Tajná dohoda prezidenta a koaličních stran

01. 01. 2011 | 22:02
Přečteno 6174 krát
Podařilo se ji získat. Sice to není úplně poslední verze, je to jeden z pracovních materiálů, který unikl z pracovny Karla Schwarzenberga, v oné řídké chvíli, kdy polevila jeho proslulá ostražitost a poklesla mu víčka. Tu uklízečka, přestrojená za pracovníka tajných služeb spřátelené mocnosti, pořídila skromný záběr připravované smlouvy. Vládní mluvčí se od tohoto znění sice distancovali, nicméně důvěryhodné zdroje z hradních garáží a zejména vládní kuchyně autentičnost dokumentu potvrdily. Konečné znění dohody se od našeho exempláře prý liší jen minimálně!

My

z vůle voličů, volitelů a politicky odpovědných poslanců opozice
papaláši čeští,
uzavíráme tímto veřejně
tajnou dohodu o vládnutí v České republice:

S ohledem na vůli našeho moudrého lidu,
s ohledem na zásady morální čistoty;

respektujíce naši svatou válku proti Evropské unii,
respektujíce naši ještě svatější válku proti globálnímu oteplování;

v zájmu rozpočtové odpovědnosti, tj. snížení kvality lékařské péče, reálného snížení důchodů, dětských náležitostí a postihu zdravotně postižených flákačů;

dohodli jsme se tajně

na toto volební období, jakož i na období příští:

o tomto přístupu k řízení veřejných věcí v zemi koruny české:


Čl. 1.
Úplatky se zásadně nikdy neberou.

Čl. 2.
Úplatky se neberou ani ve výjimečných případech.

Čl. 3.
Nad zákonem stojí jen morálka.

Čl. 4.
Morálkou se rozumí ta naše morálka.

Čl. 5.
Pokud se velmi výjimečných případech a z morálních důvodů úplatky přece jen berou, rozdělují se mezi inkasisty a do stranických pokladen podle stanoveného klíče.

Čl. 6.
Velmi výjimečnými případy se rozumí zejména veškeré státní zakázky.


Dodatek 1.
Prezident z dohody nechce ničeho, postačuje mu každodenní velebení jeho moudrosti, spravedlnosti a důmyslné protievropské vize koaličními stranami. Budování soch z trvanlivých materiálů se nezříká.

Dodatek 2.
Kauza Drobil nebude zametena pod koberec. Ministr John je zavázán zamésti kauzu pod kvalitní linoleum.

Dodatek 3.
Policejní prezident Martinů bude poslán do "nečitelné."

Dodatek 4.
Kdo tuto tajnou dohodu veřejnosti vyzradí, je levicovým populistou.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Jen kvůli vám, pane Havle, porušuji své pravidlo, že sem nepáchnu.
Jsem rád, že jste jako já přežil silvestr ve střízlivosti (profíci na silvestra nechlastají), což se určitě nedá říci o ostatních politicích, zvláště pak pana Kalouska a presidenta Evropy, pana Klause.
Jeho novoroční projev vypadal jako napsaný po 2. promilech alkoholu. Kalouskovo obdivné povzdechnutí, že projev byl dokonalý nasvědčuje, že porušil onu dohodu od Apolináře, že už, ale opravdu už nikdy!
Po dnešním projevu prezidenta nea, Řepy a několika málo dalších jedinců, té vámi předložené tajné dohodě věřím, neboť plně vystihuje podstatu Klausova vládnutí.
Takže vše nejlepší do nového roku, pane Havle!
01. 01. 2011 | 22:14

Tceld napsal(a):

Vcelku povedený žert, ale nemohu se ubránit dojmu, že poslední dodatek platí :-D
01. 01. 2011 | 22:16

Kelt napsal(a):

Pane Havle,Vy jste se veřejně přihlásil k rozbíječům úsilí naší vlády pod vedením neomylného Václava II.zveřejněním zásadního dokumentu o dalším směřování naší země ke světlým zítřkům.
Realizace usnesení provedení zásadních reforem v oblasti zdravotnictví a důchodů je tak ohrožena.
Ale to se nastane-náš lid pod vedením ODSTOPVV překoná všechny překážky a dosáhne určených cílů.
Hanba Vám.
01. 01. 2011 | 22:29

Ikena napsal(a):

Dodatek 4.
Kdo tuto tajnou dohodu veřejnosti vyzradí, je levicovým populistou.

Doporucuji po vzoru madarske pravice pridat do tr. zakona
Trestne bude hovorit, psat, malovat ci jinak naznacovat cosi o tajne dohode, a to pred vice jak jednim jedincem, pokud jedinci nebudou clenove ODS, TOP, Veci Neverejne a Hradu, pachatel bude potrestan odnetim svobody v delce 2 slunecnich roku a drhnutim podlahy v Lanech.
01. 01. 2011 | 22:29

PatientO.T. napsal(a):

Sankce za vyzrazení té skutečné dohody musí být strašlivá. Ing.Klaus si hříšníka vymaže z mobilu nebo se bude na něj mračit případně ho nazve nevládním aktivistou... Kdo ví?
Jak jinak si vysvětlit, že tu dohodu ještě nikdo nezveřejnil?
01. 01. 2011 | 22:37

tata napsal(a):

pane IKENA

ještě bych tam přidal nakej pust,chatře jedny nenažrany když vidite jaky plny košiky vozí z super marketu a ještě chce kritizovat
01. 01. 2011 | 22:38

Ovčan napsal(a):

Já to věděl, že v Čechách se všechno rozkecá!Tajná dohoda už není tajná !Od této se moc lišit nemůže.
01. 01. 2011 | 22:39

Karel napsal(a):

Prosímvás, uveřejněte taky tajnou dohodu pražského magistrátu. Prosím, prosím.
01. 01. 2011 | 22:43

Ivo Peterka napsal(a):

Psal jsem to už pod jiný blog, ale i sem se ta citace z knihy Terry Pratchetta velmi hodí:
"My strčíme všechny naše politiky, hned poté co jsou zvoleni, do kriminálu. Vy ne?"
"Proč?"
"Ušetří to spoustu času."

Přeji rok 2011 na samé jedničky.
01. 01. 2011 | 22:47

Germanicus napsal(a):

Hmm, nevím, nevím pane docente, ale připadá mi to dneska jako slabý čajíček (zejména ve srovnání se satirou prof. Hořejšího).
Co kdybyste nám raději třeba sdělil, co připravuje soc. dem. ve spolupráci s odbory (jestli teda vůbec něco připravujete) na pomoc lidem, kteří jsou ohroženi reformami Nečasovy vlády. Jak třeba mají důchodci žádat o příspěvek na bydlení po zvýšení nájemného. Jak a zda vůbec na sekretariátech soc. dem. fungují právní poradny pro lidi, kteří po výše uvedených reformách nebudou mít na zaplacení nájemného, poplatků za energie atd. atd. Co kdybyste se co nejdřív (tak jako před volbami) rozjeli auty, minibusy mezi lidi v nejpostiženějších regionech a poradili jim, jak se mohou bránit, protestovat apod.?
01. 01. 2011 | 22:47

deweys napsal(a):

Jistý americký historik,jehož kniha se po r.1990 dostala i na náš knižní trh soudí,že starověký Egypt se svou monarchií byl první socialismus na světě.Podrobnosti u něj.Na tom totiž něco je.
Napoleon se v konci své dráhy obětoval-vzdal se císařství.Tím upevnil kapitalismus.Jeho ústava z r.1800,pět let před korunovací,platí všude dodnes.
Poslední čínský císař- v dvacátém století dobrovolně neodešel.Musel odejít dělat zahradníka.Tím posílil v Číně komunismus.Mezi císařstvím a socialismem tedy existuje dotyk,těsný vztah.Historie potvrdila,že nemá platnost ani Marxův ani Leninův model.t.j. neudržel se ani sociálně-demokratický socialismus založený na dělnické třídě,ani Leninův založený na komunistické straně.Na příkladu ČR,kde v padesátých letech se sloučili komunisté a sociální demokraté-vidíte,že to vedlo pouze ke Keynesově zestátnění,i když ve větším rozsahu než prováděl Roosewelt v USA radami Keynese.Ale právě stát že jednou ve vývoji ve směru pokroku odumře- byla životní teze Karla Marxe.O Marxe se tedy nejednalo.NEP r.1924 navržený Leninem a přijatý ukazuje,že se v ČR v padesátých letech nejednalo ani o Lenina ani o Stalina.Jednalo se o Gottwalda:Konzervy z USA nikoliv,Keynese ano.A také být podobni USA justičními vraždami jako oni v padesátých letech.McCarthy v USA sice pak spáchal sám později sebevraždu,ale v Čechách za podobné svinstvo na rozdíl od něj svědomí osobně nikoho netížilo.
01. 01. 2011 | 22:50

hoven napsal(a):

dobrý, role šaška jde havlovi dobře, to už všichni víme, pořád čekám, že z něj jednou vypadne něco trochu rozumnýho. třeba jak si socani představují reformu duchodů, zdravotnictví, názor na budoucnost eura. ale to by havel musel vystřízlivět a začít myslet a za to ho přece neplatíme. on je to od toho, aby nás bavil.
01. 01. 2011 | 22:52

ten co se nepodepisuje napsal(a):

hoven,
To jste napsal docela dobře.
01. 01. 2011 | 22:58

hovorka11 napsal(a):

Za ten stav, který nám pan Havel popisuje můžeme vděčit prezidentovi, koaličním stranám a dlouhodobé podpoře korupčnímu a antisociálního jednání ČSSD, která vždy jde ruku v ruce s ODS při za cílem nepostižitelnosti korupce !! Kdo to nevidí, tak je absolutně slepý !!!
Kdyby existovala strana, která hájí práva a lidi, kteří se ne vlastní vinou dostali do problémů, tak by ČSSD přestala existovat. Považuji ji za trapnou karikaturu "sociální strany" která k tomuto stavu pouze přispěla.
01. 01. 2011 | 23:03

Ovčan napsal(a):

Germanicus

Již dvanáct let se v našem podniku angažuji ve vedení odborů.Už několikrát jsem chtěl skončit,ale lidi mě nikdy skončit nenechali.
Nikdy jsme s ČSSD přímo nespolupracovali.V roce 2001 jsme měli i poměrně ostrý spor s ministerstvem práce a sociálních věcí.
Od roku 2006 ale zažíváme totální ignoraci a tak se nedivte,že nám spíše vyhovují ti,co jsou ochotni a schopni s námi jednat.
01. 01. 2011 | 23:18

hoven napsal(a):

ovčan,
proč by s odborama měla jednat nějaká politická strana?? odbory mají jednat se zaměstnavatelem a politiku do toho vubec netahat. ale to by nesměli chtít odboráři dělat kariéru v senátu a parlamentu.
01. 01. 2011 | 23:23

Otázkář napsal(a):

hoven

a proč by odboráři nemohli kandidovat do senátu nebo do sněmovny když bývalý prezident hospodářské komory je ministr?
01. 01. 2011 | 23:35

hoven napsal(a):

gumma,
v tipartitě jedná vláda, nikoliv čssd. ta je ted v opozici.
01. 01. 2011 | 23:46

hoven napsal(a):

otázkář,
nevadí mě tak ani pusobení bývalých odborářu v politice, spíš navázání odborů na jednu politickou stranu ( socbolševiky). odbory by neměly být zpolitizované.
01. 01. 2011 | 23:49

Erna napsal(a):

Jejda to jste mi udělal radost!!! Děkuji moc za tuto ironickou satiru. Když nic jiného zatím dělat nemůžeme, tak se alespoň můžeme zasmát.:-)))
01. 01. 2011 | 23:58

Ikena napsal(a):

Hovene,
odbory budou vzdy zpolitizovane, bylo jest a bude. Jsou pravicove, levicove nebo i krestansky orientovane, treba v Evrope normalni. Prectete si neco z historie.

Nedavno byl v TV film s Nicholsonem o nejvetsim odborarskem predakovi ridicu kamionu.
02. 01. 2011 | 00:01

skura napsal(a):

autor:

Dost dobrý!!
02. 01. 2011 | 00:05

Hanuš napsal(a):

"odbory by neměly být zpolitizované"
hovene, jak prosím dostát tomuto Vašemu požadavku? Politika se velmi obecně dá přece chápat jako jednání pro něco /někoho/. Když nějaká politická strana má obdobné cíle, tak mají odbory od svých požadavkků upustit?
02. 01. 2011 | 00:12

kočka šklíba napsal(a):

Pane Havle, docela dobré, ale lepší je PatientO.T. :D. To se vám opravdu povedlo Patiente.

Hoven je většinou mimo mísu, takže o důchodové reformě si milý a chytrý hovene přečtěte na blogu Špidly, něco ke zdravotnictví máte nejčerstvěji na blogu čtenáře(ano není to od ČSSD), ale i u Ratha. Ovšem, abyste si tyto názory z jiných stran zapamatoval, nemohl byste jen tupě si nechat tlačit hlavičky modré mantry ;). A to se zdá nad vaše možnosti, milý hovne :).
02. 01. 2011 | 00:35

hoven napsal(a):

kočka šklíba,
ja jsem ty špidlovo bláboly četl. nema to hlavu ani patu, navíc si myslim, že od pamatneho špidlova výroku "zdoje jsou" nemuže nikdo trochu rozumný brát toho psychopata vážně.
ikena, hanuš
odbory by zpolitizované být neměly. na tom nic nemění ani fakt, že i jiných zemých třeba jsou. v USA jsou odboráři většinou napojení na oragnizovaný zločin. je to snad důvod, aby u nás byli taky?? odbory by neměly být zpolitizovaný z principu, protože odbory by měly hájit zájmy zaměstnanců a u nás 20 % zaměstnanců volí ODS, 20% TOP09, 10 % VV, 13% komouše a jenom 20% sockomouše. jedna strana si nemuže narokovat odbory. estebak tata falbr s pokročilou demencí věčně chrápe za čssd v europarlamentu, miliconář a komunista štech to dokonce za čssd dotáhnul na předsedu senátu. je to opravdu nechutné.
02. 01. 2011 | 00:53

kočka šklíba napsal(a):

Jak milý hovne souvisí vytržení spojení slov"zdroje jsou" s důchodovou reformou, o které nyní, zdůrazňuji pro vás nyní :D, na blogu Špidly máte poměrně dost informací, po kterých zřejmě pátráte? Nijak, že? tak se přiznejte, že jstet se alespoň mýlil v tom, že ČSSD se nevyjadřuje k reformě důchodů, vyjadřuje a poměrně dost, tak jistě jako ten vzdělanější oproti nám sockám(ptz prvicově smýšlející člověk :D) dokážete polemizovat s názpory Špidly. A nejen trapně opakovat "zdroje jsou" :D. Ale řekla bych, že na víc se hovne asi nezmůžete zdá se ;).

K vašemu zcela zcestnému názoru, že odbory by měly jednat jen se zaměstbavateli, se ani nemá cenu vyjadřovat, jako vždy úplně mísu. Ale jen taková nápověda, odbory například ve Škodovce(VW) jednají s kým? A s kým podle vás hovne mají jednat odbory státních zaměstnanců a i tedy lékařů v nemocnicích? Když jejich mzdy a podmínky zaměstnání se stanovují politici? Asi na hl. nádraží, soudím podle vaší úrovně argumentace :D. A co třeba některá ustanovení zákoníku práce, která jsou odhlasováne a přijata v parlamentu? To podle názoru chytrého hovea není politické rozhodnutí? Takže odbora zatraceně moc musí jednat s politiky hovne, trochu přemýšlet by vám nezaškodilo občas. Ano chci moc ;).
02. 01. 2011 | 01:26

krok napsal(a):

nedivím se "hovene", že nerozumíte Špidlovi..on je totiž inteligentní:-))..ale proč vysvětlovat něco Vám, když máte v hlavě jen plno "hoven"
02. 01. 2011 | 01:51

hoven napsal(a):

kočka šklíba,
já psal, že jsem ty špidlovo blaboly četl. rad bych si od nějakýho socana, kromě blábolů, přečet jak si čssd představuje duchodovou reformu, co čssd navrhuje. ne jenom kritiku cizích návrhů. výrok zdroje jsou s duchodovou reformou nesouvisí, to jsem jenom uvedl jako argument, že nemá cenu špidlu brat vážně. státní zaměstnanci by vubec podle meho nazoru odbory mít neměli, to je absurdní. stát není podnikatel. stát nemá žadné zisky, stát je jenom zavyslej na tom, kolik peněz lidem ze soukromýho sektoru vytahá z kapes na daních.. a to pak může rozdělit mezi státní zaměstnance. taky jsem ještě nepochopil, proč státní zaměstnanci platí daně. stát jim nejdřív pošle mzdu a oni mu potom část te mzdy pošlou zpátky. nebylo by rychlejší, levnější a rozumější vyplácet zaměstnancum mzdu rovnou zkrácenou o daň a zdravotní a sociální pojištění??. mam dojem , že se tady chodí s dřívim do lesa.
02. 01. 2011 | 01:51

Špína jakási napsal(a):

Já nemám nic proti sociální solidaritě. To mě ale udivuje, že Sociální Demokracie nebyla schopna za své vlády dát do pořádku důchody, zdravotnictví, školství a prostě vše společnosti tak potřebné. Tedy potřebné hlavně potřebným. Bonmoty, satira, to patří do kabaretu, ale ne k politikům. Pan Havel hýří vtipem, žel u něj nelze najít konstruktivní, vstřícný zájem o problémy sociálně potřebných. Sedí si v EU parlamentu a odtud zasílá srandičky. Neříkám, že nejsou vtipné. Po literární stránce by mohl vést humoristickou rubriku nějakého bulváru. Na člena EU parlamentu je to ale slabota. On se zajisté baví. Žel, to sociálně slabým naprosto nepomůže. Být pan J.Havel placeným od výkonu, pak zemřel hlady už pradávno. Za srandu by ho platit neměli. Bohužel, pro srandu si ho tam Sociální Demokracie vybrala. On jim voličstvo baví a primitivové mu to žerou a netuší ve své prostotě, že J.Havel NAPROSTO NIC nedělá. Jen tu srandu.
Bavíte se dobře chudino? No, aspoň cosi máte z té SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE.
02. 01. 2011 | 06:08

Jana napsal(a):

Jenže není sám v EU, kdo nic nedělá.Všichni tam jsou na dvě věci.Za platy vyšší než president lítají sem a tam a nikde nejsou k ničemu.To jsou také ty peníze, které scházejí na platy lékařů, policajtů, hasičů.Také kvůli nim se zdražuje, na co se podíváš.Oni i se svými rodinami do pátého kolena majísladký život,tak proč by si nezašpásovali? A je zbytečné se dohadovat,jestli jsou horší modří ptáci než sockomouši nebo ti ostatní.Zaručuji Vám, že všichni, napříč politckým spektrem, jsou stejní gauneři, ať v EU nabo doma.
02. 01. 2011 | 06:28

Jana napsal(a):

Jenže není sám v EU, kdo nic nedělá.Všichni tam jsou na dvě věci.Za platy vyšší než president lítají sem a tam a nikde nejsou k ničemu.To jsou také ty peníze, které scházejí na platy lékařů, policajtů, hasičů.Také kvůli nim se zdražuje, na co se podíváš.Oni i se svými rodinami do pátého kolena majísladký život,tak proč by si nezašpásovali? A je zbytečné se dohadovat,jestli jsou horší modří ptáci než sockomouši nebo ti ostatní.Zaručuji Vám, že všichni, napříč politckým spektrem, jsou stejní gauneři, ať v EU nabo doma.
02. 01. 2011 | 06:32

Ujo napsal(a):

Papaláš bruselský vylepil cosi rádoby vtipného o papaláši českém. Vtipné jako David Rath.
O svaté válce proti EU. A tu vede kdo? Šwarzig stejný hujer jako socan z Brusle?
Havel býval veselým socanem. Dnes už je jenom socanem bruselským, který musí do všeho zapracovat EU.
02. 01. 2011 | 06:52

Béda napsal(a):

Germanicus, Hovorka 11,

souhlasím s vámi oběma. To se to veselému docentovi "šprýmuje", když nám to někdo královsky zaplatí. A aby tomu tak mohlo být jsou chudáci škubáni ještě víc.

Nikdy bych nevěřil, že někdy bude zájmy lidí práce reprezentovat někdo jako autor tohoto článku, ze kterého nevypadne nikdy žádná alternativa k neoliberalismu - nic o čem by se dalo vážně přemýšlet jako o východisku z krize, korupce, bezohlednosti, morálního a antisociálního marasmu.
02. 01. 2011 | 07:14

mud.. napsal(a):

S EU je konec. Dovolit si z Bruselu ironizaci místo reálného výstupu znamená, že elita nemá žádné argumenty. Na Špidlovi po komisařství vidíme naprosto stejný charakter jako na J.Havlovi. Teflonizace k potřebným. Až budete kňučet bídou, budou se stejnou ironizací plkat...
02. 01. 2011 | 07:54

Béda napsal(a):

mud,

Špidla si nedělá z bídy šoufky. Špidla jestli jste si nevšiml velice věcně zoponoval a ukázal přednosti průběžného státem garnatovaného systému před privátním důchodovým letadlem.
02. 01. 2011 | 08:03

Johanna napsal(a):

Několik důkazů o tom, že Klaus má komunistickou nejen minulost (aneb KSČ a ODS mají dost společného): V demokracii BY MĚL BÝT nadstranický prezident - porovnejte u nás; skutečně demokratický prezident nemůže dělat TAJNÁ zákulisní jednání a ještě se s mimi chlubit do medií - porovnejte u nás; Klaus nemůže "takto viditelně" dávat na odiv své podřízenecké postavení vůči Rusku. To by snad poznal již slepej***Pane Payne, nemůžete napsat, že lékaři "měli dát svůj protest najevo dřív". Buďme rádi, že vůbec dali. ŽÁDNÁ KRIZE DNES NENÍ A PENĚZ JE DOSTATEK!! To jen stát stále přivírá a přivírá kohoutky. Pokud budou v čele státu "Kalouskovi hoši"-což může znamenat, že "těm hochům" vládne alkohol, nedělám si iluze o "odpovědném" řízení státu. Alkohol byl jistě metla - nejen lidstva, ale i dobrých politických rozhodnutí - za každého režimu... JE NA PLATY LÉKAŘŮ V ODPOVÍDAJÍCÍ MÍŘE!! Pouze je příliš lidí přisáto na penězích státního rozpočtu. Příliš mnoho kuchařů polévku neuvaří a Příliš mnoho pijavic rozpočet nevytvoří. "Světová krize" je uměle vytvořené klišé. Pokud by vážně byla krize, hospody by nebyly stále plné a politici by automaticky zrušili zbytečnosti jako výbory a podvýbory (pro vztah Vietnamců k sádrovým trpaslíkům). Většina těchto se od 1.1.2009 nesešla, ale měsíčně je všem těmto aktérům nesmyslů vypláceno 27.000 Kč. V "krizi" nepotřebujeme Senát. V "krizi" nelétají vzduchem "výběrová řízení, neposílají se vojenské jednotky na mise a v "krizi" padají hlavy za v minulosti předražené armádní zakázky. Hrajeme si na demokracii - jako jsme si hráli na směřování ke komunismu... Kde je rozdíl? Ve frontě na banány, že? Dnes stojíte v obchoďáku u pokladny na co?
02. 01. 2011 | 08:18

notabene9 napsal(a):

Chtělo by to celoroční seriálek - každý den jednu tajnou dohodu. Myslím, že by na to rok nestačil..Ještě dnes uzavřu podobnou tajnou dohodu doma..
02. 01. 2011 | 08:18

Johanna napsal(a):

Co dělají anarchisti? Proč po něm něčím nehoděj?
02. 01. 2011 | 08:26

vasja napsal(a):

Socanský novoroční bzdění.
02. 01. 2011 | 08:45

mud.. napsal(a):

Béďa
Dovedete si představit, až při opravdové bídě si z vás bude bohatý občan dělat ironizaci/neirozinaci jako J.Havel? Havel neexistující písemnou dohodu vysvětlit písemně nezdokomuntovaně. Kdyby to Michálek udělal jako nyní J.Havel... Jeden o voze, druhý o koze.
Johanna
Komunisti jsou "živý mrtvolky". Nyní jsou strašákem Áčka sociálních demokratů! Béčka sociálních demokratů jsou ti, jejichž majetek je opravňuje být sociálními demokrati! Paroubek, Špidla svým majetkem patří k bohatým snobům.
02. 01. 2011 | 08:55

Nuba napsal(a):

Co je šeptem to je s čertem

Mám za to, že tahleta stará lidová moudrost vystihuje celou podstatu tzv. dohody dokonale.

Slabý premiér Nečas chtěl ukázat při řešení koaliční krize silná ramena a málem ten "skvělý" rozkrádačský projekt podělal. Nevím, kdo mu tu tvrdost, s jakou vyrukoval na VV poradil. Tipla bych Kalouska. Ten z momentální pozice těží a bude těžit nejvíc. Bude pokračovat v nacvičeném partu, který se mu už tolikrát osvědčil. Čili politicky prozíravě a hlavně selektivně reagovat na různé nešvary. Sehraje svoji mistrovskou roli v komedii pro pouliční lůzu - něco na způsob - obrácení Ferdyše Pištory aneb - spasitel národa. I absurdita a možná ta právě nejvíc, bývá podstatou dobře sehrané komedie. A on je principál.

Tak pan prezident musel zasáhnout, možná míří po ukončení své prezidentské mise do čela potápějící se kocábky, aby ji mohl opravit a zachránit. Tmelu se najde jistě dost. Totiž když se nepodaří rozkopat ty utěšené penězotoky do stranických pokladen. A o to už nějak bude postaráno. Ne nadarmo přece drží "moc výkonnou" pevně v hrsti. To by přece ukázali neschopnost a na to jsou právě tito panáčci hodně hákliví. Zřejmě jsou součástí této dohody věci, které by někomu mohly zveřejněním zlomit vaz. Jinak si to vysvětlit nelze.

Ale ještě k prezidentovi. Na jeho příkladě se ukazuje, že by bylo asi nejlepší, kdyby tato funkce byla zrušena. Jakýpak sentiment a pláč po tatíčkovi, který dělá mezi svými dětmi rozdíly. A to naprosto propastné. Svým miláčkům dokáže odpustit i zlodějny. S těžko skrytým úsměvem hrdosti v koutku úst udělá na svého fakana " ty, ty, ty" tak nějak aby se neřeklo, ale schopnost je prostě schopnost. Ta není čistá nebo špinavá. Ta buď je nebo není. Když to řekne taková veličina, tak o tom nemůže být přece sporu.

Nikdy není jisté, že se něco podobného nemůže do budoucna zopakovat. Aktivistický prezident, který si z důvodů svého ega uzurpuje víc, než je zdrávo. A točí politikou tak, jak se mu právě zamane. Po jeho odchodu zůstane s výkonem funkce prezidenta spojena velká pachuť a nevím, zda se jeho následníkovi podaří tohle všechno napravit. Navíc tady hrozí opakování stejného scénáře stranických nominací, supertajných schůzek a cestovaní "igelitových tašek" s předpokládaným obsahem. No ale přiznejme si to poctivě, na to jsme si přece už zvykli, nic nového. Vkus diváka je pokleslý.

Kdo, prosím Vás, ještě vůbec touží po nějakém opravdovém rytířském klání ?

Smrádek a teplíčko, to je to pravé peklíčko.

Budliky, budliky, budliky
02. 01. 2011 | 08:56

děda vševěda napsal(a):

Pravda, pravda, ale vždyť v tom jedete s nima!
02. 01. 2011 | 09:05

Jeff napsal(a):

Dohody přece byly za pana Nejhezčího vždycky... http://zpravy.idnes.cz/slusny-clovek-byl-a-je-za-hlupaka-rika-investigativni-novinarka-jana-lorencova-19o-/kavarna.asp?c=A080523_153646_kavarna_bos
02. 01. 2011 | 09:12

stále rebel napsal(a):

„Mirek Topolánek: "Ačkoli to normálně nedělám, musím na toto lživé prohlášení reagovat. Pokud byl kdy v Česku někdo symbolem prorůstání byznysu do politiky, byl to právě Václav Klaus a podnikatelská klika, která jej obklopuje už z dob divoké privatizace," řekl agentuře ČTK Topolánek. Vzápětí doplnil, že od jara již není předsedou strany, nenese tak odpovědnost za podobu kampaně“.

Kluci a holky z Věcí veřejných (po česku tajných) mezi partu českých pravičáku taky dobře zapadnou. Předvolební kampaň boj proti korupci a anonymnímu vlastnictví firem, dnes jim to vyhovuje.
02. 01. 2011 | 09:24

nuovocimento napsal(a):

My musíme ,znovu a znovu,litovat stále další stovky let původu etiky tohoto národa vzešlé z let 1945-1955.
Ono jak v nedávné rozhlasové reportáži Stanislav Motl uvedl,že 10.5.1945 roztrhal "vlastenecký" dav na kusy zmámého režiséra Jana Svitáka,protože ten den ho česká policie označila kolaborantem.Ve skutečnost byl po celou válku agentem British Intelligence Service.Potřebovali umlčet toho kdo mohl svědčit,promluvit,mnoho z okupace věděl.
Lída Bárová,herečka,měla v září 1938,půl roku před okupací a Protektorátem krátký román s ženatým Josephem Goebbelsem,otcem 4 dětí,kdy ho taktně odmítla.Celou válku se mohla obávat zničení a snad proto po válce byla zavřena a označena za největšího kolaboranta.Její promluvy v Čechách po r.1990 o tom,jak to bylo s Goebbelsem,jí asi v Německu vynesly nakonec znesvéprávnění.
Předseda ruské prozatímní vlády z r. 1917 v americkém exilu Kerenskij (zemřel roku 1970) vzpomíná na oněch pět dní jara 1917 kdy svrhli cara.Uvádí,že oni nikomu nezkřivili vlas na hlavě,ale sami vojáci roztrhali v těch dnech velitele Kronštadtské pevnosti na kusy.
10 let trvající proces falešného očišťování od údajných kolaborantů 1945-1955,mezi nimiž bylo podezřele mnoho i hrdinů boje proti okupantům a chybělo podezřele mnoho kolaborantů,nakonec nemohlo nepřivodit trvalou etickou poruchu českého národa.
02. 01. 2011 | 09:39

patriot napsal(a):

Homo parasiticus Havel:

O kolik jste obral daňové poplatníky (plat, diety, letenky, ubytování…) v roce 2010?

A co jste pro ně ve stejném roce udělal?

Mohl byste tato témata rozvést v příštím blogu?

Nebo je to tajné jako ta Klausova dohoda?
02. 01. 2011 | 10:03

Nuba napsal(a):

Patriote

Dostává stejně jako tito

Březina Jan, Brzobohatá Zuzana, Cabrnoch Milan, Dušek Robert, Češková Andrea, Fajmon Hynek, Falbr Richard, Kohlíček Jaromír, Kožušník Edvard, Maštálka Jiří, Ouzký Miroslav, Poc Pavel, Ransdorf Miloslava, Remek Vladimír, Roithová Zuzana, Rouček Libor, Sehnalová Olga, Strejček Ivo, Tošenovský Evžen, Vlasák Oldřich, Zahradil Jan.

Je vidět, že Vám blaho národa a rozpočtová zodpovědnost leží hodně na srdci. Určitě to není závist. Fuj. Taková hnusná vlastnost. Zvlášť když má každý možnost mít to samé. Stát se europoslancem může přece každý. Jak triviální. Já sebekriticky přiznávám, že na to nemám. A Vy ?
02. 01. 2011 | 10:22

Jirka II napsal(a):

Docela vtipné.Máte tam však chybu.Tím zametajícím pod koberec( pardon pod linoleum )nebude John,ale soudruh Říman
02. 01. 2011 | 10:29

Karel napsal(a):

Toto napsal představitel strany, která v současné době ničí republiku společně s Odbory. Zřejmě z toho dotyčný nějaký prospěch má. Je to hnus...
02. 01. 2011 | 10:39

Nuba napsal(a):

A ještě k vlastencovi

Když už jsme u té rozpočtové zodpovědnosti (tohle slovo postupně získává v rukách této vlády komický nádech) a Vašeho nicku tak musím hodit ještě roští pod pekelný kotel. Já bych měla představu o zodpovědnosti a nejen té rozpočtové takovou.

Co nejvíc kompetencí bych z úrovně státu předala regionálním (zemským) vládám, zbytek bych frkla parlamentu EU (aby byl pan Havel, případně příště Vy a jiní v té EU víc vytížen) a naše ministerstva bych poslala do horoucích pekel. To by ubylo parazitů a rozkrádačských penězovodů. Myslím, že čím blíž by ta regionální vláda sídlila, tím míň by si mohla dovolit čachrovat.

Doufám, že Vás z toho čert nesebere !
02. 01. 2011 | 10:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text ("hovado"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 01. 2011 | 10:50

frantisek z Asisi napsal(a):

Pro GERMANICA:Když lidí nalétli na fešáckou admirálskou uniformu pana /hraběte/ Schwancerberka a nepřečetli si program,který TOP 09 zveřejnila tak to je jejich chyba a ať teď nekňourají,protože co si zvolili to mají.Kolik státních zaměstnanců,kteří se teďka bouří,volilo pana admirála a neprokoukli,že za ním je skryt největší dinosaurus/Kalousek/.
Pamatuji jak VV nyní /VT/hlásali boj proti korupci,dinosaurum a pro zavedení progresivní daně!Co ztoho splnili:S nevětším dinosaurem sedí ve vládě,na zavedení progresivní daně zapomněli atd.
Prostě mají 118 poslanců a mohou si 4 roky dělat co chtějí?
Budíš pro ně poučením pro příště ,aby než někomu dají hlas aby si také přečetli co chtějí zavést.Přece pan /hrabě/ nepůjde proti vlastní třídě!
02. 01. 2011 | 10:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, stran bídy obyvatel této země.
Stačí si prohlédnout pozůstatky rachejtlí, které byly o silvestru vypáleny pánubohu do oken. Typické chování zbídačelého českého obyvatelstva.
PF 2011 a více dikobrazích příspěvků...
Na rozdíl od sockom vůkol krokodýlích slziček byl střízlivý projev pana prezidenta velmi dobrý.
Veselé krizování bude líp...
http://ateo.cz/f/images/g/gates.jpg
02. 01. 2011 | 11:02

Honza999 napsal(a):

špína jakási

"To mě ale udivuje, že Sociální Demokracie nebyla schopna za své vlády dát do pořádku důchody, zdravotnictví, školství a prostě vše společnosti tak potřebné."

Nemohla. Neměla na to dosti prostředků. Všechny zdroje byly vyčerpány na vykydávání hnoje po Klausovi.
02. 01. 2011 | 11:05

Al Jouda napsal(a):

Prezident Klaus svým prohlášením o tajnosti uzavřené dohody na Hradě otevřel cestu srandičkám, což si měl uvědomit! Při tom to jeho prohlášení bylo jen nepovedenou maskou, kterou bylo třeba zakrýt skutečnost, že na Hradě nebyla žádná dohoda uzavřena, pouze Klaus vyjádřil své přání a apeloval na Johna, aby vláda byla zachována a za to mu garantoval, že s policejním prezidentem projedná jeho odstoupení a zamázne mu ústa medailí. To ani nestálo za to dávat na papír!
Takže celá tajná dohoda je humbuk ! Jak to sleduji, tak Klaus už si zamazal i tu poslední končetinu, takže mu zbývá už jen do toho spadnout ústy. Brzy se dočkáme a bude to konečná.
02. 01. 2011 | 11:13

Jana napsal(a):

Garant korupce z hradu, zametl kauzu Drobil bezpečně pod koberec. Tento pán vodí maňáska Nečase za ruku a diktue slabé vládě , jak dobře pracovat. Je to hnus, veebnosti.
02. 01. 2011 | 11:20

Franta napsal(a):

Před novým rokem jsme se domníval, že pan prezident ani ne tak promluví k občanům, ale k tupcům, za které nás on všechny pokládá.

A opravdu! Nemýlil jsme se vůbec.
02. 01. 2011 | 11:28

VíťaM napsal(a):

Řeči se vedou a voda teče ... Přeji vše nejlepší, pevné zdraví, protože někteří lékaři se asi zbláznili a hrst rozumu do nového roku.
02. 01. 2011 | 11:43

kopec napsal(a):

uverejnena tajna smlouva mezi koalici a presidentem neni kompletni, chybi clanek 7./ Trojkoalice+KSCM prosadi zmenu ustavniho zakona o volbe prezidenta. Pro pana Klause bude pocet volebnich obdobi neomezeny.
02. 01. 2011 | 12:32

patriot napsal(a):

Nuba:

Milá zlatá!

Politici všech barev, levotočiví i pravotočiví, se vyznačují především dobrými žaludky, ostrými lokty, hroší kůží a hadím jazykem. Jejich jediným skutečným programem jsou peníze daňových poplatníků, které si skrze svá koryta a dalšími způsoby štědře přidělují. Obvykle nic pořádného neumí.

Jak vidíte, politikem nebo europoslancem se každý stát nemůže.

Pokud jde o tu „závist“, nevadí mi Bill Gates a jeho miliardy, silně mi však vadí všichni političtí vyžírkové a zloději – což píšu jako člověk, který celý život platí přímé daně.

Mimochodem, „patriot“ je rovněž název protiraketové (obranné) střely.
02. 01. 2011 | 13:10

Marcus napsal(a):

to hoven:
soudím, že jste ještě mlád - proto omlouvám vaši urážku Špidly. Ten totiž penzijnímu systému rozumí více než všichni Bezděkové a Nečasové i s jejich komisemi dohromady. Jen doufám, že vystřízlivíte ze svých představ v historicky krátké době - v nejhorším případě Vás vyléčí Nečasova reforma ;-)
02. 01. 2011 | 13:52

Germanicus napsal(a):

Ovčan:
Vám se vůbec nedivím, ale divím se socanům, že nejsou schopni postupně narůstající a bublající nespokojenost občanů (a to dokonce střední třídy) podchytit a začít lidem účinně pomáhat. Právě k tomu by měli využít i poslanecké kanceláře a asistenty poslaců, které mají ve věch volebních obvodech. Místo toho počítají jako v dětském rozpočítadle kdo je pro Sobotku a kdo pro Haška...
Béda:
Plat pana docenta mě vůbec nezajímá. Ale zajímá mě, že skutek utek.
františek z Asisi:
Právě pro to by měli socani kout železo dokud je žhavé. Nejlíp se pracuje se zklamaným voličem. Jenže socani (stejně jako komouši)se zmůžou tak akorát na plamenné projevy v parlamentu. Ale v momentě, kdy předseda vlády (o prezidentovi ani nemluvě) se veřejně postaví za profláknutého Drobila se nezmůžou ani na pokus o protestní demonstraci. Asi pekli vánočky a cukroví...
02. 01. 2011 | 14:04

Nuba napsal(a):

Patriote

Chtělo by to používat více racionality a méně emocí. Pletete hrušky s jabkama a to nikdy nemůže dát správné počty. Jedna věc je náš politický systém jako základ demokracie a jeho náklady a druhá věc jsou vicenáklady s tímto systémem spojené jako jmelí na stromech nebo veš ve vlasech.

Demokratický systém a jeho instituce má své náklady. O těchto nákladech spolu můžeme diskutovat, možná, nebo spíš zcela jistě by mohly být o něco nižší. Ovšem tyto náklady mi až tak nevadí. Takové výkřiky, jako kolik bere prezident nebo senátor či poslanec mi připadají skutečně nepatřičné a spíš mají základ v závisti než v seriozních úsporných kalkulacích.

Ty by měly být zaměřeny právě na oblast vicenákladů. A tady teprve najdeme zakopané poklady zaplacené z Vašich i mých daní. Ty skutečné zlodějny, jak řekl pan Drobil - krádeže za bílého dne. To je to, co znepokojuje mě. Zloději, kteří se tváří jako zachránci. Jsou to v podstatě hyeny. A to mi dělá moc zle.

S tím patriotem jste mě dokonale zmátl, to přiznávám. Asi pracujete v armádních strukturách. Tam je systém klamání nepřítele v učebních osnovách.

To víte, ženská, bambitky ani patrioty a různé podobné válečnické veteše opravdu, ale opravdu nejsou mojí vášní
02. 01. 2011 | 14:18

Skeptik napsal(a):

To kočka šklíba

Váše komunikace s Hovnem ukazuje, že máte s těmito rozumbrady svatou trpělivost.

Upozorňuji pouze na jedno. S těmito lidmi není v zásadě možno vést k tématu jako jsou důchody věcnou diskuzi. Nejen že věci nerozumí ale ani nemají snahu o ní přemýšlet.

Je to moc pracné a jednodušší je uvažovat ve falistických jednoduchých floskulích, které jim během deseti vteřin ve zprávách vypalují do mozků naše "objektivní" média.

V případě důchodů to je: "Populace stárne, na jednoho pracujícího bude za 20 let připadat "x" důchodců, průběžný systém v budoucnu důchodce neuživí, musíme zavést spoření do soukromých fondů".

Stop, tečka. Nic víc není potřeba vědět. Proč se zajímat o konkrétní propočty či jak k tomu k vlastně autoři přišli. A pokud někdo tvrdí či navrhuje něco jiného, pak je to pro Hovna blábol. Viz třeba onen Špidla, ale těch nesouhlasných studií už je dnes poměrně dost.

Jenže floskule je přece, jasná, logická a tolikrát omílaná, že ji mají Hovni hluboce vypálenu v podvědomí.

Že to je kravina už je dle mého nepřesvědčí žádný racionální argument.

Ovšem k tomu, co jste napsala, žádné výhrady nemám.

Hezký zbytek dne.
.
02. 01. 2011 | 14:20

Zacheus napsal(a):

Hlavně, že na základě volby a z vůle voličů zemí Evropské unie byl do funkce tzv. evropského prezidenta demokraticky na základě veřejného hlasování dosazen pan Rompuy, že...:-).
02. 01. 2011 | 15:36

Tenco napsal(a):

Já si myslím, že text té dohody, kterou uzavřeli Kmotříček národa, fíra ODS, exbratr Kalousek a majitel VV je následující :

" Musíme teď dva tři roky držet basu, nebo nás lidi pošlou do prdele všecky - tak jak tu stojíme".

Schválně - vsaďte se, že se včichni účastníci téhle tajné dohody budou teď takhle chovat i veřejně.

O pivo. Dvanáctku. /děti a vojsko se mohou vsadit o desítku/
:))
02. 01. 2011 | 15:42

jirihavel napsal(a):

Tenco: Trefný překlad do obecného jazyka. Proti bych si nevsadil.
02. 01. 2011 | 15:49

Petr z Tábora napsal(a):

To silvestrovské popíjení by pane Havle příště mohlo mít ještě horší následky než tento příspěvek......
02. 01. 2011 | 15:53

A|nička z Kuřimi napsal(a):

Kuci,
pokud se má něco posrat, tak se to "posere" i proti naší vůli ...
a že k tomu ty důchody s Bezděkem a Nervem směřují je evidentní.
02. 01. 2011 | 16:02

babča napsal(a):

Čl.I - Čl. VI je opsán z vnitřních materiálů Vaši strany?
02. 01. 2011 | 16:05

Vrták napsal(a):

Pane Havel, až vystřízlivíte, podívejte se do nedávné minulosti a přilédněte k činnosti levičáků. Dosaďte pak do Vaší osnovy. Jestli najdete nějaký rozdíl, s chutí to na papíře sním a zapiju škopkem.
02. 01. 2011 | 16:49

BRT napsal(a):

Hezký výpotek za plat eurohujera.
02. 01. 2011 | 16:52

hoven napsal(a):

marcus,
podle meho nazoru špidla nerozumí vubec ničemu a měl by byt vyšetřet psychiatrem. jako premier projevil totalní neschopnost, tempo zadlužování se dramaticky zvýšilo, špidla misto toho , aby řidil vládu, pročítal celé hodiny nelegalní odposlechy. špidla nechape rozdíl mezi zdrojem a dluhem. jak se vubec muže vyjadřovat k duchodové reformě??? proč ještě není v blázinci??
02. 01. 2011 | 18:01

Ládik!!! napsal(a):

Pane Havle,
ještě jste se neprobral.
02. 01. 2011 | 18:21

camponotus napsal(a):

hoven
pan Špidla ledacos pokazil ale formátu současné vládnoucí garnitury pokud jde o korupci, rozkrádání a falzifikaci nikdy nedosáhnul. Vůbec se nedivím, že si pročítal odposlechy, většina občanů by si je jistě se zájmem přečetla také a těžko by je psychiatři mohli poslat do blázince. Myslím, že do blázince a nebo spíš do polepšony v třetí nápravné skupině by patřili všichni, kterým chybí slušné vychování a základní kultura písemného projevu. Hulváti všech zemí spojte se!
02. 01. 2011 | 19:03

petrof napsal(a):

...tak s tímhle šílencem bych chtěl slavit Silvestra....!!!
02. 01. 2011 | 19:39

Marcus napsal(a):

hoven:
Špidla byl nejslušnější premier kterého jsme měli. Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno co s tím můžete dělat ;-)
Jinak co se týče důchodové reformy - aby všichni pochopili, že fondový systém nefunguje, bude zřejmě potřeba provést důkaz testem na vlastní kůži (v tomto případě s vlastními úsporami na důchod).
02. 01. 2011 | 19:54

PatientO.T. napsal(a):

Je pravděpodobné, že s panem Špidlou bych se shodl velice zřídka.
Je ale faktem, že Špidla nepadl kvůli svým vizím ani kvůli tomu, že zdroje došly. Padl proto, že byl neúplatný a tzv.lobbisty neovlivnitelný. Jiří Havel dokonce ví, kteří korupčníci z ČSSD stáli za Špidlovým odvoláním, ale neřekne nám to (psal o tom ve zdejším blogu). Zřejmě nějaká omerta...
Stačilo by mi, kdyby ČR měla aspoň jedno volební období jako premiéra člověka charakterových vlastností pana Špidly. Koneckonců i Špidla v praxi narazil na hranice zdrojů a své vize musel uvést do souladu s realitou...
02. 01. 2011 | 20:30

MirekS napsal(a):

To jste rád, pane Havle, že jste (socdem), v tomto případě, mimo hru... Jaká "myšlenková křídla" Vám to dalo (to uvolnění, ta spokojenost, ten "komplexní" pohled). Hezké, opravdu hezké. Jak dlouho Vám trvala příprava? Má za to, že "prstíčky se na klávesnici míhaly o sto šest" (a přesto nestíhaly myšlenkový proud).

Přeji do nového roku, aby Vám příprava materiálů "do EU" šla taky tak "od ruky" a s takovým vtipem(!).

A prosím, nezapomeňte se nám pochlubit.

Zdraví

MirekS
02. 01. 2011 | 20:43

hoven napsal(a):

componotus, marcue,
jenže špidla u těch odposlechu vydržel celé hodiny a nic jiného nedělal. proto ho museli socani odstranit. v evropske komisi je uplně jedno, kdo tam sedí. oni mu dali nějakou agendu, která neni duležitá a víc se o něj nestarali. a tím, že špidla ma autistické rysy osobnosti a vubec nemluví, tak v bruselu za cele ty roky vubec nejzlistili , že špidla neumí ani slovo anglicky. jenom I am špidla.
02. 01. 2011 | 21:28

jetotukormoran napsal(a):

Pokud by doslo k nejake prezentaci v UV Brussel , Havel by se prihlasil i jako kotelnik ))))

Ale musim konstatovat , ze soudruzi Paroubkovic a Chcalbotka, to delaj chytre)))

Sami drzi pochoden 'proflaklosti'
ale predavaji ji s popalenyma rukama , soudruhum z 'trafik' k uplatneni jejich cilum)))

Toz asi tak, soudruhu Efgeniji Europopici Brusselovici Havle.
02. 01. 2011 | 22:22

Nejneoddiskutovatelnější napsal(a):

Napsal ten Jiří Havel, který chodí orodovat na sociálku, aby připravila dceru scénografa Milana Davida o tátu. A to jenom proto, že s její mámou zrovna žije nějaký Jiří Havel a chce se asi nacpat na místo jejího rádoby táty.

Podrobnosti viz http://www.stridavka.cz/obvineni-z-pohlavniho-zneuzivani-sedmilete-dcery.html
03. 01. 2011 | 01:37

Petr napsal(a):

Pane europoslanče,
zapomněl jste podpis.

Křišťálový Standa, m.j. Paroubkův přítel
Datum: Poté co sesednul z koně a odejel trpět k imperialistům na Floridu

P.S.
Pane Europoslanče, i podpisy současných vládců se pod dokument hodí, v tom jsem s Vámi. Jen se nechtějí stěhovat do sociálně spravedlivé společnosti v Severní Koreji, jako Standa do USA.
03. 01. 2011 | 09:06

Jan holubář napsal(a):

Pan Havel by se měl kriticky podívat i na ČSSD. Vždyť ta přece není o nic lepší. Ale to né, my jsem dokonalí, stát jsme nezadlužili, ti Palasovíé, Doležalové, Svobodové či Grossové byli asi nastrčení agenti ODS, že. Alespoň minimum soudnosti......
03. 01. 2011 | 09:06

Pepa z depa napsal(a):

Milý diskutující, všechny zdravíme v Novém roce a pro jeho hladší průběh se pro zajímavost podívejte na adresy www.vymenilijsmepolitiky.cz, kde je již 739.000 občanů ČR a s nimi se spojily odbory, občanské iniciativy a sdružení a také DK+1. Také zde hnutí za přímou demokracii HzPD přdložilo i s odůvodněním NÁVRH NOVÉ ÚSTAVY ČR, která takto po malých úpravách v oblasti církve, práce a bydlení je shrnutím VŮLE LIDU NAŠÍ VLASTI. Seznamte se a potom můžete vyjádřiti svůj názor, který je v tomto referendu získáván před následující HEDVÁBNOU ZMĚNOU. Další zajímavá adresa je www.profesor-klaus.osoba.cz, to je také zajímavé čtení k posouzení charakteristiky naší elity. Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
03. 01. 2011 | 09:57

Rejpal napsal(a):

Marcus:

Máte plnou pravdu, pan Špidla byl dosud nejlepším a nejčestnějším premiérem tohoto státu (ČR).

Diskuze s komentátorem zvoucím se "hoven" má stejný smysl jako biblické "házení perel sviním".
03. 01. 2011 | 10:05

patriot napsal(a):

Nuba:

Platy, prebendy a důchody politických zlodějů (barrosové, špidlové, havlové, klausové…) nejsou žádné „náklady demokracie“, ale rovněž krádeže veřejných peněz za bílého dne.

Popletené to máte Vy.
03. 01. 2011 | 12:42

Terry napsal(a):

Pane Havle,
co takhle napsat pojednání:

"Jak mladý mašinfíra k titulu a miliónům přišel"

či

"Jak brněnský primátor Onderka udělal přijímačky a studoval na Vysoké škole Karla Engliše (známé z kauzy Větrovec a konkurzní mafie) na titul Bc. a jak udělal přijímačky a studoval na VUT Brno (Brno Business School Fakulty podnikatelské
program: Master of Business Administration
(validováno Nottingham Trent University Velká Británie)) k titulu MBA, když neumí anglicky".

A takových námětů byste našel u svých stranických přátel jistě hodně...
Budu se těšit na vaše vnitrostranické postřehy.
03. 01. 2011 | 15:36

mia napsal(a):

:-))) dobrý...
03. 01. 2011 | 16:10

PatientO.T. napsal(a):

"Nesepisovali jsme žádnou dohodu, u které bychom si odsouhlasili jednotlivá slova. Ale všichni souhlasili s tím, že garantem dohodnutých věcí je prezident republiky... Já jsem připraven vše, co jsem zástupcům stran slíbil, v následujících dnech a týdnech splnit," ujistil prezident.

http://www.lidovky.cz/klaus-jsem-garantem-dohody-ktera-zajisti-pokracovani-vlady-p4t-/ln_domov.asp?c=A101221_145311_ln_domov_sm

"Žádná dohoda nebyla uzavřena, a to ani na papíře, ani mimo něj," komentoval v pondělí, s odstupem dvou týdnů, prezident Václav Klaus jednání, které krátce před Vánocemi nejspíše zachránilo Nečasův kabinet.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=686970

Tak je choromyslný nebo není, tenhle ing.Klaus?
03. 01. 2011 | 16:16

duroy napsal(a):

To PatientO.T.: No, víte, on měl zrovna na Hradě službu kolega Nývlt...
03. 01. 2011 | 16:59

PatientO.T. napsal(a):

2 duroy:
:-)))
03. 01. 2011 | 17:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy