Rušení daně z dividend

28. 07. 2011 | 13:03
Přečteno 6436 krát
Zrušení daně z dividend zapadá do logiky vidění světa podle Kalouska, Nečase, Tlustého a Doktora. Svět vděčí za vše těm nejbohatším. Musíme se proto starat hlavně o to, aby bohatší byli ještě bohatšími. Pak bude vše dobré a v průměru budeme bohatí všichni. Proto bychom si měli snížit mzdy a zrušit sociální stát. Na důchod si má každý našetřit sám, odpovědní nemocní mají skočit z mostu a postižení mají být zrušením podpory motivováni k zázračnému uzdravení.

Česká republika má v porovnání se západní Evropou jedny z nejnižších daní z příjmu právnických osob, zejména uvážíme-li skutečnou (efektivní) sazbu. Z nejvyšší části příjmu fyzických osob se u nás platí patnáctiprocentní daň a v „konzervativní“ Británii padesátiprocentní. Paušály jsou nejvelkorysejší v Evropě. Menší daně platili podnikatelé v Řecku, kde se považovalo za netaktní se po nich vůbec ptát. Nikoli náhodou jsou nyní Irsko a Řecko v potížích…

Smyslem daně z dividend je vyrovnávat rozdíl mezi obvykle vyšší (horní) sazbou příjmové daně fyzických osob a nižší daně z příjmu právnických osob. To je ovšem v ČR jinak. Naopak se vyplácí u menších firem vyplácet díky absenci daňové progrese zisky jako fingované extrémně vysoké mzdy.

Druhý smysl daně z dividend je stimulace investic. Ponechá-li akcionář své peníze ve firmě, dostává bonus. Nemusí platit část daně ze zisku, daň z dividend. Je tedy investování díky dani z dividend mnohem výhodnější než neproduktivní spotřeba.

Daň z dividend má ovšem i praktické vady na kráse. Kromě zmíněného mzdového kanálu lze dani unikat prostřednictvím dohod o zamezení dvojího zdanění. Tyto dohody v některých případech umožňují dani se zcela vyhnout. V krajních případech to funguje tak, že na pár dní kolem výplaty dividend akcie formálně vlastní zahraniční subjekt, jiní vlastníci mají toto řešení zvoleno nastálo. Tak dochází k tomu, že mnozí bohatí a velcí institucionální investoři daň neplatí, ale domácí drobnější investor ji uhradí. Tato námitka nepochybně není bezvýznamná.

Přesto zbavovat se příjmů a prohlubovat dluhy v kritické době asi příliš rozumné není. Je otázkou, zdali skoková redukce podnikatelských paušálů, která by zřejmě měla vynahradit uniklé příjmy, nenadělá víc škod než užitku. Jakkoli je zde značný nesoulad mezi zatížením podnikatelů a zaměstnanců, radikální škrt může u podnikatelů, kteří jsou sotva nad vodou, způsobit katastrofu. Toto opatření by mělo být rozloženo do několika let a alespoň v některých aspektech rozlišovat, kdy poplatník skutečně podniká a kdy jde jen o fingovaný pracovní poměr.

Snižovat nebo rušit daň z dividend a zároveň pasivně sledovat export monopolních zisků ze země není zrovna moudré. Nejvyšší výkony této ekonomiky byly dosaženy s vyššími příjmovými daněmi. Majetkové daně pak tato země prakticky vůbec nemá. No hlavně, že se zvyšují poplatky za pobyt v nemocnici a posloucháme plky o snižování dluhů, které ve skutečnosti rekordně rostou.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr napsal(a):

Pane europoslanče,
co děláte v tom Bruselu, když tam kdejaký ouředníček mele třeba i do balení koblih.
Já vím, vždyť tam máte jenom 40.000 + od letoška dalších 14.000 ouředníků a k tomu tak asi 10x tolik slouhů, tak nic jiného než řešit koblihy, pomázankové máslo a vydávat směrnice s desítkami chyb nestačí.
Na ptákoviny jste v Bruselu aktivní, ale řešit důležitou věc, třeba únik daní z dividend, stačí od Vás je úplně zbytečná kritika.
28. 07. 2011 | 13:24

jirihavel napsal(a):

Petr: děkuji za věcné připomínky a důvěrnou znalost bruselské problematiky. Pokud jde o vážný problém balení koblih, stěžujte si u českých hygieniků. V Bruselu se koblihy prodávají nebalené.
28. 07. 2011 | 13:31

Le blonde napsal(a):

Desatero božích přikázání má 279 slov.
Prohlášení nezávislosti třinácti severoamerických států z roku 1776 má 334 slov.
Nařízení Evropské unie o dovozu karamelových bonbonů má 25 911 slov.
:o)
28. 07. 2011 | 13:31

vlado napsal(a):

Zdravím pana Havla. Početl jsem si jeho pohled na dividendovou politiku z leva velmi rád. Škoda,že levicová vláda nenašla levicové řešení tohoto problému,když tu možnost měla. Nakonec ona ani ta ČSSD si nechce ty boháče rozlobil. To co vláda ČSSD provedla s byty OKD nemůže ani svým angažmá Zaorálek odčinit. A na privatizaci a rozkrádání tohoto státu jste se podíleli taktéž. Papír snese všemožné argumenty, když však nejsou podloženy činy tak následně chybí důvěra v ony argumenty.
28. 07. 2011 | 13:32

Občan napsal(a):

To Petr:

Péťo,

Vy byste byl první, kdo by tu řval jak přetržený, že to je socanské ožebračování poctivých investorů, kteří v potu tváře léta dřeli, aby se na stará kolena mohli trošku rozšoupnout na finančních trzích a burze.
Tak držte pec, chlapče.

Nemluvě o tom, že právě kvůli pravounům nemá EU dodnes sjednocenou finanční a fiskální agendu, takže co a jak bude kdo danit, je věcí národních vlád a parlamentů.
28. 07. 2011 | 13:34

Petr napsal(a):

Děkuji za odpověď pane Havel.
Ale za vlády pana Špidly bylo odpovědnými úřady sděleno, že balení koblih nařídil Brusel. Jestli to byla lež, proč nebyl žádný ouředník s platem několika statisíců potrestán?
I když díky za odpověď, neřekl jste jak pokračuje důležitá kauza desítek tisíc bruselských úředníků s Českou republikou o pomazánkové máslo a také stále mlčíte k perfektně přeložené EN 1775 jistě dobře placeným a veledůležitým eurokomisařem pro rovnost jazyků. Jen jsem zvědav, až se EU rozroste, jakou veledůležitou funkci zase vymyslíte. Jistě to dá makačku.
28. 07. 2011 | 13:42

Marcus Agrippa napsal(a):

Benzín už se blíží hranici 37 kč a do konce roku to nejspíš bude 40 kč. Co příští rok? Přitom např.v Polsku je za 30 kč. To opravdu Kalousek předpokládá, že DPH bude všelék?! Navíc dluhová zátěž začíná dopadat především na ty, kteří mají na vzniklém dluhu SR jen min.podíl. Není postup současné vlády tak nějak amorální?!
28. 07. 2011 | 13:52

jirihavel napsal(a):

Petr: celkový počet zaměstnanců EU je 170 tisíc, zhruba třikrát méně než má naše maličká republika. Pomazánkové máslo řeší soud, protože Česká republika nedodržuje normu na označování másla, kterou se zavázala dodržovat. Spor vznikl na základě stížnosti slovenského subjektu. Do té doby náš přestupek tolerovali, poté ale museli konat. Přísný výklad evropských norem českými hygieniky byl publikován již mnohokrát.
28. 07. 2011 | 14:01

socánek napsal(a):

Novinky.cz se dotázaly všech europoslanců jak se to s jejich příjmy, ale europoslanec Havel opět nezklamal a na otázky položené vpodstatě vůbec neodpověděl. To Zuzana Roithová z KDU - ČSL tak skoupá nebyla.

Tak co skrýváte za živobytíčko pane Havel, že to nemohou Vaši voliči vědět?

Ostatně za vše mluví Vaše fluktuanství v Evropském parlamentu. Jste tam jen pro liz nebo taky pro lidi?

Hanba.
28. 07. 2011 | 14:13

Koplkop napsal(a):

Le blonde
"Nařízení Evropské unie o dovozu karamelových bonbonů má 25 911 slov." to víte přesně, nebo jste si to vymyslel jako příklad? Ale každopádně to pobavilo.
Autor
"Smyslem daně z dividend je vyrovnávat rozdíl mezi obvykle vyšší (horní) sazbou příjmové daně fyzických osob a nižší daně z příjmu právnických osob. To je ovšem v ČR jinak. Naopak se vyplácí u menších firem vyplácet díky absenci daňové progrese zisky jako fingované extrémně vysoké mzdy."
Zkusme pane Havle trochu počtů. Malá firma má zisk cca 200tis měsíčně, Její majitel se podle Vás rozhodne vyplácet si fingovaně extrémně vysokou mzdu. Bude si tedy vyplácet ke své mzdě měsíčně částku 200tis jako mzdu. Protože nejdříve musí zaplatit zdravotní a sociální pojištění za firmu tj. 34% zbyde mu jako hrubá mzda 149.253,- Kč a po zaplacení zdravotního a sociálního pojištění a daně dostane k výplatě čistou částku 104.800,- Kč. Pokud ponechá 200tis ve firmě jako zisk, zaplatí z něj 19% daň z příjmu a pak si vyplatí dividendy ze kterých zaplatí 15% daň tak dostane čistou částku 137.700,- Kč. Opravdu se vyplatí vyplácet si extrémně vysoké mzdy, když na tom prodělá 32.762,- Kč měsíčně? Tj. za rok 393tis.
0
28. 07. 2011 | 14:19

Pompeius Magnus napsal(a):

ejhle, aktivní ojro - poslanec, asi jsou v Bruseli parlamentní prázdniny, či co?

A povězte pane velkoposlanče, není on také ve hře aspekt ten, že investorům ( akcionářům) se vyplácí dividenda ze zisku po zdanění? Takže daň z dividendy je ve skutečně minimálně druhé zdanění jedněch peněz? A co kdybych tuto dividendu po zdanění někomu daroval? Tak by ten obdarovaný z těch již dvakrát zdaněných peněz platil darovací daň, což?

Takže jak správně uvádíte, ovečky ( nebo jak těm daňovým poplatníkům říkáte) je zapotřebí odřít do krve, aby byl život vybraného úřednictva co nejpohodlnější.....
28. 07. 2011 | 14:19

Jirka H napsal(a):

No já bych to rušení daní z divident až tak nezatracoval pane Havle. Vždyť dividentové akcie zdaleka nevlastní jen boháči. A pokud to půjde s výnosem z bankovních vkladů a ze stavebního spoření stále tak špatně, tak do akcií "zaparkují" část svých úspor i další lidé. No a možná se stav na naší burze s narůstajícím zájmem lidí zlepší natolik, aby si tam pro kapitál chodily i další firmy. Bankám by se tak dostalo další konkurence. Třeba by se pod tímto tlakem i snížily bankovní poplatky.
A že budou vládě chybět peníze z daní? Ale nebudou, aspoň je to bude nutit šetřit. A nemusí šetřit na sociálních dávkách - ať ruší celé nesmyslné agendy. Kdo například z občanů po vládě chtěl neustále změny typů řidičských, občanských průkazů nebo pasů? A našla by se řada dalších podobných případů...
28. 07. 2011 | 14:20

jirihavel napsal(a):

Le Blonde: Norma na karamalové bonbóny je zdařilý vtip.
Pokud jde o "mzdy", myslí se pochopitelně mnohamilionové částky nad stropy sociálního pojištění.
Socánek: poskytl jsem novinám informace o svém majetku v širším rozsahu, než je při plnění zákonné povinnosti poskytují poslanci českého parlamentu. Kromě toho jsem po léta byl držitelem oprávnění pro práci s utajovanými skutečnostmi, a můj majetek byl opakovaně hloubkově prověřen. Když už lžete, nedělejte to alespoň hloupě.
28. 07. 2011 | 14:28

Petr napsal(a):

Děkuji pane europlanče,
také mám názor že je v ČR přebujelá byroratická hydra. Dle mého laického názoru by stačilo 20% stavu státních a veřejnosprávních úředníků r.1989 kdy končil totalitní režim, který ze své podstaty potřeboval vše řídit.
Dobré, slušné, pracovité, nezkorumpovatelné úředníky by měl stát zaplatit i třeba více než o 300%. Ale ani dnešní vláda, ani vlády ČSSD se nesnažily omezit byrokratickou hydru, spíše naopak.
Ale Brusel by mohl snížit svůj aparát nejméně tak. I stálé stěhování Brusel - Strasburk něco stojí. Na hloupou výmluvu o tradici, se skutečností na druhé straně nutností šetřit nikdo neskočí. Spíš to mnoha lidem v Bruselu finančně vyhovuje.
Ani o tvrzení o tom, že EU pod jeho kvalitním vedením předežene do r.2010 USA v životní úrovni a v HDP není nikdo odpovědný. Chudým lidem je třeba občas hodit nějaký ten špek. A zbytečné funkce jako komisař pro jazyky, to hovoří samo o sobě, jaký je mezi Vámi hodnostáři zájem o efektivní a hospodárné fungování Unie.
28. 07. 2011 | 14:29

vlk napsal(a):

myslím,že pan docent Havel problém toho, co připravila Nečas/Kalosukova famoglia v tomto zákoně, hrubě podceňuje. Nejen , že návrh na osvobození dividend od daně je naprosto darebácký a dokonale zlotřilý a to u tzím, že babička, který má poslední finanční rezervu v bance na termíňáku je povina ze s vé kapitálové investice, resp. jejího výnosu platit daň ve výši 15% , ale MAJITEL BANKY je od placení daně z výnosz SVÉ kapitálové investice OSVOBOZEN !
Prostě malý člověk platí, velkopodnikatel nikoli!
Ale ono hrozí ,že díky tomuto zákonu se také může zhroutit zcela rozpočet a paralyzovat výbě r daní.
Předesílám, že jsme našel mechanismus jak bych jako majitel firmy využil tohoto zákona k tomu, abych tvrd zeliminoval odvody na zdravotku a sociálkuza zaměstznance a zaměstnancům zdvihl mzdy a při tom ušetřil své mzdové prostředky. Ty mzdy bych otiž , podle tohohle doslova sabotérského zákkona zdvihl tím, že bych výrazně omezil daň, kterou platí zaměstnanci sstátu ze svých mezd a také maximálně omezil to, co platí na sociální a zdravotní.

Jak bych to uděllal?
Takhle:
http://urfaust.bloguje.cz/900151-co-nadeli-kalousek-a-famiglie-nemocnemu-zamestnanci-co-pepanovi-a-co-petru-kellnerovi.php
28. 07. 2011 | 14:38

vlk napsal(a):

Jirka H
rád tě vidím.
Zkus si přečíst můj odkaz a uvidíš, co všechno se s tím zákonem dá dělat. Budeš žasnout!
Ale hlavně, co říkáš burze?
Mím na mysli KB..
28. 07. 2011 | 14:39

Mud.. napsal(a):

Vy J.Havle budete tak dlouho provokovat, až zase nějakému psychopatu bouchnou saze. Není dne, aby socani neplyvali na slušné lidi. Rok tu Havle štvete a nevím o jednom podstatném pravičákovi, který by na vás reagoval. Jako europoslanec s tím nejdříve jděte na konkrétní vyšší osoby a potom choďte sem. Přineste jeho stanovisko a předložte i vaše a je o co se opřít. A potom bude diskuze dle vize pana Stejskala.
28. 07. 2011 | 14:42

zdenekb napsal(a):

Le blonde napsal(a):
Desatero božích přikázání má 279 slov.
Prohlášení nezávislosti třinácti severoamerických států z roku 1776 má 334 slov.
Nařízení Evropské unie o dovozu karamelových bonbonů má 25 911 slov.
:o)
---

Navrhuji dovážet karamelové bonbóny dle Desatera.
28. 07. 2011 | 14:44

stále rebel napsal(a):

Děkuji, pane poslanče za článek, mám na věc podobný názor. Jen připomenu, že Řekové měli 0 a už od 2009 mají vyšší sazbu než my.

Někdy nám napište článek o tom, co si o nás povídají politici a bruselští úředníci z těch vyspělejších demokratických států. Jak o nás občanech, tak o naší politické reprezentaci.
28. 07. 2011 | 14:47

jo napsal(a):

Přece nebude ODS+TOP+ABL danit svoje sponzory! Lepší je zvedat DPH a poplatky ze všeho - hlavně ať trpí zaměstnanci ze svých "superhrubých" mezd.
28. 07. 2011 | 14:52

Gustáv Kočí napsal(a):

Asi takhle, pane Havle:
https://www.youtube.com/watch?v=c6VLjoo2lVI
28. 07. 2011 | 14:53

JPK napsal(a):

Vlado,
tady nejde o to, jestli něco socialisti měli a mohli udělat (měli), ale o to, že to, co oni nezlepšili (a možná že i pokazili) kazí ti dnešní ještě víc.
Daň by měla být jen jedna, počítaná podle stejného vzorce pro všechny. Mělo by být jedno, jakou má podnikatelský subjekt právní formu. To by mělo zajímat zákazníka jen s ohledem na event. ručení, nikoli s ohledem na cenu, ovlivněnou výškou daní.
Mělo by mi být srdečně jedno, jestli mi podrazí boty švec - OSVČ, švec - společník s.r.o., nebo švec - zaměstnanec a.s. (další varianty si domyslete).
Spravení bot bude trvat ve všech případech stejně dlouho, ten člověk, který ty boty spravuje, si za to zaslouží stovku čistého. Kolik to bude stát od firmy, kolik od OSVČ?
28. 07. 2011 | 15:05

zemedelec napsal(a):

Pane Havel.
Váš Blog oceňuji.
Ten nápad Kalouska jste špatne pochopil.Přeci si nebude svoje a nejen svoje dividendy danit,když nemusí a může si to nechat sválit.Jste schopen zjistit,kdo je osobne za těma zahraničníma investorama,kteří vyvádějí od nás asi 200mld kč.
28. 07. 2011 | 15:09

vlk napsal(a):

MUd.
ubožák vašeho ražení nechápe už ani to, že on ze s vých pár korun někd e v kampeličce bud e dál paltit daň z kapitálového výnosu, ale Kellner ze svýchmnohamiliardových výnosů nezaplatí nic.
Neuvěřitelné.
A nehodláte to pochopit, protože to napsal autor zleva!!
takováhle demence by měla být sic e trestná, ale škodí zejména vám.
28. 07. 2011 | 15:12

Koplkop napsal(a):

Autor
Pane Havle vy znáte menší firmy, které si vyplácejí "mzdy", jako mnohamilionové částky nad stropy sociálního pojištění. Mohl by jste uvést některé z nich? Moc Vás o to prosím. Já znám jen ty menší, které jsou rádi když mají zisk řádově v tisících.
A neutíkejte od těch počtů, tak dobrá vyplácí si několikamilionové částky nad strop sociálního pojištění, tj. neodvádí ze své hrubé mzdy 6,5% sociálního pojištění. V mém výpočtu tedy nad hranicí 1 mil ve mzdách kde leží strop odvádí z výše uvedeného výpočtu o 9.702,- Kč měsíčně méně. Z toho plyne, že i kdyby si vyplácel stamilionové částky nad stropy sociálního pojištění tak stejně dostane o 17% menší částku než když zdaní zisk a zaplatí daň z dividend.
28. 07. 2011 | 15:14

Havel jako havel napsal(a):

Kazdy europoslanec je bez vyjimky nepotrebny parazit, ktery zije na ukor druhych bez jakekoli hodnoty pro kohokoli jineho... tim padem jakykoli nazor od nej nema cenu, resp stavim se k tomu asi jako k lekci moralky od norskeho masoveho vraha
28. 07. 2011 | 15:15

Tenco napsal(a):

Rušení daně z dividend bez nějakého validního a smysluplného IPO , respektive bez nějaké vlny takových IPO na dvorečku Patrie je v situaci ČR nesmyslem.
Nemyslím si, že to projde.To už by fakt bylo na samovazbu.
28. 07. 2011 | 15:17

vlk napsal(a):

koplkpe
vraťte se k firmám, které znáte. Tam jste opravdu dobře. Mají stejnou úroveň jako vaše myšlení, znalosti a schopnost něco pochopit. Vůbec netušíte vo co go. Nebo možná - nechte s e radši rovnou hospitalizovat.
28. 07. 2011 | 15:29

Koplkop napsal(a):

Autor
Protože občas reagujete musím toho využít a posílám Vám ještě jednu otázku pane Havle, která souvisí s Vaším dnešním článkem, se kterým já nesouhlasím.
Dnes jsem dostal v emailu nabídku na kurz začínající slovy " existuje celá řada plně legálních možností, jak efektivně řídit velikost svého daňového základu anebo jak přenést své sídlo podnikání mimo území ČR do států s příznivější daňovou politikou. Nabízený kurz může být manuálem, jak toho dosáhnout prostřednictvím využití daňových rájů.
Co nám k tomu řeknete pane Havle?
28. 07. 2011 | 15:30

duroy napsal(a):

To Kolkop: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/172958.aspx
28. 07. 2011 | 15:33

Jirka H napsal(a):

vlk: Taky tě zdravím. Jsem dost zavalený prací. V KB nejedu, takže mě to trochu míjí. Ten průšvih s EURem, ne tedy jen s Řeckem, ještě zdaleka není u konce, takže by mě nepřekvapilo, kdyby se i naše bankovní dcery dostaly do velkých problémů.
S tím stavebkem máš asi celkem pravdu. Myslím si ale, že by ho postupně dali k ledu i lidé z ČSSD...
PS: Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby v Německu zesílilo volání po Marce.
28. 07. 2011 | 15:35

Jos napsal(a):

Koukám, že nick Mudd.. už poslal objednávku na několik tun hnojiva. Jak také by měl chudák reagovat. Představte si, někteří, včetně autora tohoto blogu, se opovažují publikovat vlastní názor. Takovou provokaci řádný pravičák jako je Mudd.. nemůže strpět.
28. 07. 2011 | 15:35

Koplkop napsal(a):

Vlku
já se opravdu pohybuji mezi těmi, kteří maj normální plat a o hranici 1.781.000,- Kč kde je strop placení sociálního pojištění si mohou jen nechat zdát. A pořád platí, že do hranice 1.781tis zaplatí ve mzdě o 25% více a až za touto hranicí se to stává výhodné.
Pohybuji se mezi menšími firmami a neznám ani jednu, kde by si vyplácel její majitel milionové částky ve mzdě.
28. 07. 2011 | 15:44

Cech napsal(a):

Vyjadřovat se k něčemu co je především určeno k otestování schopnosti to spolknout ztrácí smysl.
Dle mého mínění cílem je dokázat,že to i za tak těžkých podmínek nelze,bohužel ta možnost zhroucení tak jak ji popsal nick vlk prostě existuje.
No a bude li to prokázáno,že ty daně prostě vybrat nelze, tak se s tím musí něco udělat a hurá na zvýšení DPH nebo????? a toť otázka.
Omlouvám se ale nedokáži si představit onu nejnižší cenu práce.
a) Drábek
b) DPH
c) Zdravotní pojištění (zde pouze podotýkám zbývá doplnit nemoci podléhající ekonomické eutanazii).
d) Likvidace stavebního spoření
atd.
Kolikrát nižší musí být cena práce u nás než v Německu aby byla akceptovatelná.
Zde se omlouvám ale toto co tato výkoná skupina uskutečnila, se vymyká dle mého mínění běžným normám predikce.
28. 07. 2011 | 15:45

vlk napsal(a):

Jirka H.
já do ní nastoupil. Uvidíme. Komerčka bude co nevidět reportovat a já mylsím, ež ukáže dobrá čísla.Hodně dobrá čísla. Nejsem insider , takže to opírám o svoje očekávání.. A průšvih Komerčce může, kromě všeobecného kolapsu, připravit jedině matka. Což není vyloučeno.
Návrat marky do Němec?
Hele , důsledky si neumímpředstavit.
Mylsím,ež by to bylo něco jako třetí světová válka. Euro by okamžitě ztratilo svou c enu. respektive závazky by všech s títů by s e asi přepočítaly na podle kursu na marku.. a najednou by s eukázalo, že dluh se tém brovsky zvětšil a nikdo není schopen ho splatit.
Znamenalo by to okamžitý a všesvětový krach...
28. 07. 2011 | 15:45

kelt napsal(a):

Měli bychom mít na paměti toto:
-této vládě je již dnes jasné,že nejpozději za necelé tři roky končí bez jakékoliv naděje na možnost návratu po další nejméně dvě volební období.
Proto je nutno hodnotit veškeré její fiskální kroky pod tímto zorným úhlem.
Nejde jenom o oněch pár ministrů,ale o celou kohortu náměstků,šéfů odborů,oddělení,poradců poradců,,ředitelů státních a polostátních podniků a všech dalších napojených na cecík státního rozpočtu.
Suma sumárum včetně rodinných příslušníků se může jednat o množinu cca 5-10 tisic zainteresovaných.
Vláda a parlamentní většina jim cestou nevratných kroků v zákonech,které zabezpečí přerozdělováním prostředků v jejich prospěch za čtyři roky umožní "sladký život"na další desetiletí.
Proto údiv,kritika a rozhořčení nad vládními legislativními kroky,které by ve vyspělé západní demokracii nemohly mít místo-přerozdělování veřejného bohatství od chudých a střední třídy ve prospěch horních deseti tisíc-vůbec není na místě.
Je to celé v duchu po nás potopa.
28. 07. 2011 | 15:46

stále rebel napsal(a):

Pokud jsem dobře informován, tak za toto zrušení nebo jeho prosazování je zodpovědný ten, komu můžeme poděkovat za rovnou daň a vůbec propojení businessu a politiky.
Jde o jistého Kohouta, který dnes organizuje vládní mediální boj (v NERVu) proti korupci
28. 07. 2011 | 15:50

vlk napsal(a):

koplkop
to že takové firmy neznáte, neznamená že neexistují.
A věčte, že tuhle možnost velmi využívají. A váš výpočet je chybný .
Když firma vytáhne peníze zisk přes palyt, na d 1,7 mio už platí jen čistých 15%.
Kdyby dnes šla pře s divi pak zaplatí přjemce nejdříve 219% daň z příjmo PO a následně z toho dalšího 15% dividendovou d aň?
Takže na d 1,7 mio je vše jasné.
28. 07. 2011 | 16:04

Bazzy napsal(a):

zemedelec 15:09 : má skvělý dotaz a nerad bych, aby zapadl:

"Jste schopen zjistit,kdo je osobne za těma zahraničníma investorama, kteří vyvádějí od nás asi 200mld kč." dodám ročně...

Na podobné téma jsem se v květnu dotázal MF CR, doposud žádná odpověď (struktura státního dluhu čr podle osob) ...

Pane Havle, Vážím si Vás, že jste zde na blogu ochoten nést kůži na trh ;-)
28. 07. 2011 | 16:29

jirihavel napsal(a):

Zemědělec: Informaci o dividendách akciových společností získáte z jejich výročních zpráv a zápisů valných hromad, u společností obchodovaných na burze i z informací tam. Ve výročních zprávách najdete i přehled hlavních akcionářů. Z toho dovodíte, kam dividendy odcházejí. Vyplácení dividend do zahraničí sleduje Ministerstvo financí a ČNB. Nemají samozřejmě právo oznamovat konkrétní příjemce dividend.
28. 07. 2011 | 16:52

socánek napsal(a):

Havle lhář jste vy!

Cituji z článku "Polovina europoslanců nechce přiznat majetek" např. toto:

Jaké jste měl/a za loňský rok vedlejší příjmy?
výuka na VŠ, 2800 Kč za měsíc
Jaké máte úspory v Kč?
slušné, v hodnotě přiměřené minulým příjmům

S utajením běžte do Prčic. To utajení nepodléhá. Jste na úrovni Kalouska ten taky nic nesdělil nedávno v anketě idnes. Jste jeden za 18 druhej bez dvou za dvacet. Hanba.
28. 07. 2011 | 17:08

Občan Josef K. napsal(a):

Občas je zřejmé, potvrzuje se , že průměrný podporovatel pravice se rekrutuje z lidí s nízkým vzděláním, sociálně slabých. Je tomu tak všude. Jejich sen, že budou kapitalisty je nekonečný, proto zůstanou chudí. Nejlepší je, když průměrný Čech s příjmem 600-1200 Euro píše o sockách, socanech a lůze a pak hned nadává, že někdo bere víc, má lepší košili. Z druhé strany jsou tito konzervastivní vyznavači tradičních hondot, které nejsou schopni vyjmenovat, záchranou pro trh ojetin vozů luxusních a vyšší střední třídy, i kdyby na chleba nebylo.
Celá současná partička u moci je zjevně podobvná svým voličům až na ty příjmy. Je to snaha o privatizaci země, která jiož probíhá. Extensivní způsob vysávání země tu je dvacet let, ovšem tiuto lidé nikdy nebudou méně extensivní, další fází bude požírání mezi sebou, protože na proniknutí do zahraničí nemají.Jinak stejné jako v Rusku.
28. 07. 2011 | 17:41

Rumcajs napsal(a):

Nemyslím, že dividendy pobírají jenom bohatí. Existují i drobní investoři docente. Třeba moje matka s důchodem okolo 10 tisíc je také akcionář a z kupónovky ji chodí pár švestek. Nebo moje Manka dělá v Siemensu a tam si mohou zaměstnanci běžně kupovat akcie Siemensu.

Takže bych navázal na to vaše volání po zvyšování koupěschopnosti. Tím se určitě zvýší, ne ?
Taky s tou chutí investovat - dle mého se chuť investovat naopak zvýší u těch drobných investorů. Co se týký těch velkých - docente , nedělejte, že nevíte, jak to chodí - ti vám na nějaké daně stejně z vysoka....
No a za třetí - nemácm čas to hledat, ale takhle z patra bych si tipnul, že řada zemí EU daně z dividend neplatí... a tady bych zase navázal na vaše voláví, ať ty daně máme stejný jako v EU.
28. 07. 2011 | 17:45

Tenco napsal(a):

Rumcajs
Siemens kupuj ! /ve vhodné době...nebo opci/
Pokud D půjde od jádra...zlatý důl ....
28. 07. 2011 | 18:11

Rosanellus napsal(a):

No, sice to zaniklo v sumu. Ale konecne nekdo prohlasil, ze je potreba zvysit majetkovou dan.
(Upoutalo me, ze Krejcir plati za vilu odhadovanou na 400 mil. nejakych 4000 rocne.)
28. 07. 2011 | 18:23

Servít napsal(a):

Co byste vy všichni ubožáci dělali, kdybyste se museli živit sami a ne na úkor státu a tím na úkor svých produktivních spoluobčanů - plátců do systému, z něhož vy pouze nestydatě čerpáte? Kdybyste něco pořádného dělali, neměli byste vůbec čas na vaše žlučovité duchovní pšouky (navíc možná na kancelářských počítačích).
28. 07. 2011 | 18:36

Anička z Kuřimi napsal(a):

Rušení daně z dividend - takhle se chová ODPOVĚDNÁ vláda.

Ještě,že máme našetříno a zaplatíme arbitráže co nás čekaj.
28. 07. 2011 | 19:02

zemedelec napsal(a):

Pane Havel.
Děkuji za odpověď.
Ano,jde něco dohledat,ale toho určitého příjemce ne.Možná to ví MF nebo ČB a tím to končí.
Pane Bazzy.
Asi máme na to stejný názor,ale dopídit se bude problém.
To Servit.
Koho jste myslel těma ubožákama.Kdyby jste potřeboval pomoci,rád pomůžu.
28. 07. 2011 | 19:22

Sladký napsal(a):

Zemědělec- bylo by to marné.Takovému ubožákovi nelze pomoci.Je ubožákem dobrovolně, z vlastního přesvědčení a rozhodnutí.Ale možná jen provokuje-nezapomínejte,že SERVÍT JE VŮL.
28. 07. 2011 | 20:38

jan k napsal(a):

Sladký:
"pane Stejskale.Jen dodám, že nikoho nenapadám,pokud nejsem sám napaden"
"A pokud jste si toho doposud nevšiml, naprostá většina mých příspěvků je k věci, ne k osobě"
Kdo je vůl, je zřejmé.
28. 07. 2011 | 21:06

Sladký napsal(a):

Samozřejmě,Jene.Nemusíte to zdůrazňovat.Už jste zde docela dobře znám.Doufám, že jednou dospějete do stadia,kdy budete schopen prezentovat nějakou myšlenku.Nicméně,musím uznat,že jsem se nevyjádřil dostatečně přesně.Napadal jsem nejen ty,kteří napadali mne,ale i ty,kteří napadli někoho jiného.A jinak-změnil jsem strategii.Hloupé a agresivní příspěvky ignoruji a radím to i ostatním.Ve vašem případě jsem udělal výjimku.Důvod je zřejmý,pokud nejste vůl,jistě jste pochopil.
28. 07. 2011 | 21:16

Sladký napsal(a):

Mimochodem-že SERVÍT JE VŮL bylo v jisté době psáno naprosto všude.Já si to nevymyslel.Je mi jasné,že bud jste tu dobu nezažil, nebo nejste schopen pochopit humornou narážku.
28. 07. 2011 | 21:21

jan k napsal(a):

Sladký:
Gratuluji, přiznání, že jste kecal se dá považovat za světélko na konci tunelu. Možná ještě není vše ztraceno.
28. 07. 2011 | 21:24

jan k napsal(a):

Sladký:
Nešlo o toho vola, bývalo to napsáno všudemožně, ale o nesoulad vašich slov a činů.
28. 07. 2011 | 21:26

UmKab napsal(a):

Daně jsou pozůstatek feudalismu původní pravičáci i levičáci je odmítali a chtěli je nahrazovat cílenym dobrovolnym příspěvkem.Vycházeli z toho že svobodnej člověk daně neplatí.Levice přijmutim marxova učení udělala kolečko zpět k feudalismu a pravice tak našla jedinej smysl existence v její protiváze.Dnešní levice už nemá žádný vznešený idealy ale jen diktuje, krade, činí z lidí nevolníky a podráží jim nohy.Celej Havlovo článek je ostatně jen variace na "sebereme těm co maj, aby jsme měli". Kdyby k autorovi přišel chudej bližní pro okousanej rohlík tak by ještě odcházel s prošacovanejma kapsama.
28. 07. 2011 | 21:47

Admirál napsal(a):

Je naprosto zřejmé pro vládnoucí sv.oloč - koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Kdo platil volebné kampaň, ten chce výhodu.

To platí i v případě soukromých důchodových fondů, čekatelů na privatizaci zdravotnictví.

Všichi chtějí svoji "libru masa".
28. 07. 2011 | 21:48

UmKab napsal(a):

To Rosanellus
A kolik by měl krejčíř platit aby to utěšilo tvoje srdíčko? Představ si že tam musí mít ještě vélikánskou televizi s vélikanskejma dévédéčkama.
28. 07. 2011 | 22:06

Yosif K napsal(a):

Jasny pane docente Havle, bohace poradne zdanit - jako socani ve Svedsku, kteri meli zavedenu 100% marginalni sazbu z prijmu. Poradne to bohacum osolte - jsou to paraziti.

Totiz jsou to paraziti, pokud nahodou nejsou oranzovi paraziti. Jen je poradne zdante, majitele automobilek, huti, pairen, tiskaren i konzervaren.

Zdante je vsechny - tedy pokud vydelavaji vice nez oranzovi docenti na FSV. Pokud nahodou nejaky solvinak nenajde praci v automobilce, pan docent Havel jej jiste rad zamestna jako asistenta-proletare na FSV. Je jasne ze pro tvorbu pracovnich mist je stalinisticky profesor na FSV dulezitejsi nez nejaci odporni akcionari Panasonicu, Toyoty nebo VW.

No a pokud nekomu dvojite zdaneni dividend opravdu vadi, nemusi to tlacit pres Kaluse. Staci se prece nenapadne zaridfit jako falesni oranzovi "pratele proletariatu" Mladek a Jansta. Ti uz davno dani stamilionove castky pres firmu Taluda domicilovanou v kantonu Fribourg (3% dan ze zisku pro neresidenty) a v Karibiku.

A prihluply proletariat je voli za sladke reci o tom, jak poradne "zdani bohace". Hahahaha.......
28. 07. 2011 | 22:23

vlk napsal(a):

Rume
já myslel, že Manku uživíš. Teď vidím, že už chlastíš tak, že vona musí chodit hákovat k Siemensovi a by uživila tebe. Ne že bych byl zas až tak moc překvapen. A beru na vědomí,že si myslíš , že kalusek tenhle zrůdnej zákon nechal napsat kvůli tvojí míti a jejím akciím z kuponovky...
Koukám, že Na Růžku to zas e dneska jede jako horská dráha!
28. 07. 2011 | 23:19

Miki napsal(a):

"Menší daně platili podnikatelé v Řecku, kde se považovalo za netaktní se po nich vůbec ptát. Nikoli náhodou jsou nyní Irsko a Řecko v potížích…"

- Postrádám logiku.

"Svět vděčí za vše těm nejbohatším. Musíme se proto starat hlavně o to, aby bohatší byli ještě bohatšími. Pak bude vše dobré a v průměru budeme bohatí všichni."

- To je holt ve většině případů realita. (Jestliže ekonomika stojí na podnicích. Pochybuju, že běžná prodavačka dokáže řídit obrovskou firmu.)
29. 07. 2011 | 00:02

Yosif K napsal(a):

Pane Koplkop - Vami zminovany kurs na daneni v danovych rajich jiz hojne vyuzivaji falesni oranzovi pratele proletariatu jako napriklad Mladek a Jansta.
O tom ze by Palas nekde v CESKE REPUBLICE zdanil tech 25 milionu Kc, za ktere si stavi hotel jsem take nikdy neslysel. Pry na to nasetrila z podnikani jeho zenuska. Hahaha....

Hlavnim ucelem "progresivniho zdaneni bohacu" je uspokojovani psychickych potreb hloupejsi casti proletariatu a lumpenproletariatu "ze si nekdo doslapl na bohace". Opravdovi oranzovi (a samozrejme i modri) bohaci zatim v klidu dani ve Svycarsku, v Karibiku, na Kypru, v Holandsku, v Lucembursku atd atd.
A hloupejsi proletari se raduji....
29. 07. 2011 | 00:55

Yosif K napsal(a):

Jo pane docente - a co se tyce Recka - asi jste tam nikdy nebyl. Vyjit z kramu nebo z taverny bez pokladniho blocku z elektronicke pokladny s rozpisem ceny a DPH je v Recku hrdelni zlocin. Presto se tam na DPH sidi. Sidi se tam samozrejme i na danovychy zakonech atd atd. Mozna to nejak souvisi s tim, ze v Recku je znacne rozlezla korupce a podvadeni. Jestli Vas to zatim neracilo napadnout. A to sice i za vlady PASOK.... tam kde Petre Paroubkove zaplalo srdce levicovym plamenem.......
29. 07. 2011 | 01:02

Yosif K napsal(a):

Druhy smysl dane z dividend je stimulace investic? Pan docent se racil zblaznit? Takze dle Vas by bylo pro investice nejlepsi, kdyby dan z dividend byla 100%?

Takze by pak kaposi museli vse nechat ve frime na investice? To by byl dle Vas prece ten "nejvetsi bonus pro kapitalisty"???

Ve skutecnosti si muzete precist v kazde ucebnici, ze duvodem zdaneni jiz jednou zdaneneho zisku pri vyplate dividend JE JEDINA VEC - a to sice ze dan z dividend se relativne snadno vybira jako srazkova dan.

Chudaci studenti FSV, kteri musi poslouchat fantasmagoricke vyplody stalinistickeho docenta......
29. 07. 2011 | 01:07

Jeff napsal(a):

Nemohu si pomoci k výbornému blogu pana Havla včetně poslední věty napsat jen poznámku hned k prvnímu zapojení se do besedy od pana inženýra Petra: než příště něco zase vymyslíš, ukliď si po sobě ten bordel v pokoji nebo to bude za tři mínusáky.
29. 07. 2011 | 02:49

Kvakin napsal(a):

Pokud vím, tak hlavní argument ve prospěch zrušení daně z dividend je tento: dividendy podnik vyplácí ze zisku po zdanění. Proto daň z dividend znamená druhé zdanění již jednou zdaněných peněz. Tvrzení, že daní z dividend se "koriguje" nepoměr mezi vyšším zdaněním příjmů fyzických osob a nižším zdaněním zisků podniků je nekorektní, pokud se předem neřeší problém různé konstrukce základů daně u fyzických osob a osob právnických. U nás je například předmětem zdanění u fyzických osob superhrubá mzda (hrubá mzda x 1,34), u podniků úplné osobní náklady na zaměstnance daňový základ snižují.
29. 07. 2011 | 07:07

Suffolk napsal(a):

On tenhleten systém má praktické důvody. Hotové peníze z předražených zakázek lze přesunout ke korupčníkům především dvěma způsoby. Fakturami za fiktivní služby vydané firmami, které vlastní korupčníci. Někdy je překvapivé, že např. audiovizuální a podobné služby poskytuje např. firma zabývající se lesnictvím. A to je ten hlavní důvod, proč nezrušit tzv. akcie na doručitele. A také proč finanční úřady nekontrolují právě ty firmy, které obdrží státní zakázky a po kontrole nedávají podněty protikorupční policii k vyšetřování. Aha, my vlastně už protikorupční policii nemáme! A kohože to máme za ministra financí?....

A ten druhý způsob je právě vyplácením vysokých mezd a následně přesun těchto peněz korupčníkům v igelitkách. A teď si představte, že z těch ukradených peněz by museli korupčníci státu vrátit 50% na dani z příjmů (jako např. v Británii)... a navíc ještě platit zdravotní a sociální pojištění...

Ty dividendy, to je další třešnička na dortu, jak peníze dostat legálně do igelitek a předat právě těm korupčníkům...

Tento systém politicko-mafiánských ekonomických praktik zavedený na začátku naší nové cesty k lepším zítřkům nutí politické korupčníky přemýšlet neustále o tom, jak systém zdokonalit a plnění igelitek státními, tedy našimi, penězi, legalizovat... Je smutné, že naši zástupci v parlamentu nás právě takovýmto způsobem zastupují...

Co ale s nimi?!?
29. 07. 2011 | 08:06

modrý edvard napsal(a):

pro autora: argumentace koplkopa a yosifa k mi připadá promyšlenější.
pro vlka: jen pro informaci, chápu, že své příspěvky nepíšete pro mě: jakmile uvidím slovo famiglia/famoglia, příspěvek přeskakuju.
29. 07. 2011 | 08:46

stále rebel napsal(a):

Pro Tenco.
To od Rumcajse (níže) bych bral s rezervou

Cituji Rums:
„Nebo moje Manka dělá v Siemensu a tam si mohou zaměstnanci běžně kupovat akcie Siemensu.“

Siemens je s.r.o. a akcie si nikdo koupit nemůže, protože neexistují. Toto s.r.o. vlastní nějakou a.s. Siemens Engineering, a.s., ale pokud mne pamět neklame, tak si tam na drobné akcionáře nehrají.

Lze na burze koupit akcie mezinárodního Siemens AG, které sídlí v Německu. Jestli je to (vhodné) pro drobného akcionáře nevím.
29. 07. 2011 | 09:46

Tenco napsal(a):

stále rebel
Jak díš.
Ale prozradím ti novinku.
Jeden mohl dělat pro Ericssona s.r.o. a moh si koupit (přes brokera , který měl smlouvu s matkou Ericssona) akcie - za zvýhodněnou cenu /cca zaměstnavatelský benefit/.
Takže to jsem měl na mysli.

Ano, akcie s.r.o. nejdou koupit. Takříkajíc z podstaty věci samé.

Siemens podle analytiků/ale i podle takových hloupých samurajských synků, jako jsem já/ půjde střednědobě nahoru.
Až se začnou dít ve velkém ty věci ohledně zastavení jádra v D, ale i jinde.
Taky sektor zdravotnictví by měl být čím dál tím víc profitabilní.

Má to jeden háček.
Nesmí dojít k celosvětovému finančnímu kolapsu.
:((

Disclosure : Nemám otevřenou žádnou aktuální pozici ani v Ericssonu, ani v Siemensu.
/čekám ještě takové malé, vykutálené dníčko.../
---------------------------
Rumcajs ?
To je kdo ?
:))
29. 07. 2011 | 10:34

Pompeius Magnus napsal(a):

to: Kvakin

Děkuji, že si myslíte (a napsal jste) jako jediný, to co já. Vždyť to je přece podstatou věci, opravdu se zdaněním výnosu po zdanění ( divideny) zdaňuje již jednou zdaněné. A že dividendy poskytované společnosti s veřejně obchodovatelnými akciemi jsou setsakra mrňavoučké. ČEZ - 50,-Kč před zdaněním ( letos), O2 před zdaněním 40,-Kč , PEGAS - 1,- EUR, apod. Jiná věc může u akcií, které nejsou veřejně obchodovatelné - tam mohou být výnosy vyšší, ale princip, že se zdaňuje již jednou zdaněné je zachován i tam. Jak budou tomuto vynikolajícím státu docházet peníze i zdanění dividend se vrátí a s ním i vyšší daň z nemovitostí, z převodu nemovitostí, z dědění, a následně i dýchání a prdění:).
29. 07. 2011 | 14:57

stále rebel napsal(a):

Pro Pompeius Magnus.
Rozesmál jsi mne hlavně těmi mrňávoučkými dividendami, jsou to malinká čísílka co?

To i koruna je malinkatá, ale když jich máš miliony, tak už to tak malinkaté není a o tom toje.

Nebude hledat kurz například toho ČEZu ale pokud je kolem tisíce, tak to bude výnos 5 %. Banka dá na úspory méně a stát úroky v bance ještě zdaní.
29. 07. 2011 | 15:26

Tenco napsal(a):

Pompeius Magnus
Musíte zohlednit především dividendový výnos /vzhledem k pořizovací ceně akcie/
O2 je z tohoro pohledu velmi zajímavá./cca 9% před zdaněním/
Zatím. :))

---------------------------
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1869755/nove-ipo-na-prazske-burze-investor-do-obnovitelnych-zdroju-e4u-uvede-49-akcii.html
29. 07. 2011 | 16:04

home loans napsal(a):

The business loans are important for people, which would like to ground their career. In fact, it is very easy to get a credit loan.
29. 10. 2011 | 13:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy