mluví i píše a mnohá fakta, která se nedají oddiskutovat, tomu nasvědčují.
A k těm komunistům -(nechal si i Vacka, viz výše), všichni zůstali na svých postech (nejsme jako oni), ředitelé podniků, kteří posléze podniky zprivatizovali a stali se jejich majiteli, následně je vytunelovali a teď jsou vysmátí, pokud v tom dokonce nepokračují.
Máte pocit, že toto byla náhoda, nebo že hodný disident- prezident Havel si to tak přál?
13. 11. 2009 | 21:35

Vico napsal(a):

I ten kníže se mi nelíbí..Už má pratetička,když si dala malý pívo, říkávala, že Bílou horou to začalo a Černou Horou to skončí. Inu vždycky jsem si myslel, že míní jedenáctku Granát z pivovaru Černá Hora. Až terď Teď mi dochází to její varování...Kníže Schwarzenberg!
13. 11. 2009 | 21:37

JC napsal(a):

hanah,
Ale Hani, víte přece, že v těch dobách byl v ČSSR bolševik spíše pravidlem než vyjímkou.Myslím že jich oficiálně bylo něco kolem 1.8 mil. to znamená, že bolšek bul v každé "širší" rodině.No jo, ale na ty naše "domácí" jsme měli poněkud jiné měřítko jako na ty ostatní, že :-)).
"Kdepak náš táta, ten by kuřeti neublížil:
":-))
Mnozí byly komunisty jen tak "baterky", ale někteří ti pravověrní se z toho nemůžou vzpamatovat dodnes viz..např.ta soudružka co hrála v Králi Šumavy a každého 1. Máje recituje.
A v takovém stá byste chtěla, aby to šlo nějak jinak bez krveprolití.
Podívejte se na ostatní post.komnistické souputniky, kdo si myslíte, že vládne tam ?
13. 11. 2009 | 22:26

Robits napsal(a):

Prominte ale pan Havel byl vzorem jen peo západ,ale ne pro lidi u nás.Co lží pronesl:
Budu presidentem jen do prvních svobodných voleb,Nechci žádný majetek,Jeho slova:Děti konečně přestali poslouchat své rodiče (rozpor 4 přikázání)Nepřipomínal bych ho kdyby se po tomto výroku nevyzpovídal Svatému otci,jeho postoj v Realistickém divadle o smrti Martina Šmída....přečtěte si Polojasno od Bartušky atd....lež za lží pana Havla
13. 11. 2009 | 22:41

Robits napsal(a):

JC: Paní Švorcovou znám osobně.Nesouhlasím s ní ale vážím si ji.daleko více než Čalfy,Dlouhého a Kočárníka.Zůstala svá a vy víte co od ní můžete čekat...zatím co????
13. 11. 2009 | 22:44

MOR napsal(a):

Jsou lidé, jejichž počínání před rokem 1989 stojí za přopomenutí v kladném smyslu, mezi tyto lidi patří jednoznačně V. Havel ( jeho působení po roce 1989 je jistě možno více či méně oprávněně kritizovat). Bohužel český maloměšťák vždy s chutí poplive kohokoliv, kdo přesahuje jeho morální rozměr a pak, spokojen, doma na kanapi, dme se pýchou nad sebou samým. Odolal, nepřiznal si své selhání. K těmto lidem patří nepochybně V. Klaus a řada diskutérů tohoto blogu. Plivancem na druhé trapně zakrýváte svou neschopnost postavit se bolševiku, dámy a pánové. Já tuto svou chybu přiznávám a stydím se za ni.
13. 11. 2009 | 22:50

marki napsal(a):

Souhlasim s autorem blogu, o nasem prasidentovi je skoda venovat mu par jen slov, zato vychovavat deti a rikat jim o statecnosti nasich predku bychom meli. Dnes jsou mladi spis nebojacni krast, ale branit druhe a bojovat za spravedlnost k tomu je nikdo nevede ani ve skole ani doma, je to ale nase skoda vsech.vrati nam to ta nova lhostejna generace zajimajici se jen o znacky hadru, bot, technologii apod.
13. 11. 2009 | 22:57

JC napsal(a):

Robits,
V podstatě s tím nemám problém, ale fakt čestný pioýrský jsem si nemohl vzpomenout na její jméno a proto jsem to bral "oklikou" přez ten film a básničky.
Musím bohužel konstatovat, že po 89 mě byli také milejší ti co zůstali v KSČ než ti co okamžitě vlezli di OF.a že jich bylo:-)).
13. 11. 2009 | 23:28

Sofi napsal(a):

Pan Fajt mne nepřekvapil. Stejně tak jak zanáší odbornou literaturu neuvěřitelnými bláboly a neodpustitelnými chybami, tak se na stejné úrovni snaží vyjadřovat k politice. Bude nejlépe, když obojího zanechá.
13. 11. 2009 | 23:40

Pocestny napsal(a):

Pane Tosone,
skočte pod vlak!
Nic lepšího mne, když vás čtu, nenapadá.

Jinak doporučuju další alegorický vůz zn. Robits...

Je dobré, že s námi mohou diskutovat i primáti.
13. 11. 2009 | 23:49

dennis napsal(a):

Vzdy, kdyz zahlednu znacku Vico, tak me to potesi a rikam si: Vi, co rika. K tem oslavam bych jen poznamenal, ze adekvatni k tomu, co se stalo, by bylo kladeni vencu se sametovymi stuhami cerne barvy. Pred 20 lety jsme spolecne pochovali jednu politickou epochu v dejinach naseho naroda (tenkrat nasich narodu). K tomu by byly ty vence. A ty cerne sametove stuhy by symbolizovaly, jak jsme spokojeni s tim, co se nam za dvacet let opet spolecnymi silami podarilo.
14. 11. 2009 | 00:13

Milan napsal(a):

Klan uctívačů jasnozřivého KLAUSE se opět rozbučel. Je to krása, když se do jednoho bojového šiku proti demokracii a Evropě seřadí bolševická ultralevice, nacionální ultrapravice a část ODS.
14. 11. 2009 | 01:26

znalec napsal(a):

Pane Fajte, nemyslím si, že prezident se bál stínu V. Havla. Dokonce si myslím, že je to od vás přízemní vývod. Pokud by jste byl nestranný pozorovatel, viděl by jste, že oslava nabytí suverenity v roce 1989 jaksi soupeří s nuceným odevzdáním suverenity po dvaceti letech do rukou jinách vůdců, než byl Leonid Brežněv. Věřme, že humálnějších. Vrcholný státník, který dobrovolně odevzdává moc propůjčenou lidem do rukou jiných národů, může mít jen dva důvody. 1. lid to chce a tak musím prosadit vůli lidu! (přestože s tím nesouhlasím)
2. Silnější partner to chce, a tak musím zabránit násilným konfrontacím. (Hácha)
Ani v jednom případě není co oslavovat, pokud jde o státníka. Pokud jde o lid- ten oslavovat může.
14. 11. 2009 | 02:24

crezpenan napsal(a):

Jak jsou ti Pravdoláskaři všichni stejně hloupí !
Schází jim nadhled-hlavně nad sebou.
14. 11. 2009 | 08:04

Krupa Václav napsal(a):

Ráno prohlížim Poštu pro Tebe a on Pocestný.Já Ti klidně vysvětlím,že žiješ jak umíš,Tvé pocity svého žití si přičti jen tomu co jsi pro to žití udělal.Tu větu mi nevysvětluj,je pravdivá a je všeobecná,hodí se na každého,na Petra jako na Pavla.Jen nerozumím té souvislosti. O svém žití jsem tady napsal před půldruhým rokem mnohem více podrobností než je tu zvykem.Byl to článek o Informacích,o generaci mých rodičů,(oba v KSČ),ještě si ho jistě pamatuje pan K M.(Doufám). Včera jsem napsal:Oslavy by nemuseli stát ani korunu,stačilo by pozvat klíčníky z 89 a bývalé disidenty, měli by co vysvětlovat.Toho se VK bojí jak čert kříže.Tak je statečný...Možná jsem měl napsat,měla by jím být dána možnost vysvětlit a toho se VK bojí jako...Podívej se na blog kousek vedle co píšu pro Karel. Snad jsem tam čitelnější.Jinak.Víš stejně jako já,že žádný disend,bohužel ani Honza Palach,ani studenti a nikdo jiný na samotném převratu nemá žádnou zásluhu. Žádný by se nekonal,kdyby SSSR nevyhnil zevnitř.A hnít začal okamžitě od konce SV.Byl vyčerpaný,problémy s Čínou na Usuri, Kurilské ostrovy,nedůvěra k polákům (Katyň), Budapešť 56, ČR 68, živil ohromné množství vojáků,k tomu závody ve zbrojení,závody ve vesmíru.To nemohl ustát a proto se bourala berlínská zeď. Přesto jsem na straně lidí,kteří projevili větší odvahu než většina z nás a riskovali kriminál už v době, kdy nikdo nemohl tušit, kdy to rupne. Jen věděli, že k tomu dojít musí. Nutno ovšem dodat,že VH a spol. měli určitou výhodu proti méně známým disidentům, kteří riskovali život a neštěkl po nich ani pes.Na př.Vonka(?) A ještě malý dodatek. Na tom Benešáku v Teplicích jsem byl taky.Jel jsem tam rovnou z práce a někde u Soudu nastoupili do MD čtyři LM.Stáli za mnou,dotýkali jsme se zády.Celý vůz ztichl.Ani jeden z nich až na Benešák neřekl slovo.Ulevilo se mi když jsme vystoupili.Statečně jsme pak z davu různými výkřiky přerušovali tajemníka Váňu a později se pozvolna rozpouštěli ve smradlavé mlze z průvodu po Masarykově třídě.Statečná tu byla hlavně učitelka z Jeseníků (Beskyd) a 16l. student,o kterém jsem do min.týdne nevěděl.Ani oni,ale nemají zásluhu, že se revoluce konala. Jen jí všichni posunuli o pár hodin dopředu. Ovšem jejich statečnost je třeba ocenit už pro budoucnost a hlavně v kontrastu ku VK. On půjde raději mezi lid pořádat autogramiádu. Ví dobře, že si revoluci ukradl pro sebe a bojí se aby na to jeho lid nepřišel. Pocestný,jestli jsem Tě opravdu špatně pochopil, pak už je to v mém vlastním přijimači jak trefně poznamenal Lex. Nemám k tomu už co říct.
14. 11. 2009 | 08:53

Jedla napsal(a):

Blog dobrý k zamyšlení (ostatně proto je čtu). Pocestný, máte v mnohém pravdu. Tu pokornou sklínku na to, ať za 50 let ... si z Vašeho popudu sedmnáctého vypiju.
Ale...
Používáte slovo populus a nelichotivé chovanci. Čekáte, že se populus začne chovat jako civités? Ne. Nezmění se tahle část lidí, lidí očekávajících vedení a ochranu. Byla a bude, neboť člověk je tlupa, stádo, v evoluci se to tak osvědčilo, a je to v genech. Stádo jde za vůdcem, neb šetří to energii a zvyšuje šanci přežít a předat geny dál. Současně jsou v genech i ambice býti vůdcem, býti suverénem, a převzít v ochranu, patronát, svou tlupu, neb vyšší riziko vyvažuje šance předat své geny přes vícero samic, mnohonásobně.
Nenadávejme populárům, že jsou jací jsou, nenadávejme optimátům, hrají-li svou úlohu. Ale jsou; a hrají?
Svobodný nechť drží patronát nad tím, kdo žádá o ochranu, a kdo žádá ochranu, nechť je loajální patronu, jenž mu ji poskytl. A rituály, včetně svátků, oslav a výročí, ať stvrzují tuto smlouvu.

Co vidím? Slabým se spravedlivé ochrany obvykle nedostane, ale když se někdo přece postaví za jejich zájem a riskuje pro ně, ochotně ho podtrhnou, pošpiní, a uzavřou separátní mír s tím, proti němuž po ochraně volali. V politice, ve firmách, ve spolcích, všude.
Pro firmu jsou zaměstnanci jen roboti, zaměstnanci kradou a vynášejí z firmy informace. Strany ochotně prodají svůj elektorát, pravice ždíme živnostníky a střední třídu, levice kašle na zaměstnance, peníze od korporací nesmrdí těm ani oněm. A ve spolcích? Kapříci připlouvají a odplouvají...
Je k ničemu dívat se s vrchu na populus. Ten to nenapraví, nedostane-li se mu patronátu. Smlouva se obnoví, až začnou svoji práci odvádět elity. Až civités vyrostou. A nemají odkud, než z toho populu (nebo z importu - že by nenáviděný Brusel?).
Tak nalejme si tu sklínku, snad těch 50 let...
14. 11. 2009 | 09:17

V. napsal(a):

Výborně autore, otři si ústa, na tom dnes nemůžeš prodělat,
14. 11. 2009 | 09:27

xyz napsal(a):

Kdy už ta mediální listopadová hysterie skončí. Kam se na ni hrabou komunisté se svými oslavami.
14. 11. 2009 | 11:45

ll napsal(a):

Já se ve škole učil, jak Masaryk dal střílet do dělníků. Teď se o předlistopadovém období učí, že byl hlad, teror a krutá policie.
Ale nikdo nebyl tak sledován, jako teď každý občan. Každý je zapsán v mnoha propojených registrech, zaznamenává se každá komunikace, mobil stále indikuje, kde se pohybujete a dohlíží na každého tisíce kamer. Něco takového bylo za komunistické totality?
14. 11. 2009 | 11:52

gg napsal(a):

"(*1960) historik umění, bývalý ředitel Starých sbírek Národní galerie."
To stačí a není potřeba dále číst.
14. 11. 2009 | 11:54

Palivec napsal(a):

Čechům se už od nepaměti dobře vádne. Jsme národ poserů, takže si zasloužíme vrtošivé staříky, ČEZ, Kožené, Pitry, Topoly, Kwimbiho nebo jak se jmenuje ta postavička ze Simpsounů... Takže utahovat opasky, věpřoknedlozelo a remcy u půllitru
14. 11. 2009 | 12:45

Vico napsal(a):

Palivec : Prosím, prosím, já flagelant po poledním nášupu devítiocasou kočkou se hlásím :

Češi a poserové? Kdo po balkánských válkách jako první se vracel na Jadran? Byli to čeští turisté, kteří minovými poli si to trajdali na pláž. Kdo se více bojí prasečí chřipky? Němec, který už teď chodí v plynové masce a atombordelu do práce, nebo Čech? A co Angličan, kterého srazila na kolena Šílená kráva respektive její nemoc?

V první světový, kdy český voják si ještě mohl masově zabojovat, nebyl u protivníků příliš v oblibě. Když dostal befel a kvér, šel na věc docela důrazně. Na italský frontě by mohli povídat.

Ale jo, jsme poserové, ale stejní, jako ti druzí. Střední třídou měšťanů hejorové vždy pohrdali, ale kdo jiný volí tu zlatou střední cestu vpřed, které se říká mír/byť někdy upocený/?
14. 11. 2009 | 13:54

Palivec napsal(a):

Vico: Kéž by jsi měl pravdu! Bohužel jsme největší poserové v Evropě a necháme si srát na hlavu. Já jen čekám kdy se přijme zákon o tom, že budeme muset nosit na hlavě hovno místo klobouku, všichni a povinně! Jsme schopni na ta hovna stát i frontu....
14. 11. 2009 | 14:04

hanah napsal(a):

JC
Já s Vámi souhlasím,nepsala jsem nic jiného. Dohoda je dohoda a musí se ctít, slib je slib.(něco za něco a lepší než krveprolití). To Havlovi nevyčítám.Splnil svou roli a měl jít. Mně vadí to, co dělal potom a to, že škodí ještě dnes.
14. 11. 2009 | 14:13

hanah napsal(a):

Palivec
Pište laskavě za sebe. Já se jaksi poserou býti necítím. A naštěstí pro nás máme prezidenta,
který teda rozhodně posera není.

https://www.youtube.com/resu...

https://www.youtube.com/watc...
14. 11. 2009 | 14:28

Palivec napsal(a):

Hanah
Omlouvám se zapomněl jsem na hloupé posery a naivní. Vy si myslíte, že tomu člověku na vás záleží????? Já prohlédl v 1991 a to už považuji za docela dlouhou dobu. Závidím vám vaši bezstarostnost a určitě i šťastný život, ale přeji vám ho hohoho
14. 11. 2009 | 14:48

hanah napsal(a):

Palivec
Jste hloupý posera, přestože (nebo protože?) jste prohlédl v 1991 :-)))
A to Vám zase závidím já.
14. 11. 2009 | 15:35

Palivec napsal(a):

Hanah
Mě neurazíte, kvůli lidem jako vy tzn. slepým krotkým hovádkům je tu přesně ten bordel co tu je. Já vám tu omezenost neberu je sladká a pohodlná. Hlavně že se mám lépe než soused nebo alespoň stejně špatně. Co na tom, že díky zlodějům typu V. Klaun platím za vodu, teplo, elektriku jako mourovaný... Ach jo, s lidmi jako vy není východisko. Už Sokrates na to přišel
14. 11. 2009 | 15:41

hanah napsal(a):

Palivec, sekněte s tím filozofováním. Běžte na pivko, tam si pokecáte, společně zanadáváte na tu drahotu, zanotujete si díky komu se platí za vodu,teplo, elektriku, až z toho budete mourovaný :-)))
A neberte se tak vážně...
14. 11. 2009 | 15:48

Pocestny napsal(a):

Ale kdepak, Vico,
ty armády, které vítězily v těch bitvách minula, ty byly tvořeny právě takovými posery, ale oni šli, o život se bojí každý z nás, je to pouze o tom, jestli vy velíte svému strachu nebo on vám.
Strach je zvíře v nás, člověk se pozná tím, že zvíře v sobě přemáhá tam, kde to lidskost vyžaduje.
On lidskost může mít i pohříchu odvážné projevy, paradoxně.

Víte, Vico, proč jsme tenkrát uspěli?
Protože jsme měli ještě iluze o světě a lidech kolem nás.

Protože to chvilku vypadalo, že ze sebe dokážeme dostat více toho positivního a kostruktivního, než toho negativního a desktruktivního.

Mám takovej pocit, že bylo pár let v devadesátých "nakročeno k úspěchu", ale pak ty iluze spadly a od té doby je vůkol frustrace a chandra.

Ta Havlova blbá nálada bylo konstatování jeho vlastní porážky v politice - nedokázal udržet dost lidí duševně nad vodou, aby nepropadli malomyslnosti a z ní čišícího pocitu nutkavé nihilizace všech společenských pravidel.

Tak se zase dělíme na ty, kteří se o nic nepokusili a ty, kterým nikdy nic nedokázali...podezření na obou stranách ovšem zůstává.
14. 11. 2009 | 16:47

Vico napsal(a):

Pocestný : dík za reakci. Připadal jsem si, jako rybář při výlovu rybníku. Nic než samí karasi/Palivcové/.

Já si vpodstatě také myslím, že se lišíme od těch ostatních jen tím, že jsme v pravou chvíli nedostali ten befel. Proto jsme chápáni jako poserové.

Když šli Frantíci po tisících do Verdunského "strojku na maso" víc než jako hrdinové mi připadali jako ovce vedené na jatka.

Na rozdíl od těch šťastnějších směrem na západ, jsme žili v totalitě a díky tomu nám bylo dáno ono poznání, že jsme poserové/tedy většina/. Ti, co si užívali svobodné společnosti, žijí v relativní iluzi.

Symbolem euroatlantické civilizace je lehce obézní maloměšťák tlačící z hypermarketu plný nákupní vozík, bojící se prasečí chřipky, tsunami na Thajské pláži, syflu thajských prostitutek a vousatého Araba s podivným kufrem v ruce.

Tento archetypální posera je zárukou stability a dominance západního způsobu života. Až se nasere a stane se hrdinou s kalašnikovem, v tom okamžiku pouštím valčík na rozloučenou.

p.s. trochu kavárenská řeč, ale míněna celkem vážně.
14. 11. 2009 | 17:19

Palivec napsal(a):

Hanah
Na pivko nechodím, nebaví mě to a zase tak moc nechutná. Pivní kecy nesnáším, to je snad jasné každému kdo četl co jsem psal. Měl bych vám napsat něco v tom duchu ať se pomodlíte k vašemu guru, ale dlabu na to. Je mi jedno co děláte, ale nenechte si srát na hlavu.... Sbohem
14. 11. 2009 | 20:35

Palivec napsal(a):

Vico:
Dalo by se říci kecy o hovně milý Vico, či co?!
14. 11. 2009 | 20:38

Taoiseach napsal(a):

autor

Kancléř uvedl "že prezident je beztak názoru, 'že je lepší tento den vzpomenout a oslavit mezi lidmi a s lidmi' a proto bude na autogramiádě propagovat svou novou knihu 'Kde začíná zítřek'"

Jenže dotyčná autogramiáda má být "náhodou" v Luxoru na Václavském náměstí, a kdyby se tam náhodou strhlo nějaké srocení lidu, mohl by jít VK "náhodou" kolem a vlastně nechtě tam pronést předem připravený projev.

Píšťalky sebou!
16. 11. 2009 | 14:14

maryfox napsal(a):

VK trpí dlouhodobým,nenávistným komplexem méněcennosti z VH.Vůbec nerozumí tomu, čím okouzluje i po 20ti letech.Správně tuší,že ho nikdy nedostihne,ale nikdy nepochopí,že je to kvůli vlastnostem,teré jemu sudičky nenadělily.
16. 11. 2009 | 14:33

otokar napsal(a):

Docházejí peníze,do cirkusu se vkrádá blbá nálada.Když se něco dělá špatně, nemůže to dobře skončit.Národ nemá žádné vzory, jen samé exhibicionisty a lháře.
Bůh buď Čechům milostiv!
17. 11. 2009 | 06:50

Vladimír napsal(a):

Pane Fajte, lidé se dnes dělí do dvou skupin. Na ty, co nechtějí chápat - a na ty, co zkrátka nechápou. Pokud vás například mnozí sekýrovali za Vámi kritizovanou neexistenci oficiálních oslav jistěže významného výročí a ztotožbili ji ve svých představách s megalomanstvím ala Čína nebo KLDR, svědčí to spíše o jejich zastuzeném myšlení, možná i současně s nekritickým zbožšťováním V. Klause, který pochopitelně žádné oslavy iniciovat nebude, jelikož nestrpí být dvojkou. Je to naše jednička, na niž se ovšem drtivá část Evropy dívá se soucitným úsměvem. Dále netřeba rozebírat. Děkuji za Vaše názory.
17. 11. 2009 | 11:27

Honza999 napsal(a):

Jan

To víte, že by ustáli milion demonstrantů..

Je přece demokracie, vláda většiny a že by bylo 9 milionů, co by se demonstrace nezúčastnili, by pro dnešní mocipány bylo "důkazem", že těch 9 milionů je na jejich straně.

Dnešní politici jsou daleko větší hnůj, než byl Jakeš a spol.
17. 11. 2009 | 16:05

Honza napsal(a):

Něco tak aktulně dobrého a pravdivého nechť si přečte každý uživatel netu.Díky za příspěvek a piště toho více!!!!!!!!!!!!!!!!!
17. 11. 2009 | 18:31

Karel M. napsal(a):

Děkuji autorovi za vtipný a pravdivý náhled na současné panstvo na Hradě.Nevšímejte si slaboduchých výlevů fanatických klausovských blbečků,kteří nepochopili, o čem vlastně píšete.Je mi jich líto. Zdraví Karel M.
18. 11. 2009 | 00:34

Ivan Hochmann napsal(a):

Měl jsem teď pár dní televisní mánii.Po dlouhé době jsem jí využil ku vstřebání mě potřebných informací.
Před 20 lety jsem na ni neměl čas.V těch nevlídných škaredých revolučních dnech jsen rozvážel studenty a herce po vlasti moravské, ba dokonce jsme zajeli do slovenských kotárů někam ku Hrozenkovu.V přeplněných sálech,ve sněhových vánicích,.....V Třebíči nás naháněly motorisované hlídky SNB,,aby nám zrekvírovaly naše tisknuté poklady.Braly doklady a chtěly zavírat.Naštěstí se našli odvážní třebíčané a hrozil konflikt dávání přes držku.Nakonec esenbáci resignovali.Všude.Bylo víc takových excesů.Zvláštní doba.Ten přechod,plný zaplaceného dobrodružství,(benzin a cesty se studenty zdarma), než jsem začal sám organisovat a tvořit(zakládat místní OF)- stál zato.
Přišel jsem ale o všechna ta zvonění klíči a čumění do bedny.
Tak jsem si to teď po 20 letech vynahradil.A mám z toho čerstvý dojem.Porovnával jsem svoje dojmy,tehdejší slova svoje i cizí.A udělal jsem si osobní inventuru.

Poslední dobou jsem napsal vícero nekompromisních odsudků na tuto Novou Dobu.
Očekával jsem,že duch oslav Dvacetiletí se bude prolínat s podobnými závěry.
Byl jsem zklamán.V ohňostroji oslavných recenzí a přechytralých prognóz jsem zaznamenal pouze dva moudré hlasy.Oba vysloveny pány Šimonem Pánkem a Michalem Palatou na Havlově symposiu.

Většina vyslovených názorů konstatovala vcelku shodně, že :
"20 LET JE MÁÁLO"!

Prý - co se kurvilo padesátiletí,potřebuje stejnou dobu na na nápravu a obnovu.
S úsměvy idiotů rozdávali takové rozumy i lidé,od kterých bych to nikdy nečekal.A když je zde řeč o presidentovi Klausovi,tak ten pronesl také jednu "moudrost".
Prý:" Politici už vše podstatné zařídili,teď je řada na vás - občanech".(Volná citace.
Co na to říci?!

Když jsem viděl onu všeobecnou euforii a jásající oslavence a nekriticky slavící, - dospěl jsem k jasnozřivému závěru.:

"Dobře vám Tak"...Můžete si oněch následujících 30 let pokračovat ve svých postkomunistických kolejích.Beze mne! Já s touto společností končím a odcházím do jiných sfér.

Definitivně přestávám diskutovat.Občas sem něco napíši,ale o žádnou angažovanost nepůjde.Přece se nebudu handrkovat s lidmi,kteří vidí svoji budoucnost úplně ,ale úplně jinak?!

Přesto zdravím,Mějte se! Ivan.
18. 11. 2009 | 16:21

ugg 5819 fur boots napsal(a):

Sorrow is peace in my heart like the ugg 5806 boots evening among the tall upside lace uggs silent trees.if you tears when you miss the ugg 5817 style boots sun, you will also miss the stars.her eager ugg 5819 fur boots face bothers my ugg 5842 classic boots dreams as the ugg 30th anniversary rain at ugg 5691 lo pro button night.once we dreamt that we were ugg 5202 infant's erin strangers. when we wake up we find that we were to love each other's. http://www.uggboots4buy.com/
20. 11. 2009 | 02:39

nba jerseys sale napsal(a):

If a man join together to pursuit knowledge, no one can take it from him.cheap nfl jersys Books are to human beings which as nba jerseys sale emory to the individuanl nhl Jerseys.We cannot change anything mlb jerseys unless we learn and accept it, Damn does not liberate it, it oppresses.A classic adidas jerseys book which people praise but don't read.A man dies still if he has done nothing, as one who has done football child jerseys much.Education is something? which remains ofter one has forgotten everything football jerseys he learned in school.Education is something remains ofter one has forgotten everything he learned in school.http://www.nfljerseymlb.com/
20. 11. 2009 | 02:41

shirtshoes napsal(a):

wholesale newest nike jordans shoes,nike max shoes,ugg shoes, ,jeans,t-shirt,jacket,sport jerseys, cheapest jordans,wholesale jordans,prada shoes,gucci shoes,puma shoes,cheap shoes,wholesale shoes,retro jordan,jordans shoes,cheap jordan shoes,cheap air jordans,newest nike shoes,newest fashion weomen handbags,wholesale newest bags,women men t-shirt,cheapest brand jeans,suit,jacket,ed hardy hoodies,fashion glasses,wholesale cheapet authentic nfl jerseys,mlb jersey,nhl jerseys ect.
30. 11. 2009 | 12:01

uggbootspub napsal(a):

the factory is located in Licheng District, Quanzhou, Fujian Jinlong Industrial Zone, the streets after the pit, the company mainly produces knitted T-shirt category, POLO shirt, sports jacket, NFL jerseys,NBA jerseys, NHL jerseys, MLB jerseys Series jerseys, cycling clothing, ears hat, windproof hat, reflective and fluorescent clothing, polar fleece jacket, velvet jacket, such as blending.
Factory area of more than 5000 square meters, and the sewing line 200 employees and an annual output reaching 1.5 million, and products are mainly sold to Europe, the United States, Canada, Australia, Japan, Singapore and other countries and regions. We will provide excellent quality and fast service, welcome customers at home and abroad to contact us or to the factory inspection.
30. 11. 2009 | 12:02

nfljerseytrades napsal(a):

Introduction of NFL Jerseys

That being said, having the jersey of your newest football jerseys, it should not be stubborn to carry them besides, go for you either. In most other sports jerseys, are unfilled to the community in two forms. The “authentic" versions are much more pricey than the "model" versions. Basically, authentic jerseys come with substantial attrition and tear.

Once you are of good feature, and the same way you would usually erosion onto the arena before demanding on the jersey to make solid it will fit suitably and retire all the time. Make surel discount nfl jerseys y that the equipment are considering export a football pullover so, the effects that you should be tiresome significant football gear underneath. When draining a football pullover, it should deem are very different from if you were looking to by a football pullover to get demanding out on the handle. Put on the shoulder pads that you would buy manually a t-shirt. Oh, and never pleat the sweater into your pants.

*The Difference Between Authentic vs. Replica: Football jerseys reebok new nfl jerseys , like the insignia of your desired group but are wiling to buy one that fits rightly! Football jerseys should fit much too restricting.

If you want to grasp football jerseys as an authentic sweater lasts longer.

*Consider Color: If you just don’t like most luggage, those who want to buy a football sweater do so, because they want to make an approach account or to prop their darling player and/or lineup.

The way the football jersey fits is absolutely tenuous nfl jerseys to buy, but, If you’re going to play on the turf, keep in thoughts that you will be loose fitting, execution from the shoulders. Of clothing, keep the following in intellect, if you’re selling as sports apparatus then a different set of considerations come into play. This is when durability is also a very rapidly. Football is inherently a friend sport, with sewn on waivers, traded, and not be too big for it. If you have the trimming money to exhaust, an editorial Of course, don't buy an e nfl jerseys sale xtent that is too big is better than having one that is too small. If you just don’t think you could outlook to show the incline, you can pluck up to you if you want to buy a football jersey that reflects your choice players or your favorite player! It’s up the pasty type of the party's jersey.

* Longevity: Remember that National Football League (NFL), players are put on records and logos, while replicas are written. A good-condition imitation is a huge consideration. With that cheap nfl jerseys in demur:

* Size: Don’t buy a football pullover the edging is top-mark. Having a pullover that is much differently. If you know how and where you will be generous your darling player may go "out of year" very important part.
30. 11. 2009 | 12:02

nfljerseyspub napsal(a):

the factory is located in Licheng District, Quanzhou, Fujian Jinlong Industrial Zone, the streets after the pit, the company mainly produces knitted T-shirt category, POLO shirt, sports jacket, NFL jerseys,NBA jerseys, NHL jerseys, MLB jerseys Series jerseys, cycling clothing, ears hat, windproof hat, reflective and fluorescent clothing, polar fleece jacket, velvet jacket, such as blending.
Factory area of more than 5000 square meters, and the sewing line 200 employees and an annual output reaching 1.5 million, and products are mainly sold to Europe, the United States, Canada, Australia, Japan, Singapore and other countries and regions. We will provide excellent quality and fast service, welcome customers at home and abroad to contact us or to the factory inspection.
30. 11. 2009 | 12:03

shirtshoes napsal(a):

welcome to view our store.
1)best price and excellent quality products.
2) More product pictures are available on our website.
3) We can supply 100% safe door to door shipping services.
4) Small trial orders is accepted.
5) The goods are shipped by air express, such as EMS, UPS, TNT, DHL, and FDEX...
6) The shipping time is in 5- 7 business days .
7) The quality is excellent .
8) These shoes on the website are in stock now
9) We accept paypal +++aaa quality .

welcme to contact us for more infomation about our products
.
OUR WEBSITE:
YAHOO:cnhornets@yahoo.com

MSN:cnhornets@hotmail.com

http://Http://www.shirtshoe...
30. 11. 2009 | 12:04

shirtshoes napsal(a):

wholesale shoes,ed hardy ,ugg shoes,nike shoes,puma shoes,all brand sports shoes, and handbags,jersyes,nfl jerseys,nhl jerseys.
welcme to contact us for more infomation about our products
.
OUR WEBSITE:
YAHOO:cnhornets@yahoo.com

MSN:cnhornets@hotmail.com
http://www.shirtshoes.com
30. 11. 2009 | 12:06

Hervesale napsal(a):

very good hervesale !
30. 11. 2009 | 13:11

mbt shoes napsal(a):

atakováni nesprávně“. Způsobem sobě vlastním celou situaci zevšeobecnil a využil ke kritice tzv. nepolitického rozhodování odborníků - „rozhodování odborné poroty je o návrhu jako takovém. Rozhodování o realizaci stavby financované z veřejných prostředků, z prostředků daňových poplatníků, je rozhodování úplně jiného typu“. Potažmo jakoby tím ovšem potvrzoval slova architekta Kaplického, jenž stávající situaci rozdmýchanou nekulturně vzpupnými postoji
08. 12. 2009 | 04:10

Abercrombie Fitch napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
13. 01. 2010 | 06:21

Ed Hardy Clothing napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
01. 02. 2010 | 02:56

iPhone contacts backup napsal(a):

Wonderful. thanks.
03. 03. 2010 | 00:25

ed hardy clothing napsal(a):

good article,thank you
03. 03. 2010 | 11:08

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
05. 03. 2010 | 02:46

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
08. 03. 2010 | 15:05

omega watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 15:08

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 07:39

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 07:43

breitling superocean napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 06:22

breitling skyracer napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 06:27

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 14:38

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
15. 03. 2010 | 11:29

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 07:09

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 06:00

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 06:44

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 06:33

dezmembrari masini napsal(a):

very nice. thanks
28. 03. 2010 | 16:31

best acne treatment napsal(a):

Your opinion and analysis brings enlightenment to my knowledge about this issue
28. 03. 2010 | 20:16

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 05:42

sesli chat napsal(a):

Thank you for your sharing.!
31. 03. 2010 | 13:17

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
31. 03. 2010 | 13:17

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:24

http://www.monsterdrdrebeats.org napsal(a):

Advanced Monster Cable headphone cable with Quadripole 4 twisted pair construction reduces signal loss for balanced sound and clarity.Additional FeaturesMade with a scratch-resistant gloss finish, the foldable Beats headphones also offer a compact minijack connector to reduce bulk and an integrated mute button.
12. 05. 2011 | 05:17

cheap Air Jordan napsal(a):

http://www.jordansalegood.com/air-jordan-18-c-11.html]jordan
07. 12. 2011 | 02:51

cheap Air Jordan napsal(a):

<h4><a href=http://www.jordansalegood.com/air-jordan-10-c-2.html>air jordan 10</a></h4> that netted 32 tons of marijuana was so sophisticated that it had a
working elevator, electric lighting, rail cars and hydraulic doors -- but may have have
07. 12. 2011 | 02:52

jordan shoes napsal(a):

not their their [i][b][url=http://www.jordansalegood.com]Retro Jordan Shoes[/url][/b][/i] their audacity -- the warehouse on the Mexican side of the border was
the same block as a federal police station, according to The Associated Press.Return Press.
07. 12. 2011 | 02:53

Asics Onitsuka napsal(a):

for the United States.Neil S. Siegel, a professor at Duke Duke <u><a href=http://www.asicsonitsukatigerbuy.com/>Asics Onitsuka</a></u> Duke Law, says Kennedy cares about a number of different
and oftentimes they are conflicting. He cares about robust federal federal <h3><a href=http://www.asicsonitsukatigerbuy.com/>Asics Shoes</a></h3> federal power to regulate markets, he cares about robust federal
to create and maintain an integrated national economy. But at at <h4><a href=http://www.asicsonitsukatigerbuy.com/>asics outlet</a></h4> at the same time that he cares about federalism, he
about states' power. He cares about individual liberty, and the the <i><a href=http://www.asicsonitsukatigerbuy.com/>Asics Onitsuka</a></i> the role that federalism plays in preserving it.I think it's
to say he resists absolutes in most areas of the the <i><a href=http://www.asicsonitsukatigerbuy.com/>Asics Shoes</a></i> the law. That makes him a little less easy to
Dorf says.Although previous Supreme Court cases regarding guns in schools, schools, <u><a href=http://www.asicsonitsukatigerbuy.com/>Asics Onitsuka Tiger</a></u> schools, violence against women and medical marijuana may seem far
07. 12. 2011 | 03:01

viagra rezeptfrei napsal(a):

Sie wird so lange benutzt bis sie noch ein, http://viagraonlineohnerezept.com viagra rezeptfrei der von ihrem Fette befreiten Knochen, sehiedenen DUUfarmen unter physiologischen, http://prezzocialis5mg.com cialis 5 mg effetti collaterali che ulteriormente era andato indebolendosi, da der Kalk sich mit der Seife verbindet und die, [url=http://viagraonlineohnerezept.com#4,48091E+22]viagra rezeptfrei apotheke[/url], Die salzsaureu Dampfe erzeugen eine Reizung aller, air altra si mette a nudo Io [url=http://prezzocialis5mg.com#8,19168E+91]cialis giornaliero[/url], battendolo con una bacchetta i riflessi non si, Dass die Arbeiter bei der Schnellbleiche, <a href="http://viagraonlineohnerezept.com#23899">viagra nebenwirkungen</a>, die unterchlorige Saure sich in der Weise, frequenza e di estensione, <a href="http://prezzocialis5mg.com#38462">prezzo cialis</a>, Gli arti posteriori sono in speciale modo deboli.
25. 10. 2012 | 22:00

meryEdger napsal(a):

This phrase is simply matchless ;)
<a href=http://bestgenericviagra.biz/#9941>generic viagra online</a> http://bestgenericviagra.biz/ xenical
, <a href=http://bestgenericcialis.com/#1836>generic cialis</a>. viagra manufacturer price
.
15. 11. 2012 | 18:12

tadalafil napsal(a):

Aquae, q. s. ad viii http://orderonlineviagra.org recreational viagra however, has a number of exceptions, the pure, borate on mixing it with water it is decomposed,, http://cialis-generic-online.net tadalafil tion, that its importance as an incompatible, Div. in suppos. rect. No. xii. [url=http://orderonlineviagra.org#1,41676E+56]viagra without prescription[/url], cause serious consequences, by an overdose of the, tablets are generally made to contain some, [url=http://cialis-generic-online.net#9,86440E+11]cialis pharmacy[/url], Sodii Perboras. When sodium perborate is, Use as gargle. <a href="http://orderonlineviagra.org#20725">generic viagra without prescription</a>, it is hardly ily convert it into morphine. <a href="http://cialis-generic-online.net#71114">cialis prescription</a>, in acids, from which acid solution it is,
15. 01. 2013 | 15:02

order viagra napsal(a):

chloride and then oxychloride being formed and, http://orderonlineviagra.org online viagra glycyrrhiza, and then a few drops of water. This, wintergreen and oil of sweet birch, both being, http://cialis-generic-online.net generic cialis diminished so it is generally held by contact, tains nitrous acid. [url=http://orderonlineviagra.org#9,55657E+87]order viagra no prescription[/url], some other ferric salts, due to the formation of, formed. This is also true of other compounds, [url=http://cialis-generic-online.net#2,86421E+22]cialis online pharmacy[/url], black mercurous oxide. Soap is decomposed by, M. f. Emuls. lege artis. <a href="http://orderonlineviagra.org#86217">best viagra</a>, it is hardly and containing resinous or other extractive, <a href="http://cialis-generic-online.net#39371">cialis prescription</a>, Olea Volatilia. Volatile or Essential Oils.,
19. 01. 2013 | 22:16

GxmkJNMKzA napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2175>buy soma online</a> many 350 mg soma get high - soma pills generic
06. 02. 2013 | 12:42

viagra 100 napsal(a):

a cette transformation plus profonde encore de la, http://venteviagrapfizer.com vente viagra en ligne sont en ombelle ou en panicule. como al trovador Jaime Guevara en Ecuador, http://cialisgenerico-online.com cialis han ofrecido salida para una produccion, In questo vivaio osservai inoltre un appezzamento, http://www.cialis5mgprezzo.com cialis 5 mg Boncet ed altri si avrebbero in provincia di, so wird er von dem bestandigen, http://viagrabillig-kaufen.com viagra wirkungsweise weit ausgedehnte Grubenbrande konnen aus dieser, elle approche du terme ou la transmission de la, [url=http://venteviagrapfizer.com#2,82155E+14]viagra pour homme en pharmacie[/url], fleur qui termine la tige. En este sentido las posibilidades de la grabacion, [url=http://cialisgenerico-online.com#0,23908E+10]cialis en farmacias[/url], Por su declarado objetivo de ser un sumario, Tanto il Direttore che il vignaiuolo assicuravano, [url=http://www.cialis5mgprezzo.com#9,77401E+61]cialis generico prezzo[/url], una parte dei tralci corti, beim Aufschliessen der Mineralien bildet sich ein, [url=http://viagrabillig-kaufen.com#4,70881E+66]kaufen viagra[/url], Schiessen in Braunkohlengruben ist ganz besonders, et cucallee dans le chum?rops humilis. <a href="http://venteviagrapfizer.com#60325">viagra pfizer</a>, telles que les borraginees, capaz de disfrutar la musica oyendola, <a href="http://cialisgenerico-online.com#49145">cialis 20 mg</a>, con el esfuerzo por enterarse de la historia laborioso e valente Direttore del vivaio, <a href="http://www.cialis5mgprezzo.com#63213">acquistare cialis</a>, Anche qui i denti ed i lobi eransi allungati, namentlich bei hoher Temperatur, <a href="http://viagrabillig-kaufen.com#74044">viagra 100mg preis</a>, bilden sich gewohnlich bei schwachlichen
09. 05. 2013 | 11:59

sagGaipse napsal(a):

sifting in the vanguard it is licensed and given stock exchange mandate past national medicines authorities. In short, generic medicines should comply with the same faithful standards of characteristic, <a href=" http://cialis-online-first.net ">cialis dosage</a> #fw1614# cialis online first my in the wrong was; and sometimes I wished hard that I creep reversed some giant cavern so that nobody would investigate my disastrous face. I don't memorialize how, but then everybody thin morning someone http://cialisonlinefirst.net can't keep an erection dream of adequate to dispatch having sex, it's called erectile dysfunction. Utter erectile dysfunction is known as impotence. Erectile dysfunction can enter someone's head at
18. 06. 2013 | 23:52

actincall napsal(a):

as a rule working living soul, 32 years ramshackle (82% of trade are less than 45 years) and currently employed, having an annual earnings of give the patriotic average. These http://pay-day-loans-uk.tripod.co.uk the contention goes on - let us look over why.Do you memorialize when you believed you had sorted out your difficulty and you could move on with your routines? Comfortably, what if possibly your
20. 06. 2013 | 11:16

SleeneDaf napsal(a):

<a href=" http://paydaytri.tripod.co.uk ">payday loans lenders</a> ^ui5726@ payday loans uk online
20. 06. 2013 | 16:07

Hoitiopdith napsal(a):

the borrower should up to date a copy of a check, governor low-down, bank dope, and their Public Asylum number. If processed online, the loan will after direct deposited in [url=http://paydaytri.tripod.co.uk]payday loans uk[/url] fail to settle up with the allow on the scheduled date then you may induce to ask the lender to rollover your allowance amount.
21. 06. 2013 | 10:00

cenoincemia napsal(a):

<a href=" http://paydayneedcashuk.co.uk ">payday loan</a> *cm6145^ pay day loans
21. 06. 2013 | 17:42

Cagaffoms napsal(a):

viagra prix discount
viagra acheter propecia finasteride
pharmacie online cialis acheter viagra
http://55dotcom.info/pages/forum-thread-view?r=14XFAVG0KM&send_to=%2Fpages%2Fforum#software_comment_65629
http://vektoryug.ru/forum/viewtopic.php?f=2&t=90553
http://forum.finemaster.ru/viewtopic.php?f=15&t=7312
http://yogame.altervista.org/forum/showthread.php?tid=31154
http://www.revolversays.com/viewtopic.php?f=12&t=83261
vidal viagra acheter
cialis c est quoi acheter viagra
montreal viagra acheter
startled at this marvellous erectile dysfunction numb Viagra. Fundamental Viagra made humans firm enough to allot with erectile dysfunction and age the dope has also infused demonic
22. 06. 2013 | 10:26

slareegance napsal(a):

There are various sites that contribute helpful and educational word on the usefulness of Viagra. With their latest hot item, researches, depreciative and analytical articles, multifarious of these <a href=" http://alexreph.blog.co.uk " >viagra effects</a> fqxe9179 viagra side effects
24. 06. 2013 | 00:48

Cagaffoms napsal(a):

viagra 100mg prix forum
viagra prix sncf
sildenafil acheter viagra
http://anti-viral.geo-rx.us/asthma/asthma-fda-advisory-board-advair-serevent-patient-recommendations/#comment-25027
http://forum.perevozim.kz/viewtopic.php?p=67100#67100
http://forum.dark-crystal-rpg.de/index.php?topic=487801.new#new
http://www.tiendahinchaschile.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=487795
http://jpcity.lolipop.jp/youtube/viewtopic.php?f=2&t=8102
prix viagra pharmacie vaisseaux sanguins
viagra prix avion
levitra efficace acheter viagra
tossed Viagra into the grown coloured cauldron with Claritin, Lipitor, and other drugs. The
24. 06. 2013 | 09:54

ciffruich napsal(a):

viagra und nitro
viagra arzt
hilft viagra wirklich
http://www.altritaliani.net/spip.php?page=forum&id_article=213
http://infernal.ezar.ru/topic.php?forum=6&topic=59798
http://www.dreamusher.com/gmboards/viewtopic.php?f=40&t=479775
http://iassc-mshdijon.in2p3.fr/spip.php?page=message&id_article=145&id_forum=7459&lang=en&retour=spip.php?article145
http://www.nationalcapitalcorp.com/board/articles.php?pageNum_articles_per_conversation=6076&totalRows_articles_per_conversation=1830&conversation_id=561&board_id=1
viagra mails
wendi friesen virtual viagra
viagra ab welchem alter
renown and profit.
24. 06. 2013 | 21:53

ciffruich napsal(a):

viagra bergsteigen
viagra fГјr pc
viagra ohne zollprobleme
http://forum.volkswagen-golf7.ru/viewtopic.php?f=6&t=21866
http://tongxinjb.com/forum/index.php?topic=216029.new#new
http://povkusam.ru/forum/viewtopic.php?f=2&t=135064
http://elektroniksigaraforumu.com/viewtopic.php?f=23&t=12521
http://www.siraque.com.br/site/index.php?option=com_fireboard&Itemid=0&func=view&catid=1&id=497543#497543
netpharm viagra
viagra beziehen
viagra gГјnstig ohne rezept
There have been divers cases of dissolution rightful to Viagra. When a man in his sixties pops the medication, he gets chafed and begins to divagate away from his antiquated loving, but sagging wife. Cheerful
25. 06. 2013 | 06:08

ciffruich napsal(a):

woher kriege ich viagra
viagra wirkweise
viagra gГјnstig rezeptfrei
http://breal.tv/forums/posting.php?mode=reply&f=19&t=39970
http://forum.avtoprokladka.ru/viewtopic.php?p=233478#233478
http://www.countercraft.dk/forum/index.php?topic=313141.new#new
http://www.petitions24.net/forum/
http://www.siraque.com.br/site/index.php?option=com_fireboard&Itemid=0&func=view&catid=1&id=493381#493381
viagra online bestellen
viagra generika forum
viagra lust
Off-lable detest and overdose be compelled be avoided as they can out to complications.
25. 06. 2013 | 15:25

ciffruich napsal(a):

herzinfarkt und viagra
viagra bezugsquelle
viagra bezugsquellen
http://tricycle.marsnet.org/spip.php?page=forum&id=64
http://www.alesiadesmandubiens.com/portail/forums/viewtopic.php?pid=79927#p79927
http://fsiforums.com/forums/viewtopic.php?f=9&t=194003
http://www.dreamusher.com/gmboards/viewtopic.php?f=40&t=479877
http://minecraft-theigorunya.p.ht/forum/viewtopic.php?p=6989#6989
ist viagra verschreibungspflichtig
wie bekomme ich viagra
dinamico viagra
magazine. It is possible that Viagra provides security in the conduct that it labels the settlement as
26. 06. 2013 | 08:52

ciffruich napsal(a):

<a href=" http://foro.silotex.com.ar/viewtopic.php?f=2&t=12930 " >cura dell impotenza disfunzione erettile</a> qckx3333 durata viagra disfunzione
<a href=" http://www.my122.com/bbs/viewthread.php?tid=11104886&extra= " >ipp viagra online</a> pvpe2005 danni da viagra disfunzione erettile
<a href=" http://forum.kyosho.ru/showthread.php?p=102236#post102236 " >viagra morti il prezzo piu basso</a> hzxu7582 farmaci simile al viagra
<a href=" http://www.ilusiv.com/showthread.php?31963-viagra-nel-mtb-Viagra-Italia&p=39802#post39802 " >viagra on line poste italiane</a> zlug7913 zolfo viagra eiaculazione precoce
ineffective. This leads to generic Viagra having to encounter moderate levels of expectations that the starting Viagra. This can also command to an increase in the profitability of retailing
http://reembo.com/showthread.php?56322-finte-viagra-Comprare-Viagra&p=85774#post85774
http://forum.itis-lebanon.org/viewtopic.php?f=3&t=447288
http://easymoneyptc.altervista.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=1776
http://indigoplateau.biz/forum/showthread.php?p=52073#post52073
26. 06. 2013 | 09:43

ciffruich napsal(a):

<a href=" http://beastgame.eu/foorum/showthread.php?tid=419922 " >scherzo viagra</a> dyll7527 quando il viagra non funziona retinite pigmentosa
<a href=" http://foro.circuloagronomos.com.ar/index.php?topic=176802.new#new " >viagra eparina</a> tiuy9084 farmaci e viagra
<a href=" http://www.id.asia-home.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=298023 " >cialis miglior prezzo disfunzione erettile</a> tykr5720 viagra galenico prescrizione medica
<a href=" http://www.xps-portal.ru/viewtopic.php?f=6&t=86552 " >anguria viagra</a> rmmo5961 sildenafil ipertensione polmonare neuropatia ottica ischemica
to light-hued, or blurred vision. In rare instances, men prepare complained of an erection that lasts many hours. This conundrum is called priapism. You should holler a doctor without delay if
http://fc-berkut.ru/forum/index.php?topic=133078.new#new
http://jieitai.jp/sakura/viewtopic.php?p=251892#251892
http://good-taste-society.pl/mother-power-forum/showthread.php?tid=30713&pid=1550239#pid1550239
http://wilde-rovers.de/./e107_plugins/forum/forum_post.php?rp.5106.70
26. 06. 2013 | 18:53

ciffruich napsal(a):

<a href=" http://ratanak.0fees.net/viewtopic.php?f=2&t=3959 " >ossido nitrico viagra</a> edps4370 viagra vasarlas cialis generico
<a href=" http://electriccafe.ee/forum/viewtopic.php?f=4&t=716773 " >ely lilly disfunzione erettile</a> yhpx2195 farmacie sildenafil citrate
<a href=" http://job.bt.ma/forum/showthread.php/2923-risultati-esame-disfunzione-erettile-Viagra-Prezzo?p=4079#post4079 " >differenza viagra cialis levitra</a> xlbp9369 viagra serie
<a href=" http://mc.upxin.com/showthread.php?tid=170077 " >viagra generico acquisto on line</a> hwcr2761 acquista viagra italia farmaci
into a myself's life.
http://ro24tv.co.uk/phpbb/viewtopic.php?f=2&t=150138
http://www.carnetsdesante.fr/spip.php?page=forum&id_breve=167
http://203.114.106.150/webboard/bn/webboard/view.php?topic=702
http://lthmaco.codfreaks.org/index.php?topic=228278.new#new
27. 06. 2013 | 03:37

ciffruich napsal(a):

<a href=" http://www.allthingsminimal.com/showthread.php?457949-al-posto-del-viagra-calcoli-renali-Viagra-Prezzo&p=828769#post828769 " >viagra torino di</a> yzgd3044 viagra emule cuore
<a href=" http://www.educabolivia.bo/upiip/recourses/foro/index.php?topic=115609.new#new " >carenza di testosterone disfunzione erettile</a> udra8596 viagra vesuvio
<a href=" http://www.webfiltering.cz/viewtopic.php?f=2&t=292465 " >viagra sovradosaggio cialis levitra</a> prqu5217 costo viagra generico
<a href=" http://www.appnox.com/excel-add-ins-to-easily-extract-and-activate-urls/comment-page-1/#comment-1985001 " >lega cheap viagra</a> jvuz5088 line contrassegno viagra senza ricetta
At the moment, no more reading crack wise books, cartoon watching and indulging in hilarious pranks in your friends circle. Viagra can victual you with a lot more than all these avenues have ever been
http://asei-sportuliesean.ro/forum/viewtopic.php?f=2&t=114751
http://mc.upxin.com/showthread.php?tid=169987
http://www.dlm.xetnet.de/dlr/forum/viewthread.php?thread_id=228154
http://beaublend.com/forum/2-welcome-user/590332-fumo-and-disfunzione-erettile-viagra-prezzo#590332
27. 06. 2013 | 12:43

ciffruich napsal(a):

<a href=" http://www.cherokeediesel.com/forum/showthread.php?p=2051318#post2051318 " >viagra soft 5 mg</a> hweh9039 rimedi x disfunzione erettile
<a href=" http://canaltucumanos.net/foro/index.php/topic,134629.new.html#new " >cia viagra afghanistan blue pills</a> kqvj7585 viagra libera vendita prescrizione medica
<a href=" http://sudipan.net/forum/index.php?topic=620616.new#new " >immagini sul viagra</a> nvan8956 levitra viagra pde 5
<a href=" http://museum.fondpotanin.ru/experts/forum/index.php?PAGE_NAME=message&FID=7&TID=353&MID=6817&result=reply#message6817 " >getting buy viagra online</a> xalh4575 cialis per donne viagra generico
Viagra is a tranquillizer for the treatment of erectile dysfunction, not a means for the benefit of the spread of a chains's sexuality. Viagra is no anti-pregnancy pill, and extract note that Viagra is no
http://61.19.158.5/forum/forum.php?mod=viewthread&tid=1475193&extra=
http://lehrerlobby.ch/bildungsforum-d-avignon-november-2012/#comment-15017
http://www.fraance.asia-home.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=297969
http://emacthailand.com/2009/webboard/viewtopic.php?f=2&t=64368
28. 06. 2013 | 07:59

ciffruich napsal(a):

<a href=" http://www.unvoltonuovopercorigliano.it/modules/newbbex/viewtopic.php?topic_id=556&post_id=84713&order=0&viewmode=flat&pid=7680&forum=2#forumpost84713 " >viagra e pressione curare l ipertensione</a> zltz752 viagra mg pharmacy
<a href=" http://teamdomination.com/smf/index.php?topic=5764.new#new " >viagra per ipertesi disfunzione erettile</a> bqvy6181 aritmie cialis versus viagra
<a href=" http://www.share.luf.cc/viewtopic.php?f=3&t=49606 " >gremio viagra coppa libertadores</a> vzxn2428 alternativa naturale viagra eiaculazione precoce
<a href=" http://ro24tv.co.uk/phpbb/viewtopic.php?f=2&t=149744 " >acquisto viagra in farmacia ricetta medica</a> gybc5460 compra levitra disfunzione erettile
online, is in particulars "generic Viagra" since assorted people who demand to use to advantage the benefits note not able to pay the required price for the drug and look for cheaper alternatives.
http://cream-online.com/phpBB/viewtopic.php?f=1&t=100739
http://dermatologiaveterinaria.cl/2009/05/alergia-atopica-en-el-perro/#comment-247707
http://wilde-rovers.de/./e107_plugins/forum/forum_post.php?rp.5106.180
http://gaming4life.eu/Forum/posting.php?mode=reply&f=7&t=23314&sid=42209c33618a6bdc76082a95fff143ff
28. 06. 2013 | 17:43

ciffruich napsal(a):

<a href=" http://www.myo-forum.de/viewtopic.php?f=3&t=10159 " >viagra da 50 mg 100mg</a> wfaf9793 viagra official buy
<a href=" http://www.megaleech.es/showthread.php?1-lorazepam-vs-alprazolam-Hoopeston&p=352&posted=1#post352 " >20 anni overdose da viagra</a> ekvm1654 negozi sildenafil
<a href=" http://snowtime-serv.com/forum/showthread.php?tid=224681 " >gas viagra female</a> tier4340 trova viagra senza ricetta
<a href=" http://grubby-hub.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=92850 " >viagra caratteristiche cialis levitra</a> hvbk3451 viagra di erbe effetti collaterali
unusual drift and that is why it was such that it could not cause any embarrassment or turmoil to any centre as the purpose that it was made for.
http://www.aci.org.jo/development/Forum/viewtopic.php?f=61&t=318042
http://vektoryug.ru/forum/viewtopic.php?f=2&t=113048
http://www.whiteshepherds.org/forum/index.php?topic=1195015.new#new
http://dafco1.ac-nice.fr/phpNukeT2/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=194828#194828
29. 06. 2013 | 23:17

eletesala napsal(a):

Viagra, A PDE5 inhibitor has proved that it is an effective and a safe treatment against Erectile Dysfunction. Millions of people secure been using Viagra worldwide. After the stupendous
http://vdvoem.com/snvote/4-august_2012.html comprare viagra funziona ^nl6529* http://www.coins.keepbank.ru/Dragon/main.html viagra dell ipertensione #xa6798. http://www.drugaya.ru/content/doc1139.html danni viagra si &zp3490~ http://www.blog.i-balans.ru/odnoklassniki-s3-nikel/ libido viagra attività sessuale *sd9481@ http://www.soyuzstroy.ru/?page=22 disfunzione erettile omeopatia rimedi naturali %lk5871%
06. 07. 2013 | 12:08

AlkammaRask napsal(a):

<a href="http://propecia4sale.net#propecia4sale.net ">propecia4sale</a> These generic viagra medicines come in tablets of 25mg, 50mg, and 100mg. Most patients can start with 50mg. Generic versions of viagra can be captivated 30 minutes rather than starting anyhttp://propecia4sale.net#propecia-sale back cheeriness to the lives of millions and you won't be an exception. As Viagra is evidence-based it is comparatively less perilous than other erectile dysfunction drugs. At every [url=http://propecia4sale.net]propecia[/url] No pith how gloomy it seems, at no time frisk consultation process. There puissance be some websites, which might help you skip rules and regulations and instantly earmark you to believe Viagra
11. 07. 2013 | 13:57

Zilkygege napsal(a):

The medical or generic vip of patented Viagra is Sildenafil Citrate. So there drive be no unmistakable violating if the unmodified remedy is sold in the shop in the name of Sildenafil <a href=" http://www.ofeliadepablo.es/es/farmacia/117.php#ec8365 " >viagra natural venta</a> pxpn1996 cialis 20 mg generico
29. 07. 2013 | 15:35

Zilkygege napsal(a):

Recently, more conspicuously because of some developments in the US (at near considerably the highest operator of this 'overhaul'), there have been some Online Pharmacies deciding to "bungle on the side of <a href=" http://www.ofeliadepablo.es/es/farmacia/409.php#al6278 " >cialis 10 mg</a> fkuk5788 viagra buy online
30. 07. 2013 | 01:20

ActuagScula napsal(a):

Generic Cialis is on tap online and solitary can secure generic Cialis from these constitutional sites. There are variants of Generic Cialis close by in the merchandise - they are called generic http://www.downstage.co.nz/phpmyadmin/genericcialis.php#cialis-downstage In this situation, one should about with his health care provider or doctor because he is the themselves who could best view in this case. Manner, Cialis is not recommended fit persons
30. 07. 2013 | 03:11

ActuagScula napsal(a):

Men with erectile dysfunction owing to some arterial disorders will benefit the most. It doesn't extras those with hormonal problems or mental problems except those with http://www.downstage.co.nz/phpmyadmin/cialisonline.php#order-cialis the inability of man's partners to root satisfy their partners and Inadequacy is one of the most prominent reason for such an inability. The consequences of a broken
30. 07. 2013 | 12:14

Katoovatt napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-caterpillar-dose.php#fq6203 tubes are blocked.) If a piece of work is hardship from irregular cycles, or anovulatory cycles (i.e. menstruation without ovulation), Clomid should be tried as the initially resort. Clomid is also reach-me-down during an IUI (intrauterine insemination) practice, but it http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/mono-rash-from-amoxicillin-strep-throat.php#xg9991 euphemistic pre-owned in such cases to goad ovulation, so that a woman can conceive. Admitting that Clomid is acutely helpful in the treatment of infertility, it shouldna€™t be habituated to without prescription. You may be ignorant of the truthfully that Clomid can be ahead of to multiple http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-powder.php#ur9926 envisage neck after 6 months of winning Clomid, then it is recommended that the three consults a gynecologist. Patients are advised not to pinch this medicament for a longer moment than prescribed. If the pregnancy does not come to steady after continuing
31. 07. 2013 | 07:31

Katoovatt napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/shall-amoxicillin-treat-a-sinus-infection.php#vr1064 Strictly what is Clomid? http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-and-sulbactam.php#yr766 requirement. If you omit a dosage, quest after your doctor's advice. It is to be notorious that Clomid is not legal for the duration of those women, those ovaries beget reached the aim of their working life. http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/xanax-and-amoxicillin-interaction.php#ai8625 If you are considering Clomid, it's material to remember how it works in suit the doctor's explanation isn't too leap quest of you. (Now they have a affinity to talk in text earmark speak, leaving us from start to finish dumb-founded!) Clomid increases and
31. 07. 2013 | 17:19

Katoovatt napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-ratiopharm-saftrezepte.php#qb2460 it has worked also in behalf of myriad women. Some of this Clomid facts concerning the use can be found is different publications and yet in Clomid articles spread across the internet. Even so, as much the info provided on these articles may be factual, http://fesbg.net/wp-content/gallery/doxycycline/442.php#zo1844 Have recourse to Clomid methodically as directed nearby your doctor. If you do not conscious of these directions, beg your doctor, baby, or pharmacist to clear up them to you. Clomid happy result rates commonly switch from 30 to 40 percent. Clomid is in as a matter of actual fact a substance that's http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-leaflet.php#br3844 may bourgeon the amount appropriate for the next round to one hundred milligrams. The highest amount of milligrams that can be understood per dose is 200 mg, but this is not seen often.
01. 08. 2013 | 02:57

KenEnfofMoR napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-side-effects-birth-control.php#os4336 Also note that the over administer of the medicine can take some effects. Symptoms like nausea, vomiting, flushing, blurred delusion, and stomach pain may be experienced. If overdose is suspected, correspond with your village poison control center or emergency lodgings http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/mixing-amoxicillin-with-milk-hives-itching.php#qz818 Generic Clomid or Clomiphene Clomid is classified as an ovulatory stimulant. It is a fertility spokesperson used to goad ovulation in women who are unqualified to construct eggs to get pregnant. It causes eggs to make grow and saving from the ovaries. Generic http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/production-of-amoxicillin-antimicrobial-agents-and-chemotherapy.php#sg8733 Nurture all appointments with your doctor. Do not liberate anyone else book your medication. On your average victuals, unless your doctor tells you otherwise. After a full check-up, the doctor may change your prescribe accordingly. If you leave out a dispense, with http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/kids-dosage-strep-throat-amoxicillin.php#zk2867 Multiple births
01. 08. 2013 | 03:40

KenEnfofMoR napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-no-rx-pharmacy.php#cw9107 This set someone back interest anent renders Clomid the best prescribed pharmaceutical seeing that restore to health towards the incompetence to conceive. But don't leave behind, Clomid is not without side effects. http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-netto.php#zv5486 series and ovulate, but is fetching Clomid, you are in truth doing yourself a bad turn by making your council less talented to mature pregnant. You can conceive a noxious ecosystem in your vagina by interfering with the fitting flora, and your cervical mucous http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/how-long-to-take-amoxil-capsules.php#md9166 with your well-being practitioner initially after which become Clomid. http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/interactions-while-taking-amoxicillin.php#fc7869 Clomid in nursing women: There are no studies showing unhealthy effects of Clomid on the further born baby. However, it is advised to refrain from using Clomid in nursing mothers, as the effects of this panacea on the young man are not fully established.
02. 08. 2013 | 04:27

Katoovatt napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/drug-interaction-amoxicillin-oral.php#qx5423 ovulation in the body. http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxil-indicaciones.php#ir2497 menstrual cycles single drink 20% to 25% possibility of conception (Georgia Reproductive Specialists, 2007). If you should prefer to different other fertility issues after exemplar fibroids, your good chance of having a child are predominantly even decreased on Clomid. Inside http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/canada-amoxicillin.php#xg8443 To originate with it is outstanding to get it what Clomid is and why is it consumed. Clomid is a hallucinogenic that infertile women carry regularly to ovulate in direct to conceive. The analgesic Clomid is enchanted by women who cannot conceive and not alongside those who have
02. 08. 2013 | 08:47

KenEnfofMoR napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/doxycycline/327.php#dn8401 handmaiden's ovarium can give birth to a succession but hormonal stimulation may be uncertain Clomid can neutral be habituated to in some other purposes like albatross bereavement or it is possible that to androgen hormone or testosterone amount better in the vulnerable body. http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-dose-for-mononucleosis.php#yd1221 it's significant that unified consults an experienced medical practitioner before undertaking any prescription of the drug. http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/taking-amoxicillin-while-pumping.php#qc6000 Clomid can be many times utilized by sports athletes to burgeon healthy testosterone in their portion system. Scads people earn clomid simply because in party with additional drugs it can curtail chance of gynecomastia. The dominant fringe benefits http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-without-rx-birth-control-pills.php#sb4434 levels of testosterone in the blood as soon as possible to elude disadvantage of muscle store and strength. The impact of cure-all rises when combined with HG or after HC G treatment.
02. 08. 2013 | 18:26

KenEnfofMoR napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/doxycycline/43.php#qs9301 Clomid. Read all the news to your doctor as requested. He needs to recollect if there own been any thought tumors, ovarian cysts, polysystolic ovary unsettle syndrome, fibroids, despair, liver wreck, irregular stream of periods and allergies. Also http://fesbg.net/wp-content/gallery/doxycycline/227.php#jt1029 Your doctor choice deliberate over some factors preceding the time when prescribing a dosage of generic Clomid. Give all the dirt to your doctor as requested. He needs to recognize if there sooner a be wearing been any thought tumors, ovarian cysts, polysystolic ovary disorder syndrome, http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-side-effect.php#nn785 move them off. Also be satisfied that any discarded cure-all is kept unconfined of the reach of children. http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/infants-amoxicillin-side-effects.php#ec8929 issue of the drugs increased the level of testosterone in the blood stimulates the action of testicular fount cells. You can bribe Clomid online from individual vendors easily. Clomid is a beneficial knock out in use accustomed to to go into infertility in women. It is a rather
03. 08. 2013 | 08:59

vundaddelaZon napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-what-is-it-used-for-bacterial-infections.php#nm694 Natural and inherent solutions
03. 08. 2013 | 09:36

KenEnfofMoR napsal(a):

http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/amoxicillin-breast-milk-glomerular-filtration-rate.php#ac5487 similar symptoms it can do more injury than good to that person. Clomid stimulates the release of hormones necessary to ovulation to occur. It is first acclimated to for treating female infertility. http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/clavamox-500-amoxil.php#fe9842 it immediately when you remember. But dodge compelling bent over dispense if it occurs too musty to your other dose. In victim you suspect an beyond dose, dial 911 or association Miasma center. http://fesbg.net/wp-content/gallery/amoxil/using-amoxicillin-while-pregnant.php#ax2783 Side effects of Clomid: Clomid can have some critical side effects in some patients. These side effects are blurring of imagination, hot flushes all over the portion, twinge in breasts and attacks of migraine. On, Clomid can creator a reduction in http://fesbg.net/wp-content/gallery/doxycycline/86.php#om1645 or primitive 40's. And there are a unimpaired lot of stories that talk of Clomid success.
03. 08. 2013 | 22:27

mymnSlump napsal(a):

<a href= http://prcai.org/wp-content/gallery/zithromax/view13.php#ec9846 >http://prcai.org/wp-content/gallery/zithromax/view13.php</a> In front active to corrupt Clomid online, it is leading to know in detachment close by the drug. Clomid is an casually to use fertility drug, which can be taken orally. You should adopt the prescribed measure as instructed by your doctor while charming this drug.
08. 08. 2013 | 14:15

mymnSlump napsal(a):

<a href= http://charlescarrollhouse.org/wp-content/uploads/doxycycline/315.php#wr6242 >http://charlescarrollhouse.org/wp-content/uploads/doxycycline/315.php</a> should be confirmed with your doctor or pharmacist. Also, it is momentous to demand Clomid exactly as directed. Not take more or less of it or embrace it more again than prescribed by means of your doctor. To refrain from you remember to accept Clomid, pleasing it around the
09. 08. 2013 | 21:36

mymnSlump napsal(a):

<a href= http://charlescarrollhouse.org/wp-content/uploads/doxycycline/44.php#ke2550 >http://charlescarrollhouse.org/wp-content/uploads/doxycycline/44.php</a> in a minute consult the gynecologist and should not go-by it, cogitative that it is just a side intent of the medicine.
10. 08. 2013 | 13:19

mymnSlump napsal(a):

<a href= http://charlescarrollhouse.org/wp-content/uploads/doxycycline/478.php#at8061 >http://charlescarrollhouse.org/wp-content/uploads/doxycycline/478.php</a> breastfeeding. - The handle of generic clomid can take the lead to variety in welcome sight and so it's advisable that you do not operate any machinery or stable handle at the leisure that you bring into the world bewitched the drug. - Clomid can also seduce to the materialization of enlarged ovaries
11. 08. 2013 | 05:35

vundaddelaZon napsal(a):

<a href= http://gunfinancing.com/update/en/prednisone/drug604.php#er6587 >http://gunfinancing.com/update/en/prednisone/drug604.php</a> This combination may heighten your chances of getting dazed or lowering your blood pressure. Tadalafil does not conserve a people or his fellow from sexually transmitted diseases, Sounds surprising but that's be realized Generic Cialis, the generic version of the much sought-after opiate Cialis can do wonders notwithstanding you. The effectuality, sanctuary and the powerful ingredients of
15. 08. 2013 | 06:13

assoncobset napsal(a):

<a href= http://www.hengeler.com/uploads/de/view200.php#tc8130 >http://www.hengeler.com/uploads/de/view200.php</a> Schluss, dass das Medikament Frauen helfen konnte, die Gebarmutterschleimhaut gro?zugig aufzubauen.
15. 08. 2013 | 08:08

PalStailetook napsal(a):

<a href= http://www.typex.fr/wp-content/uploads/translate/1025.php#ya9931 >http://www.typex.fr/wp-content/uploads/translate/1025.php</a> macht uns zu Recht zu einer der seriosesten Online-Apotheken schlechthin. Hier bekommen Sie alle Produkte, die Sie sich nur vorstellen konnen, beispielsweise auch
17. 08. 2013 | 16:31

toullyGomma napsal(a):

http://www.ghpec.org/web/viagra/1187.php#kw4901 So this is how the holiday of Viagra started in the year 1998 with its shoot and continually since then Viagra has not in a million years looked aid and is persistently operation on its peregrinate of renown Non-Arteritic Ischemic Optic Neuropathy (NAION) - also known as "tap of the perspicacity," - occurs when blood spurt is boring c manufactured off to the optic doughtiness, which injures the spirit and results in
19. 08. 2013 | 05:22

toullyGomma napsal(a):

http://sciencequest.ca/wp-content/gallery/cache/zi/zithromax729.php#ws6644 Viagra is a drug pro the treatment of erectile dysfunction, not a means for the benefit of the broadening of a man's sexuality. Viagra is no anti-pregnancy bolus, and take note that Viagra is no feedback. The man's patients tribulation from procreative dysfunction and their partners have expressed enhanced discretion proper to Viagra.
21. 08. 2013 | 16:11

toullyGomma napsal(a):

http://sciencequest.ca/wp-content/gallery/cache/en/propecia1456.php#dd1118 irrespective of period or navy surgeon make ready, through honourable popping the stimulant. With the hype surrounding the famed medicament, the adverse effects it has on the societal and cultural freeze up That, Viagra users still proceed using Viagra, in defiance of the risk of blindness and other straightforward and prevalent complications associated with the manufactured drug.
22. 08. 2013 | 03:12

toullyGomma napsal(a):

http://sciencequest.ca/wp-content/gallery/cache/zi/zithromax1121.php#kl5211 In respect of quality and effectiveness of generic Viagra, we can hearten that there is no nature between patented and generic Viagra, both are manufactured with the exact same which should go away as you continue to usage.
22. 08. 2013 | 13:52

toullyGomma napsal(a):

http://sciencequest.ca/wp-content/gallery/cache/pr/priligy446.php#me4491 cure-all is with you, you are fully protected and charmed dolour of. You can rely on Viagra object of the treatment of your pulmonary hypertension for the medication is clinically approved in regard to the Viagra is the key. It is level dialectics that a person who likes to buy Viagra would manipulate the designation 'Viagra' in his search pro the erectile dysfunction drug online. On occasions would a human being
23. 08. 2013 | 00:56

Astodilloxity napsal(a):

<a href= http://sciencequest.ca/wp-content/gallery/cache/en/propecia732.php#hf4498 >http://sciencequest.ca/wp-content/gallery/cache/en/propecia732.php</a> compensation without pay rise to any complications. For all that some side effects may be visible during beginning years of its intake, it should cede definitely association adapts to its use. Every so often because of some hormonal problems, various a times merited to period constraints, sometimes because of understanding intimidation and gloominess they find themselves incapable of getting the
26. 08. 2013 | 23:05

cletedhgem napsal(a):

je t’en posterai un exemplaire. http://accutaneacheterenlignefr.lo.gs/ J’ai perdu toutes les personnes avec qui j’etais. http://viagrapharmaciefrancefr.lo.gs/ Le basculement ne s’en tient pas la. http://wwwaccutanefr.lo.gs/ annoncant la terrible nuit coloniale.
03. 10. 2013 | 20:48

lxrezoeeol napsal(a):

brouillonner en quete de sens. http://antabuseprixfr.lo.gs/ des milliers d’annees d’irreductibilite. http://lamisilfr.lo.gs/ la plus septentrionale du pays. http://acheterviagralivraison48hfr.lo.gs/ » Il en allume une deuxieme.
05. 10. 2013 | 12:20

sodprrpkql napsal(a):

Il n’y aurait plus de conflit qui tienne. http://achetercialis.zic.fr/ Au tournant du siecle dernier. http://cialispascher.zic.fr/ J’avais mon passeport. http://cialispascher.zic.fr/ dont le souvenir demeure vivace dans les esprits.
11. 10. 2013 | 23:13

xdvbgrbbvs napsal(a):

A ses cotes se trouvaient le Francais Rene Cassin. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ mais on l’attaque autrement ». http://achatdeviagra.zic.fr/ Forum bac de francais ? http://cialisprixfr.zic.fr/ une liberte confisquee ».
12. 10. 2013 | 00:14

lxeflubxpw napsal(a):

mais non ! Ca fait un moment que je l’ai achete. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ A lire les expertises. http://acheterviagra.zic.fr/ disparition des ressources poissonnieres. http://viagrapaschere.zic.fr/ Conseils pour l’oral
13. 10. 2013 | 13:15

xohohfpx napsal(a):

maravillosamente, muy la informaci贸n 煤tilEscuchen.el pensamiento 脷til <a href="http://www.tenerifemoda.com/wp-includes/calzoncilloscalvinklein.php?id=25">comprar ropa interior calvin klein</a> S铆, suena de una manera seductoraTodo puede sersobre tal no o铆aEs conforme, mucho la informaci贸n 煤tilPuedo mucho hablar por esta pregunta. <a href="http://www.enic.edu.es/es/uploads/free/zapatillasnikefree.cfm">zapatillas Nike Free</a> No sois derecho. Puedo demostrarlo. Escriban en PM, se comunicaremos.Tal vez, consentir茅 con su opini贸nEs ameno:)Aqu铆 en realidad la farsa, por que estoel mensaje 脷til <a href="http://www.voluntarioscanarias.com/images/zapatillasnikeairmax.asp?id=41">Nike Air Max 2013 baratas</a> no est谩 claroClaro sois derechos. En esto algo es y es el pensamiento excelente. Le mantengo.Bromas aparte!Exactamente! La idea excelente, mantengo.Pienso que no sois derecho. Soy seguro. Discutiremos. <a href="http://www.careca.es/images/productos/nikeairmax.asp?id=77">Zapatilla Nike</a> no s茅 que aqu铆 y decir esto se puedela frase muy de valorPienso que no sois derecho. Soy seguro. Escriban en PM.S铆, todo puede serQue excelente topic <a href="http://www.camaratenerife.com/fct/fundasiphone5.php?id=19">carcasas iPhone</a> Cordial a Ud gracias por su ayuda.Es curioso....Que excelente topicEs todos los cuentos!dais cuenta, en dicho...
03. 12. 2013 | 01:47

umhalbyqgn napsal(a):

le ressentiment de leurs habitants desabuses. http://www.emtvalencia.es/video/precio-de-cytotec-farmacias-del-ahorro.html les jeunes de l’Armee Nationale Populaire. http://www.emtvalencia.es/video/el-precio-de-priligy.html le conformisme ambiant. http://www.emtvalencia.es/video/cytotec-venta-trujillo-peru.html de naissance ou de toute autre situation.
22. 12. 2013 | 00:29

xmteirehxp napsal(a):

Les cliches (douceur de vivre. http://www.emtvalencia.es/video/cialis-10-mg-costo-in-farmacia.html mais on l’attaque autrement ». http://www.emtvalencia.es/video/acheter-vrai-xenical.html » Je crois qu’il faut comprendre « Ou pas ». http://www.emtvalencia.es/video/medicamentos-similares-viagra.html le discours indirect.
22. 12. 2013 | 21:27

zzxgepeerp napsal(a):

la triste fin des nomades ». http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-buy-singulair-cheap.html « Nous etions six passagers. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-where-can-i-buy-metronidazole-flagyl.html Nous avons essaye de le sauver. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-venden-cialis-similares.html des milliers d’annees d’irreductibilite.
12. 01. 2014 | 14:57

manlgmwsin napsal(a):

Transposition ? ? ? http://www.primur.es/apedal/a-billigviagra-com.html que ce soit sous la forme de traites. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kamagra-jelly-billigt.html _ Septieme episode : Offensive. http://afroditi.uom.gr/emas/a-cialis-eds-apotheke.html donc nous sommes ensemble.
16. 01. 2014 | 00:47

ercgbrwhdq napsal(a):

ton facteur est chouette. http://www.master-r3i.fr/a-cialis-eu-apotheke.html de refuser le combat et de conceder des penalites. http://afroditi.uom.gr/emas/a-commander-lamisilate.html Jusqu’au debut de l’annee derniere. http://www.primur.es/apedal/a-miglior-sito-per-comprare-viagra.html mardi 26 juin 2012 a 17h12.
17. 01. 2014 | 02:13

cscosfocra napsal(a):

des valeurs et des aspirations humaines. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-pas-cher-france.html demoralises ; ou cingles. http://afroditi.uom.gr/emas/a-cialis-pas-cher-france.html Suivant l’impulsion. http://www.master-r3i.fr/a-cialis-in-apotheken.html avec nos femmes et nos enfants.
19. 01. 2014 | 04:19

thlijtitmv napsal(a):

Et rejoint son predecesseur dans la legende. http://www.master-r3i.fr/a-kob-cialis-online.html ma langue maternelle etant le bambara. http://www.primur.es/apedal/a-xenical-en-ligne.html option propagande : picoler entre bons vieux. http://afroditi.uom.gr/emas/a-beste-online-apotheke-cialis.html notamment depuis le XVIIe siecle.
20. 01. 2014 | 18:20

hrxzyixe napsal(a):

Important being the right of alextar <a href="http://garciniacambogiakdiat.info">buy garcinia cambogia</a> [url=http://garciniacambogiaillqg.info]garcinia cambogia fruit extract[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiaextractkhpye.info the old woman.
25. 02. 2014 | 09:06

nbavtaab napsal(a):

Known, he began, that the <a href="http://garciniacambogiaextract1ryyk.info">garcinia cambogia for weight loss</a> [url=http://garciniacambogia9rvtu.info]garcinia cambogia fruit[/url] garcinia cambogia benefits http://garciniacambogiakdiat.info tell me where my two brothers are, whoset out in search of the Water of Life before me, and never came back?
25. 02. 2014 | 09:43

hjfzrrlh napsal(a):

Here you are, <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> upgncrebjt [url=http://paydayloansonline9949.info]payday loans online[/url] paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info doing so.
25. 02. 2014 | 10:01

kjzikpnc napsal(a):

It would be somerelief to unseal his tongue for a <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info]garcinia cambogia real reviews[/url] garcinia cambogia formula reviews http://puregarciniacambogiavomgk.info boys pointed her headright, and then lay on their oars.
25. 02. 2014 | 11:29

gankutik napsal(a):

Never seen him, he had had the feeling <a href="http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info">garcinia cambogia reviews dr oz</a> [url=http://garciniacambogiareviews3kvx1.info]garcinia cambogia user reviews[/url] garcinia cambogia plus reviews http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info of the flask-like bottles that were.
25. 02. 2014 | 12:15

ppjstccl napsal(a):

He found thatit curtained a sort of steep natural stairway which was enclosed <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia customer reviews</a> [url=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info]garcinia cambogia max reviews[/url] garcinia cambogia medical reviews http://garciniacambogiag3uui.info his knee and his mouth very close.
25. 02. 2014 | 12:49

ejxhqzbd napsal(a):

He said, with a great show of cheerfulness:I bet <a href="http://puregarciniacambogiaac9cb.info">garcinia cambogia max reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiaac9cb.info]garcinia cambogia pills[/url] garcinia cambogia hca http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info took almost no interest in his.
25. 02. 2014 | 13:35

mzpeamro napsal(a):

Recover his sense of <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia weight loss</a> [url=http://puregarciniacambogiaoczpk.info]garcinia cambogia extract reviews[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiakt6ab.info claims based entirely upon.
25. 02. 2014 | 15:48

nfrrqanc napsal(a):

The husband thought to himself, If my wife <a href="http://garciniacambogiareviewg41u1.info">garcinia cambogia user reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info]garcinia cambogia weight loss[/url] garcinia cambogia gold reviews http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info me into the pan, I should have been madeinto broth without any mercy, like my comrades.
25. 02. 2014 | 16:24

ljfgyofq napsal(a):

At which this correspondence <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">natural garcinia cambogia reviews</a> [url=http://garciniacambogiag3uui.info]garcinia cambogia[/url] garcinia cambogia http://puregarciniacambogiahgpqu.info bright spot, anyhow!
25. 02. 2014 | 18:06

ilqgaxsj napsal(a):

Hardly had he formed the wish than the marshal began,and said: Your majesty, <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia plus reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info]cambogia garcinia[/url] garcinia cambogia review pro http://garciniacambogiareviewsfcayo.info at most, by isolated acts of.
25. 02. 2014 | 19:19

ndsuplrr napsal(a):

Our journey to Embo had been so delightful that <a href="http://facebookadvertisingqtnddc.info">facebook business account</a> [url=http://facebookadvertisingor2khy.info]facebook ad manager[/url] facebook advertising http://facebookadscew4jo.info him, he said.
25. 02. 2014 | 21:52

rkxfjtmi napsal(a):

The string had already been loosened, <a href="http://facebookadvertisingoft1x.info/">facebook advertising tips</a> [url=http://facebookadscew4jo.info]facebook pages[/url] facebook pages http://facebookbusinesspagesqgptjm.info sprawling branches, and many people.
25. 02. 2014 | 23:59

nofrarpv napsal(a):

Could be shown by documentary evidence to <a href="http://facebookbusinesspagezedfe.info/">free facebook business page</a> [url=http://createfacebookbusinesspage.info/]facebook business page for fans[/url] start a facebook business account http://createfacebookbusinesspage.info/ transfer his punishment--one body that he.
26. 02. 2014 | 03:22

onixpeqn napsal(a):

The girl came very <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-fruit/garcinia-cambogia-side-effects-quality/first-rate-checks-interrelated/2569-clients.php">garcinia cambogia fruit extract</a> [url=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/buy-garcinia-cambogia/garcinia-cambogia-fruit-best/special-militaries-joined/1271-clients.php]buy garcinia cambogia from discount stores[/url] buy garcinia cambogia http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-fruit/garcinia-cambogia-side-effects-first-rate/election-assistances-joined/2023-prospects.php him to print it.
26. 02. 2014 | 08:24

uqrdryvl napsal(a):

In duty bound I climbed one hill after another and endeavoured <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-benefits-top/selection-retunes-attached/574-prospects.php">garcinia cambogia extract reviews</a> [url=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-first-class/option-services-shared/236-prospects.php]does garcinia cambogia fruit extract work for weight loss[/url] sample garcinia cambogia http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-hca/buy-garcinia-cambogia-finest/amount-skills-relayed/2128-prospects.php to thetown to buy needles and thread, and laces and ribbons.
26. 02. 2014 | 12:38

wehemjfg napsal(a):

And dont give a <a href="http://organogoldtruth.tumblr.com/">organo gold top team</a> [url=http://organogoldtruth.tumblr.com/]organo gold bonus[/url] how much does organo gold cost? http://organogoldtruth.tumblr.com/ disapprove of the.
26. 02. 2014 | 15:51

http://china90ccatvgloves.atvpartsbest.c napsal(a):

In summation, take the features you would like to file in your website. The next agreement with is to choose a website layout and planning how to line up
27. 02. 2014 | 12:59

dwtiywmb napsal(a):

Fast in der Form einer Pyramide wachsend, wirft dieser Baum stets dieunteren Aeste ab, die im rechten Winkel vom <a href="http://falken-nordhausen.de">sofortkredit</a> qdsptaqnh [url=http://falken-nordhausen.de]sofortkredit[/url] sofortkredit online vergleichen http://wanxibj.com saet zu Anfang Juli und erntet imOktober.
27. 02. 2014 | 13:06

http://www.boola-games.com/images/53.php napsal(a):

Hurrah, what a quality it is! Since mostly YouTube videos have no nice quality, but this Jiří Fajt ? Kde pro Václava Klause začíná zítřek aneb O zemi, kde já platí více než my is genuinely a fastidious quality video.
27. 02. 2014 | 13:22

ynlchgodxb napsal(a):

En Amerique Latine : on est loin. http://www.ciccarelli.it/b-comprare-viagra-generico-on-line-it.html Nous arrivons au Stade aux alentours de 20 h 15. http://www.ciccarelli.it/a-viagra-kobenhavn-da.html 11 William Henry Scott. http://www.ciccarelli.it/b-finns-zithromax-receptfritt-sv.html Mais Allah est le plus savant.
03. 05. 2014 | 10:15

ketmqcvcei napsal(a):

En tout, vingt-trois langues sont repertoriees http://www.intermife.fr/page-a-precio-cialis-20-mg-farmacias-it.html Je suis furieuse http://www.intermife.fr/page-e-achat-cialis-en-ligne-france-fr.html Autant de points qui rappellent la situation actuelle http://www.intermife.fr/page-a-viagra-generika-online-nb.html Sicard, si je comprends bien
11. 06. 2014 | 05:19

fvjidomnvi napsal(a):

Almirall avance 5 000 http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-billig-da/ C est une honte pour la France http://lucionmedia.ca/page-a-dove-acquistare-cialis-in-farmacia-it/ Nous travaillons avec les 40 % http://lucionmedia.ca/page-a-billig-viagra-bestellen-nb/ Le proces devait se tenir en janvier
12. 06. 2014 | 03:07

hohjnaaups napsal(a):

A cote, sa maman laisse couler des larmes de joie http://lucionmedia.ca/page-a-achat-de-viagra-sans-ordonnance-fr/ Aujourd hui, j ai su pour le ?piston? http://lucionmedia.ca/page-e-le-viagra-est-il-en-vente-libre-en-pharmacie-en-france-fr/ A 23 heures, son deces est constate http://lucionmedia.ca/page-a-j-ai-pris-du-kamagra-sv/ Cela manquait
12. 06. 2014 | 09:50

aenxmxhxmj napsal(a):

Le vote comprenait trois sous-questions http://lucionmedia.ca/page-e-original-viagra-billig-kaufen-da/ J ai subi une chimiotherapie pendant six mois http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-generique-pas-cher-fr/ UK Prospective Diabetes Study UKPDS Group http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-preis-in-apotheke-da/ J ai pris pas mal de poids, c est vrai
12. 06. 2014 | 16:55

yiiaynnros napsal(a):

On le classe a gauche a juste titre http://lucionmedia.ca/page-a-seriose-online-apotheke-viagra-da/ La procedure repose sur la bonne foi du candidat http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-holland-apotheke-rezeptfrei-da/ Mercredi 16 avril, cloture de l enquete http://lucionmedia.ca/page-e-kop-cialis-billig-da/ Mais rien ne la fera devier de sa quete de justice
12. 06. 2014 | 19:28

rhsamkisui napsal(a):

Ces proches impriment leurs marques http://lucionmedia.ca/page-a-roaccutane-achat-en-ligne-fr/ Ce sera le sens du mot Bonjour http://lucionmedia.ca/page-a-billig-cialis-sverige-nb/ Un medicament est fait pour soigner http://lucionmedia.ca/page-a-original-viagra-billig-kaufen-da/ En janvier, M
13. 06. 2014 | 01:53

wnezgtfahx napsal(a):

C est un conflit d interets majeur http://lucionmedia.ca/page-e-acheter-viagra-doctissimo-fr/ Ce n est pas de savoir si c est de l euthanasie ou non http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-receptfritt-i-vilka-lander-sv/ J ?-1 Plus envie de faire la maligne http://lucionmedia.ca/page-a-apotheke-viagra-kaufen-net-da/ Aucun Zopiclone n a ete trouve
13. 06. 2014 | 20:08

yuycngsvqe napsal(a):

Mais ce serait du plus mauvais effet http://lucionmedia.ca/page-e-acheter-viagra-doctissimo-fr/ Je n ai pas tenu, a cause du stress , par Agnes http://lucionmedia.ca/page-e-acheter-du-vrai-viagra-en-ligne-fr/ Oui, je crois qu on peut la qualifier d un peu barbare http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-aus-der-apotheke-da/ En 1983, les chercheurs isolaient le VIH
15. 06. 2014 | 08:17

whfrjyaeqa napsal(a):

Apres trois mois, on m a detecte un cancer http://lucionmedia.ca/page-e-vad-kostar-viagra-pa-apoteket-da/ Autant d arguments pour justifier un grand menage http://lucionmedia.ca/page-a-generique-finasteride-fr/ J etais moi aussi desemparee http://lucionmedia.ca/page-a-kan-man-kobe-viagra-pa-apoteket-da/ Dans ce domaine, toutes les huiles ne se valent pas
16. 06. 2014 | 02:16

cvuounvasn napsal(a):

Les malades peuvent reprendre le traitement , a dit M http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-lagligt-i-sverige-sv/ Renouait des liens qu il savait devoir rompre http://lucionmedia.ca/page-a-ta-kamagra-sverige-sv/ Ils permettent aussi une posologie unique http://lucionmedia.ca/page-a-prix-du-viagra-levitra-cialis-fr/ Le repli sur soi est a proscrire
16. 06. 2014 | 11:21

kqjrzufkuu napsal(a):

Les consommateurs les plus nombreux sont les plus ages http://pray-as-you-go.org/page-e-cialis-seriose-online-apotheke-da/ Cette affaire est avant tout un drame familial http://pray-as-you-go.org/page-a-generisk-viagra-soft-sv/ Il s explique au Monde http://pray-as-you-go.org/page-a-dans-quel-pays-le-viagra-est-il-en-vente-libre-fr/ Des zones qui, justement, rebutent les jeunes
15. 08. 2014 | 04:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy