O naprosté zrůdnosti omezení výdajů na volební kampaně

30. 04. 2011 | 09:19
Přečteno 4818 krát
Ledva se sociální demokraté dotkli tématu, že by se mohly nějak omezit finance na volební kampaně, už nakoupili vagón kritiky. Nechovali se sami dle zásad, které nyní navrhují. Nemají tudíž práva zásady navrhovat. Nemyslí to dost upřímně…

Nemyslím, že by ode mne bylo dobré odpovídat na konkrétní texty. Nerad bych ten spor přesunul do osobní roviny a nechci se s nikým hádat. Chci být s každým zadobře. Sociální demokracie prostě navrhuje omezení volebních kampaní pro budoucnost. Z reakce lze usoudit, že se to někomu nelíbí.

Mohou volební kampaně vůbec ovlivnit volební výsledek? Vždycky jsem si myslel, že minimálně. Smál jsem se volebním mágům, kteří s vážnými obličeji říkali zdánlivé banality. A prohlašoval jsem, že žádná volební kampaň nedožene to, co politici za čtyři roky neodpracovali. No a teď abych se volebním koučům schlíple omluvil.

Poslední zkušenost je opačná. Máte-li aspoň jednoho populárního maskota, dají se dělat zázraky. Na pár hesel a tváře Radka Johna a Karla Schwarzenberga zabrala třetina voličů. Ale máme poměrně draze zaplacenou zkušenost, že s některými ksichty zázraky nenaděláte.

Omezit a zprůhlednit volební výdaje není na první pohled špatný nápad. Bude-li dán počet billboardů, letáků, inzerátů atd. a rovné podmínky zaručí jedna průhledná veřejná agentura, ubude nepěkných podezření z tajných financí, ba korupce. A také třeba veřejné výdaje na politiku budou potom investovány do odborného vybavení stran a elementárního vzdělání politiků.

Tento licoměrný postup by však byl spojen s hrubě negativními dopady v kulturní oblasti. Ze zhruba miliardy korun na volební kampaň, končí stovky milionů v novinách. Zakázky se dostanou i vybraným pěvcům ba dokonce skromným umělcům, co přesvědčují bábu.

Kromě kultury by utrpěla demokracie. Volební výdaje alespoň nuzně sponzorují demokratický tisk, který by se z jejich absence vzpamatovával mnohem hůře, než ze zvýšení DPH, připravovaného mystifikátorem Kalouskem. Kde by byli strážci demokracie bez příjmů z volební inzerce? V troubě. Kdo by zde bojoval s korupcí? Osamělý Vít Bárta. Ale musel by to zas platit z vlastní kapsy.

Odsuzuji proto nápad omezit volební náklady jako nebezpečí pro svobodu, rovnost i bratrství. Za toto své nezištné stanovisko nežádám pochlebných článků. A to ani v novinách, které vlastním.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Realista napsal(a):

Může reklama a marketing ovlivnit volební výsledek ? Zkušenost ukazuje, že ještě víc, než si i ti největší cynikové byli ochotni připustit. V USA je v politické reklamě naprostý mistr Republikánská strana, která dovede skvěle rozmělnit klíčová témata, odvést pozornost od podstaty problému k marginálním záležitostem a přimět široké vrstvy, že jejich zájmy jsou stejné jako zájmy multimilionářů a naopak je ještě vmanipulovat do role užitečných idiotů pro korporátní ameriku - zejm. tzv. "Tea party". V poslední době ta "kuriozita z 80tých let" v podobě Donalda Trumpa, která se vyšvihla na přední příčky popularity na základě primitvní kombinace "macho" rétoriky (ubohé USA je všemi po celém světě využíváno a to se musí změnit), lezení do zadku do zadku náboženským fanatikům (on, který byl znám jako celoživotní velmi nenábožensky založený sukničkář) a Obamova rodného listu (což bylo předtím asi milionkrát prokázáno jako nesmysl), ukázala, jak je v podstatě jednoduché s lidmi manipulovat.
30. 04. 2011 | 10:00

Skogen napsal(a):

Pane Havle, tu sebekritickou notu vůči podcenění populismu vítám. Děláme politiku pro lidi, že :)?

Sociální demokracie se vždy chovala jako tým neúčastných úředníků, za které budou nejlépe hovořit výsledky. A ejhle, ono stačí vykašlat se na výsledky a popularizovat lejno...

Upřímně, byl bych nerad, kdyby soc. dem. takto dopadla, je však nesporné, že výsledky bude třeba vyjmout ze zaprášeného PDF kdesi v nepřátelsky se tvářícím webovém archivu a hezky česky servírovat.

A tak by mě za všechno zajímalo, proč ČSSD nehovoří o zametání po Klausově ČKA a místo toho na sobě nechá viset tlachy o zadlužování země, proč v současnosti široce nediskutuje penzijní reformu a nesrovnává s parametrickými změnami současného průběžáků (s výjimkou pana kolegy Špidly a za to mu dík), proč nevyjde otevřeně na světlo se svou koncepcí zdravotnictví. I kdyby měla vydávat populární formou vedený a volně distribuovaný dvoustránkový občasník...

Je za tím dojem, že sebechvála smrdí? Profesionální a odborný nadhled nad podbízením se? Pryč s tím.
30. 04. 2011 | 10:04

BK napsal(a):

Jen upřesnění:
Osamělý Vít Bárta nemůže svůj boj s korupcí platit z vlastní kapsy, protože firma ABL vykazuje zoufale malé zisky.
Sám Bárta přežívá jen díky bohatému sponzorovi, panu Babákovi.
30. 04. 2011 | 10:05

almost glossed™ napsal(a):

Užívejte si svobody. Facebook se dal do mazání nepohodlných stránek zaměřeným proti škrtům v Británii. A když to jde tam, zhruba do roka dvou je to tady.

http://anticutsspace.wordpress.com/2011/04/29/political-facebook-groups-deleted-on-royal-wedding-day/

Seznam některých zcenzurovaných stránek je níže:

The Anti-Cuts Space London facebook group has been taken down without warning or permission. In the last 12 hours, facebook has deleted around 50 sites. Message people in extant groups to warn them, and tell them to get on your email list or twitter account instead. Screw you Zuckerberg.
FACEBOOK PAGES THAT HAVE BEEN DELETED IN THE LAST 12 HOURS:

Open Birkbeck
UWE Occupation
Chesterfield Stopthecuts
Camberwell AntiCuts
IVA Womensrevolution
Tower Hamlets Greens
No Cuts
ArtsAgainst Cuts
London Student Assembly
Beat’n Streets
Roscoe ‘Manchester’ Occupation
Bristol Bookfair
Newcastle Occupation
Socialist Unity
Whospeaks Forus
Ourland FreeLand
Bristol Ukuncut
Teampalestina Shaf
Notts-Uncut Part-of UKUncut
No Quarter Cutthewar
Bootle Labour
Claimants Fightback
Ecosocialists Unite
Comrade George Orwell
Jason Derrick
Anarchista Rebellionist
BigSociety Leeds
Slade Occupation
Anti-Cuts Across Wigan
Firstof Mayband
Don’t Break Britain United
Cockneyreject
SWP Cork
Westiminster Trades Council
York Anarchists
Rock War
Sheffield Occupation
Central London SWP
North London Solidarity
Southwark Sos
Save NHS
Rochdale Law Centre
Goldsmiths Fights Back
30. 04. 2011 | 10:17

almost glossed™ napsal(a):

Zase budeme volit jednotně, šťastně, pokrokově. Tj. reformy!!!
30. 04. 2011 | 10:19

Tenco napsal(a):

http://www.blisty.cz/art/58322.html

Co lze tak zásadního nalézt v seznamech dlužníků ČKA, že je nechce odtajnit ani Ministr financí PROTIKORUPČNÍ vlády ?
/eh - divný zápas s korupcí....to smíte vědět, luzo, todle až za čas a toto vůbec ne.../

Ve věku internetu bych byl pro to, aby se zakázala předvolební kampaň via reklama, propaganda a marketing úplně.
A tvrdě sledovalo a stíhalo vše, co již není informací, ale propagandou a reklamou politické strany.
Mohli by se na to najmout třeba nezaměstnaní.
Ti asi mají totiž pifku na všecky strany. Asi by to dělali poctivě.

Ať si pak isomádlové utřou třeba i .....

:))
30. 04. 2011 | 10:20

jenicek napsal(a):

Samozřejmě, že socani klidně navrhnou omezení, mají přece 90% slevu....
Havle, vy to zjevně nechápete, ale u Paroubka vůbec nešlo o ksicht, ale o to, že je zjevně deprivant v koukolíkovském slova smyslu.
30. 04. 2011 | 10:21

PatientO.T. napsal(a):

Vzhledem k tomu, že jsme opakovaně krmeni takovými historkami, jako je v současnosti ta o 90% slevě poskytnuté sociální demokracii nezištným panem Soukupem, myslím, že je úplně jedno, jaký bude limit.
Jediné rozumné řešení vidím ve snížení státních příspěvků politickým stranám a důsledné kontrole jejich účetnictví.
30. 04. 2011 | 10:22

Karel napsal(a):

To Patient O:T:

O to Vám přece jde. Pod rouškou ušetření pár mega na stranách, budou zvýhdnění Ti s Bakalou, Chrenkem, Penyijnmi fondy v zádech.

To nebude stát několik set milionů, ale několik set miliard Kč.

PS.
Jděte k šípku, modráčku.
30. 04. 2011 | 10:30

almost glossed™ napsal(a):

O čem je vlastně řeč. (A proč se Patient O.T. jako vždy mýlí):

"Návrhy ČSSD na omezení volebních výdajů:

Celkový limit pro výdaje na kampaň pro jednu politickou stranu ve výši 80 milionů korun (zahrnuje ve volebním roce všechny výdaje strany mimo personálních nákladů, pronájmy nebytových prostor a s tím spojené služby, poskytnuté dary, provoz vlastních nemovitostí a investice do nich).
Povinnost používat při nákupu pro platby nákladů na kampaň výhradně „transparentní účet“.
Povinnost používat při nákupu všech médií pouze tzv. ceníkové ceny či průměrné ceny za posledních 12 nebo 24 měsíců.
Zakázat zcela nákupy a využívání billboardových ploch stranami nebo omezit počet billboardů (včetně bigboardů) na max. 200-300 kusů pro jednu politickou stranu v daném měsíci, přičemž každý nosič bude samostatně číslován (ODS 1 až 300, ČSSD 1 až 300 atd., seznam míst s nakoupenými billboardy a jejich čísly budou strany povinny publikovat, vše bude tedy pod veřejnou kontrolou).
Povinnost předat do 60 dnů po dni voleb podrobnou zprávu o kampani politické strany Kontrolnímu výboru PSP ČR.
Za porušení pravidel regulace pokuta ve výši 10% ročního státního příspěvku na činnost.
Omezení maximální výše daru od fyzické osoby v jednom roce na 2 miliony korun, od právnické osoby (či osob spojených jedním vlastníkem) maximálně 4 milionu korun. Pro vyšší dary zřídit účet ministerstva financí, ze kterého budou prostředky jednou ročně přerozděleny stranám, které mají nárok na příspěvek ze státního rozpočtu v poměru k tomuto příspěvku. Bude tak možno podporovat demokratickou činnost stran bez přímé vazby strana – sponzor."
30. 04. 2011 | 10:33

vfischer napsal(a):

Za tragedii rozkradeného státu, kde se ve vládách střídají prodejní šašci, jste odpovědný Vy stejnou měrou, jako Vaši kámoši s Vaší oranžády a všichni ostatní lupiči z partají patlajících své gengsterské vlády ! Měli jste opakované možnosti ukázat, že právě Vy to dokážete jinak ! Namísto toho jste předvedli křišťálového mašinfíru, naboba Jyrku a celou sérii dalších lupičů v čele s náčelníkem Palasem !! Tak tady nekažte svá moudra z oplyšovaného bruselského kanclu, ve kterém se pakujete za houbydělání v byrokratickém molochu chcípající EU.
30. 04. 2011 | 10:53

Colt napsal(a):

pane Havle

Ironie je, a vždy byla výsada chytřejších. Škoda, přeškoda že těch ne-sucharů není v ČSSD více.

P.S.
kladu si otázku: jaký to mechnismus působil, že Vaším stranickým "šéfem" byl např Křišťál nebo Paroubek?
30. 04. 2011 | 10:56

Tenco napsal(a):

almost glossed™
Nebo aspoň tak.

Protože kdo v politice manipuluje lidmi za pomocí memů, principu slasti, lží..a to vše v 21. století - tak ten by neměl být v politice, ale třeba u Ogilvyho. Nebo u Goldmanů se Sachsem.))

A když ještě k tomu krade....
A když navíc chlastá...

Tak takového bych udělal stínovým ministrem financí v Bohnické láčebně.
Pozorovat, popsat, koupit vozík s cirkusovou plachtou a pak objíždět štace.
Zlatý důl, zlatý důl !!!
Vstup jedno euro - děti a vojsko polovic.

P.S. Tak jsem vyhrabal jednu zapadlou. Docela zapadlou. Blues alá Radius :

https://www.youtube.com/watch?v=U_xpu2sY5j8
30. 04. 2011 | 10:59

Občan napsal(a):

To Tenco:

Dokud ještě existovala ČKA, byl na jejích stránkách obsáhlý interaktivní seznam dlužníků vč. výše dluhu, kdy vznikl, splatnost a ještě další údaje, v němž se dalo dobře a přesně vyhledávat.
Dnes už ten seznam (spíš databáze) není k nalezení. "nejlepší ministr financí" má dost co skrývat, protože tam byly hodně zajímavé údaje. Zejména z řad privatizátorů.
------------------------------------------------

Jinak s panem Havlem a návrhem ČSSD zcela souhlasím. Volební kampaň se má dělat ve volebních obvodech, osobně, maximálně pomocí plakátů, které si dnes umí vyrobit každý trošku šikovnější žák ZŠ na domácí tiskárně a na volně dostupném SW za pár korun. Což se dá pořídit i na celostátní úrovni za pár set tisíc.
V médiích by měly dostat všechny voleb se účastnivší subjekty řekněme 10 minut na představení kandidátů. To bohatě stačí.
Volební kampaň by měla spočívat pouze v přesném představení volebního programu - pak by se totiž také ukázala kvalita jednotlivých kandidátů.
Jen doufám, že už se nikdy nebude opakovat Tvrdíkova americká stPIIIPa. Jím pojatá kampaň ČSSD vůbec neprospěla, dosáhla přesného opaku a stanu jen zbytečně zadlužila.
30. 04. 2011 | 11:02

Občan napsal(a):

Colte,

mně je tisíckrát milejší kožený úřednický ksicht, který rozumí své práci a dělá ji dobře a pro lidi, než kdovíjaký pseudobavič, který v práci krade, chlastá a dělá vše jen pro ožebračení běžných poctivě pracujících lidí a těch, kteří by rádi pracovali, ale nemají kde.

Takže pro mne raději sto Paroubků než jeden Kalousek.
30. 04. 2011 | 11:06

Skogen napsal(a):

Colt, to se mýlíte, Paroubek je velmi schopný ironik. Dokázal být natolik sarkastický, až to lidem lezlo krkem ;)
30. 04. 2011 | 11:07

student napsal(a):

Volím tu stranu, u které mám naději na osobní prospěch.
Strana, která utrácí za reklamu, jednoznačně preferuje blbost.
A tam vidím svou šanci.
Bohužel, ale nejsem sám.
30. 04. 2011 | 11:11

Tunel napsal(a):

To Občan
Pokud se jedná o stránky České konsolidační agentury, je tu ještě možnost nahlédnout do archivovaných segmentů stránek na http://web.archive.org/
adresa ČKA pro vyhledání je http://www.czka.cz/.
Sice nejsou úplné, ale něco se tam dá dohledat.
30. 04. 2011 | 11:18

Skogen napsal(a):

A k zastropování (krásný termín, kontrola pravopisu ho dosud nebere :) volební kampaně... Jistěže jde o účelový návrh z řad ČSSD. Po posledních volbách poněkud krvácí, obětavě sponzorujících Bártů a Bakalů nemaje, tudíž má pravice ohromnou šanci sociální demokracii po kapitalisticku "uzbrojit" ;)

Jistěže se v zásadě jedná o iniciativu prospěšnou, uvidíme, jak se ke svému šetřícímu otčenáši, vědomi si své výhody, pravověrní postaví :)
30. 04. 2011 | 11:23

modrý edvard napsal(a):

Protože nevěřím, že zastropování volebních výdajů se dá ohlídat, jsem proti němu. Jako řešení vidím to, že my voliči budeme vytrvale dlabat na volební kampaně, dokud strany nepochopí, že to jsou vyhozené peníze ... asi to je idealismus, ale nic jiného mě nenepadá.
30. 04. 2011 | 11:37

irinek napsal(a):

Předvolební reklama na bilbordech ovlivňuje zejména stádní typy.A jak se ukázalo,je jich mezi deseti miliony velké množství,ne-li většina.Příkladu lze uvést desítky.
30. 04. 2011 | 11:39

irinek napsal(a):

Ještě dovětek: ač zdaleka nectím modro-černou(?) barvu,omezení,nebo dokonce zrušení jakéhokoliv státního příspěvku všem partajím bych jen uvítal.Alespoň by se v celé nahotě ukázalo,která partaj je čí nástrojem a stát by ušetřil nějakou pětku,kterou by pak mohl Kalousek zase obdivuhodně prošustrovat.
30. 04. 2011 | 11:46

SuP napsal(a):

Veselý docente -
Přece mi nechcete namluvit, že zrovna Vy nevíte, co je hlavním důvodem k této socialistické výzvě. Ve financování čehokoliv už je tu uzákoněná taková džungle, že jakékoliv limity nic neznamenají, protože nezmohou. Když už si tolik lidí myslí, že politici kradou, protože si ničím jiným na svou nadstandardní existenci nemohou vydělat, zajímalo by mě, zda byste se nechtěl pokusit nějakým rozumným způsobem předvést stručný ekonomický rozbor hospodaření standardní politické strany. To by možná bylo přínosné a věřím, že to nezajímá jen mě.
Jinak osobně přeji hodně sil a dobré nálady.
30. 04. 2011 | 12:03

jarpor napsal(a):

Souhlas, pane europoslanče, zrůdnost a vějička pro hloupé...
omezíme výdaje... dohodneme se... a ejhle - sleva 80 či kolik procent ... tu slevu omezíte čím ? Zase dobrovolně, že Vám dobrovolně slevu nikdo nedá ?? To Vám mám věřit ?
/Nechci slevu zadarmo... řekl, a položil na stůl 200 Kčs... Z Povídky autorů Šimek a Grossman.../ Za co bude, či byla, tato sleva ?

Nikoliv. Žádne nekontrolvatelné dohody a úmluvy.
Řádné a kontrolované účetnictví politických stran, veřejné, na webových stránkách zveřejňované účetnictví, podrobné měsíční uzávěrky všech nákladů a výnosů... podle účetních zákonů této země. A roční auditované, konsolidované závěrky, parlametem schváleným jednou renonovanou auditorskou firmou pro všechny politické strany /ať taky víte, kolik stojí hodnověrný audit!!/

Politická strana není soukromý podnik, kterému po účetnictví běžnému občanovi nic není. Je to veřejná instituce, na soutěži politických stran je založen náš volební systém.
Proto tento požadavek... a utrácejte na volební kampaň, na co chcete - kolik chcete. Ať volič vidí, jak jste bohatí, odkud bohatí... jak se o něj budete starat, když vyhrajete... a hlavně odkud na tu starostlivost budete brát.

Jenže to by nebyly možné populistické kydy o "dobrovolném omezení se", kydy, které mic nestojí a na které přece jen někdo naletí, jací jste to upřímní lidé...Vy jste přece navrhovali... a ti jiní zlí nechtěli souhlasit... a hodí hlas do urničky... /dyť oni měli tu volební kampaň tak "skromnou"... chudáčci... a mě tolik slibují.../.

Hezký den
30. 04. 2011 | 12:04

stále rebel napsal(a):

"Kritika Česka: financování stran je neprůhledné
29. dubna 2011 22:22

Česká republika potřebuje zlepšit průhlednost financování politických stran a hnutí, vyplývá z páteční zprávy Skupiny států proti korupci (GRECO). Tento orgán ustavený Radou Evropy (RE) například zdůrazňuje, že je třeba zajistit snadnější přístup veřejnosti k finančním zprávám stran a častější sdělování informací o darech, ale také celkově zlepšit nezávislé monitorování financování předvolebních kampaní."

"Skupina soudí, že by ČR měla přijmout i opatření k zajištění toho, že dary členů stran se adekvátně odrazí ve finančních zprávách o činnosti politických seskupení. Doporučuje rovněž, aby se vyžadovaly detailnější vysvětlení nákladů kampaní v ročních finančních zprávách."

Vzhledem k tomu, že kampaně někdy vedou i jednotlivci, tak by se mělo zajistit, že ti budou v tomto směru podléhat podobným standardům jako politické strany
http://www.lidovky.cz/kritika-ceska-financovani-stran-je-nepruhledne-flh-/ln_domov.asp?c=A110429_102726_ln_domov_mc
30. 04. 2011 | 12:09

SuP napsal(a):

modrý edvard -
Vidím to podobně. Kampaně by mohly být neomezené, ale strany by měly mít povinnost do "koruny" prokázat, jak a z čeho ty náklady zaplatily a zaplatí.
Zkrátka jak napsal Patient O.T. kterého tímto zdravím.

Almoste, vy jste opravdu tak naivní?
30. 04. 2011 | 12:10

michal napsal(a):

Je fakt, ze omezeni bilboardovani by socdem bezesporu prospelo, jak se asi mohla rozhodnout mlada generace lidi, kdyz jsme se cumeli na dva typy plakatu, napravo, Necas a knize musime dat zemi do poradku, na strane druhe Paroubek dejme penzistum 13 duchod. Ja bych hrozne rad pomohl socdem svym hlasem, ale dokud to bude intelektualne vyschla strana, s programem zalozenym na destrukci a populismu, tak si opet najdu nejaky maly spolek levicovych intosu a tem dam hlas.
30. 04. 2011 | 12:13

Cestovatel napsal(a):

Pane Havle

Proč 80 milionů? To je poměrně hodně. Proč né třeba limit jen 30 milionů? Alespoň to donutí strany hledat peníze jinde než ve státním rozpočtu.
30. 04. 2011 | 12:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP napsal(a):
modrý edvard -
Vidím to podobně. Kampaně by mohly být neomezené, ale strany by měly mít povinnost do "koruny" prokázat, jak a z čeho ty náklady zaplatily a zaplatí.
Zkrátka jak napsal Patient O.T. kterého tímto zdravím.

Almoste, vy jste opravdu tak naivní?
30. 04. 2011 | 12:10
-------------------------------------

SuPe, ty jsi opravdu tak blbý a naivní ?
To nevíš, že strany mají povinnost vést účetnictví už teď ?
:((

Problémem je kontrola. Jako vždy.
Strany kontrolují samy sebe.
Via Dolní Seznamka.

Chceš tedy něco, co už je a almostovi vytýkáš tedy něco neprávem.
Pokud to nechápeš - o co jde, zeptej se /až se vyspí z opice/ Rumcajse.
On má totiž vždycky pravdu.
:((
30. 04. 2011 | 12:33

almost glossed™ napsal(a):

Sup: Proč bych měl být naivní? Přečtěte si ten návrh, abyste se neopakoval.
A limit už je jen otázkou dohody.

P.S: Proč jste se v tom TV kabaretu na podporu a očištění V. Bárty a spol. styděl za své jméno?
30. 04. 2011 | 12:35

almost glossed™ napsal(a):

michal: Tak to jste to té nepokrokové ČSSD vážně nanadal. Jistě jste dnes spokojen, jak jste si pomohl. Mimochodem, už dnes se pracuje na rozkradení vašeho důchodu.
30. 04. 2011 | 12:39

Cestovatel napsal(a):

Strany mají i alternativní možnosti jak financovat volební kampaň. Vybírat dary od svých příznivců a voličů (což je spravedlivější než aby všichni lidi platili ze svých daní volební kampaň stranám, které ani nechtějí volit). To se uplatnilo v USA kde Demokrat Obama vybral většinu na svoji kampaň z darů od příznivců. Nebo sponzorské dary.
30. 04. 2011 | 12:41

Cestovatel napsal(a):

Dodatek - sponzorské dary od právnických osob.
30. 04. 2011 | 12:44

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jsem už pár roků důchodec a nemám pocit že mi penízky někdo krade. Dokonce dodnes ani nevím, do které banky mi důchod chodí.
Veselé krizování, bez sockomu je prostě všude líp...
http://kaifolog.ru/uploads/posts/2009-10/1254366342_023.jpg
30. 04. 2011 | 12:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

wbgarden
Zkus se zeptat svého poručníka nebo ošetřovatelky.
Ti by to vědět měli.
Za něco ti přeci musí kupovat jídlo a pleny.
30. 04. 2011 | 12:48

SuP napsal(a):

Vykydale s olmoustem -
Vy se chyťte za ruce. To, že něco nefunguje, nenapravíte tím, že to napíšete jinak. Víc je k tomu (k vám) zbytečné.
30. 04. 2011 | 12:51

SuP napsal(a):

Vykydale, už přestáváš bejt použitelněj. Vlk se sice naváží, ale něco ví. Ty seš dutej.
30. 04. 2011 | 12:54

Skogen napsal(a):

Jsem rád, že jsem se nespletl :) Pravověrní vyčuchali příležitost a už jim omezení plýtvání nevoní ;)
30. 04. 2011 | 12:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Jak je to tedy - vedou politické strany účetnicví ?
A kdo je kontroluje ?
Cop jsi tedy navrhl ?
To co už je dávno zavedeno ?

Ty jsi prolhaný ubožák. A víš to. Proto své miniaturní ego prosazuješ formou snižování ostatních.
Je to ale dost průhledné.
Skočí ti na to, leda tak Rumcajs a vám podobní.

Vyzval bych ostatní, aby se za tebe alespoň pomodlili.
Ale ty jsi odepsaný případ.
Ty se totiž neprobereš ze své sebestředné autonomní hlouposti ani v pekle.

Ale rozesmál jsi mě. Dík. :))
30. 04. 2011 | 13:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, hnoji nájemnej narudlej, ty ještě vegetuješ, a kdo tě včíl platí, synku.
Jinak moje letošní přísně důchodcovské aktivity tu, plínko sockomácká. Ukaž též svoje ať se posmějem. Asi sis ale zase moc nepomoh, jak to tak vidím. Ale třista dobrejch,ne...
Veselé krizování, bez sockomu je všude hned líp...
http://forums.gardenweb.com/forums/load/conif/msg0114180414238.html
30. 04. 2011 | 13:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

wbgarden
...a vyvaruj se přílišného rozčilování, komunistický exredaktůrku - nyní to opozdilý bojovníku proti komunismu - mohla by ti prasknout cévka...a to by pak tví opatrovníci měli jo těžké a finančně neudržitelné - udržet tě suchého a čistého......po hentej Refóóórmě...
Takže klid.
Ticho, teplo, klid, sociální jistoty - nejlepší to přátelé ve stáří... /ono tu bitvu s komunismem už totiž mezitím - cos realsocialisticky redaktůrkoval...vybojovali jiní...takříkajíc přicházíš s křížkem po funusu.../
30. 04. 2011 | 13:12

PatientO.T. napsal(a):

Karel mi za odpověď nestojí, vrátím se tedy jen k Tomu-jenž-má vždy-pravdu-a-nikdy-jinak, tedy k AG™: Vím, že si potrpíte na to, abyste dal najevo, že právě se mnou nesouhlasíte, děj se, co děj. Přesto, mohl byste mi vysvětlit, v čem se mýlím?

Pokud by strany spotřebovávaly státní příspěvky na svůj provoz, zkusil bych uvěřit tomu, že tímto způsobem je možné předplatit si určitou formu víceméně rovné politické soutěže. Dokud je ovšem patrné, že tyto příspěvky padají z drtivé většiny do chřtánu majitelům PR agentur spřátelených s politickou elitou, jsem pro jejich snížení.

Jinak samozřejmě nic nenamítám proti tomu, aby se strany dohodly na omezení předvolebních výdajů, ale nevěřím, že zrovna v tomto státě to bude fungovat; vždycky se najde nějaká finta. Spíše jsem přesvědčen o tom, že ta strana, jejíž šéfové si první uvědomí, na jak malou část nerozhodnutých voličů jsou neskutečně drahé kampaně obvykle zaměřeny, jedině vydělá na, byť jednostranném, omezení takových nákladů.

Zdravím SuPa!
30. 04. 2011 | 13:13

almost glossed™ napsal(a):

"Vzhledem k tomu, že jsme opakovaně krmeni takovými historkami, jako je v současnosti ta o 90% slevě poskytnuté sociální demokracii nezištným panem Soukupem, myslím, že je úplně jedno, jaký bude limit."

Návrh ČSSD zahrnuje:
"Povinnost používat při nákupu všech médií pouze tzv. ceníkové ceny či průměrné ceny za posledních 12 nebo 24 měsíců."

Myslel jsem, že je to jasné, ale pro Patienta ještě výslovně:
Z uvedeného vyplývá, že nikomu nepomůže, když bude tvrdit, že měl jaké slevy. Kontrola bude veřejná, takže si průměrné ceny a výsledné součty každý ověří sám.

Sup: Nějak rychle jste sklouzl zpět do své obvyklé polohy. Argumentace žádná, zato spousta urážek. Divím se, že jste je nechrlil na účastníky TV kabaretu.
Mimochodem, proč jste se na místě styděl za svůj nick?
30. 04. 2011 | 13:24

almost glossed™ napsal(a):

Patient: P.S. Když máte dojem, že nemám pravdu, můžete se pokusit má tvrzení vyvracet. Protože se to zrovna vám na rozdíl od některých jiných diskutérů zatím moc nedaří, chápu, že to musí být z vaší strany frustrující.
30. 04. 2011 | 13:26

Občan napsal(a):

To Tencokydahnuj (30. 04. 2011 | 13:00):

Hospodaření politických stran už nekontroluje nikdo. Do cca r. 1996 je kontroloval Nejvyšší kontrolní úřad. Ovšem to platilo pouze do vynálezu ÚS, který rozhodl, že státní příspěvek poltickým stranám se stává v okamžiku vyplacení jejich majetkem a tím pádem není nikomu nic do toho, jak s ním hopspodaří.

Zvláštní je, že tehdy nikdo ani nešpitl (zejména ne jistý Klaus, který dnes nemůže ÚS přijít na jméno) o politizaci ÚS. Byť toto rozhodnutí bylo jedno z nejpolitičtějších, která ÚS vydal.
30. 04. 2011 | 13:27

Bobo napsal(a):

student
Shrnul jste věčné dilema politického života v demokracii.
Ale nezoufejte.
Podívejte na pana Havla, který si z funkce předsedy Fondu národního majetku odnesl detailní znalosti o tom, kde se nacházejí hodnoty, které tento národ 40 let akumuloval.
Sedí nám teď v Bruselu a z dišperace píše veselé články. Prostě potřebujete vědět ty správné věci na správné lidi a život je hned růžový.
30. 04. 2011 | 13:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, rozčeřený hnoji tu jistě sockom voňavý. Podobně jako včera či předvčerem se mě leštící pasta sockomu vlkolex na brejlích pokusila usvědčit z mého členství ve vaší milované straničce, tak si dovolím źde, i když vím, že se to asi nepovede, zaůtočit na zbytek vašich buněček mozkových a nabídnout vám váženým jistě sockomůn, byste nahlédli do archívu vaší milované nereformovatelné strany a definitivně zjistili, že jsem u vás nikdy nebyl, jakož jsem nebyl i v žádné jiné straně. To že vám sockomům řádně ležím ve vnitřnostech, to je mi zcela jasné a jsem tomu velmi rád.
Veselé krizování, bez sockomu je všude hned líp. Tak pravil wbgarden...
http://www.freakingnews.com/pictures/49000/Never-too-late--49373.jpg
Jinak co s tou identitou, drahý hnoji. Fotočku na rozdíl od mě jistě nikdy neukážeš, viď propagandistickej. Musel by ses stydět přinejmenším. Takže se ukecej, možná že to bezmozkům vůkol stačí.

Veselé krizování, bez sockomu je všude líp...
30. 04. 2011 | 13:35

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:

Moje zmínka o 90% Soukupově slevě se týkala faktu, že v tomto státě se vždy najde nějaký způsob, jak oblbnout veřejnost. Pokud jste z této zmínky vyvodil, že se jedná o mé hodnocení Sobotkova návrhu, nezbývá mi, než se nad vámi opět usmívat.

Vaše názory, až na nepatrné výjimky, nevyvracím a vyvracet nehodlám, diskuse s vámi je dle mého zbytečná. Jen se podívejte, co jste mi odpověděl na mou otázku, proč se mýlím, navrhuji-li snížit příspěvky stranám a uvádím-li (ex post) vyhlašovanou slevu.

Frustrace? Zrovna z vás? :-)))
30. 04. 2011 | 13:36

SuP napsal(a):

almoste -
Za nick jsem se nestyděl Příště se přihlaste, abych tam nemusel chodit já, ač nechci. Vyzkoušíte si, že když budete vypisovat tu svoji úžasnou značku, nic dalšího nestihnete.
A pokd Vás moje odpovědi neuspokojují, stačí přestat klást zbytečné otázky. Pokud se krade, přesto že v předpisech je napsáno, že se to nesmí, je chyba asi jinde než v předpisech. Ale když si myslíte, že to nové předpisy vyřeší, klidně si to myslete.
30. 04. 2011 | 13:57

Jeff napsal(a):

Celostránkový (!) inzerát státního podniku Lesy ČR oznamující zahájení setby smrčků v nejserioznějším novinách českého ráje to na pohled, přesně v den hlasování o důvěře vládě stojící na podpoře obálkového psychopata, právě když opakovaně slyšíme výzvy k prošetření loupeží za bíleho dne (terminus technicus VK po akci SWAT v IPB) pod vedením různých ropáků roku právě v tomto podivuhodném podnikatelském zázraku s výší rezerv na svých účtech rovnajících se ročním škrtům v sociální oblasti mě už zajímá jen to, co bylo nahráno mystifikujícímu ministrovi financí na schůzi svazácky salutujících šéfredaktorů seriózních deníků odpovědně rozhořčených možným úpadkem výplat pod zdvojnásobení DPH na knihy (popř. na tiskoviny).
30. 04. 2011 | 13:57

stále rebel napsal(a):

Pro PatientO.T.
Cituji:
„se týkala faktu, že v tomto státě se vždy najde nějaký způsob, jak oblbnout veřejnost.“

V tom je asi vaše víra nezlomná, alespoň tak usuzuji z vašich příspěvků.
30. 04. 2011 | 14:02

Skogen napsal(a):

V případě blbů se žádné způsoby hledat nemusí, tam je oblbnutí permanentní.
30. 04. 2011 | 14:08

SuP napsal(a):

stále rebel -
Zato Tvoje příspěvky jen potvrzují 100% platnost. Škoda, že tomuhle nevěříš, když vidím, čemu jsi ochoten věřit.
30. 04. 2011 | 14:10

PatientO.T. napsal(a):

2 stále rebel:
?
30. 04. 2011 | 14:19

almost glossed™ napsal(a):

Patient: Je mi líto, ale pořád nechápete podstatu návrhu.

Zde nelze "oblbnout veřejnost" protože veřejnost představují i konkurenční reklamní agentury a média. A které(á)koliv z nich může poukázat na to, že cena neodpovídá průměrné ceně, standardní nebo je dokonce pod náklady.

Protože se v tomto blogu a pod ním řeší návrh ČSSD, předpokládám, že i vaše odpověď se týká téhož. Pokud ne, není můj problém, že nepíšete k tématu.

Zbytek je jen mlžení.
30. 04. 2011 | 14:30

RA napsal(a):

a tohle napíše člen ČSSD , která měla na bilbordy 90%ní slevu. Sodruhu Havle, vždyť na té slevě za bilbordy jste ukázali, jak se to nechá obejít. Vždyť už vám může věřit jen malé dítě, nebo blázen. Bohužel jich tady zřejmě ještě je asi tak 50%.
30. 04. 2011 | 14:34

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:

Ano. Stačí správně sepsat dohodu/zákon a je zaručeno, že ho nikdo neporuší; zejména ne čeští politici...

Fakt ztráta času s vámi, nezlobte se.
30. 04. 2011 | 14:36

almost glossed™ napsal(a):

Sup: V příspěvku 30. 04. 2011 | 12:10 a dřívějším jste prakticky zopakoval to, co je v návrhu ČSSD, jeden bod jste zpochybnil tím, že je neúčinný, ale neprokázal, že je něčím omezující nebo dokonce škodlivý a připsal doušku, že jsem naivní.

Na to jsem vám odpověděl, že si máte přečíst na co slovy "veselý docente" reagujete, abyste se neztrapnil.

Ale vy jste si nedal říci a rozmazal si to po obličeji. Inu, proč bych vám radil...

Ten nick Sup zase není tak dlouhý, ne? "Anuszka" je delší a přece na plátně svítilo. alespoň na začátku jste se mohl představit. Takto jsem měl chvíli dojem, že tam sedí někdo jiný, snad slušný.

A buďte si jist, že o účast v takovýchto prvoplánových pí-ár podnicích zájem nemám. Musel bych si sebe přestat vážit.
30. 04. 2011 | 14:41

almost glossed™ napsal(a):

Patient: Ale podstata toho návrhu je přece ve veřejné kontrole. Několik milionů potenciálních kontrolorů. Můžete to ironizovat, ale nijak si tím svou argumentační pozici nezlepšíte.
30. 04. 2011 | 14:43

PatientO.T. napsal(a):

2almost glossed™:

Mezi pochybnostmi a ironií je rozdíl, který vy patrně nechápete, zejména tehdy, diskutuje-li se o ČSSD. Tedy vězte, že zatím jsem jen pochyboval.
Navrhl pan Sobotka také nějaké sankce za překročení limitu? Budou pak každé volby končit soudem?

Na závěr speciálně pro vás zopakuji, že bych uvítal (z důvodů ekonomických, estetických a hygienických) omezení volebních kampaní v ČR. Protože však čeští politici nikdy nebudou schopni převzít cokoli ze zemí, ve kterých to funguje, budou si případně zákon o volební kampani vymýšlet sami. O výsledku si nedělám iluze.
30. 04. 2011 | 14:53

Josef K. napsal(a):

To almost glossed™

:) :) Souhlas. Ano, stejně jako desetitísíce občanů ČR po večerech účinně kontroluje podivné veřejné zakázky, najde se jistě dostatek spravedlivých kontrolorů podle vaší představy.
30. 04. 2011 | 14:57

hoven napsal(a):

já bych šel ještě dál. zakázal bych umisťování obličejů jako ma např. slaveček sobotka na bilboardy.
ps
havle, proč vám dal podnikatel soukup na bilboardy 90% slevu? bylo to z nezištné křištálové lásky , jak přepokládám???
30. 04. 2011 | 14:58

hoven napsal(a):

co se týká volebních kampaní, tak mě poměrně dost vadí, když čssd korumpuje odborářský bose korytama v senátu a EP a ti pak naoplátku pro čssd organizují předvolební průvody v ulicích.
30. 04. 2011 | 15:08

almost glossed™ napsal(a):

Patient: ale no tak...
Josef K: On se mezi nimi už někdo, kdo tomu rozumí a má chuť do toho šťourat, najde, nebojte se. Z těch milionů stačí pár kvalifikovaných a zainteresovaných.

Zatím nikdo nic účinnějšího než veřejnou kontrolu nevymyslel. Nebojte se, že by konkurenční agentury a strany (třeba nově vznikající) neupozornily na podezřelé údaje v registrech.

Do všeho co je v souvislosti s veřejnými zakázkami zveřejněno, se vrtá docela slušně. Problém není v tom, že by lidé neměli zájem (klidně i osobní). Problém je v tom, že mnohé stále zůstává skryté. Proto je tento návrh na maximální transparentnost podle mého názoru skvělý.

A jestliže např. Patientovi v návrhu chybí sankce, vsadím se, že se ČSSD jejich zavedení nebude bránit. Na rozdíl od...
30. 04. 2011 | 15:18

Josef K. napsal(a):

to Havel:

Pokud je názorem sociální demokracie - cituji:

"Mohou volební kampaně vůbec ovlivnit volební výsledek? Vždycky jsem si myslel, že minimálně. Smál jsem se volebním mágům, kteří s vážnými obličeji říkali zdánlivé banality. A prohlašoval jsem, že žádná volební kampaň nedožene to, co politici za čtyři roky neodpracovali".

Konec citátu.

Není žádného důvodu k tomu, aby socialisté uzavírali dohody s ostatními stranami o omezení volebních výdajů. Stačí, když toto omezení provedou sami. Pokud tak neučiní, je to pouze další populistický trik pro méně důvtipné voliče. Takže nic nového pod sluncem, pane Havle.
30. 04. 2011 | 15:20

Josef K. napsal(a):

To almost glossed™

Nezlobte se, ale Vaše naivita je bezbřehá. Najděte mi kteroukoliv veřejnou zakázku na serveru http://www.isvzus.cz/usisvz/ - pokud možno na architektonické a projekční práce - to je můj obor - a já Vám do druhého dne uvedu na tomto konkrétním případu, že zakázka je zmanipulovaná. Manipulace je ovšem v případě velkých zakázek velice dobře připravená týmem právníků a v případě malých zakázek špatně týmem diletantů. :) A je zcela lhostejno jaká je politická příslušnost zadavatele. :)

Veřejná kontrola v ČR funguje stejně dobře jako demokracie. :)
30. 04. 2011 | 15:28

almost glossed™ napsal(a):

Josef K.: Já ani systém ale nemůžeme za to, že jste pasivní. Systém je jen možnost, příležitost. Architektonickým zakázkám nerozumím, tak na ně nemohu poukázat. Je to na vás a na vaší osobní statečnosti. Napište třeba blog, oslovte novináře...
30. 04. 2011 | 15:37

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:

Pokud se vrátím ke své první glose, čtu:
"Jediné rozumné řešení vidím ve snížení státních příspěvků politickým stranám a důsledné kontrole jejich účetnictví".

Výše státních příspěvků politickým stranám je jistě diskutabilní.
Důsledná kontrola stranických účtů je v podstatě ona transparentnost, o které vy píšete.
Nechápu tedy, proč mi oponujete a píšete, že se jako vždy mýlím. Je to ovšem krásná ukázka důvodu, proč s vámi nerad diskutuji.
30. 04. 2011 | 15:53

Josef K. napsal(a):

To almost glossed™

No, takže ještě jednou - Nezlobte se, ale Vaše naivita je bezbřehá. :) :) :)
30. 04. 2011 | 15:54

StandaT napsal(a):

nesmysl. To by mohlo fungovat jenom, kdyby procházely stranickým účetnictvím veškeré náklady na kampaň. Pokud někdo nedá dar straně, ale zakoupí svým jménem reklamní prostor, letáky, buřtstánek nebo něco jiného, tak nikdo nezkontroluje. A oficiální účetnictví naopak bude tím alibi, skrze které se odmítnou všechny pochybnosti.

Mimochodem, pokud strany nejsou schopny ukočírovat své vlastní finance, tak jak jim můžu věřit, že ukočírují ty státní? Nestačí-li jim účetní standardy, zdravý rozum a zodpovědnost, tak ať jdou do hajzlu! Nikdo by neměl volit stranu, která neumí sama hospodařit.
30. 04. 2011 | 16:21

Johanna napsal(a):

Pane Havle, stačilo by jedno jediné nařízení,
které by hlásalo, že si budou politici celou kampaň cvakat ze svého.
Mně se třeba nelíbí, že stát omezuje zdravotní péči, optimalizuje školy, prodlužuje odchody do důchodu.
Kecy o tom, že mnou zmiňované je "jiná kupička", jsou pouze kecy.
Pokud je vůle, daly by se prostředky ušetřené za NESMYSLNOU volební kampaň JAKKOLI, účelněji využít.
Dosud jsem nezažila jediný slogan, který by platil i po volbách.
Vím také, že NIKDO nevolil Marka Bendu a jemu podobné,
ale on tam je dál ...
Proč se tedy volby konají?
Pane Havle, možná časem i do Bruselu k Vám dorazí zpráva, že volební kampaň již nic neřeší a nevyřeší.
Vzdor tomu, že "pošetilých" lidí ochotných zbaštit "těm idiotům" nahoře cokoli, máme stále dost.
Alespoň dodávkové firmy a firmy předváděcích akcí si nestěžují.
Na lidské hlouposti lze totiž založit cokoli.
I pprezidenta takto "zvolíte"
30. 04. 2011 | 16:35

Vico napsal(a):

Nevím, co si mám o panu Havlovi myslet. Je to novinařující politik nebo politikanizující novinář?

Neštěstím naší žurnalistiky je, že se sem nasáčkovalo dost expolitiků, kteří skrze žurnalistiku chtějí pokračovat v politice.Proto tolik snahy nikoliv skutečnost popisovat a ji komentovat, ale mocensky vytvářet.

Pan Havel je úspěšný politik a rozhodně svým dílem v minulosti i dnes určitým způsobem má možnost skutečnost vytvářet. Jako opoziční politik nijak moc, ale přece. Přesto novinaří - popisuje, komentuje a dobře/skoro jak Pehe :-)/
Jak kdysi někdo popsal v jakémsi vtipu bláznivý svět, kde Němci obchodují a Židé válčí, tak modří Kojzaři fabulují a rozhodují, který z politiků dostane nakrmit strychninu a Havlové se baví psaním velmi dobrých komentářů a fejetonů.

Svět se fakt zbláznil. Ale jinak dobrý...
30. 04. 2011 | 16:52

Jiří Havel napsal(a):

Slabý, paní Johanno, slabý.
Já bych přijal zákon, že politici smí financovat kampaň jenom z toho, co si nakradou. A bylo by úplně jasno.
30. 04. 2011 | 16:53

jarpor napsal(a):

Zdravím kamarády ...

nezapomeňte, přátelé, že "veselý docent" /Pavle, dovolil jsem si půjčit Tvé oslovení, mimochodem - nechal jsem si nahrát ty interpelace a jak je zhlédnu, sdělím více, zatím jen palec nahoru za snahu... budeš po zásluze potrestán, že jsi tam byl... když tam byl... :-)) asi stejné by to bylo, kdyby tam byl někdo jiný... /
to myslí upřímně... tak nějak "standovsky"...
a příznivci strany docenta mají potřebu na každý strop, omezení, limit je nejlépe "hodit" zákon, nařízení, vyhlášku... /máme toho všeho asi málo.../ a pokud možno bez postihu za porušení... na každou činnost kontrolního úředníčka.../nezávislého a nepodplatitelného.../ ať maj lidi co dělat... že je to jen práce pro práci... aby se řeklo, že se cosi dělá a k ničem rozumnému to nepovede - nevadí... Hlavně ať je to složité, aby se v tom skoro nikdo nezorientoval.. co ještě je bilbord, co už není bilbord, co je reklamní článek, co není reklamní článek nýbrž informace o programu, co do kampaně započítat, co nezapočítat... ale - bude se vědět, co jsou limity... omezení... HURÁ.

StandaT.
Jsem si vědom, že lze zakoupit na své jméno reklamní prostor... ale přece jen... při povinnosti pod řádnou sankcí za porušení informační povinnosti stranám za včasné nezveřejnění účetnictví za jednotlivá období... ono by to časem přirozeně ke zlepšení vedlo... jenže ono je přece sanžší "dělat, že něco s tím dělám... a mnout si ruce, jak nam to "baštěj"... protože pochybuji, že by "veselý docent" nevěděl jak snadno lze ona omezení "očůrat".

Hezký podvečer
P.S. Jdu se proletět... přeci ty ženský v tom lítání čarodějnic nenechám samotný...
30. 04. 2011 | 16:54

hoven napsal(a):

johana,
a já bych přijal zákon, že politici mužou plnit svoje předvolební sliby ze svýho. dal bych prostor soudruhu havlovi, slavečkovi a dalším socanům, aby národu ukázali, jestli jsou opravdu tak solidární, jak o tom pořád mluví. soudruh docent by mohl například svuj plat posílat duchodcům. a hejtmanec rath by mohl ze svých dvou platů lidem proplácet poplatky. peníze by se dostaly těm potřebným a ještě bysme se u toho nezadlužovali. dvě mouchy jednou ranou.
30. 04. 2011 | 17:11

StandaT napsal(a):

funny :)

Pokud regulace, tak ta, že strana, která se sama zadluží, nesmí obsadit křeslo ministra finací, nemůže mít vicepremiera pro ekonomiku a dotace, které proudí skrze ministerstvo, která obsadí, může spravovat jen ten náměstek, který je z nezadlužené strany, resp. nestraník. :)
30. 04. 2011 | 17:31

paja napsal(a):

S voliči hýbou především drby. Aféry, úniky z vyšetřování, tajné nahrávky, podvržené i nepodvržené, ukradené i neukradené.
Kdo má tuhle moc, má absolutní moc.
S médii v zádech, jak s větrem do plachet.

..Když ti vítr, napne plachtu, když ti plachta, popožene yachtu...
30. 04. 2011 | 17:34

Petr Havelka napsal(a):

Pane PatientO.T.,

ano, fiinanční limity na kampaně, ale zároveň omezit maximální velikost plakátové kampaně. Děje se tak leckde v Evropě. Při max rozměru, dejme tomu metr na dva, se uleví celému národu, státnímu rozpočtu i politickým stranám :)

Samozřejmě, že důsledná kontrola účetnictví a zákaz "neznámého subjektu", ketrý inzeruje pro politickou stranu
30. 04. 2011 | 17:36

Johanna napsal(a):

Pane Havle, vyprošuji si takový tón!!
TOLIK zase v kramflecích pevný nejste, abyste brzy neskončil na smetišti dějin.
To, že politici mohou krást, jste však napsal pravdivě!
Oni mohou krást a ještě rozkrádají už tak vydojený státní rozpočet na nesmyslnou volební kampaň.
Vy jste v Bruselu také k ničemu!!
Pokud se mýlím, uveďte KONKRÉTNĚ, CO jste tento týden udělal.
Počkám si ...
(Nežinýrujte se, neošívejte. Nejen já čekám na výsledky Vaší práce ...)
30. 04. 2011 | 17:39

Johanna napsal(a):

Hovene, já bych především zrušila všechny strany.
Nikoli aby se opakoval případ jediné ultralevicové- to už tady bylo.
Političtí ministři je to nejhorší, co nás mohlo potkat.
Novinář ministrem vnitra, bachař školství, chartista obrany ...
Vám všem zde to připadá jako posun k lepšímu?
Vždyť je to jen jejich nepřeberné množství šancí jak pouze zbohatnout víc a ještě víc ...!!!
Prosadí se nesmysl státních maturit - pár vyvolených zbohatne.
Lékárničky - toť "malá domů" pro dopravu.
Promopro = pšenka do mlýna pro obranu.
A vnitro? To si může dosadit každý sám ...
NIC už není pro lidi, vše je již jen pro ministry a pár vyvolených ...
Důkazem budiž plamenná řeč Nečasova o vypuzení všech, co mají něco společného s ABL, z vlády.
Zdá se, že v tom nakonec mohou jet i Klaus s Nečasem.
I pod vlivem StB člověk otáčel o 180 stupňů.
A rozdíl mezi sledováním před čtvrt stoletím a nyní je jaký?
Vydírá se jinak dnes nebo dříve?
To, že může mít např. Rath dva platy je ale chyba naše!!
MY jsme jim to dovolili!
Měli jsme se ozvat!!
Zlatě bylo, když v r.1990 svážel jeden autobus poslance na schůze.
Dnes mají několik aut, salakvardu zbytečných kolem sebe
a na interpelace již dokonce nechodí!!
Morálku a lajny zde zavedl Havel a Klaus.
Mohli jsme mít a zasloužili jsme si lepší!!
Stačilo Havla (toho pseudoskromňouše, který "naoko" nechtěl dělat prezidenta) nezvolit.
Vím, že o tom "rozhodovalo" zahraničí, nikoli lidé u nás.
To ovšem je zas jen a jen totalita!!
Bylo mi to jasný s prvním Havlovým "projevem".

Moc se omlouvám, pokud "urážím" některým z Vás "modlu zvanou Havel", ale už byste mohli fakt vystřízlivět a uznat, že Havel ni Klaus nebyli to pravé.
30. 04. 2011 | 17:54

Dočekal napsal(a):

Johanna:

Tyto odkazy sem vkládám hlavně pro nick hoven. Ovšem předesílám, že velice pochybuju o tom, že si je tento alternativní inteligent a z vlastního rozhodnutí absolvent Vysoké školy vůbec otevře.
Vrcholem jeho argumentace, přes který už zřejmě nikdy nepřeleze, je "slaveček sobotka."

http://blisty.cz/art/52565.html

http://dolezite.sk/Konec_zlateho_pokladu_Ceske_republiky.html

http://news.yahoo.com/s/yblog_thelookout/20110412/ts_yblog_thelookout/is-the-president-of-the-czech-republic-a-pen-stealer

http://profesor-klaus.osoba.cz/

http://www.cibulka.net/nnoviny/nn2000/nn2400/obsah/01.htm
30. 04. 2011 | 18:17

almost glossed™ napsal(a):

Josef K: Aha, takže vy víte o nějaké rozkrádačce, máte na ni důkazy, ale necháváte si vše pro sebe a zůstáváte pasivní. Proto jsem naivní. Už rozumím. :-)
30. 04. 2011 | 19:15

Johanna napsal(a):

PPane Dočekale, mám více titulů a více vysokých škol, ale proč si to mám otevírat?
Zvítězit by měl názor, že VŠICHNI politici by měli z české politické scény odejít, a Praha by měla ztratit monopolní postavení vedoucí, ředitel, prezident, vrcholný manažer oddělení, ředitelství, asociace a uskupení, hnutí ... ničeho pro nic.
To se to pak dávají trestní oznámení, práská dveřmi a dýchá demokracie, když má Praha přehnaně zbytečných pracovních míst.
Jako příklad uvádím nově zřízené ZBYTEČNÉ místo pro (ex)ministra Johna. Pokud se stanete ředitelem jakéhokoli státního podniku (ministerstva), vytváříte automaticky ta nejzbytečnější oddělení pro své známé.
Je to asi jako výbory a podvýbory pro poslance (aby si k sotva znatelnému platu, nezdanitelným náhradám, místům v dozorčích radách ...mohli nějakou tu korunu přivydělat), kde vedoucí, jeho zástupce i člen takového výboru berou 27.000Kč. A to si vemte, že se některé od 1.1.2009 ještě nesešly ...
Zkuste si položit otázku, jak by to bylo s placením Vám za členství v takovém výboru a) obyčejným občanům, b) politiků.
Abyste nemuseli váhat, zde je řešení: Vy byste dostali zaplaceno pouze až když se sejdete a vykážete nějakou práci.
Politici dostávají zaplaceno každý měsíc (od 1.1.2009), ať se scházejí anebo dosud ne.
30. 04. 2011 | 19:32

Dočekal napsal(a):

Johanna:

Promiňte, ale zřejmě jste si na sebe vztáhla to, co bylo mnou věnováno nicku hoven.
Stačí, když si ještě jednou přečtete hned první větu mého předchozího příspěvku.

Pokud jsem se vás svým předchozím příspěvkem nějak nepříznivě dotkl, tak v tom případě se vám omlouvám.
Pro jistotu vás už odteď nebudu nikdy oslovovat přímo. Mimo jiné také proto, že vašim "více titulům a více vysokým školám" nemohu konkurovat ani náhodou.
30. 04. 2011 | 19:42

Karel napsal(a):

To je starostlivost o kulturu a noviny ?
Já myslel, že pan Havel je ekonom a má alespoň minimální povědomí o základních
ekonomických faktech. On podle mě dobře ví, že jeho "starostlivost" je hrubá demagogie.
Peníze budou prostě použity jinde a jinde se uplatní jejich pozitivní utracení.
30. 04. 2011 | 19:43

RA napsal(a):

a to nám sděluje Havel, představitel oranžové (vybledlé rudé) strany, která na volbách nasekala 500000000 Kč dluhu.
Takto "hospodaří" se svými penězi, jak bude "hospodařit" s našimi ?
30. 04. 2011 | 19:49

Rumcajs napsal(a):

Nelžete docente !

Vy byste projeli volby i s Van Damem a Mirkem Dušínem. Ty veše sliby všechno a všem, ty bere vážně jenom parta zdegenerovaných důchodců.

Chcete omezit výdaje ? Omezte je !
30. 04. 2011 | 19:54

hroch napsal(a):

A já jsem se všemi kroky vlády a p. Kalouska víc jak spokojen a souhlasím plně
30. 04. 2011 | 20:23

hoven napsal(a):

johana,
nesouhlasim, politický strany jsou zakladem svobodné demokratické politické soutěže. mužete je nahradit jenou nějakou formou skryté totality.
dočekal
já ty vaše odkazy znám. považuju to za bláboly.
30. 04. 2011 | 20:45

hoven napsal(a):

johana,
to jste neměla dělat s těma vicero titulama z vysokých škol. dočekal to nerozdejchá.
30. 04. 2011 | 20:56

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
johana,
to jste neměla dělat s těma vicero titulama z vysokých škol. dočekal to nerozdejchá.
30. 04. 2011 | 20:56
------------------
hoven napsal(a):
drahomir horvat,
protože spousta romů s tím vyplnění problem mít může. vy třeba ne, ale spousta jo.. já bych to nebral jako akt ponižování. oba víme, jak se to s romskou školní docházkou. to neni otázka intelektu, ale spíš vůle. když jste zmínil vjetnamce, ti se učí do noci a mají samé jedničky.
p.s.
ja mam vysokou školu a ten dotazník jsem malem z...l. škoda, že nepřišel asistent.
27. 03. 2011 | 00:53
**********
A ještě něco:

hoven napsal(a):
beda,
langer chtěl zbavit mlčenlivosti včšechny policajti, kteří praovali na krakatici, ne jenom socanskeho agenta tichého. to ovšem socani zablokovali. proč?????
09. 04. 2011 | 16:54
------------
Ani nevíte, nicku hovene, jak mne ta vaše pozornost těší!
Ono vydávat se za vysokoškoláka a přitom se písemně projevovat jako repetent na prvním stupni ZŠ vyžaduje buď hodně velkou dávku drzosti, nebo naopak vysokou míru alternativní inteligence.

Jinak kvituju s povděkem, že tady tu "pravicovou" politiku obhajují právě takovíto jedinci. Jednak mi to dává jakous takous naději, že to s tou naší "pravicí" už jde pěkně s kopce, hlavně se tím ale potvrzuje to, co mi už kdysi dávno, ještě za vlády bolševika rudého, řekl můj přítel Karel.

Cituji:

"Jedinci s jednoduchým myšlením mají tendenci upínat se křečovitě k totalitní moci, i když tato totalita jde proti jejich zájmům.
Vysvětlení je poměrně jednoduché. Oni si tím léčí svůj pocit méněcennosti, neschopnosti, slabosti a bezvýznamnosti. Činí tak proto, že pro ně osobně je velice těžké prosadit se ve společnosti a najít tak cestu k sebeúctě.
Totalitní moc dává těmto lidem možnost ztotožnit se s mocnými a tím se zdánlivě sám stát mocným.
Tím, že jim ti mocní předhodí nepřítele, umožní jim proti němu bojovat a tvářit se přitom jako hrdinové. Jsou přece na straně silnějšího a nejagresivnějšího.
Pro tuhle vlastnost lidské spodiny mohou existovat totalitní režimy."

Tak a teď jsem opět moc zvědavý na to, jaká duchaplnost z vás zase vypadne.
30. 04. 2011 | 21:25

hoven napsal(a):

dočekal,
tak to už se musíte těšit na vládu sobotky s komunistama.
30. 04. 2011 | 22:15

jin napsal(a):

pro hoven
Máš velice rozumného přítele,který to má vzácně srovnané v hlavě.Naši studenti se chovají často podobně,jak je psáno.Oni myslí jako každý mladý člověk,že změní svět a skočí na laciná hesla mafiánského kapitalismu,jako ideál.Věří kritikům,že bylo v minulosti všechno špatně a potom ,když vystudují ,skončí na pracáku...
30. 04. 2011 | 22:42

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
dočekal,
tak to už se musíte těšit na vládu sobotky s komunistama.
30. 04. 2011 | 22:15
-----------------
No, vládu jedněch hovenů už jsem zažil. Před Vítězným Listopadem. A musím přiznat, že s nimi byla alespoň občas sranda.
S místním hovenem je už jen nuda. A to i přesto, že je to absolvent Vysoké školy.

Ale pište dál, hovene, neumdlévejte! Ani netušíte, jak těmi svými výplody vaší alternativní inteligence pomáháte té naší pravici!
Do hrobu, samozřejmě.

Jo a už se těšíte, jak vám pan Drábek zkrouhne sociální dávky? Nepochybuju o tom, že mu za to ještě zatleskáte. Je to přece součást reforem a ty jsou pro vás svaté.
Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království hovenovo!
30. 04. 2011 | 22:43

Dočekal napsal(a):

jin:

Nedávno se tady jeden takový mladý, zdravý a úspěšný jedinec rozepisoval o tom, že "socky" si můžou za tu práci u pásu samy. Prý se měly líp učit.
V našem městě jsou maturanti rádi, když seženou jakoukoliv práci. A jsou vděční i za tu práci u pásu.
Mám takovou obavu, že to nebude dlouho trvat a budou u toho pásu stát i vysokoškoláci.

Vykládejte ale tohle "vysokoškolákovi" s nickem hoven! On vám bude donekonečna opakovat, že za to můžou socani a zejména pak "slaveček sobotka."

Končím zvoláním: Víc takových hovenů!
30. 04. 2011 | 22:51

hoven napsal(a):

dočekal,
tahle vláda provedla jenom symbolické škrtečky. místo 170 miliard deficitu máme jenom 150 miliard. to není duvod k optimismu. navíc škrtání nejsou refromy. a pokud se s těma reformama nezačne, se železnou jistotou jdeme vstříc bankrotu. protože nikdo se neodváží škrtat tak, aby to mělo nějakou učinnost a deficity budou bez reforem rychle narustat. bankrot je zlá věc pro chudé. bohatí se bát nemusí. čssd bojkotem reforem dělá velice asociální věc.
30. 04. 2011 | 22:55

jin napsal(a):

Vážení,v tomhle státě ,kde kvete korupce i na protikorupčí policii a jsou zprivatizované soudy ,už nepomůže ani svěcená voda...
Zákon o policii a dalších sborech,který si protlačili mafiáni a vysocí funkcionáři těchto orgánů,je silně prokorupční.V TV jste v týdnu mohli vidět,jak odcházející ředitel policie nadělil statisíce členům protikorupční policie,aby měli velkou výsluhu a rádi na něj vzpomínali.Něco jako Langer Houbovi,který má nadosmrti jistých 65 000 měsíčně.Jsou to nestydaté důchody,které umožňuje prokorupční způsob jejich výpočtu,jen z jednoho roku.Protože většina má nahoře kamarádíčky,kteří jim před odchodem nadělí statisíce,odchází a budou odcházet vrcholoví darebáci s vysokými výsluhami a důchody.To se děje "legálně"i u hasičů,bachařů,celníků,vojáků...Proč se to nepočítá např.od sameťáku ??? Tohle buď Kalousek a Drábkové nevidí a nebo je to nezajímá.Dnes,kdy krátí kdejaké přídavky na děti a topíme se v dluzích !!! Vnuci nám za to jednou pěkně poděkují.
30. 04. 2011 | 23:13

SuP napsal(a):

hovene -
Vidíš, nerozdejchal....
01. 05. 2011 | 08:23

Dočekal napsal(a):

SuP napsal(a):
hovene -
Vidíš, nerozdejchal....
01. 05. 2011 | 08:23
------------------------
SuP napsal(a):
"Dočekal -
Takže, jestli jste Vy s StB spoolupracoval pod nátlakem nebo dobrovolně, je úplně jedno. Tak to sem furt nezatahujte. Na tom totiž nezáleží a my se na to neptáme. My co jsme nespolupracovali ani pod náltakem."
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-paroubek.php?itemid=12825
************
Od jedince s nickem SuP, jehož "karakter" se projevuje i takto, se ničeho jiného než podlosti nadíti nelze.
Už také chápu, proč se tento jedinec v Národním raději schovával za plentou.
Ale že si pan Libor Stejskal umí vybrat spolupracovníky!
01. 05. 2011 | 09:20

Duroy napsal(a):

Omezit, omezit, ale v jaké výši? Taková paní Kočí má pro novou stranu připraveno nějakých 120 miliónu. A to ještě nezačala kampaň.

To Dočekal: Letos se očekává, že se poprvé stanou největší skupinou absolventů na trhu práce absolventi vysokých škol.
To hoven: Počůvajtě Kefalín, a čo su to také reformy?
01. 05. 2011 | 09:22

SuP napsal(a):

Ještě tam chybí -
SuP napsal(a):
Dočekal -
přemýšlel jsem, co bych ti tak na rozloučenou ještě hezkého napsal. Jde to ztuha, ale přece. Tedy: jestli jsi s StB spolupracoval dobrovolně, pod nátlakem, nevědomě nebo vůbec mi bylo a je úplně jedno. Hodnotím lidi podle toho, jak se projevují, ne podle toho, co mi chtějí namluvit. Tobě dneska už nevěřím ani to, že sis ta rogalla stavěl sám.
A promiň že ti tykám. Dělám to jen u přátel (byť virtuálních), nebo u lidí, kterých si ani v nejmenším memám proč vážit. A jistě chápeš, že přátelé nejsme.
15. 04. 2011 | 16:02
A -
SuP napsal(a):
Dočekale -
sere tě, že tebe čtou akorát ty mazaný?
15. 04. 2011 | 19:09

To jen aby to bylo objektivní.
01. 05. 2011 | 09:46

MirekS napsal(a):

Řeknu Vám pár věcí, pane Havle:

1. Nejhorší jsou strany, které jsou zadlužené (čím víc, tím hůř). Nedokázaly totiž naplnit to, co si předsvevzaly (špatný rozpočet), tedy žijí na dluh své budoucnosti. Nejlepší je to obrázek o těch stranách, které káží proti zadlužení... Výsledkem je to, že pak samy nedovedou dodržovat pravidla, které navrhly či se s nimi ztotožnily (vzpomeňte ty záhadné sponzory, vzpomeňte ale i na Bamberg, pomyslete na Bártu, Babáka chtějící jednat lépe než dinosauři...).

2. Systém státních příspěvků není dostatečně kvalitní (není definován objem, co si stát může dovolit, jsou definovány limitní klíče, které nahrávají "statusu quo" - nerovnému rozdělení).

3. Je nanejvýš polemické, zda o politické soutěži mají rozhodovat peníze či myšlenky. Osobně jsem pro ty myšlenky, ale je mi jasné, že bez peněz (lépe financí) to v dnešní době nejde.
Proto je lepší, když politické strany budou donuceny občany (jde to?) transparentně vykazovat výsledky svého hospodaření (ani to však není všespásné).

4. Už byste měl pochopit, že problém není v konstrukci zákonů (zvláště v jejich složitosti a propletenosti, takže je pak "jednoduché" se v souladu s nimi chovat(?) - zvlášť když zákony si "protiřečí"). Problém je v chování (a jeho kontinuitě) a naopak v jednoduchosti zákona, a tudíž jeho snadné vymahatelnosti. Problém je především v chování těch, kteří se konstrukcí zákonů zabývají! Pan ministr Kalousek by Vám v dnešních dnech mohl vyprávět, pan ministr Drábek, pan ministr Heger, a co ti další, a Vy, socdemáci, nejste výjimkou...? Ale copak to, není už divné, že "konstruktérem" je ministr - tedy exekutivec?

5. Vidíte, v celkovém obrazu stojíte za ..., protože se za těch 20 let nedokážete domluvit na základních demokratických principech jednání PS (v nadšení z pádu komunismu byla narychlo nastavena "rozjezdová pravidla", ale dále ve výsledku prokazujete svou demokratickou neschopnost - ve smyslu péče o demokracii, aby bylo jasno). Nedokážete si definovat, kde je ta hranice, za níž se demokracie "bortí"... "A vo tom to je".

Vážený pane, demokracie v Česku trpí a pláče. Trpí a pláče zejména působením (vládou) hlavních demokratických stran. Tedy ČSSD, ODS, ale dnes i TOP09, abych byl konkrétní! Přichází čas změny. K lepšímu nebo ještě horšímu?

Zdraví

MirekS
01. 05. 2011 | 10:07

Dočekal napsal(a):

SuP:

Dík za doplnění. Nechtěl jsem do svého příspěvku vkládat všechno, neboť by se jistě našel někdo, kdo by mne okamžitě pokáral za to, že opět "tapetuju."

Jinak si přece jen dovolím pounamenat, že ani vy jste sem nevložil úplně všechno.

Každopádně si dovolím tvrdit, že největšího práskače uvidíte tehdy, když se podíváte do zrcadla.
Můj dnes už bohužel zesnulý přítel měl pro takovéto "karaktery" výstižný termín, který zde ovšem nemůžu použít, neboť bych tím riskoval výmaz VŠECH mých textů.

Soudruhům komunistickým pohůnkům, kteří mi za normalizace dělali domovní prohlídky, jakož i soudruhům vyšetřovatelům Státní bezpečnosti jsem říkal toto: "Soudruzi, ty dokumenty mi můžete zabavit, texty zcenzurovat, knihy spálit. Myšlenky se vám ale zničit nepodaří.

Takže pane "zaplentaři" SuPe: Vaši roli zdejšího Viktora Čističe vám vůbec, ale vůbec nezávidím. Na jednu stranu vás chápu, protože geny se zkrátka zapřít nedají. Ale k tomu, abyste mne bez jakýchkoliv důkazů obvinil ze spolupráce s bývalou Státní bezpečností, vás přece nikdo nenutil.
Nebo snad ano?
01. 05. 2011 | 10:16

Dočekal napsal(a):

SuP:

Když už jste mne upozornil na to, že jsem zkopíroval jen část vašeho příspěvku, vkládám ho sem teď celý.
-----------------

SuP napsal(a):
Dočekal -
Některý lidi jsou hrozný svině. Byli za socialismu, ale ani teď se nezměnili. Maj to totiž v povaze. Ale jen některý z nich byli buď v StB, nebo u práskačů StB. Vždycky na nich bylo zajímavé, že si s nima nikdo nechtěl dobrovolně hrát od chvíle, kdy je prokouk. Takže, jestli jste Vy s StB spoolupracoval pod nátlakem nebo dobrovolně, je úplně jedno. Tak to sem furt nezatahujte. Na tom totiž nezáleží a my se na to neptáme. My co jsme nespolupracovali ani pod náltakem.
12. 04. 2011 | 17:49
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-paroubek.php?itemid=12825
------------------
Alespoň tak líp vynikne ten váš "karakter."
01. 05. 2011 | 10:23

SuP napsal(a):

Dočekale nelísej se, já si s Tebou stejně hrát nebudu.
01. 05. 2011 | 10:43

StandaT napsal(a):

SuP: jednou jseš v archivu, navždy jseš v archivu :) Konec konců každý máme nějakou tu libůstku. Někdo je na holky, jinej na vdolky, další má doma archiv pravičáků...

Hele, neměli bychom se složit a koupit mu nějakej titul?
01. 05. 2011 | 11:13

SuP napsal(a):

StandaT -
Že Ty tam chceš bejt taky?
Myslíš koupit mu třeba inženýr, když nedodělal tu vejšku, protože mu to bolševik z politických důvodů překazil? Nevím, jestli by ho uměl nosit...
01. 05. 2011 | 11:45

StandaT napsal(a):

SuP: když já jsem takovej nenapravitelnej lidumil. Dneska mají svátek, původně práce, dnes levejch řečí, tak proč někomu neudělat radost?
01. 05. 2011 | 12:02

hoven napsal(a):

duroy,
reformy - podstatná změna systemu. my máme system financování veřejných služeb ( zdravotnictví, duchody, školství atd) nastavenej tak, že každej rok generuje deficit přes 100 miliard a ten deficit se každej rok zvětšuje. pokud se nic neudělá, tak to skončí bankrotem. ten deficit je tak velkej, že zvyšování daní a škrty ve výdajích už na ten deficit nemá moc velkej vliv. bez reforem jsme za 5 let hodně blízko řecka. neska máme dluh kolem 40% HDP, což není žadná tragedie, ale bez reforem můžeme mít za 5 let dluh kolem 150% HDP, protože naš dluh kvuli mandatornim výdajům strašně rychle roste. navíc za několik let nebude existovat žadnej zachranej plán EU. ocitli bysme se plně pod správou MMF. byla by tu armáda lidí pod hranicí chudoby. to je cesta po rudooranžové. ještě si par let žít na dluh a pak dopadnout tvrdě na huby.
01. 05. 2011 | 12:16

Tenco napsal(a):

StandaT
Křivé obvinění je jedním z největších svinstev.
To , že se stavíte na stranu SuPovu - to je vaše věc.
Ale je to dost nechutné.
Mohli byste si to oba dva nechat na soukromou interonanii.
01. 05. 2011 | 12:48

Dočekal napsal(a):

Tenco:

Nechte to plavat.

Tihle alternativní inteligenti moc dobře vědí, že na víc než na puberťácké pošklebky nemají.
Oni se samozřejmě v té své anonymitě cítí silní. Jak by ne, když si toto můžou bez problémů dovolit. Pan Libor Stejskal mi tady totiž nedávno přímo v diskusi oznámil, že takováto křivá a zcela vylhaná obvinění mazat nebude, neboť se nedá prokázat opak.
A pokud si ještě jednou dovolím reagovat výrokem jednoho mého přítele, budou tady mazány VŠECHNY mé texty.

Problém je v tom, že tyto články a diskuse čtou také moji přátelé, kteří mne znají moc dobře. A ti se nepodivují jen nad tím, co všechno je tady možné zveřejnit. Oni se zejména pozastavují nad tím, že se tak děje záměrně. Zkrátka estébácké metody v praxi.

Jen se musím lehce pozastavit nad tím, že si jedince s nickem SuP pan Stejskal vybral jako spolupracovníka - "plentaře." Také toto má svoji vypovídací hodnotu.

"Pošklebovat se někomu v anonymní on-line diskusi je stejné, jako vystrkovat holý zadek na lidi na druhém břehu řeky. Tam také neriskujete, že vás do toho vašeho zadku někdo kopne."
Nepochybuju, že se v tom citátu potrefení poznají.
01. 05. 2011 | 13:06

trefa napsal(a):

povedený Dočekal na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=y8TfHAUVbUg
01. 05. 2011 | 13:10

trfa napsal(a):

Horší je neustálá srážka s V.D. a suitou na A...ně.cz
01. 05. 2011 | 13:18

pich napsal(a):

Pravice má díky svému nihilistickému názoru na všechny aspekty života, podivné společenské normy a svým nekonečným bojem proti komunismu, takovou bezplatnou průběžnou propagandu a to nejen před volbami. Většina lidí sní svůj "americký sen", touží být Bakalou a jemu podobným pracantům. Dovede zabodovat u mladých, nezkušených a mnohdy jen těžce podporovaných, svými chudými rodiči, spíš matkami samoživitelkami.
Má za sebou 99% medii, většinu "umělců", stejně jako za bývalého režimu, i když si dnes jasně vzpomínají na ten věčný útisk a strašné podmínky k "práci". Rovněž populární "reprezentanti" Jágr, Berdych či Baroš, jsou ochotni pustit chlup pro svou "reprezentační" stranu.
A hlavní část propagandy, kašpaři a škůdci v ČSSD, jejich ochota jít v boji proti komunismu ruku v ruce s mnohdy fašizující pravici. Zhrzenci jako Zeman, podivný zbohatlík Gross, se svou pravicovou kantýnskou, či středolevopraví Hašek a Onderka.
A ti, co by většina, měli podpořit aspoň ve volbách tu "levici", vidí jasně, že jim nepomůže už ani sen. Spíš chlast, drogy a život ze dne na den. Jsou naštěstí skoro neviditelní, jsou tou devítidesetinou ledovce plujícím arktickým mořem. A ta desetina, co jezdí v milionových bourácích, bydlí ve vilách a je vidět s plnými koši v německých, britských, holandských supermarketech, jsou pak součásti propagace naši skvělé přítomnosti.
01. 05. 2011 | 16:04

StandaT napsal(a):

Tenco: Pokud někdo pořád bonzuje, vede si archiv, k lidem s jiným názorem se chová jako člen pomocné stráže VB, pak je ujetí na jeho adresu jen otázkou času. Já když jsem tady před časem byl osočen, tak mi bylo vysvětleno, že to byla "pochopitelná emocionální reakce" a já nemám co prudit. Kdybych nebyl alternativně inteligentní, tak bych Dočekalovi už dávno doporučil, aby byl nad věcí stejně, jako to bylo doporučeno mě.

Pro mě je nepochpopitelné, jak tento velikán ducha s majestátným IQ a EQ, morální autorita s právem soudit druhé, nemá ani za nehet nadhledu, velkodušnosti a neoplývá ničím s čím se spojuje velikost ducha... ale to je asi mým nedostačným vzděláním a alternativní inteligencí, že tady vidím žalobníčka, mrzkou a nestoudnou existenci, kterou si, pro mě a za mě, kdokoliv nazývá jakkoliv.
01. 05. 2011 | 22:13

Alibernet napsal(a):

Nemáte na další kampaň, toť celé, Havle.
01. 05. 2011 | 23:12

Miranda-Escobedo napsal(a):

Pane Havle, pěkný nadpis, a tak dále,
tady také o jedné zrůdnosti soukyně.

http://www.lidovky.cz/soudkyne-wagnerova-kalousek-pracuje-jako-naciste-f79-/ln_domov.asp?c=A110430_123836_ln_domov_ogo
01. 05. 2011 | 23:24

Tenco napsal(a):

StandaT
To není o žalobníčkování a o vedení si archivu.
To je o obraně před mrzkými hajzlíky, kteří tady vypouštějí lži.
A pokud chcete vyvrátit lež - a nemít přitom hlavu jak šufle s harddiskama - MUSÍTE si jejich špinavosti někde uložit z podstaty věci samé.

Jestli vy ale považujete za velkého ducha to, že se s tím jeden smíří a vzdá to ...eh - přeji potom příjemnou kariéru v možná nastávajícím komunistickém či fašistickém režimu.

Čest.
02. 05. 2011 | 12:33

StandaT napsal(a):

Tenco: Chápu. Ta rada není revezibilní, platí jen z leva doprava.

Čest.
02. 05. 2011 | 12:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy